PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برترین بازی های سال 2010

ali_ranger22
31-12-2009, 14:42
سال پیش هم همچین تاپیکی برای سال 2009 زدم و وقتی داشتم مطلبش رو کامل می کردم کلی ذوق کردم و این حرفا که عجب سال توپی میشه و... اما دونه دونه بازی ها تاخیر خوردن و رفتن سال 2010 امیدوارم اینا دیگه تاخیر نخورن اگه این بازی ها سر موقع عرضه بشن میشه گفت 2010 بزرگترین و فشرده ترین سال برای بازی هاست و بازی های بسیار بزرگی رو به خودش خواهد دید .

اول نظر شخصی خودم رو می گم بعد می رم سراغ 10 برتر IGN که البته زاد کامل نیست و خیلی بازی ها رو جا انداخته
خلاصه سعی می کنم مقاله کامل باشه ولی اگه از دستم چیزی در رفت برای کامل کردنش کمک کنید

◄ترتیب اینا هم به سلیقه ی خودم بیدش ! گیر ندید بعدا چرا به ترتیب IGN نیست :دي بعلاوه اینکه توضیحات مال خودمه و ترجمه نیستن

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

PC

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بزرگترین بازی سال 2010 به نظر خودم StarCraft II هستش ! با توجه به گفته ها هم به احتمال بسیار زیاد 2010 عرضه میشه فقط نمی دونم موقع عرضه این بازی چه اتفاقی می افته فقط باید صبر کرد و دید . همونطور هم که می دونید این بازی به سخ بخش تقسیم شد و بازی اول wing of liberty نام داره و کلاس "تران" رو شامل میشه اما کلاس های "زرگ" و "پروتوس" هم به طور کامل طراحی شده و در بازی وجود دارن اما فقط در بخش مولتی پلیر

▬▬▬

حالا که با PC شروع کردم بازی های برتر پی سی رو بگم اول ... دومین بازی به نظر من می تونه World of WarCraft: Cataclysm باشه که برای 2010 قطعی هست ، این اکپنشن قراره دو نژاد دیگه هم به بازی اضافه کنه

▬▬▬

Dawn of War 2: Chaos Rising هم می تونه سومین عنوان انحصاری و بزرگ برای PC باشه که در واقع ادامه دهنده ی Dawn of War II هست

▬▬▬

C&C 4 Tiberian Twilight هم انحصاری بزرگ دیگه ی PC هستش
کلا امسال سال استراتژی هست !
همین بس که قراره این بازی داستان تیبریم رو تموم شده ( زهی خیال باطل ، این EA عمرا دست از سر این بازی بر نمی داره ! )

◄ بازی های دیگه هم برای پی سی بود اما چون انحصاری نبودن و توی ادامه لیست هستن اینجا نگفتم

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Multi Platform

PS3

دومین بازی بزرگ و برتر 2010 به نظر من "Heavy Rain" هست .

بازی که از مرز بازی بودن پاشو فراتر گذاشته و دیگه کاملا نمیشه بهش گفت بازی ! بلکه میشه گفت یک اثر هنری ... دیوید کیج تمام قدرت خودش و شرکتش رو به کار گرفته تا یکی از برترین بازی های تاریخ رو عرضه کنه ؛ خیلی دوست دارم بتونم این بازی رو انجام بدم ... داستان بازی هم از این قراره که 4 شخصیت بازی ناخودآگاه وارد جریان "قاتل اریگامی" می شن و بعدا در بازی این 4 شخصیت یه جورایی با هم مرتبط میشن ؛ در واقع همه چیز تو بازی دلیل و منطق خواهد داشت که این هم بگم که شما باعث پیشروی داستان در بازی خواهید شد در واقع نویسنده بازی شمائید !

▬▬▬

PS3

سومین بازی بزرگ و برتر هم به نظر " God of War III " هستش که دیگه همه می شناسیم سرآمد بازی های اکشن که بازی های بسیار زیادی در این سبک از این بازی تقلید می کنند . داستان بازی که گفته نشده زیاد اما به گفته ی سونی این بازی داستان کریتوس را به پایان می رسونه ، اما خب معلومه چرت میگه :دي درسته قطعا داستان بازی تموم میشه و این سه گانه به پایان می رسه اما عمرا سونی بی خیال این عنوان نمیشه و با عنوان فرعی و داستانی که بین این شماره ها می گذره بازی رو ادامه می ده ( مثل هیلو که تریلوژیش تموم شد اما هنوز داره بازی براش ساخته میشه ) نمایش هایی هم که تا حالا این بازی از خودش نشون داده میشه گفت بازی از همه نظر عالی کار شده

▬▬▬

X360 PC

Mass Effect 2 قطعا یکی از برترین بازی های 2010 خواهد بود بایوویر که اخیرا با کیفیت بازی هاش همه رو متحیر کرده از جمله "DA:Origins" باز هم می خواد برتری خودش رو ثابت کنه ... داستان بازی در ادامه نسخه اول به سر می بره و این بار با بازی بسیار پیچیده تر و تاریک تری رو به رو خواهیم بود
همه جای این بازی بوی پیشرفت می ده و این جای تحسین داره ؛ سیستم مبارزات بسیار بهبود پیدا کرده ، بخش نقش آفرینی کلی تغییرات به خودش دیده ، گرافیک بسیار بهتر شده ، سلاح های جدید زیادی به بازی اشافه شده ، بازی بیش از پیش غیر خطی شده و این بار تصمیم های شما تاثیر بسیار بیشتری بر بازی می زاره و....
مدت زیادی هم تا عرضه ی این بازی نمونده و به شدت منتظر این بازی خواهیم بود

▬▬▬

X360

بالاخره قراره بعد از سال ها ای بازی رو ببینیم ! اما لعنت به این شانس که باز هم باید تو کف بمونیم ما PC دارا ! :دي
البته میشه خیلی امیدوار بود بازی برای پی سی هم منتشر بشه
نمایش های اخیر بازی همه رو گذاشته تو کف ! این بازی از هر نظر فوق العاده است
اتمسفر بازی بسیار زیبا کار شده و حس ترس و تنهایی رو کاملا به آدم القا می کنه ، گرافیک و فیزیک بازی هم عالیه
اما مهم داستان بازی هست که چیزی ازش آن چنان فاش نشده ؛ حدس خود من اینه که الن وقتی به خواب میره احساس می کنه که خواب نیستش یا همچین چیزی یعنی بازی در این حالت همون زمان شب میشه و شما کنترل الن رو بر عهده می گیرید حالا نمی دونم میشه گفت این روحشه یا چیز دیگه
اما به هر حال زندگی عادی در این بازی وجود داره و شما در روز کنترل الن رو در دست می گیرید
دلیل این حدسم هم اینه که سازندگان گفتن الن مشکلی داره که نمی تونه بخوابه اما توی تریلر ها یعنی آخر تریلر که آرم بازی هم نشون داده میشه زن الن میگه الن بیدار شو و این نشون میده که پس می تونه بخوابه !

▬▬▬

X360 PC

بالاخره سم فیشر جدید رو هم قراره در سال 2010 ببینیم اگه دوباره تاخیر نخوره
البته من به هیچ وجه از تاخیر هایی که خورد ناراحت نشدم چون به هر حال اگه قبول داشته باشیم که اسنیک رقیب جدی برای سم هست باید قبول کنیم که MGS4 ترکوند ! و من به عنوان یه طرفدار اسپلینتر سل نمی تونم قبول کنم که این بازی جلوی MGS کم بیاره
به نظرم هنوز هم بازی جای کار داره و روی هوش مصنوعی باید خیلی بیشتر از اینا کار بشه
اما در مجموع نمایش E3 بازی خیلی ها رو امیدوار کرد و اینکه بازی از اون حالت اولیه خوش خارج شد خیلی خوشحال کننده بودش
توی این قسمت هم امکانات خیلی زیادی به بازی اضافه شده سیستم اعتراف گیری خیلی پیشرفته تر شده
در کل بازی پیشرفت های خیلی زیادی داشته اما به نظرم هنوز باید روش کار بشه
داستان هم درباره ی دختر سم هست و سم به دنبال قاتل دخترش راه می افته
یه حدسی هم می زنم اونم اینکه فعلا چیز خاصی از بازی فاش نشده چون توی همون نمایش E3 آخرش پلیس سم رو دستگیر می کنه و باید دید بعد از اون چی میشه اما چون نمی دونیم این نمایش مربوط به کجای بازی میشه نمیشه درست حدس زد

▬▬▬

X360 PS3 PC

بایوشاک 2 هم که قرار بود سال 2009 عرضه بشه با دیدن اساسینز کرید و MW2 گرخید و رفت برای سال 2010 !
این بار در نقش یک بیگ ددی قرار می گیریم
بازی پیشرفت های خیلی خفنی نکرده اما به هر حال بایوشاک به قدری یونیک بود که نمی شد زیاد دستکاریش کرد
این بار یکی از مشکلات نسخه اول برطرف شده و اون هم اینکه این بار میشه از هر دو دست در آن واخد استفاده کرد که سرعت و هیجان بازی رو بالاتر می بره
سیستم هک کردن مثل اینکه تغییر کرده
لیتل سیستر ها نقش زیادی تو بازی خواهند داشت و شما باید از اونها محافظت کنید هم اینکه با وجود لیتل سیستر ها می تونید از تامین بودن آدام خیالتون راحت باشه
گرافیک بازی تغییر آن چنانی نکرده به هر حال باید قبول کرد حتی همین الان هم بایوشاک 1 گرافیک بسیار خوبی داره اما اون چیزی که من دیدم نور پردازی و سایه ها خیلی بهتر شده
افکت آتش و یخ و این حرفا هم پیشرفت خیلی خوبی داشته اما در کل نمیشه جلوی گرافیک بازی عدد 2 رو گذاشت و همون 1.5 کفایت می کنه

▬▬▬

X360 PS3

فاینال فانتزی یکی از بازی های مورد علاقه ی منه بازی که اصالت داره و داستان و روابط بین کاراکتر ها از اصول مهمش به حساب میاد
FF XIII هم که تازگی ها در ژاچن عرضه شد و فروش بسیار خوبی رو به همراه داشت بعلاوه اینکه فامیتسو هم به بازی 39 از 40 داد که نشون می ده بازی خوبی از آب در اومده
دنیای بازی Pulse نام داره و شهری که در اون بخش عمده ی بازی جریان داره Cocoon نام داره
در کل داستان پیچیده ای داره که اصلا حس و حال توضیحش رو ندارم توی تاپیک FFXIII مقاله ای که درباره ی بازی نوشتم همه چیزو توضیح دادم
از نظر گرافیکی هم بازی بسیار زیباست انگار که با یک ویدئو CG طرف هستیم
سیستم مبارزات نسبت به بازی های قبل خیلی سریع تر و اکشن تر شده

▬▬▬

PS3

دیگه اصلا یادمون رفت این بازی چند ساله داره ساخته میشه ! 4-5 سالی شده فک کنم
2 سال پیش هم که نسخه ی prologue عرضه شده بود
اما به هر حال نمیشه از بازی به این سادگی ها گذشت در واقع Turn 10 که شروع کرد به رجز خوندن الکی و میشه این کارو یه جنگ روانی دونست
چون حداقل از نظر آمار و ارقام Forza III در برابر این بازی باید لنگ بندازه !
حدود 100 تا ماشین در برابر حدود 450 تا مایشن فورزا اگه درست گفته باشم
تعداد Track ها خیلی بالاست
گرافیک بازی فوق العاده است و اگه تصاویر HD بازی رو نگاه کرده باشید می فهمید که ماشین ها فرقی با واقعیت ندارن
شخصا چون تریلر گیم پلی این بازی رو ندیدم نمی تونم نظر بدم اما حداقلش اینه که این بازی خیلی گسترده است و باید دید بالاخره جنگ بین این بازی و فورزا 3 به کجا میره

▬▬▬

Wii

شاید بخندید که چرا این بازی تو لیسته اما واقعا حقشه ! نسخه ی اولش که بهترین بازی سال شد و فروش اعجاب انگیزی هم داشت فکر کنم بالای 15 میلیون فروخت
ما که دستمون از این بازی کوتاست داستان هم که نداره کلا شونصد ساله داستان نجات دادن پرنسس داره تکرار میشه :دي

▬▬▬

X360 PS3

بعیده راک استار یه بازی بسازه و اون بازی جزو بازی های برتر سال نباشه
این بازی هم مستثنا نیست
کلا راک استار الان داره یکی از شلوغ ترین زمان های خودش رو سپری می کنه شکی نیست که داره روی یه عنوان جدید GTA کار می کنه از طرفی یه استودیوی دیگش داره روی مکس پین 3 کار می کنه این بازی هم که اضافه کنید و Agent هم اضافه کنید که قراره اختصاصی PS3 باشه و شخصا به اون عنوان هم خیلی امید دارم
این بار راک استار به سراغ دنیای وسترن رفته بعد از موفقیت CoJ Bound in Blood بین گیمرا و منتقدا کار این بازی یکم سخته اما به هر حال راک استار کار خودش رو بلده
این بار هم بازی Sand Box هست
دوئل هم در بازی وجود داره
گرافیک رو نمیشه گفت عالیه اما خیلی خوبه طراحی اسب ها حداقل برای من خیلی قشنگ بود

◄بقیه بازی هایی که توی لیست IGN هستن به نظرم زیاد حقشون نیست تو لیست باشن و IGN یه سری بازی ها رو جا انداخته

▬▬▬

Battlefield: Bad Company 2
X360 PS3 PC

از بازی هایی که می تونه یکی از بهترین بازی های FPS 2010 باشه همین بد کمپانی 2 هست که پیشرفت چشمگیری داشته
گرافیک و فیزیک که فوق العاده شده دیگه میشه یه ساختمون رو به طور کامل ترکوند و خراب کرد
گیم پلی هم که تقریبا همون نسخه اول هست و در واقع همون گیم پلی اصیل بتل فیلد
داستان هم که ادامه نسخه قبله اما مهم بخش مولتی پلیر بازی هست که سازندگان هم دارن بیشتر از هر چیزی روی این بخش مانور می دن و اکثر نمایش های بازی تا حالا مربوط به بخش مولتی بوده
بازی هم الان در حالت بتا قرار داره

▬▬▬

بازی های مهم دیگر

دیگه چون خسته شدم حسش نیست توضیح بیشتر بدم فقط اسم بازی های بزرگ رو هم می گم که اگه کسی حسش رو داشت توضح بده

Halo Reach
R.U.S.E
STALKER call of pripyat
Lost Planet 2
MAG
Mod Nation Racers
Darksiders
Dante's Inferno
New CoD
.
.
.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

PSP

◄این 10 برتر هم مربوط به سایت 1UPمیشه که باز هم ترتیب رو سلیقه ای انتخاب کردم توضیحات هم درهم برهمه یعنی یه جاییش ترجمه شده یه جاییش مال خودمه

Metal Gear Solid: Peace Walker
این بازی می تونه یکی از بهترین بازی های PSP در طول عمرش باشه
دلیلش هم اینه که این بازی یه عنوان فرعی به خساب نمی آد و داستان نقش مهمی در بازی داره
هیدئو کوجیما هم نقش مستقیمی در ساخت بازی داره که همین به بزرگ بودن بازی کمک می کنه
از امکانات جالب این نسخه هم وجود co-op در بازی هست !

Resident Evil Portable
خب اینم فقط می دونم که قراره 2010 منتشر بشه :دي
هیچ چیز دیگه ای از بازی منتشر نشده
اما حداقل می دونیم که بازی یه Remake از نسخه های قبلی نیست و بازی جدید هست

Final Fantasy Agito XIII
بعد از موفقیت بی چون و چرای FFVII Crisis Core بر روی PSP اسکوائر که قرار بود Agito رو برای موبایل ها بسازه منصرف شد و این نسخه رو تبدیل به یه عنوان انحصاری برای PSP کرد
اینطور که معلومه سیستم مبارزات هم از Crisis Core تقلید کرده
از نظر گرافیکی به پای Crisis Core نمی رسه اما همچنان قشنگه
در کل به نظر خودم بازی خیلی خوبی خواهد شد

SOCOM: US Navy SEALS Fire Team Bravo 3
همونطور که از عدد 3 بر میاد این بازی سومین نسخه از این بازی هست که سبک سوم شخص رو به طور خیلی خوبی وارد PSP کرده که فقط یه آنالوگ داره
سیستم هدف گیری هوشمند به راحت شدن مبارزات خیلی کمک می کنه
همچنین این بازی یکی از بهترین ها از نظر گرافیک بر روی PSP هست
این بازی نسبت به نسخه ی قبلش پیشرفت های زیادی داشته از جمله گرافیک بهتر ، شخصی سازی سلاح ها ، سیستم کاور گیری جدید و...

Valkyria Chronicles 2
نسخه ی اول این بازی که روی PS3 عرضه شد یکی از زیباترین بازی هایی بود که دیدم
سبک گرافیکی فوق العاده ، گیم پلی اعتیاد آور و زیبا و... باعث شده بود که حسرت بازی کردن این عنوان به دلم بمونه
اما خب با تایید نسخه ی دوم برای PSP مقدار زیادی خوشحال گشتیم
البته به هر حال نمیشه توقع داشت این نسخه به اندازه ی نسخه ی اصلی خودش خوب باشه اما به هر حال بودنش یه غنیمته

Persona 3 Portable
Persona 3 یک بازی نقش آفرینی هست که بر روی PS2 عرضه شده بود
حالا قراره همون نسخه برای PSP هم پورت بشه

Kingdom Hearts Birth by Sleep
کلا سال 2010 سال نقش آفرینی ژاپنی برای PSP هست ! بهترین بازی های این سبک یه نسخه برای PSP دارن
این سری بازی اولین باره که یه نسخه برای PSP عرضه می کنه
سبک بازی اکشن نقش آفرینی هست
کاراکتر های اصلی بازی Terra, Ventus, Aqua نام دارن

Parasite Eve: The 3rd Birthday
این سری از بازی های ترسناک اسکوائر هستش که بر اساس یک رمان ساخته شده
و قراره با این نسخه دوباره احیا بشه
نسخه ی اول این بازی سبک نقش آفرینی داشت و نسخه ی دوم از سبک Survival Horror بهره می گرفت اما به نظر می رسه این سری بازی حالت اکشن پیدا کرده و سلاح وارد بازی شده
Aya Brea کاراکتر اصلی بازی هست که یک پلیسه

Fat Princess: Fistful of Cake
این بازی هم همون بازی مشهوره که بر روی PSN عرضه شده بود
این بار به جای 32 نفر می تونید با 16 نفر به صورت آنلاین رقابت کنید
شانس ما هم هست دیگه اصلا فک نکنم بتونیم اینو بازی کنیم !

MLB 10: The Show
واقعا این بازی اینقدر خوبه که 1UP اونو توی لیستش قرار داده ؟
توضیح نداره دیگه بیس بال 10 :دي

Alireza.M67
31-12-2009, 15:23
FABLE 3 کوش ؟

mehdi30nema
31-12-2009, 16:29
علی جان پس metal gear solid peace walker کو ؟

Layken
31-12-2009, 17:38
خلاصه سعی می کنم مقاله کامل باشه ولی اگه از دستم چیزی در رفت برای کامل کردنش کمک کنید
دوستان قرار شد کمک کنیم نه اینکه سوال کنیم.......:31:

Turok-71
31-12-2009, 20:07
من که فقط به اسپلینتر جدید دلبستم تا حدی که یه ایکس باکس صیغه کردم اوردم داخل خونه به خاطرش.:دی
در کل سال بعد خیلی حال میده گرچه باید در فضای خون و کشتار بازی کنیم که ضدحال هستش!
بازی های خوب سال آینده:
Army of Two 2
Alan Wake
RD
Darksiders
Dantes inferno
زیادن ولی خب ذهنم مثل همیشه یاری نمی کنه!:دی

Alireza.M67
31-12-2009, 21:19
دوستان قرار شد کمک کنیم نه اینکه سوال کنیم.......:31:

سوال هم همون کمکه دیگه :
الآن علی آقا میتونه پست 1 رو تکمیل کنه ...:10:

ali_ranger22
31-12-2009, 22:21
بازی های زیادی هست
مثل medal of honor جدید
می خواستم که برترین های PSP هم بنویسم که دیگه چون کل این مطلب رو یه ضرب نوشتم خسته شدم و حسش نبود
حالا پیشنهاد دارید بگید

mehdy.z
31-12-2009, 22:31
خوب البته به نظر من crysis 2 هم میتونه جزء سه چهارتا بازی برتر بشه...مخصوصا اگه cryteak بیاد نوآوریهایی در حدی که توی crysis نسبت به far cry به کار برد توی نسخه دومش به کار ببره:46:
(دیگه گرافیکش رو نمیگم:21:)

korokodil_avareh
02-01-2010, 01:00
بهتره این رو هم اضافه کنی:

Prince Of Persia : The Forgotten Sands

vegas
02-01-2010, 12:56
Mafia II !!!!

ali_ranger22
02-01-2010, 13:15
البته اینم بگم
ملاک رو من گذاشتم روی لیست IGN که این بازی هایی که شما میگید اصلا توش نبود منم دیگه این بازی ها کامل تو ذهنم نیستش که
یکی دیگه از دلایلی که بعضی از بازی ها نیست اینه که فعلا اطلاعات زیادی ازشون منتشر نشده
مثلا هیلو ریچ که چیز خاصی ازش معلوم نیست
یا همینطور fable 3

a.z.p.z
02-01-2010, 13:26
یا مثل همون کرایسیس که چیزی ازش زیاد معلوم نیست ... البته اگه یوبی لطف کنه بالاخره بازی فوق العاده ای رو که همه منتظرش هستند از 2005 که د رسبک اکشن دلهره اور میباشد و فوق العاده زیاد حساب روش باز شده و دسته کمی از الن ویک فکر نمیکنم داشته باشه چیزی نیست جز I Am Alive که با اومدنش یکی از بهترین ها میشه البته اول گفتن 2011 بعد گفتن 2010 میاد که امیدوارم تو ای3 امسال یه خبری ازش باشه ..
....................
اما دیگه خدا وکیلی هرجوری که فکر میکنم نمیتونم بهترین san-box -TPS امسال رو فراموش کنم که واقعا عالی کار شده و از نظر داستانی و گیم پلی و موسیقی و صداگذاری از تریلرهایی که ازش منشر شد به همگان نشون یکی از بهترین Sand-box های امسال میتونه باشه و مثل نسخه اولش همه رو شاد میکنه و اون چیزی نیست جز مافیا 2 که از 2003 همه منتظر اومدنش هستن !!!

Alireza.M67
02-01-2010, 21:21
یا مثل همون کرایسیس که چیزی ازش زیاد معلوم نیست ... البته اگه یوبی لطف کنه بالاخره بازی فوق العاده ای رو که همه منتظرش هستند از 2005 که د رسبک اکشن دلهره اور میباشد و فوق العاده زیاد حساب روش باز شده و دسته کمی از الن ویک فکر نمیکنم داشته باشه چیزی نیست جز I Am Alive که با اومدنش یکی از بهترین ها میشه البته اول گفتن 2011 بعد گفتن 2010 میاد که امیدوارم تو ای3 امسال یه خبری ازش باشه ..
!!!

این I am alive سال 2011 هم منتشر نمیشه ...
شرط میبندی ؟:31:

hamed_dij
03-01-2010, 01:40
Mafia II !!!!
به نكته ظريفي اشاره كردي.
به راستي كه مافيا كجاست.
خدايي هنوز داستان بازي رو دست مافيا نيومده.
گرافيكش و گيم پليش هم تو دوره خودش بي نظير بود.
من با مافيا بسي خاطره دارم.:37:
توم سام پالي ''دون سالياري'':3::32::thumbsdow

ali_ranger22
04-01-2010, 13:26
PSP

◄این 10 برتر هم مربوط به سایت 1UPمیشه که باز هم ترتیب رو سلیقه ای انتخاب کردم توضیحات هم درهم برهمه یعنی یه جاییش ترجمه شده یه جاییش مال خودمه

Metal Gear Solid: Peace Walker
این بازی می تونه یکی از بهترین بازی های PSP در طول عمرش باشه
دلیلش هم اینه که این بازی یه عنوان فرعی به خساب نمی آد و داستان نقش مهمی در بازی داره
هیدئو کوجیما هم نقش مستقیمی در ساخت بازی داره که همین به بزرگ بودن بازی کمک می کنه
از امکانات جالب این نسخه هم وجود co-op در بازی هست !

Resident Evil Portable
خب اینم فقط می دونم که قراره 2010 منتشر بشه :دي
هیچ چیز دیگه ای از بازی منتشر نشده
اما حداقل می دونیم که بازی یه Remake از نسخه های قبلی نیست و بازی جدید هست

Final Fantasy Agito XIII
بعد از موفقیت بی چون و چرای FFVII Crisis Core بر روی PSP اسکوائر که قرار بود Agito رو برای موبایل ها بسازه منصرف شد و این نسخه رو تبدیل به یه عنوان انحصاری برای PSP کرد
اینطور که معلومه سیستم مبارزات هم از Crisis Core تقلید کرده
از نظر گرافیکی به پای Crisis Core نمی رسه اما همچنان قشنگه
در کل به نظر خودم بازی خیلی خوبی خواهد شد

SOCOM: US Navy SEALS Fire Team Bravo 3
همونطور که از عدد 3 بر میاد این بازی سومین نسخه از این بازی هست که سبک سوم شخص رو به طور خیلی خوبی وارد PSP کرده که فقط یه آنالوگ داره
سیستم هدف گیری هوشمند به راحت شدن مبارزات خیلی کمک می کنه
همچنین این بازی یکی از بهترین ها از نظر گرافیک بر روی PSP هست
این بازی نسبت به نسخه ی قبلش پیشرفت های زیادی داشته از جمله گرافیک بهتر ، شخصی سازی سلاح ها ، سیستم کاور گیری جدید و...

Valkyria Chronicles 2
نسخه ی اول این بازی که روی PS3 عرضه شد یکی از زیباترین بازی هایی بود که دیدم
سبک گرافیکی فوق العاده ، گیم پلی اعتیاد آور و زیبا و... باعث شده بود که حسرت بازی کردن این عنوان به دلم بمونه
اما خب با تایید نسخه ی دوم برای PSP مقدار زیادی خوشحال گشتیم
البته به هر حال نمیشه توقع داشت این نسخه به اندازه ی نسخه ی اصلی خودش خوب باشه اما به هر حال بودنش یه غنیمته

Persona 3 Portable
Persona 3 یک بازی نقش آفرینی هست که بر روی PS2 عرضه شده بود
حالا قراره همون نسخه برای PSP هم پورت بشه

Kingdom Hearts Birth by Sleep
کلا سال 2010 سال نقش آفرینی ژاپنی برای PSP هست ! بهترین بازی های این سبک یه نسخه برای PSP دارن
این سری بازی اولین باره که یه نسخه برای PSP عرضه می کنه
سبک بازی اکشن نقش آفرینی هست
کاراکتر های اصلی بازی Terra, Ventus, Aqua نام دارن

Parasite Eve: The 3rd Birthday
این سری از بازی های ترسناک اسکوائر هستش که بر اساس یک رمان ساخته شده
و قراره با این نسخه دوباره احیا بشه
نسخه ی اول این بازی سبک نقش آفرینی داشت و نسخه ی دوم از سبک Survival Horror بهره می گرفت اما به نظر می رسه این سری بازی حالت اکشن پیدا کرده و سلاح وارد بازی شده
Aya Brea کاراکتر اصلی بازی هست که یک پلیسه

Fat Princess: Fistful of Cake
این بازی هم همون بازی مشهوره که بر روی PSN عرضه شده بود
این بار به جای 32 نفر می تونید با 16 نفر به صورت آنلاین رقابت کنید
شانس ما هم هست دیگه اصلا فک نکنم بتونیم اینو بازی کنیم !

MLB 10: The Show
واقعا این بازی اینقدر خوبه که 1UP اونو توی لیستش قرار داده ؟
توضیح نداره دیگه بیس بال 10 :دي

◄پست اول هم به روز شد