PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : " ال 90 بايد 8 ميليون به مردم عرضه می‌شد"

Life24
13-12-2009, 15:07
يك عضو كميسيون اصل 90 قانون اساسي مجلس هشتم گفت: براساس قرارداد انجام شده خودروي ال 90 بايد هشت ميليون تومان به مردم عرضه مي‌شد، اما اكنون بيش از 12 ميليون فروخته مي‌شود.

حسين اسلامي با بيان اين‌كه بحث قرارداد خودروي ال‌90 در كميسيون اصل 90 مورد بررسي قرار گرفته است،افزود: بحث خودروي ال 90 جديد نيست و به سال‌ها قبل بازمي‌گردد .

وي با بيان اين‌كه قرارداد خودروي ال90 از زمان مهندس جهانگيري كه وزير صنايع و معادن بود، در مجلس مطرح بوده است گفت: در آن زمان دو نفر از نمايندگان نسبت به ماهيت قرارداد شكايت كرده بودند و بر روي قيمت‌ها و همچنين آپشن‌هايي كه قرار بود ارائه شود بحث داشتند.

وي تصريح كرد: در آن زمان مسوولان وزارت صنايع و معادن توضيح دادند كه اين خودرو با قيمت همان هشت ميليون تومان ارائه خواهد شد؛ اما در آن زمان آقاي طهماسبي كه در مركز پژوهش‌هاي مجلس بود به عنوان يكي از مخالفان سرسخت قرارداد ال‌90 با اين موضوع برخورد مي‌كرد.

وي افزود:‌ اين در حالي بود كه پس از آنكه آقاي طهماسبي وزير صنايع و معادن شد به جرگه‌ي طرفداران اين قرارداد پيوست و در آن زمان بنده به ايشان گفتم كه چگونه است كه شما وقتي در مركز پژوهش‌ها بوديد مخالف اين قرارداد بوديد و اكنون با آن موافق شده‌ايد كه وي جواب داد بنده اين قرارداد را اكنون به صورت كامل مطالعه كردم و همه جوانب آن را ديده‌ام و مشكلي وجود ندارد.

وي با اشاره به اين‌كه وزير بعدي صنايع و معادن نيز معتقد است كه قرارداد مشكلي ندارد، افزود: اما مساله‌اي كه اكنون در كميسيون اصل 90 مطرح است، آن است كه قرار بود قيمت اين خودرو هشت ميليون تومان به مردم ارائه شود، اما مي‌بينيم بالاي 12 ميليون فروخته مي‌شود.

وي با اشاره به توجيهاتي كه مسوولان مربوطه و طرف قرارداد عنوان مي‌كنند، گفت: اگر بخواهيم به تورم جهاني نگاه كنيم، مي‌بينيم كه تا اين اندازه تورم نمي‌توانسته در افزايش قيمت اين خودرو تاثيرگذار باشد، لذا قيمت آن و ماهيت اين قرارداد در كميسيون همچنان جاي بحث دارد.

armin_software
13-12-2009, 15:34
یعنی امکان داره این ماشین ارزون بشه؟

Life24
13-12-2009, 15:40
یعنی امکان داره این ماشین ارزون بشه؟
سمند
رانا
l90
همه قرار بود 50 درصد پائین تر بدهند

mb2006
13-12-2009, 17:44
بنظر من اینا اگه بتونن با همین قیمت هائی که دولت اونها را مجاب کرده بفروشند خیلی شاه کارکردن ، حالا ارزون کردنش بمونه
اگه دقت کرده باشید مدل های ال 90 که جدیداً پیش فزوش آنها از سوی پارس خودرو و امروز هم ایران خودرو شروع کرده یه سری آپشن هائی روی برخی مدل ها اضافه کرده و طبق معمول قیمت نهائی اون رو هم اعلام نکردن ، بنظر من به بهانه اضافه کردن آپشن ها باز هم به یه قیمت من در آوردی به مردم غالب میکنند.

vroom
13-12-2009, 17:55
این قسمتش قشنگه:

وي افزود:‌ اين در حالي بود كه پس از آنكه آقاي طهماسبي وزير صنايع و معادن شد به جرگه‌ي طرفداران اين قرارداد پيوست و در آن زمان بنده به ايشان گفتم كه چگونه است كه شما وقتي در مركز پژوهش‌ها بوديد مخالف اين قرارداد بوديد و اكنون با آن موافق شده‌ايد كه وي جواب داد بنده اين قرارداد را اكنون به صورت كامل مطالعه كردم و همه جوانب آن را ديده‌ام و مشكلي وجود ندارد.

:دی

mehdi-2009
13-12-2009, 20:09
عزیز خیلی چیزها قرار بود کمتراز قیمت هایی که الان به مردم انداخته می شوند باشند ولی نشدند این هم جز اونا.
راستی وقتی پراید تومملکت ماداره 8تومان خرید وفروش میشه شما انتظاردارید تندرهم 8 میلیون باشه . اگه این طور باشه اونوقت کی حاضره 13-14 میلیون بده پارس وسمند و405 وریو ووووو بخره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MoHaMaD ZaNd
13-12-2009, 21:51
خوب اگه اين بشه 8 تومن خوب سمند هم ميشه 6 تومن !!! پارس كه بايد 4 الي 5 تومن بشه !!!
و اينجوري مردم ما ذوق مرگ ميشن !!! (‌پس بهتره براي جلوگيري از مرگ و مير زياد همون 15 تومن بندازنش به مردم)

khaiyam
13-12-2009, 22:36
بنظر من اینا اگه بتونن با همین قیمت هائی که دولت اونها را مجاب کرده بفروشند خیلی شاه کارکردن ، حالا ارزون کردنش بمونه
اگه دقت کرده باشید مدل های ال 90 که جدیداً پیش فزوش آنها از سوی پارس خودرو و امروز هم ایران خودرو شروع کرده یه سری آپشن هائی روی برخی مدل ها اضافه کرده و طبق معمول قیمت نهائی اون رو هم اعلام نکردن ، بنظر من به بهانه اضافه کردن آپشن ها باز هم به یه قیمت من در آوردی به مردم غالب میکنند.
شرایط جدید فروش چیه ؟ چه آپشن هایی داره ؟

mb2006
14-12-2009, 11:48
شرایط جدید فروش چیه ؟ چه آپشن هایی داره ؟

اینم شرایط جدید ایران خوردو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

samira_googleOne
14-12-2009, 12:09
منم با ذوق مرگ دست جمعي مخالفم.

yassin_car
18-12-2009, 22:37
به نظر من مدل فول آن با همه ی ماشین های زیر 20 میلیون قابل رقابت است.

armin_software
19-12-2009, 15:00
به نظر من مدل فول آن با همه ی ماشین های زیر 20 میلیون قابل رقابت است. از نظر قیافه که اصلا رقابتی نیست
ولی انصافا خیلی خوبه!

MoHaMaD ZaNd
19-12-2009, 18:56
دوست من تندر ماشين خوبيه ولي نه توي همه زمينه ها !!!
توي بعضي از زمينه ها حتي ضعيفتر از 405 عمل ميكنه !!!

mf.designing
19-12-2009, 19:05
توي بعضي از زمينه ها حتي ضعيفتر از 405 عمل ميكنه !!!

محمد خان میشه بیشتر توضیح بدی ؟

" ال 90 بايد 8 ميليون به مردم عرضه می‌شد"

به قول یه نفر : از طلا گشتن پشیمان گشته ایم ، مرحمت فرموده ما را مس کنید !

mm00
19-12-2009, 19:19
همین 206 هم روزی در این دیار 9 تومان بود 0ش (تیپ2)
الان 14 تومان با منت

MoHaMaD ZaNd
19-12-2009, 21:26
محمد خان میشه بیشتر توضیح بدی ؟
دوست در اينكه تندر 90 ماشين ايده عالي هست شكي نيست . منظور من اينه كه توي همه زمينه ها برتر نيست !!!
1 - تعادل كمتر نسبت به 405
2 - ضريب آيروديناميك بيشتر
3 - سفت نشدن فرمون در سرعت هاي بالا و ...
بازم ميگم تندر 90 ماشين خوبي هست .

D r i v e r
19-12-2009, 21:49
دوست در اينكه تندر 90 ماشين ايده عالي هست شكي نيست . منظور من اينه كه توي همه زمينه ها برتر نيست !!!
1 - تعادل كمتر نسبت به 405
2 - ضريب آيروديناميك بيشتر
3 - سفت نشدن فرمون در سرعت هاي بالا و ...
بازم ميگم تندر 90 ماشين خوبي هست .
محمد جان بیخیال شو دیگه
منم که طرفدار سرسخت 405 هستم دیگه بیخیال 405 شدم
یه روزی اگه دستم به جیبم رفت شاید یه دونه 405 برای خودم بگیرم ولی دیگه 405 رو برای کسی پیشنهاد نمیدم
یه چیز دیگه این که یکم در مورد این سفت شدن فرمون که توی 2 - 3 تا تاپیک دیگه هم دیدم در موردش گفتی توضیح میدی؟
چه مکانیزمی باید صورت بگیره که فرمون سفت بشه؟

armin_software
19-12-2009, 21:54
همین 206 هم روزی در این دیار 9 تومان بود 0ش (تیپ2)
یادمه اون موقع یعنی سال 85 رفتم یک 405 ثبت نام کردم دیدم از پس قسطاش بر نمی آم برگه ثبت نام رو دادم به یک نفر و یک 206 تیپ 2 خریدم
اون موقع من 9.800 خریدم و 9.400 فروختم!
الان پراید چه قدره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!

mdmehry
19-12-2009, 23:09
برای حمایت از صنعت خودروسازی در ایران که هر روز چشممان به جمال یک محصول تازه اش منور میشود باید قیمتها بالا باشد تا خدای نکرده با ضرر مواجه نشود، حالا اگه ملت کمی تا قسمتی سرکیسه شدن اشکاالی ندارد.(چه نطقی کردم حال کردین)

mf.designing
19-12-2009, 23:18
این یه سیستم پیشرفته هست که روی خودروهای رده بالا نصب میشه ، به نام : Speed senstive steering (که البته روی 405 هم موجود نیست !)

MoHaMaD ZaNd
21-12-2009, 23:57
امير جان اين مكانيزم خيلي چيز جديد و پيشرفته اي نيست كه بخواد توي خودرو هاي رده بالا نصب بشه ( قابل توجه دوست عزيزم mf.designing ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )
وقتي سرعت ماشين زياد ميشه يه چيزي مياد سر راه روغن هيدروليك رو ميگيره و فرمون سفت ميشه !!! همين .
در ضمن من خودم تجربه اين رو توي سمند داشتم !!!

D r i v e r
25-12-2009, 00:02
امير جان اين مكانيزم خيلي چيز جديد و پيشرفته اي نيست كه بخواد توي خودرو هاي رده بالا نصب بشه ( قابل توجه دوست عزيزم mf.designing ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )
وقتي سرعت ماشين زياد ميشه يه چيزي مياد سر راه روغن هيدروليك رو ميگيره و فرمون سفت ميشه !!! همين .
در ضمن من خودم تجربه اين رو توي سمند داشتم !!!
محمد جان با اینکه مطمئن بودم در خودرو های 405 و سمند و پرشیا و 206 و... همچین سیستمی وجود نداره ولی باز پیگیر شدم و از یکی از دوستان در تیونینگ تالک که اطلاعات بسیار زیادی هم داره سوال کردم(از آقا اشکان سوال کردم که ایشون گفتن وجود نداره و از شخص دیگه ای با نام کاربری عقاب هم پرسیده بودن که جواب ایشون به شرح زیر هست)
جواب ایشون به این صورت بود :

مطمئنم که 405 و سمند و 206 این سیستم رو ندارند در این سه خودرو تنها ارتباطی که ecu با هیدرولیک داره سنسور فشار هست و لاغیر. وقتی فرمان به انتها میرسه فشار هیدرولیک بالا میره و دور موتور افت میکنه. سنسور این افزایش فشار رو به ای سی یو گزارش میکنه و ا ی سی یو مقداری دور موتور رو افزایش میده. این سیستمی که شما میفرمائید وجود داره ولی نمیدونم روی چه ماشینی نصبه. طرز کارش اینجوریه که یک شیر مرحله ای بین خروجی و ورودی هیدرولیک قرار داره که به صورت موازی با جعبه فرمان نصب شده ( محل نصبش میتونه داخل پمپ یا جعبه فرمان باشه) . این شیر از ecuفرمان میگیره و به نسبت افزایش سرعت باز میشه و درصدی از جریان روغن رو به پمپ برگشت میده و فرمان سفت تر میشه. برای تشخیص این که این سیستم روی خودرو نصب هست یا نه میتونید مسیر هیدرولیک رو دنبال کنید . به غیر از سنسور فشار که سیم بهش وصله ، اگر هر قطعه دیگری پیدا کردید که در مسیر هیدرولیک قرار داشت و سیم بهش وصل بود ، یا سیمی به پمپ هیدرولیک و جعبه فرمان وصل بود ، نشونه وجود این سیستم هست. البته روی پژو قابل اجرا هست و من راهش رو هم پیدا کردم. داخل پمپ یک سوپاپ و فنر فشار شکن هست که فشار روغن رو تنظیم میکنه و با کم و زیاد کردن واشرهای فنر میشه فرمان رو نرم تر و سفت تر کرد و حتی میشه یک سوپاپ برقی براش ساخت. اما مشکل اصلی اینجاست که پیستون جعبه فرمان اکسترنال هست و با یک حلقه ضعیف فلزی ( چاکنت)به میله فرمان وصله ( هیدرولیک رو بهش خوروندن) که اگر فشار بیش از حد بره بالا میبره و بسیار خطر ناک میشه . اگر این مشکل وجود نداشت میشد فرمان پژو رو در حد ماشینهای امریکائی و ژاپنی که ذاتا هیدرولیک ساخته شده ،نرم کرد.
یک سیستم دیگه هم هست که نسبتا ساده تره:
بعد از چرخیدن فرمان تحت زاویه مشخص سوپاپ هیدرولیک جعبه فرمان عمل میکنه . یعنی به طور مثال فرمان 10 درجه می چرخه و بعد هیدرولیک وارد مدار میشه . بنا بر این در 10 درجه اول فرمان سفت و بعدا نرم میشه. در اتوبان و جاده هم که کسی بیشتر از این مقدار نمیتونه فرمان رو بگردانه ( مگر اینکه یه چیزی تو مایه های پیک نیکی در اختیار داشته باشه )