PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ■ لغت‌نامه دهخدا

***Spring***
04-01-2010, 12:41
لغت‌نامه دهخدا

روایت سوم ( ورژن سوم )

لغت نامه بزرگ دهخداکه در 16 جلد به چاپ رسیده ‌است ، شامل شرح و معنی واژگان آثار ادبی و تاریخی زبان فارسی است. لغت‌نامه بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اثر دهخدا است و بیش از چهل سال از وقت دهخدا صرف آن شد. لغت‌نامه معانی و تفسیرات و شروح تاریخی بسیاری از واژه‌های عربی را نیز داراست. لغت‌نامه بزرگ دهخدا تقریباً شامل همه واژگان زبان فارسی با معنای دقیق و اشعار و اطلاعاتی درباره آنهاست. «لغت‌نامه» دهخدا حاصل بیش از چهل سال کار او بر روی این اثر می‌باشد.

این کتاب در بیست و شش هزار و چهار صد و هفتاد و پنج صفحه سه ستونی به قطع رحلی با تعداد شش هزار دوره، امروز در دسترس فارسی زبانان است. این لوح فشرده طرحی است تازه برای استفاده آسان از لغت نامه دهخدا به عنوان یکی از نفیس ترین آثار علمی در زبان و ادب فارسی که گنجینه جامع و منحصر به فرد لغت و ادب فارسی را در قالبی زیبا و موزون با ابزارهای پژوهشی متنوع به علاقمندان و دوستداران فرهنگ و ادب فارسی عرضه کرده است .

امکانات کلی لوح فشرده لغت نامه دهخدا - روایت سوم : - جستجو در عناوین لغت نامه شامل 343466 مدخل - جستجوی هوشمند در فهرست مدخل ها ( wildcard search ) - جستجوی لغت فارسی یا اروپایی در پانویس ها - جستجوی لغت در متن معانی مدخل ها - جستجوی ترکیبی در متن لغت نامه ، شواهد و پانویس ها - جستجوی یک عبارت در متن کامل یک لغت نامه - ارائه طومار الفبایی ترکیب ها و امکان جستجو در آن - ارائه طومار الفبایی امثال و امکان جستجو در آنها - جداسازی مدخل ها بر اساس تعداد شاهد - ارائه متن مقدمه جامع لغت نامه - گفتار توضیحی درباره لغت نامه با صدای روان شاد علامه دهخدا - قطعاتی از موسیقی ایرانی - اجرای برنامه تحت ویندوزهای 95,98,2000,ME,XP امکانات ویژه در محدوده معنی یک مدخل : - جستجوی یک لغت خاص - جستجوی شاهدها ، ترکیب ها ، امثال و معانی دیگر ( ارکان لغت ) - تفکیک شاهدها ، ترکیب ها ، امثال و معانی دیگر به وسیله رنگ - دسترسی هم زمان به پانویس ها - چاپ تمامی و یا قسمتی از معنی یا پانویس

امکانات جانبی برنامه تهیه فیش از متن لغت نامه و یا ایجاد فیش مستقل درج اطلاعات در فیش با استاندارد فارسی یونی کد استفاده هم زمان از دیگر برنامه های تحت ویندوز انتقال تمامی و یا بخشی از متن لغت نامه به دیگر برنامه های نشر رومیزی با رعایت استاندارد فارسی یونی کد دسترسی هم زمان به معنی واژه انتخاب شده در دیگر متون فارسی بر اساس استاندارد یونی کد

راهنمای نصب:

- پس از دانلود فایلها را از حالت فشرده خارج کنید و با استفاده از نرم افزار Nero/Clone CD ایمیج سی دي را روی یک سی دی خام ضبط کنید. همچنین میتوانید فایل ایمیج را درون یک سی دی رام مجازی(با استفاده از برنامه virtual CD) بارگذاری کنید و اقدام به نصب نرم افزار کنید.

- در هنگام نصب آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید برنامه نصب ممکن است به عنوان ویروس شناخته شود و نرم افزار کامل نصب نشود! در صورتی که در هنگام اجرا نرم افزار با پیغام خطا مواجه شدید فایل Setup.exe را از مسیر X:setupSETUP BDE V2 نصب کنید.

حجم : 607 مگابایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mirror

.

mostafait
22-08-2010, 14:13
لینک این نرم افزار در هاستینگی به غیر از راپید شیر ندارید؟!

france
22-08-2010, 15:20
لینک این نرم افزار در هاستینگی به غیر از راپید شیر ندارید؟!

با سلام

از تورنت استفاده کنید:

دانلود لغتنامه دهخدا

درود دوست عزيز . قبل هر چيزي 2 تا فايل توي فايل زيپ شده براتون فرستادم. ميتوانيد آنها را دانلود كنيد هم اينكه مسير دانلود آنها را برايتان شرح داده ام

شما براي دانلود از سايت مذكور (torrent)

1- بايد نرم افزار دانلودشو داشته باشيد بدين منظور به آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رفته و فايل آن را دريافت كنيد.

2- صفحه اي كه لينكش را برايتان گذاشته بودم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بايد گزينه Download Torrent را كليك كنيد كه دانلود شود. اين حجمش پايينه و من اينو هم براتون براي راحتي كار فرستادم (فايل 2 كه حجمش كمتره)

3- روي همون چيزي كه دانلود كردين (فايل 2 كه حجمش كمه) 2 بار كليك كنين خودش شروع ميكنه به دانلود

موفق باشید

rahnemoun
24-08-2010, 19:11
بعد از نصب، وقتی می خوام اجراش کنم درخواست کد میده که همون کدی که تو CD هست رو بهش میدم ولی ایراد میگیره!!!

naderfar
17-09-2010, 08:38
با سلام
آیا این فرهنگ لغت توی ویندوز 7 بدونه مشکله؟
من یدونه داشتم که حروفو توی نرم افزار قاطی نشون میداد

با تشکر

***Spring***
17-09-2010, 15:41
با سلام
آیا این فرهنگ لغت توی ویندوز 7 بدونه مشکله؟
من یدونه داشتم که حروفو توی نرم افزار قاطی نشون میداد

با تشکر

سلام ...

نمیدونم ...

از دوستان در تالار پایین و زیر مجموعه اون سوال بفرمایید ... موفق باشید ...

بحث های نرم افزاری و سیستم عامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ===> ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alirezaghanbari
17-09-2010, 16:59
سلام. این برنامه ازون آنلاینش کامل تره؟

water_lily_2012
17-09-2010, 17:29
مدت ها بود برادرم دنبال این برنامه می گشت

Strange Only
18-09-2010, 13:44
بدشناسی اینه که با این اینترنت پر سرعت و فوق العاده من نمی شه دانلودش کرد (دایال آپ)

One Mania
18-09-2010, 14:06
من هم نیاز دارم ولی نمی تونم دانلود کنم
ترجیح می دم بخرم

TeachMe
24-12-2010, 00:05
دوست عزیز سپاس گزارم به خاطر این پست من خیلی دنبال این گشتم خداوند در دو گیتی دستت رو بگیره. بازم از این کارا بکن داداش .هنوز امتحان نکردم اما امید وارم جواب بده و لینکا سالم باشه ..خلاصه اگه لینکا سالم بودن تشکرات بعدی ما در راه هستن.

HITB0Y
24-12-2010, 00:59
دوستانی که به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارن از نسخه آنلاین استفاده کنن:

tommy vercetti
24-12-2010, 01:00
دوست عزیز این سایت که هیتلره.

TeachMe
24-12-2010, 01:08
اونی که هیتلر شده !! loghatnaameh.com هست ...اما از این آدرسا میشه استفاده کرد..به نقل از خود سایتش

بگذرد این روزگار تلخ تر از زَهر بار دگر روزگار چون شکر آید
در نهایت تاسف، تیغ هیتلرینگ!! تارگاه لغت نامه را نواخته است و کاربران ایرانی مقیم وطن را در دسترسی به امکانات این تارگاه دچار مشکل نموده است.

برای دفع این بلیه، کاربران می توانند از نشانی های اینترنتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنند که خوشبختانه در فرآیند قطع دسترسی هم وطنان مقیم ایران! از قلم افتاده اند.

Behnia2
01-01-2011, 17:46
این نشانی ِ درست است:

Behnia2
01-01-2011, 17:59
هرآینه آن "ویرایش سوم" هم که در بالا گذاشته شده، یک "اسب ترویا" تویِ رایانه یِ شما سوار می کند! هرکس که اون برنامه را درست کرده، آدم نامردی بوده است! روی ویندوز هفت هم کار نمیکند و دستگاه را بهم می ریزد!
"اسب ترویا" هم درست توی exe. کار گذاشته شده!

خرید ویرایش چهارم«روایت چهارم» که گران نیست و تنها پانزده هزار تومان است که دست کم روی ویندوز هفت هم کار می کند. و یاری هم به دانشگاه و بنیاد دهخدا می باشد.

naderfar
01-01-2011, 19:23
کسی از دوستان روایت چهارمشو خریده؟

تو سون جواب میده؟

برنامه اورجینالشو رو چندتا کامپیوتر میشه نصب کرد؟

Behnia2
01-01-2011, 20:38
اگر نشانی ِ بالا کار نکرد، با این نشانی می توانید به پایگاه دهخدا بروید:

Behnia2
01-01-2011, 20:46
کسی از دوستان روایت چهارمشو خریده؟

تو سون جواب میده؟

برنامه اورجینالشو رو چندتا کامپیوتر میشه نصب کرد؟

من خودم دارم با آن کار می کنم:40:

روی همه ی ِ سامانه های»سیستم های« ویندوس کار می کند. می توان روی چند رایانه هم سوار نمود، هرآینه باید خود سی دی را گذاشت توی راه انداز»درایور« پس از آغاز به کار می توان آنرا درآورد و به کار با برنامه ادامه داد!

TeachMe
26-01-2011, 02:05
سلام من میخوام این فایل هارو دانلود کنم این هفت تای بالارو یا پایینی ها رو ؟Miror یعنی چی ؟ فایلای پایینی هم مورد نیاز هستن ؟
و دوست عزیز لطفا در مورد این ایمیجی که گفتین یه کوچولو هم توضیح بدین من مشتاق نصب این گوهر گرانقدر هستم .واقعا درود به تو .

***Spring***
26-01-2011, 14:34
سلام من میخوام این فایل هارو دانلود کنم این هفت تای بالارو یا پایینی ها رو ؟Miror یعنی چی ؟ فایلای پایینی هم مورد نیاز هستن ؟
و دوست عزیز لطفا در مورد این ایمیجی که گفتین یه کوچولو هم توضیح بدین من مشتاق نصب این گوهر گرانقدر هستم .واقعا درود به تو .

سلام ...

Miror یعنی آیینه ، آیینه ای و به معنی لینکهای کمکی و آیینه ای هستش ... از همون لینکهای اول میتونید دانلود بفرمایید ...
اگه نتونستید از لینکهای سری دوم ( Miror ) استفاده بفرمایید ...

توجه : نوشته های قبلی ( نوشته های بقیه کاربرها و دوستان رو ) توی صفحه های قبل رو اول کامل و با دقت بخونید ...

ورژن چهارم ( ورژن جدید ) این نرم افزار ( لغت‌نامه دهخدا ) هم تولید شده ... میتونید اون رو بخرید ...

لینکهای پایین رو هم ببینید :

سرآغاز / به انجمن های P30world خوش آمدید! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش تمام قسمتهاي مورد نياز براي كاربران در انجمن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Rapidshare / همه چيز در مورد رپيدشير ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

TeachMe
27-01-2011, 13:15
سلام دوست من .این فایل ها رو دانلود کردم اما کل حجمش شد حدود 593 مگا بایت شما گفتین 607 مگ .دوست عزیز ویندوز من سون 7 هست آیا میشه روی 7 نصب کرد این ویرایش رو ؟

***Spring***
27-01-2011, 15:32
سلام دوست من .این فایل ها رو دانلود کردم اما کل حجمش شد حدود 593 مگا بایت شما گفتین 607 مگ .دوست عزیز ویندوز من سون 7 هست آیا میشه روی 7 نصب کرد این ویرایش رو ؟

سلام ...

توی پست قبلی گفتم : توجه : نوشته های قبلی ( نوشته های بقیه کاربرها و دوستان رو ) توی صفحه های قبل رو اول کامل و با دقت بخونید ...

من خودم این فایل رو ندارم ... اون زمان توی نت فایل دانلودش رو پیدا کردم و برای دوستان هم نوشتم ...

در مورد اون چند مگ اختلافی که نوشتید ( 593 تا 607 ) مهم نیست ، معمولآ اشتباه از نویسنده اولی ( توی نت ) پیش میآد ...
صحبت سر کیلوبایت و مگابایت ( تقسیم بر 1024 ) هستش ... که بعضی از دوستان اشتباه مینویسند یعنی بر حسب 1000 ... شما همین الآن 593 رو در 24 ضرب بفرمایید ، میشه حدود 14 مگابایت ، یعنی همون حدود اختلاف بین ( 593 تا 607 ) ...

اگه فایلها رو درست گرفتید ( در زمان دانلود ) و فایل فشرده ، زمان استخراج پیغام Error نداشت ، یعنی فایل درسته ، و اون چند مگابایت اختلاف ، مهم نیست ...

در مورد اجرای این برنامه و ویندوز7 هم به تالار پایین و زیر مجموعه اون سربزنید ... موفق باشید ...

بحث های نرم افزاری و سیستم عامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ===> ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kuhsar
10-03-2011, 22:57
salam motaassefane nemitunam downloadesh konam

dusti55
11-03-2011, 12:37
من خودم دارم با آن کار می کنم:40:

روی همه ی ِ سامانه های»سیستم های« ویندوس کار می کند. می توان روی چند رایانه هم سوار نمود، هرآینه باید خود سی دی را گذاشت توی راه انداز»درایور« پس از آغاز به کار می توان آنرا درآورد و به کار با برنامه ادامه داد!

در مورد ویرایش دوم، با ایمیج و درایو مجازی، کار کردم.

TeachMe
19-03-2011, 13:52
من فایل ها رو کاملا دانلود کردم و ایمیج فایل ها رو روی سی دی قرار دادم اما وقتی سی دی رو در درایو قرار میدم کادر نصب برنامه بالا میاد و گزینه ی نصب رو که میزنی تا زمان نامشخصی این کادر نصب بدون هیچ تغییری روی صفحه میمونه و برنامه نصب نمیشه.

ejbaree
10-04-2011, 21:29
سلام.
من این برنامه رو نصب کردم.
اجرا هم میشه.
اما نود 32 مدام چند تا فایلش رو تروجان و ویروس شناسایی میکنه.
میخواستم بدونم آیا اینها مشکلی ایجاد نمیکنند و با خیال راحت از برنامه استفاده کنم؟

***Spring***
11-04-2011, 15:55
سلام.
من این برنامه رو نصب کردم.
اجرا هم میشه.
اما نود 32 مدام چند تا فایلش رو تروجان و ویروس شناسایی میکنه.
میخواستم بدونم آیا اینها مشکلی ایجاد نمیکنند و با خیال راحت از برنامه استفاده کنم؟

سلام ...

این برنامه ها ( آنتی ويروس ها و نرم افزارهای امنيتی ) بطور پیش فرض ، کــرک ها و بیشتر فایلهای مثل کــرک رو جزو برنامه های مخرب میدونند ... تا الآن که هیچکدوم از یوزرها چیزی درباره ویــروسی و آلوده بودن برنامه نگفتن ... بازم برای اطمینان و راهنمایی بیشتر میتونید از دوستان توی تالار پایین بپرسید ... موفق باشید ...

آنتي ويروس و نرم افزارهاي امنيتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

charmerunco
09-08-2011, 05:44
با سلام من برنامه دهخدا ویرایش دوم آن را در اختیار دارم که محتویات سیدی شامل فولدر:

DATA
FISH_DATA
MUSIC
PICTURE
SETUP
AUTORUN.EXE
AUTORUN.INF
dehkhoda.exe

حال می خواستم استدعا نمایم ضمن مقایسه اجمالی فایل ها اگر ممکن است محتویات نرم افزار دهخدا(ویرایش سوم یا چهارم) به جز پوشه های DATA,MUSIC,PICTURE را برایم در یک فایل زیپ آپلود نمایی(مجموعا کمتر از 10 مگابایت می شود).
با سپاس فراوان
ضمنا برای من امکان خرید یا دانلود ویرایش های دیگر نیست و الا مزاحم نمی شدیم.

dusti55
22-09-2011, 00:45
به درخواست جناب charmerunco

Dehkhoda4
816 KB

up7.--------.com/images/h3dim3jgdiypgw7vrygl.rar

saeed1209
26-02-2012, 03:43
این که کار نمیکنه بعدشم توی سایتای دیگه هم گذاشتنش
مسخره کردین ما رو؟

Arash4484
27-02-2012, 02:00
این که کار نمیکنه بعدشم توی سایتای دیگه هم گذاشتنش
مسخره کردین ما رو؟

اول اینکه کار میکنه . مشکلتون در عدم اجرا رو مشخص کنید.
دوم اینکه تمام برنامه ها علی الخصوص برنامه های حجیم بروال غالب در آپلود سنترها(سایت های مخصوص نگهداری فایل) نت قرار میگیره . بطور مشخص مشکلتون در دانلود رو اعلام کنید.
سوم اینکه اینجا انجمن است و شما ضمن توجه به اینکه نباید بی دلیل طلبکار باشید به معنای انجمن بنقل از لغتنامه دهخدا نظری بکنید و بیان مناسبی اتخاذ کنید:
مجلس و مجمع مردم . گردآمدنگاه مردم در کنکاش و مشورت . جای گردآمدن گروهی برای مشورت در امری بطور موقت یا دایم .
بدان انجمن شد دلی پر سخن
زبان پر ز گفتارهای کهن .

سعید312
27-02-2012, 05:15
لطفا لینک مستقیم دانلود لغت نامه دهخدا را بگذارید

Arash4484
27-02-2012, 22:54
لطفا لینک مستقیم دانلود لغت نامه دهخدا را بگذارید
براتون در مدیافایر که لینکهاش مستقیمه(قابلیت ریزیوم) آپ کردم
درون این فولدر 3 پارت وجود داره که باید دانلودشون کنید و فایلها رو به هم متصل کنید و به سادگی استفاده کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Flyin'Colo
02-03-2012, 19:20
براتون در مدیافایر که لینکهاش مستقیمه(قابلیت ریزیوم) آپ کردم
درون این فولدر 3 پارت وجود داره که باید دانلودشون کنید و فایلها رو به هم متصل کنید و به سادگی استفاده کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fmyfiles.php%23w61v31v7w98sv)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fmyfiles.php%23w61v31v7w98sv)

بسیار ممنون.

با Win7 سازگار است؟

osmaan
04-03-2012, 11:39
دوست عزیز لینکی که دادین میره به ایندکس مدیا فایر

Arash4484
04-03-2012, 12:09
بسیار ممنون.

با Win7 سازگار است؟

در سون 64بیتی ناسازگاره. در 32 تستش نکردم ولی یکی از دوستان با نسخه 32 بیتی آلتیمیت اجراش کرده بود .

دوست عزیز لینکی که دادین میره به ایندکس مدیا فایر

خیر دوست گرامی هدایت میشید به فولدر لینکها...یک شاتم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از صفحه لینکها براتون گذاشتم که واضحه....البته متاسفانه مدیافایر فیل‏تر شده،
که زمانی که فایلها رو آپ کردم هنوز فیل‏تر نبود ...
الان هم میتونید لینکها رو جنریتور کنید و دانلود کنید با امثال این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Flyin'Colo
04-03-2012, 16:18
در سون 64بیتی ناسازگاره. در 32 تستش نکردم ولی یکی از دوستان با نسخه 32 بیتی آلتیمیت اجراش کرده بود .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بسیار ممنون.

آیا ویرایشی جدیدتر از این به بازار آمده که با 7 64 بیتی سازگار باشد؟

Flyin'Colo
05-03-2012, 18:13
خیر دوست گرامی هدایت میشید به فولدر لینکها...یک شاتم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از صفحه لینکها براتون گذاشتم که واضحه....البته متاسفانه مدیافایر فیل‏تر شده،
که زمانی که فایلها رو آپ کردم هنوز فیل‏تر نبود ...
الان هم میتونید لینکها رو جنریتور کنید و دانلود کنید با امثال این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fmediafire.php)

من هم الان امتحان کردم، ولی به index رفتم. فکر می کنم لینک را اشتباه دادید و فقط خودتان به آن دسترسی دارید.

Arash4484
05-03-2012, 18:58
بسیار ممنون.

آیا ویرایشی جدیدتر از این به بازار آمده که با 7 64 بیتی سازگار باشد؟
گویا در بازار هست ولی روی نت هنوز منتشر نشده.(اگر دیدم اطلاع میدم)

من هم الان امتحان کردم، ولی به index رفتم. فکر می کنم لینک را اشتباه دادید و فقط خودتان به آن دسترسی دارید.

شرمنده، فولدر رو عمومی نکرده بودم درست شد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Flyin'Colo
06-03-2012, 00:06
گویا در بازار هست ولی روی نت هنوز منتشر نشده.(اگر دیدم اطلاع میدم)

که اینطور. حتمآ سری به انتشارات دانشگاه تهران می زنم.

شرمنده، فولدر رو عمومی نکرده بودم درست شد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fw61v31v7w98sv)

بسیار ممنون.

- Saman -
09-03-2012, 16:32
من اين لغت نامه رو نصب كردم اما بعد از اجرای نرم افزار اين پيغام خطا رو به من ميده:

An error occurred while attempting to initialize the Borland Database Engine (error $2108)

و نرم افزار اصلا اجرا نميشه ...

كسی از دوستان ميدونه كه برای رفع اين مشكل چه كاری بايد كرد ؟ لطفا راهنمايی كنيد .

پيشا پيش ممنون :)

jriskoo
03-04-2012, 05:15
سلام
ممنون از لینکتون ، اما وقتی می خوام اکسرکتش کنم ازم یه پارت 4 میخواد چکار باید بگنم ؟
مرسی.

jriskoo
03-04-2012, 05:28
جواب میدید؟
خیلی کارم فوری و فوتیه

aliex
03-05-2012, 09:08
سلام دوست عزیز
من این نرم افزارو نصب کردم اما روی لگو میمونه و باز نمیشه ویندوزم هم سون 32 بیتی هست.
کلی وقت گزاشتم برای دانلودش لطفا کمک کنید .
با تشکر

Flyin'Colo
16-06-2012, 14:04
زیاد از نسخه ی جدید راضی نیستم. چند باگ بسیار اذیت کننده و ترکیب نه چندان مطابق طبع و مشکل شدن مسیریابی در برنامه.

ali_1992_10
28-07-2012, 22:24
سایت لغتنامه آنلاین زیر هم خیلی کامله

8-1kel
20-08-2012, 19:49
چطوری میشه فونتشو عوض کرد خیلی افتضاحه

zentex586
02-10-2012, 15:44
با درود

اگر لغت نامه دهخدا در رایانه شما نصب میشه ولی بعضی حروف درست نشان داده نمیشوند یکی از راهکارها این هست:
لغت نامه دهخدا در اصل با WINXP و ویندوزهای قدیمی تر سازگار هست. اگر نمی خواهید کنار Win7 سیستم تون سیستم عامل XP رو نصب کنید و در صورتی که RAM کامپیوتر تون به میزان کافی هست می تونید از روش نصب Windows XP (هر نسخه ای) به صورت مجازی در محیط ویندوز سون استفاده کنید، و سپس لغت نامه دهخدا یا هر برنامه فارسی مشکل دار دیگری رو در این شبیه ساز راه اندازی کنید.

تصویری از اجرای لغت نامه در VPC در ویندوز Seven

من برای راه انداختن این لغت نامه بی نظیر از برنامه شبیه ساز مجازی Microsoft Virtual PC 2007 SP1 روی ویندوز Seven استفاده کردم، برای اینکه مشکل عدم نمایش درست حروف «الف» و «چ» برای من هم پیش اومد. برنامه VPC رو بدون هیچ مشکلی بر روی نسخه Home Premium ویندوز سون نصب کردم. با توجه به اینکه ورژن جدید این نرم افزار (VPC) به گفته مایکروسافت فقط روی نسخه های Professional و Ultimate نصب میشه، در صورتی که مثل من از ویندوز سون Home Premium استفاده می کنید برنامه Microsoft Virtual PC 2007 SP1 برای نصب ویندوز XP در محیط ویندوز Seven برای شما کافی خواهد بود و عملکرد ساده ای هم داره.
اگر هنگام نصب VPC 2007 خطایی در رابطه با عدم تطابق سیستم عامل دریافت کردید اون رو نادیده بگیرید، نه به طور صد در صد ولی به نظر میاد این برنامه بدون هیچ مشکلی با Win7 کار میکنه. پس از نصب برنامه و Restart سیستم از منوی CD برنامه درایوی که در اون CD نصب ویندوز XP قرار داره رو انتخاب کنید و مراحل نصب رو کاملا مثل زمانی که یک ویندوز XP رو از طریق Command Prompt می خواهید نصب کنید ادامه بدید، برای این کار یک درایو مجازی با ظرفیت 8 گیگ درست کردم که برای مورد من مناسب بود ولی در صورتی که برای شما کافی نباشه میشه مقادیر بزرگتر رو انتخاب کرد، همچنین VPC مقدار زیادی از RAM رو اشغال نکرد و تنها به 128MB بسنده نمود.

پس از پایان نصب برنامه حتی می تونید ویژگی های گرافیکی WinXP رو محدود کنید تا برنامه روان تر اجرا بشه. نحوه بالا آمدن و بسته شدن ویندوز دقیقا مثل حالت فیزیکی هست. حالا میشه لغت نامه دهخدا رو نصب کرد و برای این کار دوباره از منوی CD درایو مجازی یا حقیقی لغت نامه رو انتخاب و نصبش کنید. برای حرکت از ویندوز سون به اکس پی و بالعکس هم به سادگی میشه از کلیدهای Alt+M برای کوچک کردن VPC و کلیک دوباره روی محیط اون برای ورود به WinXP استفاده کرد. فشردن صرف کلید Alt هم (البته Alt سمت راست) میتونه راهی در خروج از VPC باشه.

مشخصات سیستمی که برنامه روش نصب شده و به خوبی جواب داده:
MB Biostar 880G
AMD Athlon II X4 630
RAM 2GB DDR3 1333
این یک سیستم متوسط به پایین محسوب میشه و بنابراین این پروسه باید روی اکثر کامپیوترهای دارای مشخصاتی مثل این عملکرد خوبی داشته باشه.

من از ویرایش دوم لغت نامه دهخدا استفاده کردم که لینک دانلود اون (با قابلیت از سر گیری دانلود) رو براتون میگذارم. پس از دانلود کافی هست با برنامه ای مثل Nero یا Clone CD ایمیج iso رو بر روی CD یا DVD رایت کنید یا با برنامه های درایو مجازی مثل Deamon Tools از اون روی هارد دیسک استفاده کنید.

لینک دانلود لغت نامه دهخدا (قابلیت از سرگیری مجدد) (592MB)

لینک دانلود Microsoft Virtual PC 2007 SP1 (33MB)

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-12-2012, 18:39
سلام . دوستان . تو لغتنامه ی دهخدا در مورد کلمه ی "زمان" چی نوشته ؟ فارسیه یا عربی؟

zentex586
02-12-2012, 15:10
سلام . دوستان . تو لغتنامه ی دهخدا در مورد کلمه ی "زمان" چی نوشته ؟ فارسیه یا عربی؟
در این مورد به نظر می رسه اختلاف وجود داشته باشه، تعریف زمان در لغت نامه دهخدا:

1ـ زمان. (زَ) (اِ) به معنی فوت و موت و مرگ باشد. (برهان). به معنی مرگ باشد. (فرهنگ جهانگیری) (از غیاث) (از انجمن آرا) (از آنندراج). موت. مرگ. اجل. (ناظم الاطباء). زمانه:
ترا خود زمان هم به دست من است
به پیش روان من این روشن است.
فردوسی

2ـ در عربی، مقدار حرکت فلک اعظم. (برهان). گفته اند زمان عربی است و ازمنه جمع آن می آید بلی دمان پارسی است، چنانکه در فرهنگ دساتیر گفته دمان بر وزن و معنی زمان است و مقداری است از حرکت فلک نهم. مؤلف گوید: زمان از لغات مشترک است میان عرب و عجم. (انجمن آرا) (آنندراج). نزد حکما مقدار حرکت فلک اطلس است. (از تعریفات جرجانی). زمان ترازویی بود که جنبش (حرکت) را بدان سنجند. وگرنه زمان بودی تمیز سبکی حرکت از گرانی حرکت یعنی زودی آن از دیری‌اش میسر نشدی. (باباافضل، از یادداشت به خط مرحوم دهخدا). بنا به تعریف قدما مقدار حرکت فلک یعنی جمیع دهر و بعض آن. ج، ازمنه. (یادداشت به خط مرحوم دهخدا). کم متصل غیر قارالذات یک نوع بود و آن زمان است. (اساس الاقتباس، یادداشت ایضاً). خواجه نصیرالدین طوسی در ذیل «مقوله متی» آرد: ... زمان نوعی بود از کم متصل و آن مقدار حرکتست.

kushuluyi
18-01-2013, 16:32
ببخشید این لینک لغت نامه دهخدا است؟:n17:

kushuluyi
18-01-2013, 16:34
این لینک لغت نامه دهخداست؟:n17:

kushuluyi
18-01-2013, 17:10
ببخشید این لینک لغت نامه دهخدا است؟:n17:

این لینک لغت نامه دهخداست؟:n17:

شاید باشــــــــــــــــه×

kushuluyi
18-01-2013, 17:12
من لینکشو می خوام....:n28:

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-01-2013, 18:18
سلام دوستان
كسی میدونه این کلمات از کجا اومده ؟
قُزمیت
ایکبیری
انتوچَک
پَکَر
قالتاق
لَکَنته
زِر
ورّاج
کلافه
سِگِرمه
قُلُمبه
گامبو
فِزِرتی
جوون جِقِلِه
ویراژ
اُردنگی
سرسام
زاپاس

zentex586
19-01-2013, 16:35
ببخشید این لینک لغت نامه دهخدا است؟
سلام دوست عزیز، بله این تاپیک مربوط به دانلود فایل های نصب لغت نامه دهخدا (روایت های دوم و سوم) است. به غیر از لینک های موجود در پست های شماره 34 و 49 بقیه پیوندها قدیمی تر هستند و ممکنه عمل نکنند.
پست 34 - روایت سوم (دانلود از مدیافایر - سالم در این لحظه)
پست 49 - روایت دوم (وبسایت tarnama.org - سالم در این لحظه)
در ضمن اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید و قادر به اجرای درست لغت نامه بر روی سیستم نبودید و دسترسی به ویندوز اکس پی هم مقدور نبود می توانید از روش توضیح داده شده در پست شماره 49 استفاده کنید. توسط این روش می توان لغت نامه دهخدا (به فرض روایت دوم) را در فضای مجازی ویندوز اکس پی اجرا نمود.
پست 49 - توضیح کامل و دانلود روایت دوم (وبسایت tarnama.org - سالم در این لحظه)
لینک به خود سایت لغت نامه دهخدا:

part gah
19-01-2013, 16:55
سلام دوستان
كسی میدونه این کلمات از کجا اومده ؟
قُزمیت
ایکبیری
انتوچَک
پَکَر
قالتاق
لَکَنته
زِر
ورّاج
کلافه
سِگِرمه
قُلُمبه
گامبو
فِزِرتی
جوون جِقِلِه
ویراژ
اُردنگی
سرسام
زاپاس

ســلام

ریشه لغات بالا رو با سرچ میشه پیدا کرد اما چیزی که خودم بارها بهش برخورد کردم این بود
که کلماتی که ما داریم استفاده میکنیم بسته به مکان جغرافیای مون به عامل های زیادی
بستگی داره از جمله یکی از عوامل به جنگ ها برمیگرده.
من خودم توی زبانی که غیر فارسی بلدم و به قولی زبان مادریم محسوب میشه بارها و بارها
رفتم دنبالش تا دیدم فلان واژه فرانسوی هست فلان وازه ترکی یا فلان واژه عربی یا حتی انگلیسی
هست.
به طور مثال من در زبون مادریم به مغز میگم (main) چیزی که در انگلیسی اگه دنبالش برین به معنی اصلی هست .
یا خیلی واژه های دیگه.
وقتی تحقیق کردم دیدم که زمانی اون شهر مادری من به دست روس ها و عثمانی ها افتاده بود و اینکه اگه وازه ای از اونها اخذ
کرده ایم چیز عادی هست همونطور که حتی توی قیافه های شهر ما یه گونه ادم با چشم های رنگی و پوست سفید و مشخصات کاملا اروپایی
روبه به رو میشیم.

از بین لغات بالا کلمه زاپاس با معنی یدک کلمه ای روسی هست.
بقیه موارد هم با سرچ میشه به ریشه هاشون رسید.:n01:

/.,mnb
05-02-2013, 18:58
ســلام

ریشه لغات بالا رو با سرچ میشه پیدا کرد اما چیزی که خودم بارها بهش برخورد کردم این بود
که کلماتی که ما داریم استفاده میکنیم بسته به مکان جغرافیای مون به عامل های زیادی
بستگی داره از جمله یکی از عوامل به جنگ ها برمیگرده.
من خودم توی زبانی که غیر فارسی بلدم و به قولی زبان مادریم محسوب میشه بارها و بارها
رفتم دنبالش تا دیدم فلان واژه فرانسوی هست فلان وازه ترکی یا فلان واژه عربی یا حتی انگلیسی
هست.
به طور مثال من در زبون مادریم به مغز میگم (main) چیزی که در انگلیسی اگه دنبالش برین به معنی اصلی هست .
یا خیلی واژه های دیگه.
وقتی تحقیق کردم دیدم که زمانی اون شهر مادری من به دست روس ها و عثمانی ها افتاده بود و اینکه اگه وازه ای از اونها اخذ
کرده ایم چیز عادی هست همونطور که حتی توی قیافه های شهر ما یه گونه ادم با چشم های رنگی و پوست سفید و مشخصات کاملا اروپایی
روبه به رو میشیم.

از بین لغات بالا کلمه زاپاس با معنی یدک کلمه ای روسی هست.
بقیه موارد هم با سرچ میشه به ریشه هاشون رسید.:n01:

درود.

این دو موردی که ذکر کردید خیلی جالب بود; ممنون.
اگه ممکنه بیشتر در مورد نحوه ی سرچ این موضوعات و کتاب های پیشنهادی تون، راهنمایی کنید.

(منتظر نظرات بقیه ی دوستان در این مورد هم هستیم)

zeos.360
06-02-2013, 02:04
این لینک دانلودش که کامل نیست. 3 تا لینک بیشتر نیست.دوست عزیز 300 مگ ترافیک ما الکی رفت . پس بقیش چی؟؟؟؟شما که دارید یه کاری میکنید درست انجام بدید چرا مخ ملت رو کار می گیرد !!!!!!!!!!!!!!

zentex586
06-02-2013, 09:16
این لینک دانلودش که کامل نیست. 3 تا لینک بیشتر نیست.
دوست عزیز مشکل شما کجاست و لینک‌ها رو از کدام پست دانلود کردید؟ آیا همه مطالب موجود در این تاپیک را کاملاً مطالعه نمودید؟ اگر منظورتان پست شماره 34 هست که این 3 فایل رو نهایتاً پس از دانلود باید به هم متصل کنید که برنامه دکمپرسوری مثل WinRAR به شکل خودکار این عمل رو انجام خواهد داد، سپس یک فایل با پسوند .iso خواهید داشت، یا می توانید این فایل را با برنامه‌ای مثل Ashampoo Studio روی یک سی‌دی خام منتقل کنید (این فایل ایزو در حقیقت تصویری از اطلاعات موجود در CD هست) و یا که تحت برنامه‌ای مثل CloneCD یا Daemon Tools از این فایل ایزو در رایانه خود به شکل یک درایو مجازی استفاده کنید. مزیت روش دوم در این است که نیازی نیست همیشه دیسک برنامه در داخل درایو نوری در حال گردش باشد.

/.,mnb
07-02-2013, 13:45
درود.

این دو موردی که ذکر کردید خیلی جالب بود; ممنون.
اگه ممکنه بیشتر در مورد نحوه ی سرچ این موضوعات و کتاب های پیشنهادی تون، راهنمایی کنید.

(منتظر نظرات بقیه ی دوستان در این مورد هم هستیم)

درود.

منبعی را در این مورد یافتیم و گفتم معرفی کنم شاید دوستان خوششان بیاید.
البته به نظر می رسد کمی تخصصی باشد و به همین خاطر ممکن است آن طور که انتظار داشتیم جذاب نباشد.

Etymological Dictionary - persian-english

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] do-europeanLanguages)نمونه:

پاینده باشید.

BIONIC
11-04-2013, 12:19
این نرم افزار روایت پنجمش هم اومده دوستان کسی قصد نداره بزاره ما دانلود کنیم :n02:
خوب میدونیم که یک قرون از 12.000 تومان که بابت این لغت نامه دریافت میشه به جیب دهخدای مرحوم و باقیاتش نمیره.پس خودتون و بابت کپی رایتش ناراحت نکنین . در اصل باید این گونه نرم افزارها به صورت رایگان توسط خود انتشارات ( مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران ) ارائه بشه . سرمایه ملی است اگر قرار است کسی به جز دهخدا منفعت ببره پس بهتره مردم باشن نه یک عده خاص...
موافقا بزنن لایک ...، اِ. نه . چیز ، ببین دست قشنگه رو ... محکم تر !!:n09:

اگه دوستی خواست تهیه کنه : اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه دوستی جایی برای دانلود این ورژن را دید یا اینجا قرار داد بخدا مشغول الذمه است اگه ما را هم بی خبر بذاره :n01:
( حالا معنی مشغول الذمه چیه هر وقت ورژن پنجم و دانلود کردیم می فهمیم :n10: )

fabregas
11-05-2013, 00:58

زمان واژه ای پارسیست که در زبان اوستایی زروان بوده و در پهلوی و پارسی کنونی زمان شده است.فرتور(عکس) زیر از نسک (کتاب) فرهنگ پهلی مکنزی برگردان مهشید میرفخراییست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

karimitabar
21-10-2013, 09:54
این نرم افزار روایت پنجمش هم اومده دوستان کسی قصد نداره بزاره ما دانلود کنیم :n02:
خوب میدونیم که یک قرون از 12.000 تومان که بابت این لغت نامه دریافت میشه به جیب دهخدای مرحوم و باقیاتش نمیره.پس خودتون و بابت کپی رایتش ناراحت نکنین . در اصل باید این گونه نرم افزارها به صورت رایگان توسط خود انتشارات ( مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران ) ارائه بشه . سرمایه ملی است اگر قرار است کسی به جز دهخدا منفعت ببره پس بهتره مردم باشن نه یک عده خاص...
موافقا بزنن لایک ...، اِ. نه . چیز ، ببین دست قشنگه رو ... محکم تر !!:n09:

اگه دوستی خواست تهیه کنه : اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه دوستی جایی برای دانلود این ورژن را دید یا اینجا قرار داد بخدا مشغول الذمه است اگه ما را هم بی خبر بذاره :n01:
( حالا معنی مشغول الذمه چیه هر وقت ورژن پنجم و دانلود کردیم می فهمیم :n10: )

مشمول الذمه - يعني كسي كه دين بر گردنش بيفته