PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوربین فیلمبرداری ضد آب متصل شونده

DJ Fred
14-12-2009, 18:48
سلام و درود

به منظور ظبط خاطرات و سرگرمی و هیجانات دنبال دوربین فیلمبرداری هستم که کیفیت خوبی داشته باشه، برای وضعیت اسپرت مناسب باشه یعنی frame rate نسبتا بالای داشته باشه از همه مهمتر ضد آب و ضد ضربه باشه و به بدن ( سر و بازو و ... ) متصل شود ( به منظور استفاده در ورزش های مثل اسکی ، جت اسکی و ... لازم دارم .

اگر جدا بشه و مثل یک هندی کم هم قابل استفاده باشه که خیلی خوب میشه

لطفا اگر مدلی می شناسین معرفی کنین

seymour
15-12-2009, 18:09
سلام و درود

به منظور ظبط خاطرات و سرگرمی و هیجانات دنبال دوربین فیلمبرداری هستم که کیفیت خوبی داشته باشه، برای وضعیت اسپرت مناسب باشه یعنی frame rate نسبتا بالای داشته باشه از همه مهمتر ضد آب و ضد ضربه باشه و به بدن ( سر و بازو و ... ) متصل شود ( به منظور استفاده در ورزش های مثل اسکی ، جت اسکی و ... لازم دارم .

اگر جدا بشه و مثل یک هندی کم هم قابل استفاده باشه که خیلی خوب میشه

لطفا اگر مدلی می شناسین معرفی کنین
من تجهیزات جانبی مثل دسته و case ضد آب رو تو نمایندگی های سونی خیابون جمهوری دیده ام ... باید بری اونجا. (بهش میگن پَک زیرآبی)

//

از مدلهایی که fps بالا دارن، Sony HDR-CX12 از سونی هستش ... این هم بعنوان یه مورد خاص باید بری و بپرسی که چی اینجا گیر میاد .. وگرنه میشه یه سری مدل گفت (مثل فلان مدل از Sanyo) اما اگه گیر نیاد نمی دونم فایده ای داره یا نه؛ میخوای از ایران بخری دیگه؟

danavan
15-12-2009, 18:57
این دوربین تو دی جی کالا معرفی شده برو تو یو تیوپ فیلماش رو ببینید کیفیت فیلمش فکر نکنم خیلی خوب باشه اما واقعا ضد ضربه و ضد آبه کلا چیز جون سختیه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DJ Fred
18-12-2009, 12:28
تو اینترنت چند مورد پیدا کردم اما هیچکدوم اون حالت بند داری که می خواستم نبود

فکر کنم با محدودیتی که تو ایران هست باید بگم از خارج بیارن

5 تا مدل نسبتا خوب پیدا کردم ، یکیش که فکر کنم شرکت sanyo زده بود خوب بود، ضد سرما هم بود( برای اسکی) تا منهای 10 درجه!

seymour
18-12-2009, 17:38
تو اینترنت چند مورد پیدا کردم اما هیچکدوم اون حالت بند داری که می خواستم نبود

فکر کنم با محدودیتی که تو ایران هست باید بگم از خارج بیارن

5 تا مدل نسبتا خوب پیدا کردم ، یکیش که فکر کنم شرکت sanyo زده بود خوب بود، ضد سرما هم بود( برای اسکی) تا منهای 10 درجه!
من البته درست متوجه نشدم چه نوع اتصالی مدنظر شماست... اما در نظر بگیر که خیلی از این مواردی که دوربین روی بدن سوار میشه، بصورت "دستی" مساله رو حل می کنن .. یعنی خودشون با ترکیبی از چسب و بند و .. کارشون رو راه میندازن.

//

بله - طبیعیه که در ایران محدودیت دسترسی به بسیاری از مدلها داری.. بخصوص برای مصارف خاص.

//

من هم در پست اول اشاره ای به sanyo کردم، ولی همونطور که گفتم به نظر نمیاد ایران گیر بیاد.

DJ Fred
21-12-2009, 23:49
من البته درست متوجه نشدم چه نوع اتصالی مدنظر شماست... اما در نظر بگیر که خیلی از این مواردی که دوربین روی بدن سوار میشه، بصورت "دستی" مساله رو حل می کنن .. یعنی خودشون با ترکیبی از چسب و بند و .. کارشون رو راه میندازن.

//

بله - طبیعیه که در ایران محدودیت دسترسی به بسیاری از مدلها داری.. بخصوص برای مصارف خاص.

//

من هم در پست اول اشاره ای به sanyo کردم، ولی همونطور که گفتم به نظر نمیاد ایران گیر بیاد.

آقا ممنونم

سانیو رو اشتباه گفتم

این مدل منظورم بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

OPTIO W80

نظزت جیه؟

seymour
22-12-2009, 17:42
آقا ممنونم

سانیو رو اشتباه گفتم

این مدل منظورم بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

OPTIO W80

نظزت جیه؟
این دوربین (اگه اینجا گیر بیاد) برای یه بخش از نیازهای شما (مقاومت در برابر عوامل طبیعی) مناسبه ... اما برای بخش دیگه نیازهای شما (یعنی fps بالا برای صحنه های ورزشی) ، یه دوربین ایده آل نیست؛ یعنی عملکردش در این زمینه مثل خیلی دوربین های دیگه اس ( کیفیت 1280x720 و 30 fps) که میشه عملکرد بسیارخوب در حالت معمولی.

ضمن اینکه این یه دوربین عکاسیه، معنی اش اینه که کاربرد اولیه اش قراره عکس گرفتن باشه، نه فیلم دیدن .. بنابراین طبیعیه اگه با محدودیت های بیشتری نسبت به یه دوربین فیلمبرداری مواجه بشی (از جمله کم بودن حافظه؛ بخصوص برای فیلمبرداری HD -- کم بودن منوها و گزینه های تنظیم فیلمبرداری --- و...)

DJ Fred
24-12-2009, 12:02
پس شما چیرو پیشنهاد می کنین؟

خارج هم باشه مشکلی نداره میگم بیارن، نمی خوام بزرگ و دست و پا گیر یا خیلی سنگین هم باشه

seymour
24-12-2009, 18:26

خارج هم باشه مشکلی نداره میگم بیارن، نمی خوام بزرگ و دست و پا گیر یا خیلی سنگین هم باشه
تو اول باید اون مساله رو حل کنی که شاید نشه همزمان سه تا ویژگی موردنظر شما رو یه جا جمع کرد: شما میخوای دوربین از نظر فنی برای فیلمبرداری از صحنه های سریع و پر از تکات مناسب باشه، ضمناً میخوای مقاومت در برابر عوامل فیزیکی هم داشته باشه و بعلاوه بحث اتصال به بدن هم برات مطرحه ... شاید نشه هرسه تای اینها رو جمع کرد و باید به دوتاش راضی باشی ..

مثلا سری VPC از سانیو دوربین های خوبی محسوب میشه .. فرضاً مدل VPC-E2 که هم ضدآبه ، هم برای صحنه های ورزشی مناسبه (fps 60 هم داره - سریع راه میفته - سایز مناسب داره)

حالا اگه مثلا بحث سوار شدن روی بدن باشه، باید بری دنبال دوربین های مخصوص این کار .. فرضاً به اونایی که روی سر سوار میشن میگن helmet camera ... (عکساش رو چک کن روی وب) ...

DJ Fred
25-12-2009, 21:28

seymour
26-12-2009, 18:46

دوست خوبم .. شما صرفاً همون پست قبلی ات رو عیناً تکرار کردی... جملاتی که در ابتدای پست قبلی ام مطرح کردم برای اینه که شما نظرت رو در موردشون بگی، تا بیشتر در موردش بحث بکنیم و به گزینه بهتری برسیم ... وگرنه من می تونم همون اول بگم "دوربین فلان بهترینه .. و لاغیر!!" ...

بهرحال من گزینه ای که مدنظرم بود رو با توجه به برداشتی که از نیازهای شما داشتم در پست قبلی ام گفتم..

تو اول باید اون مساله رو حل کنی که شاید نشه همزمان سه تا ویژگی موردنظر شما رو یه جا جمع کرد: شما میخوای دوربین از نظر فنی برای فیلمبرداری از صحنه های سریع و پر از تکات مناسب باشه، ضمناً میخوای مقاومت در برابر عوامل فیزیکی هم داشته باشه و بعلاوه بحث اتصال به بدن هم برات مطرحه ... شاید نشه هرسه تای اینها رو جمع کرد و باید به دوتاش راضی باشی ..

مثلا سری VPC از سانیو دوربین های خوبی محسوب میشه .. فرضاً مدل VPC-E2 که هم ضدآبه ، هم برای صحنه های ورزشی مناسبه (fps 60 هم داره - سریع راه میفته - سایز مناسب داره)

حالا اگه مثلا بحث سوار شدن روی بدن باشه، باید بری دنبال دوربین های مخصوص این کار .. فرضاً به اونایی که روی سر سوار میشن میگن helmet camera ... (عکساش رو چک کن روی وب) ...