PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد استفدا از FTP سایت 5gigs.com

Omidpsp
23-03-2006, 19:49
لطفا یکی نحوه استفاده از FTP Manager رو یاد بده یکمی با هاستینگ های دیگه فرق می کنه
+نحوه استفاده از ws-ftp pro :angry: :angry:

ميلاد پوررجب
23-03-2006, 19:59
اميد جان كار كردن باهاش اسونه هم ميتوني با محيطي كه توي ويندوزت باز ميشه باهاش كار كني و هم با نرم افزارهاي ftpمثل
cute ftp & ...

Omidpsp
24-03-2006, 18:56
اخه می دونین مشکل من چیه ؟؟
وقتی یه اکانت اف تی پی باز می کنم نمودونم ادرس اف تی پی اون اکانت میشه چی؟؟؟

ميلاد پوررجب
24-03-2006, 19:34
منظورت رو نفهميدم يعني ميخواي بدوني ادرس اون فايلي كه اپلود كردي چيه؟؟؟؟

Omidpsp
25-03-2006, 07:54
نه میلاد جون اون طور که من می دونم وقتی یه اکانت اف تی پی باز می کنیم یه آدرس به ما می ده که اون رو در برنامه مثلا cut ftpو..
در قسمت آدرس Server بنویسیم حالا مشکل من اینه که اون آدرس Server من میشه چی؟؟؟؟

moslem-visual
25-03-2006, 08:04
خب اگه 5gig.com سرويس FTP هم داشته باشه آدرس FTP ميشه :

ftp.YOURUSERNAME.5gigs.com

موفق باشي ...

Omidpsp
25-03-2006, 08:10
مسلم جون اولا 5gigs.com اف تی پی رو داره
دوما این کاری رو که تو گفتی من هزار بار انجام دادم(آره جون عمه ات)
لطفا یکی جوابمو بده که تو این سایت عضو هست.و از اف تی پی اون استفاده کرده..

moslem-visual
25-03-2006, 13:51
آقا اُميد بنده فقط جواب سوال بالات رو دادم، چرا ميزني!؟ در ضمن بنده هم نا سلامتي عضور اين انجمن هستم! اگه طرز کار با برنامه رو ميخواي، من TurboFTP رو كار كردم و همون رو هم برات مينويسم. اما لطفا يه مقدار بيشتر در اداي کلماتتون احتياط کنيد چون اينجوري من هم از جواب دادن خودم پشيمون ميشم! البته وظيفه ماست.

اول كه برنامه رو باز ميكني احتمالا پنجره Address book برات ظاهر ميشه كه اون رو close ميكني. يالاي پنجره (زير نوار منو) اولين گزينه نوشته server كه داخلش مثل فرمي كه بال بهت گفتم آدرس رو ميزني. بعديش login هست كه username خودت كه توي 5gigs بهت ايميل ميكنه رو وارد ميكني و در بعدي هم پاسوردت رو . كادر port رو دست نميزني (بايد 21 باشه ) . حالا تنها كاري كه بايد بكني زدن دكمه go (جلوي كارد port قرار داره) است. بعد صبر ميكني، انتهاي صفحه يک کادر بزرگ هستش که داخل اون عمليات برنامه رو نشون ميده، بالاي اون هم دو تا کادر بزرگ هست که سمت راستي رو زير نظر ميگيري، داخل کادر سمت راست فايلها و پوشه هايي که روي هاستت داري بايد به نمايش در بياد (حداقل چند تا پوشه) اگر که هيچ پوشه يا فايلي داخل اون کادر ظاهر نشد (بعد از حداکثر 1 دقيقه) معلوم ميشه که ورژن سيستم ISP که ازش کارت خريدي پايينه و هيچ کاري نميتوني بکني مگر اينکه کارتت رو عوض کني. اما اگه از کافي نت اين کار رو ميکني چنين مشکلي نخواهي داشت. اگر که فايل ها و پوشه ها ظاهر شدند، داخل اونها يک پوشه به نام www يا public_html وجود داره که روي اون دو بار کليک ميکني. کمي صبر ميکني تا پوشه هاي داخلش ظاهر بشه (اين پوشه اي است که همه فايلها و پوشه هاي ديگه شما داخلش قرار ميگيره) اگر خواستي پوشه جديدي بسازي در همون کادر سمت چپ و در يک ناحيه خالي راست کليک ميکني و گزينه Make new directory رو انتخاب ميکني و نام مورد نظرت رو هم وارد ميکني. حالا اگر ميخواهي که در ريشه اصلي فايلها رو بريزي ، که همونجا ميموني اما اگر پوشه ي ديگه اي مد نظرت هست اول واردش ميشي. خب حالا کادر سمت چپ، بالاش يه کادر بازشو داره که ازش درايو مربوطه و سپس در خود کادر مسير مربوط رو انتخاب ميکني. حالا ميخواهيم چند تا فايل رو از کامپيوتر بريزيم روي هاست. پنجره سمت راست همونطور که گفتم مربوط به هاست و پنجره سمت چپ مربوط به کامپيوتر خودتون هست. فايل ها و پوشه هايي که در کادر سمت راست داري رو به صورت گروهي يا تک تک انتخاب ميکني و با موس درگ ميکني توي کادر سمت راست. حالا به پيغامي که ظاهر ميشه جواب مثبت ميدي و عمليات انتقال شروع ميشه، تا زماني که برنامه پيغام اتمام کار رو نداده بايد صبر کنيد اما اگر پشيمون شديد ميتونيد با دکمه اي که به شکل يک ضربدر قرمز است عمليات رو متوقف کنيد. براي قطع کردن ارتباط با سرور هم از منوي فايل، گزينه disconect رو انتخاب کنيد.

اُميدوارم که مفيد واقع بشه. اگه سوال ديگه اي بود همينجا بفرماييد. موفق باشي...

Omidpsp
25-03-2006, 21:48
ببین آقا مسلم
جون من برو تو همین سایت عضو شو ببین می تونی از اف تی پی ش استفاده کنی یا نه من هرچی سعی می گردم نمی دونم آدرس اف تی پی میشه چی...
تو اون ایمیلی که مشخصات رو برام فرستاده برای آدرس اف تی پی همون آدرس ساب دومین خودمو داده که کار نمی کنه
این تن بمیره خودت برو توش عضو شو و نتیجه رو به من بگو........
در مورد اون بی ادبی هم ببخشید :sad: :sad:

Omidpsp
26-03-2006, 09:15
با با اصلا می دونید مشکل من چیه؟؟؟من می خوام ام تی نصب کنم و برای آپلود ام تی به یک اف تی پی نیاز دارم از طریق فایل منیجر هم آپلود نمی شه...حتما باید افتی پی باشه
یکی دو نفر تو همین انجمن ام تی رو روی 5gigs.com نصب کرده بودند...نمی دونم چیکار کنم
آخه پس اونا ام تی رو چه جوری آپلود کردند
یعنی تو این انجمن یکی نیست جواب منو درست حسابی بده :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

moslem-visual
26-03-2006, 16:30
چشم آقا اُميد، الان دارم ميرم جايي ولي تا فردا حتما جوابت رو ميدم.

jamal61
26-03-2006, 19:53
آقا كار نداره كه
شما نام فيال كه آپلود كردين رو ري نيم كنيد بعد ازش كپي بگيريد و بعد در بالاي اف تي پب منجر تون آدرس شاخه كه توش اينو آپلود كردين است شما اين نام كه كپي كردين در ادامه آدرس داخل آدرس باز اف تي پي منجر كپي كنيد
مثلا
شما توي شاخه فولدر
video
آپلود كردي در آدرس بار اف تي پي منجر اينو مي بيني

/video
حالا اسم فايل كه آپلود كردي اين است
Video1.wmv
با استفاده از ري نيم از نام فايلت كپي مي گيري بعد اونو در ادامه / video كپي مي كن ميشه اين
/video/video1.wmv
حالا اينو به ادامه آدرس دومينت اضافه مي كنيد مثلا مي شه اين
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اميد وارم كه مفيد باشد

moslem-visual
26-03-2006, 22:35
سلام آقا اُميد! بنده هم با اينکه يک گيگ فضا دارم اما رفتم توي 5gigs.com عضو شدم تا ببينم مشکلش چيه. آدرس FTP همونطور که قبلا هم گفتم، فقط کلمه FTP و يک نقطه قبل از آدرس سايت هستش يعني ftp.sitename.5gigs.com ، با turbo FTP کانکت کردم که همه مراحل ورود درست انجام ميشه الا مرحله List کردن فايل ها و پوشه ها که برنامه ديگه جواب نميده و بعد از اون هم تا يک بار ديگه اينترنت رو قطع و وصل نکني به هيچ وجه مراحل رو انجام نميده. پس مشکل شما تنها نيست و براي همه (يا اکثر) کاربران ايراني همينجوري هستش. اما اينکه چجوري MT رو با File manager نصب کني، اگر بخواهي همه پوشه ها و فايل ها رو يکي يکي آپلود کني که غير ممکنه پس بايد يه کار ديگه کني. File manager ميتواند فايلهاي با فرمت zip را در محيط خودش (روي سرور) از فشرده سازي خارج کنه يعني شما فقط کافيه که فايل MT رو که به صورت zip هسته دانلود کني و بعد هم با file manager فقط همون يک فايل رو آپلود کني (البته بايد فرمتش zip و يا فکر ميکنم rar باشه) فايل رو بايد در ريشه اصلي (درون پوشه www) آپلود کني (اگر بخواهي با وارد کردن آدرس سايت مستقيما MT بالا بياد) بعد از اون روي نام فايل (نه روي آيکنش) کليک ميکني، در کادر سمت راست چند تا گزينه ظاهر ميشه که گزينه Extract file content رو انتخاب ميکنيد و کمي صبر ميکنيد سپس از اول وارد file manager ميشويد و به پوشه www ميرويد که در آنجا پوشه ها و فايلهاي درون فايل فشرده شما را از فشرده سازي بيرون آورده و مثل آپلود کردن با FTP است. فقط توجه کنيد که فايل ها و پوشه هاي MT يا هر سيستمي که آپلود ميکنيد نبايد درون يک پوشه ديگر باشند و بعد فشرده شده باشند بلکه بايد مستقيما در ريشه فايل فشرده شده باشند چون در غير اين صورت، پوشه اي که فايلها و پوشه هاي MT در آن بوده اند در يشه ظاهر ميشود و شما بايد پوشه ها و فايل ها را يکي يکي از درون آن به ريشه سايت کپي کنيد (امکان کپي کردن گروهي وجود ندارد). بعد از اون هم مراحل نصب MT رو انجام ميديد. بنده با MT کار نکرده ام اما در رابطه با مامبو و phpbb و mybb اگر در نصبشان مشکل داشتيد در خدمتم. اين تنها راه حلي است که وجود دارد. اميدوارم مشکل شما حل بشه چون خودم هم اينجور شرايط رو تجربه کردم! موفق باشيد ...

Omidpsp
27-03-2006, 07:25
مسلم جان اف تی پی من هنوز هم ارور می ده
فکر کنم اشکال از ویندوز باشه
میرم ویندوز رو نصب کنم ببینم کارم راه می افته یا نه
وگرنه یوزر و پسورد خودمو با یه پیام خصوصی برات می فرستم تا مال منو یه تست بکنی
ممنون

moslem-visual
28-03-2006, 21:43
آميد جان! براي 5gigs بايد قبل از اتصال در قسمت تنظيمات مشخصه Anonymuos را غير فعال کنيم و همچنين گزينه Passive mode را. من اين دو را غير فعال کردم و وصل شد. موفق باشي

Omidpsp
30-03-2006, 13:47
مسلم جوووووووووووووووووووووووو وووووووووووووون چاکرتم دربست خیلی ازت ممنونم
:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
فقط میشه در مورد پسیو مود توضیح بدی کدوم قسمته؟؟؟؟؟؟؟

moslem-visual
31-03-2006, 19:09
خواهش ميكنم اميد جان. در Turbo FTP روبروي دکمه Go (براي اتصال) يک دکمه ديگر قرار داره که properties هستش و از اونجا در زبانه connection کزينه PASV Mode رو غير فعال کن. (در برنامه هاي ديگه هم در قسمت تنظيمات اتصال حتما وجود داره) موفق باشي ...

Omidpsp
04-04-2006, 05:59
مسلم جان رفتم که ام تی رو نصب بکنم
ببخشید این مدت مزاحمت شدیم
بازم ممنوووووووووووووووووووووو وووون

moslem-visual
04-04-2006, 20:56
خواهش ميكنم، قابلي نداشت. خوشحالم که مشکلت حل شد. موفق باشي ...

fa_sa
06-04-2006, 13:48
با سلام خدمت آقا اميد عزيز
اميد جان بعضي از اي اس پي ها اف تي پي سايتها رو باز نمي ذارن . فكر كنم براي اين كه يه وقت كسي فكر هك كردن نباشه .
شايد تو از آي اس پي استفاده مي كني كه آدرساي اف تي پي رو بستن.
موفق باشي

Omidpsp
06-04-2006, 20:01
اف سا جووووون ضمن خوش امد گویی
نمی خوام ضد حال بزنم ولی شما دیدید که مشکل من حل شد و از مسلم جوووووووووووووووووون تشکر کردم
......