PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : !×کربن بازی ×!

pooria.rio
31-12-2009, 11:39
همیشه عشقش این بوده که بره توی بازی کربن سیصد و پنجاه،شصتا با ماشینش گوله کنه.
بعد از 3،2 ساعت بازی کردن همراه با صدای زیاد آهنگ و یه توهم اساسی با هیجان خیلی زیاد از پای کامپیوتر میاد پایین.
هنوزم تو کف شتاب و سرعت ماشینش توی بازیه،یه لحظه یه فکر از تو ذهنش رد می شه:غروب که بابا می یاد، به بهونه ی تمیز کردن ماشین میرم سویچ رو ازش می گیرم و یه چرخی با ماشین می زنم.اما بعد به خودش میگه چرت و پرت نگو !
تا غروب با خودش کلنجار میره که این کار رو بکنه یا نه.
غروب بابا می یاد خیلی خسته ،بعد از اینکه لباساشو عوض کنه و یه چایی میخوره میشینه پای تلویزیون،پسر دوباره اون فکر میاد تو ذهنش:خدایا برم یا نه ؟!
میره پیشه بابا میشینه میگه بابا ماشین خیلی کثیفه،سویچ رو بده برم یه دستی به سر و روش بکشم.بابا هم که خودش حال نداره ماشین رو تمیز کنه از خدا خواسته سویچ رو میده به پسرش.
پسر به بابا میگه:بابا پارکینگ زیاد روشن نیست،میشه ماشین رو بیارم بیرون تمیز کنم؟
بابا اول میگه نه،ممکنه موقعی که داری ماشین رو میاری بیرون بزنیش به این ور اون ور.
پسر به بابا قول میده که حواسش باشه و آروم از پارکینگ بیاد بیرون.
سویچ رو از بابا میگیره،شادی غیر قابل وصفی وجودش رو فرا گرفته اما سعی می کنه در ظاهر چیزی رو نشون نده که تابلو بشه.
میرسه جلوی ماشین تو پارکینگ،یه کم این ور اون ور رو نگاه می کنه ببینه از همسایه های فضول خبری هست یا نه.
میبینه تو پارکینگ هیچ کس نیست.فقط 7 ، 8 تا ماشین خوشگل و نازناری تو پارکینگ هستن.سویچ رو میندازه در ماشین رو باز میکنه، سویچ رو میندازه ، آهنگ مورد علاقش رو میزاره، استارت میزنه،بازم نگاه میکنه ببینه کسی نباشه که آمار شیطونی هاش رو به بابا و مامان بده،یه 6،5 تا سر گاز میده تا ماشین سر حال بیاد!
سر گاز آخر،دنده یک،یه تیکاف باحال !
صدای لاستیکهاش تو پارکینگ چند برابر میشه،خیلی بهش حال میده !
سر بالایی پارکینگ رو با حداکثر سرعت ممکن طی می کنه
تا اینجا بند 1 قول به بابا رو نقض کرده !
میاد بیرون از پارکینگ،یه کم فکر میکنه ببینه کجا بره که خلوت باشه بتونه یه کم مدل Carboni رانندگی کنه !
میره 2 تا خیابان اونورتر خونشون،یه خیابون عریض با طول حدود 1 کیلومتر و خیلی هم خلوت.
میزنه کنار یه کم فکر کنه که بره یا نه،میدونه که تیکاف یه کم از شتاب ماشین رو میگیره،پس بدون تیکاف راه می افته،گاز رو تا ته میچسبونه،تازه اینجا می فهمه که این اون گالانت تو کربن نیست،چون دنده 1 اون 90 تا میومد اما هر چه قدر گاز میده می بینه دنده 1 ماشین 55 تا بیشتر راه نمیده !
دنده هارو پر میکنه 3،2،1 سرعتش رسیده به 110 .بدنش داغ شده.میره دنده 4 تا 140 هم میره اما می بینه که داره میرسه آخرای خیابون.کم کم گاز رو شل می کنه، یادش میاد تو کربن وقته ترمز کردن معکوس هم می گرفته،با سرعت 90 میاد دنده 3 ماشین یه کم حول می کنه !
سرعت رو کم میکنه و کنار وایمیسته،دور میزنه و روز از نو روزی از نو !
گازشو میگیره،اما این دفه میگه تو کربن هروقت به آخر بزرگراه می رسیدم نمیزدم کنار برای دور زدن همیشه یه معکوس یه دستی و یه دور 160،150 درجه!
میرسه آخرای خیابون سرعت رو میاره رو 60 تا یه پیچ میده به ماشین و یه دستی.
-وای خدا چه حالی داد،اما بیش تر از 90 درجه نچرخید !
چند باری این کار رو میکنه ، چشمش میفته به ساعت میبینه داره دیر میشه،سریع میره سمت خونشون.
خدا رو شکر می کنه که شرایط در حالت عادیه !
ماشین رو میاره دم در و یه کم آب میگیره روش که مثلا تمیزش کرده !
بعد از گذاشتن ماشین تو پارکینگ میره بالا و میبینه بابا خوابه،یه کم به خودش فحش میده که چرا زود برگشته ،
اونروز گذشت،اما پسر هر روز داره بیشتر تشنه ی ماشین سواری میشه
5 شنبه ی هفته ی بعد هم ماشین رو بترتیب قبلی می پیچونه !
اما از دفعه ی اول جراتش بیشتر شده،چند تا لایی هم میکشه و میره سمت خیابونهای شلوغ.
دفعه ی ششم میره تو اتوبان تهران کرج!
روزگار به همین منوال سپری میشه ، اما بابا داره یه بوهایی میبره ،چون دیده که داره از قبلنا داره زودتر بنزین تموم می کنه !
دفعه ی بعد که پسر میگه بابا برم ماشین رو تمیز کنم،بهش میگه نه !
پسر خیلی حالش گرفته میشه،به فکر میفته که حالا که بابا سویچ رو نمیده باید خودش دست به کار شه.
برای ساعت 2 موبایلشو کوک می کنه!!،وقتی زنگ می خوره سریع ساکتش می کنه که کسی از خواب نپره.
میره سویچ رو برمیداره ،ساعت نزدیکای سه و نیمه که برمیگرده خونه،آروم در رو باز میکنه و میره سرجاش حالتی که انگار اصلا اتفاقی نیفتاده میگیره می خوابه !
کم کم بابا اطمینان پیدا می کنه که پسرش داره شیطونی می کنه،به خاطر همین محدود ترش میکنه،پسر از خیر ماشینه خودشون میگذره و به فکر ماشین بابای دوستش می افته،مخ دوستش رو میزنه و با هم ماشین رو میپیچونن.
اما ماشین دوستش یه سوناتای خوشگله که خیلی تیز تر از ماشین خودشونه !
به خاطر همین از اون به بعد میره تو کار کورس گذاشتن !
دست فرمونش خیلی بهتر شده،دیگه حتی میتونه بعضی از ماشینای شاخ محلشونم رو هم جا بزاره.
کم کم داره تو شهرک محل سکونتشون معروف میشه !
اما مامان بابای بیچاره روحشون هم از این قضیه خبر نداره، که پسرشون تو سن 15 سالگی داره به یه ماشین باز حرفه ای تبدیل میشه،پسر هم چون میدونه که مامان باباش اگر هم بدونن استقبال نمیکنن،هیچی بهشون نمیگه !
دیگه کار به جایی رسیده که هروقت بین بچه های محل حرف ماشین بازی پیش میاد اسمش زودتر از بقیه مطرح میشه.
اما پسر داره حروم میشه چون اگه یکی بود که پرورشش می داد و واقعا باهاش کار می کرد الان می تونست خیلی حرفه ای تر بشه.
اما افسوس که هیچ کس نبود که پشتیبانش باشه،با هرکسی هم که سربسته موضوع رو مطرح می کرد می گفت قبل از گواهینامه گرفتن پشت فرمون نشستن کار خیلی احمقانه ای هست !
همیشه به خودش می گفت کاشکی یه جایی بود با هزینه ی پایین به من تکنیکهای اساسی رانندگی حرفه ای رو یاد می داد اما اگر هم جایی بود یا گواهینامه می خواست یا هزینه اش خیلی بالا بود.
اما واقعا چرا باید اینطوری بشه که پسر بعد از یک سال،از ماشین بازی سیر شد چون دید انقدر مانع سر راهش هست که دیگه هیچ راهی برای پیشرفتش نیست.
اگر یکی بود که پشتیبان پسر میشد مطمئنم که چند سال بعد می تونست آبروی ورزش اتومبیلرانی کشور رو،حتی در سطح بین المللی بخره.
نمونه ی این گل پسر رو زیاد داریم،تازه سه چهار سالی هم هست که دخترها هم به این جریان وارد شدن.اما از نوشتن کل این مطلب می خواستم یه چیز بگم:

چرا به خاطر کمبود امکانات باید این همه استعداد های گوناگون در کشورمون تلف بشه ؟

MoHaMaD ZaNd
31-12-2009, 12:56
واي خدا !!!! منم دفعه اول شبيه همين آقا پسره بودم !!! يعني به بابام گفتم بده برم ماشينو تميز كنم اونم با كمال ميا سوييچ رو داد !!! ولي متاسفانه الان ديگه خيلي بهم نميده !!
منم مجبورم بپيچونم !!!

I LOVE MESSI
01-01-2010, 18:45
عين منه كه اين هم ........

T.K
01-01-2010, 22:39
جالب بود.خیلی جالب ...

چون من تو عکاسی و ماشین سواری اینجوری هستم. ویکی از بچه های فامیلمون در کربن بازی(به طور خفن)!!!

اطمینان کامل دارم اگه استعداد اینی که می گم خوب پرورش یافته بود الان شاخ اتومبیل رانی بود.گرچه الانم واقعا کارش درسته.
چون آنقدر تصادف کرده که همه چیز دستش اومده.

ای خدای من تو را شاکرم که حداقل تن سالمی دارم

pooria.rio
01-01-2010, 22:41
بچه ها :دی
تشکر هم خوب چیزیه ها
خودم نوشتمش :دی

AmiRreZA_RAcEr
02-01-2010, 00:47
منم الان 17 سالمه و از 14 سالگی ماشین دودر میکردم !
منم استعداد کشف نشدم
ایشالا چند ماه دیگه کشف میشم

T.K
02-01-2010, 11:31
منم الان 17 سالمه و از 14 سالگی ماشین دودر میکردم !

منم از دوم - سوم راهنمایی رانندگی میکردم.:5:

یادش بخیر چه عشقی داشتیم بشینیم پشت فرمون

pooria.rio
02-01-2010, 13:59
من اولین بار 9 سالگی پشت مزدا نشستم :دی

بی باک بی بال
02-01-2010, 20:14
من هم اولین بار تو 19 سالگی پشت کامیون نشستم اونم تنهایی :31:
یادش بخیر جوانی هزار بد بختی تو جاده هیچ کدم از رفیقا به گرد پام نمی رسید تا اینکه یه اتفاق افتاد نزدیک بود یکی رو با خاک ببخشید با آسفالت یکی کنم دیگه ترسیدم دیگه از ا ون به بعد همیشه ارم میرم

D r i v e r
02-01-2010, 20:26
این تاپیک به نظرم یه تاپیک آموزنده و منع کننده باشه نه یه تاپیک تشویق به این کار!
میدونید که بدون گواهی نامه نشستن پشت ماشین میتونه چه عواقبی داشته باشه؟
اگه با ماشین تصادف کنید بیمه هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنه و جزای کیفری هم خواهد داشت
اگه خدای نکرده به انسان بزنید بازم بیمه هیچ کاره است و بدتر
ولی اگه به انسان بزنین و فوت کنه میدونید قتل حساب میشه؟
این تاپیک ایجاد نشده برای اینکه بگیم اولین بار در سن چند سالگی پشت ماشین نشستیم و چطوری ماشین رو دو در کردیم و ....
ایجاد شده که ازش درس بگیریم
البته توی این داستان(شایدم واقعیت؟) برای شخصیت اول هیچ مشکلی پیش نیومده و با خیال راحت داره ماشین بازیشو انجام میده
ولی من حداقل 3 - 4 نفر رو میشناسم که الان به همین خاطر با مشکلات خیلی زیادی رو به رو شدن و چه بدبختی هایی هم که نکشیدن
پس بیاین به جای تشویق همدیگه به جای این کار همدیگرو منع کنیم

meha
02-01-2010, 20:42
خدا رو شکر بابای ما اینجوری نیست!یادم هست بچه که بودم به زور میگفت بشین پشت ماشین...رانندگی خودش هم که به من و خیلی ها گفته زکی برا همین حق نداریم تو جاده کمتر از 150 بریم:دی

بی باک بی بال
02-01-2010, 20:57
این تاپیک به نظرم یه تاپیک آموزنده و منع کننده باشه نه یه تاپیک تشویق به این کار!
من هم گفتم تا بقیه درس بگیرن از این کار ها نکنند

میدونید که بدون گواهی نامه نشستن پشت ماشین میتونه چه عواقبی داشته باشه؟
اره خیلی خطر ناک حتی اگه مقصر هم نباشی
این تاپیک ایجاد نشده برای اینکه بگیم اولین بار در سن چند سالگی پشت ماشین نشستیم و چطوری ماشین رو دو در کردیم و ....
ایجاد شده که ازش درس بگیریم
من خودم از بعد از اون حادثه دیگه خیلی کم پشت ماشین نشستم
پس بیاین به جای تشویق همدیگه به جای این کار همدیگرو منع کنیم
اقا از این کار ها نکنید که اگه اتفاقی بیفته یه عمر پشیمون می شوید:41:
اگر هم هوس کردید اگه بچه مایه دارین :21:برین پیست اگر هم مثل من اه در بسات ندارید:14: بشنید کربن بازی کنید :34:

داش يعقوب
02-01-2010, 21:17
ايول بي باك......
من يه سري بدون گواهي نامه سوار ماشين بابام شدم و زدم به تير برق و يك ماه از ترس خونه نرفتم

pooria.rio
02-01-2010, 23:09
لامصبببببب
ماشینه آخهههه
نمیشه ولش کرد
:27:

Farshadd
02-01-2010, 23:55
اپیک بی هدف.

اگه هم با هدف : بی جا.

برای رانندگی حرفه ای تاپیک داریم: رانندگی حرفه ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای بازی انجمن داریم و تاپیک Need for Speed: Carbon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای داستان نویسی انجمن ادبیات داریم و تاپیک داستانهاي كوتاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای درد و دل جایی نداریم

ولی چون روی پست اول کار شده و برای تایپش زحمت کشیده شده تاپیک حذف نمی کنم و قفل میکنم. ( اگه اعتراضی هست خیلی راحت در پروفایلم یا در پیغام خصوصی یا در تاپیک پیشنهاد ، انتقاد ، مکانپرسی ، درخواست و ... انجمن اتومبیل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید)

:12: