PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

vahidmir2000
24-03-2011, 20:56
سلام. یه سوال. برای ورود به صفحه ی مشترکین URI و Password میخواد. اینا از کجا گیر بیارم. ممنون

روی جعبه مودمتون یه برچسب کوچیک سفید هست. روی اون نوشته

---------- Post added at 08:56 PM ---------- Previous post was at 08:52 PM ----------

مرسی وحید جان از راهنمایی شما
پس برای ADSL,Wire Less.Wimax باید برای هر کدوم یه مودم جداگانه داشته باشیم درسته؟
بهترین مودم برای ADSL,Wire Less به نظر شما چیه؟
حالا اگر من اینتر نت وایمکس داشته باشم چطوری میتونم کاری کنم که گوشی هم بصورت وایرلس بهش وصل بشه؟
بعد این وصل شدن بصورت وایرلس روی سرعت و حجم ترافیک وایمکس هم اثر داره؟

برای هرکدوم یک مودم لازمه.
مودم های مارک D-LINK که خودتون هم گفته بودین عالی هستن.

برای وایرلس کردن با مودم وایمکس فقط باید گزینه وای فای در تنظیمات مودم روشن باشه( یا دکمه وای فای روی مودم روشن باشه) اگر رمزی برای وای فای بزارین (که معمولا باید این کار رو بکنید) وقتی گوشی یا لب تاب خواست به اینترنت وصل بشه باید اون پسورد رو وارد کنین.
از حجم ترافیکتون که کم میشه . شما هرجوری که به وایمکستون وصل بشین از ترافیکتون کم میشه. از لحاظ سرعت هم یه کمی افت خواهید داشت (گفته شده حدود 30%)

shahab_f
24-03-2011, 21:05
سلام به دوستان عزیز
من چندتا سوال دارم لطفا راهنمایی بفرمائید
1)از بین ADSL,Wire Less.Wimax برای یک کاربر خانگی کدوم مناسبتره؟
2)وایمکس چه برتری نسبت به وایرلس و ای دی اس ال داره؟
3)آیا از مودم وایمکس میتوان برای اینترنت وایرلس و ای دی اس ال هم استفاده کرد؟
4)دوستانی که الان از وایمکس استفاده می کنند آیا راضی هستند؟
5)نظر شما درباره طرح ویژه یک ساله 200هزار تومانی وایمکس چیه؟
1)این یه اشکال رایجه که همین شرکت های ابله راه انداختند، وایرلس نوع اینترنت نیست . یعنی اینکه بگیم انواع اتصال به اینترنت عبارتند از : دایال آپ، ADSL ، وایمکس و وایرلس غلطه. بلکه هر اینترنتی رو میشه وایرلس کرد به جهت اینکه تا شعاع محدودی بدون سیم بشه ازش استفاده کرد. پس دایال آپ و ADSL رو میشه هم با کابل وصل کرد به دستگاه، و هم با مودم وایرلس پخشش کرد تا هر دستگاهی که توانایی دریافتش رو داره (کارت وایرلس داره) بتونه بگیره. عین این میمونه که تلفن رو با سیم وصل میکنیم به پایه ی تلفن بی سیم، و اونم تا یه شعاعی پخشش میکنه تا تلفن بیسیم ازش استفاده کنه.
پس قاعدتا وایمکس نوعی وایرلس سرخوده ، یعنی اینترنتیه که به کابل نیازی نداره و مثه موبایل همه جا آنتن میده. اما ، چون آنتن دهی بعضی از این شرکت های وایمکس ضعیفه ، و آنتنشون تا داخل خونه جواب نمیده، در واقع مشتری رو گول میزنن و میگن باید روی پشت بام خونه یک گیرنده ی وایمکس نصب کنی (چون اونجا آنتن میده) و اون گیرنده بعد از دریافت ، اینترنت رو به صورت وایرلس توی خونه پخش کنه تا شما دریافت کنی. بدین صورته که هزینه بالا میره، چون شرکت آنتن دهی خوبی نداره.
2) برتری وایمکس اینه که میتونی هرجا لپتاپت رو بردی ، مودم وایمکستم ببری و اگه اونجا آنتن بده ، از اینترنتت استفاده کنی. یعنی همه جا اینترنت پر سرعت همراهته

gorzdaran
24-03-2011, 21:23
آیا آنتن دهی مودم های وای فای بهتر از کله قندی ها هستش ؟

vahidmir2000
25-03-2011, 01:20
آیا آنتن دهی مودم های وای فای بهتر از کله قندی ها هستش ؟

تا حدودی بله. ولی کلا دلیل انتخاب مودم وای فای به خاطر قابلیت وای فای و البته 4 پورت لن روی این دستگاه است.

hamidcivil
25-03-2011, 12:49
من دو دل شدم:41:
نمیدم وایمکس بگیرم یا نه؟؟

vahidmir2000
25-03-2011, 13:21
من دو دل شدم:41:
نمیدم وایمکس بگیرم یا نه؟؟

با اطمینان وایمکس بگیر:31:

ولی خارج از شوخی وایمکس بد نیست. اگر اینترنت همراه میخوای(تا حدودی) وایمکس بگیر. اگر نه ای دی اس ال. انتخاب خیلی راحته.

hamidcivil
25-03-2011, 15:11
مرسی از شما
من جابجایی ندارم
فقط تو خونه میخام ازش استفاده کنم
من زیاد وبگردی می کنم
با توجه به محدودیت 25 گیگ وایمکس فک کنم 6 -7ماه تموم بشه
از طرف موردی که قبلا" هم گفتم یعنی سه ماهه با سرعت 128 با ترافیک ماهیانه نامحدود و با نرخ اشتراک در هر گروه 1به7 -50هزار تومن هست که فقط نامحدود بودن ترافیک ماهیانه ش وسوسم کرده
dasl+2 هم هست 3ماه با ترافیک 15 گیگ -45 هزار تومن

نمیدونم چکار کنم ...:41:

x935
25-03-2011, 15:27
العان ميبن مدوم يو اس بي ارايه ميده؟

vahidmir2000
25-03-2011, 20:44
العان ميبن مدوم يو اس بي ارايه ميده؟

هنوز نه فعلا ایرانسل یو اس بی داره

maasen
25-03-2011, 22:28
هنوز نه فعلا ایرانسل یو اس بی داره
توی وبلاگ مبین نت که نوشته بودن تا اواسط اسفند در بعضی شهر های خاص قراره ارئه بدهند؟
این مدرکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Majidson
26-03-2011, 12:46
توی وبلاگ مبین نت که نوشته بودن تا اواسط اسفند در بعضی شهر های خاص قراره ارئه بدهند؟
این مدرکش:

این وبلاگ مبین نت خالی بندی زیاد میکنه. زیاد جدی نگیرید.

تا حالا دو تا خالی بسته : 1. پوشش تهران تا پایان سال 89 کامل میشه 2. مودم USB که اول قرار بود تا دی ماه بیاد ولی بعدش قرار شد تا اسفند و در آخر هم دیدیم که باز هم ارائه نشد.

ms.negar
26-03-2011, 18:01
من امروز اکانتم فعال شد
میشه بگید این تست سرعت و پینگ برای مبین نت چطوره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چرا سرعت آپلود اینقدر کمه ؟
و چرا پینگ متفاوته ؟
چطور پینگ رو تعیین کنم ؟

meisam_629
26-03-2011, 19:04
سلام. من ساکن پاسداران هستم. می خواستم ببینم وایمکس ایرانسل بهتره یا مبین نت؟ به نظرم مبین نت سرویس بهتری ارائه می ده. راستی چه طوری برای کار خانگی 512 بگیرم؟؟

arashlolos
27-03-2011, 00:09
میدونم جاش اینجا نیست
میخوام یه مودم معمولی adsl واسه شرکت اندیشه سبز خزر تو رشت بگیرم چی بگیرم؟؟؟از کجا؟چینی مینی نباشن!

vahidmir2000
27-03-2011, 14:10
سلام. من ساکن پاسداران هستم. می خواستم ببینم وایمکس ایرانسل بهتره یا مبین نت؟ به نظرم مبین نت سرویس بهتری ارائه می ده. راستی چه طوری برای کار خانگی 512 بگیرم؟؟

والا تجربه شخصی من از مبین نت فعلا بد نبوده (حدود یک ماه). یک نامه از شرکت یا دانشگاه جورکنی حله.:31:

arashlolos
27-03-2011, 14:36
والا تجربه شخصی من از مبین نت فعلا بد نبوده (حدود یک ماه). یک نامه از شرکت یا دانشگاه جورکنی حله.:31:
داداش این مبین نت دقیقا سرعتش مثل adsl هستش.مثلا adsl همش کمو زیاد میشه شبا رایگانه کم میشه تو ترافیک زیاد کم میشه و...
بعد 128 کیلو بیتش مثل adsl تشویقی داره میشه 128 کیلوبایت؟
2 مگم میشه گرفت پس
adsl 2 مگ 250 تا میده مبین نتم همینقد میده
دیگه سوالی یادم نمیاد که بپرسم:31:

darkmindms
27-03-2011, 14:42
سلام . من برادرم ایرانسل داره و امروز مبین نتم فعال شد.:7: به نظرم سرعت دانلود مبین بهتر از ایرانسل :10:ولی سرعت لود کردن صفحه ایرانسل بهتر از میبن نته:25:. جفتمون هم 512کیلوبیته.
اما یه سوال :
چجوری میشه اسم کانکشن و پسوورد رو عوض کرد ؟ ( مبین نت)

arashlolos
27-03-2011, 14:48
سلام . من برادرم ایرانسل داره و امروز مبین نتم فعال شد.:7: به نظرم سرعت دانلود مبین بهتر از ایرانسل :10:ولی سرعت لود کردن صفحه ایرانسل بهتر از میبن نته:25:. جفتمون هم 512کیلوبیته.
اما یه سوال :
چجوری میشه اسم کانکشن و پسوورد رو عوض کرد ؟ ( مبین نت)
چرا نمیگین سرعت دانلودتون چنده؟سیکریته؟!!!
روزا چنده شبا چنده؟
نامحدود گرفتین؟
هزینش؟ ماهیانه چند؟
خونتون کدوم شهره؟

darkmindms
27-03-2011, 15:06
چرا نمیگین سرعت دانلودتون چنده؟سیکریته؟!!!
روزا چنده شبا چنده؟
نامحدود گرفتین؟
هزینش؟ ماهیانه چند؟
خونتون کدوم شهره؟
نه عزیزم سکرت نیس ولی خب کسی نپرسیده بود. سرعت من به طور معمول 50Kbps هستش.
در ضمن گفتم که امروز فعال شد بنابر این هنوز نمیدونم شبا سرعت چجوریه.
من طرح ویژه رو انتخاب کردم که 200 تومن برای یک سال هزینشه.

تهرانم هستم.
برای دیدن تعرفه های مختلف به لینک زیر برین :

---------- Post added at 04:06 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

اینم اولین تستم با مبین :

arashlolos
27-03-2011, 15:27
نه عزیزم سکرت نیس ولی خب کسی نپرسیده بود. سرعت من به طور معمول 50Kbps هستش.
در ضمن گفتم که امروز فعال شد بنابر این هنوز نمیدونم شبا سرعت چجوریه.
من طرح ویژه رو انتخاب کردم که 200 تومن برای یک سال هزینشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتهرانم هستم.
برای دیدن تعرفه های مختلف به لینک زیر برین :

---------- Post added at 04:06 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

اینم اولین تستم با مبین :

امروز گرفتین...مبارکه:20:
میگم اینطوری که عالیه.با مودم شده 200 تومن..:18:
خیلی عالیه چرا اینقد ارزون؟
اگه مودم نگیری میشه 110000
منم رشتم به نظرت بگیرم آخه فردا میخوام برم adsl اندیشه سبز خزر ثبت نام کنم
ولی adsl سرعت 128 که میده ماهیانه 5 گیگ 18000 تومنه سرعتشم بچه ها میگن 128 کیلوبایت میرسه

ms.negar
27-03-2011, 18:28
کسی سوال من رو جواب نداد ؟!
سرعت دانلودم بین 60 تا 70 هست و لی سرعت آپلودم 2-3 کیلوبایت
در مورد شما هم اینطوره ؟
سرعت دانلود همیشه همینه یا الآن تو عید اینطوریه ؟
و این که چطور میتونم پسورد wifi مودم رو عوض کنم ؟
البته این مودم ها با مودم های قبلی تفاوت دارن و از اون شرکت چینی قبلی نیستن

darkmindms
27-03-2011, 19:25
امروز گرفتین...مبارکه:20:
میگم اینطوری که عالیه.با مودم شده 200 تومن..:18:
خیلی عالیه چرا اینقد ارزون؟
اگه مودم نگیری میشه 110000
منم رشتم به نظرت بگیرم آخه فردا میخوام برم adsl اندیشه سبز خزر ثبت نام کنم
ولی adsl سرعت 128 که میده ماهیانه 5 گیگ 18000 تومنه سرعتشم بچه ها میگن 128 کیلوبایت میرسه
قربونت :46:
آره واقعا خوبه البته یادم رفت بگم که در طول 1 سال فقط 20 گیگ باید مصرف کنی و به ازای هر گیگ اضافه باید تقریبا 6000 تومن بدی
درضمن بدون مودم هم نمیدن یعنی 200000 تومان رو باید بدیندر این طرحش!
راستش نمیدونم منطقه ی شما رو پوشش میده یا نه ولی اگه پوشش بده به نظرم وایمکس انتخاب بهتریه. البته برای 512کیلو بیت رو با نامه شرکت یا دانشگاه میدن که البته گرفتن اینجور نامه ها سخت نیست.:10:
سوالی بود در خدمتیم.

darkmindms
27-03-2011, 19:31
کسی سوال من رو جواب نداد ؟!
سرعت دانلودم بین 60 تا 70 هست و لی سرعت آپلودم 2-3 کیلوبایت
در مورد شما هم اینطوره ؟
سرعت دانلود همیشه همینه یا الآن تو عید اینطوریه ؟
البته این مودم ها با مودم های قبلی تفاوت دارن و از اون شرکت چینی قبلی نیستن
راستش سرعت آپلود من توی تستی که در پست قبلیم گذاشتم مشخصه و خیلی بیشتر از شماست و تفاوت زیادی با دانلودم نداره بهتره با پیشتیبانی تماس بگیرین
سرعت دانلود من از 55 بالاتر نمیره و فکر کنم به عید ربطی نداره
منم هنوز نمیدونم چطوری میشه پسورد رو تغییر داد

arashlolos
27-03-2011, 19:40
قربونت :46:
آره واقعا خوبه البته یادم رفت بگم که در طول 1 سال فقط 20 گیگ باید مصرف کنی و به ازای هر گیگ اضافه باید تقریبا 6000 تومن بدی
درضمن بدون مودم هم نمیدن یعنی 200000 تومان رو باید بدیندر این طرحش!
راستش نمیدونم منطقه ی شما رو پوشش میده یا نه ولی اگه پوشش بده به نظرم وایمکس انتخاب بهتریه. البته برای 512کیلو بیت رو با نامه شرکت یا دانشگاه میدن که البته گرفتن اینجور نامه ها سخت نیست.:10:
سوالی بود در خدمتیم.
میدونستم 20 گیگه خوب 1.7 هر ماه اونقدم کم نیست(با توجه به نوپا بودن وایمکس تو ایران البته)نترس بهتر میشه بزار تامین تلکام 3g بیاد وایمکسم میاد پایین
تو طرح های معمولی میتونی مودمشونو نخری!
آره رشت رو پوشش میده شرکت سیب سامانه نمایندشه.
فعلا ولی ریسک نمیکنم تا تابستون تامین تلکام اوضاع رو عوض کنه.
البته اگه مودم کوچولوها داشت خوب بود همونی که ایرانسل داره.
راستی تو دانشگاه باید چی بگی که نامه بگیری؟اصلا موضوع و متن نامه چیه؟باید تعهد بدی؟
ممنون

darkmindms
27-03-2011, 19:46
میدونستم 20 گیگه خوب 1.7 هر ماه اونقدم کم نیست(با توجه به نوپا بودن وایمکس تو ایران البته)نترس بهتر میشه بزار تامین تلکام 3g بیاد وایمکسم میاد پایین
تو طرح های معمولی میتونی مودمشونو نخری!
آره رشت رو پوشش میده شرکت سیب سامانه نمایندشه.
فعلا ولی ریسک نمیکنم تا تابستون تامین تلکام اوضاع رو عوض کنه.
البته اگه مودم کوچولوها داشت خوب بود همونی که ایرانسل داره.
راستی تو دانشگاه باید چی بگی که نامه بگیری؟اصلا موضوع و متن نامه چیه؟باید تعهد بدی؟
ممنون
مودم یواس بی رو ایرانسل میده ولی مبین گفته بزودی میدم
راستش من خودم نامه از دانشگاه نگرفتم نمیدونم چی باید بگیری ولی فکر کنم یه معرفی نامه باید باشه
با خود مبین تماس بگیرین بهتر راهنمایی میکنن

adcomputer
27-03-2011, 20:48
من امروز اکانتم فعال شد

و چرا پینگ متفاوته ؟
چطور پینگ رو تعیین کنم ؟

اگر اکانت تست نیست برای سرعت آپلودت با پشتیبانی تماس بگیر.

amirkhan_0o0
27-03-2011, 21:11
بچه ها مبین نت تو تهران قطعی نداره؟
مثلا واسه 256 سرعتش چطوره؟
پینگش؟

ساحل 1
28-03-2011, 14:38
واااای من دارم دیوونه میشم.این دفعه چندم هست که نصفه شب از 2 به بعد با چه مصیبتی رفتم تو اینترنت بعد فرداش میام می بینم چندین مگابایت از حسابم کم شده.:angry:
یعنی چی؟؟؟؟!!! دیگه شورشو در اوردن.دزدی تو شب تاریک!!!!
دیشب یکبار از دو به بعد وصل شدم قبلش هم مودم رو چند دقیقه خاموش کرده بودم.بعد از ترس اینکه دوباره مثل دفعه های قبل ترافیکمو حساب نکنه.بعد از چند دقیقه درحالیکه اینترنت وصل بود سیمشو از برق کشیدم و دوباره زدم.حالا که اومدم ترافیکمو ببینم ، دیدم بلـــــــــه.باز این مسخره ها 30 مگابایت از حسابم برای دفعه دومی که وصل شدم کم کردن.واقعا شورشو دراوردن!!! دیگه من باید چیکار کنم.به خودشونم که میگی میگن ما نمی تونیم کاری کنیم.ظاهرا فقط جمعه هاشون مثل ادم میشه دانلود کرد.غیر از اون هر وقت نصفه شب وصل شدم از حسابم دزدیدن.منو بگو به خاطر دانلود رایگانش رفتم مبین نت گرفتم!!:13:
بقیه این مشکل بزرگ رو ندارن؟

tatu66
28-03-2011, 14:56
وایمکس هنوز گرونه چون دانلود رایگان هم نداره

darkmindms
28-03-2011, 17:33
واااای من دارم دیوونه میشم.این دفعه چندم هست که نصفه شب از 2 به بعد با چه مصیبتی رفتم تو اینترنت بعد فرداش میام می بینم چندین مگابایت از حسابم کم شده.:angry:
یعنی چی؟؟؟؟!!! دیگه شورشو در اوردن.دزدی تو شب تاریک!!!!
دیشب یکبار از دو به بعد وصل شدم قبلش هم مودم رو چند دقیقه خاموش کرده بودم.بعد از ترس اینکه دوباره مثل دفعه های قبل ترافیکمو حساب نکنه.بعد از چند دقیقه درحالیکه اینترنت وصل بود سیمشو از برق کشیدم و دوباره زدم.حالا که اومدم ترافیکمو ببینم ، دیدم بلـــــــــه.باز این مسخره ها 30 مگابایت از حسابم برای دفعه دومی که وصل شدم کم کردن.واقعا شورشو دراوردن!!! دیگه من باید چیکار کنم.به خودشونم که میگی میگن ما نمی تونیم کاری کنیم.ظاهرا فقط جمعه هاشون مثل ادم میشه دانلود کرد.غیر از اون هر وقت نصفه شب وصل شدم از حسابم دزدیدن.منو بگو به خاطر دانلود رایگانش رفتم مبین نت گرفتم!!:13:
بقیه این مشکل بزرگ رو ندارن؟
دقیقا منم همین مشکل برام دیشب بوجود اومد تا الان گیج این بودم که چرا اینقد از ترافیکم کم شده که پست شما رو دیدم و به دزدی مبین مطمئن شدم. واقعا حرکت کثیفیه

vahidmir2000
28-03-2011, 20:36
دقیقا منم همین مشکل برام دیشب بوجود اومد تا الان گیج این بودم که چرا اینقد از ترافیکم کم شده که پست شما رو دیدم و به دزدی مبین مطمئن شدم. واقعا حرکت کثیفیه

برادر هیچ دزدی در کار نیست. فقط ساعت مبین نت عقبه. من خودم از 2:15 وصل میشم برای شبانه. قبلا هم گفته شده بود (در همین تاپیک) که ساعت مبین چند دقیقه تاخیر داره.

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:33 PM ----------

وایمکس هنوز گرونه چون دانلود رایگان هم نداره

دانلود رایگان که داره. پس مبین نت چی؟ شبا ساعت 2 به بعد چی؟ جمعه ها چی؟:31:

---------- Post added at 08:36 PM ---------- Previous post was at 08:34 PM ----------

بچه ها مبین نت تو تهران قطعی نداره؟
مثلا واسه 256 سرعتش چطوره؟
پینگش؟

در یک ماهی که دارمش فقط یک بار قطع شد که اونم شبی بود که کلا مشکل داشت شبکه انگار. در کل قطعی نداره.(آزادی شادمان)

darkmindms
28-03-2011, 22:05
برادر هیچ دزدی در کار نیست. فقط ساعت مبین نت عقبه. من خودم از 2:15 وصل میشم برای شبانه. قبلا هم گفته شده بود (در همین تاپیک) که ساعت مبین چند دقیقه تاخیر داره.

دوست عزیز وقتی در سایت مبین نوشته شده از ساعت 2 تا 8 صبح نامحدود و رایگان است باید دقیقا راس ساعت 2 شروع بشه نه 15 دقیقه دیرتر:13:. معذرت میخوام ولی خیلی ساده انگارانست که فکر کنیم سهوا مبین ساعتش عقب مونده اونهم یک ربع:angry:! شما دوست داری اسمشو بذاری تاخیر ولی من اسمشو میذارم فریب و دروغ ودزدی.

ساحل 1
28-03-2011, 22:35

اصلا بحث عقب بودن ساعت مبین که هیچی.من تا حالا چندین بار ساعت 2:30 ، 3 ،...... وصل شدم. اونم میگم 5، 6 شب مختلف .ولی بازم از ترافیکم کم میکنه.اگر کسی امتحان کرده باشه میدونه من چی میگم.

مهرسا1
28-03-2011, 22:50
مبين نت مودم يو اس بي ميفروشه؟

saeed9009
28-03-2011, 23:55
سلام
یه سوال

برای اینکه از دانلود شبانه استفاده کرد باید مودم رو خاموش و روشن کنیم که سیستم متوجه بشه و اعتبار کم نکنه؟؟

vahidmir2000
29-03-2011, 01:52
سلام
یه سوال

برای اینکه از دانلود شبانه استفاده کرد باید مودم رو خاموش و روشن کنیم که سیستم متوجه بشه و اعتبار کم نکنه؟؟
بله دوست عزیز.

vahidmir2000
29-03-2011, 01:59
دوست عزیز وقتی در سایت مبین نوشته شده از ساعت 2 تا 8 صبح نامحدود و رایگان است باید دقیقا راس ساعت 2 شروع بشه نه 15 دقیقه دیرتر:13:. معذرت میخوام ولی خیلی ساده انگارانست که فکر کنیم سهوا مبین ساعتش عقب مونده اونهم یک ربع:angry:! شما دوست داری اسمشو بذاری تاخیر ولی من اسمشو میذارم فریب و دروغ ودزدی.

ببین رفیق اگر شرکتی بخواد دزدی کنه خیلی راحت تر مییتونه. من از کارمندان مبین نت نیستم به خدا ولی فکرشو بکن اگر مبین بخواد دزدی کنه کافیه روزی 10 مگابایت از از هر کاربر ترافیک کم کنه که تقریبا هیچ کاربری هم نمیفهمه که 10 مگ بیشتر ترافیکش کم شده. حرف شما درسته که میگی باید راس 2 دانلود شبانه شروع شه ولی اسمشو نمیشه دزدی گذاشت چون خیلی ساده با یک شب امتحان میشه فهمید ساعت دقیق ترافیک رایگان کی هستش. مثلا با ساعت کامپیوتر من 2:10 دقیقه دانلود رایگان شروع میشه و هیچوقت هم حجم محسوسی ازم کم نشده. البته خوشحال میشم دوستانی که تجربه این به اصطلاح حجم دزدی رو داشتن بیان کنن.
ضمن اینکه این حساب شدن و نشدن ترافیک کاملا توسط کامپیوتر کنترل میشه و کسی نصفه شب ننشسته پای پی سی که مثلا ببینه شما وصلی ازتون حجم کم کنه.

---------- Post added at 01:59 AM ---------- Previous post was at 01:58 AM ----------

vahidmir2000
29-03-2011, 02:08
اصلا بحث عقب بودن ساعت مبین که هیچی.من تا حالا چندین بار ساعت 2:30 ، 3 ،...... وصل شدم. اونم میگم 5، 6 شب مختلف .ولی بازم از ترافیکم کم میکنه.اگر کسی امتحان کرده باشه میدونه من چی میگم.

دوست عزیز اگر میشه گزارش اون شب ها رو از حساب اینترنتیت به صورت عکس در اینجا بذار که همه ببینن. اگر حجمی کم شده باشه قطعا در call history ثبت شده دیگه.

---------- Post added at 02:08 AM ---------- Previous post was at 02:05 AM ----------

در کنترل پنل مودم به آدرس زیر برو:
Basic > LAN > WLANو در اون قسمت WPA Pre-Shared Key رو پیدا کن و هر کلمه یا عبارتی خواستی به عنوان رمز براش بذار. و بعد گزینه
apply رو بزن

darkmindms
29-03-2011, 06:04
ببین رفیق اگر شرکتی بخواد دزدی کنه خیلی راحت تر مییتونه. من از کارمندان مبین نت نیستم به خدا ولی فکرشو بکن اگر مبین بخواد دزدی کنه کافیه روزی 10 مگابایت از از هر کاربر ترافیک کم کنه که تقریبا هیچ کاربری هم نمیفهمه که 10 مگ بیشتر ترافیکش کم شده. حرف شما درسته که میگی باید راس 2 دانلود شبانه شروع شه ولی اسمشو نمیشه دزدی گذاشت چون خیلی ساده با یک شب امتحان میشه فهمید ساعت دقیق ترافیک رایگان کی هستش. مثلا با ساعت کامپیوتر من 2:10 دقیقه دانلود رایگان شروع میشه و هیچوقت هم حجم محسوسی ازم کم نشده. البته خوشحال میشم دوستانی که تجربه این به اصطلاح حجم دزدی رو داشتن بیان کنن.
ضمن اینکه این حساب شدن و نشدن ترافیک کاملا توسط کامپیوتر کنترل میشه و کسی نصفه شب ننشسته پای پی سی که مثلا ببینه شما وصلی ازتون حجم کم کنه.
راستش این بحث داره یکم طولانی میشه و این آخرین باریه که من دربارش حرف میزنم چون فکر میکنم این حرفها به جایی نمیرسه. به قول شما اگر شرکت 10 مگ هر روز کم کنه کسی متوجه این موضوع نمیشه و خیلیم راحت دزدی کرده ولی اینو باید در نظر بگیریم که اگه تنها یک نفر از این موضوع اطلاع پیدا کنه و ازشون توضیح بخواد هیچ دلیل و توجیهی ندارن ولی با استفاده از روش عقب موندن ساعت از قبل دلایلی دارن که شما اونو موجه میدونین چه برسه به خود شرکت!!!! در ضمن بازم میگم به نظر شما عقب بودن ساعت سهوی بوده؟؟؟

darkmindms
29-03-2011, 06:10
بله دوست عزیز.
راستش من این قضیه خاموش و روشن کردن مودم رو نمیدونستم شاید مشکل از اینجا بوده. شما از کجا فهمیدید باید این کارو کرد؟ و اینکه برا خاموش کردن باید مودم رو از برق کشید یا تو اون سایت مخصوص تنضیمات Reboot کرد؟

---------- Post added at 07:10 AM ---------- Previous post was at 07:07 AM ----------

Basic > LAN > WLANو در اون قسمت WPA Pre-Shared Key رو پیدا کن و هر کلمه یا عبارتی خواستی به عنوان رمز براش بذار. و بعد گزینه
apply رو بزن
اگه ممکنه بگین کنترل پنل مودم کجاست؟ ممنون

saeed9009
29-03-2011, 09:50
بله دوست عزیز.

خب اگه اینظور باشه که هر وقت بخوام دانلود شبانه داشته باشم بیدار باشم و مودم رو روشن و خاموش کنم که دیگه این دانلود مجانی به درد نمیخوره که ! چون به دردسر و بیدار موندنش نمی ارزه .

h_starboy
29-03-2011, 11:40
در مورد شبانه واسه من هم یه چند باری کم کرده از حجمم . چند بار امتحان کردم هم ساعت 2 هم ساعت 2:15 ولی باز هم کم کرده بود .
حالا بازم باید امتحان کنم .

bilmazlar
29-03-2011, 12:08
من امروز اکانتم فعال شد

و چرا پینگ متفاوته ؟
چطور پینگ رو تعیین کنم ؟

در مورد تفاوت عدد پینگ، چون شما از دو سرور متفاوت تست گرفتی (یکی از KHOBAR و دیگری از Nablus) طبیعی که عدد پینگش متفاوت باشه. البته عدد پینگ اصولاً برای یه سرور یکسان هم عدد ثابتی نیست. عدد پینگ به عوامل مختلفی از جمله فاصله سرور مورد نظر از شما، وضعیت تجهیزات ارتباطی بین سرور و شما، پهنای باند اینترنتی که شما داری و ... بستگی داره.

یه روش دیگه برای تعیین زمان پینگ یه سرور، استفاده از دستور ping ویندوز هستش. بسته به نوع ویندوزتون تو دگمه استارت دستور cmd رو اجرا می‌کنید؛ بعد داخل پنجره سیاه رنگی که باز می‌شه دستور ping رو برای سرور مورد نظرتون اجرا می‌کنید:

این طوری زمان پینگ کردن سرورهای مختلف از کامپیوتر خودتون رو می‌تونید اندازه بگیرید.

bilmazlar
29-03-2011, 12:51
1)این یه اشکال رایجه که همین شرکت های ابله راه انداختند، وایرلس نوع اینترنت نیست . یعنی اینکه بگیم انواع اتصال به اینترنت عبارتند از : دایال آپ، ADSL ، وایمکس و وایرلس غلطه. بلکه هر اینترنتی رو میشه وایرلس کرد به جهت اینکه تا شعاع محدودی بدون سیم بشه ازش استفاده کرد. پس دایال آپ و ADSL رو میشه هم با کابل وصل کرد به دستگاه، و هم با مودم وایرلس پخشش کرد تا هر دستگاهی که توانایی دریافتش رو داره (کارت وایرلس داره) بتونه بگیره. عین این میمونه که تلفن رو با سیم وصل میکنیم به پایه ی تلفن بی سیم، و اونم تا یه شعاعی پخشش میکنه تا تلفن بیسیم ازش استفاده کنه.
پس قاعدتا وایمکس نوعی وایرلس سرخوده ، یعنی اینترنتیه که به کابل نیازی نداره و مثه موبایل همه جا آنتن میده. اما ، چون آنتن دهی بعضی از این شرکت های وایمکس ضعیفه ، و آنتنشون تا داخل خونه جواب نمیده، در واقع مشتری رو گول میزنن و میگن باید روی پشت بام خونه یک گیرنده ی وایمکس نصب کنی (چون اونجا آنتن میده) و اون گیرنده بعد از دریافت ، اینترنت رو به صورت وایرلس توی خونه پخش کنه تا شما دریافت کنی. بدین صورته که هزینه بالا میره، چون شرکت آنتن دهی خوبی نداره.
2

دوست عزیز
با سلام؛

فکر می‌کنم یه کمی اینجا رو اشتباه می‌کنین. صد البته که وایرلس در کنار دایال آپ، adsl و وایمکس، یک نوع تکنولوژی برای دریافت اینترنت هستش یا به قول شما یه نوع اینترنت. اصولاً این بحث ربطی به اینترنت نداره و مربوط به شبکه هست. شما برای این که بتونی حداقل 2 تا کامپیوتر رو به هم متصل کنی و یه شبکه راه بندازی، از روش‌های مختلفی استفاده می‌تونی بکنی که بعضیاش با استفاده از کابل و بعضیاش بدون استفاده از کابل و از طریق امواج انجام می‌شه.

موضوع دیگه ابعاد فیزیکی و جغرافیایی شبکه است. شما اگه در منزل یا محل کار بخوای یه تعداد کامپیوتر رو با هم شبکه کنی در واقع داری یه شبکه محلی (LAN) چه از نوع کابلیش و چه از نوع بدون کابلش رو درست می‌کنی. اما اگه بخوای چندتا کامپیوتر رو که به شکل فیزیکی در یک محل نیستن (مثلاً کامپیوتر خونه رو با کامپیوتر یه ISP) به هم متصل کنی داری یه شبکه گسترده (WAN) درست می‌کنی. این هم می‌تونه با کابل یا بدون کابل باشه.

در مورد اینترنت هم همین طوره. شما برای اتصال کامپیوترت به کامپیوتر ISP که امکان استفاده از اینترنت رو برات فراهم می‌کنه روش‌های مختلف یا بهتر بگم تکنولوژی‌های مختلفی در دسترست هست:

دایال آپ: که از طریق خط تلفن و با سینگال‌هایی هم‌فرکانس با سینگال‌های عادی تلفن انجام می‌شه و به همین دلیل خط تلفن رو اشغال می‌کنه.
ADSL: که از طریق خط تلفن و با سیگنال‌های غیر از سینگال‌های عادلی تلفن انجام می‌شه و به همین دلیل خط تلفن رو اشغال نمی‌کنه.
اینترنت کابلی: که از شبکه تلویزیون کابلی استفاده می‌کنه و تو ایران من سراغ ندارم.
اینترنت وایرلس: که با استفاده از تجهیزات گیرنده و فرستنده خاص انجام می‌شه و بیشتر به درد شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌خوره. چون احتیاج به دکل‌های بلند برای نصب آنتن با دید مستقیم داره. این غیر از وایمکسه.
وایمکس: یه نوع دسترسی به شبکه و اینترنت که بدون کابل هست و از اینترنت وایرلس تکنولوژی جدیدتری به حساب می‌آد.

مهرسا1
29-03-2011, 13:15
دایال آپ: که از طریق خط تلفن و با سینگال‌هایی هم‌فرکانس با سینگال‌های عادی تلفن انجام می‌شه و به همین دلیل خط تلفن رو اشغال می‌کنه.
ADSL: که از طریق خط تلفن و با سیگنال‌های غیر از سینگال‌های عادلی تلفن انجام می‌شه و به همین دلیل خط تلفن رو اشغال نمی‌کنه.
اینترنت کابلی: که از شبکه تلویزیون کابلی استفاده می‌کنه و تو ایران من سراغ ندارم.
اینترنت وایرلس: که با استفاده از تجهیزات گیرنده و فرستنده خاص انجام می‌شه و بیشتر به درد شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌خوره. چون احتیاج به دکل‌های بلند برای نصب آنتن با دید مستقیم داره. این غیر از وایمکسه.
وایمکس: یه نوع دسترسی به شبکه و اینترنت که بدون کابل هست و از اینترنت وایرلس تکنولوژی جدیدتری به حساب می‌آد.

العان واسه اينترنت خونه تو ايران كدوم از همه بهتره با توجه به شرايط فعلي
راستي اينترنت موبايل رو يادتون رفت بگين

saberpf
29-03-2011, 16:50
به نام خدا
سلام دوستان ، من تازه عضو شدم .
می خوام بدونم کیفیت 512و 256 چطوره سرعت دانلود در روز و شب ( سرعت زمان های رایگان چنده )؟
آیا 30 گیگ برای یک سال بسه ( روزی 5-6 ساعت وب گردی و دیدن عکس ).
لطفا بگین بگیرم یا نگیرم ، ایا مودم 200 تومنی کیفیت دریافت امواجش بهتره یا با 110 تومنی فرقی نداره ؟
ممنون

مهرسا1
29-03-2011, 22:04
آیا 30 گیگ برای یک سال بسه

فك كنم واسه 3 ماه كافي باشه

ساحل 1
29-03-2011, 23:34
اینم از عکسهایی که نشون میده من بیچاره حداقل تا الان 350 مگابایتم سر بی توجهی مبین نت از دست رفته!!! همه ببینن تا باورشون بشه!!!
در صورتی که در تمام عکسهای زیر باید ترافیکم رایگان و 0 حساب می شد.چون در ساعات دانلود رایگان استفاده کردم.واقعا خیلی دلم میخواد بدونم این مشکل تا چه حد برای بقیه هست و اگر این مشکل رو ندارند(!) بگن دقیقا چیکار میکنن که ترافیکشون حساب نمیشه.

واقعا جالبه من در 9 اتصالی که شبانه داشتم فقط 2 بار ترافیکم رو حساب نکرده و 7 بار!!!!!!!! از حجم ترافیکم کم کرده.

از دوستان خواهش میکنم نظراتشون رو در این باره مفصل بگن.چون واقعا مساله بغرنجی هست که نمیشه به این سادگی از

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9

vahidmir2000
30-03-2011, 02:51
اینم از عکسهایی که نشون میده من بیچاره حداقل تا الان 350 مگابایتم سر بی توجهی مبین نت از دست رفته!!! همه ببینن تا باورشون بشه!!!
در صورتی که در تمام عکسهای زیر باید ترافیکم رایگان و 0 حساب می شد.چون در ساعات دانلود رایگان استفاده کردم.واقعا خیلی دلم میخواد بدونم این مشکل تا چه حد برای بقیه هست و اگر این مشکل رو ندارند(!) بگن دقیقا چیکار میکنن که ترافیکشون حساب نمیشه.

واقعا جالبه من در 9 اتصالی که شبانه داشتم فقط 2 بار ترافیکم رو حساب نکرده و 7 بار!!!!!!!! از حجم ترافیکم کم کرده.

از دوستان خواهش میکنم نظراتشون رو در این باره مفصل بگن.چون واقعا مساله بغرنجی هست که نمیشه به این سادگی ازش گذشت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7

دوست من اولا که عکساتون مشاهده نمیشه. بعد هم برای استفاده از اینترنت رایگان باید بعد از ساعت 2 یکبار در شبکه لاگین کنید. یعنی مودم باید ری استارت بشه. اگر بعد از ساعت 2 و با ری استارت هم از حجمتون کم میشه شک نکنید که دزدی در بین هست و با انتشار عکس ترافیکتون در همین تاپیک این قضیه رو افشا کنید تا همه بفهمند.

---------- Post added at 02:51 AM ---------- Previous post was at 02:47 AM ----------

راستش من این قضیه خاموش و روشن کردن مودم رو نمیدونستم شاید مشکل از اینجا بوده. شما از کجا فهمیدید باید این کارو کرد؟ و اینکه برا خاموش کردن باید مودم رو از برق کشید یا تو اون سایت مخصوص تنضیمات Reboot کرد؟

---------- Post added at 07:10 AM ---------- Previous post was at 07:07 AM ----------

اگه ممکنه بگین کنترل پنل مودم کجاست؟ ممنون

آره دوست عزیز برای اینترنت رایگان در حقیقت باید در ساعت رایگان به شبکه لاگین کنید. دقیقا مثل ساعات رایگانی که کارتهای اینترنت به کاربرها میدادن که احتیاج به لاگین مجدد با یک یوزر نیم و پسورد دیگه داشت.

کنترل پنل مودمتون اگر نوع مودم شما وای فای هست(یعنی مثل من) با زدن آدرس زیر در آدرس بار مرورگرتون ظاهر میشه:

192.168.1.1

در این صفحه از شما یوزر نیم و پسورد میخواد که هر دوی این گزینه ها رو admin بنویسین تا وارد کنترل پنل بشین. در اینجا شما میتونید تمامی تنظیمات مربوط به مودم و شبکه رو تغییر بدین و مشاهده کنید.
چاکریم

vahidmir2000
30-03-2011, 02:56
به نام خدا
سلام دوستان ، من تازه عضو شدم .
می خوام بدونم کیفیت 512و 256 چطوره سرعت دانلود در روز و شب ( سرعت زمان های رایگان چنده )؟
آیا 30 گیگ برای یک سال بسه ( روزی 5-6 ساعت وب گردی و دیدن عکس ).
لطفا بگین بگیرم یا نگیرم ، ایا مودم 200 تومنی کیفیت دریافت امواجش بهتره یا با 110 تومنی فرقی نداره ؟
ممنون

کیفیت سرویسهای مبین بدک نیست. سرعت دانلود رایگان معمولا با ساعات عادی برابره و فرقی نداره.
30 گیگ برای وبگردی در حد یکی دو ساعت در روز بدک نیست البته طرح ویژه مبین 25 گیگه.
در کل اگر در طول روز دانلود نکنید و فقط وبگردی کنید فکر میکنم مثل من براتون کافی باشه.

مودم 110 تومانی مودم خوبیه ولی باید مطمئن شید که پوشش شبکه در منظقه شما خوبه وگر نه باید مودم خارجی بگیرید.

Cyber-PC
30-03-2011, 06:47
من cpe رو خاموش روشن نمیکنم و هر شب هم دارم از رایگانش استفاده میکنم و مشکل خاصی نداشتم
تنها موردی که من دارم کنتر محاسبه حجم هست که برای من هر 4 روز یکبار update میشه و کمی آزار دهنده هستش

مهرسا1
30-03-2011, 09:54
العان اين شركت مودم يو اس بي ميفروشه؟

saeed9009
30-03-2011, 11:43
من cpe رو خاموش روشن نمیکنم و هر شب هم دارم از رایگانش استفاده میکنم و مشکل خاصی نداشتم
تنها موردی که من دارم کنتر محاسبه حجم هست که برای من هر 4 روز یکبار update میشه و کمی آزار دهنده هستش

سلام

یه سوال
سرعت دانلود شبانه چجوریاست ؟

mohsenking
30-03-2011, 13:02
سلام به همه من سعادت اباد هستم
باید بگم که خیلی ناکام بودم تاحالا
بعد 6ماه توی صف پارس انلاین موندن مدارکمو تحویل دادم و گفتن خط شما رو استعلام کردیم و مشکلی نداره و یه هفته ای وصل میشه ! بعد از یک ماه و نیم خودم رفتم مخابرات فهمیدم که خط ما ریموته و نمیتونیم بگیریم !
بعد که با مدیر پارس انلاین حظوری صحبت کردم گفتن که ما استعلام نکرده بودیم خواستیم کارتون زودتر راه بیفته.
اینا دردودل بود:-)
حالا مجبورم وایمکس بگیرم
مبین نت:قیمتاش و ترافیک شبانش خوبه ولی میگه منطقه شما Outdoor جواب میده ولی من میخوام مودمم Wifi باشه
ایرانسل:مودم Indoor جواب میده همسایمونم داره (راجب پینگ و سرعت و ایناش پرسیدم اطلاعات نداشت فقط گفت خیلی خوبه زود سایتارو باز میکنه!)ولی قبل از عید رفتم گفت طرح 3ماهه با مودم رایگان بگیرم گفتن مودم نداریم و 1ماه طول میکشه وصل بشه
.
حالا موندم صبر کنم تا شاید 1ماهه دیگه مبین ساپورت کنه یا اینکه ایرانسل بگیرم چون شاید مبین از یه ماه بیشتر بشه وایرانسلم تو یه ماه کیفیت و قیمتاشو بهتر کنه.
ممنون میشم از دوستانی که تو این منطقه از هر کدوم دارن نظر بدن

mohsenking
30-03-2011, 13:15
بعد 6ماه توی صف پارس انلاین موندن مدارکمو تحویل دادم و گفتن خط شما رو استعلام کردیم و مشکلی نداره و یه هفته ای وصل میشه ! بعد از یک ماه و نیم خودم رفتم مخابرات فهمیدم که خط ما ریموته و نمیتونیم بگیریم !
بعد که با مدیر پارس انلاین حظوری صحبت کردم گفتن که ما استعلام نکرده بودیم خواستیم کارتون زودتر راه بیفته.
حالا مجبورم وایمکس بگیرم
مبین نت:قیمتاش و ترافیک شبانش خوبه ولی میگه منطقه شما Outdoor جواب میده ولی من میخوام مودمم Wifi باشه
ایرانسل:مودم Indoor جواب میده همسایمونم داره (راجب پینگ و سرعت و ایناش پرسیدم اطلاعات نداشت فقط گفت خیلی خوبه زود سایتارو باز میکنه!)ولی قبل از عید رفتم گفت طرح 3ماهه با مودم رایگان بگیرم گفتن مودم نداریم و 1ماه طول میکشه وصل بشه
.
حالا موندم صبر کنم تا شاید 1ماهه دیگه مبین ساپورت کنه یا اینکه ایرانسل بگیرم چون شاید مبین از یه ماه بیشتر بشه وایرانسلم تو یه ماه کیفیت و قیمتاشو بهتر کنه.

vahidmir2000
30-03-2011, 16:07
العان اين شركت مودم يو اس بي ميفروشه؟

این سوال چندبار پرسیده شده. فعلا خبری از مودم یو اس بی حداقل در تهران نیست.

vahidmir2000
30-03-2011, 16:14
حالا مجبورم وایمکس بگیرم
.

اگر بتونین با مودم خارجی مبین کنار بیاین مبین بهتره. ترافیک رایگان واقعا حسن بزرگیه. با سه گیگ ترافیک ماهانه فقط میشه وبگردی کرد ولی اگر ساعات دانلود رایگان رو داشته باشین میتونین کلی استفاده کنین ازش. در مورد اینکه تا یکماه دیگه پوشش منطقه تون داخلی بشه زیاد امیدوار نباشین(البته ناامیدم نشین) ولی شما میتونی مودم خارجی رو بگیری و یک اکسس پوینت براش بخری و وایرلسش کنی.
در مورد ارزون شدن خدمات ایرانسل هم تجربه همیشه خلافشو ثابت کرده. چون معمولا ایرانسل همیشه گرونتر شده با خدمات محدودتر(نمونه اش اینترنت موبایلشه که خیلی زود از نامحدود محدود شد) و در کل چون ترافیک رایگان نداره اگر ارزون هم بشه زیاد کارایی نداره.

Ghandeasal1369
30-03-2011, 16:42
سلام
من مي خوام از مبين نت سرويس 1مگ بگيرم مي خواستم ببينم ساعات رايگانش كي هاست و سرعت دانلودش چقدره و با تورنت مشكلي داره يا نه؟

mohsenking
30-03-2011, 18:53
اون موقع مودم خارجی رو نمیتونم جایی ببرم با خودم
ولی مودم داخلی خیلی حسن داره
.
خودم زیاد راغب نیستم از ایرانسل بگیرم ولی مبین نت 3ماهه داره میگه سعی داریم منطقه شمارو پوشش بدیم،کشته مارو
یه مودم ADSL دارم همونو میشه روتر کرد دیگه؟
وایفای هست

You Were Mine
30-03-2011, 19:07
اون موقع مودم خارجی رو نمیتونم جایی ببرم با خودم
ولی مودم داخلی خیلی حسن داره
.
خودم زیاد راغب نیستم از ایرانسل بگیرم ولی مبین نت 3ماهه داره میگه سعی داریم منطقه شمارو پوشش بدیم،کشته مارو
یه مودم ADSL دارم همونو میشه روتر کرد دیگه؟
وایفای هست

احتیاجی به مودم خارجی نیست.

شما توی اپارتمان زندگی میکنید ؟ اگه توی اپارتمان و طبقه های بالا زندگی میکنید 1 سر به نمایندگی مبین نت بزنید و یک مودم وایمکس ازشون بگیرید برای تست ( بهشون بگید فقط میخوام ببینم وایمکس توی منطقه ما با مودم indoor جواب میده یا نه اون ها هم پول مودم را از شما میگیرن و یک مودم برای تست به شما میدن) بعد شما بیایید خونه و تست کنید ببینید سیگنال دارین یا نه اگر ک داشتین برید پول سرویس را بدین و فعال کنید اگر هم که نه مودم را تحویل بدین و پولتون را پس بگیرین.

من توی کرمان زندگی میکنم توی منطقه ای که مه هستیم پوشش indoor نیست فقط پوشش outdoor هست که اونم خونه ما روی لبه مرز پوشش outdoor قرار داره با این حال من رفتم مودم indoor را گرفتم و امدم تست کردم دیدم جواب میده. حداکثر درصد سیگنالی ک دریافت کردم 72 درصد بود .
شما هم بگیر و تست کن ضرر نداره.

ساحل 1
30-03-2011, 19:42

از دوستان خواهش میکنم نظراتشون رو در این باره مفصل بگن.چون واقعا مساله بغرنجی هست که نمیشه به این سادگی ازش گذشت

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9

چی شد؟؟؟!!!
کسی نظری درباره این مصیبت بزرگ نداره؟

adcomputer
30-03-2011, 21:08

برای من هم بعضی مواقع حساب میکنه. صحبت کردن با پشتیبانی هم فایده نداشته. انگار مبین نت از این وضعیت بدش نمیاد.

vahidmir2000
30-03-2011, 23:07
سلام
من مي خوام از مبين نت سرويس 1مگ بگيرم مي خواستم ببينم ساعات رايگانش كي هاست و سرعت دانلودش چقدره و با تورنت مشكلي داره يا نه؟

سلام دوست عزیز
ساعت رایگان 2 تا 8 صبح و روز جمعه تمام وقت سرعت دانلود استاندارده یعنی همونی که باید باشه تقریبا

با تورنت هم مشکل نداره

vahidmir2000
31-03-2011, 01:22
چی شد؟؟؟!!!
کسی نظری درباره این مصیبت بزرگ نداره؟

نمیدونم چی بگم. امیدوارم اسم این قضیه هرچی که هست زودتر حل بشه و دیگه تکرار نشه. مرسی از اطلاع رسانیت

darkmindms
31-03-2011, 03:44
دوستان اگه میشه بگین شما روزانه چند مگ مصرف میکنین؟
من روزانه 4..5 ساعت وبگردی میکنم 1 ساعت هم با OOVOO ویدئو کنفرانس دارم .. دانلودم ندارم.. به نظرتون معقول روزی 150 مگ ازم کم شه؟:41:

Ghandeasal1369
31-03-2011, 05:43
سلام دوست عزیز
ساعت رایگان 2 تا 8 صبح و روز جمعه تمام وقت سرعت دانلود استاندارده یعنی همونی که باید باشه تقریبا

با تورنت هم مشکل نداره

يعني چنده سرعتش؟128 هست ؟

Ghandeasal1369
31-03-2011, 05:49
ساعت رايگان جمعه ش از كي شروع مي شه از ساعت 00:00 تا 24:00 ؟

Ghandeasal1369
31-03-2011, 06:30
تو منطقه ي صادقيه نمايندگي داره كه من برم يه مودم براي تست بگيرم ببينم جقدر سيگنال مي ده؟اصلا چه جوري بايد بگيرم؟

Cyber-PC
31-03-2011, 07:24
سلام

یه سوال
سرعت دانلود شبانه چجوریاست ؟

برای من با روزانه فرقی نداره تو این چند ماه فقط 2 تا جمعه بود که سرعت مشکل داشت اونم بدا معلوم شد که مشکل فنی بوده

---------- Post added at 09:24 AM ---------- Previous post was at 09:21 AM ----------

من روزانه 4..5 ساعت وبگردی میکنم 1 ساعت هم با OOVOO ویدئو کنفرانس دارم .. دانلودم ندارم.. به نظرتون معقول روزی 150 مگ ازم کم شه؟:41:

فقط میتونم این آرزو رو بکنم :
امیدوارم روزی برسه که کسی کلا دنبال این نباشه که چقدر ترافیک داشته , فقط از اینترنت آزاد لذت ببره و هرچه زودتر بساط این محدودیت های سرعت و حجم و جیره بندی اینترنت تموم بشه

darkmindms
31-03-2011, 11:45
يعني چنده سرعتش؟128 هست ؟
بسته به طرحی که انتخاب کردین هستش. یعنی اگر 128 انتخاب کرده باشین شبانه هم 128 هستش و اگه 256 گرفته باشین شبانه هم همونه. در کل شب و روز نداره سرعتش یکیه

arashlolos
31-03-2011, 11:56
امیدوارم روزی برسه که کسی کلا دنبال این نباشه که چقدر ترافیک داشته , فقط از اینترنت آزاد لذت ببره و هرچه زودتر بساط این محدودیت های سرعت و حجم و جیره بندی اینترنت تموم بشه[/QUOTE]

الهی آمییییین:12::15:

ساحل 1
31-03-2011, 13:03

به نظر من 150 مگ خیلی خوبه...چون ویدئو خیلی ترافیک مصرف میکنه جالبه ترافیکتون خیلی بالا نیست .
من با روزی 3،4 ساعت وبگردی حتی مصرفم گاهی اوقات از این هم بیشتر میشه و اگر میانگین بخوام بگم شاید حدود 110 مگابایت روزی بشه. اما کسانی که طرح ویزه سالیانه 20 گیگابایت رو ثبت نام کردن من حساب کردم باید روزی حداکثر 65 مگابایت مصرف کنن تا در یکسال بیشتر از 20 گیگ مصرفشون نشه(اگر بخوان هروز از اینترنت استفاده کنن.).اما من که مصرفم همیشه بیشتر میشه مخصوصا با این حساب کردن گاه و بیگاه دانلود مثلا رایگان شبانه!! خوب سرمونو گول می مالن.

از ساعت 12 شب پنجشنبه تا ساعت 12 شب جمعه.

h_starboy
31-03-2011, 13:36
والا کلا قضیه یجورایی مشکوکه . من پریروز یعنی 9.1.90 از صبح تا شب کلی وبگردی کردم ولی امروز که چک کردم کلا تو تاریخ 10.1.90 از من 60 مگ کم کرده و اونم ساعت 2:14 بوده !!!!!!!
حالا این یعنی چی ؟ یعنی تو روز 9.1 از من کم نکرده ؟ یا اینکه این 60 مگ واسه همون روز بوده کلا ؟
شاید اینجوری باشه یعنی کلا میاد حجم روزتو تا موقعی که شبانه شروع میشه حساب میکنه و اون موقع میزنه یعنی من تو 9.1.90 تا قبل از اینکه شبانه روز بعدی یعنی 10.1 شروع بشه کلا 60 مگ مصرف داشتم .
عکسش اینجاست :

ساحل 1
31-03-2011, 14:03
عکسش نیست!
بله.یه مساله دیگه هم که من تا حالا چند بار امتحان کردم اینه که مثلا میری تو call history مصرف دیروزتو ببینی بعد مثلا مینویسه شما دیشب ساعت 20 وصل شدین بعد که چند ساعت بعد میاین دوباره چک میکنین یکدفعه میبینین نوشته همون دیروز شما ساعت 17یعنی قبل از اون ساعت 20 ای که دفعه اول نوشته بود هم وصل شدین.یعنی دفعه اول نوشته بود شما دیروز یکبار وصل شدین بعد دفعه بعد مینویسه شما دوبار وصل شدین.
شبانه مخصوصا خیلی call history قاطی میکنه.کلا سایتشون خیلی درپیته.

vahidmir2000
31-03-2011, 14:48
عکسش نیست!
بله.یه مساله دیگه هم که من تا حالا چند بار امتحان کردم اینه که مثلا میری تو call history مصرف دیروزتو ببینی بعد مثلا مینویسه شما دیشب ساعت 20 وصل شدین بعد که چند ساعت بعد میاین دوباره چک میکنین یکدفعه میبینین نوشته همون دیروز شما ساعت 17یعنی قبل از اون ساعت 20 ای که دفعه اول نوشته بود هم وصل شدین.یعنی دفعه اول نوشته بود شما دیروز یکبار وصل شدین بعد دفعه بعد مینویسه شما دوبار وصل شدین.
شبانه مخصوصا خیلی call history قاطی میکنه.کلا سایتشون خیلی درپیته.

یکی از مشکلات مسخره مبین نت همین سایت شرکت هست. گاهی باز نمیشه و گاهی کند باز میشه و ...
من نمیدونم چرا اینترفیس حساب اینترنتی باید انگلیسی باشه و یک سفارشی سازی خیلی ساده روش صورت نمیگیره. از لحاظ گزارشی هم که به مشترک میده واقعا گیج کننده است یعنی اگر شما خودتون حساب مصرفتون رو داشته باشین خیلی بهتره تا اینکه بخواین از ECare بپرسین:31:

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

بسته به طرحی که انتخاب کردین هستش. یعنی اگر 128 انتخاب کرده باشین شبانه هم 128 هستش و اگه 256 گرفته باشین شبانه هم همونه. در کل شب و روز نداره سرعتش یکیه

سرعتهای وایمکس مبین نت استاندارده یعنی پهنای باندو ول نکردن به امون خدا

128=16
256=32

و....

ms.negar
31-03-2011, 20:13
دوست عزیز اگر میشه گزارش اون شب ها رو از حساب اینترنتیت به صورت عکس در اینجا بذار که همه ببینن. اگر حجمی کم شده باشه قطعا در call history ثبت شده دیگه.

---------- Post added at 02:08 AM ---------- Previous post was at 02:05 AM ----------

apply رو بزن

من این مسیری رو که شما نوشتید پیدا نمیکنم
مودم من با مودم های قبلی مبین نت فرق داره ( نصاب گفت که تازه 1 هفته هست که آمده و آنتن دهی بهتری داره )
این تصویر صفحه ی تنظیمات مودمه :

adcomputer
31-03-2011, 21:12

بله. تمام 24 ساعت.

saeed9009
31-03-2011, 21:58
مودم من با مودم های قبلی مبین نت فرق داره ( نصاب گفت که تازه 1 هفته هست که آمده و آنتن دهی بهتری داره )

این مودم huawei bm632w نیست ؟اگه نیست میشه بگید برند و مدلش اچی هست ؟

darkmindms
31-03-2011, 23:12

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوست عزیز شما از بالا Wimax رو انتخاب کن و بعد از سمت چپ WIFI رو کلیک کن در صفحه ای که باز میشه گزینه ی Use Default رو روی User Defined بذارید و Next کنید سپس در قسمت SSID اسم WIFI رو هر چی دوست دارین بذارید و security mode رو روی WPA-PSK بذارین و در نهایت در قسمتWPAPSK پسوردی که در نظر گرفتین رو وارد کنین و Apply کنین.:10:

darkmindms
31-03-2011, 23:20
برند این مودم Green Pack و مدلش WIXFMR-108 میباشد.:20:

ms.negar
31-03-2011, 23:44

greenpacket مدل DX-350
ظاهرا" تولید شرکت هاوای نیست ؟!

sinaamini
31-03-2011, 23:52
دوست عزیز میشه از مودمت عکس بزاری؟

ms.negar
01-04-2011, 00:00
دوست عزیز شما از بالا Wimax رو انتخاب کن و بعد از سمت چپ WIFI رو کلیک کن در صفحه ای که باز میشه گزینه ی Use Default رو روی User Defined بذارید و Next کنید سپس در قسمت SSID اسم WIFI رو هر چی دوست دارین بذارید و security mode رو روی WPA-PSK بذارین و در نهایت در قسمتWPAPSK پسوردی که در نظر گرفتین رو وارد کنین و Apply کنین.:10:

البته باید از منوی Networking و سپس wifi به اون قسمت رسید ( مرسی )
فقط میخواستم بدونم تو قسمت سکیوریتی مد , آپشن های مختلف چه فرقی با هم دارن ؟
WEP
WPA
WPA-PSK
WPA2
WPA2-PSK
802.1X

---------- Post added at 01:00 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

دوست عزیز میشه از مودمت عکس بزاری؟

عکس رو تو پست قبلی گذاشتم

sinaamini
01-04-2011, 00:02
این greenpacket ظاهرا خیلی شرکت معتبری هستش!!!
سهم بسیاری بالایی در فروش مودم وایمکس در دنیا داره !!!
ظاهرا یک دفتر بزرگ هم در دره سیلیکون(در آمریکا)داره!!!

---------- Post added at 12:02 AM ---------- Previous post was at 12:02 AM ----------

منظورم عکس خود مودم!!!نه عکس تو سایتش!!!
دقیقا مشابه همینه؟؟؟

saeed9009
01-04-2011, 00:03
[QUOTE=darkmindms;5979706]برند این مودم Green Pack و مدلش WIXFMR-108 میباشد.:20:[/QUOTE

این هم وب سایت شرکت و مدلهای indoor

من بیشتر از یک سال وایمکس داتک داشتم که مودم رو به صورت امانی داده بودن.برند اون هم Greenpacket بود.
اصلا با اون مشکل قطعی نداشتم.(در مقایسه با huawei bm635 )

ms.negar
01-04-2011, 00:06
این greenpacket ظاهرا خیلی شرکت معتبری هستش!!!
سهم بسیاری بالایی در فروش مودم وایمکس در دنیا داره !!!
ظاهرا یک دفتر بزرگ هم در دره سیلیکون(در آمریکا)داره!!!

---------- Post added at 12:02 AM ---------- Previous post was at 12:02 AM ----------

منظورم عکس خود مودم!!!نه عکس تو سایتش!!!
دقیقا مشابه همینه؟؟؟

دقیقا" همینه که تو عکس می بینید

saeed9009
01-04-2011, 00:07
WEP
WPA
WPA-PSK
WPA2
WPA2-PSK
802.1X

---------- Post added at 01:00 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

عکس رو تو پست قبلی گذاشتم

نوع رمزگذاری دیتا هست که مودمتون انجام میده . رو مد WPA2-PSK بگذارید که امنیتش بیشتره.

You Were Mine
01-04-2011, 00:27
برای من با روزانه فرقی نداره تو این چند ماه فقط 2 تا جمعه بود که سرعت مشکل داشت اونم بدا معلوم شد که مشکل فنی بوده

---------- Post added at 09:24 AM ---------- Previous post was at 09:21 AM ----------

امیدوارم روزی برسه که کسی کلا دنبال این نباشه که چقدر ترافیک داشته , فقط از اینترنت آزاد لذت ببره و هرچه زودتر بساط این محدودیت های سرعت و حجم و جیره بندی اینترنت تموم بشه

از این دعا ها نمی خواد بکنی !!! همیشه این بساط برپا هست .
از قدیم گفتن هرچقدر پول بدی همونقدر اش میخوری اگه محدودیت هم برداشته بشه مطمئن باش قیمت ها پائین نمیاد پس از این حرف های الکی نزنید ک نمیدونم د..و..ل..ت و اون بالا دستی ها رو مقصر جلوه بدید من طرفدارشون نیستم ادم م..ذ..ه..ب..ی هم نیستم مطمئن باش اگه شما الان پول اینترنت نامحدود را ندی 20 سال دیگه هم نمیدی .:27:

همتون میدونید من دارم درست میگم پس خواهشا نیاید دعوا راه بندازید و یا جبهه بگیرید.:27:
مثلا طرف میاد میگه 4-5 ساعت وب گردی میکنم و 1 ساعت میدئو کنفرانس میذارم 150 مگ ازم کم میشه 1 جوری میگه انگار جونشو گرفتن !!! بابا شما ک اینقدر خسیسی کی میگه اینترنت بگیری با این اوضاع.:47:
بعضی ها هم گول خوردن و رفتن اینترنت با طرح گرفتن ک ب حساب خودشون ارزون تر پاشون بیفته.ادم از این زورش میاد طرف میاد میگه من حساب کردم ک طرح 1 ساله 20 گیگ گرفتم باید روزی 65 مگ مصرف کنم ک تا اخر سال اینترنت داشته باشم:41::13: این چه وضعیه زشته خجالت بکشین. اگه یکم فکر میکردین می فهمیدین ک بابا دارن خرتون میکنن و اینجوری پول بیشتری ازتون میگیرن. حالا چی میشد ماهی 35 تومن میدادین و این جیره بندی هارو نمیکردین.
ادم زندگی میکنه پول درمیاره تا توی رفاه کامل باشه اما شما بااین کاراتون دارین بدبختی را برای خودتون میخرین تا رفاه رو.

به امید روزی ک مردم یکم بیشتر فکر کنن و رفاهشون را ب بدبختی ترجیح بدن :42::42::42::42::42::42::42::42::42::42::42:

d.b23
01-04-2011, 00:49
آدم وسوسه میشه مودمشو عوض کنه.
خداییش این مودم جدید خیلی پدر و مادر دار تره
خدا کنه مودم USB هاشون هم greenpack باشه
:40:

Cyber-PC
01-04-2011, 02:42
از قدیم گفتن هرچقدر پول بدی همونقدر اش میخوری اگه محدودیت هم برداشته بشه مطمئن باش قیمت ها پائین نمیاد پس از این حرف های الکی نزنید ک نمیدونم د..و..ل..ت و اون بالا دستی ها رو مقصر جلوه بدید من طرفدارشون نیستم ادم م..ذ..ه..ب..ی هم نیستم مطمئن باش اگه شما الان پول اینترنت نامحدود را ندی 20 سال دیگه هم نمیدی .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
----
همتون میدونید من دارم درست میگم پس خواهشا نیاید دعوا راه بندازید و یا جبهه بگیرید.

اگه نصف وقتی که برای تایپ میزاشتی برای خواندن صرف میکردی میدیدی نوشتم این آرزو رو دارم , دعا نکردم !
تمام این بساطی که توشیم با دعا کردن بوجود اومده !
در ضمن :
من یا خیلی های دیگه طرح نا محدود مبین نت رو داشتیم ولی وقتی حذفش کردن تقصیر ما بود ؟
وقتی به مردم عادی سرعت بالای 128 نمیدن تقصیر مردم هست ؟
شاید شما طرفدار اونهایی که گفتی نباشی ولی با این دیدگاهی که برای خودت انتخاب کردی مطمئن باش اونها طرفدارت میشن !

راستی حق رو بقیه باید به شما بدن نه اینکه خودت پیش پیش به خودت تقدیمش کنی ! (البته با این دیدگاه هایی که داری مشخصه که دموکراسی هم برات خوشایند نیست !)

Ghandeasal1369
01-04-2011, 09:58
آپارتمان ما تو محدوده ي داخلي نيست اما چون 16 طبقه ست احتمال داره كه با مودم داخلي كارم راه بيفته؟از كجا مي تونم يه مودم براي تست گير بيارم؟براي 1مگ از دانشگاه بايد گواهي اشتغال به تحصيل بگيرم؟

Cyber-PC
01-04-2011, 12:22
آپارتمان ما تو محدوده ي داخلي نيست اما چون 16 طبقه ست احتمال داره كه با مودم داخلي كارم راه بيفته؟از كجا مي تونم يه مودم براي تست گير بيارم؟براي 1مگ از دانشگاه بايد گواهي اشتغال به تحصيل بگيرم؟

دوست عزیز با 83869999 تماس بگیر معمولا خوب راهنماییت میکنند

mohsenking
01-04-2011, 13:33
احتیاجی به مودم خارجی نیست.

شما توی اپارتمان زندگی میکنید ؟ اگه توی اپارتمان و طبقه های بالا زندگی میکنید 1 سر به نمایندگی مبین نت بزنید و یک مودم وایمکس ازشون بگیرید برای تست ( بهشون بگید فقط میخوام ببینم وایمکس توی منطقه ما با مودم indoor جواب میده یا نه اون ها هم پول مودم را از شما میگیرن و یک مودم برای تست به شما میدن) بعد شما بیایید خونه و تست کنید ببینید سیگنال دارین یا نه اگر ک داشتین برید پول سرویس را بدین و فعال کنید اگر هم که نه مودم را تحویل بدین و پولتون را پس بگیرین.

من توی کرمان زندگی میکنم توی منطقه ای که مه هستیم پوشش indoor نیست فقط پوشش outdoor هست که اونم خونه ما روی لبه مرز پوشش outdoor قرار داره با این حال من رفتم مودم indoor را گرفتم و امدم تست کردم دیدم جواب میده. حداکثر درصد سیگنالی ک دریافت کردم 72 درصد بود .
شما هم بگیر و تست کن ضرر نداره.

توی اپارتمانیم ولی طبقه اول
اینکارو میکنن که مودمو یه روزه پس بگیرن ?
اگه جواب نداد مجبورم از ایرانسل بگیرم
ایرانسل ففط ترافیکاش کمه وگرنه کیفیتش فکنم بهتره

adcomputer
01-04-2011, 13:56
سرعت دانلود 6 برابر کم شده.

چند هفته است که اینطوریه. هر دفعه هم زنگ میزنیم میگن فردا درست میشه.

adcomputer
01-04-2011, 14:16
:31::31::31:

پشتیبانی مبین نت همیشه مایه ی خنده و شادی بوده.

الان زنگ زدم بهشون گفتم سرعت کمه. گفت نه اهواز مشکلی نداره. گفتم داره. گفت چراغ مودمتون چندمیه؟ گفتم وضعیت مودم رو بررسی کردم و خوبه. گفت بزارید من هم بررسی کنم. گفتم سیگنال عالیه. گفت با یک کامپیوتر دیگه چک کن!...
گفت اسپید تست بگیر. سرعتت که خوبه ... گفتم سرعت من با همه ی سایت ها خیلی کمه به غیر از اسپید تست شما. گفت نه سرعت شما عالیه. میگم بابا فقط سایت شما سرعت من رو بالا میزنه. میگه نه سایت ما خیلی خوب بوده همه هم ازش راضی هستند!!!

adcomputer
01-04-2011, 14:21

Cyber-PC
01-04-2011, 14:47
سرعت منم از ظهر به بعد 1/4 شده

vahidmir2000
01-04-2011, 19:10
سیگنال مودم منم هی کم و زیاد میشه. من از روز اول کلا 2 تا چراغ سیگنال داشتم الان یکی دو روزه که بین یک چراغ و دو چراغ بازی میکنه. البته سرعت دانلودم نوسان زیادی پیدا کرده. من روزای اول خیلی راضی بودم از این مبین نت ولی انگار داره میشه عروس تعریفی...:31:
بحث آزاد: میگم الان دیگه ما شیل ترینگ به اون شکل نداریما خیلی بهتر شده. یعنی کلا هفت هشت تا سایت بازن بقیه بسته ان.

adcomputer
01-04-2011, 20:50
سیگنال مودم منم هی کم و زیاد میشه. من از روز اول کلا 2 تا چراغ سیگنال داشتم الان یکی دو روزه که بین یک چراغ و دو چراغ بازی میکنه. البته سرعت دانلودم نوسان زیادی پیدا کرده. من روزای اول خیلی راضی بودم از این مبین نت ولی انگار داره میشه عروس تعریفی...:31:
بحث آزاد: میگم الان دیگه ما شیل ترینگ به اون شکل نداریما خیلی بهتر شده. یعنی کلا هفت هشت تا سایت بازن بقیه بسته ان.

البته اگر پهنای باند شما کمتر باشه کمتر هم احساس افت سرعت میکنی.
------------------------------------------------------------------------------------
:31:(شوخی): تا چند وقت دیگه به خودمون میایم میبینیم به جای اینکه مثل الان آدرس یک سری سایت برای فیلتر شدن ثبت میشه، هر چند ماه یک بار پس از بررسی دقیق آدرس چند تا سایت برای فیلتر نشدن ثبت میشه!

mh_nox
01-04-2011, 22:43
چرا ما دست رو هر شرکتی میذاریم خراب می شه ؟
:41:

darkmindms
01-04-2011, 23:51
از قدیم گفتن هرچقدر پول بدی همونقدر اش میخوری اگه محدودیت هم برداشته بشه مطمئن باش قیمت ها پائین نمیاد پس از این حرف های الکی نزنید ک نمیدونم د..و..ل..ت و اون بالا دستی ها رو مقصر جلوه بدید من طرفدارشون نیستم ادم م..ذ..ه..ب..ی هم نیستم مطمئن باش اگه شما الان پول اینترنت نامحدود را ندی 20 سال دیگه هم نمیدی .:27:

همتون میدونید من دارم درست میگم پس خواهشا نیاید دعوا راه بندازید و یا جبهه بگیرید.:27:
مثلا طرف میاد میگه 4-5 ساعت وب گردی میکنم و 1 ساعت میدئو کنفرانس میذارم 150 مگ ازم کم میشه 1 جوری میگه انگار جونشو گرفتن !!! بابا شما ک اینقدر خسیسی کی میگه اینترنت بگیری با این اوضاع.:47:
بعضی ها هم گول خوردن و رفتن اینترنت با طرح گرفتن ک ب حساب خودشون ارزون تر پاشون بیفته.ادم از این زورش میاد طرف میاد میگه من حساب کردم ک طرح 1 ساله 20 گیگ گرفتم باید روزی 65 مگ مصرف کنم ک تا اخر سال اینترنت داشته باشم:41::13: این چه وضعیه زشته خجالت بکشین. اگه یکم فکر میکردین می فهمیدین ک بابا دارن خرتون میکنن و اینجوری پول بیشتری ازتون میگیرن. حالا چی میشد ماهی 35 تومن میدادین و این جیره بندی هارو نمیکردین.
ادم زندگی میکنه پول درمیاره تا توی رفاه کامل باشه اما شما بااین کاراتون دارین بدبختی را برای خودتون میخرین تا رفاه رو.

به امید روزی ک مردم یکم بیشتر فکر کنن و رفاهشون را ب بدبختی ترجیح بدن :42::42::42::42::42::42::42::42::42::42::42:
واقعا ارزش جواب دادن نداری ولی این آخرین پستی که تو رو مخاطب قرار میدم.
امثال شما که پول براشون ارزشی نداره تو این مملکت کم نیستن چون بدون زحمت به پول رسیدن و هر جور بخوان خرج میکنن ولی امثال منم کم نیستن که وقتی 150 مگ روزانه ازش کم میشه ناراحت میشن. خیلی از ما ها از جون مایه میذاریم تا یه درآمدی داشته باشیم پس ارزششو میدونیم ولی امثال شما...
محدودیت رو کی مذاره؟ من؟ تو؟ یا بالا دستی ها که سنگشونو به سینه میزنی...
ادبیات حرف زدنت کاملا مشخصه مثل خیلیا تازه به نون و نوایی رسیدی...
به امید روزی که دزدها و د...و...ل....ت پیشتیبان هم نباشند..

---------- Post added at 12:51 AM ---------- Previous post was at 12:47 AM ----------

WEP
WPA
WPA-PSK
WPA2
WPA2-PSK
802.1X

WPA_PSK رو که که میدونین یعنی همون رمزی که میذارین. WEP عددی که زیر مودم نوشته شده و اگه رو این حالت بذارین پسورد میشه همون عدد بقیشو نمیدونم.

qatreh
02-04-2011, 09:40
سلام
من توی این تایپیک خوندم که سرعت دانلود در وایمکس استاندارده نه بیشتر نه کمتر حالا میخوام بپرسم آیا بقیه دوستانی که وایمکس دارند این حرفو تایید میکنند یا ممکنه برای هر مشترک فرق بکنه؟(با توجه به اینکه حجم ترافیک محدوده به نفع شرکت هم هست که سرعت بالاتری بده تا مشتری زودتر شارژ کنه)
خوب یعنی در وایمکس نمیشه سرعتا رو بالاتر بدند یا خودشون نمیخوان این کارو انجام بدن؟
یه سوال دیگه اینکه به نظرتون وایمکس در روستاها هم خواهد آمد و توی برنامشون هست این کار یا فقط شهرها رو میخوان پوشش بدند؟
دوستانی که اطلاع کافی دارند لطفا جواب این سوالو هم بدن

darkmindms
02-04-2011, 09:55
سلام
من توی این تایپیک خوندم که سرعت دانلود در وایمکس استاندارده نه بیشتر نه کمتر حالا میخوام بپرسم آیا بقیه دوستانی که وایمکس دارند این حرفو تایید میکنند یا ممکنه برای هر مشترک فرق بکنه؟(با توجه به اینکه حجم ترافیک محدوده به نفع شرکت هم هست که سرعت بالاتری بده تا مشتری زودتر شارژ کنه)
خوب یعنی در وایمکس نمیشه سرعتا رو بالاتر بدند یا خودشون نمیخوان این کارو انجام بدن؟
یه سوال دیگه اینکه به نظرتون وایمکس در روستاها هم خواهد آمد و توی برنامشون هست این کار یا فقط شهرها رو میخوان پوشش بدند؟
دوستانی که اطلاع کافی دارند لطفا جواب این سوالو هم بدن
برای منم سرعت دانلود تقریبا استاندارده ولی خب بعضی مواقع نوساناتی هم داره که خیلی کمه. البته به آنتن دهی و تعداد مشترکین اون منطقه هم مرتبطه.
100% بالاتر از اینها میتونن بدن ولی خب قوانین حاکم بر کشور اجازه سرعت بالاتر رو نمیده.:13:
راستش با این همه شهری که هنوز پوشش ندادن فکر کنم برنامشون فعلا پوشش همین شهرها باشه و پوشش دادن روستاها شاید در برنامه های آیندشون تعریف شه.

qatreh
02-04-2011, 10:14
قوانین کشور برای همه شرکتا مگه یکسان نیست خوب الان بعضی شرکتای adsl همین 128 رو میدن ولی در حقیقت 128 نیست و بالاتر از اونیه که باید باشه پس چرا مبین نت این کارو نمیکنه؟

ساحل 1
02-04-2011, 11:17
بعضی ها هم گول خوردن و رفتن اینترنت با طرح گرفتن ک ب حساب خودشون ارزون تر پاشون بیفته.ادم از این زورش میاد طرف میاد میگه من حساب کردم ک طرح 1 ساله 20 گیگ گرفتم باید روزی 65 مگ مصرف کنم ک تا اخر سال اینترنت داشته باشم این چه وضعیه زشته خجالت بکشین. اگه یکم فکر میکردین می فهمیدین ک بابا دارن خرتون میکنن و اینجوری پول بیشتری ازتون میگیرن. حالا چی میشد ماهی 35 تومن میدادین و این جیره بندی هارو نمیکردین.

به امید روزی ک مردم یکم بیشتر فکر کنن و رفاهشون را ب بدبختی ترجیح بدن

شما مشکلت چیه؟ مشکلت اینه که تو چرا اینترنت نامحدود داری و بقیه ندارن؟!!!!
معلومه که خودت خیلی از این داری می سوزی که ماهی 35 تومن داری پول نامحدود میدی!! وگرنه اینقدر با خودت درگیری نداشتی که بشینی تاپیک همه رو بخونی مسخره کنی!
منم گفتم این 20 گیگ برای یکسال خیلی کمه و میشه روزی تقریبا 65 مگابایت .اما اگر دقت میکردی بعدش نوشنه بودم که این خیلی کمه و من همیشه مصرفم بالاتر از اینه!! و معلومه که یکسال که هیچی خیلی زودتر از این ترافیکم تموم میشه.
اینقدر هم نمی خواد برای مردم دعا کنی که خوشبخت بشن و بیشتر فکر کنن مطمئن باش اکثر مردم بیشتر از تو فکر میکنن که ماهی 35 تومن پول اینترنت ندن!!

darkmindms
02-04-2011, 13:07
قوانین کشور برای همه شرکتا مگه یکسان نیست خوب الان بعضی شرکتای adsl همین 128 رو میدن ولی در حقیقت 128 نیست و بالاتر از اونیه که باید باشه پس چرا مبین نت این کارو نمیکنه؟
راستش منظورتون رو متوجه نمیشم. 128 میدن ولی بیشتره؟؟؟؟ اولین باریه که میشنوم..

اما خب بعضی از شرکتا مثل سپنتا IP اختصاصی و Static به مشتریاشون میدن یعنی سرعت دانلودشون به تعداد افراد استفاده کننده ربطی نداره و همیشه ثابته ولی اکثر شرکتا IP ثابت نمیدن و بین مشتریان به نوعی Share میشه که با بالا رفتن مشتریان سرعت میاد پایین مثل مبین. شاید منظور شما همین بوده ولی باید در نظر بگیریم که IP اختصاصی و ثابت هزینه ی بالایی داره.
در هر صورت سیاست کشور به نحوی در نظر گرفته شده که کاربران اینترنت در بدترین شرایط ممکن فعالیت کنن.

vahidmir2000
02-04-2011, 15:15
چرا ما دست رو هر شرکتی میذاریم خراب می شه ؟
:41:

این دیگه داره به یکی از ویژگی های شرکتها در ایران تبدیل میشه که همشون بعد از چند وقت به جای اینکه خدماتشون بهتر و ارزونتر بشه ، بدتر و گرونتر میشه. البته در مورد مبین نت شاید هنوز زود باشه قضاوت ولی امیدواریم این یکی که ما دست روش گذاشتیم حداقل افتضاح نشه.:31:

vahidmir2000
02-04-2011, 15:24

ببین دوست عزیز. همونطور که گفتی بعضی شرکتها اینترنت 128 به مشتری میدن ولی در حقیقت پهنای باند رو برای مشترکین در حد بالاتری قرار میدن. مثلا شما اسما اینترنت 128 داری ولی با سرعت 60 کیلوبایت یا حتی بالاتر دانلود میکنی. این کار هم یه تبلیغی برای اون شرکته و هم باعث میشه حجم ماهانه کاربرا زودتر تموم بشه. البته نمیشه گفت این کار قانونیه (طبق قوانین فعلی کشور) ولی چون هیچ مشترکی از این سرعت بالاتر از معمول شکایت نمیکنه:31: خب تا به حال مشکلی برای این شرکتها پیش نیومده. ولی در مورد وایمکس فعلا نه ایرانسل و نه مبین این کار رو نکردن. ولی اگر این کار در مورد مبین انجام بشه با دانلود شبانه واقعا کیف میده:31:

qatreh
02-04-2011, 20:01
با تشکر از دوستان
ولی من هنوز جوابمو نگرفتم یعنی برام روشن نیست که چرا این طوره؟اگه امکانش نبود باز یه حرفی ولی اگه میتونن هم به نفع اوناس هم مشتری راضیتره خوب.وگرنه به غیر از جنبه اختصاصی وایمکس خوب مخابرات که شرایطش خیلی بهتره !
البته جواب این سوالهای منو شرکت باید بده ولی حالا ما اومدیم از نظرات دوستان هم اطلاع پیدا کنیم
بقیه دوستان هم اگه نظری دارن لطفا دریغ نکنند

vahidmir2000
02-04-2011, 20:31
با تشکر از دوستان
ولی من هنوز جوابمو نگرفتم یعنی برام روشن نیست که چرا این طوره؟اگه امکانش نبود باز یه حرفی ولی اگه میتونن هم به نفع اوناس هم مشتری راضیتره خوب.وگرنه به غیر از جنبه اختصاصی وایمکس خوب مخابرات که شرایطش خیلی بهتره !
البته جواب این سوالهای منو شرکت باید بده ولی حالا ما اومدیم از نظرات دوستان هم اطلاع پیدا کنیم
بقیه دوستان هم اگه نظری دارن لطفا دریغ نکنند

در ادامه حرفام:

خب یک دلیلش میتونه این باشه که مبین نت یا ایرانسل میخوان سرویسهای سرعت بلاشونم فروش بره با قیمت بالاتر. وقتی شما یا من اینترنت 128 بگیریم ولی سرعت دانلودش مطابق یک اینترنت 512 باشه دیگه نمیریم 512 بگیریم با هزینه بیشتر. البته این در مورد شرکتهای ای دی اس ال هم صدق میکنه که دیگه اینجا رو من دلیلشو نمیدونم

hamidcivil
03-04-2011, 13:30
آقا من هر چه سبک سنگین می کنم می بینم که هزینه مبین نت در مقایسه با ای دی اس ال در شرایط مساوی گرونتره...
حالا یه سوال دارم
اگر من از مبین نت اشتراک بگیرم و با توجه به اینکه نرخ اشتراک هم 1 به 7 می باشه
اگر مثلا کسی غیر از من ازطرح یکساله 128 استفاده نکنه در اینصورت
آیا میذارند که سرعت من بره بالا - به اندازه 6 نفری که استفاده نمی کنند- یا نه پهنای باند را کم می کنند و به نسبت یک به هفت را به من میدن؟
...........
در حاشییه:
هزینه اینترنت وایرلس چقدر میشه؟

vahidmir2000
03-04-2011, 17:18
آقا من هر چه سبک سنگین می کنم می بینم که هزینه مبین نت در مقایسه با ای دی اس ال در شرایط مساوی گرونتره...
حالا یه سوال دارم
آیا میذارند که سرعت من بره بالا - به اندازه 6 نفری که استفاده نمی کنند- یا نه پهنای باند را کم می کنند و به نسبت یک به هفت را به من میدن؟
...........
در حاشییه:

سرعت دانلود از حدی که هست هیچ وقت بالاتر نمیره. البته مبین نت در سایتش گفته که در بعضی ساعات امکان استفاده از سرویس با سرعت بالاتر هم هست ولی عملا چنین اتفاقی نمیفته

اینتر نت وایرلس(پوینت 2 پوینت) یک هزینه تجهیزات اولیه داره که از 150 هزار به بالاست (آنتن و بقیه تجهیزات که در پشت بام نصب میشه) و اشتراک ماهانه شم تقریبا مثل ای دی اس ال بستگی به سرعت و حجم و شرکت داره.

meisam_629
03-04-2011, 18:05
سلام به همگی. من همین الان از سایت مبین نت تشریف میارم. :18:رفتم فرم ثبت نام وایمکس رو پر کردم. البته قبلش زنگ زدم به همان شماره مرکز تماس که نتونس وصل کنه (نمیدونم چرا!!). یه کپی از کارت ملی رو هم واسشون ایمیل کردم. فکر می کنین کی تماس بگیرن؟؟
من فعلا واسه تست گفتم 128 بگیرم. اما حالا نمی دونم که بعدا می شه مثلا یه نامه ای چیزی جور کنم 256 یا 512 بگیرم؟

مهرسا1
03-04-2011, 20:00
من ميخوام وايمكس بگيرم هيچي ازش نميدونم لطفا راهنماييم كنين

darkmindms
03-04-2011, 21:07
سلام به همگی. من همین الان از سایت مبین نت تشریف میارم. :18:رفتم فرم ثبت نام وایمکس رو پر کردم. البته قبلش زنگ زدم به همان شماره مرکز تماس که نتونس وصل کنه (نمیدونم چرا!!). یه کپی از کارت ملی رو هم واسشون ایمیل کردم. فکر می کنین کی تماس بگیرن؟؟
من فعلا واسه تست گفتم 128 بگیرم. اما حالا نمی دونم که بعدا می شه مثلا یه نامه ای چیزی جور کنم 256 یا 512 بگیرم؟
دوست عزیز شما اگه تهران هستین بهتره حضوری در عامل فروش مبین ثبت نام کنین. من اینجوری یه روزه گرفتم. نامه معمولی از شرکت که فقط سربرگ داشته باشه کفایت میکنه.

vahidmir2000
03-04-2011, 22:29
من ميخوام وايمكس بگيرم هيچي ازش نميدونم لطفا راهنماييم كنين

سلام دوست عزیز. در همین تاپیک اطلاعات کاملی رو میتونین پیدا کنین ولی به طور کلی:

وایمکس یک جور ارتباط بی سیم با تکنولوژی نسبتا جدیده. تمام چیزی که برای ارتباط با اینتر نت نیاز دارین یک مودم و یک اشتراک اینترنتیه. از لحاظ سرعت مثل روشهای دیگه سرعتهای مختلف داره و مثل اونا فعلا سرعت بالاتر از 128 رو به کاربر خونگی نمیدن. بزرگترین ویژگی این سرویس قابلیت جابه جایی اونه که به شما امکان میده در تمام مناطق تحت پوشش شبکه مودموتون رو ببرین و از اینترنت استفاده کنید. البته قابلیت استفاده در حین حرکت هم از ویژگی های این سرویسه که فعلا در ایران ارائه نمیشه. در اینده خدماتی مثل تلفن اینترنتی و تلویزیون اینترنتی و ... هم ممکنه روی این سرویس اجرا بشه و ....

مهرسا1
03-04-2011, 22:49
وایمکس یک جور ارتباط بی سیم با تکنولوژی نسبتا جدیده. تمام چیزی که برای ارتباط با اینتر نت نیاز دارین یک مودم و یک اشتراک اینترنتیه. از لحاظ سرعت مثل روشهای دیگه سرعتهای مختلف داره و مثل اونا فعلا سرعت بالاتر از 128 رو به کاربر خونگی نمیدن. بزرگترین ویژگی این سرویس قابلیت جابه جایی اونه که به شما امکان میده در تمام مناطق تحت پوشش شبکه مودموتون رو ببرین و از اینترنت استفاده کنید. البته قابلیت استفاده در حین حرکت هم از ویژگی های این سرویسه که فعلا در ایران ارائه نمیشه. در اینده خدماتی مثل تلفن اینترنتی و تلویزیون اینترنتی و ... هم ممکنه روی این سرویس اجرا بشه و ....

مرسي عزيزم عالب بود
اما از كجا بفهمم خونمون تو منطقه پشتيباني وايمكس باشه؟بايد حضوري برم شركتشون؟در ضمن هزينه راه اندازيش چقدره؟بعدش طرح نامحدود هم داره من روزي 8 تا 10 ساعت وبگردي ميكنم چقدر حجم برام بسه؟

vahidmir2000
04-04-2011, 01:53
مرسي عزيزم عالب بود
اما از كجا بفهمم خونمون تو منطقه پشتيباني وايمكس باشه؟بايد حضوري برم شركتشون؟در ضمن هزينه راه اندازيش چقدره؟بعدش طرح نامحدود هم داره من روزي 8 تا 10 ساعت وبگردي ميكنم چقدر حجم برام بسه؟

تو سایت مبین نقشه پوشش شبکه هست ولی نقشه ای که در نمایندگی های فروش هست کاملتر و دقیق تره.
هزینه راه اندازی اولیه 10 هزار تومنه. طرح نامحدود نداره فعلا ولی ساعات رایگان شبانه داره.

معمولا وبگردی نرمال (شامل باز کردن یک صفحه و یک تا چند دقیقه مطالعه و نگاه کردن به صفحه) ساعتی حدودا 30 مگابایت با سرعت 128 حجم لازم داره (تجربه شخصی) در کل اگر دانلود شبانه انجام بدین من فکر میکنم 5 گیگ حجم ماهانه خوب باشه

hamidcivil
04-04-2011, 10:09
هزینه راه اندازی اولیه 10 هزار تومنه. طرح نامحدود نداره فعلا ولی ساعات رایگان شبانه داره.
فک کنم هزینه راه اندازی اولیه 20 هزار تومنه

من شنیدم که یه طراح هایی هم به این شکل دارندنمیدونم درسته یا نه
اگر شما اشتراک 9 ماهه 5 گیگ بگیری 3 ماه بعدی رایگانه

hamidcivil
04-04-2011, 10:13
هزینه راه اندازی اولیه 10 هزار تومنه.
البته فکر کنم 20 هزار تومنه

من شنیدم یه طرح هایی هم به این شکل دارند که:
درسته یا نه؟

vahidmir2000
04-04-2011, 13:37
البته فکر کنم 20 هزار تومنه

من شنیدم یه طرح هایی هم به این شکل دارند که:
درسته یا نه؟

نه دوست عزیز 10 هزار تومنه که در سایت مبین نت هم بهش اشاره شده

طرحهای ویژه هم به این صورته که با پرداخت یکجای اشتراک 5 ماه ماه ششم ، و با پرداخت یکجای اشتراک نه ماه سه ماه به صورت هدیه حساب میشه

adcomputer
05-04-2011, 14:23

این مبین نت خیلی وقته افتضاح شده. سرعت دانلود و آپلود - پینگ و کیفیت غیر قابل تحمل. جالبه که پشتیبانی هم هیچ سایتی مثل اسپید تست و مایکروسافت رو هم قبول نداره و میگه ممکنه سرور این سایت ها مشکل داشته باشه اما ما مشکلی نداریم ( باز هم زدن تو کار آرمان گرایی). فقط با اسپید تست خودمون تست بگیر.
واقعاً که درک و فهم بسیار اندکی( مخصوصاً در کامپیوتر) دارند.

Ghandeasal1369
05-04-2011, 18:30
كارشناس اومد داخلي رو چك كرد گفت خيلي ضعيفه ،همش يه دونه چراغش روشن بو د .حالا حتما بايد خارجي بگيرم؟

darkmindms
05-04-2011, 18:53

این مبین نت خیلی وقته افتضاح شده. سرعت دانلود و آپلود - پینگ و کیفیت غیر قابل تحمل. جالبه که پشتیبانی هم هیچ سایتی مثل اسپید تست و مایکروسافت رو هم قبول نداره و میگه ممکنه سرور این سایت ها مشکل داشته باشه اما ما مشکلی نداریم ( باز هم زدن تو کار آرمان گرایی). فقط با اسپید تست خودمون تست بگیر.
حرف شما رو قبول دارم. واقعا این یک هفته ی اخیر مبین افتضاح بود. من در این هفته چند بار قطعی هم داشتم که خیلی عصبانیم کرد. هر بلایی دوست داشته باشن سر کاربرا میارن چون هیچ نظارتی نیست و خطری تهدیدشون نمیکنه. باید یه اتحادیه کاربران مستضعف درست کنیم بریزیم سرشون:31:

---------- Post added at 07:53 PM ---------- Previous post was at 07:50 PM ----------

كارشناس اومد داخلي رو چك كرد گفت خيلي ضعيفه ،همش يه دونه چراغش روشن بو د .حالا حتما بايد خارجي بگيرم؟
متاسفانه هیچ راهی نیست وموقعی که یه چراغ روشنه عملا دسترسی به اینترنت ندارین . فکر کنم اون یه چراغم برای خالی نبودن عریضه روشن میشه چون فایده ای نداره.

saeed9009
05-04-2011, 19:03

سلام

کدوم سرویس مبین نت رو گرفتین ؟ سرعت؟

من 512 کیلوبیت ایرانسل دارم. وضعیت سرویس من از سرویس شما خیلی بدتره ! در حد دیال آپ . شاید هم بدتر!
تازه میخواستم قراردادم که تموم شد مبین نت بگیرم که شما ناامیدم کردید!

darkmindms
05-04-2011, 20:22
سلام

من 512 کیلوبیت ایرانسل دارم. وضعیت سرویس من از سرویس شما خیلی بدتره ! در حد دیال آپ . شاید هم بدتر!
من خودم 512 مبین دارم به 512 ایرانسل هم دسترسی دارم. راستش اولش خیلی مبین بهتر بود ولی الان که مقایسه میکنم فرقی نداره. ایرانسل صفحه ها رو یکم زودتر بالا میاره مبین یکم نوسان دانلودش کمتره همین. جفتشون مزخرفن:13:

saeed9009
05-04-2011, 20:47
من خودم 512 مبین دارم به 512 ایرانسل هم دسترسی دارم. راستش اولش خیلی مبین بهتر بود ولی الان که مقایسه میکنم فرقی نداره. ایرانسل صفحه ها رو یکم زودتر بالا میاره مبین یکم نوسان دانلودش کمتره همین. جفتشون مزخرفن:13:

سرعت دانلود شبانه و جمعه مبین نت چجوریاست؟ حدودا رو چه سرعتی میشه دانلود کرد ؟

darkmindms
05-04-2011, 21:11
سرعت دانلود رایگانش (شبانه و جمعه ها) فرقی با روزای معمولی نداره بسته به این داره که تو چه منطقه ای هستین و آنتن دهی و حجم کاربرای اون منطقه چه وضععیتی داره.
------------
نکته : اگر صفحات قبل رو یه مرور بکنین متوجه میشین که تعدادی از کاربرای مبین (از جمله خودم) به دفعات براشون پیش اومده که در ساعات رایگان از ترافیکشون کم شده و این باعث شده که خود من کلا بیخیال دانلود در ساعات مثلا رایگانش بشم.

adcomputer
05-04-2011, 21:57
سلام

من هم 512 دارم. البته قبلاً سرویس من در حد دیال آپ هم شده بود اما الان هنوز مونده تا دیال آپ.

حدود 6 ماهه مبین نت دارم. اوایل افتضاح بود. بعد کم کم تا چند ماه خوب و بسیار راضی کننده شد. حالا باز یکی دو ماهه با شیب کندی کیفیتش رو به کاهشه که الان به این حد رسیده. (و صد البته تحولات منطقه هم بی تاثیر نبوده!)
البته ناگفته نماند که با وجود قطعی های بسیار پشتیبانی گفت این ها به حسابتون اضافه میشه که نشد و چند ماه جواب سر بالا دادند. و حالا میگن باید با بخش شکایات تماس بگیرید که اون هم هر وقت تماس میگیریم میره روی پیغام گیر و حالا یک ایمیل دادن که از این طریق...

---------- Post added at 10:57 PM ---------- Previous post was at 10:54 PM ----------

قبلاً اکثر اوقات خوب بود. اما الان خیلی کم شده در حد 25% سرعت خریداری شده. اما امروز که همینطور در حالت عادی اینطوریه.

danial6868
05-04-2011, 23:14
1-آیا واقعا به کاربری خانگی بیشتر از 128 نمیدن؟
2- 128 وایمکس هم مثل ADSL 128 سرعت دانلودش 16 هست؟
(چون 128 کیلو بیت به عامیانه یا کیلو بایت میشه 16)

من در آبادی ای به نام کرج هستم که حدود دو سال منتظر adsl شدم خبری نشد...، چرا چون مخابراتمون هنوز تو کانکسه.
جانم به لب آمد می خواهم وایمکس بگیرم، سر جمع، کل هفت خان وایمکس چند در میاد؟
danial6868
05-04-2011, 23:15

من در آبادی ای به نام کرج هستم که حدود دو سال منتظر adsl شدم خبری نشد...، چرا چون مخابراتمون هنوز تو کانکسه.
vahidmir2000
06-04-2011, 02:03

من طی یک هفته اخیر تقریبا همش با یک چراغ وصل هستم. اوایل دو تا بود یه چند روزی شد سه تا که شادمان شدم:31: و الان دو سه روزه که کلا قاطی کرده. امشب یک قطعی جزئی هم داشتم. ولی معلومه که یه بلایی اومده سرش چند روزه. با این حال با یک چراغ هم سرعت دانلودم عادیه. البته توصیه نمیکنم حتما داخلی بگیر فقط خواستم بگم با یک چراغم وصل میشه

vahidmir2000
06-04-2011, 05:01
مثل اینکه قضیه روزای بارونی و رعد و برق و این قضایا و تاثیرشون روی وایمکس تا حدودی درسته. امشب شب بدی رو با وایمکس گزروندم (آزادی - شادمان)

vahidmir2000
06-04-2011, 05:21

اسپید تست خودشون آدرسش چیه؟

darkmindms
06-04-2011, 10:16
اسپید تست خودشون آدرسش چیه؟

Ghandeasal1369
06-04-2011, 12:14
مبين نت اكانت براي تست داره؟
آخه با اين حال كه 1 چراغ روشنه اما E-care رو سريع باز مي كنه

مهرسا1
06-04-2011, 12:17
وجود ديوار تاثير داره رو گرفتن سرعت بيشتر؟يا امواج وايمكس ميتونن از ديوار عبور كنن

Ghandeasal1369
06-04-2011, 12:18
حالا یه سوال دارم
...........
در حاشییه:

من الان سرويس وايرلس دارم سرعت وپينگش حرف نداره (با اين حال كه سيگنالش -65) ، حتي تو MW2 منو هاست خارجي ها مي كنه مي تونين از بچه هاي XBOX LIVE بپرسين.اما قيمت ماهيانش يه خورده بالاست ولي عاليه.

vahidmir2000
06-04-2011, 12:53
وجود ديوار تاثير داره رو گرفتن سرعت بيشتر؟يا امواج وايمكس ميتونن از ديوار عبور كنن

تقریبا هر مانعی در گیرایی مودم تاثیر داره. بهترین جا برای مودم کنار پنجره یا حداقل در دید مستقیم پنجره است.

---------- Post added at 12:53 PM ---------- Previous post was at 12:52 PM ----------

مبين نت اكانت براي تست داره؟
آخه با اين حال كه 1 چراغ روشنه اما E-care رو سريع باز مي كنه

شما الان سرویس گرفتی از مبین؟ اکانت تست برای چه کاری میخوای؟

h.yazdani67
06-04-2011, 13:39
کیفیت اینترنت در حد پشم شده از دیشب تاحالا یهو قطع شد بعدشم که اینجوری شد...
شما هام همین مشکلو. دارید.
سرعت باز کردن سایت ها خیلی کند شده

hajoo
06-04-2011, 13:50

آره. دیشب من داشتم فوتبال آنلاین بازی می کردم یهو قطع شد.نتیجه هم 3 0 اعلام کردن :31:
هنوز هم سرعتش خوب نیست.

راستی دوستان مبین نت هنوز مودم usb نداره؟

vahidmir2000
06-04-2011, 14:03

قیمت مودم ها از 80 تومان تا 200 تومنه. هزینه نصب و تحویل 10 هزار تومنه و اشتراک هم از 15 تومن ماهی:31:

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

بله متاسفانه مثل اینکه شیب سقوط مبین نت خیلی زود داره شروع میشه (البته امیدوارم اشتباه کنم) من از طرفداران وایمکس و مبین نت بودم ولی انگار طرفدار چیزی شدن در ایران جواب نمیده.

h.yazdani67
06-04-2011, 14:31
من اولین ماهیی که مبین اومد سریع اشتراکشونو گرفتم یادش بخیر چقدر حرص خوردم چه سختی ها چه خوشی ها ولی وسطای کار خوب شدا یعنی نزدیک خونمون یک bts زدن که آنتن دهیش بهتر شد ولی چه فایده سرعت دانلود از یک کانکشنش روز به روز افتضاح تر داره میشه.

با مبین نت اینترنت روی موبایل به واسطه وای فای اصلا خوب نیست.

با مبین نت نمیتونی همزمان چندین سایت رو باز کنی در حالی که داری دانلود میکنی! چون پهنای باند کمه اینو میشه از ضریب های QAM فهمید!

مبین نت از نظر کیفی باور کنید که از ایرانسل ضعیف تره. ایرانسل سرعت یک کانکشنش هم عالیه ولی مبین نت نه! با یک کانکشن ماکسیمم در اکثر مواقع میتونید 12-14 کیلوبایت دانلود کنید. بد جور داره پس میزنه ..آدم کم تجربه ای نیستم و این حرفایی که میگم از روی چنیدن ماه استفاده خودم و دوستامو فامیلام از اینترنت مبین نت هست.

مبین بجای روز بروز بهتر شدن داره گند تر میشه. مرحبا !! باریکلا

danial6868
06-04-2011, 14:58
حالا این مودم های 80 تومنی یا indoor عاقبت به خیری هست یا نه؟، یعنی میگم برای خونه با سرعت 256 سرعت تمام و کمال رو میده؟
حالا اگه خوب نباشه هم مجبورم، چون پول اون یکی ها رو ندارم!!!:20:

vahidmir2000
06-04-2011, 16:29
من اولین ماهیی که مبین اومد سریع اشتراکشونو گرفتم یادش بخیر چقدر حرص خوردم چه سختی ها چه خوشی ها ولی وسطای کار خوب شدا یعنی نزدیک خونمون یک bts زدن که آنتن دهیش بهتر شد ولی چه فایده سرعت دانلود از یک کانکشنش روز به روز افتضاح تر داره میشه.

با مبین نت اینترنت روی موبایل به واسطه وای فای اصلا خوب نیست.

با مبین نت نمیتونی همزمان چندین سایت رو باز کنی در حالی که داری دانلود میکنی! چون پهنای باند کمه اینو میشه از ضریب های QAM فهمید!

مبین نت از نظر کیفی باور کنید که از ایرانسل ضعیف تره. ایرانسل سرعت یک کانکشنش هم عالیه ولی مبین نت نه! با یک کانکشن ماکسیمم در اکثر مواقع میتونید 12-14 کیلوبایت دانلود کنید. بد جور داره پس میزنه ..آدم کم تجربه ای نیستم و این حرفایی که میگم از روی چنیدن ماه استفاده خودم و دوستامو فامیلام از اینترنت مبین نت هست.

مبین بجای روز بروز بهتر شدن داره گند تر میشه. مرحبا !! باریکلا

حرفاتون درسته. موقع دانلود بعضی وقتا اصلا نمیشه وبگردی کرد. کاری که حتی با دایال آپ هم میشد.

adcomputer
06-04-2011, 16:29
من طی یک هفته اخیر تقریبا همش با یک چراغ وصل هستم. اوایل دو تا بود یه چند روزی شد سه تا که شادمان شدم:31: و الان دو سه روزه که کلا قاطی کرده. امشب یک قطعی جزئی هم داشتم. ولی معلومه که یه بلایی اومده سرش چند روزه. با این حال با یک چراغ هم سرعت دانلودم عادیه. البته توصیه نمیکنم حتما داخلی بگیر فقط خواستم بگم با یک چراغم وصل میشه

من هم قطعی داشتم. الان سرعت دانلود شده اینترنت 128 و کیفیت شده کمتر از دیال آپ.

Cyber-PC
06-04-2011, 16:55
مشکل اینترنت سراسری هست و شامل تمام شرکت ها میشه و ربطی به wimax و adsl بودنش نداره .احتمال میدن تا فردا درست بشه

Ghandeasal1369
06-04-2011, 18:20
مشکل اینترنت سراسری هست و شامل تمام شرکت ها میشه و ربطی به wimax و adsl بودنش نداره .احتمال میدن تا فردا درست بشه
كي گفته سراسريه براي من خيلي هم عاليه(وايرلس)

hajoo
06-04-2011, 18:31
كي گفته سراسريه براي من خيلي هم عاليه(وايرلس)

این تست ها مال شماست؟چرا سرعت آپلود اینقدر کمه؟

Ghandeasal1369
06-04-2011, 18:46
این تست ها مال شماست؟چرا سرعت آپلود اینقدر کمه؟

بله ماله خودمه
آخه اسپيد تست حالش خوب نيست اگه سرعتش رو 100mb هم باشه آخرين لحظه بياد رو 1kb ،1kb رو قبول مي كنه نه 100mb رو:31:
ديروز اخبار گفت تو ايتاليا اينترنت راه انداختن با سرعت 450GB/s

danial6868
06-04-2011, 19:50
سلام،
مودم های وایمکس رو میشه خودمون بخریم یا حتما باید از خودشون بگیریم؟
اگه خودمون بگیریم ارزون تر در نمیاد؟

یک سوال دیگه هم اینکه: سرعت دانلود با 256 چقدره؟(در شرایط معمول)

مهرسا1
06-04-2011, 20:16
ميشه مودم رو پشت بوم نصب كرد؟اخه دور تا دور خونه ما ديوار هست

Majidson
06-04-2011, 21:00
چرا سیگنال اینقدر افت کرده . من قبلاً بین 50 تا 60% سیگنال داشتم ولی امروز رسیده به 38% و RSSI شده 81-

بقیه دوستان هم این مشکل را دارن !؟ :41:

darkmindms
06-04-2011, 21:38
چرا سیگنال اینقدر افت کرده . من قبلاً بین 50 تا 60% سیگنال داشتم ولی امروز رسیده به 38% و RSSI شده 81-

بقیه دوستان هم این مشکل را دارن !؟ :41:
من افت سیگنال ندارم ولی به شدت سرعتم پایین اومده.

danial6868
07-04-2011, 00:26
ببخشید من به جوابم نرسیدم.
این مودم های وایمکس رو میشه خودمون بخریم یا حتما باید از خودشون بگیریم؟
سرعت دانلود 256 تو آی دی ام یا تورنت چقدره؟(در شرایط معمول)

IQBoy
07-04-2011, 00:49
خسته نباشید،
اگه سرویس وایمکس رو فقط مبین نت ارائه میده پس این شرکت های اینترنتی (ISP ها) چیه که همشون این سرویس رو دارن.
چجوری باید برای این سرویس ثبت نام کنیم و این که چقدر طول می کشه تا به سر منزل مقصود برسه؟

stratocaster
07-04-2011, 01:54
منم مبین دارم ولی خدایی این مشکلاتی که شما دارید رو نداشتم

vahidmir2000
07-04-2011, 02:54

امیدوارم همیشه بدون مشکل باشین. کدوم منطقه هستین؟

---------- Post added at 02:52 AM ---------- Previous post was at 02:50 AM ----------

حالا این مودم های 80 تومنی یا indoor عاقبت به خیری هست یا نه؟، یعنی میگم برای خونه با سرعت 256 سرعت تمام و کمال رو میده؟
حالا اگه خوب نباشه هم مجبورم، چون پول اون یکی ها رو ندارم!!!:20:

مشکل خاصی ندارن این مودمهای بیچاره. قابلیت وای فای ندارن فقط.

---------- Post added at 02:54 AM ---------- Previous post was at 02:52 AM ----------

ميشه مودم رو پشت بوم نصب كرد؟اخه دور تا دور خونه ما ديوار هست

اگر بتونی بطور کامل ضد آبش کنی چرا که نه؟ مشکل فقط خیس شدنه.

d.b23
07-04-2011, 10:36
ببخشید من به جوابم نرسیدم.
این مودم های وایمکس رو میشه خودمون بخریم یا حتما باید از خودشون بگیریم؟
سرعت دانلود 256 تو آی دی ام یا تورنت چقدره؟(در شرایط معمول)
تو بازار اصلا مودم وایمکس نیست که شما بخوای خودت بخری(کلا قبول نمیکنن)
باید از خودشون بگیری
سرعت دانلود 256 معمولش32 -33
:46:

Majidson
07-04-2011, 10:39

خوش به حالت حتماً نزدیک دکل هستی. :31:
یکی از مشکلاتی که این مبین نت داره اینه که آنتن BTS کم داره و تا حالا برای پوشش تهران کار خاصی انجام نداده و این تعداد BTS کم با زیاد شدن مشتری و تراکم ساختمان در تهران مشکل ساز میشه.
خیلی از مکان هایی هم که BTS جدید گذاشته متاسفانه هنوز فعال نکردن. و معلوم نیست که چه زمانی فعال خواهد شد.

hamidcivil
07-04-2011, 11:54
من الان سرويس وايرلس دارم سرعت وپينگش حرف نداره (با اين حال كه سيگنالش -65) ، حتي تو MW2 منو هاست خارجي ها مي كنه مي تونين از بچه هاي XBOX LIVE بپرسين.اما قيمت ماهيانش يه خورده بالاست ولي عاليه.
دوست عزیز میشه بفرمائید
که اینترنت وایرلس چه تجهیزاتی داره و برای شما قیمت این تجهیزات چند در اومده؟
چرا از اینترنت وایرلس کمتر اشتراک می گیرند؟

hamidcivil
07-04-2011, 12:08
دوستان لطفا بفرمائید ping چیه؟
از روی پینگ میتوان چه نتایجی برداشت کرد؟
چطور باید پینگ یک اتصال را بدست آورد؟
:11:

vahidmir2000
07-04-2011, 13:42
دوستان لطفا بفرمائید ping چیه؟
از روی پینگ میتوان چه نتایجی برداشت کرد؟
چطور باید پینگ یک اتصال را بدست آورد؟
:11:

پینگ سرعت پاسخگویی یک فرمان در اینترنت است. مثلا شما در آدرس بار میزنی گوگل و اینتر هم میزنی. مدتی که طول میکشه تا مرورگر شروع کنه به وصل شدن به سایت گوگل (یا هر سایت دیگه ای) میشه پینگ شما که به صورت کسری از ثانیه بیان میشه. در استفاده های معمولی شاید زیاد خودشو نشون نده ولی مثلا در بازی آنلاین خیلی مهمه که حرکتی که شما انجام میدی خیلی زود اجرا بشه و در بازی تاخیر نیفته.
پینگ رو در سایتهای مختلفی مثل همین اسپیدتست معروف میتونی بدست بیاری( پینگ یک اتصال اینترنتی همیشه یکسان نیست)
امیدوارم کامل گفته باشم. وگرنه دوستان تکمیلش کنن:31:

IQBoy
07-04-2011, 13:55
پینگ یه ADSL 256 با پینگ WiMax 256 فرق داره؟ کدوم بالاتره؟

hamedsaba
07-04-2011, 15:18
سلام دوستان . من تازه وایمکس مبین تن سرویس 256 ماهیانه با ترافیک 4 گیگ گرفتم کلا سرعت و شرایط خوبه و ساعت رایگان هم عالیه 2 -8 . ولی یه چیز عجیبه من همش فقط سایت باز می کنم و دانلود و همه آپدیت ها هم غیر فعال هستند این طور که من حساب کردم هر ساعت 130 مگابایت می خوره که این طور من در عرض چند روز علکی 700 مگ از من مصرف شده . خواستم بدونم ایا این مصرف درسته با توجه به چنتدا سایت باز کردن ( ضمنا همه سایتهای سبک و عادی هستند و عکس هم زیاد ندارد ). اگر راهی هست که بشه این مصرف و کم کردن ترافیک را پایین اورد به بنده بگین . با سپاس

Ghandeasal1369
07-04-2011, 23:06
پینگ یه ADSL 256 با پینگ WiMax 256 فرق داره؟ کدوم بالاتره؟

ربطي به ADSL يا WiMax بودن نداره .بستگي داره از كدوم شركت بگيري .سرعت دانلود هم ربطي به پينگ نداره.

vahidmir2000
08-04-2011, 02:13
سلام دوستان . من تازه وایمکس مبین تن سرویس 256 ماهیانه با ترافیک 4 گیگ گرفتم کلا سرعت و شرایط خوبه و ساعت رایگان هم عالیه 2 -8 . ولی یه چیز عجیبه من همش فقط سایت باز می کنم و دانلود و همه آپدیت ها هم غیر فعال هستند این طور که من حساب کردم هر ساعت 130 مگابایت می خوره که این طور من در عرض چند روز علکی 700 مگ از من مصرف شده . خواستم بدونم ایا این مصرف درسته با توجه به چنتدا سایت باز کردن ( ضمنا همه سایتهای سبک و عادی هستند و عکس هم زیاد ندارد ). اگر راهی هست که بشه این مصرف و کم کردن ترافیک را پایین اورد به بنده بگین . با سپاس

شما با سرعت 256 به طور معمول ساعتی 110 تا 120 مگابایت میتونی دانلود کنی. حال وقتی با این سرعت وبگردی نرمال انجام میدی ( نه اینکه تند تند سایت باز کنی که بشه مثل دانلود فایل) نصف این مقدارو حساب کن در هر ساعت (البته تا حدودی هم کمتر از نصف) یعنی ساعتی تا 60 مگ میتونه معمولی باشه. البته باز هم به سایتهایی که میری و میزان مکثی که در هرصفحه میکنی بستگی داره. آپدیت ویندوز رو هم غیر فعال کن.

Milad4171
08-04-2011, 02:38
دوستان . وضعیت وایمکس مبین نت چطوریه هست؟ به نظر شما هر دو طرح سالی 200 تومن کدوم بهتره؟ 128 یا 512؟
البته 512 ای که داره ترافیکش واسه یک سال خیلی خیلی کمه!
نظر شما چیه؟؟
میشه تعرفه های دیگه رو خریداری کرد؟ من میخوام سرویس رو بخرم و چون با مبین نت اصلا کار نکردم میخوام ببینم سیستم تست هم دارن ( مثلا یک ماه آزمایشی یا حتی یک روز . توی منطقه ی مورد نظر)

IQBoy
08-04-2011, 05:44
مگه این سرویس ها کلا برای مبین نت نیست پس چرا شرکت به شرکت پینگ ها فرق می کنه؟
کسی می دونه تو کرج کدوم شرکت بهتره؟

vahidmir2000
08-04-2011, 12:01
مگه این سرویس ها کلا برای مبین نت نیست پس چرا شرکت به شرکت پینگ ها فرق می کنه؟
کسی می دونه تو کرج کدوم شرکت بهتره؟

منظورتون کدوم شرکتها و کدوم سرویسها است؟ مبین نت نمایندگی های فروشی داره در سطح شهرها اگر منظورتون اونهاست همشون مستقیم با مبین کار میکنن و هیچ فرقی از نظر سرویسی که به مشترک میدن ندارن. پینگ روی یک سرویس خاص حتی در ساعات مختلف روز هم میتونه متغیر باشه و این غیر معمول نیست.

adcomputer
08-04-2011, 12:04

بهتره فایروال داشته باشید و همچنین نرم افزاری برای آنالیز اینترنت به صورت لحظه ای.

vahidmir2000
08-04-2011, 12:06
دوستان . وضعیت وایمکس مبین نت چطوریه هست؟ به نظر شما هر دو طرح سالی 200 تومن کدوم بهتره؟ 128 یا 512؟
البته 512 ای که داره ترافیکش واسه یک سال خیلی خیلی کمه!
نظر شما چیه؟؟
میشه تعرفه های دیگه رو خریداری کرد؟ من میخوام سرویس رو بخرم و چون با مبین نت اصلا کار نکردم میخوام ببینم سیستم تست هم دارن ( مثلا یک ماه آزمایشی یا حتی یک روز . توی منطقه ی مورد نظر)

در مورد وضعیت کلی مبین نت در صفحات اخیر همین تاپیک میتونی مطالبی رو پیدا کنی. قطعا سرویس 512 بهتره. اگر در طول روز حواستون به ترافیکتون باشه در ساعات دانلود میتونین خیلی بهتر از 128 دانلود کنین(واضحه) شما تمام تعرفه ها رو میتونی با یک نامه شرکتی یا دانشگاهی بخری. در مورد تست هم باید به نمایندگی هاشون بری به صورت حضوری مطرح کنی .

adcomputer
08-04-2011, 13:25
امروز هم سرعت از روز های قبل هم کمتر شده.

vahidmir2000
08-04-2011, 15:57
امروز هم سرعت از روز های قبل هم کمتر شده.

مبین نت بیشتر از همه انگار شما رو اذیت میکنه. میگم به عنوان اولین معترض شما سرویستو پس بده تا به نوبت بعد از شما همه اینکارو بکنیم:31:

جدی: نوسان سرویس مبین همچنان پابرجاست و چراغهای سیگنال و سرعت دانلود و همه و همه دست خوش این نوسان...

IQBoy
08-04-2011, 18:06
پس در این صورت من باید ببینم نمایندگی های مبین نت تو کرج کجان؟ برم برای ثبت نام مستقیما صحبت کنم؟
سوال: از زمانی که ثبت نام کنم چند روز طول می کشه تا بیاد؟

vazirdaftar
08-04-2011, 18:06
من از شاتل adsl 256 دارم منتها سرعتش منو راضی نمیکنه؛چاره ای هم برای تعویض به جز وایمکس ندارم(بدلیل منطقه)؛منتها برای من سرعت دانلود مهمه ،از اینرو میخواستم بدونم کدوم وایمکس مناسبتره و آیا درسته که میگن امنیت وایمکس کمتره یا نه؟(البته میدونم اینجا جای طرح اینگونه سوالها نیست؛منتها چون خودم تعرفه مبین نت را بهتر دیدم گفتم از شما بپرسم.)

vahidmir2000
08-04-2011, 18:22
پس در این صورت من باید ببینم نمایندگی های مبین نت تو کرج کجان؟ برم برای ثبت نام مستقیما صحبت کنم؟
سوال: از زمانی که ثبت نام کنم چند روز طول می کشه تا بیاد؟

بله. اگر به نمایندگی برید بهتره. در سایت مبین نمایندگی کرج رو پیدا کنید. از زمان ثبت نام نهایتا 4 روز(طبق گفته شرکت) که برای من سه روزه وصل شد(تجربه شخصی)

---------- Post added at 06:22 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

من از شاتل adsl 256 دارم منتها سرعتش منو راضی نمیکنه؛چاره ای هم برای تعویض به جز وایمکس ندارم(بدلیل منطقه)؛منتها برای من سرعت دانلود مهمه ،از اینرو میخواستم بدونم کدوم وایمکس مناسبتره و آیا درسته که میگن امنیت وایمکس کمتره یا نه؟(البته میدونم اینجا جای طرح اینگونه سوالها نیست؛منتها چون خودم تعرفه مبین نت را بهتر دیدم گفتم از شما بپرسم.)

امنیت بالا یکی از ویژگی های وایمکسه (حداقل روی کاغذ) برای مقایسه بین مبین و ایرانسل باید تاپیکهای هر دو رو بخونی (حداقل صفحات آخر هر کدوم رو) سرعت دانلود هم بدک نیست.

IQBoy
08-04-2011, 20:01
بله. اگر به نمایندگی برید بهتره. در سایت مبین نمایندگی کرج رو پیدا کنید. از زمان ثبت نام نهایتا 4 روز(طبق گفته شرکت) که برای من سه روزه وصل شد(تجربه شخصی)

---------- Post added at 06:22 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

امنیت بالا یکی از ویژگی های وایمکسه (حداقل روی کاغذ) برای مقایسه بین مبین و ایرانسل باید تاپیکهای هر دو رو بخونی (حداقل صفحات آخر هر کدوم رو) سرعت دانلود هم بدک نیست.

خیلی خیلی ممنون، اطلاعاتی که دادین خیلی کارمو راه انداخت. متشکر.
یه سوال دیگه برای محکم کاری قبل از ثبت نام: سیستم من طبقه زیرین خانه یا به عبارتی زیرزمین خانه است، آیا روی سرعت مودم تاثیر می ذاره و اینکه می تونم مودم رو طبقه بالا بذارم یه جوری با سیم بیارمش پایین؟

h.yazdani67
08-04-2011, 20:20
مبین نت امروز افتضاح بود ! افتضاححححح!!!!!!!!! داره حالمو بهم میزنه دانلود از یک کانکشن افتضاح ولی چند کانکشن با IDM خوب!!! به لعنت سگ هم دیگه نمیارزه! شده اینترنت آماتور ها .حرفه ای رو اصلا راضی نمیکنه. من که از هفته دیگه میرم دنبال یک شرکت دیگه مودمم رو هم میفروشم بازار سیاهیی

mazdak89
08-04-2011, 21:03
سرعت دانلود سرویس 128 کیلوبیت تو مبین نت چنده ؟؟؟

IQBoy
08-04-2011, 22:29
خیلی ها تو پست هاشون نوشتن 256 داریم، اما من تو سایت مبین نت دیدم که به کاربر خانگی بیشتر از 128 نمیدن.
چجوری باید 256 گرفت؟

h.yazdani67
08-04-2011, 23:21
سرعت دانلود سرویس 128 کیلوبیت تو مبین نت چنده ؟؟؟

آقا 128 رو تقسیم بر 8 کن میشه سرعتت یا مثلا 512 تقسیم بر 8 کن جوابش سرعتته که 1 کیلوبایتم اضافه نمیشه. کمم نمیشه ولی کیفیتش مخصوصا برای یک کانکشن افتضاححح

adcomputer
09-04-2011, 10:01
مبین نت بیشتر از همه انگار شما رو اذیت میکنه. میگم به عنوان اولین معترض شما سرویستو پس بده تا به نوبت بعد از شما همه اینکارو بکنیم:31:

جدی: نوسان سرویس مبین همچنان پابرجاست و چراغهای سیگنال و سرعت دانلود و همه و همه دست خوش این نوسان...

اونقدر بد شده بود که سایت اسپید تست هم کامل لود نمیشد و نتونستم تست بگیرم. سرعت دانلود 1 کانکشن زیر 10 بود. وبگردی هم از دیال آپ سخت تر بود.

adcomputer
09-04-2011, 10:11
آیا درسته که میگن امنیت وایمکس کمتره یا نه؟(البته میدونم اینجا جای طرح اینگونه سوالها نیست؛منتها چون خودم تعرفه مبین نت را بهتر دیدم گفتم از شما بپرسم.)

اگر منظورتون از امنیت اینه که کاربران دیگه بتونند از سرویستون بدون اجازه استفاده کنند.به راحتی میتونید برای مودمتون و وای فای آن پسورد بگذارید.در ثانی من تا حالا چنین موردی نشنیدم.

vahidmir2000
09-04-2011, 11:06
خیلی خیلی ممنون، اطلاعاتی که دادین خیلی کارمو راه انداخت. متشکر.
یه سوال دیگه برای محکم کاری قبل از ثبت نام: سیستم من طبقه زیرین خانه یا به عبارتی زیرزمین خانه است، آیا روی سرعت مودم تاثیر می ذاره و اینکه می تونم مودم رو طبقه بالا بذارم یه جوری با سیم بیارمش پایین؟

مودم رو شما میتونی هرجایی بهتر آنتن میده بذاری و به وسیله کابل شبکه ( که در هرسایزی میتونی تهیه کنی) به سیستم وصل کنی و استفاده کنی. اگر مودم وای فای بگیری که دیگه عالیه و احتیاج به کابل هم نیست

saeed0611
09-04-2011, 14:03
من 256 دارم از اهواز هم هستم راضی هستم اما به فکر 512 هم هستم همون 1بار مجوز بدی دیگه نمیخواد برای سرعت های بالاتر مجوز بدی

mazdak89
09-04-2011, 15:49
شما ها چرا از وایمکس استفاده میکنین !!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من رشت زندگی میکنم که تحت پوشش وایمکس هم هست ولی از سرویس ADSL استفاده میکنم چون سرویسی که من دارم فقط رو کاغذ ثبت نام 128 کیلوبیت هست ولی در واقع من تو خونه سرویس 1 مگابیت دارم و با سرعت 120 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میکنم که تازه شبها از 1 تا 6 صبح رایگانه تازه ماهیانه 9500 تومان میدم :46:. به نظر من وایمکس اصلا نمیصرفه چون سرعت ها همه استاندارده ...

h.yazdani67
09-04-2011, 19:21
من رشت زندگی میکنم که تحت پوشش وایمکس هم هست ولی از سرویس ADSL استفاده میکنم چون سرویسی که من دارم فقط رو کاغذ ثبت نام 128 کیلوبیت هست ولی در واقع من تو خونه سرویس 1 مگابیت دارم و با سرعت 120 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میکنم که تازه شبها از 1 تا 6 صبح رایگانه تازه ماهیانه 9500 تومان میدم :46:. به نظر من وایمکس اصلا نمیصرفه چون سرعت ها همه استاندارده ...
بخدا اگر بهمون adsl میدادن سمت وایمکس نمیرفتم بعد اون قضیه مربوط به خلوتی منتظقتون میشه که سرعت دانلودتون اینقدر خوبه. من 2 سال تو نوبت adsl بودم یا میگفتن پره یا میگفتن شما منتطقتون ویژست باید بری طرح 1 سالمون رو بگیری میشه خدادتومن میخوای ؟؟

بعد که وایمکس گرفتم بعد 2 ماه هی اس ام اس میاد که در منتظقه شما پورت خالی هست اقدام کنید. !!

yusef
09-04-2011, 20:18

دوست عزیز بیشتر کاربران وایمکس از جمله من به خاطر شرایط خط تلفن مثل PCM بودن و عوامل دیگه مجبور به انتخاب این سرویس شدن.

hajoo
09-04-2011, 20:53
چند روزه واقعا افتضاح شده.منم به خاطر اینکه خونمون هنوز تلفن نداره وایمکس گرفتم.از دیروز رفتم دنبال خط تلفن. به محض گرفتن خط این وایمکس رو کنار میزارم.

hamidcivil
10-04-2011, 10:29
دوست عزیز بیشتر کاربران وایمکس از جمله من به خاطر شرایط خط تلفن مثل PCM بودن و عوامل دیگه مجبور به انتخاب این سرویس شدن.
PCM بودن دیگه چیه؟

hamidcivil
10-04-2011, 10:40
من تازه خودم راضی کرده بودم که برم وایمکش بگیرم
ولی با این صحبت ها
واقعا الان گیج گیجم

Majidson
10-04-2011, 11:03
PCM بودن دیگه چیه؟

مدولاسیون کد پالس یک شیوه کدگذاری رقمی سیگنال آنالوگ در مخابرات است. در این مدولاسیون بزرگی سیگنال در فواصل زمانی ثابت و مساوی اندازه‌گیری شده و سپس کوانتیزه می‌شود. نتیجهٔ کوانتیزه‌کردن سیگنال آنالوگ به صورت عضوی از مجموعه‌ای محدود قابل نمایش است (به عنوان نمونه عددی بین ۰ تا ۲۵۵). از آن‌جا که اعضای این مجموعه با عددی صحیح قابل بیان‌اند می‌توان از روش‌های متداول مخابرات دیجیتال برای ذخیره‌سازی، مقاوم‌سازی نسبت به خطا و ارسال سیگنال بر کانال مخابراتی استفاده کرد. از کدینگ پی‌سی‌ام در تلفن‌های دیجیتال، سیستم‌های صوتی دیجیتال، صدای کامپیوتر و برخی پخش‌کننده‌های صوت دیجیتال استفاده می‌شود.
مخابرات برای اینکه بتونه بدون سیم کشی و هزینه زیاد، تلفن به منازل واگذار کنه. میاد ازاین سیستم استفاده میکنه. از سیگنال های آزاد برروی خطوط تلفن چندین شماره و تلفن برای دیگر منازل ارائه می کند. در نتیجه سیگنال آزادی وجود ندارد که برروی آن خط، ADSL ارائه شود.

Cyber-PC
10-04-2011, 14:07
دوستان کسی از تعرفه های بهاره خبر داره ؟
سایتشون نصفه نمیه آپدیت شده

vahidmir2000
10-04-2011, 15:10
خب امروز دیگه میشه گفت ما اینترنت دایال آپ وایمکس داریم. چون دقیقا تمام اتفاقاتی که در دایال آپ میفته امروز برای من افتاد. قطع شدم. سرعت دانلود صفر شد و الانم به سلامتی دارم با سرعت 5 کیلوبایت دانلود میکنم. منم به دلیل مستاجر بودن و یه جا بند نبودن وایمکسی شدم هرچند که این خانه از پای بست ویران است و به ای دی اس ال 1 مگابیت هم نمیشه دل خوش کرد

darkmindms
10-04-2011, 18:56
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنسبت به این چند روزه یکم بهتر شده ولی سرعت آپلود خیلی پایینه امروزم یه بار قطعی داشتم:13:
چرا E-Care آپدیت نمیشه؟ برای من 5 روزه هیچ تغییری نکرده.

adcomputer
10-04-2011, 19:31
من تازه خودم راضی کرده بودم که برم وایمکش بگیرم
ولی با این صحبت ها
واقعا الان گیج گیجم

پیشنهاد میکنم فقط در صورتی که انتخاب دیگه ای نداری وایمکس بگیر.

---------- Post added at 08:31 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

کیفیت F بدترین حالت ممکن

---------- Post added at 08:31 PM ---------- Previous post was at 08:31 PM ----------

minoo69
10-04-2011, 21:21
سلام به دوستان عزيز

يه سول داشتم

ما توي منطقه مون ADSL نميدن بهمون .
شنيدم كه مبين نت بهتر از ايرانسله
بهمن ماه بود كه اقدام كردم ، گفتن كه توي محدوده ي مودم indoor نيستيم و بايد مودم outdoor بگيريم.
بعد گفتن كه قراره يه دكل نزديك خونه مون start بخوره و يك هفته ي ديگه راه اندازي ميشه.ولي 2ماهه كه اين اتفاق ميمون نيفتاده!!!!
گفتن 20 فروردين ديگه حتمي هست ولي باز هم ...
الان بعد از 2ماه ميگن همون outdoor رو بگير.
از طرفي مودم outdoor هم يه سري مشكلات واسه محل نصب و... داره
راستي اين رو بگم كه من 512 ثبت نام كردم.
الان نمي دونم چكار كنم
ميترسم همون مودم رو هم بگيرم و با اين توصيفاتي كه اينجا خوندم از مبين ، از نظر سرعت لود و دانلود و... خوب نباشه
دوستان مي تونين منو راهنمايي كنين؟
ممنون

IQBoy
10-04-2011, 22:46
لطفا بگید چطوری باید برای 256 (یا بالاتر) مجوز بگیرم؟

IQBoy
10-04-2011, 22:53
خیلی ها در حال حاضر از وایمکس راضی نیستن، این مورد موقتی هست یا اعتباری به بهبود سرویس دهی نیست؟
با وجود اینکه در منطقه ما ADSL نمیدن و اینکه بعضی ها از اینترنت سیم کارتی با سرعت دانلود 20 و محدودیت ماهانه 2.5 گیگی تعریف می کنن، چی پیشنهاد می کنید؟

Cyber-PC
10-04-2011, 22:54
این چند وقته خیلی ها که adsl دارن هم ناراضی هستن
میگن بخاطر قضیه اینترنت ملی هست

mashhadi1970
11-04-2011, 10:24
من تازه دوره دوم ششماهه 512 را تمدید کردم.در شش ماه گذشته به غیر از دو جمعه که تازه انهم با اطلاع قبلی(از طریق sms) بود قعطی دیگری نداشتم.سرعت دانلود هم تقریبا ثابت بین 55 الی 70 میباشد.این مطلب را نوشتم تا دوستانی که قصد خرید وایمکس دارند بدانند منطقه با منطقه فرق میکند.مودم من ایندور است و کاملا راضیم.

Majidson
11-04-2011, 11:12
سلام به دوستان عزيز

يه سول داشتم

ما توي منطقه مون ADSL نميدن بهمون .
شنيدم كه مبين نت بهتر از ايرانسله
بهمن ماه بود كه اقدام كردم ، گفتن كه توي محدوده ي مودم indoor نيستيم و بايد مودم outdoor بگيريم.
بعد گفتن كه قراره يه دكل نزديك خونه مون start بخوره و يك هفته ي ديگه راه اندازي ميشه.ولي 2ماهه كه اين اتفاق ميمون نيفتاده!!!!
گفتن 20 فروردين ديگه حتمي هست ولي باز هم ...
الان بعد از 2ماه ميگن همون outdoor رو بگير.
از طرفي مودم outdoor هم يه سري مشكلات واسه محل نصب و... داره
راستي اين رو بگم كه من 512 ثبت نام كردم.
الان نمي دونم چكار كنم
ميترسم همون مودم رو هم بگيرم و با اين توصيفاتي كه اينجا خوندم از مبين ، از نظر سرعت لود و دانلود و... خوب نباشه
دوستان مي تونين منو راهنمايي كنين؟
ممنون

این تاریخ هایی که به شما گفتن برای فعال کردن آنتن ها از کجا و یا کدام قسمت اطلاعات گرفتین !!!؟
چونکه من هم مشکل آنتن دهی دارم ولی پشتیبانی که میگه ما اطلاعی نداریم از تاریخ فعال شدن BTS !!!

vahidmir2000
11-04-2011, 14:19
این چند وقته خیلی ها که adsl دارن هم ناراضی هستن
میگن بخاطر قضیه اینترنت ملی هست

میدونید نکته خنده دار همینه دیگه. یک سری مشکلات سراسری داریم که تقریبا یک روز در میون هست و یکسری اشکالات هم مربوط به خود سرویس دهنده است که اونم یک روز در میون هست. با این اوصاف تقریبا هیچ روزی (یک 24 ساعت کامل) اینترنت خوب نخواهیم داشت

vahidmir2000
11-04-2011, 14:25
خیلی ها در حال حاضر از وایمکس راضی نیستن، این مورد موقتی هست یا اعتباری به بهبود سرویس دهی نیست؟
با وجود اینکه در منطقه ما ADSL نمیدن و اینکه بعضی ها از اینترنت سیم کارتی با سرعت دانلود 20 و محدودیت ماهانه 2.5 گیگی تعریف می کنن، چی پیشنهاد می کنید؟

ببین دوست عزیز هیچ مشکلی در ایران موقتی نیست.(برداشت سیاسی نکنید) الان ما چند ساله که موبایل داریم. ؟ ولی هنوز یه وقتایی وسط شهر وسط مکالمه ارتباط قطع میشه. اینترنت دایال آپ ما هیچ وقت نرمال بود؟ باور کنید هنوزم در دنیا خیلی ها از دایال اپ استفاده میکنن چون اگر واقعا سرعتش نرمال باشه(یعنی چیزی در حدود 40 تا 45 کیلوبیت) خیلی از کارهای روزمره رو میشه باهاش انجام داد . اینترنت پر سرعت هم به همین منوال.

چند روز اولی که مبین نت رو گرفته بودم عالی بود. ولی الان چن روزه که بی دلیل و بی اطلاع خرابه. خب این دلیلش چیه؟ مشکلات فنی؟ تا کی؟ 1 سال؟ دو سال؟ واقعا کسی میتونه با اطمینان بگه وایمکس کی تو ایران به وضع نرمال میرسه؟(نرمال که میگم منظورم رویایی نیست. مثلا ماهی چند دقیقه فقط نوسان داشته باشیم.) ای دی اس ال هم همینه (کم و بیش) وایرلس(پوینت تو پوینت) هم همینه اینترنت موبایل هم همینه(و از همه بدتر)و....

چقدر درددل کردم خسته شدم:31:

Cyber-PC
11-04-2011, 14:51
تعرفه جدید اومده دوستان ولی تو سایت ندیدم من
تماس گرفتم برای سرعت 1Mb دو میزان حجم هست 15GB و 50GB
که من 50GB رو پرسیدم قیمتش 72 تومن هسنش

minoo69
11-04-2011, 15:28
این تاریخ هایی که به شما گفتن برای فعال کردن آنتن ها از کجا و یا کدام قسمت اطلاعات گرفتین !!!؟
چونکه من هم مشکل آنتن دهی دارم ولی پشتیبانی که میگه ما اطلاعی نداریم از تاریخ فعال شدن BTS !!!

ما اصفهان زندگي مي كنيم
همون جايي كه وايمكس مي گيريم ، اينو گفتن

شما مي تونين با مبين تهران تماس بگيرين: 83869999

من امروز تماس گرفتم با همين شماره ، گفتن فعلا مودم outdoor توي محدوده ي ما ارائه ميشه

minoo69
11-04-2011, 16:24
لطفا بگید چطوری باید برای 256 (یا بالاتر) مجوز بگیرم؟

اگه استاد ، دانشجو و ... باشين يا واسه شركت و ... بخواين ، ميتونين به راحتي سرعت هاي بالاتر از 128 رو بگيرين

IQBoy
11-04-2011, 19:20
اگه استاد ، دانشجو و ... باشين يا واسه شركت و ... بخواين ، ميتونين به راحتي سرعت هاي بالاتر از 128 رو بگيرين

خدا رو شکر،
این دانشجویی بلاخره یه جا بدرد خورد! :20:

arminagha
11-04-2011, 21:03
آقا من هر جا رو گشتم چیزی در مورده طرح بهاری مبین نت پیدا نکردم ...
اگه کسی چیزی میدونه در مورده طرح ها و مزایای بهاریش برام بنویسه چون میخوام اگه به سودم بود بگیرم دیگه همین روزا:40:

بــــا تشـــکـــر زیــــاد:40:

adcomputer
11-04-2011, 21:11
الان ما چند ساله که موبایل داریم. ؟ ولی هنوز یه وقتایی وسط شهر وسط مکالمه ارتباط قطع میشه. اینترنت دایال آپ ما هیچ وقت نرمال بود؟ باور کنید هنوزم در دنیا خیلی ها از دایال اپ استفاده میکنن چون اگر واقعا سرعتش نرمال باشه(یعنی چیزی در حدود 40 تا 45 کیلوبیت) خیلی از کارهای روزمره رو میشه باهاش انجام داد . اینترنت پر سرعت هم به همین منوال.

چیزی که مشخصه اینکه خیلی ها از جمله نهاد های فرهنگی در ایران با اینترنت مشکل دارند.(نهاد های فرهنگی رو وزیر ارتباطات گفت) و نظر و تجربه شخصی من اینکه در بسیاری از موارد سرعت اینترنت ایران به دلایلی به عمد کم میشه. در غیر این صورت نه تنها سرعت کم نمیشد بلکه پهنای باند، زیاد و قیمت اینترنت کشور هم ارزان میشد.

در مورد موبایل هم باید بگم دکل ها هم از اینترنت مخابرات استفاده میکنند و کیفیت اینترنت و خطوط موبایل به هم وابسته است.

minoo69
11-04-2011, 23:24
آقا من هر جا رو گشتم چیزی در مورده طرح بهاری مبین نت پیدا نکردم ...
اگه کسی چیزی میدونه در مورده طرح ها و مزایای بهاریش برام بنویسه چون میخوام اگه به سودم بود بگیرم دیگه همین روزا:40:

بــــا تشـــکـــر زیــــاد:40:

سلام

تنها چيزي كه من الان توي سايتش ديدم ، واسه طرح بهار مودم داخلي رايگان هست

hamidcivil
12-04-2011, 11:44
طرح بهاره رسید
یک ساله 50 گیگ
150 هزار تومن

IQBoy
12-04-2011, 13:42

آخرین بروز رسانی سایت تنها اپراتوری وایمکس این باشه باید یک فصل بعد اخبار فصل قبل رو بخونید!

hajoo
12-04-2011, 14:16
تو سایتش که خبری نیست.

hamidcivil
12-04-2011, 16:10
درسته
من رفتم نمایندگی اش
لیست قیمت ها را از اونا گرفتم

Cyber-PC
12-04-2011, 17:17
1mb
50 گیگ 72.100 تومان
15 گیگ 41.200 تومان

arminagha
12-04-2011, 20:35
:40: مرسی بچه ها ...

حمید جان آره باید برم از نمایندگیش بپرسم دقیق بهم جواب بده ...
چون زنگ هم زدم امروز کسی گوشی رو برنداشت .
ولی حتمی باس بگیرم چون راه دیگه ای ندارم

arminagha
12-04-2011, 20:49
من تو این چند وقت که دارم تحقیق میکنم به این نتیجه رسیدم که وایمس کلا تو تهران و شهرای بزرگ زیاد جواب نمیده ولی تو شهر ما {
رشت} وضعیت خیلی بهتر باید باشه ...

چون هم تو تهران دکل هایی که داره نمیتونه خوب پوشش بده و هم تقاضا بیشتره {
برعکس رشت که من کسی رو نمیشناسم که وایمکس داشته باشه کلا!} و کمتر share میشه امواج رادیوییش ، از لحاظ نظارت دولتی هم هرچی کشتی و زیر دریایه از روی سیم اینترنت تهران رد میشه! و تهرونیا هیچ وقت نت درست درمون ندارن.
البته مطمئن نیستم از این قضیه ولی فکر میکنم وضعیتش تو شهر ما خیلی بهتر باشه

arminagha
12-04-2011, 20:59
سلام

تنها چيزي كه من الان توي سايتش ديدم ، واسه طرح بهار مودم داخلي رايگان هست
ممنون مینو جان:40:

Šepehr
12-04-2011, 22:11
سلام
من الان پینگ که میکنم 40 درصدش time out میشه. پینگش هم حدود 400و 500 هست. سرعت اینترنت هم اصلا خوب نیست. مشکل از مبین نته یا از خودمه؟
اینم استوس من:
Connection Status Connected
Connect Frequency 3449000KHz
Upload Data Rate 1090 bytes/sec
Download Data Rate 398 bytes/sec
Signal Strength 31%
Link Quality(CINR Reuse1) 0%
Link Quality(CINR Reuse3) 0%
CINR Reuse1 7.45dB
CINR Reuse3 8.68dB
RSSI -82.14dBm
UL_FEC QPSK(CTC)1/2
DL_FEC QPSK(CTC)3/4
POWER 26.00dBm

IQBoy
12-04-2011, 23:19
1mb
50 گیگ 72.100 تومان
15 گیگ 41.200 تومان

1- برای سرعت 256 یا 512 هم مودم رایگان رو میدن؟(مودم داخلی)
2- تعرفه 6 ماهه هم دارن؟

Majidson
13-04-2011, 08:05
طرح های ویژه بهاره

طرح های ويژه مبین نت هر چند ماه یکبار ارائه می گردد و مشترکین این طرح ها از امتیازات مناسبی برخوردار خواهند گشت.

در بهار امسال طرح های مختلف ویژه زیر با مودم داخلی معمولی رایگان با مشخصات زیر ارائه می گردد .

محدودیت زمانی طرحنام طرحپهنای باند تامحدودیت حجمهزینه یکساله گیگابایت اضافهسه ماههIR941128Kbps خانگی20GB1.000.000 ریال40.000 ریالIB941512Kbps اداری15GB1.000.000 ریال40.000 ریالشش ماههP11128Kbps خانگی50GB1.500.000 ریال50.000 ریالP12512Kbps اداری40GB1.500.000 ریال50.000 ریالیک سالهP13128Kbps خانگی25GB1.500.000 ریال50.000 ریالP13512Kbps اداری20GB1.500.000 ریال50.000 ریال

در تنظیم طرح های تشویقی خدمات اینترنت پرسرعت اشتراکی با فناوری WiMAX شرکت ارتباطات مبین نت ضوابط زیر در نظر گرفته شده است:

- بر روی هر یک از طرح های فوق یک مودم داخلی رایگان (معمولی) ارائه می گردد.

- هزینه اولیه فعالسازی و تحویل در این طرح ها در قالب هزینه طرح دیده شده است و نیازی به پرداخت جداگانه نمی باشد.

- در هر کدام از طرح های فوق مصرف در ساعات 2 الی 8 صبح و جمعه ها رایگان می باشد.

- در هر کدام از طرح های فوق یک IP معتبر غیرثابت به مشترک در زمان اتصال اختصاص داده می شود. (IP ثابت اختصاصی تحت هیچ عنوان
بر روی این طرحها ارائه نمی گردد.)

IQBoy
13-04-2011, 08:16
طرح شش ماهه :: 512 :: 40G :: واقعا عالیه
شش ماهش 150 تومن هست دیگه؟

acc
13-04-2011, 08:31
من میخوام مبین نت بگیرم کسی از دوستان توی مشهد داره ؟ سرعت سرویس 128 چجوریه ؟ پینگش برا بازی خوبه ؟
این مودم 80 تومنی که باهاش رایگان میدن فرقش با مودم داخلی با پورت تلفن و امکان WiFi و یا Indoor VOIP-WiFi چیه ؟

Majidson
13-04-2011, 09:06
سلام
من الان پینگ که میکنم 40 درصدش time out میشه. پینگش هم حدود 400و 500 هست. سرعت اینترنت هم اصلا خوب نیست. مشکل از مبین نته یا از خودمه؟
اینم استوس من:
Signal Strength 31%
CINR Reuse1 7.45dB
CINR Reuse3 8.68dB
RSSI -82.14dBm
UL_FEC QPSK(CTC)1/2
DL_FEC QPSK(CTC)3/4
POWER 26.00dBm

دوست عزیز
شما وضعیت آنتن دهی خوبی نداری. سعی مودم چند جای خونه بچرخونی تا ببینی کجا آنتن دهی بهتر هستش. باید RSSI بیاد زیر 80-
در ضمن سیگنال 31% خیلی ضعیفه . سعی کن بیشتر بشه. مودم چند جای دیگه تست کن.
شما کجا و یا کدام منطقه هستید ؟؟؟

IQBoy
13-04-2011, 10:29
امروز رفتم نمایندگی،
تعرفه های ماهیانه همون تعرفه های قبل هست، فقط تعرفه های 3 ماهه به بالا بهتر و ارزون تر شده.
من دارم 512 شش ماهه 40 گیگ می گیرم.(تعرفه ها در پست 2723 هست)
فکر می کردم گرفتن 512 خیلی دردسر داشته باشه( از لحاظ مجوز گرفتن) ولی گفت فقط کارت دانشجوییت باشه کافیه.
ولی باید یه هفته صبر کنم تا براشون مودم بیاد( گفت فعلا مودم نداریم)

نقشه پوشش منطقه رو هم دیدم تقریبا میشه گفت شانس آوردم، روی مرز سبز روشن (indoor) و سبز تیره (outdoor) بود.

hajoo
13-04-2011, 10:33
سلام
اینم استوس من:
Signal Strength 31%
CINR Reuse1 7.45dB
CINR Reuse3 8.68dB
RSSI -82.14dBm
UL_FEC QPSK(CTC)1/2
DL_FEC QPSK(CTC)3/4
POWER 26.00dBm

این رو از کجا چک کردین؟

=CYBER=
13-04-2011, 11:41
تعرفه های ماهیانه هم تغییر کرده ، به جای کاهش قیمت افزایش قیمت و کاهش حجم رو شاهد هستیم :13:

hajoo
13-04-2011, 12:45
این نتیجه تست من با سرعت 1مگ همین حالا!

=CYBER=
13-04-2011, 12:48
این نتیجه تست من با سرعت 1مگ همین حالا!

اینجاش جالبه که زده :
" 93 % پرسرعت تر از باقی کاربران ایرانی " :31::8:
تبریک میگم بهت از این به بعد باید به جای 60 تومان 70 تومان بدی برای تمدید :27:

barslona2006
13-04-2011, 13:08
تعرفه های ماهیانه هم تغییر کرده ، به جای کاهش قیمت افزایش قیمت و کاهش حجم رو شاهد هستیم :13:

داداش این نرخ مال این ماه جدید که میاد ؟؟

d.b23
13-04-2011, 14:11
داداش این نرخ مال این ماه جدید که میاد ؟؟
اره واسه همین ماهه
طرح های جدید هم اعلام شده

shervin95
13-04-2011, 14:52
ولی طرح های بهاریش اونقدرا بد نیست

adcomputer
13-04-2011, 15:14
من میخوام مبین نت بگیرم کسی از دوستان توی مشهد داره ؟ سرعت سرویس 128 چجوریه ؟ پینگش برا بازی خوبه ؟
این مودم 80 تومنی که باهاش رایگان میدن فرقش با مودم داخلی با پورت تلفن و امکان WiFi و یا Indoor VOIP-WiFi چیه ؟

پینگش خوب نیست. مودم اولی ارزون تره اما دومی امکاناتش و قدرت دریافت امواجش بیشتره.

arminagha
13-04-2011, 15:16
امروز رفتم نمایندگی،
تعرفه های ماهیانه همون تعرفه های قبل هست، فقط تعرفه های 3 ماهه به بالا بهتر و ارزون تر شده.
من دارم 512 شش ماهه 40 گیگ می گیرم.(تعرفه ها در پست 2723 هست)
فکر می کردم گرفتن 512 خیلی دردسر داشته باشه( از لحاظ مجوز گرفتن) ولی گفت فقط کارت دانشجوییت باشه کافیه.
ولی باید یه هفته صبر کنم تا براشون مودم بیاد( گفت فعلا مودم نداریم)

نقشه پوشش منطقه رو هم دیدم تقریبا میشه گفت شانس آوردم، روی مرز سبز روشن (indoor) و سبز تیره (outdoor) بود.

ایول فقط کارت دانشجویی میخوان ؟ من فک کردم کلی دنگ و فنگ داره
منم دارم همین روزا ثبت نام میکنم ... فعلا میخوام ۲۵۶ یک ماه بگیرم ببینم چطوریاست اگه باحال بود چند ماهشو میگیرم:40:

بچه ها مرسی بابت راهنمایی:40:

adcomputer
13-04-2011, 15:19

256رو برداشتن. تعرفه ها گرون شده و ترافیک کم.
حالا این وسط مالیات هم افزایش پیدا کرده.

soheilsaghian
13-04-2011, 15:31
اینم نتیجه تست سرعت 256 ساعت 4.30 در شهر ساری !

soheilsaghian
13-04-2011, 15:50
سلام
دوستان - من جدیدا وایمکس مبین نت گرفتم.
میخواستم مقدار حجم مصرفی را بدونم - تو سایت مبین صفحه مشترکین قرار داده شده :

اما نمیدونم منظور از URI و پسورد چیست ؟ لطفا راهنمای کنید

سپاس فراوان :10:

darkmindms
13-04-2011, 16:10
سلام
دوستان - من جدیدا وایمکس مبین نت گرفتم.
میخواستم مقدار حجم مصرفی را بدونم - تو سایت مبین صفحه مشترکین قرار داده شده :

اما نمیدونم منظور از URI و پسورد چیست ؟ لطفا راهنمای کنید

سپاس فراوان :10:

URI و Password روی برچسب سفید جعبه ی مودم نوشته شده . URI میشه گفت فرمت ایمیل داره مثل mob99999@mobinnet.net و Password فرمت عددی داره.

shervin95
13-04-2011, 16:35
حتما برای نصب باید کارشناساشون بیان یا میشه خودت هم نصب کنی؟:13:

Šepehr
13-04-2011, 16:56
سلام
اینم استوس من:
Signal Strength 31%
CINR Reuse1 7.45dB
CINR Reuse3 8.68dB
RSSI -82.14dBm
UL_FEC QPSK(CTC)1/2

دوست عزیز
شما وضعیت آنتن دهی خوبی نداری. سعی مودم چند جای خونه بچرخونی تا ببینی کجا آنتن دهی بهتر هستش. باید RSSI بیاد زیر 80-
در ضمن سیگنال 31% خیلی ضعیفه . سعی کن بیشتر بشه. مودم چند جای دیگه تست کن.
شما کجا و یا کدام منطقه هستید ؟؟؟

سلام
من شیرازم. خیلی مودم رو جابجا کردم سیگنال دیگه از این بهتر نمیشه. مودم رو تقریبا گذاشتم بیرون خونه. یه جایی که آفتاب و خاک نخوره...
منطقه ما تقریبا بیرون محدوده indoor هستش این مدت خوب بوده تازه اینطوری شده
به نظر شما بهتره که اینو پس بدم outdoor بگیرم؟

این رو از کجا چک کردین؟

قسمت wimax status توی آدرس

Cyber-PC
13-04-2011, 18:05
2 بار تماس داشتم گفتن 1mb با حجم 50 گیگ شده 72.100 ولی تو سایت زده همون 40 سابق رو باید 11 تومان گرون تر بگیریم !
:2:

Cyber-PC
13-04-2011, 18:16
با این وضع میشه پیش بینی کرد طرح تابستانه مبین نت میشه مثلا این:
1mb با محدودیت حجم 25 گیگابایت هزینه ماهیانه 80 هزار تومان (که باید %6 مالیات هم بهش اضافه بشه) :20:

=CYBER=
13-04-2011, 18:29
با این وضع میشه پیش بینی کرد طرح تابستانه مبین نت میشه مثلا این:
1mb با محدودیت حجم 25 گیگابایت هزینه ماهیانه 80 هزار تومان (که باید %6 مالیات هم بهش اضافه بشه) :20:
تایید میشه .
نامحدود های اول کجا اینا کجا .

hajoo
13-04-2011, 18:44
قسمت wimax status توی آدرس

این ip رو وارد می کنم هیچی نمیاد.

دوستان یه سوال:

با توجه به اینکه مبین نت مودم out door وایرلس نداره من یه سوییچ گرفتم که هم لن داره و هم وایرلس.
حالا می خوام اینترنمت وایمکس رو شیر کنم. باید چیکار کنم؟
در حالت عادی وقتی وایمکس رو به سوییچ وصل می کنم فقط یه با یک کامپیوتر میشه بهش وصل شد

masa_1379
13-04-2011, 19:12
سرعت مبین نت در اهواز افتضاح شده 1 مگابیت به زور 30 کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنه.

Cyber-PC
13-04-2011, 19:30
ی جک جالبی هم در تعرفه های مبین نت هست
به محدودیت ترافیک 40 گیگ در ماه میگه پر مصرف !!!
من نمیدونم کجای دنیا به این حد ترافیک لقب پر مصرف میدن ! :31:

arashtn
13-04-2011, 19:35
سرعت مبین نت در اهواز افتضاح شده 1 مگابیت به زور 30 کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنه.
سلام بستگی داره از کجا دانلود میکین اخه بعضی سایتها محدودیتهایی دارن.!!من اصفهانم سرعت خوبه!این سایت ماله تست سرعت مبین نت میتونی ببینی<<<؟؟

darvish1900
13-04-2011, 19:37
1024Kbps 40GB 70000