PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

mehr1362
27-08-2013, 21:07
چه طرح افتضاحی چه نمایندگی افتضاحی سرعت 128 حتی از دایلاپ و خط تلفن کمتر 100% عوضش کن که اصلا انگار اینترنت نداری بعد چه نمایندگی عجیبی ! طرح های ویژه رو انتخاب کن یکساله هست و مودم هم ارزونتر میشه 512 با مالیات 328 هزارتومان 1024 381 هزار تومان با اختلاف 50 هزار تومان بیشتر اما اشتراک یکساله مودم هم اجباری هست هر طرحی یک مودم خاص خودش رو داره بقیه موردها هم نگرانیت بی خوده فقط صفحه اول تایپک وایمکس ایرانسل رو بخون آشنا بشی ولی خود نصاب میگه طبقه همکف سیگنال نداره طبقه اول ضعیفتره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من چی پرسیدم چی جواب دادی ! من اصلا بحث سرعت کردم؟ برای من 5 کیلوبایت هم کافیه !

اتفاقا خود فروشنده پیشنهاد طرح ویژه داد ولی چون از ماه دوم به بعد سراغ نامحدود میرم گفتم نمیخوام.

دوستان از کجا بفهمم مودم نو هست یا کارکرده؟ دوستان مطلع راهنمایی کنن

ham33d
27-08-2013, 21:27
این چه مشتریه که حاضر نیست 50 تومن بیشتر بده یه نو بخره ؟
تازه هزینه فعال سازی را حساب نکردی نیازی به مدرک هم نیست برای سرعت بالا

GNesh
28-08-2013, 09:14
از آی پی تون هست ...
من با همین سرعت شما 3.9 گیگ گرفتم .

سلام
من از دو شب پیش که دارم دانلود میکنم فقط 700 مگ هر شب تونستم بگیرم
باید چیکار کنم که سرعتم بالاتر بره؟

.:Bardia:.
28-08-2013, 09:34
2.5 گیگ امشب دان شد ...

and-roid2
28-08-2013, 09:37
من که پریشب سرعت دانلودم بسیار بد بود! زیر 60 بود...حتی با ip 173
دیشب تست نکردم...

and-roid2
28-08-2013, 09:44
دوستان نمیشه کاری کرد پینگ سرور داخلی بیاد پایین؟

برای شما چنده پینگ سرور داخلی؟

Joaquin
28-08-2013, 09:52

من پینگ سرور داخلیم همیشه حدود 30-50 هست.

and-roid2
28-08-2013, 09:54
من پینگ سرور داخلیم همیشه حدود 30-50 هست.

برای من زیر 70 نمیاد...
ولی adsl بین 30 تا 45 هست!

C:\Users\Msd_1374>ping itna.ir

Pinging itna.ir [87.107.133.72] with 32 bytes of data:
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=130ms TTL=51
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=83ms TTL=51
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=73ms TTL=51
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=96ms TTL=51

اگر پینگ سرور داخلیم پایین بود در پینگ سرور خارجیم تاثیر میزاشت.

arash59b
28-08-2013, 09:59

برای من هم بین 90 تا 130 است

یه فکری برای RSSI کن

وقتی مقدار RSSI شما 80 هست نباید انتظار پینگ خوب داشته باشی

and-roid2
28-08-2013, 10:05
برای من هم بین 90 تا 130 است

یه فکری برای RSSI کن

وقتی مقدار RSSI شما 80 هست نباید انتظار پینگ خوب داشته باشی

ارش جان شما هم که حرف پشتیبانی مبین نت رو میزنی....مودمو جابجا کن تا سیگنالت بهتره بشه:n02:
اگر بازم همینطوری بود چی؟!
من حداکثر بتونم بین -72 تا -76 بیارمش! اما چون موقعیتم جوریه که نمیتونم مودم رو هر جایی بزارم امکانش برام فراهم نیست..چون فاصله مودم با pc زیاده:n02:

====
اینم دو تا تست از ip 2:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash59b
28-08-2013, 10:20
ارش جان شما هم که حرف پشتیبانی مبین نت رو میزنی....مودمو جابجا کن تا سیگنالت بهتره بشه:n02:
اگر بازم همینطوری بود چی؟!
من حداکثر بتونم بین -72 تا -76 بیارمش! اما چون موقعیتم جوریه که نمیتونم مودم رو هر جایی بزارم امکانش برام فراهم نیست..چون فاصله مودم با pc زیاده:n02:

====
اینم دو تا تست از ip 2:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای بهتر شدن پینگ فقط همین گزینه دسته خودمونه :n02:

با کابل به سیستم وصل میشی یا وای فای؟

Artam01
28-08-2013, 10:42
درود دوستان.
یکی از رفقا می خواد بگیره خواسته براش بپرسم.
از بین این دو کدامش بهتره؟
هزینه هاش چطوریه؟ از ADSL ارزان تره یا گران تر؟
درسته که میشه مودمش رو همه جا با خود برد و همه جا دسترسی به اینترنت داشت؟ مثلن مسافرت بروی شهر دیگر چطور؟

italodance
28-08-2013, 10:56
دوستان یک سوالی دارم تعرفه مودم جیبی فقط همین یک جدوله:

فقط همین 3 انتخابه؟ یا جدول و انتخابهای دیگر هم داره؟

GNesh
28-08-2013, 11:26
2.5 گیگ امشب دان شد ...

خوب چجوری میشه من و شما که بستمون مثل همه اینهمه تفاوت داریم؟
باید چیکار کنم ماله منم سرعتش زیاد شه؟

Mr.Aras
28-08-2013, 11:48
درود دوستان.
درسته که میشه مودمش رو همه جا با خود برد و همه جا دسترسی به اینترنت داشت؟ مثلن مسافرت بروی شهر دیگر چطور؟

هزینه هاش از ADSL خیلی بیشتره!!
همه جا نمیتونی ازش استفاده کنی، هرجا که پوشش داشته باشه میتونی ازش استفاده کنی.

ham33d
28-08-2013, 14:05
درود دوستان.
سلام دوستت اگه دسترسی به تلفن داره adsl2بگیره از همه لحاظ بهتره از مبین نت
مبین نت یه زمانی خوب بود ولی حالا ریده
:n03:

MasterGeek
28-08-2013, 14:42

خب سرویس دو مگ ساعت غیررایگان (۴ بعدازظهر) اینم از وضعیت بهترین پینگی که گفته میشد (۹۱)! همون ۵ خیلی بهتر بود...حالا ساعت رایگان هم یادم بود میذارم سرعت رو...

28-08-2013, 14:56
خوب چجوری میشه من و شما که بستمون مثل همه اینهمه تفاوت داریم؟
باید چیکار کنم ماله منم سرعتش زیاد شه؟

شاید منطقه شما خیلی شلوغه ...
و البته از آی پی هم هست .

GNesh
28-08-2013, 15:34
دوستان آیا کاری هست که بتونیم خودمون انجام بدیم تا سرعتمون زیاد شه؟

arash59b
28-08-2013, 16:06

خب سرویس دو مگ ساعت غیررایگان (۴ بعدازظهر) اینم از وضعیت بهترین پینگی که گفته میشد (۹۱)! همون ۵ خیلی بهتر بود...حالا ساعت رایگان هم یادم بود میذارم سرعت رو...

اگه چند صفحه اخیر رو نگاه کنی زیادهم ازش تعریف نشده با تمام این حرف ها بد هم نیست معمولیه :n06:

خداییش دیدید هر ای پی خوبی که اینجا معرفی بشه یکی دو روزه به فنا میره؟!!!

بازم خداییش مبین نت کجا رو بهتر و جامع تر و به روزتر از این تاپیک داره واسه امار گرفتن ؟

and-roid2
28-08-2013, 16:20
برای بهتر شدن پینگ فقط همین گزینه دسته خودمونه :n02:

با کابل به سیستم وصل میشی یا وای فای؟

با وای فای وصل میشم:n02:
===

ip 91:
با سرور خارجی یه مقدار کمبود سرعت داره...

mojtaba0007
28-08-2013, 16:38
پینگ داخلی با rssi -37:
با آی پی 5.52.43.82:
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=92ms TTL=52
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=115ms TTL=52
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=69ms TTL=52
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=68ms TTL=52

با آی پی 178.131.146.50:
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=91ms TTL=52
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=76ms TTL=52
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=75ms TTL=52
Reply from 87.107.133.72: bytes=32 time=69ms TTL=52

tap10
28-08-2013, 21:28
اهواز کلا نابود شد من از ظهر کلا قطع شدم. منطقه کمپلو هستم دوستان اهوازی بقیه هم قطع شدن؟؟

ham33d
28-08-2013, 21:41
اهواز کلا نابود شد من از ظهر کلا قطع شدم. منطقه کمپلو هستم دوستان اهوازی بقیه هم قطع شدن؟؟
اهواز2الی 3 ماهی پوکیده
به قول خودش داران تعمیرات انجام میدن
اگه فضاپیما هم بود تا حالا ساخته شده بود:n02:

ham33d
29-08-2013, 00:18
جون امروز های وبم فعال شد سرعت خدا :n20:
گور بابای مبین کلاهبردار:n21:
زنگ زدم پشتیبانی طرف فقط گفت حق با شماست من حرفی برای گفتن ندارم
توی این 2ماه اینقد دورغ گفتن به مردم دیگه خسته شدن:n04:
لامصب اهواز داغون شده
همه پیش بسوی adsl2

faramobile
29-08-2013, 00:31
اگه چند صفحه اخیر رو نگاه کنی زیادهم ازش تعریف نشده با تمام این حرف ها بد هم نیست معمولیه :n06:

خداییش دیدید هر ای پی خوبی که اینجا معرفی بشه یکی دو روزه به فنا میره؟!!!

بازم خداییش مبین نت کجا رو بهتر و جامع تر و به روزتر از این تاپیک داره واسه امار گرفتن ؟

دقیقا از وقتی این آیپی ها که گفتیم اینجا ، دیگه دانلود شبانش به صورت عادی افت محسوسی کرده و الان من فقط با همون روشی که گفتم اینجا نمیگم ( به همین دلیلی که ۳ سوت میزنید میترکونیدش ) میتونم با حداکثر سرعت دانلود کنم و شبی ۵ گیگ بگیرم ، وگرنه به زور به ۳ گیگ میرسه !!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2 Pro

snsd32
29-08-2013, 00:46
دقیقا از وقتی این آیپی ها که گفتیم اینجا ، دیگه دانلود شبانش به صورت عادی افت محسوسی کرده و الان من فقط با همون روشی که گفتم اینجا نمیگم ( به همین دلیلی که ۳ سوت میزنید میترکونیدش ) میتونم با حداکثر سرعت دانلود کنم و شبی ۵ گیگ بگیرم ، وگرنه به زور به ۳ گیگ میرسه !!

خدا لعنتشون کنه خیلی نامردن:n14::n28::n24:

MasterGeek
29-08-2013, 01:39
کسی دقیق خبر داره که مبین‌نت ترافیک رو مستقیم می‌گیره یا نه؟ اگر غیرمستقیم میگیره چه کنترلی روی ورودی ترافیک داره؟ بهرحال تامین کننده انحصاری شرکت ارتباطات زیرساخت:n21: هست!

29-08-2013, 09:56
اینم واسه دیشب :

italodance
29-08-2013, 10:25
دوستان یک سوالی دارم تعرفه مودم جیبی فقط همین یک جدوله:

فقط همین 3 انتخابه؟ یا جدول و انتخابهای دیگر هم داره؟

کسی نبود؟ :n27:

arash59b
29-08-2013, 11:05
دیشب با ای پی 79 سرور خارجی 4 گیگ دان شد

مثل اینکه قراره یه ای پی جدید هم اضافه بشه 78. دیشب چند بار بهش وصل شدم ولی قطع بود اوایل شروع به کار ای پی 91 هم اینطور بود

اینم واسه دیشب :

کدوم ای پی؟

Alimohammadi71
29-08-2013, 11:39
دوستان کسی ایمیل شرکت میدونه سرویس منو قطع کردند گفتن باید مدارکتو ایمیل کنی دوباره
کسی داره ایا ؟

29-08-2013, 12:24
دیشب با ای پی 79 سرور خارجی 4 گیگ دان شد

مثل اینکه قراره یه ای پی جدید هم اضافه بشه 78. دیشب چند بار بهش وصل شدم ولی قطع بود اوایل شروع به کار ای پی 91 هم اینطور بود

کدوم ای پی؟

آی پی 3 بود فکر کنم ...

29-08-2013, 12:25
کسی نبود؟ :n27:
بعد از اینکه اون طرح تموم شد فکر کنم میتونید همه طرح ها رو فعال کنید .

WHICH1
29-08-2013, 12:32
قند شکن کدومشون کار میکنن وی پی یا ساس یا اچ تی یا .... اگه کسی عالیشو سراغ داره (پ.خ) بگه چند ماه امتحان کرده باشین مرسی :n06:

alipezhman
29-08-2013, 12:46
یعنی یه جوون مرد پیدا نمیشه به ما هم توضیح بده تغییر آی پی یعنی چی؟ چطوری انجام میشه؟ رو سرعت تاثیری داره؟

arash59b
29-08-2013, 13:05
یعنی یه جوون مرد پیدا نمیشه به ما هم توضیح بده تغییر آی پی یعنی چی؟ چطوری انجام میشه؟ رو سرعت تاثیری داره؟

از قوانین انجمن اینه که قبل از زدن پست یکم جستجو کنید اگه چند صفحه اخیر رو نگاه کنی چند بار توضیح داده شده

مبین نت از ای پی های مختلف استفاده می کنه که سرعت ها و کیفیتشون فرق می کنه

با هر بار خاموش روشن کردن یا دی سی مودم ای پی اون عوض میشه

از تنظیمات مودم تو قسمت status----> wan می تونی ای پی تون رو ببینی

Artam01
29-08-2013, 13:09
دوستان خیلی ممنون از جواباتون.
لطفن در مورد این مودم جیبی که جدیدن تبلیغش رو میکنند هم توضیح میدید؟

MasterGeek
29-08-2013, 13:14

این چه وضعشه:n02:

شما خیلی ساده اینجور فرض کن که هربار که مودمت به اینترنت وصل شده اونم به یک تامین کننده‌ی خاص وصل میشه. خوب تغییر IP که بچه‌ها میگن همینه اینکه مودمتون به کدوم IP وصل شده؟ ۵ یا ۹۱ یا ۹۲ یا ... برای تغییر IP راه ساده خاموش روشن کردن مودم است ولی باید دید که IP تغییر کرده یا نه؟ ممکنه ده‌بار خاموش/روشن کنید اما تغییری ایجاد نشه راه بهتره اینه که برید توی تنظیمات مودم برای اینکار یه مرورگر باز کنید و برید به این آدرس:

192.168.1.1

بعد یوزرنیم و پسوردتون رو بزنید که اگر تغییر ندادید احتمالا admin با پسورد admin باشه

حالا که رفتید توی پنل باز شده زیر بخش Status روی گزینه‌ی Web کلیک کنید اونجا توی جدول جلوی عبارت IP Adress، آی.پی‌تون رو نوشته با هرچی شروع شد اولین رقمش مهمه مثلا ۵ یا مثلا ۹۱ و ...

حالا برای تغییر IP روی WiMax از پنل کناری کلیک کنید. یه جدول یا به سری اطلاعاته اون پائین یه گزینه‌ی Disconnect From Network رو دارید با قطع و وصل کردن از شبکه از داخل مودم اگر شانس داشته باشید IPتون تغییر میکنه (مثلا بعد ۳ بار قطع و وصل کردن) یا بعد از یکی دو ساعت قطع و وصل دوباره و اگر خوششانس تر باشید IP جدید بهتر از IP قدیمی خواهد بود.

=============================

اما دوستان من یه سوال داشتم کسی جواب نداد، مگه شرکت ارتباطات زیرساخت تامین‌کننده‌ی انحصاری اینترنت نیست؟ مبین‌نت همه‌ کاره‌ی این جریان که نیست. این تغییر IP به نظر من یه اثر بلندمدت نداره و ثابت هم نیست. این تست‌های اخیر من هست نشون میده عملا بدترین IP اینجا (یعنی ۵) شاید در مواقعی بهترین عملکرد رو داشته:

arash59b
29-08-2013, 14:24
اما دوستان من یه سوال داشتم کسی جواب نداد، مگه شرکت ارتباطات زیرساخت تامین‌کننده‌ی انحصاری اینترنت نیست؟ مبین‌نت همه‌ کاره‌ی این جریان که نیست. این تغییر IP به نظر من یه اثر بلندمدت نداره و ثابت هم نیست. این تست‌های اخیر من هست نشون میده عملا بدترین IP اینجا (یعنی ۵) شاید در مواقعی بهترین عملکرد رو داشته:

منظورتون رو اشاره به سازمان ارتباطات دقیقا متوجه نمیشم.

ولی منطقیه که هیچ ip همیشه خوب نباشه و بستگی به عوامل زیادی بغیر از پهنای باند خوب اون ای پی داره

MasterGeek
29-08-2013, 15:13
منظورتون رو اشاره به سازمان ارتباطات دقیقا متوجه نمیشم.

ولی منطقیه که هیچ ip همیشه خوب نباشه و بستگی به عوامل زیادی بغیر از پهنای باند خوب اون ای پی داره

دقیقا همین، چون ظاهرا تامین کننده‌ی انحصاری اینترنت ایران فقط و فقط یک نقطه است (توی speedtest هم همون یه نقطه‌است) و اونم سازمان ارتباطات زیرساخت هست. خوب مدیریت پهنای باند کشور هم دست این سازمان هست من میخواستم بدونم نقش مبین‌نت این وسط چیه و اینکه به نظر من نمیشه زیاد روی IPها حساب باز کرد. یعنی یه IPی مطلقا خوب نداریم دلیلش هم همین انحصار هست و نگاه امنیتی هست، کل پهنای باند کشور در حد یه کالج تو کره‌ی جنوبی هست، به لحاظ رتبه هم ۲۴۳ام اونم با این اوضاع فیلترینگ کل ورودی و خروجی و مدیریتش هم توسط این سازمان انجام میشه:n21:

WHICH1
29-08-2013, 15:14

کدوم حرف اینها درست هست چند جا به اینترنت نظارت دارن انگار قانون اساسی کشور هست خیلی براشون مهمه که مثل سیاست تقسیم بندی کردن برای همچی روزی که اگر وزیر و رییس جمهور کاری خواست بکنه چند سازمان دیگه باشن اونجا(همونجا!) تصمیم آخر بگیره و مثل بعضی جاها اگر دولت هم بخواد کاری نمیتونه بکنه الان فیلترینگ هر isp فرق داره یکی قند شکن کار میکنه یکی مثل مبین نت قند شکن کار نمیکنه گوگل کار نمیکنه افزونه مرورگر ها کار نمیکنه dns هم کار نمیکنه هیچی کار نمیکنه مبین نت خاک تو سرت:19:

MasterGeek
29-08-2013, 15:23
کدوم حرف اینها درست هست چند جا به اینترنت نظارت دارن انگار قانون اساسی کشور هست خیلی براشون مهمه که مثل سیاست تقسیم بندی کردن برای همچی روزی که اگر وزیر و رییس جمهور کاری خواست بکنه چند سازمان دیگه باشن اونجا(همونجا!) تصمیم آخر بگیره و مثل بعضی جاها اگر دولت هم بخواد کاری نمیتونه بکنه الان فیلترینگ هر isp فرق داره یکی قند شکن کار میکنه یکی مثل مبین نت قند شکن کار نمیکنه گوگل کار نمیکنه افزونه مرورگر ها کار نمیکنه dns هم کار نمیکنه هیچی کار نمیکنه مبین نت خاک تو سرت:19:

یه چیزی درست کردن به اسم شورای عالی فضای مجازی که وزیر یه عضوشه...عملا دولت رو دور زدن. بگذریم که خود دولت هم مالی نیست آخه...

اما اینکه ISP با ISP فرق می‌کنه درسته اما ارتباطات زیرساخت فیلترینگ و مدیریت کلی (کشوری) خودش رو داره منتهی ISPها یه مدیریت محلی هم اضافه می‌کنن مثلا ارتبطات زیرساخت به ندرت میاد همه‌ی پورت‌های مهم رو ببنده اما ISPها همچین کارهائی می‌کنن. شل کن سفت کن راه میندازن تا واسه کاربران عادی بشه. بار اولی که جیمیل قطع شد کلی اعتراض شد بعد بازش کردن و همینطور چند بار فضای مجازی رو تست کردن....ISP می‌تونه محدودیت‌ها رو بیشتر کنه ولی نمی‌تونه کم کنه!

من دوباره IP رو به ۵ برگردوندم که کمی بهتر هست اگر نوسان نکنه در ضمن آی.پی ۱۳۱ هم latency اش خیلی عالی بود اما سرعت افتضاح، در کل به نظر من این جریان IP رو باید به شکل موقتی و محلی باش برخورد کنیم راهش هم آزمون و خطای گاه به گاه هر کدوم از کاربراست:

arash59b
29-08-2013, 15:36
دقیقا همین، چون ظاهرا تامین کننده‌ی انحصاری اینترنت ایران فقط و فقط یک نقطه است (توی speedtest هم همون یه نقطه‌است) و اونم سازمان ارتباطات زیرساخت هست. خوب مدیریت پهنای باند کشور هم دست این سازمان هست من میخواستم بدونم نقش مبین‌نت این وسط چیه و اینکه به نظر من نمیشه زیاد روی IPها حساب باز کرد. یعنی یه IPی مطلقا خوب نداریم دلیلش هم همین انحصار هست و نگاه امنیتی هست، کل پهنای باند کشور در حد یه کالج تو کره‌ی جنوبی هست، به لحاظ رتبه هم ۲۴۳ام اونم با این اوضاع فیلترینگ کل ورودی و خروجی و مدیریتش هم توسط این سازمان انجام میشه:n21:

درسته که همه پهنای باند دست سازمان زیرساخت هست ولی محدودیت درمورد پهنای باند تو ایران وجود نداره یعنی هر شخص یا سازمانی (که مجوز داشته) هرچقدر پهنای باند بخواد می تونه درخواست کنه خود شرکت زیر ساخت هم می گه اگه پهنای باند ایران پایینه بخاطر اینه که همین

مقدار درخواست از طرف شرکت ها و ispها وجود داره و اگه کسی پهنای باند بیشتری بخواد این سازمان براش تهیه میکنه.

بگذریم از اینکه خود این شرکت هم مشکل داره و به قول معروف اب تو شیر می کنه و قیمت رو گرونتر حساب می کنه و لی خود این شرکت های خدماتی مثل مبین نت هم سعی می کنند تا اونجا که ممکنه پهنای باند رو بین یوزرها شون اشتراک بزارن که خودش باز هم باعث پایین اومدن

بیشتر کیفیت میشه

مثل این می مونه که شما یه روتر داشته باشید و بخواید اینترنت رو از مخابرات بگیرید و تو ساختمانتون به واحد های دیگه اینترنت بدید درسته سرعت و کیفیت اینترنت مخابرات که شما ازش دریافت می کنید خیلی مناسب نیست ولی کیفیت اینترنت مشتری های شما به پهنای باند درخواستی

شما از مخابرات و اینکه این پهنای باند چقدر بالا بگیرید و بین چند نفر اشتراکش بدید هم بستگی داره.

arash59b
29-08-2013, 15:48
در کل به نظر من این جریان IP رو باید به شکل موقتی و محلی باش برخورد کنیم راهش هم آزمون و خطای گاه به گاه هر کدوم از کاربراست:

دقیقا همینه.

درسته مشکلاتی از بالا وجود داره ولی در حال حاضر اظهار ناراحتی و داغ دل خالی کردن فایده چندانی نداره و تاثیر انی نمیزاره (بلند مدت انشاءاله بزاره)

باید دید با همین شرایط موجود چکار می شه کرد تا بشه از پهنای باندمون بهتر و بیشتر استفاده کنیم که تو همین انجمن راهکارهای خوبی گفته شده

باید دید که در لحظه کدوم ای پی پهنای باند بهتری میده و کدوم دکل یا IP خلوت تر هست و...

MasterGeek
29-08-2013, 17:18
درسته که همه پهنای باند دست سازمان زیرساخت هست ولی محدودیت درمورد پهنای باند تو ایران وجود نداره یعنی هر شخص یا سازمانی (که مجوز داشته) هرچقدر پهنای باند بخواد می تونه درخواست کنه خود شرکت زیر ساخت هم می گه اگه پهنای باند ایران پایینه بخاطر اینه که همین

مقدار درخواست از طرف شرکت ها و ispها وجود داره و اگه کسی پهنای باند بیشتری بخواد این سازمان براش تهیه میکنه.

بگذریم از اینکه خود این شرکت هم مشکل داره و به قول معروف اب تو شیر می کنه و قیمت رو گرونتر حساب می کنه و لی خود این شرکت های خدماتی مثل مبین نت هم سعی می کنند تا اونجا که ممکنه پهنای باند رو بین یوزرها شون اشتراک بزارن که خودش باز هم باعث پایین اومدن

بیشتر کیفیت میشه

مثل این می مونه که شما یه روتر داشته باشید و بخواید اینترنت رو از مخابرات بگیرید و تو ساختمانتون به واحد های دیگه اینترنت بدید درسته سرعت و کیفیت اینترنت مخابرات که شما ازش دریافت می کنید خیلی مناسب نیست ولی کیفیت اینترنت مشتری های شما به پهنای باند درخواستی

شما از مخابرات و اینکه این پهنای باند چقدر بالا بگیرید و بین چند نفر اشتراکش بدید هم بستگی داره.

ببینید اتفاقا مشکل همین سازمان و البته مراتب بالاتر هست. بله درسته که درخواست بدن شرکت ارتباطات زیرساخت فراهم می‌کنه ولی در کنار مسئله‌ی خیلی مهم قیمت که همیشه شرکت‌های واسط ازش نالیدن و یکی از مهمترین عامل‌هاست (در ضمن پهنای باند رو گسسته میخرن یعنی مثلا یه ST16 میخرن و مبین‌نت نمی‌تونه مثلا ۱۰ درصد افزایش درخواست بده) پهنای باند در حجم‌های محدودی و خیلی گران فروخته میشه.

اما این مسائل به کنار مشکل دیگه سیاست‌گذاریهای این نهاد و نهادهای بالاتر هست که باعث این وضعیت شدند. مسئله فقط درخواست مبین‌نت نیست (که گفتم چه مشکلاتی هست) تا از بالا سر کیسه رو شل نکنن وضعیت همینه ما یه زمانی رتبه‌ی ۴۰ جهان رو داشتیم تو سرعت اینترنت بعد اومد حدود ۱۰۰ الان توی دنیا ۲۴۳ایم و این نه به خاطر اعتبار مالیه نه امکانات فنی نه سرمایه گذاری نه تقاضا....علتش فقط و فقط یه چیزه: سیاست‌کلان در ارتباط با اینترنت!

mehdi700007
29-08-2013, 17:43
دوستان شبکه تو شرق تهران اختلال داره و اهواز هم قطع شده صفحه مشترکین و پرداخت اینترنتی هم تا فردا 7 صبح از دسترس خارج می باشد.

Mr.Aras
29-08-2013, 17:57
دوستان شبکه تو شرق تهران اختلال داره و اهواز هم قطع شده صفحه مشترکین و پرداخت اینترنتی هم تا فردا 7 صبح از دسترس خارج می باشد.

خدا خیرت بده تازه میخواستم پست بزنم که چرا توی صفحه مشترکین نمیتونم وارد بشم، پیغام میده اطلاعات "وارد شده درست نمیباشد." یه بارم قبلا گفتم به خدا گل بگیرن این سایتشون را که فقط به چشم ویترین بهش نگاه میکنن. ایمیل که نمیزنن، توی این سایت جدید بخش اخبارم که برداشتن بردن توی منوها تازه اونجاهم که میری اطلاع رسانی نکردن. گل بگیرید این سایت رو بره

mehdi700007
29-08-2013, 18:02
خدا خیرت بده تازه میخواستم پست بزنم که چرا توی صفحه مشترکین نمیتونم وارد بشم، پیغام میده اطلاعات "وارد شده درست نمیباشد." یه بارم قبلا گفتم به خدا گل بگیرن این سایتشون را که فقط به چشم ویترین بهش نگاه میکنن. ایمیل که نمیزنن، توی این سایت جدید بخش اخبارم که برداشتن بردن توی منوها تازه اونجاهم که میری اطلاع رسانی نکردن. گل بگیرید این سایت رو بره

اگه میتونستم خودم اولین نفری بودم که این کارو می کردم:n10:

faramobile
29-08-2013, 22:10
من که دیگه به این نتیجه رسیدم اینجا هیچ تجربه ای از سرعت بالا رو نگم چون دقیقا همون شب سرعت افت شدید میکنه !!! حالا اینکه دوستان حمله میکنن به یه آیپی خاص یا دوستان مبین نت اینجا رو زیر نظر دارن نمیدونم !!

راستی تابستونم تموم شد تقریبا خبری از طرح تابستونی جدید تو این مبین نت خراب شده نشد ، فقط بلدن قیمت ببرن بالا و یه طرحی یا آفری نمیزنن حداقل یکم انگیزه ایجاد کنن !!

arash59b
29-08-2013, 22:19
من که دیگه به این نتیجه رسیدم اینجا هیچ تجربه ای از سرعت بالا رو نگم چون دقیقا همون شب سرعت افت شدید میکنه !!! حالا اینکه دوستان حمله میکنن به یه آیپی خاص یا دوستان مبین نت اینجا رو زیر نظر دارن نمیدونم !!

راستی تابستونم تموم شد تقریبا خبری از طرح تابستونی جدید تو این مبین نت خراب شده نشد ، فقط بلدن قیمت ببرن بالا و یه طرحی یا آفری نمیزنن حداقل یکم انگیزه ایجاد کنن !!

تجربه نشون داده مبین نت سالی دوبار طرح میده یکی نوروز یکی هم اواخر شهریور البته همیشه 10- 15 روز دیر طرح هاشون رو اعلام میکنن. پارسال هم تو مهر اعلام کردن

MasterGeek
29-08-2013, 23:05

دوست عزیز کل مشترکین این تاپیک در حد و اندازه‌ای نیستن که ده‌برابرشون هم بتونه با هجوم به یک IP خاص باعث افت سرعت بشه. راجع به احتمال دوم هم به نظر من مبین‌نت بی در و پیکر تر ازین حرفهاست که کارمنداش بخوان این تاپیک رو رصد کنن. کارمندن دیگه کارای روتین روزانه‌ی خودشون رو می‌کنن. مدیرای سطح بالا هم مشغول زد و بند و چانه‌زنی هستن و وقت همیچن کارائی رو ندارن...

همونطور که بحث کردیم با دوستان اصولا هیچ IPئی مطلقا خوب نیست. (مثلا الان برای من بدنام‌ترین IP خیلی بهتر از یکی از خوشنام‌ها کار میکنه) ولی همینم موقته. دلیل این امر هم بحث شد به نظر من به بحث IP به عنوان یک مسئله‌ی کوتاه‌مدت نگاه کنید یعنی اگر IP فعلی خوب نیست با Disconnect کردن سعی کنیم یه IP بهتر (بدون پیش‌دواری) پیدا کنیم بعد از یه مدت سراغ IP جدید و ... همین تسلسل ادامه داره.

توجه کنید که روترها خودشون سعی می‌کنن که بار ترافیکی رو پخش کنند به طور خودبخود وقتی ترافیک روی یک نود سنگین هست روترها مسیردهی رو به نود دیگه منتقل می‌کنن بنابراین ما شورشی‌های ۵ درصدی مبین‌نت عملا با این وسواس راجع به IP توشه‌ی قابل توجهی نمی‌تونیم ببندیم فقط می‌تونیم با توجه به این مسئله سعی کنیم روند پهنای باندمون کمی در بلندمدت بهتر از توده‌ی کاربران باشه...

mojtaba0007
30-08-2013, 01:13
امشب سرعتم خیلی بد شده:n03:
دکلی که همیشه بهش وصل میشدم رو پیدا نمیکنه به یکی دیگه وصل شده.
همیشه سرعتم بالای 250 بود الان زیر 40.

این هم از شانس ما !

آپدیت:شد 8 کیلوبایت !

یه سوال: این 3 تا چراغ آنتن که روی مودم هست دقیقاً چی رو نشون میده؟ الان یه چراغ دارم و تو مودم rssi رو -56 که فکر کنم مقدار بالایی هست زده.

faramobile
30-08-2013, 01:14
فعلا که واسه من قطع شده و کار نمیکنه اصلا !!

واسه شما هم قطعه ؟

tap10
30-08-2013, 02:38
اهوازم کلا قطع شده ساعت 3ونیم شب.

tap10
30-08-2013, 02:45
اهوازم کلا قطع شده ساعت 3ونیم شب.

arash59b
30-08-2013, 04:48
خوب مثل اینکه وصل شده

ای پی 5:

91

faramobile
30-08-2013, 05:40
برای منم همون ساعت ۲:۴۰ دوباره وصل شد با سرعت خیلی عالی

راستی یه نکته دیگه که دیشب کشف کردم لینک های ftp با آیپی 178 تست کردم تک لینک زیر ۲۷۰ سرعت دانلود نمیداد و حداکثر سرعت رو بهم میداد که خیلی عالی بود

snsd32
30-08-2013, 07:04
مال من ساعت 3:37 وصل شد
امشب 812 مگ دان کردمم:n02:

Algo.Bits
30-08-2013, 08:29
یکی از دوستان من برای این شرکت کار میکنه و رفتم یک سر اونجا یک مطلبی رو میگم که دقت کنید، اینجور که من از صحبت های دوستم فهمیدم شرکتشون علاوه بر پولی که ثابت بهشون میده، برای تعویض طرح و یکسری کارای جانبی به پشتیبان ها هم مبلغی رو اضافه میده بنابراین این پشتیبانها شاید سعی کنند طرح تون رو عوض کنند، مواظب باشید که معمولا اینکار رو برای اینکه به دستمزدشون اضافه بشه انجام میدن و لزوما نه برای رفاه شما! بنابراین اگر شما رو برای تعویض طرح ترغیب کردن احتیاط کنید.

نکته دیگه اینکه یک رکوردی دارن و باید تعداد تماسشون به یک عددی برسه(فکر کنم 60تا) و هر چقدر از اون بیشتر بشه بازم به حقوقشون اضافه میشه برای همین عده زیادی رو زود الکی قطع میکنند و از سر باز میکنند که تعداد پاسخگویی تماس هاشون زیاد بشه! بنابراین سعی کنید وقتی دارند می پیچونن زود الکی قطع نکنید این شگردشونه، بخصوص مودم های out door که براشون وقت گیره رو زود می پیچونن.

البته قاعدتا دوستان اینجا خودشون واردن و خیلی چیزا رو خودشون میدونن کلا سعی کنید حقتون رو بگیرید.

GNesh
30-08-2013, 09:41
امشب سرعتم خیلی بد شده:n03:
دکلی که همیشه بهش وصل میشدم رو پیدا نمیکنه به یکی دیگه وصل شده.
همیشه سرعتم بالای 250 بود الان زیر 40.

این هم از شانس ما !

آپدیت:شد 8 کیلوبایت !

یه سوال: این 3 تا چراغ آنتن که روی مودم هست دقیقاً چی رو نشون میده؟ الان یه چراغ دارم و تو مودم rssi رو -56 که فکر کنم مقدار بالایی هست زده.

چجوری میشه فهمید به کدوم دکل وصل میشیم؟

arash59b
30-08-2013, 10:00

چراخ ها نشوندهنده قدرت سیگنال هستند

مودم من 5 چراغ داره هر 20% سیگنال میشه یه چراغ.

چجوری میشه فهمید به کدوم دکل وصل میشیم؟

از تنظیمات مودم قسمت wimax و BSID

Joaquin
30-08-2013, 11:20
برای من دیشب از ساعت 11 و نیم قطع بود.
:n03:

وسط Payday 2 یک دفعه قطع شد....

GNesh
30-08-2013, 11:57
چراخ ها نشوندهنده قدرت سیگنال هستند

مودم من 5 چراغ داره هر 20% سیگنال میشه یه چراغ.

از تنظیمات مودم قسمت wimax و BSID

ممنون
از کجا باید بفهمم چند تا دکل موجوده و کدومش بهتره؟

WHICH1
30-08-2013, 13:56
هیچ قندشکنی برای من کار نمیکنه هم مجانی هم پولی فقط هم مبین نت کار نمیکنه امکان داره از تنظیمات مودم باشه ؟

saeeddeeas
30-08-2013, 14:30
هیچ قندشکنی برای من کار نمیکنه هم مجانی هم پولی فقط هم مبین نت کار نمیکنه امکان داره از تنظیمات مودم باشه ؟

من از ساک س و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میکنم سرعتش هم خیلی بالاس

MasterGeek
30-08-2013, 15:17
سرویس ۲ مگ رو عملا ۱ مگ بستن (IP ۹۱)! البته دیروز بعد از قطعی دیشب صبح بیشتر از همیشه دانلود داشتم.

IP خود مبین‌نت (۱۳۰):

Joaquin
30-08-2013, 16:53
سرویس ۲ مگ رو عملا ۱ مگ بستن (IP ۹۱)! البته دیروز بعد از قطعی دیشب صبح بیشتر از همیشه دانلود داشتم.

IP خود مبین‌نت (۱۳۰):
والا من که دیشب اول شب که دیدم قطع شد دیگه گرفتم خوابیدم ولی اینطور که شما و بعضی از دوستان دیگه میفرمایید انگار بعد از قطعی سرعت رفته بالا. امیدوارم امشب و همیشه هم اینطور باشه.

mehr1362
30-08-2013, 18:08
دوستان من سه شنبه رفتم فرم پر کردم و مدارک لازم و بیعانه دادم تا بیان تست کنن از نظر سیگنال دهی و راه بندازن.
هنوز کسی نیومده! پیاده کردن یه طرح حجمی روی مودم برای اولین بار چقدر طول میکشه؟

سوال دیگه اینکه فارغ از اینکه چه طرحی استفاده میکنید سرعت دانلود در شب و نصف شب فرقی با روز داره؟ کمتر بشه یا بیشتر ؟

و سوال دیگه اینکه سرعت سند ( ارسال ) در مبین نت با سرعت دانلود برابری میکنه؟ یا بیشتر هست یا کمتر ؟

مثلا اگر سرعت دانلود ما 5 کیلو بایت باشه سرعت ارسال ما چقدر هست در مبین نت ؟ کسی تست کرده ؟

faramobile
30-08-2013, 18:15
والا من که دیشب اول شب که دیدم قطع شد دیگه گرفتم خوابیدم ولی اینطور که شما و بعضی از دوستان دیگه میفرمایید انگار بعد از قطعی سرعت رفته بالا. امیدوارم امشب و همیشه هم اینطور باشه.

خب معلومه دیگه چرا سرعت بالا رفته ، چون دوستان زیادی مثل شما دیدن قطع شده بیخیاله دانلود شبانه شدن به همین دلیل ترافیک شبانه به طور محسوسی کاهش پیدا کرد و سرعت اونایی که استفاده میکردن بالا رفت

arash59b
30-08-2013, 18:28
دوستان من سه شنبه رفتم فرم پر کردم و مدارک لازم و بیعانه دادم تا بیان تست کنن از نظر سیگنال دهی و راه بندازن.
هنوز کسی نیومده! پیاده کردن یه طرح حجمی روی مودم برای اولین بار چقدر طول میکشه؟

بعضی وقت ها باید پشت سرشون زور باشه تا سریعتر کار انجام بدن

سوال دیگه اینکه فارغ از اینکه چه طرحی استفاده میکنید سرعت دانلود در شب و نصف شب فرقی با روز داره؟ کمتر بشه یا بیشتر ؟

مسلما تو ساعت های رایگان سرعت شما میاد پایین ولی اگه شانس داشته باشید هم می تونه بالاترهم باشه

و سوال دیگه اینکه سرعت سند ( ارسال ) در مبین نت با سرعت دانلود برابری میکنه؟ یا بیشتر هست یا کمتر ؟

مثلا اگر سرعت دانلود ما 5 کیلو بایت باشه سرعت ارسال ما چقدر هست در مبین نت ؟ کسی تست کرده ؟

تو همین دو صفحه اخیر دوستان تست سرعت از اسپید تست گذاشتن می تونی مقایسه کنی

mehr1362
30-08-2013, 20:20
بعضی وقت ها باید پشت سرشون زور باشه تا سریعتر کار انجام بدن

مسلما تو ساعت های رایگان سرعت شما میاد پایین ولی اگه شانس داشته باشید هم می تونه بالاترهم باشه

تو همین دو صفحه اخیر دوستان تست سرعت از اسپید تست گذاشتن می تونی مقایسه کنی

مرسی دوست عزیز

توی شات هایی که دوستان گذاشتن سرعت ارسال یک پنجم دانلود هست ... واقعا اینطوریه؟

arash59b
31-08-2013, 08:26
دیشب وضع دانلود خوب بود تقریبا میشه گفت به رکور دانلودم رسیدم

نمیدونم ترفند جدیدی که رو مببن نت پیاده کردم خوب جواب میده یا این سرور تو لس انجلس که ازش دان می کنم خیلی عالیه

IP گسترش ارتباطات...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

snsd32
31-08-2013, 08:55

نمیدونم ترفند جدیدی که رو مببن نت پیاده کردم خوب جواب میده یا این سرور تو لس انجلس که ازش دان می کنم خیلی عالیه

IP گسترش ارتباطات...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واو ترکوندی ماشالله:n19:مبارکهههههههههه ههههه:n02:
راستی یه سوال :کدوم طرح رو داری؟(چی گفتم؟:n02:)

31-08-2013, 09:28
مرسی دوست عزیز

توی شات هایی که دوستان گذاشتن سرعت ارسال یک پنجم دانلود هست ... واقعا اینطوریه؟

بله ...
همیشه کم تره .

arash59b
31-08-2013, 09:30
واو ترکوندی ماشالله:n19:مبارکهههههههههه ههههه:n02:
راستی یه سوال :کدوم طرح رو داری؟(چی گفتم؟:n02:)

طرح نوروزی هست

mostafabad2007
31-08-2013, 10:00
دوستان یه سوال دارم یکی از دوستام مبین نت گرفته قرارداد یه ساله بسته و مودمش افتاده شکسته و شرکت برای گارانتی قبول نمیکنه حالا تویه خود سایت مبین نت زده با مودمای دیگه میتونین وصل بشین من یه مودم ایرانسل مدل 623 هووایی دارم باید زنگ بزنم بیان براش تنظیم کن یا میشه خودم درستش بکنم اگه اموزش بدین ممنون میشم

arash59b
31-08-2013, 10:18
دوستان یه سوال دارم یکی از دوستام مبین نت گرفته قرارداد یه ساله بسته و مودمش افتاده شکسته و شرکت برای گارانتی قبول نمیکنه حالا تویه خود سایت مبین نت زده با مودمای دیگه میتونین وصل بشین من یه مودم ایرانسل مدل 623 هووایی دارم باید زنگ بزنم بیان براش تنظیم کن یا میشه خودم درستش بکنم اگه اموزش بدین ممنون میشم

منظورش از مودم های دیگه، مودم های شرکت مبین نت هست

البته با ایرانسل هم میشه به شرطی اینکه ببری تغییر کاربریش بدن به مبین نت. ولی دیگه نمی تونی از ایرانسل استفاده کنی

saeeddeeas
31-08-2013, 11:24
این ایپی 91 خیلی توپه برای اولین بار بهش وصل شدم:n04:

darkeliden
31-08-2013, 11:43

IP گسترش ارتباطات...

با چه طرحی؟
سرعت
Sent from my LT25i using Tapatalk 4

Joaquin
31-08-2013, 12:40
با چه طرحی؟
سرعت
Sent from my LT25i using Tapatalk 4
ای خدا... بابا 2 پست پایین تر نوشته. خوبه تو همین صفحه هم هست. سخته دیدنش؟

faramobile
31-08-2013, 13:01

IP گسترش ارتباطات...

هر ترفندی میزنی فقط اینجا نگو که به فنا میره !

arash59b
31-08-2013, 13:19
هر ترفندی میزنی فقط اینجا نگو که به فنا میره !

اتفاقا یه چیزیه که هیچکاری از دست مبین نت برنمیاد :n02:

تو ای پی های می گردم خلوت ترینش رو پیدا می کنم. فعلا چند شبه خوب جواب میده

WHICH1
31-08-2013, 13:20
من از ساک س و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میکنم سرعتش هم خیلی بالاس

برای من کار نمیکنه تغییر ip هیچ برنامه کار نمیکنه از همه بدتر گوگل و یاهو و ایمیل هاشون کار نمیکنه ! با adsl همشون کار میکنن ولی مبین نت خیر گوگل و یاهو نمیدونم چرا؟

دوستان لطفا کمک کنید میتونه از تنظیمات مودم باشه ؟

saeeddeeas
31-08-2013, 13:37
الان سرعتم خیلی کم شده زیر 15 امده:n21:

arash59b
31-08-2013, 14:16
برای من کار نمیکنه تغییر ip هیچ برنامه کار نمیکنه از همه بدتر گوگل و یاهو و ایمیل هاشون کار نمیکنه ! با adsl همشون کار میکنن ولی مبین نت خیر گوگل و یاهو نمیدونم چرا؟

دوستان لطفا کمک کنید میتونه از تنظیمات مودم باشه ؟

مودم رو ریست سخت افزاری کن (با یه سوزن سوراخ پشت مودم رو 10-15 ثانیه نگه دار)

احتمالا درست میشه

WHICH1
31-08-2013, 14:38
مودم رو ریست سخت افزاری کن (با یه سوزن سوراخ پشت مودم رو 10-15 ثانیه نگه دار)

احتمالا درست میشه

ممنون از داخل خود مودم ریست فکتوری کردم درست شد

alireza20202003
31-08-2013, 16:05
جریان این دو تا طرح نامحدود چیه ؟ مثلا فرق CB1101 , CB42 چیه ؟

saeeddeeas
31-08-2013, 16:06
اتفاقا یه چیزیه که هیچکاری از دست مبین نت برنمیاد :n02:

تو ای پی های می گردم خلوت ترینش رو پیدا می کنم. فعلا چند شبه خوب جواب میده

چجوری متوجه میشی کدوم ایپی خلوقته؟

از ساعت 1 ظهر هم من بدون قند شکن نمیتونم وصل بشم

salar79
31-08-2013, 16:11
یه سوال دوستان من بخوام یه وایمکس بگیرم
مبین نت بگریم
یا ایرانسل
برام قیمته تعرفه هاش مهمه
در ضمن می خوام جیبی باشه
کلا وضعیته سخت افرازی جیبی ها چطوره؟؟؟

Mr.Aras
31-08-2013, 17:51
یه سوال دوستان من بخوام یه وایمکس بگیرم
مبین نت بگریم
یا ایرانسل
برام قیمته تعرفه هاش مهمه
در ضمن می خوام جیبی باشه
کلا وضعیته سخت افرازی جیبی ها چطوره؟؟؟

اگر تعرفه برات مهمه، ایرانسل تعرفه هاش بهتره. به عنوان مثال در تعرفه 512 با 4 گیگ ترافیک ماهیانه، ایرانسل 4 هزار تومن ارزون تره.
درباره سوال دومت من تجربه ای ندارم.

mehr1362
31-08-2013, 18:09
دوستان من سه شنبه هفته قبل رفتم فرم پر کردم و بیعانه دادم که بیان تست پوشش رو انجام بدن و اگر اوکی بود بگیرم.:n29:

هنوز هیچ کسی نه تماس گرفته نه اومده تست کنه. امروز بعد از هزار بار تماس گرفتن بالاخره جواب تلفن رو داد و گفت پیگیری می کنیم!!!:n22:

حالا موندم چکار کنم؟ ثبت نام کردن یه یوزر جدید اینقدر طول میکشه؟:n13:

تصمیم گرفتم اگه تا فردا خبری نشد ازشون حضوری برم بگم آقا نخواستیم ! برم فسخ کنم و بیعانه رو بگیرم.:n24::n28:

31-08-2013, 18:10
مودم جیبی باید نزدیک دکل باشید تا آنتن بده .

salar79
31-08-2013, 18:28
برای هر دوتاش اینجوریه؟؟:n13:
کدوما از نظر آنتن دهی بهتره
و کلا آینده ی بهتری داره :n01:
من طعرفه های مبین نت رو پیدا نکردم میشه لینک بدید؟؟؟:n16:

Joaquin
31-08-2013, 18:43
برای هر دوتاش اینجوریه؟؟:n13:
کدوما از نظر آنتن دهی بهتره
و کلا آینده ی بهتری داره :n01:
من طعرفه های مبین نت رو پیدا نکردم میشه لینک بدید؟؟؟:n16:
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مطمئن نیستم همشون باشن ولی اگه عضو هستید و اشتراک دارید میتونید برید ecare و تموم تعرفه ها اونجاست

salar79
31-08-2013, 19:14
مشکل اصلی مبین نت چیاست؟؟؟؟؟

ebia
31-08-2013, 19:56
سلام دوستان من می خوام وایمکس بخرم در شهر اهواز ولی گیر کردم بین ایرانسل و مبین نت بنظرتون کدوم بهتره ؟ سرعت در طول روز و شبانه رایگان برام مهمه
ممنون میشم راهنماییم کنید

MasterGeek
31-08-2013, 20:05
مشکل اصلی مبین نت چیاست؟؟؟؟؟

۱. گرونی غیرمتناسب با کیفیت و رقبا
۲. کیفیت رو به کاهش
۳. نبود طرح عملی برای ارائه‌ی اینترنت نامحدود
۴. مدیریت بد ترافیک ماهیانه و سوق دادن کاربران به سمت طرح‌های پر منفعت

tap10
31-08-2013, 20:19
من با اکثر ای پی ها وصل شدم اما سرعت دانلود هیچ کدوم به بالای 20 یا 30 در شب نمیرسه منظورم زمان 2 تا 8 هست. تعجب میکنم دوستان شبی 3 یا 4 گیگ دان میکنن. البته اهوازم. طرحم 1 میگ هست.

salar79
31-08-2013, 20:29
۱. گرونی غیرمتناسب با کیفیت و رقبا
۲. کیفیت رو به کاهش
۳. نبود طرح عملی برای ارائه‌ی اینترنت نامحدود
۴. مدیریت بد ترافیک ماهیانه و سوق دادن کاربران به سمت طرح‌های پر منفعت
پس ایرانسل بگیرم بهتره؟؟؟؟؟
من کلا نیاز به سرعت خیلی بالایی ندارم همون 256 یا 512 واقعی برام خوبه
کدوم میشه مقایسه شون بکنید
خیلی ممنو:n16:

Joaquin
31-08-2013, 20:37
پس ایرانسل بگیرم بهتره؟؟؟؟؟
من کلا نیاز به سرعت خیلی بالایی ندارم همون 256 یا 512 واقعی برام خوبه
کدوم میشه مقایسه شون بکنید
خیلی ممنو:n16:
نه این که فک کنید ایرانسل هم خوبه ها. بستگی به منطقتون داره. اول تست کنید هر 2 شون رو بعد تصمیم بگیرید.

apple021
31-08-2013, 23:14
دوستان من الان wimax irancell 128 Kb دارم که 14 15 16 در ثانیه میده ثابت نیست ایرانسله دیگه :D ولی ما میخواییم بریم پرند اونجا اینرنت adsl بگیرم یا wimax irancell رو به 1024 یا 2048 کیلوبایت تغییر بدم اصلان تو پرند اینرنت adsl میدن یا اینکه مبین نت 1024 بخرم ؟؟؟؟
ممنون میشم بگین سرعت مبین نت بیشتره یا ایرانسل تو 1024 یا 2048 قیمت مهم نیست فقط سرعت
اصلان انتن میدهند؟

alimail3248
31-08-2013, 23:28
دوستان من الان wimax irancell 128 Kb دارم که 14 15 16 در ثانیه میده ثابت نیست ایرانسله دیگه :D ولی ما میخواییم بریم پرند اونجا اینرنت adsl بگیرم یا wimax irancell رو به 1024 یا 2048 کیلوبایت تغییر بدم اصلان تو پرند اینرنت adsl میدن یا اینکه مبین نت 1024 بخرم ؟؟؟؟
ممنون میشم بگین سرعت مبین نت بیشتره یا ایرانسل تو 1024 یا 2048 قیمت مهم نیست فقط سرعت
اصلان انتن میدهند؟

اول از همه اینکه هیچ وقت وایمکس جای adsl رو نمیگیره و سرعت اون رو نمیتونه بهت بده پس اول دنبال adsl برو اگر نشد بعد وایمکس بگیر.کیفیت مبین نت به نظرم خیلی پایین اومده ولی برای کسی که مجبور باشه دیگه کاریش نمیشه کرد.تعرفه 1 مگ و 2 مگ هم باید تست کنی ممکنه در یک منطقه ایرانسل بهتر جواب بده و در منطقه دیگر مبین نت اما به نظر من نوسان سرعت در ایرانسل کمتر هست به جز موارد سراسری ..

میتونی با مراجعه به سایتشون ببینی وضعیت پوشش در شهر و منطقه شما چگونه است .

apple021
31-08-2013, 23:35
من رفتم تو مبین نت چیزی نزده بود در مورد پرند کسی میتونه ببینه من سر در نیاوردم بابا

Artam01
31-08-2013, 23:41
بچه ها نگفتید این جیبی ها به درد بخوره یا چرت و پرته؟
بره یه شهر دیگه هم کار میکنه؟ برای مسافرت خوبه؟ تو جاده جواب میده؟

امیر انصاری
31-08-2013, 23:42
اصلان انتن میدهند؟

پرند سرویس دهنده ی وایمکس نداره، نه ایرانسل و نه مبین نت پوشش ندارن. به فکر ای دی اس ال یا وایرلس باشید.

فقط در نزدیکی فرستنده خوبه، خب تو مسافرت هم تضمینی برای نزدیک بودن شما به فرستنده وجود نداره. رومیزی بگیری خیلی بهتره. در ضمن وایمکس تو جاده ها آنتن نمیده، هر دو اپراتور فقط پوشش شهری دارن.

faramobile
01-09-2013, 00:43
من که از دیروز اومدم مسافرت ، ساری اصلا آنتن نمیده و کلا رفتم تو آمپاس شدید !! تا دوشنبه هم باید این وضعیت رو تحمل کنم !

امیر انصاری
01-09-2013, 00:48
ساری زیاد فرستنده داره. بدشانسی شماس که خارج از پوشش هستید. کلاً مازندران بیشتر شهرهای تحت پوشش رو داره. ساری ام باید حدود 8 تا فرستنده داشته باشه. اگر میتونی مودم رو ببر جاهای مرتفع تر. پوشش بیرونی ساری تقریباً کل شهر رو در بر میگیره، فکر کنم تلاش کنی بتونی سیگنال بگیری. شمام سعی کن در مسافرت افراط نکنی:n02:

snsd32
01-09-2013, 04:01
وای که امشب چقدر سرعتم داغونهههههههههههههههههههه
از همون ساعت دو تا الان همش دارم ای پی عوض میکنم...ولی هیچکدومشون سرعت نداره.......:n13:

خدا بگم چیکارشون کنه ..مردم...:n30:

حتی یه دونه چیز هم نتونستم دان کنم

tap10
01-09-2013, 05:33
سلام دوستان من می خوام وایمکس بخرم در شهر اهواز ولی گیر کردم بین ایرانسل و مبین نت بنظرتون کدوم بهتره ؟ سرعت در طول روز و شبانه رایگان برام مهمه
ممنون میشم راهنماییم کنید

در کل بهت بگم ایرانسل دارای ثبات بیشتری هست.

tap10
01-09-2013, 05:37
وای که امشب چقدر سرعتم داغونهههههههههههههههههههه
از همون ساعت دو تا الان همش دارم ای پی عوض میکنم...ولی هیچکدومشون سرعت نداره.......:n13:

خدا بگم چیکارشون کنه ..مردم...:n30:

حتی یه دونه چیز هم نتونستم دان کنم

شما کدوم شهری؟الان ریت دانلودت چنده؟

mohammad ahmadi
01-09-2013, 05:42

مودم های رومیزیش باید نزدیک پنجره باشن چه برسه به جیبی که باید زیر دکل باشی! :n21:
مگه موبایله که تو جاده آنتن بده؟ تو شهر همه جا آنتن نداره. تو جاده آنتنش کجا بود؟:n16:

tap10
01-09-2013, 05:45
امشب اهواز خوب بود بعد از مدتها ریت دانلود شبانه به بالای صد رسید.:n02:

arash59b
01-09-2013, 05:55
من که از دیروز اومدم مسافرت ، ساری اصلا آنتن نمیده و کلا رفتم تو آمپاس شدید !! تا دوشنبه هم باید این وضعیت رو تحمل کنم !

پس بگو چرا سرعت خوب شده مودم تو خاموشه پهنای باند ازاد شده ، فعلا همونجا بمون :n02:

arash59b
01-09-2013, 08:36
------------------------------------

arash59b
01-09-2013, 08:40
ای پی گسترش ارتباطات

GNesh
01-09-2013, 08:51
از کجا باید بفهمم چند تا دکل موجوده و کدومش بهتره؟

snsd32
01-09-2013, 09:28
شما کدوم شهری؟الان ریت دانلودت چنده؟

تهران؛ریت چیه؟!:n13:

snsd32
01-09-2013, 09:30
پس بگو چرا سرعت خوب شده مودم تو خاموشه پهنای باند ازاد شده ، فعلا همونجا بمون :n02:

Joaquin
01-09-2013, 10:54
------------------------------------
دقیقا منظورت چیه؟؟ :n02:

MasterGeek
01-09-2013, 12:09
من دیشب با همین آی‌پی 131 حدود 5.2GB دان داشتم امشب ۳.۴ گیگابایت...

faramobile
01-09-2013, 16:28

اصلا اگه بدونی شبا خوابم نمی بره که داره شبی ۵ گیگ از دستم میره !!

رفتم بالاپشت بوم هم مودم رو تست کردم باز وصل نمیشه

salar79
01-09-2013, 19:10
نه این که فک کنید ایرانسل هم خوبه ها. بستگی به منطقتون داره. اول تست کنید هر 2 شون رو بعد تصمیم بگیرید.

میشه دقیقا بگید چجوری باید تست کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟از کجا باید بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

مثلا اگه آنتن با ایرانسل خود گوشی پر باشه خوبه یا مثلا نصف باشه؟؟؟؟

من هنوز نفهمیدم در کل کدوم بهتره

ایرانسل یا مبین نت

در ضمن یکی میشه بگه ب جز انتن دهی جیبی ها چه مشکلی داره؟؟؟؟

Mr.Aras
01-09-2013, 19:50
میشه دقیقا بگید چجوری باید تست کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟از کجا باید بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

از یه دوستی، آشنایی کسی مودمش را قرض بگیری یه 24 ساعتی تست کنی.

مثلا اگه آنتن با ایرانسل خود گوشی پر باشه خوبه یا مثلا نصف باشه؟؟؟؟

من هنوز نفهمیدم در کل کدوم بهتره

ایرانسل یا مبین نت

در ضمن یکی میشه بگه ب جز انتن دهی جیبی ها چه مشکلی داره؟؟؟؟

آنتن دهی وایمکس هیچ ربطی به آنتن دهی موبایل نداره. این دوتا را با هم قاطی نکن.
در کلی وجود نداره ممکنه یکیش یه منطقه بهتر باشه یکیش یه منطقه دیگه.
من هر دوتاش را دارم، اولش ایرانسل گرفتم چون مبین نت هنوز راه نیافتاده بود، بعد از یک سال با ایرانسل مشکل پیدا کردم رفتم سراغ مبین نت اونموقع قیمت مبین نت مناسبتر بود، ولی امسال قیمت های مبین نت به غیر از طرح نوروزیش خیلی وحشتناکه برای همین طرح نوروزیم که تموم شد برگشتم سراغ ایرانسل. الان 512 ایرانسل را دارم برای همین نمیتونم با مبین نت مقایسه اش کنم، ماه بعد 2 مگ میگیرم اونوقت میتونم مقایسه کنم کدوم بهتره؟

salar79
01-09-2013, 20:55
آنتن دهی وایمکس هیچ ربطی به آنتن دهی موبایل نداره. این دوتا را با هم قاطی نکن.
در کلی وجود نداره ممکنه یکیش یه منطقه بهتر باشه یکیش یه منطقه دیگه.
من هر دوتاش را دارم، اولش ایرانسل گرفتم چون مبین نت هنوز راه نیافتاده بود، بعد از یک سال با ایرانسل مشکل پیدا کردم رفتم سراغ مبین نت اونموقع قیمت مبین نت مناسبتر بود، ولی امسال قیمت های مبین نت به غیر از طرح نوروزیش خیلی وحشتناکه برای همین طرح نوروزیم که تموم شد برگشتم سراغ ایرانسل. الان 512 ایرانسل را دارم برای همین نمیتونم با مبین نت مقایسه اش کنم، ماه بعد 2 مگ میگیرم اونوقت میتونم مقایسه کنم کدوم بهتره؟
دمت گرم داداش خبرم بده:n16:

saeeddeeas
02-09-2013, 08:31
کسی این ایپی رو شبا تست کرده؟79.175.136.224 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arash59b
02-09-2013, 09:18
کسی این ایپی رو شبا تست کرده؟79.175.136.224 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

افرانته از بهترین ای پی هاست

salam kon
02-09-2013, 09:23
دوستان یه سایت هست من با adsl ، dialup، وحتی gprs میتونم واردش بشم اما با مبین اصلا باز نمیشه . جریان چیه؟؟؟
راستی از طرح جدید خبری نیست ؟

saeeddeeas
02-09-2013, 11:23
افرانته از بهترین ای پی هاست

امروز واسه اولین بار بهش وصل شدم
راستی 2 ایپی مخابراته؟
اصلا مبینت چ ا اینجوریه:D

e.khafan!
02-09-2013, 12:34
هنوزم میشه طرح 1 مگ نوروزی رو فعال کرد ؟ :n02:
لینکش چیست؟

02-09-2013, 13:04
لینکش چیست؟

نخیر .................

mercurial7
02-09-2013, 20:30
دوستان کسی 1 مگ نامحدود مبین نت رو داره؟ می شه یه تست از سرور های خارجی و داخلی بزارید.
ممنون

salar79
02-09-2013, 20:41
دوستان خواهشا من سر درد گرفتم:n03:
کدوم بهتره از نظره آنتن دهی و آینده؟؟؟!!!
مبین یا ایرانسل
جیبی در کل بهتره یا عادی؟؟؟؟؟؟؟؟
:n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16:
من دیگه اعصاب برام نمونده:34:
خدایی من باید منتظر Mr.Aras ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بمونم!!
منو دریابید من اینجام:n18::n27::n18::n27:

امیر انصاری
02-09-2013, 21:03
از لحاظ آنتن دهی مبین نت بهتره. شما خودت نقشه ها رو مقایسه کنی میفهمی. اولاً پوشش ایرانسل 7 استان بیشتر نیست، ولی مبین نت تمام استان هاست. دوم اینکه در شهرهای مشترک هم تعداد بی تی اس های مبین نت بیشتره: مثلاً اسلامشهر سه فرستنده ی مبین نت داره، ولی یک فرستنده ی ایرانسل، یا هشتگرد که دو فرستنده ی مبین نت داره و یک فرستنده ی ایرانسل. حالا نمیدونم یه عده بر چه مبنایی میگن آنتن دهی ایرانسل بهتره! از لحاظ کیفیت چون کاربر ایرانسل نبودم نمیتونم نظر بدم. از لحاظ آینده هم هر دو رو به فنا هستند، چون اساساً خود وایمکس رو به فناست.

Joaquin
02-09-2013, 21:21
از لحاظ آینده هم هر دو رو به فنا هستند، چون اساساً خود وایمکس رو به فناست.
درباره ی این مطلب باید بگم که امروزه این تکنولوژی wimax رو (به علاوه ی ال تی ای) 4g میدونن و در حتی خود آمریکا هم استفاده میشه ولی چون 4g lte که بر بستر موبایل هم ارائه میشه، هزینه ی کمتری هم برای شرکت ها و هم برای مصرف کننده داره، بیشتر استفاده میشه. وگرنه در مقایسه با adsl ، وایمکس خیلی جدیدتره و به نظر من اگه واقعا تعداد دکل ها رو زیاد کنن و سرویس های خوبی با سرعت خوب ارائه بدن، بدون شک از adsl بهتره. خط تلفن هم نیاز نداره. به مخابرات مزخرف هم مربوط نمیشه. بی سیم هم هست.

arash59b
02-09-2013, 21:54
مبین یا ایرانسل
:n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16:
من دیگه اعصاب برام نمونده:34:
خدایی من باید منتظر Mr.Aras ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بمونم!!
منو دریابید من اینجام:n18::n27::n18::n27:

دوستان گفتنی ها رو گفتن

درمورد مودم هم اولویت اول با رومیزی هست که هم قابلیت جابجایی داره و هم قدرت دریافت سیگنال و وای فای قوی تری داره هر جا هم که برق باشه حتی تو ماشین می تونی استفاده کنی

مزیت های جیبی قفط مقداری کوچیک تربودن و داشتن شارژ هست که اونم زیاد نگه نمیداره میتونی با یه سرچ تو گوگل مقالاتی درمورد زمان نگه داشتن شارژش ببینی به نظر من به علت ضعف انتن دهیش و قیمت نامتعارفش اصلا ارزشش رو نداره مگه اینکه نیاز شما به خریدش اقتضا کنه

WHICH1
02-09-2013, 22:00
مبین یا ایرانسل

من دیگه اعصاب برام نمونده
منو دریابید من اینجام

آنتن دهی به خونه شما طبقه چندم هستید و دکل منطقه شما بستگی داره هر دکلی که نزدیکتر به خونه باشه اون آنتن دهیش بیشتره اینرو باید با نمایندگی هر دو صحبت کنید و با نصابشون حرف بزنید که منطقه آنتن دهی چطور هست اینجور که نصاب به من گفت طبقه همکف اصلا نمیگیره طبقه اول بسختی اونم بستگی داره فاصله با دکل چقدر و موانع و آپارتمان ها سر راه هستند اگر اینطوری هستین ایرانسل و مودم بیرونی بهتره آنتن دهی وایمکس ایران هم مثل موبایل چند سال پیش هست یا مثل دیش آنالوگ باید تنظیم کنی و آنتن بگیری بازم میگم ما نمیتونیم درست و دقیق راهنمایی کنیم چون منطقه با منطقه دیگه آنتن دهی فرق داره چه برسه شهرهای مختلف پس اول نواحی تحت پوشش رو نگاه کنید بعد بهترین راه همونکه اول گفتم نمایندگی و نصابشون و جیبی میگن ضعیفتره اگر فقط تو خونه استفاده میکنین حتما داخلی اگر نه سرکار و دانشگاه میخواین استفاده کنین جیبی تهیه کنید موفق باشین

دوستان کسی 1 مگ نامحدود مبین نت رو داره؟ می شه یه تست از سرور های خارجی و داخلی بزارید.
ممنون

1 مگ اداری 8 صبح تا 8 شب سرعت 130 تا 150 هست سرور خارجی هم بستگی داره بعضی موقعه ها سرعت بالا یا پایین هست ! سرعت نامحدود غیراداری خیلی پایین هست 1 مگ 50 تا 60 حتی خود پیشیبانی مبین نت و نمایندگی ها هم میگن سرعت خیلی پایینه و اصلا توصیه نمیکنن میگن میخواین ثبت نام میکنیم ولی مسولیت پای خودتون!

Mr.Aras
02-09-2013, 22:36
از لحاظ آنتن دهی مبین نت بهتره. شما خودت نقشه ها رو مقایسه کنی میفهمی. اولاً پوشش ایرانسل 7 استان بیشتر نیست، ولی مبین نت تمام استان هاست. دوم اینکه در شهرهای مشترک هم تعداد بی تی اس های مبین نت بیشتره: مثلاً اسلامشهر سه فرستنده ی مبین نت داره، ولی یک فرستنده ی ایرانسل، یا هشتگرد که دو فرستنده ی مبین نت داره و یک فرستنده ی ایرانسل. حالا نمیدونم یه عده بر چه مبنایی میگن آنتن دهی ایرانسل بهتره! از لحاظ کیفیت چون کاربر ایرانسل نبودم نمیتونم نظر بدم. از لحاظ آینده هم هر دو رو به فنا هستند، چون اساساً خود وایمکس رو به فناست.

درمورد آنتن دهی هیچ حکم کلی نمیشه داد، الان اینجایی که من هستم، ایرانسل rssi -52 و cinr 30 هست درحالی که مبین نت پشت پنجره در بهترین حالت rssi -72 و cinr 18 هست. اما درمورد پوشش درسته که مبین نت سراسری هست و این یه مزیته ولی ایرانسل هم کلیه شهرهای بزرگ را پوشش میده. فارغ از خود تکنولوژی قاعدتا مبین نت باید آینده بیشتری داشته باشه چون باید در این زمینه بیشتر سرمایه گذاری کنه ولی خیلی وقتا سنگ بزرگ علامت نزدنه.

درباره ی این مطلب باید بگم که امروزه این تکنولوژی wimax رو (به علاوه ی ال تی ای) 4g میدونن و در حتی خود آمریکا هم استفاده میشه ولی چون 4g lte که بر بستر موبایل هم ارائه میشه، هزینه ی کمتری هم برای شرکت ها و هم برای مصرف کننده داره، بیشتر استفاده میشه. وگرنه در مقایسه با adsl ، وایمکس خیلی جدیدتره و به نظر من اگه واقعا تعداد دکل ها رو زیاد کنن و سرویس های خوبی با سرعت خوب ارائه بدن، بدون شک از adsl بهتره. خط تلفن هم نیاز نداره. به مخابرات مزخرف هم مربوط نمیشه. بی سیم هم هست.
دقیقا به همین دلیلی که گفتی اپراتورهای وایمکس دارن به سمت LTE تغییر تکنولوژی میدن.

امیر انصاری
02-09-2013, 22:37

گرجی جان منظورم منم دقیقاً همین LTE بود. من روی شرکت های وایمکس خارجی تحقیق میکردم، یه جا خوندم یه اپراتور تو انگلیس شبکه رو جمع کرده یا مثلاً تو فنلاند برای پوشش نواحی دورافتاده و روستایی استفاده میشه. منم وایمکس رو به ADSL ترجیح میدم. اصلاً اینترنتی که ثابت باشه به درد نمیخوره. به قول شما کیفیت و قیمتش اصلاح بشه خیلی از ADSL بهتره. البته من شنیدم نسخه ی جدیدتر و بهینه تر وایمکس هم برای رقابت با LTE ارائه شده، ولی بعیده با تجهیزات فعلی مبین نت سازگار باشه و احتمالاً به روزرسانی پرهزینه ای رو میطلبه.

درمورد آنتن دهی هیچ حکم کلی نمیشه داد، الان اینجایی که من هستم، ایرانسل rssi -52 و cinr 30 هست درحالی که مبین نت پشت پنجره در بهترین حالت rssi -72 و cinr 18 هست. اما درمورد پوشش درسته که مبین نت سراسری هست و این یه مزیته ولی ایرانسل هم کلیه شهرهای بزرگ را پوشش میده.

من اشتباه گفتم، منظور من همون پوشش بود:n16:

fabregasmm
02-09-2013, 22:38
سلام دوستان
. امروز سرعت دانلود از 30 بیشتر نمیشه سرعت 1 مگ :n03::n03:
برا شما هم وضعیت خرابه :n23:
خونه رو عوض کردیم اینجا به زور سه تا انتن می ده ولی دیروز درست بود :n15:

*Forgotten*
03-09-2013, 00:07
لینکش چیست؟

بله میشه فعالش کرد ولی قیمتش از 80 رسیده به 160 اسمشو هم نوروزی نزاشتن ،بی اسم گذاشتن:n02:

*Forgotten*
03-09-2013, 00:10
ممنون

من 1/4 1مگ دارم سرعتش فعلا روی 130 تا 140 ثابت شده و تورنت هم حدود 100 هستش
ولی با تست هایی که کردم تغییر آیپی هیچ اثری روش نداره یعنی سرع 130 تا 140 رو بهم میده

امیر انصاری
03-09-2013, 00:28
جناب فورگاتن، بحث تغییر آی پی بیشتر برای بالا بردن سرعت دانلود شبانه هست، والا در ساعات عادی که تأثیر چندانی نداره (مگر در رابطه با سرعت اتصال با سرورهای خارج کشور). شما که نامحدود 1 به 4 داری دیگه مشکلی نداری و یحتمل کلاً در حال ترکوندن هستی:n02:

mercurial7
03-09-2013, 01:40
من 1/4 1مگ دارم سرعتش فعلا روی 130 تا 140 ثابت شده و تورنت هم حدود 100 هستش
ولی با تست هایی که کردم تغییر آیپی هیچ اثری روش نداره یعنی سرع 130 تا 140 رو بهم میده
یعنی شما اون تعرفه ی گرون تر رو دارید؟ درسته؟ آخه 2 تا 1 مگ داره!

salar79
03-09-2013, 07:54
آنتن دهی به خونه شما طبقه چندم هستید و دکل منطقه شما بستگی داره هر دکلی که نزدیکتر به خونه باشه اون آنتن دهیش بیشتره اینرو باید با نمایندگی هر دو صحبت کنید و با نصابشون حرف بزنید که منطقه آنتن دهی چطور هست اینجور که نصاب به من گفت طبقه همکف اصلا نمیگیره طبقه اول بسختی اونم بستگی داره فاصله با دکل چقدر و موانع و آپارتمان ها سر راه هستند اگر اینطوری هستین ایرانسل و مودم بیرونی بهتره آنتن دهی وایمکس ایران هم مثل موبایل چند سال پیش هست یا مثل دیش آنالوگ باید تنظیم کنی و آنتن بگیری بازم میگم ما نمیتونیم درست و دقیق راهنمایی کنیم چون منطقه با منطقه دیگه آنتن دهی فرق داره چه برسه شهرهای مختلف پس اول نواحی تحت پوشش رو نگاه کنید بعد بهترین راه همونکه اول گفتم نمایندگی و نصابشون و جیبی میگن ضعیفتره اگر فقط تو خونه استفاده میکنین حتما داخلی اگر نه سرکار و دانشگاه میخواین استفاده کنین جیبی تهیه کنید موفق باشین

من تو نقشش دیدم خونه ما توی جای عالییی بود

طبقه ی دوم
خیلی ممنون:n16:

دوستان گفتنی ها رو گفتن

درمورد مودم هم اولویت اول با رومیزی هست که هم قابلیت جابجایی داره و هم قدرت دریافت سیگنال و وای فای قوی تری داره هر جا هم که برق باشه حتی تو ماشین می تونی استفاده کنی

مزیت های جیبی قفط مقداری کوچیک تربودن و داشتن شارژ هست که اونم زیاد نگه نمیداره میتونی با یه سرچ تو گوگل مقالاتی درمورد زمان نگه داشتن شارژش ببینی به نظر من به علت ضعف انتن دهیش و قیمت نامتعارفش اصلا ارزشش رو نداره مگه اینکه نیاز شما به خریدش اقتضا کنه

یه سوال حتما باید خودم رو این طوری .... کنم تا جواب بگیرم:n27:
بازم ممنون:n12::n12::n12::n12:

alirz_1985
03-09-2013, 08:51
سلام. من مشهد هستم و اینترنت adsl از مخابرات دارم اما چون شبها از ساعت 12 به بعد سرعت افت شدیدی پیدا میکنه و حتی گاهی اوقات صفحه ها هم به زور باز میشه تصمیم دارم isp رو تغییر بدم یکی از گزینه هام هم همین وایمکس مبین نت هست. میخواستم ببینم دوستانی که الان مشترک مبین نت هستن آیا از خدماتش راضین؟ من دانلود آنچنانی ندارم و بیشتر برام وبگردی مهمه. آیا در شب هم باز شدن صفحات به خوبی روز هست؟ و اینکه چه طرحی رو پیشنهاد میدید. در ضمن اگر شرکت بهتری نیز سراغ داری معرفی نمایید.
مرسی.

and-roid2
03-09-2013, 09:00
سلام. من مشهد هستم و اینترنت adsl از مخابرات دارم اما چون شبها از ساعت 12 به بعد سرعت افت شدیدی پیدا میکنه و حتی گاهی اوقات صفحه ها هم به زور باز میشه تصمیم دارم isp رو تغییر بدم یکی از گزینه هام هم همین وایمکس مبین نت هست. میخواستم ببینم دوستانی که الان مشترک مبین نت هستن آیا از خدماتش راضین؟ من دانلود آنچنانی ندارم و بیشتر برام وبگردی مهمه. آیا در شب هم باز شدن صفحات به خوبی روز هست؟ و اینکه چه طرحی رو پیشنهاد میدید. در ضمن اگر شرکت بهتری نیز سراغ داری معرفی نمایید.
مرسی.

اگر وبگردی براتون مهمه از های وب بگیر.
پینگ و سرعت پیج باز کردنش عالیه.

C:\Users\Msd_1374>ping 4.2.2.4 -t

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=113ms TTL=47
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=111ms TTL=47
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=112ms TTL=47

مبین نت هم هزینه هاش بالاست و هم اینکه کیفیتش چنگی به دل نمیزنه!

alirz_1985
03-09-2013, 09:19
اگر وبگردی براتون مهمه از های وب بگیر.
پینگ و سرعت پیج باز کردنش عالیه.

C:\Users\Msd_1374>ping 4.2.2.4 -t

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:

مبین نت هم هزینه هاش بالاست و هم اینکه کیفیتش چنگی به دل نمیزنه!

مرسی از راهنماییتون.

Mr.Aras
03-09-2013, 09:21
مرسی.

مبین نت هم شبا تا ساعت 2 شب که طرح شبانه اش شروع میشه خوبه، ولی وقتی ساعت 2 شد صفحه بازکردنش میره رو اعصاب. جوری میشه که میگی ولش کن فردا صبح دنبال کارم را میگیرم. دستکم که برای من اینجوری بوده.

alirz_1985
03-09-2013, 09:31
مبین نت هم شبا تا ساعت 2 شب که طرح شبانه اش شروع میشه خوبه، ولی وقتی ساعت 2 شد صفحه بازکردنش میره رو اعصاب. جوری میشه که میگی ولش کن فردا صبح دنبال کارم را میگیرم. دستکم که برای من اینجوری بوده.

همین سرعت شبانه یکی از پارامترهای اصلی من درانتخاب isp هست. تا دو ماه پیش مخابرات خیلی خوب بود تو شب یعنی هم سرعت دانلود خوبی داشت و هم اینکه صفحه ها تو شب خیلی خوب باز میشد. ولی از ماه رمضون به بعد کلا کیفیت مخابرات در شب بسیار افت کرده.

arash59b
03-09-2013, 11:19

ممکنه شب سرعت دانلود خوب نباشه ولی یادم نمیاد اینقدر بد شده باشه که صفحه باز نکنه. کلا چه دانلود شبانه خوب باشه یا نباشه سرعت پیچ باز کردن برای من تو روز و شب یکسانه

snsd32
03-09-2013, 11:22
ممکنه شب سرعت دانلود خوب نباشه ولی یادم نمیاد اینقدر بد شده باشه که صفحه باز نکنه. کلا چه دانلود شبانه خوب باشه یا نباشه سرعت پیچ باز کردن برای من تو روز و شب یکسانه

موافقم......

03-09-2013, 12:06
سرعت شبانه من تا به حال پایین 150 نیومده !

Mr.Aras
03-09-2013, 12:22
یه نکته ای که هنگام انتخاب بین ایرانسل و مبین نت باید توجه کرد ضریب اشتراکشون هست. ضریب اشتراک طرح های ایرانسل یک به هشت هست درحالیکه ضریب اشتراک طرح های مبین نت یک به چهار هستش و احتمالا اختلاف قیمت هم به همین خاطره. دلم میخواد فقط تست سرعت امروز من را ببینید. (اشتراک 512)

تا اونجایی که یادم میاد تو این یک ماه دست کم هفته ای یک روز را اینجوری بوده.

AminHarirxhi
03-09-2013, 12:35
سلام به همه دوستان بعد از سه سال استفاده از مبین نت رفتم از مخابرات adsl گرفتم.مودمم بیرونی (outdoor) هستش دیگه لازمش ندارم.
هر کسی می خواد زیر قیمت میدم.سالم سالمم هست .تهران هستم

امیر انصاری
03-09-2013, 14:56

موافقم......
بنده هم در باز کردن صفحات در ساعات رایگان مشکلی ندارم.

یه نکته ای که هنگام انتخاب بین ایرانسل و مبین نت باید توجه کرد ضریب اشتراکشون هست. ضریب اشتراک طرح های ایرانسل یک به هشت هست درحالیکه ضریب اشتراک طرح های مبین نت یک به چهار هستش و احتمالا اختلاف قیمت هم به همین خاطره. دلم میخواد فقط تست سرعت امروز من را ببینید. (اشتراک 512)

تا اونجایی که یادم میاد تو این یک ماه دست کم هفته ای یک روز را اینجوری بوده.

این ساعات رایگانه یا در طول روز؟

fabregasmm
03-09-2013, 15:30
cinrr1 15
cinnr3 19
rssi 80
انتن هم بین دو تا و سه تا متغییره
سرعت دانلود از 20 بالاتر نمیره ( طرح یک مگ سالانه )
مشکل از انتن دهیه ؟؟؟؟؟؟
plz help:n03:

Mr.Aras
03-09-2013, 15:32
بنده هم در باز کردن صفحات در ساعات رایگان مشکلی ندارم.

این ساعات رایگانه یا در طول روز؟

مال امروز حدود ساعت 1:15 ظهره، البته تقریبا از ساعت 2 خوب شد.

arash59b
03-09-2013, 15:36
----------------:n06:

majid_sd2009
03-09-2013, 16:11
سلام
فک کنم کارم تموم شد!
یکی از دوستان 128 گرفته و سرعتش با 1 مگ یکیه!
منم امروز طرح نوروزیم رو به 128 تغییر دادم! حالا سرعت از 16 بالاتر نمیره!
رفتم یه طرح دیگه انتخاب کنم! دیدم فقط 128 موجوده! بقیشون کجا رفتن؟ یعنی دیگه نمیتونم طرح های بالاتر انتخاب کنم؟

کسی تا حالا به همچین مشکلی بر نخورده؟

امیر انصاری
03-09-2013, 16:47
سلام
فک کنم کارم تموم شد!
یکی از دوستان 128 گرفته و سرعتش با 1 مگ یکیه!
منم امروز طرح نوروزیم رو به 128 تغییر دادم! حالا سرعت از 16 بالاتر نمیره!
رفتم یه طرح دیگه انتخاب کنم! دیدم فقط 128 موجوده! بقیشون کجا رفتن؟ یعنی دیگه نمیتونم طرح های بالاتر انتخاب کنم؟

کسی تا حالا به همچین مشکلی بر نخورده؟

شما احتمالاً نامه ی ارتقا سرعت نداری. کدوم طرح رو میخوای؟

cinrr1 15
cinnr3 19
rssi 80
انتن هم بین دو تا و سه تا متغییره
سرعت دانلود از 20 بالاتر نمیره ( طرح یک مگ سالانه )
مشکل از انتن دهیه ؟؟؟؟؟؟
plz help:n03:

منم شرایطم تقریباً همینه، اما مشکلی ندارم، فقط مدتیه سیگنال هی ضعیف تر و ضعیف تر میشه، میترسم آخرش قطع بشه. باید یه جایی تو بالکن دست و پا کنم.

WHICH1
03-09-2013, 17:00

majid_sd2009
03-09-2013, 17:35
شما احتمالاً نامه ی ارتقا سرعت نداری. کدوم طرح رو میخوای؟
چرا دوست عزیز! سال پیش که ثبت نام کردم ،تمامی مدارک رو کامل بهشون دادم! (کپی کارت دانشجویی)یعنی اصلا بدون کارت دانشجویی طرح بالای 128 بهم نمیداد و میگفت نمیشه! برگه ارتقا سرعت رو هم خودم دیدم!و اولین طرحی که فعال کردم دو مگ یک ماه بود با قیمت 18 تومن!
و اینکه فک کنم توی صفحه مشترکین هم این نامه ارتقا سرعت وجود داشت! یعنی کپی کارت ملی و این چیزام بود،ولی این یکی رو دقیق یادم نیست.
والا فعلا که وضعیت ما مشخص نیست! ولی میخوام یک مگ فعال کنم(البته اگه بشه!)
زنگ زدم پشتیبانی و گفتن باید یک روز از طرحت گذشته باشه تا بقیش بیاد! مگه میشه؟ پس چرا 128 ها هست!
گفت فردا زنگ بزن این طرح رو بسوزونم و یکی دیگه فعال کنم.
و اینکه پرسید برگه ارتقا سرعت داری! مگه بدون برگه هم میشه طرح بالاتر فعال کرد؟ یعنی اینا خودشون مدارک رو نمیبینن؟

امیر انصاری
03-09-2013, 19:16
شما وارد Ecare ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شو، بعد روی این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کلیک کن، نتیجه رو اطلاع بده (بازم تأکید میکنم بعد از ورود روی لینک کلیک کن).

majid_sd2009
03-09-2013, 19:37
شما وارد Ecare ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شو، بعد روی این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کلیک کن، نتیجه رو اطلاع بده (بازم تأکید میکنم بعد از ورود روی لینک کلیک کن).

سلام دوست عزیز
کار کرد.ولی برای تغییر باید تا فردا صبر کنم! اجازه پرداخت انلاین نمیده! یکی از همون 128 ها رو هم تست کردم ولی اونم اجازه پرداخت انلاین نداد!
ممنون از توجهت.
میگم اگه طرح رو بسوزونه هزینش برمیگرده؟ البته زیاد مهم نیست! چون من این 128 رو فقط برای تست فعال کردم و احتما میدادم که سرعتش کم باشه! چون اون دوستم طرح داشت! مثل همین نوروزی که سرعتش با دومگ یکی بود.
الان نوروزی دیگه نیست؟:n02:
اگه فردا هم لطف کنی یه لینک دیگه بفرستی ممنون میشم! چون این پیشفاکتورها بعد یه روز قابل پرداخت نیست.

امیر انصاری
03-09-2013, 19:45
شما لینک هر طرحی رو خواستی بگو برات بزارم، اما اگر همین طرح رو میخوای، دوباره رو همون لینک کلیک کن. مجدداً پیش فاکتور صادر میشه.
هزینه ی طرح فعلی در صورت ابطال برنمیگرده. اون طرح 128 دوست شما هم که سرعتش بالا بوده، طرح ویژه بوده، یعنی از همین طرح های یک ساله که به قول خودشون مودمش رایگانه.
طرح نوروزی منقضی شده و دیگه قابل ارائه نیست.

majid_sd2009
03-09-2013, 20:08
شما لینک هر طرحی رو خواستی بگو برات بزارم، اما اگر همین طرح رو میخوای، دوباره رو همون لینک کلیک کن. مجدداً پیش فاکتور صادر میشه.
هزینه ی طرح فعلی در صورت ابطال برنمیگرده. اون طرح 128 دوست شما هم که سرعتش بالا بوده، طرح ویژه بوده، یعنی از همین طرح های یک ساله که به قول خودشون مودمش رایگانه.
طرح نوروزی منقضی شده و دیگه قابل ارائه نیست.

واقعا ممنون! لطف خیلی بزرگی کردید!تا مرز سکته رفتم!

mojtaba0007
04-09-2013, 01:25
لطفاً یکی لطف کنه لینک 2مگ 3گیگ 1 ماه رو برام بزاره.
همه طرح ها رو نشون میده به جز همینی که من الان میخوام تمدید کنم.

با تشکر از دوستان

آپدیت: از تو هیستوری پیدا کردم لینکش رو ! مشکلم حل شد.

tap10
04-09-2013, 06:51
دوستان با تجربه یک سوال واسم پیش اومده که بعضی از مسنجرها ظاهرا به پینک خوب نیاز دارن درسته؟ مثل Hangouts ,و اسکایپ؟

GNesh
04-09-2013, 12:00
سلام
چجوری میشه فهمید با مودم مبین نت چه سایت هایی رفته شده؟

snsd32
04-09-2013, 12:37
بچه ها برای شما این اتفاق پیش اومده که وایمکس مبینتتون خود به خود صدا بده!؟!!
جوری که ادم فکر میکنه سنگ دارن میزنن به شیشه..:n28:

faramobile
04-09-2013, 13:34
بچه ها برای شما این اتفاق پیش اومده که وایمکس مبینتتون خود به خود صدا بده!؟!!
جوری که ادم فکر میکنه سنگ دارن میزنن به شیشه..:n28:

صدا بده ؟؟؟ اصلا مگه میتونه صدا بده ؟ آخه جاییش نه قطعه ای داره که صدا دار باشه نه قطعه مکانیکی داره که تکون بخوره صدا بده ، کلا لال هست این مودم بنده خدا !!

احتمالا خود مودم جاش لق میزنه میخوره به شیشه

اگه فهمیدی صداش از چیه بگو حتما چون خیلی جالب شد

-------------------------------------------------------

دیشب بعد از مدت ها از سرور های دیگه مثل vip های سایت های ایران فیلم یا مووی فا مستقیم لینک گذاشتم بگیره ۳.۵ گیگ دیشب دانلود شد چون ظاهرا سرعت حداکثر نمیده تو شب از این سرور ها ، من همیشه فایل هایی که میخوام دانلود کنم تو شب میریزیم رو سرور شخصی خودم از اون دانلود میکنم به همین دلیل سرعت دانلود رو حداکثر هست و شبی ۵ گیگ به بالا حداقل دانلود میکنم

04-09-2013, 15:54
صدا بده ؟؟؟ اصلا مگه میتونه صدا بده ؟ آخه جاییش نه قطعه ای داره که صدا دار باشه نه قطعه مکانیکی داره که تکون بخوره صدا بده ، کلا لال هست این مودم بنده خدا !!

دیشب بعد از مدت ها از سرور های دیگه مثل vip های سایت های ایران فیلم یا مووی فا مستقیم لینک گذاشتم بگیره ۳.۵ گیگ دیشب دانلود شد چون ظاهرا سرعت حداکثر نمیده تو شب از این سرور ها ، من همیشه فایل هایی که میخوام دانلود کنم تو شب میریزیم رو سرور شخصی خودم از اون دانلود میکنم به همین دلیل سرعت دانلود رو حداکثر هست و شبی ۵ گیگ به بالا حداقل دانلود میکنم

VPS از کجا گرفتی ؟

04-09-2013, 15:55
سلام
چجوری میشه فهمید با مودم مبین نت چه سایت هایی رفته شده؟

نمیشه ...
یک سری برنامه ها برای این کار هستن ولی با مودم نمیشه !

SoluS
04-09-2013, 18:05
سلام.

دوستان برای فعال کردن طرح قبلی فقط کافیه که همون مقدار پول رو واریز کنیم یا باید کار دیگه ای هم انجام بدیم؟

من طرح قبلیم کاملا زمانش تموم شده برای همین مطمئن نیستم که دوباره کار کنه و همینطور اون طرحم توی قسمت تغییر طرح نیست که بخوام انتخابش کنم.

ممنون میشم اگر راهنمایی بکنید.

arash59b
04-09-2013, 18:22
طرح شما چی بوده؟

همون طرحی رو که دارین یا تموم شده رو تو قسمت تغییر طرح نشون نمیده اگه تو طرح های خود سایت مبین نت هست می تونی انتخابش کنی

SoluS
04-09-2013, 18:33
طرح شما چی بوده؟

همون طرحی رو که دارین یا تموم شده رو تو قسمت تغییر طرح نشون نمیده اگه تو طرح های خود سایت مبین نت هست می تونی انتخابش کنی

من ۲ مگ یک ماهه که قیمتش ۳۰ تومن هست رو داشتم. توی قسمت تغییر طرح نیست ولی توی طرح هایی که توی خود سایت هست وجود داره.

snsd32
04-09-2013, 18:45
[QUOTE=faramobile;7857363]صدا بده ؟؟؟ اصلا مگه میتونه صدا بده ؟ آخه جاییش نه قطعه ای داره که صدا دار باشه نه قطعه مکانیکی داره که تکون بخوره صدا بده ، کلا لال هست این مودم بنده خدا !!

هههههههههههه
فهمیدم..صدا کولرمون بود..خراب شده بود هی صدا میداد منم هی سکته میزدم فکر میکردم مودمم صدا میده:n02::n08:

امیر انصاری
04-09-2013, 18:57
فهمیدم..صدا کولرمون بود..خراب شده بود هی صدا میداد منم هی سکته میزدم فکر میکردم مودمم صدا میده:n02::n08:

خسته نباشی واقعاً:n06:

من ۲ مگ یک ماهه که قیمتش ۳۰ تومن هست رو داشتم. توی قسمت تغییر طرح نیست ولی توی طرح هایی که توی خود سایت هست وجود داره.

طرح جاری در قسمت انتخاب طرح دیده نمیشه.

amytis
04-09-2013, 22:16
بلاخره از شر مبین نت خلاص شدم......

با این که کلا وایمکس رو در ایران برای عذاب آفریدند٬
اما مشترک مبین نت بودن این عذاب رو چندین برابر میکنه !!

در سه روز٬ ۴ گیگ رو٬ یک گیگ یک گیگ شارژ کردم و بی هیچ دلیلی تموم شد. برای برادرم هم همین اتفاق افتاده با مبین نت !!

دیروز مودم رو بردم داتک و دادم گانفیک کردن و الان مشترک وایمکس داتکم. هر چند به اندازه ADSL داتک خوب نیست که محل کار دارم ولی انصافا اذیت هم نمیکنه. تازه ۱۰ گیگ رو ۴۲٬۵۰۰ گرفتم با سه گیگ شارژ هدیه. مبین نت هر گیگ شارژ اضافه رو هم ۱۰٬۶۰۰ میگیره داتک ۵٬۴۰۰ !!

meah
04-09-2013, 22:16
سلام دوستان سه تا سوال داشتم

1- من قصد دارم مودوم مبینمو به ایرانسل تبدیل کنم میشه بگین کجاها این کارومیکنن ؟ اصلا این کارومیکنن ؟

2- سرعت دانلود من الان تو طرح 512 با idm بین 60 تا 70 بلکه کمتر به نظرتون همین طرح ایرانسل سرعت دانلودش چقدره؟

3- در نهایت اگر از این کارم پشیمون شم میتونم دوباره مدم به مبین تبدیل کنم ؟

ببخشید طولانی شد

امیر انصاری
05-09-2013, 00:13

1- من قصد دارم مودوم مبینمو به ایرانسل تبدیل کنم میشه بگین کجاها این کارومیکنن ؟ اصلا این کارومیکنن ؟

2- سرعت دانلود من الان تو طرح 512 با idm بین 60 تا 70 بلکه کمتر به نظرتون همین طرح ایرانسل سرعت دانلودش چقدره؟

ببخشید طولانی شد

من فقط در رابطه با سؤال 2 بگم که قطعاً بیشتر از همین سرعت فعلی شما نخواهد بود. ممکنه کمتر هم باشه. اگر سرعت یاد شده ثبات داره دلیلی برای رفتن به ایرانسل وجود نداره.

بلاخره از شر مبین نت خلاص شدم......

با این که کلا وایمکس رو در ایران برای عذاب آفریدند٬
اما مشترک مبین نت بودن این عذاب رو چندین برابر میکنه !!

در سه روز٬ ۴ گیگ رو٬ یک گیگ یک گیگ شارژ کردم و بی هیچ دلیلی تموم شد. برای برادرم هم همین اتفاق افتاده با مبین نت !!

دیروز مودم رو بردم داتک و دادم گانفیک کردن و الان مشترک وایمکس داتکم. هر چند به اندازه ADSL داتک خوب نیست که محل کار دارم ولی انصافا اذیت هم نمیکنه. تازه ۱۰ گیگ رو ۴۲٬۵۰۰ گرفتم با سه گیگ شارژ هدیه. مبین نت هر گیگ شارژ اضافه رو هم ۱۰٬۶۰۰ میگیره داتک ۵٬۴۰۰ !!

آخرین بار که قیمت های داتک رو دیدم خیلی گرون تر از مبین نت و ایرانسل بود. به هر حال در نظر داشته باشید که شبکه ی داتک بسیار محدوده و فقط در تهران پوشش داره.
لطفاً سرعت شبانه رو هم تست کنید و در صورت امکان یه تست سرعت از ساعات عادی و یکی هم از ساعات رایگان هم با سرور تهران و هم یک سرور خارجی در بخش تست سرعت انجمن بزارید. من خیلی علاقمند بودم یه تست سرعت از وایمکس داتک ببینم:n16:

faramobile
05-09-2013, 00:58

ببخشید طولانی شد

ایرانسل مودم های مبین نت رو قبول نمیکنه برای اضافه کردن مک مودم به شبکشون ، فقط مبین نت مودم های ایرانسل رو قبول میکنه

ultrasahand
05-09-2013, 02:49
سرعت دانلود شبانه مبین نت چند وقتیه خیلی پایینه ٬ نوسان خیلی بالا ... اینترنت مثلا ۲ مگ دارم دارم با ۵۰ ک ب دانلود می کنم

RSSI:
-66.55dBm

CINR:
29.53/27.75(R3/R1)dB

TX power:
21dBm

RF Temperature:
40 C

برای بقیه هم همین جور شده ؟؟

faramobile
05-09-2013, 03:43
سرعت دانلود شبانه مبین نت چند وقتیه خیلی پایینه ٬ نوسان خیلی بالا ... اینترنت مثلا ۲ مگ دارم دارم با ۵۰ ک ب دانلود می کنم

RSSI:
-66.55dBm

CINR:
29.53/27.75(R3/R1)dB

TX power:
21dBm

RF Temperature:
40 C

برای بقیه هم همین جور شده ؟؟

قبلا چند دانلود میکردید ؟

در حال حاظر من با سرعت ۲۷۰ دارم دانلود میکنم و از ۲ که ساعت رایگان شده تا الان که ۴ و نیم هست 2.06 گیگ دانلود کرده که تا ساعت ۸ به 5 گیگ میرسه

پس احتمالا منطقتون شلوغ هست و یا به آیپی شلوغی وصل شدید که سرعتتون پایینه ( البته سرعت دانلود ۵۰ خیلی به آیپی رنج ۵ میخوره ، چون منم با این آیپی تک لینک و بدون هیچ ترفندی بیشتر از ۵۰ نمیتونم بیگیرم و با یه سری کارا حداکثر به ۱۶۰ با تک لینک میرسونمش که حدودا ۱۰۰ تا کمتر از آیپی های پر سرعت تر مثل 178 بهم سرعت میده )

tap10
05-09-2013, 04:14
اهواز امشب چشم نزنیم سرعت عالی دانلود تا 250 راحت میده.

ultrasahand
05-09-2013, 04:42
از جایی می تونم بفهمم چه آیپی هایی سرعت دانلود خوبی دارند؟ مثلا این آیپی ها با اعداد خاصی شروع می شن؟

Joaquin
05-09-2013, 08:05

faramobile
05-09-2013, 09:49
از جایی می تونم بفهمم چه آیپی هایی سرعت دانلود خوبی دارند؟ مثلا این آیپی ها با اعداد خاصی شروع می شن؟

باید تست کنید که به کدوم آیپی وصل شدید

هر بار مودم دیسکانکت و کانکت بشه یه آیپی جدید میگیره که اینکارو خودتون باید انجام بدید اگه میخواین یه آیپی دیگه بگیره ، بعد سرعت رو تست میکنید ( آیپی خودتون هم چک کنید که کدوم رنج رو بهتون دادن ) اگه خوب نبود دوباره اینکارو انجام میدید که یه آیپی مناسب بهتون بده و با همون دانلود رو ادامه میدید

05-09-2013, 10:57
من فقط در رابطه با سؤال 2 بگم که قطعاً بیشتر از همین سرعت فعلی شما نخواهد بود. ممکنه کمتر هم باشه. اگر سرعت یاد شده ثبات داره دلیلی برای رفتن به ایرانسل وجود نداره.

آخرین بار که قیمت های داتک رو دیدم خیلی گرون تر از مبین نت و ایرانسل بود. به هر حال در نظر داشته باشید که شبکه ی داتک بسیار محدوده و فقط در تهران پوشش داره.
لطفاً سرعت شبانه رو هم تست کنید و در صورت امکان یه تست سرعت از ساعات عادی و یکی هم از ساعات رایگان هم با سرور تهران و هم یک سرور خارجی در بخش تست سرعت انجمن بزارید. من خیلی علاقمند بودم یه تست سرعت از وایمکس داتک ببینم:n16:

داتک قرار بود بسته بشه وایمکسش !
میگن پروانه نداره ...

Facon_Archi
05-09-2013, 11:49
آقا مودم هاشون چرا انقدر گرونه؟
سرویسشون فقط روی مودم های خودشون جواب میده؟
کلا راضی هستید یا نه؟
این سرویس ۱ مگ که از ۸ صبح تا ۸ شب هست چجوریه؟ یعنی از ۹ شب تا ۷ صبح اینترنت نداری؟ یا سرعت دانلود میاد پایین؟

osta_ali
05-09-2013, 11:59
دیشب برا شما قطع نبود؟
من تا 3 که بیدار بودم کلا قطع شد بیخیالش شدم.

faramobile
05-09-2013, 12:08
دیشب برا شما قطع نبود؟

نه واسه من که قطع نبود

m187
05-09-2013, 12:17
دوستان چرا گیگ که شارژ میکنم بدون هیچ دلیل خاصی در عرض دو روز میره ؟؟؟ در صورتی که 1 گیگ adsl این طوری نیست
چه استفاده کنم چه مودم خاموش باشه مثل اینکه کم میکنه

zerolight
05-09-2013, 12:28
دوستان سرویس ۱۲۸ روی مودم های جیبی چه قدر سرعت دانلودش ه در روز؟؟

05-09-2013, 12:48
کلا راضی هستید یا نه؟
این سرویس ۱ مگ که از ۸ صبح تا ۸ شب هست چجوریه؟ یعنی از ۹ شب تا ۷ صبح اینترنت نداری؟ یا سرعت دانلود میاد پایین؟
نامحدود 140 .

دوستان سرویس ۱۲۸ روی مودم های جیبی چه قدر سرعت دانلودش ه در روز؟؟

30

WHICH1
05-09-2013, 13:16
کلا راضی هستید یا نه؟

دیگه چیز ارزونی تو این مملکت وجود نداره !
بله
بستگی خیلی زیاد به منطقه و تعداد کاربرها داره کلا متوسط هست
متوسط بعضی آی پی ها خیلی کنده
آره نداری کلا آنتن نمیده کامل قطع !

دوستان چرا گیگ که شارژ میکنم بدون هیچ دلیل خاصی در عرض دو روز میره ؟؟؟ در صورتی که 1 گیگ adsl این طوری نیست

نرم افزار networx نصب کنید حجم مصرفی رو چک کنید وای فای مودم رو خاموش کنید شاید یه نامردی داره استفاده میکنه !

snsd32
05-09-2013, 14:14
دیشب برا شما قطع نبود؟

چرا برای منم قطع بود...
از ساعت یازده تا چهار نشستم به امید اینکه وصل بشه..ولی وصل نشد لامصب....
اینقدر دادم بهشون فحش....:n15:

amytis
05-09-2013, 14:35

قیمت هاش که در حال حاضر اصلا قابل مقایسه نیست: تعرفه خدمات WiMAX داتک تلکام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من ۱۰ گیگ ۵۱۲/۱۲۸ گرفتم با مالیات و عوارض ۴۲٬۵۰۰ شد
و شرکت رو هم معرف معرفی کردم که ۳ گیگ به اون ها جایزه دادن و ۳ گیگ هم هدیه من شد
شارژ هر گیگ هم ۵٬۴۰۰ هست که برای مبین نت همین رفم در طرح من ۱۰٬۶۰۰ بود.

راحع به محدود بودن به تهران هم من مشکلی ندارم چون الان همزمان اینترنت رایتل هم دارم
(درسته گرونه ولی هر جا رایتل سیگنال بده کار میکنه و در حین مسافرت هم من دانلود نمیکنم)

تست سرعت رو هم من همون اول اینجوری گرفتم:

اول پینگ !! با مبین نت من پینگم به شدت بالا بود یکی در میون time-out میاد
اگر اشتباه نکنم تا ۳۸۰۰ هم پینگ میداد !!! و این یعنی فاجعه

این پینگ وایمکس داتک هست (در نظر بگیرید من داخل یک بن بست طبقه همکف و چهار طرف آپارتمانه
که مبین نت ۴ خط سیگنال داشت و داتک ۱ خط داره که گاها ۲ تا میشه٬ ایرانسل هم با اون همه ادعا با وجود داخل نقشه بودن حتی یک خط هم نداشت)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای دانلود هم من معمولا از kernel.org تست میگیرم (روی VPS من ۳ تا ۴ مگابایت دانلود میده)
با IDM حداکثر به ۵۰ تا ۶۰ کیلو میرسه.
در تست شبانه هم دیشب یک فایل تورنت با حدودا ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ تا سید
گذاشتم که حدودا بین ۴۰ تا ۴۵ کیلو نوسان داشت.

برای من بیشتر بروزینگ مهم بود که با مبین نت روی مخ بود ولی انصافا با داتک قابل تحمله.
هر چند که من محل کارم ADSL پارس آنلاین و داتک دارم که هر دو پینگشون در شرایط ایده آل ۴۰ تا ۵۰
هست و بروزینگ و دانلود خیلی خوبه سرعتش.
چندماه پیش که تصمیم گرفتم از مبین نت برم ADSL شاتل رو گرفتم برا خونه که خیلی خوب بود روزا اما ۲ یا ۳ شب
که دانلود کردم بی وجدان من رو لیمیت میکرد روی ۲ تا ۳ کیلو . فقط الکی اسمش ساعات رایگان بود.
بی خیال شدم ۲/۳ ماه طول کشید که خط رو آزاد کنن و الان چون تا یکی دو ماه دیگه خونه رو عوض میکنم نمی صرفید برم
داتک یا پارس آنلاین

به شخصه ADSL رو ترجیح میدم به وایمکس و اولین کار بعد از جابجائی٬ گرفتن ADSL پارس آنلاین یا داتک هست.
اما دم داتک گرم فعلا کار من رو راه انداخت
انتقال از مبین نت به داتک کلا یک ساعت طول کشید (از بیرون زدن از محل کار تا رفتن به داتک و برگشتن)

فقط اگر خواستید بگیرید طی کنید که اگر آنتن نداد پولم رو تمام و کمال پس میگیرم
مودم هم ریسکی هست و بعد از گانفیک اون ها اگر کار نکنه بلاستفاده میشه که باید مجدد ببرید مبین نت یا هر جای دیگه
که براتون کانفیگ کنن.

داتک قرار بود بسته بشه وایمکسش !
میگن پروانه نداره ...

جالبه الان که شما گفتی من سیرچ کردم این خبر رو دیدم
داتک: رگولاتوری خبر خود در خصوص غیرمجاز بودن وایمکس داتک را تکذیب خواهد کرد! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این خبر ۱۰ تیرماه هست
از قول داتک گفته مجوز داره و از قول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفته نداره
اما من چند روز پیش مراجعه کردم
و به من الان دارن خدمات میدن!!

دوست عزیز فقط واسه شما اینجوری نیست. هم من و هم برادرم این اتفاق رو تجربه کردیم. شرط میبندم شما هم طرح نوروزی بودی و حجمت تموم شده
بعد این اتفاق واسه ات افتاده. چون الان همون طرح خیلی گرون تره و میخواد طرح رو عوض کنی. این پست قبلی منه ۴ گیگ در عرض سه روز !!

جالب اینجاست که من دفعه آخر ساعت ۱۲ شب یه گیگ شارژ کردم و صبح روز بعد مودم رو از برق کشیدم برای اطمینان از اینکه مودم رو -- نکرده باشن
(هر چند وای فای من مخفی هست و SSID رو برادکست نمیکنه٬ ۶۳ کاراکتر پسورد داره که WPA2 هست٬ مک فیلتر هم داره و پیش فرض همه بلاکن مگر ۲/۳ تا مک آدرس و یوزرهای دیفالت مودم رو هم عوض کردم. خدائی کسی این وایفای رو بزنه شاه هکرهه!!)
شب که برگشتم خونه وصل کردم به برق دیدم با وقاحت تمام زده پایان اعتبار!! چک کردم دیدم بین ساعات مصرف رایگان و ساعاتی که خاموش بوده (رو هم حساب کرده بود) ۸۳۴ مگ مصرف داشتم !!!!!!!!!!!

zerolight
05-09-2013, 16:19
من گیج شدم ، الان این طرح ۱۲۸ که زده ۱۵ گیگ یک سال ۳۲۰ تومن ، بعد همراه مودم جیبی نوشته ، سال بعد که بخوام تمدید کنم دوباره ۳۲۰ تومن هست یا پول مودم کم میشه ، سیستمش چیه؟؟

Mr.Aras
05-09-2013, 16:30
من گیج شدم ، الان این طرح ۱۲۸ که زده ۱۵ گیگ یک سال ۳۲۰ تومن ، بعد همراه مودم جیبی نوشته ، سال بعد که بخوام تمدید کنم دوباره ۳۲۰ تومن هست یا پول مودم کم میشه ، سیستمش چیه؟؟

نه دیگه بعد از تموم شدن این 15 گیگ هر طرحی خواستید را انتخاب میکنید و فقط پول اون تعرفه را میدید. همون یه بار پول مودم را میدید.

Joaquin
05-09-2013, 16:57
چرا برای منم قطع بود...
از ساعت یازده تا چهار نشستم به امید اینکه وصل بشه..ولی وصل نشد لامصب....
اینقدر دادم بهشون فحش....:n15:
مال من وصل بود و سرعت خوبی هم میداد. (تصویر صفحه قبل)

osta_ali
05-09-2013, 17:32
مال من وصل بود و سرعت خوبی هم میداد. (تصویر صفحه قبل)

پس سراسری نبوده
احتمالا چندتا منطقه فقط این مشکل رو داشتن.

mehr1362
06-09-2013, 12:19
دوست دارم تجربه شخصی خودم رو از مبین نت برای همه بگم... واقعا آدم یا باید نفهم باشه مبین نت بگیره .... یا مجبور باشه...

بعد از 9 سال کاربر اینترنت بودن ( 7 سال دیال آپ و 2 سال GPRS ایرانسل ) تصمیم گرفتم مبین نت بگیرم ..فقط به خاطر اینکه منطقه ما فیبر نوری هست و هیچ شرکتی adsl نمیده حتی مخابرات هم چندین بار تماس گرفتم گفتن نمیشه !

از سایت معظم مبین نت !!! واقعا معظم هست این سایت ! آدرس نزدیکترین نماینده فروش به منزل رو پیدا کردم.
تماس گرفتم و گفتم من میخوام مبین نت بگیرم و در مورد پوشش با شعاع سبز پر رنگ حدود 200 متر فاصله دارم...و ....

گفتن باید بیای اینجا فرم پر کنی و مبلغی بپردازی تا متخصصان ما !!! همون متخصصان ناسا گمونم ! بیان تست کنن ..

رفتم اونجا فرم پر کردم ( سه شنبه هفته قبل یعنی 10 روز پیش ) و بیعانه دادم و مسئول فروش به من گفت فردا عصر میائیم برای تست.... قصه از این جا شروع میشه ...

فرداش ( چهارشنبه ) کسی نیومد تست کنه ...من هم گفتم مشکلی نیست فردا اگه نیومدن تماس میگیرم...

پنج شنبه شد دیدم کسی انگار نمیخواد بیاد ... تماس گرفتم ...تماس گرفتم .... هیچکسی جواب تلفن رو نداد ....

پنج شنبه گذشت شد جمعه ... صبر کردیم تا شنبه ... شنبه عصر که اومدم خونه زنگ زدم گفتم آقا چی شد پس ؟

گفتن فردا حتما متخصصان ناسای خودمون !! واقعا ناسا !!! رو میفرستیم تا بیان تست کنن... نگران نباشید ...

روز یکشنبه شد باز کسی نیومد ... یکشنبه عصر زنگ زدم و علت رو پرسیدم ....

گفتن سیستم ما مشکل پیدا کرده و تقصیر ما نیست ...فردا که تعطیل هست ( دوشنبه ) روز سه شنبه قول میدیم که بیان تست کنن.

واقعا با احترام کامل گفتم مشکلی نیست ممنونم دست شما درد نکنه...صبر کردم تا روز سه شنبه ...

روز سه شنبه عصر شد کسی نیومد .... زنگ زدم دوباره ... گفتن مگه کسی نیومد تست کنه ؟ ( واقعا چقدر بعضی آدم ها بی وجدان هستند )

گفتم نه... اگر کسی اومده بود که مزاحم نمی شدم .... گفت من الان تماس میگیرم ببینم چرا نیومدن !!!! شما نیم ساعت دیگه تماس بگیر !

نیم ساعت شد تماس گرفتم ... گفت آقا خیال شما راحت باشه...هماهنگی کردیم تا نیم ساعت دیگه میان ( حالا اونموقع ساعت 6 بعد از ظهر بود )

من کار و زندگیمو ول کردم تا ساعت 9 شب که هوا دیگه کاملا تاریک شد و مطمئن شدم واقعا سر کارم گذاشتن ....

فرداش ( روز چارشنبه ) عصر که اومدم خونه پرسیدم از خانواده که کسی زنگ نزد؟ کسی نیومد ؟ که جواب منفی بود ....

چهارشنبه عصر رفتم اونجا مدارکم و بیعانه رو گرفتم گفتم شما با همه مشتریانتون اینطور رفتار می کنید؟
من که بیکار نیستم هر روز زنگ بزنم بلند بشم بیام اینجا ... بعد از 10 دقیقه معطل کردن بیعانه رو گرفتم ...

شروع کرد به محمل بافی که الان سیستم ها مشکل دارن هر مرکز فروشی بری در اصفهان بهت خدمات نمیدن الان... از تهران مشکل پیش اومده !!! و ....

خوب که مضخرف گفت نهایتا گفت اگه طرح یکساله ی مبین نت رو میخوای کل پول رو بده مودم رو با طرح آماده ببر !!!!!!!!!!

طرف من رو 8 روز تموم سر کار گذاشت با اینکه میدونست حال اینکه بیاد تست کنه و مودم بیاره رو نداره... فقط به این امید که من حدود 350 تومن پول بدم مودم رو با طرح بیارم خونه !!!! به این میگن نمایندگی !!!

گفتم من دیگه غلط بکنم برم دنبال مبین نت ! فکر میکنید واکنش طرف چی بود ؟ فقط خندید !

خلاصه اینکه بعد از 8 روز کاری ... سرکار گذاشتن و دروغ گفتن حتی یکبار هم زنگ نزد هماهنگی کنه و بیاد تست کنه و مودم رو تحویل بده...

فرم پر کرده بودم همه مدارک لازم رو هم داده بودم... مبلغ 50 تومن هم بیعانه داده بودم ....

آدرس و شماره تلفن این نمایندگی بی مسئولیت ... بی وجدان ... و .... و چی دیگه ؟ فحش بدم که بن میشم .... در زیر تایپ میکنم.
حداقل همشهریان اصفهانی خودم اینجا نرن و کلا هر مرکزی رفتن بیعانه فقط 5 هزار تومن بدن !!! چون همونم معلوم نیست بتونی پس بگیری !

من توصیه میکنم اگر مجبور نیستید اصلا و ابدا .... ابدا و اصلا .... سراغ مبین نت نرید .... هنوز نگرفته وضعیت اینه وای به روزی که 350 تومن پول بدی به دست اینا ...

خیابان پروین - خ دشتستان - خیابان هفت تیر - اول سپیده کاشانی - مجتمع تجاری اقاقیا - طبقه دوم - واحد 4

تلفن : 2254904 --- پرشیا گستر نقش جهان --- آقای سجادی ( متخصص در سر کار گذاشتن )

اگه قانونی بود که میشد حق رو گرفت از دست این آدم شکایت میکردم.

در طول 8 روزی که سر کار بودم مدام با دیال آپ وصل شدم به اینترنت در حالی که میتونستم همون gprs بگیرم یک ماهه !
یک روز مرخصی گرفتم و 3 بار از خونه بیرون نرفتم به خیال اینکه میان راه اندازی کنن خونه باشم ... 10 بار تلفن زدم ....

الان هم رفتم 11 تومن دادم gprs ایرانسل گرفتم مثل قدیم وصل بشم به اینترنت ...

خودم رو میگم ... اگه عاقل بودم دنبال مبین نت نمیرفتم ... موفق باشید

fabregasmm
06-09-2013, 13:28
سلام
یکی توضیح بده چه جوری می شه فهمید به چه ایپی وصل شدیم ؟؟؟ میشه تغییر داد و سرعت بهتر شه ؟؟
قبلا تمام ساعات روز با صرح یک مگ سالانه سرعت 130 بود شبا هم متوسط 80 بود به همین راضی بودم
الان جابه جا شدیم سرعت روز بیشتر از 30 نمیره شبا قطع می شه فقط ساعت 6 تا 9 صبح سرعت 100 میشه
فکر می کردم مشکل از انتن باشه مودم رو توی بالکن گذاشتم انتن عالیه ولی سرعت افتضاح هست هنوز .

لطفا لینکی توضیحی چیزی در مورد ای پی تغییر دادن و این چیزا بدین ببینم جواب می ده ؟؟؟

06-09-2013, 14:37
سلام
یکی توضیح بده چه جوری می شه فهمید به چه ایپی وصل شدیم ؟؟؟ میشه تغییر داد و سرعت بهتر شه ؟؟
قبلا تمام ساعات روز با صرح یک مگ سالانه سرعت 130 بود شبا هم متوسط 80 بود به همین راضی بودم
الان جابه جا شدیم سرعت روز بیشتر از 30 نمیره شبا قطع می شه فقط ساعت 6 تا 9 صبح سرعت 100 میشه
فکر می کردم مشکل از انتن باشه مودم رو توی بالکن گذاشتم انتن عالیه ولی سرعت افتضاح هست هنوز .

لطفا لینکی توضیحی چیزی در مورد ای پی تغییر دادن و این چیزا بدین ببینم جواب می ده ؟؟؟

192.168.1.1

وارد پنل شو ؛ قسمت wan مینوسه .
هر بار که ریبوت کنید مودم رو یه آی پی جدید میگیرید .

06-09-2013, 14:39

فکر نکنم .
سال بعد یا هر موقع حجم تموم شد باید طرح های دیگه رو فعال کنید .

Mr.Aras
06-09-2013, 15:11
...
خیابان پروین - خ دشتستان - خیابان هفت تیر - اول سپیده کاشانی - مجتمع تجاری اقاقیا - طبقه دوم - واحد 4

تلفن : 2254904 --- پرشیا گستر نقش جهان --- آقای سجادی ( متخصص در سر کار گذاشتن )

اگه قانونی بود که میشد حق رو گرفت از دست این آدم شکایت میکردم...

از شانس شما بوده، من تقریبا 18 ماه پیش اقدام کردم البته از شرکت سپنتا خیابان هشت بهشت غربی. دقیق یادم نیست ولی فکر کنم ظرف یک روز اومد مودم را تست کرد و تحویل داد. از طریق صدای مشتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونی شکایت کنی.

amytis
06-09-2013, 15:18
دوست دارم تجربه شخصی خودم رو از مبین نت برای همه بگم... واقعا آدم یا باید نفهم باشه مبین نت بگیره .... یا مجبور باشه...

بعد از 9 سال کاربر اینترنت بودن ( 7 سال دیال آپ و 2 سال GPRS ایرانسل ) تصمیم گرفتم مبین نت بگیرم ..فقط به خاطر اینکه منطقه ما فیبر نوری هست و هیچ شرکتی adsl نمیده حتی مخابرات هم چندین بار تماس گرفتم گفتن نمیشه !

از سایت معظم مبین نت !!! واقعا معظم هست این سایت ! آدرس نزدیکترین نماینده فروش به منزل رو پیدا کردم.
تماس گرفتم و گفتم من میخوام مبین نت بگیرم و در مورد پوشش با شعاع سبز پر رنگ حدود 200 متر فاصله دارم...و ....

گفتن باید بیای اینجا فرم پر کنی و مبلغی بپردازی تا متخصصان ما !!! همون متخصصان ناسا گمونم ! بیان تست کنن ..

رفتم اونجا فرم پر کردم ( سه شنبه هفته قبل یعنی 10 روز پیش ) و بیعانه دادم و مسئول فروش به من گفت فردا عصر میائیم برای تست.... قصه از این جا شروع میشه ...

فرداش ( چهارشنبه ) کسی نیومد تست کنه ...من هم گفتم مشکلی نیست فردا اگه نیومدن تماس میگیرم...

پنج شنبه شد دیدم کسی انگار نمیخواد بیاد ... تماس گرفتم ...تماس گرفتم .... هیچکسی جواب تلفن رو نداد ....

پنج شنبه گذشت شد جمعه ... صبر کردیم تا شنبه ... شنبه عصر که اومدم خونه زنگ زدم گفتم آقا چی شد پس ؟

گفتن فردا حتما متخصصان ناسای خودمون !! واقعا ناسا !!! رو میفرستیم تا بیان تست کنن... نگران نباشید ...

گفتن سیستم ما مشکل پیدا کرده و تقصیر ما نیست ...فردا که تعطیل هست ( دوشنبه ) روز سه شنبه قول میدیم که بیان تست کنن.

واقعا با احترام کامل گفتم مشکلی نیست ممنونم دست شما درد نکنه...صبر کردم تا روز سه شنبه ...

روز سه شنبه عصر شد کسی نیومد .... زنگ زدم دوباره ... گفتن مگه کسی نیومد تست کنه ؟ ( واقعا چقدر بعضی آدم ها بی وجدان هستند )

گفتم نه... اگر کسی اومده بود که مزاحم نمی شدم .... گفت من الان تماس میگیرم ببینم چرا نیومدن !!!! شما نیم ساعت دیگه تماس بگیر !

نیم ساعت شد تماس گرفتم ... گفت آقا خیال شما راحت باشه...هماهنگی کردیم تا نیم ساعت دیگه میان ( حالا اونموقع ساعت 6 بعد از ظهر بود )

من کار و زندگیمو ول کردم تا ساعت 9 شب که هوا دیگه کاملا تاریک شد و مطمئن شدم واقعا سر کارم گذاشتن ....

فرداش ( روز چارشنبه ) عصر که اومدم خونه پرسیدم از خانواده که کسی زنگ نزد؟ کسی نیومد ؟ که جواب منفی بود ....

چهارشنبه عصر رفتم اونجا مدارکم و بیعانه رو گرفتم گفتم شما با همه مشتریانتون اینطور رفتار می کنید؟
من که بیکار نیستم هر روز زنگ بزنم بلند بشم بیام اینجا ... بعد از 10 دقیقه معطل کردن بیعانه رو گرفتم ...

شروع کرد به محمل بافی که الان سیستم ها مشکل دارن هر مرکز فروشی بری در اصفهان بهت خدمات نمیدن الان... از تهران مشکل پیش اومده !!! و ....

خوب که مضخرف گفت نهایتا گفت اگه طرح یکساله ی مبین نت رو میخوای کل پول رو بده مودم رو با طرح آماده ببر !!!!!!!!!!

طرف من رو 8 روز تموم سر کار گذاشت با اینکه میدونست حال اینکه بیاد تست کنه و مودم بیاره رو نداره... فقط به این امید که من حدود 350 تومن پول بدم مودم رو با طرح بیارم خونه !!!! به این میگن نمایندگی !!!

گفتم من دیگه غلط بکنم برم دنبال مبین نت ! فکر میکنید واکنش طرف چی بود ؟ فقط خندید !

خلاصه اینکه بعد از 8 روز کاری ... سرکار گذاشتن و دروغ گفتن حتی یکبار هم زنگ نزد هماهنگی کنه و بیاد تست کنه و مودم رو تحویل بده...

فرم پر کرده بودم همه مدارک لازم رو هم داده بودم... مبلغ 50 تومن هم بیعانه داده بودم ....

آدرس و شماره تلفن این نمایندگی بی مسئولیت ... بی وجدان ... و .... و چی دیگه ؟ فحش بدم که بن میشم .... در زیر تایپ میکنم.
حداقل همشهریان اصفهانی خودم اینجا نرن و کلا هر مرکزی رفتن بیعانه فقط 5 هزار تومن بدن !!! چون همونم معلوم نیست بتونی پس بگیری !

من توصیه میکنم اگر مجبور نیستید اصلا و ابدا .... ابدا و اصلا .... سراغ مبین نت نرید .... هنوز نگرفته وضعیت اینه وای به روزی که 350 تومن پول بدی به دست اینا ...

در طول 8 روزی که سر کار بودم مدام با دیال آپ وصل شدم به اینترنت در حالی که میتونستم همون gprs بگیرم یک ماهه !
یک روز مرخصی گرفتم و 3 بار از خونه بیرون نرفتم به خیال اینکه میان راه اندازی کنن خونه باشم ... 10 بار تلفن زدم ....

دوست عزیز خیلی خوش شانس بودی شما که مشترک مبین نت (عذاب نت) نشدی
همون بهتر که از درب جهنم راهتو عوض کردی
یه مودم هم روی دستت باد میکرد بجز پول یکسالی که از جلو دادی.

دزدی هاشون (من بهش میگم Mass Theft) هم که بماند. فک کنم کاربرای قدیمی این رو خاطرشون باشه

yuzarsiff
06-09-2013, 21:26

دوست عزیز شانست گفت از این یارو مودم نگرفتی .. اینو من میشناسم .. یک آدم کلاهبرداریه .. من دو سال پیش اولین بار رفتم سراغ این .. مودم ها رو با ی قیمت نجومی بهم گفت .. ی طرح هایی بهم داد قیمت ها خفن !! اومدم خونه سایت مبین نت رو باز کردم دیدم اصن این طرح هایی که این یارو میگه رو نداره ! تماس گرفتم با مبین نت گفتم این نمایندگیتون داره کلاهبرداری می کنه رسیدگی کنید .. قضیه رو بهش گفتم طرف تعجب کرده بود .. آدرس گرفت گفت حتما رسیدگی میشه ک میدونستم نمیشه ... همشهری های اصفهانی سراغ این نمایندگی ابدا نرید ..
ی نمایندگی هست خیابون مجمر .. اون کارش درسته .. برید سراغ اون ..

snsd32
07-09-2013, 00:38
هر وقت میام اینجا میبینم که گفتگوی جدید نیست اینجوری میشم::n03:

Roteil
07-09-2013, 00:54
سلام
چند تا سو ال دارم با تشکر کسانی که مطلع هستند لطفا پاسخ بدهند
من حجم طرح یک ساله 512 م قبل رسیدن به موعدش که دی هست داره تموم میشه 900 مگ باقی مونده
الان موندم کدوم طرحش رو انتخاب کنم 1 مگ نامحدود چطور؟ سرعتش روی چقدر ؟
512 من روی 100 بود که شبانش مزخرف میشد البته به جز سرور های داخلی انگار که با همون 100 دان می کرد الان رفیقم میگه 512 رو روی 64 می بندن برای همه اینجور؟
2 مگ شش ماه 12 گیگ چطور سرعتش چقدر ؟ پینگ فرقی می کنه ؟ دانلود شبانش که به گند کشیده نمیشه ؟
اصفهان هستم مودم طبقه 2 فقط سیگنال می گیره تازه هیچ چراغی از اون 4 5 تا چراغش روشن نمیشه :)

امیر انصاری
07-09-2013, 01:07
به نظر من 1 مگابیت 8 گیگ یا 1 مگابیت نامحدود اداری (8 صبح تا 8 شب) بهترین گزینه ها هستند، به 1 مگابیت نامحدود 1 به 10 اصلاً فکر نکنید. سرعت 1 مگابیت نامحدود اداری بین 120 تا 140 کیلوبایت نوسان داره، اون یکی نامحدود هم زیر 20 کیلوبایته.
ظاهراً سرویس های 512 دیگه با سرعت واقعی ارائه میشن و از سرعت اضافی خبری نیست.
شما هر طرحی بخری تضمینی برای سرعت شبانه ی بالا وجود نداره. کاملاً نسبیه و بستگی به ترافیک منطقه داره. من طرح های مختلفی رو امتحان کردم و از لحاظ پینگ تفاوتی ندیدم. همشون تقریباً تو یه سطح هستند.

ultrasahand
07-09-2013, 01:40
من تا ۳ روز پیش شبانه با ۲۴۰ ک ب دانلود می کردم که الان سرعتم بین ۲۰ تا ۵۰ شده (منطقه میرداماد)
ریست مودم و تغییر آی پی هم امتحان کردم فایده ای نداشت ... فکر کنم باید مبین نت رو برای همیشه بیخیال شم کسی راهه حلی نداره ؟؟؟؟

Roteil
07-09-2013, 01:42
ممنون بقیه ساعات چی ؟(1 مگابیت اداری)
یک ماه هم انگار بیشتر نیست قیمتشم زیاد
در مورد سرعت روزانه 2 مگ اطلاعی دارید ؟
کلا منطقه ای که من هستم انگار خلوته کسی نیست :)

MasterGeek
07-09-2013, 07:59
دوستان یک سوال ، برای انتقال مودم دسکتاپ مبین‌نت از یک شهر به شهر دیگه لازم هست اقدام خاصی صورت بگیره یا مودم خودش آنتن رو پیدا می‌کنه و وصل میشه؟

arash59b
07-09-2013, 08:47
ممنون بقیه ساعات چی ؟(1 مگابیت اداری)
یک ماه هم انگار بیشتر نیست قیمتشم زیاد
در مورد سرعت روزانه 2 مگ اطلاعی دارید ؟
کلا منطقه ای که من هستم انگار خلوته کسی نیست :)

سرعت روزانه همه طرح ها بدون افت هست

دوستان یک سوال ، برای انتقال مودم دسکتاپ مبین‌نت از یک شهر به شهر دیگه لازم هست اقدام خاصی صورت بگیره یا مودم خودش آنتن رو پیدا می‌کنه و وصل میشه؟

مشکلی نیست. کار خاصی نمی خواد انجام بدی

MasterGeek
07-09-2013, 09:40
خب پس یه سوال دیگه، میشه واسه‌ی یه اشتراک دو مودم خرید؟ یکی جیبی یکی دسکتاپ؟ بعد اگر جواب مثبت هست میشه همزمان ازش استفاده کرد؟

arash59b
07-09-2013, 09:46
خب پس یه سوال دیگه، میشه واسه‌ی یه اشتراک دو مودم خرید؟ یکی جیبی یکی دسکتاپ؟ بعد اگر جواب مثبت هست میشه همزمان ازش استفاده کرد؟

باید بشه، (برای ایرانسل که میشه)

همزمان رو نمی دونم باید بپرسی

07-09-2013, 09:46

من آخرین بار که پرسیدم گفتن هر سرویس فقط برای یک مودم میشه ...

Mr bob
07-09-2013, 18:15
سلام من در حال حاضر از سرویس مخابرات استفاده میکنم و مخابرات برای استان نامحدود دیگه ارائه نمیکنه و هیچ شرکتی جز مخابرات برای منتطقه ی ما سرویس نمیده من روزانه 20 ساعت با اینترنت سر و کار دارم دانلود نمیکنم و فقط وبگردی دارم میخوام نامحدود بگیرم چون هزینه ی شارژم خیلی بالا میشه میخوام وایمکس مبین نت بگیرم از طرحهای نامحدود چه طرحی رو بگیرم خوبه سرعتش روی 50 تا 60 باشه کافیه

امیر انصاری
07-09-2013, 18:51
نامحدودهای 24 ساعته که سرعتشون افتضاحه، اما نامحدود اداری (8 صبح تا 8 شب) با سرعت 512 کیلوبیت ماهی 42 تومنه و سرعت مد نظر شمارو داره، اما 12 ساعت بیشتر وصل نیست. فکر کنم همون مخابرات برای شما بهتر باشه، چون حجم اضافه ی مخابرات خیلی ارزون تر از مبین نته، از طرفی طرح های ارزون تری هم داره.

faramobile
07-09-2013, 18:53

بله میشه ولی بفهمن اکانتت تعلیق میشه ، همزمان که اصلا فکرشم نکن استفاده کنی که اکانتت به ملکوت می پیونده

faramobile
07-09-2013, 18:56
سلام من در حال حاضر از سرویس مخابرات استفاده میکنم و مخابرات برای استان نامحدود دیگه ارائه نمیکنه و هیچ شرکتی جز مخابرات برای منتطقه ی ما سرویس نمیده من روزانه 20 ساعت با اینترنت سر و کار دارم دانلود نمیکنم و فقط وبگردی دارم میخوام نامحدود بگیرم چون هزینه ی شارژم خیلی بالا میشه میخوام وایمکس مبین نت بگیرم از طرحهای نامحدود چه طرحی رو بگیرم خوبه سرعتش روی 50 تا 60 باشه کافیه

از شرکت هایی مثل های وب بگیرید بهتر از مبین هست ، مبین برای نامحدود اصلا بدرد نمیخوره و به قول امیر جان همون مخابرات بمونی بهتر از مبین نت هست چون خرجش خیلی بیشتره

WHICH1
07-09-2013, 20:06
بله میشه ولی بفهمن اکانتت تعلیق میشه ، همزمان که اصلا فکرشم نکن استفاده کنی که اکانتت به ملکوت می پیونده

یک سوال شما امتحان کردید یا اطلاع دارید ساعت 8 نامحدود تموم میشه یک اشتراک دیگه میتونم فعال کنم اینم اگر بفهمن اکانت رو حذف میکنن

خوب با این شرایط فقط یک گزینه دارین 512 نامحدود ایرانسل

MasterGeek
07-09-2013, 22:10
دوستان من الان خوابگاه هستم، در جای فعلی توان آنتن فقط ۴۰ درصد هست. و میزان CINR با ReUSe1 و Reuse3 برابر ۱۳ و ۱۸ هست همینطور RSSI برابر -۸۳ است.

خب من در یه اتاق دیگه که موقعیت بهتری از جهت آنتن داره ۴ خط آنتن رو دارم و کیفیت قاعدتا بهتر هست.

الان تست سرعت گرفتم و سرعت با دو خط آنتن خوب بود ولی نوسان داره.

خب مشکل من اینه که اتاق فعلی جای خوبی هست از هر نظر بجز آنتن. حالا سوالم اینه به نظرتون به همین ۲ خط آنتن اطمینان کنم؟ میخوام تقریبا حداکثر سرعت موثر رو داشته باشم و زیاد افت سرعتی نداشته باشم. فعلا که با دو خط آنتن به نظر میاد اینو دارم اما میخوام بدونم که به نظرتون میارزه یه اتاق بدتر با آنتن‌دهی بهتر برم؟

Joaquin
07-09-2013, 23:00
دوستان من الان خوابگاه هستم، در جای فعلی توان آنتن فقط ۴۰ درصد هست. و میزان CINR با ReUSe1 و Reuse3 برابر ۱۳ و ۱۸ هست همینطور RSSI برابر -۸۳ است.

خب من در یه اتاق دیگه که موقعیت بهتری از جهت آنتن داره ۴ خط آنتن رو دارم و کیفیت قاعدتا بهتر هست.

خب مشکل من اینه که اتاق فعلی جای خوبی هست از هر نظر بجز آنتن. حالا سوالم اینه به نظرتون به همین ۲ خط آنتن اطمینان کنم؟ میخوام تقریبا حداکثر سرعت موثر رو داشته باشم و زیاد افت سرعتی نداشته باشم. فعلا که با دو خط آنتن به نظر میاد اینو دارم اما میخوام بدونم که به نظرتون میارزه یه اتاق بدتر با آنتن‌دهی بهتر برم؟
83- به نظر من مقدار قابل قبولی نیست. در هر صورت خوددانید.

امیر انصاری
07-09-2013, 23:07

وضعیت خونه ی منم تقریباً مثل شماس. من خیلی روی این قضیه کار کردم. جاهای مختلف خونه رو تست کردم تا بهترین جارو پیدا کنم. طبق تجربه من تنظیم بهتر تأثیری چندانی روی سرعت دانلود نداره، اما روی سرعت آپلود تأثیر داره.
خود شمام میتونی در دو نقطه ای که گفتی تست کنی. ولی در نهایت من هم ترجیح میدم مودم در جایی باشه که آنتن دهی قوی تره.

Joaquin
08-09-2013, 09:35
وضعیت خونه ی منم تقریباً مثل شماس. من خیلی روی این قضیه کار کردم. جاهای مختلف خونه رو تست کردم تا بهترین جارو پیدا کنم. طبق تجربه من تنظیم بهتر تأثیری چندانی روی سرعت دانلود نداره، اما روی سرعت آپلود تأثیر داره.
خود شمام میتونی در دو نقطه ای که گفتی تست کنی. ولی در نهایت من هم ترجیح میدم مودم در جایی باشه که آنتن دهی قوی تره.
روی سرعت دانلود هم تاثیر داره. و مهم تر از اون با سیگنال ضعیف شما نمیتونید انتظار با ثباتی رو داشته باشید و ممکنه سرعتتون هر لحظه کم و زیاد بشه. همچنین پینگ هم به شدت افزایش پیدا میکنه و به همین دلیل موقع باز کردن پیج هم ، ممکنه به مشکل بر بخورید. در ضمن مقدار CINR که مقدار نویز رو نشون میده و تاثیر مستقیم بر اینترنت میزاره باید مقدارش حداقل 18 باشه و مقدار 30 هم عالیه ولی ایشون مقدار 13 رو دارن که به نظر من خیلی بده.

08-09-2013, 10:42
دیشب خیلی داغون بود ... آی پی خوب بهم نداد ...
1.86 گیگ دان شد .

faramobile
08-09-2013, 10:46
دیشب خیلی داغون بود ... آی پی خوب بهم نداد ...
1.86 گیگ دان شد .

اتفاقا دیشب که مثل همیشه خوب بود واسه تهران البته ( سمت بازار موبایل ) دیشب ۵.۲۷ دانلود کردم

امیر انصاری
08-09-2013, 11:39
روی سرعت دانلود هم تاثیر داره. و مهم تر از اون با سیگنال ضعیف شما نمیتونید انتظار با ثباتی رو داشته باشید و ممکنه سرعتتون هر لحظه کم و زیاد بشه. همچنین پینگ هم به شدت افزایش پیدا میکنه و به همین دلیل موقع باز کردن پیج هم ، ممکنه به مشکل بر بخورید. در ضمن مقدار CINR که مقدار نویز رو نشون میده و تاثیر مستقیم بر اینترنت میزاره باید مقدارش حداقل 18 باشه و مقدار 30 هم عالیه ولی ایشون مقدار 13 رو دارن که به نظر من خیلی بده.

عرض کردم، طبق تجربه ی خودم تنظیم بهتر فقط روی آپلود تأثیر محسوس داشته، پینگ و سرعت دانلود و حتی ثبات ارتباط چندان تغییری نکردن. شاید در مناطق پر ترافیک بیشتر محسوس باشه، اما برای من که محسوس نبوده. CINR من الان در بهترین حالت بین 17 و 19 متغیر هست، اما قبلاً که سیگنال ضعیف تر نشده بود بالای 20 بود.

hamed m2m
08-09-2013, 12:58
سلام
دوستان مودم من ریست شده
میشه تنظیمات مودم رو بگید که بذارم؟
یسری رو گذاشتم ولی انگار یجای کار میلنگه
مرسی

امیر انصاری
08-09-2013, 13:12
پسورد و یوزر نیم روی جعبه رو وارد کردی؟

08-09-2013, 15:11
اتفاقا دیشب که مثل همیشه خوب بود واسه تهران البته ( سمت بازار موبایل ) دیشب ۵.۲۷ دانلود کردم

شما ای پی خوبی گرفتی ...

hamed m2m
08-09-2013, 17:49
پسورد و یوزر نیم روی جعبه رو وارد کردی؟
با منی؟
من که تازه نخریدم که جعبه ای وجود داشته یاشه:n01:
داشتم تا همین 1ماه پیش استفاده میکردم که واسه یکاری مودم رو ریست کردم حالا میخوام کانفیگش کنم.یوزرو پس و زدم آره
نمیدونم شاید فرکانس هاش درست نباشه.یه عکس اگه میتونید از صفحه تنظیمات مودم بزارید لطفا

WHICH1
08-09-2013, 18:35
منم مودم رو ریست فکتوری کردم و فقط یوزر و پسورد رو قسمت وایمکس بخش سکورتی وارد کردم کار کرد

hamed m2m
08-09-2013, 18:41
منم مودم رو ریست فکتوری کردم و فقط یوزر و پسورد رو قسمت وایمکس بخش سکورتی وارد کردم کار کرد
!!!!!!!!
پس واسه من چرا نمیشه؟:n29:
مرسی از جوابت دوست من

امیر انصاری
08-09-2013, 19:09
با منی؟
من که تازه نخریدم که جعبه ای وجود داشته یاشه:n01:
داشتم تا همین 1ماه پیش استفاده میکردم که واسه یکاری مودم رو ریست کردم حالا میخوام کانفیگش کنم.یوزرو پس و زدم آره
نمیدونم شاید فرکانس هاش درست نباشه.یه عکس اگه میتونید از صفحه تنظیمات مودم بزارید لطفا

بله با شما بودم. منم تازه نخریدم، ولی هنوز جعبه و ملحقاتشو دارم.
بعد از ریست مودم، پسورد و یوزرنیم ریست میشه، باید پسورد و یوزر نیم (User ID & User Password) خودتو وارد کنی. روی بدنه ی خود مودم هم میتونی پیداش کنی (البته اگر کنده نشده باشه). اینم تصویر راهنما:

فرکانس ها رو خودش اتوماتیک میگیره، ولی برای اطمینان با یوزر ادمین وارد شو، سمت چپ زیر WiMax گزینه ی Scanset رو بررسی کن.

hamed m2m
08-09-2013, 20:57
اینارو ندارم
IP Address
Subnet mask
Default gateway
Primary DNS
Secondary DNS
چک که میزنم ایناblockهستن
نت ام ضعیفه نمیتونم با عکس نشون بدم شرمنده

امیر انصاری
08-09-2013, 21:51
همه ی اینایی که گفتی رو خودش اتوماتیک میگیره، مگه اینکه سیگنال خیلی ضعیف باشه.

ali1497
08-09-2013, 23:28
با عرض سلام.
دوستان من یک مشکلی پیدا کردم این هست که اینترنت مبین نت فقط بعضی از سایتهای داخلی را باز میکند تقریبا شبیه یک اینترانت و یا اینترنت ملی !!!
این مطالب را هم که نوشتم با ایرانسل کانکت شدم اجباراً.
؟آیا از شما کسی چنین مشکلی برایش اتفاق افتاده است. دوشنبه 18 شهریور ساعت 12:28 نیمه شب

Joaquin
08-09-2013, 23:34
با عرض سلام.
دوستان من یک مشکلی پیدا کردم این هست که اینترنت مبین نت فقط بعضی از سایتهای داخلی را باز میکند تقریبا شبیه یک اینترانت و یا اینترنت ملی !!!
؟آیا از شما کسی چنین مشکلی برایش اتفاق افتاده است. دوشنبه 18 شهریور ساعت 12:28 نیمه شب
خیر. من تا حالا همچین مساله ای نداشتم.

hamed m2m
08-09-2013, 23:35
همه ی اینایی که گفتی رو خودش اتوماتیک میگیره، مگه اینکه سیگنال خیلی ضعیف باشه.

سیگنالم خوبه.اما نمیان بازم
بگو چی هستن که دستی وارد کنم
مرسی

aminharirchi
08-09-2013, 23:38
با عرض سلام.
دوست عزیز منم برا اولین بار تو همین ساعتی که گفتی اینترنت ملی رو مشاهده کردم :n19:
شاخخخخخ در آوردم واقعااااا!
فقط میشد رجا نیوز و فارس نیوز رفت:n24:
شما کدوم منطقه هستین؟

امیر انصاری
08-09-2013, 23:43
مرسی

عرض کردم، خود مودم باید بگیره. مهم آی پیه که نمیشه دستی وارد کرد، مگه اینکه شما خودت آی پی استاتیک خریده باشی. ولی بقیه ش:
Default Gateway: 10.0.0.1
Primary DNS 5.201.138.5
Secondary DNS 4.2.2.4
Subnet Mask: 255.255.255.255

aminharirchi
08-09-2013, 23:51
دوستان یه سوال داشتم مودم من بیرونی هست(outdoor) الانم وضعیت مودمم اینه هر کاری تو پشت بوم کردم از این بهتر نمی شد وضعیت الان خوبه؟
Rssi:-65db
cinr:10.84db
CINR Reuse 1:5.62db

Mr.Aras
09-09-2013, 09:05
مرسی

تا وقتی به شبکه وصل نشی که اینا مقدار نمیگیرن، دستی هم بدی فایده ای نداره. وقتی به شبکه وصل شدی خودش خودکار (DHCP) مقدار اینا را پر میکنه. باید اول مشکل وصل شدن به شبکه را حل کنی. اینا خودش درست میشه. مدل مودمت چیه؟

ali1497
09-09-2013, 09:11
دوست عزیز منم برا اولین بار تو همین ساعتی که گفتی اینترنت ملی رو مشاهده کردم :n19:
شما کدوم منطقه هستین؟
با تشکر. من تهران هستم

09-09-2013, 10:30
شما کدوم منطقه هستین؟

همچنین !!!!!

دیشب چنتا لینک خارجی گذاشتم صبح همه رو زده بود خطا !