PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برتری کریس نسبت به مسی

borderlessboy
24-12-2009, 00:18
در مطالعه ای که در روزنامه مارکا به چاپ رسیده، کریستیانو رونالدو توانسته در شش مورد از ده مورد از لیونل مسی پیشی بگیرد.

سایت گل- در پایان سالی که لیونل مسی موفق شد با فوتبال زیبایش تمام عناوین فردی و تیمی را در کلکسیون افتخاراتش ثبت کند، کریس رونالدو در نهایت توانست در یک زمینه از ستاره آرژانتینی پیشی بگیرد و طبق اعلام روزنامه مارکا کریس رونالدو از مسی کامل تر است.
ستاره پرتغالی قطعا از شنیدن این خبر خوشحال خواهد شد؛ چرا که تماشای مسی با جام قهرمانان اروپا در دستش که شش ماه پیش رخ داد و یا تماشای اهدای جایزه برترین بازیکن سال فیفا به مسی، کار آسانی برای رونالدو نیست؛ ستاره ای که به دوم شدن عادت ندارد.
طبق مطالعه جالبی که توسط تعدادی از خبرنگاران روزنامه مارکا صورت گرفته، به نظر می رسد که کریس رونالدو در مقایسه با مسی بازیکن کامل تری است؛ چرا که توانسته در شش مورد از ده مورد مطرح شده از مسی پیشی بگیرد.
البته مقایسه کردن مسی و رونالدو، مثل انتخاب بین پدر و مادر، کار بسیار سختی است ولی روزنامه مارکا در نتیجه گیری مطلب خود نتیجه گیری کرده که عملکرد ضعیف مسی در ترکیب تیم ملی آرژانتین، عامل اصلی پیشی گرفتن کریس از این ستاره آرژانتینی بوده ؛ چرا که با تماشای بازی کریس در ترکیب تیم ملی پرتغال می توان دریافت که این ستاره تحت هر شرایطی نهایت تلاشش را برای موفقیت تیم به کار می گیرد.
در اینجا می توانید موارد مطرح شده و امتیازهای اعلام شده برای هر بازیکن را مشاهده کنید:

بازی گروهی: کریس رونالدو 7 – لیونل مسی 8
تکنیک های فردی: رونالدو 9 – مسی 9
شرایط فیزیکی: رونالدو 10 – مسی 7
سرعت: رونالدو 9 – مسی 8
دریبلینگ: رونالدو 8 – مسی 10
شوت کردن: رونالدو 9 – مسی 8
پاس دادن: رونالدو 9- مسی 9
بازی روانی: رونالدو 9- مسی 7
هدایت و لیدری تیم: رونالدو 9- مسی 7
ضربات آزاد و پنالتی: رونالدو 9- مسی 7

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بی باک بی بال
24-12-2009, 19:41
به نظر من
بازی گروهی: کریس رونالدو 7 – لیونل مسی 10
تکنیک های فردی: رونالدو 9 – مسی 10
پاس دادن: رونالدو 7- مسی 10
هدایت و لیدری تیم: رونالدو 9- مسی 8
ضربات آزاد و پنالتی: رونالدو 9- مسی 9

D r i v e r
25-12-2009, 01:00
باید قدرست سر زنی هم در نظر گرفت که کرسی رونالدو قدرت سر سزنی نسبتا خوبی هم داره

*M!L4D*
25-12-2009, 12:16
شوت کردن: رونالدو 9 – مسی 8 !به نظر من باید تو شوت به مسی 6 یا 5 میدادی !

Sadeq_ME
25-12-2009, 13:08
اگر به رونالدو واسه سرعت 9 دادن به مسی حد اکثر باید 6 بدن

vatan2009
25-12-2009, 14:10
من طرفدار آرسنالم و اصلا این رده بندی فیفا را قبول ندارم سسک فابرگاس حداکثر باید 4 میشد تو جهان ولی...
ولی از حق نگزریم مسی هم سر زنه هم سینه زن و از لحاظ سرعت واقعا از رونالدو بهتره تکنیک هم فوق العاده رونالدو فقط از یه لحاظ از مسی بهتره اونم نمایش در زمین(باید بازیگر میشد)

mehryazdan
25-12-2009, 14:19
مسی رو بیشتر دوست دارم

Capcom
25-12-2009, 14:26
غیر از عوامل فنی بالا
از لحاظ شخصیت (چه تو زمین ، چه بیرون از زمین) خیلی با هم فاصله دارن
رونالدو که همه میشناسن

vatan2009
25-12-2009, 14:28
شرایط فیزیکی هم مسی بهتره به نظر من این رونالدو که همیشه مصدومه با این که زیاد مثل مسی درگیر نمیشه

shahab_f
25-12-2009, 14:40
از لحاظ سرعت واقعا از رونالدو بهتره تکنیک هم فوق العاده رونالدو فقط از یه لحاظ از مسی بهتره اونم نمایش در زمین(باید بازیگر میشد)
این دیگه نامردیه ، سرعت مسی بیش تره از کریس رونالدو ، طبق آماری که یه روزنامه خارجی زده بود ، کریس رونالدو توی رکورد صد متر سرعت سریع ترین بازیکن جهانه با سرعت 38 کیلومتر در ساعت

!@#$%^&*()
25-12-2009, 15:08
بازی گروهی: کریس رونالدو 7 – لیونل مسی 8
تکنیک های فردی: رونالدو 9 – مسی 9
پاس دادن: رونالدو 9- مسی 9
هدایت و لیدری تیم: رونالدو 9- مسی 7
ضربات آزاد و پنالتی: رونالدو 9- مسی 7

:13:
تا جایی که خبر دارم رونالدو فقط اینا رو داره:

شوت های ایستگاهی

تک رویِ بیش از حد

حرکات نمایشی

یاد اون گل مسی افتادم...همه رو دیریبل کرد...حتی دروازه بان....و بعد شووووت:27:

Alamate Soal
25-12-2009, 16:27
به نظر من
بازی گروهی: کریس رونالدو 7 – لیونل مسی 10
تکنیک های فردی: رونالدو 9 – مسی 10
پاس دادن: رونالدو 7- مسی 10
هدایت و لیدری تیم: رونالدو 9- مسی 8

به هيچ وجه قبول ندارم مسي تو پپاس دادن از رونالدو بهتر باشه . پاس دادن فقط اون پاس هاي زميني نيست ؛ سانتر كردن رو هم بايد حساب كنيد تا فكر نميكنم توي يه ليگ مسي بيشتر از 20-25 تا سانتر درست و حسابي داشته باشه . پس پاس دادن و بازي گروهي رو موافق نيستم كه مسي بهتر باشه .
مسي كه همش تو خط حمله منتظر استفاده از موقعيت هاي گل و فضاها براي حركت هست .
بازي گروهيش رو چطور مقايسه ميكنين با بازيكني كه هم تو خط هافبك و هم تو خط حمله ؛ هم تو حمله شركت ميكنه هم تو دفاع و هم از كناره ها كسي نميتونه كنترلش كنه !

ضربات آزاد و پنالتي رو باهم گذاشتي كه مثلا ضعف مسي رو برطرف كني ؟ ( واقعا خندم گرفت ) :27::27:

ضربات آزاد : رونادو 10 - مسي 0

مسي اصلا وظيفه نداره ضربه آزاد بزنه :)

در مورد شوت هاي غير ايستگاهي و قدرت بدني و سرزني هم حرفي نميزنم چون معلومه كي به كيه . پنالتي هم مهم نيست ( شايد برابر باشن )

Alamate Soal
25-12-2009, 16:28
:13:
تا جایی که خبر دارم رونالدو فقط اینا رو داره:

شوت های ایستگاهی

تک رویِ بیش از حد

حرکات نمایشی

یاد اون گل مسی افتادم...همه رو دیریبل کرد...حتی دروازه بان....و بعد شووووت:27:

بستگي داره رونالدو رو چقدر شناخته باشي . :46:

pcforlife
25-12-2009, 16:31
امسال واقعا حق مسی بود که همه جوایز رو جمع کنه ولی به نظر من رونالدو هم بازیکن فوق العاده‏ایه... باید پذیرفت که تو سرعت و شوت زنی (و حتی قدرت بدنی) رونالدو واقعا سره... به نظر من برتری مسی تو فرصت طلبی و باهوش بودن این بازیکن در امر گل زنی و بازی سازی هستش... ضمنا فراموش نکنید که مسی تو یه تیمی بازی میکنه که غیر از خودش دو تا از بازیکنان برتر سال 2009 بازی میکنند... در حالی که رونالدو تو منچستر یونایتدی بازی میکرد که بهترین بازیکناش رونی و کریک و گیگز بودن!! ضمنا در نظر داشته باشید که اگه فرگی و مالکان یونایتد هم مثل بارسا که کلی پول خرج مسی کردن، خرج رونالدو میکردن، شاید الان رونالدو مرد سال 2009 بود... ولی بازم میگم... امسال این همه جایزه و کاپ حق مسی بود...
یاعلی:11:

alex110
25-12-2009, 16:36
در مجموع مسي خيلي بهتر از رونالدو هست و شخصيتش هم قابل قبول تر هست

DJ POLESTAR
25-12-2009, 16:43
این مقایسه ها همشون کشکه!!!
درسته که روزنامه ی مارکا یکی از بزرگترین و مشهورترین روزنامه ها تو اسپانیاست اما این که قرار نمیشه چشم بسته حتما حرفش رو قبول کنیم!
خودمون چشم داریم و داریم میبینیم!
مگه بازی کامپیوتریه که به شوت یکی 7 به دیگری 10 دادن!!!
یا به دریبل یکی 8 و به دیگری 10 دادن!
اصلا بنظر شخص بنده مسی خیلی قابلیتها داره که حتما رونالدو نمیتونه تو خوابش اون حرکات رو انجام بده!!!

armiin
25-12-2009, 16:46
كريس علاوه بر فوتباليست خوبي بودن يه بچه پررو به تمام معناست . كه خود پرتغاليها هم حوصله اش رو ندارن . به نظر من هم قدرت بدني مسي خيلي بيشتر از رونالوست چون خود كريس جزء خطا كننده هاست ولي مسي رو تقريبا تو تمام بازيها به قصد كشت مي زنن . ضمنا اين ماركا هموني نيست كه شاكي شده بود كه چرا بلاتر به كريس راي نداد. فكر كنم ماركا يه چيزي تو مايه هاي "استقلال جوان" و "آواي ساوه" و "پيروزي" و اينا باشه.

Alamate Soal
25-12-2009, 17:54
امسال واقعا حق مسی بود که همه جوایز رو جمع کنه ولی به نظر من رونالدو هم بازیکن فوق العاده‏ایه... باید پذیرفت که تو سرعت و شوت زنی (و حتی قدرت بدنی) رونالدو واقعا سره... به نظر من برتری مسی تو فرصت طلبی و باهوش بودن این بازیکن در امر گل زنی و بازی سازی هستش... ضمنا فراموش نکنید که مسی تو یه تیمی بازی میکنه که غیر از خودش دو تا از بازیکنان برتر سال 2009 بازی میکنند... در حالی که رونالدو تو منچستر یونایتدی بازی میکرد که بهترین بازیکناش رونی و کریک و گیگز بودن!! ضمنا در نظر داشته باشید که اگه فرگی و مالکان یونایتد هم مثل بارسا که کلی پول خرج مسی کردن، خرج رونالدو میکردن، شاید الان رونالدو مرد سال 2009 بود... ولی بازم میگم... امسال این همه جایزه و کاپ حق مسی بود...
یاعلی:11:

بنظر من هم انتخاب شدن مسي به خاطر قهرمان شدن توي 5 تا جام هست .
رونالدو امسال هم حتي فرصت بهترين شدن رو داره .

در مجموع مسي خيلي بهتر از رونالدو هست و شخصيتش هم قابل قبول تر هست

اين حرفي كه زديد دليل هم داره ؟

این مقایسه ها همشون کشکه!!!
درسته که روزنامه ی مارکا یکی از بزرگترین و مشهورترین روزنامه ها تو اسپانیاست اما این که قرار نمیشه چشم بسته حتما حرفش رو قبول کنیم!
خودمون چشم داریم و داریم میبینیم!
مگه بازی کامپیوتریه که به شوت یکی 7 به دیگری 10 دادن!!!
یا به دریبل یکی 8 و به دیگری 10 دادن!
اصلا بنظر شخص بنده مسی خیلی قابلیتها داره که حتما رونالدو نمیتونه تو خوابش اون حرکات رو انجام بده!!!

تقريبا داشتم يه اضهار نظر خوب و منطقي رو از شما ميخوندم كه اون جمله آخرتون يكم طنز بود :31: فكر كنم رونالدو يه سري قابليت داره كه مسي هرگز نميتونه اجامشون بده :27: من جمله :
1- قدرت بدني و سرنگون نشدن با هر تنه و تكل و خطا !
2- چهارچوب نشاس بودن و گل كردن بيشتر موقعيت هاي تك به تك
3- ضربات ايستگاهي ( كه مسي يك دهم رونالدو هم قدرت اينكار رو نداره )
4- توانايي بازي كردن در خطوط مختلف ( رونالدو همين الان در گوشه ها ؛ مهام سايه و فوروارد بازي ميكنه )
5- سرعت !

كريس علاوه بر فوتباليست خوبي بودن يه بچه پررو به تمام معناست . كه خود پرتغاليها هم حوصله اش رو ندارن . به نظر من هم قدرت بدني مسي خيلي بيشتر از رونالوست چون خود كريس جزء خطا كننده هاست ولي مسي رو تقريبا تو تمام بازيها به قصد كشت مي زنن . ضمنا اين ماركا هموني نيست كه شاكي شده بود كه چرا بلاتر به كريس راي نداد. فكر كنم ماركا يه چيزي تو مايه هاي "استقلال جوان" و "آواي ساوه" و "پيروزي" و اينا باشه.

ببخشيد ها ، من يه جمله اي كه مربوط به فوتبال باشه تو اين متن پيدا نكردم :31:

Rastin.
25-12-2009, 19:38
دوستان بازیکنی که به عنوان بهترین بازیکن اروپا و جهان انتخاب شده دفاع کردن لازم نداره.. بذارید دوستان دست و پای بیخود بزنن!

ضمن اینکه مسی یکی از محبوب ترین بازیکنهاست و طرفداران تیمهای مختلف دوستش دارن برعکس رونالدو که غیر از منچستریها و الان رئالیها طرفدار چندانی نداره...بخاطر همون فوتبال مثلا نمایشی: زمین فوتبال رو با سیرک اشتباه گرفته. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H&H
26-12-2009, 10:11
قدرت بدنی رونالدو زیاد نیست فقط هیکل قشنگ کرده اگه قدرتش زیاد بود اینقدر مصدوم نمیشد. از نظر روانی رونالدو هم بیشتر رو خودش تاثیر منفی میزاره تا بقیه (بازی میلا ن با منچستر توی سن سیرو رو یادتون هست داشت گریه میکرد) کار گروهیشم نصف مسی نیست و بیشتر از نتیجه بازی موفقیت خودش مهمه(همین چند وقت پیش پنالتی رو که خودش گل نکردو بنزما گل کرد اصلا خوشحال نشد یادتون هست که؟)........

MORINIO
26-12-2009, 18:14
برتری کریس نسبت به مسی

تازه فهمیدین؟! اینکه یه چیز تابلوئه! :27:

Boy Ka
26-12-2009, 19:43
قدرت بدنی رونالدو زیاد نیست فقط هیکل قشنگ کرده اگه قدرتش زیاد بود اینقدر مصدوم نمیشد.

رونالدو تو کل دوران فوتبالش که بالغ بر 8 سال میشه فقط 1 بار مصدوم شد و اونم همین اواخر بود. از این لحاظ رونالدو بهترین نباشه یکی از بهترینهاست.

saxiass
26-12-2009, 19:54
ببینید مسی سرعتش عالی اما خدا وکیلی دریبل و حرکات فردی کریس بهتره ولی خوب زمانی کریس برای من محبوب بود که تو manunited بود ولی الان only MESSI:40:

N.E.G.A.R
02-01-2010, 20:28
فقط رونالدو:40: بنظر من باید برای همه موارد برای رونالدو نمره 10 از 10 رو بذارند.

NaKhoda BiBaK
02-01-2010, 20:55

چرا فکر کردی به مسی باید تو ضربه آزاد 9 داد ؟؟؟؟

کریس 10 - مسی 6

vahid78
02-01-2010, 20:59
من اینجوری رای میدم :

به نظر من
بازی گروهی: کریس رونالدو 8 – لیونل مسی 9
تکنیک های فردی: رونالدو 10 – مسی 9
سرعت: رونالدو 9 – مسی 7
دریبلینگ: رونالدو 10 – مسی 10
شوت کردن: رونالدو 9 – مسی 7
پاس دادن: رونالدو 8- مسی 10