PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

saeed0611
05-09-2010, 23:09
چررررررررا مال من سايت باز نميكنه ميزنه timed out هيچي پينگ نميده خوده نصابه هم هنگ كرد گفت تا فردا نميشه به حرفشون اعتماد كرد اگر كسي بلده راهنمايي كنه لطفا؟؟؟

lurenzo
06-09-2010, 00:37
سلام دوتا سوال:
1.کی کل تهران تحت پوشش قرار میگیره؟منطقه ما حتی در منطقه مودم outdoor هم نیست!!
2.به لیسانس تا سرعت چند سرویس میدن؟فوق لیسانس چی؟؟
از شرکت کسی بخواهد نامه بیاره،همین که شرکت تایید کنه فلانی به اینترنت بالاتر از 128 نیاز داره کافیه؟

سلام

1. اینو باید از خودشون بپرسی.در حال گسترش پوشش هستن ، حالا کی به شما هم برسه معلوم نیست!
2. لیسانس و فوق لیسانس فرقی ندارن.اینا فقط معرفی نامه از دانشگاه یا شرکت میخوان!
3. خودشون تاکییدشون بر اینه که سرعت درخواستی دقیقا توی معرفی نامه قید شده باشه!

darksider
06-09-2010, 06:58
چررررررررا مال من سايت باز نميكنه ميزنه timed out هيچي پينگ نميده خوده نصابه هم هنگ كرد گفت تا فردا نميشه به حرفشون اعتماد كرد اگر كسي بلده راهنمايي كنه لطفا؟؟؟
منم مثل شما بود سایت باز نمیکرد اما پینگ میگرفت واسه همه جا.بعد 2-3 بار ریست مودم که save and reset زدم درست شد

mani6606
06-09-2010, 07:55
دوستان من بعد از 4 سال Adsl داشتن می خواهم Wimax بگیرم حالا چند سوال داشتم:
1-کیفیت سرویس های مبین نت در چه حدیه از لحاظ نوسان یا قطع شدن؟
2- سرعت آپلود یا دانلود مثلا در سویس 128K چقدره؟
3- از لحظ پشتیبانی چه جوریه؟

Cyber-Dude
06-09-2010, 08:54

اگه خوشی زده زیر دلت توصیه میکنم حتما اینکارو بکنی :20:
ببین دوست عزیز اگه 20 ، 30 صفحه آخره همین تاپیک رو بخونی حتما جواب سوالاتو پیدا میکنی و بیشتر از اون :27:
ولی کلی بگم که کیفیت با توجه به تعداد کاربرای کمش در حال حاضر قطعی نمیشه نظر داد
سرعت همون سرعت واقعی هست یعنی 128 همون 16 کیلو رو واسه دانلود میده
پشتیبانی هم مثل سواله اول
بهرحال واسه کسایی که adsl دارن توصیه نمیشه فعلا مگه اینگه بخوای نامحدود 1مگ بگیری...
ولی شما که عجله نداری صبر کن ببین عاقبت ما که گرفتیم چی میشه...

mahanramzi
06-09-2010, 08:57

دوست عزیز سرویس مبین نت من هنوز وصل نشده ، ولی چیزی که هست اینه که مبین نت فعالیت شو تازه شروع کرده و راجع به سوال های شما نمی شه قطعی جواب داد به نظر من اگه عجله نداری صبر کن امتحان خودش رو پس بده

ab.mahmoodi
06-09-2010, 10:04
دوستان نامه براي سرعت بالاتر از 128 بيشتر يك كار فرماليته است. من خودم موقع ثبت نام گفتم نامه از شركت دارم و سرعت 256 ميخوام و اونها هم 256 بمن دادن و لي هيچ وفت نامه را ازمن تحويل نگرفتن. براي جور كردن نامه هم اگر شركت آشنايي داريد ميتونيد بگيد يك معرفينامه بهتون بده.

daryosh999
06-09-2010, 10:11
سلام فرق بین wimax و این gprs های معمولی که ایرانسل یا همراه اول می دن چیه .چون این gprs های معمولیم یه سرعت دانلود بین 15 تا 30 کیلوبایت بر ثانیه دارن.این وایمکسم اگه 128 بگیریم سرعت دانلودش از 20 فکرنکنم بیشتر شه. حالا می خوام بدونم فرق این وایمکس چیه که باعث شه ادم اینو به gprs های معمولی ترجیح بده.

ab.mahmoodi
06-09-2010, 10:40
سلام فرق بین wimax و این gprs های معمولی که ایرانسل یا همراه اول می دن چیه .چون این gprs های معمولیم یه سرعت دانلود بین 15 تا 30 کیلوبایت بر ثانیه دارن.این وایمکسم اگه 128 بگیریم سرعت دانلودش از 20 فکرنکنم بیشتر شه. حالا می خوام بدونم فرق این وایمکس چیه که باعث شه ادم اینو به gprs های معمولی ترجیح بده.

شما براي 5 گيگ gprs چقدر هزينه پرداخت ميكنيد؟
فرقش همينه.

daryosh999
06-09-2010, 11:54
شما براي 5 گيگ gprs چقدر هزينه پرداخت ميكنيد؟
فرقش همينه.
میشه منظورتون و واضح تر بگین . یعنی از نظر فنی و کیفیت و این حرفا هیچ فرقی با هم ندارن

saeed0611
06-09-2010, 12:00
دوستان از صفحه مشتركين كجاش زده كه چقدر استفاده كردي؟ هر چد كه مال من كه اكتيو شده هنوز پينگ نميده:41:

fujitsu.siemens
06-09-2010, 12:15

برای استفاده از GPRS باید حتماً سیم کارت داشته باشید.اما wimax خیر.
برد GPRS محدود به محدوده آنتن دهی سیم کارت است اما wimax قابلیت ارایه در مسافتهای طولانی تر را نیز دارد.
بحث قیمت رو هم دوستمون گفتند.هزینه استفاده از wimax بسیار ارزانتره.البته بدون احتساب هزینه اولیه مودم و تجهیزات.
البته با این امکانات موجود فعلاً هر دو سرویس از نظر مسافت و سرعت با ایده آل هایشان خیلی فاصله دارند.

ab.mahmoodi
06-09-2010, 12:37
میشه منظورتون و واضح تر بگین . یعنی از نظر فنی و کیفیت و این حرفا هیچ فرقی با هم ندارن

بله از نظر كيفيت هيچ فرقي ندارن ولي هزينه gprs خيلي بالاست. درسته؟

mahanramzi
06-09-2010, 12:48

والا تا اونجایی که من از gprs استفاده کردم اصلا از نظر کیفیتی قابل قبول نبود و اصلا نمی شه روش حساب کرد یه موقع خوبه یه موقع اصلا وصل نمی شه. به نظر من کیفیت وایمکس فعلا قابل مقایسه با gprs نیست . ولی اگه بتونند 3g رو راه اندازی کنند ... که فکر نکنم فعلا بتونند بهش برسند می شه یکجورایی با سرعت های فعلی وایمکس مقایسه کرد.
فعلا gprs در حد یه کار رابنداز دمه دستی میشه یه فکرایی براش کرد .

saeed0611
06-09-2010, 14:26
اين هم از شانس ما از نمايندگي بهم زدن شما به اين دليل پيتگ نميده چون سيگنال نميده بايد مودم خارجي بگيري تا سيگنال وپينگ بده واستفاده كني حالا بايد 90 تومان ديگه بدهيم:19: اما من موندم چطور ميگه سيگنال نميده چون 3تا از چراغاش ثابت روشنه فكر كنم بلد نيستن ميخوام خودشون رو با مودم خارجي راحت منن:20:

MRMadadiN
06-09-2010, 14:55
سلام اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد
من ميخواستم ADSL بگيرم اما بهم گفتن چون خطم فيبر نوري هست نميشه حالا به نظر شما وايمكس اصلا گرفتنش ارزش داره؟؟؟؟
يا پول تو جوب ريختنه؟

بعدم اگه بخوام بگيرم واسه ايرانسل بهتره يا مبين نت يا بازم گزينه بهتري وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

تشكر.

saeed0611
06-09-2010, 15:27
يك چيز جالب كه خودم هم باورم نميشه الان داشتم مودم رو ور ميداشتم كه عصر برم تحويل بدم كه يه يك فكري به سرم زد رفتم تو سايت مبين نت مشخصات خودم رو زدم وقتي صفحه مشتركين باز شد ديدم زير مشخصاتم زدخ بود اكتيو منم اكتيو رو زدم بعد از حدود نيم ساعت مال من فعال شد. اما نصاب ميگفت بايد اتوماتيك بياد بالا كه اكتيو كني اما دستي خودم فعالش كردم. الان با سرعت 100 وصل هستم سرعت دانلود هم حدود 24. خداروشكر

adcomputer
06-09-2010, 15:41
دوستان از صفحه مشتركين كجاش زده كه چقدر استفاده كردي؟ هر چد كه مال من كه اكتيو شده هنوز پينگ نميده:41:

E-Care Menu>Query Business Info>Call History
راستی زنگزدم مبین نت گفت تا چند روز دیگه یک سری امکانات جدید اضافه میشه به همین E care و همچنین گفت که در قسمت Call History ترافیکی که در ساعات رایگان استفاده کردین نوشته میشه ولی از ترافیکتون کم نمیشه

_sepideh_
06-09-2010, 16:14

اتفاقا هزینش کمتره.من 1ماهه نامحدودو 10تومن گرفتم

saeed0611
06-09-2010, 17:38
سلام دوستاني كه مبين نت دارن ميشه بگن از صغحه مشتركين سايت ميشه فهميد چقدر ترافيك استفاده كردي:10:

mahanramzi
06-09-2010, 17:54
سلام اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد
من ميخواستم ADSL بگيرم اما بهم گفتن چون خطم فيبر نوري هست نميشه حالا به نظر شما وايمكس اصلا گرفتنش ارزش داره؟؟؟؟
يا پول تو جوب ريختنه؟

بعدم اگه بخوام بگيرم واسه ايرانسل بهتره يا مبين نت يا بازم گزينه بهتري وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

تشكر.

به نظر من تو گزینه های موجود با توجه به شرایط و قیمت بهترین گزینه برای شما مبین نت. من هم شرایط شما رو داشتم ، الان مبین نت گرفتم که هنوز وصل نشده . بالا خره وایمکس یه سیسستم جدیدیه دیگه به نظر من با توجه به این که تکنولوژِی به روزیه، ارزش امتحان کردنشو داره .

daryosh999
06-09-2010, 18:44
سلام دوستان ظاهرا wimax با gprs با هم از نظر فنی فرقی ندارند:
برای تهیه وایمکس:
باید یه چیزی حدود 200000 تومن بابت مودم هزینه کنی
به کاربران عادی که بیش از 128 نمی دن یعنی تو بهترین حالت سرعت دانلود 16 کیلوبایت برثانیست.
برای همین 128 توی تعرفه های مبین نت که دیدم باید ماهی بیست هزار تومن بدی با حجم 5Gb
ظاهرا اکثر مودم ها outdoor هستن یعنی فقط جایی که نصب کردی می تونی ازش استفاده کنی . و در هر حالت تو ماشینت یا خونه ی دیگران خبری از اینترنت نیست
حالا تمام مشکلاتیم که دوستان در رابطه با این wimax های تازه به دوران رسیده ذکر کردن بماند.
حالا gprs ایرانسل:
هیچ هزینه ای بابت مودم نمی دی
اگه گوشیت edge داشته باشه به راحتی تو خونه سرعت دانلودی بین 15 تا 30 کیلو بایتو دارم (خودم تا 24 کیلو بایت بر ثانیه رو تجربه کردم)
مشکلات قطعی و کم شدن سیگنال هم تو خونه خیلی کم وجود داره( برای من که اصلا وجود نداشت)
با فعال کردن یه طرح نامحدود یه ماهه می تونین یه ما نامحدود کار کنین با قیمت 10000
سیم کارتو همه جا با خودتون دارین و می تونین تو ماشین یا خونه ی یه شخص دیگه با گوشیتون کانکت شین وبگردی کنین
یه مشکل وجود داره:(اینکه دوستان می گن اگه گوشی رو وصل کنی به کامپیوتر کانکت شی ممکنه به گوشی صدمه وارد شه . من دوتا راه برای حل این مشکل میدونم:
1 استفاده از دانگل (باقیمت حدودا 70000)
2 استفاده از بلوتوث برای وصل کردن گوشی به کامپیوتر که دیگه هیچ اسیبی به گوشیتون نمی رسه

حالا با توجه به مقایسه ی بالا من نمی دونم چه دلیلی وجود داره که من برمک وایمکس بگیرم ؟؟؟؟؟؟

karbist
06-09-2010, 19:32
پینگ وایمکس قابل مقایسه با gprs نیست.برای کسی که میخواد آنلاین بازی کنه, وایمکس شرف داره به gprs !

mahanramzi
06-09-2010, 19:36
برای تهیه وایمکس:
به کاربران عادی که بیش از 128 نمی دن یعنی تو بهترین حالت سرعت دانلود 16 کیلوبایت برثانیست.
برای همین 128 توی تعرفه های مبین نت که دیدم باید ماهی بیست هزار تومن بدی با حجم 5Gb
ظاهرا اکثر مودم ها outdoor هستن یعنی فقط جایی که نصب کردی می تونی ازش استفاده کنی . و در هر حالت تو ماشینت یا خونه ی دیگران خبری از اینترنت نیست
حالا تمام مشکلاتیم که دوستان در رابطه با این wimax های تازه به دوران رسیده ذکر کردن بماند.
حالا gprs ایرانسل:
اگه گوشیت edge داشته باشه به راحتی تو خونه سرعت دانلودی بین 15 تا 30 کیلو بایتو دارم (خودم تا 24 کیلو بایت بر ثانیه رو تجربه کردم)
مشکلات قطعی و کم شدن سیگنال هم تو خونه خیلی کم وجود داره( برای من که اصلا وجود نداشت)
با فعال کردن یه طرح نامحدود یه ماهه می تونین یه ما نامحدود کار کنین با قیمت 10000
سیم کارتو همه جا با خودتون دارین و می تونین تو ماشین یا خونه ی یه شخص دیگه با گوشیتون کانکت شین وبگردی کنین
یه مشکل وجود داره:(اینکه دوستان می گن اگه گوشی رو وصل کنی به کامپیوتر کانکت شی ممکنه به گوشی صدمه وارد شه . من دوتا راه برای حل این مشکل میدونم:
2 استفاده از بلوتوث برای وصل کردن گوشی به کامپیوتر که دیگه هیچ اسیبی به گوشیتون نمی رسه

حالا با توجه به مقایسه ی بالا من نمی دونم چه دلیلی وجود داره که من برمک وایمکس بگیرم ؟؟؟؟؟؟
:33: چه می کنه این ایرانسل با تبلیغاتش ....
ایرانسل این جا ایرانسل اونجا ایرانسل همه جا
بعضی وقتا محسوس بعضی وقتا نا محسوس:whistle:
به نظر من سرویس های ایرانسل خیلی ضعیفه متاسفانه بر خلاف نظر شما

reza-ps3
06-09-2010, 19:37
سلام دوستان ایبم چندتا تست از ما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahanramzi
06-09-2010, 19:43
اگه سرویس gprs ایرانسل اینقدر خوبه من نمی دونم پس چرا وایمکس رو را انداخته که همه می نالن :5:

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:40 PM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:thumbsup:

karbist
06-09-2010, 19:49

عجب پینگی داری با باکو, عینه adsl هست! :18:
میشه یک پینگ هم از tehran.ir بزاری.

WWEIRAN
06-09-2010, 19:56
سرعت درخواستی 512 نامحدود ماهی 60.000 تومن.
از دیروز 1389/06/14ساعت 18:30 وایمکس بنده رو تحویل دادن.
نصاب بعد از نیم ساعت تلاش مودم اوت دور بنده رو وصل کردو بهم گفت از امروز تا 24 ساعت آینده سرعت شما 64 هست و بعد از 24 ساعت سرعتت به سرعتت 512 میرسه یعنی سرعت که بابتش پول دادم .
از دیروز تا امروز ساعت 6 سرعت دانلودم 8 بود و از ساعت 6 تا الان بالاتربن دانلودم 18 هست.
با پشتیبانی تماس گرفتم اما حتی یکنفر نبود به من جواب بده.
من 512 شیر گرفتم که باید سرعت دانلودم در بهتربن حالت 64 و در حالت پایین 22 یا بیشتر اما سرعت بنده از 18 به بالا نرفته این سوال برام پیش اومده یعنی 512 سرعت دانلودش بای بالاتر از 18 نره اخه وقتی 512 تقسیم به 8 می کنم جواب 64 ولی چطور من سرعت دانلودم 18 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان که 512 گرفتن این مشکل داران؟
منو راهنمایی کنید ضمنا اینو بکم توی این 8 سال که از اینترنت پرسرعت استفاده کردم چنین چیزی ندیدم

=CYBER=
06-09-2010, 20:28
سرعت درخواستی 512 نامحدود ماهی 60.000 تومن.
از دیروز 1389/06/14ساعت 18:30 وایمکس بنده رو تحویل دادن.
نصاب بعد از نیم ساعت تلاش مودم اوت دور بنده رو وصل کردو بهم گفت از امروز تا 24 ساعت آینده سرعت شما 64 هست و بعد از 24 ساعت سرعتت به سرعتت 512 میرسه یعنی سرعت که بابتش پول دادم .
از دیروز تا امروز ساعت 6 سرعت دانلودم 8 بود و از ساعت 6 تا الان بالاتربن دانلودم 18 هست.
با پشتیبانی تماس گرفتم اما حتی یکنفر نبود به من جواب بده.
من 512 شیر گرفتم که باید سرعت دانلودم در بهتربن حالت 64 و در حالت پایین 22 یا بیشتر اما سرعت بنده از 18 به بالا نرفته این سوال برام پیش اومده یعنی 512 سرعت دانلودش بای بالاتر از 18 نره اخه وقتی 512 تقسیم به 8 می کنم جواب 64 ولی چطور من سرعت دانلودم 18 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان که 512 گرفتن این مشکل داران؟
منو راهنمایی کنید ضمنا اینو بکم توی این 8 سال که از اینترنت پرسرعت استفاده کردم چنین چیزی ندیدم
پول مفت که ندادی بهشون ، اگه خودشون جواب نمیدن زنگ بزن تهران .
اگر تهران هم نتونست کاری بکنه ، پاشه برو نمایندگی ببین چی میگن ، مثل آدم جواب دادن که هیچی ، اگه نه یه سر و صدایی کن کل محله بریزن اونجا :27::21:

saeed0611
06-09-2010, 20:32
من تو قسمت call history رفتم اما ننوشته بود چقدر مصرف كردي انگار بايد توي 2تا كادرها بايد تاريخ وارد كرد بايد چه تاريخي رو زد ممنون ميشم راهنمايي كنيد

petr-cech
06-09-2010, 22:49
سلام

من یک ماه پیش ثبت نام کردم ولی شنبه کله صبح ساعت(9) زنگ زدن من که خواب بودم.

ولی یکشنبه از نمایندگی زنگ زدن چون اونجا هم ثبت نام کرده بودم.

گفتن که آدرس خونه تون رو بگو ، آدرسو گفتم و گفت شما تو مرزی هست ولی من خودم که نقشه رو دیدم سبز بود.
تمایل شدید داشت توی فروختن مودم outdoor ولی من که ** نیستم اگه اینطوری هست میرم ADSL میگیرم( فیبر نوری هست ولی مخابرات به ما میده:27:)

حالا توی یکی از این پست های تاپیک خوندم که یکی مودم Indoor گرفته با اینکه خونشون لب مرز بوده.

می خواستم بدونم شما مشکل دریافت سیگنال نداری؟؟

=CYBER=
06-09-2010, 23:39
سلام

گفتن که آدرس خونه تون رو بگو ، آدرسو گفتم و گفت شما تو مرزی هست ولی من خودم که نقشه رو دیدم سبز بود.
تمایل شدید داشت توی فروختن مودم outdoor ولی من که ** نیستم اگه اینطوری هست میرم ADSL میگیرم( فیبر نوری هست ولی مخابرات به ما میده:27:)

حالا توی یکی از این پست های تاپیک خوندم که یکی مودم Indoor گرفته با اینکه خونشون لب مرز بوده.

نمایندگی چون سود بیشتری تو فروش مودم خارجی می کنه ، این مودم رو می فروشه.
وقتی میاد خونه که تنظیمات رو انجام بده ، ما هم که از هیچی سر در نمیاریم کارارو برعکس انجام میده ، آخر سر وصل نمیشه میگه باید مودم بیرونی بگیری :31:
اگر تو سایت توی محدوده سبز هستی بگو من مودم in می خوام ، نمیدین زنگ بزنم به تهران بگم من تو منطقه سبز هستم نمیدن ، اگر تا 5 دقیقه وصل نشدی بدون که طرف تا حدودی راس میگه:27:
بعدش من موندم چند نفر که اینجا گرفتن میگن ما توی سایت تو منطقه سبز بودیم ولی نمایندگی گفت لب مرزی :18:
این یعنی دارن کلاه برداری می کنن .
همین و بس:11:

reza-ps3
07-09-2010, 00:12
سلام

سلام دوست عزیر منهم داخل نقشه تو منظقه نارنجی بودم و مودم داخلی وای فای گرفته بودم ام وقتی نصاب امد هر کاری کردیم کانکت نشد با اینکه پنج تا چراغ سیگنال مودم روشن بود و مجبور شدم مودم بیرونی بگیرم که ای کاش همون اول این کارو کرده بودم و به نقشه داخل سایت هم زیاد توجه نکن با نقشه داخل نماینگی زمین تا اسمون فرق میکنه من خودم از نزدیک دیدم و در اخر عرض کنم که برای نمایندگی هیچ فرقی نمی کنه که شما چه مودمی ازشون بخری اینها فقظ نماینده فروش هستند جنس ماله خودشون نیست :46:

saman_dolore
07-09-2010, 00:22
دوستان عزیز که 1مگ نا محدود دارن، یا کلن وایمکس مبین نت دارن، کسی از شماها تاحالا skype رو امتحان کرده که ببینه پارازیت داره یا نه؟ یا اصلا میشه کال کرد باهاش یا نه؟ یا اینکه پی ام هاش send میشه یا نه ؟

Cyber-Dude
07-09-2010, 07:35
برای تهیه وایمکس:
حالا gprs ایرانسل:

دلايل زيادي هست دوست عزيز. اوليش اين كه gprs سرعتش كاملا محدوده . در صورتيكه edge داشته باشه حداكثر سرعت هموني ميشه كه گفتيد. وگرنه اگه مثل منطقه ما آنتن هاي ايرانسل مشكل داشته باشن سرعت دانلود حداكثر 3 تا 4 كيلو ميشه.اين از اين.پس سرعت بالاتر از 128 معني نداره توي gprs. gprs نامحدود وجود نداره.اگه يه سر به تاپيكاش ميزدي ميديدي كه محدوديت حدود 10گيگ گذاشتن واسش.اسمن نامحدوده
گرفتن دانگل هم هست چون اگه باطري گوشيت خراب بشه واقعا نميرزه.

nineteen
07-09-2010, 09:43
سلام
ببخشید من متوجه نشدم چطور باید ببینم که چقدر از اشتراکم باقی مونده
میشه یک توضیح تفصیلی بدین

saeed0611
07-09-2010, 11:03
منم نفهميدم چقدر از اشترا كم باقي مونده نميدونم به مگ زده يا از شارژ پولي زده تو قسمت call history يايد داخل 2تا كادر تاريخ بزني تاريخ اغاز استفاده و تاريخ روزي كه استفاده شما تموم شده كه اين كارو كردم وباز شد اما رقماش كه زده عجيب بود فقط يه چيز فهميدم كه مصرف ازاد نداشتم چون قسمت free خالي بود. كسي بهتر وارده يه راهنمايي با حوصله بكنه

ab.mahmoodi
07-09-2010, 11:12
منم نفهميدم چقدر از اشترا كم باقي مونده نميدونم به مگ زده يا از شارژ پولي زده تو قسمت call history يايد داخل 2تا كادر تاريخ بزني تاريخ اغاز استفاده و تاريخ روزي كه استفاده شما تموم شده كه اين كارو كردم وباز شد اما رقماش كه زده عجيب بود فقط يه چيز فهميدم كه مصرف ازاد نداشتم چون قسمت free خالي بود. كسي بهتر وارده يه راهنمايي با حوصله بكنه

ارقامي كه اونجا ميبينيد ارقام بزرگي از نوع بايت هستند اگر اونها رو دو بار تقسيم بر 1024 كنيد به مگابايت تبديل ميشن همين.

nineteen
07-09-2010, 12:34
این ارقام نشان دهنده مصرف دانلود از محدودیت حجم هست یا نه زمان های ازاد رو هم نشون میده

saeed0611
07-09-2010, 13:41
منون دوست عزيزاز راهنمايت. من ديشب كه دانلود شبانه داشتم حجمش ثبت نشد

arminjahanshahr
07-09-2010, 15:45
محدودیت سرعت اینترنت را با اجازه مجلس بر می‌داریم

آقای تقی پور شما چندی پیش اعلام کردید به دنبال راهکاری برای افزایش پهنای باند مصرفی برای کاربران خانگی هستید تا محدودیتی که در گذشته ایجاد بود برداشته شود. این موضوع در چه مرحله‌ای قرار دارد و به تأیید چه سازمانهایی باید برسد؟

ما در برنامه پنجم پیشنهاد افزایش پهنای باند برای کاربر خانگی را ارائه کرده ایم تا محدودیت سرعت k 128 برای کاربران خانگی برداشته و سرعت 512 به عنوان کف سرعت اینترنت خانگی تعیین شود. اگر در مجلس به تصویب برسد و پشتیبانی‌های لازم از نظر اعتبارات به عمل آید، این ظرفیت را در داخل کشور توسعه خواهیم داد تا به حدی که بتوانیم پاسخگوی نیازها باشیم.

اخیرا وعده کاهش 20 درصدی پهنای باند اینترنت از سوی کمسیون تنظیم مقررات ابلاغ شد. ظاهرا در آیین‌نامه آمده است این تخفیف شامل حال شرکتهایی خواهد شد که این کاهش را به کاربر نهایی هم ابلاغ کنند. ظاهرا شرکتهای اینترنتی از این مساله گلایه دارند؟ آنها معتقدند در ایران اینترنت گران هم که نیست بلکه بسیار ارزان است. ابلاغ این مصوبه دردی از آنها دوا نمی‌کند و هزینه هایشان را پایین نمی‌آورد.

قیمت تمام شده اینترنت در کشور تابع هزینه‌های انتقال این فناوری به کشور است. بر این اساس با استفاده از روش‌های جدید می‌توان قیمت انتقال آن را کاهش داد که در نتیجه استفاده آن برای کاربران بیشتری مقدور خواهد شد. البته، با کاهش هزینه‌های سربار هم قیمت اینترنت کاهش می‌یابد که از طریق توسعه در شبکه دنبال آن هستیم. اما موردی که قابل ذکر است، مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات، در خصوص طرح کاهش 20 درصد قیمت پهنای باند اینترنت بود که با ابلاغ آن شرکت ارتباطات زیرساخت موظف شد تا از این پس پهنای باند اینترنت مورد نیاز شرکت‌های اینترنتی را 20 درصد ارزان‌تر از قیمت گذشته محاسبه کند. هم اکنون این مصوبه در جلسه مجمع شرکت ارتباطات زیرساخت به تصویب رسیده و برای اجرا ابلاغ شده است. از آنجا که، کاهش قیمت اینترنت برای کاربران نهایی بستگی به ترکیب هزینه‌های اپراتورها دارد، ما قیمت اینترنت را کاهش دادیم و بقیه موضوع بستگی به ترکیب هزینه‌های اپراتورها دارد. لذا، از آنجا که 40 درصد هزینه شرکت‌های اینترنتی مربوط به هزینه پهنای باند است، پیش بینی می‌شود این شرکت‌ها به صورت میانگین با کاهش هزینه‌های خود، قیمت اینترنت برای کاربران نهایی را بین 7تا 8درصد کاهش دهند.

daryosh999
07-09-2010, 15:53
:33: چه می کنه این ایرانسل با تبلیغاتش ....
ایرانسل این جا ایرانسل اونجا ایرانسل همه جا
بعضی وقتا محسوس بعضی وقتا نا محسوس:whistle:
به نظر من سرویس های ایرانسل خیلی ضعیفه متاسفانه بر خلاف نظر شما
من واسه ایرانسل تبلیغ نمی کنم . (وایمکسم یکی از خدمات ایرانسله پس چه دلیلی داره من بیام واسه Gprs ایرانسا تبلیغ کنم که شما نری wimax ایرانسلو نگیری)
من نوشتم که اساتید توضیح بدین که واقعا با اون استدلال هایی که اوردم چه دلیلی داره ادم بره wimax بگیره .
در ضمن من قبل از اینکه این پستو بزنم چند بار سوال کردم فرق gprs با wimax چیه که ظاهرا طبق جواب دوستان با هم هیچ فرقی نداشتن . بعد من اون استدلال ها رو اوردم که اگه فرقی ندارن ....

وایمکس یه نوع برقرای ارتباط بدون سیمه قدرتشم تو سرعت دانلودشه یعنی مثلا تو همین ایران شما با وایمکس می تونی 1مگم بگیری ولی gprs بیشتر از 150 نمی شه . دلیل منم اینه که وقتی به ما تو خونه بیشتر از 128 نمی دن خوب من می رم از همون gprs استفاده می کنم با هزینه ی خیلی کمتر دلیلی نداره که برم وایمکس بگیرم.

nineteen
07-09-2010, 20:46
این ارقام یک جاش اشتباهه
من امروز نهایتا 25 مگابایت دانلود کردم ولی برای امروز این ارقام رو برام ثبت کرده
5713920
12706816
5905408
53880832
که طبق گفته دوستمون توی همین تاپیک دوبار تقسیم بر 1024 بشه عددی بالغ بر 74 رو میده یعنی من این قدر مگابایت دانلود کردم
غیر ممکنه

ab.mahmoodi
07-09-2010, 21:26
این ارقام یک جاش اشتباهه
من امروز نهایتا 25 مگابایت دانلود کردم ولی برای امروز این ارقام رو برام ثبت کرده
5713920
12706816
5905408
53880832
که طبق گفته دوستمون توی همین تاپیک دوبار تقسیم بر 1024 بشه عددی بالغ بر 74 رو میده یعنی من این قدر مگابایت دانلود کردم
غیر ممکنه

اين ارقام مجموع استفاده شما از اينترنت در ساعات مختلف را نشان ميدهد. هم دانلود و هم باز شدن صفحات.

h.yazdani67
07-09-2010, 22:12
این ارقام یک جاش اشتباهه
5713920
12706816
5905408
53880832
غیر ممکنه
زیاد بهش توجه نکن منم عین شمام سرویسم حجمیه :5: ولی مهم نیست برام. فقط موندم اگه حجمم زود تر از موقع تمام شدن سرویسم تموم شد باید یبار دیگه سرویسو شارژ کنم؟ یعنی یه 20 تومان دیگه بریزم. یا گیگ اضافی می دن؟

nineteen
07-09-2010, 22:14
پس من باید کل این اعداد از زمان که وصل شدم رو با هم جمع بزنم بعد دوبار تقسیم بر 1024 کنم تا مقدار مصرفیم از 5 گیگابایت در بیاد؟
در ضمن مگر جمعه رایگان نیست برای من ساعت 9 عدد زده

saeed0611
08-09-2010, 01:38
كاشكي وايمكس شبيه adsl با سرعت 128 سرعت دانلود 40-50ميداد. مال من كه همش روي 16-20كليد كرده اينطوري باشه بهتر ميشه. راستي من ميخوام سرعت 256 براي خانه بگيرم كسي از دوستات چطوري نامه از دانشگاه يا از جاهاي ديگه گرفتن .ادم كلافه ميشه با سرعت 16 بايد 6گيگ دانلود كنه به جور شكنجه است براي من:19:

mahanramzi
08-09-2010, 09:06
دوستانی که حجمی می گیرن پیشنهاد می کنم Du meterحتما رو سیستم شون نصب کنند اینجوری مصرف دقیق شون رو می تونن با چیزی که اینا تو سایتشون می نویسن مقایسه کنند

nineteen
08-09-2010, 10:36
این برنامه رو از کجا میشه دانلود کرد هرچند من جواب سوال بالا رو نگرفتم
در مورد سوال اون یکی دوستمون هم من بدون هیچ نامه یا مجوزی 256 گرفتم

mahanramzi
08-09-2010, 11:00
دوستان این برنامه Du meter که براتون up کردم به همه به خصوص اونایی که حجمی اینترنت می گیرن پیشنهاد می کنم این رو نصب کنند . این برنامه میزان دقیق up , down شما رو نشون می ده و همچنین میزان دقیق سرعت شما رو هم نمایش میده هم به صورت عددی و هم چارت ، با این برنامه به راحتی می تونید سرویستون رو ارزیابی کنید ،

nineteen
08-09-2010, 11:56
خیلی ممنون
میشه بگین چطور باید استفاده کرد
مخصوصا قسمت total and report رو توضیح بدین

daryosh999
08-09-2010, 12:13
دلايل زيادي هست دوست عزيز. اوليش اين كه gprs سرعتش كاملا محدوده . در صورتيكه edge داشته باشه حداكثر سرعت هموني ميشه كه گفتيد. وگرنه اگه مثل منطقه ما آنتن هاي ايرانسل مشكل داشته باشن سرعت دانلود حداكثر 3 تا 4 كيلو ميشه.اين از اين.پس سرعت بالاتر از 128 معني نداره توي gprs. gprs نامحدود وجود نداره.اگه يه سر به تاپيكاش ميزدي ميديدي كه محدوديت حدود 10گيگ گذاشتن واسش.اسمن نامحدوده
گرفتن دانگل هم هست چون اگه باطري گوشيت خراب بشه واقعا نميرزه.
بحث منم درست همینجاست.منم می دونم که تنها دلیل برتری وایمکس سرعت دانلوده مثلا تو همین ایران میشه 1مگ گرفت . ولی وقتی به کاربرای خونگی بیشتر از 128 نمی دن پس با این شرایط wimax هیچ برتری به gprs نداره.
در ضمن شما درست میگی تو سایت ایرانسل طرح های نامحدودو نذاشته ولی اگه تو گوگل سرچ کنی میوتنی پیدا کنی . من خودم الان یه چند وقتی دارم استفاده می کنم .
این کد نامحدود یه روزه:
#1*2*7*3*140*
با این کدم می تونی اطلاعات طرح های دیگرو بگیری:
#2*7*3*140*

mahanramzi
08-09-2010, 12:21
خیلی ممنون
میشه بگین چطور باید استفاده کرد
مخصوصا قسمت total and report رو توضیح بدین

وقتی شما برنامه رو اجرا می کنید یه پنجره کوچیک کنار دسکتاپ شما باز میشه که عدد قرمز سرعت دانلود و عدد سبز سرعت آپلود رو نشون میده اون دیا گرام بالاش هم نوسانات دریافت و ارسال ِData ، به همین سادگی . در قسمت total and report هم شما به راحتی می تونید میزان دریافت و ارسال رو به صورت، در ساعت، در هفته، در ماه و حتی در سال هم مشاهده کنید.در قسمت Export reports هم شما می توانید بازه تاریخی مورد نظرتون رو تایین و میزان مصرفتون رو در اون بازه زمان به صورت هایی که در بالا ذکر کردم save و مشاهده کنید. در ضمن اگر روی پنجره کوچیک رایت کلیک کنید و Help رو بزنید تمام سوالات رو جواب داده.

saeed0611
08-09-2010, 13:24
این برنامه رو از کجا میشه دانلود کرد هرچند من جواب سوال بالا رو نگرفتم
در مورد سوال اون یکی دوستمون هم من بدون هیچ نامه یا مجوزی 256 گرفتم

دوست عزيز يعني اصلا شما رو براي دادن256 اذيت نكردن يا سوال نكردن راحت دادن؟ شما از كجا هستيد؟

h.yazdani67
08-09-2010, 14:22
آقا من یک مشکل جدی با مبین نت دارم و اونم اینه که: ببینید گفتن که جمعه ها با 2-8 صبح مجانی. منم تو صفحه کاربریم که می رم شب تا صبح رو مجانی زده 0. ولی نکتش اینه که من جمعه 1.5 از 5گیگمو dl کردم ولی تو صفحه کاربریم صفر نزده واسه جمعه. چیکار کنم؟ ای ی ی ی وای ی ی

h.yazdani67
08-09-2010, 14:28
دوست عزيز يعني اصلا شما رو براي دادن256 اذيت نكردن يا سوال نكردن راحت دادن؟ شما از كجا هستيد؟
نه اینطوریام نیست به من که نمایندگی تهران خیلی سر نامه گیرداد. عین بقیه جاها نامه براشون مهمه. تازه گفت کارت دانشجویی هم قبول نمی کنن.

mahanramzi
08-09-2010, 15:47
آقا من یک مشکل جدی با مبین نت دارم و اونم اینه که: ببینید گفتن که جمعه ها با 2-8 صبح مجانی. منم تو صفحه کاربریم که می رم شب تا صبح رو مجانی زده 0. ولی نکتش اینه که من جمعه 1.5 از 5گیگمو dl کردم ولی تو صفحه کاربریم صفر نزده واسه جمعه. چیکار کنم؟ ای ی ی ی وای ی ی

دوست من شما برای هر گیگ مصرفیتون هزینه پرداخت می کنید. به نظر من با تماس مکرر با شرکت سعی کنید وضعیت رو مشخص کنید. به هر حال اینترنت حجمی بعد از سرعت مسئله چگونگی محاسبه حجم خیلی مهمه به نظر من.

nineteen
08-09-2010, 16:40

به من گفت باید نامه یا کارت دانشجویی بیاری منم گفتم هیچ کدوم رو ندارم وقتی مخابرات داره 256 میده شما چرا گیر میدین گفت البته به ما گفتن زیاد گیر ندیم و بهشون 256 بدین
این بود ماجرای ما

reza-ps3
08-09-2010, 20:08
سلام دوستان میدونم اینجا جای این سوال نیست
امروز یه روتر linksys -wrt160n خریدم برای مودم outdoor مبین نت خیلی خوب کار میکنه اما یه چیزی که هست اینه که وقتی روترو از برق در میارم و دوباره میزنم به برق روشن نمیشه و باید حتمآ فیش اداپتورو از روتر جدا کنم و دوباره وصلش کنم تا روشن بشه دوستان لطف کنید راهنمایی کنید اگر روتر خرابه ببرم عوزش کنم:42:

mahanramzi
08-09-2010, 20:22
امروز بالاخره کارشناسشون اومد مودم داخلی که همراش بود رو امتحان کرد (از این کله قندیا بود) سه تا چراغش روشن شد :8: یعنی خونه ما داخلی جواب می ده:thumbsup:
بالا خره رفتیم مرحله بعد حالا باید وایسم مودم رو بفرستن ببینم چی در میاد ، شمارم در جریان می ذارم:7:

reza-ps3
08-09-2010, 21:00
سلام دوستان میدونم اینجا جای این سوال نیست
امروز یه روتر linksys -wrt160n خریدم برای مودم outdoor مبین نت خیلی خوب کار میکنه اما یه چیزی که هست اینه که وقتی روترو از برق در میارم و دوباره میزنم به برق روشن نمیشه و باید حتمآ فیش اداپتورو از روتر جدا کنم و دوباره وصلش کنم تا روشن بشه دوستان لطف کنید راهنمایی کنید اگر روتر خرابه ببرم عوزش کنم:42:
مثل اینکه کسی دلش نمیخواد به ما کمک کنه :37:

Cyber-Dude
08-09-2010, 21:34
بحث منم درست همینجاست.منم می دونم که تنها دلیل برتری وایمکس سرعت دانلوده مثلا تو همین ایران میشه 1مگ گرفت . ولی وقتی به کاربرای خونگی بیشتر از 128 نمی دن پس با این شرایط wimax هیچ برتری به gprs نداره.
در ضمن شما درست میگی تو سایت ایرانسل طرح های نامحدودو نذاشته ولی اگه تو گوگل سرچ کنی میوتنی پیدا کنی . من خودم الان یه چند وقتی دارم استفاده می کنم .
این کد نامحدود یه روزه:
#1*2*7*3*140*
با این کدم می تونی اطلاعات طرح های دیگرو بگیری:
#2*7*3*140*

فکر می کنم درست منظورمو نگرفتی دوست عزیز. من از طرحهای نامحدود gprs اطلاع دارم ولی ایرنسل یه سیاستی داره که اگه حجم دانلودت از مقداری (مثلا چند گیگ) بیشتر شد سرویست رو قطع میکنه.اینرو من امتحان نکردم ولی کسایی که دائم دانلود میکردن نوشتن. بهرحال شاید به همین دلیل هم هست که توی سایت بطور رسمی اعلام نمیکنن نامحدود...
نامه گرفتن واسه سرعت بالاتر هم زیاد مشکل نیست بالاخره تو هر خونه ای یه دانشجو پیدا میشه ...

saeed0611
09-09-2010, 02:01
به من گفت باید نامه یا کارت دانشجویی بیاری منم گفتم هیچ کدوم رو ندارم وقتی مخابرات داره 256 میده شما چرا گیر میدین گفت البته به ما گفتن زیاد گیر ندیم و بهشون 256 بدین
این بود ماجرای ما

خوش به حالتون من به 256 هم قانع هستم حالا فردا يه زنگ بزنم نمايندگي ببينم شانس ما اذيت نميكنن اگه نكردن كه باهاشون كنار بيام كه تعرفه اين ماهم128كه تموم شد برم 256 بگيرم. اگر از دوستان از دانشگاه گرفتن يه راهنمايي كنن چه كار كردن. حدا فردا شانس با هامون يار باشه فردا:20:

huti_421
09-09-2010, 03:45
سلام خدمت همه‌ی عزیزان وایمکسی :دی

چند تا سوال داشتم قبل از اشتراک گرفتن از این شرکت مبین نت کذایی

1- من می‌خوام 512 با ماهی 25 گیگ رو بگیرم، می‌خواستم بدونم این شرکت الکی کنتور نمی‌ندازه ؟ ما با خیال راحت می‌تونیم تورنتمونو دانلود کنیم ؟

2- کیفیت سرویس‌دهیش چجوریاس ؟ از ایرانسل که دزدتر نیس ؟

3- من امسال دانشگاه قبول شدم و فکر می‌کنم تا 1 ماه از نامه و این صوبتا خبری نباشه پس :

مجبورم از شرکت یکی از اقوام سربرگ بگیرم، حالا مساله اینجاس اگه آدرس اون شرکت و شماره و ایناش به محل سکونت ما نخوری ( که نمی‌خوره ) مشکلی پیش نمیاد ؟

و مورد دوم در این زمینه اینکه اگه سربرگ اون شرکت فامیل رو قبول نمی‌کنن : چون خودم گرافیست هستم و تا حالا کلی سربرگ طراحی کردم، اگه استعلامی چیزی نمی‌گیرن، می‌شه یکی از همون سربرگ‌هارو تغییر بدم و مهر و امضا کنمش ؟ ( مهرو هم خودم واسشون طراحی کردم :دی )

4- و مورد اخر هم سلامتی همه‌ی در به دران اینترنت 128 کیلوبیت :دی

akbarzv
09-09-2010, 07:19
بیشتر پوششی را که موبین نت اعلام می کند الکیه و فقط جنبه تبلیغات دارد طبق پوششی که اعلام شده بود من باید از مودم indoor استفاده می کردم اما حتی مودم outdoor هم جواب نداد{شهر خرم اباد} در حالیکه فاصله من با دکل وایمکس یک کیلومتر بیشتر نبود.با بیشتر کسانی هم که وایمکس استفاده می کردند مشورت کردم مشکل دانلود داشتند.نمی دانم در شهرهای دیگر چطور است؟

saman_dolore
09-09-2010, 10:33
این ارقام یک جاش اشتباهه
5713920
12706816
5905408
53880832
غیر ممکنه
دوست عزیز، این عدد آخری اشتباه، برو چک کن ببین مال دانلود همون روزت یا کل دانلودات تا اون روز.

saman_dolore
09-09-2010, 10:42
دوستان عزیز که 1مگ نا محدود دارن، یا کلن وایمکس مبین نت دارن، کسی از شماها تاحالا skype رو امتحان کرده که ببینه پارازیت داره یا نه؟ یا اصلا میشه کال کرد باهاش یا نه؟ یا اینکه پی ام هاش send میشه یا نه ؟
هیچ کسی پیدا نمیشه جواب سوال منو بده ؟ ؟ ؟ ؟:41:

nineteen
09-09-2010, 11:37
دوست عزیز، این عدد آخری اشتباه، برو چک کن ببین مال دانلود همون روزت یا کل دانلودات تا اون روز.

نه چک کردم برای یک ساعت خاص بود مثل بقیه

daryosh999
09-09-2010, 11:41
فکر می کنم درست منظورمو نگرفتی دوست عزیز. من از طرحهای نامحدود gprs اطلاع دارم ولی ایرنسل یه سیاستی داره که اگه حجم دانلودت از مقداری (مثلا چند گیگ) بیشتر شد سرویست رو قطع میکنه.اینرو من امتحان نکردم ولی کسایی که دائم دانلود میکردن نوشتن. بهرحال شاید به همین دلیل هم هست که توی سایت بطور رسمی اعلام نمیکنن نامحدود...
نامه گرفتن واسه سرعت بالاتر هم زیاد مشکل نیست بالاخره تو هر خونه ای یه دانشجو پیدا میشه ...

اگه اینطوریه که شما میگین . حرف شما درسته یهنی gprs فقط یه کار رابندازه و بدرد دانلود نمی خوره.

hellmayor
09-09-2010, 12:04
کسی هست 512 گرفته باشه ؟ میخوام ببینم سرعت دانلودش چنده ؟ (خودم میدونم نامه میخواد )
128 چطور ؟ با چند کیلو میگیره ؟؟

Cyber-Dude
09-09-2010, 12:21
اگه اینطوریه که شما میگین . حرف شما درسته یهنی gprs فقط یه کار رابندازه و بدرد دانلود نمی خوره.

تقریبا همینطوریه. بهرحال میتونید واسه اطلاعات بیشتر به تاپیکش مراجعه کنید

کسی هست 512 گرفته باشه ؟ میخوام ببینم سرعت دانلودش چنده ؟ (خودم میدونم نامه میخواد )
128 چطور ؟ با چند کیلو میگیره ؟؟

دوست عزیز سرعتها همون مقداری هست که باید باشه، یعنی 512 سرعت دانلودش 64کیلو و 128 سرعت دانلودش 16 هست

mahanramzi
09-09-2010, 14:33
می بینم که از دوستانی که سرویسشون وصل شده خبری نیست:3:
دوحالت داره یا سرویس خیلی خوبه نمی خوان دست زیاد شه :15:
یا بر عکس اینقدر بده که حسش نیست بیان به ما هم خبر بدن :46:

saeed0611
09-09-2010, 15:01
من سرويسم وصله و خوبه ازشم تا اين لحظه رازي هستم فقط سرعت دانلودم همش روي 16 ثابته (128) تا ببينم ميشه 256 بگيرم ازشون

lurenzo
09-09-2010, 15:21
والا منم که از اون موقعی که سرویسم وصل شده ، دارم دانلود میکنم! :21:
من هم راضیم تا بینیم در آینده چی پیش میاد!
قطعی هم اصلا نداشتم.:27: گوش شیطون کر!

Firebirds
09-09-2010, 15:34
من سرويسم وصله و خوبه ازشم تا اين لحظه رازي هستم فقط سرعت دانلودم همش روي 16 ثابته (128) تا ببينم ميشه 256 بگيرم ازشون

توی شرکت مبین نت در حال حاضر اصل بر دادن سرعت قراردادی شماست :13:

mahanramzi
09-09-2010, 15:46

آقا حجم مصرفیتون رو چک کردین که درست حساب می کنند؟
جمعه ها شبانه که مجانی هست چطور؟ مرسی

darksider
09-09-2010, 15:48
منم که از روزی که وصل شده همش در حال دانلودم و حتی 1دقیقه هم قطع نشده.حتی هرشب باهاش مسابقات us open رو هم نگاه میکنم.خداروشکر راضیم ازش:20:

lurenzo
09-09-2010, 16:04
من طی 24 ساعت گذشته 9.37 گیگ دانلود داشتم!:8:

darksider
09-09-2010, 16:11
من که حسابش از دستم در رفته اما اونایی که با تورنت گرفتم 4.440 گیگ میشد از دیروز تا الان.

ab.mahmoodi
09-09-2010, 16:26
من هم تا امروز يك هفته است كه وصل هستم و هيچ مشكلي نداشتم مهمترين مساله اينه كه سرعتش خيلي ثبات داره مثل adsl اصلا كم و زياد نميشه . من 256 دارم و بين 30 تا 40 كيلو دانلود نشون ميده.
ضمنا با --- و ------ هم تست كردم هيچ مشكلي نداره. دوستان aol 9.5 رو نصب كنن و ازپروكسي با سرعت بالا و مجاني يهره ببرن.

darksider
09-09-2010, 16:31
من هم تا امروز يك هفته است كه وصل هستم و هيچ مشكلي نداشتم مهمترين مساله اينه كه سرعتش خيلي ثبات داره مثل adsl اصلا كم و زياد نميشه . من 256 دارم و بين 30 تا 40 كيلو دانلود نشون ميده.
ضمنا با --- و ------ هم تست كردم هيچ مشكلي نداره. دوستان aol 9.5 رو نصب كنن و ازپروكسي با سرعت بالا و مجاني يهره ببرن.
این aol 9.5 رو از کجا بگیرم؟ممنون

mahanramzi
09-09-2010, 17:18

آقا این aol 9.5 چی هست از کجا می تونم بگیرم

---------- Post added at 06:18 PM ---------- Previous post was at 06:16 PM ----------

آقا از نظر محاسبه حجم و ترافیک شبانه و جمعه ها چجوری درست محاسبه می کنند؟ چک کردی؟

ab.mahmoodi
09-09-2010, 18:15
---------- Post added at 06:18 PM ---------- Previous post was at 06:16 PM ----------

آقا از نظر محاسبه حجم و ترافیک شبانه و جمعه ها چجوری درست محاسبه می کنند؟ چک کردی؟

شبها چك نكردم ولي روزهاي جمعه صفر ميزنه.

mahanramzi
09-09-2010, 18:18
شبها چك نكردم ولي روزهاي جمعه صفر ميزنه.

در حالت معمول حجم محاسبه با حجمی که شما استفاده می کنی مطابقت می کنه ؟

جمعه ها و شب ها سرعت افت داره؟

ab.mahmoodi
09-09-2010, 18:36
این aol 9.5 رو از کجا بگیرم؟ممنون

اول يك اكانت ايجاد كنيد:

بعد نرم افزار aol را دانلود كنيد:

نرم افزار را اجرا كنيد با اكانتتون لاگين كنيد. خود اين نرم افزار يك بروزر قدرتمنده. ميتونيد از داخل اين برنامه وارد هر سايت ----- شده اي بشيد. اگر هم ميخواهيد با بروزر خودتون كار كنيد بايد در قسمت ------ از 127.0.0.1 و پورت 11536 استفاده كنيد.

amin-g
09-09-2010, 18:50
منم که از روزی که وصل شده همش در حال دانلودم و حتی 1دقیقه هم قطع نشده.حتی هرشب باهاش مسابقات us open رو هم نگاه میکنم.خداروشکر راضیم ازش:20:
شما چه سرعتی گرفتی؟آیا با سرعته 256 هم میشه مسابقاتو یا فیلم آنلاین دید؟

darksider
09-09-2010, 19:29
شما چه سرعتی گرفتی؟آیا با سرعته 256 هم میشه مسابقاتو یا فیلم آنلاین دید؟
من 1مگ نامحدود دارم.بستگی داره شاید بشه اونهایی که کیفیت کمتری دارن رو دید اخه بعضیهاش موقع streaming سرعت زیادی لازم دارن

saeed0611
09-09-2010, 20:33
آقا حجم مصرفیتون رو چک کردین که درست حساب می کنند؟
جمعه ها شبانه که مجانی هست چطور؟ مرسی

اره تا اين لحظه عادلانه حساب كردن. من خودم يه پوشه باز كردم هر چي دانلود ميكنم تو اون ميزارم تا حسابش دستم باشه و با حجمي كه سايت ميزنه مقايسه ميكنم كه مال سايت يه كم بيشتر ميزنه به خاطر باز كردن صفحات وخورده ريزه هاي دانلود. جمعا حساب ميكنن اما شبها نه حساب نميكنن. شبها افت سرعت نداره ثابت روي 16-20هست

saeed0611
09-09-2010, 20:34

دوست عزيز 256 رو با نامه از دانشگاه گرفتي يا چيز ديگه؟ مرسي

amin-g
09-09-2010, 20:52
سلام...
1- آیا این aol9.5 فیسبوک رو هم پشتیبانی میکنه؟
2- آیا شما با مبین نت از اسکایپ هم استفاده کردی؟

WWEIRAN
09-09-2010, 20:55
سرویس اینترنتی من که 512Kbps هست و حدود یک هفته است که گرفتم رضایت کامل رو ازش دارم و اگر این روند ثبات داشته باشه به طور حتم مبین نت می تونه خیلی بهتر از ایرانسل باشه

ab.mahmoodi
09-09-2010, 22:25
دوست عزيز 256 رو با نامه از دانشگاه گرفتي يا چيز ديگه؟ مرسي

من يك معرفينامه از شركت محل كارم گرفتم. زمان ثبت نام هم گفتم نامه دارم و 256 گرفتم. اما نامه را از من تحويل نگرفتن.

---------- Post added at 11:25 PM ---------- Previous post was at 11:20 PM ----------

سلام...
1- آیا این aol9.5 فیسبوک رو هم پشتیبانی میکنه؟
2- آیا شما با مبین نت از اسکایپ هم استفاده کردی؟

اين برنامه هيچ مشكلي با سايتهاي ----- شده نداره اما موقع لاگين شدن در فيسبوك با خطا مواجه ميشه كه اين مشكل خود فيسبوك با يروكسيه. البته اگر شما قبلا بصورت اتوماتيك لاگين بشيد اين مشكل نخواهدبود.

من با مبين نت از اسكايپ استفاده نكرده ام.

mahanramzi
10-09-2010, 09:57
دوستان کسی مودم wifi رو گرفته؟
چطوره؟ راحت میشه از وا فای استفاده کرد

mmkashavarz
10-09-2010, 10:27
سلام دوستان
به نظر شما استفاده از وایمکس برای دانلود مناسب هست؟
سرعت دانلود 256 چنده؟

Firebirds
10-09-2010, 10:40
سلام دوستان
به نظر شما استفاده از وایمکس برای دانلود مناسب هست؟
سرعت دانلود 256 چنده؟

فعلا دقیقا معادل 256 یعنی 32 KB/s

apriliya
10-09-2010, 10:49
از پینگش بگید فکر کنم از همه مهم تر باشه

lurenzo
10-09-2010, 11:19
از پینگش بگید فکر کنم از همه مهم تر باشه

اگر صفحات قبل رو نگاه کنید میبینید که کلی تست گرفته شده!!!

mmkashavarz
10-09-2010, 13:02
فعلا دقیقا معادل 256 یعنی 32 KB/s

پس با این اوصاف اجالتا ADSL به صرفه تره...

saeed0611
10-09-2010, 16:26
شايد adsl هم روز هاي اول كه تازه امده بود و نوپا بود همين سرعتهاي تو قرارداد رو ميدادن مثلا 125 همون 16 رو ميدادن الان خيلي از adsl ميگذره و جا افتاده كه 128 رو سرعت دانلود 40ميدن اما وايمكس هم جا بيفته يه سرويس پر طرفدار ميشه .مال 128 هست اما خوبيش اينه كه افت سرعت نداره مثل adsl وثابت رو ي 16-20 هست دانلودم. اما ببينم ميشه 256 بهم بدن. تا حالا هم قعطي نداره. اما ميدونم جا بيفته عالي ميشه.

reza-ps3
10-09-2010, 17:02
سلام دوستان ایا کسی با مبین نت pes2010 لایو بازی کرده با پلی استیشن 3 من هر کاری میکنم نمیشه :41:

karbist
10-09-2010, 18:32
دو روزه زنگ میزنن میگن خونه باشید نصاب میاد ولی کسی نمیاد. برای شما هم اینجوری سرکار میزاشتند؟

lurenzo
10-09-2010, 19:47
دو روزه زنگ میزنن میگن خونه باشید نصاب میاد ولی کسی نمیاد. برای شما هم اینجوری سرکار میزاشتند؟

شما زنگ بزن نمایندگی ، شماره همراه نصاب رو بگیر و با خود نصاب هماهنگ کن!

karbist
10-09-2010, 20:49
بالاخره نصاب اومد و مودم رو تو تاریکی مطلق نصب کرد! انگار منتظر بودن من اینجا پست بزنم. :31:

lurenzo
10-09-2010, 21:12
بالاخره نصاب اومد و مودم رو تو تاریکی مطلق نصب کرد! انگار منتظر بودن من اینجا پست بزنم. :31:

مبارک باشه!
چه سرویسی رو گرفتید؟

Mr.Pooya
10-09-2010, 21:14
سلام
مبین نت کیفیت چطوره ؟؟ اگه منطقه تو پوشش مناسب باشه پیشنهاد میکنید به جای ADSL وایمکس گرفت ؟؟ شنیدم مبین نت 512 تا 75 کیلو دانلود میده درسته ؟؟ بیشترین سرعت دانلود با IDM تا الان چند بوده ؟؟

karbist
10-09-2010, 21:18
مبارک باشه!
چه سرویسی رو گرفتید؟
سرویس یک مگ گرفتم, البته الان روی 64 کیلوبیت بسته شده. نصابه گفت تا 24 ساعت دیگه میشه یک مگ.

reza-ps3
10-09-2010, 21:51
دوستان عزیز که مبین نت دارن لطف کنن بگن سرعت دانلودشون افت کرده یا نه برای من که خیلی افت کرده اینم تستش

lurenzo
11-09-2010, 01:38
دوستان عزیز که مبین نت دارن لطف کنن بگن سرعت دانلودشون افت کرده یا نه برای من که خیلی افت کرده اینم تستش

سرعت دانلود بعضی مواقع افت میکنه ولی زیاد طول نمیکشه ، بعضا در حد چند دقیقه هست!
اگر افت سرعت شما طولانی شده ، حتما با پشتیبانی تماس بگیرید تا براتون برگه پیگیری پر کنن!

mmkashavarz
11-09-2010, 13:31
شايد adsl هم روز هاي اول كه تازه امده بود و نوپا بود همين سرعتهاي تو قرارداد رو ميدادن مثلا 125 همون 16 رو ميدادن الان خيلي از adsl ميگذره و جا افتاده كه 128 رو سرعت دانلود 40ميدن اما وايمكس هم جا بيفته يه سرويس پر طرفدار ميشه .مال 128 هست اما خوبيش اينه كه افت سرعت نداره مثل adsl وثابت رو ي 16-20 هست دانلودم. اما ببينم ميشه 256 بهم بدن. تا حالا هم قعطي نداره. اما ميدونم جا بيفته عالي ميشه.

فکر کنم چند ماهی طول میکشه جا بیافته...
با این سرعت اصلا مقرون به صرفه نیست.

lurenzo
11-09-2010, 14:56
فکر کنم چند ماهی طول میکشه جا بیافته...
با این سرعت اصلا مقرون به صرفه نیست.

سرویس های نامحدود 512 کیلوبیت و 1 مگابیت وایمکس الان خیلی بصرفه هست!
البته برای کسانی که شرایط لازم برای دریافت این سرویس ها رو دارن!

Mostajab
11-09-2010, 18:26
سرویس های نامحدود 512 کیلوبیت و 1 مگابیت وایمکس الان خیلی بصرفه هست!
البته برای کسانی که شرایط لازم برای دریافت این سرویس ها رو دارن!

در مقایسه با شرکت های دیگه به صرفه هست وگرنه خیلی خیلی گرونه

من چند روزه سرویسم یهو سرعتش کم می شه باید 130KB بزنه ولی یهو می شه 30KB
جالبه واقعا

adcomputer
11-09-2010, 18:27
دوستان سلام!
عیدتون هم مبارک!
از عصر جمعه تا حالا سرعت کم شده و قطع هم شده. زنگ زدم نمایندگی گفت تو این چند روز تعطیلی اینطوریه. البته قبلاً یک بار قطع شد و گفت فردا درست میشه دو سه ساعت بعد چک کردم درست شده بود.

در کل شبها که رایگانه و روزها سرعت دانلود تفاوتی نداره حتی جمعه هم تا عصر خوب بود. قبلاً که زنگ زده بودم گفت اینترنت اهواز مشکل داره.
دوستان در شهر های دیگه در این چند روز تعطیلی سرعت چطوره؟

اگر سرعت تغییر کرد حتماً خبر میکنم

lurenzo
11-09-2010, 18:34
در مقایسه با شرکت های دیگه به صرفه هست وگرنه خیلی خیلی گرونه

من چند روزه سرویسم یهو سرعتش کم می شه باید 130KB بزنه ولی یهو می شه 30KB
جالبه واقعا

بله در مقایسه با کل دنیا خیلی گرونه ولی اگر فقط ایران رو نگاه کنیم با توجه به قیمت های نجومی ADSL قیمت خیلی مناسبی دارن!
شما ببین در 24 ساعت چقدر دانلود داری؟ اینجوری بهتر مشخص میشه که شما در روز با چه سرعتی دانلود داشتی!
نوسانات لحظه ای گه گاهی برای همه پیش میاد!

saeed0611
12-09-2010, 04:56
من از اهواز هستم سرعتم هم روي 16 هست وافت سرعت نداشتم. بايد يه چند ماهي از وايمكس مبين نت بگذره ببينيم چطوره سرعتش چون شبها هيچ افت سرعتي نداره

---------- Post added at 04:56 AM ---------- Previous post was at 04:52 AM ----------

بازم چرا سايت مبين نت باز نميشه ميخوام حسلبم رو چك كنم

parsams
12-09-2010, 07:54
سلام دوستان
من سه شنبه هفته پیش مودم رو گرفتم و نصابشون هم اومد و نصب کرد اما هنوز بعد از 5 روز اکانتم فعال نشده و هربار که با 1868 تماس می گیرم میگن تا فردا فعال میشه یعنی از روز چهارشنبه همینو میگن. ظاهرا اون داستان ایرانسل که برای بعضی ها تا یکماه فعال کردن اکانتشون طول میکشه برای مبین نت هم همینطوره :18:

m16p3w
12-09-2010, 07:58
شما از کجایی که به همچین مشکلی برخوردید ؟

parsams
12-09-2010, 09:13
از تهران دوست عزیز

karbist
12-09-2010, 09:48
برای من تازه امروز مشخصاتم رو تو سایت مبین نت وارد کردند. جلوی سرویسم نوشته pending و هنوز فعال نشده. زنگ زدم بهشون, میگن از موقع نصب مودم 48 ساعت طول میکشه تا فعال بشه.

ab.mahmoodi
12-09-2010, 10:16
سلام دوستان
من سه شنبه هفته پیش مودم رو گرفتم و نصابشون هم اومد و نصب کرد اما هنوز بعد از 5 روز اکانتم فعال نشده و هربار که با 1868 تماس می گیرم میگن تا فردا فعال میشه یعنی از روز چهارشنبه همینو میگن. ظاهرا اون داستان ایرانسل که برای بعضی ها تا یکماه فعال کردن اکانتشون طول میکشه برای مبین نت هم همینطوره :18:

اگر براتون ايميل را ارسال كردند خودتون ميتونيد وارد اكانتتون بشيد و فعالش كنيد.

parsams
12-09-2010, 10:28
نه عزیزم - هیچ ایمیلی ارسال نشده و جالب اینجاست که با 1868 که تماس می گیرم میگن ما کارمون رو انجام دادیم و برگه شمارو رد کردیم به مبین نت و اونها باید فعال کنند .بعد از بارها تماس و پشت خط موندن حالا مبین نت هم میگه که با 1868 تماس بگیر اونها باید اکانت رو فعال کنن. :13::41:

parsams
12-09-2010, 10:41
البته انصافا مبین نت از یک لحاظ فوق العاده سرعت عمل بالایی داشت و اونهم در ارسال مودم و دریافت پول تا چند ساعت بعد از تماس در روز اول بود. تو این قسمت خیلی با مهارت عمل کردند.:31:

karbist
12-09-2010, 10:51
آقا شما هم وارد اکانتنون میشید, جلوی سرویستون نوشته pending ? من به پشتیبانی هم زنگ زدم گفت فردا فعال میشه! در ضمن اگه شماره مشتری داشته باشید سریع به پشتیبانی وصل میشید و گرنه سرکار میرید!

parsams
12-09-2010, 11:57
شما از توی سایت مبین نت لاگین می کنید؟ با چه یوزر و پسوردی؟ همونی که زیر مودم نوشته ؟ با اونها که همش ارور میده.

lurenzo
12-09-2010, 12:33
نصاب وقتی میاد خونه یه نامه مثلا محرمانه همراهشه که توش یوزرنیم و پسورد شما هست!

karbist
12-09-2010, 12:37
آره همونی که روی جعبه و خود مودم نوشته. URI که با mob شروع میشه و آخرش هم باید @mobinnet.net بزارید. پسورد رو هم که روش چسب چسبوندن .

نصاب وقتی میاد خونه یه نامه مثلا محرمانه همراهشه که توش یوزرنیم و پسورد شما هست!
یه من نامه ندادن, فقط فاکتور دادن که توش یوزر و پس نبود.

saeed0611
12-09-2010, 13:24
دوستان من خواستم بپرسم اگه مودم واي فاي مثلا 10 ساعت روشن باشه (اگه جايي كه قرار داره خنك باشه) امكان سوختن مودم وجود داره؟

---------- Post added at 01:24 PM ---------- Previous post was at 01:21 PM ----------

تو صفه اينترنت اينترنت كه 192.168.1.1 رو وارد ميكنيد يه صفحه مياد از اونجا كه وارد كشيد وارد صفحه مودم ميشيد بالاي صفحه نوشته cheak روي اون كليك ميكنيد و پسور ويوزر شما نوشته. البته وقتي براي من نصاب امد يه برگه دستش بود كه توش پسورد و يوزر من بود اما بهم ندادش اما از رو دستش نگاه كردم همشو فهميدم

karbist
12-09-2010, 15:34
سرویس من یک ساعت پیش فعال شد ولی سرعت دانلودش تعطیله! از 20 -30 کیلوبایت بیشتر نمیشه, بعضی وقت ها هم برای چند دقیقه میاد روی 130 کیلوبایت و بعد دوباره کم میشه. جالب اینجاست که 125 کیلوبایت ثابت به رپیدشیر آپلود میکنه.
حالا خوبه تو منطقه indoor , مودم outdoor گرفتم وگرنه دیگه هیچی. حالا صبر میکنم ببینم تو بقیه ساعت ها چجوریه. :41:

parsams
12-09-2010, 15:47
سرویس من هم حدود نیم ساعت پیش اکتیو شد. البته در ششمین روز بعد از نصب. اما خداییش وقتی با مبین نت تماس گرفتم و مساله رو گفتم آقای خوش برخوردی بنام دلگشایی خیلی جدی پیگیری کرده بود . چون بعدش یه آقایی از 1868 زنگ زد و گفت مگه ما به شما چی گفتیم که از مبین نت اینطوری با ما برخورد می کنن و میگن مشتری رو میپیچونید. بعدش هم همین آقای دلگشایی تماس گرفت و گفت اکانتتون تا عصر اکتیو میشه .
اما من هم نوسان سرعت شدیدی دارم از 20 کیلو تا 130 کیلو ولی سرعت ، بیشتر روی38 تا 44 می ایسته. با اینکه اون RSSI که نصاب می گفت باید زیر 50 باشه کیفیت عالی میشه مال من بین 35 تا 45 هست .

karbist
12-09-2010, 16:03
چند دقیقه پیش سرویس کاملا قطع شد و بعد که وصل شده داره ثابت 128 کیلوبایت دانلود میکنه البته وسطش دوباره یک چند ثانیه ای سکته زد :8:
RSSI من درست 50 هست دیگه روی پشت بوم ما از این پایین تر نمیاد.

ادیت:

باز شد 20 کیلو بایت! :grrr:

saeed0611
12-09-2010, 16:47
-81.32dBm rssi من زده اينقدر خوبه يا بد

parsams
12-09-2010, 18:27
RSSI =Received Signal Strength Indication یعنی <<نشان قدرت سیگنال دریافت شده>> ظاهرا این عدد هرچه به صفر نزدیکتر باشد سیگنال دریافتی مطلوبتر است.

WWEIRAN
12-09-2010, 19:07
-81.32dBm rssi من زده اينقدر خوبه يا بد
دوست عزیز این rssi خیلی زیاده و نشون میده باید تنضمیش کنید

gtairani
12-09-2010, 19:19
سلام دوستان
من از مبین نت مودم Out Door گرفتم
راهنمایی می کنید که چجوری باید راش بندازم؟

ab.mahmoodi
12-09-2010, 19:46
من يك مودم outdoor دارم و rssi = -80 است اما هيچ مشكلي هم تا بحال نداشتم. هم سرعت دانلودم خوبه و هم پينگ.

saeed0611
13-09-2010, 02:06
پينگ من همش روي منفي 79 هست اما تا حالا مشكلي نداشتم حالا بايد چجور تنظيمش كنم ممنون راهنمايي كنيد؟

اگه مودم واي فاي مثلا 8 ساعت يكسره روشن باشه ضرري نداره؟ ممنون

saeed0611
13-09-2010, 02:07
پينگ من همش روي منفي 79 هست اما تا حالا مشكلي نداشتم حالا بايد چجور تنظيمش كنم ممنون راهنمايي كنيد؟

saeed0611
13-09-2010, 02:10

mehdi-sh
13-09-2010, 11:36
بنده مودم وایفای گرفتم ولی هنوز برای نصب نیامدن اما یک مشکلی هست اینکه چراغهای انتن دائما خاموش روشن میشه تو نقشه هم جزء مناطق سبز هستم.

mahanramzi
13-09-2010, 16:35
بنده مودم وایفای گرفتم ولی هنوز برای نصب نیامدن اما یک مشکلی هست اینکه چراغهای انتن دائما خاموش روشن میشه تو نقشه هم جزء مناطق سبز هستم.

تا موقعی که اکانت شما فعال نشه به همین صورت هست

athryal
13-09-2010, 16:48
دوستانی که از مبین نت اینترنت گرفتید، در مجموع مبین نت چطوره؟ گرفتنش رو پیشنهاد می کنید یا نه؟ سرعت دانلودتون چطوره؟ یعنی اون چیزی هست سرعتتون که باید باشه؟ از نظر نوسان و قطعی اینا چطوره؟ من مجبورم برای کارم اینترنتی داشته باشم که سرعت دانلود از 80 به بالا باشه بنظر شما که کاربرای مبین هستید این سرویس 1 مگابیت مبین خوبه برای من؟ و اصلا کسی هست اینجا که یک مگ مبین رو داشته باشه و راضی باشه؟

mahanramzi
13-09-2010, 16:56
دوستانی که از مبین نت اینترنت گرفتید، در مجموع مبین نت چطوره؟ گرفتنش رو پیشنهاد می کنید یا نه؟ سرعت دانلودتون چطوره؟ یعنی اون چیزی هست سرعتتون که باید باشه؟ از نظر نوسان و قطعی اینا چطوره؟ من مجبورم برای کارم اینترنتی داشته باشم که سرعت دانلود از 80 به بالا باشه بنظر شما که کاربرای مبین هستید این سرویس 1 مگابیت مبین خوبه برای من؟ و اصلا کسی هست اینجا که یک مگ مبین رو داشته باشه و راضی باشه؟

دوست عزیز یه چند دقیقه وقت بزاری صفحه های قبل رو مطالعه کنید دوستان توضیح داده اند.

mehdi-sh
13-09-2010, 16:56
تا موقعی که اکانت شما فعال نشه به همین صورت هست

ازجه طریقی میشه فهمید اکتیو شده؟

Cyber-Dude
13-09-2010, 18:05

آقا سعید شما کجای اهوازید؟ مودم وای فای چندتا چراغش روشن هست؟

abc2
13-09-2010, 22:00
آقا کسی از مودم In door ی که مبین نت میده عکسی چیزی نداره بذاره برا کسی میخوام . میخواد مبین نت بگیره میخواد ببینه مودمش چطوریه . نمیخواد مثل مال ایرانسل عین کله قند باشه :20: . ممنون

karbist
14-09-2010, 00:28
عجب پینگی داره تا آنکارای ترکیه:

saeed0611
14-09-2010, 02:24
آقا سعید شما کجای اهوازید؟ مودم وای فای چندتا چراغش روشن هست؟

من تو منطقه پادادشهر اهواز هستم. مودم واي فاي من پشت پنجره از 5تا 3چراغش ثابت روشنه.

اما الان در تاريخ 23/6/1389 از ساعت 12 شب تا الان كه ساعت 3شب مي باشد هيچ سيگنالي نميدهد و همه چراغ ها خاموش شده است روي پشت بام اپار تمان هم بردم هيچ سيگنالي نداد در صورتي كه قبلا روي پشت بام 5تا چراغ روشن ميشدند. تا ببينيم صبح وصل ميشود يا نه:13:

saeed0611
14-09-2010, 03:09
الان زنگ زدم مبين نت گفت مشكل از مخابراته اشكال از مبين نت يا زير ساخت هاي مبين نت نيست. شايد يك ساعت ديگه درست بشه شايد فردا. دوستاني كه تو اهواز مبين نت دارم شما از ساعت 12تا ساعت 3 شب قطع بوديد

parsams
14-09-2010, 03:37
دوست عزیز abc2 ، مودم indoor مبین دقیقا شکل همون کله قندی ایرانسل هست فقط رنگش سفیده.

در ضمن چرا اینقدر سرعت ناپایدار هست و بین 20 تا 120 مدام نوسان میکنه ؟و در مواقعی هم که تقریبا ثابت میشه روی عددی بین 38 تا 62 میمونه؟ آیا دوستان دیگه هم همین مشکل رو دارن؟
من یک اشتراک 512 وایرلس داتک هم دارم که با همه مشکلاتی که داتک داره بخصوص گرونی سرویسش، لااقل سرعتش روی یک عدد فیکس میشه و تقریبا در تمام شبانه روز شاید یکی دو کیلو بالا پایین بشه.:41:

SamOne
14-09-2010, 07:02
دوستان وضعیت وایمکس مبین نت چطور هستش ؟ مثل ایرانسل نیستش که ؟

چون من ایرانسل رو داشتم و وضعیت خیلی بدی رو داشت.

ab.mahmoodi
14-09-2010, 07:51
در ضمن چرا اینقدر سرعت ناپایدار هست و بین 20 تا 120 مدام نوسان میکنه ؟و در مواقعی هم که تقریبا ثابت میشه روی عددی بین 38 تا 62 میمونه؟ آیا دوستان دیگه هم همین مشکل رو دارن؟
من یک اشتراک 512 وایرلس داتک هم دارم که با همه مشکلاتی که داتک داره بخصوص گرونی سرویسش، لااقل سرعتش روی یک عدد فیکس میشه و تقریبا در تمام شبانه روز شاید یکی دو کیلو بالا پایین بشه.:41:

من 256 حدود 2 هفته است كه دارم استفاده ميكنم و سرعتش كاملا ثبات داره و بين 30 تا 35 هستش.

karbist
14-09-2010, 09:00

احتمالا سیگنال شما ضعیفه , من هم روز اول همین مشکل رو داشتم که اینقدر مودم رو جابجا کردم تا سرعت ثابت شد. شما باید وارد منوی مودم بشی و بری به قسمت status > wimax و در قسمتی که نوشته Current FEC-CODE ببینید مدولاسیون مودم روی چه حالتی هست. برای سرعت یک مگ حداقل حالت مدو لاسیون qam16-ctc-3/4 هستش.
مدولاسیون qam16-ctc-1/2 و qpsk سرعتی زیر یک مگ به شما میدهند. یک جایی پیدا کنید که CINR بالاتر از 25 باشه.

abc2
14-09-2010, 13:50
دوست عزیز abc2 ، مودم indoor مبین دقیقا شکل همون کله قندی ایرانسل هست فقط رنگش سفیده.

ممنون دوست عزیز . :20:

دوستان آقا کیفیت سرویسهای مبین نت خوب هست یا نه من برای یکی از دوستانم میخوام البته میخواست ایرانسل بگیره که چون ایرانسل دستش واسه همه رو شده و هم دزده و هم کیفیت سرویسهاش پایینه منصرفش کردم حالا میخوام ببینم مبین نت خوب هست یا نه (ایشون گیم آنلاین هم می زنن) . البته ADSL پیشنهاد ندید چون مستاجر هستن و خب جای ثابتی نداره که بخواد ADSL بگیره . ممنون .

ab.mahmoodi
14-09-2010, 14:13
دوستان آقا کیفیت سرویسهای مبین نت خوب هست یا نه من برای یکی از دوستانم میخوام البته میخواست ایرانسل بگیره که چون ایرانسل دستش واسه همه رو شده و هم دزده و هم کیفیت سرویسهاش پایینه منصرفش کردم حالا میخوام ببینم مبین نت خوب هست یا نه (ایشون گیم آنلاین هم می زنن) . البته ADSL پیشنهاد ندید چون مستاجر هستن و خب جای ثابتی نداره که بخواد ADSL بگیره . ممنون .

خونه ما حوالي ترمينال جنوب هستش از مبين نت استفاده ميكنم و تا بحال مشكلي نداشتم. سرعتش اصلا نوسان نداره، پينگش خوبه و قطع و وصل هم نميشه.من كه راضيم.

parsams
14-09-2010, 17:02
احتمالا سیگنال شما ضعیفه , من هم روز اول همین مشکل رو داشتم که اینقدر مودم رو جابجا کردم تا سرعت ثابت شد. شما باید وارد منوی مودم بشی و بری به قسمت status > wimax و در قسمتی که نوشته Current FEC-CODE ببینید مدولاسیون مودم روی چه حالتی هست. برای سرعت یک مگ حداقل حالت مدو لاسیون qam16-ctc-3/4 هستش.
مدولاسیون qam16-ctc-1/2 و qpsk سرعتی زیر یک مگ به شما میدهند. یک جایی پیدا کنید که CINR بالاتر از 25 باشه.

karbist جان ممنونم از راهنماییت. من چند تا نقطه رو پیدا کردم که مشخصاتش همون بود که شما گفتی و سرعت هم تقریبا فیکس می شه البته بین80 تا 90 می ایسته اما بعد از حدود یک ربع اون نقطه هم خراب میشه و کیفیت افت میکنه و نوسان دوباره شروع میشه. آیا اگر مودم outdoor بگیرم مشکلم حل میشه.؟ در ضمن روی این مودمهای indoor یکجای آنتن هست و تو دفترچه اش هم نوشته ، میشه یک آنتنی چیزی برای همین مودم گرفت که کیفیت سیگنال رو بالا ببره؟

---------- Post added at 05:02 PM ---------- Previous post was at 04:58 PM ----------

ممنون دوست عزیز . :20:

من با همین نوسان سرعت شدیدی هم که تو این چند روزه داشتم روزی حدود 7-8 گیگ دانلود داشتم که در مقایسه با قیمتش و اینکه منم ADSL نمی تونم بگیرم می ارزه. من هم ابتدا می خواستم ایرانسل بگیرم اما اون نکته که درباره سرعت نامحدود اما محدود توی سایتش نوشته که اگر زیاد دانلود کنید شما رو از دوره بعد می بریم تو لیست سیاه و محدود می کنیم :18: بیخیال شدم.

karbist
14-09-2010, 17:13
خب شما که سرویس یک مگ میخواستی بگیری, از اول باید outdoor میگرفتی. تعداد bts های مبین نت فعلا کمه و خونتون باید نزدیک یکی از bts ها باشه تا مودم indoor روی سرعت بالا جواب بده. راستش من آنتن برای وایمکس ندیدم , اگر آنتنی هم در بازار باشه برای فرکانس 2.4Ghz وای فای طراحی شده نه 3.5Ghz وای مکس.
بهتره که با هاشون صحبت کنی و مودمتون رو عوض کنید. الان هم اگه لبتاپ دارید برید روی پشت بوم, ببینید وضعیت سیگنال اونجا چجوریه.

parsams
14-09-2010, 17:37
karbist جان ، این مودم توصیه خودشون بود و نصاب هم که اومد گفت که اینجا indoor بخاطر منطقه و ارتفاع ساختمان (طبقه ششم) در حد outdoor جواب میده.

karbist
14-09-2010, 18:58
به من هم گفتن که شما تو منطقه سبز هستید و مودم indoor بگیرید وقتی گفتم فقط outdoor میخوام کلی تعجب کرد. الان تازه با outdoor, مدولاسیون مودم لب مرزه.
شما اگه بالکن دارید, مودم رو اونجا هم تست کنید ولی توصیه میکنم پس بدی outdoor بگیری. تو سایت wimaxnews.ir نوشته که از مهرماه فاز دوم توسعه شبکه شروع میشه, شاید یک bts هم نزدیک شما نصب کردند.

d.b23
14-09-2010, 22:22
سلام بچه ها
من می خوام از مبین نت سرویس بگیرم.
راضی هستید؟
افت سرعت؟قعطی داره؟
به من گفتند باید مودم outdoor استفاده کنم.
بگیرم یا برم سراغ ADSL?
میتونم از شاتل سرویس بگیرم
خونمون دیباجی جنوبیه
256 می خوام بگیرم

saeed0611
14-09-2010, 23:05
سلام. از دوستاني كه تو اهواز هستن خواستم بپرستم شبها سيگنالشون قطع ميشه يا بره يا بياد چون من الان 2شبه شبها از ساعت 12 به بعد سيگنال يا ميره يا قطع ميشه. اما ظهرها يا عصرها سيگنال عاليو من مودم واي فاي دارم 3تا چراغش در طول روز ثابت داره

hamed_1989
14-09-2010, 23:09
با سلام به همه دوستان

من میخوام سرویس 1 مگ بگیرم. میخوام بدونم قانون محدودیت دانلود که نداره مثل شاتل و ایرانسل البته من نهایت ماهی 150 گیگ بیشتر دانلود ندارم.(برای این میپرسم چون خیلی ها میگن نداریم ولی بعد یک مدت که زیاد دانلود کنید سرعت رو کاهش میدن)
و کسی از دوستان در تهران توی منطقه یوسف آباد سرویس داره؟(کیفیتش چه طور هست؟)
ویک سوال دیگه روی این سروی های وایمکس چیز پی ان کار میکنه؟

ممنون

lurenzo
15-09-2010, 01:17
با سلام به همه دوستان

من میخوام سرویس 1 مگ بگیرم. میخوام بدونم قانون محدودیت دانلود که نداره مثل شاتل و ایرانسل البته من نهایت ماهی 150 گیگ بیشتر دانلود ندارم.(برای این میپرسم چون خیلی ها میگن نداریم ولی بعد یک مدت که زیاد دانلود کنید سرعت رو کاهش میدن)

ممنون

سلام.

1. والا اینجا هنوز کسی از سرویسش یک ماه نگذشته که بفهمیم چنین قانونی رو دارن یا نه! هر چند خودشون میگن نداریم. من خودم هم 1 مگابیت نامحدود دارم و اکثر ساعات روز در حال دانلوده! ببینیم چی پیش میاد!

2. فکر میکنم ، کیفیت اونجا خوب باشه. یه نمایندگی هم که توی یوسف آباد داره. من از اونجا گرفتم.

3. بله! چیز پی ان بخوبی کار میکنه!

saeed0611
15-09-2010, 05:25
سلام من ميخواستم از يك جا نامه بگيرم براي سرعت 256 وايمكس مبين نت الان 128 دارم.خواستم بپرسم دوستاني 256 يا بيشتر دارن متن نامه رو چجوري نوشتن ؟ سوال دوم بايد ميزان سرعتي رو در نظر داريم براي گرفتن بايد تو نامه ذكر بشه يا نبايد نوشته بشه؟ممنون

ab.mahmoodi
15-09-2010, 07:41
سلام من ميخواستم از يك جا نامه بگيرم براي سرعت 256 وايمكس مبين نت الان 128 دارم.خواستم بپرسم دوستاني 256 يا بيشتر دارن متن نامه رو چجوري نوشتن ؟ سوال دوم بايد ميزان سرعتي رو در نظر داريم براي گرفتن بايد تو نامه ذكر بشه يا نبايد نوشته بشه؟ممنون

تو پست ها قبلي توضيح داده شده. متن نامه خيلي مهم نيست فقط از يك شركت يا دانشگاه معرفينامه اي تهيه كنيد كه شما را بعنوان دانشجو و يا كارمند آن شركت معرفي كند.
بله ميزان سرعت را عينا ذكر كنيد.

من خودم از شركت محل كارم معرفينامه تهيه كردم ولي آنرا تحويل نگرفتن.

parsams
15-09-2010, 11:47
ab.mahmoodi جان ، شما گفتی که نوسان اصلا نداری ، مودمت outdoor بود یا indoor ؟

ab.mahmoodi
15-09-2010, 12:38
ab.mahmoodi جان ، شما گفتی که نوسان اصلا نداری ، مودمت outdoor بود یا indoor ؟

من مودم outdoor گرفتم. البته ميخواستم indoor بگيرم ولي خودشان اصرار داشتن كه outdoor بگيرم. گفتن احتمالا با indoor به مشكل ميخوري. تو منطقه سبز هستم.

d.b23
15-09-2010, 12:51
با سلام به همه دوستان

ممنون

سلام بچه محل.منم می خوام وایمکس بگیرم.ما تو یوسف آباد هستیم.خود نمایندگی سر 67 داره از وایمکس استفاده میکنه و گفت کلا یوسف آباد out door هست.

saeed0611
15-09-2010, 13:28
مبين نت چند روزه تو اهواز قعطي داره ظهرها هم كه قطع ميشه مودم واي فاي دارم هميشه هم 3چراغش روشن بوده الان 3روزه هي قطع ميشه. دوستاني كه تو اهواز دارن همين مشكل رو دارن يا نه؟ چون روي بام هم هيچ سيگنالي نميده.كسي تو اهواز داره اينطوري يا نه؟ الان ساعت 14:25دقيقه هست كه قطع شده

hamed_1989
15-09-2010, 13:34
سلام بچه محل.منم می خوام وایمکس بگیرم.ما تو یوسف آباد هستیم.خود نمایندگی سر 67 داره از وایمکس استفاده میکنه و گفت کلا یوسف آباد out door هست.

درود بر همه یوسف آبادی ها:31:

من هنوز نرفتم باید برم با این 67ام ایه یه صحبت بکنم ببینم وضعیت چه طور هست.پس نمیشه مودم Indoor Wifi گرفت.
اگه مودم Outdoor بگیرم چه طوری به کامپیوتر وصل میشه با لن؟ و مودم رو کجا قرار میدن؟

من الان شاتل دارم و به شدت ناراضیم چون جدیدا هم که گند زده.با سرویس آرت 4 سرعت دانلود 4 !!!:18:

ab.mahmoodi
15-09-2010, 13:58
اگه مودم Outdoor بگیرم چه طوری به کامپیوتر وصل میشه با لن؟ و مودم رو کجا قرار میدن؟

اگر سيگنال بده توي اتاق نصب ميكنن. در غير اينصورت تو حياط يا تراس و يا پشت بام نصب ميشه. مال من كه تو اتاقه.
نحوه اتصالش يك كابل شبكه cat5 از مودم به Adapter وصل ميشه و از adapter يك كابل استاندارد شبكه به كامپيوتر وصل ميشه همين. البته هر دو كابل ميتونه معمولي باشه ولي ممكنه روي سيگنال تاثير داشته باشه.

adcomputer
15-09-2010, 16:40
الان زنگ زدم مبين نت گفت مشكل از مخابراته اشكال از مبين نت يا زير ساخت هاي مبين نت نيست. شايد يك ساعت ديگه درست بشه شايد فردا. دوستاني كه تو اهواز مبين نت دارم شما از ساعت 12تا ساعت 3 شب قطع بوديد

درسته! چند روزه قطعی و افت سرعت داشته

adcomputer
15-09-2010, 16:48
سلام. از دوستاني كه تو اهواز هستن خواستم بپرستم شبها سيگنالشون قطع ميشه يا بره يا بياد چون من الان 2شبه شبها از ساعت 12 به بعد سيگنال يا ميره يا قطع ميشه. اما ظهرها يا عصرها سيگنال عاليو من مودم واي فاي دارم 3تا چراغش در طول روز ثابت داره

قبلاً شبها و روز ها عالی بود و سرعت در شبها تفاوتی با روز نداشت اما الان یک چند روزه شبها نوسان داره و در بعضی مواقع قطع میشه.

---------- Post added at 05:48 PM ---------- Previous post was at 05:46 PM ----------

من تو منطقه پادادشهر اهواز هستم. مودم واي فاي من پشت پنجره از 5تا 3چراغش ثابت روشنه.

اما الان در تاريخ 23/6/1389 از ساعت 12 شب تا الان كه ساعت 3شب مي باشد هيچ سيگنالي نميدهد و همه چراغ ها خاموش شده است روي پشت بام اپار تمان هم بردم هيچ سيگنالي نداد در صورتي كه قبلا روي پشت بام 5تا چراغ روشن ميشدند. تا ببينيم صبح وصل ميشود يا نه:13:

دوست و همشهری عزیز!
لازم نیست مودم را جا به جا کنید چون آنتن های bts که جا به جا نمیشوند!

adcomputer
15-09-2010, 17:04
مبين نت چند روزه تو اهواز قعطي داره ظهرها هم كه قطع ميشه مودم واي فاي دارم هميشه هم 3چراغش روشن بوده الان 3روزه هي قطع ميشه. دوستاني كه تو اهواز دارن همين مشكل رو دارن يا نه؟ چون روي بام هم هيچ سيگنالي نميده.كسي تو اهواز داره اينطوري يا نه؟ الان ساعت 14:25دقيقه هست كه قطع شده

- بله. جدیداً اینطور شده.
چند تا از دوستان دیگه هم این مشکل رو داشتند. لازم میدونم اینجا چند تا نکته رو بگم:

- زمانی که اینترنت اختلال داره و سرعتش کم میشه سیگنال هم افت میکنه

- در مواقعی که سرعت خوبه و سیگنال هم در حالت عادی است مودمتون رو به جهت های مختلف بچرخونید و بهترین سیگنال رو پیدا کنید و دیگه حتی اگر سرعت کم شد هم بهش دست نزنید مگر اینکه آنتن bts جدیدی در منطقه شما نصب بشه.(از همراه اول)

- افت سیگنال تاثیر محسوسی روی سرعت دانلود و آپلود نداره و اگر اینترنت مشکل داشته باشه در صورتی که بهترین سیگنال را هم دریافت کنید مشکل حل نمیشود.

gtairani
15-09-2010, 20:15
دوستان برام اومدن نصب کردن ولی سرعت اکانت تست خیلی پایین هست

فک کنم اکانت تست ۶۴ هست.

pouyanh
15-09-2010, 20:46
با سلام خدمت دوستان و اساتيد اين تالار
من تازه عضو شدم و دليل مطالعه اكثر صفحات اين بحث (وايمكس مبين) اين بوده كه چند هفته است كه در دانلود بسيار مشكل دارم. من خودم ADSL از سپنتا دارم با سرعت 512 و نامحدود. معمولا هم در حال دانلود كرن هستم. ولي ي چند وقتي ميشه كه سرعت دانلودم (حالت عادي بايد 60 باشه) بسيار نوسان داره . بعضي اوقات به 3-4 هم ميرسه كه زنگ زدم به سپنتا و ادعا مي كنن كه مشكلي از طرف اونا نيست. اينم بگم كه هم براي دانلود از برنامه تورنت (Torrent) استفاده مي كنم و هم Rapidshare ولي متاسفانه هر دو تا مشكل دارن و اكثر اوقات روز سرعتم خيلي پايينه. (انگار دارم پولم رو دور ميريزم اين چند روز) . خلاصه اينكه به سرم زده از ADSL بيخيال شم و برم وايمكس بگيرم. دوستان آيا كسي از Rapidshare و Torrent استفاده مي كنه ؟ چون من ديدم همه از ي برنامه براي تست سرعت استفاده مي كنن. مي خوام بدونم اگه كسي با رپيدشير يا تورنت دانلود مي كنه، سرعت دانلود خوبي داره ؟ (مناسب با سرعت وايمكسي كه داره) كه اگه در حال حاضر مشكلي نباشه پس ي جورايي مشكل من با وايمكس حل ميشه (حالا يا خود سپنتا مشكل داره يا اصلا مخابرات ي سري پورت ها رو محدود كرده باشه).
ممنون ميشم دوستاني كه امتحان كردن ي راهنمايي به من بكنن.
با تشكر

karbist
15-09-2010, 22:49
من از روزی که سرویسم راه افتاده دارم از رپیدشیر دانلود میکنم , اکثر ساعات با یک کانکشن و ساعات شلوغ با دو کانکشن سرعت فول رو میده. البته بستگی داره از کدوم سرور رپیدشیر دانلود کنی. تورنت هم کاملا بازه, اینم عکسش:

دوستان برام اومدن نصب کردن ولی سرعت اکانت تست خیلی پایین هست

فک کنم اکانت تست ۶۴ هست.

آره سرعت تست 64 هست, فقط در حدی هست که نصاب بتونه سرویس رو راه بندازه و سالم تحویل شما بده, فردا به سرعت واقعی خودتون میرسید.

pouyanh
15-09-2010, 23:02
خيلي ممنون از راهنماييت. فكر كنم حداقل به امتحانش بيارزه كه منم وايمكس رو بگيرم. تازه حساب كردم سرعت 1 گيگ بگيرم (يك ساله البته) از 512 ADSL كه دارم هم ارزونتر ميشه ي مقدار.
خلاصه فرم ثبت نام رو پر كردم و منتظرم كه تماس بگيرن و بيان براي تست و اطمينان از در شبكه بودن.

بازم ممنون.

[QUOTE=karbist;5415543]من از روزی که سرویسم راه افتاده دارم از رپیدشیر دانلود میکنم , اکثر ساعات با یک کانکشن و ساعات شلوغ با دو کانکشن سرعت فول رو میده. البته بستگی داره از کدوم سرور رپیدشیر دانلود کنی. تورنت هم کاملا بازه, اینم عکسش:

saeed0611
15-09-2010, 23:08
سلام دوستان من سرعت 12 دارم اما از ماهي ديگه ميخوام 256 بگيرم از مبين نت اما نميدونم بايد دوباره هزينه 20هزار تومان براي نصب وراه اندازي بدو يا نه چون من يك بار براي همهن 128 دادم؟

arminjahanshahr
16-09-2010, 00:03
سلام دوستان من سرعت 12 دارم اما از ماهي ديگه ميخوام 256 بگيرم از مبين نت اما نميدونم بايد دوباره هزينه 20هزار تومان براي نصب وراه اندازي بدو يا نه چون من يك بار براي همهن 128 دادم؟

نه دیگه دوست عزیز دیگه نیاز نیست پول نصب بدین فقط درخواست تغییر سرعت میدین

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

کُره‌ایها اینترنت پرسرعت بیسیم می دهند/ اپراتورKT به ایران می آید

مدیرعامل اپراتور سراسری وایمکس مبین نت از انعقاد قرارداد دو ساله با اپراتور مخابراتی کره جنوبی (KT) برای ارائه وایمکس در ایران خبر داد و گفت: وایمکس یک تکنولوژی مدرن است و به همین دلیل باید از تجربیات کشورهای مطرح در این خصوص استفاده کرد.

استفاده از تجربیات اپراتور کره ای در وایمکس

محمدتقی خاکی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح آخرین وضعیت شبکه اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت اظهار داشت: شبکه وایمکس مبین نت با حداقل پوشش شهرها و مراکز استانهای کشور راه اندازی شد و طبق برنامه از مهر ماه جاری وارد فاز دوم پوشش دهی و تکمیل ظرفیت خواهد شد.

وی با بیان اینکه پوشش وایمکس مبین نت در تمامی مراکز استانهای و شهرهای بزرگ هم اکنون بیش از 80 درصد است، گفت: در فاز بعدی توسعه شبکه پوشش شهرهای تابعه و مراکز استانداری و افزایش ظرفیت را در دستور کار داریم.

خاکی با اشاره به همکاری مبین نت با اپراتور خارجی KT و استفاده از تجربیات این شرکت مخابراتی برای افزایش کیفیت شبکه وایمکس اضافه کرد: KT مهمترین اپراتور مخابراتی کره جنوبی است و حدود 400 هزار مشترک وایمکس در این کشور دارد.

وی افزود: در کره جنوبی به دلیل زیرساختهای باند وسیع، اکثر کاربران از طریق فیبرنوری به اینترنت باند پهن متصل هستند و به همین دلیل باند پهن وایرلس (بدون سیم) در این کشور آنچنان مورد استفاده قرار نمی گیرد.

هوواوی، ZTE و سامسونگ وندورهای شبکه وایمکس

مدیرعامل وایمکس مبین نت با تاکید بر اینکه اپراتور KT سهام مبین نت را خریداری نکرده است اما قرار است به عنوان اپراتور مسئولیت فروش سرویس، پشتیبانی و توسعه شبکه را به مدت دو سال برعهده گیرد به مهر گفت: وندورهای شبکه مبین نت بخش طراحی، نصب و راه اندازی سرویس را به عهده دارند و اپراتور KT بر تحویل کار وندورها و نگهداری کل شبکه در طول دو سال نظارت خواهد کرد.

وی از سه شرکت هوواوی، ZTE چین و سامسونگ کره به عنوان وندورهای شبکه اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت نام برد و به مهر گفت: طراحی این شبکه به عهده این سه شرکت است اما KT به عنوان اپراتور بر کار این سه شرکت نظارت خواهد داشت.

امکان سرویس دهی به بیش از 100 هزار مشترک

خاکی با تاکید بر اینکه ظرفیت شبکه وایمکس مبین نت در فاز نخست برای سرویس دهی به 100 هزار مشترک در سراسر کشور پیش بینی شده است اضافه کرد: حداکثر تا پایان مهرماه این مرحله به اتمام می رسد و توسعه فازهای بعدی این پروژه برای مراکز فرمانداریهای استانها و رسیدن به پوشش IN DOOR آغاز می شود.

وی گفت: تاکنون حدود 200 ایستگاه BTS از سوی مبین نت به بهره برداری رسیده و استقبال از اینترنت پرسرعت بیسیم در سراسر کشور را مطلوب توصیف کرد.

به گفته مدیرعامل مبین نت، وایمکس در نقاطی از کشور که امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت از طریق دیگر شبکه های کابلی موجود نیست با استقبال گسترده ای روبرو خواهد شد.

وی به جایگاه فعلی اینترنت در میان همه اقشار کشور اشاره کرد و گفت: به تعداد مشتاقان برقراری ارتباط با باند وسیع روز به روز افزوده می شود.

تعرفه گذاری براساس نیاز مشترکان در دستور کار مبین نت

مدیرعامل مبین نت در مورد تعرفه فعلی سرویس وایمکس این اپراتور به خبرنگار مهر گفت: تعرفه ارائه شده از سوی مبین نت از سقف درنظرگرفته شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مراتب پایین تر است اما در نظر داریم به تناسب استفاده متقاضیان بسته های خدماتی متفاوتی ارائه کنیم تا مشترکان مجبور نباشند هزینه زیادی برای استفاده از این سرویس پرداخت کنند.

وی افزود: متناسب با تقاضای مشتریان بسترهای خدماتی متفاوتی ارائه خواهیم کرد که به زودی اعلام می شود.

خاکی گفت: درصدد رفع نواقص و ارتقای کیفیت مرکز خدمات و تماس مشتریان هستیم که در این جهت تعداد اپراتورهای پاسخگوی این مرکز در حال افزایش است.

karbist
16-09-2010, 00:21
خيلي ممنون از راهنماييت. فكر كنم حداقل به امتحانش بيارزه كه منم وايمكس رو بگيرم. تازه حساب كردم سرعت 1 گيگ بگيرم (يك ساله البته) از 512 ADSL كه دارم هم ارزونتر ميشه ي مقدار.
خلاصه فرم ثبت نام رو پر كردم و منتظرم كه تماس بگيرن و بيان براي تست و اطمينان از در شبكه بودن.

بازم ممنون.

اون فرم ثبت نام سرکاریه, من یک ماه پیش پر کردم هنوز زنگ نزدن! فردا زنگ بزن به 1868 فوری مودم رو با پیک برات می فرستن.

saeed0611
16-09-2010, 01:37

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

مدیرعامل اپراتور سراسری وایمکس مبین نت از انعقاد قرارداد دو ساله با اپراتور مخابراتی کره جنوبی (KT) برای ارائه وایمکس در ایران خبر داد و گفت: وایمکس یک تکنولوژی مدرن است و به همین دلیل باید از تجربیات کشورهای مطرح در این خصوص استفاده کرد.

محمدتقی خاکی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح آخرین وضعیت شبکه اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت اظهار داشت: شبکه وایمکس مبین نت با حداقل پوشش شهرها و مراکز استانهای کشور راه اندازی شد و طبق برنامه از مهر ماه جاری وارد فاز دوم پوشش دهی و تکمیل ظرفیت خواهد شد.

وی با بیان اینکه پوشش وایمکس مبین نت در تمامی مراکز استانهای و شهرهای بزرگ هم اکنون بیش از 80 درصد است، گفت: در فاز بعدی توسعه شبکه پوشش شهرهای تابعه و مراکز استانداری و افزایش ظرفیت را در دستور کار داریم.

خاکی با اشاره به همکاری مبین نت با اپراتور خارجی KT و استفاده از تجربیات این شرکت مخابراتی برای افزایش کیفیت شبکه وایمکس اضافه کرد: KT مهمترین اپراتور مخابراتی کره جنوبی است و حدود 400 هزار مشترک وایمکس در این کشور دارد.

وی افزود: در کره جنوبی به دلیل زیرساختهای باند وسیع، اکثر کاربران از طریق فیبرنوری به اینترنت باند پهن متصل هستند و به همین دلیل باند پهن وایرلس (بدون سیم) در این کشور آنچنان مورد استفاده قرار نمی گیرد.

مدیرعامل وایمکس مبین نت با تاکید بر اینکه اپراتور KT سهام مبین نت را خریداری نکرده است اما قرار است به عنوان اپراتور مسئولیت فروش سرویس، پشتیبانی و توسعه شبکه را به مدت دو سال برعهده گیرد به مهر گفت: وندورهای شبکه مبین نت بخش طراحی، نصب و راه اندازی سرویس را به عهده دارند و اپراتور KT بر تحویل کار وندورها و نگهداری کل شبکه در طول دو سال نظارت خواهد کرد.

وی از سه شرکت هوواوی، ZTE چین و سامسونگ کره به عنوان وندورهای شبکه اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت نام برد و به مهر گفت: طراحی این شبکه به عهده این سه شرکت است اما KT به عنوان اپراتور بر کار این سه شرکت نظارت خواهد داشت.

خاکی با تاکید بر اینکه ظرفیت شبکه وایمکس مبین نت در فاز نخست برای سرویس دهی به 100 هزار مشترک در سراسر کشور پیش بینی شده است اضافه کرد: حداکثر تا پایان مهرماه این مرحله به اتمام می رسد و توسعه فازهای بعدی این پروژه برای مراکز فرمانداریهای استانها و رسیدن به پوشش IN DOOR آغاز می شود.

وی گفت: تاکنون حدود 200 ایستگاه BTS از سوی مبین نت به بهره برداری رسیده و استقبال از اینترنت پرسرعت بیسیم در سراسر کشور را مطلوب توصیف کرد.

به گفته مدیرعامل مبین نت، وایمکس در نقاطی از کشور که امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت از طریق دیگر شبکه های کابلی موجود نیست با استقبال گسترده ای روبرو خواهد شد.

وی به جایگاه فعلی اینترنت در میان همه اقشار کشور اشاره کرد و گفت: به تعداد مشتاقان برقراری ارتباط با باند وسیع روز به روز افزوده می شود.

مدیرعامل مبین نت در مورد تعرفه فعلی سرویس وایمکس این اپراتور به خبرنگار مهر گفت: تعرفه ارائه شده از سوی مبین نت از سقف درنظرگرفته شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مراتب پایین تر است اما در نظر داریم به تناسب استفاده متقاضیان بسته های خدماتی متفاوتی ارائه کنیم تا مشترکان مجبور نباشند هزینه زیادی برای استفاده از این سرویس پرداخت کنند.

وی افزود: متناسب با تقاضای مشتریان بسترهای خدماتی متفاوتی ارائه خواهیم کرد که به زودی اعلام می شود.

خاکی گفت: درصدد رفع نواقص و ارتقای کیفیت مرکز خدمات و تماس مشتریان هستیم که در این جهت تعداد اپراتورهای پاسخگوی این مرکز در حال افزایش است.

اره اما البته اين اپراتور ktبراي ارتقاي كيفيت و كسب تجربه مديران مبين نت هست. ميتونيد ااخبار مربوط به اينترنت و وايمكس رو در سايت رسمي ببينيد

parsams
16-09-2010, 02:15
دوستانی که مودم Indoor رو با مودم Outdoor تعویض کردن بعد از تعویض چقدر معطلی برای فعال شدن داشتن ؟

reza-ps3
16-09-2010, 02:48
دوستانی که مودم Indoor رو با مودم Outdoor تعویض کردن بعد از تعویض چقدر معطلی برای فعال شدن داشتن ؟

برای من دو روز بعد از تعویض مودم اکتیو شد :7:

timemachine2029
16-09-2010, 03:27

این سرویس ها رو برای جذب مشتری اروزون حساب میکنن مثلا 1 مگابیت 80 هزار تومانی وقتی مشتری هاشون زیاد شد محاله به این قیمت بدن اونم نامحدود و تو این مصاحبه هم مدیر عامل مبین نت بهش اشاره کرده که زیر اون مبلغیه که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی براشون در نظر گرفته:46:
من مطمئن هستم که هم همه سرویس هاشون در اینده نزدیک محدودیت دار میشن و این نامحدود ها هم قیمتشون فضایی میشه

ab.mahmoodi
16-09-2010, 09:01
من هم با رپيدشير هيچ مشكلي ندارم

Firebirds
16-09-2010, 09:30
این سرویس ها رو برای جذب مشتری اروزون حساب میکنن مثلا 1 مگابیت 80 هزار تومانی وقتی مشتری هاشون زیاد شد محاله به این قیمت بدن اونم نامحدود و تو این مصاحبه هم مدیر عامل مبین نت بهش اشاره کرده که زیر اون مبلغیه که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی براشون در نظر گرفته:46:
من مطمئن هستم که هم همه سرویس هاشون در اینده نزدیک محدودیت دار میشن و این نامحدود ها هم قیمتشون فضایی میشه

نه دوست عزیز وقتی مشتریان وایکمس مبین زیاد بشه آن وقت اون ها هم باید پهنای باند زیاد تری بخرن ولی نکته همین جاست آنها پهنای باند زیاد تر را خیلی خیلی ارزون تر میخرن و این یعنی اینکه آنها به علت داشتن مشتری بیشتر سود آوری شون بیشتر میشه و به علت فراهم شدن شرایط خرید پهنای باند ارزون تر هزینه های مربوط به این موضوع هم براشون کاهش پیدا میکنه
تازه شما اینم در نظر بگیر وقتی مشترکان مبین نت افزایش پیدا بکنه چند در صد از افرادی که سرعت 1 مگ میگرن توی فکر دانلود 24 ساعته اند ؟ اکثرا شرکت ها این سرعت را میگرن که آنها هم مصرف چندانی ندارن

در کل اگه مبین نت بخواد دزدی نکنه و دندون طمعش را هم بکشه میتونه خیلی خوب سرویس بده به خوصوص اون موقع ای که مشترکاش زیاد شد
این جا رو هم ببین :

porya_spy
16-09-2010, 12:38
دوستان گل اهوازی . من الان پارس آنلاین دارم اصلا راضی نیستم . میخوام بیام مبین نت . وضیعت چطوره ؟ سرعت خوبه ؟ قطعی نداره ؟ راستی اگه میشه بهترین نمایندگی رو هم بگید . کدوم سریع تر کارتو راه میندازه ؟

saeed0611
16-09-2010, 22:47
واي واي واي ديگه دارم كلافه ميشمالان چند روزه كه ميخوام استفاده بشتر اوقات قطع شده الان هم دارم با ديال اپ هستم. بايد اين مشكل قطع سيگنال رو درست كنه. قطع هم ميشه ميره براي يكي دو ساعت. قبلا اينطور نبود چند روزه قات زده

saeed0611
16-09-2010, 23:10
دوستاني كه تو اهواز مودم خارجي دارن مثل من كه مودم واي فاي دارم مشكل قعطي دارن يا نه. چون ديگه واقعا كلافه شدم تو اين چند روز

lurenzo
17-09-2010, 00:33
خدا رو شکر توی تهران که قطعی وجود نداشته!
ولی نوسان سرعت توی یکی دو روز گذشته زیاد بوده!
گویا هر وقت خبری میشه و ر.ا.ه.پ.ی.م.ا.ی.ی در کاره مخابرات از چند روز قبلش یه حالی به شبکه میده!

saeed0611
17-09-2010, 02:03
دوستم كه وايمكس ايرانسل داره گفت مال اون قطع نيست. ما به هواي اينكه مبين نت قعطي نداره واپراتور سراسري رفتيم گرفتيم اما 3روزه كه ادم از كرده خودش پشيمون ميشه.حالا خوبه چند وقته سريع به اپراتور وصل ميشي و سريع جواب ميدن اما همش ميگن شبكه در حال بروز رساني اخه چند روز بروز رساني!!!!!!!

masa_1379
17-09-2010, 11:08
دوست عزیز مبین نت اهواز فعلا اختلال داره و معلوم نیست کی درست شه.

pouyanh
17-09-2010, 15:14
ممنون. 5 شنبه زنگ زدم برام مودم رو فرستادن. پول اينا هم گرفتن گفتن منتظر باشم براي اومدن نصاب. حالا اميدوارم منطقه ما خوب جواب بده و سرعت خوبي بده. فكر كنم تا دو روز ديگه هم نصاب بياد و وصل كنه برام. :31:

اون فرم ثبت نام سرکاریه, من یک ماه پیش پر کردم هنوز زنگ نزدن! فردا زنگ بزن به 1868 فوری مودم رو با پیک برات می فرستن.

karbist
17-09-2010, 16:47
اگه دوتا کابل شبکه اضافه تو خونه داشته باشی, خودت هم می تونی راهش بندازی و ببینی وضعیت آنتن دهی اونجا چجوریه.

lurenzo
17-09-2010, 21:05
به دوستانی که تازه میخوان برای دریافت سرویس وایمکس مبین نت اقدام کنن ، باید بگم که من ابتدا توی سایت و بصورت اینترنتی ثبت نام کردم ولی بعد از دو روز به اشتباهم پی بردم و رفتم و از طریق نمایندگی ثبت نام کردم! در پنجمین روز کاری بعد از ثبت نامم در نمایندگی ، نصاب اومد و سرویسم وصل شد!
جالب اینجاست که چند روز پیش بعد از اینکه 21 روز از ثبت نام اینترنتی من میگذشت ، از شرکت مبین نت تماس گرفتن که ثبت نام رو نهایی کنن!

saeed0611
17-09-2010, 22:02
يعني ديگه ميخوام بگيرم مودم رو بشكنم از 24/6/89قطع شده الان بهشون هم زنگ زدم ميگه نه اهواز مشكلي نداره!!!در صورتي كه يه خانومي بعد از ظهر ميگفت اختلال شبكه داره داره!!! اخه اول از نظر سيگنال دهي مطمئن شيد بعد بيايد اشترك بديد الان 3 روزه مودم مثل اينه دق جلومه. شيطونه ميگه.........

parsams
18-09-2010, 11:11
با نمایندگی 1868 تماس گرفتم برای تعویض مودم indoor با outdoor . میگه چون طرح شما فعال شده نمی تونیم مودم رو عوض کنیم. باید دوباره یک طرح جدید با مودم Outdoor از ما بخرید و طرح قبلی و کل پولی که پرداخت کردید سوخت میشه . این عین جملاتی بود که به من گفتند.:44:

بهشون گفتم کارشناس نصب شما در تعیین موقعیت من و نوع مودم اشتباه کرده و تشخیص غلط داده و بهمین خاطر الان سرعت دانلود من بین 20 تا 35 کیلو هست و این مساله هم تا وقتی طرح اکتیو نشده که قابل تشخیص نیست و بعد ازون هست که اشتباه کارشناس معلوم میشه و اون موقع هم شما اشتباه خودتون رو قبول ندارید. :41:

اون آقا گفت کی گفته که مودم Outdoor مشکل شما رو حل میکنه ، همینکه CINR شما بالاتر از 25 هست یعنی موقعیت شما خوبه و مشکل از مبین نت هست که نوسان سرعت داره نه مودم.

با مبین نت تماس گرفتم میگن با مشخصاتی که شما دارید یعنی CINR بالای 25 و RSSI زیر 50 اصلا امکان نداره نوسان داشته باشید و ما مشکل شما رو به نمایندگی می فرستیم تا دوباره کارشناس بفرستن ، احتمالا شما جای مودم رو تغییر دادید و بخاطر همین سرعتتون پایین اومده :31: میگم همون جای قبلی هم که مودمو میگذارم مشکل سرجاشه میگه خوب چون آنتنهای جدیدی نصب کردیم جاها عوض میشه (تناقض گویی در حرفا رو می بینید)
والا دیگه نمی دونم چیکار کنم؟ :41:

rahimism
18-09-2010, 11:31
دوستان سرعت داونلود سرویس 512 با محدودیت حجمی 25 گیگ در تهران چقدر هست؟ (سرویس یاقوت B2)
به همه نمیدن و به شرکت ها این سرویس رو میدن؟

با تشکر

gtairani
18-09-2010, 11:44
پیشنهاد می کنم از مبین نت نگیرید.
من که می خوام فردا پسش بدم :13:

parsams
18-09-2010, 11:58
یعنی میشه پس داد؟ براحتی پس می گیرن یا داستان داره؟

gtairani
18-09-2010, 12:13
یعنی میشه پس داد؟ براحتی پس می گیرن یا داستان داره؟
برای من اومدن نصب کردن گفتن تا ۳ روز مهلت تست دارید.
نمیدونم برای همه اینجوری هست یا فقط من که پارتی دارم :21:

lurenzo
18-09-2010, 12:34
پیشنهاد می کنم از مبین نت نگیرید.
من که می خوام فردا پسش بدم :13:

شما نگفتی دقیقا مشکلت چی بود که میخوای پس بدی؟

amin-g
18-09-2010, 13:16
سلام...
1-از روزی که نصاب میاد مودم رو نصب میکنه تا چند ساعت بعد اینترنت رو فعال میکنن؟
2-آیا 24 ساعت اول که اینترنت رو اکتیو میکنن سرعت 64 است؟
3-من از نمایندگی یه مودم خریدم و پول راهم واریز کردم ولی هنوز نصاب نیومده ولی یه ایمیل از مبین نت برام اومده که توش یه سری مشخصات مثل پسورد و چیزای دیگه است این یعنی اکانت منو فعال کردن؟
4-کسی از بچه های اهواز از نیماد نت وایمکس گرفته؟نصابشون خوب بود؟

saeed0611
18-09-2010, 13:33
فعلا كسي وايمكس مبين نت تو اهواز نگيره الان از روز چهارشنبه قعطه بهشون هم همين الان زنگ زدم ميگه :تو اهواز مشكل وجود داره معلوم نيست كي وصل بشه اخه خدا راضيه اين همه ترافيك من حروم بشه.انگار كه معلومه مبين نت از تو وايمكس مونده. و اولين قرباني و اولين شهر قرباني اهواز و مردم اهوازه ومن كه مودم با يك وايمكس بدون سيگنال كه خدا ميدونه كي وصل ميشه

amin-g
18-09-2010, 15:49
فعلا كسي وايمكس مبين نت تو اهواز نگيره الان از روز چهارشنبه قعطه بهشون هم همين الان زنگ زدم ميگه :تو اهواز مشكل وجود داره معلوم نيست كي وصل بشه اخه خدا راضيه اين همه ترافيك من حروم بشه.انگار كه معلومه مبين نت از تو وايمكس مونده. و اولين قرباني و اولين شهر قرباني اهواز و مردم اهوازه ومن كه مودم با يك وايمكس بدون سيگنال كه خدا ميدونه كي وصل ميشه
سلام...
شما در این 4 روز حتی یک چراغ مودمتون هم روشن نشد؟مودمتون چیه و از کدوم نمایندگی گرفتید؟کجای اهواز ساکنین؟

gtairani
18-09-2010, 16:21
سلام...
1-از روزی که نصاب میاد مودم رو نصب میکنه تا چند ساعت بعد اینترنت رو فعال میکنن؟
2-آیا 24 ساعت اول که اینترنت رو اکتیو میکنن سرعت 64 است؟
3-من از نمایندگی یه مودم خریدم و پول راهم واریز کردم ولی هنوز نصاب نیومده ولی یه ایمیل از مبین نت برام اومده که توش یه سری مشخصات مثل پسورد و چیزای دیگه است این یعنی اکانت منو فعال کردن؟
4-کسی از بچه های اهواز از نیماد نت وایمکس گرفته؟نصابشون خوب بود؟
۱-همون موقع ۶۴ رو فعال می کنن.
۲-بله
۳-خیر
۴-من شیراز هستم.نمیدونم :23:

fragari
18-09-2010, 16:40
اين مودم outdoor يا خارجي كه قيمتش 200 هست wi-fi داره ؟

ab.mahmoodi
18-09-2010, 16:47
اين مودم outdoor يا خارجي كه قيمتش 200 هست wi-fi داره ؟

اين مودم wifi نداره.

davood3d
18-09-2010, 18:59
سلام
مودم outdoor و indoor از طریق پورت LAN به کامپیوتر وصل میشن یا USB ؟ و کلا چند تا خروجی دارن ؟

ab.mahmoodi
18-09-2010, 20:07
سلام
مودم outdoor و indoor از طریق پورت LAN به کامپیوتر وصل میشن یا USB ؟ و کلا چند تا خروجی دارن ؟

مودم outdoor بوسيله lan به سيستم متصل ميشه و فقط يك خروجي داره. مودم indoor wifi هم از طريق wifi با كامپيوتر ارتباط برقرار ميكنه.

karbist
18-09-2010, 21:32
امروز سرعتش بد جوری افت کرده, هنوز هم به حالت عادی برنگشته. بعدا که یوزر هاش زیاد بشه که دیگه فاجعه میشه. :41:

lurenzo
18-09-2010, 22:55
امروز سرعتش بد جوری افت کرده, هنوز هم به حالت عادی برنگشته. بعدا که یوزر هاش زیاد بشه که دیگه فاجعه میشه. :41:

امروز برای من اتفاقا سرعت خوب بود.
هنوز نمیشه راجع به آینده صحبت کرد.بالاخره نوسان سرعت و افت سرعت توی همه سرویس ها و شرکت های مختلف در ایران وجود داره.باید بگردی اونی رو پیدا کنی که کمتر از بقیه مشکل داشته باشه!
برای مبین نت هنوز خیلی زوده که بگیم خوبه یا بد! (هنوز یکماه هم از ارائه خدماتش نمیگذره!:31:)

masa_1379
18-09-2010, 23:04
اهواز سه روز است که سرویس مبین نت قطع می باشد و کسی هم پاسخ گو نیست.

saeed0611
18-09-2010, 23:08
سلام...
شما در این 4 روز حتی یک چراغ مودمتون هم روشن نشد؟مودمتون چیه و از کدوم نمایندگی گرفتید؟کجای اهواز ساکنین؟

نه خير توي اين 4روز يك چراغ مودم من روشن نيست اما قبل اين 4روز 3چراغ من ثابت روشن بود چراغ چهارمي هم ميومدو مي رفت. مودم من واي فاي و از نمايندگي رفاتك اهواز گرفتم.مودم رو پشت بام هم بردم بازم يك چراغ هم روشن نشد. من تو منطقه پادادشهر هستم. ديگه دارم كلافه ميشم

arminjahanshahr
18-09-2010, 23:26
بچه ها یک خبر خوب
من بعد از چندین ماه که سیگنالم رو 3 تا بود و تو این یک ماهه که خیلی بدتر شده بود و فقط رو پشت بوم می گرفت
تو این چند روزه با بهینه سازی که انجام دادند سیگنالم رو 5 فیکس شده و اکثر جاها آنتن میده
این اتفاق تو کرج افتاده اگر تو بقیه جاها هم اتفاق بیفته فکر کنم مشکل اکثرتون حل بشه

saeed0611
19-09-2010, 01:47
بچه ها یک خبر خوب
من بعد از چندین ماه که سیگنالم رو 3 تا بود و تو این یک ماهه که خیلی بدتر شده بود و فقط رو پشت بوم می گرفت
تو این چند روزه با بهینه سازی که انجام دادند سیگنالم رو 5 فیکس شده و اکثر جاها آنتن میده
این اتفاق تو کرج افتاده اگر تو بقیه جاها هم اتفاق بیفته فکر کنم مشکل اکثرتون حل بشه

خوش به حالتون ما كه تو اهواز چند روزه قعطي سراسري شده قبلش هم سيگنال كيفيت جالبي نداشت اما البته روزهاي اول خوب بود حالا هم داريم سماق مك ميزنيم تا وصل بشه هي ميگن امروز فردا. راستي مگه شما چند وقته داريد وايمكس چون گفتيد چندين ماه هنوز دو ماه هم از واگذاري اشتراكاش نميگذره!!!!

parsams
19-09-2010, 02:11
دوستان سیستم پرداخت پول به مبین چطوریه ؟ اگر یک یا چند ماه پول ندیم و اشتراک نخوایم چی میشه ؟ منظورم اینه که اگر دیدیم سرویسش خوب نیست یه مدت صبر کنیم و بعد که اوضاع بهتر شد و سرعت پایدار شد اونموقع دوباره اکانت رو فعال کنیم.
در مورد ایرانسل این مساله شدنیه و توی ADSL هم بیشتر شرکتا تا چند ماه بعد از عدم پرداخت ، رانژه خط رو نگه میدارن بعد تماس میگیرن که اگر مایل به تمدید نبودیم اونوقت رانژه رو انتقال میدن، اما بعضی شرکتها مثل داتک (البته در مورد وایرلس و وایمکسش) اگر حتی یک ماه هم پول ندی سرویس رو کنسل می کنند و ودیعه رو هم پس نمی دن و مودم رو هم پس نمی گیرن و اگر دوباره سرویس بخوای باید بری توی نوبت.

---------- Post added at 02:11 AM ---------- Previous post was at 02:07 AM ----------

خوش به حالتون ما كه تو اهواز چند روزه قعطي سراسري شده قبلش هم سيگنال كيفيت جالبي نداشت اما البته روزهاي اول خوب بود حالا هم داريم سماق مك ميزنيم تا وصل بشه هي ميگن امروز فردا. راستي مگه شما چند وقته داريد وايمكس چون گفتيد چندين ماه هنوز دو ماه هم از واگذاري اشتراكاش نميگذره!!!!

آقا شما که تو اهواز قطعی دارین ببینید بقیه شرکتای اینترنت هم قطعی دارن یعنی ADSL ها و بقیه .یعنی مشکل از طرف خطوط اصلی مخابراته یا اینکه فقط مبین اونجا سرویس نمیده؟ اینجوری برای همه روشن میشه که مبین نت اصلا پیگیر مسایل هست یا نه؟

parsams
19-09-2010, 03:18
karbist جان ، یک نکته ای که من متوجه شدم (البته شاید برای شما و دیگر دوستان پیش پا افتاده باشه) اینه که مودم با سرچ چند فرکانس مختلف سعی میکنه به شبکه وصل بشه ، از بین این فرکانسها یکیشون بعد از اتصال سرعت دانلود خیلی بالاتر و پایدارتری داره، که برای من فرکانس 345900000 هست و وقتی با بقیه فرکانسها وصل میشه، سرعت دانلود خیلی بد و ناپایدارتره. (تقریبا شبیه وایرلس البته در وایرلس بجای تغییر فرکانس، مودم با استیشنها یا همون آنتنهای مختلف تماس می گیره و اونجاهم با یکی از اونها سرعت دانلود بالاتری میده )
از دیروز تا حالا حتی با تغییر جای مودم ، مودم اصلا این فرکانس رو پیدا نمی کنه و با فرکانس 3559000000 وصل میشه که با وجود خوب بودن تمام شرایطش (یعنی CINR , ... ) سرعت بسیار بدی داره و دست آخر روی سرعت 4-5 کیلو می مونه.
آیا راهی هست که ما مودم رو وادار کنیم فقط یک فرکانس رو سرچ کنه ؟ آخه وقتی که نصاب اومده بود و توی صفحه status>wimax در کنترل پنل بود می گفت شما نباید به این تنظیمات دست بزنید.

saeed0611
19-09-2010, 11:13
پسر عموم كه وايمكس ايرانسل داره قطع نيست الان هم رفتم كافي نت و تو اينترنت هستم مشكلي نداره.به يكي از نمايندگي هاي مبين نت اهواز هم زنگ زدم و گفتم مال شما هم قطعه؟ گفت بله مال شركت هم قعطه اما سوال ديگري داريد زنگ بزنيند تهران . الان هم به تهران زنگ زدم(دقيقا روزي 3بار زنگ ميزنم) گفت در تلاشيم مشكل برطرف بشه گفتم كي برطرف ميشه گفت اطلاعي ندارم الان با امروز 5روزه كه قطع شده وهيچ خبري هم نيست. ما مونديم با يك مودم واي فاي بدون سيگنال. متاسفم براي شركتشون كه نتونسته توي اين 5روز درستش كنه

karbist
19-09-2010, 11:56
karbist جان ، یک نکته ای که من متوجه شدم (البته شاید برای شما و دیگر دوستان پیش پا افتاده باشه) اینه که مودم با سرچ چند فرکانس مختلف سعی میکنه به شبکه وصل بشه ، از بین این فرکانسها یکیشون بعد از اتصال سرعت دانلود خیلی بالاتر و پایدارتری داره، که برای من فرکانس 345900000 هست و وقتی با بقیه فرکانسها وصل میشه، سرعت دانلود خیلی بد و ناپایدارتره. (تقریبا شبیه وایرلس البته در وایرلس بجای تغییر فرکانس، مودم با استیشنها یا همون آنتنهای مختلف تماس می گیره و اونجاهم با یکی از اونها سرعت دانلود بالاتری میده )
از دیروز تا حالا حتی با تغییر جای مودم ، مودم اصلا این فرکانس رو پیدا نمی کنه و با فرکانس 3559000000 وصل میشه که با وجود خوب بودن تمام شرایطش (یعنی CINR , ... ) سرعت بسیار بدی داره و دست آخر روی سرعت 4-5 کیلو می مونه.
آیا راهی هست که ما مودم رو وادار کنیم فقط یک فرکانس رو سرچ کنه ؟ آخه وقتی که نصاب اومده بود و توی صفحه status>wimax در کنترل پنل بود می گفت شما نباید به این تنظیمات دست بزنید.
برای من فقط به یک bts وصل میشه و بقیه bts ها اینقدر دور هستند که اصلا بهشون نمی تونه وصل بشه.
شما باید بری به قسمت wimax اون پایین صفحه نوشته scanning list, اول اون 4 تا فرکانسی رو که میبینی یک جا یادداشت کن بعد فرکانس هایی رو که نمی خوای remove کن.
برای اضافه کردن دوباره فرکانس ها, توی همون صفحه طبق شکل زیر فرکانس ها رو اضافه میکنید:

mbmfcbm
19-09-2010, 12:00
سلام دوستان به نظر شما بهتره که adsl بگیرم یا وایمکس؟
بودجه هم 100 تومنه
مودم هم میخوام وایفای باشه

Firebirds
19-09-2010, 17:39
بودجه هم 100 تومنه

به نظر میرسه Wimax آینده دار تره ( البته این هم در نظر بگیر که الان به یه سرویس دهی پایدار در تمام شهر ها نرسیده )

lurenzo
19-09-2010, 18:31
ویرایش شد!!!!!!!

saeed0611
19-09-2010, 18:40
بودجه هم 100 تومنه

به نظر من ADSLبگيري بهتره چون جا افتاده وايمكس هنوز براي كشور ما لقمه گنده اي تا جا بيفته يه تكنولوژي جديدتر مياد. حالا من گرفتم 5 روزه قعطه هيچ كاري هم نكردنند.ديگه اين ريسكي بود كه من كردم:41:

parsams
19-09-2010, 18:41
با کدوم چیز پی ان ؟

lurenzo
19-09-2010, 18:57
ویرایش شد!!!!!!!

lurenzo
19-09-2010, 19:30
ویرایش شد!!!!!!!

parsams
19-09-2010, 20:05
Lurenzo جان، شما در حالت عادی سرعت دانلودت ثابته یا نوسان داری و توی این یکی دو روزه سرعتت کم نشده؟

lurenzo
19-09-2010, 20:37
Lurenzo جان، شما در حالت عادی سرعت دانلودت ثابته یا نوسان داری و توی این یکی دو روزه سرعتت کم نشده؟

نوسان سرعت وجود داره ولی در اکثر مواقع بشکلی نیست که خیلی به چشم بیاد! یعنی میتونم بگم در اکثر مواقع تا حالا سرعت تقریبا ثابت بوده!
مخصوصا توی این یکی دو روز اخیر خیلی از سرعت راضیم!!!!

flashmemory
19-09-2010, 20:55
آیا در حال حرکت هم میشه از این سرویس مبین نت استفاده کرد ؟
پایداری پینگ تایم چطوره ؟ یعنی request time out هر چند ثانیه میده !؟ در طول روز پینگش پایداره یا نوسان داره ...

saman_dolore
19-09-2010, 22:49
دوستان عزیز که 1مگ نا محدود دارن، یا کلن وایمکس مبین نت دارن،
کسی از شماها تاحالا skype رو امتحان کرده که ببینه پارازیت داره یا نه؟
یا اصلا میشه call کرد باهاش یا نه؟ یا اینکه پی ام هاش send میشه یا نه ؟
خواهشن جواب سوالمو یکی بده، چندین بار تو همینجا پرسیدم و کسی جواب نداده. :41:

worldm
20-09-2010, 06:07
فکر کنم همون وایمکس نگیرم بهتره کلا پشیمون شدم حوصله سرو کله زدن با بخش پشتیبانی افتضاحشونم ندارم همون اینترنت ذغالیم بهتره لااقل میدونم خودش کلا قطعی داره

karbist
20-09-2010, 10:55
دیشب از ساعت 9 تا 3 صبح سرعت شده بود20 کیلو! وقتی هم مودم رو ری استارت میکردم به جای اینکه به bts نزدیک ما وصل بشه میرفت به یک bts با rssi 85 وصل میشد, فرکانس اون bts رو که حذف کردم, با زحمت پس از ده بار تلاش به bts منطقمون وصل میشد, مثل این بود که دیگه ظرفیت یوزر اضافه رو نداشت. الان هم از ساعت 10 دوباره اینجوری شده. فکر کنم دیگه رسما bts منطقمون ظرفیتش تکمیل شده. :thumbsdow

gtairani
20-09-2010, 11:25
به نظر من وایمکس به درد کسایی می خوره که حتی دایل اپ هم ندارن!!! :27:
قربون همون ADSL

mehdi-sh
20-09-2010, 12:42
ظاهرا گند سرویس های مبین نت داره درمیاد فقط روزهای اولی که سرویس ارائه میداد خوب بود این روزا که یا فطع یا پینگ بالاست دانلود هم پائین بالا میشه دیگه رسما تعطیله به قول دوستان قربون همون ADSL پارس آنلاین.

karbist
20-09-2010, 12:50
الان سرعت دانلود من شده 10 کیلوبایت!!!! جالبه که هنوز 125 کیلوبایت آپلود میکنه. کاملا مشخصه که پهنای باند کم اومده.

lurenzo
20-09-2010, 13:40
الان سرعت دانلود من شده 10 کیلوبایت!!!! جالبه که هنوز 125 کیلوبایت آپلود میکنه. کاملا مشخصه که پهنای باند کم اومده.

شما با پشتیبانی تماس گرفتی چی گفتن؟

اینم تست الان من :

karbist
20-09-2010, 14:40
یک بار زنگ زدم, دختره گفت مودم رو جابجا کنید تا RSSI بیاد روی 60 -70 , گفتم RSSI من 50 هست و هرچه به صفر نزدیک تر باشه بهتره , گفتش نه این عدد هرچی به 100 نزدیکتر باشه بهتره!!!! اصلا پشیمون شدم که چرا زنگ زدم.
یک ساعت بعدش زنگ زدم این بار یک فرم پیگیری پر کردند و گفتند فردا زنگ بزنید تا نتیجه اش رو بگیم.
از ساعت 3 باز بهتر شده و سرعتش اومد روی 70 کیلوبایت. :41:

saeed0611
20-09-2010, 15:55
خدا رو شكر كه بلااخره وصل شد بعد 6روز تو اهواز اميدوارم فعلا قطع نشه ما سرعتي كه قبله قعطي داشتم بهتر بود اما الان افت كرده

lurenzo
20-09-2010, 16:32
یک بار زنگ زدم, دختره گفت مودم رو جابجا کنید تا RSSI بیاد روی 60 -70 , گفتم RSSI من 50 هست و هرچه به صفر نزدیک تر باشه بهتره , گفتش نه این عدد هرچی به 100 نزدیکتر باشه بهتره!!!! اصلا پشیمون شدم که چرا زنگ زدم.
یک ساعت بعدش زنگ زدم این بار یک فرم پیگیری پر کردند و گفتند فردا زنگ بزنید تا نتیجه اش رو بگیم.
از ساعت 3 باز بهتر شده و سرعتش اومد روی 70 کیلوبایت. :41:

همون. دقیقا میخواستم ببینم فرم پیگیری واست پر کردن یا نه!
خیلی دوست داشتم بدونم وقتی فرم پیگیری پر میکنی دقیقا چه اتفاقی میفته و چقدر زمان میبره تا اصلا اتفاقی بیفته!
دوست عزیز لطف کن ما رو همینطور در جریان مشکلت قرار بده! ببینیم بالاخره ماهیت این فرم پیگیری چیه؟

Mostajab
20-09-2010, 17:36
سلام :46:
خوب بعد از استفاده بیش از 20 روز از این شرکت باید بگم که اصلا اعتماد منو به خودش جلب نکرد:41:
بالاخره وقتی آدم یک سرویس یک مگ می گیره با ماهی 80 تومن ازش کلی انتظار داره
تو این 20 روز هفته های اول که خوب بود انصافا ولی بعدش افتضاح شد
توی روز سرویس من باید 128 KB بزنه اما یهو به 30 KB می رسه.خوب تو نگاه اول می گی حتما ترافیک زیاد شده می ره بالا و پایین
اما تو اون سرعت ثابت ثابت می شه و خط صاف با همون سرعت دانلود می کنه
تو این 20 روز سرویس من 3 بار قطع شد دوبار اول یه 3 ساعتی می شد
اما روز سوم که امروز هست 1 روز کامل هست که سرویس قطعه
من که اصلا خوشم نیومد از سرویس دادنش
احتمال اینکه سرویسم رو شارژ کنم خیلی کمه:13:

adcomputer
20-09-2010, 17:58
دوستم كه وايمكس ايرانسل داره گفت مال اون قطع نيست. ما به هواي اينكه مبين نت قعطي نداره واپراتور سراسري رفتيم گرفتيم اما 3روزه كه ادم از كرده خودش پشيمون ميشه.حالا خوبه چند وقته سريع به اپراتور وصل ميشي و سريع جواب ميدن اما همش ميگن شبكه در حال بروز رساني اخه چند روز بروز رساني!!!!!!!
کافی نت نزدیک ماهم توی اهواز از adsl کلافه شده وایمکس ایرانسل گرفته و راضی هم هست

adcomputer
20-09-2010, 18:11
در اهواز:
یک هفته شبکشون مشکل داشت و قطعی زیادی داشت و از چهارشنبه تا امروز-دوشنبه کلاً قطع بود و حالا درست شد. البته امیدوارم مثل سه شنبه شب هفته پیش نباشه که چند ساعت وصل بود و دوباره قطع شد.

سرعت معمولیه مثل همیشه اما ping خوب نیست به 4.2.2.4 623ms میزنه! قبلاً بین 200 تا 300 میزد.
راستی پشتیبانیشون هیچی نمیدونستن و فقط امروز فردا میکردن تازه امروز که دوباره زنگ زدم میگه از جمعه قطع شده(اما برای من 5 روز قطع بود)

parsams
20-09-2010, 18:40
همون. دقیقا میخواستم ببینم فرم پیگیری واست پر کردن یا نه!
خیلی دوست داشتم بدونم وقتی فرم پیگیری پر میکنی دقیقا چه اتفاقی میفته و چقدر زمان میبره تا اصلا اتفاقی بیفته!
دوست عزیز لطف کن ما رو همینطور در جریان مشکلت قرار بده! ببینیم بالاخره ماهیت این فرم پیگیری چیه؟
داداش، من یکهفته است فرم پیگیری پر کردم ، ماجرا رو هم براتون گفتم که وقتی برای پیگیری مجدد زنگ زدم خانومه گفت مورد شما پیگیری شد مشکلی نیست. شما جای مودم رو تغییر دادی ببر بذار همونجا که نصاب گذاشته بود. دیگه هم بش دس نزن. خوب؟ :31:
گفتم اونجاهم که میزارم باز نوسان سرعت دارم و با اینکه شرایط شبکه مثل CNIR , ... همه مطابق استاندارده ولی سرعت خیلی پایینه و نوسان شدید داره و آخرشم روی 10 - 20 کیلو و جدیدا 5 کیلو وایمیسته. گفت خوب چون ما آنتن اضافه کردیم سیگنال اونجا کم شده !!!!!! :18::13::31: باید بگردی جاشو پیدا کنی.
گفتم چند روزه دارم اینکارو میکنم اما نمیشه ....... دردسرتون ندم آخرش گفت باشه نمایندگی یکنفرو میفرسته خودش جای خوبو براتون پیدا کنه ... تا امروز هم منتظرم که بفرسته ... الان از روز پر کردن فرم دقیقا روز ششم شده.
جالبه که از اون روز با چند تا شماره دیگه هم بجز اون اپراتوره تماس گرفتم همه میگن با این مشخصاتی که شما داری محاله که سرعت از 124 کیلو یک گرم کمتر باشه چه برسه به کیلو . احتمالا اشتباه میکنی سرعتت بالاست اما خودت داغی نمیفهمی.

در ضمن یک نکته ای رو karbist جان گفت که باید اون DL_FEC روی 16AM... باشه ، این مطلب رو هیچکدوم از این آقایون و خانوما اصلا نه تا حالا دیده بودن و نه شنیده بودن یعنی اطلاعاتشون در حد روز اول کانکت شدن من بود.

من یه وایرلس 512 داتک داشتم که 5 سال و هفت ماهه سرعت دانلودش فیکس روی 52 کیلوئه تصمیم داشتم با فعال شدن این یکی برم پس بدم بگم نخواستیم گرونه و سرعتش کمه اما حالا میخوام برم واسه پنجسال دیگه ندید یه تیکه تمدید کنم :27:

parsams
20-09-2010, 18:47
کافی نت نزدیک ماهم توی اهواز از adsl کلافه شده وایمکس ایرانسل گرفته و راضی هم هست
تایید میشه
حالا که ما مبین نت گرفتیم این همسایه ما میگه مودم ایندور معمولی ایرانسل گرفته از سه تا چراغ هم فقط دوتاش روشنه. 512 رو گرفته 6 ماهه با 17 درصد تخفیف و اگه درست فهمیده باشم مودم هم مجانی.
میگه سرعتم عصرها نوسان داره اما بقیه اوقات بین 52 تا 60 می مونه. در مورد دانلود هم میگه توی یکماه حدود 100 گیگ دانلود کرده و محدودیتی هم نداشته و گیری هم بهش ندادن. برخلاف اونچه که میگفتن از 40 گیگ بالاتر دانلود رو ایرانسل میبره تو لیست سیاه.:41:

yusef
20-09-2010, 20:34
سلام
1.ایرانسل سرعت های بالا رو راحت میده؟سرعتش چطوره؟من اصفهان هستم.
2.مبین نت اصفهان چطوره؟از لحاظ سرعت و پشتیبانی
راستی ایرانسل مودم قسطی میده؟
ایرانسل شبانه هم داره؟

flashmemory
20-09-2010, 20:52
دوستان اوضاع پینگ تایم چطوره ؟ یعنی request time out هر چند ثانیه میده !؟ در طول روز پینگش پایداره یا نوسان داره ...

h.yazdani67
20-09-2010, 23:23
بچه ها تا حالا کسی به این موضوع جالب برخورده؟؟ گوش کنید:
ساعت 10:30 یک دفعه سرویس من قطع شد و وقتی می خواستم صفحه ای باز کنم یک پیغام برام می اومد که your suscriber ...fee amount to use و کلا انتقالم داد به صفحه ecare از اونجایی که منم سوریسم 5 گیگه گفتم ای بابا دو هفته ای تمومش کردم؟؟ خاک تو سر شدم که... بعد رفتم call history رو چک کردم دیدم که ای داد بی داد جمعه هام بعضی ساعتاشو اینجا حجم مصرف کرده. با توپ پر و با شاخ بازی که همین موضوع رو بزنم تو سرشون زنگ زدم 83868 بعد یه آقایی برداشتو گفت که :
آهان این پیغامرو می ده؟؟ منم گفتم آره! گفت شما فردا صبح تماس بگیرید تا اکانت real رو براتون وصل کنند این تستون بوده؟ منم گفتم آقا من یه دو هفته ای دارم استفاده می کنما!! گفت آره. بله . مشکلی نداره! منم گفتم باشه دمتون گرم فردا تماس می گیرم. بعد با خودم گفتم عجب آدمای باحالین دو هفته بهم حال دادن؟؟ بعد این رو هم بگم که امروز صبح یکی از مبین زنگید و گفت که سه عبارت آخر BSSID رو از تنظیمات مودم بهش بگمو .. در این حین کلی موضوع در ذهنم گذشت تا اینکه خودم دست بکار شدم و چند بار مودمو خاموش روشن کردم و دیدم درست نمیشه بیخیال شدم. ولی باز الان خاموش روشن کردمش یهو درست شد و جالبتر از همه اینکه سیگنالم همیشه رو 74 بود الان رو 86 هست. کسی تا حالا با جنین مورد مشکوکی برخورده؟

darksider
20-09-2010, 23:47
سلام
1.ایرانسل سرعت های بالا رو راحت میده؟سرعتش چطوره؟من اصفهان هستم.
2.مبین نت اصفهان چطوره؟از لحاظ سرعت و پشتیبانی
راستی ایرانسل مودم قسطی میده؟
ایرانسل شبانه هم داره؟
مبین نت اصفهان رو من 17 روز دارم استفاده میکنم و در این مدت حتی 1لحضه هم قطع نشده سرعت هم به جز روز قدس اونم 2-3 ساعت فقط اومد پایین در کل من که راضیم و حرف نداره:8:

yusef
21-09-2010, 00:12
مبین نت اصفهان رو من 17 روز دارم استفاده میکنم و در این مدت حتی 1لحضه هم قطع نشده سرعت هم به جز روز قدس اونم 2-3 ساعت فقط اومد پایین در کل من که راضیم و حرف نداره:8:

سلام
چه جوری این سرویس رو سفارش دادید؟حضوری رفتید؟
برای نصب چقدر طول کشید؟

darksider
21-09-2010, 00:15
سلام
چه جوری این سرویس رو سفارش دادید؟حضوری رفتید؟
برای نصب چقدر طول کشید؟
من حضوری رفتم نمایندگی و ثبت نام کردم.و روز بعدش فعال شد سرویسم