PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

parstech
05-01-2012, 14:04
چرا کم میشه به 1/4 هم کم میشه مثلا اگر با سرویس 128 کیلو« بیت» 16 کیلو« بایت» در IDM دانلود میکردی بعد از اشتراک 1 به 4 تنها با سرعت 4 کیلو بایت دانلود میکنی. اکثرا فکر میکنن این خطهای که دارن 1 به 8 شیر هست میان 128 رو تقسیم بر 8 میکنن و میگن میشه 16 پس خط ما 1 به 8 شیر خیر. این روش برای تبدیل بیت به بایت بکار میره. هر هشت بیت یک بایت. سرعت خطوط اینترنتی را با بیت اندازه میگیرن در صورتی که اکثرا دانلود منیجرها سرعت رو با بایت اندازه میگیرن.

ضمن احترام به نظر این دوست عزیز باید بگم که کاملن اشتباه فکر میکنند. طبق استاندار موجود کلن خطوط اینترنت پر سرعت به دو صورت : 1. اختصاصی و 2. اشتراکی عرضه می شوند. همون طور که از اسم اختصاصی پیداست پهنای باند یک خط فقط به یک مشتری اختصاص داده میشه و قیمت نسبتن بالایی هم داره (برای خط 128 : 173600 تومان) میباشد. اما برای مصارف خانگی و اداری معمولی این خطوط بین چند کاربر به اشتراک گذاشته میشن تا هزینه کاهش پیدا کنه. طبق استاندارد مخابرات این نسبت 1 به 10 هستش ( و 128 کیلوبتی مخابراتی به قیمت 9920 تومان عرضه میشود). اما با توجه به پایین بودن سرعت در این نسبت اشتراک گذاری، شرکتها نسبت 1 به 8، یا 5 و یا مثل سرویسهای جدید مبین نت که قراره عرضه بشه 1 به 4 به اشتراک گذاشته میشه . به همین خاطر در زمان پیک ترافیک سرعت خطوط از سرعت اسمی کمتره (و بالعکس زمانی که خط خلوت باشه در برخی از اپراتورها بالاتر از سرعت اسمی هم میشه). بنابراین همون طور که دوستان فرمودن احتمالن در سرویس های جدید نوسان نسبت به گذشته کمتر میشه و کیفیت بالاتر میره.

لینک منبع قیمت های ذکر شده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alone one
05-01-2012, 14:44
اگه درست فهمیده باشم، شما یه چیزی مثل مودم usb ایرانسل میخواهی.
نه داداش
من مودم کتابی دارم،میخوام یه usb بگیرم که به صورت wifi اینترنتو از مودمم بگیرم،مثل نوت بوک که به صورت wifi میتونه با مودم ارتباط برقرار کنه،حالا منم میخوام pc اینطوری باشه

بله، مبین هم داره، ولی وقتی من میخواستم اشتراک مبین بگیرم، خودشون گفتند این مودمها زیاد خوب نیست و من کتابی گرفتم.
درسته،اون مودم usb ها بدرد لپ تاپ و ... میخوره،ضمنا باید تو یه جای باز تر ازش استفاده کرد،چون نمیتونه با موانع زیاد سینگنال بگیره

تازگی هم که مودم همراه را با طرحهای جدیدش میده. عکسش را که دیدم، شبیه هارد اکسترناله، ولی نمیدونم وایرلس هست یا نه.
درسته،اونم هم وایرلس داره که میتونه بین 5 نفر شیر کنه و هم میشه با کابل usb به کامپیوتر وصل کرد اما اونم مثل مودم usb ها قدرت گیرندگی مودم رو میزی رو ندارن(البته تو جای بسته ای مثل محل کار یا منزل یا ..)
تازه این مودم رومیزی جدیدا که یکم پهنتر هس نویز گیرم داره،من که بغل اسپیکرم کذاشتمش هیچ نویزی نمیندازه:18:

بــــــــــله، 2 تا 8 صبح؛ و جمعه ها تا 2 بعدازظهر رسماً مجانیه، ولی من امتحان کردم تا 8شب رایگان بود.
جمعه ها تا 2 بعد از ظهرو برداشتن تا اونجایی که من اطلاع دارم
فقط 2 تا 8 هر 7 روز هفته

alone one
05-01-2012, 14:51
والا من این سایت wimaxnews.org رو دنبال میکنم
هر فصل زودتر از خود سایت مبین اعلام میکنه و تا الان همه خبرهاش درست بوده متاسفانه .
پس اگه اینجوریه واقعا شرکت تعطیلیه
وقتی یه سایت دیگه خبراتو زودتر از سایت خودت بزنه دیگه باید ...:41:

Arman_gh
05-01-2012, 15:13
ضمن احترام به نظر این دوست عزیز باید بگم که کاملن اشتباه فکر میکنند. طبق استاندار موجود کلن خطوط اینترنت پر سرعت به دو صورت : 1. اختصاصی و 2. اشتراکی عرضه می شوند. همون طور که از اسم اختصاصی پیداست پهنای باند یک خط فقط به یک مشتری اختصاص داده میشه و قیمت نسبتن بالایی هم داره (برای خط 128 : 173600 تومان) میباشد. اما برای مصارف خانگی و اداری معمولی این خطوط بین چند کاربر به اشتراک گذاشته میشن تا هزینه کاهش پیدا کنه. طبق استاندارد مخابرات این نسبت 1 به 10 هستش ( و 128 کیلوبتی مخابراتی به قیمت 9920 تومان عرضه میشود). اما با توجه به پایین بودن سرعت در این نسبت اشتراک گذاری، شرکتها نسبت 1 به 8، یا 5 و یا مثل سرویسهای جدید مبین نت که قراره عرضه بشه 1 به 4 به اشتراک گذاشته میشه . به همین خاطر در زمان پیک ترافیک سرعت خطوط از سرعت اسمی کمتره (و بالعکس زمانی که خط خلوت باشه در برخی از اپراتورها بالاتر از سرعت اسمی هم میشه). بنابراین همون طور که دوستان فرمودن احتمالن در سرویس های جدید نوسان نسبت به گذشته کمتر میشه و کیفیت بالاتر میره.

دوست عزیز قضیه اینترنت اختصاصی و اشتراکی بحثش جداست. منظور مخابران از اشتراک یک به چند این مصوبه است.
همانطور که در جدول پایین صفحه خبرگزاری مهر میبینید حداکثر سرعت دانلود برای سرویس 128 با نرخ اشتراک یک به ده 1.6 کیلو بایت هست و برای یک به یک 16 کیلوبایت یعنی همین سرویسی که معمولا داریم استفاده میکنیم. یعنی 128 رو بر 10 تقسیم کردند. فکر کردید چرا 9 تومان میده؟ حداکثر حجم مصرفی هم 4 گیگ در ماه! حالا وقتی میگن نرخ اشتراک 1 به 4 یعنی خط بین چهار نفر تقسیم میشه و شمایی که تا کنون داشتی با سرئیس 128 کیلوبیت 16 کیلوبایت دانلود میکردی از این پس 16 تقسیم بر 4 کن که میشه 4 کیلو بایت سرعت دانلودت هست.
نکته ای رو که فراموش کردم این بود که پیش از این شرکتها هم خطوط رو شیر میکردند ولی معمولا شما همیشه از حداکثر پهنای باند استفاده میکردی گاهی حتی بیشتر از ظرفیت اسمی خط. مخابرات با این قانون داره میگه حداکثر سرعت دقت کنید که حداکثر سرعت رو اعلام کرده نه حداقل. باید در سرویس 128 کیلو بیت با نرخ اشترام یک به ده 1.6 باشه و کاربر این نرخ اشتراک هم بیشتر از 4 گیگ دانلود نکنه. حالا چرا؟ چون پیش از این شرکتها این قانون رو رعایت نمیکردند و به یک کاربر 128 سرعت بسیار بالایی رو میدادند. این کار تجزیه و تحلیل داده ها رو برای سخت افزارهای فعلی فیلترینگ سخت میکنه و طبیعتا شما با هیتلرشکن و چیز پی ان هم نمیتونی با نرخ اشتراک یک به 10 به جایی وصل بشی. این کار از نظر بنده اقداماتی در راستای همان طرح اینترانت ملی است. سعی دارند کاری کنند که هزینه اینترنت رو از اینی که هست گرانتر کنند و سرویس رو هم بدتر.

meaho
05-01-2012, 16:39

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8wb8.rhb9fpiuur.html)

من هم با نظر شما موافقم چون یکی از دوستان که قبلا زنگ زده بود
شرکت تقریبا همینو گفته بود:20:

parstech
05-01-2012, 18:11
دوست عزیز قضیه اینترنت اختصاصی و اشتراکی بحثش جداست. منظور مخابران از اشتراک یک به چند این مصوبه است.
همانطور که در جدول پایین صفحه خبرگزاری مهر میبینید حداکثر سرعت دانلود برای سرویس 128 با نرخ اشتراک یک به ده 1.6 کیلو بایت هست و برای یک به یک 16 کیلوبایت یعنی همین سرویسی که معمولا داریم استفاده میکنیم. یعنی 128 رو بر 10 تقسیم کردند. فکر کردید چرا 9 تومان میده؟ حداکثر حجم مصرفی هم 4 گیگ در ماه! حالا وقتی میگن نرخ اشتراک 1 به 4 یعنی خط بین چهار نفر تقسیم میشه و شمایی که تا کنون داشتی با سرئیس 128 کیلوبیت 16 کیلوبایت دانلود میکردی از این پس 16 تقسیم بر 4 کن که میشه 4 کیلو بایت سرعت دانلودت هست.
ن..........

لزومی به بحث در این مورد نیست. چون تعاریف سرویس های shared و dedicated مشخصه. همچنان معتقدم که شما دچار یه سوء تفاهم در این مورد شدید و انشالله با بهبود کیفیت سرویس های جدید متوجه این موضوع خواهید شد.

Arman_gh
05-01-2012, 18:18
لزومی به بحث در این مورد نیست. چون تعاریف سرویس های shared و dedicated مشخصه. همچنان معتقدم که شما دچار یه سوء تفاهم در این مورد شدید و انشالله با بهبود کیفیت سرویس های جدید متوجه این موضوع خواهید شد.

از مشخص بودن که مشخص. انشالله که گربه است!

aliy2324
05-01-2012, 21:55
گوگل برای من فقط با فیلتر شکن بالا میاد کس دیگه ای این مشکل داره؟

alone one
05-01-2012, 22:51
اگه صفحه اصلیشو میگی نه،فیلتر نیس

a.0611
05-01-2012, 22:56
سلام دوستان ... اکانت من تمام شده .. میخوام شارژ کنم .. باید چیکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

SoluS
05-01-2012, 23:39
سلام دوستان ... اکانت من تمام شده .. میخوام شارژ کنم .. باید چیکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

شما اول می تونی پول واریز کنید بعد زنگ بزنید یا برعکسش

وقتی زنگ می زنید برید به قسمت پشتیبانی و به اونها بگید که چه طرحی رو می خواهید بعد اونا براتون میزنن و به حالت Pending تو اشتراکتون ثبت می شه. وقتی پول برسه به مبین نت خودش به صورت خودکار فعال میشه.

ولی اگر اینترنتی پول واریز کنید حداقل 8 تا 12 ساعت طول میکشه که پول برسه ( برای من که اینطوریه)

اگر از بانک پول واریز کنید حداقل 1:30 دقیقه طول میکشه که برسه.

البته در نظر بگیرید که زمان هایی که دادم تقریبی بود و امکن داره که متغییر باشه.

من همیشه اینطوری تمدید می کنم.

gorzdaran
06-01-2012, 00:52
بچه ها من یک مودم وایمکس دارم و مدتها مشتری مبین نت بود اما برای یکی دو ماه می خوام برگردم رو مبین نت. مودم ای دی اس ال هم دارم که وای فای نداره. آیا میشه از مودم وایمکس به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد؟ اگر اره کسی می تونه راهنمایی کنه ؟

cartesiba
06-01-2012, 01:19
این مبین نت جمعه ها که تا 2 ظهر بود را هم برداشته یه وقت استفاده نکنید حجمتون بره

old_snake1370
06-01-2012, 09:56

واسه من خیلی وقته اینطوریه سایت های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به غیر از بانک های ایران به زور باز میشن.جالبیش اینجاست که روزها سرعتش بیشتره! شبها افتضاح میشه. دیشب که سرچ گوگل هرچه قدر صبر میکردی کامل لود نمیشد!:19:
جاهای دیگه اینطور نیست این مبین نت هم شده کاسه داغ تر از آش!:2:
من از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلوکشی استفاده میکنم.

saeediranzad
06-01-2012, 10:01
این مبین نت جمعه ها که تا 2 ظهر بود را هم برداشته یه وقت استفاده نکنید حجمتون بره

از کی؟ من جمعه پیش تا 8 شب استفاده کردم، حساب نشد.
خبر تازه داری؟

cartesiba
06-01-2012, 11:29
اگه سایت مبین نت برید قیمت ها را که بالا بردند و جمعه ها را از روی سایتشون برداشتن

saeediranzad
06-01-2012, 11:46
بله، دیدم. ولی قبلاً هم که نوشته بود تا 2 بعدازظهر، تا 8 شب حساب نمیشد.
این را برای مشترکین تازه نوشته. البته اینجور که بوش میاد میخواد گرونترش کنه و ساعات مجانی را هم کمتر.

alone one
06-01-2012, 13:43
واسه من خیلی وقته اینطوریه سایت های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به غیر از بانک های ایران به زور باز میشن.جالبیش اینجاست که روزها سرعتش بیشتره! شبها افتضاح میشه. دیشب که سرچ گوگل هرچه قدر صبر میکردی کامل لود نمیشد!:19:
جاهای دیگه اینطور نیست این مبین نت هم شده کاسه داغ تر از آش!:2:
من از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلوکشی استفاده میکنم.
داداش کلا که سرعت اینترنت سراسری یه چن روزه اومده پایین،دوباره لنگر گیر کرده به خطوطمون و پاره کردتش:2:
دیشبم که پنچشتبه شب بود و ترافیک خیلی بالا،منم دیشب تو دانلود مشکل داشتم و با idm بزور سرعتم به 30-40 میرسید

alone one
06-01-2012, 13:57
از کی؟ من جمعه پیش تا 8 شب استفاده کردم، حساب نشد.
تازگیا بعد اینکه جمعه از اینترنت استفاده کردین،حسابتونو چک کردین؟
اینا لطف اضافی نمیکننا:41:

بله، دیدم. ولی قبلاً هم که نوشته بود تا 2 بعدازظهر، تا 8 شب حساب نمیشد.
این را برای مشترکین تازه نوشته. البته اینجور که بوش میاد میخواد گرونترش کنه و ساعات مجانی را هم کمتر.

از کجا بوش میاد؟
اگه منبع موسقی دارین،بدین ماهم ببینیم

behzad2482
06-01-2012, 14:01
قیمتهای وایمکس نیوز رفت روی خود سایت مبین نت :( گندشون بزنن با این قیمتهاشون

---------- Post added at 04:01 PM ---------- Previous post was at 03:59 PM ----------

بچه ها من یک مودم وایمکس دارم و مدتها مشتری مبین نت بود اما برای یکی دو ماه می خوام برگردم رو مبین نت. مودم ای دی اس ال هم دارم که وای فای نداره. آیا میشه از مودم وایمکس به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد؟ اگر اره کسی می تونه راهنمایی کنه ؟

آره میشه ولی اگر هر 2 شون dhcp شون فعاله اکسس پوینت رو dhcp رو خاموش کن

gorzdaran
06-01-2012, 15:18
آره میشه ولی اگر هر 2 شون dhcp شون فعاله اکسس پوینت رو dhcp رو خاموش کن
یک خورده دقیق تر راهنمایی می کنی ؟

old_snake1370
06-01-2012, 16:03
یک خورده دقیق تر راهنمایی می کنی ؟

اگه مشکلی داشتی مشکلتو بگو من یا دوستان راهنمایی میکنیم

داداش کلا که سرعت اینترنت سراسری یه چن روزه اومده پایین،دوباره لنگر گیر کرده به خطوطمون و پاره کردتش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیشبم که پنچشتبه شب بود و ترافیک خیلی بالا،منم دیشب تو دانلود مشکل داشتم و با idm بزور سرعتم به 30-40 میرسید

من این مشکلو قبل از لنگر دارم! دیروز هم خودم روی adsl داتک تست کردم با همون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلاکسی، گوگل عین بنز لود میشد!

ali1497
06-01-2012, 16:29
با سلام خدمت دوستان عزیز
من جدیداٌ یک اشتراک یک ساله مبین نت خریداری کردم.
اما از یکی از همکاران که ایشان قصد فروش داشتند.
در قسمت E-Care که میروم نام و آدرس و ایمیل همکارم می باشد. و من نتوانستم ویرایش کنم.
آیا در موقع تمدید اعتبار در آینده مشکلی پیش نخواهد آمد؟
چون ایمیل من و مشخصات من ثبت نشده است.
ضمناً از لحاظ امنیتی اگر کسی یوزر و پسورد E-Care را بلد باشد از جای دیگر با مودم دیگر میتواند از اکانت من استفاده کند؟
چون با وایمکس ایرانسل که چنین امکانی وجود داشت.

با تشکر فراوان

soroush7334
06-01-2012, 18:03
سلام دوستان!
طرح های جدید مبین نت رسما توی سایتش قرار گرفته!
اینم تعرفه هاش:

=CYBER=
06-01-2012, 18:20
توصیه می کنم دیگه از این دزدها سرویس نگیرید .
هرچند خودم اولین ماهی هست که دارم استفاده می کنم ، راضی هم هستم ولی رفتن سراغ دزدی .

هر فصل تعرفه ها میره بالا حجم میاد پایین .

ضریب اشتراک هم تا به حال 1 به 1 بود که الان شده 1 به 4 .
یعنی شما که یک سرویس 1 مگابیت خریداری می کنید و سرعت دانلودتون میشه 128 کیلوبایت در ثانیه الان این سرعت شما بین 4 نفر تقسیم میشه که مطمئنا سرعت ها کاهش پیدا می کنه .

maziarb
06-01-2012, 18:22
طرح جدیدشون خیلی خوبه، مثلا سرویس 1مگ 5تومن گرون شده و دوگیگ ازش کم شده، مبین نت همیشه ما رو هیجان زده میکنه.

=CYBER=
06-01-2012, 18:24
طرح جدیدشون خیلی خوبه، مثلا سرویس 1مگ 5تومن گرون شده و دوگیگ ازش کم شده، مبین نت همیشه ما رو هیجان زده میکنه.

سرعت هم کم میشه .
ضریب اشتراک 1 به 4

maziarb
06-01-2012, 18:25
جدا لازم شد برم آمار اینترنت وایرلس رو تو منطقمون دربیارم انشا.. بتونم از دست این اینترنت گرانشون دربرم

hummer_1990
06-01-2012, 18:29
سلام
تو سایت مبین نت هیچ اطلاعاتی از شهرهایی که در اولویت راه اندازی وایمکس هستن نیست. کسی میدونه چه شهرهایی تو اولویت هستن؟

sinaamini
06-01-2012, 18:29
هرچند خودم اولین ماهی هست که دارم استفاده می کنم ، راضی هم هستم ولی رفتن سراغ دزدی .

یعنی شما که یک سرویس 1 مگابیت خریداری می کنید و سرعت دانلودتون میشه 128 کیلوبایت در ثانیه الان این سرعت شما بین 4 نفر تقسیم میشه که مطمئنا سرعت ها کاهش پیدا می کنه .

درسته که تعرفه ها واقعا مسخره شده!!!
البته دوست عزیز قابل توجه شما که قبلا طرحها ضریب اشتراکشون 1 به 8 بود نه اونجور که شما گفتین 1 به 1!!!
ضمنا 1 به 1 یعنی پهنای باند اختصاصی که قیمت همچین سرویسی برای سرعت 128 حدود 200 هزار تومان می باشد!!
ااینجوری هم نیست که وقتی 1 به 8 اونا بیان حتما شیر کنن به این نسبت تا وقتی ظرفیت دارن اینکارو نمی کنن و شما می تونین از تمام پهنای باند خودتون استفاده کنین و اینکه هر 8 کاربر با هم که استفاده نمی کنن!!!

hummer_1990
06-01-2012, 18:31
البته هنوز هم قیمتهاش در مقایسه با سرویس ADSL یه شرکت خوب مثل پارس انلاین مناسب تره و از این نظر خوبه ولی از لحاظ کیفیت من تا حالا تجربش نکردم آخه تو منطقه ما هنوز وایمکس راه نیفتاده:41:

=CYBER=
06-01-2012, 18:32
درسته که تعرفه ها واقعا مسخره شده!!!
البته دوست عزیز قابل توجه شما که قبلا طرحها ضریب اشتراکشون 1 به 8 بود نه اونجور که شما گفتین 1 به 1!!!
ضمنا 1 له 1 یعنی پهنای باند اختصاصی که قیمت همچین سرویسی برای سرعت 128 حدود 200 هزار تومان می باشد!!

ضریب اشتراک یعنی چی ؟!!! یعنی اختصاصی یک پورت به x تعداد .
وقتی سرعت دانلود یک سرویس 1024 Kb برابر 130 KB هست یعنی کل این سرعت مختص شما هست .

الان 1 به 4 هست یعنی اختصاصی یک پورت به 4 کاربر .

حله ؟!!!

اون 1 به 8 هم مربوط به تبدیل Kb به KB هست که بعضی ها به اشتباه اون رو ضریب اشتراک تلقی می کنند :46:

hummer_1990
06-01-2012, 18:38
ضمنا 1 له 1 یعنی پهنای باند اختصاصی که قیمت همچین سرویسی برای سرعت 128 حدود 200 هزار تومان می باشد!!

درسته اشتراک یک نفره همون اشتراک اختصاصی هست.

ضریب اشتراک در طرح های فوق 1 به 10 خواهد بود

ماشالا!!!!!!
چه خبره؟:18: 128 چی هست که تازه بین 10 نفر هم شیر بشه! خودشونم نمیدونن چیکار دارن میکنن

hummer_1990
06-01-2012, 18:43
راضی هم هستم

قبلا از ADSL استفاده میکردی؟ در مقایسه با ADSL نوسان سرعتش چه طوریه بهتره یا بدتره؟

sinaamini
06-01-2012, 18:51
ضریب اشتراک یعنی چی ؟!!! یعنی اختصاصی یک پورت به x تعداد .
وقتی سرعت دانلود یک سرویس 1024 Kb برابر 130 KB هست یعنی کل این سرعت مختص شما هست .

الان 1 به 4 هست یعنی اختصاصی یک پورت به 4 کاربر .

حله ؟!!!

اون 1 به 8 هم مربوط به تبدیل Kb به KB هست که بعضی ها به اشتباه اون رو ضریب اشتراک تلقی می کنند :46:

دوست عزیز با اجازه شما اینجوری نیست!!!
درسته از تصادف تبدیل کیلو بایت به بیت 8 است!!!

1024 حداکثر نسبت 1 به 8!!!
اگه شما داری 130 دانلود می کنی شرکت لطف کرده و شیر رو انجام نداده یا هنوز تو منطه شما اینجوری نشده!!!
ولی اگه 1024/8 شد هم شما نمیتونی اعتراض کنی!!!

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

شرکت ها می یان یه حداکثر یک ضریب اشتراک تعریف می کنن!!!تا وقتی که ظرفیت دارن و متقاضی کم میان شما را راضی نگه میدارنو شیر رو به صورت کامل نمی کنن!!!
دوست من 3 سال در شرکت پارسآنلاین کرمان کار کردم!!!
وقتی که خطا شلوغ میشه دیگه نمیشه کمتر شیر کرد و سرعت شما کم میشه!!!
مبین نت قبلا حداکثر ضریب 1 به 8 داشت که الان شده 1 به 4

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

پهنای باند اختصاصی تو ایران اصلا مرسوم نیست و هزینه بسیار بالا داره:

adcomputer
06-01-2012, 19:10

به نظر میاد بعضی مواقع در ساعات کاری سرعت خوبه و بعد از اون خراب میشه.
از ISP که سهامداراش دولتی (و یا نزدیک به دولت) باشن نباید انتظار زیادی داشت.

raminramz
06-01-2012, 19:12
من که از وایمکش ایرانسل اصلا راضی نیستم
مبینت رو نمی دونم

adcomputer
06-01-2012, 19:19
با سلام خدمت دوستان عزیز
من جدیداٌ یک اشتراک یک ساله مبین نت خریداری کردم.
اما از یکی از همکاران که ایشان قصد فروش داشتند.
در قسمت E-Care که میروم نام و آدرس و ایمیل همکارم می باشد. و من نتوانستم ویرایش کنم.
آیا در موقع تمدید اعتبار در آینده مشکلی پیش نخواهد آمد؟
چون ایمیل من و مشخصات من ثبت نشده است.
ضمناً از لحاظ امنیتی اگر کسی یوزر و پسورد E-Care را بلد باشد از جای دیگر با مودم دیگر میتواند از اکانت من استفاده کند؟
چون با وایمکس ایرانسل که چنین امکانی وجود داشت.

با تشکر فراوان
بله اگر مک آدرس شما رو بدانند امکان دارد ولی احتمالش کم است. اما اگر به همکارتون اعتماد دارید مشکلی نیست.

B.J.U
06-01-2012, 19:28
دوستان همین الان به راهنمایی شما نیاز دارم
خواهشا کمک کنید
من سرویس 512 مال قدیم دارم (6 ماه پیش یعنی نمیدونم ضریب اشتراک چه قدر بوده ولی سرعت دانلود 60 تا 64 بود) چند وقتیه قصد داشتم 1 مگ رو بگیرم که دیدم ضریب اشتراکش 1 ب 4 شده
این یعنی معادل سرعت 256 هستش؟و سرعت دانلود 32؟ و اگه 1 مگ رو بگیرم از هیمن طرح 512 خودمم کمتر میشه؟
خواهشا راهنمایی کنید

raminramz
06-01-2012, 19:34
خواهشا کمک کنید
من سرویس 512 مال قدیم دارم (6 ماه پیش یعنی نمیدونم ضریب اشتراک چه قدر بوده ولی سرعت دانلود 60 تا 64 بود) چند وقتیه قصد داشتم 1 مگ رو بگیرم که دیدم ضریب اشتراکش 1 ب 4 شده
این یعنی معادل سرعت 256 هستش؟و سرعت دانلود 32؟ و اگه 1 مگ رو بگیرم از هیمن طرح 512 خودمم کمتر میشه؟
خواهشا راهنمایی کنید
به ما که گفتن اشتراکش 1 به 10 یا 12
ولی 256 سرعت دانلودش رو 32 میشه
فعلا که نگرفتم

mohammad_87
06-01-2012, 19:35
اگه شما داری 130 دانلود می کنی شرکت لطف کرده و شیر رو انجام نداده یا هنوز تو منطه شما اینجوری نشده!!!
شرکت ها می یان یه حداکثر یک ضریب اشتراک تعریف می کنن!!!تا وقتی که ظرفیت دارن و متقاضی کم میان شما را راضی نگه میدارنو شیر رو به صورت کامل نمی کنن!!!

دقیقا درسته.بعضی دوستان ضریب اشتراک رو اشتباه حساب میکنن.الان مثلا سرویس یک مگ با حداکثر دانلود باید در بهترین شرایط حدود 128 کیلو بایت و در بدترین شرایط 34 کیلوبایت باشه.(وقتی 4 نفر همزمان در حال دانلود باشن)در حالیکه قبلا ممکن بود به 16 برسه(یعنی 8 نفر)
البته چون سرویس حجمی هست پهنای باند رو بالاتر می بندند چون من تا 140 هم دانلود داشتم.خوشبختانه مثل اینکه منطقه ما ترافیک کمی داره چون نوسان کم و سرعت دانلود خوبی دارم.

adcomputer
06-01-2012, 19:43
خواهشا کمک کنید
خواهشا راهنمایی کنید
دوست عزیز قبلاً ضریب اشتراک یک به هشت بود یعنی بین هشت نفر شیر میشد. الان یک به چهار شده است یعنی بین چهار نفر شیر میشود. یعنی وضعیت الان باید بهتر باشد و کیفیت سرویس بالاتر برود.

B.J.U
06-01-2012, 19:46
به ما که گفتن اشتراکش 1 به 10 یا 12
ولی 256 سرعت دانلودش رو 32 میشه
فعلا که نگرفتم

نه یعنی میخوام بدونم نسبت اشتراک قبلا چند بوده؟
من 512 1 سال هست که دارم و سرعت 60 تا 64 هستش
حالا میخوام 1 مگ بگرم میخوام بدونم با ضریب اشتراک 1 به 4 سرعت دانلود چه قدر میشه

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:44 PM ----------

پس یعنی 1 مگ بگیرم سرعت دانلود چه قدر میشه
ممنون

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

فکر کنم 256 بشه درسته؟

mohammad_87
06-01-2012, 19:54
پس یعنی 1 مگ بگیرم سرعت دانلود چه قدر میشه
ممنون
فکر کنم 256 بشه درسته؟
نخیر.دو پست بالای پست خودتون رو بینید متوجه میشید...

B.J.U
06-01-2012, 20:01
یعنی 1 مگ میشه 128؟
اینو به من بگین؟
ضریب اشتکرا قبلا 1 به 10 بوده؟یا 1 به8؟ یا چی

alone one
06-01-2012, 20:02
من این مشکلو قبل از لنگر دارم! دیروز هم خودم روی adsl داتک تست کردم با همون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلاکسی، گوگل عین بنز لود میشد!
اتفاقا همین الان دوباره امتحان کردم،گوگل بدون مشکل و باسرعت باز شد
دوستان دیگه همچین مشکلی دارن؟

alone one
06-01-2012, 20:09
سلام دوستان!
طرح های جدید مبین نت رسما توی سایتش قرار گرفته!
اینم تعرفه هاش:
وای خدای من،واقع مقدار حجم که واس هر طرحش گذاشته اصلا خوب نیس،یا زیاده و یا کم اونم با این هزینه:2:
چقد بد،البته من هنو 10 11 ماه تا اتمام طرحم مونده اما بااین روند صعودی قیمت و نزولی خدمات فرض کنین اونموقع چی سر ما بیاد:41:

داداش دیگه چیکا میشه کرد،من یکی به شخصه بزور پول تهیه کردم تا اینترنت بگیرم،اگه شرکتمو عوض کنم یعنی پول مودمو ریختم دور
چرا انقد بلا سر ما مشترکا میارن آخه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

raminramz
06-01-2012, 20:18
معمولا مال مخابرات رو دیدم تقسیم بر 8 کنی درست در میاد یعنی 128

alone one
06-01-2012, 20:24

یه سوال
حالاکه 1 به 4 شده،بهتر هس یا بدتر؟
یکی میگه خوبه،یکی میگه بده:18:

دوست عزیز قبلاً ضریب اشتراک یک به هشت بود یعنی بین هشت نفر شیر میشد. الان یک به چهار شده است یعنی بین چهار نفر شیر میشود. یعنی وضعیت الان باید بهتر باشد و کیفیت سرویس بالاتر برود.
اگه وضیعت بهتر میشه پس چرا بعضی دوستان بازم ناراضین؟:18:

B.J.U
06-01-2012, 20:37
یعنی 1 مگ میشه 128؟
اینو به من بگین؟
ضریب اشتکرا قبلا 1 به 10 بوده؟یا 1 به8؟ یا چی
جواب ما رو هم بگین

maxmen
06-01-2012, 20:39
من که یک مگ 35 تومن میدادم با 10 گیگ شارژ
حالا باید 40 تومن بدم با 8 گیگ شارژ
به جایه اینکه به نفع مردمشون یکارو کنن دارن به نفع خودشون میکنن
خاک تو سرشون

old_snake1370
06-01-2012, 20:52
به نظر میاد بعضی مواقع در ساعات کاری سرعت خوبه و بعد از اون خراب میشه.
از ISP که سهامداراش دولتی (و یا نزدیک به دولت) باشن نباید انتظار زیادی داشت.

دقیقا. صبح که از خواب پا میشم سرعت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوبه ولی رفته رفته خراب میشه.

اتفاقا همین الان دوباره امتحان کردم،گوگل بدون مشکل و باسرعت باز شد
دوستان دیگه همچین مشکلی دارن؟

باز شدنش باز میشه ولی وقتی سرچ میکنی 2 ساعت طول میکشه کامل لود شه! سرچ عکس هم به کل تعطیل!

یه سوال
حالاکه 1 به 4 شده،بهتر هس یا بدتر؟
یکی میگه خوبه،یکی میگه بده:18:

اگه وضیعت بهتر میشه پس چرا بعضی دوستان بازم ناراضین؟:18:

حداکثر سرعت همینیه که هست بعنی با سرویس 1024 کیلوبیت حداکثر سرعت 128 کیلوبایته
ولی تو ضریب اشتراک 1 به 8 حداقل سرعت میتونه تا 16 کیلو بایت هم پایین بیاد! و شما نمیتونید شکایت کنید ولی اگه کمتر از 16 بشه شما حق شکایت* دارید طبق قرارداد
اما تو ضریب اشتراک 1 به 4 حداقل سرعت میتونه تا 32 کیلو بایت هم پایین بیاد !
پس حداکثر سرعتتون هنوز مثل قبله فقط حداقل سرعت تغییر کرده.
پس اگه قبلا با سرویس 1024 با سرعت 128 کیلوبایت دانلود میکردید با ضریب اشتراک 1به 4 هم همینه هیچ فرقی به حالتون نمیکنه.طبق شناختی که بعد از این 1.5 سال از مبین نت کسب کردم این کارش فقط جنبه تبلیغاتی داره و دلیلی برای گرون کردن! مطمئن باشید عملا اگه وضعیت بدتر نشه بهتر نمیشه!

*در مورد شکایت هم بگه که اگه سرعت دانلودتون به 1کیلوبایت هم برسه هیچ کاری نمیتونید بکنید خیالتون راحت!:2:

جواب ما رو هم بگین
چه ضریب اشتراک 1به 4 باشه چه 1 به 40 حداکثر سرعت همونه تغییری نکرده اگر 64 قبلا دانلود میکردی الان هم همونه. طبق چیزی که قبلا تو سایتشون گفته بودن حداکثر 1 به 8 بوده.

B.J.U
06-01-2012, 20:57
ببخشید میشه فرق کیلیو بیت و کلیوبایت رو به من بگید؟

hummer_1990
06-01-2012, 21:18
جواب ما رو هم بگینشما وقتی سرویس 1 مگ میگیری اگر اشتراک این سرویس 1 به 4 باشه یعنی اینکه این سرویس رو علاوه بر این که شما استفاده میکنی 3 نفر دیگه هم استفاده میکنن. در صورتی که هر 4 نفر همزمان در حال دانلود باشن سرعت 1 مگ شما تقسیم به چهار میشه یعنی میشه 256 یا اینکه اگه شما شانست بزنه و 3 نفر دیگه پای دالود نشینن سرعت شما باید به 1 مگ برسه و به همین صورت این سرعت 1 مگ با توجه به این که چند نفر در حال استفاده هستن بین افراد تقسیم میشه در نتیجه هرچی تعداد اشتراک بالا بره سرعت شما پایینتر میاد.( تمام این مثال ها بدون در نظر گرفتن نوسان سرعت اینترنت زده شد)

در مورد بیت و بایت : هر 8 بیت میشه یک بایت در نتیجه برای تبیدل بیت به بایت از ضریب 8 استفاده میشه. وقتی شما سرویس 1مگ میگیری این سرویس بر اساس کیلوبیت بر ثانیه هست و اگه به کیلوبایت تبدیلش کنیم باید به 8 تقسیمش کنیم که میشه 128 کیلوبایت در ثانیه.

ehsaaaan
06-01-2012, 21:38
این قیمت های جدید که تو سایت گذاشتن مخصوص کاربرهایی که میخوان از این به بعد وایمکس بگیرن یا برای کاربرهای قدیمی هم اعمال میشه؟؟؟:41:

=CYBER=
06-01-2012, 21:50

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

پهنای باند اختصاصی تو ایران اصلا مرسوم نیست و هزینه بسیار بالا داره:

من 3 ماه بود که از پارس آنلاین سرویس داشتم .
سرویس های پارس آنلاین Burst هستند . یعنی به کاربر فقط ماکسیموم سرعت تظمین میشه .

من سرویس 1 مگابیت داشتم که پهنای باندش تا 2 مگابیت باز بود .
این جور سرویس های به طوری هست که شما میگی . یعنی شب ها که 100 نفر دانلود می کنن سرعت من میشد 20 KB ولی صبح ها تا 240 هم می رفت .

سرویس های مبین نت تا به حال به صورت اختصاصی ارائه میشد . من 1 ثانیه هم نشده سرعتم از چیزی که تضمین کردن پایین تر بیاد .
ولی الان ضریب اشتراک 1 به 4 که هست حداقل سرعتی که با شما تضمین می کنن 32 هست . یعنی یک سرویس 256Kb . :46:

دیگه نمی دونم چه مدلی توضیح بدم :13::19:

maziarb
06-01-2012, 21:53
این قیمت های جدید که تو سایت گذاشتن مخصوص کاربرهایی که میخوان از این به بعد وایمکس بگیرن یا برای کاربرهای قدیمی هم اعمال میشه؟؟؟:41:

واسه همست، فرقی نداره!

B.J.U
06-01-2012, 22:02
پس میگید من همون 1مگ رو بگیرم؟
ضرری نداره؟
(بالاخره نفهمیدیم سرعت دانلود با 1 مگ چقدر میشه الان
یکی میگه 256 یکی میگه 128 ...)

hummer_1990
06-01-2012, 22:17
(بالاخره نفهمیدیم سرعت دانلود با 1 مگ چقدر میشه الان
یکی میگه 256 یکی میگه 128 ...)

سرکار گذاشتی مارو؟
آقا جون من شما اگه 1 مگ بگیری سرعتت مابین 32 کیلوبایت (یا همون 256 کیلوبیت) تا 128 کیلوبایت ( یا همون 1 مگابیت) متغیره یعنی اینکه اگه از این بشقاب برنجی که جلوته( اینترنت 1 مگ) فقط خودت بخوری سهمت همه ی برنجه ( یعنی کل 1 مگ مال شماس)
اگه 2 نفری بخورید سهم شما میشه نصف ( یعنی 512 کیلوبیت) اگه 3 نفری بخورید سهم شما میشه یک سوم ( یعنی 340 کیلوبیت) اگرم 4 نفری بخورید سهم شما میشه یک چهارم ( یعنی 256 کیلوبیت). من دیگه بهتر از این بلد نیستم توضیح بدم:31:

arranger
06-01-2012, 22:43
خدا طرح بهاری و به خیر بگذرونه
شورش و درآوردن
واقعاً افتضاح شده
تو نامحدود هم ضریب اشتراک 1 به 10 شده

B.J.U
06-01-2012, 22:54
آها معادل 256 نوشته بودید
فکر کردم نوشتید سرعت 256 هست :دی
ممنون

File not found
06-01-2012, 22:59
نمیدونم بعضیاتون چطوری با 256 استفاده میکنین من کمتر 1مگ نمیتونم! اگه توی ایرانم 40مگابیت میدادن من حداقل 20مگابیت میگرفتم

hhh111
06-01-2012, 23:57
نمیدونم بعضیاتون چطوری با 256 استفاده میکنین من کمتر 1مگ نمیتونم! اگه توی ایرانم 40مگابیت میدادن من حداقل 20مگابیت میگرفتم

من یه مدت طولانی تو دانشگاه با سرعت 80مگابیت از اینترنت استفاده میکردم تقریبا 8 مگابایت سرعت دانلود بود ، ثابت !
درسم که تموم شد کم کم به سرعت 128 و 512 عادت کردم ! شما هم یکم با سرعت پایین کار کنی ! عادت میکنه :10::10::10: زیادم سخت نیست :19:

raminramz
06-01-2012, 23:59
من یه مدت طولانی تو دانشگاه با سرعت 80مگابیت از اینترنت استفاده میکردم تقریبا 8 مگابایت سرعت دانلود بود ، ثابت !
درسم که تموم شد کم کم به سرعت 128 و 512 عادت کردم ! شما هم یکم با سرعت پایین کار کنی ! عادت میکنه :10::10::10: زیادم سخت نیست :19:

از این سرعت های 80 مگابیت باید از کجا گیر اورد؟
هزینه مهم نیست

hakr
07-01-2012, 00:40
دوستان با سلام
این مبین نت خراب شده مفت گرونه من اشتراک 512 دارم نه سرعت دانلود خوبی دارد ،سایتها را هم لگنی باز میکند ،Pingtime اکثرا با لا است وTimeout زیاد دارد ودوستانی که در فکر راه اندازی Cccam هستند دور وبر مبین نت نیایند.
ضمناتو تبلیغات اینگونه شرکتها دقت کنید تفاوت است بین بیت وبایت

cartesiba
07-01-2012, 01:03
من که گفتم جمعه ها استفاده نکنید حجمتون کم میشه یادم رفت بگم تو سایت زده بود

alone one
07-01-2012, 01:15
باز شدنش باز میشه ولی وقتی سرچ میکنی 2 ساعت طول میکشه کامل لود شه! سرچ عکس هم به کل تعطیل!
والا منکه هیچ رقمه با گوگل مشکل پیدا نکردم،مخصوصا اینایی که شما میگی،اگه اگه اگه بقیه دوستان همچین مشکلی ندارن شاید مرورگرت مشکل داره،بعضی موقعا واس منم یه سایت با فایرفاکس دیر باز میشه درصورتیکه همیشه از اون استفاده میکنم اما تا با اکسپلورر امتحان میکنم درست کار میکنه

حداکثر سرعت همینیه که هست بعنی با سرویس 1024 کیلوبیت حداکثر سرعت 128 کیلوبایته
ولی تو ضریب اشتراک 1 به 8 حداقل سرعت میتونه تا 16 کیلو بایت هم پایین بیاد! و شما نمیتونید شکایت کنید ولی اگه کمتر از 16 بشه شما حق شکایت* دارید طبق قرارداد
اما تو ضریب اشتراک 1 به 4 حداقل سرعت میتونه تا 32 کیلو بایت هم پایین بیاد !
پس حداکثر سرعتتون هنوز مثل قبله فقط حداقل سرعت تغییر کرده.
پس اگه قبلا با سرویس 1024 با سرعت 128 کیلوبایت دانلود میکردید با ضریب اشتراک 1به 4 هم همینه هیچ فرقی به حالتون نمیکنه.طبق شناختی که بعد از این 1.5 سال از مبین نت کسب کردم این کارش فقط جنبه تبلیغاتی داره و دلیلی برای گرون کردن! مطمئن باشید عملا اگه وضعیت بدتر نشه بهتر نمیشه!

*در مورد شکایت هم بگه که اگه سرعت دانلودتون به 1کیلوبایت هم برسه هیچ کاری نمیتونید بکنید خیالتون راحت!:2:
چه ضریب اشتراک 1به 4 باشه چه 1 به 40 حداکثر سرعت همونه تغییری نکرده اگر 64 قبلا دانلود میکردی الان هم همونه. طبق چیزی که قبلا تو سایتشون گفته بودن حداکثر 1 به 8 بوده.
حالا چه جنبه تبلیغاتی داشته باشه و چه ... بازم پس شرایط بهتره،چون حداقلامون بیشتر میشه
قیمتا که جای شکایت داره اما نمیدونم چرا بچه ها ب