PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

karbist
15-02-2011, 22:43
مرسی من اینارو توی زیر منوی scanset از منوی Wimax وارد کردم...
توی قسمت Security هم تنظیمات بدین شکل هستند :
PKM : PKMv2_EAP
Authentication : TTLS
Inner EAP : MSCHAPv2
NAI : یه ایمیله ولی با اونی که روی مودم هست فرق داره
User ID : همون ایمیل روی مودم
User Pass : کد 6 رقمی

ولی بازهم کانکت نمیشه ... تنظیمات دیگه ای هم داره؟؟ توی منوی Basic هم یه سری تنظیمات داره اونا رو چی باید بزنم منظورم زیر منوی WAN هستش ...

فرکانس رو که وارد میکنی باید bandwidth روی 10000khz باشه و frame duration هم 5 میلی ثانیه.
مودم من outdoor هست و تنظیمات قسمتSecurity یک خورده با شما فرق داره.
واسه من یک Identity داره که توش نوشته
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که به جای modem mac address باید مک آدرس مودمت رو بنویسی.
یک Inner Identity داره که همون یوزرنیمی هست که تو سایت مبین نت با هاش لاگین میکنی و بصورت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هست. به اضافه قسمت پسورد که همون پسورد پشت مودمه.

کسی که مودم وای فای داشته باشه بهتر میتونه کمکت کنه.

Vahid67
15-02-2011, 23:24
با تشکر از دوستان تماس گرفتم به پشتیبانی بالاخره گوشی رو برداشتن و اوکی شد...

Šepehr
16-02-2011, 20:08
سلام
منم گرفتم. طرح یکساله 200 تومنی. با سرعت 512. تو دانلود 60 رو بهم میده. شیراز هستم
تا الان که خوب بوده و راضیم

hamed_1989
17-02-2011, 11:58
سلام به دوستان من میخوام سرویسم رو از شاتل فسخ کنم و از مبین نت سرویس 1 مگ بگیرم.

چند تا سوال دارم.

1.مثل قبل دیگه سرویس نامحدود ندارن؟
2.به نظرتون مستقیم از مبین نت بگیرم یا از azmagroup ؟ (چون این ازما هم از نمایندگی های مبین هست و پشتیبانیش هم من شنیدم بهتر هست)
3.سرعت دانلود حدودا با 1 مگ چند هست؟
4.و حدودا پینگ دوستان با سرویس وایمکس چند هست؟
5. از همه مهمتر در ساعات رایگان مثل شاتل افت سرعت و محدود کردن سایت ها رو داره؟(از 2 تا 8 صبح با سرویس 1 مگ چند گیگ حدودا دانلود میشه کرد)

ممنون از همه دوستان

d.b23
17-02-2011, 13:38
سلام به دوستان من میخوام سرویسم رو از شاتل فسخ کنم و از مبین نت سرویس 1 مگ بگیرم.

چند تا سوال دارم.

1.مثل قبل دیگه سرویس نامحدود ندارن؟
2.به نظرتون مستقیم از مبین نت بگیرم یا از azmagroup ؟ (چون این ازما هم از نمایندگی های مبین هست و پشتیبانیش هم من شنیدم بهتر هست)
3.سرعت دانلود حدودا با 1 مگ چند هست؟
4.و حدودا پینگ دوستان با سرویس وایمکس چند هست؟
5. از همه مهمتر در ساعات رایگان مثل شاتل افت سرعت و محدود کردن سایت ها رو داره؟(از 2 تا 8 صبح با سرویس 1 مگ چند گیگ حدودا دانلود میشه کرد)

ممنون از همه دوستان
1.نه فعلا که نداره
2.فرقی نداره خود مبین نت برای خرید ارجاع میده به نمایندگی ولی پشتیبانی اول و آخرش با خود مبین نت هست
3. 128-130
4.واسه بعضی ها 250 هم هست واسه بعضی های 380 ولی معمولا حدود 320-350
5.اصلا افت سرعت نداره و مثل طول روز عادیه-در ضمن جمعه ها هم رایگانه
:46:

---------- Post added at 01:38 PM ---------- Previous post was at 01:36 PM ----------

سلام
منم گرفتم. طرح یکساله 200 تومنی. با سرعت 512. تو دانلود 60 رو بهم میده. شیراز هستم
تا الان که خوب بوده و راضیم
مبارک باشه.چند تا آنتن داری.
با دانلود منیجر 60 بهت میده؟

Šepehr
18-02-2011, 10:06
مبارک باشه.چند تا آنتن داری.
با دانلود منیجر 60 بهت میده؟

2 تا آنتن
آره با اون میده
الان که جمعه س رو 64 ثابته

یه سوال:
برای اینکه از اینترنت نامحدود جمعه ها استفاده کنیم باید اولش مودم رو خاموش روش کنیم یا اینکه خودش سوئیچ میکنه و ترافیک رو حساب نمیکنه؟

shahabking22
18-02-2011, 13:42
سلام دوستان من اشتراک وایمکس مبین نت رو دارم.مودم هم ایندور 110 تومنیشونه.اینترنت رو سیستمها اشتراکیه و برای استفاده از نرم افزارهای کنترلی نیاز دارم که در کانکشن هر سیستم آی پی ثابتی ست شده باشه که وقتی آی پی ست میشه اینترنت رو سیستمها نداریم چون باید برای اینترنت آی پی ها ابتین باشند.لطف میکنید راهنمایی کنید چه کنم؟
من از نرم افزار چت داخلی استفاده میکنم و از نرم افزار مونیتورینگ سیستمها برای کنترل سیستمهای دیگه.این نرم افزارها بر اساس آی پی هستند و آی پی سیستمها باید براشون تعریف بشه تا ارتباط برقرار بشه.وقتی کانکشنها ابتین باشن کار نمیکنند.وقتی که آی پی ست میکنم هم اینترنت نمیگیرند.یه مقدار مبحث تخصصی و مربوط به نحوه ست کردن آی پی در مودم و کانکشنها میشه . نحوه ست کردن آی پی رو بصورت دو منظوره میخوام که هم سیستمها آی پی ثابت داشته باشند و هم اینترنت داشته باشند

d.b23
19-02-2011, 00:11
2 تا آنتن
آره با اون میده
الان که جمعه س رو 64 ثابته

یه سوال:
برای اینکه از اینترنت نامحدود جمعه ها استفاده کنیم باید اولش مودم رو خاموش روش کنیم یا اینکه خودش سوئیچ میکنه و ترافیک رو حساب نمیکنه؟
کلا برای استفاده از ساعات رایگان و جمعه ها باید مودم رو خاموش و روشن کنی. خودش سوئیچ نمیشه
سرعتت هم کاملا خوب و نرماله
از speedtest.net هم یه تست بگیر بزار

Majidson
19-02-2011, 10:50
کلا برای استفاده از ساعات رایگان و جمعه ها باید مودم رو خاموش و روشن کنی. خودش سوئیچ نمیشه
سرعتت هم کاملا خوب و نرماله
از speedtest.net هم یه تست بگیر بزار

سلام.
ولی مودم من همیشه روشنه و وقتی تو صفحه مشترکین (Ecare) چک می کنم روزهای جمعه و یا ساعت 2 تا 8 میزان مصرف 0 میزنه. پس من فکر نکنم نیازی به خاموش و روشن کردن مودم باشه.

ساحل 1
19-02-2011, 12:24
سلام.کسانی که مبین نت دارند بگن مشکلشون با باز نشدن جیمیل حل شد؟!!
من میخواستم مبین نت بگیرم ولی از این کارش خیلی ترسیدم .یعنی چـــــــی؟!!!!
دیگه تو گوگل هم نمیتونیم بریم؟چی چی ان رو هم ... کردند؟

یه سوال دیگه اینکه نوشته ای پی ثابت ندارند دقیقا یعنی چی؟

d.b23
19-02-2011, 13:25
سلام.
ولی مودم من همیشه روشنه و وقتی تو صفحه مشترکین (Ecare) چک می کنم روزهای جمعه و یا ساعت 2 تا 8 میزان مصرف 0 میزنه. پس من فکر نکنم نیازی به خاموش و روشن کردن مودم باشه.
من از خود نمایندگی پرسیدم.
من وقتی مودم خاموش و روشن نمی کنم از ترافیکم کم میکنه.
ساعات مبین نتم یکم عقبه یعنی حدود ساعت 2:7 دقیقه ساعت رایگان شروع میشه.من دیشب ساعت 2-6 مودم خاموش و روشن کردم ولی تو ecare زمان اتصال رو زده 1:59

hajoo
19-02-2011, 13:58
سلام.کسانی که مبین نت دارند بگن مشکلشون با باز نشدن جیمیل حل شد؟!!
من میخواستم مبین نت بگیرم ولی از این کارش خیلی ترسیدم .یعنی چـــــــی؟!!!!
دیگه تو گوگل هم نمیتونیم بریم؟چی چی ان رو هم ... کردند؟

یه سوال دیگه اینکه نوشته ای پی ثابت ندارند دقیقا یعنی چی؟

اول اینکه مشکل جیمیل حل شد. چند روزی بود به خاطر بعضی مسائل مشکل پیدا کرده بود ولی حالا کار می کنه
چیز چی ان هم چیز نیست.:31: راحت استفاده کن. البته قلبش هم مشکلی نداشت فقط باهاش جی میل رو نمی شد باز کرد. جالبه بودنید من با چیز سورف تونستم حتی اون موقع هم جی میل رو باز کنم.

آی پی ثابت نیست یعنی هر بار که وصل می شین آیپی تغییر می کنه

Šepehr
19-02-2011, 15:34
ریز مصرف رو کجای ecare میشه دید؟

Majidson
19-02-2011, 16:16
ریز مصرف رو کجای ecare میشه دید؟

روش مشاهده میزان مصرف و میزان پهنای باند باقیمانده به تفکیک طبق روش ذیل می باشد: وارد شدن در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و با وارد کردن URI , PASSو Verification code.
۱.مشاهده میزان مصرف به صورت کلی: ابتدا وارد Query Business info شده سپس گزینه Summary Usage Record ر ا انتخاب کرده
و بعد از این شما می توانید میزان مصرف را به صورت کلی مشاهده نمایید.
۲.میزان مصرف روزانه در ماه : ابتدا وارد Query Business info سپس گزینه Call History را انتخاب کرده و گزینه Service Type
قسمت Internet را انتخاب نموده در گزینه بعدی Periodقسمت Month را انتخاب کرده و در آخر گزینه Query را کلیک می کنیم و
گزارش ماهیانه را می توانید مشاهده نمایید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع: وبلاگ مبین نت

Majidson
19-02-2011, 16:33
من از خود نمایندگی پرسیدم.
من وقتی مودم خاموش و روشن نمی کنم از ترافیکم کم میکنه.
ساعات مبین نتم یکم عقبه یعنی حدود ساعت 2:7 دقیقه ساعت رایگان شروع میشه.من دیشب ساعت 2-6 مودم خاموش و روشن کردم ولی تو ecare زمان اتصال رو زده 1:59

راستش در مورد نمایندگی نظری ندارم. ولی بعید بدونم اطلاعات درستی داشته باشن.
در کل من مشکل شمارو ندارم.

ali6358
19-02-2011, 18:00
سلام دوستان
1-وایرلس با وای مکس ایرانسل و مبین نت فرق میکنه؟؟
2-من میخوام اینترنت پرسرعت بگیرم و اکباتان هستیم
حالا نمیدونم adsl or wifi or wimax(irancel&mobinnet ؟ کدام یک بهتر و مناسبتره؟
512 3gig
3- اصلا من که فارغ التحصیل شده ام و دیگه دانشجو نیستم میشه بیشتر از 128 گرفت ؟
با تشکر
علی

hajoo
19-02-2011, 19:22
سلام دوستان
1-وایرلس با وای مکس ایرانسل و مبین نت فرق میکنه؟؟
2-من میخوام اینترنت پرسرعت بگیرم و اکباتان هستیم
حالا نمیدونم adsl or wifi or wimax(irancel&mobinnet ؟ کدام یک بهتر و مناسبتره؟
512 3gig
3- اصلا من که فارغ التحصیل شده ام و دیگه دانشجو نیستم میشه بیشتر از 128 گرفت ؟
با تشکر
علی

1.بله فرق می کنن.. هر چند که تو ایران چون سرعتا بالا نیست تفاوت محسوسی احساس نمیشه.
2. خب می تونین به سایتشون مراجعه کنید و ببینید کدومش برای شما بهتره.
من وایمکس ایرانسل نداشتم ولی در مورد وایمکس مبین نت اینو بگم که:در کل به نظر من قیمتش خوبه، سرعت دانلودش هم خوبه ولی پینگش بالا ت و اینکه ساعت 2 تا 8 و روز جمعه رایگانه.اگه حجم دانلود زیادی دارین به نظر من این جواب میده
3.می تونین نامه ای از یه شرکت یا .. بیارین که به سرعت بالا نیاز دارین. سخت گیری نمی کنن

---------- Post added at 07:22 PM ---------- Previous post was at 07:19 PM ----------

دوستان من هم مودم رو خاموش و روشن نمی کنم ولی 2 تا 8 رایگان برام حساب میشه. بعضی وقتا تا یه هفته مودم روشن می مونه:31:طفلکی

Šepehr
19-02-2011, 20:53
توی این تاریخ و ساعت برام 67 مگابایت استفاده نوشته:

که روز جمعه بوده
چرا اینطوری حساب کرده؟
بقیه ساعت های روز جمعه رو 0 زده

+++

چند وقت یه بار استفاده رو میاره تو ریز مصرف؟

d.b23
19-02-2011, 23:46
توی این تاریخ و ساعت برام 67 مگابایت استفاده نوشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه روز جمعه بوده
چرا اینطوری حساب کرده؟
بقیه ساعت های روز جمعه رو 0 زده

+++

چند وقت یه بار استفاده رو میاره تو ریز مصرف؟
مصرفتون از ساعت 22:59 تا 00:00 بامداد به بعد ادامه داشته (یعنی ادامه استفادتون رفته تو روز شنبه؟)درسته؟
منم دقیقا مشکل شما رو دارم و برای حل این مشکل باید مودم رو خاموش و روشن کنم تا دوباره وصل بشم
:13:

Šepehr
20-02-2011, 15:52
مصرفتون از ساعت 22:59 تا 00:00 بامداد به بعد ادامه داشته (یعنی ادامه استفادتون رفته تو روز شنبه؟)درسته؟
منم دقیقا مشکل شما رو دارم و برای حل این مشکل باید مودم رو خاموش و روشن کنم تا دوباره وصل بشم
:13:

دقیق یادم نیست چون دو نفره استفاده می کردیم
احتمالا مصرف از ساعت 10:30 بوده تا بعد 12 شب

vahid_lol
21-02-2011, 00:58
دوستان ببخشید چنتا سوال
من از اونجایی که خطم فیبر نوریه و فقط مخابرات بهم adsl میده که خیلیم افتضاحه میخوام برم سراغ وایمکس
سرعت دانلود 512 روی 60 فیکسه؟ افت سرعت نداره مثلا شبها؟
چرا تعرفه ای نداره که 512 باشه اما حجمش کم باشه؟! فقط یه 512 داره با 20 گیگ اونم 1 ماهه!

shahabking22
21-02-2011, 05:17
سلام دوستان من اشتراک وایمکس مبین نت رو دارم.مودم هم ایندور 110 تومنیشونه.اینترنت رو سیستمها اشتراکیه و برای استفاده از نرم افزارهای کنترلی نیاز دارم که در کانکشن هر سیستم آی پی ثابتی ست شده باشه که وقتی آی پی ست میشه اینترنت رو سیستمها نداریم چون باید برای اینترنت آی پی ها ابتین باشند.لطف میکنید راهنمایی کنید چه کنم؟
من از نرم افزار چت داخلی استفاده میکنم و از نرم افزار مونیتورینگ سیستمها برای کنترل سیستمهای دیگه.این نرم افزارها بر اساس آی پی هستند و آی پی سیستمها باید براشون تعریف بشه تا ارتباط برقرار بشه.وقتی کانکشنها ابتین باشن کار نمیکنند.وقتی که آی پی ست میکنم هم اینترنت نمیگیرند.یه مقدار مبحث تخصصی و مربوط به نحوه ست کردن آی پی در مودم و کانکشنها میشه . نحوه ست کردن آی پی رو بصورت دو منظوره میخوام که هم سیستمها آی پی ثابت داشته باشند و هم اینترنت داشته باشند

از خود مبین نت پرسیدم حل شد :

به این صورت ست باید بشه

192.168.1.4 >عدد آخر ( 4 ) برای سیستمهای بعدی باید به ترتیب بالا برود
255.255.255.0
192.168.1.1
4.2.2.4
4.2.2.3

d.b23
21-02-2011, 17:11
دوستان ببخشید چنتا سوال
من از اونجایی که خطم فیبر نوریه و فقط مخابرات بهم adsl میده که خیلیم افتضاحه میخوام برم سراغ وایمکس
سرعت دانلود 512 روی 60 فیکسه؟ افت سرعت نداره مثلا شبها؟
چرا تعرفه ای نداره که 512 باشه اما حجمش کم باشه؟! فقط یه 512 داره با 20 گیگ اونم 1 ماهه!
سرعت بین 63-70 متغیره
شب ها سرعت کم نمیشه.
کلا موقعی سرعت کم میشه که تو کل کشور سرعت اینترنت رو کم کنند

ali6358
21-02-2011, 20:10
سلام دوستان
برای گرفتن 512 3گیگ حتما باید معرفی نامه بیارم .
چون من فارغ التحصیل شده ام و جایی هم کار نمی کنم و منتظر نتایج ارشد هستم
با تشکر

d.b23
21-02-2011, 20:46
سلام دوستان
برای گرفتن 512 3گیگ حتما باید معرفی نامه بیارم .
چون من فارغ التحصیل شده ام و جایی هم کار نمی کنم و منتظر نتایج ارشد هستم
با تشکر
بله باید معرفی نامه داشته باشید
یه معرفی نامه تو یه کاغذ سربرگ دار و مهر وامضا کافیه

adcomputer
22-02-2011, 00:36
بروز مشكل در مشاهده فايل‌هاي فلش براي كاربران

در چند روز اخير نوع متفاوتي از مشكل براي كاربران ايراني ايجاد شده است.

اگر در اين چند روز به سايت‌هايي كه ميزبان(هاست) خارجي دارند و حتي موضوعيت سياسي نيز ندارند سري بزنيد، اگر اين سايت از فايل‌هاي فلش استفاده كرده باشند، شاهد قسمتي از صفحه به رنگ سفيد خواهيد بود(البته در صورتي كه اين فايل در مرورگر شما قبلاً cache نشده باشد)، كه با كليك راست نمودن بر روي آن مي‌توانيد به ماهيت فلش آن پي ببريد.

به گزارش ايتنا، به نظر مي‌رسد در اين نوع جديد مشكل، ----- شدن تمامي فايل‌هاي فلش هاست‌هاي خارجي در خطوط اينرنتي اكثر شركت‌هاي ارائه دهنده اينترنت باشد.
البته اين -------- ربطي به موضوع سايت ندارد.

براي امتحان اين امر مي‌توانيد به سايت فدراسيون جهاني فوتبال فيفا به آدرس اينترنتي fifa.com رفته و در قسمت سمت راست زير قسمت رنكينگ تيم‌هاي فوتبال اين رخداد را براي فايل فلش تبليغاتي اين بخش مشاهده نماييد.

البته اين موضوع پس از تماس‌هاي بسياري از كاربران و رويت در چند ISP متفاوت توسط همكاران تحريريه ايتنا اعلام مي‌گردد.

ضمنا به اطلاع مي‌رساند كه به همين دليل، مشاهده كامل صفحات ايتنا نيز غالبا غيرممكن بوده و از سوي كاربران زيادي، اين موضوع به تحريريه ايتنا گوشزد گرديده است.

هنوز هيچ يك از شركت‌هاي ارئه دهنده خدمات اينترنت توضيحي در اين مورد داده نشده است.

در صورت ارائه توضيحات يا پاسخ مسئولين مخابرات و شركت‌هاي ارئه دهنده خدمات اينترنت، ايتنا به سرعت آن را براي مخاطبين انتشار خواهد داد.

منبع:

behzad00
23-02-2011, 10:38
دوستان با اون مودم بیرونی outdoor CPE می توان بصورت وایرلس روی گوشی استفاده کرد ؟

petr-cech
23-02-2011, 13:03
دوستان با اون مودم بیرونی outdoor CPE می توان بصورت وایرلس روی گوشی استفاده کرد ؟

نه نمیشه باید Acces point بگیرید

Majidson
23-02-2011, 13:09

خیر.فقط یک خروجی کابل شبکه داره.

ولی می توانید یک روتر وایرلس بخرید و کابل شبکه رو به اون وصل کنید.
و از خروجی لن و وایرلس روتر استفاده کنید.

Majidson
23-02-2011, 16:00
احتمال اختلال سرویس وایمکس مبین نت در ساعات بامدادی پنج شنبه

شرکت ارتباطان مبین نت اعلام کرد به دلیل ارتقای نرم افزار شبکه وایمکس این شرکت احتمال قطعی شبکه بین ساعات۲

تا 6 صبح روز پنج شنبه 5 اسفند 89 وجود دارد.

شرکت ارتباطات مبین نت در راستای احترام به حقوق مشترکان خود از احتمال اختلال برخی از مشترکان وایمکس در ساعات ابتدایی روز
پنج شنبه خبر داد.
شرکت ارتباطات مبین نت ضمن عذرخواهی از کاربران وایمکس از آنها تقاضا کرد با در نظر گرفتن احتمال اختلال در شبکه وایمکس زمان
استفاده از سرویس اینترنت را به ساعات دیگری خارج از بازه زمانی 2 تا 6 صبح موکول کنند.

گفتنی است، این اختلال به دلیل ارتقای نرم افزار شبکه وایمکس مبین نت اتفاق می افتد.

روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین نت

منبع: وبلاگ مبین نت

sam1980asia
23-02-2011, 18:19
سلام
آيا از دوستان كسي هست كه در حصارك كرج از سرويس مبين نت استفاده كرده باشه؟
من براي يك كافي نت احتياج به سرويس پر سرعت دارم، ايرانسل حداكثر 512 داره اما با مبين نت ميشه از سرويس 1گيگ استفاده كرد. حالا موندم از كدوم سرويس بگيرم، ايرانسل يا مبين نت؟ لطفا راهنماييم كنيد

adcomputer
23-02-2011, 20:36
سلام
آيا از دوستان كسي هست كه در حصارك كرج از سرويس مبين نت استفاده كرده باشه؟
من براي يك كافي نت احتياج به سرويس پر سرعت دارم، ايرانسل حداكثر 512 داره اما با مبين نت ميشه از سرويس 1گيگ استفاده كرد. حالا موندم از كدوم سرويس بگيرم، ايرانسل يا مبين نت؟ لطفا راهنماييم كنيد

مبین نت نا محدود نداره و یک مگ 40 گیگ داره که برای کافینت نامحدود بهتره.( البته بستگی داره)

sib8
24-02-2011, 01:14
سلام
دوستان کلا وایمکس بهتره یا adsl ؟
و اگر وایمکس خوبه , می خوام بدونم نوسان سرعت داره و قطع و وصل میشه یا نه؟
مرسی

adcomputer
24-02-2011, 14:55
سلام
دوستان کلا وایمکس بهتره یا adsl ؟
و اگر وایمکس خوبه , می خوام بدونم نوسان سرعت داره و قطع و وصل میشه یا نه؟
مرسی

شرکتش مهمه نه نوع ارتباط.
ADSL متنوع تر و بهتره.
کیفیت سرویس هم بستگی به شرکت ارائه دهنده داره. اگر در مورد مبین نت اطلاعات میخواین 10 صفحه قبل تا اینجا رو بخون.

vahidmir2000
25-02-2011, 00:31
دوستان مبین نتی من دو تا سوال پایه داشتم و چون تا دو سه روز آینده میخوام وایمکس بگیرم خواهش میکنم جواب بدین.
1- دوستانی که مبین نت گرفتن لطفا مراحلی رو که طی کردن تا اینترنتشون فعال شد بنویسن. خواهش میکنم چه دوستانی که اینترنتی ثبت نام کردن و چه دوستانی که حضوری ثبت نام کردن تجربه شونو بگن. در سایت یکسری مراحل نوشته ولی زیاد واضح نیست.
2- برای شارژ ماهانه مبین نت باید پول رو چه جوری واریز کنیم؟ یعنی هر ماه چه جوری حسابمونو شارژ کنیم؟

---------- Post added at 12:31 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

با عرض معذرت یک سوال دیگه هم یادم اومد.
در ایرانسل مثل اینکه ترافیک شما براساس مدت زمان اتصالتون مصرف میشه. به عبارت دیگه مثلا 3 گیگ ترافیک ماهانه شما در حساب ایرانسل تبدیل به ثانیه میشه و بعد طبق میزان زمان اتصالتون از حساب شما کم میشه که قطعا به ضرر مشتریه. میخواستم ببینم مبین نت ترافیک رو واقعا بر اساس میزان سند و ریسیو حساب میکنه یا براساس تایمی که وصل هستیم؟

yusef
25-02-2011, 14:13
سلام
از دیشب تا حالا بعضی سایت ها باز میشن ولی بیشتریا باز نمیشن.
برای ping هم مثلا 4.2.2.4 کار میده همینطور 4.2.2.2 ولی 4.2.2.1 کار نمیده.
چرا اینطوری شده؟
چیز پی ان هم کار نمیده.

sib8
25-02-2011, 19:26
سلام
کسی از همدان هست که وایمکس استفاده بکنه؟
اگه هست کیفیتش چطوره؟

Amin HA
25-02-2011, 21:52
سلام به همگی دوستان من خودم این تاپیک رو دیدم و بعد با مبین نت آشنا شدم 1هفته قبل هم سفارش یک ساله طرح زمستانی دادم و دوروز بعد برای نصب اومدن.ما خودمون تو نیاوران میشینیم و اینجا نمیشه adsl استفاده کرد.وقتی برا نصب اومدن مودم داخلی آوردن که جواب نداد فرداش مودم خارجی آوردن و بالا پشت بوم نصب کرد که روز اول یه اکانت 2مگ برا تست دادن که خییییلیییی توپ بود سرعت دانلود با دانلود منیجر 280 بود وقتی اون تموم شد دو روز بعدش اکانت 512 خودم فعال شد که سرعتم تو این دو روزه 65تا80 با دانلود منیجر بوده که من در کل خیلی راضیم و برای کسانی که پینگ مهمه پینگم هم حداکثر 300 و من خودم چون با نرم افزار گارنا بازی می کنم خیلی راضی بودم تو این دو روز فعلا ایشالا که همینطور بمونه....حتما عکس از سرعت دانلود منیجر و پینگم هم می زارم امیدوارم کامل توضیخ داده باشم.

adcomputer
25-02-2011, 23:42
سلام
از دیشب تا حالا بعضی سایت ها باز میشن ولی بیشتریا باز نمیشن.
برای ping هم مثلا 4.2.2.4 کار میده همینطور 4.2.2.2 ولی 4.2.2.1 کار نمیده.
چرا اینطوری شده؟
چیز پی ان هم کار نمیده.

امروز هم برای من گوگل، یاهو و خیلی سایت ها باز نمیشد. فقط چند تا ایرانی معروف باز میشد که درست شد. فایل های فلش هم که خیلی وقته توی اکثر سایت ها لود نمیشن. چون کاربران اعتراض نمیکنن به خودشون اجازه میدن هر بلایی که دوست دارن سر اینترنت بیارن.

ساحل 1
26-02-2011, 11:03
سلام.میخواستم بپرسم با این مودم داخلی مبین نت امکانش هست که 2 تا کامپیوتر همزمان به اینترنت متصل بشوند؟ و یا با موبایل میشه از وایمکس استفاده کرد؟

adcomputer
26-02-2011, 11:30
سلام.میخواستم بپرسم با این مودم داخلی مبین نت امکانش هست که 2 تا کامپیوتر همزمان به اینترنت متصل بشوند؟ و یا با موبایل میشه از وایمکس استفاده کرد؟

بله با مودم وای فای میشه. هم با لن تا 4 کامپیوتر. هم با وای فای.
بله.موبایل هم با وای فای میشه.
در کل شما اگر مودم فای فای رو انتخاب کنید به کارتون میاد.
اما اگر بخواید مودم داخلی (ارزان تره) رو انتخاب کنید به تجهیزات اضافه نیاز دارید.

adcomputer
26-02-2011, 11:42
دوستان مبین نتی من دو تا سوال پایه داشتم و چون تا دو سه روز آینده میخوام وایمکس بگیرم خواهش میکنم جواب بدین.
1- دوستانی که مبین نت گرفتن لطفا مراحلی رو که طی کردن تا اینترنتشون فعال شد بنویسن. خواهش میکنم چه دوستانی که اینترنتی ثبت نام کردن و چه دوستانی که حضوری ثبت نام کردن تجربه شونو بگن. در سایت یکسری مراحل نوشته ولی زیاد واضح نیست.
2- برای شارژ ماهانه مبین نت باید پول رو چه جوری واریز کنیم؟ یعنی هر ماه چه جوری حسابمونو شارژ کنیم؟

---------- Post added at 12:31 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

3- با عرض معذرت یک سوال دیگه هم یادم اومد.
در ایرانسل مثل اینکه ترافیک شما براساس مدت زمان اتصالتون مصرف میشه. به عبارت دیگه مثلا 3 گیگ ترافیک ماهانه شما در حساب ایرانسل تبدیل به ثانیه میشه و بعد طبق میزان زمان اتصالتون از حساب شما کم میشه که قطعا به ضرر مشتریه. میخواستم ببینم مبین نت ترافیک رو واقعا بر اساس میزان سند و ریسیو حساب میکنه یا براساس تایمی که وصل هستیم؟

1- میرید نمایندگی ثبت نام میکنید. پول میدید - نصاب میاد. تمام! چیز خاصی نداره. همونجا هم راهنماییتون میکنند.

2- از طریق بانک - از طریق کارت (عضو شتاب) - اون هم چیزی نداره!

3- بر اساس ترافیک مصرفی (ارسال و دریافت)

vahidmir2000
26-02-2011, 16:14
سلام دوستان
امروز در عرض دو ساعت وایمکس مبین نت گرفتم. رفتم نمایندگی میدان ولیعصر همونجا ثبت نام کردم همونجا مودم رو فعال کردن و تست کردن و تحویلم دادن و اومدم خونه و وصل شدم. البته الان دموی اکانتم وصله که سرعتش یک مگه ولی اشتراک خودم از این یکساله هاست. سه چراغ مودم روشنه و فعلا که خیلی خوبه.

Majidson
26-02-2011, 16:20
سلام دوستان
امروز در عرض دو ساعت وایمکس مبین نت گرفتم. رفتم نمایندگی میدان ولیعصر همونجا ثبت نام کردم همونجا مودم رو فعال کردن و تست کردن و تحویلم دادن و اومدم خونه و وصل شدم. البته الان دموی اکانتم وصله که سرعتش یک مگه ولی اشتراک خودم از این یکساله هاست. سه چراغ مودم روشنه و فعلا که خیلی خوبه.

1. کدوم منطقه هستید ؟
2. نوع مودمی که گرفتین ؟
3. داخل تنظیمات مودم RSSI چه عددی نشان می دهد؟
4. کیفیت سیگنال چند درصد هستش ؟

vahidmir2000
26-02-2011, 17:27
1. کدوم منطقه هستید ؟
2. نوع مودمی که گرفتین ؟
3. داخل تنظیمات مودم RSSI چه عددی نشان می دهد؟
4. کیفیت سیگنال چند درصد هستش ؟

1- آزادی شادمان
2- مودم وای فای داخلی
3- 80
4- کیفیت سیگنال 30%

با اینکه آنتن کوچه ما خیلی ضعیفه ولی فعلا با اکانت دموی یک مگابایتش سرعت طبیعیه و 130 کیلوبایت دانلود میده
قطعی هم فعلا نداشته. بازم امری بود در خدمتم

Amin HA
26-02-2011, 18:14
دوستان من تو این سه روزه که گرفتم چندتا تست گرفتم.پینگ من معمولا تو کل روز dns 4.2.2.4 رو 280 هست که برای کسایی که بازی آنلاین انجام می دن میشه گفت عالی نباشه خوبه!!!چون خود من با نرم افزار Garena آنلاین بازی می کنم برای همون گفتم شاید برای یعضی ها مثل خودم مهم باشه سرعت دانلودم هم معمولا 70 هست و نوسانش در حد 1یا 2 کیلوبایته و دیشب که از ساعت 2 تا 8 یه فایل 800مگی رو تونستم بگیرم.و مودم من بیرونی هست فعلا که راضیم سوالی بود در خدمتم.

vahidmir2000
26-02-2011, 19:20
یه نکته جالب اینه که سایت مبین روی سیستم من باز نمیشه . دقیقا از وقتی امروز با مبین وصل شدم سایت خودشون باز نمیشه نمیدون چرا

Amin HA
26-02-2011, 19:46
یه نکته جالب اینه که سایت مبین روی سیستم من باز نمیشه . دقیقا از وقتی امروز با مبین وصل شدم سایت خودشون باز نمیشه نمیدون چرا
دوست عزیز کلا با چیز پی ان و نرم افزار های ف***ر شکن باز نمیشه سایت!!!!!:41:

vahidmir2000
26-02-2011, 20:14
دوست عزیز کلا با چیز پی ان و نرم افزار های ف***ر شکن باز نمیشه سایت!!!!!:41:

نه من الان مستقیم هم نمیتونم باز کنم

adcomputer
26-02-2011, 20:19
مبارک باشه.

سایتشون همینطوریه کلاً. البته چند وقته که خیلی از سایت ها باز نمیشن. خیلی ظالم شدن. ( اون هایی که این کارو میکنن)

ehsanerica
26-02-2011, 20:29
منم از مبین 256 استفاده میکنم از منم گاهی اوقات سایت خودش باز نمیکند و جمعه ها هم که اصلا نمیشه سایتی باز کرد ولی سرعت دانلودش خوب است 33 هست با دانلود منیجر راستی من مودم بیرونی دارم

ساحل 1
26-02-2011, 21:42
بله با مودم وای فای میشه. هم با لن تا 4 کامپیوتر. هم با وای فای.
بله.موبایل هم با وای فای میشه.

یعنی اگه مودم وای فای داشته باشیم بدون اینکه دو کامپیوتر رو شبکه کنیم میتونیم از اینترنت استفاده کنیم؟و موبایل اگر وای فای نداشته باشه دیگه از هیچ طریقی نمیشه به اینترنت مبین وصل شد؟

و یه مطلب دیگه اینکه من ثبت نام کرد و قراره بیان برای نصب.میخواستم ببینم موقع نصبش به چه چیزایی باید توجه کنم؟ مثلا اولا مودم چند تا چراغ داره؟ و اگر همش روشن نشه دلیل این هست که خوب نیست و من نباید بگیرم؟

adcomputer
26-02-2011, 23:43
یعنی اگه مودم وای فای داشته باشیم بدون اینکه دو کامپیوتر رو شبکه کنیم میتونیم از اینترنت استفاده کنیم؟و موبایل اگر وای فای نداشته باشه دیگه از هیچ طریقی نمیشه به اینترنت مبین وصل شد؟

و یه مطلب دیگه اینکه من ثبت نام کرد و قراره بیان برای نصب.میخواستم ببینم موقع نصبش به چه چیزایی باید توجه کنم؟ مثلا اولا مودم چند تا چراغ داره؟ و اگر همش روشن نشه دلیل این هست که خوب نیست و من نباید بگیرم؟

همونطوری که به یک شبکه وایرلس وصل میشید به این هم میشید.
- خیر
چراغ ها تاثیری توی سرعت و کیفیت ندارند. خود نصاب میزانشو میدونه که اگر کم بود نصب نمیکنه.

sydsina
27-02-2011, 23:56
سلام دوستان

من مشترک 6-5 ماهه مبین نت هستم و تقریباً جز اولین دسته ای هستم که با وایمکش مبین نت کار کردن
سوالی اگر بود در خدمت ، مخصوصاً عزیزان تهرانی که شاید بخوان راجع به چم و خم پروسه ی خرید وایمکس مبین نت در تهران سوال داشته باشن

نمیشه گفت تعداد چراغ مهم نیست ... به هر حال یه کمیت هست برای اندازه گیری میزان سیگنال دریافتی ولی خوب در نقطه ی مقابل بارها شده که من مودمم (Indoor) روی 1 چراغ بوده برای مدتی ، ولی بطور معمول کارم رو انجام دادم و همینطور برعکس این موضوع ؛ یعنی روی 3 چراغ بوده و نتم با مشکل روبرو بوده ، گرچه هرچه میگذره این مشکلات کمتر و کمتر میشه و سیستم مبین تو سطح شهر گیرایی ارسال و دریافت بهتری پیدا میکنه

در کل نگران نباشید ، خود نصاب حتی شده بره روی 4 پایه ، جای مناسب رو پیدا میکنه :دی

x935
28-02-2011, 00:17
و جمعه ها هم که اصلا نمیشه سایتی باز کرد

اينجوري كه اصلا خوب نيست من با اي دي اس ال 64 جمعه ها هم هيچ مشكلي ندارم

h.yazdani67
28-02-2011, 00:27
دوستان منم 5-6 ماهی هست دارم از سرویسشون استفاده میکنم جز اولین نفرایی بودم که وایمکسشو گرفتم. فقط 2تا تغییر کرده تو این چند وقت:

1-افزایش تعداد Bts و پوشش بهتر

2- افت کیفیت چشم گیر مخصوصا هنگام دانلود از یک کانکشن که ایرانسل رو به شخصه دیدم چنین مشکلی رو نداره و این مسئله هنگام کارکردن از اینتزنت بصورت وای فای روی موبایل و تبلت ها اذیتتون می کنه.

adcomputer
28-02-2011, 11:40
دوستان منم 5-6 ماهی هست دارم از سرویسشون استفاده میکنم جز اولین نفرایی بودم که وایمکسشو گرفتم. فقط 2تا تغییر کرده تو این چند وقت:

1-افزایش تعداد Bts و پوشش بهتر

2- افت کیفیت چشم گیر مخصوصا هنگام دانلود از یک کانکشن که ایرانسل رو به شخصه دیدم چنین مشکلی رو نداره و این مسئله هنگام کارکردن از اینتزنت بصورت وای فای روی موبایل و تبلت ها اذیتتون می کنه.

ممکن است در شهر شما به دلیل شلوغی و کمبود پهنای باند اینطور باشد که بهتر است پیگیری شود. من اتفاقاً با یک کانکشن با سرعت کامل دانلود میکنم.

ساحل 1
28-02-2011, 12:27
سلام.من الان از دمو 512 مبین دارم استفاده میکنم.میخواستم ببینم چرا فایلهای فلش رو نشون نمیده؟فلش پلیر 10 رو هم دارم وبا دایال اپ چنین مشکلی نداشتم.مثلا تو این سایت speedtest که میرم صفحه اصلیشو کامل نشون نمیده.

adcomputer
28-02-2011, 14:49
سلام.من الان از دمو 512 مبین دارم استفاده میکنم.میخواستم ببینم چرا فایلهای فلش رو نشون نمیده؟فلش پلیر 10 رو هم دارم وبا دایال اپ چنین مشکلی نداشتم.مثلا تو این سایت speedtest که میرم صفحه اصلیشو کامل نشون نمیده.

به نظر میاد مشکل فی.لتر شدن فایل های فلش باشه.

hamed_1989
28-02-2011, 18:47
سلام دوستان

من امروز از طریق یکی از نمایندگی های مبین نت که گروه ازما هست در خواست سرویس 1 مگ دادم به نظرتون موردی نداره که مستقیما از خود شرکت درخواست ندادم؟
چرا سایت خود مبین نت باز نمیشه؟

و چند تا سوال دیگه از دوستان داشتم.
1-این مبین نت حجم دانلودی رو که انجام میدیدم لحظه ایی حساب میکنه یا مثلا فرداش نمایش میده؟
2-امکان پرداخت هزینش به صورت اینترنتی هست؟
3-کلا کیفیت سرویس 1مگش خوب هست؟(چون 60 تومن هزینه کمی نیست)

کلا باز اگه دوستان موردی هست که میدونن که میتونه مفید باشه ممنون میشم بهم توضیح بدن.

با تشکر

hajoo
28-02-2011, 22:14
دوستان اینترنت من چند روزیه "چرند" شده.سرعت میاد پایین. خیلی از سایت ها اصلا باز نمیشن. شما هم این مشکل رو دارین؟

این دوستی که می خواد در مورد وایمکس بدونه،این اطلاعات اینترنت منه (1 مگ)

Speed test statistics
---------------------
Download speed: 1020080 bps
Upload speed: 1006016 bps
Download consistency of service: 98 %
Upload consistency of service: 99 %
Download test type: socket
Upload test type: socket
Maximum TCP delay: 51 ms
Average download pause: 11 ms
Minimum round trip time to server: 81 ms
Average round trip time to server: 92 ms
Estimated download bandwidth: 1200000bps
Route concurrency: 1.1763784
Download TCP forced idle: 0 %
Maximum route speed: 6472592bps

adcomputer
01-03-2011, 01:11
[QUOTE=hajoo;5897653]دوستان اینترنت من چند روزیه "چرند" شده.سرعت میاد پایین. خیلی از سایت ها اصلا باز نمیشن. شما هم این مشکل رو دارین؟

Speed test statistics
---------------------
Maximum route speed: 6472592bps[/QUOTE

سرعت اینترنت چند وقته کم شده و خیلی از سایت ها هم باز نمیشن و بعضی مواقع هم به کلی هیچ سایتی باز نمیشه. حتی تو برنامه ی نود امشب هم اینترنتشون مشکل داره وقطع و وصل میشه. عادل هم یک تشکر ویژه از چند تا از مسئولین در این زمینه کرد.:31:

adcomputer
01-03-2011, 11:24
سلام دوستان

من امروز از طریق یکی از نمایندگی های مبین نت که گروه ازما هست در خواست سرویس 1 مگ دادم به نظرتون موردی نداره که مستقیما از خود شرکت درخواست ندادم؟

1-این مبین نت حجم دانلودی رو که انجام میدیدم لحظه ایی حساب میکنه یا مثلا فرداش نمایش میده؟

کلا باز اگه دوستان موردی هست که میدونن که میتونه مفید باشه ممنون میشم بهم توضیح بدن.

با تشکر

- خیر موردی نداره.
- سایتشون هم همینه!

1- هر چند ساعت یک بار اما زمان دقیقی نداره. با ریبوت کردن مودم یک چک پوینت ثبت میشه. (در حال حاضر)

2- بله

3- سرعت دانلودش خوبه اما پینگ بستگی به انتظارتون از اینترنت داره.

- بد نیست چند صفحه قبل تا اینجا رو یک نگاهی بندازید.

Ostad AliReza
01-03-2011, 12:21
دوستان اینترنت من چند روزیه "چرند" شده.سرعت میاد پایین. خیلی از سایت ها اصلا باز نمیشن. شما هم این مشکل رو دارین؟

Speed test statistics
---------------------
پینگ یاهو چنده دوست عزیز؟

hajoo
01-03-2011, 16:09
پینگ یاهو چنده دوست عزیز؟

فعلا اینترنت مشکل داره. البته طبیعی هم هست امروز:46: درست شد، پینگشو میگم.

omid-p30
01-03-2011, 17:45
دوستان سایتش که باز نمیشه.

من تعرفه هاش رو دیگه از کجا میتونم ببینم ؟

vahidmir2000
01-03-2011, 19:46
من الان فهمیدم که سرویسم فعال شده. شنبه از طریق نمایندگی میدان ولیعصر ثبت نام کردم( حضوری) و الان دیدم وصل شده. سرعتش بد نیست. من سرویس 128 یکساله گرفتم. اگر سوالی بود در خدمتم. همچنان سایت مبین وصل نمیشه. نمیدونم برای چک کردن ترافیک و اینجور مسائل چیکار کنم.

vahidmir2000
01-03-2011, 21:04
سلام دوستان

با تشکر

منم از طریق نمایندگی ثبت نام کردم (روز شنبه) و امروز سرویسم فعال شد. امکان پرداخت اینترنتی هم داره. کیفیت سرویس 128 من که بدک نیست فعلا. در کل وایمکس با توجه به بی سیم بودنش من فکر کنم یکم از ای دی اس ال بیشتر نوسان داشته باشه که البته بستگی مستقیم به آنتن محل داره

Ostad AliReza
01-03-2011, 21:24

Speed test statistics
---------------------
شما میتونید بازی انلاین انجام بدید؟
راستش تنها هدف من از گرفتن سرویس بازی انلاین فیفا 11 هست میشه یعنی با وایمکس شما بازی کردید ؟
منطقمون کلا adsl نداره:41:

adcomputer
01-03-2011, 23:25
راستش تنها هدف من از گرفتن سرویس بازی انلاین فیفا 11 هست میشه یعنی با وایمکس شما بازی کردید ؟

یک زمانی ما به زور بازی میکردیم. اما الان واقعاً غیر قابل تحمله که به نظر میاد ربطی به مبین نت نداره

vahidmir2000
02-03-2011, 05:06
دوستان ساعت 5 صبحه و من دارم از اولین شب دانلود رایگانم استفاده میکنم. فقط خواستم بگم هیچ مشکلی فعلا مشاهده نشده و هیچ مورد قطعی نداشتم. نوسان سرعت و سرعت کلی سرویس هم مثل روزه و هیچ فرقی نمیکنه. با ش ی ل تر شکن هم خیلی راحت تونستم وبگردی کنم و مشکلی نبود. آزادی شادمان سرویس 128 یکساله

Bobby Sands
02-03-2011, 12:15
یکی از دوستام دیروز رفت از کرج سرویس 512 مبین نت رو گرفت. همون موقع مودمو بهش دادن و آمد خونه وصلش کرد.
سرعت دانلودش میگه 250 کیلو بایته!!یعنی سرعت یک سرویس 2مگ.
میخواستم بدونم برای شما ها هم همینطوریه؟ یعنی اینقد سرعتها بالاست؟
اگه اینطوری هستش ما هم این شاتل رو بندازیم سطل اشغال بریم وایمکس مبین بگیریم.

hajoo
02-03-2011, 13:57
من battlefield 2 بازی می کردم . تو سرور ایرانی پینگم حدود 300 بود. و نسبت به متوسط بقیه پینگم کمی بالاتر بود.
ولی تو سرور های روسی باز پینگم 300 بود:18: وبقیه خیلی از من پینگشون بالاتر بود.

تو سرور ایرانی بازی teeworld هم پینگم 100 بود در حالی که بقیه 50 بودن

پینگ یاهو الان 335 هست.

---------- Post added at 01:57 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

یکی از دوستام دیروز رفت از کرج سرویس 512 مبین نت رو گرفت. همون موقع مودمو بهش دادن و آمد خونه وصلش کرد.
سرعت دانلودش میگه 250 کیلو بایته!!یعنی سرعت یک سرویس 2مگ.
میخواستم بدونم برای شما ها هم همینطوریه؟ یعنی اینقد سرعتها بالاست؟
اگه اینطوری هستش ما هم این شاتل رو بندازیم سطل اشغال بریم وایمکس مبین بگیریم.

چون روز اول سرعتش 2 مگه( حالت demo)

adcomputer
03-03-2011, 14:48
همونطور که میدونید به دلایل نامعلومی(که برای همه معلومه:31:) در چند هفته ی اخیر سرعت اینترنت کاهش پیدا کرده و فایلهای فلش فیلتر شدند.

که این موارد در حال حاضر برطرف شد.

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:44 PM ----------

مدیا فایر فیلتر شد.
البته قبلاً هم این کار رو کرده بودند که چند ساعته برطرف شد! ( اینا با خودشون مشکل دارن - واقعاً که شیزوفرنی هستند!)

adcomputer
04-03-2011, 12:42
بله! امروز باز هم سرعت و پینگ بدتر از قبل شد به حدی که با 4 کانشن هم نمیشود با سرعت کامل دانلود کرد. احتمالاً دوباره بیماریشون اوت کرده. بیایید برای سلامتی تمام بیماران روانی دعا کنیم.

vahidmir2000
04-03-2011, 13:58
بله! امروز باز هم سرعت و پینگ بدتر از قبل شد به حدی که با 4 کانشن هم نمیشود با سرعت کامل دانلود کرد. احتمالاً دوباره بیماریشون اوت کرده. بیایید برای سلامتی تمام بیماران روانی دعا کنیم.

شما کدوم منظقه هستین؟
من آزادی شادمان هستم و سرعت در این دو سه روزه هیچ تغییری نکرده. سرعت دانلود همواره 16 کیلو بایته(128) و تنها مشکل اساسی فقط و فقط سایت مبین نته که بازی در میاره و باز نمیشه. فکر کنم شانس شما بده ...

adcomputer
04-03-2011, 16:52
شما کدوم منظقه هستین؟
من آزادی شادمان هستم و سرعت در این دو سه روزه هیچ تغییری نکرده. سرعت دانلود همواره 16 کیلو بایته(128) و تنها مشکل اساسی فقط و فقط سایت مبین نته که بازی در میاره و باز نمیشه. فکر کنم شانس شما بده ...

شما حتماً احساس نکردید.
یعنی برای شما سرعت اینترنت کم و فایل های فلش فیلتر نشد؟ حتماً شده. هر وقت مناسبتی هست اینطور میشه.
------------------
راستی شما که تازه خریدید؟

vahidmir2000
04-03-2011, 18:43
شما حتماً احساس نکردید.
یعنی برای شما سرعت اینترنت کم و فایل های فلش فیلتر نشد؟ حتماً شده. هر وقت مناسبتی هست اینطور میشه.
------------------
راستی شما که تازه خریدید؟

بله من از سه شنبه سرویسم فعال شده. اما افت سرعت محسوسی نداشتم. با توجه به اینکه تقریبا زیاد هم دانلود میکنم ولی هنوز موردی ندیدم. در مورد فایلهای فلش حقیقتا دقت نکردم. سرعت دانلود روی 16 هستش و در حد یکی دو کیلوبایت بالا و پایین میشه. امروزم که جمعه بود و دارم خودمو خفه میکنم با دانلود
در خدمتیم

darvish1900
04-03-2011, 21:23
دوستان کسی اینجا سرعت 512 گرفته یا خیر؟

آیا با نامه دانشگاه گرفته یا جواز شرکت یا نامه شرکتی؟

darvish1900
04-03-2011, 21:29
یک سوال دیگه اگر خودمون مودم داشته باشیم چقدر کم میشه. چون شرکتها مودمها رو با قیمت بالایی تو پاچه مشتری می کنند
مودم داخلی ایرانسل میده 40000 تومان مبین میده 80000 تومان

darkmindms
04-03-2011, 22:26
دوستان ساعت 5 صبحه و من دارم از اولین شب دانلود رایگانم استفاده میکنم. فقط خواستم بگم هیچ مشکلی فعلا مشاهده نشده و هیچ مورد قطعی نداشتم. نوسان سرعت و سرعت کلی سرویس هم مثل روزه و هیچ فرقی نمیکنه. با ش ی ل تر شکن هم خیلی راحت تونستم وبگردی کنم و مشکلی نبود. آزادی شادمان سرویس 128 یکساله
سلام دوست عزیز. من دیدم شما به تازگی مشترک مبین شدین گفتم احتمالا بیشتر از همه به مسائل این شرکت واقفید
اولین سوالی که از شما داشتم اینه که واقعا همون لحظه که درخواست بدم همون لحظه مودم رو دریافت میکنم یا اینکه بایذ از قبل اقدام کرده باشم؟
دومین سوالمم اینه که سایت مبین که الان باز نمیشه چجوری میشه آدرس دقیق نمایندگی میدان ولیعصر رو پیدا کرد؟ و اینکه اگر شما شماره تلفن از این نمایندگی دارید ممنون میشم به منم بدین
و در آخر اینکه نمایندگی میدان ولیعصر تا ساعت چند باز هستش؟
پیشاپیش ازتون تشکر می کنم

vahidmir2000
05-03-2011, 01:28
سلام دوست عزیز. من دیدم شما به تازگی مشترک مبین شدین گفتم احتمالا بیشتر از همه به مسائل این شرکت واقفید
اولین سوالی که از شما داشتم اینه که واقعا همون لحظه که درخواست بدم همون لحظه مودم رو دریافت میکنم یا اینکه بایذ از قبل اقدام کرده باشم؟
دومین سوالمم اینه که سایت مبین که الان باز نمیشه چجوری میشه آدرس دقیق نمایندگی میدان ولیعصر رو پیدا کرد؟ و اینکه اگر شما شماره تلفن از این نمایندگی دارید ممنون میشم به منم بدین
و در آخر اینکه نمایندگی میدان ولیعصر تا ساعت چند باز هستش؟
پیشاپیش ازتون تشکر می کنم

سلام دوست من
اگر به صورت حضوری به شرکت برید و همون موقع پول رو پرداخت کنید مودم رو به شما تحویل میدن من با یک آقایی اونجا آشنا شدم که برام مودم رو فعال کرد و اکانت دموی من رو فعال کرد و مودم رو تحویلم داد. دقیقا سه روز بعد هم سرویس اصلیم فعال شد. نمایندگی ولیعصر پایین تر از میدان نبش کوچه فیروزه مجتمع تجاری ولیعصر طبقه هفتم شرکت پرند هستش و تلفنش هم 88938155 هست. شرکت تا ساعت 5 باز هستش سوال دیگری هم اگر بود در خدمتم

darvish1900
05-03-2011, 07:34
دوستان کسی اینجا سرعت 512 گرفته یا خیر؟

آیا با نامه دانشگاه گرفته یا جواز شرکت یا نامه شرکتی؟

یک سوال دیگه اگر خودمون مودم داشته باشیم چقدر کم میشه. چون شرکتها مودمها رو با قیمت بالایی تو پاچه مشتری می کنند
مودم داخلی ایرانسل میده 40000 تومان مبین میده 80000 تومان

کسی نبود جواب اینها رو بده؟

Majidson
05-03-2011, 10:36
کسی نبود جواب اینها رو بده؟

1. نامه شرکتی و نامه دانشگاه با هردو 512 میدن. زیاد سخت گیر نیستن.
2. خیر مودم شرکت دیگر قبول نمی کنن. فقط مودم خودشون را فعال می کنن.

topgoal
05-03-2011, 11:50
دوستان در مورد سرعت دانلود صحبت کردن. میشه یکی بگه سرعت آپلود با 1 مگ چنده؟
ممنون

darvish1900
05-03-2011, 13:30

ولی تو قرداد شرکت نوشته
برای استفاده از خدمات درخواستی نیاز به دستگاهی به نام CPE یا مودم وایمکس می باشد. در این بخش در صورت موجود بودن مودم نزد متقاضی نیاز است آدرس فیزیکی دوازده کاراکتری را که در اصطلاح به آدرس MAC معروف است را جهت فعالسازی اعلام نمایید (اگر آدرس اشتباه وارد گردد، استفاده از خدمات در سمت مشترک ممکن نمی باشد) و در غیر این صورت نوع مودم درخواستی را مشخص فرمایید. استفاده از مودم وایمکس موجود یا از قبل خریداری شده آدرس MAC مودم موردنظر :

Majidson
05-03-2011, 14:03
ولی تو قرداد شرکت نوشته
برای استفاده از خدمات درخواستی نیاز به دستگاهی به نام CPE یا مودم وایمکس می باشد. در این بخش در صورت موجود بودن مودم نزد متقاضی نیاز است آدرس فیزیکی دوازده کاراکتری را که در اصطلاح به آدرس MAC معروف است را جهت فعالسازی اعلام نمایید (اگر آدرس اشتباه وارد گردد، استفاده از خدمات در سمت مشترک ممکن نمی باشد) و در غیر این صورت نوع مودم درخواستی را مشخص فرمایید. استفاده از مودم وایمکس موجود یا از قبل خریداری شده آدرس MAC مودم موردنظر :

اینو تو سایت نوشته، ولی قبول نمیکنن.
اگر می خواهی میتونی زنگ بزنی بپرسی: تلفن 83868

hajoo
05-03-2011, 14:41
دوستان این نتیجه تست امروز من (پهنای 1 مگ)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vahidmir2000
05-03-2011, 14:46
سایت مبین نت دوباره درست شد و الان تونستم بازش کنم. مشکل فایلهای فلشم مثل اینکه حل شده

old_snake1370
05-03-2011, 21:43
سلام
ایرانسل آپدیت داده برای مودمهاش (که البته مودمهاش با مبین نت یکیه) ، حالا میخاستم بدونم اگه ماهم از این آپدیت ها استفاده کنیم مشکلی پیش نمیاد؟ چه تغییراتی میکنه؟
کسی امتحان کرده؟

darkmindms
05-03-2011, 22:55

من امروز رفتم نمایندگی مبین نت
خبر خوشی که براتون دارم اینه که برای گرفتن سرویس 128کیلو بیت به بالا به هیچ نامه ای احتیاج نیست. تنها کارت دانشجویی کفایت میکنه.

lurenzo
05-03-2011, 23:20
من امروز رفتم نمایندگی مبین نت
خبر خوشی که براتون دارم اینه که برای گرفتن سرویس 128کیلو بیت به بالا به هیچ نامه ای احتیاج نیست. تنها کارت دانشجویی کفایت میکنه.

جالبه که به شما اینو گفتن.
چون من ابتدای شهریور ماه ثبت نام کردم و جزو اولین کسانی بودم که سرویسم وصل شد.سرویس 1 مگ نامحدود گرفته بودم.اون موقع میگفتن فقط یه معرفی نامه از یه شرکت بیارید که سرعت مثلا 1 مگ میخواید.
الان بعد از شش ماه بهم زنگ زدن که پرونده شما ناقصی داره و اگر تکمیلش نکنید ، سرویستون قطع میشه! حالا این ناقصی ها چی هستن؟ جالبه بدونید از من یه کپی از اساسنامه یا روزنامه رسمی شرکت به همراه یه قبض تلفن خواستن!!!:18: آخه یه نفر نیست بگه وایمکس چه ارتباطی با تلفن داره؟!!!:41: :27:

topgoal
06-03-2011, 01:14
دوستان این نتیجه تست امروز من (پهنای 1 مگ)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوبار عکستو میزاری. نشون داده نمیشه

darkmindms
06-03-2011, 01:53
جالبه که به شما اینو گفتن.
چون من ابتدای شهریور ماه ثبت نام کردم و جزو اولین کسانی بودم که سرویسم وصل شد.سرویس 1 مگ نامحدود گرفته بودم.اون موقع میگفتن فقط یه معرفی نامه از یه شرکت بیارید که سرعت مثلا 1 مگ میخواید.
الان بعد از شش ماه بهم زنگ زدن که پرونده شما ناقصی داره و اگر تکمیلش نکنید ، سرویستون قطع میشه! حالا این ناقصی ها چی هستن؟ جالبه بدونید از من یه کپی از اساسنامه یا روزنامه رسمی شرکت به همراه یه قبض تلفن خواستن!!!:18: آخه یه نفر نیست بگه وایمکس چه ارتباطی با تلفن داره؟!!!:41: :27:
عجیبه!!!! با این چیزی که من امروز دیدم فکر میکنم اینا همش فرمالیتس و به نوعی یه حرکت نمایشی برای کم کردن فشار مراجع بالا از شرکت مبین نته :46:ولی جداً اگه رابطه تلفن با وایمکس رو فهمیدین ما رو هم آگاه کنین:27:

vahidmir2000
06-03-2011, 03:24
عجیبه!!!! با این چیزی که من امروز دیدم فکر میکنم اینا همش فرمالیتس و به نوعی یه حرکت نمایشی برای کم کردن فشار مراجع بالا از شرکت مبین نته :46:ولی جداً اگه رابطه تلفن با وایمکس رو فهمیدین ما رو هم آگاه کنین:27:

احتمالا قبض تلفنو برای تایید آدرس شرکت خواستن.البته یادشون نبوده که روی همه قبضهای دیگه (برق و...) هم آدرس نوشته شده.

vahidmir2000
06-03-2011, 03:38
تجربه شخصی من از چند روز استفاده وایمکس مبین نت:
با خودم گفتم حالا که چند روزه دارم از وایمکس مبین نت اسفاده میکنم تجربه مو با همه دوستان در میون بگذارم شاید مفید واقع بشه.
من شنبه هفته پیش به صورت حضوری ثبت نام رو انجام دادم در نمایندگی ولیعصر(شرکت پرند) به عنوان مدرک کپی کارت ملی و کپی قبض تلفن رو ارائه کردم. طرح یکساله 128 رو گرفتم. چون پرداختم نقدی بود همونجا مودم رو تحویلم دادن و اکانت دمو رو برام فعال کردن. گفتن که 48 ساعت دیگه سرویس اصلیت فعال میشه. سه شنبه بعد از ظهر سرویسم فعال شد.
سرعت سرویس معمولا خوبه و در حدود استانداری که باید باشه هست. سرعت دانلود همیشه دور و بر 16 کیلوبایته با نوسان در حد یکی دو کیلوبایت. من ساکن خیابان شادمان هستم. معمولا 3 چراغ سیگنال مودم روشنه البته گاهی به 2 چراغ میرسه که تاثیری در سرعت نداره. بعضی وقتا وقتی که در حال دانلود هستم تقریبا وبگردی تعطیل میشه یعنی سایتها خیلی دیر باز میشن که البته در دو شبی که این مشکل پیش اومد یک ساعته حل شد و همیشگی نیست. در حالت عادی حتی وقتی دو فایل هم همزمان دانلود میکنم سایتها با سرعت خوبی ( در مقایسه با دایال آپ) باز میشن. من مودم رو رو میز کامپیوتر گذاشتم ( از بی جایی) و این باعث میشه که گاهی اوقات صفحه مانیتور به طور خفیفی بلرزه که نمیدونم ضرری برای مانیتور داره یا نه ولی در کل در اولین فرصت باید یک جای خوب برای مودم پیدا کنم. از روشن شدن مودم تا شروع به کار (دریافت سیگنال از دکل و وصل شدن به شبکه) حدود 30 ثانیه طول میکشه و بعد از اون بدون مشکل سرویس قابل استفاده است. در این چند روز هیچ مورد قطعی سرویسی نداشتم و شبها از 2 تا 8 صبح هم بدون مشکل دانلود و وب گردی میکنم. تنها مشکل آزار دهنده باز نشدن گاه به گاه سایت مبینه که نمیدونم کی حل میشه. البته انگلیسی بودن زبان در بخش ecare هم زیاد جالب نیست که قراره به زودی فارسی بشه.

hajoo
06-03-2011, 10:11

بفرمایید

adcomputer
06-03-2011, 23:06

خیلی بد

shiraz_2010
07-03-2011, 17:12
سلام...سرعت دانلود مبین نت با 128 چقدره؟؟من از شیرازم........متاسفانه سرعت بالای 128 هم بهم تعلق نمی گیره....فقط باید نامه شرکت ببری....کسی راه حلی سراغ نداره؟؟

vahidmir2000
07-03-2011, 20:26
سلام...سرعت دانلود مبین نت با 128 چقدره؟؟من از شیرازم........متاسفانه سرعت بالای 128 هم بهم تعلق نمی گیره....فقط باید نامه شرکت ببری....کسی راه حلی سراغ نداره؟؟

سرعت 128 حدود 16 کیلوبایته یعنی استاندارد.

_ermia
07-03-2011, 22:47
سلام دوستان خوبم
عزیزانی که مبین نت دارن، لطف می کنید به سوال های من جواب بدید؟
ممنونم
1- از هر شهری اشتراک مبین نت رو بگیرم، تو شهر دیگه هم قابل استفادست دیگه؟ چون من محل زندگیم ثابت نیست!
2- نسبت به وایمکس ایرانسل چطوره؟ چون ایرانسل رو که میگن خیلی بده، یعنی افتضاحه، هم کیفیت سرویسش و هم پشتیبانی، حالا مبین نت به نظرتون چطور بوده خدماتش؟ از هر جهت بگید
3- من میخواستم مودم وایرلسش رو بگیرم، گفتم شاید از اون مدل های USB هم بیاره، یکمی صبر کنم، حالا اگر تجربه ای دارید یا از اون USB ها دیدید، به نظرتون چطورن؟ یعنی خوب انتن میده؟ آحه ایرانسلی ها! میگفتن مودم USB قوی نیست، حالا به نظرتون همین مودم وایرلس رو بگیرم؟
4- این پوشش داخلی و پوشش خارجی که برای ساپورت مناطق گذاشته یعنی چی؟ درست متوجه نشدم مثلا تهران منطقه مارو پوشش میده یا نه

پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هاتون

vahidmir2000
07-03-2011, 23:17
سلام دوستان خوبم
ممنونم
1- از هر شهری اشتراک مبین نت رو بگیرم، تو شهر دیگه هم قابل استفادست دیگه؟ چون من محل زندگیم ثابت نیست!
2- نسبت به وایمکس ایرانسل چطوره؟ چون ایرانسل رو که میگن خیلی بده، یعنی افتضاحه، هم کیفیت سرویسش و هم پشتیبانی، حالا مبین نت به نظرتون چطور بوده خدماتش؟ از هر جهت بگید
3- من میخواستم مودم وایرلسش رو بگیرم، گفتم شاید از اون مدل های USB هم بیاره، یکمی صبر کنم، حالا اگر تجربه ای دارید یا از اون USB ها دیدید، به نظرتون چطورن؟ یعنی خوب انتن میده؟ آحه ایرانسلی ها! میگفتن مودم USB قوی نیست، حالا به نظرتون همین مودم وایرلس رو بگیرم؟
4- این پوشش داخلی و پوشش خارجی که برای ساپورت مناطق گذاشته یعنی چی؟ درست متوجه نشدم مثلا تهران منطقه مارو پوشش میده یا نه

1- بله دوست عزیز در تمامی مناطق تحت پوشش میتونید استفاده کنید. البته مبین نت گفته در آینده هزینه جابه جایی در این موارد دریافت میکنه. یعنی اگر مودم رو از تهران ببرید یه شهر دیگه هزینه استفاده از سرویس بیشتر میشه.
2- والا تجربه شخصی من در مورد مبین نت تجربه بدی نبوده تا حالا(حدود یک هفته) قطعی نداره نوسانش کمه و سرعت دانلود هم عادیه. با ایرانسل مقایسه نمیکنم چون تجربه شو نداشتم.
3- مودم وایرلس به نظر من بهترین مودم برای چند کاره. چون 4 تا پورت لن داره که میتونید 4 تا سیستم رو همزمان باهاش وصل کنید به اینترنت. و قابلیت وایرلس هم که امکان کمی نیست اگر لب تاب و گوشی داشته باشین. پورت تلفن هم که داره اگر یه روزی خدماتش ارائه بشه. البته مودم یو اس بی هم کاربرد بدون برقش خب مزیت خاصیه.
4- پوشش داخلی یعنی با مودم داخلی و پوشش خارجی یعنی با مودم خارجی میتوینید وصل شید.

sydsina
07-03-2011, 23:21
سلام دوستان خوبم
ممنونم

سلام

1- بله همینطوره

2-مبین نت اون اوایل که راه اندازی شده بود تو تهران (شاید بیش از 6 ماه پیش ) ، نوسانات افتضاحی داشت در حدی که دیدن 1 سانت خط Network ثابت این شرکت بصورت خط راست یه رویا بود ! ، منتها هر چه که از عمر فعالیتش گذشت ، حرفه ای تر و بهتر شد و الان تو این نقطه ای که ایستاده میتونیم بگیم به نسب ، یه شرکت خدماتی نسبتاً خوب تلقی میشه که البته در مقایسه با بقیه شرکت های دیگه و بطور مشخص تر ایرانسل ، به نظر من یه سر و گردن بالاتره ؛ هر چند که باید اعتراف کنم هیچ وقت از ایرانسل وایمکس استفاده نکردم ولی خوب تعریفات بدش رو خیلی شنیدم

3- مودم USB رو نباید به چشم یه مودم ثابت نگاه کنید
بیشتر برای مواقع اورژانسی هست که شما باید حین حرکت و در پروسه ی مشغله ای که دارید ، به طور خاص به نت دسترسی داشته باشید ولی خوب همراه هر مودم USB یه مودم تقویت کننده اش رو هم میدن ، یعنی ایرانسل که حداقل اینطوریه ... !

4- باید باهاشون تماس بگیرید و دقیق از خودشون بپرسید که در منطقه تحت پوشش مودم Indoor یا همون داخلی (کله قندی) هستید یا نه
اگر نه باید مودم قوی تری Outdoor استفاده کنید که طبعاً هزینه ی بیشتری داره ...

qeshmkids
08-03-2011, 14:04
بعد از این همه تحمل مشکلات و قطعی و کمبود سرعت ، مودم INDOOR WiFi رو 140 فروختم .... :5:

sinaamini
08-03-2011, 16:23
خیلی نمیشه روی این rssi و cinr حساب کرد!!!
من جایی هستم که روی نقشه پوشش حتی outdoor هم نیست اما با مودم داخلی بیسیم الان 2 ماهه که دارم استفاده میکنم خیلی ام راضیم!!سرعت 1mb گرفتم
سرعت دانلود همیشه روی 136-142 هستش پینگ هم روی 200-290 تو این 2 ماه کندی سرعت شاید 1 روز داشتم!!!
کلا عالیه!!!
جالب اینجاست که که CINR روی صفر!!!
مودم هم 2 تا چراغش روشن حداکثر!!!
RSSI هم -82!!!!!
نمایندش میگفت شما از نظر ما قعطی!!!!

ما که راضی هستیم!!!

اینم عکس کنسول مودم:

Majidson
08-03-2011, 19:09
من جایی هستم که روی نقشه پوشش حتی outdoor هم نیست اما با مودم داخلی بیسیم الان 2 ماهه که دارم استفاده میکنم خیلی ام راضیم!!سرعت 1mb گرفتم
سرعت دانلود همیشه روی 136-142 هستش پینگ هم روی 200-290 تو این 2 ماه کندی سرعت شاید 1 روز داشتم!!!
کلا عالیه!!!
RSSI هم -82!!!!!

ما که راضی هستیم!!!

اینم عکس کنسول مودم:

سلام
دوست عزیز، شما کدام منطقه هستید !؟

sinaamini
08-03-2011, 21:45
سلام
دوست عزیز، شما کدام منطقه هستید !؟

تهران نیستم!!!کرمانم ،بلوار شیراز.

ساحل 1
09-03-2011, 11:18

سلام.منم سرویس 512 گرفتم و خدا رو شکر تا الان که راضیم.فقط چقدر زود ترافیک مصرف میشه من الان یک هفته هم نشده 1 گیگم رفت !!! با این که اصلا دانلود انچنانی نداشتم و بیشتر وب گردی بوده.
راستی اگر بخواهیم سرعت اتصال رو بفهمیم سایتی هست که مثل speedtest ازمایش کنه؟ چون تو خود سیستم کامپیوتر که دائم 100mbps هست.
یه سوال دیگه برای زمانهایی که دانلود مجانی هست ایا باید موددم رو خاموش روشن کرد یا نه همینطوری میتونیم استفاده کنیم؟

d.b23
09-03-2011, 12:46
دمه مبین گرم فکر کنم یوسف آباد میدان کلانتری به بالا رو هم آورده تو پوشش کامل (یه BTS جدید حدود کوچه های 43-47 جهان آرا نصب کردن) تا چند وقت پیش آنتنم بین 3-4 بود و سیگنال دریافتی 60-3 درصد
ولی از هفته پیش تا حالا آنتنم فیکس 5 تا پر شده و سیگنال دریافتی 100 %
RSSI هم که 70-72 بود شده 56
CINR هم 17 -18 بود شده 29-30
سرعتم خیلی بهتر شده
سرعت دانلوم هم بین 66-68 فیکسه بعضی وقتا به 71-72 هم میرسه

:5:

Majidson
09-03-2011, 14:18
دمه مبین گرم فکر کنم یوسف آباد میدان کلانتری به بالا رو هم آورده تو پوشش کامل (یه BTS جدید حدود کوچه های 43-47 جهان آرا نصب کردن) تا چند وقت پیش آنتنم بین 3-4 بود و سیگنال دریافتی 60-3 درصد
سرعتم خیلی بهتر شده

خوش به حالت. مبین نت فقط فکر بالا شهره :31:
محل ما که BTS گذاشتن ولی دریغ از اینکه بیان فعال کنن. هنوز فعالش نکردن. خدا میدونه که کی می خوان فعال کنن. (خ کارون خ طوس)

vahidmir2000
09-03-2011, 14:35

سلام.منم سرویس 512 گرفتم و خدا رو شکر تا الان که راضیم.فقط چقدر زود ترافیک مصرف میشه من الان یک هفته هم نشده 1 گیگم رفت !!! با این که اصلا دانلود انچنانی نداشتم و بیشتر وب گردی بوده.
راستی اگر بخواهیم سرعت اتصال رو بفهمیم سایتی هست که مثل speedtest ازمایش کنه؟ چون تو خود سیستم کامپیوتر که دائم 100mbps هست.
یه سوال دیگه برای زمانهایی که دانلود مجانی هست ایا باید موددم رو خاموش روشن کرد یا نه همینطوری میتونیم استفاده کنیم؟

اون سرعت 100mbps سرعت اتصال اینترنت نیست سرعت پورت لن سیستمتونه

ساحل 1
09-03-2011, 14:43
سرعتم خیلی بهتر شده

منم یوسف ابادم ولی پایین میدون کلانتری.انتنم الان 4 تاست ولی 5 تا هم بعضی جاهای خونه میده ولی عجیبه که چند روز پیش بردم خونه یکی که چند تا خونه اونورتر از ماست از 2 تا بیشتر نمی شد .فقط یجا به 3 تا رسید که اونم هی روشن خاموش می شد؟ با 2 تا انتن نمیشه وصل شد نه؟ من که نتونستم.
شما از خود مبین پرسیدی که انتن جدید تو جهان ارا نصب کردن؟

adcomputer
09-03-2011, 16:10
کلا عالیه!!!
RSSI هم -82!!!!!

ما که راضی هستیم!!!

اینم عکس کنسول مودم:

cinr شما 9 است

adcomputer
09-03-2011, 16:31
کیفیت سرویس من همچنان افتضاح. صفحات که به زور میان با لا و نصفه لود میشن. سرعت دانلود با یک کانکشن هم بسیار پایین است. درمورد سایت هایی که هاست خارجی دارند که بسیار افتضاح تر.

yasaroj
09-03-2011, 16:58
کیفیت سرویس من همچنان افتضاح. صفحات که به زور میان با لا و نصفه لود میشن. سرعت دانلود با یک کانکشن هم بسیار پایین است. درمورد سایت هایی که هاست خارجی دارند که بسیار افتضاح تر.

سلام
من تازه تو اهواز گرفتم
کیفیت سرویس من که خوبه
سرعت دانلود هم همونی که باید باشه هست

yasaroj
09-03-2011, 17:03
کسی میدونه چطوری میشه تو سایت E-Care فهمید ترافیک شبانه را چجوری حساب می کنه؟
اصلا معلوم نیست این ترافیکی که کم می کنه مال چه زمانیه؟ چرا اینقدر با تاخیر میزان کم شدن ترافیک را نشون میده؟

آیا برای اینکه از ترافیک شبانه کم کنه باید بعد از ساعت 2 شب مودم را خاموش و روشن کنیم یا خودش عقلش میرسه ؟ :31:

adcomputer
09-03-2011, 19:52
کسی میدونه چطوری میشه تو سایت E-Care فهمید ترافیک شبانه را چجوری حساب می کنه؟
اصلا معلوم نیست این ترافیکی که کم می کنه مال چه زمانیه؟ چرا اینقدر با تاخیر میزان کم شدن ترافیک را نشون میده؟

آیا برای اینکه از ترافیک شبانه کم کنه باید بعد از ساعت 2 شب مودم را خاموش و روشن کنیم یا خودش عقلش میرسه ؟ :31:

این هم تست از ما:

میبینید که سرعت کاملاً در نوسانه

در مورد سوالتون هم باید بگم که: نه خیر! خودش عقلش نمیرسه. بهتره مودم رو ریبوت کنید چون ممکنه بعضی ساعات رایگان رو محاسبه کنه.

در واقع زدن هر بلایی که خواستن سر اینترنت آوردن.

نتایج تست از سایت مبین نت:

-Download speed [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 508 Kbps -Upload speed [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 535 Kbps -D/load COS [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 98 % -U/load COS [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 77 % -RTT [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 78 ms -RTT Consistency [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 39 % -Max Delay [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 73 ms -Avg Delay [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 57 ms -Max Bandwidth [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 508 Kbps -Route Speed [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6721 Kbps
با نگاه به این نتایج متوجه شدم که کیفیت سرویس عادیه و تغییری نسبت به قبل نکرده پس نتیجه میگیریم کاسه ای زیر نیمکاسه است.

ms.negar
09-03-2011, 20:52
حجم دیتا در طرح ویژه 20-25 گیگه
میخواستم بدونم نحوه ی تقسیم تو هر ماه چطوریه ؟ ( تقسیم بر 12 میشه یا تا آخرشو میشه تو یه ماه استفاده کرد )
در ضمن کسی از طرح های آینده خبری نداره ؟

sei_pm
09-03-2011, 21:19
حجم دیتا در طرح ویژه 20-25 گیگه
میخواستم بدونم نحوه ی تقسیم تو هر ماه چطوریه ؟ ( تقسیم بر 12 میشه یا تا آخرشو میشه تو یه ماه استفاده کرد )
در ضمن کسی از طرح های آینده خبری نداره ؟

تو یک سال 20 گیگ به شما تعلق میگیره شما می تونید اون رو در عرض یک سال تموم کنید یا در عرض یک هفته هیچ فرقی نمیکنه.

ms.negar
09-03-2011, 22:41
تو یک سال 20 گیگ به شما تعلق میگیره شما می تونید اون رو در عرض یک سال تموم کنید یا در عرض یک هفته هیچ فرقی نمیکنه.

ببینم بعد از اتمام حجم میتونم از طرح های ماهانه استفاده کنم یا فقط باید مگابایت اضافه رو بخرم ( همون که نوشته مگابایتی 50 ریال )

d.b23
10-03-2011, 01:02
منم یوسف ابادم ولی پایین میدون کلانتری.انتنم الان 4 تاست ولی 5 تا هم بعضی جاهای خونه میده ولی عجیبه که چند روز پیش بردم خونه یکی که چند تا خونه اونورتر از ماست از 2 تا بیشتر نمی شد .فقط یجا به 3 تا رسید که اونم هی روشن خاموش می شد؟ با 2 تا انتن نمیشه وصل شد نه؟ من که نتونستم.
شما از خود مبین پرسیدی که انتن جدید تو جهان ارا نصب کردن؟
اره از خود مبین نت پرسیدم ولی جای آنتن دقیق بهم نگفت.اون دفعه اون نفری که تو پشتیبانی بود جای دقیق آنتن بهم گفت ولی این یارو حدودی گفت چون سیگنالم 100 % بود خیلی مودبانه گفت شما چه فرقی به حالت میکنه که آنتن کجاست(البته بنده خدا راست میگفت-فضولی خودم گل کرده بود):31:
آنتن قبلی که به ما نزدیک بود حدودا اگه اشتباه نکنم خیابون 37 اشک شهر یا جهان آرا بود که سه تا آنتن بهم میداد
در مورد خونه دوستتوتن هم احتمالا ساختمونی یا دیواری جلوش بوده که خیلی جلوی امواج گرفته.
اره با دو تا آنتن هم کار میکنه اما اگه خاموش و روشن میشه مشکل دریافت امواج داره(تو این حالت کار نمیکنه) باید بگردی یه جای خوب تو خونشون پیدا کنی.:46:

vahidmir2000
10-03-2011, 05:44
چرا اینقدر با تاخیر میزان کم شدن ترافیک را نشون میده؟
:31:
معمولا هربار که مودم رو روشن میکنی اگه بری تو صفحه ecare اطلاعات حسابت آپدیت شده

nickcarter
10-03-2011, 06:27
سلام

من یک عدد مودم مبین نت outdoor دارم سالم هست با یک قیمت خوب میفروشم کسی خواست خبر بده

پیغام خصوصی بدین

اینم ایدی یاهو من

nick_carter20022002

sei_pm
10-03-2011, 07:30
ببینم بعد از اتمام حجم میتونم از طرح های ماهانه استفاده کنم یا فقط باید مگابایت اضافه رو بخرم ( همون که نوشته مگابایتی 50 ریال )

بهتره از پشتیبانی بپرسید ولی تو شرکتهای که Adsl می دهند معمولا میشه. در حقیقت انگار شما اون قرارداد رو فسخ کردید و یک قرارداد جدید بستید باز بهتره با کارشناس فروشش صحبت کنید.+

afrooz_cool
10-03-2011, 09:17
سلام بچه ها من میخوام وایمکس مبین نت بگیرم ولی متاسفانه Indoor مرزش تا کنار خونمونه نمیدونم پوشش میده یا نه حالا گیریم بده چون لبه مرزم میترسم افت سیگنالم و نوسانش زیاد باشه کسی تجربشو داره؟؟؟؟ میارزه 512 یکساله 20گیگو بگیرم میگن مودم 110 تومنیشو رایگان میده. دلم نمیاد مودم200 تومنی outdoor رو بگیرم . چیکار کنم راهنمایــــــــــــــــــ ـــــــم کنید
F1 F1 F1 F1 F1

d.b23
10-03-2011, 11:42
سلام بچه ها من میخوام وایمکس مبین نت بگیرم ولی متاسفانه Indoor مرزش تا کنار خونمونه نمیدونم پوشش میده یا نه حالا گیریم بده چون لبه مرزم میترسم افت سیگنالم و نوسانش زیاد باشه کسی تجربشو داره؟؟؟؟ میارزه 512 یکساله 20گیگو بگیرم میگن مودم 110 تومنیشو رایگان میده. دلم نمیاد مودم200 تومنی outdoor رو بگیرم . چیکار کنم راهنمایــــــــــــــــــ ـــــــم کنید
F1 F1 F1 F1 F1
اره عزیزم من تجربشو داشتم.مشکلی پیش نمیاد شما سفارش بده اگر مشکل داشت مرجوع کن
اتفاقا بعدا به نفع شماست چون آنتن جدید تو محدوده شما میزنن .دقیقا مثل اتفاقی که الان برای من افتاده
و سیگنالم همیشه 100 % هست
1-2 صفحه قبل بخون

ساحل 1
10-03-2011, 12:37
راستی اگر بخواهیم سرعت اتصال رو بفهمیم سایتی هست که مثل speedtest ازمایش کنه؟

پس بالاخرن سرعتمونو از کجا می تونیم ببینیم؟

vahidmir2000
10-03-2011, 15:47
پس بالاخرن سرعتمونو از کجا می تونیم ببینیم؟

خب سرعتی که خریدین که معلومه. برای کیفیت ارتباط هم یه فایل برای دانلود بزارین ببینید با چه سرعتی دانلود میکنید. اون سرعت دانلود رو در 8 ضرب کنید سرعت اتصالتون به دست میاد. البته تا اینجا که سرعتهای مبین کم و کسری از استاندارد نداشته معمولا. یعنی با سرعت 128 کیلوبیت درست میتویند 16 کیلوبایت سرعت دانلود داشته باشین.

topgoal
10-03-2011, 17:31
آقا من مبین نت رو گرفتم. الان روی حالت دمو هست. رو همین حالت که تست سرعت گرفتم این رو داد

سرعت آپلودش نسبت به مال بقیه که 80 بود خیلی کمه. از 20 بالاتر نمیره. به نظرتون رو حالت دمو هست اینطوریه؟ ممکنه 1 مگ رو بگیرم بهتر شه؟ یعنی ممکنه که سرعت دانلود دمو فقط 2 مگ باشه و سرعت آپلودش پایین تر؟

اینجوری بشه باید پس بدم مودم رو. چون من فقط واسه سرعت آپلودش میخواستم. مودمو پس میگیرن؟

ممنون از کمکتون پیشاپیش

vahidmir2000
11-03-2011, 02:21
آقا من مبین نت رو گرفتم. الان روی حالت دمو هست. رو همین حالت که تست سرعت گرفتم این رو داد

سرعت آپلودش نسبت به مال بقیه که 80 بود خیلی کمه. از 20 بالاتر نمیره. به نظرتون رو حالت دمو هست اینطوریه؟ ممکنه 1 مگ رو بگیرم بهتر شه؟ یعنی ممکنه که سرعت دانلود دمو فقط 2 مگ باشه و سرعت آپلودش پایین تر؟

اینجوری بشه باید پس بدم مودم رو. چون من فقط واسه سرعت آپلودش میخواستم. مودمو پس میگیرن؟

ممنون از کمکتون پیشاپیش

کیفیت سرویس دمو زیاد تعریفی نیست و برای تصمیم گیری روش حساب نکنید. صبر کنید سرویس اصلی تون وصل بشه بعد کیفیت رو ارزیابی کنید . سرعت دمو نوسان زیاد داشت(تجربه شخصی) ولی الان با سرویس 128 تقریبا راضیم

stratocaster
11-03-2011, 17:19
دوستان شما هم افت سرعت دارید ؟ برای دانلود رایگان جمعه ؟

adcomputer
11-03-2011, 19:12
امروز که جمعه هست سرعت بسیار کمتر از روز های قبل شده به حدی که سرعت دانلود با یک کانکشن بین 0 الی 14 (سرویس 512 ) رسیده و با 8 کانکشن هم حتی نصف سرعت طبیعی دانلود رو ندارم. اکثر سایت ها هم باز نمیشن و نتونستم از اسپید تست تست بگیرم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ظرفیت پهنای باند اینترنت(! :2:!!) تا پایان سال پنج برابر می‌شود

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرفیت پهناى باند اینترنت کشور در چند فاز افزایش خواهد یافت که فاز اول آن در مهر ماه انجام شد و امیدواریم فاز دوم آن تا پایان امسال انجام شود.

d.b23
11-03-2011, 22:47
کلا امروز سرعت کمتر از روز های دیگه شده بود

vahidmir2000
12-03-2011, 05:18
امروز یکم اینترنت گیج میزد. سرعت دانلود از 16 تا 7-8 و گاهی حتی تا 2 میومد. البته در کل تاثیر زیادی در زمان دانلود نداشت ولی یکم عصبیم کرده بود.

gorzdaran
12-03-2011, 11:21
کسی از زنجان از خدمات مبین نت استفاده می کنه اینجا ؟

vahid_lol
12-03-2011, 13:21
من مشهدم. جمعه ها سیگنالم 20 30% افت میکنه. سرعت هم کم میشه. گاها قطع میشه کلا.
این مشکل ظهر تا عصر بین ساعات 12 تا 6 بیشتر خودشو نشون میده!

vahidmir2000
12-03-2011, 13:40
من مشهدم. جمعه ها سیگنالم 20 30% افت میکنه. سرعت هم کم میشه. گاها قطع میشه کلا.
این مشکل ظهر تا عصر بین ساعات 12 تا 6 بیشتر خودشو نشون میده!

من در تجربه دو جمعه ای که فعلا داشتم جمعه اولی یعنی هفته پیش بهتر بود. این جمعه(دیروز) یکم افت کیفیت داشتم. سایتها دیر باز میشد و کلا نوسان داشت. امروزم که شنبه است زیاد راضی کننده نیست.

stratocaster
12-03-2011, 17:05
امروز خوبه .. یک سوال داشتم ... دوستان میشه بتونیم از یوزر نیم یک دوست دیگه بعضی اوقات استفاده کنیم ؟ چون دوستم زیاد میره مسافرت مودمشم نمیبره ؟ میشه اکانت ایشون رو ست کرد .. اگر امکان داره تا حالا کسی این کارو کرده ؟

vahidmir2000
12-03-2011, 18:51
امروز خوبه .. یک سوال داشتم ... دوستان میشه بتونیم از یوزر نیم یک دوست دیگه بعضی اوقات استفاده کنیم ؟ چون دوستم زیاد میره مسافرت مودمشم نمیبره ؟ میشه اکانت ایشون رو ست کرد .. اگر امکان داره تا حالا کسی این کارو کرده ؟

نه نمیشه. هر یوزر نیم و پسوردی برای مودم خودش فقط کار میکنه

gorzdaran
12-03-2011, 21:35
یک سوال آیا مودم های وای فاییش سکیور هستند ؟‌

Cyber-PC
12-03-2011, 22:15
یکی میگفت احتمالا کاهش سرعت جمعه بخاطر زلزله ژاپن بوده باشه :41:
راستی کسی از تعرفه بهاره خبری داره ؟
اصلا معلومه کی میخوان اعلام کنند ؟

hajoo
12-03-2011, 23:40

ممنون از کمکتون پیشاپیش
من از دموش استفاده نکردم، ولی الان که 1 مگ دارم سرعت آپلودم خوبه

hamed_1989
13-03-2011, 00:33
دوستان از زمان سفارش تا اومدن و نصب کردن چند روز زمان میبره؟
من الان 1 هفته است سفارش دادم و پول سرویس 1 مگ رو ریختم ولی هنوز تماسی نگرفتن برای این که بیان و نصب کنن.
امروز هم زنگ زدم میگن فعلا سرمون شلوغه فعلا چند روزی زمان میبره.

vahidmir2000
13-03-2011, 01:22
دوستان از زمان سفارش تا اومدن و نصب کردن چند روز زمان میبره؟
من الان 1 هفته است سفارش دادم و پول سرویس 1 مگ رو ریختم ولی هنوز تماسی نگرفتن برای این که بیان و نصب کنن.
امروز هم زنگ زدم میگن فعلا سرمون شلوغه فعلا چند روزی زمان میبره.

معمولا کل پروسه سفارش تا نصب چها روز طول میکشه. اما الان چون نزدیک عیده هر نوع تاخیری رو توجیه میکنند دیگه...

vahidmir2000
13-03-2011, 05:17

adcomputer
13-03-2011, 11:30

بَه بَه پینگ!

vahidmir2000
13-03-2011, 14:38
بَه بَه پینگ!

دیشب شاهکار زده بود پینگستان مبین نت:31:

karbist
13-03-2011, 15:02
امروز زنگ زدن زور چپون سرویس نامحدود من رو محدود کردند, از ماه آینده دیگه تمدید نمیکنم. خداحافظ مبین نت! :27:

vahidmir2000
13-03-2011, 17:23
امروز زنگ زدن زور چپون سرویس نامحدود من رو محدود کردند, از ماه آینده دیگه تمدید نمیکنم. خداحافظ مبین نت! :27:

سرویس نامحدود چه سرعتی داشتی؟
با محدود کردنش هزینه ماهانه ات چطور میشه؟ گفتن؟

topgoal
13-03-2011, 17:23
من همین ماه اول شده ماه آخرم. به هیچ وجه راضی نیستم و دیگه تمدید نمی کنمش. سرویس 1 مگ گرفتم سرعت آپلودش نصفه ADSL 512 هست

امروزم که کلا وایمکس قطع بوده. زنگ زدم گفتن از مخابراته

مودم WiFi پنج روز کار کرده کسی خواست در خدمتیم :31:

vahidmir2000
13-03-2011, 17:36
دوستان یه موضوعی رو در مورد سرویسهای حجمی بد ندیدم که پیشنهاد کنم. البته شاید خیلی از دوستان این مورد رو بدونن ولی قطعا برای بعضی از دوستان هم مفیده.
همونطور که میدونید وقتی که شما وبگردی میکنید هم از حجم ماهانه تون مقداری کم میشه. حالا هرچقدر که به وبسایتهای سنگین تر سر بزنید و یا وبسایتهایی رو در روز چندین بار باز کنید بیشتر و بیشتر از حجم ترافیکتون کم میشه. یکی از قابلیتهایی که همه مرورگرها دارن ذخیره سازی قسمتهای مختلف سایتها برای لود شدن سریعتر اونها در دفعات بعدیه. توجه داشته باشین که وقتی سایتی رو بارها در طول روز باز میکنید مرورگر شما فقط قسمتهای آپیت شده رو از وب میگیره و باقی قسمتها از فایلهای ذخیره شده روی سیستم بارگذاری میشن.
پس یک پیشنهاد:
تا جایی که فضای خالی هاردتون اجازه میده فضای ذخیره سازی این فایلهای آفلاین رو گسترش بدین تا سیستم تمامی فایلهای ثابت وبسایتها رو در اون ذخیره کنه و فقط فایلهای ضروری رو از وب بگیره. با اینکار بسته به مصرفتون از اینترنت (وبگردی) حتی تا 90% از مصرف ترافیکتون کاسته میشه. الان من در طول روز شاید حتی 15 مگابایت هم مصرف وبگردیم نمیشه در حالی که چندین بار به چندین سایت (از جمله همین فروم) سر میزنم.
من فضای offline storage مرورگر فایرفاکس رو 500 مگابایت تنظیم کردم که با توجه به وبگردی من کاملا مناسبه

---------- Post added at 05:36 PM ---------- Previous post was at 05:35 PM ----------

من همین ماه اول شده ماه آخرم. به هیچ وجه راضی نیستم و دیگه تمدید نمی کنمش. سرویس 1 مگ گرفتم سرعت آپلودش نصفه ADSL 512 هست

امروزم که کلا وایمکس قطع بوده. زنگ زدم گفتن از مخابراته

مودم WiFi پنج روز کار کرده کسی خواست در خدمتیم :31:

دوست عزیز کدوم منطقه هستین؟

karbist
13-03-2011, 20:06
سرویس نامحدود چه سرعتی داشتی؟
با محدود کردنش هزینه ماهانه ات چطور میشه؟ گفتن؟
نامحدود یک مگ داشتم ماهی 80 تومن, الان میگه ماهی 60 تومن بده با 40 گیگ ترافیک! :16:
تابستون که تازه وایمکسشون راه افتاده بود و هنوز معلوم نبود سرویسشون چه جوری از آب در بیاد, من جزء کسانی بودم که ریسک کردند و سرویس گرفتند و آخرش اینجوری جواب حمایتمون رو از این شرکت نمک نشناس دادند.

gorzdaran
14-03-2011, 01:22
با نا محدود چقدر در ماه دانلود داشتی ؟

h_starboy
14-03-2011, 19:20
خوب دوستان من سرویس 512 ویژه رو پنجشنیه سفارش داده بودم که امروز اومدن و نصب کردن .
این اولین تستی هستش که میگیرم

hamed_1989
14-03-2011, 19:31
خوب دوستان من سرویس 512 ویژه رو پنجشنیه سفارش داده بودم که امروز اومدن و نصب کردن .
این اولین تستی هستش که میگیرم

از کدوم نمایندگی سفارش دادی؟
من هفته قبل یکشنبه سفارش دادم هنوز نیومدن هر روز هم زنگ میزنم امروز فردا میکنن اگه تا فردا نیان 4شنبه میرم پولم رو پس میگیرم چون به من گفته بودن نهایت 4 روزه. چون بعد از این هم برام استفاده ندارنه چون عید 13 روز رو نیستم.

h_starboy
14-03-2011, 19:36
فناوری اطلاعات پرند واسه منم 4 روزه نصب کردن تازه یه روزشم به جمعه خورد .

d.b23
14-03-2011, 21:46
فناوری اطلاعات پرند واسه من 4 روزه نصب کرد.ولی فکر کنم نمایندگی که تو میدون بهارستانه بهتر باشه

lurenzo
14-03-2011, 21:54

جدی سرویس رو محدود کردن؟
میشه دقیق بگی حرف زورشون چی بود؟ فکر نمیکردم که با کاربرای قدیمی اینجور برخورد کنن!
من که همون موقع دو ماه استفاده کردم ، بعدش یه 3 ماهی مودم استراحت کرد بعدش چون فروش به غریبه دردسر داره ، فروختم به فامیل الان دو ماهه دارن 256 استفاده میکنن!

karbist
15-03-2011, 00:20
حرف حسایشون اینه که سرویس نامحدود دیگه عرضه نمیشه و اگه می خواهید تمدید کنید باید محدود بگیری. چند هفته ای بود جمعه ها که ترافیک رایگانه, کیفیت سرویس بشدت افت میکرد و حدس زدم که پهنای باند کم اوردن. فکر کنم تنها راه حلی که به کلشون رسیده اینه که شر کسانی که نامحدود دارن رو کم کنند که این اینترنت قطره چکانی رو به تعداد بیشتری بفروشن.

h_starboy
15-03-2011, 14:02
دوستان شبا مگه از 2 تا 8 رایگان نیست . من دیشب گذاشته بودم 2:05 مودم رو ریبوت کنه و دانلود هم از 2:10 گذاشتم تا 8:00 فیکس که حدود 1245 مگ دانلود کرده بود ولی تو history دیدم 60 مگ ساعت 1:57 به حسابم کم کرده !!!!!!!!!!
چیکار باید بکنیم ؟

houmann
15-03-2011, 15:58
سلام تو شهر ما مبین راه افتاده ولی ایرانسل نه. من تا حالا adsl 128 داشتم . خونمون داره عوض میشه و خطش رو adsl جواب نمیداد که رفتم تا حدودی حل کردم. میخاستم بپرسم آیا ارزش داره برم مبین 512 با این طرح ویژه بگیرم؟ چون اینجا که میخونم اکثرا بد میگن! یعنی این سرویس از adsl منم بدتره؟

vahidmir2000
15-03-2011, 17:29
سلام تو شهر ما مبین راه افتاده ولی ایرانسل نه. من تا حالا adsl 128 داشتم . خونمون داره عوض میشه و خطش رو adsl جواب نمیداد که رفتم تا حدودی حل کردم. میخاستم بپرسم آیا ارزش داره برم مبین 512 با این طرح ویژه بگیرم؟ چون اینجا که میخونم اکثرا بد میگن! یعنی این سرویس از adsl منم بدتره؟

دوست من سلام
همه که بد نمیگن..:8:

مثلا خود من از 128 که دارم خیلی راضیم. البته شاید به خاطر اینه که قبلش با دایال آپ کار میکردم. ولی درکل خیلی بستگی به منطقه و دکل و این حرفا داره. شاید من خوش شانس بودم. چون تا حالا نه قطعی داشتم نه افت سرع زیاد....

x935
15-03-2011, 20:14
منم يك هفتس هر شب چراغ اي دي اس ال مودمم خاموش ميشه بايد فرداش زنگ بزنم شركت تا درست شه تا حالا 7 بار اينجوري شده منم ميخوام برم سمت وايمكس نظرتون چيه؟

x935
15-03-2011, 20:24
بعد يه وسال ديگه از كجا بفهمم شهر ما رو وايمكس پشتباني ميكنه؟

adcomputer
15-03-2011, 21:37
طرح های ویژه بهار مبین نت

---------- Post added at 09:33 PM ---------- Previous post was at 09:30 PM ----------

از كجا بفهمم شهر ما رو وايمكس پشتباني ميكنه؟

نواحی تحت پوشش:

عوامل مجاز فروش:

---------- Post added at 09:37 PM ---------- Previous post was at 09:33 PM ----------

اگر از ADSL پشتیبانی میکند وایمکس را انتخاب دوم خود قرار دهید.
ضمن اینکه مورد استفاده شما از اینترنت مهم است.

x935
15-03-2011, 21:55
اگر از ADSL پشتیبانی میکند وایمکس را انتخاب دوم خود قرار دهید.

دليليش چيه دوست عزيز؟

ضمن اینکه مورد استفاده شما از اینترنت مهم است.

وايمكس براي چه كارهاي بيشتره؟

adcomputer
15-03-2011, 22:18
دليليش چيه دوست عزيز؟

وايمكس براي چه كارهاي بيشتره؟

تنوع سرویس ها - رقابت شرکت ها

- به غیر از بی سیم بودن در اکثر موارد نوع ارتباط مهم نیست. شرکت ارائه دهنده مهمه.

hamed_1989
15-03-2011, 23:20
دوستان برای دانلود شبانه برای این که حساب نشه حتما باید مودم رو ریبوت کرد؟
(من از پشتیبانی پرسیدم گفتن که لازم نیست.)
یک سوال دیگه این که این حالت دمو رو که روی 2 مگ میندن میشه باهاش دانلود انجام داد و روی ترافیک سرویسس که داریم حساب میشه یا نه؟
فردا قراره بیان نصب کنن.
ممنون

x935
15-03-2011, 23:55
یک سوال دیگه این که این حالت دمو رو که روی 2 مگ میندن میشه باهاش دانلود انجام داد و روی ترافیک سرویسس که داریم حساب میشه یا نه؟
فردا قراره بیان نصب کنن.

جريان حالت دمو چيه؟و در كل به نظرتون اي دي اس ل بهتره يا وايمكس؟بعد چندتا عكس از مودم هاي مبين نت ميخواستم

gorzdaran
15-03-2011, 23:55
فردا قراره بیان نصب کنن.
ممنون
مدت زمانی که در حالت دمو هستید ۱۲۸ مگابایت اجازه دانلود دارید تا به خط اصلیتون وصل بشید

x935
16-03-2011, 01:56
اين درسته كه كيفيت وايمكس تو روزاي باروني حسابي پايين مياد؟اگه اينجوري باشه زمستون بايد قيد استفاده ازشو زد

petr-cech
16-03-2011, 03:36
اين درسته كه كيفيت وايمكس تو روزاي باروني حسابي پايين مياد؟اگه اينجوري باشه زمستون بايد قيد استفاده ازشو زد

نه اینطور نیست

vahidmir2000
16-03-2011, 03:38

پایین میاد ولی نه اونقدر که بلا استفاده باشه. نوسان سرعت بیشتر میشه.

---------- Post added at 03:38 AM ---------- Previous post was at 03:36 AM ----------

ممنون

یه بار باید امتحان کرد. ولی فکر کنم با ریبوت مطمئن تره.

h_starboy
16-03-2011, 08:18
سرعت شبانش هم خیلی خوبه من الان دو شبه که دارم دانلود میکنم و هر شب حدود 1200 مگ دانلود میکنه .
میانگین سرعت حدود 65 کیلو بر ثانیه هستش .
فقط یکم ساعتش برام هنوز جا نیوفتاده که میترسم از حجمم کم کنه . پریشبی یه 60 مگابایتی کردن تو پاچم حالا دیشب فکر نکنم .

adcomputer
16-03-2011, 10:18

خیر. چه باد و باران - چه گرد و خاک - هیچ تاثیری در کیفیت و سرعت اینترنت ندارد.

x935
16-03-2011, 11:44
خیر. چه باد و باران - چه گرد و خاک - هیچ تاثیری در کیفیت و سرعت اینترنت ندارد.

خوبه اگه اينجوري باشه من ميرم سمت وايمكس اين adsl جديدا خيلي داره اذيتم ميكنه

پایین میاد ولی نه اونقدر که بلا استفاده باشه. نوسان سرعت بیشتر میشه.

شما تجربشو دارين دوست عزيز؟

---------- Post added at 01:44 PM ---------- Previous post was at 01:44 PM ----------

و هر شب حدود 1200 مگ دانلود میکنه

سرويستون چنده؟و همين طور مودمتون؟

Bobby Sands
16-03-2011, 11:49
از دوستانی که از این سرویس استفاده میکنن یکی به ما بگه وی P ان کار میکنه با مین نت یا نه؟

Cyber-PC
16-03-2011, 11:58
از دوستانی که از این سرویس استفاده میکنن یکی به ما بگه وی P ان کار میکنه با مین نت یا نه؟

این موضوع بیشتر به مخابرات مربوط میشه تا ISP
معمولا وصل هست مگر بعضی مواقع !
مثلا همین الان که دارم این پست رو مینویسم از کار افتاده :20:

vahidmir2000
16-03-2011, 14:31
شما تجربشو دارين دوست عزيز؟

توی یکی دو شبی که بارون میومد (همین چند شب پیش) یکم نوسان سرعت بیشتر بود. تو روزای عادی سرعت دانلود از 14 تا 17 حدودا نوسان داره ولی اون شب تا 10 کیلوبایت هم میومد. این احتمال رو هم میشه داد که اصلا نوسان اون شب ربطی به هوا نداشته. در کل اگرم داشته باشه همونطور که گفتم محسوس نیست

x935
16-03-2011, 14:38
دوستاني كه وايمكس ميبن نت دارن به نظرتون من بگيرم يا نه؟البته العان adsl دارم ولي مدام اذيت ميكنه هي قطع ميشه

ms.negar
16-03-2011, 15:35
کسی از طرح های ویژه بهار خبر نداره ؟
خواستم ازشون سرویس بگیرم ولی گفتم شاید طرح های بهار بهتر شده باشه

Majidson
16-03-2011, 16:59
کسی از طرح های ویژه بهار خبر نداره ؟
خواستم ازشون سرویس بگیرم ولی گفتم شاید طرح های بهار بهتر شده باشه

سلام. طرح بهاره اعلام شده. ولی هیچ تفاوتی با طرح زمستان ندارد.

آدرس:

h_starboy
16-03-2011, 17:28
دوستاني كه وايمكس ميبن نت دارن به نظرتون من بگيرم يا نه؟البته العان adsl دارم ولي مدام اذيت ميكنه هي قطع ميشه

منم adsl داشتم اذیت میکرد و با اون شرکت به هم زدم و چون خورد به عید و هیچ شرکتی هم درست حسابی تا اونور عید نمیتونست بهم اشتراک بده اومدم وایمکس گرفتم و الان هم از کاری کردم راضی ام .
کیفیتش خیلی خوبه مخصوصا برای دانلود .

موقعی که adsl داشتم سرعت شبانش اکثرا کمتر از حالت عادی بود مخصوصا این اواخر ولی ابن چند شبه که گرفتم سرعت شبانش هم عالیه .

البته خوب به قول دوستان تنوع تعرفه ها تو adsl از طرف شرکت ها خیلی بیشتره .

Cyber-PC
16-03-2011, 17:53
من خیلی امیدوارم بودم بهار تعرفه ها بهتر بشه
حالا اگه نا محدود قرار نمیدند حداقل محدودیت رو از 40 به 60 یا 80 برسونند
ولی اینطور که بوش میاد تغییری نکرده

Bobby Sands
16-03-2011, 18:40

آدرس:
این که همون قبلیه نوشته زمستانه!
کجاش نوشته بهاره؟ من نمیبینم چیزی!

ms.negar
16-03-2011, 19:05

آدرس:

تو این صفحه اسمی از بهار نیاورده ؟!
مطمئنید تفاوتی نکرده ؟

vahidmir2000
16-03-2011, 20:22
خوشبختانه انگار مشکل باز شدن سایت مبین نت چند روزیه که حل شده و در یک هفته اخیر هیچ مشکلی در باز شدن سایت و چک کردن ترافیک نداشتم.

d.b23
16-03-2011, 20:33
طرح بهاره هنوز اعلام نشده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:46:

mahdi_mr
16-03-2011, 20:54
طرح بهاره هنوز اعلام نشده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:46:

مبین در خواب زمستانی به سر میبره

x935
16-03-2011, 22:30
بچه ها من بيشتر وب گردي ميكنم تا دانلود وايمكس به دردم ميخوره؟

Majidson
17-03-2011, 00:48
تو این صفحه اسمی از بهار نیاورده ؟!
مطمئنید تفاوتی نکرده ؟

دوست عزیز کافیه که بری صفحه اول سایت مبین نت و برروی متن و عکس طرح بهاری کلیک کنی. کاملاً میبینی که طرح بهار با زمستان هیچ فرقی نکرده.

حتی عکس سفره هفت سین گذاشته. کاملاً مشخصه.

x935
17-03-2011, 00:51

Majidson
17-03-2011, 01:02

خوبه و می تونی بری از این طرح بهاره بگیری با مودم رایگان ولی اول برو تو سایت و اطمینان پیدا کن که محل شما آنتن میده یا نه ؟
من که با اینکه خونه ما خوب آنتن نمیده هیچ مشکلی نداشتم.

vahidmir2000
17-03-2011, 04:37
دوستان فلشی که در صفحه اصلی سایت مبین گذاشته شده طرح بهاری نیست. با کلیک روی اون وارد همون طرح زمستانی میشین

vahidmir2000
17-03-2011, 05:27
دوستان یک سوال:
روشی وجود داره که زمان راه اندازی اولیه مودم وایمکس رو کمتر کنیم؟ میدونید که هربار که مودم رو به برق میزنی حدود یک دقیقه طول میکشه تا آنتن رو پیدا کنه و وصل شه و لاگین کنه. میخوام ببینم روشی هست که این زمان رو کمتر کنیم یا حتی از بین ببریم؟

mehdi 65
17-03-2011, 06:33
سوال؛
فقط مراکز استان ها سرویس میدن؟
ما پردیسیم، اینجا به غیر از یه سرویس مزخرف وایرلس که ماهی 30 تومنه دیگه هیچ سرویسی نیست، حتی edge هم نیست، کسی میدونه کی به طوابع تهران سرویس میدن؟

d.b23
17-03-2011, 10:47
برای چک کردن پوشش آنتن منطقه بعد از چک کردن سایت از بخش فروش خود مبین هم بپرسید چون نقشه اونا به روز و دقیق تره

---------- Post added at 10:47 AM ---------- Previous post was at 10:45 AM ----------

دوستان یک سوال:
روشی وجود داره که زمان راه اندازی اولیه مودم وایمکس رو کمتر کنیم؟ میدونید که هربار که مودم رو به برق میزنی حدود یک دقیقه طول میکشه تا آنتن رو پیدا کنه و وصل شه و لاگین کنه. میخوام ببینم روشی هست که این زمان رو کمتر کنیم یا حتی از بین ببریم؟
نه راهی وجود که زمان رو کمتر کرد چه برسه به از بین بردن:31:.

x935
17-03-2011, 11:40
خوبه و می تونی بری از این طرح بهاره بگیری با مودم رایگان ولی اول برو تو سایت و اطمینان پیدا کن که محل شما آنتن میده یا نه ؟
من که با اینکه خونه ما خوب آنتن نمیده هیچ مشکلی نداشتم.

اي اس پس وايمكس مبين نت تقريبا 5 كيلومتري خونه ماست فك كنم تحت پوشش باشيم جون تو سايت زده تا 50 كيلومتري پوشش ميده
دوستان كدوم مودم واسه داخل خونه بهتره؟

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

و ميشه چندتا عكس از مودم هاي مبين نت بذارين

vahidmir2000
17-03-2011, 14:58
اي اس پس وايمكس مبين نت تقريبا 5 كيلومتري خونه ماست فك كنم تحت پوشش باشيم جون تو سايت زده تا 50 كيلومتري پوشش ميده
دوستان كدوم مودم واسه داخل خونه بهتره؟

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

و ميشه چندتا عكس از مودم هاي مبين نت بذارين

اگر قیمت براتون مهم نیست مودم وای فای یک مجموعه کامله. چون هم میتونید تا 4 تا سیستم رو بهش به صورت لن وصل کنید و هم قابلیت وای فای که واقعا کار راه اندازه. عکس مودمها در سایت مبین نت و قسمت مودم cpe موجوده.

hajoo
17-03-2011, 14:59
دوستان مودم راه دور وای فای هم هست؟

bigbang0661
17-03-2011, 15:29
سلام. دوستانی که اشتراک مبین نت رو گرفتن، از سرعت دانلودش راضین؟ معمولا رو چنده؟ یه چیز دیگه، محدودیت حجمش چطوره؟

ساحل 1
17-03-2011, 18:22
سلام.من دیروز ساعت 7 صبح دانلود کردم و دانلودم تا حدود ساعت 8:05 ادامه داشت.حالا اومدم دیدم دانلودم رو رایگان حساب نکرده و از ترافیکم کم شده !!!!! :sad:
با این که قبلش مودم رو از برق کشیده بودم و دوباره وصل کرده بودم. به پشتیبانی هم زنگ زدم گفت من کاری نمیتونم بکنم بعد یه شماره تلفن داد که گفت الان کسی نیست جواب بده .یعنی فکر کنم رفت تا بعد از عید!!واقعا مسخرست!!
حالا میخواستم ببینم چون دانلودم از 8 گذشته حساب شده یا نه؟
و بعد اینکه برای ریبوت کردن مودم باید دکمه reset رو بزنیم یا از برق بکشیم دوباره وصل کنیم؟یا فرقی نداره؟

vahidmir2000
17-03-2011, 20:12
سلام.من دیروز ساعت 7 صبح دانلود کردم و دانلودم تا حدود ساعت 8:05 ادامه داشت.حالا اومدم دیدم دانلودم رو رایگان حساب نکرده و از ترافیکم کم شده !!!!! :sad:
با این که قبلش مودم رو از برق کشیده بودم و دوباره وصل کرده بودم. به پشتیبانی هم زنگ زدم گفت من کاری نمیتونم بکنم بعد یه شماره تلفن داد که گفت الان کسی نیست جواب بده .یعنی فکر کنم رفت تا بعد از عید!!واقعا مسخرست!!
حالا میخواستم ببینم چون دانلودم از 8 گذشته حساب شده یا نه؟
و بعد اینکه برای ریبوت کردن مودم باید دکمه reset رو بزنیم یا از برق بکشیم دوباره وصل کنیم؟یا فرقی نداره؟

دوست عزیز چون دانلود تا بعد از ساعت 8 طول کشیده کل حجم فایل دریافتی رو از حسابتون کم کرده. برای ریست کردن هم میتونی آداپتور رو بکشی و دوباره وصل کنی و هم از طریق کنترل پنل مودم اینکارو انجام بدی که البته همون آداپتور راحت تره

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

سلام. دوستانی که اشتراک مبین نت رو گرفتن، از سرعت دانلودش راضین؟ معمولا رو چنده؟ یه چیز دیگه، محدودیت حجمش چطوره؟

سرعت دانلود استاندارده. یعنی دقیقا چیزی که باید باشه. محدودیت حجمش هم خوبه. روزا برای وبگردی و شبا برای دانلود مناسبه. به شخصه در طول روز وبگردی میکنم و اگر فایلی رو برای دانلود انتخاب کردم با دانلود منیجر برای شب میزارم که دانلود شه.

---------- Post added at 08:12 PM ---------- Previous post was at 08:11 PM ----------

دوستان مودم راه دور وای فای هم هست؟

مودمهای وایمکس از قرار زیر هستند:

مودم خارجی - بدون وای فای
مودم داخلی ساده
مودم داخلی با وای فای
مودم یو اس بی (فعلا مبین نت نمیفروشه)

ساحل 1
17-03-2011, 20:26
راستی امشب از ساعت 12 شب به بعد دانلود رایگان حساب میشه دیگه؟
یه مورد دیگه اینکه من از روز اول که میخواستم وارد قسمت ecare سایت مبین بشم با فایرفاکس هرچی روی دکمه login کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته تو گوگل کروم هم همین طوریه ولی فقط با اینترنت اکسپلورر راحت میتونم لاگین بشم.مال بقیه هم همین طوره؟

x935
17-03-2011, 22:03
مودم خارجی - بدون وای فای
مودم داخلی ساده
مودم داخلی با وای فای
مودم یو اس بی (فعلا مبین نت نمیفروشه)

قيمت برام مهم نيست كدوم از همه بهتره؟

amin-g
17-03-2011, 23:46
یه مورد دیگه اینکه من از روز اول که میخواستم وارد قسمت ecare سایت مبین بشم با فایرفاکس هرچی روی دکمه login کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته تو گوگل کروم هم همین طوریه ولی فقط با اینترنت اکسپلورر راحت میتونم لاگین بشم.مال بقیه هم همین طوره؟
آره منم با فایرفاکس نتونستم ولی با اکسپلور لاگین میشم.

hsnnouri
18-03-2011, 00:27
سلام دوستان
منم یه چند روزی هست که سرویس یک ساله 512 با حجم 20 گیگ رو گرفتم.
واقعا ازش راضی هستم و سرعت هم معمولا رو 67 کیلوبایت ثابته ، اما الان یه چیز عجیب دیدم ، ما الان در واقع تو روز جمعه هستیم و من واسه تست 10 مگ دانلود کردم و مودو رو ریست کردم و رفتم به پنل دیدم از حجمم کم کرده...قانون جمعه ها چیه ؟؟؟
مبین نت از چه ساعتی به بعد رو جمعه در نظر می گیره و حجم کم نمی کنه ؟ :31:

hsnnouri
18-03-2011, 00:29
سلام دوستان
واقعا ازش راضی هستم و سرعت هم معمولا رو 67 کیلوبایت ثابته ، اما الان یه چیز عجیب دیدم ، ما الان در واقع تو روز جمعه هستیم و من واسه تست 10 مگ دانلود کردم و مودو رو ریست کردم و رفتم به پنل دیدم از حجمم کم کرده...قانون جمعه ها چیه ؟؟؟
مبین نت از چه ساعتی به بعد رو جمعه در نظر می گیره و حجم کم نمی کنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidmir2000
18-03-2011, 03:15

بله فقط با اکسپلورر اون دکمه کار میکنه:31:

---------- Post added at 03:15 AM ---------- Previous post was at 03:14 AM ----------

قيمت برام مهم نيست كدوم از همه بهتره؟

بستگی به خودت داره ولی مودم داخلی وای فای اگه پوشش منطقه تون داخلی باشه از همه کامل تره

x935
18-03-2011, 11:25

چقدر هزينش شد دوست عزيز؟

ساحل 1
18-03-2011, 11:44
چقدر هزينش شد دوست عزيز؟

206 هزار تومن.

vahidmir2000
18-03-2011, 11:54
سلام دوستان
مبین نت از چه ساعتی به بعد رو جمعه در نظر می گیره و حجم کم نمی کنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از ساعت 2 بامداد جمعه میتونی رایگان دانلود کنی. یعنی مثل هرشب که دانلود رایگان شروع میشه. با این تفاوت که دیگه ساعت 8 تموم نمیشه و کل جمعه رو میتونی دانلود کنی.

farhad07
18-03-2011, 12:30
سلام دوستان من الان adsl دارم 512 که پینگم رو 300 هست ایا به صرفه هست که بیام 512 مبین نت رو بگیرم در ضمن پینگش چطوره و سرعت دانلودش در شبا موقعی که رایگانه چطوره ؟؟

x935
18-03-2011, 12:33
206 هزار تومن.

براي يك سال ديگه درسته؟

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:32 PM ----------

سلام دوستان من الان adsl دارم 512 که پینگم رو 300 هست ایا به صرفه هست که بیام 512 مبین نت رو بگیرم در ضمن پینگش چطوره و سرعت دانلودش در شبا موقعی که رایگانه چطوره ؟؟

چطوري ميتونم پينگم رو بفهمم؟اصلا پينگ چيه؟

farhad07
18-03-2011, 12:54
تو قسمت run کامپیوترت تایپ کن ping 4.2.2.4 -t بعد عددی که مینویسه time=300 اون time همون پینگ شماست ببین چنده ؟!

ساحل 1
18-03-2011, 14:13
از ساعت 2 بامداد جمعه میتونی رایگان دانلود کنی. یعنی مثل هرشب که دانلود رایگان شروع میشه. با این تفاوت که دیگه ساعت 8 تموم نمیشه و کل جمعه رو میتونی دانلود کنی.

نه ! برای جمعه ها از ساعت 12 شب پنجشنبه دانلود رایگان حساب میشه.من دیشب 12 به بعد دانلود داشتم از ترافیکم کم نشده.

[QUOTE=x935;5946510]براي يك سال ديگه درسته؟ QUOTE=x935;5946510]

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:32 PM ----------

بله برای یکسال که شامل هزینه نصب و موددم هم میشه.

x935
18-03-2011, 15:29
تو قسمت run کامپیوترت تایپ کن ping 4.2.2.4 -t بعد عددی که مینویسه time=300 اون time همون پینگ شماست ببین چنده ؟!
واسه من زد : TIME=200 چطوره؟

بله برای یکسال که شامل هزینه نصب و موددم هم میشه.

خيلي با صرفه تر از اي دي اس ال هست
راستي با چه سرعتي گرفتين؟

adcomputer
18-03-2011, 15:52

در ساعات مختلف زیاد فرقی نمیکنه اما در کل بالای 350 با pingtest.net و با CMD هم 4.2.2.4 350 و یاهو هم 300 - 400
در کل اصلاً پشتیبانی مبین نت نمیدونن پینگ یعنی چی یا فوقش میدونن اما میگن پینگ 400 خوبه!:18:

Cyber-PC
18-03-2011, 16:17
جدا وضعیت جمعه ها مسخره شده
خب نمیخواین سرویس بدین این رایگان بودنش رو وردارین حداقل مثل روز های عادی به کارمون برسیم !
من با سرعت 1Mb دانلودم رسیده به 17 KB !!!
خودشونو مسخره کردن

stratocaster
18-03-2011, 16:52
جمعه ها افتضاحه

vahidmir2000
18-03-2011, 18:38
جمعه ها افتضاحه

امروز منم زیاد راضی نبودم. خیلی نوسان داشت. همش دور و بر 10 کیلوبایت میگشت

jamy_khoshtip
19-03-2011, 13:47
سلام .

من می خواهم از ایرانسل وایمکس بگیرم . اما بین این دوراهی موندم که از ایرانسل بگیرم یا از مبین نت ( طرح ویژه مودم رایگان )

نمی دونم فکرش می کنم که مبین حجم کمتری رو میده اما مودم رایگان

اما ایرانسل حجم بیشتر و مودم پولی

ولی باز هم مبین نت شباش مجانیه که نمی دونم اصلا ارزشی داره یا خیر ؟؟؟

نظر شما چیست ؟!؟!؟!

منطقه هم بین دوم و سوم تهرانپارس - روبه شاهد ( منطقه پوشش سبز )

ساحل 1
19-03-2011, 22:06
سلام .

من می خواهم از ایرانسل وایمکس بگیرم . اما بین این دوراهی موندم که از ایرانسل بگیرم یا از مبین نت ( طرح ویژه مودم رایگان )

منم موقعی که میخواستم وایمکس بگیرم شدیدا بین ایرانسل و مبین مونده بودم.اما اخر سر مبین رو گرفتم به 4دلیل
یک.پوشش سراسری مبین که کل کشور هست و اگر بخواین اینده نگرانه انتخاب کنید به نظر من مبین شاید انتخاب بهتری باشه
دو.دانلود رایگاه در جمعه ها و شب ها که واقعا نمیشه در نظرش نگرفت
سه.قیمت مبین از ایرانسل کمتره .مثلا سرعت 512 رو در نظر بگیرید مبین خیلی ارزون تره.
چهار.پشتیبانی مبین بهتره و رو اعصاب ادم نمیره مثل ایرانسل.

vahidmir2000
19-03-2011, 23:32
منم مبین رو پیشنهاد میدم. دانلود شبانه و جمعه ها خیلی مهمه. مگر اینکه شما بگی من اهل دانلود نیستم که این بعیده. و جالبه بدونی که من الان یک ماهه که ایرانسل ثبت نام کردم ولی هنوز تماس اولیه برای واریز پول با من گرفته نشده با اینکه دو بار هم ثبت نام کردم. ولی در همین بین مبین نت رو ثبت نام کردم و الان از سه هفته گذشته که دارم استفاده میکنم و میشه گفت بالاتر از حد متوسط ازش راضیم. باز انتخاب با خودته

d.b23
19-03-2011, 23:57
به نظر من مبین نگیر چون پهنای باند کم میشه
اونوقت ما دیگه نمی تونیم راحت استفاده کنیم
کاربر کمتر-سرعت بیشتر :31:
شوخی کردم به مبین خوش اومدی:27:

gorzdaran
20-03-2011, 02:08
دوستان لطفا هرکی پستی میذاره خواهش بگه از کدوم شهر هست که بشه راحت تر قضاوت کرد. ممنون

jamy_khoshtip
20-03-2011, 02:13
تشکر اما به شدت قهوه ای شدم و ضایع کردن من رو .

تهرانپارس رو ضعیف ترین پوشش هست و گفت با مودم خارجی هم شاید سرعت مطلوبی نگیرم .

شانس نداریم که اه اه اه

gorzdaran
20-03-2011, 11:04
الان اومدن برای تست اینجا ٬‌به هم می گفتند منفی ۷۹-۸۳ هستش . این یعنی خوب یا بد ؟ سرعت یک مگ قرار بگیرم

gorzdaran
20-03-2011, 11:22
مودمی هم که آورده بودند از این کله قندی ها بود و یک دونه آنتنش اونهم کنار پنجره بیشتر روشن نشد. جالبه ما در قلب منطقه تحت پوشش هستیم و اگر حرفشون درست باشه و آنتن بی تی اس نزدیک ۸۰۰ متر فاصله داریم

adcomputer
20-03-2011, 13:58
الان اومدن برای تست اینجا ٬‌به هم می گفتند منفی ۷۹-۸۳ هستش . این یعنی خوب یا بد ؟ سرعت یک مگ قرار بگیرم

یکم بدتر باشه دیگه نمیتونی سرویس بگیری. بهتر بود با مودم وای فای میگرفتن.

stratocaster
20-03-2011, 16:35
دور مورد استاتوس توضیح میدید من الان

RSSI: -67.63dBm CINR: 18.52/17.28(R3/R1)dB TX power:23dBm RF Temperature: 38 C

کدوم باید کمتر باشه کدوم بیشتر ؟

gorzdaran
20-03-2011, 20:12
یکم بدتر باشه دیگه نمیتونی سرویس بگیری. بهتر بود با مودم وای فای میگرفتن. مودم رو وای فای سفارش دادم اما تست رو با کله قندی اومند . آنتن دهی وای فای بهتر هستش ؟

adcomputer
20-03-2011, 21:44

خوبه- rssi باید کمتر باشه cinr بیشتر

vahidmir2000
20-03-2011, 23:53
امروز شبکه مشکل داره انگار هم ظهر و هم الان موقع وصل شدن خیلی طول کشید تا سیگنال گرفت. امیدوارم در ایام تعطیلات اینجور مشکلات کمتر بشه چون قطعا یکی از سرگرمیها در این روزا همین اینترنته

d.b23
21-03-2011, 00:03

بهتره که RSSI زیر 70 و CINR Reuse1 بالای 15 باشه این چیزیه که خود پشتیبانی به من گفت
کلا وضعیتت خوبه

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 01:00 AM ----------

امروز شبکه مشکل داره انگار هم ظهر و هم الان موقع وصل شدن خیلی طول کشید تا سیگنال گرفت. امیدوارم در ایام تعطیلات اینجور مشکلات کمتر بشه چون قطعا یکی از سرگرمیها در این روزا همین اینترنته
امروز تو منطقه ما که همه چیز خوب بود (یوسف آباد-تهران)
نگران نباش عید شبکه خلوت تره :46:
البته اگر مودم usb بیاد شبکه عید سال دیگه شلوغ میشه :21:
در ضمن آمار فروش لپ تاپ هم بالاتر میره-اونوقت تو عید همه یکی یه لپ تاپ میگیرن دستشون میرن مسافرت:31:

vahidmir2000
21-03-2011, 02:19
آقا ما مخلص مبین نتم هستیم. اختلالاتی که در پست قبلیم گفتم مثل اینکه برای بهبود شبکه بوده. چون الان متوجه شدم دو تا چراغ سیگنالی که از روز اول داشتم الان شده سه تا ثابت. واقعا امیدوارم روند رو به رشد داشته باشه وایمکس و البته مبین نت.

gorzdaran
21-03-2011, 04:39
RSSI استاندارد بین 40 - 70 استاندارد هستش و CINR بین 15-30 به گفته پشتیبانی البته

stratocaster
21-03-2011, 14:40
ترافیک رایگان نداریم عید ؟
حقش بود این ترافیک رایگان رو حداقل 5 روزی میدادن

stratocaster
22-03-2011, 01:37
ساعت ها جا به جا شده چطور میشه ؟

vahidmir2000
22-03-2011, 01:38
از ساعت 2 تا 2:30 (به وقت جدید) به شبکه وصل نمیشدم. آزادی /شادمان

vahidmir2000
22-03-2011, 03:14
امشب واقعا اوضاع مبین بهم ریخته است. تا همین الان یعنی 4:15 قطع بودم و وصل نمیشد. وقتی پست قبلیم رو زدم حدود نیم ساعتی وصل شد و دوباره قطع شد.

adcomputer
22-03-2011, 10:43
اینترنت من هم دیشب قطع بود.

hamidcivil
22-03-2011, 15:30
سلام به دوستان عزیز
من چندتا سوال دارم لطفا راهنمایی بفرمائید
1)از بین ADSL,Wire Less.Wimax برای یک کاربر خانگی کدوم مناسبتره؟
2)وایمکس چه برتری نسبت به وایرلس و ای دی اس ال داره؟
3)آیا از مودم وایمکس میتوان برای اینترنت وایرلس و ای دی اس ال هم استفاده کرد؟
4)دوستانی که الان از وایمکس استفاده می کنند آیا راضی هستند؟
5)نظر شما درباره طرح ویژه یک ساله 200هزار تومانی وایمکس چیه؟

vahidmir2000
23-03-2011, 01:29
سلام به دوستان عزیز
من چندتا سوال دارم لطفا راهنمایی بفرمائید
1)از بین ADSL,Wire Less.Wimax برای یک کاربر خانگی کدوم مناسبتره؟
2)وایمکس چه برتری نسبت به وایرلس و ای دی اس ال داره؟
3)آیا از مودم وایمکس میتوان برای اینترنت وایرلس و ای دی اس ال هم استفاده کرد؟
4)دوستانی که الان از وایمکس استفاده می کنند آیا راضی هستند؟
5)نظر شما درباره طرح ویژه یک ساله 200هزار تومانی وایمکس چیه؟

دوست عزیز شرکت ارائه دهنده اینترنت از همه این انواع سرویسها مهمتره. شما اگر یک دایال آپ خوب هم داشته باشین کار راه اندازه(مثال بود)
اما در کل ای دی اس ال از لحاظ نوسان با توجه به قرارگیریش بر بستر سیم قطعا برتر هست نسبت به وایمکس و وایرلس. شرکتهاش هم بیشتره و تنوع محصولش هم بیشتر. اما اگر شما هم مثل من بخواین اینترنتی داشته باشین که ربطی به تلفن نداشته باشه و بشه جابهجاش کرد بی دردسر وایمکس گزینه مناسبیه. در مورد وایرلس اطلاعاتم کافی نیست. برتری وایمکس به وایرلس پوشش بهترش هست به سبب اینکه نیازی به دید مستقیم از آنتن شما به آنتن مرکز وجود نداره و به این دلیل پوشش وسیع تر و راحت تری رو دارین.
از مودم وایمکس نمیشه به جای ای دی اس ال و وایرلس استفاده کرد.
وایمکس مبین نت بدک نیست از دایال آپ خیلی بهتره اگر بتونین سرویسهای 512 شو بگیرین که عالیه. من الان با 128 تقریبا راضیم. منم طرح یکساله گرفتم چون باتوجه به دانلود رایگان شبانه و جمعه ها کاملا به صرفه و مناسبه.

hamidcivil
23-03-2011, 09:14
ممنون از شم(نمیدونم چرادکمه تشکر برای من غیر فعاله)

من الان که لیست قیمت های یک شرکت ارائه دهنده وایرلس را نگاه می کنم اینطور نوشته:
سه ماهه با سرعت 128 با ترافیک ماهیانه نامحدود و با نرخ اشتراک در هر گروه 1به7 -50هزار تومن حالا نظرتون در این مورد چیه؟
بعد منظور از نرخ اشتراک در هر گروه 1 به 7 چیه؟
مودمی که در طرح ویژه وایمکس میدند از چه نوعیه؟80 هزار تومنی-110 هزار تومنی-200هزار تومنی
در پست های قبلی فک کنم گفتید سرعت دانلود وایمکس 16 هست بنظرتون این سرعت دانلود خیلی کم نیست؟
یه بدی دیگه که وایمکس داره اینه که مثلا 110 هزار تومن بدیم یه مودم بعد نشه برای سویس دیگه مثل وایرلس و ای دی اس ال ازش استفاده کرد نظر دوستان در این مورد چیه؟
ببخشد میشه بفرمائید شما چی دانلود می کنید؟

vahidmir2000
23-03-2011, 13:16
ممنون از شم(نمیدونم چرادکمه تشکر برای من غیر فعاله)

من الان که لیست قیمت های یک شرکت ارائه دهنده وایرلس را نگاه می کنم اینطور نوشته:
سه ماهه با سرعت 128 با ترافیک ماهیانه نامحدود و با نرخ اشتراک در هر گروه 1به7 -50هزار تومن حالا نظرتون در این مورد چیه؟
بعد منظور از نرخ اشتراک در هر گروه 1 به 7 چیه؟
مودمی که در طرح ویژه وایمکس میدند از چه نوعیه؟80 هزار تومنی-110 هزار تومنی-200هزار تومنی
در پست های قبلی فک کنم گفتید سرعت دانلود وایمکس 16 هست بنظرتون این سرعت دانلود خیلی کم نیست؟
یه بدی دیگه که وایمکس داره اینه که مثلا 110 هزار تومن بدیم یه مودم بعد نشه برای سویس دیگه مثل وایرلس و ای دی اس ال ازش استفاده کرد نظر دوستان در این مورد چیه؟
ببخشد میشه بفرمائید شما چی دانلود می کنید؟

منظور از یک به هفت ضریب اشتراک شماست یعنی شما به همراه 6 نفر دیگه از یک آی پی اشتراکی استفاده میکنید. مودم طرح ویژه 110 تومنی وای فای هستش. سرعت دانلود برای هر سرعتی استاندارده. سرعت 16 سرعت دانلود استاندارد 128 کیلوبیت هست.(128 کیلوبیت= 16 کیلوبایت)
خب شما از هیچ مودمی نمیتونی برای اون یکی استفاده کنی. مثلا مگه میشه از مودم ای دس اس ال برای وایمکس استفاده کرد؟
من بیشتر موزیک دانلود میکنم که با توجه به حجم آلبومها زمیان زیادی نمیبره.

hamidcivil
23-03-2011, 16:37
مرسی از شما
من توی اینترنت خوندم که بعضی مودم ها هستند که هم وایرلس و هم ای دی اس ال را ساپورت می کنند
مثل D-link

vahidmir2000
24-03-2011, 00:50
مرسی از شما
من توی اینترنت خوندم که بعضی مودم ها هستند که هم وایرلس و هم ای دی اس ال را ساپورت می کنند
مثل D-link

دوست عزیز اون مودمی که شما درباره اش خوندین قابلیت وای فای داره که میتونه اینترنت ای دی اس ال رو تو خونه یا محل کارتون به اشتراک بذتره و با تجهیزات مربوط به اینترنت وایرلس فرق میکنه. الان همین مودم های 110 تومنی وایمکس هم این قابلیت رو دارن که اینترنت وایمکس رو به صورت وایرلس در منزل پخش کنن و شما با لب تاب یا گوشی میتونی از اون استفاده کنی.

hamidcivil
24-03-2011, 11:43
دوست عزیز اون مودمی که شما درباره اش خوندین قابلیت وای فای داره که میتونه اینترنت ای دی اس ال رو تو خونه یا محل کارتون به اشتراک بذتره و با تجهیزات مربوط به اینترنت وایرلس فرق میکنه. الان همین مودم های 110 تومنی وایمکس هم این قابلیت رو دارن که اینترنت وایمکس رو به صورت وایرلس در منزل پخش کنن و شما با لب تاب یا گوشی میتونی از اون استفاده کنی.
مرسی وحید جان از راهنمایی شما
پس برای ADSL,Wire Less.Wimax باید برای هر کدوم یه مودم جداگانه داشته باشیم درسته؟
بهترین مودم برای ADSL,Wire Less به نظر شما چیه؟
حالا اگر من اینتر نت وایمکس داشته باشم چطوری میتونم کاری کنم که گوشی هم بصورت وایرلس بهش وصل بشه؟
بعد این وصل شدن بصورت وایرلس روی سرعت و حجم ترافیک وایمکس هم اثر داره؟

darkmindms
24-03-2011, 20:01
سلام. یه سوال. برای ورود به صفحه ی مشترکین URI و Password میخواد. اینا از کجا گیر بیارم. ممنون