PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

faramobile
19-02-2013, 17:20
نوشته شده توسط hamedsaba ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سرعت 2 مگابایت نه خوب هست نه بد معمولیه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این موقع روز واسه همه همینطوره

شکایت همه از شبانه ست

ای بابا دیگه روزانه شبانه نکن دیگه دوست عزیز اون همه تست و مدرک از سرعت در شب و روز و سرور های خارجی گذاشتم خب برو ببین دیگه ، ۲ مگ سرعت دانلود شبانش واسه من ۴۰۰ هست با مدرک هم نشون همه دادم

faramobile
19-02-2013, 17:23
ممنونم..فقط يه سوال..وقتي اون طرح Demo كه قبل از طرح اصلي برا آدم فعال ميكنن, رو داشتم, شب ساعت 2.30 كه شروع كردم به دانلود..بعدش تو صفحه Ecare ديدم كه حجم مصرف شده و رايگان نبوده برام..يعني ممكنه به خاطر اين بوده باشه كه طرح هاي Demo شبانه رايگان ندارن؟؟؟؟؟

طرح demo چیه دیگه ؟ مهلت تست میدن ؟

siavashjal
19-02-2013, 17:54
چه جوری می شه مودم رو جوری تنظیم کرد که وقتی کامپیوتر روشن می شه خود به خود به نت وصل نشه بلکه مثل adsl واسش کانکشن بسازی و بتونی هر دفعه که خواستی dc کنی؟ آیا راهی داره؟

کسی جواب این سوال رو می دونه؟

faramobile
19-02-2013, 19:22
کسی جواب این سوال رو می دونه؟

من میدونم ولی الان اسمش یادم نیست چی بود ، باید برم تو تنظیمات مودم ببینم بهت بگم ، چون از اونجا باید تغییر بدی از حالت اتوماتیک کانکشن ،

mostafadc
19-02-2013, 19:35
طرح demo چیه دیگه ؟ مهلت تست میدن ؟

قبل از اينكه طرح اصلي فعال كنن, يه طرح دمو برام گذاشتن, با سرعت 2 مگابيت و دانلود 128 مگابايت..كه آدم همه چي رو تست كنه و ببينه همه چي خوب كار ميكنه يا نه..فقط اين Demo كه برا من فعال بود, ساعت 2.30 شب شروع كردم به دانلود كه كل دانلودم همون شب تموم شد, 2 تا حدس زدم: 1) يا اينكه طرح Demo شبانه رايگان نداره 2) يا اينكه بايد مودم رو ساعت 2 خاموش روشن كرد.
حالا كسي ميتونه دقيقا جواب منو بده؟

faramobile
19-02-2013, 19:54
قبل از اينكه طرح اصلي فعال كنن, يه طرح دمو برام گذاشتن, با سرعت 2 مگابيت و دانلود 128 مگابايت..كه آدم همه چي رو تست كنه و ببينه همه چي خوب كار ميكنه يا نه..فقط اين Demo كه برا من فعال بود, ساعت 2.30 شب شروع كردم به دانلود كه كل دانلودم همون شب تموم شد, 2 تا حدس زدم: 1) يا اينكه طرح Demo شبانه رايگان نداره 2) يا اينكه بايد مودم رو ساعت 2 خاموش روشن كرد.
حالا كسي ميتونه دقيقا جواب منو بده؟

نه عزیز اون قدیما بود که باید خاموش میکردی ، الان دیگه نمیخواد و خودش میفهمه ، من خودم ۲۴ مودمم روشنه و همون ساعت ۲ شروع میکنم دانلودم رو ، تا حالا هم مشکل مصرف شدن حجم نداشتم
احتمال زیاد همونه که طرح demo شبانه نداره ، چون فقط برای تست هست
خیلی خوبه این طرح برای دوستانی که قبل از خرید میخوان بدونم سرعت براشون خوبه یا نه

siavashjal
19-02-2013, 20:15
من میدونم ولی الان اسمش یادم نیست چی بود ، باید برم تو تنظیمات مودم ببینم بهت بگم ، چون از اونجا باید تغییر بدی از حالت اتوماتیک کانکشن ،

الان تو تنظیمات مودم یه گزینه هست wifi bridge mode که این الان روی enable هستش. اینو باید بزارم روی disable؟

mostafadc
19-02-2013, 23:39
چند تا سوال داشتم:
1)من زياد كاري انجام ندادم, نه دانلودي نه سايت حجيمي باز كردم..تو يكساعت نزديك به 40 مگابايت از حجمم كم شده...چرا اينطوريه؟راستي از لحاظ وايرلس هم مطمينم كه هك نميشم..چون امنيتش رو بردم بالا
2)اگر وقتي كه از اينترنت استفاده نميكنم, بهتره كه مودم رو از برق در بيارم يا نه, بزارم تو برق بمونه؟ از لحاظ عمر مودم كدوم حالت بهتره؟
3)سوال بالا از لحاظ اينكه آيا حجم دانلود و آپلود آدم, وقتي كه مودم را دوباره به برق ميزنيم, تا مياد connect بشه, آيا از حجم آدم كم ميشه هر دفعه؟
4) اگر مودم هميشه به برق باشه ولي از اينترنتش استفاده نكنيم هم از حجم آدم همينطوري كم ميشه؟
ممنون

امیر انصاری
20-02-2013, 00:57
چند تا سوال داشتم:
1)من زياد كاري انجام ندادم, نه دانلودي نه سايت حجيمي باز كردم..تو يكساعت نزديك به 40 مگابايت از حجمم كم شده...چرا اينطوريه؟راستي از لحاظ وايرلس هم مطمينم كه هك نميشم..چون امنيتش رو بردم بالا
2)اگر وقتي كه از اينترنت استفاده نميكنم, بهتره كه مودم رو از برق در بيارم يا نه, بزارم تو برق بمونه؟ از لحاظ عمر مودم كدوم حالت بهتره؟
3)سوال بالا از لحاظ اينكه آيا حجم دانلود و آپلود آدم, وقتي كه مودم را دوباره به برق ميزنيم, تا مياد connect بشه, آيا از حجم آدم كم ميشه هر دفعه؟
4) اگر مودم هميشه به برق باشه ولي از اينترنتش استفاده نكنيم هم از حجم آدم همينطوري كم ميشه؟
ممنون

1- احتمالاً ویندوز یا آنتی ویروستون آپدیت شده.
2- اگر مدت عدم استفاده طولانی نیست، بهتر روشن بمونه.
3- نه! تا استفاده نکنی کم نمیشه (وبگردی، به روز شدن نرم افزارها، دانلود...)
4- خب استفاده نمیشه، پس کمم نمیشه، اما بعد کانکت شدن اگر نرم افزارهاتون به روزرسانی بشن، کم میشه.

ninipc
20-02-2013, 01:10
برام این افزایش قیمتهای هفتگی جالب شده. دوستم حدود سه هفته پیش اکانتش رو تمدید کرد و از اون موقع تا الان سه بار دیدم که هی قیمتها رو بالا می‌برن. اینجوری برسه که تا شب عید فکر کنم قیمتها باز هم چند برابر می‌شه.

ولی حالا که بحث قیمت شد دو تا سئوال خدمتتون داشتم که امیدوارم بتونید جواب درست و رسمی بهشون بدین.

اولی اینکه توی این عکس شما و توی خود سایت مبین‌نت گفته که مودم SWC9200 قیمتش 220 هزار تومن هست. اما کارشناسی که حدود دو هفته پیش اومده بود برای تست مودم،‌ قیمت رو 300 هزار تومن گفت. یعنی واقعاً خرید اصلی گرونتر هست یا طرف همینجوری یه قیمت از خودش گفته؟ یعنی جدی نکنه موقع فروش قیمت رو 300 هزار تومن حساب کنن.

بعد هم اینکه چرا الان که خواستم IP بگیرم به جای مبین‌نت گفت که مشتری افروز اطلاع رسان هستم و از اونجا آدرس دارم؟ یعنی مبین‌نت مشتریهاش رو به شرکتهای دیگه واگذار کرده؟ اگه اینجور باشه که شاید یه دلیل افت شدید کیفیت و سرعت سر همین جابجایی‌ها و دست به دست شدنها باشه.

ممون می‌شم اگه جواب بدین.

ninipc
20-02-2013, 01:17
چه جوری می شه مودم رو جوری تنظیم کرد که وقتی کامپیوتر روشن می شه خود به خود به نت وصل نشه بلکه مثل adsl واسش کانکشن بسازی و بتونی هر دفعه که خواستی dc کنی؟ آیا راهی داره؟

شما گفتین نیاز دارین بعد از روشن کردن کامپیوتر، ارتباط با مودم برقرار نشه. پس اگه مشکل این هست که چه نیازی به دستکاری مودم و تنظیمات مودم دارین؟
درضمن گفتین که بتونید مشابه ADSL یه کانکشن بسازید. خوب دوست عزیز وایمکس هم وقتی به کامپیوتر وصل می‌شه، چه با سیم شبکه باشه و چه با وایرلس، مشابه ADSL بایستی از یه کانکشن شبکه استفاده کنید و اگه نباشه که اصولاً از اولش امکان ارتباط نیست.

برای حل مشکل شما هم کار خیلی راحت هست. اول از طریق کنترل‌پنل یا آیکن شبکه کنار ساعت، وارد صفحه Network and Sharing Center بشید. حالا روی آیکن اکانتی که باهاش به اینترنت وصل شدین کلیک چپ رو بزنید تا باز بشه. بعد کلید Disable رو بزنید و کار تموم شد. اینجوری تا وقتی که خودتون مجدد اون رو فعال نکردین، دیگه ویندوز و مودم با هم ارتباط ندارن و اینترنت مصرف نمی‌شه. اگه با سیم شبکه LAN و نه وایرلس به مودم وصل شده باشین، یعنی بخش وایرلس خاموش باشه (برای جلوگیری از تماس کامپیوترهای مجاز دیگه تعریف شده بدست خودتون یا هــک احتمالی وایرلس شما)،‌ عملاً می‌تونید مطمئن باشید که هیچ کس دیگه نمی‌تونه از مودم شما استفاده کنه.
برای فعال کردن مجدد هم کافیه روی آیکن شبکه کنار ساعت ویندوز، کلیک راست رو بزنید و Troubleshoot Problems رو بزنید تا ویندوز مجدد ارتباط رو فعال کنه.

قطع کردن اینترنت به این روش نه فقط برای کم کردن مصرف که حتی برای مواقعی که مثلاً می‌خواهید یه برنامه رو بعد از نصب کرک کنید و نمی‌خواهید موقع نصب به اینترنت وصل بشه، مناسبه. نیازی هم به خاموش کردن مودم رو نیست که براتون دردسرهای روشن شدن مودم و قطع و وصل مکرر رو هم ایجاد ‌کنه.

faramobile
20-02-2013, 01:47
شما گفتین نیاز دارین بعد از روشن کردن کامپیوتر، ارتباط با مودم برقرار نشه. پس اگه مشکل این هست که چه نیازی به دستکاری مودم و تنظیمات مودم دارین؟
درضمن گفتین که بتونید مشابه ADSL یه کانکشن بسازید. خوب دوست عزیز وایمکس هم وقتی به کامپیوتر وصل می‌شه، چه با سیم شبکه باشه و چه با وایرلس، مشابه ADSL بایستی از یه کانکشن شبکه استفاده کنید و اگه نباشه که اصولاً از اولش امکان ارتباط نیست.

برای حل مشکل شما هم کار خیلی راحت هست. اول از طریق کنترل‌پنل یا آیکن شبکه کنار ساعت، وارد صفحه Network and Sharing Center بشید. حالا روی آیکن اکانتی که باهاش به اینترنت وصل شدین کلیک چپ رو بزنید تا باز بشه. بعد کلید Disable رو بزنید و کار تموم شد. اینجوری تا وقتی که خودتون مجدد اون رو فعال نکردین، دیگه ویندوز و مودم با هم ارتباط ندارن و اینترنت مصرف نمی‌شه. اگه با سیم شبکه LAN و نه وایرلس به مودم وصل شده باشین، یعنی بخش وایرلس خاموش باشه (برای جلوگیری از تماس کامپیوترهای مجاز دیگه تعریف شده بدست خودتون یا هــک احتمالی وایرلس شما)،‌ عملاً می‌تونید مطمئن باشید که هیچ کس دیگه نمی‌تونه از مودم شما استفاده کنه.
برای فعال کردن مجدد هم کافیه روی آیکن شبکه کنار ساعت ویندوز، کلیک راست رو بزنید و Troubleshoot Problems رو بزنید تا ویندوز مجدد ارتباط رو فعال کنه.

قطع کردن اینترنت به این روش نه فقط برای کم کردن مصرف که حتی برای مواقعی که مثلاً می‌خواهید یه برنامه رو بعد از نصب کرک کنید و نمی‌خواهید موقع نصب به اینترنت وصل بشه، مناسبه. نیازی هم به خاموش کردن مودم رو نیست که براتون دردسرهای روشن شدن مودم و قطع و وصل مکرر رو هم ایجاد ‌کنه.

نه دوست عزیز من میدونم ایشون چی میگه ، ایشون میخوان مثل بعضی Adsl ها که کانکشن شبیه کانکشن دیال آپ دارن و باید بزنی کانکت تا کانکت بشه و همونطور میتونی دیسکانکت کن ، برای وایمکس هم همون جور میخوان ، البته من خودم برای Adsl هم زدم خودش اتوماتیک از توی مودم یوزر پسورد رو بزنه و خود مودم همیشه کانکت باشه که مودم وایمکس هم همینطوره ، ولی از توی مودم میشه اینکارو انجام داد ، فردا صبح به مودم خودم دسترسی دارم نگاه میکنم میگم چطوری اینکار انجام میشه ، کاری نداره کلا

faramobile
20-02-2013, 01:51
برام این افزایش قیمتهای هفتگی جالب شده. دوستم حدود سه هفته پیش اکانتش رو تمدید کرد و از اون موقع تا الان سه بار دیدم که هی قیمتها رو بالا می‌برن. اینجوری برسه که تا شب عید فکر کنم قیمتها باز هم چند برابر می‌شه.

ولی حالا که بحث قیمت شد دو تا سئوال خدمتتون داشتم که امیدوارم بتونید جواب درست و رسمی بهشون بدین.

اولی اینکه توی این عکس شما و توی خود سایت مبین‌نت گفته که مودم SWC9200 قیمتش 220 هزار تومن هست. اما کارشناسی که حدود دو هفته پیش اومده بود برای تست مودم،‌ قیمت رو 300 هزار تومن گفت. یعنی واقعاً خرید اصلی گرونتر هست یا طرف همینجوری یه قیمت از خودش گفته؟ یعنی جدی نکنه موقع فروش قیمت رو 300 هزار تومن حساب کنن.

بعد هم اینکه چرا الان که خواستم IP بگیرم به جای مبین‌نت گفت که مشتری افروز اطلاع رسان هستم و از اونجا آدرس دارم؟ یعنی مبین‌نت مشتریهاش رو به شرکتهای دیگه واگذار کرده؟ اگه اینجور باشه که شاید یه دلیل افت شدید کیفیت و سرعت سر همین جابجایی‌ها و دست به دست شدنها باشه.

نه دیگه اون طرف هم میخواسته مودم رو بندازه چون من دیروز برای اقوام همین مدل رو خریدم همون قیمت سایت و بیشتر ندادم
بعضی نمایندگی ها تازه از خودشون هزسنه راه اندازی یا فعال سازی هم در میارن !! نمونش شرکت سیب سبز که دزد تشریف دارن
در صورتی که من همین اکانت خودم از نمایندگی دیگه گرفتم ۱ قرون هم بیشتر از قیمت گفته شده تو سایت ندادم ، یعنی همون ۸۰ تومن + ۴ تومن مالیات !!!
این نمایندگی ها که گرون میگیرن رو باید معرفی کرد هیچکس نخره ازشون

مبین نت
20-02-2013, 10:20
ممنونم..فقط يه سوال..وقتي اون طرح Demo كه قبل از طرح اصلي برا آدم فعال ميكنن, رو داشتم, شب ساعت 2.30 كه شروع كردم به دانلود..بعدش تو صفحه Ecare ديدم كه حجم مصرف شده و رايگان نبوده برام..يعني ممكنه به خاطر اين بوده باشه كه طرح هاي Demo شبانه رايگان ندارن؟؟؟؟؟

بله طرح دمو ساعت رایگان مصرف ندارد ...

مبین نت
20-02-2013, 10:26

قیمت تعرفه ها که از ابتدای اردیبهشت امسال تا 10 روز پیش ثابت بود ... قیمت مودم هم شش ماهه ی اول ثابت، از مهرماه و با شروع افزایش قیمت دلار تا دیماه 165 و از اون موقع هم که 220 تومن هستن ...

قیمت مودم هم بدون طرح 220 ، حتما کارشناس قیمتو با طرح یکساله گفتن 300 ...

افروز اطلاع رسان عامل فروش مبین نت هستند و جابجایی صورت نگرفته ... عامل فروشی که شما ازشون مودم خریدین ...

ehsan_
20-02-2013, 11:32
سلام
من یزد اشتراک مبین نت و با مودم گرفتم ولی چون کار داشتم مجبور شدم بیام اصفهان و تا شنبه هم اصفهانم دیگه وقت نشد که بیان مودم رو برام وصل کنن کلا در هفته 4 روز یزدم 3 روز اصفهان
می خواستم ببینم چجوری خودم می تونم حساب و مودم رو فعال کنم
مودم 5تا سیگنال رو داره و روی -54|32 هست ولی سایتهای دیگه رو باز نمی کنه
uri و پس روی مودم توی سایت وارد نمیشه

ninipc
20-02-2013, 14:18
قیمت تعرفه ها که از ابتدای اردیبهشت امسال تا 10 روز پیش ثابت بود ... قیمت مودم هم شش ماهه ی اول ثابت، از مهرماه و با شروع افزایش قیمت دلار تا دیماه 165 و از اون موقع هم که 220 تومن هستن ...

قیمت مودم هم بدون طرح 220 ، حتما کارشناس قیمتو با طرح یکساله گفتن 300 ...

افروز اطلاع رسان عامل فروش مبین نت هستند و جابجایی صورت نگرفته ... عامل فروشی که شما ازشون مودم خریدین ...

من اسم شرکتی که ازش اکانت رو گرفتم یادم نیست، ولی مطمئن هستم که افروز اطلاع‌رسان نیست. الان هم که مجدد IP گرفتم دیدم می‌گه از مبین‌نت هست و دوباره برگشته به خود مبین‌نت. این قضیه قبلاً هم بوده و اسم شرکتهای دیگه‌ای رو توی لیست دیدم. برای همین شک کردم که مواقع شلوغی ترافیک رو می‌فرستن به شرکتهای شریک.

در مورد قیمت باید بگم حیف که از صفحات تعرفه‌ها عکس نگرفتم که بشه راحت نشون داد. اما آخرین مورد که مال حدود یک هفته پیش هست، یادمه که توی بخش پرمصرف سرعت یک مگابیت هم بود و الان همش شده 512 و توی بخش مصرف متوسط هم تنها یک مگابیت 24 گیگابایت شش ماهه بود که الان مدل 36 ماهه یک مگابیت رو هم اضافه کردن و ۲۴ گیگابایت رو کردن ۵۱۲. اینجوری می‌شه دو مورد تغییرات. اوایل دی هم یه سری تغییرات بود که متاسفانه کامل یادم نیست اما در کل می‌شه ۳ بار تغییر توی همین حدود یک ماه.

قیمت مودم رو هم کاملاً یادم هست که گفت بصورت تکی ۳۰۰ هزار تومن. راستش بعنوان مودم تست دو تا توی کیفش بود و من خوشم اومد که عوض کنم. چون همین که دیدم دو تا آنتن بیرونی وایمکس داره،‌ ازش خوشم اومد. خیلی بهتره از آنتن مینیاتوری داخلی مودمهای هواووی هست و معلومه که سیگنال بهتری رو جذب می‌کنه. همون موقع که خواستم ازش بخرم، گفت سیصد هزار تومن. با توضیحات شما و faramobile عزیز معلومه که طرف خواسته یه چیزی هم به حساب نمایندگی یا حتی جیب خودش بره و قیمت رو بالا برده.

ممنون هم که جواب دادین.

ninipc
20-02-2013, 14:41
نه دوست عزیز من میدونم ایشون چی میگه ، ایشون میخوان مثل بعضی Adsl ها که کانکشن شبیه کانکشن دیال آپ دارن و باید بزنی کانکت تا کانکت بشه و همونطور میتونی دیسکانکت کن ، برای وایمکس هم همون جور میخوان ، البته من خودم برای Adsl هم زدم خودش اتوماتیک از توی مودم یوزر پسورد رو بزنه و خود مودم همیشه کانکت باشه که مودم وایمکس هم همینطوره ، ولی از توی مودم میشه اینکارو انجام داد ، فردا صبح به مودم خودم دسترسی دارم نگاه میکنم میگم چطوری اینکار انجام میشه ، کاری نداره کلا

خوب اونجوری که من توضیح دادم می‌شه راحت اکانت رو قطع و وصل کرد. حسنش نسبت به روش شما در این هست که دیگه نیازی به مجدد وارد کردن رمز در هر بار نیست.

اما روشی که شما در نظرتون هست تغییر Mode دسترسی در بخش وایمکس یا WAN هست. توی مودمهای ساخت هووای (بخصوص مدل BM635) باید اینجوری عمل کرد که اول رفت به منوی Basic و بعد منوی WAN یعنی این مسیر Basic > WAN > WAN
بعد توی حالت تماس از حالت Route تبدیل بشه به Bridge. اگه اشتباه هم نکنم بایستی نوع دایال‌آپ هم بجای اتوماتیک بشه دستی یا Manual که عملاً مشابه دایال‌آپ واقعی آیدی و رمز داد تا بشه تماس گرفت.

ninipc
20-02-2013, 14:47
سلام
من یزد اشتراک مبین نت و با مودم گرفتم ولی چون کار داشتم مجبور شدم بیام اصفهان و تا شنبه هم اصفهانم دیگه وقت نشد که بیان مودم رو برام وصل کنن کلا در هفته 4 روز یزدم 3 روز اصفهان
می خواستم ببینم چجوری خودم می تونم حساب و مودم رو فعال کنم
مودم 5تا سیگنال رو داره و روی -54|32 هست ولی سایتهای دیگه رو باز نمی کنه
uri و پس روی مودم توی سایت وارد نمیشه

تونستن که در تئوری حتماً می‌تونید و کار شاقی نیست. منتهی وقتی نصاب می‌یاد هم براتون تست سیگنال می‌گیره و هم برگه‌هایی که پر می‌کنه و شما امضاء می‌کنید عملاً گارانتی مودم رو هم شروع می‌کنه. یه مشکل دیگه هم اینجاست که اگه به کار وارد نباشید و موقع تنظیم مودم اشتباه پیش بیاد، مجبورید برید سراغ پشتیبانی یا یه آدم کاربلد که شاید سخت باشه. الان خودم دیگه اینجور تنظیمات برام راحت هست و نیازی به پرسیدن از پشتیبانی رو ندارم. ولی وضعیت شما با من فرق داره. به نظرم بهتره بذارید بار اولش رو اونها راه‌اندازی کنن و بعد خودتون کارهای بعدی رو انجام بدین.

ninipc
20-02-2013, 14:58
با وضعیت گرون و کیفیت پائین مبین‌نت در جاهای شلوغ و پر از نویز شک دارم که اونجا تمدید کنم یا برم ایرانسل. کسی اینجا هست که از وضعیت الان ایرانسل خبری داشته باشه، بخصوص بخش کیفیت و سرعت واقعی اون؟ چون قیمتها رو چک کردم و از مبین‌نت به نظر منصف‌تر هست.

siavashjal
20-02-2013, 15:15
این که مبین نت جمعه ها از 2 صبح تا دو ظهر حجمش رایگان هست درسته؟ چون تو سایتش که چیزی ننوشته.
پ

arash59b
20-02-2013, 15:46
این که مبین نت جمعه ها از 2 صبح تا دو ظهر حجمش رایگان هست درسته؟ چون تو سایتش که چیزی ننوشته.
پ
نه
پارسال برش داشتن

hasanoooooooo
20-02-2013, 16:45
دیشب باز هم ظاهرا مشکل داشته و دانلودئ هم نکرده. مبین هم دورش تموم شد.

faramobile
20-02-2013, 17:24
دیشب باز هم ظاهرا مشکل داشته و دانلودئ هم نکرده. مبین هم دورش تموم شد.

من مشکلی نداشتم دیشب هم خیلی عالی بود سرعت ، ۶.۷ گیگ هم دانلود کردم

siavashjal
20-02-2013, 17:27
تایید میشه دیشب سرعت دانلود هم خوب بود. برای من سرعت دانلود روزانه و شبانه تقریبا برابر هستش.

ehsan_
20-02-2013, 17:44
ساعت چندتا چند دانلود رایگانه؟
من یک مودم معمولی که wifi نداره دارم تو خونه برای adsl مخابرات هست
میشه مودم مبین نت رو بگذارم بجاش و اینترنت مخابرات رو به صورت wifi تو خونه دریافت کنم یا این مودم مخصوص مبین نت هست؟

mostafadc
20-02-2013, 21:15
ميشه لطفا بگيد براي مودم fmm130 چطور در قسمت كانفيگ مودم, كاري كنم كه وقتي از طريق كابل Lan به مودم وصل ميشوم, براي وصل شدن به اينترنت حتما يوزر و پسورد, بخواهد و مستقيما به اينترنت وصل نشود.
لطفا قسمتي كه بايد بروم را بگوييد و همچنين تنظيمات مربوطه
تا اينجاش رو بلدم كه برم تو 192.168 و بعدش يوزر و پسوورد ورود به مودم را وارد كنم.
با تشكر

siavashjal
20-02-2013, 22:29
خوب اونجوری که من توضیح دادم می‌شه راحت اکانت رو قطع و وصل کرد. حسنش نسبت به روش شما در این هست که دیگه نیازی به مجدد وارد کردن رمز در هر بار نیست.

اما روشی که شما در نظرتون هست تغییر Mode دسترسی در بخش وایمکس یا WAN هست. توی مودمهای ساخت هووای (بخصوص مدل BM635) باید اینجوری عمل کرد که اول رفت به منوی Basic و بعد منوی WAN یعنی این مسیر Basic > WAN > WAN
بعد توی حالت تماس از حالت Route تبدیل بشه به Bridge. اگه اشتباه هم نکنم بایستی نوع دایال‌آپ هم بجای اتوماتیک بشه دستی یا Manual که عملاً مشابه دایال‌آپ واقعی آیدی و رمز داد تا بشه تماس گرفت.

الان توی تنظیمات مودم wifi bridge mode روی enable هستش. این رو باید بذارم روی disable?
مودم رو با لن وصل کردم به پی سی.

ninipc
21-02-2013, 02:07
الان توی تنظیمات مودم wifi bridge mode روی enable هستش. این رو باید بذارم روی disable?
مودم رو با لن وصل کردم به پی سی.

وقتی گفتین Bridge توی WiFi حدس می‌زنم که مودم شما ساخت هواووی مثل BM635 یا Bm632 نیست و به احتمال زیاد مودم‌تون Seowonintech SWC-9200 هست. من خودم این مودم رو ندارم که از نزدیک چک کنم. اما اطلاعاتی ازش توی وب بود نشون می‌ده که سیستم Bridge اون توی WiFi با سیستم Bridge و Route توی وایمکس یا همون WLAN فرق داره و همون خاصیت رو نداره. برای همین شاید نشه توی این مودم اینکار رو کرد. بهتره کسانی که دسترسی مستقیم به این مودم دارن، نظر بدن. البته اگه واقعاً مودم شما هم همین مدل SWC9200 باشه.

ولی اگه واقعاً هدفتون کنترل دسترسی به مودم (مثلاً از طرف بچه‌ها یا مهمونها) نیست و فقط می‌خواهید که مصرف رو مواقع غیرضروری حذف کنید که همون روش اول یعنی استفاده از Disable کردن کانکشن شبکه اینترنت وایمکس، براتون راحت‌تر هست و به نوع مودم هم وابسته نیست.

saeediranzad
21-02-2013, 07:37
ساعت چندتا چند دانلود رایگانه؟
من یک مودم معمولی که wifi نداره دارم تو خونه برای adsl مخابرات هست
میشه مودم مبین نت رو بگذارم بجاش و اینترنت مخابرات رو به صورت wifi تو خونه دریافت کنم یا این مودم مخصوص مبین نت هست؟
۲−۸ صبح
نه!
مودم وایمکس امواج رادیویی را دریافت میکنه.
البته اگه خیلی حوصله داشته باشی و فنی هم باشی؛ شاید بشه بعنوان اکسس پوینت برای مودم معمولی ازش استفاده کرد.
ولی به دردسرش نمیارزه.

saeediranzad
21-02-2013, 07:43
تایید میشه دیشب سرعت دانلود هم خوب بود. برای من سرعت دانلود روزانه و شبانه تقریبا برابر هستش.
انگار قراره بهترین سرویس دهنده اینترنت انتخاب بشه. آگهیش تو سایت مبین هست که درخواست کرده برویم رأی بدهیم.
فکر کرده اند دوسال دایال آپ شبانه را با چندروز اینترنت درست حسابی فراموش میکنیم.

bastami
21-02-2013, 08:11
با وضعیت گرون و کیفیت پائین مبین‌نت در جاهای شلوغ و پر از نویز شک دارم که اونجا تمدید کنم یا برم ایرانسل. کسی اینجا هست که از وضعیت الان ایرانسل خبری داشته باشه، بخصوص بخش کیفیت و سرعت واقعی اون؟ چون قیمتها رو چک کردم و از مبین‌نت به نظر منصف‌تر هست.

نه ظاهرا ایرانسل از مبین نت بدتر نباشه بهتر هم نیست. می تونین یه سر به مشابه همین موضوع در مورد ایرانسل بزنین. شوهر خواهر من از اول وایمکس ایرانسل که اومد خرید اوایل خیلی راضی بود ولی الان میگه افتضاح شده یک مگ داره ولی میگه صد رحمت به دایال آپ!!! پشتیبانیش هم میگه اصلا جوابگو نیستند. چند روز که با وایمکس مبین نت من کار کرد خیلی خوشش اومد. حالا انتخاب بین این دو با شماست. مثل انتخاب بین ایران خودرو یا سایپا!!!

ارسال شده از GT-I9100G با استفاده از تپاتالک 2

ninipc
21-02-2013, 13:47
نه ظاهرا ایرانسل از مبین نت بدتر نباشه بهتر هم نیست. می تونین یه سر به مشابه همین موضوع در مورد ایرانسل بزنین. شوهر خواهر من از اول وایمکس ایرانسل که اومد خرید اوایل خیلی راضی بود ولی الان میگه افتضاح شده یک مگ داره ولی میگه صد رحمت به دایال آپ!!! پشتیبانیش هم میگه اصلا جوابگو نیستند. چند روز که با وایمکس مبین نت من کار کرد خیلی خوشش اومد. حالا انتخاب بین این دو با شماست. مثل انتخاب بین ایران خودرو یا سایپا!!!

ارسال شده از GT-I9100G با استفاده از تپاتالک 2

مشکل مبین‌نت اینجاست که نامردی هی داره قیمتش رو می‌بره بالا. البته شاید ایرانسل هم به زودی همین کار رو بکنه و کلاً مشکل کاربران همین نداشتن انتخاب مستقل هست که مجبورن همین وضعیت رو تحمل کنن.

hasanoooooooo
21-02-2013, 16:22
دوستان برای تمدید اشتراک باید وارد چه گزینه ای شد؟ من الان 2 ساله 128 دارم داخل طرح هاش اصلا نمیبینیم این طرح رو... از کجا میتونم همینو تمدید کنم؟؟؟؟

mehdi700007
21-02-2013, 17:03
دوستان برای تمدید اشتراک باید وارد چه گزینه ای شد؟ من الان 2 ساله 128 دارم داخل طرح هاش اصلا نمیبینیم این طرح رو... از کجا میتونم همینو تمدید کنم؟؟؟؟
باید زنگ بزنی پشتیبانی برات تمدید کنه

mehdi700007
21-02-2013, 17:05
دوست عزیز باید زنگ بزنی پشتیبانی برات تمدید کنه

hasanoooooooo
21-02-2013, 18:39
دوست عزیز باید زنگ بزنی پشتیبانی برات تمدید کنه
پشتیبانی که هیچوفت جواب نمیدهههههههههه!!!!

امیر انصاری
21-02-2013, 21:17

در موعد مقرر هزینه ی طرح رو واریز کنید، خود به خود تمدید میشه. البته طرح شما جزء طرح های ویژه محسوب میشه و مطمئن نیستم قابل تمدید باشه.

امیر انصاری
21-02-2013, 21:40
پشتیبانی که هیچوفت جواب نمیدهههههههههه!!!!

با کدوم شماره تماس میگیرید؟

mostafadc
21-02-2013, 22:05
ميشه لطفا بگيد براي مودم fmm130 چطور در قسمت كانفيگ مودم, كاري كنم كه وقتي از طريق كابل Lan به مودم وصل ميشوم, براي وصل شدن به اينترنت حتما يوزر و پسورد, بخواهد و مستقيما به اينترنت وصل نشود.
تا اينجاش رو بلدم كه برم تو 192.168 و بعدش يوزر و پسوورد ورود به مودم را وارد كنم.
با تشكر
كسي ميتونه جواب منو بده؟؟؟؟

faramobile
22-02-2013, 01:48
كسي ميتونه جواب منو بده؟؟؟؟

یه عکس از اونجا که یوزر و پسوورد ایرانسل وارد شده تو مودم بزار ، البته روی یوزرت رو سیاه کن !
بعدش از روش ببینم چه آپشن هایی داره تا شایط بشه گفت کدوم گزینه رو باید عوض کنی

ashahidi
22-02-2013, 10:18
سلام دوستان می خواستم بپرسم کسی اینجا سرویس 128 مبین رو از تهران داره؟ سرعتش رو رو چند بستن؟

hasanoooooooo
22-02-2013, 11:01
دوستان الان 4 5 شب هست ه بعد از ساعت 2 مثلا دارم دانلود میکنم یک دفعه میبینم سرعت 0 میشه اون لحظه همه چراغهای روی مودم هم روشن هست و قطع و وصل نمیشه .. دوباره بعد از 2 3 دقیقه بعد از قطع شدن سرعت دوباره سرعت میره بالا و این اتفاق هر 10 دقیقه میفته... کسی میتونه کمکم کنه؟

hamijoon
22-02-2013, 13:13
تا چند روز ديگه يه صفحه جديد E-Care مياد . چيزه رديـفـيـه . . .

Viren
22-02-2013, 18:01
512 20 گیگ که می گرفتم 55 هزارتومن الان شده 15 گیگ 60 هزار
لعنت بر تو ای دزد...:n24:

ninipc
22-02-2013, 22:45
با تشكر

متاسفانه بجز یه راهنمای خشک و خالی توی سایت ایرانسل هیچ منبع دیگه‌ای در مورد تنظیمات مودم شما پیدا نکردم. اما هر چی هست توی همون راهنمای ساده به وضوح گفته که مودم شما قابلیت استفاده هر دو حالت Route و Bridge برای وایمکس (منظورم وایرلس یا WiFi) نیست. شما کافیه تنظیم کنید که بجای Route از حالت Bridge استفاده بشه که بعدش همیشه آیدی و رمز بخواد. اگه خواستین مورد faramobile عزیز رو انجام بدین از صفحه تنظیمات وایمکس یا WLAN هم عکس بگیرین که ایشون یا باقی اساتید بتونن راهنمایی کنن.

mehdi700007
22-02-2013, 23:38
سلام دوستان می خواستم بپرسم کسی اینجا سرویس 128 مبین رو از تهران داره؟ سرعتش رو رو چند بستن؟
من 2 ماه 128 داشتم سرغتش رو 256 بستن و سرعت دانلودش بین 35 تا 40 هستش ولی بازم بستگی به منطقه شما داره

mostafadc
23-02-2013, 04:26
یه عکس از اونجا که یوزر و پسوورد ایرانسل وارد شده تو مودم بزار ، البته روی یوزرت رو سیاه کن !
بعدش از روش ببینم چه آپشن هایی داره تا شایط بشه گفت کدوم گزینه رو باید عوض کنی
راستي پايين همين صفحه هم فقط يه قسمت مربوط به آپلود Certificate هست..كه مربوط به كار من نميشه
من ميخوام فقط وقتي كه از طريق كابل Lan , كسي ميخواد به مودم وصل بشه, تا URI و Password را نزنه, نتونه از اينترنت استفاده كنه..و يا اينكه اصلا از طريق كابل Lan كسي نتونه بره تو اينترنت
ولي ميخوام از طريق وايرلس كه وصل ميشيم, بدون احتياج به URI و Password وايمكس وارد بشه(چون رمز و امنيت وايرلس رو بالا بردم و همون براي حالت وايرلس كفايت ميكنه)

gfdar
23-02-2013, 08:13
میدونم تاپیک قدیمیه ولی برای اطلاع دوستانی که می خونند می نویسم
با عرض احترام استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان ربطی به ارزش ندادن به سایت نیست، من خودم طراح هستم و اگر مشتری اسکریپت اختصاصی نخواد ترجیه میدم از بعضی از این سیستم ها استفاده کنم، چون این سیستم ها دائم بروزرسانی و رفع مشکل می شوند و معمولا" تیمی چند ده نفره روشون کار میکنن که اگر بخواهیم خودمون مثل اونها رو بنویسیم چند صد میلیون خرج بر میداره که هیچ شرکتی اینقدر خرج نمیکنه و اصلا" به صرفه هم نیست، الان هم هیچکدوم از سیستم های پولی که توی ایران نوشته شده انگشت کوچیکه همین جوملا نمیشه

hajimetal
23-02-2013, 09:02
سلام
من frimware برای BM635 میخوان البته یه ورژن قدیمی از اینکه ایرانسل تو سایتش داره
برای مبین نتشم میخواستم

خواهشا کمکم کنید

ممنون میشم

hasanoooooooo
23-02-2013, 11:09
کسی واقعا مشکل 0 شدن سرعت برای چند ثانیه رو نداره|؟ انتن هست ولی سرعت دانلود 0 میشه و در اون لحظه هیچ سایتی هم باز نمیشه؟

javid_hector
23-02-2013, 13:23
کسی واقعا مشکل 0 شدن سرعت برای چند ثانیه رو نداره|؟ انتن هست ولی سرعت دانلود 0 میشه و در اون لحظه هیچ سایتی هم باز نمیشه؟
بله دوست عزیز منم همین مشکلو دارم ،2روزی میشه البته با این تفاوت که واسه من صفر میشه ولی دیگه به حلت عادی بر نمیگرده مگه ایمکه ریست کنم که باز همون آشه و همون کاسه....:n27:

hasanoooooooo
23-02-2013, 13:39
بله دوست عزیز منم همین مشکلو دارم ،2روزی میشه البته با این تفاوت که واسه من صفر میشه ولی دیگه به حلت عادی بر نمیگرده مگه ایمکه ریست کنم که باز همون آشه و همون کاسه....:n27:

داداش یعنی وقتی ریست میکنی باز هم شدت قطع شدنش همیجوریه؟ من شیراز هستم.. الان 1 هفتست اینجوری شده... 17 تا 22 بهمن هم همینجور شده بود... چند روزی بود درست شده بود... شانس مارو میبینی تورو خدا

البته منم وقتی با wifi باشم حتما باید ریست کنم تا درست بشه ولی وقتی با کابل هستم خودش ظظاهرا دانلود رو ادامه میده... مودم رو هم دیروز ریست کردم..

ashahidi
23-02-2013, 21:41
منطقه ما طرف چهار راه پاسداران هست
آخه این چه قیمتایی هست با این سرعت کم؟
آسیاتک 13 تومن میدی 3 گیگ 128 با سرعت 300 کیلوبایت بر ثانیه داری!

mehrdad2
23-02-2013, 22:33
پاسداران که سرویس نداره
منطقه ما طرف چهار راه پاسداران هست
آخه این چه قیمتایی هست با این سرعت کم؟
آسیاتک 13 تومن میدی 3 گیگ 128 با سرعت 300 کیلوبایت بر ثانیه داری!

kb24s
24-02-2013, 00:23
جدیدن مبین نت اکانتهای 2مگش رو دیگه رو 3مگ نیمیبنده؟
منظورم اینه که تو Service Flow قسمت downlink رو میزد 3مگ ولی الان میزنه 2مگ و uplink که 512 بود رو زده 1مگ.
برای دوستانی 2مگ دارن همینطوره؟

timemachine2029
24-02-2013, 04:44
سرویس ها واقعی شدن
منم سرویس 1 مگابیت 12 ساعته دارم مفت نمیارزه(12 ساعت که کلا اینترنت نداری الان هم با ایرانسل اومدم)
عمرا میگرفتم اگر میدونستم اینجوریه
اینم دانلود دیروزم همش هم مستقیم بوده از هات فایل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

toolhelp
24-02-2013, 12:52
مبين نت كرج امروز چرا اينقدر افتصاح شده؟ ! تا الان ساعت 12 ظهر سرعت دانلود روي خط 512 به روز به 4kb ميرسه ! با ديسكانكت هاي ناگهاني و زياد. براي بقيه دوستان كرجي هم همينطوره؟

saeed22s
24-02-2013, 12:56
جدیدن مبین نت اکانتهای 2مگش رو دیگه رو 3مگ نیمیبنده؟منظورم اینه که تو Service Flow قسمت downlink رو میزد 3مگ ولی الان میزنه 2مگ و uplink که 512 بود رو زده 1مگ.برای دوستانی 2مگ دارن همینطوره؟اکانت دو مگ قدیم رو تمدید کردید یا دو مگ با سه گیگ حجم جدید هستش؟

aaki62
24-02-2013, 19:49
بابا اشغال تر از مبین نت ندیدم.... دلم خوش بود رفتم اینتر نت پر سرعت راه انداختم -- 100 شرف به دیال اپ

yuzarsiff
24-02-2013, 20:58
من از آخر هفته ی قبل به این مشکل دچار شدم ... سند و ریسیو یهو صفر میشه ...

osta_ali
24-02-2013, 23:03
چند تا سوال درباره شبانه دارم:

1.اگه مثلا یه فیلمی رو داریم قبل از ساعت 2 شب دانلود میکنیم به محض اینکه به دو برسه خود به خود مجانی حساب میکنه یا نه باید یه بار دانلود رو قطع کنیم و دوباره ادامه بدیم؟
2.راه حلی وجود داره که کامپیوتر خودش ساعت 2 شروع کنه به دانلود و قبل از 8 صبح خود به خود قطع بشه یا کامپیوتر خاموش بشه؟(اگه هست چطوری؟؟)

arash59b
25-02-2013, 00:34
چند تا سوال درباره شبانه دارم:

1.اگه مثلا یه فیلمی رو داریم قبل از ساعت 2 شب دانلود میکنیم به محض اینکه به دو برسه خود به خود مجانی حساب میکنه یا نه باید یه بار دانلود رو قطع کنیم و دوباره ادامه بدیم؟
2.راه حلی وجود داره که کامپیوتر خودش ساعت 2 شروع کنه به دانلود و قبل از 8 صبح خود به خود قطع بشه یا کامپیوتر خاموش بشه؟(اگه هست چطوری؟؟)

1- مشکلی پیش نمیاد ولی شده که بعضی وقت ها شبانه رو هم حساب کنه (ولی خیلی به ندرت)

2- با دانلود منیجر ها مثل IDM

باید بری به بخش زمانبندی شون(schedule)

osta_ali
25-02-2013, 12:02
1- مشکلی پیش نمیاد ولی شده که بعضی وقت ها شبانه رو هم حساب کنه (ولی خیلی به ندرت)

2- با دانلود منیجر ها مثل IDM

باید بری به بخش زمانبندی شون(schedule)

مرسی
پس اگه از 1 بزارم برا دانلود برم بخوابم تا قبل از 2 عادی حساب میشه بعد از 2 مجانی درسته؟(بدون قطع و وصل کردن)

راستی سرعت من برا 512 کم نیست:

ninipc
25-02-2013, 16:10
راستي پايين همين صفحه هم فقط يه قسمت مربوط به آپلود Certificate هست..كه مربوط به كار من نميشه
من ميخوام فقط وقتي كه از طريق كابل Lan , كسي ميخواد به مودم وصل بشه, تا URI و Password را نزنه, نتونه از اينترنت استفاده كنه..و يا اينكه اصلا از طريق كابل Lan كسي نتونه بره تو اينترنت
ولي ميخوام از طريق وايرلس كه وصل ميشيم, بدون احتياج به URI و Password وايمكس وارد بشه(چون رمز و امنيت وايرلس رو بالا بردم و همون براي حالت وايرلس كفايت ميكنه)

متاسفانه شرکت تایوانی سازنده مودم شما بخش پشتیبانی و عملاً چیزی برای راهنمایی نداره و هر چی گشتم فایل راهنمای کامل براش پیدا نکردم. اینجاست که باید گفت باز صد رحمت به مودمهای هواووی.
اما در کل سیستمهایی که تابحال دیدم، برعکس درخواست شما عمل می‌کنن. یعنی می‌شه کاری کرد که دسترسی وایرلس یا همون WiFi محدود یا حتی قطع بشه، اما برای دسترسی از طریق سیم شبکه محدودیت خاصی نمی‌شه گذاشت جز تعیین اولویت در دانلود که البته بعضی از مودمهای هواووی دارن و نمی‌دونم مال شما هم داره یا نه. البته منطقی هم هست چون احتمال هـــک از طریق وایرلس هست و نه از طریق سیم شبکه که مصرف‌کننده اون نزدیک مودم هست و قاعدتاً بایستی صاحب مودم باشه.

ninipc
25-02-2013, 16:13
مرسی
پس اگه از 1 بزارم برا دانلود برم بخوابم تا قبل از 2 عادی حساب میشه بعد از 2 مجانی درسته؟(بدون قطع و وصل کردن)

کلاً تا حالا دیدم که سرعت توی مبین‌نت خیلی حساب و کتاب نداره. الان سرعت دانلود شما یک چهارم سرعت تعیین شده هست، اما مال من جالبتر هست که سرعت آپلودم یک دهم اون سرعتی هست که قولش رو دادن و تازه پینگ نسبتاً خوبی هم داده.

saeediranzad
25-02-2013, 16:42
مرسی

دو نکته هست:
۱− اگر از ۲ تا ۸ صبح فایل شما دانلود میشه؛ نیازی نیست که از ۱ بگذارید. کامپیوتر را روشن کنید و دانلود منیجر را برای ۲ تا ۸ تنظیم کنید.
۲− متإسفانه مبین نت یک مرضی داره که حدود ساعت ۳ تا۴ آیپی را عوض میکنه و دانلود شما قطع میشه. یعنی باید بیدار باشید تا مودم را روشن و خاموش کنید.
البته برای بعضیها انگار اینطور نیست.

osta_ali
25-02-2013, 17:12
کلاً تا حالا دیدم که سرعت توی مبین‌نت خیلی حساب و کتاب نداره. الان سرعت دانلود شما یک چهارم سرعت تعیین شده هست، اما مال من جالبتر هست که سرعت آپلودم یک دهم اون سرعتی هست که قولش رو دادن و تازه پینگ نسبتاً خوبی هم داده.

سایت خودشون فک نکنم درست نشون بده این برا منه :

ولی اسپید تست یه چیزه دیگه نشون میده!!

Joaquin
25-02-2013, 20:51
سایت خودشون فک نکنم درست نشون بده این برا منه :

ولی اسپید تست یه چیزه دیگه نشون میده!!
بله. دقیقا. اسپید تست سایتشون هم کلاه برداریه. این هم مال من:

mostafadc
25-02-2013, 21:14
متاسفانه شرکت تایوانی سازنده مودم شما بخش پشتیبانی و عملاً چیزی برای راهنمایی نداره و هر چی گشتم فایل راهنمای کامل براش پیدا نکردم. اینجاست که باید گفت باز صد رحمت به مودمهای هواووی.
اما در کل سیستمهایی که تابحال دیدم، برعکس درخواست شما عمل می‌کنن. یعنی می‌شه کاری کرد که دسترسی وایرلس یا همون WiFi محدود یا حتی قطع بشه، اما برای دسترسی از طریق سیم شبکه محدودیت خاصی نمی‌شه گذاشت جز تعیین اولویت در دانلود که البته بعضی از مودمهای هواووی دارن و نمی‌دونم مال شما هم داره یا نه. البته منطقی هم هست چون احتمال -- از طریق وایرلس هست و نه از طریق سیم شبکه که مصرف‌کننده اون نزدیک مودم هست و قاعدتاً بایستی صاحب مودم باشه.

لطفا بگيد, مودم من ساخت كدوم شركت هست؟سايتش رو هم بدين بي زحمت
در ضمن تنظيمات زيادي تو قسمت هاي ديگه مودم من هست..اگر خواستيد اون قسمت ها رو هم عكس ميگيرم ميزارم.
و اينكه من مودم رو چون اتاق خودم, سيگنال كافي نميداد, مجبور شدم يه جايي دورتر از اتاق خودم بزارم, و با وايرلس اينترنت بگيرم..ولي ميخوام زمانيكه نيستم, كسي نتونه با استفاده از كابل Lan از اينترنتش استفاده كنه..

kb24s
26-02-2013, 09:05
اکانت دو مگ قدیم رو تمدید کردید یا دو مگ با سه گیگ حجم جدید هستش؟

اکانت دو مگ جدید هستش, یعنی همین 3گیگی ها...
مگه فرقی میکنه؟

yasaroj
26-02-2013, 15:51

دوست عزیز تو اسپید تست سایت خودشون از سرور خود مبین نت در تهران براتون تست می گیره و عملا ارزشی نداره چون همه کاربرا عملا از اینترنت داخلی کشور استفاده ای ندارند و تقریبا تموم سایتهای مورد استفاده سرورشون در خارج کشوره.
پس بنابر این باید تست سرعتتون باید از خود سایت speedtest.net و از سرورهای خارجی مثلا لندن تست بگیرید.

mohammad_87
26-02-2013, 20:34
سلام
توی صفحه مشترکین جدید از کجا باید پرداخت اینترنتی انجام بدم؟پیدا نکردم.توی صفحه مشترکین قبلی(فارسی) هم نمیره و access denied میزنه.

majid_sd2009
26-02-2013, 23:02
توی صفحه مشترکین جدید از کجا باید پرداخت اینترنتی انجام بدم؟پیدا نکردم.توی صفحه مشترکین قبلی(فارسی) هم نمیره و access denied میزنه.
از اینجا پرداخت کن.
من همین الان پول واریز کردم،چون شارژم تموم شده بود. چرا وقتی شارژت تموم میشه نمیتونی بری توی صفحه مشترکین جدید؟
یه سوال دیگه
من فردا طرحم تموم میشه و میخوام همون دو مگی که دارم با دو گیگ حجم رو تمدید کنم میشه؟ یا حتما باید 30 تومن بریزم و جدیدشو بگیرم؟

mohammad_87
26-02-2013, 23:13
از اینجا پرداخت کن.
من همین الان پول واریز کردم،چون شارژم تموم شده بود. چرا وقتی شارژت تموم میشه نمیتونی بری توی صفحه مشترکین جدید؟
یه سوال دیگه
من فردا طرحم تموم میشه و میخوام همون دو مگی که دارم با دو گیگ حجم رو تمدید کنم میشه؟ یا حتما باید 30 تومن بریزم و جدیدشو بگیرم؟
منم برای تمدید میخواستم بریزم.پشتیبانی هم زنگ زدم گفت چون فعلا صفحه مشترکین نسخه بتا هست،پرداخت از داخل اکانت ممکن نیست.برای پرداختها باید از داخل سایت مبین نت استفاده شود.
طرحهای قبلی هم تا وقتی تغییر نکنن قابل تمدید هستند.

yasaroj
26-02-2013, 23:17
بالاخره یک کار مثبت از مبین نت دیدیم
صفحه مشترکین جدید فوق العاده زیبا و کاربرپسند شده:

flash@p30
27-02-2013, 14:11
سلام به دوستان عزیز

چند تا سوال داشتم از خدمتتون.

من در محل کارم ADSL از شاتل دارم منتها چون کارم طوری هست که هر از چند گاهی باید به شهرستان برم به همین خاطر میخوام وایمکس مبین نت هم داشته باشم.

1) اگه بخوام یک ماه شارژ کنم و ماه بعد نخوام میشه؟ یعنی هر ماهی که باید برم شهرستان شارژش کنم.

2) چیز پی ان جواب میده روی وایمکس مبین نت؟

3) برای طبقه پنجم مسکونی چه مودمی بگیرم؟

4) مودم رو خودم میتونم نصب کنم یا طرف باید حتما خودش بیاد نصب کنه؟

ممنون

flash@p30
27-02-2013, 16:01
سلام به دوستان عزیز

من در محل کارم ADSL از شاتل دارم منتها چون کارم طوری هست که هر از چند گاهی باید به شهرستان برم به همین خاطر میخوام وایمکس مبین نت هم داشته باشم.

1) اگه بخوام یک ماه شارژ کنم و ماه بعد نخوام میشه؟ یعنی هر ماهی که باید برم شهرستان شارژش کنم.

ممنون

کسی میتونه راهنمایی کنه؟

faramobile
27-02-2013, 16:24
سلام به دوستان عزیز

ممنون

سلام

۱- بله میتونید هر وقت خواستید شارژکنید
۲-واسه من که خیلی راحت جواب میده
۳- باید ببینید توی نقشه پوشش مبین نت اونحا چطوره ، در کل اول تست کنید بهتره خودشونم میان تست میکنن براتون اگه آنتن کم بود مودم اوت دور یا بیرونی بگیرید

۴- من که خودم نصب کردم یعنی اصلا نصب نداره فقط باید تنظیمات رو وارد کنید که میتونن تلفنی راهنمایی کنن

flash@p30
27-02-2013, 16:40
سلام

۳- باید ببینید توی نقشه پوشش مبین نت اونحا چطوره ، در کل اول تست کنید بهتره خودشونم میان تست میکنن براتون اگه آنتن کم بود مودم اوت دور یا بیرونی بگیرید

۴- من که خودم نصب کردم یعنی اصلا نصب نداره فقط باید تنظیمات رو وارد کنید که میتونن تلفنی راهنمایی کنن

خیلی لطف کردین دوست عزیز...ممنون

hossein019940
27-02-2013, 18:37
مبینت هزینه اولیه زیا داره؟

hossein019940
27-02-2013, 18:38
سلام

من الان سرعتم رو 450 هست میصرفه بیان مبینت؟
هزینه اولیه چقدر داره؟

arashlolos
27-02-2013, 20:34
دوستان مودم های جدید مبین نت که این عکسشه
و به همون قیمت مودم های رومیزی دیگه به فروش میره رو کسی استفاده نکرده؟شنیدم سیگنالش ضعیفه.خواهشا کمک کنید فردا میخوام بخرم تو استان گیلان فومن

faramobile
27-02-2013, 20:57
هزینه اولیه چقدر داره؟

خب چقدر هزینه میکنی برای اون ۴۵۰ ؟

javid_hector
27-02-2013, 21:07
داداش شما نونستی همون 2مگ قبلی رو تمدید کنی یا این 30 تومنی جدیده رو زدی؟

yasaroj
27-02-2013, 21:28
هزینه اولیه چقدر داره؟

نیا که بد جور پشیمون میشی.
ما هم تقریبا همه به دلیلی از سر ناچاری وایمکس گرفتیم.

arashlolos
27-02-2013, 22:18
و به همون قیمت مودم های رومیزی دیگه به فروش میره رو کسی استفاده نکرده؟شنیدم سیگنالش ضعیفه.خواهشا کمک کنید فردا میخوام بخرم تو استان گیلان فومن

دوستان جواب بدین فردا بخرم یا نه
قطعی نداشته باشه
فقط برای وب گردی میخوام.سرعت پیج باز کردن خوب میخوام

malavan.ehsan
27-02-2013, 22:22
یکی از دوستان من خرید فرق چندانی در کیفیت سیگنالش با مودم های قبلی نبود

arashlolos
27-02-2013, 22:34

یه سوال دیگه
سرعت 512 با 1024 عملا تفاوتی داره؟
از نظر اسمی تفاوت داره ولی در عمل سرعت دانلود و وب گردی بیشتره؟شب چطور؟
یعنی ارزش داره آدم پول اضلفی بده برای سرعت بیشتر؟
شب که کلا سرعت تعطیله آیا سرعت های بالام تو شب فرقی با سرعت های پایین داره؟

omniahd
27-02-2013, 22:38
دوستان بهترین راه واسه خاموش کردن مودم چیه؟ کلا اداپتورش رو از پریز بکشم یا فقط سر آداپتورو از مودم بیرون بکشم؟
چون من در روز زیاد استفاده میکنم میخام ببینم کدومش بهتره؟ واسه نگهداری بهتر

barcaboy10
27-02-2013, 22:51
دوستان سرعت دان شما افت نداشته؟؟

بنده 512 دارم سرعتم از 100 به 60 رسيده

salam kon
28-02-2013, 00:39

دقیقا قبلا من سرعتم بین 90 تا 100 نوسان داشت ولی الان اومده بین 50 تا 60 ! 88200 تومن هم هزینه ش شد قبلش 2 مگ داشتم و قبل از اون 512، با این قیمتای جدید دوباره رفتم سراغ 512... اونم که سرعتش در حد فاجعه اومده پایین!

majid_sd2009
28-02-2013, 00:41
داداش شما نونستی همون 2مگ قبلی رو تمدید کنی یا این 30 تومنی جدیده رو زدی؟
هنوز که قطع نشده! نوشته پایان اعتبار پنج شنبه 10 اسفند. ولی فعلا که وصله!ماه قبل هم دو روز از پایان اعتبار رد شده بود ولی هنوز وصل بود! البته چون شارژ تموم شده بود و از روی حسابم کم میکرد! خاموش روشن کردم قطع شد!
منم موندم که تمدید میشه یا نه!ماه قبل 512 داشتم سرعتش خوب بود. ولی بعد از خاموش روشن کردن و ریختن پول تمدید نمیشد! یه روز هم گذشت بازم نشد! منم دو مگ فعال کردم سرعتش خیلی بهتر شده برام! قبلا با دو مگ نمیشد دانلود شبانه کرد ولی الان ساعتی حدود 500 تا 650 مگ میگیره. الانم میترسم مودم رو خاموش روشن کنم قطع بشه دیگه وصل نشه!

malavan.ehsan
28-02-2013, 00:44
امروز طرح 2 مگ قبلی تموم شد و دوباره همون رو تمدید کردم به طرحتون دست نزنید حالا حالاها میتونید استفاده کنید.

imanparsa
28-02-2013, 00:46
امروز طرح 2 مگ قبلی تموم شد و دوباره همون رو تمدید کردم به طرحتون دست نزنید حالا حالاها میتونید استفاده کنید.

سرعتش تو ساعت رایگان چنده ؟

javid_hector
28-02-2013, 01:12

بله دقیقا همینجوره.بیشتر 67 نمیشه!

هنوز که قطع نشده! نوشته پایان اعتبار پنج شنبه 10 اسفند. ولی فعلا که وصله!ماه قبل هم دو روز از پایان اعتبار رد شده بود ولی هنوز وصل بود! البته چون شارژ تموم شده بود و از روی حسابم کم میکرد! خاموش روشن کردم قطع شد!
منم موندم که تمدید میشه یا نه!ماه قبل 512 داشتم سرعتش خوب بود. ولی بعد از خاموش روشن کردن و ریختن پول تمدید نمیشد! یه روز هم گذشت بازم نشد! منم دو مگ فعال کردم سرعتش خیلی بهتر شده برام! قبلا با دو مگ نمیشد دانلود شبانه کرد ولی الان ساعتی حدود 500 تا 650 مگ میگیره. الانم میترسم مودم رو خاموش روشن کنم قطع بشه دیگه وصل نشه!

من 2مگ قدیم داشتم 16800 نمیدونستم میشه تمدید کرد رفتم 512 الان که فهمیدم میتونستم تمدیدش کنم ولی نکردم اونجام داره میسوزه :n27:

saeediranzad
28-02-2013, 03:59
یعنی اگه طرح را عوض نکنیم همون قیمتهای قبلی حساب میشه؟ مطمئن؟

saeediranzad
28-02-2013, 04:01
یه سوال دیگه
سرعت 512 با 1024 عملا تفاوتی داره؟
از نظر اسمی تفاوت داره ولی در عمل سرعت دانلود و وب گردی بیشتره؟شب چطور؟
یعنی ارزش داره آدم پول اضلفی بده برای سرعت بیشتر؟
شب که کلا سرعت تعطیله آیا سرعت های بالام تو شب فرقی با سرعت های پایین داره؟
توصیه اکید: اگر جابجایی ندارید و خط تلفن شما هم مشکلی ندارد؛ ADSL قطعاً ارجحیت دارد.

amiva
28-02-2013, 07:20
اقا جدیدا با 443 هم دیگه fb یاز نمیشه ، قضیه چیه؟! کسی میدونه؟؟

پ.ن: بله، منم طرح دو مگ 17 تومنی تمدید کردم، فعلا که امکانش هست...

mehdi700007
28-02-2013, 07:36
من 512 دو گیگ دارم هنوز سرعتش بین 90 تا 100 هستش ولی چند شب هستش سرعت دان شبانش افت کرده

malavan.ehsan
28-02-2013, 09:55
یعنی اگه طرح را عوض نکنیم همون قیمتهای قبلی حساب میشه؟ مطمئن؟
بعله! دروغم کجا بود!

arashlolos
28-02-2013, 10:32
توصیه اکید: اگر جابجایی ندارید و خط تلفن شما هم مشکلی ندارد؛ ADSL قطعاً ارجحیت دارد.

ممنون
دو ماه یه مغازه اجاره کردم که تلفن نداره.دوماه بعدشم شاید همونجا شاید جای دیگه.مخابراتم گفتش پست خالی ندارند اونجا.سیار هم هستم.هر روزم نت میخوام حداقل از موبایل ایرانسل بهتر باشه دانلود نخواستیم
سایتم باید هر روز آبدیت بشه.چاره چیه
یه سوال مهممممممممممممممممممممممم ممممممم
اگه مودم های قدیمی که طرح های قدیمی ارزون روشون فعاله رو از یه نمایندگی که هنوز اونارو داره بگیریم ارزشش بیشتر از طرح های جدید و مودم های طرح جدید هست؟

kamygame
28-02-2013, 12:01
سلام . در این سرویس

یک ماهه
CB1102
1 مگابیت
یک به چهار
8 الی 20
55000

2 تا 8 صبح رایگان هست ؟

ninipc
28-02-2013, 13:09

ولی باز جالبه که همون سایت تست خودشون هم سرعت آپلود من رو خیلی خیلی کم نشون می‌ده. البته اسپیدتست هم که قبلاً ازش عکس گذاشتم نشون می‌ده که واقعاً آپلودم افتضاح هست و معلومه که واقعاً هم اینطور هست. البته بخش سرعت رو قبول دارم که جوک گفتن و سرعت واقعی من خیلی وقته که بیشتر از 250 کیلوبیت نشده.

flash@p30
28-02-2013, 13:16
دوستان برای سفارش دادن از طریق خود سایت و فورمی که در این صفحه هست اقدام کنم یا مستقیما به یه نمایندگی نزدیک مراجعه کنم؟

مودمی که میخوام این هست:

مودم داخلی وایمکس با پورت تلفن و امکان WiFi و یا Indoor
VOIP-WiFi CPE
BM632W
2.200.000

کم مصرف
یک ماهه
B1401
512Kbps
3GB
180.000

کلا با 5% مالیات حساب کردم میشه 249900 تومان.

imanparsa
28-02-2013, 13:19
دوستان سرعت 2مگ تو ساعت رایگان چنده؟

ninipc
28-02-2013, 13:27
لطفا بگيد, مودم من ساخت كدوم شركت هست؟سايتش رو هم بدين بي زحمت
در ضمن تنظيمات زيادي تو قسمت هاي ديگه مودم من هست..اگر خواستيد اون قسمت ها رو هم عكس ميگيرم ميزارم.
و اينكه من مودم رو چون اتاق خودم, سيگنال كافي نميداد, مجبور شدم يه جايي دورتر از اتاق خودم بزارم, و با وايرلس اينترنت بگيرم..ولي ميخوام زمانيكه نيستم, كسي نتونه با استفاده از كابل Lan از اينترنتش استفاده كنه..

مودم شما یکی از مدلهای قدیمی مارک جم‌تک هست. البته الان توی سایتش مشخصاتش نیست، ولی مشکل اینجاست که کلاً توی اون سایت اطلاعات راهنما و فنی برای هیچ مودمی نیست چه جدید باشه و چه قدیمی.

در مورد اون مشکلی که گفتین هم الان سر تا پای مودم خودم و مشابه هواووی رو گشتم. اصولاً چون امنیت با سیم هست دیگه جایی برای قطع کردنش نذاشتن. اما یه مورد هست به نام فیلتر مک‌آدرس که می‌شه تعیین کرد فلان آدرس توی لیست سیاه باشه یا برعکس توی لیست سفید. البته خودم تابحال این مورد رو تست نکردم، ولی منطقاً دیدم که این مورد برای وایرلس مصرف داره که هر کسی نتونه سعی به ورود داشته باشه. اما شاید برای ارتباط با سیم هم جواب بده. البته باید ببینید که مودم شما هم بخشی برای فیلتر مک‌آدرس داره یا نه. بگردین ببینید آیا توی منوهای تنظیمات مودم همچین چیزی دارین یا نه.

در مورد دور بودن جای مودم هم بگم که این مدل کابل شبکه تا 100 متر رو راحت جواب می‌ده و نیاز به تقویت نداره. برای همین اگه فاصله‌تون خیلی زیاد نیست که شاید بهتره یه کابل شبکه بلند بسازید و خودتون رو از دردسرهای وایرلس خلاص کنید. البته این موضوع ربطی به سوءاستفاده از مودم زمانی که شما بالای سرش نیستین، نداره و اون قضیه و قفل مودم رو مگه با همون مک‌آدرس انجام بدین.

درضمن یه نکته مهم، برای اینکه کسی نتونه وارد تنظیمات مودم بشه، حتماً رمزش رو عوض کنید. البته می‌شه با ریست سخت‌افزاری رمز رو پاک کرد، اما چیزیه که معلوم می‌شه و نمی‌شه مخفیانه وارد بخش تنظیمات مودم شد.

ninipc
28-02-2013, 13:30

منظور شما از ضعیف بودن سیگنال یعنی سیگنال خود مبین‌نت هست یا منظورتون قدرت این مودمها هست. چون اگه مورد دوم باشه که منطقاً بخاطر دو آنتن مستقل قابل تنظیم برای جهت عمودی و افقی وایمکس، مطمئناً قدرت دریافت بهتری رو داره. الان که جدیداً دیدم کارشناسهایی که به محل اعزام می‌شن هم از همین مودم بعنوان مودم تست استفاده می‌کنن و دریافت بهتری نسبت به مودمهای رایج داره.

ninipc
28-02-2013, 13:31
دوستان بهترین راه واسه خاموش کردن مودم چیه؟ کلا اداپتورش رو از پریز بکشم یا فقط سر آداپتورو از مودم بیرون بکشم؟
چون من در روز زیاد استفاده میکنم میخام ببینم کدومش بهتره؟ واسه نگهداری بهتر

وقتی هدف خاموش کردن از طریق قطع برق باشه که خوب منطقاً بهتره برای حفاظت و کم کردن استهلاک، آداپتور رو از برق دربیارین. راه ساده استفاده از محافظهای برق کلیددار هست که هم از آداپتور محافظت کنه و قطع برقش راحتتر باشه.

flash@p30
28-02-2013, 15:12
دوستان برای سفارش دادن از طریق خود سایت و فورمی که در این صفحه هست اقدام کنم یا مستقیما به یه نمایندگی نزدیک مراجعه کنم؟

مودمی که میخوام این هست:

VOIP-WiFi CPE
BM632W
2.200.000

کم مصرف
یک ماهه
B1401
512Kbps
3GB
180.000

کسی میتونه راهنمایی کنه؟

Max.Pain
28-02-2013, 15:28
سلام

بین مودم های BM632W و SWC9200 اختلاف آنتن دهی وجود داره؟

کسی مقایسه کرده تا حالا؟!

نمایندگی ها دیگه از BM632W ندارن درسته ؟!:n13:

BM632W از لحاظ حمل و نقل راحت تره بهتر تو کیف قرار میگیره ! :n29:

saeediranzad
28-02-2013, 16:46
ممنون
دو ماه یه مغازه اجاره کردم که تلفن نداره.دوماه بعدشم شاید همونجا شاید جای دیگه.مخابراتم گفتش پست خالی ندارند اونجا.سیار هم هستم.هر روزم نت میخوام حداقل از موبایل ایرانسل بهتر باشه دانلود نخواستیم
اگه مودم های قدیمی که طرح های قدیمی ارزون روشون فعاله رو از یه نمایندگی که هنوز اونارو داره بگیریم ارزشش بیشتر از طرح های جدید و مودم های طرح جدید هست؟
گمون نکنم چندان تفاوتی داشته باشه.
چون مودم فقط یک گیرنده است و همه چیز بستگی به فرستنده داره.
بعد هم نمایندگی مودم طرحدار نداره. شما یک سرویس که میخرید نمایندگی میاد مودم را براتون ست میکنه.
مگه از کسی طرحش را بخرید؛ یعنی به نام طرف.

ninipc
28-02-2013, 18:50

مودمی که میخوام این هست:

VOIP-WiFi CPE
BM632W
2.200.000

کم مصرف
یک ماهه
B1401
512Kbps
3GB
180.000

در هرصورت اونها خودشون با یه نمایندگی تماس می‌گیرن که کسی رو بفرستن تا مودم رو براتون نصب و تست کنه. البته بعضی وقتها نماینده فروش، مودم رو جلوتر با پیک می‌فرستن و مونده به خود نمایندگی. مراجعه به نمایندگی بیشتر مال زمانی هست که شما از یه نمایندگی خاصی خوشتون اومده و حتماً می‌خواهین که از طریق اون اقدام کنید. به قولی مراجعه مستقیم به نفعتون هست. وگرنه اگه از طریق سایت اقدام کنید، خود شرکت یه نماینده نزدیک بهتون رو انتخاب می‌کنه.

mostafadc
28-02-2013, 20:06
مودم شما یکی از مدلهای قدیمی مارک جم‌تک هست. البته الان توی سایتش مشخصاتش نیست، ولی مشکل اینجاست که کلاً توی اون سایت اطلاعات راهنما و فنی برای هیچ مودمی نیست چه جدید باشه و چه قدیمی.

در مورد اون مشکلی که گفتین هم الان سر تا پای مودم خودم و مشابه هواووی رو گشتم. اصولاً چون امنیت با سیم هست دیگه جایی برای قطع کردنش نذاشتن. اما یه مورد هست به نام فیلتر مک‌آدرس که می‌شه تعیین کرد فلان آدرس توی لیست سیاه باشه یا برعکس توی لیست سفید. البته خودم تابحال این مورد رو تست نکردم، ولی منطقاً دیدم که این مورد برای وایرلس مصرف داره که هر کسی نتونه سعی به ورود داشته باشه. اما شاید برای ارتباط با سیم هم جواب بده. البته باید ببینید که مودم شما هم بخشی برای فیلتر مک‌آدرس داره یا نه. بگردین ببینید آیا توی منوهای تنظیمات مودم همچین چیزی دارین یا نه.

در مورد دور بودن جای مودم هم بگم که این مدل کابل شبکه تا 100 متر رو راحت جواب می‌ده و نیاز به تقویت نداره. برای همین اگه فاصله‌تون خیلی زیاد نیست که شاید بهتره یه کابل شبکه بلند بسازید و خودتون رو از دردسرهای وایرلس خلاص کنید. البته این موضوع ربطی به سوءاستفاده از مودم زمانی که شما بالای سرش نیستین، نداره و اون قضیه و قفل مودم رو مگه با همون مک‌آدرس انجام بدین.

درضمن یه نکته مهم، برای اینکه کسی نتونه وارد تنظیمات مودم بشه، حتماً رمزش رو عوض کنید. البته می‌شه با ریست سخت‌افزاری رمز رو پاک کرد، اما چیزیه که معلوم می‌شه و نمی‌شه مخفیانه وارد بخش تنظیمات مودم شد.
ممنون
البته اين مودم رو من خودم با مودم هاي هواوي كه خود مبين نت ميده, مقايسه كردم, ميزان سيگنال دهي fmm-130 تقريبا دو برابر بيشتر از مودم مبين نت بود..ولي حيف كه راهنماي جامع و كامل براي اين مدل پيدا نكردم
البته صد در صد خود ايرانسل راهنماي كامل تنظيمات اين مدل رو داره...ولي نميدونم به من هم بدن يا نه..
راستي ايميل زدم به همون سايت اصلي خودش و درخواست كردم فايل راهنماش رو بهم بدن

امیر انصاری
28-02-2013, 20:37
متأسفانه نذاشتن طرح قدیممو تمدید کنم. طرح های جدید یکی از دیگری مزخرف تره. نه حجم به دردبخور داره و نه قیمت مناسب.
از روی اجبار 2 مگ با 3 گیگ ترافیک خریدم. سرعت آپلود از 2 مگ قدیم (512 کیلوبیت) بیشتره و به 1 مگابیت افزایش یافته. سرعت دانلود ولی واقعی شده و دیگه از 3 مگ خبری نیست. کاش حداقل حجم اضافه رو منصفانه تر حساب میکردن. اینم تست سرعتش:
سرعت شبانه شم امشب بررسی میکنم.

ninipc
28-02-2013, 20:41
بالاخره یک کار مثبت از مبین نت دیدیم
صفحه مشترکین جدید فوق العاده زیبا و کاربرپسند شده:

اتفاقاً رنگهاش مناسب کامپیوتر رومیزی و لپ‌تاپ نیستن و همون مناسب موبایل و تبلت هست. اونجا عمداً رنگها رو غلیظ و خالص استفاده می‌کنن که راحتتر بشه خوندشون. اما توی کامپیوتر رومیزی و لپ‌تاپ بدتر چشم رو می‌زنه.
بعد هم هنوز مشکلات فنی زیاد داره. برای مثال مشابه صفحه قبلی آپدیت نمی‌شه و اطلاعاتش قابل اطمینان نیست. یا الان هر چی گشتم لینکی برای تمدید و پرداخت پول توش ندیدم. انگار عمداً خواستن کاری کنن که به این راحتی کسی نتونه تمدید کنه و همه اجباری برن سراغ تغییر طرح. البته شاید هم بعداً این مشکل درست بشه، اما الان وجود داره.

ninipc
28-02-2013, 20:49
ممنون

بعد هم نمایندگی مودم طرحدار نداره. شما یک سرویس که میخرید نمایندگی میاد مودم را براتون ست میکنه.

اشتراک قدیمی یه چیز قابل لمس یا ثابت مثل شماره تلفن نیست که قابل انتقال و حفظ باشه. یعنی تمام اشتراکها به شخصیت حقیقی یا حقوقی واگذار می‌شه و بعد از اتمام یا لغو اشتراک،‌ همه چیز از بین می‌ره و نهایت یه رکورد توی آرشیو مبین‌نت یا نمایندگی ازش می‌مونه.
در مورد مودم قدیمی هم بعید هست نمایندگی‌ها بخوان مثل خرید و فروش ماشین برن سراغ خرید و فروش مودم دست دوم. یعنی اگه نمایندگی هم اینکار رو بکنه یه کار روتین و استاندارد نیست.
پس اگه شما بخواهید اکانت فعال با مودم بخرین مجبورین به اینترنت و اشخاصی که اکانتشون رو می‌فروشن مراجعه کنید. بماند خودم شخصاً اینکار رو نمی‌کنم چون اکانت هنوز به نام نفر اول خواهد بود و هر لحظه می‌تونه اکانتش رو ببنده و شما هم دستتون به هیچ جا بند نیست چون اصولاً از اولش نمی‌بایستی اینکار رو می‌کردین و اکانت کس دیگه‌ای رو بخرین. تازه مشکلات احتمالی که نفر اول می‌تونسته داشته باشه هم به شما منتقل می‌شه و احتمال داره که شما رو مقصر بدونن و برعکس.

ninipc
28-02-2013, 20:52
ممنون
البته اين مودم رو من خودم با مودم هاي هواوي كه خود مبين نت ميده, مقايسه كردم, ميزان سيگنال دهي fmm-130 تقريبا دو برابر بيشتر از مودم مبين نت بود..ولي حيف كه راهنماي جامع و كامل براي اين مدل پيدا نكردم
البته صد در صد خود ايرانسل راهنماي كامل تنظيمات اين مدل رو داره...ولي نميدونم به من هم بدن يا نه..
راستي ايميل زدم به همون سايت اصلي خودش و درخواست كردم فايل راهنماش رو بهم بدن

قبلاً هم یادم هست که مودمهای USB ایرانسل که یه تقویت‌کننده دسته‌دار داشتن توی خونه دوستم وسط اتاق و بدون نزدیکی به پنجره یا بالاترین از سطح زمین خیلی خوب جواب می‌داد. پس مشخصه که ایرانسل توی انتخاب مودم بهتر از مبین‌نت هست. در مورد درخواست راهنما هم اتفاقاً هم می‌خواستم همین پیشنهاد رو بدم، منتهی نمی‌دونستم که حوصله نامه نوشتن دارین یا نه که دیدم خودتون قبلاً اقدام کردین. البته ایرانسل اگه راهنما هم داشته باشه که بعید هست با ایمیل بده چون اگه می‌خواست بده که قبلاً توی سایتش می‌ذاشت.

ninipc
28-02-2013, 20:54
متأسفانه نذاشتن طرح قدیممو تمدید کنم. طرح های جدید یکی از دیگری مزخرف تره. نه حجم به دردبخور داره و نه قیمت مناسب.
از روی اجبار 2 مگ با 3 گیگ ترافیک خریدم. سرعت آپلود از 2 مگ قدیم (512 کیلوبیت) بیشتره و به 1 مگابیت افزایش یافته. سرعت دانلود ولی واقعی شده و دیگه از 3 مگ خبری نیست. کاش حداقل حجم اضافه رو منصفانه تر حساب میکردن. اینم تست سرعتش:
سرعت شبانه شم امشب بررسی میکنم.

جالبه که نذاشتن طرح قبلی رو تمدید کنید چون من تونستم تمدید کنم و ایراد نگرفتن.

ninipc
28-02-2013, 20:55
سلام

بین مودم های BM632W و SWC9200 اختلاف آنتن دهی وجود داره؟

کسی مقایسه کرده تا حالا؟!

نمایندگی ها دیگه از BM632W ندارن درسته ؟!:n13:

BM632W از لحاظ حمل و نقل راحت تره بهتر تو کیف قرار میگیره ! :n29:

چند روز پیش کارشناسی که اومده مودم 635 من رو تست کنه، با خودش یکی از این مدلهای SWC-9200 رو آورده بود و حسابی اونجا تستش کردم. منطقاً بخاطر دو آنتن قابل تنظیم وایمکس وضعیت بهتری داره تا مدلهای قدیمی که آنتن اونها روی بورد الکترونیکی نصب شده و باید برای تنظیم دقیقتر خودم مودم رو جابجا کرد. مثل کاری که توی رادیوهای موج متوسط AM می‌کنیم. در کل قصد دارم که خودم به زودی یکی از اونها بگیرم. البته این رو هم بگم که کلاً به سازنده 632 و 635 که هواووی باشه بیشتر اطمینان دارم و می‌دونم مودمهای خوبی دارن. اما مشکل اینجاست که این مودمها رو برای وقتی ساختن که تعداد دکل‌ها و قدرتشون خوب و مناسب باشه و نیاز به تقویت خاصی نباشه.
دو سال پیش که بار اول مبین‌نت اومدم توی صفحه عضویت می‌گفت که تا نیاز نباشه به مودم Outdoor نیازی نیست. اما جدیداً برعکس شده و از همون اول کار خودشون رو راحت کردن و گفتن که فقط مودم خارجی خوب جواب می‌ده و تا مطمئن نشدین سفارش مودم داخلی ندین.

امیر انصاری
28-02-2013, 21:17
جالبه که نذاشتن طرح قبلی رو تمدید کنید چون من تونستم تمدید کنم و ایراد نگرفتن.

بله ایرادی نداره، ولی طرح من یه مشکلی خاصی داشت که نشد تمدید کنم. ولی طرح های دیگه تمدید میشه.

majid_sd2009
01-03-2013, 01:07
من دیشب ساعت یک شب طرحم تموم شد! 20000 تومن هم شارژ کرده بودم! تا امروز بعد از ظهر منتظر وایسادم ولی طرحم تمدید نشد! بدیختی اینجاس توی صفحه کاربری هم نمیتونستم برم! زنگ زدم یکی از دوستان رفت برام یکی دومگ با 3 گیگ فعال کرد نزدیک 32 تومن هم پولش شد!

arashlolos
01-03-2013, 03:33
آقا ما وایمکس گرفتیم.خدا پدر مبین نت رو بیامرزه
مارو راحت کرد.خداییش بیسیم بودنش کلی ارزش داره.
طرح یه ساله 20 گیگ 512 گرفتم.مودم رومیزی جدید
الان با سه تا آنتن ساعت 3 شب با 50 داره دان میکنه.امروزم سرعت 80 بود.
کسی سوالی داشت خصوصی بده ما دیگه رفتیم از این تاپیک.

منظور شما از ضعیف بودن سیگنال یعنی سیگنال خود مبین‌نت هست یا منظورتون قدرت این مودمها هست. چون اگه مورد دوم باشه که منطقاً بخاطر دو آنتن مستقل قابل تنظیم برای جهت عمودی و افقی وایمکس، مطمئناً قدرت دریافت بهتری رو داره. الان که جدیداً دیدم کارشناسهایی که به محل اعزام می‌شن هم از همین مودم بعنوان مودم تست استفاده می‌کنن و دریافت بهتری نسبت به مودمهای رایج داره.
منظورم قدرت خود مودم ها.گفتم شاید به خاطر تحریم نتونستند مدل های قبلی رو وارد کنن اینو دادن.ولی ظاهرا اشتباه میکنم.نوشته ساخت کره(البته کابلش رو نوشته ساخت چین)و حملش خیلی راحته میزارمش تو کیف لپ تاپ!چی از این بهتر

البته مودم خیلی داغون باشه تاثیر گذار میتونه باشه.که خوشبختانه رومیزیا همشون کیفیتشون بالاست.
مودم دو نوع داریم.یه نوع که طرح ویژست و قیمت مودم+طرح یک ساله با تخفیف حساب میشه.و یه نوع دیگه که اول مودمو میخری و بعد یه طرح مثلا یه ماهه فعالش میکنی.
برای اثبات این ادعا مثلا یه نمایندگی میرید میگید طرح ویژه مثلا 512 و 20 گیگ یساله میخوام.ممکنه بگه نداریم تموم شده مودم های طرح دارمون.خوب مشخصه دیگه

مهممممممممممممممممممممممم ممممممممممممم
همین امروز نصاب به من گفت یکی از دوستاش با وصل کردن آنتن تلویزیون به مودم و ..... تونسته سیگنال دریافت کنه و آنتن کافی رو بدست بیاره.چنتاشو نمیدونم فک کنم میگفت 4 تا.تو یه منطقه روستایی بدون آنتن.حالا میخوام پیگیری کنم دقیقا چی کار کرده.چون خونه ماهم آنتن نداره
فقط کسی این کارو نکنه فعلا.چون مودم ممکنه بسوزه.تاکید میکنم تست نکنید مگه اینکه....
بعدا اومدم میگم

mostafadc
01-03-2013, 05:52
قبلاً هم یادم هست که مودمهای USB ایرانسل که یه تقویت‌کننده دسته‌دار داشتن توی خونه دوستم وسط اتاق و بدون نزدیکی به پنجره یا بالاترین از سطح زمین خیلی خوب جواب می‌داد. پس مشخصه که ایرانسل توی انتخاب مودم بهتر از مبین‌نت هست. در مورد درخواست راهنما هم اتفاقاً هم می‌خواستم همین پیشنهاد رو بدم، منتهی نمی‌دونستم که حوصله نامه نوشتن دارین یا نه که دیدم خودتون قبلاً اقدام کردین. البته ایرانسل اگه راهنما هم داشته باشه که بعید هست با ایمیل بده چون اگه می‌خواست بده که قبلاً توی سایتش می‌ذاشت.
درسته..هم مودم هاي USB ايرانسل بهتر از مبين نته, هم مودم جيبي ايرانسل...مودمي كه من دارم هم كه خيلي بهتره..روزي كه برا تست سيگنال اومده بود , به چشم خودم ديدم..طرف ميگفت بعضي از مودم هاي مبين نت, يجوري هستن كه مثلا اگر تو پوشش چندتا دكل باشي, دورترين دكل رو انتخاب ميكنه!!!!
راستي يه قسمت تو سايت Gemtek پيدا كردم كه فكر كنم يه فايل راهنما برا مودم من داشته باشه..ولي متاسفانه Logon ID و Password ميخواد..و اينكه از 4 تا ايميلي كه تو سايت gemtek گذاشته بودن, 3 تاش اشتباه بود و ايميل هام برگشت خورد!!!

amirfiri
01-03-2013, 09:06
سلام
یه مقایسه درست و حسابی از این دو تا شرکت از لحاظ پشتیبانی، قطع شدن و پوشش کشوری می دین؟
سایتشون هم بدین ممنون می شم.

ashahidi
01-03-2013, 09:41
سلام، دوستان یه سوال داشتم خواهشا هر کس تو این زمینه کاری کرده جواب بده چون خیلی لازمش دارم
بنده از وایمکس مبین نت اینترنت داشتم و مودمش رو هم الان دارم. مودم ADSL من وایرلس نیست و فقط از طریق lan می تونم به لپ تاپ وصلش کنم. می خواستم بدونم روشی هست (هرچند سخت و پیچیده مهم نیست) که از مودم وایمکس مبین نت به عنوان router روتر وایرلس برای اینترنت adsl استفاده کنم؟ یعنی راهی باشه که بتونم از طریق مودم وایمکس اینترنت adsl که از مودم adsl میگرم به صورت وایرلس پخش کنم؟ خیلی خیلی ممنون میشم.

imanparsa
01-03-2013, 15:13
دوستان سرعت 2مگ تو ساعت رایگان چنده؟

سرعت 2مگ تو ساعت رایگان چنده؟ :n13: عزیزان یکی لطف کنه جواب بده

امیر انصاری
01-03-2013, 15:25

من 2 مگ 3 گیگ دارم. دیشب تست کردم. سرعت دانلود رایگانم با آی دی ام بد نبود حدود 180 تا 250. اما بستگی به سرور هم داره. اما نتایج اسپید تست با خارج کشور این ساعات زیاد جالب نبود.

arash59b
01-03-2013, 17:18
اشتراک قدیمی یه چیز قابل لمس یا ثابت مثل شماره تلفن نیست که قابل انتقال و حفظ باشه. یعنی تمام اشتراکها به شخصیت حقیقی یا حقوقی واگذار می‌شه و بعد از اتمام یا لغو اشتراک،‌ همه چیز از بین می‌ره و نهایت یه رکورد توی آرشیو مبین‌نت یا نمایندگی ازش می‌مونه.
در مورد مودم قدیمی هم بعید هست نمایندگی‌ها بخوان مثل خرید و فروش ماشین برن سراغ خرید و فروش مودم دست دوم. یعنی اگه نمایندگی هم اینکار رو بکنه یه کار روتین و استاندارد نیست.
پس اگه شما بخواهید اکانت فعال با مودم بخرین مجبورین به اینترنت و اشخاصی که اکانتشون رو می‌فروشن مراجعه کنید. بماند خودم شخصاً اینکار رو نمی‌کنم چون اکانت هنوز به نام نفر اول خواهد بود و هر لحظه می‌تونه اکانتش رو ببنده و شما هم دستتون به هیچ جا بند نیست چون اصولاً از اولش نمی‌بایستی اینکار رو می‌کردین و اکانت کس دیگه‌ای رو بخرین. تازه مشکلات احتمالی که نفر اول می‌تونسته داشته باشه هم به شما منتقل می‌شه و احتمال داره که شما رو مقصر بدونن و برعکس.

بسته به شرایط تون بعضی وقت ها خیلی به صرفه تر هست که شما یه مودم با اکانتش رو از یه نفر دیگه بخرید

مشکلی هم پیش نمیاد و با داشتن کپی شناسنامه می تونید به نمایندگی مربوطه برید و مودم رو به اسم خودتون کنید

برای من که مشکلی نبود.

بسته به ترافیک منطقه و ... داره

مال من برای سرعت 2 مگ متوسط 120-170 هست (البته بصورت دوپینگی وگرنه معمولا از 16 تا 65 متغیر میشه)

mr.dengo
01-03-2013, 18:34
بچه ها من چند تا سوال داشتم ممکنه کسی کمکم کنه
من واسه خونه ای توی مشهد میخوام وایمکس بگیرم امکان داره تا 6 ماه استفاده نکنم از سرویسم و میخوام وقتی که رفتم اونجا اینترنت 1 ماهه بگیرم و باقیه ماه ها هیچ سرویسی نگیرم ایا مثله adsl اشتراکم میپره یا نه؟!
و ایا سرعت بالای 128 میدن یا باید کارت این جور چیزا نشونشون بدیم
سرعت 128 چقدره سرعتش ؟
و انتن دهیشون در کل چطوره ؟ خوبه یا نه؟
در کل ایرانسل یا مبین نت؟:n13:

امیر انصاری
01-03-2013, 19:08
من واسه خونه ای توی مشهد میخوام وایمکس بگیرم امکان داره تا 6 ماه استفاده نکنم از سرویسم و میخوام وقتی که رفتم اونجا اینترنت 1 ماهه بگیرم و باقیه ماه ها هیچ سرویسی نگیرم ایا مثله adsl اشتراکم میپره یا نه؟!
سرعت 128 چقدره سرعتش ؟

سؤال اولت رو دقیق نمیدونم. خودم شده تا 3 ماه استفاده نکنم. بهتره از پشتیبانی بپرسی.
گرفتن سرعت های بالاتر هم کار سختی نیست. یه کارت دانشجویی کافیه.
128 مبین نت در واقع 256 کیلوبیته و سرعت دانلودش حدود 32 کیلوبایته.
در مورد آنتن دهی مشهد بهتره نقشه رو ببینی ولی شهرهای تحت پوشش مبین نت بیشتره.
ایرانسل از لحاظ قیمت خیلی بهتره (قیمت مودم، تعرفه ی ماهانه و حجم اضافه). مبین نت تعرفه های بسیار کم حجمی داره و برای خرید حجم اضافه پول خون میگیره. اگر از کیفیت ایرانسل مطمئن بودم، حتماً ایرانسل رو بهت پیشنهاد میکردم.

ninipc
02-03-2013, 01:43
بسته به شرایط تون بعضی وقت ها خیلی به صرفه تر هست که شما یه مودم با اکانتش رو از یه نفر دیگه بخرید

مشکلی هم پیش نمیاد و با داشتن کپی شناسنامه می تونید به نمایندگی مربوطه برید و مودم رو به اسم خودتون کنید

برای من که مشکلی نبود.

بسته به ترافیک منطقه و ... داره

مال من برای سرعت 2 مگ متوسط 120-170 هست (البته بصورت دوپینگی وگرنه معمولا از 16 تا 65 متغیر میشه)

جدی اینکار رو کرده؟ قاعدتاً‌ نبایستی اینکار رو بکنه چون اگه سرعت بالاتر از 128 باشه، مجوز اون سرعت مال شخص خاصی هست و طبق تعریف نمی‌شه به کس دیگه‌ای داد. به احتمال نمایندگی زیرسبیلی توی بخش مشخصات صاحب، تغییرات می‌ده و اینجوری عملاً انگار که صاحبش عوض می‌شه. ولی اگه اینکار نشه که دردسر می‌تونه داشته باشه. بخصوص برای اونهایی که مستقیم از آگهی‌های اینترنتی استفاده می‌کنن و حتی همین مورد تغییر مشخصات که شما گفتین نمایندگی انجام می‌ده رو هم ندارن.

ninipc
02-03-2013, 01:51
درسته..هم مودم هاي USB ايرانسل بهتر از مبين نته, هم مودم جيبي ايرانسل...مودمي كه من دارم هم كه خيلي بهتره..روزي كه برا تست سيگنال اومده بود , به چشم خودم ديدم..طرف ميگفت بعضي از مودم هاي مبين نت, يجوري هستن كه مثلا اگر تو پوشش چندتا دكل باشي, دورترين دكل رو انتخاب ميكنه!!!!
راستي يه قسمت تو سايت Gemtek پيدا كردم كه فكر كنم يه فايل راهنما برا مودم من داشته باشه..ولي متاسفانه Logon ID و Password ميخواد..و اينكه از 4 تا ايميلي كه تو سايت gemtek گذاشته بودن, 3 تاش اشتباه بود و ايميل هام برگشت خورد!!!

در مورد وضعیت ایرانسل دقیق نمی‌دونم، اما این پریدن به آنتن دورتر توی مبین‌نت طبق شنیده‌هام، سر پر شدن آنتن نزدیک هست که اجباراً می‌ره به جایی که خلوت باشه و امکان تماس بده، اما خوب بخاطر دوری سیگنالش ضعیف‌تر هست. این بخاطر مشکل عدم هماهنگی آنتن‌ها با تراکم مصرفی مناطق هست. یه جا خیلی شلوغ هست و جا کم می‌یارن و یه جا که خلوت هست، مشتریها کیف می‌کنن و سرعتشون هم خوب می‌شه. منظقاً بایستی ایرانسل هم اینطور باشه، مگه اینکه اونها از نظر آنتن و تعداد دکل‌ها وضعیت بهتری داشته باشن.

در مورد فایل راهنما راستش چیزی که بدست خودم نیومده. همین که به قول شما ایمیلهاش هم کار نمی‌کنه کار رو سختتر می‌کنه. مشکل از طرف شرکت ایرانی هم هست که عمداً می‌خواد کاری کنه که کاربرها از چیزی سردرنیارن و همیشه وابسته بمونن.

mostafadc
02-03-2013, 06:12
در مورد وضعیت ایرانسل دقیق نمی‌دونم، اما این پریدن به آنتن دورتر توی مبین‌نت طبق شنیده‌هام، سر پر شدن آنتن نزدیک هست که اجباراً می‌ره به جایی که خلوت باشه و امکان تماس بده، اما خوب بخاطر دوری سیگنالش ضعیف‌تر هست. این بخاطر مشکل عدم هماهنگی آنتن‌ها با تراکم مصرفی مناطق هست. یه جا خیلی شلوغ هست و جا کم می‌یارن و یه جا که خلوت هست، مشتریها کیف می‌کنن و سرعتشون هم خوب می‌شه. منظقاً بایستی ایرانسل هم اینطور باشه، مگه اینکه اونها از نظر آنتن و تعداد دکل‌ها وضعیت بهتری داشته باشن.

در مورد فایل راهنما راستش چیزی که بدست خودم نیومده. همین که به قول شما ایمیلهاش هم کار نمی‌کنه کار رو سختتر می‌کنه. مشکل از طرف شرکت ایرانی هم هست که عمداً می‌خواد کاری کنه که کاربرها از چیزی سردرنیارن و همیشه وابسته بمونن.
من تو كش گوگل سرچ زدم و اين لينك ها رو پيدا كردم.
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] w/attach/2012%2520Q1-%E5%8D%A1%E6%9D%B1.xls+&cd=5&hl=en&ct=clnk)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] w/attach/2012%2520Q1-%E5%8D%A1%E6%9D%B1.xls+&cd=5&hl=en&ct=clnk

تو لينك بالا, جدول وسط رديف شماره 12, تو ستون Description اگه نگاه كنيد, نوشته:
KS QUICK GUIDE (HF) WIXFMM-130X239IR1 KADONG
ظاهرا يه قيمتي براشون نوشته..ولي نميدونم قيمت فايل راهنما هست يا چيز ديگه..

سايت اصليش كه ميخوام برم اينه ولي رمز ميخواد :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و لينك دانلود فايل اكسلي كه البته تو كش گوگل هست هم اينه كه البته اينم رمز ميخواد:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ghadeer
02-03-2013, 13:43
باسمه تعالی
سلام
من طرح 2048 کیلوبیت 2 گیگ یک ماهه داشتم که دیروز یک ماهش تموم شد طبق گفته دوستان پول این طرح رو که قبلا 16800 تومان بود ریختم ولی هنوز طرحم تمدید نشده ، دوستان اگر کسی اطلاعی در این باره داره لطفا راهنمایی کنه. ممنون

mehdi700007
02-03-2013, 14:24
دوست عزیز باید زنگ بزنی پشتیبانی بگی برات دوباره تمدید کنه.

MaysamMaysam
02-03-2013, 16:31
سلام، دوستان یه سوال داشتم خواهشا هر کس تو این زمینه کاری کرده جواب بده چون خیلی لازمش دارم
بنده از وایمکس مبین نت اینترنت داشتم و مودمش رو هم الان دارم. مودم ADSL من وایرلس نیست و فقط از طریق lan می تونم به لپ تاپ وصلش کنم. می خواستم بدونم روشی هست (هرچند سخت و پیچیده مهم نیست) که از مودم وایمکس مبین نت به عنوان router روتر وایرلس برای اینترنت adsl استفاده کنم؟ یعنی راهی باشه که بتونم از طریق مودم وایمکس اینترنت adsl که از مودم adsl میگرم به صورت وایرلس پخش کنم؟ خیلی خیلی ممنون میشم.
بله می شه. DHCP مودم وایمکس رو خاموش کن. ADSL رو با کابل شبکه به مودم وایمکس وصل کن. ضمنا اگه رنج IP هر دو مودم یکی هست مثلا 192.168.1.1 باید رنج مودم وایمکس رو عوض کنی، مثلا به 192.168.2.1.

mostafadc
02-03-2013, 17:10
بله می شه. DHCP مودم وایمکس رو خاموش کن. ADSL رو با کابل شبکه به مودم وایمکس وصل کن. ضمنا اگه رنج IP هر دو مودم یکی هست مثلا 192.168.1.1 باید رنج مودم وایمکس رو عوض کنی، مثلا به 192.168.2.1.
ميثم جان شما ميدونيد چطوري ميتونم كاري كنم كه اگر كسي با پورت Lan مودم وايمكس خواست به اينترنت وصل بشه, نتونه بره؟ يا مثلا تا رمزي چيزي نزنه نتونه بره تو اينترنت؟
مدل مودم من wixfmm-130

ninipc
03-03-2013, 01:21
من تو كش گوگل سرچ زدم و اين لينك ها رو پيدا كردم.
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] w/attach/2012%2520Q1-%E5%8D%A1%E6%9D%B1.xls+&cd=5&hl=en&ct=clnk)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] w/attach/2012%2520Q1-%E5%8D%A1%E6%9D%B1.xls+&cd=5&hl=en&ct=clnk

تو لينك بالا, جدول وسط رديف شماره 12, تو ستون Description اگه نگاه كنيد, نوشته:
KS QUICK GUIDE (HF) WIXFMM-130X239IR1 KADONG
ظاهرا يه قيمتي براشون نوشته..ولي نميدونم قيمت فايل راهنما هست يا چيز ديگه..

سايت اصليش كه ميخوام برم اينه ولي رمز ميخواد :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و لينك دانلود فايل اكسلي كه البته تو كش گوگل هست هم اينه كه البته اينم رمز ميخواد:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اطلاعات جالبی رو تونستین پیدا کنید و معلومه از نظر سرچ گوگلی حرفه‌ای هستین. لیست به نظر نشون می‌ده که اینها قیمت مواد چاپی همراه بسته‌بندی‌ها هست. اینجور که معلومه برای کم کردن هزینه‌های خرید، تمام لوازم رو جداگانه می‌فروشن که اگه سفارش‌دهنده‌ای نخواست که براش ارزونتر تموم بشه. مثل ماشاالله شرکتهای ایرانی که توی زدن از جنس و خساست از جیب مشتری خیلی حرفه‌ای هستن.

راستی حالا که هنوزم سر اون مشکل دنبال جواب هستین یه چیزی هم به نظرم رسید. نمی‌دونم مودم رو توی خونه مصرف می‌کنید و مثلاً می‌خواهین بچه‌ها به مودم دسترسی پیدا نکنن و یا توی جای عمومی مثل خوابگاه مصرف می‌کنید، اما شاید یه راه مطمئن و ساده‌تر از همه این باشه که مواقعی که نیستین، مودم رو از برق و کامپیوتر جدا کنید و توی یه کمد قفل‌دار بذارید و اینجوری خیالتون کاملاً راحت می‌شه. چون هنوزم این احتمال رو می‌دم که نتونید به این راحتی، دسترسی به کابل شبکه مودم رو محدود کنید.

mostafadc
03-03-2013, 02:29
اطلاعات جالبی رو تونستین پیدا کنید و معلومه از نظر سرچ گوگلی حرفه‌ای هستین. لیست به نظر نشون می‌ده که اینها قیمت مواد چاپی همراه بسته‌بندی‌ها هست. اینجور که معلومه برای کم کردن هزینه‌های خرید، تمام لوازم رو جداگانه می‌فروشن که اگه سفارش‌دهنده‌ای نخواست که براش ارزونتر تموم بشه. مثل ماشاالله شرکتهای ایرانی که توی زدن از جنس و خساست از جیب مشتری خیلی حرفه‌ای هستن.

راستی حالا که هنوزم سر اون مشکل دنبال جواب هستین یه چیزی هم به نظرم رسید. نمی‌دونم مودم رو توی خونه مصرف می‌کنید و مثلاً می‌خواهین بچه‌ها به مودم دسترسی پیدا نکنن و یا توی جای عمومی مثل خوابگاه مصرف می‌کنید، اما شاید یه راه مطمئن و ساده‌تر از همه این باشه که مواقعی که نیستین، مودم رو از برق و کامپیوتر جدا کنید و توی یه کمد قفل‌دار بذارید و اینجوری خیالتون کاملاً راحت می‌شه. چون هنوزم این احتمال رو می‌دم که نتونید به این راحتی، دسترسی به کابل شبکه مودم رو محدود کنید.
ممنون
3 تا سوال داشتم:
1) آيا براي مبين نت هم ميشه حالت ها Route و Bridge داشته باشيم(مثل ايرانسل)؟ يا اينكه فقط حالت Route داره؟
2) براي اين مودمي كه من دارم, ميشه از مودم فقط به عنوان Router استفاده كرد؟ يعني اينكه مثلا از پورت Lan مودم ADSL بدون وايرلس, وصل كنيم به پورت Lan مودم وايمكس من, و بعدش اينترنت رو بصورت وايرلس هم داشته باشيم؟
3) پورت تلفن اين مودمي كه من دارم, فقط به درد تلفن VOIP ميخوره؟ يا اينكه كاربردهاي ديگه هم ميتونه داشته باشه؟ مثلا به عنوان مودم ADSL مجزا, ازش استفاده كنيم؟

MaysamMaysam
03-03-2013, 09:10
ميثم جان شما ميدونيد چطوري ميتونم كاري كنم كه اگر كسي با پورت Lan مودم وايمكس خواست به اينترنت وصل بشه, نتونه بره؟ يا مثلا تا رمزي چيزي نزنه نتونه بره تو اينترنت؟
مدل مودم من wixfmm-130
سلام. بسته به اینکه چه مودمی استفاده میکنی میشه یه کارهایی کرد. مدل مودم شمارو تا حالا چک نکردم ببینم مک فیلتر داره یا نه ولی قبل از اینکه اینکارو بکنم دو تا تا راه ساده میگم که شاید به درد شما بخوره.

1. DHCP مودم رو خاموش کن و رنج آی پی عوض کن و خودت با آی پی دستی به مودم وصل شو. اینجوری وقی یه نفر دیگه بخواد از مودمت استفاده کنه آی پی نمیگیره.
2. اگه مودمت بتونه تگ پس کنه رو پورتش، میتونی یه وی لن ست کنی و تو کارت شبکه لپ تاپ هم همون رو تنظیم کنی.

MaysamMaysam
03-03-2013, 09:15
ممنون
3 تا سوال داشتم:
1) آيا براي مبين نت هم ميشه حالت ها Route و Bridge داشته باشيم(مثل ايرانسل)؟ يا اينكه فقط حالت Route داره؟
2) براي اين مودمي كه من دارم, ميشه از مودم فقط به عنوان Router استفاده كرد؟ يعني اينكه مثلا از پورت Lan مودم ADSL بدون وايرلس, وصل كنيم به پورت Lan مودم وايمكس من, و بعدش اينترنت رو بصورت وايرلس هم داشته باشيم؟
3) پورت تلفن اين مودمي كه من دارم, فقط به درد تلفن VOIP ميخوره؟ يا اينكه كاربردهاي ديگه هم ميتونه داشته باشه؟ مثلا به عنوان مودم ADSL مجزا, ازش استفاده كنيم؟

1. هر دو حالت رو داره. فقط در حالت بریج 1 یوزر بیشتر نمی تونه وصل بشه.
2. یله امکانش هست. دو پست قبلی من رو چک کنید.
3. فقط کاربرد VOIP داره.

saeediranzad
03-03-2013, 14:06
سلام
ببخشید؛ من متوجه نشدم. کابل شبکه را به کجای مودم وایمکس وصل کنند؟
مودم وایمکس ورودی نداره.
شما خودتون تا حالا این کار را کرده اید؟

mostafadc
03-03-2013, 20:05
سلام. بسته به اینکه چه مودمی استفاده میکنی میشه یه کارهایی کرد. مدل مودم شمارو تا حالا چک نکردم ببینم مک فیلتر داره یا نه ولی قبل از اینکه اینکارو بکنم دو تا تا راه ساده میگم که شاید به درد شما بخوره.

1. DHCP مودم رو خاموش کن و رنج آی پی عوض کن و خودت با آی پی دستی به مودم وصل شو. اینجوری وقی یه نفر دیگه بخواد از مودمت استفاده کنه آی پی نمیگیره.
2. اگه مودمت بتونه تگ پس کنه رو پورتش، میتونی یه وی لن ست کنی و تو کارت شبکه لپ تاپ هم همون رو تنظیم کنی.

ممنون
مك في‌‌‌‌لتر براي وايرلس كه داره, فكر كنم تو قسمت DHCP Server هم داره ظاهرا..البته نميخوام مك آدرس خاصي رو Allow يا Deny كنم..فقط ميخوام كلا از طرق Lan هركس بدون اجازه من وصل ميشه, نتونه از اينترنت استفاده كنه
عكس هاي قسمت DHCP Sever رو ميزارم..البته وقتي Disable كردم, Apply نكردم..چون ترسيدم يه وقت با وايرلسم هم نتونم به مودم وصل بشم و مجبور بشم مودم رو ريست كنم(تو اين قسمت زياد وارد نيستم..لطفا شما بيشتر راهنماييم كنيد كه دقيقا چيكار كنم)

وقتي Enable هست:

وقتي Disbale هست:

mostafadc
03-03-2013, 20:30
آقاي ميثم راستي قسمت NAT Mode هم ديدم..گفتم شايد اين قسمت هم مهم باشه..چون اينجا هم ميشه رنج آيپي داد
عكسش رو ميزارم

براي Operation Mode دو تا گزينه داره يكيش NAT كه الان فعاله. دوميش هم Bridge

براي WAN IP type هم دو تا گزينه داره, الان DHCP فعاله كه كه قسمت رنج هاي زيرش همونطور كه تو تصوير مشخصه غير فعاله. گزينه دومش هم Static هست كه اگر فعالش كنم, رنج هاي زير همشون فعال ميشه و ميشه دستي بهشون رنج داد

زير MTU در قسمت WAN Setting هم چون تو عكس جا نشد ميگم. سه تا قسمت هست First DNS Server و Second DNS Server و Third DNS Server كه هر كدوم سه تا گزينه عين هم داره داره: None و From ISP و User Define
كه البته همشون الان From ISP هستن

لطفا بگيد دقيقا چه كارهايي بايد انجام بدم..هم تو تنظيمات DHCP Server و هم تو تنظيمات NAT Mode
اگر از تنظيمات ديگه هم خواستيد بگيد تا عكس بزارم.
با تشكر

timemachine2029
04-03-2013, 06:35
سرعت 128 چقدره سرعتش ؟

1 نه اشتراک غیر فعال نمیشه
3 مدرک هم میخواد هم نه(بستگی به جایی که از میگیری داره)+بدون مدرک هم میشه ماه اول سرویس 128 میگیری بعد از توی سایت برای ماه اینده تغییر میدی به هر سرعتی خواستی(ایرانسل این روش جواب نمیده)
3 سرعت هاش واقعی شدن چند وقته قبلا نصف سرعتی که میگرفتید بیشتر بود.
4 توی سایتش مناطق پوشش هست.
5 جفتشون اشغال هستن:n02: به ترتیب قیمت و پوشش اول مبین نت بعد ایرانسل.

ashahidi
04-03-2013, 08:22

دوست عزیز امکانش هست توضیح بدید که کجا می تونم رنج مودم وایمکس رو عوض کنم؟ چون جاهای مختلفی توش رنج ip هست منم مبتدی هستم :D

MaysamMaysam
04-03-2013, 09:07
دوست عزیز امکانش هست توضیح بدید که کجا می تونم رنج مودم وایمکس رو عوض کنم؟ چون جاهای مختلفی توش رنج ip هست منم مبتدی هستم :D
مدل مودم شما چی هست؟

MaysamMaysam
04-03-2013, 09:09
سلام
ببخشید؛ من متوجه نشدم. کابل شبکه را به کجای مودم وایمکس وصل کنند؟
مودم وایمکس ورودی نداره.
شما خودتون تا حالا این کار را کرده اید؟
سلام
بله تست شده با مودم BM635 و BM632w.
منظور پورت LAN هست.

MaysamMaysam
04-03-2013, 09:18
ممنون
مك في‌‌‌‌لتر براي وايرلس كه داره, فكر كنم تو قسمت DHCP Server هم داره ظاهرا..البته نميخوام مك آدرس خاصي رو Allow يا Deny كنم..فقط ميخوام كلا از طرق Lan هركس بدون اجازه من وصل ميشه, نتونه از اينترنت استفاده كنه
عكس هاي قسمت DHCP Sever رو ميزارم..البته وقتي Disable كردم, Apply نكردم..چون ترسيدم يه وقت با وايرلسم هم نتونم به مودم وصل بشم و مجبور بشم مودم رو ريست كنم(تو اين قسمت زياد وارد نيستم..لطفا شما بيشتر راهنماييم كنيد كه دقيقا چيكار كنم)

وقتي Enable هست:

وقتي Disbale هست:

دوست عزیز قسمت NAT رو تغییر نده. فقط در همون قسمت DHCP اگر غیر فعالش کنی دیگه به صورت خودکار آی پی نمیگیری از مودم و می تونی با آی پی دستی وصل بشی. باید آی پی کامپیوترت رو به صورت زیر تنظیم کنی:
ip: 192.168.1.2
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.1.1
dns server: 192.168.1.1

حالا اگه بخوای کار رو سخت تر بکنی میتونی تو قسمت NAT Mode ، lan ip address رو تغییر بدی و نسبت به اون IP, default gateway و DNS Server رو تو کامپیوترت تغییر بدی.

ashahidi
04-03-2013, 09:36
مدل مودم شما چی هست؟
مودم بنده DX350 هست

MaysamMaysam
04-03-2013, 09:43
مودم بنده DX350 هست
تو قسمت networking>NAT Mode>LAN IP Address

ashahidi
04-03-2013, 10:00
تو قسمت networking>NAT Mode>LAN IP Address
دوسا عزیز این کار ها رو کردم و تونستم wireless یه مودم ADSL وصل شم امام مشکل اینجاست که دیگه نمی تونم با این ip جدیدی که دادم 192.168.2.1 برای مودم وایمکس به مودم وایمکس برای یه سری تنظیمات وصل شم و فقط وصل می کنه به مودم ADSL

MaysamMaysam
04-03-2013, 12:21
دوسا عزیز این کار ها رو کردم و تونستم wireless یه مودم ADSL وصل شم امام مشکل اینجاست که دیگه نمی تونم با این ip جدیدی که دادم 192.168.2.1 برای مودم وایمکس به مودم وایمکس برای یه سری تنظیمات وصل شم و فقط وصل می کنه به مودم ADSL
دو راه وجود داره که بتونی به کنسول مودم وایمکس هم دسترسی داشته باشی:
1. با کابل LAN به مودم وایمکس وصل شو و آی پی دستی ست کن 192.168.2.2 با ساب نت 255.255.255.0.
2. sub net maskk رو تو مودم ADSL و وایمکس به 255.255.0.0 تغییر بده.

ninipc
04-03-2013, 15:33

این که گفتین باید DHCP رو خاموش کرد و دستی IP داد آیا همون IP استاتیک هست؟ چون اگه سرور دیگه IP اتوماتیک نده که اون IP دستی مگه نبایستی یه عدد تعریف شده و ثابت باشه؟ یه کم توی تجزیه و تحلیل این توضیحات شما دچار مشکل شدم.

MaysamMaysam
04-03-2013, 15:54
این که گفتین باید DHCP رو خاموش کرد و دستی IP داد آیا همون IP استاتیک هست؟ چون اگه سرور دیگه IP اتوماتیک نده که اون IP دستی مگه نبایستی یه عدد تعریف شده و ثابت باشه؟ یه کم توی تجزیه و تحلیل این توضیحات شما دچار مشکل شدم.

آی پی استاتیک یکمی فرق داره. مثلا وقتی شما از یه سرویس دهنده مثل مبین نت آی پی استاتیک میگیری دیگه لازم نیست آی پیو خودت و به صورت دستی یا همون manual ست کنی و سرور مبین نت خودش به صورت خودکار همون آی پی رو که خریدی بهت اختصاص میده و دیگه با خاموش و روشن کردن مودمت آی پی تغییر نمیکنه. ضمنا صحبت من در باره آی پی داخلی مودم هست و به آی پی WAN مربوط نمیشه.

منظور من از آی پی دستی اینه که توی ویندوزت یا هر سیستم عاملی که داری آی پی رو از حالت خودکار در بیاری و به صورت دستی تنظیم کنی. علتش هم این هست که کار DHCP سرور همون اختصاص دادن آی پی به سیستم شماست، حالا وقتی که خاموشش می کنیم مجبوریم که به صورت دستی اونو تعریف کنیم.

در رابطه با اینکه میگی یه عدد تعریف شده باشه درسته، بسته به آی پی و Subnet mask مودمت فقط میشه از یه رنج خاص استفاده کرد. مثلا اگه تنظیمات به این صورت باشه: 192.168.1.1 و Subnet MASK: 255.255.255.0 شما میتونی فقط از آی پی های رنج 192.168.1.2 تا 192.168.1.254 استفاده کنی.

امیر انصاری
04-03-2013, 21:15
دوستان بر طبق این خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])قیمت پهنای باند کاهش پیدا کرده. امیدوارم این قیمتای سرسام آور کاهش پیدا کنه!

mostafadc
05-03-2013, 04:20
دوست عزیز قسمت NAT رو تغییر نده. فقط در همون قسمت DHCP اگر غیر فعالش کنی دیگه به صورت خودکار آی پی نمیگیری از مودم و می تونی با آی پی دستی وصل بشی. باید آی پی کامپیوترت رو به صورت زیر تنظیم کنی:
ip: 192.168.1.2
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.1.1
dns server: 192.168.1.1

حالا اگه بخوای کار رو سخت تر بکنی میتونی تو قسمت NAT Mode ، lan ip address رو تغییر بدی و نسبت به اون IP, default gateway و DNS Server رو تو کامپیوترت تغییر بدی.
تشكر ميكنم از شما ولي اين كاري كه شما گفتيد فكر كنم باعث بشه كه هم از طريق Lan آيپي دستي بخواد و هم از طريق وايرلس آيپي دستي بخواد.
ببينيد, من ميخوام با وايرلس كه وصل ميشم, بطور خودكار آيپي بگيره. چون امنيت وايرلس رو تا حد ماكزيمم بالا بردم و خاطرم از اون لحاظ جمع هست.و با روش شما اگر مثلا بخوام با موبايل و تبلت و لپ تاپ و.... وصل بشم, دردسر داره هر دفعه بخوام توي همشون بصورت دستي آيپي بدم.چون با اونا از وايرلس هاي جاهاي ديگه هم استفاده ميكنم.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
فقط ميخوام وقتي كسي از طريق كابل Lan به مودم وصل ميشه يكي از سه حالت زير باشه(به ترتيب اولويت هر كدوم كه شدني هست) :
1) اصلا نتونه از اينترنت استفاده كنه و فقط به كانفيگ مودم (192.168.1.1) دسترسي داشته باشه و البته با داشتن User و pass كانفيگ, بتونه بره و دسترسيش رو به اينترنت وصل كنه

2) اگر بخواد از اينترنت با كابل Lan استفاده كنه, بايد يه رمزي چيزي بزنه, بعدش بتونه بره تو اينترنت.(يه چيزي مثل مثل رمز وايرلس يا هر روش ديگه اي)

3) كلا پورت Lan غير فعال باشه

MaysamMaysam
05-03-2013, 08:49
تشكر ميكنم از شما ولي اين كاري كه شما گفتيد فكر كنم باعث بشه كه هم از طريق Lan آيپي دستي بخواد و هم از طريق وايرلس آيپي دستي بخواد.
ببينيد, من ميخوام با وايرلس كه وصل ميشم, بطور خودكار آيپي بگيره. چون امنيت وايرلس رو تا حد ماكزيمم بالا بردم و خاطرم از اون لحاظ جمع هست.و با روش شما اگر مثلا بخوام با موبايل و تبلت و لپ تاپ و.... وصل بشم, دردسر داره هر دفعه بخوام توي همشون بصورت دستي آيپي بدم.چون با اونا از وايرلس هاي جاهاي ديگه هم استفاده ميكنم.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
فقط ميخوام وقتي كسي از طريق كابل Lan به مودم وصل ميشه يكي از سه حالت زير باشه(به ترتيب اولويت هر كدوم كه شدني هست) :
1) اصلا نتونه از اينترنت استفاده كنه و فقط به كانفيگ مودم (192.168.1.1) دسترسي داشته باشه و البته با داشتن User و pass كانفيگ, بتونه بره و دسترسيش رو به اينترنت وصل كنه

2) اگر بخواد از اينترنت با كابل Lan استفاده كنه, بايد يه رمزي چيزي بزنه, بعدش بتونه بره تو اينترنت.(يه چيزي مثل مثل رمز وايرلس يا هر روش ديگه اي)

3) كلا پورت Lan غير فعال باشه
من فکر نکنم بشه فقط با مودم این کار هارو کرد. یسری تنظیمات هست که من تا حالا استفاده نکردم. یکی قسمت وی پی ان سرور هست تو مودم و یکی هم قسمتی هست که می تونی VLAN تعریف کنی تو مودم. شاید اونجا بشه یه کار هایی کرد.

David.Jn
05-03-2013, 11:43
سلام دوستان
مبین نت به غیر از اون مودم‌هایی که تو سایتش هست از مودم‌های دیگه‌ای هم پشتببانی میکنه؟
اگه پشتبانی میکنه چه مودم‌هایی و قیمتشون چقده؟
+
سرعت دانلود 128 محدود چقد هست؟

arashlolos
05-03-2013, 12:52
خدا پدر و مادر و اجداد مبین نت رو بیامرزه:n02:
راحتمون کرد بخدا:n05:
آخه یه مودم کوچولوی خوشکل و سرعت 80 یا 90 کیلوبایت.:n10:
دمش گرم همین بسمه:n06:
فقط و فقط قطعی نداشته باشه دیگه چیزی نمیخوام.شبم که سرعتش بالاست
یه روز قطعی داشت دیگه میخواستم بشکونمش:n25:

kb24s
05-03-2013, 16:55
دوستان کسی اکانتهای نا محدود مبین نت رو نداره؟ میخواستم بدونم وضعیت سرعتش چطوره؟
1مگ و 512 کیلوبیت 1به4 و 1به 10 رو میخوام بدونم
با تشکر

faramobile
05-03-2013, 17:04
دوستان کسی اکانتهای نا محدود مبین نت رو نداره؟ میخواستم بدونم وضعیت سرعتش چطوره؟
1مگ و 512 کیلوبیت 1به4 و 1به 10 رو میخوام بدونم
با تشکر

اصلا خوب نیست و بعضی اوقات دیال آپ شرف داره به اون

امیر انصاری
05-03-2013, 18:32
اصلا خوب نیست و بعضی اوقات دیال آپ شرف داره به اون

1 به 4 مشکلی نداره. دوست من 1 مگ داره، سرعتش زیر 125 کیلوبایت نمیاد. منم شاید بگیرم. اما 1 به 10 نابوده. 1 مگابیت 1 به 10، سرعت دانلودش حدود 16 کیلوبایته.

timemachine2029
06-03-2013, 00:26
1 به 4 مشکلی نداره. دوست من 1 مگ داره، سرعتش زیر 125 کیلوبایت نمیاد. منم شاید بگیرم. اما 1 به 10 نابوده. 1 مگابیت 1 به 10، سرعت دانلودش حدود 16 کیلوبایته.
زیر 120 نه 125
من دارم نزدیکه 1 ماهه بالای 120 نرفته تا حالا

kb24s
06-03-2013, 01:48
دوستان واقعا ممنون:11:

فقط چندتا سوال دیگه میمونه, اگه پاسخ بدید ممنون میشم
نامحدودهای 1 به 4 فقط 12 ساعت کار میکنه؟ بقیه قطع میشه یا سرعتش کم میشه (منظورم اینه که میشه 1 به 10)؟
1 مگ حداقلش رو که گفتید, حداکثرش رو هم میتونید بگید؟

با تشکر

امیر انصاری
06-03-2013, 01:55
زیر 120 نه 125
من دارم نزدیکه 1 ماهه بالای 120 نرفته تا حالا

خیر! همون 125! البته خیلی فرقی نمیکنه.

امیر انصاری
06-03-2013, 01:58
دوستان واقعا ممنون:11:

فقط چندتا سوال دیگه میمونه, اگه پاسخ بدید ممنون میشم
نامحدودهای 1 به 4 فقط 12 ساعت کار میکنه؟ بقیه قطع میشه یا سرعتش کم میشه (منظورم اینه که میشه 1 به 10)؟
1 مگ حداقلش رو که گفتید, حداکثرش رو هم میتونید بگید؟

با تشکر

بله 12 ساعت
8 شب قطع میشه
اون 125 حداکثر بود. یعنی ممکنه ازین کمتر بشه، ولی بیشتر بعیده.

mostafadc
06-03-2013, 04:43
سلام دوستان
مبین نت به غیر از اون مودم‌هایی که تو سایتش هست از مودم‌های دیگه‌ای هم پشتببانی میکنه؟
اگه پشتبانی میکنه چه مودم‌هایی و قیمتشون چقده؟
+
سرعت دانلود 128 محدود چقد هست؟

بله پشتيباني ميشه..در حال حاضر فقط اين سه مدل: FMM-130 و BM632w و BM635
الان ايرانسل از بين اينا فقط FMM-130 رو داره و مدل هاي ديگه شايد بتونيد بصورت دست دوم از ديگران بخريد..
توصيه خود من به شما از بين اين سه مدل فقط و فقط FMM-130 هست..من خودم از اين مدل دارم و با وايمكس مبين نت هم با اين مدل هيچ مشكلي ندارم..حتي مودم من از مودم خود مبين نت كه برا تست سيگنال آورده بودن برام, حدود دو برابر بيشتر سيگنال داشت..قيمتش هم تو سايت ايرانسل به اضافه 5 درصد ماليات ميشه حدود 209 هزار تومن..البته دست دوم هم ميتوني زير اين قيمت گير بياري.
فقط نكته اي كه هست اين مودم رو با Firmware جديد نگير..چون Firmware جديد يه سري محدوديت تو قسمت كانفيگ مودم ايجاد كردن.
Firmware مودم من اينه و هيچ مشكلي باهاش ندارم v2.10.13-g1.0.13-mtn

arm4n03
06-03-2013, 12:48
درود دوستان

من نميتونم وارد Facebook بشم با v*p*n و يا س*ا*ك*س

دوستان كسي با مبين نت تونسته facebook رو باز كنه؟؟؟؟چطور؟

e.khafan!
06-03-2013, 15:41
درود دوستان

من نميتونم وارد Facebook بشم با v*p*n و يا س*ا*ك*س

دوستان كسي با مبين نت تونسته facebook رو باز كنه؟؟؟؟چطور؟

با کروم برو و از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قبل از آدرس استفاده کن. ربطی به سرویس دهنده نداره

arm4n03
06-03-2013, 19:19
نميره...آزمايش كرده بودم...

p.pakdel2000
07-03-2013, 11:52
من که دیگه از دست قطعی های مبین نت خسته شدم... در اولین فرصت هم مودمم و میفروشم... آخه سرویس 1 مگ باید بعد ساعت 2 سرعت دانلود 20 داشته باشه؟ چرا ساعات رایگان و برنمیدارید و مارو راحت نمیکنید؟

siavashjal
07-03-2013, 13:52

باید از ساکس استفاده کنی و قبل از آدرس فیسبوک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وارد کنی.

osta_ali
07-03-2013, 20:28

من راحت با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کار میکنم.(ساکس هم همینطور)
اگه proxifier استفاده میکنی از منوی پروفایل گزینه Name Resolution رو انتخاب کن.توی صفحه جدیدی که باز میشه تیک اولی رو بردار و بعد دومی رو تیک بزن.
حالا با کروم بعد از Http یه دونهS بذار راحت وارد میشه.

kar1591
08-03-2013, 01:46
سلام
دوستان من جدیدا میخوام مبین نت بگیرم
این مودم ها فقط همون 4 تایی هست که تو خود سایت مبین نت زده؟ اونا خیلی گرونن
مدل ارزونتر تو بازار نیست؟

mostafadc
08-03-2013, 02:55
من که دیگه از دست قطعی های مبین نت خسته شدم... در اولین فرصت هم مودمم و میفروشم... آخه سرویس 1 مگ باید بعد ساعت 2 سرعت دانلود 20 داشته باشه؟ چرا ساعات رایگان و برنمیدارید و مارو راحت نمیکنید؟

اگه مبين نت همچين كاري كنه مطمئن باش بيش از نود درصد كاربراش رو از دست ميده و ديگه هيچ كس هم نميره ازش اينترنت بگيره..چون الان ADSL كه هست كه ارزون تره, با شبانه رايگان..براي جاهايي هم كه شركت هاي ADSL شبانه رايگان نميدن, هر گيگ رو خيلي ارزون تر از مبين نت ميدن, مثلا تو شهر ما يه شركت هست كه هر گيگ رو 1500 تومن ميده با هزينه اشتراك اوليه خيلي خيلي كم..
تازه 3g رايتل هم هست..
شما هم اگه از اين ناراحت هستي, به جاي اينكه آرزو كني شبانه رايگان رو بردارن, ميتوني بري ADSL نامحدود بگيري يا 3g از رايتل
من خودم شخصا اگر يه زماني شبانه رايگان مبين رو برداشتند, و ISP كه دانلود رايگان داشته باشه در دسترسم نبود, ميرم از اين گيگي 1500 تومني ها ميگيرم..ديوونه كه نيستم براي هر گيگ ده پونزده هزار تومن بدم به مبين نت
من الان هم فقط به خاطر دو دليل حاضر شدم پول بدم وايمكس مبين بگيرم:
1) آي اس پي هاي با شبانه رايگان به خط تلفن من نميتونن سرويس بدن(چون فيبر نوري هست)
2) به خاطر شبانه رايگان
و گرنه مبين نت خيلي گرون تر از ADSL و گزينه هاي ديگه در مياد.

mostafadc
08-03-2013, 03:04
سلام
دوستان من جدیدا میخوام مبین نت بگیرم
این مودم ها فقط همون 4 تایی هست که تو خود سایت مبین نت زده؟ اونا خیلی گرونن
مدل ارزونتر تو بازار نیست؟
از ايرانسل هم ميتوني مدل wixfmm-130 رو بگيري كه به مبين نت ميخوره,
و يا اينكه دست دوم سالم بتوني پيدا كني و ارزون تر بخري..توصيه ميكنم اگه ميخواي دست دوم هم بخري, فقط همين مدل fmm-130 رو بخري..سيگنال دهيش بهتره

shadmehr51
08-03-2013, 07:14
با سلام
دوستان ی لطفی کنند برند سایت مبین نت و اعتراضشون رو نسبت به تعرفه های جدید اعلام کنند.

yasaroj
08-03-2013, 09:51
دوست عزیز اتفاقا قیمت ها از قرار معلوم اعمال شده الان هم تو سایت خود مبین نت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قیمت های جدید را زده و دیگه از لیست قیمت های قبلی خبری نیست.
خوب دلیل افزایش سرعت مبین نت هم انگار داره رو میشه (حتما یه مدت داشته دون می پاشیده تا وقتی قیمت های جدید را اعلام کنه خیلی ناراحت نشید ):n02:
الان طرحم را تازه عوض کردم و گذاشتم روی دانلود ببینم سرعت چه تفاوتی با قبل داره که خوب دیدم دقیقا برای من که سرویسم 512 هست دقیقا داره با سرعت 64 دانلود می کنه و یه ذره هم بیشتر نیست در صورتی که قبلا به 100 هم می رسید و اکثر طرح ها را روی سرعت بیشتر بسته بودند البته شنیدم الان تموم طرح ها با سرعت اسمی خودشون هستند اصلا بیشتر نیست.
دلیل افزایش سرعت هم تو اون بازه زمانی هم تایید شد.
خوب پیش بینی من درست از کار در اومد و میبینم اون دوستانی که سنگ مبین نت را به سینه میزدن خیلی وقته پیداشون نیست (faramobile ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و امیر انصاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مبین نت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) :n09:

p.pakdel2000
08-03-2013, 12:10
پس شما از شبانه مبین نت راضی هستی دوست عزیز؟

faramobile
08-03-2013, 12:45
الان طرحم را تازه عوض کردم و گذاشتم روی دانلود ببینم سرعت چه تفاوتی با قبل داره که خوب دیدم دقیقا برای من که سرویسم 512 هست دقیقا داره با سرعت 64 دانلود می کنه و یه ذره هم بیشتر نیست در صورتی که قبلا به 100 هم می رسید و اکثر طرح ها را روی سرعت بیشتر بسته بودند البته شنیدم الان تموم طرح ها با سرعت اسمی خودشون هستند اصلا بیشتر نیست.
خوب پیش بینی من درست از کار در اومد و میبینم اون دوستانی که سنگ مبین نت را به سینه میزدن خیلی وقته پیداشون نیست (faramobile ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و امیر انصاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مبین نت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) :n09:

کی گفته پیدامون نیست ، باز شما شروع کردی ؟؟؟
نمیبینی پیام هامون یه چند تا پست برو عقب ...

والا من که هنوز مشکل سرعت پیدا نکردم ، چون همون روزی که گفتن از فرداش میهواد گرون بشه ۶ ماهه تمدید کردم ، و الان تا مرداد ماه زمان دارم ، سرعتم هم دیشب همون ۳۸۰ تا ۴۲۰ بود و ۷ گیگ دانلود کردم حدودا

ولی منم میگم اگه قرار باشه با این قیمت های جدید دوباره تمدید کنم ( همون مرداد ماه ) هیچ وقت اینکارو نمیکنم چون اصلا نمیصرفه
امیدوارم زودتر یه تجدید نظر تو قیمت بکنن و البته این که میگین سرعت دقیقا همونیه که میدن و بالاتر نمیره خیلی خیلی بده ، خداروشکر برای من اینطوری نیست

yasaroj
08-03-2013, 13:19
کی گفته پیدامون نیست ، باز شما شروع کردی ؟؟؟
نمیبینی پیام هامون یه چند تا پست برو عقب ...

والا من که هنوز مشکل سرعت پیدا نکردم ، چون همون روزی که گفتن از فرداش میهواد گرون بشه ۶ ماهه تمدید کردم ، و الان تا مرداد ماه زمان دارم ، سرعتم هم دیشب همون ۳۸۰ تا ۴۲۰ بود و ۷ گیگ دانلود کردم حدودا

ولی منم میگم اگه قرار باشه با این قیمت های جدید دوباره تمدید کنم ( همون مرداد ماه ) هیچ وقت اینکارو نمیکنم چون اصلا نمیصرفه
امیدوارم زودتر یه تجدید نظر تو قیمت بکنن و البته این که میگین سرعت دقیقا همونیه که میدن و بالاتر نمیره خیلی خیلی بده ، خداروشکر برای من اینطوری نیست

شما طرخ قبلی را داری می گی منم می گم طرح قبلیم 512 بود ولی سرعت دانلودش 100 بود
اما الان طرح جدید سرعت شده 64 هست ومنم در تایید کامنت و پیش بینی اون زمانم که گفته بودم فعلا مبین نت داره دون می پاشه تا قیمت را بالا ببره صحبت کردم
شما از گذشته بیرون بیا و در مورد حال صحبت کن:

دوست عزیز اتفاقا قیمت ها از قرار معلوم اعمال شده الان هم تو سایت خود مبین نت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قیمت های جدید را زده و دیگه از لیست قیمت های قبلی خبری نیست.
خوب دلیل افزایش سرعت مبین نت هم انگار داره رو میشه (حتما یه مدت داشته دون می پاشیده تا وقتی قیمت های جدید را اعلام کنه خیلی ناراحت نشید ):n02:

faramobile
08-03-2013, 13:44
شما طرخ قبلی را داری می گی منم می گم طرح قبلیم 512 بود ولی سرعت دانلودش 100 بود
اما الان طرح جدید سرعت شده 64 هست ومنم در تایید کامنت و پیش بینی اون زمانم که گفته بودم فعلا مبین نت داره دون می پاشه تا قیمت را بالا ببره صحبت کردم
شما از گذشته بیرون بیا و در مورد حال صحبت کن:

من در مورد اینکه شما میگی من و اون دوستان نیستیم گفتم که خبر جدیدی نشده که ما نباشیم !

خیلی ببخشید ولی شما ظاهرا نمیفهمی من چی میگم ، من از گذشته حرف نزدم و الان رو دارم میگم و سرعتی هم که گفتم ماله دیشب بود ، بازم میخوای سرعت رو بگیرم از speedtest. بزارم اینجا تا بازم ...
بگذریم ...

در ضمن دوست من ۲ روز پیش طرح ۲ مگ خودش رو ۶ ماهه تمدید کرد ، هم قیمت قدیم یعنی همون ۸۰ تومن رو داد ، هم اینکه سرعتش مثل من حدودا ۴۰۰ هست ، شما تغییر طرح دادی بعد انتظار داری مثل قدیم باشه ؟؟
حالا اگه امکان تمدید طرح قبلیتون نبوده دیگه از بد شانستون بوده چون تا حالا چند از دوستان هم اینجا اعلام کردن همین چند روز پیش همون طرح قدیم خودشون رو تمدید کردن

yasaroj
08-03-2013, 14:08
من در مورد اینکه شما میگی من و اون دوستان نیستیم گفتم که خبر جدیدی نشده که ما نباشیم !

خیلی ببخشید ولی شما ظاهرا نمیفهمی من چی میگم ، من از گذشته حرف نزدم و الان رو دارم میگم و سرعتی هم که گفتم ماله دیشب بود ، بازم میخوای سرعت رو بگیرم از speedtest. بزارم اینجا تا بازم ...
بگذریم ...

در ضمن دوست من ۲ روز پیش طرح ۲ مگ خودش رو ۶ ماهه تمدید کرد ، هم قیمت قدیم یعنی همون ۸۰ تومن رو داد ، هم اینکه سرعتش مثل من حدودا ۴۰۰ هست ، شما تغییر طرح دادی بعد انتظار داری مثل قدیم باشه ؟؟
حالا اگه امکان تمدید طرح قبلیتون نبوده دیگه از بد شانستون بوده چون تا حالا چند از دوستان هم اینجا اعلام کردن همین چند روز پیش همون طرح قدیم خودشون رو تمدید کردن

جالبه طرفداری بیجا همین هست دیگه
اون دوستتون را کی دیده؟!
وقتی تو سایتش دیگه تعرفه قدیم نیست چطوری دوستتون با همون نرخ قبل تمدید کرده خیلی عجیبه شایدم کارمند مبین نت هست بهش امتیازی دادند
عزیز من خودم 2.5 سال وایمکس مبین نت دارم دفعه اولم نیست که ندونم چی به چی هست
یه زمانی هنوز قیمت هاش تو سایت اصلی قیمت قدیم بود ولی تو وبلاگ قیمت جدید اعلام می شد زنگ می زدیم پشتیبانی برای تمدید می گفتن باید با نرخ جدید باید پرداخت کرد و قیمت ها تغییر کرده (با اینکه قیمت سایت اصلی همون نرخ های قدیم بود) اگر قبول هم نداری می گردم کامنت های قدیم را پیدا می کنم
اونوقت جدیدا برای شما مبین نت اینقدر دست و دلباز شده :n09:
بیچاره خیلی به فکر کاربراش هست:n02:

yasaroj
08-03-2013, 16:32
وضعیت قیمت مبین نت را با اینترنت مخابرات مقایسه کنید:
اینم از مزایاش: :n04:
مزایای طرح کمپین نوروزی

» بدون پیش پرداخت
مشتری برای اشتراک سرویس هیچگونه هزینه ای را در ابتدای امر نمی پردازد.

» پرداخت قسطی روی قبض تلفن
هزینه سرویس مطابق تعرفه ی شرکت مخابرات ایران هر دو ماه یکبار بر روی قبض تلفن و همزمان با صورتحساب تلفن ثابت قابل پرداخت است. لذا ویژگی عمده این سرویس پرداخت هزینه پس از استفاده می باشد.

» ترافیک شبانه رایگان
در این بخش به مشتریانی که قرارداد 6 ماهه و یا یکساله منعقد نمایند، از ساعت یک الی 7 صبح ترافیک رایگان شبانه تعلق می گیرد.

» شرکت در قرعه کشی بیش از 500 دستگاه تبلت (روزانه 10 دستگاه)
در این بخش مشتریانی که قرارداد یکساله منعقد نمایند در قرعه کشی بیش از 500 دستگاه تبلت (روزانه 10 دستگاه) شرکت داده می شوند.

faramobile
08-03-2013, 17:07
وضعیت قیمت مبین نت را با اینترنت مخابرات مقایسه کنید:
اینم از مزایاش: :n04:
مزایای طرح کمپین نوروزی

» بدون پیش پرداخت
مشتری برای اشتراک سرویس هیچگونه هزینه ای را در ابتدای امر نمی پردازد.

» پرداخت قسطی روی قبض تلفن
هزینه سرویس مطابق تعرفه ی شرکت مخابرات ایران هر دو ماه یکبار بر روی قبض تلفن و همزمان با صورتحساب تلفن ثابت قابل پرداخت است. لذا ویژگی عمده این سرویس پرداخت هزینه پس از استفاده می باشد.

» ترافیک شبانه رایگان
در این بخش به مشتریانی که قرارداد 6 ماهه و یا یکساله منعقد نمایند، از ساعت یک الی 7 صبح ترافیک رایگان شبانه تعلق می گیرد.

» شرکت در قرعه کشی بیش از 500 دستگاه تبلت (روزانه 10 دستگاه)
در این بخش مشتریانی که قرارداد یکساله منعقد نمایند در قرعه کشی بیش از 500 دستگاه تبلت (روزانه 10 دستگاه) شرکت داده می شوند.

اولا که از صفحه مشترکین به راحتی با تعرفه قدیم تمدید کردن

دوما همین اینترنت مخابرات هم که زدین ، من تو خونه دارم و روزا از اون استفاده میکنم ، و اینجا نامحدود هست و اصلا هم نیاز نیست ۶ ماهه یا یکساله بدیم تا شبانه رایگان باشه چون کلا نامحدوده ، سرعتش هم دقیقا سرعت اسمی هست که میدن یعنی مثلا ۱ مگ دقیقا ۱۲۰ میده ، من در کنار اینترنت مخابرات مبین هم دارن و روزا از مخابرات و شبا از مبین استفاده میکنم برای دانلود

yasaroj
08-03-2013, 17:51
اولا که از صفحه مشترکین به راحتی با تعرفه قدیم تمدید کردن

دوما همین اینترنت مخابرات هم که زدین ، من تو خونه دارم و روزا از اون استفاده میکنم ، و اینجا نامحدود هست و اصلا هم نیاز نیست ۶ ماهه یا یکساله بدیم تا شبانه رایگان باشه چون کلا نامحدوده ، سرعتش هم دقیقا سرعت اسمی هست که میدن یعنی مثلا ۱ مگ دقیقا ۱۲۰ میده ، من در کنار اینترنت مخابرات مبین هم دارن و روزا از مخابرات و شبا از مبین استفاده میکنم برای دانلود

شما انگار لینک را ندیدی قیمت های جدید اینترنت مخابرات بر اساس بخشنامه یکماه پیش قیمت ADSL از سازمان تدوین مقررات رادیویی هست و اون شبانه برای طرح های سابق بود که دیگر وجود ندارند:n05:
اینم بخشنامه قیمت های جدید که درش به صراحت گفته شده طرح های سابق ملغی هستند(قابل اجرا از تاریخ 18 / 11 / 91):
بعد هم شما قرار نیست پول 6 ماه یا یکسال را مثل شرکت مبین نت بدی.فقط قرارداد هست که شما مثلا یک طرحی را استفاده می کنی ولی هر 2 ماه یکبار پول اینترنت 2 ماه گذشته را با قبض تلفن میدی

امیر انصاری
08-03-2013, 18:00

من سنگ مبین نت و هیچ شرکت دیگه ای رو به سینه نمیزنم. تا وقتی از خدمات شرکتی راضی باشم، دلیلی برای اعتراض الکی نمی بینم. همین مخابرات که شما میگی، قطعی های مکرر و پینگ های تخیلی شو از نزدیک دیدم. سرویس مبین نت گرون تره، ولی خیلی پایدارتره. یا این حال اگر مطمئن باشم سرویس مخابرات پایداری مطلوب رو داره، حتماً میرم به سمتش.
در ضمن من همیشه هستم. شما انگار خوشت میاد...بگی. خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه.

arashlolos
08-03-2013, 20:48
دوستان 512 20 گیگ یه ساله دارم.سرعت آپلود کلیپ تو آپارات 3 الی 4.5 کیلوبایته!!!!!!!! اصلا نمیشه آپ کرد.وسطش گیر میکنه.این چه سرعت آپلودیه؟یعنی با مبین نت آپلود تعطیل؟
فایلم 30 مگ هستش

امیر انصاری
08-03-2013, 21:11
دوستان 512 20 گیگ یه ساله دارم.سرعت آپلود کلیپ تو آپارات 3 الی 4.5 کیلوبایته!!!!!!!! اصلا نمیشه آپ کرد.وسطش گیر میکنه.این چه سرعت آپلودیه؟یعنی با مبین نت آپلود تعطیل؟
فایلم 30 مگ هستش

بله متأسفانه آپلود 512 پایینه. قدیما که داشتم آپلودش 110 تا 120 کیلوبیت بود. اما در این حد که شما میگی افتضاح نبود. البته شنیدم آپلود 512 طرح های جدید رو 250 بسته شده.
شما با سایتای دیگه هم تست کردی؟

arashlolos
08-03-2013, 21:18
بله متأسفانه آپلود 512 پایینه. قدیما که داشتم آپلودش 110 تا 120 کیلوبیت بود. اما در این حد که شما میگی افتضاح نبود. البته شنیدم آپلود 512 طرح های جدید رو 250 بسته شده.
شما با سایتای دیگه هم تست کردی؟
آره یجا دیگه تست کردم تا 15 رفت دیگه کنسل کردم.با آپارات اینطوریه.نمیدونم چرا
آپارات باید از لینک هم بتونه آپ کنه که متاسفانه فعلا امکانش نیست

yasaroj
08-03-2013, 21:43
من سنگ مبین نت و هیچ شرکت دیگه ای رو به سینه نمیزنم. تا وقتی از خدمات شرکتی راضی باشم، دلیلی برای اعتراض الکی نمی بینم. همین مخابرات که شما میگی، قطعی های مکرر و پینگ های تخیلی شو از نزدیک دیدم. سرویس مبین نت گرون تره، ولی خیلی پایدارتره. یا این حال اگر مطمئن باشم سرویس مخابرات پایداری مطلوب رو داره، حتماً میرم به سمتش.
در ضمن من همیشه هستم. شما انگار خوشت میاد...بگی. خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه.

خوبه سرعت شبانه ات اینه و اینقدر سینه چاکی مبین نت را می کنی: :n09:

ساعت 3:48 صبح، مبین نت، 2 مگابیت در ثانیه با 3 گیگ ترافیک:

ساعت 11:55 صبح:

من موندم اگر یه شب یا دم صبح خواستی یه استفاده عادی از اینترنت بکنی مثلا وبگردی یا.... با اون اینترنت 2 مگت فکر کنم فقط صفحه سفید میبینی:n02:
در مورد جمله آخرت هم باید بگم حقیقت تلخ هست و حتما خیلی بهت فشار آورده (به قول یه بابایی: آب را بریز ..... .. ......) :n10: البته بهتره به حقیقت اعتراف کرد حتی اگر سخته ولی متاسفانه ما ایرانیا مرغمون یک
پا بیشتر نداره

امیر انصاری
08-03-2013, 22:00
خدا شفات بده. من این تست رو به نشونه ی اعتراض گذاشتم. شما میگی سینه چاک؟ خیلی باحالی. کلی خندیدم. معنی سینه چاک رو هم فهمیدم.
طرح جدیدم مثل طرح قبلیم کیفیت نداره (البته فقط شبانه منظورمه). در ضمن با همین شرایط سرعت دانلودم بالاست. تو وبگردیم مشکلی ندارم.
من تا وقتی منافعم تأمین بشه دلیلی برای اعتراض نمی بینم (تو طرح قبلی)، اما از طرح جدیدم راضی نیستم و اعتراضم میکنم و البته به شما هم هیچ ربطی نداره.
در کل با امثال شما بحث کردن مثل آب در هاون کوبیدنه. من الله التوفیق.

yasaroj
08-03-2013, 22:48
خدا شفات بده. من این تست رو به نشونه ی اعتراض گذاشتم. شما میگی سینه چاک؟ خیلی باحالی. کلی خندیدم. معنی سینه چاک رو هم فهمیدم.
طرح جدیدم مثل طرح قبلیم کیفیت نداره (البته فقط شبانه منظورمه). در ضمن با همین شرایط سرعت دانلودم بالاست. تو وبگردیم مشکلی ندارم.
من تا وقتی منافعم تأمین بشه دلیلی برای اعتراض نمی بینم (تو طرح قبلی)، اما از طرح جدیدم راضی نیستم و اعتراضم میکنم و البته به شما هم هیچ ربطی نداره.
در کل با امثال شما بحث کردن مثل آب در هاون کوبیدنه. من الله التوفیق.
اولا خدا خودت را شفا بده
دوما وقتی کم میارید امثال شما همه مثل هم میشید
سوما من در ارتباط با پست های یکماه پیشم که داشتم نسبت به کیفیت اینترنتم اعتراض می کردم و اونجا هم به شما هیچ ربطی نداشت ولی خیلی دخالت می کردید پست گزاشتم:n09: :

اولا عزیز شما دلیل نداره اصلا خودت را بندازی جلو من سوالم را از اون یکی کاربر پرسیدم اونوقت شما جواب دادی
دوما منم جدول 1 مگ را گفتم و قبلشم گفتم با سرعت 1 مگم تست گرفتم
سوما حالا شما 2 نفر سرعتتون توپ به نظرت ما %99.99 کاربرا که سرعتمون داغونه و حقمون ضایع شده نباید اعتراض کنیم؟!!! نباید بیاییم نظر بدیم یه وقت به شما بر نخوره (همین جاش آدم مشکوک می شه):n10:

ددوست عزیز شما باید بازم عقب تر می رفتی میدیدی تو پست 13898 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که روی صحبت من با کاربر مبین نت بوده شما نوشته من را نقل قول کردی و از طرف اون جواب دادی
راستش من از موقعی که سرویس با حجم 20 الی 30 گیگ میداد کاربرش بودم و به غیر از سال اول کیفیت خوب و کاربر راضی به اون صورت از مبین نت ندیدم.
خدا را شکر قراره به زودی تعرفه ها بر اساس گیگ مصرفی بشه دیگه حتما سرعت به یه نوایی می رسه ولی برای کسایی که دنبال شبانه باشند خبر بدی هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شما را به خیر ما را هم به سلامت
و من الله التوفیق

alimail3248
08-03-2013, 23:41
بچه ها وی ---ان رو مبین نت بازه یا بستنش؟

alirezaveis
09-03-2013, 01:54
بچه ها وی ---ان رو مبین نت بازه یا بستنش؟
L2TP بازه ولی PPTP رو بستن

mostafadc
09-03-2013, 04:50
پس شما از شبانه مبین نت راضی هستی دوست عزیز؟
برا من خوبه..سرعت من بعضي وقتا با IDM به 112 KB/s ميرسه يعني تقريبا ميشه 900 كيلوبيت در ثانيه..طرح من هم 512 هست..يعني شبانه برا من خيلي بيشتر از سرعت طرحم هست.
ولي خوب دو تا اشكال عمده داره: 1) سرعت شبانه هميشه پايدار نيست و بعضي وقتا خيلي كم ميشه در حد Dial Up
2) اگه از ساعت 1 تا 8 يا حداقل 2 تا 9 صبح بود و روزهاي تعطيل هم رايگان بود خيلي بهتر ميشد.
اگر يه زماني مبين نت شبانه رايگانش رو برداره , من ديگه عمرا تمديد كنم. چون اگه بنا به خريد ترافيك باشه, يه شركت هست اينجا هر گيگابايت ترافيك رو ميفروشه 1500 تومن..هزينه اشتراك اولش هم تقريبا رايگان در مياد.
البته خيلي آي اس پي هاي ديگه شبانه رايگان هم دارن, كه از لحاظ قيمت خيلي به صرفه تر از مبين نت در مياد.ولي خوب چون خط تلفنم فيبر نوري هست, مجبور شدم از مبين نت بگيرم.

امیر انصاری
09-03-2013, 12:56
پورت‌های VPN‌ غیرقانونی مسدود شد
متن خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

987321852
10-03-2013, 02:22
میخواستم بین یه مودم با مودم مبین نت ارتباط بر قرار کنم به طوری که با کمک مودم مبین نت بشه از اینترنت اون مودم استفاده کنم و کاری به اینترنت مبین نت نداشته باشم،این کار شدنیه؟

MaysamMaysam
10-03-2013, 14:12
میخواستم بین یه مودم با مودم مبین نت ارتباط بر قرار کنم به طوری که با کمک مودم مبین نت بشه از اینترنت اون مودم استفاده کنم و کاری به اینترنت مبین نت نداشته باشم،این کار شدنیه؟
بله شدنی هست. لطفا بیشتر توضیح بدین تا راهنمایی بکنم

*Forgotten*
10-03-2013, 18:59
سلام

من از دیشبه هر کاری میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بالا نمیاد ، بقیه هم این مشکلو دارن؟؟

میخاستم پول واریز کنم

987321852
10-03-2013, 19:42
خیلی خلاصه
یه خط adslدارم ،میخوام مودم نگیرم و به جاش ازین مودم استفاده کنم(یه مودم برا adslدارم ولی میخوام دیگه مودم وایرلس نگیرم برای کامپیوتر دیگه ای که داریم)
مدل:DX350

Joaquin
10-03-2013, 22:58
سلام

من از دیشبه هر کاری میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بالا نمیاد ، بقیه هم این مشکلو دارن؟؟

میخاستم پول واریز کنم
برای من که بالا میاد

fanii
10-03-2013, 23:25
سلام
این قیمت های چرا انقدر یک دفعه گرون شدن؟سرعت 2 مگ از 16 تومن رفتن 30 تومن.
من دو مگ داشتم ولی با این وضعیت میرم 512 .نمی ارزه ماهی 30 تومن بدی اینترنت.
راستی یه سوال چرا این سرویس هاش حجم ماهیانش اینقدر زیاده مثلا مخابرات برای دو مگ 1 گیگ حجم میده ولی مبین نت 3گیگ .اگه حجم رو کم کنن این قیمت هم کم می شه.

حالا امیدوارم دیگه گرونش نکنن.

flash@p30
11-03-2013, 00:07
دوستان من شنیدم که مودم wixfmm-130 ایرانسل قابل تبدیل به مبین نت هست و کاراییش هم 2 برابر قویتر از مودم های مبین نت هست...کسی از دوستان تایید میکنه؟

امیر انصاری
11-03-2013, 03:21
تست سرعت 2 مگ با 3 گیگ ترافیک، ساعت 3 شب:
سرور ایران:
سرور لندن، مستقیم:
همون، غیر مستقیم:

امیر انصاری
11-03-2013, 03:27
سلام
این قیمت های چرا انقدر یک دفعه گرون شدن؟سرعت 2 مگ از 16 تومن رفتن 30 تومن.
من دو مگ داشتم ولی با این وضعیت میرم 512 .نمی ارزه ماهی 30 تومن بدی اینترنت.
راستی یه سوال چرا این سرویس هاش حجم ماهیانش اینقدر زیاده مثلا مخابرات برای دو مگ 1 گیگ حجم میده ولی مبین نت 3گیگ .اگه حجم رو کم کنن این قیمت هم کم می شه.

حالا امیدوارم دیگه گرونش نکنن.

دوستان زحمت کشیدن 1 گیگ ترافیک به اون 2 گیگ اضافه کردن، 14 تومن قیمت رو بردن بالا. همه ی شرکت ها در حد 1000 تومن 2000 تومن گرون کردن، مبین نت در حد چند هزار تومن.

mostafadc
11-03-2013, 05:51
سلام

من از دیشبه هر کاری میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بالا نمیاد ، بقیه هم این مشکلو دارن؟؟

میخاستم پول واریز کنم
از اين لينك استفاده كن:

mostafadc
11-03-2013, 05:59
دوستان من شنیدم که مودم wixfmm-130 ایرانسل قابل تبدیل به مبین نت هست و کاراییش هم 2 برابر قویتر از مودم های مبین نت هست...کسی از دوستان تایید میکنه؟
عزيزم من خودم تست كردم..كسي كه برا تست سيگنال اومده بود, مودم خود مبين نت رو داشت..مال اون دو تا آنتن از 5 تا ميداد..خيلي كه دقيق ميزونش ميكرد, و پنجره رو هم باز ميكرد و ميزاشت بيرون پنجره ميشد 3 تا..ولي مودم من كه همين wixfmm-130 هست, به راحتي 4 تا آنتن رو ميده و اگه جاش رو دقيق تنظيم كنم , 5 آنتنش كاملا روشن ميشه...
فقط اگه خواستي اون مدل رو بگيري, FirmWare قديمي بگير
مثلا با اين ورژن خوبه v2.10.13-g1.0.13-mtn
به هيچ عنوان به آخرين ورژن آپديتش نكن كه بعدا كانفيگ كردنش برات دردسر ميشه.

امیر انصاری
11-03-2013, 10:36
عزيزم من خودم تست كردم..كسي كه برا تست سيگنال اومده بود, مودم خود مبين نت رو داشت..مال اون دو تا آنتن از 5 تا ميداد..خيلي كه دقيق ميزونش ميكرد, و پنجره رو هم باز ميكرد و ميزاشت بيرون پنجره ميشد 3 تا..ولي مودم من كه همين wixfmm-130 هست, به راحتي 4 تا آنتن رو ميده و اگه جاش رو دقيق تنظيم كنم , 5 آنتنش كاملا روشن ميشه...

دوست عزیز قصد ندارم با نظر شما مخالفت کنم، ولی تعداد چراغ معیار مناسبی برای مقایسه ی دو مودم مختلف نیست. بهتر بود شاخص هایی مثل CINR Reuse1 و CINR Reuse3 و RSSI رو با هم مقایسه می کردید.

flash@p30
11-03-2013, 13:04

این مودم ها مگه همشون از یه کارخونه نیستن؟ بنابرابن فرق آنچنانی نباید با هم داشته باشند.

mostafadc
12-03-2013, 04:59
دوست عزیز قصد ندارم با نظر شما مخالفت کنم، ولی تعداد چراغ معیار مناسبی برای مقایسه ی دو مودم مختلف نیست. بهتر بود شاخص هایی مثل CINR Reuse1 و CINR Reuse3 و RSSI رو با هم مقایسه می کردید.

متاسفانه اون موقعي كه برا تست سيگنال اومده اومده بود, وقت نشد كامپيوتر رو روشن كنم و ببينم rssi و cinr مودم اون طرف چقدره..ولي شما خودت حدس ميزني وقتي كه يه مودمي 2 تا از 5 تا چراغش روشن باشه, و مودم ديگه 4 تا از 5 چراغش, همينطوري نميتوني تخمين بزني كه كدوم بهتر سيگنال ميده؟
الان كه دارم با شما صحبت ميكنم..سيگنال هاي مودم من تقريبا اينا هست: RSSI: 74 و CINR: 20 ..با چهار چراغ روشن..البته الان سعي نكردم بهترين جاي خونه رو براي سيگنال دهي پيدا كنم..همين كه ديدم يه جا كه پريز برق بود و به اينترنت بدون مشكل وصل ميشد, مودم رو همونجا گذاشت..اگه يه زماني سيگنالم اونقدري كم بشه كه به اينترنت وصل نشم, همه جاي خونه رو تست ميكنم تا بهترين نقطه سيگنال دهي رو پيدا كنم.

mostafadc
12-03-2013, 05:27
این مودم ها مگه همشون از یه کارخونه نیستن؟ بنابرابن فرق آنچنانی نباید با هم داشته باشند.
نه..از يه كارخونه نيستن..
مثلا مودم هاي BM ساخت شركت هوآوي چين هستن..ولي مودم wixfmm-130 مال شركت Gemtek تايوان هست.
البته خود شركت Gemtek اصلش مال تايوان هست..ولي مودم ها بعضا توي چين مونتاژ يا توليد شدن..

MaysamMaysam
12-03-2013, 10:03
خیلی خلاصه
یه خط adslدارم ،میخوام مودم نگیرم و به جاش ازین مودم استفاده کنم(یه مودم برا adslدارم ولی میخوام دیگه مودم وایرلس نگیرم برای کامپیوتر دیگه ای که داریم)
مدل:DX350
برو به #14137 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امیر انصاری
12-03-2013, 11:22
متاسفانه اون موقعي كه برا تست سيگنال اومده اومده بود, وقت نشد كامپيوتر رو روشن كنم و ببينم rssi و cinr مودم اون طرف چقدره..ولي شما خودت حدس ميزني وقتي كه يه مودمي 2 تا از 5 تا چراغش روشن باشه, و مودم ديگه 4 تا از 5 چراغش, همينطوري نميتوني تخمين بزني كه كدوم بهتر سيگنال ميده؟
الان كه دارم با شما صحبت ميكنم..سيگنال هاي مودم من تقريبا اينا هست: RSSI: 74 و CINR: 20 ..با چهار چراغ روشن..البته الان سعي نكردم بهترين جاي خونه رو براي سيگنال دهي پيدا كنم..همين كه ديدم يه جا كه پريز برق بود و به اينترنت بدون مشكل وصل ميشد, مودم رو همونجا گذاشت..اگه يه زماني سيگنالم اونقدري كم بشه كه به اينترنت وصل نشم, همه جاي خونه رو تست ميكنم تا بهترين نقطه سيگنال دهي رو پيدا كنم.

نمیدونم والا! من BM632w دارم. با RSSI -74 چارتا چراغ دارم. CINR Reuse3 ام بالای بیسته (حدود 25) و Reuse 1 حدود 20.

امیر انصاری
12-03-2013, 13:33
دوستان من سرویس 2 مگ با 3 گیگ ترافیک رو بیشتر از 10 روز نتونستم نگه دارم. حجم اضافه که خیلی گرونه (12 تومن)، مصرف منم بالاس. این شد که به ناچار 1 مگ نامحدود اداری گرفتم (حدود 58 تومن). تا الان که از کیفیتش راضیم. بد ندیدم تست های خودم رو اینجا بزارم، شاید به درد بخوره:
تست با سرور روسیه:

آمستردام (Ookla Beta):

استانبول (Vodafone):

روبه فرانسه (OVH):

لندن (Structured Communications):

تگزاس (SoftLayer):

دانشگاه هاوایی:

ایران (ایرانت):

سرعت دانلودمم بین 130 تا 140 متغیره.

XENON24
12-03-2013, 13:36
مسلمان نیست کسی که روی وایرلس اینترنتش پسورد میزاره در حالی که همسایه اش بدون اینترنت سر روی بالش میگذارد

osta_ali
12-03-2013, 17:28
میشه هیتلر شکن([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا s-o-c-k-s) رو روی وایرلس شیر کرد؟(یعنی طوری بشه که وقتی از وایرلس برا گوشی یا ایکس باکس استفاده میکنم بدون هیتلر باشه)

مدل مودمم هم SWC9200 هست.

reza dehghani
12-03-2013, 23:44
من سرعت 2 مگ دارم ولی شبها فقط با سرعت 20 الی 30 کیلوبایت دانلود دارم

flash@p30
13-03-2013, 01:03
دوستان الان وضعیت شیلترینگ روی مبین نت چطوره؟

L 2 T P و P P T P و S S T P کار میکنه؟

mostafadc
13-03-2013, 04:17
نمیدونم والا! من BM632w دارم. با RSSI -74 چارتا چراغ دارم. CINR Reuse3 ام بالای بیسته (حدود 25) و Reuse 1 حدود 20.
بايد هر دو مودم رو دقيقا تو يك نقطه تست كرد..من مودم خودم رو و مودمي كه مسئول شركت برا تست سيگنال آورده بود, دقيقا تو يه نقطه تست زدم...حالا شما اگر ميخوايد ببينيد كه قدرت كدوم مودم بيشتره, يه مودم wixfmm-130 رو ببريد و دقيقا در همون محلي كه مودم فعليتون اونجاست بزاريد و تست كنيد..در ضمن فكر كنم براي CINR فقط همون R3 مهم باشه..يعني خود نمايندگي به من گفت كه فقط R3 مهمه..
حالا ديگه نميدونم..اگه شما اطلاعات بيشتري در مورد CINR R3/R1داريد..لطفا بگيد.(مثلا اينكه كدوم R بايد بيشتر و كدوم بايد كمتر باشه)

MaysamMaysam
13-03-2013, 10:09
بايد هر دو مودم رو دقيقا تو يك نقطه تست كرد..من مودم خودم رو و مودمي كه مسئول شركت برا تست سيگنال آورده بود, دقيقا تو يه نقطه تست زدم...حالا شما اگر ميخوايد ببينيد كه قدرت كدوم مودم بيشتره, يه مودم wixfmm-130 رو ببريد و دقيقا در همون محلي كه مودم فعليتون اونجاست بزاريد و تست كنيد..در ضمن فكر كنم براي CINR فقط همون R3 مهم باشه..يعني خود نمايندگي به من گفت كه فقط R3 مهمه..
حالا ديگه نميدونم..اگه شما اطلاعات بيشتري در مورد CINR R3/R1داريد..لطفا بگيد.(مثلا اينكه كدوم R بايد بيشتر و كدوم بايد كمتر باشه)
سلام
دوست عزیز در حال حاضر در همه شهر های ایران به جز تیریز CINR reuse 1 باید استفاده بشه .

Mr.Aras
13-03-2013, 10:31
برای یه ارتباط خوب R1 باید بیشتر از 15 باشه، R3 معمولا 3 تا بیشتر از R1 هستش. هرچی این دوتا به 30 نزدیک بشن بهتره و نکته آخر این که اگر اختلاف R1 با R3 بیشتر از 5 تا باشه بهتره جای مودمتون را عوض کنید.

flash@p30
13-03-2013, 12:10
دوستان الان وضعیت شیلترینگ روی مبین نت چطوره؟

L 2 T P و P P T P و S S T P کار میکنه؟

کسی امتحان نکرده؟

MaysamMaysam
13-03-2013, 13:21
کسی امتحان نکرده؟
P-P TP که کار نمیکنه

matrix2015
13-03-2013, 14:58
سلام دوستان ؛

من میخواستم اشتراک یکساله و یک مگ مبین نت بگیرم .

اما میخواستم بدونم کدوم مودم بهتره ؟ (BM632W یا SWC9200)

باتشکر

987321852
13-03-2013, 15:00
برو به #14137 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمیشه یه کاری کرد که بدون کابل وصل بشه؟
ارتباط رو از مودمadslبدون کابل بگیره

roxan
13-03-2013, 16:24
امروز از هفت صبح , اینترنت مدام داره بازی در می آره یعنی در دقایقی کند یا قطع می شه ! حالا نمی دونم سراسریه یا نه ؟

iCe m@n
13-03-2013, 17:23
سلام دوستان
دوستم یه مودم مبین نت داره میخواد به ایرانسل مودمش رو تبدیل کنه؟
چی کار باید بکنه؟ مقاله ای هست که دقیق توضیح بده چی کار کنه یا اینکه جایی هست که این کار رو انجام بده ؟

osta_ali
13-03-2013, 18:36
چرا به جای مبین نت یه چیز دیگه زده؟

من 512 دارم.جالبه وقتی روی اینه سرعتم خیلی خوبه ولی شبا اکثرا میره دوباره رو مبین نت و سرعت بد میشه.قضیه چیه؟؟!

MaysamMaysam
13-03-2013, 20:31
نمیشه یه کاری کرد که بدون کابل وصل بشه؟
ارتباط رو از مودمadslبدون کابل بگیره
نه متاسفانه. به هر حال باید از یه طریقی اینترنت رو به وایرلس مودم وایمکس وصل کرد.

mostafadc
14-03-2013, 06:40
سلام
دوست عزیز در حال حاضر در همه شهر های ایران به جز تیریز CINR reuse 1 باید استفاده بشه .

برای یه ارتباط خوب R1 باید بیشتر از 15 باشه، R3 معمولا 3 تا بیشتر از R1 هستش. هرچی این دوتا به 30 نزدیک بشن بهتره و نکته آخر این که اگر اختلاف R1 با R3 بیشتر از 5 تا باشه بهتره جای مودمتون را عوض کنید.
الان RSSI براي من حدود 78- هست و (CINR 21/14 (R3/R1 هست... بدون هيچگونه قطعي هم سرعت دانلود بعضي وقتا تا حدوداي 120 كيلو بايت در ثانيه هم ميرسه..(بعضي وقتا در حدود يكي دو ثانيه ,سرعت دانلود بيشتر هم ميشه ولي ثابت نميمونه)
امتحان كردم با RSSI حدود 84- و CINR 14/12 R3/R1 هم بخوبي جواب ميده.و شايد اين نشون دهنده قدرت مودم در دريافت و ارسال باشه
البته يه جاي خوب برا آنتن دهي 5 چراغ روشن هم پيدا كردم, ولي چون تقريبا نزديك ميز و صندلي ناهارخوري بود , مودم رو اونجا نزاشتم, چون ترسيدم موقع رفت و آمد, يه نفر بزنه و مودم رو بندازه و داغونش كنه.
و البته ديدم با همين سيگنال فعلي هم بدون بدون مشكل صفحات رو باز ميكنه و حتي اگه مودم رو جايي بزارم كه ماكزيمم سيگنال رو هم بگيره, تفاوتي در سرعت اينترنت من بوجود نمياد.برا همين اونقدر حساسيت برا بهترين نقطه سيگنال دهي ندارم.
دوستان نظر شما چيه؟

mostafadc
14-03-2013, 07:34
امروز يه ايميلي از مبين نت برام اومد با اين موضوع: هديه نوروز 92 وايمكس مبين نت
خوشحال شدم گفتم به به :n19: حتما چند گيگ ترافيك رايگان و يا مثلا در ازاي خريد هر گيگ رايگان, يه گيگ ترافيك رايگان بهمون ميده(مثل بعضي از آي اس پي هاي ADSL )
تو همين فكرا بودم و تا ايميل رو باز كردم, روياهام نقش بر آب شد.....:n29: :sq_11:
اين لينك رو توي ايميل برام فرستاده بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

timemachine2029
14-03-2013, 10:47
Layer2 توی مبین نت مشکل داره ؟ من با ایرانسل کانکت میشم ولی مبین نت نمیشه هیچ پورتی وصل شد.
میخوام ببینم کلا مشکل داره یا اینی که ازش اکانت کرفتم داره بازی در میاره رو ای پی.

امیر انصاری
14-03-2013, 11:39
خوشحال شدم گفتم به به :n19: حتما چند گيگ ترافيك رايگان و يا مثلا در ازاي خريد هر گيگ رايگان, يه گيگ ترافيك رايگان بهمون ميده(مثل بعضي از آي اس پي هاي ADSL )
تو همين فكرا بودم و تا ايميل رو باز كردم, روياهام نقش بر آب شد.....:n29: :sq_11:
اين لينك رو توي ايميل برام فرستاده بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دستشون درد نکنه واقعاً! شرمندمون کردن. تازه اینم هست:
اپلیکیشن اندروید مبین‌نت را به گوشی خود عیدی بدهید! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamijoon
14-03-2013, 13:11
ديگه طرح هاي قديميو نميشه تمديد كرد ...

hamijoon
14-03-2013, 13:30
سلام دوستان ؛

من میخواستم اشتراک یکساله و یک مگ مبین نت بگیرم .

اما میخواستم بدونم کدوم مودم بهتره ؟ (BM632W یا SWC9200)

باتشکر

سلام . به هيچ وجه سمت SWC9200 يا همون 3 آنتنه نريد اول از همه Green packet در غير اين صورت BM632w

mostafadc
14-03-2013, 13:34
جدي ميگي؟؟؟؟
حتي كساني كه يكساله گرفتن؟

hamijoon
14-03-2013, 13:36
بله دوست عزيز همه مشتركين مجبورن ديگه طرح هايي كه تو ليست هست رو انتخاب كنن

MaysamMaysam
14-03-2013, 13:51
الان RSSI براي من حدود 78- هست و (CINR 21/14 (R3/R1 هست... بدون هيچگونه قطعي هم سرعت دانلود بعضي وقتا تا حدوداي 120 كيلو بايت در ثانيه هم ميرسه..(بعضي وقتا در حدود يكي دو ثانيه ,سرعت دانلود بيشتر هم ميشه ولي ثابت نميمونه)
امتحان كردم با RSSI حدود 84- و CINR 14/12 R3/R1 هم بخوبي جواب ميده.و شايد اين نشون دهنده قدرت مودم در دريافت و ارسال باشه
البته يه جاي خوب برا آنتن دهي 5 چراغ روشن هم پيدا كردم, ولي چون تقريبا نزديك ميز و صندلي ناهارخوري بود , مودم رو اونجا نزاشتم, چون ترسيدم موقع رفت و آمد, يه نفر بزنه و مودم رو بندازه و داغونش كنه.
و البته ديدم با همين سيگنال فعلي هم بدون بدون مشكل صفحات رو باز ميكنه و حتي اگه مودم رو جايي بزارم كه ماكزيمم سيگنال رو هم بگيره, تفاوتي در سرعت اينترنت من بوجود نمياد.برا همين اونقدر حساسيت برا بهترين نقطه سيگنال دهي ندارم.
دوستان نظر شما چيه؟
حرف شما درست است. تا زمانی که CINR بالاتر از 10 یا 11 باشه و تقریبا ثابت هم باشه تاثیر زیادی روی سرعت شما نداره. ولی روی میزان استفاده از پهنای باند سایت تاثیر داره. یعنی شما با CINR بالاتر مقدار کمتری از پهنای باند سایت رو برای یه سرعت مشخص اشغال خواهید کرد.
این مساله زمانی مهم میشه که تعداد یوزر های سایت زیاد باشه.

Mr.Aras
14-03-2013, 18:20
بله دوست عزيز همه مشتركين مجبورن ديگه طرح هايي كه تو ليست هست رو انتخاب كنن

بابا این مبین نت شورش را در آورده 512 را با سه گیگ ترافیک میده 18 هزارتومن در حالی که ایرانسل داره 512 با 4 گیگ ترافیک را میده 20 هزار تومن. اگر مبین نت هم مثل ایرانسل مصرف آزاد داشت تعرفه ام را میذاشتم رو مصرف آزاد میرفتم سراغ ایرانسل. :n23:

flash@p30
14-03-2013, 21:39
دوستان نصب مودم و انجام تنظیماتش رو خودم میتونم انجام بدم یا بگم بیان انجام بدن؟ کار سختیه؟

خودم کارم با کامپیوتر هست بنابراین کم و بیش آشنایی دارم.

mohammad_87
15-03-2013, 01:02

دستشون درد نکنه واقعاً! شرمندمون کردن. تازه اینم هست:
اپلیکیشن اندروید مبین‌نت را به گوشی خود عیدی بدهید! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اولی که طراحی در حد ...چی بگم.قشنگ نبود دیگه.می تونست خیلی زیباتر باشه.ولی دومی مفیده.

timemachine2029
15-03-2013, 05:33
دوستان نصب مودم و انجام تنظیماتش رو خودم میتونم انجام بدم یا بگم بیان انجام بدن؟ کار سختیه؟

خودم کارم با کامپیوتر هست بنابراین کم و بیش آشنایی دارم.
تنظیمی نداره
فقط اگر ریست کنی مودم رو باید شناسه اشتراکت رو وارد کنی
راهنما توی سایت مبین نت هست

feri2009
15-03-2013, 05:58
آقا مطمئنی؟من سه روز پییش طرح قدیمی رو تمدید کردم واسه اطمینان سوال هم کردم گفتن مشکلی نداره تا وقتی تغییر طرح ندید

mohammad ahmadi
15-03-2013, 11:56
سلام دوستان یکی از رفقای من مبین نت 2مگ گرفته میگه سرعت دانلودم 700 کیلوبایت بر ثانیه است میگه بخاطر اینه که ip اختصاصی گرفتم من که سر در نمیارم چی میگه نظر شما چیه؟

hamijoon
15-03-2013, 15:17
آقا مطمئنی؟من سه روز پییش طرح قدیمی رو تمدید کردم واسه اطمینان سوال هم کردم گفتن مشکلی نداره تا وقتی تغییر طرح ندید

بله . شانس آوردين تمديد كردين از 23/12 ديگه نميشد تمديد كرد . به موقع اقدام كردين

sasanv
15-03-2013, 18:56
بله . شانس آوردين تمديد كردين از 23/12 ديگه نميشد تمديد كرد . به موقع اقدام كردين

دوستان عزیز زیر بار نرین !
خودشونم میدونن که تا وقتی تغییر طرح ندید میتونید همون طرح قبلی رو با نرخ سابقش تمدید کنید. من بارها پیش اومده که تلفن زدم اولش گفتن نمیشه و یا به روی خودشون نیاوردن. اما وقتی دیدن من سفت واستادم گفتن میشه و تمدید کردن.علتشم سود کمتر و ترافیک بیشتر طرحهای قدیمیه و حتما دوستایی که طرح قدیمی دارن یا داشته اند تایید میکنن که قدیمیها خیلی باثبات تر و بهترن.
با اینجور شایعه پراکنیهایی میخان یواش یواش ذهن همه رو آماده کنن و مطلبو جا بندازن.پس حواسمون باید جمع باشه وآب به آسیابشون نریزیم !!

hamijoon
15-03-2013, 23:15
شما دقیقا کی تمدید کردین ؟

دیگه دسترسی ندارن . طرف که نمیاد خودشو خراب کنه واسه اینکه شما سفت وایسادین طرحو واستون ثبت کنه . خیلی راحت میگه دستور دادن .

اینم سیاستشونه بعدا متوجه میشید واسه چی اینکارو کردن

در ضمن میتونین همین الان زنگ بزنین بگین میخواین طرح قدیمی تون رو تمدید کنین تا مطمئن بشین که شایعه نیست