PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش کامل نصب ویندوز ویستا و 7 توسط فلش usb بدون نیاز به نرم افزار 100%عملی

FAROW
19-12-2009, 21:13
آموزش نصب ویندوز ویستا و7 از طریق فلش دیسک (usb) بدون نیاز به نرم افزار 100عملی

برای این کار نیاز به یک فلش باحجم حداقل 4 گیگ داریم و فایلهای ویندوز 7 یا ویستا

حالا مراحل زیر رو باید مرحله به مرحله انجام بدید:

1- قراردادن فلش در محل usb و کپی کردن اطلاعات اون به هارد دیسک(در صورت وجود)
2- باز کردن cmd یا همون داس با دسترسی administrator

-- برای باز کزدن cmd هم میتونید از طریق run در منوی استارت و هم از این آدرس اقدام کنید.
Start menu > All programs > Accessories
-- در محیط داس کلیدهای Ctrl+Shift+Enter را همزمان بزنید تا دسترسی administrator فعال بشه یا روی cmd.exe کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator رو بزنید.

3- دستورات زیر رو تایپ وبعد از هر دستور Enter رو بزنید:

DISKPART

نمایش شماره هارد یسک (های) شما و فلش --> LIST DISK

مهم در اینجا ستاره (*) به معنی شماره فلش دیسک شما هستش مهم --> * SELECT DISK

CLEAN

CREATE PARTITION PRIMARY

SELECT PARTITION 1

ACTIVE

این مرحله چند دقیقه طول خواهد کشید --> FORMAT FS=NTFS

ASSIGN

EXIT

4- پنجره cmd را به حالت minimize قرار دهید.
5- دی وی دی ویندوز 7 یا ویستا رو (برای ما یه فایل iso هستش که باید با deamin tools یا ultraiso اول mount کنیم) داخل دستگاه قرار بدید. و حتما اسم درایو رو بررسی کنید ببینید چیه (از my computer میشه فهمید) برای من در اینجا Dvd ویندوز در درایو I و درایو فلش من هم J هست بنابراین شما باید اظلاعات مربوط به سیستم خودتون رو بحای این ها قرار بدید!!!

6- پنجره cmd رو که minimize کردید رو باز کنید و دستورات زیر رو تایپ وبعد Enter رو بزنید.

I: CD BOOT

CD BOOT

توجه کنید که J و I درایو فلش بر روی سیستم من هست و برای شما ممکنه یه درایو دیگه باشه
:BOOTSECT.EXE/NT60 J

7- کلیه فایلهای ویندوز 7 یا ویستا رو در فلش کپی کنید.
8- کار تمام است و فلش آماده شده ،حالا باید از قسمت تنظیمات بایوس مادربورد که معمولا با کلید delete بعد از ری استارت نمایش پیدا میکنه اولین درایو بوت رو روی flash دیسکتون قرار بدید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تمام مراحل کار به صورت تصویری.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این تصویر تغییر اندازه داده شده است.برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 643x796 میباشد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته: همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید در جلوی SELECT DISK شماره حافظه فلش من یعنی 1عدد وجود دارد و ممکن است برای شما عدد دیگری باشد مانند 2 پس در کادر بالایی(LIST DISK) دقت کنید چه عددی را انتخاب میکنید.

نوشته شده توسط FAROW
farow2009@yahoo.com (farow2009@yahoo.com)

Masоud
20-12-2009, 18:07
سلام

لطفا قبل از اقدام به ایجاد تاپیک جدید ، جستجو کنید و مطمئن شوید کسی غیر از شما قبلا اقدام به ایجاد اون تاپیک نکرده باشه.

موفق باشید :40:

rezabanderas2000
23-12-2009, 23:39
نصب ویندوز ویستا و 7 توسط فلش usb

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید