PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست آموزش عوض کردن زمینه تمام پنجره ها

tiia
31-12-2009, 14:02
سلام
بدون نرم افزار با یک فایل notepad که بصورت مخفی درش بیاریم میشه پس زمینه ای برای پنجره های قرار داد.
لطفا اگه نحوه انجام دادن این عمل راکسی بلده توضیح بده.
ممنون

djsystem
03-01-2010, 03:13
فرض کنید در درایو D یک پوشه به نام Video وجود دارد و ما می خواهیم برای این پوشه یک فایل تصویری به نام H. jpgرا به انوان پس زمینه این پوشه قرار دهیم.
1-برنامه Notepadراجرا کنیدسپس بر روی file کلیک و گزینه Save Asرا انتخاب نمایید .در پنجره Save As, گزینه Save As Type را انتخاب کنید.در پنجرهSave As ,گزینه Save As Type را بر روی All File تنظیم و فایل را به نام Desktop.ini در مسیر فرضی که در بالا به آن اشاره کرد یم یعنی D:\Video کپی و ذخیره کنید.
2-فایل فرضی تصویری بالا که نام آن H. jpg بود را در همین مسیر یعنی D:\Videoکپی نمایید دقت کنید حتمآ باید خود عکس را کپی کنید نه میانبر آن را(Shortcut ).
3-فایل Desktop.ini را توسط برنامه Notepad و عینآ دستورات زیر را در آن تایپ نمایید [{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706ECK}]
IconArea_Image=D:\Vedio\H.jpg
دقت داشته باشید که چون پوشه Vedio در درایو Dمد نظر قرار داده بودیم, نام آن را نوشتیم.شما با توجه به به مسیر پوشه مورد نظرتان و درایو مربوط آن بایدمسیر صحیح را جلوی عبارت IconArea_Image به صورت کاملآ صحیح تایپ کنید.
4-حالا باید به این پوشه یعنی vedio صفت یا ویژ گی مربوط ((سیستم)) که در اصطلاح به آن System Folder Attribute می گویند را اختصاص دهیم.برای این کار از منوی Start گزینه
Run و سپس دستور CMD را وارد می کنیم تا وارد محیط Command Prompt شویم.اکنون مطابق نوشته زیر عمل کنید: "Attrib +S "D:\Vedio
بین دو کلمه Attrib و S+ یک فاصله(Spase) و بین دو کلمه S+و "D:\Vedio" هم یک فا صله وجود دارد و مسیر مشخص شده پوشه نیز حتمآ باید (" ") باشد.
5-عملیات با موفقیت به اتمام رسید. همانطور که اشاره شد من از پوشه فرضی vedio در درایو D استفاده کردم شما می توانید جای این دو عبارت از هر پوشه و درایوی که می خواهید استفاده کنید.

tiia
03-01-2010, 11:58
سلام
عملیات فوق ر ا در ویندوز سون انجام دادم . اما موفقیت آمیز نبود.
یک عکس به فرمت jpg به همون نام H.jpg گذاشتم.
مسیر عکس هم D:\music بود.
در نوت پد هم چون پرانتزهای شما مشخص نبود همه حالات را امتحان کردم. و به نام Desktop با پسوند .ini ذخیره کردم.
این حالات را امتحان کردم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو حالت :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو حالت :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو به پوشه music هم صفت attrib را اختصاص دادم.
cmd

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mohammad King
03-01-2010, 12:11
سلام

از اون اول میگفتین که توی 7 میخواین انجام بدین.

درسته توی 7 نمیشه یه همچین کاری کرد.

tiia
03-01-2010, 13:20
سلام

از اون اول میگفتین که توی 7 میخواین انجام بدین.

درسته توی 7 نمیشه یه همچین کاری کرد.
سلام
ضرر نداره ، یه چیزی یاد گرفتیم :11: توی سون راهی نیست!

Mohammad King
03-01-2010, 16:10
سلام
ضرر نداره ، یه چیزی یاد گرفتیم :11: توی سون راهی نیست!
نه دوست من تا حالا که راهی نبوده.