PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانلودرها از چه اینترنتی استفاده می کنن؟

rayanehkhabar
18-12-2009, 19:23
حتما توی بعضی فوروم ها و سایتها تاپیکهایی با موضوع دانلود فایلهای شما هر گیگ مثلا 500 تومان روبرو شده اید!
این کاربران چه اینترنتی دارن که اینطور دانلود می کنن؟ و چقدر هزینه می ککن؟ یکیشون می گفت 8 مگابایت بر ثانیه دانلود داره ولی نگفت اینترنتش چیه.

amin.t_71
18-12-2009, 19:49
به احتمال زیاد اینترنت ماهواره ای داشته

rayanehkhabar
18-12-2009, 20:08
ماهواره ای ---?
فکر نکنم چون خودمم از این سرویس دارم ولی اینطور دیگه نیست تازه محدودیت دانلود هم داره

fujin
18-12-2009, 21:51
من فکر میکنم توی جا های دولتی یا دانشگاه ها این کار رو میکنن ... یا کارمند یک ISP هستن شبا دانلود میکنن

A.J
18-12-2009, 22:09
ینا به احتمال زیاد از سرویس های مستقیم استفاده میکنن ..

یکی از بچه ها یه سرویس مستقیم میگرفت از آمریکا سرعت دانلودش در حد خدا بود .....

Reza_994
18-12-2009, 22:59
آره برا من هم سوال بود

ینا به احتمال زیاد از سرویس های مستقیم استفاده میکنن ..

یکی از بچه ها یه سرویس مستقیم میگرفت از آمریکا سرعت دانلودش در حد خدا بود .....

میشه بیشتر توضیح بدین چجوری؟

A.J
18-12-2009, 23:03
آره برا من هم سوال بود

میشه بیشتر توضیح بدین چجوری؟

والا منم زیاد اطلاعات ندارم از این نوع اینترنت ...

ولی مثینکه بابتش باید یه پولی بدی که فکر میکنم سالیانه هم هست بعد اونو در اختیارت میزارن که استفاده کنی ازش ...

کمتر کسی هست توی ایران که چنین اینترنتی رو داشته باشه ...

این رفیقمون هم خودش قبلاً اونور بوده بعد این اینترنت رو هم یکی از رفیقاش از همون ور واسش ردیف کرده ....

در مورد نحوه ی اتصالشو و بقیه ی دنگ و فنگاشم چیزی نپرسید که هیچی نمیدونم ...

online_amin
18-12-2009, 23:23
من یکی رو تصادفی باهاش آشنا شدم میگفت ما پارتی داریم از مخابرات اینترنت پرسرعت رایگان میگیریم. الان یادم نیست ولی فکر کنم سرعتش رو گفت 1 مگابایت یا بیشتر یا کمتر....

mehdi_08
18-12-2009, 23:32
بستگی به شانس طرف داره که از کجا یه چنین سرعتی گیرش بیاد مثلا خود من تو دانشگاه با سرعت 8 تا 16 مگابیت بر ثانی می تونم دانلود کنم خلاصه هرکی یه جوری به این سرعت ها دسترسی پیدا می کنه

totayma
18-12-2009, 23:54
والا يكي از دوستاي منم بود توي مشهد ميگفت بابش رييس كل مخابرات اونجاس ميگفت براش از شركت صبا اينترنت 8Mb گرفته...حالا راستو دروغش پاي خوش:31:

KING_DESIGNER
19-12-2009, 05:27
با دانشگاه موافقم
هرجوری که بگی فکر مکینم ولی هیچ نتیجه ای نداره آخرش باید سرو کارت با down stream باشه که اون هم دست خودت نیست نسخه شو از شرکت نوشتند
فقط 2 تا راه حل هست
1- این سرویس یا از دانشگاه است یا طرف پشتیبان شرکتی چیزی هست
2- به اختمال 99% اینترنت برای خونه نگرفته
ولی یه اینترنت برای خونه داره که از توی خونه رموت میکنه به اینترنت دانشگاه فایلها رو توی دانلنود منیجر گذاشته فقط از خونه سیستم دانشگاه رو کنترل میکنه که ظرف 6 ساعت از سیستم بدبخت 10 گیگ بیرون میکشه که به احتمال زیاد هم همینه
و صبح هم میره فایلها رو رایت میکنه
روزای جمعه هم که دیگه 30 گیگ رو راحت مییگرن اینترهای دانشکگاه هم معمولا سرعت بالا هستند الان دانشگاه آزاد رو یادمه که دوماه پیش مناقصه برای خط سه مگابایت گذاشته بود
یکی از دوستان ما که خواننده به نامی هم هستند یک پسرعموی خیی خوب داره که زحمت دانلود من و پسرعمو و کل فامیل رو میکشه ایشون خودشون توی یه شرکت هستند که خدمات اینترنتی میدن و این صحبتها دوستم میگفت دسترسی به سرعت خیلی بالایی رو داره که به احتمال زیاد اکثر این دانلودرها از این قشر جامعه هستند :27:
به نظرم میاد راهش همین باشه اگه راه دیگه ای هست بی زحمت یکی از دانلودرها تشریف بیاره خودش توضیح بده چه جوری کار میکنه:31:

MaSoUd555
19-12-2009, 09:48
شما میتونی با استفاده از اینترنت ماه-و-ا-ر-ی ای آ-نلاین تا 16 مگابایت رو داشته باشی البته گرونه!!!

اما ارزون ترینش اینه مسئول سایت دانشکده باشی بعدش سوء استفاده کنی!!!!

rayanehkhabar
19-12-2009, 14:43
شما میتونی با استفاده از اینترنت ماه-و-ا-ر-ی ای آ-نلاین تا 16 مگابایت رو داشته باشی البته گرونه!!!

اینو که دارم مستقیم از خود اپن اسکای هم گرفتم ولی اونم محدودیت داره و تازه به زور 3 مگابایت بر ثانیه بشه

totayma
19-12-2009, 17:47
مسعود تا اونجايي كه من ميدونم سرعتش 16 مگابيت اونم شركت SkyDSL.منظورت همين بود عزيز؟:46:

behjooei
19-12-2009, 17:54
من تو آلمان تو يكي از هتلها با لپ تاپ بصورت وايرلس با سرعت 50Mb دانلود ميكردم. خيلي عالي بود.

KING_DESIGNER
19-12-2009, 17:57
راست میگه بابا ماهواره ای ها همشون حجمی دارند
فقط یه مدل سرویس هست که ماهی 120 تومن قیمتشه و بالاتر از اون رو اگه بگیرید شبها به وقت 12 شب ایتالیا و ترکیه و یونان و چندتا کشور دیگه میتونین دانلود شبونه رایگان داشته باشید با چه سرعتییییییییییییییییییییی ی 2حداقل دو مگ بعدش تصاعدی میره روش
به اون میگن اینترنت !!!! آره داداش
ولی برای کار دانلودر ها نه همیچنی کاری نمیکنند خیلی برای دانلودرهای ایرانی گرون در میاد اصلا نیمصرفه:41:
فقط همون قضیه سو استفاده در میونه که خودم یه موردشو دیدم ولی نمیگم :21:

EHSANRF
19-12-2009, 20:07
شايد VPS گرفتن! و يه ريموت ميگيرن ( با نرم افزار خاصي ) فايلايي كه دانلود كردن رو كپي ميكنن توي هارد خودشون!

چون من VPS ديدم سرعت 24 مگابايت در ثانيه!

MaSoUd555
19-12-2009, 20:17
VPS ها 100MB هم دارند برخی از Dedicate Serverها بیشتر هم دارند!

اما اینا که به هارد دسترسی ندارند مگه اینکه سرور تو ایران باشه(وگر نه باز باید دانلودش کنن):46:که باز خرجش زیاد در میاد

هیچ کس نمیاد به خاطر گیگی 500 تومن این همه سختی بکشه که!!!

KING_DESIGNER
19-12-2009, 20:40
بابا چرا آخه تاپیک رو میپیچونی اصلا بحث سرور اختصاصی نیست
اون یه سرور اختصاصیه برای کارای ملت که اصلا ربطی هم به دانلود نداره طبق گفته دوستمون باید توی ایران باشه که بازم دوباره کاری پیش میاد
این کارا همش سود استفاده است
بازم خدا پدرشونو بیامرزه گیگی 500 میگیرن
وی پی اس اصلا بحثش جداست
بیشترین مصرف وی پی اس هم همون چیز پی ان هستش که خوراک همه دوستان هست :31: فکر کردین چیز پی ان رو چطوری راه میندازن ؟؟؟ با بدبختی خیلی سخت نیست ولی دنگ و فنگش زیاده رخجش هم خیلی بیشتره واسه همین اکانت درست میکنن و میفروشن به قول دوستمون تا 24 مگ هم میکشه ولی برای وقتی که بخوای شیر کنی که دیگه ملت میرن اکانت رو میخرن و با سرعت بالا دانلود میکنن ولی وقتی که ماکزیمم دانلود شما از شرکت پرووایدرتون 128 کیلوبایته توقع نداشته باشید سی مگ رو روی هوا بزنید
بعله آقا جون هروقت سرعت خودتون افزایش پیدا کرد اون موقع میشه در مورد وی پی اس صحبت کرد وگرنه اون چیز دیگریست این چیز دیگریست:46:
سئوال دیگه ؟

rayanehkhabar
19-12-2009, 21:59
یعنی از بین این دانلودرها کسی نیست بیاد بگه چطوری دانلود می کنه؟ من یه نفر را می شناسم توی ارومیه ساکنه و کارش دانلوده
روزی 50 گیگ سفارش داره و گیگی 750 می گیره

MaSoOd
19-12-2009, 22:18
با اجازتون چند مورد از تجربیاتم رو بگم :دی

برای کار دانلود به صورت عمده اصلا و تبدا اینترنت ماهواره ای صرف نمیکنه (  حتی اگه از مشکل قانونیش هم صرفنظ کنی ) 

vps  هم به دلیلی که دوستمون گفتند و دسترسی نداریم ممکن نیست 

اینترنت دانشگاه ها هم حتی اگه مسئول سایت باشی محدودیت خاص خودش رو داره و نمیشه همینجوری مصرف کرد 

رووزای عادی استفاده کنی صدای دانشجو در میاد  رووزای تعطیل هم نمیشه  و معمولا چون محیط اداری هست قوانین پیچیده ی خودش رو دااره - مثلا بعضی جاها کلا بعد ساعات اداری بعضی محدودیت هایی میزارن که نمیشه استفاده کرد 

اما اصلی ترین راه دستیابیش اینا هستن :

خط ددیکیت داشته باشی از مخابرات 
توجه کنین که علاوه بر اینکه گرفتن این خط امکانش خیلی کم هست ولی اگر  بتونی ثابت کنی که برای یه جای خاص ! می خوایش کلی تخفیف خود خط و هزینه ی جانبی شاملش میشه که زیاد با هزینه ی dsl  معمولی فرق نمیکنه ! 

این اصلی ترین راهش

اما راه دیگه ای هم هست : مثلا اینکه در یک isp  کار کنی ولی اینا بعد مدتی جوابگو نیست 
چون اگه کارمندش باشی مطمئنا رییست بخاطر افت کیفیت شبکش از این کار جلوگیری میکنه 
اگه شرکت خودت باشه هم اینکارو نمیکنه چون اینقدر دردسر برات بوجوود میاد که ارش این 500 تومنا رو اصلا نداره !!!

در کل کار دانلود زیاد سوودی برا دانلوددر نداره !!! بنابراین استفاده از ماهوار ه DSL  اصلا براش نمیصرفه 
تنها راهش خط ددیکیت هست که تفاوت ها در نحوه ی بدست آوردنش هست !!!

بعضی مقامات دولتی با اختیاراتی که دارن میتونن این خطوط رو تو خونشون هم داشته باشن که معمولا دانلودر ها از این حالت یا حالت اول که بالا گفتم استفاده میکننن

rayanehkhabar
19-12-2009, 22:58
تنها راهش خط ددیکیت هست که تفاوت ها در نحوه ی بدست آوردنش هست !!!

این که گفتی چی هست؟

MaSoUd555
19-12-2009, 23:36
این که گفتی چی هست؟

فکر کنم منظور ایشون همون پهنای باند کاملا اختصاصی که به هیچ وجه افت سرعت نداره

اما خیلی خیلی گرون در میاد نمیدونم چوری ایشون گفته ارزون!!!(حتی برای مراکز دولتیش!!!)

تو ایران با اینترنت پول در میارن اونوقت بیان ارزون هم بدند؟:13:

در مورد اون صحبت شما هم بگم من قبلا یک جا دیدم که سرعت 4 مگ (م-ا-هو-ا-ره-ای)میداد ماهیانه 240 تومن اما یادم نمیاد مال کجا بود

بعضی دیگه از اکانتها هم بودند که شما نمیتونستی باهاش وبگردی کنی لینک دانلود رو میدادی به نرمافزار بعد از 10 15 دقیقه رسی-و میشد از ما-ه-وا-ره

befermatooo
19-12-2009, 23:54
ما هم یه زمانی دانلودر بودیم اما نه برای فروش ! از وایرلس استفاده میکردم و حدود 11مگ سرعتمون بوده .

البته بخاطر آشناییمون با isp محدودیتی از نظر قانونی نداشتم ولی خوب ماهی 400 میدادم .

فعلا هم که تو ترکیه با مشکل مواجه شدم و همین دایل آپ اینجا از سرمون زیاده .

حالا نمیدونم دیگران از چه راهی استفاده میکنن . ولی فکر کنم همین باشه .

KING_DESIGNER
20-12-2009, 07:35
اون خط ددیکیت هم سرعتی نداره داداش :41:
dedicated یه خط هست که برای شما تضمین کرده اند سرعتتون از مقدار مجاز خط کمتر نباشه
یعنی چی ؟
یعنی وقتی که سرعت 128 گرفتی پول رو کامل به اینها میدی و اونها موظف هستند که سرعت ترانسفریت تو رو از 16 کمتر نکنن
خیالت هم راحت که بیشتر نمیشه !!
مخابرات هم یه سری تعرفه داره ولی اینکه میگی دولتی بازم تعریف خودشو داره
چون فرض مثال طرف باید ماهی 400 بده تا یه اینترنت 512 داشته باشه اونوقت سیستم هم باید بکوب روشن باشه و تا آخر ماه صد گیگ بیشتر کاسب نیست
خوب کسی که این خط رو گرفته حتما منظوری داشته برای کار خودش بوده که حاضر شده 512 نامحدود بگیره اگه قرار باشه صد گیگ بگیره که میشه همش 50 تومن پس استهلاک سیستم چی پس دانلوها خودش چی ؟
حساب کردم خیلی سیستم روشن بمونه 24 ساعت بزاره روی دانلود دو ر و بر 110 گیگ در میاد در ماه
مگه یارو دیگه خیلی مایه دار باشه که بیاد خط یک مگ بگیره که اون هم دورو بر فکر کنم شاید 500 در بیاد خوب کسی که همچین پولی میپردازه ؟ به نظرتون دیوانه است که بیاد برای من و شما گیگی 500 دانلود کنه ؟؟
نه عزیزم اینها بهشون میگن سود استفاده از موقعیت
این کار کی میتونه باشه بهتون میگم
شرکت صبا بیست تا نمایندگی داره فن آوا سی تا نمایندگی داره عصر انتاقل داده ها 30 تا نمایندگی داره
خوب وقتی جمع بزنیم میبینیم که صد نفر به غیر از هشت تا شرکت اصلی به معدن اینترنت توی مخابرات (( همون سرور اصلیه )) دسترسی دارند
خوب وسط اینها هم چند نفر جوون خوش دست و نون حلال خور پیدا میشن که این کارا رو بکنن:31:
البته من تهمت نمیزنم ولی پسرعموی دوستمو مثال میزنم که توی یکی از این شرکتهای دلالی دی اس ال کار میکنه و برای من و پسرعموش که همین دوستمه کلی فیلم جارو میکنه و میریزه توی هارد اکسترنال و میاره خونه

یه عده دیگه هستند که شبها سیستم سرور کافی نت دانشگاه رو روشن میکنن و تا صبح میزارن روی دانلود
یه عده دیگه هستند که توی شرکت اصلی کارم یکنند و در روزای عادی تورنت میگیرن و در روزای که بار ترافیکی شبکه پایینه دانلودهها رو انجام میدند بدون این که افت سرعت داشته باشند .
فکر کنم دلائل کافی باشه
اینترنت ماهواره ای هم به کل تعطیله بنابر مثالهایی که زدم چون واقعا قیمتش سرسام اوره دست کمی از خط ددیکیتد نداره
و مختص جاهای خاص هست که امکان برقراری ارتباط نیست
معمولا پایگاههای نظامی سیار در سراسر دنیا از این روش استفاده میکنند
مثلا امرکیاییهای توی خلیج فارس و ... کلا به درد کسی میخوره که دور از شهر و توی دشت و کوه به سر میبره و میتونن به وسیله این نوع اینترنت به اصطلاح از اوضاع دنیا با خبر بشوند...
خدا میدونه این دانلودرها از چه طریقی استفاده میکنند
:20:

ardavan_2008
20-12-2009, 10:47
یه بار من به مخابرات رفتم که ببینم خودشون ADSLمیدن که گفتن دادیم به اونایی که ISPدارن مگر اینکه بخواید خودتون ISPباشید که اول 20 میلیون تومن میگیریم +400-500تومن در ماه ...فکر نمی کنید اونا هم همین کار رو کرده باشن؟

KING_DESIGNER
20-12-2009, 21:53
صرف نمیکنه چون بازم چیزی تهش نمی مونه برای خود دانلودره که برای خودش دانلود کنه
عملا یک کار احمقانه است که من یه خط 100 گیگی بگیرم و فرضا نود گیگ برای ملت داون کنم و خودم ده گیگ مصرف کنم
نه نمیشه
فقط سود استفده ار منابع دولتی مطرح میشه
که ماشالا ایرانیها در همه جای دنیا ثابت کردند که نون خوردن با دست کج حلاله مثه شیر مادر :31: از اون هم حتی حلالتر :31:

maziarb
21-12-2009, 14:44
اشتباه ميكنيد بهترين راه براي دانلود در ايران اينترنت ماهواره اي هستش كه ميتونيد با سرعت حداقل 300كيلوبايت در يك ماه دانلود نامحدود داشته باشيد قيمتش هم زير ١٠٠ تومن در مياد

KING_DESIGNER
21-12-2009, 17:16
اگه 300 کیلو بر ثانیه باشه که خوبه بد نیست ولی بازم گرونه نسبت به دی اس ال در کشورای دیگه
ولی بازم گرونه !!!! مفت گرونه

AMIR TERROREST
21-12-2009, 17:27
اقا تو مالزی فکر کنم یه جایی خوندم چند مگی رو میدن 1500 تا تک تومنی

KING_DESIGNER
21-12-2009, 21:51
دوست عزیز
شما بگو یه دونه هزارتومنی هزارو پونصد رو نیمخواد پرداخت کنی
میشه چرا نشه وقتی ضریب نفوذ بالا باشه به شرکت چه ربطی داره ده نفر باشند چه صد نفر
ببینم وقتی تلوزیون خونتون روشن میکنی ؟؟ اگه دونفر بشینند نگاه کنند میسوزه ؟؟ فشار بهش وارد میشه ؟؟ اگه ده نفر باشند چی ؟؟ اگه صد نفر باشند چی ؟؟ پس میبینی که به قیمت ربطی نداره
یارو یه سیرک راه انداخته به نام پرسرعت ملت هم میرن تماشا دهمین نفری که بلیط بخره بره تو یارو سود شبش رو کرده
و بقیه اش سود بیشتره تموم شد و رفت
ضریب نفوذ هم یعنی این هرچقدر مشتری باشه اینرتنت میده نداریم و نمیشه هم همش کشکه
من متخصصص شبکه ام از من بپرس بهت میگم میشه اینها همش چرته و دروغه که نداریم و نمیشه

online_amin
21-12-2009, 22:04
دوست عزیز
شما بگو یه دونه هزارتومنی هزارو پونصد رو نیمخواد پرداخت کنی
میشه چرا نشه وقتی ضریب نفوذ بالا باشه به شرکت چه ربطی داره ده نفر باشند چه صد نفر
ببینم وقتی تلوزیون خونتون روشن میکنی ؟؟ اگه دونفر بشینند نگاه کنند میسوزه ؟؟ فشار بهش وارد میشه ؟؟ اگه ده نفر باشند چی ؟؟ اگه صد نفر باشند چی ؟؟ پس میبینی که به قیمت ربطی نداره
یارو یه سیرک راه انداخته به نام پرسرعت ملت هم میرن تماشا دهمین نفری که بلیط بخره بره تو یارو سود شبش رو کرده
و بقیه اش سود بیشتره تموم شد و رفت
ضریب نفوذ هم یعنی این هرچقدر مشتری باشه اینرتنت میده نداریم و نمیشه هم همش کشکه
من متخصصص شبکه ام از من بپرس بهت میگم میشه اینها همش چرته و دروغه که نداریم و نمیشه

بابا خیلی نامفهوم حرف میزنی. آدم نمیدونه مخالفی یا موافق. من موندم علیه ت جبهه بگیرم یا طرفداری کنم :دی

یالا تکلفیت رو روشن کن.

KING_DESIGNER
21-12-2009, 23:30
اصلا دقت کردین توی سایتهای شرکتهای اینترنتی از المانهای شاخصه سرعت استفاده کردند ؟ عکس آسمان و آرامش خیال و بال زدن پرنده ها وعقاب تیز پرواز به معنای خیال راحت در هنگام استفاده از اینترنت هست دیگه !!! جمبوجت گذاشتن یعنی سرعت نور میدیم وقتی میای کار میکنی میبینی دایال آپ جلوش پشتک میزنه
:2:

MaSoOd
22-12-2009, 18:57
فکر کنم منظور ایشون همون پهنای باند کاملا اختصاصی که به هیچ وجه افت سرعت نداره
اما خیلی خیلی گرون در میاد نمیدونم چوری ایشون گفته ارزون!!!(حتی برای مراکز دولتیش!!!)
تو ایران با اینترنت پول در میارن اونوقت بیان ارزون هم بدند؟
در مورد اون صحبت شما هم بگم من قبلا یک جا دیدم که سرعت 4 مگ (م-ا-هو-ا-ره-ای)میداد ماهیانه 240 تومن اما یادم نمیاد مال کجا بود
بعضی دیگه از اکانتها هم بودند که شما نمیتونستی باهاش وبگردی کنی لینک دانلود رو میدادی به نرمافزار بعد از 10 15 دقیقه رسی-و میشد از ما-ه-وا-ره

اون خط ددیکیت هم سرعتی نداره داداش
dedicated یه خط هست که برای شما تضمین کرده اند سرعتتون از مقدار مجاز خط کمتر نباشه
یعنی چی ؟
.

.
.

بله همینطوره 
ولی توجه کردید حتما که من مزیت ددکیت رو در ثابت بوودن سرعتش عنوان نکردم بلکه در ارزان بوودنش  اون هم بین 3 نوع سرویس رایج (  DSL  - satellite - Dedicate  ) مورد بحث 
و همونطور که عرض کردم برای جاهای خاص ! تخفیف های عمده ای میدن که این خواص ممکنه تو کل کشور بیشتر از 10 مورد نباشه 

اما راه های جانبی رو کینگ جان فرمودند 
چند مورد رو من بهش اضافه میکنم که خودم در جریانش بوودم
) یکی از دانلودر ها که خیلی هم مشهور هست کل دانلود هاش رو از اینترنت دانشگاه تهران انجام میده !
)) یک فردی رو میشناختم که از مقامات بوود  و اینترنت پرسرعت منزلش داشت ( در حد چند  ده مگابیت ! ) 
بخاطر کارش بیشتر مواقع در خارج بوود و یکی از اشناهاش از اون خط استفاده میکرد 
))) مخابرات یکی از شهر ها برای کارمندانش اینترنت پرسرعت تدارک دیده بوود  داخل اداره و . . .

و 100 البته به قول دوستمون اصلا نمیصرفه که خط اینطوری بگیری  و باهاش دانلود کنی ( پست قبل اشاره کردم ) 

KING_DESIGNER
22-12-2009, 22:24
گفتم که قطعا یه چیزی هست که اینها دارند اینجوری کش میرن
اون هم چیزی نیست جز سوداستفاده از موقعیت
وگرنه پدرجان کدوم اداره مخابرات میاد در خونه آدم یه خط ده گیگ پیاده کنه بره ؟؟؟ اون هم توی این دوره زمونه ؟؟
همش کلاهبرداریه
حتی کسانی هم که دارند سفارش میدهنمد به این آقایان خودشون باید بدونند که این کار مشکوکه و گناه داره حق الناس داره
چون توی یک مملکتی هستیم که ده درصد هم نیستند کسانی که به سرعت 100 کیلو دسترسی دارند اونوقت این برادران دارند از مال مفت بیت المال تقسیم میکنند
البته بگم ها بیت المال منظورم شکرت خصوصی نیست که اینرتنت میده و پشتیبانهاش دارند میخورند !!! نه منظورم اینترنت ادارات هست چون اون سرعت رو برای کار ادرای باید استفاده کنند ولی میبنید که خرج جیب خودشون میکنند اقایان هم به روی گل مبارک نمیارند
من که راضی نیستم حساب بقیه پیش کش
بالاخره ما هم ادمیم و باید استفاده کنیم ولی میبینین که انحصاری افتاده دست یه عده دیگه اون هم به خاطر سوداستفاده از موقعیت
واقعا شرم آوره:41:

ardavan_2008
07-01-2010, 00:05
شما که میدونید بفرمایید توضیح بدید بر اطلاعات ما هم افزوده بشه!اگر توجه کرده باشید صحبتهای شما رو دوستان گفتند ...

KING_DESIGNER
07-01-2010, 00:12
در شرکتهای ISP و یا REseller اونها تعدادی جوان نخبه پیدا میشوند که برای ارتقای حقوق 200000 تومانی خودشون همچین کاری رو انجام میدهند
دوستی داریم که کارش همینه سفارش میگیره و این کار رو انجام میده و در پستهای قبلی هم اشاره شد ( پسرعموی دوست خودم)
بحث در این مورد بی فایده است چون کاملا مشخص شد که از چه روشهایی استفاده میشه
1- دانلود با استفاده از سرویسهای سرعت بالای EDSL که قیمت نامحدود از 15 هزارتومان داره به بالا و 5 مگ رو میتونی با ماهی 150 هزار تومن تهیه کنید
2- دانلود با استفاده از شیوه های سو استفاده از سرویسهای تخصیص یافته به کاربران خاص ( نمایندگان و...) که این طوریه که چند نفر با استفاده از سرویس پر سرعت یک شرکت یا ارگان خاص از سرعت و پهنای باند بالا سو استفاده میکنند
3- پشتیبانان شیفت شب شرکتهایی که نمایندگی چند شرکت pap رو دارند و با استفاده از پهنای باندی که به کاربرانشون میدهند بیشترین خط رو برای خودشون نگه میدارند
البته این سندیست بر گفته های من ببینید که این دوستمون با ترانسفریت 500 کیلو درحال دانلود هستند ( البته منظور من ایشون نیستند :11: چون از کاربران قدیمی هستند و لحترامشون واجبه :27: بلکه شرکتهایی هستند که صاحب چنین خطوطی هستند و بعضا چند کاربر در اون شرکت سو استفاده میکنند)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

از روی این تاپیک هم میشه بفمیم که شرکتهایی هم هستند که دارای همچین سرویسهای پر سرعتی هستند و بصورت نامحدود درحال دانلود هستند حالا اگه کسی بخواد چهارگیگ هم دانلود کنه فکر نکنم مشکلی در روند کار شرکت بوبجود بیاره:21:

KING_DESIGNER
07-01-2010, 16:17
دوستان لطفا جواب ایشون رو ندید بزارید مسئولش بیاد باهاش برخورد کنه اصلا لازم نیست برخورد کنین.

KING_DESIGNER
07-01-2010, 17:24
از مدیر عزیز سپاسگذارم:11:

Colton
07-01-2010, 20:59
شايد VPS گرفتن! و يه ريموت ميگيرن ( با نرم افزار خاصي ) فايلايي كه دانلود كردن رو كپي ميكنن توي هارد خودشون!

چون من VPS ديدم سرعت 24 مگابايت در ثانيه!

VPS ها 100MB هم دارند برخی از Dedicate Serverها بیشتر هم دارند!

اما اینا که به هارد دسترسی ندارند مگه اینکه سرور تو ایران باشه(وگر نه باز باید دانلودش کنن):46:که باز خرجش زیاد در میاد

هیچ کس نمیاد به خاطر گیگی 500 تومن این همه سختی بکشه که!!!

سرعت خط ارتباطی سرورها سه نوع هست. 10، 100 و 1000 مگابیت در ثانیه.
دقیقا درست حدس زدید. بسیار از دانلودرها از این روش استفاده می کنند.

فایل ها رو رو هارد سرور دانلود می کنند و به شرکت درخواست می دهند که فایل ها رو روی هارد براشون ارسال کنه.
البته فقط بعضی از شرکت ها انجام این کار رو قبول می کنند.

KING_DESIGNER
08-01-2010, 01:27
این سرورها توی ایران هم هست ؟
منظور شما هاستهای وارز هست ؟
سرورهای ایران مگه راه افتاده ؟
ببخشید من یه خورده اطلاعاتم ه روز نیست چون تخصصم چیز دیگریست
لطف کنید و راهنمایی کنید و ترجیحا اسمم و ادرس سایت چندتا از نمونه شرکتها رو در پی ام یا همینجا بدید
متشکرم

MaSoOd
08-01-2010, 06:43
چون اکثر این ها در خارج هست نمیصرفه دووست من !

KING_DESIGNER
08-01-2010, 12:20
اکثذا خارج هستند ولی سرورهای ایران رو یادم میاد
چهارسال پیش تویتبلیغات کاراهاست خوندم که قراره سرورهای ایرانشو راه بندازن من به خاطر یک وقفه ای طولانی یه مدتی از همه چیز ی خبر بودم الان هم کنجکاو شدم بدونم واقعا داستان چیه

Colton
08-01-2010, 19:09
این سرورها توی ایران هم هست ؟
منظور شما هاستهای وارز هست ؟
سرورهای ایران مگه راه افتاده ؟
ببخشید من یه خورده اطلاعاتم ه روز نیست چون تخصصم چیز دیگریست
لطف کنید و راهنمایی کنید و ترجیحا اسمم و ادرس سایت چندتا از نمونه شرکتها رو در پی ام یا همینجا بدید
متشکرم

1. تا جایی که اطلاع دارم سرور با این کیفیت و امکانات و قیمت در ایران وجود ندارد.
2. نه با سرویس های هاستینگ ارزان قیمت نمی شه همچین کاری کرد.
3. متاسفانه در مورد آدرس سایت و شرکت نمی تونم کمکتون کنم چون شخصا باهاشون کار نکردم. شخصی که من باهاش کار می کنم از این روش استفاده می کنه. این شخص از یکی از نماینده های دیتاسنتر OVH فرانسه سرور گرفته. اطلاعاتی هم که در این زمینه دارم از ایشون گرفتم.
البته مطمئن باشید شرکتی مثل پلانت که درآمد میلیاردی داره نمیاد با همچین کارهایی برای خودش دردسر ایجاد کنه چون تحت هر شرایطی سود خودش رو می بره. اکثرا شرکت های تازه تاسیس اروپایی برای جمع کردن مشتری، همچین کارهایی رو می کنند که البته سود خوبی هم براشون داره.

Colton
08-01-2010, 19:10
چون اکثر این ها در خارج هست نمیصرفه دووست من !

چرا می صرفه. بعد از جمع زدن کل هزینه ها، سود خوبی هم برای دانلودر می مونه.

هزینه ماهیانه سرور با خط 1000 مگابیت، هارد دو ترابایت و پهنای باند نامحدود الان بین 120 تا 150 هزار تومان است.
اگر هزینه 3 عدد هارد دیسک یک ترابات (هارد دیسک ها را بعدا به راحتی می توان فروخت و هزینه صرف شده را جبران کرد) چند عدد اکانت رپیدشیر و مگا آپلود و کپی اطلاعات روی هارد دیسک و ارسال اون به ایران از کشوری مثل فرانسه رو هم اضافه کنیم، هزینه کلی چیزی حدود 300 هزار تومان می شود. به عبارتی هزینه دانلود هر گیگابات از اطلاعات حدود 100 تومان می شود در حالی که دانلودرها برای هر گیگابایت 500 تومان از مشتری می گیرند.

KING_DESIGNER
08-01-2010, 19:34
یعنی میخوای بگی اینها از فرانسه هارد وارد میکنن ؟!!!!:19:
بابا مگه دانلودرها دیوانه ان :31: آخه 5کیلو بار از دوبی بچه ها لپتاپ فرستاده بودن 100 تومن پیاده شده بودند مگه ممکنه همچین چیزی باری شندر غاز تومن پرداخت کنن ! فکر نکنم بابا
coltonجان اگه سرور ایران بود یه حرفی همچین چیزی میشد حساب کن طرف توی خیابون پیروزیه سرور هم توی هفت تیره یه پیک بفرسته نهایتش پنج تومن بیشتر نمیشه !! من فکر کردم سرورها توی ایرانه
نه فکر نکنم اینجوری بخوان خودشونو اذیت کننن از فرانسه هارد وارد کنن بعدش اونو رایتش کنن نه بابا مگه دیوانه ان نه اصلا همچین چیزی نیست !
با عقل جور در نمیاد
مگه این که طرف ماهواره ای داشته اشه
خودشون هم که زحمت نمیکشن بیان این تاپیک رو یه ورق بزنن راز کارشون رو بگن !!! متاسفانه ملت جالبی هستیم :27:

Benygh
08-01-2010, 19:43
هزینه ماهیانه سرور با خط 1000 مگابیت، هارد دو ترابایت و پهنای باند نامحدود الان بین 120 تا 150 هزار تومان است.

دوست عزیز ... خودتون میدونید دارید چی میگید ؟!

اصلا چنین زیر ساختی برای سرعت 10000 در کشور عزیز ما هست که بشه به قیمت 120 هزار تومن تهیه کرد ؟! :|

KING_DESIGNER
08-01-2010, 19:52
اینو با من بودید ؟
نه من میگم نمیشه ولی colton میگه میشه
بعد هم منظور من خطوط هاستینگها بود مثل کاراهاست که قرار بود سرورهای ایران رو راه بندازه این یک تبلیغ بود که توی رروزنامه خوندم حدود 4سال پیش واسه همین عنوان کردم و گفتم که واقعا راه افتاده ؟
چون میدونم قیمت VPS و ... خیلی بالاتر از این حرفهاست
ایشالا یکمی از این دانلودرها بعد از این همه پست پیداش بشه و جوابی بده ببینیم داستان چیه

ChaoticHead
08-01-2010, 23:00
چرا می صرفه. بعد از جمع زدن کل هزینه ها، سود خوبی هم برای دانلودر می مونه.
...چند عدد اکانت رپیدشیر و مگا آپلود و کپی اطلاعات روی هارد دیسک و ارسال اون به ایران از کشوری مثل فرانسه رو هم اضافه کنیم
البته به شرطی که پلیس فرانسه نیاد در خونه تون یه جریمه 20 هزار یورویی به جرم دانلود کپی رایتی تقدیم تون کنه (که تقدیم دوست ما کردن)

Colton
09-01-2010, 01:02

دوست عزیز ... خودتون میدونید دارید چی میگید ؟!

اصلا چنین زیر ساختی برای سرعت 10000 در کشور عزیز ما هست که بشه به قیمت 120 هزار تومن تهیه کرد ؟! :|

دوست عزیز من نگفتم سرور تو ایرانه. سرور در دیتاسنتر OVH فرانسه است.

jooya
09-01-2010, 01:16
3. متاسفانه در مورد آدرس سایت و شرکت نمی تونم کمکتون کنم چون شخصا باهاشون کار نکردم. شخصی که من باهاش کار می کنم از این روش استفاده می کنه.

فکر نکنم اون کسی رو که گفتی از این روش استفاده کنه ، اون فقط به دوستان VPS داده ، که اونا فایلهاشون رو خودشون روس سرور بکشن ، بعد ایشون از روی سرور با پهنای باندی که داره دانلود کنه .

در کشورهای خارجی کپی رایت واقعا جدی گرفته میشه ، اونم چی ، یه شرکتی بیاد و به خاطر چندغاز پولی که دانلودر (که توی ایران هست) به طرف (شرکت) میده ، خودش رو به دردسر بندازه !

Colton
09-01-2010, 01:24
یعنی میخوای بگی اینها از فرانسه هارد وارد میکنن ؟!!!!:19:
بابا مگه دانلودرها دیوانه ان :31: آخه 5کیلو بار از دوبی بچه ها لپتاپ فرستاده بودن 100 تومن پیاده شده بودند مگه ممکنه همچین چیزی باری شندر غاز تومن پرداخت کنن ! فکر نکنم بابا
coltonجان اگه سرور ایران بود یه حرفی همچین چیزی میشد حساب کن طرف توی خیابون پیروزیه سرور هم توی هفت تیره یه پیک بفرسته نهایتش پنج تومن بیشتر نمیشه !! من فکر کردم سرورها توی ایرانه
نه فکر نکنم اینجوری بخوان خودشونو اذیت کننن از فرانسه هارد وارد کنن بعدش اونو رایتش کنن نه بابا مگه دیوانه ان نه اصلا همچین چیزی نیست !
با عقل جور در نمیاد
مگه این که طرف ماهواره ای داشته اشه
خودشون هم که زحمت نمیکشن بیان این تاپیک رو یه ورق بزنن راز کارشون رو بگن !!! متاسفانه ملت جالبی هستیم :27:

ارسال 2-3 عدد هارد از یک کشور خارجی به ایران چیش عجیبه؟
به نظر شما غیر منطقیه شخصی که ماهی 1.5 الی 2 میلیون تومان از این راه در آمد داره 300-400 هزار تومان در این راه هزینه کنه؟

با سرویس های ماهواره ای نمی توان همچین حجمی از اطلاعات را با قیمت های رایج دانلود کرد.

در هر صورت من گفته های شخصی رو نقل کردم که برام ماهانه حدود 100 گیگابایت دانلود می کرد.

Colton
09-01-2010, 01:28
البته به شرطی که پلیس فرانسه نیاد در خونه تون یه جریمه 20 هزار یورویی به جرم دانلود کپی رایتی تقدیم تون کنه (که تقدیم دوست ما کردن)

برای احتیاط اطلاعات رو کد گذاری می کنند. به اطلاعات هارد دیسک اونجا گیر نمی دن ولی تو ایران چرا. به همین دلیله که هیچ دانلودری حاضر نمی شه فایل های حاوی مطالب نقض کننده قانون ایران رو دانلود کنه.

Colton
09-01-2010, 01:34
فکر نکنم اون کسی رو که گفتی از این روش استفاده کنه ، اون فقط به دوستان VPS داده ، که اونا فایلهاشون رو خودشون روس سرور بکشن ، بعد ایشون از روی سرور با پهنای باندی که داره دانلود کنه .

در کشورهای خارجی کپی رایت واقعا جدی گرفته میشه ، اونم چی ، یه شرکتی بیاد و به خاطر چندغاز پولی که دانلودر (که توی ایران هست) به طرف (شرکت) میده ، خودش رو به دردسر بندازه !

اول اینکه اطلاعات به صورت کد شده روی هارد کپی می شود. دوم اینکه ریسلری که سرور رو می فروشه طبق قرار دادش با مشتری موظفه در صورت درخواست مشتری از اطلاعات پشتیبان بگیره و براش بفرسته (براش مهم نیست اطلاعات چی هست). تا زمانی هم که از صاحب سرور شکایت نشه شرکت هاستینگ در قبال اطلاعات موجود روی سرور مسئول نیست و فقط به وظیفه اش عمل می کنه. الان شخص هست روی دیتاسنتر کارو، (از سخت گیرترین دیتاسنتر ها در قبال سایت های وارز) سرویس هاستینگ وارز عرضه می کنه.

در صورت شکایت هم فقط 24 ساعت فرصت می ده و بعد اطلاعات رو پاک می کنه. همین.
فکر می کنید برای مثال شرکتی مثل برادران وارنر میاد به خاطر دانلود یک فیلم از یک شخص شکایت کنه. نه. چون اگر قرار باشه ار تمام ناقضین کپی رایت شکایت کنه باید 100 برابر درآمدش رو صرف این کار بکنه.
از ناقض کپی رایتی مثل Mininova شکایت می شه و درش رو تخته می کنن نه از یک شخص.

Diego
09-01-2010, 02:32
به طور کلی دانلودر ها کسانی هستند که اینترنت مفت دارن.( یا حجمشون داره تلف میشه==>> کافی نت ها در زمان تعطیلی+شب ها)
پس بحث اینترنت پولی کاملاً منتفیه و اصلاً نمیصرفه.

KING_DESIGNER
09-01-2010, 03:25
کلتون جان معلومه حق با توئه داداش :11:

ChaoticHead
09-01-2010, 08:55
فکر می کنید برای مثال شرکتی مثل برادران وارنر میاد به خاطر دانلود یک فیلم از یک شخص شکایت کنه. نه. چون اگر قرار باشه ار تمام ناقضین کپی رایت شکایت کنه باید 100 برابر درآمدش رو صرف این کار بکنه.
از ناقض کپی رایتی مثل Mininova شکایت می شه و درش رو تخته می کنن نه از یک شخص.
البته این دقیقا کاریه که می کنن؛ از اشخاص(ترجیحا پرمصرف و آپلودرها) شکایت می کنن با جریمه های سنگین میلیونی تا درس عبرتی بشه برای دیگرا ن و بنرسوننشون، بعدشم که lawsuit به نتیجه برسه دیگه نیازی نیست دوباره همه اون هزینه ها انجام بشه، بعدا حیلی راحتتر به استناد اون حکم بقیه را می گیرن.
البته ما که اصلا نباید نگران این حرفا باشیم چون ما نمی خوایم بریم خارج دانلود کنیم، فقط نتیجه اشو دریافت می کنیم. اون کسی که اونجا کارو می کنه باید ریسکشو قبول کنه:27:

Colton
09-01-2010, 10:56
به طور کلی دانلودر ها کسانی هستند که اینترنت مفت دارن.( یا حجمشون داره تلف میشه==>> کافی نت ها در زمان تعطیلی+شب ها)
پس بحث اینترنت پولی کاملاً منتفیه و اصلاً نمیصرفه.

دانلودرهایی که در حال حاضر در بعضی سایت ها فعالیت می کنند و سفارش های چند ده گیگابایتی و حتی چند صد گیگاباتی دریافت می کنند، حداقل باید یک خط 10 مگابیت داشته باشند تا بتوانند به تعهداتشون عمل کنند. (در صورت داشتن این میزان پهنای باند هم 24 ساعته باید دانلود کنند تا ...)
اگر هزینه ماهانه هر مگابیت را در ایران فقط 200 هزار تومان در نظر بگیریم، دانلودر باید آخر ماه یه چیزی هم از جیبش بگذاره که کاملا غیر منطقی هست. (حالا اگر هزینه های دیگر و زحمتی که می کشه رو حساب کنیم ...)
هزینه سرویس ماهواره ای یک طرفه با سرعت 2 مگابیت و محدودیت 50 گیگابایت هم چیزی حدود 120 هزار تومان هست که باز هم صرف نمی کنه.
در مورد کافی نت ها هم من تا به حال کافی نتی ندیدم که پهنای باندش از یک یا دو مگابیت بالاتر باشه.
هیچ ISP هم نمیاد با دانلود کردن پهنای باندش رو اشغال کنه و با آزار دادن کاربراش، اعتبارش رو زیر سوال ببره.

Colton
09-01-2010, 11:03
البته این دقیقا کاریه که می کنن؛ از اشخاص(ترجیحا پرمصرف و آپلودرها) شکایت می کنن با جریمه های سنگین میلیونی تا درس عبرتی بشه برای دیگرا ن و بنرسوننشون، بعدشم که lawsuit به نتیجه برسه دیگه نیازی نیست دوباره همه اون هزینه ها انجام بشه، بعدا حیلی راحتتر به استناد اون حکم بقیه را می گیرن.
البته ما که اصلا نباید نگران این حرفا باشیم چون ما نمی خوایم بریم خارج دانلود کنیم، فقط نتیجه اشو دریافت می کنیم. اون کسی که اونجا کارو می کنه باید ریسکشو قبول کنه:27:

منظورم این بود که شرکت های نرم افزاری و ... نمی تونن از تمام افراد شکایت کنند و فقط از سایت های وارز بزرگ و تورنت مثل Mininova شاکی می شوند که البته در بسیاری موارد شکست می خورند. (فقط زورشون به نپستر و مینی نووای بدبخت رسید. دی)
یعنی به نظر شما پلیس در کشوری مثل فرانسه به افراد به خاطر داشتن چند فیلم و نرم افزار که به صورت غیر قانونی دانلود شدن می تونه گیر بده؟ (البته قانونش وجود داره ولی گیر دادن به این موارد در کشوری مثل فرانسه مثل گیر دادن به م.ا.ه.و.ا.ر.ه در ایران می مونه)
من تا به حال نه دیدم و نه شنیدم که در کشورهای غربی با دانلودرها برخورد جدی بشه. فقط با کسانی برخورد می شود که اطلاعات را به اشتراک می گذارند. البته به تازگی خبرهایی شنیدم که قراره کاربران ناقض قانون کپی رایت برای مدتی از استفاده از خدمات اینترنتی محروم بشوند که اون هم فعلا در حد یک حرفه.

Colton
09-01-2010, 11:06
کلتون جان معلومه حق با توئه داداش :11:

خواهش می کنم. من خودم هم با اطمینان صد در صد نمی تونم در این مورد نظر بدم. فقط حرف هایی رو که در این مورد شنیده بودم نقل کردم. ( که البته از فرد قابل اعتمادی این حرف ها رو شنیدم )
در بین گزینه های موجود هم منطقی ترینش همینه و البته قابل انجام هم هست.

V i r u s e r
09-01-2010, 14:34
سلام
بابا من خودم یه زمانی گیگی 700 تومن با اینترنت محدود اینکارو می کردم
ولی بیشتر از 10 گیگ تالا سفارش نداشتم انصافا
فقط شبا دان می کردم حجمش برام میمون و تو dvd9 تحویل می دادم
تازه داشت به سود دهی تبدیل می شد ولی به دلایلی دیگه نتونستم اینترتمو شارژ کنم و بعد 1 ماه فعالیت تعطیل کردم
حتما هم لازم نیست یارو vdsl داشته باشه
الان با یه 128 نا محدود همه چی حله

ChaoticHead
09-01-2010, 17:26
یعنی به نظر شما پلیس در کشوری مثل فرانسه به افراد به خاطر داشتن چند فیلم و نرم افزار که به صورت غیر قانونی دانلود شدن می تونه گیر بده؟ (البته قانونش وجود داره ولی گیر دادن به این موارد در کشوری مثل فرانسه مثل گیر دادن به م.ا.ه.و.ا.ر.ه در ایران می مونه)
من تا به حال نه دیدم و نه شنیدم که در کشورهای غربی با دانلودرها برخورد جدی بشه. فقط با کسانی برخورد می شود که اطلاعات را به اشتراک می گذارند. البته به تازگی خبرهایی شنیدم که قراره کاربران ناقض قانون کپی رایت برای مدتی از استفاده از خدمات اینترنتی محروم بشوند که اون هم فعلا در حد یک حرفه.
من نظرمو نگفم. گفتم شخصا کسانی را می شناسم که پلیس توی اروپا اومده دم خونه شون، کامپیوترو جمع کرده برده. بعدش هم جریمه های چند ده هزار یوروئی به جرم تبادل مطالب کپی رایتی روی اینترنت بهشون دادن. فکر می کنم به ISP هاشون هم بستگی داشته که چقدر مانیتور کرده باشن و با پلیس در همکاری باشن.