PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در نصب لينوكس

DIO
25-03-2006, 18:12
من SUSE Linux 10 رو كه مي خوام نصب كنم با مشكل زير مواجه مي شم.

در ضمن سيستم عامل رو از سايت خود SUSE دانلود كردم.

لطفا تصاوير زير را ببينيد.

تصوير 1:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصوير 2: (كه در واقع مشكل من همين جاست ، در قسمت Software)

تصوير 3:

مشخصات اصلي كامپيوتر من اين است:
- Athlon 3200+ (64 Bit)
- H.D.D 160 GB (SATA) X2
- Ram 1GB

در ضمن در هنگام نصب Windows XP روي دستگاه نيست.
و كار رو با يك هارد خالي انجام ميدم.

راه حل چيه؟

با تشكر
DIO

rootnt
26-03-2006, 12:11
شما از چه منبعی دارید این سیستم عامل رو نصب می کنید؟ (cd , hdd , ...)

DIO
27-03-2006, 23:38
از روي Dvd نصب مي كنم.

*NashenaS*
28-03-2006, 01:01
به به ... خوش امد مي گم... ;) :blush:

rootnt
28-03-2006, 08:21
تصاویری که گذاشتید گویای این مطلب هستند که یا dvdrom یا dvd های شما مشکل دارند
۱-از سالم بودن dvdrom خود مطمئن بشید
۲- از سالم بودن dvd ها مطمئن شوید :
آیا وقتی دانلود کردید کد ( md5sum) درست بود؟
آیا اونو درست رایت کردید؟
حجم dvd هایی که دانلود کردید درست بود؟
خلاصه چک کنید ببینید مشکلی نداشته باشه
با این اطلاعات کم متوجه شدن مشکل خیلی سخته

m a j r i x
29-03-2006, 08:17
سلام
دو حالت بیشتر نیست
۱- فایل های ایزو ناقص یا بد رایت شدن
۲- چک md5sum درست نبوده
در ضمن پارتیشن swap تون چک کنید فکر نکنم سایز درستی داشته باشه چون ram شما یک گیگ هست

hushang
26-11-2006, 07:29
سلام من يه سيستم خريدم به اين مشخصات:
AMD64 Sempron 2600+
MSI K8N Neo motherboard
samsung sata 160 hard
RAM 512
به نظر شما چه توزيعي از فدورا را بگيرم x86 or x86-64 or i386 ?

نوستر آداموس
26-11-2006, 10:20
من هم همين مشكل را داشتمو از نصبش منصرف شدم

raeesi
27-11-2006, 01:53
هوشنگ عزیز اگه شما تازه میخوایی کار با لینوکشو شروع کنی من ubuntu رو پیشنهاد میکنم (ورژن مخصوص cpu های 64 بیت هم داره)
بهت پیشنهاد میکنم مال cpuهای 32 بیتو نصب نکنی چون به مشکل برمیخوری من خودم روی سمپرون 2600+ مال 32 بیتو نصب کردم مرتب هنگ میکرد ولی با ورژن مخصوص 64 بیت هیچ مشکلی نداره :)

الآن cpu 32 بیت اینتل گرفتم و از فدورا استفاده میکنم خیلی هم ازش راضیم (از قدیم ندیما با ردهت خیلی حال میکردم)

hushang
28-11-2006, 23:08
سلام از پاسختون ممنون. من تقريبا يك ساله كه با لينوكس كار ميكنم. و در اين بين هنوز اوبونتو رو امتحان نكردم. ولي حالا نسخه 64 بيت رو بايد چه جوري گير بيارم. يعني فروشنده ميدونه يا نه. و شما از كجا تهييه كرده اي؟ و ديگه اينكه از نظر راحتي كار (مولتي مديا) كدوم راحتترن.(لطفا نگين سوزه) و آيا در فدورا 6 اون موضوع مسخره نصب پكيج ها كه در 5 بود حل شده يا نه.و آيا در 64 بيت لينوكس همه نرمافزارهاي 32 كار ميكنن؟ يعني مثلا براي نصب مرورگر اپرا يا.... حتما بايد نسخه 64 گرفت؟
ميدونم اين سوالا بيربط با اينجان ولي خوب پسشومد ديگه......شرمنده.

جديدترين نسخه اوبونتو چيه الان؟ و چرا شما اينو پيشنهاد كردي؟
ممنون
ممنون

raeesi
28-11-2006, 23:35
خواهش میکنم.
پس تازه کار نیستین و بنظر من Ubuntu پکیج مناسبی براتون نیست. من خودم که حاظر نیستم باهاش کار کنم محیطش یجورایی خیلی مبتدیه!!! من هم فقط برای مدت چند روز ازش استفاده کردم و بعد حذفش کردم. در مورد 64 بیتش روی بسته اش باید نوشته باشه. ولی شما میتونی از طریق سایت رسمی اوبنتو cd مجانیشو سفارش بدی البته باید بگم که ممکنه بین 1 هفته تا 1 ماه طول بکشه که CD بدستتون برسه. لینک سفارش آنلاین (مجانی) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد من اینکه از اینترنت دانلودش کنی. من که تابحال اغلب از این طریق گرفتمشون و متاسفانه چون الآن دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارم مجبور شدم از بازار ورژن 4 فدورا بگیرم (آرشیو هاردم که چندین گیگ نرم افزارهای مختلف و آهنگ داشت بخاطر اشتباه خودم کامل پاک شد). پس نمیتونم بگم که مشکلی که شما باهاش مواجه بودی چی بوده ولی خودم حدس میزنم که مشکلتون کمبود پکیجهای مورد نیاز برای نصب نرم افزار بوده که مطمئن باشین هیچ ریلیزی از لینوکس نمیتونه بطور کامل این پکیجهارو داشته باشه چون ممکنه هر نرم افزاری پکیجهای خاص خودشو داشته باشه پی این مورد رو نمیشه به این راحتیا حل کرد و حداقل فعلاً غیر ممکنه!
فکر نمیکنم مشکلی برای نصب نرم افزارهای 32 بیت روی 64 بیت وجود داشته باشه.
آخرین ورژن اوبنتو 6.10 و من اوبونتو رو بخاطر راحت تر بودن و عامه پسند بودن بین کاربران تازه کار لینوکس بهتون پیشنهاد کردم. جدا از محیط خیلی مبتدی گرایانه اش، کار کردن باهاش راحته و کاربرای جدید سریع میتونن باهاش انس بگیرن و روز بروز هم در حال ترقی و رشده و همچنین از اونجاییکه بر پایه دبیانه اغلب پکیج کامپایل شده برای نصب برنامه های مختلف براش موجوده.

raeesi
28-11-2006, 23:52
خواهش میکنم.
پس تازه کار نیستین و بنظر من Ubuntu پکیج مناسبی براتون نیست. من خودم که حاظر نیستم باهاش کار کنم محیطش یجورایی خیلی مبتدیه!!! من هم فقط برای مدت چند روز ازش استفاده کردم و بعد حذفش کردم. در مورد 64 بیتش روی بسته اش باید نوشته باشه. ولی شما میتونی از طریق سایت رسمی اوبنتو cd مجانیشو سفارش بدی البته باید بگم که ممکنه بین 1 هفته تا 1 ماه طول بکشه که CD بدستتون برسه. لینک سفارش آنلاین (مجانی) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد من اینکه از اینترنت دانلودش کنی. من که تابحال اغلب از این طریق گرفتمشون و متاسفانه چون الآن دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارم مجبور شدم از بازار ورژن 4 فدورا بگیرم (آرشیو هاردم که چندین گیگ نرم افزارهای مختلف و آهنگ داشت بخاطر اشتباه خودم کامل پاک شد). پس نمیتونم بگم که مشکلی که شما باهاش مواجه بودی چی بوده ولی خودم حدس میزنم که مشکلتون کمبود پکیجهای مورد نیاز برای نصب نرم افزار بوده که مطمئن باشین هیچ ریلیزی از لینوکس نمیتونه بطور کامل این پکیجهارو داشته باشه چون ممکنه هر نرم افزاری پکیجهای خاص خودشو داشته باشه پی این مورد رو نمیشه به این راحتیا حل کرد و حداقل فعلاً غیر ممکنه!
فکر نمیکنم مشکلی برای نصب نرم افزارهای 32 بیت روی 64 بیت وجود داشته باشه.
آخرین ورژن اوبنتو 6.10 و من اوبونتو رو بخاطر راحت تر بودن و عامه پسند بودن بین کاربران تازه کار لینوکس بهتون پیشنهاد کردم. جدا از محیط خیلی مبتدی گرایانه اش، کار کردن باهاش راحته و کاربرای جدید سریع میتونن باهاش انس بگیرن و روز بروز هم در حال ترقی و رشده و همچنین از اونجاییکه بر پایه دبیانه اغلب پکیج کامپایل شده برای نصب برنامه های مختلف براش موجوده.

hushang
29-11-2006, 13:52
سلام ممنون جناب
ولي نگفتي كجا رو ميشناسي كه فروشندش حاليش باشه وقتي ميگم 64 بيت ميخوام. مرسي

Bayazee
30-11-2006, 02:03
خوب خودت روشو بخون ببین چی نوشته . تازه واسه ابونتو می تونی صفارش بدی مفتی واست بفرستن