PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک آموختن نحوه‎ی خرید فروم از سایت vBulletin

قاهر - Gahir
25-12-2009, 20:29
سلام عنوان مشخصه .

می‎خوام یک vBulletin 4.0 Forum از سایت vBulletin.com بخرم .... لطفا ادمین‎ها و دوستان گرامی که این کار رو با توجه به اینکه توی ایران هستیم و میدونن چه جوری هست ، به ما بگن .
در ضمن می‎خوام تمامی اختیارات فرومش رو بخرم : میشه کلا $595... راستی ، برام بگید که این اختیارات اضافی واقعا لازمن که باشن یا نه ... دستتون درد نکنه ، دریغ نفرمایید .

ممنون .

mf.designing
25-12-2009, 20:33
من یه بار پی اش رفتم ، گویا ایرانی جماعت نمیتونن از نسخه ی لایسنس دار استفاده کنن !! و اجبارا منم از نال استفاده میکنم :دی !

Mohsen khan
26-12-2009, 08:43
سلام عنوان مشخصه .

می‎خوام یک vBulletin 4.0 Forum از سایت vBulletin.com بخرم .... لطفا ادمین‎ها و دوستان گرامی که این کار رو با توجه به اینکه توی ایران هستیم و میدونن چه جوری هست ، به ما بگن .
در ضمن می‎خوام تمامی اختیارات فرومش رو بخرم : میشه کلا $595... راستی ، برام بگید که این اختیارات اضافی واقعا لازمن که باشن یا نه ... دستتون درد نکنه ، دریغ نفرمایید .

ممنون .
595 ؟
مگه چه چيزي مي خواي بخري
نسخه فروم 195
نسخه فروم + وبلاگ 235

خريد هم بايد از طريق كساني كه دلار پي پال دارند اقدام كنيد
خودشون براتون بخرن بهتره

چون ظاهرا نبايد آي پي ايران باشه

online_amin
26-12-2009, 08:52
ایران هم رفته جزء لیست تحریمی های ویبالتین. دیگه از نسخه 4 به بعد به ایرانیها لایسنس نمیده.

راستی من به 4.0 آپدیت کردم.

KING_DESIGNER
26-12-2009, 11:02
دوستان یه سئوال
چرا از ویبولتن استفاده میکنید که بعدش هم به مشکل نال شده بخورید و رینج هزارتا کاربر و تعطیلی فروم و هاست و هارست وارز و ...
چرا از سرویسهای دیگه استفاده نمیکنید چه مزیتی داره این ویبولتن ؟
این همه فروم دیگه هست که میشه با اسکریپتهای دیگه راه انداخت چه دلیلی و اصراری بر روی ویبولتن هست ؟

قاهر - Gahir
26-12-2009, 11:24
من یه بار پی اش رفتم ، گویا ایرانی جماعت نمیتونن از نسخه ی لایسنس دار استفاده کنن !! و اجبارا منم از نال استفاده میکنم :دی !

نه عزیز من ، ایران توی لیستش هست اتفاقا !!! و Licence دارم هست .

595 ؟
مگه چه چيزي مي خواي بخري
نسخه فروم 195
نسخه فروم + وبلاگ 235

خودشون براتون بخرن بهتره

توضحات در مورد اختیاراتی که انتخاب کردم رو در پست پایین نوشتم .

پول هایی که میتونی باهاش خردیداری کنی اینا هستند :

Euros (€)
Pounds Sterling (£)
US Dollars ($)

اینو دقیقا نمیدونم که از شماها پرسیدم !

ایران هم رفته جزء لیست تحریمی های ویبالتین. دیگه از نسخه 4 به بعد به ایرانیها لایسنس نمیده.

راستی من به 4.0 آپدیت کردم.
ببینم ، آپدیت برای کسایی که Licence دارش رو دارن ، همیشه مجانی هست ! ؟

قاهر - Gahir
26-12-2009, 11:25
در این پایین چیزایی که من برای خرید این خدمت vBulletin انتخاب کردم رو میگم :

در سایت vBulletin.com در صفحه‌ی سفارش دادن :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در ستون دوم که مربوط میشه به خرید Forum (اونم نسخه‌ی جدیدش همون 4) این قسمت‌ها برای خرید فروم مشخص شده :

Indefinite software license
Free updates for this version
Discounts for next version upgrades
Free forum support
Bulk Pricing : که قیمت تعداد Licence ها رو نوشته (ولی من هنوز هم به توضیحات زیادی نیاز دارم)

برای پشتیبانی از طریق ایمیل که لیسانیس‌ها رو شاید احتمالا از این طریق به ما بدن قیمتش 80$ هست ! با روشن شدن این تیک $80 به سبد خرید میره .
در قسمت Quantity تعداد فروم‌های خودمون رو انتخاب می‌کنیم که به ازای هر یک فروم $ 195 به سبد خرید اضافه میشه که من 1 تاش رو انتخاب میکنم .
حالا کل قیمت خرید تا الان شده: Total: $275.00
سپس دکمه‌ی Continue رو میزنم ، میرم مرحله‌ی بعدی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این صفحه که گام دوم هست ، سه تا ستون برای انتخاب اختیارات اضافی داره :
ستون اول License Type که در قسمت : Coupon Code واقعا نمی‌دونم چی‌ وارد کنم ! ؟البته این توضیح رو داده :

.Only one coupon per license purchase. Discount is reflected on the next page

در ستون OPTIONS دو تا اختیار برای مشتریاش قرار داده که قیمت هر اختیار جلوش نوشته شده :

Branding-free Option - $170.00
Professional Installation - $150.00

توضیحات اختیار اول اینه (فکر کنم مربوط به مارک هست) :

This allows you to remove all vBulletin/Jelsoft branding from this vBulletin Forum installation. This refers to the copyright information in the footer only. The logo may be changed without purchasing the Branding Free license

توضیحات اختیار دوم که نصب پروفشنال هست اینه :

.If you select this service, our server technicians will install vBulletin directly onto your server
Note: Each service ordered covers installation of one license on one server. Installation does not include
the installation of PHP or MySQL on your server. Please make sure the server meets the minimum requirements for vBulletin.Installation does not include upgrades from previous versions of vBulletin, importation of posts, user information, or styles from other forum software
Once the installation worksheet is filled out correctly, the installation is assigned to one of our Techs and is usually completed within 1-2 business days -not including weekends

هر دوتاشون رو هم انتخاب میکنم : کل هزینه‌ی اینکار میشه : $320
سر جمع تمامی هزینه‎ها میشه 320 + 275 =$ 595

آخر از همه توی صفحه‌ی آخر این هزینه‌ها دسته بندی میشه :

vBulletin 4.0 Forum

Base Price $195.00•
Professional Installation $150.00•
Branding Free Option $170.00•

فقط ، تنها مشکلم اون قسمت کد کوپن و مشخصات فروشنده هست که گام آخر باید وارد کنیم ، البته کشور ایران هم توی لیست کشورهاش هستش .

دوستان ، من این گام ها رو در این جا قرار دادم ، تا دوستانی که فروم زده‌اند منو راهنمایی کنند .
بیشتر من از خود مدیریت سایت و دوستانی که در این راه اطلاعات دارن میخوام که اطلاعات رو به من بدن .

ممنون.

قاهر - Gahir
26-12-2009, 11:27
دوستان یه سئوال
چرا از ویبولتن استفاده میکنید که بعدش هم به مشکل نال شده بخورید و رینج هزارتا کاربر و تعطیلی فروم و هاست و هارست وارز و ...
چرا از سرویسهای دیگه استفاده نمیکنید چه مزیتی داره این ویبولتن ؟
این همه فروم دیگه هست که میشه با اسکریپتهای دیگه راه انداخت چه دلیلی و اصراری بر روی ویبولتن هست ؟

آخه ، ویبولتین یکی از کارامترین و مشهورترین و تقریبا بهترین توی این جور کارا ... همچنین اکثر فرومر ها هم از همین استفاده میکنند . وقتی همه چیزش آمادس ، چه نیازی هست بریم اسکریپتهای دیگه‌ای بیاریم ...

و البته سرویس‌هایی که وی‌بی میده ، خیلی هم درسته ! یعنی کارش درسته .

قاهر - Gahir
26-12-2009, 11:31
دوستان گرامی ، سایت‌های زیاده دیگه ای هستند که فروم های مجانی برای سایت ها میدن که از جمله‌ی اونها همین سایت هستش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بین Forum و otion فاصله‌ای نیست (توجه برای مدیرا : این سایت جنبه‎ی تبلیغی نداره که اینجا قرار دادم ، ولی لازمه برای معرفی !) انصافا هم سرویس‎های مجانی‎ای که میده خیلی چرت هست !

مسلما اختیارات و مزیت های این نوع فروم ها خیلی خیلی کمتر از ®vBulletin هست .

KING_DESIGNER
26-12-2009, 13:46
خوب شما میتونین بعدا افزونه های اون فروم رو بگیرید و نصب کنید این که خیلی سخت نیست
مثلا یه مثال میشه بزنید که فروم SSf نداشته باشه ؟ یا مثلا فرومهای دیگه
چه مزایایی هست ؟
اسکریپتهای وی بولتن باگ ندارند ؟
امنیتشون بهتره ؟
واسه چی آخه برای من جای سئوال شده
ببخشید البته دوستان من پروگرمر نیستم ولی میخوام آشنایی داشته باشم
مرسی و متشکرم

MaSoUd555
26-12-2009, 15:16
خوب شما میتونین بعدا افزونه های اون فروم رو بگیرید و نصب کنید این که خیلی سخت نیست
مثلا یه مثال میشه بزنید که فروم SSf نداشته باشه ؟ یا مثلا فرومهای دیگه
چه مزایایی هست ؟
اسکریپتهای وی بولتن باگ ندارند ؟
امنیتشون بهتره ؟
واسه چی آخه برای من جای سئوال شده
ببخشید البته دوستان من پروگرمر نیستم ولی میخوام آشنایی داشته باشم
مرسی و متشکرم

مگه میشه باگ نداشته باشه

اما چون VB بیشتر اسم در کرده باگهاشو پابلیک نمیکنن و اکثرا Priv8 میمونه

SMF هم خوبه اما یکی از بزرگترین رقیبای PHPbb ،VBه

خیلی هم امکانات خوبی هم داره و رایگانه

شما پول اون لیسانس رو 1%شو بدی کتاب PHP بخری بخونی میتونی یه بهترشو بنویسی:31:

online_amin
26-12-2009, 15:32
یکی از بزرگترین مزایای VB داشتن یه انجمن خیلی فعال هست.

از مزایای دیگه اش استفاده خیلی خیلی خیلی خیلی .................... راحت اون هست. برای مثال اون زمان که من SMF داشتم, پدر آدم در میومد که بخواد یه بسته نصب کنه. باید کلی کار انجام میدادی تا اون بسته راه بیفته و آخرش هم هیچ کس تضمین نمیکرد که کار کنه یا نه...

میدونم حالا دیگه شاید اینطوری نباشه یا اینکه حداقل انجمن سازهای دیگه چنین مشکلی رو ندارن ولی VB واقعا یه چیز دیگه هست.

برای هر چیزی تقریبا امکانات داره. هر چیزی در اون ممکنه. میدونم برای بقیه سیستم ها هم چنین چیزی هست ولی خوب این فرق فوکوله.

بعضی اوقات امکانات حیرت آور VB من رو شگفت زده میکنه. البته الان یادم نمیاد. بعضی اوقات اصلا انتظار بعضی کار ها رو ازش ندارم ولی میبینم انجام میده.

یادم میاد سر همین مسئله که SMF ثبت نام سریع نداشت, اومدم VB . بعدها شنیدم که براش ثبت نام سریع هم اومده.

KING_DESIGNER
26-12-2009, 15:49

از مزایای دیگه اش استفاده خیلی خیلی خیلی خیلی .................... راحت اون هست. برای مثال اون زمان که من SMF داشتم, پدر آدم در میومد که بخواد یه بسته نصب کنه. باید کلی کار انجام میدادی تا اون بسته راه بیفته و آخرش هم هیچ کس تضمین نمیکرد که کار کنه یا نه...

میدونم حالا دیگه شاید اینطوری نباشه یا اینکه حداقل انجمن سازهای دیگه چنین مشکلی رو ندارن ولی VB واقعا یه چیز دیگه هست.

برای هر چیزی تقریبا امکانات داره. هر چیزی در اون ممکنه. میدونم برای بقیه سیستم ها هم چنین چیزی هست ولی خوب این فرق فوکوله.

بعضی اوقات امکانات حیرت آور VB من رو شگفت زده میکنه. البته الان یادم نمیاد. بعضی اوقات اصلا انتظار بعضی کار ها رو ازش ندارم ولی میبینم انجام میده.

یادم میاد سر همین مسئله که SMF ثبت نام سریع نداشت, اومدم VB . بعدها شنیدم که براش ثبت نام سریع هم اومده.

عرض شود که مرسی از راهنمایی
اون فروم smf رو خیلی وقت پیش دیده بودم قالبهای جالبی داشت و همچنین قسمت مدیریتش جالبتر!!
ولی کلا چون در این مورد تجربه ای نداشتم گفتم بپرسم
پس با این حساب وی بولتن خیلی فراگیر تره تا بقیه فرومها !!! درست مثل جوملا که همه رو داره قورت میده
نه ؟ البته در مورد مدیریت محتوا ها میگم هاا
والا منم خیلی تعریفشو شنیدم ولی مشکل لایسنس و بستن هاست و اینها خیلی بده مخصوصا این که گفته تا هزارنفر تریال محسوب میشه و بعد از اون هاستتو میبندن اگه از mybb استفاده کنی چی ؟

مگه میشه باگ نداشته باشه

اما چون VB بیشتر اسم در کرده باگهاشو پابلیک نمیکنن و اکثرا Priv8 میمونه

SMF هم خوبه اما یکی از بزرگترین رقیبای PHPbb ،VBه

خیلی هم امکانات خوبی هم داره و رایگانه

شما پول اون لیسانس رو 1%شو بدی کتاب PHP بخری بخونی میتونی یه بهترشو بنویسی:31:
مسعود میگیرم میزنمت هاااا:21:
مردحسابی من مهندسی فناوری پس چی خوندم ؟ :27:

MaSoUd555
26-12-2009, 16:05
عرض شود که مرسی از راهنمایی
اون فروم smf رو خیلی وقت پیش دیده بودم قالبهای جالبی داشت و همچنین قسمت مدیریتش جالبتر!!
ولی کلا چون در این مورد تجربه ای نداشتم گفتم بپرسم
پس با این حساب وی بولتن خیلی فراگیر تره تا بقیه فرومها !!! درست مثل جوملا که همه رو داره قورت میده
نه ؟ البته در مورد مدیریت محتوا ها میگم هاا
والا منم خیلی تعریفشو شنیدم ولی مشکل لایسنس و بستن هاست و اینها خیلی بده مخصوصا این که گفته تا هزارنفر تریال محسوب میشه و بعد از اون هاستتو میبندن اگه از mybb استفاده کنی چی ؟

ویبی محیط کاربر پسند تری داره از طرفی هم مدیریتش خیلی آسونتره همونطوری هم امین گفت خیلی راحت میشه توش کارایی کرد مثلا CSS ادیت کرد به راحتی یا چیزای دیگه
امکانات فوق العاده ای داره چون پولیه افراد حرفه ای روش کار میکنن

مسعود میگیرم میزنمت هاااا:21:
مردحسابی من مهندسی فناوری پس چی خوندم ؟ :27:

تو که گفتی پروگرمر نیستیییی!!!

هر کی که فناوری اطلاعات خوند که دلیل نمیشه همه چی بلده:31:حالا شما شانسی اینجوری درآمدی:31:

همش برا تو نبود اون خط آخر مال کساییه که میخوان پول بدند VB بخرند:31:

قاهر - Gahir
26-12-2009, 19:17
شما پول اون لیسانس رو 1%شو بدی کتاب PHP بخری بخونی میتونی یه بهترشو بنویسی:دی
آخه میدونی مسئله کجاست ، مسئله اینجاست که اون 1% سهله ! 99% اش رو توی ایران بدیم کتاب ، کتابی اونطوری پیدا نمیشه !!!! همه‌ی کتاب های الانی شدن چرت و پرت ! معلوم نیست طرف فارسی ترجمه کرده یا لغات فارسی ترجمه شده رو تحت الفظی گذاشته کنار هم شده یک کتاب ! :دی (منظور بی ربط بودنه !!! ) میری کتاب آشپزی میگری ، مترجمش فکر کرده برنامه نویسی هست !!! :دی به هر حال بگذریم !

منم کاملا با شما موافقم (!)
یکی از دلایلش اینه که تجربش زیاده و به قول دوستمون کاربرای زیادی پسندیدنش ... همین پسند کاربرای زیاد مسبب این شده که یارو (vB) یه تنی رو بتکونه و از رقبای خودش (مثل phpBB و ...) در میان برخی دوستداران فروم پیشی بزنه !

البته در مورد Control Panel مدیریتیش بگم که فوق العاده (اغراق نشه!) خوبه ! یعنی راحته ، تقریبا همه چیز داره ، همه‎ی امکانات !

این فرومی که الانیش ما توش می حرفیم ! (p30world) خودمون رو میگم ، برای محدود کردن کاربراش حدود 89(رند نیست!) درصد اختیاراتش رو برای کاربراش از بین برده !

می خواستم اینجا یه فرومی رو معرفی کنم(فروم خارجکی که Powered by شده از vB) ولی (به خاطر قانون اینجا که مثلا تبلیغ هست ولش کردم!) بگم که این فروم عجایب باحاله !!!! لامسب همه چیز داره الا هیچ چیز ! (البته کمی دور ورم داشت ! :دی)

============

میگم دوستان کمی داریم از موضوع دور میشیم ....

به هر حال دوستان من یک سایت (ببخشید ها) کاملا مزخرف ... ولی مجانی ! :دی رو پیدا کردم که امکان ایجاد فروم مجانی رو به کاربراش میده ! ... قانون p30world اینه که تبلیغات نکنیم ولی شاید کار من ضد تبلیغات باشه ... ا ه ... ا ه ... ا ه.. باور کنید از این جور چیزا چندشم میشه ... البته ناگفته نماند که این فروم مجانی به زبان انگلیسی خیلی متین تر از فارسیش هست !!!!

بفرمایید ، دارم از صبح تا حالا با Control Panel اش با یوزر Admin کلنجار میرم ببینم میتونم یه کاریش بکنم که همه‌ی قسمت هاش رو عوض کنم ، ولی نمیشه که نمیشه !!!!!میری زبان فرومش رو فارسی میکنی ، یک قسمتش فارسی میشه یک قسمتش هم انگلیسی میومونه ، و حتی با وجود اختیار عوض کردن برخی دکمه‌های انگلیسی ، نمیتونی فارسیش کنی :18:!!!! اصلا نمیشه ... !!! وقتی هم که به سایت پشتیبانش با لینک زبان فارسی میری ... سایتش عربی ترجمه شده:18: !!! :دی

لینکش این پایینه : اسم فروم هم Gahir Forum هست !!! :38: :دی ... واقعا که... :2:

لینکش بی فاصله ست!!!

============

دوستان عزیز ، بعد از بررسی های لازم ، لطفا بهم در ایجاد فروم از vBulletin®.com کمک کنید و بگید که باید چی کار کنم !؟
توضیح نحوه‎ی پرداخت ، چگونگیش در ایران ، آیا این هزنیه $595 به این اختیاراتش می‌ارزه یا نه !

Mohsen khan
26-12-2009, 19:29
شما فقط بايد گزينه خريد فروم يا سي ام اس را انتخاب كنيد
آپشن هاي ديگه كارايي نداره
قيمت نهايتا همون 195 يا 235 هست

قاهر - Gahir
26-12-2009, 20:19
شما فقط بايد گزينه خريد فروم يا سي ام اس را انتخاب كنيد
آپشن هاي ديگه كارايي نداره
قيمت نهايتا همون 195 يا 235 هست
خب باشه ، ممنون از توضیحتون .

حالا بهم بتوضیحید که چجوری بخرمش ... یعنی میشه اعتماد کرد ... اون ایرانی هایی که الان فروم زدند چجوری خریدند (آخه یکی از دوستان گفت که توی ایران به خاطر محرومیت بین المللی کمی متفاوته ) .... اما نام ایران توی لیست خریدشون هست ...

اون فیلد های خریدن رو چجوری پر کنم ... (البته چون من میخوام تو راهم هیچ اشتباهی نکنم ، میخوام به دقت تجربه کسب کنم ، بعد اقدام کنم و هزینم به باد نره)

کارت PayPal جریانش چیه ، یکی کامل برام توضیح بده خواهشا ! ؟

هاست رو چجوری بگیرم ! ؟؟؟؟ در این جور مسائل هم یه توضیحات مفصلی بدید ، ممنون‎تر میشم .

KING_DESIGNER
27-12-2009, 03:09
ویبی محیط کاربر پسند تری داره از طرفی هم مدیریتش خیلی آسونتره همونطوری هم امین گفت خیلی راحت میشه توش کارایی کرد مثلا CSS ادیت کرد به راحتی یا چیزای دیگه
امکانات فوق العاده ای داره چون پولیه افراد حرفه ای روش کار میکنن

دقیقا همین تعاریف رو شنیده بودم پس با این حساب فروم پدرمادر دار میخوای همین ویبیه ولی خوب باید لایسنس رو بخری وگرنه هاستتو گرو میگیرن :41:

تو که گفتی پروگرمر نیستیییی!!!
هر کی که فناوری اطلاعات خوند که دلیل نمیشه همه چی بلده:31:حالا شما شانسی اینجوری درآمدی:31:
همش برا تو نبود اون خط آخر مال کساییه که میخوان پول بدند VB بخرند:31:
مرد حسابی فناوری اطلاعات که خوندم هیچ
یه درسی داشتیم به نام مبانی فناوری اطلاعات که فقط آشنایی با سیشن ها بود
درسی که ترم بعدیش گرفتیم مهندسی فناوری اطلاعات بود که پی اچ پی بود و ارتباط با my sql و کلا پی اچ پی پیشرفته بود بعدش هم من کی گفتم همه چی بلدم
همه چی بلد به کسی میگن که با یه دستش تایپ کنه با اون یکی دستش نتیجه بنویسه همزمان هم پاش روی کلاج یه تانک چبفتن باشه :31:

قاهر - Gahir
27-12-2009, 07:50
مرد حسابی فناوری اطلاعات که خوندم هیچ
یه درسی داشتیم به نام مبانی فناوری اطلاعات که فقط آشنایی با سیشن ها بود
درسی که ترم بعدیش گرفتیم مهندسی فناوری اطلاعات بود که پی اچ پی بود و ارتباط با my sql و کلا پی اچ پی پیشرفته بود بعدش هم من کی گفتم همه چی بلدم
همه چی بلد به کسی میگن که با یه دستش تایپ کنه با اون یکی دستش نتیجه بنویسه همزمان هم پاش روی کلاج یه تانک چبفتن باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
ببخشید دوستان ، لطفا از پرداختن به مسایل حاشیه‎ای جدا خودداری کنید !!!!!
ما اینجا نیومدیم که بگیم که کی بلد هست ، کی بلد نیست !!!! ماشالا همه بلدن الا من !!!! خوب منو در رابطه با عنوان تاپیک راهنمایی کنید ، اگه بلدید !!!!

دو پست بالایی رو مجددا اینجا میارم :

حالا بهم بتوضیحید که چجوری بخرمش ... یعنی میشه اعتماد کرد ... اون ایرانی هایی که الان فروم زدند چجوری خریدند (آخه یکی از دوستان گفت که توی ایران به خاطر محرومیت بین المللی کمی متفاوته ) .... اما نام ایران توی لیست خریدشون هست ...

اون فیلد های خریدن رو چجوری پر کنم ... (البته چون من میخوام تو راهم هیچ اشتباهی نکنم ، میخوام به دقت تجربه کسب کنم ، بعد اقدام کنم و هزینم به باد نره)

کارت PayPal جریانش چیه ، یکی کامل برام توضیح بده خواهشا ! ؟

هاست رو چجوری بگیرم ! ؟؟؟؟ در این جور مسائل هم یه توضیحات مفصلی بدید ، ممنون‎تر میشم .

قاهر - Gahir
27-12-2009, 07:51
سلام .

دو سه تا هم سوال از صفحه‎ی قبل پرسیدم که بی جواب موندند :

اینو دقیقا نمیدونم که از شماها پرسیدم ؟!

حالا واقعا اینجوری هست !؟

آپدیت برای کسایی که Licence دارش رو دارن ، همیشه مجانی هست ! ؟
واقعا نمیدونم ، آپدیت ها مجانی هستند یا باید بعد از مدتی برای هر آپدیت ، پول به حسابشون واریز کنیم ! ؟

Mohsen khan
27-12-2009, 08:02
سلام .

دو سه تا هم سوال از صفحه‎ی قبل پرسیدم که بی جواب موندند :

واقعا نمیدونم ، آپدیت ها مجانی هستند یا باید بعد از مدتی برای هر آپدیت ، پول به حسابشون واریز کنیم ! ؟
شما بايد مبلغي را ساليانه به عنوان حق شارژ و آپديت پرداخت كنيد
توي اين ورژن نمي دونم چند دلاره - قبلا ظاهرا 20-30 دلار بود

براي پرداخت هم يك فرد مطمئن كه واريز اينترنتي انجاممي ده پيدا كنيد
خودش براتون خريد را انجام مي ده

قاهر - Gahir
27-12-2009, 10:35
خب دستت درد نکنه ، ممنون ...
گفتی سالیانه ... حالا اگه فروم بزنم ، حتی اگه چرت هم باشه (یعنی کاربراش کم باشن) بازم میتونم لااقلش پول شارژش رو در بیارم ؟ ! (با وجود تبلیغات در فروم ، مثل این فروم و فروشش )

براي پرداخت هم يك فرد مطمئن كه واريز اينترنتي انجام مي ده پيدا كنيد

حالا این فردی که فرمودید ، چه خصوصیتی داره که ما نتونیم بدون اون پرداخت کنیم ! ؟

در ضمن خواهشا دوستان به سوالات پست # 17 هم پاسخ بدید :

قاهر - Gahir
27-12-2009, 10:52
سلام .

واقعا ببخشید ها : فقط در مورد پست بالایی بهم جواب بدید ؛ ولی یه ضرب المثلی هست که میگه : کس نخوارد پشت من ، جز ناخن انگشت من ! :دی تا آدم خودش نره ، نمیتونه منتظر بشه که دیگرون براش برن ! :دی

حالا خلط مبحث اینکه ! در مورد PayPal هم، بانک سامان ایران ، خدمات قابل ملاحضه و واقعا شایانی برای ما در این باره انجام میده ، که آدرس لینکش هم همینه : توضیحات کاملا مفصل در مورد موجودی در کارت ویزا (PayPal) که پرداخت شده‌ی مجازی است .چون تاپیک در مورد نحوه‌ی ایجاد فروم هست ، لازم هست که این لینک هم برای اطلاع سایرین اینجا باشه :

اینم سایت رسمی PayPal به زبان انگلیسی درباره‌ی PayPal :

موفق باشید .

ضمنا حتما به سوالاتی که پرسیدم ، جواب بدین . ممنون.

Mohsen khan
27-12-2009, 10:52
خب دستت درد نکنه ، ممنون ...
گفتی سالیانه ... حالا اگه فروم بزنم ، حتی اگه چرت هم باشه (یعنی کاربراش کم باشن) بازم میتونم لااقلش پول شارژش رو در بیارم ؟ ! (با وجود تبلیغات در فروم ، مثل این فروم و فروشش )

حالا این فردی که فرمودید ، چه خصوصیتی داره که ما نتونیم بدون اون پرداخت کنیم ! ؟

در ضمن خواهشا دوستان به سوالات پست # 17 هم پاسخ بدید :

كسي كه پول شما رو نخوره و يك ليوان آب هم روش !

قاهر - Gahir
27-12-2009, 11:02
كسي كه پول شما رو نخوره و يك ليوان آب هم روش !
خوب دیگه ، پرداخت با کارت مجازی PayPal هستش ، و هزینش هم خوشبختانه تو بانک سامان به دلار Exchange میشه !
حالا من نمی دونم با توجه به گفته‌ی شما ، آیا نمی تونم همون یاروه‌ای که بحثش رو میکنید باشم ! ؟

KING_DESIGNER
27-12-2009, 15:41
داش قاهر عرض شود که روی صحبت من با مسعود بود !! خدا شاهده اصلا قصد دعوا ندارم
مسعود مثل داداش خودم می مونه :10: اون نوشته های منو بدون لحت دعوا بخونین متوجه میشین متاسفانه نمیشه توی نوشته ها حس رو منتقل کرد وگرنه میدونید که من و مسعود یک روحیم در دو بدن :27:
مسعود مگه گیرت نیارم :21:

قاهر - Gahir
27-12-2009, 16:04
داش قاهر عرض شود که روی صحبت من با مسعود بود !! خدا شاهده اصلا قصد دعوا ندارم
مسعود مثل داداش خودم می مونه :10: اون نوشته های منو بدون لحت دعوا بخونین متوجه میشین متاسفانه نمیشه توی نوشته ها حس رو منتقل کرد وگرنه میدونید که من و مسعود یک روحیم در دو بدن :27:
مسعود مگه گیرت نیارم :21:
نه بابا ، خواهش میکنم ، به هر حال ، لابد ، شما مطلبی که من از شما نقل کرده‌ام رو با لحن دعوا خوندید !!

ولی بهر حال ، یه مطالبی قرار بدید که کارم راه بیفته ... البته این تاپیک رو می بایست بیشتر همین مدیرا میومدند بیشتر بهم کمک میکردند ولی انگار ازشون اثری نیست !

KING_DESIGNER
27-12-2009, 19:33
چاکرم
والا باید در این مورد اساتید راهنمایی کنند مدیران فقط نظارت میکنند و عرض ود که فروم رو گسترش میدهند و نگهداری میکنند کار جواب دادن با عده قلیلی از دوستان همسنگر پیش میره :31:
حالا یه سئوال چه اصراریه که حتما با ویبولتن کار کنی میدونم دلایلش رو گفتی ولی این همه سرویس دیگه هم هست این همه هزینه کردن واست سودی هم در میاره آخه ؟ فرض کنین چند نفر دور هم نشستن صحبت کردن و نتایجی حاصل شد چه فرقی میکنه ویبولتن باشه یا فرومهای دیگه ؟
حالا اگه در مورد سیستمهای مدیریت محتوا بود باز وضعیت فرق میکرد
ولی کار کرد همه فرومها تقریبا شبیه به همه

قاهر - Gahir
27-12-2009, 20:45
با نام خداوند مهربان .
قبل از همه چیز ، سلام دوستان
من (قاهر) رفتم توی سایت‌ها گشتم و مطالبی که درباره‎ی ایجاد فروم می‌خواستم ، تقریبا تمام و کمال یافتم!
حالا این مطالبی که در این پست ، و احتمالا در پست های دیگه می‎بینید ، حاصل ترجمه کردن و گشتن مطالبی از اینترنت بود که خودم بررسی کردم و مستقلا پیگرش بودم ، شاید کامل نباشه ، ولی کمکی باشه برای دوستان دیگه‎ای که می‎خواهند این راه را بروند ، و تجربه‎ی الانی که من خلاصه بدست اوردم رو دوباره با گشتن بدست نیارند !

من چون دیدم این فروم این ارزش رو داره ، مطالب‎هام رو همیشه اینجا قرار میدم
پس : تمامی حقوق محفوظ و متعلق به این فروم است.

حالا بریم سر اصل مطلب :

سایت‌ها و شرکت‌های زیادی توی دنیا هستند که اختیار ایجاد سایت برای انجمن‎ها(Forums) میدن که چون بحث ما درباره‌ی فروم شرکت vBulliten هست ، پس درباره‎ی نحوه‌ی خریدن فروم در این سایت توضیح میدم .

اصلا ویبولتین چی هست ؟

vBulletin (وي ﺑﻮﻟﺘﯿﻦ - vi boletin) ﻳﻜﻲ از ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ھﺎي ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺤﺘﻮا و ﻣﺨﺼﻮص ﭘﯿﺎده ﺳﺎزي اﻧﺠﻤﻦ ھﺎي ﮔﻔﺘﮕﻮي وب ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ . اﻳﻦ ﻧﺮم اﻓﺰار ﺗﺤﺖ وب در ﻧﻮع ﺧﻮد ﺑﻲ ﻧﻈﯿﺮ ﺑﻮده و داراي اﻣﻜﺎﻧﺎت ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮدي در ﺑﺮاﺑﺮ اﻧﻮاع راﻳﮕﺎن اﻳﻦ ﻧﻮع ﻧﺮم اﻓﺰار ﺗﺤﺖ وب ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ . اﻳﻦ CMS ﺑﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪي PHP و ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎي ﺑﺎﻧﻚ اﻃﻼﻋﺎﺗﻲ MySQL ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ .

چرا خریداری خدمات از ®vBulliten ؟

با توجه به اینکه شرکت ®vBulliten سال‌ها تجربه و مشترکان و مشتریان زیادی داشته و اکثر اوقات در اینترنت در مقایسه با رقبای خود چون ©phpBB از محبوبیت و پسند بیشتر کابران برخوردار بوده است ، بهتر است که اگر قرار باشد سایتی با هدف داشتن Forum احداث گردد ، از خدمات vBulliten®.com استفاده گردد .
از جمله مزیت‎های فروم این شرکت عبارت اند از :

قابلیت‎های کلی :

اﺳﺘﻘﺮار ﺑﺎﻧﻚ اﻃﻼﻋﺎﺗﻲ ﺳﺮور و وب ﺳﺮور در ﺳﯿﺴﺘﻢ ھﺎي ﻣﺠﺰا

ﻋﻤﻠﯿﺎت ﺑﮫﯿﻨﻪ در ﺑﺎﻧﻚ اﻃﻼﻋﺎﺗﻲ MySQL

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻧﺼﺐ در ﺗﻤﺎم ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻋﺎﻣﻞ ھﺎﺋﻲ ﻛﻪ از PHP و MySQL ﺑﮫﺮه ﻣﻲ ﮔﯿﺮﻧﺪ.

ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ زﺑﺎن ﺗﺤﺖ وب PHP ﻛﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﺑﮫﺒﻮد ﺳﺮﻋﺖ و ﻛﺎراﺋﻲ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺷﺪه اﺳﺖ.

ﻣﺤﯿﻂ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺨﺼﻮص ﻣﺪﻳﺮان ارﺷﺪ اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ.

ﻣﺤﯿﻂ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺨﺼﻮص ﮔﺮداﻧﻨﺪﮔﺎن اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ.

ﻣﺤﯿﻂ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺨﺼﻮص ﻛﺎرﺑﺮان ﻋﻀﻮ اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ.

ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑﺎ ﻋﻤﻠﯿﺎت ﺣﻔﺎﻇﺖ ﺣﺮﻳﻢ ﻛﻮدﻛﺎن در وب.

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ھﺎي ﻛﻠﻲ اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ :

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت در اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ :

ﺗﻨﻈﯿﻤﺎت اﺧﺘﯿﺎري ﻧﻤﺎﻳﺶ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ.

ﻣﺸﺘﺮك ﺷﺪن در ﻳﻚ اﻧﺠﻤﻦ ﻳﺎ ﻳﻚ ﻣﻮﺿﻮع (ﻣﻄﻠﻊ ﺳﺎﺧﺘﻦ از ﻃﺮﻳﻖ اﻳﻤﯿﻞ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺗﻨﻈﯿﻢ اﺧﺘﯿﺎري)

ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺧﻼﺻﻪ ي ﻣﺘﻦ ﻳﻚ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﺎ ﺣﺮﻛﺖ ﻣﺎوس ﺑﺮ روي ﻋﻨﻮان آن (ﺗﻨﻈﯿﻢ اﺧﺘﯿﺎري از ﻃﺮف ﻣﺪﻳﺮان)

ﻧﻤﺎﻳﺶ ﻛﺎرﺑﺮان در ﺣﺎل ﻣﺸﺎھﺪه ي ﻳﻚ ﻣﻮﺿﻮع.

اﻋﻼن ﭘﺴﺖ ھﺎي ﺟﺪﻳﺪ ﺗﻮﺳﻂ آﻳﻜﻮن ھﺎي ﺧﺎص

اﻣﻜﺎن ﻧﻤﺎﻳﺶ ﻧﺴﺨﻪ ي ﻗﺎﺑﻞ ﭼﺎپ ﺑﺮاي ھﺮ ﻣﻮﺿﻮع

اﺑﺰارھﺎي ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ ﻣﺨﺘﺺ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت (وﻳﺮاﻳﺶ ، ﺣﺬف ، ﻗﻔﻞ ﻳﺎ ﻣﮫﻢ ﻧﻤﻮدن ﻳﻚ ﻣﻮﺿﻮع و ...)

ارﺳﺎل ﻣﻄﻠﺐ ﺑﻪ ﯾﮏ دوﺳﺖ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﺘﺎدن اﻳﻤﯿﻞ

ﻧﻤﺎﻳﺶ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻣﺸﺎﺑﻪ در اﻧﻮاع ﺳﺒﻚ ﻧﻤﺎﻳﺶ ﻳﻚ ﻣﻮﺿﻮع

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﭘﺴﺖ ھﺎ در اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ :

ﻧﻤﺎﻳﺶ ﭘﺴﺖ ھﺎ ﺑﻪ ٢ ﺳﺒﻚ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﻨﺪي و ﺧﻄﻲ
ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﻲ از ﻛﺪھﺎي ﻣﺨﺼﻮص اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ BB Code (در ﭘﺴﺖ ھﺎ)
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ درج دﺳﺘﻮرات HTML در ﭘﺴﺖ ھﺎ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ درج ﺧﻨﺪاﻧﻚ ھﺎ در ﭘﺴﺖ ھﺎ
ﻧﻤﺎﻳﺶ ﻧﻤﺎد ﻛﺎرﺑﺮان (Avatar) در ﭘﺴﺖ ھﺎ
اﺳﺘﻔﺎده اﺧﺘﯿﺎري از وﻳﺮاﻳﺸﮕﺮ WYSIWYG و ﻳﺎ ﺳﺎده ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ ﭘﺴﺖ ھﺎ و ﭘﯿﺎم ھﺎي ﺧﺼﻮﺻﻲ
ﺿﻤﯿﻤﻪ ﻧﻤﻮدن ﻋﻜﺲ در ﭘﺴﺖ ھﺎ (ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﺧﺘﯿﺎري ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪﻳﺮان)
ذﺧﯿﺮه ﻋﻜﺲ ھﺎي ﺿﻤﯿﻤﻪ ﺷﺪه ي ﭘﺴﺖ ھﺎ در ﺑﺎﻧﻚ اﻃﻼﻋﺎﺗﻲ (ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﺧﺘﯿﺎري ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪﻳﺮان)
ﺑﺨﺶ ﭘﺎﺳﺦ ﺳﺮﻳﻊ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﭘﯿﺶ ﻧﻤﺎﻳﺶ ﭘﺴﺖ ھﺎ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اﻣﺘﯿﺎز ﺑﻨﺪي ﭘﺴﺖ ھﺎ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ درج ﻣﯿﺰان ﻣﻌﺮوﻓﯿﺖ ﻛﺎرﺑﺮان در ﭘﺴﺖ ھﺎ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اﻳﺠﺎد راي ﮔﯿﺮي در ﭘﺴﺖ ھﺎ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﮔﺰارش ﭘﺴﺖ ھﺎي ﻧﺎﺟﻮر ﺗﻮﺳﻂ ﻛﺎرﺑﺮان ﺑﻪ ﻣﺪﻳﺮان
ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺗﻌﺪاد ﭘﺴﺖ ھﺎي ﻛﺎرﺑﺮان
اﺑﺰار ھﺎي ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ ﺑﺮاي ﭘﺴﺖ ھﺎ (وﻳﺮاﻳﺶ ، ﺣﺬف ، اﻧﺘﻘﺎل و ...)
ﭘﯿﺶ ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺿﻤﯿﻤﻪ ھﺎ

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ھﺎي ﻣﺨﺼﻮص ﻛﺎرﺑﺮان :

ﻧﻤﺎﻳﺶ ﻟﯿﺴﺖ ﻛﺎرﺑﺮان
ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺟﺴﺘﺠﻮي ﻛﺎرﺑﺮان
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اﻧﺘﺨﺎب ﻗﺎﻟﺐ ﺗﻮﺳﻂ ﻛﺎرﺑﺮ
ﺳﯿﺴﺘﻢ ﭘﯿﺎم ﺧﺼﻮﺻﻲ
ﻟﯿﺴﺖ دوﺳﺘﺎن ﺑﺮاي ھﺮ ﻛﺎرﺑﺮ
ﻧﻤﺎﻳﺶ روز ﺗﻮﻟﺪ ﻛﺎرﺑﺮان در ﺻﻔﺤﻪ ي اﺻﻠﻲ اﻧﺠﻤﻦ

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ھﺎي ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺗﻘﻮﻳﻢ :

ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﻲ از ﺗﻘﻮﻳﻢ ٢ ﻣﻨﻈﻮره ي ﺧﺼﻮﺻﻲ و ﻋﻤﻮﻣﻲ
ﻣﺸﺎھﺪه ي روﻳﺪادھﺎي ﺧﺼﻮﺻﻲ و ﻋﻤﻮﻣﻲ (ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻨﻈﯿﻢ از ﻣﺤﯿﻂ ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ)
اﻧﻮاع ﺳﺒﻚ ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺑﻪ ﺻﻮرت ھﻔﺘﻪاي ، ﻣﺎھﺎﻧﻪ و ﺳﺎﻻﻧﻪ
ﭘﺮش ﺑﻪ ﺗﻨﻈﯿﻤﺎت روز ﻓﻌﻠﻲ
اﻓﺰودن روﻳﺪاد ﺗﻜﻲ ، ﮔﺬﺷﺘﻪ و ﻳﺎ ﺗﻜﺮار ﺷﻮﻧﺪه
اﻓﺰودن ﺗﻤﺎم روﻳﺪاد روز
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻧﻤﺎﻳﺶ روﻳﺪاد ھﺎ در ﺻﻔﺤﻪ ي اﺻﻠﻲ اﻧﺠﻤﻦ ھﺎ (ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻨﻈﯿﻢ از ﻣﺤﯿﻂ ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ)
ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺗﻘﻮﻳﻢ
ﻳﺎد آوري روﻳﺪادھﺎي ﺧﺼﻮﺻﻲ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اﻓﺰودن ﺑﺨﺶ ھﺎي دﻟﺨﻮاه

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ھﺎي ﻋﻤﻮﻣﻲ :

ﻧﻤﺎﻳﺶ اﻓﺮاد آﻧﻼﻳﻦ در ﺻﻔﺤﻪ ي اﺻﻠﻲ اﻧﺠﻤﻦ
ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺟﺴﺘﺠﻮ
دلیل دیگر برتری خدمات ویبولتین این هست که اگر به خود سایت ویبولتین مراجعه کنید ، در این سایت ، یک سیستم Demo برای آشنایی کاربرانی که میخواهند نسخه‌ی اصلی ویبولتین را داشته باشند ، طراحی شده است ! این سیستم Demo کاملا شبیه سازی شده‎ی نسخه‌ی اصلی ویبولتین هست ! یعنی کاربری که به عنوان کاربر استفاده کننده‌ی Demo به این سایت مراجعه میکند ، در سیستم Demo که شبیه سازی شده‎ی سیستم اصلی است ، به عنوان Admin وارد سیستم Demo میشود و تمامی قسمت‎هایی که مدیران کنونی در یک فروم واقعی در کنترل پانل انجام میدهند را تجربه میکند !!!! یکی از ابتکارهای این شرکت رو به پیشرفت همین سیستم شبیه‎سازی مجازی Demo هست !!! که این نکته را به کاربران گوش زد کند که فریب در کار ما نیست !

بعد از خریدن یک بسته‌ی vBulliten از سایت و دانلود نسخه‌ی License دار باید چه کرد ؟

خوب ، باید به سراغ دامین و هاست برای استقرای سایت مورد نظر اقدام کنیم .

اگر از vBulliten نسخه‌ی غیر اورجینال (کپی) و بدون License معتبر اقدام به احداث فروم کنیم ، چه می‌شود ؟

چون ، vBulletin تحت کپی رایت‌های جهانی هست ، به محض مشاهده‌ی چنین فرومی ، بلافاطه ، دومین (Domain) و هاست یا میزبانی (Host) قطع میگردد و شخصی که اینکار را انجام داده است ، دچار زیان و ضرر شدید مالی میگردد (چون هزینه‌ی ایجاد هاست ، به شخص متخلف بازگشت نخواهد شد !)

برای گرفتن Domain و Host سریع و با کیفیت ، می‎توان به بسیاری از سایت‌های (حتی ایرانی) اینترنتی مراجعه کرد و با پر کردن موارد خواسته شده و پرداخت هزینه‌ی هر کیفیت خواسته شده ، برای خودتان یک Host و Domain برای سایتتان ایجاد کنید .

دوستان ، توضیحات ، خیلی ، خیلی زیاد تر از این‎ها هستند ، و دوستانی که دوست دارند ، میتونن برن توی Google سرچ کنند :5:.

ممنون .

قاهر - Gahir
27-12-2009, 21:26
خب ، دوستان ، چون دیگه من نتونستم خیلی صبر کنم ، باید خودم ، جواب سوالاتی که خودم پرسیدم ولی کسی جواب نداد رو جواب بدم :

جواب سوال یکی از پست‎های بالایی که من خودم پرسیدم :

حالا من نمی دونم با توجه به گفته‌ی شما ، آیا نمی تونم همون یاروه‌ای که بحثش رو میکنید باشم ! ؟
البته که آره ، ولی چون در ایران ، تحت تحریم های بین المللی هستیم ، نمیتوان به این راحتی ، سازمان یا اورگانی زد که خدمات رو مستقیم به مشتران بده(یعنی از خارج مرسوله بخره و در ایران عرضه کنه!) ... برای این جور کارا ، سایت های بسیار زیادی توی خود ایران هست که زحمت پرداخت هزینه / واریز به حساب PayPal از طریق بانک های دارای سیستم شتاب اقدام میکنن ... به هر حال باید راجع به این نوع سایت ها کاملا تحقیق کنید ، و اطمینان حاصل کنید و خلاصه پولتون رو دو دستی به آب ندید ! ولی چون اسم بانک ایرانی برای واریز پول به PayPal میاد ، پس میتونه قابل اعتماد باشه و کمتر سازمانی میتونه چنین جرعتی به خودش بده و بیاد سوء استفاده کنه (و البته این سوء استفاده‎‏ی این چنینی هم خیلی خیلی کارش سخته !!!! )

جواب سوال دوم خودم که بی کلاه موند :

حالا اگه فروم بزنم ، حتی اگه چرت هم باشه (یعنی کاربراش کم باشن) بازم میتونم لااقلش پول شارژش رو در بیارم ؟ ! (با وجود تبلیغات در فروم ، مثل این فروم و فروشش )

اینجاش دیگه به تعداد کاربراش بستگی داره ... البته و صد البته !!! یه روشی برای پول درآوردن و ورشکست نشدن هست که بهش به اصطلاح میگن AddClick ؛ یعنی کلیک کن ، به حساب کسی که تبلیغ میکنه به ازای هر کلیک 99 ریال ، یعنی 99 صدم تومن به حسابی که شرکت پشتیبان AddClick میده ، واریز میشه ! که اینم بازم یه دردسرهایی داره که به تعداد کاربراش بستگی داره تا چقدر کلیک میکنند و کسانی که کلیک میکنند چجوری کلیک میکنند ! :دی ...
پس برای فروم های چرت و پرت راهی برای زنده موندن نیست ! یا باید بهترین باشی ، و اگر هم نمیتونی بهترین باشی پس بهتره که اصلا نباشی ! :دی

سوال سوم خودم که اونم بی پاسخ موند :

خریدن از طریق PayPal توی ایران امکان پذیر هست ، ولی هر لحظه ممکنه ( بازم تاکید میکنم ، هر لحظه ممکنه) ایران توی لیست سیاهشون بره و تحریمو ، هیچ و پیچ !!!! یعنی پولایی که با زحمت به PayPal دادی به قولی بولوکه بشه !!! یعنی چی ، یعنی اینکه پولات فرت(فرتم یعنی همش از بین میرن !) !
در برخی سایت ها یک مشخصه‌ی کارت‌های PayPal رو بررسی میکنند که این مشخصه اسمش Billing Address هستش ! حالا بیلینگ آدرس یعنی چی ؟ یعنی اینکه آدرس کارت PayPal ریجستر شده، مال کجاست !!! که اگه برخی سایت‎ها این آدرس رو از کاربر بخوان و بخوان که اون رو Check (بررسی) کنند و بلافاصله بفهمند که کارت PayPal توی ایران ریجستر شده ، کارت با پولاش همش فرت .... ولی اصلا دلسردتون نمیکنم !!!! بسیار کم و به ندرت این اتفاق می‎افته که یک سایت این آدرس رو بخواد بعدشم بخواد که اون رو چک کنه که کمی این کار بعیده (ولی در برخی سایت ها هست !).... گفتم که این به عنوان مطلبی گوشه‌ی گوشتون آویزون بشه !

جواب این یکی سوالم که اینه :

آره ، اتفاقا ، بعد از نسخه‎ی 4 به بعد فروم های وی بولتین ، دیگه شماره‎ی لیسانسشون (License) دائمی هست ! یعنی یک شماره‎ی لیسانس میگری ، بعد هر سال آپدیت میکنی اما ، خوبش اینکه فقط باید برای آپدیت کمی پول به حسابشون واریز کنی در حالیکه در سال های قبل این جور نبود ، یعنی هر سال به ازای هر آپدیت باید یک licence از سایت vBulliten میگرفتی (که اینم دردسرهای خودش رو داشت !) بعد با پرداخت هزینه آپدیت میکردی ....

جواب سوالی که از نوشته‎ی یکی از دوستان نقل کردم :

آره ، اتفاقا همونجوریه که جریان PayPal و Billing Address رو گفتم ، این هم ممکنه اتفاق بیفته ! ولی شما کاری ندارید که ، این کارا رو به همون سایتی که از طریق بانک‌های ایرانی به PayPal پول واریز میکنه ، می‌سپارید ! اونا خودشون ترفندهایی بلندند که یک نمونش هم اینه :
وقتی دیدن که تحریم‌‎های اقتصادی کمر ما رو میشکنی ، در حالیکه یکی در این وضعیت بره توی یکی از این سایت هایی که از طریق بانک‎های ایرانی به PayPal پول واریز میکنه ، اقدام به خرید و واریز پول کنه ، همون سایت ها برای جلوگیری از مشخص شدن آی پی ایرانی ، کالایی که قراره خریداری بشه (مثل فروم) رو به آی پی یکی دیگه که معلوم نیست کیه ولی مشخص هست که خارجکی هست ، واریز میکنند بعد کالا رو به اسم همون یاروی خارجکی به ما تحویل میدن ... صاحبان این سایت های واسطه هم کارشون رو بلدند ولی باید اعتماد بهشون رو بدست بیاریم !

قاهر - Gahir
27-12-2009, 21:32
حالا دیگه ، فکر کنم به خیال خودم ، بحث در رابطه عنوان تاپیک "آموختن نحوه‌ی خریدن فروم از vBulliten " دیگه تموم شد .

ولی این رو دوباره بگم که ، سایت های زیادی هستند که به کاربر امکان ایجاد فروم مجانی رو میدن - مانند سایت هایی که امکان ایجاد وبلاگ رو میدن - ، این سایت ها ، از هیچیشون که نگذریم ، باید به چرت بودنشون توجه کنیم :دی .... واقعا مزخرف هستند ....:27:

بفرمایید اینم فروم مجانی من (Gahir Forum) ، که خودم درستش کردم ، حالا یکی بیاد این فروم لینک پایینی رو با این فروم (P30World) مقایسه کنه !!! :2:

KING_DESIGNER
27-12-2009, 23:00
آفرین
شیرینیش هم رد کن بیاد عاشورا تموم شد:31:

قاهر - Gahir
28-12-2009, 07:45
آفرین
شیرینیش هم رد کن بیاد عاشورا تموم شد:31:
دوست داری ، که سوپر مدیر ارشد فرومم بشی ! :دی ...

=================================

ممکنه یه جایی یه سوالی برای دوستان دیگه‌ای که شاید بخوان فروم بخرن ، پیش بیاد ، اونم قیمت زیادی بود که من توی پست اولی نوشتم :

این قیمت : یعنی میشه کلا $595 شامل خریدای کل سرویس‌هایی است که سایت vBulliten برای مشتریاش میده و وجود برخی از این سرویس ها ، واقعا بیخود هستند (البته برای ما ایرانی ها ! :دی) ، مثل ، سرویس پشتیبانی ویژه‌ی نصب حرفه‌ای که قیمتش $ 150 هست !!! که فقط توی کشور های غیر از ایران کاربرد داره :27: ، و علاوه بر اون هم یک سرویس پشتیبانی تلفنی دارند که اون هم فقط برای آمریکا و کانادا کاربرد داره و لازم نیست که باشه (قیمت پشتیبانی این سرویس ، سرسام آوره !!!! :دی (که من اون رو از اولش هم انتخاب نکرده بودم!) ... و یک سیستم پشتیبانی Online از طریق E-Mail بود که اون هم قیمتش $ 80 بود و اون رو هم انتخاب کرده بودم (که چندان بدرد نمیخوره!) :::: پس در کل قیمت زدن یک فروم نسخه‌ی کلاسیک : $ 195 بدون هیچ سرویس پشتیبانی دیگر !
و قیمت خرید یک فروم نسخه‌ی کامل با لیسانس نامحدود vBulletin 4.0 Publishing Suite که خیلی کارش هم درسته و خیلی اختیارات بیشتری نسبت به نسخه‌ی کلاسیک داره هم $ 455 هستش ! (البته این $ 455 هزینه‌ی خود فروم به همراه انتخاب بهترین سرویس هایی است که توی خود ایران هم بدرد میخوره ! ) یعنی در کل قیمت یک نسخه‌ی vBulletin 4.0 Publishing Suite بدون هیچ سرویسی $ 285 هست ! که باید برای معادل سازی پول به سایت‌های مربوطه برید .

خوب ، حالا که از نرخ بازار فروم vBulliten مطلع شدید ! برای تبدیل واحد پول هر کشور (ارز) به واحد پول کشور دیگر یک سایتی هست که واقعا کارش درسته :18:!!!!! البته شایسته این اسمایل متعجب نبود (باید اسمایلی داشت که نیمه متعجب بوده باشه !:دی) حالا بگذریم ! :دی ... اینم سایتی که برای تبدیل ارز بدرد میخوره :

قاهر - Gahir
05-01-2010, 19:15
سلام دوستان عزیز .

متاسفانه و بدبختانه ، به دلیل مشکلات عدیده‎ای که الان بر سر کشور ما اومده (تحریم های شدید اقتصادی و ...) بعد از کریسمس سال 2010 (امسال) میلادی به سایت vBulletin رفتم ، ولی نام کشور ایران در لیست کشورهاشون نبود ! یعنی حذفش کرده اند! که اتفاقا دو سه هفته‌ای قبل از سال نو میلادی ، نام ایران در این لیست بود !

با نامه‎ای که من براشون نوشتم ، تنها جوابی که گرفتم این بود که ، قانون خرید و فروش در آمریکا به کشورهای دیگه ، تحت قانون و سیاست این کشور تعیین می شود ! یعنی کشور ما نمیتونه چیزی از این جور سایتها بخره !!!!
در حالیکه قبلنا به این شدت نبود !!!!
یعنی دیگه تا اطلاع ثانویه ، نمیتونیم vBulletin نسخه‎ی 4 اش رو داشته باشیم !!!!

متاسفم ! :41: