PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار exe Decompiler

Arashpc
23-03-2006, 15:07
اگه بشه نرم افزار exe Decompiler رو ميخواستم از همتون متشكرم سايت قشنگي داريد و ساله نو رو خدمتتون تبريك ميگم :)

Arashpc
23-03-2006, 15:08
و ديگر برنامه هاي open سورس مربوط به فايلهاي dll و Bat و غيره لطفا اگه بشه

Master_Pa80
24-03-2006, 00:07
سلام دوست عزيز.
به صورت كلي برنامه اي به اسم EXE Decompiler وجود نداره كه بتونه هر فايل EXE اي رو به سورس براتون تبديل كنه ;) .
هر فايل EXE اي بسته به اينكه با چه كامپايلري كامپايل شده باشه Decompiler مخصوص خودش رو داره. مثلا فايل EXE اي كه با دلفي نوشته رو ميتوني با DEDE به سورس تبديل كني و يا براي كامپايلر VB ميتوني از VB Resource و ... استفاده كني.
براي همين شما اول نوع كامپايلر برنامت رو مشخص كن بعد دنبال Decompiler اش باش. اينجوري خيلي راحت به نتيجه ميرسي :) .
موفق و مويد باشي.

Arashpc
24-03-2006, 20:23
:) متشكرم .مرسي كه راهنمايم كردي

br0991
24-03-2006, 20:35
:) اگه بشه نرم افزار exe Decompiler رو ميخواستم از همتون متشكرم سايت قشنگي داريد و ساله نو رو خدمتتون تبريك ميگم
یه پیغام خصوصی بده بهت بدم

shahnameh
24-03-2006, 21:40
swf Decompiler شنيده بوديم ولي EXE Decompiler نشنيدم

Master_Pa80
24-03-2006, 23:28
سلام دوست عزيز ( br0991 ).
من به شخصه به وجود و كاركرد صحيح چنين برنامه اي شك دارم :rolleye: . اگر شما چنين برنامه اي ميشناسيد اينجا معرفي كنيد ، امكان نداره چنين برنامه اي به صورت كلي ساخته شده باشه ( البته شايد بشه ، ولي خدا ميدونه كي !!! ;) ).
هر فردي اگر يك كم فكر كنه و دانش برنامه نويسي بدونه ، متوجه ميشه كه توابع زبان دلفي و VB و ... در خيلي از موارد با هم فرق ميكنن و نميشه همه رو يه جور در نظر گرفت ... و نوشتن چنين برنامه اي كه بتونه تمام اين توابع رو در خودش به تنهايي جا بده يك كمي دور از واقعيت است ( ابته امكان پذير هست :cool: ، اما خوب ... ;) )
در هر حال خوشحال ميشيم با چنين برنامه اي اگر وجود داشته باشه !!! آشنا بشيم ... :biggrin:
موفق و مويد باشي .

sa3er
25-03-2006, 00:03
مراجعه به:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arashpc
26-03-2006, 16:20
از همتون متشكرم :happy:

Arashpc
31-03-2006, 11:09
br0991 جان چطوري بهت پيغام خصوصي بدم من تازه تو اين سايت ثبت نام كردم زياد به اين ور اون ور سايت آشنا نيستم

Arashpc
31-03-2006, 11:37
sa3er جان چطوري دانلودشون كنم متشكر ميشم كمكم كني

sa3er
31-03-2006, 14:22
sa3er جان چطوري دانلودشون كنم متشكر ميشم كمكم كني

لينكي كه داديد خرابه آرش جان.

mehdi_bjt
31-03-2006, 14:28
سلام
اين چيزي كه ميگين به نظر من غير ممكنه چون در اينصورت شما سورس كد هر برنامه اي را مي تونيد بدست بياريد.

Alireza_Shafaei_PCworld
31-03-2006, 18:46
کاملا ماله C++ کار کرد!
من نمیدونم چی بگم؟!
هنوز دهنم اینجوریه! :()

Arashpc
02-04-2006, 09:12
سلام
اين چيزي كه ميگين به نظر من غير ممكنه چون در اينصورت شما سورس كد هر برنامه اي را مي تونيد بدست بياريد.

ممكنه من خودم البته تو فلش فايلهاي فلشو كه با كامپايلر swf باز ميكنم هم نشون ميده كه در كجا از اكشن اسكريپ استفاده كردن تمامي كدها و اگه export بشه به fla طريقه ساختارشو به صورت كامل نشون ميده

Master_Pa80
02-04-2006, 09:28
سلام دوست عزيز.
swf چه ارتباطي داره به فايل exe :blink: ؟؟؟
swf‌ همه جا يك ساختار داره و فقط كدهاش باهم فرق ميكنن و از بيس اكشن اسكريپت نهايتا توش استفاده شده ...
اما يك فايل EXE ميتونه بينهايت كامپايلر داشته داشته باشه :rolleye: ... پس حرف همون دوستمون صحيحه ، يعني غير ممكنه شما بتوني يك برنامه داشته باشي كه سورس همه نوع فايلهاي exe رو در بياره ( توجه كن منظور فقط فايله اجرايي exe هست و شما نبايد ساير فايلها رو وارد بحث كني ). اگر روزي چنين ديكامپايلري ساخته بشه ( كه خدا ميدونه تا كي طول بكشه و اصلا آيا ميشه يا نه ) اينقدر گرون هست كه الكي در اينترنت قرارش ندن :puke: ...
ديكامپايلرهايي كه الآن هستن تك منظوره هستن و نه چند منظوره ... :cool:
خلاصه اينكه همه اميدواريم روزي چنين ديكامپايلر قدرتمندي ساخته بشه :rolleye: ...
به قول معروف آرزو بر جوانان عيب نيست :laughing: ...
موفق و مويد باشي.

Arashpc
03-04-2006, 10:52
master جان اگه نگاه كني و يه كم به نوشته ها دقت كني اولا من نوشتم (ممكنه يعني قطعي نگفتم ) و گفتم كه (من خودم البته تو فلش)فلش رو مثال زدم اگه به پست مهدي جان نگاه كني نوشته كه : (سلام
اين چيزي كه ميگين به نظر من غير ممكنه چون در اينصورت شما سورس كد هر برنامه اي را مي تونيد بدست بياريد.)
سورس كد هر برنامه مگه به exe اشاره كرده مگه هر برنامه پسوندش exe هست والان كه آقا مهدي گفته هر برنامه هر برنامه ميتونه مثلا يه فايل فلش باشه يا يه فايل exe اجرايي پس اصلا ربطي نداره :puke:

موفق باشيد

Arashpc
03-04-2006, 10:59
اينا هم كامپايلر ميتوني نگاه كني

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 84%D8%B1

:puke:
به قول معرف آرزو بر جوانان عيب نيست

Master_Pa80
03-04-2006, 16:14
سلام Arashpc جان ،
دوست عزيز من احساس كردم شما يك كم از دست من دلخور شدي :sad: ، اگر اينطوري هست همين جا تمام و كمال عذر خواهي ميكنم و به روي چشم هر چي شما بگيد قبول :biggrin: ...
فقط اميدوارم من رو ببخشي :laughing: ...
من رو اين حساب اين حرف رو زدم كه اكثرا باب شده وقتي لغت " برنامه " مياد توجه همه به سمت فايلهاي اجرايي ميره :rolleye: ...
در هر صورت من كوچيك شما هم هستم :cool: ...
راستي اون موارد رو هم ديدم ، اكثرا ديكامپايلرهاي ست آپ ها معرفي شده بود ...
بازم ممنون :) ...
موفق و مويد باشي دوست من :cool:

mehdi_bjt
03-04-2006, 16:29
سلام
ببينيد سورس كد به هر زباني كه باشه بعد از كامپايل شدن به زبان اسمبلي تبديل ميشه . ميشه هزار نوع كد نوشت
كه داراي يك ترجمه به زبان اسمبلي باشند . در نتيجه وقتي يك فايل EXE اصطلاحا Decompile بشه فقط يك حالت از
هزاران حالت سورس كد توليد ميشه كه ممكن غير قابل بررسي باشه . همچنين خيلي از برنامه هاي Windows از
كتابخانه هاي Dynamic استفاده مي كنند . يعني قسمتي از سورس كد تو اين فايل ها ( DLL ) قرار داره . حالا اگه
شما Decompile هم كنيد قسمتهاي موجود در اين كتابخانه ها را هرگز بدست نخواهيد آورد . ;)

Arashpc
04-04-2006, 10:42
سلام Arashpc جان ،
دوست عزيز من احساس كردم شما يك كم از دست من دلخور شدي :sad: ، اگر اينطوري هست همين جا تمام و كمال عذر خواهي ميكنم و به روي چشم هر چي شما بگيد قبول :biggrin: ...
فقط اميدوارم من رو ببخشي :laughing: ...
من رو اين حساب اين حرف رو زدم كه اكثرا باب شده وقتي لغت " برنامه " مياد توجه همه به سمت فايلهاي اجرايي ميره :rolleye: ...
در هر صورت من كوچيك شما هم هستم :cool: ...
راستي اون موارد رو هم ديدم ، اكثرا ديكامپايلرهاي ست آپ ها معرفي شده بود ...
بازم ممنون :) ...
موفق و مويد باشي دوست من :cool:

سلام دوسته عزيزم مستر جان :wub: نه من اصلا ناراحت نشدم خواهش ميكنم دوسته من نيازي به معذرت خواهي نيست چيزي نشده فكر كنم شماهم از من هم ناراحت شدي دوسته من سوتفاهم شده منم منظوري نداشتمو ندارم شما ببخشيد معذرت ميخوام ;) اين هم يه تاپيك مثل همه تاپيكها ست كه مكاني براي بحث وگفتگو هست تا با كمك همديگر به اطلاعات خود افزوده كنيم و مشكلات خود را برطرف كنيم در مورد گفته شما كه هر چي شما بگيد قبول نه من قبول ندارم :biggrin: چون خوب منم خيلي اشتباه دارم و ميتونم بگم همه اشتباه دارن و بايد به كمك همديگر اين اشتباهها و اشكالها رفع بشه من قبلا اين نرم افزارو در يكي از سايتها ديده بودم ولي الان ديگه آدرس سايت رو ندارم تا بگيرمش و براي edit قسمتهاي از يك ويندوز لازم بود و ديدم كه بعضي ها اين اديت رو انجام دادن رو ويندوز
به هر حال برات آرزوي موفقيت ميكنم :wub: اميدوارم دوستهاي خوبي براي هم باشيم و با هم به بحث و گفتگو بپردازيم اگه از من بدي ديدي به بزرگي خودت ببخش :santa:

Arashpc
07-04-2006, 12:04
سلام
ببينيد سورس كد به هر زباني كه باشه بعد از كامپايل شدن به زبان اسمبلي تبديل ميشه . ميشه هزار نوع كد نوشت
كه داراي يك ترجمه به زبان اسمبلي باشند . در نتيجه وقتي يك فايل EXE اصطلاحا Decompile بشه فقط يك حالت از
هزاران حالت سورس كد توليد ميشه كه ممكن غير قابل بررسي باشه . همچنين خيلي از برنامه هاي Windows از
كتابخانه هاي Dynamic استفاده مي كنند . يعني قسمتي از سورس كد تو اين فايل ها ( DLL ) قرار داره . حالا اگه
شما Decompile هم كنيد قسمتهاي موجود در اين كتابخانه ها را هرگز بدست نخواهيد آورد . ;)

متشكرم مهدي جان از توضيحتون خوب ميخواستم ببينم اگه ما اسمبلي بلد باشيم نميشه كاري كرد ؟