PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای انتخاب بین دو گوشی سامسونگ

worldm
27-12-2009, 11:28
سلام اول از همه ببخشید من این دوتا گوشی که میذارم قیمت روزشون رو ندارم وبه انجمن قیمت دادم ولی هنوز جواب ندادن پس فقط احتیاجاتم از گوشی رو میگم
من خودم تو اینترنت این دوتا گوشی رو پیدا کردم i900 Omnia ----- i8910 Omnia HD
حالا از لحاظ سخت افزاری نمیدوم کدومشون صداش بصورت عادی تو اسپیکرش بیشتره؟کیفیتشون در هندزفری چجوریه؟بیسش چجوریه؟طول کابل اتصال به کامپیوتر چقدره؟
و مهمتر از همه کیفیت وعمر باتری کدوم بهتره؟هر چی بیشتر بهتر من بیشتر اهنگ وفیلم استفاده میکنم
من خودم بیشتر اومنیا دو رو میپسندم چونکه صفحه اش بزرگتره و تاچش چجوریه؟
من بیشتر کتاب و فایلهای افیس و پی دی اف استفاده میکنم و همینطور اینترنت وفید ایا این گوشی ها همچین امکاناتی رو خوب پشتیبانی میکنند؟

گوشی فعلیم 5530 نوکیا اکسپرس موزیکه صداش خوب نیست باری اشغاله کیفیت ساخت افتضاحه و در ب پشت باطری هم لق شده خواهشا بدون تعصب جواب بدین نتیجه جواب شما اینه که من دیگه یه گوشی ای که همون روز اول لق نمیزنه-باطریش زود تموم نمیشه و کیفیت ساختش بهتره رو میگیرم.مرسی

S L R
27-12-2009, 11:49
شما تو تاپیک قیمت روز گوشی ها زدید این 2گوشی:i8910 HD و I8000 ولی تو این تاپیک زدید i8910 HD یا i900
من فکر کنم اشتباه تایپی بوده و منظور شما همون i8000 هست.
من خودم i8910 دارم و ازش راضیم!i8000 خیلی کم گیر میاد تو ایران و فعلاً توصیه نمیشه چون قیمتشم زیاده!(حدود 700فکر کنم!)البته قیمتش میاد پایین ولی در حال حاضر اینقدره!

من به نظرم شما با خواسته هایی که داری i8910 خیلی بدردت بخوره!
این گوشی مخصوص فیلم نگاه کردنه!
کیفیت تصویرش عالی و رنگ تصویر خیلی خیلی عالی و همینطور کیفیت تاچش هم عالی بدلیل خازنی بودن.
صفحه 3.7اینچی هم که اصلاً کوچیک نیست و به اندازه کافی بزگه.
سیستم عامل سیمبیان هم که داره.
دوربین خدا هم که داره.
کیفیت صداش توی هدفون هم خیلی خوبه من با آیفون مقایسه کردم یه کوچولو صداش کمتره فقط وگرنه چیزی کم نداره!

توی اسپیکر هم با صدای استریو که داره وقاقعاً صدای با کیفیت و بلندی داره و واسه فیلم نگاه کردن عالی!(اینقدر اسپیکرش خوب جواب میده که من تو حیاط دانشگاه باهاش فیلم نگاه کردم!!)

عمر باتری هم خیلی خوبه نسبت به کارایی.

نرم افزار هم کم نداره و هر روز هم براش میاد.

به نظر خودم اگر ویندوز برات خیلی مهم نباشه i8910 خیلی بهتره.

worldm
27-12-2009, 12:17
بله کاملا حق با شماست خیلی معذرت میخوام خوب قیمت هر کدوم از این سه تا جدا چنده؟
ببخشید اندازه صفحه گوشی فعلی من که 2.8 هست ولی این گوشی i8910 اندازش 360x640pixels هست فرق این دوتا در چیه ؟من متوجه نمیشم یعنی اندازه صفحه نمایش اومنیا 2 از 5530 بزرگتره؟
بعد به خاطر نرم افزارها همون برنامه هایی که روی 5530 نصب میشه روی اینم نصب میشه یا نه؟
کیفیت خود هدفونش چجوریه؟یعنی گوشو اذیت نمیکنه؟
باطریشو نگفتین چند روز وساعت دوام میاره؟تو حالت موزیک در هندزفری چند ساعت دوام میاره؟
فیلمبرداری این گوشی هم با کیفیت hd هست مگه؟
کیفیت و کارایی تاچش چجوریه؟
نور خورشید چجوریه؟
کیفیتش خوبه؟
راستی یه سری عکس از منوها- قلم-هندزفری- خود گوشی از تمام زوایا اگه میتونید بذارید بخشید که زیاد شد

hasanmotori
27-12-2009, 12:26
بله کاملا حق با شماست خیلی معذرت میخوام خوب قیمت هر کدوم از این سه تا جدا چنده؟
ببخشید اندازه صفحه گوشی فعلی من که 2.8 هست ولی این گوشی i8910 اندازش 360x640pixels هست فرق این دوتا در چیه ؟من متوجه نمیشم یعنی اندازه صفحه نمایش اومنیا 2 از 5530 بزرگتره؟
بعد به خاطر نرم افزارها همون برنامه هایی که روی 5530 نصب میشه روی اینم نصب میشه یا نه؟
کیفیت خود هدفونش چجوریه؟یعنی گوشو اذیت نمیکنه؟
باطریشو نگفتین چند روز وساعت دوام میاره؟تو حالت موزیک در هندزفری چند ساعت دوام میاره؟
فیلمبرداری این گوشی هم با کیفیت hd هست مگه؟
کیفیت و کارایی تاچش چجوریه؟
نور خورشید چجوریه؟
کیفیتش خوبه؟
راستی یه سری عکس از منوها- قلم-هندزفری- خود گوشی از تمام زوایا اگه میتونید بذارید بخشید که زیاد شد

ببین سایز صفحه با رزولوشن فرق میکنه
سایز صفحه 5530 که میدونی 2.9 اینچه با رزولوشن 360x640 امنیا اچ دی 3.7 اینچه با همون رزولوشن ... که خیلی بزرگتره و تو سیمبینا بزرگترینه
همه برنامه های 5530 بهش میخوره تازه چون cpu ش قویتره و شتاب دهنده 3 بعدی داره بعضی از بازیهاش رو 5530 اجرا نمیشه
صدای هندسفریشم میتونی زیاد کنی اگه دیدی کمه
فیلم برداریشم hd هست و کیفیت خیلی خوبی داره
تاچش خازنیه و مثله ایفونه ینی عالیه
تو نور خورشید بد نیست

worldm
27-12-2009, 12:54
یه سوال داشتم که میگن فریموری که رو خود گوشی هست خیلی افتضاحه و حتما باید گوشی رو آپدیت کنی آیا حقیقت داره؟ یعنی من که گوشی نو خریدم روز اولی باید آپدیتش کنم؟ آخه من به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم چی کار کنم ؟ تازه آپدیت کردن گوشی نو مشکلات خودش رو هم داره و شاید گوشی بالا نیاد.

بعد اینکه فریمور اصلی گوشی چه مشکلاتی داره که باید آپدیت بشه؟ با تشکر

S L R
27-12-2009, 12:55
قیمت ها حدودی:
i900 حدود 400تومن.
i8910 اگر 8گیگ بخواید حدود 530 و اگه 16گیگ حدود 590.
i8000 هم کم گیر میاد ولی حدود قیمتش نزدیک به 700هست.
.....
اندازه و تعداد پیکسل با هم فرق داره و قرار نیست چون تعداد پیکسل های 5530 با i8910 یکی هست اندازه نمایشگر هم یک اندازه باشه!
i8910نزدیک به 1اینچ از 5530نمایشگرش بزرگتره.
شاید الان فکر کنید پس کیفیت تصویر 5530بهتر از I8910هست چون تعداد پیکسل هاش برابر هست ولی صفحه کوچکتر!در صورتی که اینطور نیست بدلیل اینکه صفحه I8910 از تکنولوژی جدید به اسمAMOLED استفاده میکنه(با LCD فرق داره) و باعث میشه فاصله بین پیکسل ها دیده نشه!
i8000هم اندازه نمایشگرش اندازه i8910هست یعنی 3/7اینچ.ولی تعداد پیکسل هاش بیشتره و کیفیت بهتری داره.
.........
بله اون نرم افزار ها روی i8910هم نصب میشن.چون سیستم عاملشون یکیه.
ولی روی i8000نصب نمیشن چون ویندوز موبایل هست
........
کیفیت هدفون i8910 هم خیلی خوبه و گوش رو اذیت نمیکنه.(از 5530 بهتره)
........
باتری:i8910 در حالت stand by حدود 600ساعت دوام میاره و در حالت استفاده پشت سر هم از همه چی حدود 13ساعت خورده ای.
که بین گوشی ها خیلی خیلی عالیه!!
مثلاً 5530 درحالت استفاده کامل حدود 5ساعت دوام میاره!!
در هدفون هم من دقیق تست نکردم ولی حداقل 20ساعت دوام میاره!
........
فیلم برداری این گوشی هم HD هست که بین گوشی ها اوله.720p
........
کیفیت و کارایی تاچ i8910 از اون 2تا بهتره چون هم خازنی هست(مثل آیفون)و نیاز نیست صفحه رو فشار بدید مثل 5530و...فقط کافی لمسش کنید و هم AMOLED و هم 16میلیون رنگ.
.......
در نور خورشید هم مثل بیشتر گوشی ها به مشکل میخوره ولی بازم قابل استفاده و خوب هست ولی دیگه از اون خوش رنگی....خبری نیست!
کلاً i8910چون یکی از بهترین گوشیهای سامسونگ هست روش خیلی کارکردن و با کیفیت ساخت بالایی ساخته شده!
.......
برای دیدن عکس از همه جای گوشی هم میتونید برید لینک زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای دیدن عکس از منو ها:

برای دیدن موزیک پلیر و گالری:

توی همون سایت pageهای دیگه هم هست که در مورد چیزای دیگش نوشته همراه با عکس.

S L R
27-12-2009, 12:59
یه سوال داشتم که میگن فریموری که رو خود گوشی هست خیلی افتضاحه و حتما باید گوشی رو آپدیت کنی آیا حقیقت داره؟ یعنی من که گوشی نو خریدم روز اولی باید آپدیتش کنم؟ آخه من به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم چی کار کنم ؟ تازه آپدیت کردن گوشی نو مشکلات خودش رو هم داره و شاید گوشی بالا نیاد.

بعد اینکه فریمور اصلی گوشی چه مشکلاتی داره که باید آپدیت بشه؟ با تشکر

فریمور اولیه گوشی مشکلات خاصی نداره
تنها مشکلش اینه که کیفیت عکسبرداریش خیلی خوبی نیست!
آپدیت کردنش هم مشکلی نداره و کاره سختی نیست!
نیازی هم به اینترنت پر سرعت نداری!
نزدیک به 100مگابایت فقط باید دانلود کنی که میتونی بری کافی نت دانلود کنید وبعد بیای خونه بریزی روی گوشی !

worldm
27-12-2009, 13:30
توی یک از پستهای این انجمن همین امروز خوندم که نمیشه با قلم راحت باهاش کار کرد ؟ایا این واقعیته؟
ایا این گوشی قابل رقابت با یکی از گوشی های htc هست البته در امکاناتی که من میخوام؟اگه هست کدوم

S L R
27-12-2009, 13:40
این گوشی خازنی هست صفحه اش و فقط با دست کار میکنه
البته اشتباه هست با قلم بخواید با این صفحه کار کنید
قلم زمانی خوبه که صفحه کوچیک باشه نه زمانی که صفحه اینقدر بزرگه!!
البته قلم مخصوص هم تو بازار برای صفحه های خازنی هست ولی قیمتش فکر کنم بیشتر از 20تومن هست.
htcهم بحثش جداست و از نظر قابلیت نمیتونن در مقابل این حرفی بزنن و فقط بدرد ppcباز ها میخورن و نه برای کسی که میخواد مولتی مدیا خوب داشته باشه!!

worldm
28-12-2009, 17:19
قیمت توی شهرمون گرفتم 620 تومن با گارانتی خوبه؟
راستی روی سیم هندزفریش دکمه پخش-جلو-عقب برای انگ وجود داره؟
برای صحبت کردن چطور میتونم با هندزفری راحت صحبت کنم؟

S L R
28-12-2009, 23:34
قیمت توی شهرمون گرفتم 620 تومن با گارانتی خوبه؟
راستی روی سیم هندزفریش دکمه پخش-جلو-عقب برای انگ وجود داره؟
برای صحبت کردن چطور میتونم با هندزفری راحت صحبت کنم؟
اگر 16گیگ هست قیمت خیلی بد نیست ولی اگه 8گیگهست قیمت خیلی بالاست!
گارانتیش چیه؟!
متاسفانه این یک مورد رو کم داره!و روی هدفون کنترل موزیک وجود نداره!
ولی برای صحبت کردن خوبه.