PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سی دی رایتر و دی وی دی رایتر

صفحه ها : 1 2 [3] 4

ماراتون
14-07-2007, 01:00
سلام
من نمی دونم چرا بعضی وقتا که می خام DVD رایت کنم خیلی طول میکشه
یعنی مثلا 4 گیگ فیلم از هارد می خام رایت کنم حدود 3 ساعت طول می کشه
رایترم sony چین ، 2 -3 نمونه dvd خام هم امتحان کردم دیدم خیلی طولش میده
البته بعضی وقتا 3 ساعت طولش میده بعضی وقتا هم مثلا 20-25 دقیقه ای رایت می کنه !
بعضی وقتها هم که شروع به رایت می کنه 3 درصد یا 7 درصد میره بعد میاسته و بعد صدای قر قر از dvd رایتر در میاد ! بعدش هم باید امیدوار باشی که ردش کنه وگرنه هیچی دیگه !

یه بار هم با لبتاپی که در دسترسم بود خواستم رایت کنم حدود 2 ساعت طول کشید تا dvd رایت کرد !

اشکال کار چی می تونه باشه !؟

يكي از بچه ها ميگفت ممكنه مال چشم دي.وي.دي باشه يعني نميتونه درست روي ريل حركت كنه يعني ممكنه سخت افزاري باشه. من هم HP دارم هم NEC با هر دوش هم كه كار ميكنم رايت باهاش بيش از 15 يا حداكثر 20 نميشه.

سلام
ممنون ولي من ميخواستم بدونم چه جوري ميشه يه تغذيه ديگه اضافه كرد؟ كانكتوري چيزي نداره كه يك به دو باشه يا همچين چيزي؟ وگرنه دو تا جاي درايو بيشتر نميذاشتن نه چهار تا!:46:

نظر دوستان راجع به اين چيه؟
ASUS - DRW1814BL
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستش من تغذيه كم داشتم رفتم يه منبع تغذيه سوخته با قيمت 1000 تومان خريدم بعدش سيمهاش رو چيدمشون و بعد هم وصلش كردم به يكي از خروجيهاي پاور يعني اون رو هم چيدم و سر هم كردم. خيلي راحت

در مورد دي.وي.دي رايتر يكي كه وارد بود ميگفت اگه ميخواي فقط رايت كني از NEC استفاده كن هرچند در خوندن ضعيف عمل ميكنه. ميگفت هر چي ميخواي رايت كن خيالي نيست

hadi_mpo
14-07-2007, 17:10
مشکل دی وی دی رایتر لپتاپ

--------------------------------------------------------------------------------

من یه لپتاپ اچ پی دارم که دی وی دی رایتر اینترنال فوجیتسو روش نصبه.

از همون اوایل واسه خوندن سی دی و دی وی دی مشکل داشت.کم کم کار به جایی رسید که الان هیچ سی دی رو نمیشناسه و نمیخونه ولی دی وی دی هارو همه رو میشناسهکه بعضی هارو به زور میخونه،بعضی هارم نمیخونه.

میخواستم راهنماییم کنید.
آیا خودم میشه درستش کنم یا باید بدم تعمیر؟
آیا تعمیرش به صرفه یا خرید یکی جدیدش؟
کجا میتونم بدمش تعمیر که کارش درست باشه و دزد هم نباشه؟

ممنون از همگی

SajjadKAZ2003
15-07-2007, 02:08
مرسی از راهنمایی " ماراتون " عزیز
من دی وی دی رایترم رو فروختم
اون کسی هم که خریدش فکر کنم اگه بده بیرون براش سرویسش کنن مشکل حل بشه

حالا به نظرتون چه مارکی خوبه بخرم البته می خام قابلیت blue ray هم داشته باشه
لایتون چطوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ootena
15-07-2007, 02:20
آقا میشه جواب پست منو بدین
من برای خرید دی وی دی رایتر عجله دارم ...

Lord_theOne
15-07-2007, 09:55
ootena ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شرمنده دير شد
در رابطه با اكسترنال
يعني بيرون نصب مي شود و قابل حمل است ببيري روي يك سيستم ديگه
بافر حافظه داخلي است كه براي افزايش كارايي است و بهتر رايت كردن و نسوختن سي دي
معمولا 2 مگابايتي هستند رايترها همين بس است
Blue ray هم هر طرفش 25 گيگ ميزنه و دوطرف 50 گيگ مي زنه فكر نكنم تا 2 سال ديگه جا بيفته طول مي كشه
الان هم ديسكهاش نيست اگر هم باشه كمه موقعي هم كه را بيفته يعني همگاني بشه بعد از 2 سال مدلهاي بهتر با سرعتهاي بالاتري مي آيد فعلا معيارت روي Blue Ray نباشه البته اگر رايتر خوبي پيدا كردي Blue Ray هم ساپورت كرد اشكال نداره بگير
NEC هم سريع رايت مي كند درست است اما توي خوندن جالب نيست يعني عالي نيست
من خودم Sony 830A دارم واقعا عالي است كيفيت رايتش را تست كردم عالي بود و قفل هم با اون شكستم خوب بود
سوني تقلبي زياد است سوني اصل فقط بايد با گارانتي ايران رهجو بگيري
كابل ساتا هم با كابلهاي معمولي فرق دارد باريكتر است و انتقال ديتا هم سريعتر است
پلاكستور تست نكردم اما تقلبيش زياده
لايتون هم تست نكردم اما تعريف زياد شنيدم
اگر خواستي لايتون بگيري با كابل Sata‌بگير 20X رايت مي كنه DVD

ootena
15-07-2007, 21:21
مرسی از جواب

اما نگفتین پلکستور اصلش مال کجاست؟ یعنی در اصل ساخت کدوم کشور ئه ؟

گارانتی ئه سریر اصل پلکستور رو گارانتی می کنه یا تقلبیش رو ؟

سونی 830a آخرین مدل ئه سونی هست ؟

سونی کابل ساتا داره ؟

سرعت رایتش چقدره ؟

من خودم رایتر دارم اینی که دارم می خرم بابت اولا که دی وی دی رو عالی بخونه ، هر نوع دی وی دی رو ، بعدشم امکاناتش بالا باشه چون اونی که من دارم واسه 2 سال پیشه؟

بین لایتون ، سونی و پلاکستور کدوم بهتره ؟

مرسی
باز ببخشید سوالام زیاد شد ...

arash rashno
15-07-2007, 21:53
مرسی از جواب

اما نگفتین پلکستور اصلش مال کجاست؟ یعنی در اصل ساخت کدوم کشور ئه ؟

گارانتی ئه سریر اصل پلکستور رو گارانتی می کنه یا تقلبیش رو ؟

سونی 830a آخرین مدل ئه سونی هست ؟

سونی کابل ساتا داره ؟

سرعت رایتش چقدره ؟

من خودم رایتر دارم اینی که دارم می خرم بابت اولا که دی وی دی رو عالی بخونه ، هر نوع دی وی دی رو ، بعدشم امکاناتش بالا باشه چون اونی که من دارم واسه 2 سال پیشه؟

بین لایتون ، سونی و پلاکستور کدوم بهتره ؟

مرسی
باز ببخشید سوالام زیاد شد ...
سلام
من تا حالا یه 10 تایی830a گرفتم یه درایو oem هست همه فرمتهای سی دی و dvd رو ساپورت نمیده ولی کار رایتش عالیه کار رید اون یه خورده کنده الان متاسفانه یه خورده گرون شده ولی به نظر من لایتون 20x sata بگیر هم قیمت سونی هست ولی واقعا بهتره هم sata هست هم قابلیت چاپ روی مدیا رو داره و تمام فرمتها رو ساپورت میکنه قیمتش هم 38 تومنه البته در تهران

Lord_theOne
16-07-2007, 08:48
من توي خوندن زياد با ان كار نكردم با آرش موافقم
SATA هم ندارد SONY و اخرين مدلشم 830a

ootena
16-07-2007, 13:05
لایتون مطمئنه؟

محصول کدوم کشوره؟

با گارانتی ئه سازگار ارقام بگیرم یا سریر؟

بعدشم من شنیدم پلکستور از همه بهتره اینه که یکم تردید دارم...

بازم ممنون پاسختون .

Gabana
16-07-2007, 13:52
لایتون مطمئنه؟

محصول کدوم کشوره؟

بازم ممنون پاسختون .

لايت آن از بزرگترين توليد كنندگان درايو نوري در دنياست .
كدوم مدلش را قصد دري برداري ؟

پلكستور هم مدل OEM زياد داره . باز هم جاي ترديد هست در انتخاب پلكستور .

arash rashno
16-07-2007, 14:30
لایتون مطمئنه؟

محصول کدوم کشوره؟

بازم ممنون پاسختون .
گارانتیش سازگار هست
ساخت چینه
به نظر من بهترین انتخاب
تردید نکن

ootena
16-07-2007, 20:10
مدل خاصی از لایت ان مدنظرم نیست ...ترجیحا هر کدومش که بهتر باشه

چون من در مورد لایت ان هیچ شناختی ندارم .

بعدشم چرا جای تردید هست تو انتخاب پلکستور؟

من می خوام با اطمینان بخرم

مشکلاتی که سونی 830a در خوندن دی وی دی داره کمی منو دچار تردید کرد برای خریدش

اما در مورد پلاکستور کسی جواب منو به خوبی نداد

باز اگه مطمئنید که لایتون خوبه لطفا بهترین مدل و جدیدترینشو با امکانات بالا بگید تا من بخرم

البته باز اگه مطمئنید و اینکه مشخصات و امکاناتی که من گفتم داشته باشه

مرسی از راهنمایی هاتون .

ootena
16-07-2007, 20:14
تازه فکر نمی کنید سونی که ساخت ژاپن با گارانتی ئه ایران رهجو بهتر از لایتون باشه که ساخت چین ئه ؟ یا من اشتباه می کنم

البته برای من کارایی و طول عمرش مهمه .

SajjadKAZ2003
17-07-2007, 01:24
دي وي دي رايتر سوني ساخت چين داشتم
بعد از 5 ماه قرقرش بلند شد ! فروختم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا مي خام بدونم دي وي دي رايتر لايتوني که قابليت blue ray داشته باشه و کابل ساتا هم داشته باشه گير مياد؟ چه قيمته ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اهواز که نتونستم پيدا کنم !

يه سوال ديگه مي خواستم ببينم استفاده از کابل ساتا براي رايتر تا چه حد در سرعت رايت دي وي دي تاثير داره ؟

آخه با دي وي دي رايتر قبليم ( سوني ) بعضي اوقات 3 ساعت طول مي کشيد تا 1 دي وي دي رو رايت کنم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماراتون
17-07-2007, 02:19
به نظر من دوستان اصلا دنبال Blue Ray نريد چون اگه هم اومده باشه قيمتي حداقل چند صدهزارتوماني بايد داشته باشه. فعلا تا يكسال يا دوسال ديگه قيد اين قلم جنس رو بزنيد. بعد هم جنسي بخريد كه گارانتي خوب و موثر داشته باشه يعني چي. زود بره گارانتي درست كنن برگرده. حالا هي ماركهاي مختلف رو به رخ هم ديگر نياريد چرا كه همه اونا سر و ته يك كرباس هستن. البته خيلي خيلي خيلي كم پيدا ميشه اصل ژاپن يا كره باشه.

SajjadKAZ2003
17-07-2007, 02:49
به نظر من دوستان اصلا دنبال Blue Ray نريد چون اگه هم اومده باشه قيمتي حداقل چند صدهزارتوماني بايد داشته باشه. فعلا تا يكسال يا دوسال ديگه قيد اين قلم جنس رو بزنيد.

نه بابا
چه خبره !
یه دی وی دی رایتر قیمت کردم ( فکر کنم پایونیر بود ) blue ray داشت ، حدود 47 تومن

ootena
17-07-2007, 13:23
منتظر جوابم

arash rashno
17-07-2007, 14:28
منتظر جوابم
دوست من توی ایران فقط یه مدل لایتون 20x ساتا هست همونو بخر

Lord_theOne
18-07-2007, 10:22
فكر نكنم سوني كه در ايران است ژاپني باشد چيني است اما كارش عالي هست
ببين دوست عزيز Cpu هاي اينتل همه چين دارد مي زند

arash rashno
18-07-2007, 11:04
فكر نكنم سوني كه در ايران است ژاپني باشد چيني است اما كارش عالي هست
ببين دوست عزيز Cpu هاي اينتل همه چين دارد مي زند
والا روی جعبه و خودش زده ساخت اندونزی

ماراتون
18-07-2007, 15:53
نه بابا
چه خبره !
یه دی وی دی رایتر قیمت کردم ( فکر کنم پایونیر بود ) blue ray داشت ، حدود 47 تومن

بهتره به اینجا یه سری بزنی ببینی قیمت چند زده. اونوقت باز هم بگو 47 تومن هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ootena
18-07-2007, 17:13
دوستم لايتون خريد يك سي دي زد بعدش رايترش سوخت و رفت يك اي سوز گرفت
اينقدر گفتيد كه ليتون خوبه كه رفت خريد و اين هم عاقبتش

آقای Lord_theOne شما اینو گفتین بعد به من توصیه می کنید برم لایتون بگیرم

به چه دلیل و منطقی؟

واقعا دستتون درد نکنه ، خیلی عصبانی شدم

نمیگم ، شما وظیفه ای ندارید که منو راهنمایی کنید ولی بلایی که سرتون اومده رو نباید بگید که سر من هم بیاد ...

Lord_theOne
18-07-2007, 18:56
دوست عزيز من شرمنده هستم چون واضح نگفتم ببخشيد
ببين من از رايتر Sony 830a خيلي راضي هستم و با كيفيت رايت مي كند
اما چون رايتر لايتون مي گن خوبه تعريفشو زياد شنيدم و بخاطر اينكه كابل ساتا دارد كارايي سريعتر است در خواندن و نوشتن و موقع ايمج گرفتن سيستمت فشار نمي اورد من وقتي ايمج مي گيرم سرعت هاردم را مي خوابوند كابل Ide فكر نكنم هارد ساتا اين مشكل را داشته باشد
حالا انتخاب با شما است
سوني حرف ندارد تست شده است با گارانتي ايران رهجو
لايتون هم خيليها دارن استفاده مي كنند
انتخاب با خودته

Captain_Nemo
18-07-2007, 21:27
گارانتي اصلي لايتون، پايونير و پلكستور چه شركت هايي هستند؟

ootena
19-07-2007, 00:02
خواهش میکنم لحن تند منو ببخشید

آخه خیلی تو ذوقم خورد

من امروز رفتم به مرکز کامپیوتر ایران و چند تا بازار دیگه سر زدم همشون بدون استثنا میگفتن پلکستور حرف نداره

بعد از اون هم خیلی ها pionner رو توصیه کردن

البته گفتن اصلا تو بازار نیست و باید دو سه هفته صبر کنم

گفتن با گارانتی ئه سریر تضمین شدست و گارانتی ئه سریر در زمینه ی دی وی دی رایتر بهترین گارانتی ئه حال حاضر هست

علاوه بر اون شماره ی دفتر مرکزی ئه فروش گارانتی ئه سریر رو از یکی از نمایندگی ها گرفتم تا در این زمینه بیشتر تحقیق کنم

تازه گفتن پلکستور اصلش ساخت بلژیک ئه و اگر گیر بیاد 200هزار تومن می ارزه و هرچی پلکستور در بازاره ساخت چین ئه .

حالا باز نمی دونم ، اونا که خیلی با اطمینان از پلکستور حرف می زدن میگفتن هرچی پول بدی آش میخوری تو خوبی پلکستور شک نیست

گفتن احتمال داره از صد تا یکی اشکال پیدا کنه که اونم می یوفته گردن گارانتی و چنین موردی در ایران عادی ئه

همچنین توصیه کردن که گارانتیش مال ئه سریر باشه و پلکستور رو با گارانتی ئه شرکتی نگیرم فقط سریر ...

کسی هست که با گارانتی ئه سریر گرفته باشه و با مشکل روبرو شده باشه و یا ارزش ئه اون همه تعریفی که میکنن داره یا نه؟

Stream
19-07-2007, 00:14
من یه پلکستور داشتم که گارانتی نداشت چینی هم بود ولی خیلی عالی کار میکرد و هنوز هم کار میکنه!
البته چون Ide بود از سیستم انداختمش بیرون!

ootena
19-07-2007, 00:54

حتما ببینید و نظر بدید در مورد پلکستورئه

arash rashno
19-07-2007, 09:52
دوست عزيز من شرمنده هستم چون واضح نگفتم ببخشيد
ببين من از رايتر Sony 830a خيلي راضي هستم و با كيفيت رايت مي كند
اما چون رايتر لايتون مي گن خوبه تعريفشو زياد شنيدم و بخاطر اينكه كابل ساتا دارد كارايي سريعتر است در خواندن و نوشتن و موقع ايمج گرفتن سيستمت فشار نمي اورد من وقتي ايمج مي گيرم سرعت هاردم را مي خوابوند كابل Ide فكر نكنم هارد ساتا اين مشكل را داشته باشد
حالا انتخاب با شما است
سوني حرف ندارد تست شده است با گارانتي ايران رهجو
لايتون هم خيليها دارن استفاده مي كنند
انتخاب با خودته
سلام آقا مسعود دیگه شما چرا این حرفو میزنید پس گارانتی مال چیه ؟؟؟؟؟ یعنی یه دونه خراب شد همه بد هستند مگه سونی هم خراب نمیشه

خواهش میکنم لحن تند منو ببخشید

آخه خیلی تو ذوقم خورد

من امروز رفتم به مرکز کامپیوتر ایران و چند تا بازار دیگه سر زدم همشون بدون استثنا میگفتن پلکستور حرف نداره

بعد از اون هم خیلی ها pionner رو توصیه کردن

البته گفتن اصلا تو بازار نیست و باید دو سه هفته صبر کنم

گفتن با گارانتی ئه سریر تضمین شدست و گارانتی ئه سریر در زمینه ی دی وی دی رایتر بهترین گارانتی ئه حال حاضر هست

علاوه بر اون شماره ی دفتر مرکزی ئه فروش گارانتی ئه سریر رو از یکی از نمایندگی ها گرفتم تا در این زمینه بیشتر تحقیق کنم

تازه گفتن پلکستور اصلش ساخت بلژیک ئه و اگر گیر بیاد 200هزار تومن می ارزه و هرچی پلکستور در بازاره ساخت چین ئه .

حالا باز نمی دونم ، اونا که خیلی با اطمینان از پلکستور حرف می زدن میگفتن هرچی پول بدی آش میخوری تو خوبی پلکستور شک نیست

گفتن احتمال داره از صد تا یکی اشکال پیدا کنه که اونم می یوفته گردن گارانتی و چنین موردی در ایران عادی ئه

همچنین توصیه کردن که گارانتیش مال ئه سریر باشه و پلکستور رو با گارانتی ئه شرکتی نگیرم فقط سریر ...

کسی هست که با گارانتی ئه سریر گرفته باشه و با مشکل روبرو شده باشه و یا ارزش ئه اون همه تعریفی که میکنن داره یا نه؟
دوست من اول از همه توی بازار اصلا به حرف کسی توجه نکن چون اونو جنس خودشون رو معرفی میکنند و میخواهند جنس خودشون رو بفروشند
بعد من dvdrw خودم یعنی سونی رو دارم میفروشم که یه لایتون sata بگیرم با اینکه هم قیمت هستند dvdrom لایتون رو دارم راضی هستم میخوام رایترش هم بگیرم
بعد پلکستور یه درایو oem هست و ایسوز این درایورها رو میزنه ولی لایتون خودش تولید کننده هست همین فهته پیش من دو تا لایتون گرفتم و بستم همه هم راضی بودند
حالا میا خودتون هست
لایتون گارانتی خوبی هم داره یک ساله سازگار ولی به ایران رهجو نمیرسه

Lord_theOne
19-07-2007, 10:12
arash rashno ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شايد منظورمو درست نفهميدي
كيفيت ربطي به سوختن ندارد منهم نگفتم چون فلا رايتر خراب مي شود كيفيت رايت ندارد
يا خراب نشدن رايتر يعني اينكه بهترين رايتر است
منهم اصلا درباره بد بودن حرف نزدم نزدم
منظورم اين هست كه كابل ساتا بهتر از IDE هست

arash rashno
19-07-2007, 12:01
arash rashno ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شايد منظورمو درست نفهميدي
كيفيت ربطي به سوختن ندارد منهم نگفتم چون فلا رايتر خراب مي شود كيفيت رايت ندارد
يا خراب نشدن رايتر يعني اينكه بهترين رايتر است
منهم اصلا درباره بد بودن حرف نزدم نزدم
منظورم اين هست كه كابل ساتا بهتر از IDE هست
البته آقا مسعود من منظورم نقل قول پست 522 بود که شما در مورد سوختن صحبت کرده بودید نه پستی که در مورد آتا و ساتا گفته بودید

Lord_theOne
19-07-2007, 13:23
آره دوستم خريده بود اما اين پست ماله خيلي وقت پيشه
فكر كنم يك سال هست كه ماله دوستم سوخته
خوب ادم سنش كه بالا مي رود تجربه هاشم بالاتر مي رود
اگر امروز حرف ديگه اي را مي زنم بدونيد كه تغيير كردم
مثلا من از گيگا خوشم نمي امد ولي الان مي بينم خيلي قوي شده مخصوصا گرافيكهاش به نسبت قبلا خيلي بهتر شده
شرمنده از همتون

SRT_71
19-07-2007, 19:07
سلام
من میخوام دی وی دی رایتر بخرم نمی دونم کدوم خوبه؟
نظرتون در مورد پلکستر چیه؟

Actros
20-07-2007, 03:35
سلام
من میخوام دی وی دی رایتر بخرم نمی دونم کدوم خوبه؟
نظرتون در مورد پلکستر چیه؟

ASUS 1814 BL
ساتا
39 تومن

alireza_dn85
20-07-2007, 19:09
سلام.آقا تو رو خدا یکی کمک کنه.من دیروز یک دی وی دی رایتر ASUS گرفتم و نصب کردم ولی سی دی nero 7 essentials که داخل جعبه بود نصب نمیشه یعنی بعد از نصب direx9 دیگه ادامه نمیده و پیغام میده your system has not been modified ...
من چون میخوام از قابلیت لایت اسکریب استفاده کنم میخوام که این نرو رو نصب کنم.
در ضمن سیستم من خیلی قدیمیه مشکل میتونه از این باشه ؟
cpu 633 -ram 128-vga 16mb-
ممنون.

Lord_theOne
20-07-2007, 20:16
احتماله زياد بخاطر سيستمت هست
رم و كارت گرافيك
فكر كنم گرافيك شما دايركتيك را ساپورت نمي كند
بهتر است Nero 6 را نصب كني

aria irani
24-07-2007, 17:40
سلام

یک دی وی دی رایتر میخام بخرم ولی نمی دونم ؟ بودجه تا 40 تومن هست حالا یکم بیشتر هم میشه یک کاریش کرد اول با این بوجه چه پیشنهادی میدید بعد اگر یک مقدار بالتر هم بود بگید.

در ضمن مادربردم Ide داره ساتا نداره :13: خب حالا اگه دی وی دی رایتری بگیرم که سا تا باشه IDE رو سپورت میکنه یا کابل جدا برای Ide هم داره یا نه فقط کابل ساتا بهش می خوره .در ضمن سیستمم اینه اینتل سلرون 1.2 گیگا هرتز با 512 مگ رم . خب چی پیشنهاد میکنید

در ضمن جریان چاپ عکس روی دیسک دی وی دی چیه؟ کدوم مدلها این و دارن؟

گارانتی واینکه ساخت کجاست رو هم بگیدو

خیلی ممنون

aria irani
25-07-2007, 12:59
ASUS 1814 BL
ساتا
39 تومن

سلام

این ایسوس و لایتونی که نعریفش رو میکنید با کدوم گارانتی ،لاقل اگر بجه ها نمدونن با سیتمم جور در میاد یا نه ،لطف کنن این رو بگن که زنگ بزنم ازشون بپرسم. آخه مادربرد م IDE هست بعد یکجای دفترچه کنار IDE زده ATipi حالا کدوم بدرد من می خوره ؟

سونی چی اون سی پی یو چند میخاد مال من 1.2 گیگا هرتز اینتل سلرون هست پنتیوم 3

512 مگ هم رم.

کسی نیست یه راهنمایی بکنه .

میخا مهم دی وی دی رایت کنم و هم باهاش دی وی دی ببینم.

مرسی

منتظرم جوابتون هستم:11:

pinokio
25-07-2007, 18:20
سلام
سيستم من قديميه.
main: Epox 8khal
amd 1700xp
Graphic: tnt 64
ram:256 ddr kingston
خلاصه مي خواهم يك دي وي دي رايتر بخرم. يكي گفت ساتا نمي خوره و بر فقط لايتون 20x بخر.
من مي خواهم بدونم آيا مدلي از دي وي دي رايتر هست كه هم ساتا هم ide ساپورت كنه و اگر نه چقدر امكانات رو از دست مي دهم؟
يعني چه تفاوتي بلحاظ امكانات بين اين دو حالت وجود دارد؟
روي يك سيستم مشابه و يكسان چقدر تفاوت سرعت رايت خواهم داشت؟
آيا بجز لايتون چه مدلي ديگه اي مي تونم بخرم از پايونير يا ايسوس.
توي انجمن پرشين تولز كه راهنماييم نكردند. اميد دارم دوستان در اينجا محبت كنند و راهنمايي كنند.

arash rashno
26-07-2007, 01:15
سلام
سيستم من قديميه.
main: Epox 8khal
amd 1700xp
Graphic: tnt 64
ram:256 ddr kingston
خلاصه مي خواهم يك دي وي دي رايتر بخرم. يكي گفت ساتا نمي خوره و بر فقط لايتون 20x بخر.
من مي خواهم بدونم آيا مدلي از دي وي دي رايتر هست كه هم ساتا هم ide ساپورت كنه و اگر نه چقدر امكانات رو از دست مي دهم؟
يعني چه تفاوتي بلحاظ امكانات بين اين دو حالت وجود دارد؟
روي يك سيستم مشابه و يكسان چقدر تفاوت سرعت رايت خواهم داشت؟
آيا بجز لايتون چه مدلي ديگه اي مي تونم بخرم از پايونير يا ايسوس.
توي انجمن پرشين تولز كه راهنماييم نكردند. اميد دارم دوستان در اينجا محبت كنند و راهنمايي كنند.
سلام به نظر من یه ساتا بگیر که بعدا هم خواستی سیستمو ارتقا بدی نخوای باز رایترت رو هم عوض کنی و برای اینکه مین شما ساتا ساپورت نمیکنه شما یه تبدیل آتا به ساتا بگیر
من خودم یه تبدیل دارم خواستی نصف قیمت برات بفرستم
در ضمن لایتون دو مدل 20x داره یه مدل ساتا 20a1s (البته در بازار ایران ) که لایت اسکریپت رو ساپورت نمیده یه مدل آی دی داره که 20a1h میباشد که لایت اسکریپت رو ساپورت میده
هر دو ساخت چین و گارانتی یکساله سازگار ارقام دارند مدل ساتا در بازار کم گیر میاد
من قبلا سونی داشتم ولی خدایش لایتون یه چیز دیگه هست سونی مدیا خام پرینکو رو ساپورت نمی داد و فقط سرعت 4 x رو داشت بقیه مدیا هم میزارشتی با سرعت 8 x زمان بیشتری از 4x میگرفت ولی لایتون تمام مدیاها رو به طور کامل ساپورت میده - من ساتا دارم الان در کپی dvd یه خورده سریعتر عمل میکنه
ایسوز هم خیلی خوبه ولی در بازار خیلی کمه و گارانتی خوبی نداره
سوالی بود در خدمتتون هستم

aria irani
27-07-2007, 10:26
سلام به نظر من یه ساتا بگیر که بعدا هم خواستی سیستمو ارتقا بدی نخوای باز رایترت رو هم عوض کنی و برای اینکه مین شما ساتا ساپورت نمیکنه شما یه تبدیل آتا به ساتا بگیر
در ضمن لایتون دو مدل 20x داره یه مدل ساتا 20a1s (البته در بازار ایران ) که لایت اسکریپت رو ساپورت نمیده یه مدل آی دی داره که 20a1h میباشد که لایت اسکریپت رو ساپورت میده
هر دو ساخت چین و گارانتی یکساله سازگار ارقام دارند مدل ساتا در بازار کم گیر میاد
من قبلا سونی داشتم ولی خدایش لایتون یه چیز دیگه هست سونی مدیا خام پرینکو رو ساپورت نمی داد و فقط سرعت 4 x رو داشت بقیه مدیا هم میزارشتی با سرعت 8 x زمان بیشتری از 4x میگرفت ولی لایتون تمام مدیاها رو به طور کامل ساپورت میده - من ساتا دارم الان در کپی dvd یه خورده سریعتر عمل میکنه
سلام
آقا آرش

الان که صحبت از تبدیل آتا به ساتا کردی جالب شد،من فکر میکردم همچین چیزی نداریم چون از یه فروشنده پرسیدم ولی نمی دونست. چه جوریه کابل رابط بین دی وی دی رایتر با جای Ide رو مادربرد هست یا نه برده که رو اسلت باید نصب شه؟

بعد یک چیز دیگه اصل این لایتون مال کجاست؟اصلش هم مال کشور چینه؟یا نه بغضی از جنساش رو تو چین میسازه .مث مثلا سونی.

نظرت در مورد دی وی دی رایتر nec چیه؟ AD-7173A اینم مدلش.

چون دوستا ن در مورد همین دو سه تا صحبت کردن ولی در مورد برندهای دیگه بحثی نمیشه.

hp چهطور؟ ظاهرا قیمتش هم بالاست تو سایتش هم یک مدل اینترنال داره 89 دلار بود فکر کنم.

pouya_99999
27-07-2007, 11:26
سلام دوستان . من می خواستم یک دی وی دی رایتر بخرم مدل liteon - 20a1h . به نظر شما خوبه ؟
در ضمن از کجا باید بفهمیم مادربوردمون ساتا ساپورت می کنه یا نه ؟

Lord_theOne
27-07-2007, 11:53
مدل مادربردت را كامل بخون تا بهت بگم ساپورت مي كند يا نه

arash rashno
27-07-2007, 12:58
سلام دوستان . من می خواستم یک دی وی دی رایتر بخرم مدل liteon - 20a1h . به نظر شما خوبه ؟
در ضمن از کجا باید بفهمیم مادربوردمون ساتا ساپورت می کنه یا نه ؟
لایتون مدل 1h آی دی هستش و لایت اسکریپت رو ساپورت میکنه ولی مدل 1s ساتا هست و لایت اسکریپت رو ساپورت نمیکنه

pouya_99999
27-07-2007, 13:26
خودم فهمیدم ساپورت نمی کنه . حالا با توجه به این اون مدلی که گفتم 20a1h خوبه ؟

pouya_99999
27-07-2007, 13:34
در ضمنم یک سوال دیگه داشتم اینکه لایت اسکریپت چیه ؟
با تشکر

arash rashno
27-07-2007, 14:41
در ضمنم یک سوال دیگه داشتم اینکه لایت اسکریپت چیه ؟
با تشکر
قابلیت حکاکی روی سی دی میباشد
بله مدل بسیار مناسبی هست و با گارانتی 1 ساله سازگار
سه تا قالب با رنگهای مختلف هم در جعبهش داره

aria irani
27-07-2007, 18:47
منم یک سوالی داشتم اگه بخام دی وی دی رایتر ساتا بخرم بعد با مبدل ساتا به ای دی ای به مادربردم وصل کنم . چه مشکلاتی ممکنه داشته باشه مادربردم ای دی ایی هست.

و قیمت مبدل ساتا به آی دی ای چنده ؟ میخام ببینم می صرفه یا نه همون آی دی ای بگیرم.

چون از مدل ساتا ایسوس خوشم اومده.

arash rashno
27-07-2007, 21:01
منم یک سوالی داشتم اگه بخام دی وی دی رایتر ساتا بخرم بعد با مبدل ساتا به ای دی ای به مادربردم وصل کنم . چه مشکلاتی ممکنه داشته باشه مادربردم ای دی ایی هست.

و قیمت مبدل ساتا به آی دی ای چنده ؟ میخام ببینم می صرفه یا نه همون آی دی ای بگیرم.

چون از مدل ساتا ایسوس خوشم اومده.
دوست من خودمتتون عرض کردم شما اگر مدل ساتا بگیری هیچ مشکلی مبدل با مادربرد نداره
الان ارزونترین مبدل در بازار 9 تومنه ولی من خودم یه مبدل خریدم 1 ماه هم استفاده نکردم خواستی بهت میدم 5 تومن البته اگر تهران و کرج باشی

aria irani
29-07-2007, 12:56
دوست من خودمتتون عرض کردم شما اگر مدل ساتا بگیری هیچ مشکلی مبدل با مادربرد نداره
الان ارزونترین مبدل در بازار 9 تومنه ولی من خودم یه مبدل خریدم 1 ماه هم استفاده نکردم خواستی بهت میدم 5 تومن البته اگر تهران و کرج باشی

آرش من تهرانم طرق شرق تهران. حالا مرددم تو انتخاب دی وی دی رایتر این دو سهه روزه هم گرفتار کارامم . ولی اگر ok باشه برات پیغام میزنم. ببنم این مبدله چطوریه یه طرفش رو باید بزنم به دی وی دی رایتر سا تا و یه طرفش رو بزنم به کابل ای دی ای مادربدم. در ضمن اسم مدلش چیه ؟کجاییه؟

با مادربردم که گیگابایته مکنه تداخل داشته باشه چون الان مودمم با یک کارت شبکم یه نمه تداخل دارن؟

در ضمن دی وی دی رایتر چی بگیرم ؟آخه موندم کدومش بهرته ؟ ایسوس ساتا ساخت کجاست؟

چقدر سوال پرسیدم!شرمنده!
مرسی

arash rashno
29-07-2007, 16:53
آرش من تهرانم طرق شرق تهران. حالا مرددم تو انتخاب دی وی دی رایتر این دو سهه روزه هم گرفتار کارامم . ولی اگر ok باشه برات پیغام میزنم. ببنم این مبدله چطوریه یه طرفش رو باید بزنم به دی وی دی رایتر سا تا و یه طرفش رو بزنم به کابل ای دی ای مادربدم. در ضمن اسم مدلش چیه ؟کجاییه؟

با مادربردم که گیگابایته مکنه تداخل داشته باشه چون الان مودمم با یک کارت شبکم یه نمه تداخل دارن؟

در ضمن دی وی دی رایتر چی بگیرم ؟آخه موندم کدومش بهرته ؟ ایسوس ساتا ساخت کجاست؟

چقدر سوال پرسیدم!شرمنده!
مرسی
سلام دوست من
شما dvdrw خواستی بگیری لایتون بگیر همون 20xچون ایسوز گیرت نمیاد مدل 1s هم بگیر آدرس بهت میدم برو از اونجا بگیر در مورد مبدل در pm توضیح میدم

aria irani
29-07-2007, 19:09
ارش دستت درد نکنه پیغام رو گرفتم

یک چیزی مدل ساتاش اسمش چیه دقیقا 1s داره؟ lمنظورت اینه
LH-2B1S خب این بلو ری هم رایت میکنه ولی سی پی یو بالا میخاد من سی پی یوم 1.2 گیگاهرتز ولی این 2 گیگ اع=هرتز میخاد:13:

ان ملینک این رایرتهه:

بعد لایت اسکریب هم داره یانه ؟ به غیر از سرعتاش که از مدل آی دی ای بهتره چیا داره؟

یک چیز دیگه قیمتش چی ؟چنده؟ گارنتی؟ساخت چینه؟

ممنون

pinokio
29-07-2007, 20:12

آقا واقعا دستتون درد نكنه كه راهنمايي كردي. در مورد رابط خوب من تهران نيستم و مجبورم همين شهرستان بخرم.
من هم نظرم اين بود ساتا بخرم براي ارتقا سيستم بدرد بخوره.
مي خواستم ببينم نسبت به اين مدل 20X لايتون چقدر (يعني تا چند رده) مدل بالاتر اومده.يعني يك وقت مدلش پايين نباشه.
آيا با توجه به مشخصات سيستم كه براتون گفتم امكان اين هست كه با لايتون موقع رايت سيستم هنگ كنه يا سرعت خيلي پايين بياد.چون چند صفحه قبل يكي همين رو گفته بود كه با لايتون موقع رايت سرعت سيستم خيلي پايين ميومد .
به نظرتون همين مدل 20a1h مناسبه و با اون يك مدلي كه گفتيد چقدر اختلاف قيمت دارند و اين تبديل آتا به ساتا چه ماركي بايد بگيرم.
نظرتون در مورد پايونير چيه و چه مدلي مناسبه.
ممنون

arash rashno
30-07-2007, 07:39
ارش دستت درد نکنه پیغام رو گرفتم

یک چیزی مدل ساتاش اسمش چیه دقیقا 1s داره؟ lمنظورت اینه
LH-2B1S خب این بلو ری هم رایت میکنه ولی سی پی یو بالا میخاد من سی پی یوم 1.2 گیگاهرتز ولی این 2 گیگ اع=هرتز میخاد:13:

ان ملینک این رایرتهه:

بعد لایت اسکریب هم داره یانه ؟ به غیر از سرعتاش که از مدل آی دی ای بهتره چیا داره؟

یک چیز دیگه قیمتش چی ؟چنده؟ گارنتی؟ساخت چینه؟

سلام دوست من والا من هفته پیش یکی (خیلی دنبالش گشتم ) خریدم با قیمت 38.5
مدل ساتا لایت اسکریب رو ساپورت نمیکنه البته این تکنولورژی به درد ما نمیخوره چون مدیا خام مخصوص میخواد که گرونه این از این - تنها تفاوت مدل lh-20a1s با lh -20a1h در این هست و گرنه یکی هستند از نظر سایر مشخصات - ساخت پین - یکسال گارانتی سازگار - خودم الان یه هفته دارم الان هم تا حالا 70 تا رایت زدم یکی هم نسوخته - قفل هم روی سی دی گذاشتم در اونم خوب بوده با هیچ مدیای خامی (مثل سونی) مشکل نداره
اینم لینک مشخصات :

ممنون

آقا واقعا دستتون درد نكنه كه راهنمايي كردي. در مورد رابط خوب من تهران نيستم و مجبورم همين شهرستان بخرم.
من هم نظرم اين بود ساتا بخرم براي ارتقا سيستم بدرد بخوره.
مي خواستم ببينم نسبت به اين مدل 20X لايتون چقدر (يعني تا چند رده) مدل بالاتر اومده.يعني يك وقت مدلش پايين نباشه.
آيا با توجه به مشخصات سيستم كه براتون گفتم امكان اين هست كه با لايتون موقع رايت سيستم هنگ كنه يا سرعت خيلي پايين بياد.چون چند صفحه قبل يكي همين رو گفته بود كه با لايتون موقع رايت سرعت سيستم خيلي پايين ميومد .
به نظرتون همين مدل 20a1h مناسبه و با اون يك مدلي كه گفتيد چقدر اختلاف قيمت دارند و اين تبديل آتا به ساتا چه ماركي بايد بگيرم.
نظرتون در مورد پايونير چيه و چه مدلي مناسبه.
ممنون

خواهش میکنم - در مورد 20x مدلهای بالاتری هم داره ایران نیومده هنوز
اینجا تمام مدلها هست :

در شهرستان هم نمیدونم پیدا میشه یا نه ولی مدل lh-201h باید پیدا بشه اختلاف قیمت فکر میکنم این مدل آی دی 37 تومنه (در تهران )
در مورد سیستم - رایت dvd یه هارد خوب هم میخواد یه هاردی که دور بالا باشه و حداقل 8 مگ بافر داشته باشه و گرنه با این هاردهای 5400 دور و 2 مگ بافر احتمال سوختن مدیا زیاده - چون من خودم قبلا همچین چیزی داشتم خیلی سوخت و سوزم بالا بود هنگ کردن سیستم ربطی به رایتر نداره - در مورد تفاوت دو مدل آی دی ساتا موقعی میفهمید که میخواید یه ایمیج از dvd بگیرید که چقدر تفاوت زمان وجود داره - ساتا خیلی سریعتر کار رو انجام میده
در آخر هم این مدل ایسوز از هر اینها بهتره (ولی در بازار کمه و گارانتی خوبی نداره) ASUS DRW-1814BLT
در مورد پایونیر ، NEC یا HP کار نکردم

arash rashno
30-07-2007, 16:19
سلام دوستان
من امروز برای یه کاری رفتم بازار ایران
خواستم یه dvdrw لایوتن بگیرم ساتا یه دونه هم نبود ولی آی دی تا دلت بخواد
آخر ساتا در بازار رضا گیر آوردم
خواستم بگم که دوستان نرند بازار ایران دنبالش که نیست

aria irani
30-07-2007, 18:07
سلام دوستان
من امروز برای یه کاری رفتم بازار ایران
خواستم یه dvdrw لایوتن بگیرم ساتا یه دونه هم نبود ولی آی دی تا دلت بخواد
آخر ساتا در بازار رضا گیر آوردم
خواستم بگم که دوستان نرند بازار ایران دنبالش که نیست

منم از چند جا پرسیدم ساتا نبود و آی دی ای بود. راستی ایسوس چی بود یا نه؟

در ضمن من متاسفانه هاردم از همین 5400 دور هست که بافرش هم فکر کنم 2 مگ باشه یعنی من نمی تونم دی وی دی رایتر بگیرم؟؟؟؟؟!!!

عجب وضعی شده . سیستمم رو بندازم سطل آشغال راحتتره؟؟ هرچند نباید ناشکری کرد.همن هم خیلی کار م رو راه انداخته.

arash rashno
30-07-2007, 18:52
منم از چند جا پرسیدم ساتا نبود و آی دی ای بود. راستی ایسوس چی بود یا نه؟

در ضمن من متاسفانه هاردم از همین 5400 دور هست که بافرش هم فکر کنم 2 مگ باشه یعنی من نمی تونم دی وی دی رایتر بگیرم؟؟؟؟؟!!!

عجب وضعی شده . سیستمم رو بندازم سطل آشغال راحتتره؟؟ هرچند نباید ناشکری کرد.همن هم خیلی کار م رو راه انداخته.
میشه رایت کرد ولی برای کارهای زیاد مناسب نیست مثلا روزی 20 -30 تا مناسب نیست ولی برای کاهای کوچیک مشکل نداره

mostafaharvest
31-07-2007, 14:59
سلام
یه سوال کوچیک داشتم.اگه سی دی رایتر نتونه سی دی (ری رایتزCD-RW) و رایت کنه یا حتی بخونه باید چیکار کرد.
مدلش Asus 52*24 .باز هم شده و تمیز شده.قبلا رایت میکرده و یه مدته که اینطوری شده.

adonis1361
31-07-2007, 17:42
چه مارکی dvd rom ساتا داره؟

Stream
31-07-2007, 17:48
سلام
یه سوال کوچیک داشتم.اگه سی دی رایتر نتونه سی دی (ری رایتزCD-RW) و رایت کنه یا حتی بخونه باید چیکار کرد.
مدلش Asus 52*24 .باز هم شده و تمیز شده.قبلا رایت میکرده و یه مدته که اینطوری شده.

کابل IDE رو چک کن ببین مشکلی نداره.

چه مارکی dvd rom ساتا داره؟

من فقط Asus دیدم DVD-ROM ساتا داره که قیمتش 28 تومانه.

adonis1361
31-07-2007, 19:41
من فقط Asus دیدم DVD-ROM ساتا داره که قیمتش 28 تومانه.

خوبه؟ تو ide ها کدوم بهتره؟

aria irani
01-08-2007, 12:48
خوبه؟ تو ide ها کدوم بهتره؟

آقا دی وی دی رایتر ایسوس با چه گارنتی تو تهران گیر میاد.1814bl

:5:

arash rashno
01-08-2007, 14:49
آقا دی وی دی رایتر ایسوس با چه گارنتی تو تهران گیر میاد.1814bl

:5:
بله با گارانتی mtc به قیمت 36 تومن

a.toraby
02-08-2007, 14:12
سلام
من می خاستم یه dvd writer بخرم
میشه یه توضیح مختصری در مورد این دو مدل بدهید:
1. plextor مکشی. این مکشی که می گن یعنی چی؟
2.پایونیر لانه زنبوری.

دوست دارم همچین علمی توضیح بدید. نه این که همین جوری کشکی بگید فلانی خوبه. :)
سرعت خوندن و نوشتن هر کدوم رو مقایسه کنید و در ضمن یه سوال دیگه این که اینا اینترفیسشون چیه؟ PATA یا SATA؟؟؟

آخرین نکته این که اینا کدومشون در لینوکس به خوبی ساپورت می شن؟؟؟
خیلی خیلی ممنون

aria irani
03-08-2007, 20:58
سلام.

آقا این لایتون که Cd+g رایت نمیکنه فقط می خونه؟ مدلlh-20a1h .

خود کمپانیشش بهم گفت وقتی که ازش ون پرسیدم.

این مدل فرمت یک جور سی دی موزیک هست که گرافیک هم داره.

خب چطوری میشه با این رایتر این مدل سی دی رو رایت کرد. البته من سی دی رایتر اچ پی دارم این کار رو میکنه ولی اگر بخام رو دی وی دی این کار رو بکنم که نمیشه چون دی وی دی رایتره نمی تونه.

matrix10
05-08-2007, 12:19
دوستان مارك lg چطوره؟ بدرد ميخوره ؟
بعضي از دوستان بودند كه زمان زيادي باهاش كار كردند و راضي هستند. پيشنهادتون چيه ؟ همين رو بخرم يا نه؟

aria irani
05-08-2007, 15:40
دوستان مارك lg چطوره؟ بدرد ميخوره ؟
بعضي از دوستان بودند كه زمان زيادي باهاش كار كردند و راضي هستند. پيشنهادتون چيه ؟ همين رو بخرم يا نه؟

خب مشخصاتش رو بگو ؟ چیه؟ چند ایکس رایت و رید دی وی دی داره؟

تو نت که من سرچ کردم تو سایت cdfreak پایونیر 112d اول بود و بعد لایتون lh-20a1h که من خودم بین لایتون و ایسوس 1814blt موندم کدوم رو بگیرم چون نیمدونم لایتون 20a1h با ویستا کار میکنه یا نه؟

matrix10
06-08-2007, 07:58
خب مشخصاتش رو بگو ؟ چیه؟ چند ایکس رایت و رید دی وی دی داره؟

تو نت که من سرچ کردم تو سایت cdfreak پایونیر 112d اول بود و بعد لایتون lh-20a1h که من خودم بین لایتون و ایسوس 1814blt موندم کدوم رو بگیرم چون نیمدونم لایتون 20a1h با ویستا کار میکنه یا نه؟

منظورم LG 20X هستش.
من ديروز تمام پاساژ شهرمون را گشتم . پيشنهادهايي كه بيشتر داده ميشد LG , PIONEAR , HP بودش. بخصوص HP رو خيلي پيشنهاد مي دادند. با ضمانت 44 تومن بود. سرعتش هم 20X هستش. ولي خودم روي SONY متمركز شدم. به نظر بهتر مياد. ولي انتخاب خيلي سخته.

a.toraby
06-08-2007, 09:04
هیچ کس نظری در مورد سوال من نداره؟
نکنه تا حالا اسمشون هم نشنیدین؟

aria irani
06-08-2007, 10:43
منظورم LG 20X هستش.
من ديروز تمام پاساژ شهرمون را گشتم . پيشنهادهايي كه بيشتر داده ميشد LG , PIONEAR , HP بودش. بخصوص HP رو خيلي پيشنهاد مي دادند. با ضمانت 44 تومن بود. سرعتش هم 20X هستش. ولي خودم روي SONY متمركز شدم. به نظر بهتر مياد. ولي انتخاب خيلي سخته.

منظورم LG 20X هستش.
خب این Hp دقیقا مدلش چیه با چه گارنتی؟

اونای دیگه رو هم دقیق بگو .

در ضمن یه مدلhp اینترنال تو سایت hp هست قیمتش هم69.99دلار هست. و سرعت رایتش 20ایکس هست
اسمش هم اینه :
HP dvd1040i 20x Super Multiformat DVD Writer, internal Enlarge

اینم لینک سایت:

فروشنده همین رو بهت پیشنهاد داد ؟

در ضمن Hp رایتره خوبی هست ولی گرون هست و خودش مخترع سیستم لایت اسکریب یا چاپ روی سی دی یا دی وی دی هست من سی دیرایترش رو دارم ساخت فیلیپین با 16 ایکس سی دی رایت میکنه ولی معرکه است فقط صدای باز وبسته شدن دربش زیاده.

پایونییر هم که همه می دونن مدل خوبی هست ولی لایت اسکریب فکر نکنم داشته باشه و باید رویوش رو بخونی .112d تو سایت cd freak بالاتر از لایتون LH-20A1h هست . ال جی رو هم نمی دونم .

aria irani
06-08-2007, 10:57
سلام
من می خاستم یه dvd writer بخرم
میشه یه توضیح مختصری در مورد این دو مدل بدهید:
1. plextor مکشی. این مکشی که می گن یعنی چی؟
2.پایونیر لانه زنبوری.

دوست دارم همچین علمی توضیح بدید. نه این که همین جوری کشکی بگید فلانی خوبه. :)
سرعت خوندن و نوشتن هر کدوم رو مقایسه کنید و در ضمن یه سوال دیگه این که اینا اینترفیسشون چیه؟ PATA یا SATA؟؟؟

آخرین نکته این که اینا کدومشون در لینوکس به خوبی ساپورت می شن؟؟؟
خیلی خیلی ممنون

سلام

مطلب 1 و 2 شما بیشتر به این صحبتهای فروشنده ها شبیه هست که برای بازار گرمی وفروش جنسشون به مشتری میگن.در ضمن اگر مثلا یک مدل از پلکستور باشه که با رنگهای مختاف برای انتخاب راحتتر مشتری تو بازار وجود داشته باشه. نباید دیگه اینطوری به قضیه نگاه کرد که آره حالا از مدل مثلا پایونیر چه می دونم 716 رنگ مشکیش بهتره یا نه سفید. و احتمالا داخلشون یکی هست ولی رنگش فقط فرق داره اگر شک هم داری کاری نداره یه سرچ تو خود سایتش بکنی نوشته با دورنگ یا بیشتر این مدل رو داره.

پایونییر لانه زنبوری امان از دست فروشند ها اخه این چه معنی داره .!!!!!!!

Pata همون مخفف Paralle ata که با اینترفیس IDE با همین کابلهای پهن که تو کامپیوترهای معمولبی پنتیوم 3 یا کامپیوترهای قدیمی به مادربرد وصل میشه. حتما دیدی. سرعتش از sata کمتره و sata مخفف serial ata هست و کابلهاش خیلی نازکتر از اون اولی هست.

در مورد ساپورت لینوکس نمید ونم بهتره یا ایمیل بزنی از سازندش بپرسی این ریختی :

Hi plextor
Is Linux work with Plextor Model****?

Your sincerely

یا تو سایتهای رویو سرچ کنی ببنی چی به چیه؟

a.toraby
06-08-2007, 13:48
سلام

مطلب 1 و 2 شما بیشتر به این صحبتهای فروشنده ها شبیه هست که برای بازار گرمی وفروش جنسشون به مشتری میگن.در ضمن اگر مثلا یک مدل از پلکستور باشه که با رنگهای مختاف برای انتخاب راحتتر مشتری تو بازار وجود داشته باشه. نباید دیگه اینطوری به قضیه نگاه کرد که آره حالا از مدل مثلا پایونیر چه می دونم 716 رنگ مشکیش بهتره یا نه سفید. و احتمالا داخلشون یکی هست ولی رنگش فقط فرق داره اگر شک هم داری کاری نداره یه سرچ تو خود سایتش بکنی نوشته با دورنگ یا بیشتر این مدل رو داره.

پایونییر لانه زنبوری امان از دست فروشند ها اخه این چه معنی داره .!!!!!!!

Pata همون مخفف Paralle ata که با اینترفیس IDE با همین کابلهای پهن که تو کامپیوترهای معمولبی پنتیوم 3 یا کامپیوترهای قدیمی به مادربرد وصل میشه. حتما دیدی. سرعتش از sata کمتره و sata مخفف serial ata هست و کابلهاش خیلی نازکتر از اون اولی هست.

در مورد ساپورت لینوکس نمید ونم بهتره یا ایمیل بزنی از سازندش بپرسی این ریختی :

Hi plextor
Is Linux work with Plextor Model****?

Your sincerely

یا تو سایتهای رویو سرچ کنی ببنی چی به چیه؟

عجب جواب عجیب غریبی دادی شما.
اولاً که من هم می دونم پلکستور و پایونیر هر کردوم انواع مختلفی دارن. من هم سوالم این بود که این اصطلاحات که به کار می برند یعنی چی؟ (مکشی و لانه زنبوری) آخه هیچ جا تو تینترنت بر نخوردم.
دوماً این که بنده خیلی بهتر از شما می دونم ساتا و پاتا چی هستند و معنیشون چیه و فرقشون کجاست. سوالم ین بود که این مدل هایی که تو بازار هست کدومشون sata هست کدومشون pata ؟ وگرنه هر آدم شوتی که یه بار کامپیوتر خریده باشه معنی اینا رو می دونه.

در مورد راهنمایی آخرتون هم که باید بگم اینقدرها زبان حالیم میشه. در ضمن این جمله ای شما گفتی یه کم خنده داره. بهتر بود این جوری می نوشتی:

Is linux compatible with plextor DVDs?
در مورد پیشنهاد آخرتون که گفتین برم تو سایت های ریویو ... خوب من ابان دارم چی کار می کنم مگه؟ تو انجمن سی دی و دی وی دی این سوال رو مطرح کردم دیگه. سوالم هم خیلی خیلی ساده و پش پا افتاده بود. قاعدتاً باید به جواب می رسیدم اما مثل این که افراد این تاپیک حتی در سطح همین سوال پیش پا افتاده هم نیستند.
خوب شما هم مثل بقیه هیچی جواب نمی دادی دیگه. لااقل اطلاعات گرانبهاتون رو ارزون از دست نمی دادین.

aria irani
06-08-2007, 19:48
عجب جواب عجیب غریبی دادی شما.
اولاً که من هم می دونم پلکستور و پایونیر هر کردوم انواع مختلفی دارن. من هم سوالم این بود که این اصطلاحات که به کار می برند یعنی چی؟ (مکشی و لانه زنبوری) آخه هیچ جا تو تینترنت بر نخوردم.
دوماً این که بنده خیلی بهتر از شما می دونم ساتا و پاتا چی هستند و معنیشون چیه و فرقشون کجاست. سوالم ین بود که این مدل هایی که تو بازار هست کدومشون sata هست کدومشون pata ؟ وگرنه هر آدم شوتی که یه بار کامپیوتر خریده باشه معنی اینا رو می دونه.

در مورد راهنمایی آخرتون هم که باید بگم اینقدرها زبان حالیم میشه. در ضمن این جمله ای شما گفتی یه کم خنده داره. بهتر بود این جوری می نوشتی:

Is linux compatible with plextor DVDs?
در مورد پیشنهاد آخرتون که گفتین برم تو سایت های ریویو ... خوب من ابان دارم چی کار می کنم مگه؟ تو انجمن سی دی و دی وی دی این سوال رو مطرح کردم دیگه. سوالم هم خیلی خیلی ساده و پش پا افتاده بود. قاعدتاً باید به جواب می رسیدم اما مثل این که افراد این تاپیک حتی در سطح همین سوال پیش پا افتاده هم نیستند.
خوب شما هم مثل بقیه هیچی جواب نمی دادی دیگه. لااقل اطلاعات گرانبهاتون رو ارزون از دست نمی دادین.

بنده فقط قصد کمک داشتم نه چیزه دیگه ای.اما شما درعوض تشکر ،از آدم یک چیزی هم طلب کاری . این طرز برخورد با مردم درست نیست.

در ضمن من و بقیه وظیفه ای در پاسخ دادن به سوالات افراد نداریم ولی اگر هم کسی پاسخی به سوالات میده برای کمک به طرف سوال کننده است که مشکلش حل شه. نه چیزه دیگه . اینجا هم گرد هم جمع نشدیم که کنایه به هم بزنیم.

موفق باشید

a.toraby
06-08-2007, 20:23
من نمی دونم چی بگم والله. جوابتو بخون. خود تو اگه من همچین جوابی بهت داده بودم کفری نمی شدی؟ فقط به شعور ما توهین کردی و بس.
من اصلاً تو کل این تاپیک مطلب چندان به درد بخوری ندیدم که شما ازش دفاع کنی.
تاپیکی که چهار تا مدیر روش نظارت نکنن همین میشه دیگه.

در ضمن بعد از یه عمری فروم بازی شما نمی خاد به من بگی چه کسی، چه وظیفه ای داره و چه وظیفه ای نداره
امیدوارم انتقاد، این جا هم مثل خیلی جاهای دیگه سازنده باشه
شما هم موفق باشی

matrix10
08-08-2007, 08:15
ويرايش شد.

aria irani
09-08-2007, 13:01
سلام دوستان

من دیروز رفتم میدان ولیعصر در تهران که یک دی وی دی رایتر لایتون Lh-20A1H بخرم. از ساعت 4 تا 6.30 دقیقه بیشتر مغازهای پاساژ کامپیتر ایران و بازار رضا و پاساژ ولیعصر رو که یک مایندگی از سازگار ارقام داشت گشتم. اما این مدل از لایتون رو پیدا نکردم اولش که میگفتن داریم بعد که بهم نشون میدادن مدلش روی جعبه بالای بارکد لبه جعبه یا روی برچسب رو دی وی دی رایتر خورده بو دlh-20A1p که لایت اسکریب نبود و همون رو از 36.5 تا 38 تومن میدادن یک جا هم 35.5 میداد. فقط یک فروشگاه تو پاساژ ولیعصر بود که تلفنی بهم قیمت 36.5 داده بود رفتم بهم گفت 44 تومن. وقتی که با تعجب پرسیدم چرا؟ گفت حتما قیمت مدلهای معمولی رو بهت دادیم این مدلها قیمتش اینه البته دیگه ازش نخاستم که بهم رایتر رو نشون بدهبرا همین مطمعن نیستم که مدلی که میخام رو داشت یا نه؟چونا کثر فروشندهها مشتری رو به اشتباه میندازن دیگه به مدل کاری ندارن میگی لایتون میخام مدل فلان میگه 20 ایکس دارم قیمت فلان!!!

ولی تا دلتون بخاد ایسوس از این لایت اسکریب ها تو بازار بود . قیمت نکردم.hp هم یک مدلش 54 تومن بود که میگفتن لایت اسکریب داره مدل1040i ویک مدل معمولی 1035i که 42 قیمت گرفتم. ایسوس هم گارانتیش Mtc بود. پایونییر وسوزوکی هم تو بازار بود.

الان هم به سازگار ارقام زنگ زدم بهم گفت یکشنبه احتمالا دوباره میارن و قیمتش رو حدود 40 تومن گفت.

حالا یک سوال دوستانی که می گفتن قیمت لایتون لالیت اسکریب 36 تومنه اشتباه نمی کردن چون قیمت مدل معمولیش 36 تومن هست و مدل لایت اسکریب که نبود اگر هم باشه بهم گفتن 40 تومن اینطوراست؟

خب اینم از گزارش خرید من از ولیعصر که دست از پا درازتر برگشتیم خونه.:

arash rashno
09-08-2007, 16:32
سلام دوستان

من دیروز رفتم میدان ولیعصر در تهران که یک دی وی دی رایتر لایتون Lh-20A1H بخرم. از ساعت 4 تا 6.30 دقیقه بیشتر مغازهای پاساژ کامپیتر ایران و بازار رضا و پاساژ ولیعصر رو که یک مایندگی از سازگار ارقام داشت گشتم. اما این مدل از لایتون رو پیدا نکردم اولش که میگفتن داریم بعد که بهم نشون میدادن مدلش روی جعبه بالای بارکد لبه جعبه یا روی برچسب رو دی وی دی رایتر خورده بو دlh-20A1p که لایت اسکریب نبود و همون رو از 36.5 تا 38 تومن میدادن یک جا هم 35.5 میداد. فقط یک فروشگاه تو پاساژ ولیعصر بود که تلفنی بهم قیمت 36.5 داده بود رفتم بهم گفت 44 تومن. وقتی که با تعجب پرسیدم چرا؟ گفت حتما قیمت مدلهای معمولی رو بهت دادیم این مدلها قیمتش اینه البته دیگه ازش نخاستم که بهم رایتر رو نشون بدهبرا همین مطمعن نیستم که مدلی که میخام رو داشت یا نه؟چونا کثر فروشندهها مشتری رو به اشتباه میندازن دیگه به مدل کاری ندارن میگی لایتون میخام مدل فلان میگه 20 ایکس دارم قیمت فلان!!!

ولی تا دلتون بخاد ایسوس از این لایت اسکریب ها تو بازار بود . قیمت نکردم.hp هم یک مدلش 54 تومن بود که میگفتن لایت اسکریب داره مدل1040i ویک مدل معمولی 1035i که 42 قیمت گرفتم. ایسوس هم گارانتیش Mtc بود. پایونییر وسوزوکی هم تو بازار بود.

الان هم به سازگار ارقام زنگ زدم بهم گفت یکشنبه احتمالا دوباره میارن و قیمتش رو حدود 40 تومن گفت.

حالا یک سوال دوستانی که می گفتن قیمت لایتون لالیت اسکریب 36 تومنه اشتباه نمی کردن چون قیمت مدل معمولیش 36 تومن هست و مدل لایت اسکریب که نبود اگر هم باشه بهم گفتن 40 تومن اینطوراست؟

خب اینم از گزارش خرید من از ولیعصر که دست از پا درازتر برگشتیم خونه.:
سلام دوست من
خسته نباشی
من خودم این مدل رو تا حالا نخریدم هر چی خریدم 1s ساتا بوده همین مدل ساتا رو هیچکس نداره جالب بود تو بازار ایران میگفت هنوز تولید نشده ولی دو سه تا مغازه داشت که اونم همه بالای 40 تومن میداند ولی من 2 روز پیش یکی خریدم 38 تومن

aria irani
09-08-2007, 21:45
سلام دوست من
خسته نباشی
من خودم این مدل رو تا حالا نخریدم هر چی خریدم 1s ساتا بوده همین مدل ساتا رو هیچکس نداره جالب بود تو بازار ایران میگفت هنوز تولید نشده ولی دو سه تا مغازه داشت که اونم همه بالای 40 تومن میداند ولی من 2 روز پیش یکی خریدم 38 تومن

سلام خیلی ممنون

حالا باید تا یکشنبه صبر کنم ببینم چی میشه . خود سازگار ارقام که به من گفت lh-20a1hرو دارن حدود40 تومن. اگر باشه که خوبه . البته Hp وپایونییر هم خوبه ولی گرونتر از لایتون هست.

یک مورد دیگه تو یکی سایتها خوندم (سایت videohelp ) که کارخانه سازنده تجهیزات یا قطعه اصلی دی وی دی رایتر Hp مدل 1040i که لایت اسکریب داره و 20 ایکس هست و تو باز خودمون هم فکر کنم 54 تومن باشه همین کمپانی لایتون هست. یعنی Oem این مدل از Hp کمپانی لایتون هست. که خب همین نشون می ده سطح کاری لایتون در کجاست که ، این همه از hp تعریف میشه ، خودش نمی سازه لایتون براش بخشی از قطعاتش رو می سازه. البته باز باید این رو هم گفت که hp مخترع لایت اسکریب بوده. و اونم کمپانی خوبی هست . ولی چه فایده خیلی از محصولات ومدلهای خوب رو ما تو کشورمون نداریم یا اگر هم باشه پیدا کردنش خیلی سحته واز این رو باید فقط به دیدن عکسش تو اینترنت اکتفا کنیم:5:

arash rashno
10-08-2007, 19:20
سلام خیلی ممنون

حالا باید تا یکشنبه صبر کنم ببینم چی میشه . خود سازگار ارقام که به من گفت lh-20a1hرو دارن حدود40 تومن. اگر باشه که خوبه . البته Hp وپایونییر هم خوبه ولی گرونتر از لایتون هست.

یک مورد دیگه تو یکی سایتها خوندم (سایت videohelp ) که کارخانه سازنده تجهیزات یا قطعه اصلی دی وی دی رایتر Hp مدل 1040i که لایت اسکریب داره و 20 ایکس هست و تو باز خودمون هم فکر کنم 54 تومن باشه همین کمپانی لایتون هست. یعنی Oem این مدل از Hp کمپانی لایتون هست. که خب همین نشون می ده سطح کاری لایتون در کجاست که ، این همه از hp تعریف میشه ، خودش نمی سازه لایتون براش بخشی از قطعاتش رو می سازه. البته باز باید این رو هم گفت که hp مخترع لایت اسکریب بوده. و اونم کمپانی خوبی هست . ولی چه فایده خیلی از محصولات ومدلهای خوب رو ما تو کشورمون نداریم یا اگر هم باشه پیدا کردنش خیلی سحته واز این رو باید فقط به دیدن عکسش تو اینترنت اکتفا کنیم:5:
شما که اینقدر تحقیق میکنید در انجمنها اگر بتونید asus 1814blt رو گیر بیارید هم خیلی خوبه البته ساتا هست مدل آی دی هم داره که لایت اسکریب رو هم ساپورت میکنه که مدل اون asus 1814 bl میباشد و من دو هفته پیش دیدم این مدل آی دی رو فقط یه مغازه در بازار ایران داره میده 35 تومن - به نظر من اگر لایتون گیر نیاوردی اینو بگیر

dsa
13-08-2007, 00:01
دوستان
اين لايت اسكريپ فقط يه طرح سياه ساده روي CD مي زنه ديگه...... درسته؟ يعني بايد DVD بدون طرح بخريم ديگه؟
در hp 20x قيمت با لايت اسكريپ و بدون لايت اسكريپ چنده؟
اين لايت اسكريپ رو عمر مفيد DVD wrighter تاثير منفي ميزاره يا نه؟ ( ارزش خريدنش داره؟)

مرسسسسسسسسسسسي از دوستان

armin_80008
13-08-2007, 02:01
dvdرایترخوب الان چیه بخوام بخرم لطفا معرفی کنید بدون توجه به قیمت
در ضمن کار Cdرایترم انجام میده Dvdرایتر میتونه Cd رایت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

matrix10
13-08-2007, 08:49
بله Dvdرایتر میتونه Cd رایت کنه.
من خودم sony 830a خريدم (با ضمانت ايران رهجو) كه به نظرم راضي كننده هم باشه. قيمت 40000 تومان.

jaafar1984
13-08-2007, 12:03
با اجازه همه دوستان من تقریبا همه پستا رو خوندم .
از اونجا که منم دنبال یه DVD RW خوب می گردم که تو رنج قیمتی 35 تا 45 هزار تومان باشه چند مدل پیدا کردم که اگه ممکنه نظراتتون با دلیل بگید چون ممکنه شما علایق شخصی نسبت به هر یک از این برند ها داشته باشید :
این بگم که از 4 موردی که ذکر می کنم 3 مورد قابلیت حک کردن پشت لوح دارند که بجز NEC که از تکنولوژی Labelflash استفاده می کنند بقیه از تکنولوژی LightScribe استفاده می کنند Sony هم که تو این مدل از هیچ کدوم پشتیبانی نمیکنه :46: .
1- ASUS - DRW1814BL با قیمتی حدود 40 هزار تومان با مشخصات :
18xDVD WRITER-Dual Format +/- Double Layer
cd & dvd یعنی تموم فرمت ها رو پشتیبانی میکنه .

2-SONY - DRU-830A با قیمتی حدود 38 هزار تومان با مشخصات :
:10: که البته اونایی که داشتند از بخش رایتش راضی بودند ولی نمیشه برای خوندن DVD و CD روش زیاد حساب کرد .

3- LITEON - LH-20A1H با قیمتی حدود 43 هزار تومان با مشخصات :
Half Height - 20xDVD WRITER-Dual Format +/- Double Layer
cd & dvd که البته تو جزئیاتی که داده بون من Double Layer رو ندیدم راست و دروغش با خودشون . . .

4- NEC AD-7173A با قیمتی حدود 42 هزار تومان با مشخصات :
18xDVD WRITER-Dual Format +/- Double Layer - With Labelflash Technology
cd & dvd
:10: مثل اینکه شرکت SONY یه جورایی تو ساختنش دست داره حالا چه جورایی اونو من نمیدونم :46: .

خوب من رو 2 موردش مرددم بین ASUS و NEC اگه کسی درباره این 2 مورد تجربه ای یا نظری داره اگه ممکنه منو راهنمایی کنه خوشحال میشم . . .

منبع و برای اطلاعات بیشتر :

arash rashno
13-08-2007, 12:42
با اجازه همه دوستان من تقریبا همه پستا رو خوندم .
از اونجا که منم دنبال یه DVD RW خوب می گردم که تو رنج قیمتی 35 تا 45 هزار تومان باشه چند مدل پیدا کردم که اگه ممکنه نظراتتون با دلیل بگید چون ممکنه شما علایق شخصی نسبت به هر یک از این برند ها داشته باشید :
این بگم که از 4 موردی که ذکر می کنم 3 مورد قابلیت حک کردن پشت لوح دارند که بجز NEC که از تکنولوژی Labelflash استفاده می کنند بقیه از تکنولوژی LightScribe استفاده می کنند Sony هم که تو این مدل از هیچ کدوم پشتیبانی نمیکنه :46: .
1- ASUS - DRW1814BL با قیمتی حدود 40 هزار تومان با مشخصات :
cd & dvd یعنی تموم فرمت ها رو پشتیبانی میکنه .

2-SONY - DRU-830A با قیمتی حدود 38 هزار تومان با مشخصات :
:10: که البته اونایی که داشتند از بخش رایتش راضی بودند ولی نمیشه برای خوندن DVD و CD روش زیاد حساب کرد .

3- LITEON - LH-20A1H با قیمتی حدود 43 هزار تومان با مشخصات :
Half Height - 20xDVD WRITER-Dual Format +/- Double Layer
cd & dvd که البته تو جزئیاتی که داده بون من Double Layer رو ندیدم راست و دروغش با خودشون . . .

4- NEC AD-7173A با قیمتی حدود 42 هزار تومان با مشخصات :
18xDVD WRITER-Dual Format +/- Double Layer - With Labelflash Technology
cd & dvd
:10: مثل اینکه شرکت SONY یه جورایی تو ساختنش دست داره حالا چه جورایی اونو من نمیدونم :46: .

خوب من رو 2 موردش مرددم بین ASUS و NEC اگه کسی درباره این 2 مورد تجربه ای یا نظری داره اگه ممکنه منو راهنمایی کنه خوشحال میشم . . .

منبع و برای اطلاعات بیشتر :
توی اینها که گفتی بهترین انتخاب asus 1814bl هست
لایتون 1h طبق تحقیق دوستمون در بازار نیست و 1p هست که اونم لایت اسکریب نداره

pedram rayaneh
13-08-2007, 12:57
فقط سونی هم اسمش خوبه و هم کاراییش

pedram rayaneh
13-08-2007, 13:04
من سونی دارم و همه فرمت ها رو میخونه و بی صدا و ... عالیه

jaafar1984
13-08-2007, 13:12
توی اینها که گفتی بهترین انتخاب asus 1814bl هست
لایتون 1h طبق تحقیق دوستمون در بازار نیست و 1p هست که اونم لایت اسکریب نداره

بازار رو نمیدونم ولی این سایتی که من اطلاعات رو ازش گرفتم در اصل یک سایت فروش قطعات کامپیوتر که موجودی لایتون اون مدلی که گفتی داره من قیمت ها رو هم از اون سایت گرفتم . یه سری بزنی ضرر نمی کنی .

jaafar1984
13-08-2007, 13:18

تو اینکه SONY یکی از بهترین های این رنج شکی نیست ولی یکی از مشخصاتی که من مد نظر دارم . حک کردن پشت لوح که SONY اونو پشتیبانی نمیکنه . در مورد لایتون هم مشکل سخت افزاری دارم نمیتونم ازش استفاده کنم . تو اون مدلی که اسم بردم .

aria irani
13-08-2007, 15:08
دوستان
اين لايت اسكريپ فقط يه طرح سياه ساده روي CD مي زنه ديگه...... درسته؟ يعني بايد DVD بدون طرح بخريم ديگه؟
در hp 20x قيمت با لايت اسكريپ و بدون لايت اسكريپ چنده؟
اين لايت اسكريپ رو عمر مفيد DVD wrighter تاثير منفي ميزاره يا نه؟ ( ارزش خريدنش داره؟)

مرسسسسسسسسسسسي از دوستان

سلام

1040i اچ پی با گارنتی ایران اچ پی 53الی 54 تومن . مدل بدون لایت اسکریب 42 تومن. ولی من یک سرچی کردم دیدم اچ پی خودش قطعات 1040i رو نمی سازه بلکه کمپانی لایتون oem اون هست که قطعه رو میسازه. و در مورد لایت اسکریبش اچ پی گفته ورژن 2 هست.

خب من که به خودم گفتم چه کاریه برم 54 تومن اچ پی بخرم که تازه اصلش و داخلش همون لایتون هست. میرم خب یک لایتون میخرم. که مدل لایت اسکریبش رو مخرم که ارزونتره. مدل بدون لایت اسکریب لایتون هم تو بازار هست 37 تومن اگثرا میدن ولی 36.5 از نمایندگی قیمت دارم . یگ جا هم 35.5 که خب نمایندگی نبود ولی پاشنه کفشم دیگه داشت در می اومد انقدر ولیعصر رو گشتم .

لالیت اسکریب روی سطحش یک لایه ماده شیمیای داره که لیزر به اون مخوره و ماده تغیر رنگ میده و شکل بوجورد میادو اینکه رو عمر دی وی دی رایتر اثر داره رو نمیدونم .

در ضمن از یک نفر توبازار که فروشنده بود شنیدم که ی گفت لایتون یک مشکلی که داره خرابیش هست اتفاقا یک از بچه های سایت هم میگفت. ولی من راستش زیاد برام مهم نیست چون زیاد قارا نیست که ازش استفاده کنم و هفتهای دوتا دی وی دی با هاش رایت کنم برام کافیه. اونم با نصف سرعت .

aria irani
13-08-2007, 15:31
تو اینکه SONY یکی از بهترین های این رنج شکی نیست ولی یکی از مشخصاتی که من مد نظر دارم . حک کردن پشت لوح که SONY اونو پشتیبانی نمیکنه . در مورد لایتون هم مشکل سخت افزاری دارم نمیتونم ازش استفاده کنم . تو اون مدلی که اسم بردم .

سلام

هر چهارت ا رایتری که گفتی خوب هستن . اما تو سایت cdfreak که من نگاهع کردم

اول pioneer 112d بود بعدش هم لایتون lh-20a1h

از نظر کاربران فکر کنم انتخاب شدن.

ایسوس خوبه لایت اسکریبش فکر کنم کیفیتی مثل hp یا لایتون نداشته باشه.

مورد بعدی اینکه ایسوس تو رایت dvd-r سرعتش از dvd+r کمتره . به نقل از و سایت cdfreak البته این مدل از ایسوسی که تو این سایت بررسی شده 1814blt هست نه 1814bl که شما میخای

سونی هم که لایت اسکریب نداره یکی از آشناها بهم گفت دوستش مدل 20 ایکسش رو از بازار خریده !!!! که اگر اینطور باشه مدل dru-840a باید باشه که اونم لایت اسکریب که تو نت دیدم فکر کنم نداره.

لایتون هم دولایه رایت میکنه تو سایتش نوشته dL که مخفف double layerهست .

تنها کاری که نمیکنه رایتCD+G یا همون سی دی کارائوک هست که میخونه ولی رایت نمی کنه .که من فکر کنم زیاد براتون مهم نباشه. یک سی دی رایتر معمولی شاید بتونه این کار رو بکنه . و فکر کنم براتون تا حالا پیش نیومده که باین مدل سی دی audio کار کرده باشید. اینطوری ه که آهنگ رو که گوش میده یه تصویر بزش میشه متن آهنگرو برات پخش میکنه. مثلا سی دی رایتر Hp که دارم مدل cd16f که 16 ایکس سی دی رایت میکنه این کار رو انجام میده....

خب Nec رو نمی دونم.
نظر بنده رو لایتون هست . که مدل ساتاش لایت اسکریب نداره.اکسترنال معمولی هم 75 تومن و sllim هم 107 هست.

قیمت دیروز.

در ضمن من خوم تا قبل از اینکه به فکر خرید دی وی دی رایتر بیفتم تک و توک اسم لایتون رو شنیده بودم ولی الان متوجه شدم . که کمپانی بزرگی هست. خود hp دی وی دی رایتر 1040i خودش رو که ساخته از قطعات لایتون استفاده کرده.
دی وی دی رایترهای خوب قیمت بالا plextor هست. متوسط پایونییر یا شاید hp

و قیمت پایین لایتون

البته این نظر من هست شاید یکی از مارک سونی خوشش میاد ی ا یکی از ایسوس

خب دیگه تصمیم با خودت هست من هم هنوز نتونستم مدلی که میخام رو بخرم. ولی یکی دو جا زنگ زدم بهم گفتن لایتون lh-20a1h رو دارن 40 تا 41 تومن .

موفق باشید

jaafar1984
13-08-2007, 19:04
aria irani ممنون از راهنمائیت .
گفتم که به علت مشکل سخت افزاری نمی تونم از لایتون استفاده کنم .
LITEON - LH-20A1H شرایط زیر می خواد که من ندارم .

Pentium 4 1.3GHz or higher CPU and 128MB or higher RAM are
required. HDD must have access time < 20ms; with a minimum of 650MB free
space. 9GB free space for creating a DVD image file (9GB for double layer;
5GB for single layer).

arash rashno
14-08-2007, 09:53

5GB for single layer).
دوست عزیز شرایط استفاده از dvdrw ها عمومی هست یعنی همه یه مینیموم سیستمی میخوان پس فرقی بین لایتون - ایسوز و سونی و ....

arash rashno
14-08-2007, 09:57
;شما با dvdrw های دیگه کار نکردی که میگی سونی منم تا یکماه پیش که سونی داشتم میگفتم بهترینه ولی وقتی لایتون رو گرفتم دیدم اولا :
مدیا خامیهایی مثل پرینکو رو در داخل سونی سرعتش بالای 4x نمیره ولی لایتون تا 16 میره
در موقع قفل گذاری روی سی دی رایت با سونی = سوختن سی دی - رایت با لایتون = کیفیت عالی
من خودم همیشه فریم ویرشو آپدیت میکردم ولی هنوز مشکلاتی رو داشت
از همه مهمتر این درایو oem هست

aria irani
14-08-2007, 14:22

5GB for single layer).

سلام

من برای لایتون که ایمیل زدم گفتم براشون که سیتمم پنیوم 3 1.2 گیگا هرتز اینتل سلرون هست و 512 مگ رم دارم بهم گفت مشکلی نداری و میتونی لایتون lh-20a1h رو بخری.

حالا نمی دونم شاید سیستم شما از من کمی ضعیفتر باشه؟ ولی اگر خواستی سیتمت رو بگو برا لایتون یه ایمیل می زنم ببینم چی جواب میدن.

بعد کمترین سیتم رو سونی مثل اینکه میخاد لاقل سیتم پینتری نسبت بعه لایتون می خاد حالا ایسوس و مدلهای دیگرو نمیدونم ولی ایسوس هم پنتیوم 4 میخاد ولی به نظر من بهرته از سازندش سوال کرد یا از نمایندگیها ی داخل کشور هم میشه تلفنشون ر.و پیدئا کنی ازشون بپرسی

matrix10
14-08-2007, 14:25
آخه من خودم هميشه از 4x براي رايت استفاده مي كنم. يعني اگر قابليت رايت با سرعت بالا هم داشته باشه اين كار را نمي كنم. رمز گذاشتن هم بي خيال خيلي مهم نيست.

aria irani
14-08-2007, 14:28
لایتون تو قیمتهای پایین خوبه . یک از آشناهام برای یک سرور رفته بود لایتون خریده بود. بهم گفت مارک خوبی.

بعدش قطعاتش رو خودش می سازه . حتی برای دی وی دی رایتر اچ پی مدل 1040i هم لایتون اومده قطعه داخلیش رو ساخته.

کیفیت رایتش هم از میانگین یا متوسط به بالا هست. به نقل از سایت cdfreak تنها چیزی که این وسط می مونه اینه که خیلی ها از جمله خودمن این مارک رو نمیشناسن ولی من یکم سرچ کردم متوجه شدم درایو خوبی هست . البته معمولیش تو تهران ولیعصر 36.5 تا 37 تومن هست مدل lh-20a1p که لایت اسکریب نداره و مدل لایت اسکریب دارش 3 تومن گرنتره که اسمش lh-20a1h هست.

arash rashno
14-08-2007, 17:59
آخه من خودم هميشه از 4x براي رايت استفاده مي كنم. يعني اگر قابليت رايت با سرعت بالا هم داشته باشه اين كار را نمي كنم. رمز گذاشتن هم بي خيال خيلي مهم نيست.
سرعت رایت به مدیا بستگی داره که شما میتونید برای انتخاب مدیا خود به این لینک مراجعه فرمایید :

jaafar1984
15-08-2007, 09:57
سلام

من برای لایتون که ایمیل زدم گفتم براشون که سیتمم پنیوم 3 1.2 گیگا هرتز اینتل سلرون هست و 512 مگ رم دارم بهم گفت مشکلی نداری و میتونی لایتون lh-20a1h رو بخری.

حالا نمی دونم شاید سیستم شما از من کمی ضعیفتر باشه؟ ولی اگر خواستی سیتمت رو بگو برا لایتون یه ایمیل می زنم ببینم چی جواب میدن.

بعد کمترین سیتم رو سونی مثل اینکه میخاد لاقل سیتم پینتری نسبت بعه لایتون می خاد حالا ایسوس و مدلهای دیگرو نمیدونم ولی ایسوس هم پنتیوم 4 میخاد ولی به نظر من بهرته از سازندش سوال کرد یا از نمایندگیها ی داخل کشور هم میشه تلفنشون ر.و پیدئا کنی ازشون بپرسی
سلام سیستم من P3 ولی من که 1.2 ندیدم مال من 1.13 در کل :
سیستم من آخرین نسل از P3 1.13 GHZ و رمم 512 MB و مادر بردمم ASUS cusl2-c
ممنون میشم اگه جوابی گرفتی به منم بگی
:10: من سیستمم رو با خیلی از به اصطلاح P4 عوض نمی کنم چون خیلی جاها اونا کم آوردند ولی این . . . خودش یجورایی رسونده کم نیاورده .

matrix10
15-08-2007, 14:11
سرعت رایت به مدیا بستگی داره که شما میتونید برای انتخاب مدیا خود به این لینک مراجعه فرمایید :

ايول مطالب خيلي كامل و جالبي بود.
راستي من مي خواستم يك پيام بذارم با اين كه با نام كاربري وارد شده بودم نمي تونستم جوابي بدم و سيستم سايت پيام خطا ميده. علتش چيه؟
اينم پيامش:
mahmoud, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

1. Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
2. If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

aria irani
16-08-2007, 10:25
سلام سیستم من P3 ولی من که 1.2 ندیدم مال من 1.13 در کل :
سیستم من آخرین نسل از P3 1.13 GHZ و رمم 512 MB و مادر بردمم ASUS cusl2-c
ممنون میشم اگه جوابی گرفتی به منم بگی
:10: من سیستمم رو با خیلی از به اصطلاح P4 عوض نمی کنم چون خیلی جاها اونا کم آوردند ولی این . . . خودش یجورایی رسونده کم نیاورده .

خب جالبه سیتم هر دومون یک جورایی شبیه هست فکر نمی کنم مشکلی نداشته باشی ولی براشون ایمیل می زنم.

1.2 گیگاهرتز از اینتل سلرون که من دارم ظاهرا آخرین مدل از پنتیوم 3 بودالبته در مورد فول کشش رو نمی دونم بعدش 1.3 گیگا هرتز اومد که پنتیوم 4 میشه.

jaafar1984
17-08-2007, 00:57
فکر نمی کنم مشکلی نداشته باشی ولی براشون ایمیل می زنم.
بالاخره مشکلی دارم یا ندارم . . . ؟ :31:
ممنون میشم اگه جوابی گرفتی بهم خبر بدی .

aria irani
17-08-2007, 15:03
بالاخره مشکلی دارم یا ندارم . . . ؟ :31:
ممنون میشم اگه جوابی گرفتی بهم خبر بدی .

hلان براشون ایمیل کردم ببینم چی مگن معمولا 48 ساعت طول می کشه جواب بدن. ولی به نظر من مشکلی احتمالا نداری. من التن lh-20a1h رو روسیستمم نصب کردم ردیف جواب میدهلایت اسکریب هم باهاش زدم خوبه. دی وی دی خام که 16 ایکس بود رو 18 رایت کرد تو 9.19 دقیقه البته بهتر بود با 8 ایکس رایت می کردم. ولی خوب دیگه باید تست می کردم.

جوابش بیاد بهت می گم.

jaafar1984
17-08-2007, 17:22
hلان براشون ایمیل کردم ببینم چی مگن معمولا 48 ساعت طول می کشه جواب بدن. ولی به نظر من مشکلی احتمالا نداری. من التن lh-20a1h رو روسیستمم نصب کردم ردیف جواب میدهلایت اسکریب هم باهاش زدم خوبه. دی وی دی خام که 16 ایکس بود رو 18 رایت کرد تو 9.19 دقیقه البته بهتر بود با 8 ایکس رایت می کردم. ولی خوب دیگه باید تست می کردم.

جوابش بیاد بهت می گم.
ممنون :11:
احتمالش 50 ، 50 است ببینیم چی میشه !؟!
یه سوال زمان معمول برای رایت یه DVD با کیفیت متوسط به بالا چند دقیقست ؟
چون دی وی دی رایتر NEC مثل اینکه زده بود 5 دقیقه ؟ :5:

arash rashno
17-08-2007, 18:29
ممنون :11:
احتمالش 50 ، 50 است ببینیم چی میشه !؟!
یه سوال زمان معمول برای رایت یه DVD با کیفیت متوسط به بالا چند دقیقست ؟
چون دی وی دی رایتر NEC مثل اینکه زده بود 5 دقیقه ؟ :5:
4x=14min
8x=9min

aria irani
17-08-2007, 19:48
4x=14min
8x=9min

من که زیاد وارد تو رایت نیستم چون تازه گرفتم گذاشتم رو اتومات smart burn زده بود 18 بالاترین سرعتش هست ولی اسمارت برن میاد هرجا لازم باشه سرعت رو متناسب با کیفیت در نظر می گیره برای یک دی ویدی 4.3 گیگ 9.19 ثانیه با نرو essntial داخل خود جعبه رایتر طول کشید ولی نرم افزار هم مهمه الان نرو کامل 7.9.6 رو نص کردم. اگر رایت جدید کنم زمان رو می گم. یک لایت اسکریب هم زدم 18 دقیقه طول کشید عکس چاپ کنه . کیفیت عکسش هم خوبه بد تیست.

mdolia
19-08-2007, 02:10
من یه dvd writer pioneer داشتم که پدرمو در اورد حالا می خوام عوضش کنم شنیدم asus یه مدل با قابلیت حکاکی داره که کارش خوبه اما مدلشو دقیق نمی دونم اگه دوستان منو راهنمایی کنند ممنون میشم

jaafar1984
19-08-2007, 08:31
من یه dvd writer pioneer داشتم که پدرمو در اورد حالا می خوام عوضش کنم شنیدم asus یه مدل با قابلیت حکاکی داره که کارش خوبه اما مدلشو دقیق نمی دونم اگه دوستان منو راهنمایی کنند ممنون میشم
سلام
مدلی که مورد نظر شماست ASUS - DRW1814BL که light Scribe همون قابلیت حکاکی پشت دیسک داره .
Support LightScribe - 18xDVD WRITER-Dual Format +/- Double Layer cd & dvd قابلیت هک کردن و لوگو بر روی لبه قسمت رایت

arash rashno
19-08-2007, 09:48
سلام
مدلی که مورد نظر شماست ASUS - DRW1814BL که light Scribe همون قابلیت حکاکی پشت دیسک داره .
Support LightScribe - 18xDVD WRITER-Dual Format +/- Double Layer cd & dvd قابلیت هک کردن و لوگو بر روی لبه قسمت رایت
ولی با همه تفاسیر در بازار گیر نمیاری :31::31:

jaafar1984
19-08-2007, 13:37
ولی با همه تفاسیر در بازار گیر نمیاری :31::31:
:10: گیر نمیاد ؟؟ حتی تو شهر مام گیر میاد ؟ کجا رو گشتی ؟! :46:

arash rashno
19-08-2007, 19:49
:10: گیر نمیاد ؟؟ حتی تو شهر مام گیر میاد ؟ کجا رو گشتی ؟! :46:

بازار رضا تهران و بازار ایران

Capcom
20-08-2007, 04:46
سلام دوستان
الان بهترين dvd rom وبهترين dvd writer چيه؟ كه sata2 هم باشه؟
باتشكر

mdolia
20-08-2007, 13:20
سلام
از راهنماییتون ممنون
این مدل که شما گفتید ساخت کجاست چون من اصلا دوست ندارم جنس چینی بخرم مال خودم چینی بود که حالا می خوام از شرش خلاص بشم

aria irani
20-08-2007, 14:51
از راهنماییتون ممنون
این مدل که شما گفتید ساخت کجاست چون من اصلا دوست ندارم جنس چینی بخرم مال خودم چینی بود که حالا می خوام از شرش خلاص بشم

أوست عزیز بشتر جنسهای تو بازار چینی هست ولی من هم مثل تو از جنس چینی بدم میاد چون همش جنس های بی کیفیت چینی رو خریدم ولی با کیفیتش هم پیدا می شه من لایتون خریدم کمپانیش تو تایوانه ولی دی ویدی رایتر تو چین ساخته میشه و ازش راضی هستم. asus هم فکر کنم چینی باشه مارکهای دیگه رو نمی دونم ولی ماکزیممش ساخت فیلیپنی یا اندونزی باشن مثلا سونی ساخت اندونزی هست:31:

حالا خوت دیگه حساب کن. اگر باز ماشین میخاستی بخری خب حق داشتی چینی نخری ولی تو کا مپیوتر برا ارزون شدن محصول کمپانی ها می رن تو چین جنس تولید میکنن وگرنه یه دی وی دی ایتر رو اگر قرار بود تو آلمان ساخته بشه و به دست من برسه شاید 100 تومن پولش میشد ولی تو چین ارزون در میاد و اینا تست کنترل کیفی دارن.

و مورد آخر اگر قرار باشه از خرید محصولات چینی مرتبط با کامپیوتر سر باز بزنیم دیگه کامپیوتری نخواهیم داشت. این یک حقیقت هست.ولی یک مارکی که محصولش تولید چین هست دلیل بر بد بودنش نمی شه مثلا دوربینهای دیجیتال کنون سری powershot a اکثرش ساخت چین هست. و دوربینای خوبی هم هستن.

Lord_theOne
21-08-2007, 18:21
aria irani ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز CPU که داری استفاده می کنی چینی هست
با نظر شما موافقم چین دلیل بر بودنش نیست
بستگی دارد به چین بگی چی بساز چقدر پول خرج کنی براش اینو هنگام تولید از شما می خواهند

mdolia
21-08-2007, 20:04
در کل اگه در حال حاظر بخوام یه dvd writer بخرم چی پیشنهاد میدید؟

Capcom
22-08-2007, 08:29
سلام دوستان
باتشكر

arash rashno
22-08-2007, 10:00
سلام دوستان
باتشكر
dvdrw: liteon 20x sata
dvdrom liteon 16x ide

saeedsabz
22-08-2007, 16:01
دی وی دی رایتر NEC ساخت کشور مالزی است و تنها مدلی است که دارای دو سال گارانتی می باشد و آنهم شرکت معتبری مثل سازگار ارقام.

پیشنهاد: NEC 7173S با پورت sata و قیمت در حدود 41000 تومان.

البته liton هم محصول بسیار خوب و آنهم با همین گارنتی عرضه می شود.

arash rashno
22-08-2007, 18:12
دی وی دی رایتر NEC ساخت کشور مالزی است و تنها مدلی است که دارای دو سال گارانتی می باشد و آنهم شرکت معتبری مثل سازگار ارقام.

پیشنهاد: NEC 7173S با پورت sata و قیمت در حدود 41000 تومان.

البته liton هم محصول بسیار خوب و آنهم با همین گارنتی عرضه می شود.
سازگار برای تمام اوپتیکال درایورها زمان گارانتی رو یکساله کرده
بعد لایتون سازگار ارقام میباشد

aria irani
23-08-2007, 15:39
من برا لایتون ایمیل کردم و سوال یکی از دوستان رو پرسیدخ بودم که سیستمش با لایتون هماهنگی داره یا نه. اسم دوستمون رو یادم نیس و لی سیتمش 1.1 گیگاهترز پنتیوم 3 بود با 512 مگ رم. لایتون گفته از نظر تئوری نباید مشکلی لایتون lh-20a1hباسیستمت داشته باشه حالا اگه خواستی خود ایمیل رو بزارم.

سازگار گارانتی یکساله تعمیر و بعد تعویض برای لایتون داره تلفنی پرسیدم.

jaafar1984
23-08-2007, 17:28
من برا لایتون ایمیل کردم و سوال یکی از دوستان رو پرسیدخ بودم که سیستمش با لایتون هماهنگی داره یا نه. اسم دوستمون رو یادم نیس و لی سیتمش 1.1 گیگاهترز پنتیوم 3 بود با 512 مگ رم. لایتون گفته از نظر تئوری نباید مشکلی لایتون lh-20a1hباسیستمت داشته باشه حالا اگه خواستی خود ایمیل رو بزارم.
:5: حالا می تونی برای لایتون میل بزنی بگی حالا از نظر عملی هم مشکلی نداره . . .

ممنون آخرش لایتون خریدم ، در ضمن برات پیغام هم دادم اگه چک کنی میبینیش .

یه سوال DVD خامی که بشه روش لایت اسکرایب زد تقریبا چند قیمته ؟

aria irani
24-08-2007, 16:38
سلام Jaafar1984

بالاخره چه مدلی از لایتون رو حریدی و چند از تهران خریدی دیگه؟

در مورد لایت اسکریب من سی دی لایت اسکریب اچ پی قاب دار که اصل هم بود 500 خریدم البته دی وی دی فلهای اچ پی هم رو تعداد 550 هست.

در ضمن برات اون ایمیل رو فوروارد کردم

و مبارکت باشه

:20:

آریا ایرانی

FANTEZI666
24-08-2007, 21:52
آقا من می خواستم بدونم آیا Lite-on مدل Dh-20a3l تو بازار هست واگه هست قیمتش چنده ممنون می شم جواب بدید. :20:

arash rashno
25-08-2007, 00:14
آقا من می خواستم بدونم آیا Lite-on مدل Dh-20a3l تو بازار هست واگه هست قیمتش چنده ممنون می شم جواب بدید. :20:
در بازار هنوز نیومده

Ali_k
25-08-2007, 08:07
سلام
دوستان من با 50 تومن چه دی وی دی رایتری بخرم که خوب باشه و امتحانشم پس داده باشه و دارای گارانتی باشه
و میخواستم بدونم که آیا امکان داره تو یک سال اخیر مدلهای جدیدتری بیاد که مجبورشم دی وی دی رایترم را عوض کنم مثل blue ray و...
ممنون میشم پاسخم را بدهید
با تشکر

arash rashno
25-08-2007, 09:29
سلام
دوستان من با 50 تومن چه دی وی دی رایتری بخرم که خوب باشه و امتحانشم پس داده باشه و دارای گارانتی باشه
و میخواستم بدونم که آیا امکان داره تو یک سال اخیر مدلهای جدیدتری بیاد که مجبورشم دی وی دی رایترم را عوض کنم مثل blue ray و...
ممنون میشم پاسخم را بدهید
با تشکر
تا آخر سال مدلهای جدید لایتون به بازار میاد که هم ساتا هستند و هم لایت اسکریب رو ساپورت میکنند ولی بلو ری درایور حالا حالا ها ارزون نمیشه که بشه تهیه کرد و بعد از اون اینکه دیکسهای اون خیلی گران هستند الان مثلا یه dvd 9 قیمتش 3 تومن هست - این نشون میده هنوز dvd 9 جا نیفتاده دیگه چه برسه به بلو ری
اگر خواستی الان بخری
liteon 20x 1s
liteon 20x1h

jaafar1984
25-08-2007, 10:19
سلام Jaafar1984

بالاخره چه مدلی از لایتون رو حریدی و چند از تهران خریدی دیگه؟

در مورد لایت اسکریب من سی دی لایت اسکریب اچ پی قاب دار که اصل هم بود 500 خریدم البته دی وی دی فلهای اچ پی هم رو تعداد 550 هست.

در ضمن برات اون ایمیل رو فوروارد کردم

و مبارکت باشه

:20:

آریا ایرانی
علیکم و رحمت ا... Aria Irani
ممنون ، فکر نکنم زیاد گرون خریده باشم خریدم 43000 تومان

در مورد لایت اسکرایب پس فقط مارک HP فعلا هست ؟

از من به شما نصیحت به من گفتن خوب نیست اما اجبارا خریدم DVD خام SONY نخرید از من گفتن . . . شمام می خواید مثل من گوش ندید .

arash rashno
25-08-2007, 14:45
علیکم و رحمت ا... Aria Irani
ممنون ، فکر نکنم زیاد گرون خریده باشم خریدم 43000 تومان

در مورد لایت اسکرایب پس فقط مارک HP فعلا هست ؟

از من به شما نصیحت به من گفتن خوب نیست اما اجبارا خریدم DVD خام SONY نخرید از من گفتن . . . شمام می خواید مثل من گوش ندید .
ه شما میتونید برای انتخاب مدیا خود به این لینک مراجعه فرمایید :

hadi.y
25-08-2007, 17:18
با سلام
من مي خوام يك dvd writer بخرم به نظر شما چه مارك ومدلي بخرم؟ نظر من با مطالعه اي اين تاپيك روي لايتون lh-20a1h هست و يا ماركي از hp كه قابليت حك پشت dvd رو داشته باشه
اگه شما تجربه اي در اين زمينه داريد ممنون مي شم با من در ميون بزاريد
راستي اين مدل hp dvd 1035i خوبه وچه قابليتهايي داره؟

YasharX
25-08-2007, 21:06
نه اچ پی 1035 لایت اسکریپت نداره و مدل 1040 آن هست که لایت اسکریپته ......... :11:

hadi.y
25-08-2007, 21:55
اين مدل hp 1040i قيمتش چنده آيا فراوونه تو ايران يا نه؟
چون من توي شهرستان هستم(سبزوار )
راستي نام شركتي كه گارانتيش كرده چيه؟ آيا ميشه در صورتي كه در شهرستان پيداش نكردم اون رو از اين شركت به صورت پستي خريداري كنم اگه سايتي داره اونو معرفي كنيد من مي خوام فردا خريد كنم اگه كسي هست كه جواب بده ازش ممنونم

hadi.y
26-08-2007, 12:17
بابا يكي جواب بده ه ه ه ................

Ali_k
26-08-2007, 18:20
تا آخر سال مدلهای جدید لایتون به بازار میاد که هم ساتا هستند و هم لایت اسکریب رو ساپورت میکنند ولی بلو ری درایور حالا حالا ها ارزون نمیشه که بشه تهیه کرد و بعد از اون اینکه دیکسهای اون خیلی گران هستند الان مثلا یه dvd 9 قیمتش 3 تومن هست - این نشون میده هنوز dvd 9 جا نیفتاده دیگه چه برسه به بلو ری
اگر خواستی الان بخری
liteon 20x 1s
liteon 20x1h
سلام
آیا این مدلی که شما میگید sata است ؟ قیمتش چقدره ؟
آیا مدل sata2 هم داریم ؟ (کلا دی وی دی رایتر) چه مارکی و چه قیمتی ؟
یه مدل liteon دی وی دی رایتر بود اونا 36 تومن بود خوبه اونا ؟
تا 50 تومن دی وی دی رایتر خوب با قابلیت لایت اسکرتیپ چیه ؟ من سامسونگ پرسیدم 36 تومن بود با همین قابلیت
اگه امکان داره یکم در مورد مدل ها توضیح بدید
ممنون

arash rashno
27-08-2007, 12:33
سلام
آیا این مدلی که شما میگید sata است ؟ قیمتش چقدره ؟
آیا مدل sata2 هم داریم ؟ (کلا دی وی دی رایتر) چه مارکی و چه قیمتی ؟
یه مدل liteon دی وی دی رایتر بود اونا 36 تومن بود خوبه اونا ؟
تا 50 تومن دی وی دی رایتر خوب با قابلیت لایت اسکرتیپ چیه ؟ من سامسونگ پرسیدم 36 تومن بود با همین قابلیت
اگه امکان داره یکم در مورد مدل ها توضیح بدید
ممنون
dvdrw ها ساتا ، ساتا 1 هستند
اونی که 36 بوده مدل آی دی ای بدون لایت اسکریب بوده
اگر لایت اسکریب و ساتا رو هر دو رو میخوای این مدل لایتون به بازار ایران نیومده و باید چند ماه صبر کنی
در غیر این صورت یا باید مدل لایت اسکریب دار آی دی ای بخری یا سراغ ایسوز 1814blt بری یا سراغ hp
البته من خودم hp تا حالا کار نکردم

aria irani
27-08-2007, 14:39
بابا يكي جواب بده ه ه ه ................

سلام من لایتون lh-20a1hدارم

اچ پی 1040i فرقش با 1035i اینه که 1040i که لایت اسکریب داره و قیمتش رو نمی دونم ولی تو بازاراولیعصر که از فروشنده پرسیدم گفت 54 تومن ولی خودم جعبش رو ندیدیم که همین 1040i هست یا نه و یک مدله هم میگفت بدون لایت اسکریب هست 42الی 43 تومن که فکر کنم 1035i بود. و هر دو اینها ساخت لایتون هستن:31:

یعنی Oem یا سازنده یا کارخونه اصلی قطعه لایتون هست به نقل از سایت video help ,

نمایندگی رایتر اچ پی هم یکش رو من پیدا کردم ایران اچ پی هست ولی در موردش من چیزی نمیدونم و تا حالا وسیله ای هم ازشون نخریدم دیگه خوب وبدش با خودت هست و همینطور تصمیم با خودت هست.

موفق باشید

آریا ایرانی :5:

arash rashno
27-08-2007, 15:00
سلام من لایتون lh-20a1hدارم

اچ پی 1040i فرقش با 1035i اینه که 1040i که لایت اسکریب داره و قیمتش رو نمی دونم ولی تو بازاراولیعصر که از فروشنده پرسیدم گفت 54 تومن ولی خودم جعبش رو ندیدیم که همین 1040i هست یا نه و یک مدله هم میگفت بدون لایت اسکریب هست 42الی 43 تومن که فکر کنم 1035i بود. و هر دو اینها ساخت لایتون هستن:31:

یعنی Oem یا سازنده یا کارخونه اصلی قطعه لایتون هست به نقل از سایت video help ,

نمایندگی رایتر اچ پی هم یکش رو من پیدا کردم ایران اچ پی هست ولی در موردش من چیزی نمیدونم و تا حالا وسیله ای هم ازشون نخریدم دیگه خوب وبدش با خودت هست و همینطور تصمیم با خودت هست.

موفق باشید

آریا ایرانی :5:
آقای آریا ایرانی ممنون
در مورد hp یه سوال
آیا تمام دریورها رو میده لایتون میزنه یا فقط این مدل ها رو
بعد رایترها چند مگ بافر هستند 2 مگ
آیا hp ها ساتا هم دارند
ممنون از جواب شما دوست گرامی
گارانتی یکساله هست

sensor62
27-08-2007, 15:21
سلام دوستان من تازگیها با یه دی وی دی خام آشنا شدم به نام تی گیتt-gate که شنیدم که دی وی دی رایترش هم داره به بازار میاد که اگه رایترش هم مثل دی وی دی خامش باشه محشره:11:

aria irani
28-08-2007, 08:35
سلام دوستان من تازگیها با یه دی وی دی خام آشنا شدم به نام تی گیتt-gate که شنیدم که دی وی دی رایترش هم داره به بازار میاد که اگه رایترش هم مثل دی وی دی خامش باشه محشره:11:

سلام

در مورد دی وی دی خام که یک تاپیک تخصصی زدم که هرکسی دی وی دی خامی خریده بره اونجا تست کیفیت بزاره ببینم کدوم خوبه من اونم ارکیرو که گفتی دارم خوب جواب داده.

رایترش رو نمی دونم ولی تو سایتش زده بود که بزودی تو بازار میاد.

اینم تایپک تخصصی دی وی دی خام

aria irani
28-08-2007, 08:44
آقای آریا ایرانی ممنون
در مورد hp یه سوال
آیا تمام دریورها رو میده لایتون میزنه یا فقط این مدل ها رو
بعد رایترها چند مگ بافر هستند 2 مگ
آیا hp ها ساتا هم دارند
ممنون از جواب شما دوست گرامی
گارانتی یکساله هست

سلام عزیز در مورد اچ پی من برات یه لیست میزارم از مدلهایی که توسط لایتون ساخته شده یه نگاه بنداز ببین بدردت میخوره تو این لیست به فیلیپس و بنکیو و .. هم به عنوان سازنده اچ پی اشاره شده:

بعدش اچ پی کار تخصصیش به نظر من سرور و پرنتر هست. سرورهای خیلی خوبی هم داره .

در زمینه رایتر هم من یه سی دی رایتر دارم ازش که ساخت خودش فکر کنم باشه و خوب کار میکنه.

ولی 1040i , 1035 اچ پی رو می دونم که توسایت video help زده ساخت لایتون.
اینم یه لیست از رایترهای ساخت لایتون:

[ب جهت اطلاع دوستان وقتی خود اچ پی رو به عنوان oem سرچ کردم دیدم که هیچ رایتری از لیست Video help ساخت خود اچ پی نیست

نگاه کنید:

پس می بینید که لایتون کارخونه تخصصی ساخت رایتر هست نه اچ پی:5:

mahn90
28-08-2007, 10:21
سلام من یه دی وی دی رایتر مارک سونی گرفتم ولی بعضی از سی دی ها رو باز نمی کنه یعنی صفحه ای که میری تو درایو دی وی دی رایتر خالیه مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arash rashno
28-08-2007, 18:25
سلام من یه دی وی دی رایتر مارک سونی گرفتم ولی بعضی از سی دی ها رو باز نمی کنه یعنی صفحه ای که میری تو درایو دی وی دی رایتر خالیه مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست گرامی رایتر شما مشکلی نداره
سونی ها همه اینطوری هستند با بعضی از مدیاها سازگار نیستند

jaafar1984
29-08-2007, 20:07

اگر فروم یه سرچ می زدید تاکید بیشتر روی به روز کردن Firmware که ممکنه مشکلتون حل کنه .
اگه DVD RW DRU-830a باشه این آخرین ورژنش برید به این صفحه که لینکش دادم داونلودش کنم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:10: فقط اگه خواستی این کار بکنی مسئولیتش پای خودت:27:

در ضمن دیسک توی درایو نباشه
مشغول هیچ کار دیگه با کامپیوترت نباشی
اول تصمیمت رو بگیر تا پایان کار هم نخوای متوقفش کنی
اگه خودش خواست بعد نصب سیستم رو ریست کنه بهتره ok اش بکنی

امیدوارم مشکلت حل بشه . . .

البته اگه Firmware ت SS25 نباشه چون این نسخه که لینکش گذاشتم این ورژنه .

SK8ER BOi
30-08-2007, 10:43
سلام

من دوتا سؤال داشتم

1.Lightscribe و labelflash رنگي هستن؟

2.cd و dvd هاي Lightscribe و labelflash تو بازار به راحتي پيدا ميشن؟قيمتشون حدودن چنده؟

mahn90
30-08-2007, 11:35
اگر فروم یه سرچ می زدید تاکید بیشتر روی به روز کردن Firmware که ممکنه مشکلتون حل کنه .
اگه DVD RW DRU-830a باشه این آخرین ورژنش برید به این صفحه که لینکش دادم داونلودش کنم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:10: فقط اگه خواستی این کار بکنی مسئولیتش پای خودت:27:

در ضمن دیسک توی درایو نباشه
مشغول هیچ کار دیگه با کامپیوترت نباشی
اول تصمیمت رو بگیر تا پایان کار هم نخوای متوقفش کنی
اگه خودش خواست بعد نصب سیستم رو ریست کنه بهتره ok اش بکنی

امیدوارم مشکلت حل بشه . . .

البته اگه Firmware ت SS25 نباشه چون این نسخه که لینکش گذاشتم این ورژنه .
توضیح بشتر بده دادا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟مارکش همینه

Gabana
30-08-2007, 12:48
سلام

من دوتا سؤال داشتم

1.Lightscribe و labelflash رنگي هستن؟

2.cd و dvd هاي Lightscribe و labelflash تو بازار به راحتي پيدا ميشن؟قيمتشون حدودن چنده؟

سلام دوست عزيز ..

اول اينكه DVD هاي مربوط به اين دو تكنولوژي كه گفتيد پيدا ميشه ( Lightscribe بيشتر هست )

دوم اينكه رنگي هستن اما فقط يه تك رنگ ثابت .
يعني Lightscribe در واقع خاكستري مايل به زرده و Lableflash آبي رنگ هست .

با جستجوي همين دو كلمه در گوگل مي توني سايت اصلي هر دو را پيدا كني و توضيحات بيشتري ببيني

موفق باشي /.

SK8ER BOi
30-08-2007, 15:34
سلام دوست عزيز ..

اول اينكه DVD هاي مربوط به اين دو تكنولوژي كه گفتيد پيدا ميشه ( Lightscribe بيشتر هست )

دوم اينكه رنگي هستن اما فقط يه تك رنگ ثابت .
يعني Lightscribe در واقع خاكستري مايل به زرده و Lableflash آبي رنگ هست .

با جستجوي همين دو كلمه در گوگل مي توني سايت اصلي هر دو را پيدا كني و توضيحات بيشتري ببيني

موفق باشي /.

ممنون دوست عزيز

قيمت cd وdvd هاي خام لايت اسكرايب رو نداريد؟
ميخوام ببينم مي ارزه يا نه

solo_88
30-08-2007, 15:46
cd لایت اسکریب از 200 و دی وی دی از 500 شروع میشه.(+- 20)

aria irani
30-08-2007, 17:59
cd لایت اسکریب از 200 و دی وی دی از 500 شروع میشه.(+- 20)

سلام من یه سی دی لایت اسکریب اچ پی قابدار 500 تومن خریدم و قیمت دی وی دی تعداد لایت اسکریب 550 هست.

میشه لطف کنی بگی کجا سی دی لایت اسکریب رو 200 میدن یا دی وی دی رو 500 برام یا پیغام خصو صی بزن یا همینجا بگو ممنون

dsa
30-08-2007, 18:28
دوستان بالاخره من يهDVD writer HP خريدم با light scribe .كه تو همين مدت (حدود يك هفته) به نظر من محشر بوده.قيمت هم 48 تومن. البته اينم بگم كه تقريبا بيشتر مغازه هاي پايتخت اونايي كه همه ي ماركها رو داشتن.مي گفتن همين HP از بقيه بهتره هم از liteon هم Sony
من تا حالا با lighescribe اش كارنكردم حالا چند تا سوال:
مي گن CD و DVD خامش تو 6 رنگه كه با lightscribe مي توني طرح سياه روش بزني. همينجوريه؟
مدت چاپ رو يه دي وي دي تقريبا چقدر طول مي كشه؟
اگه بخوايم رو كل سطح DVD رو سياه كنيم اتفاقي نمي افته؟!! مثلا يه هو DVD يا WRITER بپٌكه.يا عمر مفيد Writer كم شه؟ يا كفيت DVD كم شه؟
مرسي

jaafar1984
31-08-2007, 09:42
توضیح بشتر بده دادا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟مارکش همینه

اول یه توضیحی در مورد Firmware بدم :

براي مديريت هر سخت‌افزاري يا براي استفاده بهينه از امكانات سخت‌افزاري، نيازمند يك سيستم مديريتي هستيم كه توانايي مديريت و زمانبندي اجرا و كنترل فرآيندها و پردازش‌ها را داشته باشد. در مدل‌هاي پيشرفته نام اين سيستم مديريتي سيستم‌عامل و در مدل‌هاي ساده‌تر نام آن Firmware يا به فارسي، ميان‌افزار است .

خوب حالا شرکت SONY هم نسخه های جدیدش رو میده که سعی می کنه تو نسخه های جدید با توجه به سخت افزار و قابلیت های سخت افزار بتونه مدیاهای بیشتری رو پشتیبانی کنه .

خوب حالا می تونید از اون لینکی که دادم نسخه جدیدش رو داونلود کنید و نصب کنید .

aria irani
31-08-2007, 10:31
دوستان بالاخره من يهDVD writer HP خريدم با light scribe .كه تو همين مدت (حدود يك هفته) به نظر من محشر بوده.قيمت هم 48 تومن. البته اينم بگم كه تقريبا بيشتر مغازه هاي پايتخت اونايي كه همه ي ماركها رو داشتن.مي گفتن همين HP از بقيه بهتره هم از liteon هم Sony
من تا حالا با lighescribe اش كارنكردم حالا چند تا سوال:
مي گن CD و DVD خامش تو 6 رنگه كه با lightscribe مي توني طرح سياه روش بزني. همينجوريه؟
مدت چاپ رو يه دي وي دي تقريبا چقدر طول مي كشه؟
اگه بخوايم رو كل سطح DVD رو سياه كنيم اتفاقي نمي افته؟!! مثلا يه هو DVD يا WRITER بپٌكه.يا عمر مفيد Writer كم شه؟ يا كفيت DVD كم شه؟
مرسي

سلام

مبارکت باشه

چه مدلی از اچ پی هست لطفا مدلش رو بگو چیه؟با چه گارانتی

بعد موقع خرید اصلا به حرف فروشنده کار نداشته باش اون میخاد وسلش رو بفروشه.

لایت اسکریب هم وسیله رو فکر نکنم خراب کنه مگه چند تا میخای لایت اسکریب در روز بزنی:5:

سی دی قابدار اچ پی هم من 500 خریدم.

dsa
01-09-2007, 00:33
سلام

مبارکت باشه

چه مدلی از اچ پی هست لطفا مدلش رو بگو چیه؟با چه گارانتی

بعد موقع خرید اصلا به حرف فروشنده کار نداشته باش اون میخاد وسلش رو بفروشه.

لایت اسکریب هم وسیله رو فکر نکنم خراب کنه مگه چند تا میخای لایت اسکریب در روز بزنی:5:

سی دی قابدار اچ پی هم من 500 خریدم.

مدل : HP dvd1040i

Ali_k
01-09-2007, 17:34
سلام
دوستامن یادم نبود من دی وی دی رایتر ide میخوام
آریا جون گفت لایتون خوبه
میخواستم ببینم ide یش چه قیمتنه و چه مدلی و آیا گارانتی و لایت اسکریپت داره یا نه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

SuB
10-09-2007, 15:23
سلام
مدل ASUS DRW-1814BLT رو توی ایران کجا می‌تونم پیدا کنم؟
یا مدل Lite-On DH-20A3L .

Kav3h
11-09-2007, 14:50
سلام...
از کجا بفهمم که Dvd رایتر من از Dvd دو لایه هم پشتیبانی میکنه ..؟

Sony Dvd Rw Dru-830a

ممنون.

SuB
11-09-2007, 22:09
سلام...
از کجا بفهمم که Dvd رایتر من از Dvd دو لایه هم پشتیبانی میکنه ..؟

Sony Dvd Rw Dru-830a

ممنون.

بهترین راه مراجعه به سایت سونی و دیدن مشخصات DVD Writer هست.

mahdi1004
12-09-2007, 00:16
بهترین راه مراجعه به سایت سونی و دیدن مشخصات DVD Writer هست.
دوست عزیز ساپورت میکنه من دارم از همین دیویدی رایتر نوشته dual layer

arash rashno
12-09-2007, 09:49
سلام
مدل ASUS DRW-1814BLT رو توی ایران کجا می‌تونم پیدا کنم؟
یا مدل Lite-On DH-20A3L .
ببین یکی از بچه ها pt مدل blt رو خریده بود ازش بپرس از کجا خریده ؟؟ توی تاپیک انتخاب dvdrw

eng2006
12-09-2007, 17:45
من یک دی وی دی رایتر ایسوز مدل1814bl خریدم ولی بعضی از دی وی دی هارو نمی خونه و هنگ میکنه
کسی میتونه کمکم کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مادر بردم هم ایسوز p4p800-edelux هست
قبلا هم یک dvdrom-msi داشتم همین مشکل رو داشت گفتم یه رایتر بخرم راحت شوم !!
چیکار کنم؟؟؟
تورو به خدا کمکم کنید!

Mezzo
12-09-2007, 19:19
من یک دی وی دی رایتر ایسوز مدل1814bl خریدم ولی بعضی از دی وی دی هارو نمی خونه و هنگ میکنه
چیکار کنم؟؟؟
تورو به خدا کمکم کنید!
شايد اشكال از خود DVD هاست. تو دستگاه ديگه هم امتحان كردي؟

Stream
12-09-2007, 20:54
چیکار کنم؟؟؟
تورو به خدا کمکم کنید!
روي يك مادربورد ديگه هم تست كني بد نيست. كار از محكم كاري عيب نميكنه!

SuB
13-09-2007, 08:33
ببین یکی از بچه ها pt مدل blt رو خریده بود ازش بپرس از کجا خریده ؟؟ توی تاپیک انتخاب dvdrw

سلام
خودم دیدم. گفته بود یکی رفته براش توی علائدین خریده.

ولی اون مدل نبود که من می‌خواستم. این یارو می‌گفت 1814BLT رو گرفته. وقتی ازش پرشیدم اینترفیسش SATA هست یا IDE ، گفت IDE . در صورتی که انترفیس 1814BLT ساتا هست و اینترفیس 1814BL آی‌دی‌ای!!!:18:

یکی دیگه هم جایی رو بهم معرفی کرد و گفت 1814BLT رو می‌فروختند. اما وقتی پرسیدم اینترفیسش چیه، جواب داد IDE.

نمی‌دونم چرا فروشنده‌ها یه مدل رو به جای یه مدل دیگه می‌فروشند. احتمالاً 1814BL یه خرابی داره که برای فروش جنسشون این نامردی رو توی حق مردم انجام می‌دند!!!:13:

eng2006
13-09-2007, 14:47
شايد اشكال از خود DVD هاست. تو دستگاه ديگه هم امتحان كردي؟
دستگاه های دیگه راحت dvd ها رو می خونند .دوستم که dvd rom -sony داره می گه راحت می خونه!
ایا مدل 1814BL-ASUS مشکل داره؟

Stream
13-09-2007, 15:07
دستگاه های دیگه راحت dvd ها رو می خونند .دوستم که dvd rom -sony داره می گه راحت می خونه!
نه دوست من مشكلي نداره و از مدلهاي موفق هم هست.
شما DVD-RW خودت رو ببر پيش دوستت كه sony داره ببين رو سيستم اون هم همين مشكل هست؟

Mezzo
13-09-2007, 17:26

من خودم چند تا DVD دارم كه با TEAC براحتي باز ميشن ولي Lite-On و Sony تو خوندنشون مشكل دارند ولي در مورد درايو شما ظاهرا در مورد همه DVD ها همينطور هست... پس تنها راه همونيه كه Virgil جان اشاره كرد. البته من فكر مي كنم خود درايو مسئله داشته باشه ولي اگه اينطور باشه هم دليل نميشه فكر كنيم همه 1814BLها مشكل دارند.

eng2006
13-09-2007, 17:43
نه دوست من مشكلي نداره و از مدلهاي موفق هم هست.
شما DVD-RW خودت رو ببر پيش دوستت كه sony داره ببين رو سيستم اون هم همين مشكل هست؟
اولا که سیستم من p4هست دوما :مادربرد من ایسوز هست باید با هم مچ باشند
این جور که بچه ها در مورد asus 1814-bl صحبت می کردن من گفتم رو دست نداره
بابا کی گفته که دی وی دی رام ایسوز حتی کاغذ هم می خونه؟؟ من که با هاش حال نکردم
ای کاش pionerمی خریدم ....................

Stream
13-09-2007, 23:05
اولا که سیستم من p4هست دوما :مادربرد من ایسوز هست باید با هم مچ باشند
این جور که بچه ها در مورد asus 1814-bl صحبت می کردن من گفتم رو دست نداره
بابا کی گفته که دی وی دی رام ایسوز حتی کاغذ هم می خونه؟؟ من که با هاش حال نکردم
ای کاش pionerمی خریدم ....................
ربطي نداره به مچ بودن. دليل اينكه گفتم رو يه سيستم ديگه امتحان كن اشكالات مادربورد بود.
من DVD-ROM دارم از ASUS واقعا كاغذ هم ميخونه!!!!!!

mohamad2998
14-09-2007, 00:30
من سي دي رايتر و دي وي رايتر سوني دارم و خيلي از اونا راضيم . كارشون عاليه

alireza_dn85
14-09-2007, 04:03
سلام.من Asus 1814bl گرفتم از همون اول مشکل داشت.dvd RW رو write نمیکرد.بردمش گارانتی ساختمان دنیای بهتر حدودا 40 روز طول دادن که تعویضش کنن بدشم که تعویض کردن یک مدل قدیمی رو که light Scribe نداشت رو بهم دادن گفتم فعلا همین رو واسمون فرستادن ازش استفاده کن تا مدل خودت بیاد.پدرم در اومد.
حالا باید بشینم تا توفیقم بشه.معلوم نیست که کی برسه یا اصلا برسه.!!!!:41:

DVD فیلم فقط 500 تومان

List

topdvd07@yahoo.com

sepideh_248
15-09-2007, 01:21
دوستان اگه ممکنه یه دی وی دی رایتر خوب معرفی کنین و حدود قیمتش رو هم بگین
ببخشید که حال نداشتم صفحه های قبلو بخونم:31:
مرسی:11:

arash_a
15-09-2007, 16:06
سلام دوستان
مي خواستم از دوستان راهنمايي در مورد يك Dvd-writer خوب تا سقف 40 تومن بگيرم .
ممنون ميشم از اساتيد كمك كنيد .

javadshahvand
15-09-2007, 16:21
سلام دوستان
مي خواستم از دوستان راهنمايي در مورد يك Dvd-writer خوب تا سقف 40 تومن بگيرم .
ممنون ميشم از اساتيد كمك كنيد .

LITEON - LH-20A1H

arash rashno
15-09-2007, 17:18
LITEON - LH-20A1H

دوستانی که ساتا ساپورت میکنه مادربرد آنها
مدل lh-20a1s بهتر و سریعتر هست

Ali_k
15-09-2007, 23:40
سلام
من بالاخره یه dvd رایتر hp مدل hp735i خریدم به قیمت 40 تومن
نظر دوستان راجع به این دی وی دی رایتر چیه ؟

Lord_theOne
16-09-2007, 07:07
من زياد با Hp كار نكردم اما چيزه خوبي بود سرعت ريدش خوب بود و Dvd رايتي هم گذاشتم توش خوب خوند

hamidreza777
16-09-2007, 23:32
Asus خوبه
Nec هم خوبه
سونی بد و خوب داره
LiteOn هم بد نیست
البته من فقط با سونی و Asus و Nec و LiteOn کار کردم.

milad_66
17-09-2007, 12:07
سلام
از بين دي وي دي رايتر هاي پلكستور و تي دي كا كدومو بهتر مي دونين؟
قيمتشون چنده؟

alireza_dn85
19-09-2007, 02:33
میشه یک نفر مرحله به مرحله ی طریقه ی استفاده از light Scibe رو بگه.
رام من 1814bl asus

eng2006
21-09-2007, 10:02
1(چطور می تونم 3 درایو را به مادربرد بشناسونم؟

من یک سی دی رای تر + یک دی وی دی رام + یک دی وی دی رایتر دارم
مادر بردم هم 2تا ide داره و هاردم هم ساتا هست:8:

2) ایا کابل صدا که پشت دی وی دی درایو ها و مادر برد می خورن فقط برای گوش کردن به موزیک در حالت خاموش بودن کامپیوتر هست؟ نصبش جهت خاصی داره؟

ehsankalak
21-09-2007, 10:31
only plextor
!!!!! sata

:10::5::11:

eng2006
21-09-2007, 11:01
only plextor
!!!!! sata

:10::5::11:

اینو که همه می دونند ولی پولشو ندارن

ehsankalak
21-09-2007, 11:18
اینو که همه می دونند ولی پولشو ندارن
خوب حالا اگه مایه ندارن IDE بگیرن !!!!!!!!!!!!!!!!!!:31:

MaSoOd
22-09-2007, 01:17
توو سایت liteon یه مدلی بوود که هم Light Scribe بوود و هم sata

این مدل الان توو بازار هست ؟

arash rashno
22-09-2007, 05:01

نخیر - هنوز نیومده ایران

SuB
22-09-2007, 14:38
نخیر - هنوز نیومده ایران

به این میگند شانس.

هرچی من روش دست می‌زارم یا توی ایران نیست.

کسی آشنایی چیزی که وارد کننده قطعه کامپیوتری باشه، نداره که این مدل رو بیاره؟

SuB
22-09-2007, 14:38
نخیر - هنوز نیومده ایران

به این میگند شانس.

arash rashno
22-09-2007, 17:26
به این میگند شانس.

شما هنوز خرید نکردید از اون موقعی که شما رایتر میخواستی بگیری من تا حالا دو تا عوض کردم

Stream
22-09-2007, 20:09

چرا هست توي بازار. 42 تومن قيمتشه.

arash rashno
22-09-2007, 20:27
چرا هست توي بازار. 42 تومن قيمتشه.
اگر منظورتون مدل 1sهستش که لایت اسکریب نداره مدل 3sداره
شما مدلشو پرسیدید ؟؟؟

Stream
22-09-2007, 21:11
اگر منظورتون مدل 1sهستش که لایت اسکریب نداره مدل 3sداره
شما مدلشو پرسیدید ؟؟؟
LiteON - LH - 20A1S / SATA .... درسته من فكر ميكردم چون مدل 1H كه IDE هست LightScribe داره حتما اين مدل هم داره. ولي حالا ميبينم خبري ازش نيست!

Captain_Nemo
23-09-2007, 00:19
به نظر شما کدوم يکی از اين DVD-RW ها برای خريدن بهتره؟

Lite-On h-20a1h

ASUS DRW-1814BL

hp735i 40

arash rashno
23-09-2007, 04:53

Lite-On h-20a1h

ASUS DRW-1814BL

hp735i 40
گزینه یک هم کارایی خوبی داره هم گارانتی
دومی هم خوبه ولی گارانتی درست و حسابی نداره

Ship Storm
23-09-2007, 06:30

Lite-On h-20a1h

ASUS DRW-1814BL

hp735i 40

دوست عزیز بین این ها به نظر من ASUS جواب داده بهتره ولی اگه بهتر از ASUS میخوای GIGABYTE پیشنهاد میشه تو بازار سخت میتونی پیدا کنیش و فکر کنم قیمتش حدود 46 هزار تومان باشه ولی ارزش داره اگه بتونی پیداش کنی

Gabana
23-09-2007, 10:15

Lite-On h-20a1h

ASUS DRW-1814BL

hp735i 40

سلام ..
شما كه قويا مدل LiteOn 20A1H را پيشنهاد مي داديد ! و خيلي هم ازش دفاع مي كردي !! پس اين نظر سنجي ديگه براي چيه ؟!

Captain_Nemo
23-09-2007, 11:49
دوست عزيز مشخصات اين مدل Gigabyte که ميگيد چی هستش؟

Captain_Nemo
23-09-2007, 11:54
سلام ..
شما كه قويا مدل LiteOn 20A1H را پيشنهاد مي داديد ! و خيلي هم ازش دفاع مي كردي !! پس اين نظر سنجي ديگه براي چيه ؟!

نه دوست عزيز احتمالاً اشتباه گرفتی؟!!!
من تا بحال DVD-RW نداشتم و هيچ نوع DVD-RW رو به کسی پيشنهاد نکردم.

capitan black
23-09-2007, 12:02
نه دوست عزيز احتمالاً اشتباه گرفتی؟!!!
من تا بحال DVD-RW نداشتم و هيچ نوع DVD-RW رو به کسی پيشنهاد نکردم.

سلام.دوست عزيز ايشون شما رو با من اشتباه گرفتن.اخه اسممون شبيه همه:31:
لايتون رو بگير ببين رايتر يعني چي.كارش عاليه.من خودم از اين رايتر دارم.liteon lh-20a1h

Gabana
23-09-2007, 12:34
سلام.دوست عزيز ايشون شما رو با من اشتباه گرفتن.اخه اسممون شبيه همه:31:
لايتون رو بگير ببين رايتر يعني چي.كارش عاليه.من خودم از اين رايتر دارم.liteon lh-20a1h

ماتاتا
24-09-2007, 16:05
دوستان من یک مشکلی برام پیش اومده که خیلی اعصابم رو خورد کرده..!!! اگر بتونید حلش کنید یک دنیا ممنون میشم...:11:

من یه DVD-RW سونی دارم ولی از وقتی کامپیوترم رو فرمت کردم وقتی فیلم رو با Real player یا Windows Media Player بازی می کنم تصویر داره ولی صدا نداره..!! وقتی با Power DVD باز می کنم صدا داره ولی تصویر نداره..!! نمی دونم مشکل از کجاست..!! :41:

لطفا راهنمایی کنید... :11:

Lord_theOne
24-09-2007, 20:39
ماتاتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درايور گرافيكت را آپديت كن
درايور سوني را آپديت كن
دماي CPU چند است؟
صدايي كه پخش مي كند قطع و وصل مي شود؟
براي نصب اول بايد چيپست مادربرد را نصب كني بعد صدا بعد گرافيك

Ship Storm
25-09-2007, 12:33
دوست عزيز مشخصات اين مدل Gigabyte که ميگيد چی هستش؟

شرمنده یکم دیر جواب دادم
دقیقا مدلش رو یادم نیست
من چهارشنبه میرم براتون مدلش رو درمیارم
ولی از نظر کارکرد میگم کلا گیگا دی وی دی رایتر هاش خوبه من که سونی دارم زیاد راضی نیستم

Captain_Nemo
26-09-2007, 11:10
شرمنده یکم دیر جواب دادم
دقیقا مدلش رو یادم نیست
من چهارشنبه میرم براتون مدلش رو درمیارم
ولی از نظر کارکرد میگم کلا گیگا دی وی دی رایتر هاش خوبه من که سونی دارم زیاد راضی نیستم

ممنون دوست عزيز

Hassan_aku
26-09-2007, 11:37
سلام دوستان

می خواهم یه DVD Writer بخرم ؟

به نظر شما Pioneer بخرم یا Hp ?

کدام یک از این ها با دوامتر است/

Ali_k
27-09-2007, 06:33
سلام دوستان
می خواهم یه DVD Writer بخرم ؟
به نظر شما Pioneer بخرم یا Hp ?
کدام یک از این ها با دوامتر است/
سلام
با پایونیر کار نکردم ولی hp را چند وقت خریدم که تا حالا خیلی عالی بود و هیچ مشکلی باهاش نداشتم
سرعت reading خوبه و dvd ها را هم خیلی خوب رایت میکنه :46:

SuB
01-10-2007, 20:55
نظر دوستان در مورد دی‌وی‌دی رایتر‌های سوزوکی چی هست؟
کسی تا حالا مشکلی باهاشون داشته؟

imanprjr
01-10-2007, 21:36
بدك نيسته به نظرم 18x موردي نداره ... بسته به شانس......

mohsen_60006
04-10-2007, 18:30
سلام
من الان یه دیویدی پایونیر دارم بایه رایتر ایسوز(که خراب شده رایت نمیکنه)
میخوام یه دی وی دی رایتر بگیرم جای رایترایسوز بندازم کار خاصی باید انجام بدم تنظیمات خاصی داره؟؟؟؟
یا همون جاهایی که فیش رایتر نصب شده بردارم و دی وی دی رایتر جاش نصب کنم

Lord_theOne
04-10-2007, 19:06
بله جاي همون بگذار فقط Slave و Master‌را رعايت كن جمپرها يكي بايد مستر باشد يكي هم اسليو

sara46
05-10-2007, 00:48
سلام
سی دی رام یا دی وی دی رام اکسترنال برای لپ تاپ می خام . چه مارک هایی خوب هستند ؟ قیمتشون چنده ؟

Lord_theOne
05-10-2007, 04:30
معمولا رايترها CD/DVD اكسترنال هستند البته نم دونم با پورت فريمور گيرت بياد يا نه چون براي دي وي دي سرعت usb پايين هست سي دي مشكلي ندارد

eng2006
05-10-2007, 12:07
من Asus 1814bl با قابلیت لایت اسکریپ دارم آیا استفاده از لایت اسکریپ به لنز رایتر فشار میاره ؟
یا رایتر برای استفاده از لایت اسکریپ از یه لنز دیگه استفاده می کنه ؟

mohsen_60006
06-10-2007, 01:39
سلام
برنامه معروف رایت کردن با دی وی دی چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ باneroمیشه باهاش کارکرد ؟؟؟؟؟؟؟؟
نروی دی وی دی رایتر چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

javadshahvand
06-10-2007, 10:46
سلام
برنامه معروف رایت کردن با دی وی دی چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ باneroمیشه باهاش کارکرد ؟؟؟؟؟؟؟؟
نروی دی وی دی رایتر چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با نرو 7 یا 8 میتونی رایت کنی

red_avalanche
06-10-2007, 14:23
یه سوال داشتم. برنامه ای هست که بتونه ایمیج رو همزمان رو 3-4 تا DVDwriter بریزه؟ (کاری شبیه Duplicator)

sara46
10-10-2007, 00:19
اگه میشه یه سی دی درایو ساده و معمولی به من معرفی کنید (اما محکم و با دوام)
می خام از اون به عنوان سی دی رام اکسترنال برای نوت بوک استفاده کنم . قیمت هم بگید . مرسی

sara46
11-10-2007, 00:48
کسی نبید ؟

Lord_theOne
11-10-2007, 03:21
شما CD-rom اكسترنال مي خواهيد نمي دونم دونم چند هست
يك رايتر اكسترنال بگير بهتر است قدرت خوبي هم دارند بازم نمي دونم قيمت چند است

ماتاتا
11-10-2007, 18:47
ماتاتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درايور گرافيكت را آپديت كن
درايور سوني را آپديت كن
دماي CPU چند است؟
صدايي كه پخش مي كند قطع و وصل مي شود؟
براي نصب اول بايد چيپست مادربرد را نصب كني بعد صدا بعد گرافيك

چطوری می تونم این درایور ها رو آپدیت کنم؟

توی ریل پلیر و مدیاپلیر فقط تصویر نشون میده و با Power-DVD هم فقط صدا! قطع و وصل هم نمیشه...:41:

ببخشید دیر جواب دادم...

بابت اینکه جواب دادید هم متشکرم....:11:

Lord_theOne
11-10-2007, 19:03
ممنون عزيز
بايد بري توي سايت خودشون آپديت كنيد
مدل دقيق قطعات را بهم بگو تا درايورهاشو بهت بدم
و دماي CPU هم با برنامه PC Wizard مي توني پيدا كني
دور فن هم بگو

براي آپديت رايترتم
آموزش آپديت Firmware براي Optical Drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sara46
12-10-2007, 00:20
نه نه
منظورم اکسترنال نبود .یه سی دی رام معمولی و اینترنال میخام .
لطفا ً مدل و قیمت رو هم بگید

Lord_theOne
12-10-2007, 00:43
CD رام ضعيف هست پولتو مي ندازي سلطه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آشغال
بهتر هست يك رايتر ASUS‌بگيري فكر كنم قيمتش 25 باشد
CD-Rom هم قيمتش 15 هست
ببين به دخلت مي خوره؟

javadshahvand
12-10-2007, 10:37
liteon هم عالیه گارانتی سازگار asus هم جدیداً بعد از مدتی درش از کار می افته

arash rashno
12-10-2007, 10:49
CD رام ضعيف هست پولتو مي ندازي سلطه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آشغال
بهتر هست يك رايتر ASUS‌بگيري فكر كنم قيمتش 25 باشد
CD-Rom هم قيمتش 15 هست
ببين به دخلت مي خوره؟
سی دی رایتر خواستی بگیری 21 تومنه
dvdrom liteon 19
cdrom دسته دوم 2 تومن

ماتاتا
12-10-2007, 12:36
ممنون عزيز
بايد بري توي سايت خودشون آپديت كنيد
مدل دقيق قطعات را بهم بگو تا درايورهاشو بهت بدم
و دماي CPU هم با برنامه PC Wizard مي توني پيدا كني
دور فن هم بگو

براي آپديت رايترتم
آموزش آپديت Firmware براي Optical Drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز درایور DVD-RW رو آپدیت کردم و آپدیت کارت گرافیکم رو هم از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید گرفتم ولی نمی دونم چطور نصبش کنم! یه فایل 45KB با پسوند ROM

Lord_theOne
12-10-2007, 12:42
ببين برو توي سايت اصليش بگير
اگر Rom بهت داده بايد بگردي دنباله ريدرش كه رام رو بهش بدي و آپديت بشود
با آپديت درايور گرافيك مشكلت حل شد؟

ماتاتا
12-10-2007, 12:45
ببين برو توي سايت اصليش بگير
اگر Rom بهت داده بايد بگردي دنباله ريدرش كه رام رو بهش بدي و آپديت بشود
با آپديت درايور گرافيك مشكلت حل شد؟

گرافیک رو آپدیت نکردم نمی دونم چطور فایل ROM رو نصب کنم.

اما با آپدیت DVD-RW مشکل حل نشد...:41:

Lord_theOne
12-10-2007, 12:57
عزيز شما مگه مي خواهي باياس را آپديت كني
بگو مدل گرافيكت چي هست تا درايورشو بهت بدم

Madonna
13-10-2007, 15:23
چه شرکتی در ایران گارانتی محصولات liteon و Teac را انجام میدهد ؟

arash rashno
13-10-2007, 19:07
چه شرکتی در ایران گارانتی محصولات liteon و Teac را انجام میدهد ؟
لایتون رو سازگار ارقام
teac دقیقا یادم نیست ولی فکر میکنم در اسم شکرت teac داشتش

Madonna
13-10-2007, 21:43
لایتون رو سازگار ارقام
teac دقیقا یادم نیست ولی فکر میکنم در اسم شکرت teac داشتش
ممنون
اما آقا خیلی ها میگن که گارانتی که داره این لایتون زیاد خوب نیست و اگر خرابی برایش پیش بیاد کاری انجام نمیدن

در مورد این رایتر های teac اصلاعی ندارید که کارشون چطوریه و آیا گارانتی تعویض دارن ؟
ممنون

Lord_theOne
13-10-2007, 22:17
ASUS‌بگير خياله خودتو راحت كن
البته گارانتي liteOn هم خوبه

arash rashno
13-10-2007, 22:20
ممنون
اما آقا خیلی ها میگن که گارانتی که داره این لایتون زیاد خوب نیست و اگر خرابی برایش پیش بیاد کاری انجام نمیدن

در مورد این رایتر های teac اصلاعی ندارید که کارشون چطوریه و آیا گارانتی تعویض دارن ؟
ممنون
teac حالا چیزهای خاصی نمیزنه
لایتون که گفته گارانتیش خوب نیست فقط بدیش معطلیشه
سازگار قطعه رو اگر بتونه تعمیر میکنه اگر هم نه تعویض
قطعه رو راحت قبول میکنند

Madonna
13-10-2007, 23:09
ASUS‌بگير خياله خودتو راحت كن
البته گارانتي liteOn هم خوبه

قطعه رو راحت قبول میکنند

دوستان یک خواشی دارم
میخواهم بدونم جریان اینها چیه ؟

مثلا اینها:
DVD-R
DVD+R
DVD+RW
-R,+R,-RW,+RW,+R

کدامشون بهتر هستند که یک dvd رایتر داشته بشه

و

لطفا بگید یک dvd رایتر حداکثر چند گیگابایت میتونه dvd رایت بکنه چون بعضی ها میگن که فقط 4 گیگابایت میتونه رایت کنه و بعضی از dvd رایتر ها میتونه 10 گیگابایت رایت کنه

راستی نظر خودشتون را هم در مورد dvd رایتر های Lg بگید
ممنون

arash rashno
14-10-2007, 07:04
دوستان یک خواشی دارم
میخواهم بدونم جریان اینها چیه ؟

مثلا اینها:
DVD-R
DVD+R
DVD+RW
-R,+R,-RW,+RW,+R

کدامشون بهتر هستند که یک dvd رایتر داشته بشه

و

لطفا بگید یک dvd رایتر حداکثر چند گیگابایت میتونه dvd رایت بکنه چون بعضی ها میگن که فقط 4 گیگابایت میتونه رایت کنه و بعضی از dvd رایتر ها میتونه 10 گیگابایت رایت کنه

راستی نظر خودشتون را هم در مورد dvd رایتر های Lg بگید
ممنون
این لینک برو و در قسمت واژه نامه در مورد تمام تکنولوژِی ها توضیح داده :

javadshahvand
14-10-2007, 10:18
قطعه رو راحت قبول میکنند

اینا گارانتی تعمیر دارن فقط ال جی هست که تعویض داره

Madonna
14-10-2007, 13:33
ممنون از لینکها
آقا من هاردم ساتا نیست آنوقت میشود از این dvd rewriter که ساتا هستن را نصب کنم ؟
مثلا این مدل را میتونم بگیرم
این هم لینکش:
راستی نظرتون در مورد این رایتری که لینکش را گذاشتم چیه

Captain_Nemo
14-10-2007, 18:40
عملکرد DVD-RW فراسو چطوره؟
کسی اين مدلشو خريده؟

Lord_theOne
15-10-2007, 03:33
فراسو اصلا گروه خونيش به خوب بودن نمي خوره

arash rashno
15-10-2007, 08:58
ممنون از لینکها
آقا من هاردم ساتا نیست آنوقت میشود از این dvd rewriter که ساتا هستن را نصب کنم ؟
مثلا این مدل را میتونم بگیرم
این هم لینکش:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی نظرتون در مورد این رایتری که لینکش را گذاشتم چیه
دوست عزیز
من خودم دیروز سازگار بودم کومبو رو با یه dvdrw عوض کردم
اول نگاه میکنند اگر تعمیر بشه که اعمیر میکنند ولی اگر نشه که تعویض میکنند
ولی یه مشکلی که در یازگار هستش اینه که وقتی یه قطعه تعویض میشه گارانتی اون دقیقا تا تاریخ قبلی هستش و گارانتی جدید نمی دهند

Madonna
16-10-2007, 11:24
سلام
با تشکر از راهنمائی دوستان
من که رفتم همون dvd رایتر Lg را خریدم
این مدل: gsa h55n
فقط یک سوالی دارم از اون موقعی که رایتر را گرفتم هر موقع ویندوز میاد بالا انگار که تازه رایتر را وصل کردم و همش میخواد که دوباره رایتر را نصب کنه منظورم همون علامتی است که پیش ساعت میاد و میگه یک سخت افزار جدید دارید
در سی دی خود dvd رایتر هم چیزی نداشت بغیر از خود نرم افزار nero
الان هم در اینترنت مدل رایتر خودم را نوشتم و یک Firmware برای این رایتر خودم پیدا کردم
حالا میخواهم بدونم که این Firmware چه کاری را انجام میدهد
این هم لینک دانلودش:

ممنون

ماتاتا
17-10-2007, 11:02
عزيز شما مگه مي خواهي باياس را آپديت كني
بگو مدل گرافيكت چي هست تا درايورشو بهت بدم

مدل کارت گرافیک من اینه:

Pixel View nVIDIA GE Force 7300 LE

دمت گرم...:11:

Gabana
17-10-2007, 16:20
سلام
با تشکر از راهنمائی دوستان
من که رفتم همون dvd رایتر Lg را خریدم
این مدل: gsa h55n
فقط یک سوالی دارم از اون موقعی که رایتر را گرفتم هر موقع ویندوز میاد بالا انگار که تازه رایتر را وصل کردم و همش میخواد که دوباره رایتر را نصب کنه منظورم همون علامتی است که پیش ساعت میاد و میگه یک سخت افزار جدید دارید
در سی دی خود dvd رایتر هم چیزی نداشت بغیر از خود نرم افزار nero
الان هم در اینترنت مدل رایتر خودم را نوشتم و یک Firmware برای این رایتر خودم پیدا کردم
حالا میخواهم بدونم که این Firmware چه کاری را انجام میدهد
این هم لینک دانلودش:

ممنون

سلام ..
Firmware به نوعي برنامه اي است كه داخل Device قرار مي گيره و به سخت افزار مي گه به چه صورت عمل كنه . در واقع يه چيزي مابين سخت افزار و نرم افزار(سيستم عامل يا برنامه هاي مرتبط با اون Device ) هست كه عملكرد Device رو تعريف مي كنه /.

آپديت فيرم وير هم مي تونه مشكلات فعلي درايو هاي نوري رو حل كني و گاهي هم امكانات اضافي براشون تعريف كنه ( البته با توجه به ساختار سخت افزاريشون )

Gabana
17-10-2007, 16:23
Reserved !!

beckham7
23-10-2007, 23:47
سلام
من یه لینک درباره cdrw میخاستم پروژه دارم
حیاتیه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

ReZa DN
26-10-2007, 23:15
سلام دوستان من میخوام یه dvd writer بخرم تا 40 تومن ولی نمیدونم چی بگیرم میخوام یه چیزی بگیرم که خوب باشه دوستانی که از مارک خوب اطلاع دارن راهنمایی کنن
بعد میخواستم بدونم قیمت Lite-On LH-20A1H چند هستش ؟شنیدم خیلی خوبه

hossein-121
27-10-2007, 20:12
سلام . منظور از LightScribe چيست؟
منتظر جواب هستم.

ReZa DN
29-10-2007, 15:33
سلام دوستان من میخوام یه dvd writer بخرم تا 40 تومن ولی نمیدونم چی بگیرم میخوام یه چیزی بگیرم که خوب باشه دوستانی که از مارک خوب اطلاع دارن راهنمایی کنن
بعد میخواستم بدونم قیمت Lite-On LH-20A1H چند هستش ؟شنیدم خیلی خوبه

کسی نیست راهنمایی کنه؟!!!!!!!:20:

arash rashno
29-10-2007, 17:09
lh چیز خوبیه - اگر پیدا کنی طرفهای 38-40 تومنه
فقط دقت کن بهت مدل p رو ندند چون این مدل لایت اسکریب نداره و در بازار به وفور یافت میشه ولی مدل h یه خورده کمه و لایت اسکریب داره

MaSoOd
30-10-2007, 05:08
دوستان مارک hp برای dvd writer چطوره ؟

MaFia
30-10-2007, 06:56

دوستان مارک hp برای dvd writer چطوره ؟

بهترین انتخاب برای ساتا

Captain_Nemo
30-10-2007, 17:56
اين مدل Lite-On LH-20A1H ساتا هست يا ATA؟