PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88

امیر انصاری
26-12-2013, 15:51
مشکل اینجاست که توی منطقه من، همه جای اطراف کاملاً سبز هست و دیگه نمی‌شه مرکز که محل دکل هست رو تشخیص داد.

دووشواری نداره که! یه کم باید وقت بزاری اطرافتو بگردی. به راحتی پیدا میشه. البته کار تو شهرهای بزرگتر سخت تره، ولی حداقل چنتای نزدیک تر رو میشه پیدا کرد. شهر ما دو تا فرستنده ی مبین نت و یدونه ایرانسل داره که من جای هر سه تا رو بلدم.

yahyaqazmis3
26-12-2013, 23:04
مسلما باید شکایت کنید. سرعت شما حداقل باید 128kb/s باشه.

دوستان سلام.
من حدود 3ماهه ست که طرح شکایت کرم.برام کدپیگیری صادرشده پروندم رفته لایه فنی.امادریغ از یه زنگ
طرح2مگ شش ماهه داشتم سرعت رسیده بود به10 کیلو بایت.بهم گفتن هزینه مودم وسرویس رو عودت میدیم امادروغ گفتن
دوستان مراقب باشن گرفتار نشن

ninipc
27-12-2013, 00:36
آقا اصلا بگو کجا هستی من لیست بی تی اس های اونجا رو بدم

غرب تهران اگه باشه خوبه. چون توی این منطقه چند جا هست که مصرف دارم.

ninipc
27-12-2013, 00:39
دووشواری نداره که! یه کم باید وقت بزاری اطرافتو بگردی. به راحتی پیدا میشه. البته کار تو شهرهای بزرگتر سخت تره، ولی حداقل چنتای نزدیک تر رو میشه پیدا کرد. شهر ما دو تا فرستنده ی مبین نت و یدونه ایرانسل داره که من جای هر سه تا رو بلدم.

والله سوای نداشتن وقت کافی توی تهران ماشاالله اینقدر انواع اقسام آنتن پر هست که تشخیص برای من که هنوز دقیق فرق بین آنتن وایمکس و وای‌فای و پارازیت و دیتا رو نمی‌دونم، سخت هست. یه بدی اینجا اینه که شنیدم بعضی وقتها آنتن وایمکس همزمان با آنتن موبایل شرکت مخابرات، روی پشت‌بوم خونه‌های مردم هست و اونجوری باید حتی کوچه پس کوچه رو هم بگردم.

امیر انصاری
27-12-2013, 01:30
والله سوای نداشتن وقت کافی توی تهران ماشاالله اینقدر انواع اقسام آنتن پر هست که تشخیص برای من که هنوز دقیق فرق بین آنتن وایمکس و وای‌فای و پارازیت و دیتا رو نمی‌دونم، سخت هست. یه بدی اینجا اینه که شنیدم بعضی وقتها آنتن وایمکس همزمان با آنتن موبایل شرکت مخابرات، روی پشت‌بوم خونه‌های مردم هست و اونجوری باید حتی کوچه پس کوچه رو هم بگردم.

تشخیص فرستنده های وایمکس بسیار ساده است، فرقی نمیکنه مستقل باشن یا روی دکل موبایل نصب شده باشن، فقط کافیه شکل ظاهری دستگاه ها را بشناسید. میتونید از این عکس کمک بگیرید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل اصلی تشخیص بین ایرانسل و مبین نت بودن فرستنده س، چون از تجهیزات کاملاً یکسان استفاده میکنن. نصب همزمان روی دکل موبایل هم به این صورته که اون دستگاه هایی که با فلش قرمز مشخص کردم بالا یا پایین سکتورهای موبایل نصب میشن.

p30jps
27-12-2013, 10:04
دوستان سلام.
من حدود 3ماهه ست که طرح شکایت کرم.برام کدپیگیری صادرشده پروندم رفته لایه فنی.امادریغ از یه زنگ
طرح2مگ شش ماهه داشتم سرعت رسیده بود به10 کیلو بایت.بهم گفتن هزینه مودم وسرویس رو عودت میدیم امادروغ گفتن

داداش با شکایت حل نمیشه تماس بگیر شرکت بگو درخواست اعضام کارشناس دارم برای رفع مشکلم کارشناس میاد برسی میکنه حل میشه اگرم نشد سریع تر پولتو برگشت میدین

p30jps
27-12-2013, 10:06
تشخیص فرستنده های وایمکس بسیار ساده است، فرقی نمیکنه مستقل باشن یا روی دکل موبایل نصب شده باشن، فقط کافیه شکل ظاهری دستگاه ها را بشناسید. میتونید از این عکس کمک بگیرید:

مشکل اصلی تشخیص بین ایرانسل و مبین نت بودن فرستنده س، چون از تجهیزات کاملاً یکسان استفاده میکنن. نصب همزمان روی دکل موبایل هم به این صورته که اون دستگاه هایی که با فلش قرمز مشخص کردم بالا یا پایین سکتورهای موبایل نصب میشن.

برای تکمیل سوال دوست عزیزم 90% ساختمان های مخابرات تهران مجهز به آنتن های مبین نت هست و 40% دکل های همراه اول داخل شهر پیدا کردنش هم که خیلی آسونه

mehr1362
27-12-2013, 10:35
داداش با شکایت حل نمیشه تماس بگیر شرکت بگو درخواست اعضام کارشناس دارم برای رفع مشکلم کارشناس میاد برسی میکنه حل میشه اگرم نشد سریع تر پولتو برگشت میدین

من امروز طرحم تموم میشه.میخواستم 6 ماهه مبین نت بگیرم سرعت 2 مگ... با چیزهایی که گفتی ...

مودمم هم به نام خودم نیست...چکار کنم؟

Mr.Aras
27-12-2013, 11:21
دوستان سلام.

با همان کد پیگیری به سازمان تنظیم مقررات شکایت کن.

Mr.Aras
27-12-2013, 11:27

معمولا دکل ایرانسل چراغ چشمکزنش جفتی هست، مثل همین عکسی که گذاشتید. البته این چیزی که گفتم براساس مشاهدات خودم هستش :n26: و هیچ قطعیتی نداره.

ninipc
27-12-2013, 15:10

خیلی ممنون از توضیحاتتون. فقط یه سئوال اونهایی که مستطیل افقی هستن مال وایمکس هستن یا اونهایی که مستطیل عمودی؟ آخه زیاد دیدم مواردی که فقط مستطیل عمودی باریک روی دکل هست و تابحال فکر می‌کردم مال موبایل هست. ولی الان دیدم که گرد مال موبایل هست.

arash59b
27-12-2013, 15:57
خیلی ممنون از توضیحاتتون. فقط یه سئوال اونهایی که مستطیل افقی هستن مال وایمکس هستن یا اونهایی که مستطیل عمودی؟ آخه زیاد دیدم مواردی که فقط مستطیل عمودی باریک روی دکل هست و تابحال فکر می‌کردم مال موبایل هست. ولی الان دیدم که گرد مال موبایل هست.

مستطیل های باریک عمودی ماله موبایل هستند

osta_ali
27-12-2013, 17:54
برا من یه روز اینترنت قطع بود (به گفته خودشون اون روز بنرعباس دچار تداخلاتی شده بود)دیروز عصر هم که وصل شد(با کمک پیشتیبان مبین نت و ریست کردن تنضیمات مودم) سرعتم خیلی بد شده.اکثر مواقع حتی تو لود کردن سایت ها زمان زیادی میبره تا سایت رو بالا بیاره!
برا شما مشکلی پیش نیومده؟امکان داره بخاطر تنضیمات مودم باشه؟!

arash59b
27-12-2013, 18:31
برا من یه روز اینترنت قطع بود (به گفته خودشون اون روز بنرعباس دچار تداخلاتی شده بود)دیروز عصر هم که وصل شد(با کمک پیشتیبان مبین نت و ریست کردن تنضیمات مودم) سرعتم خیلی بد شده.اکثر مواقع حتی تو لود کردن سایت ها زمان زیادی میبره تا سایت رو بالا بیاره!
برا شما مشکلی پیش نیومده؟امکان داره بخاطر تنضیمات مودم باشه؟!

بعیده از تنظیمات باشه. معمولا تنظیمات اگه اشتباه باشه اصلا وصل نمیشه اگه هم وصل بشه یعنی مشکلی نیست. حتی DNS رو هم خودشون ست می کنند

فقط می مونه فرکانس و دکل های اطرافتون. اگه بیش از 1 دکل اطرافتون باشه ممکنه به دکل شلوغتر یا دورتر وصل شده باشین

امیر انصاری
27-12-2013, 19:08

والا من منظور شما از مستطیل افقی رو نفهمیدم. اون مستطیل های عمودی که شما میگی سکتور هستند. این جعبه های کوچکی نقره ای رنگ هم که من نشون دادم سکتور وایمکس هستند. سکتورهای موبایل خیلی بلندتر و معمولاً سفید هستند. البته سکتورهای رایتل نقره ای رنگ هستند و پشتشون یه جعبه هایی مثل همین جعبه های وایمکس متصل شده که ممکنه شما رو به اشتباه بندازه، مخصوصاً سکتورهای جدیدشون که خیلی آب رفته و از دور به زحمت دیده میشه. اگر فرصتی پیدا کنم از یه دکل همراه اول که فرستنده های مبین نت هم روش هست براتون عکس میزارم. اون گردی ها هم که شما فرمودین ظاهراً اسمشون لینکه و برای برقراری ارتباط بین دکل ها استفاده میشن.

معمولا دکل ایرانسل چراغ چشمکزنش جفتی هست، مثل همین عکسی که گذاشتید. البته این چیزی که گفتم براساس مشاهدات خودم هستش :n26: و هیچ قطعیتی نداره.

من اطلاعی در این زمینه ندارم، ولی عکسایی که گذاشتم هر دو مبین نت هستن.

bking
27-12-2013, 22:06
دوستان سرعت 1 مگ مبین نت چجوریه ؟
سرعت دانلودش؟
طرح سبانه هم داره ؟

Joaquin
27-12-2013, 22:30
سرعت دانلودش؟
طرح سبانه هم داره ؟
روز و شب یکیه و 150 تا نهایتشه. اکثر اوقات هم روی 130 هست.

p30jps
27-12-2013, 22:59
سرعت دانلودش؟
طرح سبانه هم داره ؟

1 مگ سرعت دانلود 120 تا 170
سرعت شد:80 تا 140

ninipc
27-12-2013, 23:47
والا من منظور شما از مستطیل افقی رو نفهمیدم. اون مستطیل های عمودی که شما میگی سکتور هستند. این جعبه های کوچکی نقره ای رنگ هم که من نشون دادم سکتور وایمکس هستند. سکتورهای موبایل خیلی بلندتر و معمولاً سفید هستند. البته سکتورهای رایتل نقره ای رنگ هستند و پشتشون یه جعبه هایی مثل همین جعبه های وایمکس متصل شده که ممکنه شما رو به اشتباه بندازه، مخصوصاً سکتورهای جدیدشون که خیلی آب رفته و از دور به زحمت دیده میشه. اگر فرصتی پیدا کنم از یه دکل همراه اول که فرستنده های مبین نت هم روش هست براتون عکس میزارم. اون گردی ها هم که شما فرمودین ظاهراً اسمشون لینکه و برای برقراری ارتباط بین دکل ها استفاده میشن.

منظورم این بود که با اینکه زاویه دوربین از پائین هست اما به نظر اون آنتن‌ها دو شکل دارن. یه مدل که به نظر مستطیل افقی هست که بالا و پائین صفحه جلوی اون سوراخ هواکش هست و یه مدل که به نظر مستطیل عمودی هست که بخش جلوی اون هواکش نداره. شاید اگه از جلو دیده بشه اون آنتن وسطی‌ها باشه.

البته گویا شما می‌گید که اونها موبایل هستن و نه وایمکس. در کل هنوزم به نظر تشخیص سخت هست و باید یکی زیر دکل بایسته و بتونه با دقت نگاه کنه و تشخیص بده که شکل آنتن‌ها چجوری هست.

taassof
28-12-2013, 13:47
مبین نت من از دیشب قطع شده و هنوز وصل نشده . شمالغرب کشور هستم. کسی این مشکلو داره یا نه ؟

alimail3248
28-12-2013, 14:13
منظورم این بود که با اینکه زاویه دوربین از پائین هست اما به نظر اون آنتن‌ها دو شکل دارن. یه مدل که به نظر مستطیل افقی هست که بالا و پائین صفحه جلوی اون سوراخ هواکش هست و یه مدل که به نظر مستطیل عمودی هست که بخش جلوی اون هواکش نداره. شاید اگه از جلو دیده بشه اون آنتن وسطی‌ها باشه.

البته گویا شما می‌گید که اونها موبایل هستن و نه وایمکس. در کل هنوزم به نظر تشخیص سخت هست و باید یکی زیر دکل بایسته و بتونه با دقت نگاه کنه و تشخیص بده که شکل آنتن‌ها چجوری هست.

تشخیصش سخت نیست .هر دکلی که روش اون جعبه های مربع شکل نقره ای بودن یعنی وایمکس روش نصبه و اون سکتورها هم فرستنده وایمکس هستند (مستطیل های عمودی ) .سکتورهای موبایل کمی درازتر هستند.

zi behzad
28-12-2013, 15:23
مبین نت من از دیشب قطع شده و هنوز وصل نشده . شمالغرب کشور هستم. کسی این مشکلو داره یا نه ؟

منم ای مشکلو دارم. چند دقیقه یی یار وصل میشه با سرعت خیلی خیلی افتضاح
کسی خبر داره جریان چیه ؟

porya_spy
28-12-2013, 16:52
دوستان هیچ راهی نداره بشه پینگ داخل وایمکس کم کرد ؟! بابا با سرور داخلم ادم نمیتونه آنلاین بازی کنه :n29: پینگ خارج مهم نیست فقط داخل کم بشه حداقل لگ نشه ! از این سرویس گیم و این چیزا نداره زنگ بزنم فعال کنن ؟!

mehr1362
28-12-2013, 16:56

من این مشکل رو از دیشب تا الان نداشتم...همه چیز خوب بوده.

من دیشب 2 مگ 6 ماهه گرفتم که صبح ساعت 6 تست زدم سرعت خوب بود بین 210 تا 240
ولی روزای آخر دو مگ 1 ماهه قبلیم سرعت اومده بود بین 100 تا 140 تا ...

من که موندم چه طوری هست ! اصلا به هیچ چیزش نمیشه اطمینان کرد فقط باید بگی :

یا علی و بچه هاش

بلکه خدا خواست شانس آوردی !

Joaquin
28-12-2013, 17:37
منم ای مشکلو دارم. چند دقیقه یی یار وصل میشه با سرعت خیلی خیلی افتضاح
کسی خبر داره جریان چیه ؟
Same here.....

taassof
28-12-2013, 18:12
چراغ ethernet مودم ثابته اما چراغ سیگنال همش عوض میشه. زنگ زدم بعد کلی تنظیمات مودم عوض کردن باز درست نشد ، یک کد پیگیری بهم داد. چیکار بکنم اخه ؟

zi behzad
28-12-2013, 19:31
الان وصل شده اما با ms 3432 !!!!!:n04:

zi behzad
28-12-2013, 20:17
Your IP address is: 79.175.143.22Your IP Address Location: in [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Iran, Islamic Republic ofISP of your IP: Afranetمبین نت:n13:

saeeddeeas
28-12-2013, 20:36
اقا شرط میبندم تاحالا کسی این ای پی رو نگرفته:n02::n02::n02:

80.242.2.212
Sadad Abad Meydane Kaj Borj Sharyar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeeddeeas
28-12-2013, 20:37
الان وصل شده اما با ms 3432 !!!!!:n04:

من پینگ داخلم 88 هست

zi behzad
28-12-2013, 21:21
من خوزستانم . شما کجا؟

saeeddeeas
28-12-2013, 21:41
من خوزستانم . شما کجا؟
منم هرمزگان

zi behzad
28-12-2013, 21:43
پس انگار فقط غرب کشور اینجوره

arash59b
28-12-2013, 21:43

80.242.2.212

Sadad Abad Meydane Kaj Borj Sharyar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ماله خود مبین هست یا شرکتهای تابعه؟

اوضاعش چطوره؟

saeeddeeas
28-12-2013, 22:57
ماله خود مبین هست یا شرکتهای تابعه؟

اوضاعش چطوره؟

مال مبین نت نیست
اسمشم زیرش زده بودم
سرعتش بدک نیس؛اما کلا3-4 روزه تک لینک سرعت کامل نمیگیرم

alimail3248
28-12-2013, 23:42

80.242.2.212

من الان با چند تا سایت lookup تست کردم زده مبین نت .

ninipc
29-12-2013, 01:02
مال مبین نت نیست
اسمشم زیرش زده بودم
سرعتش بدک نیس؛اما کلا3-4 روزه تک لینک سرعت کامل نمیگیرم

پس مال شما هنوزشم خوبه. مال من که توی این چند ساله خیلی کم شده تک لینک سرعت کامل رو بگیرم.

mehr1362
29-12-2013, 12:26
دوستان یک اتفاق عجیب برای من افتاد !

من دیشب وارد تنظیمات مودم شدم و متوجه شدم 3 گیگ از ترافیکم مصرف شده ! در حالی که نه دانلودی داشتم نه وبگردی... فقط به نت وصل بودم. سیستم هم نه ویروسی داشته نه برنامه ای که سر خود آپدیت بشه.
کلا با net limiter هر چی که میشد رو فیلتر کرده بودم.
بعد متوجه شدم که زمان کارکرد مودم رو 7 ساعت زده در حالی که مودم 19 ساعت مداوم روشن بود بدون اینکه من خاموشش کنم یا ریبوت کنم.

دیشب با کلی ناراحتی ازین که حجمم بی جهت هدر رفته و باید 5 ماه و 29 روز با 12 گیگ سر کنم مودم رو خاموش کردم و خوابیدم.

امروز که وارد پنل کاربری مبین نت شدم دیدم اون 3 گیگ از حجمم کم نشده ! باور کردنی نبود.

کسی میدونه چرا این اتفاق افتاده ؟ چرا مودم خودش خاموش شده و روشن ؟ چرا 3 گیگ حجم مصرف شده ولی در حسابم منظور نشده؟

تنها چیزی که به فکرم میرسه این هست که نسخه نرم افزار مودم بروز شده باشه و اون خاموشی دلیلش میتونه این باشه.

کسی تا حالا چیزایی که شرح دادم رو تجربه نکرده؟

zi behzad
29-12-2013, 12:33
مال من درست شد . سرعت خوب شد

ninipc
29-12-2013, 12:56
دوستان یک اتفاق عجیب برای من افتاد !

من دیشب وارد تنظیمات مودم شدم و متوجه شدم 3 گیگ از ترافیکم مصرف شده ! در حالی که نه دانلودی داشتم نه وبگردی... فقط به نت وصل بودم. سیستم هم نه ویروسی داشته نه برنامه ای که سر خود آپدیت بشه.
کلا با net limiter هر چی که میشد رو فیلتر کرده بودم.
بعد متوجه شدم که زمان کارکرد مودم رو 7 ساعت زده در حالی که مودم 19 ساعت مداوم روشن بود بدون اینکه من خاموشش کنم یا ریبوت کنم.

دیشب با کلی ناراحتی ازین که حجمم بی جهت هدر رفته و باید 5 ماه و 29 روز با 12 گیگ سر کنم مودم رو خاموش کردم و خوابیدم.

امروز که وارد پنل کاربری مبین نت شدم دیدم اون 3 گیگ از حجمم کم نشده ! باور کردنی نبود.

کسی میدونه چرا این اتفاق افتاده ؟ چرا مودم خودش خاموش شده و روشن ؟ چرا 3 گیگ حجم مصرف شده ولی در حسابم منظور نشده؟

تنها چیزی که به فکرم میرسه این هست که نسخه نرم افزار مودم بروز شده باشه و اون خاموشی دلیلش میتونه این باشه.

کسی تا حالا چیزایی که شرح دادم رو تجربه نکرده؟

در مورد مصرف راستش احتمالات زیادی هست و برای همین دقیق نمی‌تونم چی بگم. البته توی صفحات قبلی در این مورد خیلی بحث شده که اگه حوصله کردین و خوندین‌،‌ می‌تونه کمک باشه.
ما در مورد قطع و وصل از شبکه هم قبلاً خیلی بحث شده. برای این وضعیت که برای شما شبیه وضعیت خاموش و روشن هست، می‌تونم بگم دو حالت به احتمال زیاد اتفاق افتاده. اولی که احتمال بیشتری داره اینکه ترافیک خیلی زیاد منطقه‌تون روی دکل، باعث شده که سیستم موقعی که شما از شبکه استفاده نمی‌کردین، قطع‌تون کرده و برای همین اطلاعات داخل مودم هم ریست شده. احتمال بعدی که ضعیف‌تر هست اینکه مبین‌نت توی منطقه‌تون تعمیرات داشته و لحظاتی مودم از شبکه قطع شده و بعد که وصل شده، اون اطلاعات صفر شده. در اینجور موارد احتمال عوض شدن IP هم هست.

osta_ali
29-12-2013, 13:18
منم هرمزگان

پس هم استانی هستیم
من هم پینگ داخلم همین حدوده که تو داری.ولی متاسفانه پینگ خارج بین 200 تا 400 هم میشه که برا بازی آنلاین بعضی وقتی عذاب آور میشه.
راهی وجود نداره پینگ خارج رو کاهش داد؟

saeeddeeas
29-12-2013, 14:22
پس هم استانی هستیم
من هم پینگ داخلم همین حدوده که تو داری.ولی متاسفانه پینگ خارج بین 200 تا 400 هم میشه که برا بازی آنلاین بعضی وقتی عذاب آور میشه.
راهی وجود نداره پینگ خارج رو کاهش داد؟

اگه بتونی یه وی پی ان داخلی بخری پینگت بهتر میشه
اما بازم به اون ایپی که وصل میشی ربط داره

mehr1362
29-12-2013, 14:56
در مورد مصرف راستش احتمالات زیادی هست و برای همین دقیق نمی‌تونم چی بگم. البته توی صفحات قبلی در این مورد خیلی بحث شده که اگه حوصله کردین و خوندین‌،‌ می‌تونه کمک باشه.
ما در مورد قطع و وصل از شبکه هم قبلاً خیلی بحث شده. برای این وضعیت که برای شما شبیه وضعیت خاموش و روشن هست، می‌تونم بگم دو حالت به احتمال زیاد اتفاق افتاده. اولی که احتمال بیشتری داره اینکه ترافیک خیلی زیاد منطقه‌تون روی دکل، باعث شده که سیستم موقعی که شما از شبکه استفاده نمی‌کردین، قطع‌تون کرده و برای همین اطلاعات داخل مودم هم ریست شده. احتمال بعدی که ضعیف‌تر هست اینکه مبین‌نت توی منطقه‌تون تعمیرات داشته و لحظاتی مودم از شبکه قطع شده و بعد که وصل شده، اون اطلاعات صفر شده. در اینجور موارد احتمال عوض شدن IP هم هست.

همین که 3 گیگ الکی ازم کم نکرده خداروشکر میکنم. تازه یک روز بود از شروع طرح 6 ماهه

Joaquin
29-12-2013, 15:16
همش قطع و وصل میشه

zi behzad
29-12-2013, 15:38
من که adsl گرفتم . مخابرات
از مینت خسته شدم . هم خاطر تعرفه ها که گرونه هم بخاطر آنتن دهی هم بخاطر سرعتش

taassof
29-12-2013, 17:16
یعنی کسی تا حالا چنین مشکلی نداشته ؟ چراغ سیگنالها هر دو ثانیه یکبار تغییر میکنه و ثابت نیست. دیروز یک کد پیگیری بهم دادن ولی هنوز خبری نشده . کسی این مشکلو داشته قبلا ؟

amin7x
29-12-2013, 18:34
اگه تو قسمت اسکن مودم چندتا دکل پیدا می کنی می تونی فرکانس رو روی اونی که بهتر قفل کنی

ممنون از پاسختون
من میخوام BSID رو عوض کنم نه فرکانس هارو چون همه فرکانس ها مشکل پایین بودن سرعت آپلود رو دارند.

arash59b
29-12-2013, 19:03
من که adsl گرفتم . مخابرات
از مینت خسته شدم . هم خاطر تعرفه ها که گرونه هم بخاطر آنتن دهی هم بخاطر سرعتش

مخابرات خوزستان!!! پس بزودی همین جمله رو تکرار می کنی :n06:

یعنی کسی تا حالا چنین مشکلی نداشته ؟ چراغ سیگنالها هر دو ثانیه یکبار تغییر میکنه و ثابت نیست. دیروز یک کد پیگیری بهم دادن ولی هنوز خبری نشده . کسی این مشکلو داشته قبلا ؟

احتمال داره دکل منطقه تون مشکل داشته باشه اگه کسی دیگه ای میشناسی یا نمایندگی نزیکتون هست ازشون سوال کن یا می تونی مودم روببری در نقاط دیگه شهر امتحان کنی

احتمال دیگه هم مشکل از تنظیمات مودم هست که بهتره یه بار ریستش کنی

احتمال اخرش هم اینه که مودم مشکل پیدا کرده باشه که کاری نمیشه کرد

شاید بهتر باشه اخر سر بعد از اطمینان از نبود مشکل خارجی یه بار فرم ور مودم رو اپدیت کنی

matarsaak
29-12-2013, 19:05
کدوم مودم رومیزی مبین نت انتن قوی تری واسه دریافت سیگنال های دکل داره؟
مدل ایستاده یا مدل سه آنتنش؟

arash59b
29-12-2013, 19:05
ممنون از پاسختون
من میخوام BSID رو عوض کنم نه فرکانس هارو چون همه فرکانس ها مشکل پایین بودن سرعت آپلود رو دارند.

هر دکلی یه فرکانس مخصوص بخودش داره (البته تو رنج فرکانسی خود مبین نت) با انتخاب محدوده هر فرکانس می تونی به اون دکل وصل شی

arash59b
29-12-2013, 19:07
کدوم مودم رومیزی مبین نت انتن قوی تری واسه دریافت سیگنال های دکل داره؟
مدل ایستاده یا مدل سه آنتنش؟

تفاوت محسوسی نداره ولی احتمالا 3 انتنه ها بهتر باشن چون 2 انتن مربوط به سیگنال وایمکس هستند.

mohsen_rkh
29-12-2013, 21:51
دوستان اوضاع مبین نت توی شهرک ولیعصر تهران (چهار راه یافت آباد) چطوره؟

taassof
30-12-2013, 00:35
مخابرات خوزستان!!! پس بزودی همین جمله رو تکرار می کنی :n06:

احتمال داره دکل منطقه تون مشکل داشته باشه اگه کسی دیگه ای میشناسی یا نمایندگی نزیکتون هست ازشون سوال کن یا می تونی مودم روببری در نقاط دیگه شهر امتحان کنی

احتمال دیگه هم مشکل از تنظیمات مودم هست که بهتره یه بار ریستش کنی

احتمال اخرش هم اینه که مودم مشکل پیدا کرده باشه که کاری نمیشه کرد

شاید بهتر باشه اخر سر بعد از اطمینان از نبود مشکل خارجی یه بار فرم ور مودم رو اپدیت کنی

مودم رو که رستارت کردم و خودشون تنظیمات رو تلفنی گفتن باز درست نشد . اگه مشکل از دکل منطقه هست چرا فقط مال من اینطوری شده ؟ مودم اگه مشکل داشته باشه هیچ ضمانتی در کار نیست ؟

ninipc
30-12-2013, 01:19
اگه بتونی یه وی پی ان داخلی بخری پینگت بهتر میشه
اما بازم به اون ایپی که وصل میشی ربط داره

راستش موردی که نیاز به پینگ داشته باشه که بتونم تست کنم، ندارم. اما برای سرعت دانلود چه کانکشن تک و چه چند تایی رو چند روزه که تست کردم و فرقی بین IP وطنی و خارجی ندیدم. گویا این قضیه برای ADSL بهتر جواب می‌ده. یعنی از تعریفهایی که مشتری‌های IP وطنی گفتن،‌ اینجور می‌شه برداشت کرد.

ninipc
30-12-2013, 01:23

چرا که نداشتیم، زیاد هم داشتیم و داریم و بیشتر هم داره می‌شه. اگه حوصله نکردین صفحات قبلی رو بخونید همین چند پست قبل به عزیزی در همین مورد توضیح دادم که چطور مودم خود بخود می‌ره به حالت گشتن دنبال دکل و توی صف انتظار اتصال می‌مونه.
شما دو مشکل دارین که می‌تونن همزمان با هم تاثیر بذارن. البته تست یکی از این مشکلات و اینکه ببینید دارین یا نه رو خودتون هم می‌تونید انجام بدین. مشکل اول که قابل بررسی از طرف خودتون هست، میزان قدرت و کیفیت سیگنال هست که هر چی بیشتر و بهتر باشه، سریعتر به آنتن منطقه وصل می‌شید. دومی ترافیک روی دکل هست که باعث می‌شه تعداد درخواستها برای اتصال بیشتر از توان دکل باشه و اینجوری کسانی که سیگنال بهتری دارن و یا از اینترنت استفاده می‌کنن، در اولویت هستن. برای همین شاید دیده باشین که مواقعی که هیچ وسیله‌ای به مودمتون وصل نیست، بطور موقت از شبکه قطع می‌شید و بعد از روشن کردن کامپیوتر یا موبایل یا موارد مشابه، باید منتظر اتصال مجدد بمونید.

ninipc
30-12-2013, 01:37
ممنون از پاسختون

خوب دوست عزیز BSID یعنی ID یا شناسه BS که مخفف Base Station یا همون دکل آنتن وایمکس هست. بعضی مواقع بهش BTS هم می‌گن. با تغییر فرکانس می‌شه کاری کرد که از بین دو یا چند دکل توی منطقه، یه آنتن خاص باقی بمونه و مودم فقط سعی به تماس با اون رو داشته باشه. این آدرس ۶ قسمتی با اعداد هگزادسیمال اطلاعات آنتنی هست که بهش وصل شدین،‌ اما دیدم بعضی فکر می‌کنن این آدرس مربوط به مودم خودشون هست.

ninipc
30-12-2013, 01:47
مودم رو که رستارت کردم و خودشون تنظیمات رو تلفنی گفتن باز درست نشد . اگه مشکل از دکل منطقه هست چرا فقط مال من اینطوری شده ؟ مودم اگه مشکل داشته باشه هیچ ضمانتی در کار نیست ؟

چون هنوز جواب اولی من رو ندیده بودین، رفتین سراغ ریست مودم. متاسفانه این ریست هم شده یه اسباب‌بازی دست پشتیبانی مبین‌نت که باهاش مشتری‌ها رو دست به سر می‌کنن. وگرنه خودشون هم می‌دونن در بخش اعظم موارد مودم سالم هست و نیازی به فرت فرت ریست نداره. من خودم اوایل که آشنا نبودم، گول می‌خوردم و حتی یه روز کارم به چهار بار ریست کشید که از پشت تلفن، به اصطلاح کارشناسان بهم دستورش رو می‌دادن. الان دیگه به حرفشون گوش نمی‌دم و خودم رو پشت تلفن، علاف وصل شدن به پشتیبانی نمی‌کنم.

کاری که اول می‌کنم تست سیگنال و سعی به پیدا کردن یه محل مناسب توی خونه یا شرکت، برای قرار دادن مودم هست.
دومین کار هم دست به دعا می‌شم که قوس و قزح جور دربیاد و اون روز خاص، مشتری زیادی در محلمون سعی به استفاده از مبین‌نت نداشته باشن. البته اگه حوصله داشته باشم با چند بار ریستارت سعی به پیدا کردن یه IP خوب می‌کنم که البته در مورد شما مصداق نداره چون شما در همون اول کار که وصل شدن به دکل هست، گیر می‌کنید.

درضمن شما از کجا مطمئن هستین که حتماً مشکل توی منطقه فقط مال شما هست و باقی اوضاعشون خوب هست؟ پشتیبانی بهتون گفته یا حدس می‌زنید؟ چون اگه مشکل ترافیک داشته باشید که همه‌گیر هست، مگه مشکل سیگنال داشته باشید که می‌تونه فقط مال شما یا کاربرهای مشابه شما باشه.

saeeddeeas
30-12-2013, 01:51
راستش موردی که نیاز به پینگ داشته باشه که بتونم تست کنم، ندارم. اما برای سرعت دانلود چه کانکشن تک و چه چند تایی رو چند روزه که تست کردم و فرقی بین IP وطنی و خارجی ندیدم. گویا این قضیه برای ADSL بهتر جواب می‌ده. یعنی از تعریفهایی که مشتری‌های IP وطنی گفتن،‌ اینجور می‌شه برداشت کرد.
من سرعت تک لینکم فقط بعضی روزای اخر هفته و از ساعت 12 ظهر تا 9 شب یکم میاد پایین بقیه مواقع سرعت حداکثر هست
الانم دارم دانلود میکنم سرعت 124 فیکسه
مورد دیگه ای که این وی پی ان ها دارن گذشته از بحث دانلود خیلی به لود شدن سایت ها کمک میکنن گاهی وقتا یه سایتی صفحه سفید میمونه باید چند باری رفرش کنی تا باز بشه یا سایتای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکم دیر باز میشن اما با ای وی پی ان خیلی خوب باز میشن
مورد دیگه هم که بهش برخورد کردم در صورت عادی برای تماشای کلیپ توی سایت اپارات هیچوقت سرعت حداکثرم رو نمیداد و ویدیو با لگ اجرا میشد،اما با این وی پی ان بدون مشکل اجرا میشه
مورد بعدی هم روی این وی پی ان یدونه کریو هم اجرا میکنم و اونم خوب جواب میده:n02:

taassof
30-12-2013, 06:39
چرا که نداشتیم، زیاد هم داشتیم و داریم و بیشتر هم داره می‌شه. اگه حوصله نکردین صفحات قبلی رو بخونید همین چند پست قبل به عزیزی در همین مورد توضیح دادم که چطور مودم خود بخود می‌ره به حالت گشتن دنبال دکل و توی صف انتظار اتصال می‌مونه.
شما دو مشکل دارین که می‌تونن همزمان با هم تاثیر بذارن. البته تست یکی از این مشکلات و اینکه ببینید دارین یا نه رو خودتون هم می‌تونید انجام بدین. مشکل اول که قابل بررسی از طرف خودتون هست، میزان قدرت و کیفیت سیگنال هست که هر چی بیشتر و بهتر باشه، سریعتر به آنتن منطقه وصل می‌شید. دومی ترافیک روی دکل هست که باعث می‌شه تعداد درخواستها برای اتصال بیشتر از توان دکل باشه و اینجوری کسانی که سیگنال بهتری دارن و یا از اینترنت استفاده می‌کنن، در اولویت هستن. برای همین شاید دیده باشین که مواقعی که هیچ وسیله‌ای به مودمتون وصل نیست، بطور موقت از شبکه قطع می‌شید و بعد از روشن کردن کامپیوتر یا موبایل یا موارد مشابه، باید منتظر اتصال مجدد بمونید.
دوست عزیز من دو سال و نیم هست مبین نت دارم و اولین بار هست این اتفاق . ضمنا از جمعه شب اینطوری شده و دیگه کانکت نمیشه

taassof
30-12-2013, 06:41
چون هنوز جواب اولی من رو ندیده بودین، رفتین سراغ ریست مودم. متاسفانه این ریست هم شده یه اسباب‌بازی دست پشتیبانی مبین‌نت که باهاش مشتری‌ها رو دست به سر می‌کنن. وگرنه خودشون هم می‌دونن در بخش اعظم موارد مودم سالم هست و نیازی به فرت فرت ریست نداره. من خودم اوایل که آشنا نبودم، گول می‌خوردم و حتی یه روز کارم به چهار بار ریست کشید که از پشت تلفن، به اصطلاح کارشناسان بهم دستورش رو می‌دادن. الان دیگه به حرفشون گوش نمی‌دم و خودم رو پشت تلفن، علاف وصل شدن به پشتیبانی نمی‌کنم.

کاری که اول می‌کنم تست سیگنال و سعی به پیدا کردن یه محل مناسب توی خونه یا شرکت، برای قرار دادن مودم هست.
دومین کار هم دست به دعا می‌شم که قوس و قزح جور دربیاد و اون روز خاص، مشتری زیادی در محلمون سعی به استفاده از مبین‌نت نداشته باشن. البته اگه حوصله داشته باشم با چند بار ریستارت سعی به پیدا کردن یه IP خوب می‌کنم که البته در مورد شما مصداق نداره چون شما در همون اول کار که وصل شدن به دکل هست، گیر می‌کنید.

درضمن شما از کجا مطمئن هستین که حتماً مشکل توی منطقه فقط مال شما هست و باقی اوضاعشون خوب هست؟ پشتیبانی بهتون گفته یا حدس می‌زنید؟ چون اگه مشکل ترافیک داشته باشید که همه‌گیر هست، مگه مشکل سیگنال داشته باشید که می‌تونه فقط مال شما یا کاربرهای مشابه شما باشه.

از خیلیها اینجا پرسیدم و مشکلی نداشتن. مودم من بیرونی هست

saeeddeeas
30-12-2013, 14:22
منم از صبح قطعم،یعنی انگار دکلا خاموشن هیچ فرکانسی یافت نمیشه

starpars
30-12-2013, 16:31
منم از صبح قطعم،یعنی انگار دکلا خاموشن هیچ فرکانسی یافت نمیشه

همون بهتر بابا بزار قطع شه جمع کنن بره:n21:
اینترنتی که باید با هزار تا ترفند رو به قبله دست به دعا بشی تا وصل بشه همون بهتر وصل نشه

Joaquin
30-12-2013, 17:49
برای من هم حدود 20 دقیقه قطع بود ... تازه وصل شد.

من امیدوارم هر چه زودتر اینا ورشکست بشن که راحت شم دیگه.... همین الانم راحت میتونم بزارمش کنار ولی بخاطر اون پول مودم (200 تومن) میسوزم..

saeeddeeas
30-12-2013, 17:56
منم تازه وصل شدم
منی که نامحدود دارم یه ثانیه قطع شدنش هم برام ضرره،بازم حجمیا زیاد ضرری نمیبینن

taassof
30-12-2013, 18:18
والا من که از چمعه سیگنال ندارم و هنوز خبری نشده . 10 روزی مونده بود تا اتمام ماهانه ام. طرح نامحدود رو هم که برداشتن. من ماهی 54 تومن میدادم به مبین نت و شبها هم که مخابرات گرفته بودم میشد بالای 70. حالا دیگه میرم نامحدود 2 مگ مخابرات میگیرم با همون 70 تومن. نصف کنه میشه همون سرعت دانلود 1 مگ . باز بهتره . بعد از 3 سال مشتری بودن با مبین نت این رفتار مبین نت توهین به شعور آدم هست.

malavan.ehsan
30-12-2013, 18:38
سلام
دوستان یک سوالی دارم من مودم وایمکسم رو میخوام بفروشم الان خریدار میگه که به نام طرف بزنم یک سوالی دارم این به نام زدم باید از همون نماینده ای باشه که مودم رو خریدم یا با رفتن به هر نمایندگی ای میشه این کار رو کرد؟ ضمنا هزینه به نام زدن چند تومن هست ممنون میشم که پاسخ منو بدید

arash59b
30-12-2013, 19:06
سلام
دوستان یک سوالی دارم من مودم وایمکسم رو میخوام بفروشم الان خریدار میگه که به نام طرف بزنم یک سوالی دارم این به نام زدم باید از همون نماینده ای باشه که مودم رو خریدم یا با رفتن به هر نمایندگی ای میشه این کار رو کرد؟ ضمنا هزینه به نام زدن چند تومن هست ممنون میشم که پاسخ منو بدید

اولا اینکه اگه از فونت معمولی استفاده کنی هنوز هم چشم ما توانایی خوندن رو داره. برای سوال کردن نیاز به اینهمه بزرگ و بولد کردن فونت نیست

اگه به همون نمایندگی خرید بری کارت راحت تر و بی دردسرتر انجام میشه (دیگه مدارک مالک رو نمی خوان) ممکنه هزینه ای هم نگیرن. ولی نمایندگی های دیگه هم می تونن این کار رو واست انجام بدن. هزینه هم بسته به کرمشون

داره می تونن هیچی نگیرن یا...... تنها کاری که انجام میدن اسکن و ایمیل کردن مدارک برای مبین نت هست

starpars
30-12-2013, 21:15
اگه مالک اولی نباشه چی؟
مودم رو میشه داد به کسی بره به نام خودش بزنه؟؟

trapper
31-12-2013, 01:15
سلام دوستان ...

یکی پاسخ بده بی زحمت !

من این اخیرا سرعتم خیلییییییییییی رفته پایین !
میتونه علتش دانلود شبانه ی زیادی توی 1 ماه باشه ؟
مثلا از حدود 200 و خورده ای شده 20-25 نهایتا خیلی زور بزنه 60 میشه !
(2 مگ اشتراک 4به1)

+ عوامل دیگه رو چک کردم همه اوکی بودن .
سپاس

روانپریش
31-12-2013, 01:23
دوستان من این سرویس ADSL ام جدیدا خیلی اذیتم میکنه همش نویز داره وقطعی های مدوام مرکز هم پاسخگو نیستن به نظرتون بیام سمت وایمکس با یه مودم بیرونی قوی؟

ninipc
31-12-2013, 01:40
دوست عزیز من دو سال و نیم هست مبین نت دارم و اولین بار هست این اتفاق . ضمنا از جمعه شب اینطوری شده و دیگه کانکت نمیشه

پس برای شما خیلی بدتر هست چون به این چیزها عادت نداشتین. برای من تقریباً از سال اول به این ور اینطور هست و من از سال ۹۰ مبین‌نت دارم.
حالا هم که می‌گید مودم بیرونی که قوی هست دارین، پس احتمال داره که از خودم مودم باشه. بماند شاید هنوزم قبول نداشته باشین، ولی احتمال بیشترم به مشکلات خود سیستم و ترافیک منطقه برمی‌گرده تا مشکل فنی مودم.

yuzarsiff
31-12-2013, 01:44
دوستانی که مشکل سیگنال دارند .. من دو هفته پیش همین وضعم بود .. منی که سه سال بود به فرکانس 3459000 وصل می شدم و بهترین سیگنال رو باهاش داشتم دیگه اصلا این فرکانس یا برام پیدا نمی شد یا اگه می شد با سیگنال فوق العاده ضعیف با RSSI حدود 92 و 93 .. ک اصلا صفه به زور باز می شد و فوری سیگنالم می رفت و قطع می شد نت ... تنها فرکانس دیگه ای که می تونستم وصل بشم فرکانس 3449000 بود که اون با اینکه سیگنالش ی مقدار بهتر بود اما سرعت اونم افتضاح بود ... خلاصه مودم که قبلا نزدیک پنجره بود رو تا نزدیک سقف بالا بردم تا جای مناسبی برای فرکانس 3449000 پیدا کردن و RSSI را تا حدود 79 رسوندم و CINR هم نزدیک 18 19 .. هر چند بازم وضعیت سیگنال ایده آل نیست اما سرعتم خیلی خوب شد ..
اینا ی تغییراتی توی دکل ها و فرکانس ها ایجاد کردند ... سعی کنید ی تجدید نظری توی جای مودمتون بکنید و بهترین فرکانس منطقتون رو پیدا کنید تا وضعیتتون بهتر بشه .. و اینکه حتما سعی کنید modulation رو روی 16QAM برسونید ..

Mr.Aras
31-12-2013, 08:55
سلام دوستان ...

یکی پاسخ بده بی زحمت !

(2 مگ اشتراک 4به1)

سپاس

شما اگر سرعتتون زیر 64 KB زنگ بزنید پشتیبانی پوستشون را بکنید، 2 مگ نباید سرعتش از 64 کیلو کمتر باشه.

Joaquin
31-12-2013, 10:21
شما اگر سرعتتون زیر 64 KB زنگ بزنید پشتیبانی پوستشون را بکنید، 2 مگ نباید سرعتش از 64 کیلو کمتر باشه.
2 مگ نباید از 256 کمتر باشه

ghadeer
31-12-2013, 11:12
2 مگ نباید از 256 کمتر باشه

با احتساب 1 به 4 بودن طرح و اینکه هر 4 نفر در حال استفاده باشند، میشه همون 64 کیلو که دوستمون Mr.Aras درست اشاره کردند.

Joaquin
31-12-2013, 11:27
با احتساب 1 به 4 بودن طرح و اینکه هر 4 نفر در حال استفاده باشند، میشه همون 64 کیلو که دوستمون Mr.Aras درست اشاره کردند.
درسته ولی برای من هیچ وقت سرعت کم یا زیاد نمیشه... یعنی همون سرعت اسمیه. ولی 2 مگ (در اشتراک 1 به 4) حداقلش باید 64 باشه.

همت
31-12-2013, 13:14
سلام . من بحثای قبلی رو نخوندم فقط عنوان تاپیکو دیدم اومدم تو که یه جمله رو بگم: متقلب ترین شرکت ارائه دهنده اینترنت توی ایران شرکت مبین نت هست. با ترفند اومد و تعداد زیادی مودم رو با طرح های نسبتا مناسب(مثلا طرح یکساله) داد به مردم بیچاره، بعد که طرح تموم شد میری شارژ کنی میبینی هر گیگ اضافش 6000 تا 12000 تومن قیمتشه! خدایا اینترنت 128 دو گیگ ماهی 19800!!!!!!!!!!!!!!!!!! ظلم بالاتر از این؟

arash59b
31-12-2013, 14:31
اگه مالک اولی نباشه چی؟
مودم رو میشه داد به کسی بره به نام خودش بزنه؟؟

نه نمیشه اگه اینطور باشه هرکی یه مودم می دزده میره به نام خودش می زنه

البته هیچ چیز هم غیرممکن نیست بالاخره وقتی اینجا بهترین و راحت ترین کشور برای پول شویی هست و بانک ها فقط پول رو میشناسه دیگه مبین نت جای خودش رو داره

zi behzad
31-12-2013, 17:30
سلام . من بحثای قبلی رو نخوندم فقط عنوان تاپیکو دیدم اومدم تو که یه جمله رو بگم: متقلب ترین شرکت ارائه دهنده اینترنت توی ایران شرکت مبین نت هست. با ترفند اومد و تعداد زیادی مودم رو با طرح های نسبتا مناسب(مثلا طرح یکساله) داد به مردم بیچاره، بعد که طرح تموم شد میری شارژ کنی میبینی هر گیگ اضافش 6000 تا 12000 تومن قیمتشه! خدایا اینترنت 128 دو گیگ ماهی 19800!!!!!!!!!!!!!!!!!! ظلم بالاتر از این؟

ایول . واالله راس میگه

*Forgotten*
31-12-2013, 19:32
سلام دوستان ...

یکی پاسخ بده بی زحمت !

(2 مگ اشتراک 4به1)

سپاس

از پشت خنجر زدن به کاربر تو خون مبین نت هست مبین کلا با کاربرانش صادق نیست

این وضیعت شما هم شاید نشه کاریش کرد

شما تست کنید با 2 یا 3 یا 4 دانلود همزمان میتونتید 150 یا 200 رو بگیرید برای من قبلا جواب میداد

zi behzad
31-12-2013, 19:48

شما تست کنید با 2 یا 3 یا 4 دانلود همزمان میتونتید 150 یا 200 رو بگیرید برای من قبلا جواب میداد

بله درست میگن واسه منم جواب داده

الان سرعت پیج باز کردن واسه من افتضاح شده . خیلیم قطع و وصل میشه

مخابرات که گرفتم 4 روزدیگه وصله . مشتریهم واسه مودم مبین نت پیدا کردم ردش میکنم بره دیگه راحت بشم از دستش
1 سال مبین نت داشتم . بجز ماه اول که 2مگ گرفتم برام 4 مگ بود و .. دیگه بقیش خوب نبود .
اون از نامحدود ، اون از قطع کردن ، اون از تعرفه های گرون ،اون از آنتن دهی ... خداحافظ مبین نت
فقط 4 روز دیگه

shahrouz77
31-12-2013, 22:04
سلام .دوستان یه سوالی داشتم ممنون میشم حداقل منو هم قانع کنید که چه جوری که من طرح یک ساله 512 با سرعت دانلود تقریبی 95 -102 که حالا نمیدونم خوب بود یا بد الان طرح 6ماه512 رو گرفتم با سرعت دانلود 60-تا 70 .مگه قراره سرعت دانلود با تغییر طرح اونم طرح مشابه (512) سرعت دانلود باید تا این حد کم بشه؟یه جواب قانع کننده یا یه راهنمایی که چه باید کرد ؟ با تشکر

Joaquin
31-12-2013, 22:25
سلام .دوستان یه سوالی داشتم ممنون میشم حداقل منو هم قانع کنید که چه جوری که من طرح یک ساله 512 با سرعت دانلود تقریبی 95 -102 که حالا نمیدونم خوب بود یا بد الان طرح 6ماه512 رو گرفتم با سرعت دانلود 60-تا 70 .مگه قراره سرعت دانلود با تغییر طرح اونم طرح مشابه (512) سرعت دانلود باید تا این حد کم بشه؟یه جواب قانع کننده یا یه راهنمایی که چه باید کرد ؟ با تشکر
قبلن سرویس 512 رو بالاتر از حد معمول میبستن. اما دیگه چند وقتی میشه که سرویس ها رو روی سرعت واقعی بستن. سرعت 60 تا 70 برای 512 حداکثر محسوب میشه.

mehr1362
31-12-2013, 22:46

سلام
شما قبلا طرح یکساله داشتی که طبق گفته دوستان با تجربه تر روی مودهایی که از ابتدا طرح یکساله و دوساله هست سرعت بالاتر از حد اسمی هست و به عبارتی بالاتر بسته میشه.

اما در مورد طرح 6 ماهه که گرفتین باید بگم که من خودم یکماهه 512 گرفتم و سرعت دقیقا بین 65 تا 70 هست بدون نوسان در روز و در دانلود شبانه بین 55 تا 65 بود برای من .

به نظرم طرح دو مگ 6 ماهه بهتر هست تا 512. حدود 60 تومن گرونتر در میاد ولی سرعت دانلود 3 برابر 512 هست.
من سه روز هست 6 ماهه دو مگ گرفتم و سرعت دانلود شبانه من بین 210 تا 230 هست. البته گاهی در طول نیمه شب به 150 تا هم افت میکنه ولی اکثرا برمیگرده تا همون 210 تا.

کلا بین 4 تا 4.5 گیگ شب تا صبح میتونم دانلود کنم.

mehr1362
31-12-2013, 23:02

من حرف شما رو قبول میکنم ولی باید بگم دزدهای دیگری هم هستند.

تصویر کنید من 9 سال چیزی به نام واقعی اینترنت نداشتم. 7 سال دیال اپ بودم و دو سال gprs ایرانسل.

سه ماه اخری که gprs داشتم خدا شاهد هست ماهی 11 تومن میدادم و سرعت دانلودم از 4 کیلوبایت رد نمیشد ، ولی چاره نداشتم .

رفتم نمایندگی مبین نت بیعانه دادم بعد 10 روز سر کار گذاشتن حاظر نشدن بیان تست بزنن از نظر پوشش ! رفتم بیعانم رو گرفتم.

نهایتا مودم کارکرده خریدم از یکی از کاربران ... درسته مبین نت خیلی گرون هست ولی برای منی که اینهمه سال محروم بودم از اینترنت مناسب و اینهمه پول اینترنت و کارت اینترنت دادم الان گرون بودن غیر طبیعی نیست ، همین که میتونم راحت کار کنم خدا رو شکر میکنم.

حساب کردم توی اون 7 سال اول ( اگه ارزش پول قدیم رو حساب کنیم ) نزدیک 10 ملیون تومن پول اینترنت دادم!

سال 1385 رو که یادم هست هر دو ماه 30 تومن قبض به خاطر اینترنت میومد به غیر از کارت اینترنت و با این توضیح که من صبر میکردم ساعت 2 نصف شب بشه تا از ساعت رایگان کارت اینترنت رنگین کمان اصفهان استفاده کنم و قبض کمتر بیاد!

الان دو مگ مبین نت گرفتم 6 ماهه که ماهی 30 تومن واسم در اومده. ولی انصافا سرعتش خوب بوده ، بین 210 تا 230 سرعت دارم حتی شبانه.

در کل به نظر من اینترنت در ایران گرون و بی کیفیت هست. من adsl شاتل رو هم که میدیدم خیلی ارزونتر نیست و اون هم آش دهن سوزی نبود.

باید خلاصه بگم : خدا پدر ارزونی رو بیامرزه ! یه عده فکر میکردن چون فلانی شده ر . ج همه چیز گل و بلبل میشه میشه تو این مملکت .

خانه از پای بست ویران است ---- خواجه در بند نقش ایوان است

mehdi153
31-12-2013, 23:51
با سلام
من امسال اشتباه کردم که دوباره اومدم و اینترنت مبین نت رو گرفتم واقعا این طرح ، باسرعت 512که خیلی مذخرفه نمی دونم واسه چی ، همه ش اینترنت قطع میشه و مجبورمیشم که مودم رو هی روشن وخاموش کنم ،به شرکت مذخرفشون هم نمیشه که تماس گرفت همه ش باید پشت خط باشی اخرش هم پشیمان میشی ، کسی با این مشکل که من مواجه شدم که هر ده دقیقه اینترنت قطع بشه مواجه شده ، اگه راهگاری واسه ش میدنید به من هم اطلاع بدین ببینم باید چی کار کنم .

shahrouz77
01-01-2014, 00:16
تشکر از دوستان که جواب دادند. منم متوجه این قضیه شدم که نوسان سرعت دانلود کمتر شده .چون تو طرح قبلی حدود 95-105 بود ولی خیلی نوسان داشت یه موقع تا 140 هم میرفت بعد یهو تا 35 هم پایین میومد اما توی این طرح جدید نوسان کمتر شده . . گفتم اگه در حد همون طرح قبلیم 100 باشه کارمو راه میندازه ولی حالا میبینم 60-70 هست خیلی توذوقم خورد کاش طبق فرمایش دوستمون همون 2 مگ رو میگرفتم. اینم شد عبرتی برای من ..

trapper
01-01-2014, 01:10

جناب ارس میدونی نکته ی جالب چیه ؟! این ِ که 2 بار زنگ زدم و هر دو دفعه گفتن : نه ... عادیه خود ِ مودم .. مشکل شاید از سیستم باشه .... در صورتی که با موبایل هم افتضاحه !

- دقیقا هم هزینه های هنگفت و ...
والا من دیشب 5-6 فایل 200 مگی (تقریبا) گذاشتم دانلود توی 3 ساعت اینطورا دانلود کرد ولی قبلنا خیلی کمتر ...
+ نه تعییری نکرد
یه دنیا سپاس

sharpy
01-01-2014, 13:07
از طرح قبلی من حدود 2 گیگ مصرف نکردم زمان یک ماهش تموم شد.
حالا 512 گرفتم یک ماه گرفتم باید 4 گیگ داشته باشه اما توی حساب مودمم زده حجم باقی مانده همون 2 گیگ .

10 دقیقه بعد پرداخت هم مودمم خاموش کردم که اینجوری نشه اما شد .
حالا باید چیکار کنم ؟؟!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

arash59b
01-01-2014, 13:53
حالا 512 گرفتم یک ماه گرفتم باید 4 گیگ داشته باشه اما توی حساب مودمم زده حجم باقی مانده همون 2 گیگ .

حالا باید چیکار کنم ؟؟!

معمولا خودش بعد از یکی دو روز درست میشه

اگه نشد زنگ بزن به پشتیبانی

mehr1362
01-01-2014, 16:44

حالا باید چیکار کنم ؟؟!

سلام

بعد از گذشت 4 الی 6 ساعت از زمان خرید طرح و واریز هزینه اون حجم درست میشه خودش / نگران نباشید

taassof
01-01-2014, 16:57
و کماکان از جمعه سیگنال ندارم و همش میگن منتظر باشید . تف

PCGamespot
01-01-2014, 23:35
سلام این فایل اپگرید فریمورد که واسه مدل dx350 قرار داده شده واسه چی اپدیت نمیکنه مودم رو؟روی 100 درصد که میرسه از فرمت فایل ایراد میگیره و میگه قابل انطباق نیست.ایا فایل مشکل داره؟باید فرمتش bin بشه توسط خود من؟نه بصورت زیپ نه بصورت باز شده هیچکدوم جواب نداد
مرسی

sharpy
02-01-2014, 00:09
مدم من از این رومیزی سبزاست
بعد از چند دقیقه کار با wifi دیگه اینترنت مثل این که نباشه یعنی به wifi نشون میده وصله اما سایت بالا نمیاره .در صورتی که اول اتصال قش همه چی اوکی هست .
رسیت کنم درست میشه ؟؟ چجوری ؟؟ تنظیماتش خراب نمیشه اگه رسیت کنم ؟؟ ایا ؟؟

sharpy
02-01-2014, 19:18
مشکل قبلیم حل شد .اما سرعت من تو idm به زور به 40 میرسه و خیلی نوسان داره .توی خونه دو تا سیگنال دارم .
قبلا 1 مگ داشتم سرعتش 130 بود اما این 30-40 .
512 مگه نباید روی 60-70 باشه ؟! از سرور داخلی هم سرعتش پایینه .
چجوری بعضی از شما یه ایپی دیگه میگیرید تا سرعتتون بره بالا

osta_ali
02-01-2014, 20:25
مشکل قبلیم حل شد .اما سرعت من تو idm به زور به 40 میرسه و خیلی نوسان داره .توی خونه دو تا سیگنال دارم .
قبلا 1 مگ داشتم سرعتش 130 بود اما این 30-40 .
512 مگه نباید روی 60-70 باشه ؟! از سرور داخلی هم سرعتش پایینه .
چجوری بعضی از شما یه ایپی دیگه میگیرید تا سرعتتون بره بالا

با هر دفعه خاموش و روشن کردن مودم یه IP جدید میگیری.البته از تو قسمت تنضیمات مودم هم میشه دیسکانت زد و بعد دوباره یه IP دیگه گرفت.

shahrouz77
03-01-2014, 01:33
سلام .دوستان هرچی تلاش میکنم که با گوگل کروم یا اکسپلور وارد سایتی بشم نمتونم وتو گوگل کروم پیغام میده no data recivedاما با شیلتر شکن بلافاصله وارد میشه برای ورود به همین سایت هم از شیلتر شکن استفاده کردم . لطفا راهنماییم کنید چه کار کنم .ااز روزی که من طرحم رو عوض کردم هم چین مشکلاتی سرعت کم وبا زنشدن بعضی از سایت ها که قبلا سریع باز می میشدن .همممنونم

ninipc
03-01-2014, 02:43
با هر دفعه خاموش و روشن کردن مودم یه IP جدید میگیری.البته از تو قسمت تنضیمات مودم هم میشه دیسکانت زد و بعد دوباره یه IP دیگه گرفت.

متاسفانه همیشه هم با هر بار ریستارت IP عوض نمی‌شه و بعضی وقتها بعد از چند بار تلاش باز هم همون IP رو می‌ده. مونده به اونکه در اون لحظه اون IP خاص مورد نظر دردسترس هست یا نه.

danielo
03-01-2014, 19:10
دوستان دو سوال داشتم .لطفا جواب بدید.
خرید هر گیگ اضافه برای 2048 چقدره ؟
چون قیمت 1024 10 هزار تومان هست

سوال دوم:
اگر سرعت دونلود رایگان شبانه من در 1024 مثلا 80 کیلوبایت در ثانیه باشه.
ایا در 2048 160 کیلوبایت در ثانیه خواهد بود و یا حداقل سرعتش بیشتر هست؟؟؟

PCGamespot
03-01-2014, 19:35
سلام این فایل اپگرید فریمورد که واسه مدل dx350 قرار داده شده واسه چی اپدیت نمیکنه مودم رو؟روی 100 درصد که میرسه از فرمت فایل ایراد میگیره و میگه قابل انطباق نیست.ایا فایل مشکل داره؟باید فرمتش bin بشه توسط خود من؟نه بصورت زیپ نه بصورت باز شده هیچکدوم جواب نداد
مرسی

saeeddeeas
03-01-2014, 23:28
اقا من دیتای ارسالیم حدود 200 مگ هست مشکوک نیست؟
فقط دانلود میکنم و اصلا هیچی اپلودنمیکنم،200 مگ معمولیه؟
حدود 4 گیگ دانلود و 200 مگ اپلودشه:n13:

saeeddeeas
03-01-2014, 23:29
مرسی
بله فرمت رو تغییر بدید

PCGamespot
04-01-2014, 01:13
بله فرمت رو تغییر بدید

مرسی بابت پاسخ
ولی متاسفانه باز هم خطا داد
من نمیتونم درک کنم واقعا یعنی اون اوپراتور این سایت متوجه این موضوع نشده که فایلی که قرار گرفته و هزاران کاربر مبین نت باید از اون استفاده کنن مشکل داره یا اگر نصب خاصی داره باید اطلاع رسانی بشه؟
یعنی انقدر ضعیف عمل میکنن و در قبال کاربراشون مسئول نیستند
:n04:

Joaquin
04-01-2014, 10:25
اقا من دیتای ارسالیم حدود 200 مگ هست مشکوک نیست؟
فقط دانلود میکنم و اصلا هیچی اپلودنمیکنم،200 مگ معمولیه؟
حدود 4 گیگ دانلود و 200 مگ اپلودشه:n13:
طبیعیه. شما وقتی دانلود میکنید همزمان درخواست هم دارید به سرور میفرستید و این آپلود محسوب میشه.
البته ممکنه برنامه های دیگه هم پشت صحنه در حال فعالیت باشن.

saeeddeeas
04-01-2014, 12:03
مرسی بابت پاسخ
ولی متاسفانه باز هم خطا داد
من نمیتونم درک کنم واقعا یعنی اون اوپراتور این سایت متوجه این موضوع نشده که فایلی که قرار گرفته و هزاران کاربر مبین نت باید از اون استفاده کنن مشکل داره یا اگر نصب خاصی داره باید اطلاع رسانی بشه؟
یعنی انقدر ضعیف عمل میکنن و در قبال کاربراشون مسئول نیستند
:n04:
فایل bin داخل zip هست؟
اگه اره که از زیپ خارجش کن
شاید داری زیپ رو تغییر فرمت میدی
لینکی که ازش دانلود کردی بده تا نگاهی بندازم
من قبلا اپدیت کردم مشکلی نبود

sevendl
04-01-2014, 15:16
سلام
من جز وایمکس چاره دیگه ای ندارم نمیتونم adsl بخرم.سرعتش تو اصفهان چطوره؟ سرعت دانلود 128 یا 512 نهایتش چقدره؟
مرسی

Sent from my LT26ii using Tapatalk

PCGamespot
04-01-2014, 15:28
فایل bin داخل zip هست؟
اگه اره که از زیپ خارجش کن
شاید داری زیپ رو تغییر فرمت میدی
لینکی که ازش دانلود کردی بده تا نگاهی بندازم
من قبلا اپدیت کردم مشکلی نبود

سلام
خیر دوست من
فایل فشرده رو که تغییر فرمت نمیدن.منظورم همون فایل داخل پوشه زیپ بود که بدون پسوند بود و من دیدم روی فایل مودم 632 پسوند bin هست بنابراین فکر کردم این هم باید bin باشه که نبود.
همچنین بصورت فایل فشرده و با پسوند های زیپ و tar هم تست کردم اما روی 100 درصد خطا داد و پیغام faild-----tmp/image میده و در اخر مینویسه incompatible format
لینک فایل مودم 350 هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستش که تو وب سایت جدید و قدیم مبین نت همین فایل اپدیت شده.

مرسی

saeeddeeas
04-01-2014, 15:57
سلام
خیر دوست من
فایل فشرده رو که تغییر فرمت نمیدن.منظورم همون فایل داخل پوشه زیپ بود که بدون پسوند بود و من دیدم روی فایل مودم 632 پسوند bin هست بنابراین فکر کردم این هم باید bin باشه که نبود.
همچنین بصورت فایل فشرده و با پسوند های زیپ و tar هم تست کردم اما روی 100 درصد خطا داد و پیغام faild-----tmp/image میده و در اخر مینویسه incompatible format
لینک فایل مودم 350 هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستش که تو وب سایت جدید و قدیم مبین نت همین فایل اپدیت شده.

مرسی

فایلی که دانلود کردی رو از زیپ خارج کن و به این اسم تغییر بده web_update-3_5G.tar
اگه نشد به این فرمت بده web_update-3_5G.bin
دقیقا همینجوری بزار
انشالله یکی از این دو تا جواب بده

danielo
04-01-2014, 16:19

سوال دوم:
Last edited by danielo; ديروز at 19:16.

osta_ali
04-01-2014, 16:25

سوال دوم:

1.اگه اشتباه نکنم باید 12 تومن باشه
2.قاعدتا باید حدود 240 باشه ولی مبین نت زیاد رو حساب کتاب نیست برا بعضیا خوبه برا بعضی ها افتضاح.به ترافیک منطقه هم ربط داره.

sevendl
04-01-2014, 16:28
سلام
من جز وایمکس چاره دیگه ای ندارم نمیتونم adsl بخرم.سرعتش تو اصفهان چطوره؟ سرعت دانلود 128 یا 512 نهایتش چقدره؟
مرسی

لطفا یه راهنمایی کنید!

PCGamespot
04-01-2014, 16:30
فایلی که دانلود کردی رو از زیپ خارج کن و به این اسم تغییر بده web_update-3_5G.tar
اگه نشد به این فرمت بده web_update-3_5G.bin
دقیقا همینجوری بزار
انشالله یکی از این دو تا جواب بده

متاسفانه قبلا هر دو فرمت رو تست کردم و جواب نداده.قانونا میتونه tar باشه چون وقتی تغییر فرمت میدم محتویات توش رو میشه دید ولی باز هم جواب نداد و روی bin هم که اوکی نشد.از دوستانی که مدل dx350 رو دارن درخواست میکنم اگر کسی با این فریمور اپگرید کرده اطلاع بده و بگه به چه ورژنی رسیده.ورژن فعلی من 2.10.14-g1.5.2 هستش که ماه ها اخرین ورژن بوده

مرسی

osta_ali
04-01-2014, 18:35
لطفا یه راهنمایی کنید!

سرعت به منطقه خیلی ربط داره اگه خلوت باشه سرعت بهتره.(اگه بتونی از یکی مودم بگیری و تست کنی معلوم میشه)
من 512 یک ساله داشتم سرعتم تو روز و شب 95 بود.ولی الان 15گیگ یک ماه(512)گرفتم سرعت دانلودش 64 هست.(طرح های ویژه مثل طرح اول من رو روی سرعت بالاتر میبندن)
البته من اصفهان نیستم اونجا رو نمیدونم.

sevendl
04-01-2014, 18:55
سرعت به منطقه خیلی ربط داره اگه خلوت باشه سرعت بهتره.(اگه بتونی از یکی مودم بگیری و تست کنی معلوم میشه)
من 512 یک ساله داشتم سرعتم تو روز و شب 95 بود.ولی الان 15گیگ یک ماه(512)گرفتم سرعت دانلودش 64 هست.(طرح های ویژه مثل طرح اول من رو روی سرعت بالاتر میبندن)
البته من اصفهان نیستم اونجا رو نمیدونم.

پس فکر سرعت واقعی هر سرویسو میده درسته؟
مثل adsl نیست که خیلی بالاتر خود سرعت اصلی بره؟

ghadeer
04-01-2014, 19:51
متاسفانه قبلا هر دو فرمت رو تست کردم و جواب نداده.قانونا میتونه tar باشه چون وقتی تغییر فرمت میدم محتویات توش رو میشه دید ولی باز هم جواب نداد و روی bin هم که اوکی نشد.از دوستانی که مدل dx350 رو دارن درخواست میکنم اگر کسی با این فریمور اپگرید کرده اطلاع بده و بگه به چه ورژنی رسیده.ورژن فعلی من 2.10.14-g1.5.2 هستش که ماه ها اخرین ورژن بوده

مرسی

سلام

دوست عزیز ، اول فایل رو از حالت فشرده خارج کنید بعد فرمت اون رو به gz تغییر بدید. ان شاالله درست میشه ، البته این ورژنی که شما نوشتید آخرین ورژن هست و هنوز ورژن جدیدی نیومده ( احتمالا چون مودم شما آخرین ورژن رو داره اون پیغام خطا ظاهر میشه).

saeeddeeas
04-01-2014, 21:12
اقا کسی مودم فروشی نداره؟

pcgamer
04-01-2014, 21:22
بچه هایی که وایمکس دارن لطفا راهنمایی کنید . چراغ وایرلس مودمم چشمک میزنه . بجز خودم کسی خونه نیست و هیچ دستگاه وایرلسی الان بش وصل نیست ! کسی داره استفاده میکنه یا کسی داره تلاش میکنه پسورد رو -- کنه ؟؟ پسورد خیلی قوی هم دارم .. حساب استفادمم از دستم خارجه ولی چک کردم چیز غیر عادی ندیدم که مثلا یکی گذاشته باشه واسه دانلود .

یک سوال دیگه برنامه ای هست که بشه بش حجم مصرفی رو تو ساعت مشخص چک کرد ؟ میخوام شبانه روجمع نزنه

PCGamespot
04-01-2014, 21:44
سلام

دوست عزیز ، اول فایل رو از حالت فشرده خارج کنید بعد فرمت اون رو به gz تغییر بدید. ان شاالله درست میشه ، البته این ورژنی که شما نوشتید آخرین ورژن هست و هنوز ورژن جدیدی نیومده ( احتمالا چون مودم شما آخرین ورژن رو داره اون پیغام خطا ظاهر میشه).

موضوع اینه که اگر بحث فرمت بود خود مسئولین مبین نت باید این رو درک میکردن و تا بحال با 2 فرمت قبلی که جواب نداده.ضمن اینکه فریمور من میدونم که اخرین بوده و چون دیدم این فریمور روی سایت اومده خواستم اپلود کنم ببینم تغییرات چیست ضمن اینکه فریمور روی سایت مانند قبلیا دیگه ورژن و تاریخ نخورده و کلا چیز جدیدی هست که احتمالا مشکل هم داره

pcgamer
04-01-2014, 22:08
موضوع اینه که اگر بحث فرمت بود خود مسئولین مبین نت باید این رو درک میکردن و تا بحال با 2 فرمت قبلی که جواب نداده.ضمن اینکه فریمور من میدونم که اخرین بوده و چون دیدم این فریمور روی سایت اومده خواستم اپلود کنم ببینم تغییرات چیست ضمن اینکه فریمور روی سایت مانند قبلیا دیگه ورژن و تاریخ نخورده و کلا چیز جدیدی هست که احتمالا مشکل هم داره

فریمور برای چی میخواین عوض کنین؟ همین امکانات فعلیشم نصف بچه ها تاحالا استفاده نکردن. اگه خیلی وارد هستین لطفا بم من بگید چطور دوتا موبایل تو خونه رو به قسمتwhitelist اضافه کنم که دیگه نگران ه ک شدن پسورد نباشم ...قسمت مک رو نمیدونم چطور باید پیداکنم.و اضافه کنم

javid_hector
04-01-2014, 22:55
با سلام .
دوستان اینم وضعیت ما تو یکی دو هفته اخیر جالبه اینکه قبلا همینجا rssi 59 بوده . مودم از جاش تکون نخورده.
پشتیبانی هم میگه همه چی درسته :n04::n13:

arash59b
04-01-2014, 23:16

یه 632 دارم که می خوام ابش کنم

بچه هایی که وایمکس دارن لطفا راهنمایی کنید . چراغ وایرلس مودمم چشمک میزنه . بجز خودم کسی خونه نیست و هیچ دستگاه وایرلسی الان بش وصل نیست ! کسی داره استفاده میکنه یا کسی داره تلاش میکنه پسورد رو -- کنه ؟؟ پسورد خیلی قوی هم دارم .. حساب استفادمم از دستم خارجه ولی چک کردم چیز غیر عادی ندیدم که مثلا یکی گذاشته باشه واسه دانلود .

یک سوال دیگه برنامه ای هست که بشه بش حجم مصرفی رو تو ساعت مشخص چک کرد ؟ میخوام شبانه روجمع نزنه

برنامه Who Is On My Wifi رو نصب کن تا ببینی چه کسایی به مودم وصل شدن برای پهنای باند هم می تونی از برنامه های مانیتورینگ پهنای باند مثل networx استفاده کنی

اگه می گی پسورد گذاشتی نگران چشمک زدن نباش

moahce
04-01-2014, 23:33
سلام .من از طرحهای شیر یک به 4 نامحدود 12 ساعته یک مگ استفاده میکردم .8 صبح تا 8 شب.روزی 4 گیگ دانلود داشتم . نامردا اومدن طرح رو حذف کردن.الان نامحدوهای مبین نت خیلی مزخرفه 1024 اش ، سرعتش باید 12 تا باشه .

ninipc
05-01-2014, 01:21
سلام
خیر دوست من

مرسی

لینک شما قبلاً داخل فایل زیپ یکی شده. اما اونی که توی سایت قدیم هست دو تا اسم همزمان داره که فرقی نداره کدوم باشه. چه با پسوند gz و چه با tar همون فایلی رو می‌سازه که شما نسخه زیپ اون رو دادین.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مهم اینجاست که فایل شما ایمج هست و برای همین به نظر نبایستی بهش پسوند بدین و همونجوری بدین به مودم. توی فایل راهنما در مورد تغییر پسوند فایل چیزی نگفته.

ninipc
05-01-2014, 01:30

مرسی

خوب اگه بخش آپدیت رو نگاه کنید از نیمه پارسال تابحال دیگه آپدیت جدید برای DX350 نیومده. یعنی طبق این بخش از فایل راهنما شما آخرین آپدیت ممکن رو دارین و شاید برای همین خطا می‌بینید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ninipc
05-01-2014, 01:40

در مورد برنامه که arash59b عزیز توضیحات لازم رو دادن.
اما برای وایرلس این نکته رو بگم که وقتی شما وای‌.فای مودم‌تون روشن هست و یه نفر دیگه حتی بدون قصد گشتن عمومی، یه سرچ توی بخش شبکه کامپیوتر یا موبایلش بزنه که بخواد به مودم خودش وصل بشه، باز تمام مودمهای داخل محدوده دید رو هم می‌گرده و ازشون اطلاعات اولیه می‌گیره. بعضی برنامه‌ها هستن که برای جمع کردن اینجور اطلاعات مثل مک‌آدرس و ‌چیزهایی مثل SSID و مشابه مصرف دارن. یعنی در حالت کلی بیشتر این تماسها غیرعمد و موقت هستن. چیزی که مطمئن باشید خود شما هم روی مودمهای دیگه انجام می‌دین. شبیه چیزی که موقع فرستادن فایل با بلوتوث می‌کنید و بطور غیرعمد لیست تمام موبایلهایی که بلوتوث روشن دارن با اسمشون رو می‌بینید. اما شما فقط با یه موبایل خاص نظر کار دارین و اگه هـکر نباشید با باقی اونها کاری ندارین. اینجا هم اینجور هست. یعنی اگه رمز قوی داشته باشید احتمال خطر و نگرانی برای اون چشمک زدن خیلی کم می‌شه.

PCGamespot
05-01-2014, 01:44
لینک شما قبلاً داخل فایل زیپ یکی شده. اما اونی که توی سایت قدیم هست دو تا اسم همزمان داره که فرقی نداره کدوم باشه. چه با پسوند gz و چه با tar همون فایلی رو می‌سازه که شما نسخه زیپ اون رو دادین.

مهم اینجاست که فایل شما ایمج هست و برای همین به نظر نبایستی بهش پسوند بدین و همونجوری بدین به مودم. توی فایل راهنما در مورد تغییر پسوند فایل چیزی نگفته.

خوب اگه بخش آپدیت رو نگاه کنید از نیمه پارسال تابحال دیگه آپدیت جدید برای DX350 نیومده. یعنی طبق این بخش از فایل راهنما شما آخرین آپدیت ممکن رو دارین و شاید برای همین خطا می‌بینید.

درسته من هر دو فایل رو یکبار هم بصورت فشرده به مودم اپلود کردم ولی باز هم خطا داد و طبیعتا هم نباید به فرمتش دست زد.همینطور تو فایل راهنما اخرین اپدیت همونی هست که روی مودمه فقط واسم سواله این اپدیت یعنی تغییر فایل بهتره بگیم که روی سایت اومده چیه و مثل اینکه اینجا هم کسی به این ورژن اپگرید نکرده

taassof
05-01-2014, 02:46
من مودم بیرونی دارم out door و میخوام بفروشم. از جمعه هفته قبل نمیتونم سیگنال بگیرم و قطع شدم. فرداش هم تقاضای رسیدگی کردم اما هنوز خبری نشده . دیگه سرم بره با مبین نت کار نمیکنم

pcgamer
05-01-2014, 03:50
در مورد برنامه که arash59b عزیز توضیحات لازم رو دادن.
اما برای وایرلس این نکته رو بگم که وقتی شما وای‌.فای مودم‌تون روشن هست و یه نفر دیگه حتی بدون قصد گشتن عمومی، یه سرچ توی بخش شبکه کامپیوتر یا موبایلش بزنه که بخواد به مودم خودش وصل بشه، باز تمام مودمهای داخل محدوده دید رو هم می‌گرده و ازشون اطلاعات اولیه می‌گیره. بعضی برنامه‌ها هستن که برای جمع کردن اینجور اطلاعات مثل مک‌آدرس و ‌چیزهایی مثل SSID و مشابه مصرف دارن. یعنی در حالت کلی بیشتر این تماسها غیرعمد و موقت هستن. چیزی که مطمئن باشید خود شما هم روی مودمهای دیگه انجام می‌دین. شبیه چیزی که موقع فرستادن فایل با بلوتوث می‌کنید و بطور غیرعمد لیست تمام موبایلهایی که بلوتوث روشن دارن با اسمشون رو می‌بینید. اما شما فقط با یه موبایل خاص نظر کار دارین و اگه هـکر نباشید با باقی اونها کاری ندارین. اینجا هم اینجور هست. یعنی اگه رمز قوی داشته باشید احتمال خطر و نگرانی برای اون چشمک زدن خیلی کم می‌شه.
ممنون . ولی هر ۲ الی ۳ ثانیه یک چشمک میزنه من ۷ ماه شاید بیشتر هست که اشتراک دارم این موضوع جدید هست !!!! نمیدونم جریان چیه!
بابرنامه ای هم که ارش گفت بعید میدونم بشه چک کرد کی وصله به مودم. وای فای مودم بدون پی سی کارمیکنه .هیچ کنترلی با پی سی روش نیست .

*Forgotten*
05-01-2014, 09:25
یه 632 دارم که می خوام ابش کنم

من مودم بیرونی دارم out door و میخوام بفروشم. از جمعه هفته قبل نمیتونم سیگنال بگیرم و قطع شدم. فرداش هم تقاضای رسیدگی کردم اما هنوز خبری نشده . دیگه سرم بره با مبین نت کار نمیکنم

مثل اینکه بازارچه داریم ناسلامتی :n09:

بریم بازارچه رو با مودم های مبین نت بترکونیم یه عکس یه قیمت هم بزاریم امتیاز بازارچه هم میدن :n02: :n08:

Mr.Aras
05-01-2014, 10:17
مثل اینکه بازارچه داریم ناسلامتی :n09:

بریم بازارچه رو با مودم های مبین نت بترکونیم یه عکس یه قیمت هم بزاریم امتیاز بازارچه هم میدن :n02: :n08:

منم یه dx350 فروشی دارم :n10::n02:

saeeddeeas
05-01-2014, 10:45
دوستانی که مودم دارن به همراه قیمت پ خ بدن

blue_sky.0098
05-01-2014, 13:15
سلام
من مودم رومیزی وایمکس مبین نت دارم .
الان که روشن کردم چراغ آنتن دهی مودم بعد از چند دقیقه قطع میشه فقط (از 5 خط آنتن که کیفیت سیگنال رو نشون میده ) چراغ بالایی چشمک میزنه بقیه خاموش میشه تاحالا کسی به این مشکل برخورد کرده ؟

pcgamer
05-01-2014, 13:48
سلام
الان که روشن کردم چراغ آنتن دهی مودم بعد از چند دقیقه قطع میشه فقط (از 5 خط آنتن که کیفیت سیگنال رو نشون میده ) چراغ بالایی چشمک میزنه بقیه خاموش میشه تاحالا کسی به این مشکل برخورد کرده ؟

نگران نباش عادیه.منم وقتی استفاده نمیکنم همینجوری چشمک میزنه وقتی استفاده کنی انتن برمیگرده

mehr1362
05-01-2014, 14:41
گوش شیطون کر دیشب با سرعت 245 الی 250 دانلود کردم. کل دریافتی 4.2 گیگابایت :n19:

امیدوارم برای بقیه هم اوضاع خوب بشه :n16:

NINTENDO_DS
05-01-2014, 16:11
من دیروز تلفنی به سایت زنگ زدم ثبت نام کردم دو ساعت بعد مودم جیبی رو برام آوردن حالا مشکل اینجاست که من 430 پول دادم واسه سرعت 2 مگ 18 گیگ 6 ماهه ولی برام نوشته تو سایت سرعت 128 12 ماهه شروع سال 91 اعتبار تا بهمن 92 به هر کسی هم چه پشتیبانی چه دفتر مرکزی میگم منو به هم پاس میدن و میگن هم اسم شما تو سیستم ثبت نشده و مودم به نام کس دیگریه من چیکار کنم بتونم یا حقمو بگیرم یا مودمو پس بدم پولمو بگیرم در ضمن نه فاکتور دادن نه رسید پول بهم

NINTENDO_DS
05-01-2014, 16:26
زنگ زدم دعوا کردم دوتا فحش هم دادم درست شد سرویسمو فعال شد عین آدمیزاد سرعتشم عالیه

mehr1362
05-01-2014, 17:13
زنگ زدم دعوا کردم دوتا فحش هم دادم درست شد سرویسمو فعال شد عین آدمیزاد سرعتشم عالیه

کار خوبی کردی ! شاعر میگه :

چونکه با کودک سر و کارت فتاد --- پس زبان کودکی باید گشاد

یعنی با هر کسی باید با زبون خودش حرف بزنی ، اینها احترام نمیفهمند چیه ، ولی ناسزا گفتن رو بهتر هضم میکنند.

من روز اولی که رفتم سمت مبین نت ، بیعانه دادم بعد 9 روز آخر نیومدن واسم راه اندازی کنن ! هر روز تلفن میزدم ، دو بار حضوری رفتم.

آخرم بیعانم رو پس گرفتم و مودم کارکرده خریدم .

این نمایندگی ها به نظرم بدون اینکه کاری کنند و فقط به اسم نماینده بودن چیزی به آخورشون واریز میشه و گرنه کار مردم رو درست انجام میدادن.

blue_sky.0098
05-01-2014, 17:49
نگران نباش عادیه.منم وقتی استفاده نمیکنم همینجوری چشمک میزنه وقتی استفاده کنی انتن برمیگرده

من توی محدوده پوشش مودم های خارجی هستم اما از مودم داخلی استفاده میکنم که این مشکل رو دارم شما چطور ؟؟

trapper
05-01-2014, 18:02
گوش شیطون کر دیشب با سرعت 245 الی 250 دانلود کردم. کل دریافتی 4.2 گیگابایت :n19:

سلام دوستان ...

یکی پاسخ بده بی زحمت !

(2 مگ اشتراک 4به1)

سپاس

سلام

بله عادیش همون 240-250 هست ...
برای من بعد از این پستی که داده بودم (که ازش نقل گرفتم )
امروز تا 100 رسید اما بالاتر نرفت که قاعدتا باید تا 250 بیاد
این مشکلات از جانب isp هست

انشالا

+ اشتراکتون 1 به 4 هست ؟

trapper
05-01-2014, 18:13

+ به نظرم شما یکاری کن ...
منم دانلود شبانه زیاد داشتم واس همین البته احتمال میدم به خاطر ِ دانلود
زیاد سرعتم رفت پایین .
شما اگر از IDM استفاده میکنی بهتره از Speed limiter استفاده کنی
یه وقت همچین مشکلاتی پیش نیاد

آره خوبه سرعت 2 مگ ( من سریال برکینگ بد رو توی 2 شب دان کردم)
ولی خب .. این موارد رو هم باید در نظر بگیری که بالاخره ی جوری منفعت
رو حفظ میکنن

ninipc
05-01-2014, 19:56
سلام

وقتی می‌گید توی محدوده مودم داخلی هم نیستین بیشتر نشون می‌ده که مشکل ضعف سیگنال دارین و مودم به حالت پیدا کردن یه آنتن وایمکس مناسب می‌ره و مدام چشمک می‌زنه. سعی کنید با جابجایی مودم توی اتاقها یا بالا بردن سطح اون و نزدیک کردنش به پنجره، وضعیت سیگنال رو بهتر کنید.
البته بعضی وقتها ترافیک شدید روی آنتن منطقه هم می‌تونه باعث قطع مودم و رفتن به حالت گشتن بشه که به نظر مورد شما همون حالت اول هست. توی این تاپیک بارها سر این مورد صحبت شده.

ninipc
06-01-2014, 01:09
ممنون . ولی هر ۲ الی ۳ ثانیه یک چشمک میزنه من ۷ ماه شاید بیشتر هست که اشتراک دارم این موضوع جدید هست !!!! نمیدونم جریان چیه!
بابرنامه ای هم که ارش گفت بعید میدونم بشه چک کرد کی وصله به مودم. وای فای مودم بدون پی سی کارمیکنه .هیچ کنترلی با پی سی روش نیست .

توی وضعیت تغییری که توی دستگاههای متصل به مودم داده نشده؟ گفتم شاید اونها مسبب چشمک مدام هستن. بعد هم این امکان هست که محیط اطراف مودم شما جدیداً جوری شده که تقاضا برای شناسایی و اتصال به وای‌.فای اونجا زیاد شده. برای مثال چند روز دیدم که یه پمپ‌بنزین زده بود که اینترنت مجانی داره. اولین کاری که دوستام همه توی ماشین کردن این بود که شروع کردن به سرچ برای اون اتصال مجانی که ببینن واقعاً وجود داره یا الکی هست. همین قضیه باعث می‌شه که تمام مودمهایی که وای‌.فای اونها روشن هست و توی منطقه قابل سرچ هستن، لیست بشن و همین کار باعث یه تماس هرچند غیر عمد و موقت بشه.

pcgamer
07-01-2014, 02:28
توی وضعیت تغییری که توی دستگاههای متصل به مودم داده نشده؟ گفتم شاید اونها مسبب چشمک مدام هستن. بعد هم این امکان هست که محیط اطراف مودم شما جدیداً جوری شده که تقاضا برای شناسایی و اتصال به وای‌.فای اونجا زیاد شده. برای مثال چند روز دیدم که یه پمپ‌بنزین زده بود که اینترنت مجانی داره. اولین کاری که دوستام همه توی ماشین کردن این بود که شروع کردن به سرچ برای اون اتصال مجانی که ببینن واقعاً وجود داره یا الکی هست. همین قضیه باعث می‌شه که تمام مودمهایی که وای‌.فای اونها روشن هست و توی منطقه قابل سرچ هستن، لیست بشن و همین کار باعث یه تماس هرچند غیر عمد و موقت بشه.
ممنون دوست عزیز.متوجه ام چی میگید ولی بعید میدونم منطقه مسکونی هستیم دیشب ساعت ۴ صبح هم چشمک میزد ولی کمتر میشه تو شب..
تنها چیزی که بذهنم میرسه اینه که یک نفر ۲۴ ساعت گذاشته که پسوردو -- کنه
وموفق هم نمیشه چون پسوردخیلی پیچیدس . فردا تماس میگیرم ببینم چی میگن شاید مودم باز خرابه
نکته دیگه سرعت من شبانم رو از 90 کردن 50 ! گل بودو به سبزه نیز اراسته شد
اینترنت تو ایران شکنجه روحیه. از هیتلر و ه ک و سرعتو قیمتو

pcgamer
07-01-2014, 02:44
مردم از خنده خیلی باحال گفتی . ولی من هر بار زنگ میزنم الکی از خانم هاش اوپراتورش سوال میپرسم برخورداشون بجز مورد های معدودی تا حالا خوب بوده

اوضاع خرابه :دی 90 شده 2 شب 50

من توی محدوده پوشش مودم های خارجی هستم اما از مودم داخلی استفاده میکنم که این مشکل رو دارم شما چطور ؟؟

مودم داخلی .قبلا هم گفتم این مشکل نیست مثل حالت استندبای هست .

sat2they
07-01-2014, 11:38
از دوستان کسی سرویس نامحدود داره (128,256,512,1024) ؟
می خوام این ماه نامحدود بگیرم سرعت دانلودش چنده ؟

darkeliden
07-01-2014, 12:00
من بدون هیتلر شکن اصلا نمیتونم سایت باز کنم . همش تام اوت یا آنیبل تو کانکت میده - رشت

ninipc
07-01-2014, 13:57
ممنون دوست عزیز.متوجه ام چی میگید ولی بعید میدونم منطقه مسکونی هستیم دیشب ساعت ۴ صبح هم چشمک میزد ولی کمتر میشه تو شب..
تنها چیزی که بذهنم میرسه اینه که یک نفر ۲۴ ساعت گذاشته که پسوردو -- کنه
وموفق هم نمیشه چون پسوردخیلی پیچیدس . فردا تماس میگیرم ببینم چی میگن شاید مودم باز خرابه
نکته دیگه سرعت من شبانم رو از 90 کردن 50 ! گل بودو به سبزه نیز اراسته شد
اینترنت تو ایران شکنجه روحیه. از هیتلر و ه ک و سرعتو قیمتو

برای تست هم سیستم‌ رمزگذاری وایرلس و هم SSID رو عوض کنید. اگه قبلاً همه دستگاه‌های متصل رو هم تنظیم کردین که بهتر SSID رو هم مخفی کنید. اینجوری شاید زوم روی مودم‌تون کم بشه.

البته شما رو نمی‌دونم و این حرف رو کلی می‌گم. بعضی وقتها نوع انتخاب SSID باعث می‌شه که صاحب اون لو بره و روی اون حساس بشن. مثلاً طرف بطور ثابت یه اسم رو همیشه انتخاب می‌کنه یا اون اسم انتخاب شده برای دوستاش توی همسایه‌گی آشنا هست و تا می‌بینن متوجه می‌شن که این کانکشن مال کی هست و بیشتر تشویق می‌شن برای عملیات روی اون مودم. بهترین راه سوای مخفی کردنش، اسمهایی هست که خیلی تابلو نباشه و البته مرتب هم عوض بشه. هر چی باشه این هکـرجماعت قبل از خوندن مک‌آدرس و مقایسه با لیست‌‌هاشون که شاید همیشه حوصله‌اش رو نداشته باشن، اول SSID رو می‌بینن.

Joaquin
07-01-2014, 17:27
من بدون هیتلر شکن اصلا نمیتونم سایت باز کنم . همش تام اوت یا آنیبل تو کانکت میده - رشت
همچین مشکلی رو من تا به حال نداشتم و الان هم ندارم. dns رو عوض کنید شاید نتیجه گرفتید.

PedramIV
07-01-2014, 23:27
قسمت DL_FEC مودم مدام بین QPSK(CTC)1/2 و 16-QAM(CTC)1/2 در حال تغییره، کسی میدونه مشکل چیه؟ دو روزه که اینطوری شده.

pcgamer
07-01-2014, 23:36
برای تست هم سیستم‌ رمزگذاری وایرلس و هم SSID رو عوض کنید. اگه قبلاً همه دستگاه‌های متصل رو هم تنظیم کردین که بهتر SSID رو هم مخفی کنید. اینجوری شاید زوم روی مودم‌تون کم بشه.

البته شما رو نمی‌دونم و این حرف رو کلی می‌گم. بعضی وقتها نوع انتخاب SSID باعث می‌شه که صاحب اون لو بره و روی اون حساس بشن. مثلاً طرف بطور ثابت یه اسم رو همیشه انتخاب می‌کنه یا اون اسم انتخاب شده برای دوستاش توی همسایه‌گی آشنا هست و تا می‌بینن متوجه می‌شن که این کانکشن مال کی هست و بیشتر تشویق می‌شن برای عملیات روی اون مودم. بهترین راه سوای مخفی کردنش، اسمهایی هست که خیلی تابلو نباشه و البته مرتب هم عوض بشه. هر چی باشه این هکـرجماعت قبل از خوندن مک‌آدرس و مقایسه با لیست‌‌هاشون که شاید همیشه حوصله‌اش رو نداشته باشن، اول SSID رو می‌بینن.

wpa2 WPA-PSK/WPA2-PSK کدگذاری رو گذاشتم یعنی کدوم رو تغییر بدم ؟؟ تو صفحه تنظیمات رفتم نوشته ssid نوشته enable جچوری غیر فعالش کنم؟؟ اسم هم اسم خودم رو گذاشتم عوض میکنم. ممنون راهنمایی میکنید

SA3EDLORD
08-01-2014, 13:20
ببخشید این طرح 512 پر مصرف....1 ماهه 15 گیگ 60000 سرعتش چطوریاست؟ چرا انقد ارزونه؟ تازه هر گیگ اضافی 6 تومن

pcgamer
08-01-2014, 14:58
ببخشید این طرح 512 پر مصرف....1 ماهه 15 گیگ 60000 سرعتش چطوریاست؟ چرا انقد ارزونه؟ تازه هر گیگ اضافی 6 تومن
همینه دیگه قیمت 512 .طرحها هر چقدر سرعتش بیشتر باشه گرون تره مثلا 1 مگ یا دو مگ . بنظرم ماهی 60همچین هم ارزون نیست لااقل برای من

Firebirds
08-01-2014, 16:24
wpa2 WPA-PSK/WPA2-PSK کدگذاری رو گذاشتم یعنی کدوم رو تغییر بدم ؟؟ تو صفحه تنظیمات رفتم نوشته ssid نوشته enable جچوری غیر فعالش کنم؟؟ اسم هم اسم خودم رو گذاشتم عوض میکنم. ممنون راهنمایی میکنید

WPA2/WPA Mix mod
SSID Hidden یا Disable

پسورد بیش از 8 کارکتر و استفاده از اعلام !@#$$%#@^)_

توصیه اول : برای راحتی کار، در مرحله اول SSID رو مخفی نکن، بعد از اینکه دستگاه ها رو به SSID متصل کردی اقدام به Hidden کردن SSID بکن.

ninipc
08-01-2014, 16:31
قسمت DL_FEC مودم مدام بین QPSK(CTC)1/2 و 16-QAM(CTC)1/2 در حال تغییره، کسی میدونه مشکل چیه؟ دو روزه که اینطوری شده.

اگه با مثال بگم راحتتر متوجه می‌شید. اینها مثل دنده هستن برای ماشین که وقتی جاده خراب و سربالایی هست برای جا نموندن، دنده عوض می‌کنید ولی باعث می‌شه که از سرعتتون کم بشه. اینجا هم وقتی نویز، وضعیت جوی و یا مشکلات فنی مشابه باعث ایجاد مشکل در سیگنال می‌شن، برای اینکه تماس قطع نشه مودم اتوماتیک از حالت QAM به QPSK می‌ره، ولی خوب باعث می‌شه که سرعت کمتری رو بتونه جواب بده.

ninipc
08-01-2014, 16:35

توضیحات اصلی رو که Firebirds عزیز قبلاً گفتن. این رو اضافه کنم که بیشتر از نوع رمزگذاری، تغییر مداوم اون توی امنیت تاثیر داره. بعد هم اگه مواقعی هست که هیچ دستگاهی به مودم وصل نیست مگه اونهایی که با سیم شبکه وصل هستن، می‌تونید برای اطمینان موقت وایرلس رو خاموش کنید. روشن و خاموش کردنش از طریق کنترل‌پنل مودم چند ثانیه هم بیشتر طول نمی‌کشه.

moahce
08-01-2014, 18:44
من میخام شبها دانلود رایگان بکنم ، میگن که شب ساعت 2 ، قبل از دانلود باید مودمو خاموش روشن بکنم .چه راه حلی وجود داره که این کار رو نکنم . اصلا راه حلی هست که اون موقع شب نخوام بیدار شم ؟

ck98
08-01-2014, 19:58
سلام به همگی.مبین نت چطوریه سرعتش ؟ با ای دی اس ال یکیه؟ میخواستم یکدونه 128 یکساله با 30 گیگ حجم 350 تومن بگیرم .خوبه؟

timsar jackson
08-01-2014, 21:37
من امروز مبین نتم وصل شد. از سرورای ایرانی بدون وی پی ان نمیتونم دانلود کنم مشکل چیه؟

osta_ali
08-01-2014, 22:50

من الان همین طرح رو دارم و سرعت روز و شب 64 هست.
البته همچین هم ارزون نیستا! تا همین چند وقت قبل 1مگ نامحدود رو میداد 50 فکر کنم که متاسفانه برداشتش.

osta_ali
08-01-2014, 22:52
من میخام شبها دانلود رایگان بکنم ، میگن که شب ساعت 2 ، قبل از دانلود باید مودمو خاموش روشن بکنم .چه راه حلی وجود داره که این کار رو نکنم . اصلا راه حلی هست که اون موقع شب نخوام بیدار شم ؟

والا من اکثرا قبل از 2 مودمم روشنه و هیچ مشکلی برام پیش نیومده و نیاز به خاموش و روشن کردن نبوده.

ninipc
08-01-2014, 23:41

چند وقت پیش همچین بحثی اینجا شد و کلی در موردش صحبت شد. اولین نتیجه این بود که با استفاده از کدهای Telnet داخل مودم می‌شه اون رو ریستارت کرد. یه شخصی توی سایتش حتی برای بعضی از مدلهای برنامه‌ای نوشته بود که اتوماتیک سر ساعت ریستارت رو انجام می‌داد. متاسفانه برای مودم من که 625 هست، برنامه کار نمی‌کرد چون دستوراتش رو اون طرف نداشت که توی برنامه قرار بده. اما اگه بود می‌تونست مصرفهای دیگه‌ای هم داشته باشه.

مورد دوم که شخصاً خودم تست کردم و نتیجه رو اینجا گفتم این بود که چند شب مصرف قبل از شروع ساعت مجانی، حجم مصرفی رو نوشتم و بعد با مقداری که توی بخش کاربری بود مقایسه کردم. دیدم که تقریباً برابر هستن و معلوم شد که در حال حاضر سیستم بین ساعت مجانی و پولی فرق می‌ذاره و هر دو رو جدا محاسبه می‌کنه. گفتم در حال حاضر چون قدیمها اینجوری نبود و بعید هم نیست در آینده باز همون روش قبلی رو اجرا کنن. برای همین هست که می‌گفتم خوب بود اون برنامه برای مودم من هم کار می‌کرد که اگه نیاز داشتم، دم دستم می‌بود.

ninipc
08-01-2014, 23:43
من امروز مبین نتم وصل شد. از سرورای ایرانی بدون وی پی ان نمیتونم دانلود کنم مشکل چیه؟

‌سرور ایرانی مثلاً چی که مصرف‌کنندهای قدیمی هم تست بزنن و نتیجه رو بگن.

EmpireWorld
09-01-2014, 00:02
سلام به همه دوستای گل مبین نتی
من دوباره برگشتم به مبین :n21:
2 مگ یه ماهه شارژ کردم ولی سرعتش فعلا به 700 کیلوبیت هم نمیرسه
منتظرم ساعت 2 بشه ببینم میتونم دوباره عملیات ترکوندن مبین نتو شروع کنم یا نه :n09:

danielo
09-01-2014, 03:32
دوستان یک سوال.
من 1024 داشتم و سرعت دونلودم خوب بود.روزی ها حدود 250 و شب ها هم نصف میشه .اگر لینک مستقیم داخلی بود سرعتم شب ها بالای 150 هم میرسید.
طرحم که تموم شد .2048 گرفتم.
نکته عجیب این جاست که سرعت دونلودم روز ها تقریبا همون هست و شب ها یک خورده کمتر هم شده .
این طبیعی هست که بعد سرعت اینترنتم دو برابر باشه ولی در دونلود تغییری حس نشه و حتی شب ها کمتر بشه؟؟؟
قدرت فرکانس مودم من هم حدود 80 درصد هست

Joaquin
09-01-2014, 09:22
نیازی به ری استارت کردن مودم نیست.

pcgamer
09-01-2014, 10:29
توضیحات اصلی رو که Firebirds عزیز قبلاً گفتن. این رو اضافه کنم که بیشتر از نوع رمزگذاری، تغییر مداوم اون توی امنیت تاثیر داره. بعد هم اگه مواقعی هست که هیچ دستگاهی به مودم وصل نیست مگه اونهایی که با سیم شبکه وصل هستن، می‌تونید برای اطمینان موقت وایرلس رو خاموش کنید. روشن و خاموش کردنش از طریق کنترل‌پنل مودم چند ثانیه هم بیشتر طول نمی‌کشه.
مرسی خیلی لطف کردی . من گزینه hiden broadcase رو زدم و تو سرچ مخفی شد ولی گزینه disable ندیدم . کجا هست ؟
ادیت : وقتی hidden میکنم تمام دستگاه هایی که به وایرلس وصله قطع میشه!!! با اینکه از قبلش متصل بودن ..

WPA2/WPA Mix mod
SSID Hidden یا Disable

پسورد بیش از 8 کارکتر و استفاده از اعلام !@#$$%#@^)_

توصیه اول : برای راحتی کار، در مرحله اول SSID رو مخفی نکن، بعد از اینکه دستگاه ها رو به SSID متصل کردی اقدام به Hidden کردن SSID بکن.

کلا از وقتی اسم روعوض کردم ه ک ر ه ردم رو گم کرد چشمک کمتر میزد مثلا هر ۲ دقیقه یک بار میزنه .قبلش هر ۲ ثانیه بود ... واقعا چی ادمایی هستن انقدر وقت بزارن واسه هیچ ... رمز هم قوی هست ۱۳ رقم با تمام علایم ..
راستی دوستان تو گوگل مطلبی سرچ کردم اتفاقای موضوعی اومد راجب اوایل مبین نت بود که جمعه ها کاملا مجانی بودشبانه مجانی و ۲۰ گیگ ترافیک قیمت هم ۲۰ تومن !!‌حالا جمعه رو که برداشتن هیچ ۲۰گیگ هم شده ۳ گیگ قیمت هم که..... :))

*Forgotten*
09-01-2014, 11:26
دیروز از نمایندگی با هام تماس گرفتن و گفتن: چرا 3 ماه شارژ نمیکنید
گفتم :هزینش بالاست پولم ندارم :n02:
گفت :اگه تا فردا شارژ نکنید از سیستم خارج میشید حداقل 1 ماهه شارژ کنید
گفتم: من شنیدم تا 6 ماه یا 1 سال شارژ نکنید مشکلی نداره ، حالا تا فردا بهم فرصت بدید فکرامو بکنم
گفت: نه همچین چیزی نیست الان تصمیمتونو پشت تلفن بگیرید شارژ میکنید یا نه
گفتم: نه
گفت : مشکلی نداره بعدا اگه خاستید میتونید دوباره فعالش کنید
گفتم: برای فعال سازی دوباره باید کلی مدرک دوباره تحویل بدم
گفت: آره دیگه
گفت: خدا حافظ
گوشیرو قطع کردم:n02:

EmpireWorld
09-01-2014, 12:18
گفتم: من شنیدم تا 6 ماه یا 1 سال شارژ نکنید مشکلی نداره ، حالا تا فردا بهم فرصت بدید فکرامو بکنم

نه داداش اینا همش شعره :n02:
این نمایندگی ها پولشون از همین جا در میاد دیگه وگرنه کار خاصی نمیکنن
در ضمن من با تحقیق های زیاد روش هایی که اینا در قبالش پول میگیرنو پیدا کردم
مثلا بنام زدن یا تغییر مالکیت مودم که 20 30 تومن پول میگیرن براش
و ....
شما به شماره 096790 زنگ بزن و از خودشون بپرس

pcgamer
09-01-2014, 12:18

لول ...
منم دارم دانلود هامو میکنم که اشتراکم تموم شد یه 2 ماهی دیگه شارژ نکنم تو این دو ماه هم میشینم فیلمهامو میبینم هر وقت تموم شد دوباره شارژ میکنم با این قیمت ها واقعا من موندم ..شایدم رفتم سراغ رایتل . رایتل رو موبایلم تماس گرفتن خودشون گفتن میتونم استفاده کنم پوشش دارم ..گفتم 128 بدردم نمخوره گفت کارت دانشجوی و... سرعت بالاتر هم میدیم ...مثل همین ایرانسل ومبین نته بری معامله سرعت بالا رو به هر کسی میدن

ninipc
09-01-2014, 12:25
مرسی خیلی لطف کردی . من گزینه hiden broadcase رو زدم و تو سرچ مخفی شد ولی گزینه disable ندیدم . کجا هست ؟
ادیت : وقتی hidden میکنم تمام دستگاه هایی که به وایرلس وصله قطع میشه!!! با اینکه از قبلش متصل بودن ..

کلا از وقتی اسم روعوض کردم ه ک ر ه ردم رو گم کرد چشمک کمتر میزد مثلا هر ۲ دقیقه یک بار میزنه .قبلش هر ۲ ثانیه بود ... واقعا چی ادمایی هستن انقدر وقت بزارن واسه هیچ ... رمز هم قوی هست ۱۳ رقم با تمام علایم ..
راستی دوستان تو گوگل مطلبی سرچ کردم اتفاقای موضوعی اومد راجب اوایل مبین نت بود که جمعه ها کاملا مجانی بودشبانه مجانی و ۲۰ گیگ ترافیک قیمت هم ۲۰ تومن !!‌حالا جمعه رو که برداشتن هیچ ۲۰گیگ هم شده ۳ گیگ قیمت هم که..... :))

معلومه مودم شما مدلش با مال من و ایشون فرق داره که اسم دیگه‌ای نمی‌بینید. در کل اگه SSID رو بعد از تنظیم دستگاه‌ها و اتصال اتوماتیکشون مخفی کنید، جای نگرانی نیست و اونها می‌تونن وصل بشن. ولی برای دستگاه‌های جدید باید مجدد دیده بشه تا بشه تنظیمشون کرد.

دوران خوش جمعه‌ها هم همیشه خوب چیزی نبود و یادمه روزهای جمعه سرعت رو اینقدر کم می‌کردن که از دایال‌آپ هم کمتر می‌شد. اینجور گرونی‌ها هنوز هم توی مبین‌نت هست. برای مثال توی داداشی مبین‌نت که ADSL مخابرات باشه هر چی بیشتر حجم بخرین، بیشتر تخفیف می‌گیرید. اینجا کاملاً برعکس هست و البته غیرمنطقی. یعنی هر چی بیشتر مصرف کنه مثل اونهایی که سرعت دو مگ دارن، باید بیشتر هزینه برای مگابایت اضافه بدن.

ninipc
09-01-2014, 12:28
لول ...
منم دارم دانلود هامو میکنم که اشتراکم تموم شد یه 2 ماهی دیگه شارژ نکنم تو این دو ماه هم میشینم فیلمهامو میبینم هر وقت تموم شد دوباره شارژ میکنم با این قیمت ها واقعا من موندم ..شایدم رفتم سراغ رایتل . رایتل رو موبایلم تماس گرفتن خودشون گفتن میتونم استفاده کنم پوشش دارم ..گفتم 128 بدردم نمخوره گفت کارت دانشجوی و... سرعت بالاتر هم میدیم ...مثل همین ایرانسل ومبین نته بری معامله سرعت بالا رو به هر کسی میدن

این مورد رو توی قوانینشون داشتن ولی برای حال دادن به مشتریها اجرا نمی‌کردن. معلومه که رفتن سراغش و اجراییش کردن. اینجوری شاید چیزهای بدتری هم در راه باشه، مثل یکی کردن ترافیک مجانی و پولی در صورت ریستارت نکردن مودم که قبلاً اجراش می‌کردن.

saeeddeeas
09-01-2014, 13:20
من موندم چرا بعضی دوستان سرعت شبانه بالایی دارن ما نداریم:n28:
مگه ما چه مرتکب شدیم اینجوری باید بسوزیمو بسازیم،نامحدود که برداشتن شبانه هم سرعت نداریم پس چه خاکی تو سر مبین نت کنیم:n28:
دیشب از شب تا صبح 112 مگ دانلود شد،پدر کامپیوتر دراومد:n28:

mehr1362
09-01-2014, 14:02
مگه ما چه مرتکب شدیم اینجوری باید بسوزیمو بسازیم،نامحدود که برداشتن شبانه هم سرعت نداریم پس چه خاکی تو سر مبین نت کنیم:n28:

سلام

یکی از دوستان همین فروم قبلا به بنده گفت سرعت 2 مگ مثل تخم مرغ شانسی هست... باید بگم درست میگفت .

من یکشب سرعتم 240 تاست شب دیگه 140 !

مثلا دو شب قبل سرعتم بین 240 و 245 ثابت بود و تا صبح 4.2 گیگ دانلود شد ، ولی دیشب بین 110 تا 150 در نوسان بود و تا صبح 2.3 گیگ دانلود شد !

ممکنه امشب سرعتم باز بالای 200 باشه ممکن هم زیر 150 باشه.

آیپی عوض کردن هیچوقت برای من جواب نداده، مثلا دیشب 7 بار مودم رو ریبوت کردم و آیپی رو عوض کردم ولی سرعت همون بود .

mehr1362
09-01-2014, 14:07

به نظرم هم به حرف نمایندگی ها توجه نکنید. در واقع زیاد کاره ای نیستن.
همون شماره ای که دوستمون داد برای پرس و جو بهتر هست.
مودم من که اصلا به نام خودم نیست فکرم نمیکنم در آینده مشکلی پیش بیاد.

saeeddeeas
09-01-2014, 14:09
سلام

یکی از دوستان همین فروم قبلا به بنده گفت سرعت 2 مگ مثل تخم مرغ شانسی هست... باید بگم درست میگفت .

من یکشب سرعتم 240 تاست شب دیگه 140 !

مثلا دو شب قبل سرعتم بین 240 و 245 ثابت بود و تا صبح 4.2 گیگ دانلود شد ، ولی دیشب بین 110 تا 150 در نوسان بود و تا صبح 2.3 گیگ دانلود شد !

ممکنه امشب سرعتم باز بالای 200 باشه ممکن هم زیر 150 باشه.

آیپی عوض کردن هیچوقت برای من جواب نداده، مثلا دیشب 7 بار مودم رو ریبوت کردم و آیپی رو عوض کردم ولی سرعت همون بود .

2 گیگ شما کجا 112 مگ من کجا:n28:

Enter
09-01-2014, 17:43
سلام دوستان
میخواستم از مبین نت وایمکس بگیرم گفتم قبلش اینجا سئوال کنم که آیا سرعتش خوبه یا خیر واینکه برای کارهای دانشجویی نیاز داشتم بنده ساکن خوزستان شهرستان خرمشهر هستم کلا مودم و اشتراک چقدر پام در میاد

behnammoayed
09-01-2014, 21:19
سلام
من بین بین 3 جا در هفته در حال نقل و انتقالم الان برای 2 جاش adsl گرفتم و در جای سوم هم از اینترنت سیم کارت ایرانسل ایتفاده میکنم که خیلی آشغاله. دوستان با تجربه بهترین راه حل در حال حاضر بریا کسانی که مثل من در چند جا هستند چیه؟
1-آیا اینترنت مودم قابل حمل مبین نت بدرد میخوره؟شنیدم آنتن نداره و کلا نمیشه ازش استفاده کرد!
2- آیا میشه 2 تا سیم کارت رایتل با یک شماره داشت که یکیش همیشه داخل گوشی باشه و یکیش داخل مودم سیم کارت؟یعنی لازم نباشه مرتب سیم کارت را از گوشی دربیاری و بندازی داخل مودم سیم کارت!
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ardal 254
09-01-2014, 21:26
سلام
من بین بین 3 جا در هفته در حال نقل و انتقالم الان برای 2 جاش adsl گرفتم و در جای سوم هم از اینترنت سیم کارت ایرانسل ایتفاده میکنم که خیلی آشغاله. دوستان با تجربه بهترین راه حل در حال حاضر بریا کسانی که مثل من در چند جا هستند چیه؟
1-آیا اینترنت مودم قابل حمل مبین نت بدرد میخوره؟شنیدم آنتن نداره و کلا نمیشه ازش استفاده کرد!
2- آیا میشه 2 تا سیم کارت رایتل با یک شماره داشت که یکیش همیشه داخل گوشی باشه و یکیش داخل مودم سیم کارت؟یعنی لازم نباشه مرتب سیم کارت را از گوشی دربیاری و بندازی داخل مودم سیم کارت!
ممنون میشم راهنمایی کنید.

1 اطلاع ندارم
ولی 2 1 شماره فقط یه سیم کارت میدن شما دیتا بگیری به صرفه تره 512 4 گیگ 4 گیگم شب میده 3 ماه 40

pcgamer
10-01-2014, 00:20
نمیدونم چرا انقدر مبین نت هر سال داره حجم طرح هاشو کم میکنه وقیمت هاشو بالا ...ولی اینجور که پیش میره بعید نیست که همین شبانه رو هم کم کم حذف کنن .
یعنی اگه رقبش ارانسل نبود شبانه رایگان رو بر میداشت ...
واقعیت اینه که اکثرکسایی که وایمکس دارن انتخاب دیگه ای نداشتن و اگه مبین نت و ایرانسل با هم همکاری کنن و شبانه رو بردارن افراد زیادی مجبور میشن طرح هاشون رو بازبخرن و تمدید کنن !
منکه رایتل یا رقیبهای دیگه ای اضافه بشه ...

بنظرم روزی اینترنت مبین نت فقط واسه مایه دارها میشه همین الانشم کمو بیش شده

ninipc
10-01-2014, 01:02

به نظر شما مشکل ترافیک منطقه دارین. این بحث شانسی بودن برای سرعت سوای ضعف و قدرت سیگنال به ترافیک محل مودم هم ربط داره. بزنه جایی باشید که مخابرات خوب ADSL رو ساپورت نکنه یا ساکن محله‌ای باشین که اهالی اونجا مشتری دانلود بالا باشن، سرعتتون پائین می‌شه و برعکس.

saeeddeeas
10-01-2014, 13:29
به نظر شما مشکل ترافیک منطقه دارین. این بحث شانسی بودن برای سرعت سوای ضعف و قدرت سیگنال به ترافیک محل مودم هم ربط داره. بزنه جایی باشید که مخابرات خوب ADSL رو ساپورت نکنه یا ساکن محله‌ای باشین که اهالی اونجا مشتری دانلود بالا باشن، سرعتتون پائین می‌شه و برعکس.
اینجا جمعیتش خیلی کمه،اکثرا هم adsl دارن ولی جایی که منم مخابرات خط تلفن نمیده
بیشتر اداره ها مبین نت دارن که شبا هیچ اداره ای باز نیست
اما من شبا دقیقا از ساعت 2:15 یکباره سرعت میاد زیر 20

arash59b
10-01-2014, 13:38

از روی ipی که می گیری تا حدودی میشه فهمید چقدر شلوغه

Enter
10-01-2014, 13:49
سلام دوستان
میخواستم از مبین نت وایمکس بگیرم گفتم قبلش اینجا سئوال کنم که آیا سرعتش خوبه یا خیر واینکه برای کارهای دانشجویی نیاز داشتم بنده ساکن خوزستان شهرستان خرمشهر هستم کلا مودم و اشتراک چقدر پام در میاد

.................................................

arash59b
10-01-2014, 14:07
سلام دوستان

سرعت و کیفیت بستگی به شهر و منطقه فرق می کنه و نمیشه مطمئن چیزی رو گفت خودتون باید جایی که هستید پرسو جو کنید یا اگه دسترسی به مودم دارید تست کنید

بسته به نوع مودم و تعرفه انتخابی هزینه ها متفاوت هست بهتره خودتون از سایت مبین نت نگاه کنید در اخر هم 15-20 تومن برای نصب و فعال سازی به قیمت اضافه کنید

pcgamer
10-01-2014, 18:38
.................................................

ارش جان راهنمایی کردن تکمیل ایشون از سایت mobinnet.ir چک کنید .هر چقدر طرحتون سرعتش بیشتر باشه گرون تر میشه و همینطور حجم اضافش.
در مورد منطقه با موبایل یک سرچ کند مشخص میشه تو همسایگی چند نفر وایمکس دارن اونایی که کد گذاریشو تو موبایل نوشته wap اونا معمولا وایمکس هستن مثلااز ما اول سال ۴ تا بود الان ۱۱ تاشده سرعتم شبها نصف میشه رو ۵۰ الی ۶۰ قبلش ۹۰ بود . ضریب اشتراکش ۱ به ۴ هست . کلا این حرفها مثل کارت دانشجویی چه تو مبین نت چه جاهای دیگه همش الکی هست ! شما میری مایه میدی تموم

pcgamer
10-01-2014, 18:47
2 گیگ شما کجا 112 مگ من کجا:n28:
جاشو عوض کن . مثلا اگه تو اتاق هست بزارش تو پزیرایی یا بیرون خونه ... هر شب کم کم باید 1 گیگ بگیری .. 112 تا که ستمه ..
از تو تنظیمات مودم هم شنیدم میشه دکلی که بش وصله رو عوض کرد.

ninipc
10-01-2014, 19:03

حالا که می‌گید از نظر ترافیک مشکل ندارین، وضعیت مودم از نظر قدرت و کیفیت سیگنال خوب هست؟ یعنی مثلاً RSSI کمتر از منفی هفتاد می‌شه یا نه؟ بماند اون ساعتی که گفتین به نظر همون ساعت خود مبین‌نت هست چون به تجربه دیدم که ساعت مجانی اکثراً دو و ربع تا دو و بیست دقیقه شروع می‌شه. ولی چون اینجا هستن کسانی که توی ساعات مجانی هم مشکل افت سرعت ندارن، بعید هست که عمومی باشه و هر چی هست مال همون منطقه خودتون هست.

saeeddeeas
10-01-2014, 22:20
جاشو عوض کن . مثلا اگه تو اتاق هست بزارش تو پزیرایی یا بیرون خونه ... هر شب کم کم باید 1 گیگ بگیری .. 112 تا که ستمه ..
از تو تنظیمات مودم هم شنیدم میشه دکلی که بش وصله رو عوض کرد.
مودم بیرونیه و سیگنالم عالیه،دوتا دکل هست که هردوش شبا سرعتشون مثل هم هست

حالا که می‌گید از نظر ترافیک مشکل ندارین، وضعیت مودم از نظر قدرت و کیفیت سیگنال خوب هست؟ یعنی مثلاً RSSI کمتر از منفی هفتاد می‌شه یا نه؟ بماند اون ساعتی که گفتین به نظر همون ساعت خود مبین‌نت هست چون به تجربه دیدم که ساعت مجانی اکثراً دو و ربع تا دو و بیست دقیقه شروع می‌شه. ولی چون اینجا هستن کسانی که توی ساعات مجانی هم مشکل افت سرعت ندارن، بعید هست که عمومی باشه و هر چی هست مال همون منطقه خودتون هست.
سیگنال عالی هست ولی نمیدونم چرا نصف شب سرعت میاد پایین

از روی ipی که می گیری تا حدودی میشه فهمید چقدر شلوغه
یعنی چجوری؟

مشکل جدید: متاسفانه بدون وی پی ان نمیتونم هیچ سایتی حتی همین فروم رو باز کنم،انگار هیچ دیتای دریافت نمیکنه،اما با وی پی ان هیچ مشکلی ندارم،کسی راه حلی نداره؟

arash59b
10-01-2014, 22:49
یعنی چجوری؟

معمولا شماره های ای پی به ترتیب به دیوایس ها داده میشه و هرچه دو قسمت اخر ای پی شما به 256 نزدیک تر باشه یعنی کاربرهای بیشتری کانکت هستند

البته این امر یه مقدار تقریبی است و به عوامل دیگه هم بستگی داره ولی معمولا برای من جواب میده

مشکل جدید: متاسفانه بدون وی پی ان نمیتونم هیچ سایتی حتی همین فروم رو باز کنم،انگار هیچ دیتای دریافت نمیکنه،اما با وی پی ان هیچ مشکلی ندارم،کسی راه حلی نداره؟

یه بار مودم رو ریست سخت افزاری کن

ninipc
10-01-2014, 22:52
مودم بیرونیه و سیگنالم عالیه،دوتا دکل هست که هردوش شبا سرعتشون مثل هم هست

سیگنال عالی هست ولی نمیدونم چرا نصف شب سرعت میاد پایین

یعنی چجوری؟

اگه فقط شب که مجانی هست سرعت پائین می‌یاد منطقاً دو علت بیشتر نداره. یا ترافیک زیاد می‌شه (که شاید آمارش رو دقیق ندارین) یا خود مبین‌نت توی منطقه سرعت رو کم می‌کنه. گفتم توی منطقه شما چون اگه عمومی باشه که باید مال همه کم بشه. من خودم با وجود مشکل سیگنال اگه شب جمعه یا تعطیل نباشه و مشکل خاصی نباشه می‌تونم بین ۲ و ۲.۵ گیگ دانلود کنم که برای سرعت یک مگ بد نیست.

برای مشکل باز نشدن تمام سایتها که بیشترین حدس به خود کامپیوترتون برمی‌گرده. اگه تونستین که با یه کامپیوتر دیگه هم تست کنید. نشد Cache اینترنت رو خالی کنید و تنظیمات شبکه رو ریست کنید. شاید مشکلتون حل شد. بخصوص چک کنید که آیا تنظمیات دستی برای ‍Proxy توی مرورگرتون فعال شده یا نه.

saeeddeeas
10-01-2014, 23:16
معمولا شماره های ای پی به ترتیب به دیوایس ها داده میشه و هرچه دو قسمت اخر ای پی شما به 256 نزدیک تر باشه یعنی کاربرهای بیشتری کانکت هستند

البته این امر یه مقدار تقریبی است و به عوامل دیگه هم بستگی داره ولی معمولا برای من جواب میده

یه بار مودم رو ریست سخت افزاری کن

94.182.162.103 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یعنی اون عدد 103 به 256 نزدیک باشه؟

ریست سخت افزاری نداره من مودم بیرونی دارم

اگه فقط شب که مجانی هست سرعت پائین می‌یاد منطقاً دو علت بیشتر نداره. یا ترافیک زیاد می‌شه (که شاید آمارش رو دقیق ندارین) یا خود مبین‌نت توی منطقه سرعت رو کم می‌کنه. گفتم توی منطقه شما چون اگه عمومی باشه که باید مال همه کم بشه. من خودم با وجود مشکل سیگنال اگه شب جمعه یا تعطیل نباشه و مشکل خاصی نباشه می‌تونم بین ۲ و ۲.۵ گیگ دانلود کنم که برای سرعت یک مگ بد نیست.

برای مشکل باز نشدن تمام سایتها که بیشترین حدس به خود کامپیوترتون برمی‌گرده. اگه تونستین که با یه کامپیوتر دیگه هم تست کنید. نشد Cache اینترنت رو خالی کنید و تنظیمات شبکه رو ریست کنید. شاید مشکلتون حل شد. بخصوص چک کنید که آیا تنظمیات دستی برای ------ توی مرورگرتون فعال شده یا نه.
اینکارارو هم کردم ولی فایده نداشت

EmpireWorld
11-01-2014, 00:22
94.182.162.103 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این آی پی که بهت افتاده یکی از آشغال ترین آی پی های مبین نته :n21:

saeeddeeas
11-01-2014, 00:39
این آی پی که بهت افتاده یکی از آشغال ترین آی پی های مبین نته :n21:
این ایپی مال شاتله

EmpireWorld
11-01-2014, 00:58
این ایپی مال شاتله

آهان ببخشید
فک کردم رنج 93
واقعا رنج 93 خیلی داغونه
نمیدونم این IP های داغونو مبین نت از کجا میاره

ninipc
11-01-2014, 01:48

منظور ایشون همون ریست تنظیمات باید باشه که مودم شما هم داره. هم از روی خود مودم و هم از توی کنترل‌پنل مودم. نگاه که کردم، دیدم مال مودم شما از این مسیر قابل ریست هست. Adminstration بعد Management و بعد Reset to Default.

درضمن منظورم از تنظیمات دستی Proxy رو که متوجه شدین؟ سری پیش سیستم فوروم، اتوماتیک سانسورش کرده بوده و دیده نمی‌شد.

من برای ریست شبکه هم از این دستورات استفاده می‌کنم. توی یه فایل اتوران گذاشتم و با دسترسی ادمین اجرا می‌کنم و محض اطمینان یه ریستارت هم می‌کنم. دستورات شما هم اینجور بود؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeeddeeas
11-01-2014, 02:24
منظور ایشون همون ریست تنظیمات باید باشه که مودم شما هم داره. هم از روی خود مودم و هم از توی کنترل‌پنل مودم. نگاه که کردم، دیدم مال مودم شما از این مسیر قابل ریست هست. Adminstration بعد Management و بعد Reset to Default.

درضمن منظورم از تنظیمات دستی Proxy رو که متوجه شدین؟ سری پیش سیستم فوروم، اتوماتیک سانسورش کرده بوده و دیده نمی‌شد.

من برای ریست شبکه هم از این دستورات استفاده می‌کنم. توی یه فایل اتوران گذاشتم و با دسترسی ادمین اجرا می‌کنم و محض اطمینان یه ریستارت هم می‌کنم. دستورات شما هم اینجور بود؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

راجب این قسمت پ رو کسی متوجه نشدم
همینطور راجب قسمت بعدش یکمی مختصر توضیح بدین ممنون
ریست مودم هم اگه اینکارو کنم رمز اکانت میپره،مودم هم به نام من نیست،بعدش دردسری میشه

ninipc
11-01-2014, 04:00
راجب این قسمت پ رو کسی متوجه نشدم
همینطور راجب قسمت بعدش یکمی مختصر توضیح بدین ممنون
ریست مودم هم اگه اینکارو کنم رمز اکانت میپره،مودم هم به نام من نیست،بعدش دردسری میشه

تا جایی که دیدم آیدی و رمز هم روی جعبه و هم روی مودم نوشته می‌شه. نگاه کنید ببینید اونجا دیده می‌شه یا نه و اگه نه آیا از صاحب قبلی می‌شه گرفتشون یا نه. داشتن این اطلاعات بد نیست و شاید واقعاً روزی مجبور به ریست شدین و چاره دیگه‌ای نداشتین.

در مورد تنظیم Proxy هم که برنامه‌هایی مثل Proxifier بهش نیاز دارن و با اون کار می‌کنن. منتهی بعد از تنظیم اگه Proxifier اجرا نشده باشه هیچ سایتی باز نمی‌شه. ولی اگه چی‌چی‌پی‌ان اجرا بشه اون تنظیمات ندید گرفته می‌شه و اینترنت کار می‌کنه. بسته به نوع مرورگر این تنظیمات جای مخصوصی دارن که باید بگید از چه برنامه‌ای استفاده می‌کنید.

اون کدها هم برای ریست تنظیمات شبکه هست و نه مودم. به قولی تنظیمات داخل ویندوز هست که بدردبخور هستن و بعضی وقتها مشکلات شبکه و اینترنت با همین ریست‌های ساده حل می‌شن. مثلاً چیزهایی مثل خالی کردن رکورد DNSهای داخل ویندوز یا ریست winsock از این موارد هستن. داخل نوت‌پد اونها رو بنویسید و کافیه پسوند رو هم bat بدین و بعد اون فایل رو با کلیک راست با دسترسی ادمین اجرا کنید.

saeeddeeas
11-01-2014, 09:14
تا جایی که دیدم آیدی و رمز هم روی جعبه و هم روی مودم نوشته می‌شه. نگاه کنید ببینید اونجا دیده می‌شه یا نه و اگه نه آیا از صاحب قبلی می‌شه گرفتشون یا نه. داشتن این اطلاعات بد نیست و شاید واقعاً روزی مجبور به ریست شدین و چاره دیگه‌ای نداشتین.

در مورد تنظیم Proxy هم که برنامه‌هایی مثل Proxifier بهش نیاز دارن و با اون کار می‌کنن. منتهی بعد از تنظیم اگه Proxifier اجرا نشده باشه هیچ سایتی باز نمی‌شه. ولی اگه چی‌چی‌پی‌ان اجرا بشه اون تنظیمات ندید گرفته می‌شه و اینترنت کار می‌کنه. بسته به نوع مرورگر این تنظیمات جای مخصوصی دارن که باید بگید از چه برنامه‌ای استفاده می‌کنید.

اون کدها هم برای ریست تنظیمات شبکه هست و نه مودم. به قولی تنظیمات داخل ویندوز هست که بدردبخور هستن و بعضی وقتها مشکلات شبکه و اینترنت با همین ریست‌های ساده حل می‌شن. مثلاً چیزهایی مثل خالی کردن رکورد DNSهای داخل ویندوز یا ریست winsock از این موارد هستن. داخل نوت‌پد اونها رو بنویسید و کافیه پسوند رو هم bat بدین و بعد اون فایل رو با کلیک راست با دسترسی ادمین اجرا کنید.

مرسی ،قسمت پ روکسی درست شد
راجب رمز اکانت هم،چند ماه پیش ظاهرا مبین نت رمز تمام مودم های بیرونی رو تغییر میده و به همه رمز رو پیامک میکنه؛اما از اونجایی که مودم بنام من نیست پیامکی برام نیومده بود.بعد از چند روز دیدم بقیه نت دارن و فقط من مشکل دارم،از صاحب مودم سوال کردم گفت رمزش عوض شده و رمز جدید رو بهم داد،اما الان طرف اینجا نیست و شمارشم ندارم.رمز روی جعبه هم بدرد نمیخوره دیگه

mehran_3233
11-01-2014, 09:51
ریست سخت افزاری چطوریه ؟ من مودمم داخلیه ... هیچ سایتی رو بدون چیزشکن باز نمیکنه ... خسته شدم

pcgamer
11-01-2014, 11:06
فکر کنم یکسری رو اینجوری کردن منم سرعتم حدود یک هفتس نصف شده تو شب . روزا سرعت عالیه شبا نصف میشه .
دوستان دانلود رو میگید از ساعت ۲:۲۰ تا ۸ صبح بزاریم ؟؟یا تا یک ربع به ۸ ...
من ۹ ماه از ۲:۰۵ تا ۷:۵۵ میزارم نمیدونم ولی فکر نکنم اینطوری باشه که بیان نیم ساعت از سرو تهش بزنن

mehran_3233
11-01-2014, 12:54
آقا من چیکار کنم این ip مزخرف عوض بشه و یه ip دیگه بهم بده ... جای مودمم عوض کردم بازم همون ip رو میده که هیچ سایتی رو باز نمیکنه فقط با بشکن باز میشه ... تو رو خدا اگر راهی بلدین بگین ip عوض بشه :n25::n24:

sharpy
11-01-2014, 12:57
512 با ترافیک 3 و الان هم 4 گیگ رو جمع کردن .من ترافیک 2 هم برام زیاد بود .
بعد از این طرح یک ماه ام برای همیشه از مبین میکشم بیرون
مودمم هم نیست و نابود میکنم .

Viren
11-01-2014, 14:17
512 4گیگ هنوز هست

sharpy
11-01-2014, 14:33
512 4گیگ هنوز هست

برا من توی پروفایلم اون قسمت تغییر طرح نیست اما توی خود سایت مبینت هست .نمیدونم جریان چیه .

ninipc
11-01-2014, 19:02
ریست سخت افزاری چطوریه ؟ من مودمم داخلیه ... هیچ سایتی رو بدون چیزشکن باز نمیکنه ... خسته شدم

یعنی شما هم همچین مشکلی دارین؟ ببینید با این روش و صبحتهای بعدیش حل می‌شه؟

ninipc
11-01-2014, 19:10
برا من توی پروفایلم اون قسمت تغییر طرح نیست اما توی خود سایت مبینت هست .نمیدونم جریان چیه .

طرح جاری هر اشتراک رو بجای اینکه قاطی باقی طرحها نشون بده، توی قسمت بالا و قابل تمدید نشون می‌شه. یعنی جایی نرفته و هست.

*Forgotten*
12-01-2014, 09:59
نه داداش اینا همش شعره :n02:
این نمایندگی ها پولشون از همین جا در میاد دیگه وگرنه کار خاصی نمیکنن
در ضمن من با تحقیق های زیاد روش هایی که اینا در قبالش پول میگیرنو پیدا کردم
مثلا بنام زدن یا تغییر مالکیت مودم که 20 30 تومن پول میگیرن براش
و ....
شما به شماره 096790 زنگ بزن و از خودشون بپرس

لول ...

چند روز بعد از تلفن صبر کردم و بعدش رفتم توی حساب کاربریم
زیرو بمشو بررسی کردم دیدم ظاهرا همه چی نرماله
ولی 1 ماه فعلا ریختم برای فعال سازی دیدم 10 دقیقه بعد فعال شد:n02:

مبین نت چند وقته کاربراشو خیلی تهدید میکنه مثلا با تلفن یا اس ام اس
یه 10 تا اس ام اس تهدید آمیز همو 3 ماه پیش برام فرستاد بخاطر دانلود زیاد همش تهدید
برای همین شارژ نکردم :n27:

a1l2i3z4a5h6r7
12-01-2014, 10:15
سلام دوستان من میخوام اینترنت بگیریم به نظرتون موبین نت تو تهران چیجوری از لحاظ باز کردن صفحات و دانلود شبانه سرویس 512 یا از لحاظ پینگ ممنون میشم اونایی که دارن راهنمایی کنن من با تشکر

*Forgotten*
12-01-2014, 10:18
آقا من چیکار کنم این ip مزخرف عوض بشه و یه ip دیگه بهم بده ... جای مودمم عوض کردم بازم همون ip رو میده که هیچ سایتی رو باز نمیکنه فقط با بشکن باز میشه ... تو رو خدا اگر راهی بلدین بگین ip عوض بشه :n25::n24:

من یکبار IP دستی توی مودم ست کردم و بدون مشکل کار میکرد ولی روی شکلک اینترنت کنار ساعت علام اخطار بود ولی همه چی نرمال بودش:n02:

ninipc
12-01-2014, 13:40
من یکبار IP دستی توی مودم ست کردم و بدون مشکل کار میکرد ولی روی شکلک اینترنت کنار ساعت علام اخطار بود ولی همه چی نرمال بودش:n02:

چجوری تونستید؟ جای خاصی هست که کاربر هم بتونه آدرس عوض کنه و کار کنه؟

*Forgotten*
12-01-2014, 13:56
این قضیه مال چند ماه پیش بود که زیاد آی پی عوض میشد بعضیا خوب بود و بعضیا فجیع

باید از آی پی ها خود مبین استفاده کنید

البته این روش صد در صد اطمینانی نیست بازم تست کنید

تصویر:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Joaquin
12-01-2014, 16:14

تصویر:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این طوری شما به مودم میگید که از آی پی استاتیک استفاده کنه ولی مساله اینه که شما اول باید ip ثابت خریده باشید تا بتونید اون رو روی مودم تنظیم کنید:

البته من چندان هم در این مورد مطمئن نیستم.

*Forgotten*
12-01-2014, 17:14
این طوری شما به مودم میگید که از آی پی استاتیک استفاده کنه ولی مساله اینه که شما اول باید ip ثابت خریده باشید تا بتونید اون رو روی مودم تنظیم کنید:

البته من چندان هم در این مورد مطمئن نیستم.

بهتره تست نکنید فایده ای نداره
من تست کردم فقط در حالت بریج مد کار میکنه آی پی توی مودم عوض میشه ولی همش ظاهریه:n02:

mehr1362
12-01-2014, 17:41

یه 10 تا اس ام اس تهدید آمیز همو 3 ماه پیش برام فرستاد بخاطر دانلود زیاد همش تهدید

سلام
مودم من به نام خودم نیست و به همین خاطر اگر قرار به پیامک تهدید آمیز باشه من دریافت نمیکنم بلکه مالک قبلی دریافت میکنه.
میشه متن کامل و دقیق این پیامک های تهدید آمیز رو بنویسید؟
دوستان دیگر هم ازین پیامک ها گرفتن؟

ali nemesis
12-01-2014, 18:22
با سلام
SSL search is turn off by network
حالا این مبین نت با سرچ در گوگل چه کرده که بال سمت راست اینا مینویسه چند روزی هست سرعتم بل کل اوت شده به زور چیز پی ان یک کم میاد بالا اشتراک ۵۱۲ دو ساله دارم که یکسالش گذشته ساکن کرمان :confused:

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

*Forgotten*
12-01-2014, 18:41
سلام
مودم من به نام خودم نیست و به همین خاطر اگر قرار به پیامک تهدید آمیز باشه من دریافت نمیکنم بلکه مالک قبلی دریافت میکنه.
میشه متن کامل و دقیق این پیامک های تهدید آمیز رو بنویسید؟
دوستان دیگر هم ازین پیامک ها گرفتن؟

مشترک گرامی
با توجه به اینکه الگوی مصرف شما در ساعات رایگان سبب پایمال شدن حقوق دیگر کاربران شده است، خواهشمندیم مصرف شبانه خود را تعدیل فرمایید

بله توی فروم زیاد بوده هر کس دانلودای خفن داشته این پیامکو گرفته

mehr1362
12-01-2014, 21:15
مشترک گرامی
با توجه به اینکه الگوی مصرف شما در ساعات رایگان سبب پایمال شدن حقوق دیگر کاربران شده است، خواهشمندیم مصرف شبانه خود را تعدیل فرمایید

ممنون دوست عزیز

من که جدی نمی گیرم این پیغام رو ... واسه خودش گفته !

ninipc
13-01-2014, 00:55

تصویر:

اولش فکر کردم توی بخش IP بین مودم و دستگاه‌ها کاری کردین که دیدم نه آدرس بین مودم و دکل رو ثابت می‌گیرید که برام جالب هست. جالبه چون قاعدتاً و مطنقاً نباید کار کنه. منتهی اگه می‌گید ظاهری هست که پس اگه هر IP هم بهش بدید، باز اون رو نشون نمی‌ده و خودش اتوماتیک یه IP بهش می‌ده. آیا اینجور بوده و این قضیه رو تست کرده بودین؟

Joaquin
13-01-2014, 01:34
با سلام
SSL search is turn off by network
حالا این مبین نت با سرچ در گوگل چه کرده که بال سمت راست اینا مینویسه چند روزی هست سرعتم بل کل اوت شده به زور چیز پی ان یک کم میاد بالا اشتراک ۵۱۲ دو ساله دارم که یکسالش گذشته ساکن کرمان :confused:

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD
من سایت بانک پارسیان رو هم با همین ارور باز کردم.

pcgamer
13-01-2014, 02:07

من هر شب دانلود دارم تاحالا چیزی نگفته اصلا طبق قرار داد حقی نداره بگه
راستی سرعت شبانه من چشم نخوره۹۰ شد

ninipc
13-01-2014, 02:12
من سایت بانک پارسیان رو هم با همین ارور باز کردم.

این مشکل گوگل رو من هم چند روز پیش داشتم. اما الان ندارم و توی بانکها هم بدون خطا و مشکل می‌رم. به نظر هر چی هست سراسری نیست و منطقه‌ای اعمال می‌شه. یه موقع یکجا و بعدش جای دیگه.

pcgamer
13-01-2014, 02:14
مشترک گرامی

با این قیمت هاشون خوبه روشون هم میشه ...
خداکنه این شبانش حذف یا کم نشه من که دلخوشیم همین ۶ ساعته

saeeddeeas
13-01-2014, 02:45
اهههه لعنت بر پدر مبین نت لعنت بر هرکی مسول سرعت کمه اینترنته
لعنت به همشون،الهی یه روز خوش نبینید:n28:

snsd32
13-01-2014, 03:26
اهههه لعنت بر پدر مبین نت لعنت بر هرکی مسول سرعت کمه اینترنته
لعنت به همشون،الهی یه روز خوش نبینید:n28:

الهیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییی امییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییین

به خدا سرعتم از بس که کمه دارم دیوونه میشم خدا دیوونه اشون هم کنه که ما رو دارن اینجوری دیوونه میکنن..:n02:

راستی پیش ما یه هفته ست که بارون داره میاد Signal هم اومده پایین به خاطر همین بارون, حالا کارم به جای رسیده که دیگه دارم دعا میکنم بارون نیاد درحالی که میمیرم براش:n28:

pcgamer
13-01-2014, 03:44
یعنی ۲ ساعت نشد من گفتم سرعتم ۹۰ شده یعنی انگار شیر اب هس نصف شبا کمش میکن الان ۴ صبحه سرعت من بین ۴۵ تا ۶۰ در نوسانه ...با این سرعت من چکار کنم ..خدا لعنتشون کنه ..بچه ها میگفتن اینجا اولاش مبین نت خوب دون میریزه یه مدت که گذشت سرعتو کم میکنه خدا لعنتش کنه من ۴ تا فیلم ایرانی گذاشتم خیلی هنر کنه یکیشو که ۷۰۰ مگ هست تا صبح بگیره هزینه برقش از کرایه فیلم از ویدیو کلوپ بیشتره .

saeeddeeas
13-01-2014, 04:18
الهیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییی امییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییین

به خدا سرعتم از بس که کمه دارم دیوونه میشم خدا دیوونه اشون هم کنه که ما رو دارن اینجوری دیوونه میکنن..:n02:

راستی پیش ما یه هفته ست که بارون داره میاد Signal هم اومده پایین به خاطر همین بارون, حالا کارم به جای رسیده که دیگه دارم دعا میکنم بارون نیاد درحالی که میمیرم براش:n28:

یعنی ۲ ساعت نشد من گفتم سرعتم ۹۰ شده یعنی انگار شیر اب هس نصف شبا کمش میکن الان ۴ صبحه سرعت من بین ۴۵ تا ۶۰ در نوسانه ...با این سرعت من چکار کنم ..خدا لعنتشون کنه ..بچه ها میگفتن اینجا اولاش مبین نت خوب دون میریزه یه مدت که گذشت سرعتو کم میکنه خدا لعنتش کنه من ۴ تا فیلم ایرانی گذاشتم خیلی هنر کنه یکیشو که ۷۰۰ مگ هست تا صبح بگیره هزینه برقش از کرایه فیلم از ویدیو کلوپ بیشتره .

باورتون نمیشه،30 پول طرح+10 تومن وی پی ان داخلی بلکه سرعت بالابره که نرفت+5پول اشتراک سایت دانلود
اینهمه پول میدیم الانم سرعتم با 4 تا لینک همزمان به 40 نمیرسه:n21:
5 شبه دارم یه فیلم دانلود میکنم دیگه اعصابمو خراب کرده حس فیلمه اصن پرید:n28:
گور پدرشون خاموش میکنم میرم میخوابم

a1l2i3z4a5h6r7
13-01-2014, 13:42
سلام دوستان من میخوام اینترنت بگیریم به نظرتون موبین نت تو تهران چیجوری از لحاظ باز کردن صفحات و دانلود شبانه سرویس 512 یا از لحاظ پینگ ممنون میشم اونایی که دارن راهنمایی کنن من با تشکر

کسی نبود جواب مارو بده یعنی ؟

pcgamer
13-01-2014, 16:09
باورتون نمیشه،30 پول طرح+10 تومن وی پی ان داخلی بلکه سرعت بالابره که نرفت+5پول اشتراک سایت دانلود
خیلی بد شده ...مستند زدبازی 1.8گیگ هست از 3 شب پیش که اومده 40 درصد ! تمام لینکای فیلم ایرانی هامم که اپلود بوی و.... هم منقضی شده . . اولا اینجوری نبود خیلی نامردن .جدی صرف نداره دیگه واسه فیلم ایرانی . واسه خارجی میزارم دیگه.
موضوع دیگه من از اپلود بوی و... سرعتم 25تاس واسه هر فیلم ولی از سایت های خارجی 2 برابره ...
همه اینا بکنار من 5000 تومن اعتبارم مونده دیگه روزانه مصرف نمیکنم که نخوام شارژ کنم همین بسشونه

دادا ۲ تا پست بالاسرتو بخون جوابت توشه دیگه!! من 9 ماه دارم اشغال به تمام معنا . پینگ ش اصلا به درد انلاین نمیخوره حتی رو اکس باکس که سرور هاش پولی هست و گلد میخواد . قیمت طرح هاش چند برابر adsl هست وضعیت شبانشم من شبی یک فیلم 700 مگی میگیرم که صرفش اینه بری 400 تومن بدی ویدیو کلوپ کرایه.... من مجبورم وایمکس بگیرم شما اگه نیستی اصلا سمتش نیا

taassof
13-01-2014, 17:44
از روز 6 دی در جریان هستید که سیگنالم قطع شده و نمیتونم وصل بشم. برام کد پیگیری دادن ولی هنوز بعد 15 روز کسی نه تماس گرفته و نه پاسخگو هستند. بالای 20 بار هم زنگ زدم. اینه مشتری نداری مبین برای منی که 3 ساله مشتریش هستم

maxmen
13-01-2014, 18:19
سلام
من از سرویس 1 مگ نامحدود 8 صبح تا 8 شب استفاده میکردم خوب بود تا شب 4 گیگ اینا دانلود میکردم

حالا میخوام نا محدود ظریب اشتراک 1 به 10 بگیرم

خوبه؟
سرعتش مثل 8 صبح تا 8 شب هست؟

arash59b
13-01-2014, 19:16
سلام
من از سرویس 1 مگ نامحدود 8 صبح تا 8 شب استفاده میکردم خوب بود تا شب 4 گیگ اینا دانلود میکردم

حالا میخوام نا محدود ظریب اشتراک 1 به 10 بگیرم

خوبه؟
سرعتش مثل 8 صبح تا 8 شب هست؟

هزاران بار گفته شده که طرح نامحدود 1 به 10 در بهترین حالت سرعت شما درحد دیالوپ هست.

وین رونی
13-01-2014, 23:37
عاجزانه خواهشمندم راهنمایی کنید!
این هفته خونه ای خواهیم رفت که تا 3 ماه آینده خط تلفن نخواهد داشت و من بر اساس نیازهام به اینترنت نیاز مبرمی دارم
می خوام وایمکس مبین نت بگیرم
مصرف اینترنتم(حجم)نه خیلی زیاده نه کم
توصیه شما خرید چه تعرفه و چه نوع مودم هست که زیاد هم هزینه بردار نباشه.فقط بازم یادآوری می کنم من نهایتاً 4 ماه(خیلی زیاد)خط تلفن نخواهم داشت
ویرایش:
اینطور که شما از سرعتش بد گفتید بهتره برم سراغ ایرانسل!!!
متشکر

ninipc
14-01-2014, 01:05

کلاً گویا این V.P.N وطنی توی مبین‌نت بدردنخور هست چون خودم و دوستانم تست کردیم و توی سرعت تفاوتی ندیدم.

این مورد کم شدن سرعت رو من هم دیشب هم داشتم و فکر می‌کردم چی شده که شب همه اومدن پای اینترنت. بماند حتی یکی دو ساعت قبل از ساعات مجانی هم سرعت در حد حلزون بود و برای من ربطی به مجانی بودن و هجوم همه برای دانلود نداشت.

ninipc
14-01-2014, 01:08

خوب دوست عزیز تمام این بحثهای این چند ساعته و شکایت از سرعت کم و خرابی به نوعی غیرمستقیم جواب به شما هست. من خودم هم توی تهران هستم و فرق چندانی از نظر پینگ با کسانی که اینجا می‌گن شهرستان هستن، ندیدم و کلاً وایمکس مبین‌نت بصورت کلی پینگ ضعیفتری نسبت به ADSL داره.

saeeddeeas
14-01-2014, 01:35
کلاً گویا این V.P.N وطنی توی مبین‌نت بدردنخور هست چون خودم و دوستانم تست کردیم و توی سرعت تفاوتی ندیدم.

این مورد کم شدن سرعت رو من هم دیشب هم داشتم و فکر می‌کردم چی شده که شب همه اومدن پای اینترنت. بماند حتی یکی دو ساعت قبل از ساعات مجانی هم سرعت در حد حلزون بود و برای من ربطی به مجانی بودن و هجوم همه برای دانلود نداشت.

ایرانسل این مشکلاتو نداره،طرح نامحدود 2 مگ سرعت 260 میده
شبانش هم سرعتش کامله
مبین نت اشغال شورشو در اورده

pcgamer
14-01-2014, 05:31
ساعت 5:30 صبحه ..انقدر نشستم ور رفتم که سرعت رو درست کنم نشد که نشد دیگه سرعت شبانه منو کم کردن. جامودم و صد جا عوض کردم خوابمم سر این مبین نت گوه بهم خورد.خدایا مرگ بده به اینترنت ایران واقعا ما پول اشغال میدیم .چی بابا یا فیلتره یا قطعه یا لینکا خرابه هیچ جای دنیا انقدر اینترنت گرون و بی کیفیت نیست .

pcgamer
14-01-2014, 05:41
ایرانسل این مشکلاتو نداره،طرح نامحدود 2 مگ سرعت 260 میده
شبانش هم سرعتش کامله
مبین نت اشغال شورشو در اورده
ایرانسل هم دست کمی از این بی همه چیز نداره .چند ماه پیش مبین نت یادت باشه همش ساعت دانلود قطع میکرد خواستم برم سمتش ایرانسل .ایرانسل خاک بر سر چندتا خوبی داشت تخفیف داره موقع خرید حجم .هر چی بیشتر بخری ازون تره. قیمت طرح هاشم ارزون تر بود نمیدونم هنوزم همینطوره ارزون تره یا گرون تر کرده؟ اگه جدول تعرفه هاشو داشتی بزار ... من که 2 تا قرص بخورم فقط بخوابم مردشورهمشون ببرم .

snsd32
14-01-2014, 08:30
خوب خدا رو شکر امشب یک گیگ دانلود کردم.:n20::n02:

saeeddeeas
14-01-2014, 09:10
ساعت 5:30 صبحه ..انقدر نشستم ور رفتم که سرعت رو درست کنم نشد که نشد دیگه سرعت شبانه منو کم کردن. جامودم و صد جا عوض کردم خوابمم سر این مبین نت گوه بهم خورد.خدایا مرگ بده به اینترنت ایران واقعا ما پول اشغال میدیم .چی بابا یا فیلتره یا قطعه یا لینکا خرابه هیچ جای دنیا انقدر اینترنت گرون و بی کیفیت نیست .

ایرانسل هم دست کمی از این بی همه چیز نداره .چند ماه پیش مبین نت یادت باشه همش ساعت دانلود قطع میکرد خواستم برم سمتش ایرانسل .ایرانسل خاک بر سر چندتا خوبی داشت تخفیف داره موقع خرید حجم .هر چی بیشتر بخری ازون تره. قیمت طرح هاشم ارزون تر بود نمیدونم هنوزم همینطوره ارزون تره یا گرون تر کرده؟ اگه جدول تعرفه هاشو داشتی بزار ... من که 2 تا قرص بخورم فقط بخوابم مردشورهمشون ببرم .
گرون نکرده زیاد نسبت به قبل،ایرانسل خوبیش اینه مشترک کمتر داره پشتیبانیشم بهتره،منم با اینکه صبح امتحان داشتم سر این دانلودا تا 3 بیدار بودم،اصن سر جلسه همه جوابا یادم رفت:-#:@:'(

خوب خدا رو شکر امشب یک گیگ دانلود کردم.:n20::n02:
منم دیشب 800 تایی گرفتم ولی چه فایده با 10 لینک همزمان، الان همشون 100 مگ رفتن 10 روز طول میکشه تموم شن.

*Forgotten*
14-01-2014, 10:17
ممنون دوست عزیز

من که جدی نمی گیرم این پیغام رو ... واسه خودش گفته !

با این قیمت هاشون خوبه روشون هم میشه ...
خداکنه این شبانش حذف یا کم نشه من که دلخوشیم همین ۶ ساعته

من هر شب دانلود دارم تاحالا چیزی نگفته اصلا طبق قرار داد حقی نداره بگه
راستی سرعت شبانه من چشم نخوره۹۰ شد

من دو تا مودم دارم تا قبل از پیامک ماهیانه 100 گیگ از این مبین نت میکشیدم مصرف شمارو نمیدونم
البته چند ماهه گذاشتم کنار مبین جون رو

با این وضعیت الانش نباید کسی پیامک بگیره ، پیامک هاش غیر رسمی بود
مبین از اون دست ISP هایی هست که از پشت خنجر زدن کارشه تنها کاری که ممکنه بکنه اینه که سرعت شبانه رو بدون اطلاع میاره پایین اگه از کاربر خوشش نیاد

الانم سرعت هارو همه رو اسمی میبنده ولی خیلی ها رو میبره زیر اسمی
بهترین اتفاق خوب که برام افتاد خرید 1 مگ نوروزی بود شبانش 180 تا سرعت میداد و تا آخرین لحظه هم کم نشد:n02: بیامورزتش

snsd32
14-01-2014, 17:56
منم دیشب 800 تایی گرفتم ولی چه فایده با 10 لینک همزمان، الان همشون 100 مگ رفتن 10 روز طول میکشه تموم شن

هه هه, بازم خوبه که تا 100مگ همه اشون رفته:n10:, 10 روز؟ نه بابا حالا نگران نباش خدا کریمه, دیدی یه شب سرعتت اینقدر زیاد شد که همه اشو تو همون یه شب گرفت, با حرص خوردن های خودمون هم که چیزی حل نمیشه باید خودمونو با این حرفا خوشحال کنیم یانه؟:n01:, البته شاید الان دارم این حرفا رو میزنم بهت ولی ,کافیه از ساعت 2 به بعد که از بی سرعتی دارم دیوونه میشم منو ببینی:n08: اونوقت مطمئنم خودت پا میشی میری نمایندگی مبین نت میگی بابا ما اصلا سرعت نخواستیم ولی بیاین تو رو خدا سرعت این بدبختو زیاد کنید که داره از دست میره!!!! :n02:

saeeddeeas
14-01-2014, 21:28
هه هه, بازم خوبه که تا 100مگ همه اشون رفته:n10:, 10 روز؟ نه بابا حالا نگران نباش خدا کریمه, دیدی یه شب سرعتت اینقدر زیاد شد که همه اشو تو همون یه شب گرفت, با حرص خوردن های خودمون هم که چیزی حل نمیشه باید خودمونو با این حرفا خوشحال کنیم یانه؟:n01:, البته شاید الان دارم این حرفا رو میزنم بهت ولی ,کافیه از ساعت 2 به بعد که از بی سرعتی دارم دیوونه میشم منو ببینی:n08: اونوقت مطمئنم خودت پا میشی میری نمایندگی مبین نت میگی بابا ما اصلا سرعت نخواستیم ولی بیاین تو رو خدا سرعت این بدبختو زیاد کنید که داره از دست میره!!!! :n02:
باور کن اکانت 10 تا سایت دانلود خرید تا یکیش یکم سرعتش بهتره تینی موی،بقیه سرعت مزخرفی دارن مخصوصا فایلهای FTP

saeeddeeas
15-01-2014, 00:40
کسی مودم سه انتنه مدل swc9200 برای فروش نداره؟برای یکی از دوتسام میخوام خیلی فوری

pcgamer
15-01-2014, 00:41
من دو تا مودم دارم تا قبل از پیامک ماهیانه 100 گیگ از این مبین نت میکشیدم مصرف شمارو نمیدونم
البته چند ماهه گذاشتم کنار مبین جون رو

با این وضعیت الانش نباید کسی پیامک بگیره ، پیامک هاش غیر رسمی بود
مبین از اون دست ISP هایی هست که از پشت خنجر زدن کارشه تنها کاری که ممکنه بکنه اینه که سرعت شبانه رو بدون اطلاع میاره پایین اگه از کاربر خوشش نیاد

الانم سرعت هارو همه رو اسمی میبنده ولی خیلی ها رو میبره زیر اسمی
بهترین اتفاق خوب که برام افتاد خرید 1 مگ نوروزی بود شبانش 180 تا سرعت میداد و تا آخرین لحظه هم کم نشد:n02: بیامورزتش
من طرحم نوروزی ! پس با من حال نکرده دیده هر شب دانلود دارم ...

گرون نکرده زیاد نسبت به قبل،ایرانسل خوبیش اینه مشترک کمتر داره پشتیبانیشم بهتره،منم با اینکه صبح امتحان داشتم سر این دانلودا تا 3 بیدار بودم،اصن سر جلسه همه جوابا یادم رفت:-#:@:'(

منم دیشب 800 تایی گرفتم ولی چه فایده با 10 لینک همزمان، الان همشون 100 مگ رفتن 10 روز طول میکشه تموم شن.

اره دیشب داشتمت :دی . من حالا کنکور دارم اینجوری مایه میذارم .
راستی مواظب باش مثل من نشی یکی از 45% هام صفر شد... 2تا 2تا بذار بهتره..
من 2هفته پیش سرعتم خوب بود فیلمTHE HOBIIT رونسخه سه بعدیش رو با حجم 11 گیگ گذاشتم ( گفتم ارزش 5 شب رو داره بهمون نامونشون الان 20 درصده !! طرف 4 تا کشور اون ور تر بازی های اکس باکس وان که 50 گیگ هست رو تو نیم ساعت از ماکرو دانلود میکنه تازه میگه نت من معمولی هست

saeeddeeas
15-01-2014, 01:35
من طرحم نوروزی ! پس با من حال نکرده دیده هر شب دانلود دارم ...

اره دیشب داشتمت :دی . من حالا کنکور دارم اینجوری مایه میذارم .
راستی مواظب باش مثل من نشی یکی از 45% هام صفر شد... 2تا 2تا بذار بهتره..
من 2هفته پیش سرعتم خوب بود فیلمTHE HOBIIT رونسخه سه بعدیش رو با حجم 11 گیگ گذاشتم ( گفتم ارزش 5 شب رو داره بهمون نامونشون الان 20 درصده !! طرف 4 تا کشور اون ور تر بازی های اکس باکس وان که 50 گیگ هست رو تو نیم ساعت از ماکرو دانلود میکنه تازه میگه نت من معمولی هست
اگه 2 تا لینک بزارم که واویلا کل سرعتم میشه 35:n21::n02:
جای دور چرا همین کشور های جنوبی یا شمالی که بهمون چسبیدن چه سرعتی دارن..اصلا همین کشور دوست و برادر افغانستان شبکه موبایلش کل مخابرات و وایمکس . .. ایران رو قورت میده:n09:

pcgamer
15-01-2014, 01:56
اگه 2 تا لینک بزارم که واویلا کل سرعتم میشه 35:n21::n02:
جای دور چرا همین کشور های جنوبی یا شمالی که بهمون چسبیدن چه سرعتی دارن..اصلا همین کشور دوست و برادر افغانستان شبکه موبایلش کل مخابرات و وایمکس . .. ایران رو قورت میده:n09:

جدی خیلی عصاب خورد کنه ..جالب اینجاست که کسی هم باور نمیکنه ...یعنی اکثر مردم این پست هارو میخونن میگن حالا یکم بهتره ! نمیدونن سرعت 30 مگ و نامحدود یک اینترنت معمولی هست اونجا .بعد اینجا 2 مگ یعنی دیگه یااااا خداااا

pcgamer
15-01-2014, 02:10
اگه همون 30 مگ رو بدن فکر کنم مصرف برق مملکت نصف بشه کار یک ماه رو تو 12 ساعت میکنه مگه ادم چقدر هارد یا وقت داره .این همه مشترک وایمکس و adsl و... که شبا کامپیوترشون روشنه کم نیست

snsd32
15-01-2014, 02:22
بچه ها الان سرعت من تنها پایینه یا مال شما هم پایینه؟

pcgamer
15-01-2014, 02:42
بچه ها الان سرعت من تنها پایینه یا مال شما هم پایینه؟
سرعت من بین 17 تا 49 در نوسانه ... خیلی بره بالا 53...

snsd32
15-01-2014, 02:50
سرعت من بین 17 تا 49 در نوسانه ... خیلی بره بالا 53...

مال من هم به زور تا 30 میره..:n28: