PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

Milad4171
02-12-2012, 12:29
شما رو چه حسابی این حرف رو میزنی ؟ کی میگه گارانتی ندارن ؟ پس چطوری برای اینهمه ملت مودم عوض شد ؟ هرکسی مودم مبین نت داشته باشه خراب بشه تماس میگیره 096790 براش فرم پیگیری میزنن درجا میان خونه مودم رو تعویض میکنن

اقا يه اشتباه لوپي پيش اومد :9:
خط اول سوالي بود . علامت سوالش رو يادم رفت بذارم :sq_6:

يه دوستي گفته بود مودم ها گارانتي ندارن و اينا. من گفتم مگه ميشه؟؟؟ چون خودم مودم هاي ايرانسل رو چندين بار عوض كردم. سر كوچيكترين مشكل واسم گارانتي گرفتن .
حتي تو قرارداد خريد مودم ميگه كه اگه شما مودم رو تعويض كنيد (‌يه زماني اينطوري بود) مودم جديد ديگه شامل گارانتي نميشه.

طبق اين مورد كه وقتي من مودم رو خريداري ميكردم تو فرمي كه بهم ميدادن. (‌فيش خريد محصول يا هرچي كه اسمشه) بخش گاراني و بيمه رو زده بود "ندارد"!
و باز من مودم USB رو كه جزو آسيب پذيرترين نوع مدمها محسوب ميشن و چندين بار بدون دردسر عوض كردم.

"مودم هاي ايرانسل و مبين نت جفتشون از يه برند هستن"
اون دوستمون گفتن گارانتي نداره و اينا. كه من گفتم كه امكان نداره گارانتي نداشته باشه:sq_25:

ham33d
02-12-2012, 12:41
شما رو چه حسابی این حرف رو میزنی ؟ کی میگه گارانتی ندارن ؟ پس چطوری برای اینهمه ملت مودم عوض شد ؟ هرکسی مودم مبین نت داشته باشه خراب بشه تماس میگیره 096790 براش فرم پیگیری میزنن درجا میان خونه مودم رو تعویض میکنن

مودم مبین نت به هیچ وجه گارانتی نداره فقط برات تعمیرش می کند که باید هزینه پرداخت کنی من خودم از نمایندگی مبین سوال کردم

bina22
02-12-2012, 14:25
الان نیم ساعتی نا محدود قطع بود واسه بقیه هم اینطور شد؟

javid_hector
02-12-2012, 14:37
همین الان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از دیشب بهتره بین 40/30/50 متغیره شدید.

ویرایش : بعد یع قطعیه چند دقیقه ای سرعت از 350 رد کرده تو شبانه o: کاش همش اینچور باشه

اقا دیشب ترکوند حدود 5 گیگ دانلود کرد...

saeed_2007r
02-12-2012, 15:35

باور نمیکنم!

mansell
02-12-2012, 19:16
از دوستان کسی از دیشب تا الان مشکل آنتن نداشته!مثلا گاهی یک خط آنتن بده و ثابت نباشه؟؟؟!!!

aliy2324
02-12-2012, 21:39
من یه مودم uot door دارم آداپتورش سوخته ؟ آداپتور قابل تعمیر هست یا می شه جدا خریدش/ قیمتش کسی می دونه؟ پشتیبانی مودم های مبین نت شمارش چنده؟

javid_hector
02-12-2012, 21:47
باور نمیکنم!

هر جور راحتی .
ولی دقیقا 4 گیگ و 769 مگ دانلود شده از سرورای میهن دانلود ;)

rzabgy
02-12-2012, 22:18
خوب دوستان،بالاخره مبین نت رو به جای adsl که خط تلفنم مشکل داشت گرفتم، فعلا مودم به 128 یکماهه 4 گیگ، بد نیست راضی هستم، صفحات خوب لود میشه و کلا برای من که دانلود ندارم خوبه
اگه با سرور تهران تست بگیرم پینگ حدود 100 و سرهت دانلود 30 میشه
تنها ایرادی که فعلا میبینم با تست پینگ 4.2.2.2 هستش، پینگ بالای 300 و مدام request time out ...

hmahmoudi
02-12-2012, 22:32
شما يه نگاه به تاپيك GPRS بندازين. هم ايرانسل هم همراه اول
من اون اوللا كه من و يكي از دوستان تاپيك رو راه انداختيم حسابي مورد استقبال قرار گرفت و خودم از كساني بودم كه با سرعت 32 تا 47 دانلود ميكردم.
بعد كم كم سرعت ها افت كرد قطعي بوجود اومد. اكانتا محدود شد و...
اين بخاطر چيه؟؟
استفاده بيش از حد از اين سرويس.
همين مشكل براي 3G هم خواهد افتاد وقتي استفاده عاقلانه نكنن.
يه اينترنت يك مگ نامحدود توي كشور كانادا اشتراك ماهانه اش يه چيزي حدود 30 تا 50 دلاره.
بعد اين مسخره بازي هاي يك به چهار و اينا رو هم نداره.
ايران مشكل كم بودن پرت و پهناي باند كم رو داره
به سرورها فشار مياد
ريست ميشه
افت سرعت پيدا ميكنه و خيلي مشكل هاي ديگه
اگه ايران تحريم نبود ما اين مشكل رو نداشتيم.

تنها راه ارتباطي ما به خارج از ايران از طريق كابلهاي فيبر نوري جنوب كشوره.
ولي كشورهاي اروپايي و امريكايي در تمامي جهان بهمديگه ارتباط دارن..

داستان جداسازي مصرف دولتي و خصوصي به نام اينترنت ملي هم همين موضوعه. سبك تر كردن بار ترافيكي اين شبكه .

كاريش هم نميشه كرد.
غير اين اين خطوط ارتباطي هم همچنان قديمي هست (‌سيم مسي)‌ . سيم مسي توان انتقال ديتا رو بيش از 2 مگ رو نداره واسه همينه كه سالهاست دارن پروژه ي فيبر نوري رو پياده سازي ميكنن.

بايد صبر كرد ديد چي ميشه..

مبين نت قيمت هاش گرونه. قبول دارم . سرويس هاش هم خاصه بازم قبول دارم. ولي از اينكه كيفيت خوبي رو ارائه ميده من اصن قبول ندارم.
ايرانسل سالها زحمت كشيد كه به اينجا رسيد. نميشه توقعات زيادي از مبين نت داشت. مگه اينكه زير نظر بخش خصوصي بتونن يكم سرمايه گذاري كنن روش و يه تكوني بهش بدن...

ما به لحاظ زیرساخت های شبکه خیلی خیلی از این چیزی که فکر میکنید قوی تریم(اینو مطمئنم)... پهنای باند خیلی بالاتر رو میتونن در اختیار مردم بذارن اما.......

shahab.hiro
03-12-2012, 00:45
سگ تو روحشون اینترنت شرمنده شده با این وضع اینترنت اینجا.تو رو قرعععععان 1مگ منو ببینید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behrooz.shie
03-12-2012, 03:10
سلام بچه ها کسی به غیر از ای فریمور BM632w_V100R001IRNC15B011.bin فریور دیگه ای هم داره ؟
این فریور در کل خرابه مودمم هم ترکید! دیگه کار نمیکنه
لطف میکنید واقعا اگه چیز دیگه ای دارید بدید ایرانسل یا هرچی دیگه بود فرق نداره

salavan
03-12-2012, 03:11

منم با 512 دیشب 2.5 گیگ دانلود کردم الانم با پرروکسی زیره 100 نمیاد!
خداروشکر

مبین نت
03-12-2012, 11:09
اهواز و گرگان

مناطق قرمز رنگ مشخص شده در نقشه از مناطقی هستند که ظرفیت فروش تکمیل شده و نبایست مشترک جدید جذب بشه ...

گرگان : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اهواز : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*برنامه Google Earth نیازاست...

PCGamespot
03-12-2012, 11:15
اگه که زمان طرحتون باقی مونده ولی حجمتون به پایان رسیده پول رو که ریختید زنگ بزنید پشتیبانی براتون طرح رو تمدید کنن در غیر اینصورت مبلغی که میریزید تا پایان اتمام طرح درصورت استفاده بصورت مصرف ازاد هزینه میشه اگه که هم زمان دارید هم حجم پول رو که بریزید بعد از اتمام طرح خودکار شارژ میشه.

سلام
دوست عزیز یعنی اگر تماس بگیریم درصورتیکه طرح تمام نشده باشه ولی حجم تمام شده باشه میتونیم تاریخ طرح رو به روز کنیم؟و اینکه چه فرقی میکنه من مصرف ازاد داشته باشم تا زمان اتمام طرح؟

سوال دیگه اینکه روی مودم dx350 که با اخرین فریمور اپدیت شده در قسمت امنیت wifi روی پروتکل wpa و wpa2-psk گزینه pre shared key ندارم واسه ست کردن رمز درحالیکه خیلی از مودمها این امکان رو دارن و فکر کنم ورژنهای قبلی مبین هم داشتن!فقط گزینه pin موجود هست که وقتی کدی وارد میکنم و استارت میزنم باز هم خطا میده!باید چیکار کرد؟

مرسی

saeed22s
03-12-2012, 12:24
سلامدوست عزیز یعنی اگر تماس بگیریم درصورتیکه طرح تمام نشده باشه ولی حجم تمام شده باشه میتونیم تاریخ طرح رو به روز کنیم؟و اینکه چه فرقی میکنه من مصرف ازاد داشته باشم تا زمان اتمام طرح؟سوال دیگه اینکه روی مودم dx350 که با اخرین فریمور اپدیت شده در قسمت امنیت wifi روی پروتکل wpa و wpa2-psk گزینه pre shared key ندارم واسه ست کردن رمز درحالیکه خیلی از مودمها این امکان رو دارن و فکر کنم ورژنهای قبلی مبین هم داشتن!فقط گزینه pin موجود هست که وقتی کدی وارد میکنم و استارت میزنم باز هم خطا میده!باید چیکار کرد؟مرسیبله میتونید همون روز طرحتون رو مجدد فعال کنید ولی زمانش از همون روز محاسبه میشه نه زمان قدیم طرحتون ، طرح ازاد هم به ازای هرمگ مصرف مبلغی از حسابتون کسر میشه.در مورد مودم شما زیر زبونه کشویی encrype type یک کادر مستطیلی وجود داره که رمز وای فای رو همونجا وارد میکنید.

javid_hector
03-12-2012, 13:34
خداروشکر

من دیشبم همون حدودای 5 گیگ دانلود کردم (3 تا پارت 1.5 گیگی + 10% 1.5gb ) کاش همینجور بمونه تا 6 پارت بعدی :دی

ham33d
03-12-2012, 14:18
من دیشبم همون حدودای 5 گیگ دانلود کردم (3 تا پارت 1.5 گیگی + 10% 1.5gb ) کاش همینجور بمونه تا 6 پارت بعدی :دی

بعید میدونم ثابت بهمونه

billprogramer
03-12-2012, 16:05
با سلام به همه اساتید ارجمند

به مشکلی عجیب برخوردم که خیلی کارم گیر شده ! از همه اساتید اهل فن استدعا می کنم تجربیاتشون رو در اختیار بنده حقیر قرار بدن تا از این مشکل رهایی پیدا کنم.

من یک مودم 2 مگ وایمکس مبین نت خریداری کردم که یک ای پی استاتیک هم روی اون برام فعال کردند. حالا می خوام که این ای پی رو به یک وب سایت روی سیستم خودم وصلش کنم ، یعنی زمانی که ای پی رو توی اینترنت زدید به جای اینکه پنل ادمین مودم نشون داده بشه ، وب سایتی که توی iis خودم هاست شده ، نشون داده بشه !!!!!

به خدا خیلی دنبال گشتم ، از پشتیبانی و عاملین محترم ! مبین نت هم هر چی پرسیدم ، فقط گفتند چی چی می گی !!!

خواهش می کنم هر کسی هر تجربه و دانشی که داره به اشتراک بذاره . من و 6 تا دیگه از دوستام دقیقا چنین نیازی داریم ولی دریغ از !!

ممنون.

amir9000amir
03-12-2012, 16:25
خداروشکر

جدی میگی ؟ مگه میشه
من 512 بهترین حالت سرعتم رو 100 میره شبی هم 1/5 گیگ میشه حدودا دانلود کرد

همین شماهایید حق مارو میخورید :)))))))))))))

billprogramer
03-12-2012, 16:53

به مشکلی عجیب برخوردم که خیلی کارم گیر شده ! از همه اساتید اهل فن استدعا می کنم تجربیاتشون رو در اختیار بنده حقیر قرار بدن تا از این مشکل رهایی پیدا کنم.

من یک مودم 2 مگ وایمکس مبین نت خریداری کردم که یک ای پی استاتیک هم روی اون برام فعال کردند. حالا می خوام که این ای پی رو به یک وب سایت روی سیستم خودم وصلش کنم ، یعنی زمانی که ای پی رو توی اینترنت زدید به جای اینکه پنل ادمین مودم نشون داده بشه ، وب سایتی که توی iis خودم هاست شده ، نشون داده بشه !!!!!

به خدا خیلی دنبال گشتم ، از پشتیبانی و عاملین محترم ! مبین نت هم هر چی پرسیدم ، فقط گفتند چی چی می گی !!!

خواهش می کنم هر کسی هر تجربه و دانشی که داره به اشتراک بذاره . من و 6 تا دیگه از دوستام دقیقا چنین نیازی داریم ولی دریغ از !!

ممنون.

abtin1
03-12-2012, 19:05
سلام
من الان اینترنت adsl صبا دارم داریم جا به جا می شیم در جای جدید پورت خالی نداره واینترنت مخابرات هم خالی نداره چون دانشجو هستم شدیدن به اینترنت نیاز دارم . می خوام وایمکس بگیرم . می خواستم بدونم نظر شما چیه وایمکس خوبه ؟
بین مبین و ایرانسل کدام بهتره ؟
نامحدود هم داره ؟

billprogramer
03-12-2012, 19:27
سلام
من هم مبین نت دارم و هم ایرانسل
برای هیچ کدوم هم نمیخوام تبلیغ کنم.
من یک سرویس 512 ایرانسل دارم و یک سرویس 2 مگ مبین نت. الحق و الانصاف سرویس دهی و انتن دهی ایرانسل برای من بهتر بوده ، اگرچه که پهنای باندش کمتره ولی تقریبا برابر می کنه.
ضمنا در بحث وایمکس ها به طور کلی شاید دو نوع طرح وجود داشته باشه یکی محدود و دیگری نامحدود.
اگه میزان دانلود شما زیاده توصیه می کنم که نامحدود حجمی رو خریداری کنید و برمبنای اعتبار حسابتان می تونید از اینترنت استفاده کنید و هر وقت که نیاز بود شارژش کنید. البته در حالت محدود هم این را دارید اما تفاوت اساسیش اینه که در تعرفه های نامحدود معمولا جشنواره های زیادی نظیر ترافیک رایگان شبانه اهداء می کنند که روی سرویس های محدودشون ارائه نمی کنند.

اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم

امیر انصاری
03-12-2012, 19:29
سلام
من الان اینترنت adsl صبا دارم داریم جا به جا می شیم در جای جدید پورت خالی نداره واینترنت مخابرات هم خالی نداره چون دانشجو هستم شدیدن به اینترنت نیاز دارم . می خوام وایمکس بگیرم . می خواستم بدونم نظر شما چیه وایمکس خوبه ؟
بین مبین و ایرانسل کدام بهتره ؟
نامحدود هم داره ؟

آقا سؤالتو به این راحتی نمیشه جواب داد. فکر کنم بهترین راه اینکه که از کاربرای منطقه ی فعلی بپرسید. در ضمن باید در مورد پوشش منطقه ی سکونتت هم اطلاعات کسب کنی. من مبین نت رو ترجیح میدم به ایرانسل، چون ساعات رایگانش بیشتره و شهرهای خیلی بیشتری رو تحت پوشش داره و تا حالا هر شهری که رفتم هیچ مشکلی نبوده.
ایرانسل نامحدود 24 ساعته داره که ظاهراً کیفیت مناسبی داره (البته من فقط از دوستان شنیدم). مبین نت نامحدود 24 ساعته داره که ضریب اشتراکش 1 به 10 هست و بر طبق شنیده ها افتضاحه، و البته نامحدود 12 ساعته ی (8 صبح تا 8 شب) 1 به 4 هم داره که باز بنا بر گفته های دوستان قابل قبوله. از طرف دیگه تعرفه های ایرانسل اصلاً متنوع نیست و انتخاب های زیادی نداری، اما مبین نت اینطور نیست.
باز از طرف دیگه هزینه ی ترافیک اضافی در مبین نت بالاس و تا 12 تومن هم میرسه، اما در ایرانسل در کلیه ی طرح ها هزینه ی ترافیک اضافی حدود 6 تومنه. خلاصه نیاز خودت را بسنج و بهترین گزینه رو انتخاب کن:
تعرفه های مبین نت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تعرفه های ایرانسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

abtin1
03-12-2012, 20:49
آقا سؤالتو به این راحتی نمیشه جواب داد. فکر کنم بهترین راه اینکه که از کاربرای منطقه ی فعلی بپرسید. در ضمن باید در مورد پوشش منطقه ی سکونتت هم اطلاعات کسب کنی. من مبین نت رو ترجیح میدم به ایرانسل، چون ساعات رایگانش بیشتره و شهرهای خیلی بیشتری رو تحت پوشش داره و تا حالا هر شهری که رفتم هیچ مشکلی نبوده.
ایرانسل نامحدود 24 ساعته داره که ظاهراً کیفیت مناسبی داره (البته من فقط از دوستان شنیدم). مبین نت نامحدود 24 ساعته داره که ضریب اشتراکش 1 به 10 هست و بر طبق شنیده ها افتضاحه، و البته نامحدود 12 ساعته ی (8 صبح تا 8 شب) 1 به 4 هم داره که باز بنا بر گفته های دوستان قابل قبوله. از طرف دیگه تعرفه های ایرانسل اصلاً متنوع نیست و انتخاب های زیادی نداری، اما مبین نت اینطور نیست.
باز از طرف دیگه هزینه ی ترافیک اضافی در مبین نت بالاس و تا 12 تومن هم میرسه، اما در ایرانسل در کلیه ی طرح ها هزینه ی ترافیک اضافی حدود 6 تومنه. خلاصه نیاز خودت را بسنج و بهترین گزینه رو انتخاب کن:
تعرفه های مبین نت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تعرفه های ایرانسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکل اینجاست که همه ایه یاس می خونن . من همه شرکت ها رو دیدم . ایرانسل. مبین نت . شاتل و.......... همه بد می گن. من الان خودم صبا دارم خیلی هم راضی هستم 256 صبا سرعت دانلود از 70 پایین نمی یاد متوسط 85 هست حتی تا 140 هم بالا می ره فقط ایرادش حجمی بودنش هست . ولی می خوام جابه جا شم جایی که می خوام برم صبا پورت خالی نداره . مخابرات هم خالی نداره .چند تاشرکتی که اسمشون معروف نیست خالی داشتن .

تصمیم گرفتم وایمکس بگیرم . هردو شزکت ایرانسل و مبین نت اونجا رو پوشش می دن . می خوام نا محدود 1 مگا بگیرم کدام بهتره؟

Milad4171
03-12-2012, 22:06
مشکل اینجاست که همه ایه یاس می خونن . من همه شرکت ها رو دیدم . ایرانسل. مبین نت . شاتل و.......... همه بد می گن. من الان خودم صبا دارم خیلی هم راضی هستم 256 صبا سرعت دانلود از 70 پایین نمی یاد متوسط 85 هست حتی تا 140 هم بالا می ره فقط ایرادش حجمی بودنش هست . ولی می خوام جابه جا شم جایی که می خوام برم صبا پورت خالی نداره . مخابرات هم خالی نداره .چند تاشرکتی که اسمشون معروف نیست خالی داشتن .

تصمیم گرفتم وایمکس بگیرم . هردو شزکت ایرانسل و مبین نت اونجا رو پوشش می دن . می خوام نا محدود 1 مگا بگیرم کدام بهتره؟

در مورد وايمكس نميشه دقيقا نظر داد.
چون سرويس به صورت بي سيم هست ثبات كيفيت رو مثل سرويس هاي كابلي نداره.
دقيقا مثل اينكه بخوايم خط ثابت رو با خط مبايل مقايسه كنيم.
خط ثابت هميشه يه كيفيتي رو داره (‌ مثال درستي نيست ولي حدودا) ولي سرويسي بي سيم و مبايل ممكنه يه جا خوب آنتن بده يه جا بد. واسه كسي كه توي نقطه ي كور يا جاي خاصي هست ممكنه خط همراه ايرانسل بد آنتن بده و راضي نباشه. يكي هم ممكنه كاملا راضي باشه..

ولي به صورت كلي بين مبين نت و ايرانسل هر كدوم كيفيت ها و امتيازهاي خاص خودشون رو دارن...
مثلا ايرانسل:
كيفيت خوب. مودمهاي ارزون. تعرفه هاي متفاوت با ترافيك بالا ، پهناي باند خوب ، قعطي كم (‌ من در طول اين 2 سالي كه از وايمكس استفاده ميكنم شايد روي هم رفته 5 ساعت قطعي داشتم.) .

مبين نت : پوشش بيشتر شهرهاي ايران ، پشتيباني خوب و سرعت عمل بالا براي راه اندازي سرويس. تعرفه هاي نامحدود زماني ،‌ قيمت خوب تعرفه هاي بلند مدت يك و دو ساله . دانلود شبانه (‌ تو طرح پاييزه ايرانسل هم دانلود شبانه هست ولي براي مبين نت كلي هست) ،

و باز در مورد سرويس وايمكس اصلا نميشه از تجربه هاي ديگران به صورت كلي بهره برد. برداشت ها از هر سرويس ميتونه خوب يا بد باشه.
مثلا من از وايمكس ايرانسل بسيار راضي هستم.
دوستم كه الان در شمال كشوره از مبين نت بسيار راضي هست.

شما اول چك كن ببين در منطقه ات پوشش شبكه داري يا نه.

به نظر من وايمكس بخاطر قابليت پورتابل بودنش خيلي از ADSL بهتره.

مثلا
من چند وقت پيش رفته بودم شمال. مودم مبين نتم رو با خودم بردم اونجا رفتم نت.
خيلي خوبه. بعضي وقتا كار راه اندازه...

امیر انصاری
03-12-2012, 22:06
دوست عزیز همه آیه ی یأس نمیخونن. یه قاعده ی معروف هست که میگه اونا که راضی هستن به خودشون زحمت نمیدن بیان بگن راضی هستن. اما ناراضی ها به قدرت تمام نارضایتی شونو اعلام میکنن که حقم دارن. من خودم به شخصه کاملاً راضی هستم. البته فعلاً. شما اگر بودجه ی کافی داری و میتونی ماهی 83 تومن بدی، بهتره ایرانسل رو انتخاب کنی (مودم هاشم ارزونتر از مبین نته). البته این فقط نظر شخصی منه.

abtin1
03-12-2012, 22:25
با تشکر از دوستان که جواب دادن
می خواستم بدونم سرعت دانلود و پینگ 512 و 1 مگ ایرانسل و مبین نت چقدره ؟

درضمن از چیز پی ان هم می شه استفاده کرد مشکلی نداره ؟

امیر انصاری
03-12-2012, 22:47

در مورد مبین نت پینگ سرور تهران بین 100 تا 50 میلی ثانیه س. سرعت دانلود استاندارد 512 64 و 1 مگ 130 کیلوبایت در ثانیه س که بسته به منطقه ممکنه بالاتر یا پایین تر باشه. در مورد ایرانسل هم فکر نمی کنم تفاوت چندانی وجود داشته باشه.
از هر چیزی ام که بخوای میشه استفاده کرد.

Milad4171
03-12-2012, 22:48

ميتوني از اين تاپيك استفاده كني. بچه ها مشخصات اكانتشون رو با سايت SpeedTest چك ميكنن و با هم مقايسه ميكنن.

لطفا با speedtest یه تست بگیرید و اینجا بگذارید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از چيز پي ان هم ميشه استفاده كرد. مشكلي نداره...
ولي قبلش بايد از طرف بپرسي بعضي ها جواب نميده انگار.

nix
03-12-2012, 23:21

ممنون.

این مسائل مربوط به شبکه میشه ,
اگر Valid IP داری ،
اگر فایروال تو مودم روشن هست , خاموش کنید ( غیر فعال )
IIS که نصب کردین , در کامپیوتر خودتون با چه IP به سایتت دسترسی داری؟ همون IP را بده به دوستانت , تا از اینترنت به سایت شما دسترسی پیدا کنند. ( برای دونستن IP به whatismyip.com برو )
اگر Invalid IP داری , براتون مقدور نیست . یعنی پورت فورواردینگ می خواد که فکر نمی کنم تو مودم های مبین نت باشه.
نتیجه کار رو اطلاع بدین . ( علاقه مندم بدونم )
ممنون

javid_hector
03-12-2012, 23:39

واسه من که کلا یوتیوب باز نمیشه با هرچی هم ک بگی تست کردم فایده نداره.(مبین نت)!!!

امیر انصاری
03-12-2012, 23:45
واسه من که کلا یوتیوب باز نمیشه با هرچی هم که بگی تست کردم فایده نداره.(مبین نت)!!!

من به راحتی هر چه تمام تر با فری گیت دسترسی دارم.

salavan
04-12-2012, 00:01
جدی میگی ؟ مگه میشه
من 512 بهترین حالت سرعتم رو 100 میره شبی هم 1/5 گیگ میشه حدودا دانلود کرد

همین شماهایید حق مارو میخورید :)))))))))))))

آره برای یه شب هم نیست 1.5 ساله مبین نت دارم فقط حدود یکی دوماه بود سرعتم خیلی کم شده بود بقیش همیشه سرعته 70 رو میداد حتی شبا
الان هم 1 به 4 طرح 512 رو دارم شبا 2.5 و حداقل 2 گیگ میگیره

billprogramer
04-12-2012, 01:36
این مسائل مربوط به شبکه میشه ,
اگر Valid IP داری ،
اگر فایروال تو مودم روشن هست , خاموش کنید ( غیر فعال )
IIS که نصب کردین , در کامپیوتر خودتون با چه IP به سایتت دسترسی داری؟ همون IP را بده به دوستانت , تا از اینترنت به سایت شما دسترسی پیدا کنند. ( برای دونستن IP به whatismyip.com برو )
اگر Invalid IP داری , براتون مقدور نیست . یعنی پورت فورواردینگ می خواد که فکر نمی کنم تو مودم های مبین نت باشه.
نتیجه کار رو اطلاع بدین . ( علاقه مندم بدونم )
ممنون

دوست عزیز !
همونطور که در متن سوال گفتم ، ای پی استاتیک یا همون ای پی ولید دارم.
در حالت کلی کاری که باید انجام بشه اینه که شما بین سیستم سرورت و مودمت تنظیمات شبکه را به گونه ای قرار بدی که dhcp نباشه، که البته چون برای مودم یه ای پی استاتیک تعریف شده ، بنده نیز برای سیتسم سرورم یک ای پی استاتیک داخل شبکه 192.168.1.10 رو تعریف کردم و با ای پی داخل شبکه مودم که 192.168.1.1 هستش توی یک رنج ای پی داخلی قرار گرفتن و در حالت lan با هم شبکه شدند و به اینترنتش هم دسترسی دارم.

خوب حالا بریم سراغ اصل مطلب ! روی مودم هم عملیات پورت فورواردینگ رو انجام دادم و به ای پی و پورت وب سایتی که در iis است اشاره می کنه !

حالا اگه فرض کنیم که ای پی لوکال من ، یعنی سیستم سرور من ، یا همون سیستمی که iiis داره ، 192.168.1.10 باشه و پورت 7070 رو برای وب سایتم تعیین کرده باشم ، با ادرس 192.168.1.10:7070 روی لوکالم به وب سایت دسترسی دارم ، اما زمانی که میخوام از طریق وب و ای پی استاتیک تحت وبم xx.xx.xx.xx:7070 به وب سایت دسترسی پیدا کنم ، عملیات port forwarding انجام نمیشه !!!! و مطابق معمول google ooops میشه و چیزی پیدا نمیشه !!!

به نظر دوستان مشکل از چی می تونه باشه ؟ ضمنا انتی ویروسم رو کلا پاک کردم ، فایروال رو فعلا به صورت کامل غیر فعالش کردم ، پورت مورد نظر رو هم بازش کردم ، ضمنا یه چند باری هم همه را ریستارت کردم !!!!!!

billprogramer
04-12-2012, 10:55
دوستان خوشبختانه به یاری خدواند و ائمه اطهار و دیگر نیروهای ملکوتی ، مشکل حل شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جالب اینه که توی اینترنت به هیچ وجه راهنمای کاملی در این خصوص پیدا نکردم و بیشتر از 2 ساعت هم مکالمه تلفنی با پشتیبانی مبین نت داشتم که متاسفانه راهنمایی هاشون سردرگم کننده و ناکافی بود.

در هرحال در اولین فرصت این تجربه گرانقدر را در قالب یک اموزش کامل و جامع تحت عنوان راه اندازی هاست روی کامپیوتر شخصی از طریق وایمکس های مبین نت و ایرانسل ارائه می کنم تا دیگر دوستان و هموطنان عزیزم مثل من 36 ساعت تمام پشت سرهم و بدون معطلی مشغول کار روی این قضیه نشند.

فعلا تا بعدا ! انشاءالله همین که سرم خلوت شه میام و آموزش رو میذارم. به امید موفقیت همه بندگان خدا. موفق باشید.

roxan
04-12-2012, 11:07
جالب اینه که توی اینترنت به هیچ وجه راهنمای کاملی در این خصوص پیدا نکردم و بیشتر از 2 ساعت هم مکالمه تلفنی با پشتیبانی مبین نت داشتم که متاسفانه راهنمایی هاشون سردرگم کننده و ناکافی بود.

.

یک بار دیگر هم قبلا گفته بودم , برای چی به پشتیبانی زنگ می زنید ,؟! به قول معروف اپراتورهایش فرق وبندوز و اینترنت را هم نمی دانند !:sq_8:

sei_pm
04-12-2012, 11:18
دوست عزیز !
همونطور که در متن سوال گفتم ، ای پی استاتیک یا همون ای پی ولید دارم.
در حالت کلی کاری که باید انجام بشه اینه که شما بین سیستم سرورت و مودمت تنظیمات شبکه را به گونه ای قرار بدی که dhcp نباشه، که البته چون برای مودم یه ای پی استاتیک تعریف شده ، بنده نیز برای سیتسم سرورم یک ای پی استاتیک داخل شبکه 192.168.1.10 رو تعریف کردم و با ای پی داخل شبکه مودم که 192.168.1.1 هستش توی یک رنج ای پی داخلی قرار گرفتن و در حالت lan با هم شبکه شدند و به اینترنتش هم دسترسی دارم.

خوب حالا بریم سراغ اصل مطلب ! روی مودم هم عملیات پورت فورواردینگ رو انجام دادم و به ای پی و پورت وب سایتی که در iis است اشاره می کنه !

حالا اگه فرض کنیم که ای پی لوکال من ، یعنی سیستم سرور من ، یا همون سیستمی که iiis داره ، 192.168.1.10 باشه و پورت 7070 رو برای وب سایتم تعیین کرده باشم ، با ادرس 192.168.1.10:7070 روی لوکالم به وب سایت دسترسی دارم ، اما زمانی که میخوام از طریق وب و ای پی استاتیک تحت وبم xx.xx.xx.xx:7070 به وب سایت دسترسی پیدا کنم ، عملیات port forwarding انجام نمیشه !!!! و مطابق معمول google ooops میشه و چیزی پیدا نمیشه !!!

به نظر دوستان مشکل از چی می تونه باشه ؟ ضمنا انتی ویروسم رو کلا پاک کردم ، فایروال رو فعلا به صورت کامل غیر فعالش کردم ، پورت مورد نظر رو هم بازش کردم ، ضمنا یه چند باری هم همه را ریستارت کردم !!!!!!

گرامی شما باید پورت 80 رو روی پورت 7070 و ip که گفتید فوروارد کنید.

reza1198
04-12-2012, 12:39
اقا سعید سلام
ببخشید یک سوال داشتم
میخواستم ببینم همزمان میتونیم از LAN , WIMAX همزمان استفاده کنیم از اینترنت مبین نت استفاده میکنم،احتیاح دارم به بصورت همزمان هم WIFI داشته باشم و هم از طریق کابل LAN مودم من BM632 w هستش..
ممنون :sq_13:

ham33d
04-12-2012, 13:07
اقا سعید سلام
ببخشید یک سوال داشتم
میخواستم ببینم همزمان میتونیم از LAN , WIMAX همزمان استفاده کنیم از اینترنت مبین نت استفاده میکنم،احتیاح دارم به بصورت همزمان هم WIFI داشته باشم و هم از طریق کابل LAN مودم من BM632 w هستش..
ممنون :sq_13:

بله شدنی است مشکلی نداره

alipezhman
04-12-2012, 15:03
دوستان واسه من 3-4 روزی هست که حجم کم نمیکنه.....هم Ecare قدیمی هم جدیده! واسه شما چی؟؟؟

gigabyte2052
04-12-2012, 16:21

ممنون.

درود دوست عزیز میدونم شما میخواین چکار کنید کامپیوتر خودتونو به وب سرور تبدیل کنید در یاهو در خدمتتونم
yahoo id:
mohammadmd@xtra.co.nz

فقط مشکلات اینکارو میگم بهتون
به علت پهنای باند محدود شما و سرعت اندک شما هزینه گزافی باید پرداخت کنید بابت اینترنت به مبین نت چون بیشتر از 2گیگ احتمالا مصرف خواهید داشت
و همچنین کامپیوتر شما باید 24ساعت روشن بمونه تا وب سایت شما انلاین بمونه این یعنی اصطحکاک قطعات و پول برق گذاف

و اما پیشنهاد من
اگه میخواید میتونید یک هاست خریداری کنید با قیمت بسیار اندک 5-6 هزار تومان در ماه با سرعت بالا پورت اکثر هاستینگ ها (1Gbs ) در مقابل 2Mbs بسیار قدرتمند تره و نیازی نیست اصلا کامپیوتر شما روشن باشه و همیشه انلاینه سایت شما

mansell
04-12-2012, 16:39
دوستان واسه من 3-4 روزی هست که حجم کم نمیکنه.....هم Ecare قدیمی هم جدیده! واسه شما چی؟؟؟
منم فکر میکردم کم نمی کنه اما بعد از یکی دوبار ریست کردن البته با تاخیر دیدم کم کرده.(توی ECARE قدیمی ) امروز صبح ام تست کردم!!!

ali_z051
04-12-2012, 19:11
سلام دوستان اگه کم نمی‌کنه ما هم استفاده کنیم...؟؟

شورجه
04-12-2012, 19:36
سلام دوستان
میخوام جواب این سوالم رو اگه میشه دوستان اهوازی و همچنین جهت جمع بندی بهتر سایر دوستای خوب این فروم نظر بدن
من میخوام طرح 512 رو تبدیل به 1024 کنم که از طرح اشتراکی B1111 استفاده کنم
اونایی که گرفتن و دارن بهم نظر بدن از نظر سرعت در باز کردن وب سایت و سرعت دانلود و ترافیک روزانه از نظر تعداد کاربرانش که شلوغه یا کمه
ارزش داره که تبدیل کنم و یا یا خیر؟
با تشکر از راهنمایی و نظر شما دوستان

marzar
04-12-2012, 23:56
شما كه ميخواين سايت روتوي كامپيوتر خودتون راه اندازي كنيد فكر سرعت پايين مبين نت رو كردين؟سرعت دانلود منيجر رو نبينيد كه بالاتر هستش بدون منيجر حدود 20-30هست، بعدش هم واسه هاست شدن اپلود مهمتره كه اونم پايين هست
ودر نهايت شاهكار وايمكس يعني پينگش كه بطور متوسط 100ميلي ثانيه از adslها بيشتره و حدود 400-500 هستش
و حالا از امريكا يه تست از اسپيدتست از اينترنت نسل4 ياlte روي ايفون(البته اين تست هم يه تست خوبشون هست) اما در كل هرچي باشه اين رو موبايل هست و موبايل سرعتش معمولا كمتره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alipezhman
05-12-2012, 02:44
حق با دوستمونه حجم کم میکنه.....حیف شد! :(

mahi58
05-12-2012, 03:45
سلام بچه ها.

من از حدود 3-2 هفته پیش مشکل دارم، به این شکل که سرعت مبین نتم کم شده و برای خودش هی قطع و وصل میشه (مثلا 30 ثانیه قطعه و بعد 30 ثانیه وصل میشه). [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی بهم توصیه کرد که چک کنم اگر آنتن جدیدی نزدیکی خونه نصب شده توی تنظیمات مودم یه چیزایی رو اصلاح کنم. من نگاه کردم و دیدم توی نقشه مربوط به پوشش شهر یزد (که من الان اونجا هستم) یه چیزهایی عوض شده و پوشش افزایش پیدا کرده و فکر می کنم احتمالش هست همچین اتفاقی افتاده باشه و اگر همچین چیزی اختلال ایجاد می کنه، ممکنه علت مشکل من هم همین آنتن های جدید باشه.

من یادمه تنظیمات مودم مبین نت رو قبلا اینجا خونده بودم که بچه ها یاد می دادند. میشه اگر کسی بلده بگه من چی کار باید بکنم؟ زنگ زدن به پشتیبانی مبین واقعا فاجعه است و گذاشتمش به عنوان آخرین گزینه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته این رو هم بگم که مودم خارجی هستش و نسبت به قبل تعداد خط سیگنالش کم نشده (سیگنالش روی 2 یا 3 است و قبل از ایجاد این مشکل روی یک هم عالی کار می کرده).

Citrix Systems
05-12-2012, 09:25
اینم سرعت ما

amir9000amir
05-12-2012, 11:21
بچه ها یه سوال
شما با مبین نت و س ا ک س میتونبید برید گوگل پلاس ؟
من از یه جا اکانت س ا ک س گرفتم میگه به خاطر مبین نته نمیتونید برید گوگل پلاس !
اره؟

امیر انصاری
05-12-2012, 11:24
بچه ها یه سوال
شما با مبین نت و س ا ک س میتونبید برید گوگل پلاس ؟
من از یه جا اکانت س ا ک س گرفتم میگه به خاطر مبین نته نمیتونید برید گوگل پلاس !
اره؟

من با فری گیت میرم و هیچ مشکلی نداره. بقیه ی روش ها رو نمیدونم.

amir9000amir
05-12-2012, 11:28
واسه من که کلا یوتیوب باز نمیشه با هرچی هم ک بگی تست کردم فایده نداره.(مبین نت)!!!

با وی-پی-ان باز میشه
من خودم با وی-پی - ان میرم
امتحان کن
ادرشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برن بجای HTTP

hamed m2m
05-12-2012, 11:31
اینم سرعت ما
سلام
کدوم شهری؟
دست ماهم بگیر:20:

شورجه
05-12-2012, 12:06
کسی نبود که جواب بنده حقیر رو بدن؟؟؟
فروم به این فعالی.......

شورجه
05-12-2012, 12:07
سلام دوستان
میخوام جواب این سوالم رو اگه میشه دوستان اهوازی و همچنین جهت جمع بندی بهتر سایر دوستای خوب این فروم نظر بدن
اونایی که گرفتن و دارن بهم نظر بدن از نظر سرعت در باز کردن وب سایت و سرعت دانلود و ترافیک روزانه از نظر تعداد کاربرانش که شلوغه یا کمه
کسی نبود جواب بنده رو بدن
فرومی به این فعالی ........

amir9000amir
05-12-2012, 15:30
بچه ها اینو دیدید :
وایمو (WiMO) اولین شبکه‌ی اینترنت پرسرعت بی‌سیم محلی مبتنی بر فناوری Wi-Fi با پوشش گسترده می‌باشد که توسط شرکت ارتباطات مبین‌ نت ، تنها دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی بی­ سیم با فناوری وایمکس در سراسر کشور از سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی، در اماکن عمومی و پرتردد مانند مراکز خرید، پایانه­ ها، بانک­ ها، فرهنگسرا­ها ، کتاب خانه­ ها ، رستوران­ ها، سرای محله ها،دفاتر خدمات الکترونیک و... راه‌اندازی گردیده است و این امکان را برای کاربران فراهم می­ آورد از طریق تلفن همراه،لپ­ تاپ، تبلت و یا هر گونه دستگاه مجهز به فناوری Wi-Fi و بدون نیاز به مودم و نرم افزارهای جانبی به آسانی به اینترنت دسترسی داشته باشند .

gigabyte2052
05-12-2012, 20:51
کسی نبود جواب بنده رو بدن
فرومی به این فعالی ........

درود دوست عزیز 512 با 1024 چنان فرق ندارن با هم از نظر سرعت من با 512 100KB/SEC دانلود میکنم با 1MB 120-130 اما با 2MB 450-500/KB/SEC نظرم اینه که عوض نکن ترافیک بیشتر بگیر البته نظر شخصیه و منتظقه من با شما کاملا متفاوته

من از بندرعباس هستم:20:

mansell
05-12-2012, 21:36
سلام دوستان

سلام عزیز،دوستمون درست میگن،اگر الان سرعت دانلودتون 100-90 هست با یک مگ معمولا بیشتر از125 نمیشه.من این طرح رو داشتم و اشتباه کردم فعال کردم ،عرض چند روز تغییر دادم.از اون مواردی که گفتید همه چی خوبه تقریبا فقط دانلود شبانه اش مثل هز طرح دیگه ای افت داره،روی هم رفته از نظر اقتصادی 512 بهتره.حالا اگه بازم دوست دارید سرعت بالاتری داشته باشید فعال کنید ولی اگه دارید با 100-90 دانلود میکنید تغییر به 1 مگ رو فراموش کنید!!!!!

شورجه
06-12-2012, 11:37
با تشکر از دوستانی که جواب بنده حقیر رو دادن مخصوصا از کاربران
gigabayte2052 و mansell
شاد و پیروز باشین ...

Joaquin
06-12-2012, 11:54
1 مگ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

officer
06-12-2012, 13:11
زنگ زدم مبین نت بپرسم چرا من گرین پک هستم و همسایه طبقه بالاییمون داره از هواوی استفاده میکنه ... به این نتیجه رسیدن که مودمم به یه BS تو فاصله 10 کیلومتری وصله ...

هر کاری هم کرد نتونست به BS نزدیک بهم وصل بشه ، یدونه از دکل هاشون 400-500 متر باهام فاصله داره !
کسی راهی بلده بشه درستش کرد ؟

gigabyte2052
06-12-2012, 13:15
زنگ زدم مبین نت بپرسم چرا من گرین پک هستم و همسایه طبقه بالاییمون داره از هواوی استفاده میکنه ... به این نتیجه رسیدن که مودمم به یه BS تو فاصله 10 کیلومتری وصله ...

هر کاری هم کرد نتونست به BS نزدیک بهم وصل بشه ، یدونه از دکل هاشون 400-500 متر باهام فاصله داره !
کسی راهی بلده بشه درستش کرد ؟
بله من تو مودم dx 350 اینکارو کردم
برید تو صفحه مودم با ادمین وارد شید برید بخش وایمکس اون زیر فرکانسایه که rrssi cinr دارن بعد اونای که نمیخوای رو فرکانس شو بزار روی 5mhz اونی که میخوای بهش وصل شه بزار رو 10mhz اگه نمیدونی کدومش همون 500 متریس دونه دونه تست یا ببین کدومش قویتره معمولا همون btsنزدیکس

بعدش ی بار دگمه stop رو فشار بده بعد دوباره استارت کن بعد از 20 ثانیه به Bts که 10 mhz کانکت میشه که مشخصاتشو میتونی تو صفحه اول مودم ببینی
کلا توضیحات بصورت عکس در اوردم که راحت تر باشی
رو عکسا کلیک کنید بزرگ میشن

1

2

3

4

موفق باشید

javid_hector
06-12-2012, 17:01
برید تو صفحه مودم با ادمین وارد شید برید بخش وایمکس اون زیر فرکانسایه که rrssi cinr دارن بعد اونای که نمیخوای رو فرکانس شو بزار روی 5mhz اونی که میخوای بهش وصل شه بزار رو 10mhz اگه نمیدونی کدومش همون 500 متریس دونه دونه تست یا ببین کدومش قویتره معمولا همون btsنزدیکس

بعدش ی بار دگمه stop رو فشار بده بعد دوباره استارت کن بعد از 20 ثانیه به Bts که 10 mhz کانکت میشه که مشخصاتشو میتونی تو صفحه اول مودم ببینی

موفق باشید

داداش منم کنج کاو شدم ببینم ماله خودم چجوره ولی مودم من bm632w اینه واردش میشم با ماله شما خعلی فرق میکنه.واس مدمه ما راهی نداری ؟
با تشکر

Mostajab
06-12-2012, 17:16
با سلام
من طرح 2 مگ با حجم 2 گیگ دارم سیگنالم هم 100 درصد هست روزا تا 300 کیلو هم می ره ولی شب ها به شدت افت سرعت داره در حد 30 کیلو(مخصوصا 2 تا 8 صبح)
می خواستم بدونم کلا اینجوری شده مبین نت چون قبلا خیلی بهتر بود

و اینکه درایور جدید برای مودم ها وجود داره؟

gigabyte2052
06-12-2012, 18:05
داداش منم کنج کاو شدم ببینم ماله خودم چجوره ولی مودم من bm632w اینه واردش میشم با ماله شما خعلی فرق میکنه.واس مدمه ما راهی نداری ؟
با تشکر

داداش من با مودم شما کار نکردم اما تا امشب نیگا میکنم بهتون میگم ترافیکم تموم شده :D ساعت 2 به بعد میام

mansell
06-12-2012, 18:17
با سلام
من طرح 2 مگ با حجم 2 گیگ دارم سیگنالم هم 100 درصد هست روزا تا 300 کیلو هم می ره ولی شب ها به شدت افت سرعت داره در حد 30 کیلو(مخصوصا 2 تا 8 صبح)
می خواستم بدونم کلا اینجوری شده مبین نت چون قبلا خیلی بهتر بود

و اینکه درایور جدید برای مودم ها وجود داره؟

درسته ،منم دو مگ دارم سرعت به شدت پایین میاد.قبلا خیلی بهتر بود.مدل مودمتون رو توی سایت مبین نگاه کنید بر طبق همون فریمور ،آپدیت کنید!!!

Mostajab
06-12-2012, 18:26
درسته ،منم دو مگ دارم سرعت به شدت پایین میاد.قبلا خیلی بهتر بود.مدل مودمتون رو توی سایت مبین نگاه کنید بر طبق همون فریمور ،آپدیت کنید!!!

مدل مودم من BM635 هست از اون سری های اول که تو سایت نیست
کدوم رو باید بگیرم خوب؟فقط تو سایتش BM632 هست

--
الان کدوم طرح های مبین نت شب ها خوب هست سرعتشون؟فقط نامحدود ها یا نه می شه حجمی هم پیدا کرد

DJ_EBI
06-12-2012, 18:35
2mb تهران غرب

جالب اینجاست دیشب 7 گیگ دانلود داشتم بدون افت سرعت

خودم کرجم به زور آنتن میده 27 30 % شبا هم افت سرعت شدیدی داره حدود 2 الی 3 گیگ دانلود دارم :sq_3:ولی دیروز اومدم تهران مودم هم آوردم تست کنم حرف نداره 100% آنتن میده پینگم پایین

mansell
06-12-2012, 18:53
مدل مودم من BM635 هست از اون سری های اول که تو سایت نیست
کدوم رو باید بگیرم خوب؟فقط تو سایتش BM632 هست

--
الان کدوم طرح های مبین نت شب ها خوب هست سرعتشون؟فقط نامحدود ها یا نه می شه حجمی هم پیدا کرد

نمی دونم .زیاد دنبال آپدیت نبودم ،دوستان دیگه شاید بهتر راهنماییتون کنند!!!
ببینید دوست عزیز دانلود شبانه توی همه طرح ها به یه شکله ،یعنی به شدت پایینه،منتها میشه با چند تا کانکشن به سرعت واقعی نزدیک شد.من اگر یک فایل برا دانلود بزارم شاید 1 گیگ هم دانلود نکنم اما با گذاشتن چند تا فایل بین 7 تا 5 گیگ تقریبا دانلود میکنه.طرح های نامحدود 4 به 1 خوبند ولی دیگه شبانه ندارند.اما 10 به 1 سرعتش خیلی پایینه ،شاید 30 بیشتر نشه!!!

ham33d
06-12-2012, 18:57
2mb تهران غرب

خودم کرجم به زور آنتن میده 27 30 % شبا هم افت سرعت شدیدی داره حدود 2 الی 3 گیگ دانلود دارم :sq_3:ولی دیروز اومدم تهران مودم هم آوردم تست کنم حرف نداره 100% آنتن میده پینگم پایین

با مبین نت امکان نداره اینقدر دان کنی جنل خالق

mansell
06-12-2012, 19:05
2mb تهران غرب

منطقه خیلی به سرعت ربط داره درسته ولی پینگ پایین رو که میفرمایید خیلی موافق نیستم.من این روزا از دست این پینگ بالای مبین کلافه ام.از قبل هم بدتر شده.شما از سرور تهران تست گرفتید اگر از سرور های کشورهای دیگه بگیرید نتیجه واقعا مایوس کننده اس.الان تو بهترین شرایط از سرور خارجی برای من 400-350 هست با تایم اوت فراوان!!

Mostajab
06-12-2012, 19:13
الان ایرانسل مودم BM635 جدیدترین درایور رو داره در حالی که مودم من همون مدل برای مبین نت هست اگر با اون آپدیت کنم چی می شه؟

ali_z051
06-12-2012, 19:20
چرا دوست عزیز امکان نداره.. ؟
من هر شب حدوداً همینقدر یا بیشتر ۷ ۸ گیگ دانلود می‌کنم با همین سرعت...

ham33d
06-12-2012, 19:48
من هم 2 مگ دارم دیگه خیلی زور بزنه شب 3 گیگ دان می کنم شما چه فرقی با من داری یا نکنه سرور سفارشی از مبین گرفتی:44::23::worried::sq_2: عجب

gigabyte2052
06-12-2012, 19:56
حتی بیشتر از 7 گیگ هم میشه دان کنی من 2مگابایت داشتم اگه همه لینکام rapidshare یا مدیافایر بود بالای 8 گیگ دان میکردم چون میانگین سرعتم 420 بود البته خیلی بستگی به منطقه داره ! ولی شبا انگار ی وزنه 1 تنی میزارن رو سیم دیتا دیگه اطلاعات نمیره پینگ واقعا شبا افتضاس ولی مشکل افت سرعت ندارم
ولی تعداد افراد مثل من اندکه تو کل این تاپیک 10 نفر اینجورین بقیه یا ناراضی ان یا ناچار!
------------------------
البته فعلا 512 دارم سرعت 2مگ م تو پست ای قبل هست

.:Bardia:.
06-12-2012, 21:42
دوستان هر دکل تا چه محدوده ای رو پوشش میده ؟؟ ( از نظر مسافت )

alirezaveis
06-12-2012, 23:12
چرا دوست عزیز امکان نداره.. ؟
من هر شب حدوداً همینقدر یا بیشتر ۷ ۸ گیگ دانلود می‌کنم با همین سرعت...

منم هر شب همین مقدار دانلود داشتم. ولی نزدیک یه هفته ای میشه شده شبی 5 گیگ. نمیدونم موقتیه یا همینجوری میمونه

DJ_EBI
06-12-2012, 23:32
چرا دوست عزیز بیکار نیستم که طرفداری مبین نتو بکنم تازه از ساعت 3 گزاشتم باسه دان وگر نه بیشتر هم میشد دان کرد خودمم تو کرج جایی که هستم اصلا راضی نیستم به زور 3 گیگ دان کنم ولی آوردم تهران تست کردم عالی جواب میده

javid_hector
07-12-2012, 00:50
من با 2 مگ رکورد دانلود شبانم 5 گیگه بیشتر نداشتم تا جالا.ولی اکثرا همین حدوداس 4/5 GB

appadanax
07-12-2012, 02:38
چطور ساعت 7 یا 8 صبح که رایگان نیست خودش قطع میشه میوفته رو کانال غیر رایگان؟!!

.:Bardia:.
07-12-2012, 09:12
دوستان هر دکل تا چه محدوده ای رو پوشش میده ؟؟ ( از نظر مسافت )

دوستان،کسی نبود ؟:sq_20:

bina22
07-12-2012, 10:49
دوستان من الان میخوام طرح 512 نا محدودمو تمدید کنم
فقط پولو بریزم دیگه؟؟؟ کار دیگه لازم نیست؟ زنگ بزنم یا نزنم؟
ممنون

Mostajab
07-12-2012, 10:50
کسی می دونه مودم BM635 مبین نت رو چه طور می شه آپدیت کرد
تو سایتش که نداره

ali_z051
07-12-2012, 11:14
من هم 2 مگ دارم دیگه خیلی زور بزنه شب 3 گیگ دان می کنم شما چه فرقی با من داری یا نکنه سرور سفارشی از مبین گرفتی:44::23::worried::sq_2: عجب

خوب بستگي به منطقه شما داره... يا لينك سرورهاي كه ازش دانلود ميكنيد... لطفا تست سرعت بذاريد
ممنون... معمولا با سرويس ١ مگ بيشتر از حجمي كه شما گفتيد دانلود ميكنن ! :دي

ham33d
07-12-2012, 13:24
خوب بستگي به منطقه شما داره... يا لينك سرورهاي كه ازش دانلود ميكنيد... لطفا تست سرعت بذاريد
ممنون... معمولا با سرويس ١ مگ بيشتر از حجمي كه شما گفتيد دانلود ميكنن ! :دي

منطقه خوبه سیگنال هم عالیه توی شب سرعت دان میشه 70 الی 90 با سرعت 2 مگ کلا مبین نت ترکیده

ham33d
07-12-2012, 14:39
چطور ساعت 7 یا 8 صبح که رایگان نیست خودش قطع میشه میوفته رو کانال غیر رایگان؟!!

از مبین نت بعید نیست چی بگم والا

officer
07-12-2012, 15:06

1

2

3

4

موفق باشید

سلام
مرسى زحمت كشيدين ولى نشد ...
با يكى از فركانس ها به يه BS جديد وصل ميشه اما سيگنال 0 هست و چراغاى مودم ثابت نميشن .

مودم رو ميخوام ببرم تو يه منطقه ديگه بعد دوباره برش گردونم خونه شايد به همينجا وصل بشه !

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

Agame.Arash
07-12-2012, 15:11
دوستانی که از خوزستان سرویس دارن سرعت دان شبانه خوب هست؟

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

Viren
07-12-2012, 15:27
دوستان یک سوال
برای ارائه کارت داشنجویی باید حتما پیش عامل فروش بریم یا خودمون میتونیم برای مبین نت ایمیل کنیم؟

امیر انصاری
07-12-2012, 15:29
دوستان،کسی نبود ؟:sq_20:

دوست عزیز نمیشه با قطعیت گفت. در شرایط دید مستقیم ممکنه تا 10 کیلومتر هم جواب بده. به مودم و ارتفاع محل نصب مودم هم بستگی داره. من الان در 5 کیلومتری دکل و در طبقه ی دوم 4 تا چراغ دارم (با مودم داخلی)، در صورتی که حتی از محدوده ی پوشش بیرونی هم حدود 1000 متر فاصله دارم. حالا اگر مودم بیرونی باشه باز این فاصله بیشترم میشه. من فکر میکنم با مودم بیرونی تا 6 یا 7 کیلومتر رو جواب بده.

saeediranzad
07-12-2012, 16:38
ببحشید.اشتباه شد.

alipezhman
07-12-2012, 17:18
دوستان 512 با حجم دو گیگ که زده تو سایت مبین نت (1 به 4) چطوریه؟ خوبه؟ .....و اینکه بدون کارت دانشجویی امکانش هست میدن؟

ham33d
07-12-2012, 18:34
دوستان اهوازی برای دریافت سیگنال مشکلی ندارید ماله من امروز صبح اینطور شده
قبلا
RSSI:68 این موقع عالی بود
CINR:28_________________
تست امروز رفتم توی فضای باز هم جواب نداد

RSSI:
-90.52dBm

CINR:
15.56/10.95(R3/R1)dB

خیلی افتضاح شده

وضعیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%88%20%D9%87%D9%88%D8%A7&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CEAQFjAC&url=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ما که خراب شده شما چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali_z051
07-12-2012, 20:34
منطقه خوبه سیگنال هم عالیه توی شب سرعت دان میشه 70 الی 90 با سرعت 2 مگ کلا مبین نت ترکیده
دقیقا واسه منم همینجوریه.. ولی‌ واسه یه لینک محدود می‌شه اگه شما ۴ ۵ تارو باهم بذارید واسه دانلود هر ۴ ۵تارو ۷۰ تا ۹۰ متغیر دانلود می‌کنه.. سرعت پایین نمیاد.. اگه یه سر جم حساب کنی‌ این ۴ ۵ تارو باهم مثل تک لینک روزانه دانلود می‌کنه..
موفق باشید

ali_z051
07-12-2012, 20:41
دوستان اهوازی برای دریافت سیگنال مشکلی ندارید ماله من امروز صبح اینطور شده
قبلا
RSSI:68 این موقع عالی بود
CINR:28_________________
تست امروز رفتم توی فضای باز هم جواب نداد

RSSI:
-90.52dBm

CINR:
15.56/10.95(R3/R1)dB

خیلی افتضاح شده

وضعیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%88%20%D9%87%D9%88%D8%A7&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CEAQFjAC&url=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ما که خراب شده شما چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما برید تو قسمت wimax بعد تو قسمت Scanner چهارتا سیگنال بهت داده که آنتن از اونا میگیره... کمترین RSSI رو نگه دار.. بقیرو پاک کن.. احتمالا مشکلت حل می‌شه.. اینجوری فقط از یه دکل قوی آنتن میگیره روی بقیه آنتنای ضعیف نمیپره.

ali_z051
08-12-2012, 01:08
ساعت 1 شب

majid_sd2009
08-12-2012, 02:30
بعد از سه بار تعویض اشتراک بلعخره 512 سرعتش خوب بود( یعنی برا من از یک مگ بهتر بود) چند شبی هم سرعت دانلود از 90 پایینتر نمیومد ولی سه شبه سرعت خیلی کم شده و الان دیگه از بعضی از سرورها نمیتونم دان کنم! مثل اپلود باز و چند تا دیگه که قبلا دانلود داشتم! بقیه همچین مشکلی ندارن؟

*Forgotten*
08-12-2012, 08:22
با سلام
دوستان من یه گیرنده وایفا رو کامپیوترم نصب کردم همه چی خوبه و مشکلی نیست
ولی وقتی برای دانلود شبانه میزارم دقیقا وقتی ساعت از 2 میگذره روی وایفا علامت مثلث کوچکی میاد و اینترنت نداره
تنها راه خاموش روشن کردن مودمه تا درست شه

کسی در مورد این مشکل چیزی میدونه؟؟؟ :sq_19:

alirezaveis
08-12-2012, 08:22
بعد از سه بار تعویض اشتراک بلعخره 512 سرعتش خوب بود( یعنی برا من از یک مگ بهتر بود) چند شبی هم سرعت دانلود از 90 پایینتر نمیومد ولی سه شبه سرعت خیلی کم شده و الان دیگه از بعضی از سرورها نمیتونم دان کنم! مثل اپلود باز و چند تا دیگه که قبلا دانلود داشتم! بقیه همچین مشکلی ندارن؟
بنده تقریبا دو هفتست این مشکلو دارم. البته با سرویس 2 مگ

sei_pm
08-12-2012, 08:50
الان ایرانسل مودم BM635 جدیدترین درایور رو داره در حالی که مودم من همون مدل برای مبین نت هست اگر با اون آپدیت کنم چی می شه؟

با فریمور ایرانسل آپدیت نکید قسمت فرکانس دهی رو حذف کرده اگر روزی بخواهید خودتون فرکانسها رو حذف کنید و فقط فرکانس دکلی رو بگذارید که پرسرعت تره به مشکل میخورید.

ham33d
08-12-2012, 10:49
شما برید تو قسمت wimax بعد تو قسمت Scanner چهارتا سیگنال بهت داده که آنتن از اونا میگیره... کمترین RSSI رو نگه دار.. بقیرو پاک کن.. احتمالا مشکلت حل می‌شه.. اینجوری فقط از یه دکل قوی آنتن میگیره روی بقیه آنتنای ضعیف نمیپره.
زمانی باید این مراحل را تست که سیگنالت زیاد پرش داشته باشه مثال:یه دفعه 20 پایین وبالا بره

sohiel742
08-12-2012, 12:40
با سلام خدمت دوستان عزیز
کسانی که در شهرستان گچساران دارن محدوده سه راهی و کارکنان وایمکس مبین نت چطوره دانلود شبانه چطوره-افت سرعت داره خودشون میگفتن از adsl بهتره دوستانی که در گچساران دارن استفاده میکنن خواهشن جواب دروست بدن با تشکر

saeediranzad
08-12-2012, 15:13
سلام
دقت بفرمایید! تفاوت در پینگ سرور داخلی و خارجی طبیعی است؛ ولی تفاوت در سرعت چرا؟
بنظر میرسه مبین نت در ایجاد اینترنت ملی از همه پیشی گرفته و دسترسی کاربران را به خارج محدود کرده. براشون آرزوی پیشرفتهای بیشتری داریم.
چاره دیگه ای هم دارم؟ (512)

امیر انصاری
08-12-2012, 23:58
البته بعضی از سرورهای خارجی سرعت خوبی میدن، اما منم آزمایش کردم، بیشتر سرورهای خارجی در مورد سرعت دانلود و آپلود افت زیادی دارن. حتی سرعتم به 100 کیلوبیت هم رسیده. ADSL هم همینطوره؟
پی نوشت: الان که امتحان میکنم، می بینم که تقریباً همه سرورای خارج از کشور نتایج افتضاح به دست میدن (حتی کشورهای مجاور). مطمئنم قبلاً اینجوری نبود. الان نتایج جوریه که شرم دارم اینجا ارائه کنم!
پی نوشت دوم: تست هایی که امروز (19 آذر) گرفتم:
نمی دونم این اوضاع معنیش چیه، دیروز افتضاح، امروز اینجوری!

PCGamespot
09-12-2012, 03:25
سلام
دوتا سوال داشتم خدمتتون

اول اینکه تو اهواز مدتیه یاهو مسنجر واسه من باز نمیشه ایا فیلتر شده روی ایپی مبین

دوم اینکه مودم دی ایکس 350 با اخرین فریمور RSSI مدتیه رفته روی عدد -82 تا -84 و فکر کنم خیلی بده مناسبش چقدر باشه خوبه (عملی تجربه خودتون) حالا نه خیلی فوق العاده در حد ایده آل که قطعی نده پینگش درست راست باشه(فکر کنم باید دنبال همون bts مناسب به روشی که دوستمون گفت باشم)
CINR هم همیشه روی 15 هستش و فکر کنم این یکی بد نیست درسته؟

مرسی

shahab.hiro
09-12-2012, 07:01
با سلام
دوستان من یه گیرنده وایفا رو کامپیوترم نصب کردم همه چی خوبه و مشکلی نیست
ولی وقتی برای دانلود شبانه میزارم دقیقا وقتی ساعت از 2 میگذره روی وایفا علامت مثلث کوچکی میاد و اینترنت نداره
تنها راه خاموش روشن کردن مودمه تا درست شه

کسی در مورد این مشکل چیزی میدونه؟؟؟ :sq_19:

مشکل از طرف شما نیست ، مبین نت تو این ساعات آی پی عوض میکنه که باعث متوقف شدن دانلود شبانه میشه.من این مشکل رو بیشتر روزها دارم تا شبها

hossein019940
09-12-2012, 07:56
دوستان یه سوالی دارم وایمکس مبینت با اشتراک 256 سرعت دانلود تا چند میره؟
قیمت اولیه با نصب؟256

*Forgotten*
09-12-2012, 08:33
مشکل از طرف شما نیست ، مبین نت تو این ساعات آی پی عوض میکنه که باعث متوقف شدن دانلود شبانه میشه.من این مشکل رو بیشتر روزها دارم تا شبها

آره شک کرده بودم ولی فک کردم شاید مثل کابل نمیتونه جواب بده نگو که مشکل از آی پی عوض کردنه

این مبین کلاه بردار خوب توی سایتش تعیین که که هر منطقه چه ساعتی آ پی عوض میشه تا این همه مشکل پیش نیاد

*Forgotten*
09-12-2012, 08:37
نظرتون در مورد خرید آی پی ثابت از این مبین کلاه بردار چیه ؟ ، شاید دست از سر کچلمون برداره با این دانلود ترکوندنش

اگه کسی از دوستان آی پی ثابت داره ، لطفا بگه وضعیت اینترنت و دانلودش چطوره ؟؟

امیر انصاری
09-12-2012, 09:20
سلام
دوتا سوال داشتم خدمتتون

اول اینکه تو اهواز مدتیه یاهو مسنجر واسه من باز نمیشه ایا فیلتر شده روی ایپی مبین

دوم اینکه مودم دی ایکس 350 با اخرین فریمور RSSI مدتیه رفته روی عدد -82 تا -84 و فکر کنم خیلی بده مناسبش چقدر باشه خوبه (عملی تجربه خودتون) حالا نه خیلی فوق العاده در حد ایده آل که قطعی نده پینگش درست راست باشه(فکر کنم باید دنبال همون bts مناسب به روشی که دوستمون گفت باشم)
CINR هم همیشه روی 15 هستش و فکر کنم این یکی بد نیست درسته؟

مرسی

یاهوی بنده که مشکلی نداره. همین الان امتحان کردم.
در موردRSSI هم من با همین مقداری که شما گفتی هم کار کردم. روی سرعت دانلود و پینگم اثری نداشت، اما آپلودم پایین بود. پشت مودم فویل آلومینیوم گذاشتم، سیگنال قوی تر شد، رسید به حدود 72-. شمام به همین حد برسونیش خیلی خوب میشه. CINR من یکیش بیسته اون یکی 25.

امیر انصاری
09-12-2012, 09:22
دوستان یه سوالی دارم وایمکس مبینت با اشتراک 256 سرعت دانلود تا چند میره؟
قیمت اولیه با نصب؟256

256 فقط نامحدود 1 به 10 داره که به درد نمیخوره. هزینه ش هم ماهی 41400 تومنه (بدون مالیات). بهتره بهش فکر نکنی.

amir9000amir
09-12-2012, 09:45
منطقه خیلی به سرعت ربط داره درسته ولی پینگ پایین رو که میفرمایید خیلی موافق نیستم.من این روزا از دست این پینگ بالای مبین کلافه ام.از قبل هم بدتر شده.شما از سرور تهران تست گرفتید اگر از سرور های کشورهای دیگه بگیرید نتیجه واقعا مایوس کننده اس.الان تو بهترین شرایط از سرور خارجی برای من 400-350 هست با تایم اوت فراوان!!

یه راههای برای کاهش پینگ هست
میتونید اینجا رو ببینید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آموزش-کاهش-پینگ-و-بهبود-سرعت-اینترنت-
در خصوص مقدار mtu هست که میتونید تست کنید
من تست کردم حدود 50 60 تا پینگ کاهش پیدا کرد
بقیه هم اگه امتحان کردن نتیجشو بگن قیه هم استفاده کنن.
ممنون

amir9000amir
09-12-2012, 09:46
کسی می دونه مودم BM635 مبین نت رو چه طور می شه آپدیت کرد
تو سایتش که نداره

اگه نذاشتم حتما آپدیت نمیخواد
مال منم 632 بود ولی فریمویرش همونه که برا آپدیت گذاشتن آپدیت نکردم

amir9000amir
09-12-2012, 09:55
یاهوی بنده که مشکلی نداره. همین الان امتحان کردم.
در موردRSSI هم من با همین مقداری که شما گفتی هم کار کردم. روی سرعت دانلود و پینگم اثری نداشت، اما آپلودم پایین بود. پشت مودم فویل آلومینیوم گذاشتم، سیگنال قوی تر شد، رسید به حدود 72-. شمام به همین حد برسونیش خیلی خوب میشه. CINR من یکیش بیسته اون یکی 25.

میگم تاپیکی هست آموزش داشته باشه راجع به کار با مودم وایمکس ؟
مثلا RSSI و CINR چی هست ؟
چطور Bts رو تغییر داد (که یکی از دوستان اشاره کرده بود) البته تو 632 من نمیدونم کجاست!
یا اینکه فویل بذارید پشتش واقعا تاثیر داره یا نه ؟
یا اینکه 3 تا انتن با 5 تا آنتن چقدر تفاوت داره ؟
الان شاید اینا تو این 1300صفحه باشه ولی کی میتونه پیدا کنه؟
ووو ... سایر چیزهایی که ساید بدونید و بقیه ندونن ؟

کسی اینارو میدونه یا جایی داده یا یکجا داره ؟

امیر انصاری
09-12-2012, 10:05
از وجود چنین تاپیکی خبر ندارم، اما فویل 100 درصد مؤثره. بین 3 چراغ و 5 چراغ هم از نظر دانلود و پینگ هیچ تفاوتی نیست، تنها تفاوت سرعت آپلوده.

amir9000amir
09-12-2012, 10:14
اون کسایی که اکانت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] p دارند یک ترفند هست که میتونند از سایت های ssl با سرعت بنز بازدید کنند. :21:روی مبین نت هم من تست کردم پرواز میکنه.:8:
آدرسش رو مجبورم کوتاه شده بدم.شرمنده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کسی میدونه قضیه چیه ؟؟؟؟؟؟ چکار باید کرد
لینک باز نمیشه

امیر انصاری
09-12-2012, 10:23
میتونید اینجا رو ببینید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آموزش-کاهش-پینگ-و-بهبود-سرعت-اینترنت- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون
فکر کنم بی تأثیر نیست. در مورد سرورهای ایران خیلی محسوس نیست، اما با سرورهای خارج از کشور خیلی محسوسه:

ham33d
09-12-2012, 10:54

ham33d
09-12-2012, 14:12
ایا خبر دارین 3از دکل های مبین نت توی اهواز خراب شدن کسی خبر داره یکی از کارمندان مبین نت گفت

yuzarsiff
09-12-2012, 14:45
روز به روز داره مشترکین مبین نت بیشتر میشه و کیفیت اینترنتش کمتر .. با پهنای باند ثابت داره فقط مشتری جذب می کنه .. !
دوستان من هنوز از نسخه ی v2.8.8.1 مودمم استفاده می کنم .. افرادی که آپگرید کردن چه تفاوتی احساس کردن ؟

Joaquin
09-12-2012, 15:46
ایا خبر دارین 3از دکل های مبین نت توی اهواز خراب شدن کسی خبر داره یکی از کارمندان مبین نت گفت
من که به نظرم وضع نسبت به قبل بدتر شده تو اهواز. حالا خراب شدن رو نمیدونم.
قرار نیست درسش کنن؟؟؟

PCGamespot
09-12-2012, 15:50
ضمن تشکر از اقای انصاری که ما رو بی پاسخ نمیزارن
باید بگم که اهواز حتما مشکل پیش اومده مودم من در مکانهای قبلیش که انتن و میزان نویز به ترتیب زیاد و کم بود الان عکس شده و فکر کنم کل سطح شهر همینطور باشه!

seetherali
09-12-2012, 17:00
من اطراف سه راه فرودگاهم (اهواز) از جمعه انتن نداشتم تا امروز ظهر که دیدم وصل شده و مشکلی نداره .

امیر انصاری
09-12-2012, 17:07
قرار نیست درسش کنن؟؟؟

الان بهانه ی مناسبی به اسم تحریم رو دارن. هر وقت دلشون بخواد درست میکنن.

mohammad_87
09-12-2012, 17:37
فکر کنم بی تأثیر نیست. در مورد سرورهای ایران خیلی محسوس نیست، اما با سرورهای خارج از کشور خیلی محسوسه:
برای من بالاترین عدد 1372 بود که توی مودم باید 1400 میزدم درحالیکه خود مودم 1500 داشت.ولی از وقتی تغییرش دادم موقع آپلود ،مودم ریست میشد.توی اسپید تست هم موقع آپلود ریست میشد.حتی توی صفحه کانفیگ مودم هم زیاد ریست میشد.الان برگردوندم به همون 1500 مشکلات برطرف شد!!
مودم من ix 350

امیر انصاری
09-12-2012, 20:21
پیش فرض مال من که 1400 بود. الانم نمیدونم رو چنده، ولی فعلاً مشکلی ندارم. مودم بنده هم جناب bm632w هستند.

MehranVB
09-12-2012, 23:34
دوستان لطفاً سریع راهنمایی کنید چون چند مگ دیگه بیشتر نمونده تا ترافیکم تموم شه.
الان 8 هزار تومن از سایت مبین نت به حسابشون ریخنم ولی جچکی اضافه نشد.
چه کار دیگه ای باید انجام بدم؟؟

امیر انصاری
10-12-2012, 00:14
ولی جچکی اضافه نشد.
چه کار دیگه ای باید انجام بدم؟؟

چی اضافه نشد؟
منظورتون حجمه؟
اگر اینطوره، چیزی به حجمتون اضافه نمیشه، به اعتبار باقیمونده اضافه میشه. کار دیگه ای نیست که انجام بدید.

roxan
10-12-2012, 06:33
امروز از 2.5 شب تا 5.5 صبح برای من قطع بود!

mansell
10-12-2012, 08:02
امروز از 2.5 شب تا 5.5 صبح برای من قطع بود!

تایید میشه!
برا منم همینطور بود،البته ساعت 4 سیگنال اومد ولی مرتب قطع و وصل میشد.

amir9000amir
10-12-2012, 08:16

اره دقیقا همینطوره که شما میگید....

amir9000amir
10-12-2012, 08:21
برای من بالاترین عدد 1372 بود که توی مودم باید 1400 میزدم درحالیکه خود مودم 1500 داشت.ولی از وقتی تغییرش دادم موقع آپلود ،مودم ریست میشد.توی اسپید تست هم موقع آپلود ریست میشد.حتی توی صفحه کانفیگ مودم هم زیاد ریست میشد.الان برگردوندم به همون 1500 مشکلات برطرف شد!!
مودم من ix 350

مال من 1400 بود مودم bm632
lاما طبق دستور اون سایتی که دادم موقع پینگ میگه باید دفراگ شه یا یه همچین چیزی
اما رو 1380 خوب جواب میده

MehranVB
10-12-2012, 09:01
چی اضافه نشد؟
منظورتون حجمه؟
اگر اینطوره، چیزی به حجمتون اضافه نمیشه، به اعتبار باقیمونده اضافه میشه. کار دیگه ای نیست که انجام بدید.

بله منظورم همون حجم بود، دیشب توی تاریکی نوشتم!!
خوب این اعتبار چیه؟ الان 60 مگ بیشتر نمونده تا تموم شه. اگه حجمم تموم شد چی کار باید بکنم؟

bina22
10-12-2012, 09:04
دوستامن ممنون میشم اگه اینو جواب بدید

دوستان من الان میخوام طرح 512 نا محدودمو تمدید کنم
فقط پولو بریزم دیگه؟؟؟ کار دیگه لازم نیست؟ زنگ بزنم یا نزنم؟
ممنون

امیر انصاری
10-12-2012, 10:49
دوستامن ممنون میشم اگه اینو جواب بدید

من تا حالا برای تمدید زنگ نزدم، پولو میریزم خودش تمدید میشه. مگه اینکه از زمان طرح مونده باشه که در اونصورت به عنوان خرید حجم اضافی محسوب میشه و برای تمدید نیاز به تماس هست. در مورد شما که حجم اضافی معنی نداره.

امیر انصاری
10-12-2012, 10:50
بله منظورم همون حجم بود، دیشب توی تاریکی نوشتم!!
خوب این اعتبار چیه؟ الان 60 مگ بیشتر نمونده تا تموم شه. اگه حجمم تموم شد چی کار باید بکنم؟

هیچی دیگه. حجمت تموم شه دیگه از اعتبارت کم میشه. مثلاً اگر 8 تومن تو حساب داری، متناسب با مصرفت از اون 8 تومن کم میشه تا صفر شه، بعد دوباره باید پول بریزی.

mohammad_87
10-12-2012, 11:36
مال من 1400 بود مودم bm632
lاما طبق دستور اون سایتی که دادم موقع پینگ میگه باید دفراگ شه یا یه همچین چیزی
اما رو 1380 خوب جواب میده
پس برمیگرده به وضعیت سیگنال و همون اعداد مربوط به دکل.چون فکر نمیکنم به مودم ربطی داشته باشه.برای من بالاترین عددی که تونست پینگ بگیره 1372 بود که +28 میشه 1400 ولی همونطور که گفتم توی آپلود، مودمم ریست میشه.

DariushGreat
10-12-2012, 14:03
میتونید اینجا رو ببینید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آموزش-کاهش-پینگ-و-بهبود-سرعت-اینترنت-
ممنون
سلام
اینجا که فقط روش تست رو گفته. چطور می شه این MTU رو تنظیم کرد؟ مودم BM632W

امیر انصاری
10-12-2012, 14:11
سلام
اینجا که فقط روش تست رو گفته. چطور می شه این MTU رو تنظیم کرد؟ مودم BM632W

ورود به تنظیمات -> Basic -> در این قسمت جلوی MTU گزینه ی Manual رو انتخاب و مقداردهی کنید.

saeediranzad
10-12-2012, 14:22
سلام
من سرور لندن را برای خودم معیار گرفتم که همیشه بتونم مقایسه ای با دفعات قبل داشته باشم. این ساعت خوشمه، روز. 512

mohammad_87
10-12-2012, 15:51
سلام
من سرور لندن را برای خودم معیار گرفتم که همیشه بتونم مقایسه ای با دفعات قبل داشته باشم. این ساعت خوشمه، روز. 512

سرورهای انگلیس بعضی هاشون اینجورین.شاید بحث سیاسی این وسط باشه و کنترل و...
چند مقایسه جالب:
تستها 512 تهران:
سرور تهران
لندن
منچستر
فلورانس (ایتالیا)
سرور بندرعباس
نمی دونم خود سرور در بندرعباس ضعیففه یا من مشکل دارم.دوستان جنوبی عزیز یه تست از این سرور لطف کنن.

shahab.hiro
10-12-2012, 20:21

Joaquin
10-12-2012, 20:29

1

2

3

4

موفق باشید

این آموزش مال دوستمونه که چند صفحه قبل هستش. من استفاده کردم (رو مودم بیرونی) و به شدت جواب گرفتم (باید سعی کنید فقط از دکلی آنتن بگیرید که کمترین rssi رو داره)

گفتم شاید به دردتون بخوره

Joaquin
10-12-2012, 20:30
1 مگ - اهواز (در اوج فاجعه)

CHEGUEVARA.
10-12-2012, 20:59
سلام
دوستان تهرانی لطفا" با speed test یه تست شبانه و روزانه بگیرین
خیلی ممنون

Saeed System
10-12-2012, 21:09
سلام خسته نباشید دوستان..

من امروز برای خواهرم خواستم یه سرویس بگیرم...خلاصه صحبت کردم با اپراتور گفتش 512 20 گیگ 1 ساله با مودم و نصب حدود 330 تومن...بعد که آدرس و شماره رو دادم برای نصب برگشت گفت جواز دارید؟ گفتم نه.گفت کارت دانشجویی گفتم آره مال 4 سال پیشه..

گفت نمیشه پس.....بعد گفتم خوب 128 بدید گفت ما فقط 1 مگ و 512 میدیم تو این چند روز....گفتم پس کی 128 میدید جوابی نداد....

یعنی 128 نمیدن؟ که بدون جواز 1 سرویس بگیریم؟

با تشکر از شما :n16:

pooyahacker
10-12-2012, 21:43
این مودم‌های وای فای مبین نت کدومش بهتره ؟؟ چه فرقی با هم دارن ؟
BM632W و SWC9200 و DX350

Joaquin
10-12-2012, 22:54

من امروز برای خواهرم خواستم یه سرویس بگیرم...خلاصه صحبت کردم با اپراتور گفتش 512 20 گیگ 1 ساله با مودم و نصب حدود 330 تومن...بعد که آدرس و شماره رو دادم برای نصب برگشت گفت جواز دارید؟ گفتم نه.گفت کارت دانشجویی گفتم آره مال 4 سال پیشه..

گفت نمیشه پس.....بعد گفتم خوب 128 بدید گفت ما فقط 1 مگ و 512 میدیم تو این چند روز....گفتم پس کی 128 میدید جوابی نداد....

یعنی 128 نمیدن؟ که بدون جواز 1 سرویس بگیریم؟

با تشکر از شما :n16:

128 میدن ولی نه به صورت 1 ساله

mehrdad2
10-12-2012, 23:03
من 350 رو دارم و راضیم.
BM632W و SWC9200 و DX350

saeediranzad
11-12-2012, 03:02

یعنی 128 نمیدن؟ که بدون جواز 1 سرویس بگیریم؟با تشکر از شما :n16:
سلام
معمولاً سخت نمیگیرند. با یه پروانه کسب حله. یا یه گواهی از محل کار.

ham33d
11-12-2012, 10:11
اپدیت کردن مودم چه ثاثیری روی ان میگذاره ایا کسی تست کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:n13:

amir9000amir
11-12-2012, 10:35
BM632W و SWC9200 و DX350

من 632 دارم راضیم
350 هم خوبه یه مقدار بزرگتره واسه همین جا به جاییش سخت تره
من 632 رو تو کیف لپ تاپم میذارم میبرم این ور اونور....

amir9000amir
11-12-2012, 10:37

من فریمورم رو چک کردم نیازی به آپدیت نداشت
مودم 632 یک سال پیش گرفتم
اول چک کن ببین میخواد
فایل راهنماش تو سایت مبین نت هست
اون عدد اخری که گفته چک کنید ببینید اپدیت شده رو با مودم خودت چک کن شاید صلا نخواد

gigabyte2052
11-12-2012, 11:34
512 بندرعباس سرعت دانلود از جاهای خوب 95-110:n24:
ولی باز خوبه..:n01:

PCGamespot
11-12-2012, 14:05
سلام
اقا عرض کنم خدمتتون که من طبق اموزش دوستمون میخواستم انتن بهتر رو مانند عکس زیر ست کنم رو مودم!اما در این بخش که وارد میشم در کمال تعجب دیدم فقط یک انتن موجوده اونم همونی که بهش متصل هستم و سه فیلد دیگه کلا خالی هستش!ایا این طبیعیه؟یعنی نزدیک محل سکونت من فقط یک انتن فعاله؟من در پوشش داخلی قوی هستم پس چطور این اتفاق افتاده؟
مرسی

PCGamespot
11-12-2012, 14:07

من یه جاهای خ وندم که بچه ها گفته بودن اگر مشکل ینداری اپدیت نکن!بعضا با اپدیت تازه مشکلدار هم شده بودن!اما شخصا مودم dx350 رو اپدیت کردم و قبل و بعد از اپدیت اتفاق خاص و ویژه ای نیفتاد و سطح سیگنال و نویز هم واسم تغییری نکرد

gigabyte2052
11-12-2012, 14:26
سلام
اقا عرض کنم خدمتتون که من طبق اموزش دوستمون میخواستم انتن بهتر رو مانند عکس زیر ست کنم رو مودم!اما در این بخش که وارد میشم در کمال تعجب دیدم فقط یک انتن موجوده اونم همونی که بهش متصل هستم و سه فیلد دیگه کلا خالی هستش!ایا این طبیعیه؟یعنی نزدیک محل سکونت من فقط یک انتن فعاله؟من در پوشش داخلی قوی هستم پس چطور این اتفاق افتاده؟
مرسی

شما احتمالا همون ی دونه bts دور و ورتونه چند خط انتن دارید؟ ی اموزش گذاشتم برای تقویت سیگنال با فویل الومنیومی اونو تست کنید باید بهتر بشه سیگنالتون بعد شاید Bts ای بیشتری پیدا کنه البته سعی کنید مودم از خودتون یکم دور بزارید من تو بالکن گذاشتم چون یکم سیگنال ا زیاد میشه خطرناک میشه!:n18:

اپدیت کردن مودم چه ثاثیری روی ان میگذاره ایا کسی تست کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تقریبا میشه گقت اپدیت های این مودم های وایمکس بی تاثیره حتی یک توضییح ندادن ببین چی تغییر کرده اینا کاربر رو معلوم نیست چی فرض کردن:| من اومدم تست کنم اپدیت کنم دیدم بروزه مودم انجام ندادم

PCGamespot
11-12-2012, 14:59
شما احتمالا همون ی دونه bts دور و ورتونه چند خط انتن دارید؟ ی اموزش گذاشتم برای تقویت سیگنال با فویل الومنیومی اونو تست کنید باید بهتر بشه سیگنالتون بعد شاید Bts ای بیشتری پیدا کنه البته سعی کنید مودم از خودتون یکم دور بزارید من تو بالکن گذاشتم چون یکم سیگنال ا زیاد میشه خطرناک میشه!:n18:

تقریبا میشه گقت اپدیت های این مودم های وایمکس بی تاثیره حتی یک توضییح ندادن ببین چی تغییر کرده اینا کاربر رو معلوم نیست چی فرض کردن:| من اومدم تست کنم اپدیت کنم دیدم بروزه مودم انجام ندادم

خیلی ممنون بابت پاسخ!راستش من چندروزی تو خونه 2 خط انتن داشتم که یهو تبدیل به صفر شد و الان بیش از 3 هفته هست دیگه تو خونه و در همون شرایط قبلی انتن ندارم و بیرون از خونه پشت پنجره گذاشتم که 2 خط انتن میده!
پس طبق عکسی که گذاشتید مودم رو کاملا فویل پیچ کنم؟یک لایه یا دولایه بپیچم فرقی میکنه یا خیر

اگر نتیجه دلخواه نداد بهتر نیست یه مودم 632 بگیرم که انتن میخوره و یک انتن 5 یا 8 dB واسش ببندم؟

مرسی

Joaquin
11-12-2012, 15:11
خیلی ممنون بابت پاسخ!راستش من چندروزی تو خونه 2 خط انتن داشتم که یهو تبدیل به صفر شد و الان بیش از 3 هفته هست دیگه تو خونه و در همون شرایط قبلی انتن ندارم و بیرون از خونه پشت پنجره گذاشتم که 2 خط انتن میده!
پس طبق عکسی که گذاشتید مودم رو کاملا فویل پیچ کنم؟یک لایه یا دولایه بپیچم فرقی میکنه یا خیر

اگر نتیجه دلخواه نداد بهتر نیست یه مودم 632 بگیرم که انتن میخوره و یک انتن 5 یا 8 dB واسش ببندم؟

مرسی

به نظر من که بهتره مودم بیرونی (ترجیحا ox330p که جدیدتره) بگیری که خوب آنتن بده

gigabyte2052
11-12-2012, 15:13

مرسی

من یک لایه گذاشتم اما سعی کن شعاعش یکم زیاد باشه مثلا از هر طرف حداقل 4-5 سانتیمتر بزنه بیرون

تعویض مودم و گرفتن مودم داخلی دوباره تغییر زیادی نداره تا انجایی که میدونم dx350 از همشون بهتره یعنی شبکه پایدارتری داره من bm632 دیدم خیلی بالا پایین میشه انتنش اون انتشنم برای وای فای هست نه وایمکس فک کنم انتنشم خیلی سخت گیر میاد تو دیجی کالا هست ولی در کل dx350 از بقیه تا حدودی بهتره و بهتره دیگه پول خرج نکنین بابت خرید مجدد مودم
من 3خط انتن دارم 95% مواقع
تو صفحه مودم با یوزر پسورد زیر وارد بشید ببینید تا چقدر اون خط سبز پر شده
user:user
pass:user
192.168.1.1
با توجه به اینکه شما 2 خط انتن داری خوبه ولی یکم ارتفاع رو زیاد کنی یا تغییر مکان بدی شاید بشه 3 مثل من با 20 درجه چرخش و یکم افزایش ارتفاع شد 3 انتنش
میتونین تو بالکن هم نصب کنید اگه بالکنتون به طرف دکله بعد با کابل شبکه وصل ش کنید به پی سی تون کابل شبکه من 20 متره تا 90 متر هیچ افتی از هر لحاظی نداره من خودمم تو بالکن نصب کردم :n02:
خواهش میکنم موفق باشید:n11:

smk1369
11-12-2012, 18:55
سلام دوستان
توی وایمکس مبین نت چیزی ب اسم brust وجود داره مث adsl؟یا همون سرعت عادی سرویس و میدن؟

FerineFast
11-12-2012, 19:50
سلام دوستان
توی وایمکس مبین نت چیزی ب اسم brust وجود داره مث adsl؟یا همون سرعت عادی سرویس و میدن؟

نه در حد ADSL ولی اگر آنتن دهیتون خوب باشه و منطقه خلوت باشه تا حدی بالاتر میره مثلا ۵۱۲ تا بیش از ۱۰۰ هم میده و ۲ مگ تا بیش از ۳۸۰ میده.

امیر انصاری
11-12-2012, 19:55
همونطور که دوستمون گفتن، burst در مورد سرویس دو مگ به شدت اجرا میشه و سرعت تا حدود 3.5 مگابیت میره تا چندرغاز حجمی که داری (2 گیگ) زودتر تموم بشه و برای خرید حجم اضافی، گیگابایتی 12 تومن پول بدی.

Viren
11-12-2012, 23:38
دوستان یک سوال
برای ارائه کارت داشنجویی باید حتما پیش عامل فروش بریم یا خودمون میتونیم برای مبین نت ایمیل کنیم؟

پاسخی نبود؟

alipezhman
12-12-2012, 02:04
میتونید ایمیل کنید...لازم نیست حضوری برید

PCGamespot
12-12-2012, 04:55
من یک لایه گذاشتم اما سعی کن شعاعش یکم زیاد باشه مثلا از هر طرف حداقل 4-5 سانتیمتر بزنه بیرون

تعویض مودم و گرفتن مودم داخلی دوباره تغییر زیادی نداره تا انجایی که میدونم dx350 از همشون بهتره یعنی شبکه پایدارتری داره من bm632 دیدم خیلی بالا پایین میشه انتنش اون انتشنم برای وای فای هست نه وایمکس فک کنم انتنشم خیلی سخت گیر میاد تو دیجی کالا هست ولی در کل dx350 از بقیه تا حدودی بهتره و بهتره دیگه پول خرج نکنین بابت خرید مجدد مودم
من 3خط انتن دارم 95% مواقع
تو صفحه مودم با یوزر پسورد زیر وارد بشید ببینید تا چقدر اون خط سبز پر شده
user:user
pass:user
192.168.1.1
با توجه به اینکه شما 2 خط انتن داری خوبه ولی یکم ارتفاع رو زیاد کنی یا تغییر مکان بدی شاید بشه 3 مثل من با 20 درجه چرخش و یکم افزایش ارتفاع شد 3 انتنش
میتونین تو بالکن هم نصب کنید اگه بالکنتون به طرف دکله بعد با کابل شبکه وصل ش کنید به پی سی تون کابل شبکه من 20 متره تا 90 متر هیچ افتی از هر لحاظی نداره من خودمم تو بالکن نصب کردم :n02:
خواهش میکنم موفق باشید:n11:

سلام مجدد
دوست گرامی ابتدا بگم که من فکر کردم منظور شما از خط سبز مودم همون چراغها باشه بعد دیدم تو عکس اموزش که منظورتون خود status تو مودم بوده که مودم من dx350 با فریمور اخر که با مال شما ظاهرا یکی هستش این بخش رو در status نداره!(عکس زیر)

مورد دیگه اینکه همونطور که تو عکس اول میبینید فرکانس 3549000 فعاله بعلاوه RSSI -87 و CINR 14 ولی در عکس دوم (که گفتم فقط یک دکل پیدا میکنه) که قاعدتا باید مخصاتش با status یکی باشه اما میبینیم که فرکانس 3449000 فعاله با RSSI -86 و CINR 10
میخواستم بدونم این دقیقا چه وضعیتیه؟

خیلی ممنون

amir9000amir
12-12-2012, 10:20
دوست عزیز مواظب باش اطراف مودم با این فویل شخصی نباشه چون امواج اثره جدی روش میذاره،من بنا به کارم یه دستگاه قدرت امواج نزدیکش گرفتم که چراغ قرمزش روشن شد(یعنی قدرت امواج قوی و مضر برای انسان)
البته بگم با اینکار cinr من زیاد تغییری نکرد و همچنان دورو ور 11 موند ولی rssi -70 اینا شد،چرا cinr خوب نمیشه؟

حالت عادی هم ضرر داره ؟؟؟؟

hamed m2m
12-12-2012, 13:09
دوستان نمیشه کاری واسه شبانه کرد؟:n14:
من سرعتم روزا 300تا بیشترم میرسه اما شبانه یا همون ساعات رایگان 20!
مگه نه اینکه سرعت بین 4نفر تقسیم میشه؟حالا هر4نفر باهم دانلود کنن هم نباید سرعت بیاد پایین.پس مشکل چیه؟:n28:

Viren
12-12-2012, 14:55
میتونید ایمیل کنید...لازم نیست حضوری برید

شرمنده
چطوری بفرستم آدرس ایملیش چیه؟

ice-man
12-12-2012, 15:14
سلام
من میخوام وایمکس مبین نت بگیرم. منطقه هم تهرانسر. تو محل ما عامل فروش مبین نت نیست. به چند تا از این عوامل فروش زنگ زدم گفتن تو منطقه شما سرویس نمیدیم. فقط تو منطقه خودمون سرویس میدیم.
حالا من از کجا باید وایمکس مبین نت بگیرم؟

saeediranzad
12-12-2012, 15:41
مگه نه اینکه سرعت بین 4نفر تقسیم میشه؟حالا هر4نفر باهم دانلود کنن هم نباید سرعت بیاد پایین.پس مشکل چیه؟:n28:
سلام
نـه! سرعت شب برابر روز نیست. یا نصفه یا برای همه 128 میشه.
شما برو به این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یه بار روز و یه بار شب سرعت بگیر. اون سرعت بالایی سرعت وعده داده شده است و سرعت پایینی سرعت اندازه گیری شده.

seetherali
12-12-2012, 15:53
من که از عرش به فرش رسیدم (از 2 مگ به 128) .. خانواده محترم جنبه 2 مگ ندارن . زدن ترکوندن 2 گیگ رو توی 4 روز . پولش هم که من باید بدم :n27: 128 مبین نت هم روی 256 بسته شده و سرعت خوبی داره . 35KB/S

gigabyte2052
12-12-2012, 16:54
سلام مجدد
دوست گرامی ابتدا بگم که من فکر کردم منظور شما از خط سبز مودم همون چراغها باشه بعد دیدم تو عکس اموزش که منظورتون خود status تو مودم بوده که مودم من dx350 با فریمور اخر که با مال شما ظاهرا یکی هستش این بخش رو در status نداره!(عکس زیر)

سلام به عکسهای زیر توجه کنید تمامی مودم های Dx350 دارن چه با اپدیت چه بدون اپدیت

مورد دیگه اینکه همونطور که تو عکس اول میبینید فرکانس 3549000 فعاله بعلاوه RSSI -87 و CINR 14 ولی در عکس دوم (که گفتم فقط یک دکل پیدا میکنه) که قاعدتا باید مخصاتش با status یکی باشه اما میبینیم که فرکانس 3449000 فعاله با RSSI -86 و CINR 10
میخواستم بدونم این دقیقا چه وضعیتیه؟

خیلی ممنون

این سیگنال ها به طور لحظه ای تغییر میکنه بین 1-10 ممکنه متغییر باشه به همین علت کمی متفاوته اگه به عکسهای من که در مورده تغییر bts گذاشتم دقت کنید اون ا هم کمی متفاوت بودن به علت تغییر لحظه ای سیگنال
:n11:

حالت عادی هم ضرر داره ؟؟؟؟
راستیتش هنوز اثبات نشده که این امواج سرطان زاست یا نه اما بهتره حداقل 20 -30 سانتی متر از خودتون دور نگه دارید (احتیاط شرط عقله :n02:)

دوستان به زودی ی اموزش خوب برای کاهش پینگ و افزایش سرعت دانلود در ویندوز 7 میزارم :n10:

ham33d
12-12-2012, 18:30
مبین نت :هر روز بدتر از دیروز

ice-man
12-12-2012, 20:27
سلام
من میخوام وایمکس مبین نت بگیرم. منطقه هم تهرانسر. تو محل ما عامل فروش مبین نت نیست. به چند تا از این عوامل فروش زنگ زدم گفتن تو منطقه شما سرویس نمیدیم. فقط تو منطقه خودمون سرویس میدیم.
کسی جواب ما رو نمیده؟

Viren
12-12-2012, 20:40
سلام
شما برو به این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یه بار روز و یه بار شب سرعت بگیر. اون سرعت بالایی سرعت وعده داده شده است و سرعت پایینی سرعت اندازه گیری شده.

آقا این سایت پینگ 420 رو میزنه عالی...

hamed m2m
12-12-2012, 20:46
سلام

نصف 300تا میشه چنتا؟!150تا
یا بقول شما سرعت روی 128 میاد
من سرعت شبم 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اونوقت 8 صبح به بعد میاد رو 400تا
مسخرس مبین نت.
کلاش به تمام معنا

PCGamespot
12-12-2012, 20:56
کسی جواب ما رو نمیده؟

سلام
دوست عزیز من تهران نیستم اما فکر کردم که اول به عکس زیر نگاه کنی تا بدونی توی کدوم پوشش هستی (داخلی یا خارجی)

بعدش اینکه نزدیکترین نمایندگان به شما فکر میکنم عوامل اکباتان باشن که دوتا هستن با مشخصات زیر,فقط اگر به نتیجه نرسیدی با دفتر مرکزی تماس بگیر و از اونا راهنمایی بخواه!

موج ارتباط پاسارگاد
بیگی
021-44697181
شهرک اکباتان - روبروی مخابرات شهید طبری - کوچه فیات - پلاک 19- طبقه همکف - واحد2

فروشگاه اکباتانا
افشار نادری
44630763
شهرک اکباتان- فاز 1- پشت بانک صادرات- پلاک 16

ice-man
12-12-2012, 21:29
سلام
دوست عزیز من تهران نیستم اما فکر کردم که اول به عکس زیر نگاه کنی تا بدونی توی کدوم پوشش هستی (داخلی یا خارجی)

بعدش اینکه نزدیکترین نمایندگان به شما فکر میکنم عوامل اکباتان باشن که دوتا هستن با مشخصات زیر,فقط اگر به نتیجه نرسیدی با دفتر مرکزی تماس بگیر و از اونا راهنمایی بخواه!

موج ارتباط پاسارگاد
بیگی
021-44697181
شهرک اکباتان - روبروی مخابرات شهید طبری - کوچه فیات - پلاک 19- طبقه همکف - واحد2

فروشگاه اکباتانا
افشار نادری
44630763
شهرک اکباتان- فاز 1- پشت بانک صادرات- پلاک 16

ممنون از راهنماییت.
بهتر بود مثل ایرانسل میشد از سایت مستقیم ثبت نام کرد.
من پوشش رو چک کردم و وسط منطقه داخلی هستم به خاطر همین میخوام از ایرانسل بیام به مبین نت و مودم bm632w رو تبدیل کنم به مبین نت.

من فردا به این دوتا زنگ میزنم ببینم چی میگن اگه نشد زنگ میزنم مرکزشون.
جالب اینکه به یکی از این عوامل زنگ زده بودم گفتن فعلا خودشون رفتن نمایشگاه پنج شنبه زنگ بزن.

mosi_alfa
12-12-2012, 23:29
شرمنده
چطوری بفرستم آدرس ایملیش چیه؟

docs@mobinnet.net

DariushGreat
13-12-2012, 01:32
سلام
فکر کنم مبین نت ترکیییییییییییییییییییییی ییییییییده
:)))))))))))))))
:n02::n04::n09::n30::n25::n19:

saeediranzad
13-12-2012, 02:38
آقا این سایت پینگ 420 رو میزنه عالی...

نه، کلمه عالی را جلوی سرعت دانلودت میزنه. یعنی نسبت به آنچه که قراره باشه (سرعت بالا) سرعت شما عالیه.
البته این سرورش گمون کنم آلمان باشه و انگار مبین نت مستقیم به اونجا وصل میشه.
اگه با speedtest سرعت لندن را بگیری افتضاح میشه؛ ولی مال آلمان خوبه.
من این سایت رابرای مقایسه روز و شب پیشنهاد دادم؛ وگرنه اسپید تست را بیشتر قبول دارم.

saeediranzad
13-12-2012, 02:42
نصف 300تا میشه چنتا؟!150تا
یا بقول شما سرعت روی 128 میاد
من سرعت شبم 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اونوقت 8 صبح به بعد میاد رو 400تا
مسخرس مبین نت.
کلاش به تمام معنا
در اینکه ساعت رایگانش قابل استفاده نیست، بحثی نیست. ولی 20 کیلوبایت از سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه بیشتر هم هست.
شما با همون سایت سرعت بگیری میفمهی که سرویس شب را رو چند میبندند.

alipezhman
13-12-2012, 03:09
امشب هم اختلال داره

امیر انصاری
13-12-2012, 12:07
سلام

مستقیم از سایت ثبت نام کن: درخواست اشتراک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته فکر کنم از طریق عاملیت اقدام کنی زودتر به نتیجه برسی، اما اگر واقعاً کسی نیست، از سایت ثبت نام کن.

امیر انصاری
13-12-2012, 12:10

شبانه SLA نداره. میتونن بین هزار نفرم تقسیم کنن.

hesam_q&q
13-12-2012, 14:21
الان سرعت شده 50 تا 100 چرا اینجوری شده نکنه شب و روز رو قاطی کردن

PCGamespot
13-12-2012, 16:42
سلام اقای انصاری و دیگر دوستان
قبلا یه سوالی پرسیده بودم واسه تمدید اشتراک ماهانه که مثلا من میخوام 1 ماهه 512 همیشه شارژ کنم اما توی مودم یه پیش فاکتور 6 ماهه یا 1 ساله هم هست که منتظر دریافت وصول هستش طبق عکس زیر

سری قبل شما گفتید که تماس بگیرم که همین طرح فعلی رو واسم ثبت کنن و من همینکارو کردم و در بخش گزارش اشتراک (عکس زیر) طرح 512 من رو در حالت انتظار قرار دادن تا پرداخت کنم!و حالا سوالم اینه که اینبار که در این قسمت حالت انتظار برای پرداخت وجه تعیین نشده اگر همون 10 تومن رو واریز کنم دوباره همین سرویس 512 1 ماهه فعال میشه یا خیر؟

مرسی

امیر انصاری
13-12-2012, 17:14
اگر زمان طرح به پایان رسیده، برای تمدید طرح نیازی به تماس نیست، مگه اینکه زمان طرح هنوز باقی مونده باشه، در اینصورت واریزی شما برای خرید حجم اضافه صرف میشه.

shahab.hiro
14-12-2012, 07:23
سرعت شبانه داغون شده

این شبا یک سوم شبای پیش میتونم دانلود کنم:n03:

hamed m2m
14-12-2012, 09:22
سرعت شبانه داغون شده

این شبا یک سوم شبای پیش میتونم دانلود کنم:n03:

واسه من که ازاول داغون بود دوست من:n14:

bina22
14-12-2012, 12:57
امروز نا محدودم زیاد وضع جالبی نداره :|
حالا میخوان 50 درصدم قیمتشو زیاد کنن!!!!!
خدایا بکش مارو
میدونستید تو آمریکا گوگل نت 5 مگی رو رایگان میده؟؟؟

Viren
14-12-2012, 13:45
لعنت به این پینگ

هیچ راهی نداره کاهش بدیم؟

امیر انصاری
14-12-2012, 16:44
دوستان امروز سرعت آپلود من خیلی پایین اومده (حدود 120 کیلوبیت). در صورت امکان شما هم بررسی کنید.
پی نوشت: سیگنال مودم خود به خود ضعیف شده شده بود. ریست کردم درست شد.

mansell
14-12-2012, 17:58
دوستان امروز سرعت آپلود من خیلی پایین اومده (حدود 120 کیلوبیت). در صورت امکان شما هم بررسی کنید.
پی نوشت: سیگنال مودم خود به خود ضعیف شده شده بود. ریست کردم درست شد.

منم مشکل داشتم امروز.دیر پیج باز میکنه و پینگ هم همش تایم اوته!!!!

MILIN3M
14-12-2012, 18:18
بچه ها امروز مودم مون از زرو میز افتاد \ایین سالمه ها ولی این چراغهای کیفیت انتنش فقط اولی دیگه روشنه بقیه خاموشه چیکارش کنم

soccer 2009 update
14-12-2012, 22:55
سلام نمیدونستم چنین تاپیکی وجود داره وگرنه زودتر میومدم.
حدودا یه 8 ماهی هست که موبین نت دارم (تقریبا اول روزی که اومد تو شهرمون گرفتم) اولاش افتضاح بود با اینکه 2 مگ گرفته بودم ولی کم کم بهتر شد و الن 512 دارم
چندتا سوال دارم .
اولا باید 512 سرعت چند باشه ؟؟ مینیمم و ماگزیمم در روز وشب
دوم تعرفه رایگان غیر از شب وجود داره ؟
سوم به صرفه ترین تعرفه کدوم هست .
راهی هست که سرعت دانلود در شب بالا بره ؟
ممنون:n16:

mansell
15-12-2012, 02:57
سلام نمیدونستم چنین تاپیکی وجود داره وگرنه زودتر میومدم.
حدودا یه 8 ماهی هست که موبین نت دارم (تقریبا اول روزی که اومد تو شهرمون گرفتم) اولاش افتضاح بود با اینکه 2 مگ گرفته بودم ولی کم کم بهتر شد و الن 512 دارم
چندتا سوال دارم .
اولا باید 512 سرعت چند باشه ؟؟ مینیمم و ماگزیمم در روز وشب
دوم تعرفه رایگان غیر از شب وجود داره ؟
سوم به صرفه ترین تعرفه کدوم هست .
راهی هست که سرعت دانلود در شب بالا بره ؟
ممنون:n16:
سلام عزیز

-سرعت 512 در روز (اگر بر 8 تقسیم کنیم) 64 کیلو بیت بر ثانیه میشه،اما معمولا تا 80 گاهی هم تا 90 میرسه اما در شب مثل هر طرح دیگه ای افت سرعت شبانه خواهد داشت و این سرعت ممکنه به 50-30برسه.

-متاسفانه خیر ،فقط شبها رایگانه(8-2)البته قبلا جمعه ها هم رایگان بود...

-این کاملا به نیاز و نوع کاربرد شما بستگی داره.اگر اهل دانلود زیاد باشین طرح های نامحدود 4 به 1 خوبن با این ایراد که دسترسی شما به اینترنت بعد از ساعت 8 شب قطع میشه و حتی برای کوچکترین کاری باید به سراغ Adsl .Dial up ... برید،ولی بزارید خیالتون رو راحت کنم هیچ طرح خوب و ایدآلی وجود نداره و همه طرح های جدید متاسفانه قیمت بالا و کیفیت نه چندان خوب در دانلود شبانه دارند.

-با احتساب موقعیت جغرافیایی خوب و میزان کاربران کم یا متوسط و آنتن دهی خوب ،اگر لینک هایی(چند کانکشن) از سرورهای پر سرعت برا دانلود بزارید سرعت بهتر خواهد شد.

تمام موارد بالا کاملا نسبیه و باز هم به شرایط بستگی داره!!!!
موفق باشید.

amir9000amir
15-12-2012, 13:19
سلام به عکسهای زیر توجه کنید تمامی مودم های Dx350 دارن چه با اپدیت چه بدون اپدیت

این سیگنال ها به طور لحظه ای تغییر میکنه بین 1-10 ممکنه متغییر باشه به همین علت کمی متفاوته اگه به عکسهای من که در مورده تغییر bts گذاشتم دقت کنید اون ا هم کمی متفاوت بودن به علت تغییر لحظه ای سیگنال
:n11:

راستیتش هنوز اثبات نشده که این امواج سرطان زاست یا نه اما بهتره حداقل 20 -30 سانتی متر از خودتون دور نگه دارید (احتیاط شرط عقله :n02:)

دوستان به زودی ی اموزش خوب برای کاهش پینگ و افزایش سرعت دانلود در ویندوز 7 میزارم :n10:

دستت درد نکنه
لینکشو اینجا بذار ما هم ببینیم یهو نری تاپیک بزنی ما بیخبر بمونیم !!!!

ham33d
15-12-2012, 16:42
همشهریان عزیز اهوازی سرعت من بدتور پایین امده شما چطور:n04::n13::41::42::24::29::47:

malavan.ehsan
15-12-2012, 22:36
دوستان کسی میدونه کدوم سایت آنتن تقویتی وایمکس رو مبفروشه؟ لطفا لینکشو بدید

DariushGreat
16-12-2012, 01:12
هموطنان گرامی :دی ظاهرا مبین در کل کشور منهدم شده

تهران که ترکیده بود؛ تفرش هم اصلا جالب نیست... اهواز هم که...
خدایاااااااااااااااااااا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shahab.hiro
16-12-2012, 07:07
هموطنان گرامی :دی ظاهرا مبین در کل کشور منهدم شده

تهران که ترکیده بود؛ تفرش هم اصلا جالب نیست... اهواز هم که...
خدایاااااااااااااااااااا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما تو روز هم مشکل دارید؟

من که روزا مشکلی ندارم فقط سرعت دان شبانه م کم شده(شده مثل ماه رمضون)

یک ماهی بود که سرعت شب و روزم یکی شده بود-یادش بخیر:n28:

bina22
16-12-2012, 11:04
مکس نت 128 نا محدود گرفتم 3 ماه 40 تومن !!!!! دانلودم 40 یا 50 بید :|
عجب غلطی کردم مبین گرفتما!!!!

Judas_Kiss
16-12-2012, 15:50
دوستان من تعرفه 6 ماهه 1024 فعال کردم.سرعت دانلود حداکثر 130 هست اونم خیلی کم.بیشتر با گوشی دانلود میکنم.الان سرعت 8 تا 15 هست.خجالت آور نیست

mohammad_87
16-12-2012, 17:15
مکس نت 128 نا محدود گرفتم 3 ماه 40 تومن !!!!! دانلودم 40 یا 50 بید :|
عجب غلطی کردم مبین گرفتما!!!!
من نمی دونم شمایی که adsl میتونید بگیرید چرا اومدید سراغ مبین.مگر اینکه مدام در جابجایی باشید.پریروز از همه نقاط کشور نارضایتیشون رو نشون دادند.البته اگه کاربر بلند مدت بوده باشید میفهمید که جمعه ها و کلا روزهای تعطیل،وضعیت همینجوریه.ردخور هم نداره.ترافیک شبانه رو بخاطر دانلودها و رایگان بودنش توجیه میکنن ولی روزهای تعطیل چرا سرعت اینجوریه؟هفته پیش هم که بخاط آلودگی چند روزی تعطیلی بود همینجوری شده بود و شنبه اش سرعت عالی شد.

PCGamespot
16-12-2012, 17:36
کلا وضعیت خطوط اینترنتی stm1 بهم ریخته!ظرفیتها کمتر شده و مبین نت هم داره با حداکثر ظرفیتش کار میکنه!فکر نمیکنم وضعیت بهتر از این بشه با توجه به اینکه گرانی اینترنت هم در راهه طبق صحبتهای مطرح شده!
منم فکر میکنم اگر میتونید به ADSL کابلی برید بهتره!

alichelsa
16-12-2012, 18:45
باسلام دوستان من مودم مبین نت رواپگریدکردم ازسایتش هم فایل اپدیت ومدلش روگرفتم همه مرحلش رورفت ولی بعدریستارت اصلاوایرلسم نمیشناسه نابا کابل نه باوایزلس حالاچکارکنم:'(

rzabgy
16-12-2012, 19:05
دوستان من تازه مبین نت گرفتم، و با احتیاط کامل و برای تست از سرعت 128 با حجم 4 گیگ شروع کردم،
من دانلود ندارم، تعجب میکنم ازین مبین نت !!!الان فقط 15 روز داره میگذره و بیشتر از یک و نیم گیگ از حجمم رفته!!مگه روزی 5-6 ساعت وب گردی چقد حجم میخوره؟؟حالا گیرم سه ساعتشم با چیز شکن تو اف بی باشم،دیگه اینقد؟؟؟تازه آپدیت اتوماتیک ویندوز و آنتی ویروس رو هم بستم!!!:n28:
حالا موندم یکماه تموم شد چه سرعتی و چه حجمی تمدید کنم با این وضعیت!!!

mrmostafa
16-12-2012, 23:56
اوضاع مبین نت تو تهران چطوره؟؟؟؟ چون من ایرانسل دارم 2 ساله راضی هستم سرویس 512 ولی خوب میخوام نامحدود بگیرم که بتونم با فایل شیرینگ موزیک دانلود کنم. دوستم مخابرات 512 گرفته در حد 128 دانلود داره میذاره دانلود میشه. حالا قیمت های مبین نت از ایرانسل ارزان تره و دوستانی هم هستن مبین نت دارن راضی هستن. حالا میخواستم بدونم چطوریه؟؟؟
در منطقه فردیس کسی داره کدام بهتره؟؟؟؟
مودم جیبی خوب هست یا نه؟؟؟ چون یه دوستی تو مبین هست گفت که جیبی ها خوب نیست و گفت ADSL مبین نت از وایمکسش بهتره. مودم جیبی بگیرم تو خانه به کابل باشه مرتب استفاده کنم بیرون خواستم برم ببرم مشکلی نداره خراب نمیشه؟؟؟ چون الان وای فای ایارنسل دارم خوب بوده.
با سپاس

mansell
17-12-2012, 08:49
دوستان من تازه مبین نت گرفتم، و با احتیاط کامل و برای تست از سرعت 128 با حجم 4 گیگ شروع کردم،
من دانلود ندارم، تعجب میکنم ازین مبین نت !!!الان فقط 15 روز داره میگذره و بیشتر از یک و نیم گیگ از حجمم رفته!!مگه روزی 5-6 ساعت وب گردی چقد حجم میخوره؟؟حالا گیرم سه ساعتشم با چیز شکن تو اف بی باشم،دیگه اینقد؟؟؟تازه آپدیت اتوماتیک ویندوز و آنتی ویروس رو هم بستم!!!:n28:
حالا موندم یکماه تموم شد چه سرعتی و چه حجمی تمدید کنم با این وضعیت!!!

دوست عزیز شما وب گردی رو دست کم نگیر!!!
به نظرم تازه شما خیلی بهینه مصرف کردی:n02: من که مصرفم خیلی بیشتر از این میشه تو 15 روز!!شما فقط کافیه تو سایتهایی که دانلود فیلم و نرم افزار که فایل های فلش و گاها ویدئو دارن برید اصلا باورتون نمیشه که چی جوری از حجمتون کم میشه!سرعت آپلود هم به این مورد اضافه کنید چون جمع ریسیو و سند میشه میزان حجم مصرفی شما.

mansell
17-12-2012, 09:30
اوضاع مبین نت تو تهران چطوره؟؟؟؟ چون من ایرانسل دارم 2 ساله راضی هستم سرویس 512 ولی خوب میخوام نامحدود بگیرم که بتونم با فایل شیرینگ موزیک دانلود کنم. دوستم مخابرات 512 گرفته در حد 128 دانلود داره میذاره دانلود میشه. حالا قیمت های مبین نت از ایرانسل ارزان تره و دوستانی هم هستن مبین نت دارن راضی هستن. حالا میخواستم بدونم چطوریه؟؟؟
در منطقه فردیس کسی داره کدام بهتره؟؟؟؟
مودم جیبی خوب هست یا نه؟؟؟ چون یه دوستی تو مبین هست گفت که جیبی ها خوب نیست و گفت ADSL مبین نت از وایمکسش بهتره. مودم جیبی بگیرم تو خانه به کابل باشه مرتب استفاده کنم بیرون خواستم برم ببرم مشکلی نداره خراب نمیشه؟؟؟ چون الان وای فای ایارنسل دارم خوب بوده.
با سپاس

سلام.
طرح 512 نامحدود اگر 10 به 1 بگیرید که پولتون رو دور ریختید اما 4 به 1 سرعت خوبی داره و برا شمایی که حجم مصرفیتون بالاست مناسبه.قیمتش هم بد نیست.ببینید کیفیت و سرعت اینترنت مبین خیلی نسبیه و به منطقه جغرافیایی و تعداد کاربرها بستگی داره،تعداد ناراضی ها از سرویس های مبین همینطور که تو تاپیک هم مشهوده کم نیست.اونهایی هم که سرعت خوبی دارند در مکان خوبی قرار دارند و سیگنال دریافتی و آنتن دهی خوبشون امکان سرعت بالاتر از حد متوسط رو بهشون میده.گرچه این گروه در اقلیت اند و تو شهر های بزرگ یا نقاطی که بیشترین تراکم جمعیتی رو داره به طبع سرعت به لحاظ تسهیم شدن شما با 3 کاربر دیگه که شاید مثل شما دانلود بالا داشته باشند سرعت شما را کم میکنه - از طرفی-وجودساختمان های بلند که مانع از دریافت امواج وسیگنال خوب میشه متغیرهایی هستند که در کیفیت و سرعت اینترنت شما موثرند!!!!.
منطقه کرج تا اونجایی که میدونم بد تیست به خصوص در حاشیه ها و مناطق کوچکتر.(یکی از اقوام داشت سرعت همیشه ثابت بود و کمترین مشکل رو داشت).
مودم جیبی کیفیت خوبی نداره وقدرت سیگنال دریافتی اش ضعیفه و باید به دکل خیلی نزدیک باشید.شما تصور کن خود اپراتورهایی که متاسفانه سر رشته ای از کار شبکه و اینترنت و... ندارند میگن نگیرید فایده نداره!!!
موفق باشید.

piishii
17-12-2012, 09:39
سلام
یک مودم مبین نت دارم ولی پسووردش رو یادم رفته چیکار باید بکنم ؟
روی جعبه اش شماره سریال و مک آدری ایناش هست

mansell
17-12-2012, 11:29
سلام
یک مودم مبین نت دارم ولی پسووردش رو یادم رفته چیکار باید بکنم ؟
روی جعبه اش شماره سریال و مک آدری ایناش هست

سلام
زیر مودم جلوی wep پسورد رو نوشته البته اگر برچسب کنده نشه باشه.برا اطمینان بیشتر یکبار مودم رو ریست کنید(با یه سنجاق یا مداد مثلا)بعد به آدرس 192.168.1.1. برید با یوزر و پس admin ،توی گزینه ٌWIMAXبرید به Authentication
یوزر و پس رو وارد کنید .اینجا دقت کنید ،یوزر وپس روی یه برچسب مستطیل شکل (معمولا)روی بدنه زیر مودم چسبیده شده ،این پسورد رو با WEP اشتباه نگیرید.یوزر با mob.. شروع میشه و پسورد همون پسوردی هست که باهاش وارد اکانتتون تو سایت مبین نت میشید.
اگر شما تنها پسوری که ویندوز ازتون میخواد رو فراموش کردید فقط کافیه کد WEP که زیر مودم هست رو بزنید.و اونهایی که نوشتم رو نیاز نداره.اما اگر تنظیمات رو به صورت یوز(نه اتو) توی تنظیمات مودم وارد کردید مرحله بالا رو برای بازگشت به تنظیمات اصلی(کارخانه) انجام بدید.
اگر موفق نشدید با مبین نت تماس بگیرید تا مشکلتون حل شه!!!
موفق باشید.

alichelsa
17-12-2012, 11:35
باسلام دوستان من مودم مبین نت رواپگریدکردم ازسایتش هم فایل اپدیت ومدلش روگرفتم همه مرحلش رورفت ولی بعدریستارت اصلاوایرلسم نمیشناسه نابا کابل نه باوایزلس حالاچکارکنم:'(

bina22
17-12-2012, 15:33
من نمی دونم شمایی که adsl میتونید بگیرید چرا اومدید سراغ مبین.مگر اینکه مدام در جابجایی باشید.پریروز از همه نقاط کشور نارضایتیشون رو نشون دادند.البته اگه کاربر بلند مدت بوده باشید میفهمید که جمعه ها و کلا روزهای تعطیل،وضعیت همینجوریه.ردخور هم نداره.ترافیک شبانه رو بخاطر دانلودها و رایگان بودنش توجیه میکنن ولی روزهای تعطیل چرا سرعت اینجوریه؟هفته پیش هم که بخاط آلودگی چند روزی تعطیلی بود همینجوری شده بود و شنبه اش سرعت عالی شد.
دلیلش اینکه قبلا adsl مخابرات داشتم و یک در میون قطع بود :)

136209
17-12-2012, 16:00
سلام من تا امروز 2 مگ نامحدود مخابرات داشتم اما امروز که رفتم شارژکنم با کمال تعجب بهم گفتن دیگه نامحدود نمیدیم و باید از طرحهای حجمی استفاده کنید که اونا هم بدرد من نمیخوره و چون تلفنم روی فیبر نوری هست از شرکت دیگه ای هم نمی تونم بگیرم حالا می خوام 2 مگ نامحدود بگیرم از مبین نت
حلا شرایطش چه جوریه از نظر سرعت دانلود و آپلود ،قطعی ، پینگ و غیره
و اینکه مبین نت بهتره یا ایرانسل

mohammad_87
17-12-2012, 18:34
دلیلش اینکه قبلا adsl مخابرات داشتم و یک در میون قطع بود :)
من هنوز برای مخابرات رو نتونستم جایی تست کنم.اونم هم راضی داره هم ناراضی.
خودم قبلا adsl داشتم که با قضیه فیبر نوری...4 ساله از دستم پریده و مخابرات منطقه هم امکاناتش رو نداره.ولی در محل کار،منزل اقوام و آشنایان سرویسهای مختلفی از adsl رو تست کردم که اکثرا بسیار بسیار بهتر از مبین نت بودند.البته اکثرا و نه همه.
سرعتها بسیار بالاتر بسته میشه(که کاربر باید مراقب باشه ولی در کل نکته مثبتیه)پینگها بسیار بسیار بهتره و از همه مهمتر شبانه ها و بخصوص روزهای تعطیل افت سرعت نیست.این مواردی بود که خودم تجربه کرده بودم.در تاپیکی که همه دارن از speestest تستهاشون رو میذارن هم این موارد رو میتونید ببینید.
در هر حال انتخاب با شماست ولی اگه این قطعی ها و کم شدن سرعتها برای شما هم هست بنظر من با یک تحقیق خوب در مورد شرکتهای adsl میتونید سرویسی بدون دردسر داشته باشید.نه اینکه سرویس 2مگ بگیرید و دانلود به 1مگ هم نرسه(وضعیت فعلی من!!)
موفق باشید

bina22
18-12-2012, 11:02
مکس نت 128 :
جان من فقط پینگو ببینید

bina22
18-12-2012, 11:04
مبین نت 512:

پینگو ببینید

مهرسا1
18-12-2012, 12:02
مبین نت العان طرح نامحدود داره؟قیمتش چنده؟

bina22
18-12-2012, 14:38
مبین نت قطع شد!!!!!!!!!!
40 تومن پول بده اینجوری کنن

mohammad.asghari
18-12-2012, 14:45
اصلا بدرد نمیخوره بابا من تجربش رو داشتم رفتم یک ایرانسل خریدم الان دارم حال میکنم

amir51510
18-12-2012, 19:55
دوست عزیز با سلام
ابتدا بفرمائید مدل مودم شما چیست ؟
اگر مدل مودم شما BMW632W است ابتدا بعد از بروز رسانی به آآدرس 192.168.1.1 می روید و پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد ( در صورت عدم تغییر admin می باشد ) در قسمت چپ روی wimax کلیک کرده و در زیر آن دو گزینه ظاهر می شود که روی security کلیک کرده و در قسمت سمت راست user id خود را که زیر مودم و یا روی کارتن بصورت mob....@mobinnet.net می باشد وارد کرده و در پسورد هم عدد 6 رقمی که بعد از نام کاربری می باشد را وارد و دکمه apply را وارد می کنید تا تغییرات در پنل مودم ذخیره گردد بعد از این مودم سگینال می گیرد و ارتباط برقرار می گردد ( بهتر است یک بار مودم را بعد از تغییرات خاموش و بعد از 30 ثانیه روشن کنید )

عاملیت مجاز مبین نت
تلفن : 88309059

medax
18-12-2012, 21:10
سلام
اکثر دوستانی که اینجا نظر دادن افرادی هستند که رضایت ندارند و حق هم دارند اعتراض کنند. من هم اگه ناراضی بودم حتما اعلام میکردم.( بالاخره پول دادیم). من تو این مدتی که وایمکس مبین نت تهیه کردم راضی هستم و گقتم خوبه که بیان کنم، شاید مفید باشه.(چون خودم از نظرات دوستان برا خرید استفاده کردم). من با توجه به اینکه نیاز به اینترنت همراه داشتم لازم بود دو گزینه سیمکارت رایتل و وایمکس رو بررسی کنم. با توجه به اینکه از قبل مودم 3G داشتم رایتل رو امتحان کردم،خوب بود اما با توجه به قیمت گرون اینترنتش منصرف شدم. قبل از اینکه اقدام به خرید وایمکس کنم کنم از همکارام مودم جیبی و رومیزی مبین نت رو امانت گرفتم. قصد داشتم بیشتر خونه و محل کارم استفاده کنم. مودم جیبی که خیلی کم انتن میداد و میدونستم اعصاب خوردی داره( هرچند کوچیک و جابجاییش راحته). پس مودم رومیزی BM632 رو انتخاب کردم با سرعت 1مگ دو ساله ( طرحی که نمایشگاه الکامپ گرفتم)

خونه(1): غرب تهران، شهر زیبا، طبقه 1، اطرافمون هم ساختمان بلند هست
محل کارم(2): شرق تهران، نزدیک میدان امام حسین، طبقه 2، اطرافمون ساختمان بلند زیاد نیست.

وضعیت (1): سه چراغ روشن، RSSI از-70 تا -78 و CINR1بین 13-17، سرعت تست شده با اسپیدنت در روز ( 960-1024 کیلوبیت. سرعت دانلود 120-130 کیلوبایت) و در شب (980-1100 کیلوبیت. سرعت دانلود 100-128 کیلوبایت. سرعت دانلود از 2 شب 64-90 که نزدیک به صبح 128 هم میشد).
وضعیت (2): چهار چراغ روشن، RSSI از-65 تا -70 و CINR1بین 14-16، سرعت تست شده با اسپیدنت در روز ( 960-1024 کیلوبیت. سرعت دانلود 120-140 کیلوبایت) و در شب (980-1024 کیلوبیت. سرعت دانلود 100-128 کیلوبایت. سرعت دانلود از 2 شب 64-100 که نزدیک به صبح 140 هم میشد)

سرعت دانلود بر اساس سرعتی است که دانلود منیجر (IDM) نشون میده

نتیجه: تا الان که راضی هستم 28/9/91

عذر میخوام طولانی شد

shahab.hiro
18-12-2012, 21:31

medax
18-12-2012, 21:55
ساعت 10 شب

medax
18-12-2012, 22:05

mrmostafa
19-12-2012, 12:04
دوستان اين سرويس وايمو مبين نت خوبه؟؟؟ كسي استفاده كرده؟؟؟؟ اينكه بدون مودم در منطقه خودمون سرچ ميكنيم و با يوزر و پسورد وارد وايمو ميشيم و اينترنت پرسرعت استفاده ميكنيم چطوره؟؟؟؟ كسي استفاده كرده طرح آزمايشي كه رايگان هست 1 ساعت سرعتش رو ديده چطوره؟؟؟

samadsam
19-12-2012, 17:20
سلام عزیزان من زمان کافی برای بررسی سرویس ها ندارم دانشجو هستم و میخوام از یکی از سرویس های اینترنت پر سرعت استفاده کنم به نظر شما برای من برنامه نویسی کدوم بهینه تر و بهتره ؟

وایرلس / مبین نت ؟ استان بوشهر هستم.

میخوام هزینه اشتراک ها پایین باشه نظر خودم رو مبین نت هستش آیا کسی از این سرویس نارضایتی هایی داشته؟

آنتن دهی ضعیف نیست؟

pooyahacker
19-12-2012, 18:35
واسه وصل شدن به اینترنت با وایمکس تنظیمات خاصی نیاز هست ؟!
به من گفتن اینترنتت وصله ولی من هنوز دیتا ندارم! رو اون کامپیوتره یه مثلث زرد هست!
با 096790 هم که نمیتونم تماس بگیرم !!

امیر انصاری
19-12-2012, 23:49
واسه وصل شدن به اینترنت با وایمکس تنظیمات خاصی نیاز هست ؟!
به من گفتن اینترنتت وصله ولی من هنوز دیتا ندارم! رو اون کامپیوتره یه مثلث زرد هست!
با 096790 هم که نمیتونم تماس بگیرم !!

با این تماس بگیر: 83869999

xpxps
20-12-2012, 00:10
دوستان اکثرا تو تنظیمات وای فای مشکل دارن
در لینک زیر آموزش بصورت تصویری وجود داره و اگه مدیران اجازه دهند بنده میتونم آموزشو تو همین تاپیک بذارم.

mosi_alfa
20-12-2012, 03:07
سلام
دوستان،یه بنده خدایی قراره برای من مودم خام جور کنه، آیا فعال سازیش آسونه یا دردسر داره؟

mohammad_87
20-12-2012, 05:21
مبین نت العان طرح نامحدود داره؟قیمتش چنده؟
لیست قیمتها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام
.....
سرعت دانلود بر اساس سرعتی است که دانلود منیجر (IDM) نشون میده

نتیجه: تا الان که راضی هستم 28/9/91

عذر میخوام طولانی شد
سرعت دانلود منیجرها و مخصوصا idm سرعت واقعی نیست.سرعتها روی مقدار خاصی لیمیت شده هستند ولی گاهی اعداد فضایی توی این برنامه ها میبینیم.از برنامه هایی مثل dumeter استفاده کنید سرعت رو هم نشون میده.یا حداقل speedtest

دوستان اين سرويس وايمو مبين نت خوبه؟؟؟ كسي استفاده كرده؟؟؟؟ اينكه بدون مودم در منطقه خودمون سرچ ميكنيم و با يوزر و پسورد وارد وايمو ميشيم و اينترنت پرسرعت استفاده ميكنيم چطوره؟؟؟؟ كسي استفاده كرده طرح آزمايشي كه رايگان هست 1 ساعت سرعتش رو ديده چطوره؟؟؟
در کدوم مناطق ارائه میشه؟

مهرسا1
20-12-2012, 14:42
قویترین مودم مبین نت العان چیه؟من مشکلی با نصب مودم در بیرون یا روی پشت بام ندارم

امیر انصاری
20-12-2012, 15:21
قویترین مودم مبین نت العان چیه؟من مشکلی با نصب مودم در بیرون یا روی پشت بام ندارم

مودم بیرونی قدیمی: BM8301
مودم بیرونی جدید: OX-330P
اینها قوی ترین مودم های مبین نت هستن.

مهرسا1
20-12-2012, 20:46
مودم بیرونی قدیمی: BM8301 مودم بیرونی جدید: OX-330P اینها قوی ترین مودم های مبین نت هستن. قیمتهاشون چنده؟باید روی پشت بوم نصب بشن حتما؟

Viren
20-12-2012, 22:29
فکر کنم حدود 300 تومن.رو بالکن هم میشه

saeediranzad
21-12-2012, 14:15
یک درخواست:
لطف کنید در زمانهای مختلف وضعیت کانکشن وایرلس خودتان را چک کنید و ببینید آیا سرعتش تغییر میکنه یانه.
Win7:Connection>Status
Win8:Network and sharing center>Wifi
مال من گاهی 150 میزنه، گاهی 135 و گاهی 65 Mbps.

Joaquin
21-12-2012, 15:20
یک درخواست:
لطف کنید در زمانهای مختلف وضعیت کانکشن وایرلس خودتان را چک کنید و ببینید آیا سرعتش تغییر میکنه یانه.
Win7:Connection>Status
Win8:Network and sharing center>Wifi
مال من گاهی 150 میزنه، گاهی 135 و گاهی 65 Mbps.
اگه منظورتون قسمت SPEED هست، اون که مربوط به پورت مورد استفاده و مادربرد میشه، و تغییر نمیکنه

ali feri
21-12-2012, 15:56
سلام بچه ها یه سوال.ما چند روز دیگه قراره اسباب کشی کنیم. ایا با عوض کردن جای مودم به یه منطقه دیگه طرح مورد استفاده عوض میشه؟ اخه من از طرح های قدیمی که خوبه دارم استفاده میکنم.

mehdi700007
21-12-2012, 18:35
سلام بچه ها یه سوال.ما چند روز دیگه قراره اسباب کشی کنیم. ایا با عوض کردن جای مودم به یه منطقه دیگه طرح مورد استفاده عوض میشه؟ اخه من از طرح های قدیمی که خوبه دارم استفاده میکنم.
دوست عزیز به هیچ عنوان عوض نمیشه.

امیر انصاری
21-12-2012, 18:39

نه دوست عزیز! برای چی عوض بشه؟
با خیال راحت جابجا شو.

T_L_O_T_D
21-12-2012, 19:20
دوستان این مودم بیرونی با داخلی فرقش چیه؟ کدوم بهتره برای جا به جایی؟ مودم داخلی یعنی مثل adsl باز باید نصب شه و هر جا می رم هزینه نصب بدم؟ اگر 128 بگیرم پهنای باندش آزاده یا اینکه ترانسفر ریت روی 10 15 می مونه؟ ,و وقتی سفارش بدم چه قدر زمان می بره تا وصل شه؟

samadsam
21-12-2012, 19:34
اینجور که دوستان میگن سرعتش افتضاحه............. 20 سال گذشتو یه اینترنت درست به دست ما نرسید ! :n30:

marzar
22-12-2012, 00:53
دوستان این مودم بیرونی با داخلی فرقش چیه؟ کدوم بهتره برای جا به جایی؟ مودم داخلی یعنی مثل adsl باز باید نصب شه و هر جا می رم هزینه نصب بدم؟ اگر 128 بگیرم پهنای باندش آزاده یا اینکه ترانسفر ریت روی 10 15 می مونه؟ ,و وقتی سفارش بدم چه قدر زمان می بره تا وصل شه؟

مودم اوت دور واسه جاهايي استفاده ميشه كه انتن دهي خيلي ضعيف هست و مثلا روي پشت بوم ميزارنش بعد با سيم به رابط كه توي منزل هست وصل ميشه، قيمتش 2برابر داخلي هست
مودم داخلي هم كه توي خونه هست فقط ميزنيش به برق، تنظيم دوباره بعد جابجايي لازم نيست
ميتونين توي سايت مبين نت پوشش دهي مناطق رو چك كنيد يا از پشتيباني مشورت بگيرين
تهران:09679
شهرستان:096790
سرعت هم 128من داشتم راضي نبودم، اكثرا 512دارن بنسبت قيمت مناسبتره

saeediranzad
22-12-2012, 03:13
اگه منظورتون قسمت SPEED هست، اون که مربوط به پورت مورد استفاده و مادربرد میشه، و تغییر نمیکنه
بله، سرعت وایفای را میگم که برای من تغییر میکنه.

امین1356
22-12-2012, 10:39
دوستان مبین نتی آیا میتونین سایت یوتیوب رو با چیز پی ان (PPTP/L2TP) باز کنید؟ یرای من باز نمیشه! خیلی عجیبه!
با تشکر

medax
22-12-2012, 17:57

ساعت 6PM