PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مراحل ثبت شركت و توضیحات مربوطه

قاهر - Gahir
08-01-2010, 10:28
به----نام‌--خــــــد-ا
سلام .
جایز دونستم ، مراحل ثبت شرکت رو در یک تاپیک در این انجمن و در این فروم قرار بدم .

مراحل ثبت شركت

1- استعلام نام از اداره ثبت(اعلام4نام پیشنهادی) + واریز نمودن هزینه
2- تنظیم اساسنامه و اظهارنامه و اوراق ثبتی شرکت
3- برابر اصل کردن کپی شناسنامه و کارت ملی
4- اخذ مجوز از ادارات و مراجع دولتی در صورت لزوم
5- معرفی از ثبت به یکی ار بانکهای عامل درشهرستان جهت افتتاح حساب بانکی (یک نسخه از اساسنامه و کپی شناسنامه و کارت ملی سهامداران و بازرسین نیاز است)
6- تهیه پیش نویس آگهی تأسیس شرکت توسط اداره ثبت
7- محاسبه هزینه آگهی روزنامه خبر جنوب توسط حسابداری ثبت و واریز مبلغ آن به حساب روزنامه در بانک صادرات مرکزی
8- تایپ پیش نویس آگهی تأسیس شرکت و 12 عدد کپی از آن
9- گرفتن فیش هزینه ثبتی شرکت از حسابداری ثبت اسناد و واریز نمودن در بانک ملی شعبه بلوار مطهری
10- مراجعه به اداره ارشاد اسلامی جهت تأییدآگهی تأسیس بمنظور چاپ در روزنامه
11- مراجعه به واحد ثبت شرکتها جهت انجام مراحل ثبتی
12- مراجعه به اداره پست بمنظور محاسبه هزینه آگهی روزنامه رسمی و ارسال مدارک

* ممکن است ، موارد بالایی در بعضی مناطق کشور در برخی موارد ، تفاوت‌هایی داشته باشند .

توضیحات

دريافت مجوزهاي لازم
تعيين نام
دريافت اوراق و مدارك شركت در شرف تأسيس به شرح بندهاي الف يا ب قسمت 1 ( بر حسب نوع شركت) و بررسي آنها توسط كارشناس واحد ثبت .
پس از اطمينان از تكميل مدارك و رفع نواقص احتمالي ، شركت در دفتر ثبت شركتها به ثبت مي رسد و مراتب ثبت شركت به مبادي ذيربط از جمله روزنامه رسمي كشور اعلام مي گردد .

تبصره : ثبت شركت در واحد ثبت شركتها پس از قطعيت تعيين نام يك روزه انجام مي گردد .
تذكر : در صورتيكه با توجه به موضوع شركت ثبت آن منوط به اخذ مجوزهاي لازم از ديگر مراجع ذيصلاح مانند هواپيمايي كشوري يا ديگر مراجع مربوطه باشد مجوز آن قبلاً بايد اخذ و به واحد ثبت ارائه گردد .
الف – مدارك لازم براي ثبت شعبه
آگهي روزنامه رسمي مبني بر تصويب تأسيس شعبه
تصوير مصدق اساسنامه شركت يك نسخه
تصوير مصدق اظهارنامه شركت يك نسخه
تصوير مصدق آگهي تأسيس شركت يك نسخه
معرفي كتبي مدير شعبه توسط هيئت مديره شركت
ارائه مجوز فعاليت اقتصادي
ارائه فيش پرداخت حق الثبت

تذكر : تصوير مدارك مذكور توسط مرجع ثبت شركتهاي محل برابر با اصل مي گردد .
ثبت شعبه يا نمايندگي شركت خارجي

مدارك لازم براي ثبت شعبه يا نمايندگي شركتها و مؤسسات خارجي

الف – دو نسخه اظهارنامه ثبت شعبه و نمايندگي شركت خارجي كه به زبان فارسي تكميل شده و به امضاء نماينده داراي اختيار شركت و يا وكيل او رسيده باشد .
ب – اختيار نامه نماينده شركت يا مؤسسه در ايران كه قانوني بودن و اعتبار آن به تأييد نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در آن كشور رسيده باشد لازم به ذكر است كه مديران و نمايندگاني كه اختيارنامه به نام آن صادر شده بايد در ذيل آن قبول سمت نموده و چنانچه اختيارنامه مزبور به زبان بيگانه صادر شده باشد علاوه بر اصل تأييد شده ، ترجمه رسمي آن هم ضميمه باشد .
ج- تصوير مصدق سند ثبت شركت يا مؤسسه در كشور اصلي كه به تأييد نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در آن كشور رسيده و به زبان فارسي ترجمه رسمي شده باشد .
د- يك نسخه تصوير مصدق اساسنامه شركت يا مؤسسه در كشور اصلي كه به تأييد نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در آن كشور رسيده و به زبان فارسي ترجمه رسمي شده باشد .
ﻫ - تصوير مجوز فعاليت اقتصادي به نام شعبه يا نمايندگي شركت يا مؤسسه كه توسط سازمان صادر شده باشد . ( پس از ارائه كليه مدارك ، شعبه يا نمايندگي شركت خارجي براي اخذ مجوز معرفي خواهد شد)
و- تصوير صفحه اول شناسنامه يا تصوير صفحات گذرنامه نمايندگان داراي اختيار شركت .
ز- اصل يا تصوير مصدق وكالتنامه در صورتي كه اظهارنامه توسط وكيل نماينده داراي اختيار شركت تكميل شده باشد .
ح- پرداخت هزينه هاي مربوط به ثبت شعبه يا نمايندگي شركت خارجي .
ط- هرگاه طبق قوانين يا عرف تجاري كشور اصلي و يا اساسنامه شركت ، انتشار بيلان مالي شركت مقرر شده باشد يك نسخه از آخرين بيلان مالي با ترجمه رسمي آن ارائه شود .

تذكر : مدارك ابرازي حتي الامكان بايد تايپ شود چنانچه اوراق بصورت دست نويس تهيه شده باشند بايد با خط خوش و خوانا ، بدون قلم خوردگي يا لاك گرفتن و با قلم واحد تنظيم گردد .
ثبت دفاتر بازرگاني

مدارك لازم

الف – اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگاني 2 نسخه
ب- تصوير شناسنامه بازرگان يا گذرنامه اتباع خارجي ( در صورتيكه متقاضي شخص حقيقي باشد )
ج- پلمپ دفاتر تجارتي ( شامل دفتر روزنامه و كل ) در سال جاري
د- فتوكپي آگهي تأسيس شركت و آخرين تغييرات آن ( در صورتي كه متقاضي شخص حقوقي باشد )
ﻫ - مجوز فعاليت اقتصادي صادره از سازمان
و- فيش پرداخت حق الثبت
ز- در صورتي كه امور ثبت توسط وكيل صورت مي گيرد ارائه وكالتنامه رسمي ضروري است
ثبت مؤسسات غير تجاري

مدارك لازم
الف – تقاضانامه ثبت مؤسسات غير تجاري 2 برگ
ب- اساسنامه 2 نسخه
ج- صورتجلسه مؤسسين 2 نسخه
د- تصوير شناسنامه شركاء
ﻫ- ارائه مجوزهاي لازم از مراجع ذيصلاح (در صورت لزوم)
و- ارائه فيش پرداخت هزينه هاي حق الثبت
ز- ارائه مجوز فعاليت صادره از سازمان
ح- ارائه وكالتنامه رسمي از طرف وكيل قانوني مؤسسه در شرف تأسيس (در صورتي كه امور مربوط به ثبت مؤسسه توسط وكيل پيگيري مي شود)

ehsan_wwe
08-01-2010, 11:55
خيلي ممنونم اما درسته كه مراحل اسونه اما بده كاري به دولت و ماليات رو دوستان در نظر بگيرن بعد برين شركت ثبت كنيد :11:

moslem.b
08-01-2010, 12:27
خيلي ممنونم اما درسته كه مراحل اسونه اما بده كاري به دولت و ماليات رو دوستان در نظر بگيرن بعد برين شركت ثبت كنيد :11:

شرکتی که فعال نیست (یا فعالت زیر زمینی داره:31:) مالیات نداره

قاهر - Gahir
08-01-2010, 14:40
شرکتی که فعال نیست (یا فعالت زیر زمینی داره:31:) مالیات نداره
سلام .
ای ول دستت درد نکنه ، زدی به هدف ! :دی ... داری روش‌های نوین رو یادمون میدی ها ! :27:

خيلي ممنونم اما درسته كه مراحل اسونه اما بده كاري به دولت و ماليات رو دوستان در نظر بگيرن بعد برين شركت ثبت كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

خوب برای اینکار یا باید شرکتی که میزنی خوب رونق پیدا کنه ، یا اینکه به روش فریبندگی (:21:)(همونی که موسلم خان گفت) عمل کنی ! :د ی ...

armin_software
08-01-2010, 15:10
سلام
هزینش در کل چه قدر میشه؟!

moslem.b
08-01-2010, 15:19
کلا الان شرکتهای فعال هم مالیات نمیدن مگه اینکه شرکت های بزرگ تولیدی باشن از طرفی دولت هم که نمیتونه باهاشون در بیفته (چون اقتصاد میخوابه) اومده به فروشنده های کالا به شرکتا یا شرکتای دیگه ایی که واسه یه شرکت دیگه کاری انجام میده گفته شما بیاین روی هزینه هاتون 3٪ سود بکشید به اسم مالیات (میلیونی 30 هزارتومن) که بعد من که از شما مالیات میگیرم صداتون در نیاد :10:حالا یه شرکت بدبخت میاد 3٪ سودو میکشه اون یکی شرکت مثلا چک بش میده واسه 6 ماه بعد این شرکتی که کار رو انجام داده مجبوره هر ماه مالیات بده ولی پول خودشو 6 ماه بعد میگیره یعنی پول دولت نقد پول ملت پر:13:

moslem.b
08-01-2010, 15:20
سلام

اگه خودت بری دنبال کاراشو دوندگی هاش فکر کنم طرفا 70 تومن ولی اگه بدی کسی واست بره دنبالش طرفا 120-110 یا شایدم کمتر

undertaker_ss
08-01-2010, 16:44
سلام

واسه سهامی خاص باید یه حساب بانکی داشته باشی که حداقل 36 تومن(شایدم درست بیادم نیست35 ) باید توش پول باشه
واسه تایید نام حدود 4 تومن میگیرن
بعد اول کار 4800 تومن پوشه میخری (البته این هزینه ها با توجه به محل زندگی تون ممکن فرق کنه توی اصفهان که این طوریه)
بعد هم هر چی مدرک کپی برابر اصل کنی یه پول مختصری ازت میگیرن :31:
بعد هم یه 13 تومنی ازت آخرش میگیرن
یعنی حدود 20 تومن تو خود اداره ثبت پیاده میشی
یه 36 تومن هم که تو بانکه
حدود 60 تومن میشه البته تا قبل از مرحله آگهی دادن تو روزنامه :31:
بقیه اش رو تا رفتم میگم چقدر هزینه اش میشه

ehsan_wwe
08-01-2010, 20:11
ولی پول خودشو 6 ماه بعد میگیره یعنی پول دولت نقد پول ملت پر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif
:31:اگه خدا كمك نكنه خيلي خطر ناكه .... مثل چي از بده كاري به دولت ميترسم
اما اگه زير زميني كار كنم كه كسي بهم اعتماد نميكنه كه پروژه بهم بده

moslem.b
08-01-2010, 20:21

قاهر جان فقط کار رو در حد یه کافی نت میخواد اگه قرار باشه کارتون انجام پروژه باشه که دیگه مجبورید مالیات بدید :13:

قاهر - Gahir
08-01-2010, 21:52
بعد اول کار 4800 تومن پوشه میخری (البته این هزینه ها با توجه به محل زندگی تون ممکن فرق کنه توی اصفهان که این طوریه)

دوست من ، اونجا پوشه خیلی گرونه ها !!! :دی ... توی روستای ما ، پوشه‎ی روغنی گلوسری :دی ... به اندازه‌ی A3 قیمتش 500 تومن هست !!! :دی ... روستای ما ، بالای شهره ! :دی ...

نه ، همونجوری که مسلم جون گفتن ، من میخوام کافی نت بزنم ، ولی مجوزش سخته ! ( ولی ممکنه ! :دی) ...

ولی یک شرکت میتونه هر کاری رو با توجه به خواسته‎ی مدیرش انجام بده ! (چه مسایل زیرزمینی چه مسایل هوایی :د ی) ولی باید آگاهانه باشه ! فرصت طلبانه باشه و دقیق !

اگه خودت بری دنبال کاراشو دوندگی هاش فکر کنم طرفا 70 تومن ولی اگه بدی کسی واست بره دنبالش طرفا 120-110 یا شایدم کمتر
من که خودم به دنبالش میرم ( اگه خدا بخواد ) ، توی این دوره زمونه ، آدم به چش خودش هم اعتماد نداره !

دوستان ، حداکثر درصد مالیاتی که دولت میتونه از این شرکت‌ها بگیره ، چقدره ! ؟
حالا یک جواب برای حالتی که دولت منصفانه عمل کنه و یک جواب برای حالتی که دولت شورش رو دربیاره بدین .

ممنون .

armin_software
08-01-2010, 22:02
خواستم شرکت ثبت کنم
همه اسم ها رو گرفتن :دی
اسم خارجی نمیشه!
مثلا پارس آنلاین چه جوری ثبت کرد؟

moslem.b
08-01-2010, 22:14
خواستم شرکت ثبت کنم
همه اسم ها رو گرفتن :دی
اسم خارجی نمیشه!
مثلا پارس آنلاین چه جوری ثبت کرد؟

ثبت نشده اجازه ی ثبت نمیدن

الان اسم ها باید سه قسمتی باشه بعضی کلمات هم هستن که اگه توی اسم باشن حتما ثبت میشه الان اسم ها بیشتر شبیه چیزی مثل "ارتباط گستر نوین" از این قبیل اسم هاست که میتونید واسش اسم مستعار بزارید دقیقا نمیدونم چجوریه ولی میدونم میشه یه اسم تجاری واسه شرکت علاوه بر اسم ثبت شدش استفاده کرد

مثلا شرکت صبا نت با اسم " انتقال داده های ندا گستر صبا" ثبت شده

اکثر شرکتای ثبت شده کلمه ی گستر توشون وجود داره اونایی هم که پول میگیرن دنبال ثبت شرکت میرن میدونن چه اسمایی ثبت میشن

قاهر - Gahir
08-01-2010, 23:37
خوب من از قبل اسم برای شرکتی که اگر خدا بخوا بزنم ، تعیین کردم :

شرکت EGR یا با اسم اجق وجق : " گروه نرم افزاری © EGR " :دی ...
یا " کافی‌نت خدماتی مشتریان جهان‌گستر وب ، قاهر " :دی ...

میدونم انتخاب اسم سخته و باید به قول گفتنی ، یک اسم دهن پر کن انتخاب کنیم ، ولی به قول دوستمون ، جناب مسلم ، کار رو به کاردونش میدیم ، یعنی کسایی که پول میگیرن و اسم میدن ! :دی ... ( یعنی تا این حد خپل شدم و نمیتونم خودم اسم بگم :دی ... ! )

حالا مسلم جون به این سوالم یه تلنگری بزن بینیم چی میشه :

حالا یک جواب برای حالتی که دولت منصفانه عمل کنه و یک جواب برای حالتی که دولت شورش رو دربیاره بدین .

armin_software
09-01-2010, 00:33
چرا اسم شرکت رو 3 کلمه ای باید باشه؟!

moslem.b
09-01-2010, 07:07
چرا اسم شرکت رو 3 کلمه ای باید باشه؟!

یه قانونه ! قبلا دو کلمه ایی بود الان باید سه کلمه ایی باشه

اگه اشتباه نکنم 3٪ کل درآمد

undertaker_ss
09-01-2010, 12:07
دوست من ، اونجا پوشه خیلی گرونه ها !!! :دی ... توی روستای ما ، پوشه‎ی روغنی گلوسری :دی ... به اندازه‌ی A3 قیمتش 500 تومن هست !!! :دی ... روستای ما ، بالای شهره ! :دی ...

پوشه خالی نیستا :31:
توش مدارکه مورد نیازه اساسنامه، اظهارنامه .....
بعدم به نظر من اولش با مداد بنویس ببر نشونشون بده اگه اکی بود خودکاریش کن چون خیلی گیر میدن هی باید بری صفحه اولشو بخری که هر دفعه حدود 100 تومن میگیرن :31:

undertaker_ss
09-01-2010, 12:09
یه قانونه ! قبلا دو کلمه ایی بود الان باید سه کلمه ایی باشه

البته ماله ما خود اسم یه کلمه ایه اما با دنگ و فنگش شده سه کلمه ای :31:

armin_software
09-01-2010, 14:20
حتما باید گستر توش باشه؟!

قاهر - Gahir
09-01-2010, 14:35

شاید حتما ! :دی ... یعنی به اون جایی که میری تا اسم شرکت رو رسمی کنن بگو که : آیا این گستر داشتن شرطه و لازمه که باشه ؛ یا نه ! ؟ ... اونا بهت خواهند گفت که آره یا نه !
ولی به نظر خودم ، اینطوری نیست ×

اسمی که برای شرکت انتخاب میکنید ، باید تا حد امکان در حدود شئونات اسلامی باشه !:دی
متقابلا سعی بشه که اسم شرکت فارسی باشه ( در برخی موارد خود کلمه‌ی انگلیسی رو فارسی مدلی مینویسن تا مردم رو فریب بدن × :دی ) مثلا همین پارس آنلاین (Online) !
اسم نباید سیاسی باشه ! :دی ...
و خلاصه برای انتخاب اسم باید چندین هفته روش زحمت بکشی !

میرم و در این باره تحقیق میکنم ، و ایشالا اینجا قرار میدم.

قاهر - Gahir
09-01-2010, 14:43
بعدم به نظر من اولش با مداد بنویس ببر نشونشون بده اگه اکی بود خودکاریش کن چون خیلی گیر میدن هی باید بری صفحه اولشو بخری که هر دفعه حدود 100 تومن میگیرن :دی
:27:

نه ولی بیشوخی ! ... برای نوشتن همین اظهار نامه و ... بهتره که با فونت زیبا ، خوانا ، دقیق و تمیز ، توسط رایانه (Word) نوشته و ویرایش و چاپ بشه ! ... به این مورد هم گیر میدن !
اگه دست خطی میفرستید ، باید خط طرف خوانا باشه و قشنگ ! که بهتره این کار رو نکنین ! چون برای بهانه تراشی به این مورد گیر سه پیچ میدن !!!!

همون بهتر ، برید که اوراق نوشتاری مانند اساسنامه و اظهار نامه و ... رو تایپ شده با فونت Nazanin ! بدید تا اینکه دست مسئولین بهانه ندید .

ghanari_ghermez
09-01-2010, 18:00
محل شرکت چی؟ نمی خواد مشخص کنی که کجاست؟ من می خوام فقط ثبت کنم و نمی خوام به طور فیزیکی کار کنم
البتنه واسه پرداخت آنلاین سایت نیاز دارم اینو

moslem.b
09-01-2010, 18:21
محل شرکت چی؟ نمی خواد مشخص کنی که کجاست؟

نه نیازی نیست

قاهر - Gahir
09-01-2010, 18:25
محل شرکت چی؟ نمی خواد مشخص کنی که کجاست؟ من می خوام فقط ثبت کنم و نمی خوام به طور فیزیکی کار کنم
البتنه واسه پرداخت آنلاین سایت نیاز دارم اینو
والا چه عرض کنم ! بی مکان کمی سخته ! ولی ممکنه !

خب شما ثبتش کردی ... مگه کارت بعد از ثبت چی هست و چی میتونه باشه که بخوای مالیتات و اینجور چیزا رو با درآمدهای خودت پرداخت کنی ! ؟ یعنی چه نوع شرکتی میخوای بزنی که نیازی به مکان فیزیکی و کار کردن فیزیکی نداره ؟

اونی که من در نظر دارم و داشتم (به غیر از کافی نت) این بود که یه محل دنجی توی یک مکانی از شهر اجاره کنم (یا اگه قدرتش رو داشتم بخرم) و اسمش رو بذارم شرکت فلانی ! ... یا مثل همین فروم ، کارهای اینترنتی و خرید و فروش کالای اینترنتی و اینجور چیزا توش باشه و ... که با این کار هم آدرس فیزیکی ( حقیقی ) شرکت مشخص بشه و هم فضا ، فضای کاری مخصوصی باشه ...

دوستان عزیز ، دوستمون سوال خیلی خوبی کردن ، لطفا به ایشون یک جواب مفصل بدید ، والا من خودمم توی اینکار تازه کارم !

قاهر - Gahir
09-01-2010, 18:26
نه نیازی نیست
مسلم جون ، پس چجوری میشه ! ؟ ... کارش رو میگم ! ؟

ghanari_ghermez
09-01-2010, 18:37
من می خوام اینترنتی کار کنم ، مثلا فروش بعضی سرویس ها که اصلا کلا اینرنتی هست و فیزیکی کاربردی نداره
مثلا الان بانک سامان برای اینکه درگاه داشته باشی باید حتما شرکت ثبت کرده باشی

قاهر - Gahir
09-01-2010, 18:49
من می خوام اینترنتی کار کنم ، مثلا فروش بعضی سرویس ها که اصلا کلا اینرنتی هست و فیزیکی کاربردی نداره
مثلا الان بانک سامان برای اینکه درگاه داشته باشی باید حتما شرکت ثبت کرده باشی
منظورت از فروش سرویس ها ، همون هاست و دامین و امثالش هست دیگه ... ؟

آره ، بعضی‎جاها برای بعضی کارا وجود شرکت ثبت شده رو ملزم کردن !

برای فروش‏های غیر فیزیکی ( فروش داده‎‌های مجازی ، مثلا هاست و دامین و ... ) به مکان خاصی نیازی نداری ... ولی برای فروش کالا به صورت فیزیکی ( مثلا چاپ و انتشار لوح فشرده ، نرم افزارهای کاربردی ساخته شده و کتاب و ... ( که اکثرا هم کارهای فروشگاه‎های اینترنتی رو انجام میدن) به صددرصد به مکان نیاز هست ( فکر کنم وجود مکان با آدرس مکان برای این موارد الزامی باشه)

moslem.b
09-01-2010, 20:44
مسلم جون ، پس چجوری میشه ! ؟ ... کارش رو میگم ! ؟

شما مغازه هم زدی هیچ مشکلی نیست ولی اگه فردا روزی مامور شهرداری یا مالیات رد شد دید بالا مغازه تابلود زده شرکت . . . اون موقعه میاد و خر شما رو میچسبه:13:الان همین مغازه دارهای معمولی هم بعضی هاشون پروانه ی کسب ندارن
یه بار یه بنده خدایی حرف میزد (شرکت بافندگی داشت از اینا که لباس میدورزنن واسه تعاونی ها) می گفت قرار بود از تهران بیان بازدید کنن از مکانش که اگه قبول کردن واسش کار بفرستن این بنده خدا هم مجبور بود بالای ورودی شرکتش پارچه ایی نصب کنه که اسم شرکت رو نوشته بود صبح که پارچه رو زد ساعت 10 همون صبح مامور مالیات اومد گفت به به چه خبره تا حالا کجا بودین و . . .:27:

قاهر - Gahir
09-01-2010, 21:06
شما مغازه هم زدی هیچ مشکلی نیست ولی اگه فردا روزی مامور شهرداری یا مالیات رد شد دید بالا مغازه تابلود زده شرکت . . . اون موقعه میاد و خر شما رو میچسبه:13:الان همین مغازه دارهای معمولی هم بعضی هاشون پروانه ی کسب ندارن
یه بار یه بنده خدایی حرف میزد (شرکت بافندگی داشت از اینا که لباس میدورزنن واسه تعاونی ها) می گفت قرار بود از تهران بیان بازدید کنن از مکانش که اگه قبول کردن واسش کار بفرستن این بنده خدا هم مجبور بود بالای ورودی شرکتش پارچه ایی نصب کنه که اسم شرکت رو نوشته بود صبح که پارچه رو زد ساعت 10 همون صبح مامور مالیات اومد گفت به به چه خبره تا حالا کجا بودین و . . .:27:
ممنون ، قربانت ، فهمیدم !

پدر این مجوزه ، بسوزه × :دی ...

undertaker_ss
09-01-2010, 22:22

نه بابا کی گفته
ماله ما که از اینا نداره :31:

undertaker_ss
09-01-2010, 22:25
نه نیازی نیست

مطمئنی؟
پس واسه افتتاح حساب چی؟
مارو که کلی پاس دادن این ور اون ور که بانک باید نزدیک محل شرکت باشه :13:

undertaker_ss
09-01-2010, 22:31
:27:

نه ولی بیشوخی ! ... برای نوشتن همین اظهار نامه و ... بهتره که با فونت زیبا ، خوانا ، دقیق و تمیز ، توسط رایانه (Word) نوشته و ویرایش و چاپ بشه ! ... به این مورد هم گیر میدن !
اگه دست خطی میفرستید ، باید خط طرف خوانا باشه و قشنگ ! که بهتره این کار رو نکنین ! چون برای بهانه تراشی به این مورد گیر سه پیچ میدن !!!!

همون بهتر ، برید که اوراق نوشتاری مانند اساسنامه و اظهار نامه و ... رو تایپ شده با فونت Nazanin ! بدید تا اینکه دست مسئولین بهانه ندید .

ما یکی از بچه ها خوش خط بود دادیم اون نوشت :31:
اما یه تیکه رو یکی دیگه نوشت یارو کلی غر زد اما آخرش قبول کرد :31:
میگفت چرا خودکارت عوض شده :31: بیچاره نفهمید یکی دیگه نوشته :31:

moslem.b
09-01-2010, 22:49
مطمئنی؟
پس واسه افتتاح حساب چی؟

بانک باید نزدیک شرکت باشه ؟:31: آخه به اونا چی صاحاب شرکت کجا حساب باز کنه:31:
اینم از اون گیراست دیگه:13:دوست بنده شرکت ثبت کرده مکان هم نداره شرکتشم راه نیافتاده مشکلی هم نداره

قاهر - Gahir
09-01-2010, 23:22
مطمئنی؟
پس واسه افتتاح حساب چی؟
سلام .

باور کنید ، اینو تازه میشنوم که بانکی که ازش حساب باز میکنیم باید نزدیک شرکت ما باشه ! :دی ... فکر کنم جاها رو اشتباهی گفتم ! ویرایش : اینو تازه میشنوم که شرکتی که ما قراره بزنیم ! و حسابی که برای ثبتش لازمه باز بشه ، باید از یک بانکی که نزدیکه ، باشه ! ! ! !

حالا ، من الان هم باور نمیکنم این صحت داشته باشه ! ... ( شاید گلرنگ داره !!! :دی) ، ولی انصافا بی حاشیه :
شاید دور و بر شعبه‎ی بانکی که حساب درش باز میکنیم ، بَرَهوت باشه !!!! یعنی من شاید از بانکی خوشم بیاد که تو وسط کویر هست .... با این وجود بازم باید شرکتم نزدیک اون بانک باشه !!!! .... ؟؟؟؟ نه بابا دَ ... اگه قرار باشه چنین چیزی باشه ... یعنی اینکه منظور طرف اینه که آقا من شرکت برات ثبت نمیکنم ! ما رو به خیر و شما رو به سلامت !!!!

پس واسه افتتاح حساب چی؟

افتتاح حساب هم شاید واسه‎‏ی اینه که هر ماه پول مفتی که دولت از ملت میگیره رو به ملت شرکت‎دار پس بدن ! اون 1 هزارم سودش رو ! :دی ...

راستی ، بی شوخی ، این افتتاح حساب واسه‎ی چی هست ! ؟

قاهر - Gahir
09-01-2010, 23:26
ببخشید جناب undertaker_ss

فضولی نشه یه وقت ، شرکتی که شما زدید ، چی کارا میکنه ! ؟
اسمش چیه ! ؟
آیا همه‏ی شرایط رو طبق ضوابط رفتی ! ؟ یا اینکه نه ! راه‎های در رو ای هم هستند ! ؟ که ما ساده‌دلان ازش بیخبریم ! ؟

moslem.b
09-01-2010, 23:51
این افتتاح حساب واسه‎ی چی هست ! ؟

حساب رو که همه شرکتا میتونن داشته باشن ولی وتی که شروع به فعالیت بکنن
این یه حسابه که تمام کارای بانکی شرکت از طریق اون انجام میشه,مثلا شما یه جنس میفروشی به یه نفر خریدار که نمیاد چک رو به اسم شما بزنه ! چک رو به نام شرکت و به شماره حساب شرکت واریز میکنه تا همه ی سهام داران از حساب شرکت با خبر باشن و کسی دخل و تصرفی توش نداشته باشه

قاهر - Gahir
10-01-2010, 00:08
ای ول سهام دار ! :دی ... :27:

راستی ، میشه این شرکت شرکایی نباشه ! یعنی نمیشه که خودم تنهایی باشم و از سود احتمالی خودم به تنهایی فیض ببرم ( نشونه‎ی خودخواهی :دی ه ه ه :21: ) ! (این سوالای ضایع رو می پرسم که چون هنوز وارد بورس نشدم ! :دی :27:)

armin_software
10-01-2010, 14:01
برای ثبت شرکت حداقل سن چه قدره؟!

قاهر - Gahir
10-01-2010, 16:06
برای ثبت شرکت حداقل سن چه قدره؟!

والا چی بگم ... مسلم جون گفتن که برادر کوچیکشون هم میتونه بره شرکت بزنه ! :31:... فکر نکنم شرط سن داشته باشه ! حالا شما 16 + در نظر بگیر ! :27:

moslem.b
10-01-2010, 17:37
برای ثبت شرکت حداقل سن چه قدره؟!اصولا همه جا 18 سال رو حداقل سنی قبول دارن

راستی ، میشه این شرکت شرکایی نباشه ! حالا شریک هیچ ولی چندتا عضو باید داشته باشه,اینا همش فرمالیتس مهم نیس میتونی اسم پدر مادر و خواهر برادراتو بزاری

undertaker_ss
10-01-2010, 22:41
بانک باید نزدیک شرکت باشه ؟:31: آخه به اونا چی صاحاب شرکت کجا حساب باز کنه:31:
اینم از اون گیراست دیگه:13:دوست بنده شرکت ثبت کرده مکان هم نداره شرکتشم راه نیافتاده مشکلی هم نداره

آره باید نزدیک باشه :13:
ببین دور شرکت ما کلی بانک بود بعد یکیش سر خیلبون بود رفتیم اونجا گفت نمیشه گفتیم آخه اینجا نزدیکه که گفت نه منظورمون اینه که باید شعبه اش با محل شرکت یکی باشه مثلا اگه شرکت خیابون بهارستانه باید برید بانک شعبه بهارستان ما همه این جوری بودیم :18:
یعنی واقعا گیر الکی الکی
حالا فلسفه اش چیه خدا میدونه

moslem.b
10-01-2010, 22:45
آره باید نزدیک باشه :13:
ببین دور شرکت ما کلی بانک بود بعد یکیش سر خیلبون بود رفتیم اونجا گفت نمیشه گفتیم آخه اینجا نزدیکه که گفت نه منظورمون اینه که باید شعبه اش با محل شرکت یکی باشه مثلا اگه شرکت خیابون بهارستانه باید برید بانک شعبه بهارستان ما همه این جوری بودیم :18:
یعنی واقعا گیر الکی الکی
حالا فلسفه اش چیه خدا میدونه

خدا از سر تقصیراتشون نگذره که انقدر سنگ سر راه ما جوونا میندازن

undertaker_ss
10-01-2010, 22:52
سلام .

باور کنید ، اینو تازه میشنوم که بانکی که ازش حساب باز میکنیم باید نزدیک شرکت ما باشه ! :دی ... فکر کنم جاها رو اشتباهی گفتم ! ویرایش : اینو تازه میشنوم که شرکتی که ما قراره بزنیم ! و حسابی که برای ثبتش لازمه باز بشه ، باید از یک بانکی که نزدیکه ، باشه ! ! ! !

حالا ، من الان هم باور نمیکنم این صحت داشته باشه ! ... ( شاید گلرنگ داره !!! :دی) ، ولی انصافا بی حاشیه :
شاید دور و بر شعبه‎ی بانکی که حساب درش باز میکنیم ، بَرَهوت باشه !!!! یعنی من شاید از بانکی خوشم بیاد که تو وسط کویر هست .... با این وجود بازم باید شرکتم نزدیک اون بانک باشه !!!! .... ؟؟؟؟ نه بابا دَ ... اگه قرار باشه چنین چیزی باشه ... یعنی اینکه منظور طرف اینه که آقا من شرکت برات ثبت نمیکنم ! ما رو به خیر و شما رو به سلامت !!!!

افتتاح حساب هم شاید واسه‎‏ی اینه که هر ماه پول مفتی که دولت از ملت میگیره رو به ملت شرکت‎دار پس بدن ! اون 1 هزارم سودش رو ! :دی ...

راستی ، بی شوخی ، این افتتاح حساب واسه‎ی چی هست ! ؟

والا منم فلسفه اش رو نفهمیدم چرا باید نزدیک باشه :13:
حسابم تا نباشه نمی گذارن شرکت ثبت کنی

undertaker_ss
10-01-2010, 22:53
فضولی نشه یه وقت ، شرکتی که شما زدید ، چی کارا میکنه ! ؟
اسمش چیه ! ؟
آیا همه‏ی شرایط رو طبق ضوابط رفتی ! ؟ یا اینکه نه ! راه‎های در رو ای هم هستند ! ؟ که ما ساده‌دلان ازش بیخبریم ! ؟

خواهش میکنم تو پیغام خصوصی میگم :31:
آره همه رو طبق ضوابط رفتیم
راه که هست اما پارتی می خواهد :31: که ما نداریم

undertaker_ss
10-01-2010, 22:57
ای ول سهام دار ! :دی ... :27:

راستی ، میشه این شرکت شرکایی نباشه ! یعنی نمیشه که خودم تنهایی باشم و از سود احتمالی خودم به تنهایی فیض ببرم ( نشونه‎ی خودخواهی :دی ه ه ه :21: ) ! (این سوالای ضایع رو می پرسم که چون هنوز وارد بورس نشدم ! :دی :27:)

حداقل 4 نفر باید باشن
مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره
دو تا هم بازرس میخوای که نوشته اعضای فامیل نباشن اما من مامانم رو گذاشتم کسی هم ایراد نگرفت:27:

قاهر - Gahir
10-01-2010, 23:18
حداقل 4 نفر باید باشن
نه بابا !!!!! :18:
واقعا اگه اینجوری باشه دیگه اصلا کلهم ! :2:! من خیلی خیلی بتونم فامیل جور کنم ، با خودم میشیم 3 نفر ، نه چارتا !

مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره

حالا نمیشه من خودم مسئولیت سه چارتاش رو بر عهده بگیرم ! ؟ ( فکر نکنم چون دو شغلگی دیگه ازین به بعد ممنوعه ! :دی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif )
حالا خودت کودومشی ! ؟

دو تا هم بازرس میخوای که نوشته اعضای فامیل نباشن اما من مامانم رو گذاشتم کسی هم ایراد نگرفت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif
بازرس واسه‎ی چی ! ؟ پس اگه اینجوری باشه ، من یکی رو توی فامیل گیر میارم و بازرسش میکنم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

armin_software
10-01-2010, 23:33
سلام
میشه اسم شرکتی رو که می خوام ثبت کنم تو سایت مشخصی که متصل به دیتابیس ثبت شرکت ها باشه جستجو کنم؟

moslem.b
10-01-2010, 23:40
سلام
میشه اسم شرکتی رو که می خوام ثبت کنم تو سایت مشخصی که متصل به دیتابیس ثبت شرکت ها باشه جستجو کنم؟

اگه اینجور بود پس کی بهت گیر بده:27:

قاهر - Gahir
10-01-2010, 23:49
اگه اینجور بود پس کی بهت گیر بده:27:
واقعا اینقدر از مردم ( صاحبان شرکت ) پول میگیرن ، نمیتونن یک سایتی برای اینکار بزنن ! ؟ :41:

قاهر - Gahir
10-01-2010, 23:56
حالا اونا از کجا تشخیص میدن که نام شرکتی که قراره من بزنم ، قبلا ثبت نشده ! ؟

moslem.b
11-01-2010, 06:20
قبلا که دستی بود یعنی از شهرستان ها تلگراف میزدن به پایتخت ولی فکر کنم الان خودشون دیتا سنتر دارن ولی نمیدونم دیتا سنتره مال تهرانه فقط یا شهرستان ها هم بهش دسترسی دارن

قاهر - Gahir
11-01-2010, 08:15
قبلا که دستی بود یعنی از شهرستان ها تلگراف میزدن به پایتخت ولی فکر کنم الان خودشون دیتا سنتر دارن ولی نمیدونم دیتا سنتره مال تهرانه فقط یا شهرستان ها هم بهش دسترسی دارن
من فکر میکردم که نسل تلگراف دیگه منقرض شده ... :دی ووو لی انگار توی ایران نسل جدیدشون ساخته میشه ! :دی ...

یه سوال دیگه :

اونا چجوری خواهند دونست که یک شرکت فعال هست ، یا فعال نیست ! ؟ یعنی کنترل میشه ! ؟ چجوریاست ؟

armin_software
11-01-2010, 14:08
اینم حرفیه!
خودشون حتما به یک سایتی وصلن دیگه!
و در اختیار عموم قرار نمی دن!

moslem.b
11-01-2010, 14:19
اونا چجوری خواهند دونست که یک شرکت فعال هست ، یا فعال نیست ! ؟ یعنی کنترل میشه ! ؟ چجوریاست ؟

اونش دیگه مربوط به اداره ی مالیات و شهرداری و . . . میشه

خودشون حتما به یک سایتی وصلن دیگه!
و در اختیار عموم قرار نمی دن!

اگه هم داشته باشه احتمالا فقط خودشون حق ورود به سایت رو دارن در غیر اینصورت علنی میشد

undertaker_ss
11-01-2010, 19:49
نه بابا !!!!! :18:
واقعا اگه اینجوری باشه دیگه اصلا کلهم ! :2:! من خیلی خیلی بتونم فامیل جور کنم ، با خودم میشیم 3 نفر ، نه چارتا !
شرکت ما سهامی خاصه شاید واسه بقیه حالات فرق کنه.دوستی کسی نداری؟:31:

حالا نمیشه من خودم مسئولیت سه چارتاش رو بر عهده بگیرم ! ؟ ( فکر نکنم چون دو شغلگی دیگه ازین به بعد ممنوعه ! :دی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
نه شرمنده :31: نمیشه

حالا خودت کودومشی ! ؟
نایب رئیس هیئت مدیره :31: چایی هم بعضی وقتا میبرم :31:

بازرس واسه‎ی چی ! ؟ پس اگه اینجوری باشه ، من یکی رو توی فامیل گیر میارم و بازرسش میکنم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واسه جلسات مثلا :31: آره بابا خودشون که نوشتن فامیل درجه 2 و 3 هم نباشه اما فعلا که ماله من درجه 1 :27:

قاهر - Gahir
11-01-2010, 21:37
شرکت ما سهامی خاصه شاید واسه بقیه حالات فرق کنه.دوستی کسی نداری؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

دوست و شخص که دارم تا دلت بخواد ! .... ولی به اون حد اعتماد ندارم ! :دی ... :27:

نه شرمنده :دی نمیشه
مگه مسئولی ! ؟ :دی ... :27: ، من میکنم ، ببین چجوری میشه ! :دی ...

نایب رئیس هیئت مدیره :دی چایی هم بعضی وقتا میبرم :دی
آفرین ! :دی ...

واسه جلسات مثلا :دی آره بابا خودشون که نوشتن فامیل درجه 2 و 3 هم نباشه اما فعلا که ماله من درجه 1 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif
جلسات ! :دی ... پس الحمدالـ... ، جلسات هم داریم !

=+=+=+=

فقط آخرین سوالی که الان دارم اینه که ، آیا زدن شرکت برای شخصی مثل من که سرمایش کمه و بخواد کمی سرمایه برای مدتی جور کنه بصرفست یا نه ! ؟ اصلا کمپلت ، این شرکت زدن بصرفه است یا نه ! ؟ سود و درآمد با مالیات به نفع زننده‌ی شرکت هست یا به ضررش !؟ ...

ممنون ، هر چه زودتر به سوالاتم جواب بدین .

undertaker_ss
12-01-2010, 14:43
فقط آخرین سوالی که الان دارم اینه که ، آیا زدن شرکت برای شخصی مثل من که سرمایش کمه و بخواد کمی سرمایه برای مدتی جور کنه بصرفست یا نه ! ؟ اصلا کمپلت ، این شرکت زدن بصرفه است یا نه ! ؟ سود و درآمد با مالیات به نفع زننده‌ی شرکت هست یا به ضررش !؟ ...

ممنون ، هر چه زودتر به سوالاتم جواب بدین .
ببین مهم اینه که شرکتت چه کاری میکنه و امکانش هست که بدون شرکت زدن کار کنی یا نه
مثلا یکی از اقوام پروژه برنامه نویس میگیره شرکتم نداره نیازی هم نداره شرکت داشته
اما خوب یکی که بخواد پروژه های بزرگ بگیره ناچار شرکت داشته باشه
اون قضیه مالیات رو هم می گن میشه پیچوند باید از حسابدارهای حرفه ای بپرسی:27:

جلسات ! :دی ... پس الحمدالـ... ، جلسات هم داریم !
آره اول دوتا جلسه برگزار میشه مثلا توش تعیین میکنید کی رئیس باشه و از این کارا

Perpetual
29-11-2010, 06:51
سلام دوستان
می خواستم ببینم کسی یه نمونه اظهارنامه و اساسنامه پر شده با مشخصات کامل و بدون اشکال داره ؟
اگه دارید لطفا دریغ نکنید.
ممنونم

ernestm
23-07-2013, 13:10
سلام
ببخشید که تاپیک رو بالا آوردم
میخواستم بپرسم چطوری میشه یه شرکتی رو بدون داشتن واحد تجاری ثبت کرد؟
و آیا اینکه میشه دو تا شرکت رو در یک واحد تجاری ثبت کرد؟
با تشکر های فراوان

شرکتها ی
02-09-2013, 14:32
سلام
ببخشید که تاپیک رو بالا آوردم
میخواستم بپرسم چطوری میشه یه شرکتی رو بدون داشتن واحد تجاری ثبت کرد؟
و آیا اینکه میشه دو تا شرکت رو در یک واحد تجاری ثبت کرد؟
با تشکر های فراوان

برای ثبت شرکت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نیازی به داشتن واحد تجاری نیست بیشتر نیاز به داشتن اجاره نامه هست. فکر نکنم مشکلی برای ثبت شرکت در یک واحد تجاری مشترک باشه.
sabtviona

anahitamazd
08-09-2013, 13:41
بله درستهثبت شرکت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در ابتدا خیلی سخت نیست ولی به مرحله مالیات که برسه .......:n04::n04:

آماج
14-09-2013, 17:28
ثبت شرکت هزینه داره مالیات داره و موارد دیگه اما زمانی که شرکت شما بزرگ شده باشه برای قراداداش نیاز به کد اقتصادی و... باشه یا تو مناقصه و از این جور چیزا شرکت کنه نیاز به ثبت شرکت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست تو یک جایی خوندم -------------- داشتن شرکت از اعتبارات تا برند ها کسی که درامد نداشته باشه شرکت هم ثبت نمیکنه

anahitamazd
14-10-2013, 16:59
دوست عزیز برای ثبت نام تجاری هم می تونید راهنمایی کنید :)

koonkori
30-08-2015, 00:27
به----نام‌--خــــــد-ا
سلام .
جایز دونستم ، مراحل ثبت شرکت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو در یک تاپیک در این انجمن و در این فروم قرار بدم .

مراحل ثبت شركت

1- استعلام نام از اداره ثبت(اعلام4نام پیشنهادی) + واریز نمودن هزینه
2- تنظیم اساسنامه و اظهارنامه و اوراق ثبتی شرکت
3- برابر اصل کردن کپی شناسنامه و کارت ملی
4- اخذ مجوز از ادارات و مراجع دولتی در صورت لزوم
5- معرفی از ثبت به یکی ار بانکهای عامل درشهرستان جهت افتتاح حساب بانکی (یک نسخه از اساسنامه و کپی شناسنامه و کارت ملی سهامداران و بازرسین نیاز است)
6- تهیه پیش نویس آگهی تأسیس شرکت توسط اداره ثبت
7- محاسبه هزینه آگهی روزنامه خبر جنوب توسط حسابداری ثبت و واریز مبلغ آن به حساب روزنامه در بانک صادرات مرکزی
8- تایپ پیش نویس آگهی تأسیس شرکت و 12 عدد کپی از آن
9- گرفتن فیش هزینه ثبتی شرکت از حسابداری ثبت اسناد و واریز نمودن در بانک ملی شعبه بلوار مطهری
10- مراجعه به اداره ارشاد اسلامی جهت تأییدآگهی تأسیس بمنظور چاپ در روزنامه
11- مراجعه به واحد ثبت شرکتها جهت انجام مراحل ثبتی
12- مراجعه به اداره پست بمنظور محاسبه هزینه آگهی روزنامه رسمی و ارسال مدارک

* ممکن است ، موارد بالایی در بعضی مناطق کشور در برخی موارد ، تفاوت‌هایی داشته باشند .

توضیحات

دريافت مجوزهاي لازم
تعيين نام
دريافت اوراق و مدارك شركت در شرف تأسيس به شرح بندهاي الف يا ب قسمت 1 ( بر حسب نوع شركت) و بررسي آنها توسط كارشناس واحد ثبت .
پس از اطمينان از تكميل مدارك و رفع نواقص احتمالي ، شركت در دفتر ثبت شركتها به ثبت مي رسد و مراتب ثبت شركت به مبادي ذيربط از جمله روزنامه رسمي كشور اعلام مي گردد .

تبصره : ثبت شركت در واحد ثبت شركتها پس از قطعيت تعيين نام يك روزه انجام مي گردد .
تذكر : در صورتيكه با توجه به موضوع شركت ثبت آن منوط به اخذ مجوزهاي لازم از ديگر مراجع ذيصلاح مانند هواپيمايي كشوري يا ديگر مراجع مربوطه باشد مجوز آن قبلاً بايد اخذ و به واحد ثبت ارائه گردد .

الف – مدارك لازم براي ثبت شعبه

آگهي روزنامه رسمي مبني بر تصويب تأسيس شعبه
تصوير مصدق اساسنامه شركت يك نسخه
تصوير مصدق اظهارنامه شركت يك نسخه
تصوير مصدق آگهي تأسيس شركت يك نسخه
معرفي كتبي مدير شعبه توسط هيئت مديره شركت
ارائه مجوز فعاليت اقتصادي
ارائه فيش پرداخت حق الثبت

تذكر : تصوير مدارك مذكور توسط مرجع ثبت شركتهاي محل برابر با اصل مي گردد .

ثبت شعبه يا نمايندگي شركت خارجي
مدارك لازم براي ثبت شعبه يا نمايندگي شركتها و مؤسسات خارجي

الف – دو نسخه اظهارنامه ثبت شعبه و نمايندگي شركت خارجي كه به زبان فارسي تكميل شده و به امضاء نماينده داراي اختيار شركت و يا وكيل او رسيده باشد .
ب – اختيار نامه نماينده شركت يا مؤسسه در ايران كه قانوني بودن و اعتبار آن به تأييد نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در آن كشور رسيده باشد لازم به ذكر است كه مديران و نمايندگاني كه اختيارنامه به نام آن صادر شده بايد در ذيل آن قبول سمت نموده و چنانچه اختيارنامه مزبور به زبان بيگانه صادر شده باشد علاوه بر اصل تأييد شده ، ترجمه رسمي آن هم ضميمه باشد .
ج- تصوير مصدق سند ثبت شركت يا مؤسسه در كشور اصلي كه به تأييد نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در آن كشور رسيده و به زبان فارسي ترجمه رسمي شده باشد .
د- يك نسخه تصوير مصدق اساسنامه شركت يا مؤسسه در كشور اصلي كه به تأييد نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در آن كشور رسيده و به زبان فارسي ترجمه رسمي شده باشد .
ﻫ - تصوير مجوز فعاليت اقتصادي به نام شعبه يا نمايندگي شركت يا مؤسسه كه توسط سازمان صادر شده باشد . ( پس از ارائه كليه مدارك ، شعبه يا نمايندگي شركت خارجي براي اخذ مجوز معرفي خواهد شد)
و- تصوير صفحه اول شناسنامه يا تصوير صفحات گذرنامه نمايندگان داراي اختيار شركت .
ز- اصل يا تصوير مصدق وكالتنامه در صورتي كه اظهارنامه توسط وكيل نماينده داراي اختيار شركت تكميل شده باشد .
ح- پرداخت هزينه هاي مربوط به ثبت شعبه يا نمايندگي شركت خارجي .
ط- هرگاه طبق قوانين يا عرف تجاري كشور اصلي و يا اساسنامه شركت ، انتشار بيلان مالي شركت مقرر شده باشد يك نسخه از آخرين بيلان مالي با ترجمه رسمي آن ارائه شود .

تذكر : مدارك ابرازي حتي الامكان بايد تايپ شود چنانچه اوراق بصورت دست نويس تهيه شده باشند بايد با خط خوش و خوانا ، بدون قلم خوردگي يا لاك گرفتن و با قلم واحد تنظيم گردد .

ثبت دفاتر بازرگاني
مدارك لازم

الف – اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگاني 2 نسخه
ب- تصوير شناسنامه بازرگان يا گذرنامه اتباع خارجي ( در صورتيكه متقاضي شخص حقيقي باشد )
ج- پلمپ دفاتر تجارتي ( شامل دفتر روزنامه و كل ) در سال جاري
د- فتوكپي آگهي تأسيس شركت و آخرين تغييرات آن ( در صورتي كه متقاضي شخص حقوقي باشد )
ﻫ - مجوز فعاليت اقتصادي صادره از سازمان
و- فيش پرداخت حق الثبت
ز- در صورتي كه امور ثبت توسط وكيل صورت مي گيرد ارائه وكالتنامه رسمي ضروري است

ثبت مؤسسات غير تجاري
مدارك لازم
الف – تقاضانامه ثبت مؤسسات غير تجاري 2 برگ
ب- اساسنامه 2 نسخه
ج- صورتجلسه مؤسسين 2 نسخه
د- تصوير شناسنامه شركاء
ﻫ- ارائه مجوزهاي لازم از مراجع ذيصلاح (در صورت لزوم)
و- ارائه فيش پرداخت هزينه هاي حق الثبت
ز- ارائه مجوز فعاليت صادره از سازمان
ح- ارائه وكالتنامه رسمي از طرف وكيل قانوني مؤسسه در شرف تأسيس (در صورتي كه امور مربوط به ثبت مؤسسه توسط وكيل پيگيري مي شود)

یک نکته بسیار مهم در زمان ثبت شرکت هست که قوانین ثبت شرکت و روش اون چند وقت یک بار تغییراتی میکنن که بهتر هست مطالب به روز تر مطالعه بشه

arta13
09-09-2015, 11:17
سلام
من تجربه بدی از این شرکت های ثبت دارم خواستم با دوستان به اشتراک بزارم تا دیگران هم برای ثبت شرکت با مشکل من روبه رو نشند.
من به موسسه ثبت شرکت ملاصدار مراجعه کردم و قبل از گرفتن پول خیلی مودب بودند و گفتند که تمام مجوزهای لازم رو برای من خیلی سریع می گیرند. بعد از سادگی من سو استفاده کردند و توی قرارداد نوشتند مجوزهای موضوعی. بعد از دادن پول دردسرها شروع شد. هر روز بهانه ای می گرفتند و بسیار هم بی ادبانه صحبت می کردند. آدمهای ثبت ملاصدرا هم زود زود عوض میشن و هر روز هم با یکی باید سرو کله بزنید. بعد هم به من گفتند که صحبت های شفاهی هم اصلا قبول نیست و ثبت ملاصدرا فقط کارهای بسیار معمول رو انجام می ده. وقتی ازشون خواستم که نفری رو که با من قرارداد بسته بیارن، با بی ادبی بسیار گفتند که به تو ربطی نداره که کی قرارداد بسته، اگه راست می گی پیداش کن. بعد هم زدند زیر خنده و گفتند اگه می خواهی میتونی 20 درصد پولت و رو بگیری. خواستم با مدیر داخلتیشون آقای شایان یا مدیر عاملشون آقای غلامی صحبت کنم باز هم با ادبی گفتند که این آقاییون حرفی ندارند که با شما بزنند. این هم از جریان ثبت شرکت من و موسسه ثبت شرکت ملاصدرا
چند روز پیش تبلیغات ثبت ملاصدرا رو از تلوزیون دیدم. با خودم گفتم که ممکنه افراد دیگری هم دچار این مشکل بشن و بهتره این موضوع رو بگم شاید بتونه آگاهی بده.
پیشنهاد شخصی من اینه که تا جایی که می تونید خودتون کارهای ثبت شرکت رو انجام بدید.

sirerfankarimian
20-09-2015, 17:16
سلام دوستام من شرکتم بعد از 2 ماه ثبت شد البته اینم بگم کارم را دادم به یه شرکتی که کارش ثبت شرکتهاست .. رفتم اداره ثبت شرکت هاا و اوکی کردم یک برگه A5 هم بهم دادند و گفتند مال اداره دارایی و مالیات هست !!! حالا باید چکار کنم برم اداره دارایی یا اداره مالیات ؟؟؟ یا برای روزنامه باید اقدام کنم ؟؟؟

روزنامه ای که قراره من توش ثبت کنم عصر اصفهانه !!! نمیدونم به کجا مراجعه کنم ... ؟؟
بعد از اینکه شرکتم ثبت شد باید تو روزنامه آگهی بدم؟؟

koonkori
03-10-2015, 18:30
سلام
من تجربه بدی از این شرکت های ثبت دارم خواستم با دوستان به اشتراک بزارم تا دیگران هم برای ثبت شرکت با مشکل من روبه رو نشند.
من به موسسه ثبت شرکت ملاصدار مراجعه کردم و قبل از گرفتن پول خیلی مودب بودند و گفتند که تمام مجوزهای لازم رو برای من خیلی سریع می گیرند. بعد از سادگی من سو استفاده کردند و توی قرارداد نوشتند مجوزهای موضوعی. بعد از دادن پول دردسرها شروع شد. هر روز بهانه ای می گرفتند و بسیار هم بی ادبانه صحبت می کردند. آدمهای ثبت ملاصدرا هم زود زود عوض میشن و هر روز هم با یکی باید سرو کله بزنید. بعد هم به من گفتند که صحبت های شفاهی هم اصلا قبول نیست و ثبت ملاصدرا فقط کارهای بسیار معمول رو انجام می ده. وقتی ازشون خواستم که نفری رو که با من قرارداد بسته بیارن، با بی ادبی بسیار گفتند که به تو ربطی نداره که کی قرارداد بسته، اگه راست می گی پیداش کن. بعد هم زدند زیر خنده و گفتند اگه می خواهی میتونی 20 درصد پولت و رو بگیری. خواستم با مدیر داخلتیشون آقای شایان یا مدیر عاملشون آقای غلامی صحبت کنم باز هم با ادبی گفتند که این آقاییون حرفی ندارند که با شما بزنند. این هم از جریان ثبت شرکت من و موسسه ثبت شرکت ملاصدرا
چند روز پیش تبلیغات ثبت ملاصدرا رو از تلوزیون دیدم. با خودم گفتم که ممکنه افراد دیگری هم دچار این مشکل بشن و بهتره این موضوع رو بگم شاید بتونه آگاهی بده.
پیشنهاد شخصی من اینه که تا جایی که می تونید خودتون کارهای ثبت شرکت رو انجام بدید.

خیلی ممنون از اطلاع رسانی.
البته باید بگم تجربه آدم ها متفاوت هست شاید همه شرکت های ثبتی یک جور نباشن بهتر هست که قبل از انجام ثبت شرکت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])خوب تحقیق کرد. من دیدم بعضی از این شرکت ها شخصی که قرار داد مینویسه رو میفرستند دفتر شما .
چون کاری هست که مراحل کاری زیادی داره مشکلات هم زیاد داره.