PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت سرعت اينترنت 64 با 128 و 256؟؟؟

saadi126
28-12-2009, 12:33
سلام
حتما از عنوان تاپيك كه ديديد كلي بهم خنديديد و پيش خودتون گفتين اين سوال تابلو كه پرسيدن نداره.
اما بحث سر اينه كه من از چند تا از دوستان پرسيدم و اونها گفتن كه براي Browse كردن و كلا براي كاراي غير دانلودي سرعت 64 با 128 و 256 زياد فرقي نداره و تفاوت اونقدرا هم زياد نيست كه اذيت كن باشه اينه كه حسابي به شك افتادم و از دوستاني كه اطلاع دارن يا مقايسه كردن سرعت باز كردن رو توي اين سرعتها ميخوام كه راهنماييم كنن و پيشاپيش ممنونم.

حالا اصل قضيه:
من براي خونه (كرج) ميخوام اي دي اس ال بگيرم و فعلا فقط شبديز تو محل من سرويس ميده. من صبحا تو شركت و عصرها توي مجله از اينترنت پر سرعت استفاده ميكنم و فقط براي شبا اين اينترنت رو ميخوام و احتمالا وقتي خونه نيستم هم ميذارم واسه دانلود ولي دانلود زيادي هم ندارم. از طرفي قيمت شبديز خيلي بالاست (البته دانلودش نامحدوده :31:) براي 64 كيلوبيتي 19 و براي 128 و 256 به ترتيب 30 و 42

حالا نظر دوستان آيا من 64 بگيرم برام كافي هست چون كار زيادي هم ندارم ولي نميخوام براي باز شدن يه صفحه مثل ديال آپ كلي وايسم. يه سوال ديگه هم كه به ذهنم رسيد اينه كه آيا سرعت دانلود 64 به 10 كيلو در ثانيه ميرسه يا كمتره؟

ممنون

orkideh07
28-12-2009, 12:54
سلام
حتما از عنوان تاپيك كه ديديد كلي بهم خنديديد و پيش خودتون گفتين اين سوال تابلو كه پرسيدن نداره.
اما بحث سر اينه كه من از چند تا از دوستان پرسيدم و اونها گفتن كه براي Browse كردن و كلا براي كاراي غير دانلودي سرعت 64 با 128 و 256 زياد فرقي نداره و تفاوت اونقدرا هم زياد نيست كه اذيت كن باشه اينه كه حسابي به شك افتادم و از دوستاني كه اطلاع دارن يا مقايسه كردن سرعت باز كردن رو توي اين سرعتها ميخوام كه راهنماييم كنن و پيشاپيش ممنونم.

حالا اصل قضيه:
من براي خونه (كرج) ميخوام اي دي اس ال بگيرم و فعلا فقط شبديز تو محل من سرويس ميده. من صبحا تو شركت و عصرها توي مجله از اينترنت پر سرعت استفاده ميكنم و فقط براي شبا اين اينترنت رو ميخوام و احتمالا وقتي خونه نيستم هم ميذارم واسه دانلود ولي دانلود زيادي هم ندارم. از طرفي قيمت شبديز خيلي بالاست (البته دانلودش نامحدوده :31:) براي 64 كيلوبيتي 19 و براي 128 و 256 به ترتيب 30 و 42

حالا نظر دوستان آيا من 64 بگيرم برام كافي هست چون كار زيادي هم ندارم ولي نميخوام براي باز شدن يه صفحه مثل ديال آپ كلي وايسم. يه سوال ديگه هم كه به ذهنم رسيد اينه كه آيا سرعت دانلود 64 به 10 كيلو در ثانيه ميرسه يا كمتره؟

ممنون
ببین 64 واقعی یه چیزی تو همون مایه های دیال آپه ( نوع واقعیش) فقط یکم بهتر ولی چیزی که هست و ممکنه از شرکت به شرکت هم فرق بکنه اینه که بعضی شرکتها سرعت سرویس رو روی یکم بیشتر از اون مقدار باز میذارن به عنوان نمونه واسه شرکت شاتل سرعت سرویس 64 نامحدودش بین 8-10 هست و در مورد لود صفحات اینطور نیست که واسه سرعتهای مختلف فرق نکنه ولی واسه صفحات عادی تفاوتش محسوس نیست . واسه لود صفحات یه بخش لود محتوبات صفحه وب در کامپیوتره( در واقع همون دانلود) که شامل لود عکس ها و فلش ها و متن اون میشه که در همه اونها سرعت اثر داره و یکی دیگه قضیه پینگ هست که پایین بودن پینگ باعث کاهش سرعت لود صفحه ها میشه و تا اونجایی که من میدونم ربطی به سرعت نداره(؟)...بیشتر به شرکت سرویس دهنده بر میگرده
در مورد دیال آپ ایران قضیه واقعا فرق میکنه اولا که هزینه اینترنت زمانی حساب میشه ،به ازای هر یک دقیقه یه مقدار هزینه ولی واسه ای دی اس ال هزینه بر اساس کل حجم مصرفی و در یک محدوده ی مشخص مثلا یه ماه حساب میشه ...شرکتهایی که دیال آپ میدن مخصوصا این هوشمندها تله پول واسه ملت درست کردن اولا که سرعتش اون 56 کیلوبیتی هم که باید باشه نیست بعدم اینقدر طول میده واسه لود یه صفحه ( احتمالا تعمدی) که کاسه صبر آدم سر میره و جیب آدمم خاک میگیره!
ولی از همه این حرفها بگذریم شما که میگی بیشتر واسه نت گردی میخواهی و نه دانلود خب چرا یه سرویس با محدودیت حجمی ولی سرعت بالاتر نمیگیری؟ اغلب افراد ای دی اس الی این مدلین مگه اونهایی که آپلود زیاد دارن یا اونهایی که کل اینترنتو رو میخوان بیارن پایین نامحدود میخوان!

saadi126
28-12-2009, 13:50
ولی از همه این حرفها بگذریم شما که میگی بیشتر واسه نت گردی میخواهی و نه دانلود خب چرا یه سرویس با محدودیت حجمی ولی سرعت بالاتر نمیگیری؟ اغلب افراد ای دی اس الی این مدلین مگه اونهایی که آپلود زیاد دارن یا اونهایی که کل اینترنتو رو میخوان بیارن پایین نامحدود میخوان!
مرسي بابت پاسخ ولي سرويس ديگه نداره اين شركت شركتهايي مثل شاتل و بقيه هم فعلا تو اون منطقه فعال نشدن

saadi126
29-12-2009, 12:01
يعني كسي نيست 64 استفاده كرده باشه منو راهنمايي كنه؟؟؟

akhoond
29-12-2009, 12:18
اگه با دیال بهت بد گذشته ، پس با 64 هم بهت بد میگذره ....
به نظرم اگه دوست نداری زیاد هزینه کنی ، می تونی اول یه ماه 64 شارژ می کنی ، بعد می تونی 128 شارژ کنی ..
من اگه بودم ، خودم رو یه ماه اذیت نمی کردم ( اختلاف 10 تومانه ، اما 8 _ 9 کیلو تفاوت هست ، اگه سخت ات نیست ، بده ، پشیمونی نمی شی ...)

یا حق

winstonultra
29-12-2009, 12:32
ببین زیر 256 بگیری یعنی هدر دادن پولت......

من جات بودم.....یه 128 حجمی ماهی 4 گیگ می گرفتم ...چون شرکتها سیاست دارن سرعتتو زیاد می کنن تا حجمت فرت

بشه ...یعنی سرعتت میشه 1 مگ با دانلود 120 کیلو بایت...

اینه ماله من...128 دارم 8 گیگ سرعت دانلود 120 کیلوبایت..

نمی ارزه 64 بگیری ....اصلا..پول رانژه و مانژه بدی برای 64

naakivar
29-12-2009, 14:50
من خودم الن دارم از 64 استفاده میکنبه نظر من اینطوری هم که دوستا میگن نیس 64 خیلی از دیال آپ سرعتش زیاد تره.من خودم خیال میکردم سرعتم خیلی کمه در حد دیال آپه ولی وقتی از کامپبوتر یکی از دوستام استفاده کردم و با دیال آپ وصل شدیم اون موقع بود که فهمیدم 64 عالمی داره.من از 64 راضیم قیمتشم مناسبه برای گشت و گذار تو اینترنت خوبه ولی اگه دانلود اینا بخوای توصیه نمیکنم.من خودم چون میخوام دانلود کنم میخوام 256 محدود بخرم.

ahriman323
29-12-2009, 18:52
من جات بودم.....یه 128 حجمی ماهی 4 گیگ می گرفتم ...چون شرکتها سیاست دارن سرعتتو زیاد می کنن تا حجمت فرت

میگه که سرويس ديگه ای نداره اين شركت شركتهاي دیگه هم فعلا تو اون منطقه فعال نشدن!

من خودم الان دارم از 64 استفاده میکنبه نظر من اینطوری هم که دوستا میگن نیس 64 خیلی از دیال آپ سرعتش زیاد تره.من خودم خیال میکردم سرعتم خیلی کمه در حد دیال آپه ولی وقتی از کامپبوتر یکی از دوستام استفاده کردم و با دیال آپ وصل شدیم اون موقع بود که فهمیدم 64 عالمی داره.من از 64 راضیم قیمتشم مناسبه برای گشت و گذار تو اینترنت خوبه ولی اگه دانلود اینا بخوای توصیه نمیکنم.من خودم چون میخوام دانلود کنم میخوام 256 محدود بخرم.
تایید میشه 64 خیلی با دایل اپ از نظر سرعت فرق داره و بهتر هست!
دایل اپ درسته میگن 56 هست ولی نیست 30 40 هست!
64 در حالت عادی سرعت دانلودش 8 هست برای شاتل 8 تا 10 هست!
به نظر من همون 64 کافی هست برای شما!
شما 64 بگیری یک ماه برای ماه بعد اگه دیدی کافی نیست 128 بگیر....////

ehsaaaan
29-12-2009, 21:47
يعني كسي نيست 64 استفاده كرده باشه منو راهنمايي كنه؟؟؟

من دارم از سرویس art home شاتل استفاده می کنم

اسما" 64 هست و downstream رو روی 96 تنظیم کردند.
سرعت دانلود روی 10.9 ثابت هست

واسه وبگردی گشت و گذار تو اینترنت کاملا کافی است.و تو لود صفحات تفاوتش با dial up کاملا محسوس است.

اما خب اگه دانلود فایل های خیلی حجم بالا داشته باشی بهتره سرعت بالاتری بگیری.

reza-p75
22-06-2012, 14:13
من خودم الن دارم از 64 استفاده میکنبه نظر من اینطوری هم که دوستا میگن نیس 64 خیلی از دیال آپ سرعتش زیاد تره.من خودم خیال میکردم سرعتم خیلی کمه در حد دیال آپه ولی وقتی از کامپبوتر یکی از دوستام استفاده کردم و با دیال آپ وصل شدیم اون موقع بود که فهمیدم 64 عالمی داره.من از 64 راضیم قیمتشم مناسبه برای گشت و گذار تو اینترنت خوبه ولی اگه دانلود اینا بخوای توصیه نمیکنم.من خودم چون میخوام دانلود کنم میخوام 256 محدود بخرم.

من كه يك ساله ADSL 256 نامحدود خريدم خيلي هم راضي هستم سرعت دانلودش هم بين 32-50 هست. حرف نداره هزينش هم سه ماهه 39 هزار تومان

FC.Barcelona
22-06-2012, 16:06
تاپیک مال سه ساله پیشه