PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

shahrouz77
15-01-2013, 20:37
ممنون از این عزیزان بابت پاسخشون.من تنها کاربر استفاده کننده ازمبین نت تو منزل هستم.واز همون ابتدا توسط کابل مودم رو به کامپیوتر وصل کردم.وباتوجه به فرمایش دوستمون یعنی توسط کابل دیگه امکان سواستفاده نیست؟خیالمون راحت باشه؟

.:Bardia:.
15-01-2013, 20:39
سلام دوستان .
کسی از مودم های طرح دار استفاده کرده ؟
مثلا اگه 512 شو بگیری سرعت دانلود همون 90 هست ؟

امیر انصاری
15-01-2013, 21:13
ممنون از این عزیزان بابت پاسخشون.من تنها کاربر استفاده کننده ازمبین نت تو منزل هستم.واز همون ابتدا توسط کابل مودم رو به کامپیوتر وصل کردم.وباتوجه به فرمایش دوستمون یعنی توسط کابل دیگه امکان سواستفاده نیست؟خیالمون راحت باشه؟

کابل دیگه؟ خب مودم که پیش خودتونه. چه جوری کابل دیگه ای بهش وصل بشه؟:n02:
تنها راه سرقت همون وایرلسه! بازم میگم، اگر زیاد کانکت میشین، این حجم طبیعیه.

mohammad_87
15-01-2013, 21:53
من کارم وبگردی و چارتا ایمیل رد و بدل کردنه، در مجموع حداکثر ماهی یک و نیم گیگ مصرف کنم... برای من میصرفه خوب! ماهی 15 تومن حتی 20 تومن!! ( کلن هم با این مساله که بشینی پشت نت دانلود کنی مشکل دارم... چیزی میخوای برو بخر، تو این شرایط دانلود کردن فقط طلف کردن وقت خودمون و دیگرانه، چون یواش یواش آیسپی ها حریس میشن، ترافیک میره بالا ... و و و تا وقتی مملکت اینه نباید دانلود کرد!!)
...
خب اگه کارت بیرون باشه درسته اما اگه این کارهارو در منزل انجام میدی،با زیر 20تومن سرویسهای بهتری میتونی پیدا اکنی.(اگه مودم داشته باشی)

.........کلا این سیاسته سرویس دهنده ایرانیه که تلفیقی از سرویس حجمی و زمانی رو ارایه میدن.اگه پول سرویس حجمی رو میدی باید تا بیت آخر رو هر زمان که بخوای بتونی مصرف کنی نه اینکه بیان برای مصرف حجمی که خریدی محدودیت زمانی قرار بدن.اگرم داری پول سرویس زمانی رو میدی باید بتونی تا آخرین ثانیه ازش استفاده کنی. میشه به من بگین کدوم سرویس دهنده در ایران اینطوری سرویس میده؟!
............

دقیقا درسته.سرویس یا باید حجمی باشه یا زمانی.مثل همین وایمو.اما سرویس میدن 80 گیگ یکماهه خیلی باحاله واقعا

bastami
15-01-2013, 23:09

بله البته به شرطی که وای فای تون خاموش باشه

ارسال شده از GT-I9100G با استفاده از تپاتالک 2

bastami
15-01-2013, 23:14
خب اگه کارت بیرون باشه درسته اما اگه این کارهارو در منزل انجام میدی،با زیر 20تومن سرویسهای بهتری میتونی پیدا اکنی.(اگه مودم داشته باشی)

دقیقا درسته.سرویس یا باید حجمی باشه یا زمانی.مثل همین وایمو.اما سرویس میدن 80 گیگ یکماهه خیلی باحاله واقعا

البته در وایمو هم شما گرفتار یه محدودیت دیگه هستی مکان!!!!! خیلی خوش شانس باشی دیوار به دیوارت یه شعبه بانک پاسارگادی،فرهنگسرایی،کتاب خونه ای چیزی باشه که عضو وایمو باشه

officer
16-01-2013, 00:32
من قبلا مودمم سیگنالش کامل بود ، الان همون جای قبلیه ولی RSSI رسیده به -70 ... چیکار کنم ؟

در موردت انتخاب دستی بی تی اس پست های قبلی منو نگاه کنید آموزشششو گذاشتم

دوستا ن در مورد اموز کاهش پینگ عذر میخوام میزارم بزودی

گشتم پستاتون رو جز اون وصل کردن فویل و اینا چیزی پیدا نکردم ...

saeediranzad
16-01-2013, 03:56
سلام
1- اینکه دوستان میگن سرعت بالا به سود فروشنده است؛ خیلی برام عجیبه.
مگه مصرف شما دست خودتون نیست؟
من که اگه سرعتم بالا باشه و قطعی نداشته باشم، نیم ساعته ایمیلهام را میخونم و فوروم را هم سر میزنم و بعد میتونم با خیال راحت وبگردی کنم.
در ساعت رایگان هم همه چیز را آپدیت میکنم.
2- خواندن ایمیل و سرزدن به فوروم و کمی وبگردی، حدود ماهی 2 گیگ برای من تموم میشه.
اگه به یوتوب و سایتهای ویدیویی سربزنم، حجم بیشتری مصرف میشه.
این ماه 5 گیگ دارم که نمیدونم چه کارش کنم. مگه برم سراغ گوگل ارث.

mehrshadmmm
16-01-2013, 08:05
سلام
1- اینکه دوستان میگن سرعت بالا به سود فروشنده است؛ خیلی برام عجیبه.
مگه مصرف شما دست خودتون نیست؟
من که اگه سرعتم بالا باشه و قطعی نداشته باشم، نیم ساعته ایمیلهام را میخونم و فوروم را هم سر میزنم و بعد میتونم با خیال راحت وبگردی کنم.
در ساعت رایگان هم همه چیز را آپدیت میکنم.
2- خواندن ایمیل و سرزدن به فوروم و کمی وبگردی، حدود ماهی 2 گیگ برای من تموم میشه.
اگه به یوتوب و سایتهای ویدیویی سربزنم، حجم بیشتری مصرف میشه.
این ماه 5 گیگ دارم که نمیدونم چه کارش کنم. مگه برم سراغ گوگل ارث.

خوب دو تا چيز هست.يکي پروسه هايي که اپليکيشن ها دور از چشم شما انجام ميدن که فقط با برنامه هاي مديريت ترافيک ميشه ازشون اطلاع کسب کرد.
دوما اين که با افزايش سرعت شما ترغيب ميشيد که سايت هاي بيشتري رو باز کنيد ( که اين خودش ميتونه عاملي باشه که نتونيد بفهميد چقدر مصرف کرديد)
اگه گيگ اضافه آورديد ميتونيد بديد به من يا بقيه بچه هاي فروم :دي :دي

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

alimail3248
16-01-2013, 10:10
دوستان این طرح حای ویژه یک ساله یا دوساله هم سرعتشون اینقدر داغونه یا اونا درستن؟

bina22
16-01-2013, 11:20
دوستان پرشین گیگ با مبین نت مشکل داره؟ 2 روزه باز نمیشه !!!!

bastami
16-01-2013, 12:31

گه فقط تو باز کردن سایت خاصی مشکل دارید باکالسنتر تماس بگیرید یه سری تنظیمات آی پی هست که راهنمایی تون میکنند باید انجام بدید. من همین هفته گذشته هر کاری میکردم سایت دانشگاهم باز نمیشد ساعت کلاس هم رسیده بود و جلسه آخر بود خلاصه هر طوری بود باید آن میشدم جالب بود که فقط نمیتونستم سایت های مختلفی رو که مربوط به دانشگاه بود رو باز کنم. کالسنتر یه سری آی پی بهم گفت که دستی زدم مشکلم حل شد

bastami
16-01-2013, 12:54
دوستان این طرح حای ویژه یک ساله یا دوساله هم سرعتشون اینقدر داغونه یا اونا درستن؟
متوجه نمیشم مگه میشه سرعت رو برای طرح های مختلف دستکاری کرد؟! سیستم تسهیم سرعت بین کاربران مختلف بر اساس تنظیم فرکانس انجام میشه. یعنی هر آنتن که میتونه تو رنج خاصی از فرکانس که برای وایمکس تعریف شده اقدام به ارسال و دریافت سیگنال کنه میاد اون رنج خاص رو به چند محدوده کوچکتر تقسیم بندی میکنه. برای هر سرعت یه محدوده خاص رو تعریف میکنن یعنی مثلا میگن سرعت 128 از رنج فرکانسی آ میتونه ارسال و دریافت داشته باشه و سرعت 512 از محدوده فرکانسی ب و... دیگه این امکان نداره که بیان بگن مثلا سرعت 128 یک ساله ها تو یه فرکانس خاص کار کنن سرعت128 دوساله ها تو فلان فرکانس که بعد بیان فرکانس یه طرح خاص رو مخدوش کنن که مشتری مجبور بشه طرح کوتاه ندت رو بخره. با حرف شما از اساس مخالفم. این امکان هست که بین سرعت های مختلف تبعیض قایل بشن مثلا بیان محدوده فرکانسی سرعت 512 رو با اختلال ارایه بدن تا مشتری وقتی میببنه سرعت دیگه ای بدون اختلاله ترغیب بشه به سنت اون بره

امیر انصاری
16-01-2013, 12:54
من به دامنه ی دات کام دسترسی ندارم، اما دامنه ی دات نت به راحتی باز میشه :)

امیر انصاری
16-01-2013, 12:57
متوجه نمیشم مگه میشه سرعت رو برای طرح های مختلف دستکاری کرد؟! سیستم تسهیم سرعت بین کاربران مختلف بر اساس تنظیم فرکانس انجام میشه. یعنی هر آنتن که میتونه تو رنج خاصی از فرکانس که برای وایمکس تعریف شده اقدام به ارسال و دریافت سیگنال کنه میاد اون رنج خاص رو به چند محدوده کوچکتر تقسیم بندی میکنه. برای هر سرعت یه محدوده خاص رو تعریف میکنن یعنی مثلا میگن سرعت 128 از رنج فرکانسی آ میتونه ارسال و دریافت داشته باشه و سرعت 512 از محدوده فرکانسی ب و... دیگه این امکان نداره که بیان بگن مثلا سرعت 128 یک ساله ها تو یه فرکانس خاص کار کنن سرعت128 دوساله ها تو فلان فرکانس که بعد بیان فرکانس یه طرح خاص رو مخدوش کنن که مشتری مجبور بشه طرح کوتاه ندت رو بخره. با حرف شما از اساس مخالفم. این امکان هست که بین سرعت های مختلف تبعیض قایل بشن مثلا بیان محدوده فرکانسی سرعت 512 رو با اختلال ارایه بدن تا مشتری وقتی میببنه سرعت دیگه ای بدون اختلاله ترغیب بشه به سنت اون بره

چرا برادر امکان داره! کسانی که سرویس 1 ساله یا 2 ساله میخرن سرعتشون فرق داره. مثلاً 1 مگ ماهانه سرعت آپلودش 380 کیلوبیته، اما سالانه 250 کیلوبیت (یکی از دوستان تستشو گذاشته بود). یا مثلاً 128 سالانه در حقیقت 512 کیلوبیته! اینایی که گفتم تجارب خودم نیست، کسانی که داشتن تو این انجمن مطرح کردن.

bastami
16-01-2013, 13:22
چرا برادر امکان داره! کسانی که سرویس 1 ساله یا 2 ساله میخرن سرعتشون فرق داره. مثلاً 1 مگ ماهانه سرعت آپلودش 380 کیلوبیته، اما سالانه 250 کیلوبیت (یکی از دوستان تستشو گذاشته بود). یا مثلاً 128 سالانه در حقیقت 512 کیلوبیته! اینایی که گفتم تجارب خودم نیست، کسانی که داشتن تو این انجمن مطرح کردن.

سرعت وایمکس کاملا نوسانیه !!! نمیشه با چند تا تست نتیجه گرفت باید توی یه جامعهآماری نسبتا بزرگ برای دوره زمانی خاص و تحت شرایط یکسان آمار گرفته بشه و نتایج مقایسه بشه.چیزی که گفتم بحث فنیه قصیه است شما وقتی محدوده فرکانسیت برای سرعت خاصی تنظیم شده تا یه حدی اجازه نوسان سرعت رو بسته به بار شبکه داری نه اینکه هر طرحی هر سرعتی که دلش بخواد بگیره. حرف شما از نظر فنی به این معنیه که آنتن به تعداد بسیار زیادی فرکانس برای هر سرعت تقسیم بندی شده مثل سرعت های 128؛129؛130؛.....؛510؛511؛512؛513....
و شما یه عنوان یه یوزر مدام بین این سرعت ها و در نتیجه بین محدوده فرکانسی مختلف پرش کنی!! که این کاملا غیرممکن و غیرمنطقیه. اگر که یه کاربر با یه مودم از نطر فنی امکان پرش بین محدوده های فرکانسی مختلف رو داشته باشه به راحتی میتونه یه طرح 128 بخره با دستکاری مودم بپره به محدوده فرکانسیه مربوط به بالاترین سرعت ممکن. باید دقت داشته باشید که محدوده فرکانسی قبل از فروش سرویس روی مودم مورد نطر ست میشه و در واقع تنظیمات فروشنده روی مودم هست که نوع (سرعت)سرویس رو مشخص میکنه. جالبه بدونید که قبلا شما در انتخاب نوع مودم حق انتخاب داشتی و میتونستی هر مودم دلخواهی رو انتخاب کنی. فرووشنده محدوده فرکانسی مجاز برای سرویس انتخابی شما رو برای مودم تعریف میکرد و مودم رو به شما میداد. ولی اخییرا مبین نت حق انتخاب مودم رو به مشتری نمیده دلیلش هم ساده است چون هواوی (سازنده مودم) دیگه امکان تغییر تنظیمات فرکانسی مودم رو به مبین نت نمیده. بپرسید کسانی که اخیرا خریده یاشن حرف من رو تایید خواهند کرد. و احتمالا اگر اختلاف بین هوواوی و مبین نت ادامه داشته باشه اگر شما بخواین سرعتتونو تغییر بدید باید مودمتونو تحویل بدید و یه نوع دیگه بگیرید

bastami
16-01-2013, 13:58
سرعت وایمکس کاملا نوسانیه !!! نمیشه با چند تا تست نتیجه گرفت باید توی یه جامعهآماری نسبتا بزرگ برای دوره زمانی خاص و تحت شرایط یکسان آمار گرفته بشه و نتایج مقایسه بشه.چیزی که گفتم بحث فنیه قصیه است شما وقتی محدوده فرکانسیت برای سرعت خاصی تنظیم شده تا یه حدی اجازه نوسان سرعت رو بسته به بار شبکه داری نه اینکه هر طرحی هر سرعتی که دلش بخواد بگیره. حرف شما از نظر فنی به این معنیه که آنتن به تعداد بسیار زیادی فرکانس برای هر سرعت تقسیم بندی شده مثل سرعت های 128؛129؛130؛.....؛510؛511؛512؛513....
و شما یه عنوان یه یوزر مدام بین این سرعت ها و در نتیجه بین محدوده فرکانسی مختلف پرش کنی!! که این کاملا غیرممکن و غیرمنطقیه. اگر که یه کاربر با یه مودم از نطر فنی امکان پرش بین محدوده های فرکانسی مختلف رو داشته باشه به راحتی میتونه یه طرح 128 بخره با دستکاری مودم بپره به محدوده فرکانسیه مربوط به بالاترین سرعت ممکن. باید دقت داشته باشید که محدوده فرکانسی قبل از فروش سرویس روی مودم مورد نطر ست میشه و در واقع تنظیمات فروشنده روی مودم هست که نوع (سرعت)سرویس رو مشخص میکنه. جالبه بدونید که قبلا شما در انتخاب نوع مودم حق انتخاب داشتی و میتونستی هر مودم دلخواهی رو انتخاب کنی. فرووشنده محدوده فرکانسی مجاز برای سرویس انتخابی شما رو برای مودم تعریف میکرد و مودم رو به شما میداد. ولی اخییرا مبین نت حق انتخاب مودم رو به مشتری نمیده دلیلش هم ساده است چون هواوی (سازنده مودم) دیگه امکان تغییر تنظیمات فرکانسی مودم رو به مبین نت نمیده. بپرسید کسانی که اخیرا خریده یاشن حرف من رو تایید خواهند کرد. و احتمالا اگر اختلاف بین هوواوی و مبین نت ادامه داشته باشه اگر شما بخواین سرعتتونو تغییر بدید باید مودمتونو تحویل بدید و یه نوع دیگه بگیرید

بازم تاکید میکنم این یه بحث فنیه و نتیجه گیری برای اون بایید از طریق بررسی مسایل فنی انجام بشه.باز اگه اصرار دارید از طریق غیرفنی اثبات کنین حداقل جامعه آماریتونو ببرین بالا اینکه یکی از دوستان لینک تستش رو گذاشته که دلیل نمیشه. خودتونم خوب میدونید که وقتی میگیم سرعت کاملا نوسانیه یعنی چی حالا چه سرعت آپلود رو بحث کنید چه دانلود. فرقی نمیکنه. اگه میخواین اثبات کنین باید تعداد زیادی داوطلب پیدا کنین که هر کدوم دوبدو همسایه باشند(تقریبا) بعد تو زمان های یکسان تست کنن بعد بیایدید نتایج رو ببرید تو یه توزیع آماری ببینید به چه نتیجه لی می رسید شرایطی که گفتم برای حذف عامل نوسان در بررسی است

bina22
16-01-2013, 15:18
من به دامنه ی دات کام دسترسی ندارم، اما دامنه ی دات نت به راحتی باز میشه :)

برای من net. هم باز نمیشه! شما مطمئنید؟
:( از کار انداخته مارو

bastami
16-01-2013, 15:57
برای من net. هم باز نمیشه! شما مطمئنید؟
:( از کار انداخته مارو

اگر دامنه خاصی رو باز میکنه ولی دامنه دیگه ای رو باز نمیکنه به خلطر اینه که سرور ر کدوم تو جاهای مختلفی هست. که به خاطر آپدیتی که مبین نت انجام داده و اعمال تنظیمات خاص باعث شده شما دستزسی به برخی از اونا رو از دست داده باشید. همونطور که گفتم با کالسنتر تماس بگیرید اونا از شما می خوان که پینگ و تریس سایت هایی رو که بهشون دسترسی ندارید انجام بدید بسته به جواب شما تنظیمات خاصی رو بهتون میگن ست میکنین و مشکل حل خواهد شد.

osta_ali
16-01-2013, 18:07
یه سوال داشتم:من برای اینکه به اینترنت وصل بشم با مبین نت(مودم داخلی) به کارت شبکه یا کارت وای فای برا کامپیوتر نیاز دارم یا نه مستقیم میتونم مودم روبه کامپیوترم وصل کنم؟(چون کامپیوترم کارت شبکه و وای فای نداره)اگه اره هزینش چقدر در میاد؟

parara
16-01-2013, 18:11
persiangig که بدرد نمیخوره، داغونه
واسه آپلود فایل mediafire عالیه
واسه آپلود عکس هم سایتهای که لینک مستقیم میدن، سایت up.vbiran.ir رو هم واسه عکس و هم فایل پیشنهاد میکنم، تضمین میکنم تا چند سال آینده مشکلی واسش پیش نمیاد

bina22
16-01-2013, 22:15
دوستان من هرکاری میکنم پرشین گیگ نمیره!!!!!!!!!
تورو خدا کسی دسترسی داره؟ میتونه فایلاشو ببینه؟
من فقط چند دقیقه وقت میخوام فایلامو بردارم

parara
16-01-2013, 22:28
دوستان من هرکاری میکنم پرشین گیگ نمیره!!!!!!!!!
تورو خدا کسی دسترسی داره؟ میتونه فایلاشو ببینه؟
من فقط چند دقیقه وقت میخوام فایلامو بردارم

درست ميشه صبر كنيد

bina22
16-01-2013, 22:38
درست ميشه صبر كنيد

آخه 2 روزه!!! خیلی فایلام مهمن :(((

alimail3248
16-01-2013, 23:25

ممنون از توضیحات کامل شما ولی ای کاش زیر دیپلم حرف میزدید تا ما هم بفهمیم.منظورم این بود که همه دارن از داغونی سرعتش مینالن ولی اونایی که طرح ویزه دارن من جمله منطقه خودمون تا حالا ندیدم کسی افت سرعت داشته باشه یعنی یه جورایی تو مایه های اختصاصی هستند ..

alimail3248
16-01-2013, 23:36

من هم با حرف جناب bastami مخالفم چون از نظر من حداقل و حداکثر سرعت توی سرور بر روی یوزرنیم یا مک ست میشه و ربطی به مودم نداره ولی جدیدا فقط یه فرکانس روی مودمم کار میده در صورتی که قبلا هر چهار فرکانس کانکت میشدن با درصدهای مختلف ولی الان فقط یکیشون کار میده..ولی مطمئنم کسایی که سرویس ویژه گرفتن مثل ما افت سرعت ندارن و اشتراکی بودن پهنای باند باعث کم شدن سرعتشون نمیشه و ثابته..

bina22
16-01-2013, 23:39
ممنون از توضیحات کامل شما ولی ای کاش زیر دیپلم حرف میزدید تا ما هم بفهمیم.منظورم این بود که همه دارن از داغونی سرعتش مینالن ولی اونایی که طرح ویزه دارن من جمله منطقه خودمون تا حالا ندیدم کسی افت سرعت داشته باشه یعنی یه جورایی تو مایه های اختصاصی هستند ..
زیر دیپلم یعنی اینکه از دماغ آدمایی مثل ما میارن تا بریم سرویسی رو بگیریم که به نفعشونه!!!!!!!!

alimail3248
16-01-2013, 23:44
بازم تاکید میکنم این یه بحث فنیه و نتیجه گیری برای اون بایید از طریق بررسی مسایل فنی انجام بشه.باز اگه اصرار دارید از طریق غیرفنی اثبات کنین حداقل جامعه آماریتونو ببرین بالا اینکه یکی از دوستان لینک تستش رو گذاشته که دلیل نمیشه. خودتونم خوب میدونید که وقتی میگیم سرعت کاملا نوسانیه یعنی چی حالا چه سرعت آپلود رو بحث کنید چه دانلود. فرقی نمیکنه. اگه میخواین اثبات کنین باید تعداد زیادی داوطلب پیدا کنین که هر کدوم دوبدو همسایه باشند(تقریبا) بعد تو زمان های یکسان تست کنن بعد بیایدید نتایج رو ببرید تو یه توزیع آماری ببینید به چه نتیجه لی می رسید شرایطی که گفتم برای حذف عامل نوسان در بررسی است

الان من و همسایه دیوار به دیوارمون هر دو همزمان مودم خریدیم الان من 2 مگ دارم که معمولا از 300 کیلوبیت بالاتر نمیره و گاهی از 128 هم کمتر میشه ولی توی همون لحظه 1مگ اون که طرح ویژه هست همیشه 1.1 مگابیته و هیچ وقت از این مقدار کمتر نشده .من هم چون فکر میکردم یک تعرفه اینطوریه رفتم 1مگ یک ماهه گرفتم دیدم باز 512 کیلوبیت بود بعد به این نتیجه رسیدم که طرح های ویزه سرعتشون ثابت و پایداره..

bastami
17-01-2013, 00:30
الان من و همسایه دیوار به دیوارمون هر دو همزمان مودم خریدیم الان من 2 مگ دارم که معمولا از 300 کیلوبیت بالاتر نمیره و گاهی از 128 هم کمتر میشه ولی توی همون لحظه 1مگ اون که طرح ویژه هست همیشه 1.1 مگابیته و هیچ وقت از این مقدار کمتر نشده .من هم چون فکر میکردم یک تعرفه اینطوریه رفتم 1مگ یک ماهه گرفتم دیدم باز 512 کیلوبیت بود بعد به این نتیجه رسیدم که طرح های ویزه سرعتشون ثابت و پایداره..

ولی من طرح b1114 شش ماهه 512 کیلوبیت رو خریدم 90000تومان.همیشه تست سرعتم حدود 700-750 کیلوبیته و سرعت دانلودمنیجرم حدودا دوروبر 70-80 کیلوبایت میچرخه ولی به هرحال سرعتم ثابت و پایدار نیست.مدام در نوسانه البته نه به ضررم بلکه سرعتم در محدوده ای بالاتر از سرعت قراردادیم نوسان میکنه. این که سرعت من معمولا بیشتر از چیزیه که خریدم یعنی مال منم ویژه است؟! اگه صحبت از سرویس ویژه میکنید احتمالا منظورتون سرویس اختصاصیه که ضریب اشتراک نداره و فکر میکنم برای 512 ماهی 400000 تومنه اگه اشتباه نکنم. اگه منظورتون اونه تفاوتش فقط تو ضریب اشتراکه. پیشنهاد میکنم این یکی دو روزه تمام پستای منو از اول به ترتیب دقیق بخونید اونوقت منظور منو میگیرید

alimail3248
17-01-2013, 09:23
ولی من طرح b1114 شش ماهه 512 کیلوبیت رو خریدم 90000تومان.همیشه تست سرعتم حدود 700-750 کیلوبیته و سرعت دانلودمنیجرم حدودا دوروبر 70-80 کیلوبایت میچرخه ولی به هرحال سرعتم ثابت و پایدار نیست.مدام در نوسانه البته نه به ضررم بلکه سرعتم در محدوده ای بالاتر از سرعت قراردادیم نوسان میکنه. این که سرعت من معمولا بیشتر از چیزیه که خریدم یعنی مال منم ویژه است؟! اگه صحبت از سرویس ویژه میکنید احتمالا منظورتون سرویس اختصاصیه که ضریب اشتراک نداره و فکر میکنم برای 512 ماهی 400000 تومنه اگه اشتباه نکنم. اگه منظورتون اونه تفاوتش فقط تو ضریب اشتراکه. پیشنهاد میکنم این یکی دو روزه تمام پستای منو از اول به ترتیب دقیق بخونید اونوقت منظور منو میگیرید

بابا برادر منظورم اینه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من میگم یه مگی که توی این صفحه هست هیچ وقت سرعتش از یه مگ پایین تر نمیاد ولی اون یه مگ معمولی که توی صفحه تعرفه ها هست بین 200 تا 800 کیلوبیت نوسان داره و هیچ وقت به 1024 نمیرسه به خصوص این که توی مودم میزنه 512000 کاملا مشخصه لیمیت شده.حالا متوجه شدید؟

bastami
17-01-2013, 12:56
بابا برادر منظورم اینه:

من میگم یه مگی که توی این صفحه هست هیچ وقت سرعتش از یه مگ پایین تر نمیاد ولی اون یه مگ معمولی که توی صفحه تعرفه ها هست بین 200 تا 800 کیلوبیت نوسان داره و هیچ وقت به 1024 نمیرسه به خصوص این که توی مودم میزنه 512000 کاملا مشخصه لیمیت شده.حالا متوجه شدید؟

مستندات تون موثق یا کافی نیستند. از نظر فنی امکان تبعیض بین دو سرویس با سرعت یکسان وجود نداره اما به راحتی میشه در کیفیت سرویسهای با سرعت خاص اختلال ایجاد کرد و تبعیض بین دو سرویس با سرعت متفاوت قایل شد تا مشتریا به سمت سرویسی که برای فروشنده به صرفه تره جلب بشن

امیر انصاری
17-01-2013, 14:32
مستندات تون موثق یا کافی نیستند. از نظر فنی امکان تبعیض بین دو سرویس با سرعت یکسان وجود نداره اما به راحتی میشه در کیفیت سرویسهای با سرعت خاص اختلال ایجاد کرد و تبعیض بین دو سرویس با سرعت متفاوت قایل شد تا مشتریا به سمت سرویسی که برای فروشنده به صرفه تره جلب بشن

چطور امکان نداره؟ یعنی مثلاً 1 مگ 1 به ده یا 1 مگ 1 به 4 یکیه؟ خب حتماً طرح های ویژه هم یه تفاوتی با طرح های عادی دارن دیگه! حالا هی شما بگو از نظر فنی امکان نداره! فعلاً که واقعیت داره چیز دیگه ای رو نشون میده!

alimail3248
17-01-2013, 19:44
چطور امکان نداره؟ یعنی مثلاً 1 مگ 1 به ده یا 1 مگ 1 به 4 یکیه؟ خب حتماً طرح های ویژه هم یه تفاوتی با طرح های عادی دارن دیگه! حالا هی شما بگو از نظر فنی امکان نداره! فعلاً که واقعیت داره چیز دیگه ای رو نشون میده!

دقیقا حرفتون تایید میشه ومن این مورد رو به صورت عینی دیدم و شرایط هم یکسان بوده بنابراین هیچ شکی توش باقی نمیمونه.این حرف ها هم که مبین نت پهنای باند کافی نداره با ترافیک توی یه منطقه زیاده باعث کاهش سرعت میشه همش حرف بیخوده وگرنه من توی منطقه خودمون که به گفته نمایندگی ترافیک روی bts زیاده و سرعتم پایینه همسایمون با طرح ویژه هیچ گونه افت سرعتی نداره.نتیجه اینکه مبین نت برای پیچوندن مردم این مضخرفات رو سرهم میکنه و هیچ مشکل زیر ساختی وجود نداره...

ham33d
17-01-2013, 20:52
تست همین حالا با سرعت 2 مگ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bastami
17-01-2013, 20:53
دقیقا حرفتون تایید میشه ومن این مورد رو به صورت عینی دیدم و شرایط هم یکسان بوده بنابراین هیچ شکی توش باقی نمیمونه.این حرف ها هم که مبین نت پهنای باند کافی نداره با ترافیک توی یه منطقه زیاده باعث کاهش سرعت میشه همش حرف بیخوده وگرنه من توی منطقه خودمون که به گفته نمایندگی ترافیک روی bts زیاده و سرعتم پایینه همسایمون با طرح ویژه هیچ گونه افت سرعتی نداره.نتیجه اینکه مبین نت برای پیچوندن مردم این مضخرفات رو سرهم میکنه و هیچ مشکل زیر ساختی وجود نداره...

البته بگما من هیچ ربطی به مبین نت ندارما!!!!در مورد ایرانسل هم همینا رو میگم

medax
17-01-2013, 21:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طرح ویژه 1 مگ دو ساله، ساعت 9:30 شب
RSSI= -65
CINR1=16

alimail3248
17-01-2013, 21:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طرح ویژه 1 مگ دو ساله، ساعت 9:30 شب
RSSI= -65
CINR1=16

اقا شما همیشه سرعتت اینقدره یا از یه مگ کمتر هم میشه؟

medax
17-01-2013, 22:11
اقا شما همیشه سرعتت اینقدره یا از یه مگ کمتر هم میشه؟

تقریبا همیشه سرعت 1 مگ رو داشتم. خیلی کم پیش اومده کمتر بشه. صفحات قبلی چندین بار نتایج تست در ساعات مختلف شبانه روز رو گذاشتم.
این هم عکسی از چند تست اخیر که از سایت speedtest گرفتم

امیر انصاری
17-01-2013, 22:26
تقریبا همیشه سرعت 1 مگ رو داشتم. خیلی کم پیش اومده کمتر بشه. صفحات قبلی چندین بار نتایج تست در ساعات مختلف شبانه روز رو گذاشتم.
این هم عکسی از چند تست اخیر که از سایت speedtest گرفتم

بفرمایید! اینم یه نمونه دیگه! 1 مگ طرح ویژه داره، سرعت آپلودش تقریباً همیشه 250 کیلوبیته، در حالی که 1 مگ ماهانه آپلود 380 کیلوبیت داره!

alimail3248
18-01-2013, 00:13
بفرمایید! اینم یه نمونه دیگه! 1 مگ طرح ویژه داره، سرعت آپلودش تقریباً همیشه 250 کیلوبیته، در حالی که 1 مگ ماهانه آپلود 380 کیلوبیت داره!

و مهمتر از همه اینکه سرعتش ثابته .حالا اگر این سرویس رو تبدیل به 2 مگ بکنه سرعتش بین 350 تا 3.5 مگ متغیر خواهد یود...کاش میشد طرح ویژه گرفت متاسفانه فقط با مودم ارائه میشن..الان من تست سرعت گرفتم با دو مگ 480 کیلوبیت بود ولی همسایمون یه مگش همون یه مگ بود.فقط طرح های ویژه خوبن بقیه دیگه افتضاح هستند..

saeediranzad
18-01-2013, 03:35
البته سرعتش زیاد نوسان نداره؛ چون همه را بعدازظهر گرفته.
مثلاً 12 ظهر یا بین 2 تا 8 صبح نگرفته.
معلوم هم نیست اهل کدوم شهره. متأسفانه همه تستها را هم با سرور تهران گرفته. یه لندن هم بگیره ببینیم چطوره.
(البته منظورم بحث جاری نیست)

fanii
18-01-2013, 12:04
سلام دوسوال داشتم
من دو روز دیگه اعتبارم تموم میشه و باید تمدید کنم و 1 گیگ حجم برام مونده.
و می خواستم بدون که وقتی تمدید کنم این دو گیگ میپره یا باز هستش؟
و برای دانلود شبانه رسته که مثلا از 7 صبح تا 8:20 دقیقه بذاری برای دانلود اون وقت کل اون حجم از حسابت کم میشه یا اون 20 دقیقه ای که توی دانلود پولی دانلود کردی؟
ممنون

Max.Pain
18-01-2013, 14:41
اینترنت من مدام قطع میشه پیغام مشکل در DNS میده باید چند بار موردم رو روشن خاموش کنم تا درست بشه. کسی همچین مشکلی نداره؟:n13:

usislami
18-01-2013, 14:45

yuzarsiff
18-01-2013, 21:05
اینترنت 1 مگ من شده 128 !
عمه ی مبین نت را .................

alimail3248
18-01-2013, 21:30
من وقتی سرویس رو خریدم پینگم از سرور داخلی 75 بود ولی الان از همون دکل پینگم با سرور تهران شده 137 کسی میدونه دلیلش چیه؟

mr_exir
18-01-2013, 21:34
من وقتی سرویس رو خریدم پینگم از سرور داخلی 75 بود ولی الان از همون دکل پینگم با سرور تهران شده 137 کسی میدونه دلیلش چیه؟

گند کاری خود مبین نته

parara
19-01-2013, 08:35
..................

fifa_mw3
20-01-2013, 00:12
Google من جند دقيقه هست شيلتر شده.واسه شما نشده؟؟؟؟؟؟؟؟!!!لطفا بكيد:)

fifa_mw3
20-01-2013, 00:49
Google من جند دقيقه هست شيلتر شده.واسه شما نشده؟؟؟؟؟؟؟؟!!!لطفا بكيد:)
رفع شد...اشتباه شده بود فکر کنم

hamed m2m
21-01-2013, 14:08
سلام دوستان
مبین نت ADSL هم ارائه میده؟!!!
چند دفه بهم زنگ زدن گفتن اگه میخوایین,برین تو سایت ثبت نامتون رو تکمیل کنین!!!تعرفه هاش هم توی سایت هست!!!!یه یوزرنیم پسوردهم بم دادن که کار نمیکنه!!
خلاصه بعد چندبار که بم زنگ زدن بهش گفتم هیچ جای سایت وجود نداره همچین چیزی,یوزر و پسوردی هم که بم دادین اشتباست!
گفت که نه!وجود داره!!بالای سایت شماره منزلتون رو وارد کنیدو ثبت نامتون رو کامل کنید!!

واسه کسی پیش اومده چنین چیزی؟

jafarr
21-01-2013, 17:15
خدا رو شکر بلاخره تونستم ADSL بگیرم و از مبین نت راحت شدم . نمی دونین چه دورانی بعدی با این مبین نت داشتم . اگه واقعا میتونی ADSL بگیری اینترنت wimax رو اخرین گزینه قرار بده . خلاصه گفتم نگین چرا نگفتی من که گرفتم دچار بیماری های اعصاب روان شدم با اون همه timeout . در ضمن پشتبانی بسیار بسیار بسیار ضعیف هست .

امیر انصاری
21-01-2013, 17:23
سلام دوستان
مبین نت ADSL هم ارائه میده؟!!!
چند دفه بهم زنگ زدن گفتن اگه میخوایین,برین تو سایت ثبت نامتون رو تکمیل کنین!!!تعرفه هاش هم توی سایت هست!!!!یه یوزرنیم پسوردهم بم دادن که کار نمیکنه!!
خلاصه بعد چندبار که بم زنگ زدن بهش گفتم هیچ جای سایت وجود نداره همچین چیزی,یوزر و پسوردی هم که بم دادین اشتباست!
گفت که نه!وجود داره!!بالای سایت شماره منزلتون رو وارد کنیدو ثبت نامتون رو کامل کنید!!

واسه کسی پیش اومده چنین چیزی؟

آقا سر کارتون گذاشتن! مبین نت فقط خدمات وایمکس ارائه میده!

parara
22-01-2013, 00:57
نه جديد اومده، dslmax تركيب adsl و وايمكس هست كه شركت مبين نت موفق به توليدش شده
قيمتش هم كمه پيشنهاد ميكنم

alimail3248
22-01-2013, 08:33
نه جديد اومده، dslmax تركيب adsl و وايمكس هست كه شركت مبين نت موفق به توليدش شده
قيمتش هم كمه پيشنهاد ميكنم

اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم در اختیار من و دوستان قرار دهید.لینک تعرفه ها و سخت افزار مورد نیاز و......

parara
22-01-2013, 09:47
اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم در اختیار من و دوستان قرار دهید.لینک تعرفه ها و سخت افزار مورد نیاز و......

نه شوخی کردم، adsl و وایمکس 2تا چیز کاملاً جدا هست، فرقش روش دسترسی به اینترنته

farid0077
22-01-2013, 11:40
با سلام . من تازه وایمکس مبین نت گرفتم اما ایلتر شکن هام باهاش کار نمیکنه ایا باید تنظیم خاصی انجام بدم تا کار کنه؟

Aloneboy
22-01-2013, 11:53
باسلام دوستان میشه بگید آیا مودمی که گرفتم و استفاده کردم رو میشه به کسی دیگه فروخت؟ تقریبا 6 ماه کار کرده

saeediranzad
22-01-2013, 13:54
باسلام دوستان میشه بگید آیا مودمی که گرفتم و استفاده کردم رو میشه به کسی دیگه فروخت؟ تقریبا 6 ماه کار کرده
بــــله
مودم وایمکس بهتر از مودم adsl فروش میره. ولی اگه به پولش نیاز نداری، نگهش دار. یه روز به کار میآد.

hamed m2m
22-01-2013, 14:09
آقا سر کارتون گذاشتن! مبین نت فقط خدمات وایمکس ارائه میده!

والا چی بگم.
ولی اسم و فامیلمو میدونست و اینکه مشترک مبینم
بعدم یجورایی مشخصه از شرکتی جایی دارن زنگ میزنن
شاید اون نمایندگی که من ازش مبین نت گرفتم,adslهم ارائه میده!:n13:

saeediranzad
22-01-2013, 14:31
والا چی بگم.
ولی اسم و فامیلمو میدونست و اینکه مشترک مبینم
بعدم یجورایی مشخصه از شرکتی جایی دارن زنگ میزنن
شاید اون نمایندگی که من ازش مبین نت گرفتم,adslهم ارائه میده!:n13:
اگه اشتباه نکنم همراه اول و مبین نت و Adsl مخابرات، هرسه وابسته به مخابرات سابق دولتی هستند. (عزیزان خدمتگزار سابق)
اینکه به شما زنگ زده شاید یه بازاریاب بوده که فرق وایمکس مبین نت و ADSL مخابرات را نمیدونسته.

sadra73
22-01-2013, 16:32
سلام.

تقرییا سرعت دانلود سرویس های 1kb چقدر هست؟ شبانه که رایگان هست چی؟

parara
22-01-2013, 17:00
اره اکثر نمایندگی های مبین نت قبلش نمایندگی یه شرکت دیگه هم هستند جایی که من گرفتم adsl یه جایی رو هم میفروخت

arash_7
22-01-2013, 18:19
بــــله
مودم وایمکس بهتر از مودم adsl فروش میره. ولی اگه به پولش نیاز نداری، نگهش دار. یه روز به کار میآد.سلام داداش سایتی سراغ دارین که مودم ها رو خرید فروش کنن؟جواب رو اگه میشه خصوصی بزارید ممنون

Mo5tafa
22-01-2013, 19:22
من یه شب لپ تاپ رو روشن گذاشتم تا صبح تنظیم کردم سر ساعت 2 شروع به دانلود کنه، صبح دیدم error داده و هیچی دانلود نکرده
چند شب پیش خودم بیدار موندم، از ساعت 1:30 داشتم استفاده می کردم، سرعت عالی بود، همین که ساعت شد 2:05 دقیقه دیدم بعله کلا از سرویس خارج شد، تا وقتی که بطور دستی مودم رو خاموش و روشن نکردم اینترنت ام وصل نشد!!
انگار این ترفند مبین نته که نزاره دانلود شبانه انجام بشه!
شما چطور؟

alipezhman
23-01-2013, 01:55
شما چطور؟
خیلی عجیبه ...واسه من نیازی به ریست کردن نداره حال چرا واسه شما اینجوریه واسم عجیبه

saeediranzad
23-01-2013, 06:52
من یه شب لپ تاپ رو روشن گذاشتم تا صبح تنظیم کردم سر ساعت 2 شروع به دانلود کنه، صبح دیدم error داده و هیچی دانلود نکرده
چند شب پیش خودم بیدار موندم، از ساعت 1:30 داشتم استفاده می کردم، سرعت عالی بود، همین که ساعت شد 2:05 دقیقه دیدم بعله کلا از سرویس خارج شد، تا وقتی که بطور دستی مودم رو خاموش و روشن نکردم اینترنت ام وصل نشد!!
شما چطور؟
بله. البته من زیاد دانلود ندارم.
ولی از هر چهار شب که خواستم دانلود کنم، سه شب همینطور بوده. همین الآن مجبور شدم مودم را روشن و خاموش کنم.
معمولاً بین 3 تا 3.5 این اتفاق میافته.
این دیگه اشکال فنی نیست. اشکال روانی کارکنان مبین نته.

parara
23-01-2013, 12:50
سلام داداش سایتی سراغ دارین که مودم ها رو خرید فروش کنن؟جواب رو اگه میشه خصوصی بزارید ممنون

توی گوگل سرچ کنید: فروش مودم مبین نت
سایتی که دومین نتیجه میاد واسه فروش خوبه

شما چطور؟

بله منم دقیقاً این مشکل رو دارم و فک میکنم از قصد هست، خصوصاً وقتی تعداد دانلودهای همزمان بالاتر باشه سریعتر قطع میشه، من فعلاً بیحیال شبانه شدم، هم وقتمو میگیره، درست نمیخوابم،عمرکامپیوترهم میادپایین

Mo5tafa
23-01-2013, 15:06
این نامردیه!
من به سختی راضی میشم لپ تاپ ام روتا صبح روشن بزارم و بخوابم، بعد از یه سال وقتی بخوام یه فایل حجیم رو دانلود کنم این کار رو می کنند!
اینها به تعهداتشون اصلا پایبند نیستند!
اگر گفته میشه دانلود از 2 تا 8 صبح رایگان، حتما کسی که ثبت نام می کنه روی این موضوع هم حساب باز کرده!
متاسفانه جایی هم پاسخگو نیست!
و البته ما توی ایران عادت کردیم به این جور حق خوری هامون!

sharpy
23-01-2013, 15:54
دوستان عزیز میشه سرعت دانلود ساعت ۲ شب به بعد که رایگانه رو گذارش بدند ببینیم چی به چیه.
سرعت اکانتتون هم ذکر کنید
برا من ۱ مگ سرعتش ۳۰

Sent from my NOVO7 Tornados using Tapatalk 2

farid0077
24-01-2013, 09:24
من تازه وایمکس مبین نت گرفتم اما فیلتر شکن هام باهاش کار نمیکنه ایا باید تنظیم خاصی انجام بدم تا کار کنه؟

مهدی75
24-01-2013, 12:00
سلام.
مهدی هستم ساکن اهواز.
من اشتراک 512 یکساله مبین نت دارم امابا مشکل افت سرعت مواجه هستم.
سرعت دانلود و آلود و بازکردن پیج ها نسبت به شاتل خیلی پایینه
لطفا راهنمایی کنید

Milad4171
24-01-2013, 13:12
من تازه وایمکس مبین نت گرفتم اما فیلتر شکن هام باهاش کار نمیکنه ایا باید تنظیم خاصی انجام بدم تا کار کنه؟

نخیر.
کلا وایمکس نوع کنترلش با سیستم های دیگه متفاوتی و یه سری برنامه های این مدلی روی وایمکس خیلی بد کار میکنه
شما اول اینکه باید از شرکت توزیع کننده این نوع سرویس ها بپ