PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : After Effects حداکثر از چه مقدار Ram پشتیابی می کند

hamidbn
21-12-2009, 17:57
نسخه اولیه این مقاله را در انجمن M.O After effects گذاشته بودم
گفتم اینجا هم خالی از لطف نیست بذارم

اگه بعضی جاها متن به هم ریخته بخاطر تفاوتی است که در برنامه های دو انجمن وجود دارد
من متنی را در آنجا نوشته بودم را کپی کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام
این سئوالی هست که مدت ها ذهن خود منو درگیر کرده بود
و هر جا عنوانی با این مطلب می دیدم سریع روش کلیک می کردم

می دونم خیلی از شماها هم همین سئوال را دارین
بالاخره من به یک جواب قاطع رسیدم

حتما دوستانی که از ویندوزهای 32 بینی همه نسخه های XP - Vista - Se7en استفاده می کنند دقت کردن که در هنگام اجرا ( یا همون Loading ) نوشته شده 2 GB یا حداکثر 3 گیگ شده حتی هم جدید تا 4 گیگ دیده شده

بالاخره این AE چه مقدار از این حجم را استفاده می کند ؟؟
این سئوال بسیار مهمی است

حقیقت این است در حالت معمولی برنامه AE در ویندوزهای 32Bit تا 2 GB رم استفاده می کند و برای اینکه بتوانیم بیشتر از آن را استفاده کنیم باید پیکربندی خاصی را اعمال کنیم

برای این پیکربندی به این لینک بروید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته : این را هم بدانید در نسخه های 32 بیتی ویندوز نمی توانید بیشتر از 4 گیگ رم استفاده کنید چون بیشتر از آن را ویندوز نمی تواند بشناسد

آینده ای نزدیک : گذری می زنم به آینده و پردازشگرها و سیستم عامل های 128 بیتی
به عنوان زیر دقت کنین !
ویندوز 8 از پردازشگرهای 128 بیت پشتیبانی می کند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بله در اینده نسل ویندوزها و سیستم عامل های 32 بیتی برپیده خواهد شد

خوب خالا ادامه ماجرا :
سیستم عامل 64 بیتی :
در ویندوزهای 64 بیتی شما اگر 4 گیگ رم را داشته باشین بدون نیاز به پیکربندی خاصی برنامه AE برحتی از 4 گیگ استفاده می کند
خوب سئوال اینجاست
که برنامه AE تا به حال فقط نسخه های 32 بیتی بوده و هنوز نسخه 64 بیتی نداده است، آیا با مشکلی روبرو نمی شیم و آیا Ram بیشتر می توانیم استفاده کنیم ؟

خوب قبل از جواب دادن به این سئوال به شما توصیه می کنم که به لینک زیر بروید
The future of After Effects is 64-bit native ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
CS5 After Effects & Premiere: 64-bit only ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بله، درست متوجه شدین
کمپانی بزرگ Adobe قرار است از ورژن CS5 برنامه های After effects و Premiere را بر پایه 64 Bit ارائه دهد
این یعنی دیگه از نسخه های 32 بیتی خبری نیست

خوب حالا بر می گردیم به سئوال بالا
ویندوزهای 64 بیتی این قابلیت را دارند که تمامی برنامه هایی که برای نسخه های 32 بیتی نوشته شده اند را به راحتی و بدون هیچ مشکلی اجرا کنند
ولی یکسری برنامه ها هستند که کلا قابلیت اجرا در 64 بیتی را ندارند بخاطر همین برای احتیاط قبل از نصب هر برنامه ای به سایت اصلی سازنده برنامه رفته و مطمئن شوید
و ویندوزهای 64 بیتی قابلیت نصب و شناخت بیش از 4 گیگ رم را دارند ( مقدار دقیق را نمی دانم ولی در گذشته مطلبی را دیدم که در حدود 128 گیگ ساپورت می کنند )
ولی سئوال مهم اینجاست که برنامه های 32 بیتی می توانند بیشتر از 4 گیگ رم استفاده کنند یا نه ؟
اگه برنامه های 32 بیتی بر روی ویندوزهای 32 بیت نصب شوند طبق مطلب بالا نمی تونن بیش از 2 گیگ بهر بگیرن و فقط با پیکربندی هایی می توان تا 4 گیگ کشاند
اما در مورد برنامه های 32 بیتی که در ویندوزهای 64 بیتی نصب می شوند به راحتی تا 4 گیگ رم می توانند استفاده کنند نه بیشتر
اما برنامه AE نسخه های CS3 و CS4 از این قائده مستثناست
یعنی اگر شما 16 گیگ هم رم خریده باشید پول خود را بیهوده صرف نکرده اید
AE براحتی از تمام رم شما استفاده می کند
در حقیقت شما باید از CPU های 2 Core استفاده کنید
چون کامپیوترهای dual quad core در حقیقت 8 Cpu که براحتی می توانند 16 گیگ رم را هنگام Render شناسایی و استفاده کنند
برای این کار شما حتما باید multiprocessor rendering را فعال کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حال این سئوال مطرح می شود که multiple processes چیست ؟

در پشت صحنه، هنگامی که شما Render می گیرین و یا RAM preview برنامه های در پشت پرده اجرا می شود که ما از آنها خبری نداریم و نمی بینیم !
ما فقط متوجه سرعت زیاد در هنگام Render خواهیم شد
اما غافل از آن هستیم که همه ی اینها بخاطر dual quad core هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب در خاتمه به نقش dual quad core و مقدار Ram در سرعت Render برنامه After effects پی بردیم
امید است این مقاله توانسته باشید به شما کمک کند
با تشکر فراوان HamidBN

Javad_Ed
23-12-2009, 00:54
سلام حمید جان
بابا مک یوزر:31:
ممنون

M Like Mother
27-12-2009, 16:28
سلام

دوست عزیز میتونید مطلبتون را خلاصه بگید:

الان من یه سیستم فول داشته باشم با 6 گیگ رم. ( مادر برد - رم - و کارت گرافیک همه نسل جدید )

برخورد افترافکت با این رم چگونه است . برای 32 بیت و 64 بیت. و آیا به نوع ویندوز یعنی xp یا vista بستگی دارد؟

به دلیل مشکلات زیاد ویندوز ویستا آیا استفاده از ویندوز اکس پی 64 بیتی مناسبتر نیست؟

البته خود ادوبی ویندوزهای اکس پی 32 بیتی و ویستا 32 و 64 رو تایید کرده و حرفی از ویندوز اکس پی 32 نزده.

starpars
27-12-2009, 16:57
من یه سوال دارم چرا After Effects CS3 PRO روی سیستم من نصب نمیشه هنگام نصب Error میده یه همچین چیزی میگه "فایلد شیر کمپونت"
مشخصات سیستم من:
cpu amd x4 955
ram 2gb crucial ddr3
graphic hd radeon 4200 on board
mb asrock ghx
مشکل از فایل نصبه یا چیز دیگه؟

M Like Mother
23-01-2010, 19:26
در سایت ادوبی گفته درسته که افتر افکت cs4 شصت و چهار بیتی نیست اما یک مقدار برای ویستا 64 بهینه شده اما از cs5 کاملا بر مبنای 64 بیتی میشه

من افتر cs4 را روی ویستا هم 32 و هم 64 نصب کردم . نتیجه کار خیلی فرق می کرد سرعت به مراتب در 64 بهتر بود با اینکه هنوز افتر cs4 کامل بر مبنای 64 نیست و فقط برای 64 اپیتمایز شده.

اما نتایج که در قسمت مشخصات خود افتر برای این دو ویندوز زده به این شکل است: توجه داشته باشید که من 6 گیگ رم ( 2x3) سه کانال نصب کردم.

در ویندوز ویستای 32 :
افتر افکت میگه 2.99 گیگ رم نصب شده که من فقط میتونم از 1.4 گیگ اون استفاده کنم

در ویندوز ویستای 64 :

افتر میگه 6 گیگ رم نصب شده ( یعنی کل رم رو شناخته ) و میگه من از 4 گیگ اون استفاده می کنم

بنابراین به گفته خود افتر افکت می بینیم که تو 64 بیتی اوضاع به مراتب بهتره. خصوصا برای پروژهای بزرگ و سنگین که نیاز به رم بیشتر برای رندر داره