PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

saeed0611
21-09-2010, 03:19
همون. دقیقا میخواستم ببینم فرم پیگیری واست پر کردن یا نه!
خیلی دوست داشتم بدونم وقتی فرم پیگیری پر میکنی دقیقا چه اتفاقی میفته و چقدر زمان میبره تا اصلا اتفاقی بیفته!
دوست عزیز لطف کن ما رو همینطور در جریان مشکلت قرار بده! ببینیم بالاخره ماهیت این فرم پیگیری چیه؟
براي من 2بار فرم پيگيري پر كردن به خاطر اين 6 روز قعطي هي گفتن بچه ها باهاتون تماس ميگيرن اما هيچ خبري نشد تا سرويس سر دل خودش وصل شد يعني بعد از 6روز قعطي

---------- Post added at 03:19 AM ---------- Previous post was at 03:17 AM ----------

سلام :46:
خوب بعد از استفاده بیش از 20 روز از این شرکت باید بگم که اصلا اعتماد منو به خودش جلب نکرد:41:
بالاخره وقتی آدم یک سرویس یک مگ می گیره با ماهی 80 تومن ازش کلی انتظار داره
تو این 20 روز هفته های اول که خوب بود انصافا ولی بعدش افتضاح شد
توی روز سرویس من باید 128 KB بزنه اما یهو به 30 KB می رسه.خوب تو نگاه اول می گی حتما ترافیک زیاد شده می ره بالا و پایین
اما تو اون سرعت ثابت ثابت می شه و خط صاف با همون سرعت دانلود می کنه
تو این 20 روز سرویس من 3 بار قطع شد دوبار اول یه 3 ساعتی می شد
اما روز سوم که امروز هست 1 روز کامل هست که سرویس قطعه
من که اصلا خوشم نیومد از سرویس دادنش
احتمال اینکه سرویسم رو شارژ کنم خیلی کمه:13:

دوست عزيز خوش به حالت كه براي تو 3بار قطع شده اخريش هم 1روز كامل طول كشيد.براي من توي اين 15 روزي كه سرويس گرفتم 7بار قطع شده هر كدوم هم1يا2ساعت طول كشيد اخريش هم كه بعد از 6روز وصل شد

parsams
21-09-2010, 04:47
آدمای عاقل و مردمدار وقتی نقطه ضعفی پیدا می کنن مثلا چکشون برگشت میخوره روابطشون رو با طلبکارشون بیشتر می کنن ، تلفنشو جواب میدن ، اصلا خودشون زنگ می زنن و عذر خواهی می کنن و مدام حضور خودشون رو نشون می دن ، اینکار به طلبکارشون دلگرمی میده و باعث میشه اونم ته دلش قرص بشه و به وصول شدن پولش امیدوار باشه و آبرو ریزی نکنه .
حالا توی مدیریت یک شرکت هم به همین شکل، مهمترین عامل ارتباط داشتن با مشتریه ، اونم شرکتی با ادعا و شعاری گنده (تنها اپراتور سراسری وایمکس در ایران) که مدام و به شکلی خسته کننده اونو تکرار میکنه .
این ارتباط حتی از داشتن محصول خوب و مرغوب هم مهمتره . اگر این شرکت یک سیستم پاسخ گویی و ارتباط خوب با مشتری داشت آدم اینقدر استرس و درگیری نداشت . الان بیشتر از اضطراب اتمام پروژه دانشگاه و انجام سفارش مشتری و ترس از بد قول شدن پیش مردم و .... اون چیزی که آزارت میده اینه که یه حسی دایم میگه سرت کلاه رفت . هالو گیرت آوردن.
طبیعتا برای من دانشجوی کم بضاعت که خوب اونقدر هم مال و منال ندارم و برای پول دادن کلی حساب و کتاب می کنم که از کدوم خرج و هزینه بزنم که به این برسه و سر ماه کم نیارم و گرفتار نشم و فکر می کنم بیشتر افراد مصرف کننده اینترنت یک همچین محدودیتهایی دارند، اگر یک آدم یخورده وارد، پشت تلفن نشسته بود و بجای اونهمه معطلی با اولین تماس جواب می داد و بجای اینکه بگه همه چی عالیه و ما حرف نداریم و ... می گفت نه ما نقص زیاد داریم ولی یواش یواش رفع میشه ، نگران نباشید درست میشه و از اینجور حرفا ... حداقل استرس و مشغولیت ذهنی آدم کم میشد. اینجوری انگار یه کار نا تمام داری که تا تمومش نکنی نمیتونی به بقیه کارات برسی ....:41:

adcomputer
21-09-2010, 11:38
براي من 2بار فرم پيگيري پر كردن به خاطر اين 6 روز قعطي هي گفتن بچه ها باهاتون تماس ميگيرن اما هيچ خبري نشد تا سرويس سر دل خودش وصل شد يعني بعد از 6روز قعطي

---------- Post added at 03:19 AM ---------- Previous post was at 03:17 AM ----------

دوست عزيز خوش به حالت كه براي تو 3بار قطع شده اخريش هم 1روز كامل طول كشيد.براي من توي اين 15 روزي كه سرويس گرفتم 7بار قطع شده هر كدوم هم1يا2ساعت طول كشيد اخريش هم كه بعد از 6روز وصل شد

من هم مثل شما کلاً یک هفته مشکل داشت و 5-6 روز هم قطع بود
من که تا حالا دو تا جمعه گذشته و نتونستم کامل سرویس رایگان استفاده کنم و قطع شده. باید دید چی میشه

saeed0611
21-09-2010, 17:11
راستي بچه ها اين روز جمعه كه ميگه رايگانه همش كلكه فقط شبها از ساعت 2تا 8صبح مجاني براي من جمعه مقدار مصرفم رو زده بود اما شبها نميزنه گول نخوريد به هواي اينكه جمعه مجاني همه ترافيكتون بره

h.yazdani67
21-09-2010, 18:04
راست میگه تازشم من دیشب 5 گیگم گویا تموم شد و رفت تو صفحه ecare الان رفتم تو قسمت call history دونه دونه جمع کردم اعدادو تازه با اینگه بعضی ساعات جمعرم حساب کرده بود دقیقا شد 4813.056640625 مگابایت. یعنی چی؟؟ یعنی نه تنها جمعرو کردن تو پاچم بلکه 200 مگابایت دیگم کردن تو پاچم هنوز به 5 گیگ نرسیدم که زد اکانت شما تموم شده و الان که تماس گرفتم گفت که اکانتتون تموم شده و از این به بعد تا آخر مهلتتون مصرف آزاد که هر گیگش می کنه 10000 تومان براتون حساب می شود!!! آقا یه قلدر گولاخ بیاد جلو ما ها پشتش بریم حقمون رو ازشون پس بگیریم. ای خداااااا

reza-ps3
21-09-2010, 21:47
دوستان عزیز لطف کنبن یه توضیح در مورد نتطیمات nat و jon مودم وایمکس مبین نت بدین من هر کاری که می کنم نمیتونم pes 2010 رو با 3 playstation لایو بازی کنم البته با بعضی از بازیها خیلی راهت به لایو وصل میشه - دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کیند چجوری مودمو تنظیم کنم

karbist
21-09-2010, 22:28
برو به قسمت Polciy و DMZ رو فعال کن, پایینش هم آی پی PS3 رو وارد کن و تغییرات رو save کن. اینجوری همه پورتهای مودم باز میشه.

adcomputer
22-09-2010, 11:41
راست میگه تازشم من دیشب 5 گیگم گویا تموم شد و رفت تو صفحه ecare الان رفتم تو قسمت call history دونه دونه جمع کردم اعدادو تازه با اینگه بعضی ساعات جمعرم حساب کرده بود دقیقا شد 4813.056640625 مگابایت. یعنی چی؟؟ یعنی نه تنها جمعرو کردن تو پاچم بلکه 200 مگابایت دیگم کردن تو پاچم هنوز به 5 گیگ نرسیدم که زد اکانت شما تموم شده و الان که تماس گرفتم گفت که اکانتتون تموم شده و از این به بعد تا آخر مهلتتون مصرف آزاد که هر گیگش می کنه 10000 تومان براتون حساب می شود!!! آقا یه قلدر گولاخ بیاد جلو ما ها پشتش بریم حقمون رو ازشون پس بگیریم. ای خداااااا

دوست عزیز. این ها رو به بایت محاسبه میکنن و وقتی شما به مگابایت تبدیل میکنی مثلا میزنه 4813 اما درسته

adcomputer
22-09-2010, 11:58
در مورد جمعه ها هم من چک کردم کم نشده بود به مثال زیر توجه کنید!!!

مثلا شما از پنجشنبه 18 1389 ساعت 22 دانلود را شروع کردی تا 12 ساعت بعد یعنی 10 صبح جمعه بعد تو call history برای شما زده 9 صبح جمعه 150456214 استفاده کردی اما این در واقع از ریپورت قبلی تا زمانی که رایگان نیست حساب شده مثلاً ریپورت قبلی 22:30 پنجشنبه بوده پس برای شما از 22:30 تا 12 رو توی ریپورت بعدی نمایش داده
امیدوارم تفهیم شده باشید
اگه نه بگید تا براتون تصویری بگذارم

=CYBER=
22-09-2010, 12:20
مگه بچه بازی هست جمعه هم حساب می کنه ؟!!!!!!!!!!!!!

amin-g
22-09-2010, 12:43
جمعه ها پینگش چطوره؟ از نظر پینگ با روزهای عادی خیلی تفاوت میکنه؟

karbist
22-09-2010, 14:32
این فرم پیگیری هم کشک بود, توش نوشتن که سیگنال و سرعت دانلود خوبه و مشکلی نیست. بهش میگم اگه مشکلی نیست پس چرا الان سرعت من از 10 کیلو بالاتر نمیره؟ میگه شما نصف شب تو یک ساعت خلوت اگه سرعت دانلودت پایین بود به ما خبر بده تا پیگیری کنیم!!! منم گوشی رو قطع کردم که این حرفش اصلا ارزش جواب دادن هم نداشت. از اولش هم تقصیر خودم بود که زود واسه سرویس گرفتن اقدام کردم, حداقل باید یک ماه صبر میکردم. :41:

=CYBER=
22-09-2010, 14:44
شما بهشون بگو من سرعت مثلا 512 کیلوبیت خریداری کردم ، مودم رو هم شما تنظیم کردید ، الان سرعت من از 10 KB بالا نمیره ، شما یک کارشناس بفرستید که اگر مشکل از من هست من هزینه کارشناس رو میدم اگر هم مشکل از شما بود خسارت من رو میدید.
فرستادن که هیچ نفرستاد پاشو برو شرکت بگیر از گوشش بیار خونه.
پ.ن : تو سایت مبین نت تازگی ها سرعت رو نوشه :
سرعت تا !!!
قبلا سرعت بود الان سرعت تا . یعنی نوسان وجود داره ، حداکثر یعنی سرعتی که خریداری کردید.
من که موندم بخرم یا نخرم .

yusef
22-09-2010, 15:16
اگه ممکنه بگید شماها در چه شهر هایی هستید که اینقدر کیفیت پایینه.

h.yazdani67
22-09-2010, 17:26
در مورد جمعه ها هم من چک کردم کم نشده بود به مثال زیر توجه کنید!!!

مثلا شما از پنجشنبه 18 1389 ساعت 22 دانلود را شروع کردی تا 12 ساعت بعد یعنی 10 صبح جمعه بعد تو call history برای شما زده 9 صبح جمعه 150456214 استفاده کردی اما این در واقع از ریپورت قبلی تا زمانی که رایگان نیست حساب شده مثلاً ریپورت قبلی 22:30 پنجشنبه بوده پس برای شما از 22:30 تا 12 رو توی ریپورت بعدی نمایش داده
امیدوارم تفهیم شده باشید
اگه نه بگید تا براتون تصویری بگذارم
جوابتون بسيار مفيد بود ،حق با شماست.
متشكرم
يك سوال ديگه دارم و اونم اينه كه از كجا ميشه محاسبه آزاد رو ديد؟؟ تو call history كه چيزي نديدم. اگه جواب اين سوال رو بهم بگي ممنون مي شم برادر!

parsams
22-09-2010, 18:25
بالاخره بعد از ده بار تماس و صحبت، دیروز مودم indoor منو با outdoor عوض کردن. نصاب هم امروز اومد و توی خونه نتونست سیگنال بگیره و رفت روی پشت بوم بعد از حدود یک ساعت چرخوندن مودم در تمام جهات و چند بار تماس با شرکت بازهم نتونست سیگنال بگیره و نکته خیلی جالب اینجاست که آنتنشون در حدود 300 متری خونه ماست و توی نقشه شرکت هم دقیق مشخص بود یعنی آنتن روبروی ما دیده میشد اما نمی تونستن ازش سیگنال پایدار و ثابت بگیرن و نوسان خیلی شدید بود آخرش گفت شاید مودم اکتیو نباشه ؟؟؟؟ اما در مکالمه ای که با شرکت داشت به اونا می گفت که BTS اذیت می کنه خلاصه قرار شد یک روز دیگه بیاد شاید بتونه نصب کنه.

lurenzo
22-09-2010, 19:00
واقعا صحبت های اخیر بچه ها رو که میخونم ، خدا رو صد هزار مرتبه شکر میکنم که من تا حالا چنین مشکلاتی نداشتم!
از سرعتم هم تا الان راضیم.نمیگم سرعتم عالیه ولی نسبت به هزینه ای که برای سرویس 1 مگابیت نامحدود توی ایران کردم ، تا الان واقعا راضیم!
حالا کی بشه که منم بیام و از مبین نت بنالم ، نمیدونم!!!

yusef
22-09-2010, 19:17
یه سوال
اگر سرویس خوب نباشه امکان پس دادن مودم هست؟

parsams
22-09-2010, 19:26
lurenzo جان
با این حجم فروشی که مبین در روز داره خیلی سریع در تمام مناطق افت کیفیت و کمبود پهنای باند رو شاهد خواهیم بود. بطور منطقی هم اونها نمی تونن این کمبود رو با خرید پهنای باند اضافی فورا جبران کنن . چون
اولا مبین مجبوره صبر کنه تا تعداد یوزرها به اندازه ثابت و مشخصی برسه و ببینه چندتا از اینها برای ماههای بعد هم تمدید می کنن و متوسط مصرفشون چقدره.
ثانیا بطور طبیعی قسمتی از مصرف فعلی کاذبه و یوزرهای جدید میخوان کیفیت رو تست کنن و از پولی که دادن حداکثر بهره رو ببرن و اینا در ماههای بعد اگر تمدید کنن یواش یواش مصرفشون تعدیل میشه و بعضیهاشون حتی هفته ای یکبار هم مودم رو روشن نمی کنن
ثالثا خرید پهنای باند بیشتر، نیاز به طی مراحل اداری و همینطور سرمایه گذاری اضافی داره و یک کار زمانبر و کنده
و خلاصه مثل اولای کار ایرانسل نیاز به حداقل دو سه ماه زمان هست برای پایدار شدن و درست شدن تدریجی سرعت و از طرف دیگه با ضعف مدیریت و بی نظمیی که ما تو این چند هفته از مبین دیدیم به احتمال قوی این مساله بیش از اینها طول میکشه.

parsams
22-09-2010, 21:13
[/COLOR]
یه سوال
اگر سرویس خوب نباشه امکان پس دادن مودم هست؟

اینجوری که اپراتور فروش روز اول به من گفت ظاهرا باید کارشناس نصب بیاد و کندی سرعت رو تایید کنه بعد میتونی کل خریدت رو (مودم + هزینه نصب + شارژ ماهانه ) مرجوع کنی البته با کسر روزهای مصرف شده.

petr-cech
22-09-2010, 23:45
دوستانی که مبین نت دارن تاییدیه نهایی رو شما ها بدین من هم میتونم ADSL بگیرم هم Wimax با مودم خارجی شما کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟؟

ممنون

reza-ps3
23-09-2010, 00:12
دوستانی که مبین نت دارن تاییدیه نهایی رو شما ها بدین من هم میتونم ADSL بگیرم هم Wimax با مودم خارجی شما کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟؟

ممنون

دوست عزیز من خودم از شاتل سرویس 1 مگ کرفته بودم - و الان هم حدود یک ماه که از مبین نت سرویس ا مگ دارم خداییش خیلی بهتر از ADSL - اگر هم خواستی از مبین نت سرویس بگیری مودم out door بگیر منم اول مودم in door wifi گرفته بودم با اینکه منطقه ما داخل نقشه نارنجی بود اصلا کانکت نمی شد با اینکه 5 تا انتنم پر بود :20:

karbist
23-09-2010, 00:22
اینم از تست 12 شب:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صد رحمت به دیال آپ, عوضش سرعت آپلودش توپه!

lurenzo
23-09-2010, 00:31
اینم از تست 12 شب:

صد رحمت به دیال آپ, عوضش سرعت آپلودش توپه!

یه عمر دیگران آپلود کردن شما دانلود کردی ، حالا یه مدت هم شما آپلود کن تا دیگران دانلود کنن!:31:
شوخی بود!!!:10:

barslona2006
23-09-2010, 01:21
دوستان اگر من نخوام دیگه از این سرویس مبین نت استفاده کنم مودم رو ازم میگرن پولی به ما میدن یا نه؟؟
دهنمون رو سرویس کردم الان 3 روزه حی قطع میکنند چند ساعت بعد وصل میشه

darksider
23-09-2010, 01:30
دوستان اگر من نخوام دیگه از این سرویس مبین نت استفاده کنم مودم رو ازم میگرن پولی به ما میدن یا نه؟؟
دهنمون رو سرویس کردم الان 3 روزه حی قطع میکنند چند ساعت بعد وصل میشه
شما کدوم شهری؟

barslona2006
23-09-2010, 01:42
شما کدوم شهری؟

ایلام هستم
جالب اینجاست که من الان 3 روزه که دارمش
یک ماه علاف شدیم واسه مودم و دو روزه واسه نصب که خودم رفتم نصاب رو اوردم که چیزی نداشت یه بچه هم میتونه نصب کنه

darksider
23-09-2010, 01:59
ایلام هستم
جالب اینجاست که من الان 3 روزه که دارمش
یک ماه علاف شدیم واسه مودم و دو روزه واسه نصب که خودم رفتم نصاب رو اوردم که چیزی نداشت یه بچه هم میتونه نصب کنه
واقعا من موندم چرا تو بعضی جاها خوبه بعضی جاها نه.من خودم نزدیک 20 روز دارم استفاده میکنم و عالی هست سرویسشون من توی اصفهانم

saeed0611
23-09-2010, 03:14
واي خدا ديگه دارم كفرم در مياد متاسفم براي همچين شركتي با اين همه ادعا.اخه شما تا وقتي كه مطمعا نشديد از كيفيت سرويستون چرا توي اون شهر سرويس ميديد فعلا.بعد از اينكه 6روز (واقعا راست ميگم 6روز) تو اهواز قطع بود والان 3روزه وصل شده هر دقيقه سيگنال ميادو ميره يا روزي 2ساعت قطع ميشه. شبها هم كه الان 3روزه از ساعت 12 به بعد سيگنال ميادو ميره ودر حال حاضر كلا قطع شده نميدونم زرنگ بازيشونه كه نذارن از سرويس رايگان استفاده كنيم يا نه. زنگ هم زدم پشتيباني با كمال پريويي بهم ميگه اهواز فعلا مشكل داره معلوم هم نيست كي درست بشه. تا هم زنگ ميزني سريع ميگه فرم پيگيري پر كنم برات پرم كنيم اخرش هيچي نميشه چون دوبار واسم پر كردن الكي بود. ديگه خسته شدم

parsams
23-09-2010, 03:16
یه نکته ای رو توجه کردین : در موقع تحویل مودم تنها یک برگ کاغذ تمام پرینت ، بدون سربرگ و اسم و رسم رنگی و چاپ شده و بدون فرم قرارداد و ... به ما تحویل دادن؟ حداقل بین شرکتای اینترنتی دیگه اینجور چیزا رعایت میشه و هر چقدرهم که افتضاح باشن ، یک کاغذ چاپ شده با سربرگ رسمی شرکت به شما میدن که در چند نسخه هست و چند رنگ. و یکی دو برگ فرم شرایط و قرارداد و .... هم میدن که باید امضا کنید و کل اینارو میذارن توی یک پوشه ای، پاکتی، چیزی یه چند تا هم پوستر و بروشور و اینا میذارن کنارش ... اینا دیگه مینیموم استانداردهای یک شرکته. همین شرکت زپرتی خدمات آسانسور ساختمون ما ، دک و پزش بیشتر از مبینه. سر سال یه سر رسیدی میده ، فاکتور و سر برگ و ایناشم براس. اینا بخودی خود مهم نیست اما نشون دهنده نظم وسلیقه و مدیریته.

تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل

آقا نکنه اینم مثل اون شرکتای مضاربه ای که سود حسابی میدادن به مردم و.... مودمارو که فروخت و یکی دو ماهی هم سرویسی داد یهویی فراری بشه ؟ :31::41:

بابا شوخی کردم نترسید. حتما یکی پیدا میشه این حرفای مارو بخونه و بهشون بگه

اما جدی! بنظر میاد عجله در رقابت با ایرانسل و در دست گرفتن بازار داره کار دستشون میده.

alpha007
23-09-2010, 08:36
اینطور که پیداست وایمکس تو ایران با این اوضاع معلوم الحالی که میبینیم جای رضایت و رضایت مندی مشتری برای خودش نذاشته.
تو یه منطقه که قاعدتا indoor باید جوابگو باشه outdoor ش به زور آنتن میده یا بر عکس...
نهایتش هم چیزی که عاید ملت میشه سرعت پر نوسان و اعصاب خورد کنه
نوسان سرعت آدم رو بیچاره میکنه اینو کسانی که تو کار دانلود و این صحبتهان خیلی خوب درک میکنن
....

ab.mahmoodi
23-09-2010, 08:49
یه نکته ای رو توجه کردین : در موقع تحویل مودم تنها یک برگ کاغذ تمام پرینت ، بدون سربرگ و اسم و رسم رنگی و چاپ شده و بدون فرم قرارداد و ... به ما تحویل دادن؟ حداقل بین شرکتای اینترنتی دیگه اینجور چیزا رعایت میشه و هر چقدرهم که افتضاح باشن ، یک کاغذ چاپ شده با سربرگ رسمی شرکت به شما میدن که در چند نسخه هست و چند رنگ. و یکی دو برگ فرم شرایط و قرارداد و .... هم میدن که باید امضا کنید و کل اینارو میذارن توی یک پوشه ای، پاکتی، چیزی یه چند تا هم پوستر و بروشور و اینا میذارن کنارش ... اینا دیگه مینیموم استانداردهای یک شرکته. همین شرکت زپرتی خدمات آسانسور ساختمون ما ، دک و پزش بیشتر از مبینه. سر سال یه سر رسیدی میده ، فاکتور و سر برگ و ایناشم براس. اینا بخودی خود مهم نیست اما نشون دهنده نظم وسلیقه و مدیریته.

من خودم در تهران مسئول شبكه در يك شركت هستم و تا بحال از 4 يا 5 جاي مختلف adsl گرفتيم و تا بحال همچين چيزي نديدم. حتي اخيرا يك شركتي، ثبت نام و همه كارهاش اينترنتي انجام ميشد و هيچ مراجعه اي هم صورت نميگرفت. و جالب اينجاست با همه اين شركتها مشكل كندي سرعت داشتيم. اين مساله در 2 سال اخير بود. من كه از ADSL خيري نديدم. الان براي منزل خودم wimax گرفتم و هيچ مشكلي تابحال نداشتم. البته فقط يكبار حدود 2 ساعت قطع شد .

dr_data_13
23-09-2010, 09:35
اونایی که تو تهران دارن ازش راضین؟من که تهرانم موندم ایرانسل بهتره یا مبین نت ؟چون مثکه تو هر شهری فرق میکنه یکیش خوبه اون یکی بده
تو تهران چجوریه؟
من میخوام مودم indoor wifi سفارش بدم چون میخوام با وایرلس لپ تاپ همیشه استفاده کنم نه lan
ایرانسلو اکثرا میگن خوب نیست حالا نمیدونم تو تهران وضعیت چجوریه؟

mehdi-sh
23-09-2010, 11:18
دوستان تو تهران از هر کجا که میگیرید از خدمات اول نگیرید واقعا شیر تو شیره و اگر مشکلی پیدا کنید موقع خرید پیدا کنید هر اپراتوری برای خودش یک جوابی میده و مشکلتون اصلا حل نمبشه.

adcomputer
23-09-2010, 11:22
جوابتون بسيار مفيد بود ،حق با شماست.
متشكرم
يك سوال ديگه دارم و اونم اينه كه از كجا ميشه محاسبه آزاد رو ديد؟؟ تو call history كه چيزي نديدم. اگه جواب اين سوال رو بهم بگي ممنون مي شم برادر!

اگر منظورتون از محاسبه آزاد جمع مقدار مصرفیتونه باید بگم چنین چیزی وجود نداره و بهترین راه که هر روز بتونی مصرفت رو ببینی و اشتباه هم نشه ریختن اعداد call history توی excel است.اگه درستش کنی دیگه با یک کپی می تونی مصرفت رو ببینی

---------- Post added at 11:22 AM ---------- Previous post was at 11:21 AM ----------

بالاخره بعد از ده بار تماس و صحبت، دیروز مودم indoor منو با outdoor عوض کردن. نصاب هم امروز اومد و توی خونه نتونست سیگنال بگیره و رفت روی پشت بوم بعد از حدود یک ساعت چرخوندن مودم در تمام جهات و چند بار تماس با شرکت بازهم نتونست سیگنال بگیره و نکته خیلی جالب اینجاست که آنتنشون در حدود 300 متری خونه ماست و توی نقشه شرکت هم دقیق مشخص بود یعنی آنتن روبروی ما دیده میشد اما نمی تونستن ازش سیگنال پایدار و ثابت بگیرن و نوسان خیلی شدید بود آخرش گفت شاید مودم اکتیو نباشه ؟؟؟؟ اما در مکالمه ای که با شرکت داشت به اونا می گفت که BTS اذیت می کنه خلاصه قرار شد یک روز دیگه بیاد شاید بتونه نصب کنه.

دوستان لطفاً شهرتون رو هم بگید

adcomputer
23-09-2010, 11:28
واي خدا ديگه دارم كفرم در مياد متاسفم براي همچين شركتي با اين همه ادعا.اخه شما تا وقتي كه مطمعا نشديد از كيفيت سرويستون چرا توي اون شهر سرويس ميديد فعلا.بعد از اينكه 6روز (واقعا راست ميگم 6روز) تو اهواز قطع بود والان 3روزه وصل شده هر دقيقه سيگنال ميادو ميره يا روزي 2ساعت قطع ميشه. شبها هم كه الان 3روزه از ساعت 12 به بعد سيگنال ميادو ميره ودر حال حاضر كلا قطع شده نميدونم زرنگ بازيشونه كه نذارن از سرويس رايگان استفاده كنيم يا نه. زنگ هم زدم پشتيباني با كمال پريويي بهم ميگه اهواز فعلا مشكل داره معلوم هم نيست كي درست بشه. تا هم زنگ ميزني سريع ميگه فرم پيگيري پر كنم برات پرم كنيم اخرش هيچي نميشه چون دوبار واسم پر كردن الكي بود. ديگه خسته شدم

همشهری عزیز. من هم توی اهوازم و مشکلات شما رو دارم. اما مشکل از اینترنت اهوازه نه مبین نت چون کاربران سرویس های دیگه از جمله ADSL هم راضی نیستند

parsams
23-09-2010, 11:28
من خودم در تهران مسئول شبكه در يك شركت هستم و تا بحال از 4 يا 5 جاي مختلف adsl گرفتيم و تا بحال همچين چيزي نديدم. حتي اخيرا يك شركتي، ثبت نام و همه كارهاش اينترنتي انجام ميشد و هيچ مراجعه اي هم صورت نميگرفت. و جالب اينجاست با همه اين شركتها مشكل كندي سرعت داشتيم. اين مساله در 2 سال اخير بود. من كه از ADSL خيري نديدم. الان براي منزل خودم wimax گرفتم و هيچ مشكلي تابحال نداشتم. البته فقط يكبار حدود 2 ساعت قطع شد .

دوست عزیز صدور فاکتور سه برگی با سربرگ رسمی چاپ شده و مهر شرکت و اعلام مکتوب شرایط قرارداد در باره خدمات ارایه شده از وظایف قانونی و اجباری هر شرکت طبق قانون تعزیرات حکومتی و همینطور مالیات بر شرکتها هست و تخلف ازون جرم محسوب میشه و هنوز قانون امضای دیجیتالی که صدور فاکتور کتبی رو غیر ضروری می کنه به تصویب نرسیده .
صدور فاکتور رسمی به مصرف کننده کمک میکنه که سندی برای پیگیری مطالباتش در دست داشته باشه و شاید دلیل اینکه چنین فاکتوری صادر نمیشه همینه.
ممکنه بگین بابا کدوم قانون و ... با شما موافقم اما مساله اینه که چطور این آقایون دریافت اون سه درصد ارزش افزوده رو که اونم قانونی هست یادشون نمیره و خوب رعایت می کنن. از طرفی این چیزها حداقل نشونه نظم و ترتیب و سلیقه شرکت که هست.

adcomputer
23-09-2010, 11:30

تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل

آقا نکنه اینم مثل اون شرکتای مضاربه ای که سود حسابی میدادن به مردم و.... مودمارو که فروخت و یکی دو ماهی هم سرویسی داد یهویی فراری بشه ؟ :31::41:

بابا شوخی کردم نترسید. حتما یکی پیدا میشه این حرفای مارو بخونه و بهشون بگه

اما جدی! بنظر میاد عجله در رقابت با ایرانسل و در دست گرفتن بازار داره کار دستشون میده.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خیلی روش نظارت داره
خیالت تخت!

adcomputer
23-09-2010, 11:35
اینطور که پیداست وایمکس تو ایران با این اوضاع معلوم الحالی که میبینیم جای رضایت و رضایت مندی مشتری برای خودش نذاشته.
تو یه منطقه که قاعدتا indoor باید جوابگو باشه outdoor ش به زور آنتن میده یا بر عکس...
نهایتش هم چیزی که عاید ملت میشه سرعت پر نوسان و اعصاب خورد کنه
نوسان سرعت آدم رو بیچاره میکنه اینو کسانی که تو کار دانلود و این صحبتهان خیلی خوب درک میکنن
....

دوست عزیز بعضی از شهر ها هم مشکل ندارن چون اینترنت اون شهر مشکل نداره.
دوستان حتما اگر راضی هستند یا نیستند شهرشون رو بگن چون مبین نت هم مثل بقیه شرکت ها از مخابرات اینترنتشو تهیه میکنه(هیچ شرکتی نمیتونه خودش مستقیماً اینترنت رو تهیه کنه)

karbist
23-09-2010, 11:36
امروز داره 80 -90 کیلو سرعت میده, حالا نمیدونم ربطی به باز شدن مدارس داره یا اینکه پهنای باند رو اضافه کردن.

اونایی که تو تهران دارن ازش راضین؟من که تهرانم موندم ایرانسل بهتره یا مبین نت ؟چون مثکه تو هر شهری فرق میکنه یکیش خوبه اون یکی بده
تو تهران چجوریه؟
من میخوام مودم indoor wifi سفارش بدم چون میخوام با وایرلس لپ تاپ همیشه استفاده کنم نه lan
ایرانسلو اکثرا میگن خوب نیست حالا نمیدونم تو تهران وضعیت چجوریه؟
دوست عزیز کاملا بستگی به منطقتون داره, اگه همه مبین نت گرفته باشن و bts شلوغ شده باشه, سرویستون نوسان خواهد داشت. مودم indoor هم اگه به bts نزدیک باشید و در طبفات بالایی ساخنمان باشید جواب میده و گرنه باید outdoor بگیرید.

دوستان لطفاً شهرتون رو هم بگید
من و جناب parsams تهران هستیم.

dr_data_13
23-09-2010, 11:51
امروز داره 80 -90 کیلو سرعت میده, حالا نمیدونم ربطی به باز شدن مدارس داره یا اینکه پهنای باند رو اضافه کردن.

دوست عزیز کاملا بستگی به منطقتون داره, اگه همه مبین نت گرفته باشن و bts شلوغ شده باشه, سرویستون نوسان خواهد داشت. مودم indoor هم اگه به bts نزدیک باشید و در طبفات بالایی ساخنمان باشید جواب میده و گرنه باید outdoor بگیرید.

من و جناب parsams تهران هستیم.
من طرف پونکم غرب تهران میشه یعنی
اگه مودم outdoor بگیرم میشه مودم وایرلس بهش وصل کنم؟

ab.mahmoodi
23-09-2010, 11:54
دوست عزیز صدور فاکتور سه برگی با سربرگ رسمی چاپ شده و مهر شرکت و اعلام مکتوب شرایط قرارداد در باره خدمات ارایه شده از وظایف قانونی و اجباری هر شرکت طبق قانون تعزیرات حکومتی و همینطور مالیات بر شرکتها هست و تخلف ازون جرم محسوب میشه و هنوز قانون امضای دیجیتالی که صدور فاکتور کتبی رو غیر ضروری می کنه به تصویب نرسیده .
صدور فاکتور رسمی به مصرف کننده کمک میکنه که سندی برای پیگیری مطالباتش در دست داشته باشه و شاید دلیل اینکه چنین فاکتوری صادر نمیشه همینه.
ممکنه بگین بابا کدوم قانون و ... با شما موافقم اما مساله اینه که چطور این آقایون دریافت اون سه درصد ارزش افزوده رو که اونم قانونی هست یادشون نمیره و خوب رعایت می کنن. از طرفی این چیزها حداقل نشونه نظم و ترتیب و سلیقه شرکت که هست.

دوست عزيز شما مثل اينكه شما فراموش كرديد كه تو ايران داريد زندگي ميكنيد جاييكه معمولا قوانين درست اجرا نميشه.

karbist
23-09-2010, 12:08
من طرف پونکم غرب تهران میشه یعنی
اگه مودم outdoor بگیرم میشه مودم وایرلس بهش وصل کنم؟
باید زنگ بزنی نمایندگی, اونا بهت میگن تو منطقه indoor هستی یا نه. برای outdoor باید یک روتر وایرلس یا یک access point خالی بگیری.

pouyanh
23-09-2010, 12:13
وايمكس من هم وصل شد. (يك مگ نا محدود). از ديروز هم سرعتم رو درست كردن و دانلودم حدوداً 125 هست. ولي آپلود ي ذره ضعيفِ . اين ي روز رو كه راضي بودم و اميدوارم همچنان سرعت خوب بمونه.

lurenzo
23-09-2010, 14:45
وايمكس من هم وصل شد. (يك مگ نا محدود). از ديروز هم سرعتم رو درست كردن و دانلودم حدوداً 125 هست. ولي آپلود ي ذره ضعيفِ . اين ي روز رو كه راضي بودم و اميدوارم همچنان سرعت خوب بمونه.

سلام.
مبارک باشه!
شما کدوم شهری؟
بعد از یه هفته هم تونستی بیا از وضعیت سرویست توی اون یک هفته بگو!

hasti
23-09-2010, 22:39
امروز smsمبین تو گوشیم اومد .من هم سریع زنگ زدم 1868و بعد از 15 دقیقه معطلی یه خانمی جواب داد و بعد راهنمایی ادرس منطقه رو گرفت و گفت که اونجا انتن میده و خلاصه سرتون رو درد نیارم ...ما ثبت نام شدیم و با پیک موتوری بعد از2 ساعت برام مودم رو اوردن و بابت 256kbو5گیگ دانلود و مودم indoorمبلغ1236000ریال از ما گرفت بعد زنگ زدمبه خانمه گفتم نصاب کی میاد گفت امروز 5 شنبه هست نمیشه روز شنبه میاد بعد گفتم من باید هزینه دیگه ای هم بدم گفت به هیچ عنوان هزینه ای ندهید..الان اومدم خونه مودم رو زدم به برق و شبکه کامپیوتر ..روشن کردم چراغ lan روشنه ..3 تا چراغ دیگه یکیش روشن خاموش میشه ..تا شنبه ببینم . اقای به اصطلاح نصاب چی میگه...راستی به خانمه گفتم اگه جواب نداد پس میگیرین با قاطعیت گفت اره ...فعلا شما دست نگه دارید تا من ببینم چیکار میکنم...

karbist
23-09-2010, 23:27
خدا رو شکر مثل اینکه مشکل کمبود پهنای باند حل شده, از عصر تا حالا ثابت 129 کیلو داره دانلود میکنه, :31:

امروز smsمبین تو گوشیم اومد .من هم سریع زنگ زدم 1868و بعد از 15 دقیقه معطلی یه خانمی جواب داد و بعد راهنمایی ادرس منطقه رو گرفت و گفت که اونجا انتن میده و خلاصه سرتون رو درد نیارم ...ما ثبت نام شدیم و با پیک موتوری بعد از2 ساعت برام مودم رو اوردن و بابت 256kbو5گیگ دانلود و مودم indoorمبلغ1236000ریال از ما گرفت بعد زنگ زدمبه خانمه گفتم نصاب کی میاد گفت امروز 5 شنبه هست نمیشه روز شنبه میاد بعد گفتم من باید هزینه دیگه ای هم بدم گفت به هیچ عنوان هزینه ای ندهید..الان اومدم خونه مودم رو زدم به برق و شبکه کامپیوتر ..روشن کردم چراغ lan روشنه ..3 تا چراغ دیگه یکیش روشن خاموش میشه ..تا شنبه ببینم . اقای به اصطلاح نصاب چی میگه...راستی به خانمه گفتم اگه جواب نداد پس میگیرین با قاطعیت گفت اره ...فعلا شما دست نگه دارید تا من ببینم چیکار میکنم...

شما تو اینترنت اکسپلورر ادرس 192.168.0.10 رو بزن تا بری تو منوی مودم. برو تو قسمت status بعد wimax حالا مودم رو بردار اینقدر اینور و اونور اطاق ببرش تا جایی رو که بالاترین CINR رو میده پیدا کنی.

amirardallan
24-09-2010, 02:02
من به زور CINR به ۹ میرسه . هر چی هم بهشون زنگ میزنم که یا بیا این رو درست کن یا بیا پس بگیر انگار نه انگار !!!
طرح برلیان . منطقه جردن . خلاصه خیلی شاکیم . ۲ هفته است که سر کارم .....

saeed0611
24-09-2010, 04:15
امروز چشمش نزني قعطي نداشت دوست عزيزمون راست ميگه مخابرات اهواز يه كم مشكل داره اما انگار ميخواد هر چي مشكلش رو روي وايمكس بريزه.اما انگار مدارس باز شده پهناي باند بيشتر شده چون من امروز از ظهر ساعت 3تاساعت6عصر سرعت دانلودم با اينكه سرويسم 128 هست ثابت روي 58بود اما شب افت كرد امد روي 16تا20 خودش. حالا ما نخواستيم58 رو قطع نشه همون 16 هم راضي هستيم

hasti
24-09-2010, 10:43
خدا رو شکر مثل اینکه مشکل کمبود پهنای باند حل شده, از عصر تا حالا ثابت 129 کیلو داره دانلود میکنه, :31:

شما تو اینترنت اکسپلورر ادرس 192.168.0.10 رو بزن تا بری تو منوی مودم. برو تو قسمت status بعد wimax حالا مودم رو بردار اینقدر اینور و اونور اطاق ببرش تا جایی رو که بالاترین CINR رو میده پیدا کنی.

از من یوزر و پسورد میخاد....چی بزنم

hasti
24-09-2010, 10:57
پیدا کردم مرسی
Connect Frequency 3549000KHz
Upload Data Rate 0 bytes/sec
Download Data Rate 0 bytes/sec
Signal Strength 0%
Link Quality(CINR Reuse1) 0%
Link Quality(CINR Reuse3) 0%
CINR Reuse1 -1.60dB
CINR Reuse3 2.04dB
RSSI -96.71dBm
UL_FEC -
DL_FEC -
BSID 00:00:00:00:00:00
POWER -43.29dBm

Statistics Upload Download
Ethernet Bytes
اینا اخریت اعداد هستن شما منظورت کدوم بود

karbist
24-09-2010, 11:43
مودم شما به جای CINR نوشته Signal Strength که سیگنال رو به درصد نشون میده. RSSI شما الان -96 هست که خیلی کمه این عدد منفی هرچی به صفر نزدیک تر باشه بهتره. شما اگه میتونی مودم رو ببر رو پشت بوم ببین RSSI رو میتونی برسونی به 70 -80 . فکر کنم آخرش باید outdoor بگیری.
در ضمن الان چون سیگنال شما ضعیفه به هیچ btsی نتونسته وصل بشه (BSID صفر هستش) وقتی که وصل میشه جلوی BSID, آی دی bts رو می نویسه.

foxyjanam
24-09-2010, 13:48
مبین نت واقعا مثل این که پینگش عالیه