PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

ninipc
17-10-2013, 14:02
با سلام و احترام
مودمهای جدید از نظر آنتن دهی به مراتب از مودمهای قبلی و موجودِ در حال حاضر بهتر می باشد. شاید اگر بخواهیم مودمهارو از ابتدا رتبه بندی کرد بعد از مودمهای DX350 که از نظر آنتن دهی فوق العاده بودند این مودم پس از آن قرار می گیرد، کیفیت سیگنال دریافتی آن به مراتب بهتر از BM632W میباشد و با مودم SWC9200 قابل قیاس نیست، مودم های SWC9200 از لحاظ مشکلات شبکه و آنتن دهی بیشترین مشکل را داشته اند.

راستش دیگه نمی‌دونم چی باید بگم. اما با چشم خودم دیدم که کارشناس تستی که اومد خونه گفت بخاطر کیفیت و قدرت گیرندگی بالایی که 9200 داره به همه‌مون 9200 دادن و ازش بعنوان مودم تست استفاده می‌کنیم. هر مشتری هم که مشکل ضعف سیگنال داره، بهش توصیه خرید 9200 می‌کنیم. توی کیفیش هم سوای مودم تست یه 9200 نو هم داشت که چه اشتباهی کردم که همون جا ازش خرید نکردم. خودم هم در محل با 635 خودم مقایسه‌اش کردم و تفاوت واقعاً زیاد بود. در مورد 130 باید بگم که تست نکردم، اما بعید می‌دونم کارشناسهای خود مبین‌نت بی‌خبر از همه جا باشن و شرکت هم ندانسته یه مودم بی‌کیفیت و بی‌ارزش یعنی 9200 رو بعنوان مودم تست بهشون بده.

ninipc
17-10-2013, 14:19
دوستان یه خبر خوشحالی بهتون بدم :n09:
مبین نت طرح 2 مگ با 3 گیگ ترافیک ماهیانه رو برداشته
و تنها طرحی که سرعتش 2 مگه 6 ماهه با 12 گیگ ترافیک و قیمت 132 تومنه
برید حالشو ببرید :n07:

الان چک کردم و دیدم که هنوز هست. یعنی قراره به زودی لغو بشه؟ اگه بشه به احتمال توی سرعتهای دیگه هم تاثیر منفی می‌ذاره و اونها هم گرون می‌شن. چند وقت پیش یکی یه خبر از مسئولان آورده بود که مدتهاست اینترنت وایمکس گرون نشده. معلومه طرف از مبین‌نت بی‌خبر هست،

arash59b
17-10-2013, 15:10
دوستان یه خبر خوشحالی بهتون بدم :n09:
مبین نت طرح 2 مگ با 3 گیگ ترافیک ماهیانه رو برداشته
و تنها طرحی که سرعتش 2 مگه 6 ماهه با 12 گیگ ترافیک و قیمت 132 تومنه
برید حالشو ببرید :n07:

احتمالا شما دارید از همین طرح استفاده می کنید پس تو صفحه مشترکین این طرح رو بهتون نشون نمیده

اگه خبر موثقی دارید بزارید وگرنه تاپیک رو باشایعات به حاشیه نبرید. به اندازه کافی پست های این تاپیک زیاد هست. :n27:

vahid93
17-10-2013, 15:17
سلام دوستان.من تصمیم گرفتم وایمکس مبین نت بگیرم.سرعت128 و طرح یکساله.ایا الان خوبه که از این شرکت سرویس بگیرم یا نه؟پسرخالم تو شهرستان ساوه سرعت 1 مگ گرفته راضیه.ممنون میشم راهنماییم کنین///

arash59b
17-10-2013, 15:21
سلام دوستان.من تصمیم گرفتم وایمکس مبین نت بگیرم.سرعت128 و طرح یکساله.ایا الان خوبه که از این شرکت سرویس بگیرم یا نه؟پسرخالم تو شهرستان ساوه سرعت 1 مگ گرفته راضیه.ممنون میشم راهنماییم کنین///

کیفیت بسته به شهر و منطقه فرق می کنه انشاءاله برای شما هم خوب باشه

اگه بعدا می خوای طرح بالای 128 بگیری از همون اول این کار رو بکن چون طرح های ویژه و اولیه کیفیت بهتری دارن و معمولا سرعتشون رو بالاتر از سرعت اسمی می بندن

EmpireWorld
17-10-2013, 15:30
احتمالا شما دارید از همین طرح استفاده می کنید پس تو صفحه مشترکین این طرح رو بهتون نشون نمیده

اگه خبر موثقی دارید بزارید وگرنه تاپیک رو باشایعات به حاشیه نبرید. به اندازه کافی پست های این تاپیک زیاد هست. :n27:

دوست عزیز فک کنم هرکسی فقط برای یه ماه میتونه 2 مگ 3 گیگ بخره
چون من الان همین طرحو دارم و توی پنلم نیس دوستمم همینطور.البته اون طرحش تموم شده
ولی یکی دیگه از دوستام 512 داره و این طرح توی پنلش هست
الان من اگه بخوام تمدید کنم همین طرحو باید چیکار کنم؟

EmpireWorld
17-10-2013, 15:32
الان چک کردم و دیدم که هنوز هست. یعنی قراره به زودی لغو بشه؟ اگه بشه به احتمال توی سرعتهای دیگه هم تاثیر منفی می‌ذاره و اونها هم گرون می‌شن. چند وقت پیش یکی یه خبر از مسئولان آورده بود که مدتهاست اینترنت وایمکس گرون نشده. معلومه طرف از مبین‌نت بی‌خبر هست،

فک میکنم فقط یه ماه میتونید بگیرید
یا شاید یه ماه در میون
پست قبلی رو ببینید

vahid93
17-10-2013, 15:44
کیفیت بسته به شهر و منطقه فرق می کنه انشاءاله برای شما هم خوب باشه

اگه بعدا می خوای طرح بالای 128 بگیری از همون اول این کار رو بکن چون طرح های ویژه و اولیه کیفیت بهتری دارن و معمولا سرعتشون رو بالاتر از سرعت اسمی می بندن
ممنونم.اتفاقا دانشجو هستم و میتونم سرعت های بالاتر بگیرم.ولی تحقیقاتی که کردم فهمیدم 128 کافیه برام.به نظر شما همین خوبه؟سرعت روزانه و شبانه رو هم بهم بگین و اینکه مدل مودم هایی که الان ارایه میدن چیه؟از لحاظ انتن و موردای دیگه چطورن؟؟؟من منطقه 17 هستم

arash59b
17-10-2013, 15:49
چون من الان همین طرحو دارم و توی پنلم نیس دوستمم همینطور.البته اون طرحش تموم شده

همیشه این طور بوده که هر طرحی رو که انتخاب کنید دیگه تو پنل طرح ها نشون نمیده ولی بالا سمت چپ همون صفحه یه کادر سبز بزرگ هست که زیرش نوشته تمدیدطرح اشتراکی. اسم طرحتون رو هم همون اول صفحه نوشته.

کافیه روش کلیک کنید تا طرح دوباره واستون تمدید بشه. اگه حوصله هم نداشتی به پشتیبانی زنگ بزن واست تمدیدش می کنه

اون دوست تون هم اشتباه می کنه احتمالا طرحش رو با یه طرح دیگه اشتباه گرفته من الان 512 دارم تو قسمت طرح ها این طرحی رو که انتخاب کردم نیست.

ninipc
17-10-2013, 16:15

همیشه این طور بوده که هر طرحی رو که انتخاب کنید دیگه تو پنل طرح ها نشون نمیده ولی بالا سمت چپ همون صفحه یه کادر سبز بزرگ هست که زیرش نوشته تمدیدطرح اشتراکی. اسم طرحتون رو هم همون اول صفحه نوشته.
کافیه روش کلیک کنید تا طرح دوباره واستون تمدید بشه. اگه حوصله هم نداشتی به پشتیبانی زنگ بزن واست تمدیدش می کنه
اون دوست تون هم اشتباه می کنه احتمالا طرحش رو با یه طرح دیگه اشتباه گرفته من الان 512 دارم تو قسمت طرح ها این طرحی رو که انتخاب کردم نیست.

این وضعیت مبین‌نت واقعاً برام جالب شده. چون من الان طرح یک مگ ۳۶ گیگابایت رو دارم که سوای صفحه قدیمی که همه رو کلی دارہ، توی صفحه جدید هم کنار باقی طرحها دیده می‌شه. درصورتی که طبق بحث انجام شده در اینجا، نباید ببینمش. از صفحه پنل خودم عکس گرفتم و می‌فرستم. ببینید که آیا همه موارد موجود توش ثبت شده یا نه. شاید بجای طرح خودم یه طرح دیگه رو از قلم انداخته. با صحبت انجام شده گویا باید گفت هنوز گلی به گوشه جمال صفحه قدیمی که اطلاعاتش بیشتر و دقیقتر از صفحه جدید هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد اینکه بشه طرحهای یک ماهه رو بیشتر گرفت که قبلاً می‌شد و خودم اینکار رو کردم. اما الان رو نمی‌دونم. البته بگم اگه از سایت مخابرات بخواهید اکانت مبین‌نت بخرید اونجا هنوز مثل سابق می‌گه که شش ماهه یک ماه تخفیف و یک ساله سه ماه تخفیف رو داره. دیگه آیا صفحه قدیمی هست و یا هنوز اجرا می‌شه رو تست نکردم. این قضیه رو اگه جدیداً کسی تست کرده و جواب مثبت گرفته، بی‌زحمت بگه که باقی هم بتونن استفاده کنن.

vahid93
17-10-2013, 16:16
ارش خان من طرح p1101 رو انتخاب کردم.128 یکساله 30 گیگ 300تومن.روش نوشته با مودم وای فای داخلی ارایه میگردد.یعنی رو این طرح مودم رایگان میدن؟؟؟؟؟درباره مدل مودم و انتن دهیش هم راهنماییم کن لطفا.سرعتش تو روز و شب چقدره؟

EmpireWorld
17-10-2013, 16:24

داداش خودم براش از توی پنلش طرح جدید خریدم
ولی همچین چیزی که شما الان گفتی رو توی پنلش ندیده بودم
ولی توی پنل خودم که یه روز دیگه ازش مونده الان چک کردم دیدم نوشته تمدید طرح
حالا با این حساب فک میکنم وقتی طرح تموم میشه یه جور باگ توی پنل رخ میده
چون وقتی هم که طرح تموم میشه حجم باقی مونده رو صفر نمیزنه و به جاش میزنه 0.02 گیگ
و اینکه نه خرید طرح قبلی رو میاره نه دکمه ای چیزی برای تمدید طرح قبلی

مبین نت
17-10-2013, 18:38
راستش دیگه نمی‌دونم چی باید بگم. اما با چشم خودم دیدم که کارشناس تستی که اومد خونه گفت بخاطر کیفیت و قدرت گیرندگی بالایی که 9200 داره به همه‌مون 9200 دادن و ازش بعنوان مودم تست استفاده می‌کنیم. هر مشتری هم که مشکل ضعف سیگنال داره، بهش توصیه خرید 9200 می‌کنیم. توی کیفیش هم سوای مودم تست یه 9200 نو هم داشت که چه اشتباهی کردم که همون جا ازش خرید نکردم. خودم هم در محل با 635 خودم مقایسه‌اش کردم و تفاوت واقعاً زیاد بود. در مورد 130 باید بگم که تست نکردم، اما بعید می‌دونم کارشناسهای خود مبین‌نت بی‌خبر از همه جا باشن و شرکت هم ندانسته یه مودم بی‌کیفیت و بی‌ارزش یعنی 9200 رو بعنوان مودم تست بهشون بده.

خیر، به هیچ عنوان جهت تست مودمی به کارشناس واگذار نمی گردد . کارشناس باتوجه به موجودی مودم در دفتر نمایندگی خود جهت تست مراجعه میکنه ...

starpars
17-10-2013, 18:45
دوستان هزینه گیگ اضافه واسه طرح های مختلف الان چقدره؟
طرح نوروزی واسه من زده 10 تومن
فکنم واسه شما 8 تومن باشه درسته؟

EmpireWorld
17-10-2013, 19:00
دوستان هزینه گیگ اضافه واسه طرح های مختلف الان چقدره؟
طرح نوروزی واسه من زده 10 تومن
فکنم واسه شما 8 تومن باشه درسته؟

512 هشت تومن
1 مگ 10 تومن
2 مگ 12 تومن

arash59b
17-10-2013, 22:09
ارش خان من طرح p1101 رو انتخاب کردم.128 یکساله 30 گیگ 300تومن.روش نوشته با مودم وای فای داخلی ارایه میگردد.یعنی رو این طرح مودم رایگان میدن؟؟؟؟؟درباره مدل مودم و انتن دهیش هم راهنماییم کن لطفا.سرعتش تو روز و شب چقدره؟

خودشون میگن رایگانه ولی وقتی حساب کتاب می کنی میبینی همچین خبری نیست

انواع مودم داخلی رو تو سایت زده و همه یه قیمت هست. خودتون می تونید مدلی رو که مد نظرتون هست انتخاب کنید البته بستگی به موچودی نمایندگی و شرکت هم داره انتن دهی وایفای اکثر مودم ها قابل قبوله.

سرعت رو هم خبرندارم چون نداشتم ولی فکر کنم دوروبره 30 باشه با این سرعت پایین هم رو دانلود شبانه هم حساب نکن :n09:

داداش خودم براش از توی پنلش طرح جدید خریدم
ولی همچین چیزی که شما الان گفتی رو توی پنلش ندیده بودم
ولی توی پنل خودم که یه روز دیگه ازش مونده الان چک کردم دیدم نوشته تمدید طرح
حالا با این حساب فک میکنم وقتی طرح تموم میشه یه جور باگ توی پنل رخ میده
چون وقتی هم که طرح تموم میشه حجم باقی مونده رو صفر نمیزنه و به جاش میزنه 0.02 گیگ
و اینکه نه خرید طرح قبلی رو میاره نه دکمه ای چیزی برای تمدید طرح قبلی

تا قبل از تموم شدن طرح که وجود داره

بعد از تموم شدن طرح هم مشخصه دیگه طرحی ندارید که بنویسه و باید از همون پنل طرح ها انتخاب کنید

090090
17-10-2013, 22:58
سلام دوستان من 1 ماه پیش خواستم طرح 2 مگم رو تمدید کنم که نمیدونم چی شد تمدید نتونستم بکنم و به جاش 32 تومن حجم اضافه خریدم درست 2 دقیقه بعدش خواستم از اون پولی که در حساب تراز مالی هستش 1 مگ با 4 گیگ حجم که هم قیمته بخرم ولی الان حدود 1 ماه هستش که در انتظار فعالسازی هستش و نه میتونم تمدید کنم نه طرحم رو تغییر بدم البته اینم بگم میتونستم استفاده کنم از اینترنت با طرح 2 مگ خودم فقط 1 روز هم از طرحم باقی مونده ایا درست میشه فردا یا باید چیکار کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ninipc
17-10-2013, 23:36
خیر، به هیچ عنوان جهت تست مودمی به کارشناس واگذار نمی گردد . کارشناس باتوجه به موجودی مودم در دفتر نمایندگی خود جهت تست مراجعه میکنه ...

خوب دوست عزیز شما خودتون توی جمله دومتون، جمله اول رو نقض کردین و قبول کردین که با توجه به موجودی نزد نمایندگی یه مودم تست با خودش می‌یاره. من هم گفتم که اون زمانها، حتی وقتی به پشتیبانی که نمایندگی هم نیست و کاملاً رسمی و معتبر هم هست زنگ می‌زدم، همین مودم رو بهم پیشنهاد می‌دادن. اینها رو می‌گم چون وضعیت سیگنال من وسط تهران بدتر از وسط بیابون هست و توی این ۳ سال تابحال ۳ بار برگه اعزام کارشناس برام پر کردن که دوبارش رو اومدن. بالاخره یه جایی ثبت شده که کارشناس با چه مودمی اومده محل و چی دستش بوده. یه مواقعی بود که تقریباً روزی یک بار رو به پشتیبانی زنگ می‌زدم و به نظر چون تماسها توی سابقه اکانت ذخیره می‌شه، براشون آشنا شده بودم. توی همین مواقع بود که از طریق خود پشتیبانی با 9200 آشنا شدم و البته دستم هم به نوی اون نرسید.

arash59b
17-10-2013, 23:39
سلام دوستان من 1 ماه پیش خواستم طرح 2 مگم رو تمدید کنم که نمیدونم چی شد تمدید نتونستم بکنم و به جاش 32 تومن حجم اضافه خریدم درست 2 دقیقه بعدش خواستم از اون پولی که در حساب تراز مالی هستش 1 مگ با 4 گیگ حجم که هم قیمته بخرم ولی الان حدود 1 ماه هستش که در انتظار فعالسازی هستش و نه میتونم تمدید کنم نه طرحم رو تغییر بدم البته اینم بگم میتونستم استفاده کنم از اینترنت با طرح 2 مگ خودم فقط 1 روز هم از طرحم باقی مونده ایا درست میشه فردا یا باید چیکار کنم

با پشتیبانی تماس بگیر خودشون واست قعال می کنن

mojtaba2321
18-10-2013, 11:47
سلام دوستان
من بعد از 5 سال که روی یه سرویس دیگه بودم ممکنه بیام روی مبین نت
چند تا سوال دارم:

دانلود شبانش محدودیت داره ؟ سرعتش روی چنده؟

نامحدودش چطوره؟

ham33d
18-10-2013, 11:51
سلام دوستان
من بعد از 5 سال که روی یه سرویس دیگه بودم ممکنه بیام روی مبین نت
چند تا سوال دارم:

دانلود شبانش محدودیت داره ؟ سرعتش روی چنده؟

نامحدودش چطوره؟
افتضاح داغوان :n27:-چه سرویسی؟
خوبه ولی گرونه
کلا بی خیال مبین نت بشی بهتره:n02:

mojtaba2321
18-10-2013, 11:56
افتضاح داغوان :n27:-چه سرویسی؟
خوبه ولی گرونه
کلا بی خیال مبین نت بشی بهتره:n02:
شاتل بودم بخاطر اینکه دانلود شبانه رو محدود میکنه میخوام برم روی یه سرویس دیگه.
چرا بی خیال بشم؟

ham33d
18-10-2013, 12:18
چرا بی خیال بشم؟پینگ بالا
قیمتا بالا
سرعت دانلود پوکیده
قطعی
پیشنهاد من پارس انلاین-مخابرات:n01:

faramobile
18-10-2013, 12:22
چرا بی خیال بشم؟

شما برای دانلود مخابرات بگیری بهتره ، هم نامحدود هست هم اینکه سرعتش همونی هست که بهت میگه دیگه هم لازم نیست شبانه دانلود کنی هر وقت دلت خواست میزنی دانلود

vahid93
18-10-2013, 12:47
دوستان این سرویس p1101 یکسالش رو داره 300تومن میده با مودم رایگان.سرعت 128 و 30گیگ ترافیک.حالا اگه یکسال دیگه بخوایم تمدید کنیم باز باید 300 تومن به این سرویس پول بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MILIN3M
18-10-2013, 12:52
والا من مخابرات گرفتم 1مگ.. نامحدود ماهی 43 تومن.... سرعت دانلود روزو شب فرق نداره همشم درورو بره 250 .. قطعی هم نداشت... بهتر از این شرکتهای دزده

salar79
18-10-2013, 12:56
پینگ بالا
قیمتا بالا
سرعت دانلود پوکیده
قطعی
پیشنهاد من پارس انلاین-مخابرات:n01:

شاید جاش درست نباشه

ولی دقیقا پینگ به جز بازی آنلاین روی چی تاثیر میزاره؟؟؟؟

arash59b
18-10-2013, 13:52
دوستان این سرویس p1101 یکسالش رو داره 300تومن میده با مودم رایگان.سرعت 128 و 30گیگ ترافیک.حالا اگه یکسال دیگه بخوایم تمدید کنیم باز باید 300 تومن به این سرویس پول بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این سرویس فقط با مودم هست و برای بار دیگه ای نمی تونید انتخابش کنید

دفعه بعد از طرح های دیگه 128 انتخاب می کنید

arash59b
18-10-2013, 14:01
شاید جاش درست نباشه

سرعت باز شدن پیج

salar79
18-10-2013, 14:34
سرعت باز شدن پیج

این مربوط به دانلود نمیشه؟؟؟؟؟

فقط برای همینه؟؟؟؟

هیچ تاثیر دیگه ای نداره؟؟؟؟

واحدش مخفف چیه؟؟؟

حسب اندازه گیریش چیه؟؟؟

ninipc
18-10-2013, 14:52
شاید جاش درست نباشه

اهل بازی آنلاین نیستم، ولی به تجربه دیدم که هر وقت پینگ پائین اومده هم میزان پکت‌های گم شده کمتر می‌شه و در نتیجه کیفیت سیگنال بهتره و هم سرعت. مواقعی که پینگ پائین هست، مگه با برنامه‌های مدیریت دانلود بتونم به سرعت اسمی نزدیک بشم، وگرنه دانلود هر فایل رو حتی با سرعت کمتر از ۱۲۸ انجام می‌دم.

salar79
18-10-2013, 15:01
اهل بازی آنلاین نیستم، ولی به تجربه دیدم که هر وقت پینگ پائین اومده هم میزان پکت‌های گم شده کمتر می‌شه و در نتیجه کیفیت سیگنال بهتره و هم سرعت. مواقعی که پینگ پائین هست، مگه با برنامه‌های مدیریت دانلود بتونم به سرعت اسمی نزدیک بشم، وگرنه دانلود هر فایل رو حتی با سرعت کمتر از ۱۲۸ انجام می‌دم.

یعنی هر چی پینگ پایین تر باشه به سرعت واقعی نزدیک تر میشویم؟؟؟؟

اون موقع پس توی اسپید تست باید پینگ روی دانلود و آپلود تاثیر بزاره در صورتی که 300 باشه یا 100 بازم نهایت تغییر دانلود و آپلود 0.1 ه

؟؟؟؟؟:n27:

alimail3248
18-10-2013, 15:36

اون موقع پس توی اسپید تست باید پینگ روی دانلود و آپلود تاثیر بزاره در صورتی که 300 باشه یا 100 بازم نهایت تغییر دانلود و آپلود 0.1 ه

ببین دوست عزیز شما وقتی ادرس رو میزنی تا زمانی که با اون سایت ارتباط برقرار کنه و نام اون سایت بالای مرورگر نمایان بشه به پینگ بستگی داره که هر چقدر کمتر باشه سریعتر این عمل انجام میشه و بعد از برقراری ارتباط لود شدن سایت بستگی به سرعت دانلود شما داره .این دو رو با هم اشتباه نگیرید و فکر نمیکنم پینگ تاثیری روی دانلود یا اپلود بزاره .سرعت واقعی هم یعنی وقتی که پینگ از سرور مورد نظر صفر باشه که توی ایران غیر ممکن هست.

arash59b
18-10-2013, 15:40
این مربوط به دانلود نمیشه؟؟؟؟؟

فقط برای همینه؟؟؟؟

هیچ تاثیر دیگه ای نداره؟؟؟؟

واحدش مخفف چیه؟؟؟

حسب اندازه گیریش چیه؟؟؟

توی سرعت دانلود و اپلود هیچ تاثیری نداره کلا مدت زمانی است که طول میکشه یه بسته اصلاعات از نقطه مبدا به مقصد بره و برگرده و واحدش برحسب میلی ثانیه است

هرچی زمان بیشتر بشه نشون دهنده طولانی شدن مسیر و گذشتنش از سویچ ها و روترهای مختلف هست البته به کیفیت این تجهیزات هم بستگی داره. یک از علل بالا رفتن پینگ در ایران بخاطر گذشتن همه اطلاعات از سیستم فیلترینگ است

که یه مسیر اضافی محسوب میشه.

بیشترین کاربردش هم برای اهل فن کسب اطلاع از درست کار کردن تجهیزات و تشخیص خطاهای موجود در شبکه هست.

EmpireWorld
18-10-2013, 15:47
مثل الانه من که میخوام یه تشکر بزنم رو پست ها دهنمو صاف کرده
پینگم اینقدر رفته بالا که سایت هایی که رو سرور ایران هستن رو هم نمیتونه درست باز کنه
پینگم با سرور اصفهان که خودمم همینجام 80 بود
در صورتی که باید 20 30 یا دیگه نهایت 40 باشه

salar79
18-10-2013, 16:02
توی سرعت دانلود و اپلود هیچ تاثیری نداره کلا مدت زمانی است که طول میکشه یه بسته اصلاعات از نقطه مبدا به مقصد بره و برگرده و واحدش برحسب میلی ثانیه است

هرچی زمان بیشتر بشه نشون دهنده طولانی شدن مسیر و گذشتنش از سویچ ها و روترهای مختلف هست البته به کیفیت این تجهیزات هم بستگی داره. یک از علل بالا رفتن پینگ در ایران بخاطر گذشتن همه اطلاعات از سیستم فیلترینگ است

که یه مسیر اضافی محسوب میشه.

بیشترین کاربردش هم برای اهل فن کسب اطلاع از درست کار کردن تجهیزات و تشخیص خطاهای موجود در شبکه هست.

یعنی روی سرعت قند شکن تاثیر میزاره؟؟؟

امیر انصاری
18-10-2013, 16:14
مثل الانه من که میخوام یه تشکر بزنم رو پست ها دهنمو صاف کرده
پینگم اینقدر رفته بالا که سایت هایی که رو سرور ایران هستن رو هم نمیتونه درست باز کنه
پینگم با سرور اصفهان که خودمم همینجام 80 بود
در صورتی که باید 20 30 یا دیگه نهایت 40 باشه

این پینگ 20 تا 40 که شما میفرمایین مال ای دی اس اله، وایمکس ذاتاً پینگش بالاس، چه مبین نت چه هر شرکت دیگه. من طی این همه مدت که کاربر وایمکسم بهترین پینگ داخل کشورم بین 45 تا 70 بوده. در حالی که این پینگ برای ای دی اس ال پینگ خوبی محسوب نمیشه.

Mo5tafa
18-10-2013, 16:14
امروز ADSL مخابرات گرفتم، از سرعت 1 مگابایت مبین نت به 256 مخابرات انگار از دبی رفتی پیشاور پاکستان :D افتضاحه ولی حداقل اش همش دست و دلم برای دانلود 4 تا فایل نمیلرزه، مبین نت خیلی گرون شده

EmpireWorld
18-10-2013, 16:18
این پینگ 20 تا 40 که شما میفرمایین مال ای دی اس اله، وایمکس ذاتاً پینگش بالاس، چه مبین نت چه هر شرکت دیگه. من طی این همه مدت که کاربر وایمکسم بهترین پینگ داخل کشورم بین 45 تا 70 بوده. در حالی که این پینگ برای ای دی اس ال پینگ خوبی محسوب نمیشه.

خب درسته که پینگش بالاست
ولی دیگه نه اینقدر تفاوت
من با سرور اصفهان گرفتم 80 بود
سرور شهر های دیگه مطمئنا پینگشون روی 100 و ایناست
در ضمن
پینگ ADSL هم همچین پایین نیس که شما میگی
پینگ ISP های خصوصی همگی رو همین حدود مبین نته
تنها شرکتی که پینگش از همه پایین تره خود مخابراته که اونم دیگه اصولا باید همینطور باشه

امیر انصاری
18-10-2013, 16:25
در ضمن
پینگ ADSL هم همچین پایین نیس که شما میگی
پینگ ISP های خصوصی همگی رو همین حدود مبین نته
تنها شرکتی که پینگش از همه پایین تره خود مخابراته که اونم دیگه اصولا باید همینطور باشه
من نگفتم شرکت های خصوصی حتماً پینگ زیر 40 دارن، منظورم اینه که ای دی اس ال امکانش رو داره، حالا اگر نیست کوتاهی شرکت هاست، اما وایمکس امکانشو نداره، پینگش از یه حدی پایین تر نمیاد.

امروز ADSL مخابرات گرفتم، از سرعت 1 مگابایت مبین نت به 256 مخابرات انگار از دبی رفتی پیشاور پاکستان :D افتضاحه ولی حداقل اش همش دست و دلم برای دانلود 4 تا فایل نمیلرزه، مبین نت خیلی گرون شده

منم تا همین چند وقت پیش زیاد به مخابرات خوشبین نبودم، اما اخیراً 1 مگ نامحدود یکی دو تا از دوستان رو تست کردم، اگر نگم عالی بود، حداقل بد هم نبود. با توجه به قیمتش مناسبه.

mojtaba2321
18-10-2013, 16:29
شما برای دانلود مخابرات بگیری بهتره ، هم نامحدود هست هم اینکه سرعتش همونی هست که بهت میگه دیگه هم لازم نیست شبانه دانلود کنی هر وقت دلت خواست میزنی دانلود

مخابرات دیگه مشترک جدید نمیگیره.

امیر انصاری
18-10-2013, 16:37
شما بر چه اساس این حرفو میزنی؟ چون فروش پهنای باند به مخابرات موقتاً قطع شده؟

salar79
18-10-2013, 19:47

نع خیر

چون که به غلط کردن افتاده

سهامشم افت کرده

حتی اخبار هم اعلام کرد

الان توی شهر ما همون اولشم سخت میشد گرفت

الآن اصلا نمی دن

ninipc
18-10-2013, 20:05

منظورم رو شاید دقیق نگفتم. وقتی می‌گم دانلود فایل یا آپلود اون، منظورم با استفاده از روش استاندارد دانلود مثلاً با کمک IE هست که برای هر فایل فقط از یک کانکشن استفاده می‌کنه. اینجوری هر کانکشن من شاید بین ۱۲۸ تا ۲۵۶ کیلوبیت بیشتر سرعت نمی‌ده.
اما زمان استفاده از برنامه‌های مدیریت دانلود مثل IDM این تعداد کانکشن رو می‌تونم تا ۱۶ بالا ببرم و درنتیجه می‌شه سرعت رو تا حدی به سرعت اصلی نزدیک کنم. البته متاسفانه هنوز راهی ندیدم که بشه از این روش برای آپلود هم استفاده کرد.

حالا مشکل اینجاست که به تجربه دیدم وقتی پینگ بالا هست ﴿مثلاً بالاتر از ۵۰۰-۶۰۰ یا حتی بیشتر﴾ هم Packets Loss زیادی دارم و هم سرعت هر کانکشنم کمتر می‌شه. اگه مثل قدیمها که البته الان خیلی وقته ندیدم،‌ پینگ به زیر ۱۰۰ و حتی حدود ۵۰-۶۰ برسه که وضعیت اینترنت بهتر هم می‌شه. برای همین هم توی دانلودهای داخلی چون پینگ بهتری دارم، سریعتر از سرورهای خارجی دانلود می‌کنم.
البته باز شاید تعجب کنید که دلیل و مدرک علمی این حرفم کجاست که من هم می‌گم دلیلم تجربه ۳ سال استفاده از وایمکس مبین‌نت در بدترین شرایط هست که ارتباط سیگنال من خیلی وقتها ببین مرگ و زندگی یا همون قطع و وصل اینترنت قرار داشته. اینکه حالا چطور اینطور می‌شه رو نمی‌دونم و نمی‌تونم شرح علمی بدم.

ninipc
18-10-2013, 20:10
ببین دوست عزیز شما وقتی ادرس رو میزنی تا زمانی که با اون سایت ارتباط برقرار کنه و نام اون سایت بالای مرورگر نمایان بشه به پینگ بستگی داره که هر چقدر کمتر باشه سریعتر این عمل انجام میشه و بعد از برقراری ارتباط لود شدن سایت بستگی به سرعت دانلود شما داره .این دو رو با هم اشتباه نگیرید و فکر نمیکنم پینگ تاثیری روی دانلود یا اپلود بزاره .سرعت واقعی هم یعنی وقتی که پینگ از سرور مورد نظر صفر باشه که توی ایران غیر ممکن هست.

فکر کنم این صحبت تائید صحبت من باشه. اگه با مثال بگم مثل این می‌مونه که پینگ خوب مشابه یه مهموندار خوب و خوش‌اخلاق هست و برعکس پینگ بد مشابه یه مهموندار بد‌اخلاق و خسیس. اگه دیدین که موقع ورود به جایی اون مهموندار خوش‌اخلاق و خوش‌برخورد هست که می‌شه انتظار داشت پذیرایی ﴿یا همون سرعت دانلود﴾ هم خوب و منطقی هست و برعکس.

Viren
18-10-2013, 21:24
برین نت:n19: کلا مثل اینکه جمعه ها تعطیله. هر0 1 دقیقه قطع و وصل میشه حسابی اعصابمو نموده

ninipc
19-10-2013, 23:37
برین نت:n19: کلا مثل اینکه جمعه ها تعطیله. هر0 1 دقیقه قطع و وصل میشه حسابی اعصابمو نموده

مثل اینکه از دیروز اینجا تعطیل شده و به نظر کسی مشکلی نداره و همه چیز خوب و روبراه هست.

starpars
20-10-2013, 16:11
بچه ها کیا 1 مگ دارن؟
نوع طرح و سرعت دانلود تونو ممنون میشم بگین

faramobile
20-10-2013, 16:14
مخابرات دیگه مشترک جدید نمیگیره.

این که شهر شما که حتی نگفتید کجاست حالا به هر دلیلی مخابرات اینترنت نمیده دلیل نمیشه بیاین اینجا تعمیم بدین به کل مخابرات که دیگه مشترک نمیگیره ، همین امروز چندین شهر رو پرسیدم براحتی مخابرات مشترک میگیره تهران هم که خودم هستم پرسیدم خیلی راحت اشتراک میدن !!

اخبار کدوم خبرش درست بوده که این باشه ! الان ۱ ماهه میگن مخابرات نباید هزینه تلفن ها رو زیاد کنه و غیر قانونیه ، حالا چی شد ؟ خیلی شیک قیمت ها رو که بالا بردن هیچ کسی هم جرات نمیکنه بهشون چیزی بگه ، حالا هی تو اخبار خودشون رو خفه کنن با خبراشون که مخابرات غیر قانونی عمل کرده ...

arash59b
20-10-2013, 16:27
بچه ها کیا 1 مگ دارن؟
نوع طرح و سرعت دانلود تونو ممنون میشم بگین

وقتت رو با این سوال ها تلف نکن چون سرعت بین دوتا واحد بغل هم فرق می کنه چبه برسته به دوتا شهر :n06:

بجز طرح های ویژه همه سرعت ها به اندازه اسمی شون بسته شده اند. تو روز هم که معمولا همه سرعت اسمی طرح شون رو دارن. شب ها هم که خودت بهتر می دونه اوضاع چطوره و به چه عواملی بستگی داره.

فرقی هم بین 1 مگ یک ماه یا 6 ماه یا پرمصرف نیست همه یکین. (برای 2 مگ که اینطوره)

laser1
20-10-2013, 20:39
سلام
بچه ها من قبلا وایمکس ایرانسل داشتم ، الآن وایرلس گرفتم و مودمم رو میفروشم
Model : FMM-130
این مدل بهترین آنتن دهی رو داره ، ولی وای فایش از مدل دیگه که از رده خارج شده ضعیف تره - آداپتور هم داره
صفر این مدل با هزینه نصب و مالیات و امثال اینها حدود 230 میشه - مال من فک کنم 8 تومن هم داخل حساب داره - میفروشم 150 ( یکی از دوستام همین مدل رو همین قیمت فروخته) - پارسال شهریور ماه خریدمش
اگر تو اصفهان باشید حضوری میتونم بدم
بامن اینگونه در ارتباط باشید :
ghaf.amin@yahoo.com

arash59b
20-10-2013, 21:32
ip جدید گسترش ارتباطات

31.184

دیشب با ای پی 91 که سرعت خوب بود

ali_z051
20-10-2013, 21:58
ریدن به این مبینت
همین صفحه فرم رو بزور باز می‌کنه
گرون و بی‌ کیفیت
حرومشون بشه
،، آقا کسی‌ بخواد اشتراکش رو ببنده مودم رو تحویل میگیرن خودشون ؟

ninipc
20-10-2013, 22:56
ریدن به این مبینت
همین صفحه فرم رو بزور باز می‌کنه
گرون و بی‌ کیفیت
حرومشون بشه
،، آقا کسی‌ بخواد اشتراکش رو ببنده مودم رو تحویل میگیرن خودشون ؟

بستگی داره به اینکه طرح رو کی گرفتین و چقدر ازش باقی مونده. من که توی این سه سال بعد از بارها شکایت و اومدن کارشناس به محل، دوبار بهم گفتن که بیا پولت رو پس بگیر و برو. البته چون وضعیت مخابرات محل دست کمی از مبین‌نت یا ایرانسل نداره ناچاراً موندم. اما فکر کنم بعد از شکایت باقیمونده پول رو بهتون می‌دن. اما فکر کنم مودم رو ازتون نگیرن، چون به من که در این مورد چیزی نگفتن. برام جالب هست که ببینم آیا کسی تابحال اینکار رو تا ته انجام داده وپولش رو گرفته یا نه؟!؟

البته این رو بگم که مشکل ذاتی و عمومی مبین‌نت گرونی اون هست. وگرنه در مورد سرعت همه چیز به کیفیت و قدرت سیگنال شما و البته ترافیک محل‌تون برمی‌گرده. برای همین توی همین تاپیک داریم کسانی که با مبین‌نت اصلاً مشکل دارن و ماچش هم می‌کنن می‌ذارن بالای سرشون. از نوع صحبت شما مشخصه که هم مشکل سیگنال دارین و هم احتمالاً ترافیک. می‌شه مشخصات RSSI و هر دو CINR رو بگید که ببینم شما در چه وضعیتی هستین. RSSI من که اکثر مواقع بالای منفی ۷۰ هست و تابحال به منفی ۶۵ یا پائین‌تر که مورد ادعای پشتیبانی شرکت هست،‌ نرسیدم.

ham33d
20-10-2013, 23:02
سلام
بچه ها من قبلا وایمکس ایرانسل داشتم ، الآن وایرلس گرفتم و مودمم رو میفروشم
Model : FMM-130
این مدل بهترین آنتن دهی رو داره ، ولی وای فایش از مدل دیگه که از رده خارج شده ضعیف تره - آداپتور هم داره
صفر این مدل با هزینه نصب و مالیات و امثال اینها حدود 230 میشه - مال من فک کنم 8 تومن هم داخل حساب داره - میفروشم 150 ( یکی از دوستام همین مدل رو همین قیمت فروخته) - پارسال شهریور ماه خریدمش
اگر تو اصفهان باشید حضوری میتونم بدم
بامن اینگونه در ارتباط باشید :
ghaf.amin@yahoo.com
100 خریدار هستم -خودم مودم مبین نت خریدم 100- بیشتر از این کسی ازت نمیخره یا شانست یه ادم بسکوت به طورت بخوره:n02:

ali_z051
21-10-2013, 00:17
بستگی داره به اینکه طرح رو کی گرفتین و چقدر ازش باقی مونده. من که توی این سه سال بعد از بارها شکایت و اومدن کارشناس به محل، دوبار بهم گفتن که بیا پولت رو پس بگیر و برو. البته چون وضعیت مخابرات محل دست کمی از مبین‌نت یا ایرانسل نداره ناچاراً موندم. اما فکر کنم بعد از شکایت باقیمونده پول رو بهتون می‌دن. اما فکر کنم مودم رو ازتون نگیرن، چون به من که در این مورد چیزی نگفتن. برام جالب هست که ببینم آیا کسی تابحال اینکار رو تا ته انجام داده وپولش رو گرفته یا نه؟!؟

البته این رو بگم که مشکل ذاتی و عمومی مبین‌نت گرونی اون هست. وگرنه در مورد سرعت همه چیز به کیفیت و قدرت سیگنال شما و البته ترافیک محل‌تون برمی‌گرده. برای همین توی همین تاپیک داریم کسانی که با مبین‌نت اصلاً مشکل دارن و ماچش هم می‌کنن می‌ذارن بالای سرشون. از نوع صحبت شما مشخصه که هم مشکل سیگنال دارین و هم احتمالاً ترافیک. می‌شه مشخصات RSSI و هر دو CINR رو بگید که ببینم شما در چه وضعیتی هستین.
RSSI
من که اکثر مواقع بالای منفی ۷۰ هست و تابحال به منفی ۶۵ یا پائین‌تر که مورد ادعای پشتیبانی شرکت هست،‌ نرسیدم.

سلام دوست عزیز، من مودمم همیشه ثابت هست اصلا جابجاش نمیکنم چون رو بهترین حالت هست

RSSI:
-71.23dBm

CINR:
29.61/25.02(R3/R1)dB

TX power:
5dBm

تقریبا الان ۱ سال و نیم هست از مبینت استفاده می‌کنم روز به روز داره بد تر می‌شه...
طرحشون رو به اسم ضریب اشتراک ۱ به ۴ میفروشن اونم اولا فقط برا ۲ مگ‌ صدق میکرد
بعد اومدن طرح هارو 2 برابر گرون کردن همین ضریب ۱ به ۴ رو از رو ۲مگ‌ هم برداشتن.. یعنی‌ الان اگه کسی‌ ۲ مگ‌ داشته باشه با سرعت ۲۵۶ دانلود می‌کنه قبلان نزدیک به ۴۰۰ دانلود می‌کردم
خلاصه ۲ روز دیگه همین دانلود شبانه هم برمی‌دارن.
الان هم ۵۱۲ دارم با حداقل سرعت دانلود ۶۴ درصورتی که ضریب اشتراک ۱ به ۴ باید حداقل ۱۲۸ باشه.....
درضمن طرح ۲ مگ‌ ۳ گیگ داشته باشی‌ زودتر از ۵۱۲، ۳گیگ تموم می‌شه ظاهراً!
نه اینکه واسه سرعت زیاد..نه ، انگاری کلاه بردار هم هستن
والا من بیشترین طرحم ۲ مگ‌ بود تو این 1 سال ، الان با ۵۱۲ روزانه هم دانلود می‌کنم، اگه ۲مگ‌ بود خیلی‌ زود تموم میشد !!
ولی‌ کسی‌ باورش نمی‌شه این قضیه‌رو...
الان هم که کلا داغونه خدارو شکر

ninipc
21-10-2013, 00:33
سلام دوست عزیز، من مودمم همیشه ثابت هست اصلا جابجاش نمیکنم چون رو بهترین حالت هست

RSSI:

-71.23dBm

CINR:

29.61/25.02(R3/R1)dB

TX power:

5dBm

تقریبا الان ۱ سال و نیم هست از مبینت استفاده می‌کنم روز به روز داره بد تر می‌شه...
طرحشون رو به اسم ضریب اشتراک ۱ به ۴ میفروشن اونم اولا فقط برا ۲ مگ‌ صدق میکرد
بعد اومدن طرح هارو 2 برابر گرون کردن همین ضریب ۱ به ۴ رو از رو ۲مگ‌ هم برداشتن.. یعنی‌ الان اگه کسی‌ ۲ مگ‌ داشته باشه با سرعت ۲۵۶ دانلود می‌کنه قبلان نزدیک به ۴۰۰ دانلود می‌کردم
خلاصه ۲ روز دیگه همین دانلود شبانه هم برمی‌دارن.
الان هم ۵۱۲ دارم با حداقل سرعت دانلود ۶۴ درصورتی که ضریب اشتراک ۱ به ۴ باید حداقل ۱۲۸ باشه.....
درضمن طرح ۲ مگ‌ ۳ گیگ داشته باشی‌ زودتر از ۵۱۲، ۳گیگ تموم می‌شه ظاهراً!
نه اینکه واسه سرعت زیاد..نه ، انگاری کلاه بردار هم هستن
والا من بیشترین طرحم ۲ مگ‌ بود تو این 1 سال ، الان با ۵۱۲ روزانه هم دانلود می‌کنم، اگه ۲مگ‌ بود خیلی‌ زود تموم میشد !!
ولی‌ کسی‌ باورش نمی‌شه این قضیه‌رو...
الان هم که کلا داغونه خدارو شکر

پس شما همچین هم وضعتون بد نیست و من تازه در بهترین شرایط شبیه وضع بد شما هستم و شما شاید وضعیت من رو باور نکنید. اینجا قبلاً هم چند بار گفتم که آپلود خیلی بدی دارم و هیچ وقت هم پشتیبانی یا کارشناسهای اعزامی نتونستن (یا نخواستن) مشکل رو پیدا کنن. در مورد سرعت هم مقدار زیادی سوای ویژه بودن طرح، به ترافیک محل هم برمی‌گرده. منطقه من چون ADSL مشکل داره، مشتریهای وایمکس بخصوص مبین‌نت هم زیاده. البته بگم یه روزهایی که دیگه هرگز ندیدیم کیفیت به بالای ۹۵ درصد رسیده بود که اون روزها حتی شب هم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوبیت دانلود می‌كردم، درصورتی که استاندارد سرعت من طبق طرحم ۱۲۰ تا ۱۴۰ هست. یعنی سرعت سوای ترافیک به کیفیت بسیار عالی سیگنال هم ربط داره. کسانی که اینجا سرعتهای سوپرعالی از مبین‌نت دارن، دیدم که می‌گن سیگنالهای خیلی عالی هم دارن.

بماند به نظر سرعتهای آنچنانی چیزی هست که دست مردم عادی نمی‌رسه. توی همین فوروم لای صحبتهای یه تاپیک دیگه خوندم که کسی توی خونه‌اش ۶مگابیت با حداقل دانلود ۷۰۰ کیلوبایت داره. دیدم آسیاتک سرعت ۴مگابیتش رو میلیونی می‌فروشه و موندم این ۶مگابیت چطور هست؟ یعنی به نظر گروونفرشی کار همه‌شون هست و فقط مختص مبین‌نت نیست.

امیر انصاری
21-10-2013, 02:52

دوست عزیز، شما سرعتت 512 کیلوبیته و همونطور که شما گفتی باید حداقل سرعتت 128 باشه، اما 128 کیلوبیت، نه کیلوبایت که تو دانلود منیجر نشون داده میشه! برای تبدیل کیلوبیت به کیلوبایت هم باید کیلوبیت رو تقسیم بر 8 کنی (که این 8 هم هیچ ربطی به ضریب اشتراک و این حرفا نداره). پس حداقل سرعت شما به کیلوبایت باید 16 و سرعت استاندارتون هم باید 64 باشه. اگر کمتر از 16 نباشه شما حق شکایت نداری، بیشتر از 64 هم باشه دیگه سیاست شرکته که بیشتر باشه.

Mo5tafa
21-10-2013, 13:28
منم تا همین چند وقت پیش زیاد به مخابرات خوشبین نبودم، اما اخیراً 1 مگ نامحدود یکی دو تا از دوستان رو تست کردم، اگر نگم عالی بود، حداقل بد هم نبود. با توجه به قیمتش مناسبه.
همشون سر و ته یه کرباس اند، ببین پینگ مخابرات لعنتی رو (سرعت 256):
جونم بالا اومد تا این پست رو بدم!

saeeddeeas
21-10-2013, 14:03
ip جدید گسترش ارتباطات

31.184

دیشب با ای پی 91 که سرعت خوب بود

جدیدا هی سری ایپی جدید اضافه شده
این ایپی خیلی خوبه
91.133.167.51 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arash59b
21-10-2013, 14:40
این ایپی خیلی خوبه
91.133.167.51 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این که چندماهی هست هستش.:n01:

واسه من که معمولیه.
----------------------------------------------------------------------

برای اولین بار این ماه رو 512 گرفتم، براستی که پایدار ترین سرعت مبین نت هست. شب ها فیکس حجم اسمی شبانه رو میده. ولی با این حال اصلا بصرفه نیست.

سرعتش هم برای وبگردی عالیه کلی پیج باز می کنی فقط چند مگ کم می کنه. :n09:

امیر انصاری
21-10-2013, 15:47

واسه من که معمولیه.

برای اولین بار این ماه رو 512 گرفتم، براستی که پایدار ترین سرعت مبین نت هست. شب ها فیکس حجم اسمی شبانه رو میده. ولی با این حال اصلا بصرفه نیست.

آرش جان اتفاقن من هم امروز بعد حدود 1 سال 512 گرفتم (نامحدود اداری)، ولی بر عکس تو اصلن راضی نیستم. سرعت دانلود 60 تا 70 قابل تحمل نیست. آپلودشم که خسیسا روی 100 تا 120 بستن. خیلی کنده. ولی پایداری رو درست میگی. تست سرعت با سرور داخل و خارجی فرقی نداره، هر دو 512 رو میده. ولی به هر حال وقتی مدت ها سرعتت بالای 1 مگ بوده باشه، تحمل 512 واقعاً عذابه.

alimail3248
21-10-2013, 16:25

واسه من که معمولیه.

512 نه تنها در مبین نت بلکه در تمامی سرویس دهنده ها همیشه پایدارترین بوده و هست و 2 مگ هم تقریبا در 50 درصد isp ها پر نوسان ترین تعرفه هست.

saeeddeeas
21-10-2013, 16:32

واسه من که معمولیه.

این اره چتد وقتیه هست
اما منظورم چند تا جدید بود الان یادم نیست
اسم های جالبی داشتن هدیه گل.گل هدیه..نمیدونم همچین چیزی:n02:

arash59b
21-10-2013, 16:48
سرعت دانلود 60 تا 70 قابل تحمل نیست. آپلودشم که خسیسا روی 100 تا 120 بستن. خیلی کنده.

منم برای همین گفتم بصرفه نیست. هزینه برقی که سیستم مصرف میکنه و وقت ادم باعث میشه در کل گرون تر از 2 مگ در بیاد

ninipc
21-10-2013, 18:35
آرش جان اتفاقن من هم امروز بعد حدود 1 سال 512 گرفتم (نامحدود اداری)، ولی بر عکس تو اصلن راضی نیستم. سرعت دانلود 60 تا 70 قابل تحمل نیست. آپلودشم که خسیسا روی 100 تا 120 بستن. خیلی کنده. ولی پایداری رو درست میگی. تست سرعت با سرور داخل و خارجی فرقی نداره، هر دو 512 رو میده. ولی به هر حال وقتی مدت ها سرعتت بالای 1 مگ بوده باشه، تحمل 512 واقعاً عذابه.

اینی که گفتین درست بوده یا برعکس نوشتین؟ چون قاعدتاً بایستی برعکس باشه.
ولی اگه برعکسش درست بوده که واقعاً برای کسی مثل من که به خیال خودش یک مگ داره،‌ مصیبت هست. چون اولاً دانلود شما هم مثل من حدود ۱۲۰ هست. بعد آپلودتون در مقایسه با من که نهایت حدود دایال‌آپ هست، واقعاً سروره. یعنی اگه همه ۵۱۲ها مثل شما باشن که کسانی من مثل من الکی پول بابت یک مگ می‌دیم.

ninipc
21-10-2013, 18:38
منم برای همین گفتم بصرفه نیست. هزینه برقی که سیستم مصرف میکنه و وقت ادم باعث میشه در کل گرون تر از 2 مگ در بیاد

واقعاً حرف منطقی هست و بعضی‌ها هزینه برق و بدتر از اون استهلاک کامپیوتر گرون‌قیمت رو حساب نمی‌کنن که باید شبانه‌روز روشن بمونه که بشه کاری کرد. یه نکته بدش برای کسانی مثل من که کامپیوتر بالای سرشون هست، صدای اون زمان شب و خواب هست که هر چقدر هم سرعت فن رو به حداقل برسونم، باز مزاحم هست.

ninipc
21-10-2013, 18:51
این ایپی خیلی خوبه

راستش ظاهراً اینجور اضافه شدنها دلیل بر گسترش و بیشتر شدن دامنه فعالیت مبین‌نت هست. منتهی از اون ور هم این نکته جنبی رو همراه داره که نکنه چاه رو نکنده، منار رو دزدین و این گسترش یعنی کم‌فروشی و ضعیفتر شدن خدمات. طبق اطلاعات سایتی که دادین این IP جدید یعنی امکان بودن حدود ۱۶ هزار نفر مشترک بیشتر در کنار باقی مشترکین که اگه پهنای باند برای همشون کافی نباشه،‌ تبدیل می‌شه به سرعت کمتر برای همه یا حداقل یه عده زیادی.

ولی حالا که حرف سرعت و کیفیت و تفاوت احتمالی شد، اینجا کسی از وضعیت اینترنت VIP مبین‌نت داره که از نظر قیمت چطوری هست و توی سرعت و کیفیتش چقدر با باقی فرق داره؟

arash59b
21-10-2013, 19:12
ولی حالا که حرف سرعت و کیفیت و تفاوت احتمالی شد، اینجا کسی از وضعیت اینترنت VIP مبین‌نت داره که از نظر قیمت چطوری هست و توی سرعت و کیفیتش چقدر با باقی فرق داره؟

VIP مبین نت که یه چیز مسخرس. واسه اونایی خوبه که از کامپیوتر فقط روشن کردن و خاموش کردنش رو بلدن

اگه منظورت پهنای باند اختصاصی هست که قیمتش رو تو سایت زده و برای 1 مگ 500 تومن ناقابل شروع میشه و تا هرچقدر هم که بخوای می تونی پهنای باند بگیری. انترنت هم واستون ددیکیت حساب میشه. مخصوص شرکت ها و سازمان هاست

اگه چند نفر باهم شریک بشن بگیرن خوبه بشرطی که همشون خوره دانلود نباشن

ninipc
21-10-2013, 19:28
VIP مبین نت که یه چیز مسخرس. واسه اونایی خوبه که از کامپیوتر فقط روشن کردن و خاموش کردنش رو بلدن

اگه منظورت پهنای باند اختصاصی هست که قیمتش رو تو سایت زده و برای 1 مگ 500 تومن ناقابل شروع میشه و تا هرچقدر هم که بخوای می تونی پهنای باند بگیری. انترنت هم واستون ددیکیت حساب میشه. مخصوص شرکت ها و سازمان هاست

اگه چند نفر باهم شریک بشن بگیرن خوبه بشرطی که همشون خوره دانلود نباشن

راستش از نوع تعریفی که توی سایت مبین‌نت شده و هندونه‌هایی که زیربغل اینجور مشتریان می‌ده، فکر می‌کردم باید خیلی چیز خوبی باشه. با این چیزی که شما گفتین بدرد نمی‌خوره و اینترنت اختصاصی هم مال کسانی هست که پول زیادی برای خرج کردن دارن و بدرد کسانی مثل من نمی‌خوره.

امیر انصاری
21-10-2013, 19:54
اینی که گفتین درست بوده یا برعکس نوشتین؟ چون قاعدتاً بایستی برعکس باشه.
ولی اگه برعکسش درست بوده که واقعاً برای کسی مثل من که به خیال خودش یک مگ داره،‌ مصیبت هست. چون اولاً دانلود شما هم مثل من حدود ۱۲۰ هست. بعد آپلودتون در مقایسه با من که نهایت حدود دایال‌آپ هست، واقعاً سروره. یعنی اگه همه ۵۱۲ها مثل شما باشن که کسانی من مثل من الکی پول بابت یک مگ می‌دیم.

دوست عزیز من ناقص نوشتم. 60 تا 70 که سرعت دانلودمه بر حسب کیلوبایته (حدوداً معادل 512 کیلوبیت)، 100 تا 120 هم که سرعت آپلودمه بر حسب کیلوبیت منظورم بوده (که میشه حدود 16 کیلوبایت). عذر میخوام که باعث سؤ تفاهم شدم.

alimail3248
21-10-2013, 20:19
راستش از نوع تعریفی که توی سایت مبین‌نت شده و هندونه‌هایی که زیربغل اینجور مشتریان می‌ده، فکر می‌کردم باید خیلی چیز خوبی باشه. با این چیزی که شما گفتین بدرد نمی‌خوره و اینترنت اختصاصی هم مال کسانی هست که پول زیادی برای خرج کردن دارن و بدرد کسانی مثل من نمی‌خوره.

من روی چند تا از عابربانک های سیار دیدم تقریبا خوب عمل میکرد یعنی سرعت عمل عابر بانک در برقراری ارتباط با سرور مثل بقیه خودپردازها بود از لحاظ زمانی ..

ninipc
21-10-2013, 20:36
من روی چند تا از عابربانک های سیار دیدم تقریبا خوب عمل میکرد یعنی سرعت عمل عابر بانک در برقراری ارتباط با سرور مثل بقیه خودپردازها بود از لحاظ زمانی ..

راستش متوجه منظورتون نشدم. یعنی عابربانک منظور همون POS سیار هست؟ اگه باشه که ارتباطش با صحبت اینترنت اختصاصی گروون قیمت رو متوجه نشدم. یعنی اونها هم از طریق وایمکس به شبکه وصل می‌شن؟ من فکر می‌کردم با تکنولوژی سیم‌کارت موبایل کار می‌کنن.

alimail3248
21-10-2013, 20:45
راستش متوجه منظورتون نشدم. یعنی عابربانک منظور همون POS سیار هست؟ اگه باشه که ارتباطش با صحبت اینترنت اختصاصی گروون قیمت رو متوجه نشدم. یعنی اونها هم از طریق وایمکس به شبکه وصل می‌شن؟ من فکر می‌کردم با تکنولوژی سیم‌کارت موبایل کار می‌کنن.

pos که دستگاه کارت خوان فروشگاهها هست .عابربانک یا atm همونی هست که به شما پول میده .
ببینید عابر بانک هایی که در خیابان به صورت سیار هستند معمولا با دیش وصل هستند .جدیدا بعضی هاشون از طریق مودم outdoor وایمکس به اینترنت یا اینترانت بر بستر vpn وصل هستند و با سرور مرکزی ارتباط برقرار میکنن .بعضی ایرانسل و بعضی مبین نت هستند .قائدتا باید پهنای باند اختصاصی باشند چون هیچ وقت از تعرفه های اشتراکی برای سازمان ها و ...استفاده نمیکنن.من چند یاری از این عابربانک ها استفاده کردم و تقریبا سرعت عملشون با اونایی که دیش دارن تفاوتی نداشت .

mishkaa
21-10-2013, 23:45
سلام دوستان
من برای اولین بار میخوام وایمکس بگیرم
لطفا من را راهنمایی کنین که مبین نت بهتره یا ایرانسل ؟

ممنون

ninipc
22-10-2013, 00:11
pos که دستگاه کارت خوان فروشگاهها هست .عابربانک یا atm همونی هست که به شما پول میده .
ببینید عابر بانک هایی که در خیابان به صورت سیار هستند معمولا با دیش وصل هستند .جدیدا بعضی هاشون از طریق مودم outdoor وایمکس به اینترنت یا اینترانت بر بستر vpn وصل هستند و با سرور مرکزی ارتباط برقرار میکنن .بعضی ایرانسل و بعضی مبین نت هستند .قائدتا باید پهنای باند اختصاصی باشند چون هیچ وقت از تعرفه های اشتراکی برای سازمان ها و ...استفاده نمیکنن.من چند یاری از این عابربانک ها استفاده کردم و تقریبا سرعت عملشون با اونایی که دیش دارن تفاوتی نداشت .

فکر کنم حدس زدم که منظورتون کدوم مدل ATM هست. اونهایی باید باشه که توی بانک نیست و مثلاً توی یه نمایشگاه یا اداره گذاشتن و چون به شبکه بانکی متصل نیست، اینجوری وصل می‌شن. اما جالب بود که گفتین با وایمکس مبین‌نت وصل می‌شن. این نشون می‌ده که پس اگه بخوان اینترنت خوب بدون نوسان و قطعی بدن، می‌تونن اینکار رو بکنن.

alimail3248
22-10-2013, 00:34
فکر کنم حدس زدم که منظورتون کدوم مدل ATM هست. اونهایی باید باشه که توی بانک نیست و مثلاً توی یه نمایشگاه یا اداره گذاشتن و چون به شبکه بانکی متصل نیست، اینجوری وصل می‌شن. اما جالب بود که گفتین با وایمکس مبین‌نت وصل می‌شن. این نشون می‌ده که پس اگه بخوان اینترنت خوب بدون نوسان و قطعی بدن، می‌تونن اینکار رو بکنن.

بله کلا هر مدلی که بیرون از بانک باشه مثلا اونهایی که توی کانکس هستند و چهار تا خودپرداز داخلش نصبه .البته بیشترشون ایرانسل هستند و یک بار فقط دیدم مودم مبین نت بود اکثرا از ایرانسل میگیرن اما همونی هم که مبین نت بود احساس میکردم دیش هست .کاملا درسته همین اینترنت رو اگر اختصاصی کنند میبینید که پینگ هم پایین تر میاد و اینترنت داغون مبین نت از adsl هم سرعتش بیشتر میشه.

ham33d
22-10-2013, 01:06
سلام دوستان
من برای اولین بار میخوام وایمکس بگیرم
لطفا من را راهنمایی کنین که مبین نت بهتره یا ایرانسل ؟

ممنون
هیچ کدام اگه دسترسی به تلفن داری adsl2بگیر از همه لحاظ بهتره
ولی مبین نت بهتر از ایرانول است:n02:

pcgamer
22-10-2013, 01:43
کمک فوری :(
من تو صفحم تقاضای حجم اضافه دادم و از طریق صفحه بانک ملت پرداخت کردم و اخرشم نوشت پرداخت با موفقیت انجام شد ولی تو صفحه LOGIN میکنم هیچی به حجمم اضافه نشده و از طرفی تو قسمت گزارش پرداخت هم که میرم هیچی ثبت نشده !!! پولمو بالا کشیدن ؟ :n03:

arash59b
22-10-2013, 02:57
کمک فوری :(
من تو صفحم تقاضای حجم اضافه دادم و از طریق صفحه بانک ملت پرداخت کردم و اخرشم نوشت پرداخت با موفقیت انجام شد ولی تو صفحه LOGIN میکنم هیچی به حجمم اضافه نشده و از طرفی تو قسمت گزارش پرداخت هم که میرم هیچی ثبت نشده !!! پولمو بالا کشیدن ؟ :n03:

تو قسمت تراز مالی اضافه میشه

pcgamer
22-10-2013, 03:18
تو قسمت تراز مالی اضافه میشه

ممنون ارش جان .

حدود یک گیگ دیگه از حجم اصلی اکانتم بیشتر نمونده وقتی این یک گیگ هم تموم شه همچنان طرحم مثل قبل عمل میکنه ؟منظورم اینه که شبانم همچنان رایگان میمونه ؟
و اگه حجم اضافه نمیخریدم وقتی اون یک گیگ تموم میشد شب ها از ساعت 2 تا 8 اینترنتم رو داشتم یا کلا قطع میشد ؟

SA3EDLORD
22-10-2013, 04:27
سلام دوستان...... من چند وقتیه دارم تحقیق میکنم که ببینم از مخابرات بیام بیرون وایمکس بگیرم ارزش داره یا نه!

سوال اولم اینه که سرعت طرح های نا محدود چطوره؟ ینی اگه من سرویس یک مگ رو بگیرم (که به گفته ی خود سایت ضریبش 1 به 10 ــه ) همیشه سرعت دانلود من 100 کیلوبایت ثابت خواهد بود؟
------
سوال دومم اینه که سرعت طرح های غیر محدود چطوره؟
-هر گیگ اضافی که بخوای بخری قیمتش چنده؟
- پشتیبانیش چطوره؟
- کلا کیفیت اینترنتتون چطوره!
------
سوال سومم اینه که کلا برای راه اندازی اینترنت وایمکس خانگی چقدر باید هزینه کنم؟
فقط هزینه مودم + طرح هست یا هزینه دیگه ای هم داره؟
+
من تو سایت نگاه کردم دیدم فقط تا 1024 طرح نا محدود داشت.... راه دیگه ای نداره مثلا تا 2 مگ بخوای نا محدود بگیری؟
--------------------------------
به غیر مبین نت و ایرانسل چه شرکت هایی اینترنت وایمکس ارائه میدن که شهرستان ها رو هم پوشش بده؟
پیشاپیش ممنونم دوستان :n12:

pcgamer
22-10-2013, 08:53
سلام دوستان...... من چند وقتیه دارم تحقیق میکنم که ببینم از مخابرات بیام بیرون وایمکس بگیرم ارزش داره یا نه!

سوال اولم اینه که سرعت طرح های نا محدود چطوره؟ ینی اگه من سرویس یک مگ رو بگیرم (که به گفته ی خود سایت ضریبش 1 به 10 ــه ) همیشه سرعت دانلود من 100 کیلوبایت ثابت خواهد بود؟
------
- پشتیبانیش چطوره؟
------
+
من تو سایت نگاه کردم دیدم فقط تا 1024 طرح نا محدود داشت.... راه دیگه ای نداره مثلا تا 2 مگ بخوای نا محدود بگیری؟
به غیر مبین نت و ایرانسل چه شرکت هایی اینترنت وایمکس ارائه میدن که شهرستان ها رو هم پوشش بده؟
سلام
از نظر پشتیبانی وایمکس بهتر مخابراته ولی از نظر هزینه و پینگ اینترنت مخابرات بهتره .وایمکس کلا اینترنت گرونی هست هم از نظر حجم اضافی هم از نظر مودم .
هزینه مودمش 260 تومانه تو خود سایت مبین نت هم برید قیمت و شکل مودم رو میتونید ببنید. و هزینه هر گیگ حجم اینترنتتون بستگی به طرحی که انتخاب میکنید داره یک مگ اشتبا نکنم هر گیگش 10 تومانه اگه اشتبا میکنم دوستان اصلاح کنن .

اگه خواستی بگیری باید طرح های محدود بگیری نامحدوداش کیفیت خوبی نداره و اگه حتما میخوای نامحدود بگیری طرح های نامحدود اداریشو بگیر.

ار نظر پشتیبانی خوب نیست یک ربع پشت خط هستید یک رب باید مشخصات خودتون و مودمتون رو بگید و یک سری کارمند هستن که فقط از رو کاغد میخونن مودمتون کنار تلویزیون نباشه و خاموش کنید و روشن کنید و نیم ساعت دیگه تماس بگیرید و دوباره باید مشخصاتتون رو براشون بگید .البته فکر کنم بهتره مخابرات باشه از این نظر چون مخابرات یکی از بچه ها براش مشکل پیش اومده بود قطع بود زنگ زده بود پشتیبانی گفته بود چرا قطع اینترنت کی درست میشه بش گفته بود خوب قطع امروز دیگه .قطع کرده بود :n02:

ninipc
22-10-2013, 10:58

------
- پشتیبانیش چطوره؟
------
+

اینجا یه اشتباه لپی اتفاق افتاده و اون هم اینکه سرعت به بیت هست و نه بایت. یعنی سرعت یک مگابیت در حالت عادی یک به چهار بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ کیلوبایت هست و نه ۱۰۰۰ کیلوبایت. در مورد نامحدود یک به ده شنیدم که در حدود دایال‌آپ و نهایت ۱۲۸ کیلوبیت هست. برای همین هم کسی دنبالش نمی‌ره. البته می‌گن مدل روزانه اون که ۲۴ ساعته نیست، وضعیت بهتری داره.

arash59b
22-10-2013, 11:32
ممنون ارش جان .

حدود یک گیگ دیگه از حجم اصلی اکانتم بیشتر نمونده وقتی این یک گیگ هم تموم شه همچنان طرحم مثل قبل عمل میکنه ؟منظورم اینه که شبانم همچنان رایگان میمونه ؟
و اگه حجم اضافه نمیخریدم وقتی اون یک گیگ تموم میشد شب ها از ساعت 2 تا 8 اینترنتم رو داشتم یا کلا قطع میشد ؟

وقتی حجم اصلی اکانت تموم بشه از پولی که تو تراز مالی هست استفاده می کنه و همچنان دانلود شبانه رو دارید

برای دانلود شبانه هم باید طرح فعال داشته باشید و هم ترافیک. برای دانلود شبانه حداقل باید یه چند مگ یا چندتا ریالی تو حسابت باشه

SA3EDLORD
22-10-2013, 14:31
اینجا یه اشتباه لپی اتفاق افتاده و اون هم اینکه سرعت به بیت هست و نه بایت. یعنی سرعت یک مگابیت در حالت عادی یک به چهار بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ کیلوبایت هست و نه ۱۰۰۰ کیلوبایت. در مورد نامحدود یک به ده شنیدم که در حدود دایال‌آپ و نهایت ۱۲۸ کیلوبیت هست. برای همین هم کسی دنبالش نمی‌ره. البته می‌گن مدل روزانه اون که ۲۴ ساعته نیست، وضعیت بهتری داره.
من دقیقا منظورتو متوجه نشدم.
من یه زمانی نا محدود 256 از مخابرات داشم سرعت دانلودم 35 بود حد اکثر. ( 1 به 8 )
الان منظور شما این بود من 1024 بگیرم سرعتم از اینم کمتره؟

saeeddeeas
22-10-2013, 14:53
من یه زمانی نا محدود 256 از مخابرات داشم سرعت دانلودم 35 بود حد اکثر. ( 1 به 8 )

داداش اگه نامحدود میخوای فقط طرح 8صبح تا 8 شب بزن
سرعتش خوبه 130 هست من خودم الان همینو دارم
قیمتش کمی بالاس ماهی 58500

arash59b
22-10-2013, 14:55

سرعت طرح 1 محدود مگ مبین نت در روز دوروبر 120 کیلوبایت هست شب هم در بهترین حالت همین مقدار رو میده کلا بسته به شلوغی دکل منطقه شما و .......... داره

طرح نامحدود با اشتراک 1 به 10 مبین نت هم فقط برای تزیین سایت شون هست و اصلا بدرد نمی خوره

SA3EDLORD
22-10-2013, 15:00
داداش اگه نامحدود میخوای فقط طرح 8صبح تا 8 شب بزن
سرعتش خوبه 130 هست من خودم الان همینو دارم
قیمتش کمی بالاس ماهی 58500
این کدوم طرحش هست؟ 1024؟
+
اخه من دقیقا نفهمیدم.....اون طرح نا محدودی که من میگم....سرعتش به 80 در ثانیه نمیرسه؟

ninipc
22-10-2013, 15:28
این کدوم طرحش هست؟ 1024؟
+
اخه من دقیقا نفهمیدم.....اون طرح نا محدودی که من میگم....سرعتش به 80 در ثانیه نمیرسه؟

موردی که اینجا براتون پیش اومده مشکل سر واحد سرعت اکانتها هست که به بیت هست و نه بایت. طبق تعریف هم هر ۸ بیت می‌شه یه بایت. یعنی طبق تئوری اگه اینترنت فقط برای دانلود باشه، بایستی دانلود برای یک مگابیت حداکثر ۱۲۸ کیلوبایت باشه. سرعت ۲۵۶ کیلوبیت هم یک چهارم این سرعت و بایستی حداکثر ۳۲ کیلوبایت باشه که خودتون هم گفتین مال مخابرات همین حدود یعنی ۳۵ کیلوبایت بوده و منطقی و درست هست.

حالا شما بیائید به این سرعت ضریب اشتراک هم اضافه کنید که در حالت عادی یک به چهار هست. یعنی اگه چهار نفر همزمان مصرف کنن سرعت یک مگابیت می‌شه ۳۲ کیلوبایت و سرعت ۲۵۶ می‌شه ۸ کیلوبایت یا عملاً کمی بیشتر از دایال‌آپ.
اما برای ضریب اشتراک یک به ده این حداقل سرعت بجای تقسیم بر چهار می‌شه تقسیم بر ده که حتی توی سرعت یک مگابیت می‌شه حدود 12 کیلوبیت که سرعت خیلی کمی هست. تازه اگه به این مشکلات سیگنال و آنتن رو هم اضافه کنیم که می‌بینید سرعت کمتر هم می‌شه.

برای همین وقتی به شما پیشنهاد نامحدود روزانه رو می‌دن برای این هست که ضریب اشتراک یک به چهار هست و نه یک به ده. برای همین هم گروون هست.

saeeddeeas
22-10-2013, 15:44
این کدوم طرحش هست؟ 1024؟
+
اون که شما میگی بدرد نمیخوره سرعتش به 16 هم نمیرسه
من اونم تست کردم،همه طرح های مبین نتو تست کردم

SA3EDLORD
22-10-2013, 15:50
موردی که اینجا براتون پیش اومده مشکل سر واحد سرعت اکانتها هست که به بیت هست و نه بایت. طبق تعریف هم هر ۸ بیت می‌شه یه بایت. یعنی طبق تئوری اگه
اینترنت
فقط برای دانلود باشه، بایستی دانلود برای یک مگابیت حداکثر ۱۲۸ کیلوبایت باشه. سرعت ۲۵۶ کیلوبیت هم یک چهارم این سرعت و بایستی حداکثر ۳۲ کیلوبایت باشه که خودتون هم گفتین مال مخابرات همین حدود یعنی ۳۵ کیلوبایت بوده و منطقی و درست هست.

حالا شما بیائید به این سرعت ضریب اشتراک هم اضافه کنید که در حالت عادی یک به چهار هست. یعنی اگه چهار نفر همزمان مصرف کنن سرعت یک مگابیت می‌شه ۳۲ کیلوبایت و سرعت ۲۵۶ می‌شه ۸ کیلوبایت یا عملاً کمی بیشتر از دایال‌آپ.
اما برای ضریب اشتراک یک به ده این حداقل سرعت بجای تقسیم بر چهار می‌شه تقسیم بر ده که حتی توی سرعت یک مگابیت می‌شه حدود 12 کیلوبیت که سرعت خیلی کمی هست. تازه اگه به این مشکلات سیگنال و آنتن رو هم اضافه کنیم که می‌بینید سرعت کمتر هم می‌شه.

برای همین وقتی به شما پیشنهاد نامحدود روزانه رو می‌دن برای این هست که ضریب اشتراک یک به چهار هست و نه یک به ده. برای همین هم گروون هست.
اها...مرسی..... واقعا به قول دوستمون برا تزئین گذاشتن!

Moayeri1372
23-10-2013, 03:13
دوستان میگم طرح اقساط برای مشترکین همراه اول بسته شده؟اگه آره از کی بسته شده؟لطفا توضیحاتی در مورد کلیات این طرح بدین

pcgamer
23-10-2013, 04:38
دوستان میگم طرح اقساط برای مشترکین همراه اول بسته شده؟اگه آره از کی بسته شده؟لطفا توضیحاتی در مورد کلیات این طرح بدین

تاپیک وایمکس مبین نته اینجا :n02:

faramobile
23-10-2013, 05:12
تاپیک وایمکس مبین نته اینجا :n02:

ایشون هم نگفتن تاپیک مبین نت نیست !!

ایشون به طرحی اشاره کردن که یه مدت همراه اول و مبین نت ( که همه میدونید کاملا با هم همکاری میکنن ) با هم قرارداد داشتن و همراه اول به مشترکین دائمی خودش به صورت قسطی مودم و اشتراک مبین نت میداد و اولین بار هم اون مودم های ۳ آنتنه اونجا معرفی و پخش شد بین مشتریان ، الان خیلی وقته من خبری از این طرح ندیدم ولی برای اطمینان میتونید از همراه اول سوال کنید

eirt
23-10-2013, 10:54
دوستان کسی میدونه این مودم مبین نت SWC 9200 آیا از 802.11N پشتیبانی می کنه یا نه؟
تو بروشور کارخانه سازنده که ساپورت میکنه ولی گویا تو ایرانیه 802.11G هست فقط؟!؟!

راستی اگه کسی هم این نوع مودم رو داره نظر بده کیفیتش چطوره

:n06:

... ممنون از همگی

arash59b
23-10-2013, 11:30
دوستان کسی میدونه این مودم مبین نت SWC 9200 آیا از 802.11N پشتیبانی می کنه یا نه؟
تو بروشور کارخانه سازنده که ساپورت میکنه ولی گویا تو ایرانیه 802.11G هست فقط؟!؟!

راستی اگه کسی هم این نوع مودم رو داره نظر بده کیفیتش چطوره

:n06:

... ممنون از همگی

این مودم در سه مدل توسط سازنده کره ای ساخته میشه تا اونجایی هم که می دونم و تو pdf راهنمای مودم نوشته مدل 9200 از هر سه پروتکل IEEE 802.11b/g/n پشتیبانی می کنه

البته این مودم دیگه از طرف مبین نت وارد نمیشه و تو بازار تقریبا کمیاب هست

mehr1362
23-10-2013, 16:04
سلامدوستان عزیز خواهشا کمکم کنید :
یک عدد مودم مبین نت کارکرده خریدم به صورت اینترنتی ....میخوام سیگنال دهی اون رو چک کنم.
داخل اتاق که به زور یک چراغش روش میشه و همون یک چراغ هم قطع و وصل میشه.بیرون اتاق ( ایوان ) مودم به اندازه 3 متر که از سطح زمین فاصله داشته باشه 3 تا از چراغ هاش ثابت روش میشه و گاهی چهارمی هم وصل میشه.
داخل دفترچه نوشته برای اینکه اون پارامترهای سیگنال دهی رو ببینیم در مرورگر وارد کنیم 192.168.1.1 من این رو وارد میکنم زمانی که مودم سه چراغ ( از 5 چراغ ) سیگنال دهیش ثابت روشنه و اینتر میزنم ولی هیچی باز نمیشه.
از تنظیمات هم دیدم که مودم متصل هست و ازین نظر شکی نیست.چراغ lan هم روشنه ....چرا اون نرم افزار تحت وب باز نمیشه ؟
البته این رو اضافه کنم روی مودم طرح بوده که تموم شده. سوال :باید روی مودم طرح شارژ مجدد بشه تا وارد اون ادرس ( همون پارامترهای سیگنال ) بشه؟ یا این ادرس کلا رایگان باز میشه؟
آیا باید بعد از اون ایپی چیزی اضافه کرد؟ مثلا ir یا net یا .... ؟ که اینکارو کردم فایده نداشت.
لطفا بگین چکار کنم تا اون صفحه باز بشه/ باید حتما طرحی که تموم شده رو شارژ کنم؟
گذشته ازینکه مودم رو نمیدونم کجا باید بزارم با اون سیم کوتاهش !!! آیا با 3 چراغ روشن امیدوار باشم که میشه استفاده کرد و وصل شد؟
یا باید گریه کنم؟:n28:
خدا میدونه چقدر پول خرج اینترنت کردم ( 7 سال دیال آپ و 2 سال جی پی ار اس ) ... اینجا هم که adsl ارائه نمیدن ( فیبرنوری )این آخرین امیدم هست...
خواهشا هر کی جواب سوالام رو داره سریع جوابمو بده که فروشنده هم منتظر پولش هست.هم بتونم مودم رو چک کنم هم اینکه سیگنال دهی رو چک کنم ببینم باید چه خاکی بریزم سرم.ممنون

mehr1362
23-10-2013, 18:18
کسی کمک نمیکنه؟

با 3 چراغ روشن میشه ارتباط مناسبی داشت؟

چه طوری پارامترهای سیگنال دهی رو ببینم؟ پست قبلی توضیح دادم مشکلم رو

faramobile
23-10-2013, 19:10
سلامدوستان عزیز خواهشا کمکم کنید :
یک عدد مودم مبین نت کارکرده خریدم به صورت اینترنتی ....میخوام سیگنال دهی اون رو چک کنم.
داخل اتاق که به زور یک چراغش روش میشه و همون یک چراغ هم قطع و وصل میشه.بیرون اتاق ( ایوان ) مودم به اندازه 3 متر که از سطح زمین فاصله داشته باشه 3 تا از چراغ هاش ثابت روش میشه و گاهی چهارمی هم وصل میشه.
داخل دفترچه نوشته برای اینکه اون پارامترهای سیگنال دهی رو ببینیم در مرورگر وارد کنیم 192.168.1.1 من این رو وارد میکنم زمانی که مودم سه چراغ ( از 5 چراغ ) سیگنال دهیش ثابت روشنه و اینتر میزنم ولی هیچی باز نمیشه.
از تنظیمات هم دیدم که مودم متصل هست و ازین نظر شکی نیست.چراغ lan هم روشنه ....چرا اون نرم افزار تحت وب باز نمیشه ؟
البته این رو اضافه کنم روی مودم طرح بوده که تموم شده. سوال :باید روی مودم طرح شارژ مجدد بشه تا وارد اون ادرس ( همون پارامترهای سیگنال ) بشه؟ یا این ادرس کلا رایگان باز میشه؟
آیا باید بعد از اون ایپی چیزی اضافه کرد؟ مثلا ir یا net یا .... ؟ که اینکارو کردم فایده نداشت.
لطفا بگین چکار کنم تا اون صفحه باز بشه/ باید حتما طرحی که تموم شده رو شارژ کنم؟
گذشته ازینکه مودم رو نمیدونم کجا باید بزارم با اون سیم کوتاهش !!! آیا با 3 چراغ روشن امیدوار باشم که میشه استفاده کرد و وصل شد؟
یا باید گریه کنم؟:n28:
خدا میدونه چقدر پول خرج اینترنت کردم ( 7 سال دیال آپ و 2 سال جی پی ار اس ) ... اینجا هم که adsl ارائه نمیدن ( فیبرنوری )این آخرین امیدم هست...
خواهشا هر کی جواب سوالام رو داره سریع جوابمو بده که فروشنده هم منتظر پولش هست.هم بتونم مودم رو چک کنم هم اینکه سیگنال دهی رو چک کنم ببینم باید چه خاکی بریزم سرم.ممنون

سلام عزیز

شما احتمالا از پروکس ی فایر یا هر فیلتر شکون دیگه ای که استفاده نمیکنی ؟ چون اگه استفاده میکنی باید حتما از اونا خارح بشی تا بتونی این آیپی رو وارد کنی

یه بررسی کن خبرشو بده

mehr1362
23-10-2013, 19:36
سلام عزیزشما احتمالا از پروکس ی فایر یا هر فیلتر شکون دیگه ای که استفاده نمیکنی ؟ چون اگه استفاده میکنی باید حتما از اونا خارح بشی تا بتونی این آیپی رو وارد کنییه بررسی کن خبرشو بدهنه عزیز از چیزی استفاده نمیکنم

mehr1362
23-10-2013, 20:02
دوست عزیز من دلیل این سوالت رو نمیفهم!وقتی من نمیتونم به نت وصل بشم چه طوری قند شکن یا چیز دیگه وصل کردم ؟!مگر اینکه برای وصل شدن به اون آیپی باید یا :حتما طرحی روی مودم باشه یا اینکه در حالی که مودم به سیستم وصله با یه اینترنت دیگه وصل شد و اون ایپی رو زد !من سوالام خیلی ساده هستن ولی اینطوری که شما خرد خرد میخوای جواب بدی تا شنبه باید سوال و جواب رد و بدل بشه...دو تا سوال :برای اینکه بتونم اون ایپی رو باز کنم و سطح سیگنال رو ببینم باید طرحی روی مودمم فعال باشه؟ یا به وسیله یه مدل اینترنت دیگه به اون ایپی رجوع کنم در حالی که مودم هم به پی سی متثل باشه ؟یا نه ! اصلا باید بدون طرح داشتن وصل بشه به اون ایپی ؟( چیزی شبیه ویترین ایرانسل که قدیم یادمه رایگان وارد میشد بدون شارژ )و سوال دوم اینکه :با 3 چراغ روشن میشه ارتباط مناسبی داشت و کار کرد ؟مرسی ...

starpars
23-10-2013, 20:45
دوست عزیز من دلیل این سوالت رو نمیفهم!وقتی من نمیتونم به نت وصل بشم چه طوری قند شکن یا چیز دیگه وصل کردم ؟!مگر اینکه برای وصل شدن به اون آیپی باید یا :حتما طرحی روی مودم باشه یا اینکه در حالی که مودم به سیستم وصله با یه اینترنت دیگه وصل شد و اون ایپی رو زد !من سوالام خیلی ساده هستن ولی اینطوری که شما خرد خرد میخوای جواب بدی تا شنبه باید سوال و جواب رد و بدل بشه...دو تا سوال :برای اینکه بتونم اون ایپی رو باز کنم و سطح سیگنال رو ببینم باید طرحی روی مودمم فعال باشه؟ یا به وسیله یه مدل اینترنت دیگه به اون ایپی رجوع کنم در حالی که مودم هم به پی سی متثل باشه ؟یا نه ! اصلا باید بدون طرح داشتن وصل بشه به اون ایپی ؟( چیزی شبیه ویترین ایرانسل که قدیم یادمه رایگان وارد میشد بدون شارژ )و سوال دوم اینکه :با 3 چراغ روشن میشه ارتباط مناسبی داشت و کار کرد ؟مرسی ...

دوست عزیز اون ip مودم هست که کارخونه سازنده به صورت پیش فرض برای مودم ها میزارن و ربطی به داشتن طرح اینترنت نداره یعنی باید باز بشه بعضی مودم ها هم آدرسشون اینه 192.168.0.10 یا 192.168.0.1 البته میشه این آدرس هارو از توی خود مودم تغیر داد و چیز دیگه ای گذاشت
اینارو با مرورگر دیگه ای هم امتحان کن بعدش البته یوزر پسورد میپرسه که به صورت پیش فرض همه admin و admin هست ممکنه البته نفر قبلی عوضش کرده باشه.
در کل شما که 3 چراغ سیگنال داری یعنی اینترنتت مشکلی از لحاظ سیگنال نخواهد داشت یعنی نیازی نداری بری تنظیمات مودم رو چک کنی باید بری طرح یا ترافیک بگیری اینترنتت فعال شه
پیشنهاد من اینه که اگه طرحش مونده و ترافیکش تموم شده فعلا بری 1 گیگ ترافیگ بگیری باهاش کار کنی بعد اگه خواستی طرح جدید بگیری
اگه هم طرحش تموم شده که مجبوری یه طرح جدیدی رو بگیری

EmpireWorld
23-10-2013, 22:15

کلا انگار تو مشکل اعصاب داریا؟
توی پرشین تولز هم دهن ملتو صاف کردی :n21:
در ضمن از یوزر های آماتور بعید نیست که هنوز نت وصل نشده پروک.سی رو باز کنن
یا اینکه توی تنظیمات پروک.سی مرورگر دستکاری کنن
اون آی پی هم به چند دلیل ممکنه نیاد
دلایلشو میذارم شنبه برات میگم اگه خواستی :n07:

ninipc
23-10-2013, 22:21

شما قدری تعداد سئوالاتتون زیاد بود و برای همین جوابها هم متنوع شده. یه تعداد جواب رو به تفکیک من می‌گم.

- شما چه به اینترنت وصل باشید و چه نباشید برنامه‌هایی از نوع پروکسیفایر می‌تونن باز بشن و همین باز شدن کافی هست که جلوی ارتباط مودم با مرورگر رو بگیره، چون پروکسیفایر اون وسط مزاحم هست. مثلاً با Kerio این مشکل پیش نمی‌یاید.

- برای وارد شدن به صفحه تنظیمات یا کنترل‌پنل مودم مطلقاً نیازی به طرح یا کلاً‌ اینترنت نیست چون اون دسترس محلی یا Local هست. اگه شما نمی‌تونید وارد بشید، مطمئناً مشکل از یه موردی داخل خود کامپیوتر و مودم هست و به شبکه و مبین‌نت کاری نداره. برای تست بصورت سخت‌افزاری از روی خود مودم با زدن کلید ریست، مودم رو ریست کنید که همه چیز به حالت کارخونه برگرده. البته این اخطار رو بگم که اینجوری تنظیمات نفر قبلی از بین می‌ره و مجبورین همه رو مجدد انجام بدید. اما این راه شاید بتونه کمکی برای ورود شما. مخصوصاً اگه نفر قبلی رمز ورود رو هم عوض کرده باشه.
راستی تا یادم نرفته بگم که بهتره این کار رو با اتصال سیم شبکه و نه بصورت وای‌فای انجام بدین.

- با سه چراغ نمی‌شه همه چیز رو فهمید. برای اینکه بطور مثال توی مودم من 635 هست بالای ۴۰ درصد تا ۶۰ درصد همگی سه چراغ روشن هستن. اما کیفیت ۵۹ خیلی با ۴۱ فرق داره. توی حدود ۴۰ تا ۵۰ سیگنال بین بگیر و نگیر هست.
نکته مهم دیگه در مورد چراغ این هست که این چراغها توی مدلهای مختلف با هم فرق داره. یعنی تست کردم و دیدم که توی ۹۲۰۰ سه چراغ کیفیت و قدرت سیگنال بیشتری نسبت به ۶۳۵ می‌ده. برای همین بجای چراغ به میزان RSSI و CINR دقت کنید

L.O.N.E.L.Y
23-10-2013, 22:22
دوستان این سرویس 1 مگ نامحدود که نوشته از ساعت 8 الی 20 یعنی توی این ساعات سرعت بالاست؟
یا منظورش اینه که سرعت توی این ساعات پایین میاد؟
سرعتشو میشه بگید که 12 ساعت اول چند بعد 12 ساعت دوم چنده؟

mehr1362
23-10-2013, 22:40
دوست عزیز اون ip مودم هست که کارخونه سازنده به صورت پیش فرض برای مودم ها میزارن و ربطی به داشتن طرح اینترنت نداره یعنی باید باز بشه بعضی مودم ها هم آدرسشون اینه 192.168.0.10 یا 192.168.0.1 البته میشه این آدرس هارو از توی خود مودم تغیر داد و چیز دیگه ای گذاشت اینارو با مرورگر دیگه ای هم امتحان کن بعدش البته یوزر پسورد میپرسه که به صورت پیش فرض همه admin و admin هست ممکنه البته نفر قبلی عوضش کرده باشه. در کل شما که 3 چراغ سیگنال داری یعنی اینترنتت مشکلی از لحاظ سیگنال نخواهد داشت یعنی نیازی نداری بری تنظیمات مودم رو چک کنی باید بری طرح یا ترافیک بگیری اینترنتت فعال شه پیشنهاد من اینه که اگه طرحش مونده و ترافیکش تموم شده فعلا بری 1 گیگ ترافیگ بگیری باهاش کار کنی بعد اگه خواستی طرح جدید بگیری اگه هم طرحش تموم شده که مجبوری یه طرح جدیدی رو بگیری دوست عریر ازت ممنونم با آیپی که داخل دفترچش نوشته باز نمیشه.با اونهایی هم که شما معرفی کردین باز نشد.با مرورگرهای مختلف تست کردم . با توضیحات شما استنباط من این هست که اگر به طور مثال مودم رو بزارم جایی که اصلا سیگنال هم نداشته باشه باید اون صفحه باز بشه.درسته؟چون گفتین ربطی به اینترنت نداره. اگر فرض کنیم آیپی مودم توسط کاربر قبلی تغیرر پیدا کرده ... برای اینکه برگردونیم به آیپی پیش فرض مودم باید چکار کنم؟ ریست؟ اگر اون صفحه باز میشد با اطمینان بیشتری طرح میگرفتم. بازم از شما ممنونم

mehr1362
23-10-2013, 22:53
شما قدری تعداد سئوالاتتون زیاد بود و برای همین جوابها هم متنوع شده. یه تعداد جواب رو به تفکیک من می‌گم.

- شما چه به اینترنت وصل باشید و چه نباشید برنامه‌هایی از نوع پروکسیفایر می‌تونن باز بشن و همین باز شدن کافی هست که جلوی ارتباط مودم با مرورگر رو بگیره، چون پروکسیفایر اون وسط مزاحم هست. مثلاً با Kerio این مشکل پیش نمی‌یاید.

- برای وارد شدن به صفحه تنظیمات یا کنترل‌پنل مودم مطلقاً نیازی به طرح یا کلاً‌ اینترنت نیست چون اون دسترس محلی یا Local هست. اگه شما نمی‌تونید وارد بشید، مطمئناً مشکل از یه موردی داخل خود کامپیوتر و مودم هست و به شبکه و مبین‌نت کاری نداره. برای تست بصورت سخت‌افزاری از روی خود مودم با زدن کلید ریست، مودم رو ریست کنید که همه چیز به حالت کارخونه برگرده. البته این اخطار رو بگم که اینجوری تنظیمات نفر قبلی از بین می‌ره و مجبورین همه رو مجدد انجام بدید. اما این راه شاید بتونه کمکی برای ورود شما. مخصوصاً اگه نفر قبلی رمز ورود رو هم عوض کرده باشه.
راستی تا یادم نرفته بگم که بهتره این کار رو با اتصال سیم شبکه و نه بصورت وای‌فای انجام بدین.

- با سه چراغ نمی‌شه همه چیز رو فهمید. برای اینکه بطور مثال توی مودم من 635 هست بالای ۴۰ درصد تا ۶۰ درصد همگی سه چراغ روشن هستن. اما کیفیت ۵۹ خیلی با ۴۱ فرق داره. توی حدود ۴۰ تا ۵۰ سیگنال بین بگیر و نگیر هست.
نکته مهم دیگه در مورد چراغ این هست که این چراغها توی مدلهای مختلف با هم فرق داره. یعنی تست کردم و دیدم که توی ۹۲۰۰ سه چراغ کیفیت و قدرت سیگنال بیشتری نسبت به ۶۳۵ می‌ده. برای همین بجای چراغ به میزان RSSI و CINR دقت کنید

دوست عزیز یه دنیا ممنون

لطفا به صورت دقیق بگین با ریست مودم چه تنطیماتی از بین میره؟( که کاربر قبلی اعمال کرده )

من فعلا فقط صفحه ای رو که اطلاعاتی مثل طرح و تاریخ شروع ظرح و تغییر طرح و .... اینارو رو نوشته دیدم.

نمیدونم منظور شما از تنطیماتی که کاربر قبلی اعمال کرده چه مواردی هست.لطفا کامل بگین.

مدل مودم هم 632 هست.

مرسی دوست گرامی

ninipc
23-10-2013, 22:59
دوست عریر ازت ممنونم با آیپی که داخل دفترچش نوشته باز نمیشه.با اونهایی هم که شما معرفی کردین باز نشد.با مرورگرهای مختلف تست کردم . با توضیحات شما استنباط من این هست که اگر به طور مثال مودم رو بزارم جایی که اصلا سیگنال هم نداشته باشه باید اون صفحه باز بشه.درسته؟چون گفتین ربطی به اینترنت نداره. اگر فرض کنیم آیپی مودم توسط کاربر قبلی تغیرر پیدا کرده ... برای اینکه برگردونیم به آیپی پیش فرض مودم باید چکار کنم؟ ریست؟ اگر اون صفحه باز میشد با اطمینان بیشتری طرح میگرفتم. بازم از شما ممنونم

ریست کنید همه چیز برمی‌گرده به حالت استاندارد. فقط گفتم که اگه اینکار رو کنید تمام تنظمیات قبلی مثل فرکانسها و موارد مشابه هم از بین می‌ره که مجبورین از یه وارد به کار یا خود پشتیبانی بپرسید و بهتون بگن. تا این بخش تنظیمات مجدد انجام نشه، به شبکه نمی‌تونید وصل بشید.

ninipc
23-10-2013, 23:09
دوست عزیز یه دنیا ممنون

لطفا به صورت دقیق بگین با ریست مودم چه تنطیماتی از بین میره؟( که کاربر قبلی اعمال کرده )

من فعلا فقط صفحه ای رو که اطلاعاتی مثل طرح و تاریخ شروع ظرح و تغییر طرح و .... اینارو رو نوشته دیدم.

نمیدونم منظور شما از تنطیماتی که کاربر قبلی اعمال کرده چه مواردی هست.لطفا کامل بگین.

مدل مودم هم 632 هست.

مرسی دوست گرامی

منظورم چیزهایی مثل آیدی اشتراک، رمز اشتراک و فرکانس و پهنای باند در بخش Scanset چیزهایی هستن که در کنار تنظیمات شخصی نفر قبلی از بین می‌رن که باید مجدد ست کنید. نگران نباشید چون این موارد رو با تماس با پشتیبانی خیلی راحت بهتون می‌گن. بخصوص اگه خودتون وارد نیستین بهتره که از اونها کمک بگیرید. البته آیدی و رمز رو باید از روی جعبه یا قوطی مودم بدست بیارید.اگه الان بخواهید همین کار رو بکنید که شاید دم نیمه‌شب سرشون خلوت‌تر باشه و با حوصله جوابتون رو بدن.
موارد تنظیمات شخصی مثل تنظیم بخش وای‌فای یا عوض کردن رمز ورود به صفحه تنظیمات (مهم هست و حتماً عوض کنید) و یه سری چیزهای دیگه هستن که توی اتصال تاثیر ندارن، ولی توی استفاده می‌تونن بهتون کمک کنن. بخصوص برای موارد امنیت استفاده.

EmpireWorld
23-10-2013, 23:12
دوستان این سرویس 1 مگ نامحدود که نوشته از ساعت 8 الی 20 یعنی توی این ساعات سرعت بالاست؟
یا منظورش اینه که سرعت توی این ساعات پایین میاد؟
سرعتشو میشه بگید که 12 ساعت اول چند بعد 12 ساعت دوم چنده؟

فک نمیکنم منظورش هیچ کدوم از این دو تا باشه
احتمالا منظورش اینه که فقط از ساعت 8 صبح تا 8 شب نت وصله
یعنی بقیه ساعات روز اصلا نمیتونی وارد نت بشی چه برسه به اینکه سرعت کم باشه

ninipc
24-10-2013, 00:22
فک نمیکنم منظورش هیچ کدوم از این دو تا باشه
احتمالا منظورش اینه که فقط از ساعت 8 صبح تا 8 شب نت وصله
یعنی بقیه ساعات روز اصلا نمیتونی وارد نت بشی چه برسه به اینکه سرعت کم باشه

الان نگاه که می‌کردم دیدم بخاطر این قانون جدید که از اول مهر جاری اجرا شده، همه (یا همه اونهایی که من دیدم) ضریب اشتراک اکانتهای نامحدود رو کردن یک به هشت. موندم این مبین‌نت قراره کی هم ارزون کنه و هم ضریب اشتراک رو کم کنه. لااقل اگه ارزون نمی‌کنه حداقل هر چند ماه یکبار گروون نکنه. الان نامحدود یک به هشت یک مگابیت شاتل ۲۲ هزار تومن هست که ۲.۵ برابر کمتر از مبین‌نت هست. واقعاً حیف که منطقه سکونت من یه مرکز مخابرات قدیمی با شبکه کهنه داره و مجبورم از مبین‌نت استفاده کنم.

KherKhere
24-10-2013, 00:34
سلام دوستان
مودم جیبی مبن نت خریدم
از سایت خود مبین نت فایل آپگریدش رو دانلود کردم ، وقتی می خوام مودم را آپدیت کنم خطای
binary file error
می ده
چه کنم
فایل مخصوص به همین مودم را دانلود کردم و چند با هم دانلود کردم که ناقص دانلود نشده باشه
ممنون
حامد.

آقا منم دقبقا همین مشکلو دارم کسی میدونه مشکل ار کجاست ؟

sasanv
24-10-2013, 02:03
الان نگاه که می‌کردم دیدم بخاطر این قانون جدید که از اول مهر جاری اجرا شده، همه (یا همه اونهایی که من دیدم) ضریب اشتراک اکانتهای نامحدود رو کردن یک به هشت. موندم این مبین‌نت قراره کی هم ارزون کنه و هم ضریب اشتراک رو کم کنه. لااقل اگه ارزون نمی‌کنه حداقل هر چند ماه یکبار گروون نکنه. الان نامحدود یک به هشت یک مگابیت شاتل ۲۲ هزار تومن هست که ۲.۵ برابر کمتر از مبین‌نت هست. واقعاً حیف که منطقه سکونت من یه مرکز مخابرات قدیمی با شبکه کهنه داره و مجبورم از مبین‌نت استفاده کنم.
نه دوست عزیز. شما یه صفر کم خوندی :n02:
یک مگ نامحدود شاتل (ART7) ماهی 220 تومنه . اگه اونجوری بود که جهان 3.5 نبودیم :n28:

ninipc
24-10-2013, 03:04
یک مگ نامحدود شاتل (ART7) ماهی 220 تومنه . اگه اونجوری بود که جهان 3.5 نبودیم :n28:

راست گفتین و من به هوای سایت مخابرات که ریالی بود، این یکی رو هم ریالی حساب کردم. تعجب هم کرده بودم که چطور از مخابرات ارزونتر هست. با این حساب باز همون مخابرات بهتره که ماهی می‌ده ۴۳ هزار تومن. دیگه فکر کنم اینبار درست خوندم.

هر چند هنوز توی این بخش یک به ده بودن، مبین‌نت عقب هست.

mehr1362
24-10-2013, 03:05
سلام

من از کانکشن مودم ایپی که داشت رو حذف کردم و اوکی زدم.درست شد.. و حالا وارد صفحه تنظیمات مودم میشه.

با اینکار که ریست نشده ؟

یعنی به قسمت internet proocol version 4 رفتم و گذاشتم روی گزینه اولی و اوکی زدم.

----------------

بهترین جایی که برای سیگنال دهی پیدا کردم دارای 45 الی 56 درصد کیفیت سیگنال هست که البته میشه روی 55 تا ثابتش کرد.
و rssi هم 76 بود. با این کیفیت میشه بدون مشکل استفاده کرد؟

arash59b
24-10-2013, 03:39
سلام

من از کانکشن مودم ایپی که داشت رو حذف کردم و اوکی زدم.درست شد.. و حالا وارد صفحه تنظیمات مودم میشه.

با اینکار که ریست نشده ؟

یعنی به قسمت internet proocol version 4 رفتم و گذاشتم روی گزینه اولی و اوکی زدم.

حتما خودتون قبلا برای یه کاری ip رو دستی تو ویندوز ست کرده بودین

نه ریست نمیشه. کلا این قسمت جزء تنظیمات ویندوز هست نه مودم.

بهترین جایی که برای سیگنال دهی پیدا کردم دارای 45 الی 56 درصد کیفیت سیگنال هست که البته میشه روی 55 تا ثابتش کرد.

بستگی به شلوغی دکل داره. ولی میشه با همین کیفیت هم سرعت خوبی داشت. من با نصف این هم بدون مشکل کار کردم

arash59b
24-10-2013, 03:54

راست گفتین و من به هوای سایت مخابرات که ریالی بود، این یکی رو هم ریالی حساب کردم. تعجب هم کرده بودم که چطور از مخابرات ارزونتر هست. با این حساب باز همون مخابرات بهتره که ماهی می‌ده ۴۳ هزار تومن. دیگه فکر کنم اینبار درست خوندم.

هر چند هنوز توی این بخش یک به ده بودن، مبین‌نت عقب هست.

جالبه پس وضع نامحدود شرکت های وایرلس بهتره

چون دوتاشون 1مگ رو با اشتراک 1 به 4 میدن 190 تومن یکی شون هم با اشتراک 1به 2 میده 240 تومن.

sasanv
24-10-2013, 03:55
سلام

با اینکار که ریست نشده ؟

----------------

نه ریست نشده.
با سیگنال کمتر از این هم میشه . به شرطی که دو فاکتور اصلی دیگتون خوب باشه.اولی آی پی خارجی (wan) که با ریبوت یا دیسکانکت/کانکت مودم میتونین انقدر امتحان کنین که به یک آی پی مناسب (در پستهای ماههای پیش بحث شده) وصل شید. و دومی که تا حدود زیادی دست شما نیست و شانسیه شلوغی یا خلوتی شبکه (دکل) ایه که بهش وصل میشید.

arash59b
24-10-2013, 04:13

میشه یه مودم دیگه مبین نت بخری. بعد زو یکی از مودم ها طرح 8-8 یک مگ بزاری رو یکی 2 مگ ماهیانه. از اولی میشه روزی تا 5 گیگ دانلود کرد از دومی هم شبانه می تونی حدود همینقدر گرفت که میشه روزی 10 گیگ. یعنی تقریبا میشه همون 1 مگ

نامحدود شرکت های دیگه با این تفاوت که شرکت های ADSL حدود 220 تومن ازت میگیرن ولی اینجوری فقط 90 تومن ماهیانه واست کنتر میندازه.

فقط می مونه هزینه مودم دوم که اونم هروقت خواستی می تونی تقریبا به قیمت خریدت بفروشیش. (خداییش از مودم های مبین نت میشه بعنوان سرمایه استفاده کرد:n02:)

من اینقدر دانلود ندارم وگرنه همین کارو می کردم :n09:

wooooow
24-10-2013, 10:34
مبین نت ساعت رایگان داره ؟

.:Bardia:.
24-10-2013, 11:14
مبین نت ساعت رایگان داره ؟

داره . از 2 تا 8 صبح .

Living DEATH
24-10-2013, 12:10
سلام
دوستان از داخل تنظیمات مودم نمیشه کاری کرد بقیه کسایی که به مودم وصل میشن سرعتشون محدود بشه؟
خیلی حیاطیه :n24:

مديريت
24-10-2013, 12:12

من 512 نامحدود شاتل گرفتم ماهی 38 تومن سرعت دانلودم شبانه حدود 50 و روزا حدود 220 هست
مبین نت داشتم هم بخاطر گرونی هم بخاطر قطعی زیادی که میداد فروختمش واقعا اینا سر گردنه نشستن و این سرویس دهی بدرد خودشون میخوره البته چون بازار رقابتی نیست و رقیب ندارن اینطوره
به همه توصیه میکنم از شتال یا پارس انلاین بگیرن

مديريت
24-10-2013, 12:13
سلام
دوستان از داخل تنظیمات مودم نمیشه کاری کرد بقیه کسایی که به مودم وصل میشن سرعتشون محدود بشه؟
خیر چنین امکانی وجود نداره

alimail3248
24-10-2013, 12:25
سلام

از طریق مودم خیر اما روترهایی هستند که چنین کاری میکنند.

starpars
24-10-2013, 12:34
دوستان این طرح هایی که الان هست از کجا بفهمیم کدومش هزینه هرگیگ ترافیکش چقدره؟ 8 تومنه یا 10 تومن؟
مثلا این 2 مگ 6 ماهه 12 گیگ هزینه هر گیگ ترافیکش 8تومنه یا 10 تومن؟

یه موضوع دیگه اینکه اگه هزینه هر گیگ توی 2طرح های زیر 8 تومن باشه اگه میخواین یه طرحی رو بگیرین بهتره اول با خودتون بگید ماهیانه چقدر میخواید برای اینترنت هزینه کنید مثلا من 45 تومن
حالا با این هزینه میشه به صرفه ترین طرح رو انتخاب کرد

مثلا الان با این هزینه شما میتونی یکی از این دو طرح رو انتخاب کنی:
1 - 1مگ 6ماهه 33 گیگ
2- 2مگ 6 ماهه 30 گیگ
ببینید این دو طرح یک قیمت دارن، خب کدوم بهتره؟ معلومه که طرح 2 خیلی بهتره

alimail3248
24-10-2013, 12:46
دوستان این طرح هایی که الان هست از کجا بفهمیم کدومش هزینه هرگیگ ترافیکش چقدره؟ 8 تومنه یا 10 تومن؟

یه موضوع دیگه اینکه اگه هزینه هر گیگ توی 2طرح های زیر 8 تومن باشه اگه میخواین یه طرحی رو بگیرین بهتره اول با خودتون بگید ماهیانه چقدر میخواید برای اینترنت هزینه کنید مثلا من 45 تومن

1 - 1مگ 6ماهه 33 گیگ
2- 2مگ 6 ماهه 30 گیگ

روی هر طرح کلیک کنید جزئیات + هزینه هر گیگ ترافیک مازاد رو مینویسه.

alireza_50
24-10-2013, 12:48
اخرین فریم ور مدل HUAWEI BM632w چی هستش ؟
و از کجا بفهمیم بروز هست یا نه ؟

arash59b
24-10-2013, 13:01

1 - 1مگ 6ماهه 33 گیگ
2- 2مگ 6 ماهه 30 گیگ

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طرح 2 مگ 6 ماهه با 30 گیگ؟؟؟

اخرین فریم ور مدل HUAWEI BM632w چی هستش ؟
و از کجا بفهمیم بروز هست یا نه ؟

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

starpars
24-10-2013, 13:03
روی هر طرح کلیک کنید جزئیات + هزینه هر گیگ ترافیک مازاد رو مینویسه.

آها توی اکانتت نمیزنه باید از سایت مبین نت قسمت طرح هاش بریم
2 مگ گیگی 12 تومنه پس بازم ارزش نداره کلا هیچیش به صرفه نیست...

mehr1362
24-10-2013, 13:10
نه ریست نشده.با سیگنال کمتر از این هم میشه . به شرطی که دو فاکتور اصلی دیگتون خوب باشه.اولی آی پی خارجی (wan) که با ریبوت یا دیسکانکت/کانکت مودم میتونین انقدر امتحان کنین که به یک آی پی مناسب (در پستهای ماههای پیش بحث شده) وصل شید. و دومی که تا حدود زیادی دست شما نیست و شانسیه شلوغی یا خلوتی شبکه (دکل) ایه که بهش وصل میشید.
بهترین جایی که مودم سیگنال داره بین 54 تا 57 هست کیفیت سیگنال.و RSSI هم بین 75 و 76 نوسان داره.
من خیلی امتحان کردم و مطمئنم فقط به یک دکل وصل میشه.یعنی صد دفعه هم مودم خاموش و روش بشه همون نتیجه دفعه قبل رو داره.
از نقشه های گوگلی سایت مبین نت هم که مشخصه به کدوم دکل وصل میشم.( تا مرز شعاع سبز پر رنگ حدود 200 متر فاصله دارم )
سوال :اگر طرح 512 یکماهه بگیرم در بهترین حالت اگر دکل خلوت باشه چقدر سرعت دانلود دارم؟ و در بدترین حالت اگر دکل شلوغ باشه سرعت دانلودم چقدر میشه؟ ( مثلا کمتر از 20 کیلو بایت میشه ؟ )
و یه مشکلی که دارم اینه که جایی که برای مودم پیدا کردم از سیستمم دور هست و امکان جابه جایی سیستم هم نیست.اگر به جای اون کابل کوتاه خودش یک کابل بلند مثلا 10 متری تهیه کنم آیا در کیفیت اینترنت و سرعتم تاثیر میگذاره؟( چاره دیگه ای ندارم )
آیا این کابل مودم با کابل کراس که برای شیر استفاده می کنیم یکی هست؟ یعنی میتونم کابل کراس بزنم بهش؟
مودمی که گرفتم گاهی وقتی میزنم به برق 5 تا چراغ انتن دهیش روشن میشه و خاموش میشه و دوباره روشن و خاموش و بعد از چند بار تکرار 4 تا چراغ هاش روش میشه و خاموش و مرتبه بعد 5 تا چراغ خاموش و روشن.توی دفترچه نوشته چشمک زدن منظم یعنی داره نرم افزار رو به روز رسانی میکنه.ولی وقتی این حالت پیش میاد مودم رو میبرم جایی که اصلا سیگنال نداره ولی این حالت رو ادامه میده تا اینکه یکبار خاموش و روشنش کنم.این حالت طبیعیه؟
از همه دوستانی که تا الان کمکم کردن بی نهایت سپاسگذارم

arash59b
24-10-2013, 13:23
بهترین جایی که مودم سیگنال داره بین 54 تا 57 هست کیفیت سیگنال.و RSSI هم بین 75 و 76 نوسان داره.
من خیلی امتحان کردم و مطمئنم فقط به یک دکل وصل میشه.یعنی صد دفعه هم مودم خاموش و روش بشه همون نتیجه دفعه قبل رو داره.
از نقشه های گوگلی سایت مبین نت هم که مشخصه به کدوم دکل وصل میشم.( تا مرز شعاع سبز پر رنگ حدود 200 متر فاصله دارم )
سوال :اگر طرح 512 یکماهه بگیرم در بهترین حالت اگر دکل خلوت باشه چقدر سرعت دانلود دارم؟ و در بدترین حالت اگر دکل شلوغ باشه سرعت دانلودم چقدر میشه؟ ( مثلا کمتر از 20 کیلو بایت میشه ؟ )
و یه مشکلی که دارم اینه که جایی که برای مودم پیدا کردم از سیستمم دور هست و امکان جابه جایی سیستم هم نیست.اگر به جای اون کابل کوتاه خودش یک کابل بلند مثلا 10 متری تهیه کنم آیا در کیفیت اینترنت و سرعتم تاثیر میگذاره؟( چاره دیگه ای ندارم )
آیا این کابل مودم با کابل کراس که برای شیر استفاده می کنیم یکی هست؟ یعنی میتونم کابل کراس بزنم بهش؟
مودمی که گرفتم گاهی وقتی میزنم به برق 5 تا چراغ انتن دهیش روشن میشه و خاموش میشه و دوباره روشن و خاموش و بعد از چند بار تکرار 4 تا چراغ هاش روش میشه و خاموش و مرتبه بعد 5 تا چراغ خاموش و روشن.توی دفترچه نوشته چشمک زدن منظم یعنی داره نرم افزار رو به روز رسانی میکنه.ولی وقتی این حالت پیش میاد مودم رو میبرم جایی که اصلا سیگنال نداره ولی این حالت رو ادامه میده تا اینکه یکبار خاموش و روشنش کنم.این حالت طبیعیه؟
از همه دوستانی که تا الان کمکم کردن بی نهایت سپاسگذارم

طرح 512 معمولا سرعتش ثابت و پایداره و در بهترین حالت 65 کیلو بایت رو میده

کابل شبکه هم 1 نوع بیشتر نیست و با هر طولی که میخوای استفاده کن. مودم من با اینکه 4 متر با سیستم فاصله داره با یه کابل 25 متری به سیستم وصلش کردم. طول زیاد تاثیری روی سیگنال نمی زاره به شرطی که کیفیت کابلش خوب باشه.

After4Ever
24-10-2013, 13:47
سلام
دوستان برای بررسی ترافیک سرویس مبین نت شناسه ی کاربری و پسورد چی باید بزنم؟؟؟
سرویس مال خودم نیست...
ممنون میشم زود جواب بدید:n30:

arash59b
24-10-2013, 14:08
سلام
دوستان برای بررسی ترافیک سرویس مبین نت شناسه ی کاربری و پسورد چی باید بزنم؟؟؟
سرویس مال خودم نیست...
ممنون میشم زود جواب بدید:n30:

معمولا بصورت برچسب روی مودم یا کارتونش نوشته شده

اگه نیست باید از مالک مودم بپرسی

mehr1362
24-10-2013, 14:27
طرح 512 معمولا سرعتش ثابت و پایداره و در بهترین حالت 65 کیلو بایت رو میدهکابل شبکه هم 1 نوع بیشتر نیست و با هر طولی که میخوای استفاده کن. مودم من با اینکه 4 متر با سیستم فاصله داره با یه کابل 25 متری به سیستم وصلش کردم. طول زیاد تاثیری روی سیگنال نمی زاره به شرطی که کیفیت کابلش خوب باشه.من با یه کابل کراس مقایسه کردم به نظرم فرق داره.شما مطمئنی مثل هم هستن؟کابل مبین نت هر دو سرش مثل هم هست ولی کابل کراس یه رشته از سیمهاش برعکس هستند( رنگ سبز و نارنجی )چه طوری وایرلس مودم رو با لب تاب متصل کنم؟وایرس مودم رو روشن میکنم وایرلس لب تاب هم روشن بعد یه کانکشن میاد که میزنمش و پسوردش رو میدم ولی یه پنجره باز میشه و مینویسه اتصال با مشکل روبرو هست. باید چکار کنم؟ممنون

KherKhere
24-10-2013, 15:25
سلام دوستان
مودم جیبی مبن نت خریدم
از سایت خود مبین نت فایل آپگریدش رو دانلود کردم ، وقتی می خوام مودم را آپدیت کنم خطای
binary file error
می ده
چه کنم
فایل مخصوص به همین مودم را دانلود کردم و چند با هم دانلود کردم که ناقص دانلود نشده باشه
ممنون
حامد

کسی نیست کمک کنه ؟ منم همین مشکل رو دارم ورژن مودم جیبی 1.0.3 هست که میخوام بکنم 1.5.8 ولی error میده .

ali1497
24-10-2013, 15:36
‌‌ با سلام. من هم گرفتار استثمار شرکتهای متقلب مبین‌نت و ايرانسل هستم. به امید نابودی این کلاهبرداران حرفه ای.‌‌‌

Arsenal2012
24-10-2013, 16:08
دوستان خسته نباشید من مودم مدل bm632w دارم اگه بخوام واسه یه مدت تقریبا 20 روزه کابل برق رو از پریز برق در نیارم مشکلی واسه مودم پیش میاد؟؟؟؟

arash59b
24-10-2013, 19:12
من با یه کابل کراس مقایسه کردم به نظرم فرق داره.شما مطمئنی مثل هم هستن؟کابل مبین نت هر دو سرش مثل هم هست ولی کابل کراس یه رشته از سیمهاش برعکس هستند( رنگ سبز و نارنجی )چه طوری وایرلس مودم رو با لب تاب متصل کنم؟وایرس مودم رو روشن میکنم وایرلس لب تاب هم روشن بعد یه کانکشن میاد که میزنمش و پسوردش رو میدم ولی یه پنجره باز میشه و مینویسه اتصال با مشکل روبرو هست. باید چکار کنم؟ممنون

تا اونجا که می دونم از هر دونوع کابل بعنوان کابل شبکه استفاده میشه و نباید فرقی کنه

مگه مودمت وای فای نداره؟ ، دقیقا یادم نیست فکر کنم باید تنظیمات روتر رو هم روی DHCP تنظیم کنی

دوستان خسته نباشید من مودم مدل bm632w دارم اگه بخوام واسه یه مدت تقریبا 20 روزه کابل برق رو از پریز برق در نیارم مشکلی واسه مودم پیش میاد؟؟؟؟

بستگی به دمای محیط تون داره و جوری باشه که مودم خنک بشه. هرچند این مودم ها چینی هستند و باید مواضب بود ولی اصولا نباید مشکلی پیش بیاد.

ninipc
24-10-2013, 21:50
سلام

وجود داشتنش که وجود داره، یعنی حداقل توی 635 که حتمی هست و احتمالاً توی مدل مشابه یعنی 632 هم هست. منتهی دو تا مشکل داره که یکیش نشون می‌ده بدجور مشترکین ایرانی ته خط فقر هستن و دور از اینترنت واقعی.
مشکل اول این هست که فقط روی وای‌فای می‌شه این محدودیت رو گذاشت.
مشکل دوم هم این هست که از حداقل سرعت یک مگابیت شروع کرده و رفته به بالا. به عبارت بهتر برای سازنده این مودم زیر یک مگابیت رو اصلاً اشتراک اینترنت حساب نکرده و خط فقر رو تازه گرفته یک مگابیت.
برای تنظیم هم باید از بخش تنظیمات وایرلس وای‌فای اقدام کنید.

ninipc
24-10-2013, 22:14

1 - 1مگ 6ماهه 33 گیگ
2- 2مگ 6 ماهه 30 گیگ

سوای راهی که بهتون پیشنهاد شد،‌ یعنی دونه به بدونه دیدن مشخصات هر طرح اگه به صفحه قدیم که بهتر از صفحه جدید هست. برید همه طرحها رو یکجا با هم مقایسه کرده و هزینه هر گیگابایت اضافه رو راحت و سریع می‌تونید ببینید.
از اینجا ببینید:
خدمات و تعرفه‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما اگه منظورتون به صرفه بودن و محاسبه هزینه هر طرح و نه شارژ اضافه هست که اینجا قبلاً یه سری محاسبه کردم که اگه بخونید شاید کمک باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alireza_50
24-10-2013, 23:10
من وقتی به بعضی از سایت ها میرم مثل digikala یا سایت های دیگه اینترنتم قطع میشه چرا اینجوری هستش کسی میدونه ولی با سایت های دیگه مشکل نداره ؟

mehr1362
24-10-2013, 23:26
دوستان لطفا به این چند سوالم پاسخ بدین ( اول راهم و سوال زیاد ) ...دستتون درد نکنه :

برای تغییر طرح و شارژ کردن دو روش هست : اینترنتی و حضوری

آیا در روش پرداخت اینترنتی میشه با کارت سیبا ملی مبلغ رو واریز کرد؟ یا باید حتما ملت باشه؟

در روش پرداخت حضوری وقتی به بانک ملت مراجعه کردیم فیش بانکی که برای واریز وجه به ما میدن معمولی هست یا برای اینترنت مبین نت یک فیش خاص طراحی شده؟
این رو به این خاطر میپرسم که در سایت مبین نت نوشته شماره اشتراک پرداخت برای واریز وجه لازم هست و اینکه چون مودمم قبلا مالک دیگری داشته آیا برای پر کردن فیش نام مالک مودم و مشخصات مالک قبلی رو لازم داره؟ ( در صورتی که فیش خاصی داشته باشه )

میخواستم طرح بگیرم که در روش پرداخت اینترنتی رمز اینترنتی کارت رو لازم داشت که این رمز رو نداشتم.اومدم پرداخت حضوری رو زدم ببینم چی مینوسه که فاکتور زد که تا 24 ساعت باید مبلغ به حسابش واریز بشه.

آیا بعد از 24 ساعت که مبلغ واریز نشه واقعا کنسلش میکنه؟ چون میخواستم اینترنتی پرداخت کنم و الان که پرداخت حضوری رو زدم جدول طرح ها دیگه نمایان نمیشه.یعنی باید این تغییر طرحی که اعمال کردم منقضی بشه تا جدول رو ببینم برای پرداخت اینترنتی.

سوال آخر اینکه چه تنظیماتی رو در مودم و در سیستم اعمال کنم که اتصال به وایرلس مبین نت برقرار بشه؟

وایرلس مودم رو روشن میکنم و همچنین وایرلس لب تاب رو و وقتی کانکشن میاد اتصال رو میزنم ولی ارور میده که اتصال با مشکل مواجه هست.

لطفا جواب سوال هام رو بدین دوستان عزیز...مرسی:n16:

ninipc
24-10-2013, 23:32
من با یه کابل کراس مقایسه کردم به نظرم فرق داره.شما مطمئنی مثل هم هستن؟کابل مبین نت هر دو سرش مثل هم هست ولی کابل کراس یه رشته از سیمهاش برعکس هستند( رنگ سبز و نارنجی )چه طوری وایرلس مودم رو با لب تاب متصل کنم؟وایرس مودم رو روشن میکنم وایرلس لب تاب هم روشن بعد یه کانکشن میاد که میزنمش و پسوردش رو میدم ولی یه پنجره باز میشه و مینویسه اتصال با مشکل روبرو هست. باید چکار کنم؟ممنون

کابل شبکه کراس‌اور با کابل شبکه استاندارد فرق داره. فرقش هم توی این هست که توی کابل استاندارد هر رنگ سیم عیناً در هر دو طرف فیش‌ها در یکجا قرار دارن. ولی توی کابل کراس‌اور یا خلاصه کراس جای سیم ۲ و ۳ عوض شده. کارت شبکه‌های جدید، روترها و هاب‌ها یا مودمهای روتر خودشون کار کراس رو انجام می‌دن و همون کابل شبکه استاندارد کافی هست. توی راهنماهای مودمهای هوواوی رو که گشتم دیدم اکثر مدلهای سری اکولایف بطور اتوماتیک کابل عادی و کراس‌‌اور رو تشخیص می‌دن و به قولی سیستم MDI/MDI-X رو دارن و برای استفاده از هر دو کابل مشکل نیست. منتهی در مورد 635 یا 632 نتونستم دقیق متوجه بشم که این خاصیت رو دارن یا نه. بهتره که تست کنید.

ولی اگه نشد که همون کابل استاندارد بگیرید و خودتون رو راحت کنید. درضمن طبق استاندارد کابلهای شبکه، این مدل کابلها بسته به مدلشون تا ۹۰ یا ۱۰۰ متر نیاز به تقویت‌کننده ندارن و می‌شه طولشون رو زیاد گرفت.

ninipc
24-10-2013, 23:39
من وقتی به بعضی از سایت ها میرم مثل digikala یا سایت های دیگه اینترنتم قطع میشه چرا اینجوری هستش کسی میدونه ولی با سایت های دیگه مشکل نداره ؟

من که الان تست کردم مشکلی نبود و هم وارد سایت شدم و هم اینترنتم سر جاش هست. شاید شما مشکل دیگه‌ای مثل تروجان و مشابه دارین که تا به اون آدرس می‌رید اینترنت رو قطع می‌کنه. تست نکردم ولی فکر کنم بشه فایروال رو هم تنظیم کرد که برای بعضی از آدرسها اینترنت رو بلوکه کنه و ارتباط رو قطع کنه. درکل هر چی هست از خود سایت نیست، چون به من جواب داد.

ninipc
25-10-2013, 00:01
دوستان لطفا به این چند سوالم پاسخ بدین ( اول راهم و سوال زیاد ) ...دستتون درد نکنه :

برای تغییر طرح و شارژ کردن دو روش هست : اینترنتی و حضوری

آیا در روش پرداخت اینترنتی میشه با کارت سیبا ملی مبلغ رو واریز کرد؟ یا باید حتما ملت باشه؟

در روش پرداخت حضوری وقتی به بانک ملت مراجعه کردیم فیش بانکی که برای واریز وجه به ما میدن معمولی هست یا برای اینترنت مبین نت یک فیش خاص طراحی شده؟
این رو به این خاطر میپرسم که در سایت مبین نت نوشته شماره اشتراک پرداخت برای واریز وجه لازم هست و اینکه چون مودمم قبلا مالک دیگری داشته آیا برای پر کردن فیش نام مالک مودم و مشخصات مالک قبلی رو لازم داره؟ ( در صورتی که فیش خاصی داشته باشه )

میخواستم طرح بگیرم که در روش پرداخت اینترنتی رمز اینترنتی کارت رو لازم داشت که این رمز رو نداشتم.اومدم پرداخت حضوری رو زدم ببینم چی مینوسه که فاکتور زد که تا 24 ساعت باید مبلغ به حسابش واریز بشه.

آیا بعد از 24 ساعت که مبلغ واریز نشه واقعا کنسلش میکنه؟ چون میخواستم اینترنتی پرداخت کنم و الان که پرداخت حضوری رو زدم جدول طرح ها دیگه نمایان نمیشه.یعنی باید این تغییر طرحی که اعمال کردم منقضی بشه تا جدول رو ببینم برای پرداخت اینترنتی.

سوال آخر اینکه چه تنظیماتی رو در مودم و در سیستم اعمال کنم که اتصال به وایرلس مبین نت برقرار بشه؟

وایرلس مودم رو روشن میکنم و همچنین وایرلس لب تاب رو و وقتی کانکشن میاد اتصال رو میزنم ولی ارور میده که اتصال با مشکل مواجه هست.

لطفا جواب سوال هام رو بدین دوستان عزیز...مرسی:n16:

- طبق صحبت وبلاگ مبین‌نت،‌ توی پرداخت حضوری زمان ریختن پول، شماره پرداخت رو می‌خواد که باید روی قبض بنویسید. البته به نظر نباید فیش خاصی باشه و جای مثلاً کد ملی نوشته می‌شه. البته توی قبضهای قدیمی یه جایی بود به اسم کد شناسه که شاید باید اونجا نوشته می‌شده، ولی الان شکل قبضها فرق کرده و برداشت و واریز یه قبض دارن. شرح دادن که باید به متصدی بگید که برای مبین‌نت می‌خواهید و شناسه پرداخت هست که بتونه توی سیستم ثبت کنه. وگرنه گفتن که به حسابتون نمی‌ره و یه جای دیگه می‌ره. طبق تعریف هم اونها با شناسه پرداخت کار دارن و دیگه اینکه کی پول رو داده براشون مهم نیست. یعنی توی پرداخت با کارت برای خودم شده که از کارت کس دیگه‌ای استفاده کردم و هیچ وقت مشکل نبوده. اطلاعات شناسه پرداخت هم روی جعبه یا قوطی خودم مودم هست. البته من قدیمها یه بار از روش بانکی استفاده کردم که اینجوری نبود و بعد از پرداخت توضیحات رو به پشتیبانی دادم و اونها خودشون برام طرح رو تمدید کردن. الان به نظر خواستن روش رو اتوماتیک کنن که تماس با پشتیبانی کم بشه.

- برای پرداخت با کارت که حتماً رمز اینترنتی رو می‌خواد. مگه قبلاً خرید اینترنتی نداشتین؟

- نگران حذف پیش‌فاکتورها نباشید. یکی حذف شد می‌تونید یکی دیگه بگیرید. من موقع تمدید اکانتم بیشتر از ۵تا پیش‌فاکتور زده بودم که فقط یکیش رو پرداخت کردم. اگه توی صفحه کاربری به بخش گزارشها برید، پیش‌فاکتورهای قبلی رو می‌تونید ببینید. الان برای من ۹تا پیش‌فاکتور رو لیست کرده که پول هیچ کدوم رو هم ندادم و فقط یکیش که باعث شد اکانتم تمدید بشه، فعال شده و باقی الکی هستن. کلاً به نظرم وجود این بخش بدردبخور نیست و قرار نیست هر بار که خواستیم طرحها یا بخش شارژ اضافه رو چک کنیم برامون فوری یه پیش‌فاکتور صادر کنن و بعد بگن که یاالله برو پرداخت هم بکن.

- اول اینکه باید بخش وایرلس رو روشن کنید. بعد توی بخش تنظیمات وایرلس رمز و نوع رمزگذاری و آیدی رو تنظیم کنید و بعد اون مشخصات ست شده رو به دستگاه اتصالی مثل لپ‌تاپ یا موبایل بدید که بتونه وصل بشه.

ham33d
25-10-2013, 01:11
مرورگر را پاک کن دوباره نصب کن
یا با استفاده از یه نرم افزار بهینه ساز سیستم را اسکن کن
ایشاالله اوکی میشه:n02:

mehr1362
25-10-2013, 01:21
- طبق صحبت وبلاگ مبین‌نت،‌ توی پرداخت حضوری زمان ریختن پول، شماره پرداخت رو می‌خواد که باید روی قبض بنویسید. البته به نظر نباید فیش خاصی باشه و جای مثلاً کد ملی نوشته می‌شه. البته توی قبضهای قدیمی یه جایی بود به اسم کد شناسه که شاید باید اونجا نوشته می‌شده، ولی الان شکل قبضها فرق کرده و برداشت و واریز یه قبض دارن. شرح دادن که باید به متصدی بگید که برای مبین‌نت می‌خواهید و شناسه پرداخت هست که بتونه توی سیستم ثبت کنه. وگرنه گفتن که به حسابتون نمی‌ره و یه جای دیگه می‌ره. طبق تعریف هم اونها با شناسه پرداخت کار دارن و دیگه اینکه کی پول رو داده براشون مهم نیست. یعنی توی پرداخت با کارت برای خودم شده که از کارت کس دیگه‌ای استفاده کردم و هیچ وقت مشکل نبوده. اطلاعات شناسه پرداخت هم روی جعبه یا قوطی خودم مودم هست. البته من قدیمها یه بار از روش بانکی استفاده کردم که اینجوری نبود و بعد از پرداخت توضیحات رو به پشتیبانی دادم و اونها خودشون برام طرح رو تمدید کردن. الان به نظر خواستن روش رو اتوماتیک کنن که تماس با پشتیبانی کم بشه.

- برای پرداخت با کارت که حتماً رمز اینترنتی رو می‌خواد. مگه قبلاً خرید اینترنتی نداشتین؟

- نگران حذف پیش‌فاکتورها نباشید. یکی حذف شد می‌تونید یکی دیگه بگیرید. من موقع تمدید اکانتم بیشتر از ۵تا پیش‌فاکتور زده بودم که فقط یکیش رو پرداخت کردم. اگه توی صفحه کاربری به بخش گزارشها برید، پیش‌فاکتورهای قبلی رو می‌تونید ببینید. الان برای من ۹تا پیش‌فاکتور رو لیست کرده که پول هیچ کدوم رو هم ندادم و فقط یکیش که باعث شد اکانتم تمدید بشه، فعال شده و باقی الکی هستن. کلاً به نظرم وجود این بخش بدردبخور نیست و قرار نیست هر بار که خواستیم طرحها یا بخش شارژ اضافه رو چک کنیم برامون فوری یه پیش‌فاکتور صادر کنن و بعد بگن که یاالله برو پرداخت هم بکن.

- اول اینکه باید بخش وایرلس رو روشن کنید. بعد توی بخش تنظیمات وایرلس رمز و نوع رمزگذاری و آیدی رو تنظیم کنید و بعد اون مشخصات ست شده رو به دستگاه اتصالی مثل لپ‌تاپ یا موبایل بدید که بتونه وصل بشه.

سلام

ممنون از توضیحاتتون:n16:

من نمیخواستم حضوری پرداخت کنم فقط از سر کنجکاوی زدم ببینم چی نوشته که این قضیه پیش اومد و پیش فاکتور ساخت.

الان هم نگران حذف پیش فاکتور نیستم بلکه دوست دارم بعد از 24 ساعت ( طبق گفته سایت مبین نت ) پیش فاکتور پرداخت حضوری حذف بشه.

به این خاطر که الان وقتی به تب خرید طرح برم مینویسه طرح برای شما تا 10 دقیقه دیگر فعال خواهد شد و دیگه نمیتونم نه طرح ها رو ببینم و نه اینکه اینترنتی پرداخت کنم! یعنی باید این حالت کنسل بشه وگرنه مجبورم برم بانک ملت حضوری پرداخت کنم.

من نگرانم بعد از 24 ساعت پیش فاکتور حذف نشه و تا ابد بمونه ( تا زمانی که برم حضوری پرداخت کنم)

در مورد وایرلس :

رمز و نوع رمزگذاری و همه این موارد رو انجام دادم حتی رمز رو برداشتم اما بعد از اینکه اتصال کانکشن رو میزنم در لب تاب وصل نمیشه و ارور میده که قادر به ایجاد اتصال نیست.

نمیدونم آیا باید در لب تاب تنظیم خاصی اعمال بشه ؟

لطفا اگر کسی میدونه دقیقا بگه باید چکار کنم تا اتصال برقرار بشه.مرسی

mehr1362
25-10-2013, 01:28

سلام

من نمیخواستم حضوری پرداخت کنم فقط از سر کنجکاوی زدم ببینم چی نوشته که این قضیه پیش اومد و پیش فاکتور ساخت.

الان هم نگران حذف پیش فاکتور نیستم بلکه دوست دارم بعد از 24 ساعت ( طبق گفته سایت مبین نت ) پیش فاکتور پرداخت حضوری حذف بشه.

به این خاطر که الان وقتی به تب خرید طرح برم مینویسه طرح برای شما تا 10 دقیقه دیگر فعال خواهد شد و دیگه نمیتونم نه طرح ها رو ببینم و نه اینکه اینترنتی پرداخت کنم! یعنی باید این حالت کنسل بشه وگرنه مجبورم برم بانک ملت حضوری پرداخت کنم.

من نگرانم بعد از 24 ساعت پیش فاکتور حذف نشه و تا ابد بمونه ( تا زمانی که برم حضوری پرداخت کنم)

در مورد وایرلس :

رمز و نوع رمزگذاری و همه این موارد رو انجام دادم حتی رمز رو برداشتم اما بعد از اینکه اتصال کانکشن رو میزنم در لب تاب وصل نمیشه و ارور میده که قادر به ایجاد اتصال نیست.

ninipc
25-10-2013, 05:26
سلام

در مورد وایرلس :

پیش‌فاکتور اسمش روش هست و مثل فاکتور رسمی و مرجع نیست. برای همین نگران اونهایی که توی بخش گزارشها دیده می‌شه،‌ نباشید. بعد هم شما اگه پرداخت اینترنتی رو بزنید که می‌بردتون به سایت بانک و این یعنی نخواستین از روش پرداخت حضوری استفاده کنید. برای دیدن همه طرحها هم چرا از صفحه کاربری استفاده می‌کنید. برید به سایت مبین‌نت بخش قیمتها و همه رو یکجا از اونجا ببینید. اینجوری دیگه نگران ناپدید شدن طرح اشتراکی که فعال کردین، نمی‌شید.

در مورد لپ‌تاپ هم خودم وقتی باهاش کار می‌کنم،‌ تنظیم خاصی نداره و اگه خود وایرلس لپ‌تاپ قبلاً روشن شده باشه،‌ کافیه که بین اکانتهای لیست شده، روی اسم کانکشنی که خودتون توی مودم ساختین کلیک کنید و بگید که تماس برقرار کنه. بعد ازتون رمز می‌خواد و تماس برقرار می‌شه. می‌تونید تنظیم هم کنید که هر بار که روشن می‌شه، اتوماتیک به وای‌فای وصل بشه و دیگه هی در مورد رمز سئوال نکنه.

mehr1362
25-10-2013, 13:06
دوستان لطفا هر کسی میدونه کمکم کنه :هر کاری میکنم نمیتونم مودم رو به وسیله wlan به لب تاب متصل کنم.با موبایل هم تست کردم وصل نمیشه.لب تاب و موبایل وایرلس مودم رو شناسایی میکنن ولی بعد ازینکه کد رمز رو میزنم کانکشن ارور میده که ویندوز قادر به برقراری ارتباط نیست.این پیام : Windows was unable to connect to ...چکار کنم؟

این رو اضافه کنم که مودم طرح و اینترنت فعالی نداره... آیا باید حتما اینترنت فعال باشه تا وصل بشه؟

هدفم این بود که صفحه تنظیمات مودم رو با ارتباط وایرلس بتونم چک کنم.

arash59b
25-10-2013, 15:32
دوستان لطفا هر کسی میدونه کمکم کنه :هر کاری میکنم نمیتونم مودم رو به وسیله wlan به لب تاب متصل کنم.با موبایل هم تست کردم وصل نمیشه.لب تاب و موبایل وایرلس مودم رو شناسایی میکنن ولی بعد ازینکه کد رمز رو میزنم کانکشن ارور میده که ویندوز قادر به برقراری ارتباط نیست.این پیام : Windows was unable to connect to ...چکار کنم؟

این رو اضافه کنم که مودم طرح و اینترنت فعالی نداره... آیا باید حتما اینترنت فعال باشه تا وصل بشه؟

هدفم این بود که صفحه تنظیمات مودم رو با ارتباط وایرلس بتونم چک کنم.

رمز چی میزنی؟ رمز رو خودت تو وایمکس ست کردی؟

mehr1362
25-10-2013, 15:54
رمز چی میزنی؟ رمز رو خودت تو وایمکس ست کردی؟رمز در ابتدا پیش فرض بود که بعدا تغییرش دادم.مشکل رمز نیست ! اگه رمز اشتباه باشه همون اول کار خودش میگه غلطه.من روی گزینه open هم که بدون رمز هست تست کردم ولی وصل نمیشه.چراشو نمیدونم !ممکنه مودم مشکل داشته باشه؟شما دوستان عزیز غیر از تنظیمات مودم در خود پی سی هم تنظیماتی اعمال کردین؟ اصلا نیاز به اینکار هست؟لطفا از صفحه تنظیمات قسمت wlan مودمتون یک عکس بگیرین یا به ترتیب بگین روی چه گزینه هایی هست تا من هم انجام بدم.من نگرانم مودم مشکل داشته باشه

arash59b
25-10-2013, 15:56
رمز در ابتدا پیش فرض بود که بعدا تغییرش دادم.مشکل رمز نیست ! اگه رمز اشتباه باشه همون اول کار خودش میگه غلطه.من روی گزینه open هم که بدون رمز هست تست کردم ولی وصل نمیشه.چراشو نمیدونم !ممکنه مودم مشکل داشته باشه؟شما دوستان عزیز غیر از تنظیمات مودم در خود پی سی هم تنظیماتی اعمال کردین؟ اصلا نیاز به اینکار هست؟لطفا از صفحه تنظیمات قسمت wlan مودمتون یک عکس بگیرین یا به ترتیب بگین روی چه گزینه هایی هست تا من هم انجام بدم.من نگرانم مودم مشکل داشته باشه

تنظیمات مودم روی dhcp هست؟

mehr1362
25-10-2013, 16:12
تنظیمات مودم روی dhcp هست؟

بله عزیز ...

آیدی یاهوم رو الان پخ میکنم لطفا ادم کن ازتون کمک بگیرم .مرسی

mehr1362
25-10-2013, 16:34
پیام خصوصی میفرستم ولی در قسمت ارسال شده چیزی نیست ! ایدیمو اینجا میزارم هر کی میتونه درباره وایرلس مودم کمکم کنه دریغ نکنه.

ID : mehrdad62m

امیر انصاری
25-10-2013, 16:51
احتمال داره مالک قبلی لیست سفید ایجاد کرده باشه تا فقط مک آدرس های تعیین شده قابلیت اتصال به مودم رو داشته باشند. با کابل به کنسول مودم وصل بشید و اگر لیست سفید روشن بود، خاموشش کنید یا مک آدرس خودتونو بهش اضافه کنید.

EmpireWorld
25-10-2013, 16:56
رمز در ابتدا پیش فرض بود که بعدا تغییرش دادم.مشکل رمز نیست ! اگه رمز اشتباه باشه همون اول کار خودش میگه غلطه.من روی گزینه open هم که بدون رمز هست تست کردم ولی وصل نمیشه.چراشو نمیدونم !ممکنه مودم مشکل داشته باشه؟شما دوستان عزیز غیر از تنظیمات مودم در خود پی سی هم تنظیماتی اعمال کردین؟ اصلا نیاز به اینکار هست؟لطفا از صفحه تنظیمات قسمت wlan مودمتون یک عکس بگیرین یا به ترتیب بگین روی چه گزینه هایی هست تا من هم انجام بدم.من نگرانم مودم مشکل داشته باشه

:n08:
اگه به من تهمت نمیزدی الان بهت میگفتم چطوری باید حلش کنی
ولی نمیگم تا همینطوری تو این وضعیت بمونی

mehr1362
25-10-2013, 18:22
احتمال داره مالک قبلی لیست سفید ایجاد کرده باشه تا فقط مک آدرس های تعیین شده قابلیت اتصال به مودم رو داشته باشند. با کابل به کنسول مودم وصل بشید و اگر لیست سفید روشن بود، خاموشش کنید یا مک آدرس خودتونو بهش اضافه کنید.

دوست عزیز نمیدونم با چه زبونی ازت تشکر کنم:n12::n16:

امیدوارم تو زندگیت به هر چی آرزو داری برسی. نمیدونی چه کمک بزرگی بهم کردی...

با حرفی که زدی رفتم تیک قسمت wlan filter رو برداشتم درست شد.

نکته اینجاست که با یوزر و پسورد user تا wlan filter نمیاد ! ولی با یوزر و پسورد admin این صفحه میاد.

درود بر شرفت

همچنین از دوستان عزیز دیگه که همگی تا اینجا بهم خیلی کمک کردن بی نهایت ممنونم :n16:

mehr1362
25-10-2013, 18:32
:n08:
اگه به من تهمت نمیزدی الان بهت میگفتم چطوری باید حلش کنی
ولی نمیگم تا همینطوری تو این وضعیت بمونی

مولانا میگه :

از علی آموز اخلاص عمل ---- شیر حق را منزه دان از دغل

من آدم مذهبی ای نیستم ولی اینکه از سر عادت بگیم عید غدیر هست مبارک باشه اندازه سر سوزن ارزش نداره.

تلاش کنیم از زندگی بزرگان درس بگیریم . چه ائمه باشن چه شاعر چه فیلسوف ...

آدم با معرفت همه جا هست ... اگه من بی شعورم به جاش تو خوبی داداش:n29:

starpars
25-10-2013, 18:57
دوستان من الان ترافیکم تموم شده
میتونم شبانه وصل شم دانلود کنم؟؟

arash59b
25-10-2013, 21:29
دوستان من الان ترافیکم تموم شده
میتونم شبانه وصل شم دانلود کنم؟؟

نع ..............

arash59b
25-10-2013, 21:32
mehr1362 مشکل وای فای حل شد؟؟؟؟؟؟؟

mehr1362
25-10-2013, 22:03
mehr1362 مشکل وای فای حل شد؟؟؟؟؟؟؟

بله دوست عزیز حل شد .
دو تا سوال دارم :

1. مودم را جایی گذاشتم که کیفیت سیگنالش 58 هست و rssi روی 55 هست اما هر از چند گاهی سیگنال قطع میشه به این صورت که یک دفعه 0 میشه و یهو100 میشه و دوباره به همون 58 بر میگرده .
این اتفاق هر چند دقیقه یک بار اتفاق میفته . حالا نمیدونم این مشکل مال مودم هست یا اینکه طبیعی هست ؟؟؟ ( دور بودن از دکل و نویز و ... )
لطفا شما ک تجربه بیشتری دارید بگین این مشکل طبیعی هستش و قبلا تجربه کردین ؟

2. دیروز پیش فاکتور پرداخت حضوری را زدم که با این کار طرح های مختلف دیگه نمایان نمیشه اما امروز پیش فاکتور منقضی شده ولی همچنان در تب تغییر طرح ک میرم طرح ها نمایان نمیشه و مینویسه در انتظار فعال سازی / البته اینو بگم که طرح قبلی که تموم شده بود 2 مگ بوده که من دیشب به 512 تغییرش دادم .
حالا نمی دونم تغییر طرح دادن چند روز طول میکشه تا فعال بشه ؟ یا مشکل دیگری هست ؟
الان مشکلی که دارم اینه که نمیتونم به صورت اینترنتی پرداخت کنم و طرح ها برام نمایان نمیشه که بخوام مثلا 512 را انتخاب کنم و گزینه پرداخت اینترنتی را بزنم .
باید چکار کنم ؟

arash59b
25-10-2013, 22:20
1. مودم را جایی گذاشتم که کیفیت سیگنالش 58 هست و rssi روی 55 هست اما هر از چند گاهی سیگنال قطع میشه به این صورت که یک دفعه 0 میشه و یهو100 میشه و دوباره به همون 58 بر میگرده .
این اتفاق هر چند دقیقه یک بار اتفاق میفته . حالا نمیدونم این مشکل مال مودم هست یا اینکه طبیعی هست ؟؟؟ ( دور بودن از دکل و نویز و ... )

احتمالا از دکل هست

2. دیروز پیش فاکتور پرداخت حضوری را زدم که با این کار طرح های مختلف دیگه نمایان نمیشه اما امروز پیش فاکتور منقضی شده ولی همچنان در تب تغییر طرح ک میرم طرح ها نمایان نمیشه و مینویسه در انتظار فعال سازی / البته اینو بگم که طرح قبلی که تموم شده بود 2 مگ بوده که من دیشب به 512 تغییرش دادم .
حالا نمی دونم تغییر طرح دادن چند روز طول میکشه تا فعال بشه ؟ یا مشکل دیگری هست ؟
الان مشکلی که دارم اینه که نمیتونم به صورت اینترنتی پرداخت کنم و طرح ها برام نمایان نمیشه که بخوام مثلا 512 را انتخاب کنم و گزینه پرداخت اینترنتی را بزنم .
باید چکار کنم ؟

اگه تو حسابت به اندازه کافی پول هست زنگ بزن پشتیبانی تا طرحت رو فعال کنه

اگه نیست که اول باید بری به سایت قدیمی مبین نت و از اونچا حسابت رو شارژ کنی بعد با پشتیبانی تماس بگیری

کلا بعد از انتخاب هر طرحی باید حدود 10 دقیقه صبر کنی و یبار هم مودم رو خاموش روشن کنی

Joaquin
25-10-2013, 22:45
امروز پکت لاست زیاد داشتم.

starpars
25-10-2013, 22:51
نع ..............

واقعاااا؟
چرا باید اینجوری باشه من که هنوز زمان دارم از ترافیک شبانم استفاده نکردم پولشم دادم
یعنی باید حداقل 10 تومن بگیرم 1 گیگ ترافیک بگیرم تا شبانه برام فعال شه؟

EmpireWorld
25-10-2013, 23:34
واقعاااا؟
چرا باید اینجوری باشه من که هنوز زمان دارم از ترافیک شبانم استفاده نکردم پولشم دادم

داداش شما باید حدودا بیش از 30 مگ توی حسابت باشه تا بتونی از شبانه استفاده کنی
منم یه بار یه فایل تورنت گرفتم حواسم نبود تنظیمش کنم ترافیکمو خورد
مجبور شدم 12 تومن بدم یه گیگ بخرم تا بشه از شبانه ش استفاده کرد
شما هم دیگه چاره ای جز اینکار نداری

EmpireWorld
25-10-2013, 23:40
بله دوست عزیز حل شد .
دو تا سوال دارم :

باید چکار کنم ؟

این مشکل ماله دور بودن از دکل و اینکه موانع زیادی سر راه مودمته برای برقراری ارتباط
بهترین کار اینه که اول ببینی نزدیک ترین دکل به خونتون موقعیتش کجاست بعدم مودمو تقریبا از پهلو بذاری به طرف دکل
RSSI هم زیاد مهم نیس مهم CINR Reuse1 که هرچی بالاتر باشه به سرعت واقعی نزدیکتر میشی و نوسان کمتری پیدا میکنی
ولی بین 1 و 3 نباید اختلاف از حدودا دو تا بیشتر باشه مثلا یک اگه 10 بود اون یکی 15 باشه خیلی نوسانت میره بالا
اینطوری هم که الان میشه به هیچ دردی نمیخوره
چون وسط دانلود هی ارتباطت با سرور قطع میشه و دانلودت به مشکل میخوره
مشکل بدتر از اون هم اینه که IP مودمت عوض میشه و برای دانلود از سرور هایی مثه پوت لاکر و مدیافایر و اینا به مشکل جدی میخوری

mehr1362
25-10-2013, 23:47
احتمالا از دکل هست اگه تو حسابت به اندازه کافی پول هست زنگ بزن پشتیبانی تا طرحت رو فعال کنه اگه نیست که اول باید بری به سایت قدیمی مبین نت و از اونچا حسابت رو شارژ کنی بعد با پشتیبانی تماس بگیری کلا بعد از انتخاب هر طرحی باید حدود 10 دقیقه صبر کنی و یبار هم مودم رو خاموش روشن کنی دوست عزیز منظور شما این ادرس هست ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان در سایت جدید مبین نت نه میتونم اینترنتی پرداخت کنم و نه فاکتور بزنم و حضوری پرداخت کنم. حالا از اون ادرس که بالا دادم اینترنتی پرداخت کنم ایا به اعتباری که در سایت جدید مبین نت هست اضافه میشه؟ بعد اینکه چون مودم به نام مالک قبلی هست زنگ بزنم پشتیبانی مشکلی پیش نمیاد؟ سین جیم نمیکنن؟ برای تماس با پشتیبانی چه شماره ای باید بگیرم؟ مرسی

ninipc
26-10-2013, 00:45
دوست عزیز نمیدونم با چه زبونی ازت تشکر کنم:n12::n16:

امیدوارم تو زندگیت به هر چی آرزو داری برسی. نمیدونی چه کمک بزرگی بهم کردی...

با حرفی که زدی رفتم تیک قسمت wlan filter رو برداشتم درست شد.

نکته اینجاست که با یوزر و پسورد user تا wlan filter نمیاد ! ولی با یوزر و پسورد admin این صفحه میاد.

درود بر شرفت

همچنین از دوستان عزیز دیگه که همگی تا اینجا بهم خیلی کمک کردن بی نهایت ممنونم :n16:

مثل اینکه از همون اول اگه مودم رو ریست کرده بودین،‌این همه مشکل نداشتین و مثلاً این مورد لیست مک‌آدرسها با ریست به حالت اول برمی‌گشت.

ninipc
26-10-2013, 00:54
بله دوست عزیز حل شد .
دو تا سوال دارم :

باید چکار کنم ؟

دوست عزیز منظور شما این ادرس هست ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان در سایت جدید مبین نت نه میتونم اینترنتی پرداخت کنم و نه فاکتور بزنم و حضوری پرداخت کنم. حالا از اون ادرس که بالا دادم اینترنتی پرداخت کنم ایا به اعتباری که در سایت جدید مبین نت هست اضافه میشه؟ بعد اینکه چون مودم به نام مالک قبلی هست زنگ بزنم پشتیبانی مشکلی پیش نمیاد؟ سین جیم نمیکنن؟ برای تماس با پشتیبانی چه شماره ای باید بگیرم؟ مرسی

توی قوانینش نوشته که نگه داشتن اکانت تموم شده فقط برای یک هفته میسر هست و بعد از اون مجدد باید مراحل راه‌اندازی اولیه مثل پول دادن و البته به احتمال تحویل مدارک صورت بگیره. اگه فاصله تموم شدن طرح نفر قبلی با شما الان بیشتر از یک هفته باشه، که شاید سر همین مجبور به رفتن از اول راه باشید.
شماره پشتیبانی سراسری 096790
شماره تهران 83869999

mehr1362
26-10-2013, 18:07
توی قوانینش نوشته که نگه داشتن اکانت تموم شده فقط برای یک هفته میسر هست و بعد از اون مجدد باید مراحل راه‌اندازی اولیه مثل پول دادن و البته به احتمال تحویل مدارک صورت بگیره. اگه فاصله تموم شدن طرح نفر قبلی با شما الان بیشتر از یک هفته باشه، که شاید سر همین مجبور به رفتن از اول راه باشید.
شماره پشتیبانی سراسری 096790
شماره تهران 83869999

سلام

خدا رو شکر این مشکل پیش نیومد.

در سایت قدیمی مبین نت واریز کردم و سریع به سایت جدید مبین نت منتقل شد وطرح فعال شد.:n06:

الان مودم رو گذاشتم یه جا موقتی که کیفیت سیگنالش 50 هست.سرعت دانلود حداقل 65 هست و تا 110 هم میره گاهی تا 140 هم میره.:n19:

طرح 512 یکماهه....

از همه دوستانی که اینجا یاری کردند صمیمانه سپاسگذارم...:n12::n16:

mehr1362
26-10-2013, 18:27
دوستان مودم از سیستمم دور هست.یا باید 10 متر کابل بخرم یا گیرنده وابرلس برای پی سی.

به نظرتون کدوم بهتره؟ از نظر پینگ با وایرلس وصل شدن تاثیری در بالا رفتن پینگ داره؟

حدود قیمت وایرلس برای pc چنده؟

Joaquin
26-10-2013, 19:35
سلام

خدا رو شکر این مشکل پیش نیومد.

در سایت قدیمی مبین نت واریز کردم و سریع به سایت جدید مبین نت منتقل شد وطرح فعال شد.:n06:

الان مودم رو گذاشتم یه جا موقتی که کیفیت سیگنالش 50 هست.سرعت دانلود حداقل 65 هست و تا 110 هم میره گاهی تا 140 هم میره.:n19:

طرح 512 یکماهه....

از همه دوستانی که اینجا یاری کردند صمیمانه سپاسگذارم...:n12::n16:
خوشبحالتون که با 512 این سرعت رو میگیریئ. من از بعد از عید 512 نداشتم ولی شنیدم جدیدا محدودش کردن. حالا که این جوری میگید واجب شد بعدا یه تستی هم از 512 بگیرم.

ninipc
26-10-2013, 19:40
دوستان مودم از سیستمم دور هست.یا باید 10 متر کابل بخرم یا گیرنده وابرلس برای پی سی.

به نظرتون کدوم بهتره؟ از نظر پینگ با وایرلس وصل شدن تاثیری در بالا رفتن پینگ داره؟

راستش من خودم سیم رو ترجیح می‌دم چون بطور اساسی و قطعی مشکل احتمال هـک رو حذف می‌کنه. سوای اون دیوار ساختمونها، بخصوص اگه تیرآهنی باشه و لوازم برقی می‌تونن توی قدرت امواج وایرلس تاثیر بد بذارن، ولی سیم همچین مشکلی رو نداره. وایرلس برای موارد مثل موبایل یا کامپیوترهای متحرک مثل لپ‌تاپ بخصوص اگه مال مهمونها باشه، بدرد می‌خوره. اگه قراره کامپیوتر رومیزی‌تون جاش همیشه یه جا باشه که به نظرم سیم بهتر هست. قیمت وایرلس ندارم‌ ولی تابستون یادمه صبحتش که با دوستم بود روی ۴۰ تا ۸۰ بود. حسن سیم این هست که هزینه‌اش هم کم می‌شه.

mehr1362
26-10-2013, 20:00
خوشبحالتون که با 512 این سرعت رو میگیریئ. من از بعد از عید 512 نداشتم ولی شنیدم جدیدا محدودش کردن. حالا که این جوری میگید واجب شد بعدا یه تستی هم از 512 بگیرم.

حالا بعدا از شبانه رایگان هم تست میگیرم اینجا میگم چه جوریاست...

arash59b
26-10-2013, 20:04

به نظر من هم کابل بهتره

یه کابل 25 متری دارم از اون استفاده می کنم برای خرید کابل هم از این متری های اماده تو بازار نگیر. از جایی که تجهیزات شبکه می فروشند بگیر اگه قیمت واست مهم نیست نوع CAT5 یا CAT6 از همه بهترین .

اگه تلویزیون تون دانگل خارجی داره از اونم بعنوان وایرلس می تونی برای PC استفاده کنی. من با دانگل LED سامسونگ بدون مشکل بصورت وایلس وصل میشم

arash59b
26-10-2013, 20:07

من 10 روز گرفتم فیکس روی 65 هست

اصلا به زمانی که سیستم روشن می مونه نمی صرفه

mosi_alfa
27-10-2013, 00:42
B1404 -------------- 512Kbps ------------- 12GB ------------- 840.000 ------------ 80.000
دوستان میخوام این طرحو انتخاب کنم، نکته ای مطلبی دربارش هست؟ سرعت خودشه یا تا 1Mbps میره؟
faramobile
27-10-2013, 03:45
B1404 -------------- 512Kbps ------------- 12GB -------------840.000 ------------ 80.000
دوستان میخوام این طرحو انتخاب کنم، نکته ای مطلبی دربارش هست؟ سرعت خودشه یا تا 1Mbps میره؟
تا اونجایی که من دیدم این طرح در بهترین حالت همون ۵۱۲ رو میده و روی ۵۱۲ محدود شده در نتیجه بالاتر نمیره

hasan.karimi.g
27-10-2013, 20:37
سلام
الان چند روزه که دقیقا هر 20 دقیقه یک بار مودم چند ثانبه دنبال سیگنال می گرده و دوباره همون سیگنال رو پیدا می کنه. سیگنال قوی هست. توی log مودم رو که می بینم دقیقا هر 20 دقیقه یک بار می نویسه received sigterm. کسی این مشکل رو داشته تاحالا؟ من چون شب ها آنلاین بازی می کنم این قضیه خیلی رو اعصابه چون حتما dc می شم.

arash59b
27-10-2013, 20:41
سلام
الان چند روزه که دقیقا هر 20 دقیقه یک بار مودم چند ثانبه دنبال سیگنال می گرده و دوباره همون سیگنال رو پیدا می کنه. سیگنال قوی هست. توی log مودم رو که می بینم دقیقا هر 20 دقیقه یک بار می نویسه received sigterm. کسی این مشکل رو داشته تاحالا؟ من چون شب ها آنلاین بازی می کنم این قضیه خیلی رو اعصابه چون حتما dc می شم.

مثل اینکه دارن یه کارایی می کنند

واسه من از امروز دوباره جهت سیگنال عوض شده. سیگنال هم بین 40 تا 100 در نوسانه.

amirdnvos
27-10-2013, 21:41
سلام

تو ساری کسی مبین نت داره؟کیفیت سرویساش چطوره؟

mehr1362
28-10-2013, 16:48
سلام

من یه مشکل عجیب دارم نمیدونم علت چیه :

اگر با وایرلس وصل بشم به لب تاب حجم مصرف شده عادی هست و زمانی که کار نکنم با نت حجم مصرف شده در حد کیلو بایت و طبیعی هست.

ولی وقتی با کابل میزنم به پی سی بدون اینکه وبگردی کنم و یا دانلود کنم همینطوری حجم کم میکنه اونم بدجور.مثلا در 10 ثانیه 1 مگ مصرف میشه.

اول احتمال دادم به خاطر اپدیت شدن سر خود یه برنامه ممکنه باشه و یا ویروس و تروجان.

برنامه ای نیست که سر خود اپذیت بشه.سیستم رو هم با انتی ویروس اینترنت سکوریتی 2014 اسکن کردم ولی فرقی نکرد.

ویندور عوض کردم.و الان باز همون مشکل هست.

چیزی که به تجربه فهمیدم اینه که در 2 دقیقه اول که با کابل متصل میکنم همه چییز عادی هست ولی بعد از اون یکباره شروع میکنه حجم رو الکی هدر بده .

کسی چیزی به ذهنش میرسه؟

arash59b
28-10-2013, 17:02
احتمال زیاد یه برنامه داره خودش رو اپدیت می کنه و در حالت lan به اینترنت وصل میشه

اگه اینترنت سیکوریتی داری همه برنامه هارو بلاک کن (یا فایروال ویندوز)

mehr1362
28-10-2013, 18:09
احتمال زیاد یه برنامه داره خودش رو اپدیت می کنه و در حالت lan به اینترنت وصل میشه

اگه اینترنت سیکوریتی داری همه برنامه هارو بلاک کن (یا فایروال ویندوز)

تمام نرم افزارها و درایورها رو پاک کردم ولی فایده نداره.

فایروال ویندوز هم روشن هست.موندم چکار کنم.

با لب تاب چه با کابل وصل بشم و چه با وایرلس همه چیز عادی هست ولی با پی سی نه ...ثانیه ای 150 کیلوبایت حجم هدر میره بدون اینکه من حتی یک صفحه باز کنم.

Joaquin
28-10-2013, 18:52

با لب تاب چه با کابل وصل بشم و چه با وایرلس همه چیز عادی هست ولی با پی سی نه ...ثانیه ای 150 کیلوبایت حجم هدر میره بدون اینکه من حتی یک صفحه باز کنم.
با برنامه ی net limiter ببین چه برنامه ای داره مصرف میکنه بعد محدودش کن.

ninipc
29-10-2013, 00:32

این مورد نشون می‌ده که توی کامپیوتر رومیزی چیزی هست که توی لپ‌تاپ نیست و داره خود بخود از شبکه استفاده می‌کنه. اولین چیزی که حتی بعد از نصب یه ویندوز تازه شروع به مصرف شبکه می‌کنه خود ویندوز هست که مطمئن بشید آپدیت اون دستی هست و نه روی اتوماتیک.

برنامه‌‌ای که گرجی عزیز معرفی کردن برنامه خوبی هست که اگه خواستین مجانی و البته حرفه‌ای اون رو خود میکروسافت داره که حسنش این هست که بخاطر سازنده اون کاملاً با ویندوز سازگار هست. اگه خواستین می‌تونید از اینجا دانلود کنید:
Microsoft Network Monitor 3.4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما این وسط یه نکته خیلی مهم هست که ربطی به برنامه مورد مصرفی شما نداره و مربوط به آنتی‌ویروس یا دقیقتر بخش فایروال آنتی‌ویروس (یا اینترنت سکوریتی) شما هست. یعنی اگه سایت برنامه‌ای که گرجی عزیز معرفی رو کرده نگاه کنید (مثلاً این عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) اسم برنامه‌هایی که از شبکه استفاده می‌کنن رو می‌بینید. توی برنامه مال میکروسافت هم اینطور هست. اما نکته مهم اینجاست که اگه یه فایروال واسط بین شبکه و برنامه‌های کامپیوتر باشه دیگه اسم اونها رو نمی‌بینید و بجاش می‌بینید که مثلاً آنتی‌ویروس شما بعنوان مصرف‌کننده معرفی شده و فقط IP مورد مصرف دیده می‌شه.

اگه بخواهید اسم برنامه‌ها دیده بشه بایستی بطور موقت آنتی‌ویروس (یا اینترنت سکوریتی) خودتون رو قطع کنید. اما این کار خودش می‌تونه خطرناک هم باشه چون اگه اون مصرف‌کننده یه تروجان یا مشابه باشه که قطع موقت آنتی‌ویروس می‌تونه دردسرساز باشه. بعضی از تروجانها در نبود برنامه کنترل‌کننده، تازه ماهیت خودشون رو به اجرا می‌ذارن. اینها رو گفتم که بهتره اول سعی کنید بدون از کار انداختن آنتی‌ویروس سعی به کشف برنامه مصرف‌کننده کنید.

چیزهایی مثل آپدیت ویندوز، آپدیت آنتی‌ویروس، آپدیت برنامه‌های مولتی‌مدیا مثل RealPlayer یا QuickTime، برنامه‌های مدیریت دانلود و مسنجرهای باز ولی مخفی‌شده رو بهتره اول چک کنید و از کار بندازید و بعد برید سراغ مراحل بعدی.

ultrasahand
29-10-2013, 02:20
سرعت دانلود ۲ مگ اومده پایین؟؟

saeediranzad
29-10-2013, 10:22
Task Manager>Resource monitor
اینجا میتونید ببیند چه برنامه ای داره از اینترنت استفاده میکنه.
ولی بنظر من ویندوز داره آپدیت میکنه. میتونید در تنظیمات گزینه ای را انتخاب کنید که بدون احازه شما آپدیت نکنه.
شاید هم فلش پلیر داره آپدیت میشه.

امیر انصاری
29-10-2013, 10:23
واقعاااا؟
---------------------------------------------

Fusi0n
29-10-2013, 20:23
تو حساب دوتا سرویس 128 نبود
زنگ زدم گفت طرح بالاتر 128 دیگه نامه میخواد
فوش دادم قطع کردم اینا تو چه دوره ای هستن :n29:

mehr1362
29-10-2013, 22:36
این مورد نشون می‌ده که توی کامپیوتر رومیزی چیزی هست که توی لپ‌تاپ نیست و داره خود بخود از شبکه استفاده می‌کنه. اولین چیزی که حتی بعد از نصب یه ویندوز تازه شروع به مصرف شبکه می‌کنه خود ویندوز هست که مطمئن بشید آپدیت اون دستی هست و نه روی اتوماتیک.

برنامه‌‌ای که گرجی عزیز معرفی کردن برنامه خوبی هست که اگه خواستین مجانی و البته حرفه‌ای اون رو خود میکروسافت داره که حسنش این هست که بخاطر سازنده اون کاملاً با ویندوز سازگار هست. اگه خواستین می‌تونید از اینجا دانلود کنید:
Microsoft Network Monitor 3.4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما این وسط یه نکته خیلی مهم هست که ربطی به برنامه مورد مصرفی شما نداره و مربوط به آنتی‌ویروس یا دقیقتر بخش فایروال آنتی‌ویروس (یا اینترنت سکوریتی) شما هست. یعنی اگه سایت برنامه‌ای که گرجی عزیز معرفی رو کرده نگاه کنید (مثلاً این عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) اسم برنامه‌هایی که از شبکه استفاده می‌کنن رو می‌بینید. توی برنامه مال میکروسافت هم اینطور هست. اما نکته مهم اینجاست که اگه یه فایروال واسط بین شبکه و برنامه‌های کامپیوتر باشه دیگه اسم اونها رو نمی‌بینید و بجاش می‌بینید که مثلاً آنتی‌ویروس شما بعنوان مصرف‌کننده معرفی شده و فقط IP مورد مصرف دیده می‌شه.

اگه بخواهید اسم برنامه‌ها دیده بشه بایستی بطور موقت آنتی‌ویروس (یا اینترنت سکوریتی) خودتون رو قطع کنید. اما این کار خودش می‌تونه خطرناک هم باشه چون اگه اون مصرف‌کننده یه تروجان یا مشابه باشه که قطع موقت آنتی‌ویروس می‌تونه دردسرساز باشه. بعضی از تروجانها در نبود برنامه کنترل‌کننده، تازه ماهیت خودشون رو به اجرا می‌ذارن. اینها رو گفتم که بهتره اول سعی کنید بدون از کار انداختن آنتی‌ویروس سعی به کشف برنامه مصرف‌کننده کنید.

چیزهایی مثل آپدیت ویندوز، آپدیت آنتی‌ویروس، آپدیت برنامه‌های مولتی‌مدیا مثل RealPlayer یا QuickTime، برنامه‌های مدیریت دانلود و مسنجرهای باز ولی مخفی‌شده رو بهتره اول چک کنید و از کار بندازید و بعد برید سراغ مراحل بعدی.

با نرم افزاری که دوست عزیز قبلی معرفی کردن فهمیدم چی داره حجم رو میخوره ولی نمیتونم حلش کنم.

مرورگر فایرفاکس یا کروم رو که باز کنم شروع میکنه به هدر دادن حجم....

با انتی ویروس نورتون اینترنت سکوریتی فول اسکن کردم که چند تا تروجان شکار کرد ولی بازم مشکل پابرجاست.

اگر به خاطر تروجان باشه چکارش کنم؟ یعنی این انتی ویروس نتونسته تمام تروجان ها رو شکار کنه؟

یه نرم افزار انتی تروجان قوی معرفی کنید ... مرسی

ham33d
30-10-2013, 01:27
تو حساب دوتا سرویس 128 نبود
زنگ زدم گفت طرح بالاتر 128 دیگه نامه میخواد
فوش دادم قطع کردم اینا تو چه دوره ای هستن :n29:
مبین نت از این بهتر نمیشه
من از شرکته دیگه 8مگ گرفتم نامه نخاستن:n02:
دوره عقب موندگی

ninipc
30-10-2013, 02:03
با نرم افزاری که دوست عزیز قبلی معرفی کردن فهمیدم چی داره حجم رو میخوره ولی نمیتونم حلش کنم.

مرورگر فایرفاکس یا کروم رو که باز کنم شروع میکنه به هدر دادن حجم....

با انتی ویروس نورتون اینترنت سکوریتی فول اسکن کردم که چند تا تروجان شکار کرد ولی بازم مشکل پابرجاست.

اگر به خاطر تروجان باشه چکارش کنم؟ یعنی این انتی ویروس نتونسته تمام تروجان ها رو شکار کنه؟

یه نرم افزار انتی تروجان قوی معرفی کنید ... مرسی

متاسفانه یه سری برنامه معروف و کاربردی خوب داریم که بخاطر مصرف بدون اجازه اینترنت دست کمی از تروجان و ویروس ندارن. برنامه‌هایی مثل RealPlayer یا QuickTime یا حتی دیکشنری بابیلون و مشابه. اول از همه سعی کنید تنظیمات آپدیت آنلاین اینها رو خاموش کنید. البته خاموش کردن آپدیت خود ویندوز فراموش نشه.

البته با توجه به اینکه گفتین بعد از نصب مجدد ویندوز هنوز این مشکل رو دارین به نظر می‌یاد که مشکل از همون زمان نصب ایجاد می‌شه که احتمال داره یکی (یا بیشتر) از برنامه‌های نصب‌تون آلوده باشه و برای اون به این زودی مجدد دچار تروجان شدین.

برای برنامه ضدتروجان چند مدل برنامه مجانی معرفی می‌کنم که چهارتاش مال میکروسافت هست که اگه ویندوز اوریجینال شده دارین،‌ راحت می‌تونید ازشون استفاده کنید و کمکی برای نورتون هستن.
- اولی توی ویندوزهای جدید مثل ویستا و 7 برنامه Windows Defender قبلاً نصب شده و اگه آپدیت ویندوزتون کار می‌کنه که بهتره دیتابیس اون رو آپدیت کنید تا بهتر کار کنه. برنامه مقیم حافظه هست و سوای اون می‌تونید هر وقت که نیاز داشتین با کمک اون کامپیوتر رو اسکن هم بکنید. خیلی قوی نیست، اما دم دست و جمع وجور هست. برای دسترسی به اون به کنترل‌‌پنل ویندوز برید.

- برنامه دوم یه یوتیلیتی به اسم Malicious Software Removal Tool هست که فقط بعد از دانلود مصرف داره و به قولی کل کامپیوتر رو توی همون لحظه می‌گرده و دیگه توی حافظه مقیم نیست. اگه آپدیت ویندوز روشن باشه که اتوماتیک ماهی یکبار خودش دانلود و اجرا می‌شه. ولی لینک جدید اون رو هر لحظه می‌تونید از اینجا بردارین:

- برنامه بعدی Microsoft Safety Scanner هست که مشابه برنامه قبلی ولی بزرگتر و کاملتر هست. این برنامه هم تاریخ اجرای محدود داره و بعد از یه مدت باید جدیدش رو دانلود کنید. از اینجا می‌تونید دانلود کنید:

- برنامه آخر مشابه برنامه‌های معروف آنتی‌ویروس و ضدجاسوس هست. یعنی هم توی حافظه مقیم می‌شه و حفاظت آنلاین داره و هم می‌تونه به دلخواه دنبال ویروس و تروجان و اسپای بگرده. اسمش Microsoft Security Essentials هست و از اینجا می‌تونید دانلود کنید:

سوای این برنامه‌های مجانی که مال خود میکروسافت هست برنامه‌های زیادی برای پیدا کردن تروجان و اسپای هست، اما نسخه مجانی که خوب هم باشه،‌ کم پیدا می‌شه. توی نسخه‌های مجانی برنامه Spybot – Search & Destroy رو توصیه می‌کنم. این برنامه ابزارهای جنبی خوبی هم داره. از اینجا می‌تونید نسخه مجانی اون رو دانلود کنید:

ninipc
30-10-2013, 02:04
مبین نت از این بهتر نمیشه
من از شرکته دیگه 8مگ گرفتم نامه نخاستن:n02:
دوره عقب موندگی

منظورتون سرعت ۸ مگابیت هست؟ اگه آره که بابتش چقدر پول می‌گیرن؟ باید گروون باشه.

مبین نت
30-10-2013, 13:02
تعرفه های جدید وایمکس مبین نت شنبه 11 آبان اعلام خواهد شد

فعلا دوقیمت قطعی شده که از طرحهای ویژه قیمت طرح یکساله 512 به 350 و 1024 به 400 افزایش یافته است

سایر تعرفه ها هم از نظر حجم و هم قیمت دستخوش تغییراتی خواهند شد

arash59b
30-10-2013, 13:26

فعلا دوقیمت قطعی شده که از طرحهای ویژه قیمت طرح یکساله 512 به 350 و 1024 به 400 افزایش یافته است

با این قیمت ها ترافیک طرح های ویژه چقدر شده؟

امیر انصاری
30-10-2013, 14:11
به احتمال زیاد معادل افزایش قیمت کاهش حجم خواهیم داشت.

sia10
30-10-2013, 17:13
همین الان قیمت هاش به صرفه نیست.گرون هم میخواد بشه:n24:
قبلا اینترنت هرسال به خاطر کاهش هزینه های اولیه ارزونتر میشد حالا دوباره چندساله داره گرون میشه!فکر کنم تو کل جهان هم همینطور باشه به خاطر پیشرفت تکنولوژی سرعت های قدیمی ارزون تر میشدند خدارو شکر برعکس همه جا هستیم:n26:

با این قیمت ها کسی طرف وایمکس نمیره اگر قیمتش نزدیک رایتل باشه,رایتل برنده این اتفاقات هست.پینگ بهتر,سرعت بالاتر( احتمالا در آیند),پوشش بهتر در آِینده و تکنولوژی جدیدتر پس چرا وایمکس!!؟؟:n22:

m187
30-10-2013, 17:36
باز هم مبین نت آشغال اقدام به ارسال پیامک برای مشترکین پر مصرف کرده و متاسفانه این بار با اینکه سرعت شبانه رو پایین اوردن ولی باز هم پیامک میفرستن که مصرف
نکنید یکی نیست بگه بابا شبانه رو جمع کنید راحت بشیم

ninipc
30-10-2013, 18:00

در عجبم که چرا چیزهای خوب مثل ارزونی، تخفیف و مشابه اصلاً به مبین‌نت سرایت نمی‌کنه و یا اگه سرایت می‌کنه خیلی کم!؟!؟! مدتیه طبق اعلام خود شرکت مخابرات، قانون رسمی شده که ضریب اشتراک نامحدودها یک به هشت بشه،‌ اما مبین‌نت هنوز داره یک به ده می‌فروشه و معلوم نیست کی هم قانون جدید رو اجرا کنه.

ninipc
30-10-2013, 18:02
به احتمال زیاد معادل افزایش قیمت کاهش حجم خواهیم داشت.

متاسفانه چیزی هست که سابقه هم داره. یعنی هم کم‌ بفروشه و هم گرونتر. طرح قبلی من ارزونتر و ۴۸ گیگابایت بود ولی الان هم گرونتر شده و هم کلش شده ۳۶ گیگابایت.

مبین نت
30-10-2013, 19:24

لینک : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تعرفه ها قطعی نمی باشد اما تا روز شنبه مبنی بر قطعیت آنها تصمیم گیری خواهد شد . چنانچه سایر تعرفه ها نیز زودتر از موعد مشخص گردد خدمتتان اعلام خواهیم کرد

مبین نت
30-10-2013, 19:27
در عجبم که چرا چیزهای خوب مثل ارزونی، تخفیف و مشابه اصلاً به مبین‌نت سرایت نمی‌کنه و یا اگه سرایت می‌کنه خیلی کم!؟!؟! مدتیه طبق اعلام خود شرکت مخابرات، قانون رسمی شده که ضریب اشتراک نامحدودها یک به هشت بشه،‌ اما مبین‌نت هنوز داره یک به ده می‌فروشه و معلوم نیست کی هم قانون جدید رو اجرا کنه.

تعرفه های نامحدود از طرف سازمان تنظیم قیمت گذاری و به شرکت اعلام شده است و تنها دو تعرفه 8-20 توسط خود شرکت قیمت گذاری شده است. ضمنا هزینه تعرفه ها در ADSL و وایمکس به یک صورت تنظیم نمی گردد

مبین نت
30-10-2013, 19:35
مودم جیبی با قابلیت سیمکارت 330.000 تومان
قیمت دو طرح مودم جیبی نیز تغییر کرده و قیمت قطعی می باشد . طرح دوساله 512 و 1024 یکساله به قیمت 490.000 تومان

ضمنا حجم طرحهای ویژه نیز در هیچ یک از مودمهای رومیزی و جیبی تغییری نکرده است

ninipc
30-10-2013, 20:40
تعرفه های نامحدود از طرف سازمان تنظیم قیمت گذاری و به شرکت اعلام شده است و تنها دو تعرفه 8-20 توسط خود شرکت قیمت گذاری شده است. ضمنا هزینه تعرفه ها در ADSL و وایمکس به یک صورت تنظیم نمی گردد

سوای قیمت، بحث ضریب اشتراک که ابلاغیه سراسری شده رو هم گفتم که مبین‌نت اجرا نکرده. بماند بحث کردن هم بیفایده هست چون نه من و نه شما هیچ کدوم توی قیمتها تاثیر نداریم و کاربرها هم اگه اعتراض بدن‌، بهشون می‌گن دوست نداری برو یه جای دیگه و خوش اومدی. زمان گروون کردن هم همه شرکتها ادعا می‌کنن که ویژه هستن و برای همین چون با باقی فرق دارن، کارشون درست و منصفانه هست. این قصه هر روزه زمان گروون شدن خدمات و اجناس توی ایران هست.

ninipc
30-10-2013, 20:43
الان بهم SMS دادن که شب جمعه باز قطعی سراسری شبکه مبین‌نت داریم. کس دیگه‌ای هم خبر رو گرفته؟

alirezaveis
30-10-2013, 20:55
الان بهم SMS دادن که شب جمعه باز قطعی سراسری شبکه مبین‌نت داریم. کس دیگه‌ای هم خبر رو گرفته؟
علاوه بر اس ام اس با این مضمون که : مشترک گرامی ، با توجه با اینکه مصرف بیش از حد شما در ساعات رایگان کماکان ادامه دارد خواهشمندیم در مصرف شبانه خود تجدید نظر بفرمایید. اس ام اس قطعی هم واسم اومده.

arash59b
30-10-2013, 21:05
با این قیمت ها مبین نت یه هدف داره

اینکه بزور گیگ اضافه به مشتری بچپونه. یاد قدیم ها میافتم که وقتی می خواستیم شیر یارانه ای بگیریم باید بزور باهاش کره و خامه هم میخریدیم

تو عکس بالا قیمت 512 و 2مگ ماهیانه اصلا گرون نشده فقط گیگ بهش اضافه شده. بزور داره به ملت حجم می فروشه.

Joaquin
30-10-2013, 21:09
علاوه بر اس ام اس با این مضمون که : مشترک گرامی ، با توجه با اینکه مصرف بیش از حد شما در ساعات رایگان کماکان ادامه دارد خواهشمندیم در مصرف شبانه خود تجدید نظر بفرمایید. اس ام اس قطعی هم واسم اومده.
این دو تا اس ام اس مسخره برای منم اومدن.

--------

راستی انجمن یخورده دیر پاسخ میده.

arash59b
30-10-2013, 21:23
راستی انجمن یخورده دیر پاسخ میده.

تایید میشه

mehr1362
30-10-2013, 23:05
برای عبور از چیلتر باید چکار کرد؟

فریگیت که اصلا کار نمیده...از چی استفاده کنم؟

ham33d
30-10-2013, 23:15
منظورتون سرعت ۸ مگابیت هست؟ اگه آره که بابتش چقدر پول می‌گیرن؟ باید گروون باشه.
8mbماهی 8گیگ ترافیک 25هزار:n02:

arash59b
31-10-2013, 00:08
8mbماهی 8گیگ ترافیک 25هزار:n02:

سرعت شبانه اش چنده

Moayeri1372
31-10-2013, 01:09
دنبال یه مودم وایمکس خوب میگشتم اینو دیدم که انگار نمایندگی ایران هم داره.کسی از دوستان از این شرکت چیزی پرسیده؟مودم وایمکس زایکسل هست.اینم آدرسش
باند این مودم هم به مبین میخوره هم به ایرانسل

arash59b
31-10-2013, 01:33
دنبال یه مودم وایمکس خوب میگشتم اینو دیدم که انگار نمایندگی ایران هم داره.کسی از دوستان از این شرکت چیزی پرسیده؟مودم وایمکس زایکسل هست.اینم آدرسش
باند این مودم هم به مبین میخوره هم به ایرانسل

کلا باند فرکانسی وایمکس همین هست ربطی به مبین نت و ایرانسل و ...... نداره

این مودم هم بکارت نمیاد چون باید مک ادرس مودم تو سیستم مبین نت یا ایرانسل ثبت بشه تا قابل استفاده باشه و انها این کار رو نمی کنند. فقط برای مودم هایی این کار رو می کنند که مدل مشابهش رو داشته باشند.

mosi_alfa
31-10-2013, 02:29
دوستان، توی تنظیمات این مودمای 3آنته، نمیشه تغییر فرکانس اعمال کرد، درسته؟

*Forgotten*
31-10-2013, 09:48
خب اینا اعلام کنن روی هر طرح شبی چند گیگ بگیریم تا اون کاربران کذایی که اصلا وجود خارجی ندارن حقشون پایمال نشه

اگه نمیخان اعلام کنن بگن او جمله چندش آوره (مصرفه منصفانه) خودشونو خلاص کنن

بعدشم بشینن حساب کتاب کنن که چندتا مشتری رو از دست دادن چقدر ضررشون میشه
این مبین نت با این قیمتاش فقط بخاطر دانلود شبانش اومدم به طرفش تازه

مبین نت
31-10-2013, 11:42
دوستان، توی تنظیمات این مودمای 3آنته، نمیشه تغییر فرکانس اعمال کرد، درسته؟

یوزر و پسوورد مودم را system وارد کنید. به تنظیمات دسترسی کامل دارید ...

m187
31-10-2013, 12:18
این مبین نت دیگه کلافه کرده همرو یا شبانه رو محدود کنن یا به کل جمعش کنن بره اگه شبانه رایگان گذاشتن که همه استفاده کنن خوب همه حق دارن توی ساعت رایگان هر چقدر میشه دانلودکنن
اگر هم واسه یه عده خاص گذاشتن خوب جمعش کنن ما هم میریم یه شرکت دیگه مبین نت با ساعت رایگانشه که مبین نته وگرنه که اصلا حیف یک ریال که بدی جای این سرعت های مسخره

jahangir1400
31-10-2013, 15:16
دوستان کیفیت سیگنالم چطوره؟

RSSI:
-61.16dBm

CINR:
36.21/27.98(R3/R1)dB

تو همین تاپیک یه جا خوندم CINR باید بالا باشه یه جا دیدم باید نزدیک به هم باشه الان چجوره

Joaquin
31-10-2013, 15:43

RSSI:
-61.16dBm

CINR:
36.21/27.98(R3/R1)dB

تو همین تاپیک یه جا خوندم CINR باید بالا باشه یه جا دیدم باید نزدیک به هم باشه الان چجوره
کیفیت سیگنال خوبه. rssi وقتی که منفی نوشته میشه هر چی کمتر باشه بهتره. CINR هم مثبته و هر چی بیشتر باشه بهتره. این مقدار مال شما هم مقدار خیلی خوبیه.

ham33d
31-10-2013, 15:49

RSSI:
-61.16dBm

CINR:
36.21/27.98(R3/R1)dB

60تا 70 خوبهrssi
25تا cinrخوبه35
کلا وضعیت مودم خوب هست

ham33d
31-10-2013, 15:50
این مبین نت دیگه کلافه کرده همرو یا شبانه رو محدود کنن یا به کل جمعش کنن بره اگه شبانه رایگان گذاشتن که همه استفاده کنن خوب همه حق دارن توی ساعت رایگان هر چقدر میشه دانلودکنن
اگر هم واسه یه عده خاص گذاشتن خوب جمعش کنن ما هم میریم یه شرکت دیگه مبین نت با ساعت رایگانشه که مبین نته وگرنه که اصلا حیف یک ریال که بدی جای این سرعت های مسخره
تنها را اینه قیده مبین نت را بزنی
من که راحت شدم
خدارو شکر:n02:

saeeddeeas
31-10-2013, 15:52
قضیه اس ام اس ها چیه؟
من میخوام این ماه طرح حجمی 2 مگ بگیرم
مودم هم بنام من نیست که اس ام اس بدن
امکانش هست اگه شبانه دانلود کنم،قطع کنن؟

arash59b
31-10-2013, 16:17
قضیه اس ام اس ها چیه؟
من میخوام این ماه طرح حجمی 2 مگ بگیرم
مودم هم بنام من نیست که اس ام اس بدن
امکانش هست اگه شبانه دانلود کنم،قطع کنن؟

فکر نکنم خودشون هم بدونن می خوان چکار کنن

فعلا دارن پیشاپیش خط و نشون می کشن

jahangir1400
31-10-2013, 16:27
مرسی دوستان

من چند وقت دیگه میخوام سرعت بالاتر بگیرم دانلود شبانه برام مهمه، الان سرعتارو واقعی می بندن؟ 1 و 2 مگ شبا سرعت چند میده کدوم بهتره؟

بعد سرویس رو عوض کنم رو پینگ تاثیر میذاره؟ چون فکر میکنم پایینه تایم اوت هم زیاد میده به نظر این شما نرماله؟

امیر انصاری
31-10-2013, 16:35
سرعت شبانه اش چنده

سرویس های 8 مگابیت ترافیک رایگان ندارند.

arash59b
31-10-2013, 17:13
سرویس های 8 مگابیت ترافیک رایگان ندارند.

پس اگه بجای 8 سرعت رو روی 80 مگ هم ببندن باز به هیچ دردی نمی خوره. :n09:

اگه ادم طرح 512 برداره که دانلود شبانه داشته باشه بهتر از اینه

جدیدا یه طرح 2 مگ وایرلس برداشتم روز ها سرعتش 5 مگه شب ها فیکس میشه 2 مگ. تا حالا یه فایل چند مگی هم با سرعت روزانه اش دانلود نکردم.

sepand_salehi
31-10-2013, 21:34
اون دو اس هم برای من اومد.
من هم بهشون اس دادم که تنها نقطه قوت مبین نت دانلود شبانشه
اگه مبین نت بخواد تو دانلکد شبانش مشکل درست کنه منم می رم سراغ شرکت های دیگه. قیمت های مخابرات به نظرم از همه به صرفه تره.

فک کنم یه اذیت هایی هم داره می کنه. من قبللا شبی 5 گیگی دانلود داشتم الان دو شبه دتنلودم شده شبی 3 گیگ. طرح هم 2مگ بود. دیگه با این قیمت ها و این سیاستی که داره مبین نت پیش می گیره احتمالا برای دور بعدی تمدید نمی کنم

osta_ali
31-10-2013, 22:51
امشب قراره اینترنت قطع شه یا فردا شب؟

nekooee
31-10-2013, 23:16
سلام
دوستان من تازه مبین نت گرفتم . از این مودمهای ایستاده کتابی به نام HUAWEI BM632 بهم دادن. اما مشکل داره. هر چند دقیقه یک بار مودم دیسکانکت میشه و باید از برق بکشمش و دوباره بزنم تو برق تا کانکت کنه. تمام چراغهای آنتنش پر هست اما یکدفعه همشون خالی میشه و تو تنظیماتش هم نگاه کردم قسمت wimax همه رو میزنه Block و قرمز هستند.
زنگ زدم بهشون گفتم باید ببری یکی از مراکز ببینه. منم راهم دور هست.
شما تا حالا این مشکل ور نداشتید؟ لطفا راهنمایی کنید. اینقدرم تند تند قطع میشه که نمیتونم همه این تاپیک رو بخونم ببینم دیگران چیزی گفتن یا نه
ممنون

Joaquin
01-11-2013, 00:06
برای من امشب از 3 تا دکل همیشگی فقط یکیش روشنه. 2 تاش اصلا نیستن.

ham33d
01-11-2013, 00:50
نت برای اهوازیا امشب قطع میباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ham33d
01-11-2013, 02:15
سلام
دوستان من تازه مبین نت گرفتم . از این مودمهای ایستاده کتابی به نام HUAWEI BM632 بهم دادن. اما مشکل داره. هر چند دقیقه یک بار مودم دیسکانکت میشه و باید از برق بکشمش و دوباره بزنم تو برق تا کانکت کنه. تمام چراغهای آنتنش پر هست اما یکدفعه همشون خالی میشه و تو تنظیماتش هم نگاه کردم قسمت wimax همه رو میزنه Block و قرمز هستند.
زنگ زدم بهشون گفتم باید ببری یکی از مراکز ببینه. منم راهم دور هست.
شما تا حالا این مشکل ور نداشتید؟ لطفا راهنمایی کنید. اینقدرم تند تند قطع میشه که نمیتونم همه این تاپیک رو بخونم ببینم دیگران چیزی گفتن یا نه
ممنون
مودمو ریست کن اگه درست نشد مشکل سخت افزاری داره

Joaquin
01-11-2013, 09:56
دیشب هی قطع و وصل میشد. چیزی دی ال نکردم.

nekooee
01-11-2013, 10:27
مودمو ریست کن اگه درست نشد مشکل سخت افزاری داره

سلام ریست کردم درست نشد...

ghadeer
01-11-2013, 10:35
دیشب هی قطع و وصل میشد. چیزی دی ال نکردم.

برای من که کلا قطع بود.

roxan
01-11-2013, 11:21
برای من که کلا قطع بود.

سراسری بوده ، برای من هم تا شش و نیم صبح قطع بود !

ham33d
01-11-2013, 14:17
سلام ریست کردم درست نشد...
تنها راه اینه ببریش نمایندگی مبین نت تستش کنه

ninipc
01-11-2013, 15:27
فکر نکنم خودشون هم بدونن می خوان چکار کنن

فعلا دارن پیشاپیش خط و نشون می کشن

اینجور زمینه‌سازی من رو یاد موارد مشابه مثل کارتی شدن بنزین می‌اندازه که اول کلی زمینه‌سازی شد و بعد کارتی شد. اینها هم بعد از این همه سال چند وقته که شروع کردن به همه SMS می‌دن و به نظرم متاسفانه یه دلیل هم بیشتر نداره. اون هم اینکه دارن برای دانلود شبانه هم یه خوابی می‌بینن. شاید مثل جمعه که یه زمانی مجانی بود و الان دیگه نیست، حذفش نکنن. ولی احتمال داره که براش سقف بذارن و اگه کسی به سقف شبانه‌اش رسید دیگه نتونه دانلود کنه و یا اگه کرد، از حجم اصلیش کم کنه.

دیدم خیلی‌ها می‌گن در اون صورت باید از خیر مبین‌نت گذشت (از جمله خودم) هم براشون خیلی مهم نباشه. توی اینترنت دیدم مدیر مبین‌نت یه مصاحبه کرده که وسط حرفهاش بطور ضمنی گفته که می‌خوان عمده مشتریهاشون دولتی، سازمانی و بانکی باشه و اینجوری کاربران عادی براشون می‌شه حاشیه که بهشون اهمیت هم نمی‌دن.
مصاحبه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Moayeri1372
01-11-2013, 16:36
دوستان من یه مبین کارکرده خریدم که 28 مهر طرحش تموم شده.اگه تمدیدش نکنم از روی سیتم حذفم میکنن؟تا کی وقت دارم تمدیدش نکنم فعلن قصد استفاده نداشته باشم؟

ham33d
01-11-2013, 17:23
دوستان من یه مبین کارکرده خریدم که 28 مهر طرحش تموم شده.اگه تمدیدش نکنم از روی سیتم حذفم میکنن؟تا کی وقت دارم تمدیدش نکنم فعلن قصد استفاده نداشته باشم؟
مشکلی نیس تا هر مدتی قطع باشه:n02:

Joaquin
01-11-2013, 17:36
اگه بخوان برای دانلود شبانه مسخره بازی در بیارن میرم نزدیک ترین نمایندگی مودم رو توی سرشون خورد میکنم :n02:

mosi_alfa
01-11-2013, 19:29
کاربر محترم مبین‌نت، چرا شرکت فقط از طریق sms اطلاع رسانی می کنه؟ پس قسمت پیغام‌های کنترل حساب به چه دردی میخوره؟ سایت عریض و طویلتون چی؟؟
منظورم درباره اختلال دیشب هست.

arash59b
01-11-2013, 19:31
اگه بخوان برای دانلود شبانه مسخره بازی در بیارن میرم نزدیک ترین نمایندگی مودم رو توی سرشون خورد میکنم :n02:

نمایندگی بدبخت این وسط چکاره است :n02:

ninipc
01-11-2013, 19:51

البته توی قوانین قراردادشون (از اینجا ببینید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) گفته بعد از یک هفته از اتمام اشتراک، قرارداد قبلی باطل می‌شه و باید مجدد از اول کار کرد. ولی توی صبحتهای یکی از بچه‌های همین تاپیک شنیدم که بعد از یک هفته هم هنوز براش فعال بوده و به نظر اجراش نکردن.