PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] Wimax Irancell / شرکت ایرانسل { توضیحات در پست اول }

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52

mehr1362
25-09-2014, 01:22
زنگ زدم اپراتور گفت تعرفه رایگان 1-7 رو تا 15 مهر تمدید کردن معلوم نیست بعدش چی بشه

سلام
داداش من منظور شما رو درست متوجه نشدم ، یعنی قرار هست شبانه رایگان رو حذف کنن ؟
من میخواستم طرح 6 ماهه دو مگ بگیرم 4 روز دیگه ! اگه قرار هست شبانه حذف بشه نگیرم .

fafool70
25-09-2014, 10:20
سلام
داداش من منظور شما رو درست متوجه نشدم ، یعنی قرار هست شبانه رایگان رو حذف کنن ؟
من میخواستم طرح 6 ماهه دو مگ بگیرم 4 روز دیگه ! اگه قرار هست شبانه حذف بشه نگیرم .

راستش نگفت حذفش میکنن و فکر هم نکنم حذف کنن چون وایمکس با همین تعرفه رایگانش مشتری هاشو نگه داشته . فوقش ساعتش بشه 2-7 . ولی 70% مطمئن باش هستش :-)

vidav
25-09-2014, 13:33
من آبادان هستم. وایمکس ایرانسل ۵۱۲ نامحدود داشتم . صبح ها تا ظهر سرعت روی شصت بود. ظهر میشد سی تا چهل . بعد از ظهر میشد بیست. شب که دیگه از ساعت ده به بعد میشد پنج تا ده کیلوبایت . کلا توی یک ماه سی گیگ توستم استفاده کنم. و چون ثبت نامم رو شیراز انجام داده بودم. واسه یک ماه پنجاه تومن دادم. در صورتی که قیمتش تو خوزستان شصت و پنج تومنه. این ماه دو مک گرفتم هفتاد هزار تومن. فکر کردم شبانش خوبه. در صورتی که هیچ تفاوتی با ۵۱۳ نداشت و اگه پنجاه تومن میدادم و همون نامحدود ۵۱۲ میگرفتم بهتر بود. دوستان دقت کنید بالاتر از ۵۱۲ نگیرید. که هیچ فرقی نداره با دو مگ فقط صبح ها دانلودم به صد و هشتاد میرسه و کلا آشغاله

fafool70
25-09-2014, 13:54
من آبادان هستم. وایمکس ایرانسل ۵۱۲ نامحدود داشتم . صبح ها تا ظهر سرعت روی شصت بود. ظهر میشد سی تا چهل . بعد از ظهر میشد بیست. شب که دیگه از ساعت ده به بعد میشد پنج تا ده کیلوبایت . کلا توی یک ماه سی گیگ توستم استفاده کنم. و چون ثبت نامم رو شیراز انجام داده بودم. واسه یک ماه پنجاه تومن دادم. در صورتی که قیمتش تو خوزستان شصت و پنج تومنه. این ماه دو مک گرفتم هفتاد هزار تومن. فکر کردم شبانش خوبه. در صورتی که هیچ تفاوتی با ۵۱۳ نداشت و اگه پنجاه تومن میدادم و همون نامحدود ۵۱۲ میگرفتم بهتر بود. دوستان دقت کنید بالاتر از ۵۱۲ نگیرید. که هیچ فرقی نداره با ۵۱۲ فقط صبح ها دانلودم به صد و هشتاد میرسه و کلا آشغاله

دقیقا همه جای خوزستان اینجوریه. منم صبح سرعتم خوبه و همین ساعت های که گفتی سرعتم افت میکرد و می کنه . چند روز پیش تماس گرفتم واسه همین کیفیت گفتن که خوزستان استفاده کننده زیاد داره و... داریم سایت هارو تو خوزستان بیشتر میکنم و در آینده نزدیک بهتر میشه. من که فکر نکنم بهتر بشه مگر کاربراش کمتر بشه . وایمکش تکنولوژی خوبی نیست چون 60-70 نفر استفاده کنن همزمان افتضاح میشه . اون بار کارشناس بهم گفت این دکلی که تو بهش وصلی 200 نفر یوزر داره استفاده میکنه و فرکانس حذف کردم به یه دکل بهتر وصل شدم از قبلی بهتره

vidav
25-09-2014, 14:01
الان سرعتت بهتر شده یعنی؟ من که از ماه دیگه همون ۵۱۲ نا محدود میگیرم. با اون خوب تونستم دانلود کنم. این دو مگ افتضاحه.

ShadowDragon
25-09-2014, 15:08
دقیقا همه جای خوزستان اینجوریه. منم صبح سرعتم خوبه و همین ساعت های که گفتی سرعتم افت میکرد و می کنه . چند روز پیش تماس گرفتم واسه همین کیفیت گفتن که خوزستان استفاده کننده زیاد داره و... داریم سایت هارو تو خوزستان بیشتر میکنم و در آینده نزدیک بهتر میشه. من که فکر نکنم بهتر بشه مگر کاربراش کمتر بشه . وایمکش تکنولوژی خوبی نیست چون 60-70 نفر استفاده کنن همزمان افتضاح میشه . اون بار کارشناس بهم گفت این دکلی که تو بهش وصلی 200 نفر یوزر داره استفاده میکنه و فرکانس حذف کردم به یه دکل بهتر وصل شدم از قبلی بهتره
چطوری میشه فهمید چند نفر وصلن؟ و چطور عوض کنم دکل رو؟

fafool70
25-09-2014, 16:01
چطوری میشه فهمید چند نفر وصلن؟ و چطور عوض کنم دکل رو؟

اون خودشون از اونجا میفهمن چند نفر وصله . ولی فرکانس تو همون تظیمات مودم قسمت wimax 16 تا فرکانس هست ببین مودمت به کدوم وصله . مثلا 3484000 اون رو بنویس یه جای داشته باش . بعد اون رو تو قسمت اون 16 تا فرکانس حدف کن و apply کن . بعد مودم رو ریبوت کن تا به یه فرکانس دیگه وصل بشه . ببین اون چطوره! اگه خواستی دوباره فرکانس قبل رو بزاری همون قسمت wimax که بری insert رو بزن فرکانس با باندویچش رو وارد کن و apply کن

ShadowDragon
25-09-2014, 19:04
لازمه مودم قبل تایم رایگان قطع وصل کنی؟ یا خودش سر ساعت 1 رایگان حساب میکنه؟

vidav
25-09-2014, 20:43
آره ظاهرا باید خاموشش کنی.من روزهای آخر حجمم تموم شد. یه شب ساعت دو مودمو خاموش کردم. دوباره زدمش. دیدم یهو ایمترنت فعال شد . یعتی ساعت رایگانش هنوز حساب میشد برام. ولی چند شب بعدش. اتوماتیک ساعت یک پیامهای واتس آپم اومد و فعال شد. خاموش و روشن کنی بهتره

blacktiger
25-09-2014, 22:03
لازم نیست. خودش حساب میکنه

ShadowDragon
26-09-2014, 22:30
دوستان، 7 روز دیگه سرویس من تموم میشه... یه مقدار اعتبار پیش پرداخت تو حسابمه، اما نمیخوام دیگه تمدید کنم! چند روز قبل سیستمش اتوماتیک تمدید میکنه؟ چطوری کاری کنم که تمدید نشه؟

mohsen_zz
27-09-2014, 18:44
سلام
آیا یک اکانت وایمکس امکان دارد همزمان بر روی دو مودم فعال باشد، یکی در منزل و دیگری در مغازه؟
بعد من میخوام سرعت 2 مگ نا محدود بگیریم؟ سرعت دانلودش متوسط چقدره؟ بگیرم؟
تو اصفهان کنار یه آنتناشون هستم

fafool70
28-09-2014, 21:46
دوستان، 7 روز دیگه سرویس من تموم میشه... یه مقدار اعتبار پیش پرداخت تو حسابمه، اما نمیخوام دیگه تمدید کنم! چند روز قبل سیستمش اتوماتیک تمدید میکنه؟ چطوری کاری کنم که تمدید نشه؟

بگو برات تمدید نکنن به اپراتور زنگ بزن اکه کمتر از اون مقدار تمدید هست که شارژ نمیشه . مثلا اگه ماهانه 26 تومنه 24 تومن باشه تمدید نمیشه . ولی اگر بیشتره فکر کنم قطع موقت کنی بهتره.

fafool70
28-09-2014, 21:50
سلام
آیا یک اکانت وایمکس امکان دارد همزمان بر روی دو مودم فعال باشد، یکی در منزل و دیگری در مغازه؟
بعد من میخوام سرعت 2 مگ نا محدود بگیریم؟ سرعت دانلودش متوسط چقدره؟ بگیرم؟
تو اصفهان کنار یه آنتناشون هستم

اینم فکر نکنم بشه . ولی خوب اگه میتونی با خودت ببرش مغازه :D . بهتره با 707 تماس بگیری بهتر راهنمایت میکنن

ShadowDragon
28-09-2014, 22:38
45 تومن بستانکارم، الان اگه طرح 1 مگ نامحدود 80 تومن رو انتخاب کنم، (امروز! در حالی که 4-5 روز از سرویسم باقی مونده) طرح فعلی از بین میره؟

fafool70
29-09-2014, 10:12
45 تومن بستانکارم، الان اگه طرح 1 مگ نامحدود 80 تومن رو انتخاب کنم، (امروز! در حالی که 4-5 روز از سرویسم باقی مونده) طرح فعلی از بین میره؟

نه طرح فعلی هستش تا اون روزی که طرح جدیدت شروع بشه . ولی تا پول کامل رو حسابت نباشه 1 مگ نامحدود فعال نمیشه

bagbaaz
29-09-2014, 14:11
دوستان عزیزم سلام
میخوام مودم وایمکس رومیزی ایرانسل بخرم
با طرح 1024 نامحدود
پشتیبانی میگه سرعتش چون بیت 8 نفر شیرینگ داره بین 16 تا 128 kbps هستش

منزل ما خیابان هاشمی در تهران هستش و تحت پوشش هستش.
میخواستم بدونم بدی های ِ این سرویس چی هستش؟؟
آیا بعد از یه حجم مشخصی دانلود سرعت رو محدود میکنن یا قطع میکنن
یاموقع دانلود سرعتش قطع و وصل میشه ...
در کل بنظرتون بگیرم یا نه؟؟؟
چون 80 هزارتومنه با بدبختی دارم جور میکنم ماهیانه بدم
خطوط محله ی ما pcm هستش و اینترنت کابلی نمیدن :/

ممنون اگه جوابمو بدید <3

fafool70
29-09-2014, 15:45
دوستان عزیزم سلام
میخوام مودم وایمکس رومیزی ایرانسل بخرم
با طرح 1024 نامحدود
پشتیبانی میگه سرعتش چون بیت 8 نفر شیرینگ داره بین 16 تا 128 kbps هستش

منزل ما خیابان هاشمی در تهران هستش و تحت پوشش هستش.
میخواستم بدونم بدی های ِ این سرویس چی هستش؟؟
آیا بعد از یه حجم مشخصی دانلود سرعت رو محدود میکنن یا قطع میکنن
یاموقع دانلود سرعتش قطع و وصل میشه ...
در کل بنظرتون بگیرم یا نه؟؟؟
چون 80 هزارتومنه با بدبختی دارم جور میکنم ماهیانه بدم
خطوط محله ی ما pcm هستش و اینترنت کابلی نمیدن :/

ممنون اگه جوابمو بدید <3

اگر واقعا مجبوری بگیر. از شرکت آسیاتک یا مخابرات بپرس شاید روی خط شما adsl دادن . بعد اگه مطمن شدی هیچ شرکتی نمیده بیا سمت وایمکس افت سرعت زیادی داره وقتی تو اون منطقه شما مثلا کاربر زیاد باشه سرعتش افت داره . اونم فکر نکنم 80 تومن نامحدود ارزش داشته باشه پول بدی ! اول حجمی بخر بعد اگر سرعتش راضی بودی نامحدودش کن ماه بعدش . به قول خودشون اگه استفاده منصفانه نکنی آره سرعتت رو کم میکنن تا چند روز !

ShadowDragon
29-09-2014, 20:43
دوستان در قسمت تغییر تعرفه، خط دوم، جلو تعرفه فعلی شما چی نوشته؟
میخواستم سرویس رو غیر فعال کنم، 1مگ نامحدود رو انتخاب کردم ، حتما تایید میشه؟

WHICH1
30-09-2014, 00:40
دوستان در قسمت تغییر تعرفه، خط دوم، جلو تعرفه فعلی شما چی نوشته؟
میخواستم سرویس رو غیر فعال کنم، 1مگ نامحدود رو انتخاب کردم ، حتما تایید میشه؟

بله حتما تایید میشه و فقط یکبار میتونی تغییر تعرفه بدی دفعه دوم خطا مینویسه با خط قرمز باید صبر کنید تا مهلت زمانی تمام بشه

shina_20
30-09-2014, 12:36
سلام دوستان.من تازه وایمکس ایرانسل گرفتم.1 ساله 2 مگ با حجم 24 گیگ! میخاستم بدونم شبانه رایگانم داره یا نه؟ البته واسه من 12 شب به بعد سرعت نزدیک 0 میرسه!!!!!:n03:

fafool70
30-09-2014, 12:40
سلام دوستان.من تازه وایمکس ایرانسل گرفتم.1 ساله 2 مگ با حجم 24 گیگ! میخاستم بدونم شبانه رایگانم داره یا نه؟ البته واسه من 12 شب به بعد سرعت نزدیک 0 میرسه!!!!!:n03:

از ساعت 1-7 صبح. آره سرعت افتضاح میشه

shina_20
30-09-2014, 12:47
یه سوال داشتم.برای تغییر رمز وای فایم باید چیکار کنم؟؟؟

mostafadc
30-09-2014, 13:36
اون خودشون از اونجا میفهمن چند نفر وصله . ولی فرکانس تو همون تظیمات مودم قسمت wimax 16 تا فرکانس هست ببین مودمت به کدوم وصله . مثلا 3484000 اون رو بنویس یه جای داشته باش . بعد اون رو تو قسمت اون 16 تا فرکانس حدف کن و apply کن . بعد مودم رو ریبوت کن تا به یه فرکانس دیگه وصل بشه . ببین اون چطوره! اگه خواستی دوباره فرکانس قبل رو بزاری همون قسمت wimax که بری insert رو بزن فرکانس با باندویچش رو وارد کن و apply کن

تو مودم من فقط 12 تا فرکانس ثبت شده...لطفا همه 16 فرکانس ایرانسل رو به من بدید..ممنون

Mr. M.S.R
30-09-2014, 20:07
سلام
وضع نت ایرانسل چطوره الان؟
من یک سالی مشه تمدید نکردم ! قیلا یک مگ نا محدود داشتم که سرعتش خوب بود به دانلود بالا هم گیر نمی داد!
الان وضع چطوره؟

fafool70
30-09-2014, 20:15
سلام
وضع نت ایرانسل چطوره الان؟
من یک سالی مشه تمدید نکردم ! قیلا یک مگ نا محدود داشتم که سرعتش خوب بود به دانلود بالا هم گیر نمی داد!
الان وضع چطوره؟

مثل قبل خوب نیست . تا قبل 93 خوب بود بعدش داغون شد

fafool70
30-09-2014, 20:16
تو مودم من فقط 12 تا فرکانس ثبت شده...لطفا همه 16 فرکانس ایرانسل رو به من بدید..ممنون

مودمت چیه؟؟! اگه میتونی ریست و دوباره و تنظیمش کنی برمیگردن احتمالن

Mr. M.S.R
30-09-2014, 20:31
مثل قبل خوب نیست . تا قبل 93 خوب بود بعدش داغون شد

عجب بد بختی داریم. من تا ابان ۹۲ وایمکس داشتم. ۱ سال یا بیشتر بود که استفاده می کردم. بعد مخابرات نا محدود داد رفتم سراغ ان اما بعد ۱ سال می گن دیگه نامحدود را تمدید نمی کنند!
الان از چه نظر داغون شده؟ سرعت بده ؟ پینگ بده؟ قطعی داره؟ به دانلود بالا گیر می ده تو نامحدود؟
ممنون که جواب می دهید.

fafool70
30-09-2014, 21:22
عجب بد بختی داریم. من تا ابان ۹۲ وایمکس داشتم. ۱ سال یا بیشتر بود که استفاده می کردم. بعد مخابرات نا محدود داد رفتم سراغ ان اما بعد ۱ سال می گن دیگه نامحدود را تمدید نمی کنند!
الان از چه نظر داغون شده؟ سرعت بده ؟ پینگ بده؟ قطعی داره؟ به دانلود بالا گیر می ده تو نامحدود؟
ممنون که جواب می دهید.

والا داداش قطعی که کم داره . پینگش بد نیست ! ولی اگر منطقه شما شلوغ باشه سرعت دانلود و پیج باز کردنتم بد میشه اگر خلوته خوب نشکلی نداری.اگر میدونی یه ماه شارژ کن خوب خوب بود استفاده کن . دانلود زیاد به قول خودشون مصرف منصفانه داره معلوم نیست سر چند گیگ بهت اخطار بدن و تا چند روز سرعتت رو کم میکنن .

ShadowDragon
01-10-2014, 16:50
این 2 هفته که وایمکس استفاده کردم، واقعا بیخوده! مخصوصا آپلودش

laser1
01-10-2014, 18:26
این 2 هفته که وایمکس استفاده کردم، واقعا بیخوده! مخصوصا آپلودش

من یه بار توضیح فنی دادم
این چیزی که تو ایران به اسم وایمکس میدم استاندارد خیلی ضعیف و آشغالیه
پینگ بالا :من الان وایرلس دارم که بهتدین پینگ تو سرویس های ایرانو داره وقتی آی پی اروپا پینگ میگیری زیر 100 ولی وایمکس سرور ایرانو بالا 100 پینگ میده اینقده افتضاحه
ظرفیت بسیار پایین اگه تو من منطقه ای کاربر زیاد شه سرعت 2 مگ میاد رو 128 اینقده افتضاحه
آپلود تعطیل چون سند مودمش کمه
و دلیل اصلیه کیفیت پایین اینه که استانداردی که تو ایران استفاده میکنند 802.16e که از رده خارجه و خیلی قدیمیه سال 2005
مقایسه کن با استاندارد های مدلاسیون جدید وایرلس که فوق العاد ه پر سرعته

ShadowDragon
01-10-2014, 23:45
دوست عزیز من عاشق ایرانسل که نشدم!
وسط پایتخت مملکت، رفتم یه خط تلفن ثابت ثبتنام کردم میگن 2-3 ماه دیگه میایم وصل میکنیم! این مودم رو از دوستم امانت گرفتم تا وقتی که ADSL بگیرم!

حالا یه سوال! 128 با 256 تو آپلود فرقی داره؟ 2 کیلوبایتم باشه کارم راه میافته! اما آیا وجود داره؟

vidav
02-10-2014, 08:16
من مودمم رو آوردم شیراز. بر خلاف آبادان اینجا خیلی سرعتش خوبه . اما حتما باید مودم رو توی حیاط و روی دیوار نصب کنم. تا سیگنال بده. و ظاهرا فقط یه دکل داره. ولی چون کاربر نداره زیاد تو شیراز دو مگ رو تا ۵۰۰ کیلوبایت میره و حتی دانلود شبش همش بالای صد کیلوبایته. حیف که باید چند روز دیگه برگردم دوباره آبادان

ShadowDragon
03-10-2014, 22:57
دوستان وایمکس حجم دزدی داره؟؟؟؟!از چه سرعتی به بالاو سرعت شبانه ، سرعت اسمی نیست؟

ShadowDragon
03-10-2014, 23:06
دوستان وایمکس حجم دزدی داره؟؟؟؟!از چه سرعتی به بالاو سرعت شبانه ، سرعت اسمی نیست

mehr1362
04-10-2014, 00:53
دوستان وایمکس حجم دزدی داره؟؟؟؟!از چه سرعتی به بالاو سرعت شبانه ، سرعت اسمی نیست

سلام
خوشبختانه وایمکس ایرانسل حجم دزدی نداره ( بر خلاف مبین نت ) ، 6 ماهه وایمکس ایرانسل دارم از نظر محاسبه حجم مشکلی نداره .
سرعت هاش همه اون چیزی هست که تعریف شده و باید باشه ، اینکه سرعتت تا آخر اون تعرفه باشه یا نه فقط به شلوغی دکل و یوزرهای منطقه شما بستگی داره . یعنی اگر جای خلوتی باشید دو مگ باید 250 تارو بده .
من خودم اصفهانم ، منطقه ای که هستم یوزرهای وایمکس کم هستند ، هم ایرانسل هم مبین نت
در مورد پینگ هم که دوستان گفتن ، باور کنید پینگ وایمکس ایرانسل خیلی خیلی خیلی بهتر از مبین نت هست .
من مبین نت هم داشتم که پینگم میگرفتم یه خط در میون تایم اوت میداد ، ایرانسل حداقل پینگش ثبات داره .

به نظر من عیب وایمکس فقط گرونی تعرفه هاش هست ، البته بازهم با مبین نت مقایسه کنیم قیمتهاش خیلی بهتر از مبین نت هست .

laser1
05-10-2014, 01:13
شبانه شون هنوز فعاله؟
1 تا 7صبح

ShadowDragon
05-10-2014, 01:20
پینگش که مشکلی نداره! من با همین وایمکس ، سرور خارجی play میکنم اما جالبه که سرور ایرانی خرابه!!!

HADI ONLY
06-10-2014, 07:46
سلام دوستان

من تا حالا وایمکس ثبت نام نکردم و اطلاع کافی ندارم .
برای ثبت نام حضوری طرح 2 مگ نامحدود وایمکس از طریق نمایندگی ، ارائه چه مدارکی لازم است ؟ کارت دانشجویی رو قبول دارند ؟ چقدر طول میکشه وصل شه ؟
از بین مودم ها ، کدوم مودم رو بگیرم ؟ برم از بازار بگیرم . بودجه ام تا 300 تومان برای مودم هست .

با تشکر.

mehr1362
06-10-2014, 20:52
دوستانی که شبانه دانلود میزنن ، میزان حجم مصرف شده رو چک کنن .

من طرح 256 یکماهه گرفتم که 3 گیگ حجم داره + 1 گیگ حجم هدیه ( ظاهرا به خاطر اینکه در طول تابستان مودم فعال بوده ) در مجموع 4 گیگ .

الان دیدم 1300 مگابایت کم شده و 2700 مونده ! شبها با همون سرعت 35 که داره دانلود کردم در طول این 6 روز !

احساس میکنم شبانه رایگان منظور نشده ، به عبارتی برداشته شده !

دوستان چک کنید ، نتیجه رو اعلام کنید :n03:

mehr1362
06-10-2014, 21:00
شبانه شون هنوز فعاله؟
1 تا 7صبح

در هاله ای از ابهام !

mostafadc
06-10-2014, 21:11

مودمت چیه؟؟! اگه میتونی ریست و دوباره و تنظیمش کنی برمیگردن احتمالن

مودمم fmm-130 هست ولی فکر نکنم با ریست برگرده,
اگه ممکنه شما فرکانس ها رو بنویس اینجا و یا یه عکس از روی فرکانس هاش بگیر و بزار.
مرسی

dannyfox
06-10-2014, 21:41
شبانه شون هنوز فعاله؟
1 تا 7صبح
بله. خودم تست کردم.

mahdi-mo
07-10-2014, 14:08
سلام دوستان یکی از اقوام میخواد وایمکس بگیره ولی نمیدونه مبین نت بگیره یا ایرانسل
کدوم بهتره؟با ذکر دلیل لطفا

WHICH1
07-10-2014, 14:25
خیلی جالبه ایرانسل هر ماه یکروز از طرح کمه میکنه من 19 ماه بودم حالا رسیدم به 15 خداروشکر رفتم فن آوا گیگ 3600 کجا گیگ 8 هزار تومان کجا سرعت دانلود روز فن آوا 850 هست ایرانسل روی 2 مگ مونده معلوم نیست چرا وایمکس پیشرفتی نداره

سلام دوستان یکی از اقوام میخواد وایمکس بگیره ولی نمیدونه مبین نت بگیره یا ایرانسل

قیمت ایرانسل تقریبا 40% ارزون تر هست آنتن دهی خیلی خیلی بهتر از مبین نت هست مبین نت اینهمه پول دادم 1 ماه بیشتر استفاده نکردم الان مودم بدون استفاده گوشه خونه تعداد کاربرهای شاکی مبین نت بیشتر هست و فکر نکنم کسی در تایپک مبین نت پیدا کنید بگه مبین نت بگیر! ایرانسل عالی نیست ولی از مبین نت فوق العاده بهتره!

mehr1362
07-10-2014, 16:12

سلام
اصلا فکر مبین نت رو نکن ، دزدتر ازین شرکت ندیدم !
من 7 ماه مشترک مبین نت بودم که در طی این مدت 3 بار تعرفه هاش رو گرون کرد ! شبانه رایگان رو محدود کرد !
من و خیلی از بچه های این فروم شکایت فرستادیم که هیچ سودی برای ما نداشت .
خود من 175 ریخته بودم برای 6 ماهه دو مگ مبین نت که بعد از دو ماه استفاده اومد شبانه رو کم کرد و پول من حروم شد رفت .

ایرانسل خیلی خیلی بهتر هست :
قیمت بهتر
پینگ بهتر
آنتن دهی بهتر
قطعی کمتر
پاسخگویی بهتر
ثبات قیمت بیشتر
-----------------------------
مبین نت یک دهم درصد به حرف کاربرهاش توجهی نداره ، یکی از بی وجدان ترین شرکت هاست .

fafool70
08-10-2014, 13:54
اگه ممکنه شما فرکانس ها رو بنویس اینجا و یا یه عکس از روی فرکانس هاش بگیر و بزار.
مرسی

باشه شب برات عکس میزارم

dannyfox
08-10-2014, 16:20
شبانه دیگه رایگان نیست. من 2 گیگ حجم سوزوندم :n14:

mehr1362
08-10-2014, 17:39
شبانه دیگه رایگان نیست. من 2 گیگ حجم سوزوندم :n14:

برای من هم کم شده ، از 4 گیگ موجود ( سه گیگ ماهانه + یک گیگ هدیه ) الان 2 گیگ کم شده در طول 8 روز !
کلا توی روز نهایت 20 تا صفحه وب باز کنم ! اما شبانه یا سرعت 35 دانلود میزدم فایل های کوچیک رو .

فکر میکنم شبانه رایگان برداشته شده ، لطفا دوستان دیگه چک کنن .

fafool70
08-10-2014, 20:58
برای من هم کم شده ، از 4 گیگ موجود ( سه گیگ ماهانه + یک گیگ هدیه ) الان 2 گیگ کم شده در طول 8 روز !
کلا توی روز نهایت 20 تا صفحه وب باز کنم ! اما شبانه یا سرعت 35 دانلود میزدم فایل های کوچیک رو .

فکر میکنم شبانه رایگان برداشته شده ، لطفا دوستان دیگه چک کنن .

دیشب با اپراتور تماس گرفتم گفت که از 1تا 7 تا دی ماه دوباره تمدید شده .واسه منم احتمال میدم کم کرده. میگم 1 گیگ هدیه رو به تو دادن؟ به من ندادن هنوز

mehr1362
09-10-2014, 00:28
دیشب با اپراتور تماس گرفتم گفت که از 1تا 7 تا دی ماه دوباره تمدید شده .واسه منم احتمال میدم کم کرده. میگم 1 گیگ هدیه رو به تو دادن؟ به من ندادن هنوز

سلام
اگه تا دی ماه تمدید شده چرا پس کم شده ؟ من قبلا شبانه دانلود نمیزدم چون 128 داشتم ارزش نداشت .
ممکنه در محاسبه اشتباه کنه ؟ یعنی مودم رو قبل از 7 صبح که خاموش نکنیم اون حجم رو جز روزانه حساب کنه ؟
امشب خودم اینو تست میزنم ببینم مشکل اشتباه در محاسبه هست یا واقعا کم میکنه !

یک گیگ رو به من دادن ، یعنی اضافه شده به 3 گیگ حجم تعرفم .

IDMTOP
09-10-2014, 01:09
سلام دوستان من دیروز از نمایندگی ایرانسل پرسیدم که یک تا هفت صبح رایگان هست گفتند بله ولی من دیشب که تست کردم از حسابم کلی کم شده

fafool70
09-10-2014, 11:42
سلام
اگه تا دی ماه تمدید شده چرا پس کم شده ؟ من قبلا شبانه دانلود نمیزدم چون 128 داشتم ارزش نداشت .
ممکنه در محاسبه اشتباه کنه ؟ یعنی مودم رو قبل از 7 صبح که خاموش نکنیم اون حجم رو جز روزانه حساب کنه ؟
امشب خودم اینو تست میزنم ببینم مشکل اشتباه در محاسبه هست یا واقعا کم میکنه !

یک گیگ رو به من دادن ، یعنی اضافه شده به 3 گیگ حجم تعرفم .

والا اون اینجور بهم گفت . باید همه تست کنیم اگر کم کرد گزارش کنیم درستش کنن . به من یک گیگ رو ندادن باید به اپراتور بگم

dannyfox
09-10-2014, 12:04
برای من تا 15 مهر شبانه رایگان بود ولی بعد از اون از ترافیکم کم شده، در ضمن ترافیک هدیه هم ندادن.

Mr.Aras
09-10-2014, 12:42
دوستان تا زمانی که تو سایتش جشنواره نزده یا به نحوی دیگه اعلام نکرده شبانه دانلود نکنید.

mehr1362
09-10-2014, 14:19
دوستان ، یه جورایی باید حرفمو اصلاح کنم :

دیشب حجم کل مصرف شده رو یادداشت کردم و از ساعت 1 زدم دانلود ، صبح هم ساعت 6:45 مودم رو از برق کشیدم .
من تو این فاصله 1 تا 6:45 حدود 350 مگابایت دانلود زدم ، امروز چک کردم 10 مگابایت کم شده بود !

بنابراین به این نتیجه رسیدم که :
اگر شبانه دانلود بزنم و مودم رو قبل از 7 صبح قطع نکنم و مودم روشن باشه تا بعد ساعت 7 ، هر چی که شبانه دانلود زدم رو جز روزانه حساب میکنه ! یعنی باید بگم در محاسبه شبانه و روزانه اشتباه عمل میکنه !

فقط این رو نمیدونم اون 10 مگابایت چرا کم شده !

دوستانی که حجمشون کم شده ، مودم رو قبل از ساعت 7 خاموش کنن

dannyfox
09-10-2014, 16:55
دوستان ، یه جورایی باید حرفمو اصلاح کنم :

دیشب حجم کل مصرف شده رو یادداشت کردم و از ساعت 1 زدم دانلود ، صبح هم ساعت 6:45 مودم رو از برق کشیدم .
من تو این فاصله 1 تا 6:45 حدود 350 مگابایت دانلود زدم ، امروز چک کردم 10 مگابایت کم شده بود !

بنابراین به این نتیجه رسیدم که :
اگر شبانه دانلود بزنم و مودم رو قبل از 7 صبح قطع نکنم و مودم روشن باشه تا بعد ساعت 7 ، هر چی که شبانه دانلود زدم رو جز روزانه حساب میکنه ! یعنی باید بگم در محاسبه شبانه و روزانه اشتباه عمل میکنه !

فقط این رو نمیدونم اون 10 مگابایت چرا کم شده !

دوستانی که حجمشون کم شده ، مودم رو قبل از ساعت 7 خاموش کنن

این روش خاموش کردن مودم رو یکساله انجام میدم. با همین روش حجم ازم کم شده.
نمیدونم این جشنواره پاییزی مگه فیل هوا کردنه که ایرانسل هنوز تصمیمی نگرفته ؟!

bankggs
09-10-2014, 19:57
سلام خدمت دوستان عزیز ، میخوام وایمکس بگیرم بخاطر حمل و نقل زیاد در تهران و نیاز به دسترسی دائم به اینترنت . میخواستم بپرسم سرعت وایمکس128 نامحدود با مودم همراه مدلbm338 چطوری هست یعنی با چند کیلوبایت دانلود داره و اینکه اگر حجمی بگیرم سرعت دانلود بیشتر هست یا نامحدود؟؟؟ لطف میکنید اگه جواب بدید:n16:

mehr1362
09-10-2014, 22:06
سلام خدمت دوستان عزیز ، میخوام وایمکس بگیرم بخاطر حمل و نقل زیاد در تهران و نیاز به دسترسی دائم به اینترنت . میخواستم بپرسم سرعت وایمکس128 نامحدود با مودم همراه مدلbm338 چطوری هست یعنی با چند کیلوبایت دانلود داره و اینکه اگر حجمی بگیرم سرعت دانلود بیشتر هست یا نامحدود؟؟؟ لطف میکنید اگه جواب بدید:n16:

اگر منظورتون وایمکس ایرانسل هست ، سرعت تعرفه 128 نهایت 15 کیلوبایت هست ، نامحدود و حجمی هم فرقی نداره سرعت و یکسان هستند . اگر برای دانلود کردن لازم دارید ، حداقل باید به فکر 512 نامحدود باشید .

IDMTOP
10-10-2014, 16:19
دوستان من فکر میکنم که در روز تا یک حدی اجازه دانلود رایگان به شما داده میشه و بقیه دانلود را قبل ساعت 7 نصفه حساب میکنن

xxx1360
10-10-2014, 20:47
سلام من سه ماه پیش وایمکس ایرانسل داشتم هنوز هم مودمم رو دارم و اشتراک هم سر زدم هنوز فعاله.توی این سه ماه اسیاتک گرفتم.اون موقع که وایمکس بودم سرعت توی شب زیر هشت بود و توی روز زیر بیست.512 با 4 گیگ رایگان داشتم که با یک گیگ بسته افزایشی ماهی پنج گیگ مصرف می کردم وقتی به اسیاتک اومدم دو مگابیت با 10 گیگ رایگان گرفتم .خوشحال بودم گفتم حجم اضافه می اورم چقدر خوشحال بودم ماه اول 20 گیگ و خورده ای شارژ کردم ماه دوم دو هفته 10 گیگ رو مصرف کردم و ماه پیش یک هفته مونده بود تموم کردم.دلم برای ایرانسل تنگ شده.نمی دونم سرعتش خوبه یا مثل موقع جام جهانی اذیت می کنه .البته این رو بگم که با اسیاتک حسابی از دانلود شبانه اش استفاده میکنم ولی ایکاش مثل وایمکس بود.

imanparsa
11-10-2014, 08:05
دوستان این سیگنال چطوره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

omid_zendegi
11-10-2014, 08:46
سلام
1- من قبلا ADSL شاتل و مخابرات داشتم الان اجبارا باید وایمکس بگیرم(و شایدم 3G ) دانلود زیادی ندارم ولی سرعت وبگردی برام مهمه نمیخوام علاف بازشدن سایت باشم.
با یکی از دوستان که وایمکس داشت مشورت کردم که 128 اعتباری بگیرم، خودش 256 داشت و اصرار میکرد 512 بگیرم میگفت 512 وایمکس در حد 128 adsl هستش!!!
واقعا اینطوریه کسی از دوستان تجربه هر دو سرویس رو داشته یعنی برای داشتن کیفیت 128 adsl باید 512 وایمکس بگیرم؟

2- مبین نت ظاهرا شبانه رایگان داره . تو سایت ایرانسل قسمت تعرفه هاش چیزی نگفته ولی تو این تاپیک چند تا پست دربارش چیزایی نوشته بودند!!!

3- امکان فروش مودم وجود داره چون من حداکثرا تا یکسال از وایمکس استفاده کنم بعد دیگه کلا... ، میشه مودم رو فروخت؟

omid_zendegi
11-10-2014, 09:15
راستی یه سوال دیگه این طرح چطوره؟
اعتباری یک ماهه 128 نامحدود 27 ت
1. سرعت طرح نامحدود کمتر نیست نسبت به حجمی؟
2.در یک ماه حداکثر چقدر میشه دانلود کرد(و آپلود)

mehr1362
11-10-2014, 14:53
سلام
1- من قبلا ADSL شاتل و مخابرات داشتم الان اجبارا باید وایمکس بگیرم(و شایدم 3G ) دانلود زیادی ندارم ولی سرعت وبگردی برام مهمه نمیخوام علاف بازشدن سایت باشم.
با یکی از دوستان که وایمکس داشت مشورت کردم که 128 اعتباری بگیرم، خودش 256 داشت و اصرار میکرد 512 بگیرم میگفت 512 وایمکس در حد 128 adsl هستش!!!
واقعا اینطوریه کسی از دوستان تجربه هر دو سرویس رو داشته یعنی برای داشتن کیفیت 128 adsl باید 512 وایمکس بگیرم؟

2- مبین نت ظاهرا شبانه رایگان داره . تو سایت ایرانسل قسمت تعرفه هاش چیزی نگفته ولی تو این تاپیک چند تا پست دربارش چیزایی نوشته بودند!!!

3- امکان فروش مودم وجود داره چون من حداکثرا تا یکسال از وایمکس استفاده کنم بعد دیگه کلا... ، میشه مودم رو فروخت؟

نمیشه وایمکس ایرانسل رو با adsl مقایسه کرد ، ازین نظر که وایمکس ایرانسل سرعت تعرفه هاش همون چیزی هست که باید باشه ، یعنی تعرفه اسمی و تعریف شده با چیزی که استفاده میکنی یکی هست ، بعضی شرکت ها اسما مثلا 256 میدن به کاربر ، ولی در عمل 512 هست !
اصلا فکر مبین نت نباش ، من دو مگ مبین نت هم داشتم و باید بگم در باز کردن صفحات به پای 256 وایمکس ایرانسل هم نمیرسه !
نه اینکه سرعتش کم بود ، سرعتش بالای 200 بود ولی پینگ واقعا مزخرفی داشت و در باز شدن صفحات وب فقط سرعت ملاک نیست ، پینگ هم خیلی تاثیر داره !
شاید دیدین مثلا سرعت نت خوبه ولی تو باز کردن صفحات وب یه مکث طولانی میکنه بعد یه دفعه کل صفحه لود میشه ، این به خاطر همون پینگ بد هست .

اینکه امکان فروش مودم وجود داشته باشه در آینده یا نه ، نمیشه از الان پیش بینی کرد اون هم به خاطر راه افتادن 3G موبایل .
یعنی اگه وایمکس شبانه رو حذف کنه ، استفاده کردن ازش توجیه عقلانی نداره ، طرف میره سراغ 3G ایرانسل یا همراه اول .
اگه شبانه حذف نشه ، مشتری خودش رو داره ، مخصوصا هموطنانمون در جنوب کشور زیاد وایمکس استفاده میکنن

من الان تعرفه 256 وایمکس ایرانسل دارم که سرعت دانلودش 35 هست ، باز کردن صفحات بدون مشکل هست و بدون علافی میشه وبگردی کرد ، فقط باید تا جایی که میتونید آنتن مودم رو بهتر کنید تا پینگ ثبات پیدا کنه و یه خط در میون تایم اوت نده ، اونوقت میشه راحت وبگردی کرد.

mehr1362
11-10-2014, 14:57
راستی یه سوال دیگه این طرح چطوره؟
اعتباری یک ماهه 128 نامحدود 27 ت
1. سرعت طرح نامحدود کمتر نیست نسبت به حجمی؟
2.در یک ماه حداکثر چقدر میشه دانلود کرد(و آپلود)

من قبلا گرفتم ، سرعت دانلود 15 هست و سرعت آپلود 7 کیوبایت
سرعت نامحدود با حجمی هم فرقی نداره ، اگه منطقه شما کاربر وایمکس زیاد نباشه نهایت سرعت رو خواهید داشت هر تعرفه ای که باشه .
با توجه به سرعت کمش به فکر دانلود نمیشه بود ، برای دانلود زدن به شکل نامحدود حداقل به فکر 512 باید باشید که 70 تا سرعت بده

mehr1362
11-10-2014, 15:06
دوستان این سیگنال چطوره؟

سیگنالت نسبتا خوبه ، هر چی بتونی میزان RSSI رو پائین بیاری پینگت بهتر میشه ، البته در حد 20 الی 40
یعنی اگه پینگت 230 باشه با دستور ping 4.2.2.4 -t ، آنتن رو بهتر کنی تا 190 هم دیدم پائین میاد .

بعضی دکل ها CINR قوی تر هست و مودم اتوماتیک وصل میشه به دکلی که CINR بهتری داره ولی اگر پیدا کنید روی کدوم دکل RSSI کمتر میشه و به اون وصل بشید پینگ پائین میاد که بهتره .

fafool70
12-10-2014, 13:14
مرسی

بفرما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

omid_zendegi
12-10-2014, 16:33
نمیشه وایمکس ایرانسل رو با adsl مقایسه کرد ، ازین نظر که وایمکس ایرانسل سرعت تعرفه هاش همون چیزی هست که باید باشه ، یعنی تعرفه اسمی و تعریف شده با چیزی که استفاده میکنی یکی هست ، بعضی شرکت ها اسما مثلا 256 میدن به کاربر ، ولی در عمل 512 هست !
اصلا فکر مبین نت نباش ، من دو مگ مبین نت هم داشتم و باید بگم در باز کردن صفحات به پای 256 وایمکس ایرانسل هم نمیرسه !
نه اینکه سرعتش کم بود ، سرعتش بالای 200 بود ولی پینگ واقعا مزخرفی داشت و در باز شدن صفحات وب فقط سرعت ملاک نیست ، پینگ هم خیلی تاثیر داره !
شاید دیدین مثلا سرعت نت خوبه ولی تو باز کردن صفحات وب یه مکث طولانی میکنه بعد یه دفعه کل صفحه لود میشه ، این به خاطر همون پینگ بد هست .

اینکه امکان فروش مودم وجود داشته باشه در آینده یا نه ، نمیشه از الان پیش بینی کرد اون هم به خاطر راه افتادن 3G موبایل .
یعنی اگه وایمکس شبانه رو حذف کنه ، استفاده کردن ازش توجیه عقلانی نداره ، طرف میره سراغ 3G ایرانسل یا همراه اول .
اگه شبانه حذف نشه ، مشتری خودش رو داره ، مخصوصا هموطنانمون در جنوب کشور زیاد وایمکس استفاده میکنن

من الان تعرفه 256 وایمکس ایرانسل دارم که سرعت دانلودش 35 هست ، باز کردن صفحات بدون مشکل هست و بدون علافی میشه وبگردی کرد ، فقط باید تا جایی که میتونید آنتن مودم رو بهتر کنید تا پینگ ثبات پیدا کنه و یه خط در میون تایم اوت نده ، اونوقت میشه راحت وبگردی کرد.
خيلي ممنون از اينکه وقت گذاشتي و خط به خط جواب دادي.:n16:
نصب مودم کار سختيه؟ بخاطر مسائل مالي ترجيح ميدم پول ندم به کارشناس نصب مودم. ميشه از طريق راهنمايي هاي بچه هاي تالار خودم نصبش کنم.

mehr1362
12-10-2014, 20:20
خيلي ممنون از اينکه وقت گذاشتي و خط به خط جواب دادي.:n16:
نصب مودم کار سختيه؟ بخاطر مسائل مالي ترجيح ميدم پول ندم به کارشناس نصب مودم. ميشه از طريق راهنمايي هاي بچه هاي تالار خودم نصبش کنم.

خواهش میکنم ...
شما وقتی از نمایندگیش بخری همونجا تنظیمات رو واست اوکی میکنه ، یه تعرفه که دوست داری رو همونجا فعال میکنه و هزینش با قیمت مودم جمع میشه ، از طریق وای فای عملکرد مودم و ارتباط اینترنتی رو واست تست میزنه و تحویل میده .( البته اگه مدل های بهترش که وای فای داره رو انتحاب کنی )
بعد هم که آوردید منزل ، یه جای مناسب قرارش میدید و تموم ، نیاز به کارشناس نداره !
تو ایران به هر کسی که دو تا سیم رو سر هم میبنده میگن کارشناس !!!:n02:
میخواهید ارزونتر در بیاد هم میتونید بگردید دنبال یه مودم کارکرده و از یه آدم مطمئن بخرید

omid_zendegi
13-10-2014, 00:10
خواهش میکنم ...
شما وقتی از نمایندگیش بخری همونجا تنظیمات رو واست اوکی میکنه ، یه تعرفه که دوست داری رو همونجا فعال میکنه و هزینش با قیمت مودم جمع میشه ، از طریق وای فای عملکرد مودم و ارتباط اینترنتی رو واست تست میزنه و تحویل میده .( البته اگه مدل های بهترش که وای فای داره رو انتحاب کنی )
بعد هم که آوردید منزل ، یه جای مناسب قرارش میدید و تموم ، نیاز به کارشناس نداره !
تو ایران به هر کسی که دو تا سیم رو سر هم میبنده میگن کارشناس !!!:n02:
میخواهید ارزونتر در بیاد هم میتونید بگردید دنبال یه مودم کارکرده و از یه آدم مطمئن بخرید
آره تو ایران واسه تعارف به هم میگن مهندس!! که نشان مدرک گرایی که نه مدرک زدگیه.
اولین بار که adsl شاتل رو گرفتم طرف گفت کارشناس میاد واسه نصب مودم وقتی اومد مرورگر رو باز کرد و چندتا عدد وارد کرد.با خودم گفتم عجب کار سختی! چند سال بعدش که رفتم نت مخابرات بگیرم به خانومه گفتم ببین غیر هزینه سرویس هیچ وجه اضافی نمیدم خودم بلدم مودم نصب کنم.

که اینطور پس مودم رو همون موقع تحویل میدن، امروز رفتم خدمات مشترکین پرسیدم غیر مدارک شناسایی یه قبض (آب برق گاز ) هم گفت لازمه. الان تازه به خونه فعلی نقل مکان کردیم و هنوز قبضی نیومده از طرفی تا آخر همین هفته نیاز ضروری به نت دارم به سرم زد قبض خونه قبلی رو ببرم بعد دیدم اینجوری آدرس رو هم باید عوضی بدم و اگه قرار باشه مودم رو خودشون بیارن لو میره.

ShadowDragon
13-10-2014, 10:25
مودم رو خودشون نمیارن!
یه راه هست که گفتن نامه از دفتر اسناد یا یه همچین چیزی ببری! درست یادم نیست! اما از 707 بپرس

همونجا مودم رو تحویل بدن نیازی به آدرس صحیح نداری! اما متاسفانه 15 تومن پول زور رو باید بدی!

omid_zendegi
13-10-2014, 18:22
همونجا مودم رو تحویل بدن نیازی به آدرس صحیح نداری!
اتفاقا این قسمتش سادست بعد یه مدت آدرس جدید رو میدم میگم منزلمون عوض شده و دروغ هم نگفتم فقط کمی دیرتر گقتم. اگه کسی از شرکت ایرانسل یا پیمانکاراش نیان در خونه یا به تلفن ثابت اونجا زنگ نزنند نمیفهمند که چند هفته پیش اونجا بودیم و حالا تخلیه شده

darkest
13-10-2014, 22:28
دوستان شبانش الان رایگانه؟

fafool70
14-10-2014, 13:24
دوستان دیشب من 1 گیگ داشتم . صبح دیدم 200 مگ اضاف شده . فکر کنم چند شب پیش که ازم کم کرد الان اضاف شده . در ضمن شبانه رایگان هست دیشب 350 مگ دانلود کردم کم نکرد !

mehr1362
14-10-2014, 15:32
دوستان به تصویر زیر نگاه کنید ، اول دوره که چک کردم 4 گیگ داشتم که استباطم این بود که 3 گیگ تعرفه 256 + 1 گیگ هدیه که قولش رو در سایت ایرانسل داده بود ( درصورت فعال بودن مودم در سه ماهه تابستان )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما الان میبینم جمع حجم مصرف شده و باقیمانده کمی از 5 گیگ هم رد میشه ! حجم مصرفیم رو هم 3.2 گیگ زده که دور از باورم هست.
من همیشه آخر دوره 500 مگ هم اضافه میاوردم ! نه متوجه میشم چطوری 3 گیگ مصرف شده و نه متوجه میشم چه طوری حجم کل 5 گیگ شده!
تست هم که کردم اگه مودم رو قبل ساعت 7 صبح از برق نکشم حجم مصرفی رو بیشتر میزنه .
احساس میکنم سیستم هاشون قاطی کرده ، دوستان شما هم از قسمت گزارش مصرف چک کنید خبر بدین .مرسی

vidav
14-10-2014, 16:57
دوست عزیز. من موقع ثبت نام در شیراز مدارک رو دادم. گفتن فردا بیا مودم رو تحویل بگیر. فکر ن خودشون بیان. چون کار خاصی نداره. فقط مودمو میزنی تو برق. ا هم همونجا تست میکنه برات.

ahwazp30
15-10-2014, 09:21
مهر داره تموم میشه هنوز خبری از جشنواره نیست .فکر کنم به خاطر نسل سوم دیگه کسی سراغ وایمکس نمیره برای همین جشنواره دیگه نگذاشتنه

arsham4005
15-10-2014, 18:50
وایمکس ایرانسل دانلود رایگان شبانه داره؟ پس چرا تو سایتش چیزی ننوشته؟ اگه داره کسی میدونه چه ساعتاییه؟

vidav
15-10-2014, 21:17
من که الان نامحدود دارم و هر چی میحوام دانلود میکنم. راستش ماه پیش دو مگ داشتم دوازده گیگ. شبا اینقدر میومد پایین سرعت چیزی دانلود نمیکرد. شما دوستان مگه مینید دانلود کنید که اینقدر دنبال رایگان بودن شبانش هستید؟

mehr1362
16-10-2014, 14:46
وایمکس ایرانسل دانلود رایگان شبانه داره؟ پس چرا تو سایتش چیزی ننوشته؟ اگه داره کسی میدونه چه ساعتاییه؟

فعلا که شبانه رایگان داره ، تو سایتش هست قسمت جشنواره تابستانه زده ، از ساعت 1 بامداد تا 7 صبح

arsham4005
16-10-2014, 18:02
فعلا که شبانه رایگان داره ، تو سایتش هست قسمت جشنواره تابستانه زده ، از ساعت 1 بامداد تا 7 صبح
خب موضوع اینه الان دیگه تابستون نیست!

mehr1362
17-10-2014, 01:03
خب موضوع اینه الان دیگه تابستون نیست!

تابستان نیست ، ولی شبانه رایگان همچنان برقرار هست .

Pitbull2015
17-10-2014, 12:33
سلام. دوستان! WiMax سرویس 2 مگابیت نامحدود هم داره؟ اگه آره، قیمتش چنده ماهی؟ بالاترین سرعتی که ارائه میده با حجم نامحدود، چند مگابیته؟

vidav
17-10-2014, 14:16
آره داره. قیمتش فکر کنم صد وبیست تومنه هر ماه. اما محدودیت داره. من ۵۱۲ نامحد ود دارم بدون لیست سیاه. ماهی پنجاه تومن میدم تا شصت گیگ هم دانلود دارم هر ماه

dannyfox
18-10-2014, 12:03
بالاخره جشنواره تابستان از روی سایت ایرانسل برداشته شد.

fafool70
18-10-2014, 12:28
بالاخره جشنواره تابستان از روی سایت ایرانسل برداشته شد.

هنوز هستش !

mehr1362
18-10-2014, 15:52
هنوز هستش !

سه چهار روز پیش عنوانش حذف شده بود ولی روی پیشنهادهای تشویقی که میزدی ، جشنواره تابستان هم بود .

اما الان جشنواره تابستان هم دیگه حذف شده ، یعنی باید منتظر جشنواره پائیزه باشیم ؟ یا برداشته شدن شبانه ؟

فکر کنم تا چند روز دیگه مشخص بشه

fafool70
18-10-2014, 20:13
سه چهار روز پیش عنوانش حذف شده بود ولی روی پیشنهادهای تشویقی که میزدی ، جشنواره تابستان هم بود .

اما الان جشنواره تابستان هم دیگه حذف شده ، یعنی باید منتظر جشنواره پائیزه باشیم ؟ یا برداشته شدن شبانه ؟

فکر کنم تا چند روز دیگه مشخص بشه

روی موبایل جشنواره تابستون هستش ولی با کامپیوتر نه . نمیدونم واسه چی جشنواره ندادن هنوز !

vidav
19-10-2014, 04:27
فکر کنم دیگه رفت تا زمستون. امیدوارم فقط قیمتها رو افزایش ندن

blacktiger
19-10-2014, 10:11
اعلام شده ولی با یه بند:

mehr1362
19-10-2014, 11:58
اعلام شده ولی با یه بند:

داداش دم شما گرم ، دیروز ظهر که چک کردم این صفحه نبود.
جالب اینه هیچی از قیمت ها و اون تفکیک استان ها نزده ! فقط گفته 1 تا 7 رایگانه .

amiralex65
19-10-2014, 15:02
سلام بچه ها.
من یه سوال دارم..
جدیدا شنيدم تو یه مناطق که وايمکس ايرانسل مشترک کم داره سايتاي وايمکسشو داره جمع میکنه.
این درسته?
اگه درسته من از کجا بفهمم خونه ما جزو مناطقی هست که میخواد جمع بشه یا نه?
آخه من یه مودم یو اس بی دارم.و میخوام اگه فعلا قصد جمع کردن آنتن نزدیک خونه ما رو ندارن یه مودم وافاي بگيرم.
آخه از نظر سرعت خیلی راضیم ازش.سرعت و پايداريش عالیه.

vidav
19-10-2014, 16:15
منم خوندم که دارن جمع میکنن. اما مستقیم به ایرانسل اشاره نکرد. بهترین کار اینه که با ۷۰۷ تماس بگیری. اونا میدونن از دکل منطقه شما چند یوزر متصل میشن و میتونه احتمال بده جمع میشه یا نه اگه کلا این خبر جمع کردن دکل ها صحت داشته باشه

blacktiger
19-10-2014, 16:19
من یه سری شنیدم مبین نت یه شهرستانی رو جمع کرده بود گویا مودم ها رو بازپس گرفته بود. ایرانسل رو نمیدونم.

vidav
19-10-2014, 16:30
آره مبین نت پارسال توی هفت شهر رو جمع کرد

amiralex65
19-10-2014, 16:35
منم خوندم که دارن جمع میکنن. اما مستقیم به ایرانسل اشاره نکرد. بهترین کار اینه که با ۷۰۷ تماس بگیری. اونا میدونن از دکل منطقه شما چند یوزر متصل میشن و میتونه احتمال بده جمع میشه یا نه اگه کلا این خبر جمع کردن دکل ها صحت داشته باشه
پرسیدم. جواب درست که نداد، اخرشم گفت نمی تونیم پیش بینی کنیم.
ولی تکذیبم نکرد.

vidav
19-10-2014, 18:01
دوستان تا حالا کسی از تعرفه ۱۲۸ کیلوبایت با ضریب یک به یک استفاده کرده؟ سرعتش واقعا ۱۲۸ است؟

blacktiger
19-10-2014, 20:12
دوستان تا حالا کسی از تعرفه ۱۲۸ کیلوبایت با ضریب یک به یک استفاده کرده؟ سرعتش واقعا ۱۲۸ است؟
خراسان رضوی من داشتم. بله.128 ویژه اس اسمش.

Persianhb
19-10-2014, 20:49
آیا در پاییز هم برای مشترکین اعتباری دانلود رایگان شبانه هست؟

vidav
19-10-2014, 20:58
خراسان رضوی من داشتم. بله.128 ویژه اس اسمش.

مرسی دوست عزیز. من خودم ساکن خوزستانم واین طرح در خوزستان نیست. اما چون ثبت نامم در شیراز انجام دادم بر اساس استان فارس از تعرفه ها استفاده میکنم و برای من هم ۱۲۸. ویژه وجود دارم. پس سرعت دانلود بالای صد کیلوبایت بود برای شما درسته؟

vidav
19-10-2014, 21:13
آیا در پاییز هم برای مشترکین اعتباری دانلود رایگان شبانه هست؟

اونطور که دوستان در پستهای قبلی اعلام کردند و لینک گذاشتند ظاهرا بله همچنان دانلود شبانه رایگان است

blacktiger
19-10-2014, 21:47
باز استان به استان اگر فرق کنه نمیدونم. اما بله طرح 128 ویژه دانلودش حدود 130 کیلو بیت و دارای 5 گیگ حجم ماهانه و دارای شبانه رایگان هستش.

amiralex65
20-10-2014, 01:07
مرسی دوست عزیز. من خودم ساکن خوزستانم واین طرح در خوزستان نیست. اما چون ثبت نامم در شیراز انجام دادم بر اساس استان فارس از تعرفه ها استفاده میکنم و برای من هم ۱۲۸. ویژه وجود دارم. پس سرعت دانلود بالای صد کیلوبایت بود برای شما درسته؟
من حدود یکسال پیش که واسه اصفهان گذاشتن این طرح را گرفتم.
واقعا عالیه. 2 مگابیت یعنی 250 کیلوبایت سرعت دانلودشه.همیشه و بدون نوسان.
من که خیلی راضیم ولی ظاهرا منطقه تا منطقه فرق میکنه.

vidav
20-10-2014, 02:22
منظور شما همون ۱۲۸ ویژه است؟ دو مگ رو که من تو خوزستان گرفتم افتضاح بود. و سرعتش با ۵۱۲ فرقی نمیکرد. الان ۵۱۲ نا محدود دارم خیلی راضیم. واسه خوزستان بهترین طرح ۵۱۲ است. یک مگ و دو مگ فرقی ندارن با ۵۱۲

amiralex65
20-10-2014, 09:32
منظور شما همون ۱۲۸ ویژه است؟ دو مگ رو که من تو خوزستان گرفتم افتضاح بود. و سرعتش با ۵۱۲ فرقی نمیکرد. الان ۵۱۲ نا محدود دارم خیلی راضیم. واسه خوزستان بهترین طرح ۵۱۲ است. یک مگ و دو مگ فرقی ندارن با ۵۱۲
بله من 128 ویژه با ضریب اشتراک 1به1 دارم که 250 کيلوبايت دانلودمه..

blacktiger
20-10-2014, 09:43
میگم شهر به شهر فرق داره. یه طرحه با یه اسم یکی 128 اون یکی 256 دانلود میده:n04:

vidav
20-10-2014, 11:14
با این حساب خوزستان پایین تره.حتی اگه شصت کیلوبایت هم باشه من راضیم چون الان ۵۱۲ با ترافیک ۵ گیگ رو نوشته ۲۷ هزار تومان. خوب این که ۲۲ هزارتومانه . می ارزه

ShadowDragon
20-10-2014, 20:39
شبانه هم 250 تا سرعتشه؟ 128 ویژه؟

amiralex65
21-10-2014, 09:23
شبانه هم 250 تا سرعتشه؟ 128 ویژه؟
من زیاد اهل دانلود شبانه نيستم.ولی چند دفعه که امتحان کردم بین 150 تا 250 بود..

vidav
29-10-2014, 20:14
دوستان دانلود شبانه همچنان رایگانه؟

mehr1362
29-10-2014, 22:09
دوستان دانلود شبانه همچنان رایگانه؟

آره داداش ، فعلا رایگان هست .
خودم امروز تعرفه رو تغییر دادم به دو مگ 6 ماهه ! امیدوارم حالا حالاها تمدید بشه شبانه رایگان .

laser1
29-10-2014, 22:32
آره داداش ، فعلا رایگان هست .
خودم امروز تعرفه رو تغییر دادم به دو مگ 6 ماهه ! امیدوارم حالا حالاها تمدید بشه شبانه رایگان .
این ورها اوضاع خیلی خرابه شب ها میاد رو دایال ‌‌آپ تقزیبا قطع میشه

vidav
29-10-2014, 23:59
مرسی . دوست عزیز. در ضمن من آبجیم نه داداش:n06:
من خودم نا محدود دارم. ولی این ماه چوناید یک بشینم درس بخونم ۱۲۸ با ضریب یک به یک میخوام بگیرم. سرعتش ه ظاهرا همون صد تاست شب. دانلود رو دیگه میذارم شبا

arashaj74
30-10-2014, 00:19
کسی مودم اون دور خواست موجوده.نصف قیمت میفروشم

ShadowDragon
30-10-2014, 01:18
1تا 7؟ یا 2 تا 8؟

mehr1362
30-10-2014, 01:55
1تا 7؟ یا 2 تا 8؟

1 تا 7 رایگان هست

alireza vali
30-10-2014, 11:16
سلام
حداکثر حجم ترافیک مصرفی برای 512 نامحدود اعتباری چند گیگ هست ؟

vidav
30-10-2014, 12:48
حد اکثر نداره دوست عزیز. من خودم ۵۱۲ نا محد دارم. هر چقدر میخوای دانلود میکنی. فقط یک مگ و دو مگ چنین چیزی دارن. من هر ماه راحت شصت گیگ دانلود میکنم

azadeh_s
30-10-2014, 12:55
ایرانسل کلا مزخرفه

mehr1362
30-10-2014, 22:30
حد اکثر نداره دوست عزیز. من خودم ۵۱۲ نا محد دارم. هر چقدر میخوای دانلود میکنی. فقط یک مگ و دو مگ چنین چیزی دارن. من هر ماه راحت شصت گیگ دانلود میکنم

به نظرم شما دو مگ حجمی بگیرید به نفعتون باشه ، چون میشه در ساعات رایگان 4 گیگ گرفت و 30 ضربدر 4 میشه 120 گیگ
از امشب طرح 2 مگ من شروع میشه ، امیدوارم چیزی که انتظار دارم ( سرعت 250 ) در بیاد :n02:

ShadowDragon
31-10-2014, 00:09
دوستان من نخوام تمدید کنم باید چی کار کنم؟ نمیخوام از موجودی حسابم کسر کنه! اما تغییر تعرفه که زدم، میگه ثبت نشد!

vidav
31-10-2014, 00:10
دوست عزیزو من گرفتم قبلا دو مگ رو. بیخود هفتاد هزار تومان پولم رو انداختم تو آشغال. متاسفانه سرعتش بالاتر از ۱۲۰ نمیرفت و شبها که افتضاح بود. و دیگه هر گز نگرفتم. سرعت ۵۱۲ و ثباتش از دو مگ خیلی بهتر ابود وایه . البته بستگی به منطقه هم داره. من خوزستان هستم و واقعا افتضاح بود. به دوستان در خوزستان هم توصیه میکنم اصلا طرف یک مگ و دو مگ نرن که ضرر میکنن. الان راحت برای ۵۱۲ پنجاه تومن میدم بیشتر از شصت گیگ دانلود میکنم. این ماه هم که قصد دارم ۱۲۸ بگیرم با ضریب یک به یک که امیدوارم دانلود شبانش هم صد و بیست و هشت باشه

vidav
31-10-2014, 00:12
دوستان من نخوام تمدید کنم باید چی کار کنم؟ نمیخوام از موجودی حسابم کسر کنه! اما تغییر تعرفه که زدم، میگه ثبت نشد!

دوست عزیز زنگ بزن به ۷۰۷ تا برات انجامش بدن

Exlord27
31-10-2014, 17:42
من یه 3-4 ماهی میشه که 2M نامحدود دارم و قبل از اون هم 2M محدود ... در مورد سرعتش باید بگم که کاملا بستگی به منطقه و آنتن دهیش داره ...
من روزهای اولی که گرفته بودم مودم رو تو اتاق خودم و روی کیس گزاشته بودم که آنتن دهیم 15 تا 19 بود و سرعتم از 100~120 بالاتر نمیرفت ... مودم رو بردم طبقه بالا و گذاشتمش روی قفسه روی یه بلندگو :n10: و آنتن دهیم رفت روی 25 تا 29 و سرعتم رفت بالای 200 تا 240~250
منظور از آنتن دهی مقدار CINR R1 هستش که با جابجا کردن مودم باید مقدار اینو ببرین بالای 25 ...
محدود و نامحدود هم فرقی نمیکنه ...
در مورد حجم دانلود برای نامحدود ... بعد تقریبا 60G برا من sms اومد که اگه بازم دانلود کنین خططون به ضریب اشتراک بالاتری انتقال میکنه ولی با این حال بازم ماهانه بالای 300G دانلود کردم ... تازه اونم فقط با تورنت ... با لینک مستقیم از این هم بیشتر میشه ....
2 ماهه اول 2M محدوده ...

vidav
31-10-2014, 18:55
بله دوست عزیز منطقه مهمه. اما خوزستان به علت حجم بالای مشترکین کیفیت یک مگ و دو مگ خیلی کمه. هر چند که آنتن دهی ما کامله

fafool70
31-10-2014, 21:49
جدیدن با گوگل مپ و گوگل ترنسلیت مشکل ندارین یا جیمیل روی موبایل؟؟! واسه من یه ساعت کار میکنه دو ساعت خرابه

mehr1362
01-11-2014, 22:51
من یه 3-4 ماهی میشه که 2M نامحدود دارم و قبل از اون هم 2M محدود ... در مورد سرعتش باید بگم که کاملا بستگی به منطقه و آنتن دهیش داره ...
من روزهای اولی که گرفته بودم مودم رو تو اتاق خودم و روی کیس گزاشته بودم که آنتن دهیم 15 تا 19 بود و سرعتم از 100~120 بالاتر نمیرفت ... مودم رو بردم طبقه بالا و گذاشتمش روی قفسه روی یه بلندگو :n10: و آنتن دهیم رفت روی 25 تا 29 و سرعتم رفت بالای 200 تا 240~250
منظور از آنتن دهی مقدار CINR R1 هستش که با جابجا کردن مودم باید مقدار اینو ببرین بالای 25 ...
محدود و نامحدود هم فرقی نمیکنه ...
در مورد حجم دانلود برای نامحدود ... بعد تقریبا 60G برا من sms اومد که اگه بازم دانلود کنین خططون به ضریب اشتراک بالاتری انتقال میکنه ولی با این حال بازم ماهانه بالای 300G دانلود کردم ... تازه اونم فقط با تورنت ... با لینک مستقیم از این هم بیشتر میشه ....
2 ماهه اول 2M محدوده ...

من دو روز هست 2 مگ 6 ماهه گرفتم ، شب اول سرعتم از سال 1تا 2 بیشتر از 120 نبود ، بعد از ساعت 2 تا 7 صبح سرعت 250 بود .
دیروز اینقدر اینجا بارون اومد ( اصفهان ) که مودم رو از پشت بوم !!! آوردم پائین .
مودمم مدل 130 هست که گذاشتمش داخل جعبه پلاستیکی قطاب و واسش بست و اینا ساختم ، عایق بندی کردم و ...
دیشب مودمم پائین در حیاط بود که سرعتم 70 بیشتر نشد ، امشب بعد از ملاحظات ایمنی زمستانه :n02: مودم دوباره رفت روی پشت بوم .

چیزی که من تجربه کردم این بود که هر چه آنتن بهتری داشته باشی سرعت هم به ماکزیمم خودش بیشتر نزدیک میشه و سرعت بهتری خواهیم داشت ، منتظرم امشب ببینم چی در میاد ...

mehr1362
01-11-2014, 23:14
جدیدن با گوگل مپ و گوگل ترنسلیت مشکل ندارین یا جیمیل روی موبایل؟؟! واسه من یه ساعت کار میکنه دو ساعت خرابه

این دو سه روز از مترجم گوگل استفاده کردم مشکلی نداشت ، شاید پینگ نت شما خوب نیست .

vidav
02-11-2014, 07:20
من دوباشه تو خونه.هست 2 مگ 6 ماهه گرفتم ، شب اول سرعتم از سال 1تا 2 بیشتر از 120 نبود ، بعد از ساعت 2 تا 7 صبح سرعت 250 بود .
دیروز اینقدر اینجا بارون اومد ( اصفهان ) که مودم رو از پشت بوم !!! آوردم پائین .
مودمم مدل 130 هست که گذاشتمش داخل جعبه پلاستیکی قطاب و واسش بست و اینا ساختم ، عایق بندی کردم و ...
دیشب مودمم پائین در حیاط بود که سرعتم 70 بیشتر نشد ، امشب بعد از ملاحظات ایمنی زمستانه :n02: مودم دوباره رفت روی پشت بوم .

چیزی که من تجربه کردم این بود که هر چه آنتن بهتری داشته باشی سرعت هم به ماکزیمم خودش بیشتر نزدیک میشه و سرعت بهتری خواهیم داشت ، منتظرم امشب ببینم چی در میاد ...
وقتی چهار تا چراغ مودمت کامل باشه. جا به جا کردن تاثیری هم داره؟

fafool70
02-11-2014, 10:40

آره برو تو تنظیمات 192.168.1.1 و سعی کن ciner رو پایین بیاری و rssi بالا بره . رمز ورود به صفحه هم admin و پسوردadmin

fafool70
02-11-2014, 10:42
این دو سه روز از مترجم گوگل استفاده کردم مشکلی نداشت ، شاید پینگ نت شما خوب نیست .

روی کامپیوتر مشکل ندارم رو موبایل بعضی اوقات مشکل دارم

mehr1362
02-11-2014, 13:35

اگه RSSI روی 75 باشه باز هم 4 چراغ روشن میشه ، اون چراغ ها اهمیتی نداره ، همونطور که دوستمون توضیح دادن عمل کنید .
دیشب نت خودمو تست زدم دقیقا مثل شب اول بود ، تا ساعت 2:30 سرعت بین 70 تا 120 در نوسان و بعد از ساعت 2:30 سرعت بین 230 تا 250 بود.

vidav
02-11-2014, 16:39
باشه انجام میدم. ولی سرعت دانلود من صبح ها بین شصت تا هفتاده برای ۵۱۲ از ظهر تا عصر میاد پایین. دوباره شب همون میشه. یعنی امکان داره از این بیشتر بشه؟

vidav
02-11-2014, 17:08
دوستان چون من مبتدی هستم لطفا راهنمایی کنید. آیا برای این تنظیمات که گفتید باید مودم به کامپیوتر وصل بشه؟ من الان با وای فای با تبلت رفتم تو این سایت و نوشته

Rssi -60
و
Cinr -30

fafool70
03-11-2014, 01:25
دوستان چون من مبتدی هستم لطفا راهنمایی کنید. آیا برای این تنظیمات که گفتید باید مودم به کامپیوتر وصل بشه؟ من الان با وای فای با تبلت رفتم تو این سایت و نوشته

Rssi -60
و
Cinr -30

نه ربطی نداره خیلی خوبه . با گوشی و تبلت هرچی مبخوای برو . الان واسه تو خوبه

fafool70
03-11-2014, 01:28
نت امشب از ساعت 12 داغون شد .سرعت 9 کیلو بایت

vidav
03-11-2014, 01:37
واسه من همیشه از ساعت دوازده شب تا سه صبح اینجوریه. از سه به بعد دوباره دانلود میره بین چهل تا پنجاه. صبح هم که میشه شصت تا هفتاد.

mehr1362
03-11-2014, 03:14
من دیگه حالتش دستم اومده ، برای من از 1 تا 2:30 بیشتر 120 نمیشه ، بعد اون تا 7 سرعت بین 230 تا 250 هست .

Farhad 8904
03-11-2014, 11:43
سلام
دوستان اصفهانی شما مشکل کند باز شدن صفحات ندارید؟
من هر جای شهر تست کردم سایت ها 6-7 ثانیه طول میکشه تا توسط مرورگر شناخته بشه بعد لود میشه.

vidav
03-11-2014, 12:09
من مودم رو در حالت خوابیده گذاشتم rssiشد -۵۵ و وقتی بردمش تو حیاط شد -۴۸ ولی در عمل سرعت دانلودم هیچ تفاوتی با -۶۰ نداشت

fafool70
03-11-2014, 13:01
سلام
من هر جای شهر تست کردم سایت ها 6-7 ثانیه طول میکشه تا توسط مرورگر شناخته بشه بعد لود میشه.

من که خوزستانم این مشکلو دارم . داغون شده وایمکس

mehr1362
03-11-2014, 13:28
سلام

سلام ، من اصفهانم ، این مشکل رو ندارم ، همش به پینگ مربوط میشه ، من مودم رو بستم به میله ی آنتن پشت بوم !

mehr1362
03-11-2014, 13:36
من مودم رو در حالت خوابیده گذاشتم rssiشد -۵۵ و وقتی بردمش تو حیاط شد -۴۸ ولی در عمل سرعت دانلودم هیچ تفاوتی با -۶۰ نداشت

بزارید یک مثال بزنم ، برای من دو دکل از همه قوی تر هستند :
اولی RSSI روی عدد -53 هست و CINR بین 23 و 25 هست .
دومی RSSI روی -62 هست و CINR بین 27 و 29 هست .

اما دکل دومی برای من بهتر جواب میده و سرعت بهتری میگیرم .
شما باید دکل های مختلف رو تست کنید بعد به نتیجه برسید ، ممکنه بهتر بشه و ممکنه بدتر بشه و یا فرقی نکنه .

شما وقتی مودم رو میزنی به برق اتوماتیک وصل میشه به دکلی که CINR قویتری داشته باشه ، حالا شما میتونید اون فرکانس رو یادداشت کنید و از تنظیمات مودم و قسمت : wimax و سپس Edit اون فرکانس رو بگذارید روی 10MHZ که دیگه مودم بهش وصل نشه ، بعد ریبوت کنید تا وصل بشه به دومین دکل قوی منطقه شما ، و به همین صورت ... تا دکل هارو ارزیابی کنید .

vidav
03-11-2014, 13:44
من فکر کنم. آبادان یک دکل بیشتر نباشه و یکی توی خرمشهر. اما میشه بیشتر توضیح بدید چطور فرکانس ادیت کنم؟ متوجه نشدم

vidav
03-11-2014, 13:49
اون فرکانسی که بهش وصلم الان خودش روی ده مگا هرتز بود

mehr1362
03-11-2014, 15:59
من فکر کنم. آبادان یک دکل بیشتر نباشه و یکی توی خرمشهر. اما میشه بیشتر توضیح بدید چطور فرکانس ادیت کنم؟ متوجه نشدم

به دو عکس زیر نگاه کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من تمام دکل هارو ( غیر از 3 تایی که قوی تر هستند ) گذاشتم روی 10MHZ که دیگه وصل نمیشن ، به عکس اول دقت کنید فرکانسی که الان وصل هستم فرکانس نهم از لیست هست ، حالا میتونم این رو بزارم روی 10MHZ که دیگه وصل نشه به این دکل ، بعد ریبوت که بزنم وصل میشه به فرکانس چهارم از لیستم که دومین دکل قوی منطقه ما میشه .
حالا میتونید اون دکلی که اتوماتیک بهش وصل میشید رو بزارید روی 10 یا کلا حذفش کنید ( قبلش یادداشت کنید ) و بعد ریبوت بزنید تا وصل بشه به دکل دیگه ای و به همین ترتیب سه چهار دکل قویتر رو با هم مقایسه کنید .

vidav
03-11-2014, 16:12
خیلی ممنون از راهنماییتون. الان انجام دادم. مال من بر عکس بود. الان که فعالن روی ده هستن. وقتی بذارمشون روی پنج غیر فعال میشن. فقط به یه دکل وصل شد که -۸۰ بود و خیلی ضعیف بود. تنها دکل خوب همینی بود که بهش وصل بودم. البته ی لیست دو سه تا فرکانس دیگه بود که - ۹۰ بودن ولی اصلا بهشون وصل نشد.

Alone-Star
03-11-2014, 17:02
دوستان وایمکس نامحدود ایرانسل سرعت واقعی ارائه میده یا بعداز یک ترافیک مشخص محدود میشه؟
میخوام نامحدود بگیرم کابلی 200-400تومن میدن بی شرفا.

لطفا یک نفر کمک کنه :)

vidav
03-11-2014, 17:12
اگه تا ۵۱۲ بگیری نه. سرعت تغییری نمیکنه. ولی یک مگ بعد از چهل گیگ و دو مگ بعد از هشتاد گیگی برات اس ام اس میاد که مصرتو باید بیاری پایین. هر چند بعضی ها با یه سری ترفندها این هم دور زدن.

Farhad 8904
03-11-2014, 20:00
من که خوزستانم این مشکلو دارم . داغون شده وایمکس

سلام ، من اصفهانم ، این مشکل رو ندارم ، همش به پینگ مربوط میشه ، من مودم رو بستم به میله ی آنتن پشت بوم !

مشکل از پینگ نیست الان پینگ سرویس من با اروپا همیشه زیر 200 هست و با ایران زیر 80.
جالبه وقتی وی پی ان یا ...شکن کانکت باشه مشکل حل میشه سایت ها همه سریع شناخته میشن.

fandak
04-11-2014, 19:54
این قضیه مودم با ماشین فرسوده جریانش چیه؟

fafool70
04-11-2014, 23:32
دو سه روزه شبا ساعت 10-11 که میشه تو واتس اپ پیامها دیر میره رو ساعت میمونه و بعد چند ثانیه میره . واسه شما اینجور نشده با وایمکس؟؟

ali_12
05-11-2014, 01:18
سلام
1-ساعت رایگان دانلود شبانه وایمکس ایرانسل از چند هست؟محدودیت حجم هم داره یا نه؟
2-من مودم جیبی ایرانسل دارم.2 3 سال پیش خریدم.حالا سوالم اینه میتونم باطری اشو درآرم و مستقیم بزنم به برق؟؟چون تو کاتالوکش زده آسیب میبینه؟؟درسته
چون من هدفم اینه دستگاه 24 ساعته روشن باشه و وصل به برق.حالا اگر با باطری بزنم باطری خراب نمیشه؟؟
راهش چیه
ممنونم

comet
05-11-2014, 12:51
سلام
1-ساعت رایگان دانلود شبانه وایمکس ایرانسل از چند هست؟محدودیت حجم هم داره یا نه؟
2-من مودم جیبی ایرانسل دارم.2 3 سال پیش خریدم.حالا سوالم اینه میتونم باطری اشو درآرم و مستقیم بزنم به برق؟؟چون تو کاتالوکش زده آسیب میبینه؟؟درسته
چون من هدفم اینه دستگاه 24 ساعته روشن باشه و وصل به برق.حالا اگر با باطری بزنم باطری خراب نمیشه؟؟
راهش چیه
ممنونم

من هم دو سال و نیمه که مودم جیی ایرانسل دارم و تا اواخر پارسال حدود بیست ساعت در روز روشن بود و البته اغلب هم با شارژر تا اینکه زمستان پارسال یه بار که مودم از دستم افتاد و دل و روده اون بیرون ریخت متوجه باد کردن باتری شدم و یه باتری نو خریدم واسش. به نظرم باتری اون با توجه به استفاده پیوسته من از اینترنت و اتصال تقریبا 24 ساعته به برق خوب دوام آورد اما هیچوقت با توجه به هشدار موجود در دفترچه که شما هم اشاره کردین، ریسک نکردم و بدون باتری از اون با شارژر استفاده نکردم. همیشه هم این پرسش برام مطرح بود که مثل لپ تاپ میشه باتری رو کنار گذاشت و با شارژر به تنهایی استفاده کرد اما به نتیجه ای نرسیدم.

hirsababak
05-11-2014, 19:11
سلام دوستانم
ازتون یه راهنمایی میخوام
وایمکس ایرانسل دارم که مودمم وای فای هست
یه مودم وای فای از کسی گرفتم که بزارم خونه باشه و وقتی خونه هستم از اون استفاده کنم و مجبور نباشم مودم مغازه رو با خودم ببرم بیارم
حالا اون مودم رو هر کاری میکنم نمیتونم برم داخل تنظیماتش که مشخصات خودم رو بهش تعریف کنم
192.168.1.1 میزنم و یوزر پسورد میخواد . admin میزنم نمیره داخل
این ادمین رو برای ورود به تنظیمات مودم میشه عوض کرد؟در این صورت اگر عوض شده باشه باید چکار کنم؟چون اون بنده خدایی که مودم رو ازش گرفتم در دسترس نیست رفته خدمت سربازی

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم

مدل مودم BM632w) Wi-Fi)

mehr1362
05-11-2014, 19:48
سلام دوستانم
ازتون یه راهنمایی میخوام
یه مودم وای فای از کسی گرفتم که بزارم خونه باشه و وقتی خونه هستم از اون استفاده کنم و مجبور نباشم مودم مغازه رو با خودم ببرم بیارم
حالا اون مودم رو هر کاری میکنم نمیتونم برم داخل تنظیماتش که مشخصات خودم رو بهش تعریف کنم
این ادمین رو برای ورود به تنظیمات مودم میشه عوض کرد؟در این صورت اگر عوض شده باشه باید چکار کنم؟چون اون بنده خدایی که مودم رو ازش گرفتم در دسترس نیست رفته خدمت سربازی

مدل مودم BM632w) Wi-Fi)

سلام ، من این مدل مودم رو داشتم با اینترنت مبین نت

یوزر و پسورد هر دو user بودند ، با یه چیز دیگه هم وارد میشد که یادم نیست ، یعنی دو تا رمز ورود داشت .

شما با عبارت user تست کنید .

Exlord27
05-11-2014, 20:50
سلام دوستانم
ازتون یه راهنمایی میخوام

مدل مودم BM632w) Wi-Fi)

پشت مودم کلید factory reset نداره ؟ معمولا یهکلید خلی کوچیکه توی یه سوراخ کوچیکیه که باید با یه مداد یا خودکار یا میخ یا سوزن فشار دبی و 12-20 ثانیه نگه داری تا مودم reset بشه. بعد میتونی با admin/admin وارد بشی
اگه اون کلید نیود این لینک ها رو بررسی کن:

Exlord27
05-11-2014, 20:55
مژده مژده ....

خط ADSL من وصل شد :n20::n10: خداحافظ wimax :n25::n07: خط 8M چه حالی بکنیم ما :n09:

hirsababak
05-11-2014, 21:01
تغییرات مربوط به رمزعبور صفحه ورودی مودم :

در داخل صفحه مودم شما، به صورت پیش فرض یک نوع شناسه کاربری (admin) برای وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم تعریف شده است که می توانید تغییراتی را درآنها به صورت زیر انجام دهید :
در صفحه زیر، admin به عنوان User nameبه صورت پیش فرض انتخاب شده است، فقط می توانید رمز صفحه عبور خود را تغییر دهید.

یوزر پسورد رو ادمین زدم باز هم نرفت داخل

hirsababak
05-11-2014, 21:04
مژده مژده ....

خط ADSL من وصل شد :n20::n10: خداحافظ wimax :n25::n07: خط 8M چه حالی بکنیم ما :n09:

تبریک بابت ای دی اس ال
اگر فیبر نوری نبودم من هم مجبور به وایمکس نمیشدم
برم راهی رو که گفتی تست کنم

vidav
05-11-2014, 21:39
دکل منطقه ما الان دو روز قطع شده. اصلا سابقه نداشته توی این چند ماه که وایمکس دارم بیشتر از سه چهار ساعت قطع بشه. نمیدونم علتش اینه که این چند روز با نحوه تنظیمات فرکانسهاآشنا شدم یا نه. باید مودمو بذارم تو ارتفاع تا به یه دکل دورتر وصل بشه که قدرت چندانی هم نداره. به ایرانسل هم که زنگ زدم میگه تنظیمات مودم مشکلی نداره و گزارشی از خرابی در خوزستان دریافت نکردیم.و کاری نمیتونیم بکنیم. تعجبم از اینه که با اینکه فرکانسش قطعه ولی وقتی مودمو جابه جا میکنم rssiهم عوض میشه. در صورتی که نمیتونه بهش وص بشه

mehr1362
05-11-2014, 22:47
پشت مودم کلید factory reset نداره ؟ معمولا یهکلید خلی کوچیکه توی یه سوراخ کوچیکیه که باید با یه مداد یا خودکار یا میخ یا سوزن فشار دبی و 12-20 ثانیه نگه داری تا مودم reset بشه. بعد میتونی با admin/admin وارد بشی

درسته ، این مدل همینطوری ریست میشه ، این ریست برای وقتی هست که دیگه هیچ راهی جواب نده
من این مدل رو داشتم با عبارت user وارد میشد ، یکبار که با این عبارت وارد بشید مرتبه دوم با admin هم وارد میشه .
مودم به اینکه چند تا سیستم وارد تنظیماتش بشن حساس هست ، به طور مثال اگر دو تا سیستم داخل منزل داشته باشید و با اولی و با رمز admin وارد بشید با سیستم دوم وارد نمیشه مگر اینه user بزنید ، بعد از یکبار وارد شدن با عبارت user مرتبه بعد با admin هم وارد میشه .

hirsababak
05-11-2014, 22:57

ریست داره ولی کار نکرد
هنوزم وقتی 192.168.1.1 میزنم با یوزر پسورد ادمین نمیره داخل:n03:
.........
اون ای پی دستی رو هم دادم و بلدم چون وای فای دارم

hirsababak
05-11-2014, 23:06
درسته ، این مدل همینطوری ریست میشه ، این ریست برای وقتی هست که دیگه هیچ راهی جواب نده
من این مدل رو داشتم با عبارت user وارد میشد ، یکبار که با این عبارت وارد بشید مرتبه دوم با admin هم وارد میشه .
مودم به اینکه چند تا سیستم وارد تنظیماتش بشن حساس هست ، به طور مثال اگر دو تا سیستم داخل منزل داشته باشید و با اولی و با رمز admin وارد بشید با سیستم دوم وارد نمیشه مگر اینه user بزنید ، بعد از یکبار وارد شدن با عبارت user مرتبه بعد با admin هم وارد میشه .

ممنونم از توجهتون به این موضوع
متاسفانه نه با user میره داخل و نه با admin
مودم خودمو وقتی اشتباه میزنم ارورر میده ولی این مودم وقتی با یوزر یا ادمین داخل نمیره هیچ ارورری نمیده نمیدونم چرا

birang1357
06-11-2014, 08:55
با چه بروازری دارید چک می کنید؟ با هر سه براوزر اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس و کروم تست کنید

ممنونم از توجهتون به این موضوع
متاسفانه نه با user میره داخل و نه با admin
مودم خودمو وقتی اشتباه میزنم ارورر میده ولی این مودم وقتی با یوزر یا ادمین داخل نمیره هیچ ارورری نمیده نمیدونم چرا

ali_12
07-11-2014, 11:37
سلام
دوستان ساعت دانلود مجانی شبانه از کی تا کی هست؟
محدودیت حجمی داره یا نه؟

vidav
07-11-2014, 11:45
یک شب تا هفت صبح. نه محدودیت حجمی نداره.

fafool70
08-11-2014, 00:33
سرعت 4 کیلو بایت . با تپاتالک بزور اومدم ! خوزستان!!

omid_zendegi
09-11-2014, 01:25
سلام
این تعرفه چطوره
128 - 5 گیگ ویژه ضریب اشتراک یک به یک - 22 ت.
کسی ازش داره الان، سرعت دانلودش میانگین رو چنده.
الان 128 پایه دارم بیست روزه ترافیکم ته کشید البته از وجود دانلود رایگان شبانه هم بی خبر بودم فک کردم فقط ماله تابستون بوده.

vidav
09-11-2014, 02:29
سلام
این تعرفه چطوره
128 - 5 گیگ ویژه ضریب اشتراک یک به یک - 22 ت.
کسی ازش داره الان، سرعت دانلودش میانگین رو چنده.
الان 128 پایه دارم بیست روزه ترافیکم ته کشید البته از وجود دانلود رایگان شبانه هم بی خبر بودم فک کردم فقط ماله تابستون بوده.

این طرح واسه من از پس فردا فعال میشه یکی از دوستان از مشهد میگفت سرعت دانلودش در شب و روز بین دویست تا دویست وپنجاه ست. یک دوست اصفهانی هم میگفت بین ۱۲۰ تا ۱۳۰

fafool70
09-11-2014, 10:30
من نمیدونم چرا دو شبه از ساعت 11 به بعد سرعت افتضاح میشه!!

arashtn
09-11-2014, 11:11
سلام دوستان
128 ویژه داشتم سرعتش خوب بود بین 150 تا 250
حالا میخوام 128 نامحدود بگیرم بنظرتون خوبه؟
کسی مصرف کرده چطوریه سرعت دانلود

vidav
09-11-2014, 12:06
128 عادی که افتضاحه.سرعتش بین ۱۴ تا ۲۰

mehr1362
09-11-2014, 18:01
من 10 روزه که دو مگ 6 ماهه گرفتم ، 9 روز اول سرعتم از ساعت 1 تا 2:30 الی 3 بین 70 تا 130 بود ، بعد از اون میرفت رو 260 تا 7 صبح .
مودم رو چرخوندم الان CINR بین 31 و 33 هست ، دیشب از همون اول سرعتم 260 بود تا 7 صبح ، 5 گیگ دانلود شد .

این سرعت شانسی هست ، وقتی دوستان میگن سرعتمون پائین هست واقعا ناراحت میشم :n28:

vidav
09-11-2014, 18:53
این بستگی به منطقه داره دوست عزیز. من ماه پیش دو مگ با دوازده گیگ گرفتم هفتاد هزار توم. فکر کردم میتونم شب چند گیگ دانل م. ولی سرعت بیشتر از۱۲۰ نمیشد افتضاح بود. با اینکه سیگنالم خوب بود. اما وقتی مودمو برم شیراز با اینکه باید میذاشتمش تو ارتفاع و خوب سیگنال نمیداد سرعت دانلش تو شب بالای سیصد هم میشد.

Farhad 8904
09-11-2014, 20:34
سلام
دوستان کسی فایل bin فریمور مودم BM632w ایرانسل داره؟

omid_zendegi
10-11-2014, 01:28
این طرح واسه من از پس فردا فعال میشه یکی از دوستان از مشهد میگفت سرعت دانلودش در شب و روز بین دویست تا دویست وپنجاه ست. یک دوست اصفهانی هم میگفت بین ۱۲۰ تا ۱۳۰

لطفا هر موقع فعال شد یه آمار از کیفیتش بدید. مخصوصا سرعتی که IDM نشون میده مد نظرم هست ممنون.

armin100
11-11-2014, 07:23
سلام دوستان

کسی می دونه چطور باید تغییر تعرفه به «مصرف آزاد» رو اعمال کرد؟

تو Ecare که میرم انواع و اقسام تعرفه ها قابل انتخاب هست...
اما چیزی به نام «مصرف آزاد» وجود نداره...

الان از سرویس 512 استفاده می کنم... و 3 روز دیگه هم تموم میشه...

vidav
11-11-2014, 14:01
لطفا هر موقع فعال شد یه آمار از کیفیتش بدید. مخصوصا سرعتی که IDM نشون میده مد نظرم هست ممنون.
این طرح از امروز فعال شد. .متاسفانه چون من خوزستان هستم و کیفیت طرحهای بالای ۵۱۲ اصلا خوب نیست همانطور که حدس زده بودم. دیشب سرعت دانلودم بین سی تا چهل بود و در روز هم بین هفتاد تا هشتاده. ولی فکر کنم در شهر شما همان ۱۲۸ باشد. جالبه سرعت دانلود کمی از ۵۱۲ که داشتم بیشتره ولی سرعت باز کردن سایتها کمی پایینه

Mr.Aras
11-11-2014, 14:29
سلام دوستان

کسی می دونه چطور باید تغییر تعرفه به «مصرف آزاد» رو اعمال کرد؟

تو Ecare که میرم انواع و اقسام تعرفه ها قابل انتخاب هست...
اما چیزی به نام «مصرف آزاد» وجود نداره...

الان از سرویس 512 استفاده می کنم... و 3 روز دیگه هم تموم میشه...
اینجا توضیح داده، تو یکسری از استان ها و تنها روی مودم های usb است

iman_s
11-11-2014, 15:06
سلام
سه ساله که از مودم یو اس بی وایمکس استفاده میکنم.تازگیا وقتی مودمو به دستگاه وصل میکردم شناسایی نمیشد و بعد از چندبار قطع و وصل جواب میداد.تا اینکه به طور کل ازکار افتاد و خراب شد.زنگ زدم 707 برای تهیه مودم جدید ولی گفت دیگه یو اس بی نداریم :-(
کسی تا حالا با مودم یو اس بی مشکل داشته و قابل تعمیر هست؟
اونایی که تجربه کار بامودم جیبی داشتن ازش راضی بودن؟
چون باید مودم رو با خودم جابجا کنم و بعضی جاها که آنتن ضعیفه سامانه تقویت یو اس بی هم میبرم.مودم جیبی تو جاهایی که آنتن ضعیفه جواب میده؟
و اینکه بیشتر وقتا پشت سیستم هستم و نیازی به وای فای ندارم میشه مودم را باکابل وصل کنم و بدون باتری از مودم استفاده کنم؟

armin100
11-11-2014, 19:05
اینجا توضیح داده، تو یکسری از استان ها و تنها روی مودم های usb است
ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون...

ظاهرا قوانین عوض شده...
یکی دو سال پیش این جوری نبود...
روی هر مودمی میشد تعرفه ی مصرف آزاد رو داشت...

پس با این حساب باید بی خیال وایمکس ایرانسل شم...
چون کیفیتش تو کرج و تو منطقه ای که ما هستیم جالب نیست... (برعکس مبین نت که خیلی خوب جواب میده)
گفتم به عنوان مکمل و در مواقع ضروری ازش استفاده کنم...
که با این حساب نمیشه...

vidav
11-11-2014, 19:44
Rزنگ زدم به ۷۰۷ میگم چرا سرعت من بالا تر از هشتاد نمیره اونم در بهترین حالت اینه و اکثرا روی سی و چهل کیلوبایته . مگه نه این ضریب ویژه است و باید ۱۲۸ باشه. خیلی حق به جانب برگشته میگه ۱۲۸ ویژه تا ۱۶ هم بیاد مشکلی نداره اگه پایین تر از ۱۶ اومد زنگ بزنید.پرسیدم پس ۱۲۸ عادی چی؟ گفت اون تا دو کیلوبایت هم بیاد مشکلی نداره.
واقعا خجالت آوره ضریب یک به یک گرفتم که تا ۱۶ هم بیاد حق اعتراض نداری. من موندم اگر هیچ اشتراکی نداره یک به یک چرا باید پایین بیاد. من اگر امکانش رو داشتم صد سال از وایمکس استفاده نمیکردم

omid_zendegi
12-11-2014, 01:43
این طرح از امروز فعال شد. .متاسفانه چون من خوزستان هستم و کیفیت طرحهای بالای ۵۱۲ اصلا خوب نیست همانطور که حدس زده بودم. دیشب سرعت دانلودم بین سی تا چهل بود و در روز هم بین هفتاد تا هشتاده. ولی فکر کنم در شهر شما همان ۱۲۸ باشد. جالبه سرعت دانلود کمی از ۵۱۲ که داشتم بیشتره ولی سرعت باز کردن سایتها کمی پایینه

Rزنگ زدم به ۷۰۷ میگم چرا سرعت من بالا تر از هشتاد نمیره اونم در بهترین حالت اینه و اکثرا روی سی و چهل کیلوبایته . مگه نه این ضریب ویژه است و باید ۱۲۸ باشه. خیلی حق به جانب برگشته میگه ۱۲۸ ویژه تا ۱۶ هم بیاد مشکلی نداره اگه پایین تر از ۱۶ اومد زنگ بزنید.پرسیدم پس ۱۲۸ عادی چی؟ گفت اون تا دو کیلوبایت هم بیاد مشکلی نداره.
واقعا خجالت آوره ضریب یک به یک گرفتم که تا ۱۶ هم بیاد حق اعتراض نداری. من موندم اگر هیچ اشتراکی نداره یک به یک چرا باید پایین بیاد. من اگر امکانش رو داشتم صد سال از وایمکس استفاده نمیکردم
خب با پست دوم ابهام من برطرف شد یه موقعی ADSL مخابرات داشتم بعد کلی اعتراضات مدیر عامل مخابرات اومد توی تاپیک مشهد بعد کمی وعده وعید درمورد سرعت همین چیزا رو گفت و یه سری محاسبه واسمون گذاشت که الان من براتون مینویسم.

مبنای سنجش تبادل اطلاعات بویژه در شبکه؛ بیت هست مثلا 1024 بیت در حالیکه مبنای ذخیره اطلاعت بایت. و ظاهرا سرعتی که IDM ویا نرم افزار های دانلود نشون میدن براساس بایته و چون هر 8 بیت یک بایت میشه پس برای تبدیل سرعت داریم (برای سرعت یک مگابیت) 1024 / 8 = 128 پس با خط یک مگ در بهترین حالت باید 128 دان داشت ولی چون اشتراک میشه، بسته به ضریب کمتر میشه. اگه ضریب اشتراک 8 نفر باشه و همه در اون ساعت آنلاین باشند سرعت دان 128 / 8 = 16 خواهد بود
با همین محاسبات بالا برای خط 128 بیت سرعت دان در بهترین حالت 16 و در بدترین حالت 2 میشه.

پس با این حساب ممکنه این طرح بدرد من نخوره همین الان با 128 عادی میانگین دانلودم 12 تا 16 متغیره پس تو منطقه ما کاربر وایمکس کمه و نت من رو share نکردن:n05: اما هنوز یک سوال باقی میمونه شما چطور سرعت بالای 16 که حداکثر هست گرفتید؟ در ADSL البته زیاد پیش میاد ولی اونجا طبیعیه چون همیشه خط رو بالاتر از طرح در خواستی میبندند از یک مگ بگیر تا 10 مگ واگه شانس بیاری و منطقتون خلوت باشه ممکنه شرکت بخواد بهت یه حالی بده و چند برابر بیشتر از سرعت طرحت استفاده کنی همون اتفاقی که پارسال واسه من افتاد. 128 مخابرات گرفتم و تا 6 ماه سرعتم 1 مگ بود ولی وایمکس که اینطوری نیست و سرعتا واقعی هستند.

vidav
12-11-2014, 07:13

خب با پست دوم ابهام من برطرف شد یه موقعی ADSL مخابرات داشتم بعد کلی اعتراضات مدیر عامل مخابرات اومد توی تاپیک مشهد بعد کمی وعده وعید درمورد سرعت همین چیزا رو گفت و یه سری محاسبه واسمون گذاشت که الان من براتون مینویسم.

مبنای سنجش تبادل اطلاعات بویژه در شبکه؛ بیت هست مثلا 1024 بیت در حالیکه مبنای ذخیره اطلاعت بایت. و ظاهرا سرعتی که IDM ویا نرم افزار های دانلود نشون میدن براساس بایته و چون هر 8 بیت یک بایت میشه پس برای تبدیل سرعت داریم (برای سرعت یک مگابیت) 1024 . 8 = 128 پس با خط یک مگ در بهترین حالت باید 128 دان داشت ولی چون اشتراک میشه، بسته به ضریب کمتر میشه. اگه ضریب اشتراک 8 نفر باشه و همه در اون ساعت آنلاین باشند سرعت دان 128 / 8 = 16 خواهد بود
با همین محاسبات بالا برای خط 128 بیت سرعت دان در بهترین حالت 16 و در بدترین حالت 2 میشه.

پس با این حساب ممکنه این طرح بدرد من نخوره همین الان با 128 عادی میانگین دانلودم 12 تا 16 متغیره پس تو منطقه ما کاربر وایمکس کمه و نت من رو share نکردن:n05: اما هنوز یک سوال باقی میمونه شما چطور سرعت بالای 16 که حداکثر هست گرفتید؟ در ADSL البته زیاد پیش میاد ولی اونجا طبیعیه چون همیشه خط رو بالاتر از طرح در خواستی میبندند از یک مگ بگیر تا 10 مگ واگه شانس بیاری و منطقتون خلوت باشه ممکنه شرکت بخواد بهت یه حالی بده و چند برابر بیشتر از سرعت طرحت استفاده کنی همون اتفاقی که پارسال واسه من افتاد. 128 مخابرات گرفتم و تا 6 ماه سرعتم 1 مگ بود ولی وایمکس که اینطوری نیست و سرعتا واقعی هستند.
دوست عزیز برای این گفتم بالاتر از ۵۱۲ چون سرعت دانلود ۵۱۲ بین شصت تا هفتاده اما این ۱۲۸ و مثل یک مگ میمونه
و اینکه من چطور بالای هفتاد دانلودمه به خاطر اینه که این ۱۲۸ عادی نیست. این ویژه است با ضریب یک به یک وسرعت شما با هیچ کس اشتراک نمیشه . اون ۱۲۸ عادیه که بین هشت نفر اشتراک میشه. و تازه کم هم هست. اما متاسفانه اونا همین هم میگن تا ۱۶ بیاد حق اعتراض نداری و حتی ۱۲۸ عادیه تا دو کیلوبایت هم بیاد حق اعتراض ندارید با وجود اینکه اگر ۱۲۸ تقسیم بر هشت بشه حداقل باید شانزده کیلوبایت سرعت رو داشته باشید. الان که دارم این متن رو مینویسیم اول صبحه و سرعت خوبه الان سرعتم بین صد تا صد و ده است. اما فقط صبح اینجوریه. یکی از دوستان مشهدی این طرح را دارن و در چند صفحه قبل تاپیک گفتن سرعتشون بالای دویست بوده

ShadowDragon
12-11-2014, 12:38
iman_s ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

احتمالا مودمتسالمه
وصلش میکنی هیچ اتفاقی نمیافته؟

mehr1362
12-11-2014, 16:34

به نظرم تا جایی که میتونی آنتن دهی مودم را بهتر کن ، میزان CINR منظورمه
من چند روزه که با چرخش مودم در پشت بوم این رو رسوندم به عددی بین 31 و 34 ، الان از همون 1 شب بهم 260 تا میده تا 7 صبح .
حتی اگه مجبوری مودم رو ببری پشت بوم اینکارو بکن ، من مودم مدل 130 رو با کلی عایق بندی و جعبه :n02: بستمش به میله آنتن پشت بوم .
حالا همین مودم رو بزارم تو حیاط سرعتم میاد رو 15 کیلوبایت !

همه ماها که اومدیم سمت وایمکس به خاطر عدم امکان استفاده از ADSL بوده ، خود من از سال 1384 کاربر اینترنتم ، تا سه سال قبل با Dial up وصل میشدم ، و تا سال قبل از gprs استفاده میکردم ، یکساله اومدم سمت وایمکس ، اول مبین نت حالا ایرانسل

تا جایی که میتونی میزان CINR رو ببر بالا ، خیلی خیلی روی سرعت تاثیر داره .

iman_s
12-11-2014, 17:06
iman_s ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

احتمالا مودمتسالمه
وصلش میکنی هیچ اتفاقی نمیافته؟

رو چند تا سيستم امتحان كردم و همش ارور Useb Device Not Recognized ميداد.ولي ديشب دوباره با سامانه تقويت كننده نصب كردمش درست شد.امروز از ترسم از سامانه جداش نكردم و همشو زدم زير بغلم و جابجا كردم :n02:
شماميدوني مشكلش از چيه؟

ShadowDragon
12-11-2014, 22:37
منم با مودم usb مشکل داشتم اما شبیه شما نبود

مودم رو میشناسه بعد کانکشن رو باز میکنی ، دیگه نمیشناسه

iCe m@n
13-11-2014, 02:14
سلام
دوستان توی کرج از دیروز کسی افت سرعت داشته؟
برای من خیلی افت سرعت داره از دیروز مخصوصا از ظهر به بعد 2 مگ دارم سرعتم میاد روی 80

amirfiri
14-11-2014, 00:35
ایا مودمی که از این شرکت بگیریم امکان استفاده از مبین هم داره؟ و برعکس

amirfiri
14-11-2014, 00:42
ایا مودمی که از این شرکت بگیریم امکان استفاده از مبین هم داره؟ و برعکس

omid_zendegi
14-11-2014, 01:26
اون ۱۲۸ عادیه که بین هشت نفر اشتراک میشه. و تازه کم هم هست. اما متاسفانه اونا همین هم میگن تا ۱۶ بیاد حق اعتراض نداری و حتی ۱۲۸ عادیه تا دو کیلوبایت هم بیاد حق اعتراض ندارید با وجود اینکه اگر ۱۲۸ تقسیم بر هشت بشه حداقل باید شانزده کیلوبایت سرعت رو داشته باشید.

ببینید بار اول تقسیم بر 8 انجام میشه تا بیت به بایت تبدیل بشه و این برای همه طرح هاست چه اشتراکی(عادی) و چه غیر اشتراکی(ویژه) اما تقسیم بار دوم به 8 فقط برای خطوط اشتراکیه پس داریم:
طرح عادی: (128 کیلوبیت / 8) / 8 = 2 کیلوبایت
طرح ویژه : 128 کیلوبیت / 8 = 16 کیلوبایت
خیلی از کاربران اینترنت درباره تفاوت بیت و بایت اطلاعی ندارند.

برای بدست آوردن سرعت واقعی طرحی که سرعت دان مثلا 40 داره این مقدار ضرب در 8 میشه (برای تبدیل معکوس بایت به بیت) یعنی 40 * 8 = 320
که این مقدار از سرعت اسمی طرح بیشتره و خیلی تابلو یه راه دور زدن برای قانون محدودیت سرعت کاربر خانگی و انگار واسه کسایی گذاشتند که نمیتونند نامه دانشگاه یا شرکت جور کنند.
البته گربه واسه رضای خدا موش نمیگیره و هدف شرکتها تبلیغ از طریق مشتریانه بعد که کاربرا زیاد شدند و پهنای باند کم اومد طرح شما رو به همون سرعت واقعیش برمیگردونند و شما نمیتونی اعتراض کنی اما اونی که سرعت اسمی طرحش مثلا 512 یا 1 مگ باشه میتونه اعتراض کنه.
اینا رو دارم میگم چون خودم تجربه کردم پست قبلی نوشتم که ADSL 128 داشتم ولی عملا بعضی شبا از اونایی که 1 مگ داشتند بیشتر دان میکردم، کلی هم ذوق زده بودم ولی این وضع ناپایداره فقط تا وقتی منطقه خلوت باشه و پهنای باند اضافه داشته باشند. والا مشهد هم وقتی کاربرا زیاد شدند میشه مثل خوزستان و اونجا هم درصورت بیشتر شدن کاربرا سرعتتون پایین تر میاد خوبیش اینه که طرح یک ماهه والا اگه مثلا یک سال بود که هیچی دیگه...

vidav
14-11-2014, 09:51
البته این طرح فقط برای سه استان ارائه میشه. خراسان رضوی. آذربایجان شرقی و فارس. من چون ثبت نامم در شیراز انجام شده از طرحهای استان فارس دارم استفاده میکنم که هم متنوع تر وهم ارزانتر از خوزستان. این احتمال هم میدم چون خوزستان هستم و شاید ساپورت نشه اینطوریه. و اگه شیراز بودم بهتر بود . هر چند من دو مگ هم که داشتم افتضاح بود اینجا و گفتن علت همون کاربر زیاده .

iCe m@n
14-11-2014, 20:20
سلام
دوستان توی کرج از دیروز کسی افت سرعت داشته؟
برای من خیلی افت سرعت داره از دیروز مخصوصا از ظهر به بعد 2 مگ دارم سرعتم میاد روی 80

دوستان یعنی هیچ کس توی کرج
مخصوصا منطقه شاهین ویلا
باغستان توی 2 روز اخیر افت سرعت نداشته؟

fafool70
14-11-2014, 22:45
یعنی سرعت از ساعت 9 به بعد میشه 10 کیلو بایت . این چه وضعی هستش واسه خوزستان پیش اومده واقعا

vidav
14-11-2014, 23:11
حتی سایت هم درست باز نمیکنه. وقتی هم زنگ میزنی بهشون حرفهای مسخره میزنن و بعدش میگن تو نظرسنجی ما شرکت کنید

fafool70
14-11-2014, 23:52
همین چند دقیقه پیش زنگ زدم میگم از ساعت 10 به بعد افتضاح میشه سایت باز نمی کنه افتضاحه سرعت 3-4 کیلو بایته . میگه ترافیک شبکه است . خو عوضی ترافیک شبکه باشه من نباید بتونم یه سایت باز کنم؟؟ تایم اوت همش اصن پینگ نداره . تری جی راه انداختن پهنای باند کم اوردن هر روزم داره بدتر میشه آخر سرم دیگه کفریم کرد خواستم فحشش بدم . گفت میگم متطقه شما رو برررسی کنن من که میدونستم دروغ میگه . فردا زنگ میزنم 195 .شما هم زنگ بزنید تو خوزستان اینجوره .باید زنگ بزنیم کم پول نمیدیم اینجور سرویس میدن بهمون ! دزدا کثیف بعد ادعا دارن بهترین سرویس دهنده هستن

mehr1362
15-11-2014, 18:45
همین چند دقیقه پیش زنگ زدم میگم از ساعت 10 به بعد افتضاح میشه سایت باز نمی کنه افتضاحه سرعت 3-4 کیلو بایته . میگه ترافیک شبکه است . خو عوضی ترافیک شبکه باشه من نباید بتونم یه سایت باز کنم؟؟ تایم اوت همش اصن پینگ نداره . تری جی راه انداختن پهنای باند کم اوردن هر روزم داره بدتر میشه آخر سرم دیگه کفریم کرد خواستم فحشش بدم . گفت میگم متطقه شما رو برررسی کنن من که میدونستم دروغ میگه . فردا زنگ میزنم 195 .شما هم زنگ بزنید تو خوزستان اینجوره .باید زنگ بزنیم کم پول نمیدیم اینجور سرویس میدن بهمون ! دزدا کثیف بعد ادعا دارن بهترین سرویس دهنده هستن

متاسفانه شکایت کردن ازین ها هیچ سودی نداره ، قبلا مبین نت داشتم ، داخل همین فروم من و خیلی از دوستان دیگه همزمان شکایت کردیم اما فقط یه دوبار یه خانم زنگ زد به شماره ماها گفت حل شده گفتیم نه ، آخرشم چیزی تغییر نکرد یا فروختیم یا انداختیم کنار .
توی این مملکت اگر قانون بود چیزهای خیلی بزرگتر از اینترنت رو حل میکردن ! ، اصلا قرار نیست اینترنت پر سرعتی باشه ، باید سرعت پائین باشه که امثال من و شما از آرمان های نظام دور نشیم و یه موقع راه بهشت رو گم نکنیم ! اینترنت سرعت بالا باعث انحراف من و شما میشه :n29: اگه میبینی سرعت پائین هست ناراحت نشو چون اونایی که سرعت رو میارن پائین صلاح من و شما رو بیشتر میدونن :n07:
من الان خیلی ناراحتم سرعتم خوبه چون دارم هی گناه میکنم با این سرعت بالا پس فردا میرم جهنم از گرما میسوزم ( یادم باشه کلمن آب خنک ببرم :n13: ) ، شما به جاش میری بهشت ! باور کن :n02:

چه گویم که ناگفتنش بهتر است ، زبان در دهان پاسبان سر است

vidav
15-11-2014, 20:05
دیشب ساعت. یک فیلم هشتصد مگی گذاشتم واسه دانلود و گرفتم خوابیدم. گفتم شاید تا صبح نصفش دانلود بشه. وقتی بیدار شدم با کمال تعجب دیدم فیلمه توی دو ساعت و نیم با سرعت صد کیلوبایت دانل شده. تا حالا سرعت اینقدر بالا نبوده واسه من. و امروز هم خیلی خوب بود سرعت. نمیدونم چه اتفاقی افتاده ولی هر چی هست امیدوارم مستدام باشه. جناب fafool شما تغیری رخ نداده براتون؟

amirfiri
16-11-2014, 10:36
سلام
یه مودم کله قندی فاقد هرگونه مشخصات دارم.مبین و ایرانسل می گن کاریش نمیشه کرد
راست می گن؟ یا راهی داره؟

fafool70
16-11-2014, 11:56
دیشب ساعت. یک فیلم هشتصد مگی گذاشتم واسه دانلود و گرفتم خوابیدم. گفتم شاید تا صبح نصفش دانلود بشه. وقتی بیدار شدم با کمال تعجب دیدم فیلمه توی دو ساعت و نیم با سرعت صد کیلوبایت دانل شده. تا حالا سرعت اینقدر بالا نبوده واسه من. و امروز هم خیلی خوب بود سرعت. نمیدونم چه اتفاقی افتاده ولی هر چی هست امیدوارم مستدام باشه. جناب fafool شما تغیری رخ نداده براتون؟

نه والا داداش بدتر میشه و بهتر نمیشه ! دیگه واقعا عصبیم کرده

mehr1362
17-11-2014, 03:08
سلام
یه مودم کله قندی فاقد هرگونه مشخصات دارم.مبین و ایرانسل می گن کاریش نمیشه کرد
راست می گن؟ یا راهی داره؟

سلام
یه نفر هست تو یکی از فرومها که خودش نمایندگی هر دوتارو داره ، احتمال زیاد اون میتونه واست راهش بندازه
خواستی مشخصاتشو واست پخ میکنم

iman_s
17-11-2014, 16:34
دوستان یعنی هیچ کس توی کرج
مخصوصا منطقه شاهین ویلا
باغستان توی 2 روز اخیر افت سرعت نداشته؟
ديروز پينگ افتضاح بود و بيشتر سايتها رو به زور باز ميكرد.چند دقيقه طول ميكشيد نصف سايت لود بشه و يهو قطع ميشد.بايد چند بار رفرش ميكردم تا يك سايت ساده بياد

vidav
17-11-2014, 17:22
یه توضیح درباره پینگ به من میدید؟ چی هست؟ مقدار مناسبش بابد چقدر باشه؟ چطور مقدارش رو برای نت خودم بدونم؟

mehr1362
18-11-2014, 04:14
یه توضیح درباره پینگ به من میدید؟ چی هست؟ مقدار مناسبش بابد چقدر باشه؟ چطور مقدارش رو برای نت خودم بدونم؟

برای به دست آوردن پینگ :
روی استارت ( همون شکل پنجره در سمت چپ پائین در ویندوز سون ) میزنیم بعد در کادر جستجو عبارت cmd را تایپ کرده و اینتر میزنیم .
یک پنجره سیاه رنگ میاد ، در خط اول ( جلوش یک خط سفید چشمک زن هست ) عبارت ping 4.2.2.4 -t را تایپ کرده و اینتر میزنیم .
به صورت پیوسته پینگ ما نشون داده میشه که همون عدد جلوی time هست .
هر چی این عدد کمتر باشه یعنی پینگ بهتری داریم ، برای من با دستور بالا بین 190 تا 240 در نوسان هست .

میتونیم به جای ping 4.2.2.4 -t بزنیم مثلا ping google.com -t و یا هر سایت دیگه ای .

fafool70
18-11-2014, 14:55
داغون شده از سایت یک یعنی با تابستون ساعت 1 شب فرقی نمیکنه

mohamax7
18-11-2014, 19:15
دوستان بهترین بسته اینترنتی که برای موبایل میتونم بگیرم چی است؟ منظورم اینه چه بسته ای بگیرم که در عین حال بهترین هزینه را داشته باشه از حجم مناسبی هم برخوردار باشد؟

Hamid_RezaM
18-11-2014, 21:00
سرعت معمول 128 چقدره؟

fafool70
18-11-2014, 21:25
میشه از دو بسته همزمان استفاده کرد؟ یعنی هم مثلا بسته اینترنت هفتگی روزانه هم بسته ماهیانه شبانه؟

اینو رو توی تایپک 3g ایرانسل بپرس . آره میشه ! کدهاش هم تو سایت ایرانسل قسمت بسته افزایشی هست

hesam 63
19-11-2014, 22:33
قیمت 512 اضافه شده یا برای من اشتباه شده؟29000 هزار تومن !!! یعنی تقریبا هر گیگ 6 تومان!!!ایرانسل به جای این که کیفیت سورس اصلی را بالا ببره روی خدمات جانبی ش تمرکز می کنه.مثلا ... با موبایل، وایمکس تو شارژ کن، با خودپرداز شارژ کن، با اینترنت شارژ کن ... با ستاره مربع شارژ کن. چند سال بعد ... تو ذهنت فکر کن و وایمکس تو شارژ کن!!خوب این به چه درد من می خوره. سرعت که ثابته ، تازه اگه افت نکنه. قیمت هم که افزایش داره.

habstem
19-11-2014, 23:09
اینترنت یه مگ یه هفته است مث دایال اپ شده

:\

fafool70
20-11-2014, 10:28
اینترنت یه مگ یه هفته است مث دایال اپ شده

:\

منم 512 دارم از ساعت 10 شب به بعد یه وب باز نمی کنه ! سه روز هی زنگ میزنن میگم آقا داغونه میگن پیگیری میکنیم . تایم اوت خیلی داره. من خوزستانم که وضعش هر روز بدتر میشه

fafool70
21-11-2014, 22:01
امروز ترکیییده یعنی ترکیده !

vidav
22-11-2014, 01:32
جمعه ها خیلی بد میشه

milad azad
22-11-2014, 15:35
سلام
با توجه به اینکه در کشور ما فناوری 3G و 4G راه افتاده وحتی در بعضی مناطق تا 74 مگابایت بر ثانیه نرخ دانلود گزارش شده و همچنین
در خود سایت ایرانسل قسمت معرفی وایمکس نوشته شده:

برد فرکانسی این فناوری از 2 GHz تا 66 GHz متغیر است و پهنای باند آن به ازای هر فرستنده از 1.5 MHz تا MHz 20است که نرخ تبادل اطلاعات آن را تا 70Mbps می‌رساند و این عدد باز هم قابل ارتقاست. برد دامنه تحت پوشش این شبکه محدوده‌ای به شعاع 80 کیلومتر است که این مساله می‌تواند برای یک شهر بزرگ با چند آنتن معدود انجام شود

یعنی با وایمکس ایران میشه تانرخ دانلود 8.5 مگابایت بر ثانیه رسید
ولی ایرانسل بازم این سرعت را هرگز برای وایمکس ارائه نخواهد کرد دلیلش هم به نظر من ایجاد فرصت برای فروش هر چه بیشتر مودم های 3G و 4G می باشد(و این کاهش سرعت مشکوک در هفته های اخیر در وایمکس).

شما هم که ملاحظه کرده اید در این چند سال با گران فروشی در مودم وایمکس به جه سود کلانی رسید

این هم از مشتری مداری ایرانسل

habstem
23-11-2014, 10:45
این هم از مشتری مداری ایرانسل

برای داشتن یه اینترنت که قابل حمل هم باشه (یعنی یا وایمکس یا همون 3g و lte ) شما شرکت خوبی (!) در نظر دارید که پیشنهاد بدید؟
:n28:

(امروز، بعد از دو هفته (!!!) سرعتم دوباره اوکی شد ولی پینگم زیاااااااده) :n30:

*Playstation*
23-11-2014, 17:46
سلام ایرانسل برای سرعت 512 پورت رو باز میزاره یا بقیه سرویس هاش؟ یا به صورت اسمی تحویل میده؟
شبانه داره؟

fafool70
23-11-2014, 18:28
سلام ایرانسل برای سرعت 512 پورت رو باز میزاره یا بقیه سرویس هاش؟ یا به صورت اسمی تحویل میده؟
شبانه داره؟

نه کلا سرویس اسمی رو میده الان خیلی بد شده . اگر مجبوری بیا سمت وایمکس ! شبانه هم آره داره!

iman_s
24-11-2014, 14:06
منم با مودم usb مشکل داشتم اما شبیه شما نبود

مودم رو میشناسه بعد کانکشن رو باز میکنی ، دیگه نمیشناسه

شما براي حل مشكلت چيكار كردي؟درست شد؟

S M Λ S Ħ
24-11-2014, 14:27
سلام
دوستان من هیچی از این تعرفه های ایرانسل نمیدونم
میخوام بدونم تعرفه ای داره که شبانه دار باشه (شبانه نامحدود - یعنی حجم خاصی برای شبانه در نظر گرفته نشه) و اینکه سرعتشم خوب باشه
میشه لطفا راهنمایی کنین ؟

vidav
24-11-2014, 15:36
همه طرحهای وایمکس ایرانسل شبانه از ساعت یک تا هفت صبح بدون محدودیت رایگانه. دیگه نمیدونیم در آینده چی پیش میاد.

showtim3
26-11-2014, 02:00
سرعت دانلود وایمکس واقعا فاجعه ست من از طرح ۱۲۸استفاده میکنم سرعت دانلود ۱۰کیلوبایته و سایت ها با کامپیوتر خیلی دیر لود میشن تازه کلی هم قطعی داره

salar_linux
26-11-2014, 09:36
سلام

در سرعت 2مگ اگر انتن و پوشش فول باشه سرعت روچند میره؟ایا از وایمکس ایرانسل راضی هستید؟
من بین ایرانسل و مبین نت موندم!!! نمیدونم کدوم بگیرم

fafool70
26-11-2014, 11:12
سلام

در سرعت 2مگ اگر انتن و پوشش فول باشه سرعت روچند میره؟ایا از وایمکس ایرانسل راضی هستید؟

سلام. اگر آنتن فول باشه و به دکل نزدیک باشی همون سرعت اسمی رو میگیری . از وایمکس ایرانسل بنده اصلا راضی نیستم . دو هفته است داغون تر شده حتی پیجم باز نمی کنه . به خصوص از ساعت 8 شب به بعد . اگر مجبور هستی و نمیتونی adsl بگیری وایمکس بگیر چه ایرانسل چه مبین نت . اگر خوزستان هستی که اصلا نگیر چون اینجا استفاده کننده وایمکسش زیاده افت سرعتم داری . مگر اصفهان یا آذربایجان یا شیراز باشی

vidav
26-11-2014, 15:47
چند روزه واقعا افتضاح شده. برای باز کردن سایتها باید چند بار رفرش کنیم. بعضی ها رو که اصلا باز نمیکنه وقت صبح زود. متاسفانه اصلا رسیدگی میکنن.

comet
26-11-2014, 17:27
هفدهم آبان ماه خبری منتشر که که حکایت از اصلاح مصوبه قبلی رگلاتوری درباره کاهش قیمت پهنای باند داشت:

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 200 خود مصوبه پیشین نرخ پهنای باند اینترنت را مبنی بر تخفیف 35 درصدی تعرفه پهنای باند اینترنت، برای ارائه کنندگان خدمات اینترنت ADSL تغییر داد و به تخفیف 25 درصد برای تمام ارائه دهندگان اینترنت اصلاح کرد.
اما گویا ایرانسل این قدر سرگرم این نسل های جدید موبایل هستش که اصلا فرصت بازنگری در تعرفه های وایمکس را بر اساس این تخفیف 25 درصدی ندارد. اون یکی اپراتور وایمکس هم همین طور!

fafool70
26-11-2014, 17:51
چند روزه واقعا افتضاح شده. برای باز کردن سایتها باید چند بار رفرش کنیم. بعضی ها رو که اصلا باز نمیکنه وقت صبح زود. متاسفانه اصلا رسیدگی میکنن.

آره واقعا افتضاح شده سرعت کم شده و تایم اوت بالا رفته خود dns های ایرانسل خیلی تایم اوت میدن مثلا توی cmd پینگ 92.42.51.31 رو بگیرین از هر 10 تا 6 تاش تایم اوته . وقتی خود dns شرکت اینقدر افتضاح باشه پس فاتحه بقیشو باید خوند واسه من یک ماه اینجور میشه از ساعت 4-5 عصر به بعد و هی بدتر میشه تا آخر شب . این سه روزه که کل ساعات روز افتضاحه!! متاسفانه هر چی پیگیری کردم فقط میگن کاربر زیاده مودم جابه جا کن ciner بهتر بشه که ربطی که ciner به این سرعت افتضاح نداره ولی روی دکلی که من وصلم کلا 60 نفر کاربر نداره . تایم اوت بالا و سرعت پایین کاری میکنه از آسیاتک که داغون هست بگیرم و وایمکس استفاده نکنم !

offlineinternet
26-11-2014, 20:50
من ۱۲۸ نامحدود اصفهان دارم چند روزی است سرعت افتضاح شده :n34:کسی دلیلشو میدونه

offlineinternet
26-11-2014, 22:19

FXPRO
26-11-2014, 23:46
کسی سرویس 2 مگ نامحدود داره ؟ روزی چند گیگ میگیره ؟ محدود میکنه مثه شاتل ؟

mehr1362
27-11-2014, 03:07
سلام

سلام ، سرعت شانسی هست اگر منطقه شما خلوت باشه سرعت تا 260 هم میره .
برای من قابل پیش بینی نیست ، بعضی شب ها از همون ابتدا بین 230 تا 260 سرعت داره و در بعضی شب ها دو سه ساعت اول سرعت بین 90 تا 120 و گاهی تا 200 و کلا نوسان زیاد !
تا اینجا برای من خوب بوده ، البته شب های جمعه و روزهای تعطیل سرعتم بهتر از 120 نیست و حتی شده تا 50 هم پائین بیاد که به خاطر همون شلوغ شدن و ازیاد کاربرهاست .
مبین نت داشتم اون سرعت ثابت تر و بهتری داشت و افت کمتر ، البته همون موقع هم من استثنا بودم و اکثرا شکایت داشتند ، مبین نت تعرفه هاش خیلی گرونتره و ساعات شبانه رایگانش هم کلا 4 ساعته !
بنابراین توصیه من ایرانسل هست البته اگر مجبور هستی مثل همه ماها

mehr1362
27-11-2014, 03:09

منم اصفهانم همشهری ، سه چهار روزی هست در روز سرعت داغون میشه ، من 2 مگ دارم و سرعتم داغون شده

mehr1362
27-11-2014, 03:11
هفدهم آبان ماه خبری منتشر که که حکایت از اصلاح مصوبه قبلی رگلاتوری درباره کاهش قیمت پهنای باند داشت:

اما گویا ایرانسل این قدر سرگرم این نسل های جدید موبایل هستش که اصلا فرصت بازنگری در تعرفه های وایمکس را بر اساس این تخفیف 25 درصدی ندارد. اون یکی اپراتور وایمکس هم همین طور!

دعا کن که اصلا ارزونش نکنن ! اگه بخوان تعرفه هارو بیارن پائین مطمئن باش یا شبانه رایگان رو بر میدارن یا محدودش میکنن یا ساعاتش رو کم میکنن ! من دعا میکنم همین وضعیت کج دار و مریز بمونه

iman_s
27-11-2014, 14:15
چند روزه خيلي داغون شده.پيج هم به زور باز ميكنه ولي با فيـلــتــرشـــكن درست ميشه
پينگهم كه افتضاح.نشد يك بازي آنلاين درست و حسابي انجام بديم

iman_s
27-11-2014, 14:15
چند روزه خيلي داغون شده.پيج هم به زور باز ميكنه ولي با فيـلــتــرشـــكن درست ميشه
پينگهم كه افتضاح.نشد يك بازي آنلاين درست و حسابي انجام بديم

bankggs
27-11-2014, 16:19
سرعت دانلودت با سرور های داخلی و خارجی چنده وقتی اوضاع خوب باشه؟

fafool70
29-11-2014, 11:24
معلوم نیست که اینا کی میخوان درست کنن وضع اینترنت رو . 6 روزه داغونه و درست نشده! سرعت 7-8 کیلو بایتی داره

mehr1362
30-11-2014, 00:17
معلوم نیست که اینا کی میخوان درست کنن وضع اینترنت رو . 6 روزه داغونه و درست نشده! سرعت 7-8 کیلو بایتی داره

برای من هم همینطوره ، یک هفته هست داغون شده ! گاهی سرعتم همون 6 و 7 کیوبایته اونم با تعرفه 2 مگ .
یهو هم درست میشه سرعت خوب میشه بدون تعویض دکل یا تعویض آیپی .

خب مذاکرات که به جایی نرسیده ( قرارم نبود برسه ) دلار گرون شده و داره میشه ، طلا هم داره باز جون میگیره ، نفت هم که به کمترین قیمت در 4 سال اخیر رسیده ، یه موج گرونی جدید داره شروع میشه ، بایدم سرعت رو بیارن پائین من و شما نفهمیم تو مملکت چه خبره ! هر وقت فشار بهشون وارد میشه دایورتش میکنن به مردم !

اصلا کی گفته باید سرعت نت بالا باشه ؟ میریم جهنم ! تازه با این گرونی ها پول خریدن کلمن و یخ هم نداریم !
والا با این نوناشون :n02:

fafool70
30-11-2014, 17:02
ریستارت کردم dns دوم رو 8.8.8.8 کردن!

vidav
01-12-2014, 17:12
گوش شیطون کر امروز خوب بود تایم اوت هم کم بود. اما اعتباری بهش نیست

fafool70
01-12-2014, 17:23
گوش شیطون کر امروز خوب بود تایم اوت هم کم بود. اما اعتباری بهش نیست

واسه من امروز خراب بود زنگ زدم شماره پیگیری دادن بهم . الان نیم ساعته بهتر شده . آره ممکنه نیم ساعت دیگه خراب بشه!

fafool70
01-12-2014, 20:49
باز ترکیده همون موقع که گفتم . بریم سمت adsl پول دستم بیاد دیگه این لعنتی رو شارژ نمی کنم

vidav
01-12-2014, 21:47
اگه میتونی بگیری که تردید نکن. من متاسفانه هر طوری بشه باید باهاش بسازم. چون امکان ADSL رو ندارم. اما واسه من هنوز خوبه. یعنی از صبح خوبه. خصوصا دانلود که اصلا مشکل نداشت توی این چند روز فقط با باز کردن سایت مشکل داشت

FXPRO
01-12-2014, 23:19
دوستان دو مگ نامحدود سرعتش رو چنده حدودا ؟ برای دانلود پیشنهاد میکنید ؟

arashtn
03-12-2014, 10:23
اقا قضیه شبا چیه تا رایگان میشه نت بهم میریزه
نتونستم چیزی دانلود کنم
چند روزه هرچی میزارم واسه دانلود نمیشه!!!
صبح میای میبینی همش ارور!!!!

shina_20
04-12-2014, 20:10
سلام دوستان. من هم وایمکس ایرانسل دارم.راستش چیز زیادی از شارژم نمونده.واسه اولین بار میخوام شارژ کنم بلد نیستم.میشه راهنمایی کنید چطوریاس؟؟؟:n01:

fafool70
04-12-2014, 20:47
سلام دوستان. من هم وایمکس ایرانسل دارم.راستش چیز زیادی از شارژم نمونده.واسه اولین بار میخوام شارژ کنم بلد نیستم.میشه راهنمایی کنید چطوریاس؟؟؟:n01:

توی سایتش روش پرداخت هست . با کارت شارژ خود ایرانسل . یا توی سایت ecare.mtnirancell.ir برو یوزر و پسوررتو بزن قسمت پرداخت میتونی پرداختش کنی . با کارت شارژ میتونی با کد *141*رمز شارژ*شناسه بدون صفر#

FXPRO
05-12-2014, 00:07
جالبه من دو بار در مورد نامحدود دو مگ ایرانسل پرسیدم و هیچ کس جواب نداد....یعنی هیچ کس از این سرویس استفاده نمیکنه ؟