PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضد حال سینمای خانگی samsung Tz-225 و درخواست راهنمایی

Betowen
02-01-2010, 15:43
از همه دوستان معذرت می خوام که به جا سوال,رمان می خونند
سلام.
چند روزی دنباله یه ال سی دی بودیم که بالاخره samsung 40b570 رو خریدیم.پدر بنده اصرار می کرد که سینمای خانگی مدل tz-225 که به عنوان هدیه روشه(البته اینا خودشون می گن ولی 300 هزار پولشو می گیرن)رو برنداریم و به جاش از این مارشال ها یا سونیا بخریم که بهترینش 200هزار تومان بود ولی من رو حساب تحقیقاتی که تو اینترنت کردم تو این رنج قیمت بالاترین مشخصات رو داشت.آخر همونو خریدیم.اما صداش خیلی باس داره.یعنی صدای زیرش در حد صفره .اصلا اون چیزی نبود که انتظارشو داشتم.تمام settingهاشم کم و زیاد کردم ولی آخرش انگار نه انگار.حالا پدر بنده ما رو دست انداخته و میگه اینم از کیفیت سامسونگتون.میگه باید یکی از همون مارشال ها یا سونیا ها می گرفتم.حالا اگه میشه راهنماییم کنین:

1.برای بهتر شدن صداش چکار کنم؟(به خدا هرچی داشت زیر و رو کردم اما نشد.اکولیزر دستی هم نداره)
2.تفاوت های این مدل(tz-225) با مدل خوب های مارشال یا سونیا چیه؟

بازم ببخشید که طولانی شد.:11:

pmax
02-01-2010, 16:11
سلام.
چند روزی دنباله یه ال سی دی بودیم که بالاخره samsung 40b570 رو خریدیم.پدر بنده اصرار می کرد که سینمای خانگی مدل tz-225 که به عنوان هدیه روشه(البته اینا خودشون می گن ولی 300 هزار پولشو می گیرن)رو برنداریم و به جاش از این مارشال ها یا سونیا بخریم که بهترینش 200هزار تومان بود ولی من رو حساب تحقیقاتی که تو اینترنت کردم تو این رنج قیمت بالاترین مشخصات رو داشت.آخر همونو خریدیم.اما صداش خیلی باس داره.یعنی صدای زیرش در حد صفره .اصلا اون چیزی نبود که انتظارشو داشتم.تمام settingهاشم کم و زیاد کردم ولی آخرش انگار نه انگار.حالا پدر بنده ما رو دست انداخته و میگه اینم از کیفیت سامسونگتون.میگه باید یکی از همون مارشال ها یا سونیا ها می گرفتم.حالا اگه میشه راهنماییم کنین:

1.برای بهتر شدن صداش چکار کنم؟(به خدا هرچی داشت زیر و رو کردم اما نشد.اکولیزر دستی هم نداره)

منم این مدل رو دارم و کیفیتش بنظرم اصلا خوب نیست . بارها هم گفتم اما دوستان دیگری که دارند می گن خوبه !
منم مشکل بیس زیاد از حد رو دارم و صداش اصلا شفاف نیست بهمین خاطر ساب رو روی -6 گذاشتم که انقدر الکی نکوبه ! و تا حدی از شر بیس بیش از حد راحت شدم
روی کنترل اون پایینا دکمه ای هست به اسم sound edit اون رو بزنید کنترل بلندگوها و ساب رو خواهید دید .

اکولایزر هم فکر کنم داشته باشه . یکجایی دیدم این اکولایزر رو یا توی ستاپش بود یا ... شایدم اصلا اکولایزر تلوزیون یادمه . نمی دونم حالا نگاه می کنم اگر چیزی دیدم میام می گم بهتون

Betowen
03-01-2010, 09:42
آقا یعنی هیچ کددم از اساتید نیستن که یه راهنمایی کوچولو کنند؟؟؟:13:

ata_webmaker
03-01-2010, 10:43
عزیزم من سونی 450 هزارتومنی خریدم آشغال بود چه برسه به سامسونگ 300 هزراتوممنی
بار ها و بار ها خودمو جر دادم گفتم اینارو نخرید ولی کسی گوش نداد صداش عینه رادیو am میمونه نیست؟
در هر صورت من الان پایونیر گرفتم راضیم

samira_googleOne
03-01-2010, 11:08
منم دقيقا B570 دارم با همين سينما. و دقيقا منم خيلي اصرار كردم براي خريدش. ولي وقتي ميزارمش رو سينما اصلا صداش در نمياد. من فكر مي كردم حتي اگه بخوام برايي مهموني ها هم ميشه ازش استفاده كرد ولي اوضاش درامه. البته در مورد سوني هم شنيدم.
چند تا از دوستام گفتن LG بهترينه ولي من خودم دقيق نميدونم.
شارپ ندارم ولي تعريف كيفيتشو شنيدم. خيلي هم خوشگله
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Features

Power out put: Total RMS 500w

HDMI (out put type 1080i)

Progressive scan with component video out put

DIVX compatible / MPEG-4

USB host

5,1 surround sound speaker

DVD video, DVD-RW / R,S VC D, CD, CD-R/RW, MP3 play back

Easy Set-up with Color Coded Speaker Terminals

Universal Remote Control

FM stereo digital tuner with 40 Station random preset memory

tonio_m2000
03-01-2010, 11:22
اصلا نبايد توي اين رنج قيمت انتظار معجزه داشت، دوست عزيز مطمئن باش مارشال هم مي گرفتي راضيت نمي كرد پس افسوس نخور. توي برندهاي توي بازار پايونير خوبه كه خوب هزينش هم بالاتره. سعي كن در همين حد 300 تومن ازش انتظار داشته باشي نه بيشتر من خودم هم اين مدل رو دارم و حرف شما رو تاييد مي كنم:10:. اما خوب ديگه در نبود يا كمبود ماركهاي معتبر صوتي توي بازار ايران بايد با همين ها ساخت.(اگرم باشه قيمتهاش نجومي به گروه خون كارمند جماعت نمي خوره):46:
اصلا كساني كه حرفه اي اين كار هستند اينجور سيستمهاي صوتي رو بيشتر يك اسباب بازي شيك مي دونند نه بيشتر.

samira_googleOne
03-01-2010, 11:54
اصلا نبايد توي اين رنج قيمت انتظار معجزه داشت، دوست عزيز مطمئن باش مارشال هم مي گرفتي راضيت نمي كرد پس افسوس نخور. توي برندهاي توي بازار پايونير خوبه كه خوب هزينش هم بالاتره. سعي كن در همين حد 300 تومن ازش انتظار داشته باشي نه بيشتر من خودم هم اين مدل رو دارم و حرف شما رو تاييد مي كنم:10:. اما خوب ديگه در نبود يا كمبود ماركهاي معتبر صوتي توي بازار ايران بايد با همين ها ساخت.(اگرم باشه قيمتهاش نجومي به گروه خون كارمند جماعت نمي خوره):46:
اصلا كساني كه حرفه اي اين كار هستند اينجور سيستمهاي صوتي رو بيشتر يك اسباب بازي شيك مي دونند نه بيشتر.

اخه بد بختي اين ساسونگه شيك هم نيست. خيلي زاقارت تشريف داره.:15::whistle::thumbsdow
حتي من سوني رو هم شنيدم آنچناني نيست.:13:

ata_webmaker
03-01-2010, 12:05
آره عزیزم اون خوده من و دو تا از دوستان دیگه بودند که گفتند سونی آشغاله که واقعا هم هست

Betowen
03-01-2010, 12:46
مرسی دوستان.اما من از این دارم می سوزم که صدای اسپیکرهای کامپیوترم که 20تومان پول بالاش دادم با مارک pascal صداش خیلی بهتره.
من دنبال راه حلم نه تایید حرفام.
لااقل حتی stting خاصی هم نداره که بهتر شه؟آخه حتی اکولایزر دستی(manual)هم نداره.
در مورد سوال دومی هم اگه میشه توضیح بدین(از همه نظر:ورودی.خروجی.امکانات.صدا ....)
بازم ممنونم:40:

pmax
03-01-2010, 12:47
اخه بد بختي اين ساسونگه شيك هم نيست. خيلي زاقارت تشريف داره.:15::whistle::thumbsdow
حتي من سوني رو هم شنيدم آنچناني نيست.:13:

آره عزیزم اون خوده من و دو تا از دوستان دیگه بودند که گفتند سونی آشغاله که واقعا هم هست

در تایید فرمایش هر دو دوست عزیز
باید بگم پسرخاله م سینما و تلوزیونش هردو سونی هست . البته پلیر سینماش لااقل از tz225 خوشگلتره اما کیفیتش اگر بدتر نباشه بهتر هم نیست . خودش همیشه می گه " سینما بودنش که سینماس اما "سینما فرهنگ" نیست ." سینما سنترال" میدون انقلابه :31: "

از فیلیپس و پایونیر تعریف می شه در مورد سینما

ضمنا مارشال بهرحال جنس چینیه اگرچه کلاس A چینی باشه . تنها حسنش اینه که شما برای فقط پلیر 50-60 تا خرج کردی . فوقش با باندها مثلا 150-200 تا خرجت شده دیگه توقعت هم در همین حد باید باشه . اما وقتی 350 -400 پول سینما می دی و کیفیت خاصی هم نداره اونوقت اعصابت خرد میشه

*Alucard*
03-01-2010, 15:05
سلام.

اکولایزر داره وقتی دکمه DSP/EQ رو فشار بدین میتونید حالتهای EQ رو عوض کنید البته این فقط روی حالت Stereo کار میکنه برای رفتن رو حالت استریو دکمه PL II mode رو فشار بدهتا روی صفحه بنویسه Stereo.
اگر میخوای به صورت 5.1 کانال موزیک گوش بدی دکمه PL II mode رو چندبار فشار بده تا بره رو مد Music ولی اگر نمیخوای 5.1 گوش بدی بزار رو حالت Stereo.
اگر حس میکنی Bass دستگاه زیاد هست و صدا بمه P.BASS رو خاموش کن.
اگر 5.1 کاناله میخوای موزیک گوش بدی بهتره بلندگوهارو یکم دستکاری کنی:
دکمه MENU رو فشار بده بعد برو تو قسمت Audio و از اونجا گزینه Sound Edit رو انتخاب کن برای گوش دادن موزیک سعی کن که بلنگوهارو طوری بالانس کنی که صدا از باندهای جلو قویتر باشه و Center level و Rear Level رو هم به اندازه دلخواه تنظیم کن مثلا:
Cneter level=-1
SW=-5
Rear level=-2

یا اینکار رو امتحان کن ببین شدنی هست :
دکمه Sound Edit رو روی کنترل فشار بده بعد این گزینه هارو به ترتیب این مقادیری که قرار بده:

FL=0 FR=0
RL=-3 RR=-3
CL=+2
RL=-3
SL=-3

و P.Bass رو خاموش کن.

البته بسته به کیفیت آهنگ و سلیقه خودت میتونی مقادیر رو عوض کنی.

samira_googleOne
04-01-2010, 09:55
اکولایزر داره وقتی دکمه DSP/EQ رو فشار بدین میتونید حالتهای EQ رو عوض کنید البته این فقط روی حالت Stereo کار میکنه برای رفتن رو حالت استریو دکمه PL II mode رو فشار بدهتا روی صفحه بنویسه Stereo.
اگر میخوای به صورت 5.1 کانال موزیک گوش بدی دکمه PL II mode رو چندبار فشار بده تا بره رو مد Music ولی اگر نمیخوای 5.1 گوش بدی بزار رو حالت Stereo.
اگر حس میکنی Bass دستگاه زیاد هست و صدا بمه P.BASS رو خاموش کن.
اگر 5.1 کاناله میخوای موزیک گوش بدی بهتره بلندگوهارو یکم دستکاری کنی:
دکمه MENU رو فشار بده بعد برو تو قسمت Audio و از اونجا گزینه Sound Edit رو انتخاب کن برای گوش دادن موزیک سعی کن که بلنگوهارو طوری بالانس کنی که صدا از باندهای جلو قویتر باشه و Center level و Rear Level رو هم به اندازه دلخواه تنظیم کن مثلا:
Cneter level=-1
SW=-5
Rear level=-2

یا اینکار رو امتحان کن ببین شدنی هست :
دکمه Sound Edit رو روی کنترل فشار بده بعد این گزینه هارو به ترتیب این مقادیری که قرار بده:

FL=0 FR=0
RL=-3 RR=-3
CL=+2
RL=-3
SL=-3

و P.Bass رو خاموش کن.

البته بسته به کیفیت آهنگ و سلیقه خودت میتونی مقادیر رو عوض کنی.

مثل هميشه كامل و مفيد.

Guts
04-01-2010, 11:53
یه سیستم صوتی درست درمون تو بازار چی هست که قیمتشم فضایی نباشه؟

Betowen
04-01-2010, 12:07
ممنون دوست عزیز.من این تنظیمات رو انجام دادم.
یعنی حداکثر تریبل که میتونم بگیرم همینه؟
میشه کمی هم درباره تفاوت های ساسونگ با مارشال یا سونیا بگین(از همه لحاظ)؟
بازم ممنونم.:40:

*Alucard*
04-01-2010, 12:25
ممنون دوست عزیز.من این تنظیمات رو انجام دادم.
یعنی حداکثر تریبل که میتونم بگیرم همینه؟
میشه کمی هم درباره تفاوت های ساسونگ با مارشال یا سونیا بگین(از همه لحاظ)؟
بازم ممنونم.:40:

صدای دستگاههای صوتی بسته به مکان نصب شده حتی نوع سازه و محل قرار گیری شما میتونه صدای متفاوت داشته باشه خودتون میتونید اعداد رو عوض کنید و امتحان کنید مثلا سعی کنید مقادیر:
FL=0 FR=0
رو عوض کنید و امتحان کنید.

pedramgolchin
04-01-2010, 13:02
یه سیستم صوتی درست درمون تو بازار چی هست که قیمتشم فضایی نباشه؟

من 3 روز پیش HT مدل فیلیپس 3378 خریدم 445000 تومن
روزی که رفتم جمهوری به نیت فیلیپس 3276 یا سامسونگ TZ225 رفته بودم و وقتی رسیدم به فروشگاه فیلیپس,فروشنده داشت مدل 3378 رو باز میکرد که با ال سی دی جدیدش ست کنه
باهاش کلی صحبت کردم و نظرش در مورد مقایسه فیلیپس و سامسونگ این بود:
پیکان کیلومترش زده 200تا و زانتیا 220تا ولی موقع رانندگی معلوم میشه کدوم واقعییه و میگفت سامسونگ در مقابل کیفیت فیلیپس و پایونیر مثل یه اسباب بازی لوکس میمونه که به ظاهرش رسیدن
خلاصه صدای 3378 رو تست کرد که کفم برید خداییش :8::19:
واقعا بیس و تریبلش تناسب خوبی دارن
در آخر بین دو مدل 420 وات و 1000 وات فیلیپس مردد بودم که دیدم ارزش داره 120000تومن بیشتر واسه 600وات (زانتیایی) بیشتر بدم:10:

Guts
04-01-2010, 13:57
آقا Pioneer تو ایران نمایندگی نداره؟

Betowen
05-01-2010, 08:57
پس با این حساب دیگه رو کیفیتش حساب نکنم؟

pmax
11-01-2010, 10:56
سلام دوستان

من این سینمای مزخرف رو دارم
این می تونه divx هم پخش کنه
یک فیلم divx دارم که زیرنویس فارسیش بصورت sub/idx کنار فیلم هست
توی کامپیوتر که اجرا می کنم زیرنویس درست اجرا میشه . این سینمای لعنتی هم می تونه خود تصویرش رو پخش کنه اما اصلا زیرنویس رو نمیاره . هرچیم دکمه subtittle رو می زنم هیچ واکنشی نشون نمیده و فقط علامت یک دست ( stop ) در بالای تصویر دیده میشه

میشه کاری کرد این سابتایتل ها رو بخونه ؟ ( خود فیلم هم هیچ منویی برای سابتایتل نداره )

ممنون میشم کمکم کنید

erfan_abedi_CB
11-01-2010, 11:02
سلام دوستان

من این سینمای مزخرف رو دارم
این می تونه divx هم پخش کنه
یک فیلم divx دارم که زیرنویس فارسیش بصورت sub/idx کنار فیلم هست
توی کامپیوتر که اجرا می کنم زیرنویس درست اجرا میشه . این سینمای لعنتی هم می تونه خود تصویرش رو پخش کنه اما اصلا زیرنویس رو نمیاره . هرچیم دکمه subtittle رو می زنم هیچ واکنشی نشون نمیده و فقط علامت یک دست ( stop ) در بالای تصویر دیده میشه

میشه کاری کرد این سابتایتل ها رو بخونه ؟ ( خود فیلم هم هیچ منویی برای سابتایتل نداره )

ممنون میشم کمکم کنید

چي هست سينماي خانگيت؟

pmax
11-01-2010, 11:46
چي هست سينماي خانگيت؟

همین tz225 سامسونگ :41:

erfan_abedi_CB
11-01-2010, 11:56
همین tz225 سامسونگ :41:

اي بابا
تو هم به جمع شكست خورده ها پيوستي؟:thumbsdow
شايد اين فرمتو ساپورت نميكنه. با فيلماي ديگه امتحان كن

6931355abbas
12-01-2010, 01:55
سلام
من تا دو هفته پیش سینمای فیلیپس 3110 داشتم
یه جقله دستگاه صدایی میداد محشر که اصلا به قیافش نمیومد
دور از جون دو فهته پیش خر شدم رفتم یه ال سی دی 42 ال جی گرفتم که روش یه سینمای 765 هم بود
اولش سینماشو نمیخواستم بردارم اما دیدم که فلش میخوره و خروجی و کابل hdmi هم داره برداشتمش
صداش بدک نیست اما به این خرایب که شما گفتید هم دیگه نیست انصافا
اما به نظر من صدای فیلیپس شفاف تر بود
این تنظیماتش هم یه کمی سخته
وبدترین مشکلش اینه که فلش بیشتر از 4 گیگ را قبول نمیکنه

masoudwww
13-01-2010, 22:08
ببخشید الان سامسونگ tz-325 رو هدیه میده میخواستم بدونم منظور شما همین مدله یا اینکه 325 هم مثل 225 بدرد نمیخوره

hamedi4
15-01-2010, 22:27
سلام من میخواستم بدونم چطوری میشه صدای th-tz225 سامسونگ رو رو صدای سینمای خانگیش گزاشت لطفا منو راهنمایی کنین همش میره رو صدای tv من دوتا از اسپیکر هاشو بیشتر وصل نکردم

persiantoolsbaz
16-01-2010, 15:42
سلام من میخواستم بدونم چطوری میشه صدای th-tz225 سامسونگ رو رو صدای سینمای خانگیش گزاشت لطفا منو راهنمایی کنین همش میره رو صدای tv من دوتا از اسپیکر هاشو بیشتر وصل نکردم

دكمه home theater رو روي كنترلي كه دو تا كاربرد داره فشار بده.
بعد دكمه AUX روبزن كه ميره رو باندها
حالا بگرد دنبال دكمه mode و انقدر فشارش بده كه روي دستگاه سينما بنويسه ماتريكس

znnima
05-02-2010, 15:34
سلام,راستش من چند روز دیگه میخوام lcd سامسونگ بخرم که سینمای خانگی 225 باش میدن, اما اینجور که از این سایت برداشت کردم از سینماخانگیش میترسم.
اگه سینماخانگی سونی بخرم با 40b570 lcd سامسونگ بد نمیشه؟
مدل سونی dav-dz570 و dav-dz777 چطورن که با lcd سامسونگ بگیرم؟
کلأ سینما خانگی زیر 400تومن که کابل hdmi داشته باشه چی خوب هست که بخرم؟

لطفأ سریع جواب بدیم تا نخریدم
1 دنیا تشکر

memol27
25-04-2010, 22:31
منم یک مشکل تقریبا همین شکلی داشتم. موقعی که رو DVD player میرم صدا از اسپسکر پخش میشه ولی وقتی میرم رو TV صدای اسپیکر ها قطع میشه و فقط از بلندگوهای TV صدا پخش میشه...
TV: SAMSUNG
Home Theater: TZ325

به نظرتون چیکار کنم؟
مرسی

dario2
04-05-2010, 17:27
من ال سی دی 46" b690 رو به همراه سینمای خانگیش tz-325 خریدم هرچقدر که از ال سی دی راضیم سینماش ضد حال زده
با وجود اینکه توان خروجی نسبتا خوبی داره (850 وات) ولی معایبش اینه که :
1- قابلیت ضبط تصویر از تلویزیون رو بر روی usb نداره
2- قابلیت اجرای فرمت DVD-R های معمول در بازار رو نداره و فقط می تونه فایل های avi رو که به صورت data (نه با فرمت dvd) تهیه شدن رو بخونه
3- زیرنویس فارسی رو با فونت ناخوانایی پخش میکنه که خواندنشون رو در حین فیلم مشکل می کنه

در صورتی که خود ال سی دی b690 که قابلیت پخش فیلم هم داره می تونه فرمت های avi و mp4 و mkv رو به همراه زیرنویس بخوبی پخش کنه و از همه جالب تر اینکه این قابلیت رو گذاشته که زیرنویس رو روی فیلم جا به جا کنیم (همگامی زیرنویس)

mehdio07
07-05-2010, 17:04
]

چرا مال من این دکمه رو نداره؟
یعنی میشه صدای تلوزیون از سینما بیاد؟
منظورم فیلمو dvd نیستااا
کانالای صدا و سیما

kaveh_d
07-05-2010, 19:18
اکثر فامیلای ما تلوزیون سامسونگ گرفتن، خودمم تلوزیون سامسونگ 690 دارم. اما باتو جه به تجربه قبلی از همون اول دور سینماشو خط کشیدم. البته دی ودی پلیراش خوبه. خودم در حال حاضر مدل 380 رو دارم که اکثر فرمتای رایجو هم پخش میکنه.

من بلندگوهای مارشال گرفتم واسه خودم مدل 6110 هست که رنگ مشکی زرشکیش کاملا با تلوزیون سته و میخاین باور کنید یا نه صداش خیلی خیلی از سینمای سامسونگ واضح تر و بهتره. در ضمن USB و رم خور هم هست. یکی دیگه از همکارا هم رفت همینو خرید و راضی بود. قیمتش الان 125 تومنه.

دیروز هم رفتم واسه یه آشنا هم مدل 6152 شو گرفتم 135 که قدرت صدای بسیار بالاتری داشت. البته قیافه اش با میزای سفید مشکی بیشتر سته.
مشکل اینا به نظر من فقط نداشتن ورودی اپتیکاله. واسه همین دی وی دی پلیرتون باید خروجی صدای صدای آنالوگ 5 بانده داشته باشه.

50 ماه هم که گارانتی داره.
حالا دیگه انتخاب باخودتونه :31:

lordsaber
08-05-2010, 09:51
سلام,راستش من چند روز دیگه میخوام lcd سامسونگ بخرم که سینمای خانگی 225 باش میدن, اما اینجور که از این سایت برداشت کردم از سینماخانگیش میترسم.
اگه سینماخانگی سونی بخرم با 40b570 lcd سامسونگ بد نمیشه؟
مدل سونی dav-dz570 و dav-dz777 چطورن که با lcd سامسونگ بگیرم؟
کلأ سینما خانگی زیر 400تومن که کابل hdmi داشته باشه چی خوب هست که بخرم؟

لطفأ سریع جواب بدیم تا نخریدم
1 دنیا تشکر

سینمای سامسونگ مفتش نمی ارزه! اصلا شما اگر وقتی می خوای LCd رو بخری اون رو نگیر بعد می تونی با 50 یا 60 تومن کمتر توی بازار عهمون مدل رو بخری. یعنی 60 تومن سود!
تا 400 تومن هم می تونی مدل 282 پایونیر یا 3378 پایونیر (اگر اشتباه نکرده باشم) رو بگیری که صد تای سامسونگ می ارزه.

kaveh_d
08-05-2010, 11:30
تکراری بود حذف شد.

hawar1
08-05-2010, 14:11
سلام دوستان
من سینما خانگی jvc دارم واقعا ازش رازی هستم و جیز خیلی خوبی هست و صداش به‌ نظر من حرف نداره‌ واقعا ادم کیف میکنه‌ با صداش و به‌ نظر من ارزش خریدن داره‌...

lordsaber
08-05-2010, 15:11
سلام دوستان
من سینما خانگی jvc دارم واقعا ازش رازی هستم و جیز خیلی خوبی هست و صداش به‌ نظر من حرف نداره‌ واقعا ادم کیف میکنه‌ با صداش و به‌ نظر من ارزش خریدن داره‌...
می شه لطفا مدل و یه ریویو ازش بگید.
ممنون