PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] Wimax Irancell / شرکت ایرانسل { توضیحات در پست اول }

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

sei_pm
30-01-2010, 22:49
من 3 روز پیش 128 گرفتم ازشون امروز وصل شد از صبح تا حالا که قطعی و این چیزا توش نبوده سرعتشم 12 تا 16 متغیره

من که شاتل دارم قیمتش بالاست اصلا" به صرفه نیست ما با همون 128 مخابرات هم کارمون را میوفته

فردا قراره از شره شاتل خلاص شم به مشترکین مخابرات بپیوندم !

آقا شما خجالت نمی کشید؟

mehrdad38
30-01-2010, 23:06
پته مردم رو مي ندازي رو آب؟:46::31::5::8:

Bs_panzer
30-01-2010, 23:26
آقا چی کار کنیم ؟ بگیریم ؟ از دست شاتل خسته شدم :|

یه نفر هم که جواب میده معلوم میشه خالی بنده !

!As@d
30-01-2010, 23:39
این که مودم هاش زرده یکم تو ذوق میزنه :(

ولی من حتما میگیرم خوبیش اینه که دیگه نمیخواد 7 روز مخابرات برات بازی در بیاره تا سرویست از isp وصل بشه

نکته مثبتش اینه که مودم رو میشه حمل کرد بعضی ها (مثه من) وقتی می خوان مسافرت برن مشکلشون اینه که بدون نت میمیرن :دی و خیلی به دردشون میخوره

بعد امروز رفتم تو سایتش دیدم که نوشته با کارت های مخصوص سیم کارتش هم میشه شارژ کرد

نکته خیلی منفی ! از دانلود رایگان خبری نیست ! البته این تو این جور چیزا ایرانسل زیاد حال میده تو سیم کارتاش دیدین که مثلا میگه 5 شنبه رایگان یا نصف قیمت یا به مناسبت های مختلف ترافیک اضافه میکنه

سلام....
شما دچار توهم شده اید! :31:
و یا اینکه منظورتون از مسافرت در معدوده یک آنتن BTS بوده....:20:

Bs_panzer
30-01-2010, 23:48
سلام....
شما دچار توهم شده اید! :31:
و یا اینکه منظورتون از مسافرت در معدوده یک آنتن BTS بوده....:20:

بله.....

مثلا منظورم بیشتر به شهر های شمال کشور بود...

KING_DESIGNER
30-01-2010, 23:53
دوست عزیز !
اگه دانلودر و یه شب دانلود نکنی خوابت نمیبره توصیه میکنم نگیری
اگه وبگردی میکنی و تورنت بازی که اصلا عین خیالت نیست چند گیگ هدر دادی مثل ما ( 2 گیگ آپلود داشتم )
بهتره بری سراغ یه سرویس بهتر و پولی که مطمئنا این سرویس مخابرات نسبت به قیمت میصرفه به درد هرکسی نمیخوره ولی سرجمع 70 در صد راضی به دنبال خودش داره
چرا ؟
چون دوستانی که در بندرعباس هستند و زودتر از ما رفتند دنبال این قضیهو گرفتند تا الان شارژ کردند وراضی بودند نه این که اونجا شرکت دیگه ای نباشه اتفاقا نمایندگی شاتل و بقیه هم هستند ولی نمیدونم چرا از 4-5 ماه پیش هنوز دارند شارژ میکنند حتما یه چیزی هست که دارند میگیرند .!
از ما گفتن بود من که تو نخش هستم + بقیه دوستان !

Bs_panzer
31-01-2010, 00:00
آخه بیشتر از 128 نمیده....

در ضمن اینا می خوان همرو ببرن مخابرات که هدف پلید و شومشون یعنی شبکه داخلی دست پیدا کنن

آی ملت بیدار شین دیگه گوگل هم ندارین ها !

KING_DESIGNER
31-01-2010, 00:15
nاداش الان که ساعت 12:10 دقیقه شبه ( بهش میگن نیمه شب ) کدوم ملت رو میخوای بیدار کنی ؟ :31:
در ضمن یه چیزی اگه همچن اتفاقی هم بیفته به نظرت شاتل رو میزارن به اینترنت جهانی دست پیدا کنه ؟ پارس انلاین رو چطور ؟
بقیه رو چطور؟
تا وقتی که سر این هشت تا PAP محترم توی آخور مخابراته وضعیت همینه که هست ! تنها راه
استفاده از سرویسهای بین المللی مثل ماهواره که منتظر خرید پهنای باند دولت هم نمیونی .
درضمن فوقش هم بستنش ! ببندن کاری نداره که دو سال سرویس دوطرفه بخر میشه حدود 500 تومن ! با مسترکارت خودت پول بریز حسابشون خطت هم که دیشه پس موردی نداره بزار دولت اینترنت رو قطع کنه و ولی دوسال از طریق دیش و با سرعت 2 مگ در ثانیه وصلی و برای همیشه از شر قیلترینگ هم راحتی
این قضیه اطلاعات میاد درخونتون هم فکر کنم چرتو پرت باشه من یکی توی نخم نمیره
میرم میگردم ببینم داستان چیه اگه از روش قانونی بشه دیش دو طرفه گذاشت خوب پس مشکل دیگه چی میتونه باشه ؟
ما که رفتیم دنبالش:20:

Bs_panzer
31-01-2010, 19:46
هه هه !

ماهواره درست نداریم تقی به توپی میخوره پارازیت داره ببین نتش دیگه چی مخواد بشه .....

KING_DESIGNER
31-01-2010, 20:17
ربطی بهم نداره !
پارازیت برای کانالهای تصویری اعمال میشه
کانالهای دیتا رو دت بزنن اینترنت ملت میریزه بهم
مثل این که یادت رفته دیش مرکزی ایران توی اسآباد همدان هم از همین NSS استفاده میکنه
این کار رو بکنن در واقع شبکه ملی رو مختل کردند
دو زاری افتاد ؟

Bs_panzer
31-01-2010, 20:31
آره شیرفهم شد :دی

ولی 2 طرفه میگن زندان پندان و اینا داره درسته ؟!

وگرنه ما که بدمون نمیاد برای کارخونه هم در به در دنباله نت هستیم (شهرک صنعتی پرند) اگه بشه که عالیه باری اونجا هم میگیریم

اطلاعات بیشتر گیر اوردی بهم پ . خ کن :دی

ممنون

KING_DESIGNER
31-01-2010, 20:52
والا میگن
میخوام یه زنگی بزنم به اطلاعات ببینم داستان چیه
خوب الان زنگ بزنیم بهتره تا اینکه خودشون بیان درخونمون :)

!As@d
31-01-2010, 22:16
بله.....

مثلا منظورم بیشتر به شهر های شمال کشور بود...

سلام.... فک کنم متوجه منظورم نشدی.... گفتم که این امر امکانپذیر نیست.... و شما در مسافرت ها تون نمی توانید از وایمکس ایرانسل(بر فرض براینکه شهر های مورد نظر هم تحت پوشش باشند) استفاده کنید!

forexet
31-01-2010, 23:06
سلام.... فک کنم متوجه منظورم نشدی.... گفتم که این امر امکانپذیر نیست.... و شما در مسافرت ها تون نمی توانید از وایمکس ایرانسل(بر فرض براینکه شهر های مورد نظر هم تحت پوشش باشند) استفاده کنید!

دوست عزیز خواهش میکنم اطلاعات غلط ندید

آقای panzer بله شما میتونید مودم رو با خودتون ببرید و در هر شهری خواستید متصل بشید به اینترنت البته اگر تحت پوشش باشه

پیشنهاد میکنم این صفحه رو حتما مطالعه بفرمایید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنظورم این قسمت هست:
همچنین، با استفاده از مزایای منحصر به فرد این سرویس، شما قادر خواهید بود در صورت نیاز مودم خود را با خود حمل کرده و در تمامی نقاطی که پوشش شبکه وجود دارد، حتی در سایر شهرها، همچنان به اینترنت دسترسی داشته باشید.

اینکه میگن در هنگام حرکت نمیشه استفاده کرد ، منظور اینه مثلا در ماشین بشینید و در هنگام حرکت بخواید استفاده کنید امکانش نیست ، باید بزنید کنار و توقف کنید تا بتونید متصل بشید

موفق باشید

Guts
01-02-2010, 00:12
ببینم از این مودم‌های کوچولوی Wimax که مثل فلش مموری میمونه نمیده؟ اگر مودمش خارجی و بزرگ باشه که برای حمل خیلی جالب نیست.
مثل این:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s.r
01-02-2010, 02:01
ببینم از این مودم‌های کوچولوی Wimax که مثل فلش مموری میمونه نمیده؟ اگر مودمش خارجی و بزرگ باشه که برای حمل خیلی جالب نیست.
مثل این:

فعلا نه ولی در آینده اگر مرحله سیار شروع به کار کنه از این مودم میتونید استفاده کنید که قابلیت استفاده از اینترنت در حال جرکت رو هم داره

hummer_1990
01-02-2010, 17:03
والا میگن
میخوام یه زنگی بزنم به اطلاعات ببینم داستان چیه
خوب الان زنگ بزنیم بهتره تا اینکه خودشون بیان درخونمون :)

من شنیدم کنترل اطلاعات ارسالی و دریافتی که از طریق دیش ارسال و دریافت میشه(اینترنت ماهواره ای) برای دولت خیلی سخته و به همین دلیل افراد جاسوس میتونن از این طریق اطلاعات رو از هر جایی که باشن بدون نیاز به ISP ها و سرورهای اینور ارسال و دریافت کنن حالا چه طوریشو نمیدونم(مثل این که امواج خودشون رو روی امواج دیگه paste میکنن و... نمیدونم والا) و به همین دلیل یکی از ابزار جاسوسی محسوب میشه و افرادی که مجوز ندارن حق استفاده از اون رو ندارن.
من که اینجوری شنیدم حالا صحت داره یا نه خدا میدونه.:5:

KING_DESIGNER
01-02-2010, 19:17
اصلا قابلیت کنترل ندارند ! اینکه خیالت تخت وگرنه تا حالا همه گرفته بودند و کنترل میکردن فوقش هزینه بر بود و پول هم که ماشالا علف خرسه تو این مملکت از مفت المال برایش هزینه میکردن !
بگذریم
در مورد ارسال چرا چون میتونن رضد کنن و ارسالها رو ببینن ولی دریافت ها رو خیر نمیتونن ببینن چون همچین امکانی نیست
هر لحظه اوناطلاعات از روی دیش ارسال میشه و فقط هم به اون مک ادرس کارت دی وی بی شخص ارسال میشه حالا میخواد ید باه دوبی باشه اسرائیل باشه عراق باشه هرجای دنیا که باشه باید تحت بیم اون پرووایدر باشه که پوشش بیم اون ستلایت هم که کاملا مشخصه یه نقشه داره که توی سایت برای دانلود گذاشتن و مناطق مرکزی آسیا + خاورمیانه همه رو مشخص کرده و میتونین در اون محدوده اقدام به ارسال و دریافت کنید ولی این که ما ارسال داشته باشیم یه خورده مشککوکه
در قانون جرائم رایانه ای هم به این مطلب اشاره ای نشده عرض کردم حتی در دانشگاه هم جزوه ای داشتیم برای همین قانون که اشاره ای به اون نشده بود .!
حاا میخوام طی چند روز آینده یه تماسی با اون جا بگیرم ببینم از صحت و سقمش اطلاع پدا کنم اگه بشه که همتون مهمون من ! ( چون فوق العاده قیمتش پایینتره نسبت به این مخابرات خراب شده ! ) وگرنه که بیخیال این سیتسم میشیم و از یه طرف هاستفاده میکنیم
الان پاینتررین قیمت برای یک طرفه ماهواره ای حدود ماهی 13 تومن هست برای اینترنت 512 کیلو بایت که وحشتناک ارزونه فقط باید یک سرویس هم برای ارسال داشته باشید که سرجمع ماهی 20 تومنی میشه ولی خوب نه قیلتر هستی نه ایرانی هستی ( چون IP خارجی داری )
سئوالی بود در خدمتیم.

Bs_panzer
01-02-2010, 22:13
اصلا قابلیت کنترل ندارند ! اینکه خیالت تخت وگرنه تا حالا همه گرفته بودند و کنترل میکردن فوقش هزینه بر بود و پول هم که ماشالا علف خرسه تو این مملکت از مفت المال برایش هزینه میکردن !
بگذریم
در مورد ارسال چرا چون میتونن رضد کنن و ارسالها رو ببینن ولی دریافت ها رو خیر نمیتونن ببینن چون همچین امکانی نیست
هر لحظه اوناطلاعات از روی دیش ارسال میشه و فقط هم به اون مک ادرس کارت دی وی بی شخص ارسال میشه حالا میخواد ید باه دوبی باشه اسرائیل باشه عراق باشه هرجای دنیا که باشه باید تحت بیم اون پرووایدر باشه که پوشش بیم اون ستلایت هم که کاملا مشخصه یه نقشه داره که توی سایت برای دانلود گذاشتن و مناطق مرکزی آسیا + خاورمیانه همه رو مشخص کرده و میتونین در اون محدوده اقدام به ارسال و دریافت کنید ولی این که ما ارسال داشته باشیم یه خورده مشککوکه
در قانون جرائم رایانه ای هم به این مطلب اشاره ای نشده عرض کردم حتی در دانشگاه هم جزوه ای داشتیم برای همین قانون که اشاره ای به اون نشده بود .!
حاا میخوام طی چند روز آینده یه تماسی با اون جا بگیرم ببینم از صحت و سقمش اطلاع پدا کنم اگه بشه که همتون مهمون من ! ( چون فوق العاده قیمتش پایینتره نسبت به این مخابرات خراب شده ! ) وگرنه که بیخیال این سیتسم میشیم و از یه طرف هاستفاده میکنیم
الان پاینتررین قیمت برای یک طرفه ماهواره ای حدود ماهی 13 تومن هست برای اینترنت 512 کیلو بایت که وحشتناک ارزونه فقط باید یک سرویس هم برای ارسال داشته باشید که سرجمع ماهی 20 تومنی میشه ولی خوب نه قیلتر هستی نه ایرانی هستی ( چون IP خارجی داری )
سئوالی بود در خدمتیم.

ای ول ! دیگه میریم تو فلان سایت نمیگه
Unfortunately, due to some restrictions we are not yet available in your country. We understand that you are currently in Iran (your IP address is 94.182.47.225)

:19:

KING_DESIGNER
01-02-2010, 22:57
yes man !
اون رو که نمیگه هیچ وقت کریسمس هم کلی برات کارت تبریک میل میکنه
کلا خارجیها برای سگهاشون هم احترام قائلن چه برسه به آدم !
ولی وقتی برمیگردیم به مملکت خودمون با آی پی خودمون ! میگه گم شو ایرانی !
نمونه اش ! نصف بیشتر سایتهای لیچر !:13:
حتی میتونی از این مهرداد بپرسی ( همونی که عکس یانگوم رو گذاشته برای اواتارش ) از صح تا شب پای اینترنت ماهواره ای هستش ! میتونی بهش پی ام بدی و ازش خبر بگیری تا صتدیقی باشد بر صحبتهای من !

!As@d
01-02-2010, 23:08
دوست عزیز خواهش میکنم اطلاعات غلط ندید

آقای panzer بله شما میتونید مودم رو با خودتون ببرید و در هر شهری خواستید متصل بشید به اینترنت البته اگر تحت پوشش باشه

پیشنهاد میکنم این صفحه رو حتما مطالعه بفرمایید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنظورم این قسمت هست:
همچنین، با استفاده از مزایای منحصر به فرد این سرویس، شما قادر خواهید بود در صورت نیاز مودم خود را با خود حمل کرده و در تمامی نقاطی که پوشش شبکه وجود دارد، حتی در سایر شهرها، همچنان به اینترنت دسترسی داشته باشید.

اینکه میگن در هنگام حرکت نمیشه استفاده کرد ، منظور اینه مثلا در ماشین بشینید و در هنگام حرکت بخواید استفاده کنید امکانش نیست ، باید بزنید کنار و توقف کنید تا بتونید متصل بشید

موفق باشید

سلام...
ظاهرا در ایران هر روز یک قانون تصویب می شود! منبع اطلاعات بنده هفته نامه عصر ارتباط است . ..
طبق این نوشته ها مجوز وایمکس های که قرار است چند شرکت انرا ارائه کنند دارای محدودیت های از جمله عدم استفاده سیار (فقط در محدوده یک آنتن بی تی اس ) می باشد ...

دوست عزیز خواهش میکنم اطلاعات غلط ندید!:31:
نخیر طبق استاندارد های جهانی مکان اتصال به وایمکس حتی در حین حرکت (تا 120 کیلومتر در ساعت) وجود دارد!
ایران را نمی دانم.... :27:

!As@d
01-02-2010, 23:21
دوست عزیز forexet از انجا که احتمال می دهم بر مواضع قبلی خود پافشاری نمایید این خبر را از ایسنا هم در اینجا قرار می دهم...

اين كارشناس با اشاره به پروانه وايمكس و مفاد آن تصريح كرد: شركت‌هاي مجري پروژه وايمكس بر طبق پروانه اجراي كار، اجازه ارائه سرويس در حال حركت را ندارند و تنها قادر خواهند بود براي سرويس‌هاي ثابت امكانات وايمكس را ارائه دهند.
منیع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پ.ن: احتمالا حق با شما باشد و محدودیت ها شامل (فقط) استفاده در حال حرکت باشد. نمی دانم.... :)

forexet
01-02-2010, 23:48
سلام
والا قصد بنده رو اشتباه متوجه شدید ، من نخواستم و نمیخوام حرف خودم رو اثبات کنم اصولا اعتقادی هم به این حرفا ندارم چه سودی داره بیام تو یه فروم که کسی هم منو نمیشناسه حرفی رو اثبات کنم، فقط این دوستمون میخواست فقط به این خاطر وایمکس بگیره ولی شما با اطمینان گفتین که اصلا امکانش نیست ، این بود که گفتم این بنده خدا به خاطر این موضوع اشتباه کارش لنگ نمونه و نره از gprs استفاده کنه

مسئله اینجوریه:

1. وایمکس ثابت: باید استفاده کننده ثابت باشه و حرکت نکنه
2. وایمکس سیار (قابلیت موبیلیتی): استفاده کننده میتونه تا سرعتی که ارائه دهنده اعلام کرده هم از خدمات استفاده کنه ، این سرعت خودش چندین نوع هست که مثلا در یک نوع تا 20 کیلومتر در یک نوع تا 60 کیلومتر و... (دقیق یادم نیست سرعت هارو ولی همه اینا دسته بندی دارند و مثلا بهترین نوع بالای 120 رو هم پشتیبانی میکنه) پیشرفته ترین تجهیزات سرعت بالاتری هم پشتیبانی میکنند

پس این ثابت بودن و سیار نبودن همون ثابت بودن استفاده کننده هست

بله اتفاقا این منبعی که ذکر کردید درست گفته
اجازه ارائه سرويس در حال حركت را ندارند و تنها قادر خواهند بود براي سرويس‌هاي ثابت امكانات وايمكس را ارائه دهند.

تا جایی که من شنیدم تو دنیا هم با همین دو استاندارد D و E و احتمالا استانداردهای دیگری ارائه میشه و این موضوع فقط به ایران خودمون اختصاص نداره :دی

به هر حال اگه منظورمو بد رسوندم معذرت میخوام
موفق و شاد باشید :دی
یا حق

alfa_df2000
02-02-2010, 00:50
ديدم بحث اينترنت ماهواره اي در بعضي تاپيک ها راه افتاده و راهنمايي ها و اطلاعات اشتباه در اين باره طي پست هاي مختلف داره

داده مي شه . که تعجب اور هستش .

دوستان کلا قيد اينترنت ماهواره اي رو از ريشه بزنيد و همان ADSL به اصطلاح پرسرعت و محدود رو استفاده کنيد .

---------------------------------------------

در مورد اينترنت ماهواره اي به موارد زير دقت کنيد :

اولا فقط اينترنت يک طرفه به شما مي دهند يعني فقط سرعت شما افزايش مي يابد و فقط قابليت دانلود رو داريد .

و بايد شما حتما براي ارسال يعني باز کردن سايت ها ADSL يا ديال اپ داشته باشيد . و در مدت استفاده از مک

بايد حتما ارسال هم داشته باشيد . البته اگر مي خواهيد خيلي خوب از مک استفاده کنيد حداقل بايد پهناي 256 يا 128

ADSL رو هم داشته باشيد . پس کلا ديال اپ به کنار مي رود .

مثلا اکانت هاي ماهواره اي زير به فروش مي رسند با قيمت هاي زير :

پهناي 512 کيلو === يک ماه نامحدود 228 هزار تومان

در ماهواره متزلزل اکسپرس هستش .

پهناي 2 مگابايت === محدوديت 2.6 گيگابايت در يک ماه 32 هزار تومان

و قيمت ها همين طور افزايش مي يابد .

و بدبختي زماني هستش که مک Share بشود که سرعت پايين مي ايد .

حالا مشکلاتي که ممکن هستش براي مک و پيد رخ بده هم هستش که فروشنده تضميني براي شما نمي دهد

و اصلا مسئوليتي در قبال ان نمي پذيرد .

و اينکه اگر پورت هاي --- توسط مخابرات هم مختل بشود بدبختي شروع مي شود مثل

27 شهريور امسال که به خاطر قطع شدن --- توسط مخابرات دو هفته کلا اينترنت ماهواره اي هم مختل شد .

سوما ما دو نوع مک داريم :

1. مک هايي که از ان براي دانلود آفلاين استفاده مي شود .

2. مک هايي که شما اگر چيزي دانلود کرديد براي طرف مقابل افلاين نمي شود . اين مورد براي کساني هستش

که مي خواهند اطلاعات دانلود به شخصي که در حال دانلود افلاين هستش نرسد . و از امنيت بالايي برخوردار هستش .

مثلا فرکانس 10845 w3 هستش که مک ها از امنيت بالايي برخوردار هستش و مک ها هم گران هستند .

اکانت هاي نامحدود گران تمام مي شود و اصلا به صرفه نيستش .

پس قيد اينگونه اينترنت رو در ايران بزنيد .

----------------------------

در ضمن سروکار تمام اينترنت فعلا در داخل کشور دست مخابرات هستش و تمامي پورت ها هم دست مخابرات هستش

و هرکاري مي تواند بکند و رديابي شما هم کار سختي براي مخابرات نيست . چون هزينه کلاني مي شود و تمامي

سيستم ها براي رديابي خريداري مي شود .

موفق باشيد .

alfa_df2000
02-02-2010, 00:54
-------------------------------------------

forexet
02-02-2010, 11:41
به نظر من هم ماهواره ای به صرفه نیست ضمن اینکه یه جورایی خلافه و جریمه داره (همین یک طرفه اش اگه شاکی خصوصی داشته باشین که بعضی وقتها گیر میاد جریمه داره)

ولی اینطور که شما میگید هم نیست که 200 هزار تومن باشه همه جا (منظورم اینه درسته بعضی جاها خیلی گرون میدن ، ولی هستند جاهایی که با قیمت خیلی کمتر میدند)

نوعی میشناسم که در 1 گیگ اول 2 مگابیت غیر شیر به شما میده (سرعت در حدود 300 ثابت) ، بعد 9 گیگ به شما 1 مگابیت میده (سرعت شبا در حدود 100 تا 130 متغیر ولی روزا هم پایین تر از 50 نمیاد اونم در شرایط خیلی پرمصرف) ، بعد ازاینکه 10 گیگتون رو کامل مصرف کردید سرعت شما میشه 256 کیلوبیت (بین 20 تا 30 متغیر) و بعد این 20 تا 30 تا آخر ماه نامحدود میتونید دانلود کنید ازش

10 گیگ 1 مگ ، بعد هم نامحدود 256 ماهی 49 هزار تومن
از اونور هم باید 13 تومن پول adsl بدید ، میشه جمعا ماهی 62 هزار تومن برای این سرعتی که گفتم

اگر بخواید 1 گیگ اولتون 2 مگ باشه بعدش نامحدود 1 مگابیت داشته باشید تا آخر ماه (بعد 10 گیگ 256 نشه) ، این سرویس هزینه اش 120 هزار تومن ماهیانه هست

ضمن اینکه مثلا اینترنت شبانه هم دارند ، 200 هزار تومن میدید برای 3 ماه ، بعد 1 ماه نامحدود شبانه دارید ( 2 مگ شیر 1 به 10)

من قبلا میخواستم بگیرم ، ولی بعضی از شرکتهای (غیر معروف) ایران خودمون دارند با ماهی 30 یا 40 تومن سرعت 60 70 میدند ، الانم که شاتل و پارس آنلاین 1 هفته ای هست دارن سرعت 115 رو روی 128 میدن اینه که بیخیال شدم سر قضیه اینکه ممکنه جریمه هم داشته باشه یا تو هوای بارونی سیگنال ضعیف شه دیدم به دردسرش نمیارزه

forexet
02-02-2010, 11:56
دوستان هنوز وایمکس کسی وصل نشده؟
با کارت دانشجویی 1 مگ میدن؟

sei_pm
02-02-2010, 13:08
بگذریم
سئوالی بود در خدمتیم.
استفاده از خود ماهواره ممنوعه حالا می خوای بپرسی اینترنت ماهوارهای چجوریه

Saman_Es
02-02-2010, 17:36
سلام بچه ها میون کلامتون یه سوال داشتم.
من به دلیل محدودیت پورت مخابراتی مجبورم از Wimax استفاده کنم.
کسی از وایمکس داتک استفاده کرده؟ داتک 256 نامحدودش از ایرانسل ارزونتره.. 56500 تومان(با مالیات)
کیفیتش چطوریه؟ شما ایرانسل رو پیشنهاد میکنید یا داتک؟؟
در این که داتک در ارایه خدمات بی سیم سابقه اش طولانیه شکی نیست ولی ممکن زیر ساخت وایمکس ایرانسل از داتک بهتر باشه. از دوستان کس اگه اطلاع داره لطفا مارو بی اطلاع نذاره.
ممنون

amir_shield
02-02-2010, 18:08
با سلام به دوستان گل
آقا من امروز وایمکسم وصل شد:31: تا این لحظه خیلی سرعت خوبه و راضی هستم من 128 اعتباری گرفتم ولی سرعت دانلودم به 25 کیلو هم میرسه ...البته فعلا اولشه و خلوته خدا میدونه بعدا چی میشه ...اینو هم بگم که من اهواز هستم و پروسه ثبت نام تا وصل شدن اینترنت یه 6 روزی طول کشید...

forexet
02-02-2010, 19:11
با سلام به دوستان گل
آقا من امروز وایمکسم وصل شد:31: تا این لحظه خیلی سرعت خوبه و راضی هستم من 128 اعتباری گرفتم ولی سرعت دانلودم به 25 کیلو هم میرسه ...البته فعلا اولشه و خلوته خدا میدونه بعدا چی میشه ...اینو هم بگم که من اهواز هستم و پروسه ثبت نام تا وصل شدن اینترنت یه 6 روزی طول کشید...

مبارکه ، مودم داخلی یا خارجی؟
اگه داخلیه ، دیوار تاثیری تو سیگنال دریافتی شما داره؟ یعنی هر جای خونه میتونید استفاده کنید یا کنار پنجره فقط؟

اگر ممکنه یه پینگ از یاهو بزارید

amir_shield
02-02-2010, 20:14
با سلام
مودم که داخلی هست ولی گیرندگیش خوب هست و کمی هم دیوار تاثیر داره مثلا بعضی از جاهای خونه سه چراغ میده ولی روی کامپیوتر که گذاشتمش دو چراغ میده اما با این حال مشکلی با سرعت اینترنت ندارم..

!As@d
02-02-2010, 22:41
سلام
والا قصد بنده رو اشتباه متوجه شدید ، من نخواستم و نمیخوام حرف خودم رو اثبات کنم اصولا اعتقادی هم به این حرفا ندارم چه سودی داره بیام تو یه فروم که کسی هم منو نمیشناسه حرفی رو اثبات کنم، فقط این دوستمون میخواست فقط به این خاطر وایمکس بگیره ولی شما با اطمینان گفتین که اصلا امکانش نیست ، این بود که گفتم این بنده خدا به خاطر این موضوع اشتباه کارش لنگ نمونه و نره از gprs استفاده کنه

مسئله اینجوریه:

1. وایمکس ثابت: باید استفاده کننده ثابت باشه و حرکت نکنه
2. وایمکس سیار (قابلیت موبیلیتی): استفاده کننده میتونه تا سرعتی که ارائه دهنده اعلام کرده هم از خدمات استفاده کنه ، این سرعت خودش چندین نوع هست که مثلا در یک نوع تا 20 کیلومتر در یک نوع تا 60 کیلومتر و... (دقیق یادم نیست سرعت هارو ولی همه اینا دسته بندی دارند و مثلا بهترین نوع بالای 120 رو هم پشتیبانی میکنه) پیشرفته ترین تجهیزات سرعت بالاتری هم پشتیبانی میکنند

پس این ثابت بودن و سیار نبودن همون ثابت بودن استفاده کننده هست

بله اتفاقا این منبعی که ذکر کردید درست گفته
اجازه ارائه سرويس در حال حركت را ندارند و تنها قادر خواهند بود براي سرويس‌هاي ثابت امكانات وايمكس را ارائه دهند.

تا جایی که من شنیدم تو دنیا هم با همین دو استاندارد D و E و احتمالا استانداردهای دیگری ارائه میشه و این موضوع فقط به ایران خودمون اختصاص نداره :دی

به هر حال اگه منظورمو بد رسوندم معذرت میخوام
موفق و شاد باشید :دی
یا حق

سلام...
ممنون از توضیحات خوبتون:10:
کلا مسئله اینجاست که تو این مملکت هزار تا حرف زده میشه... که من و شما هم مقصر نیستیم....و هر کدوم برداشت خودمون را ازشون می کنیم.

مگه سر همین خدمات ایرانسل قضیه پیام های چند رسانه ای MMS یادتان رفته؟ که چه مسخره بازی هایی شد.

الان هم اگر یک کاربر معمولی گفته ها و لینک های ما را مطالعه می کند باز متوجه داستان نمی شود کما اینکه خودم هم هنوز گیج می زنم!:19:

احتمالا در صورتی که شما بخواهید از مودم و اشتراک خودتون در سایر شهر های تحت پوشش استفاده کنید وجود دارد (منوط به پر کردن فرم مربوطه) باز تماس با خود ایرانسل می تواند برای دوستان متقاضی بهترین گزینه باشد.

با آرزوی سلامتی برای شما.... :11:

ahmaad313
03-02-2010, 08:24
مثل اینکه ارزون کرده
قیمت ها در بخش محاسبه گر تعرفه ها
سمت چپ تمام صفحات
مثلا 128 نا محدود 25 هزار تومن
محدود 8500
تلفن از خط ایرانسل 707

ahmaad313
03-02-2010, 08:56
توضیح : تعرفه گر در حالت اعتباری تا پایان این ماه محاسبه میکنه!
(مثلا الان که 14 بهمنه تا 30 بهمن)
در حالت دائمی تا پایان ماه بعد حساب میکنه!
(مثلا الان که 14 بهمنه تا 29 اسفند)
در حالت ماهیانه هم که یک ماه از الان هست!
(مثلا امروز تا 14 اسفند)
{برای نمونه 128 یک ماهه نامحدود 45
3 گیگ 15}
{تا پایان این ماه
128 نامحدود 25 تومن
3 گیگ 8500 تومن}

---------- Post added at 08:56 AM ---------- Previous post was at 08:55 AM ----------

در ضمن بیشتر از 128 هم با نامه دانشگاه (گواهی) یا شرکتی داده میشه!

ahmaad313
03-02-2010, 09:30
آخرین اصلاحیه:
دیگه سرویس ماهانه نداریم از امروز تا پایان ماه هست !
مثلا برای من : از امروز تا پایان این ماه 8500

---------- Post added at 09:29 AM ---------- Previous post was at 09:28 AM ----------

در ضمن دوستان مودم خارجی تحمل کنند
چون همه جا داخلی خواهد شد.

---------- Post added at 09:30 AM ---------- Previous post was at 09:29 AM ----------

ثبت نام امروز:
مودم+نصب+15 روز 128/3گیگ
130 هزار تومن

Saman_Es
03-02-2010, 18:01
کسی از وایمکس داتک استفاده کرده؟ داتک 256 نامحدودش از ایرانسل ارزونتره.. 56500 تومان(با مالیات)
در این که داتک در ارایه خدمات بی سیم سابقه اش طولانیه شکی نیست ولی ممکن زیر ساخت وایمکس ایرانسل از داتک بهتر باشه. از دوستان کس اگه اطلاع داره لطفا مارو بی اطلاع نذاره.
ممنون

کسی اطلاعی در مورد سرویس وایمکس داتک نداره؟؟

Saman_Es
03-02-2010, 18:05
ممنون

کسی جواب ما رو نمیده؟

alfa_df2000
04-02-2010, 00:29
به نظر من هم ماهواره ای به صرفه نیست ضمن اینکه یه جورایی خلافه و جریمه داره (همین یک طرفه اش اگه شاکی خصوصی داشته باشین که بعضی وقتها گیر میاد جریمه داره)

ولی اینطور که شما میگید هم نیست که 200 هزار تومن باشه همه جا (منظورم اینه درسته بعضی جاها خیلی گرون میدن ، ولی هستند جاهایی که با قیمت خیلی کمتر میدند)

نوعی میشناسم که در 1 گیگ اول 2 مگابیت غیر شیر به شما میده (سرعت در حدود 300 ثابت) ، بعد 9 گیگ به شما 1 مگابیت میده (سرعت شبا در حدود 100 تا 130 متغیر ولی روزا هم پایین تر از 50 نمیاد اونم در شرایط خیلی پرمصرف) ، بعد ازاینکه 10 گیگتون رو کامل مصرف کردید سرعت شما میشه 256 کیلوبیت (بین 20 تا 30 متغیر) و بعد این 20 تا 30 تا آخر ماه نامحدود میتونید دانلود کنید ازش

10 گیگ 1 مگ ، بعد هم نامحدود 256 ماهی 49 هزار تومن
از اونور هم باید 13 تومن پول adsl بدید ، میشه جمعا ماهی 62 هزار تومن برای این سرعتی که گفتم

اگر بخواید 1 گیگ اولتون 2 مگ باشه بعدش نامحدود 1 مگابیت داشته باشید تا آخر ماه (بعد 10 گیگ 256 نشه) ، این سرویس هزینه اش 120 هزار تومن ماهیانه هست

ضمن اینکه مثلا اینترنت شبانه هم دارند ، 200 هزار تومن میدید برای 3 ماه ، بعد 1 ماه نامحدود شبانه دارید ( 2 مگ شیر 1 به 10)

من قبلا میخواستم بگیرم ، ولی بعضی از شرکتهای (غیر معروف) ایران خودمون دارند با ماهی 30 یا 40 تومن سرعت 60 70 میدند ، الانم که شاتل و پارس آنلاین 1 هفته ای هست دارن سرعت 115 رو روی 128 میدن اینه که بیخیال شدم سر قضیه اینکه ممکنه جریمه هم داشته باشه یا تو هوای بارونی سیگنال ضعیف شه دیدم به دردسرش نمیارزه

دوست خوبم بنده مي دانم کدوم سرويس را مي گوييد

خودم زياد از سرويس هاي ماهواره اي استفاده کردم البته چون براي بنده دانلودهاي حجيم در مدت کوتاه

مد نظر بوده براي بنده خيلي سودمند بوده .

مثلا براي دانلودهاي ترابايتي از سرويس هاي گران استفاده می کردم .

که البته اين مورد براي بنده که کارم با دانلود هستش خيلي عالي و سودمند بود .

دليل اصلي هم اين بود که اصلا کاهش سرعتي را نداريد و سرعت بسيار عالي هستش حتي يک لحظه هم سرعت

کاهش نمي يابد . و تضمینی هستش . و این مزیت این سرویس های گران هستش .

--------------------------------

****** دوست خوبم فکر کنم منظور شما سرويسهاي PlanetSky SkyEasy مي باشد که با

قيمت کم عرضه مي شود که براي دانلودهاي با حجم کم به درد مي خورد.

چون بنده يک بار اين سرويس رو براي تست استفاده کردم وقتي امدم يک فايلي را دانلود کنم نوسان زيادي رو در

ساعات شلوغ داشت و سرعت به حداقل مي رسيد 12 کيلوبايت . ولي اين نکته بسيار مهم هستش که

به صدتاي سرويسهاي داخل مي ارزيد چون با همان سرعت هم مي توانستيد دانلود کنيد گرچه سرعت

کاهش مي يافت مثلا صبح ها که کاربران استفاده کننده از همان مک خيلي کم بودند سرعت

عالي مي شد و روي 60 الی 70 کيلو هم مي رسيد ولی چندین بار دیدم سرعت به 80 هم رسید.

که خيلي راحت دانلود مي توانستيد بکنيد . البته از سرور رپیدشیر که واقعا عالی می شد دانلود کرد .

سرويس زير هستش که :

PlanetSky SkyEasy با پهناي 512 کيلو نامحدود به قيمت 9 دلار امريکا

چيزي معادل 10 هزارتومان .

در ضمن موردهای صفحه قبل را اگر دیدید کمی گران بودند از موردهای تضمینی این شرکت بودند که گفتم .

البته تضمین سرعت هستش .

و اینکه اگر دیدید گفتم قید اینترنت ماهواره ای یک طرفه رو بزنید فقط برای کسانی بوده که دانلودهای

بسیارحجیم رو با قیمت های بسیار پایین می خواهند .

--------------------------------------------

forexet
04-02-2010, 13:01
دوست خوبم بنده مي دانم کدوم سرويس را مي گوييد

****** دوست خوبم فکر کنم منظور شما سرويسهاي PlanetSky SkyEasy مي باشد که با

--------------------------------------------

سلام
با تشکر از شما ،
والا منظورم این سرویس نبود

سرویس مورد نظرم Flat بود از شرکت BroadSat ، که تو 1 گیگ اول شما ثابت 300 کیلوبایت دانلود دارید ، بعد تا 10 گیگ سرعت شما شبا ثابت 120 هست ، روزا هم اونطور نیست که اذیت کنه معمولا 70 اینا هست ، نهایت کم بشه میشه 50 ثابت ، که من شبا دانلود میکردم خیلی به دردم میخورد ، بعد از 10 گیگ هم سرعت شما میشه در حدود 20 تا 30 تا آخر ماه بدون محدودیت
نمیدونم جدیدا که پارازیت میندازن تاثیری تو سرعتش داره یا نه ، شاید کم کنه

حالا یک سرویس هم داره که 1 گیگ اول 2 مگ ثابت ، بعد هرچقدر دانلود کنید شبا 120 و روزا 60 70 سرعت میده ، نامحدود هم هست به نام Flat Pro

شیر هست ولی سرعت های بالا تجربی هست کاملا و خودم دیدم ، چون یکی از دوستان داشت تا 2 ماه پیش

---------- Post added at 03:01 PM ---------- Previous post was at 02:57 PM ----------

کسی جواب ما رو نمیده؟

فکر کنم داتک فقط به شرکتها میده ، به هر حال به نظر من از داتک نگیرید ، آخه معلوم نیست اینا بدون مجوز دارن میدن یا... چون فقط 3 تا شرکت تو ایران میتونن وایمکس بدند که اونها هم از طریق مزایده برنده شدند ، داتک اگر هم از این به بعد بخواد ادامه بده ، مجبوره بره زیر مجموعه یکی از اینا بشه ، شایدم همینطور غیر قانونی ادامه بده کی به کیه ...

برا همین که معلوم نیست چطور بشه فکر کنم نامحدود 128 از ایرانسل بگیری بد نباشه 45 تومن ، یکی از دوستان گرفته میگه سرعتش 20 ایناست که بد نیست (بسته به منطقه شما هم داره)

R e Z a
04-02-2010, 13:20
دوستان محترم رعایت کنید اینجا تاپیک مربوط یه WiMAX ایرانسل ـه نه مسائل مربوط به --- و امثالهم.

mehrdad38
04-02-2010, 13:42
بفرما آقا محسن خان تحويل بگير اگر اجازه مي دادي كه من در مورد سرويس هاي EDSL تاپيك آموزشي باز كنم ديگران مجبور نمي شدن مسائل مربوط به اين سرويس رو تو تاپيك هاي ديگه مطرح و تاپيك رو از مسير اصلي خودش خارج كنن من و درياب محسن.:42:

forexet
04-02-2010, 14:38
بفرما آقا محسن خان تحويل بگير اگر اجازه مي دادي كه من در مورد سرويس هاي EDSL تاپيك آموزشي باز كنم ديگران مجبور نمي شدن مسائل مربوط به اين سرويس رو تو تاپيك هاي ديگه مطرح و تاپيك رو از مسير اصلي خودش خارج كنن من و درياب محسن.:42:

اقا محسن خواهش میکنم ایشون رو دریابید :31:

forexet
04-02-2010, 21:31
دوستان وایمکسی کسی بالای 128 گرفته؟

مودم داخلی که برق نخواد نمیدونید کی میارند؟

mali.sh
05-02-2010, 00:58
ویرایش شد :

مطالب منتشر شده ، اطلاعات محرمانه شرکت ایرانسل بود که به اشتباه منتشر شده بود
به درخواست ایرانسل اطلاعات حذف شد
منتظر خبر های رسمی باشید ...

مدیریت p30world
اطلاعات محرمانه شرکت ایرانسل؟؟؟:18:
نه بابا ایرانسل!!!!
حالا این پست اول درباره چی بود؟

amironica
05-02-2010, 02:12
با موبایل هم می شه از وای مکس ایرانشل (!!) استفاده کرد؟؟

Old_Chater
05-02-2010, 09:25
كسي ميدونه از چه وقتي توي شهرستان ها سرويس ميدن؟

emprator_kochak
05-02-2010, 12:35
دوستان يه توضيحي از اين مودم داخلي( با چي تغزيه مي شوند، از چه طريق به كامپيوتر وصل ميشن، اندازشون چقدره، وزنشون چقدره، با ويندوز 7 مشكلي ندارند و...) با دو سه تا عكس بزارند (دوستاني كه الآن رو ميزشونه) ....
راستي اگه آنتن موبايل هر كجا از خونه مثلا پر باشه مال مودم هم چراقاش تمام روشن ميشه يا اگه مال موبايل مثلا 2 خط داشته باشه مال اونم دوچراغه ميشه ؟؟؟ اصلا ربطي به هم دارند ؟

forexet
05-02-2010, 13:24
دوستان يه توضيحي از اين مودم داخلي( با چي تغزيه مي شوند، از چه طريق به كامپيوتر وصل ميشن، اندازشون چقدره، وزنشون چقدره، با ويندوز 7 مشكلي ندارند و...) با دو سه تا عكس بزارند (دوستاني كه الآن رو ميزشونه) ....
راستي اگه آنتن موبايل هر كجا از خونه مثلا پر باشه مال مودم هم چراقاش تمام روشن ميشه يا اگه مال موبايل مثلا 2 خط داشته باشه مال اونم دوچراغه ميشه ؟؟؟ اصلا ربطي به هم دارند ؟

سلام
از برق منزل تغذیه میشوند و از طریق کابل lan (شبکه) به کامپیوتر وصل میشوند با همه نوع ویندوز و حتی سیستم عاملهای دیگه هم سازگاره (7 هم اوکی هست)
گویا قراره به زودی نوع usb هم بدند که ممکنه از برق usb تغذیه بشه
ربطی به آنتن موبایل نداره ، ممکنه موبایل آنتن فول بده ولی وایمکس اصلا نتونید با داخلی کار کنید

این هم یک عکس از مودم داخلی

Bs_panzer
05-02-2010, 13:48
یک سوال !

این مودم داخلی رو که بگیریم آیا امواج رو تو خونه پخش می کنه برای اتصال بیسیم از لپتاپ یا موبایل ؟

forexet
05-02-2010, 15:04
یک سوال !

این مودم داخلی رو که بگیریم آیا امواج رو تو خونه پخش می کنه برای اتصال بیسیم از لپتاپ یا موبایل ؟

نه این مودم فقط از طریق کابل lan باید متصل شید

اینکه امکان که گفتید مودم وایمکس به وایفای (وایرلس) هست که اینم گویا قراره با همون نوع usb عرضه کنن

ahmaad313
05-02-2010, 16:04
اطلاعات محرمانه شرکت ایرانسل؟؟؟:18:
نه بابا ایرانسل!!!!
حالا این پست اول درباره چی بود؟
همون تعرفه های فعلی بود
قبل از اینکه رسما اعلام بشه
البته من فکر میکنم این کار خود ایرانسل بود تا باز خورد هاشو ببینه؟

ali3912
05-02-2010, 20:51
اگه بعدا خواستیم از وایمکس یه شرکت دیگه استفاده کنیم یا مودم عوض کنیم ایرانسل مودم خودشو پس میگیره؟

blae
06-02-2010, 10:34
واسه من نصب کردن.البته هنوز فعال نشده که بتونم تو هر سایتی برم.چنتا فایل تو سایت خود ایرانسل بود با سرعت 80k دانلود کرد!!!
بابا تنظیم کردنه مودمش که کجا باشه از تنظیم lnb هم سختره!!!

Inter
06-02-2010, 10:52
لطفاً پس از نصب و راه اندازی کامل یه تست سرعت بگیر ببینیم چجوریاست.

blae
06-02-2010, 13:27
اگه بعدا خواستیم از وایمکس یه شرکت دیگه استفاده کنیم یا مودم عوض کنیم ایرانسل مودم خودشو پس میگیره؟

نه آقا!
پس 113 تومن دادیم واسه چی؟!!

masoudwww
06-02-2010, 17:25
لطفآ راهنمایی کنید که هزینه ماهیانه برای سرویس 128 خانگی چقدره و قیمت مودمش چنده؟ سرویس 128 سرعت دانلودش فکر میکنید چقدر باشه؟

hno
06-02-2010, 18:14
سلام
من اگه خواستم نمایندگی از وایمکس رو در شهرستان بگیرم باید چه کار کنم ؟ دوستان لطفا اگه نظری دارند مطرح کنند

کسی این سرویس رو گرفته و تست کرده ؟ سرعتش چه طوره ؟ قیمتش که خیلی خوب در میاد ولی سرعتش رو نمیدونم

با تشکر

3jokes_x
07-02-2010, 02:43
لطفآ راهنمایی کنید که هزینه ماهیانه برای سرویس 128 خانگی چقدره و قیمت مودمش چنده؟ سرویس 128 سرعت دانلودش فکر میکنید چقدر باشه؟

لیست تعرفه ها و قیمت مودم و ... همه در سایت خود ایرانسل موجوده: irancell.ir
128 خانگی با محدودیت دانلود 3 گیگابایت در ماه، ماهانه 15 هزار تومانه. اگر دانلودت بیشتر از 3 گیگ باشه باید برای هر یک مگابایت 10 تومان (100ریال) اضافه بدی. اینترنت با سرعت 128 و بدون محدودیت دانلود هم ماهی 45 تومانه. قیمت مودم داخلی 110 تومان و مودم خارجی 220 تومان هست.

در مورد سرعت دانلود هم، فرمولش اینجوریه: اون عددی که اعلام می کنند (مثلا 128) رو تقسیم بر 8 کن (می شه 16) پس سرعت دانلود باید حدود 16 کیلوبایت بر ثانیه باشه. سرعت دانلود اینترنت دایل آپ (56) هم طبق این فرمول می شه 7 کیلوبایت بر ثانیه. و این که می بینی سرعت دانلودت با اینترنت دایل آپ هیچ وقت از 5 بالاتر نمی ره به خاطر اینه که اینترنتی که توی ایران با اسم 56 ارائه می شه، سرعتش واقعا 56 نیست. این هم یه جور دزدی و کم فروشیه ولی توی دنیای مدرن.

mehrdad38
07-02-2010, 09:14
ويرايش شد....

ardi70
07-02-2010, 10:17
یه سوال داشتم: خواهشا کسانی که از این سرویس استفاده میکنند یه چک کنن که میشه صدا و تصویر زنده دریافت کرد یا نه؟ یه سوال دیگه هم الان به ذهنم رسید: کسی بیشتر از 128 از ایرانسل گرفته یا اصلا نمیشه گرفت؟ (با نامه و اینا...)

amir_shield
07-02-2010, 13:29
یه سوال داشتم: خواهشا کسانی که از این سرویس استفاده میکنند یه چک کنن که میشه صدا و تصویر زنده دریافت کرد یا نه؟ یه سوال دیگه هم الان به ذهنم رسید: کسی بیشتر از 128 از ایرانسل گرفته یا اصلا نمیشه گرفت؟ (با نامه و اینا...)

همین الان تست کردم متاسفانه فعلا که نمیشه صدا و تصویر ریل استفاده کرد...

masoudwww
07-02-2010, 14:29
در مورد سرعت دانلود هم، فرمولش اینجوریه: اون عددی که اعلام می کنند (مثلا 128) رو تقسیم بر 8 کن (می شه 16) پس سرعت دانلود باید حدود 16 کیلوبایت بر ثانیه باشه .

ممنون ولی اگه سرعت دانلود سرویس 128 وایمکس 16 کیلوبایت باشه دیگه با adsl چه فرقی میکنه؟

Gamemaster
07-02-2010, 15:26
خوبيش براي اونايي كه فيبر نوري خوبه

mehrdad38
07-02-2010, 18:31
ممنون ولی اگه سرعت دانلود سرویس 128 وایمکس 16 کیلوبایت باشه دیگه با adsl چه فرقی میکنه؟

ببين دوست من خودت داري ميگي سرويس 128 ، خوب 128 يعني 128 ديگه. حالا چه 128 وايمكس چه 128 ADSL، ديگه بالاتر نمي شه. اگر مي بيني يا ميشنوي كه طرف رفته 128 گرفته سرعت دانلودش 50 يا 80 هست اون شركتيه در واقع براش پهناي باند بالا بسته. :20:

ALI SAGHI
07-02-2010, 19:24
ببين دوست من خودت داري ميگي سرويس 128 ، خوب 128 يعني 128 ديگه. حالا چه 128 وايمكس چه 128 ADSL، ديگه بالاتر نمي شه. اگر مي بيني يا ميشنوي كه طرف رفته 128 گرفته سرعت دانلودش 50 يا 80 هست اون شركتيه در واقع براش پهناي باند بالا بسته. :20:

سلام آقا مهرداد
ميشه در مورد پهناي باند بالا كه شركت ميبنده يك توضيحي بديد يعني من كه adsl 128 دارم سرعت دانلودم بين 100 تا 160 متغيره طبق فرمول دوستان 160*8 ميشه 1.2 مگ يعني پهناي باند من از 1مگ هم بيشتره؟
پس سرويس هاي 1مگابايت همين شركت پهناي باندشون چنده؟ اگه سرعتشون با من يكي باشه كه ديگه منصفانه نيست؟ ميشه يكم كامل تر توضيح بديد. ممنون.:46:

Bs_panzer
07-02-2010, 19:47
دوست من زیاد می بندن به 2 دلیل

1.حجم مشتری سریع تموم شه

2. توان رقابت با مخابرات

R e Z a
07-02-2010, 20:25
سلام آقا مهرداد
ميشه در مورد پهناي باند بالا كه شركت ميبنده يك توضيحي بديد يعني من كه adsl 128 دارم سرعت دانلودم بين 100 تا 160 متغيره طبق فرمول دوستان 160*8 ميشه 1.2 مگ يعني پهناي باند من از 1مگ هم بيشتره؟
پس سرويس هاي 1مگابايت همين شركت پهناي باندشون چنده؟ اگه سرعتشون با من يكي باشه كه ديگه منصفانه نيست؟ ميشه يكم كامل تر توضيح بديد. ممنون.:46:

سلام علی جان
من با اجازه ی مهرداد جان جواب سوال شما رو میدم
ببین دوست من فرض می گیریم شرکت x میاد به شما سرعت 128 میده. سرعت دانلود شما بر اساس ضریب اشتراک باید 16 باشه یعنی 128 تقسیم بر 8 ، که هیچ وقت این اتفاق نمی افته و عملا شاهدیم سرعت دانلود بین 12 تا 14 متغیر هستش.
بعضی از شرکت ها از جمله پارس آنلاین ،شاتل، صباگستر و ... که با محدودیت حجم همراه هستند برای راضی نگه داشتن مشتری هاش و همچنین رقابت با سایر رقبا میاد اسما سرعت 128 میده ولی عملا سرعت شما بیشتره.
در واقع مقدار دانلود کسی که 128 نامحدود می گیره با کسی که 128 محدود - با دانلود شبانه رایگان که سرعتش مثلا روی 512 بسته شده - تقریبا برابره، به این دلیل

128 نامحدود:

14 * 3600 * 24 ساعت = 1.3 گیگ

128 محدود اسمی با دانلود شبانه رایگان - عملا 512 - متوسط 6 ساعت:
64 * 3600 * 6 ساعت = 1.3 گیگ

برای اینکه بدونید سرعت شما رو چند تنظیم شده کافیه تو آدرس بار مرورگرتون این IP رو وارد کنید 192.168.1.1 بعد تو قسمت device Info (ممکنه این گزینه تو مودم ها متفاوت باشه) ببینید که Downstream و Upstream شما رو چه عددی تنظیم شده.

mehrdad38
07-02-2010, 22:04
سلام علی جان
من با اجازه ی مهرداد جان جواب سوال شما رو میدم
ببین دوست من فرض می گیریم شرکت x میاد به شما سرعت 128 میده. سرعت دانلود شما بر اساس ضریب اشتراک باید 16 باشه یعنی 128 تقسیم بر 8 ، که هیچ وقت این اتفاق نمی افته و عملا شاهدیم سرعت دانلود بین 12 تا 14 متغیر هستش.
بعضی از شرکت ها از جمله پارس آنلاین ،شاتل، صباگستر و ... که با محدودیت حجم همراه هستند برای راضی نگه داشتن مشتری هاش و همچنین رقابت با سایر رقبا میاد اسما سرعت 128 میده ولی عملا سرعت شما بیشتره.
در واقع مقدار دانلود کسی که 128 نامحدود می گیره با کسی که 128 محدود - با دانلود شبانه رایگان که سرعتش مثلا روی 512 بسته شده - تقریبا برابره، به این دلیل

128 نامحدود:

14 * 3600 * 24 ساعت = 1.3 گیگ

128 محدود اسمی با دانلود شبانه رایگان - عملا 512 - متوسط 6 ساعت:
64 * 3600 * 6 ساعت = 1.3 گیگ

برای اینکه بدونید سرعت شما رو چند تنظیم شده کافیه تو آدرس بار مرورگرتون این IP رو وارد کنید 192.168.1.1 بعد تو قسمت device Info (ممکنه این گزینه تو مودم ها متفاوت باشه) ببینید که Downstream و Upstream شما رو چه عددی تنظیم شده.

كامل و بي نقص :46:

ممنون

masoudwww
07-02-2010, 22:41
من الان متوجه نشدم اینکه میگید سرویس 128 رو 512 بسته میشه یعنی سرویسی که مثلآ پارس آنلاین به من میده اسمآ 128 هست ولی در واقع من میتونم با سرعت 512 دانلود کنم!!!!:18:(من سوالم فقط در مورد سرعت دانلوده نه حجم)

ALI SAGHI
07-02-2010, 23:07
دوستان خيلي ممنون از پاسخ كاملي كه داديد
اينم عكس از مشخصات مودم و تست سرعت. اينطور كه اينجا نوشته احتمالا با ماهي 17 تومن روي پهناي باند 2048 هستم.
3 گيگ ترافيك ماهانه دارم ولي تقريبا هرشب 1.2 گيگ رايگان فيلم دانلود ميكنم.
مودم وايرلس هم دارم تو كل اتاق ها لپ تاپ و گوشي رو ساپورت ميكنه.
پس ديگه واسه چي دنبال وايمكس ميريد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

forexet
07-02-2010, 23:52

من نه با این IP نه با 0.1 این چیزی که میگید رو برام نمیاره...

ALI SAGHI
08-02-2010, 01:29
من الان متوجه نشدم اینکه میگید سرویس 128 رو 512 بسته میشه یعنی سرویسی که مثلآ پارس آنلاین به من میده اسمآ 128 هست ولی در واقع من میتونم با سرعت 512 دانلود کنم!!!!:18:(من سوالم فقط در مورد سرعت دانلوده نه حجم)
شما تو كدوم شهر از پارس آنلاين سرويس ميگيري؟
سرعت دانلودت چنده؟

ardi70
08-02-2010, 10:08
سلام آقا مهرداد

شما از کدام شرکت اینترنت گرفتی؟

sam298
08-02-2010, 10:38
اين سرويس رو مي ده كه مثلا همون سه گيگ ماهيانه كه گرفتي زودتر تموم بشه بري دوباره شار‍‍ژ‍‍‍ كني

R e Z a
08-02-2010, 12:01
من نه با این IP نه با 0.1 این چیزی که میگید رو برام نمیاره...

از چه مودمی شما استفاده می کنی ؟ معمولا روی جعبه با تو دفترچه ی راهنما مشخص شده که چطور می تونید به صفحه ی تنظیمات مودم دسترسی داشته باشید.

ALI SAGHI
08-02-2010, 13:19
اين سرويس رو مي ده كه مثلا همون سه گيگ ماهيانه كه گرفتي زودتر تموم بشه بري دوباره شار‍‍ژ‍‍‍ كني

درسته اين حرفت رو قبول دارم ولي اين كلكشون رو من جواب نميده و تو اين 3 ماهي كه دارم استفاده ميكنم
تازه 3 گيگ رو اضافي هم ميارم چون همه دانلود هاي سنگينم شب تا صبح رايگان هستش و تقريبا ماهي 30 گيگ رايگان دانلود ميكنم. اين 3 گيگ رو هم فقط براي وب گردي و آپلود و دانلود هاي زير 20 مگابايت استفاده ميكنم.
اون دوستاني هم كه فهميدن كدوم شركت اين خدمات رو ميده بهتره فاش نكنند كه تبليغات واسشون نشه و پول الكي تو جيب اين شركت ها نره.:46:

masoudwww
08-02-2010, 14:30
*****ویرایش شد******

forexet
08-02-2010, 17:04
از چه مودمی شما استفاده می کنی ؟ معمولا روی جعبه با تو دفترچه ی راهنما مشخص شده که چطور می تونید به صفحه ی تنظیمات مودم دسترسی داشته باشید.

Asus M602
متاسفانه دفترچه اشو ندارم

porya_spy
08-02-2010, 18:05
دوستان ببخشید که این پست میدم .
من الان 2 هفته ای میشه که تاپیک ها رو دنبال میکنم . من الان اسم شرکت هارو میگم شما بگید کدوم رو دیگه دنبالش نرم و پیگیرش نباشم.
صبانت-شاتل-پارس آنلاین-اسیاتک-مخابرات-وایمکس ایرانسل
ممنون.

forexet
08-02-2010, 18:27
من الان 2 هفته ای میشه که تاپیک ها رو دنبال میکنم . من الان اسم شرکت هارو میگم شما بگید کدوم رو دیگه دنبالش نرم و پیگیرش نباشم.
ممنون.

الان 3 هفته هست که تزیبا همه جا افتضاح شده پس نظر درستی نمیشه داد

به ترتیب پیشنهاد میکنم از اینجاها بگیری
پارس آنلاین ، شاتل ، وایمکس ایرانسل ، صبانت ، مخابرات

آسیاتک نداشتم و نشنیدم چیزی ازش

ضمنا اینا که گفتم مال چند هفته پیشه و الان اکثرا افتضاح شدند و نظری نمیشه داد ، مثلا الان شاتل تو منطقه ما عالیه ولی بعضی جاها شدیدا افتضاح شده ، میگن مشکل سراسری هست و برای همه...

darvish1900
08-02-2010, 19:48
سلام آقا مهرداد

دوست عزیز شرکتهایی که سرویس حجمی میدهند مثل صبا نت این کار رو انجام میدهند تا شما حالش رو ببرید بیشتر دانلود کنید و زودتر حجمتون رو مصرف و مجددا شارژ نمایید.

---------- Post added at 07:48 PM ---------- Previous post was at 07:47 PM ----------

دوست عزیز این چیزی که شما گفتید هیچ ربطی نداره

darvish1900
08-02-2010, 19:55
ممنون.

صبانت پشتیبانی خوبی نداره قیمتهاش مناسب و سرعتش هم بالاتر از اون چیزی که میده
ایراد: به عنوام مثال وقتی شما سه ماهه 9گیگ میگیری و قبل از 3 ماه تمومش کنی باید مجدد شارژ کنی و مالیات پرداخت کنی(مالیات پول دزدی که صبانت میگیره) چون شما قبلا مالیات اون ماه دادید.
شبانه رایگان

آسیاتک: پشتیبانی خوبی داره قیمتها مناسب و سرعتش نه بالا نه پایین استاندارد همون سرعت میده(البته بجز 128 حجمیش که اسمش و همون 512 با حجم کمتر)
خوبیتش هم اینه که برعکس صبانت که دزدی میکنه اگر حجمت تموم بشه فقط پول حجم اضافه رو میدی و مالیاتی در بین نیست
شبانه رایگان ندارد

پارس آنلاین پشتبانی خیلی خوبی داره قیمتهای خیلی بالا

شاتل: قیمتهای مختلفی داره(باهاش حال نمیکنم زیاد دروغ میگن مخصوصا موقع فروش)

مخابرات :128 بهت بیشتر میده قیمتهاش فوق العاده خوب

وایمکس هم که قیمتهاش معلوم

meysamsh
08-02-2010, 21:00
مخابرات خودش adsl میده؟
و اگه آره قیمتاش چنده؟

ALI SAGHI
08-02-2010, 23:11
دوست عزیز این چیزی که شما گفتید هیچ ربطی نداره[/QUOTE]

پس به چه چيزي ربط داره؟ من دقيقا از همين راه رفتم و عكس اون هم تو صفحه قبل گذاشتم و پهناي باندم با تستي كه از speedtest گرفتم تقريبا يكي بوده ميتوني صفحه قبل ببيني.
ولي امروز كه براي رفيقم رو ديدم 128 اون كه مال يك شركت ديگه بود رو 512 بسته شده بود ولي مال من روي 2048 هستش ميتوني صفحه قبل عكساشو ببيني.

darvish1900
09-02-2010, 00:04
مخابرات خودش adsl میده؟
و اگه آره قیمتاش چنده؟

porya_spy
09-02-2010, 00:12
از دوستان کسی پیشنهاد میکنه از صبانت سرویس بگیرم ؟ اگه میشه یه توضیح کامل در مورد سرویس های صبانت بدید.

forexet
09-02-2010, 00:43
از دوستان کسی پیشنهاد میکنه از صبانت سرویس بگیرم ؟ اگه میشه یه توضیح کامل در مورد سرویس های صبانت بدید.

نگیر من داشتم پشتیبانی افتضاح قطعی هم بیشتر از جاهای دیگست فقط یکم سرعتش بالاتر از بقیه است

ardi70
09-02-2010, 10:31
درسته اين حرفت رو قبول دارم ولي اين كلكشون رو من جواب نميده و تو اين 3 ماهي كه دارم استفاده ميكنم
تازه 3 گيگ رو اضافي هم ميارم چون همه دانلود هاي سنگينم شب تا صبح رايگان هستش و تقريبا ماهي 30 گيگ رايگان دانلود ميكنم. اين 3 گيگ رو هم فقط براي وب گردي و آپلود و دانلود هاي زير 20 مگابايت استفاده ميكنم.
اون دوستاني هم كه فهميدن كدوم شركت اين خدمات رو ميده بهتره فاش نكنند كه تبليغات واسشون نشه و پول الكي تو جيب اين شركت ها نره.:46:

من که فهمیدم از کدوم شرکت گرفتی. اینجوری فقط خودتو ضا.. کردی.

ali3912
09-02-2010, 12:08
اینجا جای بحث در مورد سرویس هل adsl نیست
به تاپیک های مربوطه بروید

ali3912
09-02-2010, 12:10
لطفا اینجا در مورد adsl بحث نکنید و به تاپیک مربوطه بروید.

ALI SAGHI
09-02-2010, 12:57
من که فهمیدم از کدوم شرکت گرفتی. اینجوری فقط خودتو ضا.. کردی.

دوست عزيز من فقط فكر ميكردم اينجا تبليغات نكنيم بهتره وگرنه تو خودت هم ميتونستي تو عكسي كه از speedtest گذاشتم ببيني از ISP كدوم شركت استفاده ميكنم نيازي به پرسيدن نبود. حالا هم كه كسي رعايت نميكنه ماهم تبليغات ميكنيم تا همرنگ جماعت بشيم:
توي شهرستان ما يعني ساري 3تا شركت از همه معروف ترند: پارس آنلاين - شاتل - فن آوا
كه اولين و بهترينشون هم از همه لحاظ پارس آنلاين هستش اصلا هم اينجوري كه دوستان ميگن گرون نميده:
128 با ترافيك 1گيگ رو ميده 6500 كه ارزون ترين هستش و البته اسما 128 هستش ولي حداقل روي پهناي پهناي باند 512 بهت سرويس ميدن و حداكثرش كه من هستم با 128 روي پهناي باند 2048.
ولي تو سرويس هاي نامحدودش همون پهناي باند واقعي رو بهت ميدن كه واسه 128 همون سرعت دانلود 16 كيلو رو داريد.
اون دوستاني هم كه ميگن اين شركت ها سرعت بالا ميدن كه حجمت سريع تموم بشه بايد بدونند كه اگه استفاده كسي زياد باشه 128 با 30گيگ ترافيگ و شبانه رايگان رو بهت ميدن 50هزار تومن كه خيلي مفت هستش يعني با حساب شبي 1گيگ رايگان ميتوني ماهي 60 گيگ با سرعت 160كيلو دانلود كني كه تقريبا نامحدود حساب ميشه و فكر نميكنم ISP هاي ديگه حرفي واسه گفتن داشته باشند.
اين speedtest رو پريشب گرفتم و گذاشتم تو فروم ولي دوباره ميذارم كه پستم تكميل بشه و به قول اين دوستمون ضايع هم نشيم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

evil2012
09-02-2010, 13:08
من بودم مشکلیه؟:10:

Gamemaster
09-02-2010, 13:59
كسي اينترنت وايمكس گرفته؟

shayan8577
09-02-2010, 17:07
من که 6 بهمن ثبت نام کردم برای وایمکس ایرانسل و همون موقع پول رو هم واریز کردم به حسابشون ،با کلی پیگیری و تماس و ... تازه 17 ام مودم رو برام اوردن و هنوزم که هنوزه سرویس من فعال نشده و هیچ کسی هم پاسخ گو نیست!!! و هر روز به من قول فردا رو می دن.متاسفانه ایرانسل در مورد وایمکسش خیلی با بی برنامگی و بد قولی عمل کرده.

mehrdad38
10-02-2010, 10:13
من که 6 بهمن ثبت نام کردم برای وایمکس ایرانسل و همون موقع پول رو هم واریز کردم به حسابشون ،با کلی پیگیری و تماس و ... تازه 17 ام مودم رو برام اوردن و هنوزم که هنوزه سرویس من فعال نشده و هیچ کسی هم پاسخ گو نیست!!! و هر روز به من قول فردا رو می دن.متاسفانه ایرانسل در مورد وایمکسش خیلی با بی برنامگی و بد قولی عمل کرده.

:13::13::13::13::2:

forexet
10-02-2010, 16:06

دوست عزیز فکر میکنم در مورد شما اینطور شده ولی من 3 نفر میشناسم که 4 الی 5 روز بعد از سفارش هم مودم رو آوردن و هم فعال کردند

Bs_panzer
10-02-2010, 16:09
تو فروم دیدی بگن یا میشناسی ؟

آخه اینجا .. شعر زیاد میگن

Gamemaster
10-02-2010, 18:10
از بچهاي P30
كسي ايرانسل نگرفته؟

Bs_panzer
10-02-2010, 19:17
چند بار می پرسی ؟ :دی اگه کسی گرفته بود مطمئن باش جواب می داد :دی

mali.sh
10-02-2010, 22:13
اینجا جای بحث در مورد سرویس هل adsl نیست
به تاپیک های مربوطه بروید
این علی آقا راس میگه !!!!!! با اینکه کاربر جدید سایته!!!!!!
من اومد یه سوال درباره وایمکس بپرسم ولی اینقدر حرف ADSL زدین که یادم رفت چی میخواستم بپرسم.........
ولی خودمونیم ........... تو این مطالب که درباره ADSL گفتین چقدر اطلاعات غلط دادین :31: چقدر هم بعضی از حرفای غلط روتکرار کردین..........
سوالم یاد اومد میپرسم.

MrGee
10-02-2010, 22:40
قیمت مودم واقعا 110 تومنه؟:18:

amir_shield
10-02-2010, 23:21
از بچهاي P30
كسي ايرانسل نگرفته؟

با سلام
اگر صفحات قبل رو مطالعه می کردید متوجه میشدید که من اونجا اعلام کردم که من سرویس 128 اعتباری پایه وایمکس رو گرفتم و الان هم 8 روزه که دارم استفاده میکنم و خیلی هم راضی هستم بدون قطعی و پینگم هم از یاهو حدود 312 ms بوده وسرعت دانلود هم بین 14 تا 20 متغیر هست... پروسه ثبت نام تا وصل شدنش هم 6 روز طول کشید ... باز اگر سئوالی بود من در خدمتم .
با تشکر

Exir
11-02-2010, 00:30
با سلام
اگر صفحات قبل رو مطالعه می کردید متوجه میشدید که من اونجا اعلام کردم که من سرویس 128 اعتباری پایه وایمکس رو گرفتم و الان هم 8 روزه که دارم استفاده میکنم و خیلی هم راضی هستم بدون قطعی و پینگم هم از یاهو حدود 312 ms بوده وسرعت دانلود هم بین 14 تا 20 متغیر هست... پروسه ثبت نام تا وصل شدنش هم 6 روز طول کشید ... باز اگر سئوالی بود من در خدمتم .
با تشکر

خوبه ولی به ایرانسل نمی شه اعتماد کرد اولش ارزون میده که مشتری جذب کنه بعد یواش یواش گرونش می کنه من سیم کارت دائمی ارانسل رو اون زمان اولش به خاطر gprs رایگانش و تعرفه های ارزونش گرفتم به جا adsl چند وقت استفاده کردم بعدش رایگانیش پولی شد الانم تعرفش این قدر رفته بالا که یه سایت بخوام باز کنم پول خون باباشونو ازم می گیرن. الانم دارن مودمای 110 و 220 هزارتومنیشونو می فروشن. ته سایتشم نوشته تعرفه ها همه تشویقیه... پس فردا اگه تعرفه وایمکسشونو ببرن بالا مثلا 15 هزار تومنو کنن 40 هزار تومن دیگه مودم 220 هزار تومنی دست دوم رو 50 هزار تومنم نمی خرن.با این حال امیدوارم این یکی به سرنوشت ما دچار نشه.

ALI SAGHI
11-02-2010, 00:40
این علی آقا راس میگه !!!!!! با اینکه کاربر جدید سایته!!!!!!
من اومد یه سوال درباره وایمکس بپرسم ولی اینقدر حرف ADSL زدین که یادم رفت چی میخواستم بپرسم.........
ولی خودمونیم ........... تو این مطالب که درباره ADSL گفتین چقدر اطلاعات غلط دادین :31: چقدر هم بعضی از حرفای غلط روتکرار کردین..........
سوالم یاد اومد میپرسم.

آقا اون اطلاعات خود بچه هاي همين فروم بهم دادن و همينجا از همه عذرخواهي ميكنم كه موضوع تاپيك رو بهم ريختم فقط يه خواهشي كه ازت دارم اينه اگه اطلاعات كامل تري در مورد اين بحث پهناي باند داري يا فكر ميكني اطلاعاتي كه بچه ها دادن غلطه بيا تو تاپيك adsl بگو تا ما هم استفاده كنيم. اينم لينك تاپيك:

Gamemaster
11-02-2010, 00:55
با سلام
با تشکر
ممنون امير جان -
چند تا سوال داشتم :
1-براي بيشتر از 128 بايد نامه داشت؟ اصلا ميدن
2-براي تكميل فرم به همين خدماتيشون بريم كافيه يا محل خاصي دارن؟
3-سرويست حجميه ديگه اره؟
4-اين موضع محدوديت دان چيه؟
5-مودم داخلي يا بيروني؟(ميشه يه عكس بگيرن بزارين اينجا-اگه امكان داره
6-همينا بود سوالام:31:

amir_shield
11-02-2010, 01:21
ممنون امير جان -
چند تا سوال داشتم :
1-براي بيشتر از 128 بايد نامه داشت؟ اصلا ميدن
2-براي تكميل فرم به همين خدماتيشون بريم كافيه يا محل خاصي دارن؟
3-سرويست حجميه ديگه اره؟
4-اين موضع محدوديت دان چيه؟
5-مودم داخلي يا بيروني؟(ميشه يه عكس بگيرن بزارين اينجا-اگه امكان داره
6-همينا بود سوالام:31:

1- بله باید نامه شرکت یا کارت دانشجوئی کارشناسی ارشد به بالا داشته و تا 2 مگابیت پهنای باند هم میدهند
2- محل خاصی دارند که لیست نمایندگیهاشون (وایمکس) با شماره تلفن و آدرس در سایت وایمکس ایرانسل موجود هست.
3- بله 3 gig
4- اینو نمیدونم بیشتر توضیح بدین
5- مودم داخلی دارم اگه تو سایت وایمکس ایرانسل برید عکسهاشو میبینی..:31:
6- موفق باشید و امیدوارم شما هم از این تکنولوژی استفاده کنید:46::31:

iman23
11-02-2010, 02:08
1- بله باید نامه شرکت یا کارت دانشجوئی کارشناسی ارشد به بالا داشته و تا 2 مگابیت پهنای باند هم میدهند
2- محل خاصی دارند که لیست نمایندگیهاشون (وایمکس) با شماره تلفن و آدرس در سایت وایمکس ایرانسل موجود هست.
3- بله 3 gig
4- اینو نمیدونم بیشتر توضیح بدین
5- مودم داخلی دارم اگه تو سایت وایمکس ایرانسل برید عکسهاشو میبینی..:31:
6- موفق باشید و امیدوارم شما هم از این تکنولوژی استفاده کنید:46::31:
دوستان عزیز برای راهنمایی سرویس وایمکس زنگ بزنید 707 از خط ایرانسل هم منطقه شما روچک میکنن که سرویس میشه داد یا نه همم ثبت نام انجام میدن.از طریق نمایندگی اینکارو نکنین چون هم پول میگیرن وهم منطقه تونو درست حسابی چک نمیکنن

forexet
11-02-2010, 05:30
تو فروم دیدی بگن یا میشناسی ؟

آخه اینجا .. شعر زیاد میگن

نه ، رفقای خودم هستند

amir_shield
11-02-2010, 08:59
دوستان عزیز برای راهنمایی سرویس وایمکس زنگ بزنید 707 از خط ایرانسل هم منطقه شما روچک میکنن که سرویس میشه داد یا نه همم ثبت نام انجام میدن.از طریق نمایندگی اینکارو نکنین چون هم پول میگیرن وهم منطقه تونو درست حسابی چک نمیکنن

با سلام
البته 707 خوبه واسه سئوال کردن و.... ولی من خودم رفتم نمایندگی ثبت نام کردم و هیچ هزینه ای از من نگرفتن و خیلی هم برخوردشون خوب بود لطفا اطلاعات غلط به اعضای سایت ندید
با تشکر

ahmaad313
11-02-2010, 16:28
خوبه ولی به ایرانسل نمی شه اعتماد کرد اولش ارزون میده که مشتری جذب کنه بعد یواش یواش گرونش می کنه من سیم کارت دائمی ارانسل رو اون زمان اولش به خاطر gprs رایگانش و تعرفه های ارزونش گرفتم به جا adsl چند وقت استفاده کردم بعدش رایگانیش پولی شد الانم تعرفش این قدر رفته بالا که یه سایت بخوام باز کنم پول خون باباشونو ازم می گیرن. الانم دارن مودمای 110 و 220 هزارتومنیشونو می فروشن. ته سایتشم نوشته تعرفه ها همه تشویقیه... پس فردا اگه تعرفه وایمکسشونو ببرن بالا مثلا 15 هزار تومنو کنن 40 هزار تومن دیگه مودم 220 هزار تومنی دست دوم رو 50 هزار تومنم نمی خرن.با این حال امیدوارم این یکی به سرنوشت ما دچار نشه.
من 14 ام ثبت نام کردم
امروز اومد نصب کرد
(درست ساعت راهپیمایی ، منو از راهپیمایی رفتن گذاشت:10:)
گفت تا 7.5 وصل میشه
اما یه سری ازش اطلاعات گرفتم مثلا
مودم 110 فعلی بعد از بهمن میشه 180
مثلا اینکه ایرانسل برای نصب با دوتا شرکت قرارداد داره
که اینا برای پاسارگارد بودن
سرشون هم خیلی شلوغه
این هفته 8000 تا نصب داشتن
کلا هم 14 نفر هستن
خودشم مسول اینا بود
در ضمن یه نکته جالب
من مودمو بردم جایی که رو نقشه اصلا پوشش نداره
ولی 3 تا چراغش هم رووشن میشه
راستی گفت این چراغ ها به ترتیب:
1- 128
256
و 512 هستن
برای بیشتر از این هم باید مودم خارجی بگیرید؟؟؟؟

momkhbpsp
12-02-2010, 12:23
قیمتهاش بالا هستند به نظر من
و نکته ی قابل توجه دیگه هم این موضوع هستش که تو سایتشون نوشتند:

- به منظور تضمین کیفیت سرویس‌های ارائه شده، ایرانسل در مورد طرح‌های نامحدود اقدام به اعمال «خط مشی مصرف صحیح» نموده است. سقف کاربرد نامحدودی برای کاربران در نظر گرفته شده است تا بتوانند بدون نگرانی به گردش در اینترنت و دانلود بپردازند. با این حال، در صورتی که کاربر به طور غیرمعمول از پهنای باند استفاده کرده و به دانلود بیش از حد اقدام نماید، از دوره بعدی، سیاست محدودسازی پهنای باند در مورد وی اعمال خواهد شد و از آن پس، قادر به استفاده از سرویس، به صورت نامحدود نخواهد بود.

این یعنی سرویس نامحدود شما یه جورایی محدود هستش پس حواست باشه
مسخره تر از این ندیده بودم خیلی پر رو شدن.رسما پولت رو میخورن بعد میگن اگه اعتراض کنی سرویست رو هم محدود میکنیم

dramirali021
12-02-2010, 18:54
به اميد روزي كه تو شهر ما هم واي مكس بياد . فعلا شما حال كنيد ما بدبخت ها كه ....

cyrus2500
12-02-2010, 19:35
من 128 اعتباری خریدم با مودمش شد128350 تومان!
شنبه قراره تکنیسین بیاد نصب کنه!
ببینم خوبه بهتون میگم

Bs_panzer
12-02-2010, 20:44
اگه پینگ هاش عالی باشه ارزش خرید داره کسی می تونه از سایت Speedtest.net یه چند تا تست از سرور های مختلف بگیره ببینیم چطور هست پینگ هاش ؟

اگه 100 تا 200 باشه خوبه

amir_shield
12-02-2010, 21:33
با سلام اینم تست وایمکس خودم تو speedtest.net

arash_shk
12-02-2010, 22:23
سلام دوستان
..........
به مبارکی و میمنت بالاخره وایمکس ما هم وصل شد :40:
ایول :31:

..........
البته بخاطر کندی عمومی اینترنت کمی سرعتش کمه ولی بازم خیلی راضی ام
هر چیه بهتر از دایال آپ لعنتی اونم با خط تلفن pcm که !:41:
نزدیک بود خودکشی کنم از دستش

بازم دم ایرانسل گرم
از خوشحالی توی پوست خودم نمیگنجم.خیلی مسخرس نه ؟:18:
اونم برای 128 کیلو بایت !! :2:
سرعت دانلودم بین 16 تا 14 متغیره
تا یادم نرفته بگم که 128 اعتباری با 3 گیگ ترافیک گرفتم
ماهی 15 تومن مفته بخدا
یه چراغش روشنه تازه،البته یه مواقعی هم 2 تاش روشن میشه که سرعتش کمی بالاتر هم میره :46:
..........
اینم چند تا تست از speed test از سرورهای مختلف

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

..........
فقط یکی از دوستان راهنمایی کنه که چطئری میتونم از یاهو ping بگیرم و اینکه برای کانکشن 128 چه پینگی خوبه ؟
ممنون از دوستان :10:

blae
12-02-2010, 23:59
واسه منم وصل شد,دقیقا بعد از 11 روز از ثبت نام.
عصابمو خورد کردن!
سرعتش همونه که باید باشه,نه بیشتر,نه کمتر.
دانلودم بین 14 تا 16 بوده تا حالا. . .

Exir
13-02-2010, 01:09
سلام دوستان
..........
به مبارکی و میمنت بالاخره وایمکس ما هم وصل شد :40:
ایول :31:

..........
فقط یکی از دوستان راهنمایی کنه که چطئری میتونم از یاهو ping بگیرم و اینکه برای کانکشن 128 چه پینگی خوبه ؟
ممنون از دوستان :10:
آموزش پینگ کردن یا میزان تاخیر در پاسخگویی (latency):
win xp
1-Start
2-Run
3-بتایپ cmd
4-ok
5-بنویس ping yahoo.com
یا
ping google.com
بعد اینتر کن
بعد average رو بخون میانگین پینگت همونه
تو ویندوز ویستا و سون تو قسمت استارت باید تو قسمت سرچ بزنی cmd بعد اوکی کنی (اگه اشتباه نکنم)
موقع پینگ یا تست سرعت اینترنت همه آپدیت ها و دانلودا باید بسته باشه تا سرعت کاملو نشون بده
یعنی هیچ گونه سند و رسیوی نباید داشته باشی (چراغای کانکشنت باید خاموش باشه)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا پینگ کن ببینم پینگ گوگل و یاهوت با وایمکس چقدره؟
من خودمم همیشه مشکل pcm داشتم با دایل آپ 24 :10:.
راستی کدوم منطقه شهری؟

rootnt
13-02-2010, 09:34
به نظر من آشغاله
در حال حاضر بیشتر به درد کسایی می خوره که نمی تونن adsl داشته باشن مجبورن با این مسخره بازیا بسازن
بهرحال بهتر از دایل آپه :20:
فعلا همون adsl خودم بهتره

Advanced Ali-001
13-02-2010, 10:28
آقا این MAXIMUM سرعتش (دانلود آپلود وبارگزاری صفحات:31:)
وقیمتشرو
وچگونگی کارکردنشو
واسه این وایمکس ایرانسل میخواستم
باتشکر:40::40::11:

cnn
13-02-2010, 11:41
یکی از دوستای من از ایرانسل وایمکس گرفته اولش رفته بود تو سایتشون و محدوده ای که سرویس میده رو نگاه کرد، دید تو منطقه اونها نیست، زنگ زد ایرانسل که بپرسه، بهش گفتن شما اول پول بریز تا ما جواب بدیم تو منطفه شما سرویس میدیم یا نه:18:
بنده خدا پول رو ریخت بعد از چند بار پیگیری دو نفر رو فرستادن خونه دوستم، تمام وسایل رو اوردن و وقتی که خواستن از طریق lan به مودم وصل شن از بخت بد مثل اینکه lanمادر برد مشکل داشته، قرار شد دوستم یه کارت شبکه بگیره و نصب کنه تا اینها بیان تحویل بدن، اما دوستان اصرار داشتن که ازش رسید بگیرن که ما تحویل شما دادیم ولی دوستم قبول نکرده و الان هم دو هفته میگذره و هنوز برای وصل کردن نیومدن
کلاً این ایرانچل با سابقه بدی که تو سرویس دهی موبایل و عدم جوابگویی دارن، به نظرم نباید بهشون اطمینان کرد

Xo0oX
13-02-2010, 11:45
اقا یک کلام بگید بدر می خوره بگیریم یا نه ؟
سرعت ؟
قطعی ؟
کیفیت؟
خدمات؟
پشتیبانی ؟

blae
13-02-2010, 11:56
یکی از دوستای من از ایرانسل وایمکس گرفته اولش رفته بود تو سایتشون و محدوده ای که سرویس میده رو نگاه کرد، دید تو منطقه اونها نیست، زنگ زد ایرانسل که بپرسه، بهش گفتن شما اول پول بریز تا ما جواب بدیم تو منطفه شما سرویس میدیم یا نه:18:
بنده خدا پول رو ریخت بعد از چند بار پیگیری دو نفر رو فرستادن خونه دوستم، تمام وسایل رو اوردن و وقتی که خواستن از طریق lan به مودم وصل شن از بخت بد مثل اینکه lanمادر برد مشکل داشته، قرار شد دوستم یه کارت شبکه بگیره و نصب کنه تا اینها بیان تحویل بدن، اما دوستان اصرار داشتن که ازش رسید بگیرن که ما تحویل شما دادیم ولی دوستم قبول نکرده و الان هم دو هفته میگذره و هنوز برای وصل کردن نیومدن
کلاً این ایرانچل با سابقه بدی که تو سرویس دهی موبایل و عدم جوابگویی دارن، به نظرم نباید بهشون اطمینان کرد

موافق نیستم. . .
تو 1هفته وقتی 8000 نصب داشته باشن معلومه که نمیتونند 2بار واسه یه نفر بیان.

Gamemaster
13-02-2010, 14:14
اونا بگن شما باور نكن

amir 777
13-02-2010, 15:33
قیمت 128 تقریبا چقدر میشه

Xo0oX
13-02-2010, 18:15
قیمت 128 تقریبا چقدر میشه

یه سر به سایت ایرانسل بزنی کامل هست.

mand007
13-02-2010, 18:27
راستی دانلود شبانه نداره نه

تا دانلود شبانه نداشته باشه من نمی گیرم

KING_DESIGNER
13-02-2010, 18:32
نه داداش نداره
ولی برای وبگردی که خوبه به نظرم کافیه و برای کسانی که تا الان دایال اپ داشتند و نمیتونن از سرعت های بالا استفاده کنند واقعا عالیه البته نه با این قیمت که بزودی ایرانسل همه چی رو عوض میکنه .
این شرکت کارش درسته .

ahmaad313
13-02-2010, 21:02
نه داداش نداره
ولی برای وبگردی که خوبه به نظرم کافیه و برای کسانی که تا الان دایال اپ داشتند و نمیتونن از سرعت های بالا استفاده کنند واقعا عالیه البته نه با این قیمت که بزودی ایرانسل همه چی رو عوض میکنه .
این شرکت کارش درسته .
البته فکر کنم جز مودمش
مودم قراره بشه 180 تومن (احتمالا)

KING_DESIGNER
13-02-2010, 21:22
آره متاسفانه تجهیزات وایرلس و رادیویی فوق العاده گرون هستند به خاطر استفاد ه از قطعات گرون قیمت در اونها

amirpers
13-02-2010, 23:50
دوستان . من سایت ایرانسل رو نگاه کردم. روزنامه ها هم دیدم. می خوام بدونم در کل بدون قیمت مودم ، سرعت 128 نامحدودش چقدر در میاد ؟ بار اول چقدر و ماهیانه چقدر ؟
ممنون اگه راهنماییم کنید.

iman23
14-02-2010, 01:16
سرعت 128 نامحدود 45000 تومان ماهیانه، اگه دائمی بخوای بگیری پول دوماه جلوتر رو باید بریزی یعنی 90000 تومن البته با 33000 تومن سپرده حد اعتبار البته 3% عوارض و مالیات هم میاد روش 8000 تومن هم هزینه نصب

iman23
14-02-2010, 01:28
دوستان اگه قصد ثبت نام دارید حتما از طریق مرکز تماس باشه چون منطقه اول چک بشه بعد اگه پوشش بود ثبت نام انجام بگیره.جهت فعال سازی نیز یک پروسه 10 روزه در نظر گرفته بشه چون استقبال خیلی زیاده.قیمتها هم حالا حالاها تغییری پیدا نمیکنه

arash.1357
14-02-2010, 09:05
من هر چقدر 707 را از خط ايرانسل مي گيرم ،جواب نميده.(بلا فاصله ميره رو اپراتور)
چطور ميتونم دقيقا بفهمم خونمون آنتن مده يا نه؟

ahmaad313
14-02-2010, 14:40
دوستان
کمک!!
بالاخره دیروز این وایمکس ما فعال شد!!
ولی نمی تونم ازش استفاده بکنم
مودم رو که وصل میکنم
کانکشن یکم میگرده بعد ارور میده
حالا من موندم و این مودم زرد رنگ
ویندوز هم 7 هست
تازه نصب کردم
!!!؟؟؟؟

amirpers
14-02-2010, 15:15
سرعت 128 نامحدود 45000 تومان ماهیانه، اگه دائمی بخوای بگیری پول دوماه جلوتر رو باید بریزی یعنی 90000 تومن البته با 33000 تومن سپرده حد اعتبار البته 3% عوارض و مالیات هم میاد روش 8000 تومن هم هزینه نصب

ممنون دوست عزیز
این هزینه 45000 تومان مال هر ماهه یا فقط ماه اول ؟
ضمنا شاید کسی خواست یه مدت از وایمکس استفاده کنه و بعدش از ADSL ، این 110000 تومن که برای مودم پرداخت می کنه رو که بعدش نمی تونه کاریش بکنه و مودم همینجوری میمونه تو دستش !!!

ahmaad313
14-02-2010, 15:55
ممنون دوست عزیز
این هزینه 45000 تومان مال هر ماهه یا فقط ماه اول ؟
ضمنا شاید کسی خواست یه مدت از وایمکس استفاده کنه و بعدش از ADSL ، این 110000 تومن که برای مودم پرداخت می کنه رو که بعدش نمی تونه کاریش بکنه و مودم همینجوری میمونه تو دستش !!!
ماه اول رو این طوری حساب میکنن
تقسیم بر 30 روز
هر روزی که مونده!!!
مودم برای خودته!
جواب سوال منو هم اگه کسی میدونه بگه لطفا

Bs_panzer
14-02-2010, 16:28
میگم دوستان چرا تو این تست ها که دوستان گذاشتن اسم ISP رو نزده ایرانسل ؟
مثه نت مخابرات زده Information technology

arash_shk
14-02-2010, 20:45
ماه اول رو این طوری حساب میکنن
تقسیم بر 30 روز
هر روزی که مونده!!!
مودم برای خودته!
جواب سوال منو هم اگه کسی میدونه بگه لطفا

احمد جان شما خوان ششم رو رد کردی و هفتمیش هم اینه که مدارکت وارد سیستم ایرانسل بشه که از 24 ساعت تا 72 ساعت بعد از تحویل مودم زمان میبره

............

احتمالا الان فقط پورتال خود ایرانسل رو میتونی ویزیت کنی
منم دقیقا همین پروسه رو طی کردم.ضمنا روی سون عالی کار میکنه.فایرفاکس 3.6 هم نصب کن حالشو ببر :8:

...........
کمی صبر کنی ردیف میشه :46:
..........
به شیرینی استفاده بعدش میارزه :27:

---------- Post added at 08:45 PM ---------- Previous post was at 08:41 PM ----------

میگم دوستان چرا تو این تست ها که دوستان گذاشتن اسم ISP رو نزده ایرانسل ؟
مثه نت مخابرات زده Information technology

علتش خیلی واضحه ولی نمیشه بیانش کرد که :18:

مثلا برای استفاده از همین وایمکس ایرانسل شما باید هر بار که کامپیوترت رو روشن میکنی یوزر نیم و پسوردی که ایرانسل بهت داره رو توی پرتال خودشون وارد کنی بعد مجوز اکسس به اینترنت بهت داده میشه
و تا لاگین نکنی اینترنت بی اینترنت

..........

این دقیقا مثل این میمونه که مثلا بخوای با دوست دخترت بری بیرون ولی پدرش همیشه بزور همراهت بیاد و حتی حرفات رو با واسطه به زیدت بزنی !
گرفتی منظورمو ؟؟ :21:

Electronic-Arts
15-02-2010, 13:28
قیمتهاش بالا هستند به نظر من
و نکته ی قابل توجه دیگه هم این موضوع هستش که تو سایتشون نوشتند:

- به منظور تضمین کیفیت سرویس‌های ارائه شده، ایرانسل در مورد طرح‌های نامحدود اقدام به اعمال «خط مشی مصرف صحیح» نموده است. سقف کاربرد نامحدودی برای کاربران در نظر گرفته شده است تا بتوانند بدون نگرانی به گردش در اینترنت و دانلود بپردازند. با این حال، در صورتی که کاربر به طور غیرمعمول از پهنای باند استفاده کرده و به دانلود بیش از حد اقدام نماید، از دوره بعدی، سیاست محدودسازی پهنای باند در مورد وی اعمال خواهد شد و از آن پس، قادر به استفاده از سرویس، به صورت نامحدود نخواهد بود.

این یعنی سرویس نامحدود شما یه جورایی محدود هستش پس حواست باشه
مسخره تر از این ندیده بودم خیلی پر رو شدن.رسما پولت رو میخورن بعد میگن اگه اعتراض کنی سرویست رو هم محدود میکنیم
گرچه این تو بعضی سرویس های کشور های خارجی هم هست
مثلا این جا

R e Z a
15-02-2010, 17:19
داشتم تو فروم همسایه چرخی می زدم که رنج نامه ی یکی از کاربران وایمکس ایرانسل رو دیدم.
برای دوستانی که اطلاعاتی از وایمکس ایرانسل می خواستند میتونه جالب باشه !

"درود بر تمامی دوستان من مدتی است که البته این مدت فقط 3 روز بود از وایمکس ایرانسل استفاده کردم . اول اینکه همانطور که میدونید برای مصرف خانگی سرعتی بیش از 128 کیلو بیت تعلق نمیگیرد و سرعت های بالاتر شامل شرکت ها میشود .
هزینه کلی چیزی در حدود 135 تومان برای این سرویس من پرداخت کردم که 110 هزار تومان برای مودمی به اندازه یک پارچ کوچک (منظور اندازه مودم است ) و بقیه هزینه شامل 8 تومان هزینه نصب و 5 تومان رفت و آمد و شارژ ماهیانه ثابت .
اما در مورد موضوع اصلی میخوام صحبت کنم که همه ما قبل از این که این سرویس رو استفاده کنیم باید بدونیم . مودم این سرویس اصلا به درد مصارف خانگی نمیخوره و اگر امکانش باشه میتوانید بر روی پشت بام خود از آن استفاده کنید تا 2 چراغ از 3 چراغ این مودم که نشان دهنده آنتن آن است روشن بشود . که البته این رو هم بدونید که بر عکس تبلیغات دروغ شرکت این مودم 2 سیم ارتباطی دارد که سیم اول مانند یک شارژر موبایل است و امکان اضافه کردن به آن نیست و در واقع نقش برق مودم را بازی میکند و سیم دوم مانند سیم های adsl است که همه ما با آن و شکل ظاهری آن آشنا هستیم و البته این سیم با دردسر امکان اضافه کردن را دارد و اگر میخواهید سیم بلندتری از شرکت بخرید باید مبلغ 7000 تومان بپردازید .
من یه جورایی گیج بازی در اوردم و بازیه کلمات ایرانسل رو ندیدم . توجه کنید که سرعت شما 128 کیلو بیت است نه کیلو بایت . کیلوبایت یک واحد از کیلو بیت بیشتر است. و 64 کیلو بیت چیزی در حدود 6 یا 7 کیلو بایت در ثانیه میشود و از همان دیال آپ استفاده کنیم خیلی سنگین تر است و سرعت 128 کیلو بیت تقریبا 15 یا 16 کیلوبایت سرعت دارد در حالی که از adsl استفاده کنیم این سرعت خیلی بیشتر خواهد بود .
اما بریم سراغ محل قرار گیری مودم :
روزی که نصاب ایرانسل برای نصب آن مراجعه کرد ابتدا محل های مختلفی را در اتاق امتحان کرد که یکی از اون محل های بالای پنکه اتاق بود . و چراغ اول آن روشن شد . گفت میتونیم اون رو در حیاط و پشت پنجره قرار بدیم . به حیاط هم که رفتیم با اینکه یک چراغ روشن شد اما در محلی 2 چراغ آن روشن شد که امکان سیم کشی نبود و نصاب با پررویی تمام میگه میتونیم اینجا براش یه پایه درست کنیم . فکر کنید وسط زمین و آسمون و چیزی در حدود 1 متر و 90 سانت ارتفاع از سطح زمین . خلاصه با پاره کردن توری پنجره ها سیم ها رو رد کردیم و کیس بنده که فاصله ی زیادی تا پنجره داشت مجبور شد بروید و در طاقچه سکونت کند .
اما سرعت که مشکل همه ماست : در یک کلام میتونم بگم افتضاح بود و حتی یک لحظه هم نتونست منو خوشحال کنه که حداقل بگم بعضی وقتا هم خوب. سرعت دانلود 10 یا 11 بود . واقعا زورم میگرفت.
خلاصه امروز تمام تشکیلات رو جمع کردم و به دفتر بردم و حالا حالا ها هم باید بدوم دنبال پولم .
درس بزرگ گرفتم : یک اینکه به شرکتی که امتحان خودش رو پس داده اعتماد نکنم .
به حرف های دیگران هم گوش بدم.
امیدوارم بتونم دوستانی رو که قصد خرید دارند رو منصرف کرده باشم چونکه من واقعا اذیت شدم . "

ali6803
15-02-2010, 17:36
امیدوارم بتونم دوستانی رو که قصد خرید دارند رو منصرف کرده باشم چونکه من واقعا اذیت شدم

والله دوستان من گرفتند خیلی هم راضی هستند...شما رو نمیدونم چرا؟؟

سرعت دانلود 128 باید قانونا تا 15 یا 16 باشه که دوستان منم با همین سرعت دارند دانلود میکنند...اما در این چند روز کلا سرعت خیلی از جاها اومده پایین و سراسری هستش عزیز....

این رفیقمون احتمالا تو ناحیه و قسمتی از شهر هست که احتمالا زیاد تو پوشش نیست

در ضمن وایمکس پیشرفته ترین نوع ارتباط اینترنتی هست..پس چون در شروع کارش در ایران هست نباید انتظار ارزون بودن تجهیزات رو داشت...باز خدا پدر ایرانسل رو بیامرزه که ما ایرانیها رو با تکنولوژی روز دنیا اشنا کرد..مثل GPRS و وایمکس و کلی چیزای دیگه....که اگر دست مخابرات خودمون باشه و همراه اول...الان باید برای فرستادن اس ام اس هم کلی کلاهمون رو میانداختیم بالا...

Lord-Voldemort
15-02-2010, 20:07
سلام
چندتا سوال داشتم واسه نا محدود
1. این قیمتی که برای هر ماه گرفته می شه چقدره مثلا 128
2. بعد یه مبلغی اول کار باید بدی اونی که زیاده اون وقت باید هر ماه بدی یا نه
3.چرا 128 به بالا نمی دن به همه

شهر ما واقعا بدبخته یه adsl بیشتر نداره که باید پول کل خونوادتون رو بدید

cnn
15-02-2010, 21:13
دوستان
من یک سوال دارم : این مودم زرد زنگ ایرانسل ( مودم داخلی ) یه خروجی لند داره .
چطور میشه کاری کرد که از مودم یا کامی یه خروجی دیگه برای همسایه گرفت آیا عملیه ؟؟
ممنونم از پاسخ شما

iman23
15-02-2010, 22:04
داشتم تو فروم همسایه چرخی می زدم که رنج نامه ی یکی از کاربران وایمکس ایرانسل رو دیدم.
برای دوستانی که اطلاعاتی از وایمکس ایرانسل می خواستند میتونه جالب باشه !

"درود بر تمامی دوستان من مدتی است که البته این مدت فقط 3 روز بود از وایمکس ایرانسل استفاده کردم . اول اینکه همانطور که میدونید برای مصرف خانگی سرعتی بیش از 128 کیلو بیت تعلق نمیگیرد و سرعت های بالاتر شامل شرکت ها میشود .
هزینه کلی چیزی در حدود 135 تومان برای این سرویس من پرداخت کردم که 110 هزار تومان برای مودمی به اندازه یک پارچ کوچک (منظور اندازه مودم است ) و بقیه هزینه شامل 8 تومان هزینه نصب و 5 تومان رفت و آمد و شارژ ماهیانه ثابت .
اما در مورد موضوع اصلی میخوام صحبت کنم که همه ما قبل از این که این سرویس رو استفاده کنیم باید بدونیم . مودم این سرویس اصلا به درد مصارف خانگی نمیخوره و اگر امکانش باشه میتوانید بر روی پشت بام خود از آن استفاده کنید تا 2 چراغ از 3 چراغ این مودم که نشان دهنده آنتن آن است روشن بشود . که البته این رو هم بدونید که بر عکس تبلیغات دروغ شرکت این مودم 2 سیم ارتباطی دارد که سیم اول مانند یک شارژر موبایل است و امکان اضافه کردن به آن نیست و در واقع نقش برق مودم را بازی میکند و سیم دوم مانند سیم های adsl است که همه ما با آن و شکل ظاهری آن آشنا هستیم و البته این سیم با دردسر امکان اضافه کردن را دارد و اگر میخواهید سیم بلندتری از شرکت بخرید باید مبلغ 7000 تومان بپردازید .
من یه جورایی گیج بازی در اوردم و بازیه کلمات ایرانسل رو ندیدم . توجه کنید که سرعت شما 128 کیلو بیت است نه کیلو بایت . کیلوبایت یک واحد از کیلو بیت بیشتر است. و 64 کیلو بیت چیزی در حدود 6 یا 7 کیلو بایت در ثانیه میشود و از همان دیال آپ استفاده کنیم خیلی سنگین تر است و سرعت 128 کیلو بیت تقریبا 15 یا 16 کیلوبایت سرعت دارد در حالی که از adsl استفاده کنیم این سرعت خیلی بیشتر خواهد بود .
اما بریم سراغ محل قرار گیری مودم :
روزی که نصاب ایرانسل برای نصب آن مراجعه کرد ابتدا محل های مختلفی را در اتاق امتحان کرد که یکی از اون محل های بالای پنکه اتاق بود . و چراغ اول آن روشن شد . گفت میتونیم اون رو در حیاط و پشت پنجره قرار بدیم . به حیاط هم که رفتیم با اینکه یک چراغ روشن شد اما در محلی 2 چراغ آن روشن شد که امکان سیم کشی نبود و نصاب با پررویی تمام میگه میتونیم اینجا براش یه پایه درست کنیم . فکر کنید وسط زمین و آسمون و چیزی در حدود 1 متر و 90 سانت ارتفاع از سطح زمین . خلاصه با پاره کردن توری پنجره ها سیم ها رو رد کردیم و کیس بنده که فاصله ی زیادی تا پنجره داشت مجبور شد بروید و در طاقچه سکونت کند .
اما سرعت که مشکل همه ماست : در یک کلام میتونم بگم افتضاح بود و حتی یک لحظه هم نتونست منو خوشحال کنه که حداقل بگم بعضی وقتا هم خوب. سرعت دانلود 10 یا 11 بود . واقعا زورم میگرفت.
خلاصه امروز تمام تشکیلات رو جمع کردم و به دفتر بردم و حالا حالا ها هم باید بدوم دنبال پولم .
درس بزرگ گرفتم : یک اینکه به شرکتی که امتحان خودش رو پس داده اعتماد نکنم .
به حرف های دیگران هم گوش بدم.
امیدوارم بتونم دوستانی رو که قصد خرید دارند رو منصرف کرده باشم چونکه من واقعا اذیت شدم . "
این دوستمون خیلی مشخصه که چرا از وایمکس نتوسته به خوبی استفاده کنه و مجبور شده پس بده .پوشش منطقه و حداقل روشن بودن دوچراغ سیگنال مودم خیلی توی داشتن یک سرویس خوب لازمه.بره همینم میگم قبل از ثبت نام مطمئن بشید منطقه شما پوشش لازم روداره .
در مورد سرعت 128 هم فکر کنم در همه شرکتهای ارائه دهنده adsl در ایران سرعتی بین 15 تا 20 باید برای دانلود بدن و منتظر یه سرعت عالی نباشیم.البته ممکنه بعضی از شرکتها با توجه به سیاستاشون به شما 128 بفروشن اما پهنای باند بیشتری در نظر میگیرن که اون هم برای سرویسهایی با محدودیت حجمی که مشترک رو ترغیب به دانلود بیشتر کنن تا مجبور بشه حجم اضافه ای رو بخره
در مورد قیمتها هم در بعضی از موارد تا 70% ارزونتر از شرکتهای دیگه هستش

bandary
16-02-2010, 08:06
دوستان
من یک سوال دارم : این مودم زرد زنگ ایرانسل ( مودم داخلی ) یه خروجی لند داره .
چطور میشه کاری کرد که از مودم یا کامی یه خروجی دیگه برای همسایه گرفت آیا عملیه ؟؟
ممنونم از پاسخ شما
میتونی از یه سوئیچ 4 پورت یا یه کارت شبکه دیگه استفاده کنی برای کامپوتر همسایه یا از اکسس پوینت و کارت شبکه بیسیم برای درست کردن شبکه بیسیم که خرجت زیاد میشه

ahmaad313
16-02-2010, 08:48
احمد جان شما خوان ششم رو رد کردی و هفتمیش هم اینه که مدارکت وارد سیستم ایرانسل بشه که از 24 ساعت تا 72 ساعت بعد از تحویل مودم زمان میبره

............

احتمالا الان فقط پورتال خود ایرانسل رو میتونی ویزیت کنی
منم دقیقا همین پروسه رو طی کردم.ضمنا روی سون عالی کار میکنه.فایرفاکس 3.6 هم نصب کن حالشو ببر :8:

...........
کمی صبر کنی ردیف میشه :46:
..........
به شیرینی استفاده بعدش میارزه :27:

--؟ :21:
این سری مثل اینکه 8 تا خوان داره :
چون شناسه فعال شده
خود سایت ایرانسل هم نمیشه دید (از روز اول)
اتفاقا هم سون دارم و
هم فایرفاکس 3.6 بتا 5
فعلا به کام ما زهر شده
چون مودم خرابه
رو 3تا سیستم و با 3تا کابل شبکه مختلف امتحان کردم
تماس هم گرفتم 3 روز میخوان بیان درست کنن!!

arash.1357
16-02-2010, 14:10
دوستاني كه تا الان وصل شدن، در صورت امكان مقايسه بين رنگ نقشه و آنتن دهي مودمشون را بيان كنند.
مثلا در منطقه زرد كسي هست مودم داخلي گرفته باشه ؟
اگر گرفته كيفيتش چه طوريه؟

mand007
16-02-2010, 17:35
قرار نیست در آینده سرویس شبا نه مجانی بدن یا از این طرح های خوشکل ایرانسلی؟

KING_DESIGNER
16-02-2010, 18:05
سلام
قبلا گفتم از ایرانسل هیچی بعید نیست
روز اولی که این تاپیک رو زدم گفتم که قیمتهاش برای کسی که تا حالا اینترنت پرسرعت رو نداشته خیلی خوبه ولی الان که دیگه کاربراش رو بدست اورده فکر نکنم از این طرحها بده
فقط باید استقبال کمتر بشه تا حراجیهای ایرانسل شروع بشه
کافیه کسی از ایرانسل حمایت نکنه تا این شرکت برای بدست اوردن کاربراش حراجی راه بندازه

فکر کن : جشنواره وایمکس طلایی یک هفته با سرعت 5 مگ ! بدون محدودیت !!!!

ولی وقتی همه میرن سراغش دیگه من چی بگم ، راهی نمی مونه
در ثانی راهکار دومی که میتونم پیش بینی کنم و یه مقدار تاثیرش از اولی بیشتره حضور دو شرکت دیگه در این سرویس هست
داتک و مبین نت
به محض اینکه این دوتا پاشون باز بشه ( که داتک شروع کرده ) ایرانسل هم موتور حراجی رو استارت میزنه
فقط کافیه یکیشون اعلام موجودیت بکنه
البته برای کسانی که امکان استفاده از اینترنت رایگان شبانه رو ندارند و محدودیت 3 گیگ 128 رو دارند و همچنین دانلودهای سنگین بیشتر از 30-40 گیگ در ماه رو دارند پیشنهاد من به عنوان یه کارشناس ارتباطات استفاده از سرویسهای دوربرد هستش که تاپیکی هم به همین عنوان داره و همچنین استفاده همزمان از وایمکس ایرانسل .که از وایمکس برای ارسال استفاده کنند و از بشقاب پرنده برای دریافت توضیحات بیشتر در داخل تاپیک هست که در صورت نیاز میتونید مراجعه کنید و مطالعه کنید.

arash_shk
16-02-2010, 20:27
دوستاني كه تا الان وصل شدن، در صورت امكان مقايسه بين رنگ نقشه و آنتن دهي مودمشون را بيان كنند.
مثلا در منطقه زرد كسي هست مودم داخلي گرفته باشه ؟
اگر گرفته كيفيتش چه طوريه؟

آرش جان من داخل قسمت زرد نقشه تهران بودم ولی بخاطر موقعیت بد ساختمون ما یک چراغ مودم بیشتر روشن نیست البته یه گهگاهی 2 چراغ هم میشه
ولی بهرحال سرعتم خوبه و دانلود رو بین 14 تا 16 میندازه که برای 128 منطقیه
البته بخاطر کاهش فعلی سرعت اینترنت سرعتم بالا و پائین میشه :13:
............
تستهام رو از speedtest چند صفحه عقب تر میتونی ببینی :10:

Lord-Voldemort
16-02-2010, 20:37
سلام

KING_DESIGNER
16-02-2010, 20:57
سلام

128 نامحدود هست و حجمی که 3 گیگ رو میدن حدود 15 تومن بدون شبانه رایگان و نامحدودش هم قیمتش فرق میکنه
اون مبلغ اول کار هم برای خرید مودم هست .
3- این دلیلش رو باید خود حضراتی که اون بالا دستورشو میدن بفرمایند چون نه با منطق نه با هیچ عقل سلیمی جور نیست مگر ان که ترس از موجودات فضایی در کار باشه.
4 - احتمالا برای شهر شما مخابرات اقدام کنه و سرویسهاش خیلی هم ارزونتره و گفتند تا اردیبهشت یک میلیون پورت واگزار میشه که فقط برای تهرانه و بعدش هم شهرستانها راه میفته و چون میدونین که پیشگامان ( پرووایدر شما ) نباید یه لقمه خوش از گلوش پایین بره فلذا نیازی به انتظار نیست مخابرات اونجا خودش همین الان استین همت رو بالا زده.:27:
سئوالی بود در خدمتم.

Old_Chater
16-02-2010, 21:04
وايمكس براي بقيه شهرا كي فعال ميشه؟

DJ POLESTAR
16-02-2010, 21:15
کسی اینجا قیمت ها محدود و نامحدود در همه ی رنج های سرعت رو داره بذاره؟؟؟
چاکرشیم.:40:

arash_shk
16-02-2010, 21:23
اینم تقدیم بهت :
اینم لینک صفحه و توضیحاتش :

mehrdad38
17-02-2010, 10:56
وايمكس نسبت به سرويس‌هاي قديمي تكنولوژي جديدتر و گرانتري است بنابراين هر سرويس مشتريان خاص خود را دارد و نمي‌توان گفت با ورود هر سرويس جديدي سرويس‌هاي قبلي كه ارزان‌تر بود، مشتريان خود را از دست مي‌دهند بلكه شركت‌هاي اينترنتي همچنان فعاليت خود را خواهند داشت.

مسعود رياضيات - رئيس انجمن شركت‌هاي اينترنتي ايران - در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: ارائه سرويس وايمكس بسيار گران‌تر از ADSL است بنابراين وايمكس نمي‌تواند جايگزين آن شود بلكه مكمل آن است و درواقع در جاهايي كه نمي‌توان سرويس ADSL را ارائه داد، مي‌شود از سرويس وايمكس استفاده كرد.

وي معتقد است كه ورود اپراتورهاي وايمكس و فعاليتشان در حوزه ارائه اينترنت خطري براي بقيه سرويس‌دهندها ايجاد نمي‌كند.

به گفته او ما اينترنت پرسرعت را ازطريق شركت‌هاي ندا دريافت مي‌كنيم و جاهايي كه شبكه مخابرات امكان برقراري و ارائه اينترنت پرسرعت را نمي‌دهد، وايمكس مي‌تواند وارد شده و اين امكان را به كاربران ارائه بدهد؛ درواقع ورود و آغاز فعاليت اپراتورهاي وايمكس كمك بزرگي در اين زمينه محسوب مي‌شود و مصرف‌كنندگان اينترنت مي‌توانند در حالي كه در حركت هستند از اينترنت استفاده كنند بنابراين اينترنت در اختيار همه قرار مي‌گيرد.

وي با بيان اين كه تكنولوژي وايمكس مكمل بقيه روش‌ها است گفت: تكنولوژي وايمكس اگر توسط اپراتورهاي موبايل استفاده شود باعث خواهد ‌شد به جاي تكنولوژي موجود در موبايل از تكنولوژي پيشرفته‌تري استفاده ‌شود كه حتي از 3G هم فراتر مي‌رود، در نتيجه مبادلات داده‌ها سريع‌تر در تكنولوژي موبايل وارد مي‌شود.

او با بيان اين كه ما از اين نظر از بسياري كشورهاي ديگر عقبيم اظهار اميدواري كرد كه هرچه سريع‌تر در اين زمينه پيشرفت كنيم ولي در هر حال فعاليت اپراتورهاي وايمكس تغييري را در فعاليت ديگر شركت‌هاي اينترنتي ايجاد نمي‌كند.

مخابرات استان تهران 88/11/28

arash.1357
17-02-2010, 11:53
مرسي از راهنماييتون
فقط مودم شما داخلي هستش ديگه ؟درسته؟

ahmaad313
17-02-2010, 19:28
128:

ahmaad313
18-02-2010, 01:31
عجب فیلتری داره
ایرانسل
فقط مونده وی پی ا/ ن هم امتحان کنم
ببینم چی میشه

sunny4u
18-02-2010, 11:53
عجب فیلتری داره
ایرانسل
ببینم چی میشه
دوست عزیز میشه یک پینگ از سایت irib.ir اینجا بزاری.

mahdihajiali
18-02-2010, 12:37
با سلام.میخواستم بگم سرویس وایمکس من یک هفته است که فعال شده و من ازش راضیم.با حرف بعضی از دوستان که میگن خوب نیست مخالفم شاید در منطقه آنها پوشش شبکه ضعیف باشه و بعد از مدتی پوشش کامل میشه.لازم به ذکر است که سرویس وایمکس که تقریبا تکنولوژی روز دنیاست با این قیمت ایرانسل خیلی خوب میباشد همین الان شرکتهای دیگر مانند لایزر شاتل پارس و ... سرویس وایمکس 128k رو بالای 100 هزار تومان میدن.من به دوستانی که اینترنت پرسرعت میخوان وایمکس ایرانسل را پیشنهاد میکنم.

ashkan_mc
18-02-2010, 18:15
بچه ها سه تا سوال ...

اول اینکه مودم رو امانی میدن ؟؟ دوم اینکه میشه واسه مودم چک داد یا باید پول حتماً نقد باشه ؟؟؟ 110 زیاده خدایی

سوم اینکه هزینۀ هر گیگ میشه 10 هزار تومن ؟؟؟ چون نوشته هر مگ 10 تا تک تومن

Royce
18-02-2010, 18:40
چرا بعضی ها از روی تعصب حمایت بیخود میکنن؟

این نرخها که خیل بالاست.

Cyber-Dude
18-02-2010, 19:29
بچه ها سه تا سوال ...

اول اینکه مودم رو امانی میدن ؟؟ دوم اینکه میشه واسه مودم چک داد یا باید پول حتماً نقد باشه ؟؟؟ 110 زیاده خدایی

سوم اینکه هزینۀ هر گیگ میشه 10 هزار تومن ؟؟؟ چون نوشته هر مگ 10 تا تک تومن

مودم امانی نداره تا اونجایی که میدونم. با چک هم نمیدن.مگه اینکه خود نمایندگی اینکارو بکنه که اونم بعیده
برای گیگهای اضافی هم بسته های افزایشی داره که فکر کنم خیلی ارزونتر دربیاد تا حدود نصف قیمت

اگه اشتباه میکنم اصلاح کنید لطفا. اینا که گفتم با توجه به سایت خود ایرانسل بود

Cyber-Dude
18-02-2010, 19:36

این نرخها که خیل بالاست.

اگه با adsl مقایسه کنی بله، گرون در میاد ولی در مقایسه با wireless مناسب هست. مخصوصا 128k .چون سرویس بالاترش مثلا 256k خیلی گرون میشه (دو برابر) که البته برای حجم محدود خیلی منطقی به نظر نمیاد.
در کل این تکنولوژی برای کسایی گسترش پیدا کرده که امکان استفاده از adsl و ... رو ندارن

Old_Chater
18-02-2010, 23:58
با حرف بعضی از دوستان که میگن خوب نیست مخالفم شاید در منطقه آنها پوشش شبکه ضعیف باشه و بعد از مدتی پوشش کامل میشه

درسته كاملا موافقم
مثل سيم كارتهاي ايرانسل كه ابتدا آنتن دهيش ضعيف بود اما العان واقعا عالي شده فك ميكنم وايمكس هم روال رو خواد داشت

P‌C
19-02-2010, 01:09

این نرخها که خیل بالاست.
قیمتها نسبت به وضع اینترنت اسف باری که داریم خیلی خوبه فقط به شرطی این قیمتها موقتی نباشه. چون احتمال داره یک دفعه بعد از بهمن قیمتشون رو مثلا 2 برابر کردن. اینهایی که الان گرفتن پشیمون میشن. در ضمن کیفیتش هم باید خوب باشه. البته قاعدتا بعد از یه مدتی که به رقابت افتاد دانلود شبانه هم میذاره.

ehsan_jan3
19-02-2010, 08:39
با سلام.
بجای مودم شرکت ایرانسل از مودم وایرلس لب تاب میشه استفاده کرد ؟

ehsan_jan3
19-02-2010, 08:45
با سلام.

Old_Chater
19-02-2010, 09:51
بجای مودم شرکت ایرانسل از مودم وایرلس لب تاب میشه استفاده کرد

جواب شما منفي هست

cnn
20-02-2010, 02:15
میتونی از یه سوئیچ 4 پورت یا یه کارت شبکه دیگه استفاده کنی برای کامپوتر همسایه یا از اکسس پوینت و کارت شبکه بیسیم برای درست کردن شبکه بیسیم که خرجت زیاد میشه

دوست عزیز
من سه تا کارت شبکه از یک نوع دارم که بواسطه نداشتن مادر برد جدید یکی از آنها را روی کامی خودم نصب کرده ام .
سوال من این است که در این شرایط که من قصد ندارم از شبکه بی سیم استفاده کنم . به جز این کارت شبکه ها آیا به وسیله دیگری نیز نیاز دارم ؟
در ضمن من بایستی اینها رو چگونه به هم سر هم کنم ؟
ممنون از پاسخ شما

Gamemaster
20-02-2010, 15:42
مودمشون چندتا خروجي داره؟ و خزوچيهاش چي هستن؟

cnn
20-02-2010, 23:39

این مودم یک خروجی بیشتر نداره که کابل لند به اش وصل میشه و به کامی متصل میشه

Bs_panzer
21-02-2010, 01:39
با سلام.میخواستم بگم سرویس وایمکس من یک هفته است که فعال شده و من ازش راضیم.با حرف بعضی از دوستان که میگن خوب نیست مخالفم شاید در منطقه آنها پوشش شبکه ضعیف باشه و بعد از مدتی پوشش کامل میشه.لازم به ذکر است که سرویس وایمکس که تقریبا تکنولوژی روز دنیاست با این قیمت ایرانسل خیلی خوب میباشد همین الان شرکتهای دیگر مانند لایزر شاتل پارس و ... سرویس وایمکس 128k رو بالای 100 هزار تومان میدن.من به دوستانی که اینترنت پرسرعت میخوان وایمکس ایرانسل را پیشنهاد میکنم.

داتک 256 نامحدود وایمکس رو میده 56 تومن در مقابل ایرانسل 256 رو میده 85 تومن تازه میگه زیاد دانلود کنی سیاست فلان اعمال میشه

blae
21-02-2010, 13:29
خوب ایرانسل به بهانه مثلا میلاد پیامبر و .. پایین اوردن قیمت رو شروع کرد.

10% تخفیف از 1 تا 19 اسفند. . .

"" به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد(ص)وامام جعفر صادق (ع)، از1تا 19اسفند 88، از10% تخفیف درهزینه اشتراک وایمکس ایرانسل بهره مند شوید.""

ashahidi
21-02-2010, 14:09
چطوري ميشه به صورت بي سيم به wimax وصل شد منظورم اينه كه بدون اينكه لپ تاپو با سيم lan به مودم wimax وصل كنيم ميشه به صورت wireless به اين مودم هاي ايرانسل وصل شد مثل مودم wireless ADSL ؟

hajoo
21-02-2010, 15:01
چطوري ميشه به صورت بي سيم به wimax وصل شد منظورم اينه كه بدون اينكه لپ تاپو با سيم lan به مودم wimax وصل كنيم ميشه به صورت wireless به اين مودم هاي ايرانسل وصل شد مثل مودم wireless ADSL ؟

آره میشه. فکر کنم تو خود سایت ایرانسل نوشته بود

KING_DESIGNER
21-02-2010, 15:10

"" به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد(ص)وامام جعفر صادق (ع)، از1تا 19اسفند 88، از10% تخفیف درهزینه اشتراک وایمکس ایرانسل بهره مند شوید.""

به سلامتی :31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::3 1::31::31::31::31::31::31::31:به احتمال زیاد سرویسهای رایگان رو در راه خواهیم داشت!! شاید هم شبانه رایگان:46::31::31::31::27::27::27:

Exir
21-02-2010, 22:23
به سلامتی :31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::31::3 1::31::31::31::31::31::31::31:به احتمال زیاد سرویسهای رایگان رو در راه خواهیم داشت!! شاید هم شبانه رایگان:46::31::31::31::27::27::27:

آقا پینگ گوگلت با سرعت دانلودتو می زنی؟ موقع تستم همه دانلودا و آپدیتا رو غیرفعال کنید لطفاً البته شما که استاد مایی :27: ما هم شاگردتیم :20:

KING_DESIGNER
21-02-2010, 22:32
آقا پینگ گوگلت با سرعت دانلودتو می زنی؟ موقع تستم همه دانلودا و آپدیتا رو غیرفعال کنید لطفاً البته شما که استاد مایی :27: ما هم شاگردتیم :20:
سلام
ولی من از سرویسهای ایرانسل استفاده نمیکنم چون فعلا نیازی نمیبینم !
سئوالی هست بپرسید

mand007
21-02-2010, 22:40
ان شاءالله

شاید هم شبانه رایگان

shahroozm
22-02-2010, 01:53
یه سوال از دوستان دارم
مودم + 256 + اشتراک و نصب
چقدر تموم میشه و شارژ ماهیانه چنده؟
من الان 128 شاتل دارم با دانلود 20 میسرفه عوض کنم؟؟؟

ahmaad313
22-02-2010, 08:04
دوست عزیز میشه یک پینگ از سایت irib.ir اینجا بزاری.

من این کار رو بلد نیستم
راه شو بگین چشم انجام بدم
(شرمنده دیر شد)

یه سوال از دوستان دارم

110+8+28=146
حدودا اگه امروز بگیری

2 تا
یکی لن
یکی هم خروجی تلفن
این طور که میگن اگه بزنیش به خط تلفن
هر جای که نلفن هست میتونی استفاده کنی البته هنوز امتحان نکردم

داتک 256 نامحدود وایمکس رو میده 56 تومن در مقابل ایرانسل 256 رو میده 85 تومن تازه میگه زیاد دانلود کنی سیاست فلان اعمال میشه

داتک فقط مودم خارجی داره که روی پشت بوم نصب میشه
در ضمن الان مودم برای عرضه نداره

البته برای تمدید اشتراک من لحاظ نشد

با سلام.

خیر

tohid100
22-02-2010, 08:21
من این کار رو بلد نیستم
راه شو بگین چشم انجام بدم
(شرمنده دیر شد)

دوست عزیز به این مسیر بروید : start-> run
تایپ کنید cmd
صفحه داس که باز شد تایپ کنید: ping irib.ir -t

ahmaad313
22-02-2010, 08:26
نکته جالب اینه که من در جایی خارج از محدوده پوشش وصل میشم!

ahmaad313
22-02-2010, 08:47
pinging irib.ir

pinging irib.ir [62.220.119.62] with 32 bytes of data
ping statistics for 62.220.119.62
packets: sent= 4 , Received = 0 , Lost = 4 (100% loss

---------- Post added at 08:47 AM ---------- Previous post was at 08:47 AM ----------

maxoud
22-02-2010, 13:01
عجب فیلتری داره
ایرانسل
ببینم چی میشه

دوستان دیگه ای هم که دارن از وایمکس استفاده می کنن تایید می کنن؟
یعنی گذشتن از فیلتربنگ با وایمکس سخت تره؟ به درد نمی خوره که اینجوری!

blae
22-02-2010, 17:33
دوستان دیگه ای هم که دارن از وایمکس استفاده می کنن تایید می کنن؟
یعنی گذشتن از فیلتربنگ با وایمکس سخت تره؟ به درد نمی خوره که اینجوری!

فکر نمیکنم *یلترینگ ها متفاوت باشه,چونکه ایرانسل که *یلتر نمیکنه!
همش دسته مرکز *یلترینگ ایرانه.
من با مودم dialup هم یه مدته نتونستم از سدی رد شم!
با وایمکس هم که الان دارم همینطور. . .
کلا یه مدته خرخریه اینترنت رو محکم تر چسبیدن!!!:21:

forexet
22-02-2010, 21:20
یه سوال از دوستان دارم

نه بابا تا adsl هست فعلا وایمکس نگیر ، قیمتها نصف این بشه من خودم اولین مشتریم 128 نامحدود رو 25 تومن بدند فردا میرم میگیرم

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

2 تا
یکی لن
یکی هم خروجی تلفن
این طور که میگن اگه بزنیش به خط تلفن
هر جای که نلفن هست میتونی استفاده کنی البته هنوز امتحان نکردم

دوست عزیز اون چیزی که میگید به تلفن وصل کنید همه جا میتونین وصل شین غیر ممکنه اون که هیچ ولی در مورد اینکه به چه درد میخوره به نظر من این مودم های ایرانسل هم مودم adsl هست و هم وایمکس ، به جای مودم adsl که 50 تومن هست هم میتونین ازش استفاده کنید

ehsan_jan3
22-02-2010, 22:09
من در سایت ایرانسل خوندم اصلا نیازی به خط تلفن نداره .

فقط مودم وایمکس میخواد و کامپیوتر . همین و بس

Rohallah_tavakoli
22-02-2010, 23:35

سلام دوست عزیز...

یه خروجی از مودم وایمکس میدی به روتر وابرلس بعد از اون به هر وسیله ایی که خواستید اینترنت رو شیر میکنید..

در پناه حق باشید:11:

ashahidi
23-02-2010, 00:30
يعني بايد يه روترم واسش بخريم؟ مودم به تنهايي كافي نيست؟

cnn
23-02-2010, 01:15
قیمت این روترم تقریبا چقدره ؟

blae
23-02-2010, 01:45
قیمت این روترم تقریبا چقدره ؟
بسته به پورتا و برندش ,50 به بالا.
مودم واسه کامپیوترم از 22 به بالا.
میتونید یه tplink150 بگیرید,یه پورت داره که مستقیم به com وصل شه و نیازی به مودم wifi نداشته باشید.
قیمتشم حدود 58ت.

---------- Post added at 01:45 AM ---------- Previous post was at 01:43 AM ----------

يعني بايد يه روترم واسش بخريم؟ مودم به تنهايي كافي نيست؟

اکسس پوینت روتور به تنهایی میشه(با کابل به com وصل کنی) ولی مودم خالی رو میخای چی کار کنی؟!!

babakpilot
23-02-2010, 01:48
به حول و قوه الهي وايمكس ما هم امروز وصل شد. سرعت زياد فرقي با adsl نداره.
فقط خوبيش اينه كه تلفن ملفن نميخاد. قطعي هم نداشته فعلا.
من 128 شاتل داشتم مدام قطع و وصل مي شد. البته اشكال از محدوده ما بود كه روي مسير مخابرات تا منزل نويز وجود داشت ولي با وايمكس از دردسر تلفن و نويز و اين دنگ و فنگ ها خلاص شدم.
قيمتش هم (البته بجز بحث مودم) تقريبا نصف adsl هستش. من 128 را ماهيانه 28500 ميدادم ولي اين ماهيانه 15000 تومنه.

babakpilot
23-02-2010, 02:11
به حول و قوه الهي وايمكس ما هم امروز وصل شد. سرعت زياد فرقي با adsl نداره.
فقط خوبيش اينه كه تلفن ملفن نميخاد. قطعي هم نداشته فعلا.
من 128 شاتل داشتم مدام قطع و وصل مي شد. البته اشكال از محدوده ما بود كه روي مسير مخابرات تا منزل نويز وجود داشت ولي با وايمكس از دردسر تلفن و نويز و اين دنگ و فنگ ها خلاص شدم.
قيمتش هم (البته بجز بحث مودم) تقريبا نصف adsl هستش. من 128 را ماهيانه 28500 ميدادم ولي اين ماهيانه 15000 تومنه.
مزيت ديگه اش هم اينه كه مودمو بزن زير بغلت و هرجايي كه دلت ميخاد ببر (خونه، اداره، و . . . ) مثلا اگر خواستيم تعطيلات عيد بريم خونه يكي از فك و فاميل يك هفته اطراق كنيم، اينترنت و لپ تاپ مونو هم با خودمون مي‌بريم كه از بي اينترنتي هلاك نشيم

farzad.
23-02-2010, 03:04
با سلام وقت بخیر می خواستم ببینم که مدم wimax هست که wireless داشته باشد.اگر وجود دارد قیمت ان چقدر است؟ با تشکر.

blae
23-02-2010, 04:25
واسه منم تا حالا قطعی ننداشته.
خداکنه همینطور بمونه و با زیاد شدن مشترکاش مثل موبایلاش نشه!
البته بنده خدا موبایلاشم حالا بهتر شده!خدا رو شکر:8:!!!

ahmaad313
23-02-2010, 16:56
یه سری مشکلات خیلی خیلی جالب حتما بخونید:

maxoud
23-02-2010, 19:01
فکر نمیکنم *یلترینگ ها متفاوت باشه,چونکه ایرانسل که *یلتر نمیکنه!
همش دسته مرکز *یلترینگ ایرانه.
من با مودم dialup هم یه مدته نتونستم از سدی رد شم!
با وایمکس هم که الان دارم همینطور. . .
کلا یه مدته خرخریه اینترنت رو محکم تر چسبیدن!!!:21:

ولی من الان با دیال آپم می تونم ردشم.شما با اینترنت 128 چطوری نمی تونی؟
آخه فعلن هر کی وایمکس داشته hdk[h گفته نمی تونه رد شه. حتما یه فرقی داره دیگه.
تکنولوژی جدید رو بعیده بی دلیل وارد کنن!

ashahidi
23-02-2010, 20:38
بسته به پورتا و برندش ,50 به بالا.
مودم واسه کامپیوترم از 22 به بالا.
میتونید یه tplink150 بگیرید,یه پورت داره که مستقیم به com وصل شه و نیازی به مودم wifi نداشته باشید.
قیمتشم حدود 58ت.

---------- Post added at 01:45 AM ---------- Previous post was at 01:43 AM ----------

اکسس پوینت روتور به تنهایی میشه(با کابل به com وصل کنی) ولی مودم خالی رو میخای چی کار کنی؟!!

شرمنده سوالام زياد شد ولي اگه ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد منظورتون اينه كه لازم نيست مودم ايرانسل بخرم فقط يه اكسس پوينت روتر بگيرم كافيه؟ بعد اونو با كابل به كامپيوتر( لپ تاپ) وصل كنم؟
خوب من نمي خوام ديگه به لپ تاپم كابل وصل كنم! مي خوام كلا واير لس باشه! مي خواستم بدونم اگه اين مودما خودش اتصال به صورت واير لس رو ساپورت مي كنه ديگه چه نيازي به روتر جدا داره؟ اگه ميشه يه توضيح كامل و به زبان سليس بگين تا من بفهمم!:31:(اگه چيزي سوتي دادم ببخشيد چون من خيلي مبتديم!)
يه سوال ديگم داشتم كه فرق wireless router با wireless access point چيه؟

ahmaad313
24-02-2010, 14:07
ولی من الان با دیال آپم می تونم ردشم.شما با اینترنت 128 چطوری نمی تونی؟
آخه فعلن هر کی وایمکس داشته hdk[h گفته نمی تونه رد شه. حتما یه فرقی داره دیگه.
تکنولوژی جدید رو بعیده بی دلیل وارد کنن!
مشکل آی پی داریم

zedeh@le_b@h@l
25-02-2010, 01:10
سلام به دوستان وایمکسی
یه سوال دارم.توی سایت ۲تا مودم گذاشته یکی واسه جاهایی که آنتن می ده و یکی هم مودم فضای باز. می شه واسه اون مکان هایی که آنتنش نسبتا خوبه مودم فضای بازو گرفت ۲۲۰تومانی رو که آنتن دهی بهتر بشه؟ کسایی که دارن مارک مودم ها چیه و کجاییه؟ ممکنه شبانه نامحدود بذاره؟

ashahidi
25-02-2010, 16:04
شرمنده سوالام زياد شد ولي اگه ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد منظورتون اينه كه لازم نيست مودم ايرانسل بخرم فقط يه اكسس پوينت روتر بگيرم كافيه؟ بعد اونو با كابل به كامپيوتر( لپ تاپ) وصل كنم؟
خوب من نمي خوام ديگه به لپ تاپم كابل وصل كنم! مي خوام كلا واير لس باشه! مي خواستم بدونم اگه اين مودما خودش اتصال به صورت واير لس رو ساپورت مي كنه ديگه چه نيازي به روتر جدا داره؟ اگه ميشه يه توضيح كامل و به زبان سليس بگين تا من بفهمم!:31:(اگه چيزي سوتي دادم ببخشيد چون من خيلي مبتديم!)

نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟:19:

bia2entezar
26-02-2010, 01:24
البته برای تمدید اشتراک من لحاظ نشد

شاید دیر باشه
اما جوابتون رو میدم.
اون 10 درصد برای مشترکین جدیده! نه برای تمدید

به جمله دقت کن:
به مناسبت فرارسيدن سالروز ميلاد با سعادت پيامبر اکرم، حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)، کليه کاربراني جديدي که از تاريخ اول تا 19 اسفندماه سال جاري، نسبت به اشتراک سرويس وايمکس ايرانسل خود اقدام نمايند، مي‌توانند از 10 درصد تخفيف در هزينه اشتراک ماهيانه دوره آتي سرويس خود بهره مند شوند.

Advanced Ali-001
26-02-2010, 10:07
این وایمکسای ایرانسل مثل اینترنتای موبایله یا مثل لپ تاپا ؟
ماکسیمم سرعتشم واسه خونگی چقدره ممنون:11:

mand007
26-02-2010, 16:12
ببین اصلا طول موج وایرلس با وایمکس خیلی فرق می کنه (کلا خیلی فرق دارن ) تنها شباهتشون نبودن سیم هست فقط همین
فرق روتر اکسس پوینت هم که از اسمش پیداست یکی برای پوینت تو پوینته ولی اون یکی یمقدار سراسری تره(اگه اشتباه نکرده باشم)
شما برای چی می خواین؟

نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟:19:

pershianix
26-02-2010, 21:16
توی این تاپیک در مورد همه چی حرف زده شد الا اون یک میلیارد بار پرسش من. وجدانا این بار یکی بیاد بگه وایمکس ایرانسل قراره کی شهرستانهای استان اصفهان رو پوشش بده؟ در ضمن، گیریم وایمکس یه مگابیت بر ثانیه رو دادن دست شما، اونم ماهی هزار تومن! وقتی همه جای اینترنت فیلتره قراره باهاش چه غلطی بکنیم؟ نمونه ی بارزش: دیشب میخواستم یه آموزش اف ال استودیو دانلود کنم فیلتر بود!!!!!!!!!!!! بعد رفتم آموزش سی پلاس پلاس دانلود کنم که چون لینک یوتیوب داشت فیلتر بود!!!!!!!! منم هرچی فحش بلد بودم نثار همچین احمقایی که مسئول فیلتر کردن سایتا هستن کردم. جالبه که امروز میخواستم کلیپ بدنسازی دانلود کنم اونم فیلتر بود!!!!!!!! پس میخوام هفتاد سال سیاه ایرانسل نرسه سرویسشو ارزون کنه. البته تقصیر خودمونه ها! فقط و فقط یکی دو روز دم سازمان تنظیم مقررات جمع بشین تا بگم چی میشه. اونوقت حساب میاد دستشون.

Milad4171
26-02-2010, 23:03
توی این تاپیک در مورد همه چی حرف زده شد الا اون یک میلیارد بار پرسش من. وجدانا این بار یکی بیاد بگه وایمکس ایرانسل قراره کی شهرستانهای استان اصفهان رو پوشش بده؟ در ضمن، گیریم وایمکس یه مگابیت بر ثانیه رو دادن دست شما، اونم ماهی هزار تومن! وقتی همه جای اینترنت فیلتره قراره باهاش چه غلطی بکنیم؟ نمونه ی بارزش: دیشب میخواستم یه آموزش اف ال استودیو دانلود کنم فیلتر بود!!!!!!!!!!!! بعد رفتم آموزش سی پلاس پلاس دانلود کنم که چون لینک یوتیوب داشت فیلتر بود!!!!!!!! منم هرچی فحش بلد بودم نثار همچین احمقایی که مسئول فیلتر کردن سایتا هستن کردم. جالبه که امروز میخواستم کلیپ بدنسازی دانلود کنم اونم فیلتر بود!!!!!!!! پس میخوام هفتاد سال سیاه ایرانسل نرسه سرویسشو ارزون کنه. البته تقصیر خودمونه ها! فقط و فقط یکی دو روز دم سازمان تنظیم مقررات جمع بشین تا بگم چی میشه. اونوقت حساب میاد دستشون.

باید در نظر داشته باشی ما کشور جهان سوم هستم. یعنی کشورهای اروپایی و امریکایی پایینتریم.
شاید تو بعضی چیزاادعا داشته باشیم ولی اونم مطمعن باش یا فردی بوده یا اگه گروهی بوده مطمعنا زیر نظر یه آدم حرفه ای دیگه ای بوده!
من خودم قبلا با توتوب کلی کار میکردم ولی این احمقا بخاطر بعضی چیزا اومدن فیلتر کردن. دقیقا یادمه توی اوایل خرداد من میرفتم. مثل فیس بوک و خیلی جاهای دیگه .
در مورد ایرانسل هم باید یکی از طرف شرکت بیاد اطلاع بده ولی خود ایرانسل گفته تا آخر سال شهرهای بزرگ رو پوشش شبکه میده. اصفهان هم جزوش هست!:46:
امیدوار باش!:31:

DJ POLESTAR
27-02-2010, 10:58
رفیق در مورد اینکه اینا احمقن حرفی نیست و 31 ساله معلومه!!!
اما در مورد سایت های فیلتر باید بگم مگه خدا فیلترشکن رو واسه چی آفریده؟!؟

pershianix
27-02-2010, 14:29
دقیقا این کار، کار اشتباهیه. میدونی روزانه چند نفر دنبال فیلتر شکن و این جور چیزان؟ حالا فرض کن یک صدم این افراد، دو سه روز روبروی سازمان تنظیم مقررات تجمع کنن. به نظرت اینطور بهتر نیست؟ مطمئنن با پوشش خبری شبکه های خارجی از این حضور و پخش شدن خبرش بین مردم، دولت میفهمه که باید دست از این حماقتش برداره. من که مطمئنم بهترین راه همینه.

malaki_mall
27-02-2010, 14:57
ما مگه پیشرفته ترین کشور جهان نیستیم؟

جهان رو هم که مدیریت می کنیم اصلا اینترنت رو میخوایم چیکار؟

blae
27-02-2010, 15:39

دوست عزیز
شما مودم وایمکس رو که گرفتید,باید با کابل به لپتاپ وصل کنید.خوب اگه میخاین وایرلس بشه و بدون سیم وصل شید,مودم وایمکس رو با یه کابل به اکسس پوینت وصل میکنی.حالا کار اکسس پوینت پخش کردن اینترنت تو خونست یا هر جای دیگه,تا شعاع معین.
حالا میتونی با لپتاپت (اگه مودم wifi داشته باشه که معمولا دارن) به طور بیسیم کانکت بشی.

ali3912
27-02-2010, 16:24
توی دنیا در اینترنت 128 و 56 نفتی مقام اول داریم (افتخاریه برا خودش) خوش به حالون .
ایرانسل خیلی گرون میده
از مبیننت کسی خبر جدید نداره ؟

به نظر من به دلیل پوشش سراسری کشور توسط مبیننت و طرح راه اندازی تلفن اینترنتی voip برای دارندگان وایمکس میتونید با هر جای ایران با قیمت خیلی ارزان صحبت کنید و با مبیننت هر استانی که برید مییتونید از وایمکس استفاده کنید .توی نمایشگاه مخابرات امسال مبیننت یه cd معرفی وایمکس داد که یه قسمت خدمات وایمکس در کشور بحرین با قیمتش اومده بود که اشتراک با سرعت 2 مگ و راه اندازی رایگان و امکان مکالمه رایگان با مشترکان همون اپراتور و دانلود با محدودیت 6گیگ 32.5 یورو و 12 گیگ 52 یورو و 24 گیگ 86 یورو بود و میتونید با وایمکس با تلفن ثابت و موبایل هم تماس بگیرید (موبایل دقیقه ای 0.03 یورو و تلفن ثابت 0.018 یورو ) و voip هم که رایگانه.تازه کشورای دیگه ارزونتره .حالا این ایرانسل با ورود رقبا مجبوره قیمتاش رو پایین بیاره چون چند وقت پیش یکی از مدیرای مبیننت گفت قیمتهای ما از اپراتورای فعال فعلی ارزونتر خواهد بود و گفت در خرداد عرضه سراسری آغاز میشه.

من که فعلا صبر میکنم هم برای مودم های جدید تر و احتمالا مودم های usb و همینطور wifi .

atrociousman
28-02-2010, 02:42
سلام دوستان من الان سپنتا نامحدود 128 رو ميگيرم 30 تومن ! با اين حدود هزينه تو بساط وايمكس چيزي نصيبم ميشه آيا ؟!:44:
پيشاپيش ممنون

atrociousman
28-02-2010, 02:42
-----------

ahmaad313
28-02-2010, 03:38
نحوه محاسبه و تمدید اعتبار در وایمکس ایرانسل همونطور که میدونید، نحوه شارژ، کم کردن اعتبار و تمدید ماهانه اعتبار در سرویس وایمکس ایرانسل بسیار عجیب و گنگ هست. آخرین چیزی که من متوجه شدم ( طبق گفته یکی از اپراتورهای ۷۰۷ ) به این شکل هست. ( من برای یک کاربری که از اول ماه شارژ میکنه میگم. کاربرانی که از وسط ماه ثبت نام میکنن ماه اول یکم شرایطشون فرق داره %2

ardi70
28-02-2010, 07:44
باید در نظر داشته باشی ما کشور جهان سوم هستم. یعنی کشورهای اروپایی و امریکایی پایینتریم.

کاملا در اشتباهی چون جهان سوم که هیچی شما اصلا جزو جهان نیستین.

electrobaghery
28-02-2010, 11:18
آقای king_designer با سلام
1 - آیا شما از سرویس یک طرفه ماهواره ای استفاده می کنید ؟
2 - اگر شما یا دوستانتان از این سرویس استفاده می کنید آیا تا به حال هیچ مشکلی با غیر قانونی بودن آن نداشته اید .
3 - آیا امکان ردیابی این سرویس وجود دارد . و اگر دارد چه جریمه ای دارد ؟
با تشکر

KING_DESIGNER
28-02-2010, 12:58
سلام
سئوال شما شاید به این تاپیک مربوط نباشه و د ربخش اینترنت دوبرد باید میپرسیدید ولی چون برای ارسال احتمالی دیتا فرض رو بر استفاده از سرویسهای وایمکس میزاریم من جواب میدم .
درمورد سئوال اول باید گفت نخیر با توجه به استفاده من از اینترنت یک سرویس کوچیک 128 هم کار منو راه میندازه و نیازی به پرسرعت نیست. چون توجیهی برای لزوم استفاده از اینترنت پرسرعت ندارم اون هم با این قیمتهای فضایی .
در مورد سئوال دومتون دوستنام استفاده میکنند نه یکی نه دو نفر و مشکلی با این قضیه نداشتند .
در مورد سئوال سوم نخیر امکان ردیابی نیست مگر در مواقع رسال که توجیه علمی داره و با استفاده از دستگاههای شنود امکاگ ردیابی فرکانس های ارسالی هست
وگرنه برای دریافت مثل رادیو عمل میکنه و مشکلی نداره اجازه بدید یه مثال بزنم مثل این می مونه که شما در یک مکانی مثل خیابون دوستتون رو بلند صدا بزنید امواج صد ا از ناحیه شما ساطع شد ه و انساهایی هم که در اون خیابون بودند شنیدند ولی امکان ردیابی که چه کسی صدا رو دریافت کر ده نیست چه این که با این حساب باید دیوارها و درختها رو هم قطع کنیم و خراب کنیم و متهمشون کنیم که چرا همچین صدایی رو شنیدید. مگر این که در عمول خلافش ثابت بشه و بگویند که همچین دستگاهی هست که کسانی رو که شنود کردند شناسیی میکند ! که بازم توجیه علمی نداره مگر این که واقعا همچین دستگکاهی باشه که بعید میدونم . شاید بگم احتمالش در حد 0 هثستش
سئوالی بود خواهشا در بخش مربوطه یپرسید که مشکل احتمالی هم برای دوستان بوجود نیاد

ahmaad313
28-02-2010, 15:13
نحوه محاسبه و تمدید اعتبار در وایمکس ایرانسل همونطور که میدونید، نحوه شارژ، کم کردن اعتبار و تمدید ماهانه اعتبار در سرویس وایمکس ایرانسل بسیار عجیب و گنگ هست. آخرین چیزی که من متوجه شدم ( طبق گفته یکی از اپراتورهای ۷۰۷ ) به این شکل هست. ( من برای یک کاربری که از اول ماه شارژ میکنه میگم. کاربرانی که از وسط ماه ثبت نام میکنن ماه اول یکم شرایطشون فرق داره )

فرض کنید شما سرویس ۱۲۸ گرفتید که ۳ گیگ پهنای باند رایگان داره. ( این سرویس رو مثال میزنم چون بیشترین کاربرد رو داره ).

اول از همه این موضوع رو بگم که قیمت سرویس ( که الان تو سرویس فوق ۱۵ هزار تومن هست ) رو اصلا توی پنل e-care یا حساب کتاب هاتون در نظر نگیرید چون ملاک هیچ چیزی نیست.

اعتبار شما اینطوری حساب میشه . میگن شما ۳ گیگ رایگان دارید. ۳ گیگ رو اول میکنن مگابایت. یعنی میشه ۳۰۷۲ مگابایت. حالا بر اساس نرخ مصرف آزاد که هر مگابایت ۱۰۰ ریال هست، این ۳۰۷۲ مگابایت رو حساب میکنن. میشه ۳۰۷۲۰۰ ریال. این مقدار رو توی پنل e-care شما تحت عنوان « اینترنت همراه » اضافه میکنن. حالا شما هر مقداری که استفاده کنید، بر اساس نرخ هر مگابایت ۱۰ تومن، از این مقدار کم میشه.

احمقانه بود ... نه ؟

اول وارد e-care ایرانسل بشید. از این لینک : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد روی « حساب » کلیک کنید ( توی منوهای بالای صفحه هم هست )

اینجا شما توی پنل e-care که هستید یک فیلدی هست به اسم « مانده حساب » ... این مانده حساب، پول واقعی هست و واقعا مانده حساب شما تو ایرانسل هست. حالا این به چه درد میخوره و چطور استفاده میشه ...

فرض کنید شما با اضافه کردن کارت شارژ این مانده حساب رو به ۲۰ هزار تومن رسوندید. از طرف دیگه توی « اینترنت همراه » خودتون هم پول دارید و استفاده شما داره از اونجا کم میشه ... پس این ۲۰ هزار تومن سر جاش هست فعلا .

برای اینکه « اینترنت همراه » رو ببینید، زیر اطلاعات حساب یه لینک هست که نوشته « برای مشاهده جزئیات حساب‌های ویژه خود اینجا کلیک کنید » ... شما هم همونجا کلیک کنید ! و میرسید به صفحه‌ای به این شکل :

حالا میرسه به اول ماه و حساب شما باید یک ماه تمدید بشه. پس ایرانسل میاد ۱۵ تومن از این مانده حساب شما بر میداره و طبق توضیح بالا ۳۰۷۲۰۰ ریال به « اینترنت همراه » اضافه میکنه و مانده حساب شما هم میشه ۵ هزار تومان ... باقی میمونه تا حالا بعدا یه کاری باهاش بکنید ... مثلا ماه دیگه ۱۰ تومن اضافه کنید برای شارژ یا هر استفاده دیگه.

یک وضعیت دیگه هم وجود داره. فرض کنید شما این ۳۰۷۲۰ تومن رو توی دو هفته اول ماه تموم کردید. بسته افزایشی و اینچیزا هم نخریدید. تکلیف چیه ؟ ایرانسل میاد از این به بعد هرچی استفاده میکنید رو مستقیما از مانده حساب شما کم میکنه. ( بر اساس نرخ هر مگابایت ۱۰ تومن )

حالت دیگه اینه که شما ۳۰۷۲۰ تومن خودتون رو مثلا فقط ۲۰ هزار تومانش رو مصرف کردید در ماه و حدود ۱۰ هزار تومان باقیموند در حساب. این مقدار به ماه آینده نمیره و انتهای ماه موجودی « اینترنت همراه » شما هرچی باشه، صفر میشه.

حالا یه سوال دیگه پیش میاد ( و در واقع یک مشکل پیش میاد ... که همین الان برای خیلی ها پیش اومده ) ... فرض کنید آخر ماه شده ... شما ۲۰ هزار تومان تو مانده حساب دارید و ۵ هزار تومان هم تو « اینترنت همراه » ... خب ... طبق توضیح، ۵ هزار تومان که صفر میشه چون آخر ماه هست. و باز هم طبق توضیح ایرانسل باید بیاد ۱۵ هزار تومان از مانده حساب شما رو به عنوان هزینه یک ماه از حساب شما کم کنه و ۳۰۷۲۰ تومان به « اینترنت همراه » بابت ۳ گیگ رایگان اضافه کنه. ولی مشکل اینه که ایرانسل این کار رو نمیکنه ! ( یعنی حداقل این ماه که برای خیلی ها نکرده ) حالا چی میشه ؟ این میشه که « اینترنت همراه » شما موجودی نداره ... و هر چی استفاده میکنید مستقیم از مانده حساب شما کسر میشه ! بر اساس هر مگ ۱۰ تومان ! در نتیجه احتمالا تو چند روز کل مانده حساب شما هم صفر میشه !!!

حالا مشکل کجاست و چرا اینطوری میشه !

ایرانسل توی قطع کردن سرویس که خیلی خیلی دقیق عمل کرده و تا جایی که من خبر دارم تو فاصله ۱۲ شب ۱ اسفند تا ۱۲ شب ۲ اسفند همه حساب ها اگر چیزی هم مونده بود ، صفر شده. تا اینجاش هیچ مشکلی نیست.

حالا مشکل اساسی جایی پیش میاد که کاربر ۱۵ هزار تومان میریزه تو حساب. مانده حسابش میشه ۱۵ تومن. حالا باید صبر کنه که ایرانسل این ۱۵ تومن رو به طور اتوماتیک به عنوان هزینه یک ماه شارژ اکانتش برداره ! ولی اینکه Cron job ایرانسل کی تصمیم میگیره که لطف کنه این کار رو انجام بده، مشخص نیست ! ( شاید ساعت ۱۲ شب هر شب ! نمیدونم ... ) ولی به هر حال ... تو این فاصله ... کاربر که فکر میکنه ۱۵ تومن اکانتش رو شارژ کرده ... شروع میکنه به استفاده ! مانده حسابش هی کم میشه ... مثلا میشه ۱۰ تومن ! حالا ایرانسل تصمیم میگیره یک ماه شارژ رو کم کنه از حساب ... و دیگه پول به اندازه کافی نیست که بخواد کم کنه !!!

فکر میکنم کافی بود یک دکمه ، یک صفحه یا یه لینک تو E-Care بود ... که میشد کاربر خودش به صورت دستی بگه یک ماه اعتبارش شارژ بشه ... تا این همه مشکل پیش نیاد !

دقت کنید که تمام نوشته‌های بالا استنباط من از چیزهایی بود که دیده بودم و با ۷۰۷ حرف زدم. ولی متاسفانه به جرات میتونم بگم که خود اپراتورهای ۷۰۷ هم نمیدونن این سیستم چطوری کار میکنه ! به عنوان نمونه ... ایرانسل از روز اول تاکید داشت که حساب و کتاب اول ماه هست ! ولی یکی از کاربران و دوستان که دقیقا مشکل بالا رو داشته چند دقیقه پیش با ایرانسل تماس گرفته بود ... بهش گفته بودن شما باید تا روز ۱۳ اسفند صبر کنید ... اون موقع یک ماه شما شارژ میشه چون حساب شما ۱۳ بهمن فعال شده. که فکر میکنم کاملا این حرف اشتباه هست طبق گفته‌های خودشون.

دوستان اگر هرجای این توضیحات اشتباه هست بگن لطفا من هم متوجه بشم ... چون این سیستم محاسبه و کسر و تمدید اعتبار ایرانسل واقعا عجیب و پیچیده هست و نمیدونم چرا مثل تمام ISP های دیگه یه سیستم معقول و منطقی در نظر نگرفتن !

پست فوق توسط کاربر شایان در پرشین تولز زده شده است.

masud-000000
28-02-2010, 18:34
من نشستم همه ی این 48 صحفه رو خوندم(این که میگم خوندم،واقعا خوندم هااا اونم با دیال آپ!) اخرش نفهمیدم این وایمکس خوبه یا نه؟:31:
من رفتم ای دی اس ال بگیرم گفتن به خونه شما نمی رسه حالا می خوام صبر کنم وایمکس شهر ما هم فعال شه وایمکس بگیرم... نظر تون چیه؟ اصلا تو شهرستان های دیگه کی فعال میشه؟
من خوزستان-شوش دانیال زندگی می کنم.

Alishmas
28-02-2010, 18:41
کسی از بچه ها اينجا وايمکس داره ؟ سرعت دانلود مثلاً 128 چنده ؟

zedeh@le_b@h@l
28-02-2010, 18:43
سلام دوستان یه سوال چند صفحه قبل پرسیدم که کسی جواب نداد... متاسفانه همه بحثی می شه بجز وایمکس در این تاپیک...
یه چیز جالب دیدم... البته شاید همه شما دیدید... زیر صفحه قیمت های وایمکس ایرانسل نوشته بابت سرویس 64کیلوبیت مبلغی دریافت نمی شه فقط هزینه ترافیک داره... یعنی هر گیگ ۱۰هزار تومانی می شه؟!... این دیگه چه جورشه؟! خوب یکی ۱۲۸کیلوبیت با ۳گیگ بهتره هم سرعت بیشتره هم ترافیک... عجب کارایی می کنه ایرانسل... واقعا جای تاسف داره تو ایران قیمت اینترنت اینقدر زیاده... حالا از قیمتش بگذریم از قطعی و نداشتن پشتیبانی خوب که نمی شه گذشت... به امید روزی که ایران عزیز در کنار کشورای پیشرفته ایران قرار بگیره...

Old_Chater
01-03-2010, 12:08
کسی از بچه ها اينجا وايمکس داره ؟ سرعت دانلود مثلاً 128 چنده ؟

بين 12 تا 14

darvish1900
01-03-2010, 12:41
من نشستم همه ی این 48 صحفه رو خوندم(این که میگم خوندم،واقعا خوندم هااا اونم با دیال آپ!) اخرش نفهمیدم این وایمکس خوبه یا نه؟:31:
من رفتم ای دی اس ال بگیرم گفتن به خونه شما نمی رسه حالا می خوام صبر کنم وایمکس شهر ما هم فعال شه وایمکس بگیرم... نظر تون چیه؟ اصلا تو شهرستان های دیگه کی فعال میشه؟
من خوزستان-شوش دانیال زندگی می کنم.

دوست عزیز به نظر من وایمکس به درد کسانی میخوره که تحت پوشش ADsl نیستند.
با این هزینه که برای وایمکس میدید میتوانید از نظر حجم و سرعت بالاتری بگیرید

dinhack
01-03-2010, 18:44
بدیش اینه که به خونه بالاتر از 128 نمی دهند

ehsan_jan3
01-03-2010, 21:52
با سلام . آقای احمد 313

این همه توضیحات جالب دادید ولی نگفتید منظورتون اینترنت وایمکس برای کامپیوتر را توضیح میدهید یا اینترنت موبایل را .

ممنون.

arash.1357
02-03-2010, 12:20
كسي در منطقه شمال رسالت وايمكس گرفته؟

ahmaad313
02-03-2010, 16:17
با سلام . آقای احمد 313

این همه توضیحات جالب دادید ولی نگفتید منظورتون اینترنت وایمکس برای کامپیوتر را توضیح میدهید یا اینترنت موبایل را .

ممنون.

سرویس وایمکس هم همانند ای دی اس ال برای کامپیوتر هست نه موبایل

ایرانسل به عنوان یه شرکت خصوصی (و تحت عنوان شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل)
با پرداخت مبلغ حدود 40 میلیارد تومن مجوز ارائه خدمات اینترنت وایمکس رو گرفته!!

در واقعه فرض کنید ایرانسل یه شرکت دیگه است مثل شاتل / پارس آنلاین
که اینترنت میده همین

electrobaghery
02-03-2010, 17:16
آیا کسی تو منطقه شهرری و پائینتر یعنی تا قرچک وایمکس گرفته ؟

arash.1357
03-03-2010, 11:56
در منطقه اي كه پوشش آن متوسطه ممكنه آنتن داخلي جواب بده؟

arash.1357
03-03-2010, 11:56
برد آنتن هاي وايمكس چقدره؟

Hamid..God
03-03-2010, 21:33
من همین الان داشتم با اپراتور صحبت می کردم اولین سوالم این بود که باWiFi میشه به مودم وصل شد گفت آره!!!یعنی ساپورت WiFi داره

دوستانی که دارن میتونن یه تست بزنن(البته فکر می کنم قبلا تست زدن و جواب نداده)
شاید یه چیزی از مودم باید فعال بشه
راستی مودم خارجی قراره 180 بشه یا داخلی!؟

afshin_psycho
04-03-2010, 01:13
قضیه این 64 کیلوبیت چیه که زده رایگان؟در حدی هست که آدم به خاطرش 110 تومن پول بده مودم بخره؟

sei_pm
04-03-2010, 01:49
بالاخره کسی سرویس نگرفت ببینیم سرعتش خوبه یا نه.

ormax1
04-03-2010, 06:42
عذر میخام این وایمکس ایرانسل سرش به تنش میرزه یا نه؟

sei_pm
04-03-2010, 10:05
عذر میخام این وایمکس ایرانسل سرش به تنش میرزه یا نه؟

فعلا که اینجا هیچ کس ریسکش رو نکرده.

KING_DESIGNER
04-03-2010, 11:04
برای کسانی که در حسرت سرویسهای دی اس ال موندن و به نوعی نتونستن دی اس ال بگیرن خیلی خوبه

ehsan_jan3
04-03-2010, 12:13
سلام دوستان

قراره شنبه بیان برام سرویس 3 گیگ و سرعت 128 را نصب کنن

وقتی تست کردم بهتون اطلاع میدم

سی یو

P‌C
04-03-2010, 13:35
آقا ما آخر نفهمیدیم باید اول اینترنتی درخواست داد یا باید به مراکز ایرانسل مراجعه کنیم؟
یه مسئله دیگه اینکه تخفیف 10درصدی تا 19 اسفند شامل مودم هم میشه؟
وقتی هم که سرویس رو خواستیم قطع کنیم مودم رو پس میگیرن؟

afshin_psycho
04-03-2010, 15:10
کسی جواب ما رو نداد راجب سرویس 64.به نظر من تا زمانی که دانلود شبانه مجانی نذاره اصلا ارزش نداره چون من زمانی که adsl داشتم 3 گیگ رو 25 روزه تموم می کردم فقط هم با وب گردی.دریغ از یه دانلود بالای 20 مگ

zedeh@le_b@h@l
04-03-2010, 15:54
آقا ما آخر نفهمیدیم باید اول اینترنتی درخواست داد یا باید به مراکز ایرانسل مراجعه کنیم؟
یه مسئله دیگه اینکه تخفیف 10درصدی تا 19 اسفند شامل مودم هم میشه؟
وقتی هم که سرویس رو خواستیم قطع کنیم مودم رو پس میگیرن؟

هم می شه با ۷۰۷ تماس گرفت و هم می شه با مراجعه به سایت یا دفاتر ثبت نام اینکارو انجام داد... حالا هرکسی که یکی از این سه راه رو راحت تر بدونه انجام می ده...
تخفیف فقط شامل اشتراک ماهیانه می شه نه مودم.
سوال سومتونم جوابش نه.پس ۱۱۰یا ۲۲۰تومان پول واسه خرید مودم دارید می دید دیگه چطور پس بگیرن؟ گفتن در آینده مودم امانی شاید بدن.
اون دوست عزیزم که گفته بود کدوم مودم می شه ۱۸۰هزارتومان مودم داخلیه که الان ۱۱۰هزار تومانه... باور نکن شایعه کردن واسه فروش بیشتر...

isbn84
04-03-2010, 16:12
سلام
می خاستم بپرسم ایا ایرانسل در شمال کشور، سلمانشهر، متل قو، سرویس ایرانسل وایمکس می دهد، آیا می تونیم برای 20 روز عید سرویس ازشون بگیریم و بعدش سرویس رو به تهران منتقل کنیم و دوباره برای تعطیلات به شمال منتقل کنیم ، ممنون

*QWERT*
04-03-2010, 16:34
سلام دوستان.
میشه قیمت سرعتای مختلف رو بگید؟
بعد قیمت اون چیزه(اسمش نیدونم) که مثل فلش مموری هست با اون یکی گندهه چنده؟
مرسی

ahmaad313
04-03-2010, 17:30
خلاصه بگم
الان اگه گرفتین وصل شدن یا نشدنتون شانسی هست
یه طوری میشه گفت دلش خواست وصل میشه نخواست نمیشه
به هیچ کس حداقل تا پایان سال توصیه نمیکنم بگیره!!!!!!!!!
من دارم و هر روز اجداد مدیران ایرانسل رو غرق در کلمات محبت آمیز میکنم!!!

---------- Post added at 05:30 PM ---------- Previous post was at 05:29 PM ----------

برای قیمت و عکس مودم و چیزهای دیگه
به سایت ایرانسل سر بزنید!

elnaz_fa66
04-03-2010, 20:25
الان فرق اين وايمكس با اي دي اس ال اينه كه بدون نياز به خط تلفن هر جا كشور كه بخواي به نت دسترسي داري؟

ehsan_jan3
05-03-2010, 01:03
سلام دوستان

لطفا قبل از ثبت نام نقشه شهرتون و مناطق تحت پوشش زرد رنگ را چک کنید تا مشکل آقای احمد 313 گریبان شما را نگیرد.

تا اطلاعات بعدی درود و دو صد بدرود.