PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

saeed0611
05-09-2010, 23:09
چررررررررا مال من سايت باز نميكنه ميزنه timed out هيچي پينگ نميده خوده نصابه هم هنگ كرد گفت تا فردا نميشه به حرفشون اعتماد كرد اگر كسي بلده راهنمايي كنه لطفا؟؟؟

lurenzo
06-09-2010, 00:37
سلام دوتا سوال:
1.کی کل تهران تحت پوشش قرار میگیره؟منطقه ما حتی در منطقه مودم outdoor هم نیست!!
2.به لیسانس تا سرعت چند سرویس میدن؟فوق لیسانس چی؟؟
از شرکت کسی بخواهد نامه بیاره،همین که شرکت تایید کنه فلانی به اینترنت بالاتر از 128 نیاز داره کافیه؟

سلام

1. اینو باید از خودشون بپرسی.در حال گسترش پوشش هستن ، حالا کی به شما هم برسه معلوم نیست!
2. لیسانس و فوق لیسانس فرقی ندارن.اینا فقط معرفی نامه از دانشگاه یا شرکت میخوان!
3. خودشون تاکییدشون بر اینه که سرعت درخواستی دقیقا توی معرفی نامه قید شده باشه!

darksider
06-09-2010, 06:58
چررررررررا مال من سايت باز نميكنه ميزنه timed out هيچي پينگ نميده خوده نصابه هم هنگ كرد گفت تا فردا نميشه به حرفشون اعتماد كرد اگر كسي بلده راهنمايي كنه لطفا؟؟؟
منم مثل شما بود سایت باز نمیکرد اما پینگ میگرفت واسه همه جا.بعد 2-3 بار ریست مودم که save and reset زدم درست شد

mani6606
06-09-2010, 07:55
دوستان من بعد از 4 سال Adsl داشتن می خواهم Wimax بگیرم حالا چند سوال داشتم:
1-کیفیت سرویس های مبین نت در چه حدیه از لحاظ نوسان یا قطع شدن؟
2- سرعت آپلود یا دانلود مثلا در سویس 128K چقدره؟
3- از لحظ پشتیبانی چه جوریه؟

Cyber-Dude
06-09-2010, 08:54

اگه خوشی زده زیر دلت توصیه میکنم حتما اینکارو بکنی :20:
ببین دوست عزیز اگه 20 ، 30 صفحه آخره همین تاپیک رو بخونی حتما جواب سوالاتو پیدا میکنی و بیشتر از اون :27:
ولی کلی بگم که کیفیت با توجه به تعداد کاربرای کمش در حال حاضر قطعی نمیشه نظر داد
سرعت همون سرعت واقعی هست یعنی 128 همون 16 کیلو رو واسه دانلود میده
پشتیبانی هم مثل سواله اول
بهرحال واسه کسایی که adsl دارن توصیه نمیشه فعلا مگه اینگه بخوای نامحدود 1مگ بگیری...
ولی شما که عجله نداری صبر کن ببین عاقبت ما که گرفتیم چی میشه...

mahanramzi
06-09-2010, 08:57

دوست عزیز سرویس مبین نت من هنوز وصل نشده ، ولی چیزی که هست اینه که مبین نت فعالیت شو تازه شروع کرده و راجع به سوال های شما نمی شه قطعی جواب داد به نظر من اگه عجله نداری صبر کن امتحان خودش رو پس بده

ab.mahmoodi
06-09-2010, 10:04
دوستان نامه براي سرعت بالاتر از 128 بيشتر يك كار فرماليته است. من خودم موقع ثبت نام گفتم نامه از شركت دارم و سرعت 256 ميخوام و اونها هم 256 بمن دادن و لي هيچ وفت نامه را ازمن تحويل نگرفتن. براي جور كردن نامه هم اگر شركت آشنايي داريد ميتونيد بگيد يك معرفينامه بهتون بده.

daryosh999
06-09-2010, 10:11
سلام فرق بین wimax و این gprs های معمولی که ایرانسل یا همراه اول می دن چیه .چون این gprs های معمولیم یه سرعت دانلود بین 15 تا 30 کیلوبایت بر ثانیه دارن.این وایمکسم اگه 128 بگیریم سرعت دانلودش از 20 فکرنکنم بیشتر شه. حالا می خوام بدونم فرق این وایمکس چیه که باعث شه ادم اینو به gprs های معمولی ترجیح بده.

ab.mahmoodi
06-09-2010, 10:40
سلام فرق بین wimax و این gprs های معمولی که ایرانسل یا همراه اول می دن چیه .چون این gprs های معمولیم یه سرعت دانلود بین 15 تا 30 کیلوبایت بر ثانیه دارن.این وایمکسم اگه 128 بگیریم سرعت دانلودش از 20 فکرنکنم بیشتر شه. حالا می خوام بدونم فرق این وایمکس چیه که باعث شه ادم اینو به gprs های معمولی ترجیح بده.

شما براي 5 گيگ gprs چقدر هزينه پرداخت ميكنيد؟
فرقش همينه.

daryosh999
06-09-2010, 11:54
شما براي 5 گيگ gprs چقدر هزينه پرداخت ميكنيد؟
فرقش همينه.
میشه منظورتون و واضح تر بگین . یعنی از نظر فنی و کیفیت و این حرفا هیچ فرقی با هم ندارن

saeed0611
06-09-2010, 12:00
دوستان از صفحه مشتركين كجاش زده كه چقدر استفاده كردي؟ هر چد كه مال من كه اكتيو شده هنوز پينگ نميده:41:

fujitsu.siemens
06-09-2010, 12:15

برای استفاده از GPRS باید حتماً سیم کارت داشته باشید.اما wimax خیر.
برد GPRS محدود به محدوده آنتن دهی سیم کارت است اما wimax قابلیت ارایه در مسافتهای طولانی تر را نیز دارد.
بحث قیمت رو هم دوستمون گفتند.هزینه استفاده از wimax بسیار ارزانتره.البته بدون احتساب هزینه اولیه مودم و تجهیزات.
البته با این امکانات موجود فعلاً هر دو سرویس از نظر مسافت و سرعت با ایده آل هایشان خیلی فاصله دارند.

ab.mahmoodi
06-09-2010, 12:37
میشه منظورتون و واضح تر بگین . یعنی از نظر فنی و کیفیت و این حرفا هیچ فرقی با هم ندارن

بله از نظر كيفيت هيچ فرقي ندارن ولي هزينه gprs خيلي بالاست. درسته؟

mahanramzi
06-09-2010, 12:48

والا تا اونجایی که من از gprs استفاده کردم اصلا از نظر کیفیتی قابل قبول نبود و اصلا نمی شه روش حساب کرد یه موقع خوبه یه موقع اصلا وصل نمی شه. به نظر من کیفیت وایمکس فعلا قابل مقایسه با gprs نیست . ولی اگه بتونند 3g رو راه اندازی کنند ... که فکر نکنم فعلا بتونند بهش برسند می شه یکجورایی با سرعت های فعلی وایمکس مقایسه کرد.
فعلا gprs در حد یه کار رابنداز دمه دستی میشه یه فکرایی براش کرد .

saeed0611
06-09-2010, 14:26
اين هم از شانس ما از نمايندگي بهم زدن شما به اين دليل پيتگ نميده چون سيگنال نميده بايد مودم خارجي بگيري تا سيگنال وپينگ بده واستفاده كني حالا بايد 90 تومان ديگه بدهيم:19: اما من موندم چطور ميگه سيگنال نميده چون 3تا از چراغاش ثابت روشنه فكر كنم بلد نيستن ميخوام خودشون رو با مودم خارجي راحت منن:20:

MRMadadiN
06-09-2010, 14:55
سلام اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد
من ميخواستم ADSL بگيرم اما بهم گفتن چون خطم فيبر نوري هست نميشه حالا به نظر شما وايمكس اصلا گرفتنش ارزش داره؟؟؟؟
يا پول تو جوب ريختنه؟

بعدم اگه بخوام بگيرم واسه ايرانسل بهتره يا مبين نت يا بازم گزينه بهتري وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

تشكر.

saeed0611
06-09-2010, 15:27
يك چيز جالب كه خودم هم باورم نميشه الان داشتم مودم رو ور ميداشتم كه عصر برم تحويل بدم كه يه يك فكري به سرم زد رفتم تو سايت مبين نت مشخصات خودم رو زدم وقتي صفحه مشتركين باز شد ديدم زير مشخصاتم زدخ بود اكتيو منم اكتيو رو زدم بعد از حدود نيم ساعت مال من فعال شد. اما نصاب ميگفت بايد اتوماتيك بياد بالا كه اكتيو كني اما دستي خودم فعالش كردم. الان با سرعت 100 وصل هستم سرعت دانلود هم حدود 24. خداروشكر

adcomputer
06-09-2010, 15:41
دوستان از صفحه مشتركين كجاش زده كه چقدر استفاده كردي؟ هر چد كه مال من كه اكتيو شده هنوز پينگ نميده:41:

E-Care Menu>Query Business Info>Call History
راستی زنگزدم مبین نت گفت تا چند روز دیگه یک سری امکانات جدید اضافه میشه به همین E care و همچنین گفت که در قسمت Call History ترافیکی که در ساعات رایگان استفاده کردین نوشته میشه ولی از ترافیکتون کم نمیشه

_sepideh_
06-09-2010, 16:14

اتفاقا هزینش کمتره.من 1ماهه نامحدودو 10تومن گرفتم

saeed0611
06-09-2010, 17:38
سلام دوستاني كه مبين نت دارن ميشه بگن از صغحه مشتركين سايت ميشه فهميد چقدر ترافيك استفاده كردي:10:

mahanramzi
06-09-2010, 17:54
سلام اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد
من ميخواستم ADSL بگيرم اما بهم گفتن چون خطم فيبر نوري هست نميشه حالا به نظر شما وايمكس اصلا گرفتنش ارزش داره؟؟؟؟
يا پول تو جوب ريختنه؟

بعدم اگه بخوام بگيرم واسه ايرانسل بهتره يا مبين نت يا بازم گزينه بهتري وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

تشكر.

به نظر من تو گزینه های موجود با توجه به شرایط و قیمت بهترین گزینه برای شما مبین نت. من هم شرایط شما رو داشتم ، الان مبین نت گرفتم که هنوز وصل نشده . بالا خره وایمکس یه سیسستم جدیدیه دیگه به نظر من با توجه به این که تکنولوژِی به روزیه، ارزش امتحان کردنشو داره .

daryosh999
06-09-2010, 18:44
سلام دوستان ظاهرا wimax با gprs با هم از نظر فنی فرقی ندارند:
برای تهیه وایمکس:
باید یه چیزی حدود 200000 تومن بابت مودم هزینه کنی
به کاربران عادی که بیش از 128 نمی دن یعنی تو بهترین حالت سرعت دانلود 16 کیلوبایت برثانیست.
برای همین 128 توی تعرفه های مبین نت که دیدم باید ماهی بیست هزار تومن بدی با حجم 5Gb
ظاهرا اکثر مودم ها outdoor هستن یعنی فقط جایی که نصب کردی می تونی ازش استفاده کنی . و در هر حالت تو ماشینت یا خونه ی دیگران خبری از اینترنت نیست
حالا تمام مشکلاتیم که دوستان در رابطه با این wimax های تازه به دوران رسیده ذکر کردن بماند.
حالا gprs ایرانسل:
هیچ هزینه ای بابت مودم نمی دی
اگه گوشیت edge داشته باشه به راحتی تو خونه سرعت دانلودی بین 15 تا 30 کیلو بایتو دارم (خودم تا 24 کیلو بایت بر ثانیه رو تجربه کردم)
مشکلات قطعی و کم شدن سیگنال هم تو خونه خیلی کم وجود داره( برای من که اصلا وجود نداشت)
با فعال کردن یه طرح نامحدود یه ماهه می تونین یه ما نامحدود کار کنین با قیمت 10000
سیم کارتو همه جا با خودتون دارین و می تونین تو ماشین یا خونه ی یه شخص دیگه با گوشیتون کانکت شین وبگردی کنین
یه مشکل وجود داره:(اینکه دوستان می گن اگه گوشی رو وصل کنی به کامپیوتر کانکت شی ممکنه به گوشی صدمه وارد شه . من دوتا راه برای حل این مشکل میدونم:
1 استفاده از دانگل (باقیمت حدودا 70000)
2 استفاده از بلوتوث برای وصل کردن گوشی به کامپیوتر که دیگه هیچ اسیبی به گوشیتون نمی رسه

حالا با توجه به مقایسه ی بالا من نمی دونم چه دلیلی وجود داره که من برمک وایمکس بگیرم ؟؟؟؟؟؟

karbist
06-09-2010, 19:32
پینگ وایمکس قابل مقایسه با gprs نیست.برای کسی که میخواد آنلاین بازی کنه, وایمکس شرف داره به gprs !

mahanramzi
06-09-2010, 19:36
برای تهیه وایمکس:
به کاربران عادی که بیش از 128 نمی دن یعنی تو بهترین حالت سرعت دانلود 16 کیلوبایت برثانیست.
برای همین 128 توی تعرفه های مبین نت که دیدم باید ماهی بیست هزار تومن بدی با حجم 5Gb
ظاهرا اکثر مودم ها outdoor هستن یعنی فقط جایی که نصب کردی می تونی ازش استفاده کنی . و در هر حالت تو ماشینت یا خونه ی دیگران خبری از اینترنت نیست
حالا تمام مشکلاتیم که دوستان در رابطه با این wimax های تازه به دوران رسیده ذکر کردن بماند.
حالا gprs ایرانسل:
اگه گوشیت edge داشته باشه به راحتی تو خونه سرعت دانلودی بین 15 تا 30 کیلو بایتو دارم (خودم تا 24 کیلو بایت بر ثانیه رو تجربه کردم)
مشکلات قطعی و کم شدن سیگنال هم تو خونه خیلی کم وجود داره( برای من که اصلا وجود نداشت)
با فعال کردن یه طرح نامحدود یه ماهه می تونین یه ما نامحدود کار کنین با قیمت 10000
سیم کارتو همه جا با خودتون دارین و می تونین تو ماشین یا خونه ی یه شخص دیگه با گوشیتون کانکت شین وبگردی کنین
یه مشکل وجود داره:(اینکه دوستان می گن اگه گوشی رو وصل کنی به کامپیوتر کانکت شی ممکنه به گوشی صدمه وارد شه . من دوتا راه برای حل این مشکل میدونم:
2 استفاده از بلوتوث برای وصل کردن گوشی به کامپیوتر که دیگه هیچ اسیبی به گوشیتون نمی رسه

حالا با توجه به مقایسه ی بالا من نمی دونم چه دلیلی وجود داره که من برمک وایمکس بگیرم ؟؟؟؟؟؟
:33: چه می کنه این ایرانسل با تبلیغاتش ....
ایرانسل این جا ایرانسل اونجا ایرانسل همه جا
بعضی وقتا محسوس بعضی وقتا نا محسوس:whistle:
به نظر من سرویس های ایرانسل خیلی ضعیفه متاسفانه بر خلاف نظر شما

reza-ps3
06-09-2010, 19:37
سلام دوستان ایبم چندتا تست از ما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahanramzi
06-09-2010, 19:43
اگه سرویس gprs ایرانسل اینقدر خوبه من نمی دونم پس چرا وایمکس رو را انداخته که همه می نالن :5:

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:40 PM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:thumbsup:

karbist
06-09-2010, 19:49

عجب پینگی داری با باکو, عینه adsl هست! :18:
میشه یک پینگ هم از tehran.ir بزاری.

WWEIRAN
06-09-2010, 19:56
سرعت درخواستی 512 نامحدود ماهی 60.000 تومن.
از دیروز 1389/06/14ساعت 18:30 وایمکس بنده رو تحویل دادن.
نصاب بعد از نیم ساعت تلاش مودم اوت دور بنده رو وصل کردو بهم گفت از امروز تا 24 ساعت آینده سرعت شما 64 هست و بعد از 24 ساعت سرعتت به سرعتت 512 میرسه یعنی سرعت که بابتش پول دادم .
از دیروز تا امروز ساعت 6 سرعت دانلودم 8 بود و از ساعت 6 تا الان بالاتربن دانلودم 18 هست.
با پشتیبانی تماس گرفتم اما حتی یکنفر نبود به من جواب بده.
من 512 شیر گرفتم که باید سرعت دانلودم در بهتربن حالت 64 و در حالت پایین 22 یا بیشتر اما سرعت بنده از 18 به بالا نرفته این سوال برام پیش اومده یعنی 512 سرعت دانلودش بای بالاتر از 18 نره اخه وقتی 512 تقسیم به 8 می کنم جواب 64 ولی چطور من سرعت دانلودم 18 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان که 512 گرفتن این مشکل داران؟
منو راهنمایی کنید ضمنا اینو بکم توی این 8 سال که از اینترنت پرسرعت استفاده کردم چنین چیزی ندیدم

=CYBER=
06-09-2010, 20:28
سرعت درخواستی 512 نامحدود ماهی 60.000 تومن.
از دیروز 1389/06/14ساعت 18:30 وایمکس بنده رو تحویل دادن.
نصاب بعد از نیم ساعت تلاش مودم اوت دور بنده رو وصل کردو بهم گفت از امروز تا 24 ساعت آینده سرعت شما 64 هست و بعد از 24 ساعت سرعتت به سرعتت 512 میرسه یعنی سرعت که بابتش پول دادم .
از دیروز تا امروز ساعت 6 سرعت دانلودم 8 بود و از ساعت 6 تا الان بالاتربن دانلودم 18 هست.
با پشتیبانی تماس گرفتم اما حتی یکنفر نبود به من جواب بده.
من 512 شیر گرفتم که باید سرعت دانلودم در بهتربن حالت 64 و در حالت پایین 22 یا بیشتر اما سرعت بنده از 18 به بالا نرفته این سوال برام پیش اومده یعنی 512 سرعت دانلودش بای بالاتر از 18 نره اخه وقتی 512 تقسیم به 8 می کنم جواب 64 ولی چطور من سرعت دانلودم 18 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان که 512 گرفتن این مشکل داران؟
منو راهنمایی کنید ضمنا اینو بکم توی این 8 سال که از اینترنت پرسرعت استفاده کردم چنین چیزی ندیدم
پول مفت که ندادی بهشون ، اگه خودشون جواب نمیدن زنگ بزن تهران .
اگر تهران هم نتونست کاری بکنه ، پاشه برو نمایندگی ببین چی میگن ، مثل آدم جواب دادن که هیچی ، اگه نه یه سر و صدایی کن کل محله بریزن اونجا :27::21:

saeed0611
06-09-2010, 20:32
من تو قسمت call history رفتم اما ننوشته بود چقدر مصرف كردي انگار بايد توي 2تا كادرها بايد تاريخ وارد كرد بايد چه تاريخي رو زد ممنون ميشم راهنمايي كنيد

petr-cech
06-09-2010, 22:49
سلام

من یک ماه پیش ثبت نام کردم ولی شنبه کله صبح ساعت(9) زنگ زدن من که خواب بودم.

ولی یکشنبه از نمایندگی زنگ زدن چون اونجا هم ثبت نام کرده بودم.

گفتن که آدرس خونه تون رو بگو ، آدرسو گفتم و گفت شما تو مرزی هست ولی من خودم که نقشه رو دیدم سبز بود.
تمایل شدید داشت توی فروختن مودم outdoor ولی من که ** نیستم اگه اینطوری هست میرم ADSL میگیرم( فیبر نوری هست ولی مخابرات به ما میده:27:)

حالا توی یکی از این پست های تاپیک خوندم که یکی مودم Indoor گرفته با اینکه خونشون لب مرز بوده.

می خواستم بدونم شما مشکل دریافت سیگنال نداری؟؟

=CYBER=
06-09-2010, 23:39
سلام

گفتن که آدرس خونه تون رو بگو ، آدرسو گفتم و گفت شما تو مرزی هست ولی من خودم که نقشه رو دیدم سبز بود.
تمایل شدید داشت توی فروختن مودم outdoor ولی من که ** نیستم اگه اینطوری هست میرم ADSL میگیرم( فیبر نوری هست ولی مخابرات به ما میده:27:)

حالا توی یکی از این پست های تاپیک خوندم که یکی مودم Indoor گرفته با اینکه خونشون لب مرز بوده.

نمایندگی چون سود بیشتری تو فروش مودم خارجی می کنه ، این مودم رو می فروشه.
وقتی میاد خونه که تنظیمات رو انجام بده ، ما هم که از هیچی سر در نمیاریم کارارو برعکس انجام میده ، آخر سر وصل نمیشه میگه باید مودم بیرونی بگیری :31:
اگر تو سایت توی محدوده سبز هستی بگو من مودم in می خوام ، نمیدین زنگ بزنم به تهران بگم من تو منطقه سبز هستم نمیدن ، اگر تا 5 دقیقه وصل نشدی بدون که طرف تا حدودی راس میگه:27:
بعدش من موندم چند نفر که اینجا گرفتن میگن ما توی سایت تو منطقه سبز بودیم ولی نمایندگی گفت لب مرزی :18:
این یعنی دارن کلاه برداری می کنن .
همین و بس:11:

reza-ps3
07-09-2010, 00:12
سلام

سلام دوست عزیر منهم داخل نقشه تو منظقه نارنجی بودم و مودم داخلی وای فای گرفته بودم ام وقتی نصاب امد هر کاری کردیم کانکت نشد با اینکه پنج تا چراغ سیگنال مودم روشن بود و مجبور شدم مودم بیرونی بگیرم که ای کاش همون اول این کارو کرده بودم و به نقشه داخل سایت هم زیاد توجه نکن با نقشه داخل نماینگی زمین تا اسمون فرق میکنه من خودم از نزدیک دیدم و در اخر عرض کنم که برای نمایندگی هیچ فرقی نمی کنه که شما چه مودمی ازشون بخری اینها فقظ نماینده فروش هستند جنس ماله خودشون نیست :46:

saman_dolore
07-09-2010, 00:22
دوستان عزیز که 1مگ نا محدود دارن، یا کلن وایمکس مبین نت دارن، کسی از شماها تاحالا skype رو امتحان کرده که ببینه پارازیت داره یا نه؟ یا اصلا میشه کال کرد باهاش یا نه؟ یا اینکه پی ام هاش send میشه یا نه ؟

Cyber-Dude
07-09-2010, 07:35
برای تهیه وایمکس:
حالا gprs ایرانسل:

دلايل زيادي هست دوست عزيز. اوليش اين كه gprs سرعتش كاملا محدوده . در صورتيكه edge داشته باشه حداكثر سرعت هموني ميشه كه گفتيد. وگرنه اگه مثل منطقه ما آنتن هاي ايرانسل مشكل داشته باشن سرعت دانلود حداكثر 3 تا 4 كيلو ميشه.اين از اين.پس سرعت بالاتر از 128 معني نداره توي gprs. gprs نامحدود وجود نداره.اگه يه سر به تاپيكاش ميزدي ميديدي كه محدوديت حدود 10گيگ گذاشتن واسش.اسمن نامحدوده
گرفتن دانگل هم هست چون اگه باطري گوشيت خراب بشه واقعا نميرزه.

nineteen
07-09-2010, 09:43
سلام
ببخشید من متوجه نشدم چطور باید ببینم که چقدر از اشتراکم باقی مونده
میشه یک توضیح تفصیلی بدین

saeed0611
07-09-2010, 11:03
منم نفهميدم چقدر از اشترا كم باقي مونده نميدونم به مگ زده يا از شارژ پولي زده تو قسمت call history يايد داخل 2تا كادر تاريخ بزني تاريخ اغاز استفاده و تاريخ روزي كه استفاده شما تموم شده كه اين كارو كردم وباز شد اما رقماش كه زده عجيب بود فقط يه چيز فهميدم كه مصرف ازاد نداشتم چون قسمت free خالي بود. كسي بهتر وارده يه راهنمايي با حوصله بكنه

ab.mahmoodi
07-09-2010, 11:12
منم نفهميدم چقدر از اشترا كم باقي مونده نميدونم به مگ زده يا از شارژ پولي زده تو قسمت call history يايد داخل 2تا كادر تاريخ بزني تاريخ اغاز استفاده و تاريخ روزي كه استفاده شما تموم شده كه اين كارو كردم وباز شد اما رقماش كه زده عجيب بود فقط يه چيز فهميدم كه مصرف ازاد نداشتم چون قسمت free خالي بود. كسي بهتر وارده يه راهنمايي با حوصله بكنه

ارقامي كه اونجا ميبينيد ارقام بزرگي از نوع بايت هستند اگر اونها رو دو بار تقسيم بر 1024 كنيد به مگابايت تبديل ميشن همين.

nineteen
07-09-2010, 12:34
این ارقام نشان دهنده مصرف دانلود از محدودیت حجم هست یا نه زمان های ازاد رو هم نشون میده

saeed0611
07-09-2010, 13:41
منون دوست عزيزاز راهنمايت. من ديشب كه دانلود شبانه داشتم حجمش ثبت نشد

arminjahanshahr
07-09-2010, 15:45
محدودیت سرعت اینترنت را با اجازه مجلس بر می‌داریم

آقای تقی پور شما چندی پیش اعلام کردید به دنبال راهکاری برای افزایش پهنای باند مصرفی برای کاربران خانگی هستید تا محدودیتی که در گذشته ایجاد بود برداشته شود. این موضوع در چه مرحله‌ای قرار دارد و به تأیید چه سازمانهایی باید برسد؟

ما در برنامه پنجم پیشنهاد افزایش پهنای باند برای کاربر خانگی را ارائه کرده ایم تا محدودیت سرعت k 128 برای کاربران خانگی برداشته و سرعت 512 به عنوان کف سرعت اینترنت خانگی تعیین شود. اگر در مجلس به تصویب برسد و پشتیبانی‌های لازم از نظر اعتبارات به عمل آید، این ظرفیت را در داخل کشور توسعه خواهیم داد تا به حدی که بتوانیم پاسخگوی نیازها باشیم.

اخیرا وعده کاهش 20 درصدی پهنای باند اینترنت از سوی کمسیون تنظیم مقررات ابلاغ شد. ظاهرا در آیین‌نامه آمده است این تخفیف شامل حال شرکتهایی خواهد شد که این کاهش را به کاربر نهایی هم ابلاغ کنند. ظاهرا شرکتهای اینترنتی از این مساله گلایه دارند؟ آنها معتقدند در ایران اینترنت گران هم که نیست بلکه بسیار ارزان است. ابلاغ این مصوبه دردی از آنها دوا نمی‌کند و هزینه هایشان را پایین نمی‌آورد.

قیمت تمام شده اینترنت در کشور تابع هزینه‌های انتقال این فناوری به کشور است. بر این اساس با استفاده از روش‌های جدید می‌توان قیمت انتقال آن را کاهش داد که در نتیجه استفاده آن برای کاربران بیشتری مقدور خواهد شد. البته، با کاهش هزینه‌های سربار هم قیمت اینترنت کاهش می‌یابد که از طریق توسعه در شبکه دنبال آن هستیم. اما موردی که قابل ذکر است، مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات، در خصوص طرح کاهش 20 درصد قیمت پهنای باند اینترنت بود که با ابلاغ آن شرکت ارتباطات زیرساخت موظف شد تا از این پس پهنای باند اینترنت مورد نیاز شرکت‌های اینترنتی را 20 درصد ارزان‌تر از قیمت گذشته محاسبه کند. هم اکنون این مصوبه در جلسه مجمع شرکت ارتباطات زیرساخت به تصویب رسیده و برای اجرا ابلاغ شده است. از آنجا که، کاهش قیمت اینترنت برای کاربران نهایی بستگی به ترکیب هزینه‌های اپراتورها دارد، ما قیمت اینترنت را کاهش دادیم و بقیه موضوع بستگی به ترکیب هزینه‌های اپراتورها دارد. لذا، از آنجا که 40 درصد هزینه شرکت‌های اینترنتی مربوط به هزینه پهنای باند است، پیش بینی می‌شود این شرکت‌ها به صورت میانگین با کاهش هزینه‌های خود، قیمت اینترنت برای کاربران نهایی را بین 7تا 8درصد کاهش دهند.

daryosh999
07-09-2010, 15:53
:33: چه می کنه این ایرانسل با تبلیغاتش ....
ایرانسل این جا ایرانسل اونجا ایرانسل همه جا
بعضی وقتا محسوس بعضی وقتا نا محسوس:whistle:
به نظر من سرویس های ایرانسل خیلی ضعیفه متاسفانه بر خلاف نظر شما
من واسه ایرانسل تبلیغ نمی کنم . (وایمکسم یکی از خدمات ایرانسله پس چه دلیلی داره من بیام واسه Gprs ایرانسا تبلیغ کنم که شما نری wimax ایرانسلو نگیری)
من نوشتم که اساتید توضیح بدین که واقعا با اون استدلال هایی که اوردم چه دلیلی داره ادم بره wimax بگیره .
در ضمن من قبل از اینکه این پستو بزنم چند بار سوال کردم فرق gprs با wimax چیه که ظاهرا طبق جواب دوستان با هم هیچ فرقی نداشتن . بعد من اون استدلال ها رو اوردم که اگه فرقی ندارن ....

وایمکس یه نوع برقرای ارتباط بدون سیمه قدرتشم تو سرعت دانلودشه یعنی مثلا تو همین ایران شما با وایمکس می تونی 1مگم بگیری ولی gprs بیشتر از 150 نمی شه . دلیل منم اینه که وقتی به ما تو خونه بیشتر از 128 نمی دن خوب من می رم از همون gprs استفاده می کنم با هزینه ی خیلی کمتر دلیلی نداره که برم وایمکس بگیرم.

nineteen
07-09-2010, 20:46
این ارقام یک جاش اشتباهه
من امروز نهایتا 25 مگابایت دانلود کردم ولی برای امروز این ارقام رو برام ثبت کرده
5713920
12706816
5905408
53880832
که طبق گفته دوستمون توی همین تاپیک دوبار تقسیم بر 1024 بشه عددی بالغ بر 74 رو میده یعنی من این قدر مگابایت دانلود کردم
غیر ممکنه

ab.mahmoodi
07-09-2010, 21:26
این ارقام یک جاش اشتباهه
من امروز نهایتا 25 مگابایت دانلود کردم ولی برای امروز این ارقام رو برام ثبت کرده
5713920
12706816
5905408
53880832
که طبق گفته دوستمون توی همین تاپیک دوبار تقسیم بر 1024 بشه عددی بالغ بر 74 رو میده یعنی من این قدر مگابایت دانلود کردم
غیر ممکنه

اين ارقام مجموع استفاده شما از اينترنت در ساعات مختلف را نشان ميدهد. هم دانلود و هم باز شدن صفحات.

h.yazdani67
07-09-2010, 22:12
این ارقام یک جاش اشتباهه
5713920
12706816
5905408
53880832
غیر ممکنه
زیاد بهش توجه نکن منم عین شمام سرویسم حجمیه :5: ولی مهم نیست برام. فقط موندم اگه حجمم زود تر از موقع تمام شدن سرویسم تموم شد باید یبار دیگه سرویسو شارژ کنم؟ یعنی یه 20 تومان دیگه بریزم. یا گیگ اضافی می دن؟

nineteen
07-09-2010, 22:14
پس من باید کل این اعداد از زمان که وصل شدم رو با هم جمع بزنم بعد دوبار تقسیم بر 1024 کنم تا مقدار مصرفیم از 5 گیگابایت در بیاد؟
در ضمن مگر جمعه رایگان نیست برای من ساعت 9 عدد زده

saeed0611
08-09-2010, 01:38
كاشكي وايمكس شبيه adsl با سرعت 128 سرعت دانلود 40-50ميداد. مال من كه همش روي 16-20كليد كرده اينطوري باشه بهتر ميشه. راستي من ميخوام سرعت 256 براي خانه بگيرم كسي از دوستات چطوري نامه از دانشگاه يا از جاهاي ديگه گرفتن .ادم كلافه ميشه با سرعت 16 بايد 6گيگ دانلود كنه به جور شكنجه است براي من:19:

mahanramzi
08-09-2010, 09:06
دوستانی که حجمی می گیرن پیشنهاد می کنم Du meterحتما رو سیستم شون نصب کنند اینجوری مصرف دقیق شون رو می تونن با چیزی که اینا تو سایتشون می نویسن مقایسه کنند

nineteen
08-09-2010, 10:36
این برنامه رو از کجا میشه دانلود کرد هرچند من جواب سوال بالا رو نگرفتم
در مورد سوال اون یکی دوستمون هم من بدون هیچ نامه یا مجوزی 256 گرفتم

mahanramzi
08-09-2010, 11:00
دوستان این برنامه Du meter که براتون up کردم به همه به خصوص اونایی که حجمی اینترنت می گیرن پیشنهاد می کنم این رو نصب کنند . این برنامه میزان دقیق up , down شما رو نشون می ده و همچنین میزان دقیق سرعت شما رو هم نمایش میده هم به صورت عددی و هم چارت ، با این برنامه به راحتی می تونید سرویستون رو ارزیابی کنید ،

nineteen
08-09-2010, 11:56
خیلی ممنون
میشه بگین چطور باید استفاده کرد
مخصوصا قسمت total and report رو توضیح بدین

daryosh999
08-09-2010, 12:13
دلايل زيادي هست دوست عزيز. اوليش اين كه gprs سرعتش كاملا محدوده . در صورتيكه edge داشته باشه حداكثر سرعت هموني ميشه كه گفتيد. وگرنه اگه مثل منطقه ما آنتن هاي ايرانسل مشكل داشته باشن سرعت دانلود حداكثر 3 تا 4 كيلو ميشه.اين از اين.پس سرعت بالاتر از 128 معني نداره توي gprs. gprs نامحدود وجود نداره.اگه يه سر به تاپيكاش ميزدي ميديدي كه محدوديت حدود 10گيگ گذاشتن واسش.اسمن نامحدوده
گرفتن دانگل هم هست چون اگه باطري گوشيت خراب بشه واقعا نميرزه.
بحث منم درست همینجاست.منم می دونم که تنها دلیل برتری وایمکس سرعت دانلوده مثلا تو همین ایران میشه 1مگ گرفت . ولی وقتی به کاربرای خونگی بیشتر از 128 نمی دن پس با این شرایط wimax هیچ برتری به gprs نداره.
در ضمن شما درست میگی تو سایت ایرانسل طرح های نامحدودو نذاشته ولی اگه تو گوگل سرچ کنی میوتنی پیدا کنی . من خودم الان یه چند وقتی دارم استفاده می کنم .
این کد نامحدود یه روزه:
#1*2*7*3*140*
با این کدم می تونی اطلاعات طرح های دیگرو بگیری:
#2*7*3*140*

mahanramzi
08-09-2010, 12:21
خیلی ممنون
میشه بگین چطور باید استفاده کرد
مخصوصا قسمت total and report رو توضیح بدین

وقتی شما برنامه رو اجرا می کنید یه پنجره کوچیک کنار دسکتاپ شما باز میشه که عدد قرمز سرعت دانلود و عدد سبز سرعت آپلود رو نشون میده اون دیا گرام بالاش هم نوسانات دریافت و ارسال ِData ، به همین سادگی . در قسمت total and report هم شما به راحتی می تونید میزان دریافت و ارسال رو به صورت، در ساعت، در هفته، در ماه و حتی در سال هم مشاهده کنید.در قسمت Export reports هم شما می توانید بازه تاریخی مورد نظرتون رو تایین و میزان مصرفتون رو در اون بازه زمان به صورت هایی که در بالا ذکر کردم save و مشاهده کنید. در ضمن اگر روی پنجره کوچیک رایت کلیک کنید و Help رو بزنید تمام سوالات رو جواب داده.

saeed0611
08-09-2010, 13:24
این برنامه رو از کجا میشه دانلود کرد هرچند من جواب سوال بالا رو نگرفتم
در مورد سوال اون یکی دوستمون هم من بدون هیچ نامه یا مجوزی 256 گرفتم

دوست عزيز يعني اصلا شما رو براي دادن256 اذيت نكردن يا سوال نكردن راحت دادن؟ شما از كجا هستيد؟

h.yazdani67
08-09-2010, 14:22
آقا من یک مشکل جدی با مبین نت دارم و اونم اینه که: ببینید گفتن که جمعه ها با 2-8 صبح مجانی. منم تو صفحه کاربریم که می رم شب تا صبح رو مجانی زده 0. ولی نکتش اینه که من جمعه 1.5 از 5گیگمو dl کردم ولی تو صفحه کاربریم صفر نزده واسه جمعه. چیکار کنم؟ ای ی ی ی وای ی ی

h.yazdani67
08-09-2010, 14:28
دوست عزيز يعني اصلا شما رو براي دادن256 اذيت نكردن يا سوال نكردن راحت دادن؟ شما از كجا هستيد؟
نه اینطوریام نیست به من که نمایندگی تهران خیلی سر نامه گیرداد. عین بقیه جاها نامه براشون مهمه. تازه گفت کارت دانشجویی هم قبول نمی کنن.

mahanramzi
08-09-2010, 15:47
آقا من یک مشکل جدی با مبین نت دارم و اونم اینه که: ببینید گفتن که جمعه ها با 2-8 صبح مجانی. منم تو صفحه کاربریم که می رم شب تا صبح رو مجانی زده 0. ولی نکتش اینه که من جمعه 1.5 از 5گیگمو dl کردم ولی تو صفحه کاربریم صفر نزده واسه جمعه. چیکار کنم؟ ای ی ی ی وای ی ی

دوست من شما برای هر گیگ مصرفیتون هزینه پرداخت می کنید. به نظر من با تماس مکرر با شرکت سعی کنید وضعیت رو مشخص کنید. به هر حال اینترنت حجمی بعد از سرعت مسئله چگونگی محاسبه حجم خیلی مهمه به نظر من.

nineteen
08-09-2010, 16:40

به من گفت باید نامه یا کارت دانشجویی بیاری منم گفتم هیچ