PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل در اعمال افکت

معصومه123
16-12-2009, 20:42
سلام در ادیوس به مشکلی برخوردم وقتی بوسیله ترنسیشن دو تا کلیپ بهم متصل می شوند افکتی که به هرکدام از کلیپها اضافه می کنیم مثلا افکت تری دی پیکچر روی هر دو کلیپ تاثیر می گذارد و نمی توان آنرا مجزا برای فقط همان کلیپ دوم درنظرگرفت و تغییرات فقط روی آن اثر بگذارد آیا راه حلی وجود دارد که وقتی ترنسیشنی مثل دیزالو را به دوکلیپ اعمال می کنیم افکت هر کلیپ فقط روی خودش اثر بگذارد ؟

Mr Andersson
17-12-2009, 06:43
درود;

با ادیوس آشنایی زیادی ندارم اما این کاری که شما میخواهین باید به این صورت باشه که شما حداقل دو کلیپ رو از هم یک فریم فاصله بدید(یا رو لاین دیگه ای ویدئو داشته باشین) بعد ترانزیشن رو اعمال کنید تا فقط به یک کلیپ اعمال بشه.

موفق باشید...

معصومه123
17-12-2009, 10:44
باسلام این کاری که گفتید امکان ندارد زیرا تا دوتا کلیپ بهم متصل نباشند و حتما هم باید در یک لاین یا ترک دنبال هم باشند تا ترنسیشن اعمال شود.در این صورت مشکلی که گفتم در اعمال افکت ایجاد می شود و افکتها علی رغم میل من به هم متصل می شوند. درضمن خاصیت اسنپ یا آن ربایی اجازه نمی دهد کلیپ به اندازه یک فریم جداباشد .

hamed_aa
17-12-2009, 11:38
شما مشکلت اینطوری حل میشه :

اول با 3D PNP هر کاری دارن انجام بده.بعد قسمت مورد نظرت رو که روش کار می کنی رو مارک کن (mark in\out) بعد بوسیله Shift+ Q اون قمست رو رندر بگیر.وقتی با این رندر می گیری یه کلیپ جذیذ بهت میده که رندر شده کلیپ هاته.یعنی اینکه انگار افکت 3d PNP از قبل روی کلیپت بوده.حالا هر کاری می خوای رو کلیپت انجام بده:46:

معصومه123
17-12-2009, 17:16
با سلام این کارهایی که گفته بودی انجام دادم نتیجه از دوتا کلیپ که داشتم و روی هرکدام مجزا افکت تری دی پیکچر را اضافه کردم و بعد هم مراحل مارک گذاشتن و رندر با دوتا کلیدی که گفتی از هر کلیپی یک کلیپ به رنگ سفید ایجاد شده در تایم لاین اما مشکل این است ترنسیشن دیزالو ( ترنسیشن پیش فرض در نوار بالای تایم لاین که با ctrl +p اعمال می شود)را نمی توانم برای آنها اعمال کنم یعنی وقتی دوتا کلیپ بهم متصل می شوند در نقطه اتصال باید مثل کلپهای دیگر ترنسیشن اعمال شود اما ترنسیشن غیرفعال و خاکستری است علت چیست؟

hamed_aa
18-12-2009, 05:47
اگه میتونی یه عکس از صفحه دسکتاپت و ترانزیشن غیر فعال بذار تا ببینم مشکل از کجاست

معصومه123
18-12-2009, 17:04
سلام عکس گرفتم اما نمی دانم چطوری اینجا قرار دهم.پیشنهاد می کنم خودت امتحان کن (دو تا عکس وارد کن روی هرکدام یک تری دی پیکچر جدا اعمال کن . برای هر کدام در بخش پوزیشن یا سایز آن کی فریم ایجادکن اما با هم تفاوت داشته باشدمثلا یکی حرکت روی عکس از بالا به پایین و یکی حرکت تدریجی زوم این تا زوم اوت بعد مارک این و مارک اوت برای هرکدام مجزا تعیین کن و با روش فشرد کلیدهای شیفت و کیو از هرکدام مجزا رندر بگیر و ببین که ترنسیشن غیرفعال می شود و اعمال نمی شود و راهش را پیدا کن و به من لطف بفرما خبر بده تا زودتر مشکلم حل شود چون کارم فوری است.

hamed_aa
18-12-2009, 19:20
من تست زدم.میدونی مشکلت کجاست؟؟
اینجاست که وقتی کلیپ رو تبدیل می کنی و SHIFT+Q رو می زنی یه کلیپ بهت میده که تایمی برای افکت نداره.یعنی اینکه کلیپت رو اگه از ته یه کمیشو ببری و کلیپ دومی هم سرش رو ببری بعد به هم بچسبونی می تونی افکت بندازی.چون اینطوری کلیپهات جا دارن که تو هم افکتشون اعمال بشه.

امیدوارم متوجه شده باشی!!

اگر منظورمو متوجه نشدی با Transparency افکت دستی بده.یعنی یه کلیپت رو لاین بالایی کلیپ دیگه قرار بده و بعد با Transparency کلیپ بالا رو فید کن تا بیاد روی کلیپ پایینی

معصومه123
18-12-2009, 20:49
سلام علیکم از اینکه پیگیر بوده و جوابم را دادید متشکرم هر دو روشی که گفتید کاملا برایم مفهوم بود موفق باشید.شما اگر درباره اوید لیکویید هم اطلاع دارید سوالات مرا که دربخش میکس و مونتاژ قرار داده ام نیز بخوانید و اگر توانستید مرا راهنمایی کنید.
یک سوال دیگر هم دارم من می خواهم هارد بخرم می خواهم بدانم اگر دوتا 500 گیگ بخرم و رید کنم بهتر است یا یک عدد هارد یک ترابایت. البته من چون شنیده ام درصد ایمنی رید کم است یک هارد 500 گیگ مکستوردر حال حاضر نصب دارم که اطلاعات مهم خود را درآن نگهداری می کنم اما سوالی دارم و آن اینکه آیا امکان خراب شدن دو تاهارد که رید باشند از یک هارد که به تنهایی کار می کند بیشتر است به عبارت دیگر دوتا باهم بیشتر و سریعتر فرسوده می شوند و بیشتر به آنها فشار می آِد یا نه فرقی ندارد ؟در ضمن سریعترین هارد ساتا چند مگ بافر دارد آیا هرچقدر بافر بیشتر باشد سریعتر عمل می کند یا نه؟و سرعت هر دور آن در ثانیه چقدر باشد سریع است؟و اگر رید را توصیه می کنید چه نوعی آیا رید صفر برای کار میکس و مونتاژ بهتر است یا نه؟
در ضمن اگر در زمینه طرح برنامه تلویزیونی تسلط دارید پیامی که در بخش میکس و مونتاژ با عنوان طرح یک برنامه تلویزیونی قرار داده ام را بخوانید و اگر طرحی یا نظری دراید برایم بنوسید.مثل اینکه زیادی خودمونی شدم و تقاضاهایم زیاد شد مرا ببخشید.
باتشکر

hamed_aa
18-12-2009, 21:30
من حقیقت در رابطه با لیکویید تجربه ای ندارم.چون کارتش رو ندارن و تا حالا باهاش کار نکردم.
در رابطه با سوال هارد هم منظورتو دقیق متوجه نشدم.
می خوای دو تا 500 بخری با هم رید میرور ببندی که یکی بک آپ اونیکی باشه یا نه کلا می خوای دو تا هارد ببندی و از جفتش به عنوان Storage استفاده کنی.اگه از لحاظ امنیت رید میگی خوب مشخصه که اصلا قابل قیاس با حالت سینگل نیست.چون اگه رید کنی اطلاعات توی 2 تا هارد همزمان ذخیره میشه و اگه یکیش هم آتیش بگیره هارد دومت هست و از اطلاعات اون می تونی استفاده کنی.

در حالت کلی به نظر من اگه 2 تا 500 بخری و از جفتش به عنوان هارد بخوای استفاده کنی خیلی بهتره.چون اگه حتی این دو تا رو رید هم نکنی باز اگه یکی از هاردا مشکلی براش پیش بیاد بازم 500 گیگ از اطلاعاتت در خطره نه 1 گیگ!!
در ضمن من خیلی از انواع رید اطلاعی ندارم.

الان بیشترین بافر مربوط به هارد های مکستور و سیگیت هست که 32 مگ بافر هست و سرعت چرخش هم 7200 دور در دقیقه هست.

در نهایت هم بگم چیزی که باعث مرگ قطعات میشه فقط و فقط حرارت هست.
خودم در حال حاضر حدود 7 ترابایت هارد دارم که 4 تا اینتر نال دارم و اگه حرارت هاردهارو لحاظ نمیکردم تاحالا 100 بار سوخته بود.چون همه چسبیده به هم هستن.یه فن 12 سانتی گذاشتم جلوی هاردها که فقط به هاردها باد می زنه و دما رو از حدود 60 درجه روی 43 درجه نگه داشتم.

معصومه123
19-12-2009, 11:25
سلام منظورم این بود که من در حال حاضر یک هارد 500 گیگ روی کامپیوترم نصب است که اطلاعات مهم خود را رویش قرار دادم حالا می خواهم دوتا 500 گیگ یا یک عدد یک ترابایت بخرم که شما گفتیتد چه بخواهی رید کنی چه نخواهی دوتا 500 بهتر است از لحاظ امنیت. یعنی کلا کامپیوترم می شود سه هارد 500 تایی حالا اگر دوتایی که می خرم را رید کنم چون شنیدم سرعت رندر بالا می رود و اطلاعات مهم خود را روی 500 گیگ اول که از اول داشتم ذخیره کنم و از از این دوتا برای کارهای رندر و تدوین استفاده کنم خوب است یا نه ؟ سوال اصلی من این است که آیا وقی دوتا هارد رید می شوند امکان سوختن آنها زیادتر از هارد سینگل است یعنی چون باهم کار می کنند تحت فشار و حرارت بیشتری هستند و زودتر می سوزند یا نه؟
درضمن من پاورم 580 وات است و 4 تا فن به جز فن کارت گرافیک و سی پی یو و پاور در وجوه مختلف کیسم وجود دارد نمی دانم اینها کفایت می کنند و من می توانم دوتا دیگه هارد اضافه کنم یا نه؟اگر می دانید راهنماییم کنید. متشکر می شوم.

hamed_aa
19-12-2009, 15:04
خوب ببین اگه چه یه هارد اینترنال داشته باشی چه 80 تا هارد،هارد ها همیشه در حال اسپین یا همون چرخش هستن.
حالا فرقی نداره چه یه هارد باشه داره می چرخه چه 8 تا با هم باشن همه در حال چرخشن و استراحتی ندارن.پس استهلاک یک هارد با چند تا هارد فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشه.

اما از خیلی از لحاظ این که چند تا هارد داشته باشی از یه دونه بهتره.چند دلیلش رو گفتم و چند تای دیگه هم میشه گفت که سرعتت تقریبا دو برابر میشه.فرض کن پروژت روی هارد اول باشه و راش هات روی هارد دوم.در زمان رندر گرفتن چون یه هارد فقط کار خواندن و یه هارد هم مشغول رندر گرفتن و نوشتن اطلاعات هست،پس هد جفت هاردها نیازی به صرف زمان برای دسترسی به خواندن و نوشتن نداره و نیاز نیست هارد همش بافر کنه و اطلاعات رو بخونه و بافر کنه و اطلاعات رو بنویسه (البته تا یه حد زیادی،نه کاملا).

ولی بازم تاکید میکنم حتما تهویه مناسب باید داشته باشی.چیزی که صدمه میزنه فقط دما دما دما دما...

اگر بازم سوالی داشتی پبغام خصوصی میذارم تماس بگیر..