PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اور کلاک 4670

hamed_aa
12-12-2009, 02:38
سلام به همگی.
یه کارت Force3D 4670 یک گیگ دارم.توی کاتالیست سنتر که میرم برنامه ATI Overdrive غیر فعال هست و نمیشه دستکاریش کرد.چجوری اورکلاک کنم؟
آیا نرم افزار دیگه ای می خواد؟؟
در ضمن توی بایوس هم می تونم سرعت PCI-E رو تنظیم کنم.فرکانس عادیش چنده و اور بشه رو چند باشه خوبه؟
اصلا اور کردن با کدوم منطقی تره؟آیا اور کردن بایوس با نرم افزار فرق داره یا جفتشون با هم یه کار انجام میدن؟
پیشاپیش ممنون از کمک همگی:10:

alborz_k
12-12-2009, 14:28
سلام به همگی.
یه کارت Force3D 4670 یک گیگ دارم.توی کاتالیست سنتر که میرم برنامه ATI Overdrive غیر فعال هست و نمیشه دستکاریش کرد.چجوری اورکلاک کنم؟
آیا نرم افزار دیگه ای می خواد؟؟
در ضمن توی بایوس هم می تونم سرعت PCI-E رو تنظیم کنم.فرکانس عادیش چنده و اور بشه رو چند باشه خوبه؟
اصلا اور کردن با کدوم منطقی تره؟آیا اور کردن بایوس با نرم افزار فرق داره یا جفتشون با هم یه کار انجام میدن؟
پیشاپیش ممنون از کمک همگی:10:
سلام. در بخش Ao در کاتالیست ، بالای تنظیمات ، یک عکس قفل هست ، با کلیک روی اون تنظیمات فعال کی شن و می تونید اورکلاک کنید!
فرکانس pci-e ربطی به اورکلاک کات نداره و فقط فرکانس مسیرش رو مشخص می کنه و با تغییرش باعث ناپایداری می شین!

hamed_aa
11-01-2010, 12:40
کارت گرافیک رو هر کاری می کنم و با هر نرم افزاری تست می کنم از 760 بالاتر و فرکانس رو از 810 بالاتر میره بعد از 10 دقیقه کرش میشه!!الان با نرم افزار riva Tuner اور کردم بازم همینه.با این که دما هم از 85 بالاتر نمیره.آیا کارت من توانایی اور بیشتر نداره؟؟مشکل از کجاست؟

alborz_k
11-01-2010, 12:56
کارت گرافیک رو هر کاری می کنم و با هر نرم افزاری تست می کنم از 760 بالاتر و فرکانس رو از 810 بالاتر میره بعد از 10 دقیقه کرش میشه!!الان با نرم افزار riva Tuner اور کردم بازم همینه.با این که دما هم از 85 بالاتر نمیره.آیا کارت من توانایی اور بیشتر نداره؟؟مشکل از کجاست؟
حافظه رو روی چند می زاری؟
خب قابلیت اور کارت شما همسن هست!

hamed_aa
11-01-2010, 13:38
البرز جان حافظه رو روی 810 میذارم.اصلا کدوم کارایی بیشتری داره؟پردازنده یا حافظه و کدوم بیشتر باعث نا پایداری میشه؟؟
در ضمن مگه فقط دما نیست که باعث ناپایداری میشه؟؟دمای کارتم که نسبتا مناسبه!:41:
اگر بایوس اور شده پیدا کنم و بخوام آپدیت کنم جواب بهتر نمیگیرم؟؟
هر چی گشتم بایوس Force3D 4670 1Gb رو جایی پیدا نکردم

alborz_k
12-01-2010, 14:14
البرز جان حافظه رو روی 810 میذارم.اصلا کدوم کارایی بیشتری داره؟پردازنده یا حافظه و کدوم بیشتر باعث نا پایداری میشه؟؟
در ضمن مگه فقط دما نیست که باعث ناپایداری میشه؟؟دمای کارتم که نسبتا مناسبه!:41:
اگر بایوس اور شده پیدا کنم و بخوام آپدیت کنم جواب بهتر نمیگیرم؟؟
هر چی گشتم بایوس Force3D 4670 1Gb رو جایی پیدا نکردم
دمای یکی از علل نا پایداری هست و تنها دلیل نیست! این رو فراموش نکن که شما ولتاژ هسته و حافظه رو تغییر نمی دین و همین فرکانس رو محدود می کنه!
کلأ بهتره زیاد با بایوس کارت گرافیک ور نری!! چون اگه نا پایدار بشه و سیستم بالا نیاد ، دیگه درست کردن بایوس کار هر کسی نیست و این مثل مادربرد یک جامپر نداره که بشه ریستش کرد! :دی
در مورد حافظه هم بگم که وقتی فرکانس از حد قابل توجهش بگذره ، خیلی سریع باعث ناپاداری می شه و خودشو نشون می ده!!

amd>intel
12-01-2010, 14:22
اگر میخوای نتیجه مطلوب بگیری . هر دو حالت رو تنظیم و امتحان کنید ببینید کدوم حالت بیشترین بازدهی رو میگیرید. افزایش باس PCIE کمکی در اورکلاک گرافیک نمیکنه همینطور که دوست خوبمون گفت باعث ناپایداری سیستم میشه . افزایش فرکانس بالا در گرافیک همیشه نتیجه بهتر توی گیمها نیست . باید یک فرکانس استیبل پیدا کنید .