PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] Wimax Irancell / شرکت ایرانسل { توضیحات در پست اول }

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52

ase_pase
08-05-2014, 09:22
سلام منم الان 2 روزه اینطوری میشم .خوب تا کی قراره این قضیه ادامه داشته باشه؟راه حلش چیه؟

آه !
مرسی آقا، دیگه داشتم دیوونه می شدم!
حداقل حالا می دونم که تنها نیستم در این راه !!!

به نظرتون علت چیه؟!
:n29:

مشکل از فرستنده هستش به آنتن های خودتون دست نزنید:n02:
قطعه آقا،منم امروز صبح دقیقا همین مشکلات رو دارم

مودم 3 ساعت خاموش بود و وقتي روشن کردم ، کار کرد و البته بعد از چند دقيقه فطع شد که با ريبوت درست شده فعلا...

علتش که هر چيزی ممکن هست باشه از آپديت کردن خود دکل ها گرفته تا يک سری کارهاي مربوط به نگه داری و به قول خودشون به روز رساني سيستم های ايرانسل تا مشکلاتي که ممکن هست زير ساخت داشته باشه تو مسيری که به ايرانسل ميده و یا تست سيستم های شيلترينگ (تازگی ها مثل اينکه دوباره اپن چيز پي ان ها رو داشتن دستکاری ميکردن)! فکر نکنم مشکل ديگه اي کلا واسه اينترنت بشه به وجود بياد که نگفته باشم:n02:
تازگی پشت سر هم حداقل برای کاربرهای تهران مشکلات مختلف درست ميشه (البته اون باز نشدن سايت ها فکر کنم مربوط به زيرساخت باشه نه خود ايرانسل) و ممکن هست دليلش تکميل شدن ظرفيت وايمکس تهران باشه و جز صبر هم فکر کنم نميشه کاري کرد.

habstem
08-05-2014, 09:51
مودم 3 ساعت خاموش بود و وقتي روشن کردم ، کار کرد و البته بعد از چند دقيقه فطع شد که با ريبوت درست شده فعلا...

علتش که هر چيزی ممکن هست باشه از آپديت کردن خود دکل ها گرفته تا يک سری کارهاي مربوط به نگه داری و به قول خودشون به روز رساني سيستم های ايرانسل تا مشکلاتي که ممکن هست زير ساخت داشته باشه تو مسيری که به ايرانسل ميده و یا تست سيستم های شيلترينگ (تازگی ها مثل اينکه دوباره اپن چيز پي ان ها رو داشتن دستکاری ميکردن)! فکر نکنم مشکل ديگه اي کلا واسه اينترنت بشه به وجود بياد که نگفته باشم:n02:
تازگی پشت سر هم حداقل برای کاربرهای تهران مشکلات مختلف درست ميشه (البته اون باز نشدن سايت ها فکر کنم مربوط به زيرساخت باشه نه خود ايرانسل) و ممکن هست دليلش تکميل شدن ظرفيت وايمکس تهران باشه و جز صبر هم فکر کنم نميشه کاري کرد.

مال منم الان درست شده !

صبــــــ_\/,ــ_\/,ــ_\/,ــ.__________ر

ata.royalfalcon
08-05-2014, 10:34
برای منهم قطع بوده . از وقتی که اینترنت وصل شده سرعتش خیلی خیلی خوب شده .

forexet
08-05-2014, 12:17
سلام دوستان
متاسفانه من هم این مشکل قطعی مکرر رو دارم (هنوز هم درست نشده، ۱ بعد از ظهر ۱۸ اردیبهشت)

چند دقیقه وصل هستم بعد بدون اینکه چراغ مودم خاموش شه یا اتفاقی بیتفته فقط به اینترنت وصل نیستم!!
اگر مودم رو خاموش روشن کنم یا از 192.168.1.1 دوباره Reconne t کنم باز برای چند دقیقه وصل هست و مجدد همین مشکل...

فکر کردم فقط منم اونم به خاطر اینکه ماه پیش زیاد دانلود کردم اما الان دیدم همگانی هست انگار

دوستان یک سوال، سرویس دو مگ حداکثر دانلودش قبل از اخطار و کم شدن سرعت چقدر هست؟؟
من دوره پیش ۱۵۰ گیگ دانلود داشتم

habstem
08-05-2014, 14:51
الان در صحبت با داداشمم هم متوجه شدم که اونم همین مشکل قطعی اینترنت (با چراغ های روشن) رو داره !!!

یه دلیل هم به دلیل های ase_pase اضافه کرد:

قطعی ها ممکنه ناشی از فعالیت ها و تاثیر خورشید باشه !!!
:n04:

Fate2646
08-05-2014, 17:38
اقا چرا نمیشه طرحو عوض کرد من 512 4 گیگ دارم ماه بعد به دلیلی نیاز 8 گیگ لازم دارم هرچی تعویض تعرفه رو چند روزه میزنم میگه فعلا نمیشه درخواست داد

habstem
08-05-2014, 18:28
اقا چرا نمیشه طرحو عوض کرد من 512 4 گیگ دارم ماه بعد به دلیلی نیاز 8 گیگ لازم دارم هرچی تعویض تعرفه رو چند روزه میزنم میگه فعلا نمیشه درخواست داد

12 شب !
بار اولی که درخواست دادید اوکی شده
حالا باید تا 12 شب صبر کنید تا اعمال بشه :|
اون پیغام قرمز که می گه دیگه نمی شه هم به خاطر اینه که هر 24 ساعت یه درخواست می شه داد
که شما اولی شو دادید

پ ن : اصلاحیه:

الان دیدم نوشتید "چند روزه" نمی شه درخواست داد!
پس اینی که گفتم نیست !!
شرمنده!

habstem
08-05-2014, 20:12
باز نت من قطع شد!!!!!:n28:
شما چطور دوستان؟

iCe m@n
09-05-2014, 11:37
سلام دوستان شما هم میخواید وارد حساب کاربری بشید این پیغام رو میده؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fanoostalaei
09-05-2014, 11:40

من وایمکس ندارم ولی میخوام وارد حساب سیم کارتم بشم همین ارور رو میده !!
در ضمن برای قسمت آی سیم هم اینجوری شده
سایت رو دارن دستکاری میکنن

ase_pase
09-05-2014, 14:42

سلام

واسه من چند روز پيش چند ساعتي اينطوري شد!!!!

ميگم به يک چيزي دفت کردين که اين چند وقته همه کاربرهاي هر مشکلي که واسه يکي ديگه پيش مياد با چند روز فاصله پيدا ميکنن ؟
مثل :
اين قضيه روشن بودن مودم که بايد تند و تند ريست شه اگه بخواي استفاده کني
قطع شدن يک سري هاست واسه کاربرها
قطع شدن کلي اينترنت
فکر کنم تو همين 20 صفحه گذشته همه اينا بوده با يکي دو مورد ديگه
واسه بعضي هاي 1 روز بوده و واسه بعضي 1 ساعت و...

سلام دوستان
متاسفانه من هم این مشکل قطعی مکرر رو دارم (هنوز هم درست نشده، ۱ بعد از ظهر ۱۸ اردیبهشت)

چند دقیقه وصل هستم بعد بدون اینکه چراغ مودم خاموش شه یا اتفاقی بیتفته فقط به اینترنت وصل نیستم!!
اگر مودم رو خاموش روشن کنم یا از 192.168.1.1 دوباره Reconne t کنم باز برای چند دقیقه وصل هست و مجدد همین مشکل...

فکر کردم فقط منم اونم به خاطر اینکه ماه پیش زیاد دانلود کردم اما الان دیدم همگانی هست انگار

دوستان یک سوال، سرویس دو مگ حداکثر دانلودش قبل از اخطار و کم شدن سرعت چقدر هست؟؟
من دوره پیش ۱۵۰ گیگ دانلود داشتم

والا هيچ کس نميدونه چطوري هست اوضاع اخطار و ... احتمالا بر اساس الگوي مصرف کاربر توي همون دوره اخطار ميدن.
معمولا روي 120 بوده و البته 90 تايي هم داشتيم.اگه کسي بعد روي 120 نگرفته حداقل اينجا ديگه کسي نبود بگه بعد از 120 رد کردن 120 تا اخطار گرفته.
برای شهر شما تعرفه هاي بلند مدت 2مگ و يا مصرف آزادش هست ؟ کلا مصرف آزاد هست هنوز واسه همه ؟

zed2
09-05-2014, 17:57
نشد آقا :(

البته مطمئن نیستم که درست فهمیده باشم !!!

همین جا دیگه؟

خودش که اول رو اتوماتیک بود
بعد تیک دومی رو زدم و آی پی گیت وی رو خودم زدم
ولی نشد!
:n29:

بعد از انجام کار پیشنهادیِ شما، دوباره که به حالت پیش فرضش برش گردوندم درست شد !!

اگر بعدا باز به این مورد خوردی و با ان کار درست شد یاد بگیر چطور مودم رو reset factory و تنظیمات بدی که بعدا شاید لازم بشه این کارو انجام بدی
( از این موارد من زیاد برخورد می کنم )

مودم من BM632 هست و از این منو دیده میشه.

درصدی خیلی دقیق نیست همون توان سیگنال یا dBm دقیق تره.

دوستان که تو این زمینه تجربه دارن بگن تونستن با نرم افزار namebench کار کنن. من رو ایرانسل که اجراش میکنم پیغام خطا میده. انگار نمیشه dns های ایرانسل را تغییر داد؟

من قبلا تو مودمم دیده بودم ولی بعد از آخرین آپدیت انگار حذف شده همونطور که امکان ویرایش فرکانس ها حذف شده. هرچند اون موقع که گزینه idle بود خودم رفته بودم غیرفعالش کرده بودم، چون همون موقع که با اینترنت کار داشتی مودم خواب بود باید چند بار صفجه را Refresh میکردی تا صفحه را باز کنه.

از بعد از عید من اینجا اعلام کردم namebench در ایرانسل بعد از تغییراتی که در سیستم هاشون دادن دیگر تشخیص نمی ده از کجا ما وصل می شیم - هنوز نمی دونم چرا اینطوری شده + باید روی مد administrator اجرا کنی تا جواب بده

از پشه ها متنفرم :grrr: ......

من قبلا اين مشکل رو پيدا کرده بودم. مشکل از شما نيست و از ايرانسل عزيز تر از جان هستش که البته احتمال داره اگه به 707 هم زنگ بزنيد بگن مشکل از خودتون هست. 2 بار توي فاصله زماني کم واسه من اينطوري شده بود که خودش بعد از چند ساعت درست شد.

از ديشب حدود ساعت 1:30 صبح هم واسه من اينطوري شده دوباره . آنتن وصل هست ولي هيچ اينترنتي نيست. چند دقيقه اول فقط سايت ايرانسل ميومد که رفتم ببينم شايد زده باشه مهلت تموم شده يا مشکلي هست (با اينکه ميدونستم 7 روز مونده) که ديدم مشکلي نيست اونجا.
با ريبوت کردن و يا عوض کردن دکلي هم که بهش وصل ميشم هم درست نشد و هنوز هم مشکل سرجاش هست.

حرص نخور اینقدر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( گرچه خودم هم اینجوری شدم:n24: )
گرچه بعد از این داستان مشکل udp باسه من کمتر شده.

اپدیت:
حرفم رو پس می گیرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نشد یکم حال بچه رو نگیرن اینا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همچنان udp وضعش خرابه

برم چک کنم

اپدیت:

سایت برای من درسته - ظاهرا الان رفع شده مشکلش.

سلام

واسه من چند روز پيش چند ساعتي اينطوري شد!!!!

ميگم به يک چيزي دفت کردين که اين چند وقته همه کاربرهاي هر مشکلي که واسه يکي ديگه پيش مياد با چند روز فاصله پيدا ميکنن ؟
مثل :
اين قضيه روشن بودن مودم که بايد تند و تند ريست شه اگه بخواي استفاده کني
قطع شدن يک سري هاست واسه کاربرها
قطع شدن کلي اينترنت
فکر کنم تو همين 20 صفحه گذشته همه اينا بوده با يکي دو مورد ديگه
واسه بعضي هاي 1 روز بوده و واسه بعضي 1 ساعت و...

والا هيچ کس نميدونه چطوري هست اوضاع اخطار و ... احتمالا بر اساس الگوي مصرف کاربر توي همون دوره اخطار ميدن.
معمولا روي 120 بوده و البته 90 تايي هم داشتيم.اگه کسي بعد روي 120 نگرفته حداقل اينجا ديگه کسي نبود بگه بعد از 120 رد کردن 120 تا اخطار گرفته.
برای شهر شما تعرفه هاي بلند مدت 2مگ و يا مصرف آزادش هست ؟ کلا مصرف آزاد هست هنوز واسه همه ؟

جلو من از اخطار حرف نزنید که خون جلو چشمام رو گرفته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طی یک هفته با فاصله استراحت 4 روز باسه دانلود در نیمه شب پشت سر هم اخطار باسم امده .... رو اعصاب واقعا هست.... باعث شده تو فکر تعویض شرکت باشم ( چهار تا شرکت رو گذاشتم باسه انتخاب - بالا پایین کنم می رم سمتشون - با اینکه گرون تر در میاد ولی حداقل رو مخ نیستن).[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واقعا اعصاب ادم هم یک حدی داره........[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

zed2
09-05-2014, 22:25
خانم ها ، اقایا

ایراسل باز هم این ماه رکورد زد.
خط 2 مگ با مصرف 70 گیگ سرعت مجددا محدود شد.( اخرین رکورد 90 گیگ بود )

قیافه من در این لحظه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همیشه می گن اتفاقات وقتی رخ می دن اولین بار تراژدیک است وقتی به بار چندم می رسه کمدی میشه ...... بار دیگر برام اثبات شد ..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حتی دیگر ارزش نداره تصویر بگیرم....

رسما رفتم دنبال dsl .

ase_pase
10-05-2014, 01:14
خانم ها ، اقایا

قیافه من در این لحظه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همیشه می گن اتفاقات وقتی رخ می دن اولین بار تراژدیک است وقتی به بار چندم می رسه کمدی میشه ...... بار دیگر برام اثبات شد ..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رسما رفتم دنبال dsl .

70 ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فکر کنم هربار که محدود ميکنن محدوديتت رو هم کم ميکنن که اينطوري ميشه.
ببين اگه تو تهران چيزي با نامحدود مناسب (حالا از اين ايرانسل يک مقدار گرونتر هم بود ولي خوب بود مهم نيست) پيداکردي بگو که يک جايگزيني بشه داشت در صورت مشکل...

forexet
10-05-2014, 14:38

ممنون

مصرف آزاد که هیچ شهری نداره بالاتر از ۲۵۶
تهران هم ۲ مگ فقط ماهیانه داره متاسفانه

یک سری شهرها چند ماهه محدود دارند که اینجا نوشته:

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

forexet
10-05-2014, 14:43
خانم ها ، اقایا

رسما رفتم دنبال dsl .

از کجا میفهمید وقتی محدود میشه؟ ببخشید ولی تاپیک ۱۱۰۰ صفحه هست نمیدونم کجاشو بگردم اینارو ببینم...
ضمنا اگر مقدور هست میشه یک عکس از مصرف ۵ ۶ دوره گذشته تون بگذارید؟

آخه من ماه پیش ۱۵۵ گیگ دانلود داشتم ولی اتفاقی نیافتاد؟ شاید به این دلیل که ماه های قبل ۵۰ ۶۰ گیگ یا کمتر مصرفم بود و این اولین بار مصرف در این حد...

من تلفنی که برای وایمکس داده بودم دیگه فعال نیست و پیامک های تبلیغاتی رو هم قطع کردم سر همین فکر کنم شماره رو عوض کنم هم نیاد

برای همین اگر اخطاری هم اومده باشه ندیدم و ۱۵۵ گیگ ماه پیش دانلود داشتم ولی سرعتم کم نشد...

NINTENDO_DS
10-05-2014, 18:38
یکماهه مال من اتوماتیک از سرور قطع میشه ۵ تا چراغش روشنه ولی هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه مثل الان هم از برق میکشم دوباره وصل میکنم پنج تا چراغ دیگه تا یکی دوساعت روشن نمیشه
لیشتر هم این داستان واسه روزیه که اشتراکمو تمدید میکنم

چقدر اینا رو فحش بدیم ایشالله خدا بزنه تو کمرشون که ما رو چاپیدنو کم فروشی کردن

Sent from my A1-810 using Tapatalk

NINTENDO_DS
10-05-2014, 18:46
از کجا میفهمید وقتی محدود میشه؟ ببخشید ولی تاپیک ۱۱۰۰ صفحه هست نمیدونم کجاشو بگردم اینارو ببینم...

آخه من ماه پیش ۱۵۵ گیگ دانلود داشتم ولی اتفاقی نیافتاد؟ شاید به این دلیل که ماه های قبل ۵۰ ۶۰ گیگ یا کمتر مصرفم بود و این اولین بار مصرف در این حد...

من تلفنی که برای وایمکس داده بودم دیگه فعال نیست و پیامک های تبلیغاتی رو هم قطع کردم سر همین فکر کنم شماره رو عوض کنم هم نیاد

برای همین اگر اخطاری هم اومده باشه ندیدم و ۱۵۵ گیگ ماه پیش دانلود داشتم ولی سرعتم کم نشد...

ایمیل هم برات میاد فکر کنم اگر تمام راههارو ببندی تو روزنامه تبلیغ میدن میزنن تحت تعقیب و واسه سرت جایزه میزارن

حالا من فکر میکردم مبین نت پرروهه نگو ایرانسل بدتره همچین میزنه اینترنت پرسرعت هرکی ندونه فکر میکنه دتره سرویس هشت مگ با دانلود نامحدود میده

NINTENDO_DS
10-05-2014, 20:19
یعنی واقعا رو اعصابمه فکر کنین ۸۷۰۰۰۰ تومن دو ساعتم نمیشه پرداخت کردم همش یک ربع بیشتر نتونستم استفاده کنم

Mr.Aras
10-05-2014, 20:33
معلوم نیست چکار کردن هیچ سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز نمیشه. حتی چیزاهم کار نمیدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ase_pase
10-05-2014, 20:54

هم برات اس.ام.اس مياد و هم ميل.
شماره اي که ازش واسه وايمکست اس.ام.اس مياد جزو شماره هاي تبليغاتي ايرانسل محسوب نيمشه.
ببين همه اين چيز ها رو ما از دي و بهمن که اين سيستم رو گذاشتن امتحان کرديم و به نتيجه اي نرسيديم هنوز.
تاپيک توي امضاي من رو بخون. درست چند روز قبل از اجراي اين سيستم يکهو ترافيک مصرفي خيلي از کاربرها تو دوره هاي گذشته 2 تا 3 برابر شدو و اسه تقريبا همه کاربر ها اس.ام.اس اومد که زياد مصرف ميکنيد.واسه خود من يک دوره شده بود نزديک 800 گيگ و يکي شده بود 569 گيگ و ... که من بعد از کلي کلي کل کل با ابرانسل قانع کردمشون که چک کنن ترافيک اشتباه ثبت شده که قبول هم کردن اما خب توي eare هنوز هم همون مقدار ها موند.... اگه به حجم دوره هاي قبلي بود من بايد کلا سرويسم جمع ميشد اصلا....
الان هم من و يا دوستان ديگه از 120 و 140 و 150 هم بيشتر واسه تست و هم مصرف خودمون استفاده کرديم اما مشکلي نبوده.
فقط چيزي که تا الان فهميديم که اينه که بهتر هست حتما از ساعات شبانه استفاده کني. بي وقفه بهتر هست در حال دانلود نباشي مگه مواقعي که خب لازم هستش که دانلود کني.
بين دانلود هات فاصله سعي کن بندازي تا ميتوني سعي کن وقتي با قندشکن ها وصلي دانلود نکني چون ممکن هست که ترافيک مصرفيت رو تا 2برابر محاسبه کنن.
تا ميتوني سعي کن اخطاز هم نگري جون ظاهرا وقتي اخطار بگيري ديگه روت قفل ميکنن تا مدتي و اگه هم محدود شي که حد محدوديتت هم پايين مياد.
اگه اخطار گرفتي سعي کن تا 2-1 ماه حسابي کم مصرف باشي... و بعد هم کم کم زياد کني مصرفت....

============

باز اين ايرانسل داره چه غلطي ميکنه معلوم نيست.....
الان ديگه هيچ سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز نميشه. سايت هاي معمولي هم که هاست خارجي دارن دوباره قطع شدن.
همه قندشکن ها هم از کار افتادن...

zerzerous
11-05-2014, 00:52
باز اين ايرانسل داره چه غلطي ميکنه معلوم نيست.....
الان ديگه هيچ سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز نميشه. سايت هاي معمولي هم که هاست خارجي دارن دوباره قطع شدن.
همه قندشکن ها هم از کار افتادن...

سرعت اینترنت همتون این موقع از شب داغون میشه و ماد پایین یا فقط من بدبخت اینطوری ام؟
الان چند شبه به شدت با این قضیه مشکل دارم. بعضی اوقات اصلا مودم وصل نمیشه به شبکه!!!!

ولی مشکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و ناخون گیر و اینا ندارم.

ase_pase
11-05-2014, 01:32
سرعت اینترنت همتون این موقع از شب داغون میشه و ماد پایین یا فقط من بدبخت اینطوری ام؟
الان چند شبه به شدت با این قضیه مشکل دارم. بعضی اوقات اصلا مودم وصل نمیشه به شبکه!!!!

ولی مشکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و ناخون گیر و اینا ندارم.

وصل نشدن مودم که يک مورد ديگه هست.
والا اين چند شب يک خط درميون دانلود کردم شب ها اما مشکلي هم نداشتم و سرعت خوب بود.

denzelmovie
11-05-2014, 14:07
دوستان حجم یک ماه سرعت 1 مگابایت بر ثانیه پایه ایرانسل چقدر هست؟ توو سایتش هرچی سرچ کردم چیزی نزده بود

NINTENDO_DS
11-05-2014, 21:11
مال من همش قطع میشه باید دوباره وصلش کنم وصله سرعت خوبه

ase_pase
11-05-2014, 21:56
مال من همش قطع میشه باید دوباره وصلش کنم وصله سرعت خوبه

آنتن و فرکانسي که باهاش وصلي همون هميشگي هست ؟
من با يک فرکانس که توي خود مودمم نبود اما توي مودم هاي ديگه ايرانسل استفاده ميشد به يک آنتن جديد وصل شده بودم که خيلي هم خوب کار ميکرد ولي دقيقا همين مشکل رو داشت و با اينکه وصل بود به آنتن دائم اينترنت قطع ميشد و بايد هر چند دقيقه يا چند ساعت ريبوت ميکردم يا اينکه بعضي وقت ها مجبور ميشدم که از برق بکشم و دوباره وصل کنم. البته الان همين آنتن هميشگيم هم اينطور شده 1 يا 2 بار ولي نه با شدت اون آنتن و فقط همون 2-1 بار....

ali1400
11-05-2014, 21:58
بعد از سه سال استفاده از وایمکس بدلیل پایین اومدن کیفیت سرویس دهی و قیمت بسیار بالا به adsl کوچ کردم. با سرعت مشابه ای که adsl گرفتم سرعت دانلودم تقریبا دوبرابر وایمکس است.

NINTENDO_DS
12-05-2014, 16:57
آنتن و فرکانسي که باهاش وصلي همون هميشگي هست ؟
من با يک فرکانس که توي خود مودمم نبود اما توي مودم هاي ديگه ايرانسل استفاده ميشد به يک آنتن جديد وصل شده بودم که خيلي هم خوب کار ميکرد ولي دقيقا همين مشکل رو داشت و با اينکه وصل بود به آنتن دائم اينترنت قطع ميشد و بايد هر چند دقيقه يا چند ساعت ريبوت ميکردم يا اينکه بعضي وقت ها مجبور ميشدم که از برق بکشم و دوباره وصل کنم. البته الان همين آنتن هميشگيم هم اينطور شده 1 يا 2 بار ولي نه با شدت اون آنتن و فقط همون 2-1 بار....

آره همون همیشگی فقط امروز سرعتم افتضاحه شدید هر پیجی رو پنج دقیقه طول میکشه باز کنه
منم به احتمال زیاد آخر این ماه برم سروقت پارس آنلاین این دیگه سرویسسش شده دزدی تو روز روشن

iCe m@n
12-05-2014, 19:22
منم امروز 2 بار قطع شد سرویسم در حالی که مودم آنتنشون پر بود و مجبور شدم یه بار مودم رو ریبوت کنم یه بار هم از برق کشیدم تا وصل شد

کسی با پشتیبانی تماس نگرفته که ببینه این مشکل مربوط به چی هست؟

NINTENDO_DS
12-05-2014, 19:54
چرا گرفتم ولی همون جواب همیشگی که مشکل از خودتونه رو میده

من فردا زنگ میزنم واسه adsl الان سرعتم بیشتر از 7k نیست این چه وضعشه آخه

NINTENDO_DS
12-05-2014, 19:58
ادیت: مال من سایتهای خارجی رو دیگه باز نمیکنه فقط ایرانی نکنه دارن اینترنت ملی رو فعال میکنن

ase_pase
12-05-2014, 20:39
ادیت: مال من سایتهای خارجی رو دیگه باز نمیکنه فقط ایرانی نکنه دارن اینترنت ملی رو فعال میکنن

نه. اين ايرانسل حدودا 10 روزي ميشه که قاطي کرده.
ميگم واسه سرعت زنگ زدي يا اينکه آنتن وصل هست و اينترنت نيست ؟

Milad4171
12-05-2014, 20:49
سلام
شما بلاخره تونستین مودم رو آپدیت کنید؟
من همچنان با ارور روبه رو هستم!

dj77
12-05-2014, 21:18

مشکل موقتی هست زیر ساخت همه رو صاف کرده اون که از پورتهای یو دی پی اینم از این...

mr.dengo
12-05-2014, 21:36
سلام بچه ها
ازتون خواهش میکنم سریع جوابمو بدید ممنون میشم ازتون
دوستم مودمشو اورده پیشم که براش رمز وایفایشو عوض کنم چون خیلی یک روز در میون حجمش داره تموم میشه و شک داریم که لو رفته رمزش
ولی من نتونستم سردربیارم از تنظیماتش ممنون میشم کمکم کنید
اسم مدمشم WIXFMM-130
چطوری رمز اینو عوض کنم ؟:n13:

NINTENDO_DS
12-05-2014, 21:52
نه. اين ايرانسل حدودا 10 روزي ميشه که قاطي کرده.
ميگم واسه سرعت زنگ زدي يا اينکه آنتن وصل هست و اينترنت نيست ؟

الان آنتن هست و وصل هم هست ولی سرعتم زیر دایال آپه حتی تو پورتال هم به زور میره

habstem
13-05-2014, 08:57
سلام بچه ها
دوستم مودمشو اورده پیشم که براش رمز وایفایشو عوض کنم چون خیلی یک روز در میون حجمش داره تموم میشه و شک داریم که لو رفته رمزش
اسم مدمشم WIXFMM-130

سلام
می ری تو
192.168.1.1
با یوزر و پسورد admin (اگه عوضش نکرده باشه)

بعدش روی networking و بعد هم روی wifi کلیک می کنید
بعدم Use Default رو می ذارید روی user defined
و next رو می زنید
از قسمت security یه مورد هست که پسوردشه و می تونید اونو عوض کنید!
:n01:

mosismm
13-05-2014, 08:58
سلام بچه ها
اسم مدمشم WIXFMM-130

من هم میخواستم رمز مودمم رو تغیر بدم ولی نمیدونم چطوری باید این کار رو انجام داد اگر کسی بلده راهنمایی کنه لطفا
مدل مودم fmm-130

Sent from my GLX Luster using Tapatalk 2

habstem
13-05-2014, 09:36
من هم میخواستم رمز مودمم رو تغیر بدم ولی نمیدونم چطوری باید این کار رو انجام داد اگر کسی بلده راهنمایی کنه لطفا
مدل مودم fmm-130

سلام
می ری تو
192.168.1.1
با یوزر و پسورد admin (اگه عوضش نکرده باشه)

بعدش روی networking و بعد هم روی wifi کلیک می کنید
بعدم
Use Default
رو می ذارید روی user defined
و next رو می زنید

از قسمت security یه مورد هست که پسوردشه و می تونید اونو عوض کنید!:n01:

denzelmovie
13-05-2014, 10:06
دوستان حجم یک ماه سرعت 1 مگابایت بر ثانیه پایه ایرانسل چقدر هست؟ توو سایتش هرچی سرچ کردم چیزی نزده بود

کسی خبر نداره؟

Milad4171
13-05-2014, 10:12
چرا نیست؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما واسه یک مگ یک ماهه 10 گیگ ترافیک هست

habstem
13-05-2014, 10:15

کسی خبر نداره؟

10 گیگه
این جا همه ی تعرفه ها رو زده :

habstem
13-05-2014, 10:15
چرا نیست؟؟

اما واسه یک مگ یک ماهه 10 گیگ ترافیک هست

ئه
سرعت عمل :دی

denzelmovie
13-05-2014, 11:13
10 گیگه
این جا همه ی تعرفه ها رو زده :

اینو دیدم خودم، ولی توی حساب کاربری قسمت تغییر تعرفه، زده 1 مگابایت پایه ماهیانه 25000 تومان، میخواستم ببینم این یکماه چقدر ترافیک میدن؟
توو سایت فقط 10 گیگ رو زده با نامحدود

NINTENDO_DS
13-05-2014, 11:28
اینو دیدم خودم، ولی توی حساب کاربری قسمت تغییر تعرفه، زده 1 مگابایت پایه ماهیانه 25000 تومان، میخواستم ببینم این یکماه چقدر ترافیک میدن؟
توو سایت فقط 10 گیگ رو زده با نامحدود

خب همون ۱۰ گیگو میدن نامحدود باید مثل من ۸۶۰۰۰ تومن ماهی پول بدی

Milad4171
13-05-2014, 11:34
یک مگ 25 تومن ؟؟؟ نداریم !!!:n13:
شاید 128 با ترافیک 5 گیگ باشه! میشه یه عکس بگیری!؟

denzelmovie
13-05-2014, 11:58
یک مگ 25 تومن ؟؟؟ نداریم !!!:n13:
شاید 128 با ترافیک 5 گیگ باشه! میشه یه عکس بگیری!؟

ase_pase
13-05-2014, 21:26
دوستان مراقب ترفيک مصرفی ثبت شده توی ecare باشين. واسه من چيزی حدود 20 گيگ بيشتر از مقدار مصرفیم ثبت شده....

NINTENDO_DS
13-05-2014, 21:59
من رسما مودممو جمع کردم سرعت دانلودمو رسوندن به ۳k حتی نمیتونم یک فایل پنج مگی دانلود کنم حالا شانس آوردم هنوز اخطار نگرفتم وگرنه رو صفر میبستن

من میزارمش کنار میرم سر adsl حرومشون بشه این پولی که از ما میگیرن این سرویس افتضاح رو میدن

ase_pase
14-05-2014, 00:46
من رسما مودممو جمع کردم سرعت دانلودمو رسوندن به ۳k حتی نمیتونم یک فایل پنج مگی دانلود کنم حالا شانس آوردم هنوز اخطار نگرفتم وگرنه رو صفر میبستن

من میزارمش کنار میرم سر adsl حرومشون بشه این پولی که از ما میگیرن این سرویس افتضاح رو میدن

ازشون که پرسيدی ، گفتن سرعت واسه مصرف زياد کم شده ؟ يعني الان ميگن که ضريب اشتراکت زياد شده ؟

zerzerous
14-05-2014, 09:07
14 روز تا اتمام دوره مونده. تا الان 100 گیگ بدون اخطار.
پیش به سوی 200 گیگ..... ./.

تعرفه: 2 مگ نامحدود

ase_pase
14-05-2014, 10:53

ايول....:n02:
چندتا سوال فني :

بعد از اخطار و محدود شدن سرعت ، توي دوره هاي محدود بودن و تا قبل از اينکه بدوني اوضاع چطوري هست مصرفت چطوري بودش ؟
توي اين فاصله (از موقعي که محدود شدي و اخطار گرفتي) تعويض تعرفه و طرح و قطع و وصل موقت و تعويض مودم و يا کلا عوض کردن يوزر و اين چيزا نداشتي ؟
بعد از محدود شدن چه مدت سرعتت کم بود ؟

m-a14
14-05-2014, 11:24

من دو سه ماه بالای 100 گیگ دانلود کردم ولی بعد از اون سرعتم را به یه چهارم واقعی رسوند هر چی زنگ می زنم میگه مشکل از شیرینگ شبکه است حالا من موندم این سرعت فکستنی کاریش هم نمیشه کرد

zerzerous
14-05-2014, 12:47
ايول....:n02:
چندتا سوال فني :

بعد از اخطار و محدود شدن سرعت ، توي دوره هاي محدود بودن و تا قبل از اينکه بدوني اوضاع چطوري هست مصرفت چطوري بودش ؟
توي اين فاصله (از موقعي که محدود شدي و اخطار گرفتي) تعويض تعرفه و طرح و قطع و وصل موقت و تعويض مودم و يا کلا عوض کردن يوزر و اين چيزا نداشتي ؟
بعد از محدود شدن چه مدت سرعتت کم بود ؟

والا تا الان محدود نشدم که بدونم :دی
فقط اخطار گرفتم. اتفاقا امروز ایمیلم رو چک کردم که ببینم چیزی فرستادن یا نه. گفتم شاید اس نیومده باشه. رفتم دیدم 9 آوریل، 10 آوریل، 13 آوریل اخطار های دوره قبلی رو گرفتم و بعدشم هپولی هپو :دی :دی :دی :دی
اگه خدا خواست و تا روز کنکور رفتم تو لیست سیاه چشم. چک میکنم خبر میدم(این اینترنتم زندگی نذاشته برا ما :دی)

من دو سه ماه بالای 100 گیگ دانلود کردم ولی بعد از اون سرعتم را به یه چهارم واقعی رسوند هر چی زنگ می زنم میگه مشکل از شیرینگ شبکه است حالا من موندم این سرعت فکستنی کاریش هم نمیشه کرد

فرکانستو عوض کردی؟
تو تنظیمات مودم که میری. ببین CINR باید حتما بین 20 تا 30 باشه(هردو R3 و R1) بیشتر بود یعنی (به قول معروف) خطت نویز داره. عمرا اگه سرعتت بیشتر بشه. من با فرکانس 3581500 همین مشکلو داشتم و خودمو میکشتم در بهترین وضعیت سرعتم به 60 کیلو میرسید. منم خیلی شیک و مجلسی رفتم از توی لیست فرکانس ها پاکش کردم و یه عمری از شرش خلاص شدم!
یه سری فرکانس مزاحم هم بودن که ضعیف بودن و بی خودی اذیت میکردن بعضی اوقات...
اونام پاک کردم. الانم بسیار راضی ام!!!!!!

نمونه سرعت. فقط ببخشید ضمیمه نمیکنم. نمیتونم!!!!!!
این فیلم هم میبینید نگید چقد طرف فلانه و بهمانه ها :دی بلوری 42 گیگیشو دانلود کردم این پارت آخره :دی
حداکثر سرعت :دی : سکته نزنید فقط :دی کاملا راسته. یه کلک ساده داره(درواقع باگ برنامست). احتمالا خیلی ها هم بلدن: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرعت عادی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماکزیمم سرعت که بعضی اوقات به این سرعت هم میرسه و جالبه بدونید ثابت هم میمونه!!!! : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ase_pase
14-05-2014, 20:42

شما همون احتمالا به يک آنتن مشکل دار وصل شدي، دونه دونه امتحان کن هر فرکانس و آنتن هاي اون فرکانس رو تا به آنتن مناسبت وصل شي.

فقط اخطار گرفتم. اتفاقا امروز ایمیلم رو چک کردم که ببینم چیزی فرستادن یا نه. گفتم شاید اس نیومده باشه. رفتم دیدم 9 آوریل، 10 آوریل، 13 آوریل اخطار های دوره قبلی رو گرفتم و بعدشم هپولی هپو :دی :دی :دی :دی
اگه خدا خواست و تا روز کنکور رفتم تو لیست سیاه چشم. چک میکنم خبر میدم(این اینترنتم زندگی نذاشته برا ما :دی)

فرکانستو عوض کردی؟
تو تنظیمات مودم که میری. ببین CINR باید حتما بین 20 تا 30 باشه(هردو R3 و R1) بیشتر بود یعنی (به قول معروف) خطت نویز داره. عمرا اگه سرعتت بیشتر بشه. من با فرکانس 3581500 همین مشکلو داشتم و خودمو میکشتم در بهترین وضعیت سرعتم به 60 کیلو میرسید. منم خیلی شیک و مجلسی رفتم از توی لیست فرکانس ها پاکش کردم و یه عمری از شرش خلاص شدم!

این فیلم هم میبینید نگید چقد طرف فلانه و بهمانه ها :دی بلوری 42 گیگیشو دانلود کردم این پارت آخره :دی
حداکثر سرعت :دی : سکته نزنید فقط :دی کاملا راسته. یه کلک ساده داره(درواقع باگ برنامست). احتمالا خیلی ها هم بلدن: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرعت عادی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماکزیمم سرعت که بعضی اوقات به این سرعت هم میرسه و جالبه بدونید ثابت هم میمونه!!!! : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من فکر کردم محدود هم شده بودی:n02:
خب کي اخطار گرفتي و چندتا گرفتي و اين حجم ها رو چند وقت بعد از اخطار دانلود کردي ؟

omniahd
14-05-2014, 21:01
سلام دوستان یه سوال فوری. من میخام یه مودم رومیزی کارکرده ایرانسل بخرم. میگه مدلش bm630 هست. آیا این مدل خوبه بخرم؟یا چیزه دیگه ای پیشنهاد میکنید؟

دوم اینکه من فقط بخاطر شبانه رایگان میخامش. طرف میگه طرح 2 مگ داره اما ترافیکش تموم شده وباید بسته ی افزایشی بخرم. حالا میخام بدونم اگه مثلا 1000تومن شارژش کنم میتونم از شبانه استفاده کنم؟ این خیلی مهمه که میشه یا نه.
و سوال آخر. اگر هرشب رایگان دان کنم محدود میشم؟ یا نه؟ مرسی

forexet
14-05-2014, 21:42
سلام دوستان
این مشکل رو فقط من دارم؟‌آخه کسی اشاره ای نکرده

پینگم بین ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ هست !!!
سایت ها تقریبا باز نمی شن مگه به سختی چند بار رفرش

از مخابرات هم البته سرویس دارم که اون کلا قطع هست...

ase_pase
14-05-2014, 22:00
سلام دوستان
این مشکل رو فقط من دارم؟‌آخه کسی اشاره ای نکرده

پینگم بین ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ هست !!!
سایت ها تقریبا باز نمی شن مگه به سختی چند بار رفرش

از مخابرات هم البته سرویس دارم که اون کلا قطع هست...

پينگ از کجا ؟
من پينگ 4.2.2.2 و 4.2.2.4 و چند تا سايت مثل همينجا بالا هست ولي خب بالاي 200 هست.
ولي توي باز کردن سايت بله به شدت ري..ه اين ايرانسل و به زور يا باز نميکنه و يا کلا ناقص باز ميکنه. واسه همين جواب دادن مجبور شدم با قندشکن بيام
با يک سری سرور خارجی هم مثل اينکه دوباره مشکل پيدا کرده.....
من از جای ديگه وايرلس دارم که اون اصلا مشکلی نداره.

سلام دوستان یه سوال فوری. من میخام یه مودم رومیزی کارکرده ایرانسل بخرم. میگه مدلش bm630 هست. آیا این مدل خوبه بخرم؟یا چیزه دیگه ای پیشنهاد میکنید؟

دوم اینکه من فقط بخاطر شبانه رایگان میخامش. طرف میگه طرح 2 مگ داره اما ترافیکش تموم شده وباید بسته ی افزایشی بخرم. حالا میخام بدونم اگه مثلا 1000تومن شارژش کنم میتونم از شبانه استفاده کنم؟ این خیلی مهمه که میشه یا نه.

راجع به قميت مودم و... نميدونم ولي تا جايي که ميدونم اگه بسته افزايش بخری، ميتونی از دانلود شبانه هم راحت استفاده کنی.
محدوديت و... واسه کاربرهای نامحدود هست و واسه حجمی ها حداقل تا الان که هيچ مشکلي نبوده و يا کسی چيزی نگفته.

zerzerous
14-05-2014, 23:53
من فکر کردم محدود هم شده بودی:n02:
خب کي اخطار گرفتي و چندتا گرفتي و اين حجم ها رو چند وقت بعد از اخطار دانلود کردي ؟

گفتم که :دی
9 آوریل. 10 آوریل(فرداش) و 13 آوریل :دی یعنی 3 تا پشت سر هم :دی
بعد از اون با رعایت خط قرمز ها(همون مصرف کم و به موقع) و کم کردن حساسیت روی سرویسم تونستم 100 گیگ دیگه دانلود کنم. سر اخطار سوم فک کنم 55 گیگ دانلود داشتم. قشنگ تا پایان دوره 153 گیگ دانلود کردم./.

Milad4171
15-05-2014, 01:42
سلام دوستان
اینکه میگن بعد از اخطار گرفتن دیگه اجازه نمیدن طرح نامحدود استفاده کنید درسته؟؟؟
یکی از دوستانم گفته منو محدود کردن دیگه نمیتونم طرح نامحدود بگیرم. نمیدونم واقعاً اینطور چیزی پیش میاد؟؟:n13:

ase_pase
15-05-2014, 08:24
سلام دوستان
اینکه میگن بعد از اخطار گرفتن دیگه اجازه نمیدن طرح نامحدود استفاده کنید درسته؟؟؟
یکی از دوستانم گفته منو محدود کردن دیگه نمیتونم طرح نامحدود بگیرم. نمیدونم واقعاً اینطور چیزی پیش میاد؟؟:n13:

والا zerzerous ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که اخطار گرفته و نامحدود هم داره و گوش ايرانسل و سيستمش هم کر ، داره مثل بنز استفاده ميکنه:n02:
توي اين صفحه ها داشتيم کاربرهايي که محدود هم شده بودن ، توي اس.ام.اس هم نوشته شده بود که تا آخر دوره فقط محدود هستن و ماه بعد تمديد کردن اما اگه اشتباه نکنم ، يکي از همين موارد توي ماه جديد بعد از فقط 2 گيگ مصرف دوباره محدود شده بود!!!!
البته بازهم شايد اين ها درست نباشه....

habstem
15-05-2014, 14:20

فرکانستو عوض کردی؟

بیشتر راهنمایی کنید ثواب داره !

من Channel Table رو که نگاه می کنم سه تا از CINR(dB) R3/R1 ها عدد دارند و حدودا هم اینا هستند: 19 رو 16، 25 رو 19، 17 رو 17. بقیه شون هم صفرند!
شما چه پیشنهادی می کنید؟!
:n16:

ase_pase
15-05-2014, 18:05
بیشتر راهنمایی کنید ثواب داره !

من Channel Table رو که نگاه می کنم سه تا از CINR(dB) R3/R1 ها عدد دارند و حدودا هم اینا هستند: 19 رو 16، 25 رو 19، 17 رو 17. بقیه شون هم صفرند!
شما چه پیشنهادی می کنید؟!

من مودم فضاي خارجي دارم که با اين مودم ها فرق داره و يک CINR و CINR reuse داره که مهم همون CINR هست.
به طور کلي CINR خصوصا اگه اينترنت 2 مگ داري بايد بالاي 20 و ترجيحا بالاي 22 باشه.
RSSI هم بهتر حداقل ديگه عددي بيشتر از -70 (يعني -69 و -68 و...) باشه.
CINR هم خيلي مهمتر از RSSI هست.
البته اگه يک آنتن خلوت و با بار کم پيدا کني با CINR و RSSI حتي بسيار ضعيف تر از اينها هم به راحتي به سرعت ايده آل ميرسي.
حالا صبر کن خودzerzerous هم بياد چون واسه مودم هاي غير فضاي خارجي يکمي فرق داره.

pco
15-05-2014, 18:21
دوستان اخیرا کسی این پیغام مسخره Fair Policy رو دریافت نکرده ؟!
من دقیقا 11 ماه هست که Wimax 2 MB نامحدود دارم و بالاترین حجم دانلودم هم در یک ماه حدود 400 گیگ بوده که البته مال خیلی وقت پیش هست و به جرات می تونم بگم این چند ماه اخیر به دلیل اینکه زیاد دانلود و مصرف اینترنت نداشتم و کمتر پای کامپیوتر بودم حجم دانلودم بسیار پایین بوده. به طور مثال حجم مصرفی ماه پیش من طبق سایت و آمار خود ایرانسل 20 گیگ هست که فرض می کنیم درست هست.
ولی مشکل اینه که امروز در کمال نا باوری یه مقدار فایل برای دانلود داشتم که گذاشتم با IDM دانلود بشه که بعد از چند ساعت هم اس ام اس و هم ایمیل مسخره Fair usage policy اومد برام.....
سریعا e-care رو چک کردم و دیدم مصرفم 50 گیگ شده این ماه.... با پشتیبانی هم تماس گرفتم اما خیلی بی ربط حرف می زد و چرت و پرت می گفت و در نهایت به من گفت برای 2 مگ 80 گیگ شده حجم مجاز و برای 1 مگ نامحدود هم 40 یا 50 گیگ ... دقیق یادم نیست.....
کسی تجربه مشابه داره مخصوصا این یکی 2 ماه اخیر یا حتی امروز ؟!
مشکل من این هست که بعد از 1 سال باید ساعت 6 عصر روز پنجشنبه روی ترافیک 50 گیگ این اتفاق بیوفته و ضمن اینکه پهنای باند من از روز اول 2 مگ نامحدود بوده و تا این لحظه مشکلی نداشتم و البته 24 ساعتم نذاشتم روی دانلود و خط رو نترکوئدم....
ولی 50 گیگ برای 2 مگ نامحدود با ماهی 135 تومن مسخره نیست که بخواند سرعت رو محدود کنند ؟!؟!؟!؟! و این ایمیل و اس ام اس مسخره بیاد ؟!

،xxxxxxxx: کاربر گرامی شناسه وایمکس
با سلام و احترام؛

شما «خط مشی استفاده منصفانه» از سرویس وایمکس را رعایت نکرده اید، در نظر داشته
. باشید در صورت ادامه این روند، سرویس شما به ضریب اشتراک بالاتری تغییر خواهد یافت
.مراجعه فرمایید wimax.irancell.ir جهت کسب اطلاعات بیشتر به

. اين پيام توسط سيستم ايجاد شده است. لطفاً به آن پاسخ ندهيد
وایمکس ایرانسل

Dear WiMAX User : xxxxxxx,
Kindly note that you have failed to observe Irancell WiMAX “Fair Usage policy”.
Continuing to do so will result in increasing your contention ratio.
For more information, please visit wimax.irancell.ir.

This is a system generated alert. We request that you do not reply this message.
Irancell WiMAX

ase_pase
15-05-2014, 19:13
دوستان اخیرا کسی این پیغام مسخره Fair Policy رو دریافت نکرده ؟!
من دقیقا 11 ماه هست که Wimax 2 MB نامحدود دارم و بالاترین حجم دانلودم هم در یک ماه حدود 400 گیگ بوده که البته مال خیلی وقت پیش هست و به جرات می تونم بگم این چند ماه اخیر به دلیل اینکه زیاد دانلود و مصرف اینترنت نداشتم و کمتر پای کامپیوتر بودم حجم دانلودم بسیار پایین بوده. به طور مثال حجم مصرفی ماه پیش من طبق سایت و آمار خود ایرانسل 20 گیگ هست که فرض می کنیم درست هست.
ولی مشکل اینه که امروز در کمال نا باوری یه مقدار فایل برای دانلود داشتم که گذاشتم با IDM دانلود بشه که بعد از چند ساعت هم اس ام اس و هم ایمیل مسخره Fair usage policy اومد برام.....
سریعا e-care رو چک کردم و دیدم مصرفم 50 گیگ شده این ماه.... با پشتیبانی هم تماس گرفتم اما خیلی بی ربط حرف می زد و چرت و پرت می گفت و در نهایت به من گفت برای 2 مگ 80 گیگ شده حجم مجاز و برای 1 مگ نامحدود هم 40 یا 50 گیگ ... دقیق یادم نیست.....
کسی تجربه مشابه داره مخصوصا این یکی 2 ماه اخیر یا حتی امروز ؟!
مشکل من این هست که بعد از 1 سال باید ساعت 6 عصر روز پنجشنبه روی ترافیک 50 گیگ این اتفاق بیوفته و ضمن اینکه پهنای باند من از روز اول 2 مگ نامحدود بوده و تا این لحظه مشکلی نداشتم و البته 24 ساعتم نذاشتم روی دانلود و خط رو نترکوئدم....
ولی 50 گیگ برای 2 مگ نامحدود با ماهی 135 تومن مسخره نیست که بخواند سرعت رو محدود کنند ؟!؟!؟!؟! و این ایمیل و اس ام اس مسخره بیاد ؟!

،xxxxxxxx: کاربر گرامی شناسه وایمکس
با سلام و احترام؛

شما «خط مشی استفاده منصفانه» از سرویس وایمکس را رعایت نکرده اید، در نظر داشته
. باشید در صورت ادامه این روند، سرویس شما به ضریب اشتراک بالاتری تغییر خواهد یافت
.مراجعه فرمایید wimax.irancell.ir جهت کسب اطلاعات بیشتر به

. اين پيام توسط سيستم ايجاد شده است. لطفاً به آن پاسخ ندهيد
وایمکس ایرانسل

Dear WiMAX User : xxxxxxx,
Kindly note that you have failed to observe Irancell WiMAX “Fair Usage policy”.
Continuing to do so will result in increasing your contention ratio.
For more information, please visit wimax.irancell.ir.

This is a system generated alert. We request that you do not reply this message.
Irancell WiMAX

سلام

ايرانسل متاسفانه از دي ماه شروع کرده و اين داستان مسخره رو درست کرده.
به اون فروشنده های اکثرا کم شعور که اصلا از پشتيباني و... چيزي نميدونن وفقط بادن سرويس بفروشن کار نداشته باش.
اين چند روزه دانلود زياد داشتي ؟ مثلا توي 2 روز 30-20 گيگ يا بيشتر دانلود داشته باشي ؟
چند روز تا پايان دوره اين ماهت مونده ؟ (مهم)
ببين بهترين کار واسه اين وضعيت اينه : (اينطوري احتمالا ميشه حدود 140 گيگ يا بيشتر رو توي ماه مصرف داشته باشي)
1. حتما از ساعات شبانه(1 تا 7 صبح) کامل استفاده کن. سعي کن از حدود 1 ساعت قبل از شروع ساعات شبانه دانلود نداشته باشي. از 1:05 شروع کن تا 6:55 ادامه بده و بعدش سعي کن تا 2-1 ساعت دانلود نکني.
2.بين دانلود هات سعي کن حتما چند ساعت فاصله بندازی و دانلود هاي سنگين و بدون توقف رو حداکثر توي ساعات شبانه انجام يده.
3.سعي کن با قند شکن ها که ترافيک رو تا 2برابر ميندازن دانلود نکني.
4.سعي کن دانلود بدون توقف جز مواقع اظطراري ساعات غير شبانه نداشته باشي. و بعد از چندين ساعت دانلود اگه ميتوني چند ساعت و اگه شد تا ساعات شبانه فاصله بندازي.
5.چون الان اخطار گرفتي سيستم يکم روت زوم کرده واسه همين سعي کن تا ميتوني تا پايان دوره و حتي چند روز اول دوره بعدي بيشتر وبگردي داشته باش و دانلود اگه هم داري سعي کن توي ساعات شبانه باشه وفقط دانلود هاي ضروري رو انجام بدي.
6.سيستم احتمالا توي روز هاي پاياني ماه خيلي به ميزان دانلود ها کار نداره (البته اگه دانلود کل زياد باشه ممکن اوضاع فرق کنه)
اين کار ها فعلا از آزمون و حطا به دست اومده و قطعي نيست و ممکن هست جواب نده اما احتمال جواب دادنش زياده.
نکته : معمولا تا 3بار اخطار دريافت ميکني واسه هر دوره و بعد از اخطار سوم سرعتت رو بين يک هشتم تا يک دهم کم ميکنن و البته مورد بوده که سرعت تا يک صدم (در حد دايل آپ) کم شده.

pco
15-05-2014, 19:53
سلام

ايرانسل متاسفانه از دي ماه شروع کرده و اين داستان مسخره رو درست کرده.
به اون فروشنده های اکثرا کم شعور که اصلا از پشتيباني و... چيزي نميدونن وفقط بادن سرويس بفروشن کار نداشته باش.
اين چند روزه دانلود زياد داشتي ؟ مثلا توي 2 روز 30-20 گيگ يا بيشتر دانلود داشته باشي ؟
چند روز تا پايان دوره اين ماهت مونده ؟ (مهم)
ببين بهترين کار واسه اين وضعيت اينه : (اينطوري احتمالا ميشه حدود 140 گيگ يا بيشتر رو توي ماه مصرف داشته باشي)
1. حتما از ساعات شبانه(1 تا 7 صبح) کامل استفاده کن. سعي کن از حدود 1 ساعت قبل از شروع ساعات شبانه دانلود نداشته باشي. از 1:05 شروع کن تا 6:55 ادامه بده و بعدش سعي کن تا 2-1 ساعت دانلود نکني.
2.بين دانلود هات سعي کن حتما چند ساعت فاصله بندازی و دانلود هاي سنگين و بدون توقف رو حداکثر توي ساعات شبانه انجام يده.
3.سعي کن با قند شکن ها که ترافيک رو تا 2برابر ميندازن دانلود نکني.
4.سعي کن دانلود بدون توقف جز مواقع اظطراري ساعات غير شبانه نداشته باشي. و بعد از چندين ساعت دانلود اگه ميتوني چند ساعت و اگه شد تا ساعات شبانه فاصله بندازي.
5.چون الان اخطار گرفتي سيستم يکم روت زوم کرده واسه همين سعي کن تا ميتوني تا پايان دوره و حتي چند روز اول دوره بعدي بيشتر وبگردي داشته باش و دانلود اگه هم داري سعي کن توي ساعات شبانه باشه وفقط دانلود هاي ضروري رو انجام بدي.
6.سيستم احتمالا توي روز هاي پاياني ماه خيلي به ميزان دانلود ها کار نداره (البته اگه دانلود کل زياد باشه ممکن اوضاع فرق کنه)
اين کار ها فعلا از آزمون و حطا به دست اومده و قطعي نيست و ممکن هست جواب نده اما احتمال جواب دادنش زياده.
نکته : معمولا تا 3بار اخطار دريافت ميکني واسه هر دوره و بعد از اخطار سوم سرعتت رو بين يک هشتم تا يک دهم کم ميکنن و البته مورد بوده که سرعت تا يک صدم (در حد دايل آپ) کم شده.

ممنون داداش گل بابت جوابت.
این چند روز دانلود زیاد نداشتم.
یعنی شاید از دیشب ساعت 11-12 تا الان کلا 2-3 گیگ حدودا.... (البته موقعی که اس ام اس اومد مشغول دانلود با قند شکن بودم...).
ولی اطمینان دازم از این مقدار بیشتر نبوده.
روزهای گذشته هم خیلی معمولی دانلود داشتم. یه جورایی اصلا نداشتم... در حد 100-200 مگ شاید یکم بیشتر یا حتی کمتر...
13 روز مونذه عزیز و کلا این ماه 51 گیگ استفاده شده...
خیلی خیلی خیلی ممنون از راهنمایی هایی که کردی....
می خواستم توجه نکنم و بذارم همینطوری دانلود به کار خودش ادامه بده اما اگه قرار باشه سرعت رو اونطوری کنن ارزش نداره...
واقعا خیلی دلم خوش بود به این ایرانسل که اینم گند زد بلااخره....
آخه آذم ماهی 130 می ده بعدم با ترس و لرز دانلود کنه یا بذاره واسه شب ؟
خیلی مسخرس واقعا این ایرانسل..... می رم از جای دیگه ADSL می گیرم هم سرعتش بهتره هم شبا با خیال راحت دانلود می کنم...
دلمون خوش بود اکانت نامحدود 2 مگ داریم....
نا مردا....
کاش امروز اقلا یه 10 گیگ حداقل دانلود می کردم... فقط تنها چیزیش که فرق داشت این بود که امروز وا قعا سرعت دانلود نسبت به چند روز گذشته خیلی عالی و بیشتر بود.
ولی خیلی مسخرن....

ase_pase
15-05-2014, 20:20
ممنون داداش گل بابت جوابت.
این چند روز دانلود زیاد نداشتم.
یعنی شاید از دیشب ساعت 11-12 تا الان کلا 2-3 گیگ حدودا.... (البته موقعی که اس ام اس اومد مشغول دانلود با قند شکن بودم...).
ولی اطمینان دازم از این مقدار بیشتر نبوده.
روزهای گذشته هم خیلی معمولی دانلود داشتم. یه جورایی اصلا نداشتم... در حد 100-200 مگ شاید یکم بیشتر یا حتی کمتر...
13 روز مونذه عزیز و کلا این ماه 51 گیگ استفاده شده...
خیلی خیلی خیلی ممنون از راهنمایی هایی که کردی....
می خواستم توجه نکنم و بذارم همینطوری دانلود به کار خودش ادامه بده اما اگه قرار باشه سرعت رو اونطوری کنن ارزش نداره...
واقعا خیلی دلم خوش بود به این ایرانسل که اینم گند زد بلااخره....
آخه آذم ماهی 130 می ده بعدم با ترس و لرز دانلود کنه یا بذاره واسه شب ؟
خیلی مسخرس واقعا این ایرانسل..... می رم از جای دیگه ADSL می گیرم هم سرعتش بهتره هم شبا با خیال راحت دانلود می کنم...
دلمون خوش بود اکانت نامحدود 2 مگ داریم....
نا مردا....
کاش امروز اقلا یه 10 گیگ حداقل دانلود می کردم... فقط تنها چیزیش که فرق داشت این بود که امروز وا قعا سرعت دانلود نسبت به چند روز گذشته خیلی عالی و بیشتر بود.
ولی خیلی مسخرن....

تا الان 3-2 نفري همينجا بودن که وايمکس رو جمع کردن.
نميگم فقط شب دانلود کن. ميگم الان که اخطار اومده اينطوري بهتره. (البته همينجا کسي بوده که روي 50 تا اخطار گرفته و بعدش با رعايت همينا تا 150 توي همون ماه رفته)
ببين واسه سيستمت حتما DUMeter نصب کن که ميزان دانلودت رو ببيني. تاپيک امضاي من رو بخون و چک کن(که البته احتمالش تقريبا 0 هست واسه الان) اين مشکل رو نداشته باشي.
ببين وقتي با قندشکن (غير از همون pptp هاي معمولي) دانلود ميکني بي دليل سرعتت 2برابر و حجم مصرفيت هم 2 برابر ميشه. اگه DU Meter نصب کني متوجه ميشي. احتمال داره ايرانسل واسه سرعت و دانلود ساعتي هم کار کرده باشه مثلا دانلود ايدآل واسه 2 مگ توي 1 ساعت با سرعت فيکس روي 256 تا ميشه حدود 900 مگ در ساعت(+15 تا 20 مگ واسه آپلود که ثبت ميشه). اگه فرضا 3-2 ساعت با قند شکن هاي فعلي دانلود کني سرعتت به اشتباه حدود 500 تا در ثانيه و حجم مصرفيت هم توي 3-2 ساعت به جاي 1800(+30 تا 35 مگ) (که ايده آل هست و نميشه) چيزي حدود 4 گيگ در کل حساب ميشه که سيستمشون ممکنه روت حساس بشه و بهت اخطار بده.
کلا هر طوري که صلاح ميدوني تصميم بگير ولي اگه من بودم (که حتما سرويس نامحدود ميخوام با حدود همين سرعت که به ADSL مناسب هم دسترسي نداشتم) اين 13 روز رو يکمي از حق واضح خودم که سرويس نامحدود داشتم ميگذشتم و اين کار ها رو رعايت ميکردم و از ماه بعد با اين کار ها ميديدم چطوري پيش ميره اوضاع و اگه ديدم خوب هست و ميشه چيزي بيشتر (احتمالا بالاي 120 گيگ ) مصرف کرد ، بعد تصميم ميگرفتم.
البته ميگم که تصميم با خودته و خيلي ها هم ميگن که اگه ADSL باشه ، وايمکس به صرفه نيست.
اين کارهاي وايمکس واسه اينه که ظرفيتش توی شهرهايي مثل تهران پر شده و اينطوري ميخواد با همون ظرفيت همچنان همينطور يوزر ها رو حفظ و اضافه کنه و البته يک درصدي از کاربرهاي نامحدود که مصرفشون از يک سرويس نامحدود بيشتر از يک سرويس حجمي هست هم کم کنه.

zed2
15-05-2014, 20:46
سلام دوستان

والا zerzerous ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که اخطار گرفته و نامحدود هم داره و گوش ايرانسل و سيستمش هم کر ، داره مثل بنز استفاده ميکنه:n02:
توي اين صفحه ها داشتيم کاربرهايي که محدود هم شده بودن ، توي اس.ام.اس هم نوشته شده بود که تا آخر دوره فقط محدود هستن و ماه بعد تمديد کردن اما اگه اشتباه نکنم ، يکي از همين موارد توي ماه جديد بعد از فقط 2 گيگ مصرف دوباره محدود شده بود!!!!
البته بازهم شايد اين ها درست نباشه....

راستش هنوز کسی ان مرحله رو اینجا ندیده ( ای کاش دوستت ایجا می امد و اطلاع رسانی می کرد که کمک شه به ما )فعلا که من و دو نفر دیگر الان موش ازمایشگاهی این مورد هستیم - هر چی امار داریم می زاریم تا حداقل باسه کسایی که در اینده میان بدونن با چه وضعیتی طرف هستن ( البته بیشترمون برنامه کوچ به شرکت های دیگر را هم در پیش داریم ولی قبلش هر چی اطلاعات باشه را باسه ایندگان می زاریم که با امیدهای پوشالی نیان سمت ایرانسل - مخصوصا به اسم نامحدودش. -از لحاظ قیمت به استفاده ، الان محدود خودش بیشتر صرف داره تا نامحدود + محدود dsl از کل سرویس های ایرانسل بیشتر صرف می کنه ، نامحدود dsl هم در وضعیت بین نا بین است )

ase_pase
15-05-2014, 23:10
معلوم نيست توي اين ايرانسل خراب شده چه ... ميخورن.......
دوباره سرورهاي خارجي يا باز نميشن يا به زور باز ميشن و دانلود هم ازشون تعطيل هست..........
واقعا که خسته نباشن چون همچين ري...ن که با کل آب سد کرج هم نميشه جمعشون کرد..........

omniahd
16-05-2014, 03:02

دوستان جواب ما رو ندادید ها. بابا کم لطفی نکنید دیگه. سوالم مهمه برام. بازم تنکس

habstem
16-05-2014, 08:32

سوال اولتون رو نمی دونم که مودمش خوبه یا نه.

شما زمانی می تونی از شبانه استفاده کنی که طرح مدت دار (ماهانه، سه ماهه و ...) داشته باشی؛ با توجه به این که طرف می گه "ترافیک"ش تموم شده، یعنی هنوز روزهایی تا پایان طرح باقی مونده
تو این مدت باقی مونده، بدون شارژ مجدد، می تونید فقط شب ها (1 تا 7) دانلود کنید
ازش بپرسید چند روز تا پایان طرح باقی مونده

و سوال آخر اینکه، من با همچین موردی برخورد نکردم تا حالا، همیشه شب ها دانلود کردم و محدود نشدم (گوش شیطون کر البته !!)

apple021
16-05-2014, 12:49
دوستان من اوایل ماه بود برای تغییر طرح تعرفه اقدام کردم اما وقتی الان میرم تو کنترل پنل تعرفه بالای 128 موجود نیست برام؟

apple021
16-05-2014, 12:52
دو تا سوال دیگه
خوشون تغییر میدن تعرفه رو یا من باید تغییر بدم؟
اول شارژ کنم یا بعد از تغییر طرح تعرفه شارژ کنم حسابم رو ؟

iCe m@n
16-05-2014, 13:13
دوستان من اوایل ماه بود برای تغییر طرح تعرفه اقدام کردم اما وقتی الان میرم تو کنترل پنل تعرفه بالای 128 موجود نیست برام؟

دو تا سوال دیگه
خوشون تغییر میدن تعرفه رو یا من باید تغییر بدم؟
اول شارژ کنم یا بعد از تغییر طرح تعرفه شارژ کنم حسابم رو ؟

عزیز شما اگه مدرک یا نامه ای از طرف شرکت به ایرانسل نداده باشید سرعت شما رو نمیزارن بالای 128 انتخاب کنید و کاربر خانگی محسوب میشید

اگه شما بخوای سرعت بالای 128 انتخاب کنی اول باید یه نامه از طرف شرکت یا از طرف دانشگاه برای ایرانسل ایمیل کنید و درخواست اشتراک های بالا تر رو بکنید بعد از تایید اون ها توی کنترل پنلتون سرعت ها باز میشه و میتونید هر تعرفه ای رو که میخواید انتخاب کنید

omniahd
16-05-2014, 13:46
سوال اولتون رو نمی دونم که مودمش خوبه یا نه.

شما زمانی می تونی از شبانه استفاده کنی که طرح مدت دار (ماهانه، سه ماهه و ...) داشته باشی؛ با توجه به این که طرف می گه "ترافیک"ش تموم شده، یعنی هنوز روزهایی تا پایان طرح باقی مونده
تو این مدت باقی مونده، بدون شارژ مجدد، می تونید فقط شب ها (1 تا 7) دانلود کنید
ازش بپرسید چند روز تا پایان طرح باقی مونده

و سوال آخر اینکه، من با همچین موردی برخورد نکردم تا حالا، همیشه شب ها دانلود کردم و محدود نشدم (گوش شیطون کر البته !!)

آقا بزرگواری کردی. دمت گرم
همین که فهمیدم شبانه محدود نمیکنه وتا پایان طرحم و با تموم شدن ترافیک ماهیانه یا سالیانه بازم میشه شبا رایگان دانلود کرد کافیه. 4 ماهی مهلت داشت هنوز.

راستی سابقه داشته ایرانسل تو ان یکی دو سال اخیر شبانه رایگان نذاره؟ آخه فقط واسه همین میخام بخرم

apple021
16-05-2014, 13:56
من نامه دادم و تایید هم شد ولی هیچ گزینه ای جز 128 نیست اوایل ما هم اقدام کردم

habstem
16-05-2014, 17:45
آقا بزرگواری کردی. دمت گرم
همین که فهمیدم شبانه محدود نمیکنه وتا پایان طرحم و با تموم شدن ترافیک ماهیانه یا سالیانه بازم میشه شبا رایگان دانلود کرد کافیه. 4 ماهی مهلت داشت هنوز.

راستی سابقه داشته ایرانسل تو ان یکی دو سال اخیر شبانه رایگان نذاره؟ آخه فقط واسه همین میخام بخرم

خواهش می کنم

قبلنا اصلا شبانه نداشت
بعدش شبانه گذاشت 2 تا 6 بامداد
بعدش کرد 1 تا 7 بامداد (این یک تا هفت بامداد، رو از وقتی ارائه کرده قطع نکرده)
تازه تو عید هم کرده بودش 12 شب تا 12 روز بعد!!

خدارو شکر و مجددا گوش شیطون کر(!)، در این مورد پیشرفت کرده و نه پسرفت!

امیدوارم همین روند رو حفظ کنه!
آمین!!

apple021
16-05-2014, 18:37
سواله من جواب نداشت !:|
زنگ زدم گفتن 4 روز دیگه اعمال میشه فقط یادم رفت بپرسم خودم باید تغییر بدم یا خودتون تغییر میدید! تعرفه رو؟(اگه خودم بخوام تغییر بدم باید کی تغییر بدم )؟
دوستان قبل از تغییر شارژ کنم یا بعد از تغییر طرح تعرفه؟
خسته شدیم یه خدا :,(

habstem
16-05-2014, 18:52
سواله من جواب نداشت !:|
زنگ زدم گفتن 4 روز دیگه اعمال میشه فقط یادم رفت بپرسم خودم باید تغییر بدم یا خودتون تغییر میدید! تعرفه رو؟(اگه خودم بخوام تغییر بدم باید کی تغییر بدم )؟
دوستان قبل از تغییر شارژ کنم یا بعد از تغییر طرح تعرفه؟
خسته شدیم یه خدا :,(

من یادمه وقتی درخواست بالاتر از 128 دادم و ایمیل زدم و بعد زنگ زدم و گفتم که مدرک فرستادم

طرف مدرکو چک کرد و بعد گفت برای شروع چه طرحی می خوای؟
منم گفتن فعلا 512 پایه
و بار اول همونو، خودش برام فعال کرد

نمی دونم الانم خودشون فعال می کنند یا خودتون باید تعرفه رو تغییر بدید!
ازتون پرسیدند که کدوم طرح رو می خوای؟!

شارژ هم به نظر من بعد از تغییر، که مطمئن باشی همون طرحیه که می خوای (ولی با اینکار فکر کنم تا 12 شب طول بکشه تا شارژی که کردی باعث اعمال تعرفه ی تغییر یافته بشه!)

habstem
16-05-2014, 19:28
خــــــــــــــــــــب

برای منم اخطار اومد امروز !!!
مصرف منصفانه و اینا!

من معمولا طرح های نا محدود نمی گرفتم و همیشه شبا دانلود می کردم و مشکلی نبود

این ماه 1 مگ نامحدود گرفتم که یه سری چیزا رو دانلود کنم زودتر ...
الان حساب کردم حدود 20 گیگ دانلود کردم
مصرفم رو هم رفتم تو ecare چک کردم 23 گیگ بود (پس اینش درسته)

و این درحالیه که طرح نامحدود 1 مگ، بیشت از 600 گیگ امکان دانلود براش وجود داره:

:n13:

به قول pco آدم اکانت نامحدود بگیره بعد دانلودشو بذاره واسه شب؟!

apple021
16-05-2014, 19:35
من یادمه وقتی درخواست بالاتر از 128 دادم و ایمیل زدم و بعد زنگ زدم و گفتم که مدرک فرستادم

طرف مدرکو چک کرد و بعد گفت برای شروع چه طرحی می خوای؟
منم گفتن فعلا 512 پایه
و بار اول همونو، خودش برام فعال کرد

نمی دونم الانم خودشون فعال می کنند یا خودتون باید تعرفه رو تغییر بدید!
ازتون پرسیدند که کدوم طرح رو می خوای؟!

شارژ هم به نظر من بعد از تغییر، که مطمئن باشی همون طرحیه که می خوای (ولی با اینکار فکر کنم تا 12 شب طول بکشه تا شارژی که کردی باعث اعمال تعرفه ی تغییر یافته بشه!)
زنگ زدم گفت نيازي نيست فقط گفت اس ام اس اومد پول رو واريز كنيد خدا كنه اس ام اس بياد ؛'(

habstem
16-05-2014, 20:06
زنگ زدم گفت نيازي نيست فقط گفت اس ام اس اومد پول رو واريز كنيد خدا كنه اس ام اس بياد ؛'(

من شخصا وقتی اس ام اسش میاد پولو نمی ریزم!
صبر می کنم تا پبغامش تو اون نوار بالای ecare ظاهر بشه!

ase_pase
16-05-2014, 20:51
خــــــــــــــــــــب

مصرف منصفانه و اینا!

20 گيگ يک ضرب دانلود کردي ؟
اوني که اونجاس رو که ولش کن واسه 2 مگ هم زده 1100 گيگ.
حداکثر دانلود (ايده آل) واسه 1مگ اونم اگه بدون 1ثانيه اتلاف وقت و با سرعت فيکس روي 128 توي 1 ماه ميشه چيزي حدود 316 گيگ.

habstem
16-05-2014, 21:16
20 گيگ يک ضرب دانلود کردي ؟
اوني که اونجاس رو که ولش کن واسه 2 مگ هم زده 1100 گيگ.
حداکثر دانلود (ايده آل) واسه 1مگ اونم اگه بدون 1ثانيه اتلاف وقت و با سرعت فيکس روي 128 توي 1 ماه ميشه چيزي حدود 316 گيگ.

با اشاره به اون خواستم بگم که خودشون دانلودو مجاز دونستند! و این ایمیل اخطار با اون در تضاده!
-
یه ضرب نه والا
مثلا یه فایل هفتصد مگی رو می ذارم
بعد وسطاش گاهی pause می کنم
گاهی هم کامل دانلود می کنم اما بعدش چند ساعت دان نمی کنم
اینجوری!

Milad4171
16-05-2014, 21:21
تو بخشی که چارت مصرفی رو نشون میدهد، برای 512 نامحدود 300گیگ حداکثر حجمی بود که نسبت مصرف حساب میکرد.
پس این قابل قبول هست که واسه 1 مگ 600 گیگ باشه.

pco
16-05-2014, 23:44
خــــــــــــــــــــب

مصرف منصفانه و اینا!

آقا با قند شکن دانلود می کردی که اخطار اومد ؟
از چه سایتی ؟
از کی شروع کردی به دانلود و موقعی که روزی که اخطار اومد چند گیگ دانلود کرده بودی ؟
اگه نمی تونی اینجا بگی تو پی ام بگو از کجا و با چی دانلود می کردی و با IP چه کشوری که شاید بشه فهمید بر چه اساسی گیر می دن.
راستی شما تهرانی ؟

ase_pase
16-05-2014, 23:52
تو بخشی که چارت مصرفی رو نشون میدهد، برای 512 نامحدود 300گیگ حداکثر حجمی بود که نسبت مصرف حساب میکرد.
پس این قابل قبول هست که واسه 1 مگ 600 گیگ باشه.

با اشاره به اون خواستم بگم که خودشون دانلودو مجاز دونستند! و این ایمیل اخطار با اون در تضاده!
-
یه ضرب نه والا
مثلا یه فایل هفتصد مگی رو می ذارم
بعد وسطاش گاهی pause می کنم
گاهی هم کامل دانلود می کنم اما بعدش چند ساعت دان نمی کنم
اینجوری!

اينطوری حساب کنيم آره. منتهي ميگم همونقدر که اين سيستم اخطارشون غير منطقي هست که واسه 20 گيگ واسه کاربرها اخطار مياد. اين حجمي هم که گذاشتم بي منطق هست.
هرچند که کلا همه چيزشون مثل اينکه منطق نداره فعلا.
مثل اوايل که پشتيباني کلا تعطيل بود و يا اينکه تمديد بايد مودم خاموش ميشد و چند ساعت بعد روشن ميشد و يا اينکه اوايل ماه ها رو جاي شروع با کاربر با شروع ماه هاي معمولي حساب ميکردن (يعني اگه کسي فرضا 25 ام ماه ثبت نام ميکرد ، بايد پول 5 روز رو ميداد تا ماه تموم شه و بعد واسه ماه بعد از يکم پول ميداد) احتمالا اين سيستم خط مشي هم فعلا همينطوري هست ....
اگه 20 گيگ رو يک ضرب و يا توی کمتر از 2 روز دانلود کرده بودی ميشد تقريبا به قطعيت رسيد که اين سيستم خط مشي روی ميزان روزانه و توي روز های اول حساس هست......
الان شما 1مگ محدود بگيری ميتونی بدون اين مشکل ها علاوه بر حجم عادی که داری حدود 70 گيگ هم دانلود شبانه داشته باشي!!!!!!

از چه سایتی ؟
از کی شروع کردی به دانلود و موقعی که روزی که اخطار اومد چند گیگ دانلود کرده بودی ؟
اگه نمی تونی اینجا بگی تو پی ام بگو از کجا و با چی دانلود می کردی و با IP چه کشوری که شاید بشه فهمید بر چه اساسی گیر می دن.
راستی شما تهرانی ؟

قند شکن اينجا احتمالا کاربرد نداره.
چون حجم ثبت شده رو خودش ميگه 20 گيگ دانلود کرده و توي E-care هم همين حدود ثبت کرده (اين 3 گيگ شامل حجم آپلود+وب گردی هم ميشه ). اگه با قند شکن دانلود کرده بود 23 گيگ احتمالا ميشد حدود 40 گيگ.
IP هم ايرانسل اصلا نميفهمه که به قند شکن وصل شديم ، چه برسه به حدس زدن کشور.
IP رو فقط سايت هايي که واردشون شده و استفاده و از سرورهاشون دانلود کرده ميتونن متوجه شن.

Milad4171
17-05-2014, 00:03
این موضوع واسه محدود ها هست؟؟ یعنی سرویس های محدود ، دانلود شبانه اش هم محدود هست؟ اونم 20 گیگ؟؟؟:n04:
از کی اینطوری شده؟ من یادم میاد محدود که داشتم شبانه زیاد دانلود میکردم. فکر کنم 35 40 گیگ هم دانلود میکردم!

ase_pase
17-05-2014, 00:12
این موضوع واسه محدود ها هست؟؟ یعنی سرویس های محدود ، دانلود شبانه اش هم محدود هست؟ اونم 20 گیگ؟؟؟:n04:
از کی اینطوری شده؟ من یادم میاد محدود که داشتم شبانه زیاد دانلود میکردم. فکر کنم 35 40 گیگ هم دانلود میکردم!

نه......
habstem قبلا محدود بوده و اين ماه نامحدود گرفته و اخطار هم گرفته.
ميگم الان محدود ها بيشتر ميتونن دانلود کنن.

habstem
17-05-2014, 10:25
از چه سایتی ؟
راستی شما تهرانی ؟

حدودا یک چهارم از دانلودهام با قندشکن هم بوده

من روزای اولش زیاد دانلود نکردم (5-6 روز اول)
بعدش شروع کردم به دانلود
و تا روز 11م من فقط 23 گیگ استفاده کرده بودم که اخطار اومد
واقعا تو 11 روز 23 گیگ چیزی نیست که :|

آی پی هم آلمان
خودم تهران

راستی
من زیاد از سایت ها دانلود نکردم، بیشتر از طورنط رو سرورم دانلود می کردم و از سرورم واسه خودم
منتها این اواخر که مهلت سرورم رو به پایان بود، همه رو تو گوگل درایو آپلود کردم که خودم از گوگل درایو دانلود کنم...
وقتی که اخطار اومد در حال دانلود از گوگل درایو بودم !

ase_pase
17-05-2014, 13:35
حدودا یک چهارم از دانلودهام با قندشکن هم بوده

من روزای اولش زیاد دانلود نکردم (5-6 روز اول)
بعدش شروع کردم به دانلود
و تا روز 11م من فقط 23 گیگ استفاده کرده بودم که اخطار اومد
واقعا تو 11 روز 23 گیگ چیزی نیست که :|

آی پی هم آلمان
خودم تهران

راستی
من زیاد از سایت ها دانلود نکردم، بیشتر از طورنط رو سرورم دانلود می کردم و از سرورم واسه خودم
منتها این اواخر که مهلت سرورم رو به پایان بود، همه رو تو گوگل درایو آپلود کردم که خودم از گوگل درایو دانلود کنم...
وقتی که اخطار اومد در حال دانلود از گوگل درایو بودم !

يعني از اين 20 گيگ که ميگی دانلود کردی حدود 5 گيگ با قندشکن بوده ؟ چه مدليش رو استفاده کردی ؟ هنوزم واسه تا روز 11 ام 23 گيگ توی ecare ثبت شده ؟ (خيلي مهم) آخه سيستم اينا بعضي وقت ها تا 24 ساعت طول ميکشه تا ميزان مصرف رو توی ecare ثبت کنه.(حتی اگه شما بعد از دانلود مودم رو reboot کنی)
يک چيزی راجع به اينکه اگه سرور رو با استفاده از اينترنتشون استفاده کنی بود که البته فکر نميکنم کاری که واسه تورنت کرده باشی نمونه ی اين کار باشه چون این کار فقط يکجوری ميشه گفت مستقيم کردن تورنت توی سرور واسه خودت باشه که من هم بعضی وقت ها انجام ميدم(البته من سرور ندارم).
23 گيگ اصلا چيزی نيست واسه 11 روز اونم واسه اينترنت 1مگ ولی اگه بتونی دقيق تر بگي خيلي عالي ميشه.
اينترنت 1 مگ ايده آل دانلود يک روزش ميشه حدود 10.5 گيگ. حالا اگه شما توی 6-5 روز اول مثلا حدود 2 گيگ دانلود کرده باشی و توی چيزی کمتر از 3 روز 23 گيگ دانلود کرده باشی (مثلا چيزی حدود 2.5 روز يعنی چيزی کمتر از 60 ساعت) يعنی از حدود %80 ظرفيت روزانه ميشه گفت استفاده کردی که ممکن هست باعث اين اخطار شده باشه.
البته يک راه ديگه هم واسه اين سيستم خط مشی هست که البته فکر نکنم باشه و فعلا بايد چيزهای ديگه رو حساب کرده.
=====
نظر حود من اينه که کلا سيستم خط مشی مصرف کاملا مسخره و بيخود هست چون وقتی به شما اينترنت ميدن که ميگن نامحدود هست يعنی اينکه به هيچ کس حتی خودشون هيچ ربطي نداره که چقدر دانلود ميکنی. اسمش نامحدود هست و يعنی هرچقدر دوست داری استفاده ميکنی. حالا ميخواد 1مگابايت باشه يا 200 گيگابايت.
اين سوال هایی که ميکنم و روش هایی که ميگردم که اخطار رو توجيح کنم فقط واسه اينه که از سيستم اينا بشه سردرآورد تا ببينيم چطوری هست و تا چقدر ميشه دانلود کرد و که بشه بهترين استفاده رو کرد و يا اينکه اصلا ارزش داره يا نداره و اگه کاربر جديدی هم خواست اضافه بشه بدونه با چی طرف هست.

habstem
17-05-2014, 13:54
يعني از اين 20 گيگ که ميگی دانلود کردی حدود 5 گيگ با قندشکن بوده ؟ چه مدليش رو استفاده کردی ؟ هنوزم واسه تا روز 11 ام 23 گيگ توی ecare ثبت شده ؟ (خيلي مهم) آخه سيستم اينا بعضي وقت ها تا 24 ساعت طول ميکشه تا ميزان مصرف رو توی ecare ثبت کنه.(حتی اگه شما بعد از دانلود مودم رو reboot کنی)
يک چيزی راجع به اينکه اگه سرور رو با استفاده از اينترنتشون استفاده کنی بود که البته فکر نميکنم کاری که واسه تورنت کرده باشی نمونه ی اين کار باشه چون این کار فقط يکجوری ميشه گفت مستقيم کردن تورنت توی سرور واسه خودت باشه که من هم بعضی وقت ها انجام ميدم(البته من سرور ندارم).
23 گيگ اصلا چيزی نيست واسه 11 روز اونم واسه اينترنت 1مگ ولی اگه بتونی دقيق تر بگي خيلي عالي ميشه.
اينترنت 1 مگ ايده آل دانلود يک روزش ميشه حدود 10.5 گيگ. حالا اگه شما توی 6-5 روز اول مثلا حدود 2 گيگ دانلود کرده باشی و توی چيزی کمتر از 3 روز 23 گيگ دانلود کرده باشی (مثلا چيزی حدود 2.5 روز يعنی چيزی کمتر از 60 ساعت) يعنی از حدود %80 ظرفيت روزانه ميشه گفت استفاده کردی که ممکن هست باعث اين اخطار شده باشه.
البته يک راه ديگه هم واسه اين سيستم خط مشی هست که البته فکر نکنم باشه و فعلا بايد چيزهای ديگه رو حساب کرده.
=====
نظر حود من اينه که کلا سيستم خط مشی مصرف کاملا مسخره و بيخود هست چون وقتی به شما اينترنت ميدن که ميگن نامحدود هست يعنی اينکه به هيچ کس حتی خودشون هيچ ربطي نداره که چقدر دانلود ميکنی. اسمش نامحدود هست و يعنی هرچقدر دوست داری استفاده ميکنی. حالا ميخواد 1مگابايت باشه يا 200 گيگابايت.
اين سوال هایی که ميکنم و روش هایی که ميگردم که اخطار رو توجيح کنم فقط واسه اينه که از سيستم اينا بشه سردرآورد تا ببينيم چطوری هست و تا چقدر ميشه دانلود کرد و که بشه بهترين استفاده رو کرد و يا اينکه اصلا ارزش داره يا نداره و اگه کاربر جديدی هم خواست اضافه بشه بدونه با چی طرف هست.

قند شکنم kریـو! (اینم مال خودم بوده! رو سرورم کانفیگ کرده بودم!)
شاید از 5 گیگ هم کم تر (در واقع یادم می رفته که در حال دانلود به قندشکن وصلم و بعد که یادم می اومد، قطعش می کردم!)
الان که روز 12م هست مصرف 29 گیگه (دیشب و امروز حدود 3 گیگ دانلود کردم)

این فکر کنم خیلی محتمل باشه !

پ.ن: البته نه، زیادم محتمل نیست!
آخه سرعتم در حد 120 کیلوبایت در ثانیه بوده (گاهی تا 170 هم می رفته ولی سریع می اومده پایین مثلا رو 110! :| )
به طور میانگین همون 128 کیلوبایت بوده

مرسی از پی گیری تون :n01:

ase_pase
17-05-2014, 14:12
خواهش :n01:

چيزی که توي اين چند سالي که اينترنت مثلا پرسرعت اومده و از اين شرکت های مختلف اينترنتی(خصوصا...خصوصا...خصو ا با اين ايرانسل و اون 707 ) فهميدم اينه که تنها راه استفاده خوب از اين سرويس هايي که ميدن اينه که فقط و فقط کاربرها با هم ارتباط داشته باشن و سعي کنن که مشکل هم رو حل کنن وگرنه که به خودشون اميدی نيست.
اگه DU meter داری که چه عالي و تونستي گزارش روزانه مصرفت رو واسم پ.خ کن ، اگه هم نداری هر وقت که تونستی و وقت داشتی مصرف ثبت شده روز 8ام تا 11ام رو (8-9-10-11) از خود ايرانسل توي قسمت ريز مصرف حساب کن و بگو.
ميتونم بگم اين سيستم قندشکن به احتمال %99 حجم و سرعتت رو حدود 1.9 برابر نشون ميده و ثبت ميکنه.

قسمت پ.ن : :n02:

به ميانگين سرعت خيلي کار نداره (هرچند که با ميانگين 128 که ميشه همون 1 مگ جور در مياد) مهم حجم مصرفي ثبت شده توی همون بازه زماني هست.

habstem
17-05-2014, 14:28
خواهش :n01:

چيزی که توي اين چند سالي که اينترنت مثلا پرسرعت اومده و از اين شرکت های مختلف اينترنتی(خصوصا...خصوصا...خصو ا با اين ايرانسل و اون 707 ) فهميدم اينه که تنها راه استفاده خوب از اين سرويس هايي که ميدن اينه که فقط و فقط کاربرها با هم ارتباط داشته باشن و سعي کنن که مشکل هم رو حل کنن وگرنه که به خودشون اميدی نيست.
اگه DU meter داری که چه عالي و تونستي گزارش روزانه مصرفت رو واسم پ.خ کن ، اگه هم نداری هر وقت که تونستی و وقت داشتی مصرف ثبت شده روز 8ام تا 11ام رو (8-9-10-11) از خود ايرانسل توي قسمت ريز مصرف حساب کن و بگو.
ميتونم بگم اين سيستم قندشکن به احتمال %99 حجم و سرعتت رو حدود 1.9 برابر نشون ميده و ثبت ميکنه.

قسمت پ.ن : :n02:

به ميانگين سرعت خيلي کار نداره (هرچند که با ميانگين 128 که ميشه همون 1 مگ جور در مياد) مهم حجم مصرفي ثبت شده توی همون بازه زماني هست.

موافقم کاملا!

DU meter ندارم ولی الان دیگه دارم! نصبش کردم

و در مورد ریز مصرف هم راستش جاشو پیدا نمی کنم!
کجاست؟!

و بابت پ.ن. هم ممنون :n02:

پ.ن!!

یافتمش!!

ase_pase
17-05-2014, 14:39
موافقم کاملا!

DU meter ندارم ولی الان دیگه دارم! نصبش کردم

و در مورد ریز مصرف هم راستش جاشو پیدا نمی کنم!
کجاست؟!

و بابت پ.ن. هم ممنون :n02:

توی E-care:
خدمات مشترکين ==> جزئيات تماس/مصرف
اونجا بازه زماني شروع و پايان رو انتخاب ميکني بعدش دردسر و داستان جمع کردنشون شروع ميشه :n02:

خواهش بابت پ.ن :n02:

habstem
17-05-2014, 15:00
توی E-care:
خدمات مشترکين ==> جزئيات تماس/مصرف
اونجا بازه زماني شروع و پايان رو انتخاب ميکني بعدش دردسر و داستان جمع کردنشون شروع ميشه :n02:

خواهش بابت پ.ن :n02:

یا علی :n04: کاش خروجی اکسل می داد !!

ase_pase
17-05-2014, 15:54
یا علی :n04: کاش خروجی اکسل می داد !!

آره :n09:
اگه فکر ميکني مصرف تا قبل از روز 8ام خيلي کمتر و راحت تر هست ميتوني مصرف اون زمان رو حساب کني و از مصرف کل کم کني که مصرف 11 روز بدست بياد.(البته الان روز 12 هست و بايد اون روز رو هم کني)

habstem
17-05-2014, 17:59
آره :n09:اگه فکر ميکني مصرف تا قبل از روز 8ام خيلي کمتر و راحت تر هست ميتوني مصرف اون زمان رو حساب کني و از مصرف کل کم کني که مصرف 11 روز بدست بياد.(البته الان روز 12 هست و بايد اون روز رو هم کني)
مصرف رو براتون پ.خ کردم

الانم باز یه اخطار دیگه اومد !

ase_pase
17-05-2014, 18:48
مصرف رو براتون پ.خ کردم

الانم باز یه اخطار دیگه اومد !

مرسي.
روز 12ام يعني امروز 27 ارديبهشت که اصلا محاسبه نميشه.
ميانگين مصرف اگه براساس 7 روز آخر باشه ميشه 27%
اگه بر اساس 7 روز اول باشه 25% ميشه
ميانگين کل هم چيزي حدود 25% هست.
اگه مصرف 3 روز آخر باشه ميشه 31 درصد
اکه ميانگين مصرف های 3 روزه که اون 5.85 گيگ رو دارن حساب کنيم ميشه 35(اگه روز سوم روز 5.85 باشه) و 30 درصد (اگه روز اول روز 5.85 باشه)
ميانگين مصرف 2 روزه رو هم که ولش کن اصلا چون هم احمقانه هست و هم همش درصد بالايي ميتونه بشه که اصلا معني نداره.
======
حالا نتايج کلي :
يک موقعي به نظر ميومد که اخطار اول واسه 1مگ ها روی 60 گيگ و واسه 2مگ ها روي 120 گيگ مياد چون اکثرا اين اتقاق ميوفتاد. (يعني حدود 19 درصد ظرفيت ماه) اما اخطار وقتي ميومد که به اين حجم برسي. البته خب واسه همين هم مثال نقض بود و نميشد حساب کردش.حالا اگه بازه ها رو کم کرده باشن اين درصد ها ميشه باشه اما خب احمقانه هست و بعيده.
حالا يک حالت ديگه داره ، ممکن سيستم بر اساس نسبت مصرف شبانه به مصرف عادي محاسبه کنه اگه حجم اصلي توي ساعات شبانه مصرف شده باشه ديرتر اخطار بگيري که واسه اينکار شما بايد مصرف 1تا7 صبحت رو محاسبه کني که اينطوري(البته دقيق براي شما محاسبه نکردم) کمتر از 5 گيگ مصرف شبانه بوده و در کل کمتر از 16 درصد مصرف رو ساعات شبانه داشتن که باز هم با تعريف اخطار ميخونه. البته اگه تعريف که بر اساس ميزان دانلود شبانه درست باشه هنوز ميزانش مشخص نيست ولي شده کسايي که با اين وضعيت رفتن حدود 30 درصد ظرفيت رو مصرف کردن.

و البته محاسبه ميشه اصلا طور ديگه اي باشه :
1.خط مشي مصرف واسه 1مگ و 2مگ بر اساس فرق داشته باشه که بعيده
2.خط مشي واسه يوزر های جديد و قديمي فرق داشته باشه. منظور من از جديد فقط جديد بودن نيست و شامل تغيير تعرفه هم ميشه.

habstem
17-05-2014, 18:54
مرسي.
روز 12ام يعني امروز 27 ارديبهشت که اصلا محاسبه نميشه.
ميانگين مصرف اگه براساس 7 روز آخر باشه ميشه 27%
اگه بر اساس 7 روز اول باشه 25% ميشه
ميانگين کل هم چيزي حدود 25% هست.
اگه مصرف 3 روز آخر باشه ميشه 31 درصد
اکه ميانگين مصرف های 3 روزه که اون 5.85 گيگ رو دارن حساب کنيم ميشه 35(اگه روز سوم روز 5.85 باشه) و 30 درصد (اگه روز اول روز 5.85 باشه)
ميانگين مصرف 2 روزه رو هم که ولش کن اصلا چون هم احمقانه هست و هم همش درصد بالايي ميتونه بشه که اصلا معني نداره.
======
حالا نتايج کلي :
يک موقعي به نظر ميومد که اخطار اول واسه 1مگ ها روی 60 گيگ و واسه 2مگ ها روي 120 گيگ مياد چون اکثرا اين اتقاق ميوفتاد. (يعني حدود 19 درصد ظرفيت ماه) اما اخطار وقتي ميومد که به اين حجم برسي. البته خب واسه همين هم مثال نقض بود و نميشد حساب کردش.حالا اگه بازه ها رو کم کرده باشن اين درصد ها ميشه باشه اما خب احمقانه هست و بعيده.
حالا يک حالت ديگه داره ، ممکن سيستم بر اساس نسبت مصرف شبانه به مصرف عادي محاسبه کنه اگه حجم اصلي توي ساعات شبانه مصرف شده باشه ديرتر اخطار بگيري که واسه اينکار شما بايد مصرف 1تا7 صبحت رو محاسبه کني که اينطوري(البته دقيق براي شما محاسبه نکردم) کمتر از 5 گيگ مصرف شبانه بوده و در کل کمتر از 16 درصد مصرف رو ساعات شبانه داشتن که باز هم با تعريف اخطار ميخونه. البته اگه تعريف که بر اساس ميزان دانلود شبانه درست باشه هنوز ميزانش مشخص نيست ولي شده کسايي که با اين وضعيت رفتن حدود 30 درصد ظرفيت رو مصرف کردن.

و البته محاسبه ميشه اصلا طور ديگه اي باشه :
1.خط مشي مصرف واسه 1مگ و 2مگ بر اساس فرق داشته باشه که بعيده
2.خط مشي واسه يوزر های جديد و قديمي فرق داشته باشه. منظور من از جديد فقط جديد بودن نيست و شامل تغيير تعرفه هم ميشه.

یا من خسته ام، یا شما پیچیده گفتی!!!:n04:

می خواید امتحانی هم شبا دانلود کنم هم روزا؟
یا فقط شب ها؟
یا چی؟
!
:n26:

ase_pase
17-05-2014, 19:35
یا من خسته ام، یا شما پیچیده گفتی!!!:n04:

می خواید امتحانی هم شبا دانلود کنم هم روزا؟
یا فقط شب ها؟
یا چی؟
!
:n26:

ميانگين ها که اول گفتم ميانگين مصرف خودت بودش:n02:
اون قسمت "نتايج کلي" هم مقايسه وضعيت شما با يک سري از نتايج قبلي بود که داشتيم و شايد به نوعي ميشد اخطار شما رو توجيح کرد:
نتيجه اول ميگفت اگه يک يوزر مصرف کل دوره يک ماهه اش اگه بيشتر از 19 درصد بشه اخطار اول رو دريافت ميکنه.ميانگين هاي شما بيشتر از 19 درصد بود اما توي فاصله يک هفته اي نه فاصله يک ماهه که واسه بقيه ميومد. حالا اگه مقايسه درصد مصرفي رو به جاي يک ماه کرده باشن يک هفته اون موقع ميشه گفت اخطار به اين دليل اومده. اما مشکل اينه که اگه اين کار رو کرده باشن واسه همه همش بايد اخطار بياد که نميشه و بعيد هست.
قسمت دوم که گفتم يک حالت ديگه هست اين بود که گفتم که سيستم اينا براش مهم هست چه ميزان از دانلود هاي شما توي ساعات شبانه و چه ميزان توي ساعات عادي و پر مصرف بوده. واسه شما 16 درصد کل دانلود هات توي ساعات شبانه و 84 درصد توي ساعات عادي بوده. بودن يوزرهايي که درصد مصرف شبانه که داشتن بيشتر از 50 درصد کل مصرفشون بوده و ميزان بيشتري از 120 گيگ دانلود کردن و حتي اخطار هم نگرفتن.
قسمت آخر هم گفتم که ممکنه
1.نحوه محاسبه خط مشي 1مگ ها و 2مگ با هم فرق داشته باشه. بيشتر کاربرهايي که اينجا پيگر اين وضعيت بود (مثل خودم) اکثرا 2مگ بودن و اين نتايج بيشتر اساش 2مگ ها بودن. البته اين که يک شرکت واسه هر سرعتي يک خط مشي تعريف کرده باشه بعيده
2.گفتم که خط مشي مصرف رو واسه کاربرهاي نامحدود جديد مثل شما که قبلا محدود بوديد و يا از بعد دي و بهمن ماه 92 ثبت نام کردن اعمال ميکنن و واسه نامحدود هاي قديمي تر مثلا کسايي که 3-2 سال هست دارن اعمال نميکنن يا جور ديگه اي حساب ميکنن.

شما الان يکمي اصلا دانلود نکن(4-3 روز) و بعد هم چند روز فقط فاصله 1:05 تا 6:55 دانلود کن (بدون قند شکن) ببين چي ميشه.
به هيچ عنوان نبايد محدود بشي چون ميري تو محدوده اي که ديگه هيچ کس چيزي نميدونه و کلا بايد صبر کرد.اگه محدود شي فکر کنم حداقل يک ماه وضعيت خرابه و در ضمن ميزان محدوديت حجميت واسه رسيدن به خط مشي خيلي کمتر ميشه.....

habstem
17-05-2014, 19:47
ميانگين ها که اول گفتم ميانگين مصرف خودت بودش:n02:
اون قسمت "نتايج کلي" هم مقايسه وضعيت شما با يک سري از نتايج قبلي بود که داشتيم و شايد به نوعي ميشد اخطار شما رو توجيح کرد:
نتيجه اول ميگفت اگه يک يوزر مصرف کل دوره يک ماهه اش اگه بيشتر از 19 درصد بشه اخطار اول رو دريافت ميکنه.ميانگين هاي شما بيشتر از 19 درصد بود اما توي فاصله يک هفته اي نه فاصله يک ماهه که واسه بقيه ميومد. حالا اگه مقايسه درصد مصرفي رو به جاي يک ماه کرده باشن يک هفته اون موقع ميشه گفت اخطار به اين دليل اومده. اما مشکل اينه که اگه اين کار رو کرده باشن واسه همه همش بايد اخطار بياد که نميشه و بعيد هست.
قسمت دوم که گفتم يک حالت ديگه هست اين بود که گفتم که سيستم اينا براش مهم هست چه ميزان از دانلود هاي شما توي ساعات شبانه و چه ميزان توي ساعات عادي و پر مصرف بوده. واسه شما 16 درصد کل دانلود هات توي ساعات شبانه و 84 درصد توي ساعات عادي بوده. بودن يوزرهايي که درصد مصرف شبانه که داشتن بيشتر از 50 درصد کل مصرفشون بوده و ميزان بيشتري از 120 گيگ دانلود کردن و حتي اخطار هم نگرفتن.
قسمت آخر هم گفتم که ممکنه
1.نحوه محاسبه خط مشي 1مگ ها و 2مگ با هم فرق داشته باشه. بيشتر کاربرهايي که اينجا پيگر اين وضعيت بود (مثل خودم) اکثرا 2مگ بودن و اين نتايج بيشتر اساش 2مگ ها بودن. البته اين که يک شرکت واسه هر سرعتي يک خط مشي تعريف کرده باشه بعيده
2.گفتم که خط مشي مصرف رو واسه کاربرهاي نامحدود جديد مثل شما که قبلا محدود بوديد و يا از بعد دي و بهمن ماه 92 ثبت نام کردن اعمال ميکنن و واسه نامحدود هاي قديمي تر مثلا کسايي که 3-2 سال هست دارن اعمال نميکنن يا جور ديگه اي حساب ميکنن.

شما الان يکمي اصلا دانلود نکن(4-3 روز) و بعد هم چند روز فقط فاصله 1:05 تا 6:55 دانلود کن (بدون قند شکن) ببين چي ميشه.
به هيچ عنوان نبايد محدود بشي چون ميري تو محدوده اي که ديگه هيچ کس چيزي نميدونه و کلا بايد صبر کرد.اگه محدود شي فکر کنم حداقل يک ماه وضعيت خرابه و در ضمن ميزان محدوديت حجميت واسه رسيدن به خط مشي خيلي کمتر ميشه.....

آهان
حالا بهتر فهمیدم :n02:

3-4 روز !:n28:
ببینید با این کار موافقید:
امشبو دانلود کنم
بعدش، یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه اصلا دانلود نکنم

و 1:05 تا 6:55 چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه دانلود کنم
شنبه صبح اگر عمری باقی بود !! نتیجه رو بگم ؟
یا مثل این بار ریز مصرف رو براتون بفرستم؟

ase_pase
17-05-2014, 19:58
آهان
حالا بهتر فهمیدم :n02:

3-4 روز !:n28:
ببینید با این کار موافقید:
امشبو دانلود کنم
بعدش، یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه اصلا دانلود نکنم

و 1:05 تا 6:55 چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه دانلود کنم
شنبه صبح اگر عمری باقی بود !! نتیجه رو بگم ؟
یا مثل این بار ریز مصرف رو براتون بفرستم؟

دانلود توي ساعات عادي رو که اصلا بيخيال شو فعلا مگه حجم هاي خيلي پايين يعني همون وبگردي يا تهش 2-1 آهنگ.
اگه دانلود واجب داری امشب توي ساعات شبانه دانلود کن. ولي اگه ميشه صبر کنه صبر کن تا5شنبه و يا حداقل 2-1 روز ديگه توي دانلود شبانه دانلود کن(دوشنبه يا سه شنبه). و بعدش 3-2 روز اصلا دانلود نکن و بعدش شروع کن به دانلود فقط شبانه از همون آخر هفته (پنجشنبه يا ترجيحا جمعه).
چون فاصله اخطار اول و دومت خيلي کم بوده ميترسم که محدود شي خصوصا اگه اخطار سوم رو هم بگيري با دانلود شبانه امشب.
کاري که خودت گفتي هم خيلي خوبه ولي به طور کلي اگه اخطار سوم رو گرفتي شديدا توصيه ميکنم که فوري دانلود رو توي هر ساعتي واسه چند روز قطع کني چون بعد از اخطار سوم فقط ديگه ميمونه محدود شدن سرعت.

habstem
17-05-2014, 20:21
دانلود توي ساعات عادي رو که اصلا بيخيال شو فعلا مگه حجم هاي خيلي پايين يعني همون وبگردي يا تهش 2-1 آهنگ.
اگه دانلود واجب داری امشب توي ساعات شبانه دانلود کن. ولي اگه ميشه صبر کنه صبر کن تا5شنبه و يا حداقل 2-1 روز ديگه توي دانلود شبانه دانلود کن(دوشنبه يا سه شنبه). و بعدش 3-2 روز اصلا دانلود نکن و بعدش شروع کن به دانلود فقط شبانه از همون آخر هفته (پنجشنبه يا ترجيحا جمعه).
چون فاصله اخطار اول و دومت خيلي کم بوده ميترسم که محدود شي خصوصا اگه اخطار سوم رو هم بگيري با دانلود شبانه امشب.
کاري که خودت گفتي هم خيلي خوبه ولي به طور کلي اگه اخطار سوم رو گرفتي شديدا توصيه ميکنم که فوري دانلود رو توي هر ساعتي واسه چند روز قطع کني چون بعد از اخطار سوم فقط ديگه ميمونه محدود شدن سرعت.

آقا من بعد از غروب آفتاب دیگه گیرایی م میاد پایین تا طلوع بعدی ! :n02:

این طور که فهمیدم، بهتره امشبو دانلود نکنم تا پنج شنبه؟
(ولی اگه واجبه، تو شبای دوشنبه و سه شنبه دانلود کنم)
نهایتا جمعه شروع کنم به دانلود شبانه؟!
بعد کی نتایج رو بدم به شما؟!

اگه می دونستم نامحدود این جوریه همون محدود خودمو می گرفتم، شبا دانلود می کردم!
وایمکس لعنتی :n27:

و تشکر ویژه از راهنمایی های شما :n11:

ase_pase
17-05-2014, 21:20
آقا من بعد از غروب آفتاب دیگه گیرایی م میاد پایین تا طلوع بعدی ! :n02:

این طور که فهمیدم، بهتره امشبو دانلود نکنم تا پنج شنبه؟
(ولی اگه واجبه، تو شبای دوشنبه و سه شنبه دانلود کنم)
نهایتا جمعه شروع کنم به دانلود شبانه؟!
بعد کی نتایج رو بدم به شما؟!

اگه می دونستم نامحدود این جوریه همون محدود خودمو می گرفتم، شبا دانلود می کردم!
وایمکس لعنتی :n27:

و تشکر ویژه از راهنمایی های شما :n11:
به اين خوبي متوجه شدي که.
آره بهتره که امشب و فردا اگه دانلود واجب نداری توي ساعات شبانه هم دانلود نکني تا هر حجمي ميخواد ثبت بشه ، بشه و با توجه به اخطارهاي پشت سر هم يکمي زياد روت زوم شده.
اگه امشب تا دوشنبه شب دانلود نکردي از 4شنبه شب يا 5شنبه شب شروع کن (فقط شبانه) (البته با يکمي ريسک ميشه 3شنبه شب هم شروع کني.
اگه هم تا 2 شنبه دانلود کردی بعد از دانلود 2 يا 3 روز دانلود نکن و بعد شروع کن.
فعلا به نظر ميرسه که حجم شبانه بيشتر هم هست با اين وضع....

mehr1362
17-05-2014, 23:41
دوستان من یه مودم 130 دارم که در مورد سیگنال دهی کلی مشکل دارم ، در پوشش زرد هستم برای همین مشکل بیشتر شده . داخل یکی از اتاق ها بالای پنجره RSSI روی 75 هست و CINR بین دو بازه 24 تا 26 هست و پینگ اکثرا تایم اوت هست و گاهی روی 200 تا 300 در نوسان. مودم رو بیرون اتاق در ایوان و حیاط در جایی که با هزار بدبختی واسش ساختم قرار دادم ، RSSI روی 70 بود ولی هر چند دقیقه یکبار روی کانکشن مثلث زرد میومد و اگه زده بودم دانلود ، دانلود متوقف میشد و حتی گاهی تا ریبوت نمیکردم درست نمیشد . حتی در کنار پنجره نورگیر که بردم سیگنالم RSSI روی -66 بود ولی باز هم کانکشن و ارتباط اینترنت قطع میشد ! و باز هم مثلث زرد کانکشن . خودم فکر میکنم اون جاهایی که شدت سیگنال بهتر بوده ولی نویز هم زیاد بوده وگرنه نباید بدتر میشد . هر جای خونه که بگید امتحان کردم و کلا چند روزه اعصاب همه رو خراب کرده این مودم . الان تصمیم گرفتم یه جعبه ای چیزی طراحی کنم که هم تهویه داشته باشه و هم مانع نفود باران باشه ببرمش روی پشت بوم ! شما دوستان لطفا میزان RSSI خودتون رو بگین و پینگ بگیرید بگید چه طوری هست نتیجه . دستور ping 4.2.2.4 -t میخوام بدونم کسانی که شدت سیگنال بهتری دارند آیا پینگ بهتری هم دارن یا نه ؟

radrali
18-05-2014, 00:04
سلام به همه دوستان

من میخواستم برای محل کارم که در بازار تهران هست ( 17 شهریور - سبزه میدان ) اشتراک وایمکس خریداری کنم اما :

1- آما آنتن دهی وایمکس ایرانسل با توجه به شلوغ بودن این محدوده چطوره ؟
2- آیا کسی از دوستان اینجا هست که توی بازار از وایمکس استفاده کرده باشه ؟
3- مودم همراه قدرت و آنت دهیش خوب هست ؟

پیشاپیش از همه تشکر میکنم ...

habstem
18-05-2014, 10:13
دوستان من یه مودم 130 دارم که در مورد سیگنال دهی کلی مشکل دارم ، در پوشش زرد هستم برای همین مشکل بیشتر شده . داخل یکی از اتاق ها بالای پنجره RSSI روی 75 هست و CINR بین دو بازه 24 تا 26 هست و پینگ اکثرا تایم اوت هست و گاهی روی 200 تا 300 در نوسان. مودم رو بیرون اتاق در ایوان و حیاط در جایی که با هزار بدبختی واسش ساختم قرار دادم ، RSSI روی 70 بود ولی هر چند دقیقه یکبار روی کانکشن مثلث زرد میومد و اگه زده بودم دانلود ، دانلود متوقف میشد و حتی گاهی تا ریبوت نمیکردم درست نمیشد . حتی در کنار پنجره نورگیر که بردم سیگنالم RSSI روی -66 بود ولی باز هم کانکشن و ارتباط اینترنت قطع میشد ! و باز هم مثلث زرد کانکشن . خودم فکر میکنم اون جاهایی که شدت سیگنال بهتر بوده ولی نویز هم زیاد بوده وگرنه نباید بدتر میشد . هر جای خونه که بگید امتحان کردم و کلا چند روزه اعصاب همه رو خراب کرده این مودم . الان تصمیم گرفتم یه جعبه ای چیزی طراحی کنم که هم تهویه داشته باشه و هم مانع نفود باران باشه ببرمش روی پشت بوم ! شما دوستان لطفا میزان RSSI خودتون رو بگین و پینگ بگیرید بگید چه طوری هست نتیجه . دستور ping 4.2.2.4 -t میخوام بدونم کسانی که شدت سیگنال بهتری دارند آیا پینگ بهتری هم دارن یا نه ؟

گفتین چند روزه که این طوری شده، درسته؟
این مشکل مثلث زرد شدن رو بچه های همین فروم داشتن تو این مدت
من خودم دو هفته نتم اینجوری بود خیلی رو اعصاب بود
الان شکر خدا دیگه درست شد

شاید برای شما هم از همین مشکل ها باشه
یه مدت صبر کنید به نظرم درست می شه

ما هم جز صبر کاری نتونستیم بکنیم :|

ase_pase
18-05-2014, 10:53

مثلث زرد يعني اينکه به اينترنت وصل نيستيد که اين توي 2 حالت ميتونه باشه:
1.اينکه مودم توي اون لحظه اصلا به آنتني وصل نيست.
2.مودم به آنتن وصل هست اما اينترنتي درکار نيست.
واسه اين مورد دومي:
اين مشکل همونطور که habestem هم گفت واسه خيلي ها پيش اومده و کاري جز صبر نميشد انجام داد ولي خب اون موقع همزمان خيلي از کاربرها با هم بودن و الان فکر نکنم اون شرايط باشه.
يک احتمال ديگه هم هست که مودم شما با آنتني که بهش وصل هستي مشکل پيدا کرده باشه (من هم اين مشکل رو با يک آنتن دارم که با وجودCINR و RSSI و حتي سرعت خيلي خوب واسه خودش همين مشکل رو پيدا ميکنه و هرچقدر هم جاش عوض شه فرقي نميکنه ) راهش اينه که اگه ميتونيد از اين آنتن قطع بشيد و با يک فرکانس ديگه به يک آنتن ديگه وصل بشيد. احتمالا مشکل حل ميشه و اگه نشد که خدا به دادتون برسه چون که بايد به 707 زنگ بزنيد. (اگه مجبور شديد به 707 بزنگيد من همون امتحان کردن بردن مودم به پشت بوم بهتر هست)
مقدار RSSI هم که داری واسه اين چيز ها مثل قطع شدن اونقدر ضعيف نيست.
من به RSSI -79 هم وصل شدم و قطعي نداشتم. به پينگ هم کار نداره. آنتن الان من RSSI -48 داره (مودم فضاي خارجي توي منطقه سبز) و پينگ 4.2.2.4 تايم اوت هم ميده و معمولا حدود 230 هست.
در ضمن توي اين چيزا CINR مهمتر هست معمولا که اونم من الان با CINR 26 تايم اوت هم دارم.

mehr1362
18-05-2014, 11:14
مثلث زرد يعني اينکه به اينترنت وصل نيستيد که اين توي 2 حالت ميتونه باشه:
1.اينکه مودم توي اون لحظه اصلا به آنتني وصل نيست.
2.مودم به آنتن وصل هست اما اينترنتي درکار نيست.
واسه اين مورد دومي:
اين مشکل همونطور که habestem هم گفت واسه خيلي ها پيش اومده و کاري جز صبر نميشد انجام داد ولي خب اون موقع همزمان خيلي از کاربرها با هم بودن و الان فکر نکنم اون شرايط باشه.
يک احتمال ديگه هم هست که مودم شما با آنتني که بهش وصل هستي مشکل پيدا کرده باشه (من هم اين مشکل رو با يک آنتن دارم که با وجودCINR و RSSI و حتي سرعت خيلي خوب واسه خودش همين مشکل رو پيدا ميکنه و هرچقدر هم جاش عوض شه فرقي نميکنه ) راهش اينه که اگه ميتونيد از اين آنتن قطع بشيد و با يک فرکانس ديگه به يک آنتن ديگه وصل بشيد. احتمالا مشکل حل ميشه و اگه نشد که خدا به دادتون برسه چون که بايد به 707 زنگ بزنيد. (اگه مجبور شديد به 707 بزنگيد من همون امتحان کردن بردن مودم به پشت بوم بهتر هست)
مقدار RSSI هم که داری واسه اين چيز ها مثل قطع شدن اونقدر ضعيف نيست.
من به RSSI -79 هم وصل شدم و قطعي نداشتم. به پينگ هم کار نداره. آنتن الان من RSSI -48 داره (مودم فضاي خارجي توي منطقه سبز) و پينگ 4.2.2.4 تايم اوت هم ميده و معمولا حدود 230 هست.
در ضمن توي اين چيزا CINR مهمتر هست معمولا که اونم من الان با CINR 26 تايم اوت هم دارم.

دوست عزیز ممنون برای توضیحاتی که دادین ، مشکلم همون مورد دوم هست آنتن داره ولی ارتباط اینترنتی قطع هست به عبارتی سند داره ولی رسیو نداره ( از داخل تنظیمات مودم میشه فهمید )
من فکر میکنم نویز باشه یا همون دکل که گفتید ، جالب اینه جایی که من آنتن دهی بدتری دارم اصلا این مشکل مثل زرد به وجود نمی یاد ولی جاهایی که امتحان کردم و آنتن بهتری داشته مشکل قطع شدن ناگهانی بوده .
یه مورد دیگه : من الان 2 ساعت هست دارم با مودم آپلود میکنم که دمای مودم به 49 درجه رسیده !
برای شما هم دما اینقدر بالا میره ؟ مودم الان توی ایوان هست زیر سایه و باد ملایمی هم میخوره .

ase_pase
18-05-2014, 12:38
دوست عزیز ممنون برای توضیحاتی که دادین ، مشکلم همون مورد دوم هست آنتن داره ولی ارتباط اینترنتی قطع هست به عبارتی سند داره ولی رسیو نداره ( از داخل تنظیمات مودم میشه فهمید )
من فکر میکنم نویز باشه یا همون دکل که گفتید ، جالب اینه جایی که من آنتن دهی بدتری دارم اصلا این مشکل مثل زرد به وجود نمی یاد ولی جاهایی که امتحان کردم و آنتن بهتری داشته مشکل قطع شدن ناگهانی بوده .
یه مورد دیگه : من الان 2 ساعت هست دارم با مودم آپلود میکنم که دمای مودم به 49 درجه رسیده !
برای شما هم دما اینقدر بالا میره ؟ مودم الان توی ایوان هست زیر سایه و باد ملایمی هم میخوره .

مشکل قطع شدن ناگهانی همون آنتني که بهش وصليد اگه با تعويض جا ميگين که درست ميشه (حالا سيگنال بخواد قوي تر يا ضعيف تر بشه)پس مشکلتون نويز هست (من هر جا بردم مودمم باز قطع ميشد). اگه با تعويض جا به يک آنتن ديگه وصل ميشيد که خب هيچي داستان يک چيز ديگه هست. اگه با تعويض جا درست ميشه که همون جاي بهتر بريد.
والا من اصلا نميدونم که دماي مودمم رو از کجا ميتونم ببينم:n02:اگه ميشه بگيد کجا چون واسه منم جالب هست بدونم که دماي مودم چقدر هست. البته با لمس کرن مودم ميتونم بگم که دماش 49 نيست:n02:
در کل اما فکر نميکنم آپلود يا دانلود نبايد تفاوتي تویی دمای ايجاد شده داشته باشن. دمای 49 هم معمولا دمای بدي نبايد باشه اما توی دفترچه مودم نوشته که تا چه دمايی رو ميتونه تحمل کنه.

zerzerous
18-05-2014, 19:49
این ایرانسل خدا لعنت کرده معلوم هست داره چیکار.میکنه؟! :|
3-4 روزه سرعتم افتضاح! 5 دیقه وصل میمونم. بعد از اون قطع میشه. هیچی باز نمیکنه!!!
اعصابمو خورد کرد!!!!

ای خدا!!!!!!!!
10 روز مونده فقط 115 گیگ؟! :((((((((
وضعیت لیست سیاه: نیستم

جماعت. چک کنید بینم شما هم نمیتونید به 3591500 یا 3596500 وصل بشید؟ من که نمیتونم. Modulation هم روی 1/2 میمونه. درحالی که قبلا به 5/6 هم میرسید و پاش میکشید و به سرور سگجون وصل میشدم تا 32 سرور باز میکردم و دانلود میکردم. نمونش imdb-dl. الان بیشتر از 8 تا باز نمیکنه. سرعت هم..... بعد 5 دیقه هم هیچی باز نمیکنه. حتی سایت ایرانسل

توی بهترین جای خونه به کانالی وصل میشه که -90 دسیبل RSSI داره!!!!

ase_pase
18-05-2014, 20:42
3-4 روزه سرعتم افتضاح! 5 دیقه وصل میمونم. بعد از اون قطع میشه. هیچی باز نمیکنه!!!
اعصابمو خورد کرد!!!!

ای خدا!!!!!!!!
10 روز مونده فقط 115 گیگ؟! :((((((((
وضعیت لیست سیاه: نیستم

جماعت. چک کنید بینم شما هم نمیتونید به 3591500 یا 3596500 وصل بشید؟ من که نمیتونم. Modulation هم روی 1/2 میمونه. درحالی که قبلا به 5/6 هم میرسید و پاش میکشید و به سرور سگجون وصل میشدم تا 32 سرور باز میکردم و دانلود میکردم. نمونش imdb-dl. الان بیشتر از 8 تا باز نمیکنه. سرعت هم..... بعد 5 دیقه هم هیچی باز نمیکنه. حتی سایت ایرانسل

توی بهترین جای خونه به کانالی وصل میشه که -90 دسیبل RSSI داره!!!!

باز دوباره اون داستان وصل شدن و بعد از چند دقيقه قطع شدن اينترنت با وجود وصل بودن به آنتن پيش اومده ؟ يکي ديگه هم همين مشکل رو دوباره داشت.............
بايد ببيني که با اون فرکانس به چه آنتني وصل ميشي و آنتن رو بگي چون با يک فرکانس توي جاهاي مختلف به آنتن هاي مختلف ميشه وصل شد و هر فرکانس شامل 2-1 آنتن ميشه که مودم سعي ميکنه به آنتن بهتر وصل بشه.
با اينحال من دائم به 3591500 وصل هستم و آنتن ايده آل من هم توي اين فرکانس هست.
Modulation چي هست و چيکار ميکنه و مقدارش چطوريا خوبه ؟
واسه تعداد کانکشن توي IDM اگه هستي سعي کن توي Downloads==> option ==> connection سرعت رو تغيير بدي و يک عدد ديگه براش ثبت کني و بعد تعداد max connection رو هم عوض کن و يک عدد ديگه انتخاب کن. تعداد کانکشن موقع دانلود ميشه اون مقدار جديد و بعدش دوباره برگردون رو حالت قبلي. (واسه من اينطوري شده بود که هرکاري ميکردم بيشتر از 2 تا وصل نميشد و با اينکار درست شد)
بابا چشم اميد ما واسه رسيدن بدون دردسر به 200 گيگ به تو بود :دي

mehr1362
18-05-2014, 22:24
مشکل قطع شدن ناگهانی همون آنتني که بهش وصليد اگه با تعويض جا ميگين که درست ميشه (حالا سيگنال بخواد قوي تر يا ضعيف تر بشه)پس مشکلتون نويز هست (من هر جا بردم مودمم باز قطع ميشد). اگه با تعويض جا به يک آنتن ديگه وصل ميشيد که خب هيچي داستان يک چيز ديگه هست. اگه با تعويض جا درست ميشه که همون جاي بهتر بريد.
والا من اصلا نميدونم که دماي مودمم رو از کجا ميتونم ببينم:n02:اگه ميشه بگيد کجا چون واسه منم جالب هست بدونم که دماي مودم چقدر هست. البته با لمس کرن مودم ميتونم بگم که دماش 49 نيست:n02:
در کل اما فکر نميکنم آپلود يا دانلود نبايد تفاوتي تویی دمای ايجاد شده داشته باشن. دمای 49 هم معمولا دمای بدي نبايد باشه اما توی دفترچه مودم نوشته که تا چه دمايی رو ميتونه تحمل کنه.

توی همون منوی تنظیمات صفحه اولش هست میزنه : RF Temperature
مودم من مدل 130 هست ، شاید مودم شما مدل دیگه ای هست که این آیتم رو نداره . البته دمای 49 در ظهر هست و الان دما 35 شده .
این فرکانس که میگید رو میشه دستی عوض کرد ؟ طوری که همیشه رو اون فرکانس بمونه ؟
اگر بعله بگید چه طوری ؟ ممنون میشم:n16:

Extreme-Forces
18-05-2014, 22:25
دوستان رفتیم وایمکس ایرانسل گرفتیم
مودم WIXFMM 130 رو گرفتم . تو خونه 4 تا چراغ سیگنالش روشن میشه و ثابت میمونه. 2 - 3 دقیقه کار میکنه و دوباره همه چراغا میپره و خاموش میشه.
هی قطع و وصل میشه. مشکل چیه ؟ وقتی توی خونه 4 تا چراغ ثابت میشه یعنی اینکه از نظر قدرت سیگنال نباید مشکلی باشه ، پس چرا هی قطع میشه ؟
سرعت 128 گرفتم... اینقدر افتضاحه که ترجیح میدم با همون سیمکارتش برم اینترنت.
یکی به من بگه مشکل چیه ؟ مودم مشکل داره ؟ دکل مشکل داره ؟ انتظار بیشتر از این نباید داشته باشیم ؟ 250 تومن پول بی زبون به ... رفت ؟ چی شد ؟ :n02:

خاک بر سر شدم یعنی ؟:n04:

ase_pase
18-05-2014, 22:31
توی همون منوی تنظیمات صفحه اولش هست میزنه : RF Temperature
مودم من مدل 130 هست ، شاید مودم شما مدل دیگه ای هست که این آیتم رو نداره . البته دمای 49 در ظهر هست و الان دما 35 شده .
این فرکانس که میگید رو میشه دستی عوض کرد ؟ طوری که همیشه رو اون فرکانس بمونه ؟
اگر بعله بگید چه طوری ؟ ممنون میشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من مودم فضای خارجي (Outdoor ) دارم.
RF Temperature نديدم تا حالا ولي باز ميگردم.
روش حذف فرکانس که هست. اما اينکه توي مودم شما چطوري هست رو نميدونم.
واسه مودم من:
ميری قسمت Wimax و اونجا يک ليست فرکانس و هست که ميشه حذف کرد و يک قسمت داره که ميشه فرکانس اضافه کرده. (خيلي واضح هست وقتي ميري قسمت Wimax )
از اونجا فرکانس هايي که معمولا آنتن هاش مناسب نيست رو حذف ميکني و فرکانس هاي مناسب رو نگه ميداري. ولي حتما ، حتما قبل از حذف فرکانس ها ، فرکانس ها و پهناي باندشون رو يادداشت که بالاخره به کارت مياد.

دوستان رفتیم وایمکس ایرانسل گرفتیم
مودم WIXFMM 130 رو گرفتم . تو خونه 4 تا چراغ سیگنالش روشن میشه و ثابت میمونه. 2 - 3 دقیقه کار میکنه و دوباره همه چراغا میپره و خاموش میشه.
هی قطع و وصل میشه. مشکل چیه ؟ وقتی توی خونه 4 تا چراغ ثابت میشه یعنی اینکه از نظر قدرت سیگنال نباید مشکلی باشه ، پس چرا هی قطع میشه ؟

مبارکه :)
ايشالله که راضي باشي....
وقتي ثابت ميشه اينترنت هم وصل ميشه ؟ يا اينکه فقط چراغ يک مدت ثابت ميمونه و اينترنتي درکارنيست؟

Extreme-Forces
18-05-2014, 22:41
مبارکه :)
ايشالله که راضي باشي....
وقتي ثابت ميشه اينترنت هم وصل ميشه ؟ يا اينکه فقط چراغ يک مدت ثابت ميمونه و اينترنتي درکارنيست؟

مرسی... ولی پشیمونم الان
اره وقتی ثابته اینترنت کار میکنه ولی سرعتش در حد دیال اپه... 2 دقیقه کار میکنه و همه چی از اول شروع میشه.
چراغا خاموش میشه ... 1 دقیقه صبر میکنم تا ثابت شه ، 2 دقیقه استفاده میکنم و این چرخه ی مزخرف ادامه داره

ase_pase
18-05-2014, 22:52
مرسی... ولی پشیمونم الان
اره وقتی ثابته اینترنت کار میکنه ولی سرعتش در حد دیال اپه... 2 دقیقه کار میکنه و همه چی از اول شروع میشه.
چراغا خاموش میشه ... 1 دقیقه صبر میکنم تا ثابت شه ، 2 دقیقه استفاده میکنم و این چرخه ی مزخرف ادامه داره

چي بگم والا..... راستش منم اميدي نداشتم کاربرهاي جديد راضي باشن ....ايشالله بهتر ميشه حالا
چه سرعتي داري ؟محدود هستي يا نامحدود ؟
ببين اگه اينترنت وصل ميشه و بعد قطع ميشي معمولا معنيش اين هست که مودم فکر ميکنه آنتن بهتري پيدا کرده و سعي ميکنه به اون وصل شه.
تعداد چراغ هاي روي مودم ها يعني RSSI که ميشه يک چيزي مثل قدرت سيگنال . يک فاکتور مهم تر CINR هست که ميشه کيفيت سيگنال.
ممکنه که RSSI بالا باشه و CINR کم باشه که باعث افت شديد سرعت ميشه.
اول از همه شما برو به صفحه تنظيمات مودم و توي قسمت wimax يا status (مودم هاي داخلي دقيق نميدونم کجاست) وببين به چه آنتن که معمولا نوشته BS ID يا چيزي مثل اين و با چه فرکانسي وصلي و حتما مقدار هاي CINR (ممکنه چندتا باشه) و RSSI رو بگو. (ميتوني print screen بگيري واسه راحتي کار)
4چراع مودم روشن ميشه ؟ مودم 5 تا چراغ داره ؟

اعصابمو خورد کرد!!!!

جماعت. چک کنید بینم شما هم نمیتونید به 3591500 یا 3596500 وصل بشید؟

3591500 من هم قطع شد.............

Extreme-Forces
18-05-2014, 23:06
128 3 گیگ در ماه

5 تا چراغ داره که یکیش مال وای فای هست. 4 تاش برای سیگنال

فاصله قطعی هاش منظمه . جوریه که ادم شک میکنه براش تعریف شده باشه.

ase_pase
18-05-2014, 23:20
128 3 گیگ در ماه

5 تا چراغ داره که یکیش مال وای فای هست. 4 تاش برای سیگنال

فاصله قطعی هاش منظمه . جوریه که ادم شک میکنه براش تعریف شده باشه.

نميخوام ناميدت کنم يا زده بشي اما اگه امکانش رو داشتي روي اين سرعت ها اگه تونستي ADSL بگير يا وايرلس و...
ايرانسل سرعت 128 واقعي ميده يعني ايده آل ميشه 16 و تا وقتي سرعت کمتر از 2 نباشه کاري نميکنه.
البته خوبيش اينه که واسه اين سرعت ميشه بالاخره يک آنتن که 16 تا بده پيدا کرد.
============
از همين BS ID و فرکانس قطع ميشه ؟
ببين امشب و الان مثل اينکه ايرانسل طبق روال حدود 20 روزه قبلش همش گند ميرنه و آنتن ها همش مشکل پيدا ميکنن. الان توي همين 2 صفحه غير از خود من 2 نفر ديگه هم مشکل قطع و وصلي آنتن يا اينترنت يا اصلا از کاافتادن فرکانس دارن.......
CINR و RSSI فاجعه باري نداري که سرعتت تا اين حد پايين باشه. (البته اينکه توي مودم هاي داخلي کدوم مقدار هاي CINR بهتر هستن کسايي که مودم داخلي دارن بهتر ميدونن)
راستي سرعت دانلودت هم پايين هست يا فقط پيج ها رو کند و دير باز ميکنه ؟ (آخه پيج باز کردن ايرانسل کلا اصلا جالب نيست)
اين مشکل اگه ادامه دار باشه و مربوط به مشکلات الان نباشه با حذف کردن فرکانس آنتن مشکل دار درست ميشه.
شما الان به آنتن به ID: 00:00:15:06:bf:20 با فرکانس 3586500 با پهناي باند 5000 کيلوهرتز وصل هستي.
ميتوني با حذف کردن فرکانس 3586500 کلا به اين آنتن وصل نشي. ولي من ميگم که يکم صبر کن چون اوضاع قاطي هست مثل اينکه امشب (منم الان به يک آنتن داغون وصل هستم و آنتن هاي خوب قطع هست)

apple021
19-05-2014, 00:03
فردا اخرين روزه اتمامه اين ماهمه
خدا كنه تعرفه رو تغيير بدن خودشون كه گفتن تا اس نيومده پول نريز هنوز هم نيامده
نميدونم چرا چشمم اب نميخوره از ٨ اردبيهشت هم اقدام كردم مدارك و طرح تعرفه و حجم رو پشت تلفن پرسيد تاييد هم شد
ولي به نظرم اس بايد زودتر ميومد باز خدا داند
؛'(

Extreme-Forces
19-05-2014, 00:40
نميخوام ناميدت کنم يا زده بشي اما اگه امکانش رو داشتي روي اين سرعت ها اگه تونستي ADSL بگير يا وايرلس و...
ايرانسل سرعت 128 واقعي ميده يعني ايده آل ميشه 16 و تا وقتي سرعت کمتر از 2 نباشه کاري نميکنه.
البته خوبيش اينه که واسه اين سرعت ميشه بالاخره يک آنتن که 16 تا بده پيدا کرد.
============
از همين BS ID و فرکانس قطع ميشه ؟
ببين امشب و الان مثل اينکه ايرانسل طبق روال حدود 20 روزه قبلش همش گند ميرنه و آنتن ها همش مشکل پيدا ميکنن. الان توي همين 2 صفحه غير از خود من 2 نفر ديگه هم مشکل قطع و وصلي آنتن يا اينترنت يا اصلا از کاافتادن فرکانس دارن.......
CINR و RSSI فاجعه باري نداري که سرعتت تا اين حد پايين باشه. (البته اينکه توي مودم هاي داخلي کدوم مقدار هاي CINR بهتر هستن کسايي که مودم داخلي دارن بهتر ميدونن)
راستي سرعت دانلودت هم پايين هست يا فقط پيج ها رو کند و دير باز ميکنه ؟ (آخه پيج باز کردن ايرانسل کلا اصلا جالب نيست)
اين مشکل اگه ادامه دار باشه و مربوط به مشکلات الان نباشه با حذف کردن فرکانس آنتن مشکل دار درست ميشه.
شما الان به آنتن به ID: 00:00:15:06:bf:20 با فرکانس 3586500 با پهناي باند 5000 کيلوهرتز وصل هستي.
ميتوني با حذف کردن فرکانس 3586500 کلا به اين آنتن وصل نشي. ولي من ميگم که يکم صبر کن چون اوضاع قاطي هست مثل اينکه امشب (منم الان به يک آنتن داغون وصل هستم و آنتن هاي خوب قطع هست)

مرسی از راهنمایی هات. تازه دارم با سیستم ایرانسل اشنا میشم.
الان تو لیست انتن ها از کجا بفهمم کدوم بهتر کار میکنه ؟ از اعداد RSSI و CINR معلوم نمیشه ؟ باید حتما دونه دونه بهشون وصل شم ببینم کدوم بهتره؟
الان همین انتنی که بهش وصلم و عکسشم هست ، وضعیتش ثابته خداروشکر . سرعت دانلودشم 5 کیلو بایته. :n09::n08:صفحه باز کردنش هم در حد همون 5 کیلوهه .از عرش به فرش رسیدیم.
چون خط تلفن نداریم مجبور شدم اینو بگیرم. مگه نه ADSL خیلی بهتره.
اگه از لیست انتنی رو حذف کنم ، دوباره میتونم اضافش کنم ؟

ase_pase
19-05-2014, 11:41
مرسی از راهنمایی هات. تازه دارم با سیستم ایرانسل اشنا میشم.
الان تو لیست انتن ها از کجا بفهمم کدوم بهتر کار میکنه ؟ از اعداد RSSI و CINR معلوم نمیشه ؟ باید حتما دونه دونه بهشون وصل شم ببینم کدوم بهتره؟
الان همین انتنی که بهش وصلم و عکسشم هست ، وضعیتش ثابته خداروشکر . سرعت دانلودشم 5 کیلو بایته. :n09::n08:صفحه باز کردنش هم در حد همون 5 کیلوهه .از عرش به فرش رسیدیم.
چون خط تلفن نداریم مجبور شدم اینو بگیرم. مگه نه ADSL خیلی بهتره.
اگه از لیست انتنی رو حذف کنم ، دوباره میتونم اضافش کنم ؟

معيار خوب بودن آنتن بالا بودن اعداد CINR و RSII هست و صد البته سرعت دانلود که فقط با وصل شدن تک تک به آنتن ها ميتوني ببيني چطوري هستن.
شما فرکانس رو ميتوني حذف کني. قبل از حذف واسه همين که بعدا بتوني دوباره اضافه کني فرکانس و پهنای باند رو اضافه کني گفتم که حتما يک جا يادداشت کن و نگه داشته باش. واسه حذف و اضافه فرکانس از يکي از کاربرهاي همينجا که با مودم خودت حذف و اضافه کردن سوال بپرس که به مشکلي برنخوري.
حالا که فعلا ايرانسل اوضاعش خرابه ولي اگه بعدا ديدي اوضاع بهتر نشد فکر وايرلس هم باش.

zerzerous
19-05-2014, 12:08
باز دوباره اون داستان وصل شدن و بعد از چند دقيقه قطع شدن اينترنت با وجود وصل بودن به آنتن پيش اومده ؟ يکي ديگه هم همين مشکل رو دوباره داشت.............
بايد ببيني که با اون فرکانس به چه آنتني وصل ميشي و آنتن رو بگي چون با يک فرکانس توي جاهاي مختلف به آنتن هاي مختلف ميشه وصل شد و هر فرکانس شامل 2-1 آنتن ميشه که مودم سعي ميکنه به آنتن بهتر وصل بشه.
با اينحال من دائم به 3591500 وصل هستم و آنتن ايده آل من هم توي اين فرکانس هست.
Modulation چي هست و چيکار ميکنه و مقدارش چطوريا خوبه ؟
واسه تعداد کانکشن توي IDM اگه هستي سعي کن توي Downloads==> option ==> connection سرعت رو تغيير بدي و يک عدد ديگه براش ثبت کني و بعد تعداد max connection رو هم عوض کن و يک عدد ديگه انتخاب کن. تعداد کانکشن موقع دانلود ميشه اون مقدار جديد و بعدش دوباره برگردون رو حالت قبلي. (واسه من اينطوري شده بود که هرکاري ميکردم بيشتر از 2 تا وصل نميشد و با اينکار درست شد)
بابا چشم اميد ما واسه رسيدن بدون دردسر به 200 گيگ به تو بود :دي

آنتن ایده آل برای منم همونه. اما مشکل اینجاست که با وجود قوی بودنش وصل نمیشه. کل فرکانسارو از کار انداختم. فقط اونو فعال گذاشتم. تا 10 دیقه فقط سعی داشت وصل بشه. آخرم نشد :|
الانم 3596500 وصلم. خوبه. اما دیروز بیشتر 8 گیگ نتونستم باهاش دانلود کنم :((((((( با گوشی

اون تعداد کانکشن فرقی نمیکنه. چه با گوشی باشم چه با pc همین مشکل هست. بعضی سرور ها 32 باز میکنن اما اکثرشون همون 16 هستن. منم گذاشتم رو 16. روی گوشی هم 9 هست. هیچی دیگه
ماژولیشن هم نمیدونم چیه. اما تجربه ثابت کرده هرچی بیشتر باشه اتصال قوی تره مثلا 1/2 اوج فاجعست. 3/4 خوبه. بد نیست. 5/6 فوق العادست. 7/8 داریم اصن؟! :|

:دی :دی
شب دراز است و قلندر بیدار :دی(میخواستم اون یکی رو بگم جاش نمیشه اینجا :دی)
بذار از شر این کنکور بی شرف خلاص شم..... دارم براشون :دی
این ماه شاید 150 برسم. اما دوره تیر ماهم تا مردادم بعید میدونم کامپیوترم شات دان بشه :)
فقط باید براش یه مشت آت و آشغال بخرم. یکی از فناش ضعیف شد سوخت :دی

آقا میگما. به این چینیا اعنباری نیست. خب؟ مخصوصا این FMM-130
اینقد با این گذاشتم دانلود و 24 ساعته روشنه یه وقت بلا سرش نیومده باشه....
عاخه کم نیست 42 گیگ فایلو بدون 5 دیقه استراحت دانلود کنی!

به نظرتون یه رادیو بگیرم با کابل وصل کنم بهش؟ عاخه الان حس میکنم فشار زیادی روی وای فایشه.
به خدمتت عارضم که :دی من اینو گذاشتم اون سر خونه که خوب انتن میده. بعد اتاقم.این سر خونست. بعد برای اینکه بتونم خوب بگیرم وسط خونه به nanostation 2 گذاشتم و با کابل شبکه اوردم تا روتر و الان تقریبا کل خونه از لحاظ پوشش دهی پوشش عالی دارم
بعد تا الان نزدیک 70-80 گیگ با وای فای دستگاه دانلود کردم...
میترسم مشکل اون باشه. چون ضعیفم هست. یه فیلتر مک آدرس بذاری یا یه کاری سرش دربیاری سوافت کیفیتش به وضوح پیداست....

ase_pase
19-05-2014, 13:04
آنتن ایده آل برای منم همونه. اما مشکل اینجاست که با وجود قوی بودنش وصل نمیشه. کل فرکانسارو از کار انداختم. فقط اونو فعال گذاشتم. تا 10 دیقه فقط سعی داشت وصل بشه. آخرم نشد :|
الانم 3596500 وصلم. خوبه. اما دیروز بیشتر 8 گیگ نتونستم باهاش دانلود کنم :((((((( با گوشی

اون تعداد کانکشن فرقی نمیکنه. چه با گوشی باشم چه با pc همین مشکل هست. بعضی سرور ها 32 باز میکنن اما اکثرشون همون 16 هستن. منم گذاشتم رو 16. روی گوشی هم 9 هست. هیچی دیگه
ماژولیشن هم نمیدونم چیه. اما تجربه ثابت کرده هرچی بیشتر باشه اتصال قوی تره مثلا 1/2 اوج فاجعست. 3/4 خوبه. بد نیست. 5/6 فوق العادست. 7/8 داریم اصن؟! :|

:دی :دی
شب دراز است و قلندر بیدار :دی(میخواستم اون یکی رو بگم جاش نمیشه اینجا :دی)
بذار از شر این کنکور بی شرف خلاص شم..... دارم براشون :دی
این ماه شاید 150 برسم. اما دوره تیر ماهم تا مردادم بعید میدونم کامپیوترم شات دان بشه :)
فقط باید براش یه مشت آت و آشغال بخرم. یکی از فناش ضعیف شد سوخت :دی

آقا میگما. به این چینیا اعنباری نیست. خب؟ مخصوصا این FMM-130
اینقد با این گذاشتم دانلود و 24 ساعته روشنه یه وقت بلا سرش نیومده باشه....
عاخه کم نیست 42 گیگ فایلو بدون 5 دیقه استراحت دانلود کنی!

به نظرتون یه رادیو بگیرم با کابل وصل کنم بهش؟ عاخه الان حس میکنم فشار زیادی روی وای فایشه.
به خدمتت عارضم که :دی من اینو گذاشتم اون سر خونه که خوب انتن میده. بعد اتاقم.این سر خونست. بعد برای اینکه بتونم خوب بگیرم وسط خونه به nanostation 2 گذاشتم و با کابل شبکه اوردم تا روتر و الان تقریبا کل خونه از لحاظ پوشش دهی پوشش عالی دارم
بعد تا الان نزدیک 70-80 گیگ با وای فای دستگاه دانلود کردم...
میترسم مشکل اون باشه. چون ضعیفم هست. یه فیلتر مک آدرس بذاری یا یه کاری سرش دربیاری سوافت کیفیتش به وضوح پیداست....

باز خوبه تو پيدا ميکنيش. واسه آنتن خوب اين فرکانس اصلا غيب ميشه و 3 تا آنتن با غايت ت...مي جاش مياد که البته به اونا هم وصل نميشه......
الانم که به يک آنتن متوسط وصلم که از ظهر سرعتش حدود 80-90 هست.
والا به کيفيت اينا که اميدي نيست معمولا و البته منم ممودم فضاي خارجي دارم که wifi رو با access point تامين ميکنم.
ولي مودم من توی 2 سال گذشته خصوصا وقتي که خط مشي و... نبود، فقط مواقعي که مسافرت بودم خاموش بوده و استراحت کرده و شايد کلا توي اين 2 سال کمتر از 1 ماه خاموش بوده....
فعلا هم که مشکل نداره...
اگه ميترسي واي-فاي مودم گير باشه خب با کابل يک تستي بکن.
----- مک آدرس فکر نکنم خودش بتونه خراب کنه دستگاه رو... (البته من از اين مودم ها نداشتم که تجربه داشته باشم)

mehr1362
19-05-2014, 22:08
آقا یکی سیگنال مارو آنالیز کنه ! الان CINR بالا باشه بهتره ؟

ase_pase
19-05-2014, 23:15

CINR و RSSI هرچي بيشتر باشن بهتر هست . (مثل کيفيت و قدرت سيگنال توی ما.ه.واره)
حالا CINR ميشه هرچي عدد بزرگتر باشه و RSSI هم چون عدد منفي هست هرچي به صفر نزديک تر باشه بهتر هست.
الان CINR و RSSI هردو خيلي خوب هستن. حالا اگه آنتن هم شلوغ و يا دور نباشه ، بايد سرعت خوبي هم بده.

mehr1362
20-05-2014, 00:21
CINR و RSSI هرچي بيشتر باشن بهتر هست . (مثل کيفيت و قدرت سيگنال توی ما.ه.واره)
حالا CINR ميشه هرچي عدد بزرگتر باشه و RSSI هم چون عدد منفي هست هرچي به صفر نزديک تر باشه بهتر هست.
الان CINR و RSSI هردو خيلي خوب هستن. حالا اگه آنتن هم شلوغ و يا دور نباشه ، بايد سرعت خوبي هم بده.

یه محفظه ساختم برای مودم هراه با فن امتحانی از زمین بلندش کردم با یه چوب 5 متری ! تا این کیفیت سیگنال به دست اومد .
ضد حرارت ، ضد باران تا 90 درصد، ضد گرد و غبار :n02:
میخوام به تولید انبوه برسونم این ابتکار رو :n02:
فردا میبندمش به میله آنتن پشت بوم ، دو ساعت تست زدم دیگه قطع شدن نداشتم .

zerzerous
20-05-2014, 03:48
یه محفظه ساختم برای مودم هراه با فن امتحانی از زمین بلندش کردم با یه چوب 5 متری ! تا این کیفیت سیگنال به دست اومد .

دست گلت درد نکنه! خب پسر خوب چرا اوتدور نگرفتی؟!
میدونستی باید رطوبتش تو یه حد خاص باشه؟!

خطت رو تست کن. اگه کاهش سرعت نداری ردیفش کن. به این چیزی که گرفتی میاد خطت نویز داشته باشه. مخصوصا با این اکسس پوینت!!!!

یه فکری هم به حال گرما بکن. هوای خیلی گرم و خیلی سرد خطرناکه برای دستگاه. همین طوری توی محیط خونه موقع دانلود دمای آنتن به 55-60 هم میرسه.

حالا ase_pase خودمون :دی
سیستمی که گذاشتی فرق میکنه. مال تو در اصل با یه اکسس پوینت بهت اینترنت میده. اما مال من با حساب کردن خود دستگاه 3 تا روتر سر راهشه!!!! درحالی که مال تو یکیه :دی

بعد. اگر میتونستم کابل بزنم خو چه مرضی بود این همه بپیچونمش!!!
ولی خوب گفتی. فردا همزمان باید با کابل و وایرلس یه تست بگیرم.
بعد تو مشکل نداشتی چون مودمت هواویه. یکی از برترین شرکت های ساخت تجهیزات شبکه(من یکی که توی زمینه شبکه خیلی قبولش دارم)

مال من معلوم نیست اصلا ساخت کدوم کارخونه هست! میترسم تو ارتفاعات تبت و با تف سرهمش کرده باشن :دی

مک آدرس که گفتم. ببین. من فیلتر نمیذارم. خب؟ وصل میشم به وای فای خودش. مستقیم. تست میکنم سالم. میبرم توی اتاق خودم. رتحت با -40 دسیبل میگیرم. پینگ میگیرم. میبینم میانگین 1.5
حالا روشن میکنم مک ادرسو. میبینم توی اتاق خودم با -70 وصل شده. جون میکنه تا سایت باز کنه. پینگ هم میگیرم. تی کاش میرفت رو 10... 100- 150- 200 میلی ثانیه!!!!!! برای شبکه محلی آفلاین!!!!! عیرقابل قبوله!!

واسه همین. احتمالا یه اکسس پوینت از این فنقلی تی پی لینک ها یا دی لینک ها میگیرم. Shenzhen tenda نیست. وگرنه اونم یکی داره. آنتن اینترنال داره اما نوع آنتنش از این معمولیا قوی تره

ase_pase
20-05-2014, 10:01

خطت رو تست کن. اگه کاهش سرعت نداری ردیفش کن. به این چیزی که گرفتی میاد خطت نویز داشته باشه. مخصوصا با این اکسس پوینت!!!!

یه فکری هم به حال گرما بکن. هوای خیلی گرم و خیلی سرد خطرناکه برای دستگاه. همین طوری توی محیط خونه موقع دانلود دمای آنتن به 55-60 هم میرسه.

سیستمی که گذاشتی فرق میکنه. مال تو در اصل با یه اکسس پوینت بهت اینترنت میده. اما مال من با حساب کردن خود دستگاه 3 تا روتر سر راهشه!!!! درحالی که مال تو یکیه :دی

بعد تو مشکل نداشتی چون مودمت هواویه. یکی از برترین شرکت های ساخت تجهیزات شبکه(من یکی که توی زمینه شبکه خیلی قبولش دارم)

مال من معلوم نیست اصلا ساخت کدوم کارخونه هست! میترسم تو ارتفاعات تبت و با تف سرهمش کرده باشن :دی

مک آدرس که گفتم. ببین. من فیلتر نمیذارم. خب؟ وصل میشم به وای فای خودش. مستقیم. تست میکنم سالم. میبرم توی اتاق خودم. رتحت با -40 دسیبل میگیرم. پینگ میگیرم. میبینم میانگین 1.5
حالا روشن میکنم مک ادرسو. میبینم توی اتاق خودم با -70 وصل شده. جون میکنه تا سایت باز کنه. پینگ هم میگیرم. تی کاش میرفت رو 10... 100- 150- 200 میلی ثانیه!!!!!! برای شبکه محلی آفلاین!!!!! عیرقابل قبوله!!

واسه همین. احتمالا یه اکسس پوینت از این فنقلی تی پی لینک ها یا دی لینک ها میگیرم. Shenzhen tenda نیست. وگرنه اونم یکی داره. آنتن اینترنال داره اما نوع آنتنش از این معمولیا قوی تره

مگه همه مودم های ايرانسل رو هواوی تامين نميکنه ؟

من خنگ شدم و نميدونم چرا نميفهمم :n02:
تو الان با 130 وصلي به اينترنت از 130 به اون nano با وايرلس وصلي و از نانو با کابل وصلي به روتر و با روتر اينترنت داری؟
حالا من اينجا رو هم نميفهمم و هم ميفهمم و کلا قاطي کردم : :24::34:
تو الان پوشش خونه رو چطوري تامين ميکني ؟ يک قسمت با روتر و يک قسمت با مودم ؟
يعني مثلا واسه تو اتاق خودت اينترنت ميره تو مودم و از اونجا با وايرلس ميره به نانو و از نانو با کابل ميره تو روتر و از روتر با بيسيم مياد رو کامپيوتر؟
بعدش اونطرف خونه مستقيم با وای فاي خود مودم ؟
اگه اينطوري باشه:
خب کيفيت اينترنتي که به خود مودم ميرسه که به ف.يلتر مک آدرس کار نداره.به دکل ايرانسل و مودمت کار داره.
حالا شبکه خونگي:
حالا هيتلر رو روشن ميکني يعني روي مودم ديگه؟ که اگه مک نانو و روتر و بقيه دستگاه هاي توي مسير رو بدي که نبايد مشکل باشه. مگه اينکه مسير دريافتت فرق کرده باشه بعد از روشن کردن که يعني قبلش با مودم مستقيم بودی و حالا بايد اول بره نانو و بعد بره روتر و بعد بياد روي دستگاه که اگه اينطوري باشه خب واسه اين هست که احتمالا مک سيستمت(يا دستگاه هاي ديگه) رو به مودم ندادي که از واي فاي خود مودم بلاک ميشه و اينطوري مسير طولاني ميشه. حالا وقتي که ميگي جون ميکنه ، سرعت دانلود درست هست ؟ (اگه سرعت دانلودت درست باشه يعني با مستقيم مودم يکي باشه يعني پينگ داخليت بد رفته بالا). فکر کنم تست کني سرعتت درست باشه.
واسه پينگ و کلا شبکه بيسيم توي خود خونه : خب وقتي مسير اينطوري باشه اصلا عجيب نيست بره بالا چه با مک و چه بدون مک. ولي مثلا وقتي که يک چيزي بين کامپيوتر و موبايل مثلا ميخوای استريم کني ، خب اگه موبايل توي رنج روتر باشه (که کامپيوتر هم به اون وصل هست) نبايد مشکلي باشه چون الان فقط از روتر استفاده ميشه و به بقيه (نانو ومودم) کار نداره. حالا اگه جايي باشي که ارتباط موبايل و سيستم با واي فاي مودم تامين ميشه (يعني اون طرف خونه) خب واسه اينکه مسير طولاني ميشه چه بدون مک و چه با هيتلر مک پينگ و زمان پاسخگويي و... افت ميکنه چون مسير طولاني ميشه.
مسير استريم تو حالت اول : موبايل <==>روتر<==>کامپيوتر
مسير استريم اون طرف خونه : موبايل <==> مودم <==> نانو <==>روتر <==> کامپيوتر
با کابل و وايرلس تست بگير (جدا-جدا هم بگير) ولي فکر کنم بازم يکم افت کيفيت خواهي داشت چون باز از مودمت (FMM-130) با وايرلس وصل شدی و اگه از اوم با کابل ميشد افت نداشتی.
جسارتا مگه خونه چند متر هست يا چطور سازه اي توش هست که اينطوري گير کردي ؟
اگه درست فهميده باشم که چطور شبکه ميکني و استفاده ميکني ، بري مودم+نانو + روتر رو بفروشي و يک مودم فضاي خارجي + روتر قوي بگيري احتمالا بتوني هم آنتن دهي وايمکس بهتر داشته باشي و هم شبکه بيسيم خونگي (محلي) با کيفيت تري داشته باشي.

پ.ن : الان باور کن خودم نميدونم که آخر چي نوشتم ! :n02:

mehr1362
20-05-2014, 11:04

سلام
داداش من مودم بیرونی نگرفتم به خاطر اینکه وایرلس نداشت ، دلمم نمیخواست برم دنبال کارهای فرعی ، یعنی حوصلشو نداشتم.
مودم من هوآوی نیست ! همون 130 هست ، با چیزی که ساختم دما رو تست زدم بعد از چند ساعت دانلود روی 31 و 30 میمونه !
چیزی که ساختم حرف نداره ، امروز یه بست میسازم واسش میبندمش به میله آنتن .
در مورد این مودم 130 که من همه جا شنیدم میگن بد هست اینو بگم که من خودم مودم BM632W هم داشتم به مدت 6 ماه .
باید بگم این مودم 130 از نظرم هیچی کمتر از هو آوی نداره ، از نظر قدرت وای فای تست زدم هر دو برابر هم عمل کردند ، از نظر قدرت گیرندگی هم مدل 130 به نظرم خیلی بهتر از 632 هست ، من الان در پوشش زرد هستم اما با این مودم 130 با RSSI که 87 بوده راحت وبگردی کردم اون هم با اینترنت 128 ، اما مدل 632 رو داشتم با نت دو مگ مبین نت ولی آنتنم زیر 55 درصد که میشد توی وبگردی هم با تاخیر عمل میکرد .
این مدل 130 رو دیدم خیلی ها 2 ساله دارن باهاش کار میکنن و خراب نشده ، تنها مشکل این مودم گرم شدن هست که با یه فن 8 سانتی رفع میشه ، از نظر قدرت وای فای و قدرت گیرندگی خوبه و حساسیت بالایی نسبت به تغییر جهت مودم داره بر خلاف 632 .

habstem
20-05-2014, 20:42
من باز یکی دو روزه نتم مثل دفعه ی قبل قطع می شه !! (همون که چراغا روشنم ولی مثلث زرده می یاد!!)
تو دو روز گذشته، دو یا سه بار این جوری شد!:n27:

jiminia2002
20-05-2014, 21:24
از دوستان و اساتید فن یک سوال داشتم
اگه فرکانس همنه دکلها رو پاک کنم و فقط اون فرکانسی رو که مناسبه بزارم بمونه اگه مودم رو منتقل کردم جای دیگه که فرکانس دکلهاش فرق میکنه مودم کانکت میشه؟یعنی به صورت اتوماتیک اسکن میکنه دکلها رو یا چون دستی وارد کردم باید کار خاصی کنم؟
ممنون میشم جواب بدید.
اما در مورد خط و مشی من ماه گذشته بعد از 3 بار اخطار واسم اومد که شما به اشتراک بالاتر منتقل شدید
کلی حالم گرفت
24 ساعت بعد گفتم بزار ببینم الآن رو چه سرعتیم(چون دفعه قبل از 1 مگ رفتم رو 128) اما وقتی تست کردم دیدم که اصلا سرعتم تغییر نکرده و من کل ماه رو (10 روز آخر)با همون سرعت 1 مگ دانلود کردم!!!
بدون اینکه کار خاصی کنم
حالا این دوره هم دارم بکوب دانلود میکنم ببینم چی میشه
انشالا نتیجش رو میگم.

zerzerous
20-05-2014, 21:25
مگه همه مودم های ايرانسل رو هواوی تامين نميکنه ؟

من خنگ شدم و نميدونم چرا نميفهمم :n02:
تو الان با 130 وصلي به اينترنت از 130 به اون nano با وايرلس وصلي و از نانو با کابل وصلي به روتر و با روتر اينترنت داری؟
حالا من اينجا رو هم نميفهمم و هم ميفهمم و کلا قاطي کردم : :24::34:
تو الان پوشش خونه رو چطوري تامين ميکني ؟ يک قسمت با روتر و يک قسمت با مودم ؟
يعني مثلا واسه تو اتاق خودت اينترنت ميره تو مودم و از اونجا با وايرلس ميره به نانو و از نانو با کابل ميره تو روتر و از روتر با بيسيم مياد رو کامپيوتر؟
بعدش اونطرف خونه مستقيم با وای فاي خود مودم ؟
اگه اينطوري باشه:
خب کيفيت اينترنتي که به خود مودم ميرسه که به ف.يلتر مک آدرس کار نداره.به دکل ايرانسل و مودمت کار داره.
حالا شبکه خونگي:
حالا هيتلر رو روشن ميکني يعني روي مودم ديگه؟ که اگه مک نانو و روتر و بقيه دستگاه هاي توي مسير رو بدي که نبايد مشکل باشه. مگه اينکه مسير دريافتت فرق کرده باشه بعد از روشن کردن که يعني قبلش با مودم مستقيم بودی و حالا بايد اول بره نانو و بعد بره روتر و بعد بياد روي دستگاه که اگه اينطوري باشه خب واسه اين هست که احتمالا مک سيستمت(يا دستگاه هاي ديگه) رو به مودم ندادي که از واي فاي خود مودم بلاک ميشه و اينطوري مسير طولاني ميشه. حالا وقتي که ميگي جون ميکنه ، سرعت دانلود درست هست ؟ (اگه سرعت دانلودت درست باشه يعني با مستقيم مودم يکي باشه يعني پينگ داخليت بد رفته بالا). فکر کنم تست کني سرعتت درست باشه.
واسه پينگ و کلا شبکه بيسيم توي خود خونه : خب وقتي مسير اينطوري باشه اصلا عجيب نيست بره بالا چه با مک و چه بدون مک. ولي مثلا وقتي که يک چيزي بين کامپيوتر و موبايل مثلا ميخوای استريم کني ، خب اگه موبايل توي رنج روتر باشه (که کامپيوتر هم به اون وصل هست) نبايد مشکلي باشه چون الان فقط از روتر استفاده ميشه و به بقيه (نانو ومودم) کار نداره. حالا اگه جايي باشي که ارتباط موبايل و سيستم با واي فاي مودم تامين ميشه (يعني اون طرف خونه) خب واسه اينکه مسير طولاني ميشه چه بدون مک و چه با هيتلر مک پينگ و زمان پاسخگويي و... افت ميکنه چون مسير طولاني ميشه.
مسير استريم تو حالت اول : موبايل <==>روتر<==>کامپيوتر
مسير استريم اون طرف خونه : موبايل <==> مودم <==> نانو <==>روتر <==> کامپيوتر
با کابل و وايرلس تست بگير (جدا-جدا هم بگير) ولي فکر کنم بازم يکم افت کيفيت خواهي داشت چون باز از مودمت (FMM-130) با وايرلس وصل شدی و اگه از اوم با کابل ميشد افت نداشتی.
جسارتا مگه خونه چند متر هست يا چطور سازه اي توش هست که اينطوري گير کردي ؟
اگه درست فهميده باشم که چطور شبکه ميکني و استفاده ميکني ، بري مودم+نانو + روتر رو بفروشي و يک مودم فضاي خارجي + روتر قوي بگيري احتمالا بتوني هم آنتن دهي وايمکس بهتر داشته باشي و هم شبکه بيسيم خونگي (محلي) با کيفيت تري داشته باشي.

پ.ن : الان باور کن خودم نميدونم که آخر چي نوشتم ! :n02:

همشون رو نه. تامین نمیکنن. خارجی هاش. و usb ها و یکی دوتای دیگه رو تامین میکنه هواوی. ffm معلوم از کجا اومده!

بیا بابا کشتی منو :دی
با توضیحات :دی
با این کاری که کردم 1- مودم در حالت روتر هست(اکسس پوینت بگیم بهتره) 2- نانو بریج هست(یعنی فقط میگیره و میده تو کابل. پخش امواج نداره) 3- روتر هم اینترنتو میگیره و با کابل و وای فای پخش میکنه!
ببین. نگرفتی! من با روشن کردن فیلتر مک آدرس مودم کیفیت اینترنتم با وای فای تغییر میکنه. در حالی با کابل یه مقدار ثابته! افتاد؟ یعنی من با کابل بالا برم پایین بیام 260 تا سرعت دارم با پینگ زیر 1. اما با وای فای این خبرا نیست!
مشکل من بلاک کردن نیست. اگر قرار بر بلاک کردن بود که راحت مک نانو رو نمیدادم. اونم اصلا وصل نمیکرد!!!!! نه اینکه وصل کنه اما با سیگنال ضعیف. فیلتر مک آدرس که بذاری هر دستگاهی که مک آدرسش مطابق با داده های مودم نباشه قادر به وصل شدن به اینترنت نیست. درست؟! پس یعنی اصلا به دستگاه وصل نمیشه. درحالی که مال من با سیگنال ضعیف تر وصل میشه. میتونم به منوی کانفیگ مودم برم. اینترنت هم دسترسی دارم. اما نه با کیفیت قبل.
این مشکل رو موقع hidden کردن SSID هم دارم. موقع هیدن کردن هم کیفیت اتصال افت میکنه. در حالی که با روتر خودمwr941 چنین مشکلی ندارم.

مشکل پینگ ندارم. همین الان گرفتم میانگین 2 بهم داد.

آقا بذار راحتت کنم. هروقت 4 تا فنگ میندازم رو مودمه قاطی میکنه! :دی
الانم که دارم حس میکنم وای فای داره مسوزه. خیلی هم عالی!

والا به خدمتت عرض کنم که 120 متره. بعد دیواراش در حد کاغذ. یعنی بقلیه میره دسب به آب فک میکنی نشسته وسط اتاقت!!!! :دی کلید پیریز میزنن صداش میاد. چند روز پیش عقده ای شده بودم. یه ولوم اساسی دادم به سیستمم(600 وات rms) همسایه پایینیمون اومده زنگ زده میگه جون عزیزت صداشو کم کن. لوسترای ما داره میلرزه :دی
هیچی دیگه. کمش کردم. منم از همه جا بی خبر. عاخه تا قبل از این کسی زیر پا ما نبود.
خلاصه. گفتم که دیواراش کاغذیه. اما پای چنین چیزایی که میاد وسط انگار خونه هه رو ضد امواج رادیو اکتیو ساختن! اصن یه وضع فاجعه ایه!

بعید میدونم. چون اصن اینجاها مودم خارجی رو نمیفروشن!!!!! نمیدونم مجوز فلان کوفت و زهرمار از مخابرات میخواد!

سلام
داداش من مودم بیرونی نگرفتم به خاطر اینکه وایرلس نداشت ، دلمم نمیخواست برم دنبال کارهای فرعی ، یعنی حوصلشو نداشتم.
مودم من هوآوی نیست ! همون 130 هست ، با چیزی که ساختم دما رو تست زدم بعد از چند ساعت دانلود روی 31 و 30 میمونه !
در مورد این مودم 130 که من همه جا شنیدم میگن بد هست اینو بگم که من خودم مودم BM632W هم داشتم به مدت 6 ماه .
باید بگم این مودم 130 از نظرم هیچی کمتر از هو آوی نداره ، از نظر قدرت وای فای تست زدم هر دو برابر هم عمل کردند ، از نظر قدرت گیرندگی هم مدل 130 به نظرم خیلی بهتر از 632 هست ، من الان در پوشش زرد هستم اما با این مودم 130 با RSSI که 87 بوده راحت وبگردی کردم اون هم با اینترنت 128 ، اما مدل 632 رو داشتم با نت دو مگ مبین نت ولی آنتنم زیر 55 درصد که میشد توی وبگردی هم با تاخیر عمل میکرد .
این مدل 130 رو دیدم خیلی ها 2 ساله دارن باهاش کار میکنن و خراب نشده ، تنها مشکل این مودم گرم شدن هست که با یه فن 8 سانتی رفع میشه ، از نظر قدرت وای فای و قدرت گیرندگی خوبه و حساسیت بالایی نسبت به تغییر جهت مودم داره بر خلاف 632 .

والا منم باهاش مشکلی نداشتم. فقط یکم خیلی زیادی سوسوله. یه چی سرش پیاده کنی زود قاطی میکنه
الان 30-31 میمونه. فکر آفتاب 40-50 درجه تیر و مردادو کردی عایا؟ :دی من سر همون نگرانم. آفتاب تیر و مرداد و سرمای افتضاح دی و بهمن(البته من نمیدونم محل سکونتتون کجاست. کلی گفتم :دی)

ase_pase
20-05-2014, 23:06
همشون رو نه. تامین نمیکنن. خارجی هاش. و usb ها و یکی دوتای دیگه رو تامین میکنه هواوی. ffm معلوم از کجا اومده!

با این کاری که کردم 1- مودم در حالت روتر هست(اکسس پوینت بگیم بهتره) 2- نانو بریج هست(یعنی فقط میگیره و میده تو کابل. پخش امواج نداره) 3- روتر هم اینترنتو میگیره و با کابل و وای فای پخش میکنه!
ببین. نگرفتی! من با روشن کردن فیلتر مک آدرس مودم کیفیت اینترنتم با وای فای تغییر میکنه. در حالی با کابل یه مقدار ثابته! افتاد؟ یعنی من با کابل بالا برم پایین بیام 260 تا سرعت دارم با پینگ زیر 1. اما با وای فای این خبرا نیست!
مشکل من بلاک کردن نیست. اگر قرار بر بلاک کردن بود که راحت مک نانو رو نمیدادم. اونم اصلا وصل نمیکرد!!!!! نه اینکه وصل کنه اما با سیگنال ضعیف. فیلتر مک آدرس که بذاری هر دستگاهی که مک آدرسش مطابق با داده های مودم نباشه قادر به وصل شدن به اینترنت نیست. درست؟! پس یعنی اصلا به دستگاه وصل نمیشه. درحالی که مال من با سیگنال ضعیف تر وصل میشه. میتونم به منوی کانفیگ مودم برم. اینترنت هم دسترسی دارم. اما نه با کیفیت قبل.
این مشکل رو موقع hidden کردن SSID هم دارم. موقع هیدن کردن هم کیفیت اتصال افت میکنه. در حالی که با روتر خودمwr941 چنین مشکلی ندارم.

والا به خدمتت عرض کنم که 120 متره. بعد دیواراش در حد کاغذ. یعنی بقلیه میره دسب به آب فک میکنی نشسته وسط اتاقت!!!! :دی کلید پیریز میزنن صداش میاد. چند روز پیش عقده ای شده بودم. یه ولوم اساسی دادم به سیستمم(600 وات rms) همسایه پایینیمون اومده زنگ زده میگه جون عزیزت صداشو کم کن. لوسترای ما داره میلرزه :دی
هیچی دیگه. کمش کردم. منم از همه جا بی خبر. عاخه تا قبل از این کسی زیر پا ما نبود.
خلاصه. گفتم که دیواراش کاغذیه. اما پای چنین چیزایی که میاد وسط انگار خونه هه رو ضد امواج رادیو اکتیو ساختن! اصن یه وضع فاجعه ایه!

بعید میدونم. چون اصن اینجاها مودم خارجی رو نمیفروشن!!!!! نمیدونم مجوز فلان کوفت و زهرمار از مخابرات میخواد!

والا منم باهاش مشکلی نداشتم. فقط یکم خیلی زیادی سوسوله. یه چی سرش پیاده کنی زود قاطی میکنه
الان 30-31 میمونه. فکر آفتاب 40-50 درجه تیر و مردادو کردی عایا؟ :دی من سر همون نگرانم. آفتاب تیر و مرداد و سرمای افتضاح دی و بهمن(البته من نمیدونم محل سکونتتون کجاست. کلی گفتم :دی)

بابا خب درس گرفتم ديگه :n02:
فقط همونطور که گفتم نفهميدم چي نوشتم اصلا :n02:
اينکه کابل کيفيتش بالاتر هست طبيعي هست اما ايني که ميگي با مک کيفيت واي فاي مياد پايين نيدونم ديگه چرا اينطوريه.
ببين يک مودم outdoor ايرانسل بخر + يک اکسس پوينت دسته خر که هزينش انداره فروش همون 3 تا ميشه هم فضا رو عالي پوشش ميده هم کيفيت اينترنت عالي هست :n02:
من با يک outdoor و يک اکسس پوينت معمولي TP-Link کل 127 متر خونه رو عالي پوشش دارم و همه جا هم به راحتي ويدئو هم استريم ميکنم:n02: 24 ساعته هم روشن هست :دي

از دوستان و اساتید فن یک سوال داشتم
اگه فرکانس همنه دکلها رو پاک کنم و فقط اون فرکانسی رو که مناسبه بزارم بمونه اگه مودم رو منتقل کردم جای دیگه که فرکانس دکلهاش فرق میکنه مودم کانکت میشه؟یعنی به صورت اتوماتیک اسکن میکنه دکلها رو یا چون دستی وارد کردم باید کار خاصی کنم؟
ممنون میشم جواب بدید.
اما در مورد خط و مشی من ماه گذشته بعد از 3 بار اخطار واسم اومد که شما به اشتراک بالاتر منتقل شدید
کلی حالم گرفت
24 ساعت بعد گفتم بزار ببینم الآن رو چه سرعتیم(چون دفعه قبل از 1 مگ رفتم رو 128) اما وقتی تست کردم دیدم که اصلا سرعتم تغییر نکرده و من کل ماه رو (10 روز آخر)با همون سرعت 1 مگ دانلود کردم!!!
بدون اینکه کار خاصی کنم
حالا این دوره هم دارم بکوب دانلود میکنم ببینم چی میشه
انشالا نتیجش رو میگم.

روي هر فرکانس چندتا آنتن ميشه پيدا کرد که بسته به موقعيتشون خصوصا از نظر فاصله مودم به بهترين گزينه وصل ميشه.
حالا مثلا توي منطقه x فرکانس 1 بهترين آنتن رو داره. منطقه y هم فرکانس 3 بهترين آنتنش براي شما هست.
شما وقتي از منطقه x بري y به يک آنتن وصل ميشي که توي فرکانس 1 هست . حالا اگه خوب بود که چه بهتر. ولي اگه نبود بايد بقيه فرکانس ها رو دوباره امتحان کني تا آنتن مناسب رو پيدا کني

من باز یکی دو روزه نتم مثل دفعه ی قبل قطع می شه !! (همون که چراغا روشنم ولی مثلث زرده می یاد!!)
تو دو روز گذشته، دو یا سه بار این جوری شد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آنتن عوض کردی و آنتن جديد اينطوری هست يا اينکه همون آنتن قبلي باز قطع ميشه ؟

mehr1362
21-05-2014, 10:35

به گرمای تابستون که زیاد فکر کردم :n02: من اصفهانم
به خاطر همین داخل جعبه سفید رنگ گذاشتم ، فن هم که داره عین کولر شده ، دو طرفه جعبه رو پوستر میزنم طوری که طرف سفید به بیرون باشه و نور رو برگشت بده ، میشه دورش رو هم ازون سفید ها که داخل جعبه لوازم الکترونیکی هست ( نمیدونم فوم میگن یا چیز دیگه ) گذاشت که اونا خیلی کم گرم میشن ، میشه خود جعبه رو هم زیر سایه گذاشت یا واسش سایه بان ساخت .
خلاصه وقتی محدودیت باشه ازین کارها هم باید کرد :n06:

هنوز روی پشت بوم نبردم گذاشتم جای قبلی فعلا ، ولی از وقتی گذاشتمش داخل جعبه مشکل قطع شدن اینترنت در حالی که آنتن داره و مشکل مثلث زرد پیش نیومده ، انگار شده پارازیت گیر !:n02:

habstem
21-05-2014, 14:21
آنتن عوض کردی و آنتن جديد اينطوری هست يا اينکه همون آنتن قبلي باز قطع ميشه ؟

نه چیزی رو عوض نکردم !
امروز البته خوبه، مشکلی نداره
فقط خواستم اطلاع بدم که دوباره این مشکل پیش اومده برام!!

Moayeri1372
21-05-2014, 23:21
سلام

داداش یه عکس بزار ببینیم چطوره چیزی که ساختی؟

اگه شد از داخلشم عکس بگیر ببینم واسه فن چیکار کردی؟

apple021
22-05-2014, 09:02
سرعت ١مگ خوبه ولي جالب نيست!!
من هميشه ٤ تا انتن داشتم اما بعضي اوقات ٣ تا ميشه !
سرعت دانلود از ٣٠ شروع ميكنه ميرسه به ١٠٠ بعد يهو ميشه ١٢٠ يا ١٢٨ كلان ١٢٨ رو نميده شايد برم ٥١٢ دوستان ٥١٢ چطوره اونم همين طوره؟

Extreme-Forces
22-05-2014, 09:53
دوستان من چجوری میتونم ترافیک مصرفی رو ببینم ؟
مثل ارائه دهندگان ADSL صفحه ی خاصی داره ؟

ase_pase
22-05-2014, 17:04
دوستان من چجوری میتونم ترافیک مصرفی رو ببینم ؟
مثل ارائه دهندگان ADSL صفحه ی خاصی داره ؟

ecare.mtnirancell.ir
قسمت حساب کاربري ==> اونجا مصرف کنوني و تو قسمت مصرف دوره هاي گذشته ميتوني مصرفت رو ببيني
اولي به کيلوبايت و دومي به مگابايت هست

سرعت ١مگ خوبه ولي جالب نيست!!
من هميشه ٤ تا انتن داشتم اما بعضي اوقات ٣ تا ميشه !
سرعت دانلود از ٣٠ شروع ميكنه ميرسه به ١٠٠ بعد يهو ميشه ١٢٠ يا ١٢٨ كلان ١٢٨ رو نميده شايد برم ٥١٢ دوستان ٥١٢ چطوره اونم همين طوره؟

512 تراکم کاربريش کمتره ولي مهمتر از اون آنتني هست که بهش وصلي

Mr.Aras
23-05-2014, 00:12
این ایرانسل گندش را درآورده، دو شبه که با اینترنت کار دارم از ساعت 12:30 اینترنت کند میشه به ساعت یک که میرسه تقریبا قطع میشه. دیگه صفحه هم به زور باز میکنه. حالم بهم میخوره از این اینترنت.:n21:

Milad4171
23-05-2014, 00:22
سلام دوستان.
مودم های همراه قابلیت تعوض باطری دارن؟؟ یا پلمب شده هست؟ :n13:
واسه کسی پیش اومده بخواد باطریش رو عوض کنه؟

ase_pase
23-05-2014, 11:32
این ایرانسل گندش را درآورده، دو شبه که با اینترنت کار دارم از ساعت 12:30 اینترنت کند میشه به ساعت یک که میرسه تقریبا قطع میشه. دیگه صفحه هم به زور باز میکنه. حالم بهم میخوره از این اینترنت.:n21:

واسه من از ديروز به غير از بالا رفتن پينگ و پکت لاست حتي از سرور هاي داخلي ، دوباره مشکل باز کردن سرورهاي خارجي هم به وجود اومده و قطع و وصلي زيادي هم داره ازشون به طوري که اگه دانلود رو شروع کنم پشت سر هم قطع و سرعت 0 ميشه و دوباره شروع به دانلود ميکنه........

habstem
23-05-2014, 15:43
!!!!

آقا من چند روز دانلود فیلمامو کلا کنار گذاشتم
دیشب شبانه رو شروع کردم

الان یه اخطار خط مشی مصرف دیگه برام اومد :n27:

-
دیگه هیچ وقت نامحدود نمی گیرم
محدودتر از همیشه شدم!!!

ase_pase
23-05-2014, 21:54
!!!!

آقا من چند روز دانلود فیلمامو کلا کنار گذاشتم
دیشب شبانه رو شروع کردم

الان یه اخطار خط مشی مصرف دیگه برام اومد :n27:

-
دیگه هیچ وقت نامحدود نمی گیرم
محدودتر از همیشه شدم!!!

چي بگم .....:n03:
همون روش رو رفتي جلو واسه دانلود ؟

Mr.Aras
23-05-2014, 22:49
واسه من از ديروز به غير از بالا رفتن پينگ و پکت لاست حتي از سرور هاي داخلي ، دوباره مشکل باز کردن سرورهاي خارجي هم به وجود اومده و قطع و وصلي زيادي هم داره ازشون به طوري که اگه دانلود رو شروع کنم پشت سر هم قطع و سرعت 0 ميشه و دوباره شروع به دانلود ميکنه........

دقیقا این مشکل را بخصوص امروز من هم دارم.

forexet
23-05-2014, 23:11

متاسفانه من هم این مشکل رو دارم بیشتر از ۳ ۴ مگابایت دانلود کنم سرعت صفر میشه
البته دیگه وصل نمیشه تا مدتی مگر ریکانکت کنم...

خیلی عالیه
آفرین به ایرانسل

apple021
23-05-2014, 23:24
دوستان RSSI بنده روی 69 اینا بود انتن رو جا به جا کردم رسوندمش بلاخره به 61 اخه مگه پایین تر باشه بهترO؟اون موقع 3 تا داشتم الان همیشه 4 تا دارم ؟؟باز نمیدونم
بعد سرعت دانلود اون بنده قبل جا به جایی روی 100 128 بود الان جا به جا کردم بد تر شد به ذوور 40 تا میده؟

zerzerous
23-05-2014, 23:39
دوستان RSSI بنده روی 69 اینا بود انتن رو جا به جا کردم رسوندمش بلاخره به 61 اخه مگه پایین تر باشه بهترO؟اون موقع 3 تا داشتم الان همیشه 4 تا دارم ؟؟باز نمیدونم
بعد سرعت دانلود اون بنده قبل جا به جایی روی 100 128 بود الان جا به جا کردم بد تر شد به ذوور 40 تا میده؟

از کی تا حالا -69 بیشتر از -61 بوده؟! :دی
برادر اون علامت منفی هست کنار عدد.

خطت نویز داره. ببین با چه فرکانسی وصل شدی. برو توی تنظیمات و یه طوری سر به نیستش کن

apple021
23-05-2014, 23:53
از کی تا حالا -69 بیشتر از -61 بوده؟! :دی
برادر اون علامت منفی هست کنار عدد.

خطت نویز داره. ببین با چه فرکانسی وصل شدی. برو توی تنظیمات و یه طوری سر به نیستش کن

عزیزم نویز بالای 35 مشکل ایجاد میکنه (لازم به ذکره:استانداردش بینه 15dB تا 25dB است اما اگه تا 30dB هم بره خیلی مشکل نیست اما بیش از 30dB تاثیر بدی روی سیگنال میذاره)
من مگه گفتم 69 بیشتر از 61 هست!!
من گفتم از 69 به 61 تغییر کرده عزیزم فقط خواستم مطمن شم که اشتباه نمیکنم هر چی پایین تر باشه rssi بهرته

ase_pase
24-05-2014, 00:02

عزیزم نویز بالای 35 مشکل ایجاد میکنه (لازم به ذکره:استانداردش بینه 15dB تا 25dB است اما اگه تا 30dB هم بره خیلی مشکل نیست اما بیش از 30dB تاثیر بدی روی سیگنال میذاره)
من مگه گفتم 69 بیشتر از 61 هست!!
من گفتم از 69 به 61 تغییر کرده عزیزم فقط خواستم مطمن شم که اشتباه نمیکنم هر چی پایین تر باشه rssi بهرته

RSSI همونطور که خودتون گفتيد - منفي هست و هرچي مقدار عدد منفي پايين تر باشه بهتر هست.
اون قسمت که گفتين 3 تا شده 4 تا اگه تعداد چراغ ها بوده که خب rssi بهتر شده که بيشتر شده.
راجع به سرعت که کلا اوضاع دوباره از هر نظر بهم ريخته و صد البته طبق معمول 707 مشکل از ايرانسل نيست ....:n15:
يک سوال هم دارم : مقدار نويز ميشه کدوم مقدار توي جدول؟

apple021
24-05-2014, 00:07
RSSI همونطور که خودتون گفتيد - منفي هست و هرچي مقدار عدد منفي پايين تر باشه بهتر هست.
اون قسمت که گفتين 3 تا شده 4 تا اگه تعداد چراغ ها بوده که خب rssi بهتر شده که بيشتر شده.
راجع به سرعت که کلا اوضاع دوباره از هر نظر بهم ريخته و صد البته طبق معمول 707 مشکل از ايرانسل نيست ....:n15:
يک سوال هم دارم : مقدار نويز ميشه کدوم مقدار توي جدول؟

با سلام به دوسته خوبم
CINR هستش
من فقط موندم نویز رو مگه میشه از بین برد از تنظیمات وایمکس!!!!!!!!!! (192.168.1.1) کسی بلده به منم بگه بلد نیستم :(
دوستان از صفحه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یک اس کرین شات بگرید وضعیتتون رو ببنیم :)

ase_pase
24-05-2014, 00:17
با سلام به دوسته خوبم
CINR هستش
من فقط موندم نویز رو مگه میشه از بین برد از تنظیمات وایمکس!!!!!!!!!! (192.168.1.1) کسی بلده به منم بگه بلد نیستم :(
دوستان از صفحه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یک اس کرین شات بگرید وضعیتتون رو ببنیم :)

CINR ؟ :n04::n04:
کدوم مقدارش ؟ خودش يا R1/R3 ؟
ببين من بيشتر از n بار هم از پشتيباني واقعي و هم از فروشنده هاي 707 و هم از کسي که نصب کرده و هم حتي چندتا از کاربرهای اينجا که بلد بودن شنيدم که گفتن حداقل خود CINR هرچي بيشتر باشه بهتره ، من هم هميشه با آنتني که CINR بيشتری داشته کيفيت بيشتری داشتم. (خودم آنتن با CINR نزديک 40 داشتم که سرعتش هم خيلي بود و براي آنتن مناسبم هم بيشتر از 25 هست الان کلا هم معمولا نزديک 30 بوده) و با CINR کمتر معمولا سرعت ضعيف تر و حتي وقتي مودم رو از موقعيت مناسبش دورتر ميکردم که RSSI خراب ميشد ، مقدار CINR بدتر و نزديک به 0 و حتي منفي ميشد و آنتن هم ديگه.......
البته من مودم outdoor دارم وCINR دارم و CINR Reuse 1 که دومي فکر کنم همون R1/R3 باشه.

apple021
24-05-2014, 00:24
نخواستیم بابا :,(
یک تاپیک بزنید این انتن گرفتن رو این انتن گیری رو اموزش همه بدین :,(
یا مثلا پاک کردن همین انتن های بد
خیلیا بلد نیستن از جمله خودم
وضعیتم که امشب معلوم نیست چی شده باز :,(

ase_pase
24-05-2014, 00:30
نخواستیم بابا :,(
یک تاپیک بزنید این انتن گرفتن رو این انتن گیری رو اموزش همه بدین :,(
یا مثلا پاک کردن همین انتن های بد
خیلیا بلد نیستن از جمله خودم
وضعیتم که امشب معلوم نیست چی شده باز :,(

چرا يکهو عصباني شدي ؟:n14:
باور کن همين 10 صفحه چندين بار گفته شد و اتفاقا قرار بود صفحه اول درست شه ولي چون هنوز اين سيستم خط مشي معلوم نشده درست نشده.
واسه آنتن شما بايد بری همون صفحه وايمکس و ببيني فرکانس آنتن مزاحم چي هست و بعدش فرکانسش رو حذف کني.
يادت باشه که قبلا فقط يادداشت کني چون همون ممکنه به کارت بياد و در ضمن هر فرکانس چند آنتن داره که توي هر منطقه به يکيش وصل ميشي و ممکنه فرکانس بيخود يک مکان توي يک منطقه ديگه ايده آل باشه.
CINR رو نگفتي....
من الان سايت مبين و نت و چند سايت ديگه بودم که نوشتن بايد بالاتر باشه و هرچي بالاتر بهتر (منم الان با مقدار 26 دارم فيکس 260 دانلود ميکنم مثل هميشه )

===

ببين الان يکمي وضعيت قاطيه چون يکجاهايي سرعت خوبه و يکجاهايي بد. (ديشب واسه من بوده امشب واسه MR.Aras )
ممکن واسه اين قضيهCINR هم باشه ها که سرعتت خوب نيست.

Milad4171
24-05-2014, 00:43
سلام دوستان . واسه پیدا کردن نزدیک ترین BTS ، یه اپلیکشن هست به نام OpenSignalMaps
به کاربر امکان جستجوی BTS های نزدیک به خودشو رو میده.
من یه بار امتحان کردم خیلی وقت پیش
اما شما هم امتحان کنید ببینید جواب میده!

ase_pase
24-05-2014, 00:47
سلام دوستان . واسه پیدا کردن نزدیک ترین BTS ، یه اپلیکشن هست به نام OpenSignalMaps
به کاربر امکان جستجوی BTS های نزدیک به خودشو رو میده

جون من ؟ آدرسش رو هم ميده ؟ (من خودم رو کشتم آدرس 2 تا BS رو با کلي جون کردن از پشتيباني به صورت حدود فهميدم)
خوب واسه خود ايرانسل هست ؟
اگه نباشه پس يعني بايد روي مودم نصب شه که بتونه سيگنال بگيره ديگه ؟ يکمي بيشتر راجع نصب و نحوه کارکرد توضيح ميدين ؟
کار کردين باهاش ؟

apple021
24-05-2014, 00:55
cinr برا نويزه
تا حالا شنيدين نيز خوب باشه!!!!
بريد تو سايت هاي خارج
امروز كــه بع دليل ....كلان نت خراب بود.
فردا ايشالاه درست شد اگه خواستن دوست داشتن ميلشون كشيد درست كردن انشالاه فردا ميام ميگم چه جوريه ولي بعيد نيدونم بد باشه من انتنم ٣ روي ٧٠ اينا بود اوردم نزديك پنجره درست شه ديدم شد ٦١ اينا بعد با ٤ انتن هميشه از صبح نت نبودم اومدم ديدم داره ٩٠ ٦٠ يا ١٠٠ ميده ديگه نگو اشكال از من نيست بلكه از روزه امروزه....؛)))
حتي ديروز ١٥٠ تا هم ميداد نزديك پنجره كردم
دعا ميكنم اگه گشنه مونديم
اگه هيچي نداريم
لا اقل نت كشور روي روي سكوي اول ببنيم ؛)
فقط اميدوارم عر روزي نت ايرانسل خراب شد روز ١٢ خرداد همزمان با ios 8 نيافته كه مجبورم بليط برم بگيرم ؛))))

Milad4171
24-05-2014, 00:55
نه این کارش اینه که BTS های اطراف شما رو شناسایی میکنه ! محلش رو نشون میده .
حالا من یادم نمیاد اون موقع چطوری بود ولی این مربوط به BTS های GPRS و 3G بود. اما فکر نمیکنم BTS های وایمکس با اینها فرق بکنه خیلی ! مطمعناً در یک منطقه هستند!
حالا یک امتحان بکنید.. باین آنلاین باشین از طریق Satelite چک میکنه

Milad4171
24-05-2014, 00:59
جون من ؟ آدرسش رو هم ميده ؟ (من خودم رو کشتم آدرس 2 تا BS رو با کلي جون کردن از پشتيباني به صورت حدود فهميدم)
خوب واسه خود ايرانسل هست ؟
اگه نباشه پس يعني بايد روي مودم نصب شه که بتونه سيگنال بگيره ديگه ؟ يکمي بيشتر راجع نصب و نحوه کارکرد توضيح ميدين ؟
کار کردين باهاش ؟
مثلا :

apple021
24-05-2014, 01:08
چرا يکهو عصباني شدي ؟:n14:
باور کن همين 10 صفحه چندين بار گفته شد و اتفاقا قرار بود صفحه اول درست شه ولي چون هنوز اين سيستم خط مشي معلوم نشده درست نشده.
واسه آنتن شما بايد بری همون صفحه وايمکس و ببيني فرکانس آنتن مزاحم چي هست و بعدش فرکانسش رو حذف کني.
يادت باشه که قبلا فقط يادداشت کني چون همون ممکنه به کارت بياد و در ضمن هر فرکانس چند آنتن داره که توي هر منطقه به يکيش وصل ميشي و ممکنه فرکانس بيخود يک مکان توي يک منطقه ديگه ايده آل باشه.
CINR رو نگفتي....
من الان سايت مبين و نت و چند سايت ديگه بودم که نوشتن بايد بالاتر باشه و هرچي بالاتر بهتر (منم الان با مقدار 26 دارم فيکس 260 دانلود ميکنم مثل هميشه )

===

ببين الان يکمي وضعيت قاطيه چون يکجاهايي سرعت خوبه و يکجاهايي بد. (ديشب واسه من بوده امشب واسه MR.Aras )
ممکن واسه اين قضيهCINR هم باشه ها که سرعتت خوب نيست.

دوسته عزيز خدايي راهنماييت خوب نيست و سنگينه كمي براي كساني كه اولين بار ميخوان انجام بدن(عكس باشه همراه با ادرس)خيلي بهتره!!!! من از كدوم مسير برم تو قسمت فركانس ؟از كجا فركانس مزاحم رو تشخيص بدم ؟فركانس بيخيود رو چي كار كنم؟
براي همينه ميگم پست موقت بزنيد كاره بچه ها لنگ نمونه

ase_pase
24-05-2014, 01:15
cinr برا نويزه
تا حالا شنيدين نيز خوب باشه!!!!
بريد تو سايت هاي خارج
امروز براي ....كلان نت خراب بود.
فردا ايشالاه درست شد اگه خواستن دوست داشتن فردا ميام ميگم چه جوريه ولي بعيد نيدونم بد باشه من انتنم ٣ روي ٧٠ اينا بود اوردم نزديك پنجره درست شه ديدم شد ٦١ اينا بعد از صبح نت نبودم ديدم داره ٩٠ ٦٠ يا ١٠٠ ميده ديگه نگو اشكال از من نيست بلكه از روزه امروزه....؛)))

راجع به CINR به طور قطع ديگه ميتونم بگم که يعني "ميزان کيفيت/شدت/عملکرد به نسبت نويز" و هرچي بيشتر باشه بهتر هست.
CINR به طور کلي معمولا بين 10 تا 30 هست و هرچي به 30 بيشتر باشه بهتر هست. (واسه من الان 25 هست)
CINR reuse 1 مقداري راجع به سطح عملکرد و جابه جايي بين ديتا و همون سرعت هست که برای داشتن کيفيت مناسب سيگنال بايد عددی بالاي 15 باشه در غير اينصورت احتمال مشکلي به نام Tower Hopping پيش مياد. (واسه حدود 21 هست) Twoer Hopping يعني که مودم از دکلي که وصل هست به دکل ديگه ميره.
CINR Reuse 3 مقداري هست کع نشون ميده که کانکشن شما چطوری برقرار شده و اين عدد معمولا بايد 4-3 دسيبل بيشتر از مقدار R1
همه اين مقادير بايد نزديک تر به 30 باشن و براي حداکثر کيفيت بايد بالاي 25 باشن.
اگه مقدار R3 حدود 5تا يابيشتر از R1 باشه باعث تداخل امواج ميشه يعني که چند مسير بين آنتن و مودم به وجود مياد* و درنتيجه سردرگميش ميشه که اين باعث ميشه مودم از اين آنتن به اون آنتن بپره (اگه همين کوفتي رو اين پشتيبان هاي 707 به من گفته بودم من 5 ماه اول دائم پرش آنتن نداشتم)
*اين وضيعت اصطلاحش multipath هست يعني امواج غير از آنتن به مودم (فرستنده به گيرنده) بر اثر بازتاب از سطح چيزهاي ديگه مثل آب يا ساختمان سازه ها و... هم به مودم ميرسن که باعث سردرگمي مودم و درنتيجه (به خاطر قاطي کردن منبع اصلي سيگنال) تعويض احتمالي فرکانس و آنتن ميشه.

اينم چند تا منبع که هم خارجي و هم داخلي هستن و صدالبته معتبر :

نه این کارش اینه که BTS های اطراف شما رو شناسایی میکنه ! محلش رو نشون میده .
حالا من یادم نمیاد اون موقع چطوری بود ولی این مربوط به BTS های GPRS و 3G بود. اما فکر نمیکنم BTS های وایمکس با اینها فرق بکنه خیلی ! مطمعناً در یک منطقه هستند!
حالا یک امتحان بکنید.. باین آنلاین باشین از طریق Satelite چک میکنه

واسه موبايل اگه نصب کنيم 2g و 3g و wifi رو خوب نشون ميده اما واسه 4g که wimax هم شبيه اين هست خب گوشي توانايي دريافت سيگنال نداره.
توي سايت خودش هم رفتم واهس نشون پوشش 3g و2g خوبه و نشون ميده (هرچند با زوم کم) ولي وقتي ميري رو نمايش دکل ها کلا چيزي نشون نميده و واسه 4g هم که اصلا چيزی نيست چون چند جاي پرت که همونجا هم سيگنال خيلي ضعيف نشون ميده.

دوسته عزيز خدايي راهنماييت خوب نيست و سنگينه كمي براي كساني كه اولين بار ميخوان انجام بدن(عكس باشه همراه با ادرس)خيلي بهتره!!!! من از كدوم مسير برم تو قسمت فركانس ؟از كجا فركانس مزاحم رو تشخيص بدم ؟فركانس بيخيود رو چي كار كنم؟
براي همينه ميگم پست موقت بزنيد كاره بچه ها لنگ نمونه

من مودم فضاي خارجي دارم که فرق ميکنه با مودم هاي داخلي ولي تا حدي ميتونم کمک کنم.
ميري صفحه تنظيمات مودم و همونجايي که CINR و RSII هست. سمت چپش يک قسمت داره نوشته BS ID که اين ميشه ID يا همون شماره واسه شناسايي آنتني که بهش وصلي. و همونجا يک رديف ديگه هم داره که نوشته Frequency که فرکانسي هست که از اون طريق به آنتن وصل شديد. فرکانس مزاحم و بيخود نداريم. واسه حذف آنتن بايد فرکانس اونو حذف کني.
خب حالا شما يک جا يادداشت کن با اين فرکانس به چه آنتني (BS ID ) وصل هستي و CINR و RSII چطوري هست. بعدش هم يک فايل رو واسه دانلود از يک سايت درست مثل تست سرعت شرکت هاي ديگه و ببين چه سرعتي ميده و راضي هستي يا نه. (حتما فرکانس رو نگه دار واسه خودت) براي پيدا کردن بهترين آنتن ها اين کار رو بايد براي تک-تک فرکانس ها تعريف شده توي مودم انجام بدي.
خب حالا واسه اين کار بعد از يادداشت فرکانس و آنتنش و ... بايد اون فرکانس رو حذف کني و بري سراغ فرکانس بعدی که من مودم داخلي نداشتم اما ظاهرا توی همون قسمت که مواردي که گفتم هست ، يک جدول فرکانس ها هم هست که ميتوني فرکانسي رو که امتحان کردی حذف کني.

apple021
24-05-2014, 11:54
اینم سرعت من بین 120 تا 135

habstem
24-05-2014, 12:50
چي بگم .....:n03:
همون روش رو رفتي جلو واسه دانلود ؟

بله
دیشبم گذاشتم دانلود بشه

امروز هفت صبح اس ام اس و ایمیل اومد که سرویس تون به ضریب اشتراک بالاتر تغییر یافت!
منم همون موقع شروع کردم به دانلود به قصد ترکوندنشون !!!!!!!!!:n24:

ولی الانم سرعتم مثل قبله!
کم نشده!:n13:

از همین جا، خداوند را سپاس می گویم!:n02:

NetizeN
24-05-2014, 15:27
سلام دوستان.
مودم های همراه قابلیت تعوض باطری دارن؟؟ یا پلمب شده هست؟ :n13:
واسه کسی پیش اومده بخواد باطریش رو عوض کنه؟

بله. باتری مودم های همراه درست مثل باتری موبایل با برداشتن درپوش پشتی در دسترس قرار می گیره. می تونین اگه باتری خراب شد یا به یه باتری یدکی واسه سفر یا استفاده های طولانی روزانه در جاهایی که به برق دسترسی ندارین نیاز داشتین با مراجعه به دفاتر ایرانسل باتری به قیمت 50 هزارتومن بخرین. من اواخر اسفند یه باتری جدید خریدم و جایگزین باتری قبلی کردم که پس از دو سال استفاده باد کرده بود.

habstem
24-05-2014, 19:15
بله
دیشبم گذاشتم دانلود بشه

امروز هفت صبح اس ام اس و ایمیل اومد که سرویس تون به ضریب اشتراک بالاتر تغییر یافت!
منم همون موقع شروع کردم به دانلود به قصد ترکوندنشون !!!!!!!!!:n24:

ولی الانم سرعتم مثل قبله!
کم نشده!:n13:

از همین جا، خداوند را سپاس می گویم!:n02:

مودمم رو یه ریست کردم
سرعتم کم شد!

اینترنت 1مگم شد 128 !:n30:

پ.ن.
دیوانه شدم !!:sq_6:
با یه ریست دیگه، به سرعت اول برگشتم!

apple021
24-05-2014, 22:58
اقا شب ها چرا اینجوریه O:
من صبح 132 تا داشتم الان 50 تا 60 تا میده:|
یک اسکرین هم از وضعیتم گرفتم تو این وضعیت اینو میده بببین بدش چیه :|
من حس میکنم اصلان ربطی به rssi و cinr نداره کلان دسته خودشونه :|
جالب اینجاست وایمکس ایرانسل بهترین هم شد در سال پیش :|
وضعیت دوستان چطوره؟؟

iCe m@n
25-05-2014, 00:06
وضعیت دوستان چطوره؟؟

برای من هم وضعیت شب ها چند وقته که بد شده

ase_pase
25-05-2014, 02:22
وضعیت دوستان چطوره؟؟
غير از مساله الان و کلا 1 ماه گذشته و اينکه کلا همه isp ها معمولا چند روز بد دارن ، ايرانسل سرويسش کاملا منطقه اي و شانسي (شلوغي و بار شبکه ...)هست که يعني يک جا خوب و يکجا بد هست الان ممکن هست يک آنتن ديگه خوب باشه تو همون منطقه شما و ممکن هست کاملا داغون باشه.
البته الان که مشکلات کاربرها از يکجا شروع ميشه و به مرور توي مناطق ديگه هم به وجود مياد من خودم چند روز پيش واسه 3-2 روز سرعت و همه چيز اينترتم فاجعه بود اما واسه بقيه مشکلي نبود يا حتي 2 روز پيش که حتي واسه سرورهاي داخلي هم حتي براي بازکردن سايت مشکل داشتم.
الان من مشکلي ندارم و سرعتم خوب هستش...

apple021
25-05-2014, 15:34
دوستان من یه فرکانسی هست دیدم خیلی خوبه خواستم بدونم چه جوری فقط میشه رو این باشم؟
از منوی wimax و بعد scanner از این طریق حذف کنم همه فرکانس ها رو جز فرکانس مورده نظرم ؟؟عکس گرفتم ممنون میشم بگید از این منو باید حذف کنم یا نه؟

Milad4171
25-05-2014, 15:53
واسه موبايل اگه نصب کنيم 2g و 3g و wifi رو خوب نشون ميده اما واسه 4g که wimax هم شبيه اين هست خب گوشي توانايي دريافت سيگنال نداره.
توي سايت خودش هم رفتم واهس نشون پوشش 3g و2g خوبه و نشون ميده (هرچند با زوم کم) ولي وقتي ميري رو نمايش دکل ها کلا چيزي نشون نميده و واسه 4g هم که اصلا چيزی نيست چون چند جاي پرت که همونجا هم سيگنال خيلي ضعيف نشون ميده.

سلام.
آره واسه موبایل است.
این روش هم امتحان کن ، برنامه رو باز کن. بعد GPS رو روشن کن . بعد بزن رو حالت Speed Test. ببین چی نشون میده!
چون الان من با رایتل امتحان کردم اون BTS ای که ازش دارم آنتن دیتا میگیرم رو نشون میده!
شاید روی وایمکس هم چیزی رو نشون بده. تو برنامه گفته هر BTS ای .:n13:

apple021
25-05-2014, 16:42
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید :,(

afshinhemmati
25-05-2014, 18:21
سلام دوستان
تصمیم دارم وایمکس ایرانسل بگیرم ولی دو دلم نمیدونم رضایت بخش هست یا نه
من دانلود ندارم
برام پینگ و عدم قطعی خیلی مهمه
نظرتون راجب مودم همراه ایرانسل چیه؟

ساکن تهران - امامت هستم تو این منطقه کسی هست

ase_pase
25-05-2014, 18:27
سلام.
آره واسه موبایل است.
این روش هم امتحان کن ، برنامه رو باز کن. بعد GPS رو روشن کن . بعد بزن رو حالت Speed Test. ببین چی نشون میده!
چون الان من با رایتل امتحان کردم اون BTS ای که ازش دارم آنتن دیتا میگیرم رو نشون میده!
شاید روی وایمکس هم چیزی رو نشون بده. تو برنامه گفته هر BTS ای .:n13:

امتحان ميکنم.(بايد دوباره نصب کنم چون پاکيدم به يک دلايلي:n02: ) ولي ميگم با اين روش ميشه دکل رايتل و همراه اول و موبايل ايرانسل رو پيدا کرد.
سيگنال وايمکس با اين سيگنال ها فرق داره و خب وقتي گوشي نتونه سيگنال وايمکس رو بگيره ، جای دکل رو هم نميتونه پيدا کنه.

دوستان من یه فرکانسی هست دیدم خیلی خوبه خواستم بدونم چه جوری فقط میشه رو این باشم؟
از منوی wimax و بعد scanner از این طریق حذف کنم همه فرکانس ها رو جز فرکانس مورده نظرم ؟؟عکس گرفتم ممنون میشم بگید از این منو باید حذف کنم یا نه؟

سلام

عکسي که اينجا هستش که ليستش با اون مربع پوشونده شده. ولي اگه اين جدول ، جدول فرکانس ها هست ، از هميجا ميشه فرکانس آنتن های ديگه رو پاک کني.(مودم داخلي ندارم که با اطمينان %100 بگم)
فقط حتما حتما حتما فرکانس ها و پهناي باند هاي قبلي رو يادداشت کن. قطعا به کارت مياد.

سلام دوستان
تصمیم دارم وایمکس ایرانسل بگیرم ولی دو دلم نمیدونم رضایت بخش هست یا نه
من دانلود ندارم
برام پینگ و عدم قطعی خیلی مهمه
نظرتون راجب مودم همراه ایرانسل چیه؟

ساکن تهران - امامت هستم تو این منطقه کسی هست

سلام

من واسه دانلود اين اينترنت رو گرفتم و از اين نظر خيلي خوب بوده و صد البته ايرانسل کيفيتش شديدا به منطقه اي که توش هستي و شلوغي دکل بستگي داره.(خيلي ها واسه همينم راضي نيستن)
ولي واسه استفاده اي که ميگي صادقانه بگم به طور کلي فکر نميکنم اصلا و به هيچ عنوان مناسب باشه و الان هم خيلي اوضاعش به هم ريخته هست.
من خودم واسه Xbox Live اصلا و ابدا از ايرانسل استفاده نميکنم که پينگ و عدم قطعي مناسبه. (از جاي ديگه اينترنت دارم)
پينگ از کجا ميخواي ؟ اگه سرورهای خارجي ميخواي که...
خيلي اوقات پينگ 4.2.2.2 يا 4.2.2.4 زير 190 هست ولي خيلي خيلي مواقع بعد هر 3 خط خيلي وقت ها 10 خط تايم اوت هستش. مشکلي که خيلي شديد شده اين چند وقته خصوصا اينه که اصلا کلا ارتباط با يکسري سرورهاي خارجي کاملا قطع ميشه و ممکنه تا چند روز همينطوري باشه. پکت لاست بالا هست خيلي وقت ها و از همه فاجعه تر عدم دسترسي به پشتيباني هستش. وقتي زنگ ميزني 707 اکثر مواقع فروشنده هايي که فکر ميکنن کارشناس هستن چيزي جز سوال اينکه سرعت چند هست و قندشکن داري چيزيي بلد نيستن و هميشه هم به زور ميخوان بگن مشکل از خود شماست و اگه هم بتوني حاليشون کني که مشکل هست ، ميگن باهات تماس گرفته ميشه که کسي که زنگ ميزنه پشتيبان فني هست ولي مشکل اينه که خيلي دير و کند زنگ ميزنن و حتي ممکن هست زنگ نزنن...
راستي مسيريابي (tracert) هم هرچي ميزنم فقط به زور خط آخر اونم با چندصد ميلي ثانيه وصل ميشه.
اين مشکل ها به صورت کوتاه و نه چندان شديد واسه سرورهای داخلي هم اتفاق افتاده....
اگه دقيق تر بگي واسه چي و کجا بخواي ميشه با اينترنت خودم امتحان کنم...

apple021
25-05-2014, 18:40
امتحان ميکنم.(بايد دوباره نصب کنم چون پاکيدم به يک دلايلي:n02: ) ولي ميگم با اين روش ميشه دکل رايتل و همراه اول و موبايل ايرانسل رو پيدا کرد.
سيگنال وايمکس با اين سيگنال ها فرق داره و خب وقتي گوشي نتونه سيگنال وايمکس رو بگيره ، جای دکل رو هم نميتونه پيدا کنه.

سلام

عکسي که اينجا هستش که ليستش با اون مربع پوشونده شده. ولي اگه اين جدول ، جدول فرکانس ها هست ، از هميجا ميشه فرکانس آنتن های ديگه رو پاک کني.(مودم داخلي ندارم که با اطمينان %100 بگم)
فقط حتما حتما حتما فرکانس ها و پهناي باند هاي قبلي رو يادداشت کن. قطعا به کارت مياد.

اینجا دقیقا فرکانس ها هستش و امکان ادیت و اینسرت و حذف فرکانس داره یعنی من اگه فرکانس مورد نظرمو بخوام اینا رو پاک کنم فقط فرکانس مورد نظرم اینجا باشه؟اینو میخوام بدونم :)
یک دنیا ممنون ase-pase :n16:

ase_pase
25-05-2014, 19:23
اینجا دقیقا فرکانس ها هستش و امکان ادیت و اینسرت و حذف فرکانس داره یعنی من اگه فرکانس مورد نظرمو بخوام اینا رو پاک کنم فقط فرکانس مورد نظرم اینجا باشه؟اینو میخوام بدونم :)
یک دنیا ممنون ase-pase :n16:

دقيقا. هر فرکانسي که ميخوای ازش استفاده کني بمونه و بقيه حذف بشه. فقط يادت نره که حتما قبل از اينکه فرکانس هايي رو که ميخواي حذف کني حتما حتما يک جايي يادداشت کن و نگه دار. (پهناي باند فرکانس هم حتما يادداشت کن)

afshinhemmati
25-05-2014, 19:42
سلام

من واسه دانلود اين اينترنت رو گرفتم و از اين نظر خيلي خوب بوده و صد البته ايرانسل کيفيتش شديدا به منطقه اي که توش هستي و شلوغي دکل بستگي داره.(خيلي ها واسه همينم راضي نيستن)
ولي واسه استفاده اي که ميگي صادقانه بگم به طور کلي فکر نميکنم اصلا و به هيچ عنوان مناسب باشه و الان هم خيلي اوضاعش به هم ريخته هست.
من خودم واسه Xbox Live اصلا و ابدا از ايرانسل استفاده نميکنم که پينگ و عدم قطعي مناسبه. (از جاي ديگه اينترنت دارم)
پينگ از کجا ميخواي ؟ اگه سرورهای خارجي ميخواي که...
خيلي اوقات پينگ 4.2.2.2 يا 4.2.2.4 زير 190 هست ولي خيلي خيلي مواقع بعد هر 3 خط خيلي وقت ها 10 خط تايم اوت هستش. مشکلي که خيلي شديد شده اين چند وقته خصوصا اينه که اصلا کلا ارتباط با يکسري سرورهاي خارجي کاملا قطع ميشه و ممکنه تا چند روز همينطوري باشه. پکت لاست بالا هست خيلي وقت ها و از همه فاجعه تر عدم دسترسي به پشتيباني هستش. وقتي زنگ ميزني 707 اکثر مواقع فروشنده هايي که فکر ميکنن کارشناس هستن چيزي جز سوال اينکه سرعت چند هست و قندشکن داري چيزيي بلد نيستن و هميشه هم به زور ميخوان بگن مشکل از خود شماست و اگه هم بتوني حاليشون کني که مشکل هست ، ميگن باهات تماس گرفته ميشه که کسي که زنگ ميزنه پشتيبان فني هست ولي مشکل اينه که خيلي دير و کند زنگ ميزنن و حتي ممکن هست زنگ نزنن...
راستي مسيريابي (tracert) هم هرچي ميزنم فقط به زور خط آخر اونم با چندصد ميلي ثانيه وصل ميشه.
اين مشکل ها به صورت کوتاه و نه چندان شديد واسه سرورهای داخلي هم اتفاق افتاده....
اگه دقيق تر بگي واسه چي و کجا بخواي ميشه با اينترنت خودم امتحان کنم...

سلام ممنون از پاسخ شما
وایمکسم از لیستم خط خورد!
های وب ، ایرانسل دیگه موندم چیکار کنم
از کجا وایمکس بگیرم
از کجا adsl بگیرم
اینترنت گرفتن منم تبدیل شده به یه

t2download
26-05-2014, 13:47
دوستان بعد مدتی قطعی صبانتم رفتم مبین نت بگیرم و پرسیدم ایرانسل بهتره یا مبین نت و فروشنده نمایندگی گفت آنتن های ایرانسل کاذبه و تعجب کردم .............

امروز من به وایمکس ایرانسل پیوستم و 25 درصد تخفیف داره و مودم فقط 130 داشت و دیگه گرفتم و آوردم خونه 5 آنتن وصل هست و عالیه و دکل ایرانسل سر نبش خونه ماست ............... فعلآ 128 گرفتم تا ماه دیگه سرعت بالا تر بگیرم و از همگی شما بخاطر راهنمایی های شما ممنونم .......

fafool70
27-05-2014, 00:24
چرا اینقد پینگ بالاست . پاکت لاست زیاده؟؟؟؟

ase_pase
27-05-2014, 00:54
چرا اینقد پینگ بالاست . پاکت لاست زیاده؟؟؟؟

توي 4-3 روز گذشته دوباره، پينگ، خصوصا از سروهاي خارجي فاجعه هست. (4.2.2.2 و 4.2.2.4 که کلا تايم اوت هستن مگه خلافش ثابت بشه).
پکت لاست فاجعه نيست اما خوب هم نيست.
حتي رو سرورهاي داخلي هم اوضاع چندان جالب نيست.
مسير يابي هم که... اصلا بيخيال....
*البته امروز اوضاع کمي بهتر شده واسه من.
نکته مهم : الان مشکلات منطقه به منطقه و نوبتي بين کاربرها پخش ميشه. يعني مثلا اول يک قسمت مشکل دارن اما بقيه مشکل ندارن بعدش مشکل گروه اول حل ميشه و نوبت گروه بعدي ميشه و....
========
آقا سرعت شبانه من هم از امشب فاجعه شده...
الان دارم با سرعت 45 دانلود ميکنم

fafool70
27-05-2014, 01:11
توي 4-3 روز گذشته دوباره، پينگ، خصوصا از سروهاي خارجي فاجعه هست. (4.2.2.2 و 4.2.2.4 که کلا تايم اوت هستن مگه خلافش ثابت بشه).
پکت لاست فاجعه نيست اما خوب هم نيست.
حتي رو سرورهاي داخلي هم اوضاع چندان جالب نيست.
مسير يابي هم که... اصلا بيخيال....
*البته امروز اوضاع کمي بهتر شده واسه من.
نکته مهم : الان مشکلات منطقه به منطقه و نوبتي بين کاربرها پخش ميشه. يعني مثلا اول يک قسمت مشکل دارن اما بقيه مشکل ندارن بعدش مشکل گروه اول حل ميشه و نوبت گروه بعدي ميشه و....
========
آقا سرعت شبانه من هم از امشب فاجعه شده...
الان دارم با سرعت 45 دانلود ميکنم

نمیدونم چیکار کنیم واسه این وضع!! اره سرعت منم بین 20 تا 35

t2download
27-05-2014, 07:28

سلام دوستان اگه فقط همه آنتن ها فول باشه یعنی خوبه یا باید چیز دیگری هم مد نظر گرفت ؟

چه نام کاربری و رمزی باید داد که این صفحه رو مشاهده کرد ؟

t2download
27-05-2014, 07:42

دوستان چطوره ؟

ase_pase
27-05-2014, 09:26
سلام دوستان اگه فقط همه آنتن ها فول باشه یعنی خوبه یا باید چیز دیگری هم مد نظر گرفت ؟

چه نام کاربری و رمزی باید داد که این صفحه رو مشاهده کرد ؟

سلام

مشخصه بعدي CINR هست که مهم هست.
اگه اين عکس برای شما باشه CINR بسيار خوبي داريد. تقريبا چسبيدي به آنتن :n02:
برای ورود به صفحه تنظيمات مودم ميتوني آدرس ورود رو از روي خود مودم پيدا کني و يا توي قسمت status کانکشن وايرلس و بعد کليک بر روي Details از روي قسمت IPv 4 Dns Server پيداکني. آدرس ورود هم براي مودم شما فکر کنم. 192.168.1.1 يا 192.168.0.1 باشه.
واسه ورود به صفحه تنظيمات مودم يوزر و پسورد هردو admin هست.(اينم روي مودم نوشته)

t2download
27-05-2014, 10:05
System Status

Frequency:
3586500

Bandwidth:
5000

BSID:
00:00:15:1b:67:20

Dev State:
Connected

Mac State:
Normal

Uptime:
10591

Physical Status

RSSI:

-82.55dBm

CINR:

19.96/17.27(R3/R1)dB

TX power:
27dBm

RF Temperature:
37 C

Uplink

Modulation:
16-QAM [CTC] 3/4

Data rate:
0B/s

TX bytes:
15088638

Downlink

Modulation:
16-QAM [CTC] 1/2

Data rate:
0B/s

RX bytes:
98544720

دوستان این مال من هست چطوره ؟

ase_pase
27-05-2014, 10:35
براي 128 فکر نکنم مشکلي داشته باشه.
CINR R3 و R1 هم مقدار خوبي دارن.
براي سرعت هاي 1مگ و 2مگ شايد مقدار Rssi يک مقدار بيشتر (عدد منفي کمتر) باشه بهتر هست فکر کنم.
البته به شرايط خود آنتن هم که شلوغ نباشه بستگي داره.

t2download
27-05-2014, 10:48
براي سرعت هاي 1مگ و 2مگ شايد مقدار Rssi يک مقدار بيشتر (عدد منفي کمتر) باشه بهتر هست فکر کنم.

ممنونم ولی توی این مطلب سایت مبین نت نوشته هر چی منفی بیشتر باشه بهتره ...................

اکنون با کلیک کردن برگه‌ی Status به این بخش بروید. پس از ورود به بخش Status، سراغ زیرمجموعه‌ی آن Wimax بروید. پارامترهایی که می‌توانید از آن‌ها برای تعیین کردن میزان آنتن‌دهی استفاده کنید، در همین بخش است. این دو پارامتر به ترتیب RSSI و CINR نام دارند و مقدار مناسب آن‌ها به این شرح است:
RSSI: عددی منفی است و هرچه بزرگ‌تر باشد، بهتر است.

CINR: عددی مثبت است و هرچه بزرگ‌تر باشد، بهتر است.

این اعداد نسبت به مکان قرار گرفتن مودم دایماً به‌روز می‌شود، یعنی اگر مودم را جا‌به‌جا کنید، می‌بینید که این اعداد تغییر می‌کنند. اکنون می‌توانید مکان مودم را تغییر دهید و نگاهی به این اعداد بیندازید. هرجایی که این دو عدد بزرگ‌تر بودند، بهترین مکان قرار دادن مودم است.
اماگذشته از راه و روش علمی و فنی، این نکته‌ها را نیز در مورد تعیین مکان مودم در منزل یا محل کار خود در نظر داشته باشید:
- مودم‌ها معمولا در نزدیکی پنجره بهتر آنتن می‌دهد.
- اگر امکانش هست، سعی کنید مودم را در طبقه‌های بالای ساختمان قرار دهید.

- اگر ساختمانی بلند بین مودم شما و دکل BS قرار داشته باشد، ممکن است مودم به هیچ وجه آنتن ندهد، حتی اگر در محدوده‌ی پوشش‌دهی باشد.

- بهتر است مودم کنار اشیای فلزی قرار نداشته باشد.
- بهتر است مودم را در مکانی بالاتر از سطح زمین قرار دهید. معمولاً هرچه این ارتفاع بیش‌تر باشد، مودم بهتر آنتن می‌دهد.

t2download
27-05-2014, 11:00

دوستان اینجا نوشته عدد مثبت و منفی باید بیشتر باشه و برخی می گویند عدد منفی باید کمتر باشه بهتر هست .............
لینک زیر نوشته منفی و مثبا باید عدد بزرگتر باشد ......... :n17:

ase_pase
27-05-2014, 11:00
ممنونم ولی توی این مطلب سایت مبین نت نوشته هر چی منفی بیشتر باشه بهتره ...................

اکنون با کلیک کردن برگه‌ی Status به این بخش بروید. پس از ورود به بخش Status، سراغ زیرمجموعه‌ی آن Wimax بروید. پارامترهایی که می‌توانید از آن‌ها برای تعیین کردن میزان آنتن‌دهی استفاده کنید، در همین بخش است. این دو پارامتر به ترتیب RSSI و CINR نام دارند و مقدار مناسب آن‌ها به این شرح است:

این اعداد نسبت به مکان قرار گرفتن مودم دایماً به‌روز می‌شود، یعنی اگر مودم را جا‌به‌جا کنید، می‌بینید که این اعداد تغییر می‌کنند. اکنون می‌توانید مکان مودم را تغییر دهید و نگاهی به این اعداد بیندازید. هرجایی که این دو عدد بزرگ‌تر بودند، بهترین مکان قرار دادن مودم است.
اماگذشته از راه و روش علمی و فنی، این نکته‌ها را نیز در مورد تعیین مکان مودم در منزل یا محل کار خود در نظر داشته باشید:
- مودم‌ها معمولا در نزدیکی پنجره بهتر آنتن می‌دهد.
- اگر امکانش هست، سعی کنید مودم را در طبقه‌های بالای ساختمان قرار دهید.

- اگر ساختمانی بلند بین مودم شما و دکل BS قرار داشته باشد، ممکن است مودم به هیچ وجه آنتن ندهد، حتی اگر در محدوده‌ی پوشش‌دهی باشد.

- بهتر است مودم کنار اشیای فلزی قرار نداشته باشد.
- بهتر است مودم را در مکانی بالاتر از سطح زمین قرار دهید. معمولاً هرچه این ارتفاع بیش‌تر باشد، مودم بهتر آنتن می‌دهد.

خب درست گفته ديگه :n02:
هرچي بزرگتر باشه بهتر هست. مثلا عدد -60 بزرگتر از عدد -80 هست. (منظور من هم اين بود که مقدار عدد منفی يعني عدد 60 از 80 کمتر هست).

t2download
27-05-2014, 11:03
دکل ایرانسل سر نبش ما هست و 5 آنتن فول هست پس مشکل من کجاست ؟ چه کنم ؟ لازم به ذکر هست که سرعت دانلود 16 هست و با فی شکن هم مشکل ندارم و FB راحت باز میشه .............

t2download
27-05-2014, 11:04
دوستان برای سرعت بالاتر ایرانسل چه کنم ؟ سرعت بالاتر را شارژ کنم یا مجوز نیازه ؟

t2download
27-05-2014, 11:05

هر کدام نشان دهنده ی چه هستند ؟ لطفآ کامل توضیح دهید .............

ase_pase
27-05-2014, 11:12
دوستان برای سرعت بالاتر ایرانسل چه کنم ؟ سرعت بالاتر را شارژ کنم یا مجوز نیازه ؟

دکل ایرانسل سر نبش ما هست و 5 آنتن فول هست پس مشکل من کجاست ؟ چه کنم ؟ لازم به ذکر هست که سرعت دانلود 16 هست و با فی شکن هم مشکل ندارم و FB راحت باز میشه .............

هر کدام نشان دهنده ی چه هستند ؟ لطفآ کامل توضیح دهید .............

اگه براي 128 سرعتتون روي 16 مشکلي وجود نداره (همونطور که گفتم اين مقادير احتمالا تا 512 هم هيچ مشکلي ندارن).
برای سرعت بالاتر نامه لازم هست.
اگه سرعت بالاتر گرفتين و نتونستين مثل الان سرعت مناسب داشته باشين بعدش بايد به فکر جا به جايي مودم براي دريافت سيگنال و يا (در صورت لزوم) آنتن بهتر بود.
به احتمال خيلي زياد به نزديکترين دکل (همون دکلي که ميگين) وصل شدين اما ممکن هست که به دکل ديگه اي که همون اطراف بوده باشه وصل شده باشين. واسه اطمينان بايد بقيه فرکانس ها رو هم چک کنيد. البته بازهم ميگم که تا وقتي که سرعت و کيفيت مناسب رو داريد احتياجي به تغيير در وضعيت سيگنال و مودم و... ندارين.
در مورد RSSI آخرين پست صفحه قبل راجع بزرگتر و کوچيکتر بودن توضيح دادم.
در مورد CINR :

به طور کلي و ساده RSSI ميشه گفتش که همون قدرت سيگنال دريافتي هست و CINR ميزان کيفيت سيگنال (نسبت به نويز) دريافتي هست.

بي زحمت اگه سوالي بعد از پستي که گذاشتين پيش اومد ، به جای پست های پشت سرهم، همون پست قبلي رو ويرايش و سوالتون رو اضافه کنيد. مرسي :) :n16:

mosismm
27-05-2014, 16:30
با سلام یک سوال داشتم
آیا مودم fmm-130 به adsl متصل میشه؟

mosismm
27-05-2014, 16:37
با سلام یک سوال داشتم

apple021
27-05-2014, 18:35
عزیزه من rssi هر چی کمتر باشه بهتره نه بیشتر:| مثلا منفی 65 بهتره یا -57 :|
من الان
rssi=-57
قبلا نزدیک پنجره نبود -68 بود »:|
ولی cinr هر چی بیشتر باشه گویا بهتره
اینم از وضعیت منه با 1 مگ 45 مگابایت رو زده 46 دقیقه دیگه :|

حــــــــــــتی وقتی مودم رو میچرخونم بد انتن میده هم انتن کم میشه هم
rssi میشه 75 !!!:O
و cinr هم میشه 19 20

apple021
27-05-2014, 19:02
ولی خواهشن این قضیه رو روشن کنید
من قبلا rssi قبلا رو -68 بود
الان رو -55 یا -56 هستش
الان کدومش بهتره؟
خوده دوسته گرامی ase_pase هم تایید کرد و گفت هر چی کمتر باشه بهتره

apple021
27-05-2014, 19:58
همین الان 5 بار زنگ زدم یکیشون میگه رو به 0 بهرته یکیشون میگه -65 بهتر از -55 هستش
موندم چی کار کنم انتن رو ببرم رو به -55 یا -65
ای خدا دیونه شدم

ase_pase
27-05-2014, 20:32
همین الان 5 بار زنگ زدم یکیشون میگه رو به 0 بهرته یکیشون میگه -65 بهتر از -55 هستش
موندم چی کار کنم انتن رو ببرم رو به -55 یا -65
ای خدا دیونه شدم

متاسفانه ايرانسل يکي از ضعيفترين و بي اعتبازترين پشتيباني ها رو بين همه سرویس دهنده ها داره چون درواقع شما به پشتيباني وصل نيستي و فروشنده ها هستن که جوابت رو ميدن.
CINR هرچي مقدارش بيشتر باشه بهتر هست يعني مقدار 25 از 20 بهتره.
RSSI هرچي به صفر نزديک تر باشه بهتر هست يعني -57 خيلي بهتر از -65 هست. (عدد -57 از نظر رياضي بزرگتر از -65 هست) (منظور از مقدار عدد منفي خود اون عدد بوده ، که 57 کمتر از 65 هست)
فقط اگه چندتا فرکانس خصوصا داري توي جدول اگه ديد مقدار R3 از R1 بيشتر از 5 تا هست ، ممکنه که بي دليل آنتن عوض شه.

با سلام یک سوال داشتم

باتوجه به قيمت روترهايي که توانايي داشتن 2تا اينترنت رو دارن و قيمت و شرايطي که داران خيلي بعيد هست که با اين مودم بتونيد هم به عنوان ADSL و هم وايمکس استفاده کنيد. البته صبر کنيد تا کسايي که اين مدل رو داشتن بيان و بگن.

apple021
27-05-2014, 20:49
متاسفانه ايرانسل يکي از ضعيفترين و بي اعتبازترين پشتيباني ها رو بين همه سرویس دهنده ها داره چون درواقع شما به پشتيباني وصل نيستي و فروشنده ها هستن که جوابت رو ميدن.
CINR هرچي مقدارش بيشتر باشه بهتر هست يعني مقدار 25 از 20 بهتره.
RSSI هرچي به صفر نزديک تر باشه بهتر هست يعني -57 خيلي بهتر از -65 هست. (عدد -57 از نظر رياضي بزرگتر از -65 هست) (منظور از مقدار عدد منفي خود اون عدد بوده ، که 57 کمتر از 65 هست)
فقط اگه چندتا فرکانس خصوصا داري توي جدول اگه ديد مقدار R3 از R1 بيشتر از 5 تا هست ، ممکنه که بي دليل آنتن عوض شه.

اقا واقعا من ممنونم بعد من حالا هی اینور اونور میکنم بره بالاتر بشه -70 اینا :))))
الان بردمش رو -56 واقعا عصابم ریخته بود بهم
مرسی دوسته خوبم اینو با قرمز مینوسیم همه بفهمن با اجازت

rssi= هر چی عدد رو به صفر یعنی -57 یا - 55 یا .......-4 باشد بهتر است (نه رو به بالا)
cinr=هر چه عدد رو به بالا باشد بهتر است

apple021
27-05-2014, 20:53
فقط ase_pase جان من الان R1 و R3 عکس گرفتم وضعیتم چطوره؟

apple021
27-05-2014, 21:06
اینم از وضعیت سرعت امشب
همیشه شب ها مشکل سرعت دارم
دیگه جا داره بگم آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآفرین ایرانسل(امگ رو 18 تا میده)

ase_pase
27-05-2014, 21:12
الان چون مقدار R3 حدود 5 تا بيشتر از R1 هست ، امکانش هستش که مودم از يک آنتن به يک آنتن ديگه بپره. البته اگه فرکانس هاي اضافه رو حذف کردی اين مشکل پيش نمياد. خيلي سيگنال عالي داري... (اوضاع طرف من به هم ريخته و هم RSSI و هم CINR ها افت کيفيت پيدا کردن و کلا کيفيت آنتن کم شده و سرعت هم که از ديشب...... :n14:
پ.ن : بي زحمت اگه بعد از اينکه پست دادي و سوالي يا چيزي پيش اومد که خواستي اضافه کني ، به جاي 2 پست پشت هم ، پست قبلي رو ويرايش کن :) مرسي :) :n16:

apple021
27-05-2014, 21:15
الان چون مقدار R3 حدود 5 تا بيشتر از R1 هست ، امکانش هستش که مودم از يک آنتن به يک آنتن ديگه بپره. البته اگه فرکانس هاي اضافه رو حذف کردی اين مشکل پيش نمياد. خيلي سيگنال عالي داري... (اوضاع طرف من به هم ريخته و هم RSSI و هم CINR ها افت کيفيت پيدا کردن و کلا کيفيت آنتن کم شده و سرعت هم که از ديشب...... :n14:
پ.ن : بي زحمت اگه بعد از اينکه پست دادي و سوالي يا چيزي پيش اومد که خواستي اضافه کني ، به جاي 2 پست پشت هم ، پست قبلي رو ويرايش کن :) مرسي :) :n16:
به روی چشم داداشی ایشالاه ماله همه درست شه لذت ببریم والا منم الان نه میتونم دانلود کنم نه چیزی 40 مگ خواستم دانلود کنم 45 مین طول کشید یعنی 128 کیلوبایت :n02:
انتن های دیگه هم حذف کردم فقط یک انتن ::n02:
3 تا انتن مختلف امتحان کردم کیفیت دانلود همین جوریه :(:n12:

ase_pase
27-05-2014, 21:22
به روی چشم داداشی ایشالاه ماله همه درست شه لذت ببریم والا منم الان نه میتونم دانلود کنم نه چیزی 40 مگ خواستم دانلود کنم 45 مین طول کشید یعنی 128 کیلوبایت :n02:
انتن های دیگه هم حذف کردم فقط یک انتن ::n02:
3 تا انتن مختلف امتحان کردم کیفیت دانلود همین جوریه :(:n12:

مرسي :)
ميگم الان که آنتن خوبه خرابه ، اگه حال و حوصله و اعصاب داشتي آنتن هاي ديگه رو امتحان کن. ممکنه آنتني که تو اين موقع خوب باشه پيدا کني.....

t2download
27-05-2014, 22:50
دوستان مودم 130 گرفتم ولی توی کارتن گارانتی نبود ............... آیا گارانتی دارند مودم ها ؟

t2download
28-05-2014, 10:31

من چرا مشکل داره .......................

No.
Frequency
Bandwidth
RSSI(dBm)
CINR(dB) R3/R1

1
...

5Mhz
0
0

2
...

5Mhz
0
0

3
...
5Mhz
0
0

4
...
5Mhz
-98.34
6.45/1.52

5
...
5Mhz
0
0

t2download
28-05-2014, 10:32
No.
Frequency
Bandwidth
RSSI(dBm)
CINR(dB) R3/R1

1
....

5Mhz
0
0

2
...
5Mhz
0
0

3
...

5Mhz
0
0

4
...

5Mhz
-98.34
6.45/1.52

5
...

5Mhz
0
0

t2download
28-05-2014, 10:42
من نامه دادم و تایید هم شد ولی هیچ گزینه ای جز 128 نیست اوایل ما هم اقدام کردم

مدرک چی نیاز داره ؟ کپی کارت دانشجویی یا نامه اشتغال به تحصیل ؟ حتمآ باید به نام خودت باشه یا کسی دیگه هم بود موردی نداره ؟

ase_pase
28-05-2014, 15:36
من چرا مشکل داره .......................

No.
Frequency
Bandwidth
RSSI(dBm)
CINR(dB) R3/R1

1
...
5Mhz
0
0

2
...
5Mhz
0
0

3
...
5Mhz
0
0

4
...
5Mhz
-98.34
6.45/1.52

5
...
5Mhz
0
0

دوستان مودم 130 گرفتم ولی توی کارتن گارانتی نبود ............... آیا گارانتی دارند مودم ها ؟

No.
Frequency
Bandwidth
RSSI(dBm)
CINR(dB) R3/R1

1
....
5Mhz
0
0

2
...
5Mhz
0
0

3
...
5Mhz
0
0

4
...
5Mhz
-98.34
6.45/1.52

5
...
5Mhz
0
0

مدرک چی نیاز داره ؟ کپی کارت دانشجویی یا نامه اشتغال به تحصیل ؟ حتمآ باید به نام خودت باشه یا کسی دیگه هم بود موردی نداره ؟

لطفا به جاي دادن پست های پشت سرهم پست قبليتون رو ويرايش کنيد. مرسي
مدرک بايد نامه شرکت يا دانشگاه باشه به نام کسي که اينترنت در ايرانسل به نامش گرفته شده.
منظورتون از جدول چيه ؟
اگه الان با آنتن اين فرکانس وصل هستيد فرکانس بسيار ضعيفي هستش.

t2download
28-05-2014, 15:54
بله با این آنتن وصلم و گارانتی چطوره ؟ کارت توی کارتن نبود ..............

5Mhz
-94.97
9.69/4.82

Physical Status

RSSI:
-81.53dBm

CINR:
19.69/17.13(R3/R1)dB

TX power:
27dBm

RF Temperature:
34 C

ase_pase
28-05-2014, 16:07

5Mhz
-94.97
9.69/4.82

Physical Status

RSSI:
-81.53dBm

CINR:
19.69/17.13(R3/R1)dB

TX power:
27dBm

RF Temperature:
34 C

5Mhz
-94.97
9.69/4.82

Physical Status

RSSI:
-81.53dBm

CINR:
19.69/17.13(R3/R1)dB

TX power:
27dBm

RF Temperature:
34 C

آنتني که توي جدول نوشتين يک چيزه و آنتني که الان داريد مشخصاتش رو ميگيد يک چيز ديگه هست.
آنتن توي جدول خيلي ضعيف هست ولي آنتن ديگه اي که نوشتيد کيفيت بدي نداره.
هرچي عدد RSSI به صفر نزديک تر باشه بهتره.
CINR ها هم بهتر هست که هر دو بالاي 15 باشن و هرچي هم بيشتر باشن بهتر هست.
البته اگه به آنتني با کيفيت پايينتر هم وصل شديد بايد سرعتش رو تست کنيد چون ممکنه که سرعت مناسب رو به شما بده.
با توضيحات سه خط بالا ميشه بهترين آنتن رو براي خودتون پيدا کنيد.
برای مساله گارنتي مودم هم اگه از خود ايرانسل خريديد بايد 707 زنگ بزنيد و بپرسيد.

t2download
28-05-2014, 16:33
بله از نمایندگی مجاز ایرانسل بوده و توی سایت ایرانسل از نمایندگان برتر هست و تحویل فوری یک ساعته داد .............

سرعت دانلود 16 هست و تا 20 هم می ره ولی باز کردن سایت های سبک خوبه ولی انجمن ها و برخی سایت ها خیلی اذیتم میکنه تا باز بشه و خدا لعنت کنه اون کسی رو که کابل های تلفن خیابان ما رو توی 2 ماه سه مرتبه دزدید و خطمون نویز دار شد و الان باید از سرعت 2 مگابایت بیام 128 و سرعت بد ...... و دیگه دانشجو نیستم که سرعت بالا بگیرم موندم چه کنم .............. و می گن که فقط باید به نام خودم برگه یا نامه باشه یعنی برای همیشه سرعت 128

ase_pase
28-05-2014, 16:47
بله از نمایندگی مجاز ایرانسل بوده و توی سایت ایرانسل از نمایندگان برتر هست و تحویل فوری یک ساعته داد .............

سرعت دانلود 16 هست و تا 20 هم می ره ولی باز کردن سایت های سبک خوبه ولی انجمن ها و برخی سایت ها خیلی اذیتم میکنه تا باز بشه و خدا لعنت کنه اون کسی رو که کابل های تلفن خیابان ما رو توی 2 ماه سه مرتبه دزدید و خطمون نویز دار شد و الان باید از سرعت 2 مگابایت بیام 128 و سرعت بد ...... و دیگه دانشجو نیستم که سرعت بالا بگیرم موندم چه کنم .............. و می گن که فقط باید به نام خودم برگه یا نامه باشه یعنی برای همیشه سرعت 128

باز کردن سايت ها مربوط به پينگ و مسيريابي هست و البته خب خود سرعت 128 که ديگه اينا مربوط به آنتن و... نميشه.
الان مثلا يک سايت حجم صفحه اش چيزي حدود 300 کيلوبايت باشه واسه اينترنت 128 حتي با پينگ مناسب هم حدود چيزي حدود 20 ثانيه طول بکشه تا کامل لود بشه.
اگه وايرلس اطرافتون هست فکر کنم بشه 2مگابيت دوباره بگيريد.

t2download
28-05-2014, 16:56
باز کردن سايت ها مربوط به پينگ و مسيريابي هست و البته خب خود سرعت 128 که ديگه اينا مربوط به آنتن و... نميشه.
الان مثلا يک سايت حجم صفحه اش چيزي حدود 300 کيلوبايت باشه واسه اينترنت 128 حتي با پينگ مناسب هم حدود چيزي حدود 20 ثانيه طول بکشه تا کامل لود بشه.
اگه وايرلس اطرافتون هست فکر کنم بشه 2مگابيت دوباره بگيريد.
عزیزم هر چی بخواهم بگیرم حتی وایرلس من مشکلم اینه که فارغ التحصیل شدم و نامه و کارت دانشجویی با نام خودم ندارم و هر چی بخواهم فقط مجوز 128 هست ................ به 512 یا 1 ایرانسلم قانعم ولی بخاطر اینترنت باید دانشگاه برم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n13:

147milad
28-05-2014, 17:07
سلام به دوستان.حدود 1.5تا 2 سال هستش دارم از سرویس وایمکس ایرانسل(256kb)استفاده میکنم.ساکن شهرک شهید باقری در غرب تهران هستم.وقتی 2 سال پیش رفتم adslبگیرم به دلیل فیبر نوری بودن شهرک حتی مخابرات توانایی ارائه سرویس به مارو نداشت و تنها شرکتی که در شهرک ما فعال بود ایرانسل بود گذشت و ما هم یه سرویس از این شرکت گرفتیم تا اوایل اسفند سال پیش که اینترنت ها قطع شد.(دکل بالای ساختمان 4 طبقه بوده که با مخالف اهالی رو به رو میشه و شکایت و اینجور کارا که میان انتن رو میکنن و میبرن).اوایل در برخی روز ها که مودم رو میزدیم به برق(bm632) با فرکانس خیلی ضعیفی به انتن سمت پیکان شهر وصل میشد و حتی هیچ صفحه ای باز نمیشد و پشتیبانی به ما میگفت انتن دارید و چراغ های مودمتون سوخته.بعد گذشت 1 هفته قبول کردن که انتن قطع شده چون ما دیدیم دارن انتن رو میبرن.این قطعی اینترنت 3 ماه ادامه داشت یعنی تا اردیبهشت امسال که نصب انتن جدید صورت گرفت.
پشتیبانی (بعضی از افرادش که ادم های درستی بودن)گفتن شما میتونید 1 فرم شکایت پرکنید که اون حجمی که بر اثر قطعی سوخته شده معادل اون مبلغی به حساب شما افزوده میشه.بعد از نصب انتن جدید منم اقدام به این کار کردم و از ما کد پستی و شماره ملی اینجور چیزا گرفتن و یه فرم برای من رد کردن رفت.
برای این 3 ماه قطعی حتی 1 اس ام اس عذر خواهی به ما ندادن.
هنوز از اون فرمی که برای شکایتفرستاده شده هیچ خبری نیست.
بعد از نصب انتن جدید چراغ های سیگنال از 4 به 3 کاهش داشته و مشکلات فراوان در شبکه که گاهی حتی همین انجمن رو باز نمیکنه.
خلاصه سرتون رو درد نیارم دوست من که با هم ایرانسل داشتیم 3ماهی میشه adslمخابرات گرفته(مشکل adsl در شهرک 5ماهی میشه حل شده اما فقط مخابرات میده و شرکت ها نمیتونن بدن)با کمی جستجو دیدم تعرفه و حجم مخابرات ارزان تر در میاد.با دوستم که 128مخابرات داره صحبت کردم گفت در این چند ماهی که داره استفاده میکنه قطعی نداشته و سرعت دانلود بین 20 تا 30 هست.بعد 256من 30تا دانلود میره.منم تصمیم گرفتم برم adslبگیرم.به همه شما هم توصیه میکنم اگه میتونین از adsl استفاده کنید.
این هم درد دل من بود.

t2download
28-05-2014, 17:54
سلام به دوستان.حدود 1.5تا 2 سال هستش دارم از سرویس وایمکس ایرانسل(256kb)استفاده میکنم.ساکن شهرک شهید باقری در غرب تهران هستم.وقتی 2 سال پیش رفتم adslبگیرم به دلیل فیبر نوری بودن شهرک حتی مخابرات توانایی ارائه سرویس به مارو نداشت و تنها شرکتی که در شهرک ما فعال بود ایرانسل بود گذشت و ما هم یه سرویس از این شرکت گرفتیم تا اوایل اسفند سال پیش که اینترنت ها قطع شد.(دکل بالای ساختمان 4 طبقه بوده که با مخالف اهالی رو به رو میشه و شکایت و اینجور کارا که میان انتن رو میکنن و میبرن).اوایل در برخی روز ها که مودم رو میزدیم به برق(bm632) با فرکانس خیلی ضعیفی به انتن سمت پیکان شهر وصل میشد و حتی هیچ صفحه ای باز نمیشد و پشتیبانی به ما میگفت انتن دارید و چراغ های مودمتون سوخته.بعد گذشت 1 هفته قبول کردن که انتن قطع شده چون ما دیدیم دارن انتن رو میبرن.این قطعی اینترنت 3 ماه ادامه داشت یعنی تا اردیبهشت امسال که نصب انتن جدید صورت گرفت.
پشتیبانی (بعضی از افرادش که ادم های درستی بودن)گفتن شما میتونید 1 فرم شکایت پرکنید که اون حجمی که بر اثر قطعی سوخته شده معادل اون مبلغی به حساب شما افزوده میشه.بعد از نصب انتن جدید منم اقدام به این کار کردم و از ما کد پستی و شماره ملی اینجور چیزا گرفتن و یه فرم برای من رد کردن رفت.
بعد از نصب انتن جدید چراغ های سیگنال از 4 به 3 کاهش داشته و مشکلات فراوان در شبکه که گاهی حتی همین انجمن رو باز نمیکنه.
خلاصه سرتون رو درد نیارم دوست من که با هم ایرانسل داشتیم 3ماهی میشه adslمخابرات گرفته(مشکل adsl در شهرک 5ماهی میشه حل شده اما فقط مخابرات میده و شرکت ها نمیتونن بدن)با کمی جستجو دیدم تعرفه و حجم مخابرات ارزان تر در میاد.با دوستم که 128مخابرات داره صحبت کردم گفت در این چند ماهی که داره استفاده میکنه قطعی نداشته و سرعت دانلود بین 20 تا 30 هست.بعد 256من 30تا دانلود میره.منم تصمیم گرفتم برم adslبگیرم.به همه شما هم توصیه میکنم اگه میتونین از adsl استفاده کنید.
این هم درد دل من بود.

داداش باید روزانه پیگیر ایرانسل می شدی و ما همه می دونیم که Adsl خیلی عالیه و من 2 مگابایت داشتم با سرعت دانلود 700 ولی بدلیل مشکل در خط ما و عدم رفع مشکل که مخابرات می گه مشکل نداره و صبانت می گه نویز داره ووووو به جایی رسیدیم که مخابرات گفت اگه میگید مشکل داره هزینه کابل های کل خیابان رو متقبل شو تا عوض کنیم و من تصمیم گرفتم بیام وایمکش بگیرم و 2 روزه 128 گرفتم و مجبوری گرفتم و بهتر از هیچ هست .......... چون روزانه استفاده دارم و تفریح ما شده اینترنت و وب گردی و اگه مجبور نبودم سمت وایمکس نمیامدم و خدا رو شکر که اصلآ وایمکس وجود داره و گرنه بی اینترنتی می مردم ................. و خدا رو شکر می کنم ............:n01:

habstem
28-05-2014, 18:08
عزیزم هر چی بخواهم بگیرم حتی وایرلس من مشکلم اینه که فارغ التحصیل شدم و نامه و کارت دانشجویی با نام خودم ندارم و هر چی بخواهم فقط مجوز 128 هست ................ به 512 یا 1 ایرانسلم قانعم ولی بخاطر اینترنت باید دانشگاه برم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n13:

از یه شرکت هم می تونید نامه بگیرید
تو سربرگ شرکت بنویسن که اون جا کار می کنید و به اینترنت با سرعت بالاتر نیاز دارید

مثل این:

147milad
28-05-2014, 18:11
داداش باید روزانه پیگیر ایرانسل می شدی و ما همه می دونیم که Adsl خیلی عالیه و من 2 مگابایت داشتم با سرعت دانلود 700 ولی بدلیل مشکل در خط ما و عدم رفع مشکل که مخابرات می گه مشکل نداره و صبانت می گه نویز داره ووووو به جایی رسیدیم که مخابرات گفت اگه میگید مشکل داره هزینه کابل های کل خیابان رو متقبل شو تا عوض کنیم و من تصمیم گرفتم بیام وایمکش بگیرم و 2 روزه 128 گرفتم و مجبوری گرفتم و بهتر از هیچ هست .......... چون روزانه استفاده دارم و تفریح ما شده اینترنت و وب گردی و اگه مجبور نبودم سمت وایمکس نمیامدم و خدا رو شکر که اصلآ وایمکس وجود داره و گرنه بی اینترنتی می مردم ................. و خدا رو شکر می کنم ............:n01:
داداش بالای 30 بار به پشتیبانی زنگ زدم.1 بار داداشم زنگ خرابشون کرد و ابروشون رو برد و گفت ما از کسبه محل هستیم و دیدیم انتن رو بردن شما چی میگی شبکتون وصله بعد طرف شروع کرد اره این مشکل پیش اومده و ما داریم محل جدید برای نصب انتن پیدا میکنیم و ازین چیزا.
میتونم بگم هیچ کس در شهرک اندازه من پیگیرنبود هر چند روز زنگ میزدم حتی به برخی خبر گزاری ها نامه دادم که پیگیری کنن که البته پیگیری نکردن.الان هم انتخاب زیادی ندارم چون فیبر هستیم فقط مخابرات ارائه میده.برخی شرکت ها مثل شاتل و پارس انلاین وقتی شماره خط میدم میگن میتونید بگیرید اما فکر نمیکنم توانایی ارائه روی فیبر رو داشته باشن.

t2download
28-05-2014, 18:19
از یه شرکت هم می تونید نامه بگیرید
تو سربرگ شرکت بنویسن که اون جا کار می کنید و به اینترنت با سرعت بالاتر نیاز دارید

مثل این:

خودم شاغل یک شرکت صنعتی بزرگ هستم ولی حراست شرکت مجوز دادن نامه برای افزایش سرعت اینترنت را نمی دهد ...............

ase_pase
28-05-2014, 18:27
این هم درد دل من بود.

بدون نامه گرفتيد يا با نامه ؟

خيلي شرکت هاي خصوصي بدون نامه تا هر سرعتي که داشته باشن ، سرويس ميدن.

147milad
28-05-2014, 18:46
بدون نامه گرفتيد يا با نامه ؟

ایرانسل به هیچ عنوان بالای 128 بدون نامه ارائه نمیده.اون موقع برادرم دانشجو بود از دانشگاه نامه گرفت.الانم خودم دانشجو هستم و راحت میتونم نامه بگیرم.

ase_pase
28-05-2014, 18:51
ایرانسل به هیچ عنوان بالای 128 بدون نامه ارائه نمیده.اون موقع برادرم دانشجو بود از دانشگاه نامه گرفت.الانم خودم دانشجو هستم و راحت میتونم نامه بگیرم.

براي مخابرات منظورم بود.

147milad
28-05-2014, 18:56
براي مخابرات منظورم بود.
راستش منتظرم این یکم حجم باقی مونده از وایمکس تموم شه بعد برم دنبال کارای adsl.باید به شرکت های شاتل و پارس هم زنگ بزنم ببینم میتونن ارائه بدن یا نه.

apple021
28-05-2014, 22:37
کیا با ایتونز دانلود میکنند؟
به قران گریه در میاره :(

apple021
28-05-2014, 23:47
دوستان بيايين از ايرانسل شكايت كنيم :)
چرا بايد در شب سرعت ١ مگ به ٥٠ كيلوبايت هم نرسه
اخه بد بختي اينه نت رو رايگان نميكنه در شب كه بگيم منطقيه سرعت پايين باشه
دوستان ٥١٢ چطوره ؟سرعتش شب پايين نمياد؟به نظرتون از ١ مگ برم رو ٥١٢؟

ase_pase
29-05-2014, 23:03
کیا با ایتونز دانلود میکنند؟
به قران گریه در میاره :(

آيتونز معمولا هميشه همينطوري هست با هر اينترنتي. من از جاهاي ديگه هم اينترنت دارم و آيتونز سرعتش خيلي فرق نداره. قندشکن امتحان کن شايد بهتر بشه.

دوستان بيايين از ايرانسل شكايت كنيم :)
چرا بايد در شب سرعت ١ مگ به ٥٠ كيلوبايت هم نرسه
اخه بد بختي اينه نت رو رايگان نميكنه در شب كه بگيم منطقيه سرعت پايين باشه
دوستان ٥١٢ چطوره ؟سرعتش شب پايين نمياد؟به نظرتون از ١ مگ برم رو ٥١٢؟

طبق قانوني که سازمان تنظيم مقررات درست کرده به شرکت ها اجازه داده که تا نسبت 1 به 10 ميتونن سرويس بدن و طبق اون قراردادی که موقع گرفتن سرويس از ايرانسل امضا کردین اشتراک سرويس 1 به 8 هستش. يعني واسه 1 مگابيت تا وقتي سرعت 16 باشه هيچ مشکلي وجود نداره و شما شکايت هم کني الکي ميشه چون طبق قرارداد تا اين حد مشکلي نداره.
ساعات 1 تا 7 صبح دانلود براي کاربرهاي ايرانسل رايگان هست.
سرعت بستگي به منطقه شما داره. يکجا 24 ساعته سرعت 1مگ فيکس روي 128 هست و 2 مگ روي 256. يکجا 2 مگ سرعتش به 30 هم نميرسه. اگه به آنتن هميشگيتون وصل هستين و اين مشکل طولاني شده احتمالا مشکل شلوغي دکل و منطقه هست.تراکم کاربر روي 512 کمتر هست به نسبت 1 مگ اما واسه همون مشکل شلوغي و ترافيک دکل ممکنه از 512 هم راضي نباشين. (البته روي سرعت هاي کمتر از 1مگ معمولا يکم ثبات به دليل سرعت و کاربر کمتر بيشتر هست)

t2download
30-05-2014, 23:08
سلام بنده 5 سال اینترنت ADSL داشته ام سرعت 1 و 2 مگابایت و موردی پیش نیامده بود و الان وایمکس گرفته ام و الان نامه یا دانشجو نیستم و سرعت 128 دارم آیا کسی دارای شرکتی یا جایی سراغ داره که نامه برای اینترنت بده حتی 256 یا 512 بابتش حاظرم هزینه کنم ............................. با 128 هیچ سایتی وا نمیشه ................:n14:

alenkita
31-05-2014, 06:11
با سلام
دوستان من با هر بار خاموش روشن کردن مودم وایمکسم این پیغام واسم میاد که باید رمز رو بزنم تا بره تو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی میتونه راهنمایی کنه که چکار کنم که مستقیم بره داخل؟
خودم فکر کنم یه جایی تنظیماتش رو سیو نکردم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

t2download
31-05-2014, 07:16
با سلام
دوستان من با هر بار خاموش روشن کردن مودم وایمکسم این پیغام واسم میاد که باید رمز رو بزنم تا بره تو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام برای من طوری فروشنده تنظیم کرد که به محض وصل کردن مودم به برق به اینترنت وصله بدون یوزر و پسورد ..............

t2download
31-05-2014, 07:18
سلام بنده 5 سال اینترنت ADSL داشته ام سرعت 1 و 2 مگابایت و موردی پیش نیامده بود و الان وایمکس گرفته ام و الان نامه یا دانشجو نیستم و سرعت 128 دارم آیا کسی دارای شرکتی یا جایی سراغ داره که نامه برای اینترنت بده حتی 256 یا 512 بابتش حاظرم هزینه کنم ............................. با 128 هیچ سایتی وا نمیشه ................:n14:

Milad4171
31-05-2014, 07:47
با سلام

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز. این بخاطر اینه که تنظیمات به حالت بریج هست باید به حالت روت تغییر کنه
از این قسمت کمک بگیرید/ مودمتون و سیستم عاملتون رو پیدا کنید و آمورزش رو انجام بدین!

Milad4171
31-05-2014, 07:50

فکر نمیکنم نامه گرفتن خیلی سخت باشه. حتی یک سربرگ شرکت هم کار رو راه میندازه. مطمعناً کسی هست که بتونه بهتون کمک کنه
بعد . شما از اون کارت دانشجویی اگه دارین یک کپی بگیرین بدین . کی میدونه شما دیگه دانشجو نیستید؟ بهرحال یک تیری هست در تاریکی.

Extreme-Forces
31-05-2014, 12:18
دوستان صفحه ecare برام باز نميشه !! كسي مشكلي نداره ؟

Unexampled Orion
31-05-2014, 12:56

برای بنده که مشکلی نداره، دوست عزیز.

ase_pase
31-05-2014, 13:02

برای من باز ميشه .
اگه با ری استارت مودم و سيستم و امتحان با يک مرورگر ديگه درست نشد، با قندشکن امتحان کن. اگه اومد موقتا با مودمت/آنتي که وصلي (که معمولا مودم هست) مشکل پيدا کرده و معمولا حداکثر 2-1 روزه حل ميشه. اگه بعد از اين مدت نشد زنگ بزن 707 و بگو که ميخواي حسابت رو شارژ يا تمديد کنی يا بسته افزايشی بگيری (هر حرکتي که بخوای پول بريزی)خود سايت ايرانسل و بقيه سايت ها هم مياد ولي ecare باز نميشه.

t2download
31-05-2014, 14:07

سلام اول بگید سرعت سرویس شما چطوره من که 128 هست به سختی باز میشه بعد چند دقیقه شاید مشکل از کندی سرویس باشه ......

salman_m2h
31-05-2014, 21:18

تو صفحه پروفایلت پیغام دادم کارتو راه میندازه یه نفر. برو چک کن پیغام رو

Mr.Aras
31-05-2014, 23:32
این ایرانسل دیگه داره دیونم میکنه ها!!! برای یه سری از سایت‌ها باید از قندشکن استفاده کنم، برای یه سری سایت های دیگه نه. کلا رفته رو اعصاب............

reza 07
01-06-2014, 02:19
سلام سرعت شبانه رایگان ایرانسل بر حسب سرویس که میگیری خوب شده یا اینکه خرابه ؟

ase_pase
01-06-2014, 09:04
سلام سرعت شبانه رایگان ایرانسل بر حسب سرویس که میگیری خوب شده یا اینکه خرابه ؟

سلام

معمولا سرعت شبانه ايرانسل کيفيت مناسبي داره اما به طور کلي تو چند هفته گذشته کلا کيفيت همه سرويس هاي ايرانسل به شدت افت کرده...
البته بازم تاکيد ميکنم که سرعت و کيفيت سرويس تا حد زيادی به منطقه و آنتني که وصل هستين وابسته هست

t2download
02-06-2014, 15:16
دوستان 10 روزه وایمکس گرفتم و مودم مدل 130 آیا نیاز به آپدیت دارد ؟ ؟؟

ase_pase
02-06-2014, 15:50
دوستان 10 روزه وایمکس گرفتم و مودم مدل 130 آیا نیاز به آپدیت دارد ؟ ؟؟

سلام

آپديت اگه لازم باشه تو سايت ايرانسل اعلام ميکنن که خبری نيست و کلا دير به دير نياز به آپديت هست.
اين مدل فکر کنم به صورت OTA يعني خودکار از طرف ايرانسل در صورت لزوم آپديت ميشه.

t2download
02-06-2014, 15:57
یادش بخیر 5 سال adsl داشتم سرعتش عالی بود ولی بدلیل پوسیدگی کابل های مخابراتی و با هر باران قطعی و تابستان با شروع شرجی ها و رطوبت باز قطعی و دزدیدن کابل ها باز قطعی ولی سرعت عالی بود .........
وایمکس سرعت 128 دارم ولی 10 روزه نه قطعی داشتم و مشکلی فقط گاهی خیلی کند میشه و بخاطر 128 هست و در کا راضی هستم ......
کاش همون 5 سال پیش وایمکس می گرفتم ...............

mohsen250
02-06-2014, 20:17
با سلام. از آسیاتک خسته شدم. با توجه به فیبرنوری بودن خط مجبورم بیام وایمکس. میخوام ببینم الان وضعیت وایمکس ایرانسل در اهواز چطور است.
یک سوال دیگر آیا شبانه رایگان ایرانسل همیشه هستش یا ممکن بعدا برداشته بشه. ممنون

t2download
02-06-2014, 20:27
با سلام. از آسیاتک خسته شدم. با توجه به فیبرنوری بودن خط مجبورم بیام وایمکس. میخوام ببینم الان وضعیت وایمکس ایرانسل در اهواز چطور است.
یک سوال دیگر آیا شبانه رایگان ایرانسل همیشه هستش یا ممکن بعدا برداشته بشه. ممنون

سلام احتمال برداشته شدن فکر نکنم داشته باشه و شاید ساعتش به 2 بامداد تغییر کنه فعلآ تا خرداد ماه از ساعت 1 تا 7 رایگان هست .......

t2download
02-06-2014, 20:28
کسی آشنا نداره که نامه بده برای افزایش سرعت اینترنت ؟؟؟؟؟

mohsen250
02-06-2014, 20:37
سلام احتمال برداشته شدن فکر نکنم داشته باشه و شاید ساعتش به 2 بامداد تغییر کنه فعلآ تا خرداد ماه از ساعت 1 تا 7 رایگان هست .......
الان وضعیت در اهواز چطور است

t2download
02-06-2014, 21:25
الان وضعیت در اهواز چطور است

سلام من 10 روزه به ایرانسل پیوستم و 5 سال صبانت داشتم و سرعت دانلود 700 بود و 2 مگابایت داشتم ولی الان با ایرانسلم و 128 بدلیل نداشتن مجوز فعلآ و قطعی نداره ولی بدلیل 128 بودن کنده ولی 16 کیلوبایته سرعت دانلود استاندارد .............
مانند اینترنت پرسرعت چند برابر سرویس سرعت نمی ده و استاندارد می دهد .