PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يكي كمكم كنه

vorojax
23-03-2006, 11:01
من تا قبله اينكه لينوكس بگيرم عشق لينوكس بودم ولي هالا كه گرفتم ازش متنفر شدم اگه مي شه شما كمكم كنيد
اين لينوكس نه كارت صدامو شناخته نه گرافيك هيچ رقمم نميشه بهش شناسوند
هيچ بازي و برنامه ايم توش اجرا نميشه وقتي رو بازي يا برنامه كليك ميكنم يه منو باز ميشه ميگه با چي بازش كنم
اگه ميشه يكي از دوستان لينوكس كار كمكم كنه.

Reynard
23-03-2006, 11:10
چون هسته لينوكس فرق داره تو نبايد اكس پي رو پاك مي كردي برنامه براي لينوكس زياده ولي بازي كمه كارت صدا رو نمي دونم ولي مودم شايد نصب نشه

vorojax
23-03-2006, 11:31
يني تو لينوكس چيزيرو نميشه بهش شناسوند

Reynard
23-03-2006, 11:35
اينو نمي دنم چون من از لينوكس استفاده نمي كنم پيشنهاد مي كنم علاوه بر لينوكس اكس پي هم نصب كن براي بازي و كارهاي معمولي برو اون تو براي كارهايي كه با لينوكس مي شه انجام داد(مزيتهاش)برو تو لينوكس

vorojax
23-03-2006, 11:43
اهان يني بازي هاي كه تو اكس پي هستند تو لينوكس اجرا نميشن همينطور برنامه ها درسته؟

Reynard
23-03-2006, 11:49
درسته
لينوكس معمولا برنامه هاشو همراهش هست تو سي دي هاش
من كه بازي تخت لينوكس نديدم اگه هست يكي بگه چيه ممنون ميشم

vorojax
23-03-2006, 11:55
حالا هيچ راهي نداره برنامه ها تو ويندوز تو لينوكسم اجرا بشه مثلا مبدلي چيزي داشته باشه؟

Reynard
23-03-2006, 12:03
اينو ديگه نمي دونم چون من لينوكس استفاده نمي كنم دنبال اينم نيستم
شرمنده

rootnt
23-03-2006, 14:26
سلام دوستان
توي لينوكس همه كار مي شه كرد
دوست عزيز شما چه توزيع و چه ورژني رو نصب كردي؟
كارت صدا و گرافيك معمولا auto detect مي شود
شما از كجا فهميديد كه كارت صدا و گرافيكتون شناخته نشده؟
توي انجمن سرچ كنيد هم در مورد مودم و هم در مورد كارت صدا مطلب هست
در ضمن سيستم عاملهاي ويندوز و لينوكس با هم فرق دارند چطور شما انتظار داريد برنامه هاي ويندوز مستقيما در لينوكس اجرا بشه؟ (همينطور كه برنامه هاي لينوكس در ويندوز اجرا نمي شه)
يك سري از بازيها هستند كه هم نسخه لينوكس دارند و هم نسخه ويندوز
يك سري ديگر هم هستند كه فقط مخصوص لينوكس هستند (زياد نيست)
تعداد زيادي هم هستند كه مخصوص ويندوز هستند
كه همونطور كه گفتيد مي شه اين بازيهاي ويندوزي رو در لينوكس شبيه سازي كرد و بازي كرد

vorojax
23-03-2006, 15:52
سلام دوستان
توي لينوكس همه كار مي شه كرد
دوست عزيز شما چه توزيع و چه ورژني رو نصب كردي؟
كارت صدا و گرافيك معمولا auto detect مي شود
شما از كجا فهميديد كه كارت صدا و گرافيكتون شناخته نشده؟
توي انجمن سرچ كنيد هم در مورد مودم و هم در مورد كارت صدا مطلب هست
در ضمن سيستم عاملهاي ويندوز و لينوكس با هم فرق دارند چطور شما انتظار داريد برنامه هاي ويندوز مستقيما در لينوكس اجرا بشه؟ (همينطور كه برنامه هاي لينوكس در ويندوز اجرا نمي شه)
يك سري از بازيها هستند كه هم نسخه لينوكس دارند و هم نسخه ويندوز
يك سري ديگر هم هستند كه فقط مخصوص لينوكس هستند (زياد نيست)
تعداد زيادي هم هستند كه مخصوص ويندوز هستند
كه همونطور كه گفتيد مي شه اين بازيهاي ويندوزي رو در لينوكس شبيه سازي كرد و بازي كرد
فكر كنم soso باشه 5 سي دي عم هست كه من 2 تاشو نصب كردم
از اونجا فهميدم كه كارت صدام نسب نيست كه هيچ اهنگي رو نميخوند اسن هيچ صدايي تو ويندوز نميومد و از اونجا هم كه بازي هاي خود لينوكس رو تيك تيك اجرا كرد فهميدم كارت گرافيكم نصب نيست ولي با همه اينها من هنوز لينوكسو دوست دارم اگه مي شه كمكم كنيد.

saeid_ronaldo
23-03-2006, 15:58
من تا قبله اينكه لينوكس بگيرم عشق لينوكس بودم ولي هالا كه گرفتم ازش متنفر شدم اگه مي شه شما كمكم كنيد
اين لينوكس نه كارت صدامو شناخته نه گرافيك هيچ رقمم نميشه بهش شناسوند
هيچ بازي و برنامه ايم توش اجرا نميشه وقتي رو بازي يا برنامه كليك ميكنم يه منو باز ميشه ميگه با چي بازش كنم
اگه ميشه يكي از دوستان لينوكس كار كمكم كنه.
من در مورد لينوكس اطلاعي ندارم ولي يه اصل تو زندگي ادما هميشه ميگه وقتي از چيزي متنفري بذارش كنار

vorojax
23-03-2006, 16:07
من در مورد لينوكس اطلاعي ندارم ولي يه اصل تو زندگي ادما هميشه ميگه وقتي از چيزي متنفري بذارش كنار
نبابا اون موقه داق بودم چون بد كلي زحمت ديدم اينجوريه ولي بعد به اين نتيجه رسيدم كه هر كه طاووس خواهد جور هندوستان كشد پس سعي مي كنم تا ياد بگيرمش

rootnt
24-03-2006, 08:41
فكر كنم soso باشه 5 سي دي عم هست كه من 2 تاشو نصب كردم
از اونجا فهميدم كه كارت صدام نسب نيست كه هيچ اهنگي رو نميخوند اسن هيچ صدايي تو ويندوز نميومد و از اونجا هم كه بازي هاي خود لينوكس رو تيك تيك اجرا كرد فهميدم كارت گرافيكم نصب نيست ولي با همه اينها من هنوز لينوكسو دوست دارم اگه مي شه كمكم كنيد.
در مورد صدا احتمالا مشکل از اینه که codec های مربوط به فرمتهای صوتی و تصویری برای player های شما نصب نیست
شاید هم واقعا کارت صدا رو نشناخته باشه که اون هم قابل حل است
شما باید به اینترنت وصل بشوید و یکی از پچهای سیستم رو آپدیت کنید
اگر مودمتون کار می کنه یا به هر صورتی می تونید به اینترنت وصل بشید (در انجمن اختصاصی لینوکس suse )
و اگر هم مودمتون کار نمی کنه همونطور که گفتم باید در انجمن modems FAQ مطرح کنید
بفرمایید تا توضیح بیشتری بدم
در مورد کارت گرافیک هم تقریبا حق با شماست
باید درایورش نصب بشه
که نصب اون خیلی راحته (در این مورد هم یک تاپیک مخصوص داریم)

دوست عزیز شما می گی که از لینوکس اطلاعی ندارید
جناب vorojax هم گفته اند که تازه کار هستند
(البته قصد جسارت و توهین ندارم)
خوب آدم چرا باید بی دلیل و بدون اطلاع از چیزی , ازش متنفر باشه؟
این غیر منطقیه
بهتره که اول از هر چیزی اطلاعاتی کسب کنیم و باهاش کار کنیم و بعد بگیم خوبه یا بده

نبابا اون موقه داق بودم چون بد كلي زحمت ديدم اينجوريه ولي بعد به اين نتيجه رسيدم كه هر كه طاووس خواهد جور هندوستان كشد پس سعي مي كنم تا ياد بگيرمش
آدم از چیزی که متنفره نمی تونه بهش بگه "طاووس"
در کل حرف شما درسته و اگر از چیزی خوشتون اومد باید سختی های اون رو هم تحمل کنید

vorojax
24-03-2006, 17:08
rootnt جان لينك اون تايپيكارو ميزاشتي ديگه
در زمن من گفتم كه بون موقه داق بودم كه گفتم متنفرم
بعد اگه مقاله اي چيزي در باره يادگيري لينوكس(البته pdf) داري لطف كن بزار دستت درد نكنه.

rootnt
24-03-2006, 19:15
مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کارت گرافیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای نصب کدکها هم که باید به اینترنت وصل شوید سپس در قسمت run تایپ کنید:susewatcher
بعد آیکونش میاد توی ترای بار
روش کلیک راست کنید و (فکر می کنم ) update with yast رو انتخاب کنید و بعد بگذارید آپدیت ها رو لود کنه
بعد از آن فقط کافیه multi media option pack 1 رو نصب کنید
البته همه اینها قبلا گفته شده ولی چه میشه کرد همه سوالات تکراریه دیگه

vorojax
25-03-2006, 06:53
rootnt جان والا من هيچي از اينا نفهميدم شما لطف مي كني يه مقاله اموزس در رابطه با لينوكس بزاري مثل اين كتابا كه رو ش نوته خود اموز لينوكس 24 ساعت و يه كمكي هم در رابطه با كارت صدا كن كه لا اقل وقت با لينوكس ور مي رم يه اهنگي چيزي بزارم حوصلم سر نره.

rootnt
25-03-2006, 10:47
rootnt جان والا من هيچي از اينا نفهميدم شما لطف مي كني يه مقاله اموزس در رابطه با لينوكس بزاري مثل اين كتابا كه رو ش نوته خود اموز لينوكس 24 ساعت و يه كمكي هم در رابطه با كارت صدا كن كه لا اقل وقت با لينوكس ور مي رم يه اهنگي چيزي بزارم حوصلم سر نره.
کتاب آموزش لینوکس زیاده
که خوندنشون خیلی خوبه
هر چه بیشتر بخونید بهتره
یک کتاب معروفش که تقریبا همه لینوکس کارهای ایران می شناسنش کتاب آموزش red hat9 نوشته آلن باغومیانه
در مورد مقاله هم مقالات سایت تکنوتاکس خیلی خوبه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب گفتم که برای اینکه بتونید آهنگ گوش کنید در لینوکس suse چی کار باید بکنید
ولی این رو هم بدونید که شما می تونید از knoppix استفاده کنید که هم خیلی آسونه هم اینکه codec های صوتی و تصویری از قبل روی سیستم نصب هست

vorojax
25-03-2006, 16:55
باشه ميريم دنبال لينوكس khoppix از راهنماييهاتم ممنوم فقط يه چيزي الان لينوكسو چه جوري پاك كنم كه اكس پيم نپره؟

rootnt
26-03-2006, 11:57
vorojax جان شما اگر لینوکس رو پاک کنید ویندوز هم دیگه بالا نمیاد
مگر اینکه دوباره لینوکس نصب کنید
یعنی وقتی شما می خواهید ناپیکس رو نصب کنید و پارتیشن / رو فرمت می کنید و بعد ناپیکس رو نصب می کنید بوت لودر ناپیکس وظیفه بوت سیستم رو در دست می گیره و خودش ویندوزتون رو هم شناسایی می کنه

vorojax
15-04-2006, 11:20
ممنون از كمكاتون مشكلات حل شدن.
(ويندوز عوض كردم) يه نسخه لينوكسم گرفتم فقط وقتي سي ديشو ميزاري اجرا ميشه نياز به نصبم نداره