PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

faramobile
19-02-2013, 17:20
نوشته شده توسط hamedsaba ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سرعت 2 مگابایت نه خوب هست نه بد معمولیه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این موقع روز واسه همه همینطوره

شکایت همه از شبانه ست

ای بابا دیگه روزانه شبانه نکن دیگه دوست عزیز اون همه تست و مدرک از سرعت در شب و روز و سرور های خارجی گذاشتم خب برو ببین دیگه ، ۲ مگ سرعت دانلود شبانش واسه من ۴۰۰ هست با مدرک هم نشون همه دادم

faramobile
19-02-2013, 17:23
ممنونم..فقط يه سوال..وقتي اون طرح Demo كه قبل از طرح اصلي برا آدم فعال ميكنن, رو داشتم, شب ساعت 2.30 كه شروع كردم به دانلود..بعدش تو صفحه Ecare ديدم كه حجم مصرف شده و رايگان نبوده برام..يعني ممكنه به خاطر اين بوده باشه كه طرح هاي Demo شبانه رايگان ندارن؟؟؟؟؟

طرح demo چیه دیگه ؟ مهلت تست میدن ؟

siavashjal
19-02-2013, 17:54
چه جوری می شه مودم رو جوری تنظیم کرد که وقتی کامپیوتر روشن می شه خود به خود به نت وصل نشه بلکه مثل adsl واسش کانکشن بسازی و بتونی هر دفعه که خواستی dc کنی؟ آیا راهی داره؟

کسی جواب این سوال رو می دونه؟

faramobile
19-02-2013, 19:22
کسی جواب این سوال رو می دونه؟

من میدونم ولی الان اسمش یادم نیست چی بود ، باید برم تو تنظیمات مودم ببینم بهت بگم ، چون از اونجا باید تغییر بدی از حالت اتوماتیک کانکشن ،

mostafadc
19-02-2013, 19:35
طرح demo چیه دیگه ؟ مهلت تست میدن ؟

قبل از اينكه طرح اصلي فعال كنن, يه طرح دمو برام گذاشتن, با سرعت 2 مگابيت و دانلود 128 مگابايت..كه آدم همه چي رو تست كنه و ببينه همه چي خوب كار ميكنه يا نه..فقط اين Demo كه برا من فعال بود, ساعت 2.30 شب شروع كردم به دانلود كه كل دانلودم همون شب تموم شد, 2 تا حدس زدم: 1) يا اينكه طرح Demo شبانه رايگان نداره 2) يا اينكه بايد مودم رو ساعت 2 خاموش روشن كرد.
حالا كسي ميتونه دقيقا جواب منو بده؟

faramobile
19-02-2013, 19:54
قبل از اينكه طرح اصلي فعال كنن, يه طرح دمو برام گذاشتن, با سرعت 2 مگابيت و دانلود 128 مگابايت..كه آدم همه چي رو تست كنه و ببينه همه چي خوب كار ميكنه يا نه..فقط اين Demo كه برا من فعال بود, ساعت 2.30 شب شروع كردم به دانلود كه كل دانلودم همون شب تموم شد, 2 تا حدس زدم: 1) يا اينكه طرح Demo شبانه رايگان نداره 2) يا اينكه بايد مودم رو ساعت 2 خاموش روشن كرد.
حالا كسي ميتونه دقيقا جواب منو بده؟

نه عزیز اون قدیما بود که باید خاموش میکردی ، الان دیگه نمیخواد و خودش میفهمه ، من خودم ۲۴ مودمم روشنه و همون ساعت ۲ شروع میکنم دانلودم رو ، تا حالا هم مشکل مصرف شدن حجم نداشتم
احتمال زیاد همونه که طرح demo شبانه نداره ، چون فقط برای تست هست
خیلی خوبه این طرح برای دوستانی که قبل از خرید میخوان بدونم سرعت براشون خوبه یا نه

siavashjal
19-02-2013, 20:15
من میدونم ولی الان اسمش یادم نیست چی بود ، باید برم تو تنظیمات مودم ببینم بهت بگم ، چون از اونجا باید تغییر بدی از حالت اتوماتیک کانکشن ،

الان تو تنظیمات مودم یه گزینه هست wifi bridge mode که این الان روی enable هستش. اینو باید بزارم روی disable؟

mostafadc
19-02-2013, 23:39
چند تا سوال داشتم:
1)من زياد كاري انجام ندادم, نه دانلودي نه سايت حجيمي باز كردم..تو يكساعت نزديك به 40 مگابايت از حجمم كم شده...چرا اينطوريه؟راستي از لحاظ وايرلس هم مطمينم كه هك نميشم..چون امنيتش رو بردم بالا
2)اگر وقتي كه از اينترنت استفاده نميكنم, بهتره كه مودم رو از برق در بيارم يا نه, بزارم تو برق بمونه؟ از لحاظ عمر مودم كدوم حالت بهتره؟
3)سوال بالا از لحاظ اينكه آيا حجم دانلود و آپلود آدم, وقتي كه مودم را دوباره به برق ميزنيم, تا مياد connect بشه, آيا از حجم آدم كم ميشه هر دفعه؟
4) اگر مودم هميشه به برق باشه ولي از اينترنتش استفاده نكنيم هم از حجم آدم همينطوري كم ميشه؟
ممنون

امیر انصاری
20-02-2013, 00:57
چند تا سوال داشتم:
1)من زياد كاري انجام ندادم, نه دانلودي نه سايت حجيمي باز كردم..تو يكساعت نزديك به 40 مگابايت از حجمم كم شده...چرا اينطوريه؟راستي از لحاظ وايرلس هم مطمينم كه هك نميشم..چون امنيتش رو بردم بالا
2)اگر وقتي كه از اينترنت استفاده نميكنم, بهتره كه مودم رو از برق در بيارم يا نه, بزارم تو برق بمونه؟ از لحاظ عمر مودم كدوم حالت بهتره؟
3)سوال بالا از لحاظ اينكه آيا حجم دانلود و آپلود آدم, وقتي كه مودم را دوباره به برق ميزنيم, تا مياد connect بشه, آيا از حجم آدم كم ميشه هر دفعه؟
4) اگر مودم هميشه به برق باشه ولي از اينترنتش استفاده نكنيم هم از حجم آدم همينطوري كم ميشه؟
ممنون

1- احتمالاً ویندوز یا آنتی ویروستون آپدیت شده.
2- اگر مدت عدم استفاده طولانی نیست، بهتر روشن بمونه.
3- نه! تا استفاده نکنی کم نمیشه (وبگردی، به روز شدن نرم افزارها، دانلود...)
4- خب استفاده نمیشه، پس کمم نمیشه، اما بعد کانکت شدن اگر نرم افزارهاتون به روزرسانی بشن، کم میشه.

ninipc
20-02-2013, 01:10
برام این افزایش قیمتهای هفتگی جالب شده. دوستم حدود سه هفته پیش اکانتش رو تمدید کرد و از اون موقع تا الان سه بار دیدم که هی قیمتها رو بالا می‌برن. اینجوری برسه که تا شب عید فکر کنم قیمتها باز هم چند برابر می‌شه.

ولی حالا که بحث قیمت شد دو تا سئوال خدمتتون داشتم که امیدوارم بتونید جواب درست و رسمی بهشون بدین.

اولی اینکه توی این عکس شما و توی خود سایت مبین‌نت گفته که مودم SWC9200 قیمتش 220 هزار تومن هست. اما کارشناسی که حدود دو هفته پیش اومده بود برای تست مودم،‌ قیمت رو 300 هزار تومن گفت. یعنی واقعاً خرید اصلی گرونتر هست یا طرف همینجوری یه قیمت از خودش گفته؟ یعنی جدی نکنه موقع فروش قیمت رو 300 هزار تومن حساب کنن.

بعد هم اینکه چرا الان که خواستم IP بگیرم به جای مبین‌نت گفت که مشتری افروز اطلاع رسان هستم و از اونجا آدرس دارم؟ یعنی مبین‌نت مشتریهاش رو به شرکتهای دیگه واگذار کرده؟ اگه اینجور باشه که شاید یه دلیل افت شدید کیفیت و سرعت سر همین جابجایی‌ها و دست به دست شدنها باشه.

ممون می‌شم اگه جواب بدین.

ninipc
20-02-2013, 01:17
چه جوری می شه مودم رو جوری تنظیم کرد که وقتی کامپیوتر روشن می شه خود به خود به نت وصل نشه بلکه مثل adsl واسش کانکشن بسازی و بتونی هر دفعه که خواستی dc کنی؟ آیا راهی داره؟

شما گفتین نیاز دارین بعد از روشن کردن کامپیوتر، ارتباط با مودم برقرار نشه. پس اگه مشکل این هست که چه نیازی به دستکاری مودم و تنظیمات مودم دارین؟
درضمن گفتین که بتونید مشابه ADSL یه کانکشن بسازید. خوب دوست عزیز وایمکس هم وقتی به کامپیوتر وصل می‌شه، چه با سیم شبکه باشه و چه با وایرلس، مشابه ADSL بایستی از یه کانکشن شبکه استفاده کنید و اگه نباشه که اصولاً از اولش امکان ارتباط نیست.

برای حل مشکل شما هم کار خیلی راحت هست. اول از طریق کنترل‌پنل یا آیکن شبکه کنار ساعت، وارد صفحه Network and Sharing Center بشید. حالا روی آیکن اکانتی که باهاش به اینترنت وصل شدین کلیک چپ رو بزنید تا باز بشه. بعد کلید Disable رو بزنید و کار تموم شد. اینجوری تا وقتی که خودتون مجدد اون رو فعال نکردین، دیگه ویندوز و مودم با هم ارتباط ندارن و اینترنت مصرف نمی‌شه. اگه با سیم شبکه LAN و نه وایرلس به مودم وصل شده باشین، یعنی بخش وایرلس خاموش باشه (برای جلوگیری از تماس کامپیوترهای مجاز دیگه تعریف شده بدست خودتون یا هــک احتمالی وایرلس شما)،‌ عملاً می‌تونید مطمئن باشید که هیچ کس دیگه نمی‌تونه از مودم شما استفاده کنه.
برای فعال کردن مجدد هم کافیه روی آیکن شبکه کنار ساعت ویندوز، کلیک راست رو بزنید و Troubleshoot Problems رو بزنید تا ویندوز مجدد ارتباط رو فعال کنه.

قطع کردن اینترنت به این روش نه فقط برای کم کردن مصرف که حتی برای مواقعی که مثلاً می‌خواهید یه برنامه رو بعد از نصب کرک کنید و نمی‌خواهید موقع نصب به اینترنت وصل بشه، مناسبه. نیازی هم به خاموش کردن مودم رو نیست که براتون دردسرهای روشن شدن مودم و قطع و وصل مکرر رو هم ایجاد ‌کنه.

faramobile
20-02-2013, 01:47
شما گفتین نیاز دارین بعد از روشن کردن کامپیوتر، ارتباط با مودم برقرار نشه. پس اگه مشکل این هست که چه نیازی به دستکاری مودم و تنظیمات مودم دارین؟
درضمن گفتین که بتونید مشابه ADSL یه کانکشن بسازید. خوب دوست عزیز وایمکس هم وقتی به کامپیوتر وصل می‌شه، چه با سیم شبکه باشه و چه با وایرلس، مشابه ADSL بایستی از یه کانکشن شبکه استفاده کنید و اگه نباشه که اصولاً از اولش امکان ارتباط نیست.

برای حل مشکل شما هم کار خیلی راحت هست. اول از طریق کنترل‌پنل یا آیکن شبکه کنار ساعت، وارد صفحه Network and Sharing Center بشید. حالا روی آیکن اکانتی که باهاش به اینترنت وصل شدین کلیک چپ رو بزنید تا باز بشه. بعد کلید Disable رو بزنید و کار تموم شد. اینجوری تا وقتی که خودتون مجدد اون رو فعال نکردین، دیگه ویندوز و مودم با هم ارتباط ندارن و اینترنت مصرف نمی‌شه. اگه با سیم شبکه LAN و نه وایرلس به مودم وصل شده باشین، یعنی بخش وایرلس خاموش باشه (برای جلوگیری از تماس کامپیوترهای مجاز دیگه تعریف شده بدست خودتون یا هــک احتمالی وایرلس شما)،‌ عملاً می‌تونید مطمئن باشید که هیچ کس دیگه نمی‌تونه از مودم شما استفاده کنه.
برای فعال کردن مجدد هم کافیه روی آیکن شبکه کنار ساعت ویندوز، کلیک راست رو بزنید و Troubleshoot Problems رو بزنید تا ویندوز مجدد ارتباط رو فعال کنه.

قطع کردن اینترنت به این روش نه فقط برای کم کردن مصرف که حتی برای مواقعی که مثلاً می‌خواهید یه برنامه رو بعد از نصب کرک کنید و نمی‌خواهید موقع نصب به اینترنت وصل بشه، مناسبه. نیازی هم به خاموش کردن مودم رو نیست که براتون دردسرهای روشن شدن مودم و قطع و وصل مکرر رو هم ایجاد ‌کنه.

نه دوست عزیز من میدونم ایشون چی میگه ، ایشون میخوان مثل بعضی Adsl ها که کانکشن شبیه کانکشن دیال آپ دارن و باید بزنی کانکت تا کانکت بشه و همونطور میتونی دیسکانکت کن ، برای وایمکس هم همون جور میخوان ، البته من خودم برای Adsl هم زدم خودش اتوماتیک از توی مودم یوزر پسورد رو بزنه و خود مودم همیشه کانکت باشه که مودم وایمکس هم همینطوره ، ولی از توی مودم میشه اینکارو انجام داد ، فردا صبح به مودم خودم دسترسی دارم نگاه میکنم میگم چطوری اینکار انجام میشه ، کاری نداره کلا

faramobile
20-02-2013, 01:51
برام این افزایش قیمتهای هفتگی جالب شده. دوستم حدود سه هفته پیش اکانتش رو تمدید کرد و از اون موقع تا الان سه بار دیدم که هی قیمتها رو بالا می‌برن. اینجوری برسه که تا شب عید فکر کنم قیمتها باز هم چند برابر می‌شه.

ولی حالا که بحث قیمت شد دو تا سئوال خدمتتون داشتم که امیدوارم بتونید جواب درست و رسمی بهشون بدین.

اولی اینکه توی این عکس شما و توی خود سایت مبین‌نت گفته که مودم SWC9200 قیمتش 220 هزار تومن هست. اما کارشناسی که حدود دو هفته پیش اومده بود برای تست مودم،‌ قیمت رو 300 هزار تومن گفت. یعنی واقعاً خرید اصلی گرونتر هست یا طرف همینجوری یه قیمت از خودش گفته؟ یعنی جدی نکنه موقع فروش قیمت رو 300 هزار تومن حساب کنن.

بعد هم اینکه چرا الان که خواستم IP بگیرم به جای مبین‌نت گفت که مشتری افروز اطلاع رسان هستم و از اونجا آدرس دارم؟ یعنی مبین‌نت مشتریهاش رو به شرکتهای دیگه واگذار کرده؟ اگه اینجور باشه که شاید یه دلیل افت شدید کیفیت و سرعت سر همین جابجایی‌ها و دست به دست شدنها باشه.

نه دیگه اون طرف هم میخواسته مودم رو بندازه چون من دیروز برای اقوام همین مدل رو خریدم همون قیمت سایت و بیشتر ندادم
بعضی نمایندگی ها تازه از خودشون هزسنه راه اندازی یا فعال سازی هم در میارن !! نمونش شرکت سیب سبز که دزد تشریف دارن
در صورتی که من همین اکانت خودم از نمایندگی دیگه گرفتم ۱ قرون هم بیشتر از قیمت گفته شده تو سایت ندادم ، یعنی همون ۸۰ تومن + ۴ تومن مالیات !!!
این نمایندگی ها که گرون میگیرن رو باید معرفی کرد هیچکس نخره ازشون

مبین نت
20-02-2013, 10:20
ممنونم..فقط يه سوال..وقتي اون طرح Demo كه قبل از طرح اصلي برا آدم فعال ميكنن, رو داشتم, شب ساعت 2.30 كه شروع كردم به دانلود..بعدش تو صفحه Ecare ديدم كه حجم مصرف شده و رايگان نبوده برام..يعني ممكنه به خاطر اين بوده باشه كه طرح هاي Demo شبانه رايگان ندارن؟؟؟؟؟

بله طرح دمو ساعت رایگان مصرف ندارد ...

مبین نت
20-02-2013, 10:26

قیمت تعرفه ها که از ابتدای اردیبهشت امسال تا 10 روز پیش ثابت بود ... قیمت مودم هم شش ماهه ی اول ثابت، از مهرماه و با شروع افزایش قیمت دلار تا دیماه 165 و از اون موقع هم که 220 تومن هستن ...

قیمت مودم هم بدون طرح 220 ، حتما کارشناس قیمتو با طرح یکساله گفتن 300 ...

افروز اطلاع رسان عامل فروش مبین نت هستند و جابجایی صورت نگرفته ... عامل فروشی که شما ازشون مودم خریدین ...

ehsan_
20-02-2013, 11:32
سلام
من یزد اشتراک مبین نت و با مودم گرفتم ولی چون کار داشتم مجبور شدم بیام اصفهان و تا شنبه هم اصفهانم دیگه وقت نشد که بیان مودم رو برام وصل کنن کلا در هفته 4 روز یزدم 3 روز اصفهان
می خواستم ببینم چجوری خودم می تونم حساب و مودم رو فعال کنم
مودم 5تا سیگنال رو داره و روی -54|32 هست ولی سایتهای دیگه رو باز نمی کنه
uri و پس روی مودم توی سایت وارد نمیشه

ninipc
20-02-2013, 14:18
قیمت تعرفه ها که از ابتدای اردیبهشت امسال تا 10 روز پیش ثابت بود ... قیمت مودم هم شش ماهه ی اول ثابت، از مهرماه و با شروع افزایش قیمت دلار تا دیماه 165 و از اون موقع هم که 220 تومن هستن ...

قیمت مودم هم بدون طرح 220 ، حتما کارشناس قیمتو با طرح یکساله گفتن 300 ...

افروز اطلاع رسان عامل فروش مبین نت هستند و جابجایی صورت نگرفته ... عامل فروشی که شما ازشون مودم خریدین ...

من اسم شرکتی که ازش اکانت رو گرفتم یادم نیست، ولی مطمئن هستم که افروز اطلاع‌رسان نیست. الان هم که مجدد IP گرفتم دیدم می‌گه از مبین‌نت هست و دوباره برگشته به خود مبین‌نت. این قضیه قبلاً هم بوده و اسم شرکتهای دیگه‌ای رو توی لیست دیدم. برای همین شک کردم که مواقع شلوغی ترافیک رو می‌فرستن به شرکتهای شریک.

در مورد قیمت باید بگم حیف که از صفحات تعرفه‌ها عکس نگرفتم که بشه راحت نشون داد. اما آخرین مورد که مال حدود یک هفته پیش هست، یادمه که توی بخش پرمصرف سرعت یک مگابیت هم بود و الان همش شده 512 و توی بخش مصرف متوسط هم تنها یک مگابیت 24 گیگابایت شش ماهه بود که الان مدل 36 ماهه یک مگابیت رو هم اضافه کردن و ۲۴ گیگابایت رو کردن ۵۱۲. اینجوری می‌شه دو مورد تغییرات. اوایل دی هم یه سری تغییرات بود که متاسفانه کامل یادم نیست اما در کل می‌شه ۳ بار تغییر توی همین حدود یک ماه.

قیمت مودم رو هم کاملاً یادم هست که گفت بصورت تکی ۳۰۰ هزار تومن. راستش بعنوان مودم تست دو تا توی کیفش بود و من خوشم اومد که عوض کنم. چون همین که دیدم دو تا آنتن بیرونی وایمکس داره،‌ ازش خوشم اومد. خیلی بهتره از آنتن مینیاتوری داخلی مودمهای هواووی هست و معلومه که سیگنال بهتری رو جذب می‌کنه. همون موقع که خواستم ازش بخرم، گفت سیصد هزار تومن. با توضیحات شما و faramobile عزیز معلومه که طرف خواسته یه چیزی هم به حساب نمایندگی یا حتی جیب خودش بره و قیمت رو بالا برده.

ممنون هم که جواب دادین.

ninipc
20-02-2013, 14:41
نه دوست عزیز من میدونم ایشون چی میگه ، ایشون میخوان مثل بعضی Adsl ها که کانکشن شبیه کانکشن دیال آپ دارن و باید بزنی کانکت تا کانکت بشه و همونطور میتونی دیسکانکت کن ، برای وایمکس هم همون جور میخوان ، البته من خودم برای Adsl هم زدم خودش اتوماتیک از توی مودم یوزر پسورد رو بزنه و خود مودم همیشه کانکت باشه که مودم وایمکس هم همینطوره ، ولی از توی مودم میشه اینکارو انجام داد ، فردا صبح به مودم خودم دسترسی دارم نگاه میکنم میگم چطوری اینکار انجام میشه ، کاری نداره کلا

خوب اونجوری که من توضیح دادم می‌شه راحت اکانت رو قطع و وصل کرد. حسنش نسبت به روش شما در این هست که دیگه نیازی به مجدد وارد کردن رمز در هر بار نیست.

اما روشی که شما در نظرتون هست تغییر Mode دسترسی در بخش وایمکس یا WAN هست. توی مودمهای ساخت هووای (بخصوص مدل BM635) باید اینجوری عمل کرد که اول رفت به منوی Basic و بعد منوی WAN یعنی این مسیر Basic > WAN > WAN
بعد توی حالت تماس از حالت Route تبدیل بشه به Bridge. اگه اشتباه هم نکنم بایستی نوع دایال‌آپ هم بجای اتوماتیک بشه دستی یا Manual که عملاً مشابه دایال‌آپ واقعی آیدی و رمز داد تا بشه تماس گرفت.

ninipc
20-02-2013, 14:47
سلام
من یزد اشتراک مبین نت و با مودم گرفتم ولی چون کار داشتم مجبور شدم بیام اصفهان و تا شنبه هم اصفهانم دیگه وقت نشد که بیان مودم رو برام وصل کنن کلا در هفته 4 روز یزدم 3 روز اصفهان
می خواستم ببینم چجوری خودم می تونم حساب و مودم رو فعال کنم
مودم 5تا سیگنال رو داره و روی -54|32 هست ولی سایتهای دیگه رو باز نمی کنه
uri و پس روی مودم توی سایت وارد نمیشه

تونستن که در تئوری حتماً می‌تونید و کار شاقی نیست. منتهی وقتی نصاب می‌یاد هم براتون تست سیگنال می‌گیره و هم برگه‌هایی که پر می‌کنه و شما امضاء می‌کنید عملاً گارانتی مودم رو هم شروع می‌کنه. یه مشکل دیگه هم اینجاست که اگه به کار وارد نباشید و موقع تنظیم مودم اشتباه پیش بیاد، مجبورید برید سراغ پشتیبانی یا یه آدم کاربلد که شاید سخت باشه. الان خودم دیگه اینجور تنظیمات برام راحت هست و نیازی به پرسیدن از پشتیبانی رو ندارم. ولی وضعیت شما با من فرق داره. به نظرم بهتره بذارید بار اولش رو اونها راه‌اندازی کنن و بعد خودتون کارهای بعدی رو انجام بدین.

ninipc
20-02-2013, 14:58
با وضعیت گرون و کیفیت پائین مبین‌نت در جاهای شلوغ و پر از نویز شک دارم که اونجا تمدید کنم یا برم ایرانسل. کسی اینجا هست که از وضعیت الان ایرانسل خبری داشته باشه، بخصوص بخش کیفیت و سرعت واقعی اون؟ چون قیمتها رو چک کردم و از مبین‌نت به نظر منصف‌تر هست.

siavashjal
20-02-2013, 15:15
این که مبین نت جمعه ها از 2 صبح تا دو ظهر حجمش رایگان هست درسته؟ چون تو سایتش که چیزی ننوشته.
پ

arash59b
20-02-2013, 15:46
این که مبین نت جمعه ها از 2 صبح تا دو ظهر حجمش رایگان هست درسته؟ چون تو سایتش که چیزی ننوشته.
پ
نه
پارسال برش داشتن

hasanoooooooo
20-02-2013, 16:45
دیشب باز هم ظاهرا مشکل داشته و دانلودئ هم نکرده. مبین هم دورش تموم شد.

faramobile
20-02-2013, 17:24
دیشب باز هم ظاهرا مشکل داشته و دانلودئ هم نکرده. مبین هم دورش تموم شد.

من مشکلی نداشتم دیشب هم خیلی عالی بود سرعت ، ۶.۷ گیگ هم دانلود کردم

siavashjal
20-02-2013, 17:27
تایید میشه دیشب سرعت دانلود هم خوب بود. برای من سرعت دانلود روزانه و شبانه تقریبا برابر هستش.

ehsan_
20-02-2013, 17:44
ساعت چندتا چند دانلود رایگانه؟
من یک مودم معمولی که wifi نداره دارم تو خونه برای adsl مخابرات هست
میشه مودم مبین نت رو بگذارم بجاش و اینترنت مخابرات رو به صورت wifi تو خونه دریافت کنم یا این مودم مخصوص مبین نت هست؟

mostafadc
20-02-2013, 21:15
ميشه لطفا بگيد براي مودم fmm130 چطور در قسمت كانفيگ مودم, كاري كنم كه وقتي از طريق كابل Lan به مودم وصل ميشوم, براي وصل شدن به اينترنت حتما يوزر و پسورد, بخواهد و مستقيما به اينترنت وصل نشود.
لطفا قسمتي كه بايد بروم را بگوييد و همچنين تنظيمات مربوطه
تا اينجاش رو بلدم كه برم تو 192.168 و بعدش يوزر و پسوورد ورود به مودم را وارد كنم.
با تشكر

siavashjal
20-02-2013, 22:29
خوب اونجوری که من توضیح دادم می‌شه راحت اکانت رو قطع و وصل کرد. حسنش نسبت به روش شما در این هست که دیگه نیازی به مجدد وارد کردن رمز در هر بار نیست.

اما روشی که شما در نظرتون هست تغییر Mode دسترسی در بخش وایمکس یا WAN هست. توی مودمهای ساخت هووای (بخصوص مدل BM635) باید اینجوری عمل کرد که اول رفت به منوی Basic و بعد منوی WAN یعنی این مسیر Basic > WAN > WAN
بعد توی حالت تماس از حالت Route تبدیل بشه به Bridge. اگه اشتباه هم نکنم بایستی نوع دایال‌آپ هم بجای اتوماتیک بشه دستی یا Manual که عملاً مشابه دایال‌آپ واقعی آیدی و رمز داد تا بشه تماس گرفت.

الان توی تنظیمات مودم wifi bridge mode روی enable هستش. این رو باید بذارم روی disable?
مودم رو با لن وصل کردم به پی سی.

ninipc
21-02-2013, 02:07
الان توی تنظیمات مودم wifi bridge mode روی enable هستش. این رو باید بذارم روی disable?
مودم رو با لن وصل کردم به پی سی.

وقتی گفتین Bridge توی WiFi حدس می‌زنم که مودم شما ساخت هواووی مثل BM635 یا Bm632 نیست و به احتمال زیاد مودم‌تون Seowonintech SWC-9200 هست. من خودم این مودم رو ندارم که از نزدیک چک کنم. اما اطلاعاتی ازش توی وب بود نشون می‌ده که سیستم Bridge اون توی WiFi با سیستم Bridge و Route توی وایمکس یا همون WLAN فرق داره و همون خاصیت رو نداره. برای همین شاید نشه توی این مودم اینکار رو کرد. بهتره کسانی که دسترسی مستقیم به این مودم دارن، نظر بدن. البته اگه واقعاً مودم شما هم همین مدل SWC9200 باشه.

ولی اگه واقعاً هدفتون کنترل دسترسی به مودم (مثلاً از طرف بچه‌ها یا مهمونها) نیست و فقط می‌خواهید که مصرف رو مواقع غیرضروری حذف کنید که همون روش اول یعنی استفاده از Disable کردن کانکشن شبکه اینترنت وایمکس، براتون راحت‌تر هست و به نوع مودم هم وابسته نیست.

saeediranzad
21-02-2013, 07:37
ساعت چندتا چند دانلود رایگانه؟
من یک مودم معمولی که wifi نداره دارم تو خونه برای adsl مخابرات هست
میشه مودم مبین نت رو بگذارم بجاش و اینترنت مخابرات رو به صورت wifi تو خونه دریافت کنم یا این مودم مخصوص مبین نت هست؟
۲−۸ صبح
نه!
مودم وایمکس امواج رادیویی را دریافت میکنه.
البته اگه خیلی حوصله داشته باشی و فنی هم باشی؛ شاید بشه بعنوان اکسس پوینت برای مودم معمولی ازش استفاده کرد.
ولی به دردسرش نمیارزه.

saeediranzad
21-02-2013, 07:43
تایید میشه دیشب سرعت دانلود هم خوب بود. برای من سرعت دانلود روزانه و شبانه تقریبا برابر هستش.
انگار قراره بهترین سرویس دهنده اینترنت انتخاب بشه. آگهیش تو سایت مبین هست که درخواست کرده برویم رأی بدهیم.
فکر کرده اند دوسال دایال آپ شبانه را با چندروز اینترنت درست حسابی فراموش میکنیم.

bastami
21-02-2013, 08:11
با وضعیت گرون و کیفیت پائین مبین‌نت در جاهای شلوغ و پر از نویز شک دارم که اونجا تمدید کنم یا برم ایرانسل. کسی اینجا هست که از وضعیت الان ایرانسل خبری داشته باشه، بخصوص بخش کیفیت و سرعت واقعی اون؟ چون قیمتها رو چک کردم و از مبین‌نت به نظر منصف‌تر هست.

نه ظاهرا ایرانسل از مبین نت بدتر نباشه بهتر هم نیست. می تونین یه سر به مشابه همین موضوع در مورد ایرانسل بزنین. شوهر خواهر من از اول وایمکس ایرانسل که اومد خرید اوایل خیلی راضی بود ولی الان میگه افتضاح شده یک مگ داره ولی میگه صد رحمت به دایال آپ!!! پشتیبانیش هم میگه اصلا جوابگو نیستند. چند روز که با وایمکس مبین نت من کار کرد خیلی خوشش اومد. حالا انتخاب بین این دو با شماست. مثل انتخاب بین ایران خودرو یا سایپا!!!

ارسال شده از GT-I9100G با استفاده از تپاتالک 2

ninipc
21-02-2013, 13:47
نه ظاهرا ایرانسل از مبین نت بدتر نباشه بهتر هم نیست. می تونین یه سر به مشابه همین موضوع در مورد ایرانسل بزنین. شوهر خواهر من از اول وایمکس ایرانسل که اومد خرید اوایل خیلی راضی بود ولی الان میگه افتضاح شده یک مگ داره ولی میگه صد رحمت به دایال آپ!!! پشتیبانیش هم میگه اصلا جوابگو نیستند. چند روز که با وایمکس مبین نت من کار کرد خیلی خوشش اومد. حالا انتخاب بین این دو با شماست. مثل انتخاب بین ایران خودرو یا سایپا!!!

ارسال شده از GT-I9100G با استفاده از تپاتالک 2

مشکل مبین‌نت اینجاست که نامردی هی داره قیمتش رو می‌بره بالا. البته شاید ایرانسل هم به زودی همین کار رو بکنه و کلاً مشکل کاربران همین نداشتن انتخاب مستقل هست که مجبورن همین وضعیت رو تحمل کنن.

hasanoooooooo
21-02-2013, 16:22
دوستان برای تمدید اشتراک باید وارد چه گزینه ای شد؟ من الان 2 ساله 128 دارم داخل طرح هاش اصلا نمیبینیم این طرح رو... از کجا میتونم همینو تمدید کنم؟؟؟؟

mehdi700007
21-02-2013, 17:03
دوستان برای تمدید اشتراک باید وارد چه گزینه ای شد؟ من الان 2 ساله 128 دارم داخل طرح هاش اصلا نمیبینیم این طرح رو... از کجا میتونم همینو تمدید کنم؟؟؟؟
باید زنگ بزنی پشتیبانی برات تمدید کنه

mehdi700007
21-02-2013, 17:05
دوست عزیز باید زنگ بزنی پشتیبانی برات تمدید کنه

hasanoooooooo
21-02-2013, 18:39
دوست عزیز باید زنگ بزنی پشتیبانی برات تمدید کنه
پشتیبانی که هیچوفت جواب نمیدهههههههههه!!!!

امیر انصاری
21-02-2013, 21:17

در موعد مقرر هزینه ی طرح رو واریز کنید، خود به خود تمدید میشه. البته طرح شما جزء طرح های ویژه محسوب میشه و مطمئن نیستم قابل تمدید باشه.

امیر انصاری
21-02-2013, 21:40
پشتیبانی که هیچوفت جواب نمیدهههههههههه!!!!

با کدوم شماره تماس میگیرید؟

mostafadc
21-02-2013, 22:05
ميشه لطفا بگيد براي مودم fmm130 چطور در قسمت كانفيگ مودم, كاري كنم كه وقتي از طريق كابل Lan به مودم وصل ميشوم, براي وصل شدن به اينترنت حتما يوزر و پسورد, بخواهد و مستقيما به اينترنت وصل نشود.
تا اينجاش رو بلدم كه برم تو 192.168 و بعدش يوزر و پسوورد ورود به مودم را وارد كنم.
با تشكر
كسي ميتونه جواب منو بده؟؟؟؟

faramobile
22-02-2013, 01:48
كسي ميتونه جواب منو بده؟؟؟؟

یه عکس از اونجا که یوزر و پسوورد ایرانسل وارد شده تو مودم بزار ، البته روی یوزرت رو سیاه کن !
بعدش از روش ببینم چه آپشن هایی داره تا شایط بشه گفت کدوم گزینه رو باید عوض کنی

ashahidi
22-02-2013, 10:18
سلام دوستان می خواستم بپرسم کسی اینجا سرویس 128 مبین رو از تهران داره؟ سرعتش رو رو چند بستن؟

hasanoooooooo
22-02-2013, 11:01
دوستان الان 4 5 شب هست ه بعد از ساعت 2 مثلا دارم دانلود میکنم یک دفعه میبینم سرعت 0 میشه اون لحظه همه چراغهای روی مودم هم روشن هست و قطع و وصل نمیشه .. دوباره بعد از 2 3 دقیقه بعد از قطع شدن سرعت دوباره سرعت میره بالا و این اتفاق هر 10 دقیقه میفته... کسی میتونه کمکم کنه؟

hamijoon
22-02-2013, 13:13
تا چند روز ديگه يه صفحه جديد E-Care مياد . چيزه رديـفـيـه . . .

Viren
22-02-2013, 18:01
512 20 گیگ که می گرفتم 55 هزارتومن الان شده 15 گیگ 60 هزار
لعنت بر تو ای دزد...:n24:

ninipc
22-02-2013, 22:45
با تشكر

متاسفانه بجز یه راهنمای خشک و خالی توی سایت ایرانسل هیچ منبع دیگه‌ای در مورد تنظیمات مودم شما پیدا نکردم. اما هر چی هست توی همون راهنمای ساده به وضوح گفته که مودم شما قابلیت استفاده هر دو حالت Route و Bridge برای وایمکس (منظورم وایرلس یا WiFi) نیست. شما کافیه تنظیم کنید که بجای Route از حالت Bridge استفاده بشه که بعدش همیشه آیدی و رمز بخواد. اگه خواستین مورد faramobile عزیز رو انجام بدین از صفحه تنظیمات وایمکس یا WLAN هم عکس بگیرین که ایشون یا باقی اساتید بتونن راهنمایی کنن.

mehdi700007
22-02-2013, 23:38
سلام دوستان می خواستم بپرسم کسی اینجا سرویس 128 مبین رو از تهران داره؟ سرعتش رو رو چند بستن؟
من 2 ماه 128 داشتم سرغتش رو 256 بستن و سرعت دانلودش بین 35 تا 40 هستش ولی بازم بستگی به منطقه شما داره

mostafadc
23-02-2013, 04:26
یه عکس از اونجا که یوزر و پسوورد ایرانسل وارد شده تو مودم بزار ، البته روی یوزرت رو سیاه کن !
بعدش از روش ببینم چه آپشن هایی داره تا شایط بشه گفت کدوم گزینه رو باید عوض کنی
راستي پايين همين صفحه هم فقط يه قسمت مربوط به آپلود Certificate هست..كه مربوط به كار من نميشه
من ميخوام فقط وقتي كه از طريق كابل Lan , كسي ميخواد به مودم وصل بشه, تا URI و Password را نزنه, نتونه از اينترنت استفاده كنه..و يا اينكه اصلا از طريق كابل Lan كسي نتونه بره تو اينترنت
ولي ميخوام از طريق وايرلس كه وصل ميشيم, بدون احتياج به URI و Password وايمكس وارد بشه(چون رمز و امنيت وايرلس رو بالا بردم و همون براي حالت وايرلس كفايت ميكنه)

gfdar
23-02-2013, 08:13
میدونم تاپیک قدیمیه ولی برای اطلاع دوستانی که می خونند می نویسم
با عرض احترام استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان ربطی به ارزش ندادن به سایت نیست، من خودم طراح هستم و اگر مشتری اسکریپت اختصاصی نخواد ترجیه میدم از بعضی از این سیستم ها استفاده کنم، چون این سیستم ها دائم بروزرسانی و رفع مشکل می شوند و معمولا" تیمی چند ده نفره روشون کار میکنن که اگر بخواهیم خودمون مثل اونها رو بنویسیم چند صد میلیون خرج بر میداره که هیچ شرکتی اینقدر خرج نمیکنه و اصلا" به صرفه هم نیست، الان هم هیچکدوم از سیستم های پولی که توی ایران نوشته شده انگشت کوچیکه همین جوملا نمیشه

hajimetal
23-02-2013, 09:02
سلام
من frimware برای BM635 میخوان البته یه ورژن قدیمی از اینکه ایرانسل تو سایتش داره
برای مبین نتشم میخواستم

خواهشا کمکم کنید

ممنون میشم

hasanoooooooo
23-02-2013, 11:09
کسی واقعا مشکل 0 شدن سرعت برای چند ثانیه رو نداره|؟ انتن هست ولی سرعت دانلود 0 میشه و در اون لحظه هیچ سایتی هم باز نمیشه؟

javid_hector
23-02-2013, 13:23
کسی واقعا مشکل 0 شدن سرعت برای چند ثانیه رو نداره|؟ انتن هست ولی سرعت دانلود 0 میشه و در اون لحظه هیچ سایتی هم باز نمیشه؟
بله دوست عزیز منم همین مشکلو دارم ،2روزی میشه البته با این تفاوت که واسه من صفر میشه ولی دیگه به حلت عادی بر نمیگرده مگه ایمکه ریست کنم که باز همون آشه و همون کاسه....:n27:

hasanoooooooo
23-02-2013, 13:39
بله دوست عزیز منم همین مشکلو دارم ،2روزی میشه البته با این تفاوت که واسه من صفر میشه ولی دیگه به حلت عادی بر نمیگرده مگه ایمکه ریست کنم که باز همون آشه و همون کاسه....:n27:

داداش یعنی وقتی ریست میکنی باز هم شدت قطع شدنش همیجوریه؟ من شیراز هستم.. الان 1 هفتست اینجوری شده... 17 تا 22 بهمن هم همینجور شده بود... چند روزی بود درست شده بود... شانس مارو میبینی تورو خدا

البته منم وقتی با wifi باشم حتما باید ریست کنم تا درست بشه ولی وقتی با کابل هستم خودش ظظاهرا دانلود رو ادامه میده... مودم رو هم دیروز ریست کردم..

ashahidi
23-02-2013, 21:41
منطقه ما طرف چهار راه پاسداران هست
آخه این چه قیمتایی هست با این سرعت کم؟
آسیاتک 13 تومن میدی 3 گیگ 128 با سرعت 300 کیلوبایت بر ثانیه داری!

mehrdad2
23-02-2013, 22:33
پاسداران که سرویس نداره
منطقه ما طرف چهار راه پاسداران هست
آخه این چه قیمتایی هست با این سرعت کم؟
آسیاتک 13 تومن میدی 3 گیگ 128 با سرعت 300 کیلوبایت بر ثانیه داری!

kb24s
24-02-2013, 00:23
جدیدن مبین نت اکانتهای 2مگش رو دیگه رو 3مگ نیمیبنده؟
منظورم اینه که تو Service Flow قسمت downlink رو میزد 3مگ ولی الان میزنه 2مگ و uplink که 512 بود رو زده 1مگ.
برای دوستانی 2مگ دارن همینطوره؟

timemachine2029
24-02-2013, 04:44
سرویس ها واقعی شدن
منم سرویس 1 مگابیت 12 ساعته دارم مفت نمیارزه(12 ساعت که کلا اینترنت نداری الان هم با ایرانسل اومدم)
عمرا میگرفتم اگر میدونستم اینجوریه
اینم دانلود دیروزم همش هم مستقیم بوده از هات فایل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

toolhelp
24-02-2013, 12:52
مبين نت كرج امروز چرا اينقدر افتصاح شده؟ ! تا الان ساعت 12 ظهر سرعت دانلود روي خط 512 به روز به 4kb ميرسه ! با ديسكانكت هاي ناگهاني و زياد. براي بقيه دوستان كرجي هم همينطوره؟

saeed22s
24-02-2013, 12:56
جدیدن مبین نت اکانتهای 2مگش رو دیگه رو 3مگ نیمیبنده؟منظورم اینه که تو Service Flow قسمت downlink رو میزد 3مگ ولی الان میزنه 2مگ و uplink که 512 بود رو زده 1مگ.برای دوستانی 2مگ دارن همینطوره؟اکانت دو مگ قدیم رو تمدید کردید یا دو مگ با سه گیگ حجم جدید هستش؟

aaki62
24-02-2013, 19:49
بابا اشغال تر از مبین نت ندیدم.... دلم خوش بود رفتم اینتر نت پر سرعت راه انداختم -- 100 شرف به دیال اپ

yuzarsiff
24-02-2013, 20:58
من از آخر هفته ی قبل به این مشکل دچار شدم ... سند و ریسیو یهو صفر میشه ...

osta_ali
24-02-2013, 23:03
چند تا سوال درباره شبانه دارم:

1.اگه مثلا یه فیلمی رو داریم قبل از ساعت 2 شب دانلود میکنیم به محض اینکه به دو برسه خود به خود مجانی حساب میکنه یا نه باید یه بار دانلود رو قطع کنیم و دوباره ادامه بدیم؟
2.راه حلی وجود داره که کامپیوتر خودش ساعت 2 شروع کنه به دانلود و قبل از 8 صبح خود به خود قطع بشه یا کامپیوتر خاموش بشه؟(اگه هست چطوری؟؟)

arash59b
25-02-2013, 00:34
چند تا سوال درباره شبانه دارم:

1.اگه مثلا یه فیلمی رو داریم قبل از ساعت 2 شب دانلود میکنیم به محض اینکه به دو برسه خود به خود مجانی حساب میکنه یا نه باید یه بار دانلود رو قطع کنیم و دوباره ادامه بدیم؟
2.راه حلی وجود داره که کامپیوتر خودش ساعت 2 شروع کنه به دانلود و قبل از 8 صبح خود به خود قطع بشه یا کامپیوتر خاموش بشه؟(اگه هست چطوری؟؟)

1- مشکلی پیش نمیاد ولی شده که بعضی وقت ها شبانه رو هم حساب کنه (ولی خیلی به ندرت)

2- با دانلود منیجر ها مثل IDM

باید بری به بخش زمانبندی شون(schedule)

osta_ali
25-02-2013, 12:02
1- مشکلی پیش نمیاد ولی شده که بعضی وقت ها شبانه رو هم حساب کنه (ولی خیلی به ندرت)

2- با دانلود منیجر ها مثل IDM

باید بری به بخش زمانبندی شون(schedule)

مرسی
پس اگه از 1 بزارم برا دانلود برم بخوابم تا قبل از 2 عادی حساب میشه بعد از 2 مجانی درسته؟(بدون قطع و وصل کردن)

راستی