PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناپدید شدن دی وی دی رام

SE7ENART
24-12-2009, 00:36
سلام خدمت همه اساتید . من بعد از ونصب ویندوز 7 با این مشکل مواجه شدم که دی وی دی رامم بعد از چند روز ناپدید شد و دیگه هیچ سی دی یا دیوی دی رو نمیخونه . کسی میدونه مشکل از کجاست ؟
خیلی خیلی ممنون میشم جواب بدید چون چند روزی بود دنبال جواب بودم تا که با اینجا اشنا شدمو اینجا عضو شدم

rezabanderas2000
24-12-2009, 11:10
خوب برو داخل device manager از انجا چک کن ببین disable نشده !

Control Panel\Hardware and Sound\device manager

SE7ENART
12-02-2010, 11:48
سلام دوست عزیز
ببخشید دیر اومدم یه مدت درگیر یک مسافرت بودم
نه اونجا اصلا دی وی دی ارم نیست ! راه دیگه ای هست ؟

cdp
12-02-2010, 21:46
سلام

مطمئنی دی وی دی رامت سالمه؟

فیش هاشو چک کن! (اگه PC هست)

Ship Storm
12-02-2010, 21:54
تو setup سیستم برو ببین DVD-Rom رو میشناسه؟
اگه میشناسه مشکل نرم افزاریه و نهایتا با تعویض سیستم عامل و نصب مجدد مشکل حل میشه

afsane_tab
12-02-2010, 21:59
سلام خدمت همه اساتید . من بعد از ونصب ویندوز 7 با این مشکل مواجه شدم که دی وی دی رامم بعد از چند روز ناپدید شد و دیگه هیچ سی دی یا دیوی دی رو نمیخونه . کسی میدونه مشکل از کجاست ؟
خیلی خیلی ممنون میشم جواب بدید چون چند روزی بود دنبال جواب بودم تا که با اینجا اشنا شدمو اینجا عضو شدم
من هم چنین مشکلی در لپتاپ و ویتدوز 7 داشتم که با update کردن بایوس و خود دیویدی رایتر درست شد

SE7ENART
12-02-2010, 23:04
سلام

مطمئنی دی وی دی رامت سالمه؟

فیش هاشو چک کن! (اگه PC هست) اگه دکمشو که میزنی بده بیرون و ... سالمه دیگه ؟ فیشهاشم اگه درست نباشه که نمیده بیرون ؟ . درسته ؟

تو setup سیستم برو ببین DVD-Rom رو میشناسه؟
اگه میشناسه مشکل نرم افزاریه و نهایتا با تعویض سیستم عامل و نصب مجدد مشکل حل میشه میشناستش

من هم چنین مشکلی در لپتاپ و ویتدوز 7 داشتم که با update کردن بایوس و خود دیویدی رایتر درست شد میشه بگید چجوری باید بایوس دیوی دی رایترو اپدیت کرد ؟ خطری براش نداره ؟

cdp
13-02-2010, 00:11
اگه دکمشو که میزنی بده بیرون و ... سالمه دیگه ؟ فیشهاشم اگه درست نباشه که نمیده بیرون ؟ . درسته ؟

میشناستش

میشه بگید چجوری باید بایوس دیوی دی رایترو اپدیت کرد ؟ خطری براش نداره ؟

برای باز شدن در فقط فیش برق باید وصل باشه...

...........

دیویدی رایتر بایوس نداره! بایوس سیستم رو میگن...

مادربردتون چیه ؟(مدل) برید توی سایت سازنده مادربردتون

SE7ENART
13-02-2010, 00:25
برای باز شدن در فقط فیش برق باید وصل باشه...

...........

دیویدی رایتر بایوس نداره! بایوس سیستم رو میگن...

مادربردتون چیه ؟(مدل) برید توی سایت سازنده مادربردتون
خوب اصولا وقتی قبلا کار میکرده نباید از اپدیت بایوس باشه .
سی دی رایت چی ؟ اونم بایوس نداره ؟

saeed774
13-02-2010, 00:38
پيشنهاد پست 5 رو انجام بده . اگر داخل بايوس دي وي دي شناسايي ميشه يعني مشكل سخت افزاري نداري و مربوط ميشه به ويندوز

و اگر در بايوس شناسايي نميشه اتصالات ساتا يا Ide دي وي دي رام رو چك كن و يا دي وي دي پر !!

البته اينم اضاف كنم اخيرا ويروسي منتشر شده كه درايورهاي نوري رو مخفي ميكنه كه اونم آنتي ويروس اپديت شده مشكل رو حل خواهد كرد .

رابط بين ويندوز و DVD رام يا رايتر هم اصطلاحا Firmware گفته ميشه كه در حقيقت اون آپديت ميشه .

maziarb
13-02-2010, 00:58
پیغام و ارروی که میده رو در Device Status رو گوگل کن،به نتیجه میرسی،فکر کنم باید از طریق register اقدام میکردیم:11:

Advanced Ali-001
13-02-2010, 07:13
آقا این دیویدی رایتر ها چرا تو ویندوز7 نمیاد !!!!!!:19::19::19:
همشم نو هستند وموقع نصبم چک شدند ولی الان نمیان فقط وقتی nero رو نصب میکنم یکی یکی شروع میکنن اومدن میشه راهنماییم کنین؟!!!!!!!!!!!!!:41::41:

SE7ENART
13-02-2010, 14:23
دست همه برو بچ پی سی رو بوسیدم
مشکل از کابل بود !

xeNociDe
13-02-2010, 15:34
آقا این دیویدی رایتر ها چرا تو ویندوز7 نمیاد !!!!!!:19::19::19:
همشم نو هستند وموقع نصبم چک شدند ولی الان نمیان فقط وقتی nero رو نصب میکنم یکی یکی شروع میکنن اومدن میشه راهنماییم کنین؟!!!!!!!!!!!!!:41::41:

کیف کردی ضایع شدی!!!
مشکل از کابل بود...توهم برو کابلتو درست کن درست میشه!:31:

Ship Storm
13-02-2010, 22:21
شما یحتمل درایو مجازی تو ویندوز درست نکردی؟

Advanced Ali-001
13-02-2010, 23:00
کیف کردی ضایع شدی!!!
مشکل از کابل بود...توهم برو کابلتو درست کن درست میشه!:31:

دستت درد نکنه مشکل از بوت ویندوز بود درست شد OK

hheadshoter
14-02-2010, 00:11
سلام !! منم یه مشکل دارم !!!! اگه کسی راه حلی بلده بگه لطفا
من وقتی یه هارد IDE به سیستمم وصل میکنم دیگه دی وی دی رامم رو ویندوز نشون نمیده !!

saeed774
14-02-2010, 03:17
سلام !! منم یه مشکل دارم !!!! اگه کسی راه حلی بلده بگه لطفا
من وقتی یه هارد IDE به سیستمم وصل میکنم دیگه دی وی دی رامم رو ویندوز نشون نمیده !!

به احتمال زياد از دي وي رام IDE هم استفاده ميكنين . اگر جواب مثبت هست مربوط ميشه به تنظيمات جامپر IDE.

جامپر هارد شما به احتمال خيلي زياد روي Master قرار داده شده و در صورتي كه بخواي قسمت دوم كابل رو به دي وي رام وصل كني بايد جامپر DVD رام در حالت Slave قرار بگيره . كه محتملا روي Master هست .

در صورتي كه از قسمت دوم كابل براي DVD رام استفاده ميكنين جامپر دي وي دي روي Slave و جامپر هارد در حالت Master باشه .

اگر جاي دو IDE روي مادربرد داشته باشي بدون اينكه به جامپر دست بزني ميتوني هر كدوم رو با كابل متفاوت به مادربرد وصل كني .

xeNociDe
14-02-2010, 09:09
دستت درد نکنه مشکل از بوت ویندوز بود درست شد OK

من از همون اول حدس میزدم که مشکلاتتون هیچ کدوم آدمیزادی نیست!!!
میگم قبل از دادن پست یک سری به بوت ویندوز میزدی...اینطوری ضایع نمیشدی!