PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیر کردن اینترنت بین pc و لبتاپ

emgjey
06-01-2010, 00:39
با سلام
من میخوام از pc که اینترنت ADSL داره به لپتاپ اینترنت بدم. مودمم دو تا خروجی usb و lan داره
اول میخواستم بدونم آیا میتونم با usb به کامپیوتر و با lan به لپتاپ اینترنت بدم؟
بعد اینکه آیا همون ip هایی که تو pc دادم رو عینا باید برای لپتاپ وارد کنم؟
مثلا تنظیمات در pc به صورت زیره. برای لپتاپ هم همین اعداد رو باید وارد کنم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه تنظیمات دیگه ای هم داره خواهشاً بگید

kourosh_sos
06-01-2010, 00:50
دوست عزيز بهتره مودمت رو به PC از ظريق پورت lan وصل كني و بعد از طريق usb به لپتاب كه البته اكه لپتاب رو با usb وصل كردي بايد درايور مودمت رو رو لپتاب نصب كني و تو تنظيمات لپتاب IP رو 192.168.1.3 وارد كني بعد از داخل PC كانكشنت اگر روي حالت brige باشه رو share كني ولي در اين حالت اگر ميخواي از اينترنت لپتاب استفاده كني بايد PC هم روشن باشه كه من پيشنهاد ميكنم براي تو تنظيمات مودمت و اون رو در حالت PPOP قرار بدي تا ديگه نياز نباشه PC هم روشن بزاري براي تنظيم كردن مودمت 192.168.1.254 اين چيزي كه خودت تو gateway زدي رو تو internet explorer بزن و براي راهنمايي بيشتر ميتوني به ساپورت سرويست زنگ بزني تا بهتر راهنماييت كنن

emgjey
06-01-2010, 01:01
دوست عزيز بهتره مودمت رو به PC از ظريق پورت lan وصل كني و بعد از طريق usb به لپتاب كه البته اكه لپتاب رو با usb وصل كردي بايد درايور مودمت رو رو لپتاب نصب كني و تو تنظيمات لپتاب IP رو 192.168.1.3 وارد كني بعد از داخل PC كانكشنت اگر روي حالت brige باشه رو share كني ولي در اين حالت اگر ميخواي از اينترنت لپتاب استفاده كني بايد PC هم روشن باشه كه من پيشنهاد ميكنم براي تو تنظيمات مودمت و اون رو در حالت PPOP قرار بدي تا ديگه نياز نباشه PC هم روشن بزاري براي تنظيم كردن مودمت 192.168.1.254 اين چيزي كه خودت تو gateway زدي رو تو internet explorer بزن و براي راهنمايي بيشتر ميتوني به ساپورت سرويست زنگ بزني تا بهتر راهنماييت كنن
ولی من میخوام که pc با usb وصل بشه و لپتاپ با lan
مگه فرقی هم داره؟
آیا منظورتون اینه که در شکل زیر bridge رو به PPPoE/PPPoA تغییر بدم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsan_wwe
06-01-2010, 01:17
منظورش همينه فرقي هم نمي كنه خيالت راهت اشتباه تايپي بود

kourosh_sos
06-01-2010, 01:23
فرق اينكه ميگم PC رو به Lan و لپتاب رو به USB اينكه سرعت Lan بيشتر از USB هستش مخصوصا موقعي كه كارت شبكه مستقل ( غير آنبرد داشته باشي) حالا مشكلت تو اين مورد چيه؟
در مورد اون تصويري كه گذاشتي اگر دوست نداري موقعي كه با اينترنت لپتاپ كار ميكني PC روشن باشه Config مودمت رو PPPOE كن ولي اگه با اين مورد مشكل نداري بزا رو همين حالت Bridge Mode باشه فقط كانكشنت رو از PC شير كن

emgjey
06-01-2010, 01:28
چون لپتاپ نمیخوام کنار pc باشه و سیم usb به اون اندازه ندارم

ChaoticHead
06-01-2010, 10:48
با سلام
من میخوام از pc که اینترنت ADSL داره به لپتاپ اینترنت بدم. مودمم دو تا خروجی usb و lan داره
اول میخواستم بدونم آیا میتونم با usb به کامپیوتر و با lan به لپتاپ اینترنت بدم؟
بعد اینکه آیا همون ip هایی که تو pc دادم رو عینا باید برای لپتاپ وارد کنم؟
مثلا تنظیمات در pc به صورت زیره. برای لپتاپ هم همین اعداد رو باید وارد کنم؟

اگه تنظیمات دیگه ای هم داره خواهشاً بگید

بله می تونین همزمان از دو پورت استفاده کنین به شرطی که bridge را به pppoe تغییر بدین، فرقی هم نمی کنه کدوم با usb وصل بشه، فقط باید دقت کنین که هر کدوم را با هر پورتی وصل کردین تنظیماتش را توی local area connection مربوط به اون پورت انجام بدین. در مورد ip ها هم اگه توی setup مودم گزینه dhcp را فعال کنین دیگه نیازی به تنظیم ip در هیچ دستگاهی نیست و باید همه را روی automatic بزارین. ولی اگه dhcp فعال نباشه ، با توجه به ip هایی که دادین کافیه خط اول را 192.168.1.3 وارد کنین و بقیه را عینا تکرار کنین.

kourosh_sos
06-01-2010, 11:11
چون لپتاپ نمیخوام کنار pc باشه و سیم usb به اون اندازه ندارم

دوست عزيز براي اينكه بتوني از كابل USB با متراژ بالا استفاده كني ميتوني از كابلهاي افزايش طول يا sheild cable استفاده كني

Reza Razor
06-01-2010, 12:50
من قبلا در این مورد یه سوال کردم و طبق اکثر مواقع در p30world کسی زحمت جواب دادنش رو نکشید
من میخوام adsl ای که دارم رو با موبایل و لپتاپ بصورت وایرلس share کنم
یه اکسس پوینت وایرلس دارم که دیگه ازش استفاده نمیکنم و میخوام ازش برای شیر کردن اینترنت استفاده کنم
کسی راهنمایی میکنه چطوری
وقتی adsl رو با usb به کامپیوتر و اکسس پویینت رو به لن کامپیوتر وصل میکنم بعد با مویایل بهش کانکت میشم میگه no getaway !
روشش رو توضیح میدین؟

ChaoticHead
06-01-2010, 13:57
من قبلا در این مورد یه سوال کردم و طبق اکثر مواقع در p30world کسی زحمت جواب دادنش رو نکشید
من میخوام adsl ای که دارم رو با موبایل و لپتاپ بصورت وایرلس share کنم
یه اکسس پوینت وایرلس دارم که دیگه ازش استفاده نمیکنم و میخوام ازش برای شیر کردن اینترنت استفاده کنم
کسی راهنمایی میکنه چطوری
وقتی adsl رو با usb به کامپیوتر و اکسس پویینت رو به لن کامپیوتر وصل میکنم بعد با مویایل بهش کانکت میشم میگه no getaway !
روشش رو توضیح میدین؟
اگه کسی جواب سوالتونو بدونه بهتون جواب می ده (که البته اختیاری و داوطلبانه هست!)
من نمی دونم مدل access point شما چیه و روتر داره یا نه ولی احتمالا باید access point را با پورت lan به مودمتون بزنین وکانکشن مودمتون هم pppoe باشه. بعدش هم باید توی کانفیگ مودمتون گزینه dhcp را فعال کنین تا به همه دستگاهها ip اتوماتیک بده یا اینکه تنظیمات tcp/ip را برای همه دستگاهها انجام بدین.

Reza Razor
06-01-2010, 17:48
یکم بیشتر توضیح میدین
من الان کانکشنی که باهاش به adsl کانکت میشم --- هست
برای Local Area Connection مودمم یه سری ip دارم
حالا که اکسس پویینت رو با لن وصل کردم یه Local Area Connection اضافه شده
زیاد توی این زمینه تجربه ندارم بیشتر راهنمایی میکنین
درضمن میندوزم هم 7 هست!

emgjey
06-01-2010, 17:53
دوست عزيز براي اينكه بتوني از كابل USB با متراژ بالا استفاده كني ميتوني از كابلهاي افزايش طول يا sheild cable استفاده كني
من یه مشکل دیگه هم دارم
اینکه ویندوز لپتاپم 7 هست و مودمم رو نمیشناسه
کسی نمیدونه driver شو از کجا میتونم پیدا کنم.

از همه دوستانی هم که کمک کردن تشکر میکنم
مشکلم حل شد

ChaoticHead
06-01-2010, 18:01
یکم بیشتر توضیح میدین
من الان کانکشنی که باهاش به adsl کانکت میشم --- هست
برای Local Area Connection مودمم یه سری ip دارم
حالا که اکسس پویینت رو با لن وصل کردم یه Local Area Connection اضافه شده
زیاد توی این زمینه تجربه ندارم بیشتر راهنمایی میکنین
درضمن میندوزم هم 7 هست!
مدل اکسس پوینتتون چیه؟ مدل مودمتون چیه؟ اون ip ها چیه؟ کامپبوتر با اونها راحت کانکت می شه؟

من یه مشکل دیگه هم دارم
اینکه ویندوز لپتاپم 7 هست و مودمم رو نمیشناسه
کسی نمیدونه driver شو از کجا میتونم پیدا کنم.

از همه دوستانی هم که کمک کردن تشکر میکنم
مشکلم حل شد
اگه با lan وصل کنین ازتون driver نمی خواد. البته درایور برای 7 هم فعلا بعیده بتونین پیدا کنین مگر اینکه مودمتون رسما 7 ساپورت باشه.

Reza Razor
06-01-2010, 18:34
[مدل اکسس پوینتتون چیه؟ مدل مودمتون چیه؟ اون ip ها چیه؟ کامپبوتر با اونها راحت کانکت می شه؟مدل اکسس پویینتم Alfa Network AWAP608H هست.
چون Repeater داره هم بعنوان Client عمل میکنه هم Access Point.
یه ورودی لن هم داره.

مدل مودمم TP-LINK 8811 هست که یه پورت لن و یه پورت USB داره.

IP هایی که بهم دادن اینان:
IP Address: 10.87.48.73
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 10.87.48.1

مشکلی هم برای کانکت شدن ندارم
کانکشنم هم V - P - N هست

emgjey
06-01-2010, 23:55
دوستان یه سوال دیگه
میخواستم بدونم چجوری میتونم تنظیم کنم که هر کدوم از کامپیوترا چقدر از پهنا رو استفاده کنن؟
الان سرعتی یکی خیلی پایینه و سرعت اونیکی بالا
اگه نرم افزاری چیزی داره لطفاً بگید

undertaker_ss
07-01-2010, 01:02
دوستان یه سوال دیگه
میخواستم بدونم چجوری میتونم تنظیم کنم که هر کدوم از کامپیوترا چقدر از پهنا رو استفاده کنن؟

نرم افزار که خیلی هست یکیش netlimiter

ChaoticHead
07-01-2010, 09:12
مدل اکسس پویینتم Alfa Network AWAP608H هست.
چون Repeater داره هم بعنوان Client عمل میکنه هم Access Point.
یه ورودی لن هم داره.

مدل مودمم TP-LINK 8811 هست که یه پورت لن و یه پورت USB داره.

IP هایی که بهم دادن اینان:
IP Address: 10.87.48.73
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 10.87.48.1

مشکلی هم برای کانکت شدن ندارم
کانکشنم هم V - P - N هست

من نتونستم دفترچه اکسس پوینتتونو پیدا کنم، خودتون هم دفترچشو ندارین؟ بطور عمومی شما اول اکسس پوینت را factory reset می کنین(چون قبلا استفاده شده) و به کامپیوتر می زنین و از طریق اینترنت اکسپلورر وارد config اکسس پوینت می شین و تنظیمات امنیتی وایرلس بعلاوه ip روی شبکه را بهش می دین (که باید توی محدوده ip مودمتون باشه). بعد اکسس پوینت را از کامپیوتر جدا می کنین و به پورت لن مودمتون می زنین، مودم ر هم با usb به کامپیوتر می زنین و کانکت می شین. دستگاههای بیسیمی هم که به اکسس پوینت وصل می شن باید بتونن تنظیمات ip را بطور خودکار از اکسس پوینت دریافت کنن که این یا بوسیله dhcp مودمتون انجام می شه یا dhcp اکسس پوینت.

kourosh_sos
07-01-2010, 17:28
دوستان یه سوال دیگه

دوست عزيز سرعت كدوم يك از كامپيوتر ها پائين اومده اوني كه با USB ست كردي يا اوني كه با Lan ؟
ببين روي كامپيوتري كه اينترنت رو شير كردي دانلود منيجر نصب كردي اگر جوابت بله هست دانلود منيجر رو پاك كن از برنامه هاي بهينه سازي سرعت اينترنت استفاده كن و مرورگرت رو به يكي از مرورگرهاي پرسرعت مثله فايرفاكس يا اپرا ارتقاء بده در ضمن تمام اتوآپديت هاي برنامه رو غيرفعال كن

emgjey
07-01-2010, 19:02
دوست عزيز سرعت كدوم يك از كامپيوتر ها پائين اومده اوني كه با USB ست كردي يا اوني كه با Lan ؟
ببين روي كامپيوتري كه اينترنت رو شير كردي دانلود منيجر نصب كردي اگر جوابت بله هست دانلود منيجر رو پاك كن از برنامه هاي بهينه سازي سرعت اينترنت استفاده كن و مرورگرت رو به يكي از مرورگرهاي پرسرعت مثله فايرفاكس يا اپرا ارتقاء بده در ضمن تمام اتوآپديت هاي برنامه رو غيرفعال كن
سرعت اونی که با usb وصله پایین اومده
idm هم نصبه و متاسفانه لازمش دارم
این netlimitter که دوستمون معرفی کرد فک کنم به درد بخوره
فقط این رو 7 هم کار میکنه؟

kourosh_sos
07-01-2010, 21:20
دوست عزيز يادته بهت گفتم اگه با USB ست كني سرعت پائين مياد ديگر دوستان گفتن فرقي نميكنه؟ حالا مشكلي نيست شما IDM رو حتما بايد پاك كني و از يه مرورگر كه خودش قابليت دانلود منيجر داره استفاده كني بهترين گزينه فايرفاكس و اپرا هست در مورد اين برنامه هم بايد بگم كه بنده باهاش كار نكردم ولي شما اين كارايي كه گفتم رو انجام بده مشكلت حله

emgjey
07-01-2010, 22:55
دوست عزيز يادته بهت گفتم اگه با USB ست كني سرعت پائين مياد ديگر دوستان گفتن فرقي نميكنه؟ حالا مشكلي نيست شما IDM رو حتما بايد پاك كني و از يه مرورگر كه خودش قابليت دانلود منيجر داره استفاده كني بهترين گزينه فايرفاكس و اپرا هست در مورد اين برنامه هم بايد بگم كه بنده باهاش كار نكردم ولي شما اين كارايي كه گفتم رو انجام بده مشكلت حله
بله شما درست فرمودین
این برنامه خیلی خوبه
ولی متاسفانه تو 7 کار نمیکنه
دوستان نسخه 7 این برنامه رو سراغ ندارن؟

kourosh_sos
07-01-2010, 23:09
شما ميتوني قابليتي به سون به نام XP Mode اضافه كنيد كه برنامه هايي كه در محيطهاي قبل از سون كار ميكردن رو در محيط سون اجرا كنيد براي فعال كردن اين قابليت تو گوگل سرچ بفرمائيد

amir3852
27-01-2010, 09:17
با سلام به دوستان
من توي صد تا فروم اين سئوال رو پرسيدم و متأسفانه تا حالا كسي جواب منو نداده
من يك TP-LINK 8811 با دو پورت دارم
پورت Lan رو به PC وصل كردم و به راحتي اينترنت دارم ولي يك ماهه دارم سر و كله ميزنم بتونم روي لپ تاپ با USB اينترنت داشته باشم نميشه هر كاري بگين كردم حتي درايور رو نصب كردم تنظيمات مودم براي پارس آنلاين و دقيق تنظيم شده و مشكلي هم نداره يعني PPPoe و جالب اينجاست كه اولش وقتي USB‌رو وصل ميكردم دو تا آيكون شبكه ميومد پائين الان يك دونه اومده و وقتي USB رو وصل ميكنم ديگه نمياد به فكرم افتاد ويندوز رو عوض كنم .
قبلش يك كارت LAN گذاشتم تا مثل قديما ازش يك Bridge‌بسازم و بدمش به نوت بوكم ولي باز هم نشد IP ها رو ست كردم باز هم نشد.
خواهشا يكي پيدا بشه وارد و استا باشه و كمك كنه خدايي ممنونش هستيم
گرفتاري شديما
با تشكر از همه دوستان

undertaker_ss
28-01-2010, 19:22
با سلام به دوستان
من توي صد تا فروم اين سئوال رو پرسيدم و متأسفانه تا حالا كسي جواب منو نداده
من يك TP-LINK 8811 با دو پورت دارم
پورت Lan رو به PC وصل كردم و به راحتي اينترنت دارم ولي يك ماهه دارم سر و كله ميزنم بتونم روي لپ تاپ با USB اينترنت داشته باشم نميشه هر كاري بگين كردم حتي درايور رو نصب كردم تنظيمات مودم براي پارس آنلاين و دقيق تنظيم شده و مشكلي هم نداره يعني PPPoe و جالب اينجاست كه اولش وقتي USB‌رو وصل ميكردم دو تا آيكون شبكه ميومد پائين الان يك دونه اومده و وقتي USB رو وصل ميكنم ديگه نمياد به فكرم افتاد ويندوز رو عوض كنم .
قبلش يك كارت LAN گذاشتم تا مثل قديما ازش يك Bridge‌بسازم و بدمش به نوت بوكم ولي باز هم نشد IP ها رو ست كردم باز هم نشد.
خواهشا يكي پيدا بشه وارد و استا باشه و كمك كنه خدايي ممنونش هستيم
گرفتاري شديما
با تشكر از همه دوستان

خب یه بار از اول تنظیمات رو چک میکنیم
الان مودمتون PPPOE هست؟
درایور مودم روی لپ تاپ نصبه؟
تنظیمات ip چطوره؟