PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار جهت تغییر دادم کدک صدای فایل mkv

pmax
07-01-2010, 19:08
سلام دوستان

من یک فیلم full hd دارم که فرمتش mkv هست اما کدک صداش توسط تلوزیونم b690 samsung ساپورت نمیشه . از طریق usb تلوزیون دارم اجراش می کنم . تصویرش اجرا میشه اما صداش قطعه

نرم افزاری هست که بدون افت کیفیت تصویر 1080p بتونه کدک صدا رو تغییر بده به مثلا AC3 تا تلوزیونم بتونه پخشش کنه ؟

با سپاس

Guts
07-01-2010, 20:54
هستش دردسر داره دوباره باید Encode کنی، Encode کردن 1080p هم زمان زیادی میبره. برنامه هم یه برنامه برای Encoding پیدا کن یا تبدیل فرمت فیلم‌ها پیدا کن بگردی زیاده.

Mahdi_Moosavi
07-01-2010, 21:42
همانطور که اشاره شد کانورت اینگونه فیلم ها طول میکشه . مشکل پخش نشدن صدا رو هم من داشتم ..

تو این مواقع تنها راه همون کانورت به یه فرمت درست و حسابی می مونه .. من با نرم افزار Xilisoft Video Converter Ultimate تبدیل می کنم ..

پروفایلی که برای فیلم های Full HD استفاده می کنم اینه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته Frame Rate رو همیشه سعی کن مثل ویدئو source باشه .

اگه ویدئو source ی که داری با فرمت MKV باشه، متاسفانه هیچ جوره Multithread کار نمیکنه ..

رو سیستم من ( E5200@3500Mhz ) هر 1 ساعت ویدئو حدودا 1.5 ساعت تبدیلش طول می کشه . ضمنا در این حالت هر 1 ساعت فییلم تبدیل شده 5 گیگ حجمش میشه !

یه اسکرین شات از فیلم Lord Of The Rings 3 که سورسش MKV بود و با همون روش بالا تبدیل کردم رو برات ضمیمه کردم .

سوالی بود در خدمتم .

pmax
07-01-2010, 23:51
چقدر وحشتناک !

ممنون از هردو .
راستش من مشکل رو توی فاروم های انگلیسی زبان سرچ کردم . دیدم این مشکل صدا ( audio codec not supported ) در تلوزیونها یکم شایع هست و بعدش هم دیدم که دو تا نرم افزار معرفی شده به اسمهای
popcorn MKV audio converter
EZmkvDTStoAC3v.8
که گفتن به راحتی با اینها کدک صدا رو به AC3 تغییر دادند و تلوزیون موفق به اجرای صدا شده و ...
انقدر از این دو نرم افزار به خوبی و خوشی یاد شده بود که من هر دوش رو دانلود کردم ( حجمی هم نداشتند . یکیش 1.7 مگ و یکیش 900 کیلوبایت ! )
بعد که اجراشون کردم متوجه شدم یک چیزایی رو باید دانلود کنن و گذاشتم دانلود بشه و ...
خلاصه از ساعت 6 عصر تا همین الان دارم باهاشون ور می رم اما دریغ از کانورت 1 ثانیه از فیلم !
یا من خیلی خنگم
یا اونا خیلی باهوشن
یا ...
نمیشه که انقدر از یوزرفرندلی بودن و راحت بودن این نرم افزارها صحبت بشه و آخرشم من توی گل گیر کنم !

کار که من کردم
این بود که این نرم افزار رو دانلود کردم
Bigasoft MKV Converter 1.7.7.3628
فیلم رو هم به MP4 تبدیل کردم اما رزولوشن حداکثر تا HD ارتقاء پیدا می کرد و منم گذاشتمش روی 720P
الان فیلم اجرا میشه اما خب فیلم اصلی فول اچ دی بود .

حالا شما دوستان
مثلا این تاپیک زیر رو ببنید و ببینید این بابا چجوری با یک نرم افزار 900 کیلوبایتی میگه خیلی راحت میشه کدک صدا رو عوض کرد !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر سر در اوردید لطفا منم درجریان بذارید

pmax
08-01-2010, 10:40
هووورااااااااااااااا

دوستان بلاخره تونستم با popcorn MKV audio converter کار کنم
با کامپیوتر من که خاک ذغالی هم هست ( amd64 x2 +3800 ) فقط 25 دقیقه طول کشید . جالبیش اینه که به کیفیت تصویر هم اصلا دست نزد و همون 1080p باقی موند . فقط کدک صدا رو از dts رو به AC3 تبدیل کرد و الان تلوزیون هم تونست صدای این فیلم رو پخش کنه .
مهمتر از اینکه به کدک صدا در زمان نسبتا کمی تغییر کرد برام جالبه که به کیفیت تصویر دست نزده
فایل همون فرمت mkv رو داره فقط حجمش از 3 گیگ و پانصد و خورده ای شده 3 گیگ و هشتصد و خورده ای ( 300 مگ بیشتر )

برای استفاده صحیح از آپشنهای این نرم افزار بهتره لینک زیر رو ببینید

امیدوارم به کارتون بیاد
ممنون از همگی

pmax
08-01-2010, 19:44
+ اصلاح کنم که کدک صدای یکساعت و هشت دقیقه فیلم full HD طی زمان 25 دقیقه کانورت شد .
یکجور نوشتم انگار همه ی فیلمها رو با هر تایمی توی 25 دقیقه کانورت می کنه !

SuffEr
13-01-2010, 16:06
هه هه .
نرم افزار بهتري براي انجام اين كار :

اگه فرمت تصوير رو تو output تغيير نديد و فقط فرمت صداي output ‌رو به mp3 عوض كنيد اونوقت تصوير دست نميخوره و فقط فرمت صدا عوض ميشه . من يه فيلم بلوري رو تو 10 دقيقه تبديل كردم.(core 2 due E8400). فكركنم از اون نرم افزار معرفي شده بهتر باشه .
تا يادم نرفته، لينك دانلود+كرك:

پسورد :

NaKhoda BiBaK
13-01-2010, 23:00
مرسی دوست عزیز !

farhadtehrani1
15-01-2010, 23:40
منم امتحان کردم

ommolfesad
17-02-2010, 10:59
این جا میدونم جاش نیست ولی حالا :31:
کامپیوتر من 12 دقیقه انجام داد هم صدا و هم تصویر بلوری
Amd 3x 710 3200m.h
ram 4gig bus 1066
hard max buffer 16m
مخلصیم :46:

pedramakaay
20-02-2010, 20:41
هووورااااااااااااااا

دوستان بلاخره تونستم با popcorn MKV audio converter کار کنم
با کامپیوتر من که خاک ذغالی هم هست ( amd64 x2 +3800 ) فقط 25 دقیقه طول کشید . جالبیش اینه که به کیفیت تصویر هم اصلا دست نزد و همون 1080p باقی موند . فقط کدک صدا رو از dts رو به AC3 تبدیل کرد و الان تلوزیون هم تونست صدای این فیلم رو پخش کنه .
مهمتر از اینکه به کدک صدا در زمان نسبتا کمی تغییر کرد برام جالبه که به کیفیت تصویر دست نزده
فایل همون فرمت mkv رو داره فقط حجمش از 3 گیگ و پانصد و خورده ای شده 3 گیگ و هشتصد و خورده ای ( 300 مگ بیشتر )

برای استفاده صحیح از آپشنهای این نرم افزار بهتره لینک زیر رو ببینید

امیدوارم به کارتون بیاد
ممنون از همگی

دمت گرم داداش...این برنامه عالی بود....برا منم جواب داد:11:

Violation
25-04-2010, 11:17
با سلام به همه دوستان
می خواستم بدونم آیا با آپدیت کردن Samsung B690 می شه مشکل DTS Codec رو حل کرد ؟
ممنون