PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه کردن کامیپوتر با HDTV سامسونگ B690

صفحه ها : [1] 2

pmax
25-12-2009, 21:29
سلام

فکر کردم بهتر باشه سوالم رو اینجا مطرح کنم که دوستان در مورد شبکه کردن تجربه کافی دارند

من یه تلوزیون سامسونگ B690 ( همون B650 خارج از ایران دارم ) که LAN داره و ...
کاری که من کردم این بود که مستقیما از LAN کامپیوتر یک کابل گرفتم به LAN تلوزیون
برنامه SAMSUNG PC Share Manager رو هم از روی cd نصب کردم

بعدش رفتم توی Local Area Connection کامپیوتر و از قسمت INT PROTOCOL ( TCP/IP خواستم IP کامپیوتر رو در بیارم که دیدم گزینه ی Optain an ip address فعاله و هیچ آی پی هم وجود نداره !
خلاصه با کمی بدبختی از طریق خود برنامه SAMSUNG PC Share Manager تونستم ip کامپیوترم رو بدست بیارم که در قسمت use the folowwing ip address وارد کردم . خط بعدی subnet mask خودش پر شد و در مورد دیگه gateway رو از خودم برطبق آی پی کامپیوتر یه چیزی نوشتم !!!!

بعد رفتم سراغ تلوزیون و اعداد زیر رو مطابق اون چیزی که توی کامپیوتر بود در تلوزیون هم وارد کردم ( البته به آخر ip address یک رقم اضافه کردم . یعنی کامپیوتر آخرش 145 بود و توی تلوزیون 146 وارد کردم ) عکس پایین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از طریق تلوزیون network test رو اجرا کردم که بصورت زیر error داد .

الان کامپیوتر یعنی برنامه SAMSUNG PC Share Manager تلوزیون رو می شناسه ( عکس پایین ) از طرفی وقتی تلوزیون روشن میشه کانکشن شبکه حالت فعال می گیره و وقتی تلوزیون خاموش میشه یک ضربدر قرمز روی کانکشن شبکه زده می شه اما اون erorr مربوط به gateway ping سرجاشه .

حالا دوستانی که در زمینه شبکه اطلاع و تجربه دارند لطفا به من بگن من چه گلی باید به سرم بگیرم تا بتونم کامپیوتر رو با تلوزیون شبکه کنم و کجای کارم ایراد داره .
من اعداد صحیح ip , gateway و dns کامیپوترم رو از کجا باید گیر بیارم ؟

با تشکر

( ضمنا مودم adsl من asus am602 هست که فقط یک جای lan داره و در حال حاضر از طریق usb به کامپیوتر وصله . مینبوردمم فقط یدونه lan داره که از همون کابل گرفتم به lan تلوزیون )

ardalan_zapata
25-12-2009, 23:08
سلام
اول اینکه بهتره تنظیمات رو روی اتوماتیک بزارید که راحت تره
اون Gateway برای اینترنته که تلویزیون به اینترنت وصل میشه و میتونی وضع آب و هوا اقتصاد و... رو مستقیم از تلویزیون از اینتنرت بگیری
من خودم تلویزیون رو گذاشتم رو اتوماتیک و کابل رو وصل کردم
PC share manager هم به راحتی شناخت و کار کرد !!
حالا در هر صورت اگر نشد ای پی تلویزیون رو بده : 192.168.1.1
مال کامپیوتر رو بده : 192.168.1.2
فایرفال رو حتما ببند حتی مال ویندوز

pmax
25-12-2009, 23:27
سلام
اول اینکه بهتره تنظیمات رو روی اتوماتیک بزارید که راحت تره
اون Gateway برای اینترنته که تلویزیون به اینترنت وصل میشه و میتونی وضع آب و هوا اقتصاد و... رو مستقیم از تلویزیون از اینتنرت بگیری
من خودم تلویزیون رو گذاشتم رو اتوماتیک و کابل رو وصل کردم
PC share manager هم به راحتی شناخت و کار کرد !!
حالا در هر صورت اگر نشد ای پی تلویزیون رو بده : 192.168.1.1
مال کامپیوتر رو بده : 192.168.1.2
فایرفال رو حتما ببند حتی مال ویندوز

ممنون از لطفتون

اما من وقتی در حالت اتوماتیک هستم اصلا انگاری هیچ ارتباطی وجود نداشته باشه و آی پی و بقیه چیزا اصلا اتوماتیک وارد نمیشه ! نمی دونمم علتش چیه

اون مقادیر subnet و gateway و dns رو روی چی بذارم ؟

بهرحال فکر می کنم تا این چهار مورد تیک نخوره . اتصال درست برقرار نمیشه . الان همونطور که در عکس وسطی مشخصه روی گزینه سوم که gateway ping هست گیر می کنه و error میده .

شمام مستقیم از lan مینبورد با سیم وصل شدی به lan تلوزیون ؟
پس چرا برای من اتوماتیک نمیشناسه اصلا

فایروال ندارم .آنتی ویروس nod32 دارم . فایروال ویندوز رو از کجا ببندم ؟

با تشکر

ardalan_zapata
26-12-2009, 01:10
خوب ببین
یک بار کامل برات توضیح میدم
کانکشن لن رو به این صورت تنظیم کن

IP : 192.168.1.1
Subnet : 255.255.255.0
Gateway : 192.168.1.1

DNS : 4.2.2.4
DNS2: 4.2.2.5

--------------------- TV --------------

همه چیز مثل PC فقط ای پی رو بده 192.168.1.2

بعد روی کانکشن ADSL رایت کلیک کن از منو Sharing گزینه Allow رو بزن و کارت شبکه رو انتخاب کن از کشو پایینیش
احتمال زیاد باید کار کنه
فایروال هم از توی کنترل پنل ببند

با PC share Manager یک فولدر رو شیر کن بعد برو توی TV از قسمت مدیا پلیر احتمال زیاد باید اون فولدر اومده باشه

ChaoticHead
26-12-2009, 07:36
اون مقادیر subnet و gateway و dns رو روی چی بذارم ؟

با تشکر
مقادیر gateway و dns را مثل ip کامپیوترت بزار (169.254.153.145) ببین چی می شه؟
اگه نشد، مقادیری که اردلان خان داده بده، اگه اونم کار نکرد dns را بزار روی
192.168.1.1

فایروال ندارم .آنتی ویروس nod32 دارم . فایروال ویندوز رو از کجا ببندم ؟
با تشکر
از توی control panel قسمت windows fiewall

pmax
26-12-2009, 11:26
خوب ببین
یک بار کامل برات توضیح میدم
کانکشن لن رو به این صورت تنظیم کن

--------------------- TV --------------

همه چیز مثل PC فقط ای پی رو بده 192.168.1.2

بعد روی کانکشن ADSL رایت کلیک کن از منو Sharing گزینه Allow رو بزن و کارت شبکه رو انتخاب کن از کشو پایینیش
احتمال زیاد باید کار کنه
فایروال هم از توی کنترل پنل ببند

با PC share Manager یک فولدر رو شیر کن بعد برو توی TV از قسمت مدیا پلیر احتمال زیاد باید اون فولدر اومده باشه

ممنون
البته امروز یکم بعیده فرصت بشه امتحان کنم اما ظرف امروز و فردا حتما خبر می دم که شد یا نشد
ممنونم ازتون

آقا مقادیر gateway و dns را مثل ip کامپیوترت بزار (169.254.153.145) ببین چی می شه؟
اگه نشد، مقادیری که اردلان خان داده بده، اگه اونم کار نکرد dns را بزار روی
192.168.1.1

از توی control panel قسمت windows fiewall

سلام
توی کامپیوتر همه dns و gateway رو مثل IP پر کنم یا اونجا درست بنویسم و فقط توی تلوزیون کاری که شما گفتی رو انجام بدم ؟

از شمام ممنونم دوست عزیز
خبر می دم حتما

ChaoticHead
26-12-2009, 11:41
سلام
توی کامپیوتر همه dns و gateway رو مثل IP پر کنم یا اونجا درست بنویسم و فقط توی تلوزیون کاری که شما گفتی رو انجام بدم ؟

کلا dns و gateway باید توی کامپیوتر و تلویزیون مثل هم باشه. فکر می کنم در این مورد کامپیوتر خودش gateway محسوب می شه پس آدرس ip کامپیوتر بعنوان gateway توی هر دو شون استفاده می شه. (اگه قصد استفاده از اینترنت روی شبکه تون داشته باشین اونوقت آدرس مودم بعنوان gateway توی هر دو وارد می شه)

در مورد ip هم فکر می کنم شما نیازی نباشه حتما اون ip که از روی اینترنت پیدا کردی بهشون بدی، با همون سیستم 192.168 هم احتمالا کار کنه.

pmax
26-12-2009, 14:28
ممنون از همه دوستان عزیز
بلاخره تونستم به روشی که آقا اردلان گفته بودند تلوزیون رو با کامپیوتر شبکه کنم . همون عددها رو وارد کردم
البته هنوزم یک error می گیره که توی عکس مشخصه اما ظاهرا کاری با شبکه کردن نداره و من الان کارم راه افتاده

فقط یه سوالی داشتم ازتون
فاصله کامپیوتر تا تلوزیون بین 8 تا 10 متر هست . بنظرتون سیم 10 متری بگیرم یا یدونه کارت شبکه وایرلس ( حول حوش 35 ) تومن بگیرم و اونورم برای تلوزیون یک گیرنده وایرلس ( مثکه خود سامسونگ داره ) بگیرم ؟
اصلا می ارزه دستکم 60-70 تا خرج کنم یا برم همون سیم رو بخرم ؟

با تشکر

ardalan_zapata
26-12-2009, 15:56
سلام اون دامین مال اینترنته که الان یکم مشکل داره انگار

در مورد وایرلس هم من پیشنهاد میکنم اینقدر خرج به صرفه نیست
همون سیم رو بگیر خیلی راحت تره و بهتر هست

pmax
26-12-2009, 17:28
سلام اون دامین مال اینترنته که الان یکم مشکل داره انگار

در مورد وایرلس هم من پیشنهاد میکنم اینقدر خرج به صرفه نیست
همون سیم رو بگیر خیلی راحت تره و بهتر هست

دوست عزیز
نمی دونی کابل چی بگیرم ؟ یعنی مثلا کابلها سرعت انتقال و اینا دارن ؟
کابل کرمان بگیرم ؟!!

ChaoticHead
26-12-2009, 19:34
دوست عزیز
نمی دونی کابل چی بگیرم ؟ یعنی مثلا کابلها سرعت انتقال و اینا دارن ؟
کابل کرمان بگیرم ؟!!
آره سرعتشون با هم فرق می کنه؛ کابل cat5 مال شبکه 10/100 و کابل cat6 به بالا برای سرعتهای گیگابیتی هست. از نظر شیلد هم با هم دیگه فرق دارن.
کابل cat5e استاندارد بگیر، سرشم بده سوکت RJ45 بزنه، کافیه. اگه خیلی خواستی بهش حال بدی کابل cat6 با پوشش sftp بگیر که خیالت از همه جهت راحت باشه (البته گرونتر در می آد)
مارکهای خوب مثل Nexans و Legrand فقط باید مطمئن باشی که اصله. کرمان هم مارک بدی نیست، اصولا توی این متراژ پائین خیلی فرق نمی کنه.

pmax
26-12-2009, 20:21
منکه همه جوره مزاحم بودم
دو تا سوال دیگه هم بپرسم

1- شما جایی رو می شناسید که من برم بگم سیم رو برام با اون سوکت بسازن ؟
یعنی همه جا می دونن اون سوکت چیه دقیقا ؟

2- الان این مدلی که من به تلوزیون وصل شدم ( مستقیم از lan مینبورد به lan تلوزیون ) نمی تونم از اینترنت استفاده بکنم درسته ؟
مودمم با usb به کامپیوتر وصله . اگر سیم lan رو بجای مینبورد بزنم به lan مودم . درست میشه یا ارتباطم با کامپیوتر قطع می شه ؟

با تشکر ویژه از همه دوستان

ChaoticHead
26-12-2009, 23:06
منکه همه جوره مزاحم بودم
دو تا سوال دیگه هم بپرسم

1- شما جایی رو می شناسید که من برم بگم سیم رو برام با اون سوکت بسازن ؟
یعنی همه جا می دونن اون سوکت چیه دقیقا ؟

2- الان این مدلی که من به تلوزیون وصل شدم ( مستقیم از lan مینبورد به lan تلوزیون ) نمی تونم از اینترنت استفاده بکنم درسته ؟
مودمم با usb به کامپیوتر وصله . اگر سیم lan رو بجای مینبورد بزنم به lan مودم . درست میشه یا ارتباطم با کامپیوتر قطع می شه ؟

با تشکر ویژه از همه دوستان
خواهش می کنم:46:

1- توی همه بازارهای کامپیوتر (مثل پاساژ ایران و پایتخت و رضا در تهران) مغازه هایی هستن که کارشون فقط تجهیزات شبکه است، در 3 سوت بهتون می دن. سوکتش آسونترین قسمت قضیه است چون قلابی نداره! کافیه بگین برای Lan می خواین یا همین کدی که دادم بهشون بگین.

2- اگه تلویزیون را باlan بزنین به مودم، اونوقت هم کامپیوتر و هم تلویزیون به اینترنت وصل می شه ولی ارتباط تلویزیون و کامپیوتر قطع می شه.
با سیستمی که الان دارین، من مطمئن نیستم ولی اگر کامپیوتر بتونه تلویزیون را بعنوان یه client بشناسه اونوقت کافیه کانکشن اینترنت روی کامپیوتر را share کنین تا تلویزیون هم به اینترنت وصل بشه.

pmax
26-12-2009, 23:58
ایشالا بوسیله کابل cat6 با بارگاه ایزدمنان ، شبکه بشید که انقدر خوب راهنمایی می کنید .
ممنون از شما

و در مورد اینترنت این راهی که شما گفتید رو امتحان می کنم و نتیجه اش رو هم می گم حتما . پس فردا که تعطیلات تموم بشه میرم دنبال کابل .

البته اینترنت تلوزیون تاجایی که من می دونم ( و زیادم مطمئن نیستم ) یه چیز فانتزیه که چندتا سایت خاص رو بیشتر نمیشه دید . یکیشم مثلا یوتوب هست که خداروشکر از بیخ و بن ف.یل.تره . اگر راه شما نشد ترجیح می دم یا اینترنت نداشته باشم یا فوق هروقت لازم شد سوکت لن رو از مینبورد بکنم بزنم به مودم . یعنی بنظر من ارزش مودم عوض کردن رو نداره ( مودمی که چندتا لن داشته باشه نه مثل مودم من am602 asus ) .
مگر اینکه من اشتباه برداشت کرده باشم و اتصال به اینترنت مزایای زیادی داشته باشه .

ممنون

ChaoticHead
27-12-2009, 09:13
یه نکته ای در مورد کابل؛ الان با چه کابلی تلویزیون و کامپیوتر را به هم وصل کردین؟ سیمهایی که رفته توی سوکتهای دو سر کابل را نگاه کنین، اگر ترتیب رنگ سیمها مثل هم بود، کابل معمولی می خواین ولی اگه ترتیبشون فرق داشت باید موقع خرید کابل به فروشنده بگین سر کابل را براتون cross بکنه (ترتیب سیمها را موقع گذاشتن توی سوکت تغییر می دن تا دو وسیله بتونن بطور مستقیم بدون نیاز به هاب/سوئیچ بهم وصل بشن، بعضی از وسایل با هردو نوع معمولی و cross کار می کنن)

pmax
27-12-2009, 11:37
یه نکته ای در مورد کابل؛ الان با چه کابلی تلویزیون و کامپیوتر را به هم وصل کردین؟ سیمهایی که رفته توی سوکتهای دو سر کابل را نگاه کنین، اگر ترتیب رنگ سیمها مثل هم بود، کابل معمولی می خواین ولی اگه ترتیبشون فرق داشت باید موقع خرید کابل به فروشنده بگین سر کابل را براتون cross بکنه (ترتیب سیمها را موقع گذاشتن توی سوکت تغییر می دن تا دو وسیله بتونن بطور مستقیم بدون نیاز به هاب/سوئیچ بهم وصل بشن، بعضی از وسایل با هردو نوع معمولی و cross کار می کنن)

سلام

ممنون از توجهتون
نگاه کردم . ترتیب رنگ سیمها در هردو سر یکی هست . این کابل شبکه مودمم هست که حداکثر 1.5 متره فکر کنم .
روشم نوشته شده CAT.5 UTP
با توضیحات شما
فکر کنم نیاز نباشه کراس کننش

ممنون

pmax
28-12-2009, 16:51
خب من امروز یک کابل 8 متری cat 5e دادم ساختن و الانم کامیپوتر با تلوزیون شبکه شده . خیلی خوب خیلی قشنگ
فقط یه چیزی
اینکه من اون اکانت شبکه رو share کردم ( بصورت زیر )

آیا امنیت کامپیوترم رو به خطر نمی اندازه ؟ اگر share نکنم ارتباط کامپیوتر و تلوزیون قطع میشه .
ممنون

ardalan_zapata
28-12-2009, 17:07
خب من امروز یک کابل 8 متری cat 5e دادم ساختن و الانم کامیپوتر با تلوزیون شبکه شده . خیلی خوب خیلی قشنگ
فقط یه چیزی
اینکه من اون اکانت شبکه رو share کردم ( بصورت زیر )

آیا امنیت کامپیوترم رو به خطر نمی اندازه ؟ اگر share نکنم ارتباط کامپیوتر و تلوزیون قطع میشه .
ممنون

خیر
امنیت به خطر نمیوفته
کانکشن ADSL هم شیر کنید و DNS ها رو همونطور که گفتم تنظیم کنید تا اینترنت رو داخل Tv هم داشته باشید

pmax
28-12-2009, 17:17
خیر
امنیت به خطر نمیوفته
کانکشن ADSL هم شیر کنید و DNS ها رو همونطور که گفتم تنظیم کنید تا اینترنت رو داخل Tv هم داشته باشید

ممنون آقا اردلان
اما من dns هام و کلا همه اعدادم مطابق شماست
اکانت dsl رو هم share کردم . اما جه در همین حالتی که کابل شبکه به مینبورد وصله و چه وقتی که کابل شبکه رو مستقیما به مودم زدم نتونست وارد اینترنت بشه و پیغام داد که این سرویس وجود ندارد و با isp تماس بگیرید !

مشکل بنظرتون از چیه ؟ شما الان با تلوزیون به اینترنت هم وصل هستید ؟

ChaoticHead
28-12-2009, 17:27
اکانت dsl رو هم share کردم . اما جه در همین حالتی که کابل شبکه به مینبورد وصله و چه وقتی که کابل شبکه رو مستقیما به مودم زدم نتونست وارد اینترنت بشه و پیغام داد که این سرویس وجود ندارد و با isp تماس بگیرید !

مشکل بنظرتون از چیه ؟ شما الان با تلوزیون به اینترنت هم وصل هستید ؟
اون تیک allow other users control... را بردارین، به اون نیازی نیست،

در حالتیکه تلویزیون را مستقیم به مودم می زنین، باید توی تلویزیون کانکشن را روی اتوماتیک بزارین و عددها را دستی ندین تا مودم خودش آدرس بده. (شما وقتی کامپیوتر را روشن می کنین اتوماتیک اینترنت دارین دیگه؟) یا اینکه تنظیمات مودم را عوض کنین و همه چیز را روی دستی بزارین (هم کامپیوتر هم تلویزیون)

pmax
28-12-2009, 19:42
اون تیک allow other users control... را بردارین، به اون نیازی نیست،

در حالتیکه تلویزیون را مستقیم به مودم می زنین، باید توی تلویزیون کانکشن را روی اتوماتیک بزارین و عددها را دستی ندین تا مودم خودش آدرس بده. (شما وقتی کامپیوتر را روشن می کنین اتوماتیک اینترنت دارین دیگه؟) یا اینکه تنظیمات مودم را عوض کنین و همه چیز را روی دستی بزارین (هم کامپیوتر هم تلویزیون)

سلام

نه دوست من . من وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم . باید خودم دستی کانکت بشم . البته دوست هم دارم همین مدلی باشه کانکشنم
حالا برای تنظیم دستی اینترنت چی کار باید بکنم ؟
همون اعدادی که الان توی ip و subnet و ... توی تلوزیون هست رو توی ip/tcp اینترنت پروتکل اکانت adsl مم وارد کنم ؟

ضمنا اون تیک رو هم برداشتم . مرسی

sorna2
28-12-2009, 23:11
سلام
در مورد internet@tv وقتی میگه سرویس پشتیبانی نشد با سرویس دهنده محلی تماس بگیرید . این مربوط به تنظیمات منوی سرویس است.
برای ورود به منوی سرویس
باید تلویزیون درحالت STANDBY باشد سپس این کلیدها روی ریموت بدنبال هم فشار دهی
info----->menu----->mute----->power

در منوی سرویس در بخش Options پارامتر MediaLink Type باید دارای مقدار InfoLink On باشد
سپس به منوی Control و سپس SubOptions رفته
پارامتر Infolink Country باید هرچیزی بجز None باشد.

من اینکارها را کردم و وقتی کلید internet@tv ریموت کنترل را میزنم دیگر پیغام ( سرویس پشتیبانی نمیشود ) ظاهر نمیشود و شروع به اتصال به اینترنت میکند و علامت starting و سپس downlading در پایین و سمت چپ تلویزیون ظاهر میشود ولی نمیتواند به اینرنت وصل شود و پیغام زیر را میدهد
conection failed due to network problem

sorna2
28-12-2009, 23:34
در ضمن من تنظیمات شبکه خودم را برایت مینویسم شاید به دردت بخورد
IP Modem 192.168.1.1
IP Camputer 192.168.1.2
IP TV 192.168.1.3

تنظیمات LAN کامپیوتر را بصورت اتوماتیک انجام دادم و خودش بصورت زیر ادرس دهی کرده است
IP Address 192.168.1.2
Subnet Mask 255.255.255.0
Default Getway 192.168.1.1
DHCP Server 192.168.1.1
DNS Server 192.168.1.1

ولی تنظیمات تلویزیون را بصورت دستی به شرح زیر انجام دادم
IP Address 192.168.1.3
DNS 4.2.2.4

pmax
28-12-2009, 23:40
در ضمن من تنظیمات شبکه خودم را برایت مینویسم شاید به دردت بخورد
IP Modem 192.168.1.1
IP Camputer 192.168.1.2
IP TV 192.168.1.3

تنظیمات LAN کامپیوتر را بصورت اتوماتیک انجام دادم و خودش بصورت زیر ادرس دهی کرده است
IP Address 192.168.1.2
DHCP Server 192.168.1.1
DNS Server 192.168.1.1

ولی تنظیمات تلویزیون را بصورت دستی به شرح زیر انجام دادم
IP Address 192.168.1.3
DNS 4.2.2.4

ممنون دوست من
حتما اون منو ها رو امتحان می کنم

فقط یه چیزی
برای وصل شدن به اینترنت . منکه مستقیم به مودم وصل می شم دیگه تنظیم لن کامپیوتر رو احتیاج ندارم . درسته ؟
و اینکه تنظیم IP مودم رو از کجا باید انجام بدم ؟

پ.ن : آقایون لطفا نخندید . خب من واقعا اینچیزا رو بلد نیستم
هرکاریم تاحالا کردم با لطف و راهنمایی خودتون بوده :11:

ChaoticHead
28-12-2009, 23:44
سلام
نه دوست من . من وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم . باید خودم دستی کانکت بشم . البته دوست هم دارم همین مدلی باشه کانکشنم
حالا برای تنظیم دستی اینترنت چی کار باید بکنم ؟
همون اعدادی که الان توی ip و subnet و ... توی تلوزیون هست رو توی ip/tcp اینترنت پروتکل اکانت adsl مم وارد کنم ؟
ضمنا اون تیک رو هم برداشتم . مرسی

با این وضعیتی که خودتون دستی کانکت می شین یعنی کانکشن اینترنتتون در حالت bridge هست و نمی تونین همزمان با usb و lan مودمتون به اینترنت کانکت بشین، اگر این قضیه ایرادی نداره، با اتوماتیک کردن تنظیمات داخل تلویزیون احتمال داره مشکلتون حل بشه. اگر بخواین تنظیمات هر دوظرف را دستی کنین باید برین توی setup مودم و گزینه dhcp را غیر فعال کنین، بعد همون عددهایی که اردلان خان گفته بود را برای تلویزیون و کامپیوتر استفاده کنین (البته من dns را هم 192.168.1.1 یا آدرسی که isp بهم داده می زنم)

اگر با این کارها مشکل حل نشد، توصیه می کنم کانکشن اینترنتتون را به حالت pppoe تغییر بدین (که خودش موقع روشن شدن کامپیوتر کانکت می شه). هر وقت هم نخواستین کانکت باشه کافیه مودم را خاموش کنین یا local area connection مربوط به مودم را disable کنین.

ChaoticHead
28-12-2009, 23:50
ممنون دوست من
حتما اون منو ها رو امتحان می کنم

فقط یه چیزی
برای وصل شدن به اینترنت . منکه مستقیم به مودم وصل می شم دیگه تنظیم لن کامپیوتر رو احتیاج ندارم . درسته ؟
و اینکه تنظیم IP مودم رو از کجا باید انجام بدم ؟

پ.ن : آقایون لطفا نخندید . خب من واقعا اینچیزا رو بلد نیستم
هرکاریم تاحالا کردم با لطف و راهنمایی خودتون بوده :11:
نه، اگه به کامپیوتر متصل نباشه، طبیعتا نیاز ندارین. تنظیم ip مودم را شما نباید تغییر بدین، خودش بطور پیشفرض روی 192.168.1.1 هست. برای تمام وسایلی که به مودم متصل می شن ip شون باید در محدوده ip مودم باشه، یعنی وقتی ip مودم 192.168.1.1 هست، ip بقیه باید 192.168.1.2 تا 192.168.1.254 باشه (مثل نمونه ای که دوستمون sorna2 گذاشته). بعلاوه default gateway برای همه باید ip مودم باشه یعنی 192.168.1.1 .

sorna2
28-12-2009, 23:52
تنظیمات مودم شما حتما انجام شده که میتوانی به اینترنت وصل شوی
برای دیدن این تنظیمات واحیانا تغییر ان که توصیه نمیکنم باید در قسمت ادرس اینترنت اکسپلورر بنویسی 192.168.1.1
بعد یک صفحه باز میشود که username و password را میخواهد که اگر انرا عوض نکرده باشی معمولا کلمه admin است

ChaoticHead
28-12-2009, 23:58
تنظیمات مودم شما حتما انجام شده که میتوانی به اینترنت وصل شوی
برای دیدن این تنظیمات واحیانا تغییر ان که توصیه نمیکنم باید در قسمت ادرس اینترنت اکسپلورر بنویسی 192.168.1.1
بعد یک صفحه باز میشود که username و password را میخواهد که اگر انرا عوض نکرده باشی معمولا کلمه admin است
تنظیمی برای کانکت شدن بصورت bridge لازم نیست. مودم از جعبه که بیاری بیرون با ساختن یه کانکشن توی ویندوز کانکت می شه.
اگر بعدا لازم شد نوع کانکشن را به pppoe تغییر بدن لازمه دقیقا از همین روشی که لطف کردین گفتین وارد setup مودمشون بشن.

pmax
30-12-2009, 21:03
سلام مجدد
من فردا خونه هستم می خوام اینترنت رو امتحان کنم

1-میشه بهم بگید چطوری کانکشن اینترنتم رو pppoe کنم ؟
2- جناب sorna2 من داخل منویی که گفتید رفتم . یک چیزی هم علاوه بر اینایی که شما گفتید بود . نت ورک روی وایرلس بود ( درصورتیکه توی تلوزیون من می بینم که CABLE هست و خاموشه اما اونجا وایرلس بود که من کردم کیبل .
فقط یه چیزی رو متوجه نشدم Infolink Country چرا باید روی سنگاپور یا مالزی و امثالهم باشه ؟!
یعنی اتصال به اینترنت فقط مختص به اون کشورهاست ؟

با تشکر

ChaoticHead
31-12-2009, 00:09
سلام مجدد
من فردا خونه هستم می خوام اینترنت رو امتحان کنم

1-میشه بهم بگید چطوری کانکشن اینترنتم رو pppoe کنم ؟

از این راهنماها استفاده کنین، اون قسمتهایی که گفته مربوط به pppoe یا NAT .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pmax
31-12-2009, 10:56
سلام

من هرکاری کردم به اینترنت وصل نشد که نشد
بعدش با VIP ال سی دی های سامسونگ تماس گرفتم و اینو باید بگم که مثل همیشه ( من نمی دونم چرا بقیه دوستان می گن وقت نمی ذارن ) با حوصله جوابم رو دادند و آب پاکی رو ریختند روی دستم و گفتند که متاسفانه از ایران نمیشه به اون سروری که تلوزیون سامسونگ رو حمایت می کنه متصل شد و اون LAN در ایران صرفا برای Share کردن ( شبکه کردن ) تلوزیون استفاده می شه .

من همه اش یادم میره از اینا بپرسم که جریان اون 1 گیگ حافظه داخلی که 187 مگ بیشتر نیست چیه ؟!!
حالا هفته بعد در این موردم زنگ می زنم

فکر کنم بحث اینرنت و شبکه تلوزیون b690 در اینجا خاتمه پیدا می کنه
از تک تک دوستان تشکر می کنم و خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم . ممنون

ardalan_zapata
31-12-2009, 11:34
نه بابا کی میگه
ربطی نداره
شما برای اینکه اطمینان پیدا کنی
مودم رو به صورت PPPoe کانفیگ کن و با لن وصل کن به تلویزیون ببین اینترنت مثل بنز کار میکنه روش :دی
ولی خوب چیز خاص و مهمی نداره به جز جندتا widget مربوط به آب و هوا . اقتصاد یوتیوب و.....

در مورد حافظه داخلی هم فکر کنم همون 187 مگ هستش چون مال منم همینطوره.

pmax
31-12-2009, 12:16
نه بابا کی میگه
ربطی نداره
شما برای اینکه اطمینان پیدا کنی
مودم رو به صورت PPPoe کانفیگ کن و با لن وصل کن به تلویزیون ببین اینترنت مثل بنز کار میکنه روش :دی
ولی خوب چیز خاص و مهمی نداره به جز جندتا widget مربوط به آب و هوا . اقتصاد یوتیوب و.....

در مورد حافظه داخلی هم فکر کنم همون 187 مگ هستش چون مال منم همینطوره.

جدا ؟
به من که اینجوری گفتن

بعدش آقا اردلان 2 تا نکته هست

1- من وقتی 192.168.1.1 رو می زنم توی آدرس بار . وار منوی مودمم نمی شم !! بنظرتون چرا ؟!
قبلا می شدا . اون اوائل که خریده بودم یادمه همینجوری وارد می شدم

2- شمام به منوی مخفی تلوزیون رفتید و Infolink Country رو گذاشتید روی کشور دیگه ای مثل سنگاپور اینا یا اصلا اینکارا رو نکردید ؟

3- تنظیمات شما همونایی که توی پست قبلی نوشتید دیگه ؟ همون ip ها و dns ها و ...

با تشکر

ardalan_zapata
31-12-2009, 12:25
جدا ؟
به من که اینجوری گفتن

بعدش آقا اردلان 2 تا نکته هست

1- من وقتی 192.168.1.1 رو می زنم توی آدرس بار . وار منوی مودمم نمی شم !! بنظرتون چرا ؟!

2- شمام به منوی مخفی تلوزیون رفتید و Infolink Country رو گذاشتید روی کشور دیگه ای مثل سنگاپور اینا یا اصلا اینکارا رو نکردید ؟

3- تنظیمات شما همونایی که توی پست قبلی نوشتید دیگه ؟ همون ip ها و dns ها و ...

با تشکر

سلام
خوب برید روی کارت شبکه ای که به مودم وصله این ای پی رو بزنید :
192.168.1.2

و وارد تنظیمات بشید

در مورد Infolik Country اصلا من دستش نزدم
در مورد تنظیمات هم من فقط یکبار شبکه کردم که تنظیمات همون بود
ولی چند بار مودم رو به صورت جدا به تلویزیون وصل کردم و تنظیمات تلویزیون رو روی اتوماتیک گذاشتم واسه وقتی که مودم به صورت جدا به تلویزیون وصله

ChaoticHead
31-12-2009, 13:32
ر
این asus ها همینجوریه، بعد چند وقت قاطی می کنه. ترجیحا با کابل lan وصلش کنین. اگه نشد دکمه reset مودم از پشت بزنین (یه 10 ثانیه نگه دارین) تا ریست بشه. بعدش درست می شه.

Mahdi_Moosavi
31-12-2009, 15:55
سلام
در مورد internet@tv وقتی میگه سرویس پشتیبانی نشد با سرویس دهنده محلی تماس بگیرید . این مربوط به تنظیمات منوی سرویس است.
برای ورود به منوی سرویس

در منوی سرویس در بخش Options پارامتر MediaLink Type باید دارای مقدار InfoLink On باشد

من اینکارها را کردم و وقتی کلید internet@tv ریموت کنترل را میزنم دیگر پیغام ( سرویس پشتیبانی نمیشود ) ظاهر نمیشود و شروع به اتصال به اینترنت میکند و علامت starting در پایین و سمت چپ تلویزیون ظاهر میشود ولی نمیتواند به اینرنت وصل شود و پیغام زیر را میدهد

سلام .. با اجازه صاحب تاپیک ...

من 40B7000WR دارم ، قبلا همین مشکل " سرویس پشتیبانی نشد " رو داشتم ..

با تنظیماتی که در منوی مخفی فرمودید، مشکل حل شد .

مودم ADSL ( ASUS AM602)i رو هم به صورت PPPOE کانفیگ کردم ...

تنظیمات Network تلویزیون هم در حالت Auto بود ...

خیلی راحت به اینترنت وصل شد ، ابتدا یه سری نرم افزار خودش دانلود کرد ، خودش هم نصبشون کرد ..

چیزی که باعث تعجب هستش اینه که با اینکه Youtube اینجا ف.ی.ل.ت.ر هست ولی خیلی راحت وصل شد و اتفاقا امکانات جالبی برای Search هم داشت و برای تست هم چند مورد ویدئو رو کامل دیدم باهاش ..

در کل قابلیت جالبی هستش .. اگه سوالی هست در خدمتم ..

pmax
31-12-2009, 17:41
سلام .. با اجازه صاحب تاپیک ...

من 40B7000WR دارم ، قبلا همین مشکل " سرویس پشتیبانی نشد " رو داشتم ..

با تنظیماتی که در منوی مخفی فرمودید، مشکل حل شد .

مودم ADSL ( ASUS AM602)i رو هم به صورت PPPOE کانفیگ کردم ...

تنظیمات Network تلویزیون هم در حالت Auto بود ...

خیلی راحت به اینترنت وصل شد ، ابتدا یه سری نرم افزار خودش دانلود کرد ، خودش هم نصبشون کرد ..

چیزی که باعث تعجب هستش اینه که با اینکه Youtube اینجا ف.ی.ل.ت.ر هست ولی خیلی راحت وصل شد و اتفاقا امکانات جالبی برای Search هم داشت و برای تست هم چند مورد ویدئو رو کامل دیدم باهاش ..

در کل قابلیت جالبی هستش .. اگه سوالی هست در خدمتم ..

ممنون
دوست عزیز
شما Infolink Country رو روی چی گذاشتید دقیقا ؟

اونوقت اون آقاهه توی VIP چه با اطمینان گفت نمیشه
کاملا ناامید شده بودما !
ممنون از دوستان
فردا دوباره سعی می کنم :8:

Mahdi_Moosavi
31-12-2009, 19:11
ممنون
دوست عزیز
شما Infolink Country رو روی چی گذاشتید دقیقا ؟

اونوقت اون آقاهه توی VIP چه با اطمینان گفت نمیشه
کاملا ناامید شده بودما !
ممنون از دوستان
فردا دوباره سعی می کنم :8:

من روی مالزی set کردم . روی تایلند هم فرق نمی کنه ..

اون آقاهه یه جوری از سر باز کرده دیگه ... :31:

شما حتما چک کن هر 4 تا تست Network توی TV شما Pass بشه .. چون مخصوصا اگه تست آخری Pass نشه، به اینترنت وصل نمیشه ..

موفق باشی .

ardalan_zapata
31-12-2009, 19:36
شرمنده آف تاپیک
با این منوی مخفی میشه مشکل زیرنویس فارسی رو درست کرد ؟

m_jasour
31-12-2009, 20:14
سلام

یه سوال اساسی دارم. من دیروز یه 32b690 گرفتم با هزار امید و آرزو و فقط به خاطر قابلیت شبکه، رفتم اینو گرفتم، والا b580 میگرفتم.
ولی الان متاسفانه وقتی گزینه test network رو در تلویزیون کلیک میکنم، جلوی مک آدرس همه اش FF مینویسه و در انتها هم مینویسه The MAC address is not valid. contact a local samsung costumer service.
همه تنظیماتی که در این تاپیک گفته شده انجام دادم ولی دریغ از یکبار پس کردن این مرحله تست مک آدرس.
دوستان میتونن بنده رو راهنمایی کنن؟
متاسفانه وی آی پی سامسونگ هم راهنمایی درست و حسابی نمیکنه.

pmax
01-01-2010, 02:38
شرمنده آف تاپیک

نمی دونم میشه یا نه
در لینک زیر توضیح دادن که چطوری اینکار رو بکنید و کلی هم تقدیر و تشکر گرفتن
اما اینکه شدنی هست یا نه ؟ برای تلوزیون مضر هست یا نه ؟ مشخص نیست

1.ال سی دی رو در حال استند بای قرار بدید
2. اول دکمه info سپس دکمه menu و سپس دکمه mute و دست آخر دکمه power رو فشار بدید ال سی دی که روشن شد منوی سرویس دیده خواهد شد نکته این که این دکمه ها رو بدون فاصله فشار دهید
3. در منوی سرویس به وسیله دکمه چپ یا راست دایره ای روی کنترل وارد صفحه دوم شوید در آنجا گزینه ARABIC خاموش یا آف است آنرا ON کنید سپس چند گزینه به بالا آمده و زبان را از ENGLISH به PERSIAN تغییر بدید
4.بعد از این کار فقط دوباره با استفاده از دکمه POWER ال سی دی را خاموش نمایید حال دوباره روشن کرده و از منوی فارسی و تلتکست آن لذت ببرید
نکته: کسانی که با این منو آشنایی ندارند سایر تنظیمات رو دستکاری نکنند چون ال سی دی شون قاطی میکنه

منبع :

سلام

یه سوال اساسی دارم. من دیروز یه 32b690 گرفتم با هزار امید و آرزو و فقط به خاطر قابلیت شبکه، رفتم اینو گرفتم، والا b580 میگرفتم.
ولی الان متاسفانه وقتی گزینه test network رو در تلویزیون کلیک میکنم، جلوی مک آدرس همه اش FF مینویسه و در انتها هم مینویسه The MAC address is not valid. contact a local samsung costumer service.
همه تنظیماتی که در این تاپیک گفته شده انجام دادم ولی دریغ از یکبار پس کردن این مرحله تست مک آدرس.

دوست عزیز نگران نباشید
من تونستم تلوزیونم رو شبکه کنم . سایر دوستان هم تونستن . شما هم به امیدخدا و به کمک دوستان خوبمون که خیلی به من کمک کردند حتما موفق به انجام اینکار خواهید شد
فعلا تا دوستان متخصصمون از راه برسن
توجه شما رو به دو پست زیر جلب می کنم
و ازتون میخوام با دقت یکبار دیگه این چیزایی که دوستانمون گفتند رو رعایت کنید . شاید موثر بود .
توصیه می کنم فعلا برای اولین بار . سیم شبکه رو مستقیما به lan مینبورد بزنید نه به مودم . بعدا اگر شبکه شدید می تونید به مودم هم وصل کنید

اما پستها

و دومی هم انجام بدی بد نیست اما اولی رو عینا من انجام دادم و شبکه شدم

Mahdi_Moosavi
01-01-2010, 02:39
شرمنده آف تاپیک

مشکل زیرنویس فارسی چیه اردلان جان ؟

من هم ورژن Sub/IDX و هم SRT رو با زبان فارسی روش امتحان کردم، مشکلی نداره ..

m_jasour
01-01-2010, 09:21
دوست عزیز نگران نباشید
من تونستم تلوزیونم رو شبکه کنم . سایر دوستان هم تونستن . شما هم به امیدخدا و به کمک دوستان خوبمون که خیلی به من کمک کردند حتما موفق به انجام اینکار خواهید شد
فعلا تا دوستان متخصصمون از راه برسن
توجه شما رو به دو پست زیر جلب می کنم
و ازتون میخوام با دقت یکبار دیگه این چیزایی که دوستانمون گفتند رو رعایت کنید . شاید موثر بود .
توصیه می کنم فعلا برای اولین بار . سیم شبکه رو مستقیما به lan مینبورد بزنید نه به مودم . بعدا اگر شبکه شدید می تونید به مودم هم وصل کنید

اما پستها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو دومی هم انجام بدی بد نیست اما اولی رو عینا من انجام دادم و شبکه شدم

ممنون دوست عزیز
مشکل من اینه که تلویزیون اصلا mac address خودش رو نمیتوه تشخیص بده و این به نظر من ارتباطی به متصل بودن کابل نداره.
یعنی حتی اگر کابل شبکه هم متصل نباشه، تلویزیون باید بتونه mac address خودش رو تشخیص بده.
حالا یک زحمت برای شما یا هر عزیزی که بتونه این کار رو برای من انجام بده دارم. اگر امکان داره، کابل شبکه رو از پشت تلویزیون جدا کنید و بعد network test رو در منوی تلویزیون بزنید و ببینید میتونه mac address تلویزیونتون رو تشخیص بده یا نه؟
من احساس میکنم تلویزیون من مشکل سخت افزاری داره:41:

pmax
01-01-2010, 09:57
ممنون دوست عزیز
مشکل من اینه که تلویزیون اصلا mac address خودش رو نمیتوه تشخیص بده و این به نظر من ارتباطی به متصل بودن کابل نداره.
یعنی حتی اگر کابل شبکه هم متصل نباشه، تلویزیون باید بتونه mac address خودش رو تشخیص بده.
حالا یک زحمت برای شما یا هر عزیزی که بتونه این کار رو برای من انجام بده دارم. اگر امکان داره، کابل شبکه رو از پشت تلویزیون جدا کنید و بعد network test رو در منوی تلویزیون بزنید و ببینید میتونه mac address تلویزیونتون رو تشخیص بده یا نه؟

من الان تست کردم
کابل رو جدا کرد . آی پی ها رو بهم ریختم . اصلا آی پی ها رو برداشتم . گذاشتم روی AUTO و ...
در همه حال MAC تیک خورده بود . ولی نمی دونم چرا حس می کنم اولین باری که سعی کردم تلوزیون رو شبکه کنم MAC برای منم نامعتبر بود و من یاد دوستمون افتادم که همین مشکل رو داشت ...

بهرحال بعید می دونم مشکل سخت افزاری باشه . حالا دوستان میان و بهتر راهنمایی می کنن
اما شاید بازهم مشکل از طریق منوی مخفی حل بشه و احیانا باید اونجا آپشنی رو روشن یا خاموش کنید

نگران نباشید

m_jasour
01-01-2010, 10:58
من الان تست کردم
کابل رو جدا کرد . آی پی ها رو بهم ریختم . اصلا آی پی ها رو برداشتم . گذاشتم روی AUTO و ...
در همه حال MAC تیک خورده بود . ولی نمی دونم چرا حس می کنم اولین باری که سعی کردم تلوزیون رو شبکه کنم MAC برای منم نامعتبر بود و من یاد دوستمون افتادم که همین مشکل رو داشت ...

بهرحال بعید می دونم مشکل سخت افزاری باشه . حالا دوستان میان و بهتر راهنمایی می کنن
اما شاید بازهم مشکل از طریق منوی مخفی حل بشه و احیانا باید اونجا آپشنی رو روشن یا خاموش کنید

نگران نباشید
ممنون از اینکه وقت گذاشتید دوست من.
این mac address که بصورت FF:FF:FF:FF:FF:FF داره نشون میده منو گیج کرده. خودم هم احتمال میدم یه چیزی باید تو منو مخفی ست بشه.
منتظر راهنمایی دوستان میمونم.

sorna2
01-01-2010, 23:26
سلام

این مشکل فقط با اپگرید مینبورد حل میشه باید با تعمیرگاه مرکزی سامسونگ تماس بگیری .

sorna2
01-01-2010, 23:34
ممنون دوست عزیز

شما درست فکر میکنید . حتی اگر کابل LAN به تلویزیون وصل هم نباشد باید mac address تیک بخورد.
این مشکل فقط با اپگرید مینبورد حل میشه باید با تعمیرگاه مرکزی سامسونگ تماس بگیری . مشکل از اینجاست که اپگرید لازم برای این مدل را انجام نداده اند .
این هم شماره تلفنش 44196470

m_jasour
02-01-2010, 00:54
شما درست فکر میکنید . حتی اگر کابل LAN به تلویزیون وصل هم نباشد باید mac address تیک بخورد.
این مشکل فقط با اپگرید مینبورد حل میشه باید با تعمیرگاه مرکزی سامسونگ تماس بگیری . مشکل از اینجاست که اپگرید لازم برای این مدل را انجام نداده اند .

ممنون از لطف شما

من با آخرین ورژن فیرمور به تاریخ 29/11/2009 آپگرید کردم اما باز هم مشکل حل نشد. منظور شما آپگرید نرم افزاری بود دیگه ؟
پس بهتره با تعمیرگاه تماس بگیرم.

m_jasour
02-01-2010, 09:17
من الان تست کردم

نگران نباشید
سلام مجدد

دوست من شما گفتید که گویا برای شما هم در ابتدا مک آدرس رو نامعتبر میزد. آیا شما مشکل تلتکست فارسی هم داشتید ؟ و بعد از آپگرید نرم افزاری مشکل نامعتبر بودن مک آدرس حل شد؟

ممنون.

سلام

من امروز با شماره ای که شما داده بودید تماس گرفتم و گفتن باید آپگرید نرم افزاری انجام بشه. ممنون

pmax
02-01-2010, 10:06
سلام مجدد
دوست من شما گفتید که گویا برای شما هم در ابتدا مک آدرس رو نامعتبر میزد. آیا شما مشکل تلتکست فارسی هم داشتید ؟ و بعد از آپگرید نرم افزاری مشکل نامعتبر بودن مک آدرس حل شد؟

سلام
راستش من طی این مدت انقدر به تلوزیون ور رفتم که یادم نیست این جریان مک قبل از آپگرید بود یا بعدش
اما درسته ، منم مشکل تلتکست داشتم و از سام اومدن و تلوزیون رو آپگرید کردند و مشکل حل شد منتها نرم افزاری که باهاش آپگرید کردند به تاریخ 13/11/2009 هست و احتمالا با نرم افزار فعلی شما فرق داره . البته احتمالا

m_jasour
02-01-2010, 13:16
سلام
راستش من طی این مدت انقدر به تلوزیون ور رفتم که یادم نیست این جریان مک قبل از آپگرید بود یا بعدش
اما درسته ، منم مشکل تلتکست داشتم و از سام اومدن و تلوزیون رو آپگرید کردند و مشکل حل شد منتها نرم افزاری که باهاش آپگرید کردند به تاریخ 13/11/2009 هست و احتمالا با نرم افزار فعلی شما فرق داره . البته احتمالاسلام

ممنون از جوابتون
فیرمور کارخونه ای تلویزیون من به تاریخ 2009/07/02 بود و من خودم به 2009/11/28 آپگرید کردم. البته هنوز مشکل تلتکست و مک آدرس پابرجاست.
راستی کالیبراسیون AV رو هم به هم زدم و دارم دنبال پترن های کالیبراسیون میگردم :41:

Mehdim
02-01-2010, 17:43
سلام، من هم همين مشكل تلتكست رو دارم (پس بايد زنگ بزنم سام سرويس؟) در موزد شبكه كردن هم به علت فاصله زياد فعلا نمي دونم چكار كنم مي گن كابل بلند نويزش زياد و مشكل برقراري ارتباط داره:41:

m_jasour
02-01-2010, 18:31
سلام، من هم همين مشكل تلتكست رو دارم (پس بايد زنگ بزنم سام سرويس؟) در موزد شبكه كردن هم به علت فاصله زياد فعلا نمي دونم چكار كنم مي گن كابل بلند نويزش زياد و مشكل برقراري ارتباط داره:41:
سلام

مشکل تلتکست با آپدیت کردن فیرمور حل میشه. یک زحمت براتون دارم. لطفا اگر منوی تلویزیونتون انگلیسیه، وارد قسمت Setup و بعد Network setup بشید و گزینه Network test رو بزنید و ببینید در مقابل MAC Address چی مینویسه ؟
میخوام ببینم اگر شما هم با FF:FF:FF:FF:FF:FF مواجه شدید، مطمئن بشم که با آپگرید مشکلمون حل میشه.
ضمنا کابل شبکه اگر جنس خوبی داشته باشه، راحت بالای 10 متر جواب میده.

pmax
02-01-2010, 21:08

یه پیشنهاد دارم دوست عزیز
در مورد تلوزیون غیر از شبکه کردن اگر سوالی داری ، توی تاپیک تلوزیون و لوازم خانگی مطرح کنید
البته فضولی کردم ببخشید . فقط پیشنهاد بود

و در مورد شبکه کردن ، من با یک کابل cat 5e معمولی ( تازه می گن جنسی که خریدم خیلی مرغوبم نیست ) با فاصله 8 متر به تلوزیون متصلم . مشکل خاصی هم نبوده . فقط یکبار وسط یک فیلم قطع شد

سلام

ممنون از جوابتون
فیرمور کارخونه ای تلویزیون من به تاریخ 2009/07/02 بود و من خودم به 2009/11/28 آپگرید کردم. البته هنوز مشکل تلتکست و مک آدرس پابرجاست.
راستی کالیبراسیون AV رو هم به هم زدم و دارم دنبال پترن های کالیبراسیون میگردم :41:

دوست عزیز
من نمی دونم دقیقا منظورتون از کالیبراسیون av چی هست
اگر جای بخصوصیه بفرمایید من از روی تلوزیون خودم عکس می گیرم براتون pm می کنم که بتونید تنظیمش کنید

پ.ن : تلتکست تلوزیون من وقتی زبان تلوزیون ( منوها ) فارسی باشه . بدون مشکل هست و درست انجام میشه و همه فونتها خواناس . اما اگر زبان انگلیسی باشه ( منو ها انگلیسی باشه ) نمی تونه فونتهای تلتکست فارسی رو بخونه

m_jasour
02-01-2010, 21:31
یه پیشنهاد دارم دوست عزیز
در مورد تلوزیون غیر از شبکه کردن اگر سوالی داری ، توی تاپیک تلوزیون و لوازم خانگی مطرح کنید
البته فضولی کردم ببخشید . فقط پیشنهاد بود

و در مورد شبکه کردن ، من با یک کابل cat 5e معمولی ( تازه می گن جنسی که خریدم خیلی مرغوبم نیست ) با فاصله 8 متر به تلوزیون متصلم . مشکل خاصی هم نبوده . فقط یکبار وسط یک فیلم قطع شد

دوست عزیز
من نمی دونم دقیقا منظورتون از کالیبراسیون av چی هست
اگر جای بخصوصیه بفرمایید من از روی تلوزیون خودم عکس می گیرم براتون pm می کنم که بتونید تنظیمش کنید

پ.ن : تلتکست تلوزیون من وقتی زبان تلوزیون ( منوها ) فارسی باشه . بدون مشکل هست و درست انجام میشه و همه فونتها خواناس . اما اگر زبان انگلیسی باشه ( منو ها انگلیسی باشه ) نمی تونه فونتهای تلتکست فارسی رو بخونه

سلام

ممنون که به فکر مشکل من هستید.
منظورم از کالیبراسیون AV این بود که وارد منو مخفی شدم و گزینه ADC/WB و بعد هم ADC رو انتخاب کردم و AV Calibration رو زدم که بعدش از Success به Failure تغییر کرد و دیگه درست نمیشه و تصویری که از ورودی های AV پخش میکنه هم بعد از اینکار کمی تاریک شده.
شما اگر لطف کنید و از زیر منوهای ADC/WB برام عکس بگیرید ( یعنی وارد منوهای ADC Target و ADC Resault و White Balance بشید و از مقادیرش برام عکس بگیرید ) لطف بزرگی در حقم کردید.

موفق باشید دوست من

pmax
02-01-2010, 22:00
سلام

ممنون که به فکر مشکل من هستید.
منظورم از کالیبراسیون AV این بود که وارد منو مخفی شدم و گزینه ADC/WB و بعد هم ADC رو انتخاب کردم و AV Calibration رو زدم که بعدش از Success به Failure تغییر کرد و دیگه درست نمیشه و تصویری که از ورودی های AV پخش میکنه هم بعد از اینکار کمی تاریک شده.
شما اگر لطف کنید و از زیر منوهای ADC/WB برام عکس بگیرید ( یعنی وارد منوهای ADC Target و ADC Resault و White Balance بشید و از مقادیرش برام عکس بگیرید ) لطف بزرگی در حقم کردید.

موفق باشید دوست من

خواهش می کنم
چون به این تاپیک ربطی نداشت براتون پی ام کردم
اگر دوست دیگه ای لازمشون داره ، بگه آدرس عکسا رو براش بفرستیم

پ.ن : البته وقتی از سام اومدند برای آپگرید و تلتکست ، یه دستی هم به این منوها زدند و گفتند عمر پنل اینجوری زیاد میشه . منظورم اینه که این تنظیمات اریجینال نیست .

m_jasour
02-01-2010, 22:27
خواهش می کنم
چون به این تاپیک ربطی نداشت براتون پی ام کردم
اگر دوست دیگه ای لازمشون داره ، بگه آدرس عکسا رو براش بفرستیم

پ.ن : البته وقتی از سام اومدند برای آپگرید و تلتکست ، یه دستی هم به این منوها زدند و گفتند عمر پنل اینجوری زیاد میشه . منظورم اینه که این تنظیمات اریجینال نیست .
بینهایت ممنون دوست من

ایشالله جبران کنم برات :11:

راستی یه سوال دیگه
وقتی برای آپگرید اومدن، پولی هم از شما گرفتن یا نه؟
خودتون زنگ زدین گفتین بیان؟ یا شما مشکل رو گفتین و اونها خودشون اومدن؟

pmax
02-01-2010, 23:14
بینهایت ممنون دوست من

ایشالله جبران کنم برات :11:

راستی یه سوال دیگه
وقتی برای آپگرید اومدن، پولی هم از شما گرفتن یا نه؟
خودتون زنگ زدین گفتین بیان؟ یا شما مشکل رو گفتین و اونها خودشون اومدن؟

خواهش می کنم

نه هیچ پولی نگرفتن . فقط یک فاکتور دادن امضا کردم . مثکه پول رو از خود سام می گیرن
اتفاقا از خود VIP هم بعدش تماس گرفتند که تلویحا چک کنن پولی نگرفته باشن

من فقط زنگ زدم VIP گفتم مشکل تلتکست دارم . اونا گفتن باید به نزدیکترین نمایندگی زنگ بزنم . از روی آدرس نزدیک ترین نمایندگی رو بهم معرفی کردند ولی من دنبالش رو نگرفتم . تا اینکه 1-2 هفته بعد خودشون زنگ زدند که چی شد ؟ گفتم پیگیری نکردم . گفتند حتما تماس بگیر
یکروزی من تماس گرفتم ، عصرش اومدند 10-12 دقیقه کارشون طول کشید و رفتند
همین

Mehdim
03-01-2010, 19:24
سلام

مشکل تلتکست با آپدیت کردن فیرمور حل میشه. یک زحمت براتون دارم. لطفا اگر منوی تلویزیونتون انگلیسیه، وارد قسمت Setup و بعد Network setup بشید و گزینه Network test رو بزنید و ببینید در مقابل MAC Address چی مینویسه ؟
میخوام ببینم اگر شما هم با FF:FF:FF:FF:FF:FF مواجه شدید، مطمئن بشم که با آپگرید مشکلمون حل میشه.
ضمنا کابل شبکه اگر جنس خوبی داشته باشه، راحت بالای 10 متر جواب میده.

سلام، نه يك آدرس ديگه بود، به نظر مياد آدرس تلويزيون شما مثل يك آدرس خالي يا صفر مي مونه.شبكه هم با كابل بلند كار كرد، هنوز اينترنت رو امتحان نكردم نكته جالب اينه كه مودم من هم AM602 هست، ببينم چه كار ميشه كرد الان كه تو امتحاناست!!!:31:

m_jasour
03-01-2010, 19:47
امروز با VIP تهران صحبت کردم
گفتن مشکل mac fail فقط با تعویض main board حل میشه.
قرار شد هر وقت فرستادن شهرمون بهم زنگ بزنن. گفتن یک هفته ای طول میکشه. البته اینجوری بد هم نشد، چون کالیبراسیون AV بهم خورده بود و ناراحت بودم.
ممنون از لطف عزیزان

sorna2
03-01-2010, 20:44
قرار شد هر وقت فرستادن شهرمون بهم زنگ بزنن. گفتن یک هفته ای طول میکشه. البته اینجوری بد هم نشد، چون کالیبراسیون AV بهم خورده بود و ناراحت بودم.
ممنون از لطف عزیزان

'گذاشتنت سر کار !!!
احتمال اینکه مینبوردت خراب باشد البته هست ولی احتمالش نزدیک صفره .
بعدشم برات بگم احتمال اینکه مینبوردت را عوض کنند بازم درست نشه هم هست چون بعد متوجه میشن که مینبورد جدید را هم اپدیت نکردن.
اینهایی که برات گفتم قصه نیست . سر خودم اومده .
اگه حالش را داری با همان شماره تلفنی که قبلا گفتم تماس بگیر ادرس تعمیرگاه مرکزی را بگیر .توی جاده مخصوص کرجه . تلویزیون را ببر اونجا . مینبوردش را در میارن میفرستن ازمایشگاه کارخونه اپدیت میکنند نیم ساعت بعد برمیگردونند.
البته اینم برات بگم این فیرمویر ی را هم که میریزند مشکل DLNA و تلتکست را حل کنه باضافه دستکاری هایی که توی منوی سرویس میکنند معلوم نیست چه گندی بعدا بالا بیاد. مثلا pmax چرا نمیتونه هنوز به اینترنت وصل شه یا چرا اپدیت از طریق USB برای بعضی ها ممکن نیست.

خلاصه از سام سرویس و امثالش بیشتر از این هم انتظاری نمیره.

sorna2
03-01-2010, 21:18
ممنون از لطف عزیزان

در مورد کالیبراسیون AV هم این کار را بکنی تمام تنظیمات بر میگرده به حالت اولیه. من انرا امتحان نکرده ام اگه میخواهی انجام بدهی مسئولیتش با خودته.
در حالیکه تلویزیون روشنه

Press Exit 10 secs, select OK, B650 resets all settings to default values -------- caution TV has to be re tuned

من این روش را در سایت

و

دیده ام

m_jasour
04-01-2010, 01:01
در مورد کالیبراسیون AV هم این کار را بکنی تمام تنظیمات بر میگرده به حالت اولیه. من انرا امتحان نکرده ام اگه میخواهی انجام بدهی مسئولیتش با خودته.
در حالیکه تلویزیون روشنه

Press Exit 10 secs, select OK, B650 resets all settings to default values -------- caution TV has to be re tuned

من این روش را در سایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددیده ام
سلام

ممنون از راهنمایی شما
من تبریز هستم و به تعمیرگاه مرکزی دسترسی ندارم
در مورد ریستی که فرمودید، قبلا انجام داده بودم ولی تاثیری نداشت و به حالت success تبدیل نشد.
ضمنا من در همون فروم av دیدم که یک خارجی هم نوشته بود که مشکل mac fail فقط با تعویض mainboard حل میشه که الان سام سرویس هم همین رو میگه.

sorna2
04-01-2010, 02:44
سلام

ممنون از راهنمایی شما
من تبریز هستم و به تعمیرگاه مرکزی دسترسی ندارم
در مورد ریستی که فرمودید، قبلا انجام داده بودم ولی تاثیری نداشت و به حالت success تبدیل نشد.
ضمنا من در همون فروم av دیدم که یک خارجی هم نوشته بود که مشکل mac fail فقط با تعویض mainboard حل میشه که الان سام سرویس هم همین رو میگه.

سلام
مگه مشکلت مثل تصویر زیر نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مال من اینجوری بود

و بدون تعویض مینبورد شد این

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ادرس mac را قلم زده ام

m_jasour
04-01-2010, 09:46
سلام
مگه مشکلت مثل تصویر زیر نیست

مال من اینجوری بود

و بدون تعویض مینبورد شد این

ادرس mac را قلم زده ام

سلام

چرا مشکل من دقیقا همینه
به نظر شما اینها چه آپگریدی رو مین بورد انجام میدن که درست میشه؟
شاید چون در شهر ما امکانات آزمایشگاهی مناسبی ندارند، مجبور به تعویض مین بورد هستند؟

sorna2
04-01-2010, 16:28
سلام

چرا مشکل من دقیقا همینه
به نظر شما اینها چه آپگریدی رو مین بورد انجام میدن که درست میشه؟
شاید چون در شهر ما امکانات آزمایشگاهی مناسبی ندارند، مجبور به تعویض مین بورد هستند؟

سلام
چه عرض کنم؟
من فکر میکنم تمام این مشکلات ناشی از دستکاری های عمدی خود شرکت مونتاژ کننده سامسونگ و سام سرویس است و تمام دردشان این است که دسترسی به اینترنت این تلویزیون ها را مختل کنند.
اگر یک نفر از کسانی که مشکلی در شبکه و وصل به اینترنت یا اپدیت از راه USB و سایر مشکلات مطرح شده را ندارد لطف کند و از تمام تنظیمات منوی سرویس تصویری تهیه و در فروم قرار دهد مشکل اکثر بچه ها حل می شود.

m_jasour
04-01-2010, 18:48
سلام
چه عرض کنم؟
من فکر میکنم تمام این مشکلات ناشی از دستکاری های عمدی خود شرکت مونتاژ کننده سامسونگ و سام سرویس است و تمام دردشان این است که دسترسی به اینترنت این تلویزیون ها را مختل کنند.
اگر یک نفر از کسانی که مشکلی در شبکه و وصل به اینترنت یا اپدیت از راه USB و سایر مشکلات مطرح شده را ندارد لطف کند و از تمام تنظیمات منوی سرویس تصویری تهیه و در فروم قرار دهد مشکل اکثر بچه ها حل می شود.

سلام

پیشنهاد بسیار خوبیه
اگر یک نفر ( مثل جناب pmax که یک بار این لطف رو در حق من انجام داده ) بتونه اینکار رو انجام بده، شاید بتونیم از طریق منو مخفی مشکل شبکه رو حل کنیم.
البته یک مسئله بسیار مهم هم باید بگم. منو مخفی تنها محدود به اون چیزی که با زدن دکمه های info و menu و mute و Power دیده میشه نیست. بعد از ورود به منو مخفی، روی گزینه advanced رفته و چهار الی شش بار دکمه صفر رو فشار بدید تا منوی جدیدی براتون ظاهر بشه.
حالا اگر کسی بتونه از تمام این منو ها عکس بگیره و اینجا بگذاره، احتمال زیاد مشکل خیلی از دوستان حل خواهد شد.

ممنون

pmax
04-01-2010, 19:52
سلام

پیشنهاد بسیار خوبیه
اگر یک نفر ( مثل جناب pmax که یک بار این لطف رو در حق من انجام داده ) بتونه اینکار رو انجام بده، شاید بتونیم از طریق منو مخفی مشکل شبکه رو حل کنیم.
البته یک مسئله بسیار مهم هم باید بگم. منو مخفی تنها محدود به اون چیزی که با زدن دکمه های info و menu و mute و Power دیده میشه نیست. بعد از ورود به منو مخفی، روی گزینه advanced رفته و چهار الی شش بار دکمه صفر رو فشار بدید تا منوی جدیدی براتون ظاهر بشه.
حالا اگر کسی بتونه از تمام این منو ها عکس بگیره و اینجا بگذاره، احتمال زیاد مشکل خیلی از دوستان حل خواهد شد.

ممنون

دوست عزیز من سه تا عکس دیگه میذارم . زحمت اون 3-4 تا عکس قبلی هم که براتون پی ام کرده بودم با خودتون که برای بچه ها بذارید . بعید می دونم منوی بدردبخور دیگه ای مونده باشه ولی اگر بازم هم بگید عکس بگیرم

m_jasour
04-01-2010, 21:14
با تشکر از جناب pmax ، این هم عکسهایی که این دوست خوبم زحمت کشید و برای من پیام خصوصی کرد :

gladiatur
04-01-2010, 21:34
خدمت دوستان و اساتید گرامی سلام
ببخشید که من اینجا پست میدم ولی چاره ای نداشتم . هر جا گشتم چیزی پیدا نکردم
من بعد از تحقیقات فراوان درباره خرید تلویزیون lcd . اخر یک lcd bravia مدل z-550 گرفتم. این مدل دارای یک پورت ethernet نیز هست. که تو دفترچه نوشته قابلیت اتصال به شبکه و اینترنت رو داره ولی من هر چی گشتم نتونستم نحوه استفاده از این پورت رو پیدا کنم. حالا اگه کسی میدونه که این پورت چه کارایی داره و چطوری میشه استفاده کرد ممنون میشم که منو راهنمایی کنه

sorna2
05-01-2010, 00:31
با تشکر مجدد از pmax و m_jasour
این تصاویر وقتی مفید است که شما مشکلی در وصل به اینترنت یا اپدیت از طریق USB و ..... نداشته باشید
میدانم که DLNA راه انداخته اید. وصل به اینترنت چطور ؟ یا اپدیت از طریق USB ؟

pmax
05-01-2010, 10:04
با تشکر مجدد از pmax و m_jasour
این تصاویر وقتی مفید است که شما مشکلی در وصل به اینترنت یا اپدیت از طریق USB و ..... نداشته باشید
میدانم که DLNA راه انداخته اید. وصل به اینترنت چطور ؟ یا اپدیت از طریق USB ؟

خواهش می کنم

dlna راه افتاده . یکبارم از طریق usb البته خود بچه های سام سرویس نرم افزار رو آپگرید کردند که مشکل تلتکست حل شد . من خودم این کار رو نکردم و راستش جرات امتحان کردنشم ندارم بخصوص وقتی مشکل خاصی ندارم

اما اینترنت هنوز وصل نشده . خیلی هم بهش ور نرفتم بعد از اونکه اونا گفتن نمیشه . باید سر یک فرصت مناسبی روشی که دوستان گفتند رو اجرا کنم ببینم چی میشه
بهرحال اینترنت من هنوز وصل نیست .

FAHIM2
09-01-2010, 16:20
سلام به همه
من با روش هايي كه در اين تاپيك گفته شده بود را انجام دادم و موفق به راه اندازي اينترنت البته در b7000 شدم
خواستم در اين پست از شما عزيزان تشكر كنم
ويك سوال
ايا مشكل تله تكست با اپگريد حل ميشه يا روش ديگه اي هم داره

ardalan_zapata
09-01-2010, 23:39
سلام به همه
من با روش هايي كه در اين تاپيك گفته شده بود را انجام دادم و موفق به راه اندازي اينترنت البته در b7000 شدم
ويك سوال

والا ظاهرا فقط باید فریم ور فارسی نصب کرد تا تلتکست و زیرنویس فارسی درست بشن

من هنوز دنبال راه حلی هستم که بتونم فارسی کنم :3:

sorna2
10-01-2010, 21:39
سلام به همه
ويك سوال

سلام
مشکل تله تکست با فیرمویری که از طرف سامسونگ میریزند در B690 حل میشود. ولی خود من چنین شکی دارم که سبب اختلال در وصل اینترنت شود. الله اعلم. اگه امتحان کردی نتیجه را به ما هم بگو.

روش زیر هم برای بعضی ها نتیجه داده است که من انرا در سایت asrejavan دیده ام.

تلویزیون را در حالت stand by قرار بدید
اول دگمه info سپس دگمه menu و سپس دگمه mute و دست آخر دگمه power رو فشار بدید ال سی دی که روشن شد منوی سرویس دیده خواهد شد نکته این که این دکمه ها رو بدون فاصله فشار دهید

3. در منوی سرویس به وسیله دکمه چپ یا راست دایره ای روی کنترل وارد صفحه دوم شوید در آنجا گزینه ARABIC خاموش یا آف است آنرا ON کنید سپس چند گزینه به بالا آمده و زبان را از ENGLISH به PERSIAN تغییر بدید

4.بعد از این کار فقط دوباره با استفاده از دکمه POWER ال سی دی را خاموش نمایید حال دوباره روشن کرده و از منوی فارسی و تلتکست آن لذت ببرید

FAHIM2
11-01-2010, 15:39
البته من منويي به نام سرويس اونجا نديدم مع الوصف من تمام منو ها را بالا پايين كردم ولي همچين گزينه اي روئيت نشد :13:

sorna2
11-01-2010, 23:21
البته من منويي به نام سرويس اونجا نديدم مع الوصف من تمام منو ها را بالا پايين كردم ولي همچين گزينه اي روئيت نشد :13:

سلام
همانطور که قبلا هم گفتم این روش را از سایت عصر جوان نقل قول کرده ام. این هم ادرسش

این را هم نوشته که : کسانی که با این منو آشنایی ندارند سایر تنظیمات رو دستکاری نکنند چون ال سی دی شون قاطی میکنه

plus1979
12-01-2010, 19:09
دوستان من مشکل mac addres را داشنم که با vip تماس گرفتم و بعد از یک روز یکی رو فرستادن و با نرم افزار خودشون یه mac جدید set کرد و الان هم مشکلی ندارم چیزی که من دیدم ربطی به mb tv نداره البته طرف قد باقالی هم حالیش نبود

plus1979
13-01-2010, 13:54
من با توضیحات پست 22 تونستم به اینترنت وصل بشم با تشکر

misy
13-01-2010, 20:47
عذر میخوام شبکه کردن کامپیوتر و تلویزیون چه مزیتهایی غیر از اینترنت داره ؟

sorna2
13-01-2010, 21:14
عذر میخوام شبکه کردن کامپیوتر و تلویزیون چه مزیتهایی غیر از اینترنت داره ؟

سلام
مهمتر از وصل به اینترنت استفاده از امکان DLNA است.
با استفاده از نرم افزار SAMSUNG PC Share Manager میتوان فایلهای عکس و صوتی تصویری مورد نظر در کامپیوتر را share کرده و در تلویزیون مشاهده کرد.

m_jasour
16-01-2010, 10:24
دوستان من مشکل mac addres را داشنم که با vip تماس گرفتم و بعد از یک روز یکی رو فرستادن و با نرم افزار خودشون یه mac جدید set کرد و الان هم مشکلی ندارم چیزی که من دیدم ربطی به mb tv نداره البته طرف قد باقالی هم حالیش نبود
من هم همین مشکل رو داشتم، منتها برای من MB رو تعویض کردند تا درست شد.
آیا مشکل شما این بود : mac address : FF:FF:FF:FF:FF:FF ؟

raminayat
22-01-2010, 01:29
سلام
اگر کارت ----s2 روی کامپیوتر نصب باشد آیا می تواند تصویر آن را به تلویزیون منتقل کرد یا فقط فایل ها شیر می شوند؟

ardalan_zapata
22-01-2010, 11:20
سلام
اگر کارت ----s2 روی کامپیوتر نصب باشد آیا می تواند تصویر آن را به تلویزیون منتقل کرد یا فقط فایل ها شیر می شوند؟

با استفاده از کابل HDMI میشه تصویر HD رو فرستاد به تلویزیون.

Mehdim
23-01-2010, 09:09
سلام, بالاخره وقت شد که بعد از شبکه کردن که موفقیت آمیز بود برم سراغ اینترنت, 4 تا تست OK هست ولی به ارور سرویس پشتیبانی نشد (service not supported) برخوردم برگشتم تو این تاپیک رفتم دنبال Infolink country توی منوی مخفی ولی وجود نداشت :18: :41: حالا چی کار میشه کرد؟

Mehdim
23-01-2010, 11:00
زنگ زدم VIP ميگن كه تو ايران نميشه وصل شد، گفتم كجاي كاريد؟يه سرچ كنيد :5:
خلاصه شمارمو گرفت كه زنگ بزنه بعدا. من كه چشمم آب نميخوره. كسي جواب مارو پيدا نكرد؟

Mehdim
23-01-2010, 12:27
دوستان كمك كنيد!!!
دوباره از VIP تماس گرفتند، من بهشون گفته بودم كه افرادي هستند كه اين كار رو انجام دادند،
گفتند شماره تلفن يا آدرس اون افراد (شما دوستان عزيز) كه موفق شدند رو بديد تا مهندساي ما بيان ببينن كه چي كار كرديد كه وصل شده چون مهندساي شركت جند مورد تلاش كرده بودند ولي وصل نشده!! من گفتم اين دوستان توي اينترنتن نمي تونم همچين درخواستي بكنم، خلاصه من نمي دونم بايد چه كار بكنم.

FAHIM2
23-01-2010, 13:09
اينفو لينك هست
من هم اولش نتونستم پيدا كنم چون در اخرين ستون قرار گرفته بود و تقريبا ديده نميشد
يك بار ديگر با دقت نگاه كن
مشكلي بود در pm بگو تا راهنماييت كنيم

ardalan_zapata
23-01-2010, 16:35
دوستان كمك كنيد!!!
دوباره از VIP تماس گرفتند، من بهشون گفته بودم كه افرادي هستند كه اين كار رو انجام دادند،
گفتند شماره تلفن يا آدرس اون افراد (شما دوستان عزيز) كه موفق شدند رو بديد تا مهندساي ما بيان ببينن كه چي كار كرديد كه وصل شده چون مهندساي شركت جند مورد تلاش كرده بودند ولي وصل نشده!! من گفتم اين دوستان توي اينترنتن نمي تونم همچين درخواستي بكنم، خلاصه من نمي دونم بايد چه كار بكنم.

شما وقتیشبکه میکنید و چک میکنید تمام گزینه ها براتون فعاله ؟؟
یعنی Domain جلوش تیک میخوره ؟

Mehdim
23-01-2010, 17:17
شما وقتیشبکه میکنید و چک میکنید تمام گزینه ها براتون فعاله ؟؟
یعنی Domain جلوش تیک میخوره ؟

سلام, بله هر 4 تا تیک می خوره.

ardalan_zapata
23-01-2010, 17:23
سلام, بله هر 4 تا تیک می خوره.

پس قاعدتا نباید مشکلی باشه
شما از تو قسمت Widget ها میتونید مال آب و هوا رو باز کنید و امتحان کنید ؟

Mehdim
23-01-2010, 17:37
پس قاعدتا نباید مشکلی باشه
شما از تو قسمت Widget ها میتونید مال آب و هوا رو باز کنید و امتحان کنید ؟

وقتی دکمه اینترنت رو میزنم جمله Service Not Supported میاد که در تاپیکهای دیگه چند نفر این مشکل رو داشتن, همینطور تو همین تاپیک که گفته شد Infolink Country رو عوض کنید ولی من اصلا همچین گزینه ای در تلویزیون ندارم.

Mehdim
23-01-2010, 17:39
ممکنه به خاطر دستکاریهای احتمالی سام سرویس باشه, شما b650 دارید؟ ورژن فرمویر شما چیه؟ برای من 0103 هست. ممکنه با آپدیت درست بشه؟

sorna2
24-01-2010, 21:59
وقتی دکمه اینترنت رو میزنم جمله Service Not Supported میاد که در تاپیکهای دیگه چند نفر این مشکل رو داشتن, همینطور تو همین تاپیک که گفته شد Infolink Country رو عوض کنید ولی من اصلا همچین گزینه ای در تلویزیون ندارم.

medialink

infolink

Mehdim
25-01-2010, 06:22
سلام جناب sorna2.
خيلي خيلي ممنون براي عكسها ولي نكته اينجاست كه اگرچه تو منوي اول Infolink on هست ولي تو Sub option دكمه Infolink Country رو ندارم.
فكر كنم Language_Arabic رو هم در ستون اول نداره كه مشكل تلتكست دارم.يه جورايي فكر نمي كنم به نتيجه برسيم فقط شما ورژن فرمويرتون رو بنويسيد خيلي خوب ميشه.

sorna2
25-01-2010, 18:47
سلام جناب sorna2.
خيلي خيلي ممنون براي عكسها ولي نكته اينجاست كه اگرچه تو منوي اول Infolink on هست ولي تو Sub option دكمه Infolink Country رو ندارم.
فكر كنم Language_Arabic رو هم در ستون اول نداره كه مشكل تلتكست دارم.يه جورايي فكر نمي كنم به نتيجه برسيم فقط شما ورژن فرمويرتون رو بنويسيد خيلي خوب ميشه.

سلام

firmware

لطفا ورژن فرمويرتون رو بنويسيد .

Mehdim
26-01-2010, 07:22
متشکر برای عکس, این هم عکسی از تلویزیون ما:

حالا نکته ای که می مونه اینه که شما فرم ویر رو آپگرید کردید؟ یعنی از سام سرویس اومدن آپگرید کردن؟اگر نه, آیا تلویزیون رو از نمایندگی سامسونگ خریدید؟
راستی اینجا 3 تا عدد مربوط به ورژنها هست, تفاوتشون چیه؟

sorna2
27-01-2010, 02:23
متشکر برای عکس, این هم عکسی از تلویزیون ما:

حالا نکته ای که می مونه اینه که شما فرم ویر رو آپگرید کردید؟ یعنی از سام سرویس اومدن آپگرید کردن؟اگر نه, آیا تلویزیون رو از نمایندگی سامسونگ خریدید؟
راستی اینجا 3 تا عدد مربوط به ورژنها هست, تفاوتشون چیه؟

سلام
سام سرویس اپدیت کرد که مشکل تله تکست و MAC Address برطرف شد ولی در مورد internet@tv وقتی شروع به اتصال به اینترنت میکند علامت starting و سپس downlading در پایین و سمت چپ تلویزیون ظاهر میشود ولی بعد از حدود یک دقیقه پیغام زیر را میدهد

در ضمن در خط ششم شکل بالا تاریخی که دیده میشود احتمالا مربوط به اخرین اپدیت است
و خط دوم مربوط به ورژن فیرمویر است که مال من T-CHL7DEUC-2006.0 است که سام سرویس ریخته درصورتیکه اخرین فیرمویر هایی که در سایت گلوبال سامسونگ یا سایت انگلیس سامسونگ است T-CHL7DEUC-2005.0 میباشد . که فکر میکنم اگر T-CHL7DEUC-2005.0 را بریزم مشکل internet@tv حل میشود ولی احتمالا تله تکست فارسی را از دست میدهم و به همین علت اپدیت نکرده ام.

ادرس سایت گلوبال سامسونگ برای مدل LA40B650T1R باحجم حدود 44 مگا بایت

فایل T-CHL7DEUC-2005.0 سایت انگلیس سامسونگ حجمش حدود 49 مگا بایت است. مدل LE40B650

Mehdim
27-01-2010, 06:56
سلام، حرف شما كاملا درسته، من از ورژن .02006 خيلي تعجب كرده بودم جون انگار فقط تو ايران استفاده ميشه از سايت سامسونگ امارات هم ورژن 2005.0 و از سايت گلوبال هم ورژن 1004.5 رو براي T1R كه همين مدل خودمون هست رو دانلود كردم ولي ميترسم نصب كنم.شايد مشكل شما واقعا به اينترنتتون ربط داره...
شايد سام سرويس رو به بهانه درست كردن تلتكست بيارم كه حداقل InfoLink Country بياد هرچند به قول آقا اردلان همچين آش دهن سوزي نيست.
ممنون براي اطلاعات خوبتون:11:

m_jasour
27-01-2010, 08:32
سلام
سام سرویس اپدیت کرد که مشکل تله تکست و MAC Address برطرف شد ولی در مورد internet@tv وقتی شروع به اتصال به اینترنت میکند علامت starting و سپس downlading در پایین و سمت چپ تلویزیون ظاهر میشود ولی بعد از حدود یک دقیقه پیغام زیر را میدهد

در ضمن در خط ششم شکل بالا تاریخی که دیده میشود احتمالا مربوط به اخرین اپدیت است
و خط دوم مربوط به ورژن فیرمویر است که مال من T-CHL7DEUC-2006.0 است که سام سرویس ریخته درصورتیکه اخرین فیرمویر هایی که در سایت گلوبال سامسونگ یا سایت انگلیس سامسونگ است T-CHL7DEUC-2005.0 میباشد . که فکر میکنم اگر T-CHL7DEUC-2005.0 را بریزم مشکل internet@tv حل میشود ولی احتمالا تله تکست فارسی را از دست میدهم و به همین علت اپدیت نکرده ام.

ادرس سایت گلوبال سامسونگ برای مدل LA40B650T1R باحجم حدود 44 مگا بایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفایل T-CHL7DEUC-2005.0 سایت انگلیس سامسونگ حجمش حدود 49 مگا بایت است. مدل LE40B650
سلام

مشکل مک ادرس و تلتکست من با تعویض برد حل شد.
الان مشخصات تلویزیون من هم دقیقا مثل تلویزیون شماست. یعنی ورژن 2006.0
خوشبختانه میتونم از dlna و internetTV براحتی استفاده کنم و هیچ مشکلی ندارم. مشکل internet TV فقط زمانی حل میشه که یک کشور رو در قسمت infolink انتخب کنید ( فرقی نمیکنه کدوم باشه ).
یک نکته دیگه اینه که internet Tv فقط زمانی قابل استفاده است که تلویزیون رو بصورت مستقیم به مودم وصل میکنم. یعنی باید از خیر یکی از internet tv یا dlna بگذرم که من هم طبیعتا از خیر internet tv گذشتم و تلویزیون رو به کارت شبکه کامپیوتر وصل کردم.
جالبه که کانکشن اینترنت کامپیوتر رو هم share کردم، ولی توفیری نکرد و internet tv فقط زمانی قابل استفاده است که تلویزیون بصورت مستقیم به مودم وصل باشه و تنظیمات شبکه اش هم روی اتو قرار بگیره.

سلام، حرف شما كاملا درسته، من از ورژن .02006 خيلي تعجب كرده بودم جون انگار فقط تو ايران استفاده ميشه از سايت سامسونگ امارات هم ورژن 2005.0 و از سايت گلوبال هم ورژن 1004.5 رو براي T1R كه همين مدل خودمون هست رو دانلود كردم ولي ميترسم نصب كنم.شايد مشكل شما واقعا به اينترنتتون ربط داره...
شايد سام سرويس رو به بهانه درست كردن تلتكست بيارم كه حداقل InfoLink Country بياد هرچند به قول آقا اردلان همچين آش دهن سوزي نيست.
ممنون براي اطلاعات خوبتون:11:
شما اگر ورژن 2005 رو دانلود و نصب کنید مشکل infolink حل میشه، اما مشکل تلتکست فقط با ورژن 2006 قابل حله

FAHIM2
27-01-2010, 12:51
كسي تا به حال Widget هاي ديگري را تونسته نصب كنه ؟
من حتي نتونستم Widget مربوط به اخبار را نصب كنم تا 90 درصد ميره و بدون دليل ازش خارج ميشه

_reza_
29-01-2010, 22:51
سلام
برای ورود به منوی سرویس

من اینکارها را کردم و وقتی کلید internet@tv ریموت کنترل را میزنم دیگر پیغام ( سرویس پشتیبانی نمیشود ) ظاهر نمیشود و شروع به اتصال به اینترنت میکند و علامت starting و سپس downlading در پایین و سمت چپ تلویزیون ظاهر میشود ولی نمیتواند به اینرنت وصل شود و پیغام زیر را میدهد

با تشکر فراوان از شما دوست گرامی. من با همین روش مشکل دسترسی به اینترنت رو حل کردم.
جهت اطلاع دیگر دوستان به عرض میرسانم که در تنظیمات infolink country کشور مالزی را انتخاب کردم. با توجه به این انتخاب پس از وصل شده به اینترنت، 2 سرویس گزارش وضع هوا و youtube بر روی تلویزیون نصب شد. اینطور که در سایت‌های دیگر مطالعه کرده ام سرویس‌های دیگری چون rss reader هم موجود است ولی با توجه به تنظیماتی که من انجام دادم فقط همان دوسرویس فوق نصب شدند.

با آرزوی موقیت

sorna2
30-01-2010, 12:16
با تشکر فراوان از شما دوست گرامی. من با همین روش مشکل دسترسی به اینترنت رو حل کردم.
جهت اطلاع دیگر دوستان به عرض میرسانم که در تنظیمات infolink country کشور مالزی را انتخاب کردم. با توجه به این انتخاب پس از وصل شده به اینترنت، 2 سرویس گزارش وضع هوا و youtube بر روی تلویزیون نصب شد. اینطور که در سایت‌های دیگر مطالعه کرده ام سرویس‌های دیگری چون rss reader هم موجود است ولی با توجه به تنظیماتی که من انجام دادم فقط همان دوسرویس فوق نصب شدند.

با آرزوی موقیت

سلام
عزیز جان اگر به سوالات زیر جواب دهی ممنون میشوم
1 - ورژن فریمور تلویزیون شما چیست ؟
2 - تله تکست فارسی کار میکند یا نه ؟
3 - تنظیمات شبکه روی اتوماتیک است یا دستی ؟
4 - مودم شما چه مدلی است ؟
5 - از ADSL کدام شرکت استفاده میکنی ؟

m_jasour
30-01-2010, 13:55
سلام
عزیز جان اگر به سوالات زیر جواب دهی ممنون میشوم
1 - ورژن فریمور تلویزیون شما چیست ؟
2 - تله تکست فارسی کار میکند یا نه ؟
3 - تنظیمات شبکه روی اتوماتیک است یا دستی ؟
4 - مودم شما چه مدلی است ؟
5 - از ADSL کدام شرکت استفاده میکنی ؟
سلام
با اجازه ، من جواب میدم :
1- 2006
2- بله
3- اتو
4- linksys wag54g2
5- تبریز - مکس نت
این مودم لینک سیس خیلی باحاله. الان با این مودم، هم DLNA کار میکنه و هم InternetTV. قبلا tp-link 8811 داشتم، پدرمو درآورده بود.

p30worldl
01-02-2010, 01:32
مشکل mac آدرس بلاخره چجوری حل میشه؟ باید زنگ بزنم سام سرویس بیا آپگرید ؟؟

m_jasour
01-02-2010, 10:38
مشکل mac آدرس بلاخره چجوری حل میشه؟ باید زنگ بزنم سام سرویس بیا آپگرید ؟؟
آره زنگ بزن VIP سام سرویس بگو مشکل مک داری.
یا میان نرم افزاری حلش میکنن، یا اینکه یه برد میارن و تو خونه برات عوض میکنن.

p30worldl
01-02-2010, 11:14
من تماس گرفتم گفتن که باهاتون تماس میگیرن.
اینکه میگید نا آپدیت میکنن یا برد رو عوض میکنن به چی بستگی داره؟ یعنی در چه صورتی با آپدیت حل میشه و در چه صورتی نیاز به تغییر برد هست؟ با آپدیت مشکل تله تکست هم حل میشه؟
ورژن فرمویر تلویزیون من 2002 است .

m_jasour
01-02-2010, 13:22
اگر ساکن شهرستان باشید، احتمالا براتون یه برد آپدیت شده میفرستن تا نمایندگیشون عوض کنه ( کاری که برای من کردن ) و اگر تهران باشید، احتمالا براتون با آپگرید حلش میکنن.
بله مشکل تلتکستون هم حل خواهد شد. ورژنی که مشکل تلتکست رو حل میکنه، 2006 هستش.

starpars
04-02-2010, 12:45
دوستان من به اینترنت وصل شدم آب و هوا و یوتیوب هم اومد مشکلی که توی یوتیوب دارم اینه که به صورت فهرست بندی شده ویدئو ها رو میاره ولی روش که میزنی پخش بشه یکم که صبر میکنی پیغام میده نمیشه به این ویدئو وصل شد من فکر کنم بخاطر قیلترینگ باشه برای شما پخش میکنه ؟
راستی من کابل شبکه رو مستقیما از مودم به TV وصل کردم

ardalan_zapata
04-02-2010, 13:21
دوستان من به اینترنت وصل شدم آب و هوا و یوتیوب هم اومد مشکلی که توی یوتیوب دارم اینه که به صورت فهرست بندی شده ویدئو ها رو میاره ولی روش که میزنی پخش بشه یکم که صبر میکنی پیغام میده نمیشه به این ویدئو وصل شد من فکر کنم بخاطر قیلترینگ باشه برای شما پخش میکنه ؟
راستی من کابل شبکه رو مستقیما از مودم به TV وصل کردم

یوتیوب بخاطر فیلترینگ نمیشه استفاده کرد

starpars
04-02-2010, 17:40
مشخصات b650 من اینه: تله تکس فارسی رو نمیاره

راستی در مورد اینترنتش
که با کامپیوتر شبکه کردم و اینترنت pc رو share کردم الان هم هردو (TV و PC) به اینترنت وصل هستن .
بعد از اتصال به اینترنت Widget های آب و هوا و youtube نصب شدن و راه افتادن که youtube به خاطر فیلترینگ فقط لیست ویدئو هارو میاره (راهی هست اینو دورش بزنیم)؟
بعد هم زدم برای Widget های جدید که سرویس اخبار usa today رو نصب کرد :
اینم عکساش:

ra1383
07-02-2010, 09:49
دوست عزيز سلام ببخشيدمن يه سوالي داشتم بعد از اينكه شبكه شدم كانكت شد بعدنرم افزار اب و هوا و و يوتيويپ را نصب كرد اما از اين صفحه و عكس ها خبري نيست ضمنا در كانكت مجددا اعلام مي كنددر وصل به سايت يو تيوپ مي شودواعلام مي كند شبكه شماداراي مزاحم است بعدا سعي مجدد كنيد و از اب و هو هم خبري نيست

michelll1
07-02-2010, 17:37
با سلام من تازه یهB690گرفتم ولی یه نکته جالب برای دوستان بگم امروز هجدهم بهمن وقتی به خدمات پشتیبانی سامسونگ زنگ زدم درمورد به اینترنت وصل شدن گفتن فعلا این امکانات کامل تعریف نشده وبه نمایندگی سامسونگ دارن برنامه جدید آپدیت این ال سی دی رو برای وصل شدن کامل ومناسب به اینترنت میدن که تا چند وقت دیگه به مشتریانشون ارائه میکنن شاید برخی از نارسایی هایی که دوستان بهش اشاره داشتن به همین علت بوده باشه .بای

starpars
07-02-2010, 22:10
دوست عزيز سلام ببخشيدمن يه سوالي داشتم بعد از اينكه شبكه شدم كانكت شد بعدنرم افزار اب و هوا و و يوتيويپ را نصب كرد اما از اين صفحه و عكس ها خبري نيست ضمنا در كانكت مجددا اعلام مي كنددر وصل به سايت يو تيوپ مي شودواعلام مي كند شبكه شماداراي مزاحم است بعدا سعي مجدد كنيد و از اب و هو هم خبري نيست
شما باید وقتی وارد اینترنت شد دکمه فکر کنم آبی رو از روی کنترل بزنی تا Widget های جدید مثل همین روزنامه رو پیدا کنه

m_jasour
07-02-2010, 22:14
شما باید وقتی وارد اینترنت شد دکمه فکر کنم آبی رو از روی کنترل بزنی تا Widget های جدید مثل همین روزنامه رو پیدا کنه
بله کاملا درسته

ra1383
08-02-2010, 01:27

سلام و تشکر الاناب و هوا را ÷یدا کرد ولی ماله مالزیه بعدشم برای اخبار اکانت می خواد

michelll1
08-02-2010, 10:00
من تمام صفحات این تالار رو خوندم و با دقت حتی راهنمایی هایی که نزدیک به نتیجه دادن بود رو ذخیره کردم اما واقعا اگر کسی مثل من بخواد همه این صفحات رو برای رفع مشکلش در شبکه کردن و مسئله MAC بخونه یا مثلا بحث فارسی کردن تله تکس رو از منوی مخفی دنبال کنه واقعا دچار بلاتکلیفی و سردرگمی میشه چون یه برخی امیدوارانه یه راهی رو ارائه میکنن و نتیجه رو تضمین میکنن برخی دیگه خبر میدن که اون راه جواب نداده واوضاع بدتر شده .بعضی میگن راه حلش با منوی مخفی حل میشه بعضی دیگه میگن نه فقط دست شرکته .یه سری گفتن با آپدیت فریمور مشکل تله تکس حل نمیشه یه سری یه چیز دیگه میگن آیابعد از دوازده صفحه بالغ بر 115 مطلب شامل وسئوال وجواب درخصوص یکی دومسئله خاص نباید به یک راه حل واحد وبدون شبه پرداخت .راهنمایی های دوستی ظاهرا به نام pmax مستند تر از دیگران بود اما کمبود یه دستورالعمل جامع از ابتدا ی شبکه کردن با کامپیوتر گرفته تا برپاکردن اینترنت و درنهایت تله تکس فارسی این ال سی دی واقعا به چشم میخوره. ببخشید اگر زیادحرف زدم ولی خودمن دیشب درنهایت خستگی حدود دوساعت با استناد به راهنمایی های صفحه دو و سه وچهار این تالار تلاش کردم ولی مشکل شبکه کردن با کامپیوترم حل نشد آدرس مک رو ایراد میگرفت حال اصلا اینترنتو نخواستیم
به هرحال یه جوونمرد پیدا بشه وزحمت این دستورالعمل جامع و مستدل رو بکشه تا ذکات علمش رونق زندگیش بشه.ممنون

m_jasour
08-02-2010, 10:28
سلام و تشکر الاناب و هوا را ÷یدا کرد ولی ماله مالزیه بعدشم برای اخبار اکانت می خواد
میتونید وارد تنظیماتش بشید و شهر های مختلف از کشورهای مختلف رو انتخاب کنید. دکمه Tools رو روی ریموت بزنید و ...
اکانت رو هم براحتی از قسمت setup اینترنت تی وی میتونید ایجاد کنید.

michelll1
08-02-2010, 11:15
لطفا اگر این مطلب اشتباه است اعلام بفرمایید:
به استناد صفحه 45 دفترچه راهنمای B690 بخش اتصال شبکه ، درپاراگراف سوم با تیتر (فرمتهای حمایت شده) چنین آمده که همان فرمتهایی که در استفاده از USB قابل پشتیبانی هستند در هنگام ارتباط شبکه ای بین PC ,TV هم قابل پشتیبانی هستند به عبارت ساده تر اگر یک فیلم مثلا با پسوند dat. یا فرمتی غیر از فرمتهای قابل پشتیبانی درحالت شبکه با اجرا روی کامپیوتر درآید از طریقTV غیر قابل مشاهده خواهد بود.
اگر چنین چیزی صحیح باشد پس همواره شخص برای فرمتهای غیر قابل پشتیبانی باید دست به تبدیل فرمت بزند که دراین حالت خیلی ساده با انتقال به یک حافظه USB امکان تماشای آن را بدون ارتباط شبکه ای با کامپیوتر پیدا خواهدکرد و در پی آن برای تماشای یک فایل ویدئویی نیاز به مصرف برق هم کامیپوتر وهم ال سی دی نمیباشد.
با توجه به اینکه بنده هنوز موفق به برقراری ارتباط شبکه ای نشدم تائید صحت مطلب فوق را برعهده دوستانی که این مسئله را بررسی کردند میگذرام .

ra1383
08-02-2010, 22:04

من صمیمانه از شما و مدیران سایت تشکر وقدر دانی می کنم که حوصله بخرج دادید وسولات این کمترین را جواب می دهید :41:
اول اینکه اب و هوا را همانطور که گفتید در ست اپ مربوطه شهر و کشورش را ایران و تهران وکرج و مشهد کردم اما در کمال تعجب دیدم اب و هوای مشهد وکرج را اورد ولی برای تهران می نویسد
NET WORK INTERFENCE OCCURRED PLEASE TRY AGAIN LATER
ضمنا این پیام در شروع وصل اینرنت تی وی شروع به نصب یو تیوب می کند و پس از چند ثانیه این پیام بالا را داده و پس از OKکردن صفحه ستونی اب و هوا ویو تیوپ واخبار باز می شوذ که فقط اب وهوایش فعال و بقیه در حال کانکت می مانند

دوم اینکه در ست اپ اینترنت تی وی گزینه منجیمنت غیر فعال یا بهتر بگم کمرنگه

سوم اینکه این پیام همش می اید
YOU CAN CHECK AND USE THE MENUS REGARDING SINGLE SIGN ON (SSO) SYSTEM MANAG MENT

michelll1
09-02-2010, 13:24
پس از بررسی های چند روزه فقط یک سئوال برای من باقی مونده .دوستان گرامی هدف شما از برقراری ارتباط شبکه ای مابین ال سی دی و کامپیوترتون چیه؟؟؟
مگه نیاز شما پخش فایهای صوتی یا تصویری گوناگونی که روی کامپیوترتون دارید توسط ال سی دی نیست؟؟؟؟
اگر کاربرد دیگری (البته غیر از اینترنت) مد نظر شما لطفا بیان کنید.چون با داشتن یک یو اس بی با گنجایش مناسب وانتقال این فایلها براحتی مسئله شما حل میشود ونیازی به مصرف برق اضافه برای کامپیوتر نیست.باز اگر نظری دارید استفاده خواهم کرد.

navai
09-02-2010, 22:14
خب همه که یو اس بی با ظرفیت بالا یا هارد اکسترنال ندارند، شاید بخواهند فیلمهای HD را از روی کامپیوترشون بخونن.

sorna2
12-02-2010, 22:55
من تمام صفحات این تالار رو خوندم و با دقت حتی راهنمایی هایی که نزدیک به نتیجه دادن بود رو ذخیره کردم اما واقعا اگر کسی مثل من بخواد همه این صفحات رو برای رفع مشکلش در شبکه کردن و مسئله MAC بخونه یا مثلا بحث فارسی کردن تله تکس رو از منوی مخفی دنبال کنه واقعا دچار بلاتکلیفی و سردرگمی میشه چون یه برخی امیدوارانه یه راهی رو ارائه میکنن و نتیجه رو تضمین میکنن برخی دیگه خبر میدن که اون راه جواب نداده واوضاع بدتر شده .بعضی میگن راه حلش با منوی مخفی حل میشه بعضی دیگه میگن نه فقط دست شرکته .یه سری گفتن با آپدیت فریمور مشکل تله تکس حل نمیشه یه سری یه چیز دیگه میگن آیابعد از دوازده صفحه بالغ بر 115 مطلب شامل وسئوال وجواب درخصوص یکی دومسئله خاص نباید به یک راه حل واحد وبدون شبه پرداخت .راهنمایی های دوستی ظاهرا به نام pmax مستند تر از دیگران بود اما کمبود یه دستورالعمل جامع از ابتدا ی شبکه کردن با کامپیوتر گرفته تا برپاکردن اینترنت و درنهایت تله تکس فارسی این ال سی دی واقعا به چشم میخوره. ببخشید اگر زیادحرف زدم ولی خودمن دیشب درنهایت خستگی حدود دوساعت با استناد به راهنمایی های صفحه دو و سه وچهار این تالار تلاش کردم ولی مشکل شبکه کردن با کامپیوترم حل نشد آدرس مک رو ایراد میگرفت حال اصلا اینترنتو نخواستیم
به هرحال یه جوونمرد پیدا بشه وزحمت این دستورالعمل جامع و مستدل رو بکشه تا ذکات علمش رونق زندگیش بشه.ممنون

سلام
لطفا دقیقا مشکلتان را شرح دهید تا در حد استطاعت جواب دهم

ra1383
13-02-2010, 16:43
من صمیمانه از شما و مدیران سایت تشکر وقدر دانی می کنم که حوصله بخرج دادید وسولات این کمترین را جواب می دهید :41:
اول اینکه اب و هوا را همانطور که گفتید در ست اپ مربوطه شهر و کشورش را ایران و تهران وکرج و مشهد کردم اما در کمال تعجب دیدم اب و هوای مشهد وکرج را اورد ولی برای تهران می نویسد
NET WORK INTERFENCE OCCURRED PLEASE TRY AGAIN LATER
ضمنا این پیام در شروع وصل اینرنت تی وی شروع به نصب یو تیوب می کند و پس از چند ثانیه این پیام بالا را داده و پس از OKکردن صفحه ستونی اب و هوا ویو تیوپ واخبار باز می شوذ که فقط اب وهوایش فعال و بقیه در حال کانکت می مانند

دوم اینکه در ست اپ اینترنت تی وی گزینه منجیمنت غیر فعال یا بهتر بگم کمرنگه

سوم اینکه این پیام همش می اید
YOU CAN CHECK AND USE THE MENUS REGARDING SINGLE SIGN ON (SSO) SYSTEM MANAG MENT :41:

michelll1
16-02-2010, 15:25
سلام
لطفا دقیقا مشکلتان را شرح دهید تا در حد استطاعت جواب دهم
ضمن تشکر فراوان از شما دوست عزیر همونطور که در نوشته قبلی خود اشاره کرده بودم مشکل من هم دقیقا همون مشکل کسانی هست که تازه این ال سی دی رو تهیه کردند یعنی 1- مسئله تله تکس و 2- پیغام خطا دادن در هنگام ارتباط با کامپیوتر که البته مراحلی که در اینجا دوستان آموزش دادند رو انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم اگر برای این دو مسئله راه حل عملی وتست شده ای را دارید خیلی خوشحال میشم اگر راهنمایی بفرمایید.باز هم متشکرم.(البته راه حل غیر از VIPشرکت سامسونگ).چون چند روزه که تو نوبتم وحوصله ام رو سربردند.

mojtaba2321
20-02-2010, 18:45
ببخشيد از اين طريق ميشه فيلم هم ديد روي tv ؟

ardalan_zapata
20-02-2010, 18:49
ببخشيد از اين طريق ميشه فيلم هم ديد روي tv ؟

بله میشه :46:

sorna2
21-02-2010, 02:27
ضمن تشکر فراوان از شما دوست عزیر همونطور که در نوشته قبلی خود اشاره کرده بودم مشکل من هم دقیقا همون مشکل کسانی هست که تازه این ال سی دی رو تهیه کردند یعنی 1- مسئله تله تکس و 2- پیغام خطا دادن در هنگام ارتباط با کامپیوتر که البته مراحلی که در اینجا دوستان آموزش دادند رو انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم اگر برای این دو مسئله راه حل عملی وتست شده ای را دارید خیلی خوشحال میشم اگر راهنمایی بفرمایید.باز هم متشکرم.(البته راه حل غیر از VIPشرکت سامسونگ).چون چند روزه که تو نوبتم وحوصله ام رو سربردند.

سلام
چند روزی به اینترنت دسترسی نداشتم و با عرض معذرت بابت تاخیر در جواب
مشکل تله تکست و شبکه با اپدیت فیرم ویر حل میشود
اگر هنوز از طرف سامسونگ برای اپدیت نیامده اند میتوانید در سایت زیر اپدیت مناسب را پیدا کرده و از طریق USB اپدیت کنید . اگر مدل تلویزیون LA32B650T1R نیست باز هم در همین سایت اپدیت مناسب برای سایر مدلها وجود دارد.

michelll1
21-02-2010, 09:14
سلام
چند روزی به اینترنت دسترسی نداشتم و با عرض معذرت بابت تاخیر در جواب
مشکل تله تکست و شبکه با اپدیت فیرم ویر حل میشود
اگر هنوز از طرف سامسونگ برای اپدیت نیامده اند میتوانید در سایت زیر اپدیت مناسب را پیدا کرده و از طریق USB اپدیت کنید . اگر مدل تلویزیون LA32B650T1R نیست باز هم در همین سایت اپدیت مناسب برای سایر مدلها وجود دارد.

با سلام به همه دوستان بالاخره پس از حدود یک هفته بد قولی شخصی که قرار بود برای تنظیم بخش شبکه وتله تکس از طرف شرکت بیاد (البته خود شرکت بی تقصیر بود)روز جمعه آخر بهمن تشریف آوردند که به ظاهرا به دلیل تازه وارد بودن یک کمی طول کشید و با تلفن و مشورت همکاراش بخش شبکه رو راه انداخت البته تله تکست رو با یه یو اس بی ظرف ده ثانیه ردیف کرد خلاصه همونطور که قبلا دوستان واساتید راهنمایی هایی کرده بودند طرف تو منوی مخفی رفت و چندین گزینه رو تغییر داد اما نکته قابل توجه این که طرف یکه لپ تاب با خودش داشت که تنظیم و راه اندازی ارتباط مابین شبکه وال سی دی رو با اون انجام داد و با وجود پیشنهادم به سراغ کامپیوتر من نرفت ومن هم به گمان اینکه همه چیز ردیفه ومهم درست شدن آدرس مک بوده که حل شده سخت نگرفتم وطرف رفت فقط چیزی که ازش پرسیدم درمورد کابلی بود که تو دستش بود اونجا تازه متوجه شدم کابلی cat6 که من واسه خودم درست کردم و سوکت زدم از نوع استاندارد نوع A بوده ولی واسه اون کابل کروس استاندارد نوع B بود که فردای اون روز سوکت کابلم رو تغیر دادم وهمون مدلی درست کردم اما متاسفانه باز هم نتونستم این دوتا رو به هم بشناسونم عددهایی که اون آقا تو تنظیمات شبکه ال سی دی ثبت کرده به این قراره:
(مک آدرس192.168.1.15 ماسک زیرشبکه255.255.255.0 دروازه ورودی192.168.1.1 رور DNS0.0.0.0 )
من تلاش کردم تا تنظیمات لن کامپیوترم روبا همین اعداد تعریف کنم ولی بی تاثیر بود وباز نرم افزار نصب شده سامسونگ چیزی رو شناسایی نکرد البته تو بخش تنظیمات شبکه ال سی دی وقتی گزینه تست شبکه رو میزدم دوتای اولی تیک درستی خورده بودند ولی زیر اونها یه متن شبیه این عبارت دیدم که آدرس DNSوارد نشده یا غلط است . یا چیزی شبیه به این که البته طرف با همین وضعیت تونست از روی لپ تابش یه فیلم رو به نمایش بگذاره وخودم دیدم حالا با این همه تفاسیر نمیدونم مشکل از کجاست لازم به ذکر است کابلی که درست کردم در محل کار تست کردم و باکامپیوترم که تو یه شبکه بزرگ هست جواب داد وسالم بود درضمن در حالت اتوماتیک هم باز جوابی نگرفتم به نظر شما مشکل از نحوه عدد دادنهای من به لن کامپیوتر است.لطفا عنایت بفرمایید .
راستی به نظر من سعی کنید اگر ال سی دی با گارانتی گرفتید حتما از خود شرکت بیان مشکلو حل کنن وخودتون کاری نکنید فقط حواستون باشه حتما روی کامپیوتر خودتون شبکه رو راه اندازی کنن تا مشکل من براتون پیش نیاد.

mojtaba2321
21-02-2010, 14:30
به نظر شما براي پخش فيلمهاي hd استفاده از كابل شبكه بهتره يا كابل hdmi ؟
هر كدوم چه مزايا و معايبي دارن؟

starpars
21-02-2010, 16:20
سلام
هرچند در این مورد دوستان توضیحات زیادی دادن ولی بازم یه آموزش به صورت پایه در این مورد مینویسم:

چند نکته:
اول اینکه ویندوز من seven هست و من برای اینکار از دو کارت شبکه یکی آنبورد مادربورد که کابل شبکه از مودم adsl بهش وصل شده و دیگری هم کارتی که کابل شبکه کراس از tv به pc وصل شده

مرحله 1:
چون بحث کابل کراس شد نحوه ساختنشو اینجا میگم
برای شبکه کردن TV و PC میتونید از کابل شبکه از نوع کراس (CROSS) استفاده کنید
تنها فرق کابل کراس با کابل معمولی شبکه در ترتیب قرارگیری سیمهای رنگی در این کابل هنگام سوکت زدن هست که رنگبندی های مختلفی هم داره یک کابل کراس باید دو سرش رنگبندی متفاوتی داشته باشه به این شکل باشه: خار سوکت به سمت پایین هست

2:
فایروال ویندوز رو از کنترل پنل خاموش کنید

3:
کسانی که میخوان اینترنت رو هم بین pc و tv به صورت share داشته باشن باید DNS server اینترنت (adsl) خودشونو بدونن برای این کار وقتی به طور کامل از طریق pc به اینترنت متصل هستین روی کانکشن adsl یا همون کارت شبکه ای که adsl بهش وصل میشه دبل کلیک کنید و در تب general وارد Details بشین در صفحه بعد :
اونجایی که نوشته IPv4 DNS server آی پی روبروش رو یادداشت کنید.
همینطور IP روبروی IPv4 Default Gateway رو هم یادداشت کنید.

4:
کابل کراس رو به tv وصل کنید و از منوی tv وارد تنظیمات شبکه بشید و اونو در حالت دستی قرار بدین و اقلام زیر رو وارد کنین:
ip address :192.168.137.2
subnet mask : 255.255.0.0
geteway 192.168.137.1
(geteway در tv باید آدرس ip کامپیوتر باشه که در مرحله 5 همینو در تنظیمات کارت شبکه به عنوان IP کامپیوتر وارد میکنیم)

DNS server : همون dns که توی مرحله 3 یادداشت کرده بودین رو وارد کنین (اگه نمیخواین با Tv به اینترنت وصل بشین میتونید از این قسمت صرفنظر کنید)

5:
تنظیمات کارت شبکه در ویندوز:
روی کانکشن کارت شبکه ای که کابل شبکه از اون به tv متصل شده راست کلیک کنید و properties بزنید در پنجره باز شده
گزینه Internet protocol version 4 رو انتخاب و properties رو بزنید
در صفحه بعد قسمت بالا گزینه دوم ( use the following ip address )رو انتخاب و موارد زیر رو وارد کنین:

ip address :192.168.137.1
geteway : میتونه خالی باشه یا آی پی geteway که در مرحله 3 یادداشت کرده بودین یا آی پی خود کامپیوتر که در عکس قبلی روبروی ipv4 address نوشته (البته تو این عکس چیزی ننوشته).
در قسمت پایینش هم گزینه دومی انتخاب میشه و dns مرحله 3 رو اینجا هم وارد میکنیم

مطابق عکس زیر :
در قسمت preferred dns server همون dns مرحله 3 رو وارد کنین که البته 218.217.155.104 DNS منه و شما مال خودتونو وارد کنید

اگه تو این مراحل پیغام خطایی از رنج ip داد و گفت ip باید تغیر کنه قبولش کنین

6:
حالا توی tv قسمت test network رو میزنیم که سه گزینه اول حتما باید تیک صحیح بخوره تا اتصال بین pc و tv برقرار شده باشه . گزینه آخر (domin) که واسه اینترنتtv هستش در صورتی تیک صحیح میخوره که این سه مورد رعایت بشه:

1: dns اینترنت از مرحله 3 رو بدرستی وارد کرده باشین
2: کانکشن اینترنت در pc شیر شده باشه
3: pc به اینترنت وصل باشه

7:
(بعد از این مراحل ممکنه اتصال برقرار باشه ولی علامت تعجب یا خطر روی آیکن شبکه کنار ساعت ویندوز بیاد ولی مشکلی نیست و با وصل شدن به اینترنت میره.)
بعد از اینکه سه گزینه در test network به طور صحیح تیک خورد نرم افزار SAMSUNG PC Share Manager که من آخرین ورژنش رو از سایت سامسونگ دانلود کردم رو اجرا کنید .
در برنامه SAMSUNG PC Share Manager توی منوی سرور , سرور باید در حالت روشن باشه و بعد از اینکه هر پوشه ای رو share کردین باید از منوی دومی (اشتراک) گزینه سومی ( وضعیت عوض شده تنظیم شود) زده بشه تا فایلهای به اشتراک گذاشته شده در سرور قرار بگیره .

این لینک آخرین ورژن SAMSUNG PC Share Manager :

8:
در آخر توی tv وارد قسمت media شده و دکمه قرمز روی کنترل رو بزنید تا دستگاههای متصل شده به tv نشون داده بشن که در اینجا باید PC Share Manager رو انتخاب کنید . کار تمومه میتونید فایلهای share شده رو ببینید

9:
در مورد اینترنت هم وقتی تیک همه گزینه ها در test network صحیح باشه میتونید از دکمه internet tv روی کنترل برای وارد شدن استفاده کنید ضمن اینکه باید کانکشن adsl رو هم share کنید

موفق باشید :46:

michelll1
22-02-2010, 11:42
سلام
هرچند در این مورد دوستان توضیحات زیادی دادن ولی بازم یه آموزش به صورت پایه در این مورد مینویسم:

با سپاس فراوان از این دوست بزرگوار .بنده به عنوان یک دوست به شما افتخار میکنم وزحمت شما برای ارائه این دستورالعمل جامع ملموس و قابل ستودنی خواهد بود .

mojtaba2321
22-02-2010, 22:42
در مورد دور زدن يوتيوب چه راهي هست؟

starpars
22-02-2010, 23:25
در مورد دور زدن يوتيوب چه راهي هست؟
فعلا که نمیدونم چجوری ولی واسه من دو روزه وقتی با tv وارد youtube میشم مشکلی نداره و قشنگ فیلماش پخش میشه حتی توی قسمت جستجو فیلمای حوادث اخیر رو سرچ کردم بدون مشکل اومد البته you tube با pc همچنان فیلتره

ra1383
22-02-2010, 23:59
اقا دست شمادرد نکنه خیلی حال دادی مال منهمه چیش درست شد فقط 2 تا مشکل دارم یک اینکه در یوتیوب کلمات فارسی برعکسند دوم اینکه در اب وهواهمه شهر ها رو میاره الا تهران اگه راهنمایی کنید ممنونم

michelll1
23-02-2010, 10:49
خب ، پس از راهنمایی جامع ومفید starpars عزیر من دیشب مراحل گفته شده رو انجام دادم و تا جایی موفق شدم که طبق گفته ایشان سه گزینه اول شبکه تی وی تیک خورد وآخری هم که هیچی چون من فعلا فقط قصد استفاده از حالت شبکه رو دارم وکاری با اینترنت نداشتم اما هرکاری کردم نرم افزار نصب شده سامسونگ روی pc نتونست Tv روشناسایی کنه و تولیست سمت چپ این برنامه فقط محتویات دسکتاپ و سایر قسمتهای ویندوز دیده میشد ونشانی از وجود تی وی نبود با این حال گمان کردم شاید باید فایلی را به اشتراک بگذارم وبعد دوباره روی tv بتونم فایلهارو ببینم که تاثیری نداشت به نظرشما مشکل از کجاست چون طبق گفته شما هردوبا هم شبکه شدند پس چرا نتونستم نرم افزار سامسونگ رو زیرکارببرم.آیا سرو ته وصل کردن کابل تاثیری داره.
tvرو اینطوری تنظیم کردم :
ip آدرس 192.168.137.2
ماسک زیر شبکه 255.255.0.0
دروازه ورودی 192.168.137.1
رور دی ان اس 4.2.2.4
تنظیمات کارت شبکه PC رو هم اینطوری:
Ip address:192.168.137.1
Subnet mask:255.255.0.0
Gate way:……………………
Per…. dns:4.2.2.4
…… dns:…………

starpars
23-02-2010, 19:53
اقا دست شمادرد نکنه خیلی حال دادی مال منهمه چیش درست شد فقط 2 تا مشکل دارم یک اینکه در یوتیوب کلمات فارسی برعکسند دوم اینکه در اب وهواهمه شهر ها رو میاره الا تهران اگه راهنمایی کنید ممنونم
چاکرم , آره توی youtube حروف فارسی بهم ریخته هستن زبان منو رو به انگلیسی تغیر بده با زبان en برو.
در مورد آب و هوای تهران هم درسته نمیدونم مشکلش چیه ولی با شهرهای دیگه مشکلی نداره

خب ، پس از راهنمایی جامع ومفید starpars عزیر من دیشب مراحل گفته شده رو انجام دادم و تا جایی موفق شدم که طبق گفته ایشان سه گزینه اول شبکه تی وی تیک خورد وآخری هم که هیچی چون من فعلا فقط قصد استفاده از حالت شبکه رو دارم وکاری با اینترنت نداشتم اما هرکاری کردم نرم افزار نصب شده سامسونگ روی pc نتونست Tv روشناسایی کنه و تولیست سمت چپ این برنامه فقط محتویات دسکتاپ و سایر قسمتهای ویندوز دیده میشد ونشانی از وجود تی وی نبود با این حال گمان کردم شاید باید فایلی را به اشتراک بگذارم وبعد دوباره روی tv بتونم فایلهارو ببینم که تاثیری نداشت به نظرشما مشکل از کجاست چون طبق گفته شما هردوبا هم شبکه شدند پس چرا نتونستم نرم افزار سامسونگ رو زیرکارببرم.آیا سرو ته وصل کردن کابل تاثیری داره.

tvرو اینطوری تنظیم کردم :
ip آدرس 192.168.137.2
ماسک زیر شبکه 255.255.0.0
دروازه ورودی 192.168.137.1
رور دی ان اس 4.2.2.4
تنظیمات کارت شبکه PC رو هم اینطوری:
Ip address:192.168.137.1
Subnet mask:255.255.0.0
Gate way:……………………
Per…. dns:4.2.2.4

…… dns:…………

سلام
اول اینکه مطمئن باش فایروال ویندوز خاموش باشه
ویندوزت چیه؟
وقتی دکمه قرمز رو میزنی بجز حافظه تلوزیون دیگه چی میاد ؟
شما مرحله 7 رو یه بار دیگه با دقت انجام بده من نگفتم Tv توی لیست سمت چپ نرم افزار میاد , توی لیست سمت چپ فولدر های ویندوز میاد که هرکدومو خواستی میتونی share کنی . شما اگه میخوای اسم tv رو توی این نرم افزار ببینی باید در منوی دوم (منوی اشتراک) گزینه آخری (خط مشی دستگاه تنظیم شود) رو بزنی یه پنجره میاد که اسم tv رو نوشته مثلا samsung tv که دکمه روبروش رو اگه نوشته قبول میزنی .

بعدش هم از منوی سومی (سرور) گزینه اولی میتونی سرور نرم افزار رو روشن یا خاموش کنی که حتما باید روی حالت روشن باشه یکم باهاش ور بری درست میشه

pesar_tanha
24-02-2010, 00:18
فقط برای دیدن آب و هوا و رفتن به سایت youtube باید چه تنظیماتی انجام بدم
برای من هیچ اروری نمیده بصورت اتوماتیک میشناسدش ولی وقتی میرم رو internet@tv میزنه
سرویس کد نات ساپورت
البته یه چیزی رو باید بگم من لن مودمم رو زدم پشت تی وی باید از مادربرد رو بزنم یا مودم ؟؟؟

Gamexland
24-02-2010, 01:01
مال من اصلا مک آدرس را پیدا نمیکنه و همش ff.ff.ff.ff.ff.ff میزنه.قضیه چیه ؟؟؟

m_jasour
24-02-2010, 07:36
مال من اصلا مک آدرس را پیدا نمیکنه و همش ff.ff.ff.ff.ff.ff میزنه.قضیه چیه ؟؟؟
زنگ بزن نمایندگی اصلی در تهران. اگر تهران باشی، معمولا میان خونه و نرم افزاری حلش میکنن. اما اگر شهرستان دیگه ای باشی ( مثل من ) یه Main board برات میفرستن به یکی از نمایندگی های شهرتون و اون هم باشما هماهنگ میکنه و میاد خونه در عرض چند دقیقه عوض میکنه و میره.

michelll1
24-02-2010, 08:22
.
اول اینکه مطمئن باش فایروال ویندوز خاموش باشه
ویندوزت چیه؟
وقتی دکمه قرمز رو میزنی بجز حافظه تلوزیون دیگه چی میاد ؟
شما مرحله 7 رو یه بار دیگه با دقت انجام بده من نگفتم Tv توی لیست سمت چپ نرم افزار میاد , توی لیست سمت چپ فولدر های ویندوز میاد که هرکدومو خواستی میتونی share کنی . شما اگه میخوای اسم tv رو توی این نرم افزار ببینی باید در منوی دوم (منوی اشتراک) گزینه آخری (خط مشی دستگاه تنظیم شود) رو بزنی یه پنجره میاد که اسم tv رو نوشته مثلا samsung tv که دکمه روبروش رو اگه نوشته قبول میزنی .

بعدش هم از منوی سومی (سرور) گزینه اولی میتونی سرور نرم افزار رو روشن یا خاموش کنی که حتما باید روی حالت روشن باشه یکم باهاش ور بری درست میشه

با عرض سلام به شماوتشکر از توجه شما 1-فایروال ویندوزم که بسته بود2-وقتی دکمه قرمز کنترل رومیزنم به جز حافظه تلویزیون چیز دیگری دیده نمیشد3-راستش درمورد قسمت خط مشی دستگاه توی نرم افزار دقت نکرده بودم که امروز میرم بررسی میکنم امیدوارم با عنایتی که شما داشتین این دفعه دیگه به نتیجه برسم.
یه توصیه به دوستانی که احتمالا ازاین پس به این بحث وارد میشن داشته باشم که بنده شخصا از اول تا آخر تمام بحثهای این موضوع رو پیگیر بودم گمان نمیکنم پاسخ سئوال شما هرچه که باشه درخصوص شبکه و تله تکست B690دراین تالار پیدا نشه پس کمی حوصله به خرج بدین و به جای طرح سئوال ومنتظر بودم برای پاسخ گرفتن تمام صفحات رو به دقت بخونین تا الان که 13یا 14صفحه بیشتر نشده پس چندان سخت نیست .موفق باشید

starpars
24-02-2010, 19:33
فقط برای دیدن آب و هوا و رفتن به سایت youtube باید چه تنظیماتی انجام بدم
برای من هیچ اروری نمیده بصورت اتوماتیک میشناسدش ولی وقتی میرم رو internet@tv میزنه
سرویس کد نات ساپورت
البته یه چیزی رو باید بگم من لن مودمم رو زدم پشت تی وی باید از مادربرد رو بزنم یا مودم ؟؟؟

احتمالا مشکل از منو مخفی باشه تنظیمات اونجارو انجام دادی ؟ اگه نه

به توضیحات sorna توجه کن :

سلام
برای ورود به منوی سرویس

mojtaba2321
26-02-2010, 12:32
به نظر شما براي پخش فيلمهاي hd استفاده از كابل شبكه بهتره يا كابل hdmi ؟
هر كدوم چه مزايا و معايبي دارن؟
كسي نميدونه؟
سرعت انتقال ديتا در كابل شبكه مشكلي نداره به نسبت كابل hdmi ؟

starpars
28-02-2010, 12:17
كسي نميدونه؟
سرعت انتقال ديتا در كابل شبكه مشكلي نداره به نسبت كابل hdmi ؟
در حالت شبکه یه مقدار هنگام عقب و جلو بردن فیلم اذیت میکنه

majidjan
05-03-2010, 08:27
سلام.
براي شبكه كردن LED 40B7000 با كامپيوتر به مشكل برخوردم. كارهايي كه انجام دادم :
1- اتصال كابل و نصب برنامه PC share Manager .
2- تنظيم دستي IP - DNS - Gateway بصورت زير :
ضمنا من ADSL ندارم و از طريق Dialup كانكت ميشم . وقتي روي كانكشن اينترنت ميرم چيزي به اسم DNS نميبينم.
لطفا راهنمايي كنيد.

starpars
05-03-2010, 13:32
سلام.
براي شبكه كردن LED 40B7000 با كامپيوتر به مشكل برخوردم. كارهايي كه انجام دادم :
1- اتصال كابل و نصب برنامه PC share Manager .
2- تنظيم دستي IP - DNS - Gateway بصورت زير :
ضمنا من ADSL ندارم و از طريق Dialup كانكت ميشم . وقتي روي كانكشن اينترنت ميرم چيزي به اسم DNS نميبينم.
لطفا راهنمايي كنيد.

شما مطابق آموزش صفحه قبل پیش برو ip ها هم مطابق اون به tv و pc بده ببین چی میشه
dns هم وقتی به اینترنت وصلی برو توی cmd اونجا بنویس ipconfig /all تا مشخصات کانکشن های ویندوز رو بیاره اونجا تمام مشخصات رو نوشته

soheil86
06-03-2010, 00:27
من هم با اتصال مستقیم مودم و تلویزیون با اینترنت مشکلی نداشتم، و یوتیوب رو هم باز می کرد اما یک سوال اگر از کیت وایرلسی که توی دفترچه اش ذکر شده استفاده کنیم، آیا میشه که از اون طریق هم اینترنت رو داشته باشیم و هم dlna رو؟

یک سوال دیگه برای دانلود widget ها نمیشه از طریق خود تلویزیون این کار رو انجام داد؟

michelll1
08-03-2010, 14:32
سلام به نظر میرسه این فروم به بازنشستگی خودش نزدیک شده چون مدتیه مطلب جدیدی ارائه نشده والبته مشخصا به خاطر راهنمایی های بسیار مناسب وکارامد دوستان بوده که خیلی سریع مشکل اکثر کاربران رودر مورد شبکه کردنB690 حل کرده اما من بعداز شبکه کردن وقتی خواستم درمورد اینترنت و نحوه اتصال اون تحقیق کنم دیروز یعنی شانزدهم اسفند زنگ زدم خدمات سامسونگ و درکمال تعجب وقتی پرسیدم باید چه کار کنم گفتند برای راه اندازی تنظیمات اینترنتش به طور جداگانه (یعنی غیر از تنظیمات شبکه که یکبار قبلا اومدند)دوباره باید از شرکت مراجعه کنند وتنظیماتش رو آماده کنند تا بشه از اینترنتش استفاده کرد به نظرم کمی عجیب اومد چون به نظرم دوستانی که دراین فروم مطلب ارائه کردند بدون نیاز به خدمات شرکت تونستند کارخودشون رو راه بندازند درهر حال من میخوام از طریق مودم معمولی 56K با کامپیوترم وصل بشم و ADSL ندارم آیا با همون تنظیماتی که موفق شدم شبکه رو راه اندازی کنم میشه اینترنت هم استفاده کنم ؟؟؟؟ و آیا شرکت سامسونگ درست گفته یا خیر؟؟؟لطفا راهنمایی لازم رو بفرمایید.

m_jasour
08-03-2010, 18:55
سلام به نظر میرسه این فروم به بازنشستگی خودش نزدیک شده چون مدتیه مطلب جدیدی ارائه نشده والبته مشخصا به خاطر راهنمایی های بسیار مناسب وکارامد دوستان بوده که خیلی سریع مشکل اکثر کاربران رودر مورد شبکه کردنB690 حل کرده اما من بعداز شبکه کردن وقتی خواستم درمورد اینترنت و نحوه اتصال اون تحقیق کنم دیروز یعنی شانزدهم اسفند زنگ زدم خدمات سامسونگ و درکمال تعجب وقتی پرسیدم باید چه کار کنم گفتند برای راه اندازی تنظیمات اینترنتش به طور جداگانه (یعنی غیر از تنظیمات شبکه که یکبار قبلا اومدند)دوباره باید از شرکت مراجعه کنند وتنظیماتش رو آماده کنند تا بشه از اینترنتش استفاده کرد به نظرم کمی عجیب اومد چون به نظرم دوستانی که دراین فروم مطلب ارائه کردند بدون نیاز به خدمات شرکت تونستند کارخودشون رو راه بندازند درهر حال من میخوام از طریق مودم معمولی 56K با کامپیوترم وصل بشم و ADSL ندارم آیا با همون تنظیماتی که موفق شدم شبکه رو راه اندازی کنم میشه اینترنت هم استفاده کنم ؟؟؟؟ و آیا شرکت سامسونگ درست گفته یا خیر؟؟؟لطفا راهنمایی لازم رو بفرمایید.
بله اونها درست گفتند.
اما شما خودتون هم اگر همین چند صفحه رو مطالعه می کردید، میدیدید که برای فعال شدن اینترنت تی وی ، باید وارد منو مخفی میشدید و بعد از اینکه از فعال بودن infolink مطمئن شدید، کشور مربوطه رو هم هر چیزی به غیر از none انتخاب می کردید.
ضمنا لازمه که اینترنت روی کامپیوترتون رو هم شیر کنید که در این باره هم در این تاپیک بحث شده قبلا

ma_1356
10-03-2010, 13:50
بالاخره بعد از کلی ور رفتن با tv زنگ زدم خدمات سام سرویس، گفتم اشکال مک آدرس دارم، به حساب نمایندگی چون مشکل تخصصی بود بعد از 10 دقیقه انتظار متخصصشون اومد پشت خط، گفت بفرما، گفتم مک آدرس ِارور میده گفت: به اونجا چیکار داری، گفتم میخوام سیستمم رو از طریق tv ِشر کنم،گفت اشکال نداره، اون اصلا مهم نیست کابلو که وصل کنی حل میشه، شما باید اول کابل بخری بعد سوکت هم بخری بعد بدی سوکت رو به کابلی که گرفتی پرس کنن و ... همینطور که داشت به جفنگیات ادامه میداد گفتم داداش من همه این کارهارو کردم مشکل مک باید یا نرم افزاری یا سخت افزاری حل بشه، یارو کلی بهش برخورد گفت آقا شما که به حرف من گوش نمیدی پس خودت مشکلتو حل کن من چندتا جمله که لایقش بود بهش گفتم و قطع کردم،

Refaghategorgani
14-03-2010, 23:54
سلام.
من تمام این 15 صفحه رو خوندم، ولی هیشکی مشکل منو نداشت،من B650 دارم. تو شناختن TV و PC مشکل ندارم، فایل هارو که Share می کنم، تو TV میاد، ولی بعد از چند ثانیه که لودینگش میره مینویسه که " نمی توان درخواست را کامل کرد. به Media Play صفحه اصلی برخواهید گشت." تازه اسم فایلارو هم میاره، ولی وقتی اون پیغامو تأیید می کنی برمی گرده به منوی اصلی.
من ویندوزم 7، فایروال رو هم خاموش کردم.
تو اینترنت TV هم مشکل داره، تو قسمت IP آخریو تیک نمی زنه، DNS رو درست وارد کردم، ولی نمی دونم چرا این جوریه !!!

starpars
15-03-2010, 11:46
سلام.
من تمام این 15 صفحه رو خوندم، ولی هیشکی مشکل منو نداشت،من B650 دارم. تو شناختن TV و PC مشکل ندارم، فایل هارو که Share می کنم، تو TV میاد، ولی بعد از چند ثانیه که لودینگش میره مینویسه که " نمی توان درخواست را کامل کرد. به Media Play صفحه اصلی برخواهید گشت." تازه اسم فایلارو هم میاره، ولی وقتی اون پیغامو تأیید می کنی برمی گرده به منوی اصلی.
من ویندوزم 7، فایروال رو هم خاموش کردم.
تو اینترنت TV هم مشکل داره، تو قسمت IP آخریو تیک نمی زنه، DNS رو درست وارد کردم، ولی نمی دونم چرا این جوریه !!!
شاید مشکل از کابل باشه نوع کابل چیه ؟ فاصله تا tv چقدره؟
اگه از کابل نباشه ممکنه از کارت شبکه باشه اگه داری با یه کارت دیگه امتحان کن
ممکنه از ویندوز هم باشه

در مورد اینترنت , شما کانکشن اینترنت رو توی کامپیوتر share کردی؟
در ضمن تنظیمات منو مخفی باید انجام شده باشه .
شما یه بار تنظیمات شبکه tv رو در حالت اتوماتیک بزار بعد tv رو مستقیم به مودم adsl وصل کن یه تست بگیر

Refaghategorgani
15-03-2010, 23:10
شاید مشکل از کابل باشه نوع کابل چیه ؟ فاصله تا tv چقدره؟
اگه از کابل نباشه ممکنه از کارت شبکه باشه اگه داری با یه کارت دیگه امتحان کن
ممکنه از ویندوز هم باشه

در مورد اینترنت , شما کانکشن اینترنت رو توی کامپیوتر share کردی؟
در ضمن تنظیمات منو مخفی باید انجام شده باشه .
شما یه بار تنظیمات شبکه tv رو در حالت اتوماتیک بزار بعد tv رو مستقیم به مودم adsl وصل کن یه تست بگیر

الان با لپ تاب تست کردم جواب داد. ولی چون کابلش 15 متریه تو لود کردن فیلم خیلی کنده .
مشکل از این بود که من کابل TV رو به هاب وصل کرده بودم، فکر کنم هابم مشکل داره. من یک کارت شبکه On-board دارم دو تا هم کارت شبکه جدا. کابل رو به کارت شبکه ها وصل می کنم اصلاً چراغش روشن نمی شه، به کارت On-board که وصل می کنم چراغش روشن می شه ولی همون مشکل قبلیه (درخواست کامل نیست) رو داره. من باید چه کار کنم که PC رو وصل ؟ اگه با هاب بشه که خیلی خوبه.
من قبلاً از یکی از دوستام شنیده بودم که یه IP هست که واسه شبکه کردن دو تا PC ، خیلی سرعتش بالا بود، 4 گیگ رو تو 2 دقیقه کپی می کرد.
می خواستم ببینم کسی می دونه اون IP چیه؟ داداشم تست کردم، واقعاً سرعتش بالا بود، ولی الان IP شو یادم نیست.

Legend
17-03-2010, 22:57
سلام
منم با شبکه کردن LCD با PC مشکل دارم!
با کابل کراس از پشت مادربرد مستقیم به LCD وصل کردم (Lan)
تو PC آیکن Local Area یه ضربدر روشه! چراغ جای سوکت پشت PC هم روشن نمیشه!
اما وقتی از PC به لپ تاپ میزنم هم چراغش روشن میشه و هم ضربدر آیکن مربوطه میره! (نشون اینکه کابل سالمه)
پس نتیجه گرفتم مشکل از تنظیمات LCD هست! از دوستان کسی میتونه کمکم کنه؟ :20:
پ.ن: چون هنوز ارتباط کابل برقرار نیست فکر نمیکنم هنوز به مبحث ip و submask و ... رسیده باشم!

خیلی ممنون، شاد باشید:40:

p30worldl
18-03-2010, 12:08
دوستان چرا در قسمت اینترنت مثلا در منوی یوتیوب کلمه های فارسی برعکس و با فاحروف فاصله دار نوشته شده اند از چپ به راست؟
مثلن کلمه جستجو به این صورت نوشته شده است : و ج ت س ج

starpars
18-03-2010, 16:59
سلام
اما وقتی از PC به لپ تاپ میزنم هم چراغش روشن میشه و هم ضربدر آیکن مربوطه میره! (نشون اینکه کابل سالمه)
پ.ن: چون هنوز ارتباط کابل برقرار نیست فکر نمیکنم هنوز به مبحث ip و submask و ... رسیده باشم!

tv رو مستقیم به مودم adsl وصل کردی؟
چون مودم adsl چراغ lan داره پشت tv هم چراغ lan سبز و نارنجی وجود داره ببین بازم هیچ کدوم روشن میشه یا نه تنظیمات شبکه tv هم روی اتوماتیک

دوستان چرا در قسمت اینترنت مثلا در منوی یوتیوب کلمه های فارسی برعکس و با فاحروف فاصله دار نوشته شده اند از چپ به راست؟
مثلن کلمه جستجو به این صورت نوشته شده است : و ج ت س ج

آره این مشکل وجود داره منم با همون انگلیسی وارد میشم

Legend
18-03-2010, 20:02
tv رو مستقیم به مودم adsl وصل کردی؟
چون مودم adsl چراغ lan داره پشت tv هم چراغ lan سبز و نارنجی وجود داره ببین بازم هیچ کدوم روشن میشه یا نه تنظیمات شبکه tv هم روی اتوماتیک

آره این مشکل وجود داره منم با همون انگلیسی وارد میشم
آره. فرقی نمیکنه..! اصلا" چراغش روشن نمیشه! :(

M E H R A N
19-03-2010, 13:56
سلام

آیا تا بحال بجای شبکه کردن پی سی یا لپ تاب با تلویزیون از سرویس DLNA استفاده کردید؟
این سرویس تنظیمات پیشرفته ای نداره و راحت میتونید پی سی را به هر وسیله ای که DLNA را ساپورت کنه وصل کنه مانند تلویزیون, سینمای خانگی, Play Station3, Xbox360 و غیره..

من خودم این کارو کردم و در بعضی موارد حتی میشه یوتوب را هم از طریق ps3 نگاه کرد.

Legend
19-03-2010, 21:28
آیا تا بحال بجای شبکه کردن پی سی یا لپ تاب با تلویزیون از سرویس DLNA استفاده کردید؟
این سرویس تنظیمات پیشرفته ای نداره و راحت میتونید پی سی را به هر وسیله ای که DLNA را ساپورت کنه وصل کنه مانند تلویزیون, سینمای خانگی, Play Station3, Xbox360 و غیره..

من خودم این کارو کردم و در بعضی موارد حتی میشه یوتوب را هم از طریق ps3 نگاه کرد.
سلام!
یکم بیشتر توضیح میدی دوست عزیز؟ چه تجهیزاتی میخواد؟ قیمت؟ کیفیت؟
ممنون، شاد باشی:40:

M E H R A N
19-03-2010, 21:56
سلام!
یکم بیشتر توضیح میدی دوست عزیز؟ چه تجهیزاتی میخواد؟ قیمت؟ کیفیت؟
ممنون، شاد باشی:40:

تجهیزات لازم.

قیمت: کمی تا حدودی مجانی
کیفیت: برای من عالی, شما رو نمیدونم.
تا حد ممکن داشتن یک CPU خوب در لپ تاپ یا پی سی. چراشو بعدا توضیح میدم.
داشتن مدومی که بتونه ارتباط Wi-Fi رو در خونه ایجاد کنه. کابلی رو امتحان نکردم اما به گمونم میشه.
کدک های نصب شده ی کافی و لازم برای دکود کردن فایل های تصویری و صوتی.

طرز کار...

کامپیوتر شما از طریق برنامه هایی که برای این کار وجود دارند در یک شبکه خونگی DLNA را درست میکنه. و کامپیوتر شما بعنوان یک سرور که فقط خودتون میتونید ازش استفاده کنید عمل میکنه. البته به همسایه ها هم میشه فرستاد اما با کنترلی که انجام میدید میتونید دسترسی را قطع کنید.
وقتی بطور مثال PS3 را روشن کردید خودش DLNA Server رو پیدا میکنه و منوهای Video, Music,Pics, Youtube , RSS و غیره رو میتونید ببینید. PS3 در اصل نمیتونه فایل های MKV یا Flv را پخش کنه اما وقتی داخل این منو که فولدر های شیر شده ی کامپیوتر شما رو نشون میده یکی از فایل ها با همچین فرمتی را انتخاب کنید براحتی میتونید اون رو در PS3 خودتون ببینید. چون عمل دکود کردن رو در اصل کامپیوتر شما انجام میده و بعد تصویر رو از طریق DLNA به PS3 میفرسته.

متوجه شدید:31:

اگر بخواید میتونم یک تاپیک جداگانه بزنم و آموزش این کار رو همراه با برنامه ای که جهت این کار لازمه قرار بدم. چون این تاپیک مربوط به یک چیزه دیگه است و جواب و سوالها قاطی میشه. :10:

starpars
19-03-2010, 22:10
تجهیزات لازم.

داشتن مدومی که بتونه ارتباط Wi-Fi رو در خونه ایجاد کنه. کابلی رو امتحان نکردم اما به گمونم میشه.

طرز کار...

کامپیوتر شما از طریق برنامه هایی که برای این کار وجود دارند در یک شبکه خونگی DLNA را درست میکنه. و کامپیوتر شما بعنوان یک سرور که فقط خودتون میتونید ازش استفاده کنید عمل میکنه. البته به همسایه ها هم میشه فرستاد اما با کنترلی که انجام میدید میتونید دسترسی را قطع کنید.
وقتی بطور مثال PS3 را روشن کردید خودش DLNA Server رو پیدا میکنه و منوهای Video, Music,Pics, Youtube , RSS و غیره رو میتونید ببینید. PS3 در اصل نمیتونه فایل های MKV یا Flv را پخش کنه اما وقتی داخل این منو که فولدر های شیر شده ی کامپیوتر شما رو نشون میده یکی از فایل ها با همچین فرمتی را انتخاب کنید براحتی میتونید اون رو در PS3 خودتون ببینید. چون عمل دکود کردن رو در اصل کامپیوتر شما انجام میده و بعد تصویر رو از طریق DLNA به PS3 میفرسته.

اگر بخواید میتونم یک تاپیک جداگانه بزنم و آموزش این کار رو همراه با برنامه ای که جهت این کار لازمه قرار بدم. چون این تاپیک مربوط به یک چیزه دیگه است و جواب و سوالها قاطی میشه. :10:
دوست من, یونس جان مشکلش ارتباط پیدا نکردن بین pc و tv برای ایجاد همین DLNA هست .

Legend
19-03-2010, 23:44
تجهیزات لازم.

طرز کار...

ممنون:10:
خوشحال میشم تاپیک رو ایجاد کنی! شاید خیلی ها مشکل من رو داشته باشند!
بردش چقدره؟ منظورت از تا حدودی مجانی چقدر هست؟! و کلی سوال دیگه، تو تاپیکت خواهم پرسید!:31:

دوست من, یونس جان مشکلش ارتباط پیدا نکردن بین pc و tv برای ایجاد همین DLNA هست .

مرسی مسعود جان!
من فکر میکنم مشکل از Socket Lan ال سی دی منه! شاید سخت افزار مشکل داره! منم چون از بانه گرفتم..گارانتی اینا نداره! شاید با این DLNA حل بشه!

شاد باشید:40:

M E H R A N
20-03-2010, 20:32
ممنون:10:
خوشحال میشم تاپیک رو ایجاد کنی! شاید خیلی ها مشکل من رو داشته باشند!
بردش چقدره؟ منظورت از تا حدودی مجانی چقدر هست؟! و کلی سوال دیگه، تو تاپیکت خواهم پرسید!:31:

مرسی مسعود جان!
من فکر میکنم مشکل از Socket Lan ال سی دی منه! شاید سخت افزار مشکل داره! منم چون از بانه گرفتم..گارانتی اینا نداره! شاید با این DLNA حل بشه!

شاد باشید:40:

چشم عزیز.

سال نو شما و همه ی دوستان مبارک. :11:

فعلا امروز با خانواده خوش باشید و عید را چشن بگیرید. فردا, پس فردا همدیگر رو میبینیم. :10:

ehsansml
21-03-2010, 22:38
با درود فراوان خدمت مدیران و کاربران عزی و گل سایت
نوروز باستانی رو به همتون تبریک میگم

بنده قبل از عید با اجازتون یه b690 خریدم
با مطالبی که توی این سایت خوندم واقعا به نظرم ال سی دی خوبی اومد
خلاصه یه سینما خانگی هم دادن بهمون و آوردیمش خونه

من یه سری فیلم 720p و 1080 دانلود کرده بودم
یه سری ها رو نشون داد اما مثلا یه فیلم 1080 که 17 گیگ هم بود (فیلم 2012) صداش رو ارور میداد که کدکش نیست
بعد از چند روز دستی بهش نزدما دوباره تست کردم خوند. امروز دیدم بازم نمیخونه اما غروب بازم خوند
خلاصه بازی در میاره و اذیتم میکنه
پسوند TS رو نوشته پخش میکنه
اما یه افتتاحیه یوروویژن رو با پسوند تی اس دارم که ارور تصویر میده
یعنی VIDEO DATA رو میگه ساپورت نمیکنم
یه سری فایلها هم که مثلا همین AVI هستن مینویسه رزلوشن رو ساپورت نمیکنه (رزلوشنون زاد فرق نمیکنه ها توی پی سی)
فیلم های ایرانی رو هم که از نت میگیرم که پسوندشون WMV هستش پخش نمیکنه (در حالی که توی دفترچش نوشته باید ساپورت کنه)

این از مشکل اول من که خوب یه خورده برام آذار دهنده هستش

اما مشکل دوم
من روز بعد که ال سی دی رو خریدم رفتم یه20متر کابل درجه یک شبکه گرفتم اما نتونستم شبکه کنم

یعنی یه سری چیزا که توی تاپیک بود خوندما مثل آیپی ها و دیگر مشخصاتی که باید وارد کنم اما نشد
وقتی توی تنظیمات تلویزیون تست شبکه رو میزنم نوشته مک آدرس ضربدر زده
توی پی سی هم همون برنامه رو نصب کردم (نرم افزار همراه ال سی دی)
میتونید یه راهنمایی توپول کنید این اول سالی ما رو خوشحال کنید

اگر جای سوال اولم اینجا نیست در تاپیک مخصوص خودش جواب بدی و لینکشو بهم بدید تا برم و ببینمش
با سپاس فراوان و آرزوی سالی خوش برای همه پارسی زبانان

ardalan_zapata
21-03-2010, 23:20
با درود فراوان خدمت مدیران و کاربران عزی و گل سایت
نوروز باستانی رو به همتون تبریک میگم

بنده قبل از عید با اجازتون یه b690 خریدم
با مطالبی که توی این سایت خوندم واقعا به نظرم ال سی دی خوبی اومد
خلاصه یه سینما خانگی هم دادن بهمون و آوردیمش خونه

من یه سری فیلم 720p و 1080 دانلود کرده بودم
یه سری ها رو نشون داد اما مثلا یه فیلم 1080 که 17 گیگ هم بود (فیلم 2012) صداش رو ارور میداد که کدکش نیست
بعد از چند روز دستی بهش نزدما دوباره تست کردم خوند. امروز دیدم بازم نمیخونه اما غروب بازم خوند
خلاصه بازی در میاره و اذیتم میکنه
پسوند TS رو نوشته پخش میکنه
اما یه افتتاحیه یوروویژن رو با پسوند تی اس دارم که ارور تصویر میده
یعنی VIDEO DATA رو میگه ساپورت نمیکنم
یه سری فایلها هم که مثلا همین AVI هستن مینویسه رزلوشن رو ساپورت نمیکنه (رزلوشنون زاد فرق نمیکنه ها توی پی سی)
فیلم های ایرانی رو هم که از نت میگیرم که پسوندشون WMV هستش پخش نمیکنه (در حالی که توی دفترچش نوشته باید ساپورت کنه)

این از مشکل اول من که خوب یه خورده برام آذار دهنده هستش

اما مشکل دوم
من روز بعد که ال سی دی رو خریدم رفتم یه20متر کابل درجه یک شبکه گرفتم اما نتونستم شبکه کنم

یعنی یه سری چیزا که توی تاپیک بود خوندما مثل آیپی ها و دیگر مشخصاتی که باید وارد کنم اما نشد

اگر جای سوال اولم اینجا نیست در تاپیک مخصوص خودش جواب بدی و لینکشو بهم بدید تا برم و ببینمش

سلام احسان جان
خوبی پسر ؟
در مورد کدک صدا متاسفانه این تلویزیون DTS رو نمیتونه ساپورت کنه
این تاپیک رو ببین :

کمک بزرگی بهت میکنه
در مورد WMV هم باید ببینید کدکش چیه ولی در کل یکم با WMV هم بازی در میاره ولی Ts رو کامل پخش میکنه
یعنی من که مشکلی نداشتم
در مورد مشکل دوم هم اگر این تاپیک روبخونی به راحتی میتونی شبکه رو راه بندازی
سوالی بود در خدمتم

ehsansml
22-03-2010, 09:33
اردلان گل
سپاس از پاسخت

اما آپگرید تلویزیون من قدیمیه
با آپگرید حل میشه؟
مشکل من پسوند نیست
گاهی اوقات از کدک های تصویری و گاهی صوتی و گاهی رزلوشن ایراد میگیره
مثلا فیلم کاسینو رویال 007 رو دارم به صورت HD که میذارم صداش همون اول گیر میکنه و (تق تق تق تق تق تق ...) همینطوری میشه و تصویر هم به همین سبب بعد از چند ثانیه گیر میکنه
اینه که میگم شاید با آپگرید حل بشه
من از سام سرویس خریدم . نمایندگی م میگه تا بعد از عید بهت آپگریدشو میدم اما آشنا هستش گفت اگه تونستی بگیری آپگریدشو بزن .

starpars
22-03-2010, 12:08

ببین وقتی Network test میزنی اولین گزینه (مک آدرس) حتی اگر هیچ کابلی به تلوزیون وصل نباشه هم نباید X بخوره چون مک آدرس در واقع اسم منحصر بفرد یک کارت شبکه هست ببین روبروی مک آدرس چی نوشته؟
شاید مشکلت مثل مشکل یه سری از دوستان باشه اینجا صفحات اول همین تاپیکو رو ببین:

اگه جلوش به صورت FF:FF:FF:FF:FF:FF نوشته باید با نمایندگی تماس بگیرین که اونا هم یا مادربرد رو عوض میکنن یا به صورت نرم افزاری حلش میکنن

masoud-j
22-03-2010, 18:46
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سلام و خسته نباشیدو تبریک سال نو خدمت دوستان ، من تو منوی مخفی قسمت Panell Auto Setting را اشتباها ساسس کردم و دیگر نمیتوانم آنرا به حالت اولیه باز گردانم لطفا راهنمایی نمایید.Failore
دوم اینکه تنظیمات پیشرفته در منوی تلویزیون غیر فعال است آیا در TVشما هم همینطور است؟
بخاطر تعطیلی سال نو نتونستم کابل LAN تهیه کرده و بنده هم در مورد اینترنت تستی کرده باشم اگه اشکال داشتم مزاحم شما میشم و از راهنمایی های شما استفاده خواهم نمود البته اگر مزاحم نباشم و شما مرا بجمعتان قبول نمایید...

masoud-j
22-03-2010, 18:51
با سلام و خسته نباشیدو تبریک سال نو خدمت دوستان ، من تو منوی مخفی قسمت Panell Auto Setting را اشتباها ساسس کردم و دیگر نمیتوانم آنرا به حالت اولیه باز گردانم لطفا راهنمایی نمایید.Failore
دوم اینکه تنظیمات پیشرفته در منوی تلویزیون غیر فعال است آیا در TVشما هم همینطور است؟
بخاطر تعطیلی سال نو نتونستم کابل LAN تهیه کرده و بنده هم در مورد اینترنت تستی کرده باشم اگه اشکال داشتم مزاحم شما میشم و از راهنمایی های شما استفاده خواهم نمود البته اگر مزاحم نباشم و شما مرا بجمعتان قبول نمایید...:11:

S A M S U N G
28-03-2010, 11:44
سلام به همگی .

دوستان من چندسوال شاید ابتدائی دارم . در ضمن تمام تاپیک رو به طور کامل خوندم !

من LED مدل 46B7000 دارم و میخوام که با کامپیوترم شبکه کنم .

سوالات :

1. این مدل LED حافظه داخلیش 2 گیگ هستش . سوالم اینه که مثلا من وقتی یک فیلم Full HD با حجم 25 گیگابایت رو Share کردم این حجم کجا میره ؟ یعنی در اصل این Sharing یعنی این حجم رو میفرسته به حافظه داخلی تلویزیون ؟ اگه آره که سوال دوم هم میپرسم و اگه نه پس کجا میره ؟ :دی

2. اگه حجم به حافظه تلویزیون میره که دیگه جا نمیشه ! 2 گیگ کجا و 25 گیگ کجا ! پس این وسط نیاز به یه هارد اکسترنال میشه درسته ؟ اگه درسته من باید باید کابل LAN رو از پشت کامپیوتر بفرستم به هارد اکسترنال و از هارد اکسترنال باز با یه کابل LAN دیگه بزنم به پشت تلویزیون ؟ درسته ؟ اگه درسته سوال بعدی !

3. اگه سوال دومم رو درست گفته باشم پس باید هارد اکسترنال 2 خروجی برای زدن کابل LAN داشته باشه . میخواستم ببینم همچین هاردی هستش که 2 خروجی LAN یا بیشتر داشته باشه ؟

4. وقتی یه فیلم رو از کامپیوتر به تلویزیون Share میکنم ، بعد از Share کردن باید کامپیوتر روشن بمونه و یا نه اگه خاموش بشه فرقی نمیکنه ؟

در آخر بگم من از شبکه کلاً تعطیلم ! مرسی که وقت میزارین و جواب میدین .

مخلصیم .

starpars
28-03-2010, 13:16
سلام به همگی .

دوستان من چندسوال شاید ابتدائی دارم . در ضمن تمام تاپیک رو به طور کامل خوندم !

من LED مدل 46B7000 دارم و میخوام که با کامپیوترم شبکه کنم .

سوالات :

1. این مدل LED حافظه داخلیش 2 گیگ هستش . سوالم اینه که مثلا من وقتی یک فیلم Full HD با حجم 25 گیگابایت رو Share کردم این حجم کجا میره ؟ یعنی در اصل این Sharing یعنی این حجم رو میفرسته به حافظه داخلی تلویزیون ؟ اگه آره که سوال دوم هم میپرسم و اگه نه پس کجا میره ؟ :دی

2. اگه حجم به حافظه تلویزیون میره که دیگه جا نمیشه ! 2 گیگ کجا و 25 گیگ کجا ! پس این وسط نیاز به یه هارد اکسترنال میشه درسته ؟ اگه درسته من باید باید کابل LAN رو از پشت کامپیوتر بفرستم به هارد اکسترنال و از هارد اکسترنال باز با یه کابل LAN دیگه بزنم به پشت تلویزیون ؟ درسته ؟ اگه درسته سوال بعدی !

3. اگه سوال دومم رو درست گفته باشم پس باید هارد اکسترنال 2 خروجی برای زدن کابل LAN داشته باشه . میخواستم ببینم همچین هاردی هستش که 2 خروجی LAN یا بیشتر داشته باشه ؟

4. وقتی یه فیلم رو از کامپیوتر به تلویزیون Share میکنم ، بعد از Share کردن باید کامپیوتر روشن بمونه و یا نه اگه خاموش بشه فرقی نمیکنه ؟

در آخر بگم من از شبکه کلاً تعطیلم ! مرسی که وقت میزارین و جواب میدین .

مخلصیم .
1: ببین شما وقتی فایلی رو بین pc و led به اشتراک میزاری اون فایل روی هارد pc میمونه وجایی نمیره حالا وقتی که مثلا یه فیلم 25 گیگی که share کردی رو در tv اجرا میکنی اینجاست که نقش رم (ram) مشخص میشه در واقع فیلم شما به قطعات کوچکتر تبدیل میشه و تیکه ها به نوبت از هارد وارد رم (نه حافظه داخلی) tv میشه از اونجا هم به سرعت به پردازنده تصویر tv ارسال میشه و بعد از پردازش روی صفحه led ظاهر میشه پس نیاز به هیچ گونه حافظه اظافی نیست.

سوال 2 و 3 هم که منتفیه

4: با توجه به توضیحات بالا مسلما کامپیوتر باید روشن بمونه تا بشه به فایلهای اشتراک گزاری شده دسترسی پیدا کرد
خواهش میکنم

S A M S U N G
28-03-2010, 13:24
سلام دوست عزیز .

ممنون از توضیحت .

حالا یه سوال دیگه . من اگه بخوام یه هارد اکسترنال بگیرم و فایلها رو بفرستم به هارد ، میشه طوری تنظیم کرد که بین کامپیوتر و هارد اکسترنال و تلویزیون یک شبکه ایجاد بشه ؟ یعنی تلویزیون میتونه هارد رو بشناسه و اینکه هارد باید با LAN به تلویزیون وصل بشه یا با USB ؟

مخلصیم .

starpars
28-03-2010, 13:53
هارد که معمولا با usb به تلوزیون وصل میشه اونی که شما میفرمایین یهش میگن Share Storage که معمولا برای کارهای شبکه ازش استفاده میشه که قیمتاشون هم بالاست . من استفاده نکردم ولی فکر نمی کنم از طریق lan بشه به Tv وصلش کرد میدونید که همین شبکه کردن Tv و pc هم باید نرم افزار مخصوص سامسونگ رو نصب کنی و ...
البته شاید بشه Share Storage رو از یه طرف با pc شبکه کنی و از طرف دیگه از usb به tv وصل کنی اینجوری سه وسیله به هم متصل میشن
یا اینکه میتونی یه هارد اکسترنال معمولی با قیمت پایین تر بگیری روش فیلم و اینا میریزی بعد با usb به tv وصلش میکنی

masoud-j
29-03-2010, 14:28
با کمک و خواندن مطالب دوستان TV من به اینترنت وصل شد و هیچ اشکالی پیش نیامد .
فقط از قبل من تو منوی مخفی قسمت Panell Auto Setting را اشتباها ساسس کردم و دیگر نمیتوانم آنرا به حالت اولیه باز گردانم لطفا راهنمایی نمایید.یعنی اینکه بحالت Failore برنمیگردد . :41:
دوم اینکه تنظیمات پیشرفته در منوی تلویزیون غیر فعال است چطور میتونم فعالش کنم .
سوم اینکه فونتهای فارسی در اینترنت از چپ براست نوشته میشه یعنی اینجوری و ج ت س ج (تنظیماتش رو از کجا تغییر بدم)
و آخر اینکه تو Youtube در تلویزیون وضعیت آب وهوا را من ندارم آیا طریقه خاصی برای نمایش دارد؟:13:
با سپاس از استادان:20:

starpars
29-03-2010, 17:32
با کمک و خواندن مطالب دوستان TV من به اینترنت وصل شد و هیچ اشکالی پیش نیامد .
فقط از قبل من تو منوی مخفی قسمت Panell Auto Setting را اشتباها ساسس کردم و دیگر نمیتوانم آنرا به حالت اولیه باز گردانم لطفا راهنمایی نمایید.یعنی اینکه بحالت Failore برنمیگردد . :41:
دوم اینکه تنظیمات پیشرفته در منوی تلویزیون غیر فعال است چطور میتونم فعالش کنم .
سوم اینکه فونتهای فارسی در اینترنت از چپ براست نوشته میشه یعنی اینجوری و ج ت س ج (تنظیماتش رو از کجا تغییر بدم)
و آخر اینکه تو Youtube در تلویزیون وضعیت آب وهوا را من ندارم آیا طریقه خاصی برای نمایش دارد؟:13:
با سپاس از استادان:20:
در مورد Panell Auto Setting با reset factory شاید به حالت اول برگرده اصلا مگه الان با این انتخاب مشکلی پیش اومده اگه نه بیخیالش شو
تنظیمات پیشرفته برای ما هم غیر فعاله احتمالا روش خاصی برای وارد شدنش هست همین تنظیمات معمولی کلی پیچیدست چه برسه به پیشرفته
در مورد فونت فکر نکنم درست بشه بهتره با همون حالت EN وارد بشی
جمله آخرتو متوجه نشدم (تو Youtube در تلویزیون وضعیت آب وهوا را من ندارم)
وقتی دکمه internet tv رو میزنی یه سری widget میاد که همون آب و هوا و یوتیوب و روزنامه usa tody هست دکمه آبی یا قرمز رو که بزنی میره اگه widget جدیدی اومده باشه میاد که نصب کنه . شما یه بار تو منو مخفی قسمت infolink contry یه کشور دیگه انتخاب کن بعد دوباره وارد اینترنت شو

masoud-j
30-03-2010, 14:04
در مورد Panell Auto Setting با reset factory شاید به حالت اول برگرده اصلا مگه الان با این انتخاب مشکلی پیش اومده اگه نه بیخیالش شو
تنظیمات پیشرفته برای ما هم غیر فعاله احتمالا روش خاصی برای وارد شدنش هست همین تنظیمات معمولی کلی پیچیدست چه برسه به پیشرفته
در مورد فونت فکر نکنم درست بشه بهتره با همون حالت EN وارد بشی
جمله آخرتو متوجه نشدم (تو Youtube در تلویزیون وضعیت آب وهوا را من ندارم)
وقتی دکمه internet tv رو میزنی یه سری widget میاد که همون آب و هوا و یوتیوب و روزنامه usa tody هست دکمه آبی یا قرمز رو که بزنی میره اگه widget جدیدی اومده باشه میاد که نصب کنه . شما یه بار تو منو مخفی قسمت infolink contry یه کشور دیگه انتخاب کن بعد دوباره وارد اینترنت شو
من فکر کردم شاید ایراد از اون بوده که تنظیمات پیشرفته غیر فعال شده ، ریست هم کردم ولی حل نشد .پس بقول شما بیخیال...
در مورد فونت ، از کجا باید به English تغییر بدم . خود صفحه هیچگونه تنظیماتی نداره
سئوال آخر را نیز درست متوجه شدید ،در این Widget یوتیوب چیزی بنام آب و هوا نبود در ضمن در منوی مخفی Infolink Country کشور مالزی را انتخاب کرده بودم . نتیجه اینکه : مشگل من فونت و آب و هواست ...ممنون میشم اگه بیشتر در این مورد راهنمایی نمایید .:rolleye:

starpars
30-03-2010, 20:58
من فکر کردم شاید ایراد از اون بوده که تنظیمات پیشرفته غیر فعال شده ، ریست هم کردم ولی حل نشد .پس بقول شما بیخیال...
در مورد فونت ، از کجا باید به English تغییر بدم . خود صفحه هیچگونه تنظیماتی نداره
سئوال آخر را نیز درست متوجه شدید ،در این Widget یوتیوب چیزی بنام آب و هوا نبود در ضمن در منوی مخفی Infolink Country کشور مالزی را انتخاب کرده بودم . نتیجه اینکه : مشگل من فونت و آب و هواست ...ممنون میشم اگه بیشتر در این مورد راهنمایی نمایید .:rolleye:
توی منو معمولی یا همون منو کاربر قسمت تنظیمات, زبان رو به EN تغیر بده درست میشه
آب و هوا که توی یوتیوب نیست خودش یه Widget هست دیگه که بالای بقیه Widget ها قرار داره مثل عکس پایین:
اگه نیست دکمه آبی بزنی احتمالا میاد نصب میکنه

masoud-j
30-03-2010, 23:33
توی منو معمولی یا همون منو کاربر قسمت تنظیمات, زبان رو به EN تغیر بده درست میشه
آب و هوا که توی یوتیوب نیست خودش یه Widget هست دیگه که بالای بقیه Widget ها قرار داره مثل عکس پایین:
اگه نیست دکمه آبی بزنی احتمالا میاد نصب میکنه

خیلی آقایی .از لطفت ممنونم
مشگل من به مرحمت شما حل شد ولی Widget آب و هوا تا نصف دانلود میکنه و از برنامه خارج میشه و نصب نمیشه ، چندین بار هم امتحان کردم ولی نشد که نشد....:23:

masoud-j
01-04-2010, 15:31
دوست عزیز Starpars
مشگل از سیستم وقفه و مکث تلویزیون بود یعنی اینکه اگر در هنگام دانلود Widget دگمه چپ و راست را بطور مقطع فشار ندهید از صفحه دانلود خارج میشود . حالا علت در کجاست نمیدانم . اسکرین سیور تلویزیون نیز روی 2 ساعت میباشد ، جای دیگری برای حل این مشگل نبود . بالاخره با توضیح بالا تونستم نصبش کنم ... موفق و پیروز باشید .

alilmian
01-04-2010, 18:13
سلام.بالاخره پس از بدبختی ها ی زیاد تونستم samsung led series 7 رو lan کنم و dlna رو با برنامه ی samsung pc share manager به کار بندازم.مشکل من اینه که وقتی می خوام فایل تصویری ببینم در هنگام load شدن تلوزیون reset میشه.دلیلش چی میتونه باشه؟

ommid1365
06-04-2010, 13:12
دوستان سلام
به راهنماییهای شما من تونستم تلوزیونو با کامپیوتر شبکه کنم مشکل من با فایلای حجیمه مثلا با برنامه samsung pc shareb managerراحت یه فیلموshare میکنم اما تلوزیون نشون نمیده در حالیکه یه فایل mp3یا یه عکسو راحت نشون میده مشکل چی میتونه باشه

starpars
06-04-2010, 17:58
سلام.بالاخره پس از بدبختی ها ی زیاد تونستم samsung led series 7 رو lan کنم و dlna رو با برنامه ی samsung pc share manager به کار بندازم.مشکل من اینه که وقتی می خوام فایل تصویری ببینم در هنگام load شدن تلوزیون reset میشه.دلیلش چی میتونه باشه؟
در مورد همه انواع فایلهای تصویری اینجوری میشه یا فقط بعضیا؟
در مورد reset شدن مثلا فایل swf که بهش میدادم نمیتونست اجرا کنه و Reset میشد

دوستان سلام
به راهنماییهای شما من تونستم تلوزیونو با کامپیوتر شبکه کنم مشکل من با فایلای حجیمه مثلا با برنامه samsung pc shareb managerراحت یه فیلموshare میکنم اما تلوزیون نشون نمیده در حالیکه یه فایل mp3یا یه عکسو راحت نشون میده مشکل چی میتونه باشه
خوب نشون نمیده چه پیغامی میده؟ فایلات فرمتشون چیه؟

ommid1365
07-04-2010, 15:07
در مورد همه انواع فایلهای تصویری اینجوری میشه یا فقط بعضیا؟
در مورد reset شدن مثلا فایل swf که بهش میدادم نمیتونست اجرا کنه و Reset میشد

خوب نشون نمیده چه پیغامی میده؟ فایلات فرمتشون چیه؟
فرمت فیلمام mkvیا wmaیاavi iهست فرمتهای دیگه هم امتحان کردم راحتshare میشه اما اصلا فایل توی تلوزیون تو قسمت movies وجود نداره که بخواد اجرا بشه

ommid1365
07-04-2010, 15:13
فرمت فایلام mkv یا wma یا aviیاmpegهست که راحت با برنامهsamsung pc share manager share میشه ولی توی تلوزیون تو قسمت movies چیزی وجود نداره در حالیکه با mp3و عکس مشکلی ندارم ممنون میشم مشکلمو حل کنین

HAMID2005
07-04-2010, 22:25
سلام به همه دوستان واساتید
من دیشب یه 46 سری 8 خریدم
اصلا به شبکه وصل نمیشه
حتا چراغ مودم هم روشن نمیشه
تست شبکه هم به getway گیر میده و ارور میده
متاسفانه با info-menue-menu -power هم تو منو مخفی نمیره
من کل این تاپیک رو به دقت خوندم
اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید
حسابی حالم گرفته شد

HAMID2005
08-04-2010, 10:05
مجددا سلام
بالاخره با راهنمایی شما دوستان بالاخره تونستم 46 سری 8 رو با مودم لینک سیس و کامپیوتر شبکه کنم
ولی 2 تا سوال دارم
اول اینکه منو مخفی سری 8 آوردنش فرق می کنه ؟
باور کنید 20 بار این دستور عمل دکمه info و بهد 2 با منو بعد پاور رو زدم ولی منو مخفی نمیاد . . .
آخه الان در تنظیمات شبکه همه تیک خورده ولی در internet@ tv پیغام میدهد سیستم حمایت نشد
که احتمالا همون نظیمات منو مخفی هست که من نمی تونم بیارمش

مساله دوم اینکه من یه بارpc share manegment رو نصب کردم و بعد که خواستم ورژن دانلودی جدید تر رو در ویندوز 7 نصب کنم پیغام داد که ورژن قبلی هنو هست
تمام ریشه ها رو پاک کردم ولی هنوز میگه ورژن قبلی هست
اگه ممکنه راهنمایی کنید

HAMID2005
08-04-2010, 14:18
ببخشید که من گزارش لحظه به لحظه میکنم :31:
تونستم وارد منو مخفی هم بشم
و اونجاطبق عکس media link type هم on کردم
local set هم چین و ویتنام و اسرائیل و 2 - 3 تا کشور دیگه داره
که باز وقتی اینترنت رو میزنم میگه پشتیبانی نمیشه
عکس ها رو میزارم
اگه میشه راهنمایی کنید

چون نمی تونم عکس اینجا بذازم
لینک رپید شر گذاشتم
با تشکر مجدد

m_jasour
08-04-2010, 17:50
مجددا سلام
بالاخره با راهنمایی شما دوستان بالاخره تونستم 46 سری 8 رو با مودم لینک سیس و کامپیوتر شبکه کنم
ولی 2 تا سوال دارم
باور کنید 20 بار این دستور عمل دکمه info و بهد 2 با منو بعد پاور رو زدم ولی منو مخفی نمیاد . . .
آخه الان در تنظیمات شبکه همه تیک خورده ولی در internet@ tv پیغام میدهد سیستم حمایت نشد

مساله دوم اینکه من یه بارpc share manegment رو نصب کردم و بعد که خواستم ورژن دانلودی جدید تر رو در ویندوز 7 نصب کنم پیغام داد که ورژن قبلی هنو هست
اگه ممکنه راهنمایی کنید

شما دکمه ها رو اشتباه می زنید دوست من.
به ترتیب اول info بعد Menu بعد Mute ( یا همون قطع صدا ) و بعد هم Power

frankval
08-04-2010, 22:34
1.برای من همش تیک می خوره الا آخرین گزینه Domain Ping که ضربدر می خوره!چکارش کنم؟
2.من سی دی سام رو نصب کردم اگر به امید خدا مشکلم رفع شد چطور باید فایلهام رو به اشتراک بگذارم؟

HAMID2005
08-04-2010, 23:07
مشکل نصب نرم افزار رو چجوری حل کنم ؟
ضمننا من به اینترنت وصل شدم
ولی میگن مال ما در ایران که سری UA هست نمی تونه از امکانات استفاده کرد
کسی میدونه 100 % صحت داره ؟

ommid1365
08-04-2010, 23:26
فرمت فایلام mkv یا wma یا aviیاmpegهست که راحت با برنامهsamsung pc share manager share میشه ولی توی تلوزیون تو قسمت movies چیزی وجود نداره در حالیکه با mp3و عکس مشکلی ندارم ممنون میشم مشکلمو حل کنین
یکی لطف کنه مشکل منو حل کنه

starpars
08-04-2010, 23:54

فایل شما اصلا شیر نشده چون اگه شیر بشه حتی اگه tv نتونه پخش کنه توی قسمت movies میاره
شما فعلا این مواردو چک کن ببین همش درسته:

فایروال ویندوز یا آنتی ویروس خاموش

تنظیمات samsung pc share manager:
1:در منوی share قسمت set device policy باید اسم tv باشه و دکمه روبروش در حالت accept باشه
3:هر فولدر جدیدی رو که شیر میکنی بعدش باید از منوی share قسمت refresh DB رو بزنی و بعد وارد قسمت media در tv بشی
4:در منوی SERVER قسمت server باید در حالت on باشه

توی tv وقتی وارد media میشی باید دکمه قرمز از روی کنترل بزنی تا لیست دستگاهها ظاهر بشه بعدش باید
pc share manager رو انتخاب کنی

1.برای من همش تیک می خوره الا آخرین گزینه Domain Ping که ضربدر می خوره!چکارش کنم؟
2.من سی دی سام رو نصب کردم اگر به امید خدا مشکلم رفع شد چطور باید فایلهام رو به اشتراک بگذارم؟

اگه میخواید از اینترنت tv استفاده کنید تیک خوردن گزینه آخر مهمه اگه نه که نیاز نیست اما برای تیک خوردن گزینه آخری باید دو کار در تنظیمات شبکه tv انجام بدی یکی صحیح وارد کردن آیپی geteway ( همون ip کامپیوتر هست) و dns که باید از کانکشن adsl تون در بیارید , دوم کانکشن adsl باید در شبکه share شده باشه

برای اشتراک گزاری فایلها شما موارد بالا که برای جناب ommid1365 گفتمو چک کن اینجا هم که مرحله 7 به بعدش در این مورد توضیح داده شده:

مجددا سلام
ولی 2 تا سوال دارم

اگه ممکنه راهنمایی کنید
شما یه بار مودم و tv رو بدون pc مستقیم به هم وصل کن تنظیمات شبکه tv رو در حالت اتوماتیک بزار ببین وصل میشه یا نه

HAMID2005
09-04-2010, 01:50
اصلا نرم افزار نصب نمیشه
میگه ورژن قدیمی روی سیستم هست
جیکار کنم این ارور نده ؟

ommid1365
09-04-2010, 15:19
بالاخره با راهنماییهای جنابstarparsمشکل من حل شد

frankval
09-04-2010, 17:57
من 2 تا مشکل دارم:
1.لن مودمم به لن رسیورم وصله و مودمم یک پورت لن بیشتر نداره!هم می خوام از ----- استفاده کنم هم می خوام کامپیوترم رو با تلویزیون شر کنم.وقتی کابل لن رو از مودم درآوردم و به لن مادربرد زدم تیکهای تلویزیون خورده نشد.حتما بایستی مودمم 2 پورته باشه تا بتونم از هر دو استفاده کنم؟جای دیگری از کارم می لنگه؟
2.تمام تیکها خورده می شه و فایر والم خاموشه ولی وقتی می خوام در تلویزیون فایلها رو ببینم.عبارت"نمی توان درخواست را کامل کرد.media play به صفحه اصلی بازخواهد گشت" نمایان می شود.
3.در ضمن منی فقط می خوام فایلهام رو شر کنم احتیاجه که منو مخفی را فعال کنم؟
با تشکر

starpars
09-04-2010, 21:53
اصلا نرم افزار نصب نمیشه
میگه ورژن قدیمی روی سیستم هست
جیکار کنم این ارور نده ؟
نسخه قدیمیه هم نصب نمیشه؟
شما یه بار با نرم افزار های remover یا uninstaller پاکش کن

من 2 تا مشکل دارم:
1.لن مودمم به لن رسیورم وصله و مودمم یک پورت لن بیشتر نداره!هم می خوام از ----- استفاده کنم هم می خوام کامپیوترم رو با تلویزیون شر کنم.وقتی کابل لن رو از مودم درآوردم و به لن مادربرد زدم تیکهای تلویزیون خورده نشد.حتما بایستی مودمم 2 پورته باشه تا بتونم از هر دو استفاده کنم؟جای دیگری از کارم می لنگه؟
2.تمام تیکها خورده می شه و فایر والم خاموشه ولی وقتی می خوام در تلویزیون فایلها رو ببینم.عبارت"نمی توان درخواست را کامل کرد.media play به صفحه اصلی بازخواهد گشت" نمایان می شود.
3.در ضمن منی فقط می خوام فایلهام رو شر کنم احتیاجه که منو مخفی را فعال کنم؟
با تشکر
شما الان روی کامپیوترت چنتا پورت لن داری ؟ اگه همه دستگاه ها رو میخوای شبکه کنی یا باید روی pc سه تا پورت شبکه بزاری یا اینکه یه سوییچ بگیری. البته میتونی یه کارت شبکه جدا واسه وصل کردن tv برای pc بگیری
نیازی نیست مودم حتما 2 پورت داشته باشه
سوال 2 در چه حالتیه ؟ یعنی کابل شبکه رو مستقیم از pc به tv وصل کردی؟
راهنمای زیر رو که خوندی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپست 192 رو هم حتما ببین و چک کن

اگه فقط برای شیر کردن فایلها میخوای شبکه کنی معمولا نیازی نیست به منو مخفی بری ولی اگه اونم انجام بدی بهتره

frankval
09-04-2010, 23:39
کابل شبکه ام که از tv به مدمم وصله 20 متره!ممکنه به خاطر بلند بودن کابل باشه؟راهی هست؟یا ربطی نداره اون علامت مثلث زرد رنگ ظاهر میشه؟

HAMID2005
10-04-2010, 00:31
نه ریمو میشه نه UNISTALL ورژن قدیمی دیگه نصب نمیشه
فکرکنم کنم یه نصب ویندوزمجددرو دستم گذاشت
دیگه راهی نیست ؟

starpars
10-04-2010, 20:35
کابل شبکه ام که از tv به مدمم وصله 20 متره!ممکنه به خاطر بلند بودن کابل باشه؟راهی هست؟یا ربطی نداره اون علامت مثلث زرد رنگ ظاهر میشه؟
شما چرا tv رو به مودم وصل کردی آخه !!!
شما کابلو مستقیم از tv به pc وصل کن و تنظیمات ip رو در pc و tv هم باتوجه به آموزش انجام بده بعدش هم تنظیمات نرم افزار samsung کار تمومه و فایلاتو شیر میکنی
طول کابل اگه cat5 باشه تا 100 متر مشکلی نداره واسه من 17 متره
اون علامت هم طبیعیه
البته اینا رو توی آموزش گفتم نمیدونم شما دقیقا خوندی یا نه

نه ریمو میشه نه UNISTALL ورژن قدیمی دیگه نصب نمیشه
فکرکنم کنم یه نصب ویندوزمجددرو دستم گذاشت
دیگه راهی نیست ؟
عزیز شما با نرم افزار های مخصوص UNISTALL امتحان کردی
از بچه های انجمن نرم افزار / درخواست نرم افزار / میتونی کمک بگیری

m_jasour
10-04-2010, 21:43
شما چرا tv رو به مودم وصل کردی آخه !!!
شما کابلو مستقیم از tv به pc وصل کن و تنظیمات ip رو در pc و tv هم باتوجه به آموزش انجام بده بعدش هم تنظیمات نرم افزار samsung کار تمومه و فایلاتو شیر میکنی
طول کابل اگه cat5 باشه تا 100 متر مشکلی نداره واسه من 17 متره
اون علامت هم طبیعیه
البته اینا رو توی آموزش گفتم نمیدونم شما دقیقا خوندی یا نه

عزیز شما با نرم افزار های مخصوص UNISTALL امتحان کردی
از بچه های انجمن نرم افزار / درخواست نرم افزار / میتونی کمک بگیری

اتفاقا بهترین روش، اتصال مستقیم تلویزیون به مودم است. به شرطیکه مودم دارای بیش از یک پورت لن باشه. با اینکار احتیاجی به ست کردن آی پی هم ندارید و خود مودم به همه Device هایی که بهش وصله آی پی میده. ضمن اینکه براحتی میتونید از اینترنت در تلویزیونتون استفاده کنید.

starpars
10-04-2010, 22:40
اتفاقا بهترین روش، اتصال مستقیم تلویزیون به مودم است. به شرطیکه مودم دارای بیش از یک پورت لن باشه. با اینکار احتیاجی به ست کردن آی پی هم ندارید و خود مودم به همه Device هایی که بهش وصله آی پی میده. ضمن اینکه براحتی میتونید از اینترنت در تلویزیونتون استفاده کنید.

موقعی که میخوایم از internet tv استفاده کنیم بله میتونیم همه تنظیماتو auto کنیم و tv رو به مودم وصل میکنیم اینجوری مودم خودش IP میده. ولی مگه شما وقتی tv رو مستقیم به مودم وصل میکنی میتونی فایلای کامپیوترتو شیر کنی؟ ایشون مشکلش share کردن فایل بود بعد میگن tv رو به مودم وصل کردم واسه همین تعجب کردم!!1

alilmian
11-04-2010, 01:03
من مشکلم با pc share manager samsung حل شد یعنی اینکه به کارم نیومد با برنامه ی mezzmo کار می کنم.یه سوال دیگه دارم اینه که چه جوری مشه lan proxy یا آدرس ------ رو برای استفاده از youtube تو تلوزیون led series 7 فعال کرد.من الان با برنامه ی ------ شکن puff کار میکنم می خوام اون آدرس ------ که به من میده با tv لن کنم که بتونم youtube رو از تلوزیون از طریق اینترنت ببینم.؟

HAMID2005
11-04-2010, 08:52
من مشکلم با pc share manager samsung حل شد یعنی اینکه به کارم نیومد با برنامه ی mezzmo کار می کنم.یه سوال دیگه دارم اینه که چه جوری مشه lan proxy یا آدرس ------ رو برای استفاده از youtube تو تلوزیون led series 7 فعال کرد.من الان با برنامه ی ------ شکن puff کار میکنم می خوام اون آدرس ------ که به من میده با tv لن کنم که بتونم youtube رو از تلوزیون از طریق اینترنت ببینم.؟

دوست عزیز میشه کمی راجع به نرم افززار mezzmo توضیح بدید و لینک دانلود و نحوه استفاره
ضمننا مدل کامل LED شما چیه ؟

starpars
11-04-2010, 14:38
منم یه مدت دنبال همین کار بودم ولی نشد یکی میگفت با ویندوز سرور میشه من دیگه تست نکردم خلاصه بعد یه مدت یو تیوب واسه ما نمیدونم چی شد رفع ف یلتر شد( البته فقط روی tv این اتفاق افتاد) هنوز هم مشکلی نداره :8:

m_jasour
11-04-2010, 15:48
موقعی که میخوایم از internet tv استفاده کنیم بله میتونیم همه تنظیماتو auto کنیم و tv رو به مودم وصل میکنیم اینجوری مودم خودش IP میده. ولی مگه شما وقتی tv رو مستقیم به مودم وصل میکنی میتونی فایلای کامپیوترتو شیر کنی؟ ایشون مشکلش share کردن فایل بود بعد میگن tv رو به مودم وصل کردم واسه همین تعجب کردم!!1
عرض کردم که وصل کردن تلویزیون به مودم بهترین راه برای همه موارده. الان من تلویزیون رو مستقیما به مودم چهار پورته لینک سیس وصل کردم و هم از اینترنت استفاده میکنم و هم فایلها رو share میکنم.
ضمن اینکه به فایروال ویندوز هم دست نمیزنم و همچنان روشنه. ویندوز 7 استفاده میکنم بعلاوه اینترنت سکیوریتی آواست.

alilmian
11-04-2010, 21:56
دوست عزیز میشه کمی راجع به نرم افززار mezzmo توضیح بدید و لینک دانلود و نحوه استفاره
ضمننا مدل کامل LED شما چیه ؟

مدل led samsung 7000.برنامه Conceiva Mezzmo v2.1.4.0 یکی از نظر من بهترین برنامه هاست یرای sharing.لینکه دانلودش رو rapidshare سرچ کن دو part هست با کرک دانلودش کن.

alilmian
11-04-2010, 22:03
منم یه مدت دنبال همین کار بودم ولی نشد یکی میگفت با ویندوز سرور میشه من دیگه تست نکردم خلاصه بعد یه مدت یو تیوب واسه ما نمیدونم چی شد رفع ف یلتر شد( البته فقط روی tv این اتفاق افتاد) هنوز هم مشکلی نداره :8:
دوست عزیز ممنون از جوابت.ولی می خوام بدونم برنامه ای هست برای اینکار یا نه؟دوم اینکه تو بخش مودم تنظیما تی هست برای اینکار اگه هست کجاست؟

HAMID2005
11-04-2010, 22:32
مدل led samsung 7000.برنامه Conceiva Mezzmo v2.1.4.0 یکی از نظر من بهترین برنامه هاست یرای sharing.لینکه دانلودش رو rapidshare سرچ کن دو part هست با کرک دانلودش کن.

ممنون از راهنمایی شما
ولی می خواستم ببینم LED شما هم سام سرویسی هست ؟
و پسوند مدلش با UA شروع میشه ؟
مثلا مال من UA46B8000XRS هست

frankval
12-04-2010, 22:29
من هر 4 تا تیکم فعاله ولی لامصب فایلها رو نمیاره!دیگه نمی دونم چکار کنم؟یک نفر کمک کنه تا دعاش کنم هر چند کچل اگه دعا کن بود دعا می کرد سر خودش مو دربیاره!من کابل شبکه رو به لن کامپیوتر زدم نشد!به لن مودم زدم نشد! در هر دو مرحله هم 4 تا تیک رو خورد ولی نشد!آخرین ورژن pc share رو که گذاشته بودید دانلود کردم نشد!
باور کنید من کرم دارم فقط و فقط می خوام راهش بیاندازم ولی هفته ای یکبار هم وقت دیدن فیلم رو ندارم ولی کرم راه انداختن وسایل الکترونیکی را دارم!

alilmian
12-04-2010, 23:06
ممنون از راهنمایی شما
ولی می خواستم ببینم LED شما هم سام سرویسی هست ؟
و پسوند مدلش با UA شروع میشه ؟
مثلا مال من UA46B8000XRS هست

آره.سام سرویسی هست.مدلش UA46B7000WR هست.

alilmian
12-04-2010, 23:16
من هر 4 تا تیکم فعاله ولی لامصب فایلها رو نمیاره!دیگه نمی دونم چکار کنم؟یک نفر کمک کنه تا دعاش کنم هر چند کچل اگه دعا کن بود دعا می کرد سر خودش مو دربیاره!من کابل شبکه رو به لن کامپیوتر زدم نشد!به لن مودم زدم نشد! در هر دو مرحله هم 4 تا تیک رو خورد ولی نشد!آخرین ورژن pc share رو که گذاشته بودید دانلود کردم نشد!
باور کنید من کرم دارم فقط و فقط می خوام راهش بیاندازم ولی هفته ای یکبار هم وقت دیدن فیلم رو ندارم ولی کرم راه انداختن وسایل الکترونیکی را دارم!

منم یه جورایی مشکل تورو داشتم مودمم رو UPDATE کردم درست شد.(به شرطی که تمام کابل کشی رو درست انجام داده باشی.برای راحتی کار برو دفترچه راهنمای تلوزیونت رو که مربوط به شبکه کردن با مودم هست بخون و عین همون رو پیاده کن).در ضمن مودمم ASUS WL-AM640 هست.

---------- Post added at 12:16 AM ---------- Previous post was at 12:11 AM ----------

ولی کیست مرا یاری کند؟یکی به من بگه چه جوری می شه آدرس ------ رو به مودم داد.برای دیدن پخلفای youtube از tv.

pesar_tanha
18-04-2010, 00:14
سلام

چند نکته:
اول اینکه ویندوز من seven هست و من برای اینکار از دو کارت شبکه یکی آنبورد مادربورد که کابل شبکه از مودم adsl بهش وصل شده و دیگری هم کارتی که کابل شبکه کراس از tv به pc وصل شده

مرحله 1:
چون بحث کابل کراس شد نحوه ساختنشو اینجا میگم
برای شبکه کردن TV و PC میتونید از کابل شبکه از نوع کراس (CROSS) استفاده کنید
تنها فرق کابل کراس با کابل معمولی شبکه در ترتیب قرارگیری سیمهای رنگی در این کابل هنگام سوکت زدن هست که رنگبندی های مختلفی هم داره یک کابل کراس باید دو سرش رنگبندی متفاوتی داشته باشه به این شکل باشه: خار سوکت به سمت پایین هست

2:
فایروال ویندوز رو از کنترل پنل خاموش کنید

3:
کسانی که میخوان اینترنت رو هم بین pc و tv به صورت share داشته باشن باید DNS server اینترنت (adsl) خودشونو بدونن برای این کار وقتی به طور کامل از طریق pc به اینترنت متصل هستین روی کانکشن adsl یا همون کارت شبکه ای که adsl بهش وصل میشه دبل کلیک کنید و در تب general وارد Details بشین در صفحه بعد :
اونجایی که نوشته IPv4 DNS server آی پی روبروش رو یادداشت کنید.
همینطور IP روبروی IPv4 Default Gateway رو هم یادداشت کنید.

4:
کابل کراس رو به tv وصل کنید و از منوی tv وارد تنظیمات شبکه بشید و اونو در حالت دستی قرار بدین و اقلام زیر رو وارد کنین:
geteway 192.168.137.1
(geteway در tv باید آدرس ip کامپیوتر باشه که در مرحله 5 همینو در تنظیمات کارت شبکه به عنوان IP کامپیوتر وارد میکنیم)

DNS server : همون dns که توی مرحله 3 یادداشت کرده بودین رو وارد کنین (اگه نمیخواین با Tv به اینترنت وصل بشین میتونید از این قسمت صرفنظر کنید)

5:
تنظیمات کارت شبکه در ویندوز:
روی کانکشن کارت شبکه ای که کابل شبکه از اون به tv متصل شده راست کلیک کنید و properties بزنید در پنجره باز شده
گزینه Internet protocol version 4 رو انتخاب و properties رو بزنید
در صفحه بعد قسمت بالا گزینه دوم ( use the following ip address )رو انتخاب و موارد زیر رو وارد کنین:

ip address :192.168.137.1
geteway : میتونه خالی باشه یا آی پی geteway که در مرحله 3 یادداشت کرده بودین یا آی پی خود کامپیوتر که در عکس قبلی روبروی ipv4 address نوشته (البته تو این عکس چیزی ننوشته).
در قسمت پایینش هم گزینه دومی انتخاب میشه و dns مرحله 3 رو اینجا هم وارد میکنیم

مطابق عکس زیر :
در قسمت preferred dns server همون dns مرحله 3 رو وارد کنین که البته 218.217.155.104 DNS منه و شما مال خودتونو وارد کنید

اگه تو این مراحل پیغام خطایی از رنج ip داد و گفت ip باید تغیر کنه قبولش کنین

6:
حالا توی tv قسمت test network رو میزنیم که سه گزینه اول حتما باید تیک صحیح بخوره تا اتصال بین pc و tv برقرار شده باشه . گزینه آخر (domin) که واسه اینترنتtv هستش در صورتی تیک صحیح میخوره که این سه مورد رعایت بشه:

1: dns اینترنت از مرحله 3 رو بدرستی وارد کرده باشین
2: کانکشن اینترنت در pc شیر شده باشه
3: pc به اینترنت وصل باشه

7:
(بعد از این مراحل ممکنه اتصال برقرار باشه ولی علامت تعجب یا خطر روی آیکن شبکه کنار ساعت ویندوز بیاد ولی مشکلی نیست و با وصل شدن به اینترنت میره.)
بعد از اینکه سه گزینه در test network به طور صحیح تیک خورد نرم افزار SAMSUNG PC Share Manager که من آخرین ورژنش رو از سایت سامسونگ دانلود کردم رو اجرا کنید .
در برنامه SAMSUNG PC Share Manager توی منوی سرور , سرور باید در حالت روشن باشه و بعد از اینکه هر پوشه ای رو share کردین باید از منوی دومی (اشتراک) گزینه سومی ( وضعیت عوض شده تنظیم شود) زده بشه تا فایلهای به اشتراک گذاشته شده در سرور قرار بگیره .

این لینک آخرین ورژن SAMSUNG PC Share Manager :

8:
در آخر توی tv وارد قسمت media شده و دکمه قرمز روی کنترل رو بزنید تا دستگاههای متصل شده به tv نشون داده بشن که در اینجا باید PC Share Manager رو انتخاب کنید . کار تمومه میتونید فایلهای share شده رو ببینید

9:
در مورد اینترنت هم وقتی تیک همه گزینه ها در test network صحیح باشه میتونید از دکمه internet tv روی کنترل برای وارد شدن استفاده کنید ضمن اینکه باید کانکشن adsl رو هم share کنید

این اموزش را پیش رفتم رو دومین ارور میده
من مودم ای ام 602 ایسوس دارم
یو اس بی واسه سیستمم زدم
پورت لن را هم برای ----- .
و از لن سیستمم زدم به ال سی دی
تمام مراحل رو تیک میزنه بغیر از دومین چیکار کنم ؟

HAMID2005
18-04-2010, 10:40
با سلام
من مودم و روتر us.robotic دارم
یه سر مودم به کامپیوتر وصله
یه چورت دیگه هم به لب تاب و یه پورت دیگه هم به دریم باکسم وصل کردم
و می خواستم پورت چهرم هم به LED سری 8 که به تازگی خریدم
طبق روال دستگاهای قبلی IP دادم
192.168.1.6
255.255.255.0
192.168.1.1
4.2.2.4
ولی نمی دونم چرا گزینه سوم رو ارور میده
ممکنه اشکال از کارت شبکه TV باشه ؟

starpars
18-04-2010, 14:31
این اموزش را پیش رفتم رو دومین ارور میده
من مودم ای ام 602 ایسوس دارم
یو اس بی واسه سیستمم زدم
پورت لن را هم برای ----- .
و از لن سیستمم زدم به ال سی دی
تمام مراحل رو تیک میزنه بغیر از دومین چیکار کنم ؟
کانکشن adsl روی pc رو share کردی؟
ip geteway روی tv که باید همون ip pc باشه درست وارد کردی؟ dns هر و چک کن
تنظیمات منو مخفی هم اگه انجام ندادی انجام بده
اگه میخوای گزینه آخر تیک بخوره علاوه بر کارهای بالا pc باید به اینترنت متصل باشه

شما با share کردن فایلهاتون که مشکلی نداری؟

pesar_tanha
18-04-2010, 19:00
کانکشن adsl روی pc رو share کردی؟
ip geteway روی tv که باید همون ip pc باشه درست وارد کردی؟ dns هر و چک کن
اگه میخوای گزینه آخر تیک بخوره علاوه بر کارهای بالا pc باید به اینترنت متصل باشه

شما با share کردن فایلهاتون که مشکلی نداری؟

سلام
من از شاتل سرویس میگیرم نمیدونم DNS شاتل چیه باید از شاتل رو بزنم درسته ؟؟؟
اینجا رو ببین هم DNS و هم IP رو یکی زده
مشکلی نداره؟؟؟

starpars
19-04-2010, 11:24
با سلام
من مودم و روتر us.robotic دارم
یه سر مودم به کامپیوتر وصله
یه چورت دیگه هم به لب تاب و یه پورت دیگه هم به دریم باکسم وصل کردم
و می خواستم پورت چهرم هم به LED سری 8 که به تازگی خریدم
طبق روال دستگاهای قبلی IP دادم
192.168.1.6
255.255.255.0
192.168.1.1
4.2.2.4
ولی نمی دونم چرا گزینه سوم رو ارور میده
ممکنه اشکال از کارت شبکه TV باشه ؟
شما کابل شبکه مشکلی نداره؟ چون این مشکل زمانیه که ارتباط قطع باشه
برای اطمینان یه بار به طور مستقیم با pc شبکه کن ip هارو هم دستی وارد کن میتونی از اینا هم استفاده کنی طبق آموزش صفحه 14 یا هر ip که خودت میدی

واسه pc
p address :192.168.137.1

tv
geteway 192.168.137.1

سلام
من از شاتل سرویس میگیرم نمیدونم DNS شاتل چیه باید از شاتل رو بزنم درسته ؟؟؟
اینجا رو ببین هم DNS و هم IP رو یکی زده
مشکلی نداره؟؟؟
لزوما نیازی نیست dns شاتلو بزاری میتونی 4.2.2.4 بزاری که یه dns سرور جهانیه
از دستور ipconfig /all در cmd هم میتونی اطلاعات کاملتر کانکشنتو ببینی

HAMID2005
19-04-2010, 18:37
مفتخرم که به عرض برسانم با کمک و همیاری دوستان از طریق اتصال مودم به یه روتر و اکسس پوینت 35 هزار تومانی دست دوم
بدون دادن آی پی و روی تنظیمات اتوماتیک وصل شدم
بعد از چند تا دانلود و نصب
یوتیوب را به راحتی بدون پ-ی-ل-ت-ر باز میکنه
و از همه مهمتر به راحتی نرم افزار اکو ودر accu wether کار کینه و آب هوای اکثر شهر های ایران هم داره
با تشکر

masoud-j
20-04-2010, 14:55
من در سایت یوتیوب عضو هستم ولی در LED با اینکه پسورد و یوزرش را هم دادم لاگین نمیشه و فیلم های دلخواهی که در یوتیوب میبینم را در TV ساپورت نمیکنه . کسی حل مشگل را بلده . لطفا راهنمایی کنید...

HAMID2005
20-04-2010, 19:11

دوسست عزیز نرم افزار رو دانلود کردم
ولی کرک نمیشه
پیغام میده
can not find target or application running

میشه کرک خودتو واسم آپلود کنی ؟

mehdipelavar
21-04-2010, 20:52
salam
dustaan man varede service menu shodam
ye chiz haaee ro avaz kardam
haala mizane calibration failure
tasvir maat va tire shode
nemidunam che kar konam
lotfan raahnamaee koni

mehdipelavar
21-04-2010, 21:17
salam
nemidunam che kar konam
lotfan raahnamaee koni

silent4time
22-04-2010, 12:54
سلام
من تمام مطالب این تایپیک رو خوندم و کلی به برو بچه‌های این فروم تمیدوار شدم و کلی به خاطر پیچوندنمون توسط تکنسین‌های vip سامسونگ عصبانی.
به هرحال از اینکه این مطالب رو خوندم کلی خوشحالم.
متاسفانه من b690 دارم که تو اتصالش به اینترنت مشکل دارم که ت.نم به خاطر update باید باشه و. از اونجایی که میترسم با update کردن خودم گارانتی بپره، نمیتونم کاری بکنم. هرچند فایل update رو هم ندارم.
حالا باید ببینم نمایندگی فایل رو بهم مکیده یا میان update کنن یا نه.
قربان همه‌تان

starpars
22-04-2010, 21:24
salam
nemidunam che kar konam
lotfan raahnamaee koni
سلام
شما سوالتو توی این تاپیک مطرح کن البته به فارسی تا نتیجه بهتری بگیری
تاپیک مربوط به راهنمایی و مشکلات LCD B690 سامسونگ

در ضمن کار اشتباهی کردی تنظیماتو دست زدی ریست فکتوری کن شاید حل شد

masoud-j
24-04-2010, 00:09
من در سایت یوتیوب عضو هستم ولی در LED با اینکه پسورد و یوزرش را هم دادم لاگین نمیشه و فیلم های دلخواهی که در یوتیوب میبینم را در TV ساپورت نمیکنه . کسی حل مشگل را بلده . لطفا راهنمایی کنید...
کسی نیست جواب سئوال منو بده ؟:41::19:

alilmian
24-04-2010, 19:14
دوسست عزیز نرم افزار رو دانلود کردم
ولی کرک نمیشه
پیغام میده
can not find target or application running

میشه کرک خودتو واسم آپلود کنی ؟
ببین اگه با vista یا 7 کار میکنی رو کرک راست کلیک کن برو قسمت properties روی تب compability,روی windows xp sp3 تنظیمش کن بعد بو حالش ببر.

ommid1365
03-05-2010, 16:46
کمک
دوستان من تو منو مخفی تلوزیونم دستکاری کردم قسمتadc/wb adبعد وارد قسمتav calibration شدم قبلامیزدsuccessاما حالا غیر فعال شده و میزنهfailureهیچ ثصویری هم رو صفحه نمیاد

peddi
03-05-2010, 23:03
سلام.اقا من می خوام tv رو شبکه کنم .همون تنطیماتی رو که تو صفحه اول این تاپیک اومده رو انجام دادم ولی بازم همون مشکل رو دارم.یعنی همش پاس می شه ، غیر از Domain Ping . باید چیکار کنم ؟!

starpars
04-05-2010, 21:11
کمک
دوستان من تو منو مخفی تلوزیونم دستکاری کردم قسمتadc/wb adبعد وارد قسمتav calibration شدم قبلامیزدsuccessاما حالا غیر فعال شده و میزنهfailureهیچ ثصویری هم رو صفحه نمیاد
نباید سرخود تنظیمات منو مخفیو دستکاری کنی یه سر به تاپیک مربوط به راهنمایی و مشکلات LCD B690 سامسونگ بزن:

سلام.اقا من می خوام tv رو شبکه کنم .همون تنطیماتی رو که تو صفحه اول این تاپیک اومده رو انجام دادم ولی بازم همون مشکل رو دارم.یعنی همش پاس می شه ، غیر از Domain Ping . باید چیکار کنم ؟!

اگه میخوای گزینه آخر تیک بخوره باید کانکشن adsl روی pc رو share کنی
ip geteway روی tv که باید همون ip pc باشه درست وارد کردی؟ dns هارو چک کن
این آموزش هم نگاه کن توضیح داده شده :

peddi
04-05-2010, 23:40
verrryyyy verrrrrrrryyyy mercyy!!! :31::11:

پس در واقع تا الانم درست بود من نمی دونستم!!! :31: الان تونستم فایل share کنم،ولی هنوز اخریش تیک نمی خوره

من dns رو همون مال کانکشن نتم دادم ، share هم هست ولی اخری تیک نمی خوره :weird:

منو مخفی رو هم باید حتما دستکاری کنم ؟!

راستی من مودمم به کارت شبکه ام وصل نیست ، با USB به PC وصله

keyv
05-05-2010, 12:27

پس در واقع تا الانم درست بود من نمی دونستم!!! :31: الان تونستم فایل share کنم،ولی هنوز اخریش تیک نمی خوره

سلام به دوستان .
این مشکل را من هم داشتم .چندین روز وقتم را گرفت و حسابی اعصابم را خرد کرد
تا بالاخره توانستم این مشکل را حل کنم.
بخاطر طولانی نشدن بحث خلاصه عرض میکنم:
ویندوز سیستم من xp sp2 بود من یک نسخه از ویندوز 7 professional نصب کردم
بعد مودم را از طریق usb به کامپیوتر وصل کردم و درایور آنرا از طریق CD مربوطه نصب کردم
پورت دیگر یعنی Ethenet را مستقیم به TV وصل کردم /
بعد در قسمت network یک new connection ساختم .بر روی این کانکشن راست کلیک کرده
و شیرینگ آنرا فعال کردم و مسیر شیرینگ را همان درایور usb که بصورت local area connection2
را انتخاب کرده و ok می کنیم.
بر روی درایور usb یا همان local area connection2 راست کلیک کرده و مشخصات IP کامپیوتر
را وارد میکنیم
حالا به اینترنت وصل کنید.منوی TV را باز کرده به قسمت network رفته و تنظیمات را بر روی
manual گذاشته و IP و بقیه مشخصات را وارد کنید.
حالا Test کنید گزینه آخر حتما تیک خواهد خورد.
تنها نکته این مسئله این است که در قسمت properties درایور usb باید قسمت ipv4
را انتخاب کرده و ip را آنجا بصورت دستی واردکنید

starpars
06-05-2010, 14:19

از share یودن صحیح اطمینان حاصل کن آنتی ویروس یا فایروال رو هم فعلا خاموش کن
gateway توی tv رو همون ip ای بده که توی pc به عنوان ip address هست و dns هارو توی کانکشن کارت شبکه pc که به tv وصله هم وارد کن
در ضمن windows 7 واسه این کارا خیلی بهتره

گزینه آخر واسه internet tv هست و اگه میخوای از internet tv استفاده کنی حتما باید به منو مخفی بری و چنتا گزینه کوچیک رو تغیر بدی . اصلا هم منو مخفیو سر خود دستکاری نکن چون نمونش بچه ها توی همین فروم هست که گرفتار شدن

اینم تنظیمات منو مخفی:

پارامتر Infolink Country باید یه کشوری رو انتخاب کنی هرچیزی بجز None

اگه خواستی internet tv رو بدون وجود pc ببینی مودمو از pc جدا کن و tv رو مستقیم به مودم وصل کن تنظیمات ip توی tv هم اتوماتیک بزار تنظیمات منو مخفی هم یادت نره

ardalan_zapata
07-05-2010, 10:46
با سلام
الان بعد از مدتی اومدم دوباره تلویزیون رو شبکه کردم با کامپیوتر
ای پی ها رو دادم و همه چیز شناخته شده تو تلویزیون
ولی هرچی فایل شیر میکنم اونجا نمیاد
مثلا قسمت Movie یا photo که میرم مینویسه
The request cannot be procces
the media play will be back to main screen

خیلی عجیبه !!

s_masoud
11-05-2010, 16:52
دوستان من یه LA40B650 دارم که زمانی تو تست دستی و اتومات می زنم 3 گزینه اول تیک میخوره ولی گزینه چهارم که زده پینگ دومین ok نیمشه !! چکارش باید کرد؟

starpars
17-05-2010, 16:27
دوستان من یه LA40B650 دارم که زمانی تو تست دستی و اتومات می زنم 3 گزینه اول تیک میخوره ولی گزینه چهارم که زده پینگ دومین ok نیمشه !! چکارش باید کرد؟

اینترنت توی pc باید share شده باشه
دو سه صفحه قبل تاپیکو بخون این سوال چند بار مطرح شده

alizali
17-05-2010, 18:03
دو تا سوال
1- ویدجیت ها فعلا چیزی غیر از اینها که من میگم هست یا نه؟ یوتیوب پیکاسا اخبار یو اس ای تودی و آب و هوا
2. این نرم افزار pc share خیلی مزخرفه نمیتونم تو فولدرها و درایوهای دیگه برم به نظر قفل میکنه چیز بهتری واسه اینکار نیست
مجبورم همه چیز رو کپی کنم تو یه فولدری رو دسکتاپ که تونستم با بدبختی شر کنمش

starpars
17-05-2010, 22:34
دو تا سوال
1- ویدجیت ها فعلا چیزی غیر از اینها که من میگم هست یا نه؟ یوتیوب پیکاسا اخبار یو اس ای تودی و آب و هوا
2. این نرم افزار pc share خیلی مزخرفه نمیتونم تو فولدرها و درایوهای دیگه برم به نظر قفل میکنه چیز بهتری واسه اینکار نیست
مجبورم همه چیز رو کپی کنم تو یه فولدری رو دسکتاپ که تونستم با بدبختی شر کنمش

1:
آره همون ها هستن که آخریش همین پیکاسا هستش.
با توجه به برنامه های سامسونگ و شرکتهای دیگه برای این تلوزیون ها در آینده من فکر میکنم تحول بزرگی توی تلوزیون ها بوجود بیاد در واقع اینترنت که رقیب بزرگی برای تلوزیون بود الان این دو دارن به شکل جالبی با هم ترکیب میشن و یه چیز نو بوجود میاد .

2:
من روی ویندوز7 قبلی این مشکلو تا حدودی داشتم ولی الان مشکلی نداره الان هم ویندوز7 دارم .
راستی میتونی توی سایت سامسونگ به قسمت LED های جدیدش بری و از قسمت دانلودشون PC Share Manager اونها رو دان کنی چون ورژن جدید رو توی اونجا گذاشتن حجم فایلش هم دو برابر ورژنی هست که واسه B650 گذاشتن که من دانلودش کردم ولی از نظر ظاهری فرقی با قبلی نداره اما مشکلی که شما میگی هم نداره .
البته یه برنامه دیگه هست که توی دو سه صفحه قبل یکی از دوستان معرفی کرده بود که اونم مثل اینکه مشکلاتی داشت.
:46:

alizali
18-05-2010, 06:26
1:

2:
من روی ویندوز7 قبلی این مشکلو تا حدودی داشتم ولی الان مشکلی نداره الان هم ویندوز7 دارم .
راستی میتونی توی سایت سامسونگ به قسمت LED های جدیدش بری و از قسمت دانلودشون PC Share Manager اونها رو دان کنی چون ورژن جدید رو توی اونجا گذاشتن حجم فایلش هم دو برابر ورژنی هست که واسه B650 گذاشتن که من دانلودش کردم ولی از نظر ظاهری فرقی با قبلی نداره اما مشکلی که شما میگی هم نداره .
البته یه برنامه دیگه هست که توی دو سه صفحه قبل یکی از دوستان معرفی کرده بود که اونم مثل اینکه مشکلاتی داشت.
:46:

منظورتون برنامه Conceiva Mezzmo هستش؟
اين چه مشكلاتي داره؟
اين مشكلي كه من گفتم رو اصلا كسي داره
من با pc share وقتي ميخوام برم تو درايوهاي ديگم برنامه يه حالتي شبيه قفل كردن براش پيش مي آيد و اصلا كلا منوهاي برنامه از كار مي افتن

dario2
19-05-2010, 19:38
سلام به دوستان
یه سوال دارم، من به دلیل فاصله pc تا تلویزیون از یه کابل 10 متری برای lan کردن استفاده می کنم و هر فیلمی رو که پخش میکنم قابلیت عقب و جلو کردن روی فیلم نداره و زیرنویس رو هم پخش نمیکنه (هم نام با فیلم هست!) این مشکلات به خاطر فاصله و نوع کابله یا مشکل دیگه ای داره؟

starpars
19-05-2010, 21:34
منظورتون برنامه Conceiva Mezzmo هستش؟
اين چه مشكلاتي داره؟

آره شما اونم امتحان کن شاید براتون بهتر باشه من تستش نکردم

سلام به دوستان
یه سوال دارم، من به دلیل فاصله pc تا تلویزیون از یه کابل 10 متری برای lan کردن استفاده می کنم و هر فیلمی رو که پخش میکنم قابلیت عقب و جلو کردن روی فیلم نداره و زیرنویس رو هم پخش نمیکنه (هم نام با فیلم هست!) این مشکلات به خاطر فاصله و نوع کابله یا مشکل دیگه ای داره؟
واسه من فاصله 16 متره بعضی فیلما رو با درد سر میشه جلو عقب کرد بعضیهام نه بستگی به کدک فیلم هم داره زیرنویس هم توی شبکه اگه فرمتش srt هست مشکلی نداره موقع پخش فیلم چک کن توی tools قسمت caption setting گزینه caption روی on باشه

dario2
20-05-2010, 00:13
واسه من فاصله 16 متره بعضی فیلما رو با درد سر میشه جلو عقب کرد بعضیهام نه بستگی به کدک فیلم هم داره زیرنویس هم توی شبکه اگه فرمتش srt هست مشکلی نداره موقع پخش فیلم چک کن توی tools قسمت caption setting گزینه caption روی on باشه
مشکل زیرنویس برطرف شد ولی امکان جلو عقب کردن هیچ فیلم یا mp3 اصلا وجود نداره و حتی قابلیت پخش بی وقفه (مربوط به دکمه آبی رنگ) هم فعال نمیشه. هر دو تا حالت رو هم امتحان کردم، هم اتصال مستقیم تلویزیون به pc و هم با واسطه مودم و روتر ولی فایده نداشت

starpars
20-05-2010, 16:18
مشکل زیرنویس برطرف شد ولی امکان جلو عقب کردن هیچ فیلم یا mp3 اصلا وجود نداره و حتی قابلیت پخش بی وقفه (مربوط به دکمه آبی رنگ) هم فعال نمیشه. هر دو تا حالت رو هم امتحان کردم، هم اتصال مستقیم تلویزیون به pc و هم با واسطه مودم و روتر ولی فایده نداشت
توی این مشکل چیزای دیگه هم میتونه دخیل باشه مثل توانایی های کارت شبکه , تواناییی هارد سیستم, نوع یا کیفیت کابل شبکه (واسه من cat6 هست با کارت شبکه 1 Gbp ) البته چون کارت شبکه b650 سرعتش 100 Mbp هست کابل cat5 کفایت میکنه اما اگه سزعت اونم 1 Gbp بود از این مشکلات پیش نمیومد . ولی کلا توی حالت شبکه زیاد به فکر جلو عقب کردن فیلم نباش چون بعضا دیده شده بچه ها با اتصال هارد اکسترنال به پنل باز هم از این نوع مشکلات داشتن

dario2
21-05-2010, 00:05
توی این مشکل چیزای دیگه هم میتونه دخیل باشه مثل توانایی های کارت شبکه , تواناییی هارد سیستم, نوع یا کیفیت کابل شبکه (واسه من cat6 هست با کارت شبکه 1 Gbp ) البته چون کارت شبکه b650 سرعتش 100 Mbp هست کابل cat5 کفایت میکنه اما اگه سزعت اونم 1 Gbp بود از این مشکلات پیش نمیومد . ولی کلا توی حالت شبکه زیاد به فکر جلو عقب کردن فیلم نباش چون بعضا دیده شده بچه ها با اتصال هارد اکسترنال به پنل باز هم از این نوع مشکلات داشتن
ممنون دوست عزیز البته با وجود اینکه lan کردن نسبتا به خوبی انجام میشه ولی اتصال به اینترنت انجام نمیشه تمام صفحات قبل این تاپیک و راهنمایی های شما و دیگر دوستان رو هم خوندم و علاوه بر وارد کردن ip و غیره، در منوی پیشرفته هم در تنظیمات infolink country، کشور مالزی را انتخاب کردم ولی تاثیری نکرد. تمام گزینه های تنظیم شبکه تیک میخورن ولی وقتی اینترنت رو میزنم اول Starting و بعد downloading میاد و آخرش این error رو میزنه: "conection failed due to network problem" در تماسی که با vip سامسونگ داشتم گفتن خیلی از b690 های موجود این مشکل رو دارن و فقط با تعویض بورد درست میشه . گفت خیلی از افراد همین مشکل رو دارن و سر نوبت هستن. شماره تماس گرفت تا بعدا بیان برای تعویض. حالا به نظر شما واقعا میشه بهشون اعتماد کرد که بورد اورجینال رو با یه بورد دیگه عوض کنن؟ برای تعویض بورد کل قاب پشت تلویزیون باید باز بشه یا درپوش داره؟ این بورد چه اندازست و چقدر از قطعات و مدارات اصلی tv رو شامل میشه؟

starpars
21-05-2010, 16:54
ممنون دوست عزیز البته با وجود اینکه lan کردن نسبتا به خوبی انجام میشه ولی اتصال به اینترنت انجام نمیشه تمام صفحات قبل این تاپیک و راهنمایی های شما و دیگر دوستان رو هم خوندم و علاوه بر وارد کردن ip و غیره، در منوی پیشرفته هم در تنظیمات infolink country، کشور مالزی را انتخاب کردم ولی تاثیری نکرد. تمام گزینه های تنظیم شبکه تیک میخورن ولی وقتی اینترنت رو میزنم اول Starting و بعد downloading میاد و آخرش این error رو میزنه: "conection failed due to network problem" در تماسی که با vip سامسونگ داشتم گفتن خیلی از b690 های موجود این مشکل رو دارن و فقط با تعویض بورد درست میشه . گفت خیلی از افراد همین مشکل رو دارن و سر نوبت هستن. شماره تماس گرفت تا بعدا بیان برای تعویض. حالا به نظر شما واقعا میشه بهشون اعتماد کرد که بورد اورجینال رو با یه بورد دیگه عوض کنن؟ برای تعویض بورد کل قاب پشت تلویزیون باید باز بشه یا درپوش داره؟ این بورد چه اندازست و چقدر از قطعات و مدارات اصلی tv رو شامل میشه؟
توی انجمن بعضی دوستان بودن که تعویض بورد کردن البته مشکل اونا مشکل مک آدرس بود در واقع وقتی Network test میزدن اولین گزینه (مک آدرس) جلوش به صورت FF:FF:FF:FF:FF:FF نوشته میشه که این مشکل از بورد پنل هست که یا باید کلا برد عوض بشه و یا اینکه به صورت نرم افزاری روش مک آدرس set میکنن بستگی داره توی کدوم شهر باشین اگه تهران باشه که معمولا نرم افزاری مشکل حل میشد وگرنه بورد تعویض میشه.
اما مشکل شما یخورده گویا فرق میکنه حالا یا واقعا اینم یه مشکل جدیده یا اینکه vip فکر کرده شما مشکل مک آدرس داری . بهر حال واسه تعویض بورد نگران نباش چون اینطور که دوستان میگفتند کار چند دقیقست و زیاد با پنل ور نمیرن

dario2
22-05-2010, 00:21
توی انجمن بعضی دوستان بودن که تعویض بورد کردن البته مشکل اونا مشکل مک آدرس بود در واقع وقتی Network test میزدن اولین گزینه (مک آدرس) جلوش به صورت FF:FF:FF:FF:FF:FF نوشته میشه که این مشکل از بورد پنل هست که یا باید کلا برد عوض بشه و یا اینکه به صورت نرم افزاری روش مک آدرس set میکنن بستگی داره توی کدوم شهر باشین اگه تهران باشه که معمولا نرم افزاری مشکل حل میشد وگرنه بورد تعویض میشه.
اما مشکل شما یخورده گویا فرق میکنه حالا یا واقعا اینم یه مشکل جدیده یا اینکه vip فکر کرده شما مشکل مک آدرس داری . بهر حال واسه تعویض بورد نگران نباش چون اینطور که دوستان میگفتند کار چند دقیقست و زیاد با پنل ور نمیرن
راستش در مورد مک آدرس هم پرسید بهش گفتم که مشکلی نداره. ولی چون بهش گفتم تلتکست و اینترنت کار نمیکنه ممکنه حرفم رو قبول نکرده باشه

p30worldl
25-05-2010, 12:11
دوستانی که اینترنتشون فعاله لطفا بگن که الان با یوتیوب مشکل دارن یا به راحتی به یوتیوب کانکت میشن. برای من به یوتیوب وصل نمیشه.

happykhan
04-06-2010, 19:12
سلام
ببخشید من تازه واردم
اکثر مطالب این تاپیک رو خوندم ولی به جوابم نرسیدم
من میخوام یه B690 بخرم و میخواستم بدونم آیا DLNA اون این قابلیت رو داره که من به جای استفاده از صفحه لپ تابم تصویر رو به صورت وایرلس روی تلویزیون بندازم و با اون کار بکنم؟؟

اگه جواب منفیه لطفا بفرمایید آیا مدلی وجود داره که همچین قابلیتی داشته باشه؟؟

A.J
05-06-2010, 01:01
من هرکاری کردم نشد تلویزیون رو وصل کنم به کامپیوتر ......

تمام آی پی هایی هم که توی 2 صفحه اول گفته بودید رو تست کردم نشد که نشد ..

توی برنامه SAMSUNG PC Share Manager تلویزیون رو پیدا نمیکنه ...

باید چکار کنم ؟

راستی من وقتی internet test رو میزنم جلوی مک آدرس ضربدر میزنه و یه چیزی مثله FF:FF:FF:FF:FF:FF مینویسه ...

starpars
05-06-2010, 13:48
سلام
ببخشید من تازه واردم
اکثر مطالب این تاپیک رو خوندم ولی به جوابم نرسیدم
من میخوام یه B690 بخرم و میخواستم بدونم آیا DLNA اون این قابلیت رو داره که من به جای استفاده از صفحه لپ تابم تصویر رو به صورت وایرلس روی تلویزیون بندازم و با اون کار بکنم؟؟

اگه جواب منفیه لطفا بفرمایید آیا مدلی وجود داره که همچین قابلیتی داشته باشه؟؟

نه DLNA این قابلیت رو که شما میگی نداره نمیشه از این طریق محیط ویندوز رو توی lcd ببینید فقط میشه media ها رو بین pc و lcd به اشتراک بزاری و از طریق مدیا پلیر lcd اونهارو ببینی البته همین کار بصورت وایرلس هم میتونه انجام بشه.
برای اون کار تنها راه , استفاده از کابل vga یا hdmi هست که لپ تاب رو به lcd متصل میکنه فکر نمیکنم مدلی باشه که این کارو به صورت وایرلس انجام بده

من هرکاری کردم نشد تلویزیون رو وصل کنم به کامپیوتر ......

تمام آی پی هایی هم که توی 2 صفحه اول گفته بودید رو تست کردم نشد که نشد ..

توی برنامه SAMSUNG PC Share Manager تلویزیون رو پیدا نمیکنه ...

باید چکار کنم ؟

راستی من وقتی internet test رو میزنم جلوی مک آدرس ضربدر میزنه و یه چیزی مثله FF:FF:FF:FF:FF:FF مینویسه ...

FF:FF:FF:FF:FF:FF این یعنی کارت شبکه lcd شما مک آدرس نداره اگه tv گارانتی داره زنگ بزن همین موضوع رو بگو میان درستش میکنن بعضی دوستان که این مشکلو داشتن از طریق گارانتی مشکلشون حل شده یه نگاه به پست های قبلی بنداز

A.J
05-06-2010, 14:20
FF:FF:FF:FF:FF:FF این یعنی کارت شبکه lcd شما مک آدرس نداره اگه tv گارانتی داره زنگ بزن همین موضوع رو بگو میان درستش میکنن بعضی دوستان که این مشکلو داشتن از طریق گارانتی مشکلشون حل شده یه نگاه به پست های قبلی بنداز

باید زنگ بزنم تهران یا همین نمایندگی اینجا (اهواز) هم میتونه واسم درستش کنه ؟

happykhan
05-06-2010, 15:33
نه DLNA این قابلیت رو که شما میگی نداره نمیشه از این طریق محیط ویندوز رو توی lcd ببینید فقط میشه media ها رو بین pc و lcd به اشتراک بزاری و از طریق مدیا پلیر lcd اونهارو ببینی البته همین کار بصورت وایرلس هم میتونه انجام بشه.
برای اون کار تنها راه , استفاده از کابل vga یا hdmi هست که لپ تاب رو به lcd متصل میکنه فکر نمیکنم مدلی باشه که این کارو به صورت وایرلس انجام بده

سلام
ممنون از پاسخ شما

پس این قابلیت wireless که تو سایت آمریکایی سامسونگ واسه یه سری از مدل های جدید مثل C650 عنوان کرده فقط به اتصال وایرلس LCD به اینترنت محدود میشه؟؟