PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

amirrezan95
29-09-2013, 16:16
همه این راه هارو رفتم فایده نداشتمودم سالم اما سیگنال نمیگیره!!!!,ازشاهکارهای محصولات چینی و ارائه دهنده عزیز مبین نت.............................................. ..........
مگه مودمهاشون گارانتی ندارن ؟

faramobile
29-09-2013, 16:24
درود و تشکر از همه دوستانی که راهنمایی فرمودند.
حالا برای مدرک من کارت دانشجویی رو دارم مال سال 86 هست از یه استان دیگه هم هست و میخوام در شیراز وایمکس بگیرم...همین رو قبول میکنن یا میرن استعلام میگیرن؟

استعلام ؟؟؟؟؟؟!!! یعنی فکر کردی اینقدر بیکارن ؟؟ عزیز من کارت قلابی با فتوشاپ درست کردم تایید شد ، تو رایتل هم همون رو فرستادم تایید شد ، پارس آنلاین هم همینطور ...

پس فقط یه چیزی به اسم کارت دانشجویی باشه بسه

Sent from my iPhone using Tapatalk 2 Pro

amirrezan95
29-09-2013, 16:34
استعلام ؟؟؟؟؟؟!!! یعنی فکر کردی اینقدر بیکارن ؟؟ عزیز من کارت قلابی با فتوشاپ درست کردم تایید شد ، تو رایتل هم همون رو فرستادم تایید شد ، پارس آنلاین هم همینطور ...

پس فقط یه چیزی به اسم کارت دانشجویی باشه بسه

پس اوکی هست..
یکی از دوستان گفته بود استعلام میگیرن... گفتم مطمئن بشم..
راستی این آی پی ثابت که میگن به چه درد میخوره؟؟

Saeid Bagheri
29-09-2013, 17:15
از دوستان وارد كار و قديمي مبين نت دار سوال دارم
مي خوام يه اشتراك 6 ماهه مبين نت بگيرم با سرعت 128
128 خانگي رو چند ميندن ؟
سرعت دانلود در روز و علي الخصوص شب تو پيك رايگان چقدره ؟
آيا مبين نت هم وقتي دانلودت تو پيك رايگان زياد باشه محدودت ميكنه ؟
در كل قطع و وصلي و پينگ و ... به چه صورته ؟
ممنون

EmpireWorld
29-09-2013, 17:15
پس اوکی هست..
یکی از دوستان گفته بود استعلام میگیرن... گفتم مطمئن بشم..
راستی این آی پی ثابت که میگن به چه درد میخوره؟؟

والله من خودم اول یه کارت قلابی دادم بهشون تایید نکردن
که مجبور شدم کارت رو عوض کنم و ماله خودمو بدم بهشون
مودم هاشونم همه شون یکسال گارانتی داره
آی پی ثابت بدرد کار شما نمیخوره برای ارگان ها و سازمان هاست

EmpireWorld
29-09-2013, 17:16
از دوستان وارد كار و قديمي مبين نت دار يه سوال دارم
مي خوام يه اشتراك 6 ماهه مبين نت بگيرم با سرعت 128
128 خانگي رو چند ميندن ؟
سرعت دانلود در روز و علي الخصوص شب تو پيك رايگان چقدره ؟
آيا مبين نت هم وقتي دانلودت تو پيك رايگان زياد باشه محدودت ميكنه ؟
در كل قطع و وصلي و پينگ و ... به چه صورته ؟
ممنون

به صفحات قبل مراجعه کنید
من و بقیه دوستان در مورد پینگ و قطعی و سرعت حرف زدیم

Saeid Bagheri
29-09-2013, 17:22
به صفحات قبل مراجعه کنید
من و بقیه دوستان در مورد پینگ و قطعی و سرعت حرف زدیم

دوست عزيز تشكر از راهنمائيتون اما لطفاَ محدوده جستجوي صفحات رو هم اگه اطلاع داريد لطف كنيد ( الان صفحه 1826 هستيم ! )

EmpireWorld
29-09-2013, 17:29
دوست عزيز تشكر از راهنمائيتون اما لطفاَ محدوده جستجوي صفحات رو هم اگه اطلاع داريد لطف كنيد ( الان صفحه 1826 هستيم ! )

از اینجا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه 40 50 صفحه ای میشه ولی مطالب زیادی گفته شده:n01:

ninipc
30-09-2013, 00:59
همه این راه هارو رفتم فایده نداشتمودم سالم اما سیگنال نمیگیره!!!!,ازشاهکارهای محصولات چینی و ارائه دهنده عزیز مبین نت.............................................. ..........

یک چیز دیگه رو هم چک کنید که مطمئن بشید مشکل فنی نیست و از سیگنال هست. توی صفحه تنظیمات مودم، وارد بخش بشید. اونجا اگه موقعی که چراغها چشمک می‌زنن، دیدیدن که توی صفحه و بخش RSSI یا مشابه مثل قدرت سیگنال و غیره هم اعدادی می‌یاد و بعد مجدد صفر می‌شه که شک نکنید مشکل از ضعف سیگنال هست. کلاً برای من که 635 هست اگه سیگنال بین ۵۰ درصد تا ۶۰ درصد باشه، سریع و بعضی وقتها آنی وصل می‌شه. اما اگه سیگنال بره زیر ۵۰ درصد باید کلی صبر کنم که بلکه یه جوری بتونه وصل بشه. اینجور مواقع هم تنها تنظیم دقیق جای مودم می‌تونه مشکلم رو حل کنه.
یه نکته مهم رو فراموش نکنید و اون هم اینکه کیفیت سیگنال مستقیم بهتر از اکو یا سیگنال برگشتی از سطح ساختمانهای شهری هست. شاید آنتن نزدیک شما با مودم دید مستقیم نداره. مشابه وضعیتی که من دارم.

ninipc
30-09-2013, 01:26
والله من خودم اول یه کارت قلابی دادم بهشون تایید نکردن
که مجبور شدم کارت رو عوض کنم و ماله خودمو بدم بهشون
مودم هاشونم همه شون یکسال گارانتی داره
آی پی ثابت بدرد کار شما نمیخوره برای ارگان ها و سازمان هاست

راستش سه سال پیش که من هم اکانت گرفتم، همینطور شد و نامه‌ام رو چک کرده بودن. منتهی شاید الان نسبت به سه سال قبل وضعیت بهتر شده باشه. یادتون باشه همین قانون ممنوعیت سرعت بالای ۱۲۸ رو ۷-۸ سال پیش گذاشتن و شاید از اون زمان تابحال سختگیریها بعضی از مواقع کمتر شده باشه.
البته الان خبری توی خبرگذاری مهر دیدم که گفته مخابرات توی سیستم ADSL داره سرعت ۵ و ۱۰ مگابیت می‌فروشه. منتهی گفته به مشترکان خانگی فقط ۲ مگابیت که کمی خبرش گنگ هست. چون همین الانش هم سرعت بالای ۱۲۸ کیلوبیت رو فقط با مجوز ﴿هر چند فتوشاپی به قولی﴾ می‌فروشن. یعنی منظورشون از این تجاری واقعاً بررسی محل و دیدن شرکت هست یا به همین کاربران فعلی هم می‌دن، رو نمی‌دونم. اما هر چی هست، قابل حدس هست که به زودی سرعتهای بیشتری دستمون می‌رسه و این احتمال (هر چند ضعیف) هست که سرعتهای فعلی مثل یک و دو مگابیت از تب و تاب بیافتن و کمی قیمتشون کمتر بشه.
باید صبر کرد و دید.

بعد هم اینطور که این ور و اون ور دیدم می‌گن IP ثابت برای کارهای بانکی مثل پی‌پال بدرد می‌خوره که تقریباً برای اکثر ایرانیها بی‌مصرف هست و بدتر بخاطر ثابت بودن آدرس می‌تونه براتون دردسرساز هم بشه. یعنی اگه یه سایت، آدرس شما رو بذاره توی لیست سیاه، براتون مشکل دسترسی ایجاد می‌شه و یا کلاً راحت‌تر ردیابی می‌شید.

kingmostafa
30-09-2013, 01:53
سلام دوستان
من سرویس یک ساله 25 گیگ 1024 داشتم اما نهایتا تا دو هفته دیگه تموم میشه (تو سه ماه 25 گیگ تموم شد!!)
اما هزینه های مبین نت خیلی بالاست و احتمالا نمی تونم دیگه 1024 بگیرم.
کسایی که 128 یا 512 یا 256 دارن سرعتشون چقدره؟ سرعت دانلود و باز کردن سایت؟ شبانش چقدر میشه دانلود کرد؟؟ اصلا به نظرتون ارزش داره سرویسم رو سرعتش رو کم کنم؟؟؟؟ :n12:

arash59b
30-09-2013, 10:04
سلام دوستان
من سرویس یک ساله 25 گیگ 1024 داشتم اما نهایتا تا دو هفته دیگه تموم میشه (تو سه ماه 25 گیگ تموم شد!!)
اما هزینه های مبین نت خیلی بالاست و احتمالا نمی تونم دیگه 1024 بگیرم.
کسایی که 128 یا 512 یا 256 دارن سرعتشون چقدره؟ سرعت دانلود و باز کردن سایت؟ شبانش چقدر میشه دانلود کرد؟؟ اصلا به نظرتون ارزش داره سرویسم رو سرعتش رو کم کنم؟؟؟؟ :n12:

128 رو نمی دونم ولی بقیه روی سرعت اسمی بسته شدن شبانه هم بستگی شانستون داره ولی نهایتا همون سرعت اسمی رو میده و بالاتر بسته نشدن. اگه دانلود شبانه زیاد واستون مهم نیست هرسه شون خوب هستند. به نظرم 512 میتونه بهترین

گزینه باشه چون هم سرعت دانلودش خیلی کم نیست و هم نرمال ترین و پایدارترین طرح تو مبین نت هست.

090090
30-09-2013, 13:33
سلام دوستان
من دیروز طرح 2 مگ رو با 3گیگ حجم خریدم ولی همون پول رو یعنی 31 هزار تومن رو فرستادن به حجم اضافه چرا
و ایا حجم اضافه هم شب ها مجانیه؟ چون یه بار خریدم شب گذاشتم تا صبح تموم شد؟:n29:

arash59b
30-09-2013, 13:37
سلام دوستان
من دیروز طرح 2 مگ رو با 3گیگ حجم خریدم ولی همون پول رو یعنی 31 هزار تومن رو فرستادن به حجم اضافه چرا
و ایا حجم اضافه هم شب ها مجانیه؟ چون یه بار خریدم شب گذاشتم تا صبح تموم شد؟:n29:

اگه به حجم اضافه رفته یعنی طرح تون فعال یا انتخاب نشده و شما دارید بصورت مصرف ازاد استفاده می کنید.

معنیش اینه که تاریخ طرح قبلیتون هنوز به اتمام نرسیده

090090
30-09-2013, 14:02
اگه به حجم اضافه رفته یعنی طرح تون فعال یا انتخاب نشده و شما دارید بصورت مصرف ازاد استفاده می کنید.

معنیش اینه که تاریخ طرح قبلیتون هنوز به اتمام نرسیده

مرسی از پاسخ.
درسته از طرح قبلی مونده بود ولی من قبلا گرفته بودم این طوری نشده بود
و الان هم میتونم شب ها مجانی دانلود کنم؟

arash59b
30-09-2013, 14:15
شب مشکلی ندارید و دانلود مجانی است ولی با سرعت طرح سابقتون.

اگه گیگ اضافه طرح قبلیتون گرون هست و می خواید طرح 2 مگ رو داشته باشید باید با پشتیبانی تماس بگیرید و بگید طرح قبلیتون رو باطل، و طرح جدید رو که انتخاب کردید فعال کنند.

aminharirchi
30-09-2013, 16:18
واقعا به عنوان یه کاربر قدیمی مبین نت شدیدا از کیفیت و سرویس دهی این شرکت ناراضیم طرح 512 گرفتم پینگ 4.2.2.4 و 8.8.8.8 که ماشالا نوسان شدید داره سرعت دانلود هم نهایت 50 کیلوبایت بشه اونم با دانلود منیجر.واقعا افتضاح شده قدیم خیلی خیلی بهتر بود.
خط تلفن ما هم که فیبر نوری هست رفتیم جند روز قبل مخابرات درخواست کردیم از فیبر ورداشته شه مثل همه از adsl استفاده کنیم این نوسانات و قطعی ها رو هم نداشته باشه حالا ببینیم می تونیم از این مبین نت که هر روز هم گرونتر میشه راحت شیم!!!!

saeedjiji
30-09-2013, 16:57
سلام دوستان

من قصد خرید مبین نت 2مگ داشتم .

چون بیشتر دانلود شبانه دارم خواستم ازتون بپرسم که سرعت دانلود شبانه (ترجیحاً کرج) برای اشتراک 2 مگی معمولاً روی چنده؟!

منون میشم راهنمایی بفرمایید...

arash59b
30-09-2013, 18:50
سلام دوستان

من قصد خرید مبین نت 2مگ داشتم .

چون بیشتر دانلود شبانه دارم خواستم ازتون بپرسم که سرعت دانلود شبانه (ترجیحاً کرج) برای اشتراک 2 مگی معمولاً روی چنده؟!

منون میشم راهنمایی بفرمایید...

بسته به شلوغی منطقه شما لینک دانلود و فاصله شما از دکل و .... داره

تنها راهش اینه خودتون تست کنید

ham33d
30-09-2013, 22:03
عزیز اون منطقه دکل نداره

ninipc
01-10-2013, 00:51
واقعا به عنوان یه کاربر قدیمی مبین نت شدیدا از کیفیت و سرویس دهی این شرکت ناراضیم طرح 512 گرفتم پینگ 4.2.2.4 و 8.8.8.8 که ماشالا نوسان شدید داره سرعت دانلود هم نهایت 50 کیلوبایت بشه اونم با دانلود منیجر.واقعا افتضاح شده قدیم خیلی خیلی بهتر بود.
خط تلفن ما هم که فیبر نوری هست رفتیم جند روز قبل مخابرات درخواست کردیم از فیبر ورداشته شه مثل همه از adsl استفاده کنیم این نوسانات و قطعی ها رو هم نداشته باشه حالا ببینیم می تونیم از این مبین نت که هر روز هم گرونتر میشه راحت شیم!!!!

متاسفانه یه مشکل وایمکس در مقایسه با ADSL همین نوسان امواج و درنتیجه نوسان کیفیت سیگنال هست. بعضی وقتها خودم بین حدود ۵۰٪ تا ۸۰٪ نوسان کیفیت دارم و بعضی وقتها حداکثر نوسان بین ۲ تا ۳ درصد هست. اگه راهنماهای آنلاین مبین‌نت رو خونده باشید، احتمالاً همچین متنی یا مشابه اون رو قبلاً دیدین:
«««"مبنای فناوری وایمکس بر اساس امواج الکترومغناطیسی است در نتیجه، هر چه مودم وایمکس به محیط باز نزدیک‌تر باشد و از منابع ایجاد اختلال مانند یخچال، فریزر و ماکرویو دورتر باشد سیگنال قوی‌تری و کم‌نویزتری دریافت می‌کند"»»»

البته شاید خودتون هم حدس بزنید و یا اگه از پشتیبانی پرسیده باشید، این امواج مزاحم یا به قول خودشون "منابع ایجاد اختلال" همش خونگی نیست و اون منابع خارج از خونه، تاثیر بیشتری روی ضعف سیگنال و بخصوص نوسان اون داره.

saeedjiji
01-10-2013, 09:42
بسته به شلوغی منطقه شما لینک دانلود و فاصله شما از دکل و .... داره

تنها راهش اینه خودتون تست کنید

اقا آرش چطور میتونم تست کنم؟

ود شرکت همچین امکانی گذاشته برای کاربرا؟

arash59b
01-10-2013, 11:04
اقا آرش چطور میتونم تست کنم؟

ود شرکت همچین امکانی گذاشته برای کاربرا؟

راهش اینه که یه مودم از دوست و اشنا قرض بگیرید

خود نمایندگی هم برای تست میاد اما فقط برای داشتن سیگنال هست و نمی تونید کیفیت سرعت شبانه رو بررسی کنید

saeedjiji
01-10-2013, 12:36
راهش اینه که یه مودم از دوست و اشنا قرض بگیرید

خود نمایندگی هم برای تست میاد اما فقط برای داشتن سیگنال هست و نمی تونید کیفیت سرعت شبانه رو بررسی کنید

ممنون از پاسخ شما

فقط برای سوال آخر خواستم ازتون سوال کنم معمولاً نرخ دریافت دانلود شبانه برای سرعت 2 مگ در منطقه‌ی شما یا هر منطقه ای که خودتون تست کردید یا شنیدید روی چنده؟

حول و حوش صد و ده بیست میرسه؟

arash59b
01-10-2013, 13:08
ممنون از پاسخ شما

فقط برای سوال آخر خواستم ازتون سوال کنم معمولاً نرخ دریافت دانلود شبانه برای سرعت 2 مگ در منطقه‌ی شما یا هر منطقه ای که خودتون تست کردید یا شنیدید روی چنده؟

حول و حوش صد و ده بیست میرسه؟

سرعت اسمی 2 مگ 256 کیلو است

من با ip مناسب و لینک خوب معمولا سرعتم دوروبر 200 کیلو است

mosi_alfa
01-10-2013, 15:58
ظاهرا سرعت اکثر دوستان خوب شده که تاپیک کم اپ میشه!
میانگین سرعت شبانه خودم یک هفتس روی 243 هست:n01:

osta_ali
01-10-2013, 18:15
من دیروز یک گیگ حجم اضافه خریدم ولی به حجمم اضافه نشد الان هم نمیدونم اضافه شده یا نه چون حجم قبلیم رو فراموش کردم.این حجم رو که خریدم به حجم اصلیم اضافه میشه یا جایه دیگه نشونش میده؟

الان هم تو فاکتورش این رو نوشته:(خطا داره ولی پایینش نوشته موفق!)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]راستی اون پایین که نوشته برای مشاهده آخرین پرداخت ها به صفحه گزارش مراجعه کنید رو وقتی رو لینک کلیک میکنم می نویسه عدم وجود سوابق پرداخت

arash59b
01-10-2013, 19:10
من دیروز یک گیگ حجم اضافه خریدم ولی به حجمم اضافه نشد الان هم نمیدونم اضافه شده یا نه چون حجم قبلیم رو فراموش کردم.این حجم رو که خریدم به حجم اصلیم اضافه میشه یا جایه دیگه نشونش میده؟

الان هم تو فاکتورش این رو نوشته:(خطا داره ولی پایینش نوشته موفق!)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]راستی اون پایین که نوشته برای مشاهده آخرین پرداخت ها به صفحه گزارش مراجعه کنید رو وقتی رو لینک کلیک میکنم می نویسه عدم وجود سوابق پرداخت

سلام

گیگ خریداری شده به حجم قبلی اضافه نمیشه و به مقدار پول پرداخت شده در تراز مالی نشون داده میشه.

شما از قسمت فهرست پرداخت‌های یا ایمیلی که مبین نت واستون میفرسته هم می تونید متوجه موفقیت امیز بودن پرداخت تون بشید

یه بار از حساب تون لوگ اوت بشین شاید درست بشه

alireza_50
01-10-2013, 19:38
مشکل من چند روزیه که مدام هر 30 ثانیه یکبار ای پی تغییر پیدا میکنه وقتی از چیلتر شکن استفاده میکنی مشکل چیه ؟
ربطی به چیلترشکن داره یا از شبکه ایراد داره کسی این مشکل رو داشته ؟

arash59b
01-10-2013, 19:59
مشکل من چند روزیه که مدام هر 30 ثانیه یکبار ای پی تغییر پیدا میکنه

میشه بگید چه ip هایی میگیرید؟ اگه اینطور باشه باید سرعت و اینترنت هم تاثیر بزاره و سرعت تون پایین بیاد

خود فیلترشکن کارش اینکه که برای فرار از فیلترینگ ip و پرو.کسی رو عوض می کنه

alireza_50
01-10-2013, 20:18
میشه بگید چه ip هایی میگیرید؟ اگه اینطور باشه باید سرعت و اینترنت هم تاثیر بزاره و سرعت تون پایین بیاد

130.255. این ای پی هست فعلاالان این شد 5.52

arash59b
01-10-2013, 20:43
130.255.208.178 این ای پی هست فعلا

این که یکیه، منظورم رنج ای پی های است که هر 30 ثاینه عوض میشه :n09:

درضمن برای امنیت خودت ip کاملت رو ننویس فقط همون 130.255 کافیه

alireza_50
01-10-2013, 21:15
این که یکیه، منظورم رنج ای پی های است که هر 30 ثاینه عوض میشه :n09:

درضمن برای امنیت خودت ip کاملت رو ننویس فقط همون 130.255 کافیه
مرسی که گفتی راهی داره که ای پی رو ثابت نگه داری ؟

EmpireWorld
01-10-2013, 21:17
دوستان آی پی با رنج 5.22 خیلی آشغال بود
ولی بعد از قطعی های چند وقت پیش سرعتش رفته بالا
الان برای من همین آی پی رو میزنه و بعضی مواقع هم رنج 130
که سرعت 130 اصلا خوب نیست
در ضمن بازم میگم کیفیت و بالا بودن سرعت خیلی به CNR Reuse و آی پی بستگی داره
الان CNR من بالای 10 شده هر دوش

arash59b
01-10-2013, 21:19
مرسی که گفتی راهی داره که ای پی رو ثابت نگه داری ؟

من هنوز متوجه نشدم چطور ممکنه خودبخود ip شما عوض بشه

تا مودم رو خاموش یا دیسکانکت نکنید ip عوض نمیشه

EmpireWorld
01-10-2013, 21:29
من هنوز متوجه نشدم چطور ممکنه خودبخود ip شما عوض بشه

تا مودم رو خاموش یا دیسکانکت نکنید ip عوض نمیشه

تقریبا میشه گفت همچین چیزی غیر ممکنه
چون فقط از توی پنل و اونم توسط خودتون و یا خاموش و روشن کردن مودم میشه اینکارو کرد
ممکنه کسی به پنل ادمین شما دسترسی داشته باشه و داره اینکارو میکنه
ولی حداقل برای هر بار قطع و وصل شدن 3 4 دیقه زمان لازمه

ninipc
01-10-2013, 22:59
مشکل من چند روزیه که مدام هر 30 ثانیه یکبار ای پی تغییر پیدا میکنه وقتی از چیلتر شکن استفاده میکنی مشکل چیه ؟

احیاناً به تنظیمات مودم که دست نزدین؟ منظورم بخش DHCP و تنظیم میزان مهلت زمانی برای تعویض اتوماتیک IP هست. با تنظیم این بخش مودم بدون نیاز به خاموش و روشن کردن می‌تونه IP عوض کنه. مدت ۲ یا ۳ ﴿زمان پیش‌گزیده مودم﴾ روز می‌تونه مناسب باشه.

osta_ali
02-10-2013, 02:04
سلام

گیگ خریداری شده به حجم قبلی اضافه نمیشه و به مقدار پول پرداخت شده در تراز مالی نشون داده میشه.

شما از قسمت فهرست پرداخت‌های یا ایمیلی که مبین نت واستون میفرسته هم می تونید متوجه موفقیت امیز بودن پرداخت تون بشید

یه بار از حساب تون لوگ اوت بشین شاید درست بشه

ممنون
اره الان تو تراز مالی زده اون پولی رو که پرداخت کردم و حجم باقی ماندم هم 8 گیگ هست.
این یعنی اینکه الان 9 گیگ دارم؟(و اینکه بعد از تموم شدم حجم خودم از تراز کم میکنه؟کلا چجوریاست؟؟)

ninipc
02-10-2013, 02:09
ممنون
اره الان تو تراز مالی زده اون پولی رو که پرداخت کردم و حجم باقی ماندم هم 8 گیگ هست.
این یعنی اینکه الان 9 گیگ دارم؟(و اینکه بعد از تموم شدم حجم خودم از تراز کم میکنه؟کلا چجوریاست؟؟)

اینجوریه که اول حجم اصلی اکانت تموم می‌شه. بعد که تموم شد می‌ره سراغ پولی که توی حسابتون دارین و با حساب اینکه هر گیگابایت براتون باید چقدر تموم بشه و بسته به حجم دانلودتون، شروع به کم کردن از مبلغ پول می‌کنه تا اون پول هم تموم بشه.

faramobile
02-10-2013, 02:16
خب دستشون درد نکنه مثل اینکه امشب قطعی داریم

من که الان قطع شدم ، بقیه رو نمیدونم

faramobile
02-10-2013, 02:38
وصل شدم الان

arash59b
02-10-2013, 10:03
ممنون

از مزایای محدود مبین نت هم اینه که گیگ اضافه خریداری شده به قسمت تراز مالی اضافه میشه و اگه ازش استفاده نکنید قابلیت استفاده بعد از اتمام طرح و در طرح های بعدی رو هم داره

(با تموم شدن طرح نمی سوزه)

Mo5tafa
02-10-2013, 14:49
هزینه ی هر گیاگابایت اضافه برای طرح من (1مگابایت نوروزی) 10 هزار تومان!!!!!

ninipc
02-10-2013, 20:12
از مزایای محدود مبین نت هم اینه که گیگ اضافه خریداری شده به قسمت تراز مالی اضافه میشه و اگه ازش استفاده نکنید قابلیت استفاده بعد از اتمام طرح و در طرح های بعدی رو هم داره

(با تموم شدن طرح نمی سوزه)

هزینه ی هر گیاگابایت اضافه برای طرح من (1مگابایت نوروزی) 10 هزار تومان!!!!!

البته از یه جهاتی هم این نکته به نفع خودشون هم هست. چون وقتی کاربر می‌دونه که پولش برخلاف حجم اصلی اکانت، نمی‌سوزه و به دوره بعدی منتقل می‌شه، تشویق می‌شه که آخرهای کار حجم اضافی بخره و مبین‌نت سود می‌کنه. ولی اگه اگه اینجور نبود که خیلی‌ها سعی می‌کردن کارشون به خرید حجم و سوختن پولشون نرسه.

در کل مبین‌نت جایی که ارزون می‌فروشه، بعداً سودش رو از جای دیگه پس می‌گیره. طرح رو ارزون می‌ده و بعد حجم رو گرون می‌فروشه.

alireza_50
02-10-2013, 22:30
احیاناً به تنظیمات مودم که دست نزدین؟ منظورم بخش DHCP و تنظیم میزان مهلت زمانی برای تعویض اتوماتیک IP هست. با تنظیم این بخش مودم بدون نیاز به خاموش و روشن کردن می‌تونه IP عوض کنه. مدت ۲ یا ۳ ﴿زمان پیش‌گزیده مودم﴾ روز می‌تونه مناسب باشه.

درسته چطوری درستش کنم

ninipc
03-10-2013, 01:05
درسته چطوری درستش کنم

وارد بخش DHCP توی تنظیمات LAN بشید. توی قسمت DHCP Server میزان زمان رو (جلوی عبارت Lease(unit) رو نگاه کنید) از دقیقه یا ساعت به روز تغییر بدین. اینجوری اگه مودم رو خاموش نکنید تا اون زمان خاص نگذره، آدرس IP عوض نمی‌شه.

Mo5tafa
03-10-2013, 13:08
در کل مبین‌نت جایی که ارزون می‌فروشه، بعداً سودش رو از جای دیگه پس می‌گیره. طرح رو ارزون می‌ده و بعد حجم رو گرون می‌فروشه.
همچین ارزونه ارزون هم نمیفروختن!
نامردا

ham33d
03-10-2013, 13:51
همچین ارزونه ارزون هم نمیفروختن!
نامردا
تعرفه ها مبین نت وحشتناک گرون هست :n02:

امیر انصاری
03-10-2013, 14:49
اینو به تازگی پیدا کردم. مال اون اوایله که تازه مشتری مبین نت شده بودیم. گفتم اسکنش کنم بزارم اینجا داغ بقیه م تازه بشه:n02:

ham33d
03-10-2013, 15:12
اینو به تازگی پیدا کردم. مال اون اوایله که تازه مشتری مبین نت شده بودیم. گفتم اسکنش کنم بزارم اینجا داغ بقیه م تازه بشه:n02:

ماله دوساله نیم پیش بود یادم من اون موقع تازه مودم خریدم
یادش بخیر هر روز بدتر دیروز:n28:

arash59b
03-10-2013, 15:18
خوب طرح نوروزی ما هم تموم شد. احتمالا فعلا تمدید نمی کنم

بدبختی دارن کنار مجتمع مون پاساژ می سازن ممکنه تا 2-3 ماه دیگه سیگنالمون کلا پر بشه :n23:

ninipc
03-10-2013, 15:29

بحث گرونی طرح و حجم اضافه کمتر باعث ..... هست و اون دو مورد امتیاز و تخفیف حذف شده بیشتر باعث ... هست. منظورم از امتیاز، دانلود مجانی جمعه‌ها بود و تخفیف هم این بود که با پیش‌پرداخت ۶ یا ۱۲ ماهه به طرف دو یا سه ماه تخفیف می‌دادن. تخفیفی که منطقی هست و توی تجارت برای جذب مشتری بهش تخفیف می‌دن که طرف بیاد پولش رو بذاره دست شرکت که اونها از سودش استفاده کنن.

اما حالا برعکس شده. یعنی اگه همین الان طرحها رو نگاه کنید‌، می‌بینید که اول دیگه بخاطر تورم شدید طرحهای یک ساله ندارن و فقط ۶ ماهه هست. بعد هم مقایسه طرحهای ۶ ماهه با یک ماهه نشون می‌ده که الان تخفیف رو به خرید حجم بیشتر می‌دن تا زمان بیشتر که قدیم انجام می‌شد و برای هر سال، ۳ ماه مجانی می‌شد.

برای مثل سرعت ۵۱۲ رو براتون مثال می‌یارم:

B1412 ﴿۷۴ گیگابایت شش ماهه﴾ هر گیگابایت ۵۰۰۰ تومن

B1409 ﴿۲۴ گیگابایت شش ماهه﴾ هر گیگابایت ۶۵۰۰ تومن

B1404 ﴿۱۲ گیگابایت شش ماهه﴾ هر گیگابایت ۷۰۰۰ تومن

B1407 ﴿۶ گیگابایت یک ماهه﴾ هر گیگابایت ۵۵۰۰ تومن

B1401﴿۳ گیگابایت یک ماهه﴾ هر گیگابایت ۶۰۰۰ تومن

می‌بینید که طرح با حجم ۷۴ گیگابایت از همه اروزنتر هست، اما توی همون طرحهای شش ماهه در عین تعجب طرحی هست که نه تنها تخفیف زمانی نگرفته که حتی از طرحهای یک ماهه هم گرونتر هست. منظورم ۱۲ گیگابایت شش ماهه هست.

ninipc
03-10-2013, 15:31
ماله دوساله نیم پیش بود یادم من اون موقع تازه مودم خریدم
یادش بخیر هر روز بدتر دیروز:n28:

هنوز یادمه دورانی که نامردها مجانی بودن جمعه‌ها رو تازه حذف کرده بودن و من هم بی‌خبر بودم. یه موقع از دوستانم فهمیدم که دیدم کلی از حجم اصلیم بخاطر مصرف توی جمعه‌ها ناپدید شده. اینجوری پیش برن بعید نیست که یه فکری هم برای شبهای مجانی بکنن و بخوان ازش پول دربیارن.

arash59b
03-10-2013, 16:00
B1404 ﴿۱۲ گیگابایت شش ماهه﴾ هر گیگابایت ۷۰۰۰ تومن

می‌بینید که طرح با حجم ۷۴ گیگابایت از همه اروزنتر هست، اما توی همون طرحهای شش ماهه در عین تعجب طرحی هست که نه تنها تخفیف زمانی نگرفته که حتی از طرحهای یک ماهه هم گرونتر هست. منظورم ۱۲ گیگابایت شش ماهه هست.

قیمت هر طرحی از دو قسمت تشکیل میشه یکی هزینه فعال سازی طرح و دیگری هزینه ترافیک. که مجموع این دوتا میشه هزینه تمام شده طرح. این فرمولی هست که تقریبا توی همه isp های ایران استفاده میشه.

حالا ISPها میان با ترکیب های مختلف این دو مشخصه برای کاربرها با نیاز های متفاوت، سرویس های متفاوتی رو ایجاد می کنند مثلا کاربری که نیاز به ترافیک بالاتری داره واسش قیمت ترافیک اضافه رو پایین تر می بندن و کسی که نداره براش هزینه

فعال سازی رو حساب می کنند.

همون ترافییک 12 گیگ شش ماه شایدبرای شما به صرفه نبوده و تعجب برانگیز باشه ولی برای کسی که ترافیک مصرفی پایینی داره و می خواد تو 6 ماه با یه قیمت پایین از دانلود شبانه استفاده کنه خیلی مناسب و بصرفه هست.

alireza_50
03-10-2013, 17:10
بهترین تنظیمات admin برای مودم داخلی رو میشه بگید تمام قسمت ها رو لطفا ممنون
من ریست کردم فکر کنم تنظیماتش بهم خورده

yazd46
03-10-2013, 20:58
اینا سرعت من

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با حال یخ 273 درجه ریزصفر درجه سانیگراد

ninipc
03-10-2013, 22:23
قیمت هر طرحی از دو قسمت تشکیل میشه یکی هزینه فعال سازی طرح و دیگری هزینه ترافیک. که مجموع این دوتا میشه هزینه تمام شده طرح. این فرمولی هست که تقریبا توی همه isp های ایران استفاده میشه.

حالا ISPها میان با ترکیب های مختلف این دو مشخصه برای کاربرها با نیاز های متفاوت، سرویس های متفاوتی رو ایجاد می کنند مثلا کاربری که نیاز به ترافیک بالاتری داره واسش قیمت ترافیک اضافه رو پایین تر می بندن و کسی که نداره براش هزینه

فعال سازی رو حساب می کنند.

همون ترافییک 12 گیگ شش ماه شایدبرای شما به صرفه نبوده و تعجب برانگیز باشه ولی برای کسی که ترافیک مصرفی پایینی داره و می خواد تو 6 ماه با یه قیمت پایین از دانلود شبانه استفاده کنه خیلی مناسب و بصرفه هست.

به نظر صحبتهای من رو خوب نخوندین. من صحبت از صرفه اقتصادی نکردم. بحث این بود که قدیمها هر وقت بدون استثنا کسی اکانت ۶ یا ۱۲ماهه می‌‌خرید، بهش تخفیف می‌دادن. کار درست و منطقی هم هست، چون طرف پولش رو می‌خوابونه توی حسابهای شرکت و بایستی بهش یه سودی تعلق بگیره.
ولی الان تخفیف رو به حجم بیشتر می‌دن و نه زمان بیشتر. برای همین توی طرح ۱۲ گیگابایت ۶ ماهه فقط بخاطر کم بودن حجم، یه طرح یک ماهه ازش ارزونتر می‌شه که قدیم اینجوری نمی‌شد.
درضمن راه‌اندازی مال کسی هست که بهش نیاز داشته باشه و من و شما یا افراد مشابه قدیمی دیگه هزینه راه‌اندازی نداریم. می‌مونه آبونمان و اشتراک که چون به نظر ثابت می‌یاد، دیگه توی محاسبه در نظر نگرفتم. شاید هم اصولاً این هزینه رو توی حجم سرشکن می‌کنن، چون تقسیم هزینه کل به حجم کل خیلی رند در می‌یاد و احتمالاً فقط هزینه هر گیگابایت تاثیر داره و دیگه اشتراک رو محاسبه نمی‌کنن.

ninipc
03-10-2013, 22:29
بهترین تنظیمات admin برای مودم داخلی رو میشه بگید تمام قسمت ها رو لطفا ممنون
من ریست کردم فکر کنم تنظیماتش بهم خورده

راستش بهترین تنظیمات ادمین رو تقریباً توی همون حالت پیش‌گزیده هم می‌تونید پیدا کنید. برای مثال اون بخش تغییر اتوماتیک IP سر زمان خاص، بدرد کسی می‌خوره که واقعاً بدونه داره چیکار می‌کنه و هدفش از این تغییر چی هست. وگرنه برای عمده کاربران عادی اون تغییر، مشابه وضعیت شما می‌تونه دردسر هم درست کنه.
فقط چیزهایی مثل تعویض حتمی رمز ورود به کنترل‌پنل مودم ( من رمز هم ادمین و هم کاربر عادی رو عوض می‌کنم) یا تنظیم بخش وای‌.فای بخصوص توی بخش رمز و سیستم کدگذاری اون (یا خاموش کردنش برای کسی که نیاز بهش نداره) چیزهایی هستن که تنظمیشون برای عمده کاربرها مفید هست.

arash59b
03-10-2013, 22:33
به نظر صحبتهای من رو خوب نخوندین. من صحبت از صرفه اقتصادی نکردم. بحث این بود که قدیمها هر وقت بدون استثنا کسی اکانت ۶ یا ۱۲ماهه می‌‌خرید، بهش تخفیف می‌دادن. کار درست و منطقی هم هست، چون طرف پولش رو می‌خوابونه توی حسابهای شرکت و بایستی بهش یه سودی تعلق بگیره.
ولی الان تخفیف رو به حجم بیشتر می‌دن و نه زمان بیشتر. برای همین توی طرح ۱۲ گیگابایت ۶ ماهه فقط بخاطر کم بودن حجم، یه طرح یک ماهه ازش ارزونتر می‌شه که قدیم اینجوری نمی‌شد.
درضمن راه‌اندازی مال کسی هست که بهش نیاز داشته باشه و من و شما یا افراد مشابه قدیمی دیگه هزینه راه‌اندازی نداریم. می‌مونه آبونمان و اشتراک که چون به نظر ثابت می‌یاد، دیگه توی محاسبه در نظر نگرفتم. شاید هم اصولاً این هزینه رو توی حجم سرشکن می‌کنن، چون تقسیم هزینه کل به حجم کل خیلی رند در می‌یاد و احتمالاً فقط هزینه هر گیگابایت تاثیر داره و دیگه اشتراک رو محاسبه نمی‌کنن.

این روزها به خاطر بی ارزش بودن پول مملکت ، تورم و خیال راحت ispها از مجبور بودن مشتری کمتر شرکتی پیدا میشه روی پیش پرداخت ها تخفیف بده. نمونه بارزش به خیر از مبین نت، شرکت وایرلسی که من ازش خدمات می گیرم رو 6 ماه

3% تخفیف میده یعنی هیچی.

منظورم از هزینه راه اندازی، هزینه سرعت سرویس یا همون ابومن ماه طرح بود وگرنه هزینه راه اندازی اولیه که به قول شما یکبار هست و بعضی ها هم که حودشون انجام میدن.

ninipc
03-10-2013, 23:56
این روزها به خاطر بی ارزش بودن پول مملکت ، تورم و خیال راحت ispها از مجبور بودن مشتری کمتر شرکتی پیدا میشه روی پیش پرداخت ها تخفیف بده. نمونه بارزش به خیر از مبین نت، شرکت وایرلسی که من ازش خدمات می گیرم رو 6 ماه

3% تخفیف میده یعنی هیچی.

منظورم از هزینه راه اندازی، هزینه سرعت سرویس یا همون ابومن ماه طرح بود وگرنه هزینه راه اندازی اولیه که به قول شما یکبار هست و بعضی ها هم که حودشون انجام میدن.

حالا که بحث رفتار عجیب و غریب یا به تعبیری نامردی مبین‌نت شد، یه مورد هم هست که کمتر کسی به این بخشش دقت می‌کنه.

همه ماها با اقتصاد کوپنی و سوبسید آشنا هستیم. بعد از سالها هنوزم توی قبض برق و آب و گاز این مورد اجرا می‌شه. یعنی می‌گن چون دارن به آب و برق و گاز سوبسید می‌دن و این سوبسید از محل بیت‌المال هست، پس باید قیمتها پلکانی باشه که پرمصرفها جریمه بشن تا عدالت توی مصرف رعایت بشه.

اما برای مبین‌نت که یه شرکت خصوصی هست و نه سوبسیدی به مصرف‌کننده می‌ده و نه بودجه‌ای از صندوق دولت می‌گیره، چرا بایستی این سیاست قیمتهای پلکانی اجرا بشه؟ برای همین هست که مشتری پرمصرف مثل سرعت دومگابیت بایستی در ازای حجم مصرفی، پول بیشتری نسبت به مشتریان سرعت پائین‌تر بده. درصورتی که توی یه اقتصاد آزاد هر چی مشتری بیشتر بخره، فروشنده بیشتر قربون صدقه‌اش می‌ره و برای امکانات و تخفیف درنظر می‌گیره. یعنی حجم اضافی منطقاً بایستی برای سرعت دومگابیت از همه کمتر باشه که مشتری تشویق به مصرف بیشتر بشه و سود فروشنده که مبین‌نت باشه رو بیشتر کنه.
ولی جدی چرا مبین‌نت اینکار رو می‌کنه و کسی هم به این بخش از کارش اعتراض نمی‌ده؟ البته اگه اصلاً بشه جایی اعتراض داد.

MasterGeek
04-10-2013, 01:30
حالا که بحث رفتار عجیب و غریب یا به تعبیری نامردی مبین‌نت شد، یه مورد هم هست که کمتر کسی به این بخشش دقت می‌کنه.

همه ماها با اقتصاد کوپنی و سوبسید آشنا هستیم. بعد از سالها هنوزم توی قبض برق و آب و گاز این مورد اجرا می‌شه. یعنی می‌گن چون دارن به آب و برق و گاز سوبسید می‌دن و این سوبسید از محل بیت‌المال هست، پس باید قیمتها پلکانی باشه که پرمصرفها جریمه بشن تا عدالت توی مصرف رعایت بشه.

اما برای مبین‌نت که یه شرکت خصوصی هست و نه سوبسیدی به مصرف‌کننده می‌ده و نه بودجه‌ای از صندوق دولت می‌گیره، چرا بایستی این سیاست قیمتهای پلکانی اجرا بشه؟ برای همین هست که مشتری پرمصرف مثل سرعت دومگابیت بایستی در ازای حجم مصرفی، پول بیشتری نسبت به مشتریان سرعت پائین‌تر بده. درصورتی که توی یه اقتصاد آزاد هر چی مشتری بیشتر بخره، فروشنده بیشتر قربون صدقه‌اش می‌ره و برای امکانات و تخفیف درنظر می‌گیره. یعنی حجم اضافی منطقاً بایستی برای سرعت دومگابیت از همه کمتر باشه که مشتری تشویق به مصرف بیشتر بشه و سود فروشنده که مبین‌نت باشه رو بیشتر کنه.
ولی جدی چرا مبین‌نت اینکار رو می‌کنه و کسی هم به این بخش از کارش اعتراض نمی‌ده؟ البته اگه اصلاً بشه جایی اعتراض داد.

دوست عزیز قضیه واضح‌تر از این حرفهاست. حرف شما درسته و نکته‌ی ظریفی هم هست ولی خانه از پای بست ویران است. مبین‌نت قیمت‌هاش گرونه و سرویس نامحدود هم عملا نداره حالا اینکه به ازای سرعت قیمت بیشتری میگیره یا بحث مودم و بحث ورود به شبکه و حجم اضافی و .... دیگه مشکلات جنبی این سرویس هستند.

EmpireWorld
04-10-2013, 02:19
دوستان یه علتی که مبین نت سرویس هاش گرونه قیمت بالای تجهیزات وایمکس هستش
بالاخره مجبورن هزینه هاشونو از یه جایی در بیارن دیگه
در صورتی که سرویس های ADSL بیشتر کارش از طریق مخابرات انجام میشه
تا یه جایی میشه بهشون حق داد ولی در صورتی که سرعت هاشونو خوب نگه دارن

ninipc
04-10-2013, 02:59
دوستان یه علتی که مبین نت سرویس هاش گرونه قیمت بالای تجهیزات وایمکس هستش
بالاخره مجبورن هزینه هاشونو از یه جایی در بیارن دیگه
در صورتی که سرویس های ADSL بیشتر کارش از طریق مخابرات انجام میشه
تا یه جایی میشه بهشون حق داد ولی در صورتی که سرعت هاشونو خوب نگه دارن

مشکل اینجاست که متاسفانه اون مورد که شما درباره مستقل بودن مبین‌نت گفتین الان چند سالی هست که دیگه صحت نداره. به عبارت بهتر مبین‌نت زیر مجموعه شرکت مخابرات هست. یعنی مبین‌نت هم می‌تونه از امکانات ارزون شرکت مخابرات یا به قولی رانت دولتی (مورد استفاده برای ADSL طبق صحبت شما) بهره‌برداری کنه و اروزن‌فروشی کنه، اما نمی‌کنه.
البته این رو هم اضافه کنم که در کل صحبت من در مورد گرونی خدمات وایمکس نیست و حرف شما در مورد مشکلات هزینه‌ وایمکس می‌تونه درست باشه و با این بخش حرفتون مخالفتی ندارم.

حرف من این بود که مبین‌نت برخلاف قوانین عرف و منطقی تجارت، به پولی که مشتری توی حساب شرکت می‌خوابونه، سود یا همون امتیاز مصرف، نمی‌ده و یا اینکه بجای تشویق مشتری، برعکس عمل می‌کنه و مشتری پرمصرف رو مجازات هم می‌کنه. درصورتی که یه شرکت تجاری موفق به مشتری قدیمی و وفادار و البته پرمصرف خودش، احترام خیلی بیشتری می‌ذاره تا مشتری گذری و کم‌مصرف.
درکل به قول MasterGeek عزیز