PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] Wimax Irancell / شرکت ایرانسل { توضیحات در پست اول }

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52

Mr.Aras
09-04-2014, 22:30
جشنواره بهاره وایمکس :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این که مثل جشنواره های قبلیه، تو این مدت داشتن به چی فکر میکردن :n13: که اینقدر طولش دادن. جون به لب شدم.:n28:

حالا که خبر خووب اومده جواب ما رو هم بدید :n02:

بله میتونی از شرکت نامه بگیری، زنگ میزنی 707 بهت میگه تصویر نامه را به چه آدرسی ایمیل کنی. بعد که ایمیل کردی یه هفته (مدتش دقیقا یادم نیست) بعد دوباره با 707 تماس میگیری میگی نامه ارتقا دادم چک می کنه میگه چه طرحی میخوای. نامه هم باید تو تو سربرگ شرکت نوشته بشه "آقای/خانم فلانی به شناسه وایمکس فلان برای انجام فعالیت های کاری به پهنای باند بالاتر از 128 kbps نیاز دارد."
بله 1 مگ و 2 مگ اعتباری فعلا تا 31 خرداد شبانه رایگان داره.
من خودم در بهترین شرایط با 1 مگ حدود 2 گیگ و با 2 مگ هم حدود 4 گیگ دانلود داشتم.
اینم شیرینیه خبر خوش :n19:

Mr.Aras
09-04-2014, 22:40
تا وقتی که آدم به ADSL دسترسی داره در ایران استفاده از Wimax اشتباهه

اون که بله، ولی وقتی حتی مخابرات هم ADSL نمیده راه دیگه ای نمیمونه. مثلا الان فن آوا داره نامحدود 512 را میده 24500 نامحدود یک مگ را میده 45900 دیگه نه نگران شبانه هستی نه ترافیک اضافه را گیگی 7 هزار تومن میخری. ولی حیف که وسط ناکجا آباد گیر کردم، حتی رگلاتوری هم به شرکت های ADSL تخفیف داده ولی به سایر شرکت ها (wimax,gprs) نه .....

dj77
09-04-2014, 23:12
اون که بله، ولی وقتی حتی مخابرات هم ADSL نمیده راه دیگه ای نمیمونه. مثلا الان فن آوا داره نامحدود 512 را میده 24500 نامحدود یک مگ را میده 45900 دیگه نه نگران شبانه هستی نه ترافیک اضافه را گیگی 7 هزار تومن میخری. ولی حیف که وسط ناکجا آباد گیر کردم، حتی رگلاتوری هم به شرکت های ADSL تخفیف داده ولی به سایر شرکت ها (wimax,gprs) نه .....

آره اینترنت گیگی کلا پول زوره... ایرانسل ور داشته نامحدود 1مگ رو زده 80تومن! واقعاً داره پول زور میگیره...

ase_pase
09-04-2014, 23:15
کل دانلود من رو شبانه 1 تا 7 بود بیشتر مواقع:n23:

الان اگر ترافیک رو انتن زیاد باشه باسه من سرعت به 10-20 میرسه و اگر خلوت باشه میره بالا ولی دیگر مثل قبل پایدار نیست سرعتم.

راستش شک دارم چون دوست دیگرمون که خوزستان بود با 5 اخطار محدود شد ولی مال من 2 رقمی شده بود اخطارها امدن... اصلا منطق ساده نداره سیستمش که بشه فهمید چطور محاسبه می کنن.:n15:
الان مشکوکم که اپلود یک ضریب داشته باشه تو اخطار .... ( که اگر داشته باشه واقعا باید به سطح درک طراح سیستمش شک کرد:n27: )

چي بگم.....:n15:
يعني هرطوري که حساب ميکنيم آخر ميبينيم يک چيز ديگه هست. هيچ کس هم که مثلا هيچي نميدونه توي شرکتشون:n23:

ای بابا پس با این حساب هرچی که احتمالات داده بودیم به ..... رفت دیگه
ما دلمون خوش بود 2 مگ روی 200 گیگ محدود میکنن ولی مثل اینکه اصلا سیستم متعادل و درست حسابی برای این موضوع نیست

تا الان که چندین نفر به من PM دادن و شاکی بودن از این که با سرویس 2مگ اخطار براشون اومده روی 65 گیگ مصرف
ولی خب تا جایی که متوجه شدم همه این کاربر ها جدید بودن و حدودا کمتر از 1 سال هست که سرویس دارن
چون من هر ماه کمه کم 150 گیگ تا 250 گیگ دانلود دارم و خداروشکر هیچ اخطاری هم تا الان برام نیومده

ميگم نکنه هرچي مصرف بيشتر بوده باشه توي دوره هاي قبلي ، ميزان حجمي که اخطار مياد ديرتر حساب ميشه!
2مگ روي 60 گيگ و 90 گيگ ديگه فحش حساب ميشه...

iCe m@n
09-04-2014, 23:44
ميگم نکنه هرچي مصرف بيشتر بوده باشه توي دوره هاي قبلي ، ميزان حجمي که اخطار مياد ديرتر حساب ميشه!
2مگ روي 60 گيگ و 90 گيگ ديگه فحش حساب ميشه...

والا با این حسابی که اینا دارن اخطار میدن هیچ چیزی نمیشه پیش بینی کرد و حدس زد

واقعا هم برای 2 مگ روی 60 گیگ اوج نامردی و دزدی آشکار هست دیگه

آدم ماهی خدا تومن پول بده بعد 60 گیگ که دانلود کنه بگن محدود هستی ( این دیگه خیلی خیلی زوره)

denzelmovie
10-04-2014, 00:40

منم چند سال پیش اول از شاتل خریدم بعد اومدن وصلش کنن گفتن چون فیبر نوری نیست (یه همچین چیزی :n02:) نمیشه و مودم رو پس بردن، دیگه مجبور شدم از ایرانسل بگیرم
اگه من برم یه خط جدید سفارش بدم بازم امکان نداره ADSL بخرم؟ 512 نامحدود فن آوا 24500 عالیه که، من الان با این سرعت داغون 128 دارم 23300 میدم :jealous:

dj77
10-04-2014, 01:00
منم چند سال پیش اول از شاتل خریدم بعد اومدن وصلش کنن گفتن چون فیبر نوری نیست (یه همچین چیزی :n02:) نمیشه و مودم رو پس بردن، دیگه مجبور شدم از ایرانسل بگیرم
اگه من برم یه خط جدید سفارش بدم بازم امکان نداره ADSL بخرم؟ 512 نامحدود فن آوا 24500 عالیه که، من الان با این سرعت داغون 128 دارم 23300 میدم :jealous:

خوب فیب نوری هم باشه شما از خود مخابرات می تونی بگیری که! نامحدود هم میده قیمتهاشم 512 میده همون 24 1مگ 42 و 2 74 البته اینها قیمتها قبل از کسر 20% هست

zerzerous
10-04-2014, 01:27
سلام
بلاخره بعد از دانلود حدودا 50 گیگ اس ام اس ایرانسل برام اومد. خط مشی مسخره! درست موقعی که کلی نقشه داشتم و رفتم سرور خریدم!!!
تا الان فقط داشتم دانلود میکردم. اما از وقتی اس ام اسه برام اومده سرعتم به طرز افتضاحی داغون شده و کلن یه حال بدی دارم :| اعصابم داغونه
البته سرعتم ربطی اس ام اس نداره. چون بعضی اوقات تا 260 هم میره و ثابت میمونه.

حالا شما بگید. چیکار کنم؟ دانلود کنم یا نکنم؟
از ADSL دزد بازار مخابرات اصفهان(تنها شرکتی که به جز ایرانسل به من سرویس میده) فرار کردیم. حالا از اینور گیر این خط مشی شدیم!
معمولا از کی سرعت رو کم میکنن؟

توی قوانین خط مشی یه چیزایی درباره استفاده از دیگر سیستم ها هم گفته بود. احتمال داره به خاطر اینکه وصل شده بودم به سروره اس ام اس فرستاده باشه؟
آخه داخل کنترل پنلم باقی مانده حجم ماهیانه 1050 گیگ هست!

denzelmovie
10-04-2014, 01:36
خوب فیب نوری هم باشه شما از خود مخابرات می تونی بگیری که! نامحدود هم میده قیمتهاشم 512 میده همون 24 1مگ 42 و 2 74 البته اینها قیمتها قبل از کسر 20% هست

به مخابرات هم زنگ زدم میگن فعلا اون منطقه رو پوشش نمیدیم ! خط جدید بخرم فایده نداره؟

dj77
10-04-2014, 01:57
به مخابرات هم زنگ زدم میگن فعلا اون منطقه رو پوشش نمیدیم ! خط جدید بخرم فایده نداره؟

اگه گفته پوشش نداریم که یعنی کلاً ADSL ارایه نمیشه تو اون مرکز,ولی بعید می دونم مرکزی که کافوی نوری نصب کرده باشند اینترنت ارایه نده خود مخابرات! باز شما اگر استان تهران هستی از 2020 قسمت فروش آمارشو بگیر

Mr.Aras
10-04-2014, 07:55
اگه گفته پوشش نداریم که یعنی کلاً ADSL ارایه نمیشه تو اون مرکز,ولی بعید می دونم مرکزی که کافوی نوری نصب کرده باشند اینترنت ارایه نده خود مخابرات! باز شما اگر استان تهران هستی از 2020 قسمت فروش آمارشو بگیر
چرا میشه تا جایی که من میدونم در خطوط DLC یا همون فیبر نوری از 2 نوع تجهیزات استفاده شده، کافوهایی که اون اوایل نصب کردن و ساخت ایرانه جای نصب تجیزات ADSL را نداره در نتیجه تا اون کافوها منهدم نشه توی اون منطقه امکان ارایه ADSL را حتی خود مخابرات هم نداره. اما کافوهایی که بعدا نصب کردن و ساخت چینه (فکر می کنم ZTE) اونا امکان نصب تجهیزات را دارن. ببین کجا گیر کردیم خداییش ....

dj77
10-04-2014, 09:28
چرا میشه تا جایی که من میدونم در خطوط DLC یا همون فیبر نوری از 2 نوع تجهیزات استفاده شده، کافوهایی که اون اوایل نصب کردن و ساخت ایرانه جای نصب تجیزات ADSL را نداره در نتیجه تا اون کافوها منهدم نشه توی اون منطقه امکان ارایه ADSL را حتی خود مخابرات هم نداره. اما کافوهایی که بعدا نصب کردن و ساخت چینه (فکر می کنم ZTE) اونا امکان نصب تجهیزات را دارن. ببین کجا گیر کردیم خداییش ....

شما شکایت کن,راحت هم می تونی شکایتتو به نتیجه برسونی چون این کار خلاف هست به سایت پایین مراجعه کن و شکایت خودتو دقیق مطرح کن

kasi58
10-04-2014, 09:54
دوستان مگه قانون شبانه رو ورداشن ؟

dj77
10-04-2014, 09:59
دوستان مگه قانون شبانه رو ورداشن ؟

هستش ولی برای کاربران در استانهای مختلف فرق داره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

winterman68
10-04-2014, 12:00
سلام دوستان
بالاخره جشنواره بهاره اعلام شد ساعت رایگان داریم 1 تا 7 صبح

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

lucky_luke
10-04-2014, 13:35
حدود دوسال وایمکس ایرانسل داشتم و همش به این امید تمدید میکردم که ایرانسل شرکت خوبیه و پیشرفت میکنه:n08:
اونواع اقسام تعرفه ها رو هم داشتم...یک مگ و دو مگ نامحدود و این اواخر هم که 512
ولی بهتر که نشد هیچ...روز به روز پینگ و تایم اوت بیشتر شد :n28:
حالا رفتم ADSL گرفتم 1 مگ با ماهی 5 گیگ حجم و هزینه ماهانه 18500 تازه با مودم رایگان

dj77
10-04-2014, 13:40
حدود دوسال وایمکس ایرانسل داشتم و همش به این امید تمدید میکردم که ایرانسل شرکت خوبیه و پیشرفت میکنه:n08:
اونواع اقسام تعرفه ها رو هم داشتم...یک مگ و دو مگ نامحدود و این اواخر هم که 512
ولی بهتر که نشد هیچ...روز به روز پینگ و تایم اوت بیشتر شد :n28:
حالا رفتم ADSL گرفتم 1 مگ با ماهی 5 گیگ حجم و هزینه ماهانه 18500 تازه با مودم رایگان

وایمکس در ایران اصلاً فایده نداره و به درد نمی خوره,مگر برای افرادی که دیگه چاره ای نداشته باشند و دسترسی به ADSL نداشته باشند به هیچ وجه

zerzerous
10-04-2014, 15:15
باورم نمیشه
بعد از کمتر از 24 ساعت و مصرف کمتر از 10 گیگ، دومین اخطار هم گرفتم!!!!

بابا بیگید چیکار کنم!! بی خودی پشت گوش نندازید خب :|

zerzerous
10-04-2014, 15:15
باورم نمیشه

iCe m@n
10-04-2014, 19:59
باورم نمیشه

ما که کاری نمیتونیم برای شما انجام بدیم
که میگی بیاین بگین چی کار کنم یا پشت گوش نندازید
اینجا هم همه مثل شما مشترک هستن ( از شرکت ایرانسل یا اپراتور که توی این تاپیک نداریم که بخواد مشکل شما رو حل کنه یا یه کاری کنه شما اخطار نگیری)

ایرانسله دیگه هیچ چیش حساب و کتاب نداره هیچ راهی هم نداره که ما بخوایم بگیم که شما اخطار نگیرید

تنها راهی که اخطار نگیری اینه که از نت استفاده نکنی :n02:

Milad4171
10-04-2014, 20:58
من فکر کنم این چشنواره ها الکیه. همون تکراری هاست . قیمتا هم کم نشده گویاا

iCe m@n
10-04-2014, 22:30
من فکر کنم این چشنواره ها الکیه. همون تکراری هاست . قیمتا هم کم نشده گویاا

قیمت ها رو که از همون اول هم گفتن شامل وایمکس نمیشه و کم نمیشه

jaido
10-04-2014, 23:22
دوستانی که از شبانه استفاده میکنید شب چند گیگ دان دارید

zerzerous
11-04-2014, 00:13
عذر میخوام بابت لحن صحبتم. اخطار دوم که اومد یکم ریختم به هم

معمولا بعد از چندمین اخطار سرعت کم میشه؟
من که 2 مگ دارم سرعتم رو روی چند میبندن؟
اصن این کاری که میکنن قانونیه؟

توی پنل نگاه کردم. تا الان 49 گیک دانلود داشتم!

iCe m@n
11-04-2014, 01:20

خواهش میکنم

درک میکنم چی میگی عزیز
منم جای شما باشم واقعا داغ میکنم و کفری میشم

والا اخطار ها هم تعداد خاصی نداره ولی اصولا از 3 الی 5 اخطار به بعد ضریب اشتراک رو بالا میبرن
سرعت 2 مگ دوستان بودن که روی 128 براشون بستن ولی اصولا اولش روی 1 مگ یا 512 میبندن سرعت رو اگه اخطار بیاد ضریب اشتراک بره بالا و دوباره شما زیاد دانلود کنی همینطوری هی ضریب رو میبرن بالاتر و حتی بودن کسانی که سرعتشون 12 کیلوبایت شده

والا این کار که خب قانونی هست چون بنا به قانون تنظیم مقررات رادیویی کشور خط مشی مصرف صحیح برای همه ISP ها قرار داده شده
ولی خب تا چند ماه پیش وایمکس ایرانسل هنوز این مورد رو اعمال نکرده بود و نامحدود واقعی بود و بودن کسانی که 400 گیگ ماهانه دانلود داشتن

از چند ماه پیش دیگه خط مشی رو اعمال کردن برای وایمکس هم ولی خب این ISP یه بدی که داره حجم مصرفی مشخصی برای هر اشتراک تعیین نکرده متاسفانه
برای همین هم هست که همه سردگم هستن که چه قدر استفاده کنن که محدود نشن یا اخطار نگیرن
به پشتیبانی هم که میگیم میگه ما نمیدونیم مقدار مصرف چه قدر هست خودکار و اتوماتیک سیستم خودش این کار رو میکنه

alimail3248
11-04-2014, 09:39
یعنی چی ؟ همون تعرفه های قبلی رو برداشته گذاشته .این که دیگه نیاز به جشنواره نداشت .دست کم باید برای تنوع یه تغییراتی میداد .مثلا 1 مگ و 2 مگ باید حجم کمتر هم بزارن 2 گیگ 4 گیگ شاید یه نفر نیاز به سرعت بالا داره ولی مصرفش پایینه اینطوری باید کلی پول اضافه بده .همش تکراریه .عهههههههه

zerzerous
11-04-2014, 09:43
عجب.....
حالا ما که همین طوری داریم دانلود میکنیم(البته با استراحت یکی دوساعته وسطش و با احتیاط بیشتر)
فلن که اخطار ندادن. رو همون 512 هم ببندن قبول دارم من. ولی 128.....

arashtn
11-04-2014, 16:33
من 128 اشتراک یک به یک ماهی 40 گیگ از شبانه دانلود میکنم اخطار نیومده

zed2
11-04-2014, 17:03

خواهش میکنم

درک میکنم چی میگی عزیز
منم جای شما باشم واقعا داغ میکنم و کفری میشم

والا اخطار ها هم تعداد خاصی نداره ولی اصولا از 3 الی 5 اخطار به بعد ضریب اشتراک رو بالا میبرن
سرعت 2 مگ دوستان بودن که روی 128 براشون بستن ولی اصولا اولش روی 1 مگ یا 512 میبندن سرعت رو اگه اخطار بیاد ضریب اشتراک بره بالا و دوباره شما زیاد دانلود کنی همینطوری هی ضریب رو میبرن بالاتر و حتی بودن کسانی که سرعتشون 12 کیلوبایت شده

والا این کار که خب قانونی هست چون بنا به قانون تنظیم مقررات رادیویی کشور خط مشی مصرف صحیح برای همه ISP ها قرار داده شده
ولی خب تا چند ماه پیش وایمکس ایرانسل هنوز این مورد رو اعمال نکرده بود و نامحدود واقعی بود و بودن کسانی که 400 گیگ ماهانه دانلود داشتن

از چند ماه پیش دیگه خط مشی رو اعمال کردن برای وایمکس هم ولی خب این ISP یه بدی که داره حجم مصرفی مشخصی برای هر اشتراک تعیین نکرده متاسفانه
برای همین هم هست که همه سردگم هستن که چه قدر استفاده کنن که محدود نشن یا اخطار نگیرن
به پشتیبانی هم که میگیم میگه ما نمیدونیم مقدار مصرف چه قدر هست خودکار و اتوماتیک سیستم خودش این کار رو میکنه

+

فعلا داریم روی سیستمش و فرمولی کردن حجم مصرفی کار می کنیم ولی بخاطر ضد و نقیض بودن مواردی که بهش برخوردیم هنوز نتونستیم که روش محاسباتی باسش پیدا کنیم ( تو این داستان هم چند نفر تا به حال محدود شده سرعتشون که یکیش منم. )

zerzerous
11-04-2014, 19:39
zed2 جان
خودمم یه حدسایی میزنم. یه سری کارا باید روش انجام بدم. ببینم چی میشه.
تا الان به یه چیزایی هم رسیدم
لبته ریسکش بالاست و من همشو به جون وکاهش سرعت خریدم :دی

kourosh4
11-04-2014, 20:04
عجب...باز خوبه رایگان رو گزاشتن...
توی تعرفه فارس 1 مگ پایه ندیدم ...!!
یعنی امکان تمدید این سرویس نیست؟!

kourosh4
11-04-2014, 20:11
delete....

77832
12-04-2014, 09:47
سلام یه سوالی راجب شبانه داشتم
واسه رایگان حساب شدن استفاده مون باید حتما بعد از ساعت 1 شب کانکت و قبل از 7 دیسکانتک بشیم؟
یعنی اگه مثلا از ساعت 12 تا 8 صبح وصل بشیم از 1 تا 7 رایگان حساب نمیشه برامون؟

perspoliss
12-04-2014, 11:23
با عرض سلام و خسته نباشید... ببخشید من سرعت 512 ماهانه داشتم تا قبل از عید سرعت بین 60 تا 66 ثابت بود صبح تا شب سرعت همین حدود بود اما وقتی سرعت 2 mb گرفتم که تا یکسال است سرعت متغییر از 40 تا 200 است هر شب هم که از ساعت 1 تا 7 که رایگان است سرعت روی 64 تا 70 است دلیل این مشکل چیه...:n13::n03:

apple021
12-04-2014, 14:36
دوستان من 128 دارم راهی نیست کسی نامه یا چیزی بده من بالای 128 بگیرم؟
ممنون خسته شدم از این سرعت 128:_(

iCe m@n
12-04-2014, 17:24
سلام یه سوالی راجب شبانه داشتم
واسه رایگان حساب شدن استفاده مون باید حتما بعد از ساعت 1 شب کانکت و قبل از 7 دیسکانتک بشیم؟
یعنی اگه مثلا از ساعت 12 تا 8 صبح وصل بشیم از 1 تا 7 رایگان حساب نمیشه برامون؟

عزیز من تست کردم از 1 شب به بعد دیگه حجم اضافه نمیکنه ولی خودتون هم میتونید 1 شب رو امتحانی تست کنید که خیالتون راحت باشه

با عرض سلام و خسته نباشید... ببخشید من سرعت 512 ماهانه داشتم تا قبل از عید سرعت بین 60 تا 66 ثابت بود صبح تا شب سرعت همین حدود بود اما وقتی سرعت 2 mb گرفتم که تا یکسال است سرعت متغییر از 40 تا 200 است هر شب هم که از ساعت 1 تا 7 که رایگان است سرعت روی 64 تا 70 است دلیل این مشکل چیه...:n13::n03:

عزیز سرعت های 1 مگ و 2 مگ متاسفانه نوسان سرعتشون زیاد هست نسبت به سرعت های 512 و کمتر
این نوسان سرعت شما هم میتونه به خاطر ترافیک بالای دکل منطقه شما باشه

دوستان من 128 دارم راهی نیست کسی نامه یا چیزی بده من بالای 128 بگیرم؟
ممنون خسته شدم از این سرعت 128:_(

نامه که اینجا فکر نمیکنم کسی داشته باشه بده

شما اگه دانشجو هستی با کارت دانشجویی میتونی بگیری
اگه هم یه آشنایی چیزی توی شرکتی اداره ای چیزی داری میتونی بگی از طرف شرکت نامه بهت بدن که سرعت بالاتر بگیری

77832
12-04-2014, 22:32
عزیز من تست کردم از 1 شب به بعد دیگه حجم اضافه نمیکنه ولی خودتون هم میتونید 1 شب رو امتحانی تست کنید که خیالتون راحت باشه

بله اینو میدونم
سوال بنده رو درست متوجه نشدید
بنده پرسیدم حتما باید بعد از ساعت 1 کانکت بشیم و قبل از 7 دیس بشیم؟
چون توی ایام عید که 12 شب تا 12 ظهر رایگان بود من از 12 تا 1 ظهر یکسره وصل بودم و استفاده کرده بودم حجم کرده بود!

Roteil
12-04-2014, 23:22
خخخخ امشب گرفتم از کشورهای همسایه به اونور ارتباط نمی تونه برقرار کنه ولی پینگش تا تهران 80 سرعت 1.4
:| 2 مگ محدود
اصفهان

iCe m@n
12-04-2014, 23:30
بله اینو میدونم
سوال بنده رو درست متوجه نشدید
بنده پرسیدم حتما باید بعد از ساعت 1 کانکت بشیم و قبل از 7 دیس بشیم؟
چون توی ایام عید که 12 شب تا 12 ظهر رایگان بود من از 12 تا 1 ظهر یکسره وصل بودم و استفاده کرده بودم حجم کرده بود!

من متوجه شدم عزیز منظورت رو
منم گفتم خود من یه سره استفاده میکردم و خودش از ساعت 1 شب به بعد دیگه حجم رو اضافه نکرد وقتی چک کردم

denzelmovie
13-04-2014, 09:33
دوستان من یه نامه از شرکت گرفتم برای سرعت 2 مگ، تایید هم شد، پیام اومد که تغییر نوع کاربری تایید شد، مبلغ 27000 تومان واریز کنید ولی دوباره امروز پیام اومده برای تمدید طرح فعلی خود (یعنی همون 128 کیلوبایت) اقدام نمایید. تووو مشخصات هم که میرم نوع پرونده رو هنوز زده خانگی، امروز هم آخرین روز هست. امشب تعرفه تغییر میکنه یا دوباره همون 128 میمونه؟

iCe m@n
13-04-2014, 21:35
دوستان من یه نامه از شرکت گرفتم برای سرعت 2 مگ، تایید هم شد، پیام اومد که تغییر نوع کاربری تایید شد، مبلغ 27000 تومان واریز کنید ولی دوباره امروز پیام اومده برای تمدید طرح فعلی خود (یعنی همون 128 کیلوبایت) اقدام نمایید. تووو مشخصات هم که میرم نوع پرونده رو هنوز زده خانگی، امروز هم آخرین روز هست. امشب تعرفه تغییر میکنه یا دوباره همون 128 میمونه؟

شما همون مبلغ اشتراک 2 مگ رو واریز کن و خودکار تعرفه رو به 2 مگ تغییر میده

plosa
14-04-2014, 12:06
دوستان کسی خط 128 اشتراک ویژه رو داره؟ سرعت دانلود این خط چقدر هست پینگش چطور؟ فرقی داره با 128 معمولی اصلا؟ چون همون هم به ندرت زیر 16 میاد حالا نمی دونم این ضریب اشتراک یک به یک چقدر میشه.

Roteil
14-04-2014, 12:14
128 ویژه رفیقم داشت اگر سیگنال خوب باشه از 70 تا 230 متغیر

Bento
14-04-2014, 19:14
من یک هفته ایی هست تقریبا از ساعت 8 شب به بعد با مکافات و بدبختی صفحات رو باز می کنم. با وی پی ان که اصلا به خاطر مشکل نت نمی تونم کار کنم. در اصفهان کسی هست مشکل من رو داشته باشه؟

ase_pase
14-04-2014, 19:59
من از عيد به اينطرف از وايمکس اصلا استفاده نکرده بودم.
امروز که اومدم استفاده کنم سرعتم با آنتني که هميشه خوب بود شده 60 :n23:
پينگ هم دائم تايم اوت ميده....
البته ميدونم واسه خط مشي و... نيست چون اخطار و... نگرفتم و کلا هم 8 گيگ مصرف کردم...

ase_pase
15-04-2014, 09:55
يک اتفاق عجيب واسم افتاده.
پايان دوره ي اين ماه من ، ديروز بود و خب من هم پول رو واريز کردم توي حساب.
اما با اينکه دوره ديروز تموم شده ، هنوز اکانت براي ماه جديد تمديد نشده و اينترنت هم فعال هست و عجيب تر اينکه مصرف من رو به عنوان مصرف آزاد هم از حسابم کم نکرده!!!!!!!

==============

ترافيک مصرفي توي دوره اي که تموم شده محاسبه ميشه!

iCe m@n
15-04-2014, 12:09
يک اتفاق عجيب واسم افتاده.
پايان دوره ي اين ماه من ، ديروز بود و خب من هم پول رو واريز کردم توي حساب.
اما با اينکه دوره ديروز تموم شده ، هنوز اکانت براي ماه جديد تمديد نشده و اينترنت هم فعال هست و عجيب تر اينکه مصرف من رو به عنوان مصرف آزاد هم از حسابم کم نکرده!!!!!!!

==============

ترافيک مصرفي توي دوره اي که تموم شده محاسبه ميشه!

منم دیشب شارژ کردم و جالبیش اینه که برای من همه چی ok هست ولی ترافیک مصرفی رو هنوز توی دوره قبل حساب میکنه :n02:
مشکل از سیستم خودشون هست که درست میشه

ase_pase
15-04-2014, 12:26
يعني اکانت تمديد شده و هنوز توي ماه قبلي حساب ميکنه ؟
دفعه پيش که اين قاطي کردن سيستمشون داستان خط مشي و چند برابر کردن ترافيک رو ايجاد کرد.
اميدوارم اين بار اتفاق بدي تو راه نباشه....

fanii
15-04-2014, 13:56
سلام
من یه مودم موبین نت دارم .
میشه با همین مودم بیام ایرانسل؟
کسی تا حالا این کار رو کرده؟
ممنون:»

iCe m@n
15-04-2014, 14:24
يعني اکانت تمديد شده و هنوز توي ماه قبلي حساب ميکنه ؟
دفعه پيش که اين قاطي کردن سيستمشون داستان خط مشي و چند برابر کردن ترافيک رو ايجاد کرد.
اميدوارم اين بار اتفاق بدي تو راه نباشه....

برای من مشکل حل شد همونطور که گفتم مشکل سیستمی خودشون بود

سلام
من یه مودم موبین نت دارم .
میشه با همین مودم بیام ایرانسل؟
کسی تا حالا این کار رو کرده؟
ممنون:»

در این رابطه بهتون PM دادم که چه کاری میتونید انجام بدید دوست عزیز

ase_pase
15-04-2014, 16:55
واسه من هنوز اکانت تمديد نشده. هنوز هم کار ميکنه و توي ماه قبل هستش!
تا شب اگه نشد فکر کنم بهتر هست زنگ بزنم 707

==========

از چند ساعت پيش تا حالا ديگه ترافيک مصرفي رو هم اضافه نميکنه !!!!

denzelmovie
15-04-2014, 23:18
سرعت 2 مگ من تایید شد ولی سرعت باز کردن صفحات خیلی پایینه !!! مثل 128 هست
سرعت دانلود باید چقدر باشه؟ دیشب تقریبا روی 150 بود ولی امشب به زور به 20 میرسه، 128 که خیلی بهتر بود :n08:

iCe m@n
16-04-2014, 00:28
سرعت 2 مگ من تایید شد ولی سرعت باز کردن صفحات خیلی پایینه !!! مثل 128 هست
سرعت دانلود باید چقدر باشه؟ دیشب تقریبا روی 150 بود ولی امشب به زور به 20 میرسه، 128 که خیلی بهتر بود :n08:

سرعت بازکردن صفحات برای منم جدیدا کم شده نمیدونم چرا مخصوصا شب ها سرعت باز کردن صفحات خیلی کم میشه

سرعت دانلود از 32 تا 260 کیلوبایت میتونه متغیر باشه و بستگی به منطقه و ترافیک منطقه خودتون داره
برای من 97% شبانه روز روی 260 کیلوبایت هست بعضی موقع ها هم که ترافیک منطقه کمی بالا میره سرعت حدودا روی 150 تا 250 متغیر هست

aminza
16-04-2014, 01:39
با سلام
دوستان برای سرویس بالای 128 شرایط چیه؟ کارت دانشجویی کافیه؟
شما سرعت دانلودتون چطوره ؟ایا اسرانسل هم مثل بعضی شرکتای ای دی اس ال بهتای باند باز میذاره؟ مثلا سرویس 128 حجمی ممکن سرعت دانلودش به حدود 130 کیلو بایت برسه؟
سرویس های نامحدود سرعتشون چطور است؟
ممنون

iCe m@n
16-04-2014, 02:45
با سلام
دوستان برای سرویس بالای 128 شرایط چیه؟ کارت دانشجویی کافیه؟
شما سرعت دانلودتون چطوره ؟ایا اسرانسل هم مثل بعضی شرکتای ای دی اس ال بهتای باند باز میذاره؟ مثلا سرویس 128 حجمی ممکن سرعت دانلودش به حدود 130 کیلو بایت برسه؟
سرویس های نامحدود سرعتشون چطور است؟
ممنون

سلام
بله میشه گرفت
سرعت دانلود بستگی به منطقه خودتون داره اگه ترافیک دکل منطقه شما زیاد باشه سرعت شما نوسان خواهد داشت و افت سرعت خواهید داشت ولی اگه خلوت باشه سرعت خوب و ثابتی خواهید داشت
پهنای باند رو باز نمیزارن مثل ISP های خصوصی البته من خودم نامحدود دارم و این مورد رو تجربه نداشتم ولی چند صفحه قبل یکی از دوستان میگفت سرویس ویژه 1 به 1 گرفته مثل اینکه سرعتش بالا هست و برای سرعت 128 با همون سرعت 128 دانلود میکنه
البته من این سرویس رو توی خود سایت ایرانسل هم ندیدم نمیدونم این دوستمون چه جوری این نوع سرویس رو گرفته
سرویس های نامحدود ایرانسل سرعت های قانونی رو ارائه میده یعنی 128 نامحدود شما نهایت سرعتش 16 کیلوبایت هست و سرعت 2 مگابایت که بالاترین سرعت هست 260 کیلوبایت نهایت سرعتش هست

ase_pase
16-04-2014, 09:27
اينترنت من ديشب درست شد و تمديد شد.
ولي حدود 6-5 گيگ معلوم نشد کجا محاسبه شد. نه توي ماه قبل و نه ماه فعلي و نه مصرف آزاد:n13:

iCe m@n
16-04-2014, 11:08
ولي حدود 6-5 گيگ معلوم نشد کجا محاسبه شد. نه توي ماه قبل و نه ماه فعلي و نه مصرف آزاد:n13:

خب بهتر توی هوا محاسبه شده دیگه :n02:

hamidrezavictor
16-04-2014, 20:20
کسی 128 ویزه داره؟ سرعت دانلودش چنده؟؟؟ برای من چند ماه پیش 250 بود الان شده 130 :( :n28:

dj77
16-04-2014, 20:38

رفیق اینها انقدرررر اینترنت رو گران می فروشند و قیمتهاشون فضایی هست که 6 گیگ که هیچی شما 600گیگ هم دانلود کنی گزشون نمی گزه... چون دارن چند برابر قیمت واقعی در ماه از شما پول می گرند براشون مهم نیست دیگه!

ase_pase
16-04-2014, 21:23
رفیق اینها انقدرررر اینترنت رو گران می فروشند و قیمتهاشون فضایی هست که 6 گیگ که هیچی شما 600گیگ هم دانلود کنی گزشون نمی گزه... چون دارن چند برابر قیمت واقعی در ماه از شما پول می گرند براشون مهم نیست دیگه!

اينا يک stm1 رو که به گفته خودشون 9 ميليون تومن ميگيرن ، به اعتراف خودشون به قيمت 265 ميليون به کاربر ها ميدن.
ولي با اين وجود بازهم به اين مقدار اصلا راضي نيستن. اگه بحث خط مشي مصرف منصفانه (شاهکار دزدي از کاربر هاي نامحدود) توي چند صفحه قبل رو بخونين، ميبينين که اينا 600 گيگ که خوبه ، به 600 کيلوبايت هم با وجود اين قيمت ها رحم نميکنن.
يک دفعه سر يک موضوعي داشتم با اپراتور صحبت ميکردم که يک چيزي واسه قيمت گفتم که رند قيمت رو گفتم و از قيمت اصلي 5 يا 25 تا تک تومني کمتر بود، همون لحظه حرف من رو تصحيح کرد که کم گفتي و قيمت رو اصلاح کرد.

dj77
16-04-2014, 21:37
اينا يک stm1 رو که به گفته خودشون 9 ميليون تومن ميگيرن ، به اعتراف خودشون به قيمت 265 ميليون به کاربر ها ميدن.
ولي با اين وجود بازهم به اين مقدار اصلا راضي نيستن. اگه بحث خط مشي مصرف منصفانه (شاهکار دزدي از کاربر هاي نامحدود) توي چند صفحه قبل رو بخونين، ميبينين که اينا 600 گيگ که خوبه ، به 600 کيلوبايت هم با وجود اين قيمت ها رحم نميکنن.
يک دفعه سر يک موضوعي داشتم با اپراتور صحبت ميکردم که يک چيزي واسه قيمت گفتم که رند قيمت رو گفتم و از قيمت اصلي 5 يا 25 تا تک تومني کمتر بود، همون لحظه حرف من رو تصحيح کرد که کم گفتي و قيمت رو اصلاح کرد.

من واقعاً نمی دونم شما با این همه دزدی آشکار چرا باز وایمکس گرفتی! روی ADSL هم دزدی می کنند ولی نه به شدت وایمکسها! به ADSL دسترسی نداری؟!

Milad4171
16-04-2014, 22:43
خیلی ها مجبورن ! من تا اسفند امسال مجبور بودم وایمکس استفاده کنم. من 4 سال تو نوبت ADSL بودم. 4 سال!!!!!
مخابرات هم کلا چون شبکه ی محلمون به روز رسانی نشده بود باید صبر میکردیم تا کل محله سیستم مخابراتی به روز رسانی بشه !
من تا اسفند ماهی 63 تومن میدادم!
خیلی زور داشت ولی خوب آدم وقتی مجبور ؛ مجبوره دیگه!
دوست من انزلی زندگی میکنه . محله اشون خط تلفن هم نداره !! مجبور بود بره مبین نت بگیره! اونم فقط 1 ساله!:n15:

تکنلوژی وایمکس یه قدم از ADSL جلوتره. یه چیزی تو مایه های تکنولوژی 3G در مقابل GPRS هست!
بخاطر همین هزینه ی نگه داری و چیزای دیگه اش گرون تره!

dj77
16-04-2014, 23:31
خیلی ها مجبورن ! من تا اسفند امسال مجبور بودم وایمکس استفاده کنم. من 4 سال تو نوبت ADSL بودم. 4 سال!!!!!
مخابرات هم کلا چون شبکه ی محلمون به روز رسانی نشده بود باید صبر میکردیم تا کل محله سیستم مخابراتی به روز رسانی بشه !
من تا اسفند ماهی 63 تومن میدادم!
خیلی زور داشت ولی خوب آدم وقتی مجبور ؛ مجبوره دیگه!
دوست من انزلی زندگی میکنه . محله اشون خط تلفن هم نداره !! مجبور بود بره مبین نت بگیره! اونم فقط 1 ساله!:n15:

تکنلوژی وایمکس یه قدم از ADSL جلوتره. یه چیزی تو مایه های تکنولوژی 3G در مقابل GPRS هست!
بخاطر همین هزینه ی نگه داری و چیزای دیگه اش گرون تره!

درسته بعضی مواقع آدم مجبوره ولی مثلا طرف بگه آقا ما پورت نداریم پورت مراکز مخابراتی پر شده بازم راه داره در ایران ...
درسته هزینه نگهداری بالاست ولی اینها دیگه بیش از حد دارن دزدی می کنند می دونی چی میگم که...
وگرنه وایمکس در ایران خیلی محدودیتهای بیشتری داره برای کاربر نسبت به ADSL

Milad4171
16-04-2014, 23:46
خوب مزیت وایمکس به ADSL همین موضوع پورت هست . در وایمکس چیزی به نام پورت وجود نداره! برای همین به مقدار پهنای باندی که شرکت میتونه ارائه بده میتونه سرویسش رو بفروشه و مشتری جمع کنه
اما ADSL برای هر یوزر باید یه پورت فعال باز کنه!تکنولوژی فیبر نوری اوایل در انحصار مخابرات بود الان یه سری شرکت ها هم دارن رو خطوط فیبرنوری ADSL میدن.
کلا بحث اینترنت بحث کوتاهی نیست ! موضوع سر اینه که گسترگی انتخاب وجود نداره! ما خیلی جاها مجبوریم! من الان هم وایمکس دارم مخابرات هم قبل عید راه اندازی کردم دارم استفاده میکنم.
اما بزرگترین مزیت وایمکس به نظرم سرعت آپلودش بود. و تک کانکشنش
سرعت تک کانکشنش به مراتب بالاتر از مخابرات هست ! حتی سرعت آپلود. الان من با اینترنت 1 مگ 20 کیلوبایت سرعت آپلودم هست! و این خیلی افتضاحه!:n15:

dj77
17-04-2014, 00:16
خوب مزیت وایمکس به ADSL همین موضوع پورت هست . در وایمکس چیزی به نام پورت وجود نداره! برای همین به مقدار پهنای باندی که شرکت میتونه ارائه بده میتونه سرویسش رو بفروشه و مشتری جمع کنه
اما ADSL برای هر یوزر باید یه پورت فعال باز کنه!تکنولوژی فیبر نوری اوایل در انحصار مخابرات بود الان یه سری شرکت ها هم دارن رو خطوط فیبرنوری ADSL میدن.
کلا بحث اینترنت بحث کوتاهی نیست ! موضوع سر اینه که گسترگی انتخاب وجود نداره! ما خیلی جاها مجبوریم! من الان هم وایمکس دارم مخابرات هم قبل عید راه اندازی کردم دارم استفاده میکنم.
اما بزرگترین مزیت وایمکس به نظرم سرعت آپلودش بود. و تک کانکشنش
سرعت تک کانکشنش به مراتب بالاتر از مخابرات هست ! حتی سرعت آپلود. الان من با اینترنت 1 مگ 20 کیلوبایت سرعت آپلودم هست! و این خیلی افتضاحه!:n15:

درسته شرکت نیاز داره یه پورت داشته باشه ولی شبکه ویمکس هم یه ظرفیتی داره شرکت همین طوری مشترک اضافه می کنه در یک منطقه شلوغ نتیجه میشه افت سرعت چون شبکه پاسخگوی نیاز اون حجم کاربر نیست وایمکس هم در جهان دیگهجز فناورهای قدیمی برای اینترنت محسوب میشه.
شما باید ببینی مودم مخابراتتو روی چند بسته میزانن up stream رو

ase_pase
17-04-2014, 01:10
من واقعاً نمی دونم شما با این همه دزدی آشکار چرا باز وایمکس گرفتی! روی ADSL هم دزدی می کنند ولی نه به شدت وایمکسها! به ADSL دسترسی نداری؟!

همون خط اول جمله من نشون ميده که همه اين سرويس دهنده ها مثل هم هستن.....
از هرکس که بگيري همينطوري هست.
من مصرف اينترنتم بالا هست. شما اگه با قيمت ايرانسل جايي ميشناسي که 2مگ نامحدود يا همين نصفه محدود به من معرفي کن
مخابرات من واسه اينکه خطم PCM بود ، رفتم که بگيرم که به من گفتن بالاي 512 نميدن! (البته حدود 3 سال پيش)

dj77
17-04-2014, 01:16
همون خط اول جمله من نشون ميده که همه اين سرويس دهنده ها مثل هم هستن.....
از هرکس که بگيري همينطوري هست.
من مصرف اينترنتم بالا هست. شما اگه با قيمت ايرانسل جايي ميشناسي که 2مگ نامحدود يا همين نصفه محدود به من معرفي کن
مخابرات من واسه اينکه خطم PCM بود ، رفتم که بگيرم که به من گفتن بالاي 512 نميدن! (البته حدود 3 سال پيش)

شما 3سال پیش رفتی مخابرات وگرنه الان مخابرات تا 2مگ نامحدود هم میده! بعد شما به ایرانسل با ای نتعرفه های فضایی میگی خوب؟!
الان ایرانسل 2مگ نامحدود رو چند میده؟! که فکر کنم تحت مقرررات مصرف منصفانه هم باشه درسته؟

شما کدوم استان هستی؟

ase_pase
17-04-2014, 01:24
شما 3سال پیش رفتی مخابرات وگرنه الان مخابرات تا 2مگ نامحدود هم میده! بعد شما به ایرانسل با ای نتعرفه های فضایی میگی خوب؟!
الان ایرانسل 2مگ نامحدود رو چند میده؟! که فکر کنم تحت مقرررات مصرف منصفانه هم باشه درسته؟

شما کدوم استان هستی؟

شما يک ADSL ارزون تر از ايرانسل(غير از مخابرات) بگو که با همين شرايط ايرانسل نامحدود باشه.
من تهران هستم و تا دي ماه که هيچ گونه خط مشي مصرفي نبود ميانگين مصرفم حدود 200 گيگ در ماه و حداکثر مصرفم هم 395 گيگ در ماه و يکبار هم 250 گيگ در 15 روز بوده.
الان هم خط مشي مصرف واسه کاربرهاي 2مگ 120 گيگ هست که اخطار اول رو ميگيرن.
2مگ نامحدود ايرانسل 135 تومن هست در ماه
واسه 2 مگ مخابرات کارت دانشجويي قبول ميکنن ؟

dj77
17-04-2014, 01:30
شما يک ADSL ارزون تر از ايرانسل(غير از مخابرات) بگو که با همين شرايط ايرانسل نامحدود باشه.
من تهران هستم و تا دي ماه که هيچ گونه خط مشي مصرفي نبود ميانگين مصرفم حدود 200 گيگ در ماه و حداکثر مصرفم هم 395 گيگ در ماه و يکبار هم 250 گيگ در 15 روز بوده.
الان هم خط مشي مصرف واسه کاربرهاي 2مگ 120 گيگ هست که اخطار اول رو ميگيرن.
2مگ نامحدود ايرانسل 135 تومن هست در ماه
واسه 2 مگ مخابرات کارت دانشجويي قبول ميکنن ؟

منم الان دارم با مخابرات میانگین 300گیگ دانلود میکنم فقط!
خوب شما 2مگ ایرانسل رو داری میدی ماهی 135 در حالی که الان 2مگ مخابرات بعد از این تخفیف 20% شده حدود 62 تومن! یعنی نصف هم از ایرانسل کمتر! از صبح تا شب هم بذار دانلود کنه روی 250کیلو ثابت هست! هیچ مدرکی هم نمی خواد.
وقتی ایرانسل مزیتی نداره دوبله هم هست شما فقط پول زیادی میدی!

iCe m@n
17-04-2014, 01:46
خوب شما 2مگ ایرانسل رو داری میدی ماهی 135 در حالی که الان 2مگ مخابرات بعد از این تخفیف 20% شده حدود 62 تومن! یعنی نصف هم از ایرانسل کمتر! از صبح تا شب هم بذار دانلود کنه روی 250کیلو ثابت هست! هیچ مدرکی هم نمی خواد.

حرف شما قبول ولی
خب عزیز یکی از مزیت های بزرگ این ایرانسل قابل حمل بودن مودم هاش هست
و برای منی که کارم به نت وابسته هست و توی 90% جاهایی که میرم باید به نت با سرعت بالا دسترسی داشته باشم این یه مزیت نسبت به ADSL هست که فقط توی یه جا میشه ازش استفاده کرد

dj77
17-04-2014, 01:51
حرف شما قبول ولی
خب عزیز یکی از مزیت های بزرگ این ایرانسل قابل حمل بودن مودم هاش هست
و برای منی که کارم به نت وابسته هست و توی 90% جاهایی که میرم باید به نت با سرعت بالا دسترسی داشته باشم این یه مزیت نسبت به ADSL هست که فقط توی یه جا میشه ازش استفاده کرد

درسته وایمکس قابلیت حمل و نقل داره ولی شما هزینه بالاش هم در نظر بگیرد و این هم در نظر داشته باشید که برای مثال آدم در بیرون از خونه یا محل کار می تونه با ماهی 12500یه بسته اینترنت رایتل بخره و که اینترنتش توسط گوشی یا تبلت هم قابل اشترا گذاریدر شبکه وای فای هست و برای کارهایی مثل ایمیل چک کردن و کارهای کوچیک جوابگو هست در نهایت هم هزینه ماهیانه پرداختی شما کاهش پیدا می کنه !

البته هر کس هم اختیار کار خودشو داره و این هم فقط یک پیشنهاد و راهکار بود :n01:

iCe m@n
17-04-2014, 01:57
درسته وایمکس قابلیت حمل و نقل داره ولی شما هزینه بالاش هم در نظر بگیرد و این هم در نظر داشته باشید که برای مثال آدم در بیرون از خونه یا محل کار می تونه با ماهی 12500یه بسته اینترنت رایتل بخره و که اینترنتش توسط گوشی یا تبلت هم قابل اشترا گذاریدر شبکه وای فای هست و برای کارهایی مثل ایمیل چک کردن و کارهای کوچیک جوابگو هست در نهایت هم هزینه ماهیانه پرداختی شما کاهش پیدا می کنه !

شما به نوشته بنده توجه نکردی
من گفتم توی اکثر جاها به اینترنت پر سرعت نیاز دارم با رایتل و سیم کارت که نمیشه توی 20 دقیقه 150 مگابایت دانلود داشت

همین مخابرات هم که شما میگی من چند تا از دوستانم دارن و ناراضی هستن میگن قطع و وصلی زیاد داره نوسان سرعت زیاد داره پشتیبانی خوبی نداره
ولی یکی هم مثل شما کاملا راضی هست ازش

پس میشه گفت توی همه سرویس ها خوب و بد وجود داره حتی ISP های خصوصی مثل شاتل که یکی ناراضی هست و دیگری راضی

ولی من از وایمکس راضی هستم چون کارم رو راه میندازه همه جا میتونم با خودم ببرمش و ازش استفاده کنم خط مشی هم خداروشکر تا الان برام نبوده و با اینکه ماهی 200 گیگ هم دانلود دارم در ماه هیچ اخطاری برام نمیاد

و با توجه به این مزیتی که داره که از خط تلفن استفاده نمیکنه نیاز به پورت نداره و قابلیت جابه جایی هم داره پس مسلما باید قیمتش هم از ADSL بیشتر باشه دیگه

dj77
17-04-2014, 02:04
شما به نوشته بنده توجه نکردی
من گفتم توی اکثر جاها به اینترنت پر سرعت نیاز دارم با رایتل و سیم کارت که نمیشه توی 20 دقیقه 150 مگابایت دانلود داشت

همین مخابرات هم که شما میگی من چند تا از دوستانم دارن و ناراضی هستن میگن قطع و وصلی زیاد داره نوسان سرعت زیاد داره پشتیبانی خوبی نداره
ولی یکی هم مثل شما کاملا راضی هست ازش

پس میشه گفت توی همه سرویس ها خوب و بد وجود داره حتی ISP های خصوصی مثل شاتل که یکی ناراضی هست و دیگری راضی

ولی من از وایمکس راضی هستم چون کارم رو راه میندازه همه جا میتونم با خودم ببرمش و ازش استفاده کنم خط مشی هم خداروشکر تا الان برام نبوده و با اینکه ماهی 200 گیگ هم دانلود دارم در ماه هیچ اخطاری برام نمیاد

و با توجه به این مزیتی که داره که از خط تلفن استفاده نمیکنه نیاز به پورت نداره و قابلیت جابه جایی هم داره پس مسلما باید قیمتش هم از ADSL بیشتر باشه دیگه

بله میگم برای هر کسی یه مزیتی قطعاً ارجع تر هست شما نیاز داری به جابه جایی برای مثال ولی من خونه نباشم به سیستم تو خونم وصل میشم با گوشی کار دانلودیمو میزنم خودش انجام میده :n01:

ولی در کل قیمت وایمکس به نظر من فوق العاده بالاست هنوز هم !

Roteil
17-04-2014, 02:44
سلام دوستان بهترین وضعیت من اینه

الان خوبه 2 مگ محدود
ولی ساعت6-12 شب گوگل رو هم باید چند بار تلاش کنم تا باز کنه همش تایم اوت :|
زنگ بزنم کاری انجام میدن ؟
20-75 cinr rssi
l

iCe m@n
17-04-2014, 11:31
سلام دوستان بهترین وضعیت من اینه

الان خوبه 2 مگ محدود
ولی ساعت6-12 شب گوگل رو هم باید چند بار تلاش کنم تا باز کنه همش تایم اوت :|
زنگ بزنم کاری انجام میدن ؟
20-75 cinr rssi
l

خیر کاری انجام نمیدن برای این مورد
سرعت شما از 32 تا 260 کیلوبایت باشه قانونی هست و مشکلی نداره و به همین علت تماس هم بگیرید همین رو بهتون میگن
تایم اوت توی شب کلا برای بیشتر یوزر ها هست من خودم بیشتر شب ها پیج ها رو خیلی کند میتونم باز کنم

ase_pase
17-04-2014, 22:52

والا اگه همچين سرعتي رو بده من همين فردا ميگيرم اما ميگم مشکل درست اينه معلوم نيست که کيفيتش چطوري هست.

re0022
18-04-2014, 00:02
دوستان من فاصله مودم وایمکسم به علت ضعیف بودن سیگنال از pc زیاده.
به چه صورتی میتونم این مشکل را رفع کنم؟

iCe m@n
18-04-2014, 02:05
دوستان من فاصله مودم وایمکسم به علت ضعیف بودن سیگنال از pc زیاده.
به چه صورتی میتونم این مشکل را رفع کنم؟

خب هر جا فرکانس های خوب داری مودم که باید اونجا باشه چون چاره ای نیست
فقط تنها کاری که میتونی بکنی اینه که PC رو به مودم نزدیک کنی
چون هر چی هم کابل طولانی باشه کیفیت سرویس شما پایین تر میاد

re0022
18-04-2014, 04:20
خب هر جا فرکانس های خوب داری مودم که باید اونجا باشه چون چاره ای نیست
فقط تنها کاری که میتونی بکنی اینه که PC رو به مودم نزدیک کنی
چون هر چی هم کابل طولانی باشه کیفیت سرویس شما پایین تر میاد

غیر از کابل کار دیگه ای نمیشه کرد؟

iCe m@n
18-04-2014, 12:57

خیر کاره دیگه ای نمیشه انجام داد
چون برای PC تنها راه اتصال کابل هست
و برای موبایل و لب تاپ هم که میشه از Wifi استفاده کرد که اونم اگه فاصله مودم تا موبایل یا لب تاپ دور باشه آنتن دهی کم میشه

fight12
18-04-2014, 16:17

کارت شبکه بیسم داخلی یا usb بگیرید.

re0022
18-04-2014, 18:00
کارت شبکه بیسم داخلی یا usb بگیرید.

چه مارکی خوبه؟

fight12
18-04-2014, 18:45
چه مارکی خوبه؟

فرقی نمیکنه من d-link گرفتم.
مدل آنتن دار بگیرید که اگه ضعیف بود بتونید آنتن قویتر بگیرید.
اگه فاصلتون زیاده مدلای سری N ١۵٠ بهتر جواب میدن.

re0022
18-04-2014, 19:22
فرقی نمیکنه من d-link گرفتم.
مدل آنتن دار بگیرید که اگه ضعیف بود بتونید آنتن قویتر بگیرید.
اگه فاصلتون زیاده مدلای سری N ١۵٠ بهتر جواب میدن.

فاصله 15 متر .

fight12
18-04-2014, 19:30
فاصله 15 متر .

با دیوار و مانع؟
اختلاف قیمت ٢٠ تومانه.
مدل 54 mb تقریبا ٢٠ تومان
مدل ١۵٠ تقریبا ۴٠ تومان

re0022
18-04-2014, 20:02
با دیوار و مانع؟
اختلاف قیمت ٢٠ تومانه.
مدل 54 mb تقریبا ٢٠ تومان
مدل ١۵٠ تقریبا ۴٠ تومان

دیوار هم در مسیر هست.
از قبل مودم wifi دارم میشه ازش استفاده کرد.
یه سری کارت شبکه را دیدم قدرت سیگنال بعضی 2 و بعضی 5 بود کدومش بهتره؟

fight12
18-04-2014, 20:49
دیوار هم در مسیر هست.
از قبل مودم wifi دارم میشه ازش استفاده کرد.
یه سری کارت شبکه را دیدم قدرت سیگنال بعضی 2 و بعضی 5 بود کدومش بهتره؟

چه مدلی هست مودمتون؟
چقد میتونید هزینه کنید.

re0022
18-04-2014, 21:08
چه مدلی هست مودمتون؟
چقد میتونید هزینه کنید.

مودم هواوی hg532e.
هزینه 30 تا 50.

fight12
18-04-2014, 21:18
مودم هواوی hg532e.
هزینه 30 تا 50.

نمیدونم مودمتون قابلیت روتر داره یا نه تو تاپیک مودم بپرسید.
برای خرید کارت شبکه هم الان بهتون چند مدل رو پیدا میکنم.
تاپیک مودم وایرلس هم اگه درخواست بدید دوستان راهنمایی میکنن.

fight12
18-04-2014, 21:32
مودم هواوی hg532e.
هزینه 30 تا 50.

قیمتا رو نگاه کردم اصلا نمیصرفه کارت شبکه فقط برای وایمکس بگیرید, مگه بخواید به صورت بیسیم با لپ تاپ شبکه کنید کامپیوتر رو.
قیمت کابل ٢٠ متر تقریبا ١۵ تومانه و ارزونترین کارت شبکه ٣٠ تومان.
ولی خوبیه کارت شبکه اینه که میتونید به صورت بیسیم به لپ تاپ یا گوشی وصل بشید.

Persianhb
19-04-2014, 13:36
وضعیت ترافیک شبانه ایرانسل در بهار به چه صورتی است ؟

رایگانه یا محدود گیگ داره ؟

f_s10224
19-04-2014, 21:46
این ایرانسل یکی مثل موبینت فقط با این تفاوت که میگه من به شما 512 میدم و مثلا 10 گیگ حجم که تو کل 24 ساعت شبانه روز 128 هم بهت نده !!!!
10 گیگ باید پدر پی سی رو در بیاری تا دانلود کنه با این تایم اوت ها و ...

ase_pase
20-04-2014, 10:57
ميگم همين سايت p30world و يا دانلود از سايت mul.ir واسه بقيه کاربرهاي وايمکس هم مشکل پيدا کرده و انجام نميشه ؟
هر دو سايت سرورشون توي آلمان هست و اصلا کار نميکنن از ديروز با وايمکس:n03:

Milad4171
20-04-2014, 11:18
ميگم همين سايت p30world و يا دانلود از سايت mul.ir واسه بقيه کاربرهاي وايمکس هم مشکل پيدا کرده و انجام نميشه ؟
هر دو سايت سرورشون توي آلمان هست و اصلا کار نميکنن از ديروز با وايمکس:n03:
این دو سایت رو پینگ کن نتیجه رو اینجا اعلام میکن
میتونی خود سایت هم تو پینگ بزنی ping Forum.p30word.com
یک بار هم با IP شون تست بگیر!

Milad4171
20-04-2014, 11:20
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ase_pase
20-04-2014, 11:21
این دو سایت رو پینگ کن نتیجه رو اینجا اعلام میکن
میتونی خود سایت هم تو پینگ بزنی ping Forum.p30word.com
یک بار هم با IP شون تست بگیر!

پينگ که مشکل نداره اما خب سايت هاي في.لتر رو هم پينگ کنيم جواب ميده و مشکلي نداره با IP يا آدرس اون سايت ها.
ولي tracert هر دو سايت کلا time out هست.
خود mul.ir يکي دوتاش توي tracert جواب ميده و سايتش باز ميشه ولي آدرس هاي دانلودش از w2 تا w9 کلا همه time out هست.

Milad4171
20-04-2014, 11:33
پينگ که مشکل نداره اما خب سايت هاي في.لتر رو هم پينگ کنيم جواب ميده و مشکلي نداره با IP يا آدرس اون سايت ها.
ولي tracert هر دو سايت کلا time out هست.
درسته. اما خوب آی پی های جعلی رو میشه شناسایی کرد!
فقط همین 2 تا سایت مورد داره؟؟؟ :n13:

ase_pase
20-04-2014, 11:38
درسته. اما خوب آی پی های جعلی رو میشه شناسایی کرد!
فقط همین 2 تا سایت مورد داره؟؟؟ :n13:

والا من با اين 2تا سايت زياد کار دارم و الان مشکل دارم:n02:
شرکتي که سرور اين 2تا رو هم ميده مثل اينکه يکي هست.
ميگم اگه سايت ديگه که مثل اينا سرور توي آلمان و يا از همون شرکت هست و ميشناسين بگين که اونم تست کنيم و ببينيم.
قبلا يکبار ديگه اينطوري شده بود حدود 1 سال پيش که 1 روزه درست شد.
=====
با شرکت هاي ديگه (آواگستر و شاتل که امتحان کردم) و البته با چيز پي ان که IP رو عوض ميکنن هم هيچ مشکلي ندارن و کار ميکنن

iCe m@n
20-04-2014, 11:42
والا من با اين 2تا سايت زياد کار دارم و الان مشکل دارم:n02:
شرکتي که سرور اين 2تا رو هم ميده مثل اينکه يکي هست.
ميگم اگه سايت ديگه که مثل اينا سرور توي آلمان و يا از همون شرکت هست و ميشناسين بگين که اونم تست کنيم و ببينيم.
قبلا يکبار ديگه اينطوري شده بود حدود 1 سال پيش که 1 روزه درست شد.
=====
با شرکت هاي ديگه (آواگستر و شاتل که امتحان کردم) و البته با چيز پي ان که IP رو عوض ميکنن هم هيچ مشکلي ندارن و کار ميکنن

من مشکلی با Mul ندارم اصلا خیلی راحت کار میکنم باهاش

ase_pase
20-04-2014, 11:44
من مشکلی با Mul ندارم اصلا خیلی راحت کار میکنم باهاش

دانلود هم ميکني الان ؟
تورنتش هم کار ميکنه ؟ (w9.mul.ir)

iCe m@n
20-04-2014, 11:48
دانلود هم ميکني الان ؟
تورنتش هم کار ميکنه ؟ (w9.mul.ir)

دانلود که دارم میکنم که میگم مشکلی نداره :n02:
تورنت رو تست نکردم

ase_pase
20-04-2014, 12:04
درست شدش الان
هم tracert کار ميکنه و هم سايت ها باز ميشن. (صبر کرده بود من بگم تا درست بشه:n24:)

=========

راستي سيستم محاسبه حجم من هم ديگه مثل قبل نيست و حجم مصرفي شبانه رو مثل اينکه ديگه محاسبه نميکنه. اميدوارم توي محاسبه حجم واسه اخطار و ... تغييري واسم ايجاد نشده باشه :n30:

habstem
21-04-2014, 15:34
سلام دوستان

من دیروز و امروز صبح از مودمم استفاده کردم، مشکلی نبود (WIXFMM-130 )
..........

habstem
21-04-2014, 15:36
سلام دوستان

بعد خاموشش کردم .
امروز بعد از ظهر که روشنش کردم،
دقایقی توی نت بودم و مشکلی نبود
ولی بعدش قطع شد!
به این صورت که
چراغ های مودم، همه روشن اند
لپ تاپ هم مودم وصله
ولی روی علامت وای فای تو quick bar، یه علامت مثلثه
توی network and sharing هم نوشته no internet access
توی charm bar هم زیر کانکشن مربوطه، نوشته limited!
(هم در اتصال با وای فای، هم با کابل لن)
ویندوزم 8.1 هست
توی internet option>lan setting هم استفاده از بروکسی، تیک نخورده
کانکشن کریو هم disabled کردم
ترافیکمم تموم نشده

حالا به نظرتون مشکل چیه؟!

ممنون

habstem
21-04-2014, 16:39
خودش درست شد!
قطعی از این ور نبوده :|
-------
یه سوال دیگه،

آخرین فریم ور مودم 130، چنده؟!

iCe m@n
21-04-2014, 16:58
خودش درست شد!
قطعی از این ور نبوده :|
-------
یه سوال دیگه،

آخرین فریم ور مودم 130، چنده؟!

عزیز من 130 ندارم ولی 130 خودشون اتومات از طرف خود شبکه آپدیت میشن و آپدیت های جدا براشون نیست مودم شما هم مطمئن باشید به آخرین ورژن آپدیت شده هست

fafool70
21-04-2014, 19:31
چرا اکثر سایت ها بدون فیلتر شکن خیلی دیر باز میشه ولی با اون سریع جواب میده؟؟؟؟

مشخصات سیگنال -73dbm
ciner 21

imanparsa
21-04-2014, 19:49
دوستان سرویس 512 نامحدود ایرانسل سرعتش چنده؟
و چند گیگ سقف دانلود داره ؟:n16:

habstem
21-04-2014, 20:06
عزیز من 130 ندارم ولی 130 خودشون اتومات از طرف خود شبکه آپدیت میشن و آپدیت های جدا براشون نیست مودم شما هم مطمئن باشید به آخرین ورژن آپدیت شده هست

نه عزیز
اون 105 هست که اتوماتیک آپدیت می شه
:n01:

کسی نمی دونه آخرین آپدیت 130، فیرمورش چنده؟!
من دوبار برای آپدیتش تلاش کردم، نمی دونم شد، نشده... (تو ویندوز 8.1 یه جوریه، انگار کار نمی کنه نرم افزار آپدیت کردنش!)

ase_pase
21-04-2014, 23:47
دوستان سرویس 512 نامحدود ایرانسل سرعتش چنده؟
و چند گیگ سقف دانلود داره ؟:n16:

سرعتي که ايرانسل ميده سرعت هاي واقعي هست و سرعت 512 کيلوبيت ميشه 64 کيلوبايت در ثانيه و سعي ايرانسل هم ارائه سرعت بالاي 55-50 کيلوبايت درثانيه توي تمامي ساعات روز چه ساعات شبانه و چه ساعات عادي هست و البته طبق قانون و قراردادي که واسه دريافت سرعت ميبندين (SLA) ايرانسل مجاز هست که سرعتش تا 8 کيلوبايت درثانيه هم پايين بياد (که معمولا توي بيشتر از %90 مواقع اتفاق نميفته)
اما سرعت توي ايرانسل شديدا به ترافيک جايي که هستين و آنتني که به اون متصل هستيد وابسته هست. اگه منطقه خوب و با ترافيک مناسب باشين ميشه تمام 24 ساعت سرعت بالاي 60 و حتي نزديک به ثابت روي 64 داشته باشين. توي اهواز که فکر ميکنم هنوز ظرفيت ايرانسل تکميل نشده احتمالا نبايد مشکلي باشه اگه آنتن دهي هم مناسب باشه.بهترين راه اينه که اگه امکانش هست يک مودم و اکانت تستي از جايي تهيه کنيد و امتحان کنيد.

والا از نظر خط مشي و ... هنوز هيچ چيزي به طور درست معلوم نشده و خود ايرانسل چه توي سايت و چه اپراتور هاي 707 هيچ اطلاعات درست و واضحي نميدن ولي به نظر ميرسه که اين قضيه يبشتر توي شهر هايي مثل تهران که ظرفيت و پهناي باند ايرانسل تکميل شده اجرا ميشه. تا چند ماه پيش (بهمن) که چند باري با 707 تماس گرفتم يکي از اپراتور هاي گفتش که تا اون موقع خط مشي مصرف منصفانه براي سرعت هاي 1 و 2 مگابيت اجرا ميشده و واسه 512 نبوده. اما اگه قرار باشه واسه 512 خط باشه و با توجه به اينکه واسه 1مگ با حجم 60 گيگ و براي 2 مگ حدود 120 گيگ اولين اخطار رو دربافت ميکنيد (چيزي حدود %20 ظرفيت) احتمالا بايد واسه 512 چيزي حدود 30 گيگ باشه. اما بازم ميگم خط مشي مصرف ايرانسل که از دي ماه 92 شروع شده هنوز هيچ چيزي ازش به طور قطع مشخص نشده و ايرانسل هم هيچ چيزي اعلام نکرده. هستن 2مگ هايي که با بيش از 170 گيگ مصرف هم اخطار نگرفتن و شده که 2مگ با 90 گيگ هم اخطار گرفته. هنوز هيچ چيزي به طور قطع مشخص نيستش و خط مشي خلاصه بگم يکمي شانسي هستش.

ali-tahmasb
22-04-2014, 15:00
دوستان من فعلا مبین نت دارم، به دلیل اینکه دانلود شبانه رو محدود کرده (ساعت 3 تا 7 و حداکثر دو برابر حجم اصلی مثلا من که 4 گیگ دارم، 8 گیگ بیشتر نمیتونم شبانه دان کنم) میخوام ایرانسل بگیرم.
توضیه شما چیه؟ ممکنه ایرانسل کلا شبانه رو برداره؟
با سرعت 1 یا 2 مگ هر شب چقدر میشه دان کرد؟

mehr1362
23-04-2014, 01:27
دوستان لطفا در مورد زیر راهنمائیم کنید ، خیلی ازتون ممنون هستم :

یک مودم وایمکس ایرانسل مدلی که usb هست از یکی از آشناها امانی گرفتم تا اگه اینجا آنتن داد ازش بردارم .
یکم باهاش سعی کردم برای سیگنال گرفتن که فعلا بهترین نقطه ای که دیدم 44 درصد سیگنال داشته و دو تا خط سبز روشن شده .
با این سیگنال میشه ارتباط مطمئنی برقرار کرد ؟

مورد دیگه اینکه من چه طوری میتونم وارد حساب کاربری مالک مودم بشم ؟ هر چی روی مودم و جعبش رو نگاه کردم شناسه اشتراک با یوزر و پسورد یا حساب کاربری ( یا هر چی اسمش هست ) پیدا نکردم که بببینم مودم چه طرح هایی میتونه بگیره و موارد دیگه رو بررسی کنم.
روی جعبه مودم های مبین نت شناسه اشتراک و پسورد هست که میشه با اون ها وارد حساب کاربری شد و حجم باقی مانده و چیزهای دیگه رو چک کرد ، الان با این باید چکار کنم ؟ چه طوری میتونم وارد حساب کاربری بشم و وضعیتش رو چک کنم ؟
من میخوام ببینم طرح های بالاتر 128 هم میشه باهاش گرفت یا نه ؟ و اینکه چه طوری باید طرح بگیرم واسش ، چون چند ماهه طرحی روش نبوده .

من سطح سیگنال رو با برنامه ای که نصب شد به نام WiMAX Connection Manager نگاه کردم ، در حالی که در مودم مبین نتی که دارم ( مدل BM362W ) با وارد کردن دستور 192.168.1.1 در تب مرورگر به تنظیمات مودم دسترسی پیدا میکنم و سطح سیگنال رو میبینم .
در این مدل usb چنین چیزی یا مشابه اون وجود نداره ؟

اگه دوستان بگن چه طرحی دارن و سرعت دانلود و آپلودشون چند هست ممنون میشم .

دوستان خواهشا اگه جواب سوالاتم رو دارید راهنمایی کنید ، مرسی:n16:

habstem
23-04-2014, 08:59
دوستان من فعلا مبین نت دارم، به دلیل اینکه دانلود شبانه رو محدود کرده (ساعت 3 تا 7 و حداکثر دو برابر حجم اصلی مثلا من که 4 گیگ دارم، 8 گیگ بیشتر نمیتونم شبانه دان کنم) میخوام ایرانسل بگیرم.
توضیه شما چیه؟ ممکنه ایرانسل کلا شبانه رو برداره؟
با سرعت 1 یا 2 مگ هر شب چقدر میشه دان کرد؟

من یه ماه، 2 مگ گرفته بودم
شبی حدود 4ونیم گیگ دانلود می شد به طور متوسط

t2download
23-04-2014, 10:37
دوستان من خطم نویز دار شده و مخابرات می گه کابل ها پوسیده اند و کابل نداریم و اگر می خوتهید هزینه کابل های خیابان را متقبل شوید تا عوض کنیم و می خواهم وای مکس بگیرم ... آیا های وب یا مبین نت یا ایرانسل ؟ و چه مودمی بگیرم بهتر هست ؟

t2download
23-04-2014, 11:11
دوستان ایرانسل مودم متفرقه ساپورت می کنه ؟

mehr1362
23-04-2014, 14:55
هیچ کسی نیست اینجا جواب سوالاتم رو داشته باشه ؟

ali-tahmasb
23-04-2014, 15:16
من یه ماه، 2 مگ گرفته بودم
شبی حدود 4ونیم گیگ دانلود می شد به طور متوسط

طرح شبانه قطعیه؟ مثلا بعد بهار نیاد بگه شبانه رو جمع کردیم؟

ali-tahmasb
23-04-2014, 15:19

یک مودم وایمکس ایرانسل مدلی که usb هست از یکی از آشناها امانی گرفتم تا اگه اینجا آنتن داد ازش بردارم .
یکم باهاش سعی کردم برای سیگنال گرفتن که فعلا بهترین نقطه ای که دیدم 44 درصد سیگنال داشته و دو تا خط سبز روشن شده .

مورد دیگه اینکه من چه طوری میتونم وارد حساب کاربری مالک مودم بشم ؟ هر چی روی مودم و جعبش رو نگاه کردم شناسه اشتراک با یوزر و پسورد یا حساب کاربری ( یا هر چی اسمش هست ) پیدا نکردم که بببینم مودم چه طرح هایی میتونه بگیره و موارد دیگه رو بررسی کنم.
روی جعبه مودم های مبین نت شناسه اشتراک و پسورد هست که میشه با اون ها وارد حساب کاربری شد و حجم باقی مانده و چیزهای دیگه رو چک کرد ، الان با این باید چکار کنم ؟ چه طوری میتونم وارد حساب کاربری بشم و وضعیتش رو چک کنم ؟
من میخوام ببینم طرح های بالاتر 128 هم میشه باهاش گرفت یا نه ؟ و اینکه چه طوری باید طرح بگیرم واسش ، چون چند ماهه طرحی روش نبوده .

من سطح سیگنال رو با برنامه ای که نصب شد به نام WiMAX Connection Manager نگاه کردم ، در حالی که در مودم مبین نتی که دارم ( مدل BM362W ) با وارد کردن دستور 192.168.1.1 در تب مرورگر به تنظیمات مودم دسترسی پیدا میکنم و سطح سیگنال رو میبینم .

شما زنگ بزن به مرکز مشتریان همه سوالاتت رو جواب میده. 707 از خطوط ایرانسل و 09377070000 از سایر خطوط

شما زنگ بزن به مرکز مشتریان مدل مودمت رو بگو تا بررسی کنه. 707 از خطوط ایرانسل و 09377070000 از سایر خطوط

habstem
23-04-2014, 16:00
طرح شبانه قطعیه؟ مثلا بعد بهار نیاد بگه شبانه رو جمع کردیم؟

نمی دونم والا در جریان سیاست های ایرانسل نیستم که
ولی الان چند فصله که این طرح شبانه رو ارائه می ده
قبلنا هم 2 تا 6 بامداد بود
بعد از یه مدتی شد 1تا 7 بامداد

تو عید هم از 12 شب تا 12 ظهر بود

t2download
23-04-2014, 16:17
دوستان سرویس 512 یا 1 و 2 مگابایت بدون نامه میده ؟ من الان 3 ساله 2 مگابایت adsl دارم ولی بدلیل نویز در خط مشکل ساز شده آیا ایرانسل خوبه ؟ نسبت به adsl مودم یو اس بی بهتره یا وای فای ؟ یا فرق نداره ؟ و دیگه دانشگاه نیستم نامه بگیرم سرعت بالا بدون نامه میده /

t2download
23-04-2014, 16:44
دوستان سرعتش چطوره ؟ من قبلآ adsl داشتم سرعت 2 مگابایت دانلود 700 بود ..

ali-tahmasb
23-04-2014, 21:56
اینهمه زور زدی یهو قر نشی ؟!
جواب سوالاتم رو پیدا کردم ، ولی جواب دادن کاربری تازه وارد مثل جنابعالی واسم جالبه !
حرف نزنی بهتره عزیز من !

من خودم زنگ زدم پرسیدم، جواب بهم دادن که میگم. بعدم کاربر تازه وارد و کهنه کار نداریم که. صد رحمت به پرشین تولز که بچه هاش با معرفتن، من به یه یوزر خیلی با سابقه تر از شما یه بار یه چیزی گفتم اصلا برخوردش متفاوت بود.

t2download
23-04-2014, 22:20
من خودم زنگ زدم پرسیدم، جواب بهم دادن که میگم. بعدم کاربر تازه وارد و کهنه کار نداریم که. صد رحمت به پرشین تولز که بچه هاش با معرفتن، من به یه یوزر خیلی با سابقه تر از شما یه بار یه چیزی گفتم اصلا برخوردش متفاوت بود.

سلام چی شده دوست عزیزم ..............:n16:

ali-tahmasb
23-04-2014, 23:21
سلام چی شده دوست عزیزم ..............:n16:

والا من که مشکلی نداشتم. یه آقایی اومد یه چیزی گفت. حالا ایشالا سوء تفاهم شده. من که این چیزا رو به دل نمی گیرم.
یه کاربر اینطوری بوده، کل پی سی ورلد که اینطوری نیست. با یک گل بهار نمی شود، با یک چوب هم جهنم نمی شود.

iCe m@n
23-04-2014, 23:55
دوستان من 2 روز سرم شلوغ بود وقت نکردم بیام انجمن دعوا کردن نداره که ما همه اینجا با هم دوست هستیم سر 2 تا سوال خوب نیست بخوایم با هم بد حرف بزنیم
الان تک تک جواب سوال هاتون رو میدم
من فکر کردم دوستان دیگه توی این 2 روز پاسخگو بودن که اومدم دیدم متاسفانه کسی پاسخگو نبوده

سلام
اگه بتونید مودم رو به 3 انتن برسونید میشه گفت میتونید ارتباط مطمئنی برقرار کنید و سرعت خوبی داشته باشید
برای وارد شدن به حساب کاربری مالک
شما باید شناسه و رمز عبور مالک رو داشته باشید که برای وایمکس توی یه فرمی که برای تحویل مودم به مالک داده میشه هست و شما باید از خود مالک شناسه و رمز عبور رو بخواید بهتون بده چون روی خود مودم نمیزنن این رو
طرح های بالاتر هم میشه گرفت به شرط اینکه یا نامه از شرکتی چیزی ارائه بدید یا کارت دانشجویی و نامه از دانشگاه
توی مودم USB هم باید با دستور کد 192.168.1.1 سطح سیگنال رو نشون بده بنده این مودم رو ندارم ولی اصولا باید نشون بده

سرعت های ایرانسل قانونی هست دوست عزیز من سرعت ها رو براتون میگم خودتون دیگه تصمیم بگیرید

سرعت ها

128 == سرعت دانلود 16
256 == سرعت دانلود 32
512 == سرعت دانلود 64
1 مگ == سرعت دانلود 128
2 مگ == سرعت دانلود 256

دوستان من خطم نویز دار شده و مخابرات می گه کابل ها پوسیده اند و کابل نداریم و اگر می خوتهید هزینه کابل های خیابان را متقبل شوید تا عوض کنیم و می خواهم وای مکس بگیرم ... آیا های وب یا مبین نت یا ایرانسل ؟ و چه مودمی بگیرم بهتر هست ؟

عزیز والا ما ها نمیتونیم بگیم شما کدوم ISP رو انتخاب کنید ولی ایرانسل اگه توی منطقتون خوب آنتن بده به نظر من خوبه و مشکلی نداره
مودم هم میتونید WIXFMM -130 بگیرید

این مودم ها رو ساپورت میکنه

دوستان سرویس 512 یا 1 و 2 مگابایت بدون نامه میده ؟ من الان 3 ساله 2 مگابایت adsl دارم ولی بدلیل نویز در خط مشکل ساز شده آیا ایرانسل خوبه ؟ نسبت به adsl مودم یو اس بی بهتره یا وای فای ؟ یا فرق نداره ؟ و دیگه دانشگاه نیستم نامه بگیرم سرعت بالا بدون نامه میده /

خیر بدون نامه این سرویس ها رو نمیدن
از 128 به بالا باید نامه ارائه بدید

مودم وای فای خب مسلما بهتره

habstem
24-04-2014, 09:39
دوستان سرعتش چطوره ؟ من قبلآ adsl داشتم سرعت 2 مگابایت دانلود 700 بود ..

چه خوب بوده! خوش به حالتون!

واسه من 2 مگابیتش، در حدود 250 تا 300 کیلوبایت بود!

habstem
24-04-2014, 09:40
دوستان من 2 روز سرم شلوغ بود وقت نکردم بیام انجمن دعوا کردن نداره که ما همه اینجا با هم دوست هستیم سر 2 تا سوال خوب نیست بخوایم با هم بد حرف بزنیم
من فکر کردم دوستان دیگه توی این 2 روز پاسخگو بودن که اومدم دیدم متاسفانه کسی پاسخگو نبوده

لطف می کنید جواب سوال منم بدید:

من دوبار برای آپدیتش تلاش کردم، نمی دونم شد، نشده... (تو ویندوز 8.1 یه جوریه، انگار کار نمی کنه نرم افزار آپدیت کردنش!)

ممنون:n16:

iCe m@n
24-04-2014, 11:38
لطف می کنید جواب سوال منم بدید:

ممنون:n16:

ورژنش تا جایی که اطلاع دارم V.1.1.4 هست
و شما زمانی که فریمور رو دانلود میکنید یه راهنما هم به صورت PDF داخل فایل دانلودی هست که کامل توضیح داده که به چه صورت باید آپدیت رو انجام بدید

حالا باز اگه شما فکر میکنی خودت نمیتونی انجام بدی
میتونی مودم رو ببری بدی یکی از نمایندگی های ایرانسل (همون دفاتر خدماتی ایرانسل) بگی برات فریمور رو آپدیت کنن حدودا هم فکر میکنم 5000 تومان هزینه بگیرن این کار رو براتون انجام میدن

habstem
24-04-2014, 14:03
ورژنش تا جایی که اطلاع دارم V.1.1.4 هست
و شما زمانی که فریمور رو دانلود میکنید یه راهنما هم به صورت PDF داخل فایل دانلودی هست که کامل توضیح داده که به چه صورت باید آپدیت رو انجام بدید

حالا باز اگه شما فکر میکنی خودت نمیتونی انجام بدی
میتونی مودم رو ببری بدی یکی از نمایندگی های ایرانسل (همون دفاتر خدماتی ایرانسل) بگی برات فریمور رو آپدیت کنن حدودا هم فکر میکنم 5000 تومان هزینه بگیرن این کار رو براتون انجام میدن

چه عجیب!
مال من ورژنش اینه:
v2.10.14.1

من طبق پی دی اف عمل کردم
ولی گفتم تو ویندوز 8.1 نمی شه

apple021
24-04-2014, 15:52
دوستان بنده اشنا دارم برای دریافت سرعت بالای 128 اما مدرک باید چه جوری باشه دست نوشت باشه چه جوری باشه؟کجا بفرستیم مدرک رو؟مرسی
خسته شدیم از این وضعیت فیبر نوری میدن تو خارج این کار ها رو نمیکنن :/

habstem
24-04-2014, 16:40
دوستان بنده اشنا دارم برای دریافت سرعت بالای 128 اما مدرک باید چه جوری باشه دست نوشت باشه چه جوری باشه؟کجا بفرستیم مدرک رو؟مرسی
خسته شدیم از این وضعیت فیبر نوری میدن تو خارج این کار ها رو نمیکنن :/

این برگه بیشتر فرمالیته است؛ فقط درخواست می کنند که یه مدرکی داشته باشند!

توی سربرگ شرکت شون این جوری تایپ کنند:

شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل
با سلام
بدین وسیله گواهی می شود که خانم/آقای ..... با شماره شناسنامه ی .... به عنوان کارمند شرکت .... ، نیازمند سرعت بالاتر از 128 برای شناسه ی وایمکس .... می باشد.
خواهشمند است اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

مهر و امضا

هم می تونی ایمیل کنی هم فکس
fax:
02166690603
email:
wimax@mtnirancell.ir

بعدش هم اگه یه زنگ بزنید پیگیری کنید زودتر انجام می شه

زنگ بزنید بگید که مدرک ارسال کردم برای ارتقای سرعت

707 از خطوط ایرانسل و 09377070000 از سایر خطوط

ali-tahmasb
24-04-2014, 17:17
دوستان مودم BM632w قوی تره یا WIXFMM-130 ?

zed2
24-04-2014, 21:20

سلام
اگه بتونید مودم رو به 3 انتن برسونید میشه گفت میتونید ارتباط مطمئنی برقرار کنید و سرعت خوبی داشته باشید
برای وارد شدن به حساب کاربری مالک
شما باید شناسه و رمز عبور مالک رو داشته باشید که برای وایمکس توی یه فرمی که برای تحویل مودم به مالک داده میشه هست و شما باید از خود مالک شناسه و رمز عبور رو بخواید بهتون بده چون روی خود مودم نمیزنن این رو
طرح های بالاتر هم میشه گرفت به شرط اینکه یا نامه از شرکتی چیزی ارائه بدید یا کارت دانشجویی و نامه از دانشگاه
توی مودم USB هم باید با دستور کد 192.168.1.1 سطح سیگنال رو نشون بده بنده این مودم رو ندارم ولی اصولا باید نشون بده

سرعت های ایرانسل قانونی هست دوست عزیز من سرعت ها رو براتون میگم خودتون دیگه تصمیم بگیرید

سرعت ها

128 == سرعت دانلود 16
256 == سرعت دانلود 32
512 == سرعت دانلود 64
1 مگ == سرعت دانلود 128
2 مگ == سرعت دانلود 256

عزیز والا ما ها نمیتونیم بگیم شما کدوم ISP رو انتخاب کنید ولی ایرانسل اگه توی منطقتون خوب آنتن بده به نظر من خوبه و مشکلی نداره
مودم هم میتونید WIXFMM -130 بگیرید

این مودم ها رو ساپورت میکنه

خیر بدون نامه این سرویس ها رو نمیدن
از 128 به بالا باید نامه ارائه بدید

مودم وای فای خب مسلما بهتره

این لیستی که دادی باسه روتر هست نه مودم - ایرانسل فعلا انحصاری مودمهای خودش رو فقط اجازه وصل شدن می ده ( با mac مودمهاش ) و اجازه وصل شدن مودم های دیگر رو نمی ده ( مگر اینکه بلد باشین mac های مودم wimax رو دستکاری کنین تا نفهمه):n15:

راستش جواب این سوال سخته چون باید یکی که هر دو رو داشته جواب بده :n27:

+

با فونت درشت هم ننویسید لطفا

+

ظاهرا سیستم اخطار یک ربطی به سیستم جلوگیری از استفاده از پهنای باند به عنوان سرور داره ( یک چیزی رو من در خارج دیدم باسه سرعت های خیلی بالا می زارن که افراد نرن هاست با ان اینترنت بزنن - منظورم باسه سرعت های بالای 10 مگ بود معمولا باسه 24 ، 40 ،100 مگ می دیدم بزارن) - چون الان اطلاعات اولیه رو گرفتم و با مال خودم مقایسه کردم میزان اپلود رو اگر وارد محاسبات کنم توی نمودارم جواب منطقی داره میده.( با اخطار ها هم محدوده اش نزدیکتر شده )

اگر الان میزان اپلود رو در فرمول خط مرزی تاثیر بزارم و با خط مرزی جدید میزان دانلود رو بررسی کنم بهتر جواب می ده.( فعلا فقط 3 -4 نمودار داشتم ، بیشتر داده به دستم برسه جواب بهتر میشه)
الانم که حجم اپلود رو من شروع کردم به کنترل کردن دیگر از اخطارها خبری نبوده ( و داره به این مورد دیدم رو نزدیکتر می کنه )

iCe m@n
25-04-2014, 00:24

عزیز من هر 2 رو تست کردم و میتونم بگم BM632w قوی تر هست و سیگنال های بهتری رو نسبت به WIXFMM-130 دریافت میکنه و همچنین آنتن دهی بهتری داره (بنده هر 2 مودم رو توی یه منطقه و یه جا تست کردم و BM632w قوی تر بود

iCe m@n
25-04-2014, 00:30
چه عجیب!
مال من ورژنش اینه:
v2.10.14.1

من طبق پی دی اف عمل کردم
ولی گفتم تو ویندوز 8.1 نمی شه

ببین عزیز فکر نمیکنم به ویندوز ربط داشته باشه من خودم توی ویندوز 8 فریمور رو آپدیت کردم بدون مشکل

حالا باز شما اگه فکر میکنی به ویندوز مربوطه

مودم رو ببر روی سیستم یکی از دوستان یا آشنایان که ویندوز 7 دارن آپدیت کن بعد بیا روی سیستم خودت استفاده کن

خوبی مودم ها اینه که میشه توی هر سیستمی استفاده کرد دیگه و راحت میتونی با اون یکی سیستم آپدیتش کنی

t2download
25-04-2014, 08:10
دوستان راضی هستید از وایمکس ایرانسل من می خواهم بگیرم یا برم مبین نت ؟

apple021
25-04-2014, 12:00
این برگه بیشتر فرمالیته است؛ فقط درخواست می کنند که یه مدرکی داشته باشند!

توی سربرگ شرکت شون این جوری تایپ کنند:

شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل
با سلام
بدین وسیله گواهی می شود که خانم/آقای ..... با شماره شناسنامه ی .... به عنوان کارمند شرکت .... ، نیازمند سرعت بالاتر از 128 برای شناسه ی وایمکس .... می باشد.
خواهشمند است اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

مهر و امضا

هم می تونی ایمیل کنی هم فکس
fax:
02166690603
email:
wimax@mtnirancell.ir

بعدش هم اگه یه زنگ بزنید پیگیری کنید زودتر انجام می شه

زنگ بزنید بگید که مدرک ارسال کردم برای ارتقای سرعت

707 از خطوط ایرانسل و 09377070000 از سایر خطوط

بعد تو برگه نوع سرعت و نعرفه هم ذکر کنیم یا خودشون زنگ میزنن میپرسن؟؟؟؟؟؟
بعد یک سواله دیگه من مودم 128 وایمکس ایرانسل رو دارم برای سرعت 1024 دوباره باید وایمکس خریداری کنم؟یا ربطی نداره
model wixfmm-130
و اینکه من مشترک خانگی هستم و در اداره کار ندارم باهاش یهو نیان چک کنن ببینن در منزل استفاده میشه؟

iCe m@n
25-04-2014, 12:37
بعد یک سواله دیگه من مودم 128 وایمکس ایرانسل رو دارم برای سرعت 1024 دوباره باید وایمکس خریداری کنم؟یا ربطی نداره
model wixfmm-130
و اینکه من مشترک خانگی هستم و در اداره کار ندارم باهاش یهو نیان چک کنن ببینن در منزل استفاده میشه؟

عزیز این متنی هست که ما باهاش برای چندین نفر گرفتیم اشتراک ایرانسل رو بدون هیچ مشکلی

متن نامه

سلام علیکم
با احترام گواهی میشود که آقا/خانم---------- کارمند این شرکت بوده و نیاز به اینترنت پرسرعت با پهنای 1 مگابایت میباشد

(ته برگه هم باید مهر و امضاشرکت باشه برگه هم باید دارای سربرگ.باشه)

حالا خودتون میتونید به جای اون 512 سرعت 1 یا 2 مگ رو بنویسید

خیر نیاز نیست دوباره خریداری کنید دیگه
شما فقط وقتی این نامتون از طرف ایرانسل تایید شد و تاییدیه براتون اومد

میتونید برید توی پنل کاربریتون و از همونجا سرعتتون رو به 1 مگ تغییر بدید
و از سر ماه هم هزینه اشتراک 1 مگ رو به حسابشون واریز کنید

این نامه هم همونطور که دوستمون بالا هم گفتن فرمالیته هست که فقط توی پرونده شما باشه که یه جورایی اونا بگن کار ما قانونیه :n02:

و اصلا به این موضوع کاری ندارن که شما توی خونه استفاده میکنی یا شرکت

apple021
25-04-2014, 12:43
ممنون میشم بقیه سوالتم رو جواب بدید
تعرفه رو چی بگم؟(چون تعرفه رو نگفتید تو متن)
model wixfmm-130
و پول رو باید سر ماه خودشون میگن چه قد بریزید اخه تعرفه های ایرانسل اپدیت نشده
مثلا 128 5 گیگ رو زده 22 در صورتی که 2350 هست؟
مرسی و شرمنده اینقد سوال کردم

iCe m@n
25-04-2014, 12:48
دوستان راضی هستید از وایمکس ایرانسل من می خواهم بگیرم یا برم مبین نت ؟

عزیز شما این سوال رو پرسیدی توی صفحه قبل دیگه من هم گفتم نمیشه الان گفت کدوم سرویس از همه بهتره
بستگی به منطقه خودتون و ترافیک منطقتون داره

iCe m@n
25-04-2014, 12:52
ممنون میشم بقیه سوالتم رو جواب بدید
تعرفه رو چی بگم؟(چون تعرفه رو نگفتید تو متن)
model wixfmm-130
و پول رو باید سر ماه خودشون میگن چه قد بریزید اخه تعرفه های ایرانسل اپدیت نشده
مثلا 128 5 گیگ رو زده 22 در صورتی که 2350 هست؟
مرسی و شرمنده اینقد سوال کردم

جواب دادم دیگه

گفتم 1مگ تعرفه رو بگید

برای سوال دوم هم گفتم نیازی به خرید مجدد نیست
شما فقط وقتی این نامتون از طرف ایرانسل تایید شد و تاییدیه براتون اومد

میتونید برید توی پنل کاربریتون و از همونجا سرعتتون رو به 1 مگ تغییر بدید
و از سر ماه هم هزینه اشتراک 1 مگ رو به حسابشون واریز کنید

جواب سوال سومتون هم گفتم

این نامه هم همونطور که دوستمون بالا هم گفتن فرمالیته هست که فقط توی پرونده شما باشه که یه جورایی اونا بگن کار ما قانونیه :n02:

و اصلا به این موضوع کاری ندارن که شما توی خونه استفاده میکنی یا شرکت

t2download
25-04-2014, 13:01
model wixfmm-130

بابا این چه حرفیه کاری ندارند ......................... خیلی شرکت ها هم بی نامه می دهند .......... من بی نامه 2 گرفتم

apple021
25-04-2014, 13:14
(((((((((((((نوع ترافیک رو کجا مطرح کنم؟10 گیگ میخوام))))))))))))))
54 تومان

apple021
25-04-2014, 13:32
دوستان یک اس ام اسی برای من اومد منو نگران کرد زده مراجعه حضوری !!!!!

apple021
25-04-2014, 13:33
دوستان یک اس ام اسی اومد برام نگرانم کرد !زده مراجغه حصوری

ali-tahmasb
25-04-2014, 14:04
عزیز من هر 2 رو تست کردم و میتونم بگم BM632w قوی تر هست و سیگنال های بهتری رو نسبت به WIXFMM-130 دریافت میکنه و همچنین آنتن دهی بهتری داره (بنده هر 2 مودم رو توی یه منطقه و یه جا تست کردم و BM632w قوی تر بود

خیلی ممنون. زنگ زدم به پشتیبانی، گفت هزینه تبدیل مودم 20.000 تومن هست.

t2download
25-04-2014, 15:09
خیلی ممنون. زنگ زدم به پشتیبانی، گفت هزینه تبدیل مودم 20.000 تومن هست.

سر گردنه هست 20 هزار تومان برو شکایت کن

ali-tahmasb
25-04-2014, 15:15
سر گردنه هست 20 هزار تومان برو شکایت کن

خوب خودشون میان خونه ، تبدیل میکنن و میرن.

t2download
25-04-2014, 15:30
دوستان چرا مودم مدل BM632w در سایت نیست ؟

دوستان مودم مدل پارچ زرد هنوز واسه فروش هست ؟ وای فای داره ؟

t2download
25-04-2014, 15:32
خوب خودشون میان خونه ، تبدیل میکنن و میرن.

از نظر قیمتی یکی اند 199 هزار تومان ؟

مودم پارچ زرد هم هست ؟

t2download
25-04-2014, 15:47
این مدل مودم هنوز واسه فروش هست ؟ وای فای داره ؟ چه قیمته ؟

ali-tahmasb
25-04-2014, 16:05
از نظر قیمتی یکی اند 199 هزار تومان ؟

مودم پارچ زرد هم هست ؟

پارچ زرد رو خبر ندارم، فقط مال خود ایرانسل بود این مودم.

احتمالا طرح سه ماهه 2048 رو میگیرم.
محدودیت دانلود شبانه چقدره؟

t2download
25-04-2014, 16:15
مودم ایرانسل چند گرفتی ؟ 2048 بی نامه ؟

ali-tahmasb
25-04-2014, 16:17
مودم ایرانسل چند گرفتی ؟ 2048 بی نامه ؟

من الان مبین نت دارم. تو ارزونی مودم رو خریدم 160
توی هفته ی جدید هم میخوام ایرانسل بگیرم. با کارت دانشجویی

t2download
25-04-2014, 16:24
من الان مبین نت دارم. تو ارزونی مودم رو خریدم 160
توی هفته ی جدید هم میخوام ایرانسل بگیرم. با کارت دانشجویی

مبین نت خوبه بگیرم یا ایرانسل بگیرم ؟ فعلآ فارغ التحصیل شدم و کارت ندارم و 128 بیشتر بدون نامه میدهند ؟ و من 3 سال adsl 2 مگ داشتم ولی لعنت به دزدی که کابل های خیابان رو برو و خط ما نویز دار شده و دیگه سرویس رو پشتیبانی نمی کنه ...

ali-tahmasb
25-04-2014, 16:26
مبین نت خوبه بگیرم یا ایرانسل بگیرم ؟ فعلآ فارغ التحصیل شدم و کارت ندارم و 128 بیشتر بدون نامه میدهند ؟ و من 3 سال adsl 2 مگ داشتم ولی لعنت به دزدی که کابل های خیابان رو برو و خط ما نویز دار شده و دیگه سرویس رو پشتیبانی نمی کنه ...

اگه به دانلود شبانه عادت داری ایرانسل بگیر
وگرنه مبین نت کیفیت بهتری داره و مناطق تحت پوشش هم که همه میدونن بیشتره

t2download
25-04-2014, 16:32

بیشتر شبکه های اجتماعی و وب گردی
خیلی کم شبانه استفاده میکنم شاید ماهی 1 کی 2 شب
مودمت فروش ی هست ؟ مدلش چیه ؟ کدام مودم مبین نت بهتره ؟

t2download
25-04-2014, 16:33

دیگه توی سال 93 شبانه رایگان با افت سرعت شدید معنی نداره .................

و در ضمن ایرانسل شبانه رایگان نداره ..................

ali-tahmasb
25-04-2014, 16:35
خوب، پس مبین نت بگیر
تا دو برابر حجم طرح انتخابیت میتونی دانلود شبانه رایگان بکنی
مودم من BM632w هست. ولی فروشی نیست. اگه فضای داخلی میخوای همین مودم خوبه

ali-tahmasb
25-04-2014, 16:36
دیگه توی سال 93 شبانه رایگان با افت سرعت شدید معنی نداره .................

و در ضمن ایرانسل شبانه رایگان نداره ..................

ایرانسل 1 تا 7
مبین نت 3 تا 7

مبین نت که سرعت دانلود شبانش با روزانه هیچ فرقی نداره. البته توی محل زندگی من.
ایرانسل رو نمی دونم

t2download
25-04-2014, 19:06
خوب، پس مبین نت بگیر
تا دو برابر حجم طرح انتخابیت میتونی دانلود شبانه رایگان بکنی
مودم من BM632w هست. ولی فروشی نیست. اگه فضای داخلی میخوای همین مودم خوبه

فرقش با این مدل چیه ؟

ali-tahmasb
25-04-2014, 20:19
فرقش با این مدل چیه ؟

نمیدونم والا

imanparsa
25-04-2014, 21:46
دوستان یه مودم مودم وایمکس دارم که وقتی روشنش میکنم آنتناش به صورت ثابت فول هستن و چراغ تلفنش بعد 1دقیقه خاموش میشه اما مک مودم صفر شده و نمیتونه هیچ سیگنالی رو دریافت کنه.
کسی میدونه علتش چیه ؟
حتی وای فایش هم کار میکنه و وارد تنظیمات مودم هم میشه شد
نوع مودم BM632W هستش

ali-tahmasb
26-04-2014, 14:22
دوستان یه مودم مودم وایمکس دارم که وقتی روشنش میکنم آنتناش به صورت ثابت فول هستن و چراغ تلفنش بعد 1دقیقه خاموش میشه اما مک مودم صفر شده و نمیتونه هیچ سیگنالی رو دریافت کنه.
کسی میدونه علتش چیه ؟
حتی وای فایش هم کار میکنه و وارد تنظیمات مودم هم میشه شد
نوع مودم BM632W هستش

دستکاریش کردی؟
احتمالا داشته آپدیت میشده، خاموشش کردی.
اگه دوستان توی انجمن نتونستن کمکت کنن برو نمایندگی

fandak
26-04-2014, 14:27
این قضیه مودم با ماشین فرسوده جریانش چیه؟

habstem
26-04-2014, 15:56
(((((((((((((نوع ترافیک رو کجا مطرح کنم؟10 گیگ میخوام))))))))))))))
54 تومان

اونو تو ecare.irancell.ir انتخاب می کنی

قسمت مشاهده/تغییر تعرفه
انتخاب می کنی

imanparsa
26-04-2014, 15:56
الان زنگ زدم ایر انسل گفت 512 نامحدود فعلا محدودیتی ندار ه ولی 1مگ بعد 40گیگ دانلود اخطار داده میشه
گفت ممکنه چند روز دیگه هم 512 نامحدود رو شامل این قانون کنیم

habstem
26-04-2014, 16:03
ببین عزیز فکر نمیکنم به ویندوز ربط داشته باشه من خودم توی ویندوز 8 فریمور رو آپدیت کردم بدون مشکل

حالا باز شما اگه فکر میکنی به ویندوز مربوطه

مودم رو ببر روی سیستم یکی از دوستان یا آشنایان که ویندوز 7 دارن آپدیت کن بعد بیا روی سیستم خودت استفاده کن

خوبی مودم ها اینه که میشه توی هر سیستمی استفاده کرد دیگه و راحت میتونی با اون یکی سیستم آپدیتش کنی

پس شایدم مشکل لپتاپ باشه!

خلاصه یه مشکلی هست!

دوست و آشنا از کجا پیدا کنم :n13:

باشه، مرسی

حالا یه فکری می کنم

الان بدون آپدیت هم خوبه ازش راضی ام

با آپدیت چیا تغییر می کنه؟!

ata.royalfalcon
26-04-2014, 16:26
الان زنگ زدم ایر انسل گفت 512 نامحدود فعلا محدودیتی ندار ه ولی 1مگ بعد 40گیگ دانلود اخطار داده میشه

خدا نكنه براي 512 محدوديت بذارن . اگر محدوديت بذارند ديگه نميصرفه .

ase_pase
26-04-2014, 17:10

1مگ بعد از 40 گيگ اخطار ميدن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n04:
يعني اگه همچين چيزي درست باشه واقعا دزد تر و بي صفت تر از اينا توي توي اين شرکت ها فکر نکنم وجود داشته باشه....

apple021
26-04-2014, 22:03
دوستان من اگه بخوام یک دکل دیگه بگیرم برای وایمکسم کسی بهم میگه چه جوریه؟سرعت 128 خیلی نوسانات داره یهو میده 20 یهو 18 یهو 17 و 15 و حتی 5 و 11 چی کار کنم؟

iCe m@n
27-04-2014, 00:45
دوستان من اگه بخوام یک دکل دیگه بگیرم برای وایمکسم کسی بهم میگه چه جوریه؟سرعت 128 خیلی نوسانات داره یهو میده 20 یهو 18 یهو 17 و 15 و حتی 5 و 11 چی کار کنم؟

دوست عزیز این نوسان عادی هست و میشه گفت برای بیشتر کاربر ها سرعت ها همراه با نوسان هست
دکل هم بستگی به منطقه خودتون داره که ببینید چند تا دکل توی منطقه شما هست مثلا توی منطقه من 2 تا دکل هست ولی توی بعضی جا ها یک دکل بیشتر وجود نداره
و سوئیچ هم اتومات انجام میشه نمیشه به هر دکلی که بخوایم وصل بشیم

ولی در کل نوسان سرعتی که شما میگی یه چیز عادی هست و مشکل خاصی حساب نمیشه

apple021
27-04-2014, 09:13
دوستان من سرعت 1 مگ رو تایید کرد و گفت براتون کاراشو انجام دادم بعد گفتم نیاز هست الان برم تو کنترل پنل عوض کنم یادم نیست هول شدم گفت برو یا نرو رو ؟چی کار کنم؟ D:
ممنون میشم اگه باید برم رو کنترل پنل بگید کجاش برم و چه جوری تغییر بدم

apple021
27-04-2014, 11:31
دوستان فقط یک سوال دیگه (شرمنده اینقد اذیتتون کردم)
من عادت دارم همیشه پول رو دقیقا ساعت 12 شب 31 که میشه یکم(اینجوری گفتم متوجه شید)((جسارت نباشه البته)) بریزم این ماه میخوام تغیر سرعت بدم زودتر بریزم یا فرقی نمیکنه همون موقع بریزم:n16:

iCe m@n
27-04-2014, 11:52
دوستان من سرعت 1 مگ رو تایید کرد و گفت براتون کاراشو انجام دادم بعد گفتم نیاز هست الان برم تو کنترل پنل عوض کنم یادم نیست هول شدم گفت برو یا نرو رو ؟چی کار کنم؟ D:
ممنون میشم اگه باید برم رو کنترل پنل بگید کجاش برم و چه جوری تغییر بدم

شما برو توی کنترل پنل کاربریت

بعد برو قسمت تغییر تعرفه که مشخص کردم برات

بعد انتقال به یک طرح تعرفه دیگر رو بزن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد از قسمت پهنای باند سرعت 1 مگابایت رو انتخاب کن
و از قسمت تعرفه های موجود هر تعرفه ای رو که دوست داری انتخاب کن 6 گیگ --- 3 گیگ --- نامحدود یا هرچی که خودت میخوای

دوستان فقط یک سوال دیگه (شرمنده اینقد اذیتتون کردم)
من عادت دارم همیشه پول رو دقیقا ساعت 12 شب 31 که میشه یکم(اینجوری گفتم متوجه شید)((جسارت نباشه البته)) بریزم این ماه میخوام تغیر سرعت بدم زودتر بریزم یا فرقی نمیکنه همون موقع بریزم:n16:

مشکل خاصی نیست
ولی من خودم همیشه برای اطمینان و اینکه سیستمشون قاطی نکنه ساعت 11:45 دقیقه حساب رو شارژ میکنم و تا ساعت 12:45 مودم رو خاموش میکنم که حساب و اکانتم رو شارژ کنن بعدش راحت استفاده میکنم

apple021
27-04-2014, 12:22
من گیج شدم اقا!
الان زنگ زدم میگه نیاز نیست تغییر بدید چیزی رو!(رفتم دیدم فقط زده 128 کیلوبایت)
حالا موندم اشتباه گفته یا نگفته؟
دوستان من قبل از شارژ کردن تغییر بدم یا بعد از شارژ کردن؟"اصلان نیازی هست"(الان چون نشد یعنی هیچ گزینه ای جز 128 نبود)

t2download
27-04-2014, 12:54
دوستان ایرانسل رو پیشنهاد می کنید یا مبین نت ؟

habstem
27-04-2014, 15:45
من گیج شدم اقا!
دوستان من قبل از شارژ کردن تغییر بدم یا بعد از شارژ کردن؟"اصلان نیازی هست"(الان چون نشد یعنی هیچ گزینه ای جز 128 نبود)

به نظر من، همیشه یه روز مونده به تموم شدن شارژ ماهانه، اول برید تعرفه رو تغییر بدید، بعد اس می ده که:
تعرفه تون تغییر کرده
حالا .... ریال واریز کنید تا بعد از پایان طرح فعلی، اون جدیده اعمال بشه
بعد پولو بریزید

البته فرقی نداره، می تونید اول پولو بریزید، بعد تعرفه رو تغییر بدید
:n02:

فقط این رو من تجربه کردم:
یک بار که تعرفه رو به تعرفه ی مورد نظر تغییر دادید: دیگه هی دستکاریش نکنید !
صبر کنید، خودش به موقع اعمال می شه
:n01:

(الان چون نشد یعنی هیچ گزینه ای جز 128 نبود)

اینم من نفهمیدم!
اگه یه عکس بذارید، بهتره

Mr.Aras
27-04-2014, 19:27
من گیج شدم اقا!
مرتبه اول را خودشون تغییر میدن، شما فقط حسابت را شارژ کن سر موقع خودش تغییر میکنه. وقتی که جساب 1 مگت فعال شد از اون به بعد تمام تعرفه های بالای 128 را هم می تونی ببینی.

ms368
27-04-2014, 20:34
اقا چرا برا من سرعت دانلود هیچ نوسانی نداره و خیلی خوب دانلود میکنه٬ ولی صفحات وب اشک آدمو در کیاره تا لود شه .
مشکل چیه ؟
DNS گوگل هم ریختم ولی باز همونجوریه و خیلی از سایت ها رو اصلا باز نمیکنه .

لطفا راهنمایی .

mehr1362
27-04-2014, 20:50
خریدار مودم وایمکس ایرانسل هستم ، ترجیحا بدون طرح
اگر کسی ازش خسته شده میخواد بفروشه پیام بده

Moayeri1372
28-04-2014, 01:22
امروز مبین نت رو فروختم رفت از دستش خلاص شدم.اندازه تریلی خرج داره.:n09:

ADSL دارم.یه ایرانسل واسه جا به جایی میخوام بگیرم.

میخواستم در مورد طرح های مصرف آزاد وایمکس بدونم که شرایطش چطوریه؟

تو سایت خود ایرانسل زده که فقط برای استان هایی خاص و همینطور فقط برای مودم های یو اس بی این طرح رو میده.

همینطوره؟یعنی مودم های غیر یو اس بی نمیتونن استفاده کنن؟

سرعت 256 مصرف آزاد چطوره؟ سرعت دانلود منظورمه

اینم لینک ایرانسل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1%D9%A2%D9%A8%20%D9%88%20%D9%A2%DB%B5%DB%B6%20%D8% A8%D8%AF%D9%88%D9%86%20%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9 %87%20%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%20%D9%8 5%D8%A7%D9%87%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87

zerzerous
28-04-2014, 14:49
سلام. نمیدونم منو یادتون هست یا نه :دی
حدود 2 هفته پیش اومدم اینجا و از این شکایت داشتم که با دانلود حجمی حدود 50 گیگ(کمتر) 2 اخطار گرفتم و سومیش هم چندروز بعد گرفتم

مفتخرم با افتخار اعلام کنم که بعد از اخطار سوم شیوه ای رو پیش گرفتم و تونستم ظرف مدت 2 هفته این حجم رو دانلود داشته باشم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عکس رو همین امروز که روز آخر دوره مصرفم هست گرفتم. امیدوارم لذت برده باشید.

کار خاصی هم نکردما. دوستانی که دنبال فرمول و اینا بودن(نمیدونم به نتیجه رسیدن یا نه(شایدم طرح خط مشی برداشته شده و من اسگل شدم :دی)) بدونن که خیلی فرمول سخت و پیچیده ای رو نمیخواد پیاده کنن. موضوع از اونکه فکر میکردم هم راحت تره!

iCe m@n
28-04-2014, 15:05
سلام. نمیدونم منو یادتون هست یا نه :دی
حدود 2 هفته پیش اومدم اینجا و از این شکایت داشتم که با دانلود حجمی حدود 50 گیگ(کمتر) 2 اخطار گرفتم و سومیش هم چندروز بعد گرفتم

مفتخرم با افتخار اعلام کنم که بعد از اخطار سوم شیوه ای رو پیش گرفتم و تونستم ظرف مدت 2 هفته این حجم رو دانلود داشته باشم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عکس رو همین امروز که روز آخر دوره مصرفم هست گرفتم. امیدوارم لذت برده باشید.

کار خاصی هم نکردما. دوستانی که دنبال فرمول و اینا بودن(نمیدونم به نتیجه رسیدن یا نه(شایدم طرح خط مشی برداشته شده و من اسگل شدم :دی)) بدونن که خیلی فرمول سخت و پیچیده ای رو نمیخواد پیاده کنن. موضوع از اونکه فکر میکردم هم راحت تره!

سلام
خب چه شیوه ای رو شما پیش گرفتی؟
فرمولی که فهمیدی رو بگو که اینجا هم اطلاع رسانی بشه دیگه بچه های دیگه هم در جریان باشن

zerzerous
28-04-2014, 15:23
سلام خب چه شیوه ای رو شما پیش گرفتی؟ فرمولی که فهمیدی رو بگو که اینجا هم اطلاع رسانی بشه دیگه بچه های دیگه هم در جریان باشنخب. اول بگم که فقط کارایی که کردم رو براتون توضیح میدم . دیگه باقیش با خودتون.مورد اول: حواستون به آی پی آدرس و فرکانس دکلتون باشه حتما!!!!!! چیزی بود که باعث شد اخطار سوم رو بگیرم. درس مهمی هم گرفتم. چیزی که پیاده کردن کم و بیش شبیه به چیزیه که توی فری تایم های اینترنت های محدود دیدیم! سرعت اینترنت ناپایداره و به سختی به بیشترین سرعتش میرسه. فقط اینو بگم که هروقت دیدین اینترنتتون حتی با سیگنال ضعیف هم به راحتی به سرعت های بالا و نزدیک به سرعت واقعی تعرفتون رسید بترسید. راستش در مورد این موضوع زیاد نمیتونم توضیح بدم چون بستگی به منطقه تحت پوششتون داره. ضمنا. من وقتی اخطار سوم رو گرفتم مودمم به فرکانس 3596500 وصل بود. بعد از اون هم سعی کردم فرکانس رو روی 3591500 نگه دارم(هرچند ضعیف بود)مورد دوم که خیلی مهمه: ایرانسل در مورد کاربرانی که مصرف اینترنت خیلی بالایی دارن و 24 ساعته دانلود میکنن حساسیت خیلی بیشتری داره. واسه همین بهتره در کنار دانلوداتون(مثلا 3-4 گیگی که دانلود میکنید چند ساعتی استراحت بدید و حتی اگه تونستید برای پاک کردن ردتون و گرفتن آی پی جدید یه بار مودم رو ریستارت کنید(هرچند که بیشتر کنترل ها از روی مک آدرس انجام میشه)این روش هم خودم پیاده کردم. وقتی دیدم حساسیت روم زیاد شده زیاد دانلود نمیکردم و بیشتر دانلودم رو شب ها انجام میدادم. یعنی شب مودمو ریبوت میکردم. وقتی بالا میومد میذاشتم دانلود کنه. به مشکل هم برنخوردم. جالبه بدونید بعضی اوقات که میرفتم حجم دانلودیمو چک میکردم میدیدم کمتر از حجمی که دانلود کردم پام حساب کرده. یعنی مثلا یه روز که 10 گیگ دانلود کرده بودم به جای 10 گیگ 6 گیگش رو برام حساب کرده بوده!!!!!به گمونم روی کسایی که آخرای تعرفشون هست و به زودی تعرفشون تموم میشه هم حساسیت کم میشه. آخه همین الان که دارم براتون مینویسم روز سومی هست که کامپیوتر من خاموش نشده :دی(البته مودم خاموش شدها. داشتن آپگرید میکردن سرویس هاشون رو). این مورد روی بعد از شارژ دوباره تعرفه تست میکنم و خبرشو بهتون میدمحرف آخرم اینه. 1- سعی کنید روی فرکانس و ای پی مودمتون حساسیت نشون بدید و ترجیحا توی تایم فری سرویس رو ریبوت کنید. 2- دانلود بکنید. اما آروم آروم.هرچی لازم بود و میدونستم گفتم. سوالی نیست؟

اینم شات از مودمم

Mr.Aras
28-04-2014, 16:54
...
تو سایت خود ایرانسل زده که فقط برای استان هایی خاص و همینطور فقط برای مودم های یو اس بی این طرح رو میده.

همینطوره؟یعنی مودم های غیر یو اس بی نمیتونن استفاده کنن؟

سرعت 256 مصرف آزاد چطوره؟ سرعت دانلود منظورمه
...

بله درسته متاسفانه. من خودم تا تابستان سال پیش از مصرف آزاد استفاده می کردم با وجود این که اصفهان هستم ولی بعد از تغییر طرحم، گزینه مصرف آزاد برای من هم حذف شد.
سرعتش با بقیه طرح ها فرقی نداره، 128 حداکثر 16 کیلوبایت و 256 حداکثر 32 کیلوبایت هست.

denzelmovie
29-04-2014, 00:31
دوستان من از روزی که سرعت 2 مگ گرفتم، واقعا افتضاح شده هم سرعت باز کردن صفحات هم دانلود
سرعت دانلود هر چند شب یه بار بد نمیشه سرعت به 140-150 میرسه ولی بیشتر اوقات افتضاحه، همون 128 خیلی بهتر بود
به نظرتون چکار کنم؟ زنگ بزنم بهشون فایده ای داره؟

arashtn
29-04-2014, 10:17
سلام دوستان یه مشکل دارم اونم اینه من یه وایمکس ایرانسل از نوع وای فای
چون گیم نت دارم یک کانکشن لن دارم که یه سری کد باید بزنم تا نرم افزار گیم پورت بتونه کامپیوترهارو کنترل کنه
ولی مشکل اینه برای وصل شدن به اینترنت باید اون کد هارو بر دارم!!!!!اگه اونارو بردارم نرم افزار گیم نت اون کامپیوتر هارو خاموش میکنه!!!
چاره چیه دوستان؟یه کمکی کنید اگه بشه یه کانکش برای اینترنت بسازم
چون گیم نت دارم یک کانکشن لن دارم که یه سری کد باید بزنم تا نرم افزار گیم پورت بتونه کامپیوترهارو کنترل کنه
ولی مشکل اینه برای وصل شدن به اینترنت باید اون کد هارو بر دارم!!!!!اگه اونارو بردارم نرم افزار گیم نت اون کامپیوتر هارو خاموش میکنه!!!

arashtn
29-04-2014, 10:18

iCe m@n
29-04-2014, 12:15
دوستان من از روزی که سرعت 2 مگ گرفتم، واقعا افتضاح شده هم سرعت باز کردن صفحات هم دانلود
سرعت دانلود هر چند شب یه بار بد نمیشه سرعت به 140-150 میرسه ولی بیشتر اوقات افتضاحه، همون 128 خیلی بهتر بود

عزیز شما زنگ بزنی اگه وضعیت فرکانس و سیگنال هاتون درست باشه و سرعتتون هم بالای 32 باشه میگن مشکلی نیست و سرعت شما قانونی هست و هیچ کاری انجام نمیدن

forexet
29-04-2014, 23:25

حدودا ۳ ۴ روزی هست که من هم مشکل دارم
ماه پیش اینطور نبود...

iCe m@n
30-04-2014, 01:03
حدودا ۳ ۴ روزی هست که من هم مشکل دارم
ماه پیش اینطور نبود...

در کل نوسان سرعت برای این ISP عادیه و تا این مورد نوسان و اینا رو میگی اگه مثلا سرعت 2 مگ داشته باشی میگه هر موقع سرعتت زیر 32 کیلوبایت اومد بعد میشه اعتراض کنی

جالبیش اینه چند ماه پیش زنگ زدم به ایرانسل گفتم سرعتم نوسان پیدا کرده و قبلا سرعتم نوسان نداشت و ثابت بود

اپراتور میگفت نه نباید سرعت شما ثابت باشه اصلا
و باید سرعت نوسان داشته باشه و این یه چیزه طبیعی هست برای این سرویس :n02:
اینو که گفت کلا همونجا گوشی رو قطع کردم بدون هیچ حرفی :n09:

~ReZa~
30-04-2014, 01:23

من الان فیبر نوری استفاده میکنم تو ترکیه سرعتش واقعا عالیه.راحت شدم از اینترنت لاکپشتی ایران.:n02::n02:

omniahd
30-04-2014, 05:58

من الان فیبر نوری استفاده میکنم تو ترکیه سرعتش واقعا عالیه.راحت شدم از اینترنت لاکپشتی ایران.:n02::n02:
چه با حال منم الان تو ایرن اینترنتم به اجبار وایمکسه چون خطم فیبر نوریه! ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااا:n28:

habstem
30-04-2014, 11:42
سلام دوستان

بعد خاموشش کردم .
ولی بعدش قطع شد!
به این صورت که
لپ تاپ هم مودم وصله
ویندوزم 8.1 هست
ترافیکمم تموم نشده

ممنون

فکر می کردم این مشکلمو حل شده ولی نشده!

یه چیز جدیدم فهمیدم!
هربار که مودمو خاموش و بعد روشن کنم، دوباره وصل می شه به نت
ولی فقط برای چند دقیقه!

:n13:

arashtn
30-04-2014, 14:52

کسی نبود به داده ما برسه

ase_pase
01-05-2014, 18:24
سلام

ميگم کسايي که از DU Meter يا نرم افزار هاي مشابه که ترافيک مصرفي رو نشون ميدن استفاده ميکنن ، ميشه چک کنن که حجم مصرفيشون واسه ماه (دوره) فعلي توي ecare هم درست ثبت شده ؟
من هرطوري که حساب ميکنم حداکثر 70 تا 76 گيگ مصرف کردم اما توي ecare حجم مصرفي رو 85 گيگ ثبت کرده!

iCe m@n
01-05-2014, 19:23
سلام

ميگم کسايي که از DU Meter يا نرم افزار هاي مشابه که ترافيک مصرفي رو نشون ميدن استفاده ميکنن ، ميشه چک کنن که حجم مصرفيشون واسه ماه (دوره) فعلي توي ecare هم درست ثبت شده ؟
من هرطوري که حساب ميکنم حداکثر 70 تا 76 گيگ مصرف کردم اما توي ecare حجم مصرفي رو 85 گيگ ثبت کرده!

سلام

این بالا پایین کردن و ثبت کردن حجم ها دیگه توی ISP های ایران یه چیزه عادیه همه از این موضوع شاکی هستن
حالا اونایی که سرویس های حجمی دارن به سرعت این موضوع رو میفهمن ولی ماهایی که نامحدود داریم باید خیلی دقت کنیم و حساب کتاب کنیم که متوجه بشیم

Milad4171
01-05-2014, 19:46
یه چیزی که هست که خیلی ها دقت نمیکنن ، خاصیت استند بای نشدن مودم هاست
بعضی از مودمها وقتی که با اینترنت کاری نداری به حالت استند بای میرن و نیمه خاموش میشن
اما بعضی مودم ها یا این حالت به صورت دیفالت درونشون نیست یا اصلا همیچین قابلیتی رو یا ندارن یا فعال نیست

این موضوع باعث میشه تو زمانی که شما از اینترنت استفاده نمیکنید ، همیشه یه سند و رسیو انجام بشه. شاید اولش بگین با خودتون که بابا کیلو بایت که چیزی نیست اما همین کیلو بایت ها با هم جمع میشن میشن 300 400 مگابایت یا بیشتر

شما در شب حداقل 7 ساعت هم بخوابی اگر در دقیقه 500 کیلوبایت سند و رسیو بشه در ساعت میشه 3 مگابایت در 7 ساعت میشه 21 مگابایت
حالا این 21 رو برای 30 روز حساب کنی میشه حدوداً 630 مگابایت :n02:
موضوع اینه
البته این خیلی زیاده
حدوداً باید 50 تا 100 کلوبایت در نظر بگیرین
---------------------
ویرایش:
البته الان متوجه شدم اشتباه حساب کردم
میشه 90 مگابایت نه 630 :n02:
اما اینم زیاد هست
هرچی پهنای باند بیشتر باشه سند و رسیو هم بیشتر انجام میشه

zerzerous
01-05-2014, 20:26
مرسی مدیر جان(میلاد :دی)
این نکته و یه نکته دیگه هم یادم رفت بهتون بگم. سعی کنید حالت استند بای مودمتون رو روشن نگه دارید. نامحدودی ها بعد از هر دانلود سنگین که دارید مودم بره استندبای و ارتباط اینترنت نیمه قطع بشه(اصطلاحا میگن idle) و حجم دانلودیتون براتون محاسبه بشه.
چیزی که جدیدا فهمیدم اینه که ایرانسل حجمی دانلودی رو بعد از هربار دیسکانکت شدن محاسبه میکنه. همین تغییرات ناگهانی و زیاد حجم ممکنه حساسیت سیستم رو روتون بیشتر کنه ها!!!!!!چون یکی از راه های کنترل و بلاک کردن کاربر همین امر میتونه باشه.

مورد دومی که لازمه بگم درمورد روز هایی هست که دانلود میکنید. بر اساس تجربه شخصی سعی کنید روزهایی دانلود کنید که توی دنیای اینترنت روز عادی به حساب میاد. مثلا روزی مثل روز ثبت نام یـــــــارانـــــــه ها و روز های آخر هفته تاجایی که میتونید دانلود هاتون رو کم کنید.

چیزایی که توی صفحه قبلی گفتم رو کسی انجام داد؟ نتیجه ای حاصل شد؟
خوشحال میشم من رو هم در جریان اوضاع اینترنتتون بذارید

اینم وضعیت جدید حجم دانلودیم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موارد امنیتی که برای کاربران نامحدود گفتم:

خب. اول بگم که فقط کارایی که کردم رو براتون توضیح میدم . دیگه باقیش با خودتون.مورد اول: حواستون به آی پی آدرس و فرکانس دکلتون باشه حتما!!!!!! چیزی بود که باعث شد اخطار سوم رو بگیرم. درس مهمی هم گرفتم. چیزی که پیاده کردن کم و بیش شبیه به چیزیه که توی فری تایم های اینترنت های محدود دیدیم! سرعت اینترنت ناپایداره و به سختی به بیشترین سرعتش میرسه. فقط اینو بگم که هروقت دیدین اینترنتتون حتی با سیگنال ضعیف هم به راحتی به سرعت های بالا و نزدیک به سرعت واقعی تعرفتون رسید بترسید. راستش در مورد این موضوع زیاد نمیتونم توضیح بدم چون بستگی به منطقه تحت پوششتون داره. ضمنا. من وقتی اخطار سوم رو گرفتم مودمم به فرکانس 3596500 وصل بود. بعد از اون هم سعی کردم فرکانس رو روی 3591500 نگه دارم(هرچند ضعیف بود)مورد دوم که خیلی مهمه: ایرانسل در مورد کاربرانی که مصرف اینترنت خیلی بالایی دارن و 24 ساعته دانلود میکنن حساسیت خیلی بیشتری داره. واسه همین بهتره در کنار دانلوداتون(مثلا 3-4 گیگی که دانلود میکنید چند ساعتی استراحت بدید و حتی اگه تونستید برای پاک کردن ردتون و گرفتن آی پی جدید یه بار مودم رو ریستارت کنید(هرچند که بیشتر کنترل ها از روی مک آدرس انجام میشه)این روش هم خودم پیاده کردم. وقتی دیدم حساسیت روم زیاد شده زیاد دانلود نمیکردم و بیشتر دانلودم رو شب ها انجام میدادم. یعنی شب مودمو ریبوت میکردم. وقتی بالا میومد میذاشتم دانلود کنه. به مشکل هم برنخوردم. جالبه بدونید بعضی اوقات که میرفتم حجم دانلودیمو چک میکردم میدیدم کمتر از حجمی که دانلود کردم پام حساب کرده. یعنی مثلا یه روز که 10 گیگ دانلود کرده بودم به جای 10 گیگ 6 گیگش رو برام حساب کرده بوده!!!!!به گمونم روی کسایی که آخرای تعرفشون هست و به زودی تعرفشون تموم میشه هم حساسیت کم میشه. آخه همین الان که دارم براتون مینویسم روز سومی هست که کامپیوتر من خاموش نشده :دی(البته مودم خاموش شدها. داشتن آپگرید میکردن سرویس هاشون رو). این مورد روی بعد از شارژ دوباره تعرفه تست میکنم و خبرشو بهتون میدمحرف آخرم اینه. 1- سعی کنید روی فرکانس و ای پی مودمتون حساسیت نشون بدید و ترجیحا توی تایم فری سرویس رو ریبوت کنید. 2- دانلود بکنید. اما آروم آروم.هرچی لازم بود و میدونستم گفتم. سوالی نیست؟

اینم شات از مودمم

ase_pase
01-05-2014, 21:32
یه چیزی که هست که خیلی ها دقت نمیکنن ، خاصیت استند بای نشدن مودم هاست
بعضی از مودمها وقتی که با اینترنت کاری نداری به حالت استند بای میرن و نیمه خاموش میشن
اما بعضی مودم ها یا این حالت به صورت دیفالت درونشون نیست یا اصلا همیچین قابلیتی رو یا ندارن یا فعال نیست

این موضوع باعث میشه تو زمانی که شما از اینترنت استفاده نمیکنید ، همیشه یه سند و رسیو انجام بشه. شاید اولش بگین با خودتون که بابا کیلو بایت که چیزی نیست اما همین کیلو بایت ها با هم جمع میشن میشن 300 400 مگابایت یا بیشتر

شما در شب حداقل 7 ساعت هم بخوابی اگر در دقیقه 500 کیلوبایت سند و رسیو بشه در ساعت میشه 3 مگابایت در 7 ساعت میشه 21 مگابایت
حالا این 21 رو برای 30 روز حساب کنی میشه حدوداً 630 مگابایت :n02:
موضوع اینه
البته این خیلی زیاده
حدوداً باید 50 تا 100 کلوبایت در نظر بگیرین
---------------------
ویرایش:
البته الان متوجه شدم اشتباه حساب کردم
میشه 90 مگابایت نه 630 :n02:
اما اینم زیاد هست
هرچی پهنای باند بیشتر باشه سند و رسیو هم بیشتر انجام میشه

نرم افزار dumeter حتي 0.1 کيلوبايت رو هم محاسبه ميکنه پس حجمي که توي اون قسمت مصرف ميشه رو هم حساب ميکنه.
مودم هم مستقيم به يک سيستم وصل هست پس حجم جاي ديگه مصرف نميشه.
در ضمن تفاوت حجمي که الان براي من هست چيزي بيشتر از 10 گيگ هست که واسه 15 روز حجم زيادي هست که واسه اين چيزا مصرف بشه.

این نکته و یه نکته دیگه هم یادم رفت بهتون بگم. سعی کنید حالت استند بای مودمتون رو روشن نگه دارید. نامحدودی ها بعد از هر دانلود سنگین که دارید مودم بره استندبای و ارتباط اینترنت نیمه قطع بشه(اصطلاحا میگن idle) و حجم دانلودیتون براتون محاسبه بشه.
چیزی که جدیدا فهمیدم اینه که ایرانسل حجمی دانلودی رو بعد از هربار دیسکانکت شدن محاسبه میکنه. همین تغییرات ناگهانی و زیاد حجم ممکنه حساسیت سیستم رو روتون بیشتر کنه ها!!!!!!چون یکی از راه های کنترل و بلاک کردن کاربر همین امر میتونه باشه.

مورد دومی که لازمه بگم درمورد روز هایی هست که دانلود میکنید. بر اساس تجربه شخصی سعی کنید روزهایی دانلود کنید که توی دنیای اینترنت روز عادی به حساب میاد. مثلا روزی مثل روز ثبت نام یـــــــارانـــــــه ها و روز های آخر هفته تاجایی که میتونید دانلود هاتون رو کم کنید.

اینم وضعیت جدید حجم دانلودیم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين مورد رو واسه دانلود شبانه حتما رعايت ميکنيم:n02:
بعد اينکه با ريست مودم يا چند ساعت بيکاري از 1 شروع ميشه به دانلود، 6:45 هم دانلود استاپ ميشه و اگه بخوام ادامه بدم دوباره از 7:20 شروع ميکنم.
واسه اينکه فاصله و ... بين دانلود ها بيفته فکر ميکنم درست باشه چون 2باري که دانلود زياد داشتم تقريبا همين طور بود. هم اکثر حجم هاي سنگين رو شب ها انجام ميدادم و با فاصله هم مراعات ميکردم که اخطار نگرفتم و 7 روز آخر واسه اينکه ببينم چقدر ميشه تا اخطار بياد همينطور ادامه ميدادم که اخطاري نگرفتم.

mehr1362
01-05-2014, 23:45
دوستانی که اینترنتی ثبت نام کردن لطفا جواب این سوالم رو بدن :

اگه اینترنتی ثبت نام کنم اول پول مودم رو باید واریز کنم تا بعد بیان مودم رو بیارن ؟
یا اینکه مودم رو وقتی آوردن پولش رو میگیرن ؟

timemachine2029
02-05-2014, 01:59
دوستانی که اینترنتی ثبت نام کردن لطفا جواب این سوالم رو بدن :

اگه اینترنتی ثبت نام کنم اول پول مودم رو باید واریز کنم تا بعد بیان مودم رو بیارن ؟
یا اینکه مودم رو وقتی آوردن پولش رو میگیرن ؟
همه هزینه رو واریز میکنی بعد میارن تحویل میدن
اگر تهران هستی یکسری نمایندگی ها هست میتونی بری اونجا هم ثبت نام کنی+تحویل بگیری!
توی سایتش هست!

Amir Hossein
02-05-2014, 09:39
سلام بچه ها
من وایمکس ندارم ولی یه سوال...یکی از دوستان من که کرج هستش خیلی به مشکل برخورده
یعنی سندش شدیدن اومده پایین حتی تو یه بازی ساده مثل clash of clans هم نمیتونه بره...
با اینکه 512 حجمی داره سرعت دانلودش روی تقریبا روی 30 هست...هیچ بازی آنلاینی نمیتونه انجام بده
به نظزتون طبیعیه؟ همه الان تو همین وضعیت هستن؟
یا مشکل خاصی داره
ایشون با انجمن آشنایی ندارن...گفتم از دوستان یه کمک بگیرم بلکن مشکلش حل شد :31:

ase_pase
02-05-2014, 10:28
ميگم با وايمکس اين سايت ها براتون باز ميشه :

همين سايت p30world
mul.ir
tinyez1.net

واسه من اصلا مشکلي نبود تا اينکه ديشب مودم رو reboot کردم و از اون موقع فقط با قندشکن باز ميشن. (با چندبار ريست کردن مودم و کامپيوتر و پاک کردن کش DNS هم درست نشد)

Mr.Aras
02-05-2014, 10:47
ميگم با وايمکس اين سايت ها براتون باز ميشه :

همين سايت p30world
mul.ir
tinyez1.net

واسه من اصلا مشکلي نبود تا اينکه ديشب مودم رو reboot کردم و از اون موقع فقط با قندشکن باز ميشن. (با چندبار ريست کردن مودم و کامپيوتر و پاک کردن کش DNS هم درست نشد)

هاست همه این ها از شرکت Hetzner Online AG هست، الان یک هفته، ده روزی هست که من باهاشون مشکل دارم (چون هاست سایت خودم هم از همین شرکته). یه خط درمیون کارمیده. الان کار میکنه یه دقیقه بعد نه. حالا مشکل کجاست نمیدونم؟ زیرساخته! ایرانسله!

ms368
02-05-2014, 11:41
ای بابا
چرا سرعت لود صفحات اینقدر افتضاحه
صبح تا حالا نه تونستم سایت خودمو باز کنم و نه وبگذرو
گندشو در آوردن
سرعت دانلود هیچ مشکلی ندار و روز ۳۱ ثابته ولی صفحاتو باز نمیکنه
اعصابمو ریخته بهم
الان یک ماهه این مشکلو دارم
کسی راهنمایی نمیکنه ؟

ase_pase
02-05-2014, 12:16
هاست همه این ها از شرکت Hetzner Online AG هست، الان یک هفته، ده روزی هست که من باهاشون مشکل دارم (چون هاست سایت خودم هم از همین شرکته). یه خط درمیون کارمیده. الان کار میکنه یه دقیقه بعد نه. حالا مشکل کجاست نمیدونم؟ زیرساخته! ایرانسله!

mul و p30world رو ميدونستم اما tiny نميدوستم همونه.
هفته پيش هم همينطوري شده بود که 2 روز قطع بود.
به محض اينکه ديشب reboot کردم اينطوري شد که گفتم شايد واسه چيز ديگه باشه.
با شاتل و آواگستر بدون مشکل باز ميشن واسه من.
نميشه به 707 چيزي گفت ؟:n02:

Mr.Aras
02-05-2014, 15:36
mul و p30world رو ميدونستم اما tiny نميدوستم همونه.
هفته پيش هم همينطوري شده بود که 2 روز قطع بود.
به محض اينکه ديشب reboot کردم اينطوري شد که گفتم شايد واسه چيز ديگه باشه.
با شاتل و آواگستر بدون مشکل باز ميشن واسه من.
نميشه به 707 چيزي گفت ؟:n02:
tiny را چک نکردم، الان که چک کردم دیدم مال کاناداست. (Yesup Ecommerce Solutions Inc)
به 707 آخه چی بگی؟ بگی مشکل مسیریابی دارید؟ بنده خداها این شکلی :n13: میشن خب.

ase_pase
02-05-2014, 16:04
tiny را چک نکردم، الان که چک کردم دیدم مال کاناداست. (Yesup Ecommerce Solutions Inc)
به 707 آخه چی بگی؟ بگی مشکل مسیریابی دارید؟ بنده خداها این شکلی :n13: میشن خب.

اونا که کلا اون شکلي هستن :n02:

اگه بگم مشکل مسير يابي دارن اول 1 دقيقه فکر ميکنن بعد از پرسيدن يوزر و...ميگن قندشکن وصله ميگم نه. ميگن مودم و سيستم رو ريست کن که ميگم انجام شده. آخرش هم ميگن که مشکل از ما نيست و تا سرعت زير 32 واسه 2مگ نشده نميشه کاري کرد

يک دفعه ديگه غير از هفته پيش حدود 1 سال پيش اينطوري شده بودن و 1 هفته طول کشيد تا درست بشه :n15:

zerzerous
02-05-2014, 18:46
آقا شمام مشکل سرعت پیدا کردین؟!
دیشب نمیدونم چم بود. چه مشکلی داشتم یهو زدم ریبوت کردم. از اون موقع اصلا هیچ کدوم از سایت هارو بدون فیل شکن درست حسابی ندارم!
از imdb-dl وقتی میخوام دانلود کنم 1 مگ دانلود میکنه بعد کل کانکشن ها دیسکانکت میشن. خود سایت به زور باز میشه. p30world به زحمت باز میشه. هی بگیر نگیر داره!

اعصابمو خورد کرد!

ase_pase
02-05-2014, 20:38
آقا شمام مشکل سرعت پیدا کردین؟!
دیشب نمیدونم چم بود. چه مشکلی داشتم یهو زدم ریبوت کردم. از اون موقع اصلا هیچ کدوم از سایت هارو بدون فیل شکن درست حسابی ندارم!
از imdb-dl وقتی میخوام دانلود کنم 1 مگ دانلود میکنه بعد کل کانکشن ها دیسکانکت میشن. خود سایت به زور باز میشه. p30world به زحمت باز میشه. هی بگیر نگیر داره!

اعصابمو خورد کرد!

منم دقيقا همين مشکل واسم پيش اومده خيلي سايت ها واسم باز نميشن و منم دقيقا ديشب reboot کردم....:n03:
يک سري از سايت هايي که نميان رو ميشه لطفا بگي...

zerzerous
02-05-2014, 21:02
منم دقيقا همين مشکل واسم پيش اومده خيلي سايت ها واسم باز نميشن و منم دقيقا ديشب reboot کردم....:n03:
يک سري از سايت هايي که نميان رو ميشه لطفا بگي...

imdb-dl104.in
سایت دانلود فیلم هست. خودش به بدبختی میاد اما سرور های دانلودش دانلود نمیکنن
mul.ir
تبلیغ میشه اما forum.mo.bilestan.net دین آدمو در میاره تا باز بشه.
همین p30world
از هاست های دانلود farskids به هیچ وجه دانلود نمیکنه. فقط با فیل شکن.

تا الان با تنها سایت هایی که مشکل نداشتم filegir و expressleech بوده. با 270 تا ثابت داره دانلود میکنه. بزنم به تخته

تا الان سروکارم با همینا بوده. ولی کلن افتضاح شده

ata.royalfalcon
02-05-2014, 21:32
منهم بدون قندشکن حتی نمیتونم forum.p30world.com باز کنم . در یکی از سایتهای دانلود فیلم هم عضوم ولی از دیشب تا الان نتونستم چیزی از سرورهاش دانلود کنم . فکر کردم مشکل از طرف خودمه ولی ظاهراً بقیه کاربران چنین مشکلی را هم دارند ...

Milad4171
02-05-2014, 22:00
دوستان میشه این صفحه رو باز کنید. ببین درست باز میشه یا نه؟

ata.royalfalcon
02-05-2014, 22:05

از قندشکن استفاده بشه ، باز میشه .

Mr.Aras
02-05-2014, 22:10

نه باز نمیشه.

Milad4171
02-05-2014, 22:16
برای من این مدلی باز میشه

ase_pase
02-05-2014, 22:57
برای من این مدلی باز میشه

واسه من هم اکثرا همينطوري مياد.
فکر کنم واسه اينه که با هاست يا جايي که تم سايت لود ميشه مشکل داره و يا اينکه ----- هست.

zerzerous
02-05-2014, 23:27
خدا رو شکر یکی هم مثل ما بود که مشکل دانلود از سرور فیلم داشته باشه.

میلاد جان اون قضیه فرق میکنه. نمیدونم با gsmarena سروکار داشتید یا نه. سایت مخصوص موبایله و اخبار و بررسی و اینا زیاد میذاره. به خاطر تخصصم تو فروم همسایه(تیم ترجمه) زیاد به اونجا سر میزنم و ترجمه انجام میدم. همچین موردی رو زیاد دیدم.
چیزی که روی یه همچین سایت هایی مثل imdb و gsmarena پیاده کردن از دید من یه نوع فیلـــــترینــــــــــــگ جدید هست(نمیدونم در اصل چیه. اگه بدونید و بهم بگید که خوشال میشم). یعنی شما فقط به صفحات دسترسی داری هرچیز دیگه ای که داخل سرور آپلود شده باشه رو اگه بخوای باز کنی با ارور 404 مواجه میشی. درحالی که با پـــــــــــــــــروکــــ ــــــــــسی همچین مشکلی رو نداری(تست کن چیزی که میگم). چنین سایت هایی بیشتر مواقع لود نمیشن و network error میدن(یه چیزایی درباره ارور tcp میگه). جالبه که بعضی اوقات وقتی میخوای سایت رو باز کنی 404 میاد به استقبالت!

چنین مشکلی ممکنه برای خیلی از سایت های دیگه هم اتفاق بیوفته. البته اونا برخلاف imdb و gsmarena و امثالهم با رفرش درست میشن. اون دیگه برمیگرده به کیفیت اتصال و پینگ و اینکه در حین لود کردن بخشی از لود کدهای صفحه و آپلودهای سرور تایم اوت داشته باشیم یا نه.....

پ.ن: مدیرا. مورد اول رو توی همین p30world هم زیاد دیدم. به ادمین بگین در جریان باشه...

zed2
03-05-2014, 00:06
خب. اول بگم که فقط کارایی که کردم رو براتون توضیح میدم . دیگه باقیش با خودتون.مورد اول: حواستون به آی پی آدرس و فرکانس دکلتون باشه حتما!!!!!! چیزی بود که باعث شد اخطار سوم رو بگیرم. درس مهمی هم گرفتم. چیزی که پیاده کردن کم و بیش شبیه به چیزیه که توی فری تایم های اینترنت های محدود دیدیم! سرعت اینترنت ناپایداره و به سختی به بیشترین سرعتش میرسه. فقط اینو بگم که هروقت دیدین اینترنتتون حتی با سیگنال ضعیف هم به راحتی به سرعت های بالا و نزدیک به سرعت واقعی تعرفتون رسید بترسید. راستش در مورد این موضوع زیاد نمیتونم توضیح بدم چون بستگی به منطقه تحت پوششتون داره. ضمنا. من وقتی اخطار سوم رو گرفتم مودمم به فرکانس 3596500 وصل بود. بعد از اون هم سعی کردم فرکانس رو روی 3591500 نگه دارم(هرچند ضعیف بود)مورد دوم که خیلی مهمه: ایرانسل در مورد کاربرانی که مصرف اینترنت خیلی بالایی دارن و 24 ساعته دانلود میکنن حساسیت خیلی بیشتری داره. واسه همین بهتره در کنار دانلوداتون(مثلا 3-4 گیگی که دانلود میکنید چند ساعتی استراحت بدید و حتی اگه تونستید برای پاک کردن ردتون و گرفتن آی پی جدید یه بار مودم رو ریستارت کنید(هرچند که بیشتر کنترل ها از روی مک آدرس انجام میشه)این روش هم خودم پیاده کردم. وقتی دیدم حساسیت روم زیاد شده زیاد دانلود نمیکردم و بیشتر دانلودم رو شب ها انجام میدادم. یعنی شب مودمو ریبوت میکردم. وقتی بالا میومد میذاشتم دانلود کنه. به مشکل هم برنخوردم. جالبه بدونید بعضی اوقات که میرفتم حجم دانلودیمو چک میکردم میدیدم کمتر از حجمی که دانلود کردم پام حساب کرده. یعنی مثلا یه روز که 10 گیگ دانلود کرده بودم به جای 10 گیگ 6 گیگش رو برام حساب کرده بوده!!!!!به گمونم روی کسایی که آخرای تعرفشون هست و به زودی تعرفشون تموم میشه هم حساسیت کم میشه. آخه همین الان که دارم براتون مینویسم روز سومی هست که کامپیوتر من خاموش نشده :دی(البته مودم خاموش شدها. داشتن آپگرید میکردن سرویس هاشون رو). این مورد روی بعد از شارژ دوباره تعرفه تست میکنم و خبرشو بهتون میدمحرف آخرم اینه. 1- سعی کنید روی فرکانس و ای پی مودمتون حساسیت نشون بدید و ترجیحا توی تایم فری سرویس رو ریبوت کنید. 2- دانلود بکنید. اما آروم آروم.هرچی لازم بود و میدونستم گفتم. سوالی نیست؟

اینم شات از مودمم

متاسفانه تمام دکل های اطراف من سرعت کامل رو می دن ( اگر محدودم نکنن )

دانلود من هم معملا 6 ساعت ان هم در نیمه شب تا صبح است.( تازه من 10 ساعت معمولا بینش استراحت می دم بعد یکم کار عادی می کنم و دوباره نصف شب می زارم باسه دانلود.)
ریستارت مودم رو من زیاد انجام می دم ( بخاطر اسکن کردن و ریست سیستم و .... )

فکر می کردم این مشکلمو حل شده ولی نشده!

یه چیز جدیدم فهمیدم!
هربار که مودمو خاموش و بعد روشن کنم، دوباره وصل می شه به نت
ولی فقط برای چند دقیقه!

:n13:

برو default gateway رو بزن ip مودم ببین درست میشه:n15: ( من یک جا مشابه این حالت شمارو دیدم این کارو کردم درست شده)

کسی نبود به داده ما برسه

متاسفانه تعداد کسایی که اینجا کافی نت داشته باشن کم است + نرم افزاری هم که استفاده کردی رو نگفتی چی هست و چه چیزی رو کد زدی که بشه رفت بررسی کرد.
هیچکی از غیب که نمی تونه بدون اینکه چی استفاده می کنی راهنمایی کنه
پ ن:
اگر مسئله تنظمیات شبکه باشه و به تنظیمات ایرانسل ربط نداشته باشه فکر کنم تو شبکه مطرح کنی بهتر باشه.

سلام

سلام

این بالا پایین کردن و ثبت کردن حجم ها دیگه توی ISP های ایران یه چیزه عادیه همه از این موضوع شاکی هستن
حالا اونایی که سرویس های حجمی دارن به سرعت این موضوع رو میفهمن ولی ماهایی که نامحدود داریم باید خیلی دقت کنیم و حساب کتاب کنیم که متوجه بشیم

متاسفانه بخاطر قات زدن مودم من و الکی چک کردن اتصال بین مودم با سیستم ( تا حد 100 کیلوبایت در ثانیه )حجم این ماه من درست در نیامده است و گرنه بررسی می کردم :n03:

پ ن:
مودم رو ریست فکتوری کردم تا حالت بهتر شه.

راستش این حالت استندبای رو اگر تو منو نشون بدین ممنون می شم - چون من تا حالا بهش دقت نکردم:n15:
+
این مورد محاسبه رو نگرفتم منظورت دقیقا چی هست...( از لحاظ حجم و حساسیت - نسبت حجم به زمان حساسیت دارد یا کلا به حجم بعد از ریست کردن حساسیت دارد؟)

نرم افزار dumeter حتي 0.1 کيلوبايت رو هم محاسبه ميکنه پس حجمي که توي اون قسمت مصرف ميشه رو هم حساب ميکنه.
مودم هم مستقيم به يک سيستم وصل هست پس حجم جاي ديگه مصرف نميشه.
در ضمن تفاوت حجمي که الان براي من هست چيزي بيشتر از 10 گيگ هست که واسه 15 روز حجم زيادي هست که واسه اين چيزا مصرف بشه.

اين مورد رو واسه دانلود شبانه حتما رعايت ميکنيم:n02:
بعد اينکه با ريست مودم يا چند ساعت بيکاري از 1 شروع ميشه به دانلود، 6:45 هم دانلود استاپ ميشه و اگه بخوام ادامه بدم دوباره از 7:20 شروع ميکنم.
واسه اينکه فاصله و ... بين دانلود ها بيفته فکر ميکنم درست باشه چون 2باري که دانلود زياد داشتم تقريبا همين طور بود. هم اکثر حجم هاي سنگين رو شب ها انجام ميدادم و با فاصله هم مراعات ميکردم که اخطار نگرفتم و 7 روز آخر واسه اينکه ببينم چقدر ميشه تا اخطار بياد همينطور ادامه ميدادم که اخطاري نگرفتم.

زمانبندی دانلود من یکم فرق می کنه ( شروع و پایانش جلوتر است )- بزار با زمان بندی مال شما چک کنم ببینم نتیجه چی میشه.:n15:

سلام بچه ها
من وایمکس ندارم ولی یه سوال...یکی از دوستان من که کرج هستش خیلی به مشکل برخورده
یعنی سندش شدیدن اومده پایین حتی تو یه بازی ساده مثل clash of clans هم نمیتونه بره...
با اینکه 512 حجمی داره سرعت دانلودش روی تقریبا روی 30 هست...هیچ بازی آنلاینی نمیتونه انجام بده
به نظزتون طبیعیه؟ همه الان تو همین وضعیت هستن؟
یا مشکل خاصی داره
ایشون با انجمن آشنایی ندارن...گفتم از دوستان یه کمک بگیرم بلکن مشکلش حل شد :31:

باسه بازی سرعت زیاد مهم نیست - پینگ مهم هست
بهش بگو ببینه سرور های بازی که بهش وصل میشه کجا هست بعد بگو با سایت زیر ping بگیره و کیفیت و نوسان پینگش رو بگیره + میزان پکت لاست .

NINTENDO_DS
03-05-2014, 00:47
من که دیگه خسته شدم خدا نکنه برق بره الان ۱ ساله هر زمان برق میره میاد تا سه ساعت محاله که از پنج تا چراغ مودم یکیش روشن شه بعدشم که روشن میشه تا دوساعت به نت وصل نمیشه

مال من سرعتش خوبه ولی این عدم اتصال داره میره رو اعصابک الانم با مبین نت اومدم وگرنه اون که فعلا اصلا خط نمیده

پشتیبانی هم که خودشو راحت کرده هر چی ما میگیم میگه مشکل سراسریه

Sent from my A1-810 using Tapatalk

NINTENDO_DS
03-05-2014, 00:49
چقدر طول میکشه از موقعی که تو سایت ثبت نام میکنی بیان مودمو تحویل بدن و سرویسو فعال کنند؟ بعد باسه سرعت بالای 128 مدرکو باید به کی تحویل بدی ؟

ممنون

به نصاب مودم باید تحویل بدی

NINTENDO_DS
03-05-2014, 01:16
به خدا تو gsmarena وقتی میخونم کامنتهارو گریه ام میگیره و دلم به حال خودمون میسوزه که طرف اومده مشخصات گوشی رو خونده بعد میگه این گوشی بیاد من نمیخرم چون 4g نداره بعد ما 2g که به زور داریم حتی سرعت نت وایمکسمون هم به پای 3g اونا نمیرسه که من باید ماهی ۸۲۰۰۰۰ تومن بریزم نصف ماه که یا نت قطعه یا اخطار میاد نصف بعدشم مشکل سراسریه بعد اونا با ۵۰ دلار نسبت به درآمدشون هم ۴g دارن هم اینترنت پر سرعت همین امارات فسقلی بغل خودمون نت هتل که سرعت متوسطه سرعت دانلودش ۱۱۰۰ کیلوبیت بود واسه ۵۱۲ بعد من یک مگ دارم سرعتم بالای ۱۱۳ نمیره
فقط تبلیغ الکی میکنن مردمم که ساده همه گول میخورن
خدا شاهده ایمن ایرانسل تا فردا وصل نشه میرم یک adsl میگیرم اینم مودمشو از پنجره پرت میکنم بیرون

ase_pase
03-05-2014, 08:36
متاسفانه تمام دکل های اطراف من سرعت کامل رو می دن ( اگر محدودم نکنن )

همه دکل هاي اطراف 2مگ رو بهت ميدن ؟:n04:
خوش به حالت. واسه من فقط يک دکل درست هست و بقيه همه افتضاح:n03:

=====

به غير از هاست هاي تامين شده از Hetzner Online AG با هاست هاي Yesup Ecommerce Solutions Inc. ، RIPE Network Coordination Centre ، Server Block و intergenia AG مشکل هست يا حداقل واسه من اينطور هست که با ايرانسل باز نميشه اما با اينترنت از جاي هاي ديگه و يا قند شکن باز ميشه.
سايت هايي مثل:
justclick.ru، folkd.com و همين p30world از Hetzner Online AG
mihanwebads.com ، jarchi.ir، topseda.ir از Yesup Ecommerce Solutions Inc
amazon.es و بعضي سرورهاي دانلود سايتmul.ir و mediaset.it از RIPE Network Coordination Centre
akairan.com و gsmarena.com از Server Block
xbox360iso.com و rarlab.com از intergenia AG

==========
از 10 دقيقه پيش (13:20)براي من درست شده و تمام سايت ها بدون مشکل ميان.
اگه يک وقت نيومد ، يکبار مودم رو ريبوت Reboot کنيد و دوباره امتحان کنيد.

Amin4All
03-05-2014, 15:43
الان بهترین راه برای استفاده دایم از نت چیه؟
جوری که بتونم خواستم به لپ تاپم وصلش کنم و همه جا داشته باشم نت رو و هر موقع خواستم به PC خونه .

NINTENDO_DS
03-05-2014, 17:07
مال من از دیشب اصلا آنتن نمیاد دارم دیوونه میشم نمیدونم دکله مشکل داره مودمهمشکل داره چیه که این وصل نمیشه

Amin4All
03-05-2014, 18:27
دوستان وایمکس رو میشه همه جا برد و روی لپ تاپ ازش استفاده کرد ؟
تعرفه هاش چطوریه ؟ نامحدود داره ؟
از رایتل که خیلی بد تعریف میکنن .

habstem
03-05-2014, 23:25
دوستان وایمکس رو میشه همه جا برد و روی لپ تاپ ازش استفاده کرد ؟
تعرفه هاش چطوریه ؟ نامحدود داره ؟
از رایتل که خیلی بد تعریف میکنن .

وایمکس رو می تونید همه جا ببرید (حتی اون مودم وای فای ش رو هم می تونید ببرید، فقط باید به پریز برق دسترسی داشته باشه!)

تعرفه‌های بهار ۹۳ برای کاربران وایمکس به تفکیک استان:

رایتل هم من دارم
خوبه ولی نه خیلی!
بعضی ساعات روز افت سرعت داره
ولی وقتی که تو اون ساعت ها نباشه، سرعت ش خیلی بیشتر از سرعت اسمی شه
تو تهران و کرج هم من امتحان کردم خوبه
ولی شمال که اصلا آنتن نمی ده!
مشهدم تست کردم خوب بود
ولی خیلی نامرد گرون فروشه!! !

mehr1362
04-05-2014, 01:06
امروز مشترک ایرانسل شدم ، مودم مدل 130 گرفتم با 25 درصد تخفیف 150 تومن + اینترنت 128 نامحدود که در مجموع 192 تومن در اومد .
فردا هم قراره برم باقی مبلغ رو بدم و مودم رو تجویل بگیرم .
امیدوارم سرعت دانلودش زیر 10 نباشه که بشه وبگردی کرد حداقل و سرعت آپلودش هم واقعا 8 باشه .
نکته ای که هست اینکه همون اول بهم گفتن این تخفیف فقط شامل مودم های خانگی میشه یعنی سرعت بالای 128 نمیدن حتی با مدرک .
من هم که کلا مدرکی برای ارائه نداشتم واسم تفاوتی نداشت ، مبین نت هم دارم که احتمالا اون رو بفروشم دیگه .
امیدوارم مشکلاتم کم باشه زیاد مزاحم این تایپک نشم

mehr1362
04-05-2014, 16:27
دوستان من مودم رو امروز تحویل گرفتم دو تا سوال دارم :
الان مودم رو موقتی گذاشتم جایی که دو تا چراغش روشن هست و RSSI روی 88 هست .
نزدیک پنجره که میبرم تمام چراغ ها روشن میشه اما در تنظیمات مودم سه چراغ روشن نشون میده ، علت چیه ؟ RSSI هم میاد روی 78
جایی از تنظیمات مودم سیگنال رو به صورت عددی نشون نمیده ؟ فقط با چراغ ها باید دید ؟
لطفا نگاه کنید ببینید میزان RSSI شما چند هست .
مرسی

Mr.Aras
05-05-2014, 07:54
نزدیک پنجره که میبرم تمام چراغ ها روشن میشه اما در تنظیمات مودم سه چراغ روشن نشون میده ، علت چیه ؟ RSSI هم میاد روی 78
جایی از تنظیمات مودم سیگنال رو به صورت عددی نشون نمیده ؟ فقط با چراغ ها باید دید ؟
مرسی

دوست عزیز مودم من 130 نیست، برای همین صبر کردم تا بقیه دوستان جواب بدن. اما به هرحال این وضعیت اتصال منه !

mehr1362
05-05-2014, 09:41
دوست عزیز مودم من 130 نیست، برای همین صبر کردم تا بقیه دوستان جواب بدن. اما به هرحال این وضعیت اتصال منه !

ممنون همشهری
وضعیت شما که حرف نداره ! کجای تنظیمات مودم سطح سیگنال رو نگاه میکنید ؟ مودم شما bm632w هست ؟
من هر چی داخل تنظیمات مودم گشتم جایی رو ندیدم سطح سیگنال رو درصدی بزنه فقط با dBm تنظیم میکنم .

ase_pase
05-05-2014, 09:46
مرسی

من مودم فضای خارجی outdoor دارم.
CINR من بين 27 و28 و RSSI من هم بين -49 و 50 هست.
برای مودم من وقتي چراغ قويترين سيگنال (که فکر کنم ميشه همون تمام چراغ ها توی مودم شما) روشن ميشه که RSII روی -54 و يا عدد بيشتری(-53 و -52 و... ) باشه.

mehr1362
05-05-2014, 09:50
من مودم فضای خارجی outdoor دارم.
CINR من بين 27 و28 و RSSI من هم بين -49 و 50 هست.
برای مودم من وقتي چراغ قويترين سيگنال (که فکر کنم ميشه همون تمام چراغ ها توی مودم شما) روشن ميشه که RSII روی -54 و يا عدد بيشتری(-53 و -52 و... ) باشه.

من در پوشش زرد نقشه های ایرانسل هستم .
بهترین جایی که پیدا کردم RSSI روی 74 هست ، جایی از تنظیمات مودم هم ندیدم که درصدی بزنه ، فکر کنم سیگنالم بین 60 تا 70 درصد باشه

habstem
05-05-2014, 12:29
برو default gateway رو بزن ip مودم ببین درست میشه:n15: ( من یک جا مشابه این حالت شمارو دیدم این کارو کردم درست شده)

نشد آقا :(

البته مطمئن نیستم که درست فهمیده باشم !!!

همین جا دیگه؟

خودش که اول رو اتوماتیک بود
بعد تیک دومی رو زدم و آی پی گیت وی رو خودم زدم
ولی نشد!
:n29:

habstem
05-05-2014, 12:43

همین جا دیگه؟

ولی نشد!

بعد از انجام کار پیشنهادیِ شما، دوباره که به حالت پیش فرضش برش گردوندم درست شد !!

shat
05-05-2014, 14:13
بچه ها شماره که ایرانسل باهاش sms میده چنده؟!! من sms قبلیش رو پاک کردم...

یه sms نصفه واسم اومده خواستم ببینم از ایرانسل!

sms اومده " مشترک گرامی هزینه یک ماه اعتبار رایگان به عنوان هدیه پیوستن به شب ... " بقیه اش نیومده، شماره ای هم که ارسال کرده این: 937707000

habstem
05-05-2014, 14:33
بچه ها شماره که ایرانسل باهاش sms میده چنده؟!! من sms قبلیش رو پاک کردم...

یه sms نصفه واسم اومده خواستم ببینم از ایرانسل!

sms اومده " مشترک گرامی هزینه یک ماه اعتبار رایگان به عنوان هدیه پیوستن به شب ... " بقیه اش نیومده، شماره ای هم که ارسال کرده این: 937707000

بله
البته آخرش یه صفر کم گذاشتید! :n02:

shat
05-05-2014, 15:34
بله
البته آخرش یه صفر کم گذاشتید! :n02:

کسی نمیدونه بقیه sms چی بوده؟!! برای کسی از نیومده این sms ؟

zerzerous
06-05-2014, 01:35
راستش این حالت استندبای رو اگر تو منو نشون بدین ممنون می شم - چون من تا حالا بهش دقت نکردم:n15:
+
این مورد محاسبه رو نگرفتم منظورت دقیقا چی هست...( از لحاظ حجم و حساسیت - نسبت حجم به زمان حساسیت دارد یا کلا به حجم بعد از ریست کردن حساسیت دارد؟)

والا خودمم دقیق نمیدونم کجاست :دی
فقط میدونم به حالت idle میره وقتی ازش استفاده نشه.

کدوم قسمتش؟!
خودم هم زیاد یادم نیست

فلن با سرویس دهنده ها شدیدا به مشکل برخوردم. سرعت دانلودم با سیگنال عالی از همون اکسس پوینتی که قبلا ازش 260-270 میگرفتم الان بیشتر از 60 تا نمیگیرم! بماند که تمام اکانت های vip أانلود فیلمم دارن میسوزن!

Mr.Aras
06-05-2014, 10:54
ممنون همشهری
وضعیت شما که حرف نداره ! کجای تنظیمات مودم سطح سیگنال رو نگاه میکنید ؟ مودم شما bm632w هست ؟
من هر چی داخل تنظیمات مودم گشتم جایی رو ندیدم سطح سیگنال رو درصدی بزنه فقط با dBm تنظیم میکنم .

مودم من BM632 هست و از این منو دیده میشه.

درصدی خیلی دقیق نیست همون توان سیگنال یا dBm دقیق تره.

همین جا دیگه؟

ولی نشد!

دوستان که تو این زمینه تجربه دارن بگن تونستن با نرم افزار namebench کار کنن. من رو ایرانسل که اجراش میکنم پیغام خطا میده. انگار نمیشه dns های ایرانسل را تغییر داد؟

والا خودمم دقیق نمیدونم کجاست :دی
فقط میدونم به حالت idle میره وقتی ازش استفاده نشه.

کدوم قسمتش؟!
خودم هم زیاد یادم نیست

فلن با سرویس دهنده ها شدیدا به مشکل برخوردم. سرعت دانلودم با سیگنال عالی از همون اکسس پوینتی که قبلا ازش 260-270 میگرفتم الان بیشتر از 60 تا نمیگیرم! بماند که تمام اکانت های vip أانلود فیلمم دارن میسوزن!

من قبلا تو مودمم دیده بودم ولی بعد از آخرین آپدیت انگار حذف شده همونطور که امکان ویرایش فرکانس ها حذف شده. هرچند اون موقع که گزینه idle بود خودم رفته بودم غیرفعالش کرده بودم، چون همون موقع که با اینترنت کار داشتی مودم خواب بود باید چند بار صفجه را Refresh میکردی تا صفحه را باز کنه.

habstem
06-05-2014, 18:18
سلام دوستان

بعد خاموشش کردم .
ولی بعدش قطع شد!
به این صورت که
لپ تاپ هم مودم وصله
ویندوزم 8.1 هست
ترافیکمم تموم نشده

ممنون

اه!
این چرا این جوری شده آخه :n14:

Mr.Aras
06-05-2014, 22:39
اه!
این چرا این جوری شده آخه :n14:

وقتی کامپیوتر را Restart میکنی درست نمیشه؟

habstem
07-05-2014, 08:30
وقتی کامپیوتر را Restart میکنی درست نمیشه؟

نه نمی شه !
!

habstem
07-05-2014, 23:16
سلام دوستان

بعد خاموشش کردم .
ولی بعدش قطع شد!
به این صورت که
لپ تاپ هم مودم وصله
ویندوزم 8.1 هست
ترافیکمم تموم نشده

ممنون

!

باز دوباره این جوری شد!
از troubleshooting استفاده کردم
می گه الان مشکل اینه:
The DNS server isn't responding !

(البته دفعه ای قبل این مشکل رو چیزای دیگه عنوان می کرد، ولی در حال حاضر اینو می گه!)

ase_pase
08-05-2014, 06:08
باز دوباره این جوری شد!
از troubleshooting استفاده کردم
می گه الان مشکل اینه:
The DNS server isn't responding !

(البته دفعه ای قبل این مشکل رو چیزای دیگه عنوان می کرد، ولی در حال حاضر اینو می گه!)

از پشه ها متنفرم :grrr: ......

من قبلا اين مشکل رو پيدا کرده بودم. مشکل از شما نيست و از ايرانسل عزيز تر از جان هستش که البته احتمال داره اگه به 707 هم زنگ بزنيد بگن مشکل از خودتون هست. 2 بار توي فاصله زماني کم واسه من اينطوري شده بود که خودش بعد از چند ساعت درست شد.

از ديشب حدود ساعت 1:30 صبح هم واسه من اينطوري شده دوباره . آنتن وصل هست ولي هيچ اينترنتي نيست. چند دقيقه اول فقط سايت ايرانسل ميومد که رفتم ببينم شايد زده باشه مهلت تموم شده يا مشکلي هست (با اينکه ميدونستم 7 روز مونده) که ديدم مشکلي نيست اونجا.
با ريبوت کردن و يا عوض کردن دکلي هم که بهش وصل ميشم هم درست نشد و هنوز هم مشکل سرجاش هست.

mehryar1973
08-05-2014, 06:22
مشکل از فرستنده هستش به آنتن های خودتون دست نزنید:n02:
قطعه آقا،منم امروز صبح دقیقا همین مشکلات رو دارم

habstem
08-05-2014, 08:28
از پشه ها متنفرم :grrr: ......

من قبلا اين مشکل رو پيدا کرده بودم. مشکل از شما نيست و از ايرانسل عزيز تر از جان هستش که البته احتمال داره اگه به 707 هم زنگ بزنيد بگن مشکل از خودتون هست. 2 بار توي فاصله زماني کم واسه من اينطوري شده بود که خودش بعد از چند ساعت درست شد.

از ديشب حدود ساعت 1:30 صبح هم واسه من اينطوري شده دوباره . آنتن وصل هست ولي هيچ اينترنتي نيست. چند دقيقه اول فقط سايت ايرانسل ميومد که رفتم ببينم شايد زده باشه مهلت تموم شده يا مشکلي هست (با اينکه ميدونستم 7 روز مونده) که ديدم مشکلي نيست اونجا.
با ريبوت کردن و يا عوض کردن دکلي هم که بهش وصل ميشم هم درست نشد و هنوز هم مشکل سرجاش هست.

مشکل از فرستنده هستش به آنتن های خودتون دست نزنید:n02:
قطعه آقا،منم امروز صبح دقیقا همین مشکلات رو دارم

آه !
مرسی آقا، دیگه داشتم دیوونه می شدم!
حداقل حالا می دونم که تنها نیستم در این راه !!!

به نظرتون علت چیه؟!

Fate2646
08-05-2014, 08:51
سلام منم الان 2 روزه اینطوری میشم .خوب تا کی قراره این قضیه ادامه داشته باشه؟راه حلش چیه؟