PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

parstech
05-01-2012, 14:04
چرا کم میشه به 1/4 هم کم میشه مثلا اگر با سرویس 128 کیلو« بیت» 16 کیلو« بایت» در IDM دانلود میکردی بعد از اشتراک 1 به 4 تنها با سرعت 4 کیلو بایت دانلود میکنی. اکثرا فکر میکنن این خطهای که دارن 1 به 8 شیر هست میان 128 رو تقسیم بر 8 میکنن و میگن میشه 16 پس خط ما 1 به 8 شیر خیر. این روش برای تبدیل بیت به بایت بکار میره. هر هشت بیت یک بایت. سرعت خطوط اینترنتی را با بیت اندازه میگیرن در صورتی که اکثرا دانلود منیجرها سرعت رو با بایت اندازه میگیرن.

ضمن احترام به نظر این دوست عزیز باید بگم که کاملن اشتباه فکر میکنند. طبق استاندار موجود کلن خطوط اینترنت پر سرعت به دو صورت : 1. اختصاصی و 2. اشتراکی عرضه می شوند. همون طور که از اسم اختصاصی پیداست پهنای باند یک خط فقط به یک مشتری اختصاص داده میشه و قیمت نسبتن بالایی هم داره (برای خط 128 : 173600 تومان) میباشد. اما برای مصارف خانگی و اداری معمولی این خطوط بین چند کاربر به اشتراک گذاشته میشن تا هزینه کاهش پیدا کنه. طبق استاندارد مخابرات این نسبت 1 به 10 هستش ( و 128 کیلوبتی مخابراتی به قیمت 9920 تومان عرضه میشود). اما با توجه به پایین بودن سرعت در این نسبت اشتراک گذاری، شرکتها نسبت 1 به 8، یا 5 و یا مثل سرویسهای جدید مبین نت که قراره عرضه بشه 1 به 4 به اشتراک گذاشته میشه . به همین خاطر در زمان پیک ترافیک سرعت خطوط از سرعت اسمی کمتره (و بالعکس زمانی که خط خلوت باشه در برخی از اپراتورها بالاتر از سرعت اسمی هم میشه). بنابراین همون طور که دوستان فرمودن احتمالن در سرویس های جدید نوسان نسبت به گذشته کمتر میشه و کیفیت بالاتر میره.

لینک منبع قیمت های ذکر شده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alone one
05-01-2012, 14:44
اگه درست فهمیده باشم، شما یه چیزی مثل مودم usb ایرانسل میخواهی.
نه داداش
من مودم کتابی دارم،میخوام یه usb بگیرم که به صورت wifi اینترنتو از مودمم بگیرم،مثل نوت بوک که به صورت wifi میتونه با مودم ارتباط برقرار کنه،حالا منم میخوام pc اینطوری باشه

بله، مبین هم داره، ولی وقتی من میخواستم اشتراک مبین بگیرم، خودشون گفتند این مودمها زیاد خوب نیست و من کتابی گرفتم.
درسته،اون مودم usb ها بدرد لپ تاپ و ... میخوره،ضمنا باید تو یه جای باز تر ازش استفاده کرد،چون نمیتونه با موانع زیاد سینگنال بگیره

تازگی هم که مودم همراه را با طرحهای جدیدش میده. عکسش را که دیدم، شبیه هارد اکسترناله، ولی نمیدونم وایرلس هست یا نه.
درسته،اونم هم وایرلس داره که میتونه بین 5 نفر شیر کنه و هم میشه با کابل usb به کامپیوتر وصل کرد اما اونم مثل مودم usb ها قدرت گیرندگی مودم رو میزی رو ندارن(البته تو جای بسته ای مثل محل کار یا منزل یا ..)
تازه این مودم رومیزی جدیدا که یکم پهنتر هس نویز گیرم داره،من که بغل اسپیکرم کذاشتمش هیچ نویزی نمیندازه:18:

بــــــــــله، 2 تا 8 صبح؛ و جمعه ها تا 2 بعدازظهر رسماً مجانیه، ولی من امتحان کردم تا 8شب رایگان بود.
جمعه ها تا 2 بعد از ظهرو برداشتن تا اونجایی که من اطلاع دارم
فقط 2 تا 8 هر 7 روز هفته

alone one
05-01-2012, 14:51
والا من این سایت wimaxnews.org رو دنبال میکنم
هر فصل زودتر از خود سایت مبین اعلام میکنه و تا الان همه خبرهاش درست بوده متاسفانه .
پس اگه اینجوریه واقعا شرکت تعطیلیه
وقتی یه سایت دیگه خبراتو زودتر از سایت خودت بزنه دیگه باید ...:41:

Arman_gh
05-01-2012, 15:13
ضمن احترام به نظر این دوست عزیز باید بگم که کاملن اشتباه فکر میکنند. طبق استاندار موجود کلن خطوط اینترنت پر سرعت به دو صورت : 1. اختصاصی و 2. اشتراکی عرضه می شوند. همون طور که از اسم اختصاصی پیداست پهنای باند یک خط فقط به یک مشتری اختصاص داده میشه و قیمت نسبتن بالایی هم داره (برای خط 128 : 173600 تومان) میباشد. اما برای مصارف خانگی و اداری معمولی این خطوط بین چند کاربر به اشتراک گذاشته میشن تا هزینه کاهش پیدا کنه. طبق استاندارد مخابرات این نسبت 1 به 10 هستش ( و 128 کیلوبتی مخابراتی به قیمت 9920 تومان عرضه میشود). اما با توجه به پایین بودن سرعت در این نسبت اشتراک گذاری، شرکتها نسبت 1 به 8، یا 5 و یا مثل سرویسهای جدید مبین نت که قراره عرضه بشه 1 به 4 به اشتراک گذاشته میشه . به همین خاطر در زمان پیک ترافیک سرعت خطوط از سرعت اسمی کمتره (و بالعکس زمانی که خط خلوت باشه در برخی از اپراتورها بالاتر از سرعت اسمی هم میشه). بنابراین همون طور که دوستان فرمودن احتمالن در سرویس های جدید نوسان نسبت به گذشته کمتر میشه و کیفیت بالاتر میره.

دوست عزیز قضیه اینترنت اختصاصی و اشتراکی بحثش جداست. منظور مخابران از اشتراک یک به چند این مصوبه است.
همانطور که در جدول پایین صفحه خبرگزاری مهر میبینید حداکثر سرعت دانلود برای سرویس 128 با نرخ اشتراک یک به ده 1.6 کیلو بایت هست و برای یک به یک 16 کیلوبایت یعنی همین سرویسی که معمولا داریم استفاده میکنیم. یعنی 128 رو بر 10 تقسیم کردند. فکر کردید چرا 9 تومان میده؟ حداکثر حجم مصرفی هم 4 گیگ در ماه! حالا وقتی میگن نرخ اشتراک 1 به 4 یعنی خط بین چهار نفر تقسیم میشه و شمایی که تا کنون داشتی با سرئیس 128 کیلوبیت 16 کیلوبایت دانلود میکردی از این پس 16 تقسیم بر 4 کن که میشه 4 کیلو بایت سرعت دانلودت هست.
نکته ای رو که فراموش کردم این بود که پیش از این شرکتها هم خطوط رو شیر میکردند ولی معمولا شما همیشه از حداکثر پهنای باند استفاده میکردی گاهی حتی بیشتر از ظرفیت اسمی خط. مخابرات با این قانون داره میگه حداکثر سرعت دقت کنید که حداکثر سرعت رو اعلام کرده نه حداقل. باید در سرویس 128 کیلو بیت با نرخ اشترام یک به ده 1.6 باشه و کاربر این نرخ اشتراک هم بیشتر از 4 گیگ دانلود نکنه. حالا چرا؟ چون پیش از این شرکتها این قانون رو رعایت نمیکردند و به یک کاربر 128 سرعت بسیار بالایی رو میدادند. این کار تجزیه و تحلیل داده ها رو برای سخت افزارهای فعلی فیلترینگ سخت میکنه و طبیعتا شما با هیتلرشکن و چیز پی ان هم نمیتونی با نرخ اشتراک یک به 10 به جایی وصل بشی. این کار از نظر بنده اقداماتی در راستای همان طرح اینترانت ملی است. سعی دارند کاری کنند که هزینه اینترنت رو از اینی که هست گرانتر کنند و سرویس رو هم بدتر.

meaho
05-01-2012, 16:39

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8wb8.rhb9fpiuur.html)

من هم با نظر شما موافقم چون یکی از دوستان که قبلا زنگ زده بود
شرکت تقریبا همینو گفته بود:20:

parstech
05-01-2012, 18:11
دوست عزیز قضیه اینترنت اختصاصی و اشتراکی بحثش جداست. منظور مخابران از اشتراک یک به چند این مصوبه است.
همانطور که در جدول پایین صفحه خبرگزاری مهر میبینید حداکثر سرعت دانلود برای سرویس 128 با نرخ اشتراک یک به ده 1.6 کیلو بایت هست و برای یک به یک 16 کیلوبایت یعنی همین سرویسی که معمولا داریم استفاده میکنیم. یعنی 128 رو بر 10 تقسیم کردند. فکر کردید چرا 9 تومان میده؟ حداکثر حجم مصرفی هم 4 گیگ در ماه! حالا وقتی میگن نرخ اشتراک 1 به 4 یعنی خط بین چهار نفر تقسیم میشه و شمایی که تا کنون داشتی با سرئیس 128 کیلوبیت 16 کیلوبایت دانلود میکردی از این پس 16 تقسیم بر 4 کن که میشه 4 کیلو بایت سرعت دانلودت هست.
ن..........

لزومی به بحث در این مورد نیست. چون تعاریف سرویس های shared و dedicated مشخصه. همچنان معتقدم که شما دچار یه سوء تفاهم در این مورد شدید و انشالله با بهبود کیفیت سرویس های جدید متوجه این موضوع خواهید شد.

Arman_gh
05-01-2012, 18:18
لزومی به بحث در این مورد نیست. چون تعاریف سرویس های shared و dedicated مشخصه. همچنان معتقدم که شما دچار یه سوء تفاهم در این مورد شدید و انشالله با بهبود کیفیت سرویس های جدید متوجه این موضوع خواهید شد.

از مشخص بودن که مشخص. انشالله که گربه است!

aliy2324
05-01-2012, 21:55
گوگل برای من فقط با فیلتر شکن بالا میاد کس دیگه ای این مشکل داره؟

alone one
05-01-2012, 22:51
اگه صفحه اصلیشو میگی نه،فیلتر نیس

a.0611
05-01-2012, 22:56
سلام دوستان ... اکانت من تمام شده .. میخوام شارژ کنم .. باید چیکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

SoluS
05-01-2012, 23:39
سلام دوستان ... اکانت من تمام شده .. میخوام شارژ کنم .. باید چیکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

شما اول می تونی پول واریز کنید بعد زنگ بزنید یا برعکسش

وقتی زنگ می زنید برید به قسمت پشتیبانی و به اونها بگید که چه طرحی رو می خواهید بعد اونا براتون میزنن و به حالت Pending تو اشتراکتون ثبت می شه. وقتی پول برسه به مبین نت خودش به صورت خودکار فعال میشه.

ولی اگر اینترنتی پول واریز کنید حداقل 8 تا 12 ساعت طول میکشه که پول برسه ( برای من که اینطوریه)

اگر از بانک پول واریز کنید حداقل 1:30 دقیقه طول میکشه که برسه.

البته در نظر بگیرید که زمان هایی که دادم تقریبی بود و امکن داره که متغییر باشه.

من همیشه اینطوری تمدید می کنم.

gorzdaran
06-01-2012, 00:52
بچه ها من یک مودم وایمکس دارم و مدتها مشتری مبین نت بود اما برای یکی دو ماه می خوام برگردم رو مبین نت. مودم ای دی اس ال هم دارم که وای فای نداره. آیا میشه از مودم وایمکس به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد؟ اگر اره کسی می تونه راهنمایی کنه ؟

cartesiba
06-01-2012, 01:19
این مبین نت جمعه ها که تا 2 ظهر بود را هم برداشته یه وقت استفاده نکنید حجمتون بره

old_snake1370
06-01-2012, 09:56

واسه من خیلی وقته اینطوریه سایت های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به غیر از بانک های ایران به زور باز میشن.جالبیش اینجاست که روزها سرعتش بیشتره! شبها افتضاح میشه. دیشب که سرچ گوگل هرچه قدر صبر میکردی کامل لود نمیشد!:19:
جاهای دیگه اینطور نیست این مبین نت هم شده کاسه داغ تر از آش!:2:
من از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلوکشی استفاده میکنم.

saeediranzad
06-01-2012, 10:01
این مبین نت جمعه ها که تا 2 ظهر بود را هم برداشته یه وقت استفاده نکنید حجمتون بره

از کی؟ من جمعه پیش تا 8 شب استفاده کردم، حساب نشد.
خبر تازه داری؟

cartesiba
06-01-2012, 11:29
اگه سایت مبین نت برید قیمت ها را که بالا بردند و جمعه ها را از روی سایتشون برداشتن

saeediranzad
06-01-2012, 11:46
بله، دیدم. ولی قبلاً هم که نوشته بود تا 2 بعدازظهر، تا 8 شب حساب نمیشد.
این را برای مشترکین تازه نوشته. البته اینجور که بوش میاد میخواد گرونترش کنه و ساعات مجانی را هم کمتر.

alone one
06-01-2012, 13:43
واسه من خیلی وقته اینطوریه سایت های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به غیر از بانک های ایران به زور باز میشن.جالبیش اینجاست که روزها سرعتش بیشتره! شبها افتضاح میشه. دیشب که سرچ گوگل هرچه قدر صبر میکردی کامل لود نمیشد!:19:
جاهای دیگه اینطور نیست این مبین نت هم شده کاسه داغ تر از آش!:2:
من از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلوکشی استفاده میکنم.
داداش کلا که سرعت اینترنت سراسری یه چن روزه اومده پایین،دوباره لنگر گیر کرده به خطوطمون و پاره کردتش:2:
دیشبم که پنچشتبه شب بود و ترافیک خیلی بالا،منم دیشب تو دانلود مشکل داشتم و با idm بزور سرعتم به 30-40 میرسید

alone one
06-01-2012, 13:57
از کی؟ من جمعه پیش تا 8 شب استفاده کردم، حساب نشد.
تازگیا بعد اینکه جمعه از اینترنت استفاده کردین،حسابتونو چک کردین؟
اینا لطف اضافی نمیکننا:41:

بله، دیدم. ولی قبلاً هم که نوشته بود تا 2 بعدازظهر، تا 8 شب حساب نمیشد.
این را برای مشترکین تازه نوشته. البته اینجور که بوش میاد میخواد گرونترش کنه و ساعات مجانی را هم کمتر.

از کجا بوش میاد؟
اگه منبع موسقی دارین،بدین ماهم ببینیم

behzad2482
06-01-2012, 14:01
قیمتهای وایمکس نیوز رفت روی خود سایت مبین نت :( گندشون بزنن با این قیمتهاشون

---------- Post added at 04:01 PM ---------- Previous post was at 03:59 PM ----------

بچه ها من یک مودم وایمکس دارم و مدتها مشتری مبین نت بود اما برای یکی دو ماه می خوام برگردم رو مبین نت. مودم ای دی اس ال هم دارم که وای فای نداره. آیا میشه از مودم وایمکس به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد؟ اگر اره کسی می تونه راهنمایی کنه ؟

آره میشه ولی اگر هر 2 شون dhcp شون فعاله اکسس پوینت رو dhcp رو خاموش کن

gorzdaran
06-01-2012, 15:18
آره میشه ولی اگر هر 2 شون dhcp شون فعاله اکسس پوینت رو dhcp رو خاموش کن
یک خورده دقیق تر راهنمایی می کنی ؟

old_snake1370
06-01-2012, 16:03
یک خورده دقیق تر راهنمایی می کنی ؟

اگه مشکلی داشتی مشکلتو بگو من یا دوستان راهنمایی میکنیم

داداش کلا که سرعت اینترنت سراسری یه چن روزه اومده پایین،دوباره لنگر گیر کرده به خطوطمون و پاره کردتش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیشبم که پنچشتبه شب بود و ترافیک خیلی بالا،منم دیشب تو دانلود مشکل داشتم و با idm بزور سرعتم به 30-40 میرسید

من این مشکلو قبل از لنگر دارم! دیروز هم خودم روی adsl داتک تست کردم با همون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلاکسی، گوگل عین بنز لود میشد!

ali1497
06-01-2012, 16:29
با سلام خدمت دوستان عزیز
من جدیداٌ یک اشتراک یک ساله مبین نت خریداری کردم.
اما از یکی از همکاران که ایشان قصد فروش داشتند.
در قسمت E-Care که میروم نام و آدرس و ایمیل همکارم می باشد. و من نتوانستم ویرایش کنم.
آیا در موقع تمدید اعتبار در آینده مشکلی پیش نخواهد آمد؟
چون ایمیل من و مشخصات من ثبت نشده است.
ضمناً از لحاظ امنیتی اگر کسی یوزر و پسورد E-Care را بلد باشد از جای دیگر با مودم دیگر میتواند از اکانت من استفاده کند؟
چون با وایمکس ایرانسل که چنین امکانی وجود داشت.

با تشکر فراوان

soroush7334
06-01-2012, 18:03
سلام دوستان!
طرح های جدید مبین نت رسما توی سایتش قرار گرفته!
اینم تعرفه هاش:

=CYBER=
06-01-2012, 18:20
توصیه می کنم دیگه از این دزدها سرویس نگیرید .
هرچند خودم اولین ماهی هست که دارم استفاده می کنم ، راضی هم هستم ولی رفتن سراغ دزدی .

هر فصل تعرفه ها میره بالا حجم میاد پایین .

ضریب اشتراک هم تا به حال 1 به 1 بود که الان شده 1 به 4 .
یعنی شما که یک سرویس 1 مگابیت خریداری می کنید و سرعت دانلودتون میشه 128 کیلوبایت در ثانیه الان این سرعت شما بین 4 نفر تقسیم میشه که مطمئنا سرعت ها کاهش پیدا می کنه .

maziarb
06-01-2012, 18:22
طرح جدیدشون خیلی خوبه، مثلا سرویس 1مگ 5تومن گرون شده و دوگیگ ازش کم شده، مبین نت همیشه ما رو هیجان زده میکنه.

=CYBER=
06-01-2012, 18:24
طرح جدیدشون خیلی خوبه، مثلا سرویس 1مگ 5تومن گرون شده و دوگیگ ازش کم شده، مبین نت همیشه ما رو هیجان زده میکنه.

سرعت هم کم میشه .
ضریب اشتراک 1 به 4

maziarb
06-01-2012, 18:25
جدا لازم شد برم آمار اینترنت وایرلس رو تو منطقمون دربیارم انشا.. بتونم از دست این اینترنت گرانشون دربرم

hummer_1990
06-01-2012, 18:29
سلام
تو سایت مبین نت هیچ اطلاعاتی از شهرهایی که در اولویت راه اندازی وایمکس هستن نیست. کسی میدونه چه شهرهایی تو اولویت هستن؟

sinaamini
06-01-2012, 18:29
هرچند خودم اولین ماهی هست که دارم استفاده می کنم ، راضی هم هستم ولی رفتن سراغ دزدی .

یعنی شما که یک سرویس 1 مگابیت خریداری می کنید و سرعت دانلودتون میشه 128 کیلوبایت در ثانیه الان این سرعت شما بین 4 نفر تقسیم میشه که مطمئنا سرعت ها کاهش پیدا می کنه .

درسته که تعرفه ها واقعا مسخره شده!!!
البته دوست عزیز قابل توجه شما که قبلا طرحها ضریب اشتراکشون 1 به 8 بود نه اونجور که شما گفتین 1 به 1!!!
ضمنا 1 به 1 یعنی پهنای باند اختصاصی که قیمت همچین سرویسی برای سرعت 128 حدود 200 هزار تومان می باشد!!
ااینجوری هم نیست که وقتی 1 به 8 اونا بیان حتما شیر کنن به این نسبت تا وقتی ظرفیت دارن اینکارو نمی کنن و شما می تونین از تمام پهنای باند خودتون استفاده کنین و اینکه هر 8 کاربر با هم که استفاده نمی کنن!!!

hummer_1990
06-01-2012, 18:31
البته هنوز هم قیمتهاش در مقایسه با سرویس ADSL یه شرکت خوب مثل پارس انلاین مناسب تره و از این نظر خوبه ولی از لحاظ کیفیت من تا حالا تجربش نکردم آخه تو منطقه ما هنوز وایمکس راه نیفتاده:41:

=CYBER=
06-01-2012, 18:32
درسته که تعرفه ها واقعا مسخره شده!!!
البته دوست عزیز قابل توجه شما که قبلا طرحها ضریب اشتراکشون 1 به 8 بود نه اونجور که شما گفتین 1 به 1!!!
ضمنا 1 له 1 یعنی پهنای باند اختصاصی که قیمت همچین سرویسی برای سرعت 128 حدود 200 هزار تومان می باشد!!

ضریب اشتراک یعنی چی ؟!!! یعنی اختصاصی یک پورت به x تعداد .
وقتی سرعت دانلود یک سرویس 1024 Kb برابر 130 KB هست یعنی کل این سرعت مختص شما هست .

الان 1 به 4 هست یعنی اختصاصی یک پورت به 4 کاربر .

حله ؟!!!

اون 1 به 8 هم مربوط به تبدیل Kb به KB هست که بعضی ها به اشتباه اون رو ضریب اشتراک تلقی می کنند :46:

hummer_1990
06-01-2012, 18:38
ضمنا 1 له 1 یعنی پهنای باند اختصاصی که قیمت همچین سرویسی برای سرعت 128 حدود 200 هزار تومان می باشد!!

درسته اشتراک یک نفره همون اشتراک اختصاصی هست.

ضریب اشتراک در طرح های فوق 1 به 10 خواهد بود

ماشالا!!!!!!
چه خبره؟:18: 128 چی هست که تازه بین 10 نفر هم شیر بشه! خودشونم نمیدونن چیکار دارن میکنن

hummer_1990
06-01-2012, 18:43
راضی هم هستم

قبلا از ADSL استفاده میکردی؟ در مقایسه با ADSL نوسان سرعتش چه طوریه بهتره یا بدتره؟

sinaamini
06-01-2012, 18:51
ضریب اشتراک یعنی چی ؟!!! یعنی اختصاصی یک پورت به x تعداد .
وقتی سرعت دانلود یک سرویس 1024 Kb برابر 130 KB هست یعنی کل این سرعت مختص شما هست .

الان 1 به 4 هست یعنی اختصاصی یک پورت به 4 کاربر .

حله ؟!!!

اون 1 به 8 هم مربوط به تبدیل Kb به KB هست که بعضی ها به اشتباه اون رو ضریب اشتراک تلقی می کنند :46:

دوست عزیز با اجازه شما اینجوری نیست!!!
درسته از تصادف تبدیل کیلو بایت به بیت 8 است!!!

1024 حداکثر نسبت 1 به 8!!!
اگه شما داری 130 دانلود می کنی شرکت لطف کرده و شیر رو انجام نداده یا هنوز تو منطه شما اینجوری نشده!!!
ولی اگه 1024/8 شد هم شما نمیتونی اعتراض کنی!!!

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

شرکت ها می یان یه حداکثر یک ضریب اشتراک تعریف می کنن!!!تا وقتی که ظرفیت دارن و متقاضی کم میان شما را راضی نگه میدارنو شیر رو به صورت کامل نمی کنن!!!
دوست من 3 سال در شرکت پارسآنلاین کرمان کار کردم!!!
وقتی که خطا شلوغ میشه دیگه نمیشه کمتر شیر کرد و سرعت شما کم میشه!!!
مبین نت قبلا حداکثر ضریب 1 به 8 داشت که الان شده 1 به 4

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

پهنای باند اختصاصی تو ایران اصلا مرسوم نیست و هزینه بسیار بالا داره:

adcomputer
06-01-2012, 19:10

به نظر میاد بعضی مواقع در ساعات کاری سرعت خوبه و بعد از اون خراب میشه.
از ISP که سهامداراش دولتی (و یا نزدیک به دولت) باشن نباید انتظار زیادی داشت.

raminramz
06-01-2012, 19:12
من که از وایمکش ایرانسل اصلا راضی نیستم
مبینت رو نمی دونم

adcomputer
06-01-2012, 19:19
با سلام خدمت دوستان عزیز
من جدیداٌ یک اشتراک یک ساله مبین نت خریداری کردم.
اما از یکی از همکاران که ایشان قصد فروش داشتند.
در قسمت E-Care که میروم نام و آدرس و ایمیل همکارم می باشد. و من نتوانستم ویرایش کنم.
آیا در موقع تمدید اعتبار در آینده مشکلی پیش نخواهد آمد؟
چون ایمیل من و مشخصات من ثبت نشده است.
ضمناً از لحاظ امنیتی اگر کسی یوزر و پسورد E-Care را بلد باشد از جای دیگر با مودم دیگر میتواند از اکانت من استفاده کند؟
چون با وایمکس ایرانسل که چنین امکانی وجود داشت.

با تشکر فراوان
بله اگر مک آدرس شما رو بدانند امکان دارد ولی احتمالش کم است. اما اگر به همکارتون اعتماد دارید مشکلی نیست.

B.J.U
06-01-2012, 19:28
دوستان همین الان به راهنمایی شما نیاز دارم
خواهشا کمک کنید
من سرویس 512 مال قدیم دارم (6 ماه پیش یعنی نمیدونم ضریب اشتراک چه قدر بوده ولی سرعت دانلود 60 تا 64 بود) چند وقتیه قصد داشتم 1 مگ رو بگیرم که دیدم ضریب اشتراکش 1 ب 4 شده
این یعنی معادل سرعت 256 هستش؟و سرعت دانلود 32؟ و اگه 1 مگ رو بگیرم از هیمن طرح 512 خودمم کمتر میشه؟
خواهشا راهنمایی کنید

raminramz
06-01-2012, 19:34
خواهشا کمک کنید
من سرویس 512 مال قدیم دارم (6 ماه پیش یعنی نمیدونم ضریب اشتراک چه قدر بوده ولی سرعت دانلود 60 تا 64 بود) چند وقتیه قصد داشتم 1 مگ رو بگیرم که دیدم ضریب اشتراکش 1 ب 4 شده
این یعنی معادل سرعت 256 هستش؟و سرعت دانلود 32؟ و اگه 1 مگ رو بگیرم از هیمن طرح 512 خودمم کمتر میشه؟
خواهشا راهنمایی کنید
به ما که گفتن اشتراکش 1 به 10 یا 12
ولی 256 سرعت دانلودش رو 32 میشه
فعلا که نگرفتم

mohammad_87
06-01-2012, 19:35
اگه شما داری 130 دانلود می کنی شرکت لطف کرده و شیر رو انجام نداده یا هنوز تو منطه شما اینجوری نشده!!!
شرکت ها می یان یه حداکثر یک ضریب اشتراک تعریف می کنن!!!تا وقتی که ظرفیت دارن و متقاضی کم میان شما را راضی نگه میدارنو شیر رو به صورت کامل نمی کنن!!!

دقیقا درسته.بعضی دوستان ضریب اشتراک رو اشتباه حساب میکنن.الان مثلا سرویس یک مگ با حداکثر دانلود باید در بهترین شرایط حدود 128 کیلو بایت و در بدترین شرایط 34 کیلوبایت باشه.(وقتی 4 نفر همزمان در حال دانلود باشن)در حالیکه قبلا ممکن بود به 16 برسه(یعنی 8 نفر)
البته چون سرویس حجمی هست پهنای باند رو بالاتر می بندند چون من تا 140 هم دانلود داشتم.خوشبختانه مثل اینکه منطقه ما ترافیک کمی داره چون نوسان کم و سرعت دانلود خوبی دارم.

adcomputer
06-01-2012, 19:43
خواهشا کمک کنید
خواهشا راهنمایی کنید
دوست عزیز قبلاً ضریب اشتراک یک به هشت بود یعنی بین هشت نفر شیر میشد. الان یک به چهار شده است یعنی بین چهار نفر شیر میشود. یعنی وضعیت الان باید بهتر باشد و کیفیت سرویس بالاتر برود.

B.J.U
06-01-2012, 19:46
به ما که گفتن اشتراکش 1 به 10 یا 12
ولی 256 سرعت دانلودش رو 32 میشه
فعلا که نگرفتم

نه یعنی میخوام بدونم نسبت اشتراک قبلا چند بوده؟
من 512 1 سال هست که دارم و سرعت 60 تا 64 هستش
حالا میخوام 1 مگ بگرم میخوام بدونم با ضریب اشتراک 1 به 4 سرعت دانلود چه قدر میشه

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:44 PM ----------

پس یعنی 1 مگ بگیرم سرعت دانلود چه قدر میشه
ممنون

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

فکر کنم 256 بشه درسته؟

mohammad_87
06-01-2012, 19:54
پس یعنی 1 مگ بگیرم سرعت دانلود چه قدر میشه
ممنون
فکر کنم 256 بشه درسته؟
نخیر.دو پست بالای پست خودتون رو بینید متوجه میشید...

B.J.U
06-01-2012, 20:01
یعنی 1 مگ میشه 128؟
اینو به من بگین؟
ضریب اشتکرا قبلا 1 به 10 بوده؟یا 1 به8؟ یا چی

alone one
06-01-2012, 20:02
من این مشکلو قبل از لنگر دارم! دیروز هم خودم روی adsl داتک تست کردم با همون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلاکسی، گوگل عین بنز لود میشد!
اتفاقا همین الان دوباره امتحان کردم،گوگل بدون مشکل و باسرعت باز شد
دوستان دیگه همچین مشکلی دارن؟

alone one
06-01-2012, 20:09
سلام دوستان!
طرح های جدید مبین نت رسما توی سایتش قرار گرفته!
اینم تعرفه هاش:
وای خدای من،واقع مقدار حجم که واس هر طرحش گذاشته اصلا خوب نیس،یا زیاده و یا کم اونم با این هزینه:2:
چقد بد،البته من هنو 10 11 ماه تا اتمام طرحم مونده اما بااین روند صعودی قیمت و نزولی خدمات فرض کنین اونموقع چی سر ما بیاد:41:

داداش دیگه چیکا میشه کرد،من یکی به شخصه بزور پول تهیه کردم تا اینترنت بگیرم،اگه شرکتمو عوض کنم یعنی پول مودمو ریختم دور
چرا انقد بلا سر ما مشترکا میارن آخه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

raminramz
06-01-2012, 20:18
معمولا مال مخابرات رو دیدم تقسیم بر 8 کنی درست در میاد یعنی 128

alone one
06-01-2012, 20:24

یه سوال
حالاکه 1 به 4 شده،بهتر هس یا بدتر؟
یکی میگه خوبه،یکی میگه بده:18:

دوست عزیز قبلاً ضریب اشتراک یک به هشت بود یعنی بین هشت نفر شیر میشد. الان یک به چهار شده است یعنی بین چهار نفر شیر میشود. یعنی وضعیت الان باید بهتر باشد و کیفیت سرویس بالاتر برود.
اگه وضیعت بهتر میشه پس چرا بعضی دوستان بازم ناراضین؟:18:

B.J.U
06-01-2012, 20:37
یعنی 1 مگ میشه 128؟
اینو به من بگین؟
ضریب اشتکرا قبلا 1 به 10 بوده؟یا 1 به8؟ یا چی
جواب ما رو هم بگین

maxmen
06-01-2012, 20:39
من که یک مگ 35 تومن میدادم با 10 گیگ شارژ
حالا باید 40 تومن بدم با 8 گیگ شارژ
به جایه اینکه به نفع مردمشون یکارو کنن دارن به نفع خودشون میکنن
خاک تو سرشون

old_snake1370
06-01-2012, 20:52
به نظر میاد بعضی مواقع در ساعات کاری سرعت خوبه و بعد از اون خراب میشه.
از ISP که سهامداراش دولتی (و یا نزدیک به دولت) باشن نباید انتظار زیادی داشت.

دقیقا. صبح که از خواب پا میشم سرعت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوبه ولی رفته رفته خراب میشه.

اتفاقا همین الان دوباره امتحان کردم،گوگل بدون مشکل و باسرعت باز شد
دوستان دیگه همچین مشکلی دارن؟

باز شدنش باز میشه ولی وقتی سرچ میکنی 2 ساعت طول میکشه کامل لود شه! سرچ عکس هم به کل تعطیل!

یه سوال

حداکثر سرعت همینیه که هست بعنی با سرویس 1024 کیلوبیت حداکثر سرعت 128 کیلوبایته
ولی تو ضریب اشتراک 1 به 8 حداقل سرعت میتونه تا 16 کیلو بایت هم پایین بیاد! و شما نمیتونید شکایت کنید ولی اگه کمتر از 16 بشه شما حق شکایت* دارید طبق قرارداد
اما تو ضریب اشتراک 1 به 4 حداقل سرعت میتونه تا 32 کیلو بایت هم پایین بیاد !
پس حداکثر سرعتتون هنوز مثل قبله فقط حداقل سرعت تغییر کرده.
پس اگه قبلا با سرویس 1024 با سرعت 128 کیلوبایت دانلود میکردید با ضریب اشتراک 1به 4 هم همینه هیچ فرقی به حالتون نمیکنه.طبق شناختی که بعد از این 1.5 سال از مبین نت کسب کردم این کارش فقط جنبه تبلیغاتی داره و دلیلی برای گرون کردن! مطمئن باشید عملا اگه وضعیت بدتر نشه بهتر نمیشه!

*در مورد شکایت هم بگه که اگه سرعت دانلودتون به 1کیلوبایت هم برسه هیچ کاری نمیتونید بکنید خیالتون راحت!:2:

جواب ما رو هم بگین
چه ضریب اشتراک 1به 4 باشه چه 1 به 40 حداکثر سرعت همونه تغییری نکرده اگر 64 قبلا دانلود میکردی الان هم همونه. طبق چیزی که قبلا تو سایتشون گفته بودن حداکثر 1 به 8 بوده.

B.J.U
06-01-2012, 20:57
ببخشید میشه فرق کیلیو بیت و کلیوبایت رو به من بگید؟

hummer_1990
06-01-2012, 21:18
جواب ما رو هم بگینشما وقتی سرویس 1 مگ میگیری اگر اشتراک این سرویس 1 به 4 باشه یعنی اینکه این سرویس رو علاوه بر این که شما استفاده میکنی 3 نفر دیگه هم استفاده میکنن. در صورتی که هر 4 نفر همزمان در حال دانلود باشن سرعت 1 مگ شما تقسیم به چهار میشه یعنی میشه 256 یا اینکه اگه شما شانست بزنه و 3 نفر دیگه پای دالود نشینن سرعت شما باید به 1 مگ برسه و به همین صورت این سرعت 1 مگ با توجه به این که چند نفر در حال استفاده هستن بین افراد تقسیم میشه در نتیجه هرچی تعداد اشتراک بالا بره سرعت شما پایینتر میاد.( تمام این مثال ها بدون در نظر گرفتن نوسان سرعت اینترنت زده شد)

در مورد بیت و بایت : هر 8 بیت میشه یک بایت در نتیجه برای تبیدل بیت به بایت از ضریب 8 استفاده میشه. وقتی شما سرویس 1مگ میگیری این سرویس بر اساس کیلوبیت بر ثانیه هست و اگه به کیلوبایت تبدیلش کنیم باید به 8 تقسیمش کنیم که میشه 128 کیلوبایت در ثانیه.

ehsaaaan
06-01-2012, 21:38
این قیمت های جدید که تو سایت گذاشتن مخصوص کاربرهایی که میخوان از این به بعد وایمکس بگیرن یا برای کاربرهای قدیمی هم اعمال میشه؟؟؟:41:

=CYBER=
06-01-2012, 21:50

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

پهنای باند اختصاصی تو ایران اصلا مرسوم نیست و هزینه بسیار بالا داره:

من 3 ماه بود که از پارس آنلاین سرویس داشتم .
سرویس های پارس آنلاین Burst هستند . یعنی به کاربر فقط ماکسیموم سرعت تظمین میشه .

من سرویس 1 مگابیت داشتم که پهنای باندش تا 2 مگابیت باز بود .
این جور سرویس های به طوری هست که شما میگی . یعنی شب ها که 100 نفر دانلود می کنن سرعت من میشد 20 KB ولی صبح ها تا 240 هم می رفت .

سرویس های مبین نت تا به حال به صورت اختصاصی ارائه میشد . من 1 ثانیه هم نشده سرعتم از چیزی که تضمین کردن پایین تر بیاد .
ولی الان ضریب اشتراک 1 به 4 که هست حداقل سرعتی که با شما تضمین می کنن 32 هست . یعنی یک سرویس 256Kb . :46:

دیگه نمی دونم چه مدلی توضیح بدم :13::19:

maziarb
06-01-2012, 21:53
این قیمت های جدید که تو سایت گذاشتن مخصوص کاربرهایی که میخوان از این به بعد وایمکس بگیرن یا برای کاربرهای قدیمی هم اعمال میشه؟؟؟:41:

واسه همست، فرقی نداره!

B.J.U
06-01-2012, 22:02
پس میگید من همون 1مگ رو بگیرم؟
ضرری نداره؟
(بالاخره نفهمیدیم سرعت دانلود با 1 مگ چقدر میشه الان
یکی میگه 256 یکی میگه 128 ...)

hummer_1990
06-01-2012, 22:17

سرکار گذاشتی مارو؟
آقا جون من شما اگه 1 مگ بگیری سرعتت مابین 32 کیلوبایت (یا همون 256 کیلوبیت) تا 128 کیلوبایت ( یا همون 1 مگابیت) متغیره یعنی اینکه اگه از این بشقاب برنجی که جلوته( اینترنت 1 مگ) فقط خودت بخوری سهمت همه ی برنجه ( یعنی کل 1 مگ مال شماس)
اگه 2 نفری بخورید سهم شما میشه نصف ( یعنی 512 کیلوبیت) اگه 3 نفری بخورید سهم شما میشه یک سوم ( یعنی 340 کیلوبیت) اگرم 4 نفری بخورید سهم شما میشه یک چهارم ( یعنی 256 کیلوبیت). من دیگه بهتر از این بلد نیستم توضیح بدم:31:

arranger
06-01-2012, 22:43
خدا طرح بهاری و به خیر بگذرونه
شورش و درآوردن
واقعاً افتضاح شده
تو نامحدود هم ضریب اشتراک 1 به 10 شده

B.J.U
06-01-2012, 22:54
آها معادل 256 نوشته بودید
فکر کردم نوشتید سرعت 256 هست :دی
ممنون

File not found
06-01-2012, 22:59
نمیدونم بعضیاتون چطوری با 256 استفاده میکنین من کمتر 1مگ نمیتونم! اگه توی ایرانم 40مگابیت میدادن من حداقل 20مگابیت میگرفتم

hhh111
06-01-2012, 23:57
نمیدونم بعضیاتون چطوری با 256 استفاده میکنین من کمتر 1مگ نمیتونم! اگه توی ایرانم 40مگابیت میدادن من حداقل 20مگابیت میگرفتم

من یه مدت طولانی تو دانشگاه با سرعت 80مگابیت از اینترنت استفاده میکردم تقریبا 8 مگابایت سرعت دانلود بود ، ثابت !
درسم که تموم شد کم کم به سرعت 128 و 512 عادت کردم ! شما هم یکم با سرعت پایین کار کنی ! عادت میکنه :10::10::10: زیادم سخت نیست :19:

raminramz
06-01-2012, 23:59
من یه مدت طولانی تو دانشگاه با سرعت 80مگابیت از اینترنت استفاده میکردم تقریبا 8 مگابایت سرعت دانلود بود ، ثابت !
درسم که تموم شد کم کم به سرعت 128 و 512 عادت کردم ! شما هم یکم با سرعت پایین کار کنی ! عادت میکنه :10::10::10: زیادم سخت نیست :19:

از این سرعت های 80 مگابیت باید از کجا گیر اورد؟
هزینه مهم نیست

hakr
07-01-2012, 00:40
دوستان با سلام
این مبین نت خراب شده مفت گرونه من اشتراک 512 دارم نه سرعت دانلود خوبی دارد ،سایتها را هم لگنی باز میکند ،Pingtime اکثرا با لا است وTimeout زیاد دارد ودوستانی که در فکر راه اندازی Cccam هستند دور وبر مبین نت نیایند.
ضمناتو تبلیغات اینگونه شرکتها دقت کنید تفاوت است بین بیت وبایت

cartesiba
07-01-2012, 01:03
من که گفتم جمعه ها استفاده نکنید حجمتون کم میشه یادم رفت بگم تو سایت زده بود

alone one
07-01-2012, 01:15
باز شدنش باز میشه ولی وقتی سرچ میکنی 2 ساعت طول میکشه کامل لود شه! سرچ عکس هم به کل تعطیل!
والا منکه هیچ رقمه با گوگل مشکل پیدا نکردم،مخصوصا اینایی که شما میگی،اگه اگه اگه بقیه دوستان همچین مشکلی ندارن شاید مرورگرت مشکل داره،بعضی موقعا واس منم یه سایت با فایرفاکس دیر باز میشه درصورتیکه همیشه از اون استفاده میکنم اما تا با اکسپلورر امتحان میکنم درست کار میکنه

حداکثر سرعت همینیه که هست بعنی با سرویس 1024 کیلوبیت حداکثر سرعت 128 کیلوبایته
ولی تو ضریب اشتراک 1 به 8 حداقل سرعت میتونه تا 16 کیلو بایت هم پایین بیاد! و شما نمیتونید شکایت کنید ولی اگه کمتر از 16 بشه شما حق شکایت* دارید طبق قرارداد
اما تو ضریب اشتراک 1 به 4 حداقل سرعت میتونه تا 32 کیلو بایت هم پایین بیاد !
پس حداکثر سرعتتون هنوز مثل قبله فقط حداقل سرعت تغییر کرده.
پس اگه قبلا با سرویس 1024 با سرعت 128 کیلوبایت دانلود میکردید با ضریب اشتراک 1به 4 هم همینه هیچ فرقی به حالتون نمیکنه.طبق شناختی که بعد از این 1.5 سال از مبین نت کسب کردم این کارش فقط جنبه تبلیغاتی داره و دلیلی برای گرون کردن! مطمئن باشید عملا اگه وضعیت بدتر نشه بهتر نمیشه!

*در مورد شکایت هم بگه که اگه سرعت دانلودتون به 1کیلوبایت هم برسه هیچ کاری نمیتونید بکنید خیالتون راحت!:2:
چه ضریب اشتراک 1به 4 باشه چه 1 به 40 حداکثر سرعت همونه تغییری نکرده اگر 64 قبلا دانلود میکردی الان هم همونه. طبق چیزی که قبلا تو سایتشون گفته بودن حداکثر 1 به 8 بوده.
حالا چه جنبه تبلیغاتی داشته باشه و چه ... بازم پس شرایط بهتره،چون حداقلامون بیشتر میشه
قیمتا که جای شکایت داره اما نمیدونم چرا بچه ها به این ضریب اشتراک گیر میدن،این که بهتر شده:41:

alone one
07-01-2012, 01:22

آخه داداشه من چه فرقی میکه؟!
چه یه مگ داشته باشی چه 256،امکانات که داده میشه درحد دیال آپ هس:31:

دوستان با سلام
این مبین نت خراب شده مفت گرونه من اشتراک 512 دارم نه سرعت دانلود خوبی دارد ،سایتها را هم لگنی باز میکند ،Pingtime اکثرا با لا است وTimeout زیاد دارد ودوستانی که در فکر راه اندازی Cccam هستند دور وبر مبین نت نیایند.
ضمناتو تبلیغات اینگونه شرکتها دقت کنید تفاوت است بین بیت وبایت
دوست عزیز شما تو کدوم شهر و منطقه هستین؟

adcomputer
07-01-2012, 03:25
یه سوال

قیمت رفته بالا.

---------- Post added at 03:23 AM ---------- Previous post was at 03:19 AM ----------

من 3 ماه بود که از پارس آنلاین سرویس داشتم .
سرویس های پارس آنلاین Burst هستند . یعنی به کاربر فقط ماکسیموم سرعت تظمین میشه .

من سرویس 1 مگابیت داشتم که پهنای باندش تا 2 مگابیت باز بود .
این جور سرویس های به طوری هست که شما میگی . یعنی شب ها که 100 نفر دانلود می کنن سرعت من میشد 20 KB ولی صبح ها تا 240 هم می رفت .

سرویس های مبین نت تا به حال به صورت اختصاصی ارائه میشد . من 1 ثانیه هم نشده سرعتم از چیزی که تضمین کردن پایین تر بیاد .
ولی الان ضریب اشتراک 1 به 4 که هست حداقل سرعتی که با شما تضمین می کنن 32 هست . یعنی یک سرویس 256Kb . :46:

دیگه نمی دونم چه مدلی توضیح بدم :13::19:
نه. تا به حال به صورت یک به هشت ارائه میشد. چند پسته که میبینم دارید اشتباه میکنید. لطفاً بحث را تمام کنید.

---------- Post added at 03:25 AM ---------- Previous post was at 03:23 AM ----------

پس میگید من همون 1مگ رو بگیرم؟
ضرری نداره؟

سرعت دانلود در حالت عادی 128 است. کمتر پیش میاد با چند کانکشن نتونید سرعت کامل را در روز و حالت عادی بگیرید.

saeediranzad
07-01-2012, 04:57
Internet Non-roaming 1390-10-16 02:10:53 1390-10-16 03:00:46 0.00 MB 0.00
Internet Non-roaming 1390-10-16 08:10:42 1390-10-16 10:54:28 0.00 MB 0.00
Internet Non-roaming 1390-10-16 10:54:32 1390-10-16 19:48:43 0.00 MB 0.00

کارکرد روز جمعه: میبینید که چیزی کم نشده. (هنوز نه)

SoluS
07-01-2012, 09:54

بعضی اوقات باید یه بار مودم رو خاموش و روشن کنی.

شما این کار رو انجام میدید؟!

adcomputer
07-01-2012, 10:49

دوست عزیز شما که طرح قدیمی دارید برای همینه که جمعه ها برای شما رایگانه. هر وقت طرح جدید گرفتید دیگر ترافیک رایگان نخواهید داشت.

adcomputer
07-01-2012, 11:06
چند وقت پیش از طریق سایت سازمان تنظیم مقررات از مبین نت شکایت کردم. بعد از چندین هفته از مبین نت تماس گرفتن گفتن شما از سرویس ناراضی بودید؟ و گفتم که خیلی قطعی داشتم و... اون هم گفت 20 روز کافیه بهتون اضافه کنیم؟ و خلاصه 20 روز + چند گیگ به اکانتم اضافه کرد. بعد از چند وقت هم از طرف سازمان تنظیم مقررات تماس گرفتن گفتن باهاتون تماس گرفتن؟ گفتم بله ولی چه فایده کیفیت سرویسشون پایینه. سرعت پورت ها محدود شده و... و دیدم ایشون هم مثل اکثر پشتیبانان مبین نت اطلاعات زیادی ندارند و صحبت کردن با ایشون هم بی فایده است.

adcomputer
07-01-2012, 11:38
امروز زنگ زدم سازمان تنظیم مقررات برای مشکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و پورت ها که گفت مشکل سراسریه و تنها مربوط به مبین نت نیست ما هم پیگیری کردیم اما هنوز به نتیجه ای نرسیدیم.

SoluS
07-01-2012, 12:42
امروز زنگ زدم سازمان تنظیم مقررات برای مشکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و پورت ها که گفت مشکل سراسریه و تنها مربوط به مبین نت نیست ما هم پیگیری کردیم اما هنوز به نتیجه ای نرسیدیم.

واقعا ممنون بابت رسیدگی هاتون و اینکه اینجا هم میگید.:11:

اگه ماهم بخوایم خودمون تماس بگیریم از همون لینک امضاتون استفاده کنیم؟

alone one
07-01-2012, 15:19
آقا میگم چطوره بیایم دسته جمعی به قیمتای مبین نت اعتراض کنیم
مثلا امضایی جم کنیم،نظرسنجی مخصوص نارضایتی از مبین درست کنیم و یا بریم فیس بوکو...
خلاصه این شرکت بی دروپیکر یه مدیرانی داره دیگه!
اینهمه مشترک دارن تو این تاپیک فعالیت میکنن،بهتره صدای اعتراضمونو به گوش مسئولین شرکت برسونیم،حتما تاثیر میذاره بخدا
پایه اید؟

arashtn
07-01-2012, 15:46
آقا میگم چطوره بیایم دسته جمعی به قیمتای مبین نت اعتراض کنیم
مثلا امضایی جم کنیم،نظرسنجی مخصوص نارضایتی از مبین درست کنیم و یا بریم فیس بوکو...
خلاصه این شرکت بی دروپیکر یه مدیرانی داره دیگه!
اینهمه مشترک دارن تو این تاپیک فعالیت میکنن،بهتره صدای اعتراضمونو به گوش مسئولین شرکت برسونیم،حتما تاثیر میذاره بخدا
پایه اید؟

منم موافقم دوستان بهتر از اینه کنار بیایم با این قیمت های بالا

hajoo
07-01-2012, 16:33
منم موافقم دوستان بهتر از اینه کنار بیایم با این قیمت های بالا
+سرویس هایی با سرعت بالاتر . هستم

File not found
07-01-2012, 16:48

:31: خب اینو که خودشون قطع میکنن :27:

---------- Post added at 04:48 PM ---------- Previous post was at 04:44 PM ----------

مبین نت گرانترین اینترنتی هستش که در طول 10سال دیدم. الان شما اگه سرعت 1 مگابیت بخوای باید بزور 40هزار تومن بدی
درحالیکه من تهران adsl دارم از پارس آنلاین ماهیانه 8هزار تومن! 2گیگ / یا 15هزار واسه 4گیگ! 8تومن کجا و 40 هزار تومن.... راستی سرعت اینترنت 8تومنیش هم از 1مگ مبین نت بیشتره این با 130 میگیره و پارس با 140 حتی کیفیتشم بهتره
جالبه هر 2 شرکت واسه سه پاه هستنشون. اگه خونمون اصفهان که هستم فیبرنوری نبود و میتونستم بغیرمخابرات سرویس بگیرم حتماً adsl میگیرفتم از یه isp خوب

majid1700
07-01-2012, 16:51
خیلی بدرد نمیخورد

old_snake1370
07-01-2012, 16:56
اگه شکایت قانع کننده ای دارید اینجا بگید که همگی ایمیل بزنیم به سازمان تنظیم مقررات. اگر تعدادمون زیاد بشه مجبوره یه تکونی به خودش بده.
پینگ که به خاطر فایروال های زیر ساخت کلا بالاست یه مقدار هم خود وایمکس بالا میبره پینگو
برای بالا بردن قیمت هم بهونه داره.(ضریب اشتراک 1 به 4)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خب اینو که خودشون قطع میکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 04:48 PM ---------- Previous post was at 04:44 PM ----------

مبین نت گرانترین اینترنتی هستش که در طول 10سال دیدم. الان شما اگه سرعت 1 مگابیت بخوای باید بزور 40هزار تومن بدی
درحالیکه من تهران adsl دارم از پارس آنلاین ماهیانه 8هزار تومن! 2گیگ / یا 15هزار واسه 4گیگ! 8تومن کجا و 40 هزار تومن.... راستی سرعت اینترنت 8تومنیش هم از 1مگ مبین نت بیشتره این با 130 میگیره و پارس با 140 حتی کیفیتشم بهتره
جالبه هر 2 شرکت واسه سه پاه هستنشون. اگه خونمون اصفهان که هستم فیبرنوری نبود و میتونستم بغیرمخابرات سرویس بگیرم حتماً adsl میگیرفتم از یه isp خوب

البته شما حجم رو هم در نظر بگیر. من الان رفتم تعرفه های پارس رو دیدم نزدیکترن طرح POL-512-10G بود که 40 تومنه. توی سرویس حجمی شما بیشتر پول حجم میدی تا سرعت.

File not found
07-01-2012, 17:13
البته شما حجم رو هم در نظر بگیر. من الان رفتم تعرفه های پارس رو دیدم نزدیکترن طرح POL-512-10G بود که 40 تومنه. توی سرویس حجمی شما بیشتر پول حجم میدی تا سرعت. سلام،(خب آخه من 8گیگ واسم زیادم هست)
من هم میخوام پول 3گیگ رو بدم مثل اکثر ispها که 128شون 1مگابیت سرعت داره و 256شون 1/5 مگابیت و هزینشون هم معمولاً زیر 20تومن هست ولی وایمکس باید 40هزار تومن الان پرداخت کنیم

a.0611
07-01-2012, 17:20
هر روز که بعد چند ساعت این تاپیک رو باز میکنم میبینم یه عالمه شاکی داره ... من هم با ایرانسل کار کردم هم با adsl نظیر شاتل و ... .. اما هیچ کدوم پای مبین نرسیده از نظر پشتیبانی .. سرویس دهی .. خدمات ... کارش درسته . این افزایش قیمت ها هم یه چیز عادیه توی این مملکت و نمیدونم چرا برای بعضی ها غیر طبیعیه.. این چیزیه که هر روز به هر نحو روی هر چیزی (چه ارز .چه کالا.چه خدمات) شاهدش هستیم و اینجا ایرانه ....هیچ کاریشم نمیتونیم کنیم و باید با این تورم و افزایش قیمت کنار بیایم...
سرویس 128 :

arashtn
07-01-2012, 17:36
خوب دوستان یکی پیش قدم بشه؟

adcomputer
07-01-2012, 17:43
هر روز که بعد چند ساعت این تاپیک رو باز میکنم میبینم یه عالمه شاکی داره ... من هم با ایرانسل کار کردم هم با adsl نظیر شاتل و ... .. اما هیچ کدوم پای مبین نرسیده از نظر پشتیبانی .. سرویس دهی .. خدمات ... کارش درسته . این افزایش قیمت ها هم یه چیز عادیه توی این مملکت و نمیدونم چرا برای بعضی ها غیر طبیعیه.. این چیزیه که هر روز به هر نحو روی هر چیزی (چه ارز .چه کالا.چه خدمات) شاهدش هستیم و اینجا ایرانه ....هیچ کاریشم نمیتونیم کنیم و باید با این تورم و افزایش قیمت کنار بیایم...
سرویس 128 :

ISP های دیگه هر فصل قیمت رو بالا میبرن؟

---------- Post added at 05:43 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

اگه ماهم بخوایم خودمون تماس بگیریم از همون لینک امضاتون استفاده کنیم؟
اون لینک برای شکایت است. در قسمت ارتباط با مای سایتشون شماره تلفن هم است.

adcomputer
07-01-2012, 18:08
:31: خب اینو که خودشون قطع میکنن :27:
نه. در همان تماسم به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بهشون گفتم این مشکلات از طرف کجااست؟ گفت مخابرات و من گفتم نمیشه ازشون به جایی مثل سازمان بازرسی کل کشور شکایت کرد چون واقعاً وضعیت اینترنت خراب شده و گفت که این محدودیت پورت ها و... با دستور دادستان کل کشور انجام میشه و سازمان بازرسی کل کشور نیز زیر مجموعه قوه قضائیه است.

alone one
07-01-2012, 18:40
دوستان،یکی که وارده به مسائل حقوقی،یه متنی رو درباره شکایت از قیمت طرحاشون بنویسه و تویه تاپیک مجزا بزاریم و زیر پستو پره تشکر کنیم و بفرستیم واس مبین نت تا ببینه چقد از مشترکا واس افزایش قیمت ناراضین
همچنین همه دوستان واس قیمت و همچنین اگه واقعا مشکل دارن تو اینترنتشون به اون لینکی که تو امضاء adcomputer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان هس مراجعه کنن تا یه شکایتم همزمان واس اون سازمان بفرستیم،فقط دوستان احساساتی برخورد نکنن،اگه واقعا مشکلی تو خدماتیکه از مبین نت میگیرن دارن برن شکایت کنن به سازمان تنظیم مقررات رادیویی
باید به جای قر زدن یاد بگیریم که بتونیم از حقمون دفاع کنیم
اگه دوستان پیشنهاد بهتری دارن لطفا بفرماین

ali1497
07-01-2012, 19:39
سرویس 128 :

با سلام
شما چطور با سرویس 128 دارای سرعت دانلود بیش از یک مگ هستید؟

a.0611
07-01-2012, 19:55
ISP های دیگه هر فصل قیمت رو بالا میبرن؟

اونا هم به نحوی دیگه زورگویی میکنن و دست کمی ندارن:13::20:

با سلام

خودمم توش موندم چطور... هنوز کسی نتونسته دلیلش رو پیدا کنه:5::21:

hummer_1990
07-01-2012, 20:32
با سلام

مبین نت قراره اپراتور سراسری وایمکس باشه به خاطر همین پهنای باند و پورتهای زیادی داره( هرچن هنوز کامل راه اندازی نکرده). فکر میکنم یه موقع هایی همین پورت هایی که اجاره دادن رو کامل باز میذارن( محدودیت سرعت رو برمیدارن) واسه همین سرعت بالا میره.ولی رو همه ی پورت ها این اتفاق نمیفته.

من خودم ADSL و وایمکس ندارم ولی خونه یکی از اقوام تجربه دانلود با سرعت 3.5 مگابیت روی بستر 512Kbps رو داشتم ( ISP پارس آنلاین)

arranger
08-01-2012, 00:58
سرویس 128 :

سرویس شما 128 هست؟!!! :18:

mohammad_87
08-01-2012, 01:36
شما برو همین طرحهای ایرانسل رو مقایسه کن.در نامحدودها هر طرح 10 هزار تومان مبین نت پایین تر میده.در باقی طرحها قیمتهای جدید مبین نت کمتر نباشه بیشتر نیست.ضمنا تنوع طرحها بیشتره.با طرحهای ایرانسل فقط با قیمت 80 تومان می تونی به سرویس یک مگابیت برسی.
در رابطه با اون مقایسه هم که انجام دادی یکی از دوستان پاسخ شما رو به درستی داد.حجم کاملا تعیین کننده هست نه سرعتی که بهتون میدن.من با خیلی شرکتها مقایسه کردم و بجز adsl مخابرات قیمتهای مبین نت نسبت به باقی isp ها در رده خوبی قرار داره.(ولی کاملا با تغییر و افزایش طرحها مخالفم)

...این افزایش قیمت ها هم یه چیز عادیه توی این مملکت و نمیدونم چرا برای بعضی ها غیر طبیعیه.. این چیزیه که هر روز به هر نحو روی هر چیزی (چه ارز .چه کالا.چه خدمات) شاهدش هستیم و اینجا ایرانه ....هیچ کاریشم نمیتونیم کنیم و باید با این تورم و افزایش قیمت کنار بیایم...

دوست عزیز!با احترام به شما من کاملا با حرف شما مخالفم.بحث من مبین نت نیست.اگه مردم همین طور فکر کنن اونوقت به جایی می رسیم که نباید برسیم.نمی خوام بحث کنم چون میگن سیاسیه و بعد اخطار و بن و ... ولی امیدوارم مردم بفهمند دوروبرمون چه خبره،دنیا چه خبره و واقعا چه اتفاقاتی داره میفته.

نه. در همان تماسم به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بهشون گفتم این مشکلات از طرف کجااست؟ گفت مخابرات و من گفتم نمیشه ازشون به جایی مثل سازمان بازرسی کل کشور شکایت کرد چون واقعاً وضعیت اینترنت خراب شده و گفت که این محدودیت پورت ها و... با دستور دادستان کل کشور انجام میشه و سازمان بازرسی کل کشور نیز زیر مجموعه قوه قضائیه است.
متاسفانه اینها گامهایی هست که به اینرانت ملی می رسند.

با سلام

سرویس شما 128 هست؟!!! :18:
این سرویس قدیمی هستش.یکی دوتا از دوستان با سرویس 128 مگابیت چنین دانلودی دارن که شاید بشه گفت تصادفی است.در طرحهای کنونی،سرویسها به اندازه استاندارد عرضه میشوند.فکرشو نکنید...

meaho
08-01-2012, 01:48
دوستانی که به قیمت ها و سرویس ها اعتراض دار ند لطفا یه سر هم به سایت شاتل بزنن
1 . قیمت های بالا
2 . نداشتن سرویس های بالای 512 با دانلود محدود

3 . حجم های دانلود پایین

hhh111
08-01-2012, 09:20
این سرویس قدیمی هستش.یکی دوتا از دوستان با سرویس 128 مگابیت چنین دانلودی دارن که شاید بشه گفت تصادفی است.در طرحهای کنونی،سرویسها به اندازه استاندارد عرضه میشوند.فکرشو نکنید...

یه چیزی میگیا !!! مگه چیزی به اسم "تصادفی" هم میتونه باشه ؟ :|
همه چی پکیج بندی و برنامه ریزی شدست !! یه جوری میگی اینکار مبین نت رو از ته ببخشیدا فاضلاب کشیدن بالا !
بابا مبین نت یکی یا شاید تنها اپراطور سراسری اینترنتی هست که اومده این همه شهر رو به هم شبکه کرده و اینترنت راه اندازی کرده ! بعد شما میای میگی تصادفی ؟؟ این آخه حرفه شما میزنی ؟
مبین نت قولی هست بین Provider های اینترنتی در ایران !!!
شما شرکتی سراغ دارید که این همه شهر را پوشش بده ؟؟
یه جوری در مورد این شرکت صحبت میکنید که اینگار مبین نت فقط به 5-6نفر سرویس میده ! :دی !!! :| :10:

تــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـصـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــادفــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــی

File not found
08-01-2012, 10:50
یه چیز خیلی عجیب!
الان face book با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز میشه!! (اما سرعت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که پایینه)

arashtn
08-01-2012, 12:28
اقا یه فکری کنید برای اعتراض به این قیمت ها>>>>؟

aliy2324
08-01-2012, 12:53
همه چی پکیج بندی و برنامه ریزی شدست !! یه جوری میگی اینکار مبین نت رو از ته ببخشیدا فاضلاب کشیدن بالا !
بابا مبین نت یکی یا شاید تنها اپراطور سراسری اینترنتی هست که اومده این همه شهر رو به هم شبکه کرده و اینترنت راه اندازی کرده ! بعد شما میای میگی تصادفی ؟؟ این آخه حرفه شما میزنی ؟
یه جوری در مورد این شرکت صحبت میکنید که اینگار مبین نت فقط به 5-6نفر سرویس میده ! :دی !!! :| :10:

تــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـصـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــادفــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــی

حالا مبین نت غول ....
اگه تصادفی نیست پس چرا بقیه 128 ها رو روی 1 مگ نبستن توی این تاپیک فقط همین یه نفره که همچین ادعایی میکنه

---------- Post added at 12:53 PM ---------- Previous post was at 12:49 PM ----------

اینجا ایرانه ....هیچ کاریشم نمیتونیم کنیم و باید با این تورم و افزایش قیمت کنار بیایم...
سرویس 128 :

برای شما متاسفم که برای حمایت از یه isp این جمله می گین یه عده برای درست کردن همین ایرانی که شما می گی الان دارن سخت ترین شرایط تحمل می کنن .....

maziarb
08-01-2012, 12:56
عزیزمن اینترنت رو خود شرکتها چندبار گفتن آماده افزایش پهنای باند هستن اما از مقامات بالا اجازه نمیدن

aliy2324
08-01-2012, 12:59
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

maziarb
08-01-2012, 13:01
حالا مبین نت غول ....
اگه تصادفی نیست پس چرا بقیه 128 ها رو روی 1 مگ نبستن توی این تاپیک فقط همین یه نفره که همچین ادعایی میکنه شرایط تحمل می کنن .....

صفحه ی قبل یه نفر گفتش، بعضی جاها که خلوت تر هست،پهنای باند بیشتری موجود هست سرعت بالاست و من باهاشون موافقم.

sepehr.se
08-01-2012, 14:11
موضوع به نظره من کیفیت نیست الان مسئله اینه که من وقتی مشترک مبین نت شدم با اون قیمت ها(نامحدود ا مگ 80 هزارتومن) حاضر شدم که مشترک بشم و 220 هزارتومن مودم بخرم ،حالا که مودمو فروختن به ما ، ما هم ای دی اس ال رو پس دادیم حالا هر 3 ماه قیمت ها رو بالا می برن،من اگه می خواستم واسه 40 گیگ ، 80 هزارتومن بدم که از اول می رفتم یه شرکت دیگه خوب ،دزدی هاش یکی 2 تا نیست
من خودم فرم شکایت رو پر کردم آدرسش رو می زارم ،شما هم پر کنید

adcomputer
08-01-2012, 15:54
یه چیز خیلی عجیب!
الان face book با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز میشه!! (اما سرعت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که پایینه)

مگه قرار بود باز نشه؟ یکی از دلایلی که سرعت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو کم و بی کیفیت کردن همینه.

---------- Post added at 03:54 PM ---------- Previous post was at 03:54 PM ----------

صفحه ی قبل یه نفر گفتش، بعضی جاها که خلوت تر هست،پهنای باند بیشتری موجود هست سرعت بالاست و من باهاشون موافقم.
به هیچ وجه سرعت 1 کیلوبایت هم بیشتر از سرویس خریداری شده نمیشه.

adcomputer
08-01-2012, 16:19
این خبر هم درمورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گروه شرکت‌های شاتل توضیح داد: تغییرات و مشکلات ایجاد شده [در دسترسی به شبکه‌ی اینترنت]مربوط به زیرساخت شبکه‌ی اینترنت کشور بوده و به کلی خارج از کنترل شاتل و دیگر شرکت‌های سرویس دهنده‌ی خدمات اینترنت است.

به گزارش گروه دریافت خبر سیتنا، در پی بروز اختلالات اخیر در دسترسی به اینترنت، امور مشترکین گروه شرکت‌های "شاتل" در ایمیلی به مشتریانش، توضیحاتی پیرامون این اختلالات ارائه کرده است، که در ادامه آمده است:

مشترک گرامی؛ علاقه مندیم به اطلاع برسانیم که متاسفانه بررسی های انجام شده توسط کارشناسان فنی شاتل طی روزهای اخیر، نشان از آن دارد که استفاده از برخی سرویس های اینترنت دچار محدودیت هایی شده یا در برخی از ساعات شبانه روز با اختلالاتی همراه گردیده است.

بر این اساس، کاربران در استفاده از پروتکل ها یا سرویس هایی همچون صفحات [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، VPN و ... با مشکلات گاه بسیار جدی رو به رو هستند. به عنوان مثال صفحات مربوط به ایمیل یاهو، جی میل و ... ممکن است با تاخیر قابل توجه باز شود و یا با سرعت بسیار محدود در اختیار کاربران قرار گیرد.
کارشناسان فنی شاتل با نمونه‌گیری‌های متعدد در Zoneهای متفاوت شبکه این موضوع را بررسی کرده‌اند و نمودار چند نمونه از این بررسی‌ها که تاخیرها در باز شدن این گونه صفحات را نشان می‌دهد در زیر آورده شده است.
نمودارهای زیر زمان باز شدن صفحات را به ثانیه در ساعات مختلف نشان می‌دهد. هرچند این موضوع دایمی نیست و در ساعات مختلف شبانه روز و حتی برای کاربران مختلف متفاوت است، اما اختلال و محدودیت همچنان وجود دارد. به عنوان مثال، حتی ممکن است زمانی که یک کاربر برای باز کردن صفحه ی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خاصی با مشکل جدی رو به رو باشد، کاربر دیگری اصلا چنین مشکلی را تجربه نکند:

نمودار شماره 1: متوسط زمان باز شدن صفحه اول گوگل از طریق پروتکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با وجود کم حجم بودن این صفحه، متوسط زمان Load شدن این صفحه بالا است و در طول روز بسیار متغیر است.

نمودار شماره 2: متوسط زمان باز شدن صفحه اول گوگل از طریق پروتکل HTTP و به طور عادی. همان گونه که مشاهده می شود در بازه زمانی مشابه، مدت زمان باز شدن این صفحه در مقایسه با حالت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، بسیار کم است و در طول شبانه روز نیز از یک روند تقریبا ثابت برخوردار بوده است.

نمودار شماره 3: متوسط زمان باز شدن صفحه اول kernel.org از طریق پروتکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با وجود کم حجم بودن این صفحه، متوسط زمان Load شدن این صفحه بالا است و در طول روز بسیار متغیر است.

نمودار شماره 4: متوسط زمان باز شدن صفحه اول yahoo از طریق پروتکل HTTP و به طور عادی. همان گونه که مشاهده می شود در بازه زمانی مشابه، مدت زمان باز شدن این صفحه بسیار کم است و در طول شبانه روز نیز از یک روند تقریبا ثابت برخوردار بوده است.

به هر روی، این تغییرات و مشکلات ایجاد شده مربوط به زیرساخت شبکه اینترنت کشور بوده و به کلی خارج از کنترل شاتل و دیگر شرکت های سرویس دهنده‌ی خدمات اینترنت است. با این همه، کارشناسان فنی ما در حال پی گیری، کسب اطلاعات بیشتر و برطرف ساختن آنها با سازمان‌های مربوطه هستند. اما متاسفانه زمان دقیقی برای برطرف ساختن این مشکلات وجود ندارد و شرکت شاتل و دیگر شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ی خدمات اینترنت نیز کاری جز پی گیری برای حل آنها نمی توانند انجام دهند.

از توجه شما سپاسگزاریم.
امور مشترکین - گروه شرکت های شاتل

alone one
08-01-2012, 19:26
اقا یه فکری کنید برای اعتراض به این قیمت ها>>>>؟
والا من تو صفحات قبل پیشنهاداتی دادم و از بقیه ام خواستم پیشنهاد بدن اما...
متاسفانه ماها عادت کردیم فقط قر بزنیم و الکی گیربدیم درصورتی که هیچکس حاضر نیس به صورت عملی حداقل پیشنهادی واس رسوندن اعتراضمون به گوش شرکت بکنه:41:

mohamad_beauty
08-01-2012, 19:35
سلام من وقتی دانلود شبانه رایگان انجام میدم صبح میبینم مقداری از ترافیکم کم شده، حواسم هم بوده که نره توی ساعت پولی
علت چیه؟

SoluS
08-01-2012, 20:24
سلام من وقتی دانلود شبانه رایگان انجام میدم صبح میبینم مقداری از ترافیکم کم شده، حواسم هم بوده که نره توی ساعت پولی
علت چیه؟

احتمالا ساعت کامپیوتر شما با ساعت سرور مبین نت یکی نیست. :21::18:

برای منم هینطوری هستش ولی هنوز نمی دونم از کجا باید ساعت تنظیم کنم که با ساعت اونا یکی باشه. من ساعتم رو با 119 تنظیم کردم ولی فایده نداشته.:18:

old_snake1370
08-01-2012, 20:33
علت چیه؟

احتمالا ساعت کامپیوتر شما با ساعت سرور مبین نت یکی نیست. :21::18:

برای منم هینطوری هستش ولی هنوز نمی دونم از کجا باید ساعت تنظیم کنم که با ساعت اونا یکی باشه. من ساعتم رو با 119 تنظیم کردم ولی فایده نداشته.:18:

چند صفحه قبل دوستان گفتند ساعت مبین نت 10 دقیقه عقبتر از ساعت واقعیه یعنی 2:10 شما برابر با 2:00 مبین نته یعنی اگه شما از ساعت 2:00 تا 2:10 دانلود کنید دانلودتون حساب میشه.
برای اینکه ساعت pc رو هم تنظیم کنید کافیه برید تو تنظیمات ساعت و با اینترنت سینک کنید.همین!
دقیق ترین ساعت هم همینه.

aliy2324
08-01-2012, 20:42
علت چیه؟

ساعت مبین نت 10 دقیقه از ساعت رسمی کشور عقب تره یعنی بر اساس ساعت رسمی 2:10 تا8:10 رایگانه با خاموش روشن کردن مودم و مشاهده زمان خاموش شدن مودم متوجه این امر می شین

mohammad_87
08-01-2012, 21:31
یه جوری در مورد این شرکت صحبت میکنید که اینگار مبین نت فقط به 5-6نفر سرویس میده !
اولا بخاطر لحن برخوردت برات متاسفم.دوما نون خور مببین نت هستی یا جزو کارمندان نور چشمی هستی که اینجوری ازش تعریف می کنی؟اینقدر به مرگ عادت کردیم که به تب راضی هستیم.
من واقعیت رو میگم.گاهی دوستان می گفتند مبین نت کلا بدرد نمی خوره من همیشه با تست میومدم و با کیفیت سرویس خودم تایید می کردم که نباید با یک نظر کلی نظر داد.اینجا حمایت کردم...در مورد طرحهای زمستان هم گفتم که مخالف اینم که قیمتها سالی چندبار افزایش پیدا کنه.یعنی نه مبین نت رو می کوبم و نه سنگش رو به سینه می زنم.
ولی برام خیلی تعجب آوره که اگه ربطی به مبین نت نداری چرا اینجوری بهت برخورده!سرویس 128 داری با کیفیت یک مگابیت خب بیا بگو طرحت چی بوده،کی گرفتی،خودت فکر میکنی چرا برای دو نفر فقط اینجوری بوده و برای بقیه نه...اصلا سرویس 2 مگ برات ببندند ما که بخیل نیستیم.
وقتی یک نفر میاد اون تست رو می بینه باید براش شفاف سازی بشه که اینها استثنا بوده.طرف نره به هوای سرعت یگ مگ سرویس 128 بگیره.تصور اینکه خود شرکت بیاد چنین سرویسی بده بعیده.

hamedsaba
09-01-2012, 00:29
با سلام به همه عزیزان .
این قیمت های جدید مبین نت شورشو دروارده هم رقته بالا جالب تر طرح نامحدود گذاشته با ضریب 1 به 10 اخه یعنی چی ؟ این که سرعتو در حد دیال اپ میکنه و مفت نمی ارزه . من که 512 با 5 گیگ داشتم راضی بودم ولی الان شده
4 گیگ با 18 تومان اخه بخ جای اینکه قیمت ها رو بیارن پایین میبرن بالا !!! البته اینم یه سیاست دیگه ای است که توی طرح های عید قیمت ها همون مثل قبل برمی گردند . :41::41::13::13::27::27::27:

hhh111
09-01-2012, 00:33
اولا بخاطر لحن برخوردت برات متاسفم.دوما نون خور مببین نت هستی یا جزو کارمندان نور چشمی هستی که اینجوری ازش تعریف می کنی؟اینقدر به مرگ عادت کردیم که به تب راضی هستیم.
من واقعیت رو میگم.گاهی دوستان می گفتند مبین نت کلا بدرد نمی خوره من همیشه با تست میومدم و با کیفیت سرویس خودم تایید می کردم که نباید با یک نظر کلی نظر داد.اینجا حمایت کردم...در مورد طرحهای زمستان هم گفتم که مخالف اینم که قیمتها سالی چندبار افزایش پیدا کنه.یعنی نه مبین نت رو می کوبم و نه سنگش رو به سینه می زنم.
ولی برام خیلی تعجب آوره که اگه ربطی به مبین نت نداری چرا اینجوری بهت برخورده!سرویس 128 داری با کیفیت یک مگابیت خب بیا بگو طرحت چی بوده،کی گرفتی،خودت فکر میکنی چرا برای دو نفر فقط اینجوری بوده و برای بقیه نه...اصلا سرویس 2 مگ برات ببندند ما که بخیل نیستیم.
وقتی یک نفر میاد اون تست رو می بینه باید براش شفاف سازی بشه که اینها استثنا بوده.طرف نره به هوای سرعت یگ مگ سرویس 128 بگیره.تصور اینکه خود شرکت بیاد چنین سرویسی بده بعیده.

شما هنوز نمیدونید سرویس من چی هست بعد میگی نون خور مبیننت ! من 512 یک ساله دارم
تا حالا هم قعطی نداشم ! سرعتمم هم پیج هم دانلود 1کیلو هم پایین نیومده !! :|
حالا اینکه خیلی ها ناراضی هستند ، به این علت هست که کسی که از سرویسش ناراضی هست دنبال جایی هست ببینه ایا کسی هست که از سرویسش ناراضی باشه یا مشکل از خودشه ! اینطوری مشه که همه اینجا جمع میشن ، البته ناراضی ها ! خوب یک سری هم قبل از اینکه سرویسشونو بخرن مثل خود من ! اومدم اینجا ! دیدم همه ناراضی هستند ! گفتم خوب یه مسئله منطقی هست که همه ناراضی ها یک جا جمع میشود و از سویسشون انتقاد میکنن !
فرداش از شرکت همآویز خریداری کردم که 4ساعته هم واسم وصل کردند !
تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتم ، تائیدشم میکنم ! حالا اینکه میگی کارمند نور چشمی ، حالا مبیننت گیره که فروش 10-20 بیشتر داشته باشه ؟ حالا من بیام بگم راضی هستم ! همه میرن میخرن ؟ یه Provider سراسری گیر 10-20-30-40 نفره ؟؟؟
اگه اینطوره این همه تبلیغ و بیلبورد واسه چیه ؟
جالا بفرضم اینطور باشه ! فروشش بیشتر بشه ، پولی میره تو جیب کارمنداش ؟؟ یا مبیننت اینقدر بیکاره ، یک نفرو استخدام کنه بیاد تو فروم p30world تبلیغ کنه که مثلا 20تا فروش بیشتر داشته باشه؟
حرفهاتون اصلا منطقی نیست ! خیلی بچه گونس:11: ! فکر کن بعد حرف بزن، ( حرف دهنتونم مزه مزه کن بعد بریز بیرون :10::10:)
راستی از کجا معلوم شما نون خور ایرانسل نباشی ؟؟ :2:
از دوستان دیگر ، بابت غلط املایی که احتمالا در متن هست عذر خواهی میکنم ، کیبورم فارسی نداره ، با تشکر

hamedsaba
09-01-2012, 00:34
این هم 512 سرعت ها دایم در حال نوسان

saeediranzad
09-01-2012, 05:44
سرور برلین. همین کله سحر. سرویس یکساله 512.
این هم پینگش با سرویس فرانکفورت.
دعوا نکنید. اینترنت ایران همینه. ایرانسل از مبین نت بدتر، adsl از هردو بدتر.

adcomputer
09-01-2012, 10:35
سایت های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کماکان غیر قابل استفاده هستند.

Pouya-HP
09-01-2012, 12:04
ye soal daram....... alan ke mobin net eshterakesh 1 be 4 shode sorat download va upload taghsim 4 mishe?????:18:

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:02 PM ----------

agar taghsim bar 4 nemishe che farghi mikone pas?????:21:

hesam,sh
09-01-2012, 14:38

نه دوست من، همه اینترنت های ایران اینجوری نیستن
اولا به نظر من وایمکس ایرانسل از نظر کیفیت خیلی از مبین نت بهتره ، چون همین جایی که الان مبین نت استفاده میکنم، قبلا از وایمکس ایرانسل استفده میکردم و الان هم هنوز کم و بیش استفاده میکنم.
همین الان هم یه سر به تاپیک شاتل بزنی میبینی که نتایج تستهای اونا خیلی از مبین نت بهتره .
این وسط نمیدونم چرا فقط مبین نت اینقدر کیفیتش افت کرده !

Cyber-PC
09-01-2012, 15:19
دوستان این قضیه اینترنت ملی داره جدی میشه امروز وزیر ارتباطات میگفتن تا 5-6 ماه آینده فاز اول قطعا اجرا میشه با این اوصاف اینترنت کلا تخته خواهد شد !

محمود2008
09-01-2012, 16:51
سلام دوستان
آیا امکان اتصال 2 کامپیوتر به فاصله حدود 15 متر به «مودم های داخلی» مبین نت
از طریق کابل وجود دارد ؟
بدون استفاده از دستگاه دیگری

File not found
09-01-2012, 17:02
داخلی من ندارم اما مودم وای فایش فک کنم چهارتا پورت lan داره

Tornado2800
09-01-2012, 18:26
سلام
دوستان راهی هست که بشه سرعت رو کم و زیاد کرد از طریق خود دستگاه مبین نت؟

hajoo
09-01-2012, 19:40
دوستانی که بعد از ۱ به ۴ شدن سرویسشونو تمدید کردن تفاوتی دیدن؟

hhh111
09-01-2012, 20:21
سلام دوستان
آیا امکان اتصال 2 کامپیوتر به فاصله حدود 15 متر به «مودم های داخلی» مبین نت
از طریق کابل وجود دارد ؟
بدون استفاده از دستگاه دیگری

بله ، با LAN تا فاصله 60متری بدون Device خاصی امکان پذیر است ! مودم داخلی 2 پورت LAN داره !

alone one
09-01-2012, 20:37
بله ، با LAN تا فاصله 60متری بدون Device خاصی امکان پذیر است ! مودم داخلی 2 پورت LAN داره !
این مودما که یکم پهنه اونطوری که نصابش گفت تا 120 متر ! میشه اینترنتو حداکثر بین 10 نفر شیر کرد

alone one
09-01-2012, 20:53
سلام
دوستان راهی هست که بشه سرعت رو کم و زیاد کرد از طریق خود دستگاه مبین نت؟
همه سعی میکنن زیاد کنن بعد شما ...
اگه از اینترنت فقط رو یه سیستم استفاده میکنی میتونی با نرم افزارایی اینکارو بکنی اما اگه از چنتا سیستم از اینترنت استفاده میکنن فک میکنم تو
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فک میکنم یه جایی تو این آدرس دیدم،شایدم جای دیگه بود
میبینم اگه راهی داشت میگم
درضمن مودمتم یه جا بذاری که چراغای کمتری روشن بشه خود به خود سرعت میاد پایین:31:

محمود2008
09-01-2012, 22:10
از دوستان بخاطر راهنمایشون ممنونم
hhh111 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
File not found ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
alone one ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alimail3248
09-01-2012, 22:18
دوستانی که بعد از ۱ به ۴ شدن سرویسشونو تمدید کردن تفاوتی دیدن؟

با سلام :

قاعدتا باید سرعت بیشتر میشد ولی برای من کمتر شد..من 1مگ داشتم تست سرعت 1.7 بود ولی الان میزته 1.2 بعضی وقتها هم 1 در کل اینترنت ایران بهتر از این نمیشه..

adcomputer
09-01-2012, 22:42
ye soal daram....... alan ke mobin net eshterakesh 1 be 4 shode sorat download va upload taghsim 4 mishe?????:18:

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:02 PM ----------

agar taghsim bar 4 nemishe che farghi mikone pas?????:21:

دوست عزیز قبلاً یک به هشت بود که الان یک به چهار شده و باید کیفیت بهتر بشه.

Tornado2800
09-01-2012, 23:10
همه سعی میکنن زیاد کنن بعد شما ...
اگه از اینترنت فقط رو یه سیستم استفاده میکنی میتونی با نرم افزارایی اینکارو بکنی اما اگه از چنتا سیستم از اینترنت استفاده میکنن فک میکنم تو
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فک میکنم یه جایی تو این آدرس دیدم،شایدم جای دیگه بود
میبینم اگه راهی داشت میگم
درضمن مودمتم یه جا بذاری که چراغای کمتری روشن بشه خود به خود سرعت میاد پایین:31:
منظور من روی قسمت دوم شما هستش که چند نفر با هم وصلیم به وایفای و میخوام روی سرعت هاشون کنترل داشته باشم
ادرس روتر که دادید بلد بودم دوست من ، قسمتش رو میخوام بدونم کدوم قسمتش هست

paperstar
09-01-2012, 23:15
سلام بچه ها دو تا سوال داشتم
1- میشه یکی بگه ping (اگه درست بگم) چیه؟؟؟
2- من 7 گیگ اشتراک یک سالم تموم شد یه گیگ اضافه خریدم 5 هزار تومان، حالا چطوری می تونم ببینم چقدر اعتبارم مونده؟؟؟ اصلا همچین امکانی هست؟؟

Pouya-HP
10-01-2012, 00:01
midunam behtar mishe vali masalan :31:rate downloade 1mb mishe 256kB?

---------- Post added at 11:57 PM ---------- Previous post was at 11:55 PM ----------

ba eshterake 1be4

---------- Post added 10-01-2012 at 12:01 AM ---------- Previous post was 09-01-2012 at 11:57 PM ----------

tuye ping ham tasir dare?

mohammad_87
10-01-2012, 00:40
شما هنوز نمیدونید سرویس من چی هست بعد میگی نون خور مبیننت ! من 512 یک ساله دارم
تا حالا هم قعطی نداشم ! سرعتمم هم پیج هم دانلود 1کیلو هم پایین نیومده !! :|
حالا اینکه خیلی ها ناراضی هستند ، به این علت هست که کسی که از سرویسش ناراضی هست دنبال جایی هست ببینه ایا کسی هست که از سرویسش ناراضی باشه یا مشکل از خودشه ! اینطوری مشه که همه اینجا جمع میشن ، البته ناراضی ها ! خوب یک سری هم قبل از اینکه سرویسشونو بخرن مثل خود من ! اومدم اینجا ! دیدم همه ناراضی هستند ! گفتم خوب یه مسئله منطقی هست که همه ناراضی ها یک جا جمع میشود و از سویسشون انتقاد میکنن !
فرداش از شرکت همآویز خریداری کردم که 4ساعته هم واسم وصل کردند !
تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتم ، تائیدشم میکنم ! حالا اینکه میگی کارمند نور چشمی ، حالا مبیننت گیره که فروش 10-20 بیشتر داشته باشه ؟ حالا من بیام بگم راضی هستم ! همه میرن میخرن ؟ یه Provider سراسری گیر 10-20-30-40 نفره ؟؟؟
اگه اینطوره این همه تبلیغ و بیلبورد واسه چیه ؟
جالا بفرضم اینطور باشه ! فروشش بیشتر بشه ، پولی میره تو جیب کارمنداش ؟؟ یا مبیننت اینقدر بیکاره ، یک نفرو استخدام کنه بیاد تو فروم p30world تبلیغ کنه که مثلا 20تا فروش بیشتر داشته باشه؟
حرفهاتون اصلا منطقی نیست ! خیلی بچه گونس ! فکر کن بعد حرف بزن، ( حرف دهنتونم مزه مزه کن بعد بریز بیرون )
راستی از کجا معلوم شما نون خور ایرانسل نباشی ؟؟
از دوستان دیگر ، بابت غلط املایی که احتمالا در متن هست عذر خواهی میکنم ، کیبورم فارسی نداره ، با تشکر
من تست ها رو حفظ نمی کنم.پست یکی دیگه رو درباره تست یکی دیگه نقل قول کردم اومدی با تندی جواب دادی منم فکر کردم همون سرویس رو داری.
فقط نمی دونم خودت نمی خوای مودب باشی یا کلا اینجوری هستی.این جمله که رنگش رو عوض کردم آخه یعنی چی؟اگه به بد دهنی و توهین باشه که منم بلدم هزار حرفی بزنم.به هر حال این وسط نمی خوام اسپم بدیم.اگه هنوز مشکل داری به پروفایلم پست بده وگرنه که والسلام.
در باره مبین نت هم که نظرامون رو گفتیم.اگر هم جزو بهترین isp ها باشه نباید کیفیت سرویسهاش اینقدر ناراضی داشته باشه(و اینهم درست که اینجا اکثرا ناراضی ها جمع میشن)اما باید منطقی دید.هنوز همین تهران بطور صد در صد تحت پوشش نیست.تجربه ها نشان داده که وقتی یه شرکت دولتی موقعیتی انحصاری داشته باشه به ضرر مشتری تموم شده تا وقتی که رقیب خصوصی براش پیدا بشه و رقابت ایجاد بشه تا در نهایت محصولی با کیفیت بالاتر و قیمت پایینتر به مردم برسه(بطور مثال رقابتی که در بخش سیمکارت موبایل ایجاد شد و انحصاری که هنوز در بخش خودرو وجود داره)

midunam behtar mishe vali masalan :31:rate downloade 1mb mishe 256kB?

ba eshterake 1be4

tuye ping ham tasir dare?
لطفا فارسی تایپ کنید.
ببینید اینکه سرویس یک مگابیت بشه 256 در صورتی هست که یک منطقه کاملا اشباع شده باشه.اون وقت شما با 3 نفر دیگه از یک پهنای باند استفاده می کنید.در این حالت اگر هر چهار نفر اون هم بطور همزمان در حال دانلود باشید سرعت دالود شما حد اقل 256 مگابیت(32 کیلو بایت)خواهد بود.
در حال حاضر سرویس اکثر کاربران روی بالاترین سرعت قرار داره.
پینگ هم باید کمتر بشه چون تعداد شیرینگ کمتر میشه و روی یک پهنای باند افراد کمتری هستند.

adcomputer
10-01-2012, 02:35
اینترنت به دلیل قطعی فیبر جاسک فجیره کند شد.

alone one
10-01-2012, 03:20
با سلام :

قاعدتا باید سرعت بیشتر میشد ولی برای من کمتر شد..من 1مگ داشتم تست سرعت 1.7 بود ولی الان میزته 1.2 بعضی وقتها هم 1 در کل اینترنت ایران بهتر از این نمیشه..
دوست عزیز الان باتوجه مشکل سراسری اینترنت کشور نمیشه درموردش یه نتیجه واقع بینانه گرفت
بهتره بعد رفع مشکل سراسری و برطرف کردن پارگی خط که با لنگر کشتی بوده:31:دوباره مقایسه کنین

alone one
10-01-2012, 03:29
منظور من روی قسمت دوم شما هستش که چند نفر با هم وصلیم به وایفای و میخوام روی سرعت هاشون کنترل داشته باشم
ادرس روتر که دادید بلد بودم دوست من ، قسمتش رو میخوام بدونم کدوم قسمتش هست
اونجوری بعید میدونم بشه که از کامپیوتر خودتون رو بقیه محدویت بزارین!
فک کنم اول باید اینترنتو با کارت شبکه وایرلس دریافت کنین و بعد از طریق کامیوترتون و اون کارت شبکه اینترنتو بین بقیه شیر کنین،بعید میدونم از رو مودم مبین نت بشه
ولی بازم باید اساتید نظر بدن

Pouya-HP
10-01-2012, 03:35
agha alan 1be 4shode baraye shoma fatghi karde ?hade axar sorate dl 1mb cheghade ba eshterake 1be 4????????

old_snake1370
10-01-2012, 08:57
agha alan 1be 4shode baraye shoma fatghi karde ?hade axar sorate dl 1mb cheghade ba eshterake 1be 4????????

حداکثر سرعت هیچ تغییری نمیکنه.
توضیح:

sinaamini
10-01-2012, 12:23
حداکثر سرعت هیچ تغییری نمیکنه.
توضیح:

والا قاعدتا نبايد حداكثر سرعت فرقي كنه ولي صحبتي كه من با پشتيباني مبين نت كردم گفت 2 برابر ميشه!!
گفتم من 1 mb دارم الان با 135 دانلود كنم گفت اگه تمديد جديد كنين حدود 230 ميشه!!!
البته فكر نكنم اينجوري باشه!!!

Pouya-HP
10-01-2012, 13:41
!!!!!!!!!!!!!!!!!be man ham goftan sorate dl 2barabar mishe

alone one
10-01-2012, 13:50
والا قاعدتا نبايد حداكثر سرعت فرقي كنه ولي صحبتي كه من با پشتيباني مبين نت كردم گفت 2 برابر ميشه!!
گفتم من 1 mb دارم الان با 135 دانلود كنم گفت اگه تمديد جديد كنين حدود 230 ميشه!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!be man ham goftan sorate dl 2barabar mishe
احتمالا خالی بستن،مخصوصا اینکه گفتن اگه تمدید کنین!
چون وقتی 1 به 4 میشه واس اوناییم که قبلا ثبت نام کردننم 1 به 4 میشه،مثه اون طرحشون که جمعه ها تا ساعت 2 رایگان بود اما وقتی برداشته شد واس همه برداشته شد

adcomputer
10-01-2012, 14:02
البته پشتیبانی حرف های بی اساس زیاد میزنه. اما اگر اینطور باشه که گفتن احتمالاً محدودیت پهنای باند که الان هست روبر میدارند و کاربر میتونه در زمانی که بار کمتری روی شبکه است از سرعت بیشتر از قرارداد استفاده کنه.
مثل خیلی از ISP های دیگه.

---------- Post added at 02:02 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

احتمالا خالی بستن،مخصوصا اینکه گفتن اگه تمدید کنین!
چون وقتی 1 به 4 میشه واس اوناییم که قبلا ثبت نام کردننم 1 به 4 میشه،مثه اون طرحشون که جمعه ها تا ساعت 2 رایگان بود اما وقتی برداشته شد واس همه برداشته شد

اینطور که کاربران با طرح های قدیمی میگن جمعه ها هنوز براشون رایگانه.

Pouya-HP
10-01-2012, 14:20
bazam zang zadam goftan sorate dl 512 mishe 128!!!!!!!!!!valla manam nemidunam

hesam,sh
10-01-2012, 14:40
دوستان من فکر میکنم که احتمالا از دوره بعد یا دوره های بعد ، مبین نت میخواد ترافیک شبانه رو حذف کنه
چون الان داره ترافیک نا محدود میده
اگر دقت کرده باشید ، تعرفه های مبین نت خیلی داره شبیه به ایرانسل میشه
تعرفه نا محدود نداشت ، که اونم گذاشت!!
ترافیک شبانه هم حذف کنه ، دیگه هیچ فرقی با ایرانسل نمیکنه!!!
احتمالا این ترافیک رایگانش تا الان فقط برای جذب مشتری بوده که حالا چون مشترکاش زیاد شدن همینجور داره ساعتای رایگان رو کم میکنه و کم کم هم به کلی حذف میکنه!

mehdi_vsgh
10-01-2012, 15:23

چون اسم ایرانسل اومد یه تست با وایمکس ایرانسل براتون میذارم
256 ایرانسل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shamsoddin
10-01-2012, 15:35
دوستان من بعد دو ماه شارز کردم 512 رو...دانلود حول و حوش 100 فعلا:20:

hajoo
10-01-2012, 17:15
دوستان من فکر میکنم که احتمالا از دوره بعد یا دوره های بعد ، مبین نت میخواد ترافیک شبانه رو حذف کنه
چون الان داره ترافیک نا محدود میده
اگر دقت کرده باشید ، تعرفه های مبین نت خیلی داره شبیه به ایرانسل میشه
تعرفه نا محدود نداشت ، که اونم گذاشت!!
ترافیک شبانه هم حذف کنه ، دیگه هیچ فرقی با ایرانسل نمیکنه!!!
احتمالا این ترافیک رایگانش تا الان فقط برای جذب مشتری بوده که حالا چون مشترکاش زیاد شدن همینجور داره ساعتای رایگان رو کم میکنه و کم کم هم به کلی حذف میکنه!

دوست عزیز این سرویس های نامحدودی رو که مبین نت آورده بر اساس قانونه.قانونی که همه اپراتورها رو موظف به دادن سرویس های نامحدود کرده.(با قیمت پایین) و البته کیفیت بد!

sinaamini
10-01-2012, 18:09
ظاهرا سرويس هاي جديد سرعتشون تقريبا 2 برابر شده!!!!((كمي كمتر))512 اون دوستمون كه شده حدود 99

من خودم الان شار‍‍ژ كردم 1 mb رو حالا تا شب وصل ميشه خبر ميدم به دوستان!!!

Tornado2800
10-01-2012, 19:26
یک مگ من همون یک مگه

paperstar
کسی جواب سواله منو نمیدههههههههههه؟؟؟؟

Tornado2800
یک مگ من همون یک مگه

Pouya-HP
10-01-2012, 19:54
یک مگ من همون یک مگه

manam hamin tor vali poshtibani goft az mahe badet sorate dl 2barabr mishe!!!!!!:18:

paperstar
10-01-2012, 20:48

sinaamini
10-01-2012, 21:42
خوب سرعت من هم که هیچ تغییری نکرده!!!
1mb دارم و 136 kb دانلود دارم!!!
الان با یکی از پشتیبان های مبین نت که اتفاقا آدم با اطلاعی هم بود صحبت کردم!!!
ایشون کاملا توضیح داد و گفت که بخش فروش و حتی بعضی از همکارای فنی به اشتباه گفتن که سرعت ها 2 برابر میشه!!!
کلی عذرخواهی کرد و گفت هیچ تغییری در حداکثر سرعت داده نشده و فقط حداقل سرعت ها تغییر کرده!!!

محمود2008
10-01-2012, 21:58
مودم خارجی مبین نت چندتا پورت LAN داره؟

File not found
10-01-2012, 22:12
مودم خارجی مبین نت چندتا پورت LAN داره؟

یکی :13:
اگه میخوای باید از روتر استفاده کنی (ِیا وسایل دیگر که من بلد نیستم( switch,hub?!) )

old_snake1370
10-01-2012, 22:12
سلام بچه ها دو تا سوال داشتم
1- میشه یکی بگه ping (اگه درست بگم) چیه؟؟؟
2- من 7 گیگ اشتراک یک سالم تموم شد یه گیگ اضافه خریدم 5 هزار تومان، حالا چطوری می تونم ببینم چقدر اعتبارم مونده؟؟؟ اصلا همچین امکانی هست؟؟

1.پینگ مدت زمانیه که یک بسته اطلاعات از کامپیوتر شما به سرور فرستاده شود و برگردد که با میلی ثانیه اندازه گرفته میشود. هر چه زمانش کمتر باشه بهتره. در بازی آنلاین شدیدا مهمه. هنگام وبگردی هم اهمیت داره. در دانلود اهمیتش کمتره.
پینگ یه چیز نسبیه. یعنی با هر سروری که تست کنید فرق میکنه. یه سرور مثلا 50ms ـه یه سرور دیگه 500 ms .
چند تا از سرور هایی معتبری که باهاش تست میکنند :
google.com یا 8.8.8.8 یا 8.8.4.4
4.2.2.2 یا 4.4.4.4
نتیجه ای که از سرور های بالا به دست میارید کیفیت کلی اینترنت رو معمولا نشان میدن.
پینگ مبین نت نسبت به سرورهای بالا حدود 250-350 میلی ثانیه است. که از شرکت های دیگه بالاتره!:2:

2.با مرورگر IE به این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برو.
URI و pass رو روی مودم و همینطور جعبه مودم نوشته.
برو به قسمت :
query business info
بعد
summary usage record

alone one
10-01-2012, 22:20
اینطور که کاربران با طرح های قدیمی میگن جمعه ها هنوز براشون رایگانه.
یکی از دوستان من طرحشو زمانی فعال کرده بود که جمعه ها تا ساعت 2 رایگان بود،اونم نمیدونست و از حجمش داشت کم میشد،بعد که بهش گفتم دید از حجمش کم شده
به پشتیبانی هم زنگ زد گفت ما تو سایتون اطلاع رسانی کرده بودی و این مشکل خودتونه و ما نمیتونیم به همه زنگ بزنیم که:41:

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

دوست عزیز هی نیاز این جملرو بگی
نقل قول سوال قبلیتونو بکنین،اگر کسی بلد بود حتما جواب میده

adcomputer
10-01-2012, 23:03
دوستان من بعد دو ماه شارز کردم 512 رو...دانلود حول و حوش 100 فعلا:20:
سرعت توی اون عکس زیاد دقیق نیست.
در صورت امکان از اینجا هم یک تست بگیر بگذار
تست سرعت مبین نت:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] dtest)

---------- Post added at 11:03 PM ---------- Previous post was at 11:03 PM ----------

چون اسم ایرانسل اومد یه تست با وایمکس ایرانسل براتون میذارم
256 ایرانسل

پس این versaweb lcc چیه؟ باید بنویسه ایرانسل. اگر برای مبین نت بخوای با وی p ان و... تست بگیری که شاید اصلاً موفق نشی.

paperstar
11-01-2012, 00:23
یکی از دوستان من طرحشو زمانی فعال کرده بود که جمعه ها تا ساعت 2 رایگان بود،اونم نمیدونست و از حجمش داشت کم میشد،بعد که بهش گفتم دید از حجمش کم شده
به پشتیبانی هم زنگ زد گفت ما تو سایتون اطلاع رسانی کرده بودی و این مشکل خودتونه و ما نمیتونیم به همه زنگ بزنیم که:41:

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

دوست عزیز هی نیاز این جملرو بگی
نقل قول سوال قبلیتونو بکنین،اگر کسی بلد بود حتما جواب میده

من معذرت می خوام ولی من هیییی این جمله رو نگفتمااا یه بار گفتم. بعدشم من میبینم همتون راجع به پینگ که در مورد سوال منه دارین صحبت می کنید....

1.پینگ مدت زمانیه که یک بسته اطلاعات از کامپیوتر شما به سرور فرستاده شود و برگردد که با میلی ثانیه اندازه گرفته میشود. هر چه زمانش کمتر باشه بهتره. در بازی آنلاین شدیدا مهمه. هنگام وبگردی هم اهمیت داره. در دانلود اهمیتش کمتره.
پینگ یه چیز نسبیه. یعنی با هر سروری که تست کنید فرق میکنه. یه سرور مثلا 50ms ـه یه سرور دیگه 500 ms .
چند تا از سرور هایی معتبری که باهاش تست میکنند :
google.com یا 8.8.8.8 یا 8.8.4.4
4.2.2.2 یا 4.4.4.4
نتیجه ای که از سرور های بالا به دست میارید کیفیت کلی اینترنت رو معمولا نشان میدن.
پینگ مبین نت نسبت به سرورهای بالا حدود 250-350 میلی ثانیه است. که از شرکت های دیگه بالاتره!:2:

2.با مرورگر IE به این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برو.
URI و pass رو روی مودم و همینطور جعبه مودم نوشته.
برو به قسمت :
query business info
بعد
summary usage record

خیلییی خییلیی ممنون از پاسختون.
من در قسمت query business info رفتم ولی همون اطلاعات اولیه رو نمایش میده که تمام 7 گیگ استفاده شده.

و حتی در قسمت query balance می نویسه your balance is 50000.00 واین مقدار خیچ وقت تغییر نیم کنه که نشون بده اعتبار داره کم میشه...

alimail3248
11-01-2012, 00:37
دوست عزیز الان باتوجه مشکل سراسری اینترنت کشور نمیشه درموردش یه نتیجه واقع بینانه گرفت
بهتره بعد رفع مشکل سراسری و برطرف کردن پارگی خط که با لنگر کشتی بوده:31:دوباره مقایسه کنین

شما که خودت بهتر از من میدونی این قضیه برمیگرده به 6 سال پیش و یه چیز تثبیت شدست و قرار هم نبوده که درست بشه ..حالا منظور شما از برطرف شدن مشکل کی بود ایا این خبر تازه هست منظورم پارگی و تعمیره.یعنی قراره تو این روزا درست بشه؟

alone one
11-01-2012, 00:47
شما که خودت بهتر از من میدونی این قضیه برمیگرده به 6 سال پیش و یه چیز تثبیت شدست و قرار هم نبوده که درست بشه ..حالا منظور شما از برطرف شدن مشکل کی بود ایا این خبر تازه هست منظورم پارگی و تعمیره.یعنی قراره تو این روزا درست بشه؟
داداش مگه خبرارو نشنیدی
دوباره سرعت اینترنت اومده پایین و دوباره مسئولین ماگفتن علتش پارگی خطوط به وسیله لنگر کشتی بوده:31::31:
همین چن صفحه قبل هم یکی از دوستان کاریکاتورشو گذاشته بود که جالب بود

heyla
11-01-2012, 02:44
دوستان من وایمکس ایرانسل دارم مودمم BM632w هست خونمون تو منطقه زرد هست و باید مودم رو بزارم بیرون از ساختمان تا آنتن بده!
مشکل من گرمای آفتاب اهواز هست که حتی الان که زمستونه هم بعضی وقتا ظهر مودم داغ میکنه چه برسه به گرمای تابستون اهواز!!!!!!!!!!
ما شمال شرق اهوازیم و مجبورم مودم رو جوری بزارم که سمت جنوب-جنوب غرب جلوش آزاد باشه یعنی دقیقا مستقیم جلوی آفتاب
حالا میخوام بپرسم آیا میشه آنتن خارجی وصل کنم به مودم؟ که دیگه بزارمش داخل ساختمون؟
چه نوع آنتن با چه کابل و سوکتی به کار ببرم؟
خواهش میکنم جواب بدین ممنون

File not found
11-01-2012, 02:52
کلا نمیشه بشون آنتن وصل کرد، و اینکه امواجش (مودم outdoor) میگن خیلی قویه! و ضرر داره،
سایبون نمیشه واسش درست کنین یا چتر؟

saeediranzad
11-01-2012, 07:52
سلام همشهری! شمال شرق که میشه طرفای زیتون.
منطقه زرد که یعنی مودم داخلی، مگه نه؟ باید جواب بده. اگه در منطقه ضعیف هستی، چرا مودم خارجی نگرفتی؟
الآن چندتا چراغ داری؟
بگذار تو اتاق پشت پنجره و درسایه؛ ببین چندتا چراغ میده.

old_snake1370
11-01-2012, 09:46
من معذرت می خوام ولی من هیییی این جمله رو نگفتمااا یه بار گفتم. بعدشم من میبینم همتون راجع به پینگ که در مورد سوال منه دارین صحبت می کنید....

من در قسمت query business info رفتم ولی همون اطلاعات اولیه رو نمایش میده که تمام 7 گیگ استفاده شده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D58yh67l644cggynldfhw.jpg)

و حتی در قسمت query balance می نویسه your balance is 50000.00 واین مقدار خیچ وقت تغییر نیم کنه که نشون بده اعتبار داره کم میشه...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D3xm9nzf10oxfejdhgq.jpg)

شرمنده من چون هروقت حجم کم میارم میرم برای دوره بعد شارژ کنم اطلاعی ندارم چه جوری میشه حجم رو دید.
ولی یه بار پول رو ریخته بودم ولی زنگ نزده بودم به خاطر همین داشت از پولم کم میکرد. فکر کنم تنها رهاش این باشه که ببینی چه قدر از پولی که ریختی باقی مونده!
برو به قسمت
query business info>recharge payable amount
اونجا باقی مونده پول رو نوشته.

Pouya-HP
11-01-2012, 09:54
bache ha mishe to run pc tun ping 4.2.2.4 -t ro vared konid axesho bezarid!!!!

paperstar
11-01-2012, 11:26
شرمنده من چون هروقت حجم کم میارم میرم برای دوره بعد شارژ کنم اطلاعی ندارم چه جوری میشه حجم رو دید.
ولی یه بار پول رو ریخته بودم ولی زنگ نزده بودم به خاطر همین داشت از پولم کم میکرد. فکر کنم تنها رهاش این باشه که ببینی چه قدر از پولی که ریختی باقی مونده!
برو به قسمت
query business info>recharge payable amount
اونجا باقی مونده پول رو نوشته.

نه اونم فایده نداشت همش می نویسه your balance is 50000.00. به نظرم فقط وقتی حجم تموم بشه معلوم میشه:31:
ولی به هر حال ممنون ;)

old_snake1370
11-01-2012, 11:34
نه اونم فایده نداشت همش می نویسه your balance is 50000.00. به نظرم فقط وقتی حجم تموم بشه معلوم میشه:31:
ولی به هر حال ممنون ;)

قبل از اینکه بری ببینی مودم رو ریستارت کردی؟اگه نکردی یه دور ریستارت کن. امتحانش ضرری نداره.:20:

adcomputer
11-01-2012, 15:14
دوستان من وایمکس ایرانسل دارم مودمم BM632w هست خونمون تو منطقه زرد هست و باید مودم رو بزارم بیرون از ساختمان تا آنتن بده!
مشکل من گرمای آفتاب اهواز هست که حتی الان که زمستونه هم بعضی وقتا ظهر مودم داغ میکنه چه برسه به گرمای تابستون اهواز!!!!!!!!!!
ما شمال شرق اهوازیم و مجبورم مودم رو جوری بزارم که سمت جنوب-جنوب غرب جلوش آزاد باشه یعنی دقیقا مستقیم جلوی آفتاب
حالا میخوام بپرسم آیا میشه آنتن خارجی وصل کنم به مودم؟ که دیگه بزارمش داخل ساختمون؟
چه نوع آنتن با چه کابل و سوکتی به کار ببرم؟
خواهش میکنم جواب بدین ممنون
- در مورد بیرون گذاشتن مودم توی آفتاب، احتمال داره توی تابستان مودم در سایه هم به خاطر گرمای زیاد آسیب ببینه. توی آفتاب هم که دیگه بدتر. البته گرد و غبار و آلودگی شدید هوای اهواز هم میتونه به مرور زمان مشکل ساز باشه.
- مطمئن شوید که به نزدیکترین BTS وصل شده اید. برای اینکار در داخل تنظیمات مودم فرکانس ها را یادداشت کرده و به غیر از یکی همه را پاک کنید و امتحان کنید که سیگنال در چه وضع است. این کار را برای همه انجام دهید تا مطمئن شوید به بهترین BTS وصل شده اید.
- سیگنال ضعیف در حدی که ارتباط قطع و وصل نشود و پینگ به صورت غیر طبیعی بالا نباشد، کافی است.

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

متاسفانه از چند سال پیش شروع کردن به تقویت ابزار آنالیز و فی #لترینگ ترافیک کاربران. هر روز این ابزار پیشرفته تر و سرعت، پینگ و کیفیت اینترنت کمتر میشود.

adcomputer
11-01-2012, 15:25
من قبلاً به راحتی از اینترنت خانگی دیال آپ استفاده میکردم و کیفیتش از وایمکس مبین نت هم بیشتر بود و فقط مشکلش پهنای باند بود. یک سال نزدیک به عید بود که اینترنت قطع شد و بعد از تعطیلات عید بعضی مواقع با کیفیت افتضاحی وصل میشد که با قطعی اینترنت تفاوتی نداشت و این وضعیت ادامه داشت تا اینکه مجبور شدم وایمکس بگیرم که متاسفانه الان چندان فرقی با دیال آپ بعد از خراب شدن آن ندارد.

alone one
11-01-2012, 15:44
جدا؟
پس من معذرت میخوام،حتما باشخص دیگه ای اشتباه گرفتم
پوزش:11:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D58yh67l644cggynldfhw.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D3xm9nzf10oxfejdhgq.jpg)
یه بار مودمتو از برق بکش،دوباره بزن تا آپدیت شه
حالابرو اندفعه درس شده

adcomputer
11-01-2012, 15:50
bache ha mishe to run pc tun ping 4.2.2.4 -t ro vared konid axesho bezarid!!!!
لطفا فارسی تایپ کنید. این هم از تست:

Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=315ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=313ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=302ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=296ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=314ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=305ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=299ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=288ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=301ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=295ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=294ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=298ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=293ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=292ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=305ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=304ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=303ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=302ms TTL=41
Reply from 173.194.67.103: bytes=32 time=326ms TTL=41

Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 87.248.112.181: bytes=32 time=311ms TTL=50
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 87.248.112.181: bytes=32 time=303ms TTL=50
Reply from 87.248.112.181: bytes=32 time=312ms TTL=50
Reply from 87.248.112.181: bytes=32 time=321ms TTL=50
Reply from 87.248.112.181: bytes=32 time=315ms TTL=50
Reply from 87.248.112.181: bytes=32 time=308ms TTL=50
Reply from 87.248.112.181: bytes=32 time=312ms TTL=50

Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=249ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=257ms TTL=113
Request timed out.
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=263ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=252ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=251ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=249ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=253ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=252ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=251ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=275ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=289ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=271ms TTL=113
Request timed out.
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=258ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=247ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=265ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=264ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=257ms TTL=113
Request timed out.
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=259ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=258ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=262ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=256ms TTL=113
Reply from 62.212.67.15: bytes=32 time=265ms TTL=113

Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=89ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=93ms TTL=116
Request timed out.
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=90ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=87ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=92ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=75ms TTL=116
Request timed out.
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=91ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=88ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=98ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=86ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=79ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=82ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=111ms TTL=116
Request timed out.
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=76ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=91ms TTL=116
Reply from 79.170.144.14: bytes=32 time=82ms TTL=116
Request timed out.

4.2.2.4
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=255ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=262ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=261ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=270ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=274ms TTL=241
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=273ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=272ms TTL=241
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=275ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=263ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=267ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=292ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=297ms TTL=241
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=271ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=274ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=279ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=262ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=266ms TTL=241
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=265ms TTL=241
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=273ms TTL=241

8.8.8.8
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

alone one
11-01-2012, 15:52
من قبلاً به راحتی از اینترنت خانگی دیال آپ استفاده میکردم و کیفیتش از وایمکس مبین نت هم بیشتر بود و فقط مشکلش پهنای باند بود. یک سال نزدیک به عید بود که اینترنت قطع شد و بعد از تعطیلات عید بعضی مواقع با کیفیت افتضاحی وصل میشد که با قطعی اینترنت تفاوتی نداشت و این وضعیت ادامه داشت تا اینکه مجبور شدم وایمکس بگیرم که متاسفانه الان چندان فرقی با دیال آپ بعد از خراب شدن آن ندارد.
نه بابا بعید میدونم اونقدم وضع مبین نت بد باشه
من خودم از منتقداشم ولی ...
کدوم طرحشو فعال کردین؟
تو کدوم شهر و منطقه مستقر هستین؟
شاید از منطقه ای که هستین باشه

adcomputer
11-01-2012, 16:03
نه بابا بعید میدونم اونقدم وضع مبین نت بد باشه
من خودم از منتقداشم ولی ...
کدوم طرحشو فعال کردین؟
تو کدوم شهر و منطقه مستقر هستین؟
شاید از منطقه ای که هستین باشه
طرح یک مگابیت حجمی ماهانه دارم اما من فکر میکنم کیفیت ربطی به طرح ندارد مگر آن اشتراک 1 به ده ها.
الان مبین نت فقط پهنای باندش بیشتر از دیال آپه ولی کیفیتش به هیچ وجه حتی به دیال آپ چند سال پیش نمیرسد و نزدیک به وضعیت دیال آپ کنونی است.

alone one
11-01-2012, 16:15
طرح یک مگابیت حجمی ماهانه دارم اما من فکر میکنم کیفیت ربطی به طرح ندارد مگر آن اشتراک 1 به ده ها.
الان مبین نت فقط پهنای باندش بیشتر از دیال آپه ولی کیفیتش به هیچ وجه حتی به دیال آپ چند سال پیش نمیرسد و نزدیک به وضعیت دیال آپ کنونی است.
منظورم همون 1 مگ یا 512 و ... بود
والا منم 512 دارم،راضی نیستم اما بعید میدونم دیگه درحد دیال آپ باشم
مشکلتونو از طریق پشتیبانی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که تو امضاتون هس پیگیری کردین؟

heyla
11-01-2012, 17:08
کلا نمیشه بشون آنتن وصل کرد، و اینکه امواجش (مودم outdoor) میگن خیلی قویه! و ضرر داره،
سایبون نمیشه واسش درست کنین یا چتر؟

- در مورد بیرون گذاشتن مودم توی آفتاب، احتمال داره توی تابستان مودم در سایه هم به خاطر گرمای زیاد آسیب ببینه. توی آفتاب هم که دیگه بدتر. البته گرد و غبار و آلودگی شدید هوای اهواز هم میتونه به مرور زمان مشکل ساز باشه.
- مطمئن شوید که به نزدیکترین BTS وصل شده اید. برای اینکار در داخل تنظیمات مودم فرکانس ها را یادداشت کرده و به غیر از یکی همه را پاک کنید و امتحان کنید که سیگنال در چه وضع است. این کار را برای همه انجام دهید تا مطمئن شوید به بهترین BTS وصل شده اید.
- سیگنال ضعیف در حدی که ارتباط قطع و وصل نشود و پینگ به صورت غیر طبیعی بالا نباشد، کافی است.

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

[QUOTE=saeediranzad;6764675]سلام همشهری! شمال شرق که میشه طرفای زیتون.
منطقه زرد که یعنی مودم داخلی، مگه نه؟ باید جواب بده. اگه در منطقه ضعیف هستی، چرا مودم خارجی نگرفتی؟
الآن چندتا چراغ داری؟
بگذار تو اتاق پشت پنجره و درسایه؛ ببین چندتا چراغ میده.

مرسی از جواب همه ی دوستان ما زیتون نیستیم کوروشیم خ بلوار.
2-3چراغ آنتن میده این البته بیرون تو حیاط ولی داخل که میارمش آنتن کامل میره مثلث زرد میاد رو علامت وای فای !
و در مورد مودم هم سوکت آنتن خارجی داره اما من نمی دونم چه نوع آنتنی باید وصل کنم و از کجا تهیه کنم آخه

hummer_1990
11-01-2012, 17:47
به هیچ وجه سرعت 1 کیلوبایت هم بیشتر از سرویس خریداری شده نمیشه.

چرا نمیشه؟ چون شما تجربه همچین چیزی رو نداشتی دلیلی نمیشه که بگی به هیچ وجه نمیشه من خودم 3.5 مگ رو روی بستر 512 دانلود داشتم( ADSL ) البته باید اینم بگم که این سرعت 20 دقیقه بیشتر طول نکشید و دوباره به سرعت معمولی که قبلا داشت افت کرد ولی در هر صورت شد.

اضافه میکنم من نه وایمکس ایرانسل دارم نه مبین نت.( تبلیغی در کار نیست)

hummer_1990
11-01-2012, 18:08

اینم یه نمونش!

adslali
11-01-2012, 19:47
سلام . در شهر / كاشان/ ما چند ماهي است سرويس مبين نت اومده ...ميخوام ببينم وضعيت سرويس چطوريه ؟ سرعت دانلود شبانه با سرعت در روز فرق ميكنه ؟ سرعت افت و خيز زياد داره ؟ قطعي داره ؟ ميخوام ببينم اگه سرعت وكيفيتش خوبه يه سرويس يك مگابايت را بردارم . ممنون ميشم دوستان مقايسه وضع سرويس مبين نت را در مركز استان ها با شهر ها فرقي داره يا نه ؟ / ممنون

adcomputer
11-01-2012, 20:41

اینم یه نمونش!
اگر پست های قبلی رو بخونین در این مورد توضیح داده ام.

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:40 PM ----------

چرا نمیشه؟ چون شما تجربه همچین چیزی رو نداشتی دلیلی نمیشه که بگی به هیچ وجه نمیشه من خودم 3.5 مگ رو روی بستر 512 دانلود داشتم( ADSL ) البته باید اینم بگم که این سرعت 20 دقیقه بیشتر طول نکشید و دوباره به سرعت معمولی که قبلا داشت افت کرد ولی در هر صورت شد.

اضافه میکنم من نه وایمکس ایرانسل دارم نه مبین نت.( تبلیغی در کار نیست)
در صورتی که خود مبین نت بخواد میشه. اما الان اینطور نیست.

adcomputer
11-01-2012, 20:53
شما ادعا میکنی مبلغ مبین نت نیستی اما از امضا و آواتارت پیداست که مبلغ چه چیزی هستی.

alone one
11-01-2012, 21:10
سلام . در شهر / كاشان/ ما چند ماهي است سرويس مبين نت اومده ...ميخوام ببينم وضعيت سرويس چطوريه ؟

خوبه،سلام داره خدمتت:31:

سرعت دانلود شبانه با سرعت در روز فرق ميكنه ؟

شب و روز سرعت دانلود یکیه (حداقل واس من اینطوریه)

سرعت افت و خيز زياد داره ؟

بله،افت و خیز داره

قطعي داره ؟

تاحالا فقط یه بار به مدت نیم ساعت واس من شد که اونم واس خروج مهندسای چینی از ایران بود

ميخوام ببينم اگه سرعت وكيفيتش خوبه يه سرويس يك مگابايت را بردارم .

سرعت و کیفیت به اندازه زیاد به منطقه ای که هستین ربط داره،فک کنم هنوزم بشه به صورت دمو از خدمات مبین نت استفاده کرد،اینطوری میتونی تجربی تر به جواب سوالات برسی

ممنون ميشم دوستان مقايسه وضع سرويس مبين نت را در مركز استان ها با شهر ها فرقي داره يا نه ؟

اطلاع تجربی ندارم

ممنون

خواهش

old_snake1370
11-01-2012, 22:15
قطعي داره ؟

واسه من که روزی 20 دقیقه قطعی رو شاخشه! این 20 دقیقه هم تقسیم میشه در ساعت های مختلف!
همین امروز طرف های ساعت 12 قطعی داشت!
من تهران هستم آنتن هم 100% داره وقتی هم قطع میشه آنتن داره!

mehdi2700
12-01-2012, 01:06
سلام
من چند روزه گرفتم خیلی خوبه

alone one
12-01-2012, 01:10
سلام
من چند روزه گرفتم خیلی خوبه
کدوم استان و منطقه؟

محمود2008
12-01-2012, 04:20
سلام دوستان
از نظر «کیفیت دریافت سیگنال» تفاوتی در مودم های داخلی 80تومانی و 110تومانی وجود دارد؟
یعنی با تعویض مودم 80تومانی با مودم 110تومانی «کیفیت اینترنت» تغییر نسبی خواهد کرد؟

saeediranzad
12-01-2012, 08:32
مرسی از جواب همه ی دوستان ما زیتون نیستیم کوروشیم خ بلوار.
2-3چراغ آنتن میده این البته بیرون تو حیاط ولی داخل که میارمش آنتن کامل میره مثلث زرد میاد رو علامت وای فای !
و در مورد مودم هم سوکت آنتن خارجی داره اما من نمی دونم چه نوع آنتنی باید وصل کنم و از کجا تهیه کنم آخه

نه، منظورم مودم outdoor بود. ولی اگه بخواهی به مودم داخلی آنتن وصل کنی، خب از پشتیبانی بپرس.

yasaroj
12-01-2012, 11:38
سرعت اینترنت به این میگن (نه این سرعتای داغونی که ما از مبین نت گرفتیم:2:):

:31:

سرعت اینترنت شرکتمون هست:21:

Pouya-HP
12-01-2012, 15:04
salam bache ha man az mobin 1mb gereftam vaghti tu speedtest test gereftam hamooon 1mb neshun dad vali az har saiti bedun idm dl mikonam bishtar az 30 kB nemishe moshkel az chie ?? rasti man tu karajam va poshtibani ham mige bayad idm nasb koni:46:

alone one
12-01-2012, 15:15
سلام دوستان
از نظر «کیفیت دریافت سیگنال» تفاوتی در مودم های داخلی 80تومانی و 110تومانی وجود دارد؟
یعنی با تعویض مودم 80تومانی با مودم 110تومانی «کیفیت اینترنت» تغییر نسبی خواهد کرد؟
من تو نمایشگاه ازشون پرسیدم تفاوت این مدما چیه گفت این 110 تومنیا نویز گیر دارن و تقویت سیگنالم دارن
حالا نمیدونم تا چه حد راس گفته

---------- Post added at 03:12 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

سرعت اینترنت به این میگن (نه این سرعتای داغونی که ما از مبین نت گرفتیم:2:):

:31:

سرعت اینترنت شرکتمون هست:21:
شما میتونی یه ISP به ما معرفی کن که این سرعتو به مشترک خانگی بده:31:
هیچ شرکتی پیدا نمیکنی،مبین نتم توش:41:

---------- Post added at 03:15 PM ---------- Previous post was at 03:12 PM ----------

salam bache ha man az mobin 1mb gereftam vaghti tu speedtest test gereftam hamooon 1mb neshun dad vali az har saiti bedun idm dl mikonam bishtar az 30 kB nemishe moshkel az chie ?? rasti man tu karajam va poshtibani ham mige bayad idm nasb koni:46:
لطفا پارسی تایپ کنین
این مشکلو همه دارن،برای اینکه از حداکثر سرعت بتونی استفاده کنی باید یه دانلود منیجر نصب کنی که IDM هم خیلی خوبه

adcomputer
12-01-2012, 15:28
سلام دوستان
نه. با تعویض مودم کیفیت اینترنت تغییری نخواهد کرد.

adcomputer
12-01-2012, 15:38
سرویس یک مگابیت

سرور ایرانی:

سرور خارجی:

---------- Post added at 03:38 PM ---------- Previous post was at 03:36 PM ----------

اختلال در شبکه مبین با گذشت چند روز همچنان در تهران ادامه دارد.
به گزارش موبنا قطعی خطوط وایمکس مبین نت برای مشترکان این اپراتور در حالی است که از هفته های گذشته نیز اینترنت کل کشور دارای اختلال بود و دسترسی کاربران به شبکه اینترنت با کندی صورت می گرفت.
این در حالیست که مدیرکل نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص اختلالات مکرر شبکه اپراتورهای وایمکس چندی پیش اعلام کرد: در صورت بروز قطعی مربوط به شبکه، اپراتورها ملزم به جبران خسارت هستند.
به گفته اصغریان اپراتورها موظف به مبادله توافقنامه SLA با مشترکان است که اگر اپراتورها از این وظیفه کوتاهی کنند باید خسارت آن را بپردازند.
مبین نت یکی از چهار اپراتوری است که سال ۸۸ مجوز فعالیت در حوزه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم را در ۳۰ استان از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کرده است.
آمارهای ارائه شده نشان می دهد که شرکت‌های دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطات بی‌سیم مبتنی ‌بر فناوری وایمکس از ابتدای سال تاکنون در تعداد مشترکان 131.5 درصد و در مقدار پهنای باند فروخته شده 182.5 درصد رشد داشته‌اند و شمار مشترکان این فناوری طی 8 ماه اخیر از 50 هزار به 270 هزار نفر افزایش یافته است.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] chives%2F2012%2F01%2Fpost_9987.php)

Pouya-HP
12-01-2012, 16:12
بچه ها چیز پی ان شمام خیلی کنده ؟ من اصن فیس......بوک نمیتونم برم!!!!!!

heyla
12-01-2012, 19:41
نه، منظورم مودم outdoor بود. ولی اگه بخواهی به مودم داخلی آنتن وصل کنی، خب از پشتیبانی بپرس.

الان به 707 زنگ زدم گفت آنتنی که به مودم BM632 وصل میشه یه آنتن کوچولو هست که زیاد تاثیر نداره!
میگه باید تقویت کننده تهیه کنم اما خودشم نمیدونه چه مارکی و از کجا!
کسی میدونه تقویت کننده سیگنال واسه این مودم چه جوریه؟ کجا می فروشن؟

adcomputer
12-01-2012, 21:14
کلاً vp!n، تورنت، ایمیل ، سایت های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و خیلی پروتکل های دیگر کند و غیر قابل استفاده است.

dokhtarak_e_darya
12-01-2012, 23:27
دوستان مبین نت نامحدود نداره؟

arminjahanshahr
12-01-2012, 23:29
سرعت اینترنت 512 را حال کنید!

SoluS
13-01-2012, 00:49
دوستان مبین نت نامحدود نداره؟

بله مبین نت هم اشتراک های نامحدود داره که با اشتراک 1 به 10 قابل استفاده است. قیمت ها رو هم تو سایت زده

Cyber-PC
13-01-2012, 05:08
دوستان این سرویس های نامحدود مبین نت (خصوصا یک مگ ) رو کسی امتحان کرده ببینه سرعت دانلود واقعی چقدر هست ؟
خیلی بعیده دقیقا 128 کیلو رو تقسیم بر 10 کنند.

alone one
13-01-2012, 05:40
خیلی بعیده دقیقا 128 کیلو رو تقسیم بر 10 کنند.
هیچی تو این کشور بعید نیس
اکثر isp ها همینطورن،چه adsl ویا چه wimax
مثه اینکه قانون وزارت ارتباطات هس!:41:

alone one
13-01-2012, 05:48
بچه ها چیز پی ان شمام خیلی کنده ؟ من اصن فیس......بوک نمیتونم برم!!!!!!

کلاً vp!n، تورنت، ایمیل ، سایت های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و خیلی پروتکل های دیگر کند و غیر قابل استفاده است.

فک کنم این مشکلات واس ملی کردن اینترنته که داره پیش میاد:41:

saeediranzad
13-01-2012, 10:36
الان به 707 زنگ زدم گفت آنتنی که به مودم BM632 وصل میشه یه آنتن کوچولو هست که زیاد تاثیر نداره!
میگه باید تقویت کننده تهیه کنم اما خودشم نمیدونه چه مارکی و از کجا!
کسی میدونه تقویت کننده سیگنال واسه این مودم چه جوریه؟ کجا می فروشن؟

707 کدومه؟ من همیشه با 021-83869999 تماس میگیرم.
ولی نگفتی چرا مودم outdoor نمیگیری؟ یه سایبان و یه پوشش پلاستیکی هم تکمیلش میکنه.
-------------------------------------------------------------------------------------
دوستان! بنظرم سرورهای رایج چیزپی ان را فیلتر کردند یا اینکه محدودیت براشون ایجاد کرده اند.
یه راه بهتون میگم که بازهم فکر کنم تا مدت کوتهای کاربرد داشته باشه و احتمالاً بزودی آنها هم یاد میگیرند.
نرم افزار your freedom که خودش سرورها را جستجو میکنه و شما انتخاب میکنید، به شما اجازه میده سرورهای کمتر شناخته شده را انتخاب کنید. خودم دیروز داشتم باش کار میکردم، سرعتش نسبت به سرور سان رامون کالیفرنیا خیلی خوب بود.

adcomputer
13-01-2012, 11:48
چند روزه سرعت دانلود شبانه بین 0 تا 32 کیلوبایت در نوسانه. روز ها هم بین 70 تا 100 کیلوبایت با سرویس 1 مگابیت. البته الان خیلی کمتر از اینه.

adcomputer
13-01-2012, 12:02
فک کنم این مشکلات واس ملی کردن اینترنته که داره پیش میاد:41:
اون که شایعه است. اصلاً این دو تا سرویس جدا هستند. به خاطر ان@$ تخابات و مسائل دیگر است. دشمن نقشه های شومی کشیده منتها این ما هستیم که باید اینترنتمون کند بشه. با پروتکل های امن نمیتونن اطلاعات رد و بدل شده را بخونن و یا ردیابی کنند. برای همین هم است که به کل این پروتکل ها را قطع کردند. اما یعنی دشمن اینقدر احمقه که مثلاً بیاد در هنگام ت#$%رور دانشمندان ایرانی برای ارتباط با بیرون از اینترنت ایران استفاده کنه؟ من فکر نمیکنم.

old_snake1370
13-01-2012, 12:30
با اینکه آذر شارژ کردم ولی جمعه مجانیه!!!:8:
400 مگابایت دانلود کردم هیچی کم نشده!:5:

بقیه هم یه تست کنن خبرشو بزارن.
یکی بود قبلا میگفت مجانیه ولی ما باور نکردیم.

Cyber-PC
13-01-2012, 16:51
کاهش سرعت رو میگن بخاطر گسترش بستر شرکت ارتباطات زیر ساخت هست !!
اینطور که من پرسیدم 35 در صد پهنای باند رو اینطوری از دست دادند
مشکل جدید اینه که کلا دیگه گوگل برای من نمیاد !

alone one
13-01-2012, 18:54
چند روزه سرعت دانلود شبانه بین 0 تا 32 کیلوبایت در نوسانه. روز ها هم بین 70 تا 100 کیلوبایت با سرویس 1 مگابیت. البته الان خیلی کمتر از اینه.
تایید میشه،منم 512 دارم

اون که شایعه است. اصلاً این دو تا سرویس جدا هستند. به خاطر ان@$ تخابات و مسائل دیگر است. دشمن نقشه های شومی کشیده منتها این ما هستیم که باید اینترنتمون کند بشه. با پروتکل های امن نمیتونن اطلاعات رد و بدل شده را بخونن و یا ردیابی کنند. برای همین هم است که به کل این پروتکل ها را قطع کردند. اما یعنی دشمن اینقدر احمقه که مثلاً بیاد در هنگام ت#$%رور دانشمندان ایرانی برای ارتباط با بیرون از اینترنت ایران استفاده کنه؟ من فکر نمیکنم.
آره،اینم میشه
ولی فک میکنم بیشتر تو این زمان میخوان مشترکارو کنترل کنن تا دشمن

alone one
13-01-2012, 18:59
با اینکه آذر شارژ کردم ولی جمعه مجانیه!!!:8:
400 مگابایت دانلود کردم هیچی کم نشده!:5:

بقیه هم یه تست کنن خبرشو بزارن.
یکی بود قبلا میگفت مجانیه ولی ما باور نکردیم.
جسارت نباشه،نمیدونم میدونی یا نه اما باید یه بار مودمتو خاموش روشن کنیا

saeed0611
13-01-2012, 21:34
من اشتراک 1مگ دارم تو روز سرعتم خوبه با 140 دانلود میکنم اما چند روزه تا شبها ساعت 2 میشه سرعتم به شدت میاد پایین که بیشتر 32 نمیشه.خواستم بپرسم ماله بقیقه دوستان هم همینطوره؟

یه سوال دیگه این مزیت ip ثابت چیه؟ اصلا به درد چی می خوره؟ ربطی به سرعت داره؟

old_snake1370
13-01-2012, 22:34
جسارت نباشه،نمیدونم میدونی یا نه اما باید یه بار مودمتو خاموش روشن کنیا

امان از دست آپلودسنتر های 2زاری!:19:
عکس آپلود کردم که حرف و حدیثی نباشه ولی پاک شد!
اینم عکسش تا ساعت 13 که خونه بودم چند بار ریست کردم و تو این مدت 1گیگ هم فایل دانلود کردم که هیچی کم نشد!

adcomputer
13-01-2012, 22:58
من اشتراک 1مگ دارم تو روز سرعتم خوبه با 140 دانلود میکنم اما چند روزه تا شبها ساعت 2 میشه سرعتم به شدت میاد پایین که بیشتر 32 نمیشه.خواستم بپرسم ماله بقیقه دوستان هم همینطوره؟

یه سوال دیگه این مزیت ip ثابت چیه؟ اصلا به درد چی می خوره؟ ربطی به سرعت داره؟
- در مورد سرعت دانلود توی همین صفحه گفتم.
- آیپی ثابت هم برای کسانی که میخوان با یک کامپیوتر دیگه ارتباط داشته باشن یا سرور گیم بشن و... میتونه کاربرد داشته باشه اما توی سرعت تاثیری نداره.

saeed0611
13-01-2012, 23:13
دوستان کسی از طرح های جدید یک به چهار مبین نت استفاده کرده ببینه سرعت دانلود طوره؟ یکی از دوستان 512 طرح جدید گرفته میگه سرعت دانلودم بین 100تا110 هست.
طح نامحدوش هم که به درد خودشون میخوره اخه یک به 10 به چه درد میخوره اخه!! یعنی 1مگ بگیر اما سرعت دانلود تا 110 هم نمیره
کلا همه طرح های جدیدش به درد نخور هستن از همه ضایع تر اون 1مگ یکساله با 9 گیگ ترافیک :)

saeediranzad
14-01-2012, 07:51
بعید میدونم. سرعت وایمکس تفاوتش با adsl اینه که هیچوقت از سقف داده شده فراتر نمیره.
یعنی 512 هیچوقت از 64نذ نباید بیشتر بشه. البته من خودم تا 70 هم گرفتم. ولی این نوسانه.
ولی سراغ دارم که adsl 128 تا 30-40 هم دانلود داشته.

jetext
14-01-2012, 10:01
سلام
من یک تلویزیون خریدم که یک اینترنت وایمکس مبین نت هم اشانتیون روش بود.

برای ورود به صفحه مشترکین به آدرس زیر چی رو باید وارد کنم؟ این URI و پسورد که میخواد رو میگن روی جعبه مودم نوشته ولی روی مودم من شناسه و چند تا مورد دیگه هست که هر کدوم رو من تست میکنم وارد نمیشه. با پشتیبانیشون تماس گرفتم بعد از سه چهار روز هنوز خبری نیست
اگه میشه راهنمایی کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sub-zero
14-01-2012, 10:52
سلام... آقا مودم وایمکس من وقتی تو برقه فقط لامپ پاورش روشنه و بقیه خاموشه !
به کامپوتر وصلش میکنم اصلا چیزی باید بشناسه یا نه ؟ وقتی وصلش میکنم انگار نه اینگار چیزی وصل کردی به کامپوتر !
در صورتی که یه فلش دیسک بزنی به سیستم یه دلنگ دولونگی میکنه این اصلا هیچی !
نمیدونم شاید کابل لن سر صدا نداره نمیدونم !

خلاصه هیچی همینجوری موندم که این چیه ؟ اصلا ؟

سوال من اول اینه بابا سیستم نباید اصلا یه چیزی به نام مودم بشناسه آخه ؟
بعدش زنگ زدم پشتیبانی گفت شاید ریست شده کانفیگ نشده ! کی ریست کرده نمیدونم والا ! ما که دست نزدیم بش!
حالا کانفیک کردنش چه جوریه ؟

دمتون گرم یه راهی یه چاره ای الان با دایال آپ نیم ساعته ور رفتم جاوا و عکس و همه چیز رو غیر فعال کردم تا بیام اینجا یه پست بدم!

mohammad_87
14-01-2012, 11:59
سرعت اينترنت دنيا در سال 2012 +جدول

ارائه سرعت در حدود 450 مگابایت در ثانیه با هزینه کم که با هزینه تلفن و شبکه های کابلی تلویزیونی در حدود 60 دلار در ماه برای مشتریان آب خواهد خورد، یکی از خدماتی است که قرار است از ماه مارس در قاره آمریکای شمالی به مشتریان عادی و خانگی ارائه شود.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، نمایشگاه معتبر وسایل الکترونیک CES از 10 تا 13 ژانویه در حالی شروع به کار کرده است که کمپانی های بزرگ صنعت الکترونیک و آی تی تمامی دستاوردهای نوین خود را به نمایش گذاشته اند تا در رقابت فشرده تجارت الکترونیک از رقبا جا نمانند.
در این میان شرکت های بین المللی که در زمینه خدمات اینترنت به مشتریان خود اقدام می کنند با ارائه سرعت های اینترنت بسیار پرسرعت، اعلام کرده اند که که سال 2012 میلادی، سال تحول بزرگ در زمینه ارائه سرعت اینترنت های بسیار پرسرعت در جهان خواهد بود.
جدول بالا ضریب نفوذ اینترنت در مناطق مختلف دنیا در سال گذشته میلادی را نشان می دهد. بر اساس جدول بالا ضریب نفوذ اینترنت با سرعت آن رابطه مستقیمی دارد و هر چه سرعت اینترنت بهبود یابد تمایل مردم برای استفاده از آن بیشتر خواهد داشت به طوریکه در قاره آمریکای شمالی حدود 80 درصد مردم به صورت منظم از اینترنت استفاده می کنند.
ارائه سرعت در حدود 450 مگابایت در ثانیه با هزینه کم که با هزینه تلفن و شبکه های کابلی تلویزیونی در حدود 60 دلار در ماه برای مشتریان آب خواهد خورد یکی از همین خدمات است که قرار است از ماه مارس در قاره آمریکای شمالی به مشتریان عادی و خانگی ارائه شود.
برای این که لمس این سرعت بالا راحتتر شود باید گفت که هم اکنون سرعت متوسط اینترنت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا 13.5 مگابایت بر ثانیه و در هشت کشور صنعتی موسوم به G8 در حدود 11.5 مگابایت در ثانیه است. ارائه سرعت 450 مگابایت در ثانیه در حالی قرار است در سال جاری میلادی ارائه شود که هم اکنون در کشور اروپایی استونی به عنوان دارنده بالاترین سرعت اینترنت دنیا به طور متوسط به مشتریان اینترنت 48 مگابایت در ثانیه ارائه می شود و با این حساب در سال جاری میلادی سرعت اینترنت حدودا ده برابر سرعت اینترنت پرسرعت ترین کشور دنیا خواهد شد.
گفتنی است بر اساس آمار شرکت Net Index ایران هم اکنون جزو کشورهایی است که سرعت متوسط اینترنت آن زیر یک مگابایت در ثانیه است و این سرعت در دنیای امروز یعنی تقریبا چیزی معادل وجود نداشتن اینترنت!
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین کشورهای آمریکای شمالی نمی دونن اگه اینترنت پرسرعت به مردم بدن دولتشون سقوط می کنه؟یکی بهشون بگه...

توی سایت speedtest هم قبلا نمودار متوسط سرعت کشورها بود که الان دیگه نیست.اونجا ایران حدودا جزو ده کشور آخر بود!بالاتر از چند جزیره...
ضمنا دقت کنید که عددهای بالا براساس مگابایت هستش.یعنی الان اینترنت یک مگا بیت و دو مگابیت که جدیدا به کاربران میدن و ما کلی ذوق می کنیم میشه 128 و 256 کیلوبایت!اتحادیه اروپا 13 مگابایته.
اینترنته داریم...
-----------------------
به سرور کانادا وصل بودم(چیز پی ان) و با سرور منچستر تست گرفتم.بدون ویپی ان چنین آپلودی نداشتم تا حالا.این سرعت رو زده کند تر از 77% کانادا:31:

saeed0611
14-01-2012, 12:34
خدا وکیلی 1 هفته است دیوانه شدم,خیر سرم سرعت 1مگ دارم اما شبها بیشتر از 15 نمی تونم دانلود کنم,از دیشب تا حالا فقط یه فایل 600 مگی گرفتم

jetext
14-01-2012, 14:13
انصافا اونایی که میدونید راهنمایی کنید، انشاالله یک در دنیا صد در آخرت جوابتونو بدن

سلام
من یک تلویزیون خریدم که یک اینترنت وایمکس مبین نت هم اشانتیون روش بود.

برای ورود به صفحه مشترکین به آدرس زیر چی رو باید وارد کنم؟ این URI و پسورد که میخواد رو میگن روی جعبه مودم نوشته ولی روی مودم من شناسه و چند تا مورد دیگه هست که هر کدوم رو من تست میکنم وارد نمیشه. با پشتیبانیشون تماس گرفتم بعد از سه چهار روز هنوز خبری نیست
اگه میشه راهنمایی کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

cartesiba
14-01-2012, 15:05
اینو دوستمون راست میگه سرعت 1 مگ داریم اما اصلا نمیشه دانلود کرد نمیدونم این مبین نت چه مرگش شده

hajoo
14-01-2012, 15:10
انصافا اونایی که میدونید راهنمایی کنید، انشاالله یک در دنیا صد در آخرت جوابتونو بدن

اولی آدرس ایمیله که رو جعبه نوشته.پسوورد هم زیر ایمل نوشته و روش لاکه

alone one
14-01-2012, 15:12
عزیز یه برچسب روی جعبش هس که علاوه بر شناسه اشتراک و شناسه پراخت ،یه چیزی شبیه آدرس ایمیل نوشته شده ،اون URI هس،یه عددم هس که اونم PASS ات هس
ولی به احتمال زیاد مودمت فعال نیس
بهتره با 09679 تماس بگیری و اونایی که شناسه اشتراک دارنو انتخاب کنی،و از پشتیبان بپرسی که اشتراکت فعال هس یا نه،اگه فعال نبود پشتیبان بهت میگه باید چیکار کنی

jafarr
14-01-2012, 15:32
من چند روزي هست مودم رو خريدم و نوع مودم بيروني هست . منظورم اينه كه مودم بدون طرح رو خريدم 200 تومان و شارژ هم گرفتم ولي الان چند روزه كه صفحه web را باز ميكنم با همين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مواجه ميشم . زنگ زدم ميگن احتمال داره اونجا انتن نده ولي چيزي كه من ميبنم از 4 تا چراغ روي چراغ 3 هست كه فك ميكنم كافي باشه . بلاخره يك كلام خطم جلسه پشتباني بسيار بسيار بسيار ضعيف هست از دوستاني كه هنوز اقدام نكردن به خريد بهتره اقدام نكنيد.

old_snake1370
14-01-2012, 17:04
خدا وکیلی 1 هفته است دیوانه شدم,خیر سرم سرعت 1مگ دارم اما شبها بیشتر از 15 نمی تونم دانلود کنم,از دیشب تا حالا فقط یه فایل 600 مگی گرفتم

اینو دوستمون راست میگه سرعت 1 مگ داریم اما اصلا نمیشه دانلود کرد نمیدونم این مبین نت چه مرگش شده

اگه رو سیستمتون du meter نصبه برین ببینین تا چه ساعتی دانلود میکردین اگر هم نیست برید توی log دانلود منیجر ببینید تا کی داشته دانلود میکرده.
چون من وقتی log رو دیدم ساعت 4:45 اینترنت کلا قطع شده بود. میخام بدونم همه این مشکلو داشتن یا فقط من ؟:18:

yuzarsiff
14-01-2012, 17:47
من دو روز دیگه اعتبارم تمومه اما هر جور حساب می کنم 8 گیگ ماهیانه برام کمه ... خدا لعنتشون کنه .. از گلشون پایین نره این 40 تومن پول بی زبون ...

mehdi2700
14-01-2012, 18:12
سلام
در مورد مودم داخلی وایمکس بهتره وقتی نیازی نداریم خاموش کنیم یا همواره روشن باشه
ممنون

alone one
14-01-2012, 18:26
چون من وقتی log رو دیدم ساعت 4:45 اینترنت کلا قطع شده بود. میخام بدونم همه این مشکلو داشتن یا فقط من ؟:18:
کی امروز؟
من تا 5 خورده ای بیدار بودم
قطع نشده بود

---------- Post added at 06:26 PM ---------- Previous post was at 06:23 PM ----------

سلام
در مورد مودم داخلی وایمکس بهتره وقتی نیازی نداریم خاموش کنیم یا همواره روشن باشه
ممنون
اگه ممکنه از یه روز تا چن روز استفاده نکنی،بهتره خاموش باشه وگرنه اگه در روز و به دفعات یه چن ساعتی استفاده داری،بهتره روشن باشه،چون خاموش روشن کردنای پیاپی به مراتب از روشن موندن طولانی ضررش بیشتره

mehdi2700
14-01-2012, 18:34
دوستان کسی از طرح های جدید یک به چهار مبین نت استفاده کرده ببینه سرعت دانلود طوره؟ یکی از دوستان 512 طرح جدید گرفته میگه سرعت دانلودم بین 100تا110 هست.
طح نامحدوش هم که به درد خودشون میخوره اخه یک به 10 به چه درد میخوره اخه!! یعنی 1مگ بگیر اما سرعت دانلود تا 110 هم نمیره
کلا همه طرح های جدیدش به درد نخور هستن از همه ضایع تر اون 1مگ یکساله با 9 گیگ ترافیک :)
سلام
من یکهفته دارم
سرعت حدود 65-70
ولی ping خوبه
آپلودش زیاد جالب نیست

=CYBER=
14-01-2012, 19:08
برادران عزیز کسی تو طرح جدید سرویسش رو تمدید کرده ؟!!

فکر نمی کنم بصرفه ، با این ضریب اشتراک 1 به 4 اینترنت بگیریم .

arashtn
14-01-2012, 19:45
اقا این سرویس نامحدود چطوریه یعنی میشه؟؟؟<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>>>
>>>
>>
>

طرح های پیش پرداخت نامحدود ماهیانه:
طبق مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات جلسه شماره 87 مبین نت موظف گردیده است خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم با فناوری وایمکس را نیز بصورت نامحدود ارائه نماید که الیته در طرح های نامحدود وایمکس مبین نت طبق تعرفه های مصوب شده ضریب به اشتراک یک به ده می باشد که در جدول زیر مشاهده می گردد. پر واضح است که به اشتراک گذاردن یک پهنای باند مشخص بعنوان مثال 512 کیلوبیت بر ثانیه بین ده نفر با ارزش های مبین نت که همانا ارائه خدمات با کفیت مطلوب می باشد، مغایر می باشد.

طرح نام سرعت تا محدودیت زمان هزینه (ریال) نامحدود CR41 128Kbps یک ماه 368.000 CB41 256Kbps یک ماه 414.000 CB42 512Kbps یک ماه 504.000 CB43 1024Kbps یک ماه 686.000 R: خانگی - B: اداری
مشترکین خانگی مجاز به دریافت خدمات با سرعت بالاتر از 128 کیلوبیت بر ثانیه نمی باشند. قیمت های فوق بدون احتساب چهار درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
پرداخت یک بار هزینه اولیه صد هزار ریال بابت فعالسازی، نصب و تحویل الزامی می باشد.
ضریب اشتراک در طرح های فوق یک به ده می باشد

File not found
14-01-2012, 19:52
ینفر 1 مگ 1به10 بگیره ببینیم چطوره :D

saeed0611
14-01-2012, 21:12
کسی 1مگ یک به چهار گرفته ببینیم سرعتش چطوره؟؟ من 1مگ طرح قدیم دارم یا همون یک به هشت تو روز سرعت دانلودم 130 هست اگه یک به چهار باشه یعنی باید تا 220 راحت بره!!!
اما الان شبها خیلی بده نمیدونم چرا اینطوره,واسه کسی هم اینطوره؟؟ تا ساعت 2شب میشه سرعتم به زور به32 کیلو بایت میرسه

Cpt.Soroush
14-01-2012, 21:30
سلام
من سرویس ۲ ساله دارم که با خرید یک اسمارت تی وی سامسونگ گیرم اومده (یک ماه بیشتره که دارم)
الا تقریبا شارژم تمومه (۵۰۰ مگ دارم)
جالبه بدونین که با سرعت ۱۲۴ کیلوبایت دانلود دارم (تعرفه ۱۲۸ کیلوبیت هست)!!!!
کلا با این وضعیت راضیم اما من هم چند شبی هست که سرعت دانلودم اومده پایین در حد ۵۰-۶۰ کیلوبایته و چیزبیان هم شدیدا سرعتش اومده پایین.
و اما ، همونطور که گفتم داره شارژم تموم میشه و میخوام که سرویس ۱ مگ بگیرم .
*آیا سرویس ۱ مگ فقط مخصوص اداره جات هست یا اینکه چرت نوشته ؟ من هم میتونم بگیرم؟ برای توی خونه...

ممنون

alone one
14-01-2012, 23:08
سلام
من سرویس ۲ ساله دارم که با خرید یک اسمارت تی وی سامسونگ گیرم اومده (یک ماه بیشتره که دارم)
الا تقریبا شارژم تمومه (۵۰۰ مگ دارم)
جالبه بدونین که با سرعت ۱۲۴ کیلوبایت دانلود دارم (تعرفه ۱۲۸ کیلوبیت هست)!!!!
کلا با این وضعیت راضیم اما من هم چند شبی هست که سرعت دانلودم اومده پایین در حد ۵۰-۶۰ کیلوبایته و چیزبیان هم شدیدا سرعتش اومده پایین.
و اما ، همونطور که گفتم داره شارژم تموم میشه و میخوام که سرویس ۱ مگ بگیرم .
*آیا سرویس ۱ مگ فقط مخصوص اداره جات هست یا اینکه چرت نوشته ؟ من هم میتونم بگیرم؟ برای توی خونه...

ممنون
یه کارت دانشجویی و یا جواز کسب واسشون ببری حله
اصلا گیر نیستن تو مدرک گرفتن

alone one
14-01-2012, 23:21
کسی 1مگ یک به چهار گرفته ببینیم سرعتش چطوره؟؟ من 1مگ طرح قدیم دارم یا همون یک به هشت تو روز سرعت دانلودم 130 هست اگه یک به چهار باشه یعنی باید تا 220 راحت بره!!!
اما الان شبها خیلی بده نمیدونم چرا اینطوره,واسه کسی هم اینطوره؟؟ تا ساعت 2شب میشه سرعتم به زور به32 کیلو بایت میرسه
نه دوست عزیز
همچین خبری نیس،حداکثر سرعت دانلود تو سرویس 1 مگابیت،128 کیلو بایت هس
پس چه 1 به 4 بشه چه 1 به 40 تو حداکثر سرعت هیچ فرقی نمیکنه
تو قرارداد ذکر میشه که این 1 مگی که دارن به شما میدن باید بین 8 نفر دیگه تقسیم شه،یعنی اگه 8 نفر دیگه همزمان با شما از شبکه استفاده کنن ،سرعت دانلود شما میشه 16 کیلو بایت ،یعنی حداقل سرعتی که میتونین داشته باشی
وقتی ضریب اشتراکو بکنن 1 به 4 حالا این حداقل سرعت میشه 32 کیلو بایت اما حداکثر که تغییری نمیکنه!
پس با 1 به 4 شدن ضریب اشتراک،نوسان سرعت دانلود از 32 کیلو بایت تا 128 کیلو بایت در ثانیه خواهد بود

hhh111
15-01-2012, 00:08
512

mehdi2700
15-01-2012, 00:08
برادران عزیز کسی تو طرح جدید سرویسش رو تمدید کرده ؟!!

فکر نمی کنم بصرفه ، با این ضریب اشتراک 1 به 4 اینترنت بگیریم .
پس چی بگیریم؟

saeed0611
15-01-2012, 04:21
ساعت 4 نیم صبح,اشتراک 1 مگ دارم ,سرعت دانلود خودشو بکشه 50 کیلو بایت

old_snake1370
15-01-2012, 09:20
تنها چیز خوبی که مبین نت داشت دانلود شبانه اش بود که اونم گند زد بهش:2:
من که ساعتی 450 مگابایت دانلود میکردم الان رسیده 250!
حجم رو که کم کرده ،قیمت رو برده بالا ،دانلود شبانه رو هم کم کرده!حیف که 6 ماهه گرفتم !

adcomputer
15-01-2012, 11:25
دانلود شبانه من به 32 کیلوبایت هم نمیرسه.

alone one
15-01-2012, 11:32
کسی به پشتیبانی زنگ نزده ببینه دلیل این افت سرعت چیه؟
دیگه خیلی مسخرس دانلود شباشم داغون بشه:41:

profeshnal
15-01-2012, 12:56
آقا تعرفه های جدید مبین رو دیدید ؟ افتضاح گرون شده !!!!!!!!!!!
من ماه پیش سرویس 1 مگ 10 گیگ گرفتم 35000 الان رفتم نگاه کردم شده 8 گیگ 40000 !!!!!!!!! تازه مالیات هم بیاد روش بیشتر میشه...:18:

yuzarsiff
15-01-2012, 13:09
اصلا یه سوال مبین حق اینو داره که چنین حجمی با چنین قیمت هایی ارائه بده ؟ حالا 1 به 8 رو کرده 1 به 4 دلیل نمیشه برای چنین قیمتی ! تازه سرعت هم که تغییری نمی کنه پس اصولا 1به 4 به چه درد ما می خوره! حالا بالفرض که سرعتم بالا بره وقتی حجم 8تاست برای 1 مگ ماهیانه و شبهاش هم سرعت محدود میشه بازم هیچ سودی نداره ..
هر مگابایت حجم اضافه هم 60 ریال یعنی هر گیگ میشه 6144 تومان ! اصلا نمی صرفه .. اگه اینجوری باشه حتما تو طرح بهاره قیمت رو دوباره می بره بالا و حجم را تا 6 میاره پایین ! باید یه کاری کرد...

officer
15-01-2012, 16:28
سلام

من بخاطر مشکل خط تلفن مجبورم وایمکس بگیرم ...
سرویس 512 این شرکت سرعت دانلودش چقدر هست ؟ با فیـلشکن مشکلی نداره اینترنتشون ؟

hajoo
15-01-2012, 17:58
دوستان من امروز احساس ميكنم كيفيت اينترنتم بهتر شده.بعد از مدت ها سرعت چيز پي ان خوب شده.

alone one
15-01-2012, 18:02
سلام

من بخاطر مشکل خط تلفن مجبورم وایمکس بگیرم ...
سرویس 512 این شرکت سرعت دانلودش چقدر هست ؟ با فیـلشکن مشکلی نداره اینترنتشون ؟
سرعت دانلود با idm قانونا باید 64 باشه
واس من 60 تا 70 نوسان داشت اما یه یه هفته ای هس افت کرده و تا30 تا 40 نوسان داره
بله،همه جا با فیل#ر شکن مشکل هس،سرعت منو که وحشتناک پایین میاره

officer
15-01-2012, 18:18
سرعت دانلود با idm قانونا باید 64 باشه
واس من 60 تا 70 نوسان داشت اما یه یه هفته ای هس افت کرده و تا30 تا 40 نوسان داره
بله،همه جا با فیل#ر شکن مشکل هس،سرعت منو که وحشتناک پایین میاره
منظورم مشکلی که فعلا همه جا با فیـترشکن هست منظورم نبود ، بعضی سرویس ها اتصال وی پی ان و اینجور چیزا به طور کلی محدود میکنن ، مثل مراکز دولتی ، که اصلا نمیشه وی پی ان استفاده کرد و باعث میشه ارتباط نت قطع شه کلا ، میخوام بدونم اینطوری نیست ؟

.mohsen
15-01-2012, 19:39
در حال حاضر سرعت شما چقدره؟

hhh111
15-01-2012, 20:53
در حال حاضر سرعت شما چقدره؟

64-70 fixxxxxxxxxxxxxx
bedune navasan

File not found
15-01-2012, 21:59

meaho
15-01-2012, 22:22
سلام دوستان 2 تا سوال:

1. بالاخره با نظرات مختلف دوستان مبینو گرفتمو الان اومد وصل کرد ولی خبری از demo نیست و گفت تا 24 ساعته
دیگه وصل میشه می خواستم ببینم چه جوریاست؟

2. بعدشم فاصله مودم (وایرلس ) تا PC ایم زیاده گفت باید یه مودم USB فردا برام بیاره می خواستم ببینم این تنها راهشه ؟ (قیمتش چنده ؟ )

adcomputer
15-01-2012, 22:23
تا چند ماه پیش با اینکه کیفیت پایین آمده بود حداقل میشد یک بازی آنلاین نصفه و نیمه داشت. الان پینگ آنقدر رفته بالا که همونم نمیشه. وبگردی و دانلود هم فاجعه است. سرعت 128 که قبلاً از همین مبین نت داشتم از الان که 1 مگابیت دارم بیشتر بود.