PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین راه تطابق حرکت دوربین با پس زمینه در کروماکی چیست؟

M Like Mother
19-12-2009, 17:20
سلام

فرض کنید از یک موضوع در کروماکی تصویر برداری کنیم و به دوربین حرکات عمودی و افقی بدیم.

حال در برنامه افتر یک پس زمینه برای کار میگذاریم و میخواهیم با حرکتی که قبلا دوربین داشت پس زمینه نیز حرکت کنه تا تصویر بشه پس زمینه و پیش زمینه ( موضوع ) با هم تصویر برداری شده .

بهترین راه برای اینکار چیست؟

آیا علامتهای (بعلاوه) سفیدی که در پرده سبز ایجاد می کنند برای همین کار است؟

Mr Andersson
20-12-2009, 02:25
درود;

دقیقا... منتها قابلیت موشن تراک هم هست که شما میتونی به یه لایه بدی بعد اونو کپی کنی و به بک هم اعمال کنی.

الان دوستان افترافکت کار کامل میان روشنش میکنن... دوستان:

.......

pouyan_pro2008
20-12-2009, 03:25
سلام
دوستمون درست فرمودن.شما بکگراند رو سنسور گذاری کن بعدش قبل از حذف باید با موشن تراک حرکت رو تبدیل به کی فریم کنی
سپس میتونی کی فریم رو به پوزیشن-اسکل یا روتیشن بدی
از موچا یا بوجو هم میشه استفاده کرد

M Like Mother
20-12-2009, 09:05
میتونید یه کم مفصل تر توضیح بدید. اگه بگراند سنسور گذاری بشه بعدا چطور تو برنامه میشه حذفش کرد؟

در مورد موچا و بوجو بیشتر توضیح بدید؟

همانطور که می دونید تو افتر میشه زاویه ی حرکت دوربین را به لایه های دلخواه بدیم. اما این زوایا رو از کجا بیاریم. چون باید برای هر فریم یک زاویه ( x y z ) داشته باشیم. آیا دستگاهی هست که روی دوربین نصب بشه و این زوایا رو ثبت کرد؟

pouyan_pro2008
20-12-2009, 13:04
ظاهرا شما توی افتر تازه کار هستین
قابلیت موشن تراک این زاویه ها رو در میاره شما به پست قبلی توجه نکردین.
اون سنسور ها هم خیلی راحت حذف میشن (با یه color key(

در مورد موچا هم بگم یه ژلاگین برای موشن تراک حستش که وا قعا قدرتمنده
بوجو هم مثل موچا هست فقط تفاوتش اینه که به صورت سه بعدی موشن تراک میکنه.

موشن تراک هم دوباره واست توضیح میدم
به وسیله م ت حرکت شبیه سازه شده و به کی فریم تبدیل میشه(یه چیزی تو مایه های همون x y z)

M Like Mother
20-12-2009, 23:07
تازه کار که نه

من 4 سال پیش با افتر 6.5 کار کردم الان کلا از ذهنم پریده . چون میخوام سیستم عوض کنم و یه ورژن جدید بگیریم نرفتم دنبالش 6.5

اما این سوال وقتی به ذهنم رسید که خواستم یه طرح اینجوری بسازم. حالا وقتی سیستمم ردیف شد میام مزاحم میشم

ممنون

lion_sun
21-12-2009, 14:41
windows--track
باهاش کار کن با track motion
خواستی بگو کامل توضیح بدم

M Like Mother
06-02-2010, 10:10
windows--track
باهاش کار کن با track motion
خواستی بگو کامل توضیح بدم

من با track motion کامل کار کردم. اما ترک موشن فقط می تونه رهگیری کنه و در بهترین حالت چهار نقطه ای رهگیری کنه و نمی تونه تغییرات رو به لایه camera اعمال کنه. چون لایه camera سه بعدی است و ترک موشن خصوصیات دو بعدی ایجاد میکنه.

بهمین خاطر باید تغییرات در ترک موشن رو یه جوری به لایه camera اعمال کنیم. حال فرض کنید من چند علامت + در پرده سبز ایجاد کرده ام و تصویر گرفتم. بهترین راه برای اینکه تغییرات ترک موشنم رو به لایه دوربین اعمال کنم چیست؟

reza2kn
06-02-2010, 13:39
سلام دوست عزیز... شما درست میگی
ولی شما با دوربینی که فیلم برداری کردی که حرکات 3 بعدی نگرفتی.. دوربین فقط بالا و پایین و چپ و راست میشه ، ترک رو انجام میدی بعد مقادیر رو به یه Null Object میدی بعد دوربین رو با Parent به Null وصل میکنی:46:
موفق باشی:11:

pouyan_pro2008
07-02-2010, 03:15
من با track motion کامل کار کردم. اما ترک موشن فقط می تونه رهگیری کنه و در بهترین حالت چهار نقطه ای رهگیری کنه و نمی تونه تغییرات رو به لایه camera اعمال کنه. چون لایه camera سه بعدی است و ترک موشن خصوصیات دو بعدی ایجاد میکنه.

بهمین خاطر باید تغییرات در ترک موشن رو یه جوری به لایه camera اعمال کنیم. حال فرض کنید من چند علامت + در پرده سبز ایجاد کرده ام و تصویر گرفتم. بهترین راه برای اینکه تغییرات ترک موشنم رو به لایه دوربین اعمال کنم چیست؟
اصلا چرا میخوای این کارو بکنی؟

M Like Mother
10-02-2010, 10:15
میخوام یه کارهای افکتی خوب انجام بدم بنظرم اومد اینکار رو بکنم