PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] Wimax Irancell / شرکت ایرانسل { توضیحات در پست اول }

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

3jokes_x
05-03-2010, 11:16
الان فرق اين وايمكس با اي دي اس ال اينه كه بدون نياز به خط تلفن هر جا كشور كه بخواي به نت دسترسي داري؟

تقریبا بله.

- در همه کشور نیست، فقط در 7-8 تا شهر هست. اون هم همه نقاط شهرها نیست. برای هر شهری یه نقشه دسترسی توی سایت ایرانسل هست که باید ببینید.

- ضمنا برای اتصال باید در یک محل ثایت باشی. در حال حرکت (مثلا با لپتاپ توی ماشین) نمی شه به اینترنت وایمکس ایرانسل وصل شد.

- تفاوت دیگه اینه که به هر حال این تکنولوژی چون بیسیم هست، کیفیت ارتباطش از ADSL که توسط سیم منتقل می شه پایین تره. مثل موبایل که بعضی جاها آنتن دهی خوبی نداره ولی تلفن ثابت همیشه کیفیتش خوبه.

در مجموع من ترجیح می دم که فعلا صبر کنم، چون با گذشت زمان هم پوشش مناطق مختلف بهتر می شه هم با ورود رقبای جدید به میدان (بعد از عید) جو رقابتی شکل می گیره و قیمت ها پایین تر میاد. قیمت های فعلی وایمکس در حال حاضر توان رقابت با قیمت های ADSL رو نداره، پس اگر بی سیم بودن (قابلیت اتصال به نت از هر جا) براتون زیاد مهم نیست، فعلا خرید ADSL به صرفه تره.

psp2004
05-03-2010, 13:25
دوستان اگر میشه مشخصات این مودمی که خود ایرانسل می ده را بدید . چون میخام خودم یه مودم بخرم.. ... ... .. با تشکر

mand007
05-03-2010, 17:44
یکی از دوستام (دوست دوستام ) مثه که گفته قراره در عید نوروز شب ها و پنج شنبه و جمعه رو رایگان کنند
حالا راست گفته؟
خود ایرانسلی ها این شایعه رو راه نینداخته باشند که بریم بخریم گول بخوریم!
چون همون دوستم گفته در عید کلا تعطیلا

حالا بگیرم نگیرم؟

zedeh@le_b@h@l
06-03-2010, 03:18
اگر وایمکس ارزونتر بشه خیلی بهتره تا adsl چون هم هزینه رانژه کردن نداره هم دردسر تلفن نداشتن و هزار تا دردسر دیگه... ولی فعلا بهتون توصیه نمی کنم بگیرین... من خودم یک هفتست پول ریختم هنوز تکنیسین و مودم ایرانسلو به چشم ندیدم... فعلا که خوردنش... فکر نکنم توی عید هم مجانی بشه... اینها شایعه های ایرانسل واسه فروش بیشتر... البته هر کی می خواد بگیره یکدفعه مجانی نشه تو سال جدید من فحششو بخورم... به هرحال به نظر هرکسی مربوط می شه... من که سه سال تلفن واسمون وصل نکردن... نگید روستایی هستم تلفن نداره والا وسط شهرم... البته مخابرات وظیفه شناسه 24ساعته وصل می کنه اصلا شک نکن(هرجا رفتم پیگیری اینو شنیدم)... والا به چشم که ندیدم کدومه تلفن؟! البته حالا که شنیدن من دیگه قید ADSL رو زدم کل انداختن فعلا خط انداختن رو زمین تا ۲۰سال آینده تلفن وصل کنن ان شا الله... یعنی واقعا من اونروزو می بینم؟!!!!!...

arash.1357
07-03-2010, 15:04
كسي ميدونه برد آنتنهاي مايكروويو وايمكس ايرانسل چقدره؟

ahmaad313
07-03-2010, 19:38
هم می شه با ۷۰۷ تماس گرفت و هم می شه با مراجعه به سایت یا دفاتر ثبت نام اینکارو انجام داد... حالا هرکسی که یکی از این سه راه رو راحت تر بدونه انجام می ده...
تخفیف فقط شامل اشتراک ماهیانه می شه نه مودم.
سوال سومتونم جوابش نه.پس ۱۱۰یا ۲۲۰تومان پول واسه خرید مودم دارید می دید دیگه چطور پس بگیرن؟ گفتن در آینده مودم امانی شاید بدن.
اون دوست عزیزم که گفته بود کدوم مودم می شه ۱۸۰هزارتومان مودم داخلیه که الان ۱۱۰هزار تومانه... باور نکن شایعه کردن واسه فروش بیشتر...

دوست عزیز سلام

ببینم شما با توجه به چی میگین قراره در آینده امانی بدن؟؟؟؟
(مدیر ایرانسلی / علم غیب داری/ اطلاعیه رسمی داده/)
یا اینکه شنیدی

منم که گفتم اون 180 تومن رو نصاب مودم گفت!

میخوای اسمشو بدم

مسول تکنسین های (نصاب های) شرکت پاسار گاد (یکی از 2 شرکت طرف قرارداد ایرانسل) بود

الف

zedeh@le_b@h@l
08-03-2010, 13:56
دوست عزیز سلام

ببینم شما با توجه به چی میگین قراره در آینده امانی بدن؟؟؟؟
(مدیر ایرانسلی / علم غیب داری/ اطلاعیه رسمی داده/)
یا اینکه شنیدی

منم که گفتم اون 180 تومن رو نصاب مودم گفت!

میخوای اسمشو بدم

مسول تکنسین های (نصاب های) شرکت پاسار گاد (یکی از 2 شرکت طرف قرارداد ایرانسل) بود

الف

دوست عزیز من که نگفتم شما راست نمی گی؟! گفتم ایرانسل شایعه ۱۸۰هزار تومانی رو راه انداخته... ایرانسل نه مال بابای منه نه شما... من که زنگ زدم ۷۰۷ گفت در آینده می دن... دیگی چی بگم... هر کی هم می خواد اطلاع کسب کنه به ۷۰۷ زنگ بزنه...

hamed malekpour
08-03-2010, 22:15
یک سوال این وایمکس ایرانسل به شهرستان ها می آیدما با تبریز 45کیلومتر فاصله داریم؟

arash.1357
09-03-2010, 16:11
كسي ميتونه وزن و ابعادمودم داخلي ايرانسل رابده

ehsan_jan3
09-03-2010, 16:58
سلام دوستان

مودم داخلی وزن کمی دارد.

سرعت دانلود بین 12 تا 20

صفحات را هم خیلی خوب باز میکنه .

بای بای خط تلفن پس سی ام بای بای مخابرات جهان سوم

e_kh78
09-03-2010, 21:36
سلام من تو غرب تهران گرفتم بسیار عالی داره جواب میده و قطعی هم نداره و سرعت دانلودم هم بین 20 تا 30 کیلو بایت متغیره و 128است با اینکه دور و ورمون پر از مجتمع است ولی با مودم داخلی هم قشنگ سیگنالش پر میکنه

*QWERT*
10-03-2010, 18:41
سلام.یکی این سوال ما رو جواب بده خوب.
قیمت این که مثل فلش مموری هست چنده خوب؟؟؟
اینجوریه:
فقط vodafone روش ننوشته:دی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو رو خدا جواب بدید.

yasget
10-03-2010, 23:11
اینجوریه:
تو رو خدا جواب بدید.

من فمر کنم این دانگل رو وایمکس ایران جواب نمیده چون قابلیت موبیلیتی سداره البته مطمئن نیستم شما خودت امتحان کردی ؟؟

edcxz1
11-03-2010, 00:29
دوستان عزیز
بعد از مدتی اکنون از وایمکس دائمی 128 با مودم زرد رنگ ( داخلی ) ایرانسل با پر شده سه چراغ سیگنال ، از ایرانسل استفاده می کنم و در سایتی نیز تست سرعت را چک کردم و چنین جوابی را نشان داد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

manuelcalavera
11-03-2010, 10:47
دوستان بین ِ این وایمکس هایی که وجود داره ، کدوم از همه بهتره و کیفیت ِ بهتری ارائه میده ؟

شرایط ِ خرید از ایرانسل رو میگید لطفا ؟ چند روزه تحویل میدن ؟

zedeh@le_b@h@l
11-03-2010, 13:11
اینجوریه:
تو رو خدا جواب بدید.

شما ها هم دلتون خوشه اااااا:19::19: اينجا ايرانه از اين چيزا نمي شه استفاده کرد بايد يه مودم که بيشتر شبيه 4پايه ست رو بذاري سر ميز:27::27: تازه شانس بياري مثل من بيرون از خونه آنتن نده:19::19::19:

دوستان بین ِ این وایمکس هایی که وجود داره ، کدوم از همه بهتره و کیفیت ِ بهتری ارائه میده ؟

فعلا که ايرانسل ارزونتره:10: ولي در کل زياد جالب نيست...:19::19:تحويلش تا وصل شدنش حدود يک هفته طول مي کشه..:11: براي اطلاع از شرايط ايرانسلم به سيتش مراجعه کنيد..:5:

hajoo
12-03-2010, 17:54
دوستان عزیز
بعد از مدتی اکنون از وایمکس دائمی 128 با مودم زرد رنگ ( داخلی ) ایرانسل با پر شده سه چراغ سیگنال ، از ایرانسل استفاده می کنم و در سایتی نیز تست سرعت را چک کردم و چنین جوابی را نشان داد.

:18: دوست عزیز مطمئنی 128 گرفتی؟

یعنی سرعت دانلودت 170؟

hamed malekpour
12-03-2010, 18:10
به نظر من 70است..........

*QWERT*
12-03-2010, 19:17
من فمر کنم این دانگل رو وایمکس ایران جواب نمیده چون قابلیت موبیلیتی سداره البته مطمئن نیستم شما خودت امتحان کردی ؟؟
نه عزیز من دارم سوال میکنم.

شما ها هم دلتون خوشه اااااا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينجا ايرانه از اين چيزا نمي شه استفاده کرد بايد يه مودم که بيشتر شبيه 4پايه ست رو بذاري سر ميز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تازه شانس بياري مثل من بيرون از خونه آنتن نده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون تو تبلیغات خود وایمکس بود پرسیدم چنده.

zedeh@le_b@h@l
12-03-2010, 21:54
دوستان عزیز

کجايي برادر؟؟!!!:18::18::18::18::18::18::18::18: منم سه تا چراغ مودمم روشنه روبروي دکل ايرانسلم ولي با 15تا20 دانلود مي کنم:19::19: دمت گرم يه دستيم روي سر ما بکش:27::27:

Electronic-Arts
12-03-2010, 22:18
چون تو تبلیغات خود وایمکس بود پرسیدم چنده.
کجای تبلیغات همچین چیزی داره؟

hamed malekpour
12-03-2010, 22:33
یک سوال این وایمکس ایرانسل آیا در سال89در تمامی شهر ها فعال می شه یا نه؟

edcxz1
12-03-2010, 22:38

من شخصا چون کارت شبکه نداشتم و اولین بار هم بود که با مقوله کارت شبکه مشکل داشتم ........ نصاب آمد و رفت ...... و این آمدن مجدد بیست روز کشید .
البته از زمان پرداخت پول نهایتا تا یه هفته ای زمان می بره و می آن و تحویل میدن .............

edcxz1
12-03-2010, 22:42
:18: دوست عزیز مطمئنی 128 گرفتی؟

یعنی سرعت دانلودت 170؟

تستی که من می کنم این رو میده ........ شاید یه جای کار اشتباه است .........

edcxz1
12-03-2010, 22:47
[QUOTE=zedeh@le_b@h@l;4749250]کجايي برادر؟؟!!!:18::18::18::18::18::18::18::18: منم سه تا چراغ مودمم روشنه روبروي دکل ايرانسلم ولي با 15تا20 دانلود مي کنم:19::19: دمت گرم يه دستيم روي سر ما بکش:27::27:
شاید هم من اشتباه می کنم

من به سایت

میروم و گزینه your results
را انتخاب می کنم و این صفحه می آید :

LΩRD
13-03-2010, 00:11
با سلام خدمت تمامی دوستان
به نظر من قیمتاش اصلا مناسب نیست :13:
همون ADSL بهتره :31:

saegheh67
13-03-2010, 22:29
بچه ها من یک سوال دارم ایا امکان داره ----- برای استفاده از شیرینک اینترنتی یا دستگاهای دیگر به مودم وایمکس ایرانسل وصل کرد ایا مثل مودم adsl داری چند پورت خروجی میباشند؟

edcxz1
13-03-2010, 23:36
بچه ها من یک سوال دارم ایا امکان داره ----- برای استفاده از شیرینک اینترنتی یا دستگاهای دیگر به مودم وایمکس ایرانسل وصل کرد ایا مثل مودم adsl داری چند پورت خروجی میباشند؟
یه خروجی لند داره که به مادر برد یا کارت شبکه وصل میشه
یه خروجی دیگه هم داره که نصاب می گفت برای تلفن اینترنتی است که در حال حاضر فعال نیست .
یه ورود ی داره که ولتاژ درخواستی مودم رو تامین می کنه
حتی برای این مودم های 110 تومنی داخلی زرد زنگ هم یه ورودی آنتن داره که نصاب می گفت میشه این مودمها رو داخل خونه گذاشت و یه آنتن براشون در بیرون از خونه قرار دارد که البته ظاهر ا در حال حاضر عملی نیست .

saegheh67
14-03-2010, 09:32
یه خروجی لند داره که به مادر برد یا کارت شبکه وصل میشه
یه خروجی دیگه هم داره که نصاب می گفت برای تلفن اینترنتی است که در حال حاضر فعال نیست .
یه ورود ی داره که ولتاژ درخواستی مودم رو تامین می کنه
حتی برای این مودم های 110 تومنی داخلی زرد زنگ هم یه ورودی آنتن داره که نصاب می گفت میشه این مودمها رو داخل خونه گذاشت و یه آنتن براشون در بیرون از خونه قرار دارد که البته ظاهر ا در حال حاضر عملی نیست .

ممنون دوست عزیز پس اگر نشود به چند دستگاه وصل کرد که فایده ایی نداره

edcxz1
15-03-2010, 23:07
یه بار دیگه از یه سایت دیگه تست کردم این رو داده بود :

edcxz1
15-03-2010, 23:53
و صد البته که فکر می کنم درست درستش این باشه :

P‌C
19-03-2010, 03:33
من سرویسم فعال شده اما نمیتونم وارد سایتی غیر از ایرانسل بشم. به اون کدهای 4 رقمی تصویری ایراد میگیره در صورتیکه مطمئنم همه چی درسته! اما ارور میده و وارد نمیشه. به امور مشترکین هم زنگ زدم هیچی بارشون نیست. همش میگن تا 72 ساعت دیگه! به شکایتتون رسیدگی میشه. کسی راه حلی نداره؟

Advanced Ali-001
19-03-2010, 10:40
دوستان این وایمکسای ایرانسل خوبه از نظر سرعتو کیفیت ؟ بعد آیا این وایمکسا آنتن دارن یعنی مثل موبایل باید آنتن بدن تا به اینترنت وصل بشی ویه چیز دیگه اینکه 1مگ واسه خونگیا دارن سرویس میدن ؟ بعد که گرفتی مثل adsl آی اس پی میخواد؟با چی به کامپیوتر وصل میشه؟بعد چطوری قبض میاد به تلفنم ه وصل نمیشه یانه ممنون میدونم زیاده ولی خب میخوام بگیرم باید اطلاعات داشته باشم ممنون:11:

sei_pm
19-03-2010, 11:04
دوستان این وایمکسای ایرانسل خوبه از نظر سرعتو کیفیت ؟ بعد آیا این وایمکسا آنتن دارن یعنی مثل موبایل باید آنتن بدن تا به اینترنت وصل بشی ویه چیز دیگه اینکه 1مگ واسه خونگیا دارن سرویس میدن ؟ بعد که گرفتی مثل adsl آی اس پی میخواد؟با چی به کامپیوتر وصل میشه؟بعد چطوری قبض میاد به تلفنم ه وصل نمیشه یانه ممنون میدونم زیاده ولی خب میخوام بگیرم باید اطلاعات داشته باشم ممنون:11:

قبض که نمیاد باید توی خود سایتشون شارژ کنید حالا گیرم به خونه بدن اونوقت شما می خوای 400 هزار تومان پول بدی ماهی؟

Advanced Ali-001
19-03-2010, 13:22
قبض که نمیاد باید توی خود سایتشون شارژ کنید حالا گیرم به خونه بدن اونوقت شما می خوای 400 هزار تومان پول بدی ماهی؟

400تومن نوچ بابا 512 یا256 رو قیمت دارید 6ماهه نا محدودازش ممنون:11:

sei_pm
19-03-2010, 13:37
400تومن نوچ بابا 512 یا256 رو قیمت دارید 6ماهه نا محدودازش ممنون:11:

شرمنده از بس شاتل گرون فروشه فکر کردم ایرانسل هم 1 مگ رو 400 میده ولی نگاه کردم 2 مگ رو 360 میده بقیه تعرفه ها هم اینجوریه:

puffi_vahshi
19-03-2010, 13:54
سلام

از دوستانی که در حال حاضر وایمکس دارند کسی بوده که قبلا adsl داشته باشه

میخوام بدون در کل کدوم بهتر هستند ؟:46:

sei_pm
19-03-2010, 14:16
سلام

از دوستانی که در حال حاضر وایمکس دارند کسی بوده که قبلا adsl داشته باشه

میخوام بدون در کل کدوم بهتر هستند ؟:46:

با این تعرفه ها فعلا Adsl بهتره فکر کنم 1 سالی طول بکشه تا درست بشه.

puffi_vahshi
19-03-2010, 19:37
با این تعرفه ها فعلا Adsl بهتره فکر کنم 1 سالی طول بکشه تا درست بشه.

خوب از نظر کیفیت چی؟

sei_pm
19-03-2010, 19:43
خوب از نظر کیفیت چی؟

اون هم هنوز ثبات لازم رو پیدا نکرده و پشتیبانی درست و حسابی نمیشه.

fandak
19-03-2010, 20:51
خوش به حالتون که از می تونین از اینترنت پرسرعت استفاده کنید

ehsan_jan3
20-03-2010, 01:20
دوستان 128 3 گیگ ایرانسل مشابه adsl هست

پشتیبانیشون هم خوبه .سرعت دانلود هم 10 تا 15 هست.

فقط زود تمام میشه باید شارژ کنی.

toloosoft
20-03-2010, 04:05
سلام به همه دوستان
میخاستم بپرسم کسی از دوستان که در بحثهای این تاپیک شرکت کرده که از اینترنت وایمکس ایرانسل هم استفاده میکنه مودم خارجی(اوت دوور) داره؟

اگه داره ممنون میشم ای دی یاهویی چیزی بده!
من یه مشکل بزرگ دارم.مودمم رو به صورت دستی و با دکمه ای که روی اداپتور مودم هست ریست کردم و تمام تنظیمات فرکانس و پهنای باند و ... من پریده!
حدود 45 روز میشه سرویس گرفتم ولی 10 روز بیشتر استفاده نکردم و از اون به بعد همه چیز ریخته بهم که به تازگی دیروز فهمیدم عیب کار کجاس و حالا دنبال کسی میگردم که تنظیمات رو بهم بگه تا انجام بدم!

با پشتیبانی هم که تماس گرفتم اصلا طرف حالیش نمیشد من چی دارم میگم.گفت با تکنسین تماس بگیر
اونم خیر سرش پیشنهاد داد گفت اعلام خرابی مودم بکن تا برات عوض کنند! :2:طرف بلد نبود پیشنهاد داد لقمه رو دور سرم بچرخونم :18:

حالا در کل ممنون میشم اگه کسی از دوستان میتونه کمک کنه اعلام کنه تا دقیقا بهش بگم چی و ازکجای مودم میخام!

"علیرضا"

toloosoft
20-03-2010, 04:13
سلام به همه دوستان
میخاستم بپرسم کسی از دوستان که در بحثهای این تاپیک شرکت کرده که از اینترنت وایمکس ایرانسل هم استفاده میکنه مودم خارجی(اوت دوور) داره؟

اگه داره ممنون میشم ای دی یاهویی چیزی بده!

من یه مشکل بزرگ دارم.مودمم رو به صورت دستی و با دکمه ای که روی اداپتور مودم هست ریست کردم و تمام تنظیمات فرکانس و پهنای باند و ... من پریده!
حدود 45 روز میشه سرویس گرفتم ولی 10 روز بیشتر استفاده نکردم و از اون به بعد همه چیز ریخته بهم که به تازگی دیروز فهمیدم عیب کار کجاس و حالا دنبال کسی میگردم که تنظیمات رو بهم بگه تا انجام بدم!

با پشتیبانی هم که تماس گرفتم اصلا طرف حالیش نمیشد من چی دارم میگم.گفت با تکنسین تماس بگیراونم خیر سرش پیشنهاد داد گفت اعلام خرابی مودم بکن تا برات عوض کنند!

طرف بلد نبود پیشنهاد داد لقمه رو دور سرم بچرخونم
حالا در کل ممنون میشم اگه کسی از دوستان میتونه کمک کنه اعلام کنه تا دقیقا بهش بگم چی و ازکجای مودم میخام

"علیرضا"

P‌C
20-03-2010, 16:09
خوب از نظر کیفیت چی؟
من استفاده کردم به گرد شاتل نمیرسه. دیسی زیاد داره با آنتن فول!...
پشتیبانی شون مودب و با حوصله اما با حداقل دانش فنی هست. یه ایراد توی سیستمشون بود که نمیتونستم به سایتی وارد بشم، 2 روز طول کشید تا برطرفش کنن.

mesi0
20-03-2010, 22:37
تا انجایی که من میدونم ایرانسل برای اینترنت دو تا استاندارد داره یکیش اینترنت ثابت خونگی از نوع بیسیم وبعدیش هم که اینترنت همراه هستش که شما هرجایی باشین متونیین به اینترنت وصل باشین که این خودش بستگی به دو عامل داره یکیش لپ تاب و دومیش انتن ایرانسل اگه در اون منطقه باشه.در مورد قیمتش هنوز بی خبرم.درمورد سرعتش یه مقدار باور نکردنیه. اینهم بعدا مشخص میشه که ایا واقیه ییا نه.

zedeh@le_b@h@l
20-03-2010, 23:01
ایرانسل دیونم کرد...:18::18::18: دو هفته گرفتم با اینکه انتنم فول می شه ولی فقط سه روز کار کرد یک هفته شده پشتیبانی نیومده...:2::2::2: تمام شارژمم پرید...:19::19::19::19:

P‌C
21-03-2010, 04:39
تا انجایی که من میدونم ایرانسل برای اینترنت دو تا استاندارد داره یکیش اینترنت ثابت خونگی از نوع بیسیم وبعدیش هم که اینترنت همراه هستش که شما هرجایی باشین متونیین به اینترنت وصل باشین که این خودش بستگی به دو عامل داره یکیش لپ تاب و دومیش انتن ایرانسل اگه در اون منطقه باشه.در مورد قیمتش هنوز بی خبرم.درمورد سرعتش یه مقدار باور نکردنیه. اینهم بعدا مشخص میشه که ایا واقیه ییا نه.
ایرانسل فقط مجوز وایمکس ثابت داره و مجوز وایمکس همراه بصورت انحصاری تا 2 سال از شروع فعالیت به اپراتور سوم داده شده که طبق معمول مثل قضیه اپراتور دوم (ترکسل) این یکی هم به دلایل عجیب و مبهم هنوز راه نیوفتاه.

ahmaad313
21-03-2010, 14:41
برای دور زدن فیل/تر راهی پیدا کردین بگین؟؟؟؟؟؟؟/

edcxz1
21-03-2010, 19:35
برای دور زدن فیل/تر راهی پیدا کردین بگین؟؟؟؟؟؟؟/

من از مودم داخلی ( زرد رنگ ) ایرانسل استفاده می کنم ........ یه نرم افزار ف ی ل ت ر ش ک ن هم نصب کردم که بعد از نصب یه صفحه اینترنت اکسپلور میاره و شما میتونید به دنیای آزاد به راحتی وصل بشین اما من فکر میکنم که چون آپی شما ثابته ، امکان داره که براحتی شما شنا سائی بشین . .........

win2k3
21-03-2010, 20:39
سلام و سال نو مبارک
من از دیروز میخوام برای یکماهه دیگه اشتراک وایمکسم رو تمدید کنم ولی وقتی شماره سریال کارت شارژ رو وارد میکنم یه اخطار قرمز رنگ میاد که میگه ای پی فلان پیدا نشد و ...... برای دوستان دیگه هم این مشکل وجود داره یا نه ؟

P‌C
21-03-2010, 22:31
سلام و سال نو مبارک
من از دیروز میخوام برای یکماهه دیگه اشتراک وایمکسم رو تمدید کنم ولی وقتی شماره سریال کارت شارژ رو وارد میکنم یه اخطار قرمز رنگ میاد که میگه ای پی فلان پیدا نشد و ...... برای دوستان دیگه هم این مشکل وجود داره یا نه ؟
بله همینطوره.

Morteza561
21-03-2010, 23:53
سرعتش که عالیه ولی حیف قیمتاش در حد لالیگاسـ!

mehdigolzar
22-03-2010, 00:34
بله همینطوره.

زنگ برن 707 شارژ کن

amoo jojo
22-03-2010, 01:56
سلام
من تازگی ها یک نوت بوک اچ پی خریدم dv3-2270 . من موقع خرید به این نکته توجه نکردم که مودم dial up داره یا نه و وقتی آوردم خونه فهمیدم فقط وایرلس داره و چون خط خونه ما به اسم کس دیگه ایست نمی تونم adsl بگیرم واسه همین تصمیم گرفتم وایمکس بگیرم اما نمی دونم مودم وایمکس را من می تونم استفاده کنم یا نه؟ وایمکس بیسیم را به سیم تبدیل میکنه فکر کنم حالا نمی دونم میشه یا نه؟ نمی خواهم اول پول بدهم بعد موقع نصب بفهمم نمیشه پول پس گرفتن سخته از ایرانسل.
میشه لطفاً یکی واضح و روشن راهنمایی ام کنه

win2k3
22-03-2010, 02:20
سلام
من تازگی ها یک نوت بوک اچ پی خریدم dv3-2270 . من موقع خرید به این نکته توجه نکردم که مودم dial up داره یا نه و وقتی آوردم خونه فهمیدم فقط وایرلس داره و چون خط خونه ما به اسم کس دیگه ایست نمی تونم adsl بگیرم واسه همین تصمیم گرفتم وایمکس بگیرم اما نمی دونم مودم وایمکس را من می تونم استفاده کنم یا نه؟ وایمکس بیسیم را به سیم تبدیل میکنه فکر کنم حالا نمی دونم میشه یا نه؟ نمی خواهم اول پول بدهم بعد موقع نصب بفهمم نمیشه پول پس گرفتن سخته از ایرانسل.
اگه منزلتون جایی هست که ایرانسل میتونه به اونجا سرویس بده مشکلی نیست . شما مودم وایمکس رو که خریداری کردی از طریق کابل شبکه اونو به پورت کارت شبکه لب تاپ ات وصل میکنی و تمام.

toloosoft
22-03-2010, 10:45
سلام
دوستان عزیزی که در این تاپیک اینترنت وایمکس ایرانسل دارید
میشه این قسمت رو برای من چک کنید؟

دوستانی که مودم داخلی دارند توی اینترنت اکسپلورر تایپ کنند 192.168.1.1
یه صفحه باز میشه که یوزر و پسورد میخاد یوزر و پسورد هر 2 تاش admin
وقتی وارد شد محلی که عکسش رو اخر کار میذارم رو پیدا کنید و یه عکس از تنظیمات مودم خودتون بگیرید و به من بدید!؟!؟

دوستانی هم که مودم خارجی دارند اول ای پی مودم رو به صورت دستی ست کنید روی 192.168.0.5
بعدی توی اینترنت اکسپلورر تایپ کنید 192.168.0.10
بعدم محلی که من عکسش رو گذاشتم برید و یه عکس از تنظیمات مودم خودتون برای من بفرستید

اینم عکس:

این قسمت برای تنظیمات باند وایمکس روی مودم هست که مودم اطلاعات وایمکس ایرانسل رو از چه باند و فرکانسهایی دریافت کنه
مودم من به دلیل ریست شدن دستی این اطلاعاتش پریده و الان حدود 1 ماه میشه من نتونستم از سرویسم استفاده کنم
ممنون میشم یه نفر این لطف رو در حق من بکنه و تنظیمات رو به من بگه

"علیرضا"

Rude Boy
22-03-2010, 14:10
سلام !
دوستان هنوز یه موضوع برای من در هاله ای از ابهامه :
من اگه بخوام این سرویس را ازش استفاده کنم باید چقدر پول پرداخت کنم ؟
128 یک ماهه و بدون محدودیت . این طور که تو سایت ایرانسل بود فکر کنم باید 110 برا مودم و 45 برای اشتراک بدم ؟
بعد سرعتش چجوریه ؟ سرعت دانلود ؟
یه توضیح کوتاه و خودمونی هم در مورد این اعتباری و دائم به ما بدین .
خیلی ممنون ....

P‌C
22-03-2010, 21:12
سلام
شما اگر فقط به دلیل بالا میخواید وایمکس بگبرید خب میتونید یه مودم اکسترنال (دیال آپ) بگیرید قیمتش هم 20-25 تومن بیشتر نیست. ولی اگر مصرفتون زیاد هست من همون وایمکس رو به شما پیشنهاد میکنم.

ehsan-inventor
23-03-2010, 14:32
سلام دوستان.سال نو مبارک...
آقا من خیلی کلافه شدم از این دایال آپ لعنتی :41: دارم دیوونه میشم . دوست دارم سرم رو بکوبونم تو دیوار...
چرا تو عید سرعت دایال آپ افتضاح تر شده...لا مذهبا با قطره چکون دارن اینترنت به من می رسونن !!!
ما خطمون فیبره...یعنی adsl بی adsl ! حالا می خوام از دوستانی که از سرویس 64 ایرانسل استفاده می کنن بپرسم چه سرعت دانلودی دارن؟
من نمی خوام برای اینترنت پول زیادی خرج کنم یعنی 64 فقط به دردم می خوره اما سرعتش مهمه.آیا مثل دایال آپ منو وادار می کنه کله رو بکوبونم تو دیوار؟؟؟؟!!:13:

الان دوستانی که از سرویس 64 استفاده می کنن سرعت دانلودشون چنده؟ 20 هستش حداقل؟!
ممنون میشم راهنمایی کنید
موفق باشید و با نشاط:11:

iman23
23-03-2010, 21:01
سلام دوستان.سال نو مبارک...
آقا من خیلی کلافه شدم از این دایال آپ لعنتی :41: دارم دیوونه میشم . دوست دارم سرم رو بکوبونم تو دیوار...
چرا تو عید سرعت دایال آپ افتضاح تر شده...لا مذهبا با قطره چکون دارن اینترنت به من می رسونن !!!
ما خطمون فیبره...یعنی adsl بی adsl ! حالا می خوام از دوستانی که از سرویس 64 ایرانسل استفاده می کنن بپرسم چه سرعت دانلودی دارن؟
من نمی خوام برای اینترنت پول زیادی خرج کنم یعنی 64 فقط به دردم می خوره اما سرعتش مهمه.آیا مثل دایال آپ منو وادار می کنه کله رو بکوبونم تو دیوار؟؟؟؟!!:13:

الان دوستانی که از سرویس 64 استفاده می کنن سرعت دانلودشون چنده؟ 20 هستش حداقل؟!
ممنون میشم راهنمایی کنید
موفق باشید و با نشاط:11:
سلام
سرعت 64 برای دانلود بین 5 تا 10 کیلو بایت بر ثانیه هستش.نرخ آبونمان نداره اما نرخ آزاد مصرفی مگابایتی 10 تومن میندازه گیگابایتی 10000 تومن

ehsan-inventor
23-03-2010, 22:19
سلام
سرعت 64 برای دانلود بین 5 تا 10 کیلو بایت بر ثانیه هستش.نرخ آبونمان نداره اما نرخ آزاد مصرفی مگابایتی 10 تومن میندازه گیگابایتی 10000 تومن

ممنونم دوست عزیز...
این که مثل دایال آپه ! کیفیتش چطوره؟ قطعی داره؟ اذیت نمی کنه؟ من فقط وبگردی می کنم...با این وجود کدوم به صرفه تره به نظر شما؟ دایال آپ یا سرویس 64؟

موفق باشید

iman23
23-03-2010, 23:23
ممنونم دوست عزیز...
این که مثل دایال آپه ! کیفیتش چطوره؟ قطعی داره؟ اذیت نمی کنه؟ من فقط وبگردی می کنم...با این وجود کدوم به صرفه تره به نظر شما؟ دایال آپ یا سرویس 64؟

موفق باشید
خوب کلا سرعت 64 باید همین حدود باشه خیلی خوب دیگه برسه به 12 که کم پیش میاد.قطعی داره چون سرویس بصورت بی سیم هستش و هر چیزی روش تاثیر داره.دقیقا فقط به درد وبگردی میخوره .فکر دانلود اینجور چیزا نباید باشی

edcxz1
24-03-2010, 03:23
toloosoft گرام
من آدرسی را که شما دادید هم د رفایر فاکس هم در اینترنت اکسپلور دادم اما صفحه ای باز نشد . در ضمن من مودم زرد رنگ داخلی دارم . من چند بار سعی کردم اما ین آدرس جیزی نشون نمیده .

sei_pm
24-03-2010, 09:44
toloosoft گرام
من آدرسی را که شما دادید هم د رفایر فاکس هم در اینترنت اکسپلور دادم اما صفحه ای باز نشد . در ضمن من مودم زرد رنگ داخلی دارم . من چند بار سعی کردم اما ین آدرس جیزی نشون نمیده .

شما کارت شبکتون خودش ip میگیره اگر نه ip اون رو به 192.168.10 تغییر بدید تا صفحه کانفیگ رو بتونید ببینید.

toloosoft
24-03-2010, 10:51
سلام

toloosoft گرام
در مورد این ادرس والا من خودم مودم خارجی دارم و از چیزی که شنیده بودم این ای پی ست شده هست ولی الان که شما میگی پس باید به روش دوست زیر عمل کنی

شما کارت شبکتون خودش ip میگیره اگر نه ip اون رو به 192.168.10 تغییر بدید تا صفحه کانفیگ رو بتونید ببینید.
از شما هم بابت راهنمایی ممنون
شما باید ای پی شبکه رو به صورت دستی روی ای پی خاص مثل 192.168.0.5 باید بذاری
بعد اون میتونی یا با ای پی 192.168.0.1 یا با ای پی 192.168.0.10 وارد کانفیگ مودم بشی
برای یوزر و پسورد هم هر 2تاش admin
بعد اون هم وارد بخش وایمکس و باندهایی که ایرانسل برای مودم تعیین کرده رو ممنون میشم برای من ارسال کنی!

با تشکر
"علیرضا"

sei_pm
24-03-2010, 13:47
[QUOTE=toloosoft;4779132]سلام
/QUOTE]

ببخسید من یک رو جا انداختم درستش 192.168.1.10 هست.

toloosoft
24-03-2010, 14:09
[QUOTE=toloosoft;4779132]سلام
/QUOTE]

ببخسید من یک رو جا انداختم درستش 192.168.1.10 هست.

سلام
والا 1 و 0 الان بحث ما نیست
الان مشکل من اینه که تنظیمات باند فرکانسی وایمکس مودمهای ایرانسل رو میخام!
اگه شما هم از وایمکس ایرانسل استفاده میکنی ممنون میشم وارد کانفیگ مودم بشی و یه عکس از صفحه تنظیمات باند وایمکس مودم بگیری و برای من ارسال کنی

"علیرضا"

zedeh@le_b@h@l
25-03-2010, 16:27
مردمممممممممممممممممممممم م:19::19::19::19::19: یک ماهه وایمکس گرفتم ولی حتی جمع کنم روزارو یک هفته نشده 10روزه زنگ زدم پشتیبانی که خرابه مودم انگار نه انگار:18::18::18: بابا من جفت دکلم انتنم فوله اگر از مودم نیس پس چیه:18::18::18:؟؟؟؟؟؟

edcxz1
25-03-2010, 17:00
یک تست دیگر با مودم داخلی زرد رنگ ایرانسل
128 با دانلود ماهانه 3 گیگا بایت

Big-travian
25-03-2010, 19:30
وایمکس خط تلفن نمیخواد؟!

sei_pm
25-03-2010, 23:14
وایمکس خط تلفن نمیخواد؟!

نه نمی خواد.

toloosoft
26-03-2010, 00:06
سلام

کسی از دوستان نتونست وارد تنظیمات مودمش بشه و چند تا عدد رو به من بده؟!؟!؟
به خدا شما اگه 1 روز و 1 هفته و مشکل سرعت و قطعی دارید من 1 ماهه تمامه اصلا نتونستم وصل بشم!

ممنون میشم دوستان 1 دقیقه من برای حل مشکل من وقت بذارن
به خدا جای دوری نمیره!

"علیرضا"

sei_pm
26-03-2010, 06:58
سلام

کسی از دوستان نتونست وارد تنظیمات مودمش بشه و چند تا عدد رو به من بده؟!؟!؟
به خدا شما اگه 1 روز و 1 هفته و مشکل سرعت و قطعی دارید من 1 ماهه تمامه اصلا نتونستم وصل بشم!

ممنون میشم دوستان 1 دقیقه من برای حل مشکل من وقت بذارن
به خدا جای دوری نمیره!

"علیرضا"

بهترین راه اینه کا برید پیش نماینده های فروششون حتما اونها خودشون استفاده می کنند و تنظیمات رو می دونند.

toloosoft
26-03-2010, 09:33
بهترین راه اینه کا برید پیش نماینده های فروششون حتما اونها خودشون استفاده می کنند و تنظیمات رو می دونند.

سلام
دوست عزیز نمایندگان فروش فقط برای ثبت نام هستند حتی اونها یه مودم ساده رو هم تحویل مشتری نمیدم چه برسه تنظیمات و ... رو بدونن!
از اتفاق این حرف رو میزنم چون یکی از نمایندگیهای شهر ما تقریبا اشنا در اومد و در این زمینه من خیلی باهاشون صحبت کردم که هیچ نتیجه ای نداشت!

در حال حاظر که 1 نفر نمیتونه تنظیمات باند وایمکس رو به من برسونه فقط و فقط تعویض مودم میتونه مشکل رو حل کنه

"علیرضا"

amir_shield
26-03-2010, 10:23
با سلام خدمت شما دوست عزیز من از تنظیمات مودمم که داخلی هست عکس گرفتم و برای شما میزارم امیدوارم که مورد استفادت قرار بگیره....با تشکر

Electronic-Arts
26-03-2010, 10:26
سلام
دوست عزیز نمایندگان فروش فقط برای ثبت نام هستند حتی اونها یه مودم ساده رو هم تحویل مشتری نمیدم چه برسه تنظیمات و ... رو بدونن!
از اتفاق این حرف رو میزنم چون یکی از نمایندگیهای شهر ما تقریبا اشنا در اومد و در این زمینه من خیلی باهاشون صحبت کردم که هیچ نتیجه ای نداشت!

در حال حاظر که 1 نفر نمیتونه تنظیمات باند وایمکس رو به من برسونه فقط و فقط تعویض مودم میتونه مشکل رو حل کنه

"علیرضا"
مگه ایرانسل پشتیبانی نداره؟

delphidark
26-03-2010, 11:53
قیمت ها واقعا بالاست و اصلا صرفه نداره...
فقط به درد کسایی میخوره که همش تو سفرن (که البته با این پوشش ضیف فقط سفرهای درون شهری !!!)
اگه میخواین تو محیط خونه از اینترنت بیسیم استفاده کنید و با آیپاد و نوت بوکتون کانکت بشین منطقیترین راه استفاده از از adsl و یه مودم wifi هست.....

در ضمن از نظر امنیتی واقعا خطرناکتر از adsl ه...
چون دیگه رانژه و ... ای در کار نیست کافیه یکی که خودش هم اکانت داره کانکشن شما رو بزنه و اکانتتون رو خالی کنه....

STON-COLD
26-03-2010, 21:31
...........:31:

toloosoft
27-03-2010, 08:20
با سلام خدمت شما دوست عزیز من از تنظیمات مودمم که داخلی هست عکس گرفتم و برای شما میزارم امیدوارم که مورد استفادت قرار بگیره....با تشکر

سلاااااااااام
بالاخره 1 نفر پیدا شد این تنظیمات رو به من بده

دوست عزیز واقعا لطف کردی
من نمیدونم چه طوری باید ازت تشکر کنم
خیلی خیلی ممنون

الان میرم فرکانسها و ... رو بدم به مودم خبرش رو بهتون میدم!

بازم تشکر
"علیرضا"

toloosoft
27-03-2010, 08:36
مگه ایرانسل پشتیبانی نداره؟

سلام
چرا ایرانسل یه پشتیبانی خیلی قوی داره با شماره 707
ولی مشکل اینجاست که اگه بهشون زنگ بزنی و در مورد مشکلات خودشون سوال و صحبت کنی جواب سربالا و ... میدن
حالا شما انتطار داری بیان تنظیمات مودم و ... رو هم بلد باشن؟

ترجیحا خودت یه بار بهشون زنگ بزن یه خورده در مورد وایمکس و ... اطلاعات بگیر تا بفهمی پشتیبانی ایرانسل از چه سطح اطلاعات بالایی برخوردارن!
فقط بلدن بگن شبکه رو قطع کن 2 باره وصل کن

"علیرضا"

ahmaad313
27-03-2010, 08:52
سلام
چرا ایرانسل یه پشتیبانی خیلی قوی داره با شماره 707
ولی مشکل اینجاست که اگه بهشون زنگ بزنی و در مورد مشکلات خودشون سوال و صحبت کنی جواب سربالا و ... میدن
حالا شما انتطار داری بیان تنظیمات مودم و ... رو هم بلد باشن؟

ترجیحا خودت یه بار بهشون زنگ بزن یه خورده در مورد وایمکس و ... اطلاعات بگیر تا بفهمی پشتیبانی ایرانسل از چه سطح اطلاعات بالایی برخوردارن!
فقط بلدن بگن شبکه رو قطع کن 2 باره وصل کن

"علیرضا"

فکر کنم اگه رتبه بندی کنن
ایرانسل به درجه بدترین عرضه کننده سرویس اینترنت نایل خواهد شد!!!!

toloosoft
27-03-2010, 10:27
قیمت ها واقعا بالاست و اصلا صرفه نداره...
فقط به درد کسایی میخوره که همش تو سفرن (که البته با این پوشش ضیف فقط سفرهای درون شهری !!!)
اگه میخواین تو محیط خونه از اینترنت بیسیم استفاده کنید و با آیپاد و نوت بوکتون کانکت بشین منطقیترین راه استفاده از از adsl و یه مودم wifi هست.....

در ضمن از نظر امنیتی واقعا خطرناکتر از adsl ه...
چون دیگه رانژه و ... ای در کار نیست کافیه یکی که خودش هم اکانت داره کانکشن شما رو بزنه و اکانتتون رو خالی کنه....

سلام
قیمتها که والا با ای دی اس ال یکیه؟
حالا مثلا شرکت صبانت 3 ماهه 9 گیگ پهنای باند رو میده 32 یا 33 تومن دیگه تخفیفی هست که شرکت به خاطر 3 ماهه بودن اشتراکش میده!
در مورد سرعت و ... والا اکثر شرکتهای ای دی اس ال اینطوری هستند یعنی اگه 128 خریدی نهایت سرعتی که به شما بده 16 کیلو هیچ وقت هم پایین و بالا نمیره!
بعضیهاشون مثل همین صبا نت هم 128 میخری 2 مگ سرعت میگیری!

وایمکس ایرانسل سرویسهاش ارزونه فقط مشکل قیمت بالای مودمش هست که اونم بالاخره تکنولوژی جدیده و تا جا نیفته بایدم همین قیمتها رو داشته باشه!
مثل این میمونه که شما بخوای کامپیوتر بخری از قطعات خوبی هم میخای استفاده کنی ولی بیای گله کنی که چرا مثلا سرجمع میشه 500 هزار تومن؟قیمت مودم یه هزینه ی اولیه و برای استفادس مهم هزینه اشتراکشه که به نظر من خوبه!

در مورد اینکه به درد چه افرادی میخوره والا اگه کسی اطرافش ای دی اس ال و وای فای باشه مسلما اشتباه محض میکنه بره وایمکس و ... بخره چون همه جوره به نفعشه از قیمت مودم و سرویسها و مثلا اکانتهای شبانه رایگان که اکثر سرویس دهندگان ای دی اس ال به مشتریهاشون میدن تا ........

ولی وایمکس برای کسایی مثل من هست که مخابرت منطقه ما به هیچ وجه بعد 9 الی 10 سالی که ما محل زندگی جدید اومدیم هنوز که هنوزه ای دی اس ال نداره و فکر نمیکنم هم حالا حالاها بیاره!

در مورد امنیت من به شما میگم امنیتش بهتره از ای دی اس ال و ... هست!
چون همین صبانت رو من ویکی از دوستام چنان حالی بهش دادیم.سرعت بالا و پهنای باند نامحدود!
شما اگه میتونی بیا کانکشن من رو بزن سرویسم نوش جونت برو حالشو ببر فقط بیا ثابت کن میشه!!
چون اصلا وایمکس هیچ گونه کانکشنی نداره!!!!!یوزر و پسورد که داخل سایتشون زده میشه!سرویس و ای پی و مک ادرس هم که چیز خاصی نیست تا وقتی یوزر و پسورد اکانت نداشته باشی به هیچ دردی نمیخوره!؟؟!!

"علیرضا"

toloosoft
27-03-2010, 10:32
فکر کنم اگه رتبه بندی کنن
ایرانسل به درجه بدترین عرضه کننده سرویس اینترنت نایل خواهد شد!!!!

سلام
والا این سرویس تازه تاسیسه و هنوز برای رتبه بندی و ... خیلی زوده!
شما برو به شرکتهایی که خیلی قبل تر از ایرانسل اقدام به راه اندازی وایمکس کردند و شرکتهایی که قرار بعد ایرانسل و با پوشش سراسری راه اندازی بشن مقایسه کن ببین کدومشون از همه نظر قیمت.سرویس.پشتیبانی و ..... بهتر و بدتر هستند؟!
به نظر من که ایرانسل فعلا نسبت به تازه تاسیس بودنش خیلی هم خوب داره پیش میره حالا تا بعد چی بشه!

"علیرضا"

atre_hayer60
28-03-2010, 00:53
با عرض سلام و ادب

من چند مقاله درباره موضوعات شبکه در قالب پاورپوینت (اگه نبود عیبی نداره) در 35 اسلاید می خواستم با موضوعات زیر:

1. Lx و Tx ها (سیستمهای مخابراتی)

2. طراحی یک شبکه بر اساس مقررات IEEE

3. شبکه های mtn ایرانسل

4. ارتباط pop و wap

5. DSL

6. شبکه های هوشمند ISDN

7. IP7 و IP6

8. -- کردن با استفاده از IP

9. GIS و LPS

10. کنترل یک ماشین توسط TCP/IP

11. بررسی امواج رادیویی و ارتباط آن با شبکه

خیلی از لطف شما تشکر می کنم

delphidark
30-03-2010, 11:49
سلام
قیمتها که والا با ای دی اس ال یکیه؟
حالا مثلا شرکت صبانت 3 ماهه 9 گیگ پهنای باند رو میده 32 یا 33 تومن دیگه تخفیفی هست که شرکت به خاطر 3 ماهه بودن اشتراکش میده!
در مورد سرعت و ... والا اکثر شرکتهای ای دی اس ال اینطوری هستند یعنی اگه 128 خریدی نهایت سرعتی که به شما بده 16 کیلو هیچ وقت هم پایین و بالا نمیره!
بعضیهاشون مثل همین صبا نت هم 128 میخری 2 مگ سرعت میگیری!

وایمکس ایرانسل سرویسهاش ارزونه فقط مشکل قیمت بالای مودمش هست که اونم بالاخره تکنولوژی جدیده و تا جا نیفته بایدم همین قیمتها رو داشته باشه!
مثل این میمونه که شما بخوای کامپیوتر بخری از قطعات خوبی هم میخای استفاده کنی ولی بیای گله کنی که چرا مثلا سرجمع میشه 500 هزار تومن؟قیمت مودم یه هزینه ی اولیه و برای استفادس مهم هزینه اشتراکشه که به نظر من خوبه!

در مورد اینکه به درد چه افرادی میخوره والا اگه کسی اطرافش ای دی اس ال و وای فای باشه مسلما اشتباه محض میکنه بره وایمکس و ... بخره چون همه جوره به نفعشه از قیمت مودم و سرویسها و مثلا اکانتهای شبانه رایگان که اکثر سرویس دهندگان ای دی اس ال به مشتریهاشون میدن تا ........

ولی وایمکس برای کسایی مثل من هست که مخابرت منطقه ما به هیچ وجه بعد 9 الی 10 سالی که ما محل زندگی جدید اومدیم هنوز که هنوزه ای دی اس ال نداره و فکر نمیکنم هم حالا حالاها بیاره!

در مورد امنیت من به شما میگم امنیتش بهتره از ای دی اس ال و ... هست!
چون همین صبانت رو من ویکی از دوستام چنان حالی بهش دادیم.سرعت بالا و پهنای باند نامحدود!
شما اگه میتونی بیا کانکشن من رو بزن سرویسم نوش جونت برو حالشو ببر فقط بیا ثابت کن میشه!!
چون اصلا وایمکس هیچ گونه کانکشنی نداره!!!!!یوزر و پسورد که داخل سایتشون زده میشه!سرویس و ای پی و مک ادرس هم که چیز خاصی نیست تا وقتی یوزر و پسورد اکانت نداشته باشی به هیچ دردی نمیخوره!؟؟!!

"علیرضا"

قیمت ها با adsl یکیه ؟!!!:18:
شما میگی امنیت wifi بیشتر از adslهست ؟:31:
نمیدونم چقدر از شبکه سر درمیاری ولی یه دور کوچیک تو یه انجمن -- بزنی انواع و اقسام راههای نفوذ به wifi و وایمکس رو پیدا کنی.....
دوست عزیز منظور از کانکشن که همیشه کانکشن دایل آپ یا proxy نیست !!!
منظور از کانکشن هر اطلاعاتیه که برای کانکت شدن به شبکه استفاده میشه...
ملاک اتصال به اکسس پوینت ها در شبکه وایرلس مک آدرس کارت(یا مودم ) شماست
و حتما میدونی که امکان تغییر مک آدرس در برخی مدل ها وجود داره ( اصلا بعضی کارتها فقط برای همین کار هستن)
پس من کافیه که مک آدرس شما رو بزنم
با یه بوتر و اسپای ور که به کانفیگ مودمت دسترسی داشته باشه....
البته هنوز همچین بوتری رو کسی نساخته ولی ساختنش هم غیر ممکن نیست و کاربرای بی احتیاط که تو دام بیوفتن هم زیادن
البته احتمالا شما دیگه حسابی حواستو جمع میکنی !!!!
امنیت تو شبکه های مختلف فرق داره
من خودم هاب یکی دوتا از شبکه هایی که امنیت پایین داشتن دور زدم
درسته که فعلا نه من و نه حرفه ای تر از امثال من نتونستن به شبکه بیسیم ایرانسل نفوذ کنن اما این دلیل نمیشه که وایمکس امنیتش بالا باشه

این ساده ترین راهکار برای -- اکسس پوینت های سیسکو هست (بود!) که البته دیگه تقریبا تو اکثر شبکه ها این باگ پچ شده ....
اینا رو بخون و باز بگو امنیت وایمکس .....:13:

toloosoft
30-03-2010, 17:49
سلام
دوست عزیز!
من اگه گفتم قیمتها با ای دی اس ال یکیه یه پست 3 کیلومتری هم دلیل و برهان اوردم!!!
شما اگه جایی از حرفهای من رو قبول نداری همون قسمت رو بذار تا بیشتر توضیح بدم!
در مورد امنیت من نگفتم امنیت وای فای با ای دی اس ال یکیه!
گفتم امنیت وایمکس بالاتر از ای دی اس اله!
وای فای که چیزی که ریخته روش کرک و دور زدن و -- کردن این سرویسه!!
ای دی اس ال هم که خدا رحمتش کنه پر از باگ مثلا همین شرکت صبانت رو ما دورانی باهاش داشتیم!

من حرفی از -- و ادعایی از چیز دونستن نمیکنم ولی اگه حرفی هم میزنم حتما در مودش اطلاعات کافی رو دارم!

"علیرضا"

delphidark
30-03-2010, 19:35
عزیز من اینکه میگن امنیت وای مکس بیشتر از وای فای هست مربوط به سیستم کدینگ دیتا در اونها هست که در وای‌فای از الگوریتم‌های WEP و WPA و در وایمکس از CBC , CCM و CTR استفاده میشه....
اما این اصلا ربطی به بحث ما نداره ، منظور من از امنیت دسترسی غیر مجاز به منابع است نه اطلاعات و حتما فرق این دو رو میدونی.....

اون مطالبی رو که برات گزاشتم مربوط به نفوذ به سیستم هاب اکسس پوینت وایمکسه ...
شاید یه زمانی در گذشته امکان نفوذ به شبکه های share شده adsl وجود داشت اما در حال حاضر من بعید میدونم کسی بتونه به pppoe نفوذ کنه

در مورد قیمت وایمکس ایرانسل هم باید بگم در بهترین حالت 4-5 تومن گرونتر از adsl درمیاد

به هر حال شما وایمکس رو برای استفاده انتخاب کردین چون نیاز داشتین
منظور من کسایی بودن که با وجود دسترسی به adsl میخوان سراغ وایمکس برن....

sei_pm
30-03-2010, 20:39
سلاااااااااام
بالاخره 1 نفر پیدا شد این تنظیمات رو به من بده

دوست عزیز واقعا لطف کردی
من نمیدونم چه طوری باید ازت تشکر کنم
خیلی خیلی ممنون

الان میرم فرکانسها و ... رو بدم به مودم خبرش رو بهتون میدم!

بازم تشکر
"علیرضا"

بالاخره درست شد با اون تنظیمات؟

toloosoft
31-03-2010, 17:20
عزیز من اینکه میگن امنیت وای مکس بیشتر از وای فای هست مربوط به سیستم کدینگ دیتا در اونها هست که در وای‌فای از الگوریتم‌های WEP و WPA و در وایمکس از CBC , CCM و CTR استفاده میشه....
اما این اصلا ربطی به بحث ما نداره ، منظور من از امنیت دسترسی غیر مجاز به منابع است نه اطلاعات و حتما فرق این دو رو میدونی.....

اون مطالبی رو که برات گزاشتم مربوط به نفوذ به سیستم هاب اکسس پوینت وایمکسه ...
شاید یه زمانی در گذشته امکان نفوذ به شبکه های share شده adsl وجود داشت اما در حال حاضر من بعید میدونم کسی بتونه به pppoe نفوذ کنه

در مورد قیمت وایمکس ایرانسل هم باید بگم در بهترین حالت 4-5 تومن گرونتر از adsl درمیاد

به هر حال شما وایمکس رو برای استفاده انتخاب کردین چون نیاز داشتین
منظور من کسایی بودن که با وجود دسترسی به adsl میخوان سراغ وایمکس برن....

سلام
دوست عزیز 1 سوال!؟
شما اصلا کل پست من رو خوندی؟
این حرفی که شما بعد از چندین پست داری میگی من همون اول نوشتم اینم نقل قول دقیق همون پستم

file:///D:/DOCUME%7E1/AliReza/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngدر مورد اینکه به درد چه افرادی میخوره والا اگه کسی اطرافش ای دی اس ال و وای فای باشه مسلما اشتباه محض میکنه بره وایمکس و ... بخره چون همه جوره به نفعشه از قیمت مودم و سرویسها و مثلا اکانتهای شبانه رایگان که اکثر سرویس دهندگان ای دی اس ال به مشتریهاشون میدن تا ........

دیگه نمیدونم شما دلیل پست دادنت چی بود :44:

بحث قیمت باز هم من نگفتم دقیقا همون یا ارزونترم هست بنا به دلایل بالا که نقل قول کردم میشه با اون 4 الی 5 تومن گرونترش هم کنار اومد!

"علیرضا"

toloosoft
31-03-2010, 17:25
بالاخره درست شد با اون تنظیمات؟

سلام
دوست عزیز بازم بابت ارسال اون عکسها ممنون
والا با دادن اون فرکانسها درست شد داخل پیام خصوصی هم برات ارسال کردم که درست شد ولی یه مشکل جدید دارم
ای پی که برای من ست میکنه به جای 172 با 192 شروع میشه و در واقع داره اشتباه ای پی ست میکنه و نمیتونم بازم از سرویسم استفاده کنم!
با پشتیبانی ایرانسل هم تماس گرفتم حدود 1 ساعت با 2 نفرشون سر و کله زدم اخرش هم یه فرم ایراد در تنظیمات برام پر کردن و الان حدود 4 روزه منتظر تماسشون هستم تا ببینم اونها چی میخان بهم بگن!

الان احتمالی که خودم میدم اینه که درجه بندی پهنای باند وایمکس ممکنه در هر شهر متفاوت باشه و شهر شما مثلا با شهر ما متفاوت باشه برای همین ای پی اشتباه ست میکنه ولی ماشاالله کسی حاظر نیست یه عکس از تنظیمات باند مودمش بذاره تا بفهمم با شما یکی هست یا نه :18:

"علیرضا"

moradgholi
31-03-2010, 20:37
از طریق BTS های خودش اینترنت وایرلس میده؟

psp2004
01-04-2010, 13:54
دوستان قصد دارم wimax ایرانسل بگیرم . فقط یه سوال مهم من یه adsl router دارم می خام بدونم میتونم wimax ی را که میگیرم ا هاش شیر کنم یا حتمن باید یه router خالی بخرم؟

zedeh@le_b@h@l
01-04-2010, 17:12
سلام
دوست عزیز بازم بابت ارسال اون عکسها ممنون
والا با دادن اون فرکانسها درست شد داخل پیام خصوصی هم برات ارسال کردم که درست شد ولی یه مشکل جدید دارم
ای پی که برای من ست میکنه به جای 172 با 192 شروع میشه و در واقع داره اشتباه ای پی ست میکنه و نمیتونم بازم از سرویسم استفاده کنم!
با پشتیبانی ایرانسل هم تماس گرفتم حدود 1 ساعت با 2 نفرشون سر و کله زدم اخرش هم یه فرم ایراد در تنظیمات برام پر کردن و الان حدود 4 روزه منتظر تماسشون هستم تا ببینم اونها چی میخان بهم بگن!

الان احتمالی که خودم میدم اینه که درجه بندی پهنای باند وایمکس ممکنه در هر شهر متفاوت باشه و شهر شما مثلا با شهر ما متفاوت باشه برای همین ای پی اشتباه ست میکنه ولی ماشاالله کسی حاظر نیست یه عکس از تنظیمات باند مودمش بذاره تا بفهمم با شما یکی هست یا نه :18:

"علیرضا"

زیاد خوشحال نباش من 12روزه زنگ زدم پشتیبانی ولی هنوز نیومدن:19::19: یک بار مودمو ری ایستارت کن ببین درست نمی شه؟؟؟ این مسیرم چک کن control panel=network and internet connection=network connection=local area connection راست کلیک کن بعدthe connection use the following items= =properties=general بعد آخرین گزینه internet protocol و برو داخل ببین تیک obtain and ip address automatically و obtain dns server address automatically زده شده باشه و بقیه تیک نداشته باشن...:11::11:و بعد ip رو چک کن با چند شروع می شه بگو:10:

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:10 PM ----------

دوستان قصد دارم wimax ایرانسل بگیرم . فقط یه سوال مهم من یه adsl router دارم می خام بدونم میتونم wimax ی را که میگیرم ا هاش شیر کنم یا حتمن باید یه router خالی بخرم؟

برای شیر کردن به صورت وایرلس فکر کنم باید اکسس پوینت داشته باشید... حالا ببینید نظر بقیه دوستان چیه:11::11:

KING_DESIGNER
01-04-2010, 21:35
سلام/
...سال نو بر همه ایرانسلیها مبارک :31::11:

سرویسهای وایمکس رو نظرسنجی میکنیم
کسانی که یک ماه استفاده داشته اند تشریف بیاورند و رای بدهند.
با سپاس مدیریت تاپیک ایرانسل:11:

آدرس تاپیک نظرسنجی

toloosoft
01-04-2010, 21:44
زیاد خوشحال نباش من 12روزه زنگ زدم پشتیبانی ولی هنوز نیومدن:19::19: یک بار مودمو ری ایستارت کن ببین درست نمی شه؟؟؟ این مسیرم چک کن control panel=network and internet connection=network connection=local area connection راست کلیک کن بعدthe connection use the following items= =properties=general بعد آخرین گزینه internet protocol و برو داخل ببین تیک obtain and ip address automatically و obtain dns server address automatically زده شده باشه و بقیه تیک نداشته باشن...:11::11:و بعد ip رو چک کن با چند شروع می شه بگو:10:

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:10 PM ----------

برای شیر کردن به صورت وایرلس فکر کنم باید اکسس پوینت داشته باشید... حالا ببینید نظر بقیه دوستان چیه:11::11:

سلام
عزیز این روشها و ... که گفتی خودتم خوب میدونی وقتی زنگ میزنی پشتیبانی وقتی شماره ای دی رو دادی اولین روشهایی که میگه تست کن همینهایی هست که شما الان گفتی!
البته من توی ان 1 ساعتی که باهاشون سر و کله زدم پوست کلم کنده شد هر چی میگفتم این کارهایی که شما میخاید الان به من بگید من خودم 1 هفتس دارم انجام میدم فایده نداره باز حرف خودشون رو میزدن و بعد 1 ساعت برام فرم پر کردن!

در کل اگه کسی اینجا مودم خارجی داره ممنون میشم اون هم تنظیمات رو بهم بده!

"علیرضا"

irancell-mtn
02-04-2010, 13:55
1همه چیز در مورد وایمکس ایرانسل (از ثبت نام تا بسته شدن حسابم در 4 روز!)
به تمام دوستان و عزیزانم خواهش میکنم تا حتما قبل از گرفتن وایمکس ایرانسل حتما و حتما با دوستانی که قبلا از این سرویس استفاده کردند مشورت کنید.تا مثل من به این روزگار نیفتید.
اول از اینکه مودم ها چینی هستند و انصافا با دیدن اون فقط خودتون نظر بدین که 110 هزارتومان و دویستو اندی هزار تومان !!!!! بابت اون میرزه یا نه؟!!:o (بماند که موقع پرداخت با عوارض و مالیات افزوده و یک سری هزینه یامفت و بازی با کلمات ، 110 هزار تومان به163 هزار تومان میرسه(میتونید امتحان کنید!)این هزینه هاشون نشون میده که واقعا مردم رو دراز گوش فرض کرده اند!!مثلا وقتی نصاب مودم که آنچنان ژستی داشتند که گویی فول پروفسور دانشگاه هاروارد هستند!تشریف اوردند، تنها کاری که ایشان کردند کابل مودم را به پورت کامپیوتر وصل نمودند !و ایرانسل 8000 تومان بابت این کار بسیار تخصصی هزینه فاکتور کرده بودند!!!
دوم: میتونید امتحان کنید ،هر دفعه که زنگ میزنید به شما یک توصیه ای میکنند!! و معمولا به همه افراد در ایتدا مودم فضای باز پیشنهاد میشه!! مثل خود من که در تماس اول خانمی که مشاوره میداد به من گفت که با مودم داخلی هیچ امکان کانکت وجود نداره! ولی من سرانجام با مودم داخلی کانکت شدم!(البته فقط برای 4روز!) و با چند بار تماسی که بعدا گرفتم مشخص شد این معمولا رویه کار هست! وعزیزان این رو بدونند که اصلا اینطور نیست که با مودم بتونید در حال حرکت کانکت شوید(طبق صحبتهای نصاب مودم و کارشناسان خود ایرانسل!) این رو هم بگم که نه تنها گیرندگی مودم توی خونه شما با همسایتون کاملا فرق داره بلکه در اتاق خودتون هم از نقطه ای به نقطه دیگه فرق داره!!!(این رو شخصا تست کردم) یعنی این فکر رو کاملا فراموش کنین که مودم را دستتون بگیرید و هر جایی خواستید برید و کانکت شید!(این قرتی بازیا به ایران نیومده) البته شاید خیلی جاها آنتن بده و لی ایرانسل هیچ تضمینی نمیده.اگر حرف من رو باور ندارید تماس بگیرید. موقع تماس اولین چیری که از شما سوال میشه آدرس دقیق هست،حتی گاهی پلاک و طبقه چندم بودن هم مهمه!!!(از خود من چون منزلمون5طبقه بود سوال شد!)
سوم : برای پشتیبانی باید با خطوط ایرانسل تماس بگیرید!! اگر از خطوط غیر ایرانسل تماس بگیرید برای شما دقیقه ای 40-50 تومان خرج داره که ممکنه تا آخر یک ماه این هزینه از خود هزینه اشتراک بیشتر شه!!! (در هر تماس حد اقل 4 دقیقه باید پشت خط بمونید!حالا بماند که ما10 دقیقه هم منتطر بودیم)و اگر بخواهید از خطوط ایرانسل تماس بگیرید(که ارزان تره) به آرزوی ایرانسل کمک کردین چون باید یک خط ایرانسل تهیه کنین(یعنی هر کس وایمکس بخواد باید یک خط ایرانسل هم بخواد!!!!:( )
چهارم : موقع ثبت نام اگر پی گیری نکنید تا 17 روز هم آوردن مودمتون به طول میانجامه!(من تو این توشته از تجربیات5 نفر از دوستانم استفاده کردم ما هممون با هم برای ثبت نام اقدام کردیم) وکمترین زمان برای ارسال مودم بین دوستانم برای من بوده که7 روز بوده و انصافا10 بار تماس گرفتم و خواهش وتمنا کردم که کارم رو راه ببندازند!
پنجم : در مورد سرعت دانلود و محاسبه هزینه ها و اتفاقی که برای من افتاد و گند های زیادی که از ایرانسل برای من رو شد ( طبق آخرین تماس، مشاوران ایرانسل با نهایت گستاخی به گفتند که من باید ماهی حدود دویست هزار تومان بابت هر ماه با سرعت 128 و 3 گیگ حجم بپردازم!!!!!چیزی که به فریب تو سایت ایرانسل نوشته 15هزار تومان!!! چون این مقدار برای من توی 2 روز تمام شد!!!!) تو یه قسمت دیگه توضح میدم.حالا شاید بهتر میفهمم که چرا شرکت ام تی ان ایرانسل برای یک چیزی مثل وایمکس که اصلا نمیتونه مثل سیم کارتها همه گیر و پاپیولر شه اینقدر تبلیغات چند میلیارد تومانی میکنه !(چون تا همین الان فکر کنم چند برابرشو در آورده) نحوه شارژ، کم کردن اعتبار و تمدید ماهانه اعتبار در سرویس وایمکس ایرانسل بسیار عجیب ،غیر صحیح، دروغین و گنگ هست . انقدر گنگ که مشاوران چون نمیتوانند جواب گوی من باشند تماس من را در چند مورد قطع کردند!!!!طوریکه ایرانسل مدعی است من در یک روز حدود175 گیگ دانلود کرده ام !!!!حال اینکه کل شارژ من برای 2 ماه 6 گیگ بوده!به همین علت6گیگ شارژ من 4 روزه تمام شد و کلی هم بدهکار شدم که بسیار خنده دارو مضحک است. پس تورو به خدا این ها رو بخونید و به دوستانتون هم اطلاع بدید تا دیگه مثل من گول این فریبکاران رو نخورند! و مثل من بشون توهین نشه و حقیر نشن و وقت و پولشون رو حروم نکنن.
تجربیات دیگران از وایمکس و دیگر سرویسهای اینترنتی:

KING_DESIGNER
03-04-2010, 06:17
1همه چیز در مورد وایمکس ایرانسل (از ثبت نام تا بسته شدن حسابم در 4 روز!)
به تمام دوستان و عزیزانم خواهش میکنم تا حتما قبل از گرفتن وایمکس ایرانسل حتما و حتما با دوستانی که قبلا از این سرویس استفاده کردند مشورت کنید.تا مثل من به این روزگار نیفتید.
اول از اینکه مودم ها چینی هستند و انصافا با دیدن اون فقط خودتون نظر بدین که 110 هزارتومان و دویستو اندی هزار تومان !!!!! بابت اون میرزه یا نه؟!!:o (بماند که موقع پرداخت با عوارض و مالیات افزوده و یک سری هزینه یامفت و بازی با کلمات ، 110 هزار تومان به163 هزار تومان میرسه(میتونید امتحان کنید!)این هزینه هاشون نشون میده که واقعا مردم رو دراز گوش فرض کرده اند!!مثلا وقتی نصاب مودم که آنچنان ژستی داشتند که گویی فول پروفسور دانشگاه هاروارد هستند!تشریف اوردند، تنها کاری که ایشان کردند کابل مودم را به پورت کامپیوتر وصل نمودند !و ایرانسل 8000 تومان بابت این کار بسیار تخصصی هزینه فاکتور کرده بودند!!!
دوم: میتونید امتحان کنید ،هر دفعه که زنگ میزنید به شما یک توصیه ای میکنند!! و معمولا به همه افراد در ایتدا مودم فضای باز پیشنهاد میشه!! مثل خود من که در تماس اول خانمی که مشاوره میداد به من گفت که با مودم داخلی هیچ امکان کانکت وجود نداره! ولی من سرانجام با مودم داخلی کانکت شدم!(البته فقط برای 4روز!) و با چند بار تماسی که بعدا گرفتم مشخص شد این معمولا رویه کار هست! وعزیزان این رو بدونند که اصلا اینطور نیست که با مودم بتونید در حال حرکت کانکت شوید(طبق صحبتهای نصاب مودم و کارشناسان خود ایرانسل!) این رو هم بگم که نه تنها گیرندگی مودم توی خونه شما با همسایتون کاملا فرق داره بلکه در اتاق خودتون هم از نقطه ای به نقطه دیگه فرق داره!!!(این رو شخصا تست کردم) یعنی این فکر رو کاملا فراموش کنین که مودم را دستتون بگیرید و هر جایی خواستید برید و کانکت شید!(این قرتی بازیا به ایران نیومده) البته شاید خیلی جاها آنتن بده و لی ایرانسل هیچ تضمینی نمیده.اگر حرف من رو باور ندارید تماس بگیرید. موقع تماس اولین چیری که از شما سوال میشه آدرس دقیق هست،حتی گاهی پلاک و طبقه چندم بودن هم مهمه!!!(از خود من چون منزلمون5طبقه بود سوال شد!)
سوم : برای پشتیبانی باید با خطوط ایرانسل تماس بگیرید!! اگر از خطوط غیر ایرانسل تماس بگیرید برای شما دقیقه ای 40-50 تومان خرج داره که ممکنه تا آخر یک ماه این هزینه از خود هزینه اشتراک بیشتر شه!!! (در هر تماس حد اقل 4 دقیقه باید پشت خط بمونید!حالا بماند که ما10 دقیقه هم منتطر بودیم)و اگر بخواهید از خطوط ایرانسل تماس بگیرید(که ارزان تره) به آرزوی ایرانسل کمک کردین چون باید یک خط ایرانسل تهیه کنین(یعنی هر کس وایمکس بخواد باید یک خط ایرانسل هم بخواد!!!!:( )
چهارم : موقع ثبت نام اگر پی گیری نکنید تا 17 روز هم آوردن مودمتون به طول میانجامه!(من تو این توشته از تجربیات5 نفر از دوستانم استفاده کردم ما هممون با هم برای ثبت نام اقدام کردیم) وکمترین زمان برای ارسال مودم بین دوستانم برای من بوده که7 روز بوده و انصافا10 بار تماس گرفتم و خواهش وتمنا کردم که کارم رو راه ببندازند!
پنجم : در مورد سرعت دانلود و محاسبه هزینه ها و اتفاقی که برای من افتاد و گند های زیادی که از ایرانسل برای من رو شد ( طبق آخرین تماس، مشاوران ایرانسل با نهایت گستاخی به گفتند که من باید ماهی حدود دویست هزار تومان بابت هر ماه با سرعت 128 و 3 گیگ حجم بپردازم!!!!!چیزی که به فریب تو سایت ایرانسل نوشته 15هزار تومان!!! چون این مقدار برای من توی 2 روز تمام شد!!!!) تو یه قسمت دیگه توضح میدم.حالا شاید بهتر میفهمم که چرا شرکت ام تی ان ایرانسل برای یک چیزی مثل وایمکس که اصلا نمیتونه مثل سیم کارتها همه گیر و پاپیولر شه اینقدر تبلیغات چند میلیارد تومانی میکنه !(چون تا همین الان فکر کنم چند برابرشو در آورده) نحوه شارژ، کم کردن اعتبار و تمدید ماهانه اعتبار در سرویس وایمکس ایرانسل بسیار عجیب ،غیر صحیح، دروغین و گنگ هست . انقدر گنگ که مشاوران چون نمیتوانند جواب گوی من باشند تماس من را در چند مورد قطع کردند!!!!طوریکه ایرانسل مدعی است من در یک روز حدود175 گیگ دانلود کرده ام !!!!حال اینکه کل شارژ من برای 2 ماه 6 گیگ بوده!به همین علت6گیگ شارژ من 4 روزه تمام شد و کلی هم بدهکار شدم که بسیار خنده دارو مضحک است. پس تورو به خدا این ها رو بخونید و به دوستانتون هم اطلاع بدید تا دیگه مثل من گول این فریبکاران رو نخورند! و مثل من بشون توهین نشه و حقیر نشن و وقت و پولشون رو حروم نکنن.
تجربیات دیگران از وایمکس و دیگر سرویسهای اینترنتی:

خداوند به داد شما برسه یعنی چیکار کردید !!!
اگر مستنداتی مبنی بر گرونفروشی ایرانسل دارید و همین رسید حجم مصرفیتون رو دارید میتونید با طرح شکایت به جایی برسید وگرنه توصیه من استفاده از وایمکستون به شکل اینترنت دوربرد هستش.
به تاپیک اینترنت دوربرد مراجعه کنید ( داخل امضای من لینکش موجود هست )
و از وایمکستون به عنوان یک سرویس ارسال و از یک دیش مجزا و یک کارت --- به عنوان ----- استفاده کنید
امیدوارم بتونید هم دانلودتون رو انجام بدید و هم از کار با اینترنت لذت ببرید سئوالی بود در تاپیک مربوطه در خدمتیم. ضمنا هزینه شارژ ماهیانه حدود 10 تومن یمفته که میتونید سرویس 512 نامحدود داشته باشید./

ali_k182
03-04-2010, 12:49
1.نسبت به پولی که میدی اصلا نمی ارزه!(در مقایسه با adsl
2.سرعت دانلود در بهترین حالت 14.5 هست!!
3.من با توجه به اینکه 3تا چراغ مودمم روشن هست با این حال خیلی قطعی داره!!!
4.اگه بخوای با IDM دانلود کنی مرتب قطع میشه!!!!
5.اما سرعت باز کردن صفحات نسبتا خوبه!!!!!

fandak
03-04-2010, 18:17
نمایندگی ایرانسل در شهریار کجاست؟

masoud5054
04-04-2010, 22:39
سلام
بالاخره این وایمکس خوبه یا بد لطفا هر کسی راضی هست بگه

KING_DESIGNER
05-04-2010, 06:12
سلام
بالاخره این وایمکس خوبه یا بد لطفا هر کسی راضی هست بگه
در این قسمت دوستان نظرشون رو نوشتند که شما رو در انتخاب این سرویس راهنمایی میکنه

ali_ranger22
07-04-2010, 12:10
کسی جایی می شناسه مودم دست دوم بفروشه ؟

KING_DESIGNER
07-04-2010, 14:55
کسی جایی می شناسه مودم دست دوم بفروشه ؟

یکی از دوستان در یکی از فرومهای دیگه نوشته اند کلا سرویسها رو نخرید تا تابستون اوضاع بهتر میشه .

Captain_Nemo
07-04-2010, 21:02
آیا این سرویس در قشم هم ارائه میشه؟

Mirko_vucinic999
07-04-2010, 21:23
سلام دوستان :
سئوال داشتم
1- میشه از مودم وایرلس لب تاب استفاده کرد !؟ یا باید حتما این مودم وایمکس رو بخریم!؟
2 - امواج وایمکس به صورت مجزا هستند یا مثل GPRS توسط آنتن ایرانسل (یعنی مناطق تحت پوشش آنت ایرانسل) کار میکنند!؟
3-سرعت ارسال چطوره ؟
توضیحات : من الان شیراز هستم و میخوام توی شیراز استفاده کنم ، از لب تاپ هم استفاده میکنم! میخواستم اگر بشه از لب تاب استفاده کرد به طور مستقیم دیگه مودم رو نخرم!؟

bia2entezar
08-04-2010, 12:09
نمایندگی ایرانسل در شهریار کجاست؟

به آدرس زیر مراجعه کنید.

KING_DESIGNER
08-04-2010, 12:56
سلام دوستان :
سئوال داشتم
1- میشه از مودم وایرلس لب تاب استفاده کرد !؟ یا باید حتما این مودم وایمکس رو بخریم!؟
2 - امواج وایمکس به صورت مجزا هستند یا مثل GPRS توسط آنتن ایرانسل (یعنی مناطق تحت پوشش آنت ایرانسل) کار میکنند!؟
3-سرعت ارسال چطوره ؟
توضیحات : من الان شیراز هستم و میخوام توی شیراز استفاده کنم ، از لب تاپ هم استفاده میکنم! میخواستم اگر بشه از لب تاب استفاده کرد به طور مستقیم دیگه مودم رو نخرم!؟

سلام
1-نه نمیشه . فرق میکنه
2-جدا هستند. ربطی به انتنهای موبایل ندارند ببین انتن های موبایل در یه جهت هستند ولی وایمکس ترتیب پخهش امواجش فرق میکنه.
3-سرعت ارسال در چه سرویسی ؟
نه دیگه باید بری مودم بخری ربطی به شیراز و بقیه جاها نداره کلا وضع مملکت رو که دیدی اینترنتش میخوای چی باشه ؟:13::31:

radium
09-04-2010, 10:50
دوستانی که استفاده میکنن پینگشون چنده؟ راضی هستن؟

edcxz1
09-04-2010, 14:58
دوستانی که استفاده میکنن پینگشون چنده؟ راضی هستن؟

sei_pm
09-04-2010, 16:32

این کدوم سرویسشون هست؟

ahmaad313
09-04-2010, 19:08
من مودم وایمکس مو میفروشم پیشنهادهای قیمتی خودتون برام پخ کنید!

bia2entezar
09-04-2010, 20:23

پس از تجربه ای موفق در زمینه تلفن همراه و خدمات مرتبط با آن، این بار ایرانسل تجربه ای کاملاً متفاوت را به دوستداران فناوری های نوین ارائه می دهد.
محصول جدید ایرانسل به نام وایمکس، اینترنت بی سیم را با سرعت و کیفیتی مطلوب بر روی کامپیوتر در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این سرویس،
شما می توانید تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از کامپیوتر خود به اینترنت دسترسی داشته باشید.

جشنواره بهاری وایمکس ایرانسل

(از 21 فروردین تا 31 خرداد 89)

در طول جشنواره بهاری وایمکس ایرانسل، کلیه کاربرانی که از تاریخ 21 فروردین لغایت 31 خرداد 89 ، نسبت به اشتراک سرویس وایمکس ایرانسل اقدام نمایند، می توانند از 10 % تخفیف در هزینه اشتراک ماهیانه دوره آتی سرویس خود بهره مند شوند.
10 % تخفیف مذکور در حساب وایمکس کاربر ذخیره شده و از هزینه اشتراک ماه بعدی کاربران اعتباری کسر شده و یا در قبض دوره بعد کاربران دائمی منظور می شود.
همچنین می توانید از مبلغ تخفیف مذکور جهت خرید بسته افزایشی استفاده نمایید.

نکته:
• در صورتی که کاربر طرح تعرفه 64 کیلوبیت هستید، توجه داشته باشید که 10 % ارزش بسته افزایشی خریداری شده، به حساب شما منظور خواهد شد.
• مدت اعتبار تخفیف مذکور، 31 روز می باشد.
• مبلغ تخفیف، طی 5 روز کاری به حساب کاربر منظور خواهد شد.
• در صورت تغییر طرح تعرفه، میزان تخفیف بر اساس طرح تعرفه انتخابی اولیه محاسبه خواهد شد.

با انتخاب سرویس مورد نظر خود، استفاده از وایمکس را آغاز کنید!

برای آغاز استفاده از خدمات وایمکس، لازم است با انتخاب گزین های که مناسب ترین روش برای رفع نیازهای اینترنتی شما محسوب م یشود به کاربران وایمکس ما بپیوندید.

توجه:
• کلیه پرداخت ها از طریق بانک های طرف قرارداد ایرانسل انجام شده و کاربران هیچگونه وجهی را در زمان ثبت نام و نصب پرداخت نمی کنند.

• به کلیه مبالغ موجود در این صفحه، 3٪ مالیات بر ارزش افزوده اضافه می گردد.

• در هنگام نصب مودم فضای باز، هزینه استفاده از کابل تا طول 5 متر، رایگان می باشد. در صورت نیاز به بیش از 5 متر کابل، هزینه متراژ اضافی توسط کارشناس نصب از کاربر دریافت خواهد شد.

اشتراک مودم بدون کاهش پهنای باند (برای اولین بار در ایران)

امکان به اشتراک گذاری یک مودم بین کاربران متعدد، سرویسی استثنایی و منحصر به فرد است که ایرانسل در اختیار کاربران وایمکس خود قرار می دهد.

فرض کنید که شما در یک مجتمع مسکونی ساکن هستید و به همراه چند تن از همسایگان خود قصد استفاده از خدمات ما را دارید.
خبر خوب این است که هر کدام از شما به تنهایی نیاز به یک مودم جداگانه ندارید، چرا که فناوری وایمکس ما، به چندین کاربر این امکان را می دهد تا بدون کاهش سرعت، بطور همزمان از یک مودم مشترک و از سرعت اختصاصی طرح تعرفه انتخابی خود استفاده کنند.
این تکنولوژی نوین (اشتراک مودم بدون مداخله در پهنای باند دیگر کاربران) می تواند در شرایط بسیاری مورد استفاده قرار گیرد.
مهم نیست که شما کجا هستید، چرا که می توانید با استفاده از یک مودم ایرانسل و شناسه وایمکس خود به راحتی به اینترنت متصل شوید.
بطور مثال، اگر در جایی هستید (مسافرت، منزل دوستان، غیره...) که شخصی در آن از کاربران سرویس وایمکس ایرانسل است، می توانید به سادگی و تنها با
وارد کردن شناسه کاربری خود، از طریق مودم وی به اینترنت بی سیم خود دسترسی داشته و از اعتبار حساب خود استفاده نمایید.
در به اشتراک گذاشتن مودم، هیچ کس از پهنای باند دیگری استفاده نمی کند و شما پهنای باند خود را با دیگران به اشتراک نمی گذارید.

در صورتی که شما از یک مودم مشترک استفاده می کنید، می بایست تنها هزینه طرح انتخابی خود را بپردازید و نیازی به پرداخت هزینه های اضافی نظیر بهای مودم و غیره نمی باشد.
در صورتی که در هنگام ثبت نام، گزینه مودم اشتراکی را انتخاب می کنید، نیازمند ارائه شناسه وایمکس مالک مودم و آدرس MAC مودم هستید، که در این حالت مالک مودم پس از درخواست شما، از طریق پورتال کنترل حساب اینترنتی(e-Care ) و یا از طریق پیام کوتاه از ارسال درخواست اشتراک مطلع خواهد شد.

تائیدیه ارسالی از جانب وی نیز از طریق پیام کوتاه، پست الکترونیک و
یا پورتال کنترل حساب اینترنتی برای کاربر جدید ارسال خواهد شد.
اشتراک مودم فقط در صورت تایید مالک مودم مجاز می باشد، در غیر اینصورت کاربر جدید می بایست با مراجعه به سرویس کنترل حساب اینترنتی خود، نحوه مالکیت مودم در فرم پیش ثبت نام را تغییر داده و یا آدرس MAC جدیدی را وارد نماید.

لطفا توجه نماییدکه کاربر متقاضی، پیش از دریافت پاسخ از مالک مودم قادر به انجام سایر مراحل ثبت نام نمی باشد.

فهرست فروشندگان مجاز سرویس وایمکس ایرانسل

در حال حاضر و در مرحله نخست راه اندازی سرویس وایمکس، امور ثبت نام مشترکین و ارائه خدمات با کمک 85 فروشنده مجاز در سطح 10 شهر تحت پوشش، انجام می گیرد.

برای دسترسی به آخرین فهرست به روز رسانی شده به وب سایت ایرانسل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مراجعه نمایید.

edcxz1
10-04-2010, 14:55

و زمانی دیگر همان سایت اینگونه نشان می دهد البته هر دو اینها بر اساس ایرانسل 128 هستش اما در دو زمان متفاوت یه چنین نتیجه ای داده :

و در سایت دیگری همزمان با تست بالا ، آن سایت اینگنوه نشان داد :

edcxz1
10-04-2010, 23:39
و زمانی دیگر
128 خانگی با حجم سه گیگ در ماه :

edcxz1
12-04-2010, 02:24
من فکر می کنم در زمانهای مختلف شما سرعت های مختلفی خواهید داشت ......... این تست رو ساعت سه و نیم شب گرفتم با همون سرعت 128 با حجم سه گیگ در ماه ....... البته تو سایت ایرانسل هم هست که نوشته با توجه به تعداد استفاده کننده ها ممکن است سرعت ها مقداری متفاوت گردند :

ramtin444
12-04-2010, 10:25
جای دیگه رو نمیدونم. ولی سرعتش توی شیراز جالب نیست.

esi2006
12-04-2010, 21:04
من در شیراز استفاده کردم
با اشتراک 128 خانگی و حجم نامحدود .
نهایت سرعت دانلود در بهترین ساعت 15 کیلو بایت بود
به نظر من سزای گرانفروش و کم فروش نخریدنه

teamnet
13-04-2010, 18:33
فروش يك عدد مودم وايمكس در تهران ،‌تحويل 24 ساعته فقط 2 ماه استفاده شده و كاملا آكبند هستش لطفا قيمت هاي خودتون رو پي ام كنيد ...

مرسي

Andaron
14-04-2010, 12:54
برا چی میخوای بفروشیش

bia2entezar
14-04-2010, 17:02
درخواست اشتراک وایمکس برای مجتمع های مسکونی

شرکت ایرانسل در نظر دارد بدون دریافت هیچ گونه هزینه‌ای(بجز هزینه نصب )، یک دستگاه مودم فضای باز وایمکس و تجهیزات مربوطه را به صورت امانیبر روی تعداد محدودی از ساختمان‌ها و برج‌های مسکونی (به انتخاب خود) که حائز شرایط ذیل باشند، نصب نماید:

1. ساختمان می‌بایست حداقل دارای 10 واحد باشد.
2. دست کم 3 واحد در ساختمان مذکور باید متقاضی دریافت سرویس وایمکس بوده و متعهد شوند، تا شش ماه به استفاده از این سرویس ادامه خواهند داد (در غیر این صورت، ایرانسل میتواند نسبت به جمع آوری مودم و تجهیزات خود اقدام نماید).
3.ضروری است که متقاضیان، حداقل طرح 128 کیلوبیت بر ثانیه را انتخاب کنند.
4. در صورتی که اعضای ساختمان شما قبلا تقاضای شرکت در این پروژه را نموده اند و شما می خواهید به جمع سایر کاربران وایمکس ایرانسل در ساختمانتان بپیوندید، دیگر لازم نیست اقدام به پر کردن فرم زیرنمایید و کافیست تا مشخصات کامل خود را شامل نام و نام خانوادگی متقاضی، کد ملی، کد رهگیری(که قبلا برای مدیر ساختمان شما ایمیل شده)، کد پستی 10 رقمی، آدرس دقیق، تلفن ثابت و تلفن همراه را به آدرس wt@mtnirancell.ir ایمیل نمایید. کارشناسان ایرانسل برای انجام هماهنگی های لازم در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

لازم به ذکر است که هزینه سوئیچ و کابل‌ نیز بر عهده ایرانسل خواهد بود. لطفا توجه داشته باشید که با نصب این مودم، کلیه ساکنین ساختمان می‌توانند بدون کاهش پهنای باند، از این سرویس استفاده کنند؛ همچنین، قطع سرویس یکی از کاربران، تاثیری بر کاربران دیگر نخواهد داشت.

نکته:
• مبلغ 80000 ریال بعنوان هزینه نصب به صورتحساب هر کاربر اضافه می گردد.

شما می‌توانید با ارائه اطلاعات لازم و تکمیل فرم زیر برای استفاده از این پیشنهاد ایرانسل تقاضا دهید. پس از تکمیل اطلاعات و ارسال آن برای ایرانسل، یک کد رهگیری (Reference Number) به نشانی پست الکترونیکی که در فرم زیر وارد می‌کنید، ارسال می‌گردد.

سپس لازم است تعهدنامه‌ای که نمونه آن در ذیل آورده شده را به امضای مدیر ساختمان رسانده، شماره مرجع مذکور را در قست بالای آن درج کرده و به نشانی تهران، بلوار آفریقا، کوچه آناهیتا، برج امین، طبقه 8، شرکت ایرانسل، واحد فروش پست نمایید (حتما روی پاکت ذکر کنید: مربوط به سرویس وایمکس مجتمع‌های مسکونی). همچنین می‌توانید تعهدنامه مذکور را اسکن کرده و به نشانی پست الکترونیکی wt@mtnirancell.ir ارسال نمایید. بدیهی است، تنها به تقاضانامه‌هایی ترتیب اثر داده می‌شود که تعهدنامه مذکور را ارسال کرده باشند.

برای دریافت نمونه تعهدنامه اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کلیک کنید.

در صورتی که ساختمان شما برای نصب انتخاب شود، کارشناسان ایرانسل برای انجام ثبت نام و هماهنگی های لازم با شما تماس خواهند گرفت.

جهت ثبت نام اینترنتی اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کلیک کنید.

fandak
15-04-2010, 08:10
می شه مودم رو هر جا که بخوای ببری و استفاده کنی؟

P‌C
15-04-2010, 10:13
می شه مودم رو هر جا که بخوای ببری و استفاده کنی؟
هر جا که آنتن وایمکس بده میشه ازش استفاده کرد.

omid2121
15-04-2010, 16:31
با سلام
کسی می دونه که آیا میشه در سرویس وایمکس از ------ سرور استفاده کرد یا نه؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

P‌C
15-04-2010, 22:25
با سلام
کسی می دونه که آیا میشه در سرویس وایمکس از ------ سرور استفاده کرد یا نه؟
ممنون میشم اگه جواب بدین
بله... مشکل نیست مثل دیال آپ و adsl

maxoud
16-04-2010, 09:52
اون جاهایی که تو نقشه ایرانسل رنگش زرد نیست کلن نمیشه از وایمکس استفاده کرد یا مودم خارجی می خواد؟

bia2entezar
16-04-2010, 11:18
اون جاهایی که تو نقشه ایرانسل رنگش زرد نیست کلن نمیشه از وایمکس استفاده کرد یا مودم خارجی می خواد؟
با پشتیبانی تماس بگیرین بررسی کنن
بعضی مواقع با مودم خارجی میشه استفاده کرد

136209
16-04-2010, 12:19
آقا این وایمکس عالیه ولی اینکه به کاربر خانگی 128 بیشتر نمیده مزخرفه نمیدونید کدام انسان فرهیخته وباشعور ودانا ونازی (توجه که اینها صفات معکوسه بیاد مدیری ) این قانون رو تو ایران وضع کرده

edcxz1
16-04-2010, 14:06
من شخصا در جائی از مودم داخلی زرد رنگ ایرانسل استفاده می کنم که در نقشه شرکت اصلا سفید بود . و هر سه چراغ مودم هم روشنه و مشکلی ( البته تا به حال از لحاظ سرعت و قطعی ) نداشتم ..... زمانی که می خواستم ثبت نام کنم به نماینده گی نزدیک منزل مراجعه کردم و اون گفت که کاری نداشته باش و پول رو واریز کن و ...... وقتی هم که با اپراتورها تماس گرفتم همه اشون گفتند که در منطقه شما پوشش نمید ه و ....... به هر صورت نصاب که آمد تست کرد و هر سه سیگنال هم پر بود . البته من مودم رو پشت پنجره ای گذاشتم که روبروش تا صد متر بازه و پارکه .............

lord.meta
16-04-2010, 18:11
تو که هیچی نمینویسی میخوای همه هم بخونن :19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sch:1

p_ex300
17-04-2010, 14:21
دوستانی که وایمکس رو تست کردن آیا بنظرشون وایمکس بهتره یا adsl ؟
سرعت دانلود اشتراک 128 چنده ؟
page خوب باز می کنه ؟

omid2121
17-04-2010, 14:38
این که میگن وایمکس ایرانسل شدیدا کنترل میشه درسته ؟؟!

omid2121
17-04-2010, 14:53
بین وایمکس داتک و وایمکس ایرانسل کدومش بهتره؟ البته اگه شرکت بهتری هم در تهران میشناسین ممنون میشم بگین!

edcxz1
18-04-2010, 11:17
دوستانی که وایمکس رو تست کردن آیا بنظرشون وایمکس بهتره یا adsl ؟
سرعت دانلود اشتراک 128 چنده ؟
page خوب باز می کنه ؟
الف - اگه شما در منطقه ای هستید که شرکتهای مختلف ای دی اس ال هستن شما بهتره از همین شرکتها استفاده کنید چون هم اشتراکشون کمتره و هم مودمشون ارزونتره
ب سرعت دانلود و آپلود با 128 ایرانسل ( البته سرعت دانلود بین 11 تا 15 متغیره که بستگی به زمان و تعداد استفاده کننده های هر منطقه داره = این تست رو ساعت دوازده ظهر انجام دادم )

ج : صفحات رو نسبتا بدون تاخیر باز می کنه
د : با آ ن ت ی ف ی ل تر و ب ا نر م افزار های آنتی مثل ف ر ی گ ی ت هم مشکل نداره اما به هر صورت وقتی از این نرمافزارها استفاده می کنید یه مقدار سرعت رو پائین می آره

farhad_realmadrid
18-04-2010, 13:29
این 128 چقدر میشه؟ ماهیانه؟

yasget
18-04-2010, 20:38

3 گیگ 15 تومن
12 گیگ 30 تومن
نامحدود 45 تومن

edcxz1
18-04-2010, 22:03

P‌C
18-04-2010, 23:40
این که میگن وایمکس ایرانسل شدیدا کنترل میشه درسته ؟؟!
عزیز جان! چی توی این مملکت گل و بلبل شدیدا کنترل نمیشه که وایمکس ایرانسل دومیش باشه؟

bia2entezar
19-04-2010, 12:44

3 گیگ 15 تومن
12 گیگ 30 تومن
نامحدود 45 تومن

به اینا 10% تخفیف هم اضافه کن :-)

ardi70
20-04-2010, 09:41
عزیز جان! چی توی این مملکت گل و بلبل شدیدا کنترل نمیشه که وایمکس ایرانسل دومیش باشه؟

حماقت! خیانت! خباثت! و ... چیزاییه که اصلا کنترل نمیشه و هر چی بیشتر داشته باشی موفقتری!

farhad_realmadrid
20-04-2010, 13:08
یه سوال حتما باید مودم رو از ایرانسل خرید؟

Quentin
20-04-2010, 16:43
آره.........

radium
20-04-2010, 21:28
یه سوال حتما باید مودم رو از ایرانسل خرید؟

قسمت تجهیزات رو ببین

farhad_realmadrid
21-04-2010, 09:29
منظورم رو بد رسوندم منظورم اینه که مودم دیگه غیر از ایرانسل میشه استفاده کرد یا حتما باید ایرانسل باشه؟ من یه جا خوندم میگن مودم ایرانسل به درد نمیخوره و فوق العاده گرونه. اگر من مودم غیر از شرکت ایرانسل بگیرم ممکنه بهونه بیارن و اصرار دارن ازشون بخریم!.

ارزونترین و بهترینش چیه؟

yasget
21-04-2010, 22:50
منظورم رو بد رسوندم منظورم اینه که مودم دیگه غیر از ایرانسل میشه استفاده کرد یا حتما باید ایرانسل باشه؟ من یه جا خوندم میگن مودم ایرانسل به درد نمیخوره و فوق العاده گرونه. اگر من مودم غیر از شرکت ایرانسل بگیرم ممکنه بهونه بیارن و اصرار دارن ازشون بخریم!.

ارزونترین و بهترینش چیه؟

در حال حاضر همچین امکانی نداره یعنی سیستم قبول نمی کنه حتی سیستم مودم اشتراکی رو که خود ایرانسل تبلیغ کرد رو هم قبول نمیکنه و در آینده همچین امکانی وجود داره بنابراین در حال حاضر باید حتما مودم رو از خود شرکت تهیه کنید هر چند که فکر نکنم در بازار هم مودم وایمکس برای فروش وجود داشته باشه

حسين 1966
22-04-2010, 22:24
سلام
ببينيد دوستان من نه پدرکشتگي با ايرانسل دارم نه قصد تبليغ ديگر سرويسها رو .يه مشترک هستم مثل شما که 2.5 برابر هزينه اي که ميشه باش از يه سرويس adsl استفاده کرد رو صرف سرويس 128 ايرانسل کردم (حدود 130 هزار تومان اوليه + 15 هزار تومان اشتراک فروردين) از روز 17 اسفند که پيش يه نمايندگي ايرانسل در اهواز ثبت نام رو انجام دادم تا الان که 2 ارديبهشت است درمجموع تونستم 11 روز از اين سرويس استفاده کنم !

نمي دونم واقعاً شرکت ايرانسل چطوري فکر مي کنه اصلاً چيزي به اسم رضايت مشتري يا خدمات پس از فروش براشون معنا هم داره ؟

اگه شما وقت خوندن تمام مطلب رو نداريد فقط همين رو بدونيد که مودم ضعيف ايرانسل (که بر خلاف آنچه تبليغ مي کنند نياز مبرم به برق داره) اگه کوچکترين مشکلي پيدا کرد از ديد ايرانسل يعني پرکردن فرم تعويض مودم که زمان رسيدگي بهش رو هيچکس نيدونه و هيچکس ولو بعد از 25 روز!! پاسخگو نيست.

ببينيد اگه از تاخير 9 روزي بين زمان ثبت نام با روز فعال سازي سرويس(26 اسفند) بگذريم اولين موضوع ناراحت کننده نوع شارژ کردن حساب ماه بعد بود با کارت شارژ هاي ايرانسل (که کمتر از مبلغ رويشان دارند و براي يک ماه سه تا شارژ 5 تومني کافي نيست ) و از طريق تماس با اپراتور و بعد بيش از 10 دقيقه انتظار، شارژ رو انجام بدي و از اون مسخره تر اينکه اول ماه که ميشه 15 هزار تومان از حسابت کم ميشه و تا نزديک به 2 روز ترافيک 3 گيگا بايت بهت داده نميشه و تو اين دو روز بايد با نرخ آزاد ( گيگا بايتي 10 هزار تومان ) از سرويس استفاده کني (يه نوع کلاه برداري حرفه اي )

اما مشکل :
روز 9 فروردين بود که صبح مثل روزاي قبل کامپيوتر رو روشن کردم که برم تو اينترنت ولي با کمال تعجب ديدم مودمم روشن نميشه کابل برق رو جاي ديگه تست کردم به دکمه هاش ور رفتم ولي فايده نداشت با پشتيباني تماس گرفتم گفت که براتون فرم پيگيري پر مي کنيم ظرف 24 ساعت با شما تماس مي گيرن و کارشناس ايرانسل به منزلتون مراجعه مي کنه همون روزا خونده بودم تو همين انجمن که يه نفر مودم فضاي باز ايرانسل داشته و مودمش مشکل پيدا کرده و 10 روز ميشه که کاري براش نکردن ولي من فکر نميکردم اتفاقي که براي من مي افته بدتراز اون بشه خلاصه 48 ساعت بعد باز تماس گرفتم ،هيچ ،آخر هفته زنگ زدم گفتن کلاً اين شرکتي که تو اهواز بايد بهتون خدمات بده الان که آخر عيده نمي آد صبر کنيد اول هفته بعد منتظر مونديم اما خبري نشد 10 روز گذشت هر روز تماس مي گرفتم فقط مي گفتن منتظر بمانيد بعد از ده روز بدون اينکه کسي رو به خونهمون بفرستن گفتن مشکل از مودمتونه و براتون فرم تعويض مودم پر مي کنيم 15 روز شد باز کاري نکردند تا اينکه يکي از اپراتورها گفت فاميل شما و شناسه وايمکستون تا الان براي سرپرست وايمکس شناخته شده نبود!! و تا الان کار چنداني براتون انجام نشده ولي مطمئن باشيد از الان به بعد که سرپرست به مشکلتون واقف شدن کارتون به عنوان کار ارجنت خيلي زود انجام ميشه تنها اتفاقي که افتاد تماس بخش پشتيباني بود که بعد 17 روز مي پرسه آدرس مک مودمتون رو برام بخونيد ، خوب خيلي ممنون کاري نداريد ! آدم نميدونه فحش بده چي بگه بش ميگم مرد حسابي بعد اينهمه مدت تازه آدرس مک مودم رو مي پرسي تا الان چي کار مي کرديد يه مش شعرمي بافه ميگه حق با شماست ولي ما الان اسمتون رو تو ليست تعويض مودم قرار داديم و بدونيد ديگه از اينجا به بعد کارتون سريع انجام ميشه 20روز شد اس ام اس برام اومد که "اعتبار شما براي تعويض مودم کافي نيست " زنگ زدم مي گم يعني چي ؟ مگه اين مودم گارانتي نداره پس ديگه پول گرفتنون چيه ؟ اصلا اين اعتبار چقدر بايد باشه ؟ بعد از کلي معطلي اپراتوره ميگه سرپرست گفت به اين اس ام اس توجه نکنيد ! به زودي بخش فني ... 22 روز شد بعد از بيش از 30 تماس و پرکردن 6-7 تا فرم پيگيري توسط اپراتورها بازم خبري نشد هرچي داد و بيداد باهاشون کردم که بايد همين الان مشکلو برطرف کنيد شده با هواپيما مودم نو رو بفرستيد ديگه صبرمون تموم شده ... ولي با کمال پر رويي مي گفت تا دو روز ديگه هم نمي تونيم بهتون قول بديم ... آخر گفتم بابا گور پدر گارانتي برم ببينم اين الکتريکي ها مي تونن کاري بکن ديگه حتي حاضر بودم بدم بيرون مودم رو تعمير کنن (وقتي نه نمايندگي تو اهواز هست و نه از تهران کسي پاسخگويه ) اول گفتم اين آداپتور مودم رو تست کنن بعد از تست گفت آداپتور سوخته !!! واقعا تعجب کردم گفتم جدي مي گي ! يه آداپتوري مثل اين نداريد 12 ولت يک آمپر بهش زد و روشن شد !!!!!! نمي دونستم خوشحال باشم يا ناراحت اين همه مدت گير يه آداپتور بي ارزش بوديم و خودمون نميدونستيم آدم تف بندازه به اين خدمات پس از فروش ايرانسل حق داره ، بايست تا کارشناس ! ايرانسل بياد !! ... رفتم با 4500 تومن يه آداپتور خريدم ولي حالا حساب وايمکسم منجمد بود و فقط سه تا سايت ايرانسل ، بانک ملي و تراويان بالا مي آورد ولي طبق گفته اپراتورها در حالت انجماد ترافيک باقيمانده به ماه بعد منتقل ميشه. اما اضافه نشده بود ! دوباره زنگ زدم به ايرانسل اصلا به روي خودم نياوردم که مسئله قبلي حل شده گفتم مشکل ما با اين شماره پيگيري چي شد دوباره اومده همون حرف هاي تکراري در دست بررسي ، منتظر بمونيد و... گفتم به اين سرپرست بگيد مشکل ما اينجوري حل شد و...اصلا بده با خودش صحبت کنم ... به زور قبول کرد به سرپرست گفتم اگه شما همون روزهاي اول يه کسي رو فرستاده بوديد اينطور ميشد... بگذريم حالا اين حساب ما رو فعال بکنيد دوباره ميگه عذرخواهي مي کنم به بخش فني ايميل مي زنم وباهاتون تماس ميگيرن
دوباره امروزم زنگ زدم گفت حتماً تا پايان وقت اداري تماس مي گيرن ولي نشد شب زنگ زدم اپراتوره مي گه براي اين مشکل جديدتون يه فرم پيگيري ديگه پر کردم چون جوري منجمد شده که ما از اينجا نميتونيم فعالش کنيم ! بايد بخش فني ... (ديگه کي اين مسئله جديد حل بشه خدا مي دونه ...)

تا الان نمي خواستم بيام اينا رو اينجا بگم ولي ديگه واقعاً مجبورشدم

خواهشم از شما اينه که اگه ديدين کسي خواست سرويس وايمکس ايرانسل ثبت نام کنه بهش اينا رو بگين ديگه تصميم با خودش

در ضمن علاوه بر تمام مشکلات ذکر شده بايد بداند که

1-در شهرستان نمايندگي ها فقط ثبت نام مي کنند و هيچ مرکزي براي رسيدگي به مشکلات احتمالي تان وجود ندارد

2-مگر در روزهاي اول امکان پس دادن مودم و گرفتن پولتون وجود ندارد و اين مودم با اين خدمات ضعيف هميشه بيخ ريشتان است

3-اگه يه دفعه مودم خراب شد که ديگه بدبخت شدين !!! به فکر يه سرويس ديگه باشين

4-در همون مدتي که از سرويسم استفاده مي کردم بعضي وقتا (حداقل سه دفعه) در بخش کنترل حساب اينترنتي شناسه وايمکس و پسوردم رو که مي زدم و تمام اطلاعات يه کاربرديگه از نام و نام خانوادگي گرفته تا کدپستي و تلفن و ادرسش رو به جاي اطلاعات حساب من نشون مي داد ! ديگه خودتون امنيت سرويسش رو بفهميد (البته همون موقع گزارش کردم و جديدا اين مشکلو رو نداشتم)

5-بهتر است اگه با همه اين بدي ها مصر به استفاده از سرويس وايمکس هستيد به عنوان پيشنهاد يه سيم کارت ايرانسلم بخريد چون اگه بخواهيد با تلفن خونه به بخش پشتيباني زنگ بزنيد(که البته مجبوريد با اين خدمات ضعيف زنگ بزنيد ) و بيش از 10 دقيقه انتظار بکشيد بعد با اپراتورها صحبت کنيد پولي که سابق براي ديال آپ رو تلفنتون مي اومد صرف مکالماتتون با پشتيباني ايرانسل ميشه ولي با سيمکارت ايرانسل و شماره 707 فقط پول دقيقه اولو مي ديد.

نتيجه گيري :
اگر مقايسه اي بين سرويس وايمکسي که در کشورهاي ديگر حتي کشورهاي عربي ارائه ميشود (که يه چيزي شبيه کول ديسک رو به درگاه يواس بي لپ تاب يا کامپيوتر مي زنن و تمام ! ) با آنچه که ايرانسل تحت عنوان وايمکس ارائه مي دهد داشته باشيم مي فهميم که وايمکس ايرانسل سرابي بيش نيست و تنها دو حرف از اين تکنولوژي را ارائه مي دهد !!!

Fate2646
24-04-2010, 00:08
چند تا سوال داشتم
اول اينكه ميشه مودم رو به صورت قرضي از ايرانسل گرفت ؟(شرايطش چيه؟)
دوم اين مشكل امنيتي هنوز هست يا برطرف شده ؟
و سوم وضع پشتيباني تو تهرانم همين جوريه كه تو پست بالا گفتن؟

ahmaad313
24-04-2010, 15:43
چند تا سوال داشتم
اول اينكه ميشه مودم رو به صورت قرضي از ايرانسل گرفت ؟(شرايطش چيه؟)
دوم اين مشكل امنيتي هنوز هست يا برطرف شده ؟
و سوم وضع پشتيباني تو تهرانم همين جوريه كه تو پست بالا گفتن؟

من فکر کنم
تعداد کاربرای وایمکس ایرانسل به جای بیشتر شدن هر روز کمتر میشه

یا منجمندن یا یخ زدن یا مودم خرابه
یا شارژ تموم شده یا سیستم شارژ در حال آپدیت
آی پی گم میشه
آداپتور میسوزه
آنتن میپره
دوست ندارن
شما دوست ندارید
اصلا اینترنت چی هست برید پای تلویزون
جام جهانی از آفریقای جنوبی ببینید
تازه کشور دوست و همسایه دور آفرقای جنوبی
هم ام تی ان داره

Mohammad.Zdn
24-04-2010, 21:19
تو که هیچی نمینویسی میخوای همه هم بخونن :19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sch:1
آیا میشه با گوشی موبایل از وایمکس استفاده کرد

حسين 1966
25-04-2010, 11:43
آیا میشه با گوشی موبایل از وایمکس استفاده کرد

اگه منظورت وايمکس ايرانسله که نه .بايد مودم پکيده شون بخري

mosolim
27-04-2010, 13:59
سلام
دوستان منم وایمکس دارم. و خیلی راضیم. از همه چیش . آنتش سرعتش و اینکه 24 ساعته دارم استفاده می کنم. تا حالا برای من مشکلی پیش نیومده. الان 2 ماه هم دارم استفاده میکنم. ساکن کرج هستیم و البته منطقه ما پوشش خوبی داره.

---------- Post added at 01:59 PM ---------- Previous post was at 01:56 PM ----------

اگر مقايسه اي بين سرويس وايمکسي که در کشورهاي ديگر حتي کشورهاي عربي ارائه ميشود (که يه چيزي شبيه کول ديسک رو به درگاه يواس بي لپ تاب يا کامپيوتر مي زنن و تمام ! ) با آنچه که ايرانسل تحت عنوان وايمکس ارائه مي دهد داشته باشيم مي فهميم که وايمکس ايرانسل سرابي بيش نيست و تنها دو حرف از اين تکنولوژي را ارائه مي دهد !!!

دوست در اینده قراره این مودم ارائه بشه.

electrobaghery
27-04-2010, 16:19
دوستان لطفا یکی به ما بگه آیا وایمکس منطقه شهرری یا پایینتر را پوشش می ده . کسی در این مناطق از این سرویس استفاده می کنه ؟

حسين 1966
27-04-2010, 18:28
سلام
دوستان منم وایمکس دارم. و خیلی راضیم. از همه چیش . آنتش سرعتش و اینکه 24 ساعته دارم استفاده می کنم. تا حالا برای من مشکلی پیش نیومده. الان 2 ماه هم دارم استفاده میکنم. ساکن کرج هستیم و البته منطقه ما پوشش خوبی داره.

ببين دوست عزيز شما چون گذرت به خدمات پس از فروش و گارانتي و... نخورده اين حرفو مي زني . اگه خداي نکرده فردا مودمت مشکل پيدا کرد چي کار مي خواي بکني ؟ زنگ ميزني 707 .اون موقع مي فهمي چه زجري بايد بکشي تا اسمت برا سرپرست شناخته شده بشه .بعدش برات فرم تعويض مودم پرکنن بدون اينکه کسي رو بفرستن بت بگه مشکل چيه حالا کي بيان عوضش کنن ...

يه شرکت خوب دقيقاً اون موقعي که مشترکش مشکل پيدا ميکنه بدرد مي خوره وگرنه شايد از 1000 نفر يکي هم مثل من مشکل پيدا نکنه و از سرويسش راضي باشه

من امروز بعد از گذشت نزديک به يک ماه تازه دارم از سرويسم استفاده مي کنم البته بعد از کلي خسارت مادي و معنوي و بيش از 20-15 ساعت !!! مکالمه با پشتيباني و اينکه فقط 2400 مگ از ارديبهشت رو بهم دادن و پولشو به اضافه هرچي تو حسابم بودو گرفتن!

mehdi_egh_shz
27-04-2010, 20:16
با سلام به همه دوستان.من وایمکس دارم . ساکن شیراز.تو منطقه ما پوشش خوب هست .1- من هم راضیم.من با وایرلس و adsl کار کره بودم با وایمکسم کار کردم.واقعیتش اینه که وایمکس از اونا قویتر نیست.2-هزینه بد نیست کمی گرونه من واسه 9 گیگ adsl 39 تومان می دادم سه ماهه اما اینجا 130 اولش دادم ماهی 15 تومان هم می دم واسه 3 گیگ.پس این گرون تر هست در مقایسه با اون .3-خوب ایرانسل هست دیگه مثل سیم کارتهاش اولش چه جور بود؟؟؟ هم گرون هم انتن دهی فاجعه اما خدایی الان سیم کارت ایرانسل بد هست؟ نه من فکر می کنم وایمکس هم مثل سیم کارت ایرانسل کم کم خوب میشه.پشتیبانی هم تا حالا بد نبوده البته هنوز هم گذرم به دباغ خونه نیفتاده.

mosolim
27-04-2010, 20:28
با سلام به همه دوستان.من وایمکس دارم . ساکن شیراز.تو منطقه ما پوشش خوب هست .1- من هم راضیم.من با وایرلس و adsl کار کره بودم با وایمکسم کار کردم.واقعیتش اینه که وایمکس از اونا قویتر نیست.2-هزینه بد نیست کمی گرونه من واسه 9 گیگ adsl 39 تومان می دادم سه ماهه اما اینجا 130 اولش دادم ماهی 15 تومان هم می دم واسه 3 گیگ.پس این گرون تر هست در مقایسه با اون .3-خوب ایرانسل هست دیگه مثل سیم کارتهاش اولش چه جور بود؟؟؟ هم گرون هم انتن دهی فاجعه اما خدایی الان سیم کارت ایرانسل بد هست؟ نه من فکر می کنم وایمکس هم مثل سیم کارت ایرانسل کم کم خوب میشه.پشتیبانی هم تا حالا بد نبوده البته هنوز هم گذرم به دباغ خونه نیفتاده.

سلام
با بخش آخر صحبتتون کاملا موافقم. سیم کارتهای ایرانسل در ابتدا بسیار فاجعه وار بودن به طوری که همه مسخرش می کردن یکیش خودم. و به 912 که داشتم می نازیدم(آخه شمارش خیلی رنده). ولی الان طوری شده که همون شماره رنده 912 رو چند ماهی میشه که خاموش کردم و با 935 کار می کنم که واقعا عالیه و همه چی ذاره از زنگ زدن و زنگ خوردن تو همه جا بگیر تا mms و gprs و آهنگ پیشوازو کلی خدمات دیگه که هیچ کدومو همراه اول نمیده. این وایمکس هم تازه اولشه تازه 3 ماه درست راه افتاده. من به همین خدمات فعلیشم خوش بین نبودم. که فعلا خوب بوده. بزارید بگذره مطمئنا تنوع مودم و تنوع اکانت و حتی ارزانتر شدن هزینه . (اگه یادتون باشه سیم کارت های اول ایرانسل با 30 تومن اومد ولی الان 2 تا 5 تومن.

ReveX
27-04-2010, 22:25
سلام،من از 3 ماه پیش ثبت نام کردم و باور کنید هزار بار از اینکه از اینا سرویس گرفتم خودمو لعنت کردم ، از سرپرست شون تا او نای که خط 707 رو جواب می دن ، هیچکدومشون از این سیستم سردر نمیارن و فقط تنها کاری که یادشون دادن یه سری چرت و پرت حفظ کرن و تحویل مردم بدبخت میدن.راستی یادم رفت بگم اگه تونتسید با سرپرتشون صحبت بکنید(من یک بار تونستم) و بتون قول داد.اصلا رو حرفش حساب نکنید.و اگر گفت 1 هفته رو 1 ماه حساب کنید.
در کل خیلی ازیتم کردن و بعد از 3 ماه وصل شد.
(اگه دید ازیت می کنند و جواب درست حسابی ندادن بگید می خواید مودم رو پس بدید و پول شارژ رو هم پس بگیرید::واسه ما که جواب داد .5 روز بعد وصل شد)

KING_DESIGNER
28-04-2010, 19:52
توجه و توجه:20:
در تاریخ 1-4-2010
بعد از یک نظر سنجی با حضور 26 عضو از دوستان خواهش کردیم که نظر خودشون رو در باره سرویسهای وایمکس ایرانسل بیان بفرمایند که ظاهرا تا این لحظه 26 نفر از دوستانی که حداقل یک ماه سرویس داشته اند از این سرویسها احساس (( عدم رضایت و متوسط و عالی)) رو داشته اند که باتوجه به حساسیت موضوع نتیجه رو اعلام میکنم . امید است که نظر سنجی زیر بتواند پاسخگوی خیل عظیمی از دوستانی باشد که درخواست سرویس داشته اند و از کیفیت ان بی اطلاع بوده باشند.
شایان ذکر است . در تاریخ 1 تیر ( اگر زلزله نیومد و زنده موندیم :31:) یک بار دیگر نظرسنجی خواهد شد.

نویسنده در امار زیر هیچ نقشی ندارد :20:

خیلی عالیه = 1نفر
متوسط = 9 نفر
ضعیف = 16 نفر

ادرس تاپیک نظرسنجی =[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
/showthread.php?t=397926
صفحه نتایج =[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به امید کیفیت بیشتر در سرویسهای وایمکس ایرانسل.:20:
--------------------------------------------------------------------------------
پ.ن = مسئول محترم لطفا تاپیک مربوط به نظر سنجی رو قفل نمایید.

حسين 1966
30-04-2010, 12:11
اول : براي شما هم "مجموع کل استفاده ها " رو در بخش کنترل حساب اينترنتي صفر مي زنه و فقط از اينترنت همراه کم مي کنه ؟ و تو جزئيات تماس هم چيزي نشون نمي ده ؟

دوم :موقع دانلود کردن براي شما هم سند و رسيو در دو تا مانيتور کوچيک کنار ساعت عددشون نزديک به همه ؟ آخه اصلا ً منطقي نيست که شما در حال دانلود يه فايل 80 مگي باشي اونوقت هم سندت نهايتا همينقدر باشه و هم رسيوت ؟ توي ديال اصلا اينجور نبود يعني وقتي يه فايل 10 مگي رو هم دانلود مي کردي اگه مستقيم لينکو به آي دي ام داده بودي سندت از يه مگ هم کمتر بود ولي رسيوت همون ده مگ مي شد ؟جالبه که موقع کم شدن از حسابت تو اينترنت همراه تقريباً 1.5 برابر اون حجم کم ميشه !

Psychic
30-04-2010, 12:23
سلام
چیزی که من شخصا از WIMAX انتظار داشتم با اینی که ارائه شده زمین تا آسمون تفاوت داره
که البته مشکل در تکنولوژی های استفاده شده هست

این Wimax ی که دارن ارائه می دن نمی شه گفت تفاوت چندانی با Wireless داره

حسين 1966
01-05-2010, 14:12
اول : براي شما هم "مجموع کل استفاده ها " رو در بخش کنترل حساب اينترنتي صفر مي زنه و فقط از اينترنت همراه کم مي کنه ؟ و تو جزئيات تماس هم چيزي نشون نمي ده ؟

دوم :موقع دانلود کردن براي شما هم سند و رسيو در دو تا مانيتور کوچيک کنار ساعت عددشون نزديک به همه ؟ آخه اصلا ً منطقي نيست که شما در حال دانلود يه فايل 80 مگي باشي اونوقت هم سندت نهايتا همينقدر باشه و هم رسيوت ؟ توي ديال اصلا اينجور نبود يعني وقتي يه فايل 10 مگي رو هم دانلود مي کردي اگه مستقيم لينکو به آي دي ام داده بودي سندت از يه مگ هم کمتر بود ولي رسيوت همون ده مگ مي شد ؟جالبه که موقع کم شدن از حسابت تو اينترنت همراه تقريباً 1.5 برابر اون حجم کم ميشه !

کسي نبود که از وايمکس ايرانسل استفاده کنه پس اون 26 نفر که تو پستاي بالايي نظر دادن کجان ؟

pixolator
01-05-2010, 18:30
آقا من admin رو می زنم با پسورد admin نمی تونم توی config مودم برم از پشتیبانی هم می پرسم می گه همینه !!! کسی هست که آی دی پسوورد دیگه ای بدونه ؟؟؟:41:

3jokes_x
01-05-2010, 19:10

بله.

من هم اول روش محاسبه اعتبار باقیمانده در اینترنت همراه رو هم دقیق متوجه نشدم. من سرویس 128 پایه (3GB Download) رو گرفتم (ماهی 15 تومان) میزان اعتبارم اول که هنوز شروع به استفاده نکرده بودم 208103 بود. ظاهرا منظورش اینه که چون اینترنت از روز 11 اردیبهشت فعال شده، 20 روز به پایان ماه مونده و این 20هزار تومان معادل 2 گیگ پهنای باند هست... (3 گیگ برای کل ماهه، برای 20 روز فقط 2 گیگ می دن.)
بعد از مقداری جستجو در این صفجه توضیحات بسیار کامل و خوبی در مورد نحوه محاسبه و همچنین نحوه پشتیبانی پیدا کردم:

دوم :موقع دانلود کردن براي شما هم سند و رسيو در دو تا مانيتور کوچيک کنار ساعت عددشون نزديک به همه ؟

بله

البته وایمکس من تازه امروز وصل شده و نمی دونم چرا این جوریه ولی نرم افزار bandwith Monitor رو نصب کردم که میزان استفاده از اینترنت رو حساب می کنه و نمایش می ده. اینو با عددهایی که ایرانسل به عنوان Send/Receice اعلام کرده مقایسه می کنم اگر چیزی فهمیدم خبر می دم! فعلا فقط تا این حد می تونم بگم که عددی که در قسمت Receive می بینید احتمالا میزان استفاده شما بر حسب KB هست. (چون پولی که از حساب e-care من کم شده با این عدد تقریبا می خونه.) که البته این عدد خیلی از عددی که نرم افزار BWMonitor نشان می ده بیشتره (حدود 3 برابر بیشتر!)

آقا من admin رو می زنم با پسورد admin نمی تونم توی config مودم برم از پشتیبانی هم می پرسم می گه همینه !!! کسی هست که آی دی پسوورد دیگه ای بدونه ؟؟؟:41:

البته من خودم که هنوز اصلا این صفحه کنترل پنل رو ندیدم ولی توی یکی از این فوروم ها که می گشتم نوشته بود یا جفتشو admin بزن یا جفتشو user. حالا شما کلمه user رو هم امتحان کن.

3jokes_x
01-05-2010, 19:24
چند سوال خیلی فنی دارم:

اول در مورد تلفن اینترنتی (VoIP) که در اینجا هم معرفیش کرده:
طرز کارش چه طوره؟ آیا باید درخواست فعال سازی یا ثبت نام جداگانه ای براش انجام بدیم؟ یا مثلا همین جوری تلفن رو به مودم وصل کنیم و شماره بگیریم؟! تعرفه هاشو کجا اعلام کردن؟ (اصلا راه افتاده؟)

دوم در مورد اتصال آنتن خارجی به مودم داخلی (110 تومانی): با توجه به اینکه در منطقه ما خیلی آنتن دهی وایمکس خوب نیست، این آنتن External رو از کجا می شه تهیه کرد و قیمتش چنده؟ (اصلا هست؟)

سوم: اگر بخواهیم AccessPoint به مودم وصل کنیم (تا اینترنت رو به صورت وایرلس ول کنه تو هوا!) و البته از کامپیوتر هم مستقل باشه، ارزان ترینش حدودا چه قیمتی داره؟ مارک و کیفیت و اینا مهم نیست! فقط قیمت مهمه. البته از نظر امنیتی نتونن راحت هکش کنن و از اینترنت ما استفاده کنن!

چهارم: آی پی های 192.168.1.1 و 192.168.1.2 توی مرورگر برای من هیچی باز نمی کنه. چه کار باید بکنم؟ لطفا یه کم دقیق توضیح بدید. من توی سایت های دیگه زیاد گشتم... توضیحاتی هم خوندم ولی نفهمیدم! مثلا می گن:

تنظیمات کارت شبکه کامپیوترتان را به این شکل انجام دهید:
IP : 192.168.1.2
Subnet : 255.255.255.0
Gateway : 192.168.1.1
ولی درست نگفته از کجا... من بعد از کمی تلاش، رفتم اینجا این کار رو کردم:

ولی بعد از اینکه این تغییرات رو دادم، دیگه اولا هیچ سایتی باز نشد (تا وقتی دوباره به حالت اتوماتیک برش گردوندم) و ثانیا باز هم اون کنترل پنل مودم با اون آی پی توی مرورگر نیومد.

بعد متوجه شدم باید مودم رو از مود Bridge به مود Route ببریم. ولی چنین گزینه هایی رو هیچ جا توی کامپیوتر پیدا نکردم! بعد این طور فهمیدم که خود این تنظیم رو باید از داخل کنترل پنل مودم (که باید از آی پی بالا باز بشه) انجام داد!

¥ Ramin2 ¥
02-05-2010, 23:39
16 هزار تومان قبل از عید از طریق بانک ریختم تو جیب ایرانسل ولی هنوز به حسابم واریز نشده. پشتیبانیشون هم که افتضاحه!

مورد اول که هنوز راه اندازی نشده. خیلی جیزهای دیگه هم گفته که هنوز راه اندازه نشده مثل سیستم وایریز خط به خط و ... .

مورد دوم رو هم از خود ایرانسل باید بخری

مورد سوم هم ربطی به وایمکس نداره.

مورد چهارم هم اصلا برای چی دستی آی پی ست کردی؟ خود مودم خودکار آی پی میده.

pandev
05-05-2010, 22:27
من سرعت دانلودم خیلی افتضاحه در حده 10-24 کیلوبایته برای شما هم همینطوره من 128

ali-aghili
06-05-2010, 15:06

سلام ، همشهری این تنظیمات رو چجوری بدست آوردی ؟ من هرچی 192.168.1.1 رو میزنم ، چنین صفحه ای باز نمیشه .

a.h.e
06-05-2010, 18:40
من امیرحسین هستم.من خودم وایمکس ایرانسل دارم. آشغال ترین، بی خودترین و گران ترین سرویس اینترنت به اصطلاح پرسرعت هست. اگه بخواهید میتونم مشکلاتشو به صورت یک فیلم براتون ارسال کنم تا ببینید راست می گم یا نه.

luches
06-05-2010, 22:12
من سرعت دانلودم خیلی افتضاحه در حده 10-24 کیلوبایته برای شما هم همینطوره من 128

بابا. به خدا شما توقعتون از 1 kb/s128 خیلی بالاست.داری kB/s10-24 میگیری.شاکی هم هستی ؟؟؟؟
128kb/s=16kB/s
شما داری بیشتر از چیزی که پول دادی میگیری دوست عزیز ومیانگین سرعت هم همینه همه جا.. بی انصاف نباشید دوستان.

a.h.e
06-05-2010, 23:28
مشکلات وایمکس که عینآ خودم تجربه کردم: من اواسط فروردین 89 از یکی از نمایندگی های مجاز ایرانسل، سرویس 512 وایمکس را با پرداخت ماهی 35 هزار تومان خریداری کردم ولی حالا پشیمانم و برخی از مشکلات اساسی وایمکس ایرانسل را دراینجا بازگو می کنم و ازتون می خواهم اگر حال و حوصله خواندن این همه مطالب را ندارید لااقل مورد 8 را بخوانید تا حداقل یکم از دروغگویی ایرانسل بهتون ثابت بشه :
1- عدم اتصال سریع به اینترنت پس از روشن کردن مودم وایمکس یعنی حداقل 120 ثانیه تا 180 ثانیه طول می کشه تا وارد صفحه پرتال بشی که این برای شرکت بزرگی مثل ایرانسل خیلی افتضاحه. 2- قطع و وصل شدن پی در پی (کم و زیاد شدن چراغ اتصال مودم) بخصوص در شرایط بارانی و هوای ابری 3- عدم آنتن دهی مناسب یعنی من که در طبقه 4 هستم و آنتن ایرانسل با اتاقم شاید کمتر از 15 متر فاصله داره تنها می تونم از 3 تا چراغ اتصال فقط 2 تا شو دریافت کنم. 4- کم و زیاد شدن سرعت دانلود (یعنی من که سرعت 512 دارم و باید سرعت دانلودم حداکثر 65 باشه همین الان دارم سرعت دانلود 25 تا 35 رو دریافت می کنم البته لازم به ذکره که بگم خیلی کم پیش میاد که سرعت دانلودم به 54 و حداکثر 60 میرسه اونم اگه هوا خوب باشه.) 6- تعرفه گران یعنی لازمه فقط 15 مگابایت دانلود کنی و بعد وارد اطلاعات حسابت بشی اونوقت می بینی نزدیک دو،سه هزارتومان از حسابت برداشته 7- اپراتورهای وایمکس ایرانسل که کلآ هیچی نمی دونن پس بهتره اصلا باهاشون تماس برقرار نکنید. 8- این شرکت در تبلیغات گسترده خود در صدا و سیما و اینترنت و ... تصویری از مودم وایمکس رو نشون می ده که بدون اتصال هیچ گونه سیم و کابلی با اینترنت ارتباط برقرار میکنه در صورتی که همین حالا که دارم این مطالب رو می نویسم ، دارم کابل آداپتور و سیم ضخیمی رو میبینم که به پشت مودم وصل شده و سر دیگش به برق و کامپیوتر وصل شده است که این خود در نوبه خود یک دروغگویی محضه.

maso0d65
07-05-2010, 20:34
خب از اسمش معلومه دیگه "ایرانسل" فقط به درد بچه مدرسه ای ها میخوره تا با جی اف هاشون اونم تو پارکینگ لوس بشن

3jokes_x
07-05-2010, 22:24
سلام، اومدم یکی از تجربیات خودم رو با دوستان شیر (Share) کنم: البته ممکنه برای بعضی بدیهی باشه ولی خوب شاید هم بعضی ها ندونن:

اتاقی که کامپیوتر من در اون قرار داره، یه بالکن داره، و به همین دلیل در و پنجره بزرگ قدی... مودم هم داخل اتاق نزدیک به پنجره هست. درب بالکن یه توری آلومینیومی داره. وقتی توری رو می بندم (طوری که تقریبا درمسیر دریافت امواج توسط مودم واقع می شه) مودم فقط یک آنتن می ده و وقتی توری رو باز می کنم مودم 2 تا آنتن می ده. پس سعی کنید تعداد موانع فلزی رو کم کنید.

Exir
07-05-2010, 22:46
سلام، اومدم یکی از تجربیات خودم رو با دوستان شیر (Share) کنم: البته ممکنه برای بعضی بدیهی باشه ولی خوب شاید هم بعضی ها ندونن:

اتاقی که کامپیوتر من در اون قرار داره، یه بالکن داره، و به همین دلیل در و پنجره بزرگ قدی... مودم هم داخل اتاق نزدیک به پنجره هست. درب بالکن یه توری آلومینیومی داره. وقتی توری رو می بندم (طوری که تقریبا درمسیر دریافت امواج توسط مودم واقع می شه) مودم فقط یک آنتن می ده و وقتی توری رو باز می کنم مودم 2 تا آنتن می ده. پس سعی کنید تعداد موانع فلزی رو کم کنید.

مگه نمیدونستی سازمان حمایت از پشه ها و حشرات موزی با ایرانسل قرارداد بسته :27:.

amirardallan
08-05-2010, 12:06
سلام
چطوری میشه بدون لاگین کردن اولش ، از سیستم استفاده کرد ؟ من میخوام وصلش کنم به یک روتر وایرلس .
اما با این کد امنیتی اولش عملا نمیتونم از روتر وایرلس استفاده کنم . راه حلی داره ؟

¥ Ramin2 ¥
08-05-2010, 20:08
یک بار که لاگین کنی تا زمانی که خاموش نکردی و قطع نشده نیازی به لاگین دوباره نیست. به روتر هم وصل کنی موقع اتصال به اینترنت همون صفحه اول می آد فرقی نمیکنه!

amirardallan
09-05-2010, 11:59
یک بار که لاگین کنی تا زمانی که خاموش نکردی و قطع نشده نیازی به لاگین دوباره نیست. به روتر هم وصل کنی موقع اتصال به اینترنت همون صفحه اول می آد فرقی نمیکنه!

اما وقتی از کارت شبکه پی سی بکنم و بخوام بزنم به روتر وایرلس قاعدتا باید قطع بشه . درسته ؟

¥ Ramin2 ¥
09-05-2010, 15:27
اول به روتر وصل کن. بعد زمانی که از پیسی میخوای وصل بشی به اینترنت همون صفحه لاگین می آد.

eng2006
09-05-2010, 17:39
لبتاب من مودم وای لس داره
ایا لازمه که برم مودم بخرم؟

---------- Post added at 05:39 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

¥ Ramin2 ¥
11-05-2010, 00:23

---------- Post added at 05:39 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

آری.

"این ها رو هم مینویسم جوابم کوتاه نباشه!"

ali-aghili
11-05-2010, 03:32
سلام بچه های گل . من یه اکسس پوینت گرفتم ، اما هر کاری می کنم نمیتونم اونو به مودم وصل کنم و ازش استفاده کنم . مودم رو به حالت Route در آووردم ، برای Acces point هم مود Dynamic Ip رو انتخاب کردم ولی هر کاری می کنم وصل نمیشه :41:... لطقاً کمکم کنیدددد.

pandev
12-05-2010, 15:08
بابا. به خدا شما توقعتون از 1 kb/s128 خیلی بالاست.داری kB/s10-24 میگیری.شاکی هم هستی ؟؟؟؟
128kb/s=16kB/s
شما داری بیشتر از چیزی که پول دادی میگیری دوست عزیز ومیانگین سرعت هم همینه همه جا.. بی انصاف نباشید دوستان.
من adsl داشتم 128 تا 50 کیلوبایت دانلود می کردم باهاش !

¥ Ramin2 ¥
12-05-2010, 17:56
باید قدم به قدم جلو بری تا ببینی مشکل از کجاست. ارتباط بین اکسس پوینت با مودم رو اول چک کن بعد ارتباط کامپیوتر با اکسس پوینت.

denzelmovie
12-05-2010, 20:13
دوستان عزیز من اگه بخوام از ایرانسل اینترنت پر سرعت 512 بگیرم
اولش چقدر باید هزینه کنم؟ برای مودم و هزینه ی نصب
ماهیانه چقدر باید پرداخت کنم؟
با تشکر

¥ Ramin2 ¥
12-05-2010, 21:01
با تشکر

denzelmovie
12-05-2010, 22:16
یعنی من اگه 512 دائمی انتخاب کنم باید هر ماه 35000 تومان پرداخت کنم؟ (برای 4 گیگ)
به کاربران خانگی هم 512 میدهند؟

¥ Ramin2 ¥
12-05-2010, 22:29
نه. 3% مالیات هم بهش اضافه میشه.
باز هم خیر. برای اینترنت بیشتر از 128 باید نامه از دانشگاهی جایی بگیری که بگن تو واقعا به اینترنت پرسرعت نیاز داری.

*Forgotten*
12-05-2010, 22:35
سلام

من میخام از سرویس وایمکس از طریق موبایل البته به کامپیوتر وصل باشه برای send کردن اطلاعات به منظور استفاد از اینترنت ماهواره ای ( د*ی*ش و ال ان بی) استفاده کنم چون send با دایلاپ خیلی گرونه adsl هم فعلا نمیتونم استفاده کنم

البته یکی از دوستان گفتند که وایمکس در بدترین شرایط به اندازه دایلاپ send داره
حالا میخام نظر دوستانو بپرسم

و همچنین آیا بعد از ثبت نام برای وایمکس با موبایل همون لحظه میشه متصل شد ؟؟؟

¥ Ramin2 ¥
12-05-2010, 22:52
سلام

من میخام از سرویس وایمکس از طریق موبایل البته به کامپیوتر وصل باشه برای send کردن اطلاعات به منظور استفاد از اینترنت ماهواره ای ( د*ی*ش و ال ان بی) استفاده کنم چون send با دایلاپ خیلی گرونه adsl هم فعلا نمیتونم استفاده کنم

برای اتصال به اینترنت باید مودم خود شرکت رو بخری. بعد از یک هفته می آن در خونه تحویل میدند و بعد از 24 تا 48 ساعت اینترنتت راه می افته.

3jokes_x
12-05-2010, 23:08

من با دایل آپ زمانی که رسیوم 5-6 کیلوبایت بود، سندم حداکثر 3-4 کیلوبایت می شد.
الان هم که وایمکس 128 (=ماهی 15 تومان) دارم رسیو 14 و سندم حدودا (میانگین) 9-10 هست.

چون گفتی می خوای موبایل رو به کامپیوتر وصل کنی فکر کنم یه چیزی رو درست متوجه نشدی:
وایمکس هیچ ربطی به موبایل نداره ها. گول اسم ایرانسل رو نخوری فکر کنی این خدمات برای گوشی موبایل ارائه می شه... شرکت ایرانسل اینترنت رو می فرسته تو هوا... بعد شما یه مودم مخصوص می خری که این امواج رو دریافت می کنه. این مودم رو هم به کامپیوتر وصل می کنی. یه جورایی همون ADSL بیسیمه! گوشی های موبایل هم نمی تونن این امواج رو دریافت کنند. فقط همون مودم مخصوص می تونه...

اینکه بعد از ثبت نام همون لحظه می شه با موبایل متصل شد رو نفهمیدم منظورت چیه... مراحل ثبت نام رو می گم: شما می ری یکی از نمایندگی ها فرم ثبت نام رو پر می کنی، چند دقیقه بعد یه اس ام اس برات میاد که مبلغ واریزی و شماره حساب رو می گه. بعد پول رو واریز می کنی. از این زمان حدودا 2 روز تا 10 روز طول می کشه تا باهات تماس بگیرن و بیان مودم رو برات بیارن و نصب (=زدن مودم به پریز برق!) کنند. (برای من 2 روز طول کشید ولی توی همین تالار هستند کسانی که بیش از 1 هفته منتظر شدن) وقتی مودم رو تحویل گرفتید باید مدارکتون رو تحویل همون شخص نصاب بدید. و از اون موقع 24 ساعت بعد اینترنتتون وصل می شه. (البته برای من چون 5 شنبه وصل کردند و فرداش تعطیل بود عملا از شنبه صبح وصل شد.)
ضمنا مودم وایمکس ایرانسل فقط یه خروجی LAN داره که به کامپیوتر وصل می شه. یعنی Wifi Access Point نیست که با موبایل یا لپتاپ بشه به صورت بیسیم بهش وصل شد.

---------- Post added at 12:08 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

به کاربران خانگی هم 512 میدهند؟

نمی دن ولی گرفتنش هم کاری نداره. هم می تونی نامه از دانشگاه بگیری و هم اگر مثلا دوستتون شرکت داشته باشه، می تونه یه نامه بده که اینجا یکی از بخش های زیرمجموعه شرکت ماست! مثلا بخش تحقیقات یا بخش بازرگانی یا...

¥ Ramin2 ¥
12-05-2010, 23:10
سلام بچه های گل . من یه اکسس پوینت گرفتم ، اما هر کاری می کنم نمیتونم اونو به مودم وصل کنم و ازش استفاده کنم . مودم رو به حالت Route در آووردم ، برای Acces point هم مود Dynamic Ip رو انتخاب کردم ولی هر کاری می کنم وصل نمیشه :41:... لطقاً کمکم کنیدددد.

قابل توجه کاربرانی که مایل به استفاده از روتر هستند…

در حال حاضر، مدلهای زیر با مودمهای وایمکس ایرانسل سازگار می باشند:

D-Link: DIR300

SMC: SMCWBR14S-N2 EUA

Cisco: LINKSYS WRT54G

D-Link: DIR600

Cisco: LINKSYS WRT45GC V7

Apple: Time Capsule

alihell44
15-05-2010, 00:15
بابا اینا فکر می کنن سر گردنس هر قیمتی می دن اخه کجای دنیا برای سرعت 128 نا محدود ماهی 45 تومان باید بدی
تازه اونم به قول خودشون گزاشتن خط مشی مصرف صحیح
برای کسایی که زیادی دانلود می کن براشون از دوره بعد( خط مشی صحیحی) محدود سازی دانلود می زارن

alihell44
15-05-2010, 00:19
با تشکر

دو تا مودم داره یکی خانگی 110 هزار تومان یکی هم مودم فضای باز220هزار تومان توی اطلاعیه ایرانسلم دیدم نوشته

Cisco:LINKSYS WRT54G

Cisco: LINKSYS WRT45GC V7

WaTeRsTyLeR
15-05-2010, 09:54
آقا ی سوال میشه با موبایل مثلان iphone هم به اینترنت wimax واصل شود ؟

¥ Ramin2 ¥
15-05-2010, 11:48
آقا ی سوال میشه با موبایل مثلان iphone هم به اینترنت wimax واصل شود ؟

خیر. باید حتما مودم شرکت رو بخری.

WaTeRsTyLeR
15-05-2010, 12:32
خیر. باید حتما مودم شرکت رو بخری.

نه منظورم اینه که اگر مودم رو خریدم میتونم با وایرلسی که میده با iiphon به اینترنت واصل شم ؟
مرسی

¥ Ramin2 ¥
15-05-2010, 14:16
مودمش فقط با کابل شبکه وصل میشه. برای اتصال از طریق وایرلس باید یک اکسس پوینت داشته باشی و یا با کامپیوتری که وایرلس داره اینترنت رو شیر کنی.

e_kh78
17-05-2010, 10:58
به این عکس نگاه کنید صورتحساب دو ماه بهمن و اسفند 88 است. اینجانب از 3 اسفند 88 ثبت نام کردم و تا 29 اسفند 88 این صورت حساب برام اومده به مبلغ 24000 تومان و 165000 تومان هم که موقع ثبت نام دادم؛ به اوپراتور میگم که من به هیچ وجه در عرض یک ماه بیش از سه گیگ مصرف نداشتم چرا 24000 باید بدم، مگه نباید 15000 تومان بدم میگه که مصرف آزاد داشتی ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! یعنی تو سرویس دائمی اگه متوجه نشی و بیش از 3 گیگ مصرف کنی به نرخ آزاد باهات حساب می کنن حالا هر گیگ فکر کنم 8000 تومان
سوال من اینه که یه جا نوشته تعدیلات یعنی چی تعدیلات هر کی می تونه منو راهنمایی کنه؟
من منتظرم این ماه هم برام صورتحساب بیاد یعنی فروردین و اردیبهشت 89 اگه باز بکنن تو پاچم میرم فسخ می کنم و مودمم هم اگه پس گرفتن که هیچی اگه نه نگهش میدارم چون اگه قرار باشه اینجوری بچپونن بهم همون دیال اپ برام بهتره
من مطمئنم که دی ماه اسفند 88 اصلا دو گیگ هم مصرف نداشتم چه برسه 4 گیگ که 1 گیگ هم از 3 گیگ بیشتره و ازاد حساب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه بفهم این "تعدیلات" تو صورت حسابم یعنی چی شاید مشکلم حل شه چون اوپراتور ها گیجن و نمی دونن چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید من دارم اشتباه میکنم و باهام زیاد حساب نشده به هر حال تا آخر اردیبهشت 89 بعد از اینکه صورتحساب جدیدم اومد معلوم میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا جای تاسفه که مشکلاتمونو در این زمینه باید خودمون کشف کنیم و اوپراتورها گیجن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3jokes_x
17-05-2010, 12:55
به این عکس نگاه کنید صورتحساب دو ماه بهمن و اسفند 88 است. اینجانب از 3 اسفند 88 ثبت نام کردم و تا 29 اسفند 88 این صورت حساب برام اومده به مبلغ 24000 تومان و 165000 تومان هم که موقع ثبت نام دادم؛ به اوپراتور میگم که من به هیچ وجه در عرض یک ماه بیش از سه گیگ مصرف نداشتم چرا 24000 باید بدم، مگه نباید 15000 تومان بدم میگه که مصرف آزاد داشتی ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! یعنی تو سرویس دائمی اگه متوجه نشی و بیش از 3 گیگ مصرف کنی به نرخ آزاد باهات حساب می کنن حالا هر گیگ فکر کنم 8000 تومان
سوال من اینه که یه جا نوشته تعدیلات یعنی چی تعدیلات هر کی می تونه منو راهنمایی کنه؟
من منتظرم این ماه هم برام صورتحساب بیاد یعنی فروردین و اردیبهشت 89 اگه باز بکنن تو پاچم میرم فسخ می کنم و مودمم هم اگه پس گرفتن که هیچی اگه نه نگهش میدارم چون اگه قرار باشه اینجوری بچپونن بهم همون دیال اپ برام بهتره
من مطمئنم که دی ماه اسفند 88 اصلا دو گیگ هم مصرف نداشتم چه برسه 4 گیگ که 1 گیگ هم از 3 گیگ بیشتره و ازاد حساب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه بفهم این "تعدیلات" تو صورت حسابم یعنی چی شاید مشکلم حل شه چون اوپراتور ها گیجن و نمی دونن چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید من دارم اشتباه میکنم و باهام زیاد حساب نشده به هر حال تا آخر اردیبهشت 89 بعد از اینکه صورتحساب جدیدم اومد معلوم میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا جای تاسفه که مشکلاتمونو در این زمینه باید خودمون کشف کنیم و اوپراتورها گیجن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای برطرف شدن مشکلات این مدلی:

1- قراردادت رو از دائمی به اعتباری تبدیل کن و هیچ وقت بیشتر از همون 15 تومانی که برای هر ماه لازمه نذار پول توی حسابت بمونه!

2- یه سری نرم افزارها هستند که میزان استفاده شما از اینترنت رو در هر روز ثبت می کنند. یه دونه از این برنامه ها نصب کن، بعد ادعای ایرانسل رو با گزارش های اون نرم افزار مقایسه کن. (من نرم افزار Bandwith Monitor رو نصب کرده ام. با اینکه گزارش میزان مصرف اینترنت در این برنامه مقدار کمی با ایرانسل متفاوته ولی تقریبا درسته. اختلاف آمار روزانه زیر 3% هست.)

3- یه بررسی کن ببین نرم افزاری داری که توی Background اقدام به دانلود بکنه؟ (معمولا آنتی ویروسها به طور اتوماتیک خودشون رو آپدیت می کنند.) البته با نصب همون نرم افزار Monitoring می تونی بفهمی که وقتی خودت از اینترنت استفاده نکردی پهنای باندت مصرف شده یا نه؟

4- یه جا خوندم مثلا اگر می خواهید 3 تا فایل رو دانلود کنید، بهتره دانلودها رو همزمان انجام ندید. چون در اون صورت ایرانسل مقدار پهنای باند مصرفی رو بیشتر حساب می کنه! یعنی اول یکی رو دانلود کنید، بعد که اولی دانلود شد، دومی رو شروع کنید و... (البته فقط برای فایل های دارای حجم زیاد ارزش داره که این دردسرها رو بپذیرید.) هرچند من فقط از یه منبع غیر موثق اینو شنیدم و اصلا شاید درست نباشه.

در مورد فروش مودم: اگر پس نگرفتن یه نفر رو پیدا کن که می خواد مشترک وایمکس بشه، بعد مودم رو بهش بفروش و یه درخواست "به اشتراک گذاشتن مودم" برای ایرانسل بفرست.

3jokes_x
17-05-2010, 14:19
من امروز آمار استفاده های ایرانسل رو به طور دقیق با گزارشات نرم افزار BWMonitor مقایسه کردم.
نتیجه این شد که آمار مصرف هرروز در پنل ایرانسل (که از قسمت جزئیات تماس به دست میاد) با آمار گزارشات روزانه این برنامه اختلاف داره ولی ولی وقتی همه این عددها رو جمع می کنیم، آمار کلی تفاوت زیادی با نرم افزار خودم نداره. (بعضی روزها مقدار مصرف عنوان شده در پنل ایرانسل بیشتر از نرم افزار منه و بعضی روزها کمتر! و این کمبود و زیادبودها همدیگر رو خنثی می کنند.)

از اینجا من حدس می زنم ساعت سرور ایرانسل با ساعت کامپیوتر من هماهنگ نیست. یعنی یک شبانه روز برای سرور ایرانسل از ساعت 24 امشب تا 24 فرداشب نیست... بلکه مثلا از ساعت 8 صبح امروز تا 8 صبح فرداست. (شاید از زمانی که سرویس وایمکس هر شخص وصل می شه این ساعت برای اون شخص صفر می شه. یعنی توی مثال بالا سرویس من احتمالا ساعت 8 صبح وصل شده!) البته این احتمال هم هست که کلا ساعت سرور ایرانسل روی ساعت ایران تنظیم نباشه و مثلا با ساعت گرینویچ کار کنه! پس ساعت 24 به وقت گرینویچ (حدودا 3:30 صبح به وقت ما) می شه پایان یک شبانه روز.

دلیل ادعای بالا اینه که من در روز 20 اردیبهشت، 390 مگ دانلود انجام دادم و روز بعدش (21 اردیبهشت) هم 260 مگابایت دانلود کردم. (نرم افزار BWmonitor این اطلاعات رو به درستی و به همین صورت ثبت کرده.) ولی پنل ایرانسل می گه: شما در روز 20 اردیبهشت 650 مگابایت و در روز 21 اردیبهشت هم 32 مگابایت دانلود داشتید! یعنی ساعت سرور یه جوری بوده که اون 390 و اون 260 مگابایت هردو توی یک شبانه روز واقع شدن. و البته 32 مگابایت ادعایی ایرانسل برای روز 21 اردیبهشت هم مثلا مربوط می شه به بخشی از روز 22 اردیبهشت به زمان ما!

تنها نکته بسیار عجیب باقی مانده اینه که من تمام پهنای باند مصرفی خودم رو در بخش جزئیات تماس (پنل ایرانسل) جمع کردم، شد حدودا 1480 مگابایت. ولی در بخش حساب کاربردی (پنل ایرانسل) نوشته میزان کل استفاده شما: 1650 مگابایت!!! یعنی تناقض داخل خود پنل ایرانسل...
(البته در بخش جزئیات تماس، آمار آخرین روز رو نمی ده، ولی آمار استفاده من در آخرین روز (امروز) هم زیر 20 مگ بوده و اون اختلاف 170 مگابایتی توجیه ناپذیره)

alihell44
17-05-2010, 17:12

حالا شاید من حرفم صحیحی نباشه ولی شاید شارزت رو همسایه ها برات خالی می کنن برای وایرلس که اینجوریه ولی وایمکس رو نمی دونم

¥ Ramin2 ¥
17-05-2010, 23:25

من عکس شما رو دیدم شما حدود یک گیگ مصرف داشتید.

این حساب کتابشون هم یک خورده پیچیده است. نه من ازش سر در می آرم نه خودشون!
احتمالا اضافه پرداختتون تو ماه آینده برگرده!

e_kh78
17-05-2010, 23:56
ممنون از تمام دوستانی که کمک کردند.
منتظر صورتحساب جدید می مونم تا ببینم چی میشه

amirardallan
18-05-2010, 09:54
دو تا مودم داره یکی خانگی 110 هزار تومان یکی هم مودم فضای باز220هزار تومان توی اطلاعیه ایرانسلم دیدم نوشته

Cisco:

LINKSYS WRT54G

Cisco:LINKSYS WRT45GC V7

سلام
ایا راهی وجود داره که بتونم بدون استفاده از کد امنیتی از سیستم استفاده کنم ؟
ببینید من یک ریسیور سی سی کم ساپورت دارم که خودش قابلیت اتصال به اینترنت رو مستقیم داره ( با یوزرنیم و پسورد ) . اما مشکلی که با ایرانسل دارم اینه که بعد از یوزرنیم و پسورد یک کد امیتی هم میخواد . چطوری میتونم از دست این کد امنیتی خلاص بشم و مودم رو مستقیم به ریسیور وصل کنم ؟

mortezaon
19-05-2010, 13:22
اگه اون مودم رو كوچكتر منند در حد يه usb عالي ميشه اين سرويس تو اروپا با يه مودم اندازه كول ديسك ارائه ميشه

m.behnam
19-05-2010, 14:36
من یک لپتاب داشتم مارک dell بود و سیم کارتم بهش میخورد.
میخواستم بدونم میشه با اون بدون نیاز به مودم وصل سرویس وایمکس شد؟

3jokes_x
20-05-2010, 17:48
من یک لپتاب داشتم مارک dell بود و سیم کارتم بهش میخورد.
میخواستم بدونم میشه با اون بدون نیاز به مودم وصل سرویس وایمکس شد؟

نه نمی شه. اصولا وایمکس هیچ ربطی به موبایل و سیمکارت و اینا نداره. گول اسم ایرانسل رو نخور. این خدماتیه که معمولا توسط شرکت های ارائه کننده اینترنت (مثلا داتک و پارس آنلاین و ...) به کاربران کامپیوتر ارائه می شه، مثل ADSL ولی بیسیم هست. شرکت ارائه دهنده (اینجا ایرانسل) اینترنت رو می فرسته تو هوا(!) بعد شما اگر مودم مخصوص وایمکس رو داشته باشی می تونی این اینترنت ها رو از تو هوا جمع کنی(!) و البته این مودم فقط می تونه به کامپیوتر وصل بشه. قیمتش هم 110 هزار تومان هست.

Milad4171
21-05-2010, 13:22
دوستان در کل از وایمکس ایرانسل راضی هستید؟
من دنبال یه شرکت خوب هستم. به نظرتون ایرانسل بهتره یا داتک؟
اصلا شرکت دیگه ای هست که وایمکس ارائه بده؟

am2
22-05-2010, 13:02
سلام
کسی نمیدونه وایمکس توی نجف اباد اصفهان هم راه اندازی میشه یا نه؟خمینی شهر اومده ولی ...

Milad4171
22-05-2010, 13:24
دوستانی که وایمکس دارن دائمی بهتره یا اعتباری.؟ میگن اعتباری بهتره!!!
نظر کلی شما چیه؟

3jokes_x
23-05-2010, 01:37
دوستانی که وایمکس دارن دائمی بهتره یا اعتباری.؟ میگن اعتباری بهتره!!!
نظر کلی شما چیه؟

اینجا توضیح داده ام:

mortezaon
23-05-2010, 01:42
بستگي به نوع كاربرد شخص داره ولي به نظر من اعتباري بهتره

.

n340
23-05-2010, 11:16
اقا ما نفهمیدیم این مودم وای مکس امواج رو میگیره به وای فای تبدیل میکنه
یا کابل لن میده
یک بگه
من الان adsl دارم wifi هستش
حالا من میخوام مودم wifi بدم بره این مودم وای مکس وای فای داره با لپ تاب بگیرم

راستی شبانه چیزی نداره رایگان باشه

edcxz1
23-05-2010, 13:06
دوست عزیز
این مودم وایمکس یه خروجی داره که اون هم با کابل لند به مادر برد یا کارت شبکه کامپیوتر وصل میشه

چیزی هم تا آلان به اسم شبانه نداشته
بدرود

aria_electric_fars
24-05-2010, 21:16
سلام دوستان
تا الان نزديك 72 صفحه صحبت شده
آخر من نفهميدم اين وايمكس ايرانسل چطوره
بدبختي اينه كه يك ساله ما رو دارن اينور و اونور مي كنن
يك بار adsl تمديد نكردم بعد از چند ماه رفتم درخواست بدم يهو 2 ماه تو صف بودم و كارم نشد بعد دادم يه شركت ديگه باز اونجا يك ماه معطل بودم تا وصل شد ولي بدشانسي رو ببين بعد از يك ماه استفاده يهو اومدن تلفن رو عوض كردن و فيبر نوري گذاشتن حالا هيچ شركتي فيبرنوري رو ساپورت نمي كنه

لطفا يه راهنمايي كنيد و بگيد اين وايمكس چطوره؟؟!!!

ببينيد من زياد دانلود ندارم ولي بايد تو سايتها خيلي چرخ بزنم و همينطور ياهو مسنجر هم فقط on هستم

در كل:
1- به نظرتون چه طرحي بردارم از اين وايمكس رو كه ارزون باشه و سرعتش هم خوب باشه؟؟؟
2- يك دكل آنتن ايرانسل حدودا 500 متر با خونه ي ما فاصله داره آيا آنتن وايمكس با آنتن همون سيم كارت ايرانسل يكي هست؟؟؟
3- آيا اين وايمكس قطعي و اينا نداره يا اگر داره چه جوره؟؟؟دم به دقيقه قطع مي شه يا سالي يك بار؟؟؟
4- هزينه وصل كردن و راه اندازي چقدره؟؟؟هزينه ماهيانه چقدره؟؟؟

با تشكر
باي

P‌C
25-05-2010, 01:43
سلام دوستان
تا الان نزديك 72 صفحه صحبت شده
آخر من نفهميدم اين وايمكس ايرانسل چطوره
بدبختي اينه كه يك ساله ما رو دارن اينور و اونور مي كنن
يك بار adsl تمديد نكردم بعد از چند ماه رفتم درخواست بدم يهو 2 ماه تو صف بودم و كارم نشد بعد دادم يه شركت ديگه باز اونجا يك ماه معطل بودم تا وصل شد ولي بدشانسي رو ببين بعد از يك ماه استفاده يهو اومدن تلفن رو عوض كردن و فيبر نوري گذاشتن حالا هيچ شركتي فيبرنوري رو ساپورت نمي كنه

ببينيد من زياد دانلود ندارم ولي بايد تو سايتها خيلي چرخ بزنم و همينطور ياهو مسنجر هم فقط on هستم

در كل:
1- به نظرتون چه طرحي بردارم از اين وايمكس رو كه ارزون باشه و سرعتش هم خوب باشه؟؟؟
2- يك دكل آنتن ايرانسل حدودا 500 متر با خونه ي ما فاصله داره آيا آنتن وايمكس با آنتن همون سيم كارت ايرانسل يكي هست؟؟؟
3- آيا اين وايمكس قطعي و اينا نداره يا اگر داره چه جوره؟؟؟دم به دقيقه قطع مي شه يا سالي يك بار؟؟؟

با تشكر
باي
با توجه به شرایط تلفنتون به شما توصیه میکنم وایمکس بگیرید. با توجه به مصرفتون هم 128 اعتباری 3 گیگ یا حتی 64 با نرخ تبادل آزاد بگیرید.
آنتن دهی وایمکس ایرانسل هم هیچ ارتباطی به آنتن دهی موبایلش نداره. به نقشه وایمکس که توی سایت ایرانسل هست حتما توجه کنید بعد سرویس بگیرید.
قطعیش هم نهایتا روزی یک یا دوباره که با خاموش روشن کردن مودم بر طرف میشه دیگه وایمکسه دیگه نباید پایداری adsl رو براش در نظر گرفت.
براتی هزینه ها هم به سایت ایرانسل برید.

3jokes_x
25-05-2010, 18:58

آنتن های فرستنده وایمکس این طور که من شنیدم روی بعضی از دکل های موبایل ایرانسل نصب شده. پس نمی شه گفت با آنتن دهی موبایلش یکسانه.

برای وبگردی 3 گیگ پهنای باند ماهانه کافیه. من خودم روزانه مدت زیادی آنلاین هستم ولی با این حال از 3 گیگ حداقل 500 مگابایتش زیاد میاد.

و سرعت 128 قیمتش نسبتا مناسبه. (ماهی 15 تومان + 135 تومان هزینه (مودم+نصب) اولیه در صورتی که پلن اعتباری بگیری که البته توصیه می شه همین کار رو بکنی.)
سرعت دانلود (و در نتیجه لود شدن صفخات وب) در این حالت حدود 14 کیلوبایت بر ثانیه خواهد بود. (سرعت 64 به درد نمی خوره، چون هم سرعتش تقریبا مثل دایل آپ هست و هم وقتی زیاد استفاده کنید گرون تر از 128 درمیاد.) سرعت 256 هم به نظر من گرونه، ولی اگر محدودیت مالی نداری و سرعت بالا برات اهمیت داره...

قطعی: فکر کنم بستگی به شهر و محل سکونت و این چیزا هم داشته باشه ولی برای من توی 20 روز اول شاید کلا 3-4 بار قطع شد، که با خاموش روشن کردن مودم همون موقع دوباره وصل شد و یک روز هم تقریبا 4-5 ساعت اصلا وصل نمی شد.

Milad4171
25-05-2010, 19:10
مخابرات داره وایمکس هم میاره. فکر کنم دیگه اگه وایمکس هم بیاره ایرانسل مجبوره قیمتاش روبیاره پایین یا سرویسش رو بهتره کنه .
من واقعا قیمتاش رو قبول ندارم. اصلا اصولی نیست!

Baby nfs
25-05-2010, 19:11
ما هم قاطی بشیم!! دی:
آقا من چند روز پیش زنگیدم به 707 یه خانومی با لحن شیوا و زیبا کل خدمات رو بهم فهموند (هیچی هم از شارژم کم نشد دی: ) فقط یه جاش برام نا مفهوم بود که گفت :(مودم وایمکس امواج رو از دکلها دریافت میکنه و دکل ها هم از طریق کابل تغذیه میشن). ازش توضیح بیشتر خواستم نتونست بگه خوب بنده خدا چیکار کنه اونم مثل من از شبکه و اینجور چیزا سر در نمیاره که!
در نهایت من این دستگیرم شد که این همه وایمکس وایمکس که میکنن فقط به مودمشون ختم میشه که مثل گوشی امواج رو از دکل هاشون میگره و به کامپیوترمون میرسونه و از دکل ها به بعد مثل همون شبکه کابلی رایجه و خبری از ماهواره نیست و توفیقی با DSL نداره!!!
کسی اطلاعات بیشتری میتونه بده یا اینکه بگه من اشتباه میکنم.

odbie
25-05-2010, 21:18
دوستان خسته نباشی
میشه بگید وایمکس برای حومه تهران کی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
آیا به صرفه هست وایمکس بگیرم یا برم وایرلس بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه بگید adsl بهتره یا وایمکس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم جواب بنده را بدین

P‌C
26-05-2010, 00:52
میشه بگید adsl بهتره یا وایمکس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بارها در موردش بحث شده و نتیجه گیری قاطعش: اگر امکان گرفتن پورت adsl هست و امکان جابجایی (محدود) وایمکس در مقابل عدم امکان جابجایی adsl براتون مهم نیست، مسلما adsl بهترین گزینه هست.

senaps
26-05-2010, 14:22
اقا،میگه این وایمکس یه مودم بارش میخری 120 تومن که وسله به سیم! این دیگه چه جور بیسیمیه؟!
این وایمکس یعنی انطوری نیست که من مثلا تو پارک لپ تاپم رو باز کنم،و کانکت بشم و از اینترنت استفاده کنم؟! اگه اینجوری نباشه که همین مودم بی سیم خودم هم وایمکسه که؟!
میشه راهنمایی کنین؟ اگه قرار باشه من یه مودم بذارم تو خونه که یعنی باید تا یه فاصله ی معین ازش دور باشم،خوب ایا این هنوزم اینترنت بی سیم بهش میگن؟

اخه من اون چیزای! کوچیکی که مثل فلش مموری می مونن رو فک می کردم که اون یه مودم وایمکسه که وصل می کنی به لپ تاپت مثلا و بعد تو پارک،تو اتوبوس یا هرجا که بودی ازش استفاده میکنی! ولی مثل اینکه باید گفت ز ر ش ک

odbie
26-05-2010, 15:48
اقا،میگه این وایمکس یه مودم بارش میخری 120 تومن که وسله به سیم! این دیگه چه جور بیسیمیه؟!
این وایمکس یعنی انطوری نیست که من مثلا تو پارک لپ تاپم رو باز کنم،و کانکت بشم و از اینترنت استفاده کنم؟! اگه اینجوری نباشه که همین مودم بی سیم خودم هم وایمکسه که؟!
میشه راهنمایی کنین؟ اگه قرار باشه من یه مودم بذارم تو خونه که یعنی باید تا یه فاصله ی معین ازش دور باشم،خوب ایا این هنوزم اینترنت بی سیم بهش میگن؟

اخه من اون چیزای! کوچیکی که مثل فلش مموری می مونن رو فک می کردم که اون یه مودم وایمکسه که وصل می کنی به لپ تاپت مثلا و بعد تو پارک،تو اتوبوس یا هرجا که بودی ازش استفاده میکنی! ولی مثل اینکه باید گفت ز ر ش ک

دوست عزیز من هم همین مشکل را داشتم تا اینکه یکی از تبلیغ های وایمکس را دیدم یک چیزی شبیه به فلشنصب کرده به لب تابش بعد رفتم توی سایت ایرانسل که نوشته در حال حاضر دو مدل مودم داریم که یکیش خونگی و یکشم در محیطهای بسته است که گرونتره ......... ولی فکر کنم تا چند وقته دیگه همچین چیزی را بدن...........

3jokes_x
26-05-2010, 23:57
وایمکس یعنی اینترنت از دکل فرستنده، به صورت بیسیم میاد تا مودم شما. بعد، از مودم به وسیله سیم میره توی کامپیوتر یا لپتاپت.

مودم فعلی ایرانسل هم خیلی بزرگه هم باید به برق وصل بشه، در نتیجه فقط به درد کسانی می خوره که در یک محل ثابت مثلا منزل یا اداره می خوان از اینترنت استفاده کنند ولی یا خط تلفن ندارن یا نمی تونن ADSL بگیرن. مثلا کسانی که در یه شهر دیگه دانشجوی خوابگاهی هستند چنین چیزی ممکنه توی خوابگاه به دردشون بخوره.

اون مودم هایی که شبیه فلش مموری هست هم مثل همین مودمه. فقط هم برق رو از USB می گیره و هم اطلاعات رو از طریق USB به کامپیوتر می ده. ولی هنوز چنین مودم هایی از سوی ایرانسل ارائه نشده و پشتیبانی هم نمی شه. ضمنا اینترنت وایمکس ایرانسل در هر صورت (چه با مودم فعلیش چه با اون مودم های USB) در حال حرکت کار نمی کنه. یعنی حتما باید مودم در هنگام استفاده از نت در محل ثابتی باشه. (مثلا نمی شه توی ماشین در حال حرکت لپتاپت رو روشن کنی و بری توی اینترنت.)

حالا تفاوتش با اون مودمی که الان داری اینه که مودم فعلی شما وایمکس نیست، بلکه Wi-Fi هست. یعنی اینترنت رو از سیم دریافت می کنه و سپس به صورت بیسیم توی هوا پخش می کنه (و البته شعاعش خیلی محدوده.)

senaps
27-05-2010, 16:16
پس ببینید من درست متوجه شدم:
بعد از گرفتن حساب اینترنت بی سیم از ایرانسل یا هر کس دیگه،من مثلا میتونم تو ایلام اینو بگیرم،و بعد وقتی میام دانشگاه واسه تهران ازش تو خوابگاه استفاده کنم،و بعد وقتی اومدم خونه باز دوباره(حالا که ایلام ساپورت نمیشه ولی بعدا که شد!) میتونم باز ازش استفاده کنم؟
یا اگه مثلا اونی که شبیه یه فلشه،ساپورت بشه،من هرجایی که اونو وصل کنم به لپ تاپ می تونم استفاده کنم درسته؟
یعنی این سیم و سیم کشی فقط واسه برق مودم + وصل دنش به کامپیوتره؟

Navid.H
28-05-2010, 00:46
وایمکس، اول تیر در سراسر کشور

خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم ( وایمکس ) از اول تیر سراسری می شود .

به گزارش واحد مرکزی خبر، نایب رئیس هیئت مدیره مخابرات کشور به خبرنگار ما گفت : با توجه به اهمیت توسعه خدمات اینترنت در کل کشور هم اکنون در چند استان ، امکان استفاده از خدمات اینترنت وایمکس وجود دارد که با اقدامات صورت گرفته از تیر امسال مردم سراسر کشور در هر زمان و مکان می توانند به شبکه جهانی اینترنت متصل شوند .

مصطفی سید هاشمی تاکید کرد : به منظور افزایش کیفیت خدمات مخابراتی ، شرکت مخابرات ایران بهره گیری از فناوری های نوین در عرصه ارتباطات را در دستور کار خویش قرار داده است . وی توسعه خدمات ویدئو کنفرانس در سراسر کشور را از دیگر مصوبات اخیر شرکت مخابرات عنوان کرد و گفت : با فراهم شدن زمینه استفاده از خدمات ویدئو کنفرانس ، جابجایی برای حضور در جلسات به حداقل خواهد رسید .

Milad4171
28-05-2010, 02:07
ایرانسل مجبوره اگه میخواد با مخابرات رقابت کنه قیمتاش رو بیاره پایین. مخصوصا قیمت مودمهای دکل مانندش رو!!!
من خودم اینو که شنیدم دو دل شدم! که صبر کنم!! شاید لااقل ارزونتر کرد! مجبوره!

patal
28-05-2010, 10:32
سلام
ظاهرا که توی این WiMax ِ ایرانسل، مقوله ی IP اختصاصی نمی باشد!
من برای بار ِ اول با WiMax ِ ایرانسل رفتم برای Rapid و خودتون ببینین که چی شد :18:

(اینجا جا داره از دوستانی که توی این بخش فعال هستند و اطلاعاتِ با ارزشی رو به ما میدن، تشکر کنم.)
خوش باشین،
©م.م.©

P‌C
28-05-2010, 13:07
بعد از گرفتن حساب اینترنت بی سیم از ایرانسل یا هر کس دیگه،من مثلا میتونم تو ایلام اینو بگیرم،و بعد وقتی میام دانشگاه واسه تهران ازش تو خوابگاه استفاده کنم،و بعد وقتی اومدم خونه باز دوباره(حالا که ایلام ساپورت نمیشه ولی بعدا که شد!) میتونم باز ازش استفاده کنم؟
یا اگه مثلا اونی که شبیه یه فلشه،ساپورت بشه،من هرجایی که اونو وصل کنم به لپ تاپ می تونم استفاده کنم درسته؟
دوست گرامی. ایرانسل نه الان و نه هیچ وقت دیگه ای مجوز ارائه وایمکس در ایلام و همینطور هیچ شهر دیگه ای غیر از این 7 شهری که داره ارائه میده رو نداره.
اما اگر از مبین نت یا همون مخابرات که فکر کنم حق امتیازش رو خریده و میتونه همه کشور ارائه بده سرویس وایمکس بگیرید میتونید هر جایی از کشور که امواج وایمکسش آنتن بده از اینترنت لذت ببرید!
در ضمن تا اونجایی که من میدونم اون فلشها مربوط به وایمکس نوع متحرک هست که فعلا فقط اپراتور سوم مجوز ارائه اش رو داره که تازه از بهمن امسال میخواد سرویسش رو ارائه بده. خواهشا فعلا در تاپیک ایرانسل در مورد مودم کوچیک شبیه فلش بجث نکنبد تا 2-3 سال دیگه!

yade
28-05-2010, 22:12
در مورد مودم usb وایکمس این دیوایس ها دارن تست میشن و احتمالا تا سه ماه دیگه بیاد بازار .

3jokes_x
28-05-2010, 22:31

بله، درسته.

ولی به پست بالایی هم توجه کنید:

ایرانسل فقط توی 7 شهر وایمکس ارائه می ده و قرار نیست به این 7 تا، شهر دیگری اضافه بشه. ولی شرکت های دیگری هستند که به زودی اینترنت وایمکس رو در تمام کشور ارائه خواهند کرد.

If I Die 2Night
29-05-2010, 01:22
خلاصه، مختصر، مفید :دی

بگیریم یا نه ؟ (در حال حاضر 320 شاتل همراه با درد و خون )

¥ Ramin2 ¥
29-05-2010, 19:24
سلام
ظاهرا که توی این WiMax ِ ایرانسل، مقوله ی IP اختصاصی نمی باشد!
من برای بار ِ اول با WiMax ِ ایرانسل رفتم برای Rapid و خودتون ببینین که چی شد :18:

(اینجا جا داره از دوستانی که توی این بخش فعال هستند و اطلاعاتِ با ارزشی رو به ما میدن، تشکر کنم.)
خوش باشین،
©م.م.©

بله. کلا ایران کمبود IP داره. موقع ثبت نام باید مشخص میکردی که IP اختصاصی میخوای یا نه.

---------- Post added at 07:24 PM ---------- Previous post was at 07:20 PM ----------

ایرانسل مجبوره اگه میخواد با مخابرات رقابت کنه قیمتاش رو بیاره پایین. مخصوصا قیمت مودمهای دکل مانندش رو!!!
من خودم اینو که شنیدم دو دل شدم! که صبر کنم!! شاید لااقل ارزونتر کرد! مجبوره!

کاهش قیمتش مودم هاش بعید به نظر میرسه. تا زمانی که هستند اونهایی که نمی تونند از ADSL استفاده کنند.

البته مودم های جدید کوچیک تر هم داره ولی تا این گنده ها کامل فروش نره اونها رو وارد بازار نمیکنه.

3jokes_x
30-05-2010, 02:45
خلاصه، مختصر، مفید :دی
بگیریم یا نه ؟ (در حال حاضر 320 شاتل همراه با درد و خون )

ADSL قیمت هاش مناسب تره. خصوصا اینکه اکثر شرکت ها دانلود شبانه رایگان هم دارن.
ADSL چون با سیم منتقل می شه پایدار تره و در حالت کلی قطعیش کمتره.
Wimax بیشتر برای کسانی خوبه که بخوان از قابلیت جابجاییش استفاده کنند یا نمی تونن ADSL بگیرن.
(مثلا کسانی که در یه شهر دیگه دانشجوی خوابگاهی هستند)

odbie
30-05-2010, 14:23
دوستان ما چه کار کنیم الان من دسترسی به adsl ندارم وایمکس هم من را تحت پوشش قرار نمیده صبر کنم وایمکس بگیرم (( اصلاً کی میاد )) یا نه به نظر شما برم وایلرس ببندم کارو تموم کنم...........

amir_dvb
30-05-2010, 16:09
دوست گرامی. ایرانسل نه الان و نه هیچ وقت دیگه ای مجوز ارائه وایمکس در ایلام و همینطور هیچ شهر دیگه ای غیر از این 7 شهری که داره ارائه میده رو نداره.
اما اگر از مبین نت یا همون مخابرات که فکر کنم حق امتیازش رو خریده و میتونه همه کشور ارائه بده سرویس وایمکس بگیرید میتونید هر جایی از کشور که امواج وایمکسش آنتن بده از اینترنت لذت ببرید!
در ضمن تا اونجایی که من میدونم اون فلشها مربوط به وایمکس نوع متحرک هست که فعلا فقط اپراتور سوم مجوز ارائه اش رو داره که تازه از بهمن امسال میخواد سرویسش رو ارائه بده. خواهشا فعلا در تاپیک ایرانسل در مورد مودم کوچیک شبیه فلش بجث نکنبد تا 2-3 سال دیگه!

نه دوست عزیز فعلا اجازه ارائه سرویس در این 7 شهر رو دارد به خاطر اینکه تو مناقصه این 7 شهر برنده شده ولی ایرانسل زرنگه بعد از نتیجه رسیدن و تست همین 7 شهر یه مایه کلان میده و امتیاز همه شهر ها رو می گیره چون همه شهرها انتن داره ضمنا با تکنولوژی می تونه بقیه انتن هاشو جمع کن و از طریق همین تکنولوژی همه شهر رو زیر پوشش مخابراتی بگیره یعنی براش حیاتی هست :8: وتو هزینه تعمیر ونگهداری هم براش ارزون تموم می شه ضمنا چون مجوز ارائه اینترنت قابل حمل تو ایران به هیچ شرکتی داده نشده از اون مودم های کوچیک نمی دند ولی خوب مخابرات تا یه جایی زورش می رسه بعد مجبوره این سیاست کنترل رو کنار بزاره یعنی اگر همین فردا تصمیم بگیره مخابرات و اجازه بده ایرانسل 3 تا 4 نوع از همین مودم فلش ها رو می ده به مشترکاش :10:

patal
30-05-2010, 21:28
بله. کلا ایران کمبود IP داره. موقع ثبت نام باید مشخص میکردی که IP اختصاصی میخوای یا نه.[COLOR="Silver"]

سلام
موقع ثبت نام همچین گزینه ای وجود نداشت :41:
الان هم همچین گزینه ای وجود نداره :45:

©م.م.©

knight 07
01-06-2010, 13:40
آیا مودمهای وایمکس ایرانسل (مخصوصا مودمهای رومیزی ) چون گیرنده امواج هستن برای بدن خطرناک نیستن؟:41:

behzad_sana_1
01-06-2010, 16:19
با سلام خدمت شما دوستان دوستان گرام من یک اشتراک وایمکس گرفتم که اصلا ازش رازی نیستم و دلیلشم وفای به عهد نکردن مسئولینشهچون اولا تعرفه ای که به بنده دادن ظرف کمتر از ده روز به پایان رسید و وقتی با مسئولین در این مورد صحبت کردم گوفتند چون شما از اواسط ماه مشترک شدین کل هزین هاز شما کسر میشودخواستم تغییر تعرفه بدم گفتن دوباره باید کل مبلغ را بپردازی و وقتی تعرفه تغییر کرد مانده حساب شما برایتان لحاظ میشود که این مطلب کمی توحین امیز به نظر میرسد در ضمن ابتدای خرید به بنده قول شبکه شدن انی را دادن اما بعد از خرید اعلام کردند وایمکس هنوز قادر به شبکه شدن نیست که این امر هم کمی نا درست بنظر میرسد دوست گرام حالا شما راه حل درست را به بنده بگویید با تشکر

¥ Ramin2 ¥
01-06-2010, 23:46
آیا مودمهای وایمکس ایرانسل (مخصوصا مودمهای رومیزی ) چون گیرنده امواج هستن برای بدن خطرناک نیستن؟:41:

هنوز چیزی اثبات نشده. ولی مثل موبایل نیست که آدم گوشش رو بچسبونه بهش.

sash
06-06-2010, 17:24
با سلام
رو اين مودمهاي كله قندي وايمكس محلي براي آنتن خارجي هست كسي ميدونه چه جور آنتني ميخواد
چون من مودم وقتي رو تراس ميزارم سه چراغ آنتن روشن ميشه و قطع نميشه و سرعتش هم كلي بهتره
ميخوام مودم رو بيارم داخل خونه و انتنش بيرون باشه كسي تجربه اي يا مطلبي در اين خصوص داره ؟

patal
06-06-2010, 19:17
با سلام
رو اين مودمهاي كله قندي وايمكس محلي براي آنتن خارجي هست كسي ميدونه چه جور آنتني ميخواد
چون من مودم وقتي رو تراس ميزارم سه چراغ آنتن روشن ميشه و قطع نميشه و سرعتش هم كلي بهتره
ميخوام مودم رو بيارم داخل خونه و انتنش بيرون باشه كسي تجربه اي يا مطلبي در اين خصوص داره ؟

من توی خود سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم گشتم، ردی از آنتن ندیدم.
فکر کنم باید با کمک یه کسی که الکترونیک یا مخابرات خونده، خودمون یه چیزی بسازیم.
به گمونم بیشتر از یه Extender و یه Metal Mesh ، چیزی نباشه.
دوستانی که این کاره هستند، یا علی، شروع کنیم.

خوش باشین،
©م.م.©

rahman4
07-06-2010, 12:50
من خودم دارم استفاده می کنم بسیار راضیم:31:

odbie
07-06-2010, 15:03
ایرانسل کی بلاخره شهرهای دیگه را میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Exir
07-06-2010, 15:12
ایرانسل کی بلاخره شهرهای دیگه را میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایرانسل قصدی برای برای ارائه وایمکس تو شهرای دیگه نداره چون فقط برای همون چند تا شهر پروانه گرفته و مناقصه وایمکسم یکی دو سال پیش انجام شده و رفته.

شما باید منتظر وایمکس همراه اول و مبین نت باشی.:5:

Exir
07-06-2010, 15:23
با سلام

طبق گفته یکی از کارمندای ایرانسل قرار بوده خود ایرانسل آنتنو وارد کنه حالا نمیدونم وارد کردن یا خیر باید باهاشون تماس بگیرید.
ولی اگه وارد هم نکرده بودن و شما آنتنی براش پیدا نکردید میتونید مودم رو در تراس بگذارید و بایه کابل بلند شبکه به کامپیوتر وصل کنید. به شرطی که تراس یا بالکن سقف داشته باشه و در غیر این صورت با یه ظرفی چیزی که امواج ازش عبور کنه یا سوراخ داشته باشه مودمو از بارون و آفتاب محافظت کنید.

شما اگه بتونی یه عکس از خروجی ها مخصوصاً خروجی آنتن مودم بگذارید احتملاً از راههای دیگه ای هم بتونیم کمکتون کنیم.

patal
07-06-2010, 18:18
سلام
برای آنتن، برای CPE های ایرانسل، امروز این و توی سایت HUAWEI گیر اوردم.

خوش باشین،
©م.م.©

ali3912
07-06-2010, 19:51
در این وبلاگ یک استفاده کننده وایمکس در مورد سرویس وایمکس خودش و مودم و انتن مودم صحبت کرده و میتونه مجالب باشه .
و معنای دانلود نا محدود را هم خواهیم فهمید . با سرعت 6 مگ.

sash
07-06-2010, 22:13
با سلام اين آنتني كه لينكشو گذاشتين نميتونه براي CPE ايرانسل باشه چون اين آنتن حداكثر براي 2.1 ghz ولي ماله ايرانسل 3.65ghz هستش
من هرچي گشتم فقط آنتن براي 2 و 2.5 بود آنتن 3.65 نديدم
خدا كنه خوده ايرانسل وارد كنه چون اين چيزها پيدا كردنش تو بازار خيلي سخته
من مودمو گذاشتم تو تراس و تراس هم سقف داره ولي چند تا اشكال داره
اول اينكه تو آفتابه تو راهنماش نوشته بود در برابر نور مستقيم آفتاب نزاريد
دوم در معرض گرد و خاكه كه اونهم مشكله
سوم تو موقع بارون تند احتمال اينكه خيس بشه خيلي زياده
كلا بايد يه فكر اساسي براش بكنم ولي موقتا كه آنتن دهيش خيلي خوبه

Exir
07-06-2010, 22:58
با سلام اين آنتني كه لينكشو گذاشتين نميتونه براي CPE ايرانسل باشه چون اين آنتن حداكثر براي 2.1 ghz ولي ماله ايرانسل 3.65ghz هستش
من هرچي گشتم فقط آنتن براي 2 و 2.5 بود آنتن 3.65 نديدم
خدا كنه خوده ايرانسل وارد كنه چون اين چيزها پيدا كردنش تو بازار خيلي سخته
من مودمو گذاشتم تو تراس و تراس هم سقف داره ولي چند تا اشكال داره
اول اينكه تو آفتابه تو راهنماش نوشته بود در برابر نور مستقيم آفتاب نزاريد
دوم در معرض گرد و خاكه كه اونهم مشكله
سوم تو موقع بارون تند احتمال اينكه خيس بشه خيلي زياده
كلا بايد يه فكر اساسي براش بكنم ولي موقتا كه آنتن دهيش خيلي خوبه

عکس از خروجی های مودم نگذاشتید

sash
08-06-2010, 06:18
چشم برم خونه ازش ع;س مdگdرم مdزارم
چند روزه خونه نبودم

چرا بعضd وقتا فارسd قاطd مd;نه ؟؟؟؟؟؟؟؟

ali3912
08-06-2010, 09:12
گین آنتن مودم های داخلی ایرانسل چند دسی بل است .(آنتن داخلی خود مودم نه انتنی که بهآن وصل می شود)