PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

ninipc
17-10-2013, 14:02
با سلام و احترام
مودمهای جدید از نظر آنتن دهی به مراتب از مودمهای قبلی و موجودِ در حال حاضر بهتر می باشد. شاید اگر بخواهیم مودمهارو از ابتدا رتبه بندی کرد بعد از مودمهای DX350 که از نظر آنتن دهی فوق العاده بودند این مودم پس از آن قرار می گیرد، کیفیت سیگنال دریافتی آن به مراتب بهتر از BM632W میباشد و با مودم SWC9200 قابل قیاس نیست، مودم های SWC9200 از لحاظ مشکلات شبکه و آنتن دهی بیشترین مشکل را داشته اند.

راستش دیگه نمی‌دونم چی باید بگم. اما با چشم خودم دیدم که کارشناس تستی که اومد خونه گفت بخاطر کیفیت و قدرت گیرندگی بالایی که 9200 داره به همه‌مون 9200 دادن و ازش بعنوان مودم تست استفاده می‌کنیم. هر مشتری هم که مشکل ضعف سیگنال داره، بهش توصیه خرید 9200 می‌کنیم. توی کیفیش هم سوای مودم تست یه 9200 نو هم داشت که چه اشتباهی کردم که همون جا ازش خرید نکردم. خودم هم در محل با 635 خودم مقایسه‌اش کردم و تفاوت واقعاً زیاد بود. در مورد 130 باید بگم که تست نکردم، اما بعید می‌دونم کارشناسهای خود مبین‌نت بی‌خبر از همه جا باشن و شرکت هم ندانسته یه مودم بی‌کیفیت و بی‌ارزش یعنی 9200 رو بعنوان مودم تست بهشون بده.

ninipc
17-10-2013, 14:19
دوستان یه خبر خوشحالی بهتون بدم :n09:
مبین نت طرح 2 مگ با 3 گیگ ترافیک ماهیانه رو برداشته
و تنها طرحی که سرعتش 2 مگه 6 ماهه با 12 گیگ ترافیک و قیمت 132 تومنه
برید حالشو ببرید :n07:

الان چک کردم و دیدم که هنوز هست. یعنی قراره به زودی لغو بشه؟ اگه بشه به احتمال توی سرعتهای دیگه هم تاثیر منفی می‌ذاره و اونها هم گرون می‌شن. چند وقت پیش یکی یه خبر از مسئولان آورده بود که مدتهاست اینترنت وایمکس گرون نشده. معلومه طرف از مبین‌نت بی‌خبر هست،

arash59b
17-10-2013, 15:10
دوستان یه خبر خوشحالی بهتون بدم :n09:
مبین نت طرح 2 مگ با 3 گیگ ترافیک ماهیانه رو برداشته
و تنها طرحی که سرعتش 2 مگه 6 ماهه با 12 گیگ ترافیک و قیمت 132 تومنه
برید حالشو ببرید :n07:

احتمالا شما دارید از همین طرح استفاده می کنید پس تو صفحه مشترکین این طرح رو بهتون نشون نمیده

اگه خبر موثقی دارید بزارید وگرنه تاپیک رو باشایعات به حاشیه نبرید. به اندازه کافی پست های این تاپیک زیاد هست. :n27:

vahid93
17-10-2013, 15:17
سلام دوستان.من تصمیم گرفتم وایمکس مبین نت بگیرم.سرعت128 و طرح یکساله.ایا الان خوبه که از این شرکت سرویس بگیرم یا نه؟پسرخالم تو شهرستان ساوه سرعت 1 مگ گرفته راضیه.ممنون میشم راهنماییم کنین///

arash59b
17-10-2013, 15:21
سلام دوستان.من تصمیم گرفتم وایمکس مبین نت بگیرم.سرعت128 و طرح یکساله.ایا الان خوبه که از این شرکت سرویس بگیرم یا نه؟پسرخالم تو شهرستان ساوه سرعت 1 مگ گرفته راضیه.ممنون میشم راهنماییم کنین///

کیفیت بسته به شهر و منطقه فرق می کنه انشاءاله برای شما هم خوب باشه

اگه بعدا می خوای طرح بالای 128 بگیری از همون اول این کار رو بکن چون طرح های ویژه و اولیه کیفیت بهتری دارن و معمولا سرعتشون رو بالاتر از سرعت اسمی می بندن

EmpireWorld
17-10-2013, 15:30
احتمالا شما دارید از همین طرح استفاده می کنید پس تو صفحه مشترکین این طرح رو بهتون نشون نمیده

اگه خبر موثقی دارید بزارید وگرنه تاپیک رو باشایعات به حاشیه نبرید. به اندازه کافی پست های این تاپیک زیاد هست. :n27:

دوست عزیز فک کنم هرکسی فقط برای یه ماه میتونه 2 مگ 3 گیگ بخره
چون من الان همین طرحو دارم و توی پنلم نیس دوستمم همینطور.البته اون طرحش تموم شده
ولی یکی دیگه از دوستام 512 داره و این طرح توی پنلش هست
الان من اگه بخوام تمدید کنم همین طرحو باید چیکار کنم؟

EmpireWorld
17-10-2013, 15:32
الان چک کردم و دیدم که هنوز هست. یعنی قراره به زودی لغو بشه؟ اگه بشه به احتمال توی سرعتهای دیگه هم تاثیر منفی می‌ذاره و اونها هم گرون می‌شن. چند وقت پیش یکی یه خبر از مسئولان آورده بود که مدتهاست اینترنت وایمکس گرون نشده. معلومه طرف از مبین‌نت بی‌خبر هست،

فک میکنم فقط یه ماه میتونید بگیرید
یا شاید یه ماه در میون
پست قبلی رو ببینید

vahid93
17-10-2013, 15:44
کیفیت بسته به شهر و منطقه فرق می کنه انشاءاله برای شما هم خوب باشه

اگه بعدا می خوای طرح بالای 128 بگیری از همون اول این کار رو بکن چون طرح های ویژه و اولیه کیفیت بهتری دارن و معمولا سرعتشون رو بالاتر از سرعت اسمی می بندن
ممنونم.اتفاقا دانشجو هستم و میتونم سرعت های بالاتر بگیرم.ولی تحقیقاتی که کردم فهمیدم 128 کافیه برام.به نظر شما همین خوبه؟سرعت روزانه و شبانه رو هم بهم بگین و اینکه مدل مودم هایی که الان ارایه میدن چیه؟از لحاظ انتن و موردای دیگه چطورن؟؟؟من منطقه 17 هستم

arash59b
17-10-2013, 15:49
چون من الان همین طرحو دارم و توی پنلم نیس دوستمم همینطور.البته اون طرحش تموم شده

همیشه این طور بوده که هر طرحی رو که انتخاب کنید دیگه تو پنل طرح ها نشون نمیده ولی بالا سمت چپ همون صفحه یه کادر سبز بزرگ هست که زیرش نوشته تمدیدطرح اشتراکی. اسم طرحتون رو هم همون اول صفحه نوشته.

کافیه روش کلیک کنید تا طرح دوباره واستون تمدید بشه. اگه حوصله هم نداشتی به پشتیبانی زنگ بزن واست تمدیدش می کنه

اون دوست تون هم اشتباه می کنه احتمالا طرحش رو با یه طرح دیگه اشتباه گرفته من الان 512 دارم تو قسمت طرح ها این طرحی رو که انتخاب کردم نیست.

ninipc
17-10-2013, 16:15

همیشه این طور بوده که هر طرحی رو که انتخاب کنید دیگه تو پنل طرح ها نشون نمیده ولی بالا سمت چپ همون صفحه یه کادر سبز بزرگ هست که زیرش نوشته تمدیدطرح اشتراکی. اسم طرحتون رو هم همون اول صفحه نوشته.
کافیه روش کلیک کنید تا طرح دوباره واستون تمدید بشه. اگه حوصله هم نداشتی به پشتیبانی زنگ بزن واست تمدیدش می کنه
اون دوست تون هم اشتباه می کنه احتمالا طرحش رو با یه طرح دیگه اشتباه گرفته من الان 512 دارم تو قسمت طرح ها این طرحی رو که انتخاب کردم نیست.

این وضعیت مبین‌نت واقعاً برام جالب شده. چون من الان طرح یک مگ ۳۶ گیگابایت رو دارم که سوای صفحه قدیمی که همه رو کلی دارہ، توی صفحه جدید هم کنار باقی طرحها دیده می‌شه. درصورتی که طبق بحث انجام شده در اینجا، نباید ببینمش. از صفحه پنل خودم عکس گرفتم و می‌فرستم. ببینید که آیا همه موارد موجود توش ثبت شده یا نه. شاید بجای طرح خودم یه طرح دیگه رو از قلم انداخته. با صحبت انجام شده گویا باید گفت هنوز گلی به گوشه جمال صفحه قدیمی که اطلاعاتش بیشتر و دقیقتر از صفحه جدید هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد اینکه بشه طرحهای یک ماهه رو بیشتر گرفت که قبلاً می‌شد و خودم اینکار رو کردم. اما الان رو نمی‌دونم. البته بگم اگه از سایت مخابرات بخواهید اکانت مبین‌نت بخرید اونجا هنوز مثل سابق می‌گه که شش ماهه یک ماه تخفیف و یک ساله سه ماه تخفیف رو داره. دیگه آیا صفحه قدیمی هست و یا هنوز اجرا می‌شه رو تست نکردم. این قضیه رو اگه جدیداً کسی تست کرده و جواب مثبت گرفته، بی‌زحمت بگه که باقی هم بتونن استفاده کنن.

vahid93
17-10-2013, 16:16
ارش خان من طرح p1101 رو انتخاب کردم.128 یکساله 30 گیگ 300تومن.روش نوشته با مودم وای فای داخلی ارایه میگردد.یعنی رو این طرح مودم رایگان میدن؟؟؟؟؟درباره مدل مودم و انتن دهیش هم راهنماییم کن لطفا.سرعتش تو روز و شب چقدره؟

EmpireWorld
17-10-2013, 16:24

داداش خودم براش از توی پنلش طرح جدید خریدم
ولی همچین چیزی که شما الان گفتی رو توی پنلش ندیده بودم
ولی توی پنل خودم که یه روز دیگه ازش مونده الان چک کردم دیدم نوشته تمدید طرح
حالا با این حساب فک میکنم وقتی طرح تموم میشه یه جور باگ توی پنل رخ میده
چون وقتی هم که طرح تموم میشه حجم باقی مونده رو صفر نمیزنه و به جاش میزنه 0.02 گیگ
و اینکه نه خرید طرح قبلی رو میاره نه دکمه ای چیزی برای تمدید طرح قبلی

مبین نت
17-10-2013, 18:38
راستش دیگه نمی‌دونم چی باید بگم. اما با چشم خودم دیدم که کارشناس تستی که اومد خونه گفت بخاطر کیفیت و قدرت گیرندگی بالایی که 9200 داره به همه‌مون 9200 دادن و ازش بعنوان مودم تست استفاده می‌کنیم. هر مشتری هم که مشکل ضعف سیگنال داره، بهش توصیه خرید 9200 می‌کنیم. توی کیفیش هم سوای مودم تست یه 9200 نو هم داشت که چه اشتباهی کردم که همون جا ازش خرید نکردم. خودم هم در محل با 635 خودم مقایسه‌اش کردم و تفاوت واقعاً زیاد بود. در مورد 130 باید بگم که تست نکردم، اما بعید می‌دونم کارشناسهای خود مبین‌نت بی‌خبر از همه جا باشن و شرکت هم ندانسته یه مودم بی‌کیفیت و بی‌ارزش یعنی 9200 رو بعنوان مودم تست بهشون بده.

خیر، به هیچ عنوان جهت تست مودمی به کارشناس واگذار نمی گردد . کارشناس باتوجه به موجودی مودم در دفتر نمایندگی خود جهت تست مراجعه میکنه ...

starpars
17-10-2013, 18:45
دوستان هزینه گیگ اضافه واسه طرح های مختلف الان چقدره؟
طرح نوروزی واسه من زده 10 تومن
فکنم واسه شما 8 تومن باشه درسته؟

EmpireWorld
17-10-2013, 19:00
دوستان هزینه گیگ اضافه واسه طرح های مختلف الان چقدره؟
طرح نوروزی واسه من زده 10 تومن
فکنم واسه شما 8 تومن باشه درسته؟

512 هشت تومن
1 مگ 10 تومن
2 مگ 12 تومن

arash59b
17-10-2013, 22:09
ارش خان من طرح p1101 رو انتخاب کردم.128 یکساله 30 گیگ 300تومن.روش نوشته با مودم وای فای داخلی ارایه میگردد.یعنی رو این طرح مودم رایگان میدن؟؟؟؟؟درباره مدل مودم و انتن دهیش هم راهنماییم کن لطفا.سرعتش تو روز و شب چقدره؟

خودشون میگن رایگانه ولی وقتی حساب کتاب می کنی میبینی همچین خبری نیست

انواع مودم داخلی رو تو سایت زده و همه یه قیمت هست. خودتون می تونید مدلی رو که مد نظرتون هست انتخاب کنید البته بستگی به موچودی نمایندگی و شرکت هم داره انتن دهی وایفای اکثر مودم ها قابل قبوله.

سرعت رو هم خبرندارم چون نداشتم ولی فکر کنم دوروبره 30 باشه با این سرعت پایین هم رو دانلود شبانه هم حساب نکن :n09:

داداش خودم براش از توی پنلش طرح جدید خریدم
ولی همچین چیزی که شما الان گفتی رو توی پنلش ندیده بودم
ولی توی پنل خودم که یه روز دیگه ازش مونده الان چک کردم دیدم نوشته تمدید طرح
حالا با این حساب فک میکنم وقتی طرح تموم میشه یه جور باگ توی پنل رخ میده
چون وقتی هم که طرح تموم میشه حجم باقی مونده رو صفر نمیزنه و به جاش میزنه 0.02 گیگ
و اینکه نه خرید طرح قبلی رو میاره نه دکمه ای چیزی برای تمدید طرح قبلی

تا قبل از تموم شدن طرح که وجود داره

بعد از تموم شدن طرح هم مشخصه دیگه طرحی ندارید که بنویسه و باید از همون پنل طرح ها انتخاب کنید

090090
17-10-2013, 22:58
سلام دوستان من 1 ماه پیش خواستم طرح 2 مگم رو تمدید کنم که نمیدونم چی شد تمدید نتونستم بکنم و به جاش 32 تومن حجم اضافه خریدم درست 2 دقیقه بعدش خواستم از اون پولی که در حساب تراز مالی هستش 1 مگ با 4 گیگ حجم که هم قیمته بخرم ولی الان حدود 1 ماه هستش که در انتظار فعالسازی هستش و نه میتونم تمدید کنم نه طرحم رو تغییر بدم البته اینم بگم میتونستم استفاده کنم از اینترنت با طرح 2 مگ خودم فقط 1 روز هم از طرحم باقی مونده ایا درست میشه فردا یا باید چیکار کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ninipc
17-10-2013, 23:36
خیر، به هیچ عنوان جهت تست مودمی به کارشناس واگذار نمی گردد . کارشناس باتوجه به موجودی مودم در دفتر نمایندگی خود جهت تست مراجعه میکنه ...

خوب دوست عزیز شما خودتون توی جمله دومتون، جمله اول رو نقض کردین و قبول کردین که با توجه به موجودی نزد نمایندگی یه مودم تست با خودش می‌یاره. من هم گفتم که اون زمانها، حتی وقتی به پشتیبانی که نمایندگی هم نیست و کاملاً رسمی و معتبر هم هست زنگ می‌زدم، همین مودم رو بهم پیشنهاد می‌دادن. اینها رو می‌گم چون وضعیت سیگنال من وسط تهران بدتر از وسط بیابون هست و توی این ۳ سال تابحال ۳ بار برگه اعزام کارشناس برام پر کردن که دوبارش رو اومدن. بالاخره یه جایی ثبت شده که کارشناس با چه مودمی اومده محل و چی دستش بوده. یه مواقعی بود که تقریباً روزی یک بار رو به پشتیبانی زنگ می‌زدم و به نظر چون تماسها توی سابقه اکانت ذخیره می‌شه، براشون آشنا شده بودم. توی همین مواقع بود که از طریق خود پشتیبانی با 9200 آشنا شدم و البته دستم هم به نوی اون نرسید.

arash59b
17-10-2013, 23:39
سلام دوستان من 1 ماه پیش خواستم طرح 2 مگم رو تمدید کنم که نمیدونم چی شد تمدید نتونستم بکنم و به جاش 32 تومن حجم اضافه خریدم درست 2 دقیقه بعدش خواستم از اون پولی که در حساب تراز مالی هستش 1 مگ با 4 گیگ حجم که هم قیمته بخرم ولی الان حدود 1 ماه هستش که در انتظار فعالسازی هستش و نه میتونم تمدید کنم نه طرحم رو تغییر بدم البته اینم بگم میتونستم استفاده کنم از اینترنت با طرح 2 مگ خودم فقط 1 روز هم از طرحم باقی مونده ایا درست میشه فردا یا باید چیکار کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با پشتیبانی تماس بگیر خودشون واست قعال می کنن

mojtaba2321
18-10-2013, 11:47
سلام دوستان
من بعد از 5 سال که روی یه سرویس دیگه بودم ممکنه بیام روی مبین نت
چند تا سوال دارم:

دانلود شبانش محدودیت داره ؟ سرعتش روی چنده؟

نامحدودش چطوره؟

ham33d
18-10-2013, 11:51
سلام دوستان
من بعد از 5 سال که روی یه سرویس دیگه بودم ممکنه بیام روی مبین نت
چند تا سوال دارم:

دانلود شبانش محدودیت داره ؟ سرعتش روی چنده؟

نامحدودش چطوره؟
افتضاح داغوان :n27:-چه سرویسی؟
خوبه ولی گرونه
کلا بی خیال مبین نت بشی بهتره:n02:

mojtaba2321
18-10-2013, 11:56
افتضاح داغوان :n27:-چه سرویسی؟
خوبه ولی گرونه
کلا بی خیال مبین نت بشی بهتره:n02:
شاتل بودم بخاطر اینکه دانلود شبانه رو محدود میکنه میخوام برم روی یه سرویس دیگه.
چرا بی خیال بشم؟

ham33d
18-10-2013, 12:18
چرا بی خیال بشم؟پینگ بالا
قیمتا بالا
سرعت دانلود پوکیده
قطعی
پیشنهاد من پارس انلاین-مخابرات:n01:

faramobile
18-10-2013, 12:22
چرا بی خیال بشم؟

شما برای دانلود مخابرات بگیری بهتره ، هم نامحدود هست هم اینکه سرعتش همونی هست که بهت میگه دیگه هم لازم نیست شبانه دانلود کنی هر وقت دلت خواست میزنی دانلود

vahid93
18-10-2013, 12:47
دوستان این سرویس p1101 یکسالش رو داره 300تومن میده با مودم رایگان.سرعت 128 و 30گیگ ترافیک.حالا اگه یکسال دیگه بخوایم تمدید کنیم باز باید 300 تومن به این سرویس پول بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MILIN3M
18-10-2013, 12:52
والا من مخابرات گرفتم 1مگ.. نامحدود ماهی 43 تومن.... سرعت دانلود روزو شب فرق نداره همشم درورو بره 250 .. قطعی هم نداشت... بهتر از این شرکتهای دزده

salar79
18-10-2013, 12:56
پینگ بالا
قیمتا بالا
سرعت دانلود پوکیده
قطعی
پیشنهاد من پارس انلاین-مخابرات:n01:

شاید جاش درست نباشه

ولی دقیقا پینگ به جز بازی آنلاین روی چی تاثیر میزاره؟؟؟؟

arash59b
18-10-2013, 13:52
دوستان این سرویس p1101 یکسالش رو داره 300تومن میده با مودم رایگان.سرعت 128 و 30گیگ ترافیک.حالا اگه یکسال دیگه بخوایم تمدید کنیم باز باید 300 تومن به این سرویس پول بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این سرویس فقط با مودم هست و برای بار دیگه ای نمی تونید انتخابش کنید

دفعه بعد از طرح های دیگه 128 انتخاب می کنید

arash59b
18-10-2013, 14:01
شاید جاش درست نباشه

سرعت باز شدن پیج

salar79
18-10-2013, 14:34
سرعت باز شدن پیج

این مربوط به دانلود نمیشه؟؟؟؟؟

فقط برای همینه؟؟؟؟

هیچ تاثیر دیگه ای نداره؟؟؟؟

واحدش مخفف چیه؟؟؟

حسب اندازه گیریش چیه؟؟؟

ninipc
18-10-2013, 14:52
شاید جاش درست نباشه

اهل بازی آنلاین نیستم، ولی به تجربه دیدم که هر وقت پینگ پائین اومده هم میزان پکت‌های گم شده کمتر می‌شه و در نتیجه کیفیت سیگنال بهتره و هم سرعت. مواقعی که پینگ پائین هست، مگه با برنامه‌های مدیریت دانلود بتونم به سرعت اسمی نزدیک بشم، وگرنه دانلود هر فایل رو حتی با سرعت کمتر از ۱۲۸ انجام می‌دم.

salar79
18-10-2013, 15:01
اهل بازی آنلاین نیستم، ولی به تجربه دیدم که هر وقت پینگ پائین اومده هم میزان پکت‌های گم شده کمتر می‌شه و در نتیجه کیفیت سیگنال بهتره و هم سرعت. مواقعی که پینگ پائین هست، مگه با برنامه‌های مدیریت دانلود بتونم به سرعت اسمی نزدیک بشم، وگرنه دانلود هر فایل رو حتی با سرعت کمتر از ۱۲۸ انجام می‌دم.

یعنی هر چی پینگ پایین تر باشه به سرعت واقعی نزدیک تر میشویم؟؟؟؟

اون موقع پس توی اسپید تست باید پینگ روی دانلود و آپلود تاثیر بزاره در صورتی که 300 باشه یا 100 بازم نهایت تغییر دانلود و آپلود 0.1 ه

؟؟؟؟؟:n27:

alimail3248
18-10-2013, 15:36

اون موقع پس توی اسپید تست باید پینگ روی دانلود و آپلود تاثیر بزاره در صورتی که 300 باشه یا 100 بازم نهایت تغییر دانلود و آپلود 0.1 ه

ببین دوست عزیز شما وقتی ادرس رو میزنی تا زمانی که با اون سایت ارتباط برقرار کنه و نام اون سایت بالای مرورگر نمایان بشه به پینگ بستگی داره که هر چقدر کمتر باشه سریعتر این عمل انجام میشه و بعد از برقراری ارتباط لود شدن سایت بستگی به سرعت دانلود شما داره .این دو رو با هم اشتباه نگیرید و فکر نمیکنم پینگ تاثیری روی دانلود یا اپلود بزاره .سرعت واقعی هم یعنی وقتی که پینگ از سرور مورد نظر صفر باشه که توی ایران غیر ممکن هست.

arash59b
18-10-2013, 15:40
این مربوط به دانلود نمیشه؟؟؟؟؟

فقط برای همینه؟؟؟؟

هیچ تاثیر دیگه ای نداره؟؟؟؟

واحدش مخفف چیه؟؟؟

حسب اندازه گیریش چیه؟؟؟

توی سرعت دانلود و اپلود هیچ تاثیری نداره کلا مدت زمانی است که طول میکشه یه بسته اصلاعات از نقطه مبدا به مقصد بره و برگرده و واحدش برحسب میلی ثانیه است

هرچی زمان بیشتر بشه نشون دهنده طولانی شدن مسیر و گذشتنش از سویچ ها و روترهای مختلف هست البته به کیفیت این تجهیزات هم بستگی داره. یک از علل بالا رفتن پینگ در ایران بخاطر گذشتن همه اطلاعات از سیستم فیلترینگ است

که یه مسیر اضافی محسوب میشه.

بیشترین کاربردش هم برای اهل فن کسب اطلاع از درست کار کردن تجهیزات و تشخیص خطاهای موجود در شبکه هست.

EmpireWorld
18-10-2013, 15:47
مثل الانه من که میخوام یه تشکر بزنم رو پست ها دهنمو صاف کرده
پینگم اینقدر رفته بالا که سایت هایی که رو سرور ایران هستن رو هم نمیتونه درست باز کنه
پینگم با سرور اصفهان که خودمم همینجام 80 بود
در صورتی که باید 20 30 یا دیگه نهایت 40 باشه

salar79
18-10-2013, 16:02
توی سرعت دانلود و اپلود هیچ تاثیری نداره کلا مدت زمانی است که طول میکشه یه بسته اصلاعات از نقطه مبدا به مقصد بره و برگرده و واحدش برحسب میلی ثانیه است

هرچی زمان بیشتر بشه نشون دهنده طولانی شدن مسیر و گذشتنش از سویچ ها و روترهای مختلف هست البته به کیفیت این تجهیزات هم بستگی داره. یک از علل بالا رفتن پینگ در ایران بخاطر گذشتن همه اطلاعات از سیستم فیلترینگ است

که یه مسیر اضافی محسوب میشه.

بیشترین کاربردش هم برای اهل فن کسب اطلاع از درست کار کردن تجهیزات و تشخیص خطاهای موجود در شبکه هست.

یعنی روی سرعت قند شکن تاثیر میزاره؟؟؟

امیر انصاری
18-10-2013, 16:14
مثل الانه من که میخوام یه تشکر بزنم رو پست ها دهنمو صاف کرده
پینگم اینقدر رفته بالا که سایت هایی که رو سرور ایران هستن رو هم نمیتونه درست باز کنه
پینگم با سرور اصفهان که خودمم همینجام 80 بود
در صورتی که باید 20 30 یا دیگه نهایت 40 باشه

این پینگ 20 تا 40 که شما میفرمایین مال ای دی اس اله، وایمکس ذاتاً پینگش بالاس، چه مبین نت چه هر شرکت دیگه. من طی این همه مدت که کاربر وایمکسم بهترین پینگ داخل کشورم بین 45 تا 70 بوده. در حالی که این پینگ برای ای دی اس ال پینگ خوبی محسوب نمیشه.

Mo5tafa
18-10-2013, 16:14
امروز ADSL مخابرات گرفتم، از سرعت 1 مگابایت مبین نت به 256 مخابرات انگار از دبی رفتی پیشاور پاکستان :D افتضاحه ولی حداقل اش همش دست و دلم برای دانلود 4 تا فایل نمیلرزه، مبین نت خیلی گرون شده

EmpireWorld
18-10-2013, 16:18
این پینگ 20 تا 40 که شما میفرمایین مال ای دی اس اله، وایمکس ذاتاً پینگش بالاس، چه مبین نت چه هر شرکت دیگه. من طی این همه مدت که کاربر وایمکسم بهترین پینگ داخل کشورم بین 45 تا 70 بوده. در حالی که این پینگ برای ای دی اس ال پینگ خوبی محسوب نمیشه.

خب درسته که پینگش بالاست
ولی دیگه نه اینقدر تفاوت
من با سرور اصفهان گرفتم 80 بود
سرور شهر های دیگه مطمئنا پینگشون روی 100 و ایناست
در ضمن
پینگ ADSL هم همچین پایین نیس که شما میگی
پینگ ISP های خصوصی همگی رو همین حدود مبین نته
تنها شرکتی که پینگش از همه پایین تره خود مخابراته که اونم دیگه اصولا باید همینطور باشه

امیر انصاری
18-10-2013, 16:25
در ضمن
پینگ ADSL هم همچین پایین نیس که شما میگی
پینگ ISP های خصوصی همگی رو همین حدود مبین نته
تنها شرکتی که پینگش از همه پایین تره خود مخابراته که اونم دیگه اصولا باید همینطور باشه
من نگفتم شرکت های خصوصی حتماً پینگ زیر 40 دارن، منظورم اینه که ای دی اس ال امکانش رو داره، حالا اگر نیست کوتاهی شرکت هاست، اما وایمکس امکانشو نداره، پینگش از یه حدی پایین تر نمیاد.

امروز ADSL مخابرات گرفتم، از سرعت 1 مگابایت مبین نت به 256 مخابرات انگار از دبی رفتی پیشاور پاکستان :D افتضاحه ولی حداقل اش همش دست و دلم برای دانلود 4 تا فایل نمیلرزه، مبین نت خیلی گرون شده

منم تا همین چند وقت پیش زیاد به مخابرات خوشبین نبودم، اما اخیراً 1 مگ نامحدود یکی دو تا از دوستان رو تست کردم، اگر نگم عالی بود، حداقل بد هم نبود. با توجه به قیمتش مناسبه.

mojtaba2321
18-10-2013, 16:29
شما برای دانلود مخابرات بگیری بهتره ، هم نامحدود هست هم اینکه سرعتش همونی هست که بهت میگه دیگه هم لازم نیست شبانه دانلود کنی هر وقت دلت خواست میزنی دانلود

مخابرات دیگه مشترک جدید نمیگیره.

امیر انصاری
18-10-2013, 16:37
شما بر چه اساس این حرفو میزنی؟ چون فروش پهنای باند به مخابرات موقتاً قطع شده؟

salar79
18-10-2013, 19:47

نع خیر

چون که به غلط کردن افتاده

سهامشم افت کرده

حتی اخبار هم اعلام کرد

الان توی شهر ما همون اولشم سخت میشد گرفت

الآن اصلا نمی دن

ninipc
18-10-2013, 20:05

منظورم رو شاید دقیق نگفتم. وقتی می‌گم دانلود فایل یا آپلود اون، منظورم با استفاده از روش استاندارد دانلود مثلاً با کمک IE هست که برای هر فایل فقط از یک کانکشن استفاده می‌کنه. اینجوری هر کانکشن من شاید بین ۱۲۸ تا ۲۵۶ کیلوبیت بیشتر سرعت نمی‌ده.
اما زمان استفاده از برنامه‌های مدیریت دانلود مثل IDM این تعداد کانکشن رو می‌تونم تا ۱۶ بالا ببرم و درنتیجه می‌شه سرعت رو تا حدی به سرعت اصلی نزدیک کنم. البته متاسفانه هنوز راهی ندیدم که بشه از این روش برای آپلود هم استفاده کرد.

حالا مشکل اینجاست که به تجربه دیدم وقتی پینگ بالا هست ﴿مثلاً بالاتر از ۵۰۰-۶۰۰ یا حتی بیشتر﴾ هم Packets Loss زیادی دارم و هم سرعت هر کانکشنم کمتر می‌شه. اگه مثل قدیمها که البته الان خیلی وقته ندیدم،‌ پینگ به زیر ۱۰۰ و حتی حدود ۵۰-۶۰ برسه که وضعیت اینترنت بهتر هم می‌شه. برای همین هم توی دانلودهای داخلی چون پینگ بهتری دارم، سریعتر از سرورهای خارجی دانلود می‌کنم.
البته باز شاید تعجب کنید که دلیل و مدرک علمی این حرفم کجاست که من هم می‌گم دلیلم تجربه ۳ سال استفاده از وایمکس مبین‌نت در بدترین شرایط هست که ارتباط سیگنال من خیلی وقتها ببین مرگ و زندگی یا همون قطع و وصل اینترنت قرار داشته. اینکه حالا چطور اینطور می‌شه رو نمی‌دونم و نمی‌تونم شرح علمی بدم.

ninipc
18-10-2013, 20:10
ببین دوست عزیز شما وقتی ادرس رو میزنی تا زمانی که با اون سایت ارتباط برقرار کنه و نام اون سایت بالای مرورگر نمایان بشه به پینگ بستگی داره که هر چقدر کمتر باشه سریعتر این عمل انجام میشه و بعد از برقراری ارتباط لود شدن سایت بستگی به سرعت دانلود شما داره .این دو رو با هم اشتباه نگیرید و فکر نمیکنم پینگ تاثیری روی دانلود یا اپلود بزاره .سرعت واقعی هم یعنی وقتی که پینگ از سرور مورد نظر صفر باشه که توی ایران غیر ممکن هست.

فکر کنم این صحبت تائید صحبت من باشه. اگه با مثال بگم مثل این می‌مونه که پینگ خوب مشابه یه مهموندار خوب و خوش‌اخلاق هست و برعکس پینگ بد مشابه یه مهموندار بد‌اخلاق و خسیس. اگه دیدین که موقع ورود به جایی اون مهموندار خوش‌اخلاق و خوش‌برخورد هست که می‌شه انتظار داشت پذیرایی ﴿یا همون سرعت دانلود﴾ هم خوب و منطقی هست و برعکس.

Viren
18-10-2013, 21:24
برین نت:n19: کلا مثل اینکه جمعه ها تعطیله. هر0 1 دقیقه قطع و وصل میشه حسابی اعصابمو نموده

ninipc
19-10-2013, 23:37
برین نت:n19: کلا مثل اینکه جمعه ها تعطیله. هر0 1 دقیقه قطع و وصل میشه حسابی اعصابمو نموده

مثل اینکه از دیروز اینجا تعطیل شده و به نظر کسی مشکلی نداره و همه چیز خوب و روبراه هست.

starpars
20-10-2013, 16:11
بچه ها کیا 1 مگ دارن؟
نوع طرح و سرعت دانلود تونو ممنون میشم بگین

faramobile
20-10-2013, 16:14
مخابرات دیگه مشترک جدید نمیگیره.

این که شهر شما که حتی نگفتید کجاست حالا به هر دلیلی مخابرات اینترنت نمیده دلیل نمیشه بیاین اینجا تعمیم بدین به کل مخابرات که دیگه مشترک نمیگیره ، همین امروز چندین شهر رو پرسیدم براحتی مخابرات مشترک میگیره تهران هم که خودم هستم پرسیدم خیلی راحت اشتراک میدن !!

اخبار کدوم خبرش درست بوده که این باشه ! الان ۱ ماهه میگن مخابرات نباید هزینه تلفن ها رو زیاد کنه و غیر قانونیه ، حالا چی شد ؟ خیلی شیک قیمت ها رو که بالا بردن هیچ کسی هم جرات نمیکنه بهشون چیزی بگه ، حالا هی تو اخبار خودشون رو خفه کنن با خبراشون که مخابرات غیر قانونی عمل کرده ...

arash59b
20-10-2013, 16:27
بچه ها کیا 1 مگ دارن؟
نوع طرح و سرعت دانلود تونو ممنون میشم بگین

وقتت رو با این سوال ها تلف نکن چون سرعت بین دوتا واحد بغل هم فرق می کنه چبه برسته به دوتا شهر :n06:

بجز طرح های ویژه همه سرعت ها به اندازه اسمی شون بسته شده اند. تو روز هم که معمولا همه سرعت اسمی طرح شون رو دارن. شب ها هم که خودت بهتر می دونه اوضاع چطوره و به چه عواملی بستگی داره.

فرقی هم بین 1 مگ یک ماه یا 6 ماه یا پرمصرف نیست همه یکین. (برای 2 مگ که اینطوره)

laser1
20-10-2013, 20:39
سلام
بچه ها من قبلا وایمکس ایرانسل داشتم ، الآن وایرلس گرفتم و مودمم رو میفروشم
Model : FMM-130
این مدل بهترین آنتن دهی رو داره ، ولی وای فایش از مدل دیگه که از رده خارج شده ضعیف تره - آداپتور هم داره
صفر این مدل با هزینه نصب و مالیات و امثال اینها حدود 230 میشه - مال من فک کنم 8 تومن هم داخل حساب داره - میفروشم 150 ( یکی از دوستام همین مدل رو همین قیمت فروخته) - پارسال شهریور ماه خریدمش
اگر تو اصفهان باشید حضوری میتونم بدم
بامن اینگونه در ارتباط باشید :
ghaf.amin@yahoo.com

arash59b
20-10-2013, 21:32
ip جدید گسترش ارتباطات

31.184

دیشب با ای پی 91 که سرعت خوب بود

ali_z051
20-10-2013, 21:58
ریدن به این مبینت
همین صفحه فرم رو بزور باز می‌کنه
گرون و بی‌ کیفیت
حرومشون بشه
،، آقا کسی‌ بخواد اشتراکش رو ببنده مودم رو تحویل میگیرن خودشون ؟

ninipc
20-10-2013, 22:56
ریدن به این مبینت
همین صفحه فرم رو بزور باز می‌کنه
گرون و بی‌ کیفیت
حرومشون بشه
،، آقا کسی‌ بخواد اشتراکش رو ببنده مودم رو تحویل میگیرن خودشون ؟

بستگی داره به اینکه طرح رو کی گرفتین و چقدر ازش باقی مونده. من که توی این سه سال بعد از بارها شکایت و اومدن کارشناس به محل، دوبار بهم گفتن که بیا پولت رو پس بگیر و برو. البته چون وضعیت مخابرات محل دست کمی از مبین‌نت یا ایرانسل نداره ناچاراً موندم. اما فکر کنم بعد از شکایت باقیمونده پول رو بهتون می‌دن. اما فکر کنم مودم رو ازتون نگیرن، چون به من که در این مورد چیزی نگفتن. برام جالب هست که ببینم آیا کسی تابحال اینکار رو تا ته انجام داده وپولش رو گرفته یا نه؟!؟

البته این رو بگم که مشکل ذاتی و عمومی مبین‌نت گرونی اون هست. وگرنه در مورد سرعت همه چیز به کیفیت و قدرت سیگنال شما و البته ترافیک محل‌تون برمی‌گرده. برای همین توی همین تاپیک داریم کسانی که با مبین‌نت اصلاً مشکل دارن و ماچش هم می‌کنن می‌ذارن بالای سرشون. از نوع صحبت شما مشخصه که هم مشکل سیگنال دارین و هم احتمالاً ترافیک. می‌شه مشخصات RSSI و هر دو CINR رو بگید که ببینم شما در چه وضعیتی هستین. RSSI من که اکثر مواقع بالای منفی ۷۰ هست و تابحال به منفی ۶۵ یا پائین‌تر که مورد ادعای پشتیبانی شرکت هست،‌ نرسیدم.

ham33d
20-10-2013, 23:02
سلام
بچه ها من قبلا وایمکس ایرانسل داشتم ، الآن وایرلس گرفتم و مودمم رو میفروشم
Model : FMM-130
این مدل بهترین آنتن دهی رو داره ، ولی وای فایش از مدل دیگه که از رده خارج شده ضعیف تره - آداپتور هم داره
صفر این مدل با هزینه نصب و مالیات و امثال اینها حدود 230 میشه - مال من فک کنم 8 تومن هم داخل حساب داره - میفروشم 150 ( یکی از دوستام همین مدل رو همین قیمت فروخته) - پارسال شهریور ماه خریدمش
اگر تو اصفهان باشید حضوری میتونم بدم
بامن اینگونه در ارتباط باشید :
ghaf.amin@yahoo.com
100 خریدار هستم -خودم مودم مبین نت خریدم 100- بیشتر از این کسی ازت نمیخره یا شانست یه ادم بسکوت به طورت بخوره:n02:

ali_z051
21-10-2013, 00:17
بستگی داره به اینکه طرح رو کی گرفتین و چقدر ازش باقی مونده. من که توی این سه سال بعد از بارها شکایت و اومدن کارشناس به محل، دوبار بهم گفتن که بیا پولت رو پس بگیر و برو. البته چون وضعیت مخابرات محل دست کمی از مبین‌نت یا ایرانسل نداره ناچاراً موندم. اما فکر کنم بعد از شکایت باقیمونده پول رو بهتون می‌دن. اما فکر کنم مودم رو ازتون نگیرن، چون به من که در این مورد چیزی نگفتن. برام جالب هست که ببینم آیا کسی تابحال اینکار رو تا ته انجام داده وپولش رو گرفته یا نه؟!؟

البته این رو بگم که مشکل ذاتی و عمومی مبین‌نت گرونی اون هست. وگرنه در مورد سرعت همه چیز به کیفیت و قدرت سیگنال شما و البته ترافیک محل‌تون برمی‌گرده. برای همین توی همین تاپیک داریم کسانی که با مبین‌نت اصلاً مشکل دارن و ماچش هم می‌کنن می‌ذارن بالای سرشون. از نوع صحبت شما مشخصه که هم مشکل سیگنال دارین و هم احتمالاً ترافیک. می‌شه مشخصات RSSI و هر دو CINR رو بگید که ببینم شما در چه وضعیتی هستین.
RSSI
من که اکثر مواقع بالای منفی ۷۰ هست و تابحال به منفی ۶۵ یا پائین‌تر که مورد ادعای پشتیبانی شرکت هست،‌ نرسیدم.

سلام دوست عزیز، من مودمم همیشه ثابت هست اصلا جابجاش نمیکنم چون رو بهترین حالت هست

RSSI:
-71.23dBm

CINR:
29.61/25.02(R3/R1)dB

TX power:
5dBm

تقریبا الان ۱ سال و نیم هست از مبینت استفاده می‌کنم روز به روز داره بد تر می‌شه...
طرحشون رو به اسم ضریب اشتراک ۱ به ۴ میفروشن اونم اولا فقط برا ۲ مگ‌ صدق میکرد
بعد اومدن طرح هارو 2 برابر گرون کردن همین ضریب ۱ به ۴ رو از رو ۲مگ‌ هم برداشتن.. یعنی‌ الان اگه کسی‌ ۲ مگ‌ داشته باشه با سرعت ۲۵۶ دانلود می‌کنه قبلان نزدیک به ۴۰۰ دانلود می‌کردم
خلاصه ۲ روز دیگه همین دانلود شبانه هم برمی‌دارن.
الان هم ۵۱۲ دارم با حداقل سرعت دانلود ۶۴ درصورتی که ضریب اشتراک ۱ به ۴ باید حداقل ۱۲۸ باشه.....
درضمن طرح ۲ مگ‌ ۳ گیگ داشته باشی‌ زودتر از ۵۱۲، ۳گیگ تموم می‌شه ظاهراً!
نه اینکه واسه سرعت زیاد..نه ، انگاری کلاه بردار هم هستن
والا من بیشترین طرحم ۲ مگ‌ بود تو این 1 سال ، الان با ۵۱۲ روزانه هم دانلود می‌کنم، اگه ۲مگ‌ بود خیلی‌ زود تموم میشد !!
ولی‌ کسی‌ باورش نمی‌شه این قضیه‌رو...
الان هم که کلا داغونه خدارو شکر

ninipc
21-10-2013, 00:33
سلام دوست عزیز، من مودمم همیشه ثابت هست اصلا جابجاش نمیکنم چون رو بهترین حالت هست

RSSI:

-71.23dBm

CINR:

29.61/25.02(R3/R1)dB

TX power:

5dBm

تقریبا الان ۱ سال و نیم هست از مبینت استفاده می‌کنم روز به روز داره بد تر می‌شه...
طرحشون رو به اسم ضریب اشتراک ۱ به ۴ میفروشن اونم اولا فقط برا ۲ مگ‌ صدق میکرد
بعد اومدن طرح هارو 2 برابر گرون کردن همین ضریب ۱ به ۴ رو از رو ۲مگ‌ هم برداشتن.. یعنی‌ الان اگه کسی‌ ۲ مگ‌ داشته باشه با سرعت ۲۵۶ دانلود می‌کنه قبلان نزدیک به ۴۰۰ دانلود می‌کردم
خلاصه ۲ روز دیگه همین دانلود شبانه هم برمی‌دارن.
الان هم ۵۱۲ دارم با حداقل سرعت دانلود ۶۴ درصورتی که ضریب اشتراک ۱ به ۴ باید حداقل ۱۲۸ باشه.....
درضمن طرح ۲ مگ‌ ۳ گیگ داشته باشی‌ زودتر از ۵۱۲، ۳گیگ تموم می‌شه ظاهراً!
نه اینکه واسه سرعت زیاد..نه ، انگاری کلاه بردار هم هستن
والا من بیشترین طرحم ۲ مگ‌ بود تو این 1 سال ، الان با ۵۱۲ روزانه هم دانلود می‌کنم، اگه ۲مگ‌ بود خیلی‌ زود تموم میشد !!
ولی‌ کسی‌ باورش نمی‌شه این قضیه‌رو...
الان هم که کلا داغونه خدارو شکر

پس شما همچین هم وضعتون بد نیست و من تازه در بهترین شرایط شبیه وضع بد شما هستم و شما شاید وضعیت من رو باور نکنید. اینجا قبلاً هم چند بار گفتم که آپلود خیلی بدی دارم و هیچ وقت هم پشتیبانی یا کارشناسهای اعزامی نتونستن (یا نخواستن) مشکل رو پیدا کنن. در مورد سرعت هم مقدار زیادی سوای ویژه بودن طرح، به ترافیک محل هم برمی‌گرده. منطقه من چون ADSL مشکل داره، مشتریهای وایمکس بخصوص مبین‌نت هم زیاده. البته بگم یه روزهایی که دیگه هرگز ندیدیم کیفیت به بالای ۹۵ درصد رسیده بود که اون روزها حتی شب هم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوبیت دانلود می‌كردم، درصورتی که استاندارد سرعت من طبق طرحم ۱۲۰ تا ۱۴۰ هست. یعنی سرعت سوای ترافیک به کیفیت بسیار عالی سیگنال هم ربط داره. کسانی که اینجا سرعتهای سوپرعالی از مبین‌نت دارن، دیدم که می‌گن سیگنالهای خیلی عالی هم دارن.

بماند به نظر سرعتهای آنچنانی چیزی هست که دست مردم عادی نمی‌رسه. توی همین فوروم لای صحبتهای یه تاپیک دیگه خوندم که کسی توی خونه‌اش ۶مگابیت با حداقل دانلود ۷۰۰ کیلوبایت داره. دیدم آسیاتک سرعت ۴مگابیتش رو میلیونی می‌فروشه و موندم این ۶مگابیت چطور هست؟ یعنی به نظر گروونفرشی کار همه‌شون هست و فقط مختص مبین‌نت نیست.

امیر انصاری
21-10-2013, 02:52

دوست عزیز، شما سرعتت 512 کیلوبیته و همونطور که شما گفتی باید حداقل سرعتت 128 باشه، اما 128 کیلوبیت، نه کیلوبایت که تو دانلود منیجر نشون داده میشه! برای تبدیل کیلوبیت به کیلوبایت هم باید کیلوبیت رو تقسیم بر 8 کنی (که این 8 هم هیچ ربطی به ضریب اشتراک و این حرفا نداره). پس حداقل سرعت شما به کیلوبایت باید 16 و سرعت استاندارتون هم باید 64 باشه. اگر کمتر از 16 نباشه شما حق شکایت نداری، بیشتر از 64 هم باشه دیگه سیاست شرکته که بیشتر باشه.

Mo5tafa
21-10-2013, 13:28
منم تا همین چند وقت پیش زیاد به مخابرات خوشبین نبودم، اما اخیراً 1 مگ نامحدود یکی دو تا از دوستان رو تست کردم، اگر نگم عالی بود، حداقل بد هم نبود. با توجه به