PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این سیستم برای اورکلاک حرفه ای مناسب است ؟؟

gharbal
01-01-2010, 23:17
سلام اقایون من میخواست ببینم که این سیستم من برا اور در سطح حرفعی مناسب است یا نه؟؟؟
MAIN BOARD:ASUS MAXIMUS II FORMULA
CPU:INTEL E6550
COOLER:COOLER MASTER CM SPHERE
PSU:COOLER MASTER EXTREME POWER 650W
VGA:ZOTAC GTX 260 CORE 216
RAM:CORSAIR DHX XMS2 DDR2 800
اینم بگم که مید بوردم برای تامین برق CPU با کابل 8 پین تغذیه میشه در حالی که پاور من دارای کابل 4 پین است..
ایا این عامل در اور کلاک تاثیر داره؟؟؟
چون من این سیستمو وقتی اور میزنم پایدار نیست..
OVERCLOCK:CPU 505.x.7=3535
روی این پایدار نیست البته چون من در مورد VOLT چیزی نمیدونم VOLT رو روی AUTO گذاشتم...
در کل سوالاتی که من از شما دارم:
1)آیا مین بورد من برای اور کلاک حرفعی مناسب است؟؟
(با توجه به اینکه مدار تغذی CPU در این بورد 16 فاز است)
2)ایا با افزایش VOLT میتونم به پایداری برسم؟؟؟
3)از کجا بایددر مورد افزایش VOLT مطلب یلد بگیرم؟
(اگه هر کسی به طور حرفعی در مورد VOLT اطلاعات داره به من کمک کنه)
4)ایا مشکل از پاور میباشد؟
5)ایا کولینگ من برای این اور مناسب است؟
6)ایا مشکل از رمها میباشد؟
7)6550 را با ایر کولینگ تا چه حدی اور میشود ؟
.................................................. ...................................
اگه مین مناسب نیست یک مین خوب معرفی کنید..
اگه کولر CPU مناسب نیست یک کولر خوب معرفی کنید..
برای پایین اوردن دمای بورد چه راهی را پیشنهاد میکنین...
.................................................. ......................................
اگه به من کمک کنین خیلی مچکرم............:41:

D3vil_A
01-01-2010, 23:43
سلام..
ار قصد خرید این سیستم رو دارین باید بگم در هر صورت سیستم اصلا جالبی نیست....
مخصوصا Power Supply ....
طبق تست هایی که یک سری از دوستان زده بودند روی این پاور اولا این پاور Active PFC نیست....دوما حداکثر بازده این پاور 586W بود نه 650W و این یک عدد Real نیست.......در ضمن اگر این پاور هم پاور خوبی بود برای این سیستم بسیار ضعیف هست .....
من به شما با توجه به آینده نگری Green 1035 یا اگر قیمتش بالا هست Green 885W

اینم بگم که مید بوردم برای تامین برق CPU با کابل 8 پین تغذیه میشه در حالی که پاور من دارای کابل 4 پین است..
ایا این عامل در اور کلاک تاثیر داره؟؟؟
تاثیر مستقیم داره.....

)ایا با افزایش VOLT میتونم به پایداری برسم؟؟؟
بستگی که Profile که شما برای این فرکانس Set میکنید داره...امکان داره فرکانس Ram ها یا North Bridge .....باعث ناپایداری شده باشه....

)آیا مین بورد من برای اور کلاک حرفعی مناسب است؟؟
برای Extreme Overclocking مناسب نیست ولی برای اورکلاک ها روی Air Cooler .....مناسب هست ولی من خریدش رو توصیه نمیکنم با این قیمت........

اگه کولر CPU مناسب نیست یک کولر خوب معرفی کنید..

اگه مین مناسب نیست یک مین خوب معرفی کنید..
بستکی بعه بودجه شما داره.....
در رابطه با MB هم به نظر من یک MB مثله Ep45-UD3P میتونه خیلی P/P بهتری نسبت به این برد برای شما داشته باشه....اکر هم میتونید بیشتر هزینه کنید یک Rampage Extreme یا DFI P45-T2RS Plus ....بکیرید..

درکل شما بودجه + کاربرد رو بگین تا راهنمایی بیشتر کنیم.....

همچنین رکورد سوم جهانی Wprime پردازنده شما توسط یکی از دوستان بنده (Olesius ) در سایت Hwbot ثبت شده...Cooling هم Ln2 یا نیتروژن مایع بوده..
مادربرد هم Ep45-UD3R بود....رو فرکانس 3850MHZ ...

موفق باشید......

gharbal
03-01-2010, 20:23
سلام D3vil_hsa2w الان سیستم من اینه و قصد خرید یک سیستم جدید ندارم....
ولی من در حدود 300 تومن میخوام هزینه کنم.....لطفا راهنمایی کنید چه قطعاتی را باید عوض کنم و چه قطعاتی باید جایگزین کنم....
کاربرد من از این سیستم گیم هست ولی میخوام یک سیستمی داشته باشم که توانایی اور کلاک بالایی داشته باشد...
.................................................. ...............
لطفا چند مادر بورد دیگر که از توانایی اور کلام بسیار خوب هستند معرفی کنید و قیمت تقریبی هم بنویسین....
.................................................. ..................
نظر شما راجه به P5Q-DELUXE چیه؟؟؟...
یا RAMPAGE-FORMULA؟؟؟
.................................................. .................
اگه میشه در مورد چگونگی افزایش VOLT هم برام توضیح دهید...

با تشکر فراوان

D3vil_A
04-01-2010, 14:30
سلام...
حالا که شما این مادربرد رو داریناتیاجی نیست و به اندازه Air Cooler جواب کار شما رو برای Overclocking برای مصرف 24/7 میده..
اگر میتونید 300 تومن هزینه کنید...:پاور شما قطعا گزینه اول هست......
Green GP885 بخرید یا GP785W ...
به همراه یک پردازشگر Quad Core ......میشه روی Q9550 حساب کرد.....اورکلاک هم تا 3.4 راحت میره که جواب تمام کار های شما رو میده با این وضعیت Cooling .....

گه میشه در مورد چگونگی افزایش VOLT هم برام توضیح دهید...

کدوم ولتاژ؟!
North Bridge/CPU Voltage/PLL Voltage/DDR Voltage/VTT Voltage ؟!
اگر منظور اضافه کردن ولتاژ CPU هست شما وارد تنظیمات Bios مادربرد میشید و ولتاژ رو ست میکنید..ولی توصیه میکنم بدون آگاهی اصلا اینکار رو انجام ندید و ممکنه به قیمت CPU/MB شما تموم بشه....

در ضمن توصیه میکنم با وضعیت PSU و اینکه شما یک 4Pin E-ATX به مادربرد متصل کردید Overclock نکنید....

سوالی بود در خدمتم......

gharbal
05-01-2010, 23:21
salam merci az rahnamaiitoon man alan rooye ferequency 470.x.7 over zadam test prime96 ro ham pas kardam.vali man mikham bedoonam E6550 ta che hadi ba Air cooling over mishe. inam mikham bedoonam ke Ud3p ghodrate overesh az in Maximus II bishtare ya na.albate ba power 1250W coolermaster ta ferequency 510.x.7 ba hamin air cooling raftam.vali vassate prime 95 yedafe system hang kard mikhastam bebinam moshkel az kojas...bazam merci az inke javab dadin

D3vil_A
06-01-2010, 14:46
سلام..
1-فارسی تایپ کنید :دی
2-ببینید معلوم نیست تا کجا میره بستگی به پروفایل / دمای Core ها/و از همه مهمتر Batch No بستگی داره.....

کلا سبتگی به مادربرد هم داره...مثلا بعضی از مادربرد های مثل Rampage II Extreme قابلیت اورکلاکینگ پردازنده های Dual Core یا بهتره بگیم Core 2 Due خیلی بهتر از Quad Core ها هست و و برعکس........نسبت به Ep45-UD3x Series .........البته باز هم این تفاوت های روی Extreme Cooling و Extreme Overclocking معلوم میشه و روی Air Cooling تفاوت چندانی ندارند......

موفق باشید