PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] Wimax Irancell / شرکت ایرانسل { توضیحات در پست اول }

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

ehsan_296
10-03-2012, 20:11
دوستان سرعت شما هم کم شده !؟ سرویسی بنده 2 مگ . الان 40 بیشتر نمی دهد قبلا همش روی 260 بود . (اصفهان)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزیزم چند پست قبل جوابتو دادم . شما زیاد دانلود کنی تو پهنای باند کم میارن اونوقته که :19: کاری نمی تونی بکنی .

این دانلود با 2 مگ ایرانسل . باید کلک بزنی بهشون که پهناتو نبندن :31: البته روش دارم کارم می کنم . ولی اگه از مک مودم ببندن کاری دیگه نمیشه کرد . شاد باشی

ARAS71
10-03-2012, 20:41
به هیچ وجه نمیشه بیرون محدوده انتن دهی استفاده کرد؟

ehsan_296
10-03-2012, 21:38
به هیچ وجه نمیشه بیرون محدوده انتن دهی استفاده کرد؟

پ نه پ :31:

شما انتن نمیده می تونی با موبایل زنگ بزنی؟

mrmostafa
11-03-2012, 08:12
سرعت اينترنت Edge ايرانسل چه رفته بالا. تو خيابون ميزنم با تبلت سريع سايت ها رو باز ميكنه. حالا اين وايمكسش تو هشت گرد اينا آنتن ميده؟؟؟ من الان تو تهران چند جا مهموني رفتيم بردم عالي بود و سرعتش خوب بود. و آنتنش فول بود. بيشتر سمت غرب تهران

alimail3248
11-03-2012, 08:53
این جشنواره نوروزی با تعرفه ها کی ارائه میشن اسفند داره تموم میشه چه جوری تعرفه جدید تمدید کنیم ؟

Bobby Sands
11-03-2012, 10:00
دوستان ميتونين بگين پينگ ايرانسل چطوريه؟
من مبين نت دارم اما افتضاحه ميخوام عوضش كنم . بنظر شما ايرانسل بگيرم يا نه؟

ehsan_296
11-03-2012, 15:45
دوستان ميتونين بگين پينگ ايرانسل چطوريه؟
من مبين نت دارم اما افتضاحه ميخوام عوضش كنم . بنظر شما ايرانسل بگيرم يا نه؟

خوب داره . بد داره . کدومشو لازم داری؟

هر کار کنی ایرانسل از مبین نت بهتره

اینجام باید منظورتو از پینگ مشخص کنی . برا من 8.8.8.8 روی 190 هستش

peagle
11-03-2012, 16:31
دوستان ترفند هایی که برای گرفتن سرعت های بالاتر پیشنهاد کردید . کار ساز هست ؟؟؟؟؟ ما هم دست به کار شیم ؟ :31:

helyaaa
11-03-2012, 19:26
من مودم داخلی ایرانسل مدل
bm632w رو از کسی گرفتم که تست کنم حالا چه جوری باید نصبش کنم؟
لطفا اگه کسی بلده راهنمایی کنه چون باید مودم رو پس بدم

helyaaa
11-03-2012, 20:09
من مودم داخلی ایرانسل مدل
bm632w رو از کسی گرفتم که تست کنم حالا چه جوری باید نصبش کنم؟
لطفا اگه کسی بلده راهنمایی کنه چون باید مودم رو پس بدم

حل شد مرسی

Gamexland
11-03-2012, 23:55
مسخره های عوضی سرعت دانلودو کردن 20 کیلو!
1 مگ نامحدود دارم.1 کانکشن با 16 تا هم فرقی نداره! چیز پی ان و ســــاکـس از sib-vpns.info دارم بازم سرعت 20 کیلوئه.محدود کردن بی پدرا.پشتیبانی هم یه بوق میخوره قطع میشه.هیچکس جواب نمیده

Mehrdad092000
12-03-2012, 00:07
سلام
دوستان این مودم هاش چحجوریه از نظر جنس ؟با مبین نت یکیه ؟من میخوام یکی از مودم ها بگیرم الان که 50%تخفیف گذاشته بعد کدوم مدلش بهتره از اون 3تاwifi دار ها؟

عاليه
12-03-2012, 00:13
1 مگ نامحدود دارم.1 کانکشن با 16 تا هم فرقی نداره! چیز پی ان و ســــاکـس از sib-vpns.info دارم بازم سرعت 20 کیلوئه.محدود کردن بی پدرا.پشتیبانی هم یه بوق میخوره قطع میشه.هیچکس جواب نمیده

دوست عزيز، اولا خونسرد باشيد. ثانيا من هم با سرويس 1 مگ براي دو سه روز دقيقا مشكل شما رو داشتم. زنگ زدم پشتيباني گفتن مشكل سراسري نيست و يه شماره تماس گرفتن كه از بخش فني باهام تماس بگيرن. همون شب اينترنتم به مدت 1 ساعت قظع شد و بعدش كه وصل شد ديگه درست شده بود. حالا من نميدونم آيا مشكل خود به خود حل شد يا خودشون كاري كردن. البته دو روز بعدش از بخش فني باهام تماس گرفتن كه ببينن اگه مشكل رفع نشده بهم كمك كنن.

شما هم حتما با پشتيباني تماس بگيريد و پيگير باشيد. نميدونم دارن چه كار ميكنن ولي حتما بهشون اطلاع بديد.

موفق باشيد

mehdi_vsgh
12-03-2012, 00:17

یه عکس از قسمت status>Wimax مودمتون بزارین تا راهنماییتون کنم.....

Gamexland
12-03-2012, 01:28
دوست عزيز، اولا خونسرد باشيد. ثانيا من هم با سرويس 1 مگ براي دو سه روز دقيقا مشكل شما رو داشتم. زنگ زدم پشتيباني گفتن مشكل سراسري نيست و يه شماره تماس گرفتن كه از بخش فني باهام تماس بگيرن. همون شب اينترنتم به مدت 1 ساعت قظع شد و بعدش كه وصل شد ديگه درست شده بود. حالا من نميدونم آيا مشكل خود به خود حل شد يا خودشون كاري كردن. البته دو روز بعدش از بخش فني باهام تماس گرفتن كه ببينن اگه مشكل رفع نشده بهم كمك كنن.

شما هم حتما با پشتيباني تماس بگيريد و پيگير باشيد. نميدونم دارن چه كار ميكنن ولي حتما بهشون اطلاع بديد.

موفق باشيد

3 بار برام فرم پر کردن اما اصلا تماس نگرفتن! حق دارم عصبانی باشم

---------- Post added at 01:26 AM ---------- Previous post was at 01:22 AM ----------

یه عکس از قسمت status>Wimax مودمتون بزارین تا راهنماییتون کنم.....

عزیز این عکس

---------- Post added at 01:28 AM ---------- Previous post was at 01:26 AM ----------

خدا شاهده جان عزیزم الان 4 ساعته دارم شماره 707 را میگیرم بعد از اینکه اوپراتور در مورد سیم کارت ها صحبت میکنه 3 تا بوق پشت سر هم میزنه قطع میشه !!!!!

helyaaa
12-03-2012, 01:42
من امشب از یکی برای تست مودم وای فای ایرانسل رو گرفتم که 512 سرعتش
با توجه به اینکه ما تو منطقه زردیم هر جا زدم آنتن نداشت واسه همین گذاشتم پشت پنجره یه جاهایی تا 4 آنتن هم میگیره یا این وضع که فقط پشت پنجره آنتن دارم منطقیه وایمکس ایرانسل بگیرم؟این تو طبقه بالاست طبقه پایین خونه پشت پنجره فقط 2 تا آتن داشت ولی هر دو جا سرعتش برام تو استفاده عادی که معمولا دارم خیلی خوب بود
و یه سوال اینکه این مودم ها دور بردشون چقدره؟
راستی الان هوا برفیه رو تعداد آتن اثر داره؟
و 256 با 512 خیلی متفاوته؟
256 هم احتیاج به معرفی نامه داره؟

mehdi_vsgh
12-03-2012, 08:48

---------- Post added at 01:26 AM ---------- Previous post was at 01:22 AM ----------

عزیز این عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] marmolak%2Fimages%2Frp41uycdwbnj8t3q5a.jpg)

---------- Post added at 01:28 AM ---------- Previous post was at 01:26 AM ----------

خدا شاهده جان عزیزم الان 4 ساعته دارم شماره 707 را میگیرم بعد از اینکه اوپراتور در مورد سیم کارت ها صحبت میکنه 3 تا بوق پشت سر هم میزنه قطع میشه !!!!!

حتما باید با پشتیبانی صحبت کنی...وضعیت مودمت خیلی خوبه....

Bobby Sands
12-03-2012, 10:37
دوستان من الان سرويس وايمكس مبين نت دارم اما ازش خيلي ناراضيم ميخوام عوضش كنم بيام ايرانسل بگيرم چون ميگن اوضاعش نسبت به مبين نت بهتره . كارم هم يه طوريه حتما بايد وايمكس داشته باشم.
حالا يه سوال داشتم. اگر ايرانسل بگيرم دوباره بايد يه مودم جديد بخرم يا ميشه كاري كرد از همون مودم قبلي مبين نت استفاده كرد؟ آخه خيلي زور داره 110 تومن پول مودم دادم اونوقت نشه ازش هيچ استفاده اي كرد
اگر امكان داره راهنماييم كنين
ممنون

Gamexland
12-03-2012, 13:49
حتما باید با پشتیبانی صحبت کنی...وضعیت مودمت خیلی خوبه....

100 بار حرف زدم.هی میگن فرم پر کردن ولی آخرش هیچی!

bahram202
12-03-2012, 14:44
با سلام
دوستان بین دو مدل مودم 632 , 130 کدام یکی بهتره
البته هر دو وای فای هستند ولی یدونه بیشتر پورت لن ندارند
ایا مودمی داره که بیشتر از یک پورت لن داشته باشه
وایا مودم 632 برای مبین نت هم کارایی داره چون مبین هم یک مدل مشابه همین داره

gheymeh
12-03-2012, 15:41
جشنواره بهار 91 وایمکس ایرانسل
1 فروردین تا 31 خرداد 1391

عیدانه ویژه برای دوستداران فناوری:
مودم همراه وایمکس ایرانسل

در راستای ارائه خدمات ممتاز به شما کاربران عزیز وایمکس ایرانسل، این بار راهکاری در اختیار افرادی قرار می دهیم که در طول روز و در خارج از منزل یا محیط کار، نیازمند استفاده از اینترنت پرسرعت هستند. مودم همراه را نه تنها می توانید در نقاط مختلف شهر خود استفاده نمایید، بلکه می توانید در سفر به همراه خود داشته و در تمامی شهرهای تحت پوشش وایمکس ایرانسل از آن برای اتصال به شبکه اینترنت استفاده کنید.

این مودم با دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد زیر، افقی جدید را در زمینه استفاده از خدمات وایمکس به روی شما عزیزان گشوده است:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قابلیت حمل و نقل آسان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بدون نیاز به آنتن تقویت کننده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قابلیت شارژ توسط آداپتور و USB
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سیگنال دهی قوی در مقایسه با مودم های مشابه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قابلیت اتصال همزمان چند دستگاه (نوت بوک، گوشی های تلفن همراه، تبلت و غیره)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به اینترنت از طریق فناوری Wi-Fi

• هزینه نصب و راه اندازی مودم معادل 80000 ریال می باشد.
• کلیه قیمت‌ها بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده‌اند.

تنوع تعرفه ها برای همه سلیقه ها

شما کاربران وایمکس ایرانسل می توانید از تعرفه های متنوع این خدمات بهره مند شوید. جزئیات این تعرفه ها در جدول زیر ذکر شده است:

توجه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کلیه قیمت‌ها بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده‌اند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سرویس‌های بلندمدت 6 و ۱۲ ماهه تنها مختص کاربران جدید است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پیش از اتمام دوره 6 یا ۱۲ ماهه مذکور، تغییر طرح تعرفه و انتخاب سایر گزینه‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.

عید نوروز با ساعات خوش وایمکس ایرانسل

در ایام نوروز (1 تا 15 فروردین 1391) کاربران اعتباری خدمات وایمکس ایرانسل می توانند از تخفیف 50 درصدی ویژه بهره مند شوند. این تخفیف شامل استفاده از سرویس وایمکس از ساعت 2 بامداد تا 6 صبح می گردد.
• لطفا توجه داشته باشید که تنها مشترکین اعتباری ایرانسل قادر خواهند بود از این پیشنهاد تخفیفی استفاده کنند.

برای ثبت نام سرویس وایمکس می‌توانید:

• در صفحه اصلی پورتال وایمکس روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» کلیک کرده و فرم ثبت نام را
تکمیل نمایید؛

• به یکی از مراکز خدمات و یا فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل (که اسامی آنها در وب سایت ایرانسل
آمده است) مراجعه کنید؛ یا

• از طریق شماره‌های ۷۰۷ (از خطوط ایرانسل) و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ (از سایر خطوط) با مرکز تماس وایمکس ارتباط برقرار کرده و ثبت نام نمایید.

خدمات و محصولات جدید وایمکس ایرانسل

انتقال اعتبار خط به خط وایمکس ایرانسل (P2P):

۱. «انتقال اعتبار خط به خط از یک حساب وایمکس به حساب وایمکس دیگر»: شما کاربران وایمکس ایرانسل می توانید به راحتی از طریق حساب وایمکس خود به یک حساب وایمکس دیگر، اعتبار ارسال کنید. برای این کار کافیست به پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) در وب سایت ایرانسل وارد شوید و با کلیک بر روی «خدمات ارزش افزوده» و سپس انتخاب گزینه «سرویس انتقال خط به خط وایمکس»، نسبت به انتقال اعتبار اقدام نمایید.

طریقه فعال‌سازی سرویس P2P: به پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) در وب سایت ایرانسل وارد شوید و پس از کلیک بر روی «خدمات ارزش افزوده»، گزینه «انتقال خط به خط» را انتخاب نمایید. با کلیک بر گزینه «فعال‌سازی»، رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد.

۲.«انتقال اعتبار خط به خط از حساب تلفن همراه به حساب وایمکس»: شما مشترکین سیم کارت های اعتباری ایرانسل می‌توانید مبلغی از شارژ موجود در حساب تلفن همراهتان را به هر حساب وایمکسی که مایلید منتقل کنید. برای این کار کد دستوری زیر را از خط ایرانسل تان شماره گیری نمایید:

برای تعیین رمز، یک پیامک حاوی عدد ۱۲ را به ۱۱۱۲ ارسال کنید و مطابق دستورالعمل دریافتی، رمز را انتخاب نمایید.

پرداخت از طریق شارژ الکترونیکی:

برای استفاده از این سرویس می توانید به فروشندگان مجاز ایرانسل که دارای گواهی ارائه خدمات شارژ الکترونیکی (e-Charge) هستند مراجعه و حساب وایمکس خود را به مبلغ دلخواه شارژ نمایید.

بسته افزایشی هدیه وایمکس:

شما کاربران وایمکس ایرانسل می توانید در هر زمان برای دوستانتان بسته افزایشی وایمکس خریداری نموده و به آنان هدیه کنید. برای این کار به پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) در وب سایت ایرانسل وارد شوید و پس از کلیک بر روی «خدمات ارزش افزوده»، گزینه «بسته افزایشی» را انتخاب نمایید و با استفاده از مراحل مشخص شده، بسته افزایشی مربوطه را برای حساب وایمکس مورد نظرتان خریداری نمایید.

پرداخت هزینه اشتراک با خرید کارت شارژ و بارگذاری از طریق سیم کارت ایرانسل:

برای پرداخت از این طریق، پس از خرید کارت شارژ ایرانسل، کد دستوری زیر را از خط ایرانسل خود شماره گیری نمایید:

لطفا توجه داشته باشید این سرویس تنها برای آن دسته از کاربران وایمکس قابل استفاده می‌باشد که در هنگام پر کردن فرم ثبت نام، در قسمت «تلفن همراه» شماره تلفن همراه ایرانسل خود را وارد نموده اند؛ بنابراین کاربرانی که از تلفن‌های همراه سایر اپراتورها استفاده می‌کنند و یا شماره تلفن همراه ایرانسل خود را در هنگام ثبت نام ارائه نکرده‌اند، امکان استفاده از این سرویس را نخواهند داشت. این افراد می‌توانند برای تعویض شماره تلفن همراه اعلامی در پرونده وایمکس خود، به قسمت خدمات مشترکین در کنترل حساب اینترنتی مراجعه نمایند و با کلیک بر گزینه تغییر اطلاعات کاربر، شماره تلفن همراه خود را تغییر دهند.

دارندگان تلفن همراه ایرانسل همچنین می توانند از کد دستوری زیر استفاده کنند:

روش های پرداخت هزینه ثبت نام وایمکس ایرانسل:

۱. پرداخت اینترنتی
برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و روی گزینه « صورت‌حساب اینترنتی / پرداخت اینترنتی» کلیک نمایید.

۲. خرید کارت شارژ
برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و روی گزینه «شارژمجدد» کلیک کنید.

٣. مراجعه حضوری به شعب بانک
پرداخت بايد با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

جشنواره بهار 91 وایمکس ایرانسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdi_vsgh
12-03-2012, 15:59
با سلام
دوستان بین دو مدل مودم 632 , 130 کدام یکی بهتره
البته هر دو وای فای هستند ولی یدونه بیشتر پورت لن ندارند
ایا مودمی داره که بیشتر از یک پورت لن داشته باشه
وایا مودم 632 برای مبین نت هم کارایی داره چون مبین هم یک مدل مشابه همین داره
632 رو میگن بهتره

عاليه
12-03-2012, 19:52
جشنواره بهار 91 وایمکس ایرانسل

در ایام نوروز (1 تا 15 فروردین 1391) کاربران اعتباری خدمات وایمکس ایرانسل می توانند از تخفیف 50 درصدی ویژه بهره مند شوند. این تخفیف شامل استفاده از سرویس وایمکس از ساعت 2 بامداد تا 6 صبح می گردد.
• لطفا توجه داشته باشید که تنها مشترکین اعتباری ایرانسل قادر خواهند بود از این پیشنهاد تخفیفی استفاده کنند.

جشنواره بهار 91 وایمکس ایرانسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fid%3D319)

ببخشيد اين الان چيه؟ يعني اونايي كه از قبل مشترك هستند هم ميتونن از اين تخفيف استفاده كنن؟ اونوقت چه جوري؟

---------- Post added at 07:52 PM ---------- Previous post was at 07:48 PM ----------

عزیز این عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] marmolak%2Fimages%2Frp41uycdwbnj8t3q5a.jpg)

البته من نميدونم فرق داره يا نه، ولي من هميشه با اون شماره ديگه‌شون كه 09377070000 هست تماس ميگيرم سريع جواب ميده. ضمنا فكر ميكنم پشتيبانيشون 24 ساعته هست. چون من خودم يك بار ساعت 1 شب كه تماس گرفتم سريع جواب داد. يك بار هم نصفه‌شب امتحان كنيد شايد جواب بده.

Tenacious
12-03-2012, 19:57
دوستای عزیزم یه سوال
از وایمکس ایرانسل راضی هستید یا برم دنبال وایمکس مبین نت؟

hamidrezavictor
12-03-2012, 20:05
سلام من تو سایت ایرانسل خبری راجع به مودم جیبی ندیدم میشه لینک بدین؟
اینم از عکسش چه خوشگله :31: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1631284_n.jpg

aligsm
12-03-2012, 20:16

به اين قسمت دقت كردين؟ مطمعني همين قيمته؟

hamidrezavictor
12-03-2012, 20:24

به اين قسمت دقت كردين؟ مطمعني همين قيمته؟

اره دیگه همیشه همین بوده :) اینکه قیمت مودم نیست هزینه ی نصب :20:

sei_pm
12-03-2012, 22:22
سلام من تو سایت ایرانسل خبری راجع به مودم جیبی ندیدم میشه لینک بدین؟
اینم از عکسش چه خوشگله :31: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1631284_n.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fattachments%2Fforum%3D110%2F2279d1324074382-392719_325820517444383_217664404926662_1291792_180 1631284_n.jpg)

متاسفانه هنوز قیمتش مشخص نشده و به احتمال زیاد برای طرح بهار بشه ازش استفاده کرد.

iCe m@n
13-03-2012, 00:03
دوستان این کارت شبکه وایرلس ها بهتره یا کابل شبکه؟

هم نوع usb :

کابل شبکه

من میخوام کارت شبکه وایرلس بخرم اگه توی آنتن دهی و سرعت فرقی با کابل شبکه نداره یا بهتره بگید برم بگیرم اگرم بهتر نیست بازم اعلام کنید با دلیل که نخرم
مرسی:46:

srtsrt
13-03-2012, 05:16
سلام
من طرح 128 با بک گیگ دارم که قیمتش 5050
میخواهم عوضش کنم به 128 سه گیگ که قیمتش 12500
ولی تو قسمت طرح تعرفه یه همچین گزینه ای وجود ندارهباید چی کار کنم

sei_pm
13-03-2012, 08:13

هم نوع usb :

کابل شبکه

من میخوام کارت شبکه وایرلس بخرم اگه توی آنتن دهی و سرعت فرقی با کابل شبکه نداره یا بهتره بگید برم بگیرم اگرم بهتر نیست بازم اعلام کنید با دلیل که نخرم

تاثیر به اون صورت نداره . اگر مودم وایمکستون مشکل انتن دهی داره و می خواهید جایی بگذارید که بهتر باشه برای کامپیوتر دسکتاپتون بخرید .

Bobby Sands
13-03-2012, 09:42
دوستان من الان سرويس وايمكس مبين نت دارم اما ازش خيلي ناراضيم ميخوام عوضش كنم بيام ايرانسل بگيرم چون ميگن اوضاعش نسبت به مبين نت بهتره . كارم هم يه طوريه حتما بايد وايمكس داشته باشم.
حالا يه سوال داشتم. اگر ايرانسل بگيرم دوباره بايد يه مودم جديد بخرم يا ميشه كاري كرد از همون مودم قبلي مبين نت استفاده كرد؟ آخه خيلي زور داره 110 تومن پول مودم دادم اونوقت نشه ازش هيچ استفاده اي كرد
اگر امكان داره راهنماييم كنين
ممنون
عزیزان اگر کسی میدونه جواب ما رو هم بده

mrmostafa
13-03-2012, 10:07

هم نوع usb :

کابل شبکه

دوست عزيز USB بخر مارك دي لينك. مدلي كه خريدم بهت ميدم خيلي عاليه اصلا هم هيچ تاثيري تو سرعت نداره. من دوستم شبكه هاي وايرلس ارگان هاي مختلف رو انجام ميده اون برام خريد و گفت بهترين هست و تا الان هم كه به كامپيوتر وصل كردم هيچ مشكلي نداشته و راحت استفاده ميكنم مودم رو هرجا كه ميخوام ميزارم

Tenacious
13-03-2012, 12:21
من واقعاً کلی شرمنده شدم انقدر دوستان جواب دادن!!!!!!!
این سوالمو که جواب ندادید"از وایمکس ایرانسل راضی هستید یا برم دنبال وایمکس مبین نت؟" :46::31:
حداقل این یکی رو جواب بدید!:5:
مودم دانگل (جیبی!) که ایرانسل می‌خواد ارایه کنه، کیفیت مودم‌های دیگشو داره؟! منظورم آنتن و ... هستش.
حالا اگر در راه رضای خدا سوال اولمم جواب بدید، خیلی خوب می‌شه!!!!

hamidrezavictor
13-03-2012, 14:00
من واقعاً کلی شرمنده شدم انقدر دوستان جواب دادن!!!!!!!
این سوالمو که جواب ندادید"از وایمکس ایرانسل راضی هستید یا برم دنبال وایمکس مبین نت؟" :46::31:
حداقل این یکی رو جواب بدید!:5:
مودم دانگل (جیبی!) که ایرانسل می‌خواد ارایه کنه، کیفیت مودم‌های دیگشو داره؟! منظورم آنتن و ... هستش.
حالا اگر در راه رضای خدا سوال اولمم جواب بدید، خیلی خوب می‌شه!!!!

سلام این یک سوالیه که ممکنه برای من یا یکی دیگه متفاوت باشه من راضیم ولی سرعت دانلودش خیلی کمه پینگم تو سرور ایرانی 80 اگه مشکل قطعی سراسری نباشه مشکل خاصی نداره ولی با قطعیت میگم در شرایط یکسان بدون در نظر گرفتن شبانه رایگان و فقط از لحاظ کیفیت وایمکس ایرانسل بهتره ( وایمکس برای کسایی که adsl پوشش نمیده یا همش در حال جابه جایی هستن ) اما من اگه adsl میگرفتم خیلی بهتر بود :41: اونم به نظرم کیفیتش باید بالاتر باشه 100% اینطور که خودشون گفتن به نظرم ارزش خرید داره اگه قیمتش مناسب باشه... اگه گرون باشه میتونی مدل usb بگیری بعد که به نوت بوک وصل کردی اینترنتو به اشتراک بذاری خیلی راحت :20:

Tenacious
13-03-2012, 14:17
دقیقاً من همیشه در حال جا به جایی هستم!
هر هفته از تهران می‌رم اصفهان(1روز)، شیراز(1روز)، کیش(2 روز). یعنی 3 روز تهرانم بقیه رو این طرف و اون طرف. بماند که هر یک هفته در میون اهواز هم بهش اضافه می‌شه!!!
تهران ADSL دارم، راضی هم هستم. شهرستان که می‌رم از اینترنت EDGE استفاده می‌کنم که افتضاحه!
الان یه چیزی فهمیدم که ایرانسل تو کیش جواب نمی‌ده! کلی خورد تو پرم!
مودم دانگل رو در صورتی رایگان می‌دن که 1 سال رو ثبت نام کنی. 140 تومن. خواستم ثبت نام کنم که متوجه شدم تو کیش جواب نمی‌ده!
من با داتک 128 دانلودم روی حدوداً 25-30 هستش که فهمیدم وایمکس ایرانسل حدوداً 18! مگر اینکه 256 بگیرم.

ddhosseindd
13-03-2012, 15:42
دوستای عزیز اگر کسی Framework مودم BM632 همون مودم زرد بزرگ را داره لطفا به ddhossein@gmail.com ایمیل کنید. مودمم دچار مشکل شده و ایرانسل هم هیچ کاری نمیکنه. یکی از دوستای اینجا Mr.Aras ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دیدم که نوشته بود اینکارو کرده اگر که این فایل رو دارین برام بفرستین . با تشکر :40:

ehsan_jan3
13-03-2012, 16:05
لطفا برای منم اگر کسی این فرمورک را داره بفرسته

Bobby Sands
13-03-2012, 16:29
جواب سوال ما رو که انگار کسی نمیدونه!
یه سوال دیگه دارم
از دوستان کسی اینجا سرویس نامحدود داره؟
میخوام بدونم برای سرویس های نامحدود قضیه سرعت چطوره؟ آیا کم میکنن سرعت رو یا نه خوبه؟

عاليه
13-03-2012, 19:31
جواب سوال ما رو که انگار کسی نمیدونه!
یه سوال دیگه دارم
از دوستان کسی اینجا سرویس نامحدود داره؟
میخوام بدونم برای سرویس های نامحدود قضیه سرعت چطوره؟ آیا کم میکنن سرعت رو یا نه خوبه؟

من سرويس 1 مگ دارم كه طبعا نامحدوده. براي من كه تا به حال سرعت رو كم نكردن و با دانلود منجر سرعت دانلود تا 130 كيلو بايت بر ثانيه هم ميرسه. خداييش ايرانسل از پهناي باند دزدي نميكنه.

موفق باشيد

gheymeh
13-03-2012, 21:16
طرز جواب دادن یکی از مسئولین ایرانسل :

نحوه تعویض مودم های قدیمی با مودم های جدید چطوریه؟

دوست عزیز
مودم که خودرو نیست قدیمی و فرسوده آن را بخواهید تعویض کنید.

mehdi_vsgh
13-03-2012, 22:58

خوب بنده خدا راست میگه....یعنی چی تعویض مودم قدیمی با جدید؟؟؟

iCe m@n
13-03-2012, 23:20
دوست عزيز USB بخر مارك دي لينك. مدلي كه خريدم بهت ميدم خيلي عاليه اصلا هم هيچ تاثيري تو سرعت نداره. من دوستم شبكه هاي وايرلس ارگان هاي مختلف رو انجام ميده اون برام خريد و گفت بهترين هست و تا الان هم كه به كامپيوتر وصل كردم هيچ مشكلي نداشته و راحت استفاده ميكنم مودم رو هرجا كه ميخوام ميزارم

ممنون لطف میکنی مدل یو اس بی خودت رو بهم بگی و اینکه چه قیمت خریدی؟:46:

Farhad 8904
13-03-2012, 23:32

به نظر من جواب درستی دادند.
راستی فکر نکنم ایشون از مسئولین ایرانسل باشند.....

gheymeh
14-03-2012, 00:03
خوب بنده خدا راست میگه....یعنی چی تعویض مودم قدیمی با جدید؟؟؟

به نظر من جواب درستی دادند.
راستی فکر نکنم ایشون از مسئولین ایرانسل باشند.....

به نظر من طرف فکر کرده معامله خودرو وسطه یا طرح تعویض خودروهای فرسوده درکاره ، از قافله عقب نمونه!!!

مگه من گفتم که همین طور مجانی عوض بشه . من منظورم این بوده که مودم های جدید رو چطوری می شه گرفت ..

بله پولش هم می دیم اینا نگران پولش هستند که خودروی فرسوده رو کشوندن وسط

mehdi_vsgh
14-03-2012, 00:04
ممنون لطف میکنی مدل یو اس بی خودت رو بهم بگی و اینکه چه قیمت خریدی؟:46:
D-Link DWA-125 wireless N 150 usb adapter
این رو من خریدم همین چند وقت پیش 31 تومن! تا الان هم مشکلی نداشتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$S300W$

aligsm
14-03-2012, 01:01
اره دیگه همیشه همین بوده :) اینکه قیمت مودم نیست هزینه ی نصب :20:
اينكه كلاهبرداريه اسمش، مودم يو اس بي پلاگ اند پلي هست، درايوشم تو سون اتوماتيك و تو ايكسپي به راحتي با سي دي توش نصب ميشه، مبين نت هم بدون هزينه نصب، همين ميده

hamidrezavictor
14-03-2012, 10:02
اينكه كلاهبرداريه اسمش، مودم يو اس بي پلاگ اند پلي هست، درايوشم تو سون اتوماتيك و تو ايكسپي به راحتي با سي دي توش نصب ميشه، مبين نت هم بدون هزينه نصب، همين ميده

من تا الان 2 تا مودم خریدم یکی usb یکی bm632w جفتشم خودم رفتم گرفتم اومدم وصل کردم :41:

Bobby Sands
14-03-2012, 10:16
دوستان یکی میتونه بگه چرا فیمت سرویس های نامحدود ایرانسل با بقیه شرکتهایی که ADSL میدن اینقدر فرق داره؟
مثلا 512 نامحدود ایرانسل 61 تومنه اما شاتل 93 تومن؟!
یا مثلا پارس انلاین که 512 نامحدود نداره اما 512 با 30 گیگ ترافیک رو میده حدود 60 تومن ، که قطعا اگر 512 نامحدود داشت خیلی بیشتر از 60 تومن می بود!

hamidrezavictor
14-03-2012, 12:09
دوستان یکی میتونه بگه چرا فیمت سرویس های نامحدود ایرانسل با بقیه شرکتهایی که ADSL میدن اینقدر فرق داره؟
مثلا 512 نامحدود ایرانسل 61 تومنه اما شاتل 93 تومن؟!
یا مثلا پارس انلاین که 512 نامحدود نداره اما 512 با 30 گیگ ترافیک رو میده حدود 60 تومن ، که قطعا اگر 512 نامحدود داشت خیلی بیشتر از 60 تومن می بود!

برای اینکه سرعت دانلود وایمکس مشخص تو ماه مثلا میتونی 41 گیگ نهایتا دانلود کنی با 128 kb/s ولی با adsl 128 kb/s با سرعت دانلود 150 ببین چند گیگ میتونی .... کلا سرعت دانلود adsl بالاتره ... ( در صورتی که مشکلی پیش نیاد ) ...

Farhad 8904
14-03-2012, 12:59
به نظر من طرف فکر کرده معامله خودرو وسطه یا طرح تعویض خودروهای فرسوده درکاره ، از قافله عقب نمونه!!!

مگه من گفتم که همین طور مجانی عوض بشه . من منظورم این بوده که مودم های جدید رو چطوری می شه گرفت ..

بله پولش هم می دیم اینا نگران پولش هستند که خودروی فرسوده رو کشوندن وسط

شما قبول کن که درست سوالت رو مطرح نکردی!

gheymeh
14-03-2012, 13:34
شما قبول کن که درست سوالت رو مطرح نکردی!

بر فرض مثال هم که من درست مطرح نکرده باشم، این طرز جواب دادنش هم اصلا مناسب نبود.

مودم آخه چه ربطی به ماشین و خودروی فرسوده داره!!!!!

می تونست بگه من اطلاعی ندارم، نمی دونم ، من بی خبرم ، زنگ بزنید بپرسید و هزاران جواب بهتر و روان تر

آدمی را آدمیت لازم است
چوب سندل بو ندارد هیزم است

hamidrezavictor
14-03-2012, 13:45
بر فرض مثال هم که من درست مطرح نکرده باشم، این طرز جواب دادنش هم اصلا مناسب نبود.

مودم آخه چه ربطی به ماشین و خودروی فرسوده داره!!!!!

می تونست بگه من اطلاعی ندارم، نمی دونم ، من بی خبرم ، زنگ بزنید بپرسید و هزاران جواب بهتر و روان تر

آدمی را آدمیت لازم است
چوب سندل بو ندارد هیزم است

من کاملا موافقم ... همه شدن دانشمند بقیه رو از اسمونا میبینن :42:

mokhtar
14-03-2012, 13:57
دوستان من میخوام روز اول عید دیگه شارژ نکنم الان واریز کنم به حسابم میمونه برای ماه دیگه؟/عیدی نیمدین

marvel2000
15-03-2012, 00:53
از دیروز چهارشنبه ساعت 11 صبح تا الان که بیش از 12 ساعت می‌گذره من سرعتم خیلی نوسان داشت و یه سری از سایت‌ها رو هم باز نمی‌کرد.:41:

Bobby Sands
15-03-2012, 09:36
برای اینکه سرعت دانلود وایمکس مشخص تو ماه مثلا میتونی 41 گیگ نهایتا دانلود کنی با 128 kb/s ولی با adsl 128 kb/s با سرعت دانلود 150 ببین چند گیگ میتونی .... کلا سرعت دانلود adsl بالاتره ... ( در صورتی که مشکلی پیش نیاد ) ...
ممنون از جوابتون اما من درست متوجه نشدم
مگه سرعت 512 ایرانسل با 512 مثلا شاتل فرق میکنه؟!
من خودم قبلا شاتل 512 داشتم سرعتش در بهترین حالت از 64 یا 70 کیلوبایت بر ثانیه هیچ وقت بیشتر نمیشد . حالا شاید پارس آنلاین بیشتر باشه اما شاتل رو میدونم اینطوری نیست پس نباید در مقدار حداکثر دانلود در ماه بین شاتل و ایرانسل در یک سرعت مشخص فرقی وجود داشته باشه مگر اینکه سرعت 512 ایرانسل اون چیزی نباشه که باید باشه (یعنی 64 کیلوبایت بر ثانیه)
اگر اشتباه میگم راهنمایی کنین
ممنون

Persianhb
15-03-2012, 11:25
لطفا زودتر جواب بدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مودم WIXFMM-130) Wi-Fi)

مودم WIXFBR-105) Wi-Fi)

مودم BM632w) Wi-Fi)

hoomanp30
15-03-2012, 11:31
سلام
چند روزي هست مشترك وايمكس ايرانسل شدم و واقعا راضيم.اما وقتي ميخوام مودم رو از حالت NAT به bridge تبديل كنم دچار مشكل ميشم.وقتي اين روي اين حالت ميزارمش مودم مدام reboot ميشه و وقتي هم كه كاملا 5 تا چراغش ثابت شد نميتونم هيچ صفحه اي باز كنم.تنظيمات IP رو هم رو حالت اتوماتيك هست ولي بازم نميشه.

hamidrezavictor
15-03-2012, 12:04
لطفا زودتر جواب بدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مودم WIXFMM-130) Wi-Fi)

مودم WIXFBR-105) Wi-Fi)

مودم BM632w) Wi-Fi)

فرق خاصی ندارن من که bm632w دارم راضیم یک جا هم شنیدم این مدل بهتره ولی خوب اون 2 تای دیگه جدیدترن :20:

sei_pm
15-03-2012, 12:34
بر اساس راهنمای زیر کار رو پیش میبرید ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پس از ورود به پنل مودم به قسمت Authentication میروید و Phase1: EAP-TLS رو قرار میدید و irancell.ir @ آدرس مک مودم : Identity و تنظیمات رو ذخیره می کنید ؟
درسته ؟

iCe m@n
15-03-2012, 14:20
لطفا زودتر جواب بدید

مودم WIXFBR-105) Wi-Fi)

مودم BM632w) Wi-Fi)

دوست عزیز

مودم BM632w) Wi-Fi)

بهتر از اون 2 تا هستش من خودم هم دارم خیلی ازش راضی هستم

mokhtar
15-03-2012, 17:55
دوستان من میخوام روز اول عید دیگه شارژ نکنم الان واریز کنم به حسابم میمونه برای ماه دیگه؟/عیدی نیمدین

کسی نبود؟؟؟

louxman
15-03-2012, 21:29
اینو ببینید مبین نت تنها ارائه دهنده ی سراسری وایمکس
منبع :
The Jok3r ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

The Jok3r
15-03-2012, 21:30
اینو ببینید مبین نت تنها ارائه دهنده ی رسمی وایمکس در ایران البته ارایه کننده سراسری معنیش میشه :46:

adcomputer
16-03-2012, 00:30
سلام
چند روزي هست مشترك وايمكس ايرانسل شدم و واقعا راضيم.اما وقتي ميخوام مودم رو از حالت NAT به bridge تبديل كنم دچار مشكل ميشم.وقتي اين روي اين حالت ميزارمش مودم مدام reboot ميشه و وقتي هم كه كاملا 5 تا چراغش ثابت شد نميتونم هيچ صفحه اي باز كنم.تنظيمات IP رو هم رو حالت اتوماتيك هست ولي بازم نميشه.
اگر راهنمای داخل سایت ایرانسل جواب نداد این را هم امتحان کن.
در تنظیمات مودم، آیپی اینترنت را روی Static بگذار و ذخیره کن. IPv4 کارت شبکه هم اتوماتیک باشد. شاید جواب داد.
من با اوت دور مبین نت مشکلی شبیه به این داشتم. روی Bridge که میگذاشتم چند بار به طور منظم قطع و وصل میشد و در آخر هم کاملاً قطع میشد اما با این کار درست شد.

ata.royalfalcon
16-03-2012, 14:59
سلام دوستان
یه سوالی داشتم . مودم من از نوع outdoor هست و در نتیجه اونو پشت بام نصب کردم . یه ماه بود مشکل پایین بودن سرعت داشتم (شدید) . امروز هر چی سعی کردم که وارد تنظیمات مودم بشم نمیتونستم . البته اینو هم بگم که قبل از وارد شدن به تنظیمات مودم ، مراحل زیر رو انجام میدادم . در هر حال هر کاری که میکردم وارد تنظیمات مودم نمیشد .

مجبور شدم مودم رو از پشت بام بیارم پایین و با کابل کوتاه دیگری تست کنم که نه تنها به راحتی وارد تنظیمات مودم شدم بله با نصب اون در تراس و استفاده از کابل کوتاه سرعت اینترنتم خیلی بهتر شد حتی با وجودیکه گیرندگی آن یک درجه پایینتر اومده .

سوال اول : حداکثر کابل lan چند متر باید باشه و از از کجا بدونم کیفیت کابل خوب هست یا نه ؟؟
سوال دوم : همانطوریکه میدونید مودمهای outdoor آداپتور برق دارند ، از کجا بدونم این آداپتور برق سالم هست . شک دارم که بخاطر ضعیف شدن آداپتور ، برق کافی به مودم نمیرسه !!!

Electronic-Arts
16-03-2012, 16:59
سلام دوستان
یه سوالی داشتم . مودم من از نوع outdoor هست و در نتیجه اونو پشت بام نصب کردم . یه ماه بود مشکل پایین بودن سرعت داشتم (شدید) . امروز هر چی سعی کردم که وارد تنظیمات مودم بشم نمیتونستم . البته اینو هم بگم که قبل از وارد شدن به تنظیمات مودم ، مراحل زیر رو انجام میدادم . در هر حال هر کاری که میکردم وارد تنظیمات مودم نمیشد .

مجبور شدم مودم رو از پشت بام بیارم پایین و با کابل کوتاه دیگری تست کنم که نه تنها به راحتی وارد تنظیمات مودم شدم بله با نصب اون در تراس و استفاده از کابل کوتاه سرعت اینترنتم خیلی بهتر شد حتی با وجودیکه گیرندگی آن یک درجه پایینتر اومده .

سوال اول : حداکثر کابل lan چند متر باید باشه و از از کجا بدونم کیفیت کابل خوب هست یا نه ؟؟
سوال دوم : همانطوریکه میدونید مودمهای outdoor آداپتور برق دارند ، از کجا بدونم این آداپتور برق سالم هست . شک دارم که بخاطر ضعیف شدن آداپتور ، برق کافی به مودم نمیرسه !!!
سلام
1-حداکثر 15 متر , بیشتر از این کیفیت میاد پایین
2-یا آمپرسنج یا خود کنترل پنل مودم

pori.ya
16-03-2012, 17:39
تست 256 این بار از اهواز

imanparsa
16-03-2012, 19:32
اهواز به شدت سرعت پایینه. دوستان مال شما هم مشکل داره ؟؟؟؟؟؟؟

ata.royalfalcon
16-03-2012, 20:26
تست 128 تهران شهرآرا
از وقتی که طول کابل lan رو کوتاه کردم سرعتم خیلی بهتر شده .

Gamexland
16-03-2012, 22:42
اهواز به شدت سرعت پایینه. دوستان مال شما هم مشکل داره ؟؟؟؟؟؟؟

اهواز الان 3-4 روزه خیلی افتضاح شده.سرعت دانلود 1 مگم از 130 رسیده به 30-40

2 ماهه هم در کل ضعیف شده:13:

sei_pm
16-03-2012, 23:23
سلام دوستان

شما باید مقدار Default gateway رو تعیین کنید تا بتونید وارد پنل مودم بشید.
چرا نمیگذارید خودش آی پی بگیره ؟! به احتمال 192.168.0.10 یا 192.168.0.1 باشه.
سوال اول کابل شبکه Cat5e اگر استاندارد باشه تا حداکثر 350 متر مشکلی نداره Cat6 که تا 550 متر هم جواب میده.
آداپتور هم با مولتی متر باید آمپراژ و ولتاژش رو چک کنید و با اونی که روش نوشته مطابقت بدید ولی کمک پیش میاد اگر مشکل پیدا کنه مودم روشن نمیشه.

louxman
16-03-2012, 23:32
دوستان یه سوال فنی

من مودم رو میزی رو چطور میتونم تو ماشین روشن کنم : دی

در واقع یه فکری دارم از این مبدل ها که برق باتری ماشین رو به 220 تبدیل می کنه میگیرم بعد آداپتور رو بهش وصل میکنم ولی میخوام بدونم راه دیگه ای هم داره

مودم های جیبی بردشون خیلی کمتر ازرو میزیاست واسه همین میخوام اینکارو بکنم

mehdi_vsgh
17-03-2012, 09:26
دوستان یه سوال فنی

در واقع یه فکری دارم از این مبدل ها که برق باتری ماشین رو به 220 تبدیل می کنه میگیرم بعد آداپتور رو بهش وصل میکنم ولی میخوام بدونم راه دیگه ای هم داره

عزیز چه فایده داره؟ وایمکس که نمیشه در حین حرکت استفاده کرد....!!! به نظرم همون جیبی ها خوبه برای زمانی که جایی وایستادی میخوای از اینترنت استفاده کنی!!

alimail3248
17-03-2012, 09:46
دوستان یه سوال فنی

با سلام در حال حرکت که نمیتونید استفاده کنید ولی اگر بخواهید در حالت توقف استفاده کنید این بهترین راهه فقط یه وقت از فندکی استفاده نکنی و مستقیم مودم رو به فندکی بزنی که منفجر میشه...

louxman
17-03-2012, 10:58
احتمالا یه نوعی هست که فندکی رو تبدیل کنه به ولتاژ مورد نظرمون ؟ مثلا 19 ولت ؟

saze
17-03-2012, 13:39
سلام
سرعت دانلود سرویس 128 وایمکس چنده؟(روزانه و شبانه)

mokhtar
17-03-2012, 14:38
کسی نبود؟؟؟

دوستان من میخوام روز اول عید دیگه شارژ نکنم الان واریز کنم به حسابم میمونه برای ماه دیگه؟??

الان با چنتا موبایل میخوام وصل بشم میگه رمز اشتباههه ولی تو سایت میرم مشکلی نداره مال جی هست؟

louxman
17-03-2012, 14:55
با سلام در حال حرکت که نمیتونید استفاده کنید ولی اگر بخواهید در حالت توقف استفاده کنید این بهترین راهه فقط یه وقت از فندکی استفاده نکنی و مستقیم مودم رو به فندکی بزنی که منفجر میشه...
آداپتور رو نشون دادم 1 آپر 12 ولت بود از همون نوع یه فندکی بهم داد ماشین وصل کردم جواب داد حتی در حال حرکت :31:

imanparsa
17-03-2012, 17:58
سلام

15 کی در ثانیه / روز و شب فرقی با هم نداره. شبها بهتره تغریبا. در کل 15 میده

majidli
17-03-2012, 20:39
کسی میتونه یه راهنمایی در مورد سرویس 512 مبین نت به من بده/از خرید گرفته تا سرعت و ...

mehdi_vsgh
17-03-2012, 20:42
سلام
سرعتت همون سرعت واقعیه ....15-16 معمولا میشه

---------- Post added at 08:42 PM ---------- Previous post was at 08:42 PM ----------

کسی میتونه یه راهنمایی در مورد سرویس 512 مبین نت به من بده/از خرید گرفته تا سرعت و ...
عزیز اینجا تاپیک ایرانسله...شما برو تو تاپیک مبین نت اونجا اطلاعات بگیر

ebi1952
17-03-2012, 21:25
با سلام
چند تا سوال داشتم اگه دوستان جواب بدن لطف کردن:
من مودم b632w دارم. منطقه ما هم طبق نقشه ایرانسل تو قسمت زرد یا شایدم قرمز می افته. مودم تو داخل خونه هر کاری کردم 2 تا از چراغای انتنش بیشتر روشن نشد (از 5 تا) ولی بردمش بیرون خونه بغل کانال کولر نزدیک سقف الان 4 تا چراغ انتنش پره. حالا اولا برای اتصال خوب و مطمئن حداقل چند تا چراغ انتن این نوع مودم باید روشن باشه؟
دوما هر چند روز یه بار انتن مودم کم میشه میرسه به یه چراغ و مودم رو که از برق میکشم و دوباره به برق میزنم دوباره برمیگرده به 4 تا چراغ (ولی افت سرعت یا قطعی ندارم حتی با یه دونه چراغ) این موضوع طبیعی هست یا مودم اشکال داره؟
یه موضوع دیگه این چراغای انتن مثل خط انتن توی موبایل الکیه یا واقعا میشه بهش اعتماد کرد؟
سرعت دانلود من با idm بین 60 تا 70 هست لحظه ای تا 140 تا هم میره ولی 90 درصد مواقع همون 60-70 هست (خط 512) برای بقیه هم همینه یعنی مثلا شبها بیشتر نمیشه؟

alimail3248
18-03-2012, 08:39
آداپتور رو نشون دادم 1 آپر 12 ولت بود از همون نوع یه فندکی بهم داد ماشین وصل کردم جواب داد حتی در حال حرکت :31:

منظورم این بود که فندکی بدون اداپتور بهش نزنید که 60 امپر وارد مودم بشه چون به شدت گرم میکنه.ببین دوست عزیز نه اینکه نشه در حال حرکت استفاده کرد میشه ولی وقتی bts عوض میشه زمانی که میخواد سوئیچ کنه روی یه دکل دیگه چند ثانیه قطع میشه و دوباره وصل میشه.

soheilsh
18-03-2012, 09:34
اقایون ایرانسل مودم هارو 19 هزارتومان گرون کرده ، این دیگه چه جورشه ؟

ghafari88
18-03-2012, 09:54
خبـــــــــــــــــــــــ ـــــر ....... خبـــــــــــــــــــــــ ـــــــر
بالاخره چشممون به جمال این مودم همراه ایرانسل هم روشن شد!

خبرهای دیگه ای هم هست... مثلا اینکه زحمت کشیدن و قیمت مودم ها رو گرون کردن.... یه سر به سایت ایرانسل بزنید!

sei_pm
18-03-2012, 10:08
اقایون ایرانسل مودم هارو 19 هزارتومان گرون کرده ، این دیگه چه جورشه ؟

مبارک باشه انتظار داشتید با افزایش نرخ ارز دولتی اضافه نکنه ؟ باید قبلش که طرح ویژه بود ثبتنام می کردید از این پس هم اگر طرح بگذاره میشه نصف که همون 50 تومن میشه به جای 40 تومن .
راستی شاتل به اون خوبی حیف نیست ترکش کنی بیای ایرانسل . نت ماهواره ای هــک شده هم که زیر دست شماست :46: . بابت بازنشسته شدن تو Sat4u هم تبریک میگم.

hamidrezavictor
18-03-2012, 10:18
خبـــــــــــــــــــــــ ـــــر ....... خبـــــــــــــــــــــــ ـــــــر
بالاخره چشممون به جمال این مودم همراه ایرانسل هم روشن شد!

خبرهای دیگه ای هم هست... مثلا اینکه زحمت کشیدن و قیمت مودم ها رو گرون کردن.... یه سر به سایت ایرانسل بزنید!

داداش من که عکسشو گذاشته بودم :31: ندیدی؟:41:
اخه چرااااااااااااااااااا اینجوری شده :18: مگه قیمت این مدما براشون چند میفته؟ :41:
هه هه انگاری تکنولوزی تو ایران فقط برای افراد خاصیه :13: چی بگم والا ادم نمیدونه ناراحت باشه یا خوشحال... اخه جالبیش اینجاست اینا تقریبا اندازه ی شرکتی که کلی زحمت کشیده و این وسایلو ساخته سود میکنن :31: چه حالی میده منم وسایله همسایمونو بفروشم پولشو بزنم به جیب :27:

---------- Post added at 11:18 AM ---------- Previous post was at 11:17 AM ----------

sei_pm
18-03-2012, 10:20

داخل تاپیک زیر پست میزدید بهتر بود :

بحث و بررسی سرویس دهنده وایمکس / مبین نت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سلام
چند تا سوال داشتم اگه دوستان جواب بدن لطف کردن:
من مودم b632w دارم. منطقه ما هم طبق نقشه ایرانسل تو قسمت زرد یا شایدم قرمز می افته. مودم تو داخل خونه هر کاری کردم 2 تا از چراغای انتنش بیشتر روشن نشد (از 5 تا) ولی بردمش بیرون خونه بغل کانال کولر نزدیک سقف الان 4 تا چراغ انتنش پره. حالا اولا برای اتصال خوب و مطمئن حداقل چند تا چراغ انتن این نوع مودم باید روشن باشه؟
دوما هر چند روز یه بار انتن مودم کم میشه میرسه به یه چراغ و مودم رو که از برق میکشم و دوباره به برق میزنم دوباره برمیگرده به 4 تا چراغ (ولی افت سرعت یا قطعی ندارم حتی با یه دونه چراغ) این موضوع طبیعی هست یا مودم اشکال داره؟
یه موضوع دیگه این چراغای انتن مثل خط انتن توی موبایل الکیه یا واقعا میشه بهش اعتماد کرد؟
سرعت دانلود من با idm بین 60 تا 70 هست لحظه ای تا 140 تا هم میره ولی 90 درصد مواقع همون 60-70 هست (خط 512) برای بقیه هم همینه یعنی مثلا شبها بیشتر نمیشه؟

اگر قرمز باشید که احتمالش خیلی کمه 1 چراغ هم روشن بشه . با 2 چراغ 512 هم مشکلی نداره زیاد همون 60 تا 70 رو به شما سرعت میده ولی شاید پینگ شما کمی زیاد بشه و سایتها رو با تاخیر باز کنید. الکی نیست با فاکتورهای ارتباطی شما با BTS ربط داره برای هر چراغ یک بازه بزرگ تعریف شده که خیلی دقیق در نمیاد برای همین شاید فکر کنید الکی هست

soheilsh
18-03-2012, 10:20
مبارک باشه انتظار داشتید با افزایش نرخ ارز دولتی اضافه نکنه ؟ باید قبلش که طرح ویژه بود ثبتنام می کردید از این پس هم اگر طرح بگذاره میشه نصف که همون 50 تومن میشه به جای 40 تومن .
راستی شاتل به اون خوبی حیف نیست ترکش کنی بیای ایرانسل . نت ماهواره ای هــک شده هم که زیر دست شماست :46: . بابت بازنشسته شدن تو Sat4u هم تبریک میگم.

مرسی ، من تو این جشنواره اخریه 100 تا مودم فروختم . 10 تا هم موجود دارم .
شاتل رو تعطیل کردم . رو ماهواره ایم . :31:
خونه هم ایرانسله . خیلی خوبو با کیفیته .

sei_pm
18-03-2012, 11:07
مرسی ، من تو این جشنواره اخریه 100 تا مودم فروختم . 10 تا هم موجود دارم .
شاتل رو تعطیل کردم . رو ماهواره ایم . :31:
خونه هم ایرانسله . خیلی خوبو با کیفیته .

تو که سهیل بودی اونجا چرا نوشته صمد شکر... :31: اگر همون موبایل درختی هستی که تو سایت ایرانسل زده کسی Pm داد بگم بیاد پیش خودت .

ghafari88
18-03-2012, 12:11
داداش من که عکسشو گذاشته بودم :31: ندیدی؟:41:
اخه چرااااااااااااااااااا اینجوری شده :18: مگه قیمت این مدما براشون چند میفته؟ :41:
هه هه انگاری تکنولوزی تو ایران فقط برای افراد خاصیه :13: چی بگم والا ادم نمیدونه ناراحت باشه یا خوشحال... اخه جالبیش اینجاست اینا تقریبا اندازه ی شرکتی که کلی زحمت کشیده و این وسایلو ساخته سود میکنن :31: چه حالی میده منم وسایله همسایمونو بفروشم پولشو بزنم به جیب :27:

---------- Post added at 11:18 AM ---------- Previous post was at 11:17 AM ----------

نه ندیدم دادایی ... دمت گرم که به روز بودی و هستی! ... :46:

soheilsh
18-03-2012, 12:28
تو که سهیل بودی اونجا چرا نوشته صمد شکر... :31: اگر همون موبایل درختی هستی که تو سایت ایرانسل زده کسی Pm داد بگم بیاد پیش خودت .

نه عزیز جان صمد فامیلمونه خودم جای دیگری هستم

mehdi_vsgh
18-03-2012, 12:49
قیمت تعرفه های نتش هم گرونتر شده ظاهرا...
2 مگ نامحدود الان شده 125 تومن قبلا یادمه 120 تومن بود

iman_s
18-03-2012, 12:56
تعرفه های جدیدتر هم گذاشته
مثل 512 با ترافیک 10 گیگ 45 تومن
یا یک مگ و دو مگ محدود

mehdi_vsgh
18-03-2012, 13:13
تعرفه های جدیدتر هم گذاشته
مثل 512 با ترافیک 10 گیگ 45 تومن
یا یک مگ و دو مگ محدود
آره اینش خیلی خوبه...بعد از اینکه بارها بهشون گفتم بالاخره اجراییش کردن

gheymeh
18-03-2012, 13:30
فقط حواستون باشه اگه مودم قدیمی دارید ، مثل خودروهای فرسوده و قدیمی نمی تونین تعویض کنین!!!

به نقل از یکی از ایرانسلی ها!!!

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:26 PM ----------

جشنواره بهار وایمکس

اینترنت پرسرعت بی‌سیم از طریق وایمکس ایرانسل

تجربه ای نو برای دوستداران اینترنت!

وایمکس ایرانسل، اینترنت پر سرعت را با کیفیتی مطلوب در اختیار شما قرار می دهد. برای استفاده از این سرویس، شما می‌توانید تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از رایانه، نوت بوک، تبلت و یا گوشی های هوشمند خود، به اینترنت دسترسی یابید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این سرویس، نیازی به خط تلفن ثابت و یا سیم‌کارت‌های ایرانسل ندارید. با این سرویس منحصر به فرد، شما همیشه و در هر مکانی که پوشش شبکه موجود باشد، به اینترنت، با سرعت و استانداردی مناسب دسترسی خواهید داشت. در حال حاضر خدمات اینترنت از طریق وایمکس ایرانسل، در اکثر شهرهای استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس ارائه می گردد.

مزایا و برتری های وایمکس عبارتند از:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ثبت نام آسان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تنوع در نحوه پرداخت هزینه ها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توسعه ظرفیت تجارت الکترونیک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عدم نیاز به کابل کشی و خطوط تلفن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عدم تداخل امواج و امنیت بالای شبکه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکپارچگی مودم، فرستنده و گیرنده رادیویی در اندازه بسیار کوچک و قابل حمل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پهنای باند بین ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه تا ۲ مگا بیت بر ثانیه، بر اساس نوع درخواست کاربر

جشنواره بهار ۹۱ وایمکس ایرانسل

۱ فروردین تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۱

عیدانه ویژه برای دوستداران فناوری:

مودم همراه وایمکس ایرانسل

در راستای ارائه خدمات ممتاز به شما کاربران عزیز وایمکس ایرانسل، این بار راهکاری در اختیار افرادی قرار می دهیم که در طول روز و در خارج از منزل یا محیط کار، نیازمند استفاده از اینترنت پرسرعت هستند. مودم همراه را نه تنها می توانید در نقاط مختلف شهر خود استفاده نمایید، بلکه می توانید در سفر به همراه خود داشته و در تمامی شهرهای تحت پوشش وایمکس ایرانسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از آن برای اتصال به شبکه اینترنت استفاده کنید.لازم به ذکر است برای استفاده از رایانه شخصی، دستگاه مورد نظر باید مجهز به کارت شبکه بی سیم (Wi-Fi) باشد.

برخی ویژگی های منحصر به فرد این مودم عبارتند از:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قابلیت حمل و نقل آسان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بدون نیاز به آنتن تقویت کننده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قابلیت شارژ توسط آداپتور و USB
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سیگنال دهی قوی در مقایسه با مودم های مشابه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قابلیت اتصال همزمان چند دستگاه (نوت بوک، گوشی های تلفن همراه، تبلت و غیره) به اینترنت از طریق فناوری Wi-Fi

۱,۹۹۹,۰۰۰ ریال

تنوع تعرفه ها برای همه سلیقه ها

شما کاربران وایمکس ایرانسل می توانید از تعرفه های متنوع این خدمات بهره مند شوید. جزئیات این تعرفه ها در جدول زیر ذکر شده است:

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده جدول در سایز بزرگتر روی آن کلیک کنید.

توجه:

ـــ کلیه قیمت‌ها بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده‌اند.

ـــ ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

ـــ سرویس‌های بلندمدت ۶ و ۱۲ ماهه تنها مختص کاربران جدید است.

ـــ پیش از اتمام دوره ۶ یا ۱۲ ماهه مذکور، تغییر طرح تعرفه و انتخاب سایر گزینه‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.

در ایام نوروز (۱ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۱) کاربران اعتباری خدمات وایمکس ایرانسل می توانند از تخفیف ۵۰ درصدی ویژه بهره مند شوند. بدین ترتیب از ساعت ۲ بامداد تا ۶ صبح هزینه هر مگابایت مصرفی با ۵۰% تخفیف معادل ۵۰ ريال محاسبه می‌گردد.

ـــ لطفا توجه داشته باشید که تنها مشترکین اعتباری ایرانسل قادر خواهند بود از این پیشنهاد تخفیفی استفاده کنند.

مودم های وایمکس ایرانسل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

• هزینه نصب و راه اندازی مودم معادل ۸۰۰۰۰ ریال می باشد.
• کلیه قیمت‌ها بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده‌اند.

برای ثبت نام سرویس وایمکس می‌توانید:

• در صفحه اصلی پورتال وایمکس روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید؛
• به یکی از مراکز خدمات و یا فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل (که اسامی آنها در وب سایت ایرانسل آمده است) مراجعه کنید؛ یا
• از طریق شماره‌های ۷۰۷ (از خطوط ایرانسل) و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ (از سایر خطوط) با مرکز تماس وایمکس ارتباط برقرار کرده و ثبت نام نمایید.

خدمات و محصولات جدید وایمکس ایرانسل

انتقال اعتبار خط به خط وایمکس ایرانسل (P2P):

۱. «انتقال اعتبار خط به خط از یک حساب وایمکس به حساب وایمکس دیگر»: شما کاربران وایمکس ایرانسل می توانید به راحتی از طریق حساب وایمکس خود به یک حساب وایمکس دیگر، اعتبار ارسال کنید. برای این کار کافیست به پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) در وب سایت ایرانسل وارد شوید و با کلیک بر روی «خدمات ارزش افزوده» و سپس انتخاب گزینه «سرویس انتقال خط به خط وایمکس»، نسبت به انتقال اعتبار اقدام نمایید.

طریقه فعال‌سازی سرویس P2P: به پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) در وب سایت ایرانسل وارد شوید و پس از کلیک بر روی «خدمات ارزش افزوده»، گزینه «انتقال خط به خط» را انتخاب نمایید. با کلیک بر گزینه «فعال‌سازی»، رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد.

۲.«انتقال اعتبار خط به خط از حساب تلفن همراه به حساب وایمکس»: شما مشترکین سیم کارت های اعتباری ایرانسل می‌توانید مبلغی از شارژ موجود در حساب تلفن همراهتان را به هر حساب وایمکسی که مایلید منتقل کنید. برای این کار کد دستوری زیر را از خط ایرانسل تان شماره گیری نمایید:

برای تعیین رمز، یک پیامک حاوی عدد ۱۲ را به ۱۱۱۲ ارسال کنید و مطابق دستورالعمل دریافتی، رمز را انتخاب نمایید.

بسته افزایشی هدیه وایمکس:

شما کاربران وایمکس ایرانسل می توانید در هر زمان برای دوستانتان بسته افزایشی وایمکس خریداری نموده و به آنان هدیه کنید. برای این کار به پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) در وب سایت ایرانسل وارد شوید و پس از کلیک بر روی «خدمات ارزش افزوده»، گزینه «بسته افزایشی» را انتخاب نمایید و با استفاده از مراحل مشخص شده، بسته افزایشی مربوطه را برای حساب وایمکس مورد نظرتان خریداری نمایید.

روش های پرداخت هزینه ثبت نام وایمکس ایرانسل:

۱. پرداخت اینترنتی

برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) شوید و روی گزینه «صورت‌حساب اینترنتی/ پرداخت اینترنتی» کلیک نمایید.

۲. خرید کارت شارژ

برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) شوید و روی گزینه «شارژمجدد» کلیک کنید. کاربران فعلی وایمکس ایرانسل همچنین می توانند با استفاده از کد دستوری زیر، از این روش استفاده کنند:

لطفا توجه داشته باشید این سرویس تنها برای آن دسته از کاربران وایمکس قابل استفاده می‌باشد که در هنگام پر کردن فرم ثبت‌نام، در قسمت «تلفن همراه» شماره تلفن همراه ایرانسل خود را وارد نموده اند؛ بنابراین کاربرانی که از تلفن‌های همراه سایر اپراتورها استفاده می‌کنند و یا شماره تلفن همراه ایرانسل خود را در هنگام ثبت نام ارائه نکرده‌اند، امکان استفاده از این سرویس را نخواهند داشت. این افراد می‌توانند برای تعویض شماره تلفن همراه اعلامی در پرونده وایمکس خود، به قسمت خدمات مشترکین در «کنترل حساب اینترنتی» مراجعه نمایند و با کلیک بر گزینه «تغییر اطلاعات کاربر»، شماره تلفن همراه خود را تغییر دهند. دارندگان تلفن همراه ایرانسل همچنین می توانند از کد دستوری زیر استفاده کنند:

۳. پرداخت از طریق شارژ الکترونیکی:
برای استفاده از این سرویس می توانید به فروشندگان مجاز ایرانسل که دارای گواهی ارائه خدمات شارژ الکترونیکی (e-Charge) هستند مراجعه و حساب وایمکس خود را به مبلغ دلخواه شارژ نمایید.

۴. مراجعه حضوری به شعب بانک :
پرداخت بايد با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

mahdi_mr
18-03-2012, 15:02

الان بهترین فرصت برای گرون کردن همه چیه چون همه خبرگزاریها ، روزنامه و شبکه های خبری تعطیلاً
منتظر باشید تا ایرانسل بخاطر اشتباه لپی و تایپی تو بنر هاش عذر خواهی هم بکنه البته با تاخیر بعد از تعطیلات
چون علیرغم کاهش تخفیف بلند مدت 25% و 17% به 8.4% تو تمام طرحهای 6 ماهش ، کماکان بنر های تبلیغاتیش تخیف های بالاتر از مبلغ واقعی رو تبلیغ میکنن .

تخفیف 25% و 17% برای طرحهای شش ماهه سرعت 128 ،256 و 512 قبلا به مبلغ 36.000 ،67.500 و 99.600 تومان ارائه میشد
شایان ذکر هست که مالیات بر اارزش افزوده در سال آتی از 4% به 5% افزایش پیدا میکنه که به مبالغ فوق میبایست اضافه نمائید.

khold
18-03-2012, 15:53
پینگ من رفته رو 3000 ....... افتصاح شده

sms11
18-03-2012, 21:51
دوستان کسی ابعاد دقیق این مودم همراه جدید رو میدونه چیه؟

hamidrezavictor
18-03-2012, 21:58

این عکسش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fattachments%2Fforum%3D110%2F2279d1324074382-392719_325820517444383_217664404926662_1291792_180 1631284_n.jpg

mehdi_vsgh
18-03-2012, 22:36

عکسو ببینی متوجه میشی اندازه یه گوشی موبایل معمولیه
مثلا یه 5800 درنظر بگیر یه همچین اندازه ای داره

adcomputer
19-03-2012, 00:05
مودم جدید مال چه شرکتیه؟
- تعرفه های ایرانسل هم که بدتر از مبین نت شد. مثل اینکه حواسشون نیست مبین نت شبانه رایگان داره.

sei_pm
19-03-2012, 01:33

به به رفیق گرمابه و گلستان خودمان
خدمت شما :

قیمت رو زده 19800 ین ژاپن به همراه مالیات . یعنی اینها 200 تومن میدن خیلی خوبه احتمال اینکه طرح ویژه بشه 100 به نظر کم میرسه. ولی یک چیز طبیعی نیست که اینها بیان یک برند ژاپنی استفاده کنند :18:

mehdi_vsgh
19-03-2012, 09:18
قیمت رو زده 19800 ین ژاپن به همراه مالیات . یعنی اینها 200 تومن میدن خیلی خوبه احتمال اینکه طرح ویژه بشه 100 به نظر کم میرسه. ولی یک چیز طبیعی نیست که اینها بیان یک برند ژاپنی استفاده کنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برند ژاپنی کجا بود فرزندم؟؟؟؟ اینا همه برای کشور دوست و برادرمون چین هست!!!! :20:
در مورد قیمت مودم همراه هم یکی از اپراتورها اینو میگفت:

در رابطه با مودم همراه جدید، قیمت فعلی آن برای مرحله اول هست، با استقبال از این نوع مودم طی ماههای آینده قیمت آن به حد مودم های فعلی خواهد رسید.

ArashMiniStar
19-03-2012, 09:52
سلام.بنده قصد گرفتن سرویس وایمکس برای یک جا رو داشتم.
میخواستم ببینم دقیقا همون شهر هارو پوشش میده؟؟ چون دارم برای کارخانه میگیرم جاده ها رو پوشش نمیده!؟:41:
سرعتش چطوریه؟؟ مثلا با سرویس 128 یا 256 چقدر دانلود در ثانیه داریم؟؟اگر بیشتر بگیریم واقعا بیشتر میشه؟
ممنون :11:

mehdi_vsgh
19-03-2012, 11:41
سلام.بنده قصد گرفتن سرویس وایمکس برای یک جا رو داشتم.
میخواستم ببینم دقیقا همون شهر هارو پوشش میده؟؟ چون دارم برای کارخانه میگیرم جاده ها رو پوشش نمیده!؟:41:
سرعتش چطوریه؟؟ مثلا با سرویس 128 یا 256 چقدر دانلود در ثانیه داریم؟؟اگر بیشتر بگیریم واقعا بیشتر میشه؟
ممنون :11:
شما هر سرویسی بگیری دقیقا همونو بهت ارائه میدن
128 سرعت دانلود حدود 16 کیلوبر ثانیه
256 سرعت دانلود حدود 33 کیلو بر ثانیه
و.....

در ضمن در حین حرکت هم نمیشه از وایمکس استفاده کرد!

Alireza Taji
19-03-2012, 14:29
این تغییر تعرفه چطور هست؟

من الان 256 سه ماهه دارم که 2-3 روز پیش رو تغییر تعرفه زدم و به 6 ماهه تغییرش دادم اما نه علامتی میاد که این تغییر پذیرفته شده و نه جایی زده که از ماه بعد این تعرفه شما هست!
می ترسم اول عیدی، 1-2 روز بی نت بشم اگه کسی تغییر تعرفه داده تا حالا یه توضیح بده از کجا میشه فهمید تعرفه جدید پذیرفته شده

mehdi_vsgh
19-03-2012, 15:02
این تغییر تعرفه چطور هست؟

من الان 256 سه ماهه دارم که 2-3 روز پیش رو تغییر تعرفه زدم و به 6 ماهه تغییرش دادم اما نه علامتی میاد که این تغییر پذیرفته شده و نه جایی زده که از ماه بعد این تعرفه شما هست!
می ترسم اول عیدی، 1-2 روز بی نت بشم اگه کسی تغییر تعرفه داده تا حالا یه توضیح بده از کجا میشه فهمید تعرفه جدید پذیرفته شده
نگران نباش اگه تغییر تعرفه رو زدی شما اگه با پایان این ماه اون دوره 3 ماهه اولیتون تموم میشه
و تغییر تعرفه رو انجام دادین....خیالت راحت باشه
به محض ورود به دوره جدیدتون یعنی ساعت 12 مقارن اول فروردین طرح جدیدتون فعال میشه
ولی ممکنه گاهی چند ساعت طول بکشه نهایتا 2-3 ساعت طول میکشه تا طرح جدیدتون فعال بشه
جای نگرانی نیست

sms11
19-03-2012, 15:21
مرسی از دوستان بابت اطلاعات
چند تا سوال دارم:
1-این گیرنده به راحتی در مناطقی که تحت پوشش هست میتونه آنتن بده و از اینترنتش استفاده کرد؟قدرت آنتن دهیش چطوریاس؟الان وایمکس ایرانسل چطوریه؟قطعی وصلی زیاد داره؟سرعتش زیاد بالا و پایین میشه؟

2- وایمکس چون ارتباط بیسیم هست قاعدتا باید در موقعیت هایی که متحرک هستیم هم باید آنتن بده.حالا چرا نمیشه در حال حرکت ازش استفاده کرد؟یعنی فقط تو یه جا با استفاده از همین مودم های همراه هم بازم ایستاد تا بشه استفاده کرد؟

3-سرعت اینترنت ایرانسل اسمیه؟ یا اینکه مثل Edge اش مزخرفه؟
4- کسی استفاده کرده؟من برای تبلت میخوام ازش استفاده کنم.به درد اینکار میخوره؟

mohandes66
19-03-2012, 16:15
سلام
من الان مسافرتم تا 1 هفته از وایمکس استفاده نمی کنم . اگه هفتم به بعد پول این دوره رو واریز کنم چی میشه ؟ یعنی بعد هفتم واریز کنم دوباره فعال میشه و پول این هفت روز کم میشه یا نه ؟ دردسر نشه واسم ؟ میخوام پول این هفت روز از جیبم نره چه راهی هست ؟

sei_pm
20-03-2012, 01:37
برند ژاپنی کجا بود فرزندم؟؟؟؟ اینا همه برای کشور دوست و برادرمون چین هست!!!! :20:
در مورد قیمت مودم همراه هم یکی از اپراتورها اینو میگفت:

درست صحبت کنید اینجا که چاله میدون نیست.
اطلاعات بیشتر از سازنده دارید به اشتراک بگذارید.
شما فکر کنم هنوز فرق برند رو با کشور سازنده رو نمی دونید ؟! Linksys یک برند آمریکایی هست که الان چین محصوصلاتش رو میزنه ولی با یک برند صد درصد چینی مثل Tp-Link که هم در چین طراحی میشه و هم اونجا ساخته میشه قابل قیاس نیست .

pori.ya
20-03-2012, 09:56
دوستان داستان این عدد 90000 که در موجودی حساب هست چیست؟ ایرانسل برای عید حجم رایگان داده؟

ata.royalfalcon
20-03-2012, 10:25
سلام دوستان
من تعرفه خودمو از 128 به 512 تغییر دادم ، خب انتظار دارم که سرعتش بالاتر بره ولی باز همونه که !!!
قضیه چیه ؟؟
مودم رو باید تنظیم کنم ؟؟ (مودم از نوع outdoor هست) .

ata.royalfalcon
20-03-2012, 10:55
تکمیل پست بالایی . دو تا عکس هم از e-card اینجا میذارم .

ms368
20-03-2012, 11:08
سلام

جریان این شماره 4 چیه ؟

500 مگه

عیدی یعنی ؟ :31:

srtsrt
20-03-2012, 11:39
سلام
من طرح را. به 128 پایه تغییر دادم پول را هم از حسابم کم کرده و طرح فعال شده ولی تو قسمت اختصاص داده شده نرفته
الان هر سایتی میزنم میگه :
" کرابر گرامی اعتبار حساب وایمکس شما پایان یافته است . لطفا جهت تمدید حساب خود به پورتال کنترل حساب مراجعه. فرمایید"
مشکل کجاست؟

ms368
20-03-2012, 11:49
سلام
من طرح را. به 128 پایه تغییر دادم پول را هم از حسابم کم کرده و طرح فعال شده ولی تو قسمت اختصاص داده شده نرفته
الان هر سایتی میزنم میگه :
" کرابر گرامی اعتبار حساب وایمکس شما پایان یافته است . لطفا جهت تمدید حساب خود به پورتال کنترل حساب مراجعه. فرمایید"
مشکل کجاست؟

یه تماس با پشتیبانی بگیر
عدد 707 با خط ایرانسل که هیچ هزینه ای از شارژ شما هم کم نمیشه و کاملا رایگانه ( البته فقط با خط ایرانسل )

تلفنت رو بزار روی اسپیکر بعد بشین یه فیلم ببین تا نوبتت شه ، آخه واسه من 15 دقیقه طول کشید ، چون پشت خطی زیاده امروز
ولی 100 درصد پاسخ میدن

ps : بچه ها من پرسیدم گفت اون هدیه هست و میتوند تا 4 فروردین استفاده کنید - حجم هدیه هم رندمه ، به یکی 3 گیگ دادن به یکی مثه منم 450 مگ :41:

mohandes66
20-03-2012, 12:01
سلام
من الان مسافرتم تا 1 هفته از وایمکس استفاده نمی کنم . اگه هفتم به بعد پول این دوره رو واریز کنم چی میشه ؟ یعنی بعد هفتم واریز کنم دوباره فعال میشه و پول این هفت روز کم میشه یا نه ؟ دردسر نشه واسم ؟ میخوام پول این هفت روز از جیبم نره چه راهی هست ؟

آقا یکی جواب ما رو هم بده لطفا
ضمنا عیدتون هم مبارک

Mehran14233
20-03-2012, 13:19
سلام

جریان این شماره 4 چیه ؟

500 مگه

عیدی یعنی ؟ :31:

نه بابا از اینا اول هر ماه میاد واسه گول زدنه :31: البته برای من همین هم این ماه نیومده :31:

ms368
20-03-2012, 14:18
نه بابا از اینا اول هر ماه میاد واسه گول زدنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته برای من همین هم این ماه نیومده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ای بابا
این منشیه که به من گفت هدیه هست و مصرف کنید !

ویرایش : آقا درسته ، خیالتون راحت ، استفاده کنید - واسه من از همون شماره 4 داره کم میشه

Electronic-Arts
20-03-2012, 15:26
سلام دوستان
من تعرفه خودمو از 128 به 512 تغییر دادم ، خب انتظار دارم که سرعتش بالاتر بره ولی باز همونه که !!!
قضیه چیه ؟؟

سلام
100% اشکال نرم افزاری توی سیستمشون هست که فقط اسمش عوض شده ولی سرعتش عوض نشده حتما همین الان زنگ بزنید بهشون بگید که درست کنن وگرنه اینا درست نمیکنن و 128 میدن ولی پول 512 میگیرن
در ضمن هیچ تنظیم مودم هم نداره و نیازی نیست مودم دستکاری بشه

mohandes66
20-03-2012, 16:03
سلام

:19::20::19::20::19::20::19::20:

Electronic-Arts
20-03-2012, 19:07
:19::20::19::20::19::20::19::20:
قطع میکنن عزیز من
بعد از 3 روز که پول رو واریز نکردی حسابت از حالت فعال در میاد و بعد از 5 روز اکانت و مودم کلا پاک میشه از سیستم

omidrasool
20-03-2012, 19:14
باسلام
من تا اخر بهمن از وایمکس استفاده کردم ولی دیگه پول اسفند رو نرختم.
حالا میخوام فروردین استفاده کنم.
اگه 12 تومن بریزم پولم ازبین نمیره؟؟؟

ehsan_296
20-03-2012, 21:51
باسلام
من تا اخر بهمن از وایمکس استفاده کردم ولی دیگه پول اسفند رو نرختم.
حالا میخوام فروردین استفاده کنم.
اگه 12 تومن بریزم پولم ازبین نمیره؟؟؟

پول ماه قبل رو هم می گیرن

hamidrezavictor
20-03-2012, 22:20
پول ماه قبل رو هم می گیرن

فکر نمیکنم کم کنن

Imanhjp
21-03-2012, 01:38
قطع میکنن عزیز من
بعد از 3 روز که پول رو واریز نکردی حسابت از حالت فعال در میاد و بعد از 5 روز اکانت و مودم کلا پاک میشه از سیستم

قطع میشه اما حساب شما سلب نمیشه
هر موقع پول بدید وصل میکنن. لطفا بدون آگاهی نظر ندین

hamidrezavictor
21-03-2012, 09:38
قطع میکنن عزیز من

از کجا این حرفو میزنین؟ کی گفته؟ حالت تعلیق میره بعد از 3 روز ولی بقیه حرفاتون اتفاق نمیفته :20: راجع به اینکه 12 تومان ماه قبل هم ازت کم میکنن باید بگم از یکی از مودمام 6 ماه استفاده نمیکنم همش sms میدادن 12000 بریز استفاده کن 20% تخفیف بگیر ولی بازم 100% مطمئن نیستم چون شارز نکردمش :31:

ata.royalfalcon
21-03-2012, 09:55
سلام دوستان
قضیه چیه ؟؟

سلام دوستان .
صبح دیروز زنگ زدم پشتیبانی و گفتم که پول 512 دادم ولی سرعت 128 بستید !!!
اولش گفتن براتون فرم پر میکنیم و از این حرفها . شب دیدم درست نشده بازهم زنگ زدم پشتیبانی گفتند که مودم رو خاموش ویه دقیقه بعد روشن کنید ، منکه باورم نشد ولی این کار رو کردم درست شد . :31: حالا نمیدونم واقعاً به همین خاطر بوده یا نه !!!
اینهم تست سرعت 512 نامحدود دائمی

Electronic-Arts
21-03-2012, 13:23
قطع میشه اما حساب شما سلب نمیشه
هر موقع پول بدید وصل میکنن. لطفا بدون آگاهی نظر ندین

از کجا این حرفو میزنین؟ کی گفته؟ حالت تعلیق میره بعد از 3 روز ولی بقیه حرفاتون اتفاق نمیفته :20: راجع به اینکه 12 تومان ماه قبل هم ازت کم میکنن باید بگم از یکی از مودمام 6 ماه استفاده نمیکنم همش sms میدادن 12000 بریز استفاده کن 20% تخفیف بگیر ولی بازم 100% مطمئن نیستم چون شارز نکردمش :31:

آه خیلی جالبه یعنی شما از اپراتور ایرانسل بیشتر میدونید؟
خوب شد فهمیدم دفعه دیگه به جای این که به ایرانسل زنگ بزنم میام از شما میپرسم چون ماشالله این جا کارشناس و عقل کل زیاد داره

Imanhjp
21-03-2012, 14:42
خوب شد فهمیدم دفعه دیگه به جای این که به ایرانسل زنگ بزنم میام از شما میپرسم چون ماشالله این جا کارشناس و عقل کل زیاد داره

قطعا کار درستی میکنید
البته شما که راست میگی زنگ زدی ایرانسل گفته بعد از تعلیق حساب و مودمت از سیستم پاک میشه.

hamidrezavictor
21-03-2012, 15:56

جالب ترم میشه اگه بدونی من 6 ماه طرح پایه مو شارز نکردم و هیچ اتفاقی نیفتاده تا الان :31: قضیه چیزی که اپراتور ایرانسل گفته مثل این که به یه بچه میگن فلان کارو بکنی جیزت میکنن تا بترسه اون کارو انجام نده :27:

ata.royalfalcon
21-03-2012, 16:14
یه تست دیگه !!! :31:
دوستان یه سوالی داشتم . اینترنت من نا محدود دائمی و 512 کیلوبیت هست . میخواستم بدونم حداکثر ترافیک مصرفی در ماه چند گیگه ؟؟
یادم میاد تو همین تاپیک مقدارشو گفته بودند که پیداش نمیکنم اگر میدونید لطف کنید بگید تا محدود نشدیم !!!:31:

=CYBER=
21-03-2012, 16:28
برادران عزیز این طرح های نامحدود ایرانسل واقعا نامحدوده ؟

سرعت تو ساعات رایگان کم نمیشه ؟

Electronic-Arts
21-03-2012, 17:43
یه تست دیگه !!! :31:

دوستان یه سوالی داشتم . اینترنت من نا محدود دائمی و 512 کیلوبیت هست . میخواستم بدونم حداکثر ترافیک مصرفی در ماه چند گیگه ؟؟
یادم میاد تو همین تاپیک مقدارشو گفته بودند که پیداش نمیکنم اگر میدونید لطف کنید بگید تا محدود نشدیم !!!:31:
با 512 در ماه حداکثر میتونی 150 گیگ دانلود کنی ولی نباید 150 گیگ بشه یعنی 149.99 اشکال نداره ولی 150 اشکال داره

---------- Post added at 06:43 PM ---------- Previous post was at 06:41 PM ----------

برادران عزیز این طرح های نامحدود ایرانسل واقعا نامحدوده ؟

سرعت تو ساعات رایگان کم نمیشه ؟
ایرانسل ساعات رایگان نداره و سرعت در 24 ساعت یکی هست

mrmostafa
21-03-2012, 22:21
ایرانسل حال داده هزار تومان از تعرفه ها کم کرده :))
راستی این مودم جیبی ایرانسل خیلی گرونه. چه وقعی بخریم به صرفه هست؟؟
کسی گرفته تست کنه ببینه واقعا خوبه؟؟ سرعتش خوبه؟؟؟

Milad4171
22-03-2012, 11:00
کلا مودم های ایرانسل هم قربانی تحریم و گروونی شدن. مودم وای فای که من با تخفیف 44 تومن گرفتم شده 100 تومن. در کل قیمت مودم جیبی حدودا 10 تومن هست که الان حدودا دو برابر شده ولی من امتحان کردم بسیار مودم بدرد بخوری هست فقط تنها نکته بدی که داره همه جا و در حین راه رفتن نمیشه به راحتی ازش استفاده کرد فقط بدرد جاهای میخوره که طرف با گوشیش میره نت یا لپ تاپش و میشه گفت ارتفاع یافته مودم یو اس بی هست.که فقط یه سیستم میتونست ازش استفاده کنه!!!

mrmostafa
22-03-2012, 12:27
کلا مودم های ایرانسل هم قربانی تحریم و گروونی شدن. مودم وای فای که من با تخفیف 44 تومن گرفتم شده 100 تومن. در کل قیمت مودم جیبی حدودا 10 تومن هست که الان حدودا دو برابر شده ولی من امتحان کردم بسیار مودم بدرد بخوری هست فقط تنها نکته بدی که داره همه جا و در حین راه رفتن نمیشه به راحتی ازش استفاده کرد فقط بدرد جاهای میخوره که طرف با گوشیش میره نت یا لپ تاپش و میشه گفت ارتفاع یافته مودم یو اس بی هست.که فقط یه سیستم میتونست ازش استفاده کنه!!!

مودم وای فای رو میگیرن جاش جیبی بدن تفاوتش هم حساب کنن؟؟؟ من بیشتر استفاده ام الان از تبلت هست و با پی سی زیاد کار نمیکنم برای همین هر جا میرم نیاز به مودم همراه دارم. جی پی آر اس ایرانسل هم خیلی جاها سرعتش عالیه ولی همه جا نه بیشتر در غرب تهران سرعتش خوبه. ضمن اینکه دیگه نیازی به برق نداره برق هم بره به راحتی میشه استفاده کرد با تبلت.

Electronic-Arts
22-03-2012, 12:30
ایرانسل حال داده هزار تومان از تعرفه ها کم کرده :))
راستی این مودم جیبی ایرانسل خیلی گرونه. چه وقعی بخریم به صرفه هست؟؟
کسی گرفته تست کنه ببینه واقعا خوبه؟؟ سرعتش خوبه؟؟؟
ایرانسل حال نداده 1000 تومن کم کنه قیمت هایی که جدیدا تو سایت زده بدون مالیات هست و باید 5% بهش اضافه کنی

عاليه
22-03-2012, 19:34
ایرانسل حال نداده 1000 تومن کم کنه قیمت هایی که جدیدا تو سایت زده بدون مالیات هست و باید 5% بهش اضافه کنی

عجيبه. من كه سرويس 1 مگ استفاده ميكنم، قبلا 82100 تومن بود كه همين مبلغ رو هم توي سايت زده بود. وقتي هم كه مبلغ رو واريز ميكردم، مبلغش بدون احتساب ماليات توي حسابم منظور ميشد كه همون 79000 تومن بود. ضمنا هزينه آبونمان ماهيانه رو هم توي حساب ميزد 79000 تومن. اين بار كه با قيمتهاي جديد توي سايت زدن، قيمت رو 79000 تومن زدن، توي حسابم هم همون 79000 تومن زدن. من هم مبلغ 79000 تومن رو به حسابم ريختم، ولي وقتي كه پول از حسابم كسر شد، چيزي حدود 3000 تومن هم بيشتر كسر شد، چون از قبل در حسابم يه مقداري بود. اين يعني اين كه هزينه شارژ شده تقريبا 83000 تومن، در حالي كه قبلا حدود 82000 تومن بود. پس اين كه بيشتر شده كه؟!

ضمنا يك چيز ديگه. در حساب، در قسمت موجودي حساب، جديدا ميزنه با كسر ماليات، كه قبلا اين طوري نبود. مگه از موجودي حساب هم ماليات كسر ميشه آخه؟ ماليات مال زمانيه كه خريدي انجام ميشه.

دوستان كسي هست بدونه ما رو هم از سردرگمي دربياره؟!

Electronic-Arts
22-03-2012, 20:26
عجيبه. من كه سرويس 1 مگ استفاده ميكنم، قبلا 82100 تومن بود كه همين مبلغ رو هم توي سايت زده بود. وقتي هم كه مبلغ رو واريز ميكردم، مبلغش بدون احتساب ماليات توي حسابم منظور ميشد كه همون 79000 تومن بود. ضمنا هزينه آبونمان ماهيانه رو هم توي حساب ميزد 79000 تومن. اين بار كه با قيمتهاي جديد توي سايت زدن، قيمت رو 79000 تومن زدن، توي حسابم هم همون 79000 تومن زدن. من هم مبلغ 79000 تومن رو به حسابم ريختم، ولي وقتي كه پول از حسابم كسر شد، چيزي حدود 3000 تومن هم بيشتر كسر شد، چون از قبل در حسابم يه مقداري بود. اين يعني اين كه هزينه شارژ شده تقريبا 83000 تومن، در حالي كه قبلا حدود 82000 تومن بود. پس اين كه بيشتر شده كه؟!

ضمنا يك چيز ديگه. در حساب، در قسمت موجودي حساب، جديدا ميزنه با كسر ماليات، كه قبلا اين طوري نبود. مگه از موجودي حساب هم ماليات كسر ميشه آخه؟ ماليات مال زمانيه كه خريدي انجام ميشه.

دوستان كسي هست بدونه ما رو هم از سردرگمي دربياره؟!
قبلا هم 79 تومن بود الان هم 79 تومن هست منتهی قبلا با مالیات 4% مینوشت 82100 تومن ولی الان با مالیات نمینویسه و باید 5% خودت بهش اضافه کنی موجودی هم فقط یه کلمه اضافه کرده وگرنه هر وقت هر پولی به حساب بریزی 5% ازش کم میکنه

Milad4171
22-03-2012, 20:55
مودم وای فای رو میگیرن جاش جیبی بدن تفاوتش هم حساب کنن؟؟؟ من بیشتر استفاده ام الان از تبلت هست و با پی سی زیاد کار نمیکنم برای همین هر جا میرم نیاز به مودم همراه دارم. جی پی آر اس ایرانسل هم خیلی جاها سرعتش عالیه ولی همه جا نه بیشتر در غرب تهران سرعتش خوبه. ضمن اینکه دیگه نیازی به برق نداره برق هم بره به راحتی میشه استفاده کرد با تبلت.

فکر نکنم همچین کاری رو بکنن. باید بپرسی. ولی مودم بی سیم جیبی مودم های خوبی هست البته اینم باید در نظر داشته باشی که شارژش خیلی زیاد نیست. از وقتی روشن هست فکر کنم حدودا 5 ساعت بشه ازش استفاده کرد. دقیقا نمیدونم .
واسه تبلت اگه فقط خونه مصرفت هست که وای فای خیلی خوبه ولی اگه بیرون و جاهای مختلف جیبی خوبه.
ولی اینو بگم این مودم هنوز هم حالت مبایلتی نداره. یعنی در حین حرکت سرعت درست حسابی و ثابتی نداره. ممکنه قطع یا کلا قطع بشه یه چیزی مثل GPRS هست .
یه جا داره یه جا نداره. البته قیمتش خیلی گرون شده!
مگه بخوای با تعرفه های تشویقی بخریش!
چون مک ادرست باید رو مودمت تنظیم بشه اگه بخوای مودم جدید بخری او قبلی دیگه بدرد نمیخوره. باید یا بفروشیش یا یه اکانت دیگه واسش بخری!

عاليه
22-03-2012, 23:40
قبلا هم 79 تومن بود الان هم 79 تومن هست منتهی قبلا با مالیات 4% مینوشت 82100 تومن ولی الان با مالیات نمینویسه و باید 5% خودت بهش اضافه کنی موجودی هم فقط یه کلمه اضافه کرده وگرنه هر وقت هر پولی به حساب بریزی 5% ازش کم میکنه

پس اولا يك عرض خسته نباشيد خيلي بلند و بالا خدمت ايرانسل.

بعد هم اين كه ماليات شده 5% قانون كشوريه؟

jamisem
23-03-2012, 10:20
سلام بچه ها
میگما سرعت دانلود وایمکس 128 با idm چنده؟؟

Milad4171
23-03-2012, 10:55
این بالا رفتن قیمت وایمکس بخاطر گسترده تر شدن و قوی شدن آنتن های BTS وایمکس ایرانسل هست که بعد از حدودا یک سال و خورده ای از عرضه ی مبین نت با اون همه سرمایه ای که ما فکر میکردیم نداره، هنوز نتونسته از وایمکس ایرانسل جلو بزنه!
هزینه نگهداری و نصب آنتن ها زیر دست پیمانکارای این شرکت نه خود شرکت. مثل همون کاری که توضیع کننده های مورد برای مشترکین جدید انجام میدن. اونا فقط کارشون عرضه و فروش هست هیچ دخالتی تو کار خود شرکت ندارن

ata.royalfalcon
23-03-2012, 11:18
پس اولا يك عرض خسته نباشيد خيلي بلند و بالا خدمت ايرانسل.

بعد هم اين كه ماليات شده 5% قانون كشوريه؟

بله قانون کشوری هست هر سال یک درصد اضافه میشه . اول 3% بود . سال پیش 4% امسال هم 5%

---------- Post added at 11:18 AM ---------- Previous post was at 11:15 AM ----------

سلام بچه ها
میگما سرعت دانلود وایمکس 128 با idm چنده؟؟

سلام
128 تقیسم بر 8 میشه 16 کیلوبایت . بعبارت دیگه در بهترین شرایط امکان نداره از 16 بالاتر بره خودم که قبلاً 128 داشتم اکثراً بین 13 الی 15 در نوسان بود .

ak313
23-03-2012, 11:23
نمیشه یه اکانت داشت و دو تا مودم یدونه جیبی و یدونه یو اس بی برای خونه؟

ehsan_jan3
23-03-2012, 11:33
من با adsl چک کردم اپرای من دیگه گیر و قفل نمیکنه ولی با وایمکس مرتب قفل میکنه . برای شما چطوره ؟

sei_pm
23-03-2012, 16:03

میشه ولی همزمان نمی تونید از هر دو مودم استفاده کنید.

fafa.sh
23-03-2012, 23:03
سلام
من تو طرح زمستونی ایرانسل یه مودم با سرعت 512و ترافیک ماهانه ی 2گیگ رو گرفتم ولی الان چن تا مشکل دارم،ممنون میشم اگه کمک کنین:
اولش با فیل شکن "فری گ..ت" میرفتم تو فیس بوک،ولی به 10روز نرسیده حجم دانلودم تموم شد و اینترنت قطع شد،بعدا که رفتم جزئیات کارکدم رو دیدم فهیمیدم که اگه مثلا یه ساعت تو فیس بوک بودم،70 مگابایت(حالا یکم کمتر یا بیشتر)ازحجم ترافیکم کم میشده.ماه بعد دیگه از فیل شکن استفاده نکردم،ولی واسه یه ساعت وبگردی(بدون دانلود) 14 مگ از ترافیکم کم میشه!!الان باید چیکار کنم؟
بسته افزایشی هم نمیتونم بخرم،چون خطم ایرانسل نیس و نمیتونم با کارت شارژ شارژ کنم و از طریق سایت هم نمیتونم!!این یکی رو باید چیکارش کنم؟ :(
ممنو

reza_p
24-03-2012, 12:22
سلام
من میخوام از یکی از دوستان مودم وایمکسش رو بخرم در حال حاضر سرویس 128 حجمی خانگی داره امکان داره سرویسش رو به 512 نامحدود تبدیل کنم و ایا بجز معرفی نامه از شرکت به چیز دیگری هم نیاز داره
باتشکر

ata.royalfalcon
24-03-2012, 13:15
سلام
من میخوام از یکی از دوستان مودم وایمکسش رو بخرم در حال حاضر سرویس 128 حجمی خانگی داره امکان داره سرویسش رو به 512 نامحدود تبدیل کنم و ایا بجز معرفی نامه از شرکت به چیز دیگری هم نیاز داره
باتشکر

سلام
فقط معرفي نامه معتبر لازم هست .
در صورت تاييد معرفي نامه ، خودشون سرويس رو به 512 نامحدود تغيير ميدند .

sms11
24-03-2012, 15:04
مرسی از دوستان بابت اطلاعات
چند تا سوال دارم:
1-این گیرنده(مودم همراه جدید ایرانسل) به راحتی در مناطقی که تحت پوشش هست میتونه آنتن بده و از اینترنتش استفاده کرد؟قدرت آنتن دهیش چطوریاس؟الان وایمکس ایرانسل چطوریه؟قطعی وصلی زیاد داره؟سرعتش زیاد بالا و پایین میشه؟

2- وایمکس چون ارتباط بیسیم هست قاعدتا باید در موقعیت هایی که متحرک هستیم هم باید آنتن بده.حالا چرا نمیشه در حال حرکت ازش استفاده کرد؟یعنی فقط تو یه جا با استفاده از همین مودم های همراه هم بازم ایستاد تا بشه استفاده کرد؟

دوستان کسی جواب سوالامو میده؟

ata.royalfalcon
24-03-2012, 16:58
دوستان کسی جواب سوالامو میده؟

سلام
تا اونجایی که میدونم جواب میدم :31:

1-این گیرنده(مودم همراه جدید ایرانسل) به راحتی در مناطقی که تحت پوشش هست میتونه آنتن بده و از اینترنتش استفاده کرد؟قدرت آنتن دهیش چطوریاس؟الان وایمکس ایرانسل چطوریه؟قطعی وصلی زیاد داره؟سرعتش زیاد بالا و پایین میشه؟
ممکنه حتی در مناطقی که تحت پوشش هست بعلت وجود نقاط کور گیرندگی نداشته باشه . قدرت آنتن دهی هم مسلماً به پای مدلهای outdoor نمیرسه . الان که وایمکس ایرانسل دارم بشدت راضی هستم تازه سرعتمو به 512 نامحدود آپدیت کردم و چندتایی فیلم هم دانلود کردم و سرعتش اکثراً روی 60 الی 62 کیلوبایت ثابت بود ، بعضی اوقات کمی بالا پایین هم میرفت ولی راضی کننده بود .

تا اونجایی که میدونم تا زمانیکه بین bts جابجا نشدید در حال حرکت هم میتونید استفاده کنید ، ولی به محض اینکه بین bts سوییچ کنید اینترنت شما قطع میشه و بایستی مجدداً login کنید (مطمئن نیستم اگر اشتباه میکنم دوستان بگن) .

تا الان دوجور سرعت داشتم .
128 که سرعت دانلودش در بهترین حالت از 16 بالاتر نرفته و الان که 512 دارم سرعت دانلودش تا الان از 64 بالاتر نرفته .
بعبارت دیگه سرعتشون اسمی هست یعنی هر سرعتی که بهت بدن باید تقسیم بر 8 کنی ، مگر اینکه مشکلاتی داشته باشه که باید با پشتیبانیشون تماس بگیری .

بستگی به شانست داره ممکنه در بهترین نقطه گیرندگی قرار گرفته باشی و خود اینترنتت مشکلی نداشته باشه و در نتیجه از اینترنت لذت ببری در غیر اینصورت ممکنه عذابت بده . کسی نمیتونه با اطمینان نظر بده ....

mahdi_ctr
24-03-2012, 22:58
تا الان دوجور سرعت داشتم .
128 که سرعت دانلودش در بهترین حالت از 16 بالاتر نرفته و الان که 512 دارم سرعت دانلودش تا الان از 64 بالاتر نرفته .
بعبارت دیگه سرعتشون اسمی هست یعنی هر سرعتی که بهت بدن باید تقسیم بر 8 کنی ، مگر اینکه مشکلاتی داشته باشه که باید با پشتیبانیشون تماس بگیری .
ببخشید که من وارد بحث شدم!
این که گفتید سرعتشون اسمی هست یه کوچولو غلط هست!
سرعتی که به شما میدن بر حسب کیلو بیت هست و سرعت دانلود فایل و ... کیلو بایت!
همونجوری هم که خودتون فرمودید برای به دست آوردن سرعت هم باید کیلو بیت رو تقسیم بر 8 کنیم
در اصل میشه گفت هر 8 کیلو بین = 1 کیلو بایت
البته باز عذر میخوام که وارد بحث بزرگان شدم:11:

Dr.FANOOS
24-03-2012, 23:00
وایمکس ایرانسل اصلا حالت دانلود رایگان نداره ؟؟؟؟

fafa.sh
24-03-2012, 23:01
سلام
من تو طرح زمستونی ایرانسل یه مودم با سرعت 512و ترافیک ماهانه ی 2گیگ رو گرفتم ولی الان چن تا مشکل دارم،ممنون میشم اگه کمک کنین:
اولش با فیل شکن "فری گ..ت" میرفتم تو فیس بوک،ولی به 10روز نرسیده حجم دانلودم تموم شد و اینترنت قطع شد،بعدا که رفتم جزئیات کارکدم رو دیدم فهیمیدم که اگه مثلا یه ساعت تو فیس بوک بودم،70 مگابایت(حالا یکم کمتر یا بیشتر)ازحجم ترافیکم کم میشده.ماه بعد دیگه از فیل شکن استفاده نکردم،ولی واسه یه ساعت وبگردی(بدون دانلود) 14 مگ از ترافیکم کم میشه!!الان باید چیکار کنم؟
بسته افزایشی هم نمیتونم بخرم،چون خطم ایرانسل نیس و نمیتونم با کارت شارژ شارژ کنم و از طریق سایت هم نمیتونم!!این یکی رو باید چیکارش کنم؟ :(
ممنون
:41: تا ترافیک این ماهمم تموم نشده انسرینگ بدین پلیز!

mehdi_vsgh
25-03-2012, 00:00
وایمکس ایرانسل اصلا حالت دانلود رایگان نداره ؟؟؟؟
خیر..اگه واسه دانلود میخوای باید نامحدود بگیری یا کلا بیخیال ایرانسل بشی

louxman
25-03-2012, 08:22
در حالت کلی ایرانسل مزایا ی ایرانسل اینه

((((نسبت به مبین نت ))) پایدار تره

سرویس نامحدود داره

مزیت هایی برای کار برانش گذاشته مثل شارژ از طریق شارژ ایرانسل و ......

و اما معایبش

دانلود شبانه نداره

پوشش سراسری نداره

آنتن دهیش در تبریز افتحاضه (اینو خودم تجربه کردم )

delgarm2008
25-03-2012, 12:46
میخوام کابل شبکه 20 متری به مودم وصل کنم آیا جواب میده ؟ سرعت و قطعی چطوری میشه ؟
مودم وایمکس bm632
فاصله رایانه تا مودم 20 متر

تابحال کسی اینکار راانجام داده لطفا تجربه خودتان را بنویسید.

ata.royalfalcon
25-03-2012, 12:54
میخوام کابل شبکه 20 متری به مودم وصل کنم آیا جواب میده ؟ سرعت و قطعی چطوری میشه ؟
مودم وایمکس bm632
فاصله رایانه تا مودم 20 متر

تابحال کسی اینکار راانجام داده لطفا تجربه خودتان را بنویسید.

سلام
طول كابل شبكه رو اينجا گفتند (با قرمز مشخص كردم)
ولي 20 متر اصلا مشكلي نداره .

سوال اول کابل شبکه Cat5e اگر استاندارد باشه تا حداکثر 350 متر مشکلی نداره Cat6 که تا 550 متر هم جواب میده.
آداپتور هم با مولتی متر باید آمپراژ و ولتاژش رو چک کنید و با اونی که روش نوشته مطابقت بدید ولی کمک پیش میاد اگر مشکل پیدا کنه مودم روشن نمیشه.

fafa.sh
25-03-2012, 15:04
چرا کسی جواب منو نمیده؟؟ :13:

ata.royalfalcon
25-03-2012, 19:29
سلام
ممنو

:41: تا ترافیک این ماهمم تموم نشده انسرینگ بدین پلیز!

چرا کسی جواب منو نمیده؟؟ :13:

سلام
اینکه برای یکساعت وبگردی (بدون دانلود) 14 مگ از ترافیکتون کم شده بستگی به چندین عوامل داره . مثلا یه انجمن یا سایت ممکنه عکسها و بنرها و فلش های تبلیغاتی زیادی داشته باشه و در نتیجه مصرفتون بالا میره . یا مثلا نرم افزارها یا آنتی ویروس یا حتی خود ویندوزتون با اتصال به اینترنت برای آپدیت شدن میتونه از ترافیکتون کم کنه .

در نتیجه دوستانی که حسابشون از نوع محدود هست باید بیشتر روی این مسئله حساس باشند و باید از نرم افزارهای کنترل کننده پهنای باند اینترنت استفاده کنند مثل net limiter که متوجه بشند چه نرم افزارهایی به اینترنت متصل میشوند که آنها رو block کنه .

برای شارژ ترافیکتون هم کلاً چهار روش هست و راه دیگه ای نیست .

1. پرداخت اینترنتی از طریق e-care که باید کارت بانکی داشته باشید .
2. خرید کارت شارژ و شارژ کردن از طریق e-care
3. خرید کارت شارژ و شارژ کردن طریق سیم کارت ایرانسل
4. مراجعه حضوری به بانک ملت و وازیر به جاری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که باید شناسه پرداخت هم همراهتون باشه .

ebi1952
25-03-2012, 20:55
سلام
طول كابل شبكه رو اينجا گفتند (با قرمز مشخص كردم)
ولي 20 متر اصلا مشكلي نداره .

با سلام
مودم من هم bm632w هست. نصاب شرکت ایرانسل که می خواست مودم رو برام نصب کنه گفت نهایتا 8متر کابل جواب میده و نه بیشتر!
به خاطر همین موضوع هم من مجبور شدم یه اداپتور وای فای بگیرم 30 تومن!

fafa.sh
25-03-2012, 21:20
"ata.royalfalcon" باتشکر ازشما :20:

zed2
26-03-2012, 12:59
بچه ها باسه اپدیت پست اول می خوام یکم سوال جواب بزارم و به کمکتون نیاز دارم.
باسه شروع این سوالات رو باسه کاربرای تازه وارد ممکنه بپرسن بگین که بر اساس اطلاعاتتون مطالب رو کامل کنم

-الان چه روشی معمولا شما پیشنهاد می دین کاربرا از ان روش ثبت نام کنن؟

- کدوم یکی از مودم هارو پیشنهاد می کنین که کاربرا بگیرن ( به ترتیب اولیت ) و به چه دلیل ؟(اگر خواستین باسه هر نوع کارکردی دسته بندی می تونین بزارین)

اگر نکته مفیدی هم هست که بنظرتون بدرد کاربرا می خوره بگید که به مطلب اضافه کنم( مثل این نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

Electronic-Arts
26-03-2012, 15:09
باسه شروع این سوالات رو باسه کاربرای تازه وارد ممکنه بپرسن بگین که بر اساس اطلاعاتتون مطالب رو کامل کنم

- کدوم یکی از مودم هارو پیشنهاد می کنین که کاربرا بگیرن ( به ترتیب اولیت ) و به چه دلیل ؟(اگر خواستین باسه هر نوع کارکردی دسته بندی می تونین بزارین)

اگر نکته مفیدی هم هست که بنظرتون بدرد کاربرا می خوره بگید که به مطلب اضافه کنم( مثل این نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
1-اعتباری بهترینه به خاطر این که اگر دائمی بگیرین ممکنه یه موقع قاطی کنه (که خیلی از این اتفاق ها برای کاربران افتاده) و به جای مثلا 30 تومن براتون 300 تومن قبض بیاد
2-برای مودم داخلی هم BM632W و هم FMM-130 خوبه و تنها فرقش اینه که FMM-130 وای فای رنج G هست و BM632W وای فای N در مورد مودم جیبی هم در حال حاضر به نظر من به درد نمیخوره چون قابلیت وصل شدن در حالت متحرک رو نداره تنها مزیتش اینه که اگر برق رفته باشه میتونی از اینترنت استفاده کنی:31:
در ضمن به هیچ وجه مودم FM-105 نگیرید که مشکل نرم افزاری داره ولی این مشکل توی FM-130 برطرف شده

mehdi_vsgh
26-03-2012, 16:14

1- به نظرم بهترین روش ثبت نام ثبت نام آنلاین هستش...راحت و سریع....بارها برای شرکتهای دیگه شده که تو ثبت نام تلفنی اشتباهی اطلاعاتم را ثبت کرده بودن یادمه قبلا که میخواستم برای شاتل ثبت نام کنم آدرس ایمیلم رو انتهاش به جای gmail زده بودن برام gamil :دی
2- برای گرفتن مودم اگه طرف تو منطقه قرمز بود و آنتن دهی ضعیف چاره ای جز مودم خارجی نداره(outdoor) ولی اگه امکان خرید مودم داخلی داشت به نظرم BM632W بهتره...هم پورت lan داره و هم وای فای که برای هر نوع سلیقه ای مناسبه...مودم های usb فقط یک سیستم در آن واحد میشه باهاش وصل شد و گیرندگی بالایی نداره ولی BM632W به نظرم گیرندگیش خیلی خوبه و تا بحال هم مشکل خاصی باهاش نداشتم.....مودمهای جیبی هم برای کسانی که میخوان همیشه به اینترنت دسترسی داشته باشن توصیه میشه(هرچند الان قیمتش خیلی زیاده :دی)
3- بهترین موقع برای درخواست وایمکس تو جشنواره هاس که تخفیفات خوبی میده.....
درضمن تو صفحه اصلی مودم این اطلاعات خیلی کاربردیه:دی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اون قسمتی که بارنگ قرمز مشخص شده میزان سیگنالتون هست هرچی مقدارش بیشتر بشه سینگال بیشتری دریافت میکنید
اون قسمتی که با رنگ مشکی نشون داده شده کیفیت دریافتی شما هست هرچی عددش بالاتر بره(بهترین حالات باید بالای 10 تا حتی بالاتر از 20 بره) کیفیت سرویس شما بالاتر میره.....
اون قسمتی که بارنگ آبی نشون داده شده هرچی منفی تر بشه بهتره.......

خلاصه اگه دیدین هر 5 چراغتون روشن بود ولی سرعتتون نوسان داشت و کیفیت خوب نبود باید بدونید که این عوامل تاثیر گذار هستن مودم رو کمی جابجا کنید تا اون عدد CINR بالا بره....
راه حل دیگه اگه بازم دیدین کیفیت سرویستون پایینه و نوسان دارین مودم رو چند دقیقه خاموش کنید و مجدد روشن کنید

amirlovely
26-03-2012, 23:23
سلام
کسی مودم جیبی گرفته ؟؟

از نظر کیفیت گیرندگی چطوره

bia2sms
27-03-2012, 01:33
سلام

من وایمکس ایرانسل دارم الان جایی هستم که فقط مبین نت انتن داره توی این منطقه

آیا روشی هستش که بتونم تست کنم که ببینم میزان آنتن دهی مبین نت با مودم ایرانسل چقدره ؟ آیا روشی داره برای تست ؟

zed2
27-03-2012, 19:18
سلام

آیا روشی هستش که بتونم تست کنم که ببینم میزان آنتن دهی مبین نت با مودم ایرانسل چقدره ؟ آیا روشی داره برای تست ؟
فعلا نه.
هم ایرانسل هم مبین نت مک ادرس مودم های که می فروشن رو ثبت کردن تو شبکشون و اجازه شناسایی و اتصال تنها مودم هایی رو می دن که مال خودشون هست فعلا ( همون داستان ثبت شماره سریال موبایل های وارد شده از مبادی قانونی و اجازه ندادن به موبایل های دیگر برای وصل شدن به شبکه همراه اول که چند سال پیش شد است - این داستان رو هم یک زمانی کاربرای adsl باسه مودم هاشون هم داشتن که خوشبختانه در هر دو مورد شرکت های سرویس دهنده بالاخره از خر شیطون امدن پایین )
امیدوارم این سه ( داتک هم جزوشون هست )هم اجازه بدن در اینده مودم های شرکت های دیگر بجز انهایی که خودشون انحصارا وارد کردن رو هم بشه در شبکه هاشون استفاده کنن و انقدر خسیس نباشن.:13:

بچه ها سوالات جدید:
در رابطه با پشتیبانی ایرانسل چه دیدی دارین؟( نمی خوام نظر شخصی بزارم :31:)
تجربتون با پشتیبانی چطوره؟چه توصیه ای می کنین وقتی کسی با پشتیبانی طرف میشه؟

bigbang001
27-03-2012, 20:00
سلام
کسی مودم جیبی گرفته ؟؟

از نظر کیفیت گیرندگی چطوره

اگه کسی گرفته مدت زمانی که باطریش یکسره میکشه هم بگه

Sent from my iPad2 using Tapatak (IOS 5.0.1)

mehdi_vsgh
27-03-2012, 23:10
بچه ها سوالات جدید:
در رابطه با پشتیبانی ایرانسل چه دیدی دارین؟( نمی خوام نظر شخصی بزارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
باید واقعیت رو قبول کرد...ایرانسل هرچقدر که کیفیت سرویسش بالاس و شبکه نسبتا ثابتی داره ولی از لحاظ پشتیبانی واقعا ضعیف کار کرده.....
کاربر به هیچ وجه با بخش فنی ارتباط مستقیم نداره و باید با 707 تماس بگیره و مشکلاتش رو گزارش کنه براش فرم پی گیری پر کنن که باهاش تماس بگیرن(حالا آیا تماس میگیرن یا نه!!! که با من تقریبا هیچگاه تماس نگرفتن!! اگه هم تماس بگیرن 7-8 ساعت بعد تماس میگیرن که معمولا تا اون وقت مشکل حل شده)

یادمه یه زمانی ایرانسل نمیشد دانلود کرد!!! و حتی لینکهای مستقیم قابلیت رزوم خودشونو از دست داده بودن و ما مجبور بودیم حتما از v-p-n یا socks استفاده کنیم در غیر اینصورت واقعا نمیشد دانلود کرد
پشتیبانی هم چیزی در اینباره قبول نمیکرد
تا بالاخره من تو نمایشگاه تلکام با یکی از مسئولینش به طور مستقیم صحبت کردم و مشکل رو دقیق گزارش کردم 2-3 روز بعد مشکل به طور کامل حل شد......

خلاصه ایرانسل باید یه امکانی بزاره که کاربران بتونن مستقیما مشکلاتشون رو همون لحظه با بخش فنی در میون بزارن!!!

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

اگه کسی گرفته مدت زمانی که باطریش یکسره میکشه هم بگه

Sent from my iPad2 using Tapatak (IOS 5.0.1)
میگن حدود 5 ساعت کامل میشه ازش استفاده کرد

bigbang001
28-03-2012, 09:09
من شنیده بودم مودم جیبی موبین حدود ۵ ساعت با باطری کار میکنه
اما تو سایتهای خارجی مودم ایرانسل را ۹ ساعت به صورت مداوم و ۱۸ ساعت به صورت اتو استندبای اعلام کردن! اگه اینطور باشه خیلی عالیه

zed2
28-03-2012, 15:27
بچه ها این نسخه اولیه مودم usb کدوم یکی است؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من فقط یک مودم زرد رو یادم میاد که ان هم رابط lan داشت تا جایی که یادمه ....نکنه رابط usb هم داشته؟

بعد فرق این دو مودم رو چی بنویسم؟ WIXFBR-105 و WIXFMM-130 از لحاظ امکانات داخلی یا روش های اتصال فرقی دارن؟:13:

mr-dion
28-03-2012, 20:05
دوستان من میخوام 1مگ نامحدود بگیرم پینگش برای گیم چطوره ؟
و اینکه با کپی کارت خبرنگاری میدن 1مگ؟

Electronic-Arts
28-03-2012, 20:24
بچه ها این نسخه اولیه مودم usb کدوم یکی است؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من فقط یک مودم زرد رو یادم میاد که ان هم رابط lan داشت تا جایی که یادمه ....نکنه رابط usb هم داشته؟

بعد فرق این دو مودم رو چی بنویسم؟ WIXFBR-105 و WIXFMM-130 از لحاظ امکانات داخلی یا روش های اتصال فرقی دارن؟:13:
یعنی چی نسخه اولیه مودم usb ؟ یه مودم usb که بیشتر نداره؟
اون مودم زرد هم همون کله قندی هست که فقط یه لن و یه usb داره
فرق دو مودم هم همون طوری که گفتم تو فریم ور هست که 130 آپدیت شده هست و هیچ مشکلی نداره در حالی که 105 کلا مشکل نرم افزاری و در بعضی موارد مشکل سخت افزاری هم داره

arash11
28-03-2012, 20:27
با درود
من میخواهم وایمکس ایرانسل بگیرم.لطفا بگویید جشنواره بعدی کی شروع میشود.چون قیمت مودمها نصف میشود.
ممنون

zed2
28-03-2012, 20:50
یعنی چی نسخه اولیه مودم usb ؟ یه مودم usb که بیشتر نداره؟
اون مودم زرد هم همون کله قندی هست که فقط یه لن و یه usb داره
فرق دو مودم هم همون طوری که گفتم تو فریم ور هست که 130 آپدیت شده هست و هیچ مشکلی نداره در حالی که 105 کلا مشکل نرم افزاری و در بعضی موارد مشکل سخت افزاری هم داره

این 130 شبکه بیسیم نوع N رو هم پشتیبانی می کنه؟

مشکل سخت افزاری 105 چیه؟؟؟؟

Electronic-Arts
28-03-2012, 21:23
این 130 شبکه بیسیم نوع N رو هم پشتیبانی می کنه؟

مشکل سخت افزاری 105 چیه؟؟؟؟
مودم 130 G هست
مشکلش رو هم یکی تو همین فروم داشت هم یکی از دوستام داشت (البته مشکلاشون فرق داشت)
ولی یکی از این 3 حالت هست
1-ریست شدن های گاه و بی گاه
2-آنتن نگرفتن از دکل
3-خرابی وای فای
مشکل سخت افزاری هم همون طور که گفتم همشون ندارن ولی یکیشون کلا قسمت مربوط به وای فایش خراب بود که وقتی با 130 عوض شد این مشکل هم حل شد

عاليه
29-03-2012, 03:00
با درود
من میخواهم وایمکس ایرانسل بگیرم.لطفا بگویید جشنواره بعدی کی شروع میشود.چون قیمت مودمها نصف میشود.
ممنون

سلام

مشخص نيست دقيقا كدوم يكي از مناسبتها باشه. شما بايد دائما در حال چك كردن سايت وايمكس باشيد.

موفق باشيد

Milad4171
29-03-2012, 11:56
باید واقعیت رو قبول کرد...ایرانسل هرچقدر که کیفیت سرویسش بالاس و شبکه نسبتا ثابتی داره ولی از لحاظ پشتیبانی واقعا ضعیف کار کرده.....
کاربر به هیچ وجه با بخش فنی ارتباط مستقیم نداره و باید با 707 تماس بگیره و مشکلاتش رو گزارش کنه براش فرم پی گیری پر کنن که باهاش تماس بگیرن(حالا آیا تماس میگیرن یا نه!!! که با من تقریبا هیچگاه تماس نگرفتن!! اگه هم تماس بگیرن 7-8 ساعت بعد تماس میگیرن که معمولا تا اون وقت مشکل حل شده)

نمیدونم کدوماتون مستقیما با اپراتور ایرانسل سر و کار دارین؟
ایرانسل ( کلاً ) شامل دو بخش کلام جدا از همه
یکی سیم کارت هاش و یکی وایمکس
بخش وایمکسش شامل دو 3 بخش کاملا جدا از همه
یکی فروش
یکی خدمات فنی
یکی پشتیانی تلفنی

بخش فروش و خدمات تقریباً با هم یکی هستن. اینطروی هست که ایرانسل از وقتی که بخش وایکمس رو زیر مجموعه خودش قرار داد مستقیماً نه میتونست مودم وارد کنه نه ازش سر در میاورد!
خوب اومد یه سری شرکت ها رو زیر مجموعه کارای خودش قرار داد که بتونه بخش وامکسش رو گسترش بده
که اونا همونایی هستن که زمان ثبت نام شما مشخص میکردید که بیان موردم واستشون نصب کنن!
قبلا 3 شرکت پارسیان و وایمکس و یکی دیگه بود که الان فقط یه شرکت مونده
یعنی این شرکت ها موردم ها رو وارد میکردن و و فروش و خدماتشون رو مستقیماً خودشون انجام میدن! فقط واسه وایمکس کار میکنن.
به این خاطر هست که نه شما مستقیما میتونین با اون شرکت ها تماس بگیرید ( چون اونا از اطلاعات حساب شما با خبر نیستن. ایرانسل اطلاعات حساب شما رو براشون ارسال میکنه)
حتی پشتیبانی خدمات . شما باید زنگ بزنید به ایرانسل و یه فرم پر میکنه واستشون و میفرسته اون شرکت پیمانکار و بعد اون به شما زنگ میزنه و مشکلتون رو برطرف میکنه
هیچ ارتباط مستقیمی بین کاربر و اون شرکت نیست و قرار هم نیست باشه!
همین!

mehdi_vsgh
29-03-2012, 12:09
نمیدونم کدوماتون مستقیما با اپراتور ایرانسل سر و کار دارین؟
ایرانسل ( کلاً ) شامل دو بخش کلام جدا از همه
یکی سیم کارت هاش و یکی وایمکس
بخش وایمکسش شامل دو 3 بخش کاملا جدا از همه
یکی فروش
یکی خدمات فنی
یکی پشتیانی تلفنی

بخش فروش و خدمات تقریباً با هم یکی هستن. اینطروی هست که ایرانسل از وقتی که بخش وایکمس رو زیر مجموعه خودش قرار داد مستقیماً نه میتونست مودم وارد کنه نه ازش سر در میاورد!
خوب اومد یه سری شرکت ها رو زیر مجموعه کارای خودش قرار داد که بتونه بخش وامکسش رو گسترش بده
که اونا همونایی هستن که زمان ثبت نام شما مشخص میکردید که بیان موردم واستشون نصب کنن!
قبلا 3 شرکت پارسیان و وایمکس و یکی دیگه بود که الان فقط یه شرکت مونده
یعنی این شرکت ها موردم ها رو وارد میکردن و و فروش و خدماتشون رو مستقیماً خودشون انجام میدن! فقط واسه وایمکس کار میکنن.
به این خاطر هست که نه شما مستقیما میتونین با اون شرکت ها تماس بگیرید ( چون اونا از اطلاعات حساب شما با خبر نیستن. ایرانسل اطلاعات حساب شما رو براشون ارسال میکنه)
حتی پشتیبانی خدمات . شما باید زنگ بزنید به ایرانسل و یه فرم پر میکنه واستشون و میفرسته اون شرکت پیمانکار و بعد اون به شما زنگ میزنه و مشکلتون رو برطرف میکنه
همین!
خوب مشکل دقیقا همینه دیگه.....اگه میشد مثله بقیه سرویس دهنده های adsl (میدونم adsl و وایمکس فرق داره) کاربر مستقیم به پشتیبانی دسترسی داشت خیلی بهتر میشد

ehsan_296
29-03-2012, 22:56

1. بهترین ثبت نام انلاینه و بهترین وقتش تو تخفیفاتی که می ده چون 3 روزه واقعا وصل می کنن.
2. مودم BM632W از همشون بهتره چون هم LAN داره هم WIFI (ما که راضی بودیم از مودم )
3. زیر 256 نگیرن :) (ما که با 2 مگ راحتیم ولی الان سمت ما 1 ماهه که مشکل دار شده )

بچه ها سوالات جدید:
در رابطه با پشتیبانی ایرانسل چه دیدی دارین؟( نمی خوام نظر شخصی بزارم :31:)

پشتیبانیشون واقعا خوبه :31: فقط برا نامه نگاری و پرکردن فرم پیگیری . من تا دلت بخواد کد رهگیری دارم :20:
یه روز بعد هم یکی زنگ می زنه (09351000000) میگه هنوز مشکل دارین یا نه

ارتباط مستقیم با فنی باید باشه که آدم کارش راحت راه بیفته که نیست.
ولی در کل اونی که اون طرف نشسته اینقدر خوب صحبت می کنه که شما هر چقدر هم ناراحت باشی براش مهم نیست :دی

---------- Post added at 10:56 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

دوستان من میخوام 1مگ نامحدود بگیرم پینگش برای گیم چطوره ؟
و اینکه با کپی کارت خبرنگاری میدن 1مگ؟

اصلا برا گیم مناسب نیست

عاليه
30-03-2012, 12:15
همین!

مشكل اين نيست كه ارتباط مستقيم بين كاربر و شركت پيمانكار نيست، مشكل اينه كه بعد از تماس شما با مركز و پركردن فرم توسط اونها، مدت خيلي زيادي طول ميكشه تا با شما تماس بگيرن. من خودم يه بار مودمم مشكل داشت و چون مجبور بودم برم مسافرت پيگيري رو سپردم دست يك نفر. اون بنده خدا 2-3 بار تماس گرفت، هر بار ميگفتن صبر كنيد تا بخش فني باهاتون تماس بگيره. از آخر من خودم بعد از يه هفته كه از مسافرت برگشتم، هنوز تماس گرفته نشده بود. و تازه سه روز بعد تماس گرفتن!!! يعني روي هم 10 روز بعد!!!
مشكل اصلي كندي جواب به كاربرهااست نه سيستمشون. اگه سريع جواب ميدادن ديگه براي ما مهم نبود براي خودشون چه سيستمي دارن و چه مراحلي رو طي ميكنن تا به كاربر جواب بدن.

zed2
30-03-2012, 13:39
بچه ها نظرتون در رابطه با این چیه ( هنوز تصاویر رو نزاشتم که سبکتر باشه)

سلام بر همه گی

از انجایی که مدت زیادی از ساخت این تاپیک گذشته و همچنین تغییر در قیمت های عرضه شده در سایت ایرانسل ( که البته بیشتر بخاطر حذف درصد مالیات اینجوری شده چون هر سال تغییر می کنه.) اطلاعات جدیدی رو به همراه سوالات کاربردی باسه کاربرا را جمع اوری و براتون می زارم و امیدوارم مفید باشد

خوب سوالات و جواب ها

وایمکس بهتره یا adsl ؟

جواب این سوال مثل جواب این سوال است .علم بهتر است یا ثروت؟

البته در عمل شما خودتون باید بررسی کنین و ببینی کدوم بهتر نیازهاتون رو پوشش میده ( این سوال برای کسایی که حق انتخاب ندارن نیست)

کیفیت و سرعت وایمکس چطور است؟

جواب این سوال بستگی به خیلی از عوامل داره و جواب دقیق نمی شه داد

عواملی که می توان بهش اشاره کرد :

میزان فاصله شما از انتن های wimax ، قدرت سیگنال و کیفیت سیگنال ، میزان ترافیک موجود روی سیگنال و میزان تداخلات می توان اشاره کرد.

شما هر چه در وایمکس کیفیت و قدرت سیگنال بهتری داشته باشین کیفیت و سرعت بیشتری خواهید داشت ( این موضع مخصوصا باسه کاربرای دارای سرعت 1 مگ به بالا مهم است – کاربران 128 تاثیر کمی رو احساس خواهند کرد.)

همچنین میزان پهنای باندی که هر انتن نسبت به انتن دیگر دارد و همچنین میزان مشترکینی که به هر انتن وصل هستن هم می تواند در سرعت تاثیر بزارد و باعث کم و زیاد شدن سرعت و کیفیت ارتباطی بشود ( مخصوصا اگر به علت نامعلومی یکی از انتن های یک منطقه از کار بیوفتد و کاربران به انتن های مجاور وصل بشن این مورد بیشتر نمود پیدا می کند)

میزان پینگ در وایمکس ایرانسل چگونه است؟

جواب این سوال هم مثل جواب سوال بالا نمی توان دقیق داد و بسته به شرایط فرق می کنه و البته به سروری که پینگ گرفته می شود هم تاثیر دارد و همچنین در بازه های زمانی مختلف پینگ های مختلفی از یک سرور می توان گرفت.

برای نمون برای خود من که از یک سرور استفاده می کردم در طول سال پینگ های مختلفی داشتم .

از پین 100ms تا پینگ 1800ms ....بخاطر همین تست این مورد هم ساده و دقیق نیست.

من می خوام مشترک ایرانسل بشه کدوم نوع تعرفه بهتره باسم ؟دائمی یا اعتباری ؟

در این مورد من نظر دوستان رو استفاده می کنم: (خلاصه شده )

1-اعتباری بهترینه به خاطر این که اگر دائمی بگیرین ممکنه یه موقع قاطی کنه (که خیلی از این اتفاق ها برای کاربران افتاده) و به جای مثلا 30 تومن براتون 300 تومن قبض بیاد

چه نوع سرعت و حجمی رو باید استفاده کنم؟

شما بسته به شرایط کاری تون باید بررسی کنین که کدوم بهتر است. بهترین راه تشخیص این موضوع نصب نرم افزارهای مدیریت ترافیک مصرفی است که مصرف ماه های گذشتتون رو نشون میده و بر اساس ان می تونید سرعت مناسب رو انتخاب کنید.

نکته: طرح تعرفه ای که که 6 ماهه زده در سایت مال کاربران سال اول عرضه است و جزو طرح های کاربران فعلی نمی زارن.الکی با ان برنامه ریزی نکنید

نکته 2: تعرفه های حجمی ایرانسل دارای ساعات دانلود شبانه رایگان نیست و تمام مدت حجم کم میشه.

ایرانسل در بخش تعرفه ها باسه کاربرانی که از سرویس هاش استفاده می کنن ( نه کاربران جدید ) هنوز هیچ امکاناتی جز سرویس های استاندارد نزاشته و در حالت عادی هم برای سرویس های نا محدود اشتراک های 3و 6 ماه یا یک ساله هم عرضه نکرده.

تنها موردی که هنوز نا مشخص است این بخش وفاداري است که هنوز هیچ اطلاعاتی توش نیست و معلوم نیست چی می خواهد بشود ( بیشتر از چند ماه هست که گذاشته شده ولی غیر فعال )

تنها امتیازی که نسبت به بقیه شرکت ها دارد نسبت قیمت به سرعت مناسب هست ( در سرعت های بالای 512 ) است که این شرکت دارد

از کدوم روش بهتره ثبت نام کنم:

معمولا پیشنهاد میشه از روش اینترنتی برین و بعد از روش رفتن به نمایندگی ( بخاطر سریعتر بودن این کار ) و اخرین گزینه رو تلفنی ( بخاطر اشتباهاتی که ظاهرا باسه افراد رخ داده )

چه نوع مودمی رو باید بگیرم؟

در مورد دو دسته بندی اصلی داریم که یکیش در محدوده شبکه هست و همه نوع مودمی رو میشه استفاده کرد و دیگری مناطق دور دست است

در حالت دوم تنها انتخاب و توصیه شده توسط شرکت مودم های خارجی است که در خارج از خانه و در مکان مناسب نصب میشه و با کابل لن به سیستم یا روتر وصل می کنن و از اینترنت استفاده می کنن

تصویر مودم

برای حالت اول انتخاب ها بیشتر است.

ما الان 8 نوع مودم که توسط داتک عرضه شده رو داریم که بجز دو مورد که دیگر فروخته نمی شود در زمان نوشتن این مطلب 6 مودم دیگر فروخته می شود

از بین این مودم ها ما می تونیم دو دسته بندی رو بزاریم :

کسانی که همه جا اینترنت رو می خوان ( البته در مناطق تحت پوشش )و یا تنها برای یک سیستم می خواهند و گروه دیگر که برای مکان های ثابت می خواهند

برای گروه اول مودم های URoad-8000 و دیگری BM338 مناسب هست هر دوی این مودم ها تحت usb هستن و امکان حمل و نقل اسان انها فراهم است و بدون منبع تغزیه هم می توان از انها استفاده کرد.نقطه ضعف این مدل ها تنها قابل استفاده بودن تحت ویندوز و مکینتاش و امکان اتصال تنها یک سیستم به اینترنت در حالت آنی است

گروه دوم مودم هایی که دارن به این قرار است

BM632w

WIXFBR-105

WIXFMM-130

و مودم فضای باز ( که برای مناطق با سیگنال ضعیف یا کور بودن داخل خانه از لحاظ سیگنال و نیاز به نصب مودم در خارج خانه استفاده می شود )

امتیاز این مودم ها امکان ایجاد شبکه بیسیم برای وصل کردن تعداد زیادی سیستم فراهم است.

پیشنهاد میشه در زمان خرید این مدل ها به ترتیب خریداری شود

BM632w

به علت داشتن شبکه بیسیم نوع N و همچنین امکان نصب انتن خارجی ( باسه بعضی از دوستان که بلد باشن احتمالا بدرد بخور است)

WIXFMM-130

نسخه اپدیت شده مدل پایین که توصیه میشه این خریداری بشود ، نوع شبکه بیسیم این مدل G است و نوع N را پشتیبانی نمی کند

WIXFBR-105

که بخاطر قدیمی تر بود و همچنین امدن نسخه 130 بهتره خریداری نشود .

من با مودم های عادی نمی تونم سیگنال قوی بگیرم:

بهتره مودم فضای باز رو استفاده کنید و یک روتر هم برای شیر کردن اینترنت ( در صورت نیاز – اگر یک سیستم دارید لازم نیست ) بخرید و استفاده کنید.

من داخل محدوده های مجازم ولی سیگنال قوی ندارم:

به این وضعیت می گن نقطه کور که باسه تعدادی رخ می ده که معمولا بخاطر برج های بلند اطراف شما یا دستگاه های ضد سیگنال ویا .... رخ می دهد. باید جایی که سیگنال خوب می گیرید را پیدا کنید ، در صورت عدم موفقیت باید درخواست مودم فضای باز بکنید.

من می تونم مودم رو عوض کنم:

ایرانسل هنوز چنین امکانی رو فراهم نکرده ( و احتمالا نمی کنه)

نکته ای که به دوستان بگم

من عضو شدم و می خوام کنترل پنلم رو بررسی کنم ولی مشکل دارم در کادر" اطلاعات حساب اختصاص داده شده" اعدادی هست که قابل فهم نیست:

تمام اعداد ان بخش بر حسب ریال هست که برای تبدیل به مگابایت باید تقسیم بر 100 بشود ( علت اینکه چرا اینجوری گذاشتن رو نمی دونم )

این "موجودی حساب با کسر مالیات (ریال)" یعنی چی :

هنوز اطلاعی ندارم(یکی توضیح بده یعنی اول کار یکبار مالیات می گیرن؟ بعد هم خرید کنیم دوباره مالیات می گیرن یا فقط همان یک بار کافی است؟)

پشتیبانی ایرانسل چگونه است:

در این مورد اگر بخوایم صادق باشیم جواب این است :ضعیف و پر از بروکراسی.

بخش پشتیبانی ایرانسل هم فروشنده است هم پشتیبان است و هم حامی مشترکین !!!!!( این مدلی اش رو ندیده بودم هم مغازه دار هم تعمیر کار بعد ازشون شاکی بخوای بشی خودشون قاضی میشن و محکوم میشی....)

بیشتر مواقع بخاطر هر مشکل شما باید اطلاعات بسیار زیادی ره هر دفعه بدین تا براتون بررسی کنن ( و اگر واقعا بخوان بررسی کنن یک کد پیگیری باید بهتون بدن – در غیر این صورت فراموشن کنین باهاشون صبحت کردین) اکثر این مواقع این بخش تنها انتقال دهنده اطلاعت است و ازشون انتظار کمک کردن نمی شود داشت ( انتقاد کردن رو هم بهتره فراموش کنین چون عین اینه که به مجرم و قاضی یکی باشن)

بجز این تنها راه ارتباطی کاربران هم تنها تلفن است و هیچ بخشی داخل سایت برای انتقادات و گذاشتن پیغام برای پشتیبانی پیش بینی نشده است( تا وقتی یک چنین بخشی هم نزارن نمی فهمن کاربرا واقعا چه مشکلی دارن و چی ندارن و پشتیبانی تلفنی ایرانسل تا وقتی تفکیک نشه بین بخش های مختلف این داستان همچنان ادامه خواهد داشت.

توصیه های مفید:

تمام شماره های پیگیری که می گیرین (فرقی نداره از کدوم بخش )رو در یکجا ذخیره کنید که اگر مشکلی پیش امد بتوانید از انها استفاده کنید

حتما زمان تعویض سرویس روز اول این اتفاق کنترل پنل خودتون رو چک کنید که یک موقع اشتباه ست نکرده باشن ( این اتفاق برای من افتاده و توصیه اکید می کنم این مورد رو مواظب باشین که یکهو سرویس حجمی رو بهتون ندن که اگر حجمش تموم شه سریع بدون اطلاع سوییچ می کنه به مصرف ازاد و تمام پولتون بر باد میره)

توصیه میشه در دوره های تخفیفی اشتراک بگیرین که هزینه اولیه کاهش پیدا کنه.

توصیه مفید بعدی برای کاربرانی که مودم فضای باز دارند.( یا فاصله مودم تا کامپیوترشون زیاده )

سلام دوستان

سوالی که معمولا برای کاربران حجمی پیش بیاد و رخ بدهد:

سلام
ممنو

سلام
اینکه برای یکساعت وبگردی (بدون دانلود) 14 مگ از ترافیکتون کم شده بستگی به چندین عوامل داره . مثلا یه انجمن یا سایت ممکنه عکسها و بنرها و فلش های تبلیغاتی زیادی داشته باشه و در نتیجه مصرفتون بالا میره . یا مثلا نرم افزارها یا آنتی ویروس یا حتی خود ویندوزتون با اتصال به اینترنت برای آپدیت شدن میتونه از ترافیکتون کم کنه .

در نتیجه دوستانی که حسابشون از نوع محدود هست باید بیشتر روی این مسئله حساس باشند و باید از نرم افزارهای کنترل کننده پهنای باند اینترنت استفاده کنند مثل net limiter که متوجه بشند چه نرم افزارهایی به اینترنت متصل میشوند که آنها رو block کنه .

4. مراجعه حضوری به بانک ملت و وازیر به جاری file:///C:/Users/ASUS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.jpgکه باید شناسه پرداخت هم همراهتون باشه .

نکته بعدی در رابطه با امکان استفاده از مودم های دیگر شرکت ها:

سلام

فعلا نه.
هم ایرانسل هم مبین نت مک ادرس مودم های که می فروشن رو ثبت کردن تو شبکشون و اجازه شناسایی و اتصال تنها مودم هایی رو می دن که مال خودشون هست فعلا ( همون داستان ثبت شماره سریال موبایل های وارد شده از مبادی قانونی و اجازه ندادن به موبایل های دیگر برای وصل شدن به شبکه همراه اول که چند سال پیش شد است - این داستان رو هم یک زمانی کاربرای adsl باسه مودم هاشون هم داشتن که خوشبختانه در هر دو مورد شرکت های سرویس دهنده بالاخره از خر شیطون امدن پایین )
امیدوارم این سه ( داتک هم جزوشون هست )هم اجازه بدن در اینده مودم های شرکت های دیگر بجز انهایی که خودشون انحصارا وارد کردن رو هم بشه در شبکه هاشون استفاده کنن و انقدر خسیس نباشن.file:///C:/Users/ASUS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif

بچه ها سوالات جدید:
در رابطه با پشتیبانی ایرانسل چه دیدی دارین؟( نمی خوام نظر شخصی بزارم file:///C:/Users/ASUS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.gif)

نکته بعدی در رابطه با قدرت سیگنال:

خلاصه شده است

1-
درضمن تو صفحه اصلی مودم این اطلاعات خیلی کاربردیهfile:///C:/Users/ASUS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.gif

اون قسمتی که بارنگ قرمز مشخص شده میزان سیگنالتون هست هرچی مقدارش بیشتر بشه سینگال بیشتری دریافت میکنید
اون قسمتی که با رنگ مشکی نشون داده شده کیفیت دریافتی شما هست هرچی عددش بالاتر بره(بهترین حالات باید بالای 10 تا حتی بالاتر از 20 بره) کیفیت سرویس شما بالاتر میره.....

خلاصه اگه دیدین هر 5 چراغتون روشن بود ولی سرعتتون نوسان داشت و کیفیت خوب نبود باید بدونید که این عوامل تاثیر گذار هستن مودم رو کمی جابجا کنید تا اون عدد CINR بالا بره....
راه حل دیگه اگه بازم دیدین کیفیت سرویستون پایینه و نوسان دارین مودم رو چند دقیقه خاموش کنید و مجدد روشن کنید

نکته دیگر:

با اینکه استاندارد وایمکس امکان اتصال به اینترنت در زمان حرکت را فراهم می کنند بخاطر موانع قانونی محدود کننده تصویب شده امکان استفاده در این حالت در ایران امکان پذیر نیست.

نکته بعدی:

نکته دیگر :

در سرویس های ایرانسل بخشی به نام لیست سیاه قرار داد که بیشتر برای کاربران نامحدود استفاده می شود

در صورتی که مصرف شما از حدی که در اطلاعات حساب اختصاص داده شده بیشتر شود و میزان باقی مانده به صفر برسد وارد لیست سیاه می شود و دیگر نمی توانید استفاده کنید.البته تعداد کسانی که به این حالت رسیدن در زمان حاضر به تعداد انگشتان دست هم نرسیده و به زحمت کسی می تونه همه ان مقدار را مصرف کند ولی کاربران پر مصرف حتما حواسشون به این مورد باشد.

ehsan_jan3
30-03-2012, 23:10
دوستان این مودم کله قندی را کجا باید عوض کرد ؟

imanparsa
30-03-2012, 23:54
مودم وایمکس دارم واسه فروش. دسته دوم. 2ماه کار کرده. پیام بدید

Milad4171
31-03-2012, 00:47
توضیحات کامل و دقیق بود فقط چند تا نکته رو من بهش اضافه کنم.
از نظر برتری ( منظورم کیفیت هست نه سرعت ) به نظر من وایمکس چند قدم از سیستم کابلی یا ADSL جلوتره
چرا؟ چون شما همون شبکه رو تقریبا با همون سرعت به صورت بی سیم دارید! که به صورت فرستنده ها در BTS هایی که نصب میشه میتونه تا 100 متر رو پوشش شبکه بده. یعنی در حالت مبالیتی شما میتونین در محدوده یک BTS تا شعاع 100 متر به صورت وایرلس از شبکه پر سرعت استفاده کنید که الان به لطف مودم های بی سیم شارژی وایرلسی این کار انجام پذیره!

و در مورد خرید بین ADSL و وایمکس
خوب اول از همه همه ی ما میدونیم که چند سالی از پروژه ی تعویض کابلهای مخابراتی میگذره که به فیبر نوری تغییر پیدا کرده.
و بخاطر اینکه تقریبا تمام شرکت های ارائه دهنده ی ADSL بستر شبکه شون روی سیم مسی هست و بخاطر ظعیف بودن این نوع کابل بیشتر از سرعت 2 مگ رو نمیشه داشته باشیم ( البته از این بیشتر هم فعلا نداریم. واسه هر دو نوع شبکه )

ولی خوب بخاطر بی سیم بودن شبکه ی وایمکس کسانی مثل من که نمیتونن از بستر شبکه ی ADSL روی فیبر نوری استفاده کنن مجبورن رو بیارن به سرویس های بیسیم!
و باز هم اگه من مجور به این تصمیم نبودم بازم وایمکس رو انتخاب میکردم!

چند وقت پیش رفته بودم شمال مودمم رو هم با خودم بردم. جاتون خالی کنار دریا داشتم آنلاین از رادیو جوان موزیک گوش میدادم!!
خوب این یه خوبی بی سیم بودنه که هرجایی جوابگوی نیازته!
///
حالا بین اعتباری و دائمی!
اعتباری صد البته که بهتره!
چون شما میدونی پولی رو که پرداخت کردی واسه تعرفه ی مورد نظر دیگه مشکل دیگه ای وجود نداره ولی اگه دائمی باشه امکان داره ناخوداگاه تعرفه ماهیانه تموم بشه و به ازای هر کیلوبایت 2 ریال واستون پول بیفته! در نگاه اول کم به نظر میرسه ولی رفته رفته جمع گردد تا دریا شود!!!!

پول میریزی به حساب یه تعرفه 6 ماهه فعال میکنی و میدونه تا 6 ماه دیگه که میخوای دوباره شارژ کنی نیاز نداری یک ریال بریزی به حساب.اگه ناخوداگاه تعرفه ات در یکی از اون شش ماه تموم شد خیلی راحت میتونی بری و یک کارت شارژ 5 تومنی و یک کارت شارژ 2 تومنی بخری و از بخش اطلاعات حساب کاربری شارژ مجدد کنی و تعرفه یک گیگ رو به قیمت 6500 فعال کنی!
اینطوری میدونی چقدر پول دادی. نه که آخر ماه که شد ببینی 80.000 تومن اضافه باید بدی!!!!! ( چون تعرفه ماهیانه ات تموم شده و مصرفه آزاد واست حساب کردن تا آخر اون ماه )

(با ارزش پوزش اگه با کله پریدم وسط بحث ! ) این نظر من بود یکم هم قاطی پاتی شد. ساعت 2 شبه و این حرفا !!!:31:

Milad4171
31-03-2012, 01:00
یه چیز دیگه هم یادم رفت بگم
یه سری مدل های لپ تاپ هستند که توی خودشون گیرنده هی وایمکس دارن که به همین خاطر قیمت محصولشون نسبتا گرون تره
مثل مدل توشیبا Portage که هم 4G رو ساپرت میکنه هم وایمکس
و سامسونگ NC و اسوز M50 .
البته خوب مدلهای زیاده هستن ولی خودم هنوز نتونستم روشون کار کنم که آیا میشه فرکانس اونها رو روی اپراتورهای ارائه دهنده ی وایمکس تنظیم کرد. چون وایکمس در دو حالت فرکانس هایی در محدوده های مجاز داره ولی امکان اینکه در فرکانس های خاص دیگه ای هم تنظیم بشه رو داره!!!
الان اکثر لپ تاپ ها سیستم های اتصال به اینترنت از قبیل Wimax - Umts - Gprs -Edge -3G-4G-Wifi- ِdial-up-Lanرو داره!

imanparsa
31-03-2012, 10:11
خوب اول از همه همه ی ما میدونیم که چند سالی از پروژه ی تعویض کابلهای مخابراتی میگذره که به فیبر نوری تغییر پیدا کرده.
و بخاطر اینکه تقریبا تمام شرکت های ارائه دهنده ی ADSL بستر شبکه شون روی سیم مسی هست و بخاطر ظعیف بودن این نوع کابل بیشتر از سرعت 2 مگ رو نمیشه داشته باشیم ( البته از این بیشتر هم فعلا نداریم. واسه هر دو نوع شبکه

ببخشید کدوم کابل ضعیفه ؟ فیبر نوری یا سیم مسی ؟ روی کدوم میشه سرعت بهتری داشت ؟

zed2
31-03-2012, 11:02
توضیحات کامل و دقیق بود فقط چند تا نکته رو من بهش اضافه کنم.
از نظر برتری ( منظورم کیفیت هست نه سرعت ) به نظر من وایمکس چند قدم از سیستم کابلی یا ADSL جلوتره
چرا؟ چون شما همون شبکه رو تقریبا با همون سرعت به صورت بی سیم دارید! که به صورت فرستنده ها در BTS هایی که نصب میشه میتونه تا 100 متر رو پوشش شبکه بده. یعنی در حالت مبالیتی شما میتونین در محدوده یک BTS تا شعاع 100 متر به صورت وایرلس از شبکه پر سرعت استفاده کنید که الان به لطف مودم های بی سیم شارژی وایرلسی این کار انجام پذیره!

و بخاطر اینکه تقریبا تمام شرکت های ارائه دهنده ی ADSL بستر شبکه شون روی سیم مسی هست و بخاطر ظعیف بودن این نوع کابل بیشتر از سرعت 2 مگ رو نمیشه داشته باشیم ( البته از این بیشتر هم فعلا نداریم. واسه هر دو نوع شبکه )

ولی خوب بخاطر بی سیم بودن شبکه ی وایمکس کسانی مثل من که نمیتونن از بستر شبکه ی ADSL روی فیبر نوری استفاده کنن مجبورن رو بیارن به سرویس های بیسیم!

چند وقت پیش رفته بودم شمال مودمم رو هم با خودم بردم. جاتون خالی کنار دریا داشتم آنلاین از رادیو جوان موزیک گوش میدادم!!
///
چون شما میدونی پولی رو که پرداخت کردی واسه تعرفه ی مورد نظر دیگه مشکل دیگه ای وجود نداره ولی اگه دائمی باشه امکان داره ناخوداگاه تعرفه ماهیانه تموم بشه و به ازای هر کیلوبایت 2 ریال واستون پول بیفته! در نگاه اول کم به نظر میرسه ولی رفته رفته جمع گردد تا دریا شود!!!!

پول میریزی به حساب یه تعرفه 6 ماهه فعال میکنی و میدونه تا 6 ماه دیگه که میخوای دوباره شارژ کنی نیاز نداری یک ریال بریزی به حساب.اگه ناخوداگاه تعرفه ات در یکی از اون شش ماه تموم شد خیلی راحت میتونی بری و یک کارت شارژ 5 تومنی و یک کارت شارژ 2 تومنی بخری و از بخش اطلاعات حساب کاربری شارژ مجدد کنی و تعرفه یک گیگ رو به قیمت 6500 فعال کنی!
اینطوری میدونی چقدر پول دادی. نه که آخر ماه که شد ببینی 80.000 تومن اضافه باید بدی!!!!! ( چون تعرفه ماهیانه ات تموم شده و مصرفه آزاد واست حساب کردن تا آخر اون ماه )

(با ارزش پوزش اگه با کله پریدم وسط بحث ! ) این نظر من بود یکم هم قاطی پاتی شد. ساعت 2 شبه و این حرفا !!!:31:

یه چیز دیگه هم یادم رفت بگم
یه سری مدل های لپ تاپ هستند که توی خودشون گیرنده هی وایمکس دارن که به همین خاطر قیمت محصولشون نسبتا گرون تره
مثل مدل توشیبا Portage که هم 4G رو ساپرت میکنه هم وایمکس
و سامسونگ NC و اسوز M50 .
البته خوب مدلهای زیاده هستن ولی خودم هنوز نتونستم روشون کار کنم که آیا میشه فرکانس اونها رو روی اپراتورهای ارائه دهنده ی وایمکس تنظیم کرد. چون وایکمس در دو حالت فرکانس هایی در محدوده های مجاز داره ولی امکان اینکه در فرکانس های خاص دیگه ای هم تنظیم بشه رو داره!!!
الان اکثر لپ تاپ ها سیستم های اتصال به اینترنت از قبیل Wimax - Umts - Gprs -Edge -3G-4G-Wifi- ِdial-up-Lanرو داره!

تشکر باسه مطالبی که گفتی :46:
یکم دقیقتر بگیم:

که البته این 100 متر ( البته داخل شهری ولی فکر کنم بیشتر باشه....نیست:13:؟)در محدوده زاویه های 30 تا 90 درجه نسبت به انتن ( چون انتن ها 2 تا 4 فرستنده گیرنده دارن که یک محدوده زاویه رو پوشش می ده.)

البته این بحث خیلی فنی است و بدرد کاربر تازه کار که می خواد بخره نمی خوره

این مباحث درسته در صورتی که ادم محدود باشه وقتی حق انتخاب داره باید از حق انتخابش استفاده کنه
(می خوای اخر سر بین مخابرات و وایمکس ها رقابت بمونه؟:31:-من که دوست ندارم:46:)

خوب این یکی از امتیازات وایمکس هست که خیلی بدرد بخوره اگر منطقه های تحت پوشش بیشتر شه بازم.
-
بخش اعتباری و دائمی شما رو هم اضافه کردم:46:.

از لحاظ تکنولوژی استفاده از تمام مودم های وایمکس در شبکه های بی سیم وایمکس امکان پذیره ولی بسوزه پدر انحصاری شدن:31:.
تا وقتی انحصارا تنها مودم هایی که خودشون می فروشن رو اجازه وصل شدن به شبکشون رو بدن و بقیه مودم هارو نه نمیشه از این امکان استفاده کرد ( احتمالا هکر ها می تونن با دستکاری مودم ها یا نصب نرم افزارهای مرتبط مودم های خودشون رو با تعویض سریال های مودم های وایمکس متفرقه به سریال مودم وایمکسی که شرکت ها بهشون دادن احتمال می تونن این مشکل رو دور بزنن ولی باسه کاربر عادی این کار سخته)

zed2
31-03-2012, 11:10
نوشته و جمع اوری شده توسط zed2 :

سلام بر همه گی:20:

از انجایی که مدت زیادی از ساخت این تاپیک گذشته و همچنین تغییر در قیمت های عرضه شده در سایت ایرانسل ( که البته بیشتر بخاطر حذف درصد مالیات اینجوری شده چون هر سال تغییر می کنه.) اطلاعات جدیدی رو به همراه سوالات کاربردی باسه کاربرا را جمع اوری و براتون می زارم و امیدوارم مفید باشد:46:

خوب سوالات و جواب ها

-وایمکس بهتره یا adsl ؟

جواب این سوال مثل جواب این سوال است .علم بهتر است یا ثروت؟

البته در عمل شما خودتون باید بررسی کنین و ببینی کدوم بهتر نیازهاتون رو پوشش میده ( این سوال برای کسایی که حق انتخاب ندارن نیست )

-کیفیت و سرعت وایمکس چطور است؟

جواب این سوال بستگی به خیلی از عوامل داره و جواب دقیق نمی شه داد:13:

عواملی که می توان بهش اشاره کرد :

میزان فاصله شما از انتن های wimax ، قدرت سیگنال و کیفیت سیگنال ، میزان ترافیک موجود روی سیگنال و میزان تداخلات می توان اشاره کرد.

شما هر چه در وایمکس کیفیت و قدرت سیگنال بهتری داشته باشین کیفیت و سرعت بیشتری خواهید داشت ( این موضع مخصوصا باسه کاربرای دارای سرعت 1 مگ به بالا مهم است – کاربران 128 تاثیر کمی رو احساس خواهند کرد.)

همچنین میزان پهنای باندی که هر انتن نسبت به انتن دیگر دارد و همچنین میزان مشترکینی که به هر انتن وصل هستن هم می تواند در سرعت تاثیر بزارد و باعث کم و زیاد شدن سرعت و کیفیت ارتباطی بشود ( مخصوصا اگر به علت نامعلومی یکی از انتن های یک منطقه از کار بیوفتد و کاربران به انتن های مجاور وصل بشن این مورد بیشتر نمود پیدا می کند)

-میزان پینگ در وایمکس ایرانسل چگونه است؟

جواب این سوال هم مثل جواب سوال بالا نمی توان دقیق داد و بسته به شرایط فرق می کنه و البته به سروری که پینگ گرفته می شود هم تاثیر دارد و همچنین در بازه های زمانی مختلف پینگ های مختلفی از یک سرور می توان گرفت.

برای نمونi برای خود من که از یک سرور استفاده می کردم در طول سال پینگ های مختلفی داشتم .

از پین 100ms تا پینگ 1800ms ....بخاطر همین تست این مورد هم ساده و دقیق نیست.

-من می خوام مشترک ایرانسل بشه کدوم نوع تعرفه بهتره باسم ؟دائمی یا اعتباری ؟

در این مورد من نظر دوستان رو استفاده می کنم: (خلاصه شده )

-چه نوع سرعت و حجمی رو باید استفاده کنم؟

شما بسته به شرایط کاری تون باید بررسی کنین که کدوم بهتر است. بهترین راه تشخیص این موضوع نصب نرم افزارهای مدیریت ترافیک مصرفی است که مصرف ماه های گذشتتون رو نشون میده و بر اساس ان می تونید سرعت مناسب رو انتخاب کنید.

نکته: طرح تعرفه ای که که 6 ماهه زده در سایت مال کاربران سال اول عرضه است و جزو طرح های کاربران فعلی نمی زارن.الکی با ان برنامه ریزی نکنید

نکته 2: تعرفه های حجمی ایرانسل دارای ساعات دانلود شبانه رایگان نیست و تمام مدت حجم کم میشه.

ایرانسل در بخش تعرفه ها باسه کاربرانی که از سرویس هاش استفاده می کنن ( نه کاربران جدید ) هنوز هیچ امکاناتی جز سرویس های استاندارد نزاشته و در حالت عادی هم برای سرویس های نا محدود اشتراک های 3و 6 ماه یا یک ساله هم عرضه نکرده.:41:

تنها موردی که هنوز نا مشخص است این بخش وفاداري است که هنوز هیچ اطلاعاتی توش نیست و معلوم نیست چی می خواهد بشود ( بیشتر از چند ماه هست که گذاشته شده ولی غیر فعال )

تنها امتیازی که نسبت به بقیه شرکت ها دارد نسبت قیمت به سرعت مناسب هست ( در سرعت های بالای 512 ) که این شرکت دارد.:13:

نکته 3:

یه سوال از دوستان
ایرانسل فقط موقع دانلود از ترافیک کم میکنه یا موقع اپلود هم از حجم ترافیک کم میکنه؟
منظورم اینه که فرض اگه من 4 گیگ ترافیک ماهیانه دارم این 4 گیگ فقط برای دانلوده یا موقع اپلود هم ازش کم میشه و اگه کم نمیشه یعنی اپلود بینهایته؟

هم برای دانلود و هم برای آپلود و حتی برای وبگردی ترافیک مصرف میشود.

-از کدوم روش بهتره ثبت نام کنم:

معمولا پیشنهاد میشه از روش اینترنتی برین و بعد از روش رفتن به نمایندگی ( بخاطر سریعتر بودن این کار ) و اخرین گزینه رو تلفنی ( بخاطر اشتباهاتی که ظاهرا باسه افراد رخ داده )

-چه نوع مودمی رو باید بگیرم؟

در مورد دو دسته بندی اصلی داریم که یکیش در محدوده شبکه هست و همه نوع مودمی رو میشه استفاده کرد و دیگری مناطق دور دست است

در حالت دوم تنها انتخاب و توصیه شده توسط شرکت مودم های خارجی است که در خارج از خانه و در مکان مناسب نصب میشه و با کابل لن به سیستم یا روتر وصل می کنن و از اینترنت استفاده می کنن

تصویر مودم

برای حالت اول انتخاب ها بیشتر است.

ما الان 8 نوع مودم که توسط داتک عرضه شده رو داریم که بجز دو مورد که دیگر فروخته نمی شود در زمان نوشتن این مطلب 6 مودم دیگر فروخته می شود

از بین این مودم ها ما می تونیم دو دسته بندی رو بزاریم :

1-کسانی که همه جا اینترنت رو می خوان ( البته در مناطق تحت پوشش )و یا تنها برای یک سیستم می خواهند 2-گروه دیگر که برای مکان های ثابت می خواهند.

برای گروه اول مودم های URoad-8000 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و دیگری BM338 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مناسب هست هر دوی این مودم ها تحت usb هستن و امکان حمل و نقل اسان انها فراهم است و بدون منبع تغزیه هم می توان از انها استفاده کرد.نقطه ضعف این مدل ها تنها قابل استفاده بودن تحت ویندوز و مکینتاش و امکان اتصال تنها یک سیستم به اینترنت در حالت آنی است

گروه دوم مودم هایی که دارن به این قرار است

BM632w

WIXFBR-105

WIXFMM-130

و مودم فضای باز ( که برای مناطق با سیگنال ضعیف یا کور بودن داخل خانه از لحاظ سیگنال و نیاز به نصب مودم در خارج خانه استفاده می شود )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امتیاز این مودم ها امکان ایجاد شبکه بیسیم برای وصل کردن تعداد زیادی سیستم فراهم است.

پیشنهاد میشه در زمان خرید این مدل ها به ترتیب خریداری شود

BM632w

به علت داشتن شبکه بیسیم نوع N و همچنین امکان نصب انتن خارجی ( باسه بعضی از دوستان که بلد باشن احتمالا بدرد بخور است) توصیه می شود

WIXFMM-130

نسخه اپدیت شده مدل پایین که توصیه میشه این خریداری بشود ، نوع شبکه بیسیم این مدل G است و نوع N را پشتیبانی نمی کند

WIXFBR-105

که بخاطر قدیمی تر بود و همچنین امدن نسخه 130 بهتره خریداری نشود .

-من با مودم های عادی نمی تونم سیگنال قوی بگیرم:

بهتره مودم فضای باز رو استفاده کنید و یک روتر هم برای شیر کردن اینترنت ( در صورت نیاز – اگر یک سیستم دارید لازم نیست ) بخرید و استفاده کنید.

-من داخل محدوده های مجازم ولی سیگنال قوی ندارم:

به این وضعیت می گن نقطه کور که باسه تعدادی رخ می ده که معمولا بخاطر برج های بلند اطراف شما یا دستگاه های ضد سیگنال ویا .... رخ می دهد. باید جایی که سیگنال خوب می گیرید را پیدا کنید ، در صورت عدم موفقیت باید درخواست مودم فضای باز بکنید.

-من می تونم مودم رو عوض کنم:

ایرانسل هنوز چنین امکانی رو فراهم نکرده ( و احتمالا نمی کنه):13:

-من عضو شدم و می خوام کنترل پنلم رو بررسی کنم ولی مشکل دارم در کادر" اطلاعات حساب اختصاص داده شده" اعدادی هست که قابل فهم نیست:

تمام اعداد ان بخش بر حسب ریال هست که برای تبدیل به مگابایت باید تقسیم بر 100 بشود ( علت اینکه چرا اینجوری گذاشتن رو نمی دونم ):13:

-در این مورد اگر بخوایم صادق باشیم جواب این است :ضعیف و پر از بروکراسی.:2:

بخش پشتیبانی ایرانسل هم فروشنده است هم پشتیبان است و هم حامی مشترکین !!!!!( این مدلی اش رو ندیده بودم هم مغازه دار هم تعمیر کار بعد ازشون شاکی بخوای بشی خودشون قاضی میشن و محکوم میشی....):18:

بیشتر مواقع بخاطر هر مشکل شما باید اطلاعات بسیار زیادی را هر دفعه بدین تا براتون بررسی کنن ( و اگر واقعا بخوان بررسی کنن یک کد پیگیری باید بهتون بدن – در غیر این صورت فراموشن کنین باهاشون صبحت کردین) اکثر این مواقع این بخش تنها انتقال دهنده اطلاعت است و ازشون انتظار کمک کردن نمی شود داشت ( انتقاد کردن رو هم بهتره فراموش کنین چون عین اینه که به مجرم و قاضی یکی باشن):3:

بجز این تنها راه ارتباطی کاربران هم تنها تلفن است و هیچ بخشی داخل سایت برای انتقادات و گذاشتن پیغام برای پشتیبانی پیش بینی نشده است( تا وقتی یک چنین بخشی هم نزارن نمی فهمن کاربرا واقعا چه مشکلی دارن و چی ندارن و پشتیبانی تلفنی ایرانسل تا وقتی تفکیک نشه بین بخش های مختلف این داستان همچنان ادامه خواهد داشت.:23:

توصیه های مفید:

-تمام شماره های پیگیری که می گیرین (فرقی نداره از کدوم بخش )رو در یکجا ذخیره کنید که اگر مشکلی پیش امد بتوانید از انها استفاده کنید:20:

ح-تما زمان تعویض سرویس روز اول این اتفاق کنترل پنل خودتون رو چک کنید که یک موقع اشتباه ست نکرده باشن ( این اتفاق برای من افتاده و توصیه اکید می کنم این مورد رو مواظب باشین که یکهو سرویس حجمی رو بهتون ندن که اگر حجمش تموم شه سریع بدون اطلاع سوییچ می کنه به مصرف ازاد و تمام پولتون بر باد میره):45:

توصیه میشه در دوره های تخفیفی اشتراک بگیرین که هزینه اولیه کاهش پیدا کنه.:46:

-توصیه مفید بعدی برای کاربرانی که مودم فضای باز دارند.( یا فاصله مودم تا کامپیوترشون زیاده )

سلام دوستان

-سوالی که معمولا برای کاربران حجمی پیش بیاد و رخ بدهد:

سلام
ممنو

سلام

4. مراجعه حضوری به بانک ملت و وازیر به جاری که باید شناسه پرداخت هم همراهتون باشه .

-نکته بعدی در رابطه با امکان استفاده از مودم های دیگر شرکت ها:

سلام

فعلا نه.
امیدوارم این سه ( داتک هم جزوشون هست )هم اجازه بدن در اینده مودم های شرکت های دیگر بجز انهایی که خودشون انحصارا وارد کردن رو هم بشه در شبکه هاشون استفاده کنن و انقدر خسیس نباشن.

نکته بعدی در رابطه با قدرت سیگنال:

خلاصه شده است

1-
تو صفحه اصلی مودم این اطلاعات خیلی کاربردیه :

مودم bm632
مودمFM-105

نکته دیگر:

با اینکه استاندارد وایمکس امکان اتصال به اینترنت در زمان حرکت را فراهم می کنند بخاطر موانع قانونی محدود کننده تصویب شده امکان استفاده در این حالت در ایران امکان پذیر نیست.

نکته بعدی:

-نکته دیگر :

در سرویس های ایرانسل بخشی به نام لیست سیاه قرار داد که برای کاربران نامحدود استفاده می شود

در صورتی که مصرف شما از حدی که در اطلاعات حساب اختصاص داده شده بیشتر شود و میزان باقی مانده به صفر برسد وارد لیست سیاه می شود و دیگر نمی توانید از سرویس های نامحدود استفاده کنید.البته تعداد کسانی که به این حالت رسیدن در زمان حاضر به تعداد انگشتان دست هم نرسیده و به زحمت کسی می تونه همه ان مقدار را مصرف کند ولی کاربران پر مصرف حتما حواسشون به این مورد باشد.:happy:

-در رابطه با تعویض مودم:

مودم اگر سالم باشه یا از دوره ضمانت گذشته باشه یا جزو شرایط تعویض (بخاطر خرابی نامشخص )نباشه تعویض نمی کنن.

در غیر موارد بالا با پشتیبانی تماس بگیرید و بگید مودمم خراب شده و انها اطلاعات لازم رو می دن.

در مورد خرابی مودم ها راستی یه چیزی بگم من !
تعویض مودم ها در زمان گارانتی بر عهده ی بخش خدمات هست. یعنی یه نفر میاد و مودم خراب شما رو تست میکنه و در صورت تصمیم برای تعویض ظرف 3 روز کاری مودم جدید مثل روال عادی جایگزین میشه.
اینو هم باید توجه داشت که کسی که یه اکانت 1 مگ با نامه خریداری کرده ( منظور سرعت بالای 128 هست که نامه نیاز داره ) موقع تحویل گرفتن مودم جایگزین دقیقا باید همون کاری رو که موقع خرید مودم در زمان اولیه انجام داد رو انجام بده .یعنی کپی کارت ملی و شناسنامه و قبض تلفن و نامه ی شرکتی و از این حرفا. در غیر اینصورت به گفته خود شرکت پیمانکار مودم به شخص تحویل داده نمیشه
در دو حالت مودم جدید در خونه شما میاد.
یک در حالتی که شما مستقیماً از خود ایرانسل درخواست داده باشید . که من توصیه میکنم این کارو نکنین ( رفتن به خود مرکز خدمات بالاتر از جهان کودک ( آفریقا ) )
و یکی اینکه تکنسین تشخیص تعویض بده و خودش فرم تعویض رو پر کنه . جایگزین کردن مک آدرس شما ( البته مک آدرس شما عوض میشه ) روی یک مودم دیگه!

ممنون رفیق . مسئله اینجاست که بعدها اگر خواستم مودم رو عوض کنم یا یه مودم دیگه بگیرم دوباره معرفینامه نخوان ؟؟؟
آخه دوستمون تو پستهای قبل گفتند که برای تعویض مودم اگر سرعتتون بالاتر از 128 هست باید معرفینامه هم بدید ، آخه وقتی پرونده ام نزد ایرانسل تکمیل هست و بر اساس اون پرونده به من سرعت بالاتر از 128 دادند دوباره برای چی دوباره معرفی نامه بدم !!! معرفینامه قبلی زمانی بود که دانشجو بودم الان دیگه دانشجو نیستم که [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من خودم حدود 3 4 ماه پیش مودمم از رو میز افتاد و سه تا چراغ آنتنش سوخت منم زنگ زدم. گفتم چراغش سوخته ولی نگفتم که از رو میز افتاده اونم برام فرم پر کرد و حسابم به حالت تعلیق دراومد حدود 1 هفته حساب تعلیق بود که نصاب زنگ زد قرار گذاشت که بیاد و وقتی اومد مودم رو نشونش دادم اونم کل وسایل های مودم رو گرفت و رفت فرداش یه مودم دیگه اورد و مدرکی چیزی هم نخواست فقط گفت برای این که ثابت بشه صاحب حساب خودتی مدارک حسابت(همونایی که اولین بار بهتون میدن) رو نشون بده منم نشون دادم و اونم یه نگاه کرد و مودم رو داد و رفت
البته اینم بگم که همین پریروز پام به سیمش گیر کرد و دوباره از رو میز افتاد و 2 چراغ آنتنش سوخت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته دیگر در رابطه با مدت زمان استفاده از بسته های افزایشی:

با درود
مدت زمان استفاده از بسته های افزایشی وایمکس ایرانسل چند روز است.مثلا بسته 1 گیگ تا چند روز اعتبار
دارد ؟
ممنون

بسته های ایرانسل با هم فرق دارند مثلا یک ماهه که ۳۰ روز فرصت داری از حجم دانلودت استفاده کنی. اگه منظورت یک گیگ ماهانه است که ۳۰ روز است اما توجه داشته باشید که سرویسهای محدود، محدودیت حجم دانلود هم دارند و چنانچه قبل از اتمام دوره زمانی،ترافیکتون تموم شد اینترنت شما قطع میشود و باید حجم اضافه بخرید که فکر کنم هر گیگ ۶۵۰۰ تومان باشه

این بسته های ایرانسل هم هر چقدر ترافیک تو بسته ها بمونه به ماه بعد منتقل نمیشه.درسته؟

اگر مجدد بسته نخرید تا اخر مهلت قانونی اش اعتبار دارد ،اگر بسته جدید بخرید به تعداد روز های باقی مانده از بسته قبلی با تعداد روز های بسته جدید مهلت استفاده از حجم باقی مانده میشه (و ماکسیمم 180 روز فکر کنم باشه)

سوال در رابطه با قطع موقت سرویس

سلام

آقا نزدیک 45 روز سرویس اعتباری 1 مگی که دارم رو گذاشتم روی قطع موقت ... حالا با توجه به اینکه ممکنه حتی تا 2 ماه دیگه از سرویس استفاده نکنم مشکلی که پیش نمیاد انشالله ؟ یعنی میخوام علاوه بر این 2 ماه 1 ماه دیگه هم به حالت قطع موقت باشه .. یهو نیان بزنن سرویس رو تعطیل کنن بره ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه کسی اطلاعی داره یا اینکارو کرده یه کمکی کنه ممنون میشیم فقط دوباره بگم که سرویس من " 1 مگ نامحدود اعتباری هست " یعنی ماه به ماه 80 تومان میریزم تو خندق بلا ایرانسل ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا میخوام 3 ماه ندم !

با تشکر

خواهش میکنم
1 مگ نامحدود اعتباری

سلام
من یکی از دوستام حدود 7 8 ماه هست که قطع موقت هست حسابش
خیالت راحت هیچ اتفاقی نمیافته

با تشکر از دوستانی که این اطلاعات رو در اختیار من گذاشتن

ehsan_jan3
31-03-2012, 15:12

Milad4171
31-03-2012, 16:06
ببخشید کدوم کابل ضعیفه ؟ فیبر نوری یا سیم مسی ؟ روی کدوم میشه سرعت بهتری داشت ؟
سیم مسی. بخاطر ضعیف بودنش بیش از 2 مگ رو نمیتونه انتقال بده!
فیبر نوری هست که امکان انتقال داده رو از 2 مگ بیشتر رو داره!
و همین 2 مگ هم بخاطر پهنای باند کم 2 مگ واقعی نیست! حدودا 200 کیلو هست!

zed2
31-03-2012, 16:51
مودم اگر سالم باشه یا از دوره ضمانت گذشته باشه یا جزو شرایط تعویض (بخاطر خرابی نامشخص )نباشه تعویض نمی کنن.

در غیر موارد بالا با پشتیبانی تماس بگیرید و بگید مودمم خراب شده و انها اطلاعات لازم رو می دن.

shaghaiegh2000
31-03-2012, 17:46
مودم یکی از دوستام رو گرفتم و به پورت usb پشت وصل کردم و با اینکه دو سه چراغ روشن داشت اما نتوانستم به اینترنت وصل بشم.آیا تنظیمات خاصی هم باید انجام بدهم؟چرا وصل نشد؟

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

خوزستان اگه کسی مودم کارکرده برای فروش داره من خریدارم.

zed2
31-03-2012, 19:24
مودم یکی از دوستام رو گرفتم و به پورت usb پشت وصل کردم و با اینکه دو سه چراغ روشن داشت اما نتوانستم به اینترنت وصل بشم.آیا تنظیمات خاصی هم باید انجام بدهم؟چرا وصل نشد؟

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

شما باید اشتراک ایرانسل رو هم داشته باشین و در مودم وارد کنین تا وصل بشود.

zed2
31-03-2012, 19:29
بچه ها این نسخه ویرایش شده است اگر اشکال یا اصلاحی باز هست بگید انجام بدم که فردا بزارم پست اول::46:

Milad4171
31-03-2012, 21:39
خوبه. خیلی کامله. بگذار. :5:
تعویض مودم ها در زمان گارانتی بر عهده ی بخش خدمات هست. یعنی یه نفر میاد و مودم خراب شما رو تست میکنه و در صورت تصمیم برای تعویض ظرف 3 روز کاری مودم جدید مثل روال عادی جایگزین میشه.
اینو هم باید توجه داشت که کسی که یه اکانت 1 مگ با نامه خریداری کرده ( منظور سرعت بالای 128 هست که نامه نیاز داره ) موقع تحویل گرفتن مودم جایگزین دقیقا باید همون کاری رو که موقع خرید مودم در زمان اولیه انجام داد رو انجام بده .یعنی کپی کارت ملی و شناسنامه و قبض تلفن و نامه ی شرکتی و از این حرفا. در غیر اینصورت به گفته خود شرکت پیمانکار مودم به شخص تحویل داده نمیشه
یک در حالتی که شما مستقیماً از خود ایرانسل درخواست داده باشید . که من توصیه میکنم این کارو نکنین ( رفتن به خود مرکز خدمات بالاتر از جهان کودک ( آفریقا ) )
و یکی اینکه تکنسین تشخیص تعویض بده و خودش فرم تعویض رو پر کنه . جایگزین کردن مک آدرس شما ( البته مک آدرس شما عوض میشه ) روی یک مودم دیگه!
یعنی در این حالت مودم قبلی مفت نمی ارزه. باید انداختش دور!
ولی من با تعویض 2 عدد مودم USB و یک عدد مودم وای فای به این نتیجه رسیدم که درصد خیلی کمی هست که در زمان گارانتی شما برای تعویض مودم بخواین پولی پرداخت کنین!
حتی به من گفتن مودم قبلی رو ازتون تحویل میگیرن در صورتی که یارو که اومد اصلا روحش خبر نداشت که من اکانت دارم و یک ساله دارم استفاده میکنم. فکر میکرد تازه خریدم!!!! ( چون من فقط مودم USBم مشکل داشت ولی طرف هم مودم هم تقویت کننده رو واسم آورد که الان تقویت کننده یدک تو خونه هست در صورت تخریب شدن تقویت کننده فعلی میشه ازش استفاده کرد :31: )
اینم یه تجربه و نظر من در موردم تعویض مودم هایی که در طول زمان گارانتی خراب میشن!:46:

mahdi_talia
31-03-2012, 21:45
اقا اپلودتون چطوره ؟
٥١٢ كه خيلي بده!!!

Sent from mahdi_talia

zed2
31-03-2012, 22:00
خوبه. خیلی کامله. بگذار. :5:
یعنی در این حالت مودم قبلی مفت نمی ارزه. باید انداختش دور!
ولی من با تعویض 2 عدد مودم USB و یک عدد مودم وای فای به این نتیجه رسیدم که درصد خیلی کمی هست که در زمان گارانتی شما برای تعویض مودم بخواین پولی پرداخت کنین!
حتی به من گفتن مودم قبلی رو ازتون تحویل میگیرن در صورتی که یارو که اومد اصلا روحش خبر نداشت که من اکانت دارم و یک ساله دارم استفاده میکنم. فکر میکرد تازه خریدم!!!! ( چون من فقط مودم USBم مشکل داشت ولی طرف هم مودم هم تقویت کننده رو واسم آورد که الان تقویت کننده یدک تو خونه هست در صورت تخریب شدن تقویت کننده فعلی میشه ازش استفاده کرد :31: )
اینم یه تجربه و نظر من در موردم تعویض مودم هایی که در طول زمان گارانتی خراب میشن!:46:
اینم اضافه می کنم به پست :31:

ویرایش :
در مورد مک ادرس. هر سخت افزاری مک ادرس تقریبا انحصاری داره و مثل شناسنامه ان وسیله در سیستم های ارتباطی معرفی میشه ....تو سیستم های شبکه ای هم مک ادرس سخت افزار رو به سرور می دن که اجازه ارتباط برقرار کردن رو به ان سخت افزار بده (و بخاطر همین می گم که برای تغییر مک و گول زدن سرور های شناسایی نیاز به -- کردن مک هست مثل -- کردن گوشی های قاچاق که در گذشته وارد شده و مخابرات حالت عادی اجازه وصل شدن به شبکه اش رو نمی داد است.)

marvel2000
01-04-2012, 06:29
تازه رسیدیم خونه دیدیم سرعتمون شده کمتر از نصف.
اینم هدیه ایرانسل برای روز سیزدهم عید.

ebi1952
01-04-2012, 09:09
یه سوال از دوستان
ایرانسل فقط موقع دانلود از ترافیک کم میکنه یا موقع اپلود هم از حجم ترافیک کم میکنه؟
منظورم اینه که فرض اگه من 4 گیگ ترافیک ماهیانه دارم این 4 گیگ فقط برای دانلوده یا موقع اپلود هم ازش کم میشه و اگه کم نمیشه یعنی اپلود بینهایته؟

shaghaiegh2000
01-04-2012, 09:22

کسی کمک نمیکنه.دوستم اشتراکش فعاله. اگه مودمش رو بگیرم باید دوباره وارد کنم؟

shaghaiegh2000
01-04-2012, 09:37
یه سوال از دوستان

هم برای دانلود و هم برای آپلود و حتی برای وبگردی ترافیک مصرف میشود.

shaghaiegh2000
01-04-2012, 09:55
مودم یکی از دوستام که اشتراکش فعاله رو از اون گرفتم برای اتصال مودم چه تنظیماتی لازمه؟آخه با اینکه دو سه چراغ روشن بود اینترنتم وصل نشد.لطف کنید تا مودم هنوز پیش منه راهنمایی کنید.

Milad4171
01-04-2012, 10:30
مودم یکی از دوستام که اشتراکش فعاله رو از اون گرفتم برای اتصال مودم چه تنظیماتی لازمه؟آخه با اینکه دو سه چراغ روشن بود اینترنتم وصل نشد.لطف کنید تا مودم هنوز پیش منه راهنمایی کنید.

اول از همه مودم چه مدلی هست؟
دوم اینکه آیا موقع اتصال سیستم به شما اعلام میکنه که شبکه به طور کامل وصل هست؟ یعنی Internet access فعال هست؟ یا No access میده؟
و آیا مودم شما گیرندگی ثابتی رو نشون میده؟ ( چراغهای روی مودم) یا در حال پرش هست؟
احتمال اینکه منطقه شما پوشش نده هم میتونه باشه!
بهتره یه پنگ هم بگیرید از تو Cmd

اینم حواستون باشه. وقتی مودم رو وصل میکنید به برق ( واسه مدل وای فای و اونایی که برق نیاز دارن ) باید یکی دو دقیقه صبر کنید تا شروع به کار کنه!

mehdi_vsgh
01-04-2012, 11:28
از صبح دارم تست میکنم ....مشکل سرعتی دیده نمیشه کاملا کیفیت عالی و خوب هست...
512 نامحدود تهران

ata.royalfalcon
01-04-2012, 11:56

یه سوال برای من پیش اومد .
من با معرفینامه دانشجویی اینترنت 512 گرفتم :31: از انجایی که دانشجو همیشه دانشجو نمی ماند ، تکلیف چیست ؟؟
همان معرفینامه قدیمی رو تحویل بده ؟؟

عاليه
01-04-2012, 12:06

منم هيچ مشكلي در سرعت ندارم و الان دارم با 1.3 مگ دانلود ميكنم.

سرويس 1 مگ مشهد

shaghaiegh2000
01-04-2012, 12:45
اول از همه مودم چه مدلی هست؟
دوم اینکه آیا موقع اتصال سیستم به شما اعلام میکنه که شبکه به طور کامل وصل هست؟ یعنی Internet access فعال هست؟ یا No access میده؟
و آیا مودم شما گیرندگی ثابتی رو نشون میده؟ ( چراغهای روی مودم) یا در حال پرش هست؟
احتمال اینکه منطقه شما پوشش نده هم میتونه باشه!
بهتره یه پنگ هم بگیرید از تو Cmd

اینم حواستون باشه. وقتی مودم رو وصل میکنید به برق ( واسه مدل وای فای و اونایی که برق نیاز دارن ) باید یکی دو دقیقه صبر کنید تا شروع به کار کنه!

وقتی وصل میکنم صفحه ای که فکر کنم مال شر کردن شبکه است میاد. چراغها ثابته. منطقه ما هم تحت پوششه. بعد از اینکه زدم برق چند دقیقه صبر کردم تا چراغها ثابت شد. علامت مثلث زرد رنگ که کنار ساعته هم نرفت. مدل مودم ۱۳۰ وای فای هستش.

ehsan_jan3
01-04-2012, 15:26
دوستان این پیام چه معنی میده ؟ detected covert channel exploit in icmp packet

من وایمکس دارم و نود 5 من موقع اتصال این پیامو میده و مرتب مرورگرم که فرقی نمیکنه چی باشه دچار قفل کردن میشه .

arash11
01-04-2012, 15:32
با درود
مدت زمان استفاده از بسته های افزایشی وایمکس ایرانسل چند روز است.مثلا بسته 1 گیگ تا چند روز اعتبار
دارد ؟
ممنون

shaghaiegh2000
01-04-2012, 16:07
با درود
دارد ؟
ممنون

بسته های ایرانسل با هم فرق دارند مثلا یک ماهه که ۳۰ روز فرصت داری از حجم دانلودت استفاده کنی. اگه منظورت یک گیگ ماهانه است که ۳۰ روز است اما توجه داشته باشید که سرویسهای محدود، محدودیت حجم دانلود هم دارند و چنانچه قبل از اتمام دوره زمانی،ترافیکتون تموم شد اینترنت شما قطع میشود و باید حجم اضافه بخرید که فکر کنم هر گیگ ۶۵۰۰ تومان باشه

sms11
01-04-2012, 17:50
این بسته های ایرانسل هم هر چقدر ترافیک تو بسته ها بمونه به ماه بعد منتقل نمیشه.درسته؟

دوستان کسی شار وایمکس با تخفیف خواست پ خ بده

zed2
01-04-2012, 19:43

دوستان کسی شار وایمکس با تخفیف خواست پ خ بده
اگر مجدد بسته نخرید تا اخر مهلت قانونی اش اعتبار دارد ،اگر بسته جدید بخرید به تعداد روز های باقی مانده از بسته قبلی با تعداد روز های بسته جدید مهلت استفاده از حجم باقی مانده میشه (و ماکسیمم 180 روز فکر کنم باشه)پ

Electronic-Arts
01-04-2012, 19:56
من با معرفینامه دانشجویی اینترنت 512 گرفتم :31: از انجایی که دانشجو همیشه دانشجو نمی ماند ، تکلیف چیست ؟؟
ربطی نداره , وقتی که اینترنت رو گرفتی دیگه فرقی نداره که دانشجو هستی یا نه , شرکتی که با اسمش گرفتی منحل شده یا نه
اگر هم نخواستی استفاده کنی قطع موقت کن و اگر هم خواستی کم سرعت تر استفاده کنی از 256 پایین تر نگیر که بالاتر از 128 باشه و دیگه نامه نخواد

zed2
01-04-2012, 20:07
ربطی نداره , وقتی که اینترنت رو گرفتی دیگه فرقی نداره که دانشجو هستی یا نه , شرکتی که با اسمش گرفتی منحل شده یا نه
اگر هم نخواستی استفاده کنی قطع موقت کن و اگر هم خواستی کم سرعت تر استفاده کنی از 256 پایین تر نگیر که بالاتر از 128 باشه و دیگه نامه نخواد
اینو مشخص کنید نامه باسه تعویض مودم می خواد یا نمی خواد
:wac:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
01-04-2012, 20:09

ممنون رفیق . مسئله اینجاست که بعدها اگر خواستم مودم رو عوض کنم یا یه مودم دیگه بگیرم دوباره معرفینامه نخوان ؟؟؟
آخه دوستمون تو پستهای قبل گفتند که برای تعویض مودم اگر سرعتتون بالاتر از 128 هست باید معرفینامه هم بدید ، آخه وقتی پرونده ام نزد ایرانسل تکمیل هست و بر اساس اون پرونده به من سرعت بالاتر از 128 دادند دوباره برای چی دوباره معرفی نامه بدم !!! معرفینامه قبلی زمانی بود که دانشجو بودم الان دیگه دانشجو نیستم که :31:

عاليه
01-04-2012, 23:12
دوستان این پیام چه معنی میده ؟ detected covert channel exploit in icmp packet

من وایمکس دارم و نود 5 من موقع اتصال این پیامو میده و مرتب مرورگرم که فرقی نمیکنه چی باشه دچار قفل کردن میشه .

فكر ميكنم بهتر باشه اين سوال رو در قسمت آنتي‌فيلترها مطرح كنيد. ولي من خودم چند وقت پيش كه نود رو نصب كردم اصلا ازش راضي نبودم، چون اصلا فايرفاكس و ياهومسنجر باز نميشدن!

Electronic-Arts
01-04-2012, 23:55

آخه دوستمون تو پستهای قبل گفتند که برای تعویض مودم اگر سرعتتون بالاتر از 128 هست باید معرفینامه هم بدید ، آخه وقتی پرونده ام نزد ایرانسل تکمیل هست و بر اساس اون پرونده به من سرعت بالاتر از 128 دادند دوباره برای چی دوباره معرفی نامه بدم !!! معرفینامه قبلی زمانی بود که دانشجو بودم الان دیگه دانشجو نیستم که :31:

من خودم حدود 3 4 ماه پیش مودمم از رو میز افتاد و سه تا چراغ آنتنش سوخت منم زنگ زدم. گفتم چراغش سوخته ولی نگفتم که از رو میز افتاده اونم برام فرم پر کرد و حسابم به حالت تعلیق دراومد حدود 1 هفته حساب تعلیق بود که نصاب زنگ زد قرار گذاشت که بیاد و وقتی اومد مودم رو نشونش دادم اونم کل وسایل های مودم رو گرفت و رفت فرداش یه مودم دیگه اورد و مدرکی چیزی هم نخواست فقط گفت برای این که ثابت بشه صاحب حساب خودتی مدارک حسابت(همونایی که اولین بار بهتون میدن) رو نشون بده منم نشون دادم و اونم یه نگاه کرد و مودم رو داد و رفت
البته اینم بگم که همین پریروز پام به سیمش گیر کرد و دوباره از رو میز افتاد و 2 چراغ آنتنش سوخت :31:

ata.royalfalcon
02-04-2012, 08:11
البته اینم بگم که همین پریروز پام به سیمش گیر کرد و دوباره از رو میز افتاد و 2 چراغ آنتنش سوخت :31:

ممنون رفيق ، سرعتت چنده ؟؟

عاليه
02-04-2012, 13:20

حالا خوبه فقط چراغاش مي‌سوزه!!!

dvlsh
02-04-2012, 17:36
سلام

آقا نزدیک 45 روز سرویس اعتباری 1 مگی که دارم رو گذاشتم روی قطع موقت ... حالا با توجه به اینکه ممکنه حتی تا 2 ماه دیگه از سرویس استفاده نکنم مشکلی که پیش نمیاد انشالله ؟ یعنی میخوام علاوه بر این 2 ماه 1 ماه دیگه هم به حالت قطع موقت باشه .. یهو نیان بزنن سرویس رو تعطیل کنن بره ! :31:

اگه کسی اطلاعی داره یا اینکارو کرده یه کمکی کنه ممنون میشیم فقط دوباره بگم که سرویس من " 1 مگ نامحدود اعتباری هست " یعنی ماه به ماه 80 تومان میریزم تو خندق بلا ایرانسل ! :31: حالا میخوام 3 ماه ندم !

با تشکر

Electronic-Arts
02-04-2012, 18:41
ممنون رفيق ، سرعتت چنده ؟؟
خواهش میکنم
1 مگ نامحدود اعتباری

سلام

آقا نزدیک 45 روز سرویس اعتباری 1 مگی که دارم رو گذاشتم روی قطع موقت ... حالا با توجه به اینکه ممکنه حتی تا 2 ماه دیگه از سرویس استفاده نکنم مشکلی که پیش نمیاد انشالله ؟ یعنی میخوام علاوه بر این 2 ماه 1 ماه دیگه هم به حالت قطع موقت باشه .. یهو نیان بزنن سرویس رو تعطیل کنن بره ! :31:

اگه کسی اطلاعی داره یا اینکارو کرده یه کمکی کنه ممنون میشیم فقط دوباره بگم که سرویس من " 1 مگ نامحدود اعتباری هست " یعنی ماه به ماه 80 تومان میریزم تو خندق بلا ایرانسل ! :31: حالا میخوام 3 ماه ندم !

با تشکر

سلام

sms11
02-04-2012, 19:28
خواهش میکنم
1 مگ نامحدود اعتباری

سلام

سه تا سوال از شما دارم
1-شما که نامحدود 1 مگ دارید(با توجه به اینکه شنیدم نامحدود ها هم یه ترافیک دارن)میخواستم بدونم ترافیک ماهیانه شما برای سرعت 1 مگ نامحدود چقدره؟

2-معمولا سرعت دانلود همزمان 2 فایل برای شما حول و حوش چه سرعتیه(بر حسب کیلو بایت)؟

3-قدرت سیگنال وایمکس برای شما چقدره؟

میشه چند تا تست سرعت در زمان های مختلف بزارید؟

Milad4171
02-04-2012, 20:12

من گفتم نامه میخواد. اینا اصلا واسشون مهم نیست شما مشترک قبلی هستی یا خیر! چون شما مودم رو از پیمانکار یعنی شرکت واسطه بین ایراسنل و اون شرکت هست که اونا اصلا واسشون مهم نیست شما دارید تعویض میکنید یا خیر . ایراسل بهشون میگه برید به فلانی مودم بدید. اونا هم طبق روال کاری همه ی مدارک رو میگیرن. من سر این موضوع دعوام شد که بنده خدایی که پشت خط تلفن ( پشتیبانی ایرانسل) بود گفت از نظر ما مشکلی نیست اونا روال کاررشون فرق داره .حتی واسه 256 به 512 هم نامه میخواد. گفت یه کپی بگیرید از نامه تون داشته باشین!

وقتی وصل میکنم صفحه ای که فکر کنم مال شر کردن شبکه است میاد. چراغها ثابته. منطقه ما هم تحت پوششه. بعد از اینکه زدم برق چند دقیقه صبر کردم تا چراغها ثابت شد. علامت مثلث زرد رنگ که کنار ساعته هم نرفت. مدل مودم ۱۳۰ وای فای هستش.
شما مطمعن شو پسورد کاربری رو دوستت عوض نکرده. ببین میتونی با یوز و پسوردی که داری بری تو کنترل حساب؟ همه چی ببین اونجا درسته؟
چون اگه پسورد رو عوض کرده باشه امکان وصل شدن نیست ( مودم وای فای اینطوریه )
اگه علامت مثلت زرد هست یعنی یه ایرادی هست ( اگر ویندوز 7 داری بهت میگه کدوم قسمت ایراد داره که به احتمال قوی مشکل از سیستمه)

میخواد عزیز برادر. میخواد :31: . البته خیلی کار چرندیه ولی خوب جزو روال کاریشونه دیگه. اون بنده خدایی هم که اومد مودم رو تحولم داد گفت منم قبول دارم کار مزخرفیه . یه کپی از نامه ات بگیر که اگه مشکل پیش اومد درگیر نامه نباشی!!!

Electronic-Arts
02-04-2012, 20:12
سه تا سوال از شما دارم
1-شما که نامحدود 1 مگ دارید(با توجه به اینکه شنیدم نامحدود ها هم یه ترافیک دارن)میخواستم بدونم ترافیک ماهیانه شما برای سرعت 1 مگ نامحدود چقدره؟

2-معمولا سرعت دانلود همزمان 2 فایل برای شما حول و حوش چه سرعتیه(بر حسب کیلو بایت)؟

3-قدرت سیگنال وایمکس برای شما چقدره؟

میشه چند تا تست سرعت در زمان های مختلف بزارید؟
این دوتا تست امروز بود و این یکی هم تست چند روز پیش
1-با 1 مگ میشه 300 گیگ در ماه دانلود کرد که نباید 300 گیگ بشه یعنی 299.99 گیگ بشه ولی 300 گیگ نشه
ساده تر بخوام بگم تا 250 270 گیگ میتونید با خیال راحت دانلود کنید
2-سرعتم کلا حدودای 140 150 هست که البته پهنای باند من یه خورده بیشتر از 1 مگ هست که تو تست هم میتونید ببینید و 2 لینک یا 10 لینک یا هر تعداد بخواید همزمان دانلود کنید سرعت 1 مگ (130 کیلوبایت ) تقسیم به اون تعداد میشه یعنی مثلا دو لینک دانلود کنید هر کدوم 130 نمیشه و هر کدوم 65 کیلوبایت میشه
3-

فاصله رو بردارید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عاليه
02-04-2012, 20:17
دوستان يك سوالي داشتم كه ميبخشيد اگر خيلي ابتدايي هست، بذاريد به حساب بيسوادي!

آي پي وايمكس ايرانسل استاتيك هست يا اكتيو؟ يعني آيا با هر بار كانكت شدن، يك آي پي جديد به فرد اختصاص ميگيره؟

Imanhjp
02-04-2012, 20:41
دوستان يك سوالي داشتم كه ميبخشيد اگر خيلي ابتدايي هست، بذاريد به حساب بيسوادي!

آي پي وايمكس ايرانسل استاتيك هست يا اكتيو؟ يعني آيا با هر بار كانكت شدن، يك آي پي جديد به فرد اختصاص ميگيره؟

بعد از هربار اتصال آیپی شما عوض میشه. برای گرفتن آیپی ثابت باید مشترک حقوقی وایمکس باشید و به ایرانسل درخواست بدید

ata.royalfalcon
02-04-2012, 20:43
من گفتم نامه میخواد. اینا اصلا واسشون مهم نیست شما مشترک قبلی هستی یا خیر! چون شما مودم رو از پیمانکار یعنی شرکت واسطه بین ایراسنل و اون شرکت هست که اونا اصلا واسشون مهم نیست شما دارید تعویض میکنید یا خیر . ایراسل بهشون میگه برید به فلانی مودم بدید. اونا هم طبق روال کاری همه ی مدارک رو میگیرن. من سر این موضوع دعوام شد که بنده خدایی که پشت خط تلفن ( پشتیبانی ایرانسل) بود گفت از نظر ما مشکلی نیست اونا روال کاررشون فرق داره .حتی واسه 256 به 512 هم نامه میخواد. گفت یه کپی بگیرید از نامه تون داشته باشین!

میخواد عزیز برادر. میخواد :31: . البته خیلی کار چرندیه ولی خوب جزو روال کاریشونه دیگه. اون بنده خدایی هم که اومد مودم رو تحولم داد گفت منم قبول دارم کار مزخرفیه . یه کپی از نامه ات بگیر که اگه مشکل پیش اومد درگیر نامه نباشی!!!

ممنون از شما .
دو سوال ذیگه هم داشتم .
1. فرض کنید یکسال بعد مودم خراب شد ، معرفینامه ای که تاریخ آن برای سال پیش هست مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟
2. چطوری میتوان بصورت حضوری مودم خرید ، آیا مغازه ای در تهران هست ؟

mehdi_vsgh
02-04-2012, 21:57
حالا یه سوال اگه کسی بگه من الان مدارکم نیست و مدرک ندارم چی میشه؟؟؟ دیگه اونوقت حسابش عوض میشه و نمیتونه بالاتراز 128 بگیره تا مجدد نامه بده؟

ata.royalfalcon
02-04-2012, 22:26
حالا یه سوال اگه کسی بگه من الان مدارکم نیست و مدرک ندارم چی میشه؟؟؟ دیگه اونوقت حسابش عوض میشه و نمیتونه بالاتراز 128 بگیره تا مجدد نامه بده؟
با توجه به توضیحاتی که گفته شده به نظرم دو حالت مطرح میشه .

1. اگر قصد تعویض یا خرید مودم دارید با توجه به توضیحات گفته شده احتمالاً به دردسر میافتید در نتیجه مجدداً باید معرفینامه درست حسابی بگیرید :31:
2. ولی با توجه به اینکه مدارک شما نزد ایرانسل تکمیل هست و بر اساس اون مدارک به شما سرویس بالاتر از 128 داده شده مطمئناً سرعت رو کم نمیکنند .

بطور خلاصه باید دو چیز رو باید تفکیک کرد . خود ایرانسل و پیمانکار ایرانسل .
خود ایرانسل که مشکلی نداره ، مشکل پیمانکار ایرانسل هست که باید معرفینامه درست حسابی جهت خرید یا تعویض مودم داد .

mehdi_vsgh
03-04-2012, 09:04
با توجه به توضیحاتی که گفته شده به نظرم دو حالت مطرح میشه .

1. اگر قصد تعویض یا خرید مودم دارید با توجه به توضیحات گفته شده احتمالاً به دردسر میافتید در نتیجه مجدداً باید معرفینامه درست حسابی بگیرید :31:
2. ولی با توجه به اینکه مدارک شما نزد ایرانسل تکمیل هست و بر اساس اون مدارک به شما سرویس بالاتر از 128 داده شده مطمئناً سرعت رو کم نمیکنند .

بطور خلاصه باید دو چیز رو باید تفکیک کرد . خود ایرانسل و پیمانکار ایرانسل .
خود ایرانسل که مشکلی نداره ، مشکل پیمانکار ایرانسل هست که باید معرفینامه درست حسابی جهت خرید یا تعویض مودم داد .
اون که اره 2 حالت قطعا داره:دی
ولی میخوام بدون در نهایت زور کدومشون بیشتره؟؟:دی پیمانکار ایرانسل یا خود ایرانسل؟
من الان مدارک رو ندارم(البته دارم ها ولی کلی گفتم) میخوام بدونم مشکلی پیش نمیاد بعدا اگه ندم بهشون؟ چون تصمیم دارم اگه پولدار شدم:دی یک مودم جیبی بخرم:دی

IMAN SD
03-04-2012, 09:11
دوستان یه سوال دارم.یکی از دوستان ویندوزش اورجینال التیمیت سون و درایورر مودم usb رو اصلا نمیشناسه...ولی درایور تو ویندوز home به خوبی شناخته میشه!
چه باید کرد؟

ata.royalfalcon
03-04-2012, 09:26
اون که اره 2 حالت قطعا داره:دی
ولی میخوام بدون در نهایت زور کدومشون بیشتره؟؟:دی پیمانکار ایرانسل یا خود ایرانسل؟
من الان مدارک رو ندارم(البته دارم ها ولی کلی گفتم) میخوام بدونم مشکلی پیش نمیاد بعدا اگه ندم بهشون؟ چون تصمیم دارم اگه پولدار شدم:دی یک مودم جیبی بخرم:دی

خود ايرانسل كه مشكلي نداره ، مداركت نزد ايرانسل نگهداري ميشه كه بر اساس اون سرعت بالاتر از 128 دادند و بعيد ميدونم كم كنن ، محض اطمينان هيچ وقت سرعت رو به كمتر از 256 كاهش نديد (در قسمت e-care) . ولي براي خريد يا تعويض مودم پيمانكار ممكنه ازت معرفينامه بالاي 128 رو بخواد ، شايد حواس نداشته باشه معرفينامه رو هم نگيره :31: .

در هر حال پيمانكار چه معرفي نامه بخواد و چه نخواد محض اطمينان بهتره يه كپي داشته باشي . چون اگر معرفينامه بخواد و نداشته باشي شايد مودم رو بهت نده :31:

mrmostafa
03-04-2012, 10:26
مودم برداشتم رفتم كلاردشت ويلامون اونجا زدم استفاده كنم ديدم اصلا آنتن نداره :)) اينترنت ايرانسل هم اونجا با جي پي آر اس وصل ميشد بعضي اوقات هم ميشد edge فقط فيس بوك رو چك ميكردم سرعت زياد بالا نبود ولي تو جاده در حال حركت مرتب به edge ايرانسل وصل بودم انصافا سايت رو در عرض 2 ثانيه لود ميكرد اگه 3G واقعي بود چي ميشد ديگه :))

h.yazdani67
03-04-2012, 13:18
سلام،
من الان رفتم تو سایت ایرانسل برای ثبت نام ، میخوام یک طرح به اینگونه انتخاب کنم:
مودم وای فای رو میزی
512 اعتباری نامحدود
حالا چند تا سوال دارم. موقع اینتخاب طرح مورد نظرم ، دیدم که یک طرح 512 دیگه هم داره با نام 512 کیلوبیت پیشرفته . این پیشرفته دیگه چیه؟ فرقش با 512 نامحدود و پایه در چیست؟
سوال بعدی:
من میخوام 6 ماهه 512 نامحدود بگیرم همون که در بخش تعرفه هاشون هم هست. باید چیکار کنم؟ چون در بخش تعرفه های انتخابی نبود( مودم رو حالت رایگان نیست ، از این بابت مطمعنم)
سوال آخرم:
من اگه 512 نامحدود بگیرم چقدر در ماه میتونم حداکثر دانلود داشته باشم. یکی از دوستان در صفحه قبلی میگفت برای 1 مگ 299 گیگ حداکثر مجاز هست برای 512 نامحدود چطور؟

h.yazdani67
03-04-2012, 15:39
بچه ها جواب این سوال بالایی من رو بدید من میخوام ازشون سرویس بگیرم
ممنون

mrmostafa
03-04-2012, 17:37
دوستان من الان مودم وای فای دارم میخوام مودم جیبی رو هم بگیرم چطور ایرانسل هر 2 تا رو مورد استفاده قرار نمیده خوب من مودم وای فای رو در منزل استفاده میکنم مودم جیبی بیرون منزل. وقتی مودم همراه 8 ساعت شارژ نگه میداره در منزل که نمیشه استفاده کرد. چیکار باید بکنیم پس؟؟ چرا حق استفاده از یه مودم رو داریم؟؟؟ خوب کاری کنن همزمان با 2 تا مودم کار نکنه یوزر ولی بتونیم با 2 تا مودم متفاوت کار کنیم. سیاست مسخره و غیر منطقی دارن.

zed2
03-04-2012, 18:27
دوستان پست اول با مطالب جمع اوری شده اپدیت شد:happy:
اگر اشکالی در مطالب بود بگین اصلاح کنم:46:

h.yazdani67
03-04-2012, 19:14
یکی جواب من رو هم بده توروخدا، آقا من بخوام اون طرح 6 ماهه نامحدود که تخفیف خورده رو بگیرم باید چیکار کنم؟ تازه میخوام از ایرانسل سرویس بگیرم بصورت اینترنتی.

Milad4171
03-04-2012, 19:45
یکی جواب من رو هم بده توروخدا، آقا من بخوام اون طرح 6 ماهه نامحدود که تخفیف خورده رو بگیرم باید چیکار کنم؟ تازه میخوام از ایرانسل سرویس بگیرم بصورت اینترنتی.
من متوجه نشدم مشکل شما چیه؟
شما اول میری بخش وایمکس ایرانسل به این آدرس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F)
بعد میری بخش ثبت نام به این آدرس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2FLayer1?id=297)
بعد از پر کردن فرم مربوطه و انتخاب نوع مودم تعرفه مورد نظر رو انتخاب میکنی طبق این لیست:

طبق این فرم شما مثلا میتونی خریداری کنی. تا اونجا که مشخصه و من میدونم 6 ماهه نامحدود نداره. مثلا نوشته 128 یک ساله مثلا 12 گیگ.
شما فقط میتونی ماه به ماه شارژ کنی!
حالا شما تو این لیست کدوم رو میخوای انتخاب کنی؟

البته این هم هست:
که مودم رایگان نداره و البته واسه کسانی که سرویس قبلا از ایرانسل گرفتن. نه واسه کسانی که تازه ثبت نام کردن یا میخوان بکنن!

h.yazdani67
03-04-2012, 20:03
من متوجه نشدم مشکل شما چیه؟
شما اول میری بخش وایمکس ایرانسل به این آدرس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F)
بعد میری بخش ثبت نام به این آدرس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2FLayer1?id=297)
بعد از پر کردن فرم مربوطه و انتخاب نوع مودم تعرفه مورد نظر رو انتخاب میکنی طبق این لیست:

طبق این فرم شما مثلا میتونی خریداری کنی. تا اونجا که مشخصه و من میدونم 6 ماهه نامحدود نداره. مثلا نوشته 128 یک ساله مثلا 12 گیگ.
شما فقط میتونی ماه به ماه شارژ کنی!
حالا شما تو این لیست کدوم رو میخوای انتخاب کنی؟

البته این هم هست:
که مودم رایگان نداره و البته واسه کسانی که سرویس قبلا از ایرانسل گرفتن. نه واسه کسانی که تازه ثبت نام کردن یا میخوان بکنن!

من دقیقا همین طرح
512 نامحدود 6 ماهه 285 تومنیو میخوام. مودم رو هم رایگان نمیخوام . جالبه الان یکی از بچه های همینجا که مشتری قدیمی هم هست اتفاقا اومده همین طرح رو از لیستش انتخاب کنه که میگه برای من همچین طرحی رو نداره!!!

Milad4171
03-04-2012, 20:14
شاید واسه طرح زمستونشون بوده و برش داشتن من دو ماه پیش از کنترل حساب تغییر طرح تعرفه 1 ساله نامحدود 256 رو دیدم!! شاید همین که میگم چون واسه طرح زمستانه بوده برداشتنش .جاش این جدیده اومده! مثلا قبلا 3 ماهه نامحدود بود واسه پاییز اگه یادتون باشه!!

---------- Post added at 09:14 PM ---------- Previous post was at 09:10 PM ----------

آقا توی این طرج جدید دقت کردین ترافیک 6 ماهه 256 میشه 18 گیگ و ترافیک 1 ساله 256 هم میشه 18 گیگ!!!!!!!!!!!!
یعنی چی اونوقت؟؟؟؟؟؟ اون یه سالهه بدرد نمیخوره که! همون 6 ماه اول تموم میشه!! :31:

sms11
03-04-2012, 20:44
دوستان یه سوال فوری دارم
یکی از دوستانم وایمکس ایرانسل داره و خودش هم خط ایرانسل نداره.خطش همراه اول هست
من از طریق سرویس خط به خط میخوام براش شارژ بفرستم.چطوری میتونه چک کنه که شارژ براش اومده یا نه؟
چطوری میتونه رمز "کنترل حساب اینترنتی" رو با سیم کارت همراه اولش بدست بیاره؟

ata.royalfalcon
04-04-2012, 08:31
دوستان پست اول با مطالب جمع اوری شده اپدیت شد:happy:
اگر اشکالی در مطالب بود بگین اصلاح کنم:46:

ممنون از اينكه زحمت ميكشيد .
چند نكته اي هم هست ، البته ببخشيد كه جسارت ميكنيم .:46:

در بعضي از نقل و قولها در صفحه اول عكسها نشان داده نميشه (پستهاي اصلي در زير) .

همچنين در اين پست شماره حساب بصورت عكس بود كه در صفحه اول شماره حساب پيداش نيست .

پيشنهادم اينه كه عكسها ضميمه انجمن بشه كه بعدا پاك نشه .

نكته بعدي هم اينه كه اگر سرعت شما بالاتر از 128 باشه براي خريد مودم يا تعويض مودم احتمالا معرفينامه لازم هست . پس بهتره كه يه كپي از اون معرفينامه رو داشته باشند .
در نتيجه اين پست زير هم بهتره كه اضافه بشه .

و نتيجه گيري كلي

hesam,sh
04-04-2012, 10:46
سلام دوستان
کسی میتونه منو راهنمایی کنه توی مودم FBR-105 از کجا میتونم فرکانسها رو تغییر بدم ؟
و آیا نرم افزار این مودو قابل ارتقا به مدل FBR-130 هست یا خیر و اگر هست چطور باید این کارو انجام بدم؟